PDA

View Full Version : Sve o "kućnom kinu" - chat, pitanja, odgovori, komentari

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Tenči-Renči
01.03.2011., 23:14
A što misliš o KEF 5.1 sustavu C serije?
Ovi zvućnici mi izgledaju stvarno moćno.
Mislim da sada eventualno kupim prednje, a onda tamo do jeseni centalni te subwoofer i na kraju zdnja dva.
Do kraja godine će valjda biti i ona Yamaha 467 negdje na popustu.
Danas sam u ZG cijeli dan i idem malo maltretirati trgovce.
Gdje se može nešto lijepo čuti i da trgovci imaju strpljenja i volje za preslušavanje?

olif
01.03.2011., 23:25
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/hi-fi-and-av-speakers/kef-c-series-av5-670009/review
Ti misliš valjda na ovo gore...
To je solidno, ali košta...pojedinačno i polako nabavljati; svakako !
Ovo dole je isto dobro, ali ne tako "uvjerljivo" ko ono gore (ali bolje nego početni
Jamo)
EDIT:
-Mada bi se možda u direktnoj usporedbi tih dvaju Kefova i prevarili, Tj možda mališani ne bi izgubili trku ( po recenzijama su vrlo dobri..).
Problem je što sam od kefa (uglavnom) slusao samo (neke) samostojeće Q i iQ serije, ali samo nakratko Q seriju u HT...
zato ćeš ti to trebati malo usporedno posluhnuti...-
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/kef-kompleti-kht-serije/
Q serija je fakat dobra, ali skupa:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/kef-q-serija-u-vrucoj-ljetnoj-ponudi1/

Tenči-Renči
01.03.2011., 23:38
Mislim na ovo:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/kef-nagradeni-51-sustav-c-serije/
To mi se čini super, ali naravno skupo. Gdje je toooooooooo od onih mojih početnih 1000-1500 kn?
A što se tiče ove tvoje Q serije...... To je sada već ..........
Pa nisam dobio na LOTU.
A isto tako tome nema kraja.
Mislim da bi ovi 5.1 C serije bili za mene super i na Yamahu 467. I PERI-DERI.

olif
01.03.2011., 23:59
@Tenči,
Kupi....... kupi.....
http://www.hrsvijet.net/images2/lifestyle-obitelj/sotona.jpg

Tenči-Renči
02.03.2011., 00:10
Jesmo li se konačno složili?

Mislim da je sve dalje perverzija.

Samo mi još reci gdje su trgovine i trgovci s strpljenjem?
AUDIO CINEMA
BOJE ZVUKA
KOMTEH
RONIS (izgleda na novoj lokaciji)

olif
02.03.2011., 01:07
Nisam iz Zagreba, pa ne bih znao reći gdje su najbolji trgovci.
U nekim dućanima sam bio, ali samo nakratko...
Ali to i nije bitno; ako si ozbiljan kupac, lijepo ih zamoliš (ili se najaviš za slušanje) i ne bi trbalo biti problema. Nemaju baš previše posla....
Ja u Čakovcu s Ronisom imam super odnos (Firma i je otuda!).
Bilo koju robu, mogu od njih naručiti (i onu koju imaju ostale firme, tak da ne moram u ZG...)
A s Kikijem iz A.C.Arta u Varaždinu je odnos na najvišem nivou.
Baš bum ovaj tjedan skoknul na slušanje jednog setup-a...

Tenči-Renči
02.03.2011., 15:02
Danas sam malo obišao ZG.
RONIS na novoj loakciji - NIŠTA. Možeš kupiti sve po narudžbi, ali poslušati se ne može.
KOMTEH - stari gazda odlazi u mirovinu i preuzimaju neki dečki, sve u svemu ništa.
AUDIO CINEMA ART - nema više Kef 5.1 c serije na akciji. Nude mi JAMO S 606 za 4590,00 kn. Nisam imao prilike da ih poslušam. Morat ću se naručiti neki drugi dan da mi to slože pa da poslušam. Poslušao sam KEF komplet T 305, nešto novo, navodno su dobili nagrade ovake-onake, ali mi to nije nešto. Nema tu punoće i basa,a osim toga mi je jako skupno (13990 kn).
NOVE BOJE ZVUKA - spojili su mi DALI concept 8, samo prednje. Malo mi fali punoće zvuka. Bas mi je negdje na granici, da ga ima malo više bilo bi super. Za idući tjedan ću se najaviti pa će mi spojiti komplet po želji.
Yamaha RX-V467 DALI concept 8 (4890 kn), DALI concept centar (950 kn) i DALI concept 1 (1390 kn) odnosno 2 (1990 kn). Za sub mi je preporučio Yamahu YST SW 515 (2390 kn)
Što sada ti misliš o svemu ovome?

olif
03.03.2011., 05:59
Pa ovo zadnje, sa Dali zvučnicima je sasvim solidno ( a i košta).
To bi već bio vrlo ozbiljan setup i za HT i za stereo !

Tenči-Renči
03.03.2011., 08:55
Pa ovo zadnje, sa Dali zvučnicima je sasvim solidno ( a i košta).
To bi već bio vrlo ozbiljan setup i za HT i za stereo !

Znači misliš da bi ovaj DALI bio najbolje rješenje od svega toga što sam vidjeo?
Jedino mislim da ću zbog novaca morat malo smanjiti doživljaj i uzeti eventualno DALI 6. Ima sada jedan oglas u njuškalu. Čini mi se povoljno s obzirom da su novi 3200 kn.

olif
03.03.2011., 09:51
Da, Dali (ili Energy....ili PSB)
Naravno, sve po komponentama, polako, strpljivo, pa će na kraju ispasti dobar sustav...

Tenči-Renči
03.03.2011., 11:53
Evo sam se upravo vratio iz Emezzete. Poslušao sam tamo YAMAHA NS 555. Meni se taj zvuk čini super. Ima i basa i baš mi djeluje onako puno. Cijena za par je 2900 kn.
Kakvo je tvoje mišljenje o YAMAHI. Mislim da na YAMAHA receiveru to mora biti super.

olif
03.03.2011., 12:31
Može i Yamaha (ak se tebi sviđa), mada je njihov jedini (trenutno) "pravi" zvučnik Soavo ((samostojeći i Bookshelf).
Njihov NS-2000 (http://www.real-audio.ru/measurements/shop/sold/ls/ns-2000.jpg)(70/80-tih god.) je bil fenomenalan zvučnik. I danas se prodaje čak za cca 1.000 €....
Vjerojatno su sa stereo gledišta Dali, Energy, PSB (i Kef i Wharfedale) jači. Tam se ne gleda samo snaga basa, već i njegova definicija, čvrsoća i sl.
Dobro je to kaj malo obilaziš okolo. Poslušaj čim više zvučnika (na istim ili sličnim receiverima), pa ćeš moći razlučiti što ti paše...

Tenči-Renči
05.03.2011., 09:36
Koje su kvalitete energy CF 30
To su mi predložili u Osijeku. Kažu da su laki za "pokretanje".
Hajde mi ti nešto preporuči s ove stranice, jer ću najvjerojatnije ipak to kupiti u Osijeku.
http://www.ekran-avc.hr/
Cijena je do nekih 3000 kn za dva prednja, a dalje ćemo polako.

olif
05.03.2011., 10:06
Od Energy sam slušao starije serije Connoiseeur i samo veću od novijh.
Ali sudeći po slušanom; to je detaljan, jasan i čvrst zvuk, sa dobro definiranim basom. Mislim da je taj CF 30 dobar odabir.....
Uzeo bi ih možda prije (nekih tipova) Dali zvunika. Npr. Dali Ikon 6 mi je bio "prenaporan" u visokima, Dali Suite je već drugačiji, "slušniji" meni naravno...itd..
Vidim da tamo ma i Focal JMLab Chorus, pa ako imaju nek ti spoje, pa poslušaj i to. Ako značajno "pregaze" Energy, tek onda razmišljaj o njima, jer su ipak skuplji....
Ko što rekoh i prije; budi im malo dosadan u dućanu (imaju solidan izbor), pa poslušaj čim više toga...

Tenči-Renči
05.03.2011., 13:24
Evo sam našao i polovne zvučnike
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jm-lab-focal-chorus-716s-oglas-2516911
Da li je ta oznaka "S" neki stariji model ili je velika razlika u odnosu na ove "V"?
Da li vrijede te novce i da li se mogu nabaviti negdje zaštitne mrežice po toj cijeni?
Isto tako mislim da bi išli i ovi za zadnje
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/focal-jmlab-chorus-706-oglas-2368835
I za njih se nadam da su OK i da vrijede te novce.
Sada sam ti već sigurno naporan, ali......

olif
05.03.2011., 15:32
One prve Focale bi svakako trebalo poslušati. On je opisao da je oznaka S zbog visokotonca. Upravo imam doma (na slušanju) jedne manje Bookshelfe sa sličnim focalovim visokotoncem iz 2001 god. i taj svira odlično.
http://www.avreview.co.uk/review/reviewProduct.asp?sp=&v=1&rpn=9253
Oni možda ne idu extremno duboko u basu (možda samo), kao neki, ali im je bas čvrst i kontroliran. Zaštitne mrežice u biti ne trebaš, jer se zvučnik sluša bez njih. Kada ideš nekam na duže; pokriješ ih plahtom radi prešine...Naravno, poslušati prije kupnje...
A ovi booselfi Chorus 706 su dobri i mislim da imaju skoro isti visokotonac ko ovi moji mali doma. Recenzija jwe uvjerljiva:
http://www.stereophile.com/budgetcomponents/500/index.html
Naravno, testovi su jedno, a tvoje uši drugo...
A ti sad odluči; da li želiš Focal samostojeće ili manje bookshelfe...ili nekaj treće...

Tenči-Renči
05.03.2011., 20:38
Evo još jedni zvučnici koji mi se čine OK i po firmi i po cijeni.
Molim komentar.
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-kef-q5-oglas-1911434

olif
06.03.2011., 06:58
Dobar je Kef iQ5, ali on vjerojatno treba dosta snažno solid state pojačalo za pogon !
Isto kao i starija inačica Q5.
Znači (snažan integrirac, ili preamp/amp kombinacija) ili kvalitetan AV receiver.
Neki AV receiver početne serije, ne bi baš bio najpogodniji za njih, da prosviraju kako mogu. Jedino bi direktna proba s vlastitim AV receiverom pokazala pravo stanje stvari.
Osobno bih rađe uzeo samostojeći Focal 716s, ali moraš ih ti čuti..
Hebiga, uvijek ima neka dobra ponuda nekog modela, od gore navedenih firmi.

bronz
07.03.2011., 10:32
Znači misliš da bi ovaj DALI bio najbolje rješenje od svega toga što sam vidjeo?
Jedino mislim da ću zbog novaca morat malo smanjiti doživljaj i uzeti eventualno DALI 6. Ima sada jedan oglas u njuškalu. Čini mi se povoljno s obzirom da su novi 3200 kn.

To ti točno ja imam DALI 6 frontove, Dali centar, Dali concept 1 na Yamahi 467, jako dobro zvuči, zapravo nevjerojatno dobro, a glasni su bome, pojačaš do 3/4 (0 db) i nema nimalo izobličenja zvuk kristalno čist, a čuje se bolje i jače nego na koncertu, za svaku preporuku. Basa imam dovoljno stavio sam na 8/10 db, ali nebi falio još jedan yamahin sub dobio bih dublji kick ispod 40 hz. Ja sam svoje DALI-je nabavio u njuskalu za 2500 kn daleko najbolja investicija šta se tiće zvučnika.

olif
07.03.2011., 18:31
Naravno, da će Dali biti ok. izbor (isto kao i Focal i Energy....).
Na njemu je da se konačno odluči !
Svakako uzeti kvalitetan zvučnik, a tek onda graditi ostalo...!!!
Već po stoti put, zvučnik je uz sobu, najvažnija komponenta.....

Tenči-Renči
07.03.2011., 21:51
To ti točno ja imam DALI 6 frontove, Dali centar, Dali concept 1 na Yamahi 467, jako dobro zvuči, zapravo nevjerojatno dobro, a glasni su bome, pojačaš do 3/4 (0 db) i nema nimalo izobličenja zvuk kristalno čist, a čuje se bolje i jače nego na koncertu, za svaku preporuku. Basa imam dovoljno stavio sam na 8/10 db, ali nebi falio još jedan yamahin sub dobio bih dublji kick ispod 40 hz. Ja sam svoje DALI-je nabavio u njuskalu za 2500 kn daleko najbolja investicija šta se tiće zvučnika.

Baš ti hvala na komentaru. :) Baš me je zanimalo da li ima netko takvu kombinaciju koju sam stavio na razmatranje.
Nadam se da ću u četvrtak ćuti tu kombinaciju u NOVE BOJE ZVUKA. :D
Ima jedni DALI 6 zvučnici na njuškalu dosta povoljno.
Moram ćuti pa odlučiti.
Hvala i pozdrav. :top:

Tenči-Renči
08.03.2011., 10:34
Jedno pitanje.....
Gledam ovaj Energy sub ESW-C10 (http://www.audiocinema-art.hr/datastore/image/7753/original/).
Zanima kako se to spaja? Da li s pojačala izlaz na SUB spajaš ovdje na ulaz i onda prednje zvučnike spojiš na ove izlaze na SUB-u.? Da li je tako bolje ili je bolje prednje spojiti direktno na pojačalo?
Kakva je razlika u zvuku?

DeeJay Dee
08.03.2011., 11:37
ne, po meni su to u oba slučaja "in" portovi tj. različiti ulazi za spoj tog subića na pojačalo. znači moš odabrat dal ih spajat klasično, zvučničkim žicama/kablovima sa zvučničkih izlaznih terminala na pojačalu ili činč koaksijalcem s istih takvih izlaza na pojačalu.
sonično ne bi trebalo bit razlike, ipak je to sub... ;)

olif
08.03.2011., 19:26
Budući da ćeš ti (najvjerojatnije ) uzeti AV receiver npr. Yamaha rx v467 (http://images.trustedreviews.com/images/article/inline/13911-yamaharxv467img2big.jpg), spojit ćeš jednostrukim coax digitalnim kabelom, preout subwoofer (dole desno) sa receivera; na
LINE IN/SUB IN Riht na subu (crveni desno).
Speaker Level In su ulazi za zvučničke kabele iz npr. nekog pojačala koje nema digitalni sub preout.

DeeJay Dee
08.03.2011., 22:31
eto, i olifko ti upraf potvrdi isto.. ;)

olif
09.03.2011., 07:20
Da,.... i kad smo već kod suba......
Ti možeš uzeti kvalitetne frontove i za na stalak (dvosistemce), pa ostali dio basa nadomjestiti subom ( za stereo slušanje). Znači, frontovi ne moraju biti samostojeći, stvar je to startnog opredjeljenja.
Hoću kazati, da za istu cijenu, neki Bookshelfi mogu biti kvalitetniji za stereo prezens od samostoječih. Naravno onda sub mora biti dobre kvalitete, zapravo uvjek (i za HT); nek sub bude dobar, na duge staze...

Tenči-Renči
09.03.2011., 13:58
Hvala na odgovoru.
Sutra idem poslušati u AUDIO CINEMA ART komplet KEF serije C. Nemaju "moju" izabranu Yamahu pa će mi spojiti na Onkyo 508 koji je navodno razredno isti kao Yamaha 467.
Nakon toga idem u NOVE BOJE ZVUKA poslušati komplet DALI concept na Yamahi 467.
Javit ću vam utiske.

DeeJay Dee
09.03.2011., 14:46
i ponesi svoju mjuzu, ono kaj buš ti doma slušal, a ne njihove neke "referenc" kerefeke.. ;)

olif
10.03.2011., 07:59
Naravno da Onkyo 508 ne zaostaje od Yamahe 467...dapače.....
Ako već budeš u A.C.Artu, nek ti neobavezno spoje neke frontove (sa akcije).
Neki PSB, Energy, Athenu......
Tek toliko da čim više toga čuješ....

Tenči-Renči
10.03.2011., 16:13
Evo mene, vratio sam se s glazbenog uživanja.:mig:

Poslušao sam komplete DALI concept:
DALI concept 6
DALI concept center
DALI concept 2
SUB YAMAHA YST-SW 215
i
KEF serije C
KEF C 7
KEF C6LCR (center)
KEF C 1
SUB KEF C 4

KEF komplet je jeftiniji 88 kn i to je presudilo. HA! HA! HA! HA! HA!:lol:
Malo se šalim. Na ovu cijenu se ne gleda na 88 kn.
Utisci su sljedeći.
DALI je u stereu odličan. Čuje se sve vrlo fino. Malo mi se čini da nema dovoljno snage i punine u njima. Kao da je sve dosta natrpano. Nije onako precizno i jasno. Basa ima super puno i to mi se jako sviđa. U sustavu kućnog kina radi sasvim pristojno, ali mi malo zadnji zvučnici ne dolaze do izražaja. Efekti eksplozije mi nisu onako snažni i vjerodostojni. Kao da im nešto fali.
KEF je u stereu isto odličan. Tu su mi tonovi nekako puno čišći i dotjeraniji. Bas je za moj ukus malo slabiji, ali zato precizan i onako, diskretan. Možda se trebao malo pojačati za moj ukus. Sve je bilo podešeno (ugođeno) automatski s onim malim mikrofonom (ne znam kako se točno zove). U sustavu kućnog kina je mrak. Pogledao sam desetak minuta nekog filma i dva puta sam se trgnuo jer imaš osjećaj da si stvarno na mjestu zbivanja i da pucaju oko tebe.

Sve u svemu nakon slušanja ova dva sustava, vjerojatno netko drugi to čuje drugačije, moj odabir je, KEF serije C.:D
Mislim da sam se sada odlučio i za zvučnike.
Sada samo još treba izmisliti lovu.:confused:
A ništa. Malo po malo i za godinu dana ću valjda sve prikupiti.:top:

olif
10.03.2011., 16:45
Pa ako si Kefe slušao sa Onkyio receiverom, onda kupi i njega, da ne bi poslije bilo s Yamahom "drugačije" ....:amen: :cerek:
Neke razlike može donijeti i drugi AV receiver.
Da......za godinu dana više neće biti navedenih zvučnika na akciji (bit će neki drugi), a pojavit će se i nova serija AV receivera....
...i onda bumo opet iskali, slušali, pisali, predlagali, očekivali....:lol:

Tenči-Renči
10.03.2011., 16:57
Pa ako si Kefe slušao sa Onkyio receiverom, onda kupi i njega, da ne bi poslije bilo s Yamahom "drugačije" ....:amen: :cerek:
Da......za godinu dana više neće biti navedenih zvučnika na akciji (bit će neki drugi), a pojavit će se i nova serija AV receivera....

Tko zna..... Možda ima nešto i u AV receiveru. :lol: Kef sam slušao na Onkyo, a DALI na "mojoj" Yamahi.
Al, nema veze, nećemo picajzlirati.
Tamo u ART-u stalno prolazi tramvaj i to stalno grmi i kvari ugođaj. Stotinu sitnica čini savršenstvo.
Dok ja skupim lovu za sve, naravno da će izaći još sto čuda i onda tome nikad kraja.
KEF! KEF! KEF! KEF! KEF! :cerek:

olif
10.03.2011., 17:22
Ha čuj... to više nisu receiveri baš sasvim početnog razreda (nisu ni zvučnici).
K tome je još bilo spojeno na različite izvore zvuka/slike i s različitim interkonektima i zvučničkim kabelima, tak da sve to skupa može donijeti neke razlike u zvuku.
Doduše, ne mijenja se osnovni karakter zvuka, ali ostalo da !
Onkyo je poznat po čistoj i jasnoj prezentaciji u HT-u.
Tu prvenstveno mislim na TX-NR5008 (http://www.whathifi.com/Review/Onkyo-TX-NR5008/) :lol:
Valjda ima u tih 25 kg i nečeg dobrog.....:)

Ti ćeš naravno; opet prije kupnje poslušati obabrano.
Ako u međuvremenu poslušaš još neke kombinacije, to će biti samo voda na tvoj mlin !

Tenči-Renči
10.03.2011., 17:25

Stvarno mi bacaš bubu. :eek::eek:
Zar stvarno misliš da je Onkyo 508 puno bolji od Yamahe 467?
Hajde mi probaj i to objasniti. Tjeraš me da potrošim još 500 kn više.:(

olif
10.03.2011., 17:47
Pa, usporedba ne bi bila poštena jer je Onkyo SR-508 jedan (cijenovni) razred iznad.
Ovo bi bilo pošteno:
Onkyo TX-sr508 vs Ymaha RX-v567 (http://forum.blu-ray.com/receivers/163933-onkyo-tx-sr508-vs-yamaha-rx-v567.html#post4439158)
Ja nigdje izričito ne tvrdim da je Onkyo bolji, već da se u toj klasi mogu (eventualno), razlučiti neke (manje) razlike u zvuku ili sinergiji s zvučnicima...
Možda (samo možda), on bolje paše na KEfe......

MytByte
10.03.2011., 19:27
Kad se sjetim kakvu je frend facu napravio kad sam uzeo Yamahu RX-V459... "zakaj nisi uzeo Onkyo?" - maltene me rastrgao...rekao sam mu da kupujem samo brandove koje nisu fah-idioti...:zubo: više nije imao kaj za reći na takav "argument"...

Tenči-Renči
10.03.2011., 20:45
Pa, usporedba ne bi bila poštena jer je Onkyo SR-508 jedan (cijenovni) razred iznad.
Ovo bi bilo pošteno:
Onkyo TX-sr508 vs Ymaha RX-v567 (http://forum.blu-ray.com/receivers/163933-onkyo-tx-sr508-vs-yamaha-rx-v567.html#post4439158)
Ja nigdje izričito ne tvrdim da je Onkyo bolji, već da se u toj klasi mogu (eventualno), razlučiti neke (manje) razlike u zvuku ili sinergiji s zvučnicima...
Možda (samo možda), on bolje paše na KEfe......

Evo sam provjerio. Onkyo bi me koštao s popustom 88 kn skuplje od Yamahe.
Možda onda odem i na tu kombinaciju Onkyo - Kef. :ne zna:

DeeJay Dee
10.03.2011., 22:45
poslušaj oba rec-a, ak možeš pa vidi..

bronz
14.03.2011., 09:59
Evo mene, vratio sam se s glazbenog uživanja.:mig:

Poslušao sam komplete DALI concept:
DALI concept 6
DALI concept center
DALI concept 2
SUB YAMAHA YST-SW 215
i
KEF serije C
KEF C 7
KEF C6LCR (center)
KEF C 1
SUB KEF C 4

KEF komplet je jeftiniji 88 kn i to je presudilo. HA! HA! HA! HA! HA!:lol:
Malo se šalim. Na ovu cijenu se ne gleda na 88 kn.
Utisci su sljedeći.
DALI je u stereu odličan. Čuje se sve vrlo fino. Malo mi se čini da nema dovoljno snage i punine u njima. Kao da je sve dosta natrpano. Nije onako precizno i jasno. Basa ima super puno i to mi se jako sviđa. U sustavu kućnog kina radi sasvim pristojno, ali mi malo zadnji zvučnici ne dolaze do izražaja. Efekti eksplozije mi nisu onako snažni i vjerodostojni. Kao da im nešto fali.
KEF je u stereu isto odličan. Tu su mi tonovi nekako puno čišći i dotjeraniji. Bas je za moj ukus malo slabiji, ali zato precizan i onako, diskretan. Možda se trebao malo pojačati za moj ukus. Sve je bilo podešeno (ugođeno) automatski s onim malim mikrofonom (ne znam kako se točno zove). U sustavu kućnog kina je mrak. Pogledao sam desetak minuta nekog filma i dva puta sam se trgnuo jer imaš osjećaj da si stvarno na mjestu zbivanja i da pucaju oko tebe.

