PDA

View Full Version : Tinitus - neprestano danonoćno zujanje u ušima

stranice : [1] 2 3 4 5 6

FANCY
16.06.2005., 19:54
Evo moje prve teme na zdravlju.
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
E onda on mene uputi kod jedne tete u drugu sobu.
Ona mi kaže kad čuješ bilo kakv ton dignu ruku, prvo desno uho kasnje lijevo.
Stavila ona meni slušalicu, i zatvori me u tu sobicu zvučno izoliranu.
Zatim poče da pušta tonove, i čim sa imalo čuo ton morao sam da dižem ruku.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..
Šalu na stranu ali moglo bi se ovo i probat.
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..
Svaki savijet dobro došao.

bodul
17.06.2005., 23:03
Evo jos jednog .
Nisam htio ponovo sve prepisati , jer bi bilo potpuno jednako kao i tvoj post.
A nisam htio ni copy da ne bude plagijat , ili da ne zauzimam previse mijesta na serveru.

OK to i nije vazno.

Da predjem na stvar , to jest uho .
U onoj besumnoj komori i sa slusalicama na usima se pustaju tonovi razlicitih frekvencija , najprije na 1 pa na 2 uho , pa onda i zajedno , cini mi se .
Najcesce pocevsi od nekih 20 Hz , ako se dobro sijecam , pa do 30 KHz , iako ljudsko uho cuje do 20 KHz.
Ne sijecam se tocno , ali su meni sve nize frekvencije isto tako bile slabije , a cuo sam sve do 16KHz.
I jos sam cuo neke oko 20KHz ali jako malo. Napominjem da je ovo po sijecanju i da se ne bi neko striktno uhvatio podataka , pa me proglasio lazljivim psicem , jer oni cuju , i vise frekvencije.
E sad je slican problem i meni , cujem to zujanje , ali dosta visokih Frekvencije , ali ga cujem nekad vise , nekad i zaboravim na to . ili ga ne cujem .
Nisam primijetio nikakve veze ni pravila u ovim cujem - ne cijem .

Smeta me narocito zvuk ventilatora od kompjutera , jer je on slican onom zvuku koji mi je inace u uhu.
Cujem taj piskavi ton i kad zatvorim usi sa rukama ..
Vec sam se nekako navikao na ovo , pa mi vise ni ne smeta , nego ponekad.

I mene zanima , ima li neko da je ovo prebrodio, pa molim detaljan opis .

Jeremijajooj
18.06.2005., 00:25
http://www.herbateka.com/simptomi/zujanjeuusima.html

FANCY
18.06.2005., 08:26
Jeremijajooj kaže:
http://www.herbateka.com/simptomi/zujanjeuusima.html
Hvala na linku..
Ali neke od ovih trava neznam ni kako izgledaju. A da ih sve pronadjem treba trazit u tri drzave..

gnjavež
18.06.2005., 23:11
nasprejaj usi raidom:cool:

FANCY
19.06.2005., 10:24
gnjavež kaže:
nasprejaj usi raidom:cool:
Dobra ideja,, :D

Elektra
19.06.2005., 13:50
Ima već par dana kako sam pročitala ovu temu i mislim si šta da napišem. Ja nemam problema sa zujanjem ali ima moj dečko. To mu je počelo unatrag nekih 15 dana i kontinuirano se čuje s time da se ponekad čuje jače, ponekad manje, a ponekad uopće ne čuje zujanje.

Najveći problem mu je spavanje jer jako slabo spava zbog toga ili ne spava uopće. To mu se izgleda pojačava po noći kad je tišina. Po danu to jedva da čuje, jer valjda su onda i drugi zvukovi oko njega pa se to nekako smetne s uma.

Nego, on je također bio na nekakvim pretragama i ima 10% oslabljen sluh. Nisu mu našli uzrok toga. Ali, on se bavi ronjenjem već dosta vremena tako da se smatra kako mu je to nastalo uslijed ronjenja zbog nepravilne kompenzacije tlaka.

Na neko vrijeme to mu je prestalo zujati (prošla dva dana) ali je opet bio u vodi jučer tako da mu je to oper počelo i ništa sinoć nije spavao.

Također su mu rekli da nema lijeka. Dobio je nekakve tablete ali mislim kako one nemaju baš preveliku svrhu.

On je također shvatio kako mu je to također povezano sa stresom tako da će se početi baviti meditacijom i tome sl. kako bi bio što smireniji jer mu očito drugog lijeka nema. :(

paolo_rossi
22.06.2005., 09:02
Ima barem jedna dobra stvar s ovim zujanjem u usesima, a to ej da traje godinama.

Inace, ako je jos praceno gluhocom, to moze cesto biti znak tumora na mozgu ili zacepljenja glavne neke glavne vratne arrterije i upozorava na mozdanu ili srcanu kap.

Ovo je dakle fizicko ostecenje usnog aparata... povezano sa psihickom traumom zbog rata.

alternativac
22.06.2005., 19:01
FANCY kaže:
A ako mi medicina ne pomogne, bit će red tražit vračeve, babe koje spravjaju naptke itdd..

zemljak, to ti može biti i od pretjeranog seksa.

paolo_rossi
23.06.2005., 05:18
Te babe i starci koji "lijece bioenergijom" i "ljekovitim biljem" (koje u pravilu pronalaze pored auto-putova, tak da je puno olova...) skoro uvijek su bolesniji od onoga koga trebaju "lijeciti".

No, jesi li provjerila da nisi zaboravila izvaditi ... vibrator??

mkas21
20.10.2006., 18:00
Dakle od početka rata u HR 91 godine i prvih okršaja, bilo pješadiskih, granatiranja, eksplozija raznih tipova granata u blizini od nekoliko metara, nalaženje u blizini gdje puca VBR ili Tenk itddd počelo mi je zujanje u ušimai zuji li zuji već 15 godina.
Bio sam u HR na nekoliko ispitivanja sluha, i uvijek je bilo? evo vam tablete proći će, ali nije prolazilo i tako sam navikao da živim sa tim zujanjem, ali sam primijetio da neke tonove doro nečujem.
Neznam dali je uzrok zujanje koja neda da čujem te tonove, ili je neki šit oštećen u uhu..
I dakako prije par tjedana se raspalim ovdije u CH i odem kod kućnog doktora, koji me pošalje specijalisti.
I tako porazgovaramo mi jedno 15- minuta, kažem ja njemu o čemu se radi, rat sve te eksplozije i da od tad imam zujanje i da me već pomalo iritira.
I tako ona pušta svakakve tonove, a ja dižem ruke, prvo jedno zatim drugo uho, onda me pita gdje čujem zujanje, ja kažem u oba uha i onda mi stavi na čelo (zvučnu vilicu, valjda se tako zove) zatim je zatitra i pita gdje čuješ ja kažem u sredini i to je to.
Nešto iskriža na papiru, i nakon par minuta opet ja kod doktora. On uze onaj list na kom je stajalo koje tonove čujem a koje ne.
Kako mi je on pojasnio imam problema sa tonovima nižim od 2000 Hz i njih umalo pa uopćenečujem, dok normalne tonove čujem, ali možda 5 % manje nego ono koji imaju normalni suh.
I to bi bio to, nema lijeka za moje zujanje, dobio sam neke tablete da bi mi se prokrvljenost u ušima pobojšala i pojašnjanje da za to nema lijeka ida je to možda čak i u glavu (ma njemu zuji u glavi).
Ok doktor je i prihvaćam da djelomčno ili 100% ima pravo ali u 40 minuta mi da dijagnozu da mi se pupak odveže.
E sad me zanima dali je netko već mao ih problema i ako jest kako ih je riješio?
Čujem normalno kad pričaju i nemam nekh problema po tom pitanju ,ali me taj ton iritira, a i frekvencije se ponekad mijenjaju, ali zuji uvijek pa i kad spavam.
Ima tko neku ideju što da pokušam ili da idem tražit vrača da mi baci kosti, ili da mi gledaju u šolju..

tek sam friško na ovom forumu pa neznam da li je taj tvoj problem aktualan?
ja se isto tako nosim sa tim sranjem a otuka sam pun kufer vrimena u gardi.
neki dan sam bio kod neke tuke od doktorice na pregledu i ona mi je nakon snimanja sluha dala neki sprej da koristim.
sprej se zove NASIVIN (cca 30kn ) a kako ga koristim tek nekoliko dana neznam da li koristi ali mislim da vridi probat

FANCY
20.10.2006., 21:01
tek sam friško na ovom forumu pa neznam da li je taj tvoj problem aktualan?
ja se isto tako nosim sa tim sranjem a otuka sam pun kufer vrimena u gardi.
neki dan sam bio kod neke tuke od doktorice na pregledu i ona mi je nakon snimanja sluha dala neki sprej da koristim.
sprej se zove NASIVIN (cca 30kn ) a kako ga koristim tek nekoliko dana neznam da li koristi ali mislim da vridi probat
Hvala na javljanju, za ovu sam temu vec bio zaboravio.
U međuvremenu sam bio i kod doktora ovdje u Švicarskoj da vidim ima li pomoći, ali nažalost sam čuo ono što sam već znao i ništa novo, ali je zato papreno zaračunao pregled.
I na kraju sam ga pitao od čega to dolazi, gdje zuji u uhu unutarnjem ili vanjskom a on mi reče pa znate, možda to zuji u glavi, tad se nisam suzdržao pa sam u afektu na naš rekao, ma mami ti zuji u u glavi, dakako pitao me kako molim, ali nisam mu preveo iz zdravstvenih razloga:zubo:
Dao mi je neke tablete za prokrvljenje, ali ništa od toga smeće kao smeće, nije pomoglo. probat ću ovdje naći taj sprej i vidjet ću kako će biti.
Utvrdili su da nečujem 100% i to dio nekih visokih tonova ali sa tim s može živjeti i to nije strašno.
Problem je što uvijek zuji, ali baš uvjek i to nekad zna biti toliko iritirajuće i utjecati na koncenraciju da je za nevjerovat.
Neznam dali si itko može zamislit da čuje zujanje u ušima cijeli život, i dok radiš, jedeš spavaš vodiš sex uvijek zuji, jedino kad umrem tad valjda neće zujati.
Nevijerojatno je koliko ovo zujanje smeta koncentraciji, ali naučiš živjeti sa tim.
Neznam dali je kod tebe tako, ja kad sam umoran i nervozan zvuk se pojača a ponekad ako se na isti koncetriram, mogu sve oko sebe zanemarit i samo čujem zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
A sad možeš mislit koji imam problema sa učenjem jezika ovdje kad nečujem dio čujnog spektra koji je veoma bitan kod izgovora i slušanja nekoga.
Valjda će nam se javit još tko sa ovim problemom, pa tko zna možda nađemo sami rješenje.
PS:FANCY

FANCY
20.10.2006., 21:06
Ima već par dana kako sam pročitala ovu temu i mislim si šta da napišem. Ja nemam problema sa zujanjem ali ima moj dečko. To mu je počelo unatrag nekih 15 dana i kontinuirano se čuje s time da se ponekad čuje jače, ponekad manje, a ponekad uopće ne čuje zujanje.

Najveći problem mu je spavanje jer jako slabo spava zbog toga ili ne spava uopće. To mu se izgleda pojačava po noći kad je tišina. Po danu to jedva da čuje, jer valjda su onda i drugi zvukovi oko njega pa se to nekako smetne s uma.

Nego, on je također bio na nekakvim pretragama i ima 10% oslabljen sluh. Nisu mu našli uzrok toga. Ali, on se bavi ronjenjem već dosta vremena tako da se smatra kako mu je to nastalo uslijed ronjenja zbog nepravilne kompenzacije tlaka.

Na neko vrijeme to mu je prestalo zujati (prošla dva dana) ali je opet bio u vodi jučer tako da mu je to oper počelo i ništa sinoć nije spavao.

Također su mu rekli da nema lijeka. Dobio je nekakve tablete ali mislim kako one nemaju baš preveliku svrhu.

On je također shvatio kako mu je to također povezano sa stresom tako da će se početi baviti meditacijom i tome sl. kako bi bio što smireniji jer mu očito drugog lijeka nema. :(
Ja sa tim živim već 15-ak godina, i što ti se dečko prije nauči sa tim nosit bit će i njemu i tebi lakše. A stres utječe i te kako na pojačanje zujanja, to sam na sebi testirao..
A o spavanju nebih jer kad se naveče legne tad je najteže ali nauči se sa tim živjeti.

FANCY
20.10.2006., 21:10
Te babe i starci koji "lijece bioenergijom" i "ljekovitim biljem" (koje u pravilu pronalaze pored auto-putova, tak da je puno olova...) skoro uvijek su bolesniji od onoga koga trebaju "lijeciti".

No, jesi li provjerila da nisi zaboravila izvaditi ... vibrator??
Reče mi gore da imam možda tumor, da su mi možda zatvorene neke arterije u glavi na vratu a ja kraju začini sa skolonosti homoseksualizmu, ma kako da ne.
A što ti je diagnoza.?:eek:

FANCY
09.07.2007., 21:35
Da mi se tema ne zagubi, ima li što novo oko zujanja u ušima, dakako osim da još zuji, ali to je već stara vijest.
Kod mene sve po starom, ali ovdije u Ch ima nekih kineza, liječe dimom i kojekakvim iglama i travama, pa neznam ni sam što da radim.
Uskoro idem u ferije u HR pa ću vidjeti što kaže glas naroda iz starina o ovome.
A ako ne pomogne onda idem kinezu.
Volio bih još jednom čuti tišinu.

smemy
09.07.2007., 22:18
i meni zuji u usima mislim da je u pitanju psiha (naravno ako nemas onaj tumor i probleme s venama koji su ti gore napisali :D )

Nimoy
18.11.2007., 22:06
Meni zuji u jednom uhu i to nakon upale uha koju sam imao 2005. se znalo pojaviti svako toliko, pa skoro nestati (čuo bih samo malo po noći kad je tiho ali me nije toliko smetalo), sad u zadnjih tjedan dana mi opet zuji, ovoga puta više.

Ići ću kod doktora u vezi toga naravno, ali me zanima što ljudi misle. Inače meni ne zuje oba uha, nego samo lijevo. I ponekad me zna malo svrbit na ulazu u uho, dakle usna skoljka.
Volio bih se rijesit toga jer je iritantno.

awia
19.11.2007., 00:44
meni i mom starom isto zuji u ušima i mi smo mislili da je to normalno, dok mi jedna doktorica nije rekla da je to zato jer imam povišen krvni tlak. možda je i nekima od vas zbog toga...

intarder
02.12.2007., 21:29
Kod mene to zujanje ili šuštanje traje već 20 godina...sad imam 40....bio sam u ratu u BiH....čitavo vrijeme...rokalo se na sve strane....sad sam sređen, oženjen, s faxom, radim, klinci žena i sve ok...samo mi zuji ko u priči.....da je bilo nešto patogeno davno bih završio pod zemljom...ovako....zivim daleko od tišine....stalno zuji...nekad više kad mijenja vrijeme....

ako neko zna neku travku ili lijek nek mi javo...pozdrav:mig:

FANCY
03.12.2007., 00:08
Neznam hoce li kome pomoci, ali vrijedi probati.
Evo jedan online test koliko cujete i koliko vam zuji,

http://www.tinnitool.com/de/tinnitus_analyse/hoertest.php

imaju i za narucit Softlaser koji kazu da pomaze.
Citao sam i pisam korisnika izgleda da ima nade.
Dakako preko 400 chf kosta??
Najbolje odite na stranicu pa vidite, ima i verzia stranice (gore lijevo) na engleskom talijanskom i francuskom.
PS:FANCY

FANCY
09.12.2007., 14:40
Zaboravih reci sve iznad 8000 Hz za mene ne postoji. A zvuk koji cujem cijelo vrijeme je isti kao 4000 Hz na testu, http://www.tinnitool.com/de/tinnitus_analyse/hoertest.php isto tako zuji kod mene i kad recimo cujem ovaj zvuk od 4000 Hz jos mi vise zuji nakon njega neko vrijeme, tj. boli me u usima od tog zvuka a sve one iznad i necujem tako da negu reci ovo ili ono.
Mogu reci na kraju da mi je identican zvuk u usima zvuku od 4000 Hz.
A sad oni koji cuju kako treba neka si puste na testu zvuk 4000 Hz i naravno da pojacaju i neka ima zuji jedna dva sata pa ce vidit ljepote od zujanja...:D
Zena mi se nije vjerovala kako je to a kad sam pustio ovaj test odmah je povikala gasi bole me usi od toga, a kako li je tek slusati zujanje i nju zajedno.hehehe..

zagrepcanin
18.12.2007., 16:12
Meni zuji u oba uha već 4 godine, neprestano, 24 sata na dan, znači nije niti milisekunde prestalo, samo se ponekad na sekundu dvje promijeni ton i onda sve po starom.To je tinnitus, simptom nečega, ne bolest.A može bit uzrokovan raznim stvarima, buka,upale uha u djetinjsvu pa se sad manifestira,promjene u krvnim žilama,problemi s kralježnicom ili vratom.Uglavnom najvažnija stvar je da se probate priviknut jer nema lijeka za to.I ne ratzmišljat da je to neka bolest jer onda ćete još jače čut zvuk i past u depru, skoro sam ja tak najebo.

Avaya
18.12.2007., 16:27
Isto i kod mene, vec 12 godina. Bila na svim pretragama, kazu jednostavno - morate se priviknuti na to. Kod mene je to vjerojatno posljedica ucestalih upala uha u djetinjstvu (i kasnije).
Bila sam i na kontroli kraljesnice, krvnih zila, svega - nista specijalno, to je tinitus, neki ljudi ga jednostavno imaju.

Avaya
18.12.2007., 16:35
E da i btw. zuji mi kao 8000 ili 9000 Hz na ovom testu, kako kad! :) I naravno da je najgore kad je okolo tisina, kad sam umorna itd...

FANCY
18.12.2007., 20:38
Meni zuji u oba uha već 4 godine, neprestano, 24 sata na dan, znači nije niti milisekunde prestalo, samo se ponekad na sekundu dvje promijeni ton i onda sve po starom.To je tinnitus, simptom nečega, ne bolest.A može bit uzrokovan raznim stvarima, buka,upale uha u djetinjsvu pa se sad manifestira,promjene u krvnim žilama,problemi s kralježnicom ili vratom.Uglavnom najvažnija stvar je da se probate priviknut jer nema lijeka za to.I ne ratzmišljat da je to neka bolest jer onda ćete još jače čut zvuk i past u depru, skoro sam ja tak najebo.

Pametno zboriš, ja sam se navikao jer mi zuji godinama, više i neznam kad je počelo čini mi se da sam sa tim rođen.
Ipak navikunuti se je jedno a drugo su neugodnosti koje vuče za sobom ovaj problem.
Recimo kod učenja jezika je katastrofa kad nečuješ ono zadnje u riječi a to je najbitnije za čist izgovor ili kad je velika buka pa moraš napregnuti sluh da razabereš tko što priča. Zna ponekad biti dosta neugodno.
Ali ipak sa tim se da živjeti, ima mnogo gorih stvari u životu od zujanja u ušima.

FANCY
18.12.2007., 20:45
E da i btw. zuji mi kao 8000 ili 9000 Hz na ovom testu, kako kad! :) I naravno da je najgore kad je okolo tisina, kad sam umorna itd...

Isto tako je i kod mene, kad sam umoran zuji vise, a kad sam ljut imam osjecaj ponekad da ce mi uši pući od pritiska i zujanaj koje postane neizdrživo, ali to je samo ponekad.
Naručio sam ovaj tinnitool i sad svako jutro po 10 minuta i naveče 20 minuta stavim u uho, prvo jedno pa onda u drugo, zasad nema velikog uspjeha, ali treba vremena, i u početku je počelo zujati još više a sad mi čini (možda umišljam) da zuji ne manje nego da manje čujem zujanje.
Ali treba vremena za nešto konkretno.
Imam i onaj cd, pa ako netko želi, stavit ću negdje na net ili ću presnimit pa vam poslati. Mene cd više uspava nego što smanji zujanje..:rofl:

Melisandra
19.12.2007., 00:33
Nije bas slicna situacija...ali provaj...
Starome mi zadnjih godinu dana zuji u usima. Doktori ga slali po doktorima...bla, bla...niko nista nezna.
Sam je skuzia da kada zvace zvake jedan dio dana da zujanja vise nema.
Posto je zadnjih par godina osta bez zubi i uzea protezu, on misli da mu se poremetila fizika celjusti i zvaka tu nekim cudom pomaze. Samodijagnoza.
Zasto stvarno zuji niko ne zna. Uglavnom, provaj zvakat.

emiliano
21.12.2007., 07:50
Da se i ja pridružim klubu "sretnika" ...
već 31 godinu ... neprestano u oba uha (u glavi) ... nikad neću zaboraviti kako je počelo, vožnja busom nakon treninga ... kad sam izašao čuo sam zujanje i mislio proći će ... dosad nije ...
Inače puno puta upale uha u djetinjstvu i oštećen sluh cca 30% u prosjeku, na nekim frekvencijama i do 90 %...
Kljukali me streptomicinom u djetinjstvu i to zbog alergije, a oni mislili da je bronhitis ...

emiliano
21.12.2007., 07:58
Sad sam krenuo googlat na ovu temu i evo što sam prvo našao na Wikipediji ...

Popis poznatih osoba koje imaju tinitus :

Jeff Beck
Ludwig van Beethoven
Bono
Eric Clapton
Phil Collins
Charles Darwin
John Densmore
Al Di Meola
The Edge
Robert Fisk
César Franck
Paul Gilbert
Vincent van Gogh
Charlie Haden
Ayumi Hamasaki
James Hetfield
Eric Johnson
Guy Kawasaki
Myles Kennedy
Anthony Kiedis
David Letterman
Gabe Lopez
Martin Luther
Roger Miller
Moby
Bob Mould
Craig Nicholls
Leonard Nimoy
Tony Randall
Neal Schon
William Shatner
Bedřich Smetana
Sylvester Stallone
Jack Straw
Barbra Streisand
Pete Townshend
Thom Yorke
Carmine Giovinazzo

I ja ...

Slobodno dopišite i sebe ... :zubo:

FANCY
21.12.2007., 10:19
emiliano kaze: sam prvo našao na Wikipediji ...

Popis poznatih osoba koje imaju tinitus :

Jeff Beck
Ludwig van Beethoven
Bono
Eric Clapton
Phil Collins
Charles Darwin
John Densmore
Al Di Meola
The Edge
Robert Fisk
César Franck
Paul Gilbert
Vincent van Gogh
Charlie Haden
Ayumi Hamasaki
James Hetfield
Eric Johnson
Guy Kawasaki
Myles Kennedy
Anthony Kiedis
David Letterman
Gabe Lopez
Martin Luther
Roger Miller
Moby
Bob Mould
Craig Nicholls
Leonard Nimoy
Tony Randall
Neal Schon
William Shatner
Bedřich Smetana
Sylvester Stallone
Jack Straw
Barbra Streisand
Pete Townshend
Thom Yorke
Carmine Giovinazzo
Adam-FANCY

Slobodno dopišite i sebe ...

baronrichter
17.03.2008., 17:29
Evo prikljucujem se i ja...Pre 4 godine igrao sam basket, zakucavao, pao na beton i krece neprestano zujenje u desnom uhu i slabiji sluh za 80%. (posledica pada i povreda leve strane glave, posto je to inverzno)
Generalno sam postao depresivan, iako o tome nije bilo reci pre nesrece. Kao sto si spomenuo "FANCY":) jacina zavisi od raznlikih faktora. Dakle ako se iznerviras, kratko spavas, ako te boli grlo i bezbroj drugih stvari koje pojacaju zujanje do pribliznog ludila! Nesto od cega se ne moze pobeci...
Presao sam sa slusanja metala na ambientalnu muziku. Pokusavam da vodim zivot bez napadnih situacija, ali to nekad jednostavno ne mozes da izbegnes.

Drago mi je da sam pronasao grupaciju ljudi sa istim problemom. Ako nesto uspem, ili pronadjem javicu! A ti (FANCY) javi posledice ako budes pokusavao ta kineska cuda:)

laella
18.03.2008., 21:31
Evo da se i ja uključim u klub.
Meni konstantno zuji u desnom uhu od 9/2006 kad sam preko noći izgubila sluh i onda provela mjesec dana u 2 različite bolnice u pokušaju spašavanja istog. Sve to popraćeno poremećajem centra za ravnotežu. Otpustili su me iz bolnice djelomično popravljenog sluha, poremećenog osjećaja za ravnotežu, bez dijagnoze, bez terapije i bez ikakvog savjeta kako dalje. Okrenula sam se akupunkturi. Udarnom terapijom u slijedećih 6 mjeseci uspio mi se čak mrvicu i popraviti sluh, a zujanje na mahove i smanjiti. Ali to moje zujanje ionako stalno varira. Tj. kad se skoncentriram na njega onda je jače. U tom i je igra, samo to treba prihvatiti i živjeti s njim. I onda ga skoro i nema. Navikla sam se i na nagluhost i na zujanje. Ne smeta mi ni kad idem spavati-navika. Ponekad zazuji i u lijevom, a nekad mijenja frekvenciju, ali ne radim dramu od toga. Jer drama je ono što samo pogoršava stanje. Barem sam ja na svom primjeru izvukla takav zaključak.

Moj zuj je 11000 HZ ;)

jolle
22.03.2008., 23:12
Lipo je čut da nisam sam u tome( iako zvuči zlobno, nije) ali dosta mi je te svirke u ušima. Na liječničkim pregledima su ustanovili da nisam gluh ka top ali da mi je slon prnija na uho tako jedno 12 godina tj. od rata. Ma da sam koga i upuca čovik bi reka da me Bog kaznija ali ja sam samo u mete puca ali s topom pa... ako ima ko pametan savjet ....

Smille
23.03.2008., 09:22
Evo da se prijavim u klub "zujanje u ušima" isto se i meni dešava bio kod doktora 3 puta na audiometriji i dijagnoza oštečen sluh kao posljedica dugogodišnjeg boravka u "nenormalnim uvjetima" -posljedica rata i ratnih djelovanja.
Oporavak nemoguč postoji mogučnost samo večeg oštečenja i gubitak istog.
Zujanje u oba dva uha 24h sa višim ili nižim intenzitetom,varira kod promjene vremenakao i raspoloženja uglavnom(njesra).Problemi kod razumjevanja određenih riječi pa večim djelom nečujem o čemu se radi ili zamjenim za nešto drugo odnosno izgubim zadnji slog ili prvo slovo početne rječi.Uglavnom treba dosta dugo da se čovjek navikne na to.Tako je to več cca 15god.
Ali saživio sam jednim djelom s tim pa mi je malo lakše.

Scroll
23.03.2008., 10:38
Ja isto imam taj problem, unatrag jedno 7 god. Bio sam i na detaljnim pretragama, nisu ustanovili nikakav problem. U onoj komori sve savršeno čujem, tak da ne vjerujem da mi je sluh nešto oštećen. Ustanovljeno je da mi je ta frekv. zujanja na nekih 15 kHz, tak da je to poprilično visoko. I pio sam nekakve male tabletice za to, i ništa. U prvih mjesec dana me izrazito znalo smetat, nisam mogao ,čitat, učit, normalno se koncetrirat. Sad uopće skoro to ni ne primjećujem.
Nije to neko jako zujanje, u čistoj tišini jedino čujem, tak da sam se navikao na to. Ali jedino što me muči je to, otkuda to zujanje. Navodno da može imat veze i sa glavnim epicentrima u mozgu, tak da ajmo reć, da se neki centar u mozgu "pokvari" ,on odašilje konstantnu frekvenciju koju ja čujem u uhu.
E sad jel to, ili je stvarno do uha ne znam. Jedino kaj znam je da je frekvencija konstantna i ne mijenja se.

