PDA

View Full Version : Psihofarmaci: Helex

stranice : [1] 2 3

Julls
23.06.2005., 08:25
Moja prijateljica je prezhivljavala (pre oko godinu dana) teshku brachnu krizu. Nekako je proshla taj najtezhi period, sada su okej, ali u tom periodu je uvek pila Helex (kazhe da se ne bi poubijali). Sada povremeno kad se oseti deprimirana ili tuzhna, ili shta ja znam, pre ciklusa, popije tabletu. Kazhe, bolje nego da pizdim ceo dan. Ona pije to jednom do tri puta mesechno, a s druge strane kazhe da se to treba piti redovno da bi delovalo kako treba :confused: Sada, malo mi je to komplicirano za shvacanje..ako ne deluje ni tih tri puta mesechno, zashto se onda uzima? Inache njoj je to prepisala psihijatrica, i to ne kao redovnu terapiju (onomad da) vec kad se oseti jako loshe (valjda depresivno ili ne znam kako se sve to opisuje).Jeli neko od vas uzimao te tablete i zashto?

Smart_bitch
23.06.2005., 11:30
Jesam ja.

Da nekog ne ubijem. Da sebe ne ubijem. Općenito da se suzdržim od ubijanja. Da preživim dan. Da preživim tjedan. I mjesec.

Prvi mjesec sam ga pila kao terapiju. Fakat ga se 30 dana mora piti da uravnoteži neki vrag negdje. Iza toga samo tu i tamo kad je bilo vrlo napeto razdoblje.

Sad ga nisam takla već....uh, ma ima već dugo.

misery-
24.06.2005., 09:05
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja;)

Smart_bitch
24.06.2005., 22:47
Meni su propisani na 30 dana. Toliko je preporučljivo uzimati ih da bi se izvukao iz tjeskobe i depre.

A uzimala sam ih tu i tamo po potrebi kad se osjećaj vratio. Nisam rekla da djeluju tek nakon nekoliko tjedana, već da je tako preporučeno.

misery-
24.06.2005., 23:07
nisam ni rekla da si rekla.;)

anthea 001
29.06.2005., 20:20
Ja sam trošila Helex oko godinu dana zajedno s Prozacom i bilo je učinka u smislu smanjenje depresije i anksioznosti.

Helex (ili Xanax - to ti je od drugog proizvođača) koristim i danas kad mislim da ću popizdit ali ne ono malo već kad sam na rubu živaca jer me smiri i nekako od njega otupim. Sada ga korstim povremeno u kriznim situacijama, ali nekako u zadnje vrijeme te krize mi se javljaju skoro svaki dan, pa ću morati opet k liječniku da mi da recept jer baš u ljekarnama nisu oduševljeni kad ga hoćeš kupit bez recepta, a Prozac nema šanse.

Dalibor - od 1983.
22.07.2005., 18:11
Luđakinja kaže:
antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. Ne bi se s ovim složio.

misery-
22.07.2005., 18:52
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne bi se s ovim složio.

a jel? piješ kakve? pročitaj upute, pitaj doktora. :mig:

za koje ti to misliš da tako učinkovito liječe depresiju?

Lindelia
23.07.2005., 00:58
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se ;)

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje

Dalibor - od 1983.
24.07.2005., 09:19
Luđakinja kaže:
a jel? piješ kakve? pročitaj upute, pitaj doktora. :mig:

za koje ti to misliš da tako učinkovito liječe depresiju? Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari". Pretpostavljam da to ovisi od čovjeka do čovjeka. Od metabolizma do metabolizma.

Savjet... Ako počinjete piti PROZAC, tada si nabavite PROZAC u tekućem stanju te cuclajte prvih cca. tjedan dana pola doze. Prozac u tabletama dolazi u kapsulama pa ih ne možete prepoloviti. Za ZOLOFT prvih cca. tj. dana prepolovite tabletu, pa uzmite pola doze.

misery-
24.07.2005., 13:41
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari".

nuspojave su nešto sasvim drugo. naravno da se one odmah osjete:confused:

ovi savjeti o uzimanju antidepresiva - doktore, ne mislite da bi to svatko trebao čut od svojeg doktora i s njim o tome popričat [jer je svaki tretman individualan] a ne ovako po rekla - kazala sistemu?

zastrašujuće je koliko ima tema o medikamentima na podforumu.

Noemi
24.07.2005., 23:28
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari". Pretpostavljam da to ovisi od čovjeka do čovjeka. Od metabolizma do metabolizma.

Savjet... Ako počinjete piti PROZAC, tada si nabavite PROZAC u tekućem stanju te cuclajte prvih cca. tjedan dana pola doze. Prozac u tabletama dolazi u kapsulama pa ih ne možete prepoloviti. Za ZOLOFT prvih cca. tj. dana prepolovite tabletu, pa uzmite pola doze.

Fluoksetina ima pod puno imena,Prozac je samo jedno od njih...i da je tekucina tako fantasticna i svestrano primjenjiva,i druge tvornice bi je izbacile na trziste.
Cuclaju se Tic-tac bomboni a ne antidepresivi.

I za osjetiti pozitivno djelovanje konkretno fluoksetina treba odredjeni vremenski period.

Ali nekima i antibiotici pomazu nakon pola sata.;)

A savjetovanje o uzimanju i generaliziranje nije bas dobra ideja,pretpostavljam da si laik,strucnjak se ne bi upustao u tako nesto.

Svi koji traze univerzalne recepte neka radije prosetaju do gastronomije.

Dalibor - od 1983.
25.07.2005., 18:04
Noemi kaže:
A savjetovanje o uzimanju i generaliziranje nije bas dobra ideja,pretpostavljam da si laik,strucnjak se ne bi upustao u tako nesto.
Iskustvo...

hammond
11.08.2005., 02:07
Nije Helex tako jaka tableta,i meni ga je doktorica pripisala(onaj najslabiji) i rekla da ga uzmem kada se želim smiriti.Najčešće ga popijem kad me nešto muči pa ne mogu spavati ili danju kad stvarno mislim da ću puknuti od stresa koji se nakupi u meni.Ali mislim da to više djeluje kao placebo nego bilo što drugo,zato sam si za svaki slučaj kupio biljne tablete za smirenje pa ih kljukneš bez straha i savjest čista.Ako imate problema sa nemirom prije spavanja,preporučam Bonisan,bolji je od Persena

Megica
19.08.2005., 12:33
Pazite se pri prekidu uzimanja antidepresiva iz skupine inhibitora ponovne pohrene serotonina (eng. SSRI) u koju spada i PROZAK. Po istraživanjima kod 1 od 4 osobe se stvori fizička ovisnost tako da pri prestanku uzimanja prolaziš krize kao i narkomani kada se skidaju s droge. Upozorenja uz tablet još uvijek nema ali mnogi psihijatri se bore da to uskoro bude(pogledajte BBC web site detaljnije o tome ).Vjerujte mi ja sam jedna od tih koja je to prživjela 2 puta i ne bih poželjela niti najvećem neprijatelju. Najgori je SEROXAT zbog kojeg sam ležala u krevetu mjesec dana uz jake bolove u mišićima i opću slabost zbog koje nisam mogla sama niti do kupatila. Protiv bolova mi nije pomagao niti jedan analgetik. A da ne pričam o strahu koji nikada ranije nisam osjetila. Pravi pakao tako se dobro pazite kojom brzinom smanjujete dozu pri prestanku uzimanja i vodite računa ako vam se pojavi vrtoglavica, mučnina, drhtavica, preznojavanje, bolovi u mišićima odmah idite liječniku koji će vas vjerojatno vratiti na početnu dozu. Ja sam imala iskustvo da su me neki liječnici ubjeđivali da to nije od tableta (zato mi se to i desilo 2 puta zbog njihovog neznanja i arogantnosti koja bi trebala biti strana jednom lječniku) dok su drugi savršeno dobro znali o čemu se radi i ispričali mi npr. o jednom slučaju gdje je neka gospođa sebi prerezala grkljan poslije 3 dana uzimanja( znači opasan je i prvih dana). Potražite na web-u slučaj jedne osobe koja je u Americi dobila 6mil. dolara kao odštetu što je njegov otac poslije par dana uzimanja SEROXATA ubio suprugu, kćerku, njenu djecu itd(ne znam točno) Možete zamisliti koliko je jak farmaceutski lobi kada i pored ovakvih presuda nema upozorenja na tabletama!!!! Pročitala sam negdje da i onaj Moore sada radi na filmu čiji će veći dio obrađivati ove farmaceutske lobije njihovu godišnju zaradu posebno od Prozaka i Seroxata! Sve vam ovo napisah da i vas u sličnoj situaciji ne bi zavlačili neki iskompleksirani idioti! Ukoliko nekoga zanimaju detalji javite se!!!! Ja bih molila ako znate nekog dobrog psihijatra da mi preporučite???!!!

lamador
07.06.2006., 10:31
dakle ovako. jucer mi je psihijatar pripisao prozac- 1 pill ujutro u kombinaciji sa helexom 3 puta dnevno. na nbetu se inace da svasta procitati, ali ljudi moji valjda ipak psihici znaju sto rade.

ovaj zadnji post megice u kojem upozorava na opasnosti ovisnosti stoji jer sam to i cuo, ali sve je to isto tako stvar individualnosti jer nne reagiramo svi isto prema ovisnostima, nekome je p[otrebno puno dulje da se zakacvi.
osim toga , radije cu postatio ovisan nego biti u depresiji, to zasigurno!!!

anthei1 preporucam da se malo bolje raspita jer xanax i helex nisu isti lijek !!!
ONI SAMO SPADAJU U ISTU SKUPINU LJEKOVA, ali to je kao da kazes da su praxiten i apoaurin ista stvar. normabel i apaurin da, samo je naziv drukciji.

uglavnom, nadam se da ce mi ovo pomoci, pocinjem sutra ujutro jer mi doktorica opce praxe radi tek danas popodne.

najvaznije od svega mi je iskustvo vas koji ste to uzimali tako da cu oco mjesto posjecivati cesto u narednim mjesecima.

KAKVA SU VASA ISKUSTVA S VOZNJOM AUTOM I UZIMANJEM PROZACA U KOMBINACIJI S HELEXOM(napominjem da cu za pocetqak uzimati bejbi dozu - 3x 0.25 mg helexa + 1 prozac 20 mg dnevno)

pozdrav svima prozac nacijo !!

kikakm
08.06.2006., 14:08
Nedavno je objavljeno istraživanje da Prozac ima niz štetnih utjecaja. Ja sam ga pila jedno kratko vrijeme, ali sam imala nuspojave pa sam prešla na druge tablete.

lamador
12.06.2006., 10:57
koje nuspojave ????????

Numbat
12.06.2006., 18:31
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.
Al se ne bumo vezali za kemiju i stvarali od sebe ovisnike jer nam to ne treba.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.

lamador
12.06.2006., 18:41
joj numbat , krasan nacin razmisljanja, stvarno je ok bit pozitivan, al znas, kad se tu upletu i geni.... jednostavno, strasno je simpaticno kako se trudis dati savjet koji vec ionako znamo, a nemas dovoljno informacija. osim toga, svaka je osoba toliko individualni slucaj sto se tice takvih problema da jednostavno ne mozes tako globalizirati stvari. ljekovi definitivno nisu dobri, slazem se s tobom, al ponbekad je p[otrebno koji mjesec ih koristit ili povremeno uzet ako si izdrkan lik kao ja. i stvarno, jos jednom ti kazem, uzasno cijenim ovaj tvoj post, al ponavljam, uzmi u obzir sve faktore prije nego nekome kazes sto mu je ciniti.

Tinchi
12.06.2006., 18:41
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.:blabla:
Daj mi samo molim te reci imaš li PRAVOG iskustva s anksioznošću/depresijom?

Tinchi
12.06.2006., 18:44
OT - Ja sam ih pila, doktor rekao mjesec-dva a ja sma ih sama bacila nakon dva tjedna. Općenito ne volim nikakve downere, iako su mi u tom periodu bili prijeko potrebni.
Nakon prestanka znala sam samoinicijativno popiti pokoji kada bih osjetila da bi mi trebao. I tako par puta.. Pa onda sve rijeđe. Još su mi eto u ladici, ali mislim da ću ih baciti, ne trebaju mi više :)

Donata
12.06.2006., 19:46
OK, Numbat je malo pojednostavnio pristup, ali u sustini ima pravo. Anksioznost se ne moze rijesiti AD i anksioliticima. Pogledajte malo nova istrazivanja na temu AD. Ljudi se pumpaju tim tabletama dok nema nikakvog znanstvenog dokaza da uistinu imaju poremecene nivoe serotonina. I sve to dok posljedice mogu biti upravo tragicne. Ima i boljih nacina da se covjek rijesi anksioznosti, no kao i svako trajno rjesenje trazi dosta osobnog angazmana, zato je ljepse zveknuti tableticu i misliti da je problem rijesen.

Tinchi
12.06.2006., 21:31
Vidi, ja sam se riješila anksioznosti sama, bez tableta i sličnih pizdarija, ali definitivno poludim na ljude koji će tupiti "joj, dajte se trgnite" a sami nikada nisu bili u takvoj situaciji.

Možda su namjere dobre, ali anksioznim pojedincima te riječi ništa ne znače, dapače, samo im otežavaju stanje. Kao da se oni ne bi "skulirali" da mogu. To nije običan pad raspoloženja, to nije običan crni dan ili par njih... malo je zajebanije ;)

Morska vila
12.06.2006., 22:10
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.....

Jesi, zalutao si. :zubo:

Slusaj, cijenim pokusaj, al nisam niti procitala do kraja sta si napisao. Jednostavno p-o-si-z-i-m na takve kao ti (ne shvacaj ovo osobno) koji dijele savjete tipa "sve je to u vasoj glavi, bavi se necim neces mislit na to svoje stanje....". Sve je to u redu, savjeti su ok, ali, dragi moj, to NE IDE tako.

Istina je da ljudi koji imaju vise snage i vise optimizma da pobjedjuju lakse to svoje stanje. Al, zapamti, depresija, anksioznost je stanje, bolest kao i svaka druga, pogotovo depresija (a pod tim ne mislim "depra" zbog loseg odabira haljine, ne polozenog ispita) vec na pravu bolest koja se moze i MORA lijecit.
Npr. Ako osoba boluje od srca ili sl. ona ce potrazit pomoc lijecnika, isto tako i ako ima psihickih problema, jednostavno mora to rjesit.

Sta se tice helexa, ja sam ga pila neko vrime. Svi takvi lijekovi moraju se uzimat sa dozom opreza jer svaki, neki manje, neki vise, stvaraju ovisnost. Jedino se AD moraju piti duze vremena (cak i 6 mj. ili godinu dana nakon potpunog ozdravljenja) da se bolest ne bi vratila.

Donata
12.06.2006., 22:30
A zasto stalno trpate u isti kos depresiju i anksioznost? Naime, anksiozna osoba ne mora biti depresivna, kao sto i depresivna ne mora biti i anksiozna. Mozda radi opceg trenda da se anksiozni poremecaj i panicni napadaji tretiraju AD i anksioliticima?

Opsesija
12.06.2006., 22:59
Nubat je covjek koji je malo toga iskusio jer ocito ne zna o cemu je rijeć!
Tu nema shvacanja nego samo misljenje a davati svoje misljenje bez vlastitog iskusta sa stavom je suludo!

Morska vila
12.06.2006., 23:00
Najcesce jedno ide s drugim, al nije pravilo. Ja sam samo govorila o svojim iskustvima i jos nekolicine koje poznajem.

kikakm
13.06.2006., 22:26
Numbat - imaš pravo na svoje mišljenje, ali nemaš pravo osuđivati ljude, vezano uz temu o kojoj nemaš pojma. Imam iskustva pa znam o čemu pričam, ali ne bih dublje o tome.

A one nuspojave s Prozacom - povećala mi se razina prolaktina i imala sam mlijeko ko trudnice.

Numbat
14.06.2006., 18:20
Daj mi samo molim te reci imaš li PRAVOG iskustva s anksioznošću/depresijom?

Vidi, ja sam se riješila anksioznosti sama, bez tableta i sličnih pizdarija, ali definitivno poludim na ljude koji će tupiti "joj, dajte se trgnite" a sami nikada nisu bili u takvoj situaciji.

Možda su namjere dobre, ali anksioznim pojedincima te riječi ništa ne znače, dapače, samo im otežavaju stanje. Kao da se oni ne bi "skulirali" da mogu. To nije običan pad raspoloženja, to nije običan crni dan ili par njih... malo je zajebanije ;)

Draga moja Tinchi, definitivno imam PRAVOG iskustva sa takvim stanjima.
Ali im ne pridajem znacaj koji ne zasluzuju (sve je to normalno ak' cemo praf, samo se treba znati s tim nositi), ne dozvoljavam im da dominiraju mojim ponasanjem i procesom donosenjem odluka. U stvari trebao bih govoriti u perfektu jer to je bila ranija situacija, sad sam apsolutno rasterecen problema te vrste. Ti mozes i da se ne slozis sa mojom konstatacijom kak tome ne treba pridavati nepotreban znacaj, tj da ja i nisam svjestan sta sve utice na moje ponasanje i proces odlucivanja. Moguce.
No mislim da je to ipak pravi put kako treba (svojevrsnom ignorancijom i vlastitom akcijom), da izvines 'odhebati' vlastite demone i pokazati im srednji prst.

Ono sto ti nazivas anksioznoscu/depresijom (ne bih puno odvajao ta dva pojma) ja sam dosta intenzivno prosao tokom onih burnih zbivanja u nasim krajevima na prelazu u 90te. Mozda se moji senzori aktiviraju vec pri slabijem nadrazaju pa (nazalost) prerano vidim kako ce se stvari razvijati, ali da sad ne mijesam politiku vidio sam kako nas oni idioti od politicara svih fela uvlace u buduci rat a stoka od naroda nista ne poduzima da se to sprijeci. Rapidno pogorsavanje opce drustvene situacije u tom periodu je naravno negativno uticalo i na moju (kao i mnogih drugih) privatnu/drustvenu/poslovnu situaciju.
E sad, u nemogucnosti da rijesim taj konflikt koji je imao izvore (uglavnom) van mene, definitivno jesam bio u anksiozno/depresivnoj fazi. I to ne u stilu 'crni dan' ili dva nego se proteglo na mjesece.
Da ne ulazim u detalje kao smanjena sposobnost donosenja pravilnih odluka, gubitak koncentracije, (bezrazlozan) osjecaj krivice za sve (pa i za ozonske rupe), nemogucnost zapamcivanja banalnih stvari, poremecaji/nemogucnost spavanja, nemogucnost obavljanja dotad jednostavnih aktivnosti na kvalitetan nacin, definitivan gubitak u kvaliteti tvog vlastitog zivota kao i onih oko sebe, ilustrativan primjer je saobracaj gdje uvidjas da si odjednom opasan po druge sudionike u saobracaju sto ti inace nije bila odlika itd.
Uglavnom, kad sam vidio da ni oni oko mene na poslu/u drustvu ne sijaju od srece i zadovoljstva (da i od njih ponekad netko otkaci) odlucio sam se za radikalnu promjenu - u mom slucaju to je bilo iseljavanje sa onih balkanskih podrucja. Sto se i realiziralo. Postavio sam si cilj, uza familija se slozila i to je bio izlaz iz problema koji su svakim danom sve gorije uticali na kako moju osobnu tako i siru drustvenu situaciju.
Pa valjda covjek treba biti mazohista i trpiti probleme a ne poduzeti nista da ih se rijesi?

Uglavnom, kad si definiras cilj i aktivno radis u pravcu njegovog ostvarenja, tada si vec stvorio/la preduvjet da se izvuces iz krize. Jednostavno das smisao svom zivotu za koji ti se cinilo da se otrgao van tvoje kontrole. I da u stvari netko drugi vuce konce tvog zivota, a ne ti sam(a).
Definirajuci svoj CILJ ti konstantno poduzimas aktivnosti koje dovode do postizanja tog cilja - sto je u stvari najbolja moguca terapija za izlazak iz postojeceg depresivno/anksioznog stanja. Aktivnost.
Da sad ne spominjem da jesam takodjer koristio neke biljne preparate/tablete koje mos kupit u apoteci bez recepta, ali sam ubrzo skontao da od toga nema velike pomoci pa sam to ostavio. Uglavnom, nisam konzultirao doktora u vezi tog stanja niti sam koristio ikakve prepisane medikamente.