Sve u svemu nakon slušanja ova dva sustava, vjerojatno netko drugi to čuje drugačije, moj odabir je, KEF serije C.:D
Mislim da sam se sada odlučio i za zvučnike.
Sada samo još treba izmisliti lovu.:confused:
A ništa. Malo po malo i za godinu dana ću valjda sve prikupiti.:top:

Na kojim postavkama je bila Yamaha?
Ovo za stražnje si dobro primjetio ali to se sve da naštelati u opcijama. Sumnjam da im je tamo u dućanu tako dobro narihrtano kao kad sam čačkaš pa sve parametre staviš kak tebi paše. Ja osobno preferiram mod straight enhancer

olif
14.03.2011., 17:27
Pa može biti da su se oni u A.C.Artu malo bolje potrudili s postavkama.
Ali je tamo bio i malo "jači" receiver (višeg razreda), pa je to (možda)presudilo, pa drugačija soba itd...itd.......
To sad ionako nije bitno, jer će za godinu dana (kad TenčiR skupi lovu), u igri (na akciji) biti druge zvulje i receiveri.

bronz
15.03.2011., 07:50
Pa može biti da su se oni u A.C.Artu malo bolje potrudili s postavkama.
Ali je tamo bio i malo "jači" receiver (višeg razreda), pa je to (možda)presudilo, pa drugačija soba itd...itd.......
To sad ionako nije bitno, jer će za godinu dana (kad TenčiR skupi lovu), u igri (na akciji) biti druge zvulje i receiveri.

Pa Onkyo 508 uopće nije receiver višeg razreda, oni su u potpuno istom razredu jer Yamaha 567 je potpuno isti receiver koji ima 7 kanala a snaga pojačala i svi dijelovi i sve funkcije su potpuno iste kao na 467, tako da po meni 5 kanalno pojačalo Yamaha 467 je puno bolji izbor jer daje više snage po kanalu tj 5x120 (4 ohms, 1 kHz, 0.7% THD) za razliku od 7x105 koliko daje Yamaha 567.
7 Kanalno pojačalo je potpuno nepotrebno em šta je dodatni trošak na dodatna 2 zvučnika, tu je i problem prostornog smještaja i problem izvora bilo na blurayu ili nekog ripanog mkv bluraya (95% je u 5 kanala).
I još oko Onky-a 508 kruže glasine oko bugova pri spajanju sa hdmi-jem tako da definitivno Yamaha bolji izbor, bar nije fah-idiot :D
a Tenči nek njuška po njuškalu možda naleti šta jeftino, velim ja sam imao sreću da sam naletio na DALI concept zvučnike
evo ja mu našao frontove DALI IKON :cerek:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/dali-ikon-6-mk1-oglas-2554006

DeeJay Dee
15.03.2011., 08:55
slažem se, osim kaj slušno ne buš čuo razliku između 5x120 i 7x105, tak da ovaj rec s 5 kanala nije zbog to malo više snage "puno bolji izbor", al ok, stvar ukusa i preferencija, nije bed.

olif
15.03.2011., 12:13
Ma koji Bugovi za Onkyo 508.....nek se jave sadašnji vlasnici; imaju li problema......
!? :cerek:

Onkyo 508 i Yamaha 567 nisu "višeg razreda" u apsolutnom smislu, nego prvenstveno u cjenovnom ; s nekim manje/više (ne)bitnim poboljšanjima (u dnosu na svoje modele ispod..)....
Da, glede onog 5.1/7.1 .... i Onkyo 508 i Yamaha 567 imaju mogučnost iskorištenje zadnjeg kanala za bi-amping frontova (dva pojačala tjeraju frontove). To daje čujno pobljšanje kvaliteti stereo ( i HT) zvuka (provjereno!!). S time da onda ostaje 5.1 za HT......

Niti je Onkyo kraj svijeta, niti Yamaha, a bome nije ni Dali ( u toj klasi), sa nekima od svojih čujno, relativno"napornih" modela ( Dali Ikon 6 npr.).

k-kekec
15.03.2011., 20:06
teško je donijeti objektivnu odluku kad je riječ o različitim kompletima i još u različitim prostorima...
kao kad gledaš 10 TVa istovremeno u dućanu - svaki ima drugačiju sliku, no kad si doma i onaj "najlošiji" iz dućana će imati "odličnu" sliku jer ga više nemaš s čime usporediti.

trebalo bi oba kompleta probati u tvojoj sobi sa dobro podešenim parametrima i to sa kombinatornom izmjenom zvulja i AV receivera.

no, opet je sve drugačije kad gledaš DVD sa "običnim" 5.1 i onda recimo .mkv sa DTS zvukom. tada čak i lošiji komplet zvulja se čuje bolje od onog drugog koji je sa DVDom zvučao "bolje".

olif
15.03.2011., 20:39
Pa naravno da bi jedino direktna A/B usporedba (u vlastitom prostoru), pokazala eventualne razlike između ta dva sustava. Ostalo sve mi samo nabadamo....

Zvuk se u integralnoj cjelokupnosti pamti cca pola minute i sve nakon toga su (prolaskom vremena) sjećanja i dojmovi.
A i afiniteti su različiti, tak da ako su meni (i kolegi vlasniku) Dali Ikon 6 bili malo "predetaljno naporni" (dva visokotonca); ( zamijenio ih on sa Dali Suite...), nekom drugom bi taj zvuk bio Ok. Znači ni ja ne bih smio tvrditi, da imaju "naporan zvuk... moj grijeh...i točka !(i još k tome bili spojeni "svijetliju" Yamahu A-S1000) !

Ponekad oni kratki dojmovi "na prvu", nisu dovoljni, jer se tek sa dužim, permanentnim slušanjem, otkrije, dal ti neki zvuk sjeda ili ne....
Kao ono; zvučnik ima dosta puncha, driveri "šamaraju" zvukom, visoki i srednji naglašeni i otvoreni..... ali te dužim slušanjem to može "zamarati", ako je to naglašeno u extremima spektra. A tebi paše detaljno, ali malo toplije...
Zato i ima toliko vrsti (i koncepcija) zvučnika !

Tenči-Renči
15.03.2011., 20:53
Baš mi je drago što se tema zakuhala. Sada ću moći još dosta toga naučiti od svih Vas.

olif
15.03.2011., 21:30
Ma... i mi ti isto još uvijek učimo (barem ja; bez obzira ne neke godine i sl.).

Evo, danas sam odnio svoj (sad već bivši referentni) CD player kčerci u njen setup.
Sada više neće DVD player (dobar noviji Pajo) vrtjeti i CD-e, nek samo filmiće.
DVD joj je spojen sa Supra interkonektom, a TV sa DiY (free OFC) intrekonektom.

Sobom sam ponio i tri interkonekta koja imam viška, te jedan DIY strujaš (vrlo dobar).
Ukratko, CDP radi puno bolje od DVD-a, a najbolje je sjeo DIY interkonekt (RG 179, omotan teflonom i svilom). Van Den Hul i drugi DIY interkonekt nisu tak dobro "sjeli". Strujni DIY kabel nije donio neku previše čujnu razliku, pa je ostao originalni od CDP-a. I žena i kčerka su kod svih proba čule razlike u zvuku....

Uglavnom; sve je dobro sjelo.... ko budali šamar....!

I opet sam se uvjerio da jedan od interkonekata koji je bolje zvučao u mom sustavu, je kod nje bio pobijeđen od drugog "tobože napornijeg".....
..... tu se vidi da i dalje učimo na praksi....
:D

DeeJay Dee
15.03.2011., 22:32
upravo tako, nema zlatnog, univerzalnog pravila. što više čujemo, to više znamo pa onda mogu sjesti i neki generalni ili manje generalni savjeti i preporuke..
recimo ja znam da mi se zvuk Diapason Adamantesa na nekim lampama pred x godina u Esplanadi u jednoj od soba bio jako svidio...jebate, sad mi se još dlačice nakostreše...a kak su još zgledali...;) jedino su mi stalci bili ružni, masivni, al...jbga. :D

olif
15.03.2011., 22:49
A ja čekam da odem kolegi na slušanje Ovoga (http://pics.poisonnuke.de/upload/646/lumenwhitesfklein.jpg) !
Tko pogodi o kojoj se firmi (Europa; blizu nas) radi...!???? :rofl:

DeeJay Dee
15.03.2011., 22:57
Lumen White, Njemačka?

backtothesleep
15.03.2011., 23:07
£25,000!?:lol:

olif
16.03.2011., 07:42
Da..... Lumen White, ali Austrija !
Hm, nije da nije skup, samo je to kolega puno povoljnije "sredio"....o tom potom...
Bumo čuli kaj moreju ti keramički driveri...

To će biti prilika da kod njega čujem jednog od njegovih referentnih kolutaša magnetofona. Posjeduje nekoliko master kopija (1 album je na 2 koluta i košta 100 $ !). To je medij (izvor) koji ničim ne može biti nadmašen (ni pločom, ni Hires zapiisom na Hardu, a kamoli CD-m..)

DeeJay Dee
16.03.2011., 08:28
stari ga, mislim, još čuva pod komodom u spavaćoj (magnetofon). :D

MytByte
16.03.2011., 09:13
Kaj ne bu taj magentni zapis otišel k vragu s vremenom???...čak i mala degradacija je dovoljna audiofilu da siđe s uma :zubo:

k-kekec
16.03.2011., 09:17
te plastične trake već i samim stajanjem gube dinamiku...tako da ne kužim čemu se čuvaju te naprave kad ni traka više nema, a one koje se prodaju pod "nove, neotpakirane" više ne mogu primit kvalitetan tonski zapis...
baš ima ljudi koji žive u prošlosti...:confused:

PS; Olif, koliko ti kćer ima godina, ako je pred udajom, ja se bilježim sa štovanjem...vidim da će njem miraz imat popriličnu težinu baš u onome što ja volim :D

DeeJay Dee
16.03.2011., 09:22
a kaj će tebi miraz? pa ti si CEO. to već sve imaš. zapraf, imaš sve kaj poželiš. :D

olif
16.03.2011., 10:21
@K-kekec,
Na tvoju žalost, kčer je već rezervirana i ove ću godine postati Djed !!!!!!!:rofl:

To, glede kolutaša magnetofona su vrhunske aparature, a traka je prva kopija mastera. Slušajući (samo jemput/dvaput ) po sajmovima (i čuvši dojmove od kolega koji to imaju), ništa ne zvuči tako prirodno kao izvorna master kopija.
Evo dojma/citata vlasnka kolutaša i master kopija:

"CD naspram Master tape-a i zvuči grubo,sintetički,prostački neartikulirano,neprirodno i umjetno.
Gotovo je nevjerojatno koliko 'humanije' zvuči 30-tak god.stara analogna snimka i kako se to dobro čuje."

Naravno da se radi o najkvalitetnijim materijalima za kolute...
Naravno da se koluti moraju pažljivo čuvati (temperatura 4 do 16°C i relativna vlaga 40-60 %) i da nisu imuni na trošenje (ali manje od LP-a). Zapisi su skupi, magnetofoni skupi i nepraktični i to su razlozi za nikakvu masovnost istog...

Nego, riješivši se jednog CD playera viška, ostao mi DIY strujni kabel viška i jedno mjesto slobodno na prenaponskoj letvi.
I tako spojim ja strujaš na sub (umjesto tanjeg tvorničkog) i u strujnu letvu (s filterom).....
.... a ono mrežni brum se smanjio na minimalu (čuje se malo, jedino ako prisloniš uho)i sub nekako lakše "diše".....
....sve u svemu....pomak naprijed..:D

Sale1982
06.04.2011., 22:53
Može li mi netko preporučiti 5.1 zvučnike s A/V reciverom do nekih 4500 kn. Meni je za oko zapeo ONKYO HT-S6305. Soba je 20m2. Ima mjesta ali da nisu svi veliki zvučnici. Unaprijed hvala na odgovoru.

olif
07.04.2011., 06:51
http://www.ronis.hr/?onkyo/446/receiver-onkyo-htr-518-black/HTR-518Black
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/psb-akcija/
http://www.psbspeakers.com/products/Image-Series/Image-B15-Monitor
http://www.audiocinema-art.hr/katalog/proizvodjaci/psb/page/2/
http://www.psbspeakers.com/products/Image-Series/Image-C40-Center

Možeš krenuti i polaganije. Kupiš onaj gore AV receiver Onkyo i one PSB prednje
i centralni zvučnik (ili sub), a stražnje kasnije...
Znam da je skuplje, ali su zvućnici puno kvalitetniji !

A jel može rabljeno; barem zvučnici !???

EDIT:
Zanima me kako bi ova (dole) Onkyo kombinacija zvučala naspram onog gore Onkyo HT-36305 (http://www.ronis.hr/?onkyo/548/receiver-sa-zvucnicima-onkyo-ht-s6305/HTS6305) !?

http://www.audiocinema-art.hr/akcije/onkyo-htx-22hd/
Tu još treba dodati centralni i stražnji SKS-22 (http://www.us.onkyo.com/model.cfm?class=Speaker&m=SKS-22X) koji su i na slici i na onoj akciji.
U Ronisu (http://www.ronis.hr/?onkyo/479/zvucnici-onkyo-sks-22/SKS22), ili u A.C. Art Cjenik (http://www.audiocinema-art.hr/UserFiles/File/cjenici/2010-10%20-%20Onkyo%20cjenik.pdf)

To je dosta jeftinije, ali ne znam da li je bolje..trebalo bi čuti ....
ona prva kombinacija je utoliko bolja jer je AV receicer zasebna koponenta....

olif
07.04.2011., 08:48
A može i ova Energy (http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-proljetno-pospremanje/) kombinacija sa akcije:
C-C50 centralni zvučnik 499 kn
RC-Mini front " 899 kn
RC-Mini stražnji " 899 kn
S8.3 sub 999 kn
AV receiver Onkyo 518 (http://www.ronis.hr/?onkyo/446/receiver-onkyo-htr-518-black/HTR-518Black)
ili na akciji u Nove boje zvuka (http://www.bojezvuka.hr/cjenici/yamaha_cjenik.html), Yamaha RXV 465 (http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v465_black__u/?mode=model)

Znači AV receiver cca 2.000 kn.
Ukupno 5.300 , jest više, ali su zvučnici kvalitetni !
Sigurno bolji od Onkyo-vih, a tu negdje sa PSB, jer su te firme specijalisti za Hifi zvučnike !

Sale1982
07.04.2011., 10:21
Šta misliš o ovome, nisam mislio da će biti toliko komplicirano kupovati kućno kino:)

ovo su zvučnici
http://www.ronis.hr/?pioneer/177/set-zvucnika-za-kucno-kino-pioneer-s-v520-ql/SV520QL

ovo je a/v reciver

a sada bi trebao neki sub do 1200 kn jer a/v reciver i sub plaća cura a ja plaćam zvučnike. da li misliš da će to valjati nešto, ova kombinacija.

olif
07.04.2011., 10:53
Šta misliš o ovome, nisam mislio da će biti toliko komplicirano kupovati kućno kino:)

ovo su zvučnici
http://www.ronis.hr/?pioneer/177/set-zvucnika-za-kucno-kino-pioneer-s-v520-ql/SV520QL

ovo je a/v reciver

a sada bi trebao neki sub do 1200 kn jer a/v reciver i sub plaća cura a ja plaćam zvučnike. da li misliš da će to valjati nešto, ova kombinacija.

Receiver je ok, ali zvučnici baš i ne.
Od japanskih firmi; gelde zvučnika (te klase), donekle uzeti u obzir Yamahu (Soavo serija i jače NS), Onkyio; samo neke, a ostalo s rezervom.
Energy i PSB koje sam predložio( kao i Wharfedale, Mission, Kef, Dali, JBL, Jamo (s rezervom)..) su čujno ispred tih Pioneer i sličnih !

I ovaj Klipsh (http://www.audiocinema-art.hr/akcije/klipsch-quintet-sl-komplet-zvucnika/) bi bio prikladniji !
Pročitaj recenzije na svim linkovima koje sam dao (ako ih ima pod "Ovdje" isl.)

Vjerojatno bi i ovaj Jamo S506 HCS3 (http://www.ronis.hr/?jamo/452/set-zvucnika-za-kucno-kino-jamo-s-506-hcs-3/S506HCS3) bolje sjeo.

Dakle, moj rang tih prijedloga (ajmo reči, po osobnoj subjektivnoj procjeni) su:
Energy i PSB (sličana kvaliteta).
Klipch
Jamo
Onkio
Yamaha
I tek onda neki Pioneer, i sl.

EDIT:
Zanima me npr. dal je i ovo ok ??:
http://www.komteh.hr/audio.php?op=prod&pid=691&l=1
Nekak su mi tanašni, ali možda zvuče solidno...!?

Josip Šibalić
09.04.2011., 13:11
a cuj ja ti predlazem da si kupis rockford fosgate p4004 2kw pojačalo američke marke 1400kn kupi si sony subwoofer 300w i uzmi si sony zvučnike od linije 200w i to je to, imaš sve što ti treba odlično je za (slabije slušanje glazbe i za tulumarenje) za tiho i glasno možeš slušat sve šro poželiš možeš ga spojiti i na dvd i na liniju i na komp i na tv na sve sta hoces samo ti treba 3,5 mm ckinc ili samo chinc ovisno o tome na st zelis spojiti... ja jednostavno uživam u zvuku dok slušam mp3 dok gledam filmove itd... pojačalo spojiš na kompjutersko napajanje trebati 2 žute žive i jedna crna GND i sve radi odlično ja se jednostavno nemogu nadiviti močnom bass-u i zvuku ! :D :) a cjena svega toga ti je oko 2000kn tako da se isplati!

Josip Šibalić
09.04.2011., 13:16
a čij kupi si nove zvicnike imas vec i po 200 kn a popravak lasera ti kosta cca 100kn al to ti i nije bas isplativo adije si kupi vivax kučno kino za 400kn i amen! :D

olif
10.04.2011., 06:52
Je svakak.....
Ono gore pojačalo od 2 kw, Sony sub i oni zvučnici od linije daju vrhunski zvuk za slušanje (MP3 formata)......:cerek:
Znam da se zahebavaš, ali mogao bi netko i povjerovati pa turati tu opremu za "glasno slušanje" pod neki HT ili Hifi ! :D

Han Solo
11.04.2011., 12:40
Gdje skinuti update ili novi firmware za LGeva kučna kina ht202 i ht502th?

Hvala

olif
16.04.2011., 12:27
Kućno Kino (HT)-općenito
Pojavom višekanalnog surround zvuka, pojavila se potreba za ustrojem kućnog kina koje takav zvuk može adekvatno prenijeti.
Ako se želi ambijentalno uživati u višekanalnom sustavu (poglavito s dobrih DVD zapisa u Dolby/DTS i BluRay produkciji), nužno je nabaviti adekvatnu opremu. Kućno Kino (HT-Home Theatre u daljnjem tekstu) može biti ustrojeno na više načina.

1. Kao "Sve u jednom" (ALL in ONE) sustav.
Tamo se jednom kupnjom dobije kompletni sustav, koji u sebi sadrži 5.1 set zvučnika, SubWoofer, skupnu komponentu (DVD/BR/CD player, tuner, AV receiver) i kabele.
Korisnik mora samo sve navedeno jednostavno spojiti i uživati u filmovima/glazbi.

2. Kao komponentni sustav, sastavljen od pojedinačnih komponenti.
On se satoji od 5.1 (ili 7.1) seta zvučnika (frontovi, srednji, stražnji/surround
i suba). Nepotrebno je naglasiti da je ovaj komponentni sustav puno kvalitetniji od "Sve u jedan" (čast izuzecima, ali ti koštaju...).
Takav se sustav satoji još od AV receivera (amplifikacija/tuner/dekoderi/naduzorkovanje), DVD/BR/CD playera (ili Media/HTPC playera/servera, projektora..), kabela, AV police i antirezonantnih pomagala. Nadalje ćemo uglavnom razmatrati komponentni sustav.

Koju ćemo od navedenih konfiguracija odabrati, ovisi o našim potrebama i naravno budgetu. Mišljenja sam da je bolje odabrati dobar 5.1 sustav, nego se nepotrebno rastezati na 7.1 (ili čak 7.2 ili 9.2) sustav (dodatni stražnji, pa čak i drugi sub). Prvenstveno zato jer za onaj veći treba izdvojiti više love za dobar AV receiver i imati oveću sobu.
Neki korisnici su zadovoljni i sa 2.1 sustavom (dobar set frontova i sub), za što ne trebaju AV receiver već samo dobro stereo pojačalo.
Naravno da u HT ulazi i kvalitetan TV (LCD/plazma) te se na njegovoj veličini također gradi sustav.

Odabir prednjih zvučnika je sličan kao i u HI-FI segmentu, s tom razlikom da se tu mogu odabrati veći samostojeći zvučnici, u korist "punoće" zvuka, a manje glede transparentnosti i razlučivosti. Korisnici koji puno slušaju stereo glazbu poklonit će više pažnje tome da prednji zvučnici budu detaljni, dobre dinamike i dobrog srednjetonskog spektra i čvrstog basa. U manje prostorije je pak poželjno staviti Monitore/Bookshelf zvučnike kao frontove.
Najviše pažnje u pogledu kvalitete treba pokloniti front zvučnicima, pa sub/centralnom (podjednako), pa tek onda stražnjim/surround zvučnicima.
Poželjno je da kompletan set 5.1 zvučnika bude od istog proizvođača, ali nije uvjet (poglavito ne za frontove i sub).
Ustroj suba može biti FloorDawn (driver prema podu), prema naprijed ili dvostrani i sl. To ovisi o izgledu i veličini prostorije.
Sub mora biti kadar iznijeti što niže bas frekvencije, naravno uz dobru čvstoću i definiciju.
Centralni zvučnik iznosi (uz govor/vokale) sva zvukovna događanja u centru zbivanja te je također važno da bude transparentan u tome.
Stražnji/surround zvučnjici prenose manje zvukovnih zbivanja, pa su obično manjih dimenzija (i kvalitete) od frontova.
Naravno, poigrati se s najboljim položajem front i ostalih zvučnika.

Odabir AV receivera je također važan segment.
Snagu receivera ćete odabrati shodno veličini prostorije, zvučnicima i vašim prohtjevima. Naravno, neka receiver uz sve standardne opcije svakako ima HDMI ulaze/izlaze i neke od dole navedenih opcija.
Treba imati na umu da receiveri iste cijene kao integrirana stereo pojačala, malo slabije zvuče u stereo modu (slušanje glazbe) od pojačala.
Tome se može doskočiti na tri načina:
- kupiti skuplji referentni receiver više klase ( recimo iznad 8/10.000 kn i više)
- spojiti 7.1 kanalni AV receiver u Bi-amping (ako ima tu opciju). Tu onda dva pojačala (kanala-prvi i zadnji) tjeraju front zvučnike (jedan visokotonce, a drugi niskotonce) i za HT ostaje 5.1 sustav. Rješenje nije toliko skokovito kao prvo, ali je pomak neupitan. Naravno treba i dupli set zvučničkih kabela.....
- treća je opcija kupiti AV receiver sa pravim Pre Out izlazom za naknadni priključak zasebnog integriranog stereo pojačala. U tom slučaju je AV receiver kao predpojačalo, front zvučnici su spojeni na stereo amp i ne treba ištekavati zvučničke kabele i sl. (to bi trebalo kada ne bi spojili stereo amp (a htjeli bi ga imati) na PreOut receivera, te bi ištekavali zv. kabele u/iz AV receivera/stereo ampa. Kako danas svi AV receiveri već imaju automatsku kalibraciju zvuka mikrofonom, poigrati se s time i eventualne nedostatke doraditi ručnim postavkama.