WickedNoelle
20.06.2008., 00:59
Bok..evo sad je pola 1 i ja ne mogu spavati..prije kojih mjesec dana mi je pocelo zujati u uhu,u lijevom uhu pomalo,prvo ujutro kojih par sati pa prestalo,pa opet poslijepodne i vise nije prestalo..isla sam na sve te otorino preglede i sve je kao okej ali imam ostecenje u lijevom uhu,navodno zbog buke,i trebam izbjegavati buku.i tako ja vec mjesec dana nisam niti vani bila negdje,trudim se sto vise izbjegavati buku i nista.sada je doslo do toga da mi zvoni jos jace i pomalo mi je pocelo zvoniti i u desnom uhu nedavno.tako da u oba uha zujiii za poluditi :(
stvarno sam vise luda zbog toga neznam sta bi..idem neurologu sljedeci tjedan imam dogovoreno al ono..zbog cega to sve opce moze biti tako?jel moze zvoniti iz nekog drugog razloga koje otorinolaringolog ne moze skuziti?znam da moze ali zbog cega..?neznam,em to zujanje em me boli glava isto na lijevoj strani stalno (radila eeg sve ok) i stalno kao sve okej ali nista da prodje,samo jos gore,stalno nesto novo boli.. :( ili sam ja jednostavno luda i sve si umisljam...? :confused:

Ferrari
29.06.2008., 11:26
Bok..evo sad je pola 1 i ja ne mogu spavati..prije kojih mjesec dana mi je pocelo zujati u uhu,u lijevom uhu pomalo,prvo ujutro kojih par sati pa prestalo,pa opet poslijepodne i vise nije prestalo..isla sam na sve te otorino preglede i sve je kao okej ali imam ostecenje u lijevom uhu,navodno zbog buke,i trebam izbjegavati buku.i tako ja vec mjesec dana nisam niti vani bila negdje,trudim se sto vise izbjegavati buku i nista.sada je doslo do toga da mi zvoni jos jace i pomalo mi je pocelo zvoniti i u desnom uhu nedavno.tako da u oba uha zujiii za poluditi :(
stvarno sam vise luda zbog toga neznam sta bi..idem neurologu sljedeci tjedan imam dogovoreno al ono..zbog cega to sve opce moze biti tako?jel moze zvoniti iz nekog drugog razloga koje otorinolaringolog ne moze skuziti?znam da moze ali zbog cega..?neznam,em to zujanje em me boli glava isto na lijevoj strani stalno (radila eeg sve ok) i stalno kao sve okej ali nista da prodje,samo jos gore,stalno nesto novo boli.. :( ili sam ja jednostavno luda i sve si umisljam...? :confused:

Najbolji lijek ti je izbjegavati buku, zabaviti se drugim stvarima nevezanim uz to. Kako stvari stoje postoji mnogo "terapija" ali ni jedna ne garantira djelomičan a posebno ne potpun oporavak. Problem je u tome da se pouzdano ne zna šta uopće izaziva zujanje. Neki kažu uši(cochlea) neki mozak....totalno nejasno. Kako stvari stoje postoje desetci milijuni ljudi s tim problemom i farmaceutske industrije su nanjušile zaradu, dosta se lijekova testira, i za 4-5 godina bi moglo biti rezultata. Što se mene tiče patim od zujanja 14 mjeseci, inače savršen sluh(bio na ispitivanjima), moje zujanje mogu opisati kao onaj lončić za čaj u američkim filmovima.

Inače par specijaliziranih foruma od većeg značaja koji se bave tom tematikom:
http://dailystrength.org/c/Tinnitus/support-group
http://www.rnid.org.uk/community/forums/tinnitus/
http://tinnitussupport92262.yuku.com/

Od softwera ti mogu preporučiti:
NCH Tone generator , sivi šum frekvencije, pink šum....ima probni rok od 31 dana, al se uvijek može reinstalirati
http://www.nch.com.au/tonegen/index.html

i besplatan atmosphere lite, generira randoom zvukove iz prirode
http://www.relaxingsoftware.com/atmdeluxehome.htm

Važno je prvo i osnovno ne paničariti!

WickedNoelle
07.07.2008., 22:30
pa hvala ti na odgovoru i sve ;)

al u biti..ja pocnem panicariti kada me pocne boliti uho,onda se zabrinem da nije nesto ozbiljnije..jer svako malo me zna zaboliti..ajde recimo jednom dnevno otprilike sve zajedno,ili par puta dnevno,ili par dana nista i tako zna..radila sam sve te pretrage kod otorinolaringologa i kaze da je sve okej osim ostecenog sluha, eeg je u granici normale..a neznam..ja bi htjela jos napraviti MR glave za svaki slucaj ili tako nesto,samo sto treba doc do toga da se to napravi uhh..ili sam ja jednostavno hipohondar koji panicari na svaki znak,neznam vise..

al ugl,htjela sam pitati,da li ima jos netko koga osim sto zuji zna i boliti to uho(na ovaj ili onaj nacin)..?
thnx :)

Ferrari
08.07.2008., 09:29
pa hvala ti na odgovoru i sve ;)

al u biti..ja pocnem panicariti kada me pocne boliti uho,onda se zabrinem da nije nesto ozbiljnije..jer svako malo me zna zaboliti..ajde recimo jednom dnevno otprilike sve zajedno,ili par puta dnevno,ili par dana nista i tako zna..radila sam sve te pretrage kod otorinolaringologa i kaze da je sve okej osim ostecenog sluha, eeg je u granici normale..a neznam..ja bi htjela jos napraviti MR glave za svaki slucaj ili tako nesto,samo sto treba doc do toga da se to napravi uhh..ili sam ja jednostavno hipohondar koji panicari na svaki znak,neznam vise..

al ugl,htjela sam pitati,da li ima jos netko koga osim sto zuji zna i boliti to uho(na ovaj ili onaj nacin)..?
thnx :)

Bilo bi dobro da napraviš MR glave ili CT glave da isključiš ostale stvari.
MR glave ti je 1200 kuna,CT upola jeftinije. To su cijene kod privatnika.
Samo jedna napomena ima novijih i starijih MR-CT aparata.
Noviji MR aparati daju kudikamo kvalitetniju sliku za istu cijenu + dobiješ CD
sa dijagnostikom i imaš više slika na njemu. Tako da se raspitaš ili vidiš na internetu koji privatnik ima noviji(bolji) aparat.

MarioX2
08.07.2008., 10:08
Ajd ovdje da se izjasnim kad je aktualniji topic od drugog izgleda.

Zašto ne bi topic o tinnitusu i zujanju stavili da bude sticky na forumu, pošto se na tv-u ne vrte nikakvi infoi o tome, a pogađa sve više mladih jer vecian ide po koncertima i klubovima. Npr. ja dosta rondam po tim med forumima i grupama al nisam naišao nikada na tinnitus topic, tj. uz sve te boleštine i probleme jednostavno ovo nisam vidio, i šta sad, da sam se prije obrazovao da sam prije uopce uocio neciji problem i pogledao na youtubeu koji filmic, ne bih izasao u kafic sa jacom bukom a kamoli na konc.
Mislim da je ovo jedan problem koji postaje sve veci, jer nema lijeka za tinnitus, i to je vrlo ozbiljan problem koji ljudima može uništiti ili sami život i kvalitetu života, i depresija i suicidalne misli itd, štoviše taj tinnitus posto nema lijeka a vrlo lako u današnjem bucnom sviejtu i bucnim izlascima svatko može dobiti bi trebao biti sticky ili jedan sticky faq o tome sa linkovima da ljudi kad se zalete zbog ne znam, problema oko boli u ruci itd da nalete na ovako nešta i informiraju se.
Štoviše tinnitus mi je nekako u rangu AIDSA ili više ili u slicnom, dok je aidsu toliko posveceno i reklame ili bar govor o tome, o ovome ništa, a od tinnitusa se poprilicno lako oboli, mislim samo kad se vidi koliko ljudi ima problem pa moraju poceti živjeti sa tim.

Zar je problem nekoj tv da emiritra npr ovo: http://www.youtube.com/watch?v=OE5fIoveLoM

Mislim stvarno, nešto bi se oko toga trebalo učiniti, a ne da se sve više otvara ili ce se još i više guglati i otvarati topica "zuji mi u ušima".
Ja još ne znam jel imam neki blagi tinnitus ili neku ozljedu jer trenutno moram kod otorinca, ali mi je žao što me nitko obrazovao nije, što se sam obrazovao nisam, i što nisam naletio na tako ozbiljan rastuci problem. Jer da jesam, od straha i informiranosti kako je to jedan horror bih bolje postupao i odbacio gluposti poput jednog perglasnog konca, a ja kao neki klinac od 17g moram letati po tome.
Stoga dajte admini učinite nešto oko toga, ili neka se netko složi oko ovoga da je problem i da treba više informiranosti.
Dok po klinikama stoje plakati kako krvotok radi, kako ne treba jesti masno, kako marihuana šteti, a gdje je fakin tinnitus, zašto to ne stoji, to što ti može zbog jednog izlaska okrenuti život naopacke, dok od marihuane trebaš cijeli njivu poduvati da ti zahebe sistem.
Cak ni u top tema popist zanimljivih tema nema o tinnitusu, al ima o mekim lećama.

laella
08.07.2008., 16:11
Couldn't agree more :top:.

lahor
13.07.2008., 21:36
Evo, stavljam kao top temu pa pišite :)

Bit će jedno vrijeme zakvačena, poslije ide u popis zanimljivih tema.

piskavac
19.07.2008., 21:57

I ja imam potpuno iste probleme, nada nisam bio na ratištu. Užasno je iritirajuče čuti to neprekidno zujanje u tintari.

moment
23.07.2008., 22:04
mom rodjaku je nakon saslusanih miliončić explozija i ispaljenih metaka za vrijeme rata kao suvenir ostalo zujanje u usima.
otisao je u barokomoru u split i nakon tretmana -zujanje je prestalo.
nadam se da ne uletavam sa otkrićem tople vode,ali mozda nekome od vas takvo nesto pomogne.
e, za to je dobio uputnicu i nije nista platio.

emiliano
24.07.2008., 06:10
Ovo zvuči vrlo zanimljivo ... dosta sam googlao, ali za ovo prvi put čujem ...
možda ipak ima nade ...

obljaj
24.07.2008., 09:19
Sve ovo sam prosao od doktora ispitivanja tableta savjeta i na kraju problem djelomicno 90 % rijesio sam. Osnovni problem je u centru za sum u glavi koji dobije podrazaje od kako uha tako i od krvotoka. Posto je najveci splet zivaca i krvotoka u licu ( obrazi, nos ) tako i od tod dolazi do smetnji koje se odrazavaju kao zujanje u glavi. Najbitnije je pravilno spavati ( na boku ) sa glavom na malo visem jastuku i cesto inhaliranje po danu a pogotovo pred vecer toplom vodom ispuhivanje nosa. Ako nema zacepljeni sinusa ovo bi moglo dosta pomoci, ako su zacepljeni sinusi ( napravi snimku rendgensku ) inhaliraj iste dok se ne odcepe pa ce tvoj problem prestati. Ako ima neki od ova dva poremecaja dolazi do zatvaranje eustahijeve tube koja prozracuje srednje uho i izjednacuje tlak u glavi pa se isto tako moze pojaviti sum u glavi. Otorinoplaringolog koji se bavio mojim slucajem je ustanovio nakon prvog audiometrijom testa da mi je usni zivac ostocen 18 % pa mi prepisao betaserc 25 mg ( za prokrvljenost srednjog uha ) koji sam trosio 3 mjeseca i to plati oko 300 kuna mjesecno. Nije mi pomoglo nista osim inhalacije i rada u prirodi kosnja trave, setnja i slicno. Nadam se da sam bar malo pomogao obratite paznju na sinuse 90 % problem u istima. Kod nekih ljudi moze biti problem i u tlaku pa moj slucaj nije vezan za taj problem.

vladaaaa
26.07.2008., 20:40
Ovo je katastrofa vec godinu i po mi zuji u ushima!!!!!!!!!Nekad mi dodje da odlepim
Bio sam kod doce i on mi prepisao urutal ginko vitamin e i kompleks vitamina b
pijem to vec 25 dana ali zujka ne prestaje!!!!!!!!
Necujem je jedino kad neki drugi zvukovi preklope zujanje!
opasno sam se smorio ako cu sa ovim hit singlom da zivim ceo zivot!!!!!!!!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl:
aj ako nekom prestane tinnitus nek se javi!!!!!!!!!!!!

obljaj
26.07.2008., 21:55
Ovo je katastrofa vec godinu i po mi zuji u ushima!!!!!!!!!Nekad mi dodje da odlepim
Bio sam kod doce i on mi prepisao urutal ginko vitamin e i kompleks vitamina b
pijem to vec 25 dana ali zujka ne prestaje!!!!!!!!
Necujem je jedino kad neki drugi zvukovi preklope zujanje!
opasno sam se smorio ako cu sa ovim hit singlom da zivim ceo zivot!!!!!!!!
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl:
aj ako nekom prestane tinnitus nek se javi!!!!!!!!!!!!

Sam moras traziti razlog moguci uzroci su sinusi, krvotok, probava, tlak ili uho dali zivac ili zvukovod ili unatarnje uho ili zacepljena eustahijeva tuba. Probaj se pratiti ako je tako kako pises vjerojatno ti je tlak nizak pa cujes sum krvi kod promjene istog, ako sa nekim razgovaras putem telefona i ako se zvuk izgubi provjeri tlak to bi moglo biti kod tebe. Ako ti pomazu neki zvukovi i to je lijek pa bolje to nego ginko kojeg svaki doktor preporuceje bez upozorenja na posljedice ostecenja jetre i slicno. Korisi hranu kao lijek i kontroliraj ponasanje da nema stresa kad to uspijes pobjedio si. Ja sam izgubio sa doktorima 6 mjeseci i na kraju sam otkrio uzrok i danas mi je situacija odlicna na osnovu od prije godinu dana. Zelim ti uspjeh u borbi sam protiv sebe.

vladaaaa
28.07.2008., 10:52
Sam moras traziti razlog moguci uzroci su sinusi, krvotok, probava, tlak ili uho dali zivac ili zvukovod ili unatarnje uho ili zacepljena eustahijeva tuba. Probaj se pratiti ako je tako kako pises vjerojatno ti je tlak nizak pa cujes sum krvi kod promjene istog, ako sa nekim razgovaras putem telefona i ako se zvuk izgubi provjeri tlak to bi moglo biti kod tebe. Ako ti pomazu neki zvukovi i to je lijek pa bolje to nego ginko kojeg svaki doktor preporuceje bez upozorenja na posljedice ostecenja jetre i slicno. Korisi hranu kao lijek i kontroliraj ponasanje da nema stresa kad to uspijes pobjedio si. Ja sam izgubio sa doktorima 6 mjeseci i na kraju sam otkrio uzrok i danas mi je situacija odlicna na osnovu od prije godinu dana. Zelim ti uspjeh u borbi sam protiv sebe.

Uh,nadam se da ce prestati samo od sebe,bar se nadam!Da imam nizak pritisak ali mislim da nije do toga,imam devijaciju nosa mozda je to uzrok??A sto se tice zuba imam jedan most??? Ne znam sta da radim, pogotovo sto se o ovome kod nas jos manje govori!Hvala u svakom slucaju!!!!!!!!!!:top:
Inace sluh mi je savrsen?????bio sam na audio-nekom aparatu i sluh mi je super pa me to jos vise baca u bedak!!!!!

obljaj
30.07.2008., 13:41
Uh,nadam se da ce prestati samo od sebe,bar se nadam!Da imam nizak pritisak ali mislim da nije do toga,imam devijaciju nosa mozda je to uzrok??A sto se tice zuba imam jedan most??? Ne znam sta da radim, pogotovo sto se o ovome kod nas jos manje govori!Hvala u svakom slucaju!!!!!!!!!!:top:
Inace sluh mi je savrsen?????bio sam na audio-nekom aparatu i sluh mi je super pa me to jos vise baca u bedak!!!!!

Audiotest je samo dio ispitivanja pa tako na osnovu toga nije dobro donositi zakljucke, ako cujes neku frekvenciju konstantno tada se na audio testu nece cuti zvok iz slusalice jer se ponistava, ja sam cuo do 8 KHz na ispitivanju pa mi je doktor konstatirao ostecenje usnog zivca sto se kasnije pokazalo kao glupost. Sada cujem do 13 KHz i imam 52 godine, mladi ljudi mogu cuti do 20 KHz. Tvoj ORL je morao ispitati devijaciju i predloziti rjesenje jer je to moguci uzruk, uzrok moze biti i od deformacije lica gdje je najveci splet krvotoka i zivaca pa to pokusaj tretirati mlakom vodom i stalno ispuhuj nos, ako se nakon minutu do dvije sum smanjuje ili gubi to iskustvo prenesi doktoru da rijesi problem. Sto se tice zubala isto moze biti uzrok pogotovu ako je vadjen zub pa je ostecen sinus. Ako je tlak kod budenja nemoj progledati nego zatvorenih ociju ( bez izlezavanja ) ustani i malo sjedni da se izjednaci tlak nakon budenja. Mozes probati i sa nekim ostrim zvukom turpijanje, struganja ( ne glasno ) slusati promjene na jednom ili drugom uhu nakon slusanja zvuka ako ti to pomaze mozda ti je uzbuden centar za sum u glavi sto nema veze sa usima ali putem uha tim zvukovima smiris centa u glavi. Isto mozes tretirati celo i podrucje oko ociju mlakom vodom pa slusaj promjene. na osnovu nekog od nabrojenih testova mozes dalje raditi na tome da se oslobodis zujanja. Ako je prohodnost nozdrva lijeve i desne jednaka i dobra devijacija nije uzrok ali je trebas ispraviti zbog drugih mogucih problema. Eto toliko za sad kad ustanovis uzrok tada je lako rijesenje, sretno.

Bundevica
05.08.2008., 23:35
Pročitala sam otprilike sve postove. Uzroci tinnitusa mogu biti različiti.

Visoki tlak - provjerite koliki vam je tlak. Nije dovoljno izmjeriti jedanput nego najmanje tri puta u recimo, dva tjedna. Ako je tlak visok (iznad 140/95) moguće da je to uzrok. U tom slučaju dobiti ćete tablete protiv visokog tlaka (najbolje su iz vrste takozvanih ACE inhibitora - ali pitajte vašeg liječnika), ali potrebno je krenuti i na redukciju tjelesne težine i to odmah.

Problemi sa cirkulacijom - vratna kralježnica (stil života i/ili debljina). Probajte sa posebnim vježbama istezanja, više kretanja i manje sjedenja. Gimnasticirajte u sobi.

Zaostala upala srednjeg uha. Jeste li imali, a da se sjećate upalu uha? Osjećate li da je nakon uzimanja antibiotika ili antiviralnog lijeka radi nekog drugog razloga (npr. gripa, upala pluća) tinnitus slabiji?

Oštećenje slušnog živca radi mehaničke traume - pad, udarac,buka itd..

Kronična infekcija - imate li neko žarište infekcije na licu: pokvareni zubi, stalne upale sinusa? Provjerite.

Vrlo rijetko tumor (dobroćudni), koji osim zujanja uzrokuje i probleme s ravnotežom i gluhoću koja napreduje.

Toksično oštećenje - jedete li hranu ili pića koja sadrže natrijev benzoat (konzervans)?

Problem je kompleksan jer postoje razne situacije koje dovode do tinnitusa, ali ja bih savjetovala par stvari koje će sigurno barem malo pomoći a ništa ne štete bez obzira što je uzrok:

- B-kompleks vitamini sigurno pomažu: bitna je doza. Dvije tablete na dan, jedna ujutro jedna navečer 7 dana, zatim nastaviti sa 1 tabletom na dan još dva tjedna. B-kompleks vitamini se izlučuju mokraćom i ne skladište se u tijelu tako da nema opasnosti od predoziranja. U principu poboljšanje bi se trebalo osjetiti već za par dana. Možete ih uzimati 3 mjeseca, onda pauza.

- smršaviti barem 10 kilograma (to se odnosi na pretile tj. one s viškom kilograma!). To možete postići u dva mjeseca.

- izbor hrane. razmislite što jedete i pijete? Pegledajte hranu koju kupujete i potražite konzervans: natrijev benzoat (u engleskom govornom području: sodium benzoate ili dodatak:E211), Ako hranu (ili piće!) koja sadrži taj konzervans jedete često i kontinuirano dugi niz mjeseci ili čak godina, to bi mogao biti uzrok vašem šumu u ušima. Natrij benzoat je čest konzervans konzervirane hrane (sve što je napravljeno da može stajati duže vrijeme, skoro sve konzerve, ukiseljeno povrće, preljevi za salatu, kečap, senf, soja sos, vrećice naribanog parmezan sira, marmelade i džemovi, i sličnih stotine proizvoda.), ali i bezalkoholnih pića (voćni sokovi,sirupi, gazirana pića). Ima ga i u nekim kozmetičkim proizvodima kao voda za ispiranje usta na bazi alkohola. Nalazi se i u lijekovima kao pomoćna/dodatna tvar, tabletama ali i nekim sirupima protiv kašlja. Ako hranu ili te lijekove uzimate tu i tamo (recimo jednom radi prehlade ili infekcije), nije problem, ali ako je to nešto što se stalno i dugo vremena troši (mjesecima, godinama), onda bi moglo biti uzrok.

Javite rezultate!

piskavac
06.08.2008., 07:27
Bez obzira koliko problem sa zujanjem kao i drugi zdravstveni problemi bili kompleksni, vjerujem kako bi se barem trideset-četrdeset posto tih problema rješilo zdravom prehranom. Kad samo pomislim kakve splačine svi mi unosimo muka me hvata.

Bundevica
06.08.2008., 23:11
Bez obzira koliko problem sa zujanjem kao i drugi zdravstveni problemi bili kompleksni, vjerujem kako bi se barem trideset-četrdeset posto tih problema rješilo zdravom prehranom. Kad samo pomislim kakve splačine svi mi unosimo muka me hvata.

I ja to mislim. Jer hrana stvara podlogu za razne infekcije koje tinjaju u tijelu kronično i štete.

Zaboravila sam dodati još par stvari koje mogu biti uzročnik tinnitusa:

- ozljede nakon cijepiva. Sjeća li se netko da mu se tinnitus pojavio nakon primljenog cjepiva?

- takozvane hemolitičke anemije. To je vrsta slabokrvnosti raznog uzroka, u kojoj se smanjuje broj crvenih krvnih zrnaca. Između ostalog takve vrste anemija mogu nastati i kao reakcija na određene lijekove. Posebnost te vrste anemije ili slabokrvnosti je što nastaje naglo i zapravo ne bi smjela proći neprimjećeno. Hoću reći da bi sigurno primjetili umor, malaksalost, lupanje srca i još neke simptome i to bi se vidjelo na krvnoj slici.

- ljudi koji su osjetljivi na salicilnu kiselinu iliti aspirin (kod nas se "aspirin" zove i "andol"). Acetil-salicilna-kiselina tj. aspirin može izazvati tinnitus pa pokušajte detektirati uzimate li često aspirin i ako da, pojačava li se tinnitus nakon uzimanja tog lijeka?

vladaaaa
16.08.2008., 19:43
meni je zujanje pocelo kad sam prestao da pusim!!!!!!!!!!!!!!!
istog dana !!!!!!!!!!
kakav bedak!!!!!!!!
hm nemam pojma sta da radim!
ne cujem zujane kad je buka(u modi) kad slusam mp3 kad sam u prevozu u svakom slucaju ne cujem ga kad je nivo buke vishi, cim je tisina zujanje pocne!!!!!!!!
i tako vec 1,5 godinu!!!!!!!!!!
manje vise sve mi je uredu sa organizmom(mislim na navedene stvari) a da dajem brdo para na analixe i kontrole nemam pogotovu kad su lekari ko automehanicari ili frzeri zam "shishanje" inace nisam matorac imam 28g
i tako.............zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz all day long!!!!!!!!!!!!!!

MarioX2
17.08.2008., 12:55
Meni je interesantno kako to da nitko od ovih koji su pokrenuli teme o tinnitusu ili zujanju u ušima nisu kontaktirali moderatora da stavi u opće teme ili sticky, da bude ljudima pristupacnije i da se mogu obrazovati i vide o cemu se radi.
Znao sam posjetiti ovaj forum, baš zdravlje temu i tako čitao o temam u općem dijelu, čitao o lasiku itd. Uglavnom zbog teme o lasiku sam naucio i ipak odlučio ne ići na taj rizik, jednostavno je previše na kocki da si zakompliciram život.
I kroz određene glazbene forume nisam naišao na temu o tinnitusu, ako i je bilo moralo se baš u search upisati zujanje u ušima, ili ici po redu od tih 500 stranica pune tema o raznim boleštinama.
Stvar je u tome da izgleda da zaostajemo za amerima malo što se tice posvecivanja pažnje oko tinnitusa. Vjerojatno jer kod nas to još nije u tolikom porastu, tj. pitanje je koliko ljudi šuti o tome. A pošto su koncerti i klubovi sve cesci i jaci kod nas, vjerojatno u buducnosti ce i nas dostici epidemija tinnitusa kao u americi.

Ljudi koji nemaju tinnitus ili nisu iskusili to ne znaju koliko je to ozbiljno, koliko narušava kvalitetu života i koliko čovjeku zakomplicira život i izaziva depresiju, tjeskobu itd.
Pa dajte se samo zamislite da vam nešta zuji u ušima ili glavi 24/7 i da nikad ne prestaje? Nema više uživanja u tišini. Enjoy the silence.

Zar smo toliko sebicni? Ja mogu biti sretan što nemam neki extreman tinnitus da ne mogu spavati, nego nekakvo prigušeno zujanje koje se više osjeti u tišini.
Kako mi se dogodilo pitate se? Pa nikada u životu nisam naišao ili cuo za tinnitus, jedan jedini odlazak na lokalni rock koncert je izgleda imao određeni utjecaj na mene.
Uopce ne idem po koncertima, a jedan jedini, koji je vjerojatno bio prebucan i sumnjam da takvi amaterci koji unajme neke amaterske tonce uopće kontaju i zakon o decibelima i granicu koje ljudsko uho može tolerirati.

Ali eto, ja unatoc tome što mi se dogodilo sam kontaktirao moderatora, i zamolio da ipak se ovome posveti veca pažnja. Teško mi je palo i pocnem se kriviti kad vidim da je prvi post o tome iz 2001 godine, mislim vec iz davnina zapoceo posto o zujanju i tinnitusu, ali pošto nije bilo ljudi da priča o tome, to se izgubilo u tim silnim postovima.
Nije samo ovdje, naišao sam i na glazbenim forumima gdje su isto tako raspravljali o zujanju i tinnitusu, isto prilicno stari postovi, ali nitko od tih ljudi koju su dobili tinnitus nisu predložili stavljanje sticky, ubacivanje nešto linkova filmica sa youtjuba, ili linkova o tome. Znaci iako je glazbeni forum na kojemu se raspravlja o koncertima pa do svih živih instrumenata, nitko nije predložio da se stavy na mjesto ili cak kao upozorenje u menijima uz sve ostalo, pošto tinnitus je ipak najveca bolest glazbenika i onih koji samo odlaze na koncerte?

Zašto, zar je tako teško pitati i predložiti, ili su neki ljudi toliko ljuti i ogorceni da žele da i drugi dobiju tinnitus? Cemu onda uopce otvaranje topica, ako se to ne smatra necim tako extremnim.
Prilicno je extremno kad svi mladi vrte ipode u ušima, i idu na bucne koncerte, ali kladim se da mnogo i vecina niti nosi cepice niti zna da može ostati sa necim što im može jako ozbiljno narušiti kvalitetu života.

To mi ne ide u glavu da nitko nije odlucio ipak malo proširiti o tome i upozoriti javnost i mlade, pogotovo na internetu i forumima gdje je to vrlo jednostavno.
A evo na moju molbu ovo je sad sticky, ali koliko ce osoba npr dolaskom ovdje zbog ne znam leća ili znatiželje ili neke svoje bolesti naletjeti na ovo i nauciti da postoji nešta veliko poput tinnitusa. Ako je pametan i ako je upozoren i nauci o tinnitusu, googla o njemu, pogleda video o tinnitusu, pa taj više neće ici na bucne koncerte ili ce si kupiti kvalitetne chepice i uživati.
Onaj koji unatoc tome što se obrazovao oko tinnitusa i dalje ide na koncerte itd, i dalje ne brine za svoje sluh, pa takvi su i zaslužili da ga dobiju.
I ono najvažnije što bi trebalo ljude motivirati da upozore druge je to da za tinnitus nema lijeka, NEMA LIJEKA, nema čarobne pilule zbog koje će nestati zujanje, postoje samo terapije navikavanja i prihvacanja.

