PDA

View Full Version : INFO PULT [papirologija, naručivanje, čekanje, procedure, knjižice, recepti...]

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

Victora
04.12.2012., 18:31
Evo dobila sam lijek, uz određene probleme...sad pak imam novo pitanje, ako nije za ovu temu, samo me šutnite negdje drugdje moderatori. Smije li se liječnik opće prakse oglušiti na nalaz specijaliste? Ovako nekako: "ne smije se toliko toga piti, sad ću ti dati, ali slijedeći put više ne"...meni je specijalist napisao određeni lijek 1-2 dnevno, ja pijem 1 dnevno i svaki put imam problem sa produžavanjem recepta...a sad mi više ni ne želi dati liječnica opće prakse. Na kontrolu tom liječniku idem za dva tjedna, baš se tak dobro potrefilo, pa ću mu reći, a on ne vjerujem da mi neće dati dalje lijek ili neki drugi. Do onda imam nalaz na kojem piše 1-2 dnevno. Može li mi možda liječnica opće prakse uskratiti uputnicu za kontrolu?

Joj, baš sam uznemirena, sad se već i liječnice bojim....

leeloo27
04.12.2012., 19:04
Mislim da mora davati onako kako je specijalist napisao. Može se titrirati lijek ako je nekome loše ili promijeniti ako imaš neke grozne nuspojave, ali sama na svoju ruku bez ikakvog razloga mislim da ne smije kresati terapiju. :ne zna:

Victora
04.12.2012., 19:11
Meni je super na toj terapiji, otkad taj lijek pijem, sve je ok, prije sam se stalno vucarala po hitnoj...zato se sad i jesam tak uznemirila. Možda će tko od doktora znati reći definitivno smije li mi ona sama rezati neki lijek.

mimoza40
04.12.2012., 19:13
Nisi napisala koji lijek je u pitanju, ali- liječnica ima uvid u svu tvoju terapiju i moguće je da smatra da ti neki lijek nije stvarno neophodan. Odn. da ti može smanjiti dozu ili ukinuti propisivanje ako smatra da nema simptoma.
Teško je reći, ali nisu liječnici samo prepisivači specijalističkih preporuka.
Osim toga, dosta pacijenata ide kod više specijalista, pa se često dogodi preklapanje terapije.

Victora
04.12.2012., 19:16
Ne bi rado napisala...ali i taj specijalist ima uvid u sve moje bolesti i sve što pijem, ništa manje od moje opće prakse...ali da, kužim što hoćeš reći. A ništa, vidjeti ću kaj će biti na kontroli. Ali na kontrolu me mora poslati, ako je napisao specijalist da treba, ili?

mimoza40
04.12.2012., 19:32
Nema razloga da ti ne da uputnicu ako je spec. zakazo kontrolu za određeno vrijeme.

Victora
04.12.2012., 19:52
Ok, hvala...probati ću naći neko rješenje sa tim drugim liječnikom.

leeloo27
04.12.2012., 20:53
Nisi napisala koji lijek je u pitanju, ali- liječnica ima uvid u svu tvoju terapiju i moguće je da smatra da ti neki lijek nije stvarno neophodan. Odn. da ti može smanjiti dozu ili ukinuti propisivanje ako smatra da nema simptoma.
Osim toga, dosta pacijenata ide kod više specijalista, pa se često dogodi preklapanje terapije.

Kakve to veze ima? Idem i ja kod više različitih specijalista i baš bi volila vidjeti doktoricu da mi ukine išta što mi je netko od njih prepisao.

Uz svo poštovanje prema njima, pola njih nema blage kojem specijalisti treba poslati pacijenta (pa imaš pacijente koji šeću okolo dok ne dođu do pravog specijaliste) a kamoli tumačiti neke stvari i određivati jel neki specijalist u pravu ili ne.

Ja imam stvarno odličnu doktoricu opće prakse ali kad sam joj donijela imunološke nalaze ne zna ih tumačiti. Zna nagađati (i to mi je ok, zna osnovno, za šire imamo specijaliste). I s kojim pravom bi mi ona mogla ukinuti neki lijek ako mi je recimo imunologinja tražila da ga pijem? :ne zna:

edit: jasno mi je da mogu titrirat lijek, da ga mogu zamijeniti s nekim drugim, da mogu neki ukinuti ako pojačava neki ili ako se međusobno pobijaju ali da čisto bez razloga ispali da ti taj lijek ne treba i ukine ga, ne znam baš.

hrvoje dr.
06.12.2012., 16:47

Ne bi rado napisala...ali i taj specijalist ima uvid u sve moje bolesti i sve što pijem, ništa manje od moje opće prakse...ali da, kužim što hoćeš reći. A ništa, vidjeti ću kaj će biti na kontroli. Ali na kontrolu me mora poslati, ako je napisao specijalist da treba, ili?
Vi imate pravo da nenapište o kojem se lijeku tu radi,ali onda rasprava nema baš smisla,nepotpuna je-nema tu ljutnje.
No što recepata,da odmah naglasim da nepodržavam rad dotične,no kod mene je praktički nemoguće dobiti telefoski,pa zato ako vam nije daleko zašto nenapišete na papirić i pokucate ili kad sestra otvori vrata date joj,samo sugestija.

Kakve to veze ima? Idem i ja kod više različitih specijalista i baš bi volila vidjeti doktoricu da mi ukine išta što mi je netko od njih prepisao.

Uz svo poštovanje prema njima, pola njih nema blage kojem specijalisti treba poslati pacijenta (pa imaš pacijente koji šeću okolo dok ne dođu do pravog specijaliste) a kamoli tumačiti neke stvari i određivati jel neki specijalist u pravu ili ne.

Ja imam stvarno odličnu doktoricu opće prakse ali kad sam joj donijela imunološke nalaze ne zna ih tumačiti. Zna nagađati (i to mi je ok, zna osnovno, za šire imamo specijaliste). I s kojim pravom bi mi ona mogla ukinuti neki lijek ako mi je recimo imunologinja tražila da ga pijem? :ne zna:

edit: jasno mi je da mogu titrirat lijek, da ga mogu zamijeniti s nekim drugim, da mogu neki ukinuti ako pojačava neki ili ako se međusobno pobijaju ali da čisto bez razloga ispali da ti taj lijek ne treba i ukine ga, ne znam baš.
Ovo je tipično podcjenivanje LOM/dr. opće med. za koje su više manje sami zaslužni.
Inače LOM dobro znaju,ali se prave bedasti,brigo moja prijeđi na drigoga.

Tomek100
12.12.2012., 15:07
Na zagrebačkom Rebru se ovoliko čeka PSA pretraga iz krvi. Muškarcima s problemom prostate može spasiti život-kažu urolozi u emisijama na tv-u.
Prije se dođe na red na magnetsku rezonancu.
Da košta 1000 kn ne bi se čudio, ali ista pretraga u privatnom laboratoriju košta 120 kn.
Eto nam poboljšanja u novom sustavu zdravstva :503:

Victora
15.12.2012., 19:49
Ginekologova ordinacija je ugovorna sa HZZO-om. Svaki put kad idem na pregled, on je "besplatan", a PAPU I UZV plaćam kao onaj neki dio. Nedavno sam na netu pročitala da se novci za UZV mogu od HZZO-a tražiti i odbiti natrag. Neka žena je napisala nešto kao "ako sami tražite UZV onda ne, ali ako liječnik smatra da je potrebno, imati pravo na svoje novce natrag jer imate dijagnozu". Odnosno, po njenom tumačenju, ako UZV pokaže neki problem, pošalje se nalaz i račun na HZZO i ima se pravo na povrat novca.

To je sve rekla-kazala, svjesna sam toga (mislim, kako ćete dokazati da je doktor smatrao da treba UZV?!), no kako sam nedavno bila kod ginića, ovo me zanima, da znam mogu li nešto poduzeti ili ne?

Hvala.

Hard Candy
16.12.2012., 14:50
Mislim da bi ti sve trebalo biti besplatno jer i na papu jednom godišnje imaš pravo, a jedino se nalazi znaju čekati pa onda ako želiš da bude brže gotov se plaća..

dire Dawn
16.12.2012., 18:25
zanima me, ako tko zna, koliko dugo se čeka na prvi pregled psihijatra u općoj bolnici dr ivo pedišić u sisku? također, kako se naručuje za prvi pregled (telefonski, mailom ili osobno)? može i par detalja o kvaliteti usluge tamo na PM!

hvala :s

Victora
16.12.2012., 23:15
Mislim da bi ti sve trebalo biti besplatno jer i na papu jednom godišnje imaš pravo, a jedino se nalazi znaju čekati pa onda ako želiš da bude brže gotov se plaća..

Za PAPU znam, ali mene za UZV konkretno zanima...naime, čujem kontradiktorne informacije. Forum je pun žena koje ne plaćaju ništa - ja plaćam 100kn, a znam da na cjeniku kod ginića piše da je to dio koji ne pokriva HZZO, ima cijene posebne za svoje pacijente i posebne za one koji nisu preko osiguranja. A ultrazvuk ne može rezultat ne biti odmah :rofl:. Šalim se malo, ali ozbiljno, može mi netko pojasniti situaciju?

Inače, btw. ovo je mislim za prijavu nekoj inspekciji: tog "mog" su vukli po novinama i prijavljivali HZZO-u jer je naplaćival PAPU bez da uopće kaže ženama da mogu i ne platiti, ali duže čekaju na rezultate...što je istina, ja nisam to znala dok u novinama nisam pročitala. Onda se tip dosjetio: napisao je obavijest u ordinaciji na kojem je trošak PAPE (tu je ubrojano i stakalce i svašta nešto) i da njemu ide samo 30kn od tih 120kn i da...pazi sad - vrijeme koje se čeka na nalaz ako se ne plati može biti ključno za ozdravljenje, pa ako je nekome njegovo zdravlje tako malo vrijedno, ne mora plaćati. I sad pita jel hoćeš platiti ili ne, i ako ne želiš, tretira te ko smeće...mi smo mala sredina i apsolutno nema drugog ginića kojem bi se mogla preseliti ni u mojoj ni u susjednoj županiji, raspitivala sam se već. I tip to zna, zato si to i dozvoljava.

Hard Candy
17.12.2012., 09:52
A čini se da ti je sve jasno.. ima onaj neki Bijeli telefon ili tako nešt

poluuspavanka
17.12.2012., 17:44
ovako prijateljica mi je poslana da uradi reuma test. pa je zanima koliko joj krvi izvade, i dali ima ikakve veze to što ima trenutno mjesečnicu, i što je popila piće u subotu?

znam da se pitanje malo debilno, ali bih stvarno molila da mi neka dobra duša odgovori.

Victora
17.12.2012., 18:00
Dobro si rekla za Bijeli telefon...no, u međuvremenu sam saznala na drugom pdf-u da i PAPA I UZV trebaju biti besplatni. Sad namjeravam tražiti svoje novce natrag i poduzeti i još nešto da se takve stvari više ne događaju. Prijaviti ću ga anonimno, ako je upalilo kad su ga prijavili za PAPU, onda će i za UZV. Prije ću se još dobro poraspitati i dalje, da ne bude da ga optužim za nešto što nije istina. Lopov...zamisli koliko je on zaradio napraćujući 20 godina svima PAPU 120kn? I mnogima UZV (on se ipak radi manje nego PAPA, ali svejedno)...a koliko na trudnicama onda zaradi?

leeloo27
18.12.2012., 14:51
ovako prijateljica mi je poslana da uradi reuma test. pa je zanima koliko joj krvi izvade, i dali ima ikakve veze to što ima trenutno mjesečnicu, i što je popila piće u subotu?

znam da se pitanje malo debilno, ali bih stvarno molila da mi neka dobra duša odgovori.

Kakav reuma test? Ovisi šta je joj trebaju vaditi, ako je samo reuma faktor to je jedna ampula, ako se radi cijela obrada onda je to nekoliko ampula.

Ja općenito izbjegavam bilo šta vaditi za vrijeme mjesečnice al mislim da nema to veze, napomenuli bi u labosu ako je važno za neku pretragu. A piće u subotu, to je izašlo još u subotu iz nje. :D

nikolinaviolina
18.12.2012., 21:00
Nastojati ću biti iskrena i kratka,koliko to mogu.
Jednostavno ,za mene je čovijek čovijek u punom smislu riječi .
Radi se o ambulanti primarne zdravstvene zaštite opće prakse u Remetincu,pa me jednostavno interesira kome i na koji način se obratiti za pomoć?
Ambulantu savjesno ,svaka joj čast vodi dr. Čičak,koja je ujedno i specijalizant te samo pozitivno o njoj mogu pričati,no problem je medic. sestra ,ukratko neurotična aždaja od ženskoga roda Ksenija Dormiter koja se s pacijentima (i to godinama)ophodi ka na stočnom sajmu, konkretno i sa duplo od sebe starijim osobama komunicira (dernjavom) ka da su retardirani ili u najmanju ruku petogodišnjaci. Moram reći da je problem i prevelika kapacitiranost ambulante gdje telefon permanentno zvoni i time otežava situaciju za rad,no brižna sestra konkretno, HRVI u kolicima ga ne prima (jer se ne smije kucati na vrata,a prva prostorija je sestrina ,druga od doktorice ) jer bi kakti trebao telefonom naručiti od doktorice neophodne lijekove,ali je linija telefonska čitavi dan zauzeta (jer se spaja preko portirke) ,čak i kada te sreća "pomazi" te dobiješ tel.- "užarenu" liniju ,dakako javlja se sestra i drsko te odbije sa riječima u stilu kako ima posla preko glave.
Pitam se,nije li njen posao humana karaktera,kojega je sama izabrala,a ne da se svađa s pacijentima i bespotrebno izderava (konkretno prije nego su imali kompjutere u njenom stilu "... ,pa jesi li ti normalan,kaj ne vidiš koliko još imam kartona za obraditi ?" )
Hoćeš li ljubazno,ne ide.Ne znam više kako da se postavim i komu da se obratim,a problemi i konkretno ostale dg-bolesti , gdje si naručen za kontrolu toga i toga datuma, sve stoji ,jer eto nisi napravio ,preliminarne laboratorijske nalaze jer je doći do uputnice ka zgoditak na lotu..
Molim pomoć.
hvala.

Victora
18.12.2012., 21:05
Evo BIJELI TELEFON (http://www.mojauprava.hr/portal/dp.nsf//mojaUprava?OpenForm&r=|http://www.mojauprava.hr/portal/dp.nsf/wDok/2055BFA1E8403EC5C125734900587014?OpenDocument&p=Gradjani). I ja ga namjeravam uskoro "koristiti", čekam još samo da vidim da li i kako ću obaviti ono što me čeka slijedeća dva tjedna.

nikolinaviolina
18.12.2012., 22:26
Nisam znala da če mi post biti prebačen ,no dobih nove podatke,nadovezano za isto,.čl.2 stavak 2 -govori o povjerennju pacijenta i medicinskog osoblja ,koje se konstantno krši jer se sestra na hodniku izderava i proziva pacijente čak i po dijagnozama.
stavak-3 - poštivanje prava pacijenata ?
stavak 4 i 5 - govori o profesionalnoj razini djelovanja,koje ne nalazim od dotične gospođe ?

čl-18 - Liječnik je dužan primati pacijente prema stupnju prioriteta bolesti
(kao shizofrenija,neurotičari ,logoraši-PSTP-evci isl.) ali tu vrzino kolo opet dotična sestrica vodi,i tako do unedogled?

čl-19- očuvati ljudsko dostojanstvo te da pacijent ima pravo na informiranost i samostalno odlučivanje. Konkretno,mrtvo slovo na papiru.

Čl- 21- liječnička tajna . naime, toliko urliče ,da je se čuje do trečih prostorija opče prakse,a kada van sobe u čekaonu izajde,mora "napraviti reda" i svkog ponaosob bocnuti javno imenom i prezimenom.

čl.- 31 -govori o pravu pacijenta ,da pozove inspekciju.

čl.-50 -disciplinska povreda dužnosti

čl.-55 -i na zahtjev pacijenta se može pokrenuti disciplinski postupak.
Kome?
(ugl,navedeni stavci članaka,se više dotikavljaju titule doktora,pa nisam sigurna da li je u istom sažetku i dotična sestra?)

El Gato Félix
18.12.2012., 22:29
Poštovana,

mislim da bi bilo dobro da upit (s navedenim člancima iz zakona) postavite na ppdf-u Radno, socijalno i obiteljsko pravo (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=274). Tamo, naime, pouzdano znam, postoje forumaši koji su jako dobro upućeni po tom pitanju i kojima je to i struka. Mislim da ćete tamo dobiti najprecizniji odgovor.

Lijep pozdrav. :)

nikolinaviolina
18.12.2012., 22:47
Hvala (ako se o meni radi :) ,uopće) .

Imam pitanje za dr. Hrvoja (ako mu je uopće prihvatljivo odgovarati,ako ne razumijem). Da li Vi doktore imate svoju opću ordinaciju rada?
ako je lakše može i na p.p. jer pitam u vezi rođaka da li bi ga prihvatili,zbog raznoraznih navedenih okolnosti ,a ja bih vam dužna bila detaljnije pojasniti slučaj te o kojim dg. se radi?

El Gato Félix
18.12.2012., 22:55
Hvala (ako se o meni radi :) ,uopće) .

