PDA

View Full Version : Novi list

alfred stokes
25.07.2005., 07:38
Nema više svakodnevnog listanja
Pederi stavili - dostupno za 48 sati od objavljivanja
Jedne novine manje za listat online :mad:
Ustvari samo sam njega i čital online :(

Kyra
25.07.2005., 13:05
Ne kuzim...Ja sam sad otvorila njihove stranice i imam gore izdanje od danas...

alfred stokes
25.07.2005., 13:24
I šta ti napiše kad klikneš na neki članak??

Meni piše dostupno za 34 sata, a vjerujem i tebi ;)

Prije se moglo normalno vidit cijeli članak
Polakomili se izgleda :flop:

Kyra
25.07.2005., 13:29
alfred stokes kaže:
I šta ti napiše kad klikneš na neki članak??

Meni piše dostupno za 34 sata, a vjerujem i tebi ;)

E to nisam probala :D

Edit: :mad: :2up: Novi list!
To bi značilo da je i meni dostupno za 34 sata :mad:

Wall
25.07.2005., 13:32
alfred stokes kaže:

isti slučaj kolega. primimo iskrenu sućut:flop:

NOlogo
25.07.2005., 21:10
alfred stokes kaže:
Ustvari samo sam njega i čital online :( da. šteta i grom i pakao :rolleyes: :mad: :flop:

acid high
25.07.2005., 22:28
Joj, to mi je bio ritual već par godina. U jutro uz kavu 'prolistat' online izdanje, a jutros šok !!! Ne vjerujem svojim očima !!!
Danas sam već išao do susjedne kancelarije uzeti od kolegice papirnato izdanje ali dok sam došao na red.... vijesti već nisu bile aktualne :D

alfred stokes
26.07.2005., 00:22
acid high kaže:
Joj, to mi je bio ritual već par godina. U jutro uz kavu 'prolistat' online izdanje, a jutros šok !!! Ne vjerujem svojim očima !!!
Danas sam već išao do susjedne kancelarije uzeti od kolegice papirnato izdanje ali dok sam došao na red.... vijesti već nisu bile aktualne :D

Ma i meni su papirnate svaki dan u uredu, al ovo mi je bio običaj i gušt otkad je počeo online izlazit :(
Da su bar stavili kakvu obavjest, objašnjenje
Tipična naša posla
Koga briga za korisnike.

Evo mu - ko god da se dosjetio ove gluposti
:2up: :2up:

Dabogda vam pala tiraža, jer ovako ju nećete povećat

ZorcJ
26.07.2005., 13:44
Ni meni se ne svidja to sto ne mogu ujutro odmah pogledati Novi list. Mislim navikao sam na to (iako kupujemo i tiskano izdanje radi nagradne igre ....

Bas steta ... :flop:

Marlin Perkins
03.08.2005., 10:15
Cjeloviti članci Novog lista skriveni su samo za korisnike koji se spajaju iz Hrvatske, stoga je nužno sluziti se obilaznim putem. Dakle, kliknite na link (sada ste Anonymouse), upišite url Novog lista i nema više ovakvih rečenica:
[cijeli tekst objavljen je u tiskanom izdanju, a ovdje će biti dostupan za xy sati]

http://anonymouse.org/anonwww.html

Pozdrav :w

ZorcJ
03.08.2005., 13:00
Marlin Perkins kaže:
Cjeloviti članci Novog lista skriveni su samo za korisnike koji se spajaju iz Hrvatske, stoga je nužno sluziti se obilaznim putem. Dakle, kliknite na link (sada ste Anonymouse), upišite url Novog lista i nema više ovakvih rečenica:
[cijeli tekst objavljen je u tiskanom izdanju, a ovdje će biti dostupan za xy sati]

Svaka cast! :s Zbilja sve radi super!

Pea
04.08.2005., 00:13
alfred stokes kaže:

ako je tako, zajeb ful. njih sam jedine čitala na netu, baš su mi bili ok. ako je takva politika novog lista, onda to sigurno vrijedi i za glas istre... baš idem vidjet... :mad:

tatiana
04.08.2005., 17:33
Vidiš vidiš i ja sam to skužila i baš sam se pitala zakaj....

a zanimljivo kako EPH koji je daleko najjači tiskovni medij ima najlošija web izdanja. Bar mi se čini.. :confused:

NOlogo
04.08.2005., 20:35
Marlin Perkins kaže:

hopla :mirko:

:D :top:

iwoa
04.08.2005., 20:47
:D

Još se ja čudim o čemu vi trabunjate:D

Pozdrav iz Njemačke, hi hi

Pea
10.08.2005., 00:16
sad i meni sve radi... :D :D :D :D :D :D :D

alfred stokes
24.08.2005., 07:25
Marlin Perkins kaže:

Hvala meštre :top:

spaljena
29.09.2007., 19:13
Zaima me vaše mišljenje o tome listu.Pretpostvaljam da ste većinom novinari pa ću vas pustiti da komentirate.

farki_
29.09.2007., 19:35
iskreno, meni nista posebno... prezivio bi i bez njega... :kava:

Kyra
29.09.2007., 20:24
Običaj je da pokretač topica najprije napiše što misli ;)

bubica1
29.09.2007., 21:20
možda je pokretač novinar-ka:mig:

Kyra
29.09.2007., 21:22
Ajoj...nadam se da nije
http://www.forum.hr/showthread.php?t=260375

spaljena
29.09.2007., 23:02
Kyra budi mirna,nisam novinar.a budući da sam domaća moje mišljenje je jasno N1.Nisam htijela iznositi svoje mišljenje jer smateram da ovdje ima puno kompetentnijih ljudi od mene za to.Ali do sad se niste baš iskazali.

Constatinopol
29.09.2007., 23:07
Najbolje novine u PG,ZG,Ličko Senjskoj i Karlovačkoj županiji (čije lokalne rubrike imaju). Bilo bi mi malo glupo živjeti u Osijeku ili Splitu i čitati NL,ali daleko su naj list.

Natch
29.09.2007., 23:46
svidja mi se. pogotovo politicki prilog subotom.
inace nisu losi, imaju dobre kolumniste, i uvijek se nadje nesto zanimljivo za procitat.

jedino mi uzasno smeta i smijesno mi je sto na prvoj strani nigdje ne pise dan izdavanja, nego samo datum.

mimimimi
30.09.2007., 07:37
jedino mi uzasno smeta i smijesno mi je sto na prvoj strani nigdje ne pise dan izdavanja, nego samo datum.

natch, piše...desni gornji ugao, pokraj "NOVI LIST", na crvenoj trakici...

inače, novine su ok...ne znam je l zbog navike, lokalpatriotizna ili zato što su dobri, uvijek ću radje novi list pročitati nego bilo koje druge dnevne novine.

zamiel
01.10.2007., 14:13
Hm...

*leona*
10.11.2007., 20:07
Zaima me vaše mišljenje o tome listu.Pretpostvaljam da ste većinom novinari pa ću vas pustiti da komentirate.

Bolje - otkad je Butorac urednik :top: . Osjetno manje dodvoravanja stranci/strankama na vlasti u PGŽ (samim time i veća objektivnost). Kritika/prijedlog: više pratiti kulturna zbivanja u regiji, a ne pretrpavati ostalim županijama... :mig: . Nije da u Rijeci i PGŽ nema kulturnih događanja, štoviše.

Kyra
10.11.2007., 21:13
Mislim da Butorac nije urednik nego ima funkciju u sklopu izdavača Novi list.

Nemam sad NL pri ruci, ali čini mi se da je Goran Kukić urednik.

*leona*
10.11.2007., 21:53
Mislim da Butorac nije urednik nego ima funkciju u sklopu izdavača Novi list.

Nemam sad NL pri ruci, ali čini mi se da je Goran Kukić urednik.

Lapsus :). Mišljah - otkad je na čelu Novog lista Franjo Butorac (direktor), umjesto dotadašnjeg, smijenjenog Borčića. Da, urednik je Kukić.

zamiel
11.11.2007., 11:54
Bolje - otkad je Butorac urednik :top: . Osjetno manje dodvoravanja stranci/strankama na vlasti u PGŽ (samim time i veća objektivnost). Kritika/prijedlog: više pratiti kulturna zbivanja u regiji, a ne pretrpavati ostalim županijama... :mig: . Nije da u Rijeci i PGŽ nema kulturnih događanja, štoviše.

Ja i ti bogme živimo u dva paralelna svijeta. Otkad je stari partizan Butorac došao na mjesto direktora Novi list je postao ljevičarski bilten, nema govora o objektivnosti. Jesi vidjela jedan tekst "pro" HDZ-a ili "contra" SDP-a?
A stavljanje kulturnih vjesti iz Rijeke, pa možda je stvar da dopisništva više rade od centrale?
Treba samo vidjeti hoće li biti šta od prodaje lista...

*leona*
11.11.2007., 12:13
Ja i ti bogme živimo u dva paralelna svijeta. Otkad je stari partizan Butorac došao na mjesto direktora Novi list je postao ljevičarski bilten, nema govora o objektivnosti. Jesi vidjela jedan tekst "pro" HDZ-a ili "contra" SDP-a?
A stavljanje kulturnih vjesti iz Rijeke, pa možda je stvar da dopisništva više rade od centrale?
Treba samo vidjeti hoće li biti šta od prodaje lista...

Ne govorim o "pro" i "kontra", govorim o objektivnosti koja je sada naglašenija. Ljevičarenja ili "pro"/"kontra" bilo je ranije u puno većoj mjeri. :)

...A stavljanje kulturnih vjesti iz Rijeke, pa možda je stvar da dopisništva više rade od centrale?...

Vjerojatno :mig: .

zamiel
11.11.2007., 12:23
Ne govorim o "pro" i "kontra", govorim o objektivnosti koja je sada naglašenija. Ljevičarenja ili "pro"/"kontra" bilo je ranije u puno većoj mjeri. :)

Mislim da si u krivu, što se bliže izbori NL je sve više neobjektivan i nastrojen ljevici, da sad točno ne imenujemo stranku.

zamiel
11.11.2007., 12:24
A Butorac ionako sa svime time ima veze kao s lanjskim snijegom u Katmanduu, obzirom da čovjek u životu do postavljanja na direktorsku funkciju nije dana proveo u poslu vezanom s novinarstvom

Insp. Harry Callahan
11.11.2007., 15:21
Mislim da si u krivu, što se bliže izbori NL je sve više neobjektivan i nastrojen ljevici, da sad točno ne imenujemo stranku.

Pa normalno da je bliži ljevici. Novi List je lokalna tiskovina, a ovdje su ljudi većinom skloniji ljevici. Mene puno više smeta što je crkva neobjektivna i okrenuta k desnici.
Ali zna i NL oplesti po lokalnoj vlasti. Pogotovo ona mala, slatka plavušica...zaboravih joj ime, je l Sanja? Ona u svojoj kolumni redovito "oplete" i po Komadini i po Obersnelu i po Liniću i po njihovoj kompaniji... Mala je odlična :top:

Shirley N.
11.11.2007., 15:43
pretpostavljam da je riječ o Tihani Tomičić :mig:

Insp. Harry Callahan
11.11.2007., 16:35
pretpostavljam da je riječ o Tihani Tomičić :mig:

Upravo ona! :D Odlična novinarka! Objektivna, britka i bez dlake na jeziku.

riječkaleptirica
11.11.2007., 16:48
Pošto sam iz Ri, logično mi je da ću prije pročitati NL nego Sl Dal, mada, iskreno, najdraži mi je Jutarnji.NL ima dobre novinare i priloge (volim Pogled subotom), ali da je objektivan i nije baš..

pušimalboro
11.11.2007., 19:06
Novi list je objektivniji od drugih novina :zubo:

*leona*
11.11.2007., 23:03
Upravo ona! :D Odlična novinarka! Objektivna, britka i bez dlake na jeziku.

I draga osoba. :)

Lena Leh
11.11.2007., 23:35
Mene puno više smeta što je crkva neobjektivna i okrenuta k desnici.

Meni se baš nekako čini da je desnica okrenuta Crkvi, a ne obrnuto. A Crkva je tamo gdje bi i trebala biti i gdje je već stoljećima.

Shirley N.
12.11.2007., 00:45
Spomenimo da i Butorac (začudo!) očito ima dobre dobre odnose sa Crkvom.
...koliko je poznato njegov Adamić izdaje više-manje sva crkvena izdanja u Rijeci...
i dakle, tko je s kim? protiv koga? teško je znati :confused:

interesi, interesi.:mig:

*leona*
12.11.2007., 08:34
Spomenimo da i Butorac (začudo!) očito ima dobre dobre odnose sa Crkvom.
...koliko je poznato njegov Adamić izdaje više-manje sva crkvena izdanja u Rijeci...
i dakle, tko je s kim? protiv koga? teško je znati :confused:

interesi, interesi.:mig:

Izdavačka kuća Adamić nije Butorčeva. Osnivač i stopostotni vlasnik Izdavačke kuće Adamić d.o.o. je Novi list d.d.. Riječ je, dakle, o vlasništvu Novog lista, kojega je Butorac - do prelaska na mjesto direktora dnevne tiskovine Novi list - bio na čelu. :)

Shirley N.
12.11.2007., 08:45
Izdavačka kuća Adamić nije Butorčeva. Osnivač i stopostotni vlasnik Izdavačke kuće Adamić d.o.o. je Novi list d.d.. Riječ je o izdavačkoj kući Novog lista, koje je Butorac - do prelaska na mjesto direktora dnevne tiskovine Novi list - bio na čelu. :) .

Ali jasno je, sve se okreće u jednom te istom interesnom krugu ljudi.:mig:

Constatinopol
12.11.2007., 09:09
Pa normalno da je bliži ljevici. Novi List je lokalna tiskovina, a ovdje su ljudi većinom skloniji ljevici. :top: Istina,bliži je lijevici,pa šta? Ako si desničar,imaš riječko izdanje desničarskog Večernjeg lista i kaj još hoćeš? Da NL bude uređivan kao arena ili večernjak,da se broje krvna zrnca,dolasci na misu i slične domoljubne metode s kraja zadnjeg stoljeća?! Malo morgen,propao bi jer bi izgubio tržište.

zamiel
12.11.2007., 10:49
Ha, Ježić ako kupi novinu misli maknuti taj regionalni štih, ili da to nazovemo pravim imenom, provincijalizam. To bi moglo biti krajnje zanimljivo, na ovom forumu već godinama tupim kako u RH ima mjesta za jedan ozbiljan politički nacionalni dnevnik.

Insp. Harry Callahan
13.11.2007., 15:16
Meni se baš nekako čini da je desnica okrenuta Crkvi, a ne obrnuto. A Crkva je tamo gdje bi i trebala biti i gdje je već stoljećima.