Proširite poruku, zar je tako teško?
http://www.youtube.com/watch?v=yHsPTtwK_Q0

A tek kako mi je zanimljivo posjeti otorincu itd. Nigdje plakata o ovome, glavno da stoji kako uho izgleda plakat iz 1945.
I sramota je što ima toliko doktora otorinaca koji znaju za tinnitus, pa to im je struka, i šta nitko ništa, nigdje reklame na tv-u? Nitko ne bi proširio to nekako da svi vide, a ne da kad dobiješ pocnes guglati i naletiš kad je kasno?

Glavno da se protiv pušenja vrtile reklame, heh da, pa kvragu da ne znam kakva je reklama pušenje je ovisnot i ljudi to ignoriraju, jer naravno ne postoji slucaj da je netko zapalio jednu cigaru i paff umro od raka, ali postoje slucajevi da su ljudi otišli na koncert i paf evo komplikacije za život, kao da ih nemamo dovoljno.

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:04
.

Imam isti problem... prije 2 godine imala sam tesku prometnu nesrecu, srecom izvukla sam se bez vecih fizickih ozljeda ali zato sam dozivjela takav sok da sam godinu dana nakon toga imala panicne napadaje i od tada pa do danas zuji mi neprestano u usima! Ja taj zvuk ne osjetim,ne cujem ga tokom dana uopce,ne sprijecava me u obavljanju posla ili razgovora,navikla sam se na njega i pomirila se s tim da vjerojatno nikada nece proci i jednostavno ga zanemarim, ali kad legnem navecer, a oko mene sve tisina tada osjetim to zujanje i zna me izivcirati! To je zujanje ko kad imas upalu uha pa ti zuji u usima ili mene cesto zna podsjetit taj zvuk na zvuk kad se upali televizija! To je neka bas cudna frenkvencija, zapravo najbolje bi je opisala sa zujanjem kad si vani na nekom mjestu gdje je glasna muzika pa ti jos par sati nakon toga malo zuji u glavi!

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:09
Ljudi koji nemaju tinnitus ili nisu iskusili to ne znaju koliko je to ozbiljno, koliko narušava kvalitetu života i koliko čovjeku zakomplicira život i izaziva depresiju, tjeskobu itd.
Pa dajte se samo zamislite da vam nešta zuji u ušima ili glavi 24/7 i da nikad ne prestaje? Nema više uživanja u tišini. Enjoy the silence.

Zar smo toliko sebicni? Ja mogu biti sretan što nemam neki extreman tinnitus da ne mogu spavati, nego nekakvo prigušeno zujanje koje se više osjeti u tišini.
Kako mi se dogodilo pitate se? Pa nikada u životu nisam naišao ili cuo za tinnitus, jedan jedini odlazak na lokalni rock koncert je izgleda imao određeni utjecaj na mene.
Uopce ne idem po koncertima, a jedan jedini, koji je vjerojatno bio prebucan i sumnjam da takvi amaterci koji unajme neke amaterske tonce uopće kontaju i zakon o decibelima i granicu koje ljudsko uho može tolerirati.

Da, slazem se s tobom! Sad kad malo vrtim film unazad, mislim da je moje zujanje vise uzrokovano bukom nego tom prometnom jer noc uoci prometne bili smo vani u jednom kaficu gdje je glazba bila prilicno glasna, ali ne i preglasna, bar se meni tako cinilo, a kad sam izasla krenulo je zujanje!
Kazem, meni ne zuji tako jako, mogu normalno spavati, privikla sam se na to... ali znate koji je osjecaj kada znate da nikad vise necete moci cuti tisinu... grozan vjerujte mi!

Vesper Lynd
21.08.2008., 13:16
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

http://www.youtube.com/watch?v=OE5fIoveLoM&feature=related

vladaaaa
22.08.2008., 20:25
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

Jel si bila kod doktora??Sta ti on kaze ?Meni su dali urutal ginko i vitamin b i vitamn e
Za sad nista izto i dalje zzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuji ovo mi je 50 dan terapije jos mesec pa idem na kontrolu inace mi zuji 1,5 god al sam kod doktora otiso pre 2 meseca sve sam se nado da ce samo proci!!!!!!!!!!!!!1

pebbles
15.09.2008., 21:55
Jos jedan dobar link...

ovo me podsjeca na mene

e i meni isto tako zuji...i to nekad kad ležim i čitam sam se znala uhvatiti kako mi u jednom uhu(obično desnom) najednom počne zujati...

baba roga
14.10.2008., 09:21
Pozdrav svima,

pitanje je, s obzirom na starost postova, ima li smisla pisati, ali meni će biti lakše. Vjerojatno je da i meni zuji već godinama u ušima, no međutim, to je bilo pod normalno. Kao i većini, možda, valjda, odem na parti ili koncert, poslije zuji u ušima, pa prođe, a možda je i ostalo a nisam obraćala pažnju... Sve dok nisam počela raditi na radiju gdje praktički radiš sa sluhom.. Snimaš, preslušavaš, nemaš svoj komp, pa onda se svi izmjenjuju.. Pa netko ostavi preglasno, a ja stavim slušalice i stisnem play.. ili ne daj Bože da se čuje neko pištanje na snimci i odmah bacanje slušalica iz ušiju, psovanje, cijela redakcija gleda, a ja crvena od bijesa i muke..

To je valjda kao kod ovisnosti.. Naizgled mala benigna glupost o kojoj svi očito šute, a onda, postepeno priznaš sam sebi, pa tek onda i drugima da ipak nešto nije u redu. I otkriješ da oko tebe ima puno ljudi s tim problemom. I da još ima latinski naziv... Čini mi se da je netko ovdje bio na pragu slijedećeg- za 10ak godina u domovima zdravlja neće biti na plakatima cigarete već naše uši. A tome još nema lijeka, a ti živi s tim do kraja života..

Bila sam na tom famoznom adiogramu- sluh mi je fantastičan, jednostavno sve čujem, a opet u svakodnevnom životu baš i ne tako savršeno... Ipak mi zuji u ušima. POslali me neurologu da vide prokrvljenost. Pa ćemo da vidimo šta će reči. A rekli mi i da postoje i neke tablete Beta nekaj, pitajte kod svog doktora opće prakse.... Ne znam što reći na sve, ali me zabrinjava.. Tumor na mozgu, predinfarktno/moždano sranje... Sve je to tako čudno i psihički naporno, a okolina vjeruje da je sve u mojoj glavi. Pa i je u glavi, ali nitko to ne shvaća ozbiljno.

I za zaključak, takve benigne gluposti su u stvari te koje zagorčavaju život i više nego neka ozbiljna boleština, čini mi se.. Vađenje zuba, herpes, zujanje u ušima, sve su to te male svakodnevne sitnice koje prerastaju u cjeloživotno učenje kako se s njima snositi. Eh..

Ima li što novoga?

laella
14.10.2008., 22:27
Tablete su Beta Serc tako nešto.
Popila sam ih 5-6, sredila želudac i digla ruke.
Sa zujanjem u ušima se najbolje naviknuti živjeti. Osim ako nema neki poseban 'organski' uzrok, ali to će ti već pretrage pokazati (ja se nadam da neće :mig:, tj. da NEMA nikakvog, barem ozbiljnog, organskog uzroka).

baba roga
15.10.2008., 12:41
To sam si i mislila... Tako je to.. Lječiš jedno, središ drugo i tako u krug... To ti je današnja medicina.

g52
15.10.2008., 12:56
Nisam imao pojma da je tako rasiren, niti sam znao za latinski naziv tog stanja.
Tinnitus.

Pridruzujem se klubu s obzirom da je to pocelo prije kojih 7-8 godina jos dok sam studirao. Jednostavno sam imao bol uha (kasnije upalu) zbog koje mi je preko noci pocelo zujanje. Nakon izljecenja je sve bilo super osim sto je zujanje i dalje ostalo.

Ostatak price je isti kao kod ostalih, navikavanje na zujanje, cujem savrseno na audiogramima, preko dana je sve odlicno, kad legnem cujem zujanje. No kako lako zaspim sa tim nemam nikakvih problema. :)

laella
15.10.2008., 14:54
preko dana je sve odlicno, kad legnem cujem zujanje. No kako lako zaspim sa tim nemam nikakvih problema. :)
Mene taj zvuk sad lijepo uspavljuje :mig:.
Ako ga ne možeš pobijediti, pridruži mu se...ili kako već to ide..

g52
16.10.2008., 13:49
Mene taj zvuk sad lijepo uspavljuje :mig:.
Ako ga ne možeš pobijediti, pridruži mu se...ili kako već to ide..

:top:

Uglavnom ispocetka je bilo malo cudno i neugodno no sad vise niti ne razmisljam o tome i slazem se sa forumasem/icom koji je napisao da ima PUNO gorih stvari od toga.

FANCY
28.10.2008., 21:47
Kao što neki znaju već neko vrijeme koristim softlaser, prokleto skupu stvar ali moram reći da nakon par mjeseci redovnog korištenja nije bilo pomaka u svezi smanjenja intenziteta zujanja. Zujanje je ostalo ali mi se sluh popravio, bolje rečeno izoštrio za vrijeme korištenja softlasera.
U međuvremenu sam bio na akupunkturi, osim što je boljelo i što sam se osjetio miris na one masti nekoliko dana, nije bilo pomoći pa sam i to napustio. Dakako čovjek je rekao da ništa ne garantuje. I tko kaže da akupunktura ne boli, ne govori istinu, boli i te kako boli.
Kao što reče g52 ima mogo gorih stvari od zujanja u ušima samo što zujanje ostaje cjeli život i zuji uvjek, nebitno bio praznik ili radni dan.
Još nisam probao medicinu jednog kineza u blizini i one što liječe bio energiom. Ostalo manje više probano. Dakako kod mene zuji godinama, svima kojima tek počne da zuji u uđima ili u uhu odmah doktoru ali baš odmah i ne šalite se sa tim jer poslije pređe u kronično zujanje tj. kronični tinitus i tad nevjerujem da vam netko može pomoći.

laella
28.10.2008., 22:47
Koje masti koje smrde :ne zna:?
Idem na akupunkturu već 3 godine, u priči su samo iglice i that's it. I ne boli. Ne znam gdje si ti bio i kod koga :kava:

Seven of Nine
29.10.2008., 21:25
Pridruzujem se klubu. Zujanje nemam bas dugo, jedno tjedan-dva dana nakon jedne grozne prehlade. Doktor ORL prepisao B komplex i ADAVIN tablete za prokrvrljenost (plus još kombinaciju kapi za nos jer mi je tamo se malo namnožio stafilokok zlatni), zasad se intenzitet smanjio samo u lijevom uhu a desno i dalje na jedno 8000hz pišti (hvala na onom testu ko je već postavio). Moram još kod audiologa. Najgore je navečer kad ovako sjedim i slušam TV pomalo. Inače, svi mi spominju tlak kao mogući uzrok ali ja imam jeno 110-70 konstantno i tu i tamo niži. Zanima me da li postoji neka mogućnost mjerenja tlaka baš samo za glavu, da li postoji mogućnost da taj tlak bude različit od ostatka tijela?

FANCY
14.11.2008., 07:29
Koje masti koje smrde :ne zna:?
Idem na akupunkturu već 3 godine, u priči su samo iglice i that's it. I ne boli. Ne znam gdje si ti bio i kod koga :kava:

Meni su te masti imale totalno "odvratan" miris. Nakon sto ubode onda namaze tom masti i mirisalo je na onu tigrovu mast protiv reume. Naravno svakomu drugacije mirise:cerek: .
Pa bas i da ne boli, neznam, mene je malo boljelo ili sam toliko osjetljive koze.
Sve u svemu nema veze, nije pomoglo. A to je bilo u Nejmackoj, dakako legalnoj ustanovi nije nekakav crnjak.

FANCY
14.11.2008., 07:53
Pridruzujem se klubu. Zujanje nemam bas dugo, jedno tjedan-dva dana nakon jedne grozne prehlade. Doktor ORL prepisao B komplex i ADAVIN tablete za prokrvrljenost (plus još kombinaciju kapi za nos jer mi je tamo se malo namnožio stafilokok zlatni), zasad se intenzitet smanjio samo u lijevom uhu a desno i dalje na jedno 8000hz pišti (hvala na onom testu ko je već postavio). Moram još kod audiologa. Najgore je navečer kad ovako sjedim i slušam TV pomalo. Inače, svi mi spominju tlak kao mogući uzrok ali ja imam jeno 110-70 konstantno i tu i tamo niži. Zanima me da li postoji neka mogućnost mjerenja tlaka baš samo za glavu, da li postoji mogućnost da taj tlak bude različit od ostatka tijela?

Ako zujanje nemas dugo, odmah idi doktoru, jer za mjesec moze biti prekasno. Donekle je zujanje povezano i sa tlakom, bar kod mene, a isto tako i sa stresom i raspolozenjem. Recimo ja kad se dobro naspavam i odmorim a ujutro kad ustanem bude lijep suncan dan, zujanje se smanji sa 60% (kao da i meteopatija ima veze). A kad se ne naspavam i ujutro kad ustanem dan bude sumoran i oblacan (kao 80% danau Svicarskoj) u lijevom uhu mi zna zujati toliko jako da imam osjecaj da mi je glava raspolovljena, pogotovo ako mislim i ako se koncentriram na zujanje.
Tlak mjerim redovno ujutro i navece, prije sam imao malo povisen a sad mi je prosjek oko 70/80 sa 110/120, a ako nekad tlak padne ili se povisi zujanje se zna povecati.
Posto sam stotine sati ulozio u citanje raznih tekstova sto iz knjiga sto na internetu nasao sam nesto zanimljivo. Da uzrok zujanja u uhu i nekih drugih problema mogu biti i amalgamske plombe u zubima zbog samog sastava plombe i zive u istoj. Naravno sve su to predpostavke koje se temelje na nekoliko poznatih slucajeva ali nista 100% sigurno.
U gornjoj vilici lijevo imam 4 amalgamske plombe a u donjoj jednu a na desnoj strani imam dvije amalgamske plombe gore i jednu dole. I uskoro ih svejedno moram mjenjati i vidjet cu kako ce biti.
Ako vam vec zuji nemojte na to mislit jer moze dovesti do ludila i to je najbolji nacin da sami sebe koliko toliko privremeno izlijecite do iduce misli na zujanje.
Jos vrijedi spomenuti ima i nekakvo lijecenje u baro-komori za ekstremne slucajeve poput moga ali o tome neznam mnogo.

laella
17.11.2008., 00:03
Bila sam i u barokomori. Preskupo, a meni prestresno i bez efekta. Efekta ima kod naglog gubitka sluha, ako se odmah započne udarna terapija u vidu svakodnevnog odlaska u komoru (u nekim slučajevima i 2 puta dnevno).

Seven of Nine
17.11.2008., 21:39
Ako zujanje nemas dugo, odmah idi doktoru, jer za mjesec moze biti prekasno. Donekle je zujanje povezano i sa tlakom, bar kod mene, a isto tako i sa stresom i raspolozenjem. Recimo ja kad se dobro naspavam i odmorim a ujutro kad ustanem bude lijep suncan dan, zujanje se smanji sa 60% (kao da i meteopatija ima veze). A kad se ne naspavam i ujutro kad ustanem dan bude sumoran i oblacan (kao 80% danau Svicarskoj) u lijevom uhu mi zna zujati toliko jako da imam osjecaj da mi je glava raspolovljena, pogotovo ako mislim i ako se koncentriram na zujanje.
Tlak mjerim redovno ujutro i navece, prije sam imao malo povisen a sad mi je prosjek oko 70/80 sa 110/120, a ako nekad tlak padne ili se povisi zujanje se zna povecati.
Posto sam stotine sati ulozio u citanje raznih tekstova sto iz knjiga sto na internetu nasao sam nesto zanimljivo. Da uzrok zujanja u uhu i nekih drugih problema mogu biti i amalgamske plombe u zubima zbog samog sastava plombe i zive u istoj. Naravno sve su to predpostavke koje se temelje na nekoliko poznatih slucajeva ali nista 100% sigurno.
U gornjoj vilici lijevo imam 4 amalgamske plombe a u donjoj jednu a na desnoj strani imam dvije amalgamske plombe gore i jednu dole. I uskoro ih svejedno moram mjenjati i vidjet cu kako ce biti.
Ako vam vec zuji nemojte na to mislit jer moze dovesti do ludila i to je najbolji nacin da sami sebe koliko toliko privremeno izlijecite do iduce misli na zujanje.
Jos vrijedi spomenuti ima i nekakvo lijecenje u baro-komori za ekstremne slucajeve poput moga ali o tome neznam mnogo.

Bila na pregledu i audiometriji i doktor kaze da imam problema i sa upalom nosa a da je sve posljedica te grozne prehlade. Preporucio mi je da radim vjezbe sa zatvaranjem nosa i povecanjem pritiska u usima kao kada si u avionu ili na planini. Za nos dao kombinaciju efedrina i masti geokorten da apliciram. Kaze da uza sve to ne bi trebalo dugo trajati, i sad je manje u desnom ali u lijevom jos zuji...

FANCY
23.11.2008., 21:35
Bila sam i u barokomori. Preskupo, a meni prestresno i bez efekta. Efekta ima kod naglog gubitka sluha, ako se odmah započne udarna terapija u vidu svakodnevnog odlaska u komoru (u nekim slučajevima i 2 puta dnevno).

Znači otpada barokomra? Izgleda da ću na kraju tražit nekakvog indijanskog vrača da mi baci kosti, otpleše ples odzujavanja i na kraju zapalimo lulu mira kao nagradu za uspjeh.
Unatoč silnoj tehnoci i tehnologiji kod nekih stvari smo nemoćni.
Evo još jedan mali tekst sa wikipedie http://de.wikipedia.org/wiki/Tinnitus

FANCY
23.11.2008., 21:36
Bila na pregledu i audiometriji i doktor kaze da imam problema i sa upalom nosa a da je sve posljedica te grozne prehlade. Preporucio mi je da radim vjezbe sa zatvaranjem nosa i povecanjem pritiska u usima kao kada si u avionu ili na planini. Za nos dao kombinaciju efedrina i masti geokorten da apliciram. Kaze da uza sve to ne bi trebalo dugo trajati, i sad je manje u desnom ali u lijevom jos zuji...

Ne predaji se i samo vježbaj, jer nema tih novaca kojima možeš platit tišinu.

A ovo daje još malo nade.. Neramexane

Sagittarius01
29.12.2008., 22:51
Pozzdrav! Meni zuji u desnom uhu negdje od ljeta. Zujanje čujem samo kada je više manje potpuna tišina tj. kada spavam. Brijem da mi je to od preglasnog sviranja, al sad vidim da uzrok može biti i vratna kralježnica. Inače jel kome kakva metoda lječenja uspjela?

polymath
27.01.2009., 23:42
ma mami ti zuji u u glavi,
Probaj hipnozom, vjerojatno je uzrok zujanja organske prirode, ali je važan i emocionalni odgovor, koliko se ti zapravo fokusiraš na zvuk. Hipnoterapija ima ogromnih rezultata u rješavanju sitnih neugodnosti i savjetovao bih ti da je probaš prije kineza i čarobiranja s iglama i dimom.
probat ću ovdje naći taj sprej i vidjet ću kako će biti. Ono što imaš doma u kućnoj apoteci je vjerojatno isto po sastavu (oksimetazolin) a sigurno isto po djelovanju (dekongestiv) i jednako dobro kao i taj sprej.

I meni to zujanje više zvuči kao iiiiiiiiiiii nego kao zzzzzzzzzzz:o.
Aj bok.:W

kisikana
28.01.2009., 00:56
Inače jel kome kakva metoda lječenja uspjela?

Imala sam dugo tinitus, sad sam (valjda) "izlječena", otorinolaringolog je ustanovio da se kod mene slabo propuhuje eustahijeva tuba radi sluznice u nosu koja je edematozna i sprečava dovoljan dotok kisika što je uzrokovalo zujanje u uhu... dobila sam sprej za nos sa kortikosteroidima a uskoro ću za svaki slučaj krenuti i fizijatru da mi malo razgiba vratnu kralježnicu.

Maddie
28.01.2009., 17:14
evo da vas pitam meni zuji u uhu slucajno sam otkrila kada sam mislila da cujem nesto,a bio je frizider,pa sam postala opsesivna oko toga sto cujem
uglavnom kad nakrenem glavu na desno i cekam sad u tisini jel,pocne mi onako ko zujati u lijevom uhu i moram pomakniti glavu,desno uho ne zuji
inace,moram ici vaditi sva 3 krajnika jer su ogromna i unistena,nemogu disati,a da ne spominjem alergije,a zadnjih 2 godine,pocela sam dobivati upale uha svako malo,da ne spominjem krivo drzenje,inace,bar koliko ja se subjektivno osjecam,problema sa sluhom nemam.ali grozna je osjecaj,mislis da ludis

Maddie
28.01.2009., 20:59
skuzila sam kad udahnem kroz nos i zacepim ga,onako da mi se usi otcepe,lijepo uho se stalno otcepljuje a desno je oke.neko vrijeme nakon toga,ne zuji kad nakrenem glavu,ili zuji jako malo.inace zujanje pocinje jedno nakon 30 sekundi nagnutosti glave.jel bi to moglo biti do krajnika,jer ne zuji mi stalno nego u tisini,kad se skoncentriram,i samo jedno uho,vidim neko je spominjop sinuse,imam alergijski sinustis.
pa ako bi mi neko pomogno nekom dijagnozom dok ne odem kod doktora na kontrolu
ps.cujem sve zvukove,na onoj stranici sto si do,je da su ovi poslije 8000,grozni ali ih cujem,a sta bi sad to trebal oznacitgi,da je sve oke mi sa zvukom,razlog je negdje dalje?

FANCY
16.02.2009., 10:29
Evo da se opet javim, i dam malo nade svima onima kojima zuji u "usima-glavi".
Pronasli su novi nacin lijecenja tinitusa sa lijekom CAROVERIN, iak oje jos u Svicarskoj u testnoj fazi, nerma ga u apotekama za kupit a isto tako i u Njemackoj jos uvjek je nedostupan ali zato ga ima u Austriji i tamo je dozvoljen.

Proguglajte malo u svezi ovog ima dosta logicno objasnjenje sto caroverin blokira i kako to sve izgleda jednostavije pojasnjeno za nas medecinske laike.
Ja cu uskoro kontaktirati ove u Austriji pa cu javit sve gdje sto i kako.

FANCY
16.02.2009., 10:49
Evo na njemackom ,nisam nasao na Hr, ili negleskom, ako netko ima neka ovdje ostavi opis i moguce komplikacije kod uporabe istog.

Tinnitin-Ampullen
Qualitative und quantitative Zusammensetzung
1 ml enthält 20 mg Caroverin als Hydrochlorid.
1 Ampulle zu 8 ml enthält 160 mg Caroverin.
Eine vollständige Auflistung der sonstigen Bestandteile finden
Sie unter Abschnitt Sonstige Bestandteile.
Darreichungsform
Lösung.
KLINISCHE ANGABEN
Anwendungsgebiete
Spasmen aller Hohlorgane, des Magen-Darm-Traktes, des
Gallenwegsystems (Gallenkoliken), der harnableitenden Wege
(Nierenkoliken) und im Bereich des weiblichen
Urogenitaltraktes;
bestimmte Formen von Bronchialspasmen und
Gefäßspasmen (z.B. cerebrale Durchblutungsstörungen);
beim cochleär-synaptischen Tinnitus (Ohrgeräusche wie bei
Schwerhörigkeit im Alter, Lärmschwerhörigkeit, Hörsturz,
sensoneurale-cochleäre Hörstörungen und bei normalem
Gehör) liegen an einer kleinen Patientenzahl günstige
klinische Erfahrungen vor.
Dosierung, Art und Dauer der Anwendung
Zur langsamen intravenösen oder intramuskulären Injektion
oder langsamen intravenösen Infusion (unverdünnt oder verdünnt
mit 5% Glucoselösung oder physiologischer
Natriumchloridlösung) Für Kinder sind Tinnitin-Ampullen im
allgemeinen nicht zu empfehlen.
Bei Spasmen: Im akuten Anfall 40 – 80 mg Caroverin (entsprechend
2 – 4 ml Lösung) langsam intravenös oder
intramuskulär (möglichst am liegenden Patienten). Die
Injektion kann im Bedarfsfall nach einem kurzen Intervall
wiederholt werden.
Bei cerebralen Durchblutungsstörungen 240 mg Caroverin,
in Sonderfällen bis 400 mg Caroverin (entsprechend 12 bis
20 ml Lösung) als Infusion in 500 ml 5% Glucoselösung oder
physiologischer Natriumchloridlösung. Infusionsdauer im
Durchschnitt eine Stunde, bei höheren Dosen
Dauerinfusionen über 24 Stunden; insgesamt 10 – 15
Infusionen.
Bei Tinnitus: Es ist individuell zu dosieren.
60 – 160 mg Caroverin in 100 ml physiologischer
Natriumchloridlösung als langsame kontrollierte intravenöse
Infusion (2 – 3 ml/Minute) bis zur maximalen Besserung der
Tinnitus-Symptome. Weitere Gaben können zur
Verschlechterung der Symptomatik führen.
Gegenanzeigen
Überempfindlichkeit gegen Caroverin, akute Magen- und
Darmulzera, Kinder unter 3 Jahren.
Vorsicht ist geboten bei Gastritiden, Leberschäden und bei
starken Miktionsstörungen. Bei Kindern über 3 Jahren nur
nach strenger Indikationsstellung anwenden.
Warnhinweise und Vorsichtsmaßnahmen für die
Anwendung
Die intravenöse Gabe soll langsam erfolgen. Bei
intraarterieller Gabe sind Gefäßschäden zu erwarten. Nicht
mit anderen Arzneimitteln mischen.
Wechselwirkungen mit anderen Mitteln
Keine bekannt.
Schwangerschaft und Stillzeit
Im Tierversuch nicht teratogen. Da nur begrenzte
Erfahrungen über eine Anwendung an Schwangeren
vorliegen, in der Schwangerschaft nur nach strenger
Indikationsstellung anwenden.
Es ist nicht bekannt, ob Caroverin in die Muttermilch
übergeht.
Auswirkungen auf die Verkehrstüchtigkeit und das
Bedienen von Maschinen Sind nicht bekannt
Nebenwirkungen
Hautrötungen, Benommenheit; das Auftreten einer geringen
Blutdrucksenkung ist möglich.
Wegen der spasmolytischen Wirkung kann es bei hohen
Dosen und zu rascher Applikation im Einzelfall zu einer vorübergehenden
Blutdrucksenkung mit dem Risiko eines
orthostatischem Kollaps kommen.
Harn- und Stuhlverhalten sowie eine Veränderung des
Blasenharns wurden nicht beobachtet.
Überdosierung
Intoxikationen sind nicht bekannt geworden und wegen der
geringen Toxizität nicht zu erwarten. Ein spezifischer Antidot
ist nicht bekannt. Die Therapie richtet sich nach der Symptomatik.
PHARMAKOLOGISCHE EIGENSCHAFTEN
Pharmakodynamische Eigenschaften
Caroverin ist ein Chinoxalin-Derivat mit direkter
spasmolytischer Wirkung auf die glatte Muskulatur und
nachgewiesenen Calcium-antagonistischen Effekten.
Caroverin wirkt nur auf spastische Kontraktionen der glatten
Muskulatur und verändert eine normotone Ausgangslage
nicht. Zum Unterschied von atropinartigen Spasmolytika treten
bei Caroverin störende Nebenwirkungen, wie
Mundtrockenheit, Erhöhung des intraokulären Druckes
(Engwinkelglaukom) und Akkommodationsstörungen, nicht
auf. Ebenso ist Caroverin bei Prostataadenom I und II nicht
kontraindiziert.
Pharmakokinetische Eigenschaften
Die Ausscheidung von Caroverin erfolgt überwiegend biliär
und nur geringfügig renal.
Präklinische Daten zur Sicherheit
Bei intravenöser Gabe wurde für die akute Toxizität im Tierversuch
LD50-Werte im Bereich von 26 – 46 mg/kg KG bestimmt.
Sie liegen um den Faktor 10 – 15 über den am
Menschen angewendeten therapeutischen Dosen.
Bei wiederholter intravenöser Gabe über 4 Wochen zeigten
sich bis zu Dosen von 5 mg/kg KG keine toxischen Effekte,
funktionelle oder morphologische Veränderungen (No-Effect-
Level).
In-vitro- und in-vivo-Untersuchungen zur Mutagenität
ergaben keine Hinweise auf mutagene Wirkungen von
Caroverin.
Reproduktionsstudien an zwei Tierspezies haben keinen
Hinweis auf teratogene Wirkungen für Caroverin ergeben. Es
ist nicht bekannt, ob Caroverin in die Muttermilch übergeht.
PHARMAZEUTISCHE ANGABEN
Hilfsstoffe
Wasser für Injektionszwecke.
Inkompatibilitäten Nicht bekannt
Dauer der Haltbarkeit
60 Monate.
Besondere Lagerungshinweise
Lichtschutz erforderlich.
Art und Inhalt des Behältnisses
Glasampullen, Klasse I.
Packungsgrößen: 1 x 8 ml, 5 x 8 ml.
Hinweise für die Handhabung Keine
Zulassungsinhaber: Sanova Pharma, Wien.
Zulassungsnummer: 1–22269
Zulassung: 3. Dezember 1997.
Stand der Information: Februar 2002.
Abgabe: Rezept- und apothekenpflichtig.
PKZ: 1 ST * (EKO: N) [26.20

mrcina
28.02.2009., 12:47
Čujem to zujanje unatrag tjedan, dva i dosta pizdim zbog toga.
Inače imam problema sa visokim tlakom i neznam dali je povezano.
Do sada sam tokom života znao čuti to zujanje, ali samo u jednom uhu i pomagalo je tako da sam si to uho začepio na par sekundi i onda bi prestalo...
Sad je konstantan visokofrekventan zvuk bez prekida i više nisam siguran dali je samo u jednom uhu ili oba ili u glavi...Ponekad mi se čini da je to samo u lijevom uhu...
Iritantno je za popizdit, pogotovo kad je tišina... navečer prije spavanja je užas!
Sljedeći tjedan idem kod doktora zbog visokog tlaka, a tražit ću i pomoć oko ovoga...
Ako saznam neke uzroke, javim...

