PDA

View Full Version : INFO PULT [papirologija, naručivanje, čekanje, procedure, knjižice, recepti...]

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

Ms_Manners
06.03.2012., 13:55
Znam da nije isto, ovo sam nedavno radila pa samo da navedem kao primjer. :)

Misery24
08.03.2012., 09:48
Ako može pomoć.
Naručila sam se na emng u Novu bolnicu krajem 11. mjeseca putem e-maila. Skenirala uputnicu itd. Naručili su me za kraj 3. mj.
Sad, trebam li ja novu uputnicu, s obzirom da je ona starija od mjesec dana ili to više nema veze?

mir@so
08.03.2012., 11:49
evo mene sa par pitanca...

nemam dopunsko osiguranje a trebala bi popraviti par zuba e sada mene zanima dali bi meni naplatili tipa.vadenja zuba,popravak i sl.?
ne ukljucujuci plombu koju tako ionako sama placam...

i jos nesto u slucaju da gubim pravo na osnovno osiguranje dali dobijem kakvu obavjest doma?

kod mene je sitacija sljedeca-
bila sam na burzi u meduvremenu sam se odjavila zbog porodiljne no nakon nje se vise nisam prijavljivala nazad na burzu je nevidim smisao posto ne mislim ici raditi...samo bi se bezeveze svaki mj.morala setati...

mimoza40
09.03.2012., 23:18
Ako može pomoć.
Naručila sam se na emng u Novu bolnicu krajem 11. mjeseca putem e-maila. Skenirala uputnicu itd. Naručili su me za kraj 3. mj.
Sad, trebam li ja novu uputnicu, s obzirom da je ona starija od mjesec dana ili to više nema veze?

Idi kod svoje doktorice da izmijeni datum na postojećoj uputnici.I potvrdi to još jednim žigom i potpisom.
Uputnice vrijede 30 dana od dana izdavanja.

~*MiSs-AnDy*~
14.03.2012., 16:11
Da li se ikada nekome dogodilo da im je bolnica poslala račun za neku pretragu koju nisu napravili? Račun za dopunsko. Nisam tu pretragu napravila i ne znam od kud to njima! Nitko mi nije ukrao zdravstvenu pa mi nije jasno od kud to njima. Trenutno nemam dopunsko i normalno plačam preglede na kojima sam bila. Konkretno, dobila sam račun za spirometriju. Jednom sam ju radila u životu i to prije 10 godina. Stvarno ne razumijem! Normalno da ću se žaliti, ali me samo zanima zašto su mi poslali lažan račun i da li se to ikome dogodilo.

prilika
16.03.2012., 08:54
Novi kod na uputnici

Zanima me da li sada obavezno mora biti taj kod na uputnici, tamo pod rubrikom Napomena gdje je nekoliko praznih crta? Je li obavezno mora pisati taj kod na uputnici na najdonjem retku rubrike Napomena na uputnici? Nedavno sam se osobno naručila na specijalistički pregled u jednoj bolnici sada za 4. mjesec, a na uputnici nemam uopće datuma izdavanja, ali i ne piše uopće taj kod u rubrici napomena. Medicinska sestra koja me naručila nije tražila uputnicu kod naručivanja, samo je tražila povijest bolesti. Pitala sam je vrijedi li mi ta uputnica jer je izdana još prošle godine. Rekla je da bi uputnica trebala imati taj kod, pokazala mi je jednu uputnicu od jednog drugog pacijenta koji je bio u toj bolnici na specijalističkom pregledu i čija je uputnica imala taj kod, a rekla je inače da je moja uputnica dobra, samo da nedostaje taj kod. Na mojoj uputnici uopće ne piše datum izdavanja. Rekla je da odem kod dr pa da mi na toj uputnici napiše kod i potvrdi pečatom. Datum izdavanja uputnice uopće nije spominjala. Ne znam da li je to moguće naknadno upisivati taj kod na uputnicu u rubriku napomena. Taj novi kod na uputnici počinje sa MSC pa zatim slijede brojke, kosa crta i još dosta brojki. Htjela bi iskoristiti ovu uputnicu ako je moguće i da ne moram ići ponovo kod dokotorice opće prakse.

Da li uopće uputnica bez tog koda ne vrijedi? Ovaj mjesec sam išla po po uputnicu za člana obitelji za jednu dijagnostičku pretragu i uopće nije pisao kod na uputnici, radilo se o bakteriološkoj analizi urina, nisu ništa rekli kod predaje te uputnice da treba pisati taj kod. I kada mi je zubar nedavno dao uputnicu za oralnog kirurga isto nije pisao nikakav kod i nije bilo problema zbog toga, pa mi nije jasno kako sada odjednom obavezno treba biti taj kod.

Zna li možda netko da li uputnica od doktora opće prakse za specijalistički pregled obavezno mora imati taj kod? Vrijedi li uputnica za specijalistički pregled bez datuma izdavanja?

Hvala unaprijed za odgovor.

sophie7
16.03.2012., 14:56
Moram napraviti MR lumbosakralne kralježnice. Naručila sam se na Sv.Duhu - jer se relativno kratko čekalo - a sad mi frendica ( medicinska sestra ) kaže da na Sv.Duhu imaju star i slab magnet, pa da, s obzirom da mi je važan nalaz i to kvalitetna snimka, radi demijelinizacije, rađe odem nekam drugam di imaju jači magnet.
Malo sam gledala po internetu ... nisam niš pametnija.
Neki savjet?

Daisy28
16.03.2012., 18:40
Najjaci aparat u Hr (3T) imaju u Institutu za istrazivanje mozga. Mislim da rade preko hzzo-a. Probaj se raspitati.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

sophie7
20.03.2012., 15:11
Najjaci aparat u Hr (3T) imaju u Institutu za istrazivanje mozga. Mislim da rade preko hzzo-a. Probaj se raspitati.

Thanks!
Jesam; ali kak sam na knap s lovom nema teorije da plaćam ... rekli su mi u Neuronu ( to je taj na Institutu za istraživanje mozga ) da se čeka 11 mjeseci. Kaj bi bilo druge godine. Uspjela sam dobiti termin u Medikolu za 2 mjeseca. I pitala sam svog neurologa, rekao mi je da ne idem na Sv.duh jer da im je magnet zbilja star, a on treba dobre snimke.

sophie7
20.03.2012., 15:14
Thanks!
Jesam; ali kak sam na knap s lovom nema teorije da plaćam ... rekli su mi u Neuronu ( to je taj na Institutu za istraživanje mozga ) da se čeka 11 mjeseci. Kaj bi bilo druge godine. Uspjela sam dobiti termin u Medikolu za 2 mjeseca. I pitala sam svog neurologa, rekao mi je da ne idem na Sv.duh jer da im je magnet zbilja star, a on treba dobre snimke.

Usput, pročitala sam smjernice za to kakve jačine treba biti MR kod dijagnosticiranja multiple skleroze. Nekad su preporučivali da 3T ( kakav ima Neuron ), ali su od toga odustali jer su otkrili da nije važno da je magnet od 3 tesle, nego je važan softver koji upotrebljava. Pa tako neki 3T magneti imaju lošiji softver od 1,5T magneta, pa je onda bolje ići na 1,5T magnet koji ima novi softver, nego na onaj od 3T sa lošijim softverom. Ali je preporuka da je iznad 1,0T.

krakataul
21.03.2012., 20:11
Vezano uz MR, zna li netko možda postoji li minimalno vremensko razdoblje koje mora proteći između 2 snimanja? Konkretno, postoje li medicinske prepreke da se u tjedan dana napravi MR glave pa potom MR kralježnice?

gabrijella
22.03.2012., 07:19
imam jednu pitanjce i malo mi je hitno
radi posla mi treba potvrda o cjepljenju na hepatitis b,ja sam onu zutu knjizicu ocito zagubila,pa da li znate da li se potvrda moze naknadno izvaditi?

El Gato Félix
22.03.2012., 20:30
Možete potvrdu dobiti tamo gdje ste cijepili. Ako ste cijepljeni u školi u sklopu sistematskog pregleda, javite se službi/ambulanti za školsku medicinu koja je nadležna za Vašu školu, a ako ste cijepljeni na ZZJZ (epidemiologija), onda kod njih.

jaija
23.03.2012., 10:22
Kako provjeriti doktoricu za koju čujem da ona to nije?
Gdje provjeriti?

Ivanicapeca
23.03.2012., 13:31
Kako provjeriti doktoricu za koju čujem da ona to nije?
Gdje provjeriti?

HZZO i komora

jaija
23.03.2012., 13:44
Hvala.
Misliš da mogu bez pravnika?
Pravo na rad ordinacije?

mimoza40
25.03.2012., 19:38
Da bi ordinacija mogla raditi mora imati dozvolu od Ministarstva zdravstva.
Da bi liječnik mogao raditi samostalno mora imati licencu koju izdaje liječnička komora.
Za ispisivanje recepata i uputnica mora imati ugovor s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje (Hzzo).
Ovisi koja dozvola te zanima postavi pismeni upit nadležnoj instituciji.

fata
30.03.2012., 11:01
Da li mi netko može reći koliko se čeka od predavanja uputnice do dobivanja termina za određenu pretragu na Rebru?Nismo iz ZG .Uputnicu je predao prijatelj prije mjesec dana.Jos nemamo termin a oni su rekli obavijestiti telefonski.Kažu hitnoće prvo
Valjda bi trebali barem okvirno reci kada jer ce uvijek biti neko hitan

Hard Candy
30.03.2012., 16:25
Termin se dobije odmah, vaša uputnica se vjerojatno negdje zagubila :( Pišite na mail za centralno naručivanje http://www.kbc-zagreb.hr/centralno_narucivanje_pacijenata/kontakti_

Tourniquet_
30.03.2012., 18:21
Zanima me jel se u poliklinici "Stela" (i bilo kojoj sličnoj privatnoj ustanovi) može napravit pretrage (trebam kolesterol, jetrene probe.....) bez uputnice tj. da sama dođem bez da me šalje doktor. Hvala :)

Daisy28
30.03.2012., 18:52
Pa naravno....samo moraš iskeširati lovu i sve će ti napraviti :mig:

fata
31.03.2012., 13:03
Termin se dobije odmah, vaša uputnica se vjerojatno negdje zagubila :( Pišite na mail za centralno naručivanje http://www.kbc-zagreb.hr/centralno_narucivanje_pacijenata/kontakti_

Hvala.Ocito je tamo neko zabrljao a ne zeli priznat.
vec par dana kontaktiram s njima sto telefoski sto mailom i nista.Kazu zovi o
žvamo zovi tamo.Sve su prilike da cemo morat trazit novu uputnicu.

Sashica
31.03.2012., 18:11
Hvala.Ocito je tamo neko zabrljao a ne zeli priznat.
vec par dana kontaktiram s njima sto telefoski sto mailom i nista.Kazu zovi o
žvamo zovi tamo.Sve su prilike da cemo morat trazit novu uputnicu.

Da, nešto se očito zbrkalo, jer iako se na neke preglede dugo čeka, termin za pregled saznaš odmah.

RBLG
02.04.2012., 14:36
Tražim liječnika opće medicine u centru Zagreba... Našla sam popis na HZZO-u, ali kako da saznam primaju li nove pacijente (a bez da odlazim kod svakog pojedinačno)? U biti, ono što me zanima je: je li normalno da u centru Zagreba nemaju više mjesta za nove pacijente, ili je normalno da imaju? (Najkonkretnije, zanima me za DZ u Runjaninovoj 4 :o)? Hvala!

Ante021
02.04.2012., 14:44
Koje bolnice u Zagrebu rade alergološka testiranja? Imam uputnicu za KBC Split a tamo je alergološka ambulanta na pulmologiji. Trebam li novu ili vrijedi i ova?

mimoza40
02.04.2012., 21:46
Ako ti na uputnici izričito piše KBC Split, a želiš testiranje obaviti u Zg,moraš tražiti novu uputnicu.Alergološke ambulante mogu biti na pulmologiji,na Šalati u Zg ima i na dermatologiji,najbolje se raspitati u bolnici u kojoj želiš raditi testiranje i vidjeti rade li prema listi narudžbi ili primaju isti dan.

SamaraMorgan
10.04.2012., 21:01
zna li itko gdje se može izvaditi kalprotektin u stolici? guglam i nalazim vrlo oskudne informacije. više bi me zanimale privatne ustanove, ali mogu i druge. gledala sam i cjenike i popise usluga nekih poliklinika, pa ništa. nije mi jasno zašto ga nigdje nema, a stvarno želim obaviti tu pretragu.

-Cruella-
11.04.2012., 09:04
imam pitanje u vezi uzimanja uzorka za urinokulturu. čini mi se da ja jednostavno ne znam uhvatiti taj srednji mlaz.:rolleyes: čim približim čašicu podsvjesno automatski prigušim mlaz, tako da zapravo urin polako istječe, ali nije to mlaz.
takav uzorak ne valja, je li tako?

mimoza40
17.04.2012., 11:05
Bit uzimanja uzorka za mikrobiološku analizu je što manja mogućnost kontaminacije.Uzima se prvi jutarnji urin.Prije uzimanja uzorka spolovilo se opere toplom vodom.Prilikom uriniranja pusti se jedan dio da isteče, a tzv.srednji mlaz mokri direktno u epruvetu ili čašicu.Svejedno je ako si zaustavila pa opet mokrila,bitno je da ne hvataš prvi mlaz jer može biti kontaminiran bakterijama na izlazu mokraćne cijevi i spolovila.

huskybucka
18.04.2012., 09:56
Email-om sam se narucila na pregled kod endokrinologa u Vinogradsku.
Poslala sam im skeniranu uputnicu, i narucena sam za 2mjeseca.
Ta moja uputnica vrijedi mjesec dana, dal ja nju moram produziti, ili ne moram?

mimoza40
18.04.2012., 10:02
Email-om sam se narucila na pregled kod endokrinologa u Vinogradsku.
Poslala sam im skeniranu uputnicu, i narucena sam za 2mjeseca.
Ta moja uputnica vrijedi mjesec dana, dal ja nju moram produziti, ili ne moram?

Moraš tražiti liječnicu, kad konačno dođe vrijeme za pregled, da ti ispravi datum ili izda novu uputnicu .

huskybucka
18.04.2012., 11:05
Moraš tražiti liječnicu, kad konačno dođe vrijeme za pregled, da ti ispravi datum ili izda novu uputnicu .

Hvala:mig:

indra2
19.04.2012., 11:47
Bio sam na RTG srca i pluca danas, i rekli su za nalaz da dodjem u ponedjeljak.

Ja sam mislio da mi odmah daju sliku. Jeli to normalna procedura cekanje 2 dana za nalaz ako je u redu .??

Molio bih ako netko zna ..