Desnica je okrenuta masturbaciji sve mi se čini. Barem u nas Hrvata...

A za Crkvu me ne poteži za jezik. Takvo leglo zlotvora, pedofila, dvoličnih licemjera i lopova nisam nikada vidio udružene u istu organizaciju. Mafia bi imala što naučiti od njih. I prije nego li me netko krene napadati, odgojen sam kao rimokatolik, vjeronauk od trećeg osnovne(još za juge), kršten, pričešćen, krizman...i, da, vjerujem u Boga. Ali Crkvu, kao ono što doista jest, zločinačka organizacija, organski ne podnosim.

giovanni_a
13.11.2007., 17:03
Ha, Ježić ako kupi novinu misli maknuti taj regionalni štih, ili da to nazovemo pravim imenom, provincijalizam. To bi moglo biti krajnje zanimljivo, na ovom forumu već godinama tupim kako u RH ima mjesta za jedan ozbiljan politički nacionalni dnevnik.
da, ima čak za dva - jutarnji i večernji

Sponza ri
13.11.2007., 17:47
imam pretplatu na novi vec par godina. dobar je, al to je vise navika.

Insp. Harry Callahan
14.11.2007., 22:20
da, ima čak za dva - jutarnji i večernji

Rekao je ozbiljni. Jutarnji i Večernji IMO nisu ozbiljni politički dnevnici nego žuta štampa samo za nijansu iznad 24h.

Bebika
21.11.2007., 11:54
Bez obzira radi li se o N.L. ili o nekoj drugoj dnevnoj tiskovini, kad je riječ o uređivačkoj politici, primjećuje se neprofesionalizam, svaka čast pojedinim novinarima i kolumnistima (čitaj T.Tomičić) koji piče po svom i uspiju izraziti svoj stav bez cenzure i autocenzure. Svaka je dnevna novina u nas orijentirana ili u desno ili u lijevo ili je sklona senzacionalizmu. Objektivnost i novinarski kodeks su stvar prošlosti.
N.L. čitam iz navike i po difoltu, i u ovo predizborno vrijeme preočito je i već odviše smiješno koliko se preferira određena stranka. A koliko je N.L. utjecajan na čitatelje, vidjet će se poslije izbora.

La Havre
21.11.2007., 12:02
jedino što valja u NL je Aldo Paquola,sve ostalo je podređeno penzionerskoj,mediokritetskoj publici.

za potpuni užitak nije dovoljno gledati i čitati,potrebno je i dodirivati.

zamiel
21.11.2007., 12:21
Bez obzira radi li se o N.L. ili o nekoj drugoj dnevnoj tiskovini, kad je riječ o uređivačkoj politici, primjećuje se neprofesionalizam, svaka čast pojedinim novinarima i kolumnistima (čitaj T.Tomičić) koji piče po svom i uspiju izraziti svoj stav bez cenzure i autocenzure.

Hm, Tihana Tomičić piči po svom bez cenzure... Trebala bi pitati neke ljude iz NL-a što zbilja misle o tome.

Zafashan
24.11.2007., 10:57
Prava novina, jedino malo provincijlne naravi. Nikad nisu napravili dovoljan iskorak da postanu novina za cijelu RH. Prevelik dio novine se troši na nevažne teme (prelokalne). Meni to čini problem pomalo, jer kraj njih moram kupovati još najmanje jednu novinu da se informiram.

Po meni ističem slijedeće novinare:
- Roberta Franka (po meni najbolji novinar istraživač u RH) :top:
- Tihanu Tomičić :top:
- Branko Mijić :top:, ali crni Branko, gdje si ti zabrazdio sa podrškom SDPu... ipak malo previše za uvodničara
- Damir Cupać (po pogledima na život, isti Ris... da nisu jedna te ista osoba?), ali je u tom idealiziranju ultraljevičarskih pogleda na život i socijalnih jednakosti i prava simpatičan
- Dražen Herljević je više manje OK
- Nikola Petković :flop:
- Slobodan Šnajder :rigo: :rofl: :flop:

Sve u svemu, mislim da se tamo treba pospremiti i pomesti velikom metlom. Previše je prašine pometeno pod tepih...

La Havre
24.11.2007., 11:50
početkom 90-tih su sudjelovali u pogromu riječkih Srba,jer je to tada bilo in,odnosno nosilo je PROFIT.
onda su sredinom 90-ih bili veliki antituđmanovci i slobodari-jer je to bilo in,nosilo je PROFIT
sada se estradiziraju,jer je to in i nosi PROFIT.

znači uvijek s trendom uvijek prema općoj klimi.

zamiel
26.11.2007., 11:34
Po meni ističem slijedeće novinare:
- Roberta Franka (po meni najbolji novinar istraživač u RH) :top:
.
:bonk: :jumping: :vidiga:

Shirley N.
26.11.2007., 12:54
Što fali Robertu Franku?

baš on mi se čini sasvim ok.

zamiel
26.11.2007., 13:06
Novinarski gledajući, fali mu povremeno faktografska točnost. Što ipak nije nebitno, u neku ruku, ne?

Zafashan
26.11.2007., 19:36
:bonk: :jumping: :vidiga:

Baš si se lijepo izrazio. Potpuno si me razuvjerio.
:ne zna:

Pretpostavljam da si jako dobro upoznat sa čovjekovim opusom. :lol:

zamiel
27.11.2007., 13:05
Baš si se lijepo izrazio. Potpuno si me razuvjerio.
:ne zna:

Pretpostavljam da si jako dobro upoznat sa čovjekovim opusom. :lol:

Pa, zapravo i da, jako sam upoznat s njegovim opusom. Kao i opusom većine novinara dnevnih novinara u RH, nažalost :mama:

plavva
27.11.2007., 13:18
Pa, zapravo i da, jako sam upoznat s njegovim opusom. Kao i opusom većine novinara dnevnih novinara u RH, nažalost :mama:

ajde, ajde, mogao si i s gorim vragovima raditi:D

zamiel
27.11.2007., 13:30
Koliko sam čuo, Sotona je zabranio uvoz novinara u pakao, ima svoju verziju Đuretka i to mu je jedino OK. Višak novinara u paklu kad tad bi doveo do afere Grupo, pokretanja 24 sata, nezavisnih web-portala, Styria i WAZ bi podjelili pakao, a na kraju bi mu neki lokalni Milić naplaćivao za objavljivanje pozitivističkih reportaža na javnoj televiziji pakla...

plavva
27.11.2007., 13:49
Koliko sam čuo, Sotona je zabranio uvoz novinara u pakao, ima svoju verziju Đuretka i to mu je jedino OK. Višak novinara u paklu kad tad bi doveo do afere Grupo, pokretanja 24 sata, nezavisnih web-portala, Styria i WAZ bi podjelili pakao, a na kraju bi mu neki lokalni Milić naplaćivao za objavljivanje pozitivističkih reportaža na javnoj televiziji pakla...

mislim da vam informacije nisu provjerene & ažurirane, kolega.
sotona ravno iz pakla regrutira ekipu novinara koje raspoređuje na strateškim mjestima koja ste naveli. no to je jedan od viših krugova pakla. zabrinjavajuć je trend da iz devetke dolaze regrutirani marketingaši i prodajaši...

zamiel
27.11.2007., 13:58
Sad opet ogovaramo Jurleku ;) . By the way, ne znam jel se zna, ali Novi list je jedno vrijeme zbilja razmišljao da pokuša dovesti dotičnoga na mjesto direktora. Za ubit se...

ivanzlo
06.05.2009., 13:03
jednostavno moram komentirati., novi list je super novina iskljucivo za citatelje iz primorsko-goranske zupanije, svako dogajdanje ili kakav problem lijepo i opširno se opiše, odrastao sam uz novi list i ne bi ga mjenjao ni za jednu drugu novinu,e tkoliko ali sad i mali problem, PRETPLATA hm , pretplata na novi list dolazi svaki dan na kucnu adresu do NAJKASNIJE 8 sati ujutro, da li je je to bas tako???
je !! pretplatnik sam i nikada nisam dobio kasnije od 7 ujutro ali problem je u tome sto novi list ne dobijem u njemu prikladno mjesto(poštanski sandučič, s velikim natpisom Novi List). imam kucu pa tako novine znam dobiti uz zid kuce s vanje strane, nekad ispred vrata, nekad u pasijoj kučici i slično.....o čemu se radi? radi se o tome da zaposelnici ili dostavljaci koji raznose novine nikad ali ama baš nikad novine ne stavljaju tamo di i treba (postanski sandučič )

7 mjeseci sam pretplatnik i muku mučim s dostavom novina , nikad ne znam kamo je ta meni novina dostavljena, mozda ispred vrata mozda iza zida u vrtu sve ovisi kako dostavljac "ŠIBNE iz auta pa gdje padnu,padnu, iako sam dobio njihov besplatni sandučič očito nista ne koristi.

moram dodati ,,obavezno 3-4 puta na mjesec ne dobijem novine pa ni na zidu, ni u vrtu jer ocito neko ukrade ,ops ...ma ne ukrade niko novine nego ih jednostavno najde da podu i zadrzi za sebe. a da se novine nalaze u postanskom sanducicu , do toga ne bi doslo.

bezlazleni slučaj, ali platim pretplatu uredno, a novine dobijem NEUREDNO , i jos k tome moram ih traziti okolo kuce ....a par puta sam imao slucaj da od susjede pas cita novine (gricka i igra se s njima)u svojoj kucici.

i eto tako je to , potrosim 30 kuna telefona na zalbe da nisam dobio ili da su nestale novine + 3-4 komada novina mjesecno nikad ne dobijem .

pa evo racunice.

30 dana puta 7 kn = 210 kuna stoji u ducanu

pretplata iznosi 189,00 kuna super, 21 kunu jeftinije...

u pretplati od 30 dana moram oduzeti 3 novine koje nikad ne dobijem

3 puta 7kn = 21 kunu
30 kuna telefona na reklamacije , di su mi zavrsile novine.
= = jednako 51 kunu jos moram nadodati na pretplatu od 189 = 240 kuna me izajde pretplata novina za jedan mjesec SUPERRRRRR,a u trgovini 30 puta 7kn jednako 210..

sve sam vam rekao ukoliko imate svoju kucu, imat cete isti problem..

a izgovori kad se pozalite da novine niste dobili ili opet nisu u sanducicu nego u vrtu, ili u pasjoj kucici SU:

1.joooj ,pa znate vi da niste jedini pretplatnik, ne bi stigli sve podjeliti da svakome bacamo u sandučić.

2. joooj, gospodine pa tamo je pas, ja se inace bojim pasa pa zato ja bacim samo novine preko ograde..

3. da , oprostite mozda zabuna ili nesto slicno sad cu ga ja odmah poslati dostavljaca da vam donese.

4. ajmeeee, zar je moguce da opet niste dobili oprostite mene je sram vec me zovete svaki dan sad cu ja dostavljaca staviti na red.

5. joooj, gospodine ja sam njemu rekla da stavlja u sanducic ali ne znam zasto ne slusaju, joooj stvarno mi je krivo evo sad opet cu ih nazvati dostavljaca i reci da ih ubaci u sanducic jer , da ,hm znam kako je da rekli ste mi vec da imate problema da ih netko jednostavno uzme s poda jer novine nisu na svom mjestu da da i ja bi uzela jer zna se di stoje novine bla,bla bla fino me ODJEBE...uvijek isto

Gugenheim
07.05.2009., 08:04
jednostavno moram komentirati., novi list je super novina iskljucivo za citatelje iz primorsko-goranske zupanije, svako dogajdanje ili kakav problem lijepo i opširno se opiše,...

Novi list zaista jesu najbolje dnevne novine trenutno u Hrvatskoj. Zapravo je to i jedina tiskovina koju bih ja uopce mogao trenutno nazvati "dnevne novine". Sve ostale tzv "dnevne novine" su zapravo "isporucitelji glupih citatelja sponzorima i politicarima".

Nazalost nas koji nismo iz spomenute zupanije, takvih novina nema nigdje drugdje.

Ne znam zasto se nitko nije dosjetio raditi takve novine i za podrucje Zagreba (Novi list za zagrebackim prilogom to nije). Mislim da bi se jako dobro prodavalo.

zoe z.
07.05.2009., 08:11
Novi List je jedina lokalna novina koju ljudi kupuju i u Zagrebu i u Osijeku i u Splitu, kada požele pročitati nešto što ne sliči na 24 sata (a svi ostali dnevnici sve više sliče na 24 sata). Ne zanimaju me baš sve teme, nemam ništa s Rijekom, ali ga također ponekad kupim.:top:

Gugenheim
07.05.2009., 10:05
Kad bi Novi lista batr ulozio malo novca u stvarnu zagrebacku redakciju, pa malo pojacao lokalni dio, a (za zagrebacko izdanje) izbacio Rijeku, Primorje i Karlovac...

zamiel
07.05.2009., 11:32
Gugi, Novi list u Zagrebu ima oko 40 ljudi, tako da je to gotovo prava redakcija. I otkako je Đikić gl. urednik na prvih 10-tak stranica su nacionalne teme. Tako da baš i nemaš neki izgovor za nekupovinu :P

Gugenheim
08.05.2009., 08:34
Gugi, Novi list u Zagrebu ima oko 40 ljudi, tako da je to gotovo prava redakcija. I otkako je Ðikiæ gl. urednik na prvih 10-tak stranica su nacionalne teme. Tako da baš i nemaš neki izgovor za nekupovinu :P

Koliko vidim, u zagrebackom izdanju je nekoliko primorsko-goranskih lokalnih tema, te jedna karlovacka. Na to dolazi par zagrebackih stranica.

Po meni, trebalo bi izbaciti te primorsko-goransko-karlovacke, a zagrebacke bar poduplati. Tako bi dobili stvarno zagrebacko izdanje, izdanje za Zagrepcane, a ne za Rijecane koji su trenutno u Zagrebu.

Pretpostavljam da 40 ljudi u redakciji to moze izvesti. Jedva cekam. :)

gigoSX
01.06.2010., 16:04
Tjednik Novosti, broj545. petak 28. svibanj

AUTOR: Igor Lasić

Riječki dnevnik "Novi list" prošlog je ljeta isplatio preko 17 milijuna kuna Diokiju, petrokemijskoj industriji, na ime kredita kojim će taj medij potpomoći funkcioniranje potonje adrese, uza sedam posto kamate. Rok za vraćanje duga bio je 31. listopad, ali Nadzorni odbor "Novog lista" produžio ga je do 31. prosinca. Kad je došla Stara godina, međutim, isto je tijelo dodalo još tri mjeseca na rok dužniku. Sljedeće, već treće prolongiranje, ipak je bilo duplo praktičnije,jer je 31.ožujka odlučeno da Dioki ne mora vratiti novac sve do potkraj godine, dakle, ovaj put srokomod šest mjeseci. Da stvar bude malo jasnija,moramo odmah napomenuti kako je Dioki 80-postotni vlasnik "Novog lista", a iza svega toga blaga božjeg, kao i još ponečega, stoji jedan ugledni privatni poduzetnik, riječki tajkun Robert Ježić.