Da, mislio sam na Vaš upit oko prijave i poduzimanja određenih mjera u vezi problema koje ste iznijeli, s obzirom da ovo sada već zalazi u sferu prava i tumačenja zakona, tako da Vam treba stručni savjet od nekoga tko se bavi tim područjem prava.
Imam pitanje za dr. Hrvoja (ako mu je uopće prihvatljivo odgovarati,ako ne razumijem). Da li Vi doktore imate svoju opću ordinaciju rada?
ako je lakše može i na p.p. jer pitam u vezi rođaka da li bi ga prihvatili,zbog raznoraznih navedenih okolnosti ,a ja bih vam dužna bila detaljnije pojasniti slučaj te o kojim dg. se radi?

Što se ovog dijela pitanja tiče, tema baš i nije prikladna, no neka ostane. Dr. Hrvoje će Vam odgovoriti ako to želi jer bi se odgovorom na to pitanje mogao otkriti njegov identitet, a na forumu je anonimnost vrlo važna i zajamčena pravilima foruma.

Ipak, preporučujem da za takva pitanja koristite opciju privatnih poruka, s time da forumaši opet imaju pravo i isključiti mogućnost primanja privatnih poruka, a u tom slučaju nije moguće ništa učiniti.

nikolinaviolina
20.12.2012., 08:32
Mnogo zahvalna na korisnim informacijama :) .

Tourniquet_
20.12.2012., 15:27
Jel mi može dr. napisati uputnicu bez datuma? Kak to ide??

Stvar je u tome da sutra idem po lijekove, a psihijatar me naručio 24.1. Ako mi sutra lom da uputnicu važit će mjesec dana, a to mi niš ne znači. A htjela bi to rješiti odmah sutra da ne moram ići 2 puta.

Hard Candy
20.12.2012., 17:11
Da, samo spomeni da se ceka termin dugo i da ti da bez datuma.. ili ako imas termin, dodjes po uputnicu unutar mjesec dana ;)

Victora
20.12.2012., 17:56
Moja opće prakse isto piše sve bez datuma, nikad to ni nisam morala napomenuti. Dok recimo tatin i mamin liječnik (nije ista osoba) na sve stavlja datum. Isto tako, moja često ne napiše ni ustanovu, jer tako meni daje slobodu da idem kamo želim...ajde, bar nekaj da sam kod nje zadovoljna :rofl:.

Hard Candy
20.12.2012., 18:38
Točno to, bianco uputnice su najbolje :)

Tourniquet_
20.12.2012., 23:12
Hvala na odg :mig:

zeczekonja17
24.12.2012., 03:15
Vozdra raja.
Zanima me koliko traje uputnica za vađenje krvi za krvni nalaz, naime posto je e-uputnica zanima me dali ima ograničeno vrijeme trajanja ili ...
Negdje sam načuo da te uputnice za vađenjee krvi imaju beskonačan vijek :/ .. molim pomoć! hvala!

Spejs
24.12.2012., 16:33
Mislim da vrijede samo mjesec dana.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Victora
24.12.2012., 16:35
Mislim da vrijede samo mjesec dana.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Točno.

leeloo27
24.12.2012., 18:59
Nemojte me sad držati za riječ al mislim da je prije bilo ovako: uputnica za kks i slične pretrage mislim da je vrijedila 15 dana (to je mislim bila neka crna uputnica za laboratorijske prezrage), za ostale krvne pretrage mjesec dana, a za pretrage koje napiše specijalista na svoju uputnicu 2 mjeseca.

Tako meni barem rekoše, jel se sad mijenjalo u međuvremenu nemam blage.

affirmation
26.12.2012., 14:54
Da li sutra ambulante rade normalno?

leeloo27
26.12.2012., 15:29
Trebale bi, radni je dan. :)

affirmation
26.12.2012., 15:34
Trebale bi, radni je dan. :)

Ok, hvala :)

borntobewinner
27.12.2012., 21:24
Postavila sam pitanje i na Ženskom zdravlju, ali je bez odgovora. Možda ovdje budem bolje sreće :)
Dakle, kako funkcionira naručivanje za vađenje spolnih hormona? Je li dovoljno nazvati 1. dan ciklusa ako trebam vaditi 2. ili 3.? I gdje se to obavlja, je li samo u bolnicama? :)

London_Calling
11.01.2013., 10:04
Hej ljudi,
dobila sam crvenu uputnicu (u prosincu), za vađenje krvi i neke testove, doktor nije napisao dokad vrijedi niti datum izdavanja.
Mislite li da bi me mogli primiti na vađenje krvi iako je već prošlo mjesec dana od izdavanja ?

Ms_Manners
11.01.2013., 10:12
Meni su rekli za tu crvenu da se moram ići naručiti u bolnicu.
Naravno, to su mi rekli tek u laboratoriju, i nisu rekli ni koju bolnicu (na njoj piše samo Endokrinologija - Postupci u vezi sa sprječavanjem neželjene trudnoće, iako to nije točno, imam daleko ozbiljnijih problema, ali njima je sve isto), ponašala se žena kao da ja to trebam sve sama znati, otkud bih znala kad mi ni dr ni sestra ništa nisu rekli.

mimoza40
11.01.2013., 13:46
Hej ljudi,
dobila sam crvenu uputnicu (u prosincu), za vađenje krvi i neke testove, doktor nije napisao dokad vrijedi niti datum izdavanja.
Mislite li da bi me mogli primiti na vađenje krvi iako je već prošlo mjesec dana od izdavanja ?

Uputnica mora biti važeća na dan obavljanja pretrage.

Ako na njoj nema datuma izdavanja onda će ga u laboratoriju napisati sami.

Ovisno o laboratoriju i vrsti pretraga, treba se naručiti.
Najbolje što prije nazovi laboratorij u koji ćeš ići.

Kada na uputnici piše endokrinologija, a nije napisano u kojoj bolnici, ideš prema mjestu stanovanja ili se naručiš u prvu u koju te prime.

Npr, Vuk Vrhovac, prvo moraš kod dr tamo, a onda on zahtijeva pretrage..

Ms_Manners
11.01.2013., 14:35
Kada na uputnici piše endokrinologija, a nije napisano u kojoj bolnici, ideš prema mjestu stanovanja ili se naručiš u prvu u koju te prime.

Ma mene je raspililo što mi nisu rekli, iako sam i pitala, saznala tek u labosu, a onda nisam više mogla dobiti termin u roku, jer je na uputnici bio datum naravno.

hrvoje dr.
11.01.2013., 19:22
Hej ljudi,
Ako nema datuma,kako će oni u lab-u znati kad je izdana.,pa i da je napisan datum,samo ga treba sestra prekrižiti ili korektorom prebrisati i lupiti žig i nikom ništa.

Meni su rekli za tu crvenu da se moram ići naručiti u bolnicu.
Naravno, to su mi rekli tek u laboratoriju, i nisu rekli ni koju bolnicu (na njoj piše samo Endokrinologija - Postupci u vezi sa sprječavanjem neželjene trudnoće, iako to nije točno, imam daleko ozbiljnijih problema, ali njima je sve isto), ponašala se žena kao da ja to trebam sve sama znati, otkud bih znala kad mi ni dr ni sestra ništa nisu rekli.
Idete se naručiti u koju god bolnicu hoćete.

Ma mene je raspililo što mi nisu rekli, iako sam i pitala, saznala tek u labosu, a onda nisam više mogla dobiti termin u roku, jer je na uputnici bio datum naravno.
Nije mi jasno zbog čega su takvi problemi s ti datumom,samo ga se izbriše i sestra lupi žig i to je to cijela mudrost. No vi se možete naručiti bez obzira na datum,važno je da piše koja je usluga potrebna,pa će vam oni na šalteru napomenuti da treba produžiti i sl.

mmz<3
20.01.2013., 20:11
Dom zdravlja Runjaninova, odkada radi? Odnosno odkada primaju uzorke za sanitarnu? Hiiitnooo mi je!!

London_Calling
21.01.2013., 06:33
Zna li netko šalju li možda nalaze mailom ili se baš mora doći i podići ih ?
Malo mi je nezgodno jer nisam iz Zagreba ....

upomoć šta ću
21.01.2013., 17:24
Trebam naručiti baku na specijalistički pregled kod neurokirurga. medicinska sestra koju smo dobili prilikom poziva rekla je da naručimo e-mailom..osim skenirane uputnice koje još podatke mora mail sadržavati?7

Daisy28
21.01.2013., 19:46
pa pise ti na stranicama svake klinike posebno. Vecinom su to ime i prezime, onaj neki broj sa zdravstvene iskaznice, datum rodjenja i kod kojeg specijaliste trazite pregled. Guglajte ljudi :D

dany21
23.01.2013., 17:15
Pa obrati se doktoru ili specijalistu koji te to poslao raditi i pitaj gdje preko uputnice možeš to napraviti. Ja sam bila na dopleru karotida u Medikolu preko uputnice :)

Hvala Daisy, obavio u Medikol.

Sad me zanima gdje mogu još (osim DZ Trnje) obaviti pregled otoringolaringologije?
U Trnju i Gorici mi ne odgovara vrijeme. Znate za još negdje, a da je besplatno sa uputnicom?

Balančana
24.01.2013., 11:51
Je li moguće da netko drugi (npr mater ili otac) odu s mojom potvrdom o studiranju obnovit dopunsko za ovu godinu? Potvrdu o studiranju imam (iako je od prije mjesec dana ili mrvu više), ima li šanse da dopuste? Žurim se jer ću prestat bit student a neda mi se stopirat manično s krajnjeg sjevera ako je ikako moguće da to obavi netko drugi.

Pozdrav iz Finske. :zubo:

hrvoje dr.
24.01.2013., 15:51
Hvala Daisy, obavio u Medikol.

Sad me zanima gdje mogu još (osim DZ Trnje) obaviti pregled otoringolaringologije?
U Trnju i Gorici mi ne odgovara vrijeme. Znate za još negdje, a da je besplatno sa uputnicom?
Bilo koja bolnica.

dany21
24.01.2013., 17:46
Je li moguće da netko drugi (npr mater ili otac) odu s mojom potvrdom o studiranju obnovit dopunsko za ovu godinu? Potvrdu o studiranju imam (iako je od prije mjesec dana ili mrvu više), ima li šanse da dopuste? Žurim se jer ću prestat bit student a neda mi se stopirat manično s krajnjeg sjevera ako je ikako moguće da to obavi netko drugi.

Da, meni je stara napravila dopunsko, za mene, sebe i muža. Sad za studente, valjda je isto..

Balančana
25.01.2013., 14:56
Da, meni je stara napravila dopunsko, za mene, sebe i muža. Sad za studente, valjda je isto..

Ljubim noge! :)

yabey
26.01.2013., 12:54
Molim vas za informaciju,
za koliko dana budu gotovi nalazi za KKS,urin?A za Rh grupu ...i koliko dana prije operacije krajnika to mogu otic napravit?Na jednom papiru preporuka za operaciju mi piše da ne smiju bit stariji od 15 dana?Neznam koji datum piše na nalazima?Onda kad su gotovi ili kad su pretrage napravljene?
Zahvaljujem

leeloo27
26.01.2013., 16:50
Urin je ona standardna pretraga koja ide uz vađenje krvi? Ako da, i kks i taj urin budu, barem kod mene, isti dan gotovi. Ujutro izvade, navečer poslije 6 se mogu dići nalazi (tako je kod nas u glavnom domu zdravlja, nisam iz z pa ne znam kak tamo funkcionira).

Za Rh nemam blage koliko treba, nisam nikad vadila.

hrvoje dr.
26.01.2013., 17:15
Molim vas za informaciju,
za koliko dana budu gotovi nalazi za KKS,urin?A za Rh grupu ...i koliko dana prije operacije krajnika to mogu otic napravit?Na jednom papiru preporuka za operaciju mi piše da ne smiju bit stariji od 15 dana?Neznam koji datum piše na nalazima?Onda kad su gotovi ili kad su pretrage napravljene?
Zahvaljujem
Isti dan. Za otprilike dva sata je gotovo.

yabey
27.01.2013., 19:26
Hvala na odgovoru:)

mimoza40
30.01.2013., 18:14

Kada prestaneš biti student možda ti prestane i dopunsko vrijediti..
pročitaj ovu temu, pa tamo postavi pitanje, ima Zikomid iz Hzzo koja odgovara stručno na pitanja..

http://www.forum.hr/showthread.php?t=408522

dire Dawn
01.02.2013., 22:06
koliko se čeka na CT i EEG? sisak/zagreb.
da znam za koji grad tražit uputnicu.

Hard Candy
02.02.2013., 12:17
Uputnicu ionako tražiš ili bianco ili za konkretnu ustanovu, tako da traži praznu, naruči se i gdje dobiješ prije termin, odi.

bonvivant
03.02.2013., 22:28
Trebam otići vaditi krv, odnosno hormone štitnjače (TSH, T4) jer imam pregled u petak, a dobila sam uputnicu kod svoje doktorice van Zagreba, pa bih trebala otići vaditi krv negdje u Zagrebu, a ne znam točno gdje :ne zna:

Planirala sam ići sutra u Vinogradsku, pa jel netko zna jel mogu otići na laboratorijsku dijagnostiku ili baš u endokrinološki laboratorij, i trebam li se naručiti? I jel mogu otići negdje bliže, ja sam na Knežiji.

jokka
04.02.2013., 15:32
Pozdrav!

Jedno pitanje, ako netko zna :)
naime, čula sam da ukoliko neka bolnica ne može obaviti liječenje u hitnom roku (koliko god on bio) da se dobije povrat sredstava uplaćenih kod privatnika ako se istome ode.. i sad me zanima dali je to istina?
Situacija je sljedeća: prije par tjedana obavila sam ortopedski pregled koljena, dobila nalaz specijaliste na kojem piše hitno snimanje koljena na MR-u. istu uputnicu mi je izdala doktorica koju sam zajedno s nalazom, slikama RTG-a predala u KBC. Danas sam dobila pismo iz KBC-a u kojem mi datum narudžbe stoji 10.6.
S obzirom da do tada moram 4 mjeseca hodati na štakama, a student sam (znači još 4 mjeseca mučenja), nekako mi tu nema logike kao da sam hitan slučaj.
Prijedlog koji sam dobila je da odem kod privatnika, platim 2000kn MR, koji obavim odmah isti dan i onda mogu tražiti od države (HZZO-a ili koga već) povrat tih sredstava s obzirom da mi KBC ne može u hitnom roku obaviti taj MR.
sad neki kažu da u zakonu zaista piše tako, ja to ne mogu naći, pa me zanima dali je itko imao sličan slučaj oko toga ili ako netko ima malo bolje informacije o tome?
HVALA :)

hrvoje dr.
04.02.2013., 15:55
Trebam otići vaditi krv, odnosno hormone štitnjače (TSH, T4) jer imam pregled u petak, a dobila sam uputnicu kod svoje doktorice van Zagreba, pa bih trebala otići vaditi krv negdje u Zagrebu, a ne znam točno gdje :ne zna:

Planirala sam ići sutra u Vinogradsku, pa jel netko zna jel mogu otići na laboratorijsku dijagnostiku ili baš u endokrinološki laboratorij, i trebam li se naručiti? I jel mogu otići negdje bliže, ja sam na Knežiji.
Da za hormone štinjače je potrebno se naručiti.
Možete probati na KB Sveti Duh, lab. je dolje u pdrumu ravno od glavnog ulaza,
KBC Vinogradska -zgrada preko puta Hitne službe prvi kat
ili na Klinici za tumore u Ilici

NećešRazbojniče
05.02.2013., 22:03
da li netko zna koliki je rok za podošenje troškova putnog naloga? gledao sam na internetu i nisam ništ našao..
Imam jedan punti nalog od pretprošle godine.. zagubio mi se u sobi među nekim papirima, i zaboravio sam na njega.. tek sam ga neki dan pronašao..

Esthelle
08.02.2013., 11:59
Koji broj u hzzo-u treba nazvati da se provjeri koji dr opce medicine prima pacijente? Pls hitno je!

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

borntobewinner
08.02.2013., 21:09
Mogu li s uputnicom od zagrebačkog ginekologa pretrage (spolni i hormoni štitnjače) obaviti npr. u Puli ili Rijeci?
Na uputnici ne piše konkretna ustanova.

Hard Candy
08.02.2013., 21:30
Da.

mimoza40
09.02.2013., 12:58
Koji broj u hzzo-u treba nazvati da se provjeri koji dr opce medicine prima pacijente? Pls hitno je!