Ali koliko vidim na Forumu, ne moram se nadati nekoj velikoj pomoći od doktora u vezi ovog jebenog zujanja...

laella
28.02.2009., 22:28
Svakako odi doktoru i ne mora značiti da nema neki organski uzrok koji se da izliječiti. Think positive. I pokušaj ignorirati. Ne fokusiraj se na zvuk u ušima nego na zvukove oko tebe :mig:

mrcina
01.03.2009., 16:45
Teško je to ne čuti...
Možda se s vremenom naviknem, neznam, ali grozno je...
Nadam se da postoji neki uzrok koji se može ukloniti i da će ga naći i riješiti...

Shain
06.03.2009., 01:03
Meni su dali ginkgo.

Pretražio sam temu i samo se na ovome postu spominje ginkgo.

Mojoj je majci ginkgo pomogao, i tinitus se gotovo potpuno izgubio. Uzimala ga je dva mjeseca, pa mjesec dana pauze, i tako osam mjeseci. Ima više preparata, ona je uzimala jednu tabletu na dana "Gingko forte" tvrtke "NW". Sada ga uzima ponekad po mjesec dana, ali više preventivno, kad joj se pojavi slab šum.

Faustina
15.03.2009., 20:36
Ljudi moji, pa to zujanje je prestrašno, sve kapi u uho u nos, antibiotici, doslovce izljevanje kapi u nos...ništa ne pomaže...taman kad se ponadam da je malo stalo ono opet...Da li netko od vas ima takav podražaj da ga od toga grizu, peku oči.....toliko je neugodno to zujanje da me stvarno peku oči do besvjesti, a suza nigdje...sad već od toga imam osjećaj kao da me i svi zubi bole...za izludit...
Meni je otorinac rekao i da mi je bubnjić uvučen...svim lijekovima ja ipak ništa ne rješavam...Ak ima tko kakvo rješenje, čekam....

Faustina
17.03.2009., 19:53
DRAGI MOJI, IAKO NISAM VETERAN, KAO MNOGI OVDJE, ALI ISKUSILA SAM ZUJANJE KROZ MNOGE TJEDNE I SADA BIH VAM HTJELA REĆI DA SAM NA PUTU RJEŠENJA TOG PROBLEMA....VJERUJEM DA ĆE MNOGIMA POMOĆI, ALI ŽELIM SE OSVJEDOČITI DA ĆE OVA TIŠINA POTRAJATI, PA ĆU VAM SE JAVITI...I MOJA DIJAGNOZA JE BILA TINITUS, POPUT VAŠE...

Azra4488
27.03.2009., 20:26
Alo ljudi. Evo i ja iman problem sa zujanjen u ušima, a tek mi je 14 godina. Pa san čua za neko liječenje koje se zove Theta iscjeljivanje, pročitajte nešto o tome i razmislite o tome. Pročitao sam da se jedan čovjek izlječio od tinnitusa tj. zujanja u ušima pomoću Theta iscjeljivanja pa eto probajte i vi. Drugi način je hipnoza, o tome još ne znam dovoljno. U svakom slučaju probajte Theta iscjeljivanje. Javite mi ako kome uspije.

Azra4488
28.03.2009., 19:47
Znate šta ljudi, jebe me se ko od slavnih ima tinnitus. Ja samo znan da se može izlječit na neki način. Nisan 100 posto siguran. Evo stranica za one koje još zanima miran život www.banishtinnitus.com. Ako ko uspije izlječit tinnitus neka mi javi. Sritno!:mig:

Faustina
01.04.2009., 21:10
Dragi moji,
javljam se kao što sam i obećala.
Ne mogu reći da će svima pomoći, ali ako se barem netko riješi te neugode, isplativo je.
Osobno sam se nekoliko mjesecima mučila sa dijagnozom tinitus, a sada slušam tišinu.
Budući da liječenje nije agresivno, nego prirodno, budite uporni i nemojte očekivati da će sve proći preko noći.
1. Kad ste kod kuće pijte tekućinu stalno na slamčicu kako bi cijevčice u uhu što više radile (to je usput)
2. Važno- uzimajte nekoliko tjedana tj. koliko prema uputi ljekarnika smijete, echinacea kapi ( ja osobno koristim od ESI) (inače, kad vas počne prehlada i kad počne curiti nos, ništa na svijetu ne pomaže bolje i brže od toga, te kapi u tom slučaju su pravo čudo)
3. Najvažnije - kupite švedsku grenčicu (Ne gorčicu, nego grenčicu) i to mariborsku jer je najbolja. Uzmite komadić vate i sa kapaljkom stavite par kapi na vatu, višak iscijedite rukom kako vam ne bi kapalo u uho i tako navlaženu vatu stavite u uho koje vam zuji. Napravite tako ujutro i navečer. Uvijek gledajte da vam je kraj vate suh, ili još dodatno omotajte sa malo suhe vate. Ja znam uho, tj. samo ulaz uha, namazati skroz tanko, tanko, nevenovom mašću kako mi grenčica ne bi iziritirala uho. Ukoliko vas uho počne svrbiti ili peči, prekinite. Ne bi trebalo, ali nikad se ne zna. Švedska grenčica, između ostalog, pomaže kod zujanja u uhu, a čak vraća i izgubljeni sluh. Dakle vrh vate koji stavljate u uho navlažite grenčicom, a kraj ostavite suh i pripazite da višak iscijedite.
4. Iako nije nimalo ukusna, preporučam vam da grenčicu pijete, ujutro i navečer. Malu žličicu razblažite u malo vode, čaja ili soka. Osobno uzmem sirup od naranče, jer najviše ubija neugodne ukuse. (Grenčica je inače jako zdrava i za masu drugih stvari...Ako vas zanima više o njoj, pročitajte u knjižici Marie Treben "Zdravlje iz Božje ljekarne")
Sretno. Meni je pomoglo.

Štrikalica
02.04.2009., 15:39
Dragi moji,
javljam se kao što sam i obećala.
Ne mogu reći da će svima pomoći, ali ako se barem netko riješi te neugode, isplativo je.
Osobno sam se nekoliko mjesecima mučila sa dijagnozom tinitus, a sada slušam tišinu.
(...)
Sretno. Meni je pomoglo.

Prije svega, hvala ti na trudu :)

Ali, sve što si tu navela apsolutno nema šanse pomoći ljudima poput mene koji su tinnitus dobili zbog oštećenja centra u kori velikog mozga.. bukom, naravno.. :ne zna:

Ja sam prošla dost pretraga u tih 16 godina, ali i dalje imam isti problem - u glavi mi pišti zvuk testa TV-a... i iz godine je u godinu sve glasnije..

mislim da nema te švedske grenčice, slamke ili ouija ploče koja će to riješiti..

Faustina
02.04.2009., 20:34
Ne znam kaj da ti velim...zato sam i rekla kad bi barem nekome pomoglo, ja bih bila sretna...znam da razloga ima mnogo, ali ni ja ne znam zašto se to meni dogodilo...naravno doktori su me najviše pitali jesam li bila ili jesam li sada izložena buci....kako kažeš ta visoka frekvencija je za izludit...isprobala sam ju mjesecima...ja to najbolje opišem kao svoj stari zvučnik koji preiritantno zuji i kad ga ugasiš...i onda jedva čekam da ga iskopčam iz struje...mene su od tog podražaja pekle oči i imala sam osjećaj da mi trnu i bole svi zubi...Dakle, ako bilo kome pomogne, već je to super, a kao što sam rekla razloga i uzroka je nedefinirano puno...iako je trajalo nekoliko mjeseci i ja sam u sve prestala vjerovati i psihički se pripremala na mirenje s tim dok me hladan znoj obljevao...tko zna što nosi sutra, ali zato se nisam odmah ni javljala jer tišina za sada traje 2 tjedna...Daj Bože, da tako i ostane...a ja ću se pomoliti i za sve vas...

Štrikalica
03.04.2009., 08:59
Ne znam kaj da ti velim...zato sam i rekla kad bi barem nekome pomoglo, ja bih bila sretna...znam da razloga ima mnogo, ali ni ja ne znam zašto se to meni dogodilo...naravno doktori su me najviše pitali jesam li bila ili jesam li sada izložena buci....kako kažeš ta visoka frekvencija je za izludit...isprobala sam ju mjesecima...ja to najbolje opišem kao svoj stari zvučnik koji preiritantno zuji i kad ga ugasiš...i onda jedva čekam da ga iskopčam iz struje...mene su od tog podražaja pekle oči i imala sam osjećaj da mi trnu i bole svi zubi...Dakle, ako bilo kome pomogne, već je to super, a kao što sam rekla razloga i uzroka je nedefinirano puno...iako je trajalo nekoliko mjeseci i ja sam u sve prestala vjerovati i psihički se pripremala na mirenje s tim dok me hladan znoj obljevao...tko zna što nosi sutra, ali zato se nisam odmah ni javljala jer tišina za sada traje 2 tjedna...Daj Bože, da tako i ostane...a ja ću se pomoliti i za sve vas...

Ja ti iz sveg srca želim da tišina ostane zauvijek. :kiss:

Ne znam, ja idem u USA za 2 mjeseca..vidjet ću možda tamo ima nekih naprednijih načina liječenja.. jer sad me već izluđuje.. a ako se nastavi ovako eksponencijalno pojačavati, za 15 godina ću si morati spremiti metak u sljepoočnicu. :tuzni:

p.s. probat ću i ja ipak grenčicu i ono sve.. škoditi ne može.. :ne zna:

Štrikalica
03.04.2009., 09:05
Iritantno je za popizdit, pogotovo kad je tišina... navečer prije spavanja je užas!

Ja već 16 godina spavam s upaljenim TV-om.. i kad legnem (jer volim spavati na boku), glavu nakrenem tak da mi uho nije pritisnuto iz jastuk.. nego rub jastuka na obraz tak da ti uho bude "u zraku"..

Može ti i iPod pomoći. staviš sluške i tako zaspiš..

FANCY, ima kaj novog oko nabave onog lijeka? Kaj misliš, se može naručiti u onoj apoteci na Dolcu tu u Zg?

FANCY
04.04.2009., 18:33
Ja već 16 godina spavam s upaljenim TV-om.. i kad legnem (jer volim spavati na boku), glavu nakrenem tak da mi uho nije pritisnuto iz jastuk.. nego rub jastuka na obraz tak da ti uho bude "u zraku"..

Može ti i iPod pomoći. staviš sluške i tako zaspiš..

FANCY, ima kaj novog oko nabave onog lijeka? Kaj misliš, se može naručiti u onoj apoteci na Dolcu tu u Zg?

Nema, na žalost samo je u Austriji dobavljiv legalno, ali nema ništa bez recepta liječnika iz austrije a to je umalo pa neizvodivo.
A čekam možda se pojavi u CH uskoro tko zna.

Štrikalica
05.04.2009., 09:10
Nema, na žalost samo je u Austriji dobavljiv legalno, ali nema ništa bez recepta liječnika iz austrije a to je umalo pa neizvodivo.
A čekam možda se pojavi u CH uskoro tko zna.

Kme.. :(

Kaj bi dala za jednu noć tišine.. i dan..

a znate kaj sam skužila? kad se dobro naspavam, kao noćas, ujutro je gotovo nečujno.. tokom dana će se pojačavati dok se ne vrati na standardnu glasnoću.. :ceka:

chillout23
06.04.2009., 07:59
Zaboravih reci sve iznad 8000 Hz za mene ne postoji. A zvuk koji cujem cijelo vrijeme je isti kao 4000 Hz na testu, http://www.tinnitool.com/de/tinnitus_analyse/hoertest.php isto tako zuji kod mene i kad recimo cujem ovaj zvuk od 4000 Hz jos mi vise zuji nakon njega neko vrijeme, tj. boli me u usima od tog zvuka a sve one iznad i necujem tako da negu reci ovo ili ono.
Mogu reci na kraju da mi je identican zvuk u usima zvuku od 4000 Hz.
A sad oni koji cuju kako treba neka si puste na testu zvuk 4000 Hz i naravno da pojacaju i neka ima zuji jedna dva sata pa ce vidit ljepote od zujanja...:D
Zena mi se nije vjerovala kako je to a kad sam pustio ovaj test odmah je povikala gasi bole me usi od toga, a kako li je tek slusati zujanje i nju zajedno.hehehe..

Evo ja stavil post za cvrkutanje u ušima i niko ne odgovara :ne zna:
Vama je do jaja :D ja ne čujem od 1600Hz prema gore :(

Štrikalica
06.04.2009., 08:03
Evo ja stavil post za cvrkutanje u ušima i niko ne odgovara :ne zna:
Vama je do jaja :D ja ne čujem od 1600Hz prema gore :(

A to ti se uvijek čini - da je drugima bolje.. Iako, ne mogu se protiviti ovome što si napisao.. :)

Ja savršeno čujem, a zvoni ko blesavo.. Kod mene je oštećenje u mozgu.. Koliko sam shvatila od svojih doktora, "slušni" su tinnitusi izlječivi u jednom dijelu slučajeva.. "moždani" nikad..

ica421
09.04.2009., 15:02
Čujem to zujanje unatrag tjedan, dva i dosta pizdim zbog toga.
Inače imam problema sa visokim tlakom i neznam dali je povezano.
Do sada sam tokom života znao čuti to zujanje, ali samo u jednom uhu i pomagalo je tako da sam si to uho začepio na par sekundi i onda bi prestalo...
Sad je konstantan visokofrekventan zvuk bez prekida i više nisam siguran dali je samo u jednom uhu ili oba ili u glavi...Ponekad mi se čini da je to samo u lijevom uhu...Iritantno je za popizdit, pogotovo kad je tišina... navečer prije spavanja je užas!
Sljedeći tjedan idem kod doktora zbog visokog tlaka, a tražit ću i pomoć oko ovoga...
Ako saznam neke uzroke, javim...

Ali koliko vidim na Forumu, ne moram se nadati nekoj velikoj pomoći od doktora u vezi ovog jebenog zujanja...
moje saučešće.Join the club.
Sve ovo boldano je i kod mene. na testu moj je na 11000hz.
Rat,buka, zubi,sinusi,sluh... čitam sve to i tražim neku poveznicu.buka.uglavnom.
kao prvo: tko je dobio dijagnozu od otorinolaringolologa taj može biti zadovoljan.
Ne sječam se više otkada zuji,par godina, al tu je i neće proći!
sluh dobar,imao sam upale uha. međutim, najveći problem mi je što sam 'izvozan' po raznim pregledima,a da mi nitko nije postavio dijagnozu.
Ne znam da li je itko uspio povezati tinitus sa živcima,sa konstantnim stresom, čak nevezano s bukom. ili je to jednostavno proizašlo iz zujanja.
U svakom slučaju,taj početak je najgori,neprospavane noći,ne znanje u čemu je problem.
očajnički pokušaji začepljivanja ušiju,pokušaj spavanja uz tv,depra. bilo što!Samo da jednu noć prestane,pa onda nek nastavi sutra.
najbitnije je da skužiš da imaš tinitus(ako ga imaš) i da se što prije pomiriš s time. ja sada više ni ne zapažam to,prođe mi mjesec dana ni ne skužim da zuji, jednostavno sam se uspio navići na ignoriranje. al tu je. uvijek je tu.
a što se tiče svih tih krema,akupunktura,bioenergičara... ljudi sretno! al mislim da gubite vrijeme i novac i živce. Mislim da vam je najbolje odvojiti sat vremena dnevno samo za sebe i radite nešto što volite. opustite se.
Mi koji smo 'spušili' tinitus, jednostavno -spušili smo tinitus. sada je bitno da budemo primjer i upozorenje! ostalima.
Sad sam pokazao taj test koja frekvencija mi zuji u glavi ukućanima, shvatili su ozbiljnije moj problem. Naravno,nezamislivo im je da imaju konstantnu prisutnost tako nečega.
Za kraj,ljudi držite se! što je tu je. :zzz:

Faustina
22.04.2009., 19:23
Hej, i zaboravila sam vam reći, ali vi već vjerojatno znate za lijek betaserc 24 mg...kako sam imala problem sad slušam i sve druge koji imaju isti problem...jako dobar dr. u suvagu kaže da je jako bitno uzimati ispravnu dozu...on to preporuča ovako 2x2 kroz 3 tjedna, pa tjedan dana pauze, pa 2x1 kroz 3 tjedna pa opet tjedan pauze, pa 2x1 kroz 3 tjedna pa opet tjedan dana pauze...meni je jedan drugi dr. prepisao 2x1 ako mi neće previše tlak pasti jer ga snizuje...
Kažu da su jako dobri rezultati izlječenja..čak 50%, a to je super...baš ciljano za vrtoglavice, zujanje i šum...jako hvaljen lijek...
Vjerujem da već sve znate za taj lijek, a ako još netko ne zna, neka obavezno pokuša, ali se mora uzimati najmanje 3 mj. i plaća se, pa će vas koštati 300 kn mj., ali šta je to ukoliko pomogne...sretno i s tim...nisam vas zaboravila...

Faustina
22.04.2009., 19:25
Ak mi se vrati to zujanje...definitivno ću ga započeti uzimati...

tomitours
06.05.2009., 21:31
Zujalo mi je u ušima tj u lijevom a i manje u desnom uhu, kako su dani prolazili, mislio sam da nema lijeka, nisam mogao spavati , nisam znao zbo čega je, panika.. lijevo uho zuji ko alarm na 10 db

nakon 7-8 dana otišao sam na ORL u Bolnicu bez uputnice, odmah su vidjeli da su čepovi u ušima (cerumen) pa su mi napisali 2-3 dana močenje sa perkosidom da to malo omekša, u oba uha, i poslije su mi isprali uha sa bornom vodom, i ja sad čujem ko nikad prije a zujanje je prošlost.

Za one koji to neznaju i trpe zujanje pokušajte to možda je od toga.

Sretno.

Aaannngggiiieee
09.06.2009., 01:17
već par godina imam ogromnih problema sa zujanjem,bez ikakvog posebnog razloga samo od sebe došlo,i da to nebi bilo sve strašan pritisak mi se stvara u ušima i dok okrećem glavu sve mi pucketa u ušima također i dok probam progutat nešt a da ni ne pričam kad pušem nos šta mi se događa...i da to još nebi bilo sve što me i najviše muči od sveg je to šta mi je automatski sa tim zujanjem sve prošlo i na prednji dio glave posebno u dijelu očiju i to su od 0-24 tako neopisivi bolovi da se neda opisat riječima..uglavnom prvih mjesec dana mi je bilo najteže al eto navikao sam živjet sa tom boli i prihvatio je al sad su i živci već pri kraju jer nikako da nađem OTKUD TO USRANO ZUJANJE jer vjerujem da bi time rješio i pritisak u glavi (3 godine hodam po bolnicama već)..
ono dokumentacija je mala biblija koju imam i svi nalazi su dobri (MR mozga,MSCT sinusa,CT glave,štitnjača,očni pregled,svi nalazi krvi,serološki testovi,slušni nalaz)..
zanima me ko mi može objasnit šta sve može bit uzrok zujanja i ikako mi pomoć..hvala

leptirica 2
09.06.2009., 13:42
Možda tlak:ne zna:...i mene to zna zajebavati,svako toliko,dođe iz čista mira,ono kao šum neke frekvencije počne zujati i kao da ću izgubiti svjest i ravnotežu i začape mi se uši,i mene zanima šta bi to moglo biti.....brijem da je tlak-tježim se:D-jer mi bolnica baš i nije tako blizu da hodam po specijalistima..
i mene bi zanimalo dali je tko imao slična iskustva
thx!:mig:

Aaannngggiiieee
09.06.2009., 21:50
najgore od svega je šta mi je nalaz tlaka ok a on kad mi je gurno nešt u uho (neznam naziv točan) kaže da vidi da ne štima nešt i uopće nezna šta bi to moglo bit..
sad sam dobio uputnicu za neki CT temporalnih kosti i analiza srednjeg uha i tuba (neznam zašto to u 3 godine nisam obavio),pa ćemo vidit možda se tu nešto nađe..
a to kod gubljenja svijesti ja cijeli dan imam osjećaj da ću jednostavno blokirat i samo da ću se srušit kako tišće prednji dio glave

Gilach
09.06.2009., 22:01
Da nije možda inicijalni problem u sinusima ? Si obavio kakav detaljniji pregled na tom podrucju ? Moguće je da se proširilo nekako i do uha pa sada cijeli sklop šteka, kronični problemi sa sinusima znaju imati takvih simptoma kakve spominješ :ne zna:

đive
12.06.2009., 20:00
najgore od svega je šta mi je nalaz tlaka ok a on kad mi je gurno nešt u uho (neznam naziv točan) kaže da vidi da ne štima nešt i uopće nezna šta bi to moglo bit..
sad sam dobio uputnicu za neki CT temporalnih kosti i analiza srednjeg uha i tuba (neznam zašto to u 3 godine nisam obavio),pa ćemo vidit možda se tu nešto nađe..
a to kod gubljenja svijesti ja cijeli dan imam osjećaj da ću jednostavno blokirat i samo da ću se srušit kako tišće prednji dio glave

Ovako, zujanje u ušima se još zove i tinnitus, a to pištanje u ušima i pucketanje pri gutanju automatski referira na problem sa Eustahijevom tubom tj. njezino neurednu funkciju, pa bih ti ja svakako preporučila kod dobrog otorinca. Kod kojeg si vidim već bio. CT temporalnih kostiju obavezno napraviti jer ti je to najbolji pogled u uho (laički) tj, CTom se mogu otkriti sve ono što se nevidi rutinskim ORL pregledom - a vjeruj meni nevidi se dosta toga. Pa javi što je bilo i sretno.
Eto,

megatronman
14.06.2009., 07:18
Ovaj zadnji savjet je dobar plus, dodao bih kao savjet, snimanje mastoida. Mislim da se ništa neće otkriti već da je ili akustička trauma ili (mnogo vjerovatnije) cirkulacija povezana sa vratnom kralježnicom. Tinitusa ima preko 200 vrsta tj. više od 200 raznih uzročnika tinitusa.

leptirica 2
14.06.2009., 07:24
Ja sam slikala vratnu kralježnicu,nalaz uredan,fiziološki.
Čime bi se moglo otkriti dali je u pitanju cirkulacija?Da li bi bio dovolja uzv?

tarkan
17.06.2009., 12:06
http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif
ja sam radio sa elektricnim hoblicem i razjebe sluh ali sam odgonetnuo kako sam uspio skoro eleminisati to zujanje

ODGOVOR JE SLJEDECI

- IZBJEGAVATI MAKSIMALNO BUKU,VJETAR (STAVITI VATU U UHO KAD PUSE)
- ENORMNE KOLICINE VJESTACKIH VITAMINA KUPITI U APOTECI I BIRATI SUMECE TABLETE, SA C,B2,B6,B9,B12 MAGNEZIJUM MA SKORO SA SVIM VITAMINIMA I MINERALINA I PRI TOM KORISTITI STROGERN FORTE RADI CIRKULACIJE I PROKRAVLJENOSTI UHA ,BORAVITI STO VISE NA CISTOM ZRAKU(SPORTSKE AKTIVNOSTI KOJE UTICU NA MENTALNO I FIZICKO ZDRAVLJE MOZAK NAJVISE TROSI KISIKA:):)http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif
- HIGIJENA UHA SVAKI DAN SKORO SVAKI DAN ISPIRATI UHO

JER SE UHO HRANI AKO JE DOSLO DO ANATOMSKE POREMECENOSTI ILI OSTECENJE ILI SU POKIDANE SLUSNI NERVI(IMA NA MILIONE NERVNIH ZIVACA KOJE VODE DO MOZKA) PA PROMJENI KAO I BUBREG UHO ILI KAO AUTO PROMJENI DIJELOVE ,PA UHO SE MOZE I OPERISATIhttp://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif
PA KAO I BUBREG ILI DJELOVE OD AUTA ZAMJENI GA NOVIM

Štrikalica
17.06.2009., 21:29
- IZBJEGAVATI MAKSIMALNO BUKU,VJETAR (STAVITI VATU U UHO KAD PUSE)

ovo je jedini od savjeta koji u mom slučaju jednostavno ne ide.. :D

- ENORMNE KOLICINE VJESTACKIH VITAMINA KUPITI U APOTECI I BIRATI SUMECE TABLETE, SA C,B2,B6,B9,B12 MAGNEZIJUM MA SKORO SA SVIM VITAMINIMA I MINERALINA I PRI TOM KORISTITI STROGERN FORTE RADI CIRKULACIJE I PROKRAVLJENOSTI UHA ,BORAVITI STO VISE NA CISTOM ZRAKU(SPORTSKE AKTIVNOSTI KOJE UTICU NA MENTALNO I FIZICKO ZDRAVLJE MOZAK NAJVISE TROSI KISIKA:):)http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif

probala - niš.

- HIGIJENA UHA SVAKI DAN SKORO SVAKI DAN ISPIRATI UHO

a mislim, ovo se podrazumijeva..

suma sumarum: svi ovi savjeti nikako ne mogu škoditi, dapače.. al ja bi na to (a nakon 17 godina svirke, mislim da sam kompetentna) dodala samo: sprijateljiti se sa svojom mentalnom fućkaljkom, jer ćete se družiti dugo, dugo.. :tuzni:

.. i moliti Boga da se ne pojača... a tu vas isto nemam čime utješiti..