U tom smislu nam je Robert Ježić ovim povodom ljubazno odgovorio, za razliku od prošle zgode u ožujku, kad su "Novosti" pisale o tome kako je na intervenciju prije godinu dana oprostio Diokiju dug prema Zagrebačkom holdingu u iznosu od 21 milijun kuna. Većinski vlasnik Dioki Grupe sad je s naše strane priupitan zbog čega Dioki već nekoliko puta prolongira rok za vraćanje višemilijunskog duga "Novomlistu" i dokad je teoretski moguće takvo postupanje. Odgovorio nam je sljedeće: "Novi list d.d. je član Dioki Grupe.Poslovni odnosi svih članica Dioki Grupe koordiniraju se na razini Grupe, sukladno utvrđenoj poslovnoj politici i regulirani su i pozitivnim zakonskim propisima RH, koje Dioki u cijelosti poštuje i primjenjuje."

Kontaktirali smo i , direktoricu "Novog lista" Natašu Mijčiku,koja nam nije odgovorila na pitanje o kojem je točno iznosu kredita riječ....

Novi list" u novije vrijeme – neslužbeno smo, no pouzdano informirani – nakon temeljitog isisavanja njegove višegodišnje ušteđevine, proklizava u minus po svom tekućem računu što znači da se i sam prisiljen kreditirati, ali po najgorim uvjetima?

Sve možete pročitati na:

http://www.snv.hr/pdf/545.pdf

Gugenheim
02.06.2010., 08:07
Tjednik Novosti, broj545. petak 28. svibanj

AUTOR: Igor Lasić

Riječki dnevnik "Novi list" prošlog je ljeta isplatio preko 17 milijuna kuna Diokiju, petrokemijskoj industriji, na ime kredita kojim će taj medij potpomoći funkcioniranje potonje adrese, uza sedam posto kamate. Rok za vraćanje duga bio je 31. listopad, ali Nadzorni odbor "Novog lista" produžio ga je do 31. prosinca. Kad je došla Stara godina, međutim, isto je tijelo dodalo još tri mjeseca na rok dužniku. Sljedeće, već treće prolongiranje, ipak je bilo duplo praktičnije,jer je 31.ožujka odlučeno da Dioki ne mora vratiti novac sve do potkraj godine, dakle, ovaj put srokomod šest mjeseci. Da stvar bude malo jasnija,moramo odmah napomenuti kako je Dioki 80-postotni vlasnik "Novog lista", a iza svega toga blaga božjeg, kao i još ponečega, stoji jedan ugledni privatni poduzetnik, riječki tajkun Robert Ježić.

U tom smislu nam je Robert Ježić ovim povodom ljubazno odgovorio, za razliku od prošle zgode u ožujku, kad su "Novosti" pisale o tome kako je na intervenciju prije godinu dana oprostio Diokiju dug prema Zagrebačkom holdingu u iznosu od 21 milijun kuna. Većinski vlasnik Dioki Grupe sad je s naše strane priupitan zbog čega Dioki već nekoliko puta prolongira rok za vraćanje višemilijunskog duga "Novomlistu" i dokad je teoretski moguće takvo postupanje. Odgovorio nam je sljedeće: "Novi list d.d. je član Dioki Grupe.Poslovni odnosi svih članica Dioki Grupe koordiniraju se na razini Grupe, sukladno utvrđenoj poslovnoj politici i regulirani su i pozitivnim zakonskim propisima RH, koje Dioki u cijelosti poštuje i primjenjuje."

Kontaktirali smo i , direktoricu "Novog lista" Natašu Mijčiku,koja nam nije odgovorila na pitanje o kojem je točno iznosu kredita riječ....

Novi list" u novije vrijeme – neslužbeno smo, no pouzdano informirani – nakon temeljitog isisavanja njegove višegodišnje ušteđevine, proklizava u minus po svom tekućem računu što znači da se i sam prisiljen kreditirati, ali po najgorim uvjetima?

Sve možete pročitati na:

http://www.snv.hr/pdf/545.pdf

Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.

Peća
07.06.2010., 20:19
Ja predlazem da Novi list prestane forsirati rijecke teme u politickom i servisnom dijelu lista, te da pokusa zaraditi prodajom (po cijeloj Hrvatskoj). Potencijala ima.

Slažem se.Subotnje izdanje sa dodatnim prilozima vjerovatno je dobar model uspješnosti.

zoran k
07.06.2010., 20:48
Ja predlažem da najprije šutnu direktoricu, onda možda krenu na bolje.

walter
07.06.2010., 21:15

Odličan ti je prijedlog. Znaš, još jedne dnevne novine baš su ono što Hrvatskoj nedostaje.

Jutarnji, Večernji, Glas Slavonije, Novi list, Zadarski list... Jel sam šta zaboravio?

I onda je tvoj dobronamjerni prijedlog da se malo pojača Zagreb u Novom listu. Dobra ideja, hvale vrijedna... :p

Boltorn
07.06.2010., 21:53
O Budo, samo da Novi list ne propadne. To je stvarno onda dno dna ovog drustva.

Radim u jednoj firmi gdje imam sve novine na jednom mjesu, i Novom listu se tesko tko moze pribliziti po kvaliteti pisanja, tema, manjku reklama.
I ne slazem se da je rijecka regija uteg. Od masu stranica 5 - 8 stranica o regiji nije jako puno. A rijecka okolica za 200.000+ stanivnika sigurno nije malo trziste.

Ljudima se jednostavno ne da citati. Vide onaj Pogled subotom pa padnu u sok, pretpostavljam. Zasto bi citali kako je "Sanarer peder" kao isto to samo u 50 rijeci mogu procitati na netu. Novi list ponekad samo da kriticki osvrt ili objasni neke uzroke. Ljude to ne zanima. Sama informacija je bitna.
Jebiga... šteta...

Gugenheim
08.06.2010., 08:08
Odličan ti je prijedlog. Znaš, još jedne dnevne novine baš su ono što Hrvatskoj nedostaje.

Jutarnji, Večernji, Glas Slavonije, Novi list, Zadarski list... Jel sam šta zaboravio?

I onda je tvoj dobronamjerni prijedlog da se malo pojača Zagreb u Novom listu. Dobra ideja, hvale vrijedna... :p

Ako je ovo post prozet humorom (ironijom), zelio bih te obavijestiti da Hrvatskoj nedostaju PRAVE (KVALITETNE) dnevne novine.

A ti i dalje citaj Jutarnji.

plavva
08.06.2010., 08:45

Da bi to uspio, morao bi imati dopisništva, što je užasno skupo i na postojeći broj zaposlenih koji se ne smije dirati do 2011. golem uteg. Osim toga, Novi list puca na veliku i bogatu regiju, a ostatak države je bonus.

+ niti jedan dnevni list na svijetu ne živi od prodaje.

Gugenheim
08.06.2010., 09:35
Da bi to uspio, morao bi imati dopisništva, što je užasno skupo i na postojeći broj zaposlenih koji se ne smije dirati do 2011. golem uteg. Osim toga, Novi list puca na veliku i bogatu regiju, a ostatak države je bonus.

+ niti jedan dnevni list na svijetu ne živi od prodaje.

Vece trziste, veci interes, vece oglasavanje.

Sto se tice dopisnistava, vec ste mi objasnili da je ono zagrebacko ogromno 8a to je cetvrtina potencijalnih citatelja).
No moj nagklasak nije na pokrivanju svih mogucih lokalnih tema (svih lokaliteta u hrvatskoj). Naglasak je na onom prvom, opcepolitickom dijelu lista. Iz njega bi se rijecke teme trebale preseliti na rijecke stranice (u rijecko izdanje), a u njega useliti iskljucivo opcehrvatske teme.

Krizevacki ili imotski citatelj/oglasivac nece imati interes za novine koje u opcepolitickom djelu novina (dakle, ne onom lokalnom, ne u rijeckom) daje udarne clanke o sukobu pedijatara u rijeckoj bolnici ili biografiji potencijalnog kupca rijeckog brodiogradilista, ako istovremeno u tom opcem djelu ne daje i vijesti o sukobu pedijatara osjecke bolnice i biografiji kupca splitskog brodigradilista.

plavva
08.06.2010., 17:26
Vece trziste, veci interes, vece oglasavanje.

Sto se tice dopisnistava, vec ste mi objasnili da je ono zagrebacko ogromno 8a to je cetvrtina potencijalnih citatelja).
No moj nagklasak nije na pokrivanju svih mogucih lokalnih tema (svih lokaliteta u hrvatskoj). Naglasak je na onom prvom, opcepolitickom dijelu lista. Iz njega bi se rijecke teme trebale preseliti na rijecke stranice (u rijecko izdanje), a u njega useliti iskljucivo opcehrvatske teme.

Krizevacki ili imotski citatelj/oglasivac nece imati interes za novine koje u opcepolitickom djelu novina (dakle, ne onom lokalnom, ne u rijeckom) daje udarne clanke o sukobu pedijatara u rijeckoj bolnici ili biografiji potencijalnog kupca rijeckog brodiogradilista, ako istovremeno u tom opcem djelu ne daje i vijesti o sukobu pedijatara osjecke bolnice i biografiji kupca splitskog brodigradilista.

Ja mislim da je bolje imati 4 regionalna Nova lista s ograničenom distribucijom u ostatku države, nego 5 dnevnih listova opće upotrebe. Zašto Zagreb nema Novi list?

Gugenheim
11.06.2010., 12:31
Ja mislim da je bolje imati 4 regionalna Nova lista s ograničenom distribucijom u ostatku države, nego 5 dnevnih listova opće upotrebe. Zašto Zagreb nema Novi list?

Bolje je da te netko opali letvom po ruci, nego sipkom po glavi. No ako ne moramo birati izmedju bas te dvije opcije, izabrat cemo nesto trece.

Jedne jedine kvalitetne dnevne novine "opce upotrebe".

Neshvatljivo je da Novi list ne zeli iskoristiti priliku u situaciji kad u Hrvatskoj ne postoje takve, a on ima mogucnosti zautzeti to trziste.

walter
11.06.2010., 16:45
Neshvatljivo je da Novi list ne zeli iskoristiti priliku u situaciji kad u Hrvatskoj ne postoje takve, a on ima mogucnosti zautzeti to trziste.

Večernji i Jutarnji bore se za nacionalni prostor, s tim da je konceptualno gledano samo Jutarnji nacionalan jer nema regionalne stranice osim Zagreba.

Novom listu ne bi bilo pametno da se petlja u tu igru kad je regionalno prepoznatljiv.

Uostalom, ljudi vole čitati o lokalnim problemima, a novine su jedini medij koji im to može omogućiti. Šansa je baš u tome, u sitnim pizdarijama tipa rupa na cesti i slično.

Koga boli kita tko je šta rekao u saboru i slično.

Ili razmišljaš ovako - Riječkog čitatelja boli kua za Horvatinčića kao što Zagrepčana boli kua za riječku obilaznicu. Novi list prodaje se najviše u Rijeci. Ako krene sa Horvatinčićem odbit će Riječane, a Zagrepčani ga neće kupovati jer nisu na to navikli.

Dakle, odrekao si se svojeg tradicionalnog tržišta da bi popušio na novom.

To je, da ga jebeš, loša poslovna strategija. Možda si previše purgerocentričan da bi mogao shvatiti... :cool:

xax233
11.06.2010., 20:01

Novi list vec godinama ne koristi prilike koje ima na trzistu. Najjacu je imao za vrijeme Zagrebacke krize 90-ih, kada je zbog cenzure u glavnim medijima znatno povecao prodaju u Zagrebu. Na zalost, nije se promijenila koncepcija - tocno u ovom smislu kako si i sam naveo, da u prednji dio novine idu samo opcehrvatske teme - i nakon nekog vremena taj se pozitivni zamah izgubio. U Novom listu rade solidnu novinu, ali prije svega lokalnu novinu.

Gugenheim
13.07.2010., 08:06
Zelio bih obavijestiti zainteresirane da probaju kupiti Novi list. Izgleda da se u zadnjih par dana (tjedana?) pojavila nova koncepcija lista, univerzalnija (manje intenzivno-rijecka) od prijasnje. Prvi dio lista je sad zaista ispunjen najvaznijim opcim vijestima, komentar pise i Modricka...

late bloomer
13.07.2010., 09:45
jučerašnji nl je bio njesra, osim jednog ili dva članka. izgleda relativno loše, pokušava se furati na jl i vl, umjesto da ostane decentna novina. neka se odluče: žutilo ili serioznost. kakva je ono naslovnica? koliko se sjećam bile su prometna nesreća i nekakvi ljudi koji su valjda poznati samo gledateljima rtl-a i nove.

Gugenheim
13.07.2010., 10:30
Dobro, u serioznost pojedinih clanaka nisam ulazio (nadam se da ce to ostati kao i prije), samo sam komentirao novi koncept. Vise opcih tema, manje onog sto je zanimljivo samo Rijecanima.

Uširo
14.07.2010., 09:06
meni je bez veze kao i uvijek.

prokomunistički loše dizajniran list.

schmokljan
14.07.2010., 09:33
Želiš reći da je prokomunistički dizajniran?

Gugenheim
14.07.2010., 11:01
meni je bez veze kao i uvijek.

prokomunistički loše dizajniran list.

Mislim da je u petak imao ogroman podlistak posvecen Crkvi (glomazan interview sa nekoliko crkvenih uglednika..).

Insider2
08.09.2010., 07:40
Čula sam da je Novi list prodan ili je prodaja pred završetkom.

Zna li netko je li to istina? Tko je kupac? Čula sam da je to Styrija, ali nisam dobila potvrdu za cijelu priču.

Gugenheim
08.09.2010., 08:39
Čula sam da je Novi list prodan ili je prodaja pred završetkom.

Zna li netko je li to istina? Tko je kupac? Čula sam da je to Styrija, ali nisam dobila potvrdu za cijelu priču.

Mozda je Trupcevic zastedio nesto novca, pa sam kupio Novi list...:D:rofl::lol:

LORDLORD
14.11.2010., 11:13
Pitam se zasto Novi list on line starija godista (od 2006. godine pa starije) nije moguce otvoriti naslovnu stranicu ?

zamiel
15.11.2010., 10:17
novine.novilist.hr, ideš na arhivu, i onda imaš sve od 2. siječnja 2002.godine. Doduše, za vidjet sve članke moraš biti pretplatnik.