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2

Nisi napisala koji grad je u pitanju :D

Ako je Zagreb evo ti brojevi ispostava pa zoveš prema mjestu stanovanja ili sve moguće pa gdje pronađeš slobodnog dr.

http://www.hzzo-net.hr/02_04_20.php

pinkday
12.02.2013., 10:24
u kojoj bolnici u zagrebu mogu obaviti obje pretrage:

bakar u 24-satnom urinu i
ceruloplazmin u krvi?

hrvoje dr.
12.02.2013., 10:31
u kojoj bolnici u zagrebu mogu obaviti obje pretrage:

bakar u 24-satnom urinu i
ceruloplazmin u krvi?
Rebro,Vinogradska.

pinkday
12.02.2013., 11:06
vinogradska ne radi bakar, a fran mihaljević ne radi ceruloplazmin, to je ono što sam provjerila.
naime, kako nisam iz zagreba, jednostavnije bi mi bilo da sve obavim u jednoj bolnice, nego da lutam u dvije jer se ne snalazim baš najbolje po zagrebu.
moram provjeriti rebro.

hrvoje dr.
12.02.2013., 11:16
vinogradska ne radi bakar, a fran mihaljević ne radi ceruloplazmin, to je ono što sam provjerila.
naime, kako nisam iz zagreba, jednostavnije bi mi bilo da sve obavim u jednoj bolnice, nego da lutam u dvije jer se ne snalazim baš najbolje po zagrebu.
moram provjeriti rebro.
Rebro sigurno.

pinkday
12.02.2013., 11:22
Rebro sigurno.

super, hvala puno

jozo71
12.02.2013., 18:42
može li mi netko reći gdje se može preko uputnice napraviti MR 3t mozga????
tko uopće ima taj magnet osim poliklinike neuro... Pozdrav!!!

Bogutica
12.02.2013., 19:41
meni moja zdravstvena iskaznica nije nikad stigla na kucnu adresu,trebala je prije skoro godinu dana,ugl doznala sam da je poslana na krivu adresu i vracena u hzzo...zamima me jel još uvijek tamo?i koji papiri mi trebaju s obzirom da sam ucenik pa moram produzit dopunsko

mimoza40
13.02.2013., 13:43
meni moja zdravstvena iskaznica nije nikad stigla na kucnu adresu,trebala je prije skoro godinu dana,ugl doznala sam da je poslana na krivu adresu i vracena u hzzo...zamima me jel još uvijek tamo?i koji papiri mi trebaju s obzirom da sam ucenik pa moram produzit dopunsko

Nazovi pripadajući ured ili ispostavu Hzzo, prema mjestu stanovanja.

http://www.hzzo-net.hr/02_04.php

iva9292
15.02.2013., 17:52
pozdrav!
ispričavam se unaprijed ako je ovo pitanje vec prije postavljeno. Naime, zanima me kada budu otprilike gotovi nalazi vađenja krvi (se,kks, GUK, jetrene probe, kolestreol, trigliceridi, maki koagulogram)? krv trebam vaditi u domu zdravlja u zagrebu kod doktora opce prakse.
Unaprijed hvala!

hrvoje dr.
16.02.2013., 18:32
pozdrav!
ispričavam se unaprijed ako je ovo pitanje vec prije postavljeno. Naime, zanima me kada budu otprilike gotovi nalazi vađenja krvi (se,kks, GUK, jetrene probe, kolestreol, trigliceridi, maki koagulogram)? krv trebam vaditi u domu zdravlja u zagrebu kod doktora opce prakse.
Unaprijed hvala!
Isti dana odnosno dižu se sutradan.

mezozopimus
18.02.2013., 06:23
Ljudi,

bio kod zubara, kaze morat ce mi rezat po ustima pa mi je dao uputnicu(crvena ak je bitno, i ima e-uputnica ID na njoj) za snimanje na radiologiju i uz to mi je dao 3 imena nekih specijalista i za svakog po fiksni i mobilni tel. broj i rekao da nazovem da se najavim (?) za snimanje u slucaju da ne rade taj dan kad mislim ic ili stogod.
Ugl, mlad sam, zbunjen svim tim brojevima, mogu li ja otic s tom uputnicom u bolnicu (ili gdje tocno? pise samo KB Osijek) dat im uputnicu tamo i odma se slikat ili moram zvati?

Tourniquet_
18.02.2013., 10:51
Pijem antidepresiv, sad ću potrošit 2. kutiju, moram li ja ići do doktora ili mogu samo nazvat pa mi sestra pošalje tamo u ljekarnu recept? Jer stvarno nemam vremena tam čekat za taj 1 recept, a ne znam jel se to sad može prek telefona obavit..

VK-ZG
18.02.2013., 12:02
Bok,

zanima me gdje se u Zagrebu može obaviti MR glave i kralježnice preko uputnice od HZZO-a da nisu bolnice, zadnje sam radila kod dr. Drinkovića al izgleda da oni to više ne rade.
Ili je to ukinuto svim privatnicima, hvala unaprijed na odgovoru

mimoza40
18.02.2013., 13:33
Pijem antidepresiv, sad ću potrošit 2. kutiju, moram li ja ići do doktora ili mogu samo nazvat pa mi sestra pošalje tamo u ljekarnu recept? Jer stvarno nemam vremena tam čekat za taj 1 recept, a ne znam jel se to sad može prek telefona obavit..

Ako je lijek na teret Hzzo ( tzv.socijalni recept ) nazovi ordinaciju i informiraj se kod njih.

Ako ti treba privatni recept- moraš otići po taj papirnati recept u ordinaciju.

mimoza40
18.02.2013., 13:37
Ljudi,

bio kod zubara, kaze morat ce mi rezat po ustima pa mi je dao uputnicu(crvena ak je bitno, i ima e-uputnica ID na njoj) za snimanje na radiologiju i uz to mi je dao 3 imena nekih specijalista i za svakog po fiksni i mobilni tel. broj i rekao da nazovem da se najavim (?) za snimanje u slucaju da ne rade taj dan kad mislim ic ili stogod.
Ugl, mlad sam, zbunjen svim tim brojevima, mogu li ja otic s tom uputnicom u bolnicu (ili gdje tocno? pise samo KB Osijek) dat im uputnicu tamo i odma se slikat ili moram zvati?

Ako ti na uputnici striktno piše KB Osijek onda moraš kod njih nazvati i naručiti se , odn oni će ti dati jedinu pravu informaciju
http://www.kbo.hr/klinike.htm

hrvoje dr.
18.02.2013., 21:50
Možete nazvati,ili pokucati i ostaviti odrezak o lijeka,ako se slučajno nađete u blizini ordinacije. Inače meni krv popiju oni koji idu do dr. samo zbog lijekova i naravno laprdanja.

korana11
18.02.2013., 21:59
Ponavljam se već u ne znam kojem topicu, u nadi za odgovorom,...

Borim se s hipertireozom već više od 4 godine (imam 25 godina), pijem PTU 3x2, hiper uzima sve više zamaha, ne želim ni pisati koliko imam intenzivne i iritirajuće simptome ( a na završnoj godini vrlo zahtjevnog fakulteta sam)

Došlo je vrijeme za operaciju (totalno odstranjenje štitnjaće)

Tražim preporuku, kome, gdje ići na operaciju?

Molim Vas!!

:confused::confused:

sparina123
19.02.2013., 21:55
korana, jesi pitala na sv duhu....čula sam da su tamo dobri za štitnjaču, dr Radetić:ne zna:

korana11
19.02.2013., 22:04
korana, jesi pitala na sv duhu....čula sam da su tamo dobri za štitnjaču, dr Radetić:ne zna:

Nisam,, nemam nikakvih INFO za Sv. Duh,, :/

ako znaš išta reci??

sparina123
21.02.2013., 00:06
Nisam,, nemam nikakvih INFO za Sv. Duh,, :/

ako znaš išta reci??

čula sam od poznanice za dr radetića da je jako dobar za štitnjaču.....njoj nije odstranjena, ali je preko nekih dobrih veza došla do njega, ....ne znam ti detalje
najbolje bi bilo da ideš se raspitati....ili ako imaš koga za vezu:ne zna:

tu osobu više baš i ne viđam....odselila je, ali znam da joj njeni ne bi dali da ide kod bilo koga, makar bilo i banalno......

nadam se da ćeš riješit i da bude sve ok:)

Joso1000
21.02.2013., 16:01
Pozdrav. Ovako idem uskoro na put u SAD na 8 mjeseci i treba mi velika količina lijekova koje pijem za epilepsiju. Točnije riječ je o 5 kutija Depakina 300, 9 kutija Lamictala 50 i 5 kutija Lamictala 25. Moje pitanje je da li će meni to doktorica htjeti prepisati toliku količinu lijekova? Jer kad sam joj to rekao ona je rekla da mora nazvati i provjeriti zaboravio sam koga.......hoće li mi odobriti toliku količinu lijekova? Mislim nisam sigurno jedini koji ide tako na duže vrijeme vani.......

El Gato Félix
21.02.2013., 18:20
Pozdrav. Ovako idem uskoro na put u SAD na 8 mjeseci i treba mi velika količina lijekova koje pijem za epilepsiju. Točnije riječ je o 5 kutija Depakina 300, 9 kutija Lamictala 50 i 5 kutija Lamictala 25. Moje pitanje je da li će meni to doktorica htjeti prepisati toliku količinu lijekova? Jer kad sam joj to rekao ona je rekla da mora nazvati i provjeriti zaboravio sam koga.......hoće li mi odobriti toliku količinu lijekova? Mislim nisam sigurno jedini koji ide tako na duže vrijeme vani.......

Pretpostavljam da će se Vaša liječnica konzultirati s nekim iz HZZO-a.

Prema odredbama Pravilnika o načinu propisivanja i izdavanja lijekova na recept, u slučaju kada osoba ide na put, mogu joj se izdati lijekovi za liječenje kroničnih bolesti u količini dovoljnoj za 6 mjeseci liječenja. Tada liječnik može napisati papirnati recept i u njemu odredbu da će pacijent lijek podići odjedanput.

Sad treba izračunati koliko dnevno pijete tableta i koliko kutija Vam treba i ulaze li te potrebe u onih 6 mjeseci.

S obzirom da se epilepsija može definirati kao kronična bolest, mislim da imate pravo dobiti više kutija lijekova odjadanput ako idete na put.

Javite konačan rezultat.

Joso1000
21.02.2013., 19:24
Pretpostavljam da će se Vaša liječnica konzultirati s nekim iz HZZO-a.

Prema odredbama Pravilnika o načinu propisivanja i izdavanja lijekova na recept, u slučaju kada osoba ide na put, mogu joj se izdati lijekovi za liječenje kroničnih bolesti u količini dovoljnoj za 6 mjeseci liječenja. Tada liječnik može napisati papirnati recept i u njemu odredbu da će pacijent lijek podići odjedanput.

Sad treba izračunati koliko dnevno pijete tableta i koliko kutija Vam treba i ulaze li te potrebe u onih 6 mjeseci.

S obzirom da se epilepsija može definirati kao kronična bolest, mislim da imate pravo dobiti više kutija lijekova odjadanput ako idete na put.

Javite konačan rezultat.

Puno hvala.....dobit ću odgovor od doktorice nakon što se vratim od svog neurologa....jer neznam hoće li mi mijenjati terapiju

mimoza40
21.02.2013., 21:36
Puno hvala.....dobit ću odgovor od doktorice nakon što se vratim od svog neurologa....jer neznam hoće li mi mijenjati terapiju

U iznimnim slučajevima, kada je pacijent odsutan duže vrijeme, liječnik može i smije propisati terapiju za lijek koji je već korišten , u količini najviše za 6 mjeseci.

Ispisuju se papirnati recepti , na jedan recept najviše dvije kutije , potrebne su oznake (kronična terapija, izdati odjednom ) na svakom receptu .

Razgovaraj s neurologom o svom putovanju, jer promjena terapije mijenja stvar sa pisanjem za 6 mj, unaprijed.
Ako ti se uvodi novi lijek onda to nije dosada uzimana terapija pa se ni ne može ispisati za 6 mj.

nepta
22.02.2013., 21:30
imam uputnicu za vađenje krvi za štitnjaču
danas sam poslala mejl na centralno naručivanje u Vinogradsku
i naručena sam 26.4.:rolleyes:
pitala sam jedan privatni labos i kod njih košta 240,00 kn
a tolko love nemam
možda neko zna da li se u nekoj drugoj bolnici manje čeka
ima neko neku ideju?

sparina123
22.02.2013., 21:36
imam uputnicu za vađenje krvi za štitnjaču
danas sam poslala mejl na centralno naručivanje u Vinogradsku
i naručena sam 26.4.:rolleyes:
pitala sam jedan privatni labos i kod njih košta 240,00 kn
a tolko love nemam
možda neko zna da li se u nekoj drugoj bolnici manje čeka
ima neko neku ideju?

za hormone štitnjače.....možeš obaviti u bolnici sv ivan jankomir....bez naručivanja, ako dođeš u pon...nalaz ti u petak isti tjedan...ostale dane nalaz idući petak
samo se javiš na portu bolnice i preko puta ulice ti je lab za vađenje krvi

nepta
23.02.2013., 07:18
za hormone štitnjače.....možeš obaviti u bolnici sv ivan jankomir....bez naručivanja, ako dođeš u pon...nalaz ti u petak isti tjedan...ostale dane nalaz idući petak
samo se javiš na portu bolnice i preko puta ulice ti je lab za vađenje krvi

puno ti hvala

marinchek
25.02.2013., 20:48
Nisam znala kamo bih s ovim pitanjem pa ću ga tu postaviti. Radi raynaudovog sindroma moram obaviti cctt pretragu. Zanima me kakva je to pretraga, kolko to traje vremenski?? Hvala unaprijed :

Balbala
05.03.2013., 19:24
Da li netko zna gdje se u Zg-u najbrže može doć na UZV srca preko uputnice? fala

Hard Candy
06.03.2013., 11:04
Vjerojatno tvoja doktorica opće medicine ili doktor, koji preko kompa imaju uvid u slobodne termine. Druga opcija je da se javiš svima i vidiš što oni kažu direkt. Osim ukoliko neko na forumu nije vidovit ne znam kako bi ti mogao dati odgovor na pitanje :) Samo nagađanjem, ja nagađam da bi to moglo biti Rebro :)

marinchek
06.03.2013., 11:52
Da li netko zna gdje se u Zg-u najbrže može doć na UZV srca preko uputnice? fala

ja sam ti relativno brzo lani dobila termin u Srčanoj u Draškovićevoj :) pa pokušaj tamo nazvati :)

ma11
06.03.2013., 12:13
Pozdrav, zna li mozda netko koliko kosta vađenje spolnih hormona i hormona stitnjace bez dopunskog osiguranja na uputnicu npr. na Rebru?

Hard Candy
06.03.2013., 20:10
ja sam ti relativno brzo lani dobila termin u Srčanoj u Draškovićevoj :) pa pokušaj tamo nazvati :)

Meni su tamo rekli da se prvo treba kod njihovog doktora na pregled..

~*MiSs-AnDy*~
07.03.2013., 10:50
Pozdrav, zna li mozda netko koliko kosta vađenje spolnih hormona i hormona stitnjace bez dopunskog osiguranja na uputnicu npr. na Rebru?

Ja sam vadila hormone štitnjače u Vinogradskoj. Čini mi se da je bilo 50 kn. Ne sjećam se točno...Moguće je da je cijena veća ako vadite i spolne hormone.
Ne vjerujem da cijena puno varira u ostalim bolnicama. Najbolje da nazovete Rebro i pitate.

sparina123
07.03.2013., 20:24

probaj u šarengradskoj......tel 4801 426...od 7-9 i od 17-19 su narudžbe......to je mup-ova zgrada bivša

Luyindula
12.03.2013., 17:22
Pozdrav, ovo pitanje je vjerojatno bilo, no da ne vrtim sad 43 stranice unatrag bio bih zahvalan ako netko opet odgovori. Konkretno, zanima me jel' se netko ovdje naručivao na Rebro putem maila, koliko dugo se čeka odgovor? Hvala unaprijed :mig:

coma black!
12.03.2013., 21:19
pozdrav :)

ne znam baš jesam skroz fulala temu, al' nadam se da će netko ipak pomoći:ne zna:

studiram u zg-u, ali nemam tu svog liječnika, pa me zanima gdje bi me primili na pregled ako nisam njihov pacijent :ne zna: draškovićeva? :ne zna:

nije ništa hitno, imala sam neku uber kratku gripu i ostao mi je nekakav bronhitis i kašalj koji nikako da se makne, pa bih ipak otišla kod doktora da mi daju nešto malo učinkovitije od čaja i meda, samo nisam sigurna gdje mogu:ne zna:

hvala:)

Utamirka
12.03.2013., 21:25
Već duze od tjedan dana pokusavam naruciti mamu kod njih na gastroenterologiju ali nitko ne odgovara, saljem podsjetnike ali nista.
Na telefon se naravno nitko ne javlja:503:
Kako se naruciti osim osobno tamo, sto nam je nezgodno...?

Malena Mu
12.03.2013., 21:43
studiram u zg-u, ali nemam tu svog liječnika, pa me zanima gdje bi me primili na pregled ako nisam njihov pacijent :ne zna: draškovićeva? :ne zna:

http://www.sczg.unizg.hr/smjestaj/smjestaj/nadlezni-lijecnici/

coma black!
12.03.2013., 22:07
aha, ok ...tenks :)

Luyindula
12.03.2013., 22:21
Već duze od tjedan dana pokusavam naruciti mamu kod njih na gastroenterologiju ali nitko ne odgovara, saljem podsjetnike ali nista.
Na telefon se naravno nitko ne javlja:503:

Hm, meni se javljaju na telefon, ali mailom još nisam pokušao, na koji broj zoveš? Narudžbe su većinom između 13 i 14 sati, pa ti je tada najbolje pokušati.

Malena Mu
13.03.2013., 08:55
Pozdrav, ovo pitanje je vjerojatno bilo, no da ne vrtim sad 43 stranice unatrag bio bih zahvalan ako netko opet odgovori. Konkretno, zanima me jel' se netko ovdje naručivao na Rebro putem maila, koliko dugo se čeka odgovor? Hvala unaprijed :mig:

mi smo odgovor cekali 4 dana...