Aaannngggiiieee
20.06.2009., 20:52
Ovako, zujanje u ušima se još zove i tinnitus, a to pištanje u ušima i pucketanje pri gutanju automatski referira na problem sa Eustahijevom tubom tj. njezino neurednu funkciju, pa bih ti ja svakako preporučila kod dobrog otorinca. Kod kojeg si vidim već bio. CT temporalnih kostiju obavezno napraviti jer ti je to najbolji pogled u uho (laički) tj, CTom se mogu otkriti sve ono što se nevidi rutinskim ORL pregledom - a vjeruj meni nevidi se dosta toga. Pa javi što je bilo i sretno.
Eto,

Eto ponovio sam nalaz tympanograma i nalaz je ok..
Eto ipak neću na CT jer su rekli da sam premlad za takvo zračenje već ći ić na magnetnu,nadam se da će njom nać neku poveznicu..
Šta se tiče sinusa obavio sam MSCT sinusa (digitalni CT sinusa) i još uvijek ne razumijem kako je nalaz ok kad mi taj prednji dio glave gori po cijele dane od bolova...

megatronman
21.06.2009., 13:09
Približni odgovor bi bio da mjerni instrumenti poput CT-a i MR-a ne mogu otkriti fine (mikro) anomalije koje uzrokuju krupne (makro) poteškoće. Taj sektor glave oko uha a posebno unutarnje uho je još uvijek neurološki gledano neistražen. Npr. kada snimate uho (CT uha) ovisno o uređaju dobivaju se slike u razmaku od 2 mm. A što ako mikro kompresija postoji baš na razdjeljniku dviju fotografija!? Ostat će nesnimljena, ne evidentirana. Zato se radi "baterija testova"; mnogo raznih pretraga u cilju dijagnoze ali i dalje se može desiti da etiologija šuma ostane nepoznata. Navest ću ovdje jedan primjer pojave šuma koji graniči sa SF-om no zaista se dešava: tinitus usljed zalječene ( ne izlječene) Lajmove borelioze (ubod krpelja). Ne obazirite se na šum u uhu a ako treba nabavite markere koji ga potiskuju; glazba vodopada, padanje kiše, more... Neka vam to "šuška" pored glave ili kroz slušalice prije spavanja.

vedran-m
27.06.2009., 20:23
Pozdrav svima
evo samo sam se i ja htio javit da imam isti problem kao i vecina vas.
Zujanje mi se pojavilo prije otprilike 2 ipo godine (tada sam imao 19 godina) nakon izlaska iz disco kluba.
Kao i svi mislio sam da ce prestati ali evo jos do dan danas traje.
Najgore mi je bilo to sta sam obisao 3-4 doktora ali niko nije shvaca moj problem, napravili bi mi par testova i ispitivanja sluha, rekli da je sve u redu i to je to. Cak mi nisu rekli da se to zove tinitus nego sam to saznao na internetu.
Ja se pokusavam pomirit s cinjenicom da, kako je napisa ICA421, sam spusia tinitus i da moram zivit s tim.

ice blue
28.06.2009., 06:17
ista stvar se i meni dogodila,na skijanju smo bili u disku,gdje je muzika bila nenormalno glasna a prostor mali i sjećam se kada smo izašli vani da mi je cijelu noć zujalo u ušima i još danima nakon toga.mislila sam da će proći ali eto nije i tako to traje od ove zime do danas.imam i problema sa vratnom kralježnicom i bolna ramena od nakupljenog stresa tako da to vjerojatno pogoršava dodatno situaciju i tu je teško razlučiti sada šta je šta, ali definitvno se sjećam da je taj jaki šum i zujanje u glavi nastalo nakon posjete tom disko klubu.nevjerojatno je zbog kakve gluposti čovjek može nastradati.
razumijem ljude koji su po profesiji posla izloženi tome i branitelje koji su bili u ratu,ali mislim da je važno da mi koji smo to iskustvo prošli opomenemo druge,pogotovo mlađe,koliko je to opasno i neugodno.temi treba dati veću važnost.

Štrikalica
28.06.2009., 15:14
ista stvar se i meni dogodila,na skijanju smo bili u disku,gdje je muzika bila nenormalno glasna a prostor mali i sjećam se kada smo izašli vani da mi je cijelu noć zujalo u ušima i još danima nakon toga.mislila sam da će proći ali eto nije i tako to traje od ove zime do danas.imam i problema sa vratnom kralježnicom i bolna ramena od nakupljenog stresa tako da to vjerojatno pogoršava dodatno situaciju i tu je teško razlučiti sada šta je šta, ali definitvno se sjećam da je taj jaki šum i zujanje u glavi nastalo nakon posjete tom disko klubu.nevjerojatno je zbog kakve gluposti čovjek može nastradati.
razumijem ljude koji su po profesiji posla izloženi tome i branitelje koji su bili u ratu,ali mislim da je važno da mi koji smo to iskustvo prošli opomenemo druge,pogotovo mlađe,koliko je to opasno i neugodno.temi treba dati veću važnost.

Svejedno kod stručnjaka provjeri mogućnost da zuji baš zbog problema s vratnom kralježnicom i cirkulacijom. Ja sam živjela u nadi da je to u pitanju, provjerila.. ali nije. :(

e-naprave
28.06.2009., 16:20
jedan od uređaja za ublažavanje tinitusa je MAGCEL® AURICULUM, proizvod renomirane njemačke tvrtke PHYSIOMED.

http://www.e-naprave.com/index_fur.html#32

Zego
28.06.2009., 16:29
ovo je isto dobro (http://minishop.t-com.hr/gogol)

tough_cookie
28.06.2009., 21:41
ovo je isto dobro (http://minishop.t-com.hr/gogol)

procitala sam da (u usa) postoji i takav aparatic (kao slusni aparat) koji isto proizvodi ovaj "bijeli zvuk" i pomaze.

tarkan
05.07.2009., 09:39
ponovo pisem u namjeri da pomognem
-enormne kolicine vitamina koristiti i prirodne sve vrste salata i vjestacke sumece tablete 12 vitamina i 12 minerala ja sam koristio francuske biopro
-strogeron forte tablete za cirkulaciju i prokrvljenost mozga i uha 2 dnevno ujutro i navecer
-AD ULJANE vitamiske kapi kapati 2 kapi u uho i pri tom leci na jednu stranu da uho dobro upije te kapi barem 10 minuta one regenerisu odnosno obnavljaju ako je doslo do ostecenja mebrane ili usnog aparata
-izbjegavati buku,koncerte razlicite masine,buku gradskog saobracaja ,glasnu muziku sve sto iritira uho
-higijenu uha redovno odrzavati ispirati uho vodom i cistiti redovno
i toga se pridrizavati mjesecima disciplinovano
-i nemojte previse koristiti strogeron forte samo jedan mjesec
http://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif

tarkan
20.07.2009., 13:15
:) pa jos probajte uljane vitamiske kapi i to kapajte u uho mozda vam pomogne ,regenerise osteceno uho ili membranu ,meni su pomogle uljane kapi ad vitamin

dervent
13.08.2009., 19:47
Prijetila sam da i kod mene tinitus ima veze s vremenom, nakon kiše mi bude bolje, čujem ga samo u pozadini.Slično kao kod Fancy od zujanja mi puca glava i boli stražnji dio vrata i ramena.
Nedavno sam naišla na dobar znanstveni članak:
Cervical tinnitus: legend or fact
autori: R:Feimesser and Y. Fluman
a vidim da se i liječnici sa splitske neurologije bave drugim uzrocima tinitusa a koji nisu vezani za oboljenja ušiju, sinusa i slično...
Zujanje je počelo prije 2 godine nakon danonoćnog rada na kompjutoru, prvo su započeli bolovi u ramenu, potom u vratu. Našli su mi osteofite u vratnom dijelu ,a li liječnici samo pogledaju snimak i kažu da to nema veze s tinitusom. Kako vidim splićani misle drugačije...
Boga molim da padne kiša, slijedeća dva dana živim normalno, bolje vidim, nisam nervozna..
Ovo je prestrašno, za neizdržati.

dervent
13.08.2009., 19:59
Tinnitus caused by vertebrobasilar dolichoectasia

autori Titlić et al sa splitskog neurološkog odjela

ovo je dobro za pročitati onima koji nemaju problem sa ušima i sinusima kao i onima kojima zujanje nije započelo nakon izlaganja buci

Štrikalica
21.08.2009., 23:57
Ovo je prestrašno, za neizdržati.

Moj se unazad dva tjedna ponovno pojačao.. :cry:

Ovim ću tempom za desetak godina prožvakati cijev sačmarice..

e-naprave
06.10.2009., 18:30
ublažavanje tinitusa MAGCEL® AURICULUM njemačka tvrtka PHYSIOMED.

http://www.fizikalna-terapija.com.hr/index_fur.html#32

suppermen
13.10.2009., 22:33
Ima li još netko iskustva sa barokomorom. Muž ima zujanje u ušima godinama, slabiji sluh ...i što je s barokomorom. To je prva stvar koju smo čuli da je nekome pomoglo. Pišite ima li još tko takvih iskustva. Ide li se na uputnicu.Gdje postoje barokomore u hrvatskoj?

BRZII
13.12.2009., 21:39
Meni vec par meseci zuji u usima.Prije sam cesto imao upale sinusa,sada imam polipe u nosu vec oko godinu dana i neprestano je zacepljen nos i curi mi kao kod prehlade,jeli moguce da je to uzrok zujanja.

FANCY
21.12.2009., 22:44
Na zalost kod mene još ništa a da vam kažem što sad probavam popadali bi od smijeha. Ali nema veze reći ću vam da vam uljepšam dan. To sam našao na netu u svim tim silnim traženjima i preporukama i jedino što mogu reći da se bolje osjećam, iako zuji još uvijek ali tjelesno mi je nakako bolje, lakši sam. A moram napomenuti da je ogavno za piti a miris da ne spominjem srećom uzima se sa mlijekom pa malo miris nestane, ali svaki put kad pijem ne dišem na nos.
Evo recept pa tko voli nek izvoli.
Ne preterujte sa količinom ako ovo krenete piti.
Kopirano sa http://www.icentar.com/showthread.php?t=715

Stari Kineski lek-

Godine 1971. Uneskova ekpedicija pronasla je u jednom tibetanskom manastiru recept starokineskog homeopatskog leka. Preveden sa tablice od gline, ovaj recept je objavljen na brojnim jezicima i priblizen medicini 20.veka. Pretpostavlja se da je star od dve do tri hiljade godina pre nove ere.

Oslobadja organizam masnih i krecnih naslaga, poboljsava razmenu materija u telu i elasticnost krvnih sudova, sprecava infarkt, sklerozu, stenokardiju, apopleksiju i stvaranje tumora. Prestaje sum u glavi i poboljsava se vid. Pri tacnom pridzavanju uputa za lecenje, podmladjuje organizam.

Priprema:- Ocistiti (plasticnim nozem nikako metalnim)i isprati 350grama belog luka (cesnjaka), naseci ga sitno i istucati tuckom od drveta ili gline. Staviti ga u 300grama 96% alkohola, cvrsto zatvoriti posudu i cuvati 10 dana na prohladnom mestu. Zatim procediti kroz gustu tkaninu i ostatak dobro iscediti. Za 2-3 dana poceti sa lecenjem uzimajuci ovu miksturu sa 50grama mleka sobne temperature prema sledecoj semi-u kapima.

Dani Dorucak Rucak Vecera

1dan 1 2 3
2dan 4 5 6
3dan 7 8 9
4dan 10 11 12
5dan 13 14 15
6dan 15 14 13
7dan 12 11 10
8dan 9 8 7
9dan 6 5 4
10dan 3 2 1
11dan 25 25 25

Nastaviti sa uzimanjem leka tri puta dnevo po 25 kapi dok se ne potrosi cela sadzina. Preporucuje se ponoviti kuru lecenja posle pet godina.
isprobano,,,

Štrikalica
24.12.2009., 18:39
Priprema:- Ocistiti (plasticnim nozem nikako metalnim)i isprati 350grama belog luka (cesnjaka), naseci ga sitno i istucati tuckom od drveta ili gline. Staviti ga u 300grama 96% alkohola, cvrsto zatvoriti posudu i cuvati 10 dana na prohladnom mestu. Zatim procediti kroz gustu tkaninu i ostatak dobro iscediti. Za 2-3 dana poceti sa lecenjem uzimajuci ovu miksturu sa 50grama mleka sobne temperature prema sledecoj semi-u kapima.

Joj, to je moja baka pila prije 20 godina.. to ima neke veze s krovotokom u mozgu.. bar je kod nje bio taj problem. Al, bolan, što je odvratno. Još imam traume od tog smrada.. :D

Kod mene je inače ozvučenje došlo do te točke da više samu sebe ne čujem kad pričam. Moj mali privatni Dolby Surround... :mad:

najcukr
27.12.2009., 16:00
pozdrav !

Može mi tko pomoč, hitno mi treba kontakt od čovjeka koji na ovom forumu javlja se pod nickom OBLJAJ. Ja dolazim iz slovenije i bavim se ovom tinitusom več godinama i mislim da nije daleko dan kad se ovo može izlječit, jer se na tome puno radi. ja vam obečavam da ču vam sve ispričat kad bude prilike sa vremenom ali vas molim da me povežete sa ovim čovjekom jer mislim da če pomoč svima koji trpimo za ovo bolest. I njegova priča je potpuna istina. ja vam garantiram da ovaj lječnik koji kaže da tinitus nastane bez uzroka, nema pojma jer je ovo prvi znak da nešto nije u redu. Ali u 90 posto ima veze sa sinusima ili nosom. javit ču se uskoro.......

Pozdrav........ i paqmtite niste sami, ja vam garantiram ljek za tinitus u roku pet godina......

Štrikalica
03.01.2010., 13:26
Pozdrav........ i paqmtite niste sami, ja vam garantiram ljek za tinitus u roku pet godina......

Pošalji PM obljaju.. :ne zna:

Lijepo je nadati se, al za pet godina, bojim se, biti ću već davno samobačena kroz prozor.. :tuzni:

FANCY
04.01.2010., 20:44
Joj, to je moja baka pila prije 20 godina.. to ima neke veze s krovotokom u mozgu.. bar je kod nje bio taj problem. Al, bolan, što je odvratno. Još imam traume od tog smrada.. :D

Kod mene je inače ozvučenje došlo do te točke da više samu sebe ne čujem kad pričam. Moj mali privatni Dolby Surround... :mad:

Imaš pravo smrad je odvratan do bola. Što se tiče zujanja u ušima nisam primijetio nekakvo veliko poboljšanje iako mi se čini ali ne mora biti da mi je zujanje nekako drugačije i kao da malo bolje čujem, ali sve ovo mi se i prije događalo tako da ne gajim veliku nadu. A ovo odvratno treba piti bar nekoliko mjeseci svaki dan po tri piuta 25 kapi da ga popijem kako nalaže recept.
shree_kali kod tebe je znači zagrdilo totalno. Tako je i kod mene nekad bilo kad sam sebe nisam čuo ali to je ponajviše bilo kad sam bio umoran i nervozan.
I što sam više mislio na zvuk i na njega se koncentrirao sve mi je višre zujalo, ponekad sam mislio da će mi glava puknuti koliko je zujalo, ništa nisam čuo iz okoline. Pokušaj više poradit na sebi da ne misliš ma taj prokleti zvuk, ignoriraj ga ili slušaj neku glazbu ali obavezno nešto što te interesuje ili radi nešto interesantno i što manie misli na taj zvuk jer to je jedino što možeš napravit i pokušaj otići na ispiranje uha kod liječnika možda malo umanji tvoj Dolby 7.1

Pozdrav Fancy

FANCY
04.01.2010., 20:50
Pošalji PM obljaju.. :ne zna:

Lijepo je nadati se, al za pet godina, bojim se, biti ću već davno samobačena kroz prozor.. :tuzni:

Nemoj tako razmišljati sjeti se slijepih, ljudi bez ruku, nogu, nepokretnih i raznoraznih ograničenih sposobnosti i reci bože hvala ti na ovoj maloj, maloj, majušnoj bolesti koja je šala u usporedbi sa nekim boleštinama koje jadni ljudi imaju i žive sa njima.

Štrikalica
06.01.2010., 14:42
Nemoj tako razmišljati sjeti se slijepih, ljudi bez ruku, nogu, nepokretnih i raznoraznih ograničenih sposobnosti i reci bože hvala ti na ovoj maloj, maloj, majušnoj bolesti koja je šala u usporedbi sa nekim boleštinama koje jadni ljudi imaju i žive sa njima.

Ma sve to stoji.. samo tuđa nesreća meni baš i ne pomaže kod činjenice da u glavi imam Zagrebačku filharmoniju.. I, radim ja sve iz gornjeg posta (thnx btw :kiss: ), ali mi se recimo javlja ovaj problem:

Spavam uz upaljenu televiziju... nisam se naspavala kao čovjek godinama.. naime zašto: zbog buke mi je san ionako lagan, a sve što se odvija na ekranu mi se nekako polusvjesno uvlači u glavu pa sanjam gluposti i blockbustere i... gluposti..

a i to je onda kad spavam.. tj. kad me ne zajebaje nesanica..

stvarno se, ali stvarno, nadam da će uskoro naći neki lijek pa makar kirurškim putem.. reži miško, samo mi vadi taj ekspres lonac iz glave!

BRZII
10.01.2010., 00:59
pozdrav !

Može mi tko pomoč, hitno mi treba kontakt od čovjeka koji na ovom forumu javlja se pod nickom OBLJAJ. Ja dolazim iz slovenije i bavim se ovom tinitusom več godinama i mislim da nije daleko dan kad se ovo može izlječit, jer se na tome puno radi. ja vam obečavam da ču vam sve ispričat kad bude prilike sa vremenom ali vas molim da me povežete sa ovim čovjekom jer mislim da če pomoč svima koji trpimo za ovo bolest. I njegova priča je potpuna istina. ja vam garantiram da ovaj lječnik koji kaže da tinitus nastane bez uzroka, nema pojma jer je ovo prvi znak da nešto nije u redu. Ali u 90 posto ima veze sa sinusima ili nosom. javit ču se uskoro.......

Sto sam ti rekao,ja imam godinama nosnu polipozu i upale sinusa,alergije a sad se pojavio i taj tinitus.Ako sto poblize znas o tome napisi.

ica421
11.01.2010., 15:12
Ma sve to stoji.. samo tuđa nesreća meni baš i ne pomaže kod činjenice da u glavi imam Zagrebačku filharmoniju.. I, radim ja sve iz gornjeg posta (thnx btw :kiss: ), ali mi se recimo javlja ovaj problem:

Spavam uz upaljenu televiziju... nisam se naspavala kao čovjek godinama.. naime zašto: zbog buke mi je san ionako lagan, a sve što se odvija na ekranu mi se nekako polusvjesno uvlači u glavu pa sanjam gluposti i blockbustere i... gluposti..

stvarno se, ali stvarno, nadam da će uskoro naći neki lijek pa makar kirurškim putem.. reži miško, samo mi vadi taj ekspres lonac iz glave!

gadno. meni nije toliko jak zvuk. najgore u svemu tome je što ne možeš spavati,pa to iz dana u dan eskalira. konzultiraj se sa liječnikom da ti da neke lagane tablete za spavanje,sanval možda. nije ni to dobro,naravno, al možda je 'manje od 2 zla'...i kloni se prozora!:D
sretno.

Štrikalica
13.01.2010., 10:16
gadno. meni nije toliko jak zvuk. najgore u svemu tome je što ne možeš spavati,pa to iz dana u dan eskalira. konzultiraj se sa liječnikom da ti da neke lagane tablete za spavanje,sanval možda. nije ni to dobro,naravno, al možda je 'manje od 2 zla'...i kloni se prozora!:D
sretno.

3 apaurina od 10 mg.. neće san na oči..
Leponex (!) i to onaj mamutski... 100mg.. neće san na oči..
Atomska bomba tableta za spavanje..neko američko sranje od kojeg prosječna osoba slini po bradi 10-14 dana.. neće san na oči..

samo fiiić fuuuuć foooć...i tako cijelu noooć... :tuzni:

fantazista
13.01.2010., 13:54
Kao malom mi se pojavio tinnitus, toga se sjecam kristalno, nisam mogao zaspati , tisina......lude misli prolaze kroz glavu, pokusavam zaspati, odjedanput zzzzzzzzzzz, prepao sam se ko nikad, hladni znoj, obamrle noge. Zaspao sam jedva tu vecer, onda se ujutro probudio, kad ono zvuk jos......panika, ali se sve smirilo brzo, covjek se navikne, tada mi se "strah" poceo javljati.

Kada se zujanja ne sjetim , zvuka NEMA, on ne postoji. On postoji kad se vratim kuci iz vani, pogotovo koncerta onda zuji u pm. Ali brzo i nestane.

U zadnje vrijeme mi se desila promjena u zivotu, novo radno mjesto, drugi grad, druga okolina. Daleko od prijatelja , obitelji....itd.

Pocela su putovanja iz mog mjesta u ZG, dakle 400 km . I to 3-4 puta mjesecno. Sve do zadnjeg puta prilikom prolaska kroz Liku i nagle promjene temperature, pojavio se pritisak u uhu. Kao kad se uzlijece s avionom, dakle cujem , ali nedovoljno kao da mi je netko stavio casu na uho, tada sam imao i slab organizam, pa sam tamanio aspirine i ostale tablete. Taj pritisak je ostao mjesec dana nakon putovanja, naravno pocelo je i zujanje tj. nije pocelo nego je bilo prisutno cijelo vrijeme, jer je od onog momenta kad sam bio mali proslo 15 godina, prilicno sam siguran da je zujanje tu, a i sluh mi je malcice oslabio. Bio kod otorinolaringologa koji mi je prepisao tablete za cirkulaciju i preparate za nos ( imam devijaciju ) i otkrio malo slab sluh na desnom uhu.

Tablete malo pomazu jer je cirkulacija bolja, ali zujanje......

Zujanje.

Sto bi bilo da bolujete od OCD ( opsesivno kompulzivnog poremecaja ) btw. dosta rasirenog pojam ? I da imate nametnute slike ili misli ? Kako oni spavaju ? Kako oni provode dan ? Zamislite da vidite istu sliku svaki dan godinama i da vas hvata tjeskoba od toga ? Ista je stvar s zujanjem.

Ono sto zelim reci da je zujanje psihogene naravi u vecini slucajeva, cast iznimkama koji imaju objektivni tinnitus ( nadam se da cete to uspijeti zalijeciti ). Ja osobno neznam osobu koji NIJE zujalo u usima a znam ih podosta, i sve ista prica .

" uzasno je "
" iritirajuce je "
" hvata me panika "
itd...

Moj nacin rjesavanja ovog simptoma je isti kao i za rjesavanje depresije, tjeskobe, nemira, melankonije a to je onaj kakav se koristi za osobe pod stresom ( sto je i uzrok u velikom postotku ) dakle konstatna fizicka aktivnost ( meni je npr. trcanje eliksir i rijesava mi zujanje ). I to ne mislim na lagano setanje, vec bavljenje sportom, uporaba vitamina ( B i C ), odlasci na masaze ( koji ima xy vrsta ), upijanje vjezbi opustanja, primjena pravilnog disanja. I problemi bi trebali biti sve manji i manji, i da najvaznije na kraju , PREHRANA.

Jer zujanje i ostali uzroci stresa, tjeskobe se tako lijece, jer na probleme nebi ni pomisli da nema osjeta na njih ? ( u ovom slucaju tjeskoba ).

Meni zuji kad pomislim na to, ne zuji mi uopce kada ne mislim na to. Ako sam mogao spavati godinama kao beba, mozete i vi. Samo sto sam pod dosta vecim pritiskom stresa nego sto sam bio u rodnom kraju, pa je "otkrice" zujanja nista strasno , zujalo mi je i tamo takodjer, pa nisam ni milisekunde pomislio na pisanje ovog reply-a.

A na pitanje tj. molitvu " sve bih dao da bar na minutu prestane zujat " mi je isto kao " joj da me bar ne hvata tjeskoba / trema oko ispita ".

Za FANCY i ostale koji traze lijekove , lijekovi postoje , jer izgleda da je zujanje stvar individualne naravi, nikad ne znas na koga moze djelovati.

SRETNO u svakom slucaju !

Ako ikome uspije ( a nema razloga zasto ne ) pustite si od Simona & Garfunkel " sound of silence "

FANCY
16.01.2010., 19:05

Isto to sam i ja nekad radio jer u spavaćoj sobi imam tv. TV je radio cijelu noć i ujutro sam ga gasio. I događalo mi se isto što i tebi. Kad sam ujutro ustao bio sam umornjii nego kad sam legao a da ne spominjem što sam sve sanjao i da su mi se pojavljivale kojekave reklame tog dana u glavi i ono što je bilo na TV-u. Naravno kad čovjek spava mozak je aktivan iako primiren kao i sluh i sve što se okolo događa on pohranjuje. Dakako nakon tog sam odlučio spavati bez TV-a i bez ičega drugog a to radim i danas. Kad legnem zuji ali jednostavno sam naučuo da zujanje pomaknem u stranu i osluškujem ostale zvukove koji su jedva čujni. Nakon nekog vremena sam počeo čuti sat koji je kucao u drugoj sobi a to je bila utopija do tad. Naravno zujanje je tu ali mu ne pridodajem pažnju nego pokušavam uvijek da nađem nešto iz okoline pa makar se ništa i ne čulo ali uvijek tražim i ponekad maštam i tako zaspim. Spavanje uz TV ili radio je nešto najgore što si netko može napravit jer će biti kronično umoran kad ustane.
Mnogo slušam muziku i primijetio sam dan danas da mi smeta kad je muzika preglasna, a i prilikom slušanja pokušavam čuti i najsitnije detalje tako da je zujanje nekako po strani iako je prisutno ali ga kao takvog akceptiram.

Štrikalica
17.01.2010., 12:49
Isto to sam i ja nekad radio jer u spavaćoj sobi imam tv. TV je radio cijelu noć i ujutro sam ga gasio. I događalo mi se isto što i tebi. Kad sam ujutro ustao bio sam umornjii nego kad sam legao a da ne spominjem što sam sve sanjao i da su mi se pojavljivale kojekave reklame tog dana u glavi i ono što je bilo na TV-u.

Evo, noćas.. zakunjam, a na tv-u neki od Discoveryja..neš o dinosaurusima.. a ja napol čujem to s tv-a, napol sanjam to kaj čujem i na kraju sam završila u ustima nekakvog polu tuljana / polu t-rexa i kaj ti ja znam kakve sve ne pizdarije.. :rolleyes:

Al sve se svodi na ono kaj ti veliš - naučiti se nositi s time, pokušati ignorirati, nadati se lijeku. :)

FANCY
17.01.2010., 17:19
Evo, noćas.. zakunjam, a na tv-u neki od Discoveryja..neš o dinosaurusima.. a ja napol čujem to s tv-a, napol sanjam to kaj čujem i na kraju sam završila u ustima nekakvog polu tuljana / polu t-rexa i kaj ti ja znam kakve sve ne pizdarije.. :rolleyes:

Al sve se svodi na ono kaj ti veliš - naučiti se nositi s time, pokušati ignorirati, nadati se lijeku. :)

Tebi će izgleda više štete nanijeti snovi nego zujanje..:D

zagrepcanin
18.01.2010., 17:46
Do prije 6, 7 godina sve je bilo normalno... onda, niotkud, počelo je zujanje u ušima... Slično kao kad se tableta topi u vodi plus visoko tonsko zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... strašno... Otišao kod uho/grlo/nos, sve ok, provjerio sluh, ok, tisuće pretraga uha, sluha i čega sve ne... ok, preraga mozga, žila, krvotoka, ok... Počelo je kad sam imao 20 godina i traje... sad imam 26, i u tih 6 godina niti MILISEKUNDE nije prestalo zujanje, ono dere bez prestanka... To nije bolest, već simptom, i neizlječivo je, jbg narode, moramo se naučiti živjeti s time... isrkeno, jane znam jel bi mogao bez toga koliko sam se naviknuo. Što je najvažnije? Odstranit one bolesnoće da je to nešto opasno, da smo gotovi i slično. Puno ljudio je završilo na psihijatriji zbog tinitusa, pogotovo u sadu gdje nekoliko milijuna ljudi ima problema s time. Čuo sam za terapije u kojim taj zvuk pokušavaju zasjeniti s drugim, ali kao što rekoh, to se mora prihvatiti, i da mi ne zuji, bilo bi mi čudno, jednostavno sam se pomirio s time, ako netko ima nekih pitanja, slobodno ;)

FANCY
18.01.2010., 19:36
Do prije 6, 7 godina sve je bilo normalno... onda, niotkud, počelo je zujanje u ušima... Slično kao kad se tableta topi u vodi plus visoko tonsko zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... strašno... Otišao kod uho/grlo/nos, sve ok, provjerio sluh, ok, tisuće pretraga uha, sluha i čega sve ne... ok, preraga mozga, žila, krvotoka, ok... Počelo je kad sam imao 20 godina i traje... sad imam 26, i u tih 6 godina niti MILISEKUNDE nije prestalo zujanje, ono dere bez prestanka... To nije bolest, već simptom, i neizlječivo je, jbg narode, moramo se naučiti živjeti s time... isrkeno, jane znam jel bi mogao bez toga koliko sam se naviknuo. Što je najvažnije? Odstranit one bolesnoće da je to nešto opasno, da smo gotovi i slično. Puno ljudio je završilo na psihijatriji zbog tinitusa, pogotovo u sadu gdje nekoliko milijuna ljudi ima problema s time. Čuo sam za terapije u kojim taj zvuk pokušavaju zasjeniti s drugim, ali kao što rekoh, to se mora prihvatiti, i da mi ne zuji, bilo bi mi čudno, jednostavno sam se pomirio s time, ako netko ima nekih pitanja, slobodno ;)

Dobro nam došao u klub.:)

tarkan
26.01.2010., 09:51
IMA JEDNA DIVNA VIJEST ,KORISTIM BILOBIL FORTE 60 KAPSULA -(KRKIN PROIZVOD)I KAD UZMEM PRESTANE ZUJANJE SA B -COMPLEX VITAMINIMA I NA MOJE ZACUDJENJE KAO DA ZUJANJA NIJE NI BILO,ALI SE OPET POVRATI ZUJANJE PA KAZU DA TERAPIJA TRAJE MJESECIMA A TO VAM JE ZUJANJE U STVARI ILI OSTECENJE CELIJA ILI USNIH DLACICA KOJE SU PREVISE NADRAZENE PA VRISTE TJ ZUJE OD NADRAZAJA ,I UVIJEK DOK STE ZIVI IZBJEGAVAJTE BUKU JER I KAD MISLITE DA STE IZLIJECENI USLJED NOVOG PODRAZAJA ZUJANJE SE VRACA

POZDRAV

Jaran kamikaza
02.02.2010., 18:04
Evo bio u subotu na koncertu u željezničaru, stajao 2-3 metra od razglasa i zuji vec treci dan a i kao da mi je sluh malo losiji nego prije. To mi se i prije događalo nakon izlaska u klubove, ali nakon spavanje bi proslo.