Izvor slike/zvuka neka bude što kvalitetniji.
Tu su kombinacije stvarno raznorazne. Izvor može biti samo DVD player, pa DVD sa CD playerom (svaki zasebno), pa BluRay player, PS3, pa Media player/server, pa PC/laptop pa HTPC media centar (rješenje budućnosti), projektor (za sliku samo) itd....
Poželjno je da ima maksimalnu rezoluciju i što bolju zvukovnu kvalitetu i čim veću mogučnost prihvata/produkcije raznih formata video i glazbenih zapisa. Naravno i mogućnost raznih konekcija, HDMI svakako, te RCA, XLR, Toslnk, USB...

Kablovi i ožičenja neka budu u skladu s cijenom i kvalitetom ostalih komponenti. Analogni, coax digitalni i optički interkonekti mogu biti skoro sasvim izbjegnuti uporabom dva ili više HDMI kabela, što uvelike pojednostavljuje spajanje. Npr. HDMi iz DVD-a u AV receiver, iz receivera HDMI u TV i veliki dio priče je napravljen....
S cijenom HDMI kabela ne treba pretjerivati - 50/100/200 kn max.
Ostali interkonekti nek isto budu u skladu (10-15 % cijene sustava, nek koštaju sve žnjore ukupno!). Eventualno se može dati malo više za analogni interkonekt, ako se spaja zasebni dobar CD player na kvalitetan AV receiver.
Zvučnički kabeli isto nek budu u skladu pravila 10/15 %. Znači ne više od 50 kn za metar (za neki osrednji HT do 7.000/8.000 kn ukupne cijene). Eventualno se može više izdvojiti za front zvučničke kabele, poglavito ako je u igri dodatno stereo pojačalo.
Zvučničke kabele možete ufrkati (ogoljene) drito u terminale receiver/zvučnika ili koristiti bananice ili vilice.
Strujni kabeli nek budu tvornički. Ako imate viška para možete se poigrati s probavanjima boljih strujaša na receiveru i playerima, ako imaju IEC utičnicu.
Tko želi, može se (vidi teme prije) okušati u samogradnji (DIY) kabela i interkonekata.

Stalaži, stalci, šiljci, podloške:
TV neka bude postavljen na stabilnu policu, u ravnini vaših očiju u sjedećem položaju. Na istom racku, ispod, nek bude izvor zvuka, a na dnu nek bude AV receiver (stereo amp). Lijepo bi bilo da to sve bude na jednoj lijepoj i čvrstoj stalaži (racku). Poželjno je da je isti otvoren sa svih strana i da iznad svake police ima najmanje 10 cm prostora za hlađenje/ventiliranje.
Front zvučnici (i stalci za stražnje) nek budu na metalnim šiljcima sa podloškama. Zvučnike na stalak staviti na četiri kuglice (zrno graška) Blu tack elastičnog kita.
Dalje se možete igrati sa šiljcima ili vibra podloškama ispod nožica komponenti i sl.

Ako su komponente nove, potreban im je određen period usviravanja (nekima i više od 100 sati). To prvenstveno vrijedi za zvučnike pa amplifikaciju i izvore zvuka/slike i naravno za kabele i interkonekte.

Toliko za sada...
...ugodno slušanje.....:gitara:

olif
20.04.2011., 12:31
SubWoofer za HT (i HI-Fi)-općenito

Na kratki osvrt sam se odlučio jer ima zainteresiranih za ovu temu (jedan naš kolega je na akciji "piknuo" dosta dobar subac za svoj HT/stereo sustav. Naravno, sada mu slijedi probavanje smještaja, štelanje parametara i usviravanje).
Sub je važan dio HT sustava jer svojom velikom bass extenzijom, doprinosi ukupnom dojmu pri gledanju filmova. U stereo sustavu nadomješta bas koji manji frontovi ne mogu dati.
Da ne ponavljam osnove o subovima evo linkova:
O subu (http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=15)
Ako netko želi: Osnove zvučnika (http://hr.wikipedia.org/wiki/Zvu%C4%8Dnik)

Odabir suba za HT:
Ako imamo 5.1 (ili 7.1) sustav kućnog kina (ili 2.1), moramo odabrati prikladan sub. Naravno, najbolje bi bilo da je on iste firme kao i ostali set zvučnika, ali nije nužno!
U deklariranu snagu suba se nemojte previše uzdati, pogotovu ne onih jeftinijih. Proizvođaći često navode (pogotovu u "Sve u jedan" sustavima), vršnu snagu suba koja nema puno veze sa stvarnom RMS/DIN snagom.
Pravu snagu ćete provjeriti, kada ga prije kupnje isprobate u svom sustavu, što bi trebalo biti obavezno (pogotovu ako je skup)! Dobro, neki okvir morate imati, pa uskladite snagu suba s veličinom prostorije. Naravno da nije bitna samo snaga, već i extenzija, definicija, čvstoća i dinamika bass odziva. Nije kvalitetan onaj koji je samo "glasan" te pri tome mulja, bumija i sl.
Hoćete li odabrati sub s driverom prema podu (FloorDawn), ili prema naprijed (FrontFiring), uglavnom je svejedno. Osobno za HT(Home Theatre) preferiram driver prema podu i BassReflex ustroj. Naravno, za HT se u praksi korisi velikom većinom, aktivni sub. Što zbog rasterećenja AV receivera, što zbog mogućnosti podešavanja.
Može se odabrati sub s bočno smještenim driverom samo s jedne ili s obje strane. To je rjeđe i obično se koristi kod raznih kutnih smještaja HT-a. Kompresijski ustroj suba, se u HT-u rjeđe koristi, jer ima "slabiji" bass odziv.
Naravno, kod probe (prije kupnje), isprobajte sa subom par solidnih filmskih naslova, ali svakao isprobajte i glazbu (u stereo modu). Obje opcije bi morale dati dobar zvuk.
Za neki srednji sustav sub bi morao imati driver od 250 cm, pa na više. Naravno, bitna je i veličina kabineta, kao i ukupna težina, jer i ti parametri ponešto govore o zvuku. Sub će uglavnom biti u pozadini, ali je mnogima bitan i njegov izgled i dizajn.
Pogotovu se to odnosi na WAF faktor (žena ! :D).

Odabir suba za Hifi stereo sustav:
Kod kvalitetnih, ovećih smostojećih front zvučnika u stereo sustavu, sub je nepotreban. On bi uglavnom više štetio nego koristio jer frontovi imaju snažan i Fulrange odziv u cijelom zvučnom spektru.
Kod malih Monitora, Bookshelfa i malih samostojećih dvosistemaca je sub poželjan. Poželjan je svugdje gdje nema dovoljne bass extenzije. Tu dolazi u obzir i kompresijski ustroj (zatvoren kabinet), kao i Bassreflex ustroj (s BR otvorom). Ako želite precizniji, brži, suhlji bass, uzet ćete kompresiju. A za jači, masniji bas ćete koristiti BR ustroj.
Tu je možda prikladniji sub s driverom sprijeda,a ne dole....
Ovdje, eventualno, dolazi do primjene pasivnih subova, kao i onih sa bočnim driverima.
Pasivni sub se uglavnom izrađuje paralelno i namjenski za određenu vrstu frontova. Nema mogučnosti podešavanja kao aktivni, pa ga je puno teže uklopiti u stereo sustav.
I inače je sub (bilo koji), puno teže uklopiti u stereo sustav (nego u HT).
Teže je odrediti primjerenu glasnoću na njemu (aktivni). I dosta se treba igrati da se odedi pogodan Crossover (križanje gornje/donje frekve sa frontovima). Na pasivnom je to nemoguća misija, taj svira svoje (eventualno ak ima pasivni gumb na skretnici za rezu..).
Osobno imam trenutno doma i aktivni i pasivni (dvostrani bočni driveri) i ko što gore rekoh, pasivni svira dobro samo sa zvučnicima za koje je i spec. napravljen. S drugim Bookshelfima se baš ne slaže...

Položaj suba:
Sub treba smjestiti s desne ili lijeve srane HT/Stereo sustava, iza zvučnika i malo iza TV-a (ako može). Razmak od zadnjeg zida nek bude bar 30 cm (ili više). Razmak od bočnog zida nek bude 1 metar (ili više). Nek ne bude sasvim u kutu! Naravno, treba se malo poigrati s probavanjima položaja. Ako su sa njime isporučeni i šiljci (s podloškama), svakako ih isprobati. Šiljci malo ublaže masnoću basa, ali mu daju bolju definiciju, brzinu i čvrstoću.

Podešavanje glasnoće na pojačalu suba:
Glasnoća se prvi puta podesi na npr 35/40 %, pa se (uz podešen Crossover) pristupi automatskoj kalibraciji s mikrofonom AV recdeivera. Receiver će odrediti (prema položaju i udaljenosti suba) u - ili + dB, njegovu stalnu podešenost na AV receiveru. Ona se ručno može i "doraditi" po želji. Mora biti suglasna s glasnoćom frontova i ostatka sustava. Uvijek se, po potrebi kasnije može, samo malo ručno, poštelati pot glasnoće na subu...

Podešavanje Crossover-a (rezne frekvencije suba):
Crossover je križna (susretna i sl.) gornja frekvencija, na koju je sub ručno podešen gumbom iza.
To mora biti dobro podešeno (npr. na 60/70/80 Hz), kako bi se bas frontova i suba pravilno križao (susreo) u nekoj (idealnoj) reznoj frekvenciji. Usuglasiti sub i frontove, glede susretne frekvencije, je (s glasnoćom na subu) najvažnija stvar kod podešavanja! Naravno, bilo bi čudno da vam to uspije od prve!!! To je stvar isprobavanja i pokušaja/promašaja, do željenog rezultata. Sub ne smije stršati svojom glasnoćom, niti se miješati u neke više bas frekvencije, koje frontovi ionako solidno iznose!

Podešavanje faze suba:
Ako je driver suba u protufazi (npr. membrana se kreće obrnuto-prema unutra) s ostatkom sustava, to se ispravlja gumbom iza (na subu).
Stavi se na 0, ako je potrebno na 90, 180 stupnjeva i sl., dok se ne uklone anomalije u zvuku (ako su čujne).
Neki subovi imaju i daljinski upravljač, pa je te parametre lakše izmijeniti.

Spajanje suba:
Sub se uglavnom na receiver spaja digitalnim koaksijalnim interkonektom (single RCA).
Znači; jedna žnjora koja se spoji na Preout izlaz AV receivera te drugi kraj na Sub-In subwoofera (ili Line In-crveni utor).
Za interkonekt (ima ih namjenskih za sub) treba izvojiti love po želji (u skladu s cijenom sustava). Od npr. 100 kn pa na dalje....
Sub se može spojiti i zvučničkim parom kabela, u svoja 4 zvučnička terminala. To se koristi kad se spaja npr. stereo pojačalo, koje nema digitalni koaksijalni izlaz. Cijena zvučničkih kabela nek isto bude u skladu s cijenom sustava. Oni ambiciozniji mogu isprobati i kvalitetniji strujni kabel za napajanje suba (ako sub ima iEC utičnicu).

Usviravanje suba:
Kao i sve komponete, (a pogotovu zvučnici) potrebno je izvjesno vrijeme da se ovjes, mambrana i pasivni dijelovi skretnice prilagode radnim uvjetima. U početku nemojte koristiti prevelike glasnoće i opterećenja. Možete biti malo "grublji" nego s frontovima, ali ne pretjerujte. Nakon cca. stotinjak sati sub će svirati točnije i s boljom definicijom u basu.
Sub posjeduje i vlastito (digitalno) pojačalo kojem također treba određeno vrijeme za usviravanje.

Naravno, ako netko želi, može postaviti i dva suba u HT/Stereo sustav. Po meni, bolje jedan pravi, nego dva lošija...
Toliko o tome.
Želim vam ugodnu zabavu s vašim (dobro podešenim) sustavom !
:p

MytByte
21.04.2011., 07:12
SubWoofer za HT (i HI-Fi)-općenito

Spajanje suba:
Sub se uglavnom na receiver spaja digitalnim koaksijalnim interkonektom (single RCA).
Znači; jedna žnjora koja se spoji na Preout izlaz AV receivera te drugi kraj na Sub-In subwoofera (ili Line In-crveni utor).
Za interkonekt (ima ih namjenskih za sub) treba izvojiti love po želji (u skladu s cijenom sustava). Od npr. 100 kn pa na dalje....

Moram ovdje napravit korekciju!!!

Subwoofer pre-out nije digitalni izlaz (premda zna biti kodiran crnom pa to buni) već analogni mono pa sukladno tome, koaksijalni RCA kabel kojim se spaja na sub nije "digitalni" premda je faktički riječ o fizički istovjetnom kabelu...

Postoje subwooferi, kao glavna jedinica kompleta 5.1 zvučnika gdje se ostali sateliti spajaju na njega, u kojima se zaista nalazi DD/DTS dekoder te pojačalo koje tjera ostale zvučnike pa se plejer direktno može spojiti digitalnim načinom ali to nije standardni klasični subwoofer već kombinacija AV receivera i subwoofera u jednom...

Također bih se osvrnuo na biranje crossover frekvencije: u pravilu nije potrebno "gađati" tu frekvenciju jer svaki proizvođač sam deklarira koja je to frekvencija ispod koje bi sve frekvencije trebale ići na subwoofer izlaz...valjda poznaju svoj proizvod :D

DeeJay Dee
21.04.2011., 08:24
Također bih se osvrnuo na biranje crossover frekvencije: u pravilu nije potrebno "gađati" tu frekvenciju jer svaki proizvođač sam deklarira koja je to frekvencija ispod koje bi sve frekvencije trebale ići na subwoofer izlaz...valjda poznaju svoj proizvod :D

e tu si pomale v krive, naime-da, ako gledamo sub kao izdvojenu samostalnu jedinicu, no pošto on većinom svira u različitim višezvučničkim (2.1, 5.1, 7.1 i više) sustavima, gdje frontovi kao glavni zvučnici također više ili manje uspješno idu u dubinu, onda je slušanjem i kompariranjem tehničkih podataka frontova potrebno odrediti otprilike "idealnu" reznu frekvenciju suba kako bi ga oslobodili opterećenja neželjenog višeg "low" spektra, kojeg svaki front odrađuje na neki svoj način i na nekom svom mjestu-frekvi bolje i preciznije.
zato bi ja podatak proizvođača suba o reznoj frekvi istog shvatio samo kao generalni orijentir, općenitu preporuku, ali s laganom modifikacijom i odstupanjem u ovisnosti od ostatka sustava (prvenstveno glavnih, prednjih zvučnika).:mig::kava:

otkad si ti i za audio...? sad smo i tebe vam navukli...:lol::rofl:
:top:

olif
21.04.2011., 08:29
Moram ovdje napravit korekciju!!!

Subwoofer pre-out nije digitalni izlaz (premda zna biti kodiran crnom pa to buni) već analogni mono pa sukladno tome, koaksijalni RCA kabel kojim se spaja na sub nije "digitalni" premda je faktički riječ o fizički istovjetnom kabelu...

Postoje subwooferi, kao glavna jedinica kompleta 5.1 zvučnika gdje se ostali sateliti spajaju na njega, u kojima se zaista nalazi DD/DTS dekoder te pojačalo koje tjera ostale zvučnike pa se plejer direktno može spojiti digitalnim načinom ali to nije standardni klasični subwoofer već kombinacija AV receivera i subwoofera u jednom...

Naravno da nije rijeć o pravom digitalnom izlazu i kabelu (ali niti baš o pravom analognom, glede prakse i primjene).
Naziv je stavljen takav, da korisnici to ne bi miješali sa dvožilnim analognim interkonektom !!
Večina subova ima dva RCA konektora s oznakama LEFT/LFE (bijel) i RIGHT LINE IN (crven), ili dva sa R i L oznakom, te iznad piše samo LINE IN, pa korisnike jako buni kako to spojiti !!!!
Znam to po mnogim pitanjima....puno toga ima nije jasno !:D

Onu Crossover frekvu koju navede proizvođać (ako navede), možeš slobodno zaboraviti !
Meni praksa (nekoliko subova u mom i drugim sustavima) govori drugačije.
Nema tu "naštelati po uputi" i gotovo.....:mig:
Svaki prostor i setup imaju drukčije parametre i bez probavanja nema kruha !

To ti je isto ko s kabelima (pogotovu digitalnima (USB,Coax) kao "nevjernima" i stujašima),tj. s trvrdnjom da čujno ne/da utjeću na zvuk.

Osobno sam se nekad, dosta dugo, igrao postavkama HT-a i nije to tak jednostavno za brzo poštelati, a da bude zadovoljavajuće. Ima puno parametara u igri, te još k tome i dio koji se odnosi na stereo (ako želiš da i to HT dobro odradi).

Ako gledamo neke cijenovne rangove novih proizvoda (nije uvijek sve u tome); komponentni sutav HT-a za solidan (početni) zvuk treba izdvojiti 7/8.000 kn (naravno bez TV-a, Racka isl)

MytByte
21.04.2011., 10:19
Večina subova ima dva RCA konektora s oznakama LEFT/LFE (bijel) i RIGHT LINE IN (crven), ili dva sa R i L oznakom, te iznad piše samo LINE IN, pa korisnike jako buni kako to spojiti !!!!
Znam to po mnogim pitanjima....puno toga ima nije jasno !:D

)

To eventualno ako amp nema zasebni izlaz za subwoofer pa se mora spajati na obični stereo line-out (monitor?) dočim sub sam reže frikve iznad svog radnog područja...to nije poželjno već je "gašenje požara"...

moram priznati da su meni line izlazi/ulazi poprilično analogni :mig:...ali da ne budem baš toliko analan :zubo: oko ovoga, jasno mi je da je po pitanju spajanja amp-zvučnik audiofilu pojam analognog - interkonekt bez jackova, a da spoj amp-sub ne ide preko interkonekta već preko koaksijalnog kabela sa cinch jackovima sa svake strane što službeno nije "zvučnički" kabel...

el_caminjo
23.04.2011., 15:48
Pozdrav svima

u postupku sam traženja kućnog kina do 7,500 kn i zapelo mi je za oko ovo od philipsa model hts 9520 koji je i dobio eisa award za najbolje kućno kino 2010-2011 i također me zanima šta mislite o modelu lg hb954pb hvala.

DeeJay Dee
24.04.2011., 02:00
čim je EISA i Philips, odma je neš sumnjivo... Phićo ko da se pretplatio za te ejsa awordse, bzvz. ne znam, nis čul dotični set, al za tu lovu se već da čisto solidni HT set-up složiti i od komponenti (DVD/BR, AVrec i zvulje) različitih proizvođača, ne nužno all-in-1 poput tog predloženog. pričekaj kolege.

olif
24.04.2011., 08:44
Pozdrav svima

u postupku sam traženja kućnog kina do 7,500 kn i zapelo mi je za oko ovo od philipsa model hts 9520 koji je i dobio eisa award za najbolje kućno kino 2010-2011 i također me zanima šta mislite o modelu lg hb954pb hvala.

Prije svega nam moraš kazati koja ti je kvadratura sobe !??
Tako ćemo znati da li je bolje da se stavljaju samostojeći frontovi, ili Bookshelf zvučnici (na stalke) !
Nažalost, neke (vrlo solidne) akcijske ponude su već nestale, ali ostalo je još nešto za ponuditi...
Za tu cijenu bi svakako bilo bolje uzeti HT po komponentama.
Svaka čast nekim sustavima "All in One", ali npr. njihova kvaliteta zvučnika
(što je najvažnije), se neće moći mjeriti s produkcijom specijalista za zvučnike.
A i večina početnih AV receivera (kao zasebne komponente), će biti bolja od
ugradbene amplifikacije i izvora u sličnom rangu...
Evo nešto (samo za info) sa akcije :
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/athena-proljetno-pospremanje/
Dakle:
http://www.athenaspeakers.com/products/ls-300-specifications/
http://www.athenaspeakers.com/products/ls-c100-specifications/
http://www.athenaspeakers.com/products/ws-15-specifications/
http://www.athenaspeakers.com/products/as-p6000-overview/
Dakle; 1.999 kn fontovi samostojeći
899 kn centralni
499 kn stražnji
1699 kn sub
Dakle, ukupno 5.096 kn. ! Sad još fali AV receiver:
http://www.ronis.hr/?onkyo/446/receiver-onkyo-tx-sr508-black/TX-SR508Black
ili
http://www.ronis.hr/?onkyo/446/receiver-onkyo-tx-sr308-black/TX-SR308Black
ili Yamaha:
http://www.ronis.hr/?yamaha/170/receiver-yamaha-rx-v565-black/RX-V565Black
http://www.ronis.hr/?yamaha/170/receiver-yamaha-rx-v467-black/RX-V467B

Naravno, tu još fali izvor slike/zvuka, ali valjda imaš doma neki DVD player, pa se kasnije dokupi nešto sukladno postojećem sustavu...
Ovo tu je manje po dimenzijama (i manje uvjerljivo):
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-proljetno-pospremanje/
Tu bi se dalo eventualno izvuči Bokkshelf kombinaciju:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-c-serija/
A ovi subovi (pogotovu donji) na akciji, bi se mogao uklopiti u svaki sustav,
bez obzira na firmu ostalih zvučnika u setu :
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-esw8-s103-aktivni-subwooferi/
Nismo računali zvučničke kabel, HDMI i sl., ali za početak tu ne treba izdvajati neku velik lovu...

el_caminjo
24.04.2011., 09:59
Prije svega hvala na odgovorima upricipu slažem sebi nešto kvalitetno za dnevni boravaka kvadratura je cca 12-15 kvadrata htjeo bi da me sve dođe do 7,500kn zajedno bitno mi je da ima blu-ray i normalno donekle dobro ozvučenje. Naveo sam ova dva modela gotovih kučnih kina jer se iskreno ne razumijem u slaganje komponetni pa da vidim vaše preporuke.

olif
24.04.2011., 12:05
Prije svega hvala na odgovorima upricipu slažem sebi nešto kvalitetno za dnevni boravaka kvadratura je cca 12-15 kvadrata htjeo bi da me sve dođe do 7,500kn zajedno bitno mi je da ima blu-ray i normalno donekle dobro ozvučenje. Naveo sam ova dva modela gotovih kučnih kina jer se iskreno ne razumijem u slaganje komponetni pa da vidim vaše preporuke.

Znači, kvadratura je mala i strogo za Bookshelf zvučnike, pa ću ti kasnije
dati konkretne prijedloge. Uklopit će se i BD player....

olif
24.04.2011., 19:12
Da probamo, hmmm..

Prva Opcija:
Front RC-MINI 899 kn
Centar C-C50 499 kn
Sub S 8.3 999 kn
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-c-serija/
Stražnji c-50 499 kn (ako je to prava cijena...
....ako nije onda Ovo (http://www.ronis.hr/?energy/461/zvucnici-energy-cb-5/cb5) 1089 kn..
Receiver:
BR player:
http://www.ronis.hr/?blu-ray-playeri/340/blu-ray-player-lg-bd560/BD560
Ukupno je 6.035,00 kn.
A ako nema c50 po 499, nego CB-5 po 1089 kn (Ronis), onda je 7.124 kn.
Stalke kupiti neke jeftinije, ne ove skuplje originale...
Naravno, treba pitati u A.C. Art-u. Tamo imaju i Onkyo receiver (slična cijena ko u Ronisu), pa se to može sve tamo isprobati. Naravno, tražiti dodatne popuste, ili gratis kabele i sl......