I dalje tvrdim da su osmisljene aktivnosti, aktivna socijalizacija, interakcija unutar raznih drustvenih grupa (prijatelji, familija, kolege na poslu itd) plus fizicka aktivnost najbolja vrsta terapije kod depresivno/anksioznih stanja.
U mom slucaju bi se takvo stanje vjerojatno svrstalo u akutno (izazvano vanjskim uticajem u odredjenom vremenu i ne trajno?) za razliku od kronicnih stanja koja se periodicno ponavljaju. Ali opet, bez obzira na kvalifikaciju tog stanja vjerujem da ranije spomenuta aktivna socijalizacija ima pozitivniji ucinak nego medikamenti/tablete. Samo treba uloziti truda u osmisljavanje i aktivno ucestvovanje u takvim aktivnostima, treba prihvatiti odredjeni aktivni rezim zivota. Npr, u dogovoru s drugom osobom tokom cetiri tjedna ustajati ujutro u 5 sati i bez obzira na meteorolosko vrijeme (a jos je noc) sat vremena se baviti trcanjem, gimnastikom, joggingom, u zdravoj prirodi a ne gradskim ulicama. Zar ti treba radikalniji raskid sa ustaljenom svakodnevicom od tog? Nema nista bez slicne sok terapije. A korist je visestruka.

PS nakon prva 4 tjedna, tjedan dana pauze pa zatim sljedeca tura ranog sporta od 4 tjedna. Ako ne vjerujes da je osjecaj izvanredan probaj i ti. Neces pozalit.

tjeskobna pastrva
15.06.2006., 00:39
A one nuspojave s Prozacom - povećala mi se razina prolaktina i imala sam mlijeko ko trudnice.

e ljudi, jel se vi debljate od prozaka? ja nabrala celulita da je to strahota.

Tinchi
19.06.2006., 21:23
Numbat, sve pet :top:
Priznajem, i ja sam anksioznosti pokazala srednji prst, samo me gorčina uhvati pri sjećanju na "savjete" drugih u vrijeme kada mi je bilo najgore.

Nažalost, oni koji su mi najviše govorili da pretjerujem, i sami su oboljeli, evo ih - pripisane im tablete :( Nadam se da će skupiti snage da se otrgnu...

Respect :w

me_and_myself
20.06.2006., 21:13
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se ;)

ne bi se bas slozila da je helex srodan apaurinu. ja sam ga pila radi napadaja panike koje sam imal u guzvama, prometnim ili bilo kakvim gdje je bilo brdo ljudi. panike su mi krenule jednostavno nakon jedne traume, koja se takodjer desila na otvorenom i dugo vremena nisam smjela sama izaci van. Onda sam potrazila savjet dr koja mi je rekla da je helex lijek br 1 za takve stavri. On uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je. ja sam ga koristila prvo tjedan dana kada bi izlazila van, na posao. i to samo po jednu tabl od 0,25 mg, dakle naslabiju, onda sam iduci tjedan pocela i tu malu poloviti i uzimati svaki drugi dan.pila sam ga samo dva tjedna, bilo je to prije 2 godine i dan danas ga nosim u torbici ako mi zatreba. meni je djelovao vrlo brzo po uzimanju, mozda nakon20 minuta, opustao me i jednostavno nisam vise razmisljala sta ce se desiti ako izadjem van. no ono sta mi je u tu svrhu rjesavanja panika najvise pomoglo su homeopatksi pripravci. Inace imam averziju prema kemiji, a homeopatija to ipak nije. Dakle, prije pocetka uzimanja prozaca ili zolofta, ili bilo cega tome slicno, svakako preporucam odlazak homeopatu. danas svaki psihic preporucuje navedene tablete, prepisuju se kao aspirini, sta definitivno nije uredu.

probajte probleme koje imate rjesavati razgovorom i nekim drugim metodama, a kemiju ostavite za kraj, ako bas nema izlaza!

Morska vila
20.06.2006., 23:13
helex uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je.

:confused: Nije apaurin AD. :nono:

tjeskobna pastrva
21.06.2006., 00:25
http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm !

diabolo
21.06.2006., 01:01
Preporucite mi tablete od kojih se pouzdano moze crknuti a da se mogu nabaviti bez recepta....

eennter
21.06.2006., 18:32
kupi si nešto za odštopavanje wc školjke i to progutaj

misery-
21.06.2006., 18:39
Preporucite mi tablete od kojih se pouzdano moze crknuti a da se mogu nabaviti bez recepta....

ajmo pričat o ovome. zašto tablete, zašto pouzdano, zašto crknut i zašto bez recepta?

Morska vila
21.06.2006., 19:42
http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm !

Pise i ovde da je Apaurin anksiolitik.

arna
22.06.2006., 08:50
Jel ovo topic za tabletomane?

boraborabo
22.06.2006., 13:02
LJudi moji sve je to u glavi.Svima bi preporučio više fizičkih aktivnosti a ne posegnuti odmah za čarobnom pilulom pa da ona sve riješi.Meni je doktor davao apaurine poslije operacije kičme a kad sam mu ja rekao da nisam prolupao i da me nije strah on me je prisiljavao da ih pijem radi spazma i opuštanja leđnih mišića.On me je opustio i mene je manje bolilo ali što vrijedi kad sam ja zaspao po njemu.Tako su mi se leđni mišići oslabili.Sve sam ja to pobacao te ponekad kad jako zaboli uzeo voltaren i išao na jogu.vježbe istezanja i jačanja mišića.I super mi je.

Kad sam bio na predavanju na pomorskom faxu o prvoj pomoći onda nas je doktor pitao :šta ako ti dođe mornar i žali se na proljev.Jedan mu je rekao da bi mu dao apaurin.Ali kako to kolega -kaže dr.
Pa on bi i dalje imao proljev ali ga ne bi bolila briga za to.

Moj zaključak-bježite od tableta

tjeskobna pastrva
22.06.2006., 13:27
ajme sto volim ovakve mudrace:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

arna
22.06.2006., 14:49
Možda bi i tebi pomogli.

boraborabo
22.06.2006., 15:15
Bi sigurno.Na kraju bi ostalo samo Pastrva

eennter
22.06.2006., 15:29
Bi sigurno.Na kraju bi ostalo samo Pastrva

gledaj,anksioznost a pogotovo depresija lječe se jedino tabletama i radom na sebi.
lako je tebi i ostalima govoriti "više fizičke aktivnosti bla bla".shvačaš-takvim ljudima potrebna je određena terapija i to je tako.
jednako kako se gripa lječi c vitaminom,kako se slomljena kost liječi gipsom tako se i ovi poremećaji lječe putem terapije.
misliš da je nama svima suuupeeeer sama činjenica da pijemo tablete,da umjesto jutarnje kave gutamo tablete,da umjesto večernje čaše mlijeka gutamo tablete?!misliš da je nama super piti tablete.yes,jedva čekam :rolleyes:
ja sam pri kraju svog lječenja i sretna sam zbog toga ali ljudi s kojima sam okružena bila neko vrijeme jednostavno su mogli životne zadatke obavljati i živjeti samo uz pomoć tableta.
depresija je strašna stvar a ako se ne lječi može doći u većini slučajeva do samoubojstva.
znam šta pričam tako da nemoj ti baljezgati ono što ne znaš.
drugo su mišići a drugo su psihičke bolesti i ne lječe se jednako.

boraborabo
22.06.2006., 17:03
Da i da .Sve je to u glavi.Samo nekoga mali problem dovede do toga.Ja ne baljezgam,ja jako dobro znam što pričam.Shvaćam da nismo svi isti.Neko je labilniji i sitnice ga dovedu do takvog stanja.Meni su apaurine i tramal davali šakom i kapom kad sam ostao sedam mjeseci u ležećem položaju sa luborom i dextametazonom.Svijet se srušio.Od rođenja hodaš pa onda tako dugo ne i upitno da li ćeš ikad više.Prema tome TI nemoj baljezgati.A tek rehabilitacija.

Donata
22.06.2006., 17:38
Oprostite na off-topicu, ali boraborabo, jesu li ovi Tiffany radovi u linku tvoji?
Jako lijepo!

boraborabo
22.06.2006., 18:14
Je,to su moji radovi.Tu sam našao ispušni ventil što sam obolio i što sam umirovljen.Najsretniji sam sa svojim stakalcima.

Morska vila
22.06.2006., 23:20
Moj zaključak-bježite od tableta

Bravo! :top: :rolleyes:

Podsjetilo me ovo misljenje na T. Cruisea kad je izjavija da su antidepresivi smece i da to ljudima ne treba. :kava:

JoZ@
22.01.2007., 16:12
ja pijem
eglonyl 1/2 / 1/2 / 0 (njega sam dobil umjesto helexa)
velefax 1 / 0 / 1
rivotril 1 / 1 / 1

:zubo:

lina aja
22.01.2007., 16:23
o srodnosti:

a)apaurin i normabel JESU jednoteista stvar-isti sastav-diazepam, samo drugi proizvođač.

b)helex i xanax JESU jednoteista stvar-isti sastav-alprazolam, samo drugi proizvođač.

c)niti jedan nije bezazlen, (iako ste čuli da se apaurin daje trudnicama) i svi gore navedeni stvaraju ovisnost.

d)čitajte upute i pitajte liječnika, a ne rekla/kazala, pogotovo od nekog tko ih nikad nije morao koristiti

smucek
22.01.2007., 17:10
kak bi bilo dobro da nam nis od lijekova ne treba...bezveze je prepucavanje..onaj tko kaze lijekovi su bljak,trenutno je u dobroj fazi(ili nis ne kuzi i smatra da je psih.oboljenje stvar neke,recimo,mentalne slabosti),a onaj tko je na dnu,normalno da popizdi na savjet da sve lijekove treba bacit u smeće...ajde da ne budemo sebičnjakosi...gledajmo stvari i iz drugog kuta

arci 21
22.01.2007., 18:56
Mene interesira taj xanax. Da li ima zamjena za njega? Neko,meni poznat,to pije godinama-moze li se sa toga odviknuti?Kakve su te krize,ako se dese? da li zbog toga ljudi idu u bolnice,neke ustanove ili nekako drugacije? Ako ima ko snage da mi odgovori,bit cu mu jako zahvalna.
:confused:

smucek
22.01.2007., 19:15
ja xanax pijem povremeno-kad imam panični napad.pijem ga već godinama,ali mi kutija traje cca3 mjeseca...trdim se maksimalno bez njega,ali nekad ne ide..

6isperadun
22.01.2007., 19:23
<cut>

jesi, zalutao si jer pricas gluposti.
ti 100% nisi okusio pravu depresiju, jer samom snagom volje gotovo nemoguce se je izljeciti.
pricas o nekakvom trcanju i bla bla... te ti stvari mogu pomoci i olaksati izljecenje ali ne i same izljeciti.
do 6mj prosle godine, aktivno sam igrao vaterpolo, ubitacni jebneni treninzi a svejedno sam bio totalka u qrcu. sad vise ne treniram, al sam promjenio grad, nova terapija i puno mi je bolje nego onda.
nemoj prodavati maglu:mad:

6isperadun
22.01.2007., 19:31
sto se tice teme:
u pocetku sam koristio kombinaciju: seroxat, helex i normabel
sljedeca :xanax, eglonyl i zoloft
sadasnja :coaxil(1,1,1), ladiomil50mg(1,0,1) i lamictal50mg(1,0,1).

sto se tice xanaxa - imao sam problema sa odvikavanjem, naime ako ga nebih popio prije spavanja, nebih nikako mogao zaspati i poceo bih se lagano tresti. trebalo mi je oko misec dana postepenim smanjivanjem dok se nisam odviko....

smucek
22.01.2007., 20:08
daj pliz odgovori zasto ti seroxat nije odgovarao...ja na istom pa me zanima...jedan dr mi predlozio da se prebacim na coaxil a moja dr je protiv,veli da je to za starce..moze jedna usporedba iz tvog iskustva...?

keoma
22.01.2007., 21:46
nisam citao topic.

samo zelim napomenuti da je mnogo teze da se rjesi od ovisnosti od benzodiazepina (u koje spada, alprazolam, diazepam etc. ) nego od opioida (na primjer heroin, morphin).

6isperadun
22.01.2007., 22:47
daj pliz odgovori zasto ti seroxat nije odgovarao...ja na istom pa me zanima...jedan dr mi predlozio da se prebacim na coaxil a moja dr je protiv,veli da je to za starce..moze jedna usporedba iz tvog iskustva...?

ej za svakog pojedinca to posebno ovisi. ako meni nije bio dobar to neznaci da i tebi nece. seroxat(xanax) navodno podizu razinu serotonina(tako mi je rekla psihi) a meni treba smanjiti. zato mi je dala coaxil. molim one koji se razume da mi potvrde dali mi je psihijatrica tocno rekla

outoftheblue
22.01.2007., 23:50
Ne bi se s ovim složio.

istina- konjski može djelovat drugi dan

keoma
22.01.2007., 23:58
ej za svakog pojedinca to posebno ovisi. ako meni nije bio dobar to neznaci da i tebi nece. seroxat(xanax) navodno podizu razinu serotonina(tako mi je rekla psihi) a meni treba smanjiti. zato mi je dala coaxil. molim one koji se razume da mi potvrde dali mi je psihijatrica tocno rekla
xanax (alprazolam) kao i svi druge vrste benzodiazepina nemaju veze sa serotoninom. oni imaju utjecaj na gabba sistem.

zao mi je sto ne znam bolje hrvatski jezik jer bi tada mogao bolje objasniti kako benzodiazepine funkcioniraju.

pogledajte ovamo ako znate engleski:

http://en.wikipedia.org/wiki/Benzodiazepines

tu pise o ovisnosti:

Dependence

Long-term benzodiazepine usage generally leads to some form of tolerance and/or dependence. It is estimated that up to 50 percent of patients prescribed diazepam for 6 months at therapeutic dosages are physically dependent. Withdrawal symptoms due to abrupt discontinuation may include:

* Insomnia
* Rebound REM (or dreaming) sleep
* Anxiety, possible panic attacks
* Tachycardia
* Hypertension
* Depression, possible suicidal ideation
* Tremor
* Perspiration
* Loss of appetite
* Dysphoria

An abrupt discontinuation of benzodiazepines may result in a severe and very unpleasant withdrawal syndrome that may additionally result in:

* Convulsions
* Delusions
* Psychosis
* Effects similar to delirium tremens

Hence, every person on long-term or high dosage of any benzodiazepine should be slowly and carefully weaned off the drug, preferably under medical supervision by a physician who is knowledgeable about the benzodiazepine withdrawal syndrome. This can usually be avoided or minimized by use of a long half-life benzodiazepine and very gradually tapering off the drug over a period of many weeks or even months.

Onset of the withdrawal syndrome from long half-life benzodiazepines might be delayed, although withdrawal from short-acting benzodiazepines often presents early.

Some of the withdrawal symptoms are identical to the symptoms for which the medication was originally prescribed. The ability to determine the difference between relapse and rebound is very important during the withdrawal phase.

keoma
23.01.2007., 00:11
u njemackoj ljudi koji su ovisni ali zele ili moraju da prestanu uzimati svoje benzodiazepine uglavnom zavrse u psihihatriji za odvikavanje.

smucek
23.01.2007., 00:21
mislim da ste krivo shvatili-mi smo pitali za razliku SEROXATA i COAXILA,a Xanax je tu samo slucajno spomenut...

Maddie
23.01.2007., 00:22
ja sam gutala normabel kad mi je mama bila u bolnici,vaou doktor opće praxe mi ih dao,dok ih jedan dan jednostavno nisam pobacala
danas pijem samo jenu na dan tabletu Prozac 20 mg i dobro mi je

JoZ@
23.01.2007., 08:44
ima li kakva zamjena za eglonyl :confused:

zagic
26.01.2007., 09:43
mislim da ste krivo shvatili-mi smo pitali za razliku SEROXATA i COAXILA,a Xanax je tu samo slucajno spomenut...

Ako nekome pomogne moje iskustvo - SEROXAT 15 mg ujutro i nema problema!
Riješio sam sve probleme u glavi, na poslu, s obitelji... već petu godinu...
tx God

Maddie
26.01.2007., 18:08
i ne piješ više ništa?

Bare
16.03.2007., 13:53
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.

BTW alkohol potiče depresiju ;)

Bare
16.03.2007., 15:36
Jesi, zalutao si. :zubo:

Slusaj, cijenim pokusaj, al nisam niti procitala do kraja sta si napisao. Jednostavno p-o-si-z-i-m na takve kao ti (ne shvacaj ovo osobno) koji dijele savjete tipa "sve je to u vasoj glavi, bavi se necim neces mislit na to svoje stanje....". Sve je to u redu, savjeti su ok, ali, dragi moj, to NE IDE tako.

Istina je da ljudi koji imaju vise snage i vise optimizma da pobjedjuju lakse to svoje stanje. Al, zapamti, depresija, anksioznost je stanje, bolest kao i svaka druga, pogotovo depresija (a pod tim ne mislim "depra" zbog loseg odabira haljine, ne polozenog ispita) vec na pravu bolest koja se moze i MORA lijecit.
Npr. Ako osoba boluje od srca ili sl. ona ce potrazit pomoc lijecnika, isto tako i ako ima psihickih problema, jednostavno mora to rjesit.

Sta se tice helexa, ja sam ga pila neko vrime. Svi takvi lijekovi moraju se uzimat sa dozom opreza jer svaki, neki manje, neki vise, stvaraju ovisnost. Jedino se AD moraju piti duze vremena (cak i 6 mj. ili godinu dana nakon potpunog ozdravljenja) da se bolest ne bi vratila.

Da u potpunosti se slažem. Da smo prosvijećenije društvo, svima bi nam bilo lakše. Ali mi smo još na bapskim receptima tipa izjadaj se i maltretiraj druge do iznemoglosti samo nemoj tu drogu uzimati...znanost je daleko ispred našeg društva. Ali bit će bolje, čini mi se da istina polako ali sigurno napredujemo. Za neke ljude mi izgleda kao da su cijeli život u depresiji

Bare
16.03.2007., 20:11
Ako nekome pomogne moje iskustvo - SEROXAT 15 mg ujutro i nema problema!
Riješio sam sve probleme u glavi, na poslu, s obitelji... već petu godinu...
tx God

Pet godina piješ Seroxat ?
Ili ti je pet godina dobro, a lijek si pio...?

yasmina
04.09.2007., 13:52

Ovo je zbilja super sroceno,ono sto me najvise fascinira kada to kazu ljudi koji nikada nisu bili u situaciji koje se vezu za sve te ljekove.Sta ti zbilja mislis da je nama super i da uzivamo piti sve te kemikalije.Ja sam ih pila i izgledala sam kao fikus mislis da su te carobne pilule rijesile moje probleme..E krivo nisu dvije godine sam ih pila i isla na terapije bilo mi je svakako kao da sam na toboganu malo gore malo dolje pa sredina.Ono sto me zivcira kada ljudi koji nikada nisu bili u takvom sranju do grla idu komentirati.Gle da ja tebi ili nekome drugome mogu dati samo 10 minuta kada sam u depresiji kada imam napadaj panike ili promjene raspolozenja pa da vidi te kako bi se borili.Ne znam da li bi bio u stanju dignuti se iz kreveta,a kakomi trcati.Svi misle da je to tako jednostavno..E pa nije,da je tako jednostavno nebi bilo ovih carobnih pilula.Zato prije nego sto prođes kroz pakao iz kojeg nevidis izlaza nemoj suditi.jer vjeruj mi ja sam dvije godine bila zivi mrtvac.Nisu mi tablete samo pomogle,bilo je tu i drugih stvari,ali one su bile vazan dio mog oporavka.Znaci dok nisi nesto osjetio na svojoj kozi ne sudi.jer nikada ne znas kada nedaj boze tebe moze to zadesiti.

cybilla
26.09.2007., 22:50
ja se u potpunosti slazem s tobom.

inikaaaaaa
27.09.2007., 23:54
MORAM , jednostavno moram komentirati NUMBAT jer ču poludjeti ako to ne kažem!!!!!!!!AKO JE OSOBA po ovim gore navedenim imenom , sa opširnim štivom ikada u životu imala anksiozno-depresivni poremečaj sa paničnim napadajima , nebi sad tu mene tovila s takvim izjavama :rigo:jer nezna koje su to proklete muke za umrejt!!!
- prihvačam da svatko ima pravo na svoje mišljenje , ali nemoj ni pokušavati komentirati stvari o kojima pojma nemaš?kup psa?imam psa jebote!imam brdo love , diplomu , veliku kuću , auto...ali to je poremečaj u mozgu i nemora imati nikakve veze sa kučnim ljubimcima i ostalim navedenim glupostima!!!!!!!! osobe kojima takva tableta u životu nije bila potrebna su jako sretne po mom mišljenju.NITKO NE PIJE HELEX IZ ZABAVE BUDALO!!kužiš???? a da ja nekad nisam povremeno popila taj helex sad bih vjerojatno bila 2 m pod zemljom! JAOOOOOOO KAKO SAM LJUTA!on djeli savjete!!uf!za poludjet!

aurora-s
28.09.2007., 15:40
ne bi se bas slozila da je helex srodan apaurinu. ja sam ga pila radi napadaja panike koje sam imal u guzvama, prometnim ili bilo kakvim gdje je bilo brdo ljudi. panike su mi krenule jednostavno nakon jedne traume, koja se takodjer desila na otvorenom i dugo vremena nisam smjela sama izaci van. Onda sam potrazila savjet dr koja mi je rekla da je helex lijek br 1 za takve stavri. On uopce nije antidepresiv, dok recimo apaurin je. ja sam ga koristila prvo tjedan dana kada bi izlazila van, na posao. i to samo po jednu tabl od 0,25 mg, dakle naslabiju, onda sam iduci tjedan pocela i tu malu poloviti i uzimati svaki drugi dan.pila sam ga samo dva tjedna, bilo je to prije 2 godine i dan danas ga nosim u torbici ako mi zatreba. meni je djelovao vrlo brzo po uzimanju, mozda nakon20 minuta, opustao me i jednostavno nisam vise razmisljala sta ce se desiti ako izadjem van. no ono sta mi je u tu svrhu rjesavanja panika najvise pomoglo su homeopatksi pripravci. Inace imam averziju prema kemiji, a homeopatija to ipak nije. Dakle, prije pocetka uzimanja prozaca ili zolofta, ili bilo cega tome slicno, svakako preporucam odlazak homeopatu. danas svaki psihic preporucuje navedene tablete, prepisuju se kao aspirini, sta definitivno nije uredu.

probajte probleme koje imate rjesavati razgovorom i nekim drugim metodama, a kemiju ostavite za kraj, ako bas nema izlaza!