Sta da radim i koja je mogucnost da mi zujanje ostaje trajno?

FANCY
02.02.2010., 18:52
Odmah idi doktoru ali ODMAH i drugi put čepiće u uši, sa ušima nema igranja.

Štrikalica
04.02.2010., 19:05
Odmah idi doktoru ali ODMAH i drugi put čepiće u uši, sa ušima nema igranja.

ditto

Sarayman
08.02.2010., 23:16
Prijavljujem se u ovaj nesretni klub. Novopeceni sam pacenik zujanja i dosta mi je tesko, ali mirim se sa sudbinom. Jos uvijek nije sve izgubljeno za mene, ali bojim se da su sanse za oporavak dosta lose. Imam 40 godina i krenulo je nedavno. Na samom pocetku naglasavam da mi je sluh izuzetno dobar, pa na testovima sluha uvijek dobijem komentar "odlicno cujes" (zadnji put prije mjesec dana na sistematskom pegledu, u vrijeme trajanja simtopa zujanja).

Naime, pocetkom decembra osjetio sam zacepljenje lijevog uha, koje je pratio osjecaj kao da imam vodu u uhu. Ovo je drugi put u zivotu da se desava, prvi prije 5 godina i proslo je samo od sebe za 7 dana. Ovaj put nije proslo u istom roku i vec 10. dan sjedio sam kod ORL-a. Od lijekova mi je dao samo sprej za nos, i pomoglo je! Poslije 2 dana uho se ocepilo. Medjutim, odmah poslije toga postao sam svjestan tihog, pulsirajuceg brujanja u lijevom uhu. To ne znaci da je tada pocelo brujanje, vec vjerovatno ranije. Cujem ga samo u tisini i isprva sam mislio da neko izvodi gradjevinske radove negdje u zgradi, ali sam brzo shvatio da zvuk cujem samo u lijevom uhu. U isto vrijeme shvatam i da cujem zujanje u oba uha istovremeno. Cesce ili samo zujanje, ili samo brujanje u lijevom uhu, a rijetko oba simptoma u isto vrijeme. Ponovno se prijavljujem kod ORL-a (ovaj put drugog) i u proslu srijedu (prije 5 dana) odlazim na pregled sa istom ovom pricom. ORL je primjetio tragove crvenila u nosu i grlu sto upucuje na proces lagane upale, iako se osjecam zdravim. Dobivam prvu ozbiljnu terapiju (antibiotike 2X1000 mg + Chymoral za (citiram) zapaljenske procese i otoke + vitamin B + kapi za nos + sprej za nos) i savjet da utopljujem glavu (kapa obavezna). Ne znajuci ono sto znam sada (citajuci ovu temu) odlazim kuci misleci kako ce sve biti OK. Medjutim, sada kada sam postao svjestan teske (ili nemoguce) izljecivosti ovog simptoma, vec gubim nadu. Prije svega, sada vise nisam siguran kada je zujanje (i brujanje) pocelo, ali znam otprilike kad sam ga postao svjestan - prije nekih mjesec i pol. Kao sto smo ranije procitali, kada mislis na zujanje, tada ga najjasnije cujes. Otud i moja nesigurnost kada je sve tacno pocelo.

Sesti dan sam pod terapijom (od propisanih 7) i apsolutno nikakvo poboljsanje osjetio nisam. Nastavljam sa odlascima kod doktora... :(

nikoloo
09.02.2010., 22:01
Bok vama svima trubadurima.Ja sam jedan od vas,ali već sad slobodmo mogu reći bivši.Naime da pojasnim kad sam po prvi put postao svjestan TINITUSA za koji onda nisam znao dase to tako zove kad ti svira pišti drnda i pred kraj rafalno pa onda topovsko nabijanje valjda u glavi ili oko nje kad više nisam mogao u komadu odspavati više od pola sata i tako iz noči u noć,onda sam krenuo u obilazak doktora pogotovu onih saoznakom DR MR SC i štaja znam više kakvih na njih sam potrošio više od dvije godine,tek onda sam svatio da ja znam malo a oni znaju još manje,oni meni nude nekakav hebeni uređaj da mi se maskira taj prizvuk,ma mislim se ja to je isto kao kad sam u mladosti patio od povremenih bolova u donjem djelu stomaka.
Tada sam se izlječio sa čajem pokojne bake,jes da je bio odvratan za popiti ali nakon cca10 dana više nisam imao nikakvih bolova sada imam 55 godina i do dana današnjeg nisam osjetio onakve lagano podmukle bolove pa sve jače i jače a kad je prešlo u grčeve onda mi je jedini izlaz to sam oTkrio bila rakija.Pokojna baka mi je znala reći SINE DRAGI AKO NEĆEŠ VEĆ U MENE DA GLEDAŠ ONDA GLEDAJ U PRIRODU PRIRODA IMA ODGOVOR NA SVAKU BOLEŠĆINU.Tada sam bio mlad i nije mi to bilo prioritetno.Ali sa 45 g.me napao tinituspa sam se ja opet sjetio moje drage bakice,ali bake više nije bilo,ostao mi je tata koji baš i nije bio zainteresiran da nastavi bakino znanje,ali je sačuvo bakine knjige koje su bile u raspadu i njene zabilješke u tekama(da napomenem baka mi je za ono vreme bila vrlo dobro obrazovana)koje je tata sačuvo,ali nije znao gdje ih je spremio(čitaj zaturio)to je negdje doma ali ali ko zna gdje i tako sam prevrnuo cijelu staru kuću pa onda novu pa podrum pa sve šupe i budžake moguće i nemoguće.Ina kraju kad je otac popravljao rezervar za vodu na kućnom tavanu a ja mu pomago vidim nekakva dva kovčega,pitam oca što je unutra,a on ni pet ni šest okrene se i kaže ma to su ti stvari od pokojne babe.ZAMISLITE moju sreću u tom trenutku,između ostalog tamo sam našao upute kako da se liječi pištanje puhanje zujanje pucketanje i opaljenje u glavi.I još jako puno uputa kako dase liječe razne bolesti.Da definiram ja sam sebe fala mojoj babi evo skoro izliječio(pa tako slobodno mogu reći da sam bivši TINITUSAŠ)Naime bolest dolazi iz više po mojoj babi razloga jedan od najgorih razloga je (moždana neuroza)kako bi mi danas na finjaka rekli stres,ali to nije sve moja baba kaže moždana neuroza dolazi od manjka životne snage(zamislite kako sam ja grčevito tražio objašnjenje za životnu energiju)i fala bogu i mojoj babi našao sam ga u babinim bilješkama,pa kad sam toodgonetnuo konačno sam mogao se poći probati liječiti i evo nakon cca ŠEST godina ja mogu reči da sam zaista zdrava osoba NEMA VIŠE TINITUSA da napomenem najprije sam morao svesti tlak koji mi je bio dosta ponizak na neku normalnu razinu(ne doktorsku)već onu po kojoj se osoba duže vreme dobro osjeća,pa mora se dovesti ne optok u krvožilnom sustavu već u kapilarnom sustavu na realnu razinu(zamislite moja baba je u ono svoje vrijeme znala da zamjena za(ŠEKER kako je ona zvala šećer)caharin nije dobar za zdravlje i pribilježila je velikim slovima svima zabraniti da cahalin jedu jerbo je to otrov za krv.OVO SAM NAPISAO NE DA SE SAMO POHVALIM NE DA NEKOM IZVADIM BUBU IZ UHA VEĆ ZATO ŠTO SAM POMOGAO SAM SEBI,APOMOĆIČU I NEKIMA OD VAS USKORO.

Sarayman
10.02.2010., 00:54
nikoloo,
rado cemo poslusati bakin recept koji je tebi pomogao. Cak i da ne pomogne, donekle si pomogao ti i podigao optimizam. Mislim da mi bas to fali. :top:

P.S. I obljaj je, citajugi ga, ulio nadu. Hvala buraz i tebi.

nikoloo
11.02.2010., 12:09
pozdrav,T.ja zaista nisam nikom želio bacati prašinu u oči,što je obljaj mislio i reko ja u to ne ulazim ja sam stvarna i stabilna osoba koja stoji ita svojih riječi i postupaka.želim vas obavjestiti da ću biti u rijeci idući tjedan mislim od utorka(radimo neki dokumentarac)pa ću imati dosta slobodnog vremena da se teoretski pozabavim sa nekoliko osoba iz onog kraja ako če tko biti zainteresiran,tel. na koji ćete me dobiti 091 798 20 22 samo u utorak

Sarayman
22.02.2010., 06:07
pozdrav.ako tko želi više informacija u vezi tinitusa i na koji ga način lječiti neka nazove na tel.092 2304463.
Zasto ne napises koju da svi procitamo? Jednostavnije je, nego da te zivkamo jedan po jedan. Siguran sam da ima dosta ljudi koje zele cuti sta to imas.. :D

GSM
22.02.2010., 11:05
Pozdrav, ispricavam se sto ovako ulijecem u ovu temu. Da li ste culi za ovo http://www.tinnitusphase-out.com/ ?

I da li je to uopce dostupno u RH?

Štrikalica
22.02.2010., 14:56
Pozdrav, ispricavam se sto ovako ulijecem u ovu temu. Da li ste culi za ovo http://www.tinnitusphase-out.com/ ?

I da li je to uopce dostupno u RH?

Isprika prihvaćena, al nemoj da te opet ufatimo...

@sarayman: zato što je s druge strane 092whatever neki Mr. Džirlo koji čeka dudeke da mu natrče.. ja jučer krenula secirat taj post pa se sjetila da tu nisam moderator.. :zubo:

Sarayman
28.02.2010., 22:50
@sarayman: zato što je s druge strane 092whatever neki Mr. Džirlo koji čeka dudeke da mu natrče.. ja jučer krenula secirat taj post pa se sjetila da tu nisam moderator.. :zubo:
Iako je bio sumnjiv od samog pocetka (bakina skrinja na tavanu kao iz filmova, svjeza registracija i prvi post, samouvjereno rjesenje onoga sto medicina nije u stanju itd.) ja sam mu ipak povjerovao, valjda iz ocaja. A sada sam OK, navikavam se na zujanje. No ipak, nije mi ni palo na pamet da ga nazovem, vjerujem niti bilo kome ko je citao. A sad se pitam kako moze smisljati prevaru na ljudskoj patnji.. Kakav je to lik?

nikoloo, gdje si sad momcino? Mozda na bakinom tavanu?

Pero Gmaz
01.03.2010., 10:16
A sad se pitam kako moze smisljati prevaru na ljudskoj patnji.. Kakav je to lik?

Eh, možda iz bajke? U principu tinitus po kineskoj medicini se da rješiti ili barem ublažiti. Po mojim istraživanjima (malo čitanja malo rada na klijentima) može se povezati s nekakvim krivim radom želuca. Eh, sada, za nevjerne Tome, koji će se ustati odmah na zadnje noge, nisam siguran kako, ali je šljakalo (smanjilo je zujenje, ne znam na koliko, ali je smanjilo). Kasnije sam čitao i našao sam da je ta točka referirana kao točka za smanjenje tinitusa. Za one koje su voljni malo pogledati (http://www.acuxo.com/meridianPictures.asp?point=ST7&meridian=Stomach) moram napomenuti da meridijani idu s obje strane, pa ako vidite lijevu stranu glave, isto se odnosi na desnu.

Živi i veseli bili :lux:

Štrikalica
01.03.2010., 15:08
nikoloo, gdje si sad momcino? Mozda na bakinom tavanu?

Samo da ne naleti na baku..ovo je čisto trollanje i referenca koju će razumjeti samo CCEA fanovi.. smjerno i ponizno prihvaćam karton..al nisam mogla zdurati. :D

Štrikalica
01.03.2010., 15:09
Eh, možda iz bajke? U principu tinitus po kineskoj medicini se da rješiti ili barem ublažiti. Po mojim istraživanjima (malo čitanja malo rada na klijentima) može se povezati s nekakvim krivim radom želuca.

Znaš kaj ću ti reći, meni to čak ni ne zvuči toliko glupo..jer želudac mi je u raspadnom stanju.. dnevno pojedem više sode bikarbone, nego hrane.

Sarayman
01.03.2010., 20:14
Eh, možda iz bajke? U principu tinitus po kineskoj medicini se da rješiti ili barem ublažiti. Po mojim istraživanjima (malo čitanja malo rada na klijentima) može se povezati s nekakvim krivim radom želuca. Eh, sada, za nevjerne Tome, koji će se ustati odmah na zadnje noge, nisam siguran kako, ali je šljakalo (smanjilo je zujenje, ne znam na koliko, ali je smanjilo). Kasnije sam čitao i našao sam da je ta točka referirana kao točka za smanjenje tinitusa. Za one koje su voljni malo pogledati (http://www.acuxo.com/meridianPictures.asp?point=ST7&meridian=Stomach) moram napomenuti da meridijani idu s obje strane, pa ako vidite lijevu stranu glave, isto se odnosi na desnu.

Sve sam voljan istraziti, pa i ovo. U fazi sam kada trazim uzrok svog tinitusa. Moram priznati, malo me je strah otici na CT glave (sto opravdano, sto ne), a upravo to mi je kao sljedece savjetovao moj ORL.

Pero Gmaz
02.03.2010., 08:53
Sve sam voljan istraziti, pa i ovo. U fazi sam kada trazim uzrok svog tinitusa.

Otvoren sam za istraživanje.

Moram priznati, malo me je strah otici na CT glave (sto opravdano, sto ne), a upravo to mi je kao sljedece savjetovao moj ORL.

Možda budeš svjetlio u mraku nakon toga.

Znaš kaj ću ti reći, meni to čak ni ne zvuči toliko glupo..jer želudac mi je u raspadnom stanju.. dnevno pojedem više sode bikarbone, nego hrane.

Uzrok tome?

bulywif86
09.04.2010., 17:08
evo ljudi ja od nove godine imam tinnitus.... pocetak zujanja je bio uzasan, cak sam bio i u depresiji. sad nakon 3 mjeseca skoro da ni ne cujem to zujanje cak i u tišini.... neznam dal sam se priviknuo ili prestaje... suosječam se sa svima vama koji patite od tog mučitelja i savjetujem pošto ne postoji sigurni lijek za tinnitus da se okruzite sa ljudima koji vas vole i nemojte izbjegavati buku jer ljudsko uho bez zvukova ne može ni zacijeliti.... naravno izbjegavajte JAKO bučna mjesta. Betaserc mi nije bas puno pomogao... mislim da mi je dosta pomogao neurobion. to su vam vitamini B kompleksa. ne prodajem nikakvu knjigu Bannish Tinnitus in 3 steps kao što sam vidio na netu , nego vam samo priopčujem svoje iskustvo. I jedna vrlo bitna stvar LJUDI KOJI OZDRAVE OD TINNITUSA NEČE DOLAZIT OVDJE I TO NAPISAT.... ali eto ja ču biti drugačiji.:) I oprostite na gramatičkim greškama neda mi se pazit jer moram iči učit :)
Zdravi i veseli bili. s poštovanje
M.C

Bhaal
19.05.2010., 05:25
Ekipa, evo i mene, vidim nema posta nešto više od mjesec dana. Dakle, probudio sam se jutros u pola 6 i dižem se, gasim ekran od kompa, gasim telku onak skroz, zatvaram prozor, reko pa od kud dolaziš. Uzmem ja štapić za uvo, malo čačkam, malo izjednačim tlak, još uvjek. Pitam staru kaj da radim, stara ko i uvjek veli, prestat će. Na net, kaj ću i tak nemrem zaspat, kad vi tu tipkate vec cca 3 godine. I tak, nisam jos ziher da je tinitus, valjda sam dobro to reko, al zuji već sat vremena, bojim se da ipak je...eto, u subotu trebam na koncert, neznam kakvi su savjeti, al mislim da ga neću propustit. Još tak da velim, relativno je tih zvuk, nadam se da će takav i ostat. Dali je netko doživio povišenje zvuka, ne trenutno, nego stalno? Hvala :)

m@rinho
25.05.2010., 08:34
Bio sam u subotu na koncertu u Areni i kao i uvijek je zujalo u ušima, no razlika je da mi još uvijek malo zuji u lijevom uhu!! Čitajući ovu temu malo sam se uplašio... Imam 21 godinu i nemam nikakvih zdravstvenih problema i dalje dobro čujem na oba uha. 2 puta je bilo prestalo (bar mislim), no otišao sam van iz stana (Zagreb) i opet je počelo... Da li da idem doktoru (općem pa otorincu ili audiologu) i preporučate li nekog?

Poluplave okice
25.05.2010., 10:03
pozdrav svima, osobno nemam taj problem, ali ima ga moj otac. vec par godina, prosao je sve pretrage, ct,mr i sve je u redu, tj ne vidi se uzrok tome, bio na ugo,grlo, nos isto sve oke. dobio je savjet da kad ide spavati pusti si cd sa zvukovima prirode, dakle more, ptice,delfini, oni opustajuci cd-i. sto vise razmislja o zujanju, to mu je glasnije, prodje dio dana i da nije svjestan toga jer taj tren je zaokupljen necim drugim. pio je i ginko i slali su ga na fizikalnu terapiju (razgibavanje vrata), ali nije mu nista bolje.
mene zanima, jel netko probao sa akupunktorom mozda? jel gledam po netu i vidim da pise da lijeci tintitus. jel ima netko iskustva s time?
hvala :)

Štrikalica
25.05.2010., 18:30
Netko je pitao dal se kome pojačalo.. o, da.. :D

Al ide postupno pa se polako navikavaš.. samo, zaboravi da ćeš ikad više spavati bez uključene televizije, radija, bilo kakvog izvora buke.. ikad. :(

Kad je bila 1993.? prije 17 godina.. :misli: ..još nije prestalo.. samo se pojačava..

boraborabo
28.05.2010., 21:22
Imam preko 50 god i dosad nisam ni znao da postoji Tinitis dok ga i sam nisam dobio prije dva mjeseca.Prvi mjesec je bilo za popizdit a sad sam se nekako privikao samo što sam primjetio da sam puno nervozniji .Dobio sam ga poslije upale uha koju sam liječio antibioticima i nakon par dana sam prosvirao.

Blues Dada
29.05.2010., 11:36
Prije par dana clanak o tinitusu u visko tiraznim engleskim novinama Daily Mail:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-1281129/Tinnitus-Try-meditating.html

Covjek je dugo patio od te bolesti (Morse signali), uzimao svakakove lijekova i tek meditacijom uspio ga se gotovo rijesiti.

Po savjetu doktora, John bi zatvorio oci, poceo duboko disati (iz trbuha), misli koncentrirao na tinitus (kako to nije strasno itd) i brojiti od 500 nadolje (oko 20 minuta dnevno), u pocetku nije primjetio niakove promjene, ali nakon par mjeseci meditaciji, sada tinitus skoro ne primjecuje.

Treba pokusati!

Štrikalica
29.05.2010., 16:34
Ja sam trenutno u fazi kad bi lizala delfinove genitalije ako mi netko kaže da će uspjeti.. jer ova kranijalna simfonija je već dosadila i Bogu i narodu.. :kava:

Samo nisam neki tip koji bi uspio meditirati.. malo sam prežifčana..

Blues Dada
31.05.2010., 11:12
Najprije smiri zivce, evo nekoliko vjezbi za stres:

http://zdravljeinfo.blogspot.com/2010/05/stres-brza-pomoc.html

Štrikalica
01.06.2010., 06:13
Najprije smiri zivce, evo nekoliko vjezbi za stres:

http://zdravljeinfo.blogspot.com/2010/05/stres-brza-pomoc.html

thnx - pokušat ću.. između kronične nesanice, napadaja panike i dolby surround tinitusa..kind of će mi dobro doći. :D

Amelie
02.06.2010., 01:59
Oh joy, izgleda se i kod mene ovo pojavilo. Traje već neko vreme, samo što nije bilo toliko izraženo i pojavljivalo se samo pred spavanje, a sada već i u toku dana, dok je uveče malo... glasnije. Evo ga i sada se upravo pojačava. A kada budem legla za 10 minuta mogu tek misliti kako će biti.

Ako su meditacija, vežbe disanja i sl. stvarno jedino što pomaže, mogu se odmah roknuti, majke mi. :bonk:

vana25
02.06.2010., 07:50
Oh joy, izgleda se i kod mene ovo pojavilo. Traje već neko vreme, samo što nije bilo toliko izraženo i pojavljivalo se samo pred spavanje, a sada već i u toku dana, dok je uveče malo... glasnije. Evo ga i sada se upravo pojačava. A kada budem legla za 10 minuta mogu tek misliti kako će biti.

Ako su meditacija, vežbe disanja i sl. stvarno jedino što pomaže, mogu se odmah roknuti, majke mi. :bonk:

Što god ljudi pričali tinitus je u osnovi psihička bolest (naravno sa fizičkim posljedicama). Jedna naša koja živi u Muenchenu godinama je uzimala jake lijekove za tinitus, ali ništa dok nije krenula na određenu psihoterapiju. Istina kako tvrdi za sada nije posve nestao, ali barem može normaqlno zaspati.

Ako živiš u BG mogu ti preporučiti jednu psihoterapeutkinju s dobrim rezultatima koja radi po takvoj metodi. Za ZG znam samo dvoje.

U ovom stanju za sada teško možeš sama izvoditi meditacijju i sl. s dobrim rezultatima. I nemoj se roknuti, malo pričekaj.

Cate_ilin
02.06.2010., 09:02
Pozdrav!
Od jučer me muči zujanje i to samo u desnom uhu, nije jako glasno, npr. sad ga ne čujem, ali kad odem spavati.. kaos, sinoć nikako zaspati, koliko god sam pokušavala ignorirati. :( Budući da su me u nedjelju oprale temperatura i angina, da li možda ima veze s tim, ili pak s tlakom? Temperatura se jučer spustila, više ju nemam, za anginu pijem ospamox i on mi dosta pomaže, ali sam još preslaba da bi danas išla kod doktorice radi zujanja jer ništa ne boli, "samo" iritira.
Ako netko ima kakav savjet, bila bih veoma zahvalna! :)

FANCY
06.06.2010., 18:00
Pozdrav!
Od jučer me muči zujanje i to samo u desnom uhu, nije jako glasno, npr. sad ga ne čujem, ali kad odem spavati.. kaos, sinoć nikako zaspati, koliko god sam pokušavala ignorirati. :( Budući da su me u nedjelju oprale temperatura i angina, da li možda ima veze s tim, ili pak s tlakom? Temperatura se jučer spustila, više ju nemam, za anginu pijem ospamox i on mi dosta pomaže, ali sam još preslaba da bi danas išla kod doktorice radi zujanja jer ništa ne boli, "samo" iritira.

To je možda od prehlade ili promjene tlaka, ali ako potraje obrati se liječniku obavezno.

Nicole_Lilly
13.06.2010., 14:01
Joj, poludit ću, zadnja 2 dana mi u desnom uhu kao da srce pulsira, čim se počnem micati kao da krenu otkucaji, a i osjećam da mi je zaštopano, kao kad uđe voda.

Inače imam nizak tlak, je'l moguće da je od toga? Samo ne znam zašto bi se sad to zujanje pojavilo, već godinama muku mučim s tlakom.

brucošica16
19.06.2010., 13:09
Pozdrav!

Upravo to se meni događa! Ali ja nisam bila bolesna, jedino sam primijetila da kada spavam na desnoj strani, ujutro mi je začepljeno to uho, a s lijevim nemam problema. I od jučer sam primijetila to zujanje. I ja sam jučer jedva zaspala.
A čini mi se da to je na pishičkoj bazi. Jer dok nisam o tome razmišljala, nisam ništa ni primijetila. Jučer kad sam shvatila, prije spavanja sam znala da će biti potpuna tišina oko mene i da ću čuti zujanje. Tako je i bilo.

manchild
19.06.2010., 13:13
Upravo to se meni događa! Ali ja nisam bila bolesna, jedino sam primijetila da kada spavam na desnoj strani, ujutro mi je začepljeno to uho, a s lijevim nemam problema. I od jučer sam primijetila to zujanje. I ja sam jučer jedva zaspala.
A čini mi se da to je na pishičkoj bazi. Jer dok nisam o tome razmišljala, nisam ništa ni primijetila. Jučer kad sam shvatila, prije spavanja sam znala da će biti potpuna tišina oko mene i da ću čuti zujanje. Tako je i bilo.

odi k doktoru na pregled uha. sigurno to nije na psihičkoj bazi

brucošica16
19.06.2010., 13:32
Hvala na savjetu! I ja mislim da je radi toga, jer kažem, primijetila sam da me samo desno lagano boli (na dodir) i nakon što ležim na toj strani, začepljeno je.

manchild
19.06.2010., 21:31
Hvala na savjetu! I ja mislim da je radi toga, jer kažem, primijetila sam da me samo desno lagano boli (na dodir) i nakon što ležim na toj strani, začepljeno je.

doktoru na ispiranje, došlo je do lagane upale

perdia
20.06.2010., 17:23
bok, svima!

Prije dva tjedna mom je suprugu nakon ronjenja počelo jako zujati u uhu, a i slabije je čuo. Frenkvecija je vrlo visoka i izluđuje ga. Nakon 6 dana odlučio je posjetiti otorinca i prepisao mu je beta serc i decortin (kortikostereoidi). Sluh mu se nakon par dana pomalo vratio, ali zujanje ne prestaje.Surfajući po netu nisam naišla na obećavajuće prognoze. Od jučer je krenuo na tretmane barokomorom pa se nadamo "tišini".Molimo boga da će to bar za mjesec dva prestati jer kažu da je to faza u kojoj je moguće ozdravljenje, a ako prođe vrijeme od 3 mjeseca računajte na doživotno zujanje. Mojoj je priji nakon teške upale uha zujalo puna tri mjeseca pa je prestalo, bilo joj je grozno kao i svima i funkcionirla je uz sredstva za smirenje...Nadamo se pozitivi...:pozdrav svima.

p.s. javit ću kakvi su rezultati nakon barokomore

slom
25.06.2010., 01:00
...ima nas još... vec vise od godine ne trebam radio, u pocetku me plasilo a sad mi ne pada na pamet uklonit zuje, nek zuji....

perdia
26.06.2010., 16:38
bok!

evo da Vam kažem da se zujanje u uhu mog supruga nakon pet dana barokomore počelo smanjivati, a nakon 7 dana skoro ga i ne čuje. Sretni smo jer je očito barokomora uz terapiju lijekovima bila pravi pogodak. Još ima odradit 3 dana komore i nadamo se da će to biti dovoljno da zujanje zauvijek prestane.

Eto, svima bi na kraju savjetovala da u slučaju naglog gubitka sluha uz zujanje u uhu što prije odete otorincu ( u roku 3 dana) i da uz lijekove koje će vam prepisati paralelno idete i u barokomoru. U barokomoru se može otići preko hzzo - a, ali mi nismo imali sreće jer je sve bilo popunjeno, pa smo morali ići privatno ( 500 kn jedna terapija - 60 min), nije jeftino, ali vrijedi pokušati..

Pozdrav svima i želim vam sve najbolje.

brucošica16
28.06.2010., 13:06
Uffff, tako mi je drago što se ovdje javljam posljednji put. Nakon 10 dana meni je prestalo, samo od sebe.
Ono što želim poručiti svima onima koji se nađu na ovim stranicama jest da ne pomišljaju odmah na najgore, neka se smire i odu doktoru. Najvažnije od svega meni je bilo MISLITI POZITIVNO.
Svima onima koji s ovim simptomom žive, moram priznati da vam se divim. Držite se ljudi i pozdrav :)

Sarayman
29.06.2010., 19:26
Moje zujanje jos uvijek traje i ne smanjuje se, cak primjecujem da je ujutro odmah nakon budjenja, dok jos lezim - najglasnije. Cim ustanem i prohodam par koraka, zujanje se smanji. U toku dana, okruzen raznim zvucima ga uopce ne cujem, ali cim padne noc i vanjski zvukovi se utisaju - eto ga nazad. Ustanovljeno mi je da imam spondilozu vratne kicme i receno da je to uzrok sa sigurnoscu 90%. Pomirio sam se, sta cu?

perdia
01.07.2010., 16:36
bok, svima

nadali smo se da će zujanje nakon barokomore potpuno prestati jer se počelo znatno smanjivati, ali na žalost sada je zujanje prešlo u šumljenje uz pucketanje koje više nalikuje udaranju pikulica jednu o drugu....samo na jedan dan je imao tišinu, a sada dvije "melodije".....doktor kaže da ima nade da to prestane samo od sebe, a i da je ta promjena zujanja neki znak da bi to moglo ipak prestati...iskreno se nadamo tome, ali ako ne prestane samo da ne bude gore...pozdrav svim "zujalicama" :mig:

manchild
01.07.2010., 23:23
Moje zujanje jos uvijek traje i ne smanjuje se, cak primjecujem da je ujutro odmah nakon budjenja, dok jos lezim - najglasnije. Cim ustanem i prohodam par koraka, zujanje se smanji. U toku dana, okruzen raznim zvucima ga uopce ne cujem, ali cim padne noc i vanjski zvukovi se utisaju - eto ga nazad. Ustanovljeno mi je da imam spondilozu vratne kicme i receno da je to uzrok sa sigurnoscu 90%. Pomirio sam se, sta cu?

si bio kod doktora?

lok1
05.07.2010., 13:18
pozdrav
nakon posjeta disku meni vez drugi dan zuji u usima..namjeravam otici doktoru..htjeo bi vas pitati nekoga ako je to uzrokovano glasnom muzikom dali je moguce da se izlijeci?:S

nofrx
05.07.2010., 14:14
Ako je uzrok samo glasna muzika, gotovo sam siguran da ce ti se povuci... naravno, ukoliko zujanje potraje nekoliko dana, pametno je potraziti pomoc.

nofrx
05.07.2010., 14:16
Uffff, tako mi je drago što se ovdje javljam posljednji put. Nakon 10 dana meni je prestalo, samo od sebe.
Ono što želim poručiti svima onima koji se nađu na ovim stranicama jest da ne pomišljaju odmah na najgore, neka se smire i odu doktoru. Najvažnije od svega meni je bilo MISLITI POZITIVNO.
Svima onima koji s ovim simptomom žive, moram priznati da vam se divim. Držite se ljudi i pozdrav :)

Pozdrav i tebi. Jednom kad se naviknes, nije toliko strasno. Bar je donekle pozitivno sto to nije po zivot opasna bolest.
A inace, naviknes se, bas kao i na vuvuzele na svjetskom prvenstvu :top:

lok1
05.07.2010., 14:30
Ako je uzrok samo glasna muzika, gotovo sam siguran da ce ti se povuci... naravno, ukoliko zujanje potraje nekoliko dana, pametno je potraziti pomoc.

uff..nadam se da oce..
jos nesto.. kad se probudim krace vrijeme ne cujem nista normalno sve ali onda pocne zujiti..nerazumijem zasto..:(

skot7
24.07.2010., 12:33
ja isto ne znam u ćemu je stvar.. malo malo imam neke šumove u uhu..užas kao da si u nekoj praznoj prostoriji pa ti odjekuje sve..čuješ se kak pričaš i to me ometa u komunikaciji..čujem i svoje disanje..i pulsiranje..za poludit..kod doktora još nisam bio.. jednom prilikom šumova doma su mi izmjerili jako nizak tlak.. tak da više ni sam ne znam dali to ima veze s tim ili nećim drugim..:mad::(:ne zna:

Gunfort_
28.07.2010., 19:12
imam "slabiji" tinitus,tj.cujem zujanje u usima,ali ne bas puno jako.I traje vec jednu sedmicu.Koliko bi bilo sad opasno ici na neki koncert,kad bih sve vrijeme na njemu koristio cepice za usi?

Termination
28.07.2010., 23:40
Pitanje je zbog čega se pojavio taj tinitus i hoće li biti trajan ili privremen. Ono što je sigurno je da bilo kakva buka ne donosi ništa dobra ušima, pogotovo ako imaš neku bolest uha, na što tinitus definitivno može ukazivati. Možeš ići na koncert ako ćeš biti daleko od zvučnika i velike buke, inače možeš pogoršati tinitus i izazvati slabljenje sluha. Tinitus shvati kao alarm da nešto možda nije u redu s ušima. Možda ne bi bilo loše da obaviš ORL pregled i isključiš bolest uha kao uzrok tinitusa.

tonci22
01.08.2010., 17:05
pozdrav tinitusima! :)

evo meni prije par dana pocelo tiho zujanje u desnom uhu kojeg sam uocio tek kada sam isao spavati.
kao dijete sam imao probleme sa usima (imao sam neke cjevcice u uhu jer sam kao, jelte, slabije cuo koje su mu poslije izvadili (ima tome 15 godina)). dakle, prije par dana je pocelo tu zujanje te sam odlucio za dva dana otici kod doktorice. citam da problem moze biti sa tlakom, nepravilnom prehranom, trebalo bi konzumirati b komplex tablete, itd.
inace primjetio sam da mi je pocelo kada sam glasno slusao mp3 player. iako sam godinama znao po sat-dva tako raditi, izgleda da je ovo bila ta kap.

no primjetio sam jednu (trenutno) rjesenje - ponekad kada zacepim nos i puhnem zujanje nestaje sto mi daje na znanje da je ocigledno problem sa tlakom u usima (kako, zasto?) kojeg treba "izjednaciti".

btw, zbog te operacije uvijek kada gucam hranu cujem pucketanje u usima sto je, vidim tek sada (a i nisam (nazalost) pridavao tome problem jer sam se navikao), ocigledan problem sa eustahijevom cijevi.

dakle, sto da radim s obzirom da onaj test sa zacepljenim nosom ponekad pomogne no cim progucam slinu u ustima, tlak se izjednaci (je li?) i zujanje se vrati.

puno hvala i drz' te se!! :top:

edit: takodjer ponekad pomaze i da sa prstom lagano pritiscem usnu supljinu te istovremeno zacepim nos i puhnem. pomogne na tren no zujanje se opet nastavi kada progucam slinu tj. izjednacim tlak...

arween 7
12.08.2010., 14:05
Da li se tinitus uvjek manifestira zujanjem u usima, sto je sa nekim podmuklim zvukovima kao udaljeni zvuk basa.
I moze li se dobiti od koristenja cepova za usi protiv buke.

simfonijazivota
30.08.2010., 18:27
eeeeeeee,evo i ja da se pridružim! imam 27 god. ali od neke 14.gdo.odkakd sam imala nepodnošljive bolove u ušima,pa do danas zuuuujiiiiiii,uvijek.iskreno,postala sam gluha na to zujanje :D evo i dok sada ovo tipkam,nervira me koliko zuji,vjerovatno sam se fokusirla na to da čujem:ne zna: ali....zadnje 2.god.dešavaju mi se neke čudne stvari tipa ......osjećaja poljuljanosti! nije vrtoglavica koju stvara tinitus,ali nešto jeste ....ali ja nemam termin za to! dokt.to pripisuje tinitusu. napila sam se ja dobrih 10kg tableta....od bilobila pa na dalje....fuuuj! ne volim se sječati toga,ali ono što dokt.zbunjuje da ja jasno čujem sve tonove,a npr.kad razgovaram tel.jasnije čujem na zdravo uho!?:ne zna: i uvijek kada sam na pregledu (onaj što pokaže neku krivulju??? sorry ne znam kako se zove) meni je obvezno nema! ravna linijaaa.uvijek! predlagali su operaciju uha i ugradnju neke cjevčice,nemam pojma,ali nisam pristala...samo bih voljela da znam dal se vama dešavaju te neke nelagode poput nestabilnosti...poljuljanosti,zaista ne znam kako da to opišem,iako moj dokt.kaže da neki ljudi jednosatvno ne mogu ustati s mjesta od probl.s uhom. tehnologije nije bilo kao sada kad su se meni dešavale te upale,tako da nije moglo biti ni utvrdjeno u djetinjstvu šta se dešava s uhom,tako da sad ispaštam! opna nije oštećena,ali ima puuuno ožiljaka,što potvrdjuje postojanje velikih upalnih procesa. veeliki pozdrav za sve članove kluba "tinitus" i zanemarite zujanje,jer ono nikad neće zanemariti vas! i da-slušalice bilo od kojeg uredjaja da su ZABORAVITE!!! one stvaraju još veći problem!:zzz:

simfonijazivota
30.08.2010., 18:33
zaboravila sam još navesti da imam uvijek osjećaj pritiska u uhu,kao onaj koji se osjeti kada se mjenja nadmorska visina:mad: e pa kako mi samo to smeta!!! i onda obvezno moram da začepim nos i udahnem nekako...i pukne.ali kad bi pokušala vani,ono da izvršim pritisak na uši,ne može da pukne.... sorry zbog greški,beba mi ne dozvoljava da tipkam :mig:

arween 7
01.09.2010., 18:52
I meni je konstatovan tinitus. Blagi uzas dan noc zuji. Ja cu koristiti maskere za ponistavanje moje frekvencije.
Ja sam jos dobro prosla kakvih ima slucaja. Idem i na akumpkturu. Sve cu probati pa makar i u Izrael gdje ima tip koji ovaj uzas lijeci. Meni jedino zubor vode pomaze. Ako vam treba informacija javite na privatni posto zivim vani pa ima vise mogucnosti. Kod mene je uzrok stres.

simfonijazivota
01.09.2010., 20:55
I meni je konstatovan tinitus. Blagi uzas dan noc zuji. Ja cu koristiti maskere za ponistavanje moje frekvencije.
Ja sam jos dobro prosla kakvih ima slucaja. Idem i na akumpkturu. Sve cu probati pa makar i u Izrael gdje ima tip koji ovaj uzas lijeci. Meni jedino zubor vode pomaze. Ako vam treba informacija javite na privatni posto zivim vani pa ima vise mogucnosti. Kod mene je uzrok stres.

Stres?! Nisam za to čula do sada! Možeš opisati svoje tegobe,mnogo bi mi značilo ako se poklapa iole s mojim mukama,da znam da još neko postoji na ovom svijetu s istom mukom ako što je moja :( Hvala..

arween 7
02.09.2010., 19:59
Naravno ja citam i americke, danske i engleske forume. Pa meni najvise smeta kada sam vani u metrou ili kada vjetar puse i to mi izaziva vibracije posebno u lijevom uhu. Neke frekvencije me izludjuju. Ima metoda lijecenja laserom ali rezultat je relativan. Ja idem uskoro na kliniku specaliziranu za diagnozu tinittusa i pomalo sam skepticna ali sta da se radi. Ovo je jebeno za psihu i meni zaokupljuje 24/7. Manijakalno ali to sam ja. Ja ne cujem konkretno jednolican zvuk vec neke vibracije, kao da mi puse u uhu kao neka visa frekvencija. Ne znam kako objasniti. Trazila sam svoj tinitus po netu ali nisam uspela naci zvuk.Pa u Danskoj 500.000 ljudi boluje od tinnitusa ali lijecnici se samo smiu na to. a sam imala srece da mi je lijecnik pomogao i to je rijetkost. U utorak idem prrobati neki specijalni aparat za sluh. Molim boga da ce mi pomoci ali nema garancije.

arween 7
02.09.2010., 20:07
Procitah tvoj post gdje spominjes vrtoglavicu, zujanje. Menier bolest ima slicne simptome zujane, vrtoglavica i mucnina.

simfonijazivota
02.09.2010., 20:22
Procitah tvoj post gdje spominjes vrtoglavicu, zujanje. Menier bolest ima slicne simptome zujane, vrtoglavica i mucnina.

Pa nakon ovolikih pretraga koje sam obavila valjda bi neko posumnjao u to?! A čitala sam i ja o tome i nisam se baš pronašla u simptomima da bih rekla ono " to je to!!!"ali...nije ja npr.nemam razumjevanje od strane okoline,koje me ne razumije...jednostavno ljudi ne kapiraju to,čak pojedini orl-inci su me gledali ono blijedo.....jadnici :mad: a što se tiče sluha,moj je ok.ali ja kad razgovaram na tel.osjetim da bolje čujem na lijevo nego na desno...a eto sluh ok!?:ne zna: ma ne znam kome da vjerujem napila sam se lijekova...a ništa! ama baš ništa! sekunde jedne nema pomaka na bolje,žalosno,ali istinito. iskreno,pomirila sam se s činjenicom da mi nikad neće biti bolje :rolleyes:

bellaloka
03.09.2010., 01:32
zanima me, ako mozda neko zna, da li ovo zujanje cuje osoba koja stoji blizu, pored mene? nekad imam osjecaj da je toliko glasno da svi oko mene primijecuju pogotovo kad je totalna tisina :(

arween 7
03.09.2010., 08:18
Ne verujem da i drugi cuju, moje zujanje ne cuje moj muz. Ma ja sam svoje pojacala razmisljajuci o tome non/stop. Jos kada procitam o ljudima koji su se ubili zbog ovoga depresija me spuca. Uzas ali sta da se radi. Jedino prikrivati zujanje drugim zvukovima samo nisam nasla nista sem zubora vode da mi pomaze. Kako vi spavate

bellaloka
03.09.2010., 12:40
kako spavam?tesko! Obicno uz TV, iako cim pocnem razmisljati o zujanju, nema te buke koja mi ga moze sakriti..primijetila sam da je zvuk vise onako pulsirajuci pa se nekako namijestim na tu stranu jastuka da ga malo zbunim..:ne zna:

arween 7
03.09.2010., 14:55
Meni televizor smeta jos vise. I meni pulsira kao neka visoka frekvencija. Ma meni bude lakse kada citam da jos ima ljudi sa ovim groznim problemom. Meni je ujutru nagore kada me to probudi. Ja cu cjelu sobu maskirati zvukom zubora vode dok se ne naviknem na ovo ili se malo smiri.

Fleurdefeu
03.09.2010., 16:44
Meni televizor smeta jos vise. I meni pulsira kao neka visoka frekvencija. Ma meni bude lakse kada citam da jos ima ljudi sa ovim groznim problemom. Meni je ujutru nagore kada me to probudi. Ja cu cjelu sobu maskirati zvukom zubora vode dok se ne naviknem na ovo ili se malo smiri.

A jesi li ti na kraju išla na pretrage? jesi probala koristiti masker?
Ja s tinitusom živim već godinama, kad sam u bučnijoj okolini onda se pred spavanje jače čuje, ponekad ga čujem i preko dana. U posljednje vrijeme u desnom uhu se jako pojača kad zijevam, to mi je recimo novost.
U pravilu, neka trauma ga je morala uzrokovati, ali sve ostalo, taj zvuk koji čujemo je reakcija mozga na podražaj kojeg više nema. Možemo si pomoći odlaskom na terapije, nošenjem maskera, ali naravno i psihički se moramo pomiriti i naučiti nositi s njim.

Fleurdefeu
03.09.2010., 16:46
zaboravila sam još navesti da imam uvijek osjećaj pritiska u uhu,kao onaj koji se osjeti kada se mjenja nadmorska visina:mad: e pa kako mi samo to smeta!!! i onda obvezno moram da začepim nos i udahnem nekako...i pukne.ali kad bi pokušala vani,ono da izvršim pritisak na uši,ne može da pukne.... sorry zbog greški,beba mi ne dozvoljava da tipkam :mig:

Nemoj prečesto začepljivati nos kako bi izjednačila tlak jer prečestim korištenjem ove "metode" možeš dovesti do pucanja bubnjića. Osjećaj koji opisuješ vjerojatno je posljedica neujednačenih tlakova u uhu, za to postoji vrlo jednostavna i bezbolna pretraga, a moguće da je to i uzrok tinitusa.

Fleurdefeu
03.09.2010., 16:47
Da li se tinitus uvjek manifestira zujanjem u usima, sto je sa nekim podmuklim zvukovima kao udaljeni zvuk basa.
I moze li se dobiti od koristenja cepova za usi protiv buke.

Tinitus nije samo zujanje. Može zvučati kao šuštanje, kao tupo bubnjanje, kao pištanje komarca. Od sasvim tihog jedva primjetnog do glasnoće zvuka sirene za opasnost dok stojite pored nje. Ali čepići protiv buke ga ne mogu uzrokovati.

arween 7
03.09.2010., 18:11
Meni je ovo nocna mora a znam da nema konkretne pomoci. Jako se dugo ceka na pregled a masker nemam pojma gdje da nabavim. Sve sam pokusala ali je jako tesko a ne smijem paniciti. Moze li se ovaj zvuk naglo promjeniti u nesto gore. Meni vani svi zvukovi smetaju. Samo zvuk zubora vode mi prija. Hvala na odgovorima.

Fleurdefeu
03.09.2010., 18:33
Meni je ovo nocna mora a znam da nema konkretne pomoci. Jako se dugo ceka na pregled a masker nemam pojma gdje da nabavim. Sve sam pokusala ali je jako tesko a ne smijem paniciti. Moze li se ovaj zvuk naglo promjeniti u nesto gore. Meni vani svi zvukovi smetaju. Samo zvuk zubora vode mi prija. Hvala na odgovorima.

Sam po sebi ne može izazvati neke druge probleme. Može se s vremenom ili pojačati ili nestati. Ako se pojača, može dovesti do problema u slušanju. Najgore je njegovo djelovanje na psihu.
Maskeri se u pravilu mogu nabaviti u firmama koji se bave slušnim pomagalima. To u biti i jest slušno pomagalo - izgleda kao slušni aparatić koji se određeno vrijeme nosi i ono što on radi je da šumom koji proizvodi maskira šum koji osoba čuje. Ali takvo što se ne može kupiti samo tako jer kao i slušno pomagalo potrebno ga je naštimati ovisno o problemu - dakle, na pregledu se pomoću jednog aparata i slušalica izazivaju zvukovi ovisno o tome kakav šum čujete, tj traži se zvuk najsličniji ako ne i identičan tom šumu. I nakon toga se s istim aparatom traži šum koji maskira onaj koji čujete, pa se prema tome odabire aparatić i postavke koje su potrebne. Koliko znam, to je jedino rješenje koje se danas nudi, osim ako problem nije fizičke naravi, a rijetko kad jest.
Ja za sada sa svojim ne poduzimam ništa jer me još nije počeo ometati. U većini slučajeva ga uspjevam ignorirati bez nekih poteškoća, makar ponekad noću dugo nisam mogla zaspati. Samo se nadam da se neće pojačavati.
Znam jednog čovjeka koji je dugo godina čuo šum glasnoće sirene za opasnost, izluđivalo ga je, nije čuo okolne zvukove koliko je tinitus bio jak. Stvarno grozan problem.

arween 7
03.09.2010., 19:06
Jadan covjek , zvuk sirene. ja sam gledala neke slucajeve na youtubu da covjek ne vjeruje. Ja se nadam da masker moze maskrati moj sum koliko toliko. Mene najvise nervira sto bi susti kada gledam tv. I nervira me sto su mi usi kao uvjek zapusene.

jingle bells
08.09.2010., 22:48
Zamrzit cu Bozic i Novu godinu. Non stop zvoni ! Ne fali Zvoncica...

jingle bells
08.09.2010., 23:16
Jadan covjek , zvuk sirene. ja sam gledala neke slucajeve na youtubu da covjek ne vjeruje. Ja se nadam da masker moze maskrati moj sum koliko toliko. Mene najvise nervira sto bi susti kada gledam tv. I nervira me sto su mi usi kao uvjek zapusene.

Pa najbolje ti je gledat TV sto manje, to ti samo moze pomoc.
Ako je nesto zacepljeno onda to treba odcepat ! Bolje bi ti bilo sto prije jer vjerovatno to uzrokuje tvoj tinnitus. I meni smeta buka izvana, ustvari mi je to i najveci problem. Visoko pistanje i zvnocici kao oni na ulazima u trgovine..Meni moja trgovina radi non stop i stalno netko ulazi/izlazi..Tesko se naucit na ovakvo radno vrijeme nakon godina tisine. Ne odustajem i pokusavam sve kao i ti za se rijesit ove galame ali u medjuvremenu se treba naucit i priviknut sto nije lako i sto nece proci bez velikih promejna. Malo se provaj smirit, zezaj se i zezaj samu sebe (imas zvukove-free of charge). Sve najbolje i javi ako Izraelac pomogne. Idem ja za tobom.

eMeM
09.09.2010., 00:21
Evo da se pridružim klubu, nažalost et razlog moje zvonjave može biti dugogodišnji odlasci na party-e, zvuk je postojan istim tonom, na moju radost ne pojačava se, jedino do izražaja dođe kad idem spavati, jer onda ni svoje misli ne čujem od zujanja!!! Nadam se da će se nešto iskemijati do skoro ili ga ignorirati do kraja življenja!!!

arween 7
09.09.2010., 09:55
Zbog vremena cekanja kod specijaliste od 4 do 5 mjeseci otisla sam u privatni centar za sluh. Probat cu specijalni slusni aparat sa maskerom. Imam blago ostecenje sluha pa se nadam da ce pomoci. Cijena je 14.000 kuna a ako dobijem nekakvo odobrenje 2000 kuna. U ovoj zemlji stvarno se moze poluditi ako covjek ceka na bilo kakvu pomoc. Pa u Zagrebu postoji klinika za tinnitus a u glupoj Danskoj nema.

jingle bells
09.09.2010., 22:17
Jeli se itko sa ovog foruma, tko je imao tinnitus probudio ujutro u blazenoj tisini ? Doktorima je najlakse napisati dijagnozu 'tinnitus' sto meni gluhom zvuci 'nemamo pojma' i usput mi zvoni. Preostaje nam nazalost, skup izbor eliminacije mogucih razloga tog vrazjeg tinnitusa. Svaki slucaj zahtijeva individualan pristup kako pri dijagnostici tako i pri tretmanu. Zato je bitno naci pravog doktora. Mislim da je bitna i podrska nablizih jer voljeli li mi to priznati ili ne ljudi sa jakim tinnitusom su hendikepirani, barem dok se ne priviknu na tinnitus. Meni se stanje pogorsava ali ne posustajem u pronalazenju nacina i ne gubim nadu da cu se ovog vraga rijesit. Forum je strasna stvar i razmijena iskustava moze vjerovatno vise pomoci od skupih i nesavjesnih doktora. Sudeci po broju rastecih slucajeva u svijetu, kombinacija stresa i jake buke-glazbe je idealna za fasovanje tinnitusa koji je izgleda uvijek uzrokovan nekakvom traumom. Prilagodba na jaki tinnitus je zahtijevna i predpostavljam da ne ide bez velikih promjena u nacinu zivljenja. Tko bi rekao da te takva 'glupost' moze tako usosit! Nije lako nakon ceterdeset godina tisine, ali sto je tu je. Jedan od mozda mogucih razloga koji nijie spomenut na forumu, moze biti i celjust tj zglob. Ja sad radim na tome... u blizini zgloba prolaze krvne zile za uho i blizu je slusni zivac...

arween 7
10.09.2010., 17:17
Ja se budim ujutro kao da imam dvije bube u glavi koje suste. Najgori mi je ta strah od zvuka koi dolazi iz mojih usiju. Cudno se osjecam ponekad. Ali kada sam cula kakve zvukove ljudi cuju ja sam jos dobro prosla. Najgori je onaj visoko frekventni konstantan ton. Kod mene je vise sustanje. Samo da se oslobodim tog glupog straha a treba vremena. Jedan politicar se navikao na zvuk alarma za pozar.

Fleurdefeu
11.09.2010., 13:48
Zbog vremena cekanja kod specijaliste od 4 do 5 mjeseci otisla sam u privatni centar za sluh. Probat cu specijalni slusni aparat sa maskerom. Imam blago ostecenje sluha pa se nadam da ce pomoci. Cijena je 14.000 kuna a ako dobijem nekakvo odobrenje 2000 kuna. U ovoj zemlji stvarno se moze poluditi ako covjek ceka na bilo kakvu pomoc. Pa u Zagrebu postoji klinika za tinnitus a u glupoj Danskoj nema.

Nažalost, i u Hr se na pregled kod specijaliste dosta dugo čeka, a i cijena aparata je približno jednaka. Doduše, uz potporu od HZZO-a cijena se prepolavlja, ali ako čovjek zbilja želi nešto što djeluje, opet će morati nadoplatiti pa te ispada jednako. A kod privatnika svugdje u svijetu možeš isti dan.

Fleurdefeu
11.09.2010., 13:52
Jeli se itko sa ovog foruma, tko je imao tinnitus probudio ujutro u blazenoj tisini ? Doktorima je najlakse napisati dijagnozu 'tinnitus' sto meni gluhom zvuci 'nemamo pojma' i usput mi zvoni. Preostaje nam nazalost, skup izbor eliminacije mogucih razloga tog vrazjeg tinnitusa. Svaki slucaj zahtijeva individualan pristup kako pri dijagnostici tako i pri tretmanu. Zato je bitno naci pravog doktora. Mislim da je bitna i podrska nablizih jer voljeli li mi to priznati ili ne ljudi sa jakim tinnitusom su hendikepirani, barem dok se ne priviknu na tinnitus. Meni se stanje pogorsava ali ne posustajem u pronalazenju nacina i ne gubim nadu da cu se ovog vraga rijesit. Forum je strasna stvar i razmijena iskustava moze vjerovatno vise pomoci od skupih i nesavjesnih doktora. Sudeci po broju rastecih slucajeva u svijetu, kombinacija stresa i jake buke-glazbe je idealna za fasovanje tinnitusa koji je izgleda uvijek uzrokovan nekakvom traumom. Prilagodba na jaki tinnitus je zahtijevna i predpostavljam da ne ide bez velikih promjena u nacinu zivljenja. Tko bi rekao da te takva 'glupost' moze tako usosit! Nije lako nakon ceterdeset godina tisine, ali sto je tu je. Jedan od mozda mogucih razloga koji nijie spomenut na forumu, moze biti i celjust tj zglob. Ja sad radim na tome... u blizini zgloba prolaze krvne zile za uho i blizu je slusni zivac...

Buđenje u tišini je moguće, jer se tinitus zapravo naprezanjem sluha tijekom svakodnevnih zadataka pojačava, pa ga navečer kad legnemo spavati možemo percipirati jače nego ujutro kad se uho odmorilo, tj ne samo uho nego i svi mehanizmi i centri u mozgu iscprljeni od procesiranja zvučnih informacija tijekom dana.
Evo, ja kao primjer svog najviše čujem navečer prvih sat vremena kad legnem. Nekad je neponošljivo, nekad slabije. Rijetko ga percipiram tijekom dana a ujutro samo ako bančim cijlu noć.