Druga ocija je ovo:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/klipsch-quintet-sl-komplet-zvucnika/
Plus sub S8.3 999 kn:
http://www.audiocinema-art.hr/datastore/image/7101/original/
Receiver:
BR player:
Tu ne trebaš stalke za frontove ( samo za stražnje).
Ukupno je 6.636,00 kn.

Toliko za sada.
Ako su cjene točne (i ima na lageru), još ostaje love za kabele.....
Ostale firme (PSB, Athena,...) su izvan budgeta ili ne zatvaraju kompletnu konstrukciju. Jamo ne preferiram previše...
Uostalom, ti svakako moraš nešto od toga poslušati prije kupnje, pa ti tamo možda predlože i neki pogodniji sustav u okviru budgeta !

olif
25.04.2011., 07:54
Moguća je i ova Infinity kombinacija:
http://www.ronis.hr/?infinity/468/sistem-zvucnika-za-kucno-kino-infinity-beta-hcs/INFINITYBetaHCS
ili
http://www.ronis.hr/?infinity/468/sistem-zvucnika-za-kucno-kino-infinity-primus-hcs/InfinityPrimusHCS
Naravno, ovi druge imaju i u crnoj boji (tak piše)...
plus receiver i BR player:
Ukupno 7.617 kn (ili 7.518 kn sa smeđim zvučnicima).
Zvučnici mogu biti i na vitrini (sprijeda, bez stalaka).

Može se još složti slična kombinacija i sa JBL zvučnicima (malo su manji i nižih perfomansi):
http://www.ronis.hr/?jbl/417/set-zvucnika-za-kucno-kino-jbl-cs-460/CS460

Ima toga.....

el_caminjo
25.04.2011., 09:04
Hvala puno olif misli da ču se odlučiti na kombinaciju sa infinity u crnoj boji hvala još jednom :top::top::top:

olif
25.04.2011., 10:07
Tu imaš testove:
http://hcc.techradar.com/files/reviews/WHC/090_WHC_038.pdf
http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_infinity_beta_hcs_p30136.html

olif
30.04.2011., 08:08
Hm, kada sam isprobavao baze (podloge), za Hifi komponente, donio mi kolega (RTV serviser) neki AV receiver iz cca 2000 g. (na slici teme o podlogama, je na podu).
Nisam ja to odmah ni pogledal i poslije vidim da je to Technics SA-DX940 (http://www.vintagetechnics.info/images/sadx940catalog.jpg).
Mislim ja, ajd sad, spijem još jenoga i počinem si malo; pa spojim usput i taj AV receiver. Očekivao sam neku muljažu od zvuka....
....ali sam se ugodno iznenadio kako je solidno zvučao (spojen na dobar Sony CDP i Audio Epilog Zume bookshelfe-oni mali smeđi na slici u HIFI temi o podlogama).
Hebiga, onda su valjda više pazili na stereo zvuk, nego danas

el_caminjo
30.04.2011., 09:03
Šta bi po tvom sudu recimo bilo best buy što se tiče kučnih kina gotovih konfiguracija tipa lg, samsung, philips, pionner znam da se to ne može mjeriti sa ovim ali otprilike top 5 po tvom izboru itd.

olif
30.04.2011., 10:10
Od gotovih "sve u jednom" jako malo toga.
Svakako Bose, ali je dosta skup, ovo je skoro najeftiniji, a nije pravi 5.1:
http://www.ronis.hr/?bose/373/kucno-kino-bose-3-2-1-gs/BOSE3-2-1GS
malo skuplji:
http://www.ronis.hr/?bose/373/kucno-kino-bose-bose-lifestyle-18-bijela-boja/Lifestyle18white
http://www.tunica.hr/catalog/product_info.php?products_id=5861
http://www.svijet-medija.hr/p/Ku%C4%87no-kino-BOSE-Lifestyle-38W/11589/
Pa HK:
http://www.ronis.hr/?harman-kardon/732/kucno-kino-harman-kardon-bds-700/BDS700
Možda (u budgetu samo) Onkyo, ali treba (vidi ispod) dokupiti centralni i sub:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/onkyo-htx-22hd/
Pa Kef (isto u budgetu, znači jeftinije i ono na kraju, skuplje), bez receivera i BRD-a:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/kef-kompleti-kht-serije/
Možda (možda) i ovaj prvi/drugi JBL:
http://www.ronis.hr/?jbl/502/

Nema baš neke ponude tu (a nisma ni gledal dal oni potpuni kompleti imaju Blu Ray....
....moral bi detaljnije pogledati dal ima još nešto....
Mislim da bi gore uglavnom svi (osim boljih Bose) zaostajali za istim cijenovnim sustavom, složenim od komponenti (na akcijama)...

olif
02.05.2011., 22:35
Hebate, malo sam se namučil (ne preveč), da skužim zakaj mi se kod probavanja kanala na AV receiveru ne čuje govor (kod DVD reprodukcije).
Radi se o AV receiveru Technics SA-DX940, starijeg tipa (oko 2000 godine).
CD je (analogno spojen) svirao normalno (stereo mod).
Prvo nije htio raditi digitalni coax audio ulaz, sa DVD-a.
Nije proradio ni kasnije (možda sam nekaj krivo spajal, ili pak uopće nije predviđen, makar piše DVD In..), ali je optički bio u redu, analogni RCA isto.
No vratimo se problemu:
Spojim ja sad i surround zvučnike i sub (digital single coax), optički i analogno
zvuk sa DVD-a, ali čuju se samo surround zvukovi iz prednjih, suba i stražnjih, a govora nema....
Onda skužih, da za to teba biti spojen i centralni zvučnik !!
Hebiga, nije to, ko kod ovih novih receivera, da ti on sam prepozna koliko zvučnika imaš spojeno (plus auto kalibracija) i tak ti onda prezentira i kompletni spektar na frontove (ako nemaš centralni ili surround zvulje).
Uglavnom taj Technics me dosta ugodno iznenadio, jer nisam očekivao da će dobro raditi. Dosta je solidan u stereo modu, a i u HT-u nije loš.
Snage stvarno ima (100 W po kanalu), pogotovu u stereu, a i surround zvuk je solidan.
Naravno, nema puno opcija (DTS, Neo6, HDMI, Kalibraciju,2 Zone, PrologicII....itd.) ali svira...:p

olif
03.05.2011., 01:58
Ah, gore sam krivo napisao....naravno da ima DTS (THX certifikat nema, jer ga onda nije ni bilo !!!):lol:
Nema zapravo jedino novotarije od zadnjih 4 godina....
Kad smo već kod AV receivera, ovaj bih svakako htio isprobati:
http://www.pioneer.eu/uk/products/42/98/405/SC-LX90/index.html
Mada nikad nisam bio previše oduševljen Pioneer receiverima (srednje i niže klase), ovaj stroj je svakako iznimka !
Cijena je prava sitnica (cca 50.000 kn/5000 Ł), a kilaža (35,5 kg) nije za lošu kičmu !

Kako bi se Susano ponio u okršaju s Rotel kombinacijom (36.000 kn ukupno
19.500 processor i 16.500 poweramp):
http://www.blu-raydefinition.com/hardware/rotel-rsp-1570rmb-1575-surround-sound-processor5-channel-amplifier-review.html
Ili s ovom Arcam kombinacijom (32.000 Processor i 26.080 poweramp=58.080. kn):
http://www.arcam.co.uk/products,fmj,av-amplifiers,AV888.htm
http://www.arcam.co.uk/products,fmj,power-amplifiers,P777.htm

Zanimljiv troboj....:rofl:
Bi li netko tu "uvjerljivo" pobijedio !!!????

k-kekec
03.05.2011., 13:01
Ah, gore sam krivo napisao....naravno da ima DTS (THX certifikat nema, jer ga onda nije ni bilo !!!):lol:
Nema zapravo jedino novotarije od zadnjih 4 godina....
Kad smo već kod AV receivera, ovaj bih svakako htio isprobati:
http://www.pioneer.eu/uk/products/42/98/405/SC-LX90/index.html
Mada nikad nisam bio previše oduševljen Pioneer receiverima (srednje i niže klase), ovaj stroj je svakako iznimka !
Cijena je prava sitnica (cca 50.000 kn/5000 Ł), a kilaža (35,5 kg) nije za lošu kičmu !
o !!!????

Olif, realno, taj AV re ne vrijedi tih novaca...hrpa softwarea i funkcija totalno nepotrebnih. baš me zanima koliko je Pajo procijenio da će biti prodano toga u svijetu - 5, 10, 100...???:ne zna: i šta na kraju rade sa onimakoji se ne prodaju?? povrat u tvornicu pa reciklaža?

olif
03.05.2011., 14:40
@Kekec,
Potpuno se slažem s tobom da ne vrijedi tih novaca!!
Mada je unutra Susano amp, ali ostalo...
Zapravo sam i to htio od još nekoga ćuti!
Siguran sam da bi ga onaj dvojac dole "pospremio"!
Mada su i oni dosta preceijenjeni (pogotovu Arcam; Rotel je često umjereniji s cijenom, u istom segmentu...)

P.S. ...to ne znači da ga ne bih htio isprobati...brzo bi mi puno toga bilo jasno...

k-kekec
05.05.2011., 13:39
@Kekec,
Potpuno se slažem s tobom da ne vrijedi tih novaca!!
Mada je unutra Susano amp, ali ostalo...
Zapravo sam i to htio od još nekoga ćuti!
Siguran sam da bi ga onaj dvojac dole "pospremio"!
Mada su i oni dosta preceijenjeni (pogotovu Arcam; Rotel je često umjereniji s cijenom, u istom segmentu...)

P.S. ...to ne znači da ga ne bih htio isprobati...brzo bi mi puno toga bilo jasno...

:rofl: al kako bi ga donio u kuću, takve grdosije znaju imat po 35-50kg...neš valjda suseda zvat, on bu ti došel s tačkama da ga prevezeš...:rofl::rofl:

(zamisli to, high-end AV rec prevozi se u tačkama - slika za naslovnicu nekog HI-FI magazina :lol::lol::lol:)

olif
05.05.2011., 13:53
Susano ima točno 35,5 kg (bez ambalaže).
Nakon 2 ljute i 3 gemišta bi mi to nekak skipali....:rofl:
....a imam ja i tačke...
A ja se niš ne bi bunil, da taj Suzek i ostane pri meni (mortik bi zišel na Onkyjevo mjesto...koji bogec ima skoro 15 kg..):D
Taj Suzano ima jako dobar stereo mod !
Mada mi ljepše zgledaju procesor/amp Rotel i Arcam...i još bi ih rađe zbrinul...

xlopi
06.05.2011., 17:01
Koje bi bilo najbolje kućno kino do 5.000 kuna? sa blu-ray playerom
treba mi za novu Panasonic 50'' plazmu.

ono što treba gledati ide redom:
1. Zvuk
2. Mogućnosti Blu-ray playera
3. Dizajn

Ako slučajno imate prijedlog bez blu-ray playera, može i to.

Hvala

olif
06.05.2011., 17:47
Bilo bi dobro "upucati" tih 5.000 kunića u 5.1 set za kućno kino, a ti BRD kupi posle (kak znaš i umiješ :rofl:).
Naravno, govorim o HT-u (Home Theatre) u komponentama, jer je to već "ozbiljna" lova, da bi se utukla u K.kino "Sve u jednom".
Idemo pogledati kaj je ostalo od akcija (a nije puno jer ljudi vide, pa kupe..):
Znači:
RC-Mini front 899 kn
RC-Mini stražnji 899 kn
C-C50 srednji 499 kn
S 8.3 sub 999 kn
http://www.ronis.hr/?yamaha/170/receiver-yamaha-rx-v565-black/RX-V565Black
ili,
http://www.ronis.hr/?yamaha/170/receiver-yamaha-rx-v465-black/RX-V465black
ili,
Cca 5.300 kn (s najjeftinijim receiverom)....
Ima i drugih kombinacija....
Npr. ovo, pa neki od gornjih AV receivera:
http://www.ronis.hr/?jbl/417/set-zvucnika-za-kucno-kino-jbl-scs-178/SCS178
...ali mislim da je Energy svakako bolje rješenje !
Ovo je bolje od JBL, al je malo skuplje:
http://www.ronis.hr/?infinity/468/sistem-zvucnika-za-kucno-kino-infinity-primus-hcs/InfinityPrimusHCS

xlopi
06.05.2011., 18:25
Dosta specifično, netko se dobro razumije u audio :top:
frend me nagovarao na pioneer bcs 707, no vidjeh negdje recenziju koja kaze da zvuk nije bas nes' posebno...

tvoj izbor je bolji? (samo pitam :) )

olif
06.05.2011., 19:01
Dal je bolji... ajde malo je .:rofl: !??:D
Neki su s ovog foruma već uzeli neke prijedloge (za po komponentama, s akcije i zadovoljni su. Bilo je još boljih akcija, (npr. PSB samostojeći frontovi).
Već onak, vulgaris gledano, po kilaži je onaj prvi prijedlog dobar, a sve su to
specijalisti za zvučnike. Dobra K. kina "sve u jedan" su uglavnom ona preko 1.000 € , tu kod nas nije baš neki izbor (Bose npr.)
Čast izuzecima, ali u tom rangu je dosta tih "All in One" K.K osjetno manje kvalitete od kpmponentnog ustroja.
Bilo bi još bolje da uzmeš samostojeće (očito je soba veća kad je plasma
50 "), ali to povečava cijenu. Jedino ako gradiš postepeno i skupljaš lovu;
prvo frontovi i AV receiver, pa srednji, pa sub, pa stražnji ili sl.
Preporuka je (ako si iz Zg), da odeš u A.C Art (tam imaju i Onkyo)/Ronis ili sl. i nešto od toga poslušaš, da se znaš ravnati.
Već smo puno pisali, da je za zvuk najvažnija interakcija sobe i zvučnika; znači dobri frontovi, pa tek onda receiver i ostali zvučnici.
Zvučničke kabele ćemo ostaviti za kraj.
Naravno, uzeti AV receiver sa 1.4 HDMI protokolom, tako da ne trebaš nikakve druge interkonekte (npr. za zvuk sa tv-a na receiver, jer to 1.4 HDMI radi dvosmjerno).

xlopi
06.05.2011., 21:20
Vrlo dobri savjeti, svaka čast, hvala.

olif
07.05.2011., 07:03
Ma, nije ti to neka velika mudrost i znanost.
Za godinu dana ćeš i ti vladati materijom, ali će nam svima, nažalost, granica biti lova !
Ima tu za kupnju dosta mogučnsti (samo za primjer):
Kada bi npr. išao postepeno, s dobrim samostojećim frontovima, onda bi dobro sjeli ovi PSB: T45 samostojeći front, B15 stražnji, C40 centralni, te neki sub, koji ne mora biti PSB.
http://www.psbspeakers.com/products/Image-Series/Image-T45-Tower
http://www.psbspeakers.com/products/Image-Series/Image-B15-Monitor/reviews
http://www.psbspeakers.com/products/Image-Series/Image-C40-Center
http://www.psbspeakers.com/products/Subwoofers/SubSeries-1-Subwoofer

champion20
16.05.2011., 16:56
Kolege,
zanima me može li se kupiti koliko toliko kvalitetno kućno kino do 1200 kn?
Krepao mi dvd player pa sam mislio kupiti kućno kino da imam i njega pa još plus radio. Vidio sam da ima Sony, Panasonic i sl. što mislim da nisu loše marke, a u tom su cjenovnom rangu.
Koji su dućani najpovoljniji ili još bolje ako se netko kuži koji model gledati za taj novac?

olif
16.05.2011., 17:16
Ko što si i rekao...neki Panasonic npr....
http://www.ronis.hr/?panasonic/232/
http://www.technomax.hr/kategorije.6381cd5ac1ff446a9ea9dfa3c82c4da1.kucna-kina.aspx
U tom rangu je sve manje/više slično.....
A kad bi se malo "protegnuo", dobio bi kvalitetu više:
http://www.audiocinema-art.hr/datastore/image/7117/original/
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/jamo-proljetno-pospremanje/

mintoon
23.06.2011., 18:18
:s:sKako mogu spojiti Kućno kino LG Theater model HT202SF-CU!
to kucno kino nema izlaz ali ja sam spojio 3,5 mm jack sa scart kabelom za in pa sam jack ubacija u pc a scart u kućno !

i sad nezz kako ubaciti postavejke da mi zvuk ide sa pc-a u zvučnike od kina kućnog !!!!:s:s:s:s

STony
23.06.2011., 18:34
@mintoon

Ajmo ispočetka...

Klik na Edit tipku i uredi svoj post: lijepo čitko i razumljivo napiši što spajaš, koji ulazi/izlazi su na oba uređaja i onda zamoli ekipu za pomoć.

Inače temu brišem.

Hvala na razumjevanju!

MytByte
24.06.2011., 07:35
Rano je jutro pa mi je valjda um još oštar :zubo: i mislim da sam shvato što čovjek želi reći...

plašim se da to kućno kino nema ulaz preko SCART-a tako da ništa od toga...

Cilim
24.06.2011., 07:48
Umjesto da citas uputstvo od kucnog kina primio si se Sizifovog posla, gdje ti tu vidis audio ulaze. :(:D

http://i53.tinypic.com/157j39v.jpg

hatrick
21.07.2011., 07:34
kako sam još zelen u ovom..imam zvučnike logitech X-530 5.1 i lcd philips s puno izlaza na njemu??kako dobiti sistem kučnog kina??..tj.koji dvd player trebam kupiti, a da ne kupujem cijelo kučno kino,tj.da iskoristim zvučnike?kako do sorruond zvuka???..treba mi pojačalo,ovo ono,ja niš ne kužim višeneka mi netko objasni:s

carpman456
30.07.2011., 16:03
pozz svima

molio bih da mi pomognete oko odabira komponenti za kucno kino, prije svega dali uzeti 5.1 ili 7.1(7.2), prostorija u kojoj to namjeravam staviti velicine je oko 25 kvadrata, zanima me AV reciver i zvucnici, sta od toga uzeti za budet od 15000 kn, na reciver bi spojio PS3, internet(ako je moguce), postojecu Plazma TV i max tv reciver...

nikofc
11.08.2011., 16:04
Pozdrav.

Molio bi malu pomoć, tj. pojašnjenje...nisam nikad imao kućno kino tako da ne znam puno o tome...

Namjeravam kupit nešto za 1500 - 2000 kn, možda lg, pošto imam takav tv.

Imam LG LCD tv, xbox360, ps3, laptop nekad spajam na tv preko hdmi....i ne znam jel još šta. I sad me zanima jel to može radit jednostavno, jel moguće da ja npr. sad gledam tv, pa premacim na ps3, da imam zvuka, pa prebacim na xbox, pa gledam filmove preko laptopa na tv, jel će imat zvuka gdje god prebacim ako me razumijete. To će sve trebat posebno spajat i namještat za zvuk? Jel može da ide zvuk preko tv-a, da sve šta je na tv, xbox, ps3...da ima zvuka na kućnom kinu.

Malo sam zakomplicirao, ali nadam se da vam je jasno šta mislim.

Ako bi mi mogao netko odgovorit i pojasnit malo, hvala. :)

phiber
20.08.2011., 22:23
Treba mi malecni savjet, mozda mi mozete pomoci.

Daklem, novi stan, nova tehnika. Ono sto imam jest - X360 (hdmi), HTPC (hdmi) - a u planu je projektor, najvise zbog Xboxa i HD filmova. Sad tu sam malo newbie. Do sada mi se HTPC i X360 preko HDMI kabla spajao na LCD TV i tu nisam imao problema oko zvuka.

No, kako planiram u skorije vrijeme projektor, pretpostavljam da ce HTPC/X360 ici u projektor preko HDMI kablova ali sto meni zapravo treba da bih dobio zvuk? Pojacalo koje ima HDMI ulaze te naravno zvucnici? Slobodno preporucite ono sto mi treba.

Hvala na pomoci.

ivan666999
21.08.2011., 22:35
znaći, želim spojiti kućno kino i komp, imam 5 zvucnika i subwoofer, kojim i kakvim kablovima da to ucinim? hvala !

http://i51.tinypic.com/98vxxi.jpg

Cilim
21.08.2011., 23:08
Koja maticna ploca, proizvodjac i model. :)

ivan666999
21.08.2011., 23:35
Genius SW HF5.1 1200

MytByte
22.08.2011., 07:23
pitao te @Cilim za matiču ploču računala a ne za model zvučnika :mig: s te strane je sve jasno...

grunft
22.08.2011., 07:57
Genius SW HF5.1 1200
Baš i ne vidim gdje je tu kućno kino :confused:
Ovo su najobičniji 5.1 zvučnici za PC i trebao si s njima dobiti kabele.
Vjerojatno tri ovakva para kabela (3,5mm stereo M - 2x chinch M):
http://imageshack.us/photo/my-images/92/ipodrcaxt3.jpg/

MytByte
22.08.2011., 08:25
mada je pitanje je li zvučna uopće 5.1, zato bismo morali znati model matične ploče ili zasebne zvučne kartice...

ivan_3001
30.08.2011., 22:00
moze pomoc kod resivera koji bolje uzet yamaha ili pionner cjene su slicne

MytByte
31.08.2011., 07:44
moze pomoc kod resivera koji bolje uzet yamaha ili pionner cjene su slicne

Postavi konkretnije pitanje - koji modeli su u pitanju?...za što bi služili, koji izvori zvuka? :kava:

TabascoPit
09.10.2011., 13:11
Prvo molim da moderatore da me ne shutaju, jer sam tražio po forumu o toj temi i svi odgovori su bili:"...bolje je uzeti posebno reciver, zvučnike, bluray,...".
Ja to dobro znam, ali problem je u tome što nemam 3000+3000+1000=7000kn (minimalno), već imam samo 2500-3000max.
Stoga ako je netko kupio skoro takvo bluray kućno kino neka veli koju pametno!
Hvaa!

kikih
12.10.2011., 05:42
Prvo molim da moderatore da me ne shutaju, jer sam tražio po forumu o toj temi i svi odgovori su bili:"...bolje je uzeti posebno reciver, zvučnike, bluray,...".
Ja to dobro znam, ali problem je u tome što nemam 3000+3000+1000=7000kn (minimalno), već imam samo 2500-3000max.
Stoga ako je netko kupio skoro takvo bluray kućno kino neka veli koju pametno!
Hvaa!

Ja sam prije par mjeseci kupio KK LG Blu-ray kućno kino HX906PA (3D, WiFi, SMART....) zato jer mi je udario grom i sjeb.... mi dva kucna kina...
Cijena je bila oko 2400 kn i mislim da je omjer cijene i kvalitete sasvim OK...
Posto mi je vec duze vrijeme zelja imati malo bolju muziku planiram nesto sloziti do 10000 kn..........mozda naletim na kakvu rasprodaju, nekakav popust......

TabascoPit
13.10.2011., 08:31
Ja sam prije par mjeseci kupio KK LG Blu-ray kućno kino HX906PA (3D, WiFi, SMART....) zato jer mi je udario grom i sjeb.... mi dva kucna kina...
Cijena je bila oko 2400 kn i mislim da je omjer cijene i kvalitete sasvim OK...
Posto mi je vec duze vrijeme zelja imati malo bolju muziku planiram nesto sloziti do 10000 kn..........mozda naletim na kakvu rasprodaju, nekakav popust......

Znači zadovoljan si ? Jer ja danas idem po to kućno kino!

zg8888
14.10.2011., 10:47
Budite toliko dobri pa mi pomozite oko odabira najboljeg kućnog kina od dolje ponuđenih. Kupujem rabljeno kućno kino iz oglasnika. A ovo su neki od mojih izbora.