Ciao, zanima me o homeopatiji koliko pomaže kod panike?
Kome se u splitu obratiti (ili u široj okolici)
Meni je dr prepisala mali helex pa sam po dana spavala u bunilu od 1 tbl. I rekla nikad više:
Godinama se borim s panikom bez kemije. Budem po 2 god oK paa 2-3mj u balunu.
Skeptična sam prema kemikalijma, vidim da je ljudima koji godinama piju Ad isto na periode kao i meni koja ne pijem ništa

nessa 123
29.09.2007., 22:33
ej ljudi. ja sam pila helex od 0,25, ali mi nista nije pomogao. tek kad sam popila dvije, znaci 0,5 ispadne sam bila ok.
rekli su mi u ljekarni da mogu ga dobit na privatni recept (to sam dobila prvi put), a sad da ne idem do doktora mogu i na povijest bolesti. pa me zanima ako na povijesti bolesti pise 0,25 jel mogu ja trazit ipak od njih ovu malo jacu??
glupo mi je, ako se vec kljukam bar da onda ima ucinka, ovako mi je sve uzalud.
kakve vi pijete, mislim od koliko mg??
pozz svima
p.s. koja je cijena helexa bez recepta?

nessa 123
30.09.2007., 16:31
pisite ljudi:)
dodajem jos jedno pitanje:
koliko ste najduze pili helex, ili xanax, a da niste nakon prestanka osjetili ovisnost? i dali se stvara ovisnost ako se on samo uzima po potrebi?

AccesDenied1
30.09.2007., 18:10
da ja ispricam jednu pricu iz svog zivota...

ovako...moj stari je vojni invalid,ima dijagnosticiran PTSP i cesto mora psihijatru..Ovaj mu propise brdo lijekova koje mora trositi a posto moj stari to izbjegava piti,sve to sprema u jednu ladicu, tak da se tamo moze naci stvarno svega..
mene je svako malo znalo uhvatiti lose rasplozenje,jednostavno neznam sta bi sa sobom. ne ide mi se van sa drustvom,curu u to vrijeme nisam imao,zivaca za filmove nisam imao,samo se ushodam po kuci i zivcanim..naravno,uz veliku dozu tjeskobe i lagane depre..
i tak jednog dana moji negdje otisli i ja u tom "stanju" pocnem vrpati po svim tim kutijama i izaberem jednu tabletu po imenu Lorsilan.. popijem ju i odem u sobu zujati..
vec nakon nekih 15-20 min sam se poceo cudno osjecati..lagano uspavano,feeling "boli me kita za sve"..uglavnom,dobrodosla promjena..taj dan sam zaspao kao klada, i naravno,kasnije mi to sve bilo u laganoj magli.
maznuo sam starom citavu kutiju ( on ih je imao nekih 10-12 kutija) i konstantno se gazio time. nakon tjedan i pol otprilike sam morao povecati dozu na neke 2-3 tablete.dani su mi bili o.k. samo lezim u zamracenoj sobi, pustim neku glazbu da svira,jer kasnije nemam snage ni volje za ustajanjem.. moram napomenuti da sam u to vrijeme bio na godisnjem pa sam si mogao dopustit taj luksuz..
isla je kutija za kutijom(stari nije ni gledao ni pratio),ponekad sam znao i pomjesati par vrsta tableta..covjece,koji su to flashevi bili.. i na kraju sam zavrsio na cca 4 tablete po veceri. naravno,uz sve to 2-3 preko dana. mozete onda misliti na sta sam izgledao.. sve mi je to u magli. vecinu se dogadjaja ni nesjecam i dosta puta su mi znali moji frendovi pricati kakv sam bio kad su znali navratiti do mene..
i...dosao je kraj mojim rezervama lorsilana.sve je otislo. do zadnje tablete.. bacio sam se na sanval. jer sam primjetio da ima slican ucinak..bio sam vjecito umoran i nenaspavan.a i kako cu od toliko kemijskog sna?? otisao je i sanval.. takodjer i godisnji i moji slobodni dani..poceo sam piti sve sto mi je doslo pod ruku.. helex,xanax,calixta,seroxat,normabel,praxiten..itd .. nista nije bilo kao lorsi i sanval. poceo sam ocajavati..nisam vise mogao zaspati bez tih pomagala. jednom sam popio 5 normabela i 2 ona velika xanaxa od 1 mg. mislio sam da cu odapeti..
jutrima na posao sam se dizao kao mrtvac. usporen,uspavan i tjeskoban..inace ne pusim niti pijem kavu al u to vrijeme kao da to nisam bio ja,,bilo kakav stimulans,bilo sta,samo da nisam normalan..5 crnih kava na prazan zeludac i uz to xanax(lol,koja kombinacija).kao skakavac hodam po zgradi,neam mira do nekih 11, energija me napusti i onda se uvucem negdje gdje me nitko ne vidi i glumim biljku..
ne moram vam opisivati svoje psihicko stanje, mozete i sami zakljuciti.. bio sam unisten..kao na slag na tortu, oko 2 mjeseca mi umre stric,volio sam ga neopisivo. taj dan sam pojeo 6-7 razlicitih vrsta tableta. nisam nista osjecao. bilo mi svejedno..samo sam tupio praznim pogledom..
doslo je proljece,poceo sam izbjegavati tablete, volja za izlascima mi se povratila, kupio sam dobar motor.nasao curu. i bilo mi o.k..mogao sam zaspati bez sveg toga,i opcenito,cijeli dan biti bez toga..
ljeto je bilo o.k..naravno uz male krize,koje su se lako znale prebroditi..
a sad..curu vise nemam. ostavih ju.. motor stoji u garazi..i sve se to lagano vraca..i danas se tako osjecam..nesto mi fali a neznam sta.. Lorsilana i Sanvala nema, ono ostalo je bezveze. ne zelim to piti,nema efekta. i jednostavno sjeckam sam sebe.onako..bez anestezije. i bolje mi je tako. jer bi se opet navukao da ih imam..

eto,malo je podugacko,al ipak sam sto vise skratio. netko ce se smijati,netko cuditi..al ipak podjelih taj komadic svog zivota sa vama..:)
hajd pozdrav

nessa 123
02.10.2007., 16:55
ajde ljudi, javite se malo, pomozite:)

permanent300
26.10.2007., 12:27
ej ljudi. ja sam pila helex od 0,25, ali mi nista nije pomogao. tek kad sam popila dvije, znaci 0,5 ispadne sam bila ok.
rekli su mi u ljekarni da mogu ga dobit na privatni recept (to sam dobila prvi put), a sad da ne idem do doktora mogu i na povijest bolesti. pa me zanima ako na povijesti bolesti pise 0,25 jel mogu ja trazit ipak od njih ovu malo jacu??
glupo mi je, ako se vec kljukam bar da onda ima ucinka, ovako mi je sve uzalud.
kakve vi pijete, mislim od koliko mg??
pozz svima
p.s. koja je cijena helexa bez recepta?

Nista bez recepta...nedaju.

permanent300
26.10.2007., 12:28
da ja ispricam jednu pricu iz svog zivota...

ovako...moj stari je vojni invalid,ima dijagnosticiran PTSP i cesto mora psihijatru..Ovaj mu propise brdo lijekova koje mora trositi a posto moj stari to izbjegava piti,sve to sprema u jednu ladicu, tak da se tamo moze naci stvarno svega..
mene je svako malo znalo uhvatiti lose rasplozenje,jednostavno neznam sta bi sa sobom. ne ide mi se van sa drustvom,curu u to vrijeme nisam imao,zivaca za filmove nisam imao,samo se ushodam po kuci i zivcanim..naravno,uz veliku dozu tjeskobe i lagane depre..
i tak jednog dana moji negdje otisli i ja u tom "stanju" pocnem vrpati po svim tim kutijama i izaberem jednu tabletu po imenu Lorsilan.. popijem ju i odem u sobu zujati..
vec nakon nekih 15-20 min sam se poceo cudno osjecati..lagano uspavano,feeling "boli me kita za sve"..uglavnom,dobrodosla promjena..taj dan sam zaspao kao klada, i naravno,kasnije mi to sve bilo u laganoj magli.
maznuo sam starom citavu kutiju ( on ih je imao nekih 10-12 kutija) i konstantno se gazio time. nakon tjedan i pol otprilike sam morao povecati dozu na neke 2-3 tablete.dani su mi bili o.k. samo lezim u zamracenoj sobi, pustim neku glazbu da svira,jer kasnije nemam snage ni volje za ustajanjem.. moram napomenuti da sam u to vrijeme bio na godisnjem pa sam si mogao dopustit taj luksuz..
isla je kutija za kutijom(stari nije ni gledao ni pratio),ponekad sam znao i pomjesati par vrsta tableta..covjece,koji su to flashevi bili.. i na kraju sam zavrsio na cca 4 tablete po veceri. naravno,uz sve to 2-3 preko dana. mozete onda misliti na sta sam izgledao.. sve mi je to u magli. vecinu se dogadjaja ni nesjecam i dosta puta su mi znali moji frendovi pricati kakv sam bio kad su znali navratiti do mene..
i...dosao je kraj mojim rezervama lorsilana.sve je otislo. do zadnje tablete.. bacio sam se na sanval. jer sam primjetio da ima slican ucinak..bio sam vjecito umoran i nenaspavan.a i kako cu od toliko kemijskog sna?? otisao je i sanval.. takodjer i godisnji i moji slobodni dani..poceo sam piti sve sto mi je doslo pod ruku.. helex,xanax,calixta,seroxat,normabel,praxiten..itd .. nista nije bilo kao lorsi i sanval. poceo sam ocajavati..nisam vise mogao zaspati bez tih pomagala. jednom sam popio 5 normabela i 2 ona velika xanaxa od 1 mg. mislio sam da cu odapeti..
jutrima na posao sam se dizao kao mrtvac. usporen,uspavan i tjeskoban..inace ne pusim niti pijem kavu al u to vrijeme kao da to nisam bio ja,,bilo kakav stimulans,bilo sta,samo da nisam normalan..5 crnih kava na prazan zeludac i uz to xanax(lol,koja kombinacija).kao skakavac hodam po zgradi,neam mira do nekih 11, energija me napusti i onda se uvucem negdje gdje me nitko ne vidi i glumim biljku..
ne moram vam opisivati svoje psihicko stanje, mozete i sami zakljuciti.. bio sam unisten..kao na slag na tortu, oko 2 mjeseca mi umre stric,volio sam ga neopisivo. taj dan sam pojeo 6-7 razlicitih vrsta tableta. nisam nista osjecao. bilo mi svejedno..samo sam tupio praznim pogledom..
doslo je proljece,poceo sam izbjegavati tablete, volja za izlascima mi se povratila, kupio sam dobar motor.nasao curu. i bilo mi o.k..mogao sam zaspati bez sveg toga,i opcenito,cijeli dan biti bez toga..
ljeto je bilo o.k..naravno uz male krize,koje su se lako znale prebroditi..
a sad..curu vise nemam. ostavih ju.. motor stoji u garazi..i sve se to lagano vraca..i danas se tako osjecam..nesto mi fali a neznam sta.. Lorsilana i Sanvala nema, ono ostalo je bezveze. ne zelim to piti,nema efekta. i jednostavno sjeckam sam sebe.onako..bez anestezije. i bolje mi je tako. jer bi se opet navukao da ih imam..

eto,malo je podugacko,al ipak sam sto vise skratio. netko ce se smijati,netko cuditi..al ipak podjelih taj komadic svog zivota sa vama..:)
hajd pozdrav

:eek: :eek: a sinko....nemoj se vise zezat sa tim:rofl: :rofl: dobro si proso.

back to black
26.10.2007., 15:39
koliko ste najduze pili helex, ili xanax, a da niste nakon prestanka osjetili ovisnost? i dali se stvara ovisnost ako se on samo uzima po potrebi?
ovisi koliko česta potreba:rolleyes:
ako je svakodnevna, ovisna si.ako je jedanput tjedno, ajd'još nekako...
postepeno skidanje OBAVEZNO:)

micamacazg
27.10.2007., 09:59
Kod mene je slučaj da pijem helex 0,25 mg pa ima sigurno već pola godine. Prvo je bila jedna tableta po potrebi.Pa jedna tableta svako jutro. Jedna tableta ujutro i kad se uzrujam na poslu ili doma još jedna. Pa jedna ujutro jedna navečer, pa još jedna po potrebi. Prošli tjedan sam došla do 3 tablete svaki dan, ujutro popodne i navečer. Rekla sam si e sad fakat pretjeruješ i sad pijem 2 tablete,jednu ujutro jednu navečer, lagano smanjujem dozu. E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer :ne zna: , fakat se moram odviknuti od tih tableta jer fakat više nema smisla ni koristi od njih, jest da me malo oraspolože, al to je samo na sat vremena i onda opet po starom, kao da se tijelo naviklo da bude loše pa da traži tablete, osjećam se ko narkoman :D

back to black
27.10.2007., 19:14
Kod mene je slučaj da pijem helex 0,25 mg pa ima sigurno već pola godine. Prvo je bila jedna tableta po potrebi.Pa jedna tableta svako jutro. Jedna tableta ujutro i kad se uzrujam na poslu ili doma još jedna. Pa jedna ujutro jedna navečer, pa još jedna po potrebi. Prošli tjedan sam došla do 3 tablete svaki dan, ujutro popodne i navečer. Rekla sam si e sad fakat pretjeruješ i sad pijem 2 tablete,jednu ujutro jednu navečer, lagano smanjujem dozu. E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer :ne zna: , fakat se moram odviknuti od tih tableta jer fakat više nema smisla ni koristi od njih, jest da me malo oraspolože, al to je samo na sat vremena i onda opet po starom, kao da se tijelo naviklo da bude loše pa da traži tablete, osjećam se ko narkoman :D
skidaj tako da prepolavljaš svaki tjedan polovicu tablete.
mislim iz tvojih prijašnjih postova da je za tebe antidepresiv dobro rješenje, pogotovo ako je propisan.simptomi od kojih patiš(panični napadaji, anksioznost), se dobro liječe upravo njima.već ti je netko objasnio da on preuzima funkciju sedativa(heleks...), ali nakon par tjedana, jer mu treba vremena da počne djelovati u punoj snazi. u početku kad serotonin raste javljaju se nervozne reakcije, kojima si inače sklona...ako ti zoloft nije pasao, probaj drugi(često se pokušava s više njih, dok ne nađeš odgovarajući).
ako možeš bez tableta upće, odlično, ako ne, bolje ti je uzimati antidepresiv, jer ćeš dugotrajnim uzimanjem sedativa(benzodijazepama) potonut u veće probleme(vrlo izgledno). pišem iz vlastitog iskustva:rolleyes:

micamacazg
28.10.2007., 18:14
mislim iz tvojih prijašnjih postova da je za tebe antidepresiv dobro rješenje, pogotovo ako je propisan.simptomi od kojih patiš(panični napadaji, anksioznost), se dobro liječe upravo njima.već ti je netko objasnio da on preuzima funkciju sedativa(heleks...), ali nakon par tjedana, jer mu treba vremena da počne djelovati u punoj snazi. u početku kad serotonin raste javljaju se nervozne reakcije, kojima si inače sklona...ako ti zoloft nije pasao, probaj drugi(često se pokušava s više njih, dok ne nađeš odgovarajući).
ako možeš bez tableta upće, odlično, ako ne, bolje ti je uzimati antidepresiv, jer ćeš dugotrajnim uzimanjem sedativa(benzodijazepama) potonut u veće probleme(vrlo izgledno). pišem iz vlastitog iskustva:rolleyes:

Da, razumijem to, sve to stoji, sutra idem kod doktorice pa ću joj sve reći, ne mogu piti zoloft jer mi je full loše od njega, prestala sam ga piti prije 5 dana, još uvijek mi se ruke i noge strašno znoje,sve me peku dlanovi i tabani, jednostavno nisam mogla izdržati te nuspojave osjećala sam se prestrašno, ko da ću umrijeti (drugačiji osjećaj totalno od PA, ne znam kak bi to opisala, kao da sam u nekoj narkomanskoj krizi :D ). Nadam se da će mi htjeti prepisati nešto drugo jer ovo s helexom nema smisla, organizam se naviknuo nakon pa sigurno pola godine pijenja i više nemaju funkciju, sat vremena nakon kaj ga popijem, sve je po starom :cry: Nekaj moram poduzet definitivno jer ću pošizit skroz, uopće više ne mogu normalno funkcionirati, a uz sve to moram i raditi, a to mi je najgore jer sam na poslu najviše pod stresom i već me skoro par puta uhvatio PA, al sam brzo popila helex. Ne želim zbog toga izgubiti posao i živce :azdaja:

wannabenot
28.10.2007., 18:25
evo da vam kažem svoje iskustvo s helexom/xanaxom.
pila sam preko 2 godine SR kad su mi napadi panike bili vakodnevna pojava, zatim 2 od 0.25 dnevno još 2 godine. nakon toga sam pila jedan po potrebi s tim da sam ih uvijek morala imati sa sobom za slučaj da me opere napad panike. tako sam funkionirala još 2 godine. u međuvremenu sam si sredila život, završila faks, našla posao i osobu uz koju se osjećam dobro i prestala odjednom. evo sad već barem 6 mjeseci nisam popila ni jedan i nije mi uopće bed kad mi se dogodi da ih zaboravim ponijet sa sobom. bilo mi je rečeno da se na njih razvija ovisnost ali ako se redovito ide na kontrole i ne prekoračuje propisana doza, normalna osoba nesklona ovisnostima ne bi trebala imati problema sa skidanjem s tih tableta.

wannabenot
28.10.2007., 18:28

da, zaboravila sam napisati u prošlom postu da sam ga ja uzimala u kombinaciju s prozacom dok mi se napadi panike nisu stabilizirali, tj. postali rjeđi.

micamacazg
28.10.2007., 18:36
Ako je helex, kak vi kažete za smirenje, zakaj sam ja poslje helexa super volje, sretna itd :confused: osim kaj kad ga pijem prije spavanja onda zaspim ko klada :rolleyes:

wannabenot
28.10.2007., 18:39
Ako je helex, kak vi kažete za smirenje, zakaj sam ja poslje helexa super volje, sretna itd :confused: osim kaj kad ga pijem prije spavanja onda zaspim ko klada :rolleyes:

helex nije tableta za smirenje ili za spavanje. to je anksiolitik koji uz ostala svojstva ima i ono sedativno.

ketty blue
28.10.2007., 19:48
ajd pliz pojasni ovo anksiolitici :)

wannabenot
28.10.2007., 21:21
ajd pliz pojasni ovo anksiolitici :)

evo ti link http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm

micamacazg
01.11.2007., 14:07
Evo ga opet me hvata, ruke mi se znoje, noge tresu pritisak mi je u tijelu kaj da radim da popijem još jedan helex??? HELP :mama:

permanent300
01.11.2007., 17:22
Evo ga opet me hvata, ruke mi se znoje, noge tresu pritisak mi je u tijelu kaj da radim da popijem još jedan helex??? HELP :mama:

Maco da odvozis desetak km s kucnom biciklom, bolje ti je to nego ikakva tableta.:top:

micamacazg
01.11.2007., 17:28
Upisala sam fitbox, idem na to triput tjedno, tek sam krenula, a sve me boli, vrijeme će pokazat svoje :confused:

xanas
13.11.2007., 08:52
Imala sam jedan veliki stres u životu koji me je uzdrmao iz temelja, pa mi je dr. prepisao seroxat i heleks. Pijem seroxat već tri i pol mjeseca i mislim se uskoro skinut sa njega , iako mi dr kaže da bi ga trebala piti barem šest mjeseci. Pomogao mi je, ali sam se jezivo udebljala i nemam volje za seksom, niti mrvicu. U početku krize, pila sam i helex da mi smiri napadaje panike. Nakon nekih mjesec dana prestala sam sa heleksom jer mi više nije bio potreban, i nisam imala nikakve nus pojave. Heleks mi je preporučila neurologinja jer sam imala jezive vrtoglavice, ali moj psihić nije oduševljen heleksom, on rađe preporučuje normabel ili apaurin.Heleks mi je brže djelovao i bio efikasniji u napadajima panike, normabel je više onako za smirenje, uspori te, ali dugo treba da počne djelovati. Sada kriza polako prolazi, stvari dolaze na svoje i mislim pokušati bez tableta.
Zanimaju me ove popratne pojave skidanja sa seroxata? Koliko i kako ste se skidali? :confused:

femmelatin
13.11.2007., 09:03
E sad, koliko dugo preporučate da budem na toj dozi pa da smanjim na pola ujutro pola navečer

Forum je dobra stvar, ali bilo bi super kad si forumaši ne bi međusobno preporučivali doze lijekova. Ni tražili da im netko drugi preporuči. Svaka osoba je drukčija, pa imate svoje doktore, koji su studirali za to više od deset godina i jedini su kvalificirani reći vam što i koliko uzimati - sve na tu temu trebate pitati njih!