Hm, meni se javljaju na telefon, ali mailom još nisam pokušao, na koji broj zoveš? Narudžbe su većinom između 13 i 14 sati, pa ti je tada najbolje pokušati.

meni se nikad nisu javili na telefon za informacije, neki brojevi za info su im zauzeti i u pola noci

marinchek
13.03.2013., 13:19
Meni su tamo rekli da se prvo treba kod njihovog doktora na pregled..

onda su izgleda mijenjali proceduru...ja sam bila pacijent dr. despot s rebra -.-ona je preporucila uzv, ja se narucila tamo, dosla na red za mjesec i pol:)

marinchek
13.03.2013., 13:23
mi smo odgovor cekali 4 dana...

meni odgovor na mail obicno svaki put stigne u roku 1-2 dana..pogotovo ako se narucujem preko glavne bojcen@kbc-zagreb.hr ...evo za primjer, jucer sam slala uputnicu za uzv oko pol 6 navecer, odgovor mi je stigao danas ujutro u pola 8:mig:

Utamirka
13.03.2013., 20:31

To je bas iskustvo sa gastroenter. ili za neki drugi odjel?
Ali svakako cu pokusavati bas u to vrijeme, hvala.

eura
21.03.2013., 20:07
ne znam gdje drugdje pitati,zna li netko možda ,u kojoj mjeri šalterski službenik ili neki doktor npr,na ginekologiji,ima uvid u sve sto je osoba radila na tom ili drugim odjelima,ima li lako uvid u sve podatke iz kartona osobe? Da li je za to dovoljan oib,ili MBO ili slicni podatak pa da dobiju sve podatke ?

El_patron
18.04.2013., 21:19
Nisam mogao naci ovu temu pa molim admina da mi premjesti temu ili me uputi.
Zanima me kako mogu narucit recept preko interneta kod doktora opce prakse da mi neko objasni,za pregled u bolnicu se znam naručit i za kontrole medutim ne mogu naci to da napisem sa mi treba pa me to iduci dan cekaju ti recepti.Hvala ;)

gordan72
18.04.2013., 21:23
Zanima me kako mogu narucit recept preko interneta kod doktora opce prakse da mi neko objasni,za pregled u bolnicu se znam naručit i za kontrole medutim ne mogu naci to da napisem sa mi treba pa me to iduci dan cekaju ti recepti.Hvala ;)
Ne znam bas da se to tako moze. Recepti su vezani uz iskaznicu, ali ne znam da lijecnik moze/ smije na taj nacin dati ti recept ...

Hard Candy
19.04.2013., 09:40
Preko Interneta još nikako, osim doktori koji odgovaraju na mail, a terapija je duža.. ako trebaš produžiti recept znam da se može nazvati, a za prvo davanje bi te ipak liječnik trebao pogledati.. ne može prepisivati recepte na daljinu :)

mimoza40
19.04.2013., 13:37

To moraš riješiti sa liječnikom koji ti piše recepte.
Ako ima praksu da mu pacijenti naruče mailom kroničnu terapiju onda će ti dati svoju mail adresu.
Ako nema mail- ostaje ti jedino telefon ili osobni odlazak liječniku.

gordan72
19.04.2013., 14:08
ne znam gdje drugdje pitati,zna li netko možda ,u kojoj mjeri šalterski službenik ili neki doktor npr,na ginekologiji,ima uvid u sve sto je osoba radila na tom ili drugim odjelima,ima li lako uvid u sve podatke iz kartona osobe? Da li je za to dovoljan oib,ili MBO ili slicni podatak pa da dobiju sve podatke ?

To vjerojatno ovisi o bolnici.
Npr. meni je cudno da u razmaku od dva tjedna zavrsim na hitnoj (ista bolnica) a da oni ne znaju da sam prije dva tjedna bio kod njih.
Na zavodu za transfuzijsku imaju u bazi podatke.
Uglavnom nema neke sredisnje baze iz koje lijecnik ima uvid u tvoja stanja, bolesti i sl. Naravno ukoliko on sam, ili bolnica nemaju svoje baze.
Jedini koji ima uvid utvoja lijecenja je HZZO. Ali koliko znam lijecnici nemaju pristup.

A sto reci
30.04.2013., 17:50
Zanima me da li je netko bio u Klinici Jordanovac ili Rebro, i da li u blizini bolnica ima apartmana ili soba za iznajmiti? Dolaze mi starci od frenda koji ce biti na Jordanovcu i trebali bi smjestaj koji nije preskup za par dana?

Hard Candy
30.04.2013., 19:45
http://www.nacional.hr/clanak/108269/otvoren-hotel-rebro-u-blizini-kbc-zagreb

_21_ne-tipicna
08.05.2013., 17:08

Ja nisam imala vremena otici osobno idem sutra do doticnih :D Moj prvi mail za centralno narucivanje je poslan 4.4 :503: Jos od tad nisam dobila odgovor, a i napozivala sam se. Zaboravi na to - odi osobno ili da te doktorica opce prakse naruci!!!!

Posto sam dobila neki dan popizditis poslala sam mail na stranici ministarstva zdravstva - cemu im sluzi centralno narucivanje za odjel gastroenterologije kad ocigledno ne funkcionira :503: (ovo je istina jedini takav slucaj koji sam dozivjela da ne funkcionira, a niti ima namjeru profunkcionirati)

Odgovor je glasio ovako :

Poštovana,
Zahvaljujemo se na Vašem ukazivanju na probleme u zdravstvenom sustavu. Upoznati smo s problemom naručivanja e-mailom u nekim bolnicama i poduzimamo sve moguće akcije da se problemi što prije razriješe.

U međuvremenu smo Vas slobodni izvijestiti da je postupak prvog pregleda na gastroenterologiji uvršten u projekt e-naručivanje (u fazi uvođenja), a to znači da Vas Vaš izabrani doktor može iz svoje ordinacije naručiti u bilo koju bolnicu u RH za navedeni pregled i to preko središnjeg informatičkog sustava zdravstva. U KBC-u Zagreb su objavili slobodne termine za njihove ambulante u kolovozu, rujnu i listopadu (ovisno o subspecijalizaciji doktora koji radi u ambulanti).

S poštovanjem,
Tim pitajte nas HZZO

(moja opce praske odbija tako narucivati jedino da se posvadjam sa njom :504:

Tako da put pod noge, a i ako dodjem sutra na red od ova tri mjeseca bit ce famozno :rofl: jer red na gastro je poduzi ....

Sad tek vidim da pise da ti je nezgodno naruciti se tamo. Ja cu ici sutra ili prekosutra, javi mi se na pm pa cu te ja pokusati naruciti ako si iz drugog grada, reci da si mi poznanica ili tog tipa nesto da si poslala mail, i da nitko ne odgovara pa bi li te mogla naruciti, a meni sendas uputnicu tek da ako teti treba broj knjizice ili tako nesto. Nemam pojma sto im treba

Zanima me da li je netko bio u Klinici Jordanovac ili Rebro, i da li u blizini bolnica ima apartmana ili soba za iznajmiti? Dolaze mi starci od frenda koji ce biti na Jordanovcu i trebali bi smjestaj koji nije preskup za par dana?

Ovdje provjeri (http://www.booking.com/searchresults.hr.html?aid=309654;label=Hotels-hr-NsL%2A8xtoDf7lcuW5JPmjHwS7355094772%3Apl%3Ata%3Ap1 %3Ap2275%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=b50980d3c98a b4c2568a00f4466e58e0;dcid=1;latitude=45.8227842;lo ngitude=16.003121100000044;radius=1;force_auto_ext end=1;order=distance;map_thumb_zoom=14) ima svacega, sigurno ces naci nesto sto im odgovara.

Pitanje:

Baka mi treba vaditi medicinsku makrobiologiju s parazitologijom i kako je nagluha cula je od koliko rade, ali tvrdi da joj nije rekla gdje :cerek: napisala je doktorica od 7-9 h pon - sri (ova je mislila u domu za zdravlje), no danas je otisla izvaditi krv, a ovo je zaboravila :rofl: tj. izvadila krv, odnijela urin i tam ga dala (sto je bilo s njm pitaj boga), a uputnicu vratila doma :lol:
Jel se to vadi u dz ili se vadi na zvijezdi ili petrovoj? Ili to imaju opcenito sve bolnice gdje bi se to moglo izvaditi?

Srijeda joj je prosla, a nalaz joj treba za iduci tjedan (srijeda) :kava: I koliko je cekanje nalaza? (da znam da joj otkazem termin kod doktorice za sri ili ce biti prije gotovo)?

Sa njima nikad dosade :D

mimoza40
08.05.2013., 17:33
[Pitanje:

Baka mi treba vaditi medicinsku makrobiologiju s parazitologijom i kako je nagluha cula je od koliko rade, ali tvrdi da joj nije rekla gdje :cerek: napisala je doktorica od 7-9 h pon - sri (ova je mislila u domu za zdravlje), no danas je otisla izvaditi krv, a ovo je zaboravila :rofl: tj. izvadila krv, odnijela urin i tam ga dala (sto je bilo s njm pitaj boga), a uputnicu vratila doma :lol:
Jel se to vadi u dz ili se vadi na zvijezdi ili petrovoj? Ili to imaju opcenito sve bolnice gdje bi se to moglo izvaditi?

Srijeda joj je prosla, a nalaz joj treba za iduci tjedan (srijeda) :kava: I koliko je cekanje nalaza? (da znam da joj otkazem termin kod doktorice za sri ili ce biti prije gotovo)?

Sa njima nikad dosade :D

Pretpostavljam da ima papirnatu uputnicu za mikrobiologiju s parazitologijom, a otišla je u tzv. obični laboratorij u dom zdravlja.
Nisi napisala koje pretrage pišu na uputnici.

Obično pri domovima zdravlja ima higijensko-epidemiološka ambulanta koja uzorke za bakteriološko ispitivanje (antibiogram) urina ili briseva grla, nosa.. šalje u Mirogojsku !
Nisam sigurna treba li tada ostaviti papirnatu uputnicu.

Inače se tako predani uzorak skuplja određene dane u tjednu i nalaz čeka puno duže nego da sam odeš u npr KB Dubrava i predaš u mikrobiološki laboratorij.

_21_ne-tipicna
08.05.2013., 19:07
Pretpostavljam da ima papirnatu uputnicu za mikrobiologiju s parazitologijom, a otišla je u tzv. obični laboratorij u dom zdravlja.
Nisi napisala koje pretrage pišu na uputnici.

Obično pri domovima zdravlja ima higijensko-epidemiološka ambulanta koja uzorke za bakteriološko ispitivanje (antibiogram) urina ili briseva grla, nosa.. šalje u Mirogojsku !
Nisam sigurna treba li tada ostaviti papirnatu uputnicu.

Inače se tako predani uzorak skuplja određene dane u tjednu i nalaz čeka puno duže nego da sam odeš u npr KB Dubrava i predaš u mikrobiološki laboratorij.

Oprosti, sad sam u posjedu uputnice - urin - kultura, abg, broj klica.
Da, običnu uputnicu. Navikla je da su sad na knjižici pa ovu nije dala niti pokazala :D
Znači može odnijeti sutra urin u kb dubrava. Hvala, nisam znala imaju li svi te odjele ili samo odredjene bolnice, a za dz je dobro razumjela, samo prošla srijeda :D

mimoza40
08.05.2013., 20:35
Oprosti, sad sam u posjedu uputnice - urin - kultura, abg, broj klica.
Da, običnu uputnicu. Navikla je da su sad na knjižici pa ovu nije dala niti pokazala :D
Znači može odnijeti sutra urin u kb dubrava. Hvala, nisam znala imaju li svi te odjele ili samo odredjene bolnice, a za dz je dobro razumjela, samo prošla srijeda :D

Prema uputnici treba mikrobiološki-antibiogram i broj klica; to ne rade "obični" laboratoriji. U dz očito skupljaju srijedom i mora urin predati u epruveti. Nije mi jasno da ju nisu tražili uputnicu; uvijek ih možeš nazvati pa uputnicu odnijeti sutra.
Ne znam jesu li i te uputnice u e verziji- ali mislim da mora biti papirnata.
provjeri sutra na mjestu gdje je predala urin, ako nisu poslali dalje urin, možeš sama odnijeti u KB Dubrava ako ti po mjestu stanovanja ona "pripada".
Nalaz će ti onda sigurno biti do utorka (I prije-mislim).

Javi kaj si obavila.

_21_ne-tipicna
09.05.2013., 12:00
Prema uputnici treba mikrobiološki-antibiogram i broj klica; to ne rade "obični" laboratoriji. U dz očito skupljaju srijedom i mora urin predati u epruveti. Nije mi jasno da ju nisu tražili uputnicu; uvijek ih možeš nazvati pa uputnicu odnijeti sutra.
Ne znam jesu li i te uputnice u e verziji- ali mislim da mora biti papirnata.
provjeri sutra na mjestu gdje je predala urin, ako nisu poslali dalje urin, možeš sama odnijeti u KB Dubrava ako ti po mjestu stanovanja ona "pripada".
Nalaz će ti onda sigurno biti do utorka (I prije-mislim).

Javi kaj si obavila.

Evo da se javim. Danas sam otisla na rebro (usputno), predala u mikrobioloski, nalazi u pon.

A sto se tice gastroenterologije - isto sam se narucila i ostala sam paf kako je brzo termin kod izabranog doktora - 21.5. Telefon zvoni cijelo vrijeme, sestra ga ignorira i ne javlja se, nema guzve u redu za cekanje. Samo je rekla da se oboruzam strpljenjem na dan kad sam narucena :cerek: - primaju od 9 do 11 30 - svi su u isto vrijeme naruceni, sto znaci da ce biti guzve.

themoment
09.05.2013., 15:45
imam jedno glupo pitanje.

kako provjeriti tko vam je doktor opće prakse? naime, kao student nisam bila kod studentske doktorice svoga fakulteta, nego kod prve moguće, nisam išla često i sad - 5 godina od zadnje posjete ja nemam poooooojma kako se ona više zove.

di mogu provjeriti tu informaciju? hvala! :)

mimoza40
09.05.2013., 15:49
imam jedno glupo pitanje.

kako provjeriti tko vam je doktor opće prakse? naime, kao student nisam bila kod studentske doktorice svoga fakulteta, nego kod prve moguće, nisam išla često i sad - 5 godina od zadnje posjete ja nemam poooooojma kako se ona više zove.

di mogu provjeriti tu informaciju? hvala! :)

Nazovi Hzzo ured prema mjestu stanovanja i pitaj ih ovo kaj si pitala nas

http://www.hzzo-net.hr/02_04.php

tehom
09.05.2013., 18:56
Imam i ja pitanje :)

Od ginićke sam dobila uputnicu za vaditi krv i urin (one standardne stvari tipa bilirubin, glukoza, kolesterol, jetrene probe), a na uputnici piše da idem u DZ Željezničara.
Nikad nisam bila tamo, cijeli život vadim krv u Martićevoj.

Zanima me mogu li doći u Martićevu s tom uputnicom i tamo komotno sve obavit? :D

mimoza40
09.05.2013., 19:16
Imam i ja pitanje :)

Od ginićke sam dobila uputnicu za vaditi krv i urin (one standardne stvari tipa bilirubin, glukoza, kolesterol, jetrene probe), a na uputnici piše da idem u DZ Željezničara.
Nikad nisam bila tamo, cijeli život vadim krv u Martićevoj.

Zanima me mogu li doći u Martićevu s tom uputnicom i tamo komotno sve obavit? :D

Mislim da ne, ako na uputnici izričito piše DZ željezničara.
Moguće je da dr ima ambulantu u sklopu tog DZ ?

stlolth
21.05.2013., 12:01
Obje bolnice nude skoro isti termin, pa me zanima dali bi iz nekog razloga bilo bolje izabrati jednu povrh druge?

Ivanicapeca
28.05.2013., 19:10
Moram obavit pretragu proteina u 24h urinu. Dobila sam crvenu uputnicu i sad nemam pojma kam da idem s tim, ko to radi, higijenski? Ili moram u neku od bolnica?

ivana33
29.05.2013., 10:29
Moram obavit pretragu proteina u 24h urinu. Dobila sam crvenu uputnicu i sad nemam pojma kam da idem s tim, ko to radi, higijenski? Ili moram u neku od bolnica?

Evo, vidim da se u KB Dubrava ne mora naručivati.
A urin moraš sama skupljati 24 sata.
Tu su i upute:

http://beta.kbd.hr/odjeli-zavodi-klinike/lab/informacije-za-pacijente/

Ivanicapeca
29.05.2013., 20:50
Dubrava mi je malo na kraj galaksije.Skuzila sam da Duh isto radi pretragu samo ih je nemoguce dobit i pitati treba li se naruciti. Zvala sam i higijenski i rekose mi da oni to ne rade.Nevjerojatno da u moru raznoraznih analiza ovako nesto banalno ne delaju.

hrvoje dr.
30.05.2013., 09:51

Dubrava mi je malo na kraj galaksije.Skuzila sam da Duh isto radi pretragu samo ih je nemoguce dobit i pitati treba li se naruciti. Zvala sam i higijenski i rekose mi da oni to ne rade.Nevjerojatno da u moru raznoraznih analiza ovako nesto banalno ne delaju.
Pretraga se radi u svim bolnicama-Sv. Duh,Vinogradska,Rebro,Merkur,Dubrava
NIJE potrebno se naručiti već se samo donese 24h urin i to tako da se prva jutarnja mokraća baci,te recimo od 7 h se apsolutno sva mokraća skuplja do 7 h idućeg dana uključujući i prvu mokraću drugog dana.
Što se tiće Higijenskog,ovdje se radi o biokemijskoj pretrazi koja se radi na SKZZ razini kao i klirens kreatinina,a ne o mikrobiološkoj stoga zaista nije potrebno se izčuđavati zašto to nerade.