KUĆNO KINO SAMSUNG HT-TZ215 1000kn

SAMSUNG HT-TP33 600kn

SONY 5.1 Home Cinema System DAV-SB300 DVD 1500kn

Pioneer dcs 370 - 5.1 Kućno kino 1200kn

sony dvd kućno kino dav-dz 530 500kn

PANASONIC SC-PT85 850 kn

Hvala Vam unaprijed na savjetimo. Peace :kava:

biankoneri
16.10.2011., 18:29
Ovako,imam JVC kućno kino staro 6 god.Ne reproducira divix formate,a to mi treba zbog filmova.Inače je koštalo 5000 kn.jel mogu ja kupiti neki dvd player pa da ga samo spojim na zvučnike i hoću li onda imati zvuk na subwooferu i satelitima.Inače model JVC kina je XV-THS9.

kikih
17.10.2011., 19:44
Evo nekoliko ponuda za kucno kino do 10000kn

1.

HIFI zvučnik Diamond 10 SX sub kom -2.043,66 kn
HIFI zvučnik Diamond 9 CS kom -952,69 kn
HIFI zvučnik Diamond 9.4 par -2.016,34
HIFI zvučnik Diamond 9.SR par -794,47
HIFI komponenta RD-7502 SILVER kom -1.960,97
ukupno -9.554,80kn

2.
HIFI zvučnik Diamond 10 MX sub kom -2.935,61
HIFI zvučnik Diamond 9.5 par -2.630,41
HIFI zvučnik Diamond 9.CS kom -785,81
HIFI zvučnik Diamond 9.SR par -654,76
HIFI komponenta RD-7502 SILVER kom -1.960,97
ukupno -11.030,10kn

3.
AV Receiver Yamaha RX-V471 - 2210
Zvučnici Yamaha NS 777 -3000
Zvučnik Yamaha NS-C 444 -723
Zvučnici Yamaha NS 333 -967
Zvučnici Yamaha NS-SW 210 -1048
ukupno -8798kn (sa 10 % popusta)

4.
NS 555 BL zvuènici YAMAHA -2,232.12
NS 333 BL zvuènici YAMAHA -919.11
NSC 444 BL zvuènik YAMAHA -687.40
YST SW 515 BL zvuènik YAMAHA -2,067.85
RXV 571 BL A/V radio pojaèalo YAMAHA - 2,541.06
ukupno - 10,390.48

5.
CONCEPT 6 BL zvuènici DALI -2,541.06
CONCEPT CENTER BL zvuènik DALI -733.74
CONCEPT 1 BL zvuènici DALI -1,073.58
YST RSW 300 BL zvuènik YAMAHA - 1,614.23
RXV 571 BL A/V radio pojaèalo YAMAHA -2,541.06
ukupno -10,459.50

Neke ponude cu jos dobiti......

Koji bi po vasem bio najbolji izbor? :ne zna:

DeeJay Dee
17.10.2011., 23:02
ja bih od toga na tvom mjestu poslušao opcije 1 i 5...

kikih
18.10.2011., 04:44
ja bih od toga na tvom mjestu poslušao opcije 1 i 5...

Danas cu jos dobiti neke ponude pa cu jos to vidjet....
Wharfedale je inace dobra firma?

DeeJay Dee
18.10.2011., 08:56
je, stara fina engleština. a čuj, imaju i oni, kao i svi, bolje i lošije primjerke, ovisno o kojoj se seriji radi..

kikih
18.10.2011., 10:31
je, stara fina engleština. a čuj, imaju i oni, kao i svi, bolje i lošije primjerke, ovisno o kojoj se seriji radi..

Ici cu malo po trgovinama pa da cujem kak to svira pa cu onda odlucit.......Kupovat ipak necu nista jos sljedeca 2 mj tj kupit cu nesto u 12 ili 1 mjesecu , mislim da su onda vece akcije.....dolaze novi modeli pa su stari na popustu i tako.

Meni nije bitno da je novi model il stari samo da tresseee.....

igrmic
21.10.2011., 01:23
Budite toliko dobri pa mi pomozite oko odabira najboljeg kućnog kina od dolje ponuđenih. Kupujem rabljeno kućno kino iz oglasnika. A ovo su neki od mojih izbora.

KUĆNO KINO SAMSUNG HT-TZ215 1000kn

SAMSUNG HT-TP33 600kn

SONY 5.1 Home Cinema System DAV-SB300 DVD 1500kn

Pioneer dcs 370 - 5.1 Kućno kino 1200kn

sony dvd kućno kino dav-dz 530 500kn

PANASONIC SC-PT85 850 kn

Hvala Vam unaprijed na savjetimo. Peace :kava:

Imam već nekih 7 godina SONY DAV-SB300 sistem i mogu reći da je zadovoljio do nedavno sve moje potrebe, ima SACD, DTS, MP3, sve CD i DVD medije vrti bez geške. Nisam neki teški audiofil ali volim poslušati dobar album na SACDu, pogledati koncert ili film sa DTS-om i kućno kino u tom pogledu apsolutno zadovoljava moje želje kad se playa sa optičkih medija. Moj problem kod njega ali i kod valja svih kućnih kina je nedostatak više ulaznih konektora kao na AV reciveru. Trenutno mi je na njega spojen komp i MAXTV, a DVD snimač direktno na TV. I to igra ali i tu nastaje moj problem: htio bi multimediu puštati sa kompa sa DTS-om, ili recimo neki BR sadržaj sa HD sa svim čarima današnjeg AV doživljaja a to ne abla jer je komp spojen preko HDMI na TV, a putem činčeva na kućno kino i zvuk mi se prenosi u stereu. Znam da je bolje ikakav zvuk nego ništa ali je svejedno killjoy :-(
Za prosječnog korisnika po mom mišljenju sistem je čisti 5. Za ostale koji bi željeli malo više izvuči iz kino doživljaja preporuka je gledati AV reciver jer jednostavno nudi puno više mogućnosti. Moj problem je što imam odličan osnovni sistem kućnog kina koji bi vrlo jednostavno mogao pratiti zahtjeve današnjice samo da ima jedan jedini digitalni ulaz. Ovako me u skorijoj budućnosti čeka nabava AV recivera, suba (DAV-SB ima pasivni sub) a najvjerojatnije i BD playera (postojeći sistem kad spojim činčevima sa novim AV reciverom playati će diskove u stereu, ne?)

marin-12
21.10.2011., 11:22
Dali se može spojiti kućno kino vivax 5.1 model ht-140 na stari tv koji ima utor za slušalice,po 2X crveni i bjeli utor + jedan žuti? Ako trebate još neke informacije da mi pomognete ja ću vam odgovoriti.Hvala! :D

marin-12
22.10.2011., 21:38
dajte kaj niko ne zna :(

MytByte
22.10.2011., 22:02
dajte kaj niko ne zna :(

Spojiti u svrhu čega....???? slušanje zvuka s TV-a na Vivaxu? kakve ulaze ima Vivax osim USB-a?

DeeJay Dee
23.10.2011., 02:52
pa ak i Vivax ima iste takve crvene i bijele stereo audio cinčeve, ondak ne vidim zakaj ne, al tuda neš dobit multikanalni zvuk, samo stereo.. :ne zna:

MytByte
23.10.2011., 08:22
pa ak i Vivax ima iste takve crvene i bijele stereo audio cinčeve, ondak ne vidim zakaj ne, al tuda neš dobit multikanalni zvuk, samo stereo.. :ne zna:

a kad ne znamo kaj Vivax ima jer po njihovom dobrom običaju, nikakvih širih specifikacija nema...

djovan
28.10.2011., 20:49
Imam problem s njime, jedan film radi dok drugu dvd neradi
isti format i sve isto al' neće:(
Dali ima opcija da se vrati na tvorničke postavke?
Naprimjer kada nema uopće dvd-a unutra on vrti kao da ima
recimo konkretno radi se o Fifi...
Dali je imao ko ovakav problem??

djovan
30.10.2011., 19:46
Imam problem s njime, jedan film radi dok drugu dvd neradi
isti format i sve isto al' neće:(
Dali ima opcija da se vrati na tvorničke postavke?
Naprimjer kada nema uopće dvd-a unutra on vrti kao da ima
recimo konkretno radi se o Fifi...
Dali je imao ko ovakav problem??
Rijesio sam, jedan dvd je ostao unutra podvucen
gore i pravio probleme nakon skidanja poklopca njega sam maknuo i radi ko sat!:)

outlow99
10.11.2011., 16:10
Dali ima netko iskustva?
Zanima me za dnevni boravak koji je manji, pa bi s ovim rjesio (koliko je moguće) sve od zvuka do playera...

olif
11.11.2011., 09:31
http://www.ronis.hr/philips/547/kucno-kino-philips-hts7140/HTS7140/
Pa ako soba nije prevelika, išlo bi to (uglavnom).
Mada sam mišljenja da zasebni front bookshelf zvučnici (koji su više razmaknuti od Soudbara), još uvijek mogu dati (uz sub), malo više prostornosti i punoće.
Najbolje da odeš i osobno poslušaš navedeni sustav.....
Evo nešto neobavezno; samo za info:
Zanimljivo će biti čuti prvi Boseov novi soundbar CineMate SR1 (http://www.amazon.com/gp/product/B005OB1TU0/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000A0QIEC&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=013PY56PES9JE83K1PTB), koji je doduše i dosta skup.
Možda da se posluša i nekaj ovakvog (ali nema BR playera):
http://www.audiodoc.hr/proizvodi/kucno_kino/3_2_1_dvd_sustav/cinemate_gs_series_ii
Ili ovo (ali ima samo DVD/CD Player):
http://www.samsky.hr/Rainbow/Detaljiproizvoda/tabid/1238/ttl/Kucno-kino-Bose-3-2-1-II-grafitni/rbpid/1503103/Default.aspx

outlow99
11.11.2011., 10:34
http://www.ronis.hr/philips/547/kucno-kino-philips-hts7140/HTS7140/
Pa ako soba nije prevelika, išlo bi to (uglavnom).
Mada sam mišljenja da zasebni front bookshelf zvučnici (koji su više razmaknuti od Soudbara), još uvijek mogu dati (uz sub), malo više prostornosti i punoće.
Najbolje da odeš i osobno poslušaš navedeni sustav.....
Evo nešto neobavezno; samo za info:
Zanimljivo će biti čuti prvi Boseov novi soundbar CineMate SR1 (http://www.amazon.com/gp/product/B005OB1TU0/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=1278548962&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B000A0QIEC&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=013PY56PES9JE83K1PTB), koji je doduše i dosta skup.
Možda da se posluša i nekaj ovakvog (ali nema BR playera):
http://www.audiodoc.hr/proizvodi/kucno_kino/3_2_1_dvd_sustav/cinemate_gs_series_ii
Ili ovo (ali ima samo DVD/CD Player):
http://www.samsky.hr/Rainbow/Detaljiproizvoda/tabid/1238/ttl/Kucno-kino-Bose-3-2-1-II-grafitni/rbpid/1503103/Default.aspx

Hvala na komentaru!
Slušao sam ga i zvuči zaista odlično (za soundbar sistem), pored toga s njime pokrivam BlueRay, DivX/MKV (biti će spojen i na komp), ima USB, WiFi, optiku, hdmi itd. da ne govorim da ga vrlo jednostavno zakucam na zid odmah ispod nosača s TV-om...
Mislim da ću ga uzeti jer ga mogu dobiti u nekoj povoljnoj kombinaciji, pa se javim s komentarima...
do tada sam malo pogledao yuotube :
http://youtu.be/sX4F2BwI0ss?hd=1
http://www.youtube.com/watch?v=eUUv7unx1LA
http://youtu.be/8r4OcBJS7dw?hd=1

makarska01
13.11.2011., 20:50
Kupio bih TV od 81-2 cm, dnevni boravak je dimenzija 4 x 5,2 metra i bojim se da novi TV (koji još uvijek nisam odabaro) neće imati dovoljan zvuk pa bih stavio i kućno kino ili samo zvučnike da malo poboljšaju zvuk (nema igrica) možda za pogledati film, pa me zanima savjet (naravno i za TV), šta je s čim kompatiblno....(TV cca 3500 kuna)

DeeJay Dee
13.11.2011., 21:09
nema samo zvučnike, treba ti i neki AVreceiver.

za TV do te love pogledaj Samsung 32D550.

baš mora samo TV od samo 82 cm? jer, dosta ti velika (dugačka) soba, po oba zida gledano, a za tu lovu idu već i neke dost veće plazme (107 cm). ;)

p.s. za pitanja dalje o telki, molim na najveću postojeću top-temu o tome, hvala! :mig:

mgalesic
17.11.2011., 12:27
Kupio bih si novo kućno kino

ono što bi htjeo da mogu na njega spojiti zvuk sa LG plazme
i zvuk sa playstationa 3

- dodatno imam jos i popcorn hour nmt

Jel moguće takvo nesto ili mogu samo pustati zvuk sa playera koji mi dođe u kompletu?

ako nije sta bih trebao uzeti da mogu sve spojiti?

imam 3000kn

olif
17.11.2011., 16:18
http://www.ronis.hr/onkyo/548/receiver-sa-zvucnicima-onkyo-ht-s5305-silver/HT-S5305Silver/
http://www.musicorner.nl/pics/Onkyo%20TX-SR308%20achter.jpg
http://www.ronis.hr/onkyo/548/receiver-sa-zvucnicima-onkyo-ht-s3305/HT-S3305/
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/audio-systems/onkyo-hts-3305-901034/review
Tu bih dao prednost Onkyu, jer imaju kvalitetan AV receiver u tom kompletu, na koji se može dosta toga spojiti (ima digitalne, Coax i analogne ulaze; vidi spec i sliku). jedino što treba dokupiti je izvor slike /zvuka (DVD, BRD player...).
Stvar je u tome što su tu spajanja klasična (kao u HT-u po komponentama), što daje mogučnost izmjene i nadogradnje bilo koje komponente. Samo receiver ima 8 kg (sve skupa,bez ambalaže 16 kg., pa i to nekaj govori
http://www.ronis.hr/philips/547/kucno-kino-philips-hts5561/HTS5561/
http://www.ronis.hr/pioneer/166/kucno-kino-pioneer-bcs-212-3d-blu-ray/BCS-212/
Ovu gore imaju i BR/DVD player u sebi, ali nema toliko mogučnosti spajanja, a niti toliku snagu i kontrolu.
Onkyo je tu vjerojatno bolji i u zvučnicima:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/onkyo-d-tk10-unikatni-audiofilski-zvucnici-sa-gratis-originalnim-stalcima/
...ovi gore su ima fenomenalni za vokalnu i instrumentalnu (gitara osobito), glazbu...

mgalesic
17.11.2011., 17:02
@olif hvala na brzom odgovoru

Imam jos pitanje:
- na koji način se spajaju ostali uređaji ako bi uzeo uređaj kao pioneer; da li popcornhour hour i playstation 3 spajam u njega preko hdmi-a i onda preko hdmi out na tv. Ili moram i tv prvo spojiti na njega i onda opet na tv (kako bi mi i zvuk sa tv-a mogao ići preko njega)?

Oprosti ako sam nesto pobrkao ili nejasno napisao

olif
17.11.2011., 18:37
Popcorn i PS3 možeš spojiti na receiver sa HDMI (ima 2 ulaza).
Izlaz K.Kina spajaš sa Hdmi na TV.
Ako HDMI nije 1.4 verzija (Audio return), onda sa izlaza TV-a analognim činčevima (crven/bijel) spojiš (za zvuk), na RCA Audio IN K.Kina.
Možeš spajati PS 3 sa HDMI na TV, pa sa PS-3 zvuk (činčevima) na receiver....
Ima tu još različitih mogučnosti spajanja (optički itd.).
Uostalom, u uputama će ti sve pisati.
Velim, kod onog (pa i jeftinijeg) Onkya su mogučnosti veće, ai receiver je kvalitetniji, a vjerojatno i zvučnici...

mgalesic
18.11.2011., 09:37
Hvala,

mislim da ću uzeti Onkya
koliko sam vidio ima 3 hdmi ulaza, pa bi sve mogao preko toga spojiti

olif
18.11.2011., 12:05
Hvala,

mislim da ću uzeti Onkya
koliko sam vidio ima 3 hdmi ulaza, pa bi sve mogao preko toga spojiti
Dobra odluka, mada još treba izdvojiti za DVD/BRD player (ako ga već imaš ok.):mig:
A onda se svaka (ama baš svaka) komponenta da kasnije zamijeniti boljom.
Npr. bolji (veći)front zvučnici, jači sub, bolji zv. kabeli, bolji centralni zv...itd.
U dućanu svakako traži dodatni popust i bonus materijal (kablovinje i sl.):D
Osim u Ronisu imaš to i tu (pa gdje više nude, kupiš):
http://www.ekran-avc.hr/advanced_search_result.php?keywords=onkyo&osCsid=a414c9022df26308ad1f622e8b622522

hyena
19.11.2011., 20:04
...ima dvojbi...ako mi netko moze pomoci bilo bi to super...trazim uredaj koji bi zadovoljio prosjecnog korisnika...znaci neki best buy...gledao sam neki sustav kucno kino sustav 7.1...ma uglavnom neznam kaj bi uzeo...uglavnom dnevni boravak sam pripremio da ispod telke idu svi prikljuci za zvucnike i slozeni su kao 7.1...velicina prostora je cca 20m2 plus kuhinja(blagovaona) koje je odjeljena polu zidom koja je cca 12m2

Uredaj bi trebao zadovoljavati:

...best buy
...reprodukcija dvd/divx s titlovina/mp3/
...7.1 zvucnici
...mogucnost da se poveze na mrezu i da povlaci filmove/slike s mreze
...fm radio
...mozda PS3 (ugodno s korisnim) :)
...neki nosaci za te zvucnike jer 4 zvucnika bi bili na zidu
...reprodukcija s usb/hdd/fotic
...ima Panasonic TX-P42S20E

Neznam sada jos nesto jer se trenutno nemogu sijetiti...

olif
19.11.2011., 21:56
Zašto 7.1 sustav u relativno malu sobu !??
Bolje dobar 5.1 sustav, nego kvazi 7.1. !!
Razliku u cijeni dva dodatna zvučnika,bolje utrošiti na front zvučnike, koji su najvažnija karika u tom setu.
Nisi rekao koliko bi love izdvojio, a vjerojatno je važna i reprodukcije glazbe !?

hyena
19.11.2011., 22:17
Zašto 7.1 sustav u relativno malu sobu !??
Bolje dobar 5.1 sustav, nego kvazi 7.1. !!
Razliku u cijeni dva dodatna zvučnika,bolje utrošiti na front zvučnike, koji su najvažnija karika u tom setu.
Nisi rekao koliko bi love izdvojio, a vjerojatno je važna i reprodukcije glazbe !?

Neznam, neka onda rade bude kvalitetnije...

Jeli moguce da front zvucnici budu samo stojeci znaci na podu plus neki manji u kutevima stropa ili je to bezvezno?

Sada love...neznam koliko se cijena uopce krece...
...nisam audiofil da odmah rascistimo...

DeeJay Dee
19.11.2011., 22:20
ma nema veze do kolko se kreće - bitno je kolko si ti spreman izdvojiti za tako neš? ;)

hyena
19.11.2011., 22:36
neznam recimo 500e - 700e, neznam jeli dovoljno...ili previse...

k-kekec
19.11.2011., 22:40
neznam recimo 500e - 700e, neznam jeli dovoljno...ili previse...

za tu paru , neki entry level AV receiver i set malih zvučnika + woofer...
ima Audio cinema art neku mega akciju Mirage set zvučnika pa vidi tamo...

http://www.audiocinema-art.hr/akcije/veliko-akcijsko-pospremanje-emirathpsb/

evo model "nanosat prestige"
mada sad vidim da nećeš imat za pošten receiver - probaj uzet preko oglasa SH...:ne zna:

hyena
19.11.2011., 22:53
...ali opet time nisam rijesio nista jel nema player...

Jeli uopce pametno uzimati kit kucno kino?

olif
19.11.2011., 23:21
Ajmo se početno zalaufati, pa bumo vidli kam bumo došli:
http://www.ronis.hr/onkyo/548/receiver-sa-zvucnicima-onkyo-ht-s5205-black/ONKYOHT-S5205black/
plus neki BDP (vidi iza i jeftinije..):
http://www.ronis.hr/blu-ray-playeri/340/3//
ili rabljeno, al dobro:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/prodajem-zvucnike-monitor-audio-serie-bronze-stare-2-god-oglas-3811952
ili novo:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/mirage-nanosat-50-komplet/
sub:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/pioneer-subwoofer-oglas-3758077
ili ovaj vrlo dobar:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/subwoofer-mission-m3as-oglas-3493464
AV receiver.
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/onkyo-tx-sr576-receiver-oglas-3499064
BRD player:
http://www.ronis.hr/blu-ray-playeri/340/blu-ray-player-panasonic-dmp-bd75eg-k/-DMP-BD75EG-K/
Znači polovno Monitor Audio Zv 5.0 1.800,00 kn
------------- Sub Mission 1.200,00 kn
------------- Av receiver Onkyo 2.000,00 kn
------------- BRD player 1.000,00 kn
---------------ukupno 6.000 kn ili 5.500, s jeftinijim subom...

K.kino po komponentama je uvijek čujno kvalitetnije nego "sve u jednom"...

hyena
20.11.2011., 11:36
...kako ce cini da ce biti sve rabljeno...
jeli bolje umjesto BRD playera namaknut lovu za PS3?

k-kekec
20.11.2011., 13:10
...kako ce cini da ce biti sve rabljeno...
jeli bolje umjesto BRD playera namaknut lovu za PS3?

ne kužim zašto forsiraš BD player - imaš viška para za kupovanje ili iznajmljivanje filmova?? :ne zna:

prijedlog - uzmi medija player (kao ja) i pošto ionako na netu ima svih filmova u vrlo dobroj kvaliteti (mkv, čak i BD ripova), sa 5.1 zvukom (DD ili DTS) užitak će ti biti potpun...s tim da media player tipa WD live košta prilično manje nego BD player i vrti sve formate.

hyena
20.11.2011., 16:04
ne kužim zašto forsiraš BD player - imaš viška para za kupovanje ili iznajmljivanje filmova?? :ne zna:

prijedlog - uzmi medija player (kao ja) i pošto ionako na netu ima svih filmova u vrlo dobroj kvaliteti (mkv, čak i BD ripova), sa 5.1 zvukom (DD ili DTS) užitak će ti biti potpun...s tim da media player tipa WD live košta prilično manje nego BD player i vrti sve formate.

Neka preporuka, jeli bolje neki s internim hdd ili eksterni hdd? Ili se media player veze preko mreze s kompom?

MytByte
21.11.2011., 08:13

Keki, nemoj da se ljutiš, ali ima ljudi (baš tih nekih čudaka, je li) koji vole imati nešto opipljivo i što su legalno stekli :mig: osnovni bd-plejeri su pali dosta ispod 1000 kn (a za soma možeš dobiti 3D plejer s wifi i LAN-om i Smart TV-om i internet browserom koji nije ništa lošiji nego na nekom media plejeru, mkv-om, DTS-om itd)...a gle čuda, čita i DVD-ove i BD-ove iz videoteke ako je potreba što media plejeri uglavnom ne mogu za osnovnu cijenu...

k-kekec
22.11.2011., 12:29
Neka preporuka, jeli bolje neki s internim hdd ili eksterni hdd? Ili se media player veze preko mreze s kompom?

spajaš ga prek mreže, tako da ti sve ostaje na kompu i nemap otrebe za prebacivanjem sadžaja nikamo...