Kill Kenny
24.11.2007., 13:15

ukratko: /kad ja kazem ukratko...to nikad nije krace od dvije stranice :rolleyes: /

prije 5 godina prvi sam puta dozivio napad panike...jednostavnim rijecnikom: usr'o sam se od straha!!
neko sam se vrijeme borio sam s time u glavi, znojio se, strahovao, bdio nad plafonom, setao po noci ko pas, spavao kod frendova. ....aj, aj...aj...bilo je uzasno. /a tek njima, he, he, he.../
onda sam napokon odlucio ici kod ljecnika pa me poslala psihicu.

i tako je krenula moja avantura u svijet anksioznosti i panicnih napadaja!

....kratko i jasno: psihicki su totalno sjebana stvorenja...al to valjda svi znamo. /ispricavam se ako neki od njih posjecuje ove stranice i ovim se osjeca prozvanim/...no, njihovo podrucje neistrazena su prostranstva ljudskog uma /i duha/, nisu kao kirurzi, nisu mehanicari...osim toga, svi oni imaju vlastite osjecaje, probleme, strahove tako da ...ukratko: nisu cisti ni s vlastitim emocijama a kamo li s nasim!

promjenio sam ih 10tak. zadnji me globio za pare a jedino dobro sto je rekao bilo je: the art of living is the art of making decisions!
i to nakon 5000kuna koje sam mu ostavio. mogao sam to procitati i u nekoj knjizi jeftine popularne psihologije koju bih platio 100 kuna!
No, da se razumije...nisam posve protiv psihica...imaju oni neke metode bez obzira koliko sjebani bili...meni je osobno jako pomogla jedna s rebra u smislu da sam osjecao neki mir kod nje i razumjela je moje stanje, ja sam pricao ona je samo slušala...ili je bar dobro glumila!..kakobilo, uspio sam sam doci do nekih zakljucaka na taj nacin.

kakobilo...prvu godinu nisam htio nista uzimati vec sam probao: sportom, religijom, homeopatijom, bioenerginom, majcinom dusicom:s ....nista nije pomoglo u strahovima, treskavici, znojenju, panici, nespavanju...osjecaju da sam u nekom balonu izoliranom od svijeta /napomena: ne pusim travu nit pijem alkohol...a jos manje konzumiram ikakve droge!/...u kojem vlada kaos i strepnja a vrijeme radi protiv mene. rekli su ti psihici: sve ce biti bolje kad diplomiras, promjenis neke zivotne navike, nadjes posao....moš misliti....diplomirao, radio, promjenio frendove, naravno, zadrzao kavlitetne, druzim se, izlazim, putujem...more, snjeg, kisa....pusti price! vrata koja si jednom otvorio i povirio iza njih ne mozes samo tako zatvoriti i pretvarati se da ne znas sto je tamo iza!

i tada sam napokon popustio pred napadima VECINE psihijatara koje sam posjetio i uzeo tablete HELEX /btw. helex i xanax tj od milja hex i xax :kava: ,nisu isto, trust me!!/...s druge strane neki psihicu su bili protiv bilokakvih tableta.

i tako....proslo je 4 godine a ja JOS UVIJEK PIJEM HEX I TO 4 PUTA DNEVNO!!!!!! :s

mrzim ga, navukao sam se na njega... /oni skeptici koji su citali post biti ce sad odusevljeni prokomentirati - "aaaha, a ne koristi nikakvu drogu, wright!!!"/
jesam...navukao sam se na hex. trudim se smanjiti...sad pijem 3 na dan :kava:
...nekada, kad sam doma cjeli dan, nesto radim, zaboravim pa popijem 2...ali se onda probudim rano ujutro i osjecam ogromnu tjeskobu a ne mogu zaspati...to valjda organizam vapi za malo kemije, hehehe..../i ne,...ne idealiziram uzimanje i ovisnos o hex-u...samo iznosim cinjenice na sebi svojstven nacin!/

al....svaki dan...dok se vozim tramvajem, dok setam gradom, dok gledam u zvijezdano nebo il mirno plavo more...obuzima me tjeskoba...u glavu mi doleprsa garnizon pcela, dlanovi postanu poput maslaca, oci inace zdrave postanu mutne a srce pocne lupati kao kod misa....obuzme me osjecaj da nestajem...da tonem tamo negdje duboko gdje nema nikoga, gdje vlada beskrajna tisina i tama...ijaaaak...i tako vec 5 godina bez prestanka!!

znate sto mi je najvise pomoglo u prihvatanju i razumjevanju samoga sebe i te bolesti?....forum. kada sam odlucio skuziti sto mi je kliknuo sam u google anksioznost i izbacilo mi je forum...ne ovaj danasnji, vec jedan drugi, hmmm...malo stariju verziju:)...ja sam ipak malo stariji!
ljudi s kojima sam se tad dopisivao pomogli su mi shvatiti da se to dogadja svugdje ok mene, pa se isto tako nadam da ce i nekima od vas pomoci sve ovo.

danas....5 godina nakon tog napadaja...zivim svoj zivot /opet ce neki reci..."da, da...nadrogiran;)/...no bez brige...placem ja i na sprovodima a i na Prohujalo s vihorom, veselim se kad imam razloga za to i smije kad me netko nasmije...npr. Macak u cizmama iz Shreka :lol: , svršavam ko luuuud u sexu...dakle ni libido mi ne pati /hmm...jel itko htio znati ovaj detalj??!!/.

isto tako... tuzan sam, sjetan, depresivan, ocajan kad me ostavi ljubav, bijesan kad vidim nepravdu, ...

dakle, ne znam o cemu ljudi pricaju...koje tupilo???...tupilo imaju oni koju su tupi i bez tableta!

...ali nista od toga nije tjeskoba o kojoj sam gore pisao. ona je postala dio mene...hocu li je se ikada rijesiti ne znam...zivim s njom, putujem po svijet s njom i borime se sa i protiv nje.
a Hex...on je tu....kad cu se njega rijesiti....isto tako...ne znam...vecina frendova /ljecnici i psiholozi/ mi kaze da je to sad placebo...ljecnica koja mi ih prepisuje zove me "nervus vagus", smijese se i kaze...."kill kenny, moras prestati, pokusaj"...
i hocu jednom...al ne danas!!

/btw. danas jos nisam popio svojih prvih 0,5mg./

....svi ostali...kako se kaze...sve je to individualno.:kava:

niknejm13
25.01.2008., 10:56
Evo da se i ja ubacim u ovaj vlak

Dijagnoza anksioznost.
Propisan mi je jedan dnevno o d 0,25 mg, navečer prije spavanja, uz aktivin.

Spavam kao beba. jedino ujutro mi se teško ustati, ali za razliku od prijašnjih neprospavanih noći - premija.

Moje pitanje jest: Da li je Helex "težak" lijek?.... Da li ću izgubiti dio sebe na tim ljekovima...ma u biti šta je, dovraga, sve to?

žalosna sova
25.01.2008., 23:40
Pio helex godinu dana, tri tablete dnevno. Nikakve pozitivne i negativne strane nisam osjetio za vrijeme terapije. Doktor veli da treba vremena. Nakon prestanka pijenja, 5 mjeseci lagane vrtoglavice, kao da je lagani potres. I poslije mi dao misar, 3 dnevno i nikako se probuditi od njih. Spavao sam do 15 sati dnevno a seksualni život izumro kao dinosauri. Da nije bilo velike i male nužde, ne bi se ni ustajao iz kreveta.

Sada kad me nešto uhvati, prošećem i prođe me bez ikakvih lijekova.

andreina
25.01.2008., 23:45
Moje pitanje jest: Da li je Helex "težak" lijek?....

zavisi kako gledaš.
težak je jer stvara ovisnost i to gadnu ako se navučeš.
4 godine sam ga pila neprekidno i evo 2 mjeseca se lagano odvikavam.
težak sam po sebi nije.obično ne stvara neke teže nuspojave osim lagane vrtoglavice itd.bolje to piti nego antipsihotik,bilokoji.
tak da eto,probaj ga u što kraćem vremenskom periodu piti da ti se ne stvori ovisnost jer nečeš moći bez njega.a to je borba sa samim sobom

niknejm13
28.01.2008., 00:42
Moram reći da mi helex jako pomaže, pijem jedan navečer od 0,25 mg

Odlično se osjećam. čak mi je sa jedne strane žao što mi nije propisan i preko dana, kad me najviše roka anks. i depra

koje doze su bilu u jednom danu kroz te 4 godine?

i koliko je potrebno da se "zakačiš"?

Astrice
28.01.2008., 00:45
Pio helex godinu dana, tri tablete dnevno. Nikakve pozitivne i negativne strane nisam osjetio za vrijeme terapije. Doktor veli da treba vremena. Nakon prestanka pijenja, 5 mjeseci lagane vrtoglavice, kao da je lagani potres. I poslije mi dao misar, 3 dnevno i nikako se probuditi od njih. Spavao sam do 15 sati dnevno a seksualni život izumro kao dinosauri. Da nije bilo velike i male nužde, ne bi se ni ustajao iz kreveta.

Sada kad me nešto uhvati, prošećem i prođe me bez ikakvih lijekova.
Godinu dana? Džis!

karolinaa
28.01.2008., 18:07
Helex-je nešto najbolje što mi se dogodilo u životu. Prošlu godinu prvi put sam se suočila s anksioznošću i pila helex 2 puta po 0.25, 4-5 mj., onda sam prestala i bilo mi je super nisam imala nikakvih kriza i sl., sad mi je opet loše; često imam napadaje panike i tjeskobe i dr.mi ih je prepisao ponovno. pijem 3 puta po 0.25 dnevno,a ponekad i 4 ako mi treba. To je jedini momentalni način po kojeme donekle normalno funkcioniram. :ne zna:

Giko
28.01.2008., 18:44
Ja sam nažalost otporan na helex. Jednom sam popio 12 mg u kombinaciji sa Ribar crnim i ništa. Malo sam bio opijen, onako, od vina, ali nikakvih drugih efekata nisam osjetio. Može lako biti da sam otporan na cijelu skupinu benzodijazepina jer sam svojedobno pretjeravao sa lexaurinom (16 mg) i normabelom (0.1 g). :kava:

karolinaa
29.01.2008., 12:31
Opa...jel uzimaš šta drugo? Zahvali Bogu što si sačuvao živu glavu...

Giko
29.01.2008., 17:18
Opa...jel uzimaš šta drugo? Zahvali Bogu što si sačuvao živu glavu...

Sad uzimam zyprexu 10mg 0,0,1 i depakine chrono 500mg 0,0,1
normabel sad po potrebi, ali treba barem 70 mg da me "pukne", inace ne osjecam ama bas nista.

Dvojba
29.01.2008., 19:55
Ljudi, nemojte pretjerivati s tim Helexima, Xanaxima i Misarima (anksiolitici)
To nisu lijekovi za anksioznost, depresiju i panične atake. Oni su samo pomoć u kriznim situacijama i stanjima!
Dakle, mogu se piti samo u onim situacijama koje vas potencijalno dovode u stanje anksioznosti ili paničnog napadaja. Ne treba ih koristiti kao lijek za nesanicu, jer im to ni nije namjena!!!

Svakodnevna i dugotrajna anksioznost, depresija i panični napadaji liječe se antidepresivima ili psihoterapijama, a ne xanaxima i helexima.

Višemjesečno pijenje tih anksiolitika ne samo što stvara ovisnost, nego djeluju kao depresori živčanog sistema i mogu vam prouzočiti još gore depresije, još goru anksioznost i još snažnije panične napadaje. ZAto se i događa da se kod naglih prekida uzimanja tih lijekova, ponovno vrate simptomi, još gori nego prije uzimanja lijekova.

Anksiolitici nikako ne smiju biti jedini "lijek" za takva stanja. Čudim se liječnicima i psihijatrima koji ih prepisuju pacijentima kao da su bomboni, i to na tako duge staze. Oni se piju prvo vrijeme uz antidepresiv, zato što antidepresiv djeluje tek za 3 tjedna, mjesec, čak dva mjeseca. No kad antidepresiv počne djelovati, on na sebe preuzima funkciju anksiolitika koji se tada izbacuju iz uporabe. Mogu se popiti tu i tamo.

Najgore što vam se može dogoditi je da vam prepisana doza anksiolitika s vremenom prestane djelovati, pa počnete piti sve veće doze. To su igre bez granica.
Savjetujem svim onima koji se pate sa svojim simptomima da posjete psihijatra ili psihologa, koji će za vas odabrati antidepresiv i voditi vas kroz cijeli proces liječenja, ili kod psihologa, ako vam takav tretman više odgovara. :)

Bassconnect
29.01.2008., 20:22
Pijem Xanax SR 1 mg 2x1 već 10 godina i nemam nikakve smetnje, niti mi organizam traži veću dozu.

Sve je to individualno. Nekom receptori nakon 6 mjeseci polude, traže još jaču dozu, netko se zaustavi na jednoj dozi isto kao s AD i može ih piti cijeli život u istoj količini.

Al, imam apstinencijske kad prestanem. Smanjivao sam doze i potpuno bio čist 7 mj. al nisam mogao radit, svaki socijalni kontakt sam doživljavao kao stres, kočio sam se, vrat mi se iskrivljavao, jezik mi se kočio, teško sam govorio, spavao sam 3 sata dnevno i nikako nije išlo na bolje, pravi histerik :D

Pokušao sam s manjom dozom, no isti vrag, meni mozak poručuje ; "želim 2X1 SR Xanaxa, o manjoj dozi nećemo ni razgovarat" :D

I solidno se osjećam, nisam baš za javne nastupe, al funkcioniram. Nikad me nisu htjeli hospitalizirat, već sam išao jedno 6-7 puta ambulantno psihiću, koji vrti olovku, gleda u stol, malo popriča i kaže ; "javi se ako se pogorša" :rofl:

I molim objašnjenje; kako da prestanem uzimat lijekove kad me psihijatri ne žele primit na psihijatrijsko lječenje, jer još nisam prešao lajnu (granični), lijekovi mi relativno pomažu, a ja bih htio bit ko svi ostali ljudi, dakle bez ljekova :tuzni:

Dvojba
29.01.2008., 21:00
I molim objašnjenje; kako da prestanem uzimat lijekove kad me psihijatri ne žele primit na psihijatrijsko lječenje, jer još nisam prešao lajnu (granični), lijekovi mi relativno pomažu, a ja bih htio bit ko svi ostali ljudi, dakle bez ljekova :tuzni:

- Ajoj. Apstinencija je gadna stvar. :(
Treba ti dobar psihijatar koji bi ti putem nekih drugih lijekova pomogao da se postupno skineš s ovoga na kojem si doista predugo. Jesi li pitao svoga liječnika opće prakse da ti da uputnicu za bolničko liječenje, kako bi se skinuo s lijekova? Možeš li promijeniti psihića?
Možda netko s foruma ima iskustvo slično tvojem pa ti da savjet?
Ajde ljudi, ako je tko prošao slično, pomognite mu. Nije mu lako.

niknejm13
29.01.2008., 22:26
Ljudi, nemojte pretjerivati s tim Helexima, Xanaxima i Misarima (anksiolitici)
To nisu lijekovi za anksioznost, depresiju i panične atake. Oni su samo pomoć u kriznim situacijama i stanjima!
Dakle, mogu se piti samo u onim situacijama koje vas potencijalno dovode u stanje anksioznosti ili paničnog napadaja. Ne treba ih koristiti kao lijek za nesanicu, jer im to ni nije namjena!!!

Svakodnevna i dugotrajna anksioznost, depresija i panični napadaji liječe se antidepresivima ili psihoterapijama, a ne xanaxima i helexima.

Višemjesečno pijenje tih anksiolitika ne samo što stvara ovisnost, nego djeluju kao depresori živčanog sistema i mogu vam prouzočiti još gore depresije, još goru anksioznost i još snažnije panične napadaje. ZAto se i događa da se kod naglih prekida uzimanja tih lijekova, ponovno vrate simptomi, još gori nego prije uzimanja lijekova.

Anksiolitici nikako ne smiju biti jedini "lijek" za takva stanja. Čudim se liječnicima i psihijatrima koji ih prepisuju pacijentima kao da su bomboni, i to na tako duge staze. Oni se piju prvo vrijeme uz antidepresiv, zato što antidepresiv djeluje tek za 3 tjedna, mjesec, čak dva mjeseca. No kad antidepresiv počne djelovati, on na sebe preuzima funkciju anksiolitika koji se tada izbacuju iz uporabe. Mogu se popiti tu i tamo.

Najgore što vam se može dogoditi je da vam prepisana doza anksiolitika s vremenom prestane djelovati, pa počnete piti sve veće doze. To su igre bez granica.
Savjetujem svim onima koji se pate sa svojim simptomima da posjete psihijatra ili psihologa, koji će za vas odabrati antidepresiv i voditi vas kroz cijeli proces liječenja, ili kod psihologa, ako vam takav tretman više odgovara. :)

Sličnog sam mišljenja. Meni je prepisao Helex 0,25 mg, nakon mog inzistiranja da mi dsa nešto jer ne mogu spavati... i dao mi je da pijem jedan prije spavanja.... ali dolazim u napast da pijem još jedan preko dana...:confused:

mladi_luk
30.01.2008., 03:00
ovako, ja sam popila helex 0.25 i nakon pola sata mi se počeo maglit vid i kao da sam bila malo pospana i legnem u krevet i vrtim se neko vrijeme i trema ne prestaje kao ni prisilne misli. dakle helex nit me uspavao nit me smirio nit me rješio tjeskobe. jel to normalno? ako ne pomaže helex mislim da mi neće niš drugo pomoć što mi psihijatar da. fakat sam se veselila da ću napokon zaspati. ne mogu vjerovati da je 04:00 i da sam budna i tjeskobna, opet.

Dvojba
30.01.2008., 12:06
ovako, ja sam popila helex 0.25 i nakon pola sata mi se počeo maglit vid i kao da sam bila malo pospana i legnem u krevet i vrtim se neko vrijeme i trema ne prestaje kao ni prisilne misli. dakle helex nit me uspavao nit me smirio nit me rješio tjeskobe. jel to normalno? ako ne pomaže helex mislim da mi neće niš drugo pomoć što mi psihijatar da. fakat sam se veselila da ću napokon zaspati. ne mogu vjerovati da je 04:00 i da sam budna i tjeskobna, opet.

Pogrešno.
Po jednoj tableti ne možeš suditi sve ostale lijekove :)
Ovo što piješ čak ti nije prepisao liječnik, nego si uzela na svoju ruku, očekujući čudo :D
Helex nije lijek za nesanicu, za to postoji posebna grupa lijekova. Helex, Xanax i Misar daju se kao pomoć kod anskioznih stanja i paničnih napadaja. Dakle, samo za kritične trenutke i to nisu lijekovi koji se piju mjesecima ili godinama, jer stvaraju ovisnost i apstinencijske krize.