Gugenheim
20.12.2010., 13:35
Novi list vec godinama ne koristi prilike koje ima na trzistu. Najjacu je imao za vrijeme Zagrebacke krize 90-ih, kada je zbog cenzure u glavnim medijima znatno povecao prodaju u Zagrebu. Na zalost, nije se promijenila koncepcija - tocno u ovom smislu kako si i sam naveo, da u prednji dio novine idu samo opcehrvatske teme - i nakon nekog vremena taj se pozitivni zamah izgubio. U Novom listu rade solidnu novinu, ali prije svega lokalnu novinu.

Relativno nedavno sam pomislio da se Novi list okrenuo opcim temama (opcehrvatskim).

Nazalost, opet smo dosli na potpuno rijecke novine (ima dvije "zagrebacke stranice" na kojima je par clanaka izabranih po cudnom kriteriju, cesto vrlo upitne vaznosti i informativnosti).

Ne da mi se to vise kupovati.

xax233
22.12.2010., 10:10
Relativno nedavno sam pomislio da se Novi list okrenuo opcim temama (opcehrvatskim).

Nazalost, opet smo dosli na potpuno rijecke novine (ima dvije "zagrebacke stranice" na kojima je par clanaka izabranih po cudnom kriteriju, cesto vrlo upitne vaznosti i informativnosti).

Ne da mi se to vise kupovati.

NL je trenutacno u konfuznoj situaciji jer im je gazda u prdekani, a to se posredno sigurno reflektira i na kvalitetu proizvoda. No cak i takav Novi list je bolji nego Jutarnji i Vecernji. Da postoji slicni list sa zagrebackim temama mozda bih ga i kupovao. Dosta mi je vise Sanadera i bratije, ako je to drzavna politika onda stvarno... Bolje lokalni list koji otvara (samo) lokalne teme, nego nacionalni list koji ne otvara ama bas nikakve teme nego prelijeva iz supljeg u prazno.

Inace novi web im je, po mojem skromnom misljenju, daleko kvalitetniji nego prijasnji...

Gugenheim
22.12.2010., 11:40
No cak i takav Novi list je bolji nego Jutarnji i Vecernji.

Ma je, to moze priznati.

Ali od Jutarnjeg i Vecernjeg je kvalitetniji i "Pcelarski glasnik". No to ne znaci da cu ga kupovati. Pcelarstvo me (ne) zanima isto kao i Rijeka.

Alexis
22.12.2010., 16:12
Novi web im je da prostite za kjurac. Sa starijim browserom ga nemrem opće otvorit. :flop:
Niti jedna druga stranica mi ne dela takve probleme, od naših do stranih.

Interpol
22.12.2010., 18:34
Novi List je, u usporedbi s ostalim dnevnicima, jednostavno superioran :top:

zamiel
22.12.2010., 22:50
Novi web im je da prostite za kjurac. Sa starijim browserom ga nemrem opće otvorit. :flop:

Download novog browsera uzme manje od minutu vremena :ne zna:

Bolji od tebe
24.12.2010., 17:36
Dobri su Aldo Paquola i Ivan Starčević.Kultura je zastupljenja s 2-3 stranice,solidne forografije.Jedna od rijetkih novina kod nas koja poštuje čitatelja.

Natch
24.12.2010., 23:14
trebalo bi donijeti zakon koji ce stititi novine od mesetarenja i zabraniti izlaz novca iz novina prema sumnjivim investicijama.
upravo je takvo mesetarenje unistilo sve hrvatske medije i nekoliko tisuca novinara i njihovih obitelji.
ovo je sramota.
mislila sam predloziti akciju potpore u vidu masovne pretplate, ali nista ne pomaze ako se novac organizirano odlijeva iz maticne djelatnosti a supstanca trosi na ultrarizicne poslove. katastrofa. to ponavljam treba zakonom zabraniti, jer direktno pogadja zaposlene i citatelje.

mazajebi
25.12.2010., 00:02
trebalo bi donijeti zakon koji ce stititi novine od mesetarenja i zabraniti izlaz novca iz novina prema sumnjivim investicijama.
upravo je takvo mesetarenje unistilo sve hrvatske medije i nekoliko tisuca novinara i njihovih obitelji.
ovo je sramota.
mislila sam predloziti akciju potpore u vidu masovne pretplate, ali nista ne pomaze ako se novac organizirano odlijeva iz maticne djelatnosti a supstanca trosi na ultrarizicne poslove. katastrofa. to ponavljam treba zakonom zabraniti, jer direktno pogadja zaposlene i citatelje.

Izlaz novaca iz novina ????? :rofl::rofl:

:jumping:

LORDLORD
22.01.2011., 13:18
hej zna li netko kako zaobici zastitu novog lista radi citanja cijelih tekstova, moze na PM

m_m
22.02.2011., 12:27
Molio bih nekoga ako bi bio voljan podijeliti lozinku za Novi List da se javi na PM. Unaprijed veliko hvala! ;)

sin.palabras
28.03.2011., 01:20
Ako netko zna neku lozinku za vecernji molila bih da mi posalje.

Moja stara je u depri jer joj kljucaju sve kolumne :flop:

Bolji od tebe
22.05.2011., 08:54
Robert Ježić, vlasnik Diokija, kupio je Novi list 2008. godine za 28 milijuna eura. Upućeni tvrde da je Novi list danas u teškoj financijskoj situaciji, a ne pomaže niti pad naklade na 27.000 primjeraka.

S druge strane Diokiju treba novac, a Novi list definitivno treba svježi kapital. U tu priču ulazi Adris grupa koja bi, navodno, mogla preuzeti Novi list i postati ozbiljan novi medijski igrač.

Direktorica Novog lista Nataša Mijačika u izjavi za HTV rekla je kako Novi list neće dijeliti otkaze, no kako sadašnji zaposlenici mogu zaboraviti na bajne radne uvjete u kojima su sve do krize uživali.

Glasine koje se ovih dana mogu čuti govore o kako je preuzimanje Novog lista od strane Adris grupe sada gotova stvar…

zamiel
24.05.2011., 10:24
Otkad je Ježić preuzeo Novi list traju priče kako se prodaje Adrisu, Styriji, Digitelu pa onim Švabama... Otprilike kao priče da Luka Modrić prelazi u Manchester, Chelsea, Milan.... Ne vjerujem dok ne vidim objavljeno na stranicama burze.

Bolji od tebe
07.09.2011., 16:46
Apartman na Rabu (Barbat) u nagradnoj igri NL

rezon@tor
08.09.2011., 14:53
što nam to govori o kvaliteti novina?

ari peka nikkola
08.09.2011., 16:49
što nam to govori o kvaliteti novina?

Ništa.

teotim77
18.10.2011., 07:40
Molio bih nekoga ako bi bio voljan podijeliti lozinku za Novi List da se javi na PM. Unaprijed veliko hvala! ;)

Hvala Vam unaprijed ako netko mi udijeli lozinku za novi list

rezon@tor
18.10.2011., 08:20
Mene iz subote u subotu oduševljava Ćićo.
Od uvijek mi je drag, ali sad kad ga hvata nostalgičnost mi je poseban.

Prije par tjedana spominje mladi par na klupi i zaključi nešto kao "
lako je njima, oni ne moraju razmišljati o smislu života".

Gugenheim
18.10.2011., 10:00
Ja jednostavno ne mogu podnjeti urednicu TV-priloga, ona je bolesno vezana uz postotke gledanosti. Nista drugo ne radi nego samo usporedjuje te postotke. Je li ona novinarka ili zaposlenica marketinga neke od privatnih TV-postaja? Pogleda li ona poneku emisiju (posebno ako nije reality-show ili TV-serija) o cijem postotku gledanosti pise?

rezon@tor
18.10.2011., 10:08
Ja jednostavno ne mogu podnjeti urednicu TV-priloga, ona je bolesno vezana uz postotke gledanosti. Nista drugo ne radi nego samo usporedjuje te postotke. Je li ona novinarka ili zaposlenica marketinga neke od privatnih TV-postaja? Pogleda li ona poneku emisiju (posebno ako nije reality-show ili TV-serija) o cijem postotku gledanosti pise?
I to je sve što možeš napisati o NL?
Ja taj prilog niti ne otvorim, evo od zadnjeg petka mi je još u ruksaku.

Gugenheim
18.10.2011., 10:32
I to je sve što možeš napisati o NL?
Ja taj prilog niti ne otvorim, evo od zadnjeg petka mi je još u ruksaku.

Naravno da mogu jos napisati o Novom listu, no to je manje-vise isto sto sam pisao i ranije.

Nazalost, unatoc ogromnoj zagrebackoj redakciji, tek 2 stranice Zagreba, nakon cega slijedi 1000 stranica svih ostalih regija i gradova, nakon cega (nakon prelistavanja istih) je vec kraj novina.

Za citanje od Novog lista imam ovo:

- 2. i 3. stranica (ako nije neka lokalna rijecka tema)
- 2 stranice Zagreba
- 1 stranica kolumni (koje su varijabilne kvalitete)
- neka mrvica vanjske politike

Lijepo je sto sam preko tih novina saznao da se rijecki javni prijevoznik zove Autorelej i da Rijecani svoju trajnu autobusnu kartu zovu Pokazna, ali me to sve skupa zaista ne tjera na kupovinu tih novina. Bas kao niti informacija o tome koji lokalni HDZ-ovac je sto rekao u Karlovcu, Ogulinu ili Sibeniku.

Dajem Novom listu novac iskljucivo iz razloga sto je vlasnik iz Hrvatske (nadam se) i sto u njima nema Zdravka Mamica i Big Bradera. KAd bi se pojavile kvalitetne novine, nista me vise ne bi drzalo uz Novi list.

Alexis
27.10.2011., 16:58
Stvarno kenjkaš Gugi. Novi jedini donosi istinske vijesti, koje prolaze skrivene od očiju javnosti. Npr. priču o djeci koja zbog 7000€ godišnje ostaju slijepa jer država nije stavila na listu besplatnih pomagala specijalne naočale s kojima oni mogu donekle vidjeti, a koje koštaju tu cifru. Takvih pacijenata je na prste jedne ruke za izbrojati. Novi je jedini o tome pisao i kao reakcija, napokon se HZZO i onaj Milinović pokrenuo, pa je to malo djece u nas, dobilo šansu da izađe iz mraka.

Isto tako samo sam tamo pročitala o strašnoj sudbini svih onih koji njeguju ostarjele roditelje i koji ne mogu izboriti status njegovatelja (što je vani normalno), pa bolesne roditelje moraju na silu smještavati po raznim domovima, kojih je premalo, te se lako završi u užasu kao što je i onaj u Bjelovaru. A sve to kroz priču jedne Primorke koja radi i živi u Zagrebu i našla se pred stravičnom dilemom, oboje roditelja ostarjelo i bolesno u Primorju, a ona ili će dati otkaz ili ih smjestiti u neki dom jer drugog nema. Ovo je nešto što se će se kad tad ticati svih nas, pa je zaista sumanuto da se o ovakvim stvarima nitko ne bavi, osim eto redakcije Novog. Ovo se rješava zakonima, no kad se ne zna di je problem, ne znamo ni za rješenja.

Stvarno mi nije jasno, da netko tko kao ti tako precizno broji oni kaj mu se ne sviđa, ne vidi i ovo što je dobro i bitno. Ne znam kako ti je to promaklo. Već samo vidiš lokalne vijesti kojih ima dosta, no to je ok jer su oni list iz Primorja, namijenjen prvenstveno domaćem kraju, no ponavljam, obrađuju i sveobuhvatne teme koje se tiču svih nas. Da ne spominjem kako je subotnji broj jako dobar, a u nedjelju jedini imaju kulturni podlistak Mediteran, što više niti jedne novine nemaju.

I na žalost, mogli bi ostati i bez Novog lista, ako je za vjerovati informacijama iz zadnjeg Nacionala, da ih je Dioki s Ježićem gurnuo u ponor bez izlaska, uzevši im svojedobno 25 mln kn kao kredit Diokiju kojeg ne vraća, već kao fol plaća kamate. Dug novina je narasao na 40 mln kn. :(

Bunga Bungalow
27.10.2011., 18:39
I na žalost, mogli bi ostati i bez Novog lista, ako je za vjerovati informacijama iz zadnjeg Nacionala, da ih je Dioki s Ježićem gurnuo u ponor bez izlaska, uzevši im svojedobno 25 mln kn kao kredit Diokiju kojeg ne vraća, već kao fol plaća kamate. Dug novina je narasao na 40 mln kn. :(

je, bila bi šteta da ostanemo bez tog bastiona ažurnog i objektivnog novinarstva. kako čujem, u nl još nisu saznali za ježićev pritvor. može li im netko skinuti mrak s očiju?

walter
27.10.2011., 19:10
je, bila bi šteta da ostanemo bez tog bastiona ažurnog i objektivnog novinarstva. kako čujem, u nl još nisu saznali za ježićev pritvor. može li im netko skinuti mrak s očiju?

A i za Transadriju su čuli jedno godinu dana prekasno...

zamiel
27.10.2011., 19:26

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Uhicen-Robert-Jezic
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Jezicu-odreden-pritvor
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Jezicu-jos-mjesec-dana-pritvora
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Robertu-Jezicu-produljen-istrazni-zatvor-za-dva-mjeseca-dopunjen-zahtjev-za-izrucenjem-Sanadera

Samo ukucavanjem Ježić u tražilicu ovo dobiješ... tako, da parafraziramo Hebranga, nekad ne govoriš istinu...

Bunga Bungalow
27.10.2011., 21:24
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Uhicen-Robert-Jezic
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Jezicu-odreden-pritvor
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Jezicu-jos-mjesec-dana-pritvora
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Robertu-Jezicu-produljen-istrazni-zatvor-za-dva-mjeseca-dopunjen-zahtjev-za-izrucenjem-Sanadera

Samo ukucavanjem Ježić u tražilicu ovo dobiješ... tako, da parafraziramo Hebranga, nekad ne govoriš istinu...

mea culpa, mea maxima culpa :brukica:

nisam se mogao sjetiti jesu li uopće izvještavali o ježiću, ili su izvještavali, a nisu znali da je vlasnik nl. i pogriješih... morat ću krenuti s bilobilom...

izvještavali su, a u jednom od ova 4 napisa im se je omaklo da je to onaj isti ježić iz nl... ne znam jesam li u nl pročitao da je taj isti ježić frend s remetinečkim pornografom. ili su to ipak bile neke druge novine? bilobil mi ne gine...

Pozivajući se na iskaz Mladena Barišića istražiteljima, Jutarnji list objavljuje kako je Ivo Sanader, novcem što mu ga je isporučivao ovaj marljivi torbar, potkupljivao »neke lokalne i regionalne tiskovine i elektronske medije«.

