PDA

View Full Version : Psihofarmaci: Helex

stranice : 1 [2] 3

lazni.nevazni
21.05.2008., 18:10
da li je netko od ovdje prisutnih uspio 'izliječiti' amksioznost i tjeskobu uzimajući samo xanax određeni vremenski period (kako piše u uputama cca 6 mjeseci), odviknuti se od njega bez problema i nastaviti s 'normalnim' životom ?! jer u onom papiriću koji se nalazi u kutiji s tabletama piše da je doza 4 mg i da se uzima 6 do 8 mjeseci i da kao onda se izliječi anksioznost (tj. depresija, tjeskoba.. itd). imali takvih uopće ili je to samo mrtvo slovo na papiru ?! tj. jesu svi prešli na AD pri liječenju anksioznosti ?!

Maltretator
21.05.2008., 19:30
Nisam stručnjak, ali sa xanaxom, bez druge pomoći se možeš uvaliti samo još dublje u govna.
Možda to ne vrijedi za zbilja lake slučajeve anksioznosti !?

Dok se ne navikneš na xanax je dobar dok ga piješ,
ali dok se navikneš na njega, trebaš sve više i više za isti učinak.
I onda kad skužiš da više ne možeš bez xanaxa, jer ti treba da bi normalno funkcionirao....
ideš ga pokušati prestati trošiti.
E onda se vrati još veća anksioznost, PA, pa čak i epileptični napadaji u slučaju prenaglog prestanka uzimanja.

Ako se netko uvalio u ovisnost o xanaxu, a nije bio jako anksiozan ili depresivan, treba polako smanjivati doze mjesec-dva, koliko treba.
Najbolje uz nadzor psihijatra, liječnika.

indigocakra
23.05.2008., 22:07
mislim da nije baš tako.xanax je pomalo i AD,no poanta anksioznosti je zapravo u tome da ne možemo prevazići odredjeni strah,no uz pomoć tablete uspijevamo i zatim se lakše nosimo sa problemom..organizam se navikava na stres i lakše ga proživljava tako da nakon nekog vremena zapravo tableta više nije potrebna jer se već razvila snaga koja je potrebna za prevladavanje straha.
xanax bi trebao biti sredstvo za prevazilaženje odredjene anksiozne epizode a ne lijek za probleme.ukoliko se koristi za zataškavanje naših problema onda će doći do potrebe za većom dozom i na kraju ovisnosti,no ukoliko se uzima na kratko,znači da nam da onu početnu snagu za pokret odličan je.
i još jedna stvar xanax spada u lakše antidepresivne sedative što znači da je 10 puta lakši i manje štetniji od recimo jointa ili 10 pivi koje i nisu problem za popiti i pije ih se.mislim da ga se predstavlja kao nešto vrlo opasno no u biti je odlično sredstvo...sa pravim AD se nije za igrati,bolje experimentirati sa xanaxsom.umirit će dok jači AD koji se uzimaju na dulji rok mogu imati puno veće ovisničke posljedice.

većina nas samo BRIJE da je u depri,tek kada se napravi i odradi terapija sa AD shvati se da i nismo tako ludi.
Moj recept je tjedan,dva sa xanaxsom uz rješavanje problema,jer kada se nadje i riješi problem anksioznost nestaje,barem u mom slučaju..

NE IGRATI SE SA ANTIDEPRESIVIMA!!!
radje malo sa sedativima,sportom i radom na sebi...znam da nije lako no uz povremeni sedativ čovjek izadje iz depresije.

indigocakra
23.05.2008., 22:14
znači helex(xanax) nas umiruje i pomaže nam da nastavimo funkcionirati u odredjenoj sredini iz koje želimo pobječi,AD nas u istoj toj sredini čini sretnima.

No rješenje problema je promjeniti sredinu!!!
uz pomoć AD je nikada nećemo promjeniti,sa sedativom ćemo i dalje ostati svjesni problema!!!tako da glasam za sedative..

jasno mi je da ovo vrijedi za lakše slučajeve no ruku na srce da su ovdje teži u pitanju ne bi se razglabalo o laganim sedativima već o jakim ADima...

toliko od mene...:mig:

indigocakra
23.05.2008., 22:21
znači AD se pije recimo svako jutro prije spavanja na dulji rok u isto vrijeme,a xanax je najbitnije popiti prije spavanja da bi nam pripremio organizam za sljedeći dan.o AD ne može se biti ovisan no unose ogromnu promjenu u organizam dok xanax djeluje kratkoročno i lako se na njega navući..

poanta svega je da treba rijesiti problem a ne zataskavati ga.jer u tom slucaju niti AD niti sedativ nisu od nikakve pomoci nego samo produljuju(skrivaju)korijen problema kakav god da on bio...

zato jos jednom naglasavam treba izbjegavati dugorocnu konzumaciju bilo kakvih tableta(bilo cega uopce) vec ih treba koristiti za umirenje trenutne depresivne epizode koja ce proci.....:s

čekič salata
24.05.2008., 16:00
iskreno ne znam šta da vam kažem, imam 18 godina i na helexima sam već 6-7 mjeseci i nemam pojma zasto :ne zna:

e sad nisam uzeo helex već 5 dana, što znači da nisam oka sklopio tih 5 dana:flop: , koncentracija što je to uopće ?:flop: nemogu se koncentrirat ni na školu, ni na curu, na ništa, uopće nemam volje za ništa:confused:iskreno sumnjam da ću izdržat bez tih sranja, sad me zanima samo vaše mišljenje, jer trebam možda potražit stručnu pomoć ili da još pokušavam sam:confused:

u protivnom zna li netko na koji se način uopće liječi ta ovisnost:confused:

P.S.

ako je promašen pdf prebacite temu na zdravlje

lazni.nevazni
24.05.2008., 16:37
koje si doze uzimo, kolko često, zbog čega i jel inače posjećuješ psihijatra !? daj malo to pojasni. inače ti se lijekovi (helexi, xanaxi i sl.) prekidaju postepeno a ne naglo, jer onda kao može doći do neke lagane krize. sad baš ak 5 dana nisi oko sklopio... možda bi trebo nešto i poduzet kod doktora opće prakse il kod psihijatra. kažem, pojasni malo više svoju situaciju i preporučam u svakom slučaju stručnu pomoć.

čekič salata
24.05.2008., 16:41
u početku je bilo 2,3 tjedno, ne znam ni sam zašto, jbg mladost ludost, al onda je preraslo u veće, sad zadnji mjesec je bilo po 3-4 dnevno... psihijatra nisam nikad posjećivao, nisam ni imao na umu :misli:

nego koliko dugo može ta kriza trajat ?

Jenna X
24.05.2008., 17:05
a tko ti je prepisao helex? dr. opće prakse?

čekič salata
24.05.2008., 17:12
nitko, ilegala je sve :kava:

Jenna X
24.05.2008., 17:40
nitko, ilegala je sve :kava:

ma nemoj, a kako se to snalaziš u ilegali?
ja ovakva naočigled fina ženska :mig: nisam pred par godina ni 2-miligramski apaurin (tzv. baby-apaurin) mogla dobit ni u jednoj apoteci bez recepta.

čekič salata
24.05.2008., 18:13
ko kaže da je bilo bez recepta, danas se razne stvari krivotvore :kava:

Jenna X
24.05.2008., 18:14
ko kaže da je bilo bez recepta, danas se razne stvari krivotvore :kava:

kak je to lijepo! :cerek:
mrzim čekat kod doktora!

čekič salata
24.05.2008., 18:23
da jako lijepo, tak sam i prošao :flop:

Jenna X
24.05.2008., 18:26
sad odi stričeku doktoru ili teti doktorici da te skidaju s helexa.
nisi htio doktoru po recept, sad ćeš ga trebat za odvikavanje. svaka maca dođe na vratanca.

indigocakra
24.05.2008., 21:34
da jako lijepo, tak sam i prošao :flop:

ti si glupan prve klase,bez uvrede!!!!
pa jel uopce znas za sta helex sluzi?????
popij brate anti bejbi pilule bit ce ti bolje...
premlad si za ikakve tablete a kamoli krize,zato ne seri i primi se sporta i bit ces dobar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tablete se piju kada droga i alkohol ne mogu napraviti svoje!!!
fino kada ti se ne spava uci nesto a ne lupetaj da ne mos spavati danima,ako ne spavas nocima onda se sutas drogama a u tom slucaju ti nece pomoci helex vec tabla helexa!!!zato fino sve odjebi in ukljuci taj zakrzljali mozak dok ti nije kasno:s

cinober
24.05.2008., 22:39
sad je gotovo. odi doktoru i lijepo priznaj što si napravio.
a koliko sam čitala sa tog se skida postepeno..
znači ako si pio 4 dnevno, tjedan dana tri, pa tjedan dvije, pa tjedan jednu, pa svaki drugi dan, pa svaki treći dok ne dođeš na nulu.

čekič salata
25.05.2008., 02:17
ti si glupan prve klase,bez uvrede!!!!
pa jel uopce znas za sta helex sluzi?????
popij brate anti bejbi pilule bit ce ti bolje...
premlad si za ikakve tablete a kamoli krize,zato ne seri i primi se sporta i bit ces dobar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tablete se piju kada droga i alkohol ne mogu napraviti svoje!!!
fino kada ti se ne spava uci nesto a ne lupetaj da ne mos spavati danima,ako ne spavas nocima onda se sutas drogama a u tom slucaju ti nece pomoci helex vec tabla helexa!!!zato fino sve odjebi in ukljuci taj zakrzljali mozak dok ti nije kasno:s

znam cemu helex sluzi to je jebeni antidepresiv i da taman mi je dosao kad ni jebeni extasy ni speed, a kamoli cuga nemogu napravit svoje i vrlo rado bih koristio mozak za učenje da sam u mogućnosti

@cinober: thx, al ja idem odjednom probat prestat, nek budem izuzetak:mig:

micamacazg
25.05.2008., 20:25
znam cemu helex sluzi to je jebeni antidepresiv

A ko ti je to rekao? Očito ta ista pametna osoba koja ti ga je i dala....

Uvaljao si se u govna sa tim, blago tebi ako se samo tako riješiš helexa :s

:kava:

čekič salata
25.05.2008., 21:31
pitanje je kako da ga se riješim jer znam da nece ic lako, sad će 6 dan da nisam oka sklopio, nemam pojma kako uopće imam snage za funkcionirat i malo sam razmišljao pa metoda odlaska kod doktora ne dolazi u obzir, jer bi se postavilo pitanje odakle mi lijek, a zadnje što mi sad treba je sukob sa zakonom, pa ako netko zna neke "čudne" metode koje pomažu odvikavanju , neka kaže:mig:

daklu
25.05.2008., 21:58
iskreno ne znam šta da vam kažem, imam 18 godina i na helexima sam već 6-7 mjeseci i nemam pojma zasto :ne zna:

e sad nisam uzeo helex već 5 dana, što znači da nisam oka sklopio tih 5 dana:flop: , koncentracija što je to uopće ?:flop: nemogu se koncentrirat ni na školu, ni na curu, na ništa, uopće nemam volje za ništa:confused:iskreno sumnjam da ću izdržat bez tih sranja, sad me zanima samo vaše mišljenje, jer trebam možda potražit stručnu pomoć ili da još pokušavam sam:confused:

u protivnom zna li netko na koji se način uopće liječi ta ovisnost:confused:

P.S.

ako je promašen pdf prebacite temu na zdravlje
prestani ih uzimati.vjerovatno nećeš kao što kažeš 5-6 dana zaspati ali 7-8 dan ćeš spavati jer organizam ne može toliko durati bez spavanja.sve će doći na svoje.u protivnom ćeš izgoriti od tog otrova.

smemy
25.05.2008., 22:32
cekic koliko dugo si to uzimao i koliko mg?

čekič salata
25.05.2008., 23:15
uzimao sam oko 6 mj, i to tablete po O,5 mg po 3-4 dnevno, pa ti računaj:mig:

uplasen
26.05.2008., 00:31
prebrzo si to prekinuo ...
trebao si smanjivati tabletu po tabletu .... 7 dana bez jedne tablete , pa sedam dana bez jos jedne , i sve tako do pola tablete ...

daze
26.05.2008., 00:37
Popij 5-6 piva prije spavanja. Pazi da se ne navučeš na alkohol.:zubo:

Nikad nisam kužio šemu s tim tabletama. Znao sam ekipu koja se intenzivno napucavala s Helexima i Apaurinima. Loše.

mala s mora
26.05.2008., 13:31
znam cemu helex sluzi to je jebeni antidepresiv i da taman mi je dosao kad ni jebeni extasy ni speed, a kamoli cuga nemogu napravit svoje i vrlo rado bih koristio mozak za učenje da sam u mogućnosti

ne znam sta je tocno ali moja teta ga pije za napadaje panike i to je jebeno jak lijek! ja mislim da si se ti dobro navukao i da bi trebao potrazit strucnu pomoc... drugo ti nista ne mogu rec!

indigocakra
30.05.2008., 12:30
[QUOTE=čekič salata;14199403]znam cemu helex sluzi to je jebeni antidepresiv i da taman mi je dosao kad ni jebeni extasy ni speed, a kamoli cuga nemogu napravit svoje i vrlo rado bih koristio mozak za učenje da sam u mogućnosti

ovako helex nema veze sa antidepresiviva(ima malo na dulji rok)
to ti je aneksiolizski pripravak,da ne duljim SEDATIV!znaci tableta za smirenje.
on ti samo smanjuje tjeskobu,npr.nakon drogirane noci ljudi dan poslije imaju osjecaj da ih svi gledaju,boje se razgovarati sa ikim te izaci uopce iz sobe.e sada tu nastupa helex iliti SEDATIV da ubije osjecaj straaha.znaci to sluzi za lijecenje ANKSIOZNIH STANJA!sranje u prici je da ako ih do sada nisi imao a s obzirom na tvoje godine cini mi se da nisi velika je mogucnost da ces ih dobiti.

skinuti se sa helexa mozes na vise nacina no prvo treba odrediti radi cega si ga pio.ako je bilo iz zabave onda ti nece faliti puno,trebas se samo neko vrijeme privikavati da ces biti hiperaktivan dok ti ne izadje iz tijela..
njegova poveznica sa antidepresivima je ta sto nakon terapije djeluje i dalje u organizmu,znaci gutao si ga 6 mjeseci,barem mjesec dva ti treba na privikavanje bez njega...no posto si ga pio iz zabave i skini se sa njega iz zabave...
ako si ga pio zbog anksioznog poremecaja onda koliko sam skuzio vremenom smanjujes dozu,sto je opet paradox buduci da se na sedative javlja tolerancija.

mene ako se pita prekoni ga konzumirati svakodnevno i uzimaj ga samo kada jednostavno ne mozes izdrzati,a to bi se dalo svesti na 1 put u 2 dana,pa 1 put u 3 dana,i tak boris se sam sa njim polagano dok ga ne odjebes.

ako odes psihicu pomiri se da ces postati pokusni kunic:top:

I najbitnije od svega:
NITI JEDNA TERAPIJA ANTIDEPRESIVIMA I SEDATIVIMA NEMA AMA BAS NIKAKVOGA SMISLA UKOLIKO SE KONZUMIRA ALKOHOL I DROGE!!!zasto?
zato sto organizam treba uravnoteziti(psihu) a mijesanjem svega zajedno ucinak koji je dobar po zdravlje ne postoji...

ako ces se lijeciti tabletama nema cuge i droge,pa ti vidi jel mozes zivjeti godinu dana bez ikakvog opijatskog sredstva..

helex 0.5 spada u lagane sedative tako da mislim da on nema nikakve veze sa tvojom nesanicom,odjebi drogu,tablete i alkohol i pomiri se da ces barem godinu dana biti manicno depresivan,no kada taj period prodje procvjetat ces...svaka drugacija terapija je prodavanje magle.
SRETNO!!!

Bamby
30.05.2008., 15:10
pitanje je kako da ga se riješim jer znam da nece ic lako, sad će 6 dan da nisam oka sklopio, nemam pojma kako uopće imam snage za funkcionirat i malo sam razmišljao pa metoda odlaska kod doktora ne dolazi u obzir, jer bi se postavilo pitanje odakle mi lijek, a zadnje što mi sad treba je sukob sa zakonom, pa ako netko zna neke "čudne" metode koje pomažu odvikavanju , neka kaže:mig:

Pripremi se na cca 6 mjeseci nespavanja.... tak je meni bilo, ali ja sam to pila jer su mi doktori dali, ali ovako na svoju ruku....
Nema čarobne formule ze odvikavanje.... meni je pomoglo rolanje i teretana, koliko god umorna bila i vitamini.

indigocakra
30.05.2008., 16:37
od žiže si umoran a poanta je da budeš smiren i odmoran:top:

marihuana je za zabavu.a svakodnevna zabava vrlo brzo dopizdi:cerek:
čekič,surfaj kada do iznemoglosti pa ćeš nakon 2 dana zaspati ko zaklan:top:

indigocakra
30.05.2008., 16:42
ako stvarno ne spavas vec 6 dana sto mi zvuci nevjerovatno odi pod hitno doktoru nek ti da sanval ili tako nesto za spavanje,najebat ces ako skoro ne zaspes.koliko si kila izgubio u tih 6 dana?1?2?3?

nina333
30.05.2008., 19:15
Ako uopće ne spavaš već šest dana, ideš ravno u psihozu. Kloni se sanvala, prejak je, samo ti još sanval treba.

nina333
30.05.2008., 19:17
Probaj nešto lakše za spavanje, fluzepam je dovoljan.. Ali ipak se prvo konzultiraj s liječnikom.

Paranormalan
30.05.2008., 21:48
Znam slučejeve uzimanja tableta i miješanja sa drugim opijatima iz zabave....ne završe baš lipo...uglavnom ostaju ovisni o tabletama, alkoholu ili drogama...oni koji se opamete su rijetki...jako jako rijetki....
jedno je sigurno....potraži stručnu pomoć jer sam nečeš to izdržati....

indigocakra
30.05.2008., 22:26
da se razumijemo bolje o tabletama nego o drogi i alkoholu biti ovisan...
tablete su maciji kasalj za drogu!!!!

sanval je taman za pocetno zakucavanje a za terapiju neka konzultira KVALITETNOG psihijatra...čak najbolje preko socijalnog,privatnjaci ti odmah daju šaku tableta a to je samo trenutno rjesenje....:kava:

uplasen
31.05.2008., 18:30
sanval ne treba piti jer spada u istu vrstu lijeka kao i helex tj. stvara zavisnost takodje ...
ista stvar i za fluozepam i ostake hipnotike ...
cak je bolje piti helex nego sanval , koji stvori jos gadniju zavisnost pa na kraju ne mozes ni zaspati dok ne popijes sanval ...

za pokretaca teme , ne mozes se skinuti s tableta ako tako naglo prekines ,.,., samo ces iscrpiti organizam zbog nespavanja i jos ce te drmati apstinencija ...

to trebas da radis tako sto ces nastaviti piti helex ali manju dozu ...
dakle ako si pio 3 tablete dnevno , pocni piti 2 dnevno i tako 2 3 sedmice ...
zatim pocni piti tabletu i po opet 2 3 sedmice ...
i sve tako dok ne dodjes do pola ili cetvrtine tablete ...

ili eventutalno smanjiti dozu helexa , zatim ga vremenom zamijeniti lexiliumom/bromazepanom pa onda izbaciti i bromazepan postepeno ...

nina333
31.05.2008., 20:51
ili eventutalno smanjiti dozu helexa , zatim ga vremenom zamijeniti lexiliumom/bromazepanom pa onda izbaciti i bromazepan postepeno ...

Lexilium, ili leksaurin, također stvara ovisnost. Bolje ništa na svoju ruku.

uplasen
31.05.2008., 21:39
...

indigocakra
31.05.2008., 22:00
sanval ne treba piti jer spada u istu vrstu lijeka kao i helex tj. stvara zavisnost takodje ...
ista stvar i za fluozepam i ostake hipnotike ...
cak je bolje piti helex nego sanval , koji stvori jos gadniju zavisnost pa na kraju ne mozes ni zaspati dok ne popijes sanval ...

za pokretaca teme , ne mozes se skinuti s tableta ako tako naglo prekines ,.,., samo ces iscrpiti organizam zbog nespavanja i jos ce te drmati apstinencija ...

to trebas da radis tako sto ces nastaviti piti helex ali manju dozu ...
dakle ako si pio 3 tablete dnevno , pocni piti 2 dnevno i tako 2 3 sedmice ...
zatim pocni piti tabletu i po opet 2 3 sedmice ...
i sve tako dok ne dodjes do pola ili cetvrtine tablete ...

nista od skidanja sa smanjivanjem doze:cerek:
tolerancija je vec razvijena tako da sa manjom dozom nema nikakvoga ucinka,to su price za malu djecu,treba naci zamjenu to jest odjebati helex i koji je tableta za umirenje(ne za uspavljivanje) i zamjeniti je recimo sanvalom koji je tableta za spavanje.
jedina stvar koja spaja ove dvije tablete je mogucnost ovisnosti a niti jedan niti drugi nisu hipnotici u potpunosti vec mjesavine..

ako covjek ne moze zaspati i to mu je jedini problem moj savjet je da se makne sa helexa i neka se uspavljuje jacim sedativom tipa sanvalom..
tako ce za pocetak odmoriti organizam a nakon toga neka smanjuje doze lijeka za uspavljivanje..inace od helexa se zna spavati po 15 sati no on te ne uspavljuje dok kod sanvala san traje oko 8 sati i zadatak mu je uspavati..

ja osobno ne vidim kvalitetnije rjesenje...

mene zanima konkretno u mom slucaju,kakve su posljedice nakon naglog prekida terapije helexom koja traje 3 mjeseca?doze su oko 2mg dnevno.:cerek:

indigocakra
01.06.2008., 20:00
zanima me je li tko od helexa poceo aktivno sanjati???
ja evo vec dugo ne sanjam nista(znaci ne sjecam se snova) no nakon 2 tjedna helexa svaki put kada zaspem sanjam nesto cega se sjecam:confused:

to je kao ok ili?

Final Straw
11.06.2008., 07:33
Nisam stručan, ali razlika je u proizvođaču i trebalo bi biti isto (ubrajam i Misar).
No mnogi kažu da nije isto i da im je xanax jači. :ne zna:

Isto je. Samo drugi proizvođač i nema jače djelovanje. Iz iskustva. I usta stručnjaka.Ne mojih naravno.

micamacazg
11.06.2008., 17:15
većina nas samo BRIJE da je u depri,tek kada se napravi i odradi terapija sa AD shvati se da i nismo tako ludi.
Moj recept je tjedan,dva sa xanaxsom uz rješavanje problema,jer kada se nadje i riješi problem anksioznost nestaje,barem u mom slučaju..

Ja sam pila helexe (isto kao i xanax) godinu dana i to sa sve većim i većim dozama, dok nisam dobila svakodnevne i to strašne PA, bez obzira na treninge 3put tjedno, izlaske, šetnje, druženja, razne hobije, tako da kronična anksioznost s depresijom i PA se ne može samo tako izlječiti, ja sam tako mislila, odustala od svih tableta, rekla sama sebi da si ja to brijem u glavi i da mi nije niš i završila u još gorem stanju nego prije i sad opet pijem AD-e... :ne zna: vjerojatno nikad nisi doživjela PA jer da jesi sigurno bi razmišljala o lječenju tabletama jer to nije normalno stanje i normalno funkcioniranje mozga...

freya@
03.07.2008., 12:03
meni je psihićka prepisala 0,25 mg xanax, 1 ujutro, jednu navečer, a kad sam ju pitala za to dal izaziva ovisnost rekla mi je: nema šanse u ovo dozi, i u vremenu koje planira da ga pijem, tj. nekoliko mjeseci - do 1 godine... ugl mislim da je stvar u dozi i vremenu uzimanja, a najviše u psihičkoj ovisnosti koja se stvori i strahu da se predhodni problem ne vrati.... a zato treba ić na psihoterapiju...

Fi666eR
24.07.2008., 17:32
Evo opet jedno pitanje sto puta prozvakano al neka... Pijem Demetrin 2x10mg tocno godinu dana (naravno na pocetku su bile manje doze za navikavanje), s tim da mi se zna desit nekad-nekad da zaboravim popit koju. E sad idem s drustvom na more na 5 dana uskoro, i vjerojatno se necu moc odhrvat prilici da malo popijem. E sad da li da onda odbacim kroz tih 5 dana vecernju tabletu skroz ili kako da radim. Znam popit otprilike jednom mjesecno i moram priznati da ne osjecam nikakvu razliku izmedju kolicine i pijanstva prije nego sam poceo pit tablete i poslije tableta (ali ne popijem tad navecer tabletu). Probavao sam smanjit dozu na jednu tabletu i to funkcionira otprilike tjedan dana i onda imam tak neke glupe napade... Nije da ih inace nema ali su puno rjedji i krace traju nego sa jednom tbl. Znam da je najbolji savjet nista od alkohola al onda bi isao sa curom i njenima dolje koji idu malo prekasno pa nemogu zbog faksa a ne s drustvom... Inace jetra mi je u savrsenom stanju jos uvijek (prije mj. dana vadio krv) tak da se na to nemogu zalit hvala bogu :)

anthony9906
24.07.2008., 21:32
bok,
vezano za pitanje o snovima na helex-u..
ja lijepo sanjam svaku večer,pijem heex ujutro i navečer,pa valjda zbog toga.
mislim da mu je jedna od funkcija da noću priprema organizam na sutrašnji stres,adrenalin i sl...
a samim time smo i nesposobniji za ružno sanjati.
lp

kalei
07.08.2008., 08:04
Ja sam pila helexe (isto kao i xanax) godinu dana i to sa sve većim i većim dozama, dok nisam dobila svakodnevne i to strašne PA, bez obzira na treninge 3put tjedno, izlaske, šetnje, druženja, razne hobije, tako da kronična anksioznost s depresijom i PA se ne može samo tako izlječiti, ja sam tako mislila, odustala od svih tableta, rekla sama sebi da si ja to brijem u glavi i da mi nije niš i završila u još gorem stanju nego prije i sad opet pijem AD-e... :ne zna: vjerojatno nikad nisi doživjela PA jer da jesi sigurno bi razmišljala o lječenju tabletama jer to nije normalno stanje i normalno funkcioniranje mozga...

što je PA?

kalei
07.08.2008., 08:24
trebala bi počet pit helex 0,25 dva puta dnevno.
kad izlazim van, naravno da pijem alkohol.
sad ne znam što da radim ubuduće, znam da se to ne smije kombinirati...
???

anthony9906
09.08.2008., 11:42
trebala bi počet pit helex 0,25 dva puta dnevno.
kad izlazim van, naravno da pijem alkohol.
sad ne znam što da radim ubuduće, znam da se to ne smije kombinirati...
???

naravno da ne:rolleyes:
ne znam zašto ćeš ih piti,ali to nije ni važno.ne pij nikakve pillse s alkoholom,ok?

Maltretator
14.08.2008., 00:41
znači helex(xanax) nas umiruje i pomaže nam da nastavimo funkcionirati u odredjenoj sredini iz koje želimo pobječi,AD nas u istoj toj sredini čini sretnima.

No rješenje problema je promjeniti sredinu!!!
uz pomoć AD je nikada nećemo promjeniti,sa sedativom ćemo i dalje ostati svjesni problema!!!tako da glasam za sedative..

jasno mi je da ovo vrijedi za lakše slučajeve no ruku na srce da su ovdje teži u pitanju ne bi se razglabalo o laganim sedativima već o jakim ADima...

toliko od mene...:mig:

A koji su to AD od kojih si sretan? Da nisi pobrkala Xtc sa AD?
Lagani sedativi i jaki AD .... što ti to znači? Da je to isto, samo su AD jaki?
I kako ćeš i dalje ostati svjesna problema omamljena od sedativa?

micamacazg
17.08.2008., 18:33
što je PA?

panični atak ili panični napadaj

evo ovdje ti piše http://www.anksioznost.net/sta-je-napad-panike :mig:

teh_zoh
12.02.2009., 21:30
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale ......
No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film,, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana,.. nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama,.... pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera......

.

to CARE , ali što ak imaš IQ veći od 20 i u depresiji je ???

drvnaind
13.02.2009., 00:08
ma vidi kolko nas ima, jebote kolko nas imaaaaaaaa
jebote kolko nas imaaaaa!!!!!!!!!!! - u navijačkom tonu

pozdrav svim Helex-ljudima

šta nam bi :( x

i drž te se :mig:
život je tu da mi sjebemo njega a ne on nas

is_none
21.02.2009., 20:29
i ja sam uzimao helex ali mi nije puno pomogao,onda sam presao na xanax sanval i apaurin

shadow5555
21.02.2009., 20:34
ljudi samo nemojte naglo prestati uzimate te tzv. lijekove, jer naglo susprezanje može dovesti do epileptičkog napada - osobno doživio

Ajujana
21.02.2009., 20:49
ljudi samo nemojte naglo prestati uzimate te tzv. lijekove, jer naglo susprezanje može dovesti do epileptičkog napada - osobno doživio

A fino ti piše u uputstvima da se doza kod prestajanja postupno smanjuje :D

shadow5555
21.02.2009., 21:11
a hebiga, ni sam nisam skužio koliko sam se navukao na tu legalnu drogu... :mig:
sretno svima, uspio sam ih se riješit i život mi je bolji.... valjda :misli:

Ajujana
21.02.2009., 21:32
Svaka čast, ja sam ih se pokušala riješit al neda :D

shadow5555
22.02.2009., 00:00
joj, mlada si (skoro istih godina) makni se toga ne treba nam to...
to te vuče toliko duboko dok ne potoneš... :amen:
ovikanje od toga je prava psihička i tjelesna kriza, ne bih to opet prolazio.. :visi:hebena legalna droga
sretno :top:

Ajujana
22.02.2009., 08:24
Vuče me i ova anksioznost, zato ih i pijem :D

nevažna
27.03.2009., 12:57
Za sve koji piju HELEX i sl. sedativi su vam dovoljni da se smirite i pokušate nekako svoj život dovesti u red! Ako vam je stvarno potrebno da se smirite radije popijte tabletu i smirite nego da poslije morate piti i još više .Neka to bude mala terapijica u kojoj trebate imati "prag tolerancije" kad ih koristite.Ako znate taj prag tolerancije onda se ne morate bojati ovisnosti...pogotovo kod sedativa...kad kad jednostavno u životu neki događaj trauma pogodi našu psihu pa si moramo pomoći.Sve je to normalno, i kad ih u početku uzimate naravno da se od svakog sedativa malo spava dok se ne priviknete malo, kad kad se jave i promjene raspoloženja i to je normalno javile bi se i da ih ne uzimate to samo znači da tablete nisu tako jake što je ok jer možete upravljati sobom.
Zato preporučavam one od što "manje mg" lakše ih je i prestati uzimati sve to postepeno...ako vam je ponekad potrebna jača doza zbog većeg stresa povećajte je malo ali ne znači da će vam i sutra trebati veća doza.Ovo vam govorim iz iskustva i kad popijete tabletu pokušajte razmišljati o nečem lijepom a ne o tabletama...Ja sam se sa praxitena vrlo brzo skinula pomoću helexa a sa helexa postepeno smanjivajući dozu, kad je već smanjite na ono malo prije spavanja onda se stvarno ne morate brinuti a uz to kad ste mamurni od helexa popijte andol 300 .A kod smanjivanja doze možete i biljne tablete jače povremeno najbolje valeral ili persen forte. Smirit će i grčeve u želucu (pri smanjivanju doze) dražeje buscol...čajevi itd. vjerujte one jače tablete su još gore...ako i pijete neke tablete po potrebi i godinu dana s vremenom će to proći i sami ćete shvatiti...da je samo potreban prag tolerancije.Nikad ne znate kad ćete opet neki stres doživjeti, pa ćete morati popiti nešto za smirenje, to je tako u životu pijte te laganije koje vam odgovaraju i smirite sami sebe, samo se previše ne opterećujte razmišljanjima o ovisnosti pa ćete se prije i smiriti...

nevažna
27.03.2009., 18:05
Netko je pitao za razliku između helexa i xanaxa?
Pa xanax je navodno jači kao i helex 0.5mg ima neko azo bojilo roza boje na koje se može biti i alergičan.
Zato oni koji piju helex 0.25mg(bijele boje) koji ne sadrži tzv.azo bojilo lakše ga je prestati uzimati...odvikavati se.
Radije popiti 2 ili jednu ipo tabletu od 0.25mg helexa ako je potrebna veća doza.a kad se osjećaš dobro pij po pola tablete 0.25 helex par puta na dan a između neku dobru biljnu tabletu...i samo misli kako će te i to malo tablete smiriti..možda je suztezanje malo neugodno ali se da u tjedan dana postepeno smanjiti a za dva tjedna se može smanjiti i na samo malo prije spavanja ali ne naglo prestajati.

Vess
27.03.2009., 20:51
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja;)

Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.

Martian7
27.03.2009., 21:27
Helex iliti Xanax je i antidepresiv i anksiolitik.
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.

Maltretator
28.03.2009., 02:45
Netko je pitao za razliku između helexa i xanaxa?
Pa xanax je navodno jači kao i helex 0.5mg ima neko azo bojilo roza boje na koje se može biti i alergičan.
Zato oni koji piju helex 0.25mg(bijele boje) koji ne sadrži tzv.azo bojilo lakše ga je prestati uzimati...odvikavati se.

Može malo više o tim bojilima? Znaš li što više?
Mislim da se spominju i u ostalim tabletama i rade problema.

Vess
28.03.2009., 22:49
Ne baš. Samo je anksiolitik, a često se uzima u kombinaciji s nekim antidepresivom.

Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači. Ja samo mislim da je jako opasan.

Ajujana
29.03.2009., 12:35
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači.

Odkud ti ovo? :lol:
Kolko ga pijem da ima takva svojstva ja nebi bila depresivna...

lamija
29.03.2009., 12:41
koliko dugo i u kojoj dozi moras pit helex da se naviknes na njega,kak bi se reklo da postanes ovisan?

Vess
29.03.2009., 12:44
Odkud ti ovo? :lol:
Kolko ga pijem da ima takva svojstva ja nebi bila depresivna...

Pa u tome i jest stvar. Ja naprosto ne vjerujem u veliku učinkovitost toga, a nus pojave mogu biti strašne. Samo pazi kad ga budeš prestajala piti. Postupno smanjuj dozu.

Vess
29.03.2009., 12:47
koliko dugo i u kojoj dozi moras pit helex da se naviknes na njega,kak bi se reklo da postanes ovisan?

Pa vidiš, to ti ovisi od organizma do organizma. Meni se osobno činilo da nakon što sam obični praxiten pila u terapijskim dozama 5 dana da sam se navukla. I onda ajd na cold turkey skidanje s mineralnom vodom (negaziranom, of course :cerek:). Jer, nakon 5 dana nije mi više ni djelovao. Nakon toga zaključih da je opravdano popiti pokoji sedativ samo povremeno, kao aspirin ako te slučajno zaboli glava, ako si se jako nanervirao pa srce strada od nekontroliranog lupanja.

I tu mi se čini normabel kao najprihvatljiviji.

rejoflajt
29.03.2009., 14:37
ja sam postala tabletomanka i uz ostale probleme, trebalo je riješavati i taj. od 3x0,25 mg xanaxa+AD, kroz godine se navukla na 6 xanaxa od 0,5 mg. zadnja 3 mjeseca pijem jači AD, fevarin, koji mi je pomogao u skidanju sa x. tj. uzmem ga po potrebi, a to je hebeno daleko od 6 komada. kad se sjetim, ne mogu vjerovati.
inače pijem 50 mg ujutro i 100 mg navečer fevarina. prije njega pila sam 5 g. zoloft. eto, ja sam se bila stvarno navukla na xanax, pa vam zato i govorim o tome da vidite što se može dogoditi. a na alkohol zaboravite. nema ga. ja ga ne konzumiram već 12 godina. be very very careful!

http://www.pic4ever.com/images/157fs837411.gif

Vess
29.03.2009., 14:53
E vidiš, o tome govorim. Znam podosta takvih slučajeva, pa sam učila više na tuđim greškama nego svojim (u ovom slučaju).

No imaj u vidu i ovo što sad uzimaš - možda ćeš biti u situaciji da se i s toga skidaš. U svakom slučaju sam primjetila da se uz ovakvo liječenje često javlja novi problem - tabletomanija. Pa i na analgetike se čovjek navuče.

Alkohola glede - najgora kombinacija: pilsevi+alkohol.

No isto kažu da je alkohol, u malim dozama, najbolji anksiolitik i antidepresiv. Na alkohol se ne navučeš tako lako kao na pilseve, ali oprezno s njim. Male doze!

nevažna
01.04.2009., 20:33
Može malo više o tim bojilima? Znaš li što više?
Mislim da se spominju i u ostalim tabletama i rade problema.

Pa istina je da stavljaju i u druge tablete ne znam sad koje tebe zanimaju, ovo bojilo bih izdvojila.Govorim iz iskustva da mi bolje odgovara helex 0.25 bjele je boje a xanax(0.5) ne bih ni probala jer mnogi po forumima se žale da je gori od helexa a i malo je veća tableta, a boje je kao helex 0.5 kojeg sam pila pola kad u ljekarni nije bilo 0.25 za kupit pa sam osjetila da više izaziva drhtavicu.Probala sam i misar(0.25) kao zamjenski lijek ali on izaziva malo vrtoglavicu ali opet bolje nego xanax, najbolje helex (0.25).
Neka bojila izazivaju lupanje srca nakon što ga popiješ par puta kod diazepama ,praxitena, meni se to događalo pa mi je internistica prepisala concor 1,25 mg to je malena tabletica samo za kod lupanja srca po potrebi ali se ne pije baš sa sedativima jer i jedno i drugo umiruje srce pa bi ga previše smirilo pa budući da je meni trebalo nešto za smirenje srca i psihički da se smirim prepisala mi je samo helex 0.25 to mi je ujedno i hormone smirilo i sve ok na pretragama bilo sa hormonima i nije mi srce lupalo jedino što mi konzumiranje jače kave zna izazvati ponekad lupanje srca pa je treba manje konzumirati... a što se tiče npr. antidepresiva nisu ni antidepresivi da ne izazivaju ovisnost kao što neki misle i nus pojave...
Neki imaju osjećaj kad piju neke sedative ko da im se želudac trese to je zbog toga što su osjetljivi na neki sastojak,samo gore su te jače tablete od više mg kod odvikavanja...kod helexa kod odvikavanja si malo nervozan, raspoloženje tu i tamo ali nemaš fotofobije ,samo postepeno se mora prestajati...koliko dugo piješ toliko dugo bi trebalo trajati i to postepeno odvikavanje, ma kod nekih i manje ovisi od osobe do osobe.Meni npr. kod odvikavanja pomaže za raspoloženje omega3.
a dobro je i da se piju vitamini jer od tableta zna pasti imunitet a neki budu pospani jer im padne željezo...a neki osjetljiviji na infekcije.

Vilenica
01.04.2009., 20:48
xanax, heleks i misar su razni nazivi za isti lijek

i meni različito djeluje C vitamin šumeći i nešumeći, ali to je čisti placebo

nevažna
05.04.2009., 08:37
Pa vidiš, to ti ovisi od organizma do organizma. Meni se osobno činilo da nakon što sam obični praxiten pila u terapijskim dozama 5 dana da sam se navukla. I onda ajd na cold turkey skidanje s mineralnom vodom (negaziranom, of course :cerek:). Jer, nakon 5 dana nije mi više ni djelovao. Nakon toga zaključih da je opravdano popiti pokoji sedativ samo povremeno, kao aspirin ako te slučajno zaboli glava, ako si se jako nanervirao pa srce strada od nekontroliranog lupanja.

I tu mi se čini normabel kao najprihvatljiviji.

ha ha... kakvo je to skidanje sa mineralnom vodom?

Louis Prima
06.04.2009., 08:13
ha ha... kakvo je to skidanje sa mineralnom vodom?

To je tzv.mokro skidanje:kada:

nevažna
06.04.2009., 08:36
To je tzv.mokro skidanje:kada:

aha...to je neko mučno skidanje...

Šeik_90
22.09.2009., 14:05
ja imam malih problema sa aksioznušću,to mi je posljedica od alkohola rekao mi je lječnik,ali što je bitno nemam jake napade,zna mi se dogoditi nekakv nemir strah,panika,da će me lupiti srce da ću se onesvijstiti,ili nekakav epi napad.....ali u stvar lječnik mi je rekao neće ti se ništa dogoditi jer to nije ništa opasno samo zna biti vrlo neugodno....i što sam primjetio u zadnje vrijeme mi se to dešava rijeđe i rijeđe što je dobar znak.... ja kada me tako nešto uhvati koristim helex....i dosta dobro me smiri....

Laura Angel
20.10.2009., 13:59
Ljudi imam pitanje,koji je po vama koji imate iskustva sa obadva bolji,Helex ili Xanax ako mi ga pila na poslu znaci da me smiri al ne da me ono prikova za stolicu?
Kako djeluje Helex kako Xanax?
Pila sam do sada Xanax,prije spavanja i uvijek me uspavao,a evo sad neka kriza na poslu me polako tjera da popijem i na poslu,pijem one najslabije od 0,25...
Koji je po vama onda bolji?

nevažna
29.11.2009., 18:22
Ljudi imam pitanje,koji je po vama koji imate iskustva sa obadva bolji,Helex ili Xanax ako mi ga pila na poslu znaci da me smiri al ne da me ono prikova za stolicu?
Kako djeluje Helex kako Xanax?
Pila sam do sada Xanax,prije spavanja i uvijek me uspavao,a evo sad neka kriza na poslu me polako tjera da popijem i na poslu,pijem one najslabije od 0,25...
Koji je po vama onda bolji?

u svakom slučaju bolji je helex 0.25 ... slabija je doza nećeš se navući...:kava:

drg
03.12.2009., 00:19
zar helex i xanax nisu jedno te isto??

GiRL
03.12.2009., 09:57
Ja već 2 mjeseca farmakoterapijom i psihoterapijom liječim tešku depresivnu epizodu, kako mi je organizam iznimno otporan na lijekove u startu sam pila 4 mg Helexa dnevno + AD, sad sam na 2,75 mg Helexa dnevno, smanjuje mi ga liječnica, postupno, i nemam nikakvih nuspojava, samo treba biti oprezan i ne ga kresati na svoju ruku, meni je jako pomogao i nemam nikakve tegobe od njega, upravo suprotno.

Hm, čula sam i ja da su u biti Helex i Xanax dva ista lijeka. :ne zna:

Apaurin
23.12.2009., 11:37
Pozdrav svima!
Da li je forum još aktivan???

be real
23.12.2009., 14:29
Ne bome. Taj ima i antidepresivna svojstva. Tako barem tvrde proizvođači. Ja samo mislim da je jako opasan.

slazem se,sve je opasno ako se zloupotrebljava,npr. ako uzimas 2,3 mg
dnevno 6 mjeseci non-stop,onda je opasan...vec si navucen...:ne zna:

anabella75
28.12.2009., 18:11
jedno pitanjce.

Ako sam ujutro popila xanax a popodne čašu vina može li šta biti?:eek:

imala sam vrlo stresno razdoblje pa sam u zadnjih dana povremeno uzela jednu tabletu dnevno a ne sjećam se da li sam ju uzela jutros(znam da sam uzela noćas u 3 jer me zdrmao panični ali za jutro se ne sjećam).:ne zna:

Engelchen00012
28.12.2009., 18:26
jedno pitanjce.

Ako sam ujutro popila xanax a popodne čašu vina može li šta biti?:eek:

imala sam vrlo stresno razdoblje pa sam u zadnjih dana povremeno uzela jednu tabletu dnevno a ne sjećam se da li sam ju uzela jutros(znam da sam uzela noćas u 3 jer me zdrmao panični ali za jutro se ne sjećam).:ne zna:

Ništa.:)
Da vidiš nas kronere!:rofl::rofl:

anabella75
28.12.2009., 18:35
Ništa.:)
Da vidiš nas kronere!:rofl::rofl:

e to sam strogo pazila da do toga ne dođe.

po mom šrinku trebala sam biti na nekoj stalnoj terapiji ali ja ipak "progutam" povremeno koji panic atak a pomognem si tabletama samo kada baš više ne ide bez toga.

anabella75
28.12.2009., 18:36
i hvala na odgovoru!:)

koliko god se bojim tableta toliko se više užasavam kombinacije tableta i alkohola.:D

be real
28.12.2009., 22:06
onda nemoj piti helex ako se bojis tableta,
mislim sta reci,ako ti je doktor to preporucio
da povremeno uzmes kad te stisne PANIK,
onda ga popij,ili popi pola
ili nemoj piti,pa se muci i gutaj napad...
nece ti panicni napadi proci sami od sebe,
vjeruj mi...ne kazes da je jedino rjesenje
tableta,ali definitivno onda neke vjezbe
disanja,duge setnje i sta ja znam,
probat nesto napraviti po tom pitanju...
nekome se neda raditi "na sebi",pa
gutaju unedogled helexe,praxitene,
normabele i jebe im se,jer ih zatupi,
i malo toga osjecaju,pa im je svejedno,ne razmisljaju o temu da li ce se navuci
na tablete i postati ovisni (tabletomanija=
mini-narkomanija)...
ali sigurno neces postati ovisni ako
zveknes 1 helex ili pola (2,3 puta tjedno).
svatko kroji sudbinu svoju...pozzzz:top:

Engelchen00012
28.12.2009., 22:11
Ja zveknem 1 od 0.5 svaki dan. Osim kad su dani teži!:rofl::rofl:
A nekad sam krkala 3-4 dnevno+cuga povremena...:rolleyes:

Eto, može ići i na bolje!:D

be real
29.12.2009., 18:21
eto vidis super...napredak nije
tako nesto nedostizno...:top:

sapienti.sat031
21.01.2010., 01:01
Bok
Nova sam na ovom forumu i imam nekih problema, pa se nadam da će mi netko znati reći što mi je činiti, ili barem da ću moći sa nekim popričati jer mi je jako teško.

Imam 23 godine. Prije 4 godine su mi dijagnosticirani napadi panike (kako dr. kaže -zbog faksa-).
U početku sam pila Fevarine, 1 ujutro i 1 navečer. Uz to sam pila Normabele, no pošto su mi kratko djelovali dr. me prebacila na Helex (po potrebi).
Pošto su mi napadi u početku bili česti (nekada i po 4-5 puta na dan), samim time sam često pila Helex-e od 0,25.

Sada nakon 4 godine napadi su mi se jako prorijedili. Fevarin pijem 1 ujutro, ali Helexe više ne pijem samo kada predosjetim napad već svaki dan po 3 od 1 mg.
Ne mogu zaspati bez njega, ujutro prvo što pomislim je Helex. Preuzeo je kontrolu nad mojim životom.
Prijatelje sam ˝otjerala˝ od sebe, faks mi također trpi zbog toga. Ne mogu se skoncentrirati dok ne popijem Helex, a kada ga popijem spava mi se i nemam koncentracije.

Pokušala sam se jednom naglo skinuti s njega, no nisam izdržala ni 2 dana. Imala sam osjećaj da ću ludim, kao da ne postojim, tresla sam se, izgubila orijentaciju.. I ponovo sam ga počela piti.

Znam da se ne preporučuje naglo skidanje s njega, ali problem je što kada ne popijem 3 mg dnevno ˝ne živim˝..

Prije sam bila aktivna u svim dijelovima života, uvijek nasmijana, voljela društvo, imala odlične ocjene..
A sada... pala sam 2 god. fakulteta, ne izlazim nigdje, spavam po cijele dane, ne čujem se sa prijateljima...

Hrpa ljudi mi je reklo da sam lijena. I da mi je samo 1 lipa za svaku rečenicu ˝trgni se˝ bila bi bogata sada. Lako je reći trgni se, ali ja ne znam kako. Gdje da počnem?

4 godine su proletjele pored mene... :(

Ima li netko sa sličnom situacijom, netko tko bi mi mogao dati neki savjet?

haligali
21.01.2010., 09:13
Ono što je dobro u priči je da si svjesna da imaš problem. Ne znma za fevarin, ali očito ne djeluje na tebe kako bi trebao. Ne znma koji te psihijatar vodi, ali možda i da njega promijeniš ako ti nijep probao dati drugu terapiju. Zoloft je uvijek dobar izbor jer mi se čini da u većini slučajeva dobro djeluje. U početku može doći do probavnih smetnji, ali i to se regulira. Danas postoji toliko AD-ova da je suludo da se i dalje tako mučiš. Ovisnost o Xelexu je ozbiljnja stvar. Osim što imaš anksiozno depresivni poremećaj sad si se navukla na helex. Dakle, trebaš pothitno kod psihića i reći mu za sve te probleme. On ti mora pomoć pokušat s drugom terapijom.

anonymus
21.01.2010., 09:35
da, zajebano je to, poznajem dosta ljudi koji su se isli ljeciti pa postali ovisni o terapiji (bilo da se lijece od neke ovisnosti ili psihickih tegoba)
no, isto tako sam cuo dosta rasprava o tabletama te kako jedne uzrokuju ovisnost (neki se kunu da im recimo hep napravi goru 'krizu' od samog heroina) da ima i drugih koje jednako djeluju a ne uzrokuju ovisnost.
tako da uz sve te price nimalo mi nisu sumnjive one teorije zavjere u kojima nas farmaceutske tvrtke pokusavaju ucinit ovisnim o njihovim ljekovima.
definitivno porazgovaraj sa psihijatrom, ako ti on nece pomoci i promjeniti terapiju ga promjeni.

p.s.
ako se ipak odlucis sama skidat sa helex-a nemoj odmah odjednom, probaj prvo smanjiti za recimo 0,5 mg pa tako pit tjedan-dva, pa opet smanjis...
navodno su se neki tako bez doktora skinuli sa cak 14-16 hepova :eek:

sretno
:top:

sapienti.sat031
21.01.2010., 11:21
Planiram svakako otići na kontrolu kod psihijatra pošto mi je rekla da dođem iza nove godine, ali ona mi jedino zna dati lijekove. Ni jednom nije pričala samnom. Tako da mislim da ću promijeniti liječnika.

Što se tiče farmaceutskih tvrki slažem se, jer nije prvi puta da sam čula da su samo prepisani lijekovi (koji stvaraju ovisnost).

Što se tiče skidanja sa Helex-a morati ću sama jer mi doktorica ne pomaže nimalo, samo mi prepisuje lijekove. Već sam joj rekla da sam ovisna o njima a ona je samo šutila i prepisala ih i dalje.

Pokušala sam se skidati s Helex-a, ali teško je..

Sada kada si rekao da su se neki skinili i sa 14 H. mi je malo lakše, ali svejedno me strah, jer znam kako mi je kada ne popijem do podne niti jedan..

Znam samo da moram prekinuti taj začarani krug, jer zbog svega toga pati mi i društveni život, i faks i sve.. I sve što je prije bilo savršeno je u trenu nestalo...

Hvala puno na odgovorima

tarita
21.01.2010., 16:06
Bok
Nova sam na ovom forumu i imam nekih problema, pa se nadam da će mi netko znati reći što mi je činiti, ili barem da ću moći sa nekim popričati jer mi je jako teško.

Imam 23 godine. Prije 4 godine su mi dijagnosticirani napadi panike (kako dr. kaže -zbog faksa-).
U početku sam pila Fevarine, 1 ujutro i 1 navečer. Uz to sam pila Normabele, no pošto su mi kratko djelovali dr. me prebacila na Helex (po potrebi).
Pošto su mi napadi u početku bili česti (nekada i po 4-5 puta na dan), samim time sam često pila Helex-e od 0,25.

Sada nakon 4 godine napadi su mi se jako prorijedili. Fevarin pijem 1 ujutro, ali Helexe više ne pijem samo kada predosjetim napad već svaki dan po 3 od 1 mg.
Ne mogu zaspati bez njega, ujutro prvo što pomislim je Helex. Preuzeo je kontrolu nad mojim životom.
Prijatelje sam ˝otjerala˝ od sebe, faks mi također trpi zbog toga. Ne mogu se skoncentrirati dok ne popijem Helex, a kada ga popijem spava mi se i nemam koncentracije.

Pokušala sam se jednom naglo skinuti s njega, no nisam izdržala ni 2 dana. Imala sam osjećaj da ću ludim, kao da ne postojim, tresla sam se, izgubila orijentaciju.. I ponovo sam ga počela piti.

Znam da se ne preporučuje naglo skidanje s njega, ali problem je što kada ne popijem 3 mg dnevno ˝ne živim˝..

Prije sam bila aktivna u svim dijelovima života, uvijek nasmijana, voljela društvo, imala odlične ocjene..
A sada... pala sam 2 god. fakulteta, ne izlazim nigdje, spavam po cijele dane, ne čujem se sa prijateljima...

Hrpa ljudi mi je reklo da sam lijena. I da mi je samo 1 lipa za svaku rečenicu ˝trgni se˝ bila bi bogata sada. Lako je reći trgni se, ali ja ne znam kako. Gdje da počnem?

draga malena, i meni se dogodio napad panike prije nekih 4 godina. nisam znala sta je to, samo sam se osjecala kao da cu potonuti,otkucaji srca ubrzani,slabina u zelucu.potrazila sam pomoc lijecnika i dobila helex.naravno bez njega nisam mogla niti zamisliti dan-3x1.tako je vrijeme prolazilo dok nisam pocela koristiti samo prije spavanja, bez obzira osjecala ili ne osjecala napad. jednog dana sam sama sebi rekla "e neces vise ovisiti o helexu jer si ionako puna zivota". zelim reci da zaista je to nesto sto sam cak mogla i izazvati jer mi je stalno bilo u mislima da ce mi biti lose. prestala sam o tome misliti, i danas vrlo vrlo rijetko popijem tabletu i to ako se osjecam uznemirenom. shvatila sam da mi se nikada nista lose nije dogodilo (jest da je vrlo neugodno) i sreca pa traje kratko. inatila sam se tom osjecaju da cu nestati. nisam zeljela da mi zivot prolazi u razmisljanju kad ce me uhvatiti nebi li progutala tabletu. tako i tebi savjetujem, prestani misliti o tome, pa mlada si. svakako savjetujem da se druzis sa prijateljima, to nam je jedno od najvecih blaga. razgovaraj radje o svojim nedacama sa nekim bliskim, zivi zivot i ne brini jer ti se nista nikada sto se toga tice nece dogoditi. proci ce te, vjeruj mi samo moras biti jaka i odlucna. kad osjecas paniku radje izadji medju ljude, idi na ples, nadji nesto sto ce te odvratiti, uostalom zelis zavrsiti fakultet, zar ne?? javi sta ji odlucila i zelim ti puno srece. zapamti da je sve u nasim glavama. kako mislimo tako ce i biti. znaci glavu gore i K-R-E-N-I

tarita
21.01.2010., 16:16
Bok

Ma daj molim te sapienti, prestani se baviti lijecnicima. ovdje trebas i moras biti sama sebi lijecnik. oni ce te samo sopati tabletama. ne dozvoli to!!! zapamti NISTA TI SE NECE DOGODITI ali ako vec inzistiras pocmi razmisljati da postepeno se maknes od njih mislim na tablete, naravno niti slucajno naglo jer da moze biti jos gore. i znaj da u toj tvojoj nevolji nisi sama ali MORAS I MORAS si sama pomoci i vjeruj mi da ces uspjeti.

sapienti.sat031
22.01.2010., 09:21
Znam da moram krenuti, poduzeti nešto sama... Jer ako nastavim slušati liječnike samo će me još više šopati lijekovima.

Nakon čitanja malo po internetu i nakon što sam vidjela da nisam jedina s ovim, malo mi je lakše jer vidim da su ljudi uspjeli prebroditi i gore stvari.
Zato sam jučer donijela odluku da moram podhitno početi sa skidanjem sa helex-a, i ne znam kako, ali uspjela sam popiti samo 0,5 mg, i ono što moram naglasiti je to da sam navečer uspjela zaspati bez njega (inače ja ne spavam ako ga ne popijem).
To je snaga volje, no jučer sam je imala. Hoću li danas imati ne znam. Ne znam ni za sutra. Znam samo da se moram oboružati strpljenjem.

Pogriješila sam što od samog početka slušam liječnike, nisam do sada niti razmišljala da mi zapravo ne pomažu..
Ali nikada nije kasno, bolje sada nego nikada..

Što se prijatelja tiče, nisam ih doslovno otjerala, već su se maknili od mene jer im sada ne odgovaram, tj. nisam kakva sam prije bila.
Ali vratiti ću se ja na staro i vratiti sebe, MORAM!
Hvala svima na odgovorima

TincH
22.01.2010., 09:38
Baš sam kroz razgovor na tu temu zaključila kako je takva panika strah od odrastanja, kretanja dalje, samostalnog života, odgovornosti.
I dobro je, ukoliko si nečim preopterećena, to iz života izbaciti. Naravno, jako će ti trebati volja i prkos.
Prošla sam to o čemu pišeš, samo je srećom trajalo puno kraće, sretno :)

tarita
22.01.2010., 10:56
Znam da moram krenuti, poduzeti nešto sama... Jer ako nastavim slušati liječnike samo će me još više šopati lijekovima.

Nakon čitanja malo po internetu i nakon što sam vidjela da nisam jedina s ovim, malo mi je lakše jer vidim da su ljudi uspjeli prebroditi i gore stvari.
Zato sam jučer donijela odluku da moram podhitno početi sa skidanjem sa helex-a, i ne znam kako, ali uspjela sam popiti samo 0,5 mg, i ono što moram naglasiti je to da sam navečer uspjela zaspati bez njega (inače ja ne spavam ako ga ne popijem).
To je snaga volje, no jučer sam je imala. Hoću li danas imati ne znam. Ne znam ni za sutra. Znam samo da se moram oboružati strpljenjem.

Pogriješila sam što od samog početka slušam liječnike, nisam do sada niti razmišljala da mi zapravo ne pomažu..
Ali nikada nije kasno, bolje sada nego nikada..

Što se prijatelja tiče, nisam ih doslovno otjerala, već su se maknili od mene jer im sada ne odgovaram, tj. nisam kakva sam prije bila.
Ali vratiti ću se ja na staro i vratiti sebe, MORAM!
Hvala svima na odgovorima

jutro, vidis da ces pomalo ici naprijed. nemoj razmisljati sta ce biti sutra, kad dodjes do toga tada razmisljaj. drago mi je da si napravila lagani pomak, samo naprijed, tada ce ti se sve mijenjati i budi samouvjerena i puna sebe. oko sebe imas toliko divnih stvari da ih ti sada niti ne primjecujes, otvori se i budi sretna. to ti zeli tarita

sapienti.sat031
22.01.2010., 14:15
jutro, vidis da ces pomalo ici naprijed. nemoj razmisljati sta ce biti sutra, kad dodjes do toga tada razmisljaj. drago mi je da si napravila lagani pomak, samo naprijed, tada ce ti se sve mijenjati i budi samouvjerena i puna sebe. oko sebe imas toliko divnih stvari da ih ti sada niti ne primjecujes, otvori se i budi sretna. to ti zeli tarita

Hvala puno :)

marinella
22.01.2010., 15:57

Bože dragi ja bi najradije plakala kad jude koji imaj problema neki šopaju idejama kako su liječnici ti koji ih zapravo čine još bolesnijima! koja glupost,ne kažem da nema svakakvih slučajeva al nemojmo generalizirati.najgore je što je ovaj topic prepun ljudi koji su odlični "psihijatri" bez diplome naravno pa ljudima daju sajete tipa: okani se liječnika,svi lijekovi izazivaju ovisnost.. :rolleyes:
ja sam bila kod tri liječnika prije no što sam našla onog pravog,onog koji je znao dozirati lijek,uputtiti me u pravom smjeru.,mjenjati moju percepciju i poimanje same sebe i života.da prije njeg su bili njih troje koji ne predstavljaju oličenje svje struke,al Bože moj pa imam zdravu pamet da brzo zaključim kako ta i ta osoba nije za mene,rekla sam ta i ta a ne SVI oni! ja ti savjetujem da tražiš liječnika koji će ti po svemu odgovarati ikojim ćeš biti zadovoljna,s kojim će vidjet i osjećat napredak.divim se onima koji ne odustaju a odustavanje i od potrage za pravim liječnikom je ono najgore što si možemo učiniti.

Vilenica
22.01.2010., 16:07
Ma daj molim te sapienti, prestani se baviti lijecnicima. ovdje trebas i moras biti sama sebi lijecnik. oni ce te samo sopati tabletama. ne dozvoli to!!! zapamti NISTA TI SE NECE DOGODITI ali ako vec inzistiras pocmi razmisljati da postepeno se maknes od njih mislim na tablete, naravno niti slucajno naglo jer da moze biti jos gore. i znaj da u toj tvojoj nevolji nisi sama ali MORAS I MORAS si sama pomoci i vjeruj mi da ces uspjeti.

cura je pocela piti tablete jer je imala panicne napade.

tebi tarita lijecnik mozda ne treba, ali sasvim sigurno ni ti ni bilo tko drugi ne moze drugoj osobi na forumu reci da joj ne treba lijecnik. tj mozes, ali mozda na pdf-u "Alternativno lijecenje", sasvim sigurno ne ovdje

cak ni skolovana osoba ne moze procijeniti na osnovu dva-tri posta o cemu se radi i je li nuzna psihoterapija, neka tebleta ili ce biti dosta caj od kamilice.

za sve ostale: ovakvi postovi gdje se ljudima govori "trgnite se", "nije vam nista", "ne trebaju vam lijecnici" su protiv pravila pdf-a Psihologija i bit ce nagradjivani kaznenim kartonima

tarita
22.01.2010., 21:43
cura je pocela piti tablete jer je imala panicne napade.

tebi tarita lijecnik mozda ne treba, ali sasvim sigurno ni ti ni bilo tko drugi ne moze drugoj osobi na forumu reci da joj ne treba lijecnik. tj mozes, ali mozda na pdf-u "Alternativno lijecenje", sasvim sigurno ne ovdje

cak ni skolovana osoba ne moze procijeniti na osnovu dva-tri posta o cemu se radi i je li nuzna psihoterapija, neka tebleta ili ce biti dosta caj od kamilice.

za sve ostale: ovakvi postovi gdje se ljudima govori "trgnite se", "nije vam nista", "ne trebaju vam lijecnici" su protiv pravila pdf-a Psihologija i bit ce nagradjivani kaznenim kartonima

zao mi je ako se uzima iz konteksta. ja jesam rekla da ostavi lijecnike, pa i ja sam prosla isto. i apriori nisam protiv lijecnika. pa ja bi i za perut posjetila svoju doktoricu. zelila sam poruciti toj curi u nevolji da ce puno napraviti i sama. zao mi ako sam pogrijesila

be real
22.01.2010., 23:21
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se ;)

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje

nijedan psihić ti neće reći da
je helex štetan (pa zašto ti
ga onda prepisuje?)...TREBA se
brinuti ako ga se pije...teška navlakuša ako se pije npr..0.5 do 1 mg recimo mjesec i pol...
već si navučen...BEZ RECEPTA?
nažalost privatne ljekarne ga daju kao bombone...dođeš,zatražiš,platiš
i dobiješ...neki dan ja kupujem u apoteci c vitamin i čaj od sljeza,a cura prije mene bez problema tihim glasom kaže 2 kutije helexa 0.5 mg,bez recepta,dobije,plati i ODE...
to se ne smije tako prodavati...
cura je bila ušlagirana,da stvar
bude još bolja...Apotekarku bi
trebalo išamarati...:kava::flop:

rejoflajt
23.01.2010., 05:08
Planiram svakako otići na kontrolu kod psihijatra pošto mi je rekla da dođem iza nove godine, ali ona mi jedino zna dati lijekove. Ni jednom nije pričala samnom. Tako da mislim da ću promijeniti liječnika.

Što se tiče farmaceutskih tvrki slažem se, jer nije prvi puta da sam čula da su samo prepisani lijekovi (koji stvaraju ovisnost).

Što se tiče skidanja sa Helex-a morati ću sama jer mi doktorica ne pomaže nimalo, samo mi prepisuje lijekove. Već sam joj rekla da sam ovisna o njima a ona je samo šutila i prepisala ih i dalje.

Pokušala sam se skidati s Helex-a, ali teško je..

Sada kada si rekao da su se neki skinili i sa 14 H. mi je malo lakše, ali svejedno me strah, jer znam kako mi je kada ne popijem do podne niti jedan..

Znam samo da moram prekinuti taj začarani krug, jer zbog svega toga pati mi i društveni život, i faks i sve.. I sve što je prije bilo savršeno je u trenu nestalo...

Hvala puno na odgovorima

prepoznajem se u dosta tvojih rečenica. a kad čujem savjete trgni se i sve je to u tvojoj glavi, znaj da ti to govvore ljudi koji nikad nisu iskusili pravu depresiju i anksioznost. liječnika svakako moraš promijeniti i pronaći psihjatra PSIHOTERAPEUTA. ako imaš 300 kn tjedno, mogu ti preporučiti svoju u zg, trešnjevka. skupo, ali na duže staze isplativo i ti pričaš 45 min, ona sluša, zaista sluša.

anthony9906
23.01.2010., 13:14
ah,riiiijetko će u kojoj ljekarni dati helex ili sl,bez recepta.

da,navlakuša je,ali to će ti svaki imalo normalan psihijatar napomenuti,plus,piše u kutiji.

helex i xanax je isto (netko je pitao)

pila sam oboje,duuuuuuuuuugo,dugo..malo treskavica prvi dan dva kad prestaneš piti,ali ugl ok.

valjda kako kome.

anthony9906
23.01.2010., 13:15
helex nije srodan apaurinu.
ne daje se u trudnoći.

u trudnoći se daje normabel,koji je sličan apaurinu.

sapienti.sat031
25.01.2010., 04:04
@marinella: krivo si me razumjela, odnosno ja sam se krivo izrazila. Mislila sam na liječnike kod kojih sam ja bila, jer oni mi nisu pomogli. Nisam ja protiv liječnika, ali znam da moram pronaći pravog jer mene moja ne želi ni salušati, samo prepiše lijekove i kad joj kažem da mi ne odgovaraju.
No isto tako neću se osloniti samo na njih. Moram raditi na sebi, graditi iznova, a ne oslanjati se samo na druge.

Što se tiče psihoterapije ići ću na nju, no kod provjerenih dr. Skupo je, ali mislim da zdravlje nema cijenu.
Znam da neću samo doći na terapiju i ozdraviti odjednom. Znam da je to proces, ali spremna sam jer mi je dosta napada više, ne mogu se nositi sama sa njima. Već radim na sebi i vidim male pomake, no treba mi i pomoć specijalizirane osobe za to i vjerujem da će mi pomoći.

Hvala ljudi :)

marinella
25.01.2010., 08:45
No isto tako neću se osloniti samo na njih. Moram raditi na sebi, graditi iznova, a ne oslanjati se samo na druge.

upravo je to ključno. meni se desio preokret kad sam se samo oslanjala na lijekove,a moj doktor mi je tada rekao ne mogu ti lijekovi pomoći ako si ne želiš sama pomoći,raditi na sebi,mijenjati i popravljati svoje svjetonazore i pogrešan način razmišljaja koji me je uvjek iznova vodio u depresiju i anksioznost.tek tad mi s eupalila lampica.nedugo nakon toga bila sam spremna prestati piti antidepresiv,nestala je depresija i socijalna fobija.i tebi želim isto čim prije! :mig:

sapienti.sat031
25.01.2010., 11:17
upravo je to ključno. meni se desio preokret kad sam se samo oslanjala na lijekove,a moj doktor mi je tada rekao ne mogu ti lijekovi pomoći ako si ne želiš sama pomoći,raditi na sebi,mijenjati i popravljati svoje svjetonazore i pogrešan način razmišljaja koji me je uvjek iznova vodio u depresiju i anksioznost.tek tad mi s eupalila lampica.nedugo nakon toga bila sam spremna prestati piti antidepresiv,nestala je depresija i socijalna fobija.i tebi želim isto čim prije! :mig:

A meni je moja rekla da će mi od lijekova biti bolje i da ću od njih ozdraviti. Nije mi ništa drugo predložila, niti me uputila. Ali dobro, sama i uz net :D sam nadošla nekako, i tako ću i dalje.. :)

tera83
25.01.2010., 13:20
bjež te ljudi od heleksa govorim to jer sam također ovisna o njemu,uz njega koristim i cipraleks,ali svejedno imam napadaje panike ne tako često kao prije ali tu su,uz sve to sam i veeeeelika svađalica pa mi je nekad dovoljna i jedna kriva riječ da planem ko šibica i onda opće ludilo koje traje danima,i cijelo to vrijeme imam osjećaj da moje tjelo nije moje,o vrtoglavicama i glavoboljama da i ne pričam.Od nedavno mi je prepisan i sanval al me strah da se još i na to ne navučem,i kao šlag na kraju imam fobiju od uzimanja ljekova pa tako i kad uzmem obični ljek za skidanje temperature satima stojim pred ogledalom i gledam hoću li početi naoticati i onda opet napad po ko zna koji put,i tako iz dana u dan.

bubbly
25.01.2010., 16:42
Evo da se i ja uključim. Prije mjesec i pol imala sam po prvi puta u životu napad panike. U tih mjesec i pol imala sam ga još 3 puta. Dakle 4 puta u mjesec i pol. Moram priznat da me sve to poprilično šokiralo. Također sam postala jako razdražljiva i mogla bi se na svaku sitnicu rasplakati, totalno sam se promjenila...Čitala sam o tome na netu i shvatila da mi je to zbog stresa, napetosti...
Ne želim ići psihijatru jer mi ne pada na pamet piti antidepresive i sedative. Svjesna sam da je sve u mojoj glavi...pokušat ću se neko vrijeme sama kontrolirat, piti čajeve i slične biljne pripravke protiv stresa, osjećam da bi mi i fizička aktivnost puno pomogla, pa namjeravam krenuti u teretanu ili na aerobic, jer kak ne bi poludila kad cijeli dan sjedim nad knjigom i ne mičem nikud...
Jako mi je naporno cijelo vrijeme razmišljat o tome da ne smijem razmišljati o napadu, ako me razumijete, to me iscrpljuje. Vidjet ću sad neko vrijeme kako će mi biti.
Ima tko od vas kakav savjet, da odem psihijatru bar na razgovor? Ovih 300kn što ste spominjali se odnosi na jedan termin od 45 minuta?

sapienti.sat031
25.01.2010., 17:58
Evo da se i ja uključim. Prije mjesec i pol imala sam po prvi puta u životu napad panike. U tih mjesec i pol imala sam ga još 3 puta. Dakle 4 puta u mjesec i pol. Moram priznat da me sve to poprilično šokiralo. Također sam postala jako razdražljiva i mogla bi se na svaku sitnicu rasplakati, totalno sam se promjenila...Čitala sam o tome na netu i shvatila da mi je to zbog stresa, napetosti...
Ne želim ići psihijatru jer mi ne pada na pamet piti antidepresive i sedative. Svjesna sam da je sve u mojoj glavi...pokušat ću se neko vrijeme sama kontrolirat, piti čajeve i slične biljne pripravke protiv stresa, osjećam da bi mi i fizička aktivnost puno pomogla, pa namjeravam krenuti u teretanu ili na aerobic, jer kak ne bi poludila kad cijeli dan sjedim nad knjigom i ne mičem nikud...
Jako mi je naporno cijelo vrijeme razmišljat o tome da ne smijem razmišljati o napadu, ako me razumijete, to me iscrpljuje. Vidjet ću sad neko vrijeme kako će mi biti.
Ima tko od vas kakav savjet, da odem psihijatru bar na razgovor? Ovih 300kn što ste spominjali se odnosi na jedan termin od 45 minuta?

Znam kako ti je. Ovo što kažeš kako razmišljaš da ne smiješ razmišljati... tako je i meni bilo u početku, pa i sada, ali rjeđe...
Ako ti potraje to duže ja ti preporučam da odeš psihijatru (ali provjerenom) da si ih ne bi zavukla.
Pokušaj vježbati svaki dan, barem nešto malo, pola sata (Tai Chi je dobar), prošetati.. makniti se od stresa (koliko je moguće), probaj se zaokupirati sa nečim što će ti maknuti misli s napada, vježbe disanja...
Možda uspiješ tako. Bitno da si to na vrijeme prepoznala. Mene su šetali po bolnici (mislili da je infarkt (?!?) pa da je štitnjača...).

Ali ako ti se ustale, preporučam ti da odeš kod psihijatra i/ili psihoterapeuta.
Puno sreće :)

tera83
25.01.2010., 22:58
hy bubbly,evo moj skroman savjet definitivno posjeti psihologa ali dobro se raspitaj jer smatram da neko kome daješ tolike pare da ti pomogne treba te dobro slušati,ja sam išla navrat nanos šta bi se reklo i nebi vjerovala naletim na debila koji prije svega i sam treba pomoć.JEB GA tako mi valjda grah pao,sta se tiče vježbanja super ideja i pokušaj se dosta družiti,mene naprimjer uvjek razveseli razgledavanje po buticima sa frendicama ili mužem ne moram si ništa kupiti nego tek toliko šta bi se reklo da naparim oči,ali i kod takvih stvari budi oprezna hoću reći ne pretjeruj,jer te nekada i toliko bježanje može umoriti i dovesti do sloma.Imaj granice ne forsiraj tjelo i um do maksimuma,jer ćeš u protivnom dobiti efekt bumerang.Nekad si dozvoli toplu mirisnu kupkicu,eeeee to je gušt.

be real
28.01.2010., 13:11
nemaš ti pojma što te sve kvalitetan psihijatar može natjerati da kažeš.

osnova početka psihijatrijskog liječenja je ljubaznost i prepuštanje tebi osjećaja da vodiš igru, da upravljaš sa psihoterapeutskim postupkom, no to je zabluda.

često se osobe poput tebe rasplaču kao male bebe i na kraju psihijatru kažu i stvari za koje su mislili da će s njima otići u grob. :frajer:

ma baš si me nasmijao "konju"... citirat' ću jednog
američkog pisca C.B ..."psihijatri bi mogli puno toga reći o tome,A JA bih mogao puno toga reći o psihijatrima."

Ne možeš govoriti da nemam pojma,jer ti nemaš pojma da ja imam nekog osnovnog pojma
o tome što je vezano uz pojan "psihić"...samo se ti drži
akinetona i bit' će sve u redu:top:
umjesto tri mazni 4 komada...
možda se prosvijetliš i možda
ćeš imat' pojma...:top::top::top::top:

be real
28.01.2010., 13:17
ako se već "mora bit' ovisan" o nekoj tableti,onda je bolje bit'
navučen na oksazepam,nego na
alprazolam (helex,xanax...)...
apaurin je gadan također...
oksazepam je "najmanje zlo"...
od "smirivača,spuštaća i dizaća"

dorica89š
28.01.2010., 23:43
Bok

srećo, imam slučan problem već 7 godina...i jako mi je teško...i znam kako je to kad ti neko sere da se trgneš i da ovo ono...ne može te shvatiti netko ko nije prošao kroz isto, ali pošto smo svi drugačiji, nitko te ne može shvatiti...
u to što si ušla, da te odma pripremim-teško ćeš izać...jer tablete su zaista užas...
ja sam pila zoloft, u kombinaciji s famoznim helexom iliti xanaxom...iskreno, nikako poboljšanje, samo me ubilo, otupilo, kako sama kažeš-uljenilo...
a najgora je ta osuda društva...bilo bi nam puno lakše da možemo javno reć: "imam panični napad, teško mi je, jako patim, budite mi podrška"...ali ljudi to ne shvaćaju, samo se smiju i što je najgore svrstavaju nas među totalne luđake što mi nismo dokle god smo svjesni situacije oko sebe...
imam čir na želucu, problema sa srcem, crijevima, blago rečeno- panični napadi su me razorili u mojim najljepšim godinama...i kolkko god se ja borila, to kao da je jače i prevlada...i najgore je pšto me sprječava u normalnim životnim funcijama...ne mogu izlazit normalno, družit se, ići na faks i sve ostalo...to je toliko frustrirajuće da više nisam pametna što uraditi...
promjenila sam psihijatre i psihijatre, pila tableta i tableta, išla na autogene treninge, jogu, svašta, ali to je jednostavbno toliko snažno da se ponekad pitam da li ću moći biti donekle normalna po stare dane :(

orbit6468
29.01.2010., 17:37
znam da je bilo dosta priče o ovoj temi ali se ne sjećam da sam čitao o navedenom lijeku.....pijem ga već treći tjedan i poznajući sebe strah me od ovisnosti.....imam anksiozni poremećaj i uz xanax uzimam još AD Ladiomil i antipsihotik Eglonyl.....znatno poboljšanje sam osjetio odmah na samom početku terapije a sad više i nemam nikakvih simptoma.....ostao je jedino taj opravdani strah od ovisnosti o anksioliticima iako me doktor uvjerava da nema nikakvih šansi da to postanem ako ga uzimam mjesec do dva u dozi od 2x1 0,25 mg na dan......opet ponavljam.....poznajući sebe koji hebenom pušenju ne može reći ne iako me to i dovelo u ovo stanje kako ću se onda sa time nositi ako se još i na to navučem....molio bih za savjet što a radim od onih koji imaju iskustva sa navedenim lijekom.....kako prestati uzimati lijek....postepeno sa smanjivanjem doze ili jednostavno prestati.....:ne zna:

Engelchen00012
29.01.2010., 17:42
Postupno smanjivati dozu, ako se tvoj liječnik slaže.

Ova doza od 0,25 stvarno nije zabrinjavajuća.:)

be real
29.01.2010., 19:26
ma ne brini se,samo što ćeš od
antipsihotika dobiti bar 7,8 kg
sala...udebljat' ćeš se kao prase:ne zna:sto posto

be real
29.01.2010., 23:41
kažu da je kriza od helexa slična onoj heroinskoj...nije zajebancija...:kava:

orbit6468
30.01.2010., 13:34
ma ne brini se,samo što ćeš od
antipsihotika dobiti bar 7,8 kg
sala...udebljat' ćeš se kao prase:ne zna:sto posto
hehe...ovo me ne zabrinjava niti malo nego čak naprotiv :top:.....visok sam 1,80 m i težinu od 75 kg sam dosegao samo po odsluženju JNA ''89....poslije toga moja težina se uvijek kretala između 65-72 kg.....mršavost mi je već odavno dosadila pa bih volio nabaciti nekih 10ak kg na sebe :s...samo da ne ode sve to na trbuh :lol:...morati ću se malo aktivirati nekim sportom :cerek:

orbit6468
30.01.2010., 13:39
kažu da je kriza od helexa slična onoj heroinskoj...nije zajebancija...:kava:
ako se ne varam on spada u anksiolitike isto kao i xanax.....čitao sam malo o tome tu na forumu pa odtuda se i javlja razlog moje zabrinutosti....:ne zna:

orbit6468
30.01.2010., 13:41
Postupno smanjivati dozu, ako se tvoj liječnik slaže.

Ova doza od 0,25 stvarno nije zabrinjavajuća.:)
thx za ovaj smirujući post :top:

be real
30.01.2010., 13:46
ako se ne varam on spada u anksiolitike isto kao i xanax.....čitao sam malo o tome tu na forumu pa odtuda se i javlja razlog moje zabrinutosti....:ne zna:

zato se ne treba igrati sa time...ako se guta 2,3 mg savki dan po 3,4 mjeseca,onda si već otišao kvragu.:ne zna:
za sve postoji granica:kava:

orbit6468
31.01.2010., 17:06
zato se ne treba igrati sa time...ako se guta 2,3 mg savki dan po 3,4 mjeseca,onda si već otišao kvragu.:ne zna:
za sve postoji granica:kava:
neumjerenosti se najviše plašim........to i jeste moj najveći problem :)

be real
01.02.2010., 18:28
pa nisi valjda lud da u toj svojoj
"neumjerenosti" poždereš 7,8 helexa od 0.5 mg? hej!
to je sr..e,čista zloupotreba,
autodestrukcija...sve u granici.

GiRL
01.02.2010., 18:39
Helex, kao uostalom i svaki lijek koji djeluje na SŽS, treba uzimati samo i isključivo uz liječnički nadzor, ja ga nisam mogla nigdje kupiti bez recepta, baš sam probala u 3 privatne ljekarne i jednoj gradskoj, imala sam recept svoje privatne psihijatrice u torbi, ali rekoh da vidim, i nisu mi ga htjeli dati, nema šanse, tako da su ove ljekarne gdje ga se može uzeti bez recepta očito u manjini, takav je barem moj dojam, i dobro je da je tako, nisu to bomboni!

Da, meni jedna jako draga osoba je već 2 godine na Apaurinima, jedna emotivna trauma se desila i jebi ga, psihički nije bio dovoljno jak da je prebrodi, sad se kljuka tableticama i čeka Božje čudo....ne razumijem takav pasivan stav, kao da uživa u neprestanom kukanju i privlačenju pažnje na tu foru...

be real
02.02.2010., 13:11
ha čuj,toj osobi se očito jaaako teško pokrenuti zbog traume,pa zato ima taj "pasivan" stav...
kljukanje,pa kljukanje...da može i zna drugačiji način,već bi
ga on primjenio...valjda će se izvuči,samo tableta NIJE RJEŠENJE...:ne zna:

GiRL
02.02.2010., 13:23
A ja bi mu htjela pomoći, dati mu kontakt svoje psihijatrice koja je stvarno odlična i koja mi je doslovce spasila glavu, ali ne znam kako mu pristupiti, da ne pomisli da čačkam tamo gdje mi nije mjesto, mislim njegovi ukućani to ili ne kuže ili svjesno ignoriraju...

be real
03.02.2010., 14:12
ne možeš mu pomoći,on će to krivo shvatiti i još će se naljutit'
na tebe... ta osoba mora sama
odlučiti (iako je slabić),da prestane žderat' tablete,da NE BJEŽI od života...ti ne možeš NIŠTa,ako ta slaba osoba SAMA NE ODLUČI:ne zna::kava:

plava_gospođa
09.02.2010., 22:49
Bok

Sve je u glavi...!Počni polako mijenjati životne navike.Dakle,imaš naravno dnevnih obaveza.Zapiši si ih na papir i počni ih jednostavno izvršavati!Ne trebaš sve odjednom,mislim (pretpostavljam) da si u zaostatku s nečim,kreni polako nadoknađivati sve,a pred spavanje razmisli koliko si stvari napravila.Zaboravi na lijenost,tromost,ne razmišljaj o tuđim kritikama,možeš i to bit uz redovito izvršavanje obaveza,ali u vrijeme koje ti odrediš za sebe.Znaš što meni pomaže da funkcioniram?Popodne si odredim sat,dva,tri u kojima ili ležim u krevetu (a lažem,uvijek zaspim :)) ili spavam i nemoram pričat s ljudima,to mi obnovi energiju.Kada počneš obaveze izvršavati,bolje češ se osjećati,tj.možda ta tromost neće nestati,ali nečeš osjećati krivnju da "gubiš vrijeme".A i to ne trebaju bit bokte koje obaveze nego neke jednostavne stvari.Ali da dnevno znaš da si nešto napravila.

Prestati s Helexom nije lako.Treba u glavi biti spreman na promjenu.Onda polako skidati četvrtine za svaki tjedan,tako to zaista polako ide da ti se tijelo može privikavati.Čak i da nije stvar u mozgu,nemoj tijelo stavljati u prevelik napor.A znaš i što?Koliko puta češće dobiš napadaj panike ako razmišljaš da češ ga dobiti ili razmišljaš o nekoj situaciji u kojoj se trenutno nalaziš npr.ogromna prostorija ili previše ljudi i da te zbog toga može uhvatiti napadaj pa te uhvati?Nauči pozitivno preusmjeravati misli.Čak i kad se zaljubiš puno je lakše.Tako misli idu prema predivnom svijetu,mirisnim cvijećem,cvrkutu ptica srač-kenj.Svi smo romantici kad se zaljubimo.

Držim fige!Nisi sama,ja sam tek nedavno navršila 18.godina i ovisna sam o Helexu i niti mi ne pada na pamet se odvikavati.Divim ti se jer si svjesna svega i imaš volje i želje prestati...!

tikva23
11.02.2010., 01:06
kao mali imao sam teskoca i kad sam odrastao do nekih 13-14 godina poceli su pravi problemi,,posegnuo sam za kojekakvim sredstvima zablude tipa alkohol etc...skolu sam redovno zavrsavao unatoc ranoj dijagnozi poremacaja licnosti i mjesane ovisnosti psihomotorne povisenosti i emocionalne turbolencije,,bio sam vrijedan decko koliko ja znam,,isto sam poceo pit normabele 5,0,5 ako kuzis sta to znaci,,ali ja sam normabele poceo zobat ko ovca travu,,i normalno nije to imalo smisla,,,da bi otisao kod vrlo cijenjenog privatnog psihijatra dr.mandica,,,sigurno ga znas jer predpostavljam da si iz osijeka,,da bi mi on dao seroquel i govorio mi da je to tableta izbora za mene,,,ali i te sam ja jeo s nekim drugim ciljem,,naravno nije valjalo,,i tu tek pocinje prica,,,dosao sam do helaxa i xanaxa,,u pocetku sam se ovisno o potrebi ali sam se znao zadovoljit s nekih 4-5 komada od 1mg,,,i najednom ti nestalo tih tableta na trzistu i dosao neki misar od 3 mg kao u zamjenu,,i to mi je pasalo,,tj bio sam slobodniji spavao sam uredno itd,,ali opet sam ih poceo jest u druge svrhe,,dodjem s posla i ne otusiram se nego klepim3-4 misara i zaspem,,,to mi je bilo neznam sta,,,navuko sam se na tablete,,iz cisto medicinskih razloga:misli:,,da bi opet se pojavio "helax" tableta izbora za mene,,,ali vec ove ranije situacije su me odvele predaleko,,,i ja sam ti pojeo nedavno tocnije prije badnajaka kroz 5 dana 5 kutija,,,ejjj to je 150 tableta,,,naravno opalilo me skoro sam umro,,,cura me spasila jer sam roknuo na ledja i poceo se gusit zagrzio jezik i eto dosla hitna ja jos nekih 30 minuta trabunjo nepovezane stvari znaci izgubljen,,,kazem ti skoro rika,,,i ja sam ti zakljucio da meni od tih tableta uopce nije bolje vec je to sve jedna zabluda,,vjeruj mi da ja nakon 7 godina sam bacio te tablete i ne zelim ih vise ni pogledat jer mi se gade i nisu mi nista lijepo ucinile u zivotu samo su napravile vecu budalu od mene,,gadi mi se kutija ,oblik pa i onaj gorkast okus te tablete,,,vjeruj mi da ima boljih nacina za rijesavanja napada panike tjeskobe u stomaku i opcenito tih manicnih bolesti,,,skinuo sam se sa helaxa i srdodnih lijekova u roku odmah,,taj dan,taj tren,,i nebi ih pojeo ni da su mi potrebne da prezivim,,,bolje kad ti tako dodje odi prosetaj,,nabavi si psa,,ili slicno,,,izbij si te gluposti iz glave,,,vjeruj i shvati i vidit ces da je tako!!!eto,,,poz od pravog pacijenta:-)

be real
11.02.2010., 11:49
bravo,ne žderati tablete bezveze,ne zloubotrebljavati xanaxe,misare,normabele,jer je to zlo,još ako mješaš sa alkoholom,ode mozak bye-bye...
"pacijent" je dobro napravio što se skinuo i što više ne ždere
taj drek. sve u granici:kava::zivili:

be real
02.04.2010., 18:32
opet se događaju nepravilnosti u "društvu",krše se zakoni,veze su svugdje...
uđem u apoteku,kupujem b-komplex,a đanki prije mene,(sužene oči,vidi se da se razbio),
dolazi sa prastarom poviješću bolesti 2005 g. i traži 5 kutija helexa od 0.5...
ima novčanicu od 200 kn u ruci...magistra kaže da mu to ne može dati i da mora imati
recept i da onda može dobiti maximalno 2 kutije osimako doktor ne napiše 3,ne više!
Đanki povisuje ton,kaže da će napraviti sranje i da mu da 5 kutija da će on to platiti i otići u miru i nastavlja vikati...ja sam na granici da ga nokautiram šakom u bradu,ali neda
mi se petljat sa murijom,jer znam da kad bih ga udario,da to ne bi bilo samo jedanput jer mi je digao živce samim vikanjem u apoteci...bojao sam se ga ga jako ne ozlijedim,pa sam odustao od fizičkog napada...viče on dalje,prijeti,apotekarka ga ušutkava,on se smiruje,ona odlazi iza pulta i nakon pola minute dolazi sa 5 kutija HELEXA od 0.5 (vidio vlastitim očima!)...đanki se ispričava,zahvaljuje,daje 200 kn,mahnito izlazi van ne uzevši kusur,a retardirana apotekarka se nasmije i kaže nije uzeo ostatak,kimne ramenima i stavi u posebnu ladicu oko 90 kn otprilike...nije stavila u kasu...da skratim...
helex se kupuje bez recepta(a to se ne smije),i to 5 kutija...samo trebaš galamit,derat se vrijeđat i prijetiti... svi sretni , i prokleta magistra koa ga je trebala odmah sasječi u startu i odjebat tog lika...to se ne smije davati bez recepta a pogovo ne 5 kutija i to onih od 0.5 mg...
i šta sad? tužit apotekarku? svađat se,napast ju zašto to radi...
ne da mi se...samo da znate šta se jučer dogodilo u maksimirskoj u 15 sati...
sramota...

GiRL
03.04.2010., 13:52
Gle, a kaj je trebala riskirati da je nadroksani luđak nokautira ili napadne? Možda je imao i nož negdje u džepu, nemreš to znati, valjda je žena mislila, evo ti budalo, i nosi se van, kad je vidjela da ga se ne može urazumiti...

Mislim, sad na temelju ovog ekstrema donositi generalni sud da se svugdje može dobiti Helex bez recepta...malo mi je to too much!

be real
03.04.2010., 15:19
ne može je nadgosani luđak napasti ili nokautirati kad je pult zaštićen sa staklom,a imaju i video nadzor...
to je pod broj 1.
broj 2 : nisam rekao da se svugdje to može kupiti bez recepta,ali sam naveo jednu ljekarnu u kojoj sam to doživio...
ponavljam...sramota:flop:
to se ne smije raditi...
ne bi se đanki usudio napraviti sranje,on se folirao vičući,ali pojeli bi ga ja i još dvojica šta smo stajali u redu da je nešto pokušao...
moj odgovor tebi : magistra ga je trebala lagano odjebati...
kraj priče

rejoflajt
03.04.2010., 18:52
a ona je mogla znati da ćeš ti i još netko odreagirati? u takvim situacijama reagiraš iz straha. bez puno razmišljanja.

GiRL
03.04.2010., 19:14
Da, zajebo si, nema šanse da je frajer 5 kutija Helexa platio 110 kuna, koliko ispada po tvojoj računici, Helexi od 0,5 mg dođu nekih 11,12 kuna kutija, max. :lol: :mig:

be real
04.04.2010., 12:14
ma onda ga je zajebala magistra za lovu,jer čim je vidio kutije,uzeo ih,ostavio pare i "odletio" van...
čini mi se da mu je htjela vratiti
oko 90 kn...ma nije poanta u tome,već u tome da se helex NE smije davati bez recepta...
nije shvaćena POANTA,ne radi se o 11 kn ili kusura od (ja mislim) 90 kn,već je poanta u drugoj stvari koju ne shvaćaš...
ali nema veze...magistra je prekršila zakon...:ne zna:

GiRL
04.04.2010., 16:36
E jesi bedast, ja sve shvaćam, ali ti, dečko, ne shvaćaš da te ja prcam cijelo vrijeme.... :mig: :lol:

A fakat moraš biti bedast da popušiš ono foru s Helexima i cijenom, to ti priznajem! :top:

Sjedi, 5 kutija Helexa za tebe! :rofl: :D

Neocortex
04.04.2010., 17:00
Da, zajebo si, nema šanse da je frajer 5 kutija Helexa platio 110 kuna, koliko ispada po tvojoj računici, Helexi od 0,5 mg dođu nekih 11,12 kuna kutija, max. :lol: :mig:

Kod mene u ljekarni je kutija 18 kn.:ne zna:

be real
05.04.2010., 13:05
18 puta 5 = 90 kn...
znam da sam čuo ja mislim 90 kn,sad ili račun ili kusur...
Girl,baš si šaljivđija:mad:

GiRL
05.04.2010., 17:13
Ebi ga, real, ekipa s depresije me već zna, navikni se ili ignoriraj! :D

Neo, promijeni ljekarnu! :cerek:

Ma zezam se, možda su u međuvremenu poskupili, ne bi me čudilo, to stalno poskupljuje... :flop:

Neocortex
05.04.2010., 18:01
Ebi ga, real, ekipa s depresije me već zna, navikni se ili ignoriraj! :D

Neo, promijeni ljekarnu! :cerek:

Ma zezam se, možda su u međuvremenu poskupili, ne bi me čudilo, to stalno poskupljuje... :flop:

Znate li da je u BiH (gdje se to nalazilo u slobodnoj prodaji:D) kutija koštala 6KM iliti 24 kn.:rofl:
Doduše, to smatram malom nagradom ljekarni, što ne traži recept!:rofl::rofl:

be real
05.04.2010., 21:20
znači u BIH se helex kupuje bez recepta?
ako je tako,to nije dobro...:ne zna:

GiRL
06.04.2010., 06:26
Kupuje se svugdje, i u ljekarnama i na crno, a i sami ga psihijatri prepisuju bez potrebe i preeeedugo, pa se ljudi navuku na njega, mislim, jel' normalno da ti pacijent pije Helex više od godinu dana? :rolleyes:

Nadripsihijatri, znam masu takvih, odmah treba uzeti licencu i opaliti ih po džepu...

be real
06.04.2010., 09:09
tako je,tako je :rofl:
zvučimo kao dežurni moralisti,
ali zbog takvih "stvari" ljudi to
zloupotrebljavaju i rade sranja
sebi i drugima...:kava:
pa ne možeš "TO" kupovat' kao tic-tac bombone,jeb..e...:confused:
girlica,nisi ni ti tako loša kao što
sam mislio:lol:
a mislio sam,hmhm...:kava:
pozz..

NeMirna19
11.05.2010., 19:24
Pozzdrav svima, evo da se i ja uključim sa svojom pričom :)
Prije par mjeseci, dečko i ja smo bili užasno živčani zbog naših svađa, nismo se osjećali nikako dobro te je od od svog starog (koji se liječi od ptsp-a) uzeo jedan Velafax, pola njemu pola meni. Sve je bilo oke prvih deset minuta dok ja nisam legla, a on pravio večeru. Oboje smo osjetili naglu živčanoču, osjećaj tjeskobe, povraćalo nam se (povraćanja dakako nije bilo), te nakon nekog vremena on je osjetio trnce i osjećao je da će izgubiti svijest svakog trena, dok sam ja samo imala nagle ispade emocija, plakala sam ko kišna godina.
E sad, znam da ćete reći da nismo normalni jer uzimamo nešto što nam nije prepisano (i tome sl.) ali ovdje sam da vas pitam zašto je na njega koji ima 90 kilograma i na mene koja imam 50 tableta djelovala različito?
I što se u najgorem slučaju moglo dogodit ???
I zašto pobogu taj Velafax ima kontra efekt od onoga što piše na uputama za korištenje ???
(btw, cijelu noć nismo mogli oka sklopit od njega, dakle, nije nas uspavao, iii zjenice su nam bile ko malim vampirekima, sve radnje usporene, ali smo bili totalno hiperaktivni... da, bila je subota navečer, dobro da nismo van otišli :rofl: )
Aj sad ono nemojte samo napadat :D ja se samo informiram...
I da, ne pada nam na pamet više takvo što...

goblena
13.05.2010., 12:31
Prvo, antidepresiv nije lijek kojeg uzmes kad se nazivciras. Antidepresiv je lijek kojeg moras uzimati kontinuirano nekoliko tjedana prije no sto on postane djelotvoran, a uzima se iskljucivo ako ti ga propise lijecnik na temelju dijagnoze depresije, anksioznosti i slicnih stanja. Velika vecina pacijenata ima neugodne popratne pojave u prvim danima i tjednima uzimanja antidepresiva (ti si ih dosta lijepo i zivo opisala).

Drugo, ono sto ste ti i tvoj decko mislili da uzimate je anksiolitik. Anksiolitik djeluje umirujuce i smanjuje nervozu i osjecaj tjeskobe. Uzima se uglavnom kratkotrajno, i to u pocetku uzimanja antidepresiva, da olaksa pacijentu upravo one popratne pojave koje ste ti i tvoj decko iskusili.

Dakle, vi ste mislili da uzimate anksiolitik (kao sto je npr. Helex) a uzeli ste antidepresiv (kao sto je npr. Velafax). Antidepresivi i anksiolitici su posve drukciji lijekovi s posve drukcijim namjenama i djelovanjem.

Inace, jedan od vecih problema s antidepresivima je upravo to sto popratne pojave u pocetku uzimanja ukljucuju pojacanu anksioznost i opcenito pogorsanje psihickog stanja, i dolazilo je cak do samoubojstava pacijenata zbog takvih problema.

Pouka: ne budite vise tako blesavi da samoinicijativno uzimate ikakav lijek koji se inace uzima na recept. Dobro ste prosli.

Ajujana
13.05.2010., 14:36
Drugo, ono sto ste ti i tvoj decko mislili da uzimate je anksiolitik. Anksiolitik djeluje umirujuce i smanjuje nervozu i osjecaj tjeskobe. Uzima se uglavnom kratkotrajno, i to u pocetku uzimanja antidepresiva, da olaksa pacijentu upravo one popratne pojave koje ste ti i tvoj decko iskusili.

A koliko se meni čini nisu ni pročitali uputstva :ne zna:
Kaj je najbolje zakaj temu o Velafaxu stavlja na temu o Helexu :rofl:

Nekad su ljudi nakon uzrujavanja popili Normabel ili slično...
Ovo kaj su napravili uopće nije pametno.

goblena
13.05.2010., 15:53
Pa kad su ljudima sve te "tablete za zivce" iste... sve su im to "antidepresivi." I ono sto jest antidepresiv i ono sto nije. A uglavnom misle da je antidepresiv nesto tipa Normabela ili Helexa. Vjerojatno NeMirna nije jedina kojoj se dogodilo da proguta antidepresiv ocekujuci smirenje zivaca pa joj bude lose.

No, uglavnom, odredjivanje terapije samome sebi nije pametna ideja.

Hektor_5
24.06.2010., 12:02
Pazite se pri prekidu uzimanja antidepresiva iz skupine inhibitora ponovne pohrene serotonina (eng. SSRI) u koju spada i PROZAK. Po istraživanjima kod 1 od 4 osobe se stvori fizička ovisnost tako da pri prestanku uzimanja prolaziš krize kao i narkomani kada se skidaju s droge. Upozorenja uz tablet još uvijek nema ali mnogi psihijatri se bore da to uskoro bude(pogledajte BBC web site detaljnije o tome ).Vjerujte mi ja sam jedna od tih koja je to prživjela 2 puta i ne bih poželjela niti najvećem neprijatelju. Najgori je SEROXAT zbog kojeg sam ležala u krevetu mjesec dana uz jake bolove u mišićima i opću slabost zbog koje nisam mogla sama niti do kupatila. Protiv bolova mi nije pomagao niti jedan analgetik. A da ne pričam o strahu koji nikada ranije nisam osjetila. Pravi pakao tako se dobro pazite kojom brzinom smanjujete dozu pri prestanku uzimanja i vodite računa ako vam se pojavi vrtoglavica, mučnina, drhtavica, preznojavanje, bolovi u mišićima odmah idite liječniku koji će vas vjerojatno vratiti na početnu dozu. Ja sam imala iskustvo da su me neki liječnici ubjeđivali da to nije od tableta (zato mi se to i desilo 2 puta zbog njihovog neznanja i arogantnosti koja bi trebala biti strana jednom lječniku) dok su drugi savršeno dobro znali o čemu se radi i ispričali mi npr. o jednom slučaju gdje je neka gospođa sebi prerezala grkljan poslije 3 dana uzimanja( znači opasan je i prvih dana). Potražite na web-u slučaj jedne osobe koja je u Americi dobila 6mil. dolara kao odštetu što je njegov otac poslije par dana uzimanja SEROXATA ubio suprugu, kćerku, njenu djecu itd(ne znam točno) Možete zamisliti koliko je jak farmaceutski lobi kada i pored ovakvih presuda nema upozorenja na tabletama!!!! Pročitala sam negdje da i onaj Moore sada radi na filmu čiji će veći dio obrađivati ove farmaceutske lobije njihovu godišnju zaradu posebno od Prozaka i Seroxata! Sve vam ovo napisah da i vas u sličnoj situaciji ne bi zavlačili neki iskompleksirani idioti! Ukoliko nekoga zanimaju detalji javite se!!!! Ja bih molila ako znate nekog dobrog psihijatra da mi preporučite???!!!

Preporučujem ti Dr. sci.Miroslava (Mira) Jakovljevića sa klinike "Rebro" , inače profesora farmakologije na Medicinskom fakultetu u Zagrebu ili (ništa manje ambicioznog ) mlađeg Dr.sci. Rudolfa Gregureka docenta na Medicinskom fakultetu, također zaposlenog na klinici "Rebro" u Zagrebu, prof. dr. Đorđevića sa "Rebra".....Ima ih puno dobrih, samo je pitanje koliko će se oni angažirati. Problem je u tom što oni više pažnje poklanjaju znanstvenom radu, nego direktnom radu s ljudima. Takve poslove oni prepuštaju uglavnom, svojim stručnim timovim sastavljenim od više asistenata

buby0806
24.11.2010., 20:51
kratko mozda i vrlo glupo i smjesno pitanje,al posto za 2 dana idem na brod pocela sam pit helex jer od ove nervoze ja nisam sposobna ni torbu spremiti,a od ljudi bjezim ko od crnog vraga. e sad...interesira me dali je moguce da je u helexu nesto sto bi test na drogu ucinilo pozitivnim?!?!? :ne zna:

damijemir
02.06.2011., 01:02
Nadam se da si se skinula sa tableta. Čitao sam te i vrlo mi je slična situacija, možeš li mi pomoći s kakvim savjetom, uzimam helex 5godina 2 do 4 mg dnenvno i nemogu bez njega

Bok

Red1976
02.06.2011., 08:00
Nadam se da si se skinula sa tableta. Čitao sam te i vrlo mi je slična situacija, možeš li mi pomoći s kakvim savjetom, uzimam helex 5godina 2 do 4 mg dnenvno i nemogu bez njega

Za one koji koriste Helex ili Xanax ili koji drugi benzpdiacepin, ovdje možete dobiti nešto informacija o njima i njihovoj upotrebi vezanoj uz panični poremećaj

http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepine#Panic_disorder

Tekst je na engleskom, ali ako potražite, možete naći i nešto na hrvatskom.
Između ostalog tekst kaže da britanski National Institute for Health and Clinical Excellence, ne preporuča uzimanje benzodiacepina više od dva do četiri tjedna zbog toga jer se fizička ovisnost razvija vrlo brzo.... Danas se još uvijek prepisuju za dugotrajni tretman anksioznih poremečaja iako su specifični antidepresivi i psihoterapije preporučeni kao prvi izbor u tretmanu...

Znakovi ovisnosti o benzodiacepinima uključuju nemogućnost funkcioniranje bez njih, neuspješni pokušaji da se smanji doza ili prestane upotreba, tolerancija na efekte i simptomi kada se lijek ne uzima. Neki od simptoma kada se lijek ne uzima su; anksioznost, depresivno raspoloženje, problemi sa spavanjem itd...
U svakom slučaju ako ste se našli u ovom opisu, javite se svom psihijatru koji vam može pomoći vezano uz ovisnost te promjeniti lijek. Isto tako vezano uz panične i anksiozne poremećaje; za dugotrajne rezultate potreban je i psihoterapeutski rad.

chivas
15.10.2011., 10:34
Dragi forumaši... evo meni su prepisali CITRAM ...ima li tko iskustva s tim? Mene je strah bilo kake tablete i sad kad sam ju upravo popila ...osjećam se grozno. Znam da je na psihološkoj bazi i tu je da mi pomogne,no ja si nemogu pomoći oko mojeg 'odbacivanja' bilokojeg lijeka,pa i ovog...imate li kakve riječi ohrabrenja? :D

rejoflajt
18.10.2011., 14:31
Dragi forumaši... evo meni su prepisali CITRAM ...ima li tko iskustva s tim? Mene je strah bilo kake tablete i sad kad sam ju upravo popila ...osjećam se grozno. Znam da je na psihološkoj bazi i tu je da mi pomogne,no ja si nemogu pomoći oko mojeg 'odbacivanja' bilokojeg lijeka,pa i ovog...imate li kakve riječi ohrabrenja? :D
otiđi na temu anksioznost...ima puno ljudi koji se boje lijekova...
http://www.forum.hr/showthread.php?t=591399

Tonko tonkovic
25.02.2012., 09:53
Pozdrav svima!!!imam pitanje za vas koji ste otvorili i pricali o temi..vidim da je to bilo prije par godina,pa me zanima dali ste se uspjeli skinut sa helexa,kako,dali jos pijete i.t.d.

be real
25.02.2012., 10:30
pozz.
ja poznam trojicu dečki iz kvarta(23,29,39 god.) koji
več piju helex 3,4 godine...
milijun puta su rekli da će prestati i nista.
klasika...
gutaju po 4,5 mg dnevno:ne zna:
jedan je već bio u Vrapču (depresija),
drugi ima ptsp (bez Vrapča),
treći je budala (prirodna),guta ih bez potrebe(kao tic-tac).
kaze,u stresu je...(to je onaj najmladji 23 god)...
promaseni i izgubljeni zivoti.
bez posla su,krpaju se jos uvijek na starce...
zalosno...:ne zna:
ovisnost o helexu je gadna,kao metadonska.
heroinsku izdrzis puno lakse neko od helexa...ova duze traje...heroinska i metadonska kriza je intenzivnija,ali HELEX.
bjezite od te tablete !:kava:

Tonko tonkovic
25.02.2012., 10:50
pozz.
ja poznam trojicu dečki iz kvarta(23,29,39 god.) koji
več piju helex 3,4 godine...
milijun puta su rekli da će prestati i nista.
klasika...
gutaju po 4,5 mg dnevno:ne zna:
jedan je već bio u Vrapču (depresija),
drugi ima ptsp (bez Vrapča),
treći je budala (prirodna),guta ih bez potrebe(kao tic-tac).
kaze,u stresu je...(to je onaj najmladji 23 god)...
promaseni i izgubljeni zivoti.
bez posla su,krpaju se jos uvijek na starce...
zalosno...:ne zna:
ovisnost o helexu je gadna,kao metadonska.
heroinsku izdrzis puno lakse neko od helexa...ova duze traje...heroinska i metadonska kriza je intenzivnija,ali HELEX.
bjezite od te tablete !:kava:

Nebi se bas slozio da je to tako.pijem helex uvjek istu dozu 2 i pol mg od 1999.godine..prosle god.sam odlucio skinut..skidam jako postepeno,po0.25mg svaka 2,3 mjeseca..dosao sam bez ikakvih kriza(ni k od krize) do 3 puta 0.25mg..i sad je sve lakse i lakse..nego,postavio sam pitanje da cujem iskustva drugih da vidim kako im ide..

be real
25.02.2012., 11:06
Nebi se bas slozio da je to tako.pijem helex uvjek istu dozu 2 i pol mg od 1999.godine..prosle god.sam odlucio skinut..skidam jako postepeno,po0.25mg svaka 2,3 mjeseca..dosao sam bez ikakvih kriza(ni k od krize) do 3 puta 0.25mg..i sad je sve lakse i lakse..nego,postavio sam pitanje da cujem iskustva drugih da vidim kako im ide..

svaka čast,to znati biti samodiscipliniran...
pozitivno je da pokazujes zelju sa smanjivanjem,kasnije
i ukidanjem tog lijeka.:top:
iskustva drugih o skidanju i smanjivanju?:ne zna:
vjeruj mi,ima ih puno vise sa negat.iskustvima nego sa pozitivnim,tko zna,mozda ih se vise javi sa pozitivom.
HELEX je vise donio losih,nego dobrih stvari,tu ne mislim pod "povremeno uzimanje od 0.25 mg ili 0.5 mg),nego u
kontekstu onih koji su se zakacili, pa isli smanjivati.
netko od 3-5 mg dnevno,par godina...da se skinuo lagano ili skroz prestao,malo ih je...
nema se samodiscipline,trazi se jos veća miligramaza.
sretno TONKO u skidanju...
zelim da tvoja OVISNOST o tom lijeku sto prije prestane,
jer ti si,hoces to priznati ili ne,OVISNIK.(o tom lijeku).
SRETNO:top::top:

Tonko tonkovic
25.02.2012., 11:33
svaka čast,to znati biti samodiscipliniran...
pozitivno je da pokazujes zelju sa smanjivanjem,kasnije
i ukidanjem tog lijeka.:top:
iskustva drugih o skidanju i smanjivanju?:ne zna:
vjeruj mi,ima ih puno vise sa negat.iskustvima nego sa pozitivnim,tko zna,mozda ih se vise javi sa pozitivom.
HELEX je vise donio losih,nego dobrih stvari,tu ne mislim pod "povremeno uzimanje od 0.25 mg ili 0.5 mg),nego u
kontekstu onih koji su se zakacili, pa isli smanjivati.
netko od 3-5 mg dnevno,par godina...da se skinuo lagano ili skroz prestao,malo ih je...
nema se samodiscipline,trazi se jos veća miligramaza.
sretno TONKO u skidanju...
zelim da tvoja OVISNOST o tom lijeku sto prije prestane,
jer ti si,hoces to priznati ili ne,OVISNIK.(o tom lijeku).
SRETNO:top::top:

Tolike god.ga pijem,normalno da sam ovisan o helexu..ali evo,skidanje super ide..samo mi je zao da se nisam ranije odlucio skinut,jel samim smanjenjem doze vec se puno bolje osjecam,nema vise tolikog umora i.t.d..HVALA NA OHRABRENJU I NADAM SE DA CE SE JOS NETKO JAVIT,CISTO DA CUJEM ISKUSTVA.POZDRAV:))

lucky07
27.04.2012., 13:54

pozdrav, nova sam, evo i meni je propisan citram pa me zanima kako se osjećaš sada nakon 2 mj. uzimanja? Osjećaš li da ide što na bolje?

jelena mia
09.05.2012., 14:36
Hello svima
htjela bih pitati dal je netko imao iskustva s Helexom u trudnoci.Naime,spremam se na trudnocu a nekad me uhvati panicni napad i moram popit Helex a sad sam jos u vecoj frci da me ne uhvati kad budem trudna i sto da onda radim ako ne mogu njega popiti.Inace ga ne pijem kontinuirano.Imam 35.god.i prije 10 god.sam o Helexu bila ovisna,skidanje je bilo kao u narkomana.Uzas.:w

Chinny
09.05.2012., 14:45
Helex je malo preagresivan u trudnoći, dok će ti skoro svaki ginić prepisati Normabel od 2mg, jer te on lagano opušta i imaš ne izaziva nikakve kontrakcije u maternici već je opušta. Sretno!

jelena mia
09.05.2012., 15:36
Ma cula sam da se daje Normabel,Apaurin i tome slicno tj.istog sastava u trudnoci ali meni taj lijek bas ne djeluje,samo par puta sam u zivotu probala,bas onda kad mi je sve to i pocelo-pred 10tak god.i nisam bas dobro reagirala.Pokusat cu vjezbama za smirenje-opustanje i ako mi bude trebalo i nekim od tih dopustenim ljekova.Radim s autistima pa na sve pusem,uzas.

Silikoni
30.05.2012., 15:14
Evo i ja imam jedno pitanje, nadam se da je forum jos uvijek aktivan :)

Naime, vec preko 10 godina patim od fobije od bakcila, prljavstine i zaraze, ali sam se do sad uspjesno nosila sa tim. No, prije nekoliko dana sam dozivjela neku krizu, osjetila sam toliki strah da sam se necim zarazila, svako malo me nesto srbi, stalno provjeravam da nemam na sebi neke osipe, a pored toga sam zapala i u neku krizu da mi se nista ne da, stalno o tome razmisljam i to mi ne izlazi iz glave, ne da mi se izaci, nista me ne veseli, spavam od 10 navecer do 12 popodne, samo da ne moram misliti na to i da zaboravim na sve, ukratko, kao da nisam ja, stalno me strah zaraza i osjecam tjeskobu i anksioznost ..nakon nekoliko dana, mama je zovnula nasu liječnicu da porazgovara sa mnom i da mi da nesto da se malo smirim i da prestane misliti na to i ona mi je prepisala Helex, 0.25 mg, po pola tablete ujutro i navecer, fakticki jednu dnevno, da pijem 7 dana, a ako me to kasnije ne smiri da cu ici i na razgovor kod psihihologa da tu svoju fobiju izlijecim ..e sad posto sma ja inace ova strasljiva, istrazivala sam po netu o Helexu i naletila na ovaj forum gdje vidim da pisete o nekoj ovisnosti, a ja se ne zelim navuci na nikakve tablete, jos mi samo to fali ..pa me zanima da li se mogu navuci za ovih sedam dana na tako malu dozu ???

I jos da napomenem da nemam panicne napade ( osim jednom davno prije kad mi se desilo da nisam mogla disati, mislila sam da umirem da je to kraj, osjetila sam paniku kao nikad u zivotu, ali me brzo proslo), nisam anksiozna, jedino me ovaj strah spucao od te moje fobije pa sam zbog toga bila u bedu, tako da mi je lijecnica rekla da ce mi ovo pomoci malo da se smirim :) I jos da napomenem da sam hipohondar :ne zna:

publicenema
30.05.2012., 15:17
Nema tog problema kojeg alkohol ne može riješiti:kava:

ms3
30.05.2012., 15:27
Evo i ja imam jedno pitanje, nadam se da je forum jos uvijek aktivan :)

Naime, vec preko 10 godina patim od fobije od bakcila, prljavstine i zaraze, ali sam se do sad uspjesno nosila sa tim. No, prije nekoliko dana sam dozivjela neku krizu, osjetila sam toliki strah da sam se necim zarazila, svako malo me nesto srbi, stalno provjeravam da nemam na sebi neke osipe, a pored toga sam zapala i u neku krizu da mi se nista ne da, stalno o tome razmisljam i to mi ne izlazi iz glave, ne da mi se izaci, nista me ne veseli, spavam od 10 navecer do 12 popodne, samo da ne moram misliti na to i da zaboravim na sve, ukratko, kao da nisam ja, stalno me strah zaraza i osjecam tjeskobu i anksioznost ..nakon nekoliko dana, mama je zovnula nasu liječnicu da porazgovara sa mnom i da mi da nesto da se malo smirim i da prestane misliti na to i ona mi je prepisala Helex, 0.25 mg, po pola tablete ujutro i navecer, fakticki jednu dnevno, da pijem 7 dana, a ako me to kasnije ne smiri da cu ici i na razgovor kod psihihologa da tu svoju fobiju izlijecim ..e sad posto sma ja inace ova strasljiva, istrazivala sam po netu o Helexu i naletila na ovaj forum gdje vidim da pisete o nekoj ovisnosti, a ja se ne zelim navuci na nikakve tablete, jos mi samo to fali ..pa me zanima da li se mogu navuci za ovih sedam dana na tako malu dozu ???

I jos da napomenem da nemam panicne napade ( osim jednom davno prije kad mi se desilo da nisam mogla disati, mislila sam da umirem da je to kraj, osjetila sam paniku kao nikad u zivotu, ali me brzo proslo), nisam anksiozna, jedino me ovaj strah spucao od te moje fobije pa sam zbog toga bila u bedu, tako da mi je lijecnica rekla da ce mi ovo pomoci malo da se smirim :) I jos da napomenem da sam hipohondar :ne zna:

triba vrime da se navućeš bat mjesec do dva, ali ovo ti je mala doza tako da neće bit nikakvih problema

Silikoni
30.05.2012., 15:44
triba vrime da se navućeš bat mjesec do dva, ali ovo ti je mala doza tako da neće bit nikakvih problema

Nadam se ..ne bih jos to voljela da sebi navucem na glavu ..ako jos neko ima kakvog iskustva neka se javi:p

Daisy83
02.01.2013., 16:33
Imam problema s anksioznosti i depresijom. Helex mi uopće ne pomaže, čak mislim da mi još gore bude kad ga popijem.

dayria
02.01.2013., 16:36
Imam problema s anksioznosti i depresijom. Helex mi uopće ne pomaže, čak mislim da mi još gore bude kad ga popijem.

bezveze,bas gluposti,kako bi ti pobogu moglo biti jos gore od naveliko poznatog lijeka koji SVAKOGA smiri, umislila si si, popij malo vise pa ces vidjet jel ti jos gorre :kava:

Daisy83
02.01.2013., 16:39
Pa nisu baš gluposti. Anksioznost mi je smanjena, ali depresija sigurno nije. Probat ću popiti dvije, pa ću znati sigurno.

dayria
02.01.2013., 16:46
Pa nisu baš gluposti. Anksioznost mi je smanjena, ali depresija sigurno nije. Probat ću popiti dvije, pa ću znati sigurno.

za depresiju su druge tablete, probaj te dvije kombinirati i bit ce sve ok.

dire Dawn
02.01.2013., 19:21
ni 10 helexa ti neće riješiti depresiju.
a što se anksioznosti tiče, ako ti pomaže trenutna terapija, nemoj ju na svoju ruku podizati već se konzultiraj s doktorom. na helex se stvarno jako lako navući, tako da se on najčešće oprezno prepisuje i trudi se davati što manja moguća doza.

Daisy83
02.01.2013., 19:34
Nisam ni mislila da se Helex može dobiti bez recepta, doktorica mi ga je prepisala jer sam joj rekla da sam pod stresom, depresiju nikad ni jednom doktoru nisam spomenula. Moja greška možda, ali to je iz više razloga koji zapravo i nisu tema ovdje. Uglavnom, hvala na savjetu :).

dire Dawn
02.01.2013., 21:01
nisam ni rekla da se može podići bez recepta (jer ne može i da hoćeš), već sam mislila da si ne dižeš dozu već koristiš propisanu.

~Scarlet~
03.01.2013., 16:35

Nemoj dizati dozu. Ako navedena doza kupira simptome anksioznosti, nema potrebe da se diže.
Problem depresije se riješava drugim psihofarmacima i to treba reći na kontroli.

smile4
15.01.2013., 14:53
meni je doktorica propisala helex od 0.25 gr dva tjedna..al mi je rekla da ja problem imam u sebi i sama ga moram riješit jer to vucem godinama.i nece mi pomoc ni tablete ni doktori jer da sam pametnija od svih...ja se jako mucim...ima li kakvih pojava ak prestanem uzimat taj helex nakon dva tjedna kak mi rekla il da idme po jos..trebam krenut na grupnu terapiju...na trenutjke sam bas agresivna i ljuta i neke stvari su mi okidac panicnih napadaja...i gubim kontrolu nad sobom onda jer sam godinama sve sputavala i drzala u sebi i sad pucam po savovima ...u krizi sam jer nisma stambeno rijesena, nemam posla, friški prekid veze skoro kao razvod nakon 4 godine i depresija i strahovi...

dire Dawn
15.01.2013., 21:17
helex bi ti trebao smiriti agresiju i napadaje panike pa bi ja na tvom mjestu pila lijek kako je doktorica i rekla. nakon dva tjedna odvagni kako dali ti je bilo bolje i dali ima smisla da ga nastaviš piti, ukoliko ne vidiš neku pozitivnu promjenu to joj reci i poslušaj njenu sugestiju za dalje (moguća sugestija je umjesto ukidanja lijeka ustvari dizanje doze - tako je meni bilo)

sretno

Saggy
15.01.2013., 22:38
Ajme, ovdje se stvarno svašta može pročitati u "savjetima"...

Ne mijenjaj si sama dozu kolika god bila jer jako dobar broj psihofarmatika stvara ovisnost i dosta se teško skinuti s njih.
Također, pogledaj si u uputama koje su nuspojave lijeka, lako je moguće da su nuspojave iste kao i uzrok zašto si lijek počela piti tako da će ti prvih 2-3 tjedna biti loše, loše ćeš se osjećati, no ne nužno.

No ima jedna stvar koje moraš biti svjesna, svi ti problemi su psihičke prirode, a počeli su se manifestirati fizički jer su bili jako duboko zakopani i zanemarivani. Glavni razlog zašto piješ teblete je jer će ti one dati snagu i pomoći ti da se osjećaš bolje KAKO BI MOGLA RADITI NA TIM PROBLEMIMA.
Tablete neće rješiti problem, samo će ti poslužiti kao štaka osobi koja je strgala nogu.

Moja preporuka ti je (ako si iz Zagreba) da odeš na Rebro, crvena zgrada u polikliniku za psihologiju (tako se nekako to zove).
Ja sam u zadnje 2 i pol godine promjenio 4-5 psihologa jer se ni jedan zbog nekompetencija nije usudio kopati po meni, da bi na kraju jer sam se osjećao loše otišao s upotnicom kod psihijatra. Ne, nije mi bilo ugodno, ako zbog ničeg drugog bar zbog toga što si nisam htio reći na glas da idem psihijatru, ali nakon kojih par tjedana razmišljanja i razgovora s liječnikom tamo sam shvatio da je to najbolji potez. Imat ćeš osobu s kojom možeš aktivno raditi na tim problemima a koja će pratiti tvoje stanje i propisivati ti prave lijekove i pravu količinu a ne otprilike po osjećaju.

Sad vidim da si na području Rijeke, probaj tamo nazvati u bolnicu i naručiti se, ili neka ti doktorica da uputnicu i napiše hitno pa da čim prije dođeš na pregled kod psihića.

Vrlo slične simptome svim gore navedenim sam i sam imao, i uz par psihologa 2 godine tapkao oko njih, nikad ne shvativši o čemu se radi i izbjegavao situacije u kojima bi se pojavljivali jer me uvijek bacilo na koljena. I nakon toliko vremena mi se konačno pojavio razlog da se zabijem glavom u te probleme i pokušam ih rješiti (bezuspješno) što me u konačnici i dovelo psihiću ali i vrlo čistom putu da konačno sve to i rješim jer sam naišao na profesionalce koji su shvatili o čemu se radi.

Pio sam nekih 2 tjedna Rivotril za napade anksioznosti (slično normabelu bez one omamljenosti), a nakon toga sam prešao na antidepresiv Citram.

Što se riče Citrama, prvih 2 tjedna su mi bila koma, nuspojave, nisam imao volje izlaziti iz kreveta, apetit 0 bodova, depresivan, suicidalan jednako kao i prije a na trenutke i malo više, ali sad nakon ta 2 tjedna mi se psiha polako smiruje i počinjem iz vana biti malo veseliji, no naravno iz nutra i dalje osjećam one iste nemire samo što su kao da ih je netko sprešao i ne mogu doći toliko do izražaja.

Eto nadam se da sam nekom pomogao sa svojim iskustvom. I ne, nemojte misliti da možete rješiti sami sve svoje probleme. Prije 2 godine kad sam čitao tu po forumu, pa i prije 2 mjeseca, mislio sam da su to ludi ljudi koji idu psihiću i koji ovdje pišu, dok i sam, ja običan prosječan čovjek, nisam upao dovoljno duboko da napravim što i oni.
Također, alkohol neće pomoći, ja sam ga godinu dana redovito pio da bi POTISNUO svoje probleme i prije 3 mjeseca prestao baš da bi se mogao suočiti s njima.
Nadam se da ću od dan danas za godinu dana rada biti bolje, jer rad na sebi jako dugo traje, a kad počnemo sami tražiti uzroke uzroka od uzroka naših problema, najčešće završimo u djetinjstvu dok smo imali jednoznamenkast broj godina. Toga također budite svjesni. Nešto što vam se dogodilo u posljednjih par godina je najvjerojatnije samo okidač, a ne uzrok vašeg stanja

smile4
16.01.2013., 05:38
Saggy nije to meni od jučer.traje već dosta...depresivna i sklona oscilacijama raspoloženja sma od neke 15.godine..nitko nije obraćao pažnju jer kad sam dobro-opća euforija a ne vesleim se ni ti stanjima više jer me sve to iscrpi..negdje u 26.sam prvi put bila kod psihijatrice al sugerirala mi je onda zbog friško proživljene traume grupnu terapiju što je meni bilo teško prihvatiti i to iznijeti pred grupom što mi se desilo...odustala sam..ta psihijatrica-žena je ubrzo umrla ...nakon toga slijedi razdoblje povlačenja u sebe, neizlazaka zabila sam se u posao i pukla na istom poslu zbog iskorištavanja i preforsiranja..upoznajem dečka prvog ozbiljnog prij e 4 godine-još sam radila onda...i kod njega počnem primjećivat identične stvari ko kod mene...djetinjstvo i sad .ponašanje.odnosi doma....sve me to ždere više...imunitet mi pada.mršavim..sad sam na oko 54 kg na 172 cm...prije 2 god.mislim da sma trudna panika me lovi...nisam.od stresa i svega -traga na organizmu to ostavja i kreće mi još i paradontoza na zubima..brdo pretrag aradim jer mi ust aplave i nokti, ubrzao lupanje srca, vrtoglavice, zujanja u u šima, probadanja u maternici, oo srca i sinoć u grlu, grčevi u nogama...u 22.il 21. sam imal ajak napadaj u vožnji-navodno od iscrpljenosti jer isto jedn a trauma obiteljska plus mama zavrsila u bolnici i skoo umrla taj put..a ja se zamalo razbila s autom jer mi s epočelo vrtit u vožnji,povraćanje i mučnina...zavrsila u bolnici-brdo pretraga-navodno mi oštetili centar ravnoteže ko malenoj kod ispiranja uha pri upali uha i to se aktivira kod umora i promjene vremena te iscrpljenosti...mjesec dana sam ležala u mraku i tišini i pila tablete...prije dvije godine dakle zavrsavam opet kod psihologa, psihijtra-svima djelujem normlano...svega svjesna.psihijatar me slaju psihologu jer kao tablete mi ne trebaju..psihologica misli da mi treba grupna nakon nekog vremena al ne može uključit u bilo kom trenu i eto sad bih trebala krenut..par mjeseci sam iškla kod jedne druge na individualno ..razmišljali smo d aj ai dečko odemo zajedno jer mi se čini da on ima nekih blokada a ja se ne mogu borit i za nekog još sad u ovom trenu i uvidjala sma kod njega stvari koje sma ja prošla...medjutim došlo je do prekida veze nekih 10 dan aunazad i ja sam baš u banani na momente..izlazila sam i idem na salsu i trudims e družit al ljudi nemaju vremena, novaca ipak imam 35 godina i osjecam se tako izgubljeno u svemu ovom tu..i izlazak mi se čini d aodem iz države negdje gdje bih imala normalna posao, life, društvo ..tu previše šablona..očekuje s eod mene brak djeca..ja nisma spremna...jednom bih htjela dijete al trenutno sma u kaosu..i mali okidac mi nekad dovoljan da se raspadnem jer se ne mogu uvijek kontrolirat..ova samoća, odnos s mojima s kojima se ne osjećam ugodno jer osjetim da se oni ne slažu nikako i da su nesretni, odnos s bratom koji smao šiba svoj life bez obzira na druge..te ex dečko koji je divna osoba al ga mnogi iskorištavaju, on ne zna reć ne i suprotstavt se te posvadjat se (slični smo)..mene je dovelo do ruba...s mojima ne znam više o čemu pričat.oni mi ne znaju pomoć.misle da će se preko noći neš riješit..ljuta sam na njih da nisu davno vidjeli da imam problema i da samnom nešto ne štima i d anisu potražili pomoć za mene jer se po kući uvijek motalo puno rodbine i ja se nisam osjećala bitna i da se moje mišljenje uvažava kao ni tatino jer je došao za zeta u isto kućanstvo s maminim roditeljima..i meni je sad pomisoa d abh ja negdje s nekim živjela u istoj kući s roditlejima čak ne u istom stanu :503:-nemoguća misija...neznam se jednostavno iskopat iz svega toga a pokušavam..jednom sam tablete popila al nisudjelovale i znam da to nije rješenje i želim pomoć i tražim je...od duhovnih obnova, bioenergetičara, psihologa, psihijatra..i onda komentari većine-ak si sama ne pomogneš -niš ni od psihologa...i mene sve to skup dovodi do ludila maltene...jer mi i dečko govorio da sam ja sveg atako svjesna i da ja svima njima jako normalno djelujem a najteže trenutke prolazim kad sma ovako sama...nedostaje mi okruženje u kojem bih ja jednostavno mogla bit ja svoja prirodna...sputano se osjećam i kao da u okruženju u kojem jesma to promijenit ne mogu..evo budna od 5...mozd apreslab mi helex..i svih ovih godina nisma pila nikakve tablete..smao sam sve probleme i stresove taložila i poslovno i privatno i sad na najmanji okidac ja planem ...i derala sam se na dečka neki dan jer sve prihvaća mirno smirneo .bez svadje.kao pod teph..i ne mogu to podnijet jer ja sam takva bila i znam što to nosi dugoročnom osobi

helex stvara ovisnost?zar svaki stvara ovisnost?
ja pijem tek nekih tri dana dozu od 0.25 gr.1x ujutro i 1x navečer...misli i mozak mi rade turbo odvijek..zadnjih godina još jače..kao da ću pregorit od silnog razmišljanja....i ciklus mi je čudan postao i sve sma gora te dane što starim..i jako puno vremena provodim sama jer ne radim pa il doma sama-rijetko idme kod mojih na kat il šetam sama...

Saggy
16.01.2013., 12:01
Što se tiče djetetan, u potpunosti te razumijem, ali pokušaj se ne toliko opterećivati s tim. Drugi ne žive s tvojim problemima, tako da ne mogu od tebe očekivati da radiš nešto kako oni misle da bi trebalo, u ovom slučaju imati dijete.

Dobra stvar je što želiš raditi na sebi, to je bitan prvi korak. Iz nekog osobnog iskustva, preporučio bih ti kognitivno-bihevioralnu terapiju, možda čak i neku koja se plaća ili bar za koju ćeš čuti kakve dobre preporuke. Na u biti služi da te raznim tehnikama nauči kontrolirati svoje probleme da se ne manifestiraju toliko prema van, odnosno da te ne obuzmu, pa da bi u nekom trenutku mogla početi kopati sama po sebi. Ako ti ne odgovara grupna terapija, nemoj ići na nju, reci jednostavno terapeutu/tkinj da još nisi spremna za takav korak i da bi htjela prvo 1 na 1 razgovore. Ja osobno također baš nisam previše oduševljen idejom grupnih razgovora iako vjerujem da su korisni, no ne želim ih baš u ovom trenutku...
Ja osobno sam do sad naučio da je proces praženja vlastitog psihijatra ili psihologa (ne nužno) dosta mukotrpan jer treba naići i na osobu s kojom ti odgovara razgovarati i koja zna što treba raditi i kako da ti pomogne. No tu je samo riječ o upornosti.

Shvaćam da te i odnos među roditeljima kao i odnos drugih prema tvom dečku muči, ali jesi li pokušala prema svima njima biti u potpunosti iskrena i reći im što misliš o svemu tome? Također moraš znati da ako se oni ne žele mijenjati, ti ne možeš apsolutno nikako utjecati na njih da im pomogneš.
recimo ako tvoj dečko sve trpa pod tepih, ne isplati ti se vikati na njega što to radi. to je njegov "put" koji on pročati i u jednom će trenutku nadajmo se shvatiti kako to ne valja, no on to najvjerojatnije mora okusiti na svojoj koži da bi to shvatio. Svoje znanje je lako prenijeti nekom drugom, ali svoju mudrost je gotovo nemoguće. Da bi netko postigao tu mudrost, mora proći kroz određene situacije i osjetiti ih, a ne samo čuti o njima kako bi ih u potpunosti mogao shvatiti i primjeniti.

Što se tiče opet bioenergetičara, duhovne obnove, chakre i sličnih "alata", hipnoza, oni ti neće pomoći rješavanju problema već eventualnom maskiranju istih koji će se i dalje tu nalaziti negdje zakopani.
Ono što ti treba su psiholog ili psihijatar. I točno kažu, ako si sama ne pomogneš ne mogu ti ni oni pomoći. No to ne znači da sama trebaš raditi na sebi bez ičije pomoći, to jednostavno samo znači da trebaš raditi na sebi, na nekim svojim promjenama aktivno, a ne biti pasivni promatrač sebe. Ako odeš s psihićem i razgovaraš 2-3 tjedna o nekom problemu i shvatiš taj problem, to ne znači da je sad sve rješeno, nego sad treba uložiti još duplo toliko energije da taj problem razradiš, promjeniš se i riješiš ga do kraja.

Po pitanju lijekova, ne znam točno što uzrokuje i koliku količinu ovisnosti. Ako se ne varam čito sam negdje da i helex uzrokuje, no ti ljudi uglavnom piju po 1-2 gr dozu, tako da bi laički predpostavio da si ti na nekoj maloj dozi.

I PS. ne stariš, polako.. :)
Nađi hobi. To nije nešto također što je lako, ali pomoći će ti jako puno. Ako voliš biti kreativna recimo, nađi segment u kojem želiš biti i počni nešto raditi i stvarati.

Također, ne znam koliko si upoznata sa svojim "unutarnjim Ja"... Preporučio bih ti knjigu Phyllis Krystal - Kidanje veza (http://www.znakovi-vremena.net/Dokumenti/Yoga/Phyllis_Krystal-Kidanje_veza.pdf), evo tu ti je i link, knjiga je besplatna. No ukoliko dođeš do nekih odkrića tu, nemoj se uhvatiti knjige kao pijan plota :) O ovo je opet more takvih razmišljanja koje možeš početi otkrivati, ali recimo zahvaljujući ovoj knjizi sam došao do nekih zaključaka u unutarnjem razgovoru sam sa sobom.
Također i one Self hypnosis snimke, deep ralaxation, iako sam rekao da služe za maskiranje problema više nego za rješavanje, mogu biti i vrlo korisne ako se ne možeš opustiti. Pustiš si snimku, slušaš upute za relaksaciju i opuštaš se, kad se opustiš, pokušaš ostvariti nekakvu unutarnju komunikaciju sa samom sobom ili sa djetetom u sebi, malo si i na takav način pripomoći.

Victoria0
16.01.2013., 12:13
E da, mene nesto jako, jako zanima i vidim da pisete o tome a imate koliko vidim i izkustva. Uglavnom pila sam 6 godina Helex..mislim 0.5 mg.. 2 puta na dan, najvise radi aritmija i kao sto su rekla onda dr. radi panicnih napada... no da skratim pricu, kad sam prestala pit, samoinicijativno, posto sam tribala ici na op. zahvat... noge su me danima bolile, grcile, cak dan danas osjetim bol u nogama. Nemam vena, nisam debela, nemam vodu u nogama.. .. dal moze to biti od tog Helexa tako dugorocno.. napominjem da ga ne pijem vec 8 g.... Hvala

smile4
16.01.2013., 12:33
tks za knjigu.baš će mi dobro sad u ovo vrijeme...snježi snježi li snježi kod mene...nedostaje mi otvaranje u društvu i grupi iskreno....to sam baš primiejtila kad sam u par navrat aotišla na cugu s nekoliko osoba i vidim ak mi pašu osobe kak mi je ugodno u društvu..jer sam većinom jedan na jedan..pa tako i s apsihicima....ona mi predlozila-ja se slozila..nemam sta izgubit..svjesna sam ja svog stanja i jako sam bistra i ambiciozna i predosjetim ljude i jednostavno imam osjećaj d ane mogu nikako ja doć do izražaka u ovom društvu...nedostaje mi samopouzdanja, sigurnosti i vjere u sebe iako radim na tome...neke nove stavri sam radila jesenas.dost aljudi novih upoznala.i dobro je dok sma u mooovingu i zaokupljena necim..i volim bit s ljudima u biti...a dal ce mi pasat grupa-vidjet cemo..psihologica me upozorila tj.rekla da kao i na individualnoj ima lijepi susreta i veselih druzenja a ima i onih drugih bolnih...thats life

dire Dawn
16.01.2013., 13:55
da, helex stvara ovisnost i ne preporuča se uzimanje duže vremena na dnevnoj bazi.

doktor ga prepiše tako jedino kad nema druge opcije.

smile4
16.01.2013., 15:15
da, helex stvara ovisnost i ne preporuča se uzimanje duže vremena na dnevnoj bazi.

doktor ga prepiše tako jedino kad nema druge opcije.

najbolje stop nakon ove doze onda ha...

dire Dawn
16.01.2013., 16:14
ako ti je doktorica prepisala da piješ i ako ti pomaže, najbolje da joj kažeš da se bojiš ovisnosti i onda napraviš kako ti ona sugerira. ne preporučuje se uzimanje helexa duži vremenski period, ali ne preporučuje se ni prekidanje terapije na svoju ruku bez konzultacije s doktorom. ipak on ima razlog zašto ti je prepisao terapiju, makar ona bila "rizična" u vidu moguće ovisnosti.

radi na tome da ti bude bolje i slijedi upute, ali nemoj se ustručavati izraziti mišljenje i strahove oko moguće ovisnosti. dogovori se s doktoricom, ako je ćemu, uvažit će tvoje strahove i onda napraviti najbolje za tebe - modificirati terapiju ili ju ukinuti ili nešto deseto. :)

Saggy
16.01.2013., 16:52
Nemoj sama nikako prestajati uzmiati koliko god lijek bio "opasan", ali zato kao što sam gore napisao, radije se savjetuj sa psihijatrom i da ti on da lijekove za koje točno zna zašto ti ih daje i koliku dozu, a ne da liječnik opće prakse daje po vlastitom nahođenju (ako je psihić i ovo propisao, onda zanemari rečenicu). I kao što je Dire gore napisao, ništa na vlastitu ruku nego samo uz konzultiranje. Uz to da još jednom napomenem, vrlo je bitno uvijek biti iskren i reći što misliš o tome dauzimaš određeni lijek, a na liječniku je onda da ti objasni kako lijek djeluje, koji su rizici i da se onda odlučiš sama kako ćeš..

Što se tiče smih razgovora, da, znaju biti i vrlo gadni i da kad se vraćaš s razgovora se još i gore osjećaš narednih tjedan dana nego kad si došla na razgovor jer si npr. otkrila nešto što ti je vrlo bolno ili iskopala neke prastare osjećaje koji su vrlo neugodni a bili su godinama i godinama jako duboko zakopani. Ali i to ti sve proža nekakvu dozu spokoja jer znaš da radiš na sebi i napreduješ ipak u nekom smjeru...

smile4
16.01.2013., 17:29
dr.opće prakse mi propisala iako mi je rekla da sama mogu riješit problem jer godinama vučem to...psihijatrica mi nije niš dala.smatrala da ja uopće nisam za tablete..tak i ova psihologica isto..ona mi dala praxiten po potrebi kao...sad ste me ful prepali s ovim..ostalo je na tom ak mi bud eok d ajoj se javim pa mi da još il što već...al ja ne želim ovisnost ni tablete..samo se iskopat iz ovog shita

tješim se da nij evelika doza 1x ujutro i 1x navečer od 0.25 mg za 15 dana mi je dala...ima li tu neki doktor da mi da komentar kolko se to mora uzimat najmanje i kako se prestaje s ovom dozom?ić ću ja kod moje al sad me tak zanima

dire Dawn
16.01.2013., 18:23
to što problem vučeš godinama meni više zvučao kao nešto što ne možeš riješiti sama, a ne suprotno. jer da možeš, već bi riješila i nebi to vukla godinama. kakva je to doktorica, pobogu? :mad:

razgovaraj sa šrinkicom što prije.

cica2014
17.01.2013., 15:06
@smiley, to što liječnici misle da nisi za lijekove ti je dobar, a ne loš znak, barem po mom mišljenju. mislim da se ne treba "navlačiti" na takve lijekove, ako baš ne moraš. nije problem dok ih piješ, ali je veliki problem "skidanje", kada se javljaju apstintencijske krize, nemiri, lupanja srca i sve slično. Meni je liječnica rekla da se na takve lijekove nauvčeš ako ih mjesec dana kontinuirano uzimaš.

Osobno, prvi put pijem tako nešto, a prošla sam puno tragedija u životu BEZ LIJEKOVA. Dobila sam od liječnice opće prakse Helex 0,25 i rekla mi je da pijem po potrebi, svaki dan jednu ili jednu ujutro i jednu na večer , ali da ćemo se "zajedno skidati", a ne sama. Ja sam krenula s time da popijem 1 tabletu pred spavanje, da se naspavam, i to ne svaku večer nego kad mi je potrebno. I to mi je ok. Iako sam primjetila da je meni čak pola tablete od 0,25 dovoljno jer ako uzmem cijelu ujutro sam smirena, ali vidim da su mi kapci spušteni, iako se normalno ustanem u običajeno vrijeme. Ali cijeli dan iza toga još imam "umorne oči" i baš se to vidi da su opušteni očni živci.

S obzirom da nisam nikad ništa uzimala slično i ne pijem lijekove inače, očito je meni pola te tabletice i to povremeno dosta. Znam uzeti neke dane pola tabletice ujutro, kad me čeka neki poseban stres, ali to nije svakodnevno. Ono što sam primjetila je da da mi definitivno opušta živce tj. nema titranja očnog živca koji mi je u zadnje vrijeme, zbog užasnog stresa, jako prisutan. Kad mi se to pojavi onda ZNAM da sam u jako stresnom razdoblju i drago mi je da si mogu ovako pomoći, ali ne želim pretjerivati.

Ono što se pojavilo kod mene, kao i kod svih početnika, a o čemu želim pisati je ideja "joj kak je ovo dobro", kad sam se prvi put naspavala i opustila pod utjecajem tableta. Došlo mi je da nabavim milom ili silom :D 10 kutija :D Mislim da u tome leži i opasnost i zato želim pisati o tome. Pokušajte se oduprijeti toj želji da vam tablete postanu ŠTAKA i pomagalo za svakodnevan život. Meni samoj je teško tome odoljeti, ali s obzirom da sam shvatila da bih se jako brzo i pustila i opustila, odlučila sam IZABRATI ZDRAVLJE i trenutačno tražim druge modalitete za rješavanje anksioznosti i tjeskobe koja me (zbog opravdanih okolnosti) mori. Također, počela sam usvajati pristup - udri brigu na veselje! I stvarno pomaže! :D U početku malo, ali svakom danom sve više :D
Nitko drugi neće rješavati vaše probleme, brinuti o vama, vašoj djeci i poslovima. Morate se pomiriti s time. I shvatiti isto tako da vam pshići neće riješiti nezaposlenost, muževe koji vas tuku, nedostatak obrazovanja ili zamijeniti lude roditelje. Vaš život možete promijeniti samo vi.

smile4
17.01.2013., 15:29
ja sam svega toga svjesna..i sama si kontam kak d astanem s njima..pijem ih nekih 4 dana 1x ujutro i 1 navečer..sve mislim da si prepolovim i da pol jedn ujutro i polovicu navečer....ja to titranje kapka imam već duže vremena prije uzimanja tableta...sad oovih par dana sam isto primijetila i kad pijem da mi zna zatitrat svejedno...da udri brigu na veselje slažem se.i zato pokušavam em upoznat nove ljude smao pozitivne i izlazit.sad mi se poklopilo ružno vrijeme i nemrem nikamo..i da znam da mi drugi neće riješit probleme al ak bježim od sebe i probleme -dugoročno mi to niš dobrog ne nosi...nit smile a lice a u sebi plačem i vrištim od bijesa i muke...ni to nije rješenje..ne smatram tablete rješenjem ne nikako..al mučim se preko 15 godina i zaist asi želim pomoć...dal vučem genetski neznam..djed je napravio samoubojstvo kad sam imala 21 god..imao je psih.problema...meni se tolko toga skupilo godinama. i borim se stvarno al treba mi i promjena okoline..a kak d au ovoj usranoj rh budem ok..baš se to nekad pitam...smiješno je što druge i utješim i pomognem a sebi koma...a želim želim bit dobro.normalna..kolko tolko..i smijat se i zabavljat čim više...al osjećam da trebam promjenu okoline...jednostavno neznam kud krenut .slala sam molbe i van i u zg i u istru i nikaj...i na koncu sam prošli tjedan na savjet doktorice uzela te tablete..jer sam iscrpljena, umorna, bez energije..nisma mogla spavat.pms me slomi

dire Dawn
17.01.2013., 16:43
oke, ima smisla da nije dobro piti tablete ako možeš bez njih, ali cure nemojte generalizirati i time ubijati u pojam one koji ustvari ne mogu. vjerovale ili ne, postoje ljudi koji bez helexa ne mogu pregurati dan i njihovo uzimanje helexa je isto briga za zdravlje - psihičko.

bilo bi idealno kad bi svi mogli bez svega, ali kod nekog je anksioznost kao migrena, ako ne popije tabletu taj dan neće moći ustati iz kreveta. dali bi i osobi sa migrenom savjetovali da ne popije tabletu protiv bolova?

ne opravdavam uzimanje ičega na svoju ruku, ali ako je nekome doktor prepisao nešto, nebi se trebao sam igrati doktora i modificirati terapiju jer ako se desi nešto loše vrlo lako da će ispasti "sjebo je doktor", dok je stvar u tome da je osoba sama sjebala igranjem sa dozom i uzimanjem.

Pringles
17.01.2013., 20:11
Offtopic je pobrisan. Molim vas držite se teme (Helex i sve vezano uz njega).

LP!

Vladik
17.01.2013., 20:19
oke, ima smisla da nije dobro piti tablete ako možeš bez njih, ali cure nemojte generalizirati i time ubijati u pojam one koji ustvari ne mogu. vjerovale ili ne, postoje ljudi koji bez helexa ne mogu pregurati dan i njihovo uzimanje helexa je isto briga za zdravlje - psihičko.

bilo bi idealno kad bi svi mogli bez svega, ali kod nekog je anksioznost kao migrena, ako ne popije tabletu taj dan neće moći ustati iz kreveta. dali bi i osobi sa migrenom savjetovali da ne popije tabletu protiv bolova?

ne opravdavam uzimanje ičega na svoju ruku, ali ako je nekome doktor prepisao nešto, nebi se trebao sam igrati doktora i modificirati terapiju jer ako se desi nešto loše vrlo lako da će ispasti "sjebo je doktor", dok je stvar u tome da je osoba sama sjebala igranjem sa dozom i uzimanjem.

istina je to, moj otac je na terapiji od 98 i da prestane uzimat lijekove nebi mogao prezivjeti dan, jer bi to uzrokovalo niz drugih zdr. problema.

dire Dawn
17.01.2013., 20:35
Vladik, to me podsjetilo da ga moj djed pije za srce (barem je tako napisano na nalazu koji je dobio) nakon moždanog udara. svaki dan jedan. već 7 godina.

Azzura
30.03.2013., 19:25
Vladik, to me podsjetilo da ga moj djed pije za srce (barem je tako napisano na nalazu koji je dobio) nakon moždanog udara. svaki dan jedan. već 7 godina.

što to uopće ima više ikakvog efekta?:confused:

(btw, dire D. odličan mi je taj tvoj avatar:D)

Tinkerbell 8
30.03.2013., 19:44
što to uopće ima više ikakvog efekta?:confused:

ne znam kako, ali kod mene ima. točno osjetim kako me uspava ujutro kad ga uzmem. a da ne uzmem, imala bih cijeli niz simptoma.
nekad ga zaboravim pa me tijelo u roku 10-ak sati podsjeti na to.:rolleyes:

tajanablu
31.03.2013., 20:29
istina je to, moj otac je na terapiji od 98 i da prestane uzimat lijekove nebi mogao prezivjeti dan, jer bi to uzrokovalo niz drugih zdr. problema.

ja sam bila ovisnica o helexu i mislila da nemogu bez njega,probala na razne nacine,tako sam probala i masazom,međutim covjek se bavio i čajevima. dao mi nekakav pripravak caja kojeg sam koristila 2 mj i kao da mi se zivot okrenuo,nikada vise nisam imala potrebe helexom niti icim slicnm,eto sve se moze ,mozda sam i imala srece sto sam naletjela... uglavnom pokusavajte se odviknut jer helex je otrov..

dire Dawn
31.03.2013., 20:45

hvala, meni je baš simpatičan, a tako - ja :zubo:

ja sam bila ovisnica o helexu i mislila da nemogu bez njega,probala na razne nacine,tako sam probala i masazom,međutim covjek se bavio i čajevima. dao mi nekakav pripravak caja kojeg sam koristila 2 mj i kao da mi se zivot okrenuo,nikada vise nisam imala potrebe helexom niti icim slicnm,eto sve se moze ,mozda sam i imala srece sto sam naletjela... uglavnom pokusavajte se odviknut jer helex je otrov..

ja ne pijem ne provjerene čajeve od ne provjerenih ljudi :ne zna:
uostalom, meni ni biljni ljekovi nisu pomagali smanjiti paniku, sumnjam da bi onda čaj uspio.

Azzura
01.04.2013., 10:16
uostalom, meni ni biljni ljekovi nisu pomagali smanjiti paniku, sumnjam da bi onda čaj uspio.

ni meni nije ništa biljno pomoglo:ne zna:

apropo biljnih pripravaka valja i s njima pripaziti, ne mogu se ni oni uzimati bilo kako samo zato što su "biljni" :)

tajanablu
02.04.2013., 15:28
sve je to ok. i ja sam pila cajeve za smirenje, a da mi nisu pomogli. ali ovaj je stvarno ok i pomogao mi je. inace ne vjerujem u homeopatske pripravke, ali eto, ovaj put je upalilo.. :)

No13 baby
02.04.2013., 18:07
Biljne tablete nikom nisu pomogle :D S druge strane, vjerujem da provjereni čajevi od provjerenih ljudi imaju itekakvog učinka, znam ljude s takvim iskustvima. Jedini je zajeb kaj svi ti pripravci sadrže gospinu travu, a ona se ne smije kombinirati s antidepresivima, tak da ih većina nas ovdje zapravo ne smije piti.

smješko1988
13.04.2013., 16:01
znači ovako, sljedeći tjedan imam veoma važnu prezentaciju na poslu i trenutno imam na raspolaganju samo jedan helex o,25..nikad dosad nisam uzimala takve tablete i neznam njihovo djelovanje, pa me zanima da li je preriskanto da je uzmem točno prije prezentacije iako je nisam prije probala,da li postoji mogućnost da mi naškodi na neki način da ne budem mogla pričati i slično...molim savjete

Azzura
13.04.2013., 17:02
znači ovako, sljedeći tjedan imam veoma važnu prezentaciju na poslu i trenutno imam na raspolaganju samo jedan helex o,25..nikad dosad nisam uzimala takve tablete i neznam njihovo djelovanje, pa me zanima da li je preriskanto da je uzmem točno prije prezentacije iako je nisam prije probala,da li postoji mogućnost da mi naškodi na neki način da ne budem mogla pričati i slično...molim savjete

mislim da ti to nije nimalo pametno.

to ti je igranje, jer nemaš pojma kako će djelovati na tebe. na mene recimo djeluje uspavljujuće i uspori me potpuno (kao i misaoni proces), a to mi ne bi trebalo za prezentaciju. četvrina ili polovina možda da (čisto da ublaži tremu), cijeli sigurno ne.

dire Dawn
13.04.2013., 17:15

azzura ti je sve napisala, a ja se slažem s njom i nebi riskirala na tvom mjestu.

meni helex ne djeluje kao njoj (mene samo smiri, bez ikakvih nuspojava u vidu pospanosti, letargije, usporenog govora), ali s obzirom da je djelovanje toliko individualno nitko ne može reći kako će tebi biti. postoji mogućnost da budeš previše uspavana, mogućnost da te fino smiri i mogućnost da ti uopće ne djeluje nimalo (meni takva doza u početku nije bila dovoljna).

ako želiš nešto za smirenje ili napravi kako je azzura rekla (popij polovicu ili četvrtinu) ili si pak kupi neki čaj ili tablete za smirenje na biljnoj bazi i isprobaj ih doma. meni tablete na biljnoj bazi nisu djelovale (persen), ali frendica ih je znala uzet prije izlaganja na faksu i kaže da su je smirile. sad, jel stvarno jesu ili je to placebo efekt jer je ona znala da je popila nešto za smirenje - nemam pojma.

smješko1988
14.04.2013., 00:35
hvala na savjetima...
ali zaista neznam što mi je činiti jer svi govore drukčije, neki kažu da mi taj najslabiji helex 0,25 nemože učiniti veliku pomutnju, neki govore obrnuto,...sad neznam....samo znam da bez neke pomoći za smirenje teško da ću to uspjeti jer imam problem sa panikom od javnih izlaganja, a većina kažu da te na biljnoj bazi ne vrijede apsolutno ništa....srijeda se bliži ,a ja i dalje neznam što mi je činiti...azzura na kakav način te uspori, zar je toliko strašno da ne bih uspjela održati prezentaciju?

smješko1988
14.04.2013., 01:00
p.s. da li si ti također uzimala 0,25 ili neke jače ?

Azzura
14.04.2013., 09:20
p.s. da li si ti također uzimala 0,25 ili neke jače ?

0,25.

bila bi usporena tako da bi pričala kao da sam na nekim težim drogama. a meni to usporeno pričanje strašno ide na živce.

btw, ovo da na biljnoj bazi ne pomaže govore uglavnom ljudi koji se bore s nekim poremećajem, a ne tremom, pa pokušaj s nečim kao što je taj famozni persen. uostalom, otkud tebi ta jedna jedina tableta helexa? ajde je pojedi sad kad je nedjelja, pa kad se eventualno sutra ujutro probudiš nikom ništa i riješit ćeš se dileme o djelovanju. ako ti bude ok, onda znaš da možeš isto ponoviti u srijedu, ali ići uzimati bilo što tako prvi put na sam dan prezentacije je loša ideja.

smješko1988
14.04.2013., 13:23
haha.. ta jedna jedina jer je ostala u kutijici koju mi je brat uzimao kad je prolazio kroz stresno razdoblje prije 2,3 mjeseca... pa da radi se o tome što to nije obična, ona pozitivna trema, već trema koja zna djelovati da se treseš ko nenormalan glas nenormalno drhti srce lupa ko da ćeš se srušit i slično...inače sam protiv svih oblika droga i slično, ali ovo mi je zaista važno i ne bih htjela da mi zbog gluppog straha tako nešto propadne.. mislim da ću onda sutra prekosutra uzeti polovicu, jer inače sam slabije građe vjv bi i mene cijela uspavala i slično, i polovicu na dan prezentacije....a ako me i polovica previše uspava , jedino što mi ostaje je persen, a ostalo je u Božjiim rukama =)

smješko1988
14.04.2013., 13:26
azzura zaista hvala na savjetima, vjv se činim ko nenormalna što dižem paniku radi takve gluposti , ali to me zaista muči...nadam se da će sve proći dobro =)

smješko1988
14.04.2013., 13:36
s pola tablete valjda ne bi smjelo biti tako drastičnih simptoma , jel da?? nek me neko utješiii ,haha

Tinkerbell 8
14.04.2013., 17:08
otkad sam čula da nekoga kapi valerijane uspavaju, ne volim davati nikakve savjete.:D
samo nemoj popiti cijeli od 0,25. ako nisi dosad to uzimala, moglo bi te ukomirati.
možda bi ti normabel bio dobar, ali s helexom nemoj baš eksperimentirati.:ne zna:

smješko1988
14.04.2013., 17:15
a nemam baš vremena ni novca još 3 danaza odlazak stručnjaku za recept , tako da ništa drugo osim helex i ovih na biljnoj bazi nemam na raspolaganju.... a mislim da ću probati s pola helexa...valjda će sve dobro proći..

Azzura
14.04.2013., 17:38
ajde vibram da ti prođe sve ok:)

Dvojba
14.04.2013., 17:56
a nemam baš vremena ni novca još 3 danaza odlazak stručnjaku za recept , tako da ništa drugo osim helex i ovih na biljnoj bazi nemam na raspolaganju.... a mislim da ću probati s pola helexa...valjda će sve dobro proći..

Helex ili nešto drugo za smirenje ti može sutra prepisati doktorica
opće prakse. Imat ćeš dovoljno vremena da ga isprobaš i vidiš
kako ti djeluje.

Kaži joj da imaš važno izlaganje, da nemaš uobičajenu
tremu nego tremu koju za koju misliš da je ne možeš iskontrolirati.
Dat će ti, a tabletice lijepo onda čuvaš za takve i slične situacije.

dire Dawn
14.04.2013., 18:45

Dvojba ti je napisala postupak, a ja bi samo dodala da dvije kutije helexa koštaju cijelih 3 kune uz dopunsko (13 kuna bez dopunskog). ako ti se prepiše samo jedna kutija i nemaš dopunsko onda moraš izdvojiti 11 i nešto sitno kuna za tu kutiju koju možeš imat jako, jako dugo.

smješko1988
14.04.2013., 23:00
ma mislim da ću prepoloviti ovu tabletu , polovicu probati sutra čisto da vidim kako djeluje i ako ne bude problema, polovcu na prezentaciji.. valjda će polovica barem malo ublažiti te simptome.... =)

Azzura
15.04.2013., 21:31
smješko, a jesi li se probudila?

nadam se da hoćeš do srijede:D

smješko1988
16.04.2013., 21:21
javim kako je prošlo :))) držte fige

Dvojba
16.04.2013., 21:28
javim kako je prošlo :))) držte fige

Mislimo na tebe, bit ćeš dobro, vidjet ćeš.:)

smješko1988
16.04.2013., 21:37
nadam se, ...čisto da znate prezentacija je pomaknuta za jedan dan , i na kraju sam ipak odišla kod svoje doktorice koja mi je dala kutijicu, sa savjetom da za početak uzmem pola ili čak četvrtinu...maloprije sam uzela četvrtinu i neznam da li je pacebo efek al ko da me je nekako smirila....=)

smješko1988
16.04.2013., 21:38
sad neznam četvrtina od 0,25 ... hehe....

smješko1988
16.04.2013., 21:45
hvala svima na podršci :DDD

Dvojba
16.04.2013., 22:57
nadam se, ...čisto da znate prezentacija je pomaknuta za jedan dan , i na kraju sam ipak odišla kod svoje doktorice koja mi je dala kutijicu, sa savjetom da za početak uzmem pola ili čak četvrtinu...maloprije sam uzela četvrtinu i neznam da li je pacebo efek al ko da me je nekako smirila....=)

Ma ne boj se, 0,25 je mala doza. Budući da si "nova" na tom lijeku, moguće
je da te je ta mala 1/4 već smirila. Sutra probaj popit pola tablete. Tako ćeš u četvrtak već znati koliko smiješ popiti.

Ja se sjećam kad sam prvi put uzela helex, tak me fino omamilo da je bilo milina. A bila je milina jer mi je maknuo strah i tjeskobu :D

Azzura
17.04.2013., 08:58
sad neznam četvrtina od 0,25 ... hehe....

mene je dugo ta četvrtina pomagala i ne brini nije placebo. drži se te četvrtine i ne navaljuj na polovinu ako ti ovo djeluje!

znači prezentacija je sutra? hajde break a leg:)

Pospana11
18.04.2013., 12:25
Uzimam helex,neznam ni sama točno koliko,al sigurno 6 g.S malim prekidima kad bi uzimala praxiten,sanval,il nešto od prijateljice,nekakav antidepresiv,neznam ni ja što je to bilo.Uglavnom su meni sve te tablete imale isto djelovanje,dan ili 2(nikad više)bi mi djelovale,ja se oduševila,i već bi prestale djelovat.Al jednostavno sam morala nešto uzimat,jer ako ne uzmem ništa onda imam besanu noć,a to si ne mogu dopustit zbog posla.Slučajno je ispalo da sam koristila baš helex sve ove godine.Kažem nije mi djelovao kako bi ja htjela,jer se probudim obavezno bar 1 usred noći,a i tad ako imam sreće ću nastavit spavat,a nekad ne.Imam lošijih i boljih dana.Nekad mi je četvrtina il pola helexa od 0,5 mg dovoljno za neki jadni san,a nekad mi niti 2 ne pomognu.Više od 2 nisam uzela.Od prekjučer sam počela uzimat normabel.Doktorica mi ga je dala,kao opušta mišiće i to,a ja poučena prijašnjim iskustvima nisam gajila neke nada da će ova tableta biti ta koja će me uspijet uspavat.Al kad sam ga uzela iz ljekarne bila sam onako lagano uzbuđena zbog novih tableta i njihovih mogućuh magičnih svojstava.Ispalo nakraju smeće kao heleks.Prvi dan sam uzela 1,probudila se nakon 2 sata,mučila sljedečih 3 sata da zaspim,uzela onda još 1 normabel koji me nije uspavao,i onda je zazvonila faking budilica i ajd na noge lagane i mrš na smrdljivi posao.
Sinoć uzela 1 normabel,i ajd,jučer sam bila i na masaži,pa moguće da je učinak bio bolji,jer sam nešto čvršće spavala.

Da li postoji mogućnost da budem u nekoj psihijatrijskoj ustanovi,di bi me uspavali na par dana s nekim teškim drogama?Da budem u nekoj vrsti umjetne kome?Spremna sam preuzet rizik da se više nikad ne probudim.

dire Dawn
18.04.2013., 19:35
jel se smije koristiti gospina trava sa helexom? :misli:
pročitala sam tekstove na par linkova, a na samo jednom sam našla da se to dvoje ne smije koristiti skupa, ali ne piše zašto. s obzirom da sam planirala počet pit gospinu travu, želim biti 100% sigurna u to što smijem, a što ne smijem koristiti uz nju.

Azzura
18.04.2013., 21:53
Uzimam helex,neznam ni sama točno koliko,al sigurno 6 g.S malim prekidima kad bi uzimala praxiten,sanval,il nešto od prijateljice,nekakav antidepresiv,neznam ni ja što je to bilo....
Da li postoji mogućnost da budem u nekoj psihijatrijskoj ustanovi,di bi me uspavali na par dana s nekim teškim drogama?Da budem u nekoj vrsti umjetne kome?Spremna sam preuzet rizik da se više nikad ne probudim.

ma daj dođi sebi dok te nije koštalo glave...ovo uzimanje svačega od prijateljica, gutanje tableta bez kontrole liječnika i sl. te stvarno može doći glave. tablete za spavanje i anksiolitici nisu isto, no prije svega se javi liječniku da dođeš do valjane dg. i terapije.

smješko1988
18.04.2013., 22:43
samo da javim da je prezentacija proslo odlicno,niije bilo apsolutno nikakve treme, doduse doza je na kraju bila malo veca od planirane,ali sve je super proslo :):)

Azzura
19.04.2013., 07:47
samo da javim da je prezentacija proslo odlicno,niije bilo apsolutno nikakve treme, doduse doza je na kraju bila malo veca od planirane,ali sve je super proslo :):)

bravo smješko! :five:

just for the record, koliko si na kraju uzela? pola?

smješko1988
19.04.2013., 12:38
haha, morat cu te razocarati, ali u pitanju je puno veca koliciina, popila sam prvo dvi odjednom i kako sam jos osjecala leptirice pola sata prije sam popila jos jednu, hahah....kod mene ti je u pitanju znatno veca trema od one uobicajene, tako da ti ovo moze zvucati malo cudno,hehe, ali sva sreca javne nastupe moram imati max 3,4 puta godisnje tako da nece biti problema....

smješko1988
19.04.2013., 12:39
i da naglasim nije me uspavala, niti sam izgledala drogirano, tek kad sam dosla kuci, odradila sam svoje.........:D

Dvojba
19.04.2013., 12:54
i da naglasim nije me uspavala, niti sam izgledala drogirano, tek kad sam dosla kuci, odradila sam svoje.........:D

Omane te i baci u krpe :lol:

Tinkerbell 8
19.04.2013., 12:58
haha, morat cu te razocarati, ali u pitanju je puno veca koliciina, popila sam prvo dvi odjednom i kako sam jos osjecala leptirice pola sata prije sam popila jos jednu, hahah....kod mene ti je u pitanju znatno veca trema od one uobicajene, tako da ti ovo moze zvucati malo cudno,hehe, ali sva sreca javne nastupe moram imati max 3,4 puta godisnje tako da nece biti problema....

i ti nemaš nikakav drugi problem u svakodnevnom životu, nego samo tako tremu od javnog nastupa?:D

ako se radi o tri najslabije tablete (one od 0,25) to je 0,75 mg. i mene bi to pomalo ukomiralo a dugo ih pijem.

Pospana11
19.04.2013., 13:04
ma daj dođi sebi dok te nije koštalo glave...ovo uzimanje svačega od prijateljica, gutanje tableta bez kontrole liječnika i sl. te stvarno može doći glave. tablete za spavanje i anksiolitici nisu isto, no prije svega se javi liječniku da dođeš do valjane dg. i terapije.

Moja doktorica opće prakse mi je prepisala helex,zbog problema sa nesanicom.Ona me i navukla na to.Mislim da mi je preolako to prepisala,rekavši mi da potrošim cijelu kutiju do kraja.To je trebala bit moja terapija i ja sam se navukla.Išla sam i kod psihijatra 3 puta.To je sve za niš.Da sam njih poslušala već bi bila narkomanka,jer mi je psihićka prepisala kutiju heleksa,kutiju sanvala i još neke tablete.Nisam niš komentirala,samo sam heleks nastavila koristit.Jednom sam pitala psihijatra trebam li potrošiti cijeli kutiju helexa,a on mi govori da ne,već da se uzima po potrebi.Nisam mu ništa rekla da mi je doktorica opće prakse par godina prije rekla da moram obavezno strusit cijelu kutiju,jer mi je to terapija.te treba neko vrijeme da heleks počne djelovati.Oni se ionako međusobno štite,zajedničko im je što ti prepišu tablete nakon 5 min razgovora sa tobom.Neznam ćemu ti psihijatri služe,jer mi tablete koje oni prepišu može dat i doktorica opće pr.

Pringles
19.04.2013., 13:36
Pospana11, 6 godina nesanice je kronična nesanica (bila bi i nakon puno manje veremena) i za to se trebaš obratiti stručnjacima kojima je to u domeni. Gotovo da bih tvoju liječnicu mogla nazvati bešćutnom, a neprofesinalnom sasvim sigurno jer ti je tolike godine ispisivala recept za helex i dopustila da se mučiš, a bez ikakvog pomaka u rješavanju nesanice. Nesanica je ozbiljan problem i treba joj pristupiti individualno.

Neka ti napiše uputnicu za psihijatra, a ti se naruči u KP Vrapče u Centar za poremećaje spavanja (http://www.bolnica-vrapce.hr/site2/Kontakt/Kontaktpodaci.aspx) gdje će ti obaviti sve potrebne pretrage i pokušati ti pronaći adekvatnu terapiju.

Nije istina da ti LOM može prepisati iste tablete koje i psihijatar. Postoji čitava paleta lijekova koji pomažu pri nesanici, ali se recept za njih može izdati samo temeljem psihijatrijskog nalaza.

smješko1988
19.04.2013., 13:45
daa, radi se o tri najmanje tablete =) kažem ti omamile su me tek kad sam vidila krevet =) i ne, nemam nikakvih drugih problema, jedino što sam po prirodi jako plašljiva osoba i bojim se svega i svačega, ali to je više moja narav, nego nekakav psihički problem....trema od javnih nastupa mi se pojavila s razlogom, do prije par godina nisam imala problema , i jednom sam morala pročitati tekst pred grupom ljudi i došlo mi je slabo i od tad ih se bojim strašno.. prije par godina sam imala i nekakve napadaje panike ali sam se sama izborila s tim , bez tableta i psihića i nemam više apsolutno nikakvih problema s njima :) tako da eto, javni nastupi su moj križ =)

Pospana11
20.04.2013., 16:26
Pospana11, 6 godina nesanice je kronična nesanica (bila bi i nakon puno manje veremena) i za to se trebaš obratiti stručnjacima kojima je to u domeni. Gotovo da bih tvoju liječnicu mogla nazvati bešćutnom, a neprofesinalnom sasvim sigurno jer ti je tolike godine ispisivala recept za helex i dopustila da se mučiš, a bez ikakvog pomaka u rješavanju nesanice. Nesanica je ozbiljan problem i treba joj pristupiti individualno.

Neka ti napiše uputnicu za psihijatra, a ti se naruči u KP Vrapče u Centar za poremećaje spavanja (http://www.bolnica-vrapce.hr/site2/Kontakt/Kontaktpodaci.aspx) gdje će ti obaviti sve potrebne pretrage i pokušati ti pronaći adekvatnu terapiju.

Nije istina da ti LOM može prepisati iste tablete koje i psihijatar. Postoji čitava paleta lijekova koji pomažu pri nesanici, ali se recept za njih može izdati samo temeljem psihijatrijskog nalaza.

razmišljala sam i o tome.Jel ostanem prespavat tamo 1 noć,sa nekakvim elektrodama zaljepljenim na glavu?Iako sumnjam da će mi pomoć.mogu samo dobit nove ljekove,koji će mi eventualno djelovat 2 dana.Zbog nespavanja sam dobila migrenu,i kroničnu,znači svakodnevnu glavobolju na 1 strani glave.Naravno kad su mi snimali glavu,sve je ok,a ja se patim svaki dan.
Uzimam sad normabel 4 dana i slabo je.još gore od heleksa.A piše da se propisuje u slučajevima teške nesanice.2.dan nakon što sam ga popila(0,5mg),bila sam depresivna.to mi se znalo desit i sa heleksom u rijetkim slučajevima kad bi popila 2 tablete.A išla sam i kod bioenergetičara,masaže itd.Nemam više novaca za nikakve alternativne metode.

dire Dawn
20.04.2013., 16:41
i ti nemaš nikakav drugi problem u svakodnevnom životu, nego samo tako tremu od javnog nastupa?:D

ako se radi o tri najslabije tablete (one od 0,25) to je 0,75 mg. i mene bi to pomalo ukomiralo a dugo ih pijem.

slažem se.
ja dnevno pijem sve skupa 1 mg, tak da je ovo tri četvrtine moje dnevne doze :zubo:

razmišljala sam i o tome.Jel ostanem prespavat tamo 1 noć,sa nekakvim elektrodama zaljepljenim na glavu?Iako sumnjam da će mi pomoć.mogu samo dobit nove ljekove,koji će mi eventualno djelovat 2 dana.Zbog nespavanja sam dobila migrenu,i kroničnu,znači svakodnevnu glavobolju na 1 strani glave.Naravno kad su mi snimali glavu,sve je ok,a ja se patim svaki dan.
Uzimam sad normabel 4 dana i slabo je.još gore od heleksa.A piše da se propisuje u slučajevima teške nesanice.2.dan nakon što sam ga popila(0,5mg),bila sam depresivna.to mi se znalo desit i sa heleksom u rijetkim slučajevima kad bi popila 2 tablete.A išla sam i kod bioenergetičara,masaže itd.Nemam više novaca za nikakve alternativne metode.

za nesanicu se prepisuju i hipnotici, a ne samo tablete za smirenje (helex, normabel), tako da misliš da se ne moraš brinuti da ti neće djelovati :)

sandrsbify
09.09.2013., 21:29
i ja sam dobila helex 0.25 i to zbog visokog tlaka.
jej,kako sam ponosna 28 god i visoki tlak. :D

Šeik_90
11.02.2014., 19:38
Ja sam pio Helex 0.25 prema potrebi u krizi,ali jbg ne često jer nisam bio toliko ovisan recimo pio bih 2-3 dana zaredom dozu od 0.5 do 0.75mg i onda nebih po 5-6 dana niti jedan popio,ali što se tiče xanaxsa on vam je koliko ja znam malo jači od helexa,ali isto u manjim količinama je dobar sedativ samo ne ići dnevno dalje od 0.5 s njime jer on izaziva gadnu ovisnost.

dire Dawn
12.02.2014., 23:05
xanax = helex = misar
neki kažu da jedan djeluje bolje/drugačijel drugi govore da im svi djeluju isto, no da su jednake šanse za navuć se na njih - jesu, tako da ne treba pretjerivati niti s jednim. najvažnije je slušati doktora i ne raditi išta na svoju ruku.

rejoflajt
13.02.2014., 09:26
ovo možemo usporediti npr. s nekom prehrambenom namirnicom ili pićem
pa npr. imate npr. kavu, tzv. tursku, ali je prilična je razlika od kave do kave, sve ovisi o proizvođaču
tako postoji razlika između lijekova. meni je puno više odgovarao xanax koji me je polagano omekšavao za razliku od "agresivnijeg" slovenskog helexa koji me je jače "puknuo"- mislim da je @šeik imao takvo iskustvo, negdje sam pročitala njegov post o ta dva anksiolitika
znači, razlika postoji, pitanje je samo kako će na koga djelovati, a nekome će možda stvarno biti "isti" osjećaj

HELEX sastav:HELEX® tablete 0,25 mg

Djelatna tvar je alprazolam.

Svaka tableta sadržava 0,25 mg ili 0,5 mg ili 1 mg alprazolama.

Pomoćne tvari su:

Tablete 0,25 mg: laktoza hidrat; kukuruzni škrob, povidon, krospovidon, polisorbat 80, magnezijev stearat....

http://www.krka-farma.hr/hr/lijekovi-i-drugi-proizvodi/lijekovi-na-recept/helex/1849/

XANAX sastav
SASTAV

Xanax TM tablete 0,25 mg
Jedna tableta sadržava: alprazolam 0,25 mg
Pomoćne tvari: mikrokristalinična celuloza, laktoza, škrob, dokuzat natrij, natrij benzoat.....

http://lijekovi-lijecenje.blogspot.com/2011/02/xanax-alprazolam.html

može se vidjeti da POMOĆNE TVARI nisu iste

dire Dawn
13.02.2014., 20:59
ali to nema nikakve veze sa time koliko lako/teško se navući na neki lijek

rejoflajt
14.02.2014., 07:29
ali to nema nikakve veze sa time koliko lako/teško se navući na neki lijek

Na sve benzice, pa tako i na helex/xanax/misar organizam se vrlo lako navuce.ja sam bila,boze,jel 15 g. ,uglavnom duuuugo ovisnik o xanaxu i uspjela se skinuti.organizam mi je vec poceo traziti 8x0,5mg dnevno!!!

Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2

wing
21.02.2014., 17:25
evo da se pridružim ovom veselom društvu :D

Ja sam popila Helex kad sam zadnji put imala napadaj panike, nakon toga bilo mi je još gore... noću nisam zaspala po njemu..a nakon dva dana lokanja Helexa požutila sam, kasnije sam vidjela u nuspojavama da piše za žuticu....

Od onda helex više nisam popila(6mj.) sve do prošlog tjedna kad sam opet imala napadaj i popila sam pola tablete i smirila se.... prije mi nije pomogao a sad sam se uspijela primirit i ta sva uznemirenost je nestala....

Srebrni-medvjed
21.02.2014., 17:45
evo da se pridružim ovom veselom društvu :D

Ja sam popila Helex kad sam zadnji put imala napadaj panike, nakon toga bilo mi je još gore... noću nisam zaspala po njemu..a nakon dva dana lokanja Helexa požutila sam, kasnije sam vidjela u nuspojavama da piše za žuticu....

Od onda helex više nisam popila(6mj.) sve do prošlog tjedna kad sam opet imala napadaj i popila sam pola tablete i smirila se.... prije mi nije pomogao a sad sam se uspijela primirit i ta sva uznemirenost je nestala....

kad te uhvati panika se probaj koncentrirat na nešto.

rješavaj križaljku ili kartaj belu na netu

wing
21.02.2014., 19:46
kad te uhvati panika se probaj koncentrirat na nešto.

rješavaj križaljku ili kartaj belu na netu

teško se koncentrirat na nešto jer mene uhvati obično u bolnici, nebrem nikud pobjeć em besposličarim....
doma imam obaveza al eto jednom me uhvatilo i teško mi se onda na bilo što skoncentrirat jer imam filing da smo još više potiskujem to...

možda bih si trebala dozvolit da me "zgrabi" pošteno pa si mislim možda izađe iz mene... jer kad to doživim (napadaj) osjećam strašnu nemoć a to je najgore kaj čovjek može osjetit...