PDA

View Full Version : Trebam pomoć hitno:)

Cocaine
24.04.2003., 22:39
Ok obećao sam sestri potražiti definicije ovih pojmova ali nisam uspio naći:(

LOGIZAM
NEOLOGIZAM
EARGONIZAM
BARBARIZMI

Ako znate točne definicije ovih pojmova onda napišite ili ako znate link neki please stavite.Samo brzo :D

misery-
24.04.2003., 22:51
sorry, pojma nemam:o al imaš super nick:)

Inkvizitor2
24.04.2003., 22:59
Po "V.Aniću - I.Goldsteinu";

LOGIZAM - učenje po kojem je svijet sačinjen prema načelima logike, te sve u njemu ima svoj smisao.

NEOLOGIZAM -nova riječ, jezična novotvorina, kovanica ili posuđenica iz drugog jezika

EARGONIZAM - ?

BARBARIZAM - jedinica jezika (obično kovanica ili fraza) ropski udešena prema stranom jeziku.

Cocaine
25.04.2003., 02:18
Evo još malo:D

Dajte još koju riječ o;

1."Začinjavci"(tak mi je napisala:o ) sred.vjekovne književnosti
2.Književno djelovanje u kajkavskim krajevima i teatar u doba prosvijetiteljstva
3.Pravaška omladina u doba realizma

Hvala svima koji odgovore:top:

plojka
25.04.2003., 03:21
:D

el_mariachi
25.04.2003., 07:38
Eargonizam ? Nikad cuo ...da nije ergonizam ?
Začinjavci su bili pisci ili prevodioci koji su se sluzili narodnim jezikom... Marulic i njegova Judita recimo
Ostalo ne znam ali ako moze pomoci prosvjetiteljstvo je karakteristicno za drugu polovinu 18 stoljeca a modernizam 100 g poslije.

Cocaine
25.04.2003., 17:28
Slabi ste mi nesto,ja sam mislio da tu ima i koji profesor:o :D Eh da Legion zna nešto o književnosti:D :D

panon youth
25.04.2003., 17:51
jel ti zajebavaš ovim pitanjima il stvarno:rolleyes: jer nama logike, nisu uopće povezana
jer koje veze ima logizam s neologizmom i barbarizmom i još + ona riječ koja ne znači baš ništa:rolleyes:
i kakve veze onda sa svim tim imaju ona tri pitanja iz povijesti hrv književnosti:confused:

ak je ozbiljno, onda su ti sve dobro odgovorili, eargonizam ne postoji, a što se tiče pravaške omladine, nisam siguran, al tamo je glavni bio ante kovačić(u registraturi)koji je imao nekih sukoba sa tatom šenoom u ono vrijeme baš zbog političkog opredjeljenja
al nisam ja profesor:rolleyes:

kisha
25.04.2003., 18:14
Originally posted by Cocaine
Slabi ste mi nesto,ja sam mislio da tu ima i koji profesor:o :D Eh da Legion zna nešto o književnosti:D :D

ima...al' doista mi se ne piše...ima lijepo knjige,pa nek procita:)

darin
25.04.2003., 18:48
Bratoljuba u ruke, pljuc i listaj. To ti je jedino. Ako seka ide u SŠ a pretpostavljam da ide jer ti pojmovi ne spadaju u OŠ imaš krasnih gimnazijskih udžbenika iz kojih sam i ja onomad ucila a tamo ima sve onako krasno napisano...od zachinjavaca preko protorealizma do Krmpotic Parun i Mihalic.

Nazalost, posudila sam knjige necakinji za maturu...kad se vrate, ako ce ovo jos biti aktualno...rado ih posudjujem ;)

kisha
26.04.2003., 11:58
i ja te mogu uputiti na predivnu litreraturu,a i skripte ti mogu poslat :)

Didi
26.04.2003., 18:44
Originally posted by Cocaine
Ok obećao sam sestri potražiti definicije ovih pojmova ali nisam uspio naći:(

LOGIZAM
NEOLOGIZAM
EARGONIZAM
BARBARIZMI

Ako znate točne definicije ovih pojmova onda napišite ili ako znate link neki please stavite.Samo brzo :D DA nije treći pojam možda žargonizam? To bi se kako-tako uklopilo u niz s neologizmom i barbarizmima, a logizam je najvjerojatnije zabunom upao u cijelu priču.

Ili je ovo nekakv test? :D