Bolji od tebe
17.11.2011., 13:12
Kaj se tam kuha?

Direktor Interneta
22.11.2011., 13:33
Izgleda da je poznat novi vlasnik:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Interkapital-Albert-Faggian-jedini-predao-ponudu-za-kupnju-Novog-lista

Chang Shlang
22.11.2011., 13:41
Zapravo kraj jedine dnevne novine za koju se moglo reći da je još donekle pristojna, barem u usporedbi s epehazijom. U svoj svojoj ljigavštini, Ježić je, čini mi se, mila majka u odnosu na ovog mafijoza koji je gotovo do neprepoznatljivosti unakazio Glas Istre.

Total40
25.11.2011., 00:10
Jedina donekle citljiva ili najmanje loša dnevna novina u zemlji gurnuta je u propast.
Bravo svima koji su u tome sudjelovali,rigam se na njih.
Jedino sto nam je preostalo je smeće zvano EPH.
Teška katastrofa u sto se novinarstvo pretvorilo.
Dno dna.

Mister_X29
28.11.2011., 14:57
A bojim se da je ovo konačni kraj nekad možda i ponajboljih novina u Hrvatskoj .

Novi list počivao u miru :( .

sandymandy
14.03.2012., 21:01
Ako netko ima lozinku za Novi List, bila bih zahvalna ako može na pm. :kava:

Gugenheim
15.03.2012., 08:29
Je li moguce promijeniti urednicu i uredjivacku politiku tjednog TV-priloga Novog lista? Zar zaista moramo trpiti bljezgarije urednice i kolumnista koji su veliki obozavatelji sapunica i rialitija (TV-trasha) i ekstremni propagatori privatnih trash-televizija?

Ili nam preporucate da petkom kupujemo neke druge novine?

Sudden Sid
15.03.2012., 09:54
Gugi, zašto pričaš u 1. licu množine?

Gugenheim
15.03.2012., 12:45
Gugi, zašto pričaš u 1. licu množine?

Zato sto mislim da, ako i ti citas Novi list, i ti trpis taj podlistak. Ne mogu vjerovati da ti se svidja.

Zaista ti se pojam "Televizija" svodi na rialitije, sapunice, pljuvanje HTV-a, hvaljenje RTL-a i NOVA-e i interviewe sa barbikama koje govore?

Sudden Sid
15.03.2012., 15:41
Zato sto mislim da, ako i ti citas Novi list, i ti trpis taj podlistak. Ne mogu vjerovati da ti se svidja.

Zaista ti se pojam "Televizija" svodi na rialitije, sapunice, pljuvanje HTV-a, hvaljenje RTL-a i NOVA-e i interviewe sa barbikama koje govore?

Aha, ti i u moje ime govoriš? Svašta. Ma jako mi je čudno kako govoriš u ime nepoznatog "mi" obračajući se nepoznatom "vi". Začudio sam se nad diskursom, onako kako bi se unda začudio. Carry on.

Gugenheim
16.03.2012., 07:34
Aha, ti i u moje ime govoriš? Svašta. Ma jako mi je čudno kako govoriš u ime nepoznatog "mi" obračajući se nepoznatom "vi". Začudio sam se nad diskursom, onako kako bi se unda začudio. Carry on.

Svi smo i prvi put shvatili na sto ciljas, a ja sam ti u prethodnom postu odgovorio i razjasnio cemu mnozina.

Ne moras ponovno pisati jednu te istu ideju. I nema tu nista cudnog i nista "svasta". Osim ako me jasno i glasno ne uvjeris da te na TV-u zanimaju samo sapunice i rialitiji. Ako me u to uvjeris, tebe iztostavljam iz mnozine. No i tada u toj mnozini ostaje dosta ljudi (ja ih osobno znam).

rezon@tor
16.03.2012., 09:50
Svi smo i prvi put shvatili na sto ciljas
Gugenheim, zašto pišeš u 1. licu množine?

Sudden Sid
16.03.2012., 10:00
I nema tu nista cudnog i nista "svasta".

Meni je čudno i meni je "svašta". Ili, tvojim rječnikom, svima nama je čudno i svima nama je "svašta" (dok ostali ne dokažu suprotno, jel).
Meni takav način komunikacije gdje pojedinac govori u različitom licu od prvom jednine (najčešće u 3. licu jednine) odskače. I onda me zanimalo zašto govoriš na takav način, dobio sam odgovor i basta.

Gugenheim
16.03.2012., 11:41
Meni je čudno i meni je "svašta". Ili, tvojim rječnikom, svima nama je čudno i svima nama je "svašta" (dok ostali ne dokažu suprotno, jel).
Meni takav način komunikacije gdje pojedinac govori u različitom licu od prvom jednine (najčešće u 3. licu jednine) odskače. I onda me zanimalo zašto govoriš na takav način, dobio sam odgovor i basta.

Tako je. Dobio si odgovor na temu jednina i množina. Ti (jednina) si trazio odgovor, i ja (jednina) sam ti ga dao. Nadam se da smo tu jako vaznu temu apsolvirali.

A sad se primi teme "TV-podlistak Novog lista, popriste hvaljenja privatnog trasha i bavljenje gotovo iskljucivo sapunicama i rialitijima".

ari peka nikkola
17.03.2012., 08:36
Nama se taj prilog baš sviđa
http://img201.imageshack.us/img201/5540/gollumt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/gollumt.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

putovnica
17.03.2012., 12:40
i nama, bas nam je precious :D

Gugenheim
19.03.2012., 12:54
Znaci, svi volite sapunice i rialitije? Koje najvise?

rezon@tor
19.03.2012., 13:42
Znaci, svi volite sapunice i rialitije? Koje najvise?
Zašto ti misliš da bi ikog osim tebe zanimao novinski TV prilog u kojem bi bio elaborat na temu utjecaja mjesečevih mijena na seksualni život kišnih glista?

Ja ne znam za kolege, ali mogao bih iznijeti svoje viđenje.
Od sapunica najviše volim House MD i Raising Hope, od rialitija mi je najdraži The Daily Show (http://www.thedailyshow.com/).
Zašto :503: o zašto navlačiš raspravu na vantemlje :rolleyes:

Meni je taj TV prilog baš praktičan.
Lijepe šarene slike, skice iz života meni nebitnih ljudi i popis zanimljivijih filmova dostupnih ljudima koji ne znaju upogoniti torente :ne zna:

Možda će ti se učini blasfemično, ali ja već godinama ne kupujem novine zbog TV priloga.
Novi list kupujem prvenstveno da smanjim tržišnu vrijednost Jutarnjeg lista, a ponekad i pročitam poneki članak.

Meni bi puno interesantnija bila tema subotnji prilog "Pogled".
Evo ove subote smo dobili zgodan pregled aktivnosti Danka Končara i razgovor s Danijelom Ivinom koji priča o političkoj shizofreniji.

spm
19.03.2012., 13:48
Zašto ti misliš da bi ikog osim tebe zanimao novinski TV prilog u kojem bi bio elaborat na temu utjecaja mjesečevih mijena na seksualni život kišnih glista?

Mene bi svakako zanimao više nego bilo kakve reality gluposti, a dobijem i potrebu za bljuvanjem kad vidim riječ "celebrity".

Tako da bi Gugi mogao slobodno govoriti i u moje ime, međutim ja ne čitam te novine pa mi je svejedno :mig:

rezon@tor
19.03.2012., 14:29
Mene bi svakako zanimao
Pitat ću prijatelja ima li još kopiju tog rada pa ću ti poslati.
Autorica će biti jako sretna što još uvijek postoji zanimanje za njen rad.

ari peka nikkola
19.03.2012., 14:37
Ne, Gugi mi ne volimo sapunice i realitije nego sprdamo tvoju potrebu da govoriš kao Gollum, u prvom licu množine....

schnitzl
19.03.2012., 20:12
...

Meni bi puno interesantnija bila tema subotnji prilog "Pogled".
Evo ove subote smo dobili zgodan pregled aktivnosti Danka Končara i razgovor s Danijelom Ivinom koji priča o političkoj shizofreniji.

Pa započni temu onda. U pogledu se može naći pokoji članak vrijedan ozbiljnih komentara (mada sam ga ove subote propustio zbog odsutnosti).

Inače, vidim da na temi Jutarnjeg ekipa veselo čeka nedjelju i analizira riječ po riječ, ali sve u svrhu pljuvanja i sprdanja. Znam da nam se dnevno novinarstvo srozalo, ali valjda se može naći pokoji članak vrijedan ozbiljnih komentara.

Ili je pljuvanje postalo način života?

conceptual
19.03.2012., 20:59
Pa započni temu onda. U pogledu se može naći pokoji članak vrijedan ozbiljnih komentara (mada sam ga ove subote propustio zbog odsutnosti).

Inače, vidim da na temi Jutarnjeg ekipa veselo čeka nedjelju i analizira riječ po riječ, ali sve u svrhu pljuvanja i sprdanja. Znam da nam se dnevno novinarstvo srozalo, ali valjda se može naći pokoji članak vrijedan ozbiljnih komentara.

Ili je pljuvanje postalo način života?

U krivu si. Ne analizira se riječ po riječ, već samo 2 riječi. :503:
Realno, u pravu si, ali ta neviđena količina gluposti s tim kretenlucima u kojima se čitatelji smatraju idiotima i vjerojatno taocima njihove zajebancije, daje nam za pravo da se ovdje (i drugdje, npr Fejs) sprdamo sa time. Ono što je toj skupini ljudi bilo kao novitet u ovim prostorima, sad vrlo vjerojatno, pokušavaju okrenuti na zezanje jer su i sami uvidjeli da to nit je smješno, nit je neka inovacija. Isto tako sve te (nove) novinarske ikone, koje istražuju iz Londona i belog sveta (Googlea) izazivaju taj neki poriv za sprdanjem.
Najveći dometi sežu u prošlom Magazinu u članku o Trashu, a što je NJ doli najveći trash. Ima tamo i imena vrijednih čitanja, dapače još uvijek više nego u VL.

Tužna je cijela ta scena, pa ljudi ovaj prostor malo koriste za zekanje. Što više onom djelu zaposlenika koji se ne slažu sa EPH / Styria kretenlukom služi kao ispušni ventil, valjda.

Za tih 7 kn, u bilo kojoj novini mora biti više nego pokoji članak vrijedan čitanja.

Direktor Interneta
19.03.2012., 22:36
Mogao bih se složiti s Gugenheimom oko TV priloga iako bi se i to moglo svrstati u paradoks Novog lista jer realno oni nemaju dovoljno novinara za "lagane" sadržaje za razliku od drugih novinskih kuća. Ako se mene pita, to je plus.

Iako nemam televeziju pa ne mogu usporediti sadržaj tog priloga s onim što se prikazuje na televiziji, slažem se da je prilog ispod razine kakva bi se mogla očekivati od Novog lista, ako ništa onda barem po izboru tema.

Što se tiče Pogleda, ovu subotu se imalo šta pročitati na te 24 stranice priloga:

Jasmin Klarić u tekstu "Pobjeda ili smrt u močvari demokracije" piše o kandidatima na stranačkim saborima koji se kandidiraju protiv trenutnog voljenog vođe, s naglaskom na SDP, HDZ i HNS.

Neven Šantić piše o tragičnom stanju u opoziciji i pustoši na desnici.

Tihana Tomičić ima interview s Gordanom Marasom. Tako tako.

Kolumnu Slobodana Šnajdera sam preskočio jer je istrošen. Mislim da su mu tekstovi ispod razine ostalih autora. Ne barata podacima i brojkama pa se svodi na paušalne ocjene, odnosno podcjenjuje čitatelja.

Bojana Mrvoš Pavić piše o smiješno malom broju legalno iznajmljenih stanova.

Orjana Antešić i Marinko Glavan imaju kvalitetan tekst na duplerici o Danku Končaru i njegovom "core businessu" u Hrvatskoj a to je mešetarenje nekretninama.

Jagoda Vukušić razgovarala je s povjesničarom Danielom Ivinom o inicijativi da Sabor ne bude pokrovitelj svečanosti u Bleiburgu.

Jaroslav Pecnik piše o izborima u Slovačkoj i pobjedi ljevice, odnosno pobjedi već poznatih likova upetljanim u razne afere koji su navukli nove maske.

Hoće li Francuska zaustaviti trend izbornih pobjeda desničara, odnosno smiješe li se bolji dani europskoj ljevici, piše Zlatko Crnčec.

Odličan tekst Zlatka Dizdarevića o hohštapleraju u UN-u.

Nikola Petković razgovara s Dževadom Kardhasanom, dobitnikom književne nagrade "Heinrich Heine".

Ladislav Tomičić o megalomaniji u izgradnji sportskih dvorana za rukometno prvenstvo.

Ljerka Bratonja Martinović piše o epidemiji debljine u "mekdonaldiziranom" društvu.

Dragan Rubeša se osvrnuo na "seks revoluciju" u novom kineskom filmu.

Davor Mandić se zajebava na temu RTL-a i "Survajvera" - da se vratimo tamo od kuda smo krenuli.:mig:

Sve je više-manje kvalitetna novinarska roba, bez smeća i s podacima, tako da je možda malo i težak sadržaj za ljude navikle na Jutarnji ili 24 sata :D.

schnitzl
19.03.2012., 23:52

Krivo izražavanje...pardon. Nema tu neke analize...čita se riječ po riječ da bi pronašli riječ bestijalno i flambojantno.

Realno, u pravu si, ali ta neviđena količina gluposti s tim kretenlucima u kojima se čitatelji smatraju idiotima i vjerojatno taocima njihove zajebancije, daje nam za pravo da se ovdje (i drugdje, npr Fejs) sprdamo sa time. Ono što je toj skupini ljudi bilo kao novitet u ovim prostorima, sad vrlo vjerojatno, pokušavaju okrenuti na zezanje jer su i sami uvidjeli da to nit je smješno, nit je neka inovacija. Isto tako sve te (nove) novinarske ikone, koje istražuju iz Londona i belog sveta (Googlea) izazivaju taj neki poriv za sprdanjem.
Najveći dometi sežu u prošlom Magazinu u članku o Trashu, a što je NJ doli najveći trash. Ima tamo i imena vrijednih čitanja, dapače još uvijek više nego u VL.

Tužna je cijela ta scena, pa ljudi ovaj prostor malo koriste za zekanje. Što više onom djelu zaposlenika koji se ne slažu sa EPH / Styria kretenlukom služi kao ispušni ventil, valjda.

Za tih 7 kn, u bilo kojoj novini mora biti više nego pokoji članak vrijedan čitanja.

Potpuno mi je jasno što govoriš i slažem se, ali ako tvrdiš da ipak postoji pokoji članak vrijedan čitanja recipročno bi morali postojati i komentari vrijedni čitanja pa makar u omjeru 10:90. Ovako ispada da se većina tema na ovom PDF-u može preseliti na PDF Trash kultura.

Chang Shlang
20.03.2012., 00:30
Da se s bestijalnog trasha vratim na topic. :zubo:

Kad je riječ o Pogledu, meni je Šnajder još do prije nekoliko godina znao biti probavljiv, nekad je bio ok, ali u zadnje vrijeme je baš to što Direktor Interneta gore kaže - istrošen. Dizdarevića, s druge strane, rijetko propuštam, makar je sad zericu manje atraktivan jer se vratio s "terena", ali je i dalje izrazito pitko štivo. Lado Tomičić mi pak previše puca na nekakvog pučkog tribuna i posljednjeg mohikanca koji se bori za nekakvo radništvo, što ne mora biti loše, nekad bude i genijalno, ali često imam osjećaj da se pretvori u romantičarsko moraliziranje.

Politički intervjui u Pogledu znaju biti sjajni, ali ovaj s Marasom je bio totalna limunada. Niti je što Maras konkretnog rekao, niti ga je Tomičićka drilala, a za nju iz više prethodnih slučajeva znam da je u stanju cijediti sugovornike ako treba.

Pecnik mi je OK kad analizira/komentira bilo što što po mogućnosti nema veze s hrvatskom politikom. Donedavno se Maja Hrgović javljala s "Promajom", ali mi te dramatizacije nisu baš sjedale. Mandićev TVeater skoro uvijek dobro dođe kao nekakva sitna zajebancija za kraj.

Općenito gledajući Novi list, otkad ga je kupio Faggian, uočio sam tri po meni značajne promjene ili "situacije". Prva je da se sada piše konkretnije i o Ježiću (doduše bez objašnjenja ili isprike čitateljima (za)što se to nije činilo i prije), druga je da se više ne piše o nekim drugim novonastalim "nezgodnim" temama, npr. Zoranu Angeleskom (recimo, prije mjesec dana je dobio nekakvu presudu o nezakonitom otkazu u Glasu Istre, ali o tome ni riječi u NL-u, a nekad je i kolumna na tu temu znala pasti), a treća je da se objavljuju neke stvari koje je gazda očito naručio (konkretno, u Pogledu 10.3. objavljen je potpuno besmislen intervju s Kristijanom Floričićem, "istarskim milijunašem, ulagačem i poduzetnikom, koji je prvi milijun zaradio s 28 godina" u kojemu ovaj mudruje o krizi i svojim idejama kako izaći iz nje, a novinarka ga se, jel, nije sjetila priupitati tko mu je točno mjesec dana ranije zapalio dva auta pred kućom).

Inače, kolumnisti izvan Pogleda dosta osciliraju kvalitetom. Nađe se tu svega i svačega, od Jakovljevićevih sporadičnih teorija zavjera, preko Tomičićkine bespogovorne apologije svega što s SDP-om veze ima pa do povremenih sjajnih uboda Predraga Lucića, Bore Pavelića, ali sve rjeđe Sanje Modrić.

R Nesta Marley
21.03.2012., 11:37

odlican post :top:

Xenoborg
21.03.2012., 12:49
...do povremenih sjajnih uboda Predraga Lucića, Bore Pavelića, ali sve rjeđe Sanje Modrić.

Lucić je 99% sjajan. Pavelić jako dobar, Modrićka oscilira. Šteta šta Mijić više ne piše kolumnu.

Bolji od tebe
26.03.2012., 15:49
[QUOTE=Chang Shlang;38563763]
Pogledu 10.3. objavljen je potpuno besmislen intervju s Kristijanom Floričićem, "istarskim milijunašem, ulagačem i poduzetnikom, koji je prvi milijun zaradio s 28 godina" u kojemu ovaj mudruje o krizi i svojim idejama kako izaći iz nje, a novinarka ga se, jel, nije sjetila priupitati tko mu je točno mjesec dana ranije zapalio dva auta pred kućom).QUOTE]

To što je on zaradio 180 000 000 kuna, trgujući dionicama na burzi, nema nikakve veze s zapaljenjem automobila. Svatko može izaći na burzu i kupovati dionice. :mig:

http://images.profil.hr/get_slika_varijacija.php?slika_id=7953&var_suff=h500

rezon@tor
27.03.2012., 08:46
U subotu u Pogledu je objavljen jako dobar razgovor: GRAĐANI MOGU mijenjati pravila političke igre (http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A285C2863285B2863285A28582859285A2863289828 97288F28632863285E2858285C285C285B285D286328632863 28582863W)S načinom na koji se sada donose političke odluke ušli smo u slijepu ulicu. Ljudi imaju osjećaj da nemaju nikakvog upliva na donošenje odluka što kod njih izaziva frustraciju, i odatle reakcija
S iznesenim idejama se slažem.
Sad mene zanima koliko je ljudi uopće pročitalo taj tekst.

Gugenheim
15.05.2012., 08:24
Novi list, izgleda, postaje leader u rasizmu sto se tice hrvatskih medija. Ocito je da je sad vrijeme medijskog raspirivanja mrznje prema Romima.

http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285928592863285D2863285A28582859285A2863288B28 9328632863285E2859285A285A285D285E2863286328632859 2863V

"ISTRANIN I MARIBORSKI ROM OSUĐENI ZA DIZANJE KUĆE U ZRAK"

Meni je neshvatljivo da se uporno i jedino za pripadnike romske nacionalnosti ona (nacionalnost) navodi, a da se za sve ostale skriva. Što je taj "istranin", je li etnički Srbin, poluSrbin, Talijan, poluTalijan ili, nedajbože - Hrvat?

Moze li nas Novi list izvjestiti o tom događaju ispravno - "HRVAT mariborskom Romu digao kucu u zrak"?

Kako je sve mogao (i morao, ako se ne radi o etnickoj segregaciji) glasiti taj podnaslov:

Istarski poluTalijan-poluHrvat i mariborski Rom osudjeni za dizanje kuce u zrak"
Istarski Hrvat i mariborski Rom osudjeni za dizanje kuce u zrak"
Istarski poluSrbin i mariborski Rom osudjeni za dizanje kuce u zrak"
...

Je li Novi list prijavljen za ovu rasnu segregaciju?

I, bi li Predrag Lucic jednu od svojih standardnih dosadnih "polit-korektnih" kolumni mogao iskoristiti da popljuje vlastiti list po tom pitanju? Nije li NOvi list tim raspirivanjem mrznje prema Romima na istom tragu kao i zlikovci iz Škabrnje?

schnitzl
15.05.2012., 10:26
Ne sekiraj se...Istranin (Istrijan) znači etničku skupinu...kao Talijan, Srbin, Hrvat, Rom...

Gugenheim
15.05.2012., 11:31
Ne sekiraj se...Istranin (Istrijan) znači etničku skupinu...kao Talijan, Srbin, Hrvat, Rom...

Koliko znam, Istra je teritorijalna jedinica. Ako se netko izrazava kao etnicki Istrijan, to ne znaci da ne postoji Istarski Srbin, Istarski Hrvat, Istarski Slovenac, Istarski Rom...

...bas kao sto postoje mariborski Rom, mariborski Slovenac, mariborski Bosanac, mariborski Njemac, mariborski Albanac i sl.

Kad Novi list ne bi bio rasisticki list, onda bi i za tog etnickog "Istranina" lijepo napisao "istarski Istranin", po potpuno jednakom principu kao sto je mariborskog Roma odredio i teritorijalno i etnicki.

Zasto citateljstvo ne bi preko Crne kronike Novog lista doznavalo koje etnicke skupine unutar Istre najvise potpaljuju zgrade i cine druga kaznena djela? Mozda su to upravo oni koji se izrazavaju kao "istarski Istrani", a ne, recimo, "istarski Srbi", "istarski Hrvati", "istarski Bosanci", "istarski Albanci", "Istarski Slovenci", "istarski Talijani"...

Od naslova tipa "Istarski Talijan ukrao starici torbicu", "Istarski Srbin opljackao benzinsku pumpu" ili "Istarski Istranin ubio susjeda iz koristoljublja" nije dalek put do "srpčuga", "šiptarčuga" i ostalih pizdarija, nad kojima ce se "pristojni" Novi list onda zgrazati.

Ili ipak nece, rasizam cemo ostaviti dopustenim samo i iskljucivo nad Romima. Jer su oni, po Novom listu, drugaciji od nas svih ostalih. Red je da ih se cesce spominje u crnim kronikama.

believer
15.05.2012., 13:36
[B]Kad Novi list ne bi bio rasisticki list

Mislim da simalo ipak zabrijao. Novom listu se štošta može prigovoriti, ali rasizam...?!

I, još nešto: zašto je bitno što čitatelji u Istri doznaju čitajući NL, kad se NL tamo jako malo prodaje. Glavnina čitatelja NL-a je na Kvarneru i u Gorskom kotaru. U Istri je dominatan Glas Istre (jest da dio sadržaja preuizma od NL-a, ali ipak je svoja novina, sa svojim novinraima i urendicima)?

schnitzl
16.05.2012., 00:09
Koliko znam, Istra je teritorijalna jedinica. Ako se netko izrazava kao etnicki Istrijan, to ne znaci da ne postoji Istarski Srbin, Istarski Hrvat, Istarski Slovenac, Istarski Rom...

...bas kao sto postoje mariborski Rom, mariborski Slovenac, mariborski Bosanac, mariborski Njemac, mariborski Albanac i sl.

Kad Novi list ne bi bio rasisticki list, onda bi i za tog etnickog "Istranina" lijepo napisao "istarski Istranin", po potpuno jednakom principu kao sto je mariborskog Roma odredio i teritorijalno i etnicki.

Zasto citateljstvo ne bi preko Crne kronike Novog lista doznavalo koje etnicke skupine unutar Istre najvise potpaljuju zgrade i cine druga kaznena djela? Mozda su to upravo oni koji se izrazavaju kao "istarski Istrani", a ne, recimo, "istarski Srbi", "istarski Hrvati", "istarski Bosanci", "istarski Albanci", "Istarski Slovenci", "istarski Talijani"...

Od naslova tipa "Istarski Talijan ukrao starici torbicu", "Istarski Srbin opljackao benzinsku pumpu" ili "Istarski Istranin ubio susjeda iz koristoljublja" nije dalek put do "srpčuga", "šiptarčuga" i ostalih pizdarija, nad kojima ce se "pristojni" Novi list onda zgrazati.

Ili ipak nece, rasizam cemo ostaviti dopustenim samo i iskljucivo nad Romima. Jer su oni, po Novom listu, drugaciji od nas svih ostalih. Red je da ih se cesce spominje u crnim kronikama.

Nemam nekih argumenata protiv ovog što si napisao. Aludirao sam na činjenicu da se u Istri ljudi prvo vole izjasniti kao Istrijani, a jako malo pričati o nacionalnosti.

Naslov u konačnosti nije korektan...trebalo je pisati "ISTRANIN I ŠTAJERAC OSUĐENI ZA DIZANJE KUĆE U ZRAK"

Mislim da simalo ipak zabrijao. Novom listu se štošta može prigovoriti, ali rasizam...?!

I, još nešto: zašto je bitno što čitatelji u Istri doznaju čitajući NL, kad se NL tamo jako malo prodaje. Glavnina čitatelja NL-a je na Kvarneru i u Gorskom kotaru. U Istri je dominatan Glas Istre (jest da dio sadržaja preuizma od NL-a, ali ipak je svoja novina, sa svojim novinraima i urendicima)?

Pa malo je pretjerao možda u konstataciji da Novi list prednjači, ali je primjedba na naslov na mjestu.

Ne kužim kakve veze ima koji ljudi gdje čitaju Novi list?

Gugenheim
16.05.2012., 08:43
Kako Novi list "Odradjuje" druge etnicitete u crnoj kronici, one koji nisu romski?

Ovako (navodim prvo na sto nailazim pretragom Crne kronike Novog lista):

1. (Vanja Vesić ) Organizator šverca, 44-godišnji državljanin Makedonije,

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/U-Zagrebu-razbijen-medunarodni-lanac-krijumcara-heroina

Dakle, ne precizira se etnicitet tog "drzavljanina", vec samo teritorij. Dao bih se kladiti da se, ako se ne radi o Makedoncu, radi o pripadniku albanskog etniciteta (koji je drugi po brojnosti u Makedoniji). No izraz "makedonski Albanac" se novinaru i uredniku Novog lista vjerojatno ne moze zalomiti u Crnoj kronici, vjerojatno zbog straha od (opravdane) reakcije rijecke albanske zajednice.

2. (Ana Raic Knezevic) Iako su tvrdili da im je policija podmetnula drogu, Nebojša Hodak (44) i Ante Sesa r (43) proglašeni su krivima za posjedovanje nešto manje od 200 grama heroina

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Bivsi-mercepovac-Nebojsa-Hodak-osuden-zbog-droge

Dakle, za ove nema niti odakle su, niti sto su (etnicki). Cudi me da nas o tome Ana RAic Knezevic nije izvijestila.

3. Zlatko Mladenić (47), bivši kapetan duge plovidbe iz Rijeke, jučer je u Županijskom sudu u Zadru nepravomoćno osuđen na dvije godine zatvora zbog proizvodnje i posjedovanja marihuane.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Bivsem-pomorskom-kapetanu-iz-Rijeke-dvije-godine-zatvora-za-uzgoj-marihuane-u-terapijske-svrhe

Zlatko Mladenic je iz Rijeke, ali se ne navodi sto je po nacionalnosti.

4. (HINA) Sud u New Delhiu naredio je izručenje Hrvatskoj Dušana Kovačevića koji je prije više od šest godina u Rijeci osuđen zbog krijumčarenja droge, objavio je u utorak indijski tisak.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Indija-odlucila-izruciti-Dusana-Kovacevica-osudenog-u-Rijeci-zbog-krijumcarenja-droge

Hm... DUŠAN Kovačević...? No, ipak, u Novom listu ne nalazimo podatak o nacionalnoj pripadnosti osudjenika... Nismo saznali da se radi o npr. "riječkom Srbinu"...

5. (Ico Mikulcic) Domagoj Dundović iz Kostrene osuđen je na dvije godine i četiri mjeseca zatvora zbog preprodaje heroina.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Kostrenjaninu-2-4-godine-zatvora-i-obveza-vracanja-102-tisuce-kuna-od-prodaje-droge

Hrvat? PoluHrvat-poluTalijan? PoluSrbin?

6. (Ana Raic Knezevic) Za sudjelovanje o krijumčarenju kokaina iz Kolumbije, te heroina iz Afganistana i Pakistana u Italiju osumnjičen je 50-godišnji Šibenšan Davor Slavica

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Sibencanin-s-narko-bossevima-organizirao-sverc-kokaina

Sto je "Šibenčan" po nacionalnosti? Pa dajte ljudi da saznamo... Zasto nam to Ana Raic-Knezevic krije?

No, sto se tice Roma, tu je stvar u Novom listu zagarantirana - u novinama za koje pise Predrag Lucić, uvijek cemo saznati da se kod pocinjenja kaznenog djela radi o "smrdljivim ciganima", pardon, Romima...

1. vec spomenuto: ISTRANIN I MARIBORSKI ROM OSUĐENI ZA DIZANJE KUĆE U ZRAK

2. (Ana Raic Knezevic) Uz njega iza rešetaka se našao i 32-godišnji Rom s bosansko-hercegovačkom putovnicom Duman Hamidović

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Talijanska-policija-prekinula-krijumcarski-lanac-Bivsi-branic-Dinama-i-Zvezde-vodio-sverc-oruzja

3. (Vanja Vesic) Ubijeni Osmanović imao je prijavljen boravak na adresi kod brata Ferida i njegove obitelji u omanjoj kući u Srijemskoj ulici. U odsutnosti Ferida, tugujuća romska obitelj nije nam bila u stanju bilo što reći.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Kamatara-metak-iz-osvete-sustigao-za-volanom

Zanimljivo je da Novi list istovremeno glumata veliku brigu za Rome, raznim prigodnicarskim clanicima i fejk-humanizmom u slucaju Škabrnja.

Susretnu li se ikad u redakciji Predrag Lucić i specijalistice za otkrivanje romskih krvnih zrnaca u krimnalu, Vanja Vesić i Ana Raić Knežević? Cita li Predrag Lucic svoje novine? Ne shvaca da su Škabrnju pomogle tkati i njegove novine, formalno-pravno rasisticki Novi list?

conceptual
15.06.2012., 11:00
Upravo sam vidio:

http://www.novilist.hr/NL/Novi-list-krojen-po-vasoj-mjeri

Jesu li napravili štogod dobro, razumno ili je to još jedan neuspjeli pokušaj?

Chang Shlang
15.06.2012., 11:23
Upravo sam vidio:

http://www.novilist.hr/NL/Novi-list-krojen-po-vasoj-mjeri

Jesu li napravili štogod dobro, razumno ili je to još jedan neuspjeli pokušaj?

Ukinuli rubriku 'Zagreb'; rubrika 'Novi list plus' umjesto svakim radnim danom sada ide samo petkom; preroštali su kolumne i komentare, tako da su se među uvodničarima ukazali Branko Mijić, Denis Romac i Jasmin Klarić, dok je Modrićkinih uvodnika čini mi se manje nego prije (btw, Sanja Modrić je ispala iz impressuma - dosad je bila navedena kao pomoćnica glavnog urednika; Klarić je pak novi pomoćnik), a Nevena Šantića od promjena nisam ni vidio; pojavila se i netelevizijska kolumna Siniše Pavića, a izgleda da je i kolumna Tihomira Ponoša sada redovna (dosad se sporadično znala pojaviti).

Koliko se i je li se stvarno pojačalo/poboljšalo izvještavanje o regiji od NL-ovog primarnog interesa ne znam, jer me najveći dio lokalnih informacija s tog područja pretjerano ne zanima. Eto, to je ono što sam ja primijetio, uz napomenu da mi sada čitanje NL-a oduzima nešto manje vremena nego prije ovih promjena.

Gugenheim
15.06.2012., 12:14
Znaci da mi iz Zagreba sad vise nemamo ni truncicu razloga kupovati Novi list.

Steta.

Chang Shlang
15.06.2012., 12:24
Pa istini za volju, ni taj 'Zagreb' nije bio bogzna kako bogat informacijama da bih baš zbog te rubričice išao kupovati NL. Ali uz sve minuse koji im se mogu nakalemiti, ovaj "opći" neregionalni dio meni je i dalje kudikamo čitljiviji od Večernjeg, a Jutarnji ili nedajbože Slobodnu Dalmaciju da i ne spominjem.

Bolji od tebe
16.06.2012., 21:13
Kad ode Paquolina kolumna, u kojoj opisuje svakodnevnicu, vjerovatno ću zauvijek napustiti NL. I ovako nevoljko otvaram novine jer mi stvaraju nezadovoljstvo.

http://thequillsisters.com/wp-content/uploads/2011/06/cat-on-head.bmp

angels in love
26.06.2012., 17:20
Jel ima neko tko bi bio voljan poslati mi jedan clanak jer nemam lozinku?
Detalji na pm.
Hvala :)

Gugenheim
27.06.2012., 08:43
...ovaj "opći" neregionalni dio meni je i dalje kudikamo čitljiviji od Večernjeg, a Jutarnji ili nedajbože Slobodnu Dalmaciju da i ne spominjem.

Koliko ima tog "opceg neregionalnog djela"? 20%?

Ocito je da se "Novi list" potpuno zatvorio u svoju regiju. Pretpostavljam da su japiji sa klimatiziranim kravatama uradili dubinsku analizu trzista i nalozili smjer kretanja... ...da ne kazem "lutanja"...

Chang Shlang
27.06.2012., 12:55
Pa po mojoj procjeni nije baš 20, prije je negdje oko 40 posto. Ali ne proturječim ti, koliko god da iznosio, postotak je bijedan i vjerojatno će rastjerati šačicu preostalih kupaca koji ne žive na riječkom području. Samo velim da su mi i NL-ove "neregionalne mrvice" kudikamo podnošljivije od "gozbe" koju nude ostali listovi, što naravno govori vrlo malo o kvaliteti NL-a, a poprilično o dnu koje je nounarstvo u Hrvata dotaknulo.

angels in love
29.06.2012., 09:48
Jel ima neko tko bi bio voljan poslati mi jedan clanak jer nemam lozinku?
Detalji na pm.
Hvala :)

Zar nitko :(
Sve sto trebate napraviti je kopirati tekst koji se nalazi na linku koji vam posaljem i onda mi ga posaljete u pm i to je to :)

Seronja
27.08.2012., 12:09
Kako nema posebne teme o Hrvatskom novinarskom društvu i kako je članak originalno, izgleda, objavljen u Novom listu, onda ću ga tu i iskomentirati.

Dakle, Zdenko Duka, predsjednik HND-a piše o plagijatu (http://www.hnd.hr/hr/homepage/vijest/65532) kao smrtnom grijehu u novinarstvu.

Nije li malo ironično što o plagijatu kao smrtnom grijehu piše šef HND-a, društva u čijoj je profesionalnoj publikaciji svojevremeno redovni kolumnist Jovan Hovan također plagirao druge? Jadno da jadnije ne može biti.

I kako onda uopće očekivati da će HND štititi profesionalnu razinu novinarstva i profesionalnost u novinarstvu u Hrvatskoj?

A, kad smo već kod toga, ovih se dana Novosti natežu s Josipovićem oko novinarstva i Josipovićevih sumnjivih poslova. HND koji inače redovito prenosi tekstove i vijesti o novinarstvu i svemu vezanom uz medije što se objavljuje u hrvatskom tisku i na internetu, o ovome niti slovca. U posljednjih nekoliko tjedana objavljen je niz komentara i članaka, a oni su tek u petak prenijeli nešto s Indexa. Pravi prikaz brige za novinarstvo.

Woman Yoya
02.09.2012., 10:13
Pozdrav, lijepo molim svakodnevne čitače Novog lista ako bi bili voljni prolistat unazad par brojeva rubriku ''Rođeni u Rijeci'', ako su možda već objavili popis novorođenih beba za početak srpnja. Molim Vas na pp obavijest, i koji je točno datum zadnji u novinama. Nisam iz Rijeke, a ime bebe bi trebalo pisati pa bih htjela kupiti taj broj. Hvala

Direktor Interneta
13.09.2012., 13:47
U utorak 11.9. su objavljeni rođeni od 4. do 20. srpnja.

MonotypeCorsiva
25.09.2012., 21:22
Pogled Novog lista inače mi je jedan od dražih priloga u novinama uopće. Međutim, ovu subotu tijekom laganog čituckanja u poluležećem položaju naletih na ono moralno izdrkavanje naslovljeno sa "Monstrum kojem sam čitala" nakon kojeg mi se do tada sasvim finoklizeća kavica zagrcnula u grlu.

Ne znam je li ovo prikladna tema za izražavanje zgražanja nad člancima kojima bismo pokazali srednji prst, no kako drugu nisam našla, morat ću ovdje.

Daklem, izgleda da je Maja Hrgović odlučila sudjelovati u projektu nazvanom "Pisce u zatvor". Sam projekt zvuči podosta zanimljivo i možda bi doista bilo interesantno čitati doživljaje onih koji su poželjeli kulturu dovesti na mjesto koje percipiramo kao posve lišeno kulture, da nije onog već spomenutog moralnog izdrkavanja.

Naime, ne znam što je očekivala novinarka Novog lista kada je krenula u zatvor. Možda studente koji su na odsluženju zatvorske kazne jer su krivotvorili pokazne karte? Tete koje su krale spajalice u uredu?

Takvima bi gđa (gđica?) Maja možda s radošću širila kulturu te bi im čitala s oduševljenjem svoju kulturnu pripovijest o djevojci koja prekida dugogodišnju vezu zbog obdarenog crnca koji je bolje (da 'prostite) jebe. Međutim, Maja je otkrila da je jedan od onih kojima čita - silovatelj. I to ne neki tamo silovatelj vulgaris, već čovjek koji je silovao dvije hendikepirane djevojčice.

Zamislite šoka! Silovatelj u zatvoru!

Što će reći sljedeće? Da u zatvoru ima i neki...ubojica? Zlostavljač? Prostitutka?

Jednostavno ne shvaćam (možda netko drugi shvaća?) što je Maja točno htjela reći tim člankom? Da su silovatelji male djece fuj? Da nije znala da u zatvorima obitavaju silovatelji, kao i druga nebašljubazna ljudska bića pa ju je sad taj podatak baš jako jako šokirao? Zašto sam ja morala čitat dvije stranice infantilnog moralnog popovanja koje su možda dobre ako im je uvod "Dragi dnevniče...", ali kao objavljeni materijal nemaju baš nikakvu svrhu?

Gugenheim
26.09.2012., 08:32
Dohvatio sam nedavno Novi list u ruke i shvatio da te novine vise nemaju nikakvog smisla za bilo koga izvan rijecke regije.

Od relativno "opceg" dnevnog lista, postali su nesto kao Zadarski list, Dubrovacki list...

Lucic sad pise infantilne feralovske "humoristicne" dijaloge.

ExAuPair
26.09.2012., 09:27
Daklem, izgleda da je Maja Hrgović odlučila sudjelovati u projektu nazvanom "Pisce u zatvor". Sam projekt zvuči podosta zanimljivo i možda bi doista bilo interesantno čitati doživljaje onih koji su poželjeli kulturu dovesti na mjesto koje percipiramo kao posve lišeno kulture, da nije onog već spomenutog moralnog izdrkavanja.Tekstovi Maje Hrgović već dugo izlaze i na NL portalu,ali su toliko infantilni da ih redovito zaobilazim,tako da ništa nova od nje. Dobro da nije zatražila produljenje zatvorske kazne za te jadnike koji su morali slušati njeno dosadno meketanje. :kava:
Dohvatio sam nedavno Novi list u ruke i shvatio da te novine vise nemaju nikakvog smisla za bilo koga izvan rijecke regije.

Od relativno "opceg" dnevnog lista, postali su nesto kao Zadarski list, Dubrovacki list...

Kupili su 'Glas Istre' i postigli deal s EPH i Styrijom da se neće jedni drugima pačati u posao. Zagreb i Karlovac u kojima su imali vrlo dobru tiražu su napustili bez pozdrava,tko vas šljivi vjerni čitatelji...

ExAuPair
14.10.2012., 20:56
Preobrat Maje Hrgović :eek:

A ako pak koji od stotina tisuća nezaposlenih Hrvata u očaju odluči izaći na ulicu i pokuša žicanjem zaraditi za burek, pa bude prema Ostojićevu cjeniku kažnjen iznosom do 3.000 kuna, i ako se taj nezaposleni, gladni Hrvat na to pokuša požaliti (ako možda, kaže da nema ni za jesti, i da toliko love nije vidio otkako je firma iz koje je nogiran pala pod stečaj), mogao bi za tu drskost biti kažnjen do 5.000 kuna.

A ako taj nesretni žicer izgubi živce pa pošalje i Ostojića i Milanovića i druge klaunove iz Vladinog lunaparka u krasni ku**c i pristojnu p**ku materinu, i poruči im svima da im se sere na ćudoređe, i posavjetuje ih da umjesto što glupim zakonskim odredbama vrše nuždu po građanima, radije uzmu pauzu od rasprodaje Hrvatske i naprave nešto za građane koji su ih doveli, za stare, bolesne, nezaposlene, da riješe Cemex, Gredelj, Plomin, Kamensko , abecednim redom ili kronološki – u tom bi slučaju taj drski kriminalac mogao umjesto bureka zaraditi maksimalnu kaznu od 15.000 kuna zbog vrijeđanja i omalovažavanja službene osobe državnih tijela. Link. (http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Ostojicev-popis-grijeha-i-prijestupa-sve-velike-nevolje-pocnu-od-bureka) :s

Sudden Sid
15.10.2012., 16:57
Pogled Novog lista inače mi je jedan od dražih priloga u novinama uopće. Međutim, ovu subotu tijekom laganog čituckanja u poluležećem položaju naletih na ono moralno izdrkavanje naslovljeno sa "Monstrum kojem sam čitala" nakon kojeg mi se do tada sasvim finoklizeća kavica zagrcnula u grlu.

Zapravo, upravo sam taj njen tekst doživio kao priznanje vlastite moralne slabosti. Krenula je u zatvor s moralnom misijom "donošenja kulture" zatvorenicima, a kad je došla tamo, otkrila je da njen slabi građanski želudac ne može to podnijeti. I hrabro je priznala poraz. Inače ne volim priče ni novinske tekstove Maje Hrgović (kao ni njen infantilni odgovor Slađani Bukovac u vezi ovog teksta (http://booksa.hr/vijesti/blitz/nova-polemika-na-knjizevnoj-sceni)), ali taj tekst i ovaj kojeg je ExAuPair citirao su mi prilično dobri.

Vlatko Šimić
18.10.2012., 09:04

Barem ima nečega na stranicama... nešto regionalno za čitati

Nikog
27.10.2012., 15:55
Poštovanje,

Unaprijed se ispričavam na offtopičarenju, zanima me da li netko ovdje ima online pretplatu na Novi List ?
Ako ima, molim da mi se javi na PM, trebao bi mi copy/paste jednog članka.
Ujedno, obećavam da ga više neću gnjaviti sa sličnim zahtjevima :)

Hvala.

MonotypeCorsiva
30.10.2012., 21:35
Zapravo, upravo sam taj njen tekst doživio kao priznanje vlastite moralne slabosti. Krenula je u zatvor s moralnom misijom "donošenja kulture" zatvorenicima, a kad je došla tamo, otkrila je da njen slabi građanski želudac ne može to podnijeti. I hrabro je priznala poraz. Inače ne volim priče ni novinske tekstove Maje Hrgović (kao ni njen infantilni odgovor Slađani Bukovac u vezi ovog teksta (http://booksa.hr/vijesti/blitz/nova-polemika-na-knjizevnoj-sceni)), ali taj tekst i ovaj kojeg je ExAuPair citirao su mi prilično dobri.

Ozbiljno si njen tekst tako doživio? Što ti je subjektivnost čovjekove percepcije... :D

Ja na te dvije stranice teksta nisam namirisala čak ni sasvim blagi vonj nekakve samoanalize (da ne kažem samokritike!), nikakvo preispitivanje vlastitih sustava vrijednosti u razdoblju prije čituckanja u zatvoru i razdoblju poslije čituckanja, nikakvu analizu slabosti vlastitog i općeljudskog "građanskog želuca" koji bi istovremeno i širio kulturu na ne-kulturna mjesta i zadržao svoje sveto moralno pravo "normalnog" čovjeka da se zgraža nad "nenormalnima".

Ono što sam ja vidjela jest bilo čisto (koristim termin iz prošlog posta jer nisam osmislila novi i precizniji) moralno izdrkavanje vulgaris. Teško mi je naime zamisliti da odrasla osoba koja svojevoljno ide u zatvor uspijeva bivati nerealnom oko toga kakvi ljudi borave u zatvoru. Kazne zatvora ne služe kuharice kojima je zagorila večera ili službenice koje su za vrijeme radnog vremena pisale statuse na fejsbuku. Zatvori su puni ubojica, silovatelja, kradljivaca, razbojnika, dilera i svakojakih drugih ljudi koji su pokazali srednji prst Kaznenom zakonu zbog čega smo ih, na koncu, i odstranili iz društva.

Ona je izašla iz zatvora i govori nam nešto što svi znamo i bez njenog dvostraničnog teksta - u zatvoru žive ljudi koji su počinili zločine i pedofili su odurni.

Nema tu zanimljivog preispitivanja i analiziranja, nema dubine i širine. Pedofile svi jako hejtamo. Svima nam se gade, svi bi ih na lomaču, svi se zgražamo kad čitamo o pedofiliji.

Koliko hrabrosti, beskompromisnosti, pameti, kreativnosti i misaonog napora treba da se tipa koji je silovao dvije usvojene hendikepirane kćeri proglasi odurnim?

A osuđeni pedofili eto (zajedno sa drugim osuđenim zločincima) žive u zatvoru. Ako Maja to nije znala prije nego što je kročila nogom u zatvor onda mogu samo zaključiti da nije iz zatvora izašla pametnija nego što je bila, nego je u zatvor ušla gluplja nego što je trebala biti.

Njen zapjenjeni odgovor kojeg si linkao (za polemiku uopće nisam znala - moram ti zahvaliti na informaciji :)) samo me dodatno učvrstio u uvjerenju da njoj do samoanalize ili samokritike uopće nije bilo, već joj je bilo do - izdrkavanja.

A pošto mislim da je misaonim maturbacijama mjesto u bilježnicama "za po doma" ili u kafanskim razgovorima, bilo bi mi skroz drago da takve pizdarije ne više ne uživaju u blagodatima objavljivanja.

ExAuPair
01.11.2012., 13:05
Maja Hrgović svoju kritičarku eksplicite naziva bolesnicom :rigo: ,
a gospođa Slađana Bukovac predočila je čvrste dokaze da je Hrgovićka u svome tekstu iz zatvora razotkrila identitet čovjeka kojem zbog toga prijeti teško fizičko nasilje. :eek:

Bolji od tebe
20.12.2012., 20:49
zašto danas nije izašla kolumna ''Licemjer'' od Paquole?

studeni1971
24.06.2013., 21:29
Bravo za današnji članak Roberta Franka "Izgubljeni milijuni".

Momak 90
02.08.2013., 05:54
Novi list je neformalno glasilo SDP-a. Tu i tamo upute neku kritiku ali se vidi za koga rade. Svi njihovi politički komentatori su itekako ljevičarski.

donaldduck
03.08.2013., 11:12
Novi list je neformalno glasilo SDP-a. Tu i tamo upute neku kritiku ali se vidi za koga rade. Svi njihovi politički komentatori su itekako ljevičarski.

Meni više jutarnji izgleda kao propagandno glasilo kukuriku koalicije. Iako ne bi trebalo zaboraviti ni da su još donedavno dizali hdz u nebesa.

Momak 90
04.08.2013., 10:19
Jutarnji je uvijek bio protiv HDZ-a.

believer
04.08.2013., 21:50
Jutarnji je uvijek bio protiv HDZ-a.

Stvarno? I kada su pisali hvalospjeve Sanaderu? I kasnije Kosor?

Momak 90
05.08.2013., 12:14
Stvarno? I kada su pisali hvalospjeve Sanaderu? I kasnije Kosor?

Kad to molim te? Svi mediji su protiv HDZ-a od 2000.

believer
06.08.2013., 17:41
Kad to molim te? Svi mediji su protiv HDZ-a od 2000.

Bili su protiv hdz-a i kada su objavljivali tekstove tipa "zasto cu ipak glasati za hdz"? Ili dok su hvalili domete Kosoricinog antikriznog programa?

Xenoborg
06.08.2013., 20:13

Kao netko tko svaki dan čita Novi list, volio bih da mi to malo obrazložiš.
Kako se to vidi za koga rade?
Kako su svi njihovi komentatori baš ljevičarski?

Svi mediji su protiv HDZ-a od 2000.

Jako, jako teško. Nemoj praviti žrtvu od jadnog i nevinog HDZ-a.
Prvo, HDZ nikad nije stvorio/napravio/zaslužio da se o njemu govori u pozitivnom smislu.
Drugo, HDZ je itekako imao, a i danas ima odane medijske kuće. Npr. Vjesnik je bio njihov, a da ne spominjem Večernji i njihove kolumniste koji pišu tako uvjerljivo glupe tekstove u pokušaju veličanja njihova lika i djela da me nasmiju više od Ante Tomića. Pridodajmo tome i još brdo njihovih portala poput urnebesnog dnevno.hr i njihovih kolumnista-redikula.
Treće, Novi list je uz Feral bio jedini nepokoreni list devedesetih. I dok su Feral derali porezima, Novi je bio i ostao trn u oku desničara te se potom razvio taj mit o njihovom ljevičarenju, a u biti se radilo o novinarstvu koje nije veličalo ničiji lik i djelo i nije bilo pod političkim pritiskom i uređivačkom politikom. Ako smatraš da se objektivno i nezavisno novinarstvo sastoji i od glorificiranja HDZ-a (što mnogi misle), onda moraš još mnogo toga naučiti.

laurarezidba
09.08.2013., 13:19
http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Komentar-Sanje-Modric/Je-li-trebalo-zatvoriti-taj-hotel

Kako to da neovisna S.Modrić tako podilazi Liniću. Nije valjda da ima porezni dug veličine Butkovićevog.

Momak 90
11.08.2013., 13:46
Pa svi poltički i ini komentatori u novom listu su ljevičarski. Samo je pitanje koji je više radikalniji a koji manje. Tko je desničar u Novom listu?
Da ja imam svoj lsit dao bih priliku da komentiraju i ljevičari i desničari itd. Večernji list je vodio itekakvu kampanju protiv HDZ-a prije izbora.

Sve strane zaslužuju da se o njime piše i pozitivno i negativno dok u dnevnim novinama u Hrvatskoj sve što radi SDP je bijelo, a HDZ crno.

Neovisno o tome u Hrvatskoj nema dnevnih novina koje bi se isplatilo kupovati.

believer
11.08.2013., 22:27
Pa svi poltički i ini komentatori u novom listu su ljevičarski. Samo je pitanje koji je više radikalniji a koji manje. Tko je desničar u Novom listu?
Da ja imam svoj lsit dao bih priliku da komentiraju i ljevičari i desničari itd. Večernji list je vodio itekakvu kampanju protiv HDZ-a prije izbora.

Sve strane zaslužuju da se o njime piše i pozitivno i negativno dok u dnevnim novinama u Hrvatskoj sve što radi SDP je bijelo, a HDZ crno.

Neovisno o tome u Hrvatskoj nema dnevnih novina koje bi se isplatilo kupovati.

Kako ne shvacas da ni u jednoj novini, osim donekle u vecernjem, nitko ni ne smije napadati Linica, a ni Milanovica?! Onima koji pisu kriticno tekstove ne objavljuju.
To je kombinacija straha i zahvalnosti vlasnika medija. Straha, jer svi duguju svakome, pa i drzavi, a zahvalnosti, jer im Linic i Milanovic gledaju kroz prste za stosta - od poreznih dugovanja, preko mutnih poslovnih aranzmana, pa do rada na polucrno u svim redakcijama (honorarci, RPO-ovci,...) i za to im jos spustaju pdv. Zato se svakoj vlasti, pa i aktualnoj pisu samo hvalospjevi, uz povremena odstupanja, kako bi "imali dokaz da su ipak neovisni".
Nije mi jedino jasno sto vlast time dobiva, ili bolje reci, misli da dobiva. Ovo nije pocetak 2000-ih, doseg novina danas je, ajmo to tako reci, prilicno skroman i sada vec malo bitan u kreiranju javnog mnijenja. Pojavili su se novi mediji, a najveci utjecaj na javno mnijenje imaju televizije. Novine su tu sada sporedne. Pogotovo sa sadrzajem koji nude (=red zabave i traceva, red kao "ozbiljnih i analitickih tekstova", ukratko buckuris, bez glave i repa).
Sve to s nekakvom ideologijom nema bas puno veze. Samo goli interes, u kombinaciji sa strahom i puno zabluda. Ideoloske dnevne novine u samostalnoj Hrvatskoj nikada stvarno nisu ni postojale, nije ti ovo ni Njemacka, ni Francuska, ni Italija, ni UK, a ni Slovenija.

Momak 90
15.08.2013., 09:58
Dobro to je tvoj stav. Na kraju ispadne da su svi pod kontrolom SDP-a jer ne smiju pisati protiv njih.

Novine nemaju neki utjecaj već tv prije svih i donekle internet iako je i to sporno. Npr. da ljudi vjeruju portalima kao što je index HDZ ne bi prelazio izborni prag.

believer
15.08.2013., 10:35
Dobro to je tvoj stav. Na kraju ispadne da su svi pod kontrolom SDP-a jer ne smiju pisati protiv njih.

Novine nemaju neki utjecaj već tv prije svih i donekle internet iako je i to sporno. Npr. da ljudi vjeruju portalima kao što je index HDZ ne bi prelazio izborni prag.

Tocno, sad su manje ili vise pod kontrolom sdp-a, kao sto su domprije par godina bili pid sapom hdz-a. I tako do sljedeceg izbornog ciklusa...

Xenoborg
15.08.2013., 11:06

Ako se novinari Novog lista zalažu za neke civilizacijske tekovine 21. stoljeća, poštivanje ljudskih prava, ukazuju na licemjerje drugih te ne podilaze najprimitivnijim strastima (= desnici), onda da, ljevičari su. Upravo činjenica da nikad nisu pripadali korpusu veličatelja HDZ-a i širiteljima laži i mržnje među narodom (kao šta to čine npr. večernjakovi Ivkošić, Jajčinović, Despot, dnevno.hr) čini ih velikima u mojim očima.

Da ja imam svoj lsit dao bih priliku da komentiraju i ljevičari i desničari itd.

Suprotno onome šta se želi nametnuti u Hrvatskoj, ideologiji nema mjesta u profesionalnom novinarstvu.

Čemu vucaranje HDZ-a? Jesu li oni mjerilo kvalitete tiskovina?

Momak 90
15.08.2013., 11:54
@believer Po meni HDZ nije kontrolirao medije nikad nakon 2000. To što su nekad pohvalili Sanadera ili Kosoricu ništa ne znači.

@senoborg

Svasvim je vidljivo koja je ideologija ovih kolumnista u Novom listu. Ultra liberalna, ljevičarska, antihrvatska, gay-lobi, projugoslavenska.

Ja govorim da bi trebali pisati o svima objektivno. Oni pljuju i po Laburistima, Bandiću, Kujundžiću, svim novim strankama koje ne pripadaju ljevici.

Uvijek napadaju kad nešto Hrvati naprave nekom drugom narod a kad netko napadne Hrvate na ovaj ili onaj način nema ni riječi. Bilo da je riječ o Bošnjacima ili Srbima.

Sasvim je jasno da bivše Feralovce itd. nikakva Hrvatska ne može zadovoljiti. To je i sam Viktor Ivančić rekao. Ovo su samo izlike.

believer
16.08.2013., 10:11
@believer Po meni HDZ nije kontrolirao medije nikad nakon 2000. To što su nekad pohvalili Sanadera.

Tesko da su ih, kako pises, samo ponekad hvalili. Neki od dnevnih listova, mislim tu prije svega na jutarnji, u to su vrijeme sluzili skoro kao glasila hdz-a. Uz povremeno objavljivanje nekih tu i tamo kriticnih tekstova kako bi ispali neovisni. Uostalom uzmi jl od prije 2, 5 ili 7 godina pa sam procijeni.

The Gipper
18.08.2013., 11:04
Ako se novinari Novog lista zalažu za neke civilizacijske tekovine 21. stoljeća, poštivanje ljudskih prava, ukazuju na licemjerje drugih te ne podilaze najprimitivnijim strastima (= desnici), onda da, ljevičari su.

Prilično bljutav komentar ako uzmemo u obzir da se nerijetko radi o uvjerenim komunistima i apologetima komunističkih diktatora poput Josipa Broza Tita. Priču kako je podilaženje najprimitivnijim strastima i nepoštivanje ljudskih prava monopol desnice guslaj na plenumima.

nick22
07.12.2013., 20:14
od kad Novi list on line ne mogu pročitat cjeli članak i nakon 24 h nego samouvod ima kakva fora da dodem do cjelog članka!!!

Ima tko korisnicko ime i lozinku moze na pp.
Hvala!!

Michael Collins
26.02.2014., 09:20
Zanimljivo je da se ovi okrneu protiv Vlade, samo kada im je ideološki preblaga, skoro svi kolumnisti su napali posjