PDA

View Full Version : mozda postanem tata...

Simple Life
17.06.2005., 18:52
Hello,

Imam jedno pitanjce odnosno trebal bi savjet...

naime,imal sam sexualni odnos s curom i kad sam svršaval sam svršil u kondom,međutim kondom mi je ostal u curi (???) i kad ga je vadila malo sperme je iscurilo van iz njega i ostalo u vagini,koju je odmah poslije isprala pod tušem.
odmah poslije smo kupili test za trudnoću medjutim njega bi trebalo iskoristiti tek ak bi menstruacija kasnila,a moja ju je imala prije cca 7 dana,tak da je cekati sad malo ubitacno :(

sad,dal je moguće da mi cura ostane trudna,dal je imal ko tu od vas takva iskustva i kaj je napravil?

ak ima ko kakav link o tome bil bi mu jako zahvalan.

inače,s curom sam već 2 godine i volimo se..

thnx

Simple Life
17.06.2005., 18:55
inace,ovo mi je problem JAKO dobrog frenda, te bi bil jako zahvalan ak bi mi pomogli.

pisano je u prvom licu jer se tak lakse izrazavam!

THNX jos jedanput!

Natch
17.06.2005., 18:58
kolko se ja sjecam, vecina testova za trudnocu moze se iskoristiti odmah nakon odnosa.

crna-pantera
17.06.2005., 19:00
Simple Life kaže:
Hello,

trebalo iskoristiti tek ak bi menstruacija kasnila,a moja ju je imala prije cca 7 dana,tak da je cekati sad malo ubitacno :(

Pa ako je imala menstr. prije 7 dana šanse su skoro nikakve...

Frend a:D :rofl:

Natch
17.06.2005., 19:01
crna-pantera kaže:
Pa ako je imala menstr. prije 7 dana šanse su skoro nikakve...

Frend a:D :rofl: pa ako joj menga traje 3 dana a plodni dani su od 11 do 19 dana, zavisno o ciklusu, mislimda je ipak mogla zatrudnit...

crna-pantera
17.06.2005., 19:11
Plodni dani su od 14...neplodni se broje od prvog dana menstruacije.

Natch
17.06.2005., 19:15
crna-pantera kaže:
Plodni dani su od 14...broje se od prvog dana menstruacije. ne, plodni dani su od 11 do 19, odnosno otprilike tocno na sredini ciklusa, ukoliko je on redovan negdje izmedju 12 i 15 dana, kad se dogadja ovulacija...no zena je plodna i u dane oko, ovisno o tome koliko spermici uspiju prezivjeti u njoj i koliko im treba da stignu do jajasaca...

alexxx
17.06.2005., 19:21
ako nisu prošla 72 sata, nek cura traži morning after. ako je imala stvari prije 7 dana - tj da su tad završile, a ima ciklus od 28 dana i curi 6-7 dana, sve su šanse da su joj bili plodni dani.

Clea
17.06.2005., 19:47
Natch kaže:
kolko se ja sjecam, vecina testova za trudnocu moze se iskoristiti odmah nakon odnosa.

a kad si ti to zadnji put koristila test? prije 20 godina, kad te sjecanje tak dobro sluzi? :rolleyes:

vecian testova (iz ljekarne) reagira najranije par dana prije menge, jedino test iz krvi mozes napraviti odmah (tj. moras cekat ipak par dana da budes sigurna)

Natch
17.06.2005., 19:50
Clea kaže:
a kad si ti to zadnji put koristila test? prije 20 godina, kad te sjecanje tak dobro sluzi? :rolleyes:

vecian testova (iz ljekarne) reagira najranije par dana prije menge, jedino test iz krvi mozes napraviti odmah (tj. moras cekat ipak par dana da budes sigurna) nisam ga koristila nikad. al sam vidjela u nekom casopisu reklamu za jedan test...i pisalo je: moze se koristiti vec sljedeci dan iza odnosa:)

Clea
17.06.2005., 20:01
Natch kaže:
nisam ga koristila nikad. al sam vidjela u nekom casopisu reklamu za jedan test...i pisalo je: moze se koristiti vec sljedeci dan iza odnosa:)

da, i onda kazes vecina testova ko da si potpuno upucena u problematiku:rolleyes:

Natch
17.06.2005., 20:07
Clea kaže:
da, i onda kazes vecina testova ko da si potpuno upucena u problematiku:rolleyes: pa tako sam ja shvatila, uostalom, znanstvena otkrica u tom polju su svakodnevna, i bilo bi neobicno da se ne moze otkriti jesi li trudan i prije nego li si se pojebo, zar ne?

samo_svoja
17.06.2005., 20:10
Po plodnim danima je mogla zatrudnit..ako ju jako zanima dal je zatrudnila najbolje je da vadi krvi..tamo se odmah vidi i to je najsigurniji test u tako ranoj trudnoći, naravno ako se desila..

margarita
17.06.2005., 20:11
Natch - mozesh ti koristiti test i prije odnosa - samo ti neche bit od velike koristi :p

Tija
17.06.2005., 20:35
margarita kaže:
Natch - mozesh ti koristiti test i prije odnosa -

:rofl: :rofl:

sve se može kad se hoće :zubo:

vočko
17.06.2005., 21:04
Pređi na muškiče ;); ) ihihiIHIHIH oni ne mogu za trudnijeti pa se možeš igra ti sa sperom PSERMA PSERMA VOČKO VOČKO ihihIHIHIHIHI

Vočko :)

crna-pantera
17.06.2005., 22:33
Natch kaže:
ne, plodni dani su od 11 do 19, odnosno otprilike tocno na sredini ciklusa, ukoliko je on redovan negdje izmedju 12 i 15 dana, kad se dogadja ovulacija...no zena je plodna i u dane oko, ovisno o tome koliko spermici uspiju prezivjeti u njoj i koliko im treba da stignu do jajasaca...

Ne plodni dani su od 14, a kvalitetni spermići požive najduže 24h...

Basta
17.06.2005., 22:36
crna-pantera kaže:
Yeah right... :E

crna-pantera
17.06.2005., 22:38
Basta kaže:
Yeah right... :E

Mijauuuuu:E :cerek:

Basta
17.06.2005., 22:39
crna-pantera kaže:
Mijauuuuu:E :cerek:
Ne spamaj... :tuctuc:

Oću reć da u gostoljubivoj sredini mogu preživjet daleko duže od 24 sata, neki kažu čak do 5-6 dana... :eek: :D

gnjavež
17.06.2005., 22:41
crna-pantera kaže:
:rofl:
uzas da od svih vas samo alex zna racunat plodne dane:eek:

Natch
17.06.2005., 22:43
Basta kaže:

Oću reć da u gostoljubivoj sredini mogu preživjet daleko duže od 24 sata, neki kažu čak do 5-6 dana... :eek: :D a neki prezive citav zivot:eek: :D :)

crna-pantera
17.06.2005., 22:43
Basta kaže:

Oću reć da u gostoljubivoj sredini mogu preživjet daleko duže od 24 sata, neki kažu čak do 5-6 dana... :eek: :D

Ma to su ekstremne situacije, meni je moj doktor :o rekao dva dana, a ja kažem jedan dan...:D

crna-pantera
17.06.2005., 22:45
gnjavež kaže:
:rofl:
uzas da od svih vas samo alex zna racunat plodne dane:eek:

Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta:mad: Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks...

Natch
17.06.2005., 22:46
crna-pantera kaže:
Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta:mad: Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks... moja prijateljica je ostala trudna nakon seksa peti dan menstruacije...a imala je redovan ciklus...:rolleyes:

Natch
17.06.2005., 22:47
JEDINI sigurni dani za seks su oni u tjednu prije menstruacije, al nisu ni oni sigurni bez prezervativa...(zbog bolesti)

crna-pantera
17.06.2005., 22:49
Natch kaže:
moja prijateljica je ostala trudna nakon seksa peti dan menstruacije...a imala je redovan ciklus...:rolleyes:

Ne plaši me:rolleyes: i ja imam svoju prijateljicu koja se seksa do 14 i nije još nijednom zatrudnila....:D

Natch
17.06.2005., 22:50
dr. harni kaze: Začeće se događa samo za vrijeme ovulacije, a u prosjeku je u jednom ciklusu tek šest plodnih dana. Jajna stanica može biti oplođena svega 24 sata nakon ovulacije, iako spermiji mogu ostati i do pet dana u spolnim organima žene i oploditi jajašce.

kalendar za racunanje ovulacije i plodnih dana:

http://www.poliklinika-harni.hr/ovulacija.asp

ljubica zubica
17.06.2005., 22:52
crna-pantera kaže:
Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta:mad: Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks...

ne. daj shvati da se ovulacija ne događa 14. dan, nego 14 dana prije iduće menstruacije.

crna-pantera
17.06.2005., 22:55
ljubica zubica kaže:
ne. daj shvati da se ovulacija ne događa 14. dan, nego 14 dana prije iduće menstruacije.

Pa,da...ako su redovne,znači 28 dana, 14 prije je ovulacija...o tome i ja pričam.

Natch
17.06.2005., 22:55
ma ovulacija se dogadja kad tijelo hoce...u vise-manje predvidljivim razmacima kod zena koje imaju redovan ciklus...zene koje bolje poznaju svoje tijelo, to dodje s godinama, mogu osjetiti kad imaju ovulaciju...ja recimo imam ciklus od 28 dana, al mi ovulacija nije tocno 14. dan, nego nesto ranije, s 12. na 13...ponekad kasni ili rani, ovisno o zivotnom tempu i stresovima....

ljubica zubica
17.06.2005., 22:58
crna-pantera kaže:
ako su redovne

uvijek se može dogodit da dođe koji dan ranije. ;)

crna-pantera
17.06.2005., 23:03
Natch kaže:
ma ovulacija se dogadja kad tijelo hoce...u vise-manje predvidljivim razmacima kod zena koje imaju redovan ciklus...zene koje bolje poznaju svoje tijelo, to dodje s godinama, mogu osjetiti kad imaju ovulaciju...ja recimo imam ciklus od 28 dana, al mi ovulacija nije tocno 14. dan, nego nesto ranije, s 12. na 13...ponekad kasni ili rani, ovisno o zivotnom tempu i stresovima....

Ja prelazim na durex definitivno , sad ste mi se ovdje našle pametne praviti....:D

samo_svoja
18.06.2005., 09:24
crna-pantera kaže:
Ne plaši me:rolleyes: i ja imam svoju prijateljicu koja se seksa do 14 i nije još nijednom zatrudnila....:D

Reci prijateljici da ima mnogo sreće...za sada :D

alexxx
18.06.2005., 10:04
redovan ciklus ne mora bit ciklus od 28 dana. redovan ciklus je i ciklus od 22, ako je svaki mjesec takav, i ciklus od 35, koji je svaki mjesec takav. najjače su mi priče ´´meni svaki mjesec kasni dva dana´´. ne kasni, neg imaš ciklus od 3o dana.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, zajeb je što ako ciklus ne traje jednako dugo svaki mjesec ne možeš znat koji su točno dani plodni pukom matematikom. zato postoje šeme s mjerenjem bazalne temperature, koja odmah nakon ovulacije skače za pola do cijelog celzija, promatranjem cervikalne sluzi koje ima više i viskozna je, i bla. još jedan zajeb u priči je što spermići žive 2-3 dana čini mi se, pa se seksom prije ovulacije može napraviti beba.

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.

Natch
18.06.2005., 10:12
alexxx kaže:
redovan ciklus ne mora bit ciklus od 28 dana. redovan ciklus je i ciklus od 22, ako je svaki mjesec takav, i ciklus od 35, koji je svaki mjesec takav. najjače su mi priče ´´meni svaki mjesec kasni dva dana´´. ne kasni, neg imaš ciklus od 3o dana.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, zajeb je što ako ciklus ne traje jednako dugo svaki mjesec ne možeš znat koji su točno dani plodni pukom matematikom. zato postoje šeme s mjerenjem bazalne temperature, koja odmah nakon ovulacije skače za pola do cijelog celzija, promatranjem cervikalne sluzi koje ima više i viskozna je, i bla. još jedan zajeb u priči je što spermići žive 2-3 dana čini mi se, pa se seksom prije ovulacije može napraviti beba.

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god. drage cure, sve se mi ovdje pravimo pametne, ali nista im od svega toga ne djeluje previse logicno. zasto bi se recimo, ovulacija, koja obicno nastupa sredinom ciklusa, dogadjala 14 dana prije menzisa i kod cure kojoj ciklus traje 20 i kod one kojoj traje 40 dana?? ajmo malo stati na loptu i prestati laprdati. gore sam vam dala link na kalendar za racunanje ovulacije i plodnih dana, pa nek si svaka pogleda za sebe:top:

samo_svoja
18.06.2005., 10:14
Ovulacija se dešava uvijek točno na sredini ciklusa..npr ako je ciklus 26 dana ovulacija je 13. dan itd i ako menga traje 7 dana u tom slučaju je plodni dan 6. nakon nje. Još se uzima računica da 4 dana prije sredine ciklusa i 4 dana poslije je uključen rizik od trudnoće jer rijetko kojoj ženi je ciklus točan, a i njegova variranja ovise o stresu, prehladi, dijetama itd itd i zato je ta metoda "kontracepcije" vrlo nesigurna i mogla bi se nazvati igrom na sreću :)

alexxx
18.06.2005., 10:15
ovulacija se dešava 14 dana prije iduće menstruacije. kod djevojčice djevojke žene kojoj ciklus traje 28 dana, to je sredina ciklusa. kod one kojoj traje 27 dana, to je otprilike sredina ciklusa. kod one kojoj traje 29 dana, to je otprilike sredina ciklusa. kod one kojoj traje 23 dana, ili 33 dana, to NIJE sredina ciklusa.

Natch
18.06.2005., 10:16
http://www.poliklinika-harni.hr/ovulacija.asp

mika007
18.06.2005., 10:27
Simple Life kaže:

inače,s curom sam već 2 godine i volimo se..

thnx

I još ju nisi nagovorio na pilule. E da si bio pametan, sad ne bi bilo problema :kava:

alexxx
18.06.2005., 10:30
Prema Knaus-u ovulacija se javlja uvijek 15 dana prije menstruacijskog krvarenja, obzirom da je postovulacijska faza (faza žutog tijela) konstantnog trajanja i duljine koja iznosi 14 dana
c/p odavde (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/03_prirod.asp)

gnjavež
18.06.2005., 10:32
alexxx kaže:

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.
koliko ja znam jedino ovo je tocno, a vi ostale vise manje laprdate bez veze:klap:

Natch
18.06.2005., 10:33
alexxx kaže:
c/p odavde (http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/03_prirod.asp) al zaboravila si dopisati recenicu ispred:

Kalendarska metoda zasniva se na promatranjima Ogino-a o nastupanju ovulacije 12 - 16 dana prije početka slijedeće menstruacije. Ako se dodaju 3 dana za prosječan životni vijek spermatozoida, plodno razdoblje se nalazi 12 - 19 dana prije nastupanja menstruacije.
;)
i ovo: Obadvije metode izračunavanja plodnih dana podrazumijevaju uredne cikluse konstantnog trajanja. Ukoliko postoje razlike u duljini ciklusa kod izračunavanja plodnog razdoblja potrebno je od najdužeg ciklusa oduzeti 15 i dodati 2, a od najkraćeg ciklusa oduzeti 15 i još oduzeti 2 dana.

alexxx
18.06.2005., 10:38
joj nač odjebi u troskocima. odmah sada odmah. ovulacija ne nastupa na sredini ciklusa nego 14 dana prije iduće menstruacije. ako imaš neredovite cikluse, a oćeš se od trudnoće štitit prirodnom metodom, onda se ne vodiš matematikom nego pratiš promjene cervikalne sluzi i mjeriš temperaturu.
sad ćeš ti meni pričat šta sam ja zaboravila dopisat. pa nisam došla ovamo educirat žk o tome kak se štitit od trudnoće bez kurtona pilula spermicida spirala etc.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, ako cura curi 6-7 dana i ima ciklus od 28 bila je plodna u vrijeme seksa nakon kojeg je spao kondom, ako je to bilo jučer još stigne popit day after. TOČKA.

samo_svoja
18.06.2005., 10:44
Ok ako ovulacija nastupa točnu u 14. danu zašto je to onda najnesigurnija kontracepcijska metoda?

Natch
18.06.2005., 10:51
jebo te day after...ako se ne znas jebat, nemoj se jebat..:flop:

alexxx
18.06.2005., 10:57
samo_svoja kaže:
Ok ako ovulacija nastupa točnu u 14. danu zašto je to onda najnesigurnija kontracepcijska metoda? ne nastupa u 14om danu nego nastupa 14 dana prije iduće menstruacije. nesigurna je jer dok ne procuriš nisi ziher kad ćeš točno dobit iduću menstruaciju.

SEKSUALNI ODGOJ U ŠKOLE!

nač, tebi sam rekla da odjebeš a i dalje te vidim tu. šta čekaš?

Natch
18.06.2005., 10:59
aj mala zvaci baby-piskote:rofl: :tuctuc:

plavva
18.06.2005., 11:02
crna-pantera kaže:

dajte se obrazujte ljudi! plodni dani padaju otprilike u polovicu ciklusa - dakle, ako je ciklus 30 dana, ovulacija pada 15. dan ciklusa. ako ciklus traje 28 dana, ovulacija je 14. dan. ako ciklus traje 24 dana, ovulacija je 12. dan.
nadalje, plodni dani su 5 dana oko ovulacije jer spermici prezive 48 sati. dakle, kriticna su 2 dana prije i 2 dana poslije ovulacije jer i jajna stanica zivi 48 sati.

kaj se testova tice, clearblue npr reagira na najmanje kolicine hormona trudnoce u urinu i moze se koristiti i prije izostanka menstruacije. sad, s obzirom da je ciklus u tako ranoj fazi, nisam sigurna koliko ce biti pouzdan. najbolje rjesenje je morning after pilula koju moze dobiti u klaicevoj do 48 sati nakon odnosa ili - sto je DEFINITVNO NAJBOLJE rjesenje - odlazak ginekologu.
drzim fige.

samo_svoja
18.06.2005., 11:03
[QUOTE]alexxx kaže:
[B]ne nastupa u 14om danu nego nastupa 14 dana prije iduće menstruacije. nesigurna je jer dok ne procuriš nisi ziher kad ćeš točno dobit iduću menstruaciju.

Ok but neredovit ciklus tu računicu čini nesigurnom.. Zato ili kondomi ili neke tabletice ili spiralice jer ovo je najnesigurnija metoda

plavva
18.06.2005., 11:04
alexxx kaže:
ovulacija se dešava 14 dana prije iduće menstruacije. .

ne! ovulacija nastupa na polovici ciklusa. dulji ciklusi imaju srazmjerne kasnije faze, poslije ovulacije.

plavva
18.06.2005., 11:05
alexxx kaže:

netocno.
morning after pilula je obicna kontracepcijska pilula, rijec je o 4 pilule:zubo:

samo_svoja
18.06.2005., 11:06
plavva kaže:
ne! ovulacija nastupa na polovici ciklusa. dulji ciklusi imaju srazmjerne kasnije faze, poslije ovulacije.

To sam isto rekla prije ;)

plavva
18.06.2005., 11:07
Natch kaže:

natch, ti si sebi racunala ovulaciju? daj objasni malo, to mi je bas zanimljivo. (ja sam uvijek na pilulama. dobro, skoro uvijek:D)

plavva
18.06.2005., 11:07
samo_svoja kaže:
To sam isto rekla prije ;)

nisam tebi nis rekla nego ovim mudracima drugim;)

samo_svoja
18.06.2005., 11:11
plavva kaže:
nisam tebi nis rekla nego ovim mudracima drugim;)

Ma pusti ih..neka više djece ;) :D..natalitet je ionak u padu:rolleyes:

J_kao_Jelsa
18.06.2005., 11:17
najsigurnija zastita je apstinencija :D :cool:

pa ko voli nek izvoli ;)

(još je tu dobra ona: ko riskira, profitira :D :D )

alexxx
18.06.2005., 11:34
plavva kaže:
netocno.
morning after pilula je obicna kontracepcijska pilula, rijec je o 4 pilule:zubo: a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

samo_svoja, ljudi JESU koristili kondom.

samo_svoja
18.06.2005., 11:48
alexxx kaže:
a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

Znam da jesu al su se i vjerovatno dovoljno dugo grlili il kaj već ;) nakon sexa da je kondom mogao ostao unutra.. Možda da se izume neke kvačice koje bi osiguravale već pomenutom da ne spadne;)

plavva
18.06.2005., 11:50
alexxx kaže:
a 4 stedirila d opće nisu hormonalna bomba. općenito poveća količina umjetnih hormona odjednom je ko cedevita. da.

sumnjam da bilo gdje dobivas sterdiril d buduci da se ta pilula u bilo kojoj kombinaciji smatra opasnom.

ljubica zubica
18.06.2005., 12:03
plavva kaže:

o jebo vas polovica ciklusa! ovulacija se može dogoditi bilo kad, i ako jajašce nije oplođeno, 14 dana poslije ovulacije nastupa menstruacija. nikakve srazmjerne faze.
vas sigurno zbunjuje što se ciklus broji od prvog dana menge, jelda? :D a menga je zapravo završna faza ciklusa, ovulacija prethodi menstruaciji.

misery-
18.06.2005., 12:10
a rekla sam mu da nema šta otvarat topic jer ionako neće čut ništa pametno il nešto što i sami ne znamo. a i ne volim s drugima dijelit ovakve stvari, za razliku od njega :)

svi znamo da svaka metoda kontracepcije ima svojih prednosti i mana, mi smo izvagali i izabrali ovu. ako je podbacila, podbacila je, nema sad natrag. day after/pobačaj ne dolaze u obzir tak da u biti nema druge opcije nego čekat pa vidit. plodne dane ne mogu precizno izračunat jer mi nije pravilan ciklus, al otprilike bi trebali počet 19.-22. neće bit lako ako se dogodilo, al znali smo da postoji onih malih 0,1% i možemo se nosit s tim. čekamo 18-19 dana, napravit ćemo clear blue (morao je dragi kupit najskuplji test) i onda vidjet dalje.

je dosta sad pametovanja? :p

samo_svoja
18.06.2005., 12:18
Dosta :w

Natch
18.06.2005., 13:27
plavva kaže:
natch, ti si sebi racunala ovulaciju? daj objasni malo, to mi je bas zanimljivo. (ja sam uvijek na pilulama. dobro, skoro uvijek:D) nisam racunala, nego ju osjetim...i vidim jajasce kad mi izadje, neoplodjeno:(

Natch
18.06.2005., 13:30
alexxx kaže:

samo_svoja, ljudi JESU koristili kondom. alex ni ti ni ja nemamo pojma o cemu govorimo, ali naravno, moramo se pravit najpametnije, jelda:top:

crna-pantera
18.06.2005., 17:33
plavva kaže:
dajte se obrazujte ljudi! plodni dani padaju otprilike u polovicu ciklusa - dakle, ako je ciklus 30 dana, ovulacija pada 15. dan ciklusa. ako ciklus traje 28 dana, ovulacija je 14. dan. ako ciklus traje 24 dana, ovulacija je 12. dan.
nadalje, plodni dani su 5 dana oko ovulacije jer spermici prezive 48 sati. dakle, kriticna su 2 dana prije i 2 dana poslije ovulacije jer i jajna stanica zivi 48 sati.

kaj se testova tice, clearblue npr reagira na najmanje kolicine hormona trudnoce u urinu i moze se koristiti i prije izostanka menstruacije. sad, s obzirom da je ciklus u tako ranoj fazi, nisam sigurna koliko ce biti pouzdan. najbolje rjesenje je morning after pilula koju moze dobiti u klaicevoj do 48 sati nakon odnosa ili - sto je DEFINITVNO NAJBOLJE rjesenje - odlazak ginekologu.
drzim fige.

Pričam o sebi, o sebi o sebi....28 dana-14-ti dan....:rolleyes:

vočko
18.06.2005., 17:35
crna-pantera kaže:
Pričam o sebi, o sebi o sebi....28 dana-14-ti dan....:rolleyes:
Ti si najedeblja od svih tu :)

Vočko :)

crna-pantera
18.06.2005., 17:45
vočko kaže:
Ti si najedeblja od svih tu :)