Ono što tebi treba je posjet psihijatru koji će ti dati dijagnozu i eventualno antidepresive koji uklanjaju anksioznosti i panične napadaje, sve ovisno koliko to kod tebe dugo traje i koliko te to invalidizira da normalno funkcioniraš u životu. To što odugovlačiš s odlaskom ka liječniku, spavaš do 15 sati meni nekako djeluje da je to i depresija, ali to mora potvrditi psihijatar, a ja mogu samo nagađati.

Dakle, moj ti je savjet da probaš nekako u sebi naći tu snagu, otići kod liječnika, ispričati mu da patiš od nesanice, anksioznosti i paničnih napadaja, kako bi ti mogao prepisati pravu terapiju. Ne uzimaj na svoju ruku tuđe lijekove, jer ono što nekom drugom pomogne, ne znači da će i tebi :mig:

normall
30.01.2008., 20:06
Pijem Xanax SR 1 mg 2x1 već 10 godina i nemam nikakve smetnje, niti mi organizam traži veću dozu.

Sve je to individualno. Nekom receptori nakon 6 mjeseci polude, traže još jaču dozu, netko se zaustavi na jednoj dozi isto kao s AD i može ih piti cijeli život u istoj količini.

Al, imam apstinencijske kad prestanem. Smanjivao sam doze i potpuno bio čist 7 mj. al nisam mogao radit, svaki socijalni kontakt sam doživljavao kao stres, kočio sam se, vrat mi se iskrivljavao, jezik mi se kočio, teško sam govorio, spavao sam 3 sata dnevno i nikako nije išlo na bolje, pravi histerik :D

Pokušao sam s manjom dozom, no isti vrag, meni mozak poručuje ; "želim 2X1 SR Xanaxa, o manjoj dozi nećemo ni razgovarat" :D

I solidno se osjećam, nisam baš za javne nastupe, al funkcioniram. Nikad me nisu htjeli hospitalizirat, već sam išao jedno 6-7 puta ambulantno psihiću, koji vrti olovku, gleda u stol, malo popriča i kaže ; "javi se ako se pogorša" :rofl:

javi mi se na pm, nešto ćemo sredit :)

starr*
31.01.2008., 01:21
ja sam pila xanax jedno 4 mjeseca,možda mrvicu više,malu dozu i nije mi bilo ništa kad sam prestala-naravno postupno sam smanjivala.
e sad,kad sam ja tek počela pit rekao mi je psihić xanax,a znalo mi se dogodit da u zadnji tren ostanem bez xanaxa pa ruknem helex od mame i mislila sam da je to sve isto. Na kraju mi je psihić rekao da su zaista isti ali da ipak bolje uzimam xanax.
zašto?!! ak se radi o istim tabletama,druge firme??
znam da se o tome već pisalo...ali očito mi nijedan odgovor nije bio zadovoljavajuć kad ga nisam zapamtila:kava:

dep
31.01.2008., 03:13
Dakle,
loše sam se osjećao, vrtoglavice, lupanje srca, visoki tlak i sve kaj ide s tim. Nakon kaj sam obavio sve pretrage zaključili smo da se radi o anksioznosti.Počeo sam sa Seroxatom i helexom i moram reći da sam nakon nekog vremena poćeo normalno funkcionirati.
Helex sam izbacio i ostao je samo Seroxat 20mg. Nakon godinu dana polako sam već zaboravio na probleme koje sam imao i poćeo sam smanjivati dozu, da bi je potpuno ukinuo. I bilo mi je dobro nekih pola godine.
Ponovo sam se vratio fakultetu (uz posao) i počeo ozbiljno učiti i davati ispite. Nakon šest mjeseci apstinencije simptomi su se javili u blažem obliku.
Ništa, ponovo ista terapija nekih 8-9 mjeseci. I bilo mi super. I opet prestao. Izdržao 3 mjeseca i opet me puklo.
Sada pijem Deprozel već godinu (Seroxat je Belupov, a Deprozel Plivin) jer sam si umislio da imam neke nuspojave od Seroxata.
Napad mi počinje kao osjećaj nelagode, uznoje mi se dlanovi, srce poćne sve brže tući. Javlja se strah od gubitka kontrole nad sobom. Javlja se neka nedefinirana vrtoglavica i omaglica ( sve u svemu jako teško objasniti riječima). Nakon toga slijedi mućnina, kašalj, dizanje želudca i PANIKA. 2*helex od 0,25 riješava problem.

Zašto??

Situiran sam. Kuća na atraktivnoj lokaciji, dobar posao, fini auto, vikendica na moru, djeca zdrava, nešto ušteđevine, jedino žena malo zajebava....

Ko ga jebe, bit će bolje.

lala
31.01.2008., 03:53
Zašto??

Situiran sam. Kuća na atraktivnoj lokaciji, dobar posao, fini auto, vikendica na moru, djeca zdrava, nešto ušteđevine, jedino žena malo zajebava....
.
Pročitaj sad još jednom kojim si redoslijedom ovo nabrojao...
Je li hijerarhijski složeno? Ako je, onda imaš odgovor :rofl:

(valjda nije, :mig:ipak, možda je trenutak za poraditi i nas tom pitanju)

dep
31.01.2008., 05:00
možda si u pravu.
ipak, mi živimo u materijalnom svijetu

Astrice
31.01.2008., 08:14
Ljudi ne igrajte se sa Helexom,jedna moja poznanica se skidala sa njega bolnički.

Dvojba
31.01.2008., 11:12
[QUOTE=dep;12420444]

Sada pijem Deprozel već godinu (Seroxat je Belupov, a Deprozel Plivin) jer sam si umislio da imam neke nuspojave od Seroxata.
Napad mi počinje kao osjećaj nelagode, uznoje mi se dlanovi, srce poćne sve brže tući. Javlja se strah od gubitka kontrole nad sobom. Javlja se neka nedefinirana vrtoglavica i omaglica ( sve u svemu jako teško objasniti riječima). Nakon toga slijedi mućnina, kašalj, dizanje želudca i PANIKA. 2*helex od 0,25 riješava problem.

Zašto??

Želiš reći da imaš panične napadaje iako piješ Deprozel već godinu dana?

Ovo što si naveo da si situiran i sređena života ništa ne znači kada je posrijedi anksioznost i panični napadaji. Može se raditi o genetskoj predispoziciji za psihičke poremećaje. U nekim slučajevima jači stresni podržaj može biti okidač za ove poremećaje, što samo govori o slaboj otpornosti nervnog sustava na stres.

žacko
31.01.2008., 11:32
dvojba,reci molim, možeš li definirati taj Deprozel u smislu nuspojava i dali osječaš, jeli situacija krenula na bolje?(sreli se par puta na forumu,tako da znam dio situacije tvoje).Ja sam naime bio na Seroxat-u,tako da mi teško def. ugl.-osječao psihomotorni nemir idr, ili je bila isuviše jaka sugestija, jer mi dr. rekao,da ga samo ujutro pijem)

Dvojba
31.01.2008., 12:52
dvojba,reci molim, možeš li definirati taj Deprozel u smislu nuspojava i dali osječaš, jeli situacija krenula na bolje?(sreli se par puta na forumu,tako da znam dio situacije tvoje).Ja sam naime bio na Seroxat-u,tako da mi teško def. ugl.-osječao psihomotorni nemir idr, ili je bila isuviše jaka sugestija, jer mi dr. rekao,da ga samo ujutro pijem)

Mislim da će ti Deprozel ili Seroxat bolje definirat Marinella na topicu Anksioznost - ona ga je pila i sad je super. Žena rastura :D Mislim da je baš jučer nešto pisala o tome.
U njezinom slučaju to je od prve dobro pogođen antidepresiv. Imaš slučajeva da nekom Seroxat ne djeluje tako dobro, no zato možda djeluje neki drugi AD ili se kombiniraju dva AD.
Ja pijem Cipralex + Velafax i oni su me spasili iz situacija u kojima sam bila. Ono što sam prolazila prije tih lijekova, nije se moglo nazvati životom.
Cipralex, po riječima moga psihijatra, ima najmanje nuspojave - ja sam imala umor, pospanost, vrtoglavicu i zijevanje. I prošlo je nakon nekih 3 tjedna, a djelovanje lijeka bilo mi je tek nakon mjesec i pol, skoro 2 puna mjeseca.
Svatko od nas drukčije reagira na lijekove, pa su tako i nuspojave drukčije.
Može biti da je kod tebe i sugestija - čitamo o tim nuspojavama, pa i sami očekujemo da će i kod nas biti tako. Pa malo paranoje i straha i eto ti vraga :D

normall
31.01.2008., 13:35
Ljudi ne igrajte se sa Helexom,jedna moja poznanica se skidala sa njega bolnički.

da, svi smo mi drugačiji, netko se s 5 mg Helexa skine bez problema za 2 tjedna, netko treba po 0,25 postupno svakih tjedan dana, netkom treba bolničko liječenje (skidanje) tko je pio/pila samo 2x0,5 mg dnevno 3 mjeseca.

treba jačat mišićnu masu, vježbat, tko smije može i trčat (prije trčanja obavit potrebne pretrage), jer znaš onu "u zdravom tijelu zdrav duh" :mig:

Ja sam naime bio na Seroxat-u,tako da mi teško def. ugl.-osječao psihomotorni nemir idr, ili je bila isuviše jaka sugestija, jer mi dr. rekao,da ga samo ujutro pijem)

Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom.

Imate jedan isto tako dobar AD koji ne udara jako na serotonin kao SSRI, a ime mu je fevarin. od njega se lijepo pajki po noći i može se kombinirat s benzodiazepinima :mig:

Astrice
31.01.2008., 14:10
@ Normall mislila sam na one koji ga uzimaju duže vrijeme mjesecima ili godinama.

Dvojba
31.01.2008., 14:56
[QUOTE=normall;12425776]

Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom.

Normall, baš mi je drago da se javljaš i nešto postaš, zato što imaš znanje o lijekovima i cijeloj problematici, i gotovo je grijeh to držati za sebe, a ne podijeliti s onima koji pomoć trebaju :) Znam, vjerojatno se ima premalo vremena za pisanje, ali uskoči koji put. Dragocjeno je to što pišeš.
Odlično si to napisao za Seroxat, čitajući po forumima iskustva drugih, sjećam se jednog forumaša koji je pio čak 60 mg seroxata i kaže da je skoro digao ruku na sebe. Rekao je da sa Seroxatom treba biti oprezan zato što je to energetski jak AD. Sjećam se da sam na njegov post reagirala ko zadnja glupača, a sve iz nedovoljno znanja. Nisam razumjela što to znači energetski AD i mislila da piše bezveze, no čovjek je bio u pravu kada je to napisao. Moj psihijatar je rekao da on nikad ne bi nekom prepisao veće doze Seroxata od 20 - 30 mg, jer svaka viša doza vodi u agitaciju.

P.S. Nemoj ljudima sugerirat koji AD da piju, ja sam na topicu Anksioznost zbog toga dobila jezikove juhe :D:D

normall
31.01.2008., 20:27
@ Normall mislila sam na one koji ga uzimaju duže vrijeme mjesecima ili godinama.

legice, nisam te dugo čuo :mig:

svejedno ono stoji, ima "manijaka" koji super lako podnose skidanje makar pili godinama benziće ili AD (provjereno)
pretpostavka je da im se neurovegetativni sistem u međuvremenu stabilizirao te im apstinencija više nije problem.

takve osobe riješe problem koji je bio osnov za uzburkane neurohormone (neurotransmitere) i vrlo lako se skinu.

Odlično si to napisao za Seroxat, čitajući po forumima iskustva drugih, sjećam se jednog forumaša koji je pio čak 60 mg seroxata i kaže da je skoro digao ruku na sebe. Rekao je da sa Seroxatom treba biti oprezan zato što je to energetski jak AD. Sjećam se da sam na njegov post reagirala ko zadnja glupača, a sve iz nedovoljno znanja. Nisam razumjela što to znači energetski AD i mislila da piše bezveze, no čovjek je bio u pravu kada je to napisao.
da, Prozac je još gori ako fulneš diagnosis :cerek:

Moj psihijatar je rekao da on nikad ne bi nekom prepisao veće doze Seroxata od 20 - 30 mg, jer svaka viša doza vodi u agitaciju.
pametan ti psihijatar :top:
sreća što liječnici OP više ne smiju propisivat jače psihofarmake, jer su znali čovjeku koji ima kroničnu nesanicu propisat 40 mg Seroxata i čovjek jadan nije spavao 7 dana, pao u nesvijest i hospitaliziran je. strašno.

P.S. Nemoj ljudima sugerirat koji AD da piju, ja sam na topicu Anksioznost zbog toga dobila jezikove juhe :D:D

ne može štetit, jer svejedno ne može taj lijek dobiti od liječnika opće prakse, bez specijalističkog pregleda.
a, nemoj se uznemiravat zbog "juhice". takav ti je internetski forum :kava: :D

Qualle
31.01.2008., 20:30
takve osobe riješe problem koji je bio osnov za uzburkane neurohormone (neurotransmitere) i vrlo lako se skinu.

ne može štetit, jer svejedno ne može taj lijek dobiti od liječnika opće prakse, bez specijalističkog pregleda.

tu si T pol ovdje nećeš bit kažnjen

Dvojba
01.02.2008., 18:41
da, Prozac je još gori ako fulneš diagnosis :cerek:

- Imam frendicu koja je patila od teških depresija. Nije imala paničnih napadaja niti bila anskiozna. Nisam je vidjela ni čula godinama, do unazad mjesec dana. Kada se javila na telefon, nije bila za prepoznati. Vesela, dinamična, dobila novi posao, školuje se iako ima 43 godine. Rekoh, čuj stara, na čemu si ti? A ona kaže da već godinama pije Prozak :D Kakva transormacija.

pametan ti psihijatar :top:
sreća što liječnici OP više ne smiju propisivat jače psihofarmake, jer su znali čovjeku koji ima kroničnu nesanicu propisat 40 mg Seroxata i čovjek jadan nije spavao 7 dana, pao u nesvijest i hospitaliziran je. strašno.
- Strašno :eek:

- Da, u pravu si. Ja sam digla "duhove" zbog moje tvrdnje da se radi o manjku serotonina kod depresije, anskioznosti i paničnih napadaja. Forumašica smemy tvrdi da je kod anskioznosti posrijedi višak serotonina. Pitala sam za tu njezinu tvrdnju moga psihijatra, koji se slaže o manjku serotonina, ali, ALI, on kaže da je nađeno i dva slučaja povišene razine serotonina kod anksioznih osoba, što na prvi pogled ruši teoriju o manjku neurotransmitera serotonina. Kada sam pitala psihijatra da li može doći do agitacije ili serotoninskog sindroma ako se AD daje osobi koja je anskiozna i ima višak serotonina, on je rekao da to nije baš tako jednostavno. Rekao je da će proći još 20 - 30 godina dok se skuže još neki mehanizmi u mozgu. Što ti misliš o tome, imaš kakva saznanja ili neko svoje razmišljanje?

Dvojba
01.02.2008., 18:41
Bože, ja ne znam kvotat :eek:

smemy
01.02.2008., 20:51
teorija ti je srusena i na drugi i stoti pogled :D sto bi to znacilo da su nadjena ''2 (dva)'' slucaja povisenog serotonina kod anksioznih?? (povisen je i noradrenalin kad smo vec kod toga) kod koliko se to pacijenata mjerilo i gdje??? koliko je nadjeno slucajeva snizenog serotonina kod anksioznih??? ili kod anoreksicara????? joj sto mi je ovo smijesno :D :D
dvojba shvati da neuroticari nemaju trajno ostecene neuroreceptore i da su antidepresivi droga (koja je nekad nekima nazalost potrebna)... bio nizak ili visok nivo serotonina razliciti AD (nekima) pomazu ali isto tako, mjenjajuci kemiju (kao lsd npr), ostavljaju posljedice na mozgu... koje cemo znati za 20, 30 ili 50 godina - to je jedino pametno sto si cula od tvog psihijatra. ne kazem da je on tukac, kako su tu neki rekli o psihijatrima, nego da se tebi vjerovatno obraca na nacin na koji misli da bi ti to trebala i mogla shvatiti.
ps.ti si jedino zbog trollanja uzburkala ''duhove''.
na temi anksioznost mozes naci postove od normalla (ako umjesto da ispises 40 stranica procitas ono sto je vec napisano) mozes procitati i na koji nacin se on izljecio bez AD ;) i bez toga preporucujem ti citanje teme anksioznost, javljali su se i strucni ljudi... mozes procitati razlicita iskustva i npr. kako dolazi do nekih fizickih simptoma kod anksioznih i razlicite nacine za uklanjanje istih.. nevjerovatno je kako se pravilnim disanjem zaustavi nagon za povracanjem ili lupanje i preskakanje srca bez obzira na serotonin.

malaria
01.02.2008., 21:15
Seroxat i Prozac odn. Portal su presnažni selective serotonin reuptake inhibitori i nisu za svakog, jer ako je imalo pogrešna dijagnoza, mogu te nakon 2-3 tjedna puknut ko Ecstasy, pa da osjećaš nemir, pretjerani nemir, hiperaktivnost koja nije povezana s ugodom
točno to !
upravo je tako na mene djelovao taj Seroxat, a pila sam ga samo 2 tjedna, hvala bogu da nisam slušala tog idiota od psihića, pa sam na vrijeme prestala.

a sad su mi prepisali Praxiten umjesto xanaxa (za spavanje)
nekako me strah to isprobat, bojim se da neću moći zaspat bez xanaxa (o kojem sam jbg, ovisna)
ajde 1 dan nespavanja; ali upustit se u rizik da ne zaspim 2 ili više dana za redom .:misli:..koma, užasno mi je stresno to mijenjanje terapije:mad:

Dvojba
01.02.2008., 21:16
Đizs, zar ti mene pratiš po forumima?:eek:
Oprosti smemy, ali nisam se obratila tebi, nego Normallu, jer čovjek ima znanje i razumijevanje.

smemy
01.02.2008., 22:30
joj sto si ti smijesna da ne kazem paranoicna. ja pratim teme na forumu a ne tebe. forum nije privatni chat nego su tu javne raspave, ako to nisi primjetila, pa ako zelis s nekim privatno razgovarati to mozes preko privatnih poruka i maila. nisi se obratila meni ali si me spomenula (pa sto i da nisi) i meni je ona prica o 2 slucaja bila smijesna pa sam te pitala pojasnjenja koja naravno nemas. onda si jos rekla da si probudila duhove a ja sam ti jos jednom pokusala objasniti kako funkcionira i cemu sluzi forum. zasto si ne otvoris temu? ovdje je naslov helex a ti uvijek po svome...

dep
02.02.2008., 08:55
Kaj se tiće Seroxata moram reći da me je on vratio u normalu. Doktorica mi ga je prepisala i pogodila od prve.

Pio sam ga jednom dnevno u jutro, a helex u početku 3*1mg što nisam nikad pio, a poslje pp. Sada mi kutijica Helexa 0,25 traje.......dok mi se ne zdrobe u džepu, pa zamjenim novom nakon par mjeseci (još uvjek mora biti uz mene) Pored toga nosim još sa sobom brdo tableta koje mi je stari uvalil, a da ni neznam za kaj su niti sam ih ikad pio. Ali ih nosim (irumed, atenolol, ritmonorm...)

Nus pojave Seroxata su između ostalog opuštanje stjenke mjehura (reko mi urolog) pa se mogu javiti smetnje kod mokrenja.

Da bi se izbjegle vrtoglavice i slabina koju može u početku uzimanja uzrokovati, uzima se manja doza dok se tijelo ne naući.

Živio Seroxat. Mene spasio.:top:

diavoletta
02.02.2008., 22:38
ja sam na helex-u neke 2 godine (imala sam pauzu od 3 mjeseca, al s postupnim skidanjem) a ponovno sam ga počela uzimat jer su mi se panični napadaji vratili..sad koristim dozu 2x0,25mg, i osječam se ok..ima dana kad je južina i onda mi je gore pa uzmem još 0,25..
psihijatar je preporučio 3x0,5mg dnevno, al dok ja mogu s manjom dozom dobro funkcionirat nema potrebe ju mijenjat..
iako je on i prepisao mi i fevarin i još jedne tablete ja ih ne uzimam..nisu mi potrebne..iako mislim da su kod mene panični napadaji došli zbog organskog poremečaja..istovremeno sam i oboljela od hipotireoze..tako da kako se ona polagano počela stabilizirat i ovo se malo (mrvicu) primirilo..naravno bilo je dana i mjeseci kada nisam mogla vozit niti hodat od vrtoglavica, osječaja gušenja i sl.....al nekako je sad došao neki mirniji period...

niknejm13
03.02.2008., 20:43
Imam jedno pitanje: Propisan mi je Helex jedan navečer od 0,25, jer sam inzistirao na nečemu za spavanje...