@MyBajk (bajk :D) - mislio sam da bi ljudi htjeli proć ipak nešto jeftinije, kad ono ti me podsjeti da ima i onih koji se žele samo pokazati pred prijateljima :mig:

MytByte
22.11.2011., 20:21
@MyBajk (bajk :D) - mislio sam da bi ljudi htjeli proć ipak nešto jeftinije, kad ono ti me podsjeti da ima i onih koji se žele samo pokazati pred prijateljima :mig:

A valjda ne pita čovjek za blu-ray ako ne misli iskoristiti ugrađeni optički pogon....možda ima ogromnu kolekciju DVD filmova i/ili Divx-a na DVD-ima koju mu ne pada na pamet prebacivati na hardisk (i koliki bi to harddisk morao biti) :mig: mada mi ne zvuči kao netko takav :zubo:

hyena
23.11.2011., 19:08
...mene ste nasli j...

Koji onda media player preporucujete? neki koji ima wifi mozda tako da se moze pustat filmovi s kompa, i moba?

MytByte
23.11.2011., 23:25
...mene ste nasli j...

Koji onda media player preporucujete? neki koji ima wifi mozda tako da se moze pustat filmovi s kompa, i moba?

zaboravi na glatko streamanje HD-a od preko 10 mbps bez wireless N routera i wifi n adaptera na obje strane...

photoGoSt
25.11.2011., 16:18
oliti ARC...ne uspijevam upogoniti.
na tvu je omogucen i kabel jeustekan u pravi port, na bd playeru takodjer...i nece:503:
vjerojatno nesto krivo radim al ne mogu skuzit kaj!!!
naprave su LG 42LV5500 i Pioneer BCS-FS111

nek me admin zbrise ak ovo ne spada tu.

merci :ne zna:

olif
25.11.2011., 16:42
Pa, ako si sa HDMI kabelom verzije 1.4 spojio K.Kino na TV, onda bi i sa Tv-a morao imati zvuk (Audio Return), je je to po spec. podržano.
U najgorem slučaju (ako nikak ne bu išlo), lako sa audio izlaza TV-a, analognim činčevima (crven/bijel), spojiš u RCA Audio In K.Kina.
Tako ćeš sigurno imati i zvuka sa TV-a preko Kućnog kina....
Sad vidim u manualu; na strani 88 da imaš i ARC (Audio Return Channel) mod u kojem je objašnjeno što se treba uraditi ........
http://www.manualowl.com/m/LG/42LV5500/Manual/136090

photoGoSt
25.11.2011., 16:45
e, mozda je ova verzija 1,4 kljucna rijec...hm, nisam siguran...
puno ti hvala!!

vec sam krenuo po novi hdmi :top:
fala jos jednom!!

olif
25.11.2011., 17:09
U uputama se izričito preporuča:
"A High Speed HDMI cable recommended"
A mora biti i aktivirana ova donja opcija u postavkama za Audio Return:
"Activates the SIMPLINK feature to use this feature"
....javi rezultat.....!!!!!

photoGoSt
25.11.2011., 17:24
:cerek: :cerek: :cerek:
simplink je kljuc svega!!

saljem ti virtualne cevape za zahvalu :pivo:
hvala

MEDO11
28.11.2011., 20:26
imam jedno nubasto pitanje...jel postoji nacin da spojim hdmi sa moje graficke na scart na tvu?

DeeJay Dee
28.11.2011., 22:37
ubaci HDMI-scart na google pa da vidimo...

sarma i kobasa
30.11.2011., 17:22
Pozdrav!
Prije nekih 8 -9 godina kupio sam Pioneer kućno kino u Italiji za 550 eura. U međuvremenu je riknuo neki kalibrator u playeru i majstor reče da za taj model dijelova više nema. Budući da su mi ostali zvučnici koji su postavljeni i za koje su žice razvučene po dnevnoj sobi (5 + sub) razmišljao sam ih iskoristiti (ako je moguće - spajaju se sa po dvije žice u stopicu ili kako se to već zove).
E sad mi treba prijedlog znalaca kojih ovdje ne fali.
Da li kupiti kompletno novo kućno kino (obavezno bi uzeo blu ray) ili kupiti pojačalo i spojiti postojeće zvučnike na njega, uz naravno kupnju bd playera zasebno?
Mislim da, kada se govorilo o zvučnicima koji su mi ostali, govorilo se o nekih 480 vata, a sad me ubite ako znam čega, da li ukupno itd.
Išao bi do negdje 2500 kuna ukupno ako je moguće skrpat za te pare.
Napominjem da živim u zgradi u kojoj nemam baš mogućnost odšarafiti kako je mene volja.
Inače za ovakve stvari sam kompletan Dudek i ne razumijem se niš pa molim za suosjećanje :ne zna:

SevenDust
30.11.2011., 17:48
ajd posto ti je nick moje najdraze jelo, logirao sam se nakon cca 100 godina da napisem stogod.... ugl, ako su ti zvucnici funkcionalni onda nema bas puno smisla mijenjati ih... samo tih 2500kn potrosi na BD player koji naravno mora imati prikljucak kakav tebi treba, znaci ne klasicni na crveni i bijeli kabelcic, nego s utorima kao na linijama starim...
s druge strane, mislim da ti pojacalo nece sluziti svrsi na 8-9 godina starim zvucnicima, eventualno ih moze spaliti ako pretjeras sa snagom... a ako je tih 480w koje spominjes stvarna izlazna snaga (RMS), onda ti stvarno ne treba vise ;)

sarma i kobasa
30.11.2011., 18:12
ajd posto ti je nick moje najdraze jelo, logirao sam se nakon cca 100 godina da napisem stogod.... ugl, ako su ti zvucnici funkcionalni onda nema bas puno smisla mijenjati ih... samo tih 2500kn potrosi na BD player koji naravno mora imati prikljucak kakav tebi treba, znaci ne klasicni na crveni i bijeli kabelcic, nego s utorima kao na linijama starim...
s druge strane, mislim da ti pojacalo nece sluziti svrsi na 8-9 godina starim zvucnicima, eventualno ih moze spaliti ako pretjeras sa snagom... a ako je tih 480w koje spominjes stvarna izlazna snaga (RMS), onda ti stvarno ne treba vise ;)

ček malo.....jel ti to meni pričaš da postoje bd playeri sa ulazom za 5.1 zvučnike??? i da se to dobro čuje bez pojačala??? da mogu kupit samo player koji će se dobro čuti preko ovakvih zvučnika bilo bi to idealno, al mislim da to ne ide...

MytByte
30.11.2011., 18:54
ček malo.....jel ti to meni pričaš da postoje bd playeri sa ulazom za 5.1 zvučnike??? i da se to dobro čuje bez pojačala??? da mogu kupit samo player koji će se dobro čuti preko ovakvih zvučnika bilo bi to idealno, al mislim da to ne ide...

Ne postoje, nažalost, postoje BD plejeri s analognim line-level (dakle nepojačanim) 7.1 izlazima koji se spajaju u višekanalno pojačalo...dakle, ne možeš direktno spojiti te zvučnike na BD plejer...da imaš one računalne s višekanlnim pojačalom ugrađenim u sub, mogao bi...

olif
30.11.2011., 19:22
Čovjeku treba solidan AV receiver i BRD player !
A to bumo zlinkali dok mahnem par i pol pečenih kolbasa i tri gemišta !!!
:cerek:
Evo, na drugom sam gemu i budući da su zvučnici već "stariji" nek AV receiver svakako bude SH:
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/av-receiver-onkyo-7.1-hdmi-truehd-dts-hd-oglas-3746138
....a BR Player nek bira po budgetu :
http://www.ronis.hr/blu-ray-playeri/340/4/

SevenDust
30.11.2011., 19:23
da, npr. Panasonic DMP-BD85EB-K, a sto se zvucnika tice, vjerujem da ti je pojacalo ugrađeno u subwoofer, kakvo-takvo, i ako je snaga zadovoljavajuca, zasto mijenjati....
odi u neki A/V shop i pitaj koje modele s 5.1 ulazima imaju...

ili sto olif kaze, posten receiver i Blu Ray player odvojeno...

usput, ako netko ima iskustva s tower zvucnicima neka slobodno kaze misljenje u vezi ovog... slozio sam si jedan setic koji me zanima pa da vidim jel to cemu :P

Front – JBL E80 (2) - 3680kn http://www.ekran-avc.hr/p2945/jbl-e80/product_info.html
Rear – JBL ES30 (2) – 2380kn http://www.ekran-avc.hr/p2947/jbl-es30/product_info.html
Center – JBL ES25C – 1380kn http://www.ekran-avc.hr/p2951/jbl-es25c/product_info.html
Subwoofer – JBL ES150P – 2980kn http://www.ekran-avc.hr/p244/jbl-es150p/product_info.html
Pojačalo – Onkyo TX-SR508 – 2990kn http://www.ekran-avc.hr/p2498/onkyo-tx-sr508-crna/product_info.html
Ukupno: 13 410kn

MytByte
30.11.2011., 19:35
Mah krivo sam skontao, čovjek je i namjeravao uzeti pojačalo...

anyway, mislim da su to zvučnici sa subom bez pojačala tj pojačalo je bilo u kućnom kinu...ako je riknuo samo plejer, a pojačalo i dalje radi, a kućno kino ima optički ili coax digitalni ulaz, moglo bi se iskorisiti...dobro da znamo koji je model Pioneer kućnog kina, zar ne?

što se tiče plejera, ja bih ipak radije novije Panasonicove modele, npr BDT-310, jer je svaka nova generacija brža u učitavanju filmova

olif
30.11.2011., 19:49
usput, ako netko ima iskustva s tower zvucnicima neka slobodno kaze misljenje u vezi ovog... slozio sam si jedan setic koji me zanima pa da vidim jel to cemu :P

Front – JBL E80 (2) - 3680kn http://www.ekran-avc.hr/p2945/jbl-e80/product_info.html
Rear – JBL ES30 (2) – 2380kn http://www.ekran-avc.hr/p2947/jbl-es30/product_info.html
Center – JBL ES25C – 1380kn http://www.ekran-avc.hr/p2951/jbl-es25c/product_info.html
Subwoofer – JBL ES150P – 2980kn http://www.ekran-avc.hr/p244/jbl-es150p/product_info.html
Pojačalo – Onkyo TX-SR508 – 2990kn http://www.ekran-avc.hr/p2498/onkyo-tx-sr508-crna/product_info.html
Ukupno: 13 410kn
Hebate......!!!!:eek:
.....da bi reč rekel !!!
Možda, da uzmeš jeftinije surround zvučnike i kupiš jači Onkyo iz serije 60.. !!!

SevenDust
30.11.2011., 20:12
Ne postoje, nažalost, postoje BD plejeri s analognim line-level (dakle nepojačanim) 7.1 izlazima koji se spajaju u višekanalno pojačalo...dakle, ne možeš direktno spojiti te zvučnike na BD plejer...da imaš one računalne s višekanlnim pojačalom ugrađenim u sub, mogao bi...

cuj jbg, da napise koje zvucnike ima, mozda bi i bilo jasno ima li u sub ugrađeno pojacalo... ja sam prije 5-6 godina uzeo roadstarove 5.1 koji imaju integrirano pojacalo, i spojeni su sad na ovaj gore panasonic koji sam napisao i funkcionira...

Hebate......!!!!:eek:
.....da bi reč rekel !!!
Možda, da uzmeš jeftinije surround zvučnike i kupiš jači Onkyo iz serije 60.. !!!

cuj jebiga, nr609 je 2k kuna skuplji... gledao sam to ;)

MytByte
30.11.2011., 20:22
cuj jbg, da napise koje zvucnike ima, mozda bi i bilo jasno ima li u sub ugrađeno pojacalo... ja sam prije 5-6 godina uzeo roadstarove 5.1 koji imaju integrirano pojacalo, i spojeni su sad na ovaj gore panasonic koji sam napisao i funkcionira...

pa da, ne bi bolilo da se napiše model, ali napisao je da su dio nekog Pioneer kućnog kina - u pravilu takvi zvučnici nemaju pojačalo u sub-u već sub gonja pojačalo u kućnom kinu...

apropos zvučnika poput Roadstara, upravo to sam bio napisao kao moguće rješenja...:mig:

sarma i kobasa
30.11.2011., 21:07
pa da, ne bi bolilo da se napiše model, ali napisao je da su dio nekog Pioneer kućnog kina - u pravilu takvi zvučnici nemaju pojačalo u sub-u već sub gonja pojačalo u kućnom kinu...

apropos zvučnika poput Roadstara, upravo to sam bio napisao kao moguće rješenja...:mig:

dečki stvarno me dirnuo vaš trud...evo skinuo sam zvučnik i iza piše_
Pioneer s-dv 303 (surround-L)
maximum poxer 75w impedance 8 (ovaj znak je valjda ohma ili oma ili kak se već zove)...
kućno kino je imalo pojačalo integrirano i 99 posto sam siguran da ga sub nema.
a od iskorištavanja riknulog playera ništa jer sam ga pustil majstoru za dijelove.

Čovjeku treba solidan AV receiver i BRD player !
A to bumo zlinkali dok mahnem par i pol pečenih kolbasa i tri gemišta !!!
:cerek:
Evo, na drugom sam gemu i budući da su zvučnici već "stariji" nek AV receiver svakako bude SH:
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/av-receiver-onkyo-7.1-hdmi-truehd-dts-hd-oglas-3746138
....a BR Player nek bira po budgetu :
http://www.ronis.hr/blu-ray-playeri/340/4/

care ne znam jesi me skontao, al ja sam mislio skrpad nešto do dvije i pol milje jer nisam više u mogućnosti kao nekad istrest 500 i kusur eura za tehniku...jebiga dijete i žena traže svoje... :503:

MytByte
30.11.2011., 21:26
dečki stvarno me dirnuo vaš trud...evo skinuo sam zvučnik i iza piše_
Pioneer s-dv 303 (surround-L)
maximum poxer 75w impedance 8 (ovaj znak je valjda ohma ili oma ili kak se već zove)...
kućno kino je imalo pojačalo integrirano i 99 posto sam siguran da ga sub nema.
a od iskorištavanja riknulog playera ništa jer sam ga pustil majstoru za dijelove.

Pa kaj nije plejer dio tog kućnog kina? Ako je i riknuo DVD/CD plejer, pojačalo i dalje radi...mogao si si ostaviti premda ne bi imalo smisla jer, koliko vidim, to kućno kino nema nikave ulaze...

bez obzira, uzmi sve novo s time da možda možeš ostaviti postojeće kablove i samo ih spojit u novi AVrec i nove zvučnike...ili pokušaj naći AVrec koji bi odgvarao tim zvučnicima ako ti je budžet tak ograničen...olif neka ti pripomogne malo oko utvrđivanja je li moguće spojit te zvučnike na novi AVrec...

Guud
30.11.2011., 21:33
Sorry ako je već bilo tj. znam da je, ali sam preveliki laik da bi našao odgovor. :)

Imam kompjuter, na matičnoj ploči postoji sljedeći izlazi, digitalni optički, digitalni koaksijalni te posebni izlazi cent/sub, main, side surround, rear surround za 7.1 sustav.

Sad imam neke stare 5.1 kompjuterske zvučnike koje uključim u taj cent/sub, main i surround i to radi ok, kad ih uključim windows 7 prepozna sustav i izbaci notifikaciju da je uključen, a na default windows sučelju (playback devices) ih mogu testirati. Pobrisao sam realtek driver jer tad win 7 ne bi izbacio notifikaciju tj. ne bi prepoznao da je sustav uključen pa se često znalo desit da ostane na slušalicama. Ovako ih uredno prepozna.

Svakako, sad bi kupio nekakav bolji 5.1 sustav, za što manje love. Da li je taj optički digitalni izlaz bitan, odnosno koliko utjeće na kvalitetu i što je najbitnije hoće li mi kompjuter prepoznati 5.1 sustav kad ga uključim? Bluray player je na kompjuteru, ali najčešće gledam filmove koje sam skinuo s neta.

I koji je najjeftiniji 5.1 sustav s optičkim ulazom?

Hvala!

sarma i kobasa
30.11.2011., 21:34
Pa kaj nije plejer dio tog kućnog kina? Ako je i riknuo DVD/CD plejer, pojačalo i dalje radi...mogao si si ostaviti premda ne bi imalo smisla jer, koliko vidim, to kućno kino nema nikave ulaze...

bez obzira, uzmi sve novo s time da možda možeš ostaviti postojeće kablove i samo ih spojit u novi AVrec i nove zvučnike...

da to bi bilo najbolje, samo sa 2500 milje kuna sa koliko ja raspolažem ne bi našao ni player i audio video receiver marke "RIZ" + zvučnici a kamoli nešto bolje

ok može dijagnoza - da li bi ovi zvučnici radili na nekom pristojnom pojačalu? Jbg znam da se ne može u isto vrijeme "stisnut i prdnit" ili imat i "ovce i novce" (to samo može gregor) ali jednostavno pokušavam ispitat sve opcije.
i da li uopće na današnjim pojačalima postoje oni ulazi sa kvačicom u koji se gurne žica (kako se zovu pojma nemam).

olif
30.11.2011., 21:39
Ok., onda ovaj receiver:
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-yamaha-receiver-htr-6130-oglas-2962305
i neki BRD od prije za 1.000 kn
Gledaj da AV receiver ima HDMI....

MytByte
30.11.2011., 21:41
ok može dijagnoza - da li bi ovi zvučnici radili na nekom pristojnom pojačalu? Jbg znam da se ne može u isto vrijeme "stisnut i prdnit" ili imat i "ovce i novce" (to samo može gregor) ali jednostavno pokušavam ispitat sve opcije.
i da li uopće na današnjim pojačalima postoje oni ulazi sa kvačicom u koji se gurne žica (kako se zovu pojma nemam).

Naravno, uglavnom je to glavni tip konketora za zvučnike na normalnim AV receiverima...po meni su oni vjerojatno drastično prejaki za te zvučnike pa ne bi smio odvrati preglasno da ih ne spržiš, po pitanju omaže pitaj @olifa...ali zar nema čitavih Bluray kućnih kina za cca 2500 kn? LG recimo :mig:

sarma i kobasa
30.11.2011., 21:46
Ok., onda ovaj receiver:
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pojacalo-yamaha-receiver-htr-6130-oglas-2962305
i neki BRD od prije za 1.000 kn
Gledaj da AV receiver ima HDMI....

ova yamahica izgleda stvarno pristojno, fala car si...objasni mi još to po pitanju omaže - mislim da su mi ovi zvučnici od 8 oma (ili ohma kako već)

olif
30.11.2011., 21:57
Možeš uzeti (ko što kaže Myt) i nekaj ovakvog...
Omaža zvučnika za onu Yamahu gore nema veze...ona podnese i 6 i 4 ohma....

DeeJay Dee
30.11.2011., 22:46
baš ste se lepo pospominali, al ajd vas 2 nova pajdaša, sarmek&klobasek & 7dust koristite molim opciju "multi-quote" pri odgovaranju na više postova u isto vreme, ok? fala. ;)

sarma i kobasa
01.12.2011., 19:58
jel može sad malo, neovisno o mojim napisima od ranije, vaših iskustava, razmišljanja i eventualno preporuka o niže navedenim kućnim kinima:

- PANASONIC kućno kino blue-ray SC-BTX77EG-K

- Kućno kino LG HX806CM

- Kućno kino SONY BDV-F500

- Kućno kino PHILIPS HTS3541/12

- SAMSUNG HWD350 soundbar

Ovaj zadnji mi se čini dosta elegantan i uklopiv u dnevnu, jedino mi je glupo što nema usb port.
Još dvojim šta da uzmem, 2.1 kućno kino, 5.1 kućno kino ili komponente do nekih 2.500,00 kuna.

olif
01.12.2011., 20:10
Pa, ako si u takovoj nedoumici, možda najbolje da kupiš polovni AV receiver i polovne dobre front zvučnike.
To slušaš izvesno vrijeme i onda lako nadograđuješ; u početku one stare zvučnike, a ako se "zapališ" kupiš kvalitni centar, pa sub pa stražnje.
Osnov svakog sustava, pa i k.kina su front zvučnici i kvalitetno pojačalo (AV receiver ako se gradi HT). Izvor zvuka/slike odmah iza toga, pa tek onda kablovinje i sl.
Mnogi su tako (pa i ja) slagali kvalitetan sustav...mic po mic...
O onim K.kinima što si linkao, nema se što posebno kazati, jer su neka 2.1, neka 5.1 i različitog su ustroja, ali u konačnici se nijedno neće moći mjeriti sa komponentama od posebnog AV receivera i dobrih frontova (uz kasniju nadogradnju ostalog)....

sarma i kobasa
01.12.2011., 20:31
Pa, ako si u takovoj nedoumici, možda najbolje da kupiš polovni AV receiver i polovne dobre front zvučnike.
To slušaš izvesno vrijeme i onda lako nadograđuješ; u početku one stare zvučnike, a ako se "zapališ" kupiš kvalitni centar, pa sub pa stražnje.
Osnov svakog sustava, pa i k.kina su front zvučnici i kvalitetno pojačalo (AV receiver ako se gradi HT). Izvor zvuka/slike odmah iza toga, pa tek onda kablovinje i sl.
Mnogi su tako (pa i ja) slagali kvalitetan sustav...mic po mic...
O onim K.kinima što si linkao, nema se što posebno kazati, jer su neka 2.1, neka 5.1 i različitog su ustroja, ali u konačnici se nijedno neće moći mjeriti sa komponentama od posebnog AV receivera i dobrih frontova (uz kasniju nadogradnju ostalog)....

ma mislim da od one yamahe što si ju preporučio nema boljeg izbora...kad se uzme u obzir da ne slušam baš opere i nisam neki pretjerano passionirani audiofil, kao i da živim u zgradi okružen muzejskim primjercima susjeda i da mi budžet nije baš pretjeran, dolazim do zaključka da ću si za božić pokloniti upravo taj av receiver. I još samo da odaberem bd player i da to sve skupa bude u navedenoj cifri i ko bog.
Imaš kakvih iskustava sa playerima??? 3d me baš ne zanimaju.

MytByte
01.12.2011., 21:16
ma mislim da od one yamahe što si ju preporučio nema boljeg izbora...kad se uzme u obzir da ne slušam baš opere i nisam neki pretjerano passionirani audiofil, kao i da živim u zgradi okružen muzejskim primjercima susjeda i da mi budžet nije baš pretjeran, dolazim do zaključka da ću si za božić pokloniti upravo taj av receiver. I još samo da odaberem bd player i da to sve skupa bude u navedenoj cifri i ko bog.
Imaš kakvih iskustava sa playerima??? 3d me baš ne zanimaju.

Bluray plejer uzimaš jer te zanima kupnja bluray diskova ili ga misliš korisiti isključivo za filmove s USB-a, jer onda bolje uzmi neki media plejer...

Za 1000 kn vidi ovaj Philips: http://www.technomarket.hr/products/09112053/philips-bd-p6000-12

ima 3D ali to ne utječe na cijenu, dobar je za multimediju (ne kao media plejeri naravno, ali čak možda i bolji od LG-ja), ima wifi, LAN, Smart TV, DLNA...a slika na većini bluray plejera je skoro identična, ergo...:mig:

sarma i kobasa
01.12.2011., 23:08
Bluray plejer uzimaš jer te zanima kupnja bluray diskova ili ga misliš korisiti isključivo za filmove s USB-a, jer onda bolje uzmi neki media plejer...