Hvala

Like pure poison
19.04.2012., 12:49
Molim vas, neka mi netko kaže radno vrijeme laboratorija u domu zdravlja Vrabečak. Znam da je ujutro i da ne radi dugo, ali me zanima točno do kolko sati. HVALA :confused:

zhabica
20.04.2012., 09:21
Zna li tko koliko se čeka na pregled očiju u Rijeci?

sh.
21.04.2012., 11:12
Hej!
Da li itko zna koliko se plaća pretrega (bez dopunskog osiguranja)

gastroskopije,
štitnjače,
hormona (nešto sam čitala da se samo JEDAN hormon naplaćuje 50kn ?!? :confused:),
i stolice na Helicobacter pylori ?

Bilo koji odgovor bi me veoma usrećio :) :)

Hvala unaprijed!

portal
21.04.2012., 14:49
Hej!

gastroskopije,
štitnjače,
hormona (nešto sam čitala da se samo JEDAN hormon naplaćuje 50kn ?!? :confused:),

Hvala unaprijed!

Dosta je kompliciran taj njihov sistem naplate, ko i sve u ovoj državi. Ja sam brzo odustao i uplatio dopunsko, jer mi se u par mjeseci skupilo oko 1000kn računa.

Na nekim računima sam plaćao 20% od ukupne cijene (baš piše po stavkama koliko šta košta i cijene su nešto više nego kod privatnika pa se lagano raspitati o cijenama).
Ali na nekim računima kao npr. za štitnjaču piše samo iznos koji sam morao platiti (bilo je oko 200 kn za četiri hormona).

sh.
21.04.2012., 15:37
Dosta je kompliciran taj njihov sistem naplate, ko i sve u ovoj državi. Ja sam brzo odustao i uplatio dopunsko, jer mi se u par mjeseci skupilo oko 1000kn računa.

Na nekim računima sam plaćao 20% od ukupne cijene (baš piše po stavkama koliko šta košta i cijene su nešto više nego kod privatnika pa se lagano raspitati o cijenama).
Ali na nekim računima kao npr. za štitnjaču piše samo iznos koji sam morao platiti (bilo je oko 200 kn za četiri hormona).

o svašta.. u nekom sam članku pročitala da je 50kn. Najgore je što te cifre nažalost nemožeš nikako unaprijed saznat, nitko nezna kog god da pitaš.. ja sam 50kn platila bris grla i nosa.. al to je dom zdravlja bio a čitala sam da su pretrage obavljene kod njih jeftinije nego one napravljene u kbc-u.
Ajme sve se bojim koliko će me ispasti gastroskopija onda :504:

Ja zapravo radim "općenite" pretrage, a ukoliko bi uplatila dopunsko to mi je 960kn. A student sam.. al opet ako ti kažeš da si štitnjaču platio 200kn.. tolko je vjerojatno ako ne i više gastroskopija.. pa još i hormoni sim tam.. zapravo za par stotinjak kuna gore imam osiguranu cijelu godinu i bez brige sam..
da kužim što želiš reć..

hvala ti na inf :)

Daisy28
21.04.2012., 18:45
Gastroskopiju sam platila negdje cca 40 kn (nemam dopunsko).

sh.
22.04.2012., 20:34
Gastroskopiju sam platila negdje cca 40 kn (nemam dopunsko).

da li možeš molim te reći gdje si radila i kada?
jer eto znam nekog tko je radio prije mjesec dana i kaže da je platila 180kn minimalno.
hvala ti!

Daisy28
22.04.2012., 23:47
da li možeš molim te reći gdje si radila i kada?
jer eto znam nekog tko je radio prije mjesec dana i kaže da je platila 180kn minimalno.
hvala ti!

U KB Dubrava, krajem prvog mjeseca ove godine. Uzeli su mi uzorak tkiva na analizu, to sam dodatno platila cca 50 kn, znaci sveukupno 90 kn. :)

tannja
24.04.2012., 16:29
Ljudi, molim vas..... Zanima me mogu li vaditi krv u bilo kojem domu zdravlja u Zagrebu a uputnicom od svoje doktorice koja nije iz Zagreba?????

mimoza40
25.04.2012., 16:59
Hej!

gastroskopije,
štitnjače,

Hvala unaprijed!

Prošle godine sam radila gastroskopiju u Vinogradskoj- platila sam oko 180 kn za gastroskopiju,biopsiju i Helicobacter test.

Prije mjesec dana na Vuk Vrhovcu -199,59 kn za dolje navedeno
pregled,tsh,ft3.ft4,antitijela štitnjače,se,crp,kks,urin,guk.Hba1c,lipidogram,ast ,alp,alt,ggt,ldh,ck,kreatinin,ac.uricum,k,na,ca,p, cl,fe,uibc,feritin.
Za 20 fizikalnih terapija-500 kn.
Ne uplaćujem dopunsko jer smatram da mi nije potrebno,budući da me godišnje puno manje ispadne participacija koju moram platiti.

mimoza40
25.04.2012., 17:02
Ljudi, molim vas..... Zanima me mogu li vaditi krv u bilo kojem domu zdravlja u Zagrebu a uputnicom od svoje doktorice koja nije iz Zagreba?????

Ako imaš crvenu uputnicu ( znači ne internu sivu ) mislim da možeš.
Odeš u laboratorij prema adresi na kojoj boraviš u Zg.
Neka me ispravi netko ako nisam u pravu.
Točan odgovor dobit ćeš od svojega liječnika.

tannja
25.04.2012., 21:14
hvala mimoza

sh.
25.04.2012., 22:29
Prošle godine sam radila gastroskopiju u Vinogradskoj- platila sam oko 180 kn za gastroskopiju,biopsiju i Helicobacter test.

da li pod pojam "gastroskopije" uvijek spada i ta biopsija i test na Helicobakteriju?
jer rekla mi je doktorica da se sada ta Helicobakterija može vidjeti preko stolice. Tako da ću to predati u dom zdravlja i još to platiti.. Svejedno sam dobila uputnicu crvenu za gastroskopiju na kojoj ništa dodatno ne piše tako da će mi onda valjda naplatiti manje bez te biopsije.. i testa na Helicobakteriju.. ? (ako se to sve podrazumijeva pod gastroskopijom nebi predavala stolicu i još to dodatno plaćala)

Vuk Vrhovac je privatno ili se može sa uputnicom?

Hvala ti puno na informacijama ! :) :)

Wedding
26.04.2012., 11:05
Pitanje za doktore i one upucene u proceduru:

dal je istina da dr. opce prakse moze izdat uputnicu za primitak u bolnicu i za operaciju samo 3 dana prije zakazanog termina? naime jucer sam doslovno sa vrata poslana kuci pod izlikom da mi se ne moze izdat uputnica 10ak dan a prije operacije nego samo 3 dana prije i cijeli dan pokusavam dobit pravnu sluzbu HZZOa i dobit informaciju dal je to tocno al ih ne mogu nikako dobit na telefon pa bi molila upucene za info i jos bolje link na neki clanak/dopis/naputak gdje stoji nesto o tome:D

EDIT:

evo uspjela sam nazvat Odjel za medicinske poslove pri HZZO i receno mi je da nema naputka i da sam trebala dobit uputnicu jer imam svu dokumentaciju i ugovoren te potvrđen datum zahvata sto je takodjer u povijesti bolesti -- uglavnom blago si nama uz takve doktore koji ovako otkantavaju pacijente:mad:

mimoza40
26.04.2012., 15:45
da li pod pojam "gastroskopije" uvijek spada i ta biopsija i test na Helicobakteriju?
jer rekla mi je doktorica da se sada ta Helicobakterija može vidjeti preko stolice. Tako da ću to predati u dom zdravlja i još to platiti.. Svejedno sam dobila uputnicu crvenu za gastroskopiju na kojoj ništa dodatno ne piše tako da će mi onda valjda naplatiti manje bez te biopsije.. i testa na Helicobakteriju.. ? (ako se to sve podrazumijeva pod gastroskopijom nebi predavala stolicu i još to dodatno plaćala)

Vuk Vrhovac je privatno ili se može sa uputnicom?

Hvala ti puno na informacijama ! :) :)

Gastroskopija u Vinogradskoj

Liječnik koji radi gastroskopiju odlučuje koju će dodatnu pretragu raditi.
Mislim da je bolje kad već radiš gastroskopiju da ti sve to naprave, jer pregled je neugodan, pa nema potrebe to naknadno rješavati.
Mislim da se HB test plaća 20 kn ako nemaš dopunsko.

Sve pretrage koje sam ja navela bile su na teret HZZO, ali sam platila participaciju , jer nemam dopunsko.

Endokrinolog na Vuk Vrhovcu

Na Vuk Vrhovcu moraš imati svojega doktora, koji ti nakon pregleda piše internu uputnicu i pretrage obaviš gore.

Nisam gore ništa obavljala privatno (mislim za punu cijenu).
Jedino sam prije par godina sama kupovala injekcije, ali danas mislim da i one idu na teret Hzzo (kod određenih postupaka ).

Ms_Manners
27.04.2012., 13:03
Pitanje:
Preselih se, ali nisam još mijenjala dokumente.
Sad bih promijenila liječnicu opće prakse.

O tome na HZZO webu piše:
Liječnika birate na godinu dana, a unutar tog razdoblja promijeniti ga možete samo iz određenih razloga kao što su preseljenje ili poremećaj međusobnih odnosa.

Ako navedem preseljenje, hoće li mene provjeravati i vidjeti da u dokumentima ničeg nije bilo?
Ako navedem poremećene međusobne odnose, hoće li ona imati problema?

Ostaje još da je prestala s radom ili da ima više ljudi od propisanog maksimuma, što nije, ili da namjeravam izbivati duže od 3 mjeseca iz mjesta stanovanja, za što ne znam je li primjenjivo budući da sam otišla svega 15 km dalje, i mora li se to vidjeti opet u dokumentima. Tehnički jest drugi grad, ali prešla sam iz Zg u Zg županiju samo.

mimoza40
27.04.2012., 16:50
Mislim da je preseljenje dovoljan razlog.Nađi dr kojemu ćeš se preseliti i tamo potpisuješ izjavu u kojoj navedeš razlog promjene liječnika.

Ms_Manners
27.04.2012., 19:12
To znam, ali ja nisam mijenjala ništa od dokumenata, s jedne strane ne znam moram li preseljenje dokazati, a s druge strane čak i da ne platim kaznu jer nisam mijenjala to, imam neki kratak rok da uskladim, mislim dva tjedna, pitanje je hoće li to netko provjeravati i hoću li onda morati to sve sad. U biti samo nisam htjela dva puta u godinu dana sve mijenjati, sve je bilo taman novo, a krajem godine ću zbog promjene prezimena ionako morati.

Solna
29.04.2012., 19:05
što trebam reći svojoj doktorici, ako hoću da mi se pregledaju oči, ono osnovno. vidna oštrina, polje, fundus...ne želim ići privatno, jer mi je skupo.

ZeroOne
29.04.2012., 19:16
Kažeš joj da ti da uputnicu za okulistu.

Daisy28
29.04.2012., 21:59
Kažeš joj da ti da uputnicu za okulistu.

Treba uputnicu za oftalmologa.

still*alive
01.05.2012., 19:53
pozz...jel se potrebno naručivat kod oftalmologa u domu zdravlja, u grižanskoj?

pantera0207
01.05.2012., 22:08
rečeno mi je da moram učiniti obradu infektologa. ako mi netko može samo reći što to sve podrazumijeva i treba ili mi za to puno vremena i hodanja po bolnicama ili?? nadam se da ovaj odgovor mogu dobiti bez traženih stvari prvog posta!! hvala vam

nenek
02.05.2012., 07:49
Svaka bolnica ima e-mail adresu za centralno naručivanje pacijenata. Skeniraš uputnicu, na stranici od bolnice u koju želiš ići iskopaš e-mail adresu i imaš uputu što od podataka trebaš u mailu navesti. Kao attachment stavi skeniranu uputnicu. Odgovorit će ti za termin ili te obavijestiti da tu pretragu ne rade. U pravilu odgovore unutar 24 sata.
Ako nemaš dopunsko, svaki pregled plaćaš 25 kn participacije, a još 25 kn ako su ti radili neku specijalističku pretragu (jednostavniju, recimo tu spada i UZV).

Participacije se za dg. Pretrage plaćaju u postotku od cijene pretrage, tako da nema fiksne cijene. Npr. Za rtg sinusa je 30 kn, pluća su 50 kn, IVU je oko 150 kn, NMR je preko 250 kn ovisno o tome da li daju kontrast ili ne i sl.

Bio sam na RTG srca i pluca danas, i rekli su za nalaz da dodjem u ponedjeljak.

Ja sam mislio da mi odmah daju sliku. Jeli to normalna procedura cekanje 2 dana za nalaz ako je u redu .??

Molio bih ako netko zna ..

Hvala

To je ok. Nema potrebe a pisanjem hitnog nalaza ako je sve ok.

ema1
02.05.2012., 12:27
Ako netko zna...
Koristim određenu terapiju nešto manje od godinu dana.
Lijek je sa B liste, doplata je 75,60 kn.
Dođem danas i iznos je 85,60. 10 kn na ime "iznos sudjelovanja".
Kakavo sudjelovanje :confused:
Dali je ta cifra za svaki podignuti recept ili? Od kada to vrijedi?
Hvala.

Wedding
02.05.2012., 14:22
pozz...jel se potrebno naručivat kod oftalmologa u domu zdravlja, u grižanskoj?

Koliko znam treba al ceka se par dana, a hitne slucajeve primaju preko reda tj odmah:mig:

Solna
02.05.2012., 17:09
čula sam od babe u čekaonici da se mogu izdavati samo tri uputnice godišnje po pacijentu, jel to istina?

opium
02.05.2012., 18:34
trebam k hematologu, pa me zanime di u koju bolnicu ( zg) i koliko se čeka, hvala.

hrvoje dr.
02.05.2012., 20:18
trebam k hematologu, pa me zanime di u koju bolnicu ( zg) i koliko se čeka, hvala.
Rebro,Merkur.

pahuljica89
03.05.2012., 11:58
Iz Pule sam da naglasim jer se odnosi na pulsku bolnicu.Molim vas da mi netko hitno odgovori :( Trudna sam 16.tijedan ,dobila sam 2 uputnice od ginekologice :jedna za laboratorij primarne zdr.zaštite a druga za uzimanje krvi iz vene ( tranzfuzijska medicina). Za laboratorij mi je rečeno da se ne naručuje a za tranz.sam naručena putem maila sutra ujutro.Obzirom da sam u Puli 3 godine nikada nisam vadila krv niti ništa i neznam gdje točno trebam za ove 2 uputnice?Sve na istom mjestu ili?Pošto sam trudnica trebam li ići na ginekologiju prvo ili to nema veze? Pleaseeeeee help!!:confused:

Sashica
03.05.2012., 14:27
čula sam od babe u čekaonici da se mogu izdavati samo tri uputnice godišnje po pacijentu, jel to istina?

Glupost, nikad čula za to i sigurno nije točno. Pa od svoje ginekologice svaki mjesec dobijem 2 uputnice, jednu za pregled, jednu za UZV.

Hard Candy
04.05.2012., 10:47

Nije. To su možda toj gospođi tako rekli jer nije imala indikacije za uputnice..

leeloo27
04.05.2012., 11:12
Imaju oni ograničenja što se tiče izdavanja uputnica, ali to ne ide po pacijentu nego se gleda na mjesečnoj bazi. Znači imaju nekakav limit mjesečno, ako ga prekorače onda plaćaju nekakve penale ili nešto slično. Zato svi cicijaju sa tim uputnicama.

Solna
04.05.2012., 13:24
hvala na odgovoru. Pošto sam imala nekih problema sa srcem, doktorica mi je dala uputnicu za kardiologa, i na njoj je označen specijalistički pregled, jel zna netko što se sve obuhvaća tim pregledom, jel to samo ekg i uzv srca?

hrvoje dr.
04.05.2012., 15:15
hvala na odgovoru. Pošto sam imala nekih problema sa srcem, doktorica mi je dala uputnicu za kardiologa, i na njoj je označen specijalistički pregled, jel zna netko što se sve obuhvaća tim pregledom, jel to samo ekg i uzv srca?
Samo pregled,EKG treba pisati dodatno,a TTE ide posebno.

sh.
04.05.2012., 19:42
Naime, imam uputnicu neiskorištenu za pregled kod dermatologa.
Uputnica mi je istekla jer je imala datum.

Naručena sam u ponedjeljak na pregled (da ne duljim i objašnjavam - u kratko nisam znala da ću dobiti termin tako brzo), međutim ne stignem do svoje doktorice da mi produži uputnicu.

Jednom sam tako došla i zamolila da mi produži, ona mi je doslovce sa KOREKTOROM POBRISALA datum na uputnici i rekla evoga sada nema datuma...

eh pa me sada zanima, što vi mislite, da li da i ja tako napravim? iz zg-a sam a doktor je u karlovcu, tako da mi se baš i ne ispalti doći do njega i da me odbije zbog korektora :(

hvala na odg!

hrvoje dr.
04.05.2012., 20:17
Naime, imam uputnicu neiskorištenu za pregled kod dermatologa.

Naručena sam u ponedjeljak na pregled (da ne duljim i objašnjavam - u kratko nisam znala da ću dobiti termin tako brzo), međutim ne stignem do svoje doktorice da mi produži uputnicu.

Jednom sam tako došla i zamolila da mi produži, ona mi je doslovce sa KOREKTOROM POBRISALA datum na uputnici i rekla evoga sada nema datuma...

eh pa me sada zanima, što vi mislite, da li da i ja tako napravim? iz zg-a sam a doktor je u karlovcu, tako da mi se baš i ne ispalti doći do njega i da me odbije zbog korektora :(

hvala na odg!
To sa korektorom je standardana praksa,samo je potrebno lupiti opet žig.

Hard Candy
05.05.2012., 14:48
Oni obrišu korektorom, ali stave žig i potpis, najbolja solucija je da ako te pitaju se praviš da nisi vidjela da je istekla, ako je par dana u pitanju :)

Sashica
05.05.2012., 15:28

UZV srca sigurno ne obuhvaća, a za EKG ovisi gdje ideš. (Jesi iz ZG?) Ako npr. odeš u Srčanu polikliniku u Draškovićevoj, tamo će ti odmah obaviti EKG i onda dati termin za pregled kod kardiologa (ako ti je EKG uredan, termin neće biti baš brzi). Na pregledu će ti doktor uzeti anamnezu, poslušati srce stetoskopom, vjerojatno izmjeriti tlak, vidjeti s tobom koje tegobe imaš i onda ćete se dogovoriti što dalje. Ako smatra da trebaš napraviti UZV, za to ćeš morati ponovno doći i donijeti uputnicu.

U Medikolu ti isto naprave EKG i pregled kako sam gore opisala.

Solna
05.05.2012., 17:01
(Jesi iz ZG?)

ne, opća bolnica u zadru. Inače na uputnici piše da se traži prvi pregled. Ionako ću se načekati, pa mi je svejedno. hvala

jeroen
05.05.2012., 17:38
Moze mi netko reci da li se negdje u Karlovackoj zupaniji moze obaviti magnetska rezonancija?
Ako ne onda je vjerojatno Zagreb najblize odrediste pa me jos zanima
kako se krecu cijene MR pretraga?
Naime nemam dopunsko osiguranje pa razmisljam da li bi mi bilo pametno poceti
uplacivati dopunsko zdravstveno jer postoji mogucnost da cu uskoro morati ici na pretrage
vezano za kraljeznicu odnosno vratnu kraljeznicu sto bi moglo ukljucivati i MR
a nacuo sam da to bas i nije jeftina pretraga...

Hvala.

mimoza40
06.05.2012., 20:15

!
Na svaki ispravak datuma ordinacija mora staviti novi žig.

Jedna mogućnost je da te odbiju i da moraš po novu uputnicu.
Druga je da te prime ali da moraš donijeti novu uputnicu.
Treća je da ne primijete, pa ako imaš sreće i na HZZO to ne primijete,nikom ništa.
Četvrta je da ti nakon nekog vremena bolnica ispostavi račun jer je Hzzo odbio platiti zbog nevažeće uputnice.

maky3685
09.05.2012., 19:20
Pozz.cujem da su se doktori za studente kod dzamije u zg preselili.jeli to tocno i ak je gdje su sad? Tnx

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Hard Candy
10.05.2012., 21:41
Svatko se preselio na svoju lokaciju odnosno nisu svi na istu :)
Piše ti na vratima..

maky3685
10.05.2012., 23:05
Svatko se preselio na svoju lokaciju odnosno nisu svi na istu :)
Piše ti na vratima..

ok, danke. samo sad moram saznat ime svoje doktorice... :D :D nisam bio dugo, a par puta se mjenjala.... :D

mimoza40
11.05.2012., 09:01
ok, danke. samo sad moram saznat ime svoje doktorice... :D :D nisam bio dugo, a par puta se mjenjala.... :D

Jednostavno nazovi pripadajući Hzzo ured , iz zdravstvene knjižice pročitaj MBO i oni će ti reći kod kojega dr si prijavljen..Možeš pitati i za broj telefona i adresu.

http://www.hzzo-net.hr/02_04.php

mimi_2311
12.05.2012., 00:01
Pretpostavljam da tema spada ovdje, ne znam gdje bi ju drugdje postavila...
Znači, mama mi je u bolnici, slabije čuje i za vrijeme vizite tata i ja dođemo, med.osoblje nas uredno pošalje van.
Koliko ja znam, obitelj ima pravo biti prisutna za vrijeme vizite, ali nisam sigurna pa nisam htjela ništa govoriti. Zna li netko imamo li pravo?

hrvoje dr.
12.05.2012., 03:29
Pretpostavljam da tema spada ovdje, ne znam gdje bi ju drugdje postavila...
Znači, mama mi je u bolnici, slabije čuje i za vrijeme vizite tata i ja dođemo, med.osoblje nas uredno pošalje van.
Koliko ja znam, obitelj ima pravo biti prisutna za vrijeme vizite, ali nisam sigurna pa nisam htjela ništa govoriti. Zna li netko imamo li pravo?
Standardna praksa u svim bolnicama.
Postoje vremenski određno vrijeme posjeta,pa se toga pridržavajte.

Hard Candy
12.05.2012., 13:11
No nema razloga da kasnije ne konzultirate liječnika vaše majke, kažete da ne čuje dobro (a i sestrama nije na odmet napomenuti pa zamoliti ako vide da mama ne kuži da ponove) i naravno pitati za stanje, informacije se smiju tražiti, ali da, za vrijeme vizita su uvijek pacijenti - doktori - glavne sestre :ne zna:

Sashica
12.05.2012., 14:14

Prvi put čujem za to, zašto bi obitelj bila za vrijeme vizite unutra? Dosad sam nekoliko puta bila u različitim bolnicama i svugdje je isto - za vrijeme vizite u sobi smiju biti samo pacijenti, nikakva rodbina ili obitelj.

Ako vas nešto zanima vezano za stanje člana obitelji, trebate se obratiti njenom liječniku, ali ne za vrijeme vizite.

Evo, sad zadnje što sam bila u bolnici, nas 6 pacijentica smo u jednoj sobi. U vizitu dolazi uvijek grupa doktora, na što bi ličilo da su još i članovi obitelji s nama?

Ne samo da se pazi da su samo pacijenti u sobi, nego sestre obavezno prije vizite dođu i provjere da su kreveti složeni, ormarići uredni i pospremljeni, a svatko u svom krevetu :D

Hard Candy
12.05.2012., 18:09
Da, njima je ide vizita kao ide babaroga :D

mimi_2311
15.05.2012., 19:22
I ja sam mislila da obitelj ne može biti prisutna i zato mi je ovo bilo ok, ali nekidan čujem od nekog liječnika na TV-u kako govori da je to pravo obitelji i da to smijemo tražiti. Pa mi sad nije jasno, zato pitam.
Hvala svima na odgovorima.

Wedding
16.05.2012., 09:54
I ja sam mislila da obitelj ne može biti prisutna i zato mi je ovo bilo ok, ali nekidan čujem od nekog liječnika na TV-u kako govori da je to pravo obitelji i da to smijemo tražiti. Pa mi sad nije jasno, zato pitam.
Hvala svima na odgovorima.

Vizita je ustvari za bolnicko osoblje (doktore, sestre itd), sef odjela obilazi pacijente, pregledava statuse i anamneze, ovisno o ustanovinegdje se u viziti vrsi i primopredaja smjene rako da u viziti ima i preko 10 clanova, u nekim ustanovama je sastanak i raspored operacija i inih stvari prije vizite a negdje poslije i to ovisi o ustroju ustanove (ako je sastanak bio prije vizite tada ce lijecnik pacijentu rec sto je na tom sastanku odluceno npr. Ako je potvrđena operacija itd). U nekim ustanovama lijecnici pri viziti vise komuniciraju sa pacijentima negdje manje al opet ponavljam to sve ovisi o rasporedu i ustroju i ako recimo vizita ide u 7.30 a operacije pocinju u 8 sati naravno da pacijent ne ocekuje razgovor nego vizita samo potvrduje raspored a za konzultacije postoje drugi terminu.

Obitelj nema sta radit na jutarnjoj viziti jer to je vrijeme kada je odjel zatvoren za sve osim za bolnicko osoblje.

BTW: recimo meni je bilo presmijesni cviljenje zene iz sobe do moje i kukanje kako jenjoj dosadno u sobi u kakobi isla na kavu a mora cekat dr jer ne zba kad ce joj bit pregled. Pa hebemu, u bolnici si a ne na placu:503:

slammerinho
29.05.2012., 19:00
ne znam gdje bih postavio pitanje pa ga postavljam ovdje:

dakle, mjesečno se plaća 80 kuna za dopunsko. da li ja mogu platiti više mjeseci unaprijed ili mogu samo platiti za jedan mjesec? bilo kakav odgovor - bilo ovako na topicu, bilo preko PP-a

mimoza40
30.05.2012., 15:12
ne znam gdje bih postavio pitanje pa ga postavljam ovdje:

dakle, mjesečno se plaća 80 kuna za dopunsko. da li ja mogu platiti više mjeseci unaprijed ili mogu samo platiti za jedan mjesec? bilo kakav odgovor - bilo ovako na topicu, bilo preko PP-a

U obrascu koji ispunjavaš pri sklapanju ugovora, odabereš način plaćanja .

Pogledaj na http://www.hzzo-net.hr/dload/dopunsko_osig/Ponuda_polica_2009.pdf

tina88
01.06.2012., 12:19
Pozdrav, ni ja nisam sigurna dal postavljam pitanje na pravom mjestu, but I'll give it a try :D

Dakle, dobila sam preporuku vaditi krv zbog provjere hormona štitnjače (T3, T4, TSH), uputnicu ću nabaviti kroz koji dan.
Zanima me koje bolnice u Zagrebu vrše vađanje krvi u tu svrhu, da li se treba naručiti, kad doći (pretpostavljam ujutro što ranije :ne zna:) i da li nešto posebno pred samo vađenje trebam (ne)napraviti?

Bilo kakva pomoć je dobrodošla :)

Daisy28
01.06.2012., 17:33
Pozdrav, ni ja nisam sigurna dal postavljam pitanje na pravom mjestu, but I'll give it a try :D

Dakle, dobila sam preporuku vaditi krv zbog provjere hormona štitnjače (T3, T4, TSH), uputnicu ću nabaviti kroz koji dan.
Zanima me koje bolnice u Zagrebu vrše vađanje krvi u tu svrhu, da li se treba naručiti, kad doći (pretpostavljam ujutro što ranije :ne zna:) i da li nešto posebno pred samo vađenje trebam (ne)napraviti?

Vinogradska sigurno to radi. Ceka se oko mjesec do dva. Ako ti je to predugacko za cekati, postoje privatni laboratoriji kojima ne treba uputnica, samo iskesiras lovu.

hrvoje dr.
01.06.2012., 17:48

Vinogradska,Klinika za tumore,Trauma,Vuk Vrhovec. Treba se naručiti,treba doći ujutro do kad vade krv-netreba posebno rano,nije potrebna nikakva priprema.

tina88
01.06.2012., 20:14
Hvala vam, Vinogradska mi je blizu pa budem tamo išla.
Samo me malo šokiralo što se čeka mjesec do dva :eek:, mislila sam da je to nešto kao obično vađenje krvi :bonk: a ja još ni uputnicu nabavila nisam.

Daisy28
01.06.2012., 20:23
To i je obicno vadjenje krvi, samo nazalost ceka se dosta dugo :/

tina88
01.06.2012., 20:31
Ma ne bi meni bio problem ni čekati ali početkom 7.mj. imam jedan pregled na koji moram donijeti nalaze ove pretrage a nakon toga idem kući (nisam iz Zg-a). Čini mi se da ću morati ubaciti u 5. brzinu i na par mjesta (ova što ih je dr. hrvoje naveo) provjeriti gdje bi se najmanje čekalo :D

Da nisam totalno off, a čisto iz znatiželje, znaš li možda koliko bi me u tim privatnim labosima došla ova pretraga?

Daisy28
01.06.2012., 20:55
Uf, ne znam ti rec jel sam ja cekala u vinogradskoj. Ali sam se bila raspitivala za privatno i mislim da su cijene cca oko 200-300 kn. Pogledaj cjenik na stranici poliklinike analiza :)

mimoza40
01.06.2012., 21:30
Da nisam totalno off, a čisto iz znatiželje, znaš li možda koliko bi me u tim privatnim labosima došla ova pretraga?

Mislim da su cijene slične u svim privatnim labosima.
Evo jedan kojega sam se sjetila, a ima ispisane cijene za svaki hormon posebno

http://www.poliklinika-stela.hr/Hormoni.html

i još jedan

http://lab-breyer.hr/pretrage/bolesti-ili-stanja

Esthelle
04.06.2012., 17:48
Mene zanima da li se u Klinici za infektivne bolesti "Fran Mihaljević" može doći bez uputnice i da se plate pretrage? Zanima me da li oni rade ukupni IgE i anticandida IgG i IgM?
I dali netko zna gdje se može napraviti testiranje na D-arabinitol?

tina88
05.06.2012., 19:07
Ej ljudi, opet ja s hormonima štitnjače :D

Nabavila sam uputnicu, idem u Vinogradsku, zna li itko radno vrijeme pulta na kojem se moram upisati? Ili bar okvirno od kad do kad primaju uputnice? :ne zna:
Sorry ako postavljam glupa pitanja, ovo inače drugačije funkcionira u bolnici mjesta iz kojega dolazim a fala Bogu, sa Zg bolnicama nemam iskustva.

Daisy28
05.06.2012., 21:59
Ej ljudi, opet ja s hormonima štitnjače :D

Nabavila sam uputnicu, idem u Vinogradsku, zna li itko radno vrijeme pulta na kojem se moram upisati? Ili bar okvirno od kad do kad primaju uputnice? :ne zna:
Sorry ako postavljam glupa pitanja, ovo inače drugačije funkcionira u bolnici mjesta iz kojega dolazim a fala Bogu, sa Zg bolnicama nemam iskustva.

Lijepo skeniraj uputnicu i posalji im na njihov mail. Upisi u gugl, kb sestre milosrdnice i slijedi upute za centralno narucivsnje pacijenata preko e-maila. Mozes im uputnicu i faksirat. Sretno!

Majabaja
15.06.2012., 15:03
Pozdrav zanima me da li mogu zatražiti svog ginekologa uputnicu za test na spolno prenosive bolesti(odradila bi sve) a testove obaviti u drugom gradu(živim u malom gradu gdje se svi poznaju pa ne bi da se priča...) Ne vjerujem baš tehničarima koji izdaju rezultate nalaza itd :/

SINDBAD POMORAC
15.06.2012., 15:20
Jučer sam u Rijeci saznao da je zatvorena ambulanta za hitne preglede koja je bila na Podmurvicama kod studentskog doma. Sada hitne preglede obrađuju samo na hitnim traktovima u Riječkoj i Sušačkoj bolnici a djecu obrađuju i na Kantridi. Od kada je hitna ambulanta zatvorena i da li je tako i u drugim gradovima?
Kako nema hitne ambulante ne može se dobiti recept pa se lijekovi moraju kupiti jer hitni traktovi ne pišu recepte. Čini mi se da je država i ovdje pružila nezasitno ždrijelo i smanjila nam standard u liječenju.

Esthelle
22.06.2012., 23:01
Gdje se moze testirati jesam li alergicna na klotrimazol? Ima tko kakvu ideju? Koristim plimycol vaginalete, 2.dan, pece me i uzasno mi je sve crveno. Umjesto da se stanje smiri, ne osjecam poboljsanja :(

be real
24.06.2012., 13:32
pozz.
molim info...zivim u ZG
imam svoju doktoricu vec 10 god.(u zg)
odem povremeno kada mi treba nesto (vadjenje krvi,urina,uputnice,kojekakvi pregledi i sl).
klasika...
medutim bio sam na moru i uklijestila su me ledja tako jako da se nisam mogao ustati...odvedu me kod doktora opce prakse(sibenik)...daju mi injekciju i prepisu mi tramadol i praxiten...kazu u nasem ste kompjuteru i
napisu mi e.recept i dignu mi moji te tablete...
to je bilo u veljaci ove godine...odem na kontrolu za 14 dana,kazem da moram za Zg,ona mi unaprijed napise jos kutiju praxitena i tramadola...kaze digni u zg kada to
potrosis,kaze pij prije spavanja 1 praxiten i po potrebi tramala ako osjetim bolove u kicmi i vratu...
ako ne prode,javiti se svom doktoru u ZG.
e sad ja u Zg,opet me ukocilo,3 mjeseca je bilo u redu,ali
sad opet pocelo...
u utorak cu otici kod "svoje" doktorice opce prakse u ZG...
pitanje: da li je jos uvijek ona moja doktorica,tj.
da li sam ja u njenoj evidenciji u kompjuteru
jos uvijek njen pacijent,kad su me u Sibeniku ubacili
u njihov kompjuter kao njihov pacijent i izdavali
mi lijekove na recept.
da li me doktorica moze odbaciti kad vidi u kompu
da sam bio u Sibeniku.
da li me ona moze i dalje nastaviti lijeciti,neovisno
o Sibeniku,ili moram zvati tamo ambulantu,pa se
odjavljivati da nisam njihov pacijent,da sam opet u ZG
itd...
mozda je glupo pitanje,ali NE ZNAM,pa se bojim da u
utorak u Zg ne poljubim vrata i odem kuci...:ne zna:

be real
25.06.2012., 11:29
ima li netko da mi kaze nesto o tome...? please ..
sutra idem,a ne znam sta me ceka...

zeusxl
25.06.2012., 14:20
pozz.
molim info...zivim u ZG
imam svoju doktoricu vec 10 god.(u zg)
odem povremeno kada mi treba nesto (vadjenje krvi,urina,uputnice,kojekakvi pregledi i sl).
klasika...
medutim bio sam na moru i uklijestila su me ledja tako jako da se nisam mogao ustati...odvedu me kod doktora opce prakse(sibenik)...daju mi injekciju i prepisu mi tramadol i praxiten...kazu u nasem ste kompjuteru i
napisu mi e.recept i dignu mi moji te tablete...
to je bilo u veljaci ove godine...odem na kontrolu za 14 dana,kazem da moram za Zg,ona mi unaprijed napise jos kutiju praxitena i tramadola...kaze digni u zg kada to
potrosis,kaze pij prije spavanja 1 praxiten i po potrebi tramala ako osjetim bolove u kicmi i vratu...
ako ne prode,javiti se svom doktoru u ZG.
e sad ja u Zg,opet me ukocilo,3 mjeseca je bilo u redu,ali
sad opet pocelo...
u utorak cu otici kod "svoje" doktorice opce prakse u ZG...
pitanje: da li je jos uvijek ona moja doktorica,tj.
da li sam ja u njenoj evidenciji u kompjuteru
jos uvijek njen pacijent,kad su me u Sibeniku ubacili
u njihov kompjuter kao njihov pacijent i izdavali
mi lijekove na recept.
da li me doktorica moze odbaciti kad vidi u kompu
da sam bio u Sibeniku.
da li me ona moze i dalje nastaviti lijeciti,neovisno
o Sibeniku,ili moram zvati tamo ambulantu,pa se
odjavljivati da nisam njihov pacijent,da sam opet u ZG
itd...
mozda je glupo pitanje,ali NE ZNAM,pa se bojim da u
utorak u Zg ne poljubim vrata i odem kuci...:ne zna:
Ne trebas se bojati. Dr te je morala upisati u komp da ti da e recept. Uppsala te je kao prolaznika. Tvoja dr je ostala ista. Mene vise brine sto Ti se bolovi u kicmi I ukocenje javljaju tako cesto. Trazi od svoje dr CT kraljeznice da se vidi dali Mozda imas prolaps iv diska(pomak kraljeska) koji bi Ti mogao raditi smetnje

huskybucka
25.06.2012., 17:45
Bila sam na pregledu kod endokrinologa u vinogradskoj, inace sam iz zagorja.
Doktorica mi je napisala da moram izvaditi neke hormone i narucila sam se u vinogradskoj za vadenje tih hormona i za ponovni pregled kod te iste doktorice.
Zanima me, sad kad cu ici vaditi te hormone u vinogradsku dal meni treba neka uputnica za to od doktorice opce prakse, ili ne?
Eh da, i dal sam ja to mozda mogla vaditi te hormone i tu kod sebe ili se bas mora u vinogradskoj?

Hard Candy
25.06.2012., 18:27
Treba ti uputnica, a doktor opće prakse će ti reći gdje da vadiš.

huskybucka
25.06.2012., 19:13
Treba ti uputnica, a doktor opće prakse će ti reći gdje da vadiš.

Hvala, znaci moram k doktorici s ovim njezinim papirom po uputnicu.
Oni su me odmah tamo narucili da u vinogradskoj vadim, a ja sam se poslije sjetila, da bi mozda bilo bolje, ak mogu to tu kod sebe obaviti...:503:

Hard Candy
25.06.2012., 19:18
Pa ako imas ramo termin iskoristi ga, ne rade se sve pretrage svugdje, mozda ovu mozes samo u bolnici, ali u svakom slucaju ideš kod doc opće prakse, onda ponovo nakon nalaza kod nje po uputnicu za kontrolu :)

huskybucka
25.06.2012., 20:02
Pa ako imas ramo termin iskoristi ga, ne rade se sve pretrage svugdje, mozda ovu mozes samo u bolnici, ali u svakom slucaju ideš kod doc opće prakse, onda ponovo nakon nalaza kod nje po uputnicu za kontrolu :)

Ok, hvala ti puno :mig:

Imago Dei
04.07.2012., 18:09
Molio bih ako netko zna da me uputi u mogucnosti/prava i kakva je procedura vezana uz pacijenta koji;

1) Ima dopunsko osiguranje kategorije A

2) Je obolio od zločudne novotvorine bez specificiranog sijela i nakon 6 ciklusa kemoterapije, novotvorina se značajno povukla ali se karcinoza proširila po ostatku tijela, te je opće stanje pogoršano

3) Specijalist koji lijeci pacijenta više ne zna koju bi terapiju primjenio te je "digao ruke"

4) Pacijent žđeli ići u inozemstvo na liječenje

Zanima me da li je moguće da taj odlazak u inozemstvo financira ili barem djelomično financira HZZO. Radi se o Njemačkoj.

Ukoliko postoji takva mogućnost, kakva je procedura.

Hvala

leeloo27
09.07.2012., 21:08
Ne znam di da pitam ovo (znam, znam, sram me bilo :D) pa ću ovdje.

Jel netko zna dal postoji negdje popis svih lijekova koji su na osnovnoj i na dopunskoj listi koje pokriva hzzo?

hrvoje dr.
10.07.2012., 07:17

Jel netko zna dal postoji negdje popis svih lijekova koji su na osnovnoj i na dopunskoj listi koje pokriva hzzo?
Odeš na HZZO Lista Lijekova.

Zla patka
10.07.2012., 13:07
narucila sam se preko maila u dubravi i dobila termin u 1.mj 2013. :eek:
na rebru su mi dali termin 10. mj 2012.

gdje se jos moze raditi ova pretraga? (a da nije privatno, nemam novaca i placam dopunsko pa zelim to obaviti preko zdravstvenog)
probala bih dobiti neki raniji termin od ovih gore

mimoza40
10.07.2012., 14:27

Na više načina možeš doći do tražilice lijekova, ovo je jedna od adresa

http://www.hzzo-net.hr/04_01_11.php

leeloo27
11.07.2012., 08:45
Odeš na HZZO Lista Lijekova.

Na više načina možeš doći do tražilice lijekova, ovo je jedna od adresa

http://www.hzzo-net.hr/04_01_11.php

Hvala vam. Nije mi htjelo jučer uopće otvoriti njihovu stranicu a ove ostale liste što sam našla nisam znala jesu li potpune.

Mimoza imam jedno pitanje za tebe. Skontala sam jučer da mi je zdr. knjižica istekla u 9. mjesecu prošle godine. Uredno sam zvala doktoricu i ona mi je ispisivala recepte, mislim da sam do sada podigla od onda 3 kutije euthiroxa i jednu misara. Kak mi je uopće doktorica mogla izdati recept (ok nisam išla kod nje, samo sam zvala) i još bolje, kako su mi u ljekarni uopće mogli izdavati lijekove, uzmu mi svaki puta zdravstvenu i tipkaju i bože vidi se da je istekla?
Malo sam u panici jer ne znam jel mi sad na kraju vrijedi zdravstvena ili je istekla (bila je neka priča da stare vrijede dok ne dođu ove sa čipovima a za njih se nema para, znam da nisam luda i da si ne bi dopustila da mi istekne toliko zdravstvena, treba mi jer sam bolesna, jučer sam protrnila kad sam skontala ovo). Ne znam koliko vi u ljekarni pazite na takve stvari, znam da mi je od doktoreice sestra znala prije reći da mi ističe uskoro, sad mi nitko nigdje ništa nije rekao da ne vrijedi.

edit: evo našla sam si odgovor na moje pitanje kako je moguće: http://www.hzzo-net.hr/dload/novosti/obavijest_o_zdr_isk.pdf, pa ako nekome zatreba ova informacija da ne diže paniku ko ja i da ne gubi živce kako nema više zdravstvenu. :D Kriste kako ću ja samu sebe uništiti sa ovakvim glupostima, već sam mislila da sam totalno skrenula i da u 9 mjeseci nisam nešto ovako bitno kao istek zdravstvene skontala a dižem si redovito terapiju.

mimoza40
11.07.2012., 10:48
Hvala vam. Nije mi htjelo jučer uopće otvoriti njihovu stranicu a ove ostale liste što sam našla nisam znala jesu li potpune.

Mimoza imam jedno pitanje za tebe. Skontala sam jučer da mi je zdr. knjižica istekla u 9. mjesecu prošle godine. Uredno sam zvala doktoricu i ona mi je ispisivala recepte, mislim da sam do sada podigla od onda 3 kutije euthiroxa i jednu misara. Kak mi je uopće doktorica mogla izdati recept (ok nisam išla kod nje, samo sam zvala) i još bolje, kako su mi u ljekarni uopće mogli izdavati lijekove, uzmu mi svaki puta zdravstvenu i tipkaju i bože vidi se a je istekla?

Drago mi je da si našla odgovor.
panika nas često može izbezumiti.
Ne postoji mogućnost da ti u ljekarni daju lijek na e-recept ako nemaš osiguranje.Nama se prikaže crveni križić ako je osiguraniku isteklo osiguranje, bilo osnovno ili dopunsko.Pacijenta uputimo na pripadajući hzzo da provjeri svoje podatke.prilikom preuzimanja recepta sustav sam provjerava valjanost osiguranja.Zna se dogoditi da je nevažeće kad ljudi mijenjaju poslodavca pa ih novi ne prijavi na vrijeme.Ili da istekne dopunsko, a osiguranik ne primijeti.Mi tada provjeravamo status osiguranika preko Ceziha i opet ga uputimo na ured Hzzo.

leeloo27
11.07.2012., 12:03
Pa to sam si i mislila, da bi i vama u ljekarnama al i mojoj doktorici javljalo da ne može napisati recept jer nemam zdravstveno, al opet u kakvom nam je rasulu cijeli sustav bolje provjeriti nego da me nešto iznenadi u budućnosti.

Uglavnom, hvala ti na odgovoru. :kiss:

Sashica
11.07.2012., 12:39
I ja sam tako se uspaničila nedavno kad sam skužila da mi je istekla zdr.iskaznica (prema datumu koji piše na njoj), ali su mi rekli da nema veze što piše, jer se automatski produžava i vrijedi i dalje :D

pizdekalo
12.07.2012., 11:28
ja imam pitanje, ne znam jel spada ovdje :D

jel osim pidžame i kozmetike što piše na onom papiru da trebam ponijeti u bolnicu, mi trebaju recimo i ručnici i fen ili toga ima u bolnici u kupaoni? hvala :)

Hard Candy
12.07.2012., 14:09
Ako ideš u državnu bolnicu u običnu sobu, ne apartman, treba ti ukratko - sve :)

pizdekalo
12.07.2012., 14:11
hvala ;)

Zla patka
13.07.2012., 07:38
hvala ;)

Obavezno uzmi kakve japanke za tusiranje, ne zelis bosa u tus ;)

leeloo27
13.07.2012., 11:34
Cruces post ti je prebačen na ovu temu: Bruh/kila/hernija (http://www.forum.hr/showthread.php?t=180651&page=9)

mjau mjau
13.07.2012., 12:16
Ekipa, jel netko zna na koji broj se zove u Dom Zdravlja Istok- Slavnoska 34 (dermatološka ordinacija) da se naručim? :moli:

mimoza40
13.07.2012., 20:25
Ekipa, jel netko zna na koji broj se zove u Dom Zdravlja Istok- Slavnoska 34 (dermatološka ordinacija) da se naručim? :moli:

Evo ti podataka, moraš više googlati:mig:

http://hr.tealpages.com/HR/dom-zdravlja-zagreb-istok-1.html

Pharmacist's Daughter
18.07.2012., 16:11
imam par blesavih pitanja, nisam dugo vadila krv pa me zanima dal moram obavezno ic nataste i do koliko sati obicno vade krv u domovima zdravlja? moram radit antistreptokokni i antistafilokokni titar, CRP i L.

Esthelle
18.07.2012., 21:47
Nataste, od 7-9 ujutro.

hrvoje dr.
19.07.2012., 05:49
imam par blesavih pitanja, nisam dugo vadila krv pa me zanima dal moram obavezno ic nataste i do koliko sati obicno vade krv u domovima zdravlja? moram radit antistreptokokni i antistafilokokni titar, CRP i L.
Nije potrebno biti natašte.
No mislim da se u DZ nerade te pretrage /osim L tj. KKS te CRP uz nadoplatu/.

Pharmacist's Daughter
19.07.2012., 09:19
hvala :) znam da, za titre moram ic gore na zaraznu

sweet dancer
22.07.2012., 22:32
isprika unaprijed ako je netko vec odgovorio, ali zna li itko ako nemam dopunsko osiguranje koliko bi otprilike morala platit ortopedski pregled u drzavnoj bolnici?

pizdekalo
22.07.2012., 22:36
Obavezno uzmi kakve japanke za tusiranje, ne zelis bosa u tus ;)

hvala na savjetu, tek sad sam ga vidla... iako, moram priznati da su i soba i kupaona bile iznimno čiste i svakodnevno čišćene, sve uredno :)

Hard Candy
23.07.2012., 17:20
Koja bolnica? Slobodno pohvali ;)

pizdekalo
23.07.2012., 21:00
rebro (ORL)...svako jutro je cura sve očistila i odnjela smeće + je jedna popodne opet dolazila odnjet smeće i eventualno staviti papira ako treba :)

cura je čak podizala papuče s poda dok ga je brisala...

Hard Candy
23.07.2012., 21:57
Je l odjel u novoj zgradi? Zelenoj?

pizdekalo
23.07.2012., 22:04
tamo je odjel za preglede ..u prvoj zgradi iznad hitne je operacijski orl :)

p!nk bunny
27.07.2012., 00:14
zna li netko gdje mogu naci cjenik neki pregleda u kbc rijeka?
Trebaju mi cijene vadjena hormona jer nemam dopunsko a od 11.mj sam nezaposlena pa necu imati od kud placati dopunsko a nema prekidanja...hvala unaprijed...

Lilit
29.07.2012., 22:24
Mene zanima ako moze ukratko kako ide sada procedura za preglef kod specijaliste? Treba mi uputnica od opce praxe i onda?
Biram kod kojeg specijaliste bi imenom i prezimenom ili ne?
Nisam godinama nigdje isla preko soc pa neznam nis :o

Hard Candy
31.07.2012., 12:51
Uputnica opće prakse pa naručivanje ili kod nekoga određenoga ili samo za specijalizaciju pa ti oni daju prvi slobodan termin. Ako nemaš nikoga određenoga pošalješ e-mail svima koji imaju tu spec pa čekaš gdje je najprije ili odeš osobno.

Lilit
31.07.2012., 13:01
znaci mogu birat i nekog odredjenog? u bilo kojoj bolnici u bilo kojem gradu ili?
zanima me dermatolog i ortoped konkretno i volje bi birat ako je to moguce

Hard Candy
31.07.2012., 13:05
Ukratko - da.

Lilit
31.07.2012., 13:14
a postoji li negdje popis svih specijalista mozda? :)

DrTony
23.08.2012., 11:43
Što ako otiđem u inozemstvo i razbolim se ili se razbijem s autom ili sl.

Koliko znam, naše zdravstveno osiguranje vrijedi u Bosni, Njemačkoj, Italiji i još nekim državama. Znam da ne vrijedi u SAD-u, Kanadi i većini drugih država.

Zanima me da li meni u Bosni, Njemačkoj, Sloveniji, Austriji i Italiji vrijedi automatski, ono da samo pokažem svoju zdravstvenu iskaznicu ili treba prije putovanja otići u HZZO i tražiti međunarodnu zdravstvenu iskaznicu, isto kao i što treba ići u Auto klub izvaditi međunarodnu vozačku dozvolu?

Sashica
23.08.2012., 14:29
Odakle ti to da vrijedni naše osiguranje vani? Ja kad negdje putujem, napravim si putno zdravstveno osiguranje i nemam brige.

leeloo27
23.08.2012., 17:47
Što ako otiđem u inozemstvo i razbolim se ili se razbijem s autom ili sl.

Koliko znam, naše zdravstveno osiguranje vrijedi u Bosni, Njemačkoj, Italiji i još nekim državama. Znam da ne vrijedi u SAD-u, Kanadi i većini drugih država.

Zanima me da li meni u Bosni, Njemačkoj, Sloveniji, Austriji i Italiji vrijedi automatski, ono da samo pokažem svoju zdravstvenu iskaznicu ili treba prije putovanja otići u HZZO i tražiti međunarodnu zdravstvenu iskaznicu, isto kao i što treba ići u Auto klub izvaditi međunarodnu vozačku dozvolu?

Ne znam za BiH jel s njima imamo neki sporazum pa da se pokriva i tamo, ali ove sve zemlje koje si nabrojao mislim da ne priznaju naše osiguranje. Jebote ja bi se prva išla liječiti u npr. Njemačku da mi vrijedi osiguranje tamo. :D

Ms_Manners
23.08.2012., 22:35
Mi smo si za Austriju uzimali putno kad smo išli. :ne zna:
U Slo riskiramo, to su obično kratki izleti. :)

Hard Candy
24.08.2012., 22:10
Oko 100 kn je zdravstveno osiguranje na putu, platiš i miran si..

leeloo27
26.08.2012., 01:10
Kanta, post ti je prebačen u zasebnu temu, evo linkić:http://www.forum.hr/showthread.php?t=738032

flafy17
28.08.2012., 10:04
molim vas ako bilo tko zna, gin me poslala vaditi krv na mlaku, dakle krvnu sliku i šta ide uz to, ali i vrijeme krvarenja i vrijeme zgrušavanja....e sad, mene zanima vadi li se to vk i vz isto na mlaci ili na poliklinici i smijem li to sve vadit ako imam menzis??
pliz, pliz za odg jer imam malu bebicu od 3 i pol mj i stvarno nemam vremena trčakarat okolo, a naravno da se dole nitko ne javlja!!!
pliz, pliz....
i hvala!! :)

paty
28.08.2012., 16:07
molim vas ako bilo tko zna, gin me poslala vaditi krv na mlaku, dakle krvnu sliku i šta ide uz to, ali i vrijeme krvarenja i vrijeme zgrušavanja....e sad, mene zanima vadi li se to vk i vz isto na mlaci ili na poliklinici i smijem li to sve vadit ako imam menzis??
pliz, pliz za odg jer imam malu bebicu od 3 i pol mj i stvarno nemam vremena trčakarat okolo, a naravno da se dole nitko ne javlja!!!
pliz, pliz....
i hvala!! :)

ako ti nije naglasila da jednu krvnu sliku radiš na zavodu a drugu na poliklinici, mislim da moraš samo na zavod...

Sparkly
28.08.2012., 20:53
Imam pitanje. Nedavno sam išla kod privatne ginekologice, ona mi je dala papir na kojem je pisalo koje sve pretrage trebam obaviti (hormonske + krv/urin) i rekla da tražim uputnicu od svoje obiteljske doktorice. Danas sam došla do nje i ona mi tvrdi da mi uputnicu za ove hormonske pretrage ona ne može dati jer imam preko 18 godina. (Za krv i urin sam dobila.) Poslala me natrag kod svoje ginićke. Može li mi uopće privatnik pisati uputnicu?
I je li to istina da mi doktorica opće prakse više ne smije dati takvu uputnicu jer imam preko 18?

Hard Candy
28.08.2012., 21:06
Možda može tvoj socijalni ginekolog?

Sashica
29.08.2012., 08:21
Imam pitanje. Nedavno sam išla kod privatne ginekologice, ona mi je dala papir na kojem je pisalo koje sve pretrage trebam obaviti (hormonske + krv/urin) i rekla da tražim uputnicu od svoje obiteljske doktorice. Danas sam došla do nje i ona mi tvrdi da mi uputnicu za ove hormonske pretrage ona ne može dati jer imam preko 18 godina. (Za krv i urin sam dobila.) Poslala me natrag kod svoje ginićke. Može li mi uopće privatnik pisati uputnicu?
I je li to istina da mi doktorica opće prakse više ne smije dati takvu uputnicu jer imam preko 18?

Uputnicu za hormonske pretrage (spolnih hormona) ti ne može dati dr.opće prakse, nego tvoja ''socijalna'' ginekologica, dakle neka ginekologica (ginekolog) koji rade u domovima zdravlja i imaju ugovor s HZZO-om.

Lehane
04.09.2012., 12:50
Otvorila sam karton kod svoje HZZO ginekologice, gdje sam dobila papire koje sad trebam ici potvrditi u HZZO.

Zna li itko kakva je procedura i koliko se ceka? Otisla bih to obavit prije posla, pa me zanima hocu li stici ili trebam traziti slobodan dan.

Hvala! :)

Hard Candy
04.09.2012., 16:53
Pa trebati će ti maksimalno sat vremena, svakako ne cijeli dan ;)

Lehane
05.09.2012., 10:02
Hvaaaalaaaa ti :kiss:

E. A di to uopce trebam ici? :zubo:

mimoza40
05.09.2012., 11:25
Hvaaaalaaaa ti :kiss:

E. A di to uopce trebam ici? :zubo:

Prema adresi stanovanja odeš u ured Hzzo.
Ako nisi sigurna, pitaj svoju doktoricu.
Na Hzzo stranici imaš popis područnih ureda.

http://www.hzzo-net.hr/02_04.php

Lehane
05.09.2012., 13:17
Alal ti vera sto si covek! :s

mimoza40
05.09.2012., 23:04
Alal ti vera sto si covek! :s

Nastojim biti.
Hvala.

Morreira
10.09.2012., 15:39
Postovanje, ovako isteklo mi je zdravstveno, a izvanredan sam student. i trebao bih ga produziti. Jel mi moze molim vas netko reci sto trebam uciniti sad?

El Gato Félix
10.09.2012., 18:33
Postovanje, ovako isteklo mi je zdravstveno, a izvanredan sam student. i trebao bih ga produziti. Jel mi moze molim vas netko reci sto trebam uciniti sad?

Poštovani,

svakako postavite upit na ovoj (http://www.forum.hr/showthread.php?t=311556) temi (kliknite na link). Forumašica Zikomid se time bavi i dat će Vam stručan i precizan odgovor.

sentinela
11.09.2012., 20:57
naručena sam za kontrolu za ekstrapiramidne bolesti, piše mi samo datum, ne i vrijeme. a zaboravila sam do kada primaju uputnice? došla bi u zadnji tren jer mi se ne da čekati 3 sata ko zadnji put kad su mi napisali da dođem u 9, ko i gro drugima, i čekala sam do pola 1. tako da me zanima do kad primaju uputnice

huskybucka
12.09.2012., 13:22
Imam pitanje.
bila sam kod endokrinologa vinogradska.
Narucena sam za vadenje krvi za 10 dana, i za 15 i 17 dana test.
Naime doktorica je napisala da trebam izvaditi:
p4,fsh, lh, e2,prl..,prekonocna blokada s dex,t4,tsh, anti Tpo,2satni inzulin

Ono sto me zanima je, tu ima hormona koji se vade 2-5 dana ciklusa, pa me zanima, dal te hormone samo odem obaviti za vrijeme ciklusa, ili se u. Vinogradskoj za sve narucuje?

Garbo
17.09.2012., 10:36
Zna li netko kako se čovjek može naručiti na kontrolni pregled na Kliniku za tumore?

Poslala sam e-mail na nekakvu e-mail adresu za centralno naručivanje - failed delivery.

Zovem ordinaciju doktora kod kojeg sam bila na operaciji (fibroadenom), javi mi se sestra odmah i veli "zovite dole ambulantu".

Zovem broj od kirurgije (01/378-3511), evo sad već ravno 3 sata - stalno je zauzeto.

Zovem nekakav broj za naručivanje (01/371-3679), isto već ravno 3 sata - na njega se, pak, nitko ne javlja.

Na koju foru da ugovorim tamo pregled? :confused:

Zna li netko neki treći broj koji se može zvati? Neku pouzdanu e-mail adresu?

Postoji li neko vrijeme u koje treba zvati?

Daisy28
17.09.2012., 15:23
Klinika za tumore spada pod vinogradsku bolnicu tj KB sestre milosrdnice.probaj na njihovu email adresu.

June177
17.09.2012., 16:13
Zna li netko je li se treba narucivati za kirursku ambulantu na Rebru? Zadnji put kada sam bila nije trebalo, ali od tada je proslo vec dosta vremena.

Sent from my E10i using Tapatalk

..angie..
22.09.2012., 22:18
Klinika za tumore spada pod vinogradsku bolnicu tj KB sestre milosrdnice.probaj na njihovu email adresu.