Ivanicapeca
30.05.2013., 10:16
Pretraga se radi u svim bolnicama-Sv. Duh,Vinogradska,Rebro,Merkur,Dubrava
NIJE potrebno se naručiti već se samo donese 24h urin i to tako da se prva jutarnja mokraća baci,te recimo od 7 h se apsolutno sva mokraća skuplja do 7 h idućeg dana uključujući i prvu mokraću drugog dana.
Što se tiće Higijenskog,ovdje se radi o biokemijskoj pretrazni koja se radi na SKZZ razini kao i klirens kreatinina,a ne o mikrobiološkoj stoga zaista nije potrebno se izčuđavati zašto to nerade.

Joj Hrvoje rade analize voda,analiziraju predmete na sve i svast,organsko i anorgansko,popis analza koje rade je zaista impresivan,pad eto od tud moje toliko iscudjivanje.
Hvala na info,pretpostavljala sam da bolnice to rade,samo mi je falila info treba li se narucivati.Svakakva cudesa sam se nagledala,pa pomislih da je i takvo sto mozda moguce.

hrvoje dr.
30.05.2013., 10:29
Joj Hrvoje rade analize voda,analiziraju predmete na sve i svast,organsko i anorgansko,popis analza koje rade je zaista impresivan,pad eto od tud moje toliko iscudjivanje.
Hvala na info,pretpostavljala sam da bolnice to rade,samo mi je falila info treba li se narucivati.Svakakva cudesa sam se nagledala,pa pomislih da je i takvo sto mozda moguce.
To nema previše veze sa med. biokem.

Ivanicapeca
30.05.2013., 13:07
To nema previše veze sa med. biokem.

Bas kao i labosi u domovima zdravlja koji isto to ne rade ;)

La felicidad
10.06.2013., 22:07
jel još uvijek vrijedi ono da uputnica starija od 30 dana ne vrijedi? moram ići vaditi krv za KKS, ali mi je uputnica istekla 6.6.

mimoza40
10.06.2013., 22:14
jel još uvijek vrijedi ono da uputnica starija od 30 dana ne vrijedi? moram ići vaditi krv za KKS, ali mi je uputnica istekla 6.6.

Još uvijek to vrijedi.

Ms_Manners
13.06.2013., 14:38
Pitaj tamo mogu li je prihvatiti, ako to obaviš sad odmah negdje možda i prođe.
Meni je istekla uputnica za fizijatra, kad su me naručivali nisu imali termin unutar tih 30 dana, pitala sam hoće li to biti problem i bilo je ok. Doduše, moja je bila "svježa" kad sam se naručivala. :ne zna:

pítā
13.06.2013., 15:09
Moram obaviti pretrage uinokulture s antibiogramom i urin na ureaplazmu i klamidiju. Za ovo drugo mi je dr. rekla da mogu obaviti na zaraznoj. Na netu sam našla da je moguće i u Rockefellerovoj. Gdje je najbolje da to obavim?
Kad sam tražila sestru epruvetu za ovaj drugi urin rekla mi je da mi ne treba da to dobim tam, pa mi nije jasno kak ak mora bit jutarnji urin? Pretpostavljam da moram nositi ipak to od doma tamo.

Do sada sam uvijek urin za urinokulturu predavala u svoj dom zdravlja pa me zanima jel mogu ja i jedno i drugo u istom danu odnijet u Rockefellerovu ili zaraznu?

pítā
13.06.2013., 15:19
I još jedno pitanj jel moguće imati klamidiju i ureaplazmu ako imam dugogodišnjeg partnera (ne varamo se)?

Na ove pretrage me dr. poslala jer imam enterokok u urinu.

svrlj
14.06.2013., 14:04
Recite mi sto se tice sanitarne, trebam li skinuti gel s noktiju totalno, ili mogu imati novo napravljeni gel na njima? Mislim.. pise samo da trebaju biti uredni.

zivcani_slon
14.06.2013., 15:56
Zna li netko gdje kupiti medicinski povez za oko?
Hvala.

zauzeta
14.06.2013., 19:34
Meni je dr progledala kroz prste ove godine, ali samo zato što je gel bio prozirni.
Čujem da netko prođe bez problema čak i s crvenim lakom, tako da :ne zna:

svrlj
14.06.2013., 22:26
Meni je dr progledala kroz prste ove godine, ali samo zato što je gel bio prozirni.
Čujem da netko prođe bez problema čak i s crvenim lakom, tako da :ne zna:

a french je samo.. tek sam ih napravila, ne bih bas bila presretna da ih moram vec skidati :/

dire Dawn
16.06.2013., 00:31
kod nas "uredni nokti" znači da moraju biti kratko podrezani i nikakav gel/lak na njima. prigovarali su curama koje su imale prirodne, malo duže nokte, koje su imale kratke nokte sa lakom, etc.. valjda to ovisi od grada do grada.

podmornica
16.06.2013., 14:57
Plačaju li se uputnice za vađenje krvi i kontrolu hormona ako se nema dopunsko osiguranje?I da li se plačaju i vađenja? (kako da to drugačije pitam,znači samo uputnica ili uputnica i pregled). Hvala na odgovoru.

mimoza40
16.06.2013., 19:15
Plačaju li se uputnice za vađenje krvi i kontrolu hormona ako se nema dopunsko osiguranje?I da li se plačaju i vađenja? (kako da to drugačije pitam,znači samo uputnica ili uputnica i pregled). Hvala na odgovoru.

Svaka uputnica i recept po 10 kn.
Svako vađenje određeni % ovisno o vrijednosti pretraga koje će raditi .

U čemu je problem ?

podmornica
16.06.2013., 21:00
Svaka uputnica i recept po 10 kn.
Svako vađenje određeni % ovisno o vrijednosti pretraga koje će raditi .

U čemu je problem ?

hvala :)
vađenje krvi i provjera hormona

pepoticapepa
17.06.2013., 19:52
Zna netko nekog privatnog liječnika tu u Zagrebu? Sestri je narasla neka kvrga na vratu i boli ju sve više i više, a nema zdravstveno pa bi je negdje privatno odvela sutra ujutro.

mimoza40
17.06.2013., 20:16
Pa pitaj svoju dr da je primi, ili nazovi u neku privatnu polikliniku objasni u čemu je stvar i primit će je fizijatar ili ortoped već kako procijene.
naravno ispod 200 kn ne računaj.

http://www.poliklinika-bates.hr/ambulante.html

http://www.medikol.hr/djelatnost/pet-ct/zagreb/

http://www.sunce.hr/poliklinika/usluge-i-djelatnosti

mike lowrey
18.06.2013., 23:10
Uskoro ću ići vaditi kompletnu krvnu sliku pa me zanima kako da krvna slika bude što realnija. Jel se ujutro smije jesti? Jel nekoliko dana prije valja smanjiti masniju hranu? Pomozite...

leeloo27
18.06.2013., 23:37
Ujutro mislim da ne bi trebala ništa jesti, a ako vadiš šećer onda moraš obavezno biti natašte.

Jedi kako inače jedeš, tako će ti jedino biti realna slika. Šta ti vrijedi pripaziti na prehranu, smanjiti masnoću, povećati unos nekih namirnica i sl. ako to ne radiš i inače, onda nije realna slika. Ja ne radim ništa posebno prije vađenja kks, jedino nikad ujutro ništa ne jedem i ne pijem (osim vode) prije vađenja.

venax
19.06.2013., 14:44
Pozz svima...
Nemam pojma jel pisem na dobrom mjestu, ako sam pogrijesila, molim vas da prebacite temu.
Muz mi je danas bio kod doktorice i trazio uputnicu za vadenje krvi.
Vec dvije godine nije bio na pregledu pa reko da i to obavimo.
Radi kao zavarivac u losim uvijetima.
Rekla mu je da ne moze dijelit uputnice kad god to tko pozeli i ako zeli vadit krv da ode privatno i plati ili da dode kad bude imao simptome neke bolesti.
E, sad... Zanima nas tko je tu u pravu?
Nije mi logicno da placamo dopunsko, prvi puta ode doktoru po nesto i ona mu neda jer nema nikakvih simptoma. Sta je sa redovnim pregledima?
Da naglasim, prije otprilike godinu dana skuzila sam da imam velikih problema sa stitnjacom na istom takvom preventivnom pregledu. Simptomi su dolazili polako i nisam ih skuzila.
Mozda i mi sad pretjerujemo jer smo se uplasili zbog toga, ali smatram da svake dvije godine nije precesto za kontrolni pregled.
Unaprijed vam svima hvala na odgovorima.

Lake
19.06.2013., 15:49
pozdrav, jedna info bi mi trebala ako netko zna.
Šta ako me dr odbije naručit na pregled (gužva je pa g.o.) tj kaže mi da se javim nakon ljeta :rolleyes:
Jel imam pravo pregled obavit privatno pa tražit povrat novca? hvala

Hard Candy
19.06.2013., 16:09
venax, znaš da se kod doktora opće medicine mora doći s pripremljenim simptomima i razlozima i sve to napuhati da bi se dobila uputnica...
Lake, pa nije on jedini doktor?

Lake
19.06.2013., 16:19
venax, znaš da se kod doktora opće medicine mora doći s pripremljenim simptomima i razlozima i sve to napuhati da bi se dobila uputnica...
Lake, pa nije on jedini doktor?

Nisam naglasila, radi se o izabranom tj o ginekologu, ne specijalističkom pregledu preko uputnice

hrvoje dr.
19.06.2013., 18:24
Uskoro ću ići vaditi kompletnu krvnu sliku pa me zanima kako da krvna slika bude što realnija. Jel se ujutro smije jesti? Jel nekoliko dana prije valja smanjiti masniju hranu? Pomozite...
Netreba biti natašte iako neki uporno tupe da treba.

Pozz svima...
Muz mi je danas bio kod doktorice i trazio uputnicu za vadenje krvi.
Vec dvije godine nije bio na pregledu pa reko da i to obavimo.
Radi kao zavarivac u losim uvijetima.
Rekla mu je da ne moze dijelit uputnice kad god to tko pozeli
i ako zeli vadit krv da ode privatno i plati ili da dode kad bude imao simptome neke bolesti.
E, sad... Zanima nas tko je tu u pravu?
Nije mi logicno da placamo dopunsko, prvi puta ode doktoru po nesto i ona mu neda jer nema nikakvih simptoma. Sta je sa redovnim pregledima?
Da naglasim, prije otprilike godinu dana skuzila sam da imam velikih problema sa stitnjacom na istom takvom preventivnom pregledu. Simptomi su dolazili polako i nisam ih skuzila.
Mozda i mi sad pretjerujemo jer smo se uplasili zbog toga, ali smatram da svake dvije godine nije precesto za kontrolni pregled.
Unaprijed vam svima hvala na odgovorima.
U jednu ruku se slažem s blodanim.
Ali u ovom konkretnom slučaju se slažem da je trebalo obaviti mali sistematski.

Hard Candy
19.06.2013., 18:42
Nisam naglasila, radi se o izabranom tj o ginekologu, ne specijalističkom pregledu preko uputnice

Lijepo nazoveš sestru, kažeš da imaš jake bolove i lagano krvariš i kad te može ugurati. I onda te ona ugura negdje jer je - hitno..

dire Dawn
19.06.2013., 19:04

i onda će npr šećer biti realan kako?

Lake
19.06.2013., 19:10
Lijepo nazoveš sestru, kažeš da imaš jake bolove i lagano krvariš i kad te može ugurati. I onda te ona ugura negdje jer je - hitno..

odmah sam rekla da me nešto probada a ona mi na to kaže da pratim pa da se javim kad se vrate sa g.o. :D
Dobro ti i kažeš, sutra ću zvat opet i reć da me boli da ne mogu čekat i da me strah pa ćemo vidit...

leeloo27
19.06.2013., 22:17

Znači jelo na nikoji način ne utječe recimo na koaguliranje krvi?

Šećer se mora natašte, ne znam jel i za kolesterol, trigliceride i slične stvari isto treba biti natašte (nekako mi je logično, nije isto ako se napucam pizze sa kulenom i špekom prije vađenja ili ako ništa ne pojedem)

manchild
19.06.2013., 22:18

Šećer se mora natašte, ne znam jel i za kolesterol, trigliceride i slične stvari isto treba biti natašte (nekako mi je logično, nije isto ako se napucam pizze sa kulenom i špekom prije vađenja ili ako ništa ne pojedem)
kad sam ja vadil krv (za kompletnu krvnu sliku) doktor mi reako da moram biti natašte

hrvoje dr.
19.06.2013., 23:08
i onda će npr šećer biti realan kako?
Nikako ,ali ovdje stoji pitanje za KKS,bar pod time JA podrazumjevam krvnu sliku.

Pa baš špek .... nemoj ići u krajnost. Ali ako pojedeš sendvič i ideš vaditi npr. KKS,CRP,AST,ALT,GGT,kreatinin,ureja ništa neće biti.
No natašte od pretraga biokem. treba biti za GUK,Fe,lipidogram

kad sam ja vadil krv (za kompletnu krvnu sliku) doktor mi reako da moram biti natašte
I rekao sam da neki to govore.

dire Dawn
19.06.2013., 23:12
zašto se onda krv nikad ne vadi popodne?
zašto se ni privatno krv ne vadi popodne?

:confused:

hrvoje dr.
20.06.2013., 06:53
zašto se onda krv nikad ne vadi popodne?
zašto se ni privatno krv ne vadi popodne?

:confused:
Kako se nevadi. Link ujedno pokriva za koje pretrage treba biti natašte, a na desnoj stani piše da se uzroci primaju do 18h.

http://www.lab-breyer.hr/priprema-za-pretrage/Za-koje-pretrage-treba-na-vadenje-krvi-doci-nataste
Ugl. gotovo svi privat. lab. tako rade.
A što se tiče bolnica,ista stvar se postavlja zašto recimo internističke a i sve ostale amb. ne rade popodne i neke pretrage npr. EKG,TTE,spirometrija itd.
Zapravo u nekim bolnicama, i to sve više, rade.

leeloo27
20.06.2013., 07:15
Pa baš špek .... nemoj ići u krajnost. Ali ako pojedeš sendvič i ideš vaditi npr. KKS,CRP,AST,ALT,GGT,kreatinin,ureja ništa neće biti.
No natašte od pretraga biokem. treba biti za GUK,Fe,lipidogram

Misliš da pretjerujem? :D

Dođi ovdje u Slavoniju da vidiš kako moji Slavonci vole papati. :o Mislim da te ne bi iznenadio ni špek ni kulen za doručak. Ja osobno ujutro ne mogu ništa teško jesti, meni je to više ono klopa za nekakav ručak a ne rano jutro ali bome imaš ekipe koja se dobrano napuca ovakvim stvarima rano ujutro.

hrvoje dr.
20.06.2013., 20:23
Misliš da pretjerujem? :D

Dođi ovdje u Slavoniju da vidiš kako moji Slavonci vole papati. :o Mislim da te ne bi iznenadio ni špek ni kulen za doručak. Ja osobno ujutro ne mogu ništa teško jesti, meni je to više ono klopa za nekakav ručak a ne rano jutro ali bome imaš ekipe koja se dobrano napuca ovakvim stvarima rano ujutro.
Imam ti i ja Slavonske krvi. Pa ni meni nije strano za doručak pojesti špek i kulen,još sira i vrhnja, no to je off.
Pod tim da pretjeruješ sam mislio na to da se baš špek i kulen jede za doručak prije vađenja krvi.

dire Dawn
20.06.2013., 22:03
kad smo već off..

vjerujem da se govori ljudi da dođu natašte iz više razloga:
1) jer to što vade KKS ili pak kolesterol njima ne čini neku veliku razliku i onda, kad bi im doktor rekao kod vađenja KKS-a da ne moraju biti na tašte, a drugi put kad vade nešto drugo da moraju, onda bi oni bili i zbunjeni i dobar dio nebi poslušao te bi ispalo da doktor "malo priča jedno, malo drugo".
2) mnogi pod doručak smatraju baš to što leeloo navodi. moj djed (iako nije slavonac :D) svako jutro pojede za doručak 5 jaja i pola kobasice. svako jutro. od mladosti. i kad bi njemu doktor rekao "ne moraš doći na tašte" on nebi pojeo slanac nego bi fino pojeo svoj standardni doručak
3) mara ide vadit jedno, bara ide vadit drugo i onda se sretnu mara i bara na izlasku od doktora i jedna mora bit na tašte, a druga ne mora i onda dođe do konfuzije da više niti jedna nije siguran što i kako treba i opet doktor ispadne kreten koji "malo priča jedno, malo priča drugo"

mislim, ne kužim zašto doktori stalno smatraju da ljudi moraju kužit medicinu i razumjet se u razliku vađenja ovoga i onoga. :ne zna:

Zorozg
24.06.2013., 15:35
Ako se redovito sakuplja tekućina na gornjima dijelovima stopala koju uputnicu i testove trebam da se utvrdi o čemu se radi?

kemik
24.06.2013., 15:37
Trebaš otići liječniku opće prakse, koji će onda valjda bolje od forumskih anonimusa znati što ti treba od pregleda, da bi se otkrilo o čemu se radi.