Sinoć sam došao doma mrtav pijan i popio polovicu za svaki slučaj da normalno zaspem i ne budim se do jutra.
dali može to uz alkohol (mislim polovica, znam da nije dobro inače)?

Drugo pitanje, da li piti Helex i kad se osjećaš dobro. NPR. danas se osjećam relaksirano i možda ga ne bih popio prije spavanja... To sam već jedanput probao i budio sam se tokom večeri... Tako da nisam siguran...

Da li piti svaku večer po jedan do sljedečeg posjeta psihu ili sam sebi dozirati po potrebi?

Malo sam pao u bed nakon što sam čuo svakojake priče o tom Helexu... da je opasan i to...

Dvojba
03.02.2008., 22:52
Imam jedno pitanje: Propisan mi je Helex jedan navečer od 0,25, jer sam inzistirao na nečemu za spavanje...

Sinoć sam došao doma mrtav pijan i popio polovicu za svaki slučaj da normalno zaspem i ne budim se do jutra.
dali može to uz alkohol (mislim polovica, znam da nije dobro inače)?

Drugo pitanje, da li piti Helex i kad se osjećaš dobro. NPR. danas se osjećam relaksirano i možda ga ne bih popio prije spavanja... To sam već jedanput probao i budio sam se tokom večeri... Tako da nisam siguran...

Da li piti svaku večer po jedan do sljedečeg posjeta psihu ili sam sebi dozirati po potrebi?

Malo sam pao u bed nakon što sam čuo svakojake priče o tom Helexu... da je opasan i to...

- Nemoj miješati alkohol s anksioliticima. To nije bezopasna kombinacija!!
Kada se piju anskiolitici ili AD, treba se zaboraviti na alkohol. Alkohol nije dobar za nas anksiozne, depresivne i panične ljude jer nam može pojačati simptome, učiniti nas bolesnijima nego jesmo. Kažem ti to iz svoga iskustva.
Zar se nisi dogovorio sa psihijatrom kako ćeš piti Helex?
Ja sam ga pila samo prvih mjesec dana, dok nije počeo djelovati AD. Nakon toga sam ga popila možda samo 2 - 3 puta, u ekstremnim situacijama (sprovod i sl).
Helex ti ne bi smio biti jedini lijek za simptome koje imaš, a osobito ne lijek s kojim ćeš se svaku večer uspavljivati. Postoji opasnost da se navućeš na njega, čak da ti s vremenom i pogorša situaciju jer djeluje depresivno na živce. Zar nisi dobio nikakav AD?

niknejm13
03.02.2008., 22:56
activin sam dobio...

pijem jedan HELEX navečer i moram ti priznati da mi je spas...

Dvojba
03.02.2008., 23:51
activin sam dobio...

pijem jedan HELEX navečer i moram ti priznati da mi je spas...

Aktivin H? On je za slabije slučajeve anksioznosti i depresije i treba mu dosta dugo da djeluje. Što ti nije dao pravi antidepresiv.
Mnogima je Helex spas u kriznim trenucima. Samo nemoj ići na veće doze :mig:

uplasen
03.02.2008., 23:53
sta je helex ?
je li to isto sto i xanax ?

Noemi
03.02.2008., 23:56
Ako se ne varam helex, praxiten etc...narusavaju normalnu arhitekturu sna i mozak se ne odmara. Sanval je jedini lijek na trzistu ( barem je bio par godina natrag, mozda se pojavila paralela ili nesto novo) koji odrzava arhitekturu sna, mozak ima normalnu izmjenu rem i non rem faza i stvarno se odmori:)

uplasen
04.02.2008., 00:01
jbg ja sam pio sanval i na kraju mi vise nije bio djelovao ... mora se povecavati doza ...
i meni je vise prijao xanax ili lexilium od sanvala ...

niknejm13
04.02.2008., 00:48
Ako se ne varam helex, praxiten etc...narusavaju normalnu arhitekturu sna i mozak se ne odmara. Sanval je jedini lijek na trzistu ( barem je bio par godina natrag, mozda se pojavila paralela ili nesto novo) koji odrzava arhitekturu sna, mozak ima normalnu izmjenu rem i non rem faza i stvarno se odmori:)

Šta me ti sad bediraš!?:confused:

uplasen
04.02.2008., 00:50
niknejm ja ti kazem meni licno je vise prijao xanax od sanvala ....
sanval je hipnotik i ne svidja mi se nacin na koji djeluje ...

niknejm13
04.02.2008., 00:55
Ja nemam pojma o tim ljekovima...
xanax mi nekako zvuči zastrašujuće. Čuo sam da od njega budeš biljka.

Meni djeluje ovaj Helex kod spavanja...

Koja je razlika između Helexa i Xanaxa..?

uplasen
04.02.2008., 01:00
ja ne znam sta je helex u stvari jer nisam ga nikad pio ...
a xanax nije uopste zastrasujuci ...
inace kad citam tvoje postove ko da gledamn sebe prije nekog vremena , em nisam mogao spavati isto , em kad procitam da neko kaze ovaj lijek nije dobar za spavanje ovaj jeste pa se i zbog toga prestrasim ...
ali kazem ti , pio sam sanval i nisam primijetio neku veliku razliku izmedju njega i drugih lijekova .. cak sta vise ne svidja mi se nacin na koji djeluje (samo te omami ) ...
dakle ako ti helex pomaze da spavas , samo spavaj bez brige ....

niknejm13
04.02.2008., 01:08
aj mi reci, mene nešto jako jebe....

dali su ti ljekovi pomogli na način da si se oporavio ili na način da su ti omogućili da prihvatiš novonastalo stanje u kojem jesi.

Jesi li kreativan, ispunjen, entuzijastičan, pun elana, pričljiv, tužan, zaljubljen, duhovit, euforičan... itd...

uplasen
04.02.2008., 01:15
ne znam sve zavisi od dana do dana ....
i svaka osoba je u depresiji na drugaciji nacin ...
ja sam bio u uzasnom stanju i anksioznosti u zadnjem periodu ...
ne znam ni ja jesu li mi lijekovi pomogli , mozda jesu malo , ali trebas se i sam srediti ...
nego polako pij to sto ti je dao psihijatar , polako se sredjuj i sam , bavi se necim i vremenom ces biti bolje ...

uplasen
04.02.2008., 01:16
nemoj ocekivati da ce ti lijekovi sve rijesiti , ti trebas se oporaviti a to se radi polako , a lijekovi su ti pomoc ...

niknejm13
04.02.2008., 01:25
Bemti kako se teško boriti pprotiv neke nematerijalizirane bolesti, koju osjetiš koda je materijalizirna....

uplasen
04.02.2008., 01:29
ma polako samo ....

niknejm13
04.02.2008., 01:40
oću neku prečicu...:)

uplasen
04.02.2008., 01:47
ocu i ja ali ne moze jbg .... samo polako i strpljivo i uporno ...

Noemi
04.02.2008., 12:16
niknejm ja ti kazem meni licno je vise prijao xanax od sanvala ....
sanval je hipnotik i ne svidja mi se nacin na koji djeluje ...

sto ti se tocno kod njega ne svidja? 15-tak minuta nakon uzimanja se zaspi, odrzava arhitekturu sna i mozak se uistinu odmori, sto kod ostalih navedenih preparata nije slucaj. nije mi jasno gdje je problem:ne zna:

jesi imao nuspojave? kakve?

u krajnjoj liniji neka svatko uzima sto hoce, ali mi je malo bez veze da se neki lijek odbacuje bez adekvatnih razloga...ili zato sto pise da je hipnotik. a cime bi se uspavljivali, antitenzivom:misli:

Dvojba
04.02.2008., 12:39
Naomi je u pravu. Sanval je za spavanje - uzimala ga je jedna osoba u mojoj obitelji.

Xanax i Helex nisu lijekovi za nesanicu, nego za smirivanje anksioznosti i paničnih napadaja. Zato to ljudi i piju 2 do tri puta dnevno, male doze. No kako djeluju smirujuće, od njih se lakše zaspi, ali im to nije primarna uloga. Za depresiju to nisu dobri lijekovi jer je mogu pogoršati.

uplasen
04.02.2008., 14:20
sto ti se tocno kod njega ne svidja? 15-tak minuta nakon uzimanja se zaspi, odrzava arhitekturu sna i mozak se uistinu odmori, sto kod ostalih navedenih preparata nije slucaj. nije mi jasno gdje je problem:ne zna:

jesi imao nuspojave? kakve?

u krajnjoj liniji neka svatko uzima sto hoce, ali mi je malo bez veze da se neki lijek odbacuje bez adekvatnih razloga...ili zato sto pise da je hipnotik. a cime bi se uspavljivali, antitenzivom:misli:
ovako kod sanvala nisam imao neke nuspojave , ali jesam kod trazema (koji je isto hipnotik) , uzasnu glavolbolju i osamucenost sutri dan ...
kod sanvala mi se ne svidja to sto te samo omami , i obori i tako zaspes ....
a i morao sam povecavati doze .... meni je vise licno prijao xanax , lexilium ili demetrin da zaspem ...
a nisam licno primijetio neku razliku izmedju sna ...
ne znam mozda i sanval i daje malo prirodniji san , ali opet najprirodniji je prirodni san koji mi nazalost u ovom trenutku nemamo ...
doduse treba uzeti sa rezervom kad neko kaze da ovaj lijek daje bolji ili losiji san , sva ta klinicka istrazivanja se kasnije mogu pokazati netacnim ...
dakle nek uzima za spavanje svako ono sto mu prija ...

Dvojba
04.02.2008., 16:50
Za san je najbolja piva :mudri: :Pivo: :D:D

uplasen
04.02.2008., 17:57
nije bas i alkohol narusava prirodan san ...
kao i sve te tablete nazalost ....
a valjda cemo i mi jednom opet spavati prirodnim snom :ne zna: ...

Dvojba
04.02.2008., 21:16
nije bas i alkohol narusava prirodan san ...
kao i sve te tablete nazalost ....
a valjda cemo i mi jednom opet spavati prirodnim snom :ne zna: ...

Ma naravno, ono s pivom je bila šala :D
Meni su pomogli antidepresivi - prije njih sam došla u fazu da sam noću spavala samo 4- 5 sati. A preko dana me držala jeziva anksioznost, pračena paničnim atakama koje su trajale po pola sata i više. Bila sam pred živčanim slomom i kanila se ukokati jer to više nisam mogla podnositi. Zadnjim snagama sam se dovukla psihijatru na nagovor prijatelja. Kada sam počela piti AD, naspavala sam se kao nikad u životu. Spavala sam po 8 - 10 sati u komadu. To me podiglo. A poslije su nestali panični napadaji, a za anskioznost više ni ne znam što je. Napokon mir u duši.:)

niknejm13
04.02.2008., 22:34
Ma naravno, ono s pivom je bila šala :D
Meni su pomogli antidepresivi - prije njih sam došla u fazu da sam noću spavala samo 4- 5 sati. A preko dana me držala jeziva anksioznost, pračena paničnim atakama koje su trajale po pola sata i više. Bila sam pred živčanim slomom i kanila se ukokati jer to više nisam mogla podnositi. Zadnjim snagama sam se dovukla psihijatru na nagovor prijatelja. Kada sam počela piti AD, naspavala sam se kao nikad u životu. Spavala sam po 8 - 10 sati u komadu. To me podiglo. A poslije su nestali panični napadaji, a za anskioznost više ni ne znam što je. Napokon mir u duši.:)

kako to ljepo zvuči...

Si pila Helex u ijednoj fazi?

Dvojba
04.02.2008., 23:47
kako to ljepo zvuči...

Si pila Helex u ijednoj fazi?

Pila sam Misar, dođe ti na isto.

xanas
05.02.2008., 09:25
Ja sam pila Ad ( seroxat) koji je ispočetka dobro djelovao, osnažio me i mogla sam podnijeti ono šta mi se događalo. Ali nakon nekih 5,5 mjeseci počele su nesanice, ne bi uspjela zaspati do 4,30 ujutro i u 7 bi već bilo gotovo. Ako bi zaspala nekim čudom nešzto ranije ( 1,30- 2,00h) onda bi se u 4,30 budila. Grozno! Ajd ti radi nakon 2 sata sna. Uzela bi heleks ili normabel da me opuste da uspijem spavati, ali sam se bojala da se ne naviknem pa da više ne mogu bez njih. kako sam smanjila seroxat u cilju skidanja sa njega, počela sam bolje spavati. Ne znam da li to ima neke veze, ali kod mene se to poklopilo. Sad spavam 5-6 sati na noć i to je čista raskoš u odnosu na prije.

Dvojba
05.02.2008., 13:13
Ja sam pila Ad ( seroxat) koji je ispočetka dobro djelovao, osnažio me i mogla sam podnijeti ono šta mi se događalo. Ali nakon nekih 5,5 mjeseci počele su nesanice, ne bi uspjela zaspati do 4,30 ujutro i u 7 bi već bilo gotovo. Ako bi zaspala nekim čudom nešzto ranije ( 1,30- 2,00h) onda bi se u 4,30 budila. Grozno! Ajd ti radi nakon 2 sata sna. Uzela bi heleks ili normabel da me opuste da uspijem spavati, ali sam se bojala da se ne naviknem pa da više ne mogu bez njih. kako sam smanjila seroxat u cilju skidanja sa njega, počela sam bolje spavati. Ne znam da li to ima neke veze, ali kod mene se to poklopilo. Sad spavam 5-6 sati na noć i to je čista raskoš u odnosu na prije.

Da, da, može biti da sad bolje spavaš čim si smanjila seroxat. Možda ti je u jednom trenutku doza postala previsoka. Koliko si pila? Baš je normall na prethodnim stranicama pisao o seroxatu.

niknejm13
06.02.2008., 22:12
Pila sam Misar, dođe ti na isto.

Neznam, ja pijem helex, jedan navečer za spavanje. Isto kao i
xanas bojim se da se ne navučem i da nebudem više mogao spavati bez njih...

Tako da, nekad popijem polovicu.

Danas po danu, doduše nakon sinoćnje pijanke, sam počeo osjećati simptome iz najgore anksi. A navečer kad sam cugao nisam popio helex...

Da li je to radi ne pijenja Helexa ili mamurluka?

Noemi
06.02.2008., 22:13
probaj ne piti i ne uzeti helex, pa ces vidjeti

niknejm13
06.02.2008., 22:25
Hmm, meni helex, na neki način, pomaže.

Sad. Bojim se da me ne opere kriza pa ne mognem zaspati ili se probudim u 45 ujutro ili me opere kriza usred dana...(mišljenja sam da iako ih pijem navečer, da me drže i po danu, da ima nekih tragova :))

Blond_Fairy
06.02.2008., 22:31
Sad oprostite što ja padam s Marsa, ali željela bih pitati je li helex nešto slično kao i apaurin, tj. je li to samo sedativ ili što?

Negdje sam pročitala da apaurin (i normabel - to je isto, zar ne?) prepisuju starim ljudima (starim babama :D), a da mlađima prepisuju helex. Može neko pojašnjenje? (Ne uzimam ni jedno ni drugo i nisam baš upućena u tu vrstu lijekova)...Ja sam uvijek mislila da je helex puno jači od apaurina, i da se daje za puno teže slučajeve nego apaurin, ali kad sam ovo tu pročitala nisam više sigurna da je to točno.

I je li točno da se nakon recimo cca mjesec dana uzimanja apaurina, kad se prekine s njim, može upasti u stanje anksioznosti i depresije?

Dvojba
06.02.2008., 23:51
Neznam, ja pijem helex, jedan navečer za spavanje. Isto kao i
xanas bojim se da se ne navučem i da nebudem više mogao spavati bez njih...

Tako da, nekad popijem polovicu.

Danas po danu, doduše nakon sinoćnje pijanke, sam počeo osjećati simptome iz najgore anksi. A navečer kad sam cugao nisam popio helex...

Da li je to radi ne pijenja Helexa ili mamurluka?

Od alkohola. Alkohol, kao i mnogo kave, mogu biti okidač za anksioznost i panični napadaj.

niknejm13
06.02.2008., 23:57
Od alkohola. Alkohol, kao i mnogo kave, mogu biti okidač za anksioznost i panični napadaj.

Čekaj. To znači da moram cugu i kofein izbaciti totalka?

Volim popit, a većeg gušta od juttarnje kave uz novine nema. Jest da, doduše, gušteve od pojave anksioznosti i nemam, ali svejedno...

Dvojba
07.02.2008., 00:01
Sad oprostite što ja padam s Marsa, ali željela bih pitati je li helex nešto slično kao i apaurin, tj. je li to samo sedativ ili što?

Negdje sam pročitala da apaurin (i normabel - to je isto, zar ne?) prepisuju starim ljudima (starim babama :D), a da mlađima prepisuju helex. Može neko pojašnjenje? (Ne uzimam ni jedno ni drugo i nisam baš upućena u tu vrstu lijekova)...Ja sam uvijek mislila da je helex puno jači od apaurina, i da se daje za puno teže slučajeve nego apaurin, ali kad sam ovo tu pročitala nisam više sigurna da je to točno.

I je li točno da se nakon recimo cca mjesec dana uzimanja apaurina, kad se prekine s njim, može upasti u stanje anksioznosti i depresije?

Nakon višemjesečnog uzimanja apaurina može se upasti u još gore stanje anksioznosti i depresije. No to nije pravilo. Netko nikad u to ne upadne. Ja jesam u jednom razdoblju svog života kada sam apaurinima pokušala smanjiti anksioznost.

Normabel (apaurin) Hanax, Helex, Misar spadaju u skupinu anskiolitika.
Apaurin je diazepam, ovi ostali su alprazolam. Da sad tu ne pišem litanije, evo ti link pa sve podrobno pročitaj.:)

http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm

Dvojba
07.02.2008., 00:04
Čekaj. To znači da moram cugu i kofein izbaciti totalka?

Volim popit, a većeg gušta od juttarnje kave uz novine nema. Jest da, doduše, gušteve od pojave anksioznosti i nemam, ali svejedno...

Ako piješ antidepresive, onda nikako alkohol. Ako baš moraš piti u društvu, taj dan nemoj piti helex. No za nas ljude ovako osjetljivih živaca, alkohol nije dobrodošao jer može pogoršati stanje. Znam mnoge koji su drugi dan mamurluka dobili panične atake, a da ih prije nikad nisu imali u svom životu. Kavu možeš piti ( i ja je pijem) ali smanji količinu. Pij malu šalicu, ne one velike :D

niknejm13
07.02.2008., 00:21
Ako piješ antidepresive, onda nikako alkohol. Ako baš moraš piti u društvu, taj dan nemoj piti helex. No za nas ljude ovako osjetljivih živaca, alkohol nije dobrodošao jer može pogoršati stanje. Znam mnoge koji su drugi dan mamurluka dobili panične atake, a da ih prije nikad nisu imali u svom životu. Kavu možeš piti ( i ja je pijem) ali smanji količinu. Pij malu šalicu, ne one velike :D

hmmm.

pijem aktivin.

bemti, nekad sam tri noći znao nanizati, a gle me sad....

e da, jesi ti doživljavala svaki put kad gutaš tabletu kao jš jedan neuspjeh!?

Dvojba
07.02.2008., 10:36
hmmm.

pijem aktivin.

bemti, nekad sam tri noći znao nanizati, a gle me sad....

e da, jesi ti doživljavala svaki put kad gutaš tabletu kao jš jedan neuspjeh!?

Neuspjeh od čega??
To je isto kao da pitaš nekog tko pije tablete za visoki tlak, da li osjeća neuspjeh zato što ih mora piti :D
Anksioznost, depresija i panični napadaji odvijaju se pod utjecajem autonomnog živčanog sustava i nisu pod utjecajem naše volje.

xanas
07.02.2008., 13:30
Pila sam 20 mg na dan ( seroxata). Moj doktor nije baš oduševljen heleksom, on rađe preporuča Normabel ili apaurin. kaže da se na heleks čovjek navuće pa da ga je problem skidati sa toga, te da organizam lakše podnosi normabel.. U uputstvima sam vidjela da se i na normabel čovjek može navući, pa ti sad ajde budi pametan?! različito djeluju jer su različitog sastava, pa ih ja uzmem ovisno od situacije u kojoj se nađem.
Najbolje bi bilo bez njih, ali ponekad je to jednostavno nemoguće, imam utisak da ću se prepoloviti ili puknuti od unutarnje boli i tu jedino tablete pomažu za prevladati te krize i izdržati to sranje od života koje me pritišće. Ja osobno više volim heleks, brže djeluje , smanjuje brže tjeskobu i u roku od 20- 30 min. osjetiš kako te popušta onaj grč iznutra. Normabel je bolji za spavanje , jer on smiruje, ali ga treba uzeti dosta ranije jer mu dugo treba da počne djelovati, a to je kod mene frka ( jer nadobudno se svake večeri nadam da ću zaspati prirodno, pa kad se približi 3- 4 ujutro, onda mi se čini da je prekasno da ga uzmem, jer za par sati moram ići raditi, a tko će me onda izbaciti iz kreveta?