Ja sam prije 3 dana dobila termin u Vinogradskoj za 3 pregleda koja sam zamolila da mi se naprave prije... 6 mjeseci :zubo:
A prošli tjedan pošto sam išla u Vinogradsku sam se osobno naručila.

Ne znam što je gore, to što sam čekala pola godine (pregled nije bio hitan, jer ga ionako trebam napraviti 2 mj slijedeće godine, no ipak..) da mi pošalju kada sam naručena ili što sam išla tamo osobno i uvjerila se kako u bolnicama na pristojnost dobivaš bahatost većinom kao odgovor.

Iako.. Prije godinu dana me je jedna jako simpatična i pristojna gospođa na šalteru za centralno spasila sa informacijom koju nisam uopče znala..

Eto kako e-naručivanje funkcionira..

huskybucka
30.09.2012., 15:19
Trebala bi sutra vaditi krv- progesteron - 21. dan ciklusa, boli me grlo, i temperatura mi je 37, dal to smeta za vadenje krvi??

Hard Candy
30.09.2012., 21:57
Mislim da ne.. ako i da bolje da napraviš, nego da saznaš da ne smeta, a ti propustila 21. dan :)

huskybucka
01.10.2012., 12:20
Mislim da ne.. ako i da bolje da napraviš, nego da saznaš da ne smeta, a ti propustila 21. dan :)

Hvala!
Isla sam vaditi krv pa cemo vidjeti.

Imam jos jedno pitanje, moram ovaj mjesec na kontrolu s nalazima kod endokrinologa, za to mi treba uputnica dr. Opce prakse?

Hard Candy
01.10.2012., 13:39
Da, za svaku kontrolu treba uputnica opće prakse..

huskybucka
01.10.2012., 14:30
Da, za svaku kontrolu treba uputnica opće prakse..

Thanks ;-)

prilika
01.10.2012., 14:50
Ako je druga kontrola unutar mjesec dana od prvog pregleda (ili kontrole) dovoljno je samo prvi puta donijeti uputnicu. Mislim da i sada još uvijek to vrijedi.

Daisy28
01.10.2012., 15:55
Ako je druga kontrola unutar mjesec dana od prvog pregleda (ili kontrole) dovoljno je samo prvi puta donijeti uputnicu. Mislim da i sada još uvijek to vrijedi.

Jel to stoji mozda negdje u nekakvom zakonu? Da se mogu na to referirati? Hvala!

prilika
01.10.2012., 16:08
Za taj zakon ne znam. Pa pitaj sestru gdje ideš na kontrolu? Meni je sestra rekla prije tri godine, da ne trebam donijeti novu uputnicu kada sam naručena na kontrolu (oftalmolog u bolnici) za dva tjedna od prethodnog pregleda, da mi vrijedi ta uputnica. Kada sam naručena za mjesec dana na kontrolu onda sam donijela novu uputnicu. Ne znam da li se nešto u međuvremenu mijenjalo. Znam da sam čitala prije godinu dana na jednom forumu da je i dalje tako.

Spejs
02.10.2012., 14:30
Gdje ici na hitnu u Zagrebu?

leeloo27
03.10.2012., 09:32
Nisam iz Zg al vjerovatno u najbližu mjestu stanovanja. Ili ako je nešto jako hitno u koju stigneš.

Spejs
03.10.2012., 10:18
Problem je sto ne znam ni gdje ima :rofl: nisam ni ja iz ZG. Otisla sam u bolnicu Sestara milosrdnica, i rijesila pregled i pretrage za manje od sat vremena. Sve pohvale doktorima na urologiji :top:

Spejs
08.10.2012., 16:25
Problem je sto ne znam ni gdje ima :rofl: nisam ni ja iz ZG. Otisla sam u bolnicu Sestara milosrdnica, i rijesila pregled i pretrage za manje od sat vremena. Sve pohvale doktorima na urologiji :top:

Ajmo jos jedno blesavo pitanje;

Ako sam pregled obavila u gore navedenoj hitnoj ambulanti i na nalazu pise

"nakon zavrsetka terapije uciniti UK. kontrola po nadleznom ordinarijusu"

gdje trebam na kontrolu? Kod svoje doktorice opce prakse? Ili u kb sestre milosrdnice? :misli:

Zlajja
08.10.2012., 21:54
Zelim posjetiti dermatologa.. Moram do obiteljskog lijecnika, koji ce mi napisati uputnicu za njega?

June177
08.10.2012., 22:10
Zelim posjetiti dermatologa.. Moram do obiteljskog lijecnika, koji ce mi napisati uputnicu za njega?

Da

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk

El Gato Félix
09.10.2012., 15:57

gdje trebam na kontrolu? Kod svoje doktorice opce prakse? Ili u kb sestre milosrdnice? :misli:

Pravilo je da se nakon hitne intervencije (bilo da se radi o izvanbolničkoj hitnoj pomoći, kao što je ona u Heinzelovoj u Zagrebu, bilo da se radi o bolničkoj hitnoj pomoći) s nalazima trebate javiti svojem liječniku obiteljske/opće medicine.

On će Vas uputiti na dodatne pretrage ako smatra da su indicirane, produžiti ili korigirati terapiju ako je ista propisana (pravilo je da se u izvanbolničkoj hitnoj službi na recept propisuje najmanje pakiranje lijeka, a u bolničkoj hitnoj dobijete nalaz pregleda s preporučenim lijekom kojeg možete, nakon predočenja istoga, podignuti u ljekarni pa će liječnik obiteljske medicine naknadno poslati recept), uputiti Vas na specijalističke preglede i sl.

Dakle, trebate se javiti svojoj liječnici obiteljske medicine s nalazom iz KB Sestara milosrdnica, a ona će Vas uputiti što i kako dalje ako smatra da je potrebno.

Lijep pozdrav. :)

Spejs
09.10.2012., 16:11
@ El Gato - hvala, dobila sam preporuku za lijek na "pismu lijecniku" i moja dr. opce prakse mi je izdala recept za taj lijek ali nije spominjala kontrolu... ili se kontrola podrazumijeva?

Ne bi se bas zezala i zivila u nadi da sam izlijecena jer se radilo o upali mokracnog mjehura. Ja sam u Zg, a moja doktorica u KC pa zato pitam na forumu.

El Gato Félix
09.10.2012., 16:29
@ El Gato - hvala, dobila sam preporuku za lijek na "pismu lijecniku" i moja dr. opce prakse mi je izdala recept za taj lijek ali nije spominjala kontrolu... ili se kontrola podrazumijeva?

Ne bi se bas zezala i zivila u nadi da sam izlijecena jer se radilo o upali mokracnog mjehura. Ja sam u Zg, a moja doktorica u KC pa zato pitam na forumu.

Kontrolna urinokultura se ne mora napraviti u svim slučajevima, prema Smjernicama. Npr. urinokulturu nije obvezno učiniti u slučaju inače zdrave žene sa sporadičnom nekopliciranom upalom mokraćnog mjehura (to je samo jedna od više kategorija urinarnih infekcija) jer je uzročnik lako predvidiv, a tada nije potrebna ni kontrolna urinokultura ako je nakon terapije osoba bez simptoma.

Međutim, s obzirom da je vrlo bitno uzeti podatke od bolesnika i pregledati ga te imati uvid u sve nalaze, nije moguće ovako preko foruma reći je li u Vašem slučaju nužno učiniti kontrolnu urinokulturu nakon provedene terapije.

Moj je savjet da svakako nazovete liječnicu obiteljske medicine i upitate ju planira li se u Vašem slučaju kontrolna urinokultura jer su Vas tako uputili u Vinogradskoj. S obzirom da su oni predložili da se ista učini, vjerojatno za to ima neki razlog.

Ako se planira, tada Vam liječnica treba izdati i uputnicu za laboratorij.

Spejs
09.10.2012., 18:21
Hvala na pomoci :top:

hrvoje dr.
10.10.2012., 20:55

Idete kod svog LOM/ dr. opće prakse,
a na svim nalazima sa HP pišemo učiniti kontrolnu UK, bar ja , a koliko sam vidio po nalazima sa HP /mog internističkog , bogme i urološkog/ isto rade i kolege,
jer da se slučajno pacijent poslije nesjeti nečega-banalnog naravno, a LOM su s nekim razlogom pretvoreni u obične činovnike, koji uopće nerazmišljaju, pa nebilo nešto poput tužbi i sl.

borntobewinner
15.10.2012., 17:27
Uzela sam danas one obrasce kod ginekologice i trebala bih ih sutra odnijeti u Klovićevu da ih potvrde. Moram li ja osobno ili može netko umjesto mene?

prilika
15.10.2012., 17:30
Ne moraš ići osobno. Može netko otići umjesto tebe, ali neka ponese tvoju osobnu i zdravstvenu.

katjes
20.10.2012., 15:18
imam par igala koje moram baciti, trebale su mi za izvlačenje fiziološke iz boce; kako bi se trebao zbrinuti taj otpad?

..mistika..
21.10.2012., 16:05
Zanima me od kada se dolazak na Hitnu placa?to neki novi zakon?

..angie..
21.10.2012., 17:11
Ako nemas dopunsko dio se placa

..mistika..
21.10.2012., 17:15
Ima dopunsko pregled uha 100kn,na vratima Hitne čak piše cijenik.

palladio
23.10.2012., 16:37
Poštovani, molio bi za pomoć savjet...
Ukratko , nakon što mi je pozlilo uz povraćanje i proljev koji nije prestajao, završio sam na hitnoj, zbog dosta lošeg stanja taj dan, na sugestiju liječnika ostao sam na bolničkom liječenju/oporavku četiri dana na infektivnom odjelu, nikakvu terapiju nisam dobivao osim infuzije zbog slabosti i dehidracije. Nakon analiza krvi i mokraće za vrijeme liječenja nije nađen uzročnik bolesti i ja sam otpušten. Po povratku iz bolnice napravio sam još jednom pretrage krvi i mokraće i sve je u najboljem redu. Neki dan sam dobio poziv od nastavnog zavoda za javno zdravstvo (epidemiologija) sa napomenom da donesem dosadašnje nalaze i zdravstvene knjižice svih ukućana.
Pitanje glasi da li se je tom pozivu obavezno odazvati i ako ne da li postoje kakvi instrumenti prisile, razlog je taj da nemam ni vremena ni želje ni volje, kao ni moji ukućani za dodatnim obvezama.
Interesira me i razlog tog poziva...
Pa ako netko zna, molio bi za odgovor...
Unaprijed hvala!

Grubač.
26.10.2012., 11:23
Dobila sam od ginekologice uputnicu za transfuzijsku medicinu, ali ništa više ne piše, gdje bih ja trebala ići? (u zagrebu sam) i postoji li nekakav proces naručivanja ili se samo pojavim?

marina_16
28.10.2012., 22:16
Prepostavljam da nepisem na pravom mjestu ali ako mi mozete pomoc bila bih zahvalna, imam prijatelja koji je kao djete morao amputirat nogu zbog raka,dobijo je protezu medutim nikako mu neodgovara niti je mehanicka ka spada, a kupiti kosta oko 50000eura druga ta bolja s motorom, i sad mene zanima komu se obratit da to dobije besplatno ili bar pola da nepkati i jel zna mozda netko kako organizirat humanitarni koncert ili vec sto da se taj novac skupi???

zeczekonja17
28.10.2012., 22:40
koliko se dugo ceka na CT i MR?

Ferdibrand
31.10.2012., 13:45
Koja od optika u Zagrebu je za preporučiti? Ono, da se kod njih obavi pregled, kupe naočale i sve to :) Ghetaldus, Monokl, Bilić :ne zna:

Trebor01
31.10.2012., 19:51
Ja sam zadovoljan sa Opto centrom u Vlaškoj u blizini Importane galerije. Pregled je besplatan, ali uz uvjet da se kod njih uzmu okvir i stakla.

mimoza40
03.11.2012., 00:44
imam par igala koje moram baciti, trebale su mi za izvlačenje fiziološke iz boce; kako bi se trebao zbrinuti taj otpad?

Svaka igla ima plastični poklopac,poklopiš njime i baciš u običan otpad.
Ako nemaš poklopce, zamotaj u više slojeva tvrdoga papira i opet u smeće.

Ne postoji organizirano zbrinjavanje te vrste kućnoga otpada.
I dijabetičari svoje igle i lancete bacaju u smeće.

hrvoje dr.
03.11.2012., 19:46
koliko se dugo ceka na CT i MR?
Zavisi od
Bolnice tj. ustanove
Indikacije
Dio tijela koji se gleda npr. mozak,pluća itd.

Esthelle
05.11.2012., 17:49
Trebala bi savjet. Kako mi je u urinu nađena ureaplazma, dobila sam antibiotik doksiciklin i sad cca nakon 2 mjeseca od provedene terapije išla bi na bris uretre preko HZZO-a. U čijoj nadležnosti je taj bris (kojeg specijaliste)? Jer bila sam u Fran Mihaljević i rekli da oni više ne uzimaju briseve :ne zna: Znači, u koju ustanovu moram ići?

Na koji br. tel. mogu saznati gdje je slobodno mjesto kod nekog dr.opće medicine jer bi se prebacila? Hvala :)

dany21
07.11.2012., 20:55
Pozdrav svima,

trebao bih napraviti pregled dopler karotida i tcd, no ne znam gdje.
Vidim da se okreću oko toga masne cijene, od 500 pa do 750 kn...

Zadnji puta sam bio na vestibulometriji i audiometriji sa uputnicom od liječnika, i nisam ništa platio. Također bio sam kod neurologa koji ima svoj cijenik na vratima, no on mi isto nije ništa naplatio.. (zašto?)

Ima li to veze ako imam dopunsko zdrav. osiguranje i uputnicu od liječnika?
Gdje nači taj pregled onda besplatno? vidim da se u bolnicama čeka 8 mj.

dany21
11.11.2012., 07:53
Zna li netko?

Daisy28
11.11.2012., 10:36
Pa obrati se doktoru ili specijalistu koji te to poslao raditi i pitaj gdje preko uputnice možeš to napraviti. Ja sam bila na dopleru karotida u Medikolu preko uputnice :)

dany21
11.11.2012., 12:02
Pa obrati se doktoru ili specijalistu koji te to poslao raditi i pitaj gdje preko uputnice možeš to napraviti. Ja sam bila na dopleru karotida u Medikolu preko uputnice :)

Aha, i šta je onda besplatno preko uputnice?

Hard Candy
11.11.2012., 13:28
Da.

Maximus7
12.11.2012., 09:05
Forumaši, znate li u kojoj se bolnici/poliklinici mogu naručiti za magnetsku rezonancu koljena (preko uputnice), a da nisam na listi čekanja 6mj?

Hvala!!!

hrvoje dr.
12.11.2012., 19:58
Pozdrav svima,

trebao bih napraviti pregled dopler karotida i tcd, no ne znam gdje.
Vidim da se okreću oko toga masne cijene, od 500 pa do 750 kn...