Zorozg
24.06.2013., 15:42
Kako to misliš, liječnik opće prakse očito ne može ništa znati bez testova, i to očito uopće nema veze sa samim stopalima već s nečim drugim, srce ili bubrezi? Koja bi to onda uputnica bila?

leeloo27
24.06.2013., 16:55
Ajd ti fino kod opće prakse, reci kakve simptome imaš i pusti doktora/doktoricu da radi posao za koji je školovan i plaćen. Ionako uputnicu bez odlaska općoj praksi ne možeš dobiti, nagađati preko foruma zbog čega nekome natiču noge je neozbiljno.

Može biti svašta, najbolje je prepustiti stručnjacima da nagađaju i da rade potrebne pretrage. Inače za srce je zadužen kardiolog, za bubrege nefrolog.

Andariel
25.06.2013., 19:23
jel se tko naručivao na mag. rezonancu nedavno? koliko se otprilike čeka (zg)? mislim da mi ne gine mr zbog koljena, ali ak se predugo čeka, morat ću privatno :503:

Broj oo
28.06.2013., 21:55
Što znači, napomena MCS_141136/013F8C654FBA000058FE na uputnici za psihijatra?

El Gato Félix
29.06.2013., 15:18
Što znači, napomena MCS_141136/013F8C654FBA000058FE na uputnici za psihijatra?

To je naziv programa/tvrtke koja je dizajnirala program koji Vaš liječnik/liječnica obiteljske medicine koristi u svojem radu (MCS grupa), između ostalog i za pisanje uputnica.

Luyindula
04.07.2013., 00:29
Ne znam gdje da pišem pa ću ovdje.

10 godina idem na očni pregled (Kabinet za strabizam) u KBC Rebro. Svaki put kad se naručim daju mi neki datum koji je najdalje mjesec-mjesec i pol od dana poziva.

Jutros se naručim (nakon tisuću poziva konačno ih uspijem dobit) i žena mi da datum 14.01.2014. :s

Oće mi netko objasnit o čemu se tu radi? Kako se prije čekalo mjesec a sad pola godine? Još slažem da sam izgubio naočale i ona bahato kaže da ne može i prije i da se ne naručujem ako neću. Jel ima netko iskustva s njima? Otišao bi negdje drugdje na pregled ali izuzetno cijenim doktora Juratovca i volio bi se s njim posavjetovat oko laserske operacije. A do 14.1. ko živ ko mrtav.

Hard Candy
04.07.2013., 10:56
Pošalji narudžbu i mailom, možda dobiješ termin ranije..

retko28
04.07.2013., 13:03
Ne znam gdje da pišem pa ću ovdje.

10 godina idem na očni pregled (Kabinet za strabizam) u KBC Rebro. Svaki put kad se naručim daju mi neki datum koji je najdalje mjesec-mjesec i pol od dana poziva.

Jutros se naručim (nakon tisuću poziva konačno ih uspijem dobit) i žena mi da datum 14.01.2014. :s

Oće mi netko objasnit o čemu se tu radi? Kako se prije čekalo mjesec a sad pola godine? Još slažem da sam izgubio naočale i ona bahato kaže da ne može i prije i da se ne naručujem ako neću. Jel ima netko iskustva s njima? Otišao bi negdje drugdje na pregled ali izuzetno cijenim doktora Juratovca i volio bi se s njim posavjetovat oko laserske operacije. A do 14.1. ko živ ko mrtav.

Bok ! Kako si ? Evo ovako,ne znam koliko će ti to pomoći ali ja sam radio na ovaj način : Nisam imao takve očne probleme nego me mučio stražnji segment oka tj retina (da sad ne obljašnjavam što je to) uglavnom,na dan kad radi taj tvoj liječnik Juratovac,ustani se ujutro i otiđi na hitnu KBC Rebro.Dolje će te primiti i pregledati dežurni liječnici,dobit češ papir i s tim papirom ideš preko reda kod tog liječnika.Reci im da si izgubio naočale i da te boli oko,znaći ne možeš funkcionirati.Oni su te dužni primiti.Tako sam ja radio,pa eto pokušaj ! Znam dobro o čemu pričaš i obično se čeka od 1 do 3 mjeseca.Jel to u redu ?

Hard Candy
04.07.2013., 14:57
Eto ili ovo što je retko28 napisao, nažalost kod nas se neke stvari i tako rješavaju :D

El Gato Félix
04.07.2013., 18:22
U čemu je problem, ako se netko želi konzultirati sa strabologom u vezi laserskog skidanja dioptrije, pričekati 6 i pol mjeseci? Lasersko skidanje dioptrije je hitnost, taj zahvat se ne može pričekati?

Reci im da si izgubio naočale i da te boli oko,znaći ne možeš funkcionirati.

Svašta će se, izgleda, ovdje moći pročitati.

Nadam se da će što prije zaživjeti model prema kojem će se svima koji dođu u hitnu službu, a da se ne radi o hitnosti, to i jako dobro naplatiti.

Hard Candy
04.07.2013., 19:02
S obzirom da plaćam zdravstveno redovno svaki mjesec očekujem uslugu kada mi treba, nikako za x mjeseci, tako da mi ovo razmišljanje koje ide na ruku državnom proračunu, a na štetu pacijenta, nikako nije jasno..

El Gato Félix
04.07.2013., 19:16
S obzirom da plaćam zdravstveno redovno svaki mjesec očekujem uslugu kada mi treba, nikako za x mjeseci, tako da mi ovo razmišljanje koje ide na ruku državnom proračunu, a na štetu pacijenta, nikako nije jasno..

Mislite da su u drugim zemljama sve zdravstvene usluge dostupne odmah? I da se drugdje ne čeka na preglede?

I da, kako biste Vi riješili, konkretno kad već govorimo o strabizmu, problem kad na oko 200 000 osoba koje imaju strabizam u Hrvatskoj ima strabologa za nabrojati na prste jedne ruke?

Hinjenjem hitnosti koja to nije? Dok nečije dijete, možda već i slabovidno, čeka na pregled kod tog istog strabologa?

Baš lijepo. :(

Hard Candy
04.07.2013., 21:49
Uopće nije važno je li dijete, mlada osoba, stara osoba.. meni su svi ljudi i svi imaju pravo dobiti pregled kada ga trebaju.

El Gato Félix
04.07.2013., 21:52
meni su svi ljudi i svi imaju pravo dobiti pregled kada ga trebaju.

Jesu, ali pitam Vas, još jednom, kako to izvesti u odnosu na raspoloživ broj liječnika?

Svi trebaju, svi imaju pravo, ali ga u svakodnevici - ne mogu ostvariti.

I, što sad?

Lagati da se prije dođe na red?! To Vam je u redu? Stavili ste smajlić kao komentar na prijedlog, pa pitam...

I da, nije nevažno koja je dijagnoza u pitanju, postoji nešto što se zove trijaža bolesnika i ne mogu svi doći na red u istom momentu, netko mora imati prioritet. To što je svakome njegov problem najhitiniji i najbitniji, nema opravdanje u svakodnevnom radu da se lažima dođe prije na red.

Hard Candy
04.07.2013., 21:54
To ti je onaj školski primjer morala na satovima filozofije i etike - je li uredu provaliti u ljekarnu da bi uzeo lijekove za bolesnu osobu koja ih ne može kupiti a nužni su joj za život. Mislim da je moj stav jasan, kada je zdravlje u pitanju, i mislim da smo offtopic ;)

El Gato Félix
04.07.2013., 21:58
Mislim da je moj stav jasan, kada je zdravlje u pitanju, i mislim da smo offtopic ;)

Da, vidim da je jasan, lažima do ranijeg termina! :(

Hard Candy
04.07.2013., 22:01
E vidiš, ovo je sad klevetanje, nisam rekla lažima, nego realnom potrebom, meni je moja potreba hitna, to nije laž. Pozdrav.

retko28
05.07.2013., 12:00
U čemu je problem, ako se netko želi konzultirati sa strabologom u vezi laserskog skidanja dioptrije, pričekati 6 i pol mjeseci? Lasersko skidanje dioptrije je hitnost, taj zahvat se ne može pričekati?

Svašta će se, izgleda, ovdje moći pročitati.

Nadam se da će što prije zaživjeti model prema kojem će se svima koji dođu u hitnu službu, a da se ne radi o hitnosti, to i jako dobro naplatiti.

Dobar dan ! Sada smo u EU, i budite uvjereni, da će se neke stvari napokon dovesti u red.Do sada se nisu kontrolirali liječnici i ostali zdravstveni djelatnici i nitko nije znao što i kako rade ! Tu kontrolu će sada provoditi netko drugi !

leeloo27
05.07.2013., 12:18
Ja se samo nadam da će se početi svuda naplaćivati dolaženje na hitnu za gluposti. Mi svi ostali koji čekamo na kontrole i preglede smo glupi idioti kojima nije stalo do našeg zdravlja ili zdravlja naših bližnjih, trebamo se samo napraviti pametni iotići na hitnu, malo nalagati i preuveličati sve i fino sve obaviti na hitnoj bez čekanja.

Dok u isto vrijeme nečija majka, otac, dijete... čeka na hitnu i ne može doći na red jer su liječnici i aparatura zauzeti sa nehitnim slučajevima. Koliko god mi se povraća na američki zdravstveni sustav, toliko vidim da ovdašnji ljudi vape da ih se počne lupati po đepu i naplaćivati sve živo da znaju cijeniti ovo što imaju.

Argument da se plaća zdravstveno i šta ću ja čekati je presmješan. Šta ovi koji čekaju na pretrage i kontrole ne plaćaju zdravstveno? Kako bi bilo da se svi počnemo ponašati ko da imamo sva prava ovog svijeta?
Jebote živimo u zemlji u kojoj se čeka na kemo po mjesec-dva jer se prepucala kvota lijekova za taj mjesec, o čemu mi ovdje razgovaramo i o kojim pravima i zahtjevima? Zdravstveni sustav nam je u kurcu, za to nisu krivi ni pacijenti ni doktori, sestre, laboranti... Na krivu adresu adresirate svoj gnjev.

Hard Candy
05.07.2013., 12:41
Kako bi bilo da se svi počnemo ponašati ko da imamo sva prava ovog svijeta?

Možda bi nas političari počeli shvaćati ozbiljno i riješavati probleme koji dovode do čekanja i ostalih nezadovoljstava? Ali ne, bolje da se prekrijemo po glavi i radimo (čekamo) kako nam kažu.. i naravno, žalimo se na forumima :D

Hard Candy
05.07.2013., 12:44
Koliko god mi se povraća na američki zdravstveni sustav, toliko vidim da ovdašnji ljudi vape da ih se počne lupati po đepu i naplaćivati sve živo da znaju cijeniti ovo što imaju.

Jebote živimo u zemlji u kojoj se čeka na kemo po mjesec-dva jer se prepucala kvota lijekova za taj mjesec, o čemu mi ovdje razgovaramo i o kojim pravima i zahtjevima?

Daj se odluči, je l trebamo biti sretni s našim zdravstvom ili ne? Ja mislim da smo svi mi na istoj strani, samo kao i u svim stvarima u životu, netko je proaktivan, a netko pasivan, a većina nažalost nezainteresirana.. dok njima ne zatreba pregled pa se onda čude kako se to tolko čeka, a oni uredno plačaju zdravstveno godinama i nikad ga nisu koristili bla bla. Welcome to Croatia.

Možda bi zaista bilo bolje da zdravstveno nije obvezno pa tko želi ok, tko ne želi nek si štedi pa kad mu zatreba ode privatniku i amen. Koji smo offtopic :cerek:

leeloo27
05.07.2013., 13:38
Možda bi nas političari počeli shvaćati ozbiljno i riješavati probleme koji dovode do čekanja i ostalih nezadovoljstava? Ali ne, bolje da se prekrijemo po glavi i radimo (čekamo) kako nam kažu.. i naravno, žalimo se na forumima :D

Kao što rekoh gnjev je adresiran krive ljude. Na ovoj temi se prije par postova ljude proglašavalo idiotima zato jer naručuju za nekoliko mjeseci. Ono ko da su krivi ljudi koji rade po bolnicama što manjka osoblja i aparature pa ih se još uz to mora i vrijeđati.

I onda se još dijele savjeti kako nakenjati šta da se dođe na red na hitnu. Alo hitnu, znači onu službu koja bi trebala rješavati hitne slučajeve, a ne nervozne pacijente kojima se ne da čekati. Nek pišu pisma ministarstvu i političarima, neka rade pritisak na one koji na ovako nešto mogu utjecati.

Inače ne reagiram na raznorazne savjete šta reći da se šta dobije, ali bome na savjete kako se uguziti na hitnu da se ne čeka mjesecima neću odšutiti. Mogu samo poželjeti svima koji se uguze na hitnu preko reda i bez potrebe da se nadam da će se i njima netko uguziti kad njima ili nekom njihovom bude bilo hitno.

Sustav nam je šugav, ali da imamo američki model onda bi tek vidjeli koliko nam je zapravo dobro i kako ovaj cuclamo na glupostima dok se stvarno ne bude raspao pa si sve sami ne budemo plaćali.

Hard Candy
05.07.2013., 14:39
Mislim da brineš tuđu brigu bez veze jer ako nisi znala, ili bilo ko drugi, redoslijed primanja na hitnoj je po - hitnosti. Tako da sve ovo o guženju i uzimanju mjesta nekome kome treba - pada u vodu. Ništa se nikome ne uzima samo se sebi daje šansa da se stvar riješi u razumnom roku. I nemoj željeti ružne stvari okolo, znaš da se sve to vraća na izvor slanja..

leeloo27
05.07.2013., 16:11
Ne brinem se ja za sebe, ne idem na hitnu zbog gluposti, ne zovem hitnu zbog gluposti, tako da je moja savjest što se toga tiče čista i ne brinem se da će mi se išta vratiti. To bi se trebali brinuti oni koji prakticiraju ovakve stvari jer je karma jako zajebana stvarčica. ;)

Ako imaš recimo 3 vozila sa 3 doktora koji su na terenu i ako se pošalju sva 3 vozila na teren, od toga 2 bude totalno za gluposti (nećeš vjerovati ali ljudi stvarno dolaze na hitnu zbog gluposti i zovu hitnu zbog gluposti), ajd mi onda objasni kako to ne šteti nekome kome stvarno treba? Šta kloniraju vozila i liječnike da npr meni pošalju vozilo koje trenutno nemaju jer upravo imam srčani?

Ista stvar je i u bolnici, nažalost imamo ograničen broj doktora i sestara i aparata na odjelima, ako me zaprimi jer se ja pretvaram i preuveličavam taj doktor mene obrađuje umjesto nekoga drugoga. Kak ne shvaćaš, za vrijeme dok mene obrađuje može mu doći 3 ljudi koji stvarno trebaju pomoć, otkud da on zna dok me ne obradi jesam li ja hitan slučaj ili ne (a ja ga nasrala i preuveličala šta mi je da dobijem ono što želim)?

Uglavnom ne savjetujte ljudima da idu na hitnu za bezveze. Hitna se s razlogom zove hitna. Vjerujem da ne bi volili da vam netko vaš nastrada jer je netko bio pametan i dosjetio se kako da izbjegne čekanja i procedure.

Pitajte nekog doktora koji je radio na hitnoj kako to sve izgleda ako mislite da ja baljezgam gluposti.

Hard Candy
05.07.2013., 17:19
Pa ja ti govorim kako izgleda, ima na hitnoj i nešto što se zove promatranje pa ako čovjek pretjera, a oni misle da nema realne potrebe fino ga stave da legne ili sjedi i da bude na promatranju - sigurno znaš za taj izraz ako imaš veze sa hitnom. Za to vrijeme handlaju dalje..

Također, usred handlanja pacijenta često doktori odu i drugdje - to je hitna.. ovdje sad ne pričam ako netko je upucan pa krvari pa da ga ostave, to se odmah šalje dalje, anyways, ubacuješ sad tu i zvanje na telefon i svašta nešto o čemu nije bilo riječi, sigurno nitko neće zvati hitnu jer je izgubio naočale? Ali ako ima akutnih problema s vidom, možda ode na hitnu, sjedne i pričeka pa za par sati to obavi. Valjda znaš da nitko ne voli ići u bolnice ako mu nije baš pod must, a isto tako i da nitko nije umro jer je doktor na hitnoj primio nekoga ko po tvojim kriterijima ne bi tamo trebao biti.

Svi mi smo subjektivni i naši problemi su nam najvažniji i jedino doktor može reći pacijentu na hitnoj - odite doma i javite se svom doktoru, ali pacijent ima svako pravo doći na hitnu i čekati da mu doktor to kaže. Zato plaća uslugu.

Mohini
06.07.2013., 00:47
Kome se obratiti ?

Kako ide ta procedura ?