Dvojba
07.02.2008., 16:05
Pila sam 20 mg na dan ( seroxata). Moj doktor nije baš oduševljen heleksom, on rađe preporuča Normabel ili apaurin. kaže da se na heleks čovjek navuće pa da ga je problem skidati sa toga, te da organizam lakše podnosi normabel.. U uputstvima sam vidjela da se i na normabel čovjek može navući, pa ti sad ajde budi pametan?! različito djeluju jer su različitog sastava, pa ih ja uzmem ovisno od situacije u kojoj se nađem.
Najbolje bi bilo bez njih, ali ponekad je to jednostavno nemoguće, imam utisak da ću se prepoloviti ili puknuti od unutarnje boli i tu jedino tablete pomažu za prevladati te krize i izdržati to sranje od života koje me pritišće. Ja osobno više volim heleks, brže djeluje , smanjuje brže tjeskobu i u roku od 20- 30 min. osjetiš kako te popušta onaj grč iznutra. Normabel je bolji za spavanje , jer on smiruje, ali ga treba uzeti dosta ranije jer mu dugo treba da počne djelovati, a to je kod mene frka ( jer nadobudno se svake večeri nadam da ću zaspati prirodno, pa kad se približi 3- 4 ujutro, onda mi se čini da je prekasno da ga uzmem, jer za par sati moram ići raditi, a tko će me onda izbaciti iz kreveta?

Jedna moja frendica uz AD pije Normabell. Meni je uz AD psihijatar dao Misar ( Xanax). I stvarno odlično djeluje, onako kako si napisala, za pola sata je super - nestane anskioznost i strah. I da, Normabell je bolji za spavanje i treba mu dulje da počne djelovati. Sve si napisala onako kako i ja mislim i kako je i na mene djelovalo :mig:

Tebe je očito Seroxat previše razbuđivao i zeznuo ti spavanje - jesi o tome razgovarala sa psihijatrom? MOžda ti je mogao dati neki drugi AD koji ne djeluje tako razbuđujuće? Normall je spomenuo Fevarin kao odličan AD za dobro spavanje.

malaria
07.02.2008., 18:46
ovako kod sanvala nisam imao neke nuspojave , ali jesam kod trazema (koji je isto hipnotik) , uzasnu glavolbolju i osamucenost sutri dan ...
kod sanvala mi se ne svidja to sto te samo omami , i obori i tako zaspes ....
a i morao sam povecavati doze .... meni je vise licno prijao xanax , lexilium ili demetrin da zaspem ...
a nisam licno primijetio neku razliku izmedju sna ...
ne znam mozda i sanval i daje malo prirodniji san , ali opet najprirodniji je prirodni san koji mi nazalost u ovom trenutku nemamo ...
doduse treba uzeti sa rezervom kad neko kaze da ovaj lijek daje bolji ili losiji san , sva ta klinicka istrazivanja se kasnije mogu pokazati netacnim ...
dakle nek uzima za spavanje svako ono sto mu prija ...

joj, ja sam od tog Sanvala imala halove :confused:

odvratan feeling; samo me nekako paralizirao nisam se mogla pomaknut ni lijevo ni desno, a uopće zapravo nisam mogla zaspat...slijedeći dan sam naravno bila potpuno rastrojena

a s druge strane od Praxitena sam mogla spavat baš onak 8 h u komadu i probudila se slijedeći dan posve odmorna i normalna...zato ću ga sad probat vratit (umjesto Xanaxa)

uplasen
07.02.2008., 21:20
a mozes li reci sta su to halovi ?

mene je sanval uspavljivao , ali bas mi se nije svidjao , samo te obori i iduci dan si nekako odvratan ... i sto je najgore bilo vremenom mi nije bio dovoljan nego trebao sam da uzimam vecu dozu ... doduse mozda zato sto sam ga pio zajedno sa lexiliumom , a zo se valjda nije smjelo ... i plus sam neke noci pio i lexilium i sanval i trazem ... valjda i zato sam postao otporan na lijekove brzo ... da sam pio sam sanval valjda bi mi trebalo duze vremena da moram povecavati doze ...

meni je psihijatar dao demetrin umjesto xanaxa ... demetrin je narovno slicno xanaxu ali ne stvara zavisnost pa ne moras povecavati doze ...

malaria
07.02.2008., 21:40
a mozes li reci sta su to halovi ?
halucinacije :D

zapravo nisam sigurna; ali ful čudno je bilo, baš nekako odvratno

prvo sam sva odrvenila, imala sam feeling da nemam dovoljno zraka i htjela sam okrenuti glavu; al' nisam se mogla uoće pomaknuti, sva sam bila ko' paralizirana.
onda mi se najednom učinilo da sam utonula u nekakav (lucidan) san; - vidjela sam nekakvo čudno psihodelično svijetlo na stropu i nekakvog pauna :confused:
bila sam užasno prestrašena i jedva sam čekala da se 'probudim', međutim nisam se probudila nego su te čudne slike kroz nekih sat - dva nestale
što znači da to i nije bio san, već - halucinacije :|

uplasen
07.02.2008., 22:03
uh pa ti si imala bas lose iskustvo sa tim sanvalom ... mislim nije ni meni prijao jutro nakon sto se probudim , jer bih nekako bio ko osamucen ili nadrogiran ... pa bi mi trebalo sat dva da mi prodje ta osamucenost pa da mogu normalno funckionisati ...

drzi se ti xanaxa bolje ti je ... i ja imam dobra iskustva sa xanaxom ... jedino sto stvara zavisnost , zato mi je psihijatar dao demetrin koji je jako slican ...
pokusaj i ti probati demetrin , ali bolje uz dozvolu psihijatra ...
praxiten nisam pio , doduse vise i ne smijem probavati nove lijekove jer sam pio svasta , pa sad samo ono sto mi je dao psihijatar ....

uplasen
07.02.2008., 22:14
inace negdje sam procitao da su jos neke osobe imale halucinacije od sanvala , ili je to bio drugi lijek ...
inace slusam pjesmu od placeba "babyyy did u forget to take ur meds" ....
pjesma nema veze s ovom temom ni s nasim problemima inace :) ...

niknejm13
07.02.2008., 22:36
evo popio svoj današnji helex nakon što me oprala debela depra, pa ne izdržih više...

Samo da pitam, onako usput, koliko je potrebno da popiješ tableta helexa da postaneš ovisan... Znam da se o tome već pričalo malo ranije, ali eto...

uplasen
07.02.2008., 22:38
pij to uz kontrolu psihijatra i kad ti on kaze pa neces postati zavisan ...
nemoj na svoju ruku ...
i malo setaj trci , i nemoj se opijati dok si u ovom stanju tako ces biti jis rastrojeniji ...

uplasen
07.02.2008., 22:43
i jos da ti kazem nemoj toliko da brines i da se opterecujes koliko je potrebno popiti tableta da postanes zavisan ... ja sam upravo tako razmisljao na pocetku i bojao se toga i pio na svoju ruku i postao zavisan ...
iz ove prespektive kad gledam upravo to opterecivanje i briga su me gurnuli u zavisnost ... ali jbg sad je kasno ...

niknejm13
07.02.2008., 22:43
Nakon tri pive sam taman... i, kad sam normalan, volim se zacugati.

Alkohol otkoči kočnice anksioznosti...

uplasen
07.02.2008., 22:45
alkohol ne ide uz sedative ... tako da prestani da ga uzimas dok si lose i dok pijes tablete ...

uplasen
07.02.2008., 22:52
alkohol te vraca unazad ...
onaj napredak koji postignes uz lijek i plus uz svoj trud , kad popijes alkohol to te vrati unazad ...

Dvojba
07.02.2008., 23:48
Nakon tri pive sam taman... i, kad sam normalan, volim se zacugati.

Alkohol otkoči kočnice anksioznosti...

Alkohol te vodi u sranje. Isprobala sam sve na svojoj koži. I tablete i alkohol samo da umirim tu prokletu anksioznosti i panične napadaje. I super je od pive, umiri te, ali zato drugi dan nastupa pakao. Alkohol u početku djeluje antidepresivno - popravi raspoloženje, postaneš veseo, ničeg se ne bojiš. No onda nastupa druga faza alkohola kad on postaje depresiv nervnog sistema i potiće još jaču anskioznost, depresije i panične napadaje.

Već se ponavljam da sebi idem na živce, ali htjela bih da shvatiš koliko alkohol radi štete. S alkoholom toneš sve dublje, simptomi će ti se sve više pogoršavati. Plus toga piješ helex koji nakon nekoliko mjeseci isto može djelovati kao depresiv. Ne kod svih, ali kod mnogih da. Želiš li se izvući iz svoga stanja, moraš prestati cugati, smanjiti kavu i kola pića, piti B- vitamine, magnezij i Omegu - 3.
Tek kad prestaneš piti, možeš razmišljati i o antidepresivima, ali prije toga nikako.

Dvojba
07.02.2008., 23:49
alkohol te vraca unazad ...
onaj napredak koji postignes uz lijek i plus uz svoj trud , kad popijes alkohol to te vrati unazad ...

Tako je.

niknejm13
07.02.2008., 23:57
Ma postoji taj prokleti krug....prije ankse prije jedno 5 mjeseci....volio sam se naći sa jaranima i zapiti se....sad, ostalo mi sjećanje na te gušteve.... imam 85 kila, 3 pive od 8 navečer do 12?

Dvojba
08.02.2008., 00:10
Ma postoji taj prokleti krug....prije ankse prije jedno 5 mjeseci....volio sam se naći sa jaranima i zapiti se....sad, ostalo mi sjećanje na te gušteve.... imam 85 kila, 3 pive od 8 navečer do 12?

Ma meni je jasno da se voliš malo zapiti s društvom. Nije to mnogo pive za muškarca od 85 kg, ali je mnogo za živce. Naši živci nisu kao kod zdravih ljudi, u tome je stvar. Imaš mnogo slučajeva da se nekima anksioznost pojavila upravo nakon razdoblja pijenja alkohola.

Ovdje psihijatar baš priča o tome.
http://www.lijekovi.com/casopisi/vase_zdravlje/psihijatrija/09_12_1999_doktore_dogodilo_mi_se_nesto_strasno.ht ml

uplasen
08.02.2008., 00:22
pa kad budes bolje radices ono sto si radio ranije ... sad odmori i razmisli malo o svemu ...
i ja sam radio ranije mnoge stvari a sad ne radim ...
a i ne znam zasto ti je bas alkohol toliko zadovoljstvo ...

niknejm13
08.02.2008., 00:30
on mi je bio ventil nakon napornog dana. povod druženjima, okupljač itd...

Samo da me krivo ne shvatite nisam alkić zaboga.... 7,8 pivi po večeri sa dva viskija za sasjeć - to mi je najveća pijanka....

dva dana u tjednu... Sad sam normalno smanjio, pa osjetio sam i ja anxioz mamurluk :)

Dvojba
08.02.2008., 00:33
A ovdje piše što alkohol radi mozgu.

http://www.zzjzpgz.hr/nzl/3/trovanje_alkoholom.htm

*Fay*
08.02.2008., 00:37
7,8 pivi po večeri sa dva viskija za sasjeć

Ja bi na hitnoj pomoci zavrsila da to popijem...i bez tableta koje ti pijes. :rofl: :rofl:

Dvojba
08.02.2008., 00:37

Samo da me krivo ne shvatite nisam alkić zaboga.... 7,8 pivi po večeri sa dva viskija za sasjeć - to mi je najveća pijanka....

dva dana u tjednu... Sad sam normalno smanjio, pa osjetio sam i ja anxioz mamurluk :)

- Ne samo da ti je alkohol ventil, on je tebi "antidepresiv". To znači da zahvaljujući alkoholu, budeš raspoložen i vesel, što ti je bez njega teško postići. Zato masa ljudi pije. A i smanjuje anksioznost. No nažalost, sve ono poslije što dolazi je čisti shit.

Dvojba
08.02.2008., 00:39
Ja bi na hitnoj pomoci zavrsila da to popijem...i bez tableta koje ti pijes. :rofl: :rofl:

Ja ne bih ni stigla do Hitne pomoći, već bi me anđeleki preuzeli pod svoje :D

niknejm13
08.02.2008., 00:41

Čuj, kad zasjedneš u 8 navečer, pa do 3 ili 4 ujutro, s tim da se nešto i pojede, to i nije neka cifra.

Normalno ako piješ da se napiješ tad bome nastaju problemi...

uplasen
08.02.2008., 00:46

pa nadji druge ventile nakon napornog radnog dana ...
trci , citaj , plesi .... ili sta znam ...
jer alkohol si pio ocito zato sto nisi zadovoljan svim stvarima u zivotu , pa rzmisli sta te tisti , pa poradi na tome ili prihvati to ...

niknejm13
08.02.2008., 00:47
- Ne samo da ti je alkohol ventil, on je tebi "antidepresiv". To znači da zahvaljujući alkoholu, budeš raspoložen i vesel, što ti je bez njega teško postići. Zato masa ljudi pije. A i smanjuje anksioznost. No nažalost, sve ono poslije što dolazi je čisti shit.

mene brine ovaj helex sad što pijem. On znači nije lijek na duge staze?

ammy
08.02.2008., 00:47
ja san ih morala prestati piti jer mi se izasno spavalo od njih, stalno sam bila pospana. prejako

e sad, moze li mi neko rec ukratko zoloft? u kojin slucajevima je terapija uspjesna?

uplasen
08.02.2008., 00:49
na duge staze je da se sam sredis u glavi tj da sam sebi pomognes ...
i to vazi ne za tebe nego za sve nas ...
e sad sto je to malo teze uraditi to je druga stvar ...

niknejm13
08.02.2008., 00:54
na duge staze je da se sam sredis u glavi tj da sam sebi pomognes ...
i to vazi ne za tebe nego za sve nas ...
e sad sto je to malo teze uraditi to je druga stvar ...

True, true.... nemogu se pokrenuti, sa ljekovima je lakše.... a lagani putevi nisu nikada skoro pravi...

Dvojba
08.02.2008., 12:42

Helex nije lijek koji će izliječiti anksioznost. On se pije da pomogne smanjiti anksioznost u početnoj fazi dok se pije antidepresiv. Lijek za anskioznost su antidepresivi.

malaria
08.02.2008., 19:18
Helex nije lijek koji će izliječiti anksioznost. On se pije da pomogne smanjiti anksioznost u početnoj fazi dok se pije antidepresiv. Lijek za anskioznost su antidepresivi.
ma činjenica je da AD ne izazivaju (toliku) ovisnost; ali ne znam, ako počnem od sebe, meni oni uopće ne ublažavaju tjeskobu, Seroxat je čak činio i suprotno...anxioznost može ukazivati isto na nedostatak serotoina, ali i ne mora (kod mene očito ne)

za napadaj panike (i nesanicu) mi pomažu jedino Xanax i Praxiten...jest da izazivaju ovisost, al' jebi ga, druge ne vidim :|

Dvojba
08.02.2008., 20:05
ma činjenica je da AD ne izazivaju (toliku) ovisnost; ali ne znam, ako počnem od sebe, meni oni uopće ne ublažavaju tjeskobu, Seroxat je čak činio i suprotno...anxioznost može ukazivati isto na nedostatak serotoina, ali i ne mora (kod mene očito ne)

za napadaj panike (i nesanicu) mi pomažu jedino Xanax i Praxiten...jest da izazivaju ovisost, al' jebi ga, druge ne vidim :|

Seroxat je vrlo jak antidepresiv, možda ti naprosto ne odgovara. Ima slučajeva da AD nekoj osobi ne djeluje, ili djeluje na tvoj opisan način - tada psihijatar najčešće regulirati dozu ili mijenja AD za neki drugi. Ja pijem dva AD i to mi je super kombinacija. Jesi rekla psihijatru što ti se događa od kad si na seroxatu? Što on kaže? Jesi prije njega pila neki drugi AD?

malaria
08.02.2008., 20:28
Seroxat je vrlo jak antidepresiv, možda ti naprosto ne odgovara. Ima slučajeva da AD nekoj osobi ne djeluje, ili djeluje na tvoj opisan način - tada psihijatar najčešće regulirati dozu ili mijenja AD za neki drugi. Ja pijem dva AD i to mi je super kombinacija. Jesi rekla psihijatru što ti se događa od kad si na seroxatu? Što on kaže? Jesi prije njega pila neki drugi AD?

hm, kod tog psihića koji mi je prepisao Seroxat više neidem jer mislim da je luđi od svih pacjenata zajedno:rolleyes: ma nije normalan lik, prepisao je on meni sve i svašta, hvala bogu da te lijekove nisam nastavila uzimat

inaće od AD sam probala još i Calixtu za spavanje, i prvo mi je bilo ok, imala sam predivne snove... ali prevše mi spušta tlak, ono gubila bi tlo pod nogama...ne znam

koje AD ti uzimaš?

Dvojba
08.02.2008., 21:14
hm, kod tog psihića koji mi je prepisao Seroxat više neidem jer mislim da je luđi od svih pacjenata zajedno:rolleyes: ma nije normalan lik, prepisao je on meni sve i svašta, hvala bogu da te lijekove nisam nastavila uzimat

inaće od AD sam probala još i Calixtu za spavanje, i prvo mi je bilo ok, imala sam predivne snove... ali prevše mi spušta tlak, ono gubila bi tlo pod nogama...ne znam

koje AD ti uzimaš?

Uzimam Cipralex i Velafax. Meni je to odlična kombinacija. Nema panike ni anksioznosti, a nisam mogla van iz kuće koliko su me prale atake. I ja sam primijetila da sam u početku uzimanja AD imala lijepe snove. ALi to poslije prođe. Kakva šteta.
Možeš li nekako promijeniti psihijatra? Doista ima ljudi kojima naprosto treba naštimati AD, naći onaj pravi. Trebao bi ti psihijatar koji se dobro kuži u lijekove.

malaria
09.02.2008., 20:41
Uzimam Cipralex i Velafax. Meni je to odlična kombinacija. Nema panike ni anksioznosti, a nisam mogla van iz kuće koliko su me prale atake. I ja sam primijetila da sam u početku uzimanja AD imala lijepe snove. ALi to poslije prođe. Kakva šteta.
Možeš li nekako promijeniti psihijatra? Doista ima ljudi kojima naprosto treba naštimati AD, naći onaj pravi. Trebao bi ti psihijatar koji se dobro kuži u lijekove.
pa sad već dulje vrijeme idem kod jedne ženske koja mi je ful ok. ma kod onog psihića (koji mi je prepisivao krive lijekove) sam išla prije 2, 3 godine...

znači, ti uzimaš AD isto više zbog tjeskobe?
ma ustvari, kad bolje pogledam meni bi trebao samo odgovarajući lijek za nesanicu koja je obično posljedica anksioznosti, ali u mom slučaju sigurno nije tako (već obrnuto)

Dvojba
09.02.2008., 21:35
pa sad već dulje vrijeme idem kod jedne ženske koja mi je ful ok. ma kod onog psihića (koji mi je prepisivao krive lijekove) sam išla prije 2, 3 godine...

znači, ti uzimaš AD isto više zbog tjeskobe?
ma ustvari, kad bolje pogledam meni bi trebao samo odgovarajući lijek za nesanicu koja je obično posljedica anksioznosti, ali u mom slučaju sigurno nije tako (već obrnuto)

Uzimam AD zbog tjeskobe, paničnh napadaja i depresija. Mene sve oplelo u kompletu. Isto kao i ti nisam mogla spavati. Prije AD sam lokala apaurine da mogu noću spavat. Onda bih pauzirala da se ne navućem na njih. Na kraju sam došla do toga da sam noću spavala nekih 4 - 5 sati. Zaspala bih u oko 4 ujutro, a budna bila oko 8 ili 9 sati. Zahvaljujući AD sad mogu normalno zaspati, iako idem kasno spavati jer radim na kompu i kasno navečer imam najviše mira. No sad mogu zaspati u roku 15 minuta, a prije sam bila po sat - dva budna, a san nikako na oči.