Zadnji puta sam bio na vestibulometriji i audiometriji sa uputnicom od liječnika, i nisam ništa platio. Također bio sam kod neurologa koji ima svoj cijenik na vratima, no on mi isto nije ništa naplatio.. (zašto?)

Ima li to veze ako imam dopunsko zdrav. osiguranje i uputnicu od liječnika?
Gdje nači taj pregled onda besplatno? vidim da se u bolnicama čeka 8 mj.
Ma gdje se čeka 8mj.???
Ako ste iz Zagreba ,na red ćete relativno brzo doći u PB Sv. Ivan-Jankomir.

Daisy28
12.11.2012., 22:08
Moguce da se i u Medikolu krace ceka.najbolje provjeriti sa ustanovom.

dany21
13.11.2012., 15:57
Ma gdje se čeka 8mj.???
Ako ste iz Zagreba ,na red ćete relativno brzo doći u PB Sv. Ivan-Jankomir.

Hrvoje, ovdje
http://obs.hr/v4/pretage/52-neurologija/131-neurologija-doppler-karotida-i-vb-sliva-uz-tcd

Datum naručivanja je 31.08.2012., a datum usluge je 28.06.2013. ! Pa to nema nigdje.

Koliko vidim moj pregled koji tražim nema u Sv. Ivanu. :confused:

Daisy28
13.11.2012., 19:26
Imas negdje popis svih email adresa vecih bolnica u zg, posaljes svima email dali rade trazenu uslugu i odmah ti napisu kad si narucen. Tako ja radim i zasad se pokazalo kao najbolji nacin :)

curie0
13.11.2012., 20:09
Zanima me da li mogu od doktora koji je nadlezan za moj fakultet dobiti uputnice?

Da li mi uputnica iz jednog grada vrijedi i u drugom gradu?
I ako trebam vaditi krv radi pilula, uputnicu mogu dobiti od dokt. opce prakse ili bas od ginekologice kod koje sam upisana?

mimoza40
13.11.2012., 20:58
Zanima me da li mogu od doktora koji je nadlezan za moj fakultet dobiti uputnice?

Da li mi uputnica iz jednog grada vrijedi i u drugom gradu?
I ako trebam vaditi krv radi pilula, uputnicu mogu dobiti od dokt. opce prakse ili bas od ginekologice kod koje sam upisana?

Za pretrage koje su vezane uz uzimanje kontracepcije uputnice piše odabrani ginekolog, isto tako i sve potrebne recepte iz domene ginekološkog liječenja.

Uputnica za što ?? iz jednoga grada-u drugi ?
Vađenje krvi ( ovisno o pretragama koje zahtijeva) obavlja se u pripadajućem domu zdravlja.
Specifične pretrage rade se u bolničkim labosima ( npr -hormoni).

Lehane
15.11.2012., 15:34
Bok ekipa, imam pitanjce.

Radim pretrage za pilule, i poslana sam u Petrovu. Mislim da će mi tamo raditi jetrene probe. Ili hormone. Nisam sigurna, na uputnici ništa ne piše.

Znate li možda koliko se čeka? Ne bih voljela uzimati day off na poslu zbog toga, pa da izračunam mogu li sve obaviti prije posla.

mimoza40
15.11.2012., 20:26
Bok ekipa, imam pitanjce.

Radim pretrage za pilule, i poslana sam u Petrovu. Mislim da će mi tamo raditi jetrene probe. Ili hormone. Nisam sigurna, na uputnici ništa ne piše.

Znate li možda koliko se čeka? Ne bih voljela uzimati day off na poslu zbog toga, pa da izračunam mogu li sve obaviti prije posla.

Kako misliš na uputnici ništa ne piše, pa mora pisati koje pretrage se zahtijeva obaviti:ne zna:
Obično pišu kratice !

Lehane
15.11.2012., 21:14
Ništa ne piše, samo "zavod za transfuzijsku medicinu" :ne zna:

mimoza40
15.11.2012., 21:29
Ništa ne piše, samo "zavod za transfuzijsku medicinu" :ne zna:

Pa mora pisati,kako bi inače na transfuziji znali koju analizu raditi:503:
evo ti popis skraćenica prema organima

http://www.poliklinika-analizalab.hr/pretrage/pretrage-po-organima/#main

Lehane
15.11.2012., 21:45
Ne znam, zaista piše samo ta jedna rečenica :(

mimoza40
15.11.2012., 22:02
Ako na uputnici ništa ne piše, ni pod šifrom pretrage u kućicama, onda stvarno ne znam, možeš doći tamo i vratiti se neobavljena posla.

Lehane
16.11.2012., 07:46
Možda su nešto naznačili u e-uputnici... ja sam jako, jaaaakoooo rijedak gost kod liječnika :D

Uglavnom, zna li itko koliko se čeka na jetrene probe i/ili hormone? Tražim slobodan dan ili se mogu skrumpat?

Grasjas :kiss:

Miss Gavella
19.11.2012., 11:16
E ovako, nisam u Hrvatskoj, ali vjerojatno je ili isti ili sličan postupak.

Šta mi treba za prebacivanje sa odjela školske medicine na obiteljsku medicinu? Pretpostavljam da je jednostavno, ali stvarno mi se ne da pitat neljubazne tri babe za pultom, hvala. :D

bensa
22.11.2012., 13:33
Molim iskusne da mi probaju pomoći. Unaprijed se ispričavam što ne baratam stručnim rječima, jer nemam nalaze ispred sebe, radi se o mom tati, nalazi su kod njega, pa ću ja zdravo seljački. U 7mj. ove godine rađena mu je koronarografija, otkriveno mu je začepljenje krvnih žila na jednom mjestu 85%, a na drugom 60%. Konzorcij na Rebru je odlučio da je podoban za operaciju, u 10.mj. je bio na dogovoru kod doktora, doktor mu je rekao da mu je stanje stvarno ozbiljno i rekao je da će ga uvrstiti na neku najkraću listu čekanja od 2 mj. za operativni postupak. Ja i brat smo na netu našli nekakve njihove liste čekanja, prve dane praćenja djelovale su obečavajuće, ljudi su dolazili na red 3 tjedna nakon uvrštanja na listu, kako dalje pratimo, sve manje to kužimo, liste se stalno mjenjaju, i uopće ih ne možemo shvatiti. Problem je i u tome što on nije dobio nikakvu tu šifru pacijenta po kojoj bi mogao pratiti kretanje na listi, samo je med.sestra telefonom mu rekla, uvršteni ste od sutra na listu, bit ćete pozvani 8 dana prije zahvata i da se na te liste na netu baš i ne obaziremo. E sad, od bratove školske tata, njemu su isto rekli da će doći na red za 2 mj., a na kraju je došao tek 6mj. kasnije na red za isti taj zahvat. Pa me zanima: da li to stvarno tako može biti da ti kažu da ćeš doći za 2, a dođeš za xy mjeseci na red?

Točnije, pratimo liste čekanja Klinike za kardijalnu kirurgiju, može li mi netko pojasniti te šifre pacijenata, da li su ta slova u šiframa inicijali? Ako jesu, radi li se o imenu i prezimenu, ili prezime pa ime? Puno nas pitanja muči, možda malo i banalnih, znamo da mu ne možemo pomoći i ubrzati stvar, na njemu je samo da se drži doktorovih uputa i čeka, al kad smo full zabrinuti.
Hvala unaprijed.

El Gato Félix
22.11.2012., 19:25
E ovako, nisam u Hrvatskoj, ali vjerojatno je ili isti ili sličan postupak.

Šta mi treba za prebacivanje sa odjela školske medicine na obiteljsku medicinu? Pretpostavljam da je jednostavno, ali stvarno mi se ne da pitat neljubazne tri babe za pultom, hvala. :D

Nažalost, u nas liječnici školske medicine rade samo sistematske preglede, a ne mogu više propisivati lijekove i pisati recepte. To rade pedijatri ili liječnici obiteljske medicine.

Liječnici školske medicine u našoj zemlji se ne biraju nego su određeni prema školi koju učenik pohađa, tako da je za određenu školu ili razred nadležan jedan liječnik školske medicine i on radi sistematske preglede pri upisu u prvi razred i tijekom školovanja učenika. Učenici se, kada su bolesni, liječe kod pedijatra ili liječnika obiteljske medicine, a ne mogu se liječiti kod liječnika školske medicine, koji u našem sustavu rade u sklopu Zavoda za javno zdravstvo.

El Gato Félix
22.11.2012., 19:42
Točnije, pratimo liste čekanja Klinike za kardijalnu kirurgiju, može li mi netko pojasniti te šifre pacijenata, da li su ta slova u šiframa inicijali?

Šifru pacijenta čine prvo slova imena i prvo slova prezimena te 11 znamenki broja osigurane osobe sa zdravstvene iskaznice.

Je li prvo ime pa onda prezime ili prezime pa onda ime u konkretnom primjeru Klinike za kardijalnu kirurgiju, ne bih znao, kao ni o drugim detaljima formiranja liste u spomenutoj klinici. Nadam se da će se još netko javiti, tko ima nekih iskustava po tom pitanju.

Lijep pozdrav. :)

bensa
22.11.2012., 21:32
Hvala puno, El Gato Felix,

shvatili smo tako, ide prvo prezime pa ime. Sad još kad bi nam znali reći što im znači lass=S> u rubrici Datum prijema. Puno, puno hvala.

Almost Rosey
23.11.2012., 19:46
Pozdrav!

Nadam se da sam na dobroj temi, ne znam gdje drugdje pitati.

Dobila sam od ginekologa uputnicu za laboratorij primarne zdravstvene zaštite u kojoj se traži kompletna krvna slika. Rečeno mi je da to obavim u "svom" domu zdravlja. Koji je to "moj"? :zubo: Onaj gdje mi je liječnik obiteljske medicine?

El Gato Félix
25.11.2012., 10:33
Mislim da da.

Almost Rosey
25.11.2012., 11:34
Hvala :)
Pretpostavljam da nije problem to što je moj LOM u drugom gradu?

mimoza40
25.11.2012., 14:34
Pozdrav!

Nadam se da sam na dobroj temi, ne znam gdje drugdje pitati.

Dobila sam od ginekologa uputnicu za laboratorij primarne zdravstvene zaštite u kojoj se traži kompletna krvna slika. Rečeno mi je da to obavim u "svom" domu zdravlja. Koji je to "moj"? :zubo: Onaj gdje mi je liječnik obiteljske medicine?

Ako imaš crvenu uputnicu otiđi u najbliži dom zdravlja prema adresi na kojoj trenutno živiš.

Almost Rosey
25.11.2012., 17:04
Ako imaš crvenu uputnicu otiđi u najbliži dom zdravlja prema adresi na kojoj trenutno živiš.

Nemam, imam neku isprintanu na papiru A4 formata :misli:

mimoza40
25.11.2012., 17:29
Nemam, imam neku isprintanu na papiru A4 formata :misli:

Iskreno ne znam kak to sad ide sa e-uputnicom.
Najbolje da nazoveš dr koja ti je dala tu a4, mislim da možeš ići u bilo koji laboratorij koji ima ugovor sa hzzo.

lettore77
25.11.2012., 18:16
Pretpostavljam da nije problem to što je moj LOM u drugom gradu?

El Gato Félix ti je dobro napisao. „Tvoj“ laboratorij je onaj u koji materijale šalje tvoj odabrani liječnik obiteljske medicine. Gdje ti je liječnik obiteljske medicine, tamo ti je pripadajući laboratorij. Tamo ideš dati krv i onda kada te šalje ginekolog, neovisno o tome u kojem je gradu ginekolog.
Ako ti je obiteljski liječnik u Zagrebu i laboratorij ti je u Zagrebu, a ginekolog ti može biti bilo gdje u RH.
Crvene uputnice ne vrijede u ovom slučaju i ginekolog ti je pretpostavljam dao dobru printanu uputnicu s tim što je e-uputnicu trebao nasloviti na laboratorij u koji te šalje, a to je, pretpostavljam, uz tvoju pomoć i uradio.

Iskreno ne znam kak to sad ide sa e-uputnicom.
Najbolje da nazoveš dr koja ti je dala tu a4, mislim da možeš ići u bilo koji laboratorij koji ima ugovor sa hzzo.
Ovo nije točno.
A ako ćeš već nekoga zvati, bolje nazovi laboratorij i provjeri.
:ne zna:, ja bih tako učinila.

Almost Rosey
25.11.2012., 18:24
Hvala puno, provjerit ću u "svom" laboratoriju onda :)
Ginekolog me nije ništa pitao.

mimoza40
25.11.2012., 18:29
El Gato Félix ti je dobro napisao. „Tvoj“ laboratorij je onaj u koji materijale šalje tvoj odabrani liječnik obiteljske medicine. Gdje ti je liječnik obiteljske medicine, tamo ti je pripadajući laboratorij. Tamo ideš dati krv i onda kada te šalje ginekolog, neovisno o tome u kojem je gradu ginekolog.
Ako ti je obiteljski liječnik u Zagrebu i laboratorij ti je u Zagrebu, a ginekolog ti može biti bilo gdje u RH.
Crvene uputnice ne vrijede u ovom slučaju i ginekolog ti je pretpostavljam dao dobru printanu uputnicu s tim što je e-uputnicu trebao nasloviti na laboratorij u koji te šalje, a to je, pretpostavljam, uz tvoju pomoć i uradio.

Ovo nije točno.
A ako ćeš već nekoga zvati, bolje nazovi laboratorij i provjeri.
:ne zna:, ja bih tako učinila.

Znači li to da npr. studentica iz Zadra mora ići i tamo u laboratorij jer joj je lom u tom gradu, a u Zg nije odabrala liječnika?

U svakom slučaju meni iz pitanja ostaje nejasno da li je ginekolog uopće poslao e-uputnicu ili je samo dao prijedlog koje pretrage obaviti..
Mislim da je bolje zvati liječnika koji je uputnicu napisao.

lettore77
25.11.2012., 20:09
Ginekolog me nije ništa pitao.
Na svakom nalazu iz the laboratorija imaš naziv laboratorija i telefon (negdje u zaglavlju).
Postoji mogućnost da je to laboratorij Doma zdravlja ili XY laboratorij u zakupu. Liječnik koji šalje e-uputnicu treba taj naziv označiti u aplikaciji da bi uputnica otputovala na “pravu adresu“, inače je “zaglavljena“ na serveru. Ginekolog bi to trebao provjeriti prije slanja uputnice, ali možda tvoj ginekolog ima usnimljen taj podatak u tvom e-kartonu.
Ne znam, pričam na pamet. :ne zna: Mene je moj to sve ispitao i objasnio mi zašto.

Znači li to da npr. studentica iz Zadra mora ići i tamo u laboratorij jer joj je lom u tom gradu, a u Zg nije odabrala liječnika?