Za 1000 kn vidi ovaj Philips: http://www.technomarket.hr/products/09112053/philips-bd-p6000-12

ima 3D ali to ne utječe na cijenu, dobar je za multimediju (ne kao media plejeri naravno, ali čak možda i bolji od LG-ja), ima wifi, LAN, Smart TV, DLNA...a slika na većini bluray plejera je skoro identična, ergo...:mig:

da ti budem iskren ovo sa media playerima mi je skroz novo tako da i neznam koje su im prednosti u odnosu na bd playere (nisam ih ni uzimao u opciju). a sumnjam da ću se baš bacati u nekakvu kupnju bluray diskova, više manje će to biti preko usb-a sve.
upravo sam našao preko u sloveniji zanimljivo kućno kino Pioneer bsc-313 i to blu ray 5.1 za 300 eura i kad se makne povrat poreza izađe negdje 1850,00 kuna. ne čini mi se loša opcija.

MytByte
02.12.2011., 08:14
da ti budem iskren ovo sa media playerima mi je skroz novo tako da i neznam koje su im prednosti u odnosu na bd playere (nisam ih ni uzimao u opciju). a sumnjam da ću se baš bacati u nekakvu kupnju bluray diskova, više manje će to biti preko usb-a sve.
upravo sam našao preko u sloveniji zanimljivo kućno kino Pioneer bsc-313 i to blu ray 5.1 za 300 eura i kad se makne povrat poreza izađe negdje 1850,00 kuna. ne čini mi se loša opcija.

Kako ćeš ga prenijeti bez plaćanja carine i PDV-a? Ima podršku za Divx HD što znači da će dosta toga zaplejati, uključujučći mkv ali ne sve...nemam direktnog iskustva s Pioneer kućnim kinima

Batali bluray, uzmi WDTV Live media plejer i onu Yamahu...

DeeJay Dee
02.12.2011., 09:35
znaš kako?
tako što možda naiđe na susretljivog trgovca koji mu "razbije" to KK na 2 računa, npr. BRDP na jedan, a zvučnike na drugi :mig: ne bi vjerovao, al ima toga u SLO, ja tako uvezoh svojedobno mini linijicu Kenwood, frajer mi ju razbio na 3 računa-linija, 1 zvučnik, 2. zvučnik. :lol: :rofl:

sve i da ide plaćat carinu i porez, opet ga na kraju ispadne slično, kaj 200 kn troška na resto nakon 1000 kn dozvojenog unosa po osobi.

a možda mu i ne zaračunaju naši niš, ak vide da čovek ima samo to za sebe doma i niš drugo, a njih par "normalnih" u autu, familija, kaj već... ;)

MytByte
02.12.2011., 10:07
sve i da ide plaćat carinu i porez, opet ga na kraju ispadne slično, kaj 200 kn troška na resto nakon 1000 kn dozvojenog unosa po osobi.

a možda mu i ne zaračunaju naši niš, ak vide da čovek ima samo to za sebe doma i niš drugo, a njih par "normalnih" u autu, familija, kaj već... ;)

Ovo posljednje teško da bu prošlo na "mrcinu" u gepeku, jer mnoge "oči" promatraju situaciju :zubo: a tri-četiri šije umjesto majke, bake i bebe svakako odmažu :lol:

a prvo nažalost, samo 1000 kn se može skinuti po računu jer se računi ne zbrajaju, a da li će Zlovenci moći/htjeti/smjeti razdvojiti račun, tko zna, ovisi o tipi trgovine (mala privat ili trgovački centar)...

DeeJay Dee
02.12.2011., 12:00
a ne znam, svašta mi je znalo proć na fin nastup i iskrenost.. ;)

pa no, i da je jedan račun na 300 € (2.500 kn), na 1.500 kn resta ga davanja ispadnu oko 2 glave, ne? :ne zna:

MytByte
02.12.2011., 21:21
a ne znam, svašta mi je znalo proć na fin nastup i iskrenost.. ;)

pa no, i da je jedan račun na 300 € (2.500 kn), na 1.500 kn resta ga davanja ispadnu oko 2 glave, ne? :ne zna:

Pa ne baš, mislim...prije oko 375 kn + troškovi postupka...

DeeJay Dee
03.12.2011., 00:13
9% na 1.500 nek je i 150 + 23% = ... 185 kn ?
nema troškova postupka i špeditera kolko znam za takvu sitnicu, pa to je u rangu malo većeg špeceraja. osim ak se lately neš nije stubokom mijenjalo. :ne zna:

ah, da, jedino bi mogla bit ona fora da ak je pojedinačna stvar do soma kn, nema oporezivanja, no ak je jedna stvar 2.500 soma kn, onda morti ipak ide carina i porez na ukupnu cifru, dakle na svih 2.500 kn, bez odbijanja onih dozvoljenih soma po glavi...? :confused:

hmmm, sad si me zmešal... :lol: :durica

MytByte
03.12.2011., 00:26
9% na 1.500 nek je i 150 + 23% = ... 185 kn ?
nema troškova postupka i špeditera kolko znam za takvu sitnicu, pa to je u rangu malo većeg špeceraja. osim ak se lately neš nije stubokom mijenjalo. :ne zna:

ah, da, jedino bi mogla bit ona fora da ak je pojedinačna stvar do soma kn, nema oporezivanja, no ak je jedna stvar 2.500 soma kn, onda morti ipak ide carina i porez na ukupnu cifru, dakle na svih 2.500 kn, bez odbijanja onih dozvoljenih soma po glavi...? :confused:

hmmm, sad si me zmešal... :lol: :durica

i sam sam sebe zmešal, al mislim da sam čital da se plaća na sve ako je jedan komad preko 1000 kn...inače, nisam ni mislio na špeditera nego carina naplaćuje svoje administrativne troškove, papirologiju i sl koji postoje i bez špeditera...

a i računica ti nije dobra: 9% carine na 1500 kn je cca 150 kn + (1500+150)*0,23=379,5 kn :mig:

DeeJay Dee
03.12.2011., 01:09
ada, je u pravu si, zbraja se osnovica s carinom pa na sveskup rezpo, štima.
al no da, dolazimo opet do cifre od cca. 50 € za koju se ne sjećam da sam ikad plaćal, davanja su mi pri uvozu robe lupali kad bi se tu nakupilo od 100 evra naviše, za ovo im se ni dalo natezat. neš ti mini linijice ili kućnog kina danas.
no dobro, je to individualno i ne mora niš značit, sa stanem s lupetanjem dalje.. :rofl:

olif
03.12.2011., 04:43
Ja sam (kad je bil veći iznos), sa amazona, uvijek plačal samo PDV !

MytByte
03.12.2011., 06:55
Ja sam (kad je bil veći iznos), sa amazona, uvijek plačal samo PDV !

Za tehniku? Kako si naručival (veću?) tehniku preko Amazona?

@dee, mini linijica je mini, ali kućno kino je mrcina...i meni je jednom rekao da najradije ne bi carinio pećnicu zbog dosta niske cijene (na nekoj jakoj akciji u AT) ali da toliki paket ne može "proći" i da mora cariniti...tko zna tko gleda, zar ne?

dxer
03.12.2011., 07:03
Trebam sprovesti desetak metara kabela za stražnje zvučnike budućeg kućnog kina. Kakvu vrstu kabela, koje kvadrature treba tražiti? Da li današnji zvučnici imaju chincheve za priključit ili se i dalje kabel spaja ona sirovo ? Gdje najbolje potražiti takve kabele u ZG ?

olif
03.12.2011., 07:43
Ma ne tehniku (to sam prek ebaja); 3-4 CD-a i ak prelazi 200 kn mamlazi naplate :503:
...doduše nisu uvijek naplatili.....

olif
03.12.2011., 08:04
Današnji zvučnici (osim onih za komp i neka manja kućna kina) imaju klasične terminale, koji su na šaraf.
Znači; može se gola žica uvrnuti bočno u poprečnu rupu, ili se kabel može terminirati zvučničkom bananicom (činč je malo sličan, ali služi za interkonekte).
http://community.klipsch.com/forums/storage/3/1318386/pt3010.3.jpg
http://www.wired.com/images_blogs/gadgetlab/331814488_efa600b742.jpg
http://asia.cnet.com/i/r/2007/hav/62013047/sc004.jpg
Oni koji imaju 4 terminala mogu se spajati u bi-amping (sa dva pojačala) ili bi-wiring
(jedan amp,A/B posebno visoki posebno midbas)
Stariji zvučnici su imali prihvatne terminale na utorni feder:
http://www.simplyspeakers.com/assets/images/Accessories/RT-4500.jpg
Zvučnički kabeli za surround zvučnike mogu biti jeftiniji cca 10/20 kn metar:
http://www.ronis.hr/kablovi-za-zvucnike/674/2/
http://www.dacco.hr/shop/kateg/zvucnicki_231/
http://www.dobar-zvuk.hr/kabeli/zvucnicki.htm
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/77/zvucnicki-kabeli-od-050-do-4mm2.htm
itd...

dxer
04.12.2011., 12:31
Zahvaljujem na odgovoru, ali i dalje nemam pojma kakvu kvadraturu kabela da kupim. Vidim imaju 2.5, 1.5 i 0.75 mm2. Sto izabrati za te surround zvunike kucnog kina (5.1 zvucnike). Kakve zice su ukljucene u te pakete kucnog kina ?

olif
04.12.2011., 12:37
Za surround zvučnike je dovoljan presjek od/do 1,5 mm !
U pakete su uključeni (čast izuzecima) obične kabeli od cca 0,75 mm ili čak i tanje

sarma i kobasa
04.12.2011., 14:33
Kako ćeš ga prenijeti bez plaćanja carine i PDV-a? Ima podršku za Divx HD što znači da će dosta toga zaplejati, uključujučći mkv ali ne sve...nemam direktnog iskustva s Pioneer kućnim kinima

Batali bluray, uzmi WDTV Live media plejer i onu Yamahu...

Možda u trenutku kad dođem na granicu carinik "ode na wc"??!! :D:D:D

Ovi media playeri su fakat zanimljiva opcija, al šteta mi onih sinovih 50-60 crtanih filmova šta imam po cd-ima...kako će ih gledat jbg...

DeeJay Dee
04.12.2011., 20:54
sad će ti ovi "onlajneri" reć da ih sve ponovno skineš... :lol:

Lookin
05.12.2011., 13:06
Razmišljam o nabavci kućnog kina Pioneer DCS-202K. Imam dobar LCD TV, Max TV. Znači, za gledanje TV, filmova (DVD i skinuti sa net-a) i slušanje muzike (skinuto sa neta, radio). Što mislite jel to kućno kino čemu? Jel se sve može spojit sa Max TV-om?
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/100/42/DCS-202K/index.html

Thx

olif
05.12.2011., 13:16
U tom rangu cijena nema značajnih razlika u nekim bitnijim perfomansama.
Ako ti se sviđa uzmi to....

Lookin
05.12.2011., 13:31
Sviđa mi se i uređaj i cijena. Nego, da li ću čuti zvuk na svih 5 zvučnika ako:
1. gledam MaxTV,
2. slušam MP3?
Ima slika stražnje strane uređaja na tom linku, među ostalim slikama.

Na jednom forumu sam pročitao - "...The big issue is that it has no optical inputs for SKY, Games machines, TV sound etc...I have been watching it today , yep , Subwoofer is low quality , the rest of speakers are plastic "

Lookin
05.12.2011., 13:44
Evo čitam da nema optički ulaz i izlaz. Jel to problem?

sarma i kobasa
05.12.2011., 14:41
Ja da sam na tvom mjestu radije bi uzeo Pioneer bsc-313, čita mkv format, 3d blu ray...nisam gledao cijenu ovog tvog al čini mi se da ne čita mkv, što znači ništa od blu raya.

MytByte
05.12.2011., 15:35
Ne čita mkv, ima samo DVD/CD plejer...:mig:

Corbakis
08.12.2011., 07:48
Od Energy sam slušao starije serije Connoiseeur i samo veću od novijh.
Ali sudeći po slušanom; to je detaljan, jasan i čvrst zvuk, sa dobro definiranim basom. Mislim da je taj CF 30 dobar odabir.....
Uzeo bi ih možda prije (nekih tipova) Dali zvunika. Npr. Dali Ikon 6 mi je bio "prenaporan" u visokima, Dali Suite je već drugačiji, "slušniji" meni naravno...itd..
Vidim da tamo ma i Focal JMLab Chorus, pa ako imaju nek ti spoje, pa poslušaj i to. Ako značajno "pregaze" Energy, tek onda razmišljaj o njima, jer su ipak skuplji....
Ko što rekoh i prije; budi im malo dosadan u dućanu (imaju solidan izbor), pa poslušaj čim više toga...

Nadovezao bi se na ovu priču.
Kupujem kućno kino, odn. nešto što će davati dobar omjer HT-a i stereo slušanje glazbe, ako je to uopće moguće.
Što se tiče AV receivera odlučio sam se za Denona AVR 1912(Airplay, internet streaming, kalibracija zvuka itd.). Međutim sad dolazimo do onog glavnog problema. Pokušavam definirati kakvi zvučnici su uopće najprikladniji za moju sobu. Uzimao bi samostojeće frontove. Soba je cca 22-23 m2 i ne znam dali je to dovoljno za samostojeće zvučnike? Mogućnost da udaljim zvučnike od zida, a da mi ne ulazi previše u sobu je cca 20 cm.
Zašto sam citirao raniji post? I ja sam bio u Ekranu i nudili su mi Focal 716V ili JBL E80. Također sam razmišljao uzeti Jamo s606, jer imaju dobre kritike, a i jeftiniju su, ali nisu u klasi sa Focalom i JBL-om.
Da li se Focal i JBL slažu sa Denonom?
Ne znam dal da idem na kvalitetnije zvučnike pošto uzimam AV receiver i dal da uopće razmišljam o samostojećim zvučnicima? Naravno kod kupovine ću preslušat zvučnike, al opet njihova slušaona je po kvadraturi veća nego moja, drukčija akustika sobe, cd player od ko zna koliko tisuća kuna i sl. Ne bi volio dati puno para, a na kraju se ispostavi da su ti zvučnici preveliki za moju sobu.
A ko zna...možda jednog dana krenem i u stereo vode :D
Svaki savjet je dobrodošao.

olif
08.12.2011., 13:08
http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_focal_chorus_716_v_p123316.html
http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_jbl_northridge_e_80_p22775.html
Tvoja soba može podnijeti samostojeće zvučnike, pa vjerojatno i ove s dosta drivera. Osobno bih se prije odlučio na Focal....
Svakako poslušaj oba u dućanu (na "svom"AV receiveru). Av receiveri nemaju neki previše poseban pasung sa zvučnicima (kao stero ampovi), a Denon ima dobar stereo mod (malo "čvršći" zvuk, s možda malo više kontrole od npr. Yamahe te klase npr...). Sve je to stvar ukusa....
Možeš npr. ti i poslušati manji broj Focala; 714V...
A ako imaju pri ruci i Monitor Audio, svakako to poslušaj. On bi po zvuku mogao biti između Focala i JBL-a. Nekad su imali otvoren, detaljan zvuk (malkice na svijetliju stranu-serije Bronze i Silver) i to su vjerojatno zadržali....
http://www.testberichte.de/p/monitor-audio-tests/bronze-bx5-testbericht.html
Namjerno sam stavio testove iste firme. naravno,; samo za okvirnu usporedbu, jer sve testove traba shvatiti uvjetno... tvoje uho je važan faktor..zato ga vježbaj..:D
U stereo vode ćeš sigurno krenuti, jer ćeš imati, već na početku, solidne zvučnike za to...

Corbakis
08.12.2011., 14:05
I mislio sam da bi za moju veličinu sobe bili prikladniji Focal 714, ali ih nemaju trenutno u ponudi, a ni Monitor Audio, ili nisam dovoljno obratio pažnju. Samo znam da mi je, kad sam spomenuo Jamo S606, rečeno da su oba dva bolja od navedenog, jer je Jamo više kutija za nabijanje, a i da je Denon preslab za njih (manja osjetljivost i velik bas). Vidim da Focal ima dobru osjetljivost (91,5 db), pa vjerujem da ih neće biti problem pogoniti.
Al uz sve tekstove, o veličini sobe, akustici i sl. bojao sam se da zvučnici neće biti preveliki za moju sobu.
Dal je 20 cm dovoljna udaljenost od zida, iako je refleksna rupa naprijed?
"Av receiveri nemaju neki previše poseban pasung sa zvučnicima" jel to znači da će svaki zvučnik pasat uz av receiver, pa nema smisla davat puno novaca? Volio bi, kad već kupujem, uzet nešto bolje, pa kasnije mogu graditi sustav.

olif
08.12.2011., 14:33
Pa ovo sa samo 20 cm od stražnjeg zida bi moglo predstavljati mali problem.
U tom slučaju (iako je BR otvor sprijeda), bi mogao biti bas preizražen i buumy !
Pa nije baš svejedno kakav zvučnik ide na AV receiver. Razlike će biti (samo u nekim segmentima) manje, ako su zvučnici istog ranga usporedbe. Svaka "slabija " serija zvučnika će i slabije svirati na istom AV receiveru, ili na više različitih...
Možda da još u A.C. Artu isprobaš nešto na akciji - Athena LS 300 (na dnu stranice):
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/veliko-akcijsko-pospremanje-emirathpsb/
..ili im je ostao koji frontić od PSB-a (jer ih više ne drže !?).

Corbakis
08.12.2011., 17:57
Pretpostavljam da udaljenost zvučnika od zida nije toliki problem kod bookshelf zvučnika ili je manje izražen?
Preslušavanje u A.C. Artu je malo teže izvedivo, jer sam iz Osijeka, pa ćemo morati nešto iskombinirati u Osijeku :D

olif
08.12.2011., 18:15
Kod bookshelfa taj razmak od stražnjeg zida može biti manje izražen (kod manjih), ali se također osjeća. Položaj zvučnika sasvim u kutu je još lošija solucija.
Minimalni razmak bi trebao biti 40-50cm.....
Čak i kompresioni ustroj (nema nikakve BR otvore) je osjetljiv na to.
http://www.ekran-avc.hr/p2181/rega-rs3/product_info.html
Evo, ovi zvučnici mogu podnijeti blizinu stražnjeg zida, a i kvalitetni su.
Postoji i bookshelf Rega rs1...
...a imaju i ove:
http://www.ekran-avc.hr/p240/focal-jmlab-chorus-714-v-black/product_info.html
Ako si iz Osijeka, možes malo navratiti tamo:
http://www.accosijek.com/

Corbakis
08.12.2011., 19:57
Ako ništa drugo, bar neće biti smješteni u kutu sobe :D
Problem je što neke zvučnike koji se nalaze na web-u trenutno nemaju u radnji, pa se ne mogu poslušati.
Ovih dana bi trebla ići narudžba za receiver, pa na slušanje :)

olif
08.12.2011., 21:27
A zašto si se odlučio za Denon receiver (pokraj Onkya, Marantza....) !?

Corbakis
09.12.2011., 07:13
Zašto Denon?
S obzirom na recenzije po internetu, dojmove korisnika i specifikacije pojedinog uređaja, shvatio sam da je Denon možda najbolji omjer uloženo/dobiveno.
Koliko sam shvatio Denon ima jako dobru kalibraciju 5.1 zvuka (Audissey MultEQ), Airplay, internet mogućnosti(iako i Marantz i Onkyo također imaju internet mogućnosti) i dobar omjer HT/stereo.
Marantz, da budem iskren, nisam otpočetka nešto dodatno proučavao, jer sam na par mjesta pročitao da je Marantz jak u stereu, al tek od serije 500X, a on je dosta iznad budžeta. Jeftinije modele nisam dodatno razmatrao.
Onkyo? Serija 60X(konkretno novi model 609) skuplja za 1000 kn od Denona. Dosta ljudi spominju problem sa grijanjem, iako trenutno nemaju problema, dugoročno bi moglo biti. Deklarirana snaga veća od Denona, al po testovima Denon ima bolji zvuk. Onkyo dosta naglašava bas. Istina, ima upscaling, al mi nije potreban, jer pretežno gledam mkv, a i mislim da je to više marketinški trik kod receivera srednje klase, bez obzira na novi chip Marvell Qdeotrade. Lošija kalibracija 5.1 zvuka, što mislim da je bitno kod HT (Audyssey 2EQreg).
Vjerojatno sam trebao više preslušavat opremu, nego čitat testove i dojmove okolo, al jbg :D

olif
09.12.2011., 08:00
Pa.. donekle je točno što si napisao gore.
Denon je dobar u omjeru stereo/HT u toj klasi. Grijanje Onkya nije neki problem ako se smjesti u neki Rack/policu koja nije zatvorena sa svih strana.
Njegova kalibracija je sasvim ok. Glede toga se ionako može ista "ručno" doraditi; sve po tvojem sluhu i položaju slušanja.
Dobro će te služiti i Denon, dok ne kreneš u "prave" Hifi vode i kupiš stereo amp...

Corbakis
09.12.2011., 13:40
olif hvala na odgovorima :D
Al evo već slijedeće pitanje, nemoj zamjeriti :D
Već sam bio spomenuo u ranijim postovima, al da budem siguran. Dali će Denonu 1912 (90 W/8 ohma) biti problem pogoniti Focale 716 V (91,5 db, preporučena snaga pojačala 40-200 W). Mislim, kad se na receiver spoji svih 5 kanala i sub, dal će moći pogoniti takve "mrcine"?

olif
09.12.2011., 14:13
AV receiver ima za svaki kanal, posebno dvokanalno stereo pojačalo. Znači ako je receiver 7.1, a ti npr. koristiš 5.1 sustav, receiver će koristiti front dvokanalno, srednje jednokanalno i surround dvokanalno (2+1+2 ; i 1 izlaz za sub=5.1, - sub u sebi ima pojačalo).
Kad smo već kod toga; stražnji kanal (koji nećeš spajati za 7.1), možeš na Denonu koristiti za bi-amping frontova. Znači front kanal receivera spojiš na mid/bas terminale zvučnika, a stražni suuround kanal na terminale za visoke. U tom slučaju dva pojačala (4 kanala) ganjaju front zvučnik i time on dobije duplo bolju kontrolu, snagu i bolju kvalitetu zvuka !! O tome sam već nekoliko puta pisao.....prije.....
Tvoj Denon ima mogućnost (ima i shemu spajanja u manualu).
Nikako ne miješati pojam bi-ampinga (dva su pojačala u igri), sa bi-wiringom (jedan amp u igri) !
A to kaj ti veliš "Mrcine" od zvučnika, ne znači puno...
Sa svojom visokom osjetljivošću od 91,5 dB i impedancijom od 8 Ohma su oni dosta lagan pogon za pojačalo.
Više nego duplo manji Bookshelfi od 85 dB i 4 Ohma bi možda držali taj denon za jaja, a treba uvijek biti obrnuto...