Kome je potrebno obratiti se za nabavu lijeka kojeg nema kod nas, a ima u zemljama Europske Unije. Kao što su Nizozemska i Češka u kojima se dobija lijek na recept za osobe kojima je potreban.

Kako imam velike zdravstvene probleme sa Artritisom i Gihtom u zadnjih mjesec dana visko povećanom mokraćnom kiselinom koja uzrokuje nakupljanje u zglobovima ruku i nogu i bolove.

Lijek jedini koji postoji kod nas sam dobila, ali on ništa ne pomaže. Alopurinol, kao niti Movalis protiv bolova.

Tako sam došla do informacija da u Nizozemskoj i Češkoj se može dobiti lijek koji uspješno rješava probleme sa artritisom i gihtom.

Moje pitanje je kome se obratiti kod nas da bi se dobio navedeni lijek ?
I što je potrebno za dobiti ga ?

Da li netko zna kakva je procedura za dobivanje bilo kojeg lijeka iz EU
sada kad smo dio nje, preko ministarstva zdravlja ?

Koja služba to rješava ?

I što je potrebno za to ?

retko28
06.07.2013., 12:00
Kome se obratiti ?

Kako ide ta procedura ?

Kome je potrebno obratiti se za nabavu lijeka kojeg nema kod nas, a ima u zemljama Europske Unije. Kao što su Nizozemska i Češka u kojima se dobija lijek na recept za osobe kojima je potreban.

Kako imam velike zdravstvene probleme sa Artritisom i Gihtom u zadnjih mjesec dana visko povećanom mokraćnom kiselinom koja uzrokuje nakupljanje u zglobovima ruku i nogu i bolove.

Lijek jedini koji postoji kod nas sam dobila, ali on ništa ne pomaže. Alopurinol, kao niti Movalis protiv bolova.

Tako sam došla do informacija da u Nizozemskoj i Češkoj se može dobiti lijek koji uspješno rješava probleme sa artritisom i gihtom.

Koja služba to rješava ?

Bok ! Kako si ? Da li si se obratila svom liječniku opće prakse ? Ako jesi,što ti je rekao ? Na svakom liječničkom nalazu piše da u slučaju nestašice tog lijeka kojeg ti trebaš,liječnik opće prakse ti je dužan prepisati lijek sličan tome !

Hard Candy
06.07.2013., 12:43
retko28 kako si ti? Daj pročitaj s razumijevanjem što je gore osoba pitala :)

hrvoje dr.
07.07.2013., 17:28
Vi neplačate zdr. osiguranje,već to čini vaš poslodavac,osim ako niste obrtnik pa onda sami sebi plačate

To ti je onaj školski primjer morala na satovima filozofije i etike - je li uredu provaliti u ljekarnu da bi uzeo lijekove za bolesnu osobu koja ih ne može kupiti a nužni su joj za život. Mislim da je moj stav jasan, kada je zdravlje u pitanju, i mislim da smo offtopic ;)
E sad će biti cijepidalčim o banalnom pa i glupom primjeru,ali ja bih ipak uzeo u obzir o kakvim se lijekovima radi npr. inzulinu za DM ty I ili recimo statinima.
Ali inače taj konkretan primjer nema baš neke veze sa raspravom.

hrvoje dr.
07.07.2013., 17:32
Kome se obratiti ?

Kako ide ta procedura ?

Koja služba to rješava ?
Iskreno neznam odg. na vaše pitanje,iako i mene to sito interesira.
Mislim da bi se trebali malo raspitati u ljekarni.
Moje mišljenej je da LOM piše bijeli/privatni Rp pa oni u ljekarni to naruče,velim neprovjereno.
No neznam dali će vam ova informacija pomoći ,ali sada je nedavno u 5mj o.g.
HZZO odobrio Adenuric na dopunsku listu lijekova,baš za slučaje kad th. Alopurinolom nema učinka.

Hard Candy
07.07.2013., 17:39
Vi neplačate zdr. osiguranje,već to čini vaš poslodavac,osim ako niste obrtnik pa onda sami sebi plačate

Bingo.

Ali već kad pametujete, to plaćaju zaposleni iz svoje BRUTO plače, a ne poslodavac.

Sad ću opet ja dobiti opomenu da se bavim drugima, ali kad se iznose neistine i ljudima mažu oči..

E sad će biti cijepidalčim o banalnom pa i glupom primjeru,ali ja bih ipak uzeo u obzir o kakvim se lijekovima radi npr. inzulinu za DM ty I ili recimo statinima.
Ali inače taj konkretan primjer nema baš neke veze sa raspravom.

Naravno da ima veze sa raspravom, ali svatko ima pravo na svoje mišljenje i sposobnost praćenja rasprave.

mimoza40
07.07.2013., 20:39
Kome se obratiti ?

Kako ide ta procedura ?

Koja služba to rješava ?

Nije navedeno o kojem je lijeku riječ

Lijek se ne može nabaviti samo zato što je pacijent to zatražio jer je nešto čuo ili čitao o njemu.

Za nabavku lijeka koji nije registriran u HR a liječnik smatra da je potreban pacijentu procedura je slijedeća

1) liječnik ispiše privatni recept sa svim potrebnim podacima
2) pacijent u ljekarnu preda taj privatni recept
3) ljekarna šalje recept u veledrogeriju koja ima dozvolu za interventni uvoz
4) veledrogerija šalje recept na odobrenje Agenciji za lijekove
5) agencija odobrava/neodobrava uvoz lijeka

Cijeli postupak može potrajati do 3 tjedna.

Pacijent u potpunosti sam snosi punu cijenu lijeka.

http://www.almp.hr/?ln=hr&w=lijekovi&d=pacijenti

UPOZORENJE: U Republici Hrvatskoj nije dozvoljeno uvoziti lijekove koji su naručeni putem Interneta ili pošte. Svaki takav lijek koji dospije na carinu neće biti dostavljen osobi koja ga je naručila zbog sumnje u podrijetlo tog lijeka i njegovu kakvoću s obzirom na to da u tom slučaju lijek nije provjeren ni odobren od strane Agencije za lijekove i medicinske proizvode (HALMED). Ako lijek koji Vam je neophodan nije odobren u Republici Hrvatskoj, konzultirajte se sa svojim liječnikom. Takve lijekove za potrebe pojedinca, na njegovu vlastitu odgovornost i temeljem recepta liječnika moguće je uvesti uz prethodnu suglasnost Agencije za lijekove i medicinske proizvode (HALMED) i putem ovlaštenih veleprodaja.

Hard Candy
07.07.2013., 21:13
mimoza40, svaka čast, to je odgovor, hvala!

mimoza40
07.07.2013., 21:20
mimoza40, svaka čast, to je odgovor, hvala!

Trudim se dati korisne informacije, ionako svaki dan imam s tim posla.:mig:

tanveer
07.07.2013., 21:28
s obzirom na izostanak razumijevanja, vrijedi ponoviti:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=34900

1. Forum Zdravlje namijenjen je razmjeni mišljenja, iskustava i informacija o temama iz zdravstvenog područja.

...

2. Nije dopušteno vrijeđanje sugovornika,

...

7. Moderatori su zaduženi za zaštitu prava forumaša i održavanje reda prema ovim pravilima.

castanea
11.07.2013., 18:35
Jel zna netko koliko se čeka na fizikalnu terapiju na Šalati, a koliko na Rebru? Makar otprilike?

hrvoje dr.
12.07.2013., 17:48
Bingo.
Ali već kad pametujete, to plaćaju zaposleni iz svoje BRUTO plače, a ne poslodavac.

Vidim da nema smisla s vama raspravljati kao ni s liječnicima opće med. oko izdavanja lijekova.

Lijek se ne može nabaviti samo zato što je pacijent to zatražio jer je nešto čuo ili čitao o njemu.
Za nabavku lijeka koji nije registriran u HR a liječnik smatra da je potreban pacijentu procedura je slijedeća
1) liječnik ispiše privatni recept sa svim potrebnim podacima
2) pacijent u ljekarnu preda taj privatni recept
3) ljekarna šalje recept u veledrogeriju koja ima dozvolu za interventni uvoz
4) veledrogerija šalje recept na odobrenje Agenciji za lijekove
5) agencija odobrava/neodobrava uvoz lijeka
Cijeli postupak može potrajati do 3 tjedna.
Pacijent u potpunosti sam snosi punu cijenu lijeka..
Kaj sad to neide drugačije kad smo u EU,bar sam nešto tako čitao?

mimoza40
12.07.2013., 18:13
Za sada je još tako..

Npr za Neurobion nije više taj postupak jer ga veledrogerija ima na redovnom lageru

Novi zakon o lijekovima propisuje mogućnost paralelnog uvoza pa će možda biti jednostavnije...

Iz Zakona o lijekovima 06/2013
Članak 129.

(1) Agencija može izvanredno dati suglasnost za unošenje ili uvoz lijeka za koji nije dano odobrenje za stavljanje u promet u Republici Hrvatskoj u sljedećim slučajevima:

– da se radi o medicinski opravdanoj potrebi, radi zaštite zdravlja ljudi,

– za istraživačke svrhe,

– za farmaceutska ispitivanja,

– za neklinička ispitivanja,

– za slučaj elementarnih nepogoda ili drugih izvanrednih stanja,

– za nužne slučajeve pojedinačnog liječenja lijekom koji je na vlastitu odgovornost propisao doktor medicine ili doktor dentalne medicine koji provodi liječenje.

(2) Pobliže uvjete za davanje suglasnosti za unošenje ili uvoz lijeka iz stavka 1. ovoga članka propisat će pravilnikom ministar.

(3) Na uvoz, izvoz, prijevoz i provoz droga, tvari koje se mogu uporabiti za izradu droga i lijekova koji ih sadrže primjenjuju se odredbe posebnog zakona o suzbijanju zlouporabe droga.

Članak 130.

(1) Paralelni uvoz lijeka mogu obavljati veleprodaje koje imaju dozvolu za obavljanje djelatnosti prometa na veliko lijekova i nisu u poslovnom odnosu s nositeljem odobrenja za stavljanje u promet navedenog lijeka.

Sada je na veledrogerijama da za najprodavanije lijekove koji nisu registrirani u Hr zatraže dozvolu za uvoz, ili na samim proizvođačima.

Možda i nisam u pravu, hrvoje.dr kakve ti imaš informcije ?

Hard Candy
12.07.2013., 19:07
Vidim da nema smisla s vama raspravljati kao ni s liječnicima opće med. oko izdavanja lijekova.

Da, ja sama plaćam svoje doprinose + dopunsko pa se sa mnom nema smisla raspravljat jer zapravo želim uslugu za svoj novac. :o

El Gato Félix
13.07.2013., 10:01
Molim da za daljnje rasprave o zdravstvenom sustavu u Hrvatskoj koristite (koristimo) temu Pogled na hrvatsko zdravstvo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=431974). Svaka daljnja rasprava o toj temi ovdje bit će od sada pa nadalje sankcionirana kartonima za off topic.

Citirao sam sve povezane postove iz ove rasprave na linkanu temu pa tamo možete (možemo) nastaviti.

Zahvaljujem na razumijevanju.

Beljki
15.07.2013., 19:31
osoba je niz pregleda napravila privatno (Sunce). Sistemski firma pa trazena mamografija pa punkcija. Sada traze MR koja je 2000 kn pa me znanima moze li dr opce na osnovu misljenja specjaliste iz privatne poliklinike dati uputnicu za MR preko socialnog ili treba prvo po uputnici specialisti slat opet (ili nesto trece)?

Hard Candy
16.07.2013., 00:02
Ne može, mora imati nalaz specijalista u kojem traži MR, a neki još traže i potpis.. Imaš na akcijama MR po 1200 kn pa malo googlaj, ako se ipak odlučite privatno.. sretno!

Beljki
16.07.2013., 10:52
a nalaz spec. u kojem se trazi ne moze bit privatnik? No niti to nije greda, spec. nece vjerojatno slat ponovno na sve pretrage vec samo dat misljenje prema postojecim?

Vidjeh neke akcije ali i to da za dojke nerjetko drze poseban cjenik (vecina ostalog po segmentima 1600 odnosno 1200 po akcijama, dojke 2000). Ne racunajuci put u Zg. No vecina ih niti nema cijene pa treba zvat.

Thnx

p.s. Koliko se moze protegnut cekanje preko soc?

Hard Candy
16.07.2013., 11:06
Pa ovisi što se snima MR glave se ne čeka više od mjesec dana, barem je tako bilo na Rebru.. oni ti daju neki datum, ali zovu ranije. Državni doktori ti neće dati uputnicu samo zato jer je privatnik to napisao, pogotovo ne za skupe pretrage. Može ti eventualno dati neke lijekove, ili ako radi u nekoj bolnici te naručiti "kod sebe" na pretragu.. Mislim da ima i u Čakovcu ono nešto povoljno, ali ne znam gdje si pa eto.. sretno još jednom :) I da, ne pregled specijalista se isto čeka, tako da bi preporuka bila otići osobno tražiti termin, objasniti o čemu je riječ i da ste vanjski pacijent (niste iz ZG) i nadati se da vas prime u roku taj dan ili sutra :)

Beljki
16.07.2013., 11:39
thnx jos jednom :top: za pregled u drzavnim vjerojatno ne treba za zg, ali nema puno privatnika MR

izidora__
19.07.2013., 09:30
Hej!

Moze mi netko reci gdje izvaditi ove pretrage (zg) tj. postoje li odredjene bolnice koje to vade ili preko doma zdravlja pa oni salju te je li potrebno narucivanje za njih?

Medicinska mikrobiologija s parazitologijom - stolica na h.pylori
Alerolgologija i klinicka imunologija - protutijela na tkivnu transgltaminazu (tTG), tgA

Hvala unaprijed!

Hard Candy
19.07.2013., 19:49
Je li ikoji audilog u HR upoznat s hiperakuzijom? Specijaliziran za tinitus? Ima li SLUČAJNO itko da zna takvog? Možda bi trebali ići na ovako neke (http://tinnitustherapy.org.uk/ESW/Files/THT_Masterclass_2013.pdf) edukacije..

San Francisco
23.07.2013., 12:51
Pozdrav,
Prije dva mjeseca dobio sam uputnicu za specijalistu. Odmah sam se zapisao za pregled koji je sljedeci tjedan. Medutim mislim da sam izgubio uputnicu. Pretpostavljam da onda ne mogu napraviti pregled? Postoji li neli nacin da ga ipak obavim u dogovorenom terminu?

tanveer
23.07.2013., 15:31
Pozdrav,
Prije dva mjeseca dobio sam uputnicu za specijalistu. Odmah sam se zapisao za pregled koji je sljedeci tjedan. Medutim mislim da sam izgubio uputnicu. Pretpostavljam da onda ne mogu napraviti pregled? Postoji li neli nacin da ga ipak obavim u dogovorenom terminu?

tvoj liječnik opće prakse može ti izdati novu uputnicu, s naznakom da je duplikat

hrvoje dr.
24.07.2013., 16:39
osoba je niz pregleda napravila privatno (Sunce). Sistemski firma pa trazena mamografija pa punkcija. Sada traze MR koja je 2000 kn pa me znanima moze li dr opce na osnovu misljenja specjaliste iz privatne poliklinike dati uputnicu za MR preko socialnog ili treba prvo po uputnici specialisti slat opet (ili nesto trece)?
Može.

a nalaz spec. u kojem se trazi ne moze bit privatnik? No niti to nije greda, spec. nece vjerojatno slat ponovno na sve pretrage vec samo dat misljenje prema postojecim?

Vidjeh neke akcije ali i to da za dojke nerjetko drze poseban cjenik (vecina ostalog po segmentima 1600 odnosno 1200 po akcijama, dojke 2000). Ne racunajuci put u Zg. No vecina ih niti nema cijene pa treba zvat.

Može.

Hej!

Moze mi netko reci gdje izvaditi ove pretrage (zg) tj. postoje li odredjene bolnice koje to vade ili preko doma zdravlja pa oni salju te je li potrebno narucivanje za njih?
Medicinska mikrobiologija s parazitologijom - stolica na h.pylorAlerolgologija i klinicka imunologija - protutijela na tkivnu transgltaminazu (tTG), tgA
Hvala unaprijed!
Vinogradska,Rebro,Merkur.

huskybucka
26.07.2013., 11:53
Muci me vec duze vrijeme ucestalo mokrenje, sad se pojavila i bol u donjem desnom dijelu...
Imam uputnicu od doktorice opce prakse za uk i abg urina, zatim ginekolog mi je napisao U-sed.urina, i K-KKS.
Da li moram onda dva puta nositi urin, za svaku uputnicu posebno?
Da li je dovoljno samo ovo U-sed. Urina?da li taj pregled ukljucuje i uk i abg?

hrvoje dr.
26.07.2013., 16:48
Muci me vec duze vrijeme ucestalo mokrenje, sad se pojavila i bol u donjem desnom dijelu...
Imam uputnicu od doktorice opce prakse za uk i abg urina, zatim ginekolog mi je napisao U-sed.urina, i K-KKS.
Da li moram onda dva puta nositi urin, za svaku uputnicu posebno?
Da li je dovoljno samo ovo U-sed. Urina?da li taj pregled ukljucuje i uk i abg?
sed. urina se radi u biokem. lab.,a UK u mikrobio. lab.
Dakle treba ju vam dvije posudice za urin.

huskybucka
26.07.2013., 21:37
Zahvaljujem;-)

Volim_glazbu
31.07.2013., 17:52
Imam pitanje, jel mogu doć kod doktora i tražit krvne pretrage ako me zanima općenito kakvo mi je stanje? hvala

mimoza40
31.07.2013., 18:25
Mislim da ipak moraš imati neki ozbiljniji razlog od "zanima me" , jer i liječnici moraju imati razlog u kartonu zašto nekoga šalju na te i te pretrage.