S4sh4nn
21.09.2010., 11:47
eto moji dragi prijatelji i ja sam stigao u vas klub , moram priznat da sam citao vase postove i prije i da sam si mislio da se meni to nemre desit jer sam konstantno bio izlozen jakoj buci i nikad nisam imao problema sa tim do sad ;(

zato vas molim da mi date savijet , sta da radim i di da idem i tako to ..

ugl prije 3 mjeseca mi je pukno bubnjic na ljevom uhu i zaraslo je sve ok ali 2 tjedna nakon puknuca bubnjica pocelo mi je da zvoni u glavi prvo sam mislio da je prolazno ali sad sam postao svjestan da i nije uvijek je prisutno za popizdit .

zvoni mi u oba uha tj tam di ima manje buke tu uho vise zvoni, ugl stavio sam prije 4 mjeseca amalgamske plombe 3 komada ( neznam dali to ima kakve veze )

eto problem je u tome kaj neznam od ceg bi to moglo bit i koji je uzrok zato svaki savijet bi mi dobro dosao . piskutanje i cviljenje je na vrlo visokoj frekvenciji .. thnx

simfonijazivota
21.09.2010., 17:21
e dobro došao :grli: znam kako ti je,meni nije pukao bubnjić,makar ne znam da jeste :D ali imam to zujanje od svoje 14.-te :visi: ubija me......non stop! kad ležim,drama!
nema ti tu posebnog lijeka,izbjegavaj buku,koliko možeš,izbjegavaj da ti ulazi voda prilikom pranja kose,meni to posebno pogorša stvar..ostalo ništa! moja orl dr.mi kaže da se pojavio neki lijek protiv tinitusa,ali rijetki se smiju usuditi da ga propišu,tako da :ne zna:
navići ćeš se ne brini,sve najbolje :amen:

Fleurdefeu
21.09.2010., 19:12
Uf, puknuće bubnjića i izloženost buci, nije baš najsretnija kombinacija. A gle, sve zavisi i koliko dugo traje, i uzrok i sve imaju utjecaj na to koliko će potrajati, i koje jačine. Možeš se probati javiti kod orl-a na pregled, ili probati kod audiorehabilitatora na terapiju šumom. Ali u svakom slučaju drži se i poradi na tome da naučiš kako to ignorirati.

jingle bells
22.09.2010., 23:41
e dobro došao :grli: znam kako ti je,meni nije pukao bubnjić,makar ne znam da jeste :D ali imam to zujanje od svoje 14.-te :visi: ubija me......non stop! kad ležim,drama!
nema ti tu posebnog lijeka,izbjegavaj buku,koliko možeš,izbjegavaj da ti ulazi voda prilikom pranja kose,meni to posebno pogorša stvar..ostalo ništa! moja orl dr.mi kaže da se pojavio neki lijek protiv tinitusa,ali rijetki se smiju usuditi da ga propišu,tako da :ne zna:
navići ćeš se ne brini,sve najbolje :amen:

mislim da u nekim navodima nemas pravo citajuci tvoje postove. kao prvo ne odustaj tako lako jer ti je 'tinnitus' vjerujem smanjio kvalitetu zivljenja i vrijedi pokusati to rijesiti. spomenula si zacepljenost, puhanje u nos ... itd. Takve stvari mogu biti rijesive jer predpostavljam da su u pitanju anatomske anomalije. Takve zacepljenosti pa puhanje u nos svakoj osobi uzrokuje blagu nestabilnost tj trenutni poremecaj ravnoteze. Ja nisam doktor te ti ovo navodim sve laicki i dobro namjerno jer mozda imas sanse. Imas dobar sluh sto znaci da nije pitanje unutarnjeg uha ili mozga, a bas u tom podrucju, dijagnoze i lijecenje postaje diskutabilno jer tu medicina nije bas jaka. Dugorocni tinnitus povecava mogucnost konstantne percepcije cak i kada razlog suma vise ne postoji zato ako imas sanse a vjerujem da imas, skini se sa tinnitusa sto prije i poslusaj misljenje vise doktora za eventualnu opreraciju... vjerovatno te strah da ne izgubis sluh nakon operacije, ali ako su ti preporucili cijevcicu znaci da su ti nasli da nesto ne valja. Mogu ti navest svoj slucaj za usporedbu pa ces vidjet razliku. Mislim daje tvoj problem puno lakse rijesiv. Idem malo slusat u miru galamu iz mog lijevog uha, tj spavat. pozdrav i zelim ti sve najbolje

arween 7
23.09.2010., 09:08
Mislim da je tinitus jaci kod muskaraca nego zena makar sto sam procitala a procitala sam gotovo sve u vezi ove gluposti. Samo sto se zene teze prihvataju ovo stanje. Idem na sastanak za 20 dana gdje ce biti ostali oboljeli od ovoga a gost je covjek, bivsi politicar koji cuje non- stop zvuk sirene u usima.

Fleurdefeu
23.09.2010., 12:04
Ajme, jadan čovjek. Ja sam se na svoj toliko navikla da ga gotovo i ne primjećujem niti išta poduzimam, jer nije prejak. Ali znate što mi se događa u zadnje vrijeme? Kad zijevam, u desnom uhu mi se zvuk abnormalno pojača. Samo prilikom zijevanja. Što me dovelo do zaključka da možda nešto nije u redu trenutno sa zvukovodom ili Eustachijevom cijevi pa zijevanje i tlak koji pritom nastaje pojačava dojam zvuka. Postane poput trube pored uha. Srednje frekvencije, jačine na skali od 1 do 10 rekla bih solidna sedmica.
arwen, obavezno javi dojmove.

arween 7
23.09.2010., 12:28
Taj covjek je bio frajercina prije ove gluposti a onda je morao zapostaviti karijeru i sada pjeva u nekakvom horu. Ironija zivota. Ne ocekujem neko cudo od sastanka samo da vidim te ostale ljude koji su pogodjeni tinnitusom. Samo da ne budu neki stari ljudi. Meni je najgori zvuk tinnitusa ona jednolicna visoka frekvencija. Mene iritira svaka visoka frekvencija osim vode. Neki cuju i zvukove kreketa zaba. Ma tinnitus je jako cudnovat simptom. Obicno kazu da se ljudi naviknu za dvije godine. Dvije godine slusati kreket zaba haha.

Fleurdefeu
23.09.2010., 12:32
Radije kreket žaba nego sirenu. U svakom slučaju, mislim da je više frekvencije teže podnositi, makar nisu ugodne ni niže. A sve opet zavisi i o jačini.
Zapravo je vrlo zanimljiva pojava. Možda bi bila i zanimljivija kad ju ne bismo proučavali na vlastitoj koži.

arween 7
23.09.2010., 13:26
Upravo tako ali kada procitam koje javne osobe pate bude mi malo lakse. David Letterman cuje alarm u usima non-stop i vodi talk show. Znam tjesim se ali svaka cast covjeku. Ja bi samo spavala da ovo ne slusam makar u pocetku, ova prva 3 mjeseca kada je najgore. Ali kada mladje osobe od 20 godina pate od tinnitusa to je tragicno. Sve od glupih koncerata i nocnih klubova. Ne znam kako to psihicki podnesu u tim godinama. A niko ih ne razumije cak ni obitelj. Ja, akupunktura mi nije pomogla ni malo a nisam ni ocekivala nesto. I ti maskeri su gluposti , jaci od tinnitusa 10 puta. Najbolje da u sobi ugradim neku simulaciju vodopada, kupim par zivotinja i pomislim da sam u djungli. Treba samo naci neko dobro rjesenje da se covjek dobro osjeca.

jingle bells
24.09.2010., 00:48
Zahvaljujuci tinnitusu, prvi put u zivotu sam na forumu I to izgleda jedan od blazenhi medju zenama..Ja cujem moj tinnitus muski. 4 zvuka uglavnom izmiksano ali kadkad na izmjenice 24/7. Jedino se mijenja intezitet koji je nekad tako jak da se nemogu smirit bez ipod-a na kojem stavim umirujucu muziku te je moram pojacati izmedju pola I max kako bi prikrio tinnitus. Zvukovi lice najblize visokofrekvetnim kastanjetama, zvoncicima ,pistanje I pucketanje a slicni mi jako smetaju kad ih stvarne cujem izvana ! Pa kad ti kazu da se moras naucit...lako je rec! Ne odustajem od pronalazenja nacina lijecenja, jer ka se pocmes privikavat znaci da si dignute ruke od svega a ja na to nisam spreman ! Jedan savjet na jedan od predhodnih postova. Ukoliko zijevanje utjece na tinnitus onda treba ic u stomatologa I zatrazitI RTG celjusti da se provjeri zglob. Meni je moj stomatolog zabranio zjevanje zbog zgloba I sada radim vjezbe..a sljedi. I privremena proteza kako bi se zglob vratio u norrmalu....sve treba provat I nemojte olako odustajati.

Fleurdefeu
24.09.2010., 08:01
Hvala na savjetu jingle. Što se zgloba tiće, vjerojatno kod mene i nije nešto u redu jer zna pucketati u pregibu kod žvakanja i jačeg otvararanja ustiju. Ali sad ne znam da ima prevelikog utjecaja na tinitus jer s njim živim godinama i prije nego se javilo pucketanje u čeljusti. A isto imam nekoliko zvukova koji su ponekad izmješani a ponekad jedan maskira drugi. Najviše me nervira taj koji se pojačava jer je najglasniji.
Privikavanje nikako ne znači odustajanje od traženja lijeka. To znači samo da postaješ svijestan da će lijećenje ili traženje lijeka možda biti dugotrajno, te da u tom razdoblju trebaš naučiti živjeti s tinitusom da te ne ometa u svakodnevnom životu.

arween 7
24.09.2010., 08:50
Mene fascinira kako malo ljudi pati od tinitusa u Hrvatskoj. Mada vjerujem da je tinitus tabu tema jos uvjek. U maloj Danskoj koja ima 5000000 ljudi 600.000 pati a mozda jos i vise. Ja bi zivot posvetila borbi protiv tinitusa ali ljudi su jako pasivni, mozda par ljudi da pokusavaju neke stvari i to je to. Ima lijecnik de Ridder koji pokusava lijeciti tinnitus elektrodama i magnetima i to u ekstremnim slucajevima a rezultat je neizvjestan. Sve je u eksperimentalnoj fazi.Tesko je locirati tinitus gdje se generira. Mene interesira da li tinitus kod vas mjenje frekvencije, tonove posto kod mene je uvijek isti bez obzira na stres, ishranu i spavanje. Mozda malo jace ili slabije. Postoji i terapija privikavanja koja traje od 12 do 24 mjeseci. Moj sluh je odlican a citala sam kada osoba gubi sluh na nekim frekvencijama obicno visokom tinitus se pojacava. Najgore je biti gluh a patiti od tinitusa.

jingle bells
24.09.2010., 15:10
Istina je da se treba priviknut dok se ne nadje rijesenje-lijek, ali meni to ide tesko. Sto se zgloba tice, pucketanje je u pregibu je specificno. Vjezba se na sljedeci nacin: zatvorene celjusti podvuci jezik prema nazad te ga pritisnuti uz gornje nepce. U takvoj poziji lagano, lagano otvarati celjust do sirene jednog prsta izmedju gornjih I donjih zuba, zatim ponovno polagano zatvarati.... I tako dva puta dnevno po dvadeset pet puta. Menise na primjer pucketanje u pregibu javlja samo od sebe bez da zijevam, ali cim napravim gor naveden pokret jezikom, pucketanje stane. Nije problem napraviti RTG zgloba prema stomatoloskoj uputnici. Jednostavno, kod normalnog zagriza pogledaj svoje zube u zrcalo. Ako je donji red zuba previse pokriven gornjim redom zuba, znaci da nesto nije u redu. Meni npr se tokom zagriza donji red zuba jedva vidi...Otorinac tvrdi da proglem zgloba moze uzrkovati nagluhost ali ne tinnitus, a stomatolog se ne slaze. Ja imam I nagluhost I jak,jak tinnitus. Sad mi je prepisana 21 dnevna terapija u Barokomori sto ce kostati nekih 10000-15000 kn., Ma proda bi I gace samo da se ovog rijesim. Navodno je to mnogima pomoglo. Sto se frekvecija tice, meni od 4 zvuka samo jedan mijenja frekvenciju, ali sve je jako visoko, a pritom sa prema dansnjim nalazima toliko nagluh da sam blizu uzimanja slusnih aparata..
Sretno svima

S4sh4nn
24.09.2010., 15:10
olas ekipa, bio sam kod doktorice i ona kaze da je moguc uzrok mog zujanja sinusi e sad iskreno imam problema sa sinusima vec dugo i blagu upalu na desnoj strani lica ( sinusi ) i nekakvu deformaciju desne nosnice pojma nemam kaj to znaci ?? , ugl idem i na mr - glave mozda bu se tam kaj vidlo , neznam kako vama ali meni zvoni bas u glavi dakle na oba uha sve jedno je tam di je manje buke tam zvoni :( .jos jedna stvar 4 tjedna prije neg je pocelo zvonit stavio sam 3 amalgamske plombe u zube , ugl mene vise ne j.. to kaj zvoni ja zelim znat zasto zvoni uzrok zato bi vas zamolio da mi date savijete za pretrage koje bi trebao obavit u nadi da nadjem rijesenje , kako bi rekao nas balkanski spijun nije lepo da sam lud a da to neznam :D

arween 7
24.09.2010., 15:24
Barokomora je djelotvorna kod akusticne traume ali odnah reagirati. Citala sam da su rezultati neizvjesni a i sama komora je neugodna, posebno za pluca. Ma samo autosugestija meni pomaze. Kazem sebi ja volim ovaj zvuk i to je dio mene po 100 puta na dan. Puno citam americke forume i ljudi imaju super savjete. Meni se javi ponekad neka visoka frekvencija koja prodje za par sekundi i to mi je grozno. Ali sam citala da je normalno i da uvjek prodje. Ako pricate engleski , citajte americke forume. Ljudi su super i saveti odlicni. Mene su spasili od teske depresije jer ovaj problem niko ne razumije a i ne objesnjava mi se nikome.

S4sh4nn
24.09.2010., 19:06
bar komora je skupa a i rezultati nisu bas nekaj , mislim mogu ja prihvatit zujanje jbga ali mene zanima od cega je doslo , kuzis zasto i zbog cega i sta se moze napravit , ako i kad dobijem te odgovore onda idemo na 2 nivo :)

arween 7
24.09.2010., 19:37
Pa koliko ti dugo zuji i kojom jacinom pa vec mozes prihvatiti zujanje. Ljudima obicno treba duze vrijeme ovisno o jacini zujanja. Meni zuji 40 dana pa jos nisam navikla. Nije me toliko strah kao na pocetku ali me nervira.

jingle bells
24.09.2010., 20:23
Ma bas, nesto brzo ide to privikavanje kod tebe. Razlog zujanju...najvjerovatnije izlozenost prejakoj glazbi, ali tko zna. Kod mene neznam odakle poceti. Izlozenost buci zbog profesije u proteklih dvadesetak godina, intezivno ronjenje od djetinjstva, nagluhost nakon pucanja iz topa a nakon tog posto volim muziku i-pod sam slusao sve jace, stres, mozda I zglob celjusti...a onda ovog ljeta nakon bezazlene prehlade tinnitus najednom I nikako da stane. Znam ljude kojima je barokomora pomogla I zato cu je provati cim prije. Nitko nema magic stick da ti izljeci tinnitus. Tako ni moj doktor ne daje garanciju da ce barkomora pomoci, ali iz iskuistva je poznato da u nekim slucajevima pomaze. Zalosno je sto je svi nemogu priustiti ali nazalost u takvom svijetu zivimo. Ja cu sigurno javiti rezultate, bilo dobre ili lose. Mislim da bi ovu temu trebali citati oni (narocito mladji) koji nemaju tinnitus, preventive radi jer porast slucajeva je vecinom kod mladje populacije zbog izlozenosti jakoj glazbi.

arween 7
25.09.2010., 09:21
Opet u Hrvatskoj ljudi imaju mogucnost koristenja komore a u ovoj zemlji o tome nitko ne prica da postoji, vec sam saznala preko interneta. Nadam se da ce vam pomoci. Ja ovdje na specijalistu moram cekati 6 mjeseci. Kada malo razmislim ja sam cula ove zvukove i prije samo sto sam mislila da ih proizvodi televizija. Samo sam jednu noc obratila paznju i problemi su poceli. Tako je za vecinu ljudi. Ma najgore je sto ljudi ne razumiju ovo pa ih ne interesira dok ne pocnu imati probleme. Tako sam se i ja cudila kada je muskarac sa kojim zivim odjednom skocio i rekao evo opet tinitus proradio. Pomislila sam o cemu ovaj prica , kakav tinitus. I 2 godine kasnije paf, tinitus.

simfonijazivota
25.09.2010., 13:35
jingle bells - hvala na savjetima,ja živim s ovim od 14.i nije mi ništa strano,nekad se intenzivira zujanje koje je kod mene manifestovano tako kao curenje plina....a ubjedjena sam da sam ovo sr..e dobila od slušalica,cd playera.....ma smijem se u život kladiti,jer od tada je sve i krenulo!

"Takve zacepljenosti pa puhanje u nos svakoj osobi uzrokuje blagu nestabilnost tj trenutni poremecaj ravnoteze. " tačno tako! imala sam x puta nelagode u vidu zanošenja u lijevu stranu,iz čista mira..onda dobijem napad panike i završim u hitnoj,ali sad se znam kontrolisati u tim momentima. ma ne brinite se toliko oko toga,ovo je super kakvih bolesti ima,ne daj bože da me šta ozbiljnje snadje :D veliki pozdrav mojim dragim kolegama iz kluba tinitus!

arween 7
25.09.2010., 14:54
Koliko ti je trajalo privikavanje na ovo simfonijazivota da te ne ometa u svakodnevnom zivotu. Kod mene je najslicnije zvuku pijeska , kao da mi pijesak prolazi kroz usi.

simfonijazivota
25.09.2010., 18:32
Koliko ti je trajalo privikavanje na ovo simfonijazivota da te ne ometa u svakodnevnom zivotu. Kod mene je najslicnije zvuku pijeska , kao da mi pijesak prolazi kroz usi.

Ma trajalo je :azdaja: godinama,shvatila sam da je to sastavni dio života,i da drugačije neće i ne može biti....doktori,makar ovi koje sam ja posjćivala kažu da zapravo pravi uzrok toga su česte upale u djetinjstvu,nepravilno liječenje istih,slaba prokrvljenost srednjeg uha i niz takvih stvari....
meni ni dan danas uši nisu "prozračne" , krivulja je uvijek ravna linija,neovisno o tome koliko penicilina primim,koliko popijem antibiotika....:confused:
na sve ovo imam hronično oboljenje svega iz domena ORL !!!! pročitah da neko povezuje ovo sa sinusima,ne znam,ja imam hronično oboljenje,ali ne zadaju mi nikakve "naročite" tegobe,kao ovo s uhom!
tako hodajući od dr. do dr.,nakon svih terapija,čuda,alternativne medicine,shvatim da mi nikad neće biti bolje,da za ovo u mojoj jadnoj zemlji nema lijek,da je to nešto što se zapravo ne liječi.
mene je samo strah moždanog udara od ovog sr..a!
isključim se,ne slušam ni šumove ni pištanja,ma ništa...ne mislim na to,osim kad legnem u potpunoj tišini,pa nadmaši i mene i moj mozak koji pokušava ostati offline od svega toga :lol:

S4sh4nn
25.09.2010., 19:33
Ma bas, nesto brzo ide to privikavanje kod tebe. Razlog zujanju...najvjerovatnije izlozenost prejakoj glazbi, ali tko zna. Kod mene neznam odakle poceti. Izlozenost buci zbog profesije u proteklih dvadesetak godina, intezivno ronjenje od djetinjstva, nagluhost nakon pucanja iz topa a nakon tog posto volim muziku i-pod sam slusao sve jace, stres, mozda I zglob celjusti...a onda ovog ljeta nakon bezazlene prehlade tinnitus najednom I nikako da stane. Znam ljude kojima je barokomora pomogla I zato cu je provati cim prije. Nitko nema magic stick da ti izljeci tinnitus. Tako ni moj doktor ne daje garanciju da ce barkomora pomoci, ali iz iskuistva je poznato da u nekim slucajevima pomaze. Zalosno je sto je svi nemogu priustiti ali nazalost u takvom svijetu zivimo. Ja cu sigurno javiti rezultate, bilo dobre ili lose. Mislim da bi ovu temu trebali citati oni (narocito mladji) koji nemaju tinnitus, preventive radi jer porast slucajeva je vecinom kod mladje populacije zbog izlozenosti jakoj glazbi.

jbat ga , kazem mogu se priviknut na to njesra ali da snam razlog od čega mi to je i zašto ja se isto bavim muzikom ( DJ ) i živim od toga tako da mi je tu problem još i veči ali tinntus sam dobio jednog tihog dana tj . nisam pustao glazbu 2 tjedna i nakon toga zvono se pojavilo eto treba napravit sve moguce pretrage da se ustanovi od cega je kad znam od cega je onda cu zbat i sljedece korake u borbi protiv tog smelča do tad zamolio bi nekog ko se kuži u tu tematiku da mi predloži na koje bi pretrage trebao obavit , thnx ! :D

jingle bells
26.09.2010., 09:47
procitaj post prije tvog od 'simfonijazivota' i pripremi se. I ja se pripremam, mislim da je mladjima daleko lakse nego starijim osobama. Citajuci ovu temu ja bih dodao ponovno da nemam iskustva toliko dugog, mene je pogodilo nedavno (mjesec dana), ali jako. Problem je i moj posao te neznam kako cu dalje funkcionirat. Nekakv moj laicki zakljucak je da je tinitius pobuna stanica u blizini slusnog zivca na sto slusni zivac salje signal mozgu a mozak reagira na nacin da odgovara laznim zvukom kojeg cujemo kao tinnitus. Izgleda da to sve moze biti inicirano smanjenjem cirkulacije, anatomskom anomalijom, pshickim stanjem....zato se i kaze da je tinnitus simptom a ne bolest. Svakako, svaka daljnja izlosenost pretjeranoj buci pogorsava stanje...Jos uvijek vjerujem da se tinnitus kod nekih slucajeva moze rijesit ukoliko se radi o anatomskom problemu ( npr celjusni zglob/centriranjem celjusti –potkovom , kanali ili bubnjic/operacijom ...a unekim slucajevim i ako je u pitanju cirkulacija/barokomorom…Poznam stomatologa koji je pomogao pacijentu na rubu suicida, par ljudi mi se javljaju I kune da im je barokomora pomogla…Najveci je problem sto je tinnitius simptom te je stvar jako kompleksna. Prosjecni doctor ne ulazi dublje u problem jer je to sve skupa nicija domena. Na kraju, pacijent dodje do zakljucka da mora biti sam sebi bitiv doctor. Ja idem sistemom anulacije I provat cu sve…ali ironija je da sam toliko opterecen poslom da se nemam kada poceti lijeciti. Na ovaj forum sam poslao samo par postova, a sve iz razlicith dijelova svijeta. Dijagnoza mi je Hypoacusis perc. Subita 1 sin. Tinnitus. Drugim rijecima ostecenje sluha I jak tinnitus, slabo havtanje glasova kad Ih je vise odjednom, smetnja visokih freq. zvukova, preporuca se izbjegavanje buke….a ja stalno po nekim sastancima na sluzbena putovanja, gradilista/buka… Hvala svima na ovom forumu na iznesenim iskustvima. Bilo bi ljudski da oni koji si u nasli nacina kako izljeciti ovo sranje ili barem poboljsati , da to jave nama koji smo u ‘agoniji’…Svaka cast svima koji su se privikli, predpostavljam da to neide preko noci i covjek stvarno mora shvatit da nema druge. Ljudi se privikavaju I na mnogo gore stvari, nedaj boze goreg zla….

arween 7
26.09.2010., 12:21
I ja kazem svaka cast onima koji su se privikli. Imam poznanika koji se patio 2 godine i napokon se privikao da ga ne registruje. Kod njega je bio u pitanju extreman slucaj tinitusa, znaci jedno uho kao da stoji ispot trafostanice a drugo zvuk traktora. I tako dvije godine insomije, potpuni gubitak apetita a javilo se iznenada jednu noc. Mi koji ovo imamo mjesec, dva tesko da cemo se privici preko noci. Ja spavam u tisini jos uvijek. Meni neki zvukovi jako cudnovato zvuce i obracam paznju na neke zvukove na koje prije nisam znala ni da postoje. Kada automobil naglo zakoci dobijem cudnovat eho u lijevom uhu i neki zvuk cccc koji taje par sekundi. Ma ova bolest je najgora za psihu jer non- stop razmisljam o zvukovima.

simfonijazivota
26.09.2010., 20:25
"slabo havtanje glasova kad Ih je vise odjednom, smetnja visokih freq. zvukova"
ovo mi se desilo na samom početku,niko mi nije vjerovao! nisam razumjela šta mi se govori,ali sam čula,dakle ono kad vam se neko obraća a vi ne razumijete,kao da na pola čujete,ma joooooj,šta sam sve prošla!!! u školi sam molila prof.da mi se dopusti da sjedim u prvoj klupi zbog sluha,mnogi su mi se smijali,čak mi ni roditelji nisu vjerovali,ehhh
vodili me doktorima,niko nije znao o čemu se radi,naravno,tada je bio tek završen rat i koga je briga za moje zujanje i moj sluh!? ali eto...vučem to svakodnevno,a sluh mi je ok,prema onome što se pokaže testom sluha,ali ja npr.kad razgovaram tel.bolje čujem na lijevo nego na desno uho!? i kome sada vjerovati,aparatu ili meni??? više nisam sigurna dal vrijedi tražiti uzrok ili liječiti posljedicu? kome se obratiti,ne znam...nisam više pametna. moram vam priznati da ja ne vjerujem ni doktorima,niti aparatima njihovim! i imam utisak da ni dr.nisu dovoljno upoznati s ovim problemom.makar ovi moji :D

simfonijazivota
26.09.2010., 20:33
eh da,zaboravila sam navesti i ronjenje,koje ostavlja veliki trag u svemu ovome! danas,ne ronim.

danas plivam ko dabar! :D ne potapam uši :D kap ako uđe,gotova sam! zujanje će se produbiti i potrajati mjesec dana. ma ne brinite se oko ovoga,smeta ali nije strašno,ne umire se od ovoga,bar se nadam ;) ako ću vjerovati ovim mojim dr.u čije znanje se ne bih smjela zakleti :) ma opustite se,ne obraćajte pažnju.
pa kad god sam na ovoj temi meni se zujanje pojača,valjda što mislim o tome,vjerujte mi da je tako.

zato,puštam muziku,ne dam da me nervira...ljubim vas! :*

arween 7
02.10.2010., 19:30
Pa eto ja zivim u navodno bogatoj zemlji a tinnitus nepoznata stvar. Idem na taj zbor oboljelih pa cu javiti ako ima nekih dobrih vijesti. Da li se vama promjeni zvuk na kratko kao da se nesto desi u uhu. To mi je najgore, mada sve u vezi ove gluposti je grozno. Da li koristite neke specificne zvukove kada spavate ili spavate u tisini.

jingle bells
02.10.2010., 20:39
Ma kakva mjuza, obicno zaspim samo od umora, tj nespavanja. Kad je kriticno popijem normabel, jer je manje stetan od nesanice. Ako koristis glazbu ili nekakve zvukove (sto je definitivno zdravije od tableta) neka budu obavezno pozadinski. Ja sam korisitio I-pod i slusalice kad bi mi bilo najkriticnije..ali mi je doktor to zabranio jer je moj tinnitus dosao skupa sa nagluhosti...te pojacana glazba moze stetiti... Mislim da ti nitko nemoze prepisat najbolju pozadinsku melodiju ili zvuk koji ti najbolje odgovara. To moras sama otkriri..drz se.
Mene tinnitus nikako ne napusta, nije mi problem samo navecer vec tokom cijelog dana. Mijenja se samo intenzitet. Na mmomente kada mi se pojaca preko dana moram stati raditi svoj posao i provat se opustit. Upravo sam na tretmanu u barokomori, prvi dani su iritirajuci te su rezultirali jacim tinnitusom, a sada vec imam nekakve kratke pauze po dvadesetak sekundi dok sam u komori a bogami danas po prvi put i van nje. Zahvaljujuci tim pauzama postao sam optimistican....jos je rano za dovodit ikakve zakljucke, vidjet cemo. Pozdrav