Corbakis
09.12.2011., 15:53
Mrcine sam i stavio pod navodnike, jer sam mislio, bez obzira što su samostojeći, zbog svoje visoke osjetljivosti ne bi trebali biti problem za Denona.

olif
09.12.2011., 18:53
Kad dofuraš frontove i receiver biti će potrebno određeno vrijeme da se to usvira.
AV receiveru treba malo manje, a Focalu od 50 do 100 sati ili čak i više.
To znači da će visoki možda biti malo neartikulirani, srednji tvrđi, bas bez maximalne kontrole i sl.
Naravno da nećeš odmah, prvih sati, nacvrljiti receiver na preveliku glasnoću !
Svakako ćeš se ( u tijeku ili nakon usviravanja), poigrati sa najboljim položajem zvučnika. Znači njihov međusobni razmak (170 do 210 cm), i njihova zakošenost pema slušatelju (10/15 stupnjeva i sl.). Ako imaju šiljke upotrijebi stare kovanice ispod kojih možeš nalijepiti pluto ili tvrdu gumu; kao podloške. Kaj se nebi neko srdil zbog rupa u parketu...:D
U sredini kovanice malo utući špicom za vrh šiljka, da sjedne.
Možeš zvučnik nagnuti prema unatrag (izjednačavane difuzije valova i sl.), tj zadnje ćeš šilje bolje zavrnuti da budu kraći.
O kabelima/interkonektima ćemo kasnije....

k-kekec
09.12.2011., 21:33
Kad dofuraš frontove i receiver biti će potrebno određeno vrijeme da se to usvira.
AV receiveru treba malo manje, a Focalu od 50 do 100 sati ili čak i više.
To znači da će visoki možda biti malo neartikulirani, srednji tvrđi, bas bez maximalne kontrole i sl.
Naravno da nećeš odmah, prvih sati, nacvrljiti receiver na preveliku glasnoću !
Svakako ćeš se ( u tijeku ili nakon usviravanja), poigrati sa najboljim položajem zvučnika. Znači njihov međusobni razmak (170 do 210 cm), i njihova zakošenost pema slušatelju (10/15 stupnjeva i sl.). Ako imaju šiljke upotrijebi stare kovanice ispod kojih možeš nalijepiti pluto ili tvrdu gumu; kao podloške. Kaj se nebi neko srdil zbog rupa u parketu...:D
U sredini kovanice malo utući špicom za vrh šiljka, da sjedne.Možeš zvučnik nagnuti prema unatrag (izjednačavane difuzije valova i sl.), tj zadnje ćeš šilje bolje zavrnuti da budu kraći.
O kabelima/interkonektima ćemo kasnije....

i nek uzme bar 5 kn, a ne škrtari i da stavi 10 lipa pa će mu zvučnik od vibracija spast sa novčića i prevrnut se...:rofl:

a koji su ostali zvučnici u sistemu 5,1???

DeeJay Dee
09.12.2011., 22:01
centralni, subwoofer, stražnji lijevi ekeft i stražnji desni efekt. :kava:

olif
09.12.2011., 22:45
Ja pod frontovima za HT još uvijek imam Jugo dinare.Debela ogromna "srebrna" 100 dinarka je sasvim ok. Još ima pol ćupa starijih i novijih stodinarki, 50,10....:D
Pod ovima za HIfu su debele (5 mm) mesingane podloške. Hebiga, samo stalci imaju skoro 25 kg....

MytByte
09.12.2011., 23:01
Sva sreća kaj je meni lak od parketa tak izrauban na mjestima da 8 rupica od šiljaka ne čini razliku :lol:

lažem zapravo, dobio sam i gumene polukugle ali mi stalno ispadaju sa šiljaka ako pomičem zvučnike pa kao da ih i nema

olif
09.12.2011., 23:11
Je vidiš,.. tebi je parket zrauban, a meni glava, jer sam davno odobil z mlinčenjakom po glavi dok sam frontove štelal :azdaja: :lol:
....ma i ti buš polako priznal da nisi baš nevino prošel...... :lol:

senor chang
10.12.2011., 07:51
pozdrav ekipi!
potrebne su mi odredene smijernice pri odabiru prikladnog HT-a(av rec+front-centralni+sub).

daaaakle......prostorija od 16kvadrata...sa bocne desne strane otvorena...minimalizam

av receiver-onkyo 509 mi je za sada prvi izbor
prostor zahtijeva bookshelfe...

na raspolaganju je 10k....nemam volje/vremena za SH.....sub-ovi su mi totalna nepoznanica i ustvari najveci problem.
mozda nevazno ali....sistem ce se koristiti i za reprodukciju glazbe...

prijedlozi?
hvala!

olif
10.12.2011., 10:44
Ako će se sustav koristiti i za glazbu, onda će trebati najviše uložiti u front bookshelfe. Da, prostorija nije neka sreća, ali ići će...
Onaj Onkyo 509 je dobar izbor (već su ga neki uzeli na preporuku i za veće prostore) i to smo riješili.
Evo prve kombinacije:
Onkyo sr-509 2.500 kn
Monitor Audio RX1 3.500 kn
Monitor A. M1 stražnji 1.150 kn
Monitor A. BX Centre 1.300 kn
Monitor A. Sub vW8 2.000 kn
UKUPNO 10.450 KN
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-rx1-walnut/rx1wa/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-m1/monitoraudiom1/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/898/zvucnici-monitor-audio-bx-centre-walnut/bxcentre/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/899/subwoofer-monitor-audio-vw8/VW8/
Boja je po izboru, a i npr. stražnji mogu biti crni ili Walnut jer su na drugom kraju sobe.....
S time da sub (a i npr. stražnji) ne mora biti od iste firme. Ima ih na akciji:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-s83-i-s103-aktivni-subwooferi-po-neponovljivo-snizenim-cijenama/
Druga kombinacja s Wharfedale:
http://www.ronis.hr/wharfedale/383/zvucnici-wharfedale-diamond-10-2/Diamond102/
http://www.ronis.hr/wharfedale/383/zvucnici-wharfedale-diamond-10-0/Diamond100/
http://www.ronis.hr/wharfedale/486/centralni-zvucnik-za-kucno-kino-wharfedale-diamond-10cc/Diamond10CC/
http://www.ronis.hr/wharfedale/501/subwoofer-wharfedale-sw-150/SW150/
UKUPNO (sa Onkyom) 10.540 kn.
Jedino tu sub odskaće cijenom (i snagom), pa se može uzeti neki gore na akciji u A.C. Artu; po želji...
Uz frontove je najvažniji centralni zvučnik (za HT; u pravom stereo modu se centralni ne koristi), pa sub (samo za najniže frekvencije), a stražnji su kao na kraju...
Monitor Audio (slušao sam neke starije Silver i Bronze serije) imaju relativno otvoren, malkice svijetliji zvuk i malo veću osjetljivost u dB (lakši su za pogon). Wharfedale je imao izvrstan bookshelf 9.1 i ako je serija 10 na tom pragu, odabir je isto ok.
Toliko za sada...

olif
10.12.2011., 14:23
Cijelo vrijeme razmišljam da uzmem samostojeće, al bojim se da će mi soba możda biti premala za njih i da je 20 cm premal razmak od zida. Dal je pametno npr. poslušat Focale 716 V i ako mi se svide naručiti bookshelf Focale 706 V? Kolika može biti razlika u zvuku? Jeftiniji su, pa bi i prije imao pare za ostatak sustava.
Ako ćeš frontove spajati u bi-amping (a bilo bi najbolje9 onda uzmi npr. ovaj četverožilni kabel zbog praktičnosti, a i kvalitete:
http://www.ekran-avc.hr/p569/audioquest-star-quad-type-4+-rinfuza/product_info.html
ako ti je to preskupo uzmi jeftiniji (manje je i kvalitetan):
http://www.ekran-avc.hr/p1928/wireworld-luna-164-rinfuza/product_info.html
Poslušaj oba focala, pa ćemo moći onda dalje raspravljati.
Mada bi po mojem i 706 bio sasvim dovoljan....
Bookshelf Focal 706 nije ništa manje kvalitetan, dapače u tom malo manjem rangu cijene su bookshelfi kvalitetniji (zbog manje materijala, dijelova i troškova izrade). Uglavnom sviraju kvalitetnije; vokale, žičane instrumente, Jazz/ blues i sl. Jedino nemaju tako dubok bas i takvu punoću/snagu zvuka.
http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=193
Bilo bi dobro da tamo obavezno poslušaš i Regicu:
http://www.ekran-avc.hr/p26/rega-rs1/product_info.html
http://www.audiopuls.hr/testovi/zvucnici/rega_rs1/review.html
Piše da Rega RS najbolje rezultate postiže vrlo blizu stržnjeg zida ili na njemu !
Možda je tvoja soba malo, malo prevelika, ali to je uvjetno...
Najbolje bi bilo da (uz polog), bar neki od zvučnika isprobaš prije kupnje u svojoj sobi. Nešto znaju i dečki u dućanu, pa će te savjetovati.
Naravno, traži max. popuste !!:cerek:

senor chang
10.12.2011., 20:31
Ako će se sustav koristiti i za glazbu, onda će trebati najviše uložiti u front bookshelfe. Da, prostorija nije neka sreća, ali ići će...
Onaj Onkyo 509 je dobar izbor (već su ga neki uzeli na preporuku i za veće prostore) i to smo riješili.
Evo prve kombinacije:
Onkyo sr-509 2.500 kn
Monitor Audio RX1 3.500 kn
Monitor A. M1 stražnji 1.150 kn
Monitor A. BX Centre 1.300 kn
Monitor A. Sub vW8 2.000 kn
UKUPNO 10.450 KN
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-rx1-walnut/rx1wa/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-m1/monitoraudiom1/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/898/zvucnici-monitor-audio-bx-centre-walnut/bxcentre/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/899/subwoofer-monitor-audio-vw8/VW8/
Boja je po izboru, a i npr. stražnji mogu biti crni ili Walnut jer su na drugom kraju sobe.....
S time da sub (a i npr. stražnji) ne mora biti od iste firme. Ima ih na akciji:
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/energy-s83-i-s103-aktivni-subwooferi-po-neponovljivo-snizenim-cijenama/
Druga kombinacja s Wharfedale:
http://www.ronis.hr/wharfedale/383/zvucnici-wharfedale-diamond-10-2/Diamond102/
http://www.ronis.hr/wharfedale/383/zvucnici-wharfedale-diamond-10-0/Diamond100/
http://www.ronis.hr/wharfedale/486/centralni-zvucnik-za-kucno-kino-wharfedale-diamond-10cc/Diamond10CC/
http://www.ronis.hr/wharfedale/501/subwoofer-wharfedale-sw-150/SW150/
UKUPNO (sa Onkyom) 10.540 kn.
Jedino tu sub odskaće cijenom (i snagom), pa se može uzeti neki gore na akciji u A.C. Artu; po želji...
Uz frontove je najvažniji centralni zvučnik (za HT; u pravom stereo modu se centralni ne koristi), pa sub (samo za najniže frekvencije), a stražnji su kao na kraju...
Monitor Audio (slušao sam neke starije Silver i Bronze serije) imaju relativno otvoren, malkice svijetliji zvuk i malo veću osjetljivost u dB (lakši su za pogon). Wharfedale je imao izvrstan bookshelf 9.1 i ako je serija 10 na tom pragu, odabir je isto ok.
Toliko za sada...

@olif-zahvaljujem se!

Opcija sa M.Audio mi "izgleda" zanimljivije.Ako bih se odlucio na nju onda bih isao na RX verziju centralnog,trenutno izostavio straznje......
Cjenovno izgleda kao dobra prilika Energy sub S10.3. Nadam se da bi bio prikladan za ovaj sistem?!
Koji drugi sub iz Ronisa bih mogao razmotriti?
Preferirao bih da slusanje i kupnju obavim na jednom mjestu;ako je moguce.Ali definitivno nije uvijet!
Jos jedno pitanje:sto je sa PSB zvucnicima u A.C.Art-u?
Hvala!

olif
10.12.2011., 21:11
@olif-zahvaljujem se!

Opcija sa M.Audio mi "izgleda" zanimljivije.Ako bih se odlucio na nju onda bih isao na RX verziju centralnog,trenutno izostavio straznje......
Cjenovno izgleda kao dobra prilika Energy sub S10.3. Nadam se da bi bio prikladan za ovaj sistem?!
Koji drugi sub iz Ronisa bih mogao razmotriti?
Preferirao bih da slusanje i kupnju obavim na jednom mjestu;ako je moguce.Ali definitivno nije uvijet!
Jos jedno pitanje:sto je sa PSB zvucnicima u A.C.Art-u?
Hvala!
Misliš na ovaj centrar:
http://www.ronis.hr/monitor-audio/898/zvucnici-monitor-audio-rx-centre-walnut/rxcentre/
Svakao je bolji od predloženog i vrlo je dobro kupovati ovako mic po mic ...pa kupiti što kvalitetnije !!!
Naravno da bi bilo prikladan Energy sub S10.3. :
http://www.audioreview.com/cat/speakers/subwoofers/energy-speaker-systems/s10-3/prd_341690_2741crx.aspx
Imali su jako povoljno PSB zvučnike na akciji (uzeo ih jedan forumaš na moj prijedlog), ali izgleda da ih više neće držati i treba ih pitati dal imaju još što na zalihi...
Od subova u Ronisu možeš pogledati:
http://www.ronis.hr/focal-jmlab/889/zvucnici-focal-jmlab-cub-2/Cub2/
Dobar sub i za Ht i za stereo. Dvoje kolega ga je imalo (jedan još uvijek) , za dopunu HIFi stereo sustava...
Pogledaj i nešto od Jamo (mada su oni bitno kvalitetniju u jačem rangu):
http://www.ronis.hr/jamo/460/
A možda nešto pametno predlože u dućanu...

senor chang
10.12.2011., 21:54
Jos cu procitati ponesto na netu tijekom vikenda.Pocetkom tjedna nazvati prodavaonice i dogovoriti slusanje!
Odjednom sam postao nestrpljiv iako sam do nedavno odbijao pomisliti da zamjenim stare B&W 302 iz '96.(Zaista su zasluzili odmor!)

Zahvaljujem se na brzim i konkretnim odgovorima!

olif
10.12.2011., 22:11
http://www.stereophile.com/budgetcomponents/542/
http://www.audioreview.com/cat/speakers/floorstanding-speakers/b-and-w/dm-302/prd_120883_1594crx.aspx
Pa, ne moraš se riješiti tih B&W 302....!??
Mogu komotno biti kao stražnji zvučnici (bar za probu), a višak love uložiš u još bolje frontove. Ak ih je Stereophile hvalio onda nisu za baciti (ako su čitavi i ispravni !!!!

DeeJay Dee
10.12.2011., 22:22
to je svojevremeno bio odličan zvučnik u svojoj klasi...do pojave DM601/2

senor chang
11.12.2011., 08:29
Pa, ne moraš se riješiti tih B&W 302....!??
Mogu komotno biti kao stražnji zvučnici (bar za probu), a višak love uložiš u još bolje frontove. Ak ih je Stereophile hvalio onda nisu za baciti (ako su čitavi i ispravni !!!!
Potpuno ispravni(jedna manja ogrebotina)! Nebih se rastajao od njih nego im slijedi preseljenje na manje zahtijevnu lokaciju!

olif
11.12.2011., 08:55
I to je dobro riješenje. U manjoj sobi će B&W 302 pokazati da svakako još nisu za otpis.

Corbakis
11.12.2011., 15:03
Ako budem uzimao odmah i centralni zvučnik, zanima me koliko je bitan razmak zvučnika od zadnje police, ako ide u element? Jel mu dosta oko cca 25 cm razmaka do police?
Taman sam u nacrtu elementa za dnevnu sobu, pa me zanima dal treba paziti i na to.

xls
11.12.2011., 18:35
radim na tome da naplatim tj. kompenziram nesto u tehnici, pa razmisljam o kucnom kinu...

soba je cca 9.5 x 7 m (tv je na strani od 9.5 m, trosjed je cca 3.5 m od tv-a - neki panasonic cca 100+ cm), visine cca 2.6 m sa vrlo malo namjestaja.

nisam neki freak, a koristio bih to za:
- "pogon" 9 zvucnika u stropu (4 u tom DB, 2 u sp sobi, 3 u kupaoni) - slusanje radija vecinom
ili
- gledanje tv-a
- gledanja dvd-a, evetualno blue ray
- povremeno mp3, cd kod tuluma

moze li se naci nesto da:
- koliko-toliko pristojno zvuci
- ima 2+1 zvucnika koji bi bili oko tv-a (grozim se zvucnika i kablova po cijeloj sobi)
- dobro izgleda, po mogucnosti bijele boje (taj stan, osim sto u njemu zivim i prodajem pa mi je to jaaako bitno)
- postoji li nesto sa spojem na web radio?

cijena 2-6.000 kn.

ideje? prijedlozi?

hvala unaprijed...

p.s. vidio sam da se nudi neki samsung komplet 2+1 zvucnik, bijelo, malo, cca 5.000 kn?

olif
11.12.2011., 19:26
Ako budem uzimao odmah i centralni zvučnik, zanima me koliko je bitan razmak zvučnika od zadnje police, ako ide u element? Jel mu dosta oko cca 25 cm razmaka do police?
Taman sam u nacrtu elementa za dnevnu sobu, pa me zanima dal treba paziti i na to.
Bolje bi bilo da centralni zvučnik nije u polici. Tih 25 cm iza bi još i išlo, ali je problem da li sa strane (bočno) ima dovoljno prostora !? Barem isto toliko (zapravo i više..)....

radim na tome da naplatim tj. kompenziram nesto u tehnici, pa razmisljam o kucnom kinu...

soba je cca 9.5 x 7 m (tv je na strani od 9.5 m, trosjed je cca 3.5 m od tv-a - neki panasonic cca 100+ cm), visine cca 2.6 m sa vrlo malo namjestaja.

nisam neki freak, a koristio bih to za:
- "pogon" 9 zvucnika u stropu (4 u tom DB, 2 u sp sobi, 3 u kupaoni) - slusanje radija vecinom
ili
- gledanje tv-a
- gledanja dvd-a, evetualno blue ray
- povremeno mp3, cd kod tuluma

moze li se naci nesto da:
- koliko-toliko pristojno zvuci
- ima 2+1 zvucnika koji bi bili oko tv-a (grozim se zvucnika i kablova po cijeloj sobi)
- dobro izgleda, po mogucnosti bijele boje (taj stan, osim sto u njemu zivim i prodajem pa mi je to jaaako bitno)
- postoji li nesto sa spojem na web radio?

cijena 2-6.000 kn.

ideje? prijedlozi?

hvala unaprijed...

p.s. vidio sam da se nudi neki samsung komplet 2+1 zvucnik, bijelo, malo, cca 5.000 kn?
Nije mi jasno ono "u stropu" !??
Teško da ćeš za tu lovu sa nekog npr. AV receivera i toliko zvučnika dobiti zvuk u tri prostorije !??
Ako kupuješ novo, samo solidan AV receiver (sa MultiRoom opcijom) će pojesti večinu budgeta, a tu još idu zvučnici, kabeli..
Svi budgetom dostupni AV receiveri mogu zvukom opskrbiti samo još jednu dodatnu prostoriju.
Znači; dnevni boravak i najbliža prostorija (SP). Plus toga je dnevni boravak ogroman i za ispuniti to kakvim takvim zvukom treba dobra amplifikacija i dobri zvučnici. Bez obzira dal je to i 2.1 sustav (kvalitetni samostojeći frontovi i sub).
Tu neće biti puno problema sa kabelima, ali za drugu prostoriju treba elegantno provući zvučničke kabele.

xls
11.12.2011., 20:08
Nije mi jasno ono "u stropu" !??
Teško da ćeš za tu lovu sa nekog npr. AV receivera i toliko zvučnika dobiti zvuk u tri prostorije !??
Ako kupuješ novo, samo solidan AV receiver (sa MultiRoom opcijom) će pojesti večinu budgeta, a tu još idu zvučnici, kabeli..
Svi budgetom dostupni AV receiveri mogu zvukom opskrbiti samo još jednu dodatnu prostoriju.
Znači; dnevni boravak i najbliža prostorija (SP). Plus toga je dnevni boravak ogroman i za ispuniti to kakvim takvim zvukom treba dobra amplifikacija i dobri zvučnici. Bez obzira dal je to i 2.1 sustav (kvalitetni samostojeći frontovi i sub).
Tu neće biti puno problema sa kabelima, ali za drugu prostoriju treba elegantno provući zvučničke kabele.

zato sam napisao "ili" - u stropu DB-a imam ugradjena 4 zvucnika (dakle svi kablovi su provedeni vec do tv-a), u spavacoj 2 i u kupaoni 3. oni sluze iskljucivo za slusanje radija ili slicnog uz oblacenje/tusiranje - dakle, tek toliko da nesto svira (to je sada na receiveru). htio bih da se i ti zvucnici nekako mogu spojiti na to nesto novo (za to mi i nije bitna kvaliteta zvuka - jasno mi je da za kvalitetu treba potrsiti ozbiljan iznos).

kao sto sam spomenuo, bitno mi je da toga svega nema previse i da ok izgleda - htio bih to rjesiti sa minimalno moguce zvucnika i "kutijica" (u starom stanu sam proveo milion kablova za zvucnike svuda, pa sam to koristio doslovce 3x u 11 godina).

tu bi to bilo:
http://imageshack.us/g/839/0000kucasamoborvilaslik.jpg/

olif
12.12.2011., 08:51
zato sam napisao "ili" - u stropu DB-a imam ugradjena 4 zvucnika (dakle svi kablovi su provedeni vec do tv-a), u spavacoj 2 i u kupaoni 3. oni sluze iskljucivo za slusanje radija ili slicnog uz oblacenje/tusiranje - dakle, tek toliko da nesto svira (to je sada na receiveru). htio bih da se i ti zvucnici nekako mogu spojiti na to nesto novo (za to mi i nije bitna kvaliteta zvuka - jasno mi je da za kvalitetu treba potrsiti ozbiljan iznos).

kao sto sam spomenuo, bitno mi je da toga svega nema previse i da ok izgleda - htio bih to rjesiti sa minimalno moguce zvucnika i "kutijica" (u starom stanu sam proveo milion kablova za zvucnike svuda, pa sam to koristio doslovce 3x u 11 godina).

bi to bilo:
http://imageshack.us/g/839/0000kucasamoborvilaslik.jpg/
Od AV receivera te cijene samo ovi imaju Zoone 2.:
http://www.ronis.hr/onkyo/446/receiver-onkyo-tx-nr509-black/TX-NR509/
http://www.ronis.hr/yamaha/170/receiver-yamaha-rx-v671-titan/RX-V671/
Ostale firme imaju samo u skupljima Zone2.
Znači, frontovi se spoje na front ulaz, Zona 2 se koristi za spavaću, a stražni suuround izlaz receivera za zvučnike u kupaoni...išlo bi to....nekak...!
Od bijelih samostoječih bijelih zvučnika ima nešto, ali oni jeftiniji su možda
premali za 65 m2.
http://www.dacco.hr/shop/item/audiopro_evo_40_2614/
http://www.dacco.hr/shop/item/audiopro_cinema_c5_2587/
http://www.dacco.hr/shop/item/audiopro_cinema_c10_2584/
http://www.dacco.hr/shop/item/audiopro_avanti_a70_dc_2549/
Treba pitati dal imaju još neke bijele s cijenom ccs 2.000/3.000 kn.
Ovi (prvi) bi bili stvarno odlični za tu sobu, al koštaju:
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-audio-monitor-rx6-white/rx6white/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-r270hd/R270HD/
http://www.ronis.hr/monitor-audio/897/zvucnici-monitor-audio-r225hd/R225HD/
Od zvučnika crne boje, od kojih bi večina, vjerojatno još bolje ispunili taj prostor:
http://www.ronis.hr/jamo/451/zvucnici-jamo-studio-s-606-black-ash/S606blackash/
http://www.ronis.hr/jamo/451/zvucnici-jamo-s-506-black-ash/s506blackash/
http://whttp://www.ronis.hr/energy/461/zvucnici-energy-cf-30/CF30/ww.ronis.hr/jbl/416/zvucnici-jbl-studio-180-black/Studio180_b/

Corbakis
12.12.2011., 11:35
Mislim da i Denon AVR-1912 ima Zone 2

http://www.ronis.hr/denon/391/network-receiver-denon-avr-1912-black/AVR-1912/

http://www.usa.denon.com/us/Product/Pages/ProductDetail.aspx?CatId=StreamingMedia%28DenonNA% 29&PId=AVR1912%28DenonNA%29

olif
12.12.2011., 12:41
Svakako da ima, al je kao i ona Yamaha, malo skuplji.....

Corbakis
12.12.2011., 13:16
Ja sam mislio da je 4000 kn granica :D