Uostalom, točan odgovor dobit ćeš od svojega liječnika.

El Gato Félix
01.08.2013., 20:31
Poštovana zulma, Vaši postovi izdvojeni su u zasebnu temu naziva Niz tegoba: mučnine, tremor, bolovi u različitim dijelovima tijela, vrtoglavice, omaglice... (http://www.forum.hr/showthread.php?t=791082)

zulma
02.08.2013., 00:49
Dragi Gato, draže bi mi bilo da nisam izdvojena u zasebnu temu.
Znam, ne smijemo ulaziti pretjerano u administriiranje van za to predviđenog podforuma, ali mali prijedlog- sad imamo par niz tegoba tema, a još kad uzmemo u obzir da ne pišemo svi u svoje ime pa samim time tema nije živahna kao što bi bila da se radi o meni osobno :rofl: (zato i nisam sama otvorila svoju temu, ne mogu ipak na dnevnoj razini pisati stanja, poboljšanja i sl. kad se ne radi o meni, te samim time ne mogu održavati temu aktivnom), ter se zato i javih u formi pitanja, sve to postane razvodnjeno.
Ako je odvajanje potrebno, radije zgurajte sve slično u jednu temu pod nazivom misteriJozne :D bolesti ili dijagnostički kutak
Ili me spoji s Gogsom jer i u slučaju kojeg ja opisujem su zaključci bili ili da je sve od kičme ili panični atak :rofl:

OK, možda sam ovo trebala napisati ti na pm, ali ne da mi se sad brisat', to prepuštam tebi :o

bluefire
02.08.2013., 19:04
gdje se može napraviti rtg cijele kralježnice bez naručivanja?

El Gato Félix
04.08.2013., 15:26
Dragi Gato, draže bi mi bilo da nisam izdvojena u zasebnu temu.
Znam, ne smijemo ulaziti pretjerano u administriiranje van za to predviđenog podforuma, ali mali prijedlog- sad imamo par niz tegoba tema, a još kad uzmemo u obzir da ne pišemo svi u svoje ime pa samim time tema nije živahna kao što bi bila da se radi o meni osobno :rofl: (zato i nisam sama otvorila svoju temu, ne mogu ipak na dnevnoj razini pisati stanja, poboljšanja i sl. kad se ne radi o meni, te samim time ne mogu održavati temu aktivnom), ter se zato i javih u formi pitanja, sve to postane razvodnjeno.
Ako je odvajanje potrebno, radije zgurajte sve slično u jednu temu pod nazivom misteriJozne :D bolesti ili dijagnostički kutak
Ili me spoji s Gogsom jer i u slučaju kojeg ja opisujem su zaključci bili ili da je sve od kičme ili panični atak :rofl:

OK, možda sam ovo trebala napisati ti na pm, ali ne da mi se sad brisat', to prepuštam tebi :o

Poštovana zulma,

iako smo off topic, odgovorit ću ukratko ovdje. Upis je premješten jer se ne uklapa u ovu temu. Ovo je tema za pitanja administrativne naravi, kao što je u uglatoj zagradi navedeno, a ne za informacije o konkretnim zdravstvenim tegobama, dijagnostičkim i terapijskim postupcima koje bi osoba trebala učiniti na temelju svojih tegoba.

S obzirom da osoba čije probleme iznosite nema utvrđenu konkretnu dijagnozu, nismo mogli taj upis priključiti nekoj definiranoj temi nego smo ju izdvojili kao zasebnu.

Uvijek u takvim slučajevima postupamo po shemi "Niz tegoba:..." te se onda nabroje simptomi i znakovi bolesti koje osoba ima.

Ne bismo sve takve upise spojili u jednu temu jer, iako su naoko simptomi slični, može se raditi o posve različitim bolestima.

Ako želite, Vaša se tema može priključiti temi forumaša Gogsa, a to mi možete potvrditi putem privatne poruke.

Toom_
04.08.2013., 19:34
Da li HZZO pokriva dio liječenja u inozemstvu (unutar EU - par šavova + rentgen u bolnici) bez europske kartice zdravstvenog osiguranja i bez putnog osiguranja?

Artois
06.08.2013., 20:32
Koliko traje dok ekipa iz laboratorija gdje mi vade krv naprave analizu (a da nije gužva, nego da sam samo ja tamo) pa dok pošalju to doktoru putem interneta?
Odnosno onome doktoru kod kojega idem nakon vađenja krvi.

Pitam jer sam neki dan čekao sa nekime 70 minuta :kava:
A jedini smo bili!!!

mirna 17
07.08.2013., 14:34
pozz svima.. imam jedno pitanje, nezz gdje da postavim

ovako.. djed je trebao ici na operaciju prostate, sad nezz tocne podatke, radi se o uklanjanju u bolnici.

to nam je najbliza bolnica, ali nam je svejedno udaljena oko sat i pol vremena voznje, a nemamo auto. .dakle, to je problem

djed je isao na pregled, mislili smo da ce sve od jednom napraviti.. ali isao je 6 puta.. uvijek su nas zvali doma s glupim pitanjima, jeste li obavili ovu pretragu, onu pretragu? a u bolnici nam nista nisu rekli :/

i eto napravio je sve pretrage i u ponedjeljak je otisao u bolnicu na pripreme za operaciju koja je trebala biti jucer.. da bi nazvao i rekao nam da mu je doktor rekao da ima previse pacijenata (a sestra je rekla da nema guzve i da samo jos jedna osoba ceka na tu operaciju :rolleyes: ) i da je to duga operacija koja traje po 6 sati.. pa ce zbog toga biti operiran danas.. medutim zove nas djed danas, i kaze da mu je doktor opet rekao istu pricu i da moze ici doma.. a pozvat ce ga drugi tjedan da se dogovore oko novog termina.

baka i ja stvarno ne znamo sto napraviti, ona kaze da joj se cini da doktor na taj nacin samo zeli dobiti mito, a mi stvarno nemamo novaca za to.. ali stvarno se ne razumijemo, cini mi se da to nikako nije standardan postupak? help :moli:

Esthelle
09.08.2013., 17:51
Ne mora se uvijek raditi o mitu...no nažalost ima i toga dan danas. Pr. mog oca su vraćali doma jedno 3-4x, a sve predoperacijske pripreme je morao iznova raditi....to je trošak i za HZZO i čisto gubljenje vremena...na kraju je odustao od operacije jer se njemu činilo da doktor želi mito. I vjerujem da je bilo tako. Mene su pr. vratili iz bolnice i nisam operirana na dogovoreni datum iz razloga što mog kirurga koji me trebao operirati nije obavjestio predstojnik klinike da su se pojavili neki "hitni" slučajevi te da mi je odgođena operacija. Tako da, svašta može biti. Ali ako se učestalo događa...probajte to prijaviti. Sretno!

WilliamsF1
12.08.2013., 23:51
Koliko dugo vrijedi doznaka za ortopedska pomagala?
Jel ima koji rok u kojem se mora otići u ljekarnu preuzeti?

mimoza40
13.08.2013., 15:10
Koliko dugo vrijedi doznaka za ortopedska pomagala?
Jel ima koji rok u kojem se mora otići u ljekarnu preuzeti?

30 dana od dana izdavanja.
Znači ako je izdana 1.8. taj dan se ne broji, počneš od 2.8. ----31.8. je zadnji dan kad ljekarna može hzzo naplatiti tu doznaku..
Što znači ako ti dođeš 31.8. a ljekarna nema to kaj piše na doznaci, i ne može taj dan pribaviti, tražiš ljekarnu koja ima.
1.9. doznaka više nije važeća.

huskybucka
15.08.2013., 06:37
Uzorak stolice na krv -3x, zanima me koliko uzorak smije stajati?

bolsa
19.08.2013., 13:13
Ako se ide na kompletan pregled na hematologiju smije li se jesti prije pregleda ili ne? S obzirom da sam narucena popodne ne znam kako bi izdrzala da ne jedem cijeli dan, a kako mi se u bolnici nitko ne javlja da s njima provjerim, mozda je netko ovdje upucen?

BUBI69
19.08.2013., 22:54
Nadam se da sam pogodio temu.

Posto sam student u drugoj drzavi ( ne u EU ) nemam osiguranje nikakvo, niti obicno niti dopunsko. Morao bih izvadit krv i odradit kompletnu analizu i valjda za stitnjacu nesto jer sam u jako kratko vrijeme izgubio jako puno kila ( promijenio sam prehranu, no nemoguce je da izgubit u tjedan dana po 5-6kg bez da vjezbam, a da mi nije nista ).

Koliko bi me ti nalazi kostali?

I jos da pitam, mogu li ja bez iskaznice dati krv? ( vec sam 5 puta dao dok sam imao osiguranje ) U BiH sam davao krv iako nemam ni njihovo osiguranje ( doduse uvijek su bile hitne operacije a nedostatak krvi tako da se uvijek sve na brzinu odradjivalo ), pa ne znam dali to mogu i ovdje.

Hvala na odgovorima.

tanveer
19.08.2013., 23:49
Posto sam student u drugoj drzavi ( ne u EU ) nemam osiguranje nikakvo, niti obicno niti dopunsko. Morao bih izvadit krv i odradit kompletnu analizu i valjda za stitnjacu nesto jer sam u jako kratko vrijeme izgubio jako puno kila ( promijenio sam prehranu, no nemoguce je da izgubit u tjedan dana po 5-6kg bez da vjezbam, a da mi nije nista ).

Koliko bi me ti nalazi kostali?

laboratoriji uglavnom imaju izvješene cijene, ili na svojim ulazima u domovima zdravlja, ili privatnici na web stranicama (npr. http://www.poliklinika-bates.hr/doc/laboratorij2013.pdf , http://www.poliklinika-stela.hr/Cijene.html , akcija :) http://www.poliklinika-analizalab.hr/hr/novosti/akcija-u-kolovozu/ ,
http://poliklinika-analiza.hr/download/pdf/analiza-cjenik-02.02.10.pdf )

pa moraš pogledati tamo gdje si.

...
I jos da pitam, mogu li ja bez iskaznice dati krv? ( vec sam 5 puta dao dok sam imao osiguranje ) U BiH sam davao krv iako nemam ni njihovo osiguranje ( doduse uvijek su bile hitne operacije a nedostatak krvi tako da se uvijek sve na brzinu odradjivalo ), pa ne znam dali to mogu i ovdje.

bez zdravstvene možeš dati krv, ali trebaš imati osobnu iskaznicu. iskaznicu (tj. karticu, ili knjižicu, različito to zovu) davatelja će ti napraviti prilikom prvog davanja. međutim, kontraindikacija za darivanje krvi je nejasno zdravstveno stanje koje opisuješ, taj nagli gubitak težine nepoznatog razloga.

...

piskavac
20.08.2013., 13:51
Imam pitanje u vezi primitka na psihijatrijsko liječenje.

Ako podnesem molbu za bolničko liječenje, a vjerojatno mnogo osoba mjesečno podnosi takvu molbu, a kapaciteti su mali; po kojim se sve kriterijima liječnici na psihijatriji ravnaju, kad odlučuju čijoj molbi udovoljiti, a čijoj ne?

I da li se javno objavljuju liste čekanja na odjel, i ako je odgovor DA, iznosi li se na toj listi puno ime i prezime pacijenata, tako da svi vide, ili pacijent dobije neku šifru, pa onda samo on, i doktori znaju tko je na listi i na kojem broju?

castanea
20.08.2013., 18:33
Imam pitanje, ali ko je off, nek mod prebaci na odgovarajuću temu.

Jel ima pacijent pravo na uputnicu za drugo mišljenje specijaliste? Ili ima pravo samo na jedno mišljenje? Jel postoje uopće određene dijagnoze kod kojih doktor opće prakse može dati takvu uputnicu, a kod kojih ne daje? Ili to ovisi samo o njegovoj dobroj volji?

hrvoje dr.
21.08.2013., 14:18
Koliko traje dok ekipa iz laboratorija gdje mi vade krv naprave analizu (a da nije gužva, nego da sam samo ja tamo) pa dok pošalju to doktoru putem interneta?
Odnosno onome doktoru kod kojega idem nakon vađenja krvi.
Pitam jer sam neki dan čekao sa nekime 70 minuta :kava:
A jedini smo bili!!!
Ako se hitne pretrage u HS dobiju za sat dva bezobzira bio netko sam ili ne,nevidim u čemu je problem osim toga vi mislite da čim se krv izvadi u epruvetu, da nalazi odmah sami iskoče.

Ako se ide na kompletan pregled na hematologiju smije li se jesti prije pregleda ili ne? S obzirom da sam narucena popodne ne znam kako bi izdrzala da ne jedem cijeli dan, a kako mi se u bolnici nitko ne javlja da s njima provjerim, mozda je netko ovdje upucen?
Zašto zaboga miloga nebiste mogli jesti, odakle vam uopće takvo pitanje .

Imam pitanje u vezi primitka na psihijatrijsko liječenje.
Ako podnesem molbu za bolničko liječenje, a vjerojatno mnogo osoba mjesečno podnosi takvu molbu, a kapaciteti su mali; po kojim se sve kriterijima liječnici na psihijatriji ravnaju, kad odlučuju čijoj molbi udovoljiti, a čijoj ne?
I da li se javno objavljuju liste čekanja na odjel, i ako je odgovor DA, iznosi li se na toj listi puno ime i prezime pacijenata, tako da svi vide, ili pacijent dobije neku šifru, pa onda samo on, i doktori znaju tko je na listi i na kojem broju?
Da je potrebno ili nije bolničko liječenje donosi vaš nadležni ordinarius u ovom slučaju psihijatar.

Imam pitanje, ali ko je off, nek mod prebaci na odgovarajuću temu.
Jel ima pacijent pravo na uputnicu za drugo mišljenje specijaliste? Ili ima pravo samo na jedno mišljenje? Jel postoje uopće određene dijagnoze kod kojih doktor opće prakse može dati takvu uputnicu, a kod kojih ne daje? Ili to ovisi samo o njegovoj dobroj volji?
Ima.

minniem
26.08.2013., 17:44
doktorica opće prakse uputila me na EEG, naručena sam sutra ujutro, ali nemam dopunsko osiguranje. plaćam li EEG iako imam uputnicu, i ako da, koliko? ne mogu pronaći na internetu nigdje. bila bih zahvalna na brzom odgovoru. :(

Hard Candy
26.08.2013., 17:46
Koliko se sjećam, prije par godina na Rebru je bilo oko 120 kuna.

Esthelle
26.08.2013., 17:47
doktorica opće prakse uputila me na EEG, naručena sam sutra ujutro, ali nemam dopunsko osiguranje. plaćam li EEG iako imam uputnicu, i ako da, koliko? ne mogu pronaći na internetu nigdje. bila bih zahvalna na brzom odgovoru. :(

Placas. Mislim da ces platiti 50 kn :mig:

minniem
26.08.2013., 18:14
okeeej, ima li netko još neku treću cifru? :D
hvala vam puno!

piskavac
26.08.2013., 18:32
Imam i jedno pitanje u vezi pohađanja psihoterapije.

Ministarstvo zdravstva je prema rječima jedne specijalizantice psihijatrije kod koje sam bio rekla da je ono odlučilo da se nikome ne daju psihoterapijske seanse, već da se pacijentima pomaže samo u vidu davanja recepata za psihotropne lijekove.

Moram priznati da mi je teško povjerovati u ovo. Bez obzira što doktori masovno prepisuju samo lijekove i hajde kući. Milsim da oni tu možebitnu odluku ministarstva zdravstva naširoko zloupotrebljavaju.

Imam kroničnu fizičku bolest zbog koje vjerujem da bih, ako bih podneo molbu za davanjem psihoterapije i išao se toliko izložiti da pošaljem medicinsku dokumentaciju u Ministarstvo zdravstva da bih možda i dobio nešto pomoći u vidu psihoterapije. S druge strane znam da ima jako puno ljudi koji bi išli na psihoterapiju, i da je ona dugotrajna i da psihijatara ima malo. Ne mislim da bi u mom slučaju psihoterapija trebala biti duga, već samo recimo desetak normalnih seansi. Recimo svaka dva tjedna.

Je li tko od vas podnosio takvu ili sličnu molbu? Jeste li odnosili med. dokumentaciju u ministarstvo zdravstva? Tko vas je tamo primio? Kako je sve to teklo? Je li se vašoj molbi udovoljilo? Svaka inf. bit će mi jako dragocjena. Ako vam je neugodno o tome govoriti na forumu može i na pp, ili na e-mail piskavac@gmail.com

(U prijašnjem postu o primitku na bolničko psihijatrijsko liječenje sam se krivo izrazio).

kriv
27.08.2013., 01:16
pod kojim uvjetima bi pripisali osobi testosterone? dali bi pripisali uopce na zahtjev osobe testosterone osobi? kako osoba moze dobiti testosterone od lijecnika?