Koliko ja znam, tako je. Labos u Zadru dobiva lovu za studenticu iz Zadra ako joj je tamo liječnik obiteljske medicine i ona tamo odlazi bez naknade, a neki labos u ZG će lovu za nju dobivati kada odabere liječnika u ZG. Za studente je to možda (???) pojednostavljeno prijavom preko studentske poliklinike (ako to još tako funkcionira) pa onda idu u neki njoj pripadajući laboratorij.

U svakom slučaju meni iz pitanja ostaje nejasno da li je ginekolog uopće poslao e-uputnicu ili je samo dao prijedlog koje pretrage obaviti..
Mislim da je bolje zvati liječnika koji je uputnicu napisao.

Almost Rosey je u prvom postu napisala da je dobila uputnicu za KKS pa sam pretpostavila da zna da je dobila uputnicu, a ne pisane upute. Ako je dobila samo pisane upute, opet mora u taj grad, gdje joj je odabrani liječnik, da bi joj on napisao i poslao uputnicu, a tamo joj je i the labos. :mig:

Dakle, @Almost Rosey, imaš li uputnicu ili upute? :) ... a o e-uputnici da i ne govorimo? :D

Almost Rosey
25.11.2012., 20:16
Ja se ispričavam :facepalm: na pomutnji koju sam izazvala.

Na uputnici (papir A4 formata, pretpostavljam isprintana e-uputnica) nalazi se naziv i šifra medicinsko-biokemijskog labosa, koji se nalazi u gradu gdje je "moj" LOM. Sve kužim, sve jasno.

Još jednom hvala svima i isprike zbog nesmotrenosti :brukica:

Bruxea
30.11.2012., 11:30
Nadam se da sam na dobroj temi postavila pitanje...

Naime, vrlo skoro se trajno selim u Zagreb i naravno trebala bih se i prebaciti kod doktora u Zagreb. Kako to točno ide? Odem u dom zdravlja u kvartu kojem jesam, tražim koje formulare i gdje onda s tim? Priznajem da sam jako glupava za te stvari :brukica: pa vas molim da mi netko to objasni kao malom djetetu proceduru :brukica:

volume3d
01.12.2012., 11:29
Imam pitanje u vezi dopunskog osiguranja :) Ne znam jel pisem na pravom mjestu....
Redovan sam student, dal trebam produzivati dopunsko? Vec 2 god kartica je ista (na njoj pise samo 'vrijedi od' ), ne sjecam se dal sam prosle godine nosio potvrdu s faxa (da sam redovan) u zavod ili se to automatski produzilo samo

mimoza40
02.12.2012., 13:00
Nadam se da sam na dobroj temi postavila pitanje...

Naime, vrlo skoro se trajno selim u Zagreb i naravno trebala bih se i prebaciti kod doktora u Zagreb. Kako to točno ide? Odem u dom zdravlja u kvartu kojem jesam, tražim koje formulare i gdje onda s tim? Priznajem da sam jako glupava za te stvari :brukica: pa vas molim da mi netko to objasni kao malom djetetu proceduru :brukica:

U Zg si prvo pronađeš liječnika koji još prima pacijente.
On ti daje izjavu koju moraš potpisati i odnijeti u pripadajući područni ured Hzzo, imaš adrese na ovoj stranici
http://www.hzzo-net.hr/02_04_20.php
tamo te upišu kao pacijenta te i te dr.
Nisam sigurna trebaš li donositi stari karton od bivše liječnice, ili ga oni šalju poštom.
To se raspitaj u područnom uredu Hzzo gdje ćeš predati izjavu o promjeni liječnika.
Sve dok ne odneseš izjavu u hzzo, koristiš usluge staroga liječnika.

mimoza40
02.12.2012., 13:03
Imam pitanje u vezi dopunskog osiguranja :) Ne znam jel pisem na pravom mjestu....
Redovan sam student, dal trebam produzivati dopunsko? Vec 2 god kartica je ista (na njoj pise samo 'vrijedi od' ), ne sjecam se dal sam prosle godine nosio potvrdu s faxa (da sam redovan) u zavod ili se to automatski produzilo samo

Više o dopunskom osiguranju pročitaj na ovoj temi

http://www.forum.hr/showthread.php?t=408522&page=35.

Mislim da svake godine moraš predati novu potvrdu od faxa.
Kartica ostaje ista, što ne znači da imaš aktivno dopunsko.Onog momenta kad ga produžiš koristiš se opet starom karticom.

volume3d
02.12.2012., 18:14
Više o dopunskom osiguranju pročitaj na ovoj temi

http://www.forum.hr/showthread.php?t=408522&page=35.

Mislim da svake godine moraš predati novu potvrdu od faxa.
Kartica ostaje ista, što ne znači da imaš aktivno dopunsko.Onog momenta kad ga produžiš koristiš se opet starom karticom.

Hvala, provjerio sam sad, do 1.mj mi vrijedi:)

Maximus7
03.12.2012., 10:25
Bok ekipa!

Zna li netko za privatne radiološke ordinacije koje rade sa HZZO-om?

Trebam hitno obaviti gorenavedenu pretragu, pa da izbjegnem čekanje....

Hvala

Tomek100
03.12.2012., 14:06
Koliko sam upoznat za Zagreb, privatne radiološke ordinacije koje imaju ugovor sa HZZO-om rade na uputnicu samo CT i Magnetsku rezonancu. Ovu pretragu ne.
Odeš u bilo koji Dom zdravlja, to ti isti dan uslikaju ako je samo LS kralježnica i za dan-dva dođeš po nalaz.

Victora
03.12.2012., 18:37
Imam pitanje jedno - moja liječnica ima određeno točno pola sata dnevno u kojem se treba zvati za dobiti lijek. Onaj koji se pije svaki dan, produženi recept. Ako zovete van toga, ne može, dobijete jezikovu juhu od sestre i uputu da zovete u određeno vrijeme. I tako ja zovem već od srijede. Stalno zauzeto - očito je stavila u to vrijeme telefon na "odbijanje", je je nemoguće da je toliko zauzeto, nego valjda ima posla, pa joj se ne da javljati. Inače, nije ovo prvi put. A ako odem do nje, moram čekati na red, samo za produljivanje recepta.

Jel može ona to tako, samo pola sata dnevno i ko te hebe? Evo ja imam lijek još za sutra, dakle moram ili otići do nje, ili biti bez dok se konačno koji dan netko ne javi.

leeloo27
03.12.2012., 21:21
Nazovi bilokada i reci da zoveš danima u predviđeno vrijeme i da je stalno zauzeto i da ih ne možeš dobiti u to doba.

Nisam skontala, ona je svojim svim pacijentima rekla da je mogu za recepte nazvati samo u određenom periodu i to u tih pol sata, inače ako je nazoveš u drugo vrijeme neće isprintati recept? Hm, ne znam koliko su oni slobodni sebi tako izorganizirati vrijeme.

Victora
03.12.2012., 22:15
Nazovi bilokada i reci da zoveš danima u predviđeno vrijeme i da je stalno zauzeto i da ih ne možeš dobiti u to doba.

Nisam skontala, ona je svojim svim pacijentima rekla da je mogu za recepte nazvati samo u određenom periodu i to u tih pol sata, inače ako je nazoveš u drugo vrijeme neće isprintati recept? Hm, ne znam koliko su oni slobodni sebi tako izorganizirati vrijeme.

Upravo tako. Za recepte za stalnu terapiju (e-recepte ili bilo koje) smiješ zvati jedino zadnjih pola sata njenog radnog vremena. I to je onda često staaaaaaalno zauzeto. Pa kad konačno dobiješ neki dan, sestra kaže da si valjda baš zvao kad i netko drugi. Ako nazoveš u neko drugo vrijeme, naravno da dobiješ, ali te sestra spuca da nek se držiš reda, a lijek ti da jedino ako je neki o kojem ti život ovisi valjda, jer meni za antihipertenziv nisu dali. Ja sam danas namjerno zvala stalno pola sata, ko luđakinja...ka kakvi, stalno zauzeto. Jedino ja u obitelji sam kod te doktorice, svi drugi s enegdje drugdje i čude se režimu ove moje. I ne samo da moraš zvati u određeno vrijeme, nego je lijek tek slijedeći dan. Dakle, ako zoveš u petak, biit će u ponedjeljak. Pa sad, moraš voditi računa da lijek smiješ dići 7 dana prije, iskombinirati sa tim kad ona radi, pa da ne padne na vikend i svašta nešto. Nije meni ona daleko, ali čekati ću bar dva-tri sata na red samo da dobijem lijek. :503:

Sad imam lijek još samo za sutra, dakle sutra svakako moram riješiti. Namjeravam zvati kako si rekla i reći što si rekla, a ako ne bude išlo, nacrtam se kod nje u srijedu ujutro, ionako moram ići zbog drugih stvari. Užas.

I imam još jedno pitanje - negdje se po tv- povlačilo kako više ljudi ne mogu na hitnu u vrijeme kad im doktor ne radi, nego moraju kod drugog doktora s kojim taj njihov ima "dogovor" ili tako nekako. Moja nema tu zamjenu. Pitala sam ju osobno. Njen odgovor: sestra je uvijek tu ako trebate lijek ili uputnicu, za ostalo morate na hitnu. Samo kad sam na GO, kad je ordinacija zatvorena me mijenja doktor (i to se mora u susjedni grad). Jel smije ona to tako sve, poludjeti ću s njom!

Mah...već sam više puta bila na rubu toga da ju mijenjam, ali sam jedva našla jednu koja upisuje pacijente kod mene i kod te pak se treba naručiti za pregled - još veća nebuloza.

leeloo27
03.12.2012., 22:30
Joj prebaci se kod te druge, nije nebuloza. ;)

Ja sam se preporodila otkako mi je stara doktorica otišla i došla ova moja sadašnja. Ova je fino uvela naručivanje za preglede i otkako je ona ovdje nema gužvi u čekaonici. Prije sam znala po par sati provesti u čekaonici, sad skoro ništa ne čekam, dođem i maltene sam odmah na redu. I naravno ako je nešto hitno može se bez problema doći, primit će iako nisi naručen. Tako sam već par puta došla bez naručivanja, evo zadnji puta zbog temperatura koje mi traju već neko vrijeme i nije me odbila, dapače vikala mi je di sam do sada. :rofl:

Ne znam, meni ovo fenomenalno funkcionira, ja sam zadovoljna. Kad mi nije hitno naručim se, dođem i začas obavim, ako mi je hitno odem tamo, malkoc čekam (zadnji puta nisam ni 5 minuta) i primi me kad riješi sve pacijente koji su prije mene bili u čekaonici (obično nema nikoga ili bude 2-3 čivjeka :zubo:). Meni je oduvijek bilo najgore što kad idem potrošim po 2,3,4 sata za ništa, sad nema toga. Kad bi barem i po bolnicama tako funkcioniralo, bilo bi super.

I da, ako ti lijek bude tek sutradan gotov znači da ga odmah ne unose u komp. Ja nazovem svoju sestru, kažem joj šta mi treba, ona dok priča sa mnom utipka sve na komp i pusti recept i ja ga za pol sata mogu podići di god želim. Evo kad sam bila kod doktorice zadnji puta i kad mi je prepisala antibiotik nisam morala čekati ni pol sata, odmah je bilo u ljekarni.

Ma prebacuj se od ove, nije vrijedno zajebancije. I usput ja bi rekla da sam zvala svake minute u tih pol sata i da ću joj donijeti ispis ako treba (a bila bi u stanju zvati ak skontam da me jebe u mozak) pa da vidimo šta će onda reći. Znaju oni to tako otklopiti slušalicu da ih se ne smeta al ne možeš to raditi u vrijeme kad je navedeno da se zove. Tako i ove naše u bolnici na centralnom, fino dignu slušalicu a ti zovi satima i danima pa na kraju popizdiš i odeš se osobno naručiti.

Victora
03.12.2012., 22:39
Jasno je meni kak e-recept funkcionira. I ja zovem sestru, ne zovem doktoricu, naravno. Ali ja bi rekla da ona unosi u komp, a doktorica valjda to potvrđuje, a to radi tek slijedeći dan. Ako dođem baš k doktorici zbog nečeg, onda je lijek odmah u ljekarni. Ali pa neću ići samo da mi se produžuje recept.

Zvati ću ja sutra u njeno radno vrijeme, pa nek se sestra ljuti koliko hoće....ja sam doslovno zvala stalno, tak da budući je stalno bilo zauzeto, ima samo jedno objašnjenje zašto. A i prošli tjedan je bila ista priča...samo onda nisam zvala svaku minutu, nego par puta u tih pola sata.

Mah, dobro...hvala ti na savjetu :), javim kako prošlo - a biti će veselo :rofl:.

leeloo27
03.12.2012., 22:48
Ajd držim fige, ja sam jednom ostala bez lijeka i sad sam si naštimala da imam 7 dana viška i zovem ih 2 tjedna prije nego ostanem bez lijekova. I da, ovo sa 7 dana ili koliko je već limit im je totalno sranje. Da se nešto nedaj bože dogodi i dođe do zastoja iz bilokojeg razloga mi kroničari smo najebali. Nemaš na zalihi lijekove koje moraš piti svaki dan.

Jasno je meni da pokušavaju na taj način smanjiti zlouporabu lijekova i dijeljenje sa drugima, al zašto bi zbog toga ispaštao netko ko je stvarno ozbiljno bolestan i bez svoje terapije ne može funkcionirati. Ajd meni se neće ništa dogoditi ak ne popijem par dana lijek za štitnjaču, al strah me zamisliti kako to bude kod osoba poput tebe koje imaju problema sa visokim tlakom ili sa srcem ili sa šećerom i sl.

mimoza40
04.12.2012., 15:05
Imam pitanje jedno - moja liječnica ima određeno točno pola sata dnevno u kojem se treba zvati za dobiti lijek. Onaj koji se pije svaki dan, produženi recept. Ako zovete van toga, ne može, dobijete jezikovu juhu od sestre i uputu da zovete u određeno vrijeme. I tako ja zovem već od srijede. Stalno zauzeto - očito je stavila u to vrijeme telefon na "odbijanje", je je nemoguće da je toliko zauzeto, nego valjda ima posla, pa joj se ne da javljati. Inače, nije ovo prvi put. A ako odem do nje, moram čekati na red, samo za produljivanje recepta.

Jel može ona to tako, samo pola sata dnevno i ko te hebe? Evo ja imam lijek još za sutra, dakle moram ili otići do nje, ili biti bez dok se konačno koji dan netko ne javi.

Doktorica ti je potpuno neorganizirana.
Možeš je prijaviti Ministarstvu zdravlja, HZZO-u zbog nedostupnosti,
ili jednostavno promijeniti.
Naravno da je svi zovu tih zadnjih pola sata i potpuno je jasno da je nemoguće dobiti je.
Ali, veliki broj ordinacija radi sasvim uspješno, pa mislim da je tu problem u organizaciji , a moguće i bahatosti.