Da, anskioznost itekako utjeće na nesanicu. Kad se smiri anksioznost, može se i zaspati. Ja mislim da bi tebe dobar AD mogao umiriti i uspavati. Seroxat ti je očito bio prejak. Moj frend kaže da je Ladiomil odličan za smirivanje i dobar san. No meni je psihijatar dao Velafax da mogu bolje spavati i doista bolje spavam. Samo da tako i ostane. Jer kad čovjek ne spava, to ga dodatno uznemiri, oslabi i samo još više stvara podlogu za anksioznost. Probaj piti B- vitamine - i oni pridonose boljem spavanju.

uplasen
09.02.2008., 23:25
a sta je sa tom calixtom kako se to nabavlja ?
uh i ja imam problema sa spavanjem :( ...

Dvojba
09.02.2008., 23:39
a sta je sa tom calixtom kako se to nabavlja ?
uh i ja imam problema sa spavanjem :( ...

Calixta je antidepresiv sa sedativnim djelovanjem pa se od njega dobro spava. Sjećam se da sam čitala da se pije navečer baš radi toga.
Može ti ga prepisati liječnik opće prakse ili psihijatar, ako smatraju da je to dobar lijek za tebe. Možeš im predložiti, reći da si o tom lijeku čitao na internetu i forumima, ali oni odlučuju.

uplasen
09.02.2008., 23:53
a stvara li zavisnost ?

Dvojba
10.02.2008., 00:27
a stvara li zavisnost ?

AD ne stvaraju ovisnost. Pa nismo na drogama :D

micamacazg
11.02.2008., 19:38
Pa nismo na drogama :D

:D
Kad sam pila samo helex za smirenje a nisam znala da se od njega postaje ovisan jer mi to nitko nije objasnio, navukla sam se na 3 komada dnevno, osjećala sam se ko narkić :rolleyes:
Sva sreća da sam krenula sa cipralexom, sada nakon 2 mjeseca mi više helex ne treba kad me ulovi PA, prođe za par minuta, ma da moram priznati uvijek je jedna kutijica samnom u torbici :D zlu ne trebalo

anttonija
12.02.2008., 15:57
EKIPA POZDRAV!

DANAS MI JE DRUGI DAN PIJENJA HELEXA RADI NAPADAJA PANIKE.NIJE BAŠ TO STRAŠNO, ALI PONEKAD SE ČINI DA JE I HOĆU SVOJ ŽIVOT NAZAD DA U NJEMU UŽIVAM.I TAKOĐER ŽELIM DIJETE, ALI RADI TOGA ME JE STRAH.DA LI SE UZ KORIŠTENJE NJEGA 2X1 OD 0, 25 MOŽE PONEKAD POPITI KOJE PIČENCE. MOLIM VAS KO IMA OVIH ISKUSTAVA POMOZITE!!

permanent300
12.02.2008., 16:01
EKIPA POZDRAV!

DANAS MI JE DRUGI DAN PIJENJA HELEXA RADI NAPADAJA PANIKE.NIJE BAŠ TO STRAŠNO, ALI PONEKAD SE ČINI DA JE I HOĆU SVOJ ŽIVOT NAZAD DA U NJEMU UŽIVAM.I TAKOĐER ŽELIM DIJETE, ALI RADI TOGA ME JE STRAH.DA LI SE UZ KORIŠTENJE NJEGA 2X1 OD 0, 25 MOŽE PONEKAD POPITI KOJE PIČENCE. MOLIM VAS KO IMA OVIH ISKUSTAVA POMOZITE!!

Naravno da moze:cerek:, malko ce te jace bubnut u glavu uz helex al naviknut ces se.

anttonija
12.02.2008., 17:02
Naravno da moze:cerek:, malko ce te jace bubnut u glavu uz helex al naviknut ces se.

JA SAN IZRAZITO DRUŠTVENA OSOBA I RADI OVE PANIKE NASTOJIN SKORO PA NIŠTA NE IZBJEGAVATI.IMAM VELIKO DRUŠTVO I STALNO TULUMARIMO.TEŠKO MI JE KOJI PUT NE CUGNUTI NIŠTA, A OPET ME STRAH KOMBINACIJE TABLETA I ALKOHOLA DA NE ŠIZNEM TAMO.
P.S. IMA LI NETKO KO SE USPIO KOMPLETNO IKAD IZLJEČITI OD ANKSIOZNOSTI

uplasen
12.02.2008., 21:19
tablete i alkohol se ne piju zajedno ....

niknejm13
12.02.2008., 22:13
JA SAN IZRAZITO DRUŠTVENA OSOBA I RADI OVE PANIKE NASTOJIN SKORO PA NIŠTA NE IZBJEGAVATI.IMAM VELIKO DRUŠTVO I STALNO TULUMARIMO.TEŠKO MI JE KOJI PUT NE CUGNUTI NIŠTA, A OPET ME STRAH KOMBINACIJE TABLETA I ALKOHOLA DA NE ŠIZNEM TAMO.
P.S. IMA LI NETKO KO SE USPIO KOMPLETNO IKAD IZLJEČITI OD ANKSIOZNOSTI

To se i ja pitam, ali mislim da su to oni koji jesu ne dolaze na forum. Ima rijetkih kojima puno zahvaljujem!

Dodatno pitanje, da li ste se baš vratili na staro stanje ili nekakav kompromis od života? (Neznam da li želim čuti ovaj odgovor)

Pitam to jer su meni narušeni odnosi sa masu ljudi, stanjem u kojem jesam...

anttonija
13.02.2008., 17:25
nisan od panike 2 dana spavala, bilo me je strah ostati sama u kući, ali mi je znatno pomoga lexaurin .bila san kod doktorice i rekla da pijen dva puta po jedan od 1,5 mg pa da vidim.rekla je i da se može koji put popit pičence, al lagana i malo.mislim da je bitno imati potporu ljudi i truditi se pozitivno razmišljati. pozdrav

Mrki_Medo
14.02.2008., 20:53
Dok sam pio HELEX-a,jedino su me mučile iznenadne promjene raspoloženja. Znalo je biti nekontroliranih napada smijeha, ono.. na trenutke mi znalo sve bit smiješno, netko mi prst pokaže ja se počnem :rofl:.. drži me neko vrijeme i onda STAND BY, ko da me netko išključio.. i onda nakon nekog vremena opet :vidiga:
Ugl. djelovao je

malaria
15.02.2008., 16:11
EKIPA POZDRAV!

hm, pa nije baš preporučljivo miješat; ali onaj dan kad piješ ne moraš uzeti helex, barem ne u isto vrijeme
jer kaj će ti, ak već nekaj cugaš; pa alkohol je ionako najjači anksiolitik, kužiš kaj mislim :D

starakuja
18.04.2008., 17:53
ŽELIM SAMO SVIMA REĆI DA PIJEM HELEX VEĆ GODINU DANA I TO KAO POSLJEDICE TRUDNOĆE JER SAM PREŽIVJELA PREKLAMSIJU U TRUDNOĆI (ZA ONE KOJI NE ZNAJU POLUDIO MI JE TLAK KAD SAM OSTALA TRUDNA S JOŠ DRUGIM LUDIM SIMPTOMIMA, TE SAM SKORO RIKNULA A DA NISU ZNALI KAK BI MI POMOGLIA DA NE IZGUBIM DJETE, DO TADA SAM BILA U SKUPINI "SAVRŠENO" TLAKAŠA) I OD TADA KADA MI JE POTREBNO POPIJEM POLA TABLETE (0.25)JER MI INAČE SRCE LUPA KAO LUDO I SKOČI MI TLAK LUĐAČKI TE MI JE ZLO I ZAVRŠIM NA HITNOJ JER MISLE DOKTORI DA ĆU IMATI INFARKT. NAJBITNIJA JE STVAR ŠTO NE OSJEĆAM NIKAKVE PROBLEME MISLIM DA NISAM OVISNA JER GA NE PIJEM ODMAH ČIM OTVORIM OČI UJUTRO, A PUNO MI POMOGNE KAD NASTUPI KRIZNI TRENUTAK S TLAKOM ŠTO MI JE OSTALO KAO POLJEDICA

Maltretator
19.04.2008., 04:01

Ne, definitivno nije za duge staze, ja sam se zahebo isto što sam ga uzimao navećer pola godine po 0,5mg od straha od nesanice... pa se s mukom polako skidao s njega. Simptomi odvikavanja su gori od onog zbog čega si to počeo piti, no to je individualno, može biti jako teško ali i nez problema.

Antidepresivi su na dulje staze, a helex još neka ti posluži dok se ne navikneš na antidepresive. Može i xanax i misar... i normabel...
A od antidepresiva ima ovih što se uzimaju ujutro kao Zoloft, Seroxat, Prozac... i onih koji se uzimaju navećer prije spavanja jer su i blagi sedativi (mislim da je calixta jedan od tih, ali nemoj me držati za riječ).

I zaboravi alkohol definitivno ako počneš sa pravim antidepresivima umjesto one kamilice Activina od kojeg te spali sunce i otpadne ti kosa. :)
Opskrbi se bezalkoholnim pivom za utjehu.

Prijateljski savjeti iz iskustva! :top:

castor8
19.04.2008., 09:00
evo ja pijem seroxat tjedan dana po pol tablete 20mg ujutro, sad bi trebo krenit sa cjelom, zasad se ne osjecam nista bolje, naprotiv osjecam nekoliko nuspojava, jos vecu zamucenost u glavi, povremeno titranje kapaka, proljev, pa reko sad kad krenem na cijelu tabletu hoce mi se te nuspojave jos povecat ili sta :rolleyes:

niknejm13
19.04.2008., 12:35
Ne, definitivno nije za duge staze, ja sam se zahebo isto što sam ga uzimao navećer pola godine po 0,5mg od straha od nesanice... pa se s mukom polako skidao s njega. Simptomi odvikavanja su gori od onog zbog čega si to počeo piti, no to je individualno, može biti jako teško ali i nez problema.

Antidepresivi su na dulje staze, a helex još neka ti posluži dok se ne navikneš na antidepresive. Može i xanax i misar... i normabel...
A od antidepresiva ima ovih što se uzimaju ujutro kao Zoloft, Seroxat, Prozac... i onih koji se uzimaju navećer prije spavanja jer su i blagi sedativi (mislim da je calixta jedan od tih, ali nemoj me držati za riječ).

I zaboravi alkohol definitivno ako počneš sa pravim antidepresivima umjesto one kamilice Activina od kojeg te spali sunce i otpadne ti kosa. :)
Opskrbi se bezalkoholnim pivom za utjehu.

Prijateljski savjeti iz iskustva! :top:

Ma neću ADove.... previše volim pivu!!!!!!!!!

A prestao sam sa Helexima nakon dva tjedna. Pio sam 0.25 prije spavanja....

Maltretator
19.04.2008., 14:07
A onda još imaš za probati 5-HTP koji je teško naći kod nas, to je biljna stvar iz nekog korjena, a po sastavu i djelovanju je pravi pravcati Zoloft, Seroxat i slično.
Čak ima i slične nuspojave i isto mu treba neko vrijeme da se osjete rezultati.
Ja sam ga jednom naručio iz amerike amex-om. Zna ga tu i tamo biti u Twinlabu, no našao sam još neke izvore u kobinaciji sa vitaminima koji se daju kupiti kod nas.

Maltretator
19.04.2008., 16:30
evo ja pijem seroxat tjedan dana po pol tablete 20mg ujutro, sad bi trebo krenit sa cjelom, zasad se ne osjecam nista bolje, naprotiv osjecam nekoliko nuspojava, jos vecu zamucenost u glavi, povremeno titranje kapaka, proljev, pa reko sad kad krenem na cijelu tabletu hoce mi se te nuspojave jos povecat ili sta :rolleyes:

Mene zatvara seroxat pa kad se zaželim proljeva popijem magnezija.
A dobre strane su mu kod mene da mi je jako smanjio prisilne crne misli nakon par tjedana. Drugo nisam primjetio.

__DIZASTER__
26.04.2008., 19:31
danas sam našao helex u ladici sa ljekovima i gutnu 2 komada, onako iz zajebancije, i ništa ne djeluje :ne zna:

Maltretator
26.04.2008., 20:07
danas sam našao helex u ladici sa ljekovima i gutnu 2 komada, onako iz zajebancije, i ništa ne djeluje :ne zna:

A koji? 0,25 0,5 1mg?

Dvojba
26.04.2008., 20:28
[QUOTE=Maltretator;13680350]Mene zatvara seroxat pa kad se zaželim proljeva popijem magnezija.

:rofl::rofl:

__DIZASTER__
26.04.2008., 21:11
A koji? 0,25 0,5 1mg?

0,25
evo sad nest malo pere al slabo. mozda je placebo

__DIZASTER__
26.04.2008., 21:15
sad cemo vidit ucinak nakon par piva u gradu :)

Maltretator
27.04.2008., 00:43
0,25
evo sad nest malo pere al slabo. mozda je placebo

Ma pih, 0,25 je doza za totalne početnike 0,5 si kažeš osjetio nešto.
No nemoj to trošiti dok ti ne treba, jer ćeš se naviknuti pa kad ti zbilja zatreba, ćeš morati ići na veće doze.

nina333
29.04.2008., 14:50

znači, ne brini se ;)

Helex ili xanax ne možeš uspoređivati s apaurinom, apaurin je diazepam.
Helex je, osim što je poprilično jači od apaurina, ima blago antidepresivno djelovanje.
Kod dužeg uzimanja, itekako se stvara ovisnost.
Trudnice mogu uzimati apaurin, ali samo onaj od 2mg, ili tzv. baby apaurin, i samo uz liječničku preporuku.

Violently happy
29.04.2008., 15:05
Helex ili xanax ne možeš uspoređivati s apaurinom, apaurin je diazepam.
Helex je, osim što je poprilično jači od apaurina, ima blago antidepresivno djelovanje.
Kod dužeg uzimanja, itekako se stvara ovisnost.
Trudnice mogu uzimati apaurin, ali samo onaj od 2mg, ili tzv. baby apaurin, i samo uz liječničku preporuku.

baš sam to htjela reći,nekako mi Helex i Apaurin(Normabel) nikako ne idu u istu grupu.
Ja nekad popijem normabel 5 mg kad ne mogu spavati,ali da me baš nešto posebno smiri kad sam u banani,ne baš:ne zna:

Miss Piggy
29.04.2008., 20:41
Meni je trenutačno cijela familija na helexu jer mi je pred tjedan dana preminuo ujak. I ja sam jedan dan popila tableticu od 0.25 i šta ja znam, nije baš nešto. Nisam mogla skroz jasno razmišljati, malo mi je glava bila prazna i lagana. A onda sam otišla spavati. :D Inače ne pijem ništa za smirenje pa ne znam kakav bi trebao biti efekt. :ne zna: Ok, pred ispite bi drmnula koji persen, ali to je totalni placebo, right? :D

indigocakra
30.04.2008., 00:11
evo bas poceo sa helexom i poanta je da se pije prije spavanja!naravno preko dana u kriznim situacijam i potrebno je drzati se doze.
od nuspojava osjetim laganu usporenost i nezainteresiranost no sa osjecajem ugode,znaci kao neka sam mirno sretna biljkica,koliko traju nuspojave,te da li je mozda potrebno smanjiti dozu??
doza:2xpola tokom dana+ 1 prije spavanja.terapija bi za pocetak trebala trajati oko mjesec dana...

permanent300
30.04.2008., 16:38
evo bas poceo sa helexom i poanta je da se pije prije spavanja!naravno preko dana u kriznim situacijam i potrebno je drzati se doze.
od nuspojava osjetim laganu usporenost i nezainteresiranost no sa osjecajem ugode,znaci kao neka sam mirno sretna biljkica,koliko traju nuspojave,te da li je mozda potrebno smanjiti dozu??
doza:2xpola tokom dana+ 1 prije spavanja.terapija bi za pocetak trebala trajati oko mjesec dana...

Od koliko uzimas od 0,25 ili vise mg.?

third eye
01.05.2008., 14:49
meni je helex postao obrok.

maple leaf rag
01.05.2008., 14:56
meni je helex postao obrok.

Meni je helex od jagode najbolji iako ni od vanilije nije los.

third eye
01.05.2008., 15:27
hehe.ma cokolada.nema do nje

Maltretator
01.05.2008., 18:11
Meni je finiji xanax ili misar kad ga žvačem, helex ima okus malo po paljevini nekakvoj.

third eye
01.05.2008., 19:44
ma helex je super ukusan kad ga usporedis sa plibex(ok,vitamin b) nevezano uz temu.to pak ima okus nečeg najodvratnijeg i najsmrdljivijeg i to je tako bljaaaaak.helex je mmm

Maltretator
01.05.2008., 21:13
Koliko dugo piješ helex i koji?

micamacazg
02.05.2008., 09:50
Ma pih, 0,25 je doza za totalne početnike 0,5 si kažeš osjetio nešto.

E ovak, mene kad uhvati panični popijem 1 helex od 0,25mg. I tako sat vremena ništa ne djeluje i onda kad počne djelovat, popusti kroz nekih pola sata. Ponekad sam znala uzeti i 2 komada ali u razmaku od pola sata, isto je bilo. Da li je moj organizam postao otporan na helex, s obzirom da sam ga u početku pila svaki dan, nekad čak i 3 na dan, sad ga uzimam samo kad me uhvati. Imam osjećaj kao da ništa ne djeluje nego da panični prođe sam od sebe :ne zna:
Da li ima smisla da ga uopće uzimam kad me panični uhvati ili da probam s nekim drugim ljekom, normabel il slično? A i primjetila sam u zadnje vrijeme da ga uspijem nekako prevladati autosugestijom, po noći se probudim i srce mi lupa, crijeva prorade, odem u kupaonu,umijem se i kažem si da mi niš neće bit i prođe, čak i brže nego s helexom :ne zna: prije mi to nije upalilo :ne zna:

Kejt 8
02.05.2008., 10:57
Da li je moj organizam postao otporan na helex

Normalno da ti je organizam postao "otporan na Helex", jer si ga uzimala predugo i prečesto, tako da ti jednake doze smanjeno djeluju ili više ne djeluju uopće.

Budući da se želiš boriti bez kemije valjda do sada već znaš da je Helex puno gora "kemija" od antidepresiva, zato kloni ga se.

third eye
02.05.2008., 11:42
godinu dana negdje.0.5 al uzmem ih 2 il 3 odjednom.ovisi kak se osjecam.

Maltretator
02.05.2008., 14:42
godinu dana negdje.0.5 al uzmem ih 2 il 3 odjednom.ovisi kak se osjecam.

Viš to je zbilja onak "slučaj" za rješavati polako, kad prestaneš uzimati helex, neće te odmah uloviti nuspojave odvikavanja, nego mogu za tjedan dana ili kasnije.
Skidaj se skroz lagano s toga i ovisno o trenutnom stanju, ili bi mogla imati napade panike samo zbog skidanja.
Dođi za mjesec-dva dana na 0,25 dnevno u prosjeku i to postepeno, skoro neprimjetno.
I kao što rekoh pribavi/pitaj za Rivotril za navećer. On za sat-dva počne djelovati od uzimanja i zbilja djeluje, opušta muskulaturu, uspori misli koje lete bjesomučno po glavi i blago opije slično pivu :).
Predlažem da probaš sa 5mg-10mg Rivotrila umjesto helexa. Možda ćeš se tako brzo riješiti helexa.

indigocakra
05.05.2008., 16:29
Od koliko uzimas od 0,25 ili vise mg.?

dobio sam od o,5mg no imam problem jer se često napijem pa ne znam jel mi se uopce isplati drzati terapije buduci da je alkohol prodrmava...
upravo sam promjenio okolinu pa cu vidjeti jel panikaq posljedica okoline sto mislim da je.sve u svemu mislim da mi taj helex i nije nesto,on je kekti spustalica a ja imam osjecaj da mi je panika posljedica depresivno spustenih stanja,tako da trebam zapravo dizalicu..sto se pije za takva stanja?pretpostavljam antidepresivi,jer helex je zapravo sedativ iliti obicna tableta za smirenje.treba mi nesto za raspolozenje a ne za smirenje,no svejedno odradit cu kuru da vidim kako cu reagirati na kraju...:rolleyes:

moze li netko strucan objasniti razliku izmedju helexa i xanaxa?:s

Maltretator
07.05.2008., 21:54
moze li netko strucan objasniti razliku izmedju helexa i xanaxa?:s

Nisam stručan, ali razlika je u proizvođaču i trebalo bi biti isto (ubrajam i Misar).
No mnogi kažu da nije isto i da im je xanax jači. :ne zna:

indigocakra
08.05.2008., 00:08
zar nema xanac malo jace antidepresivno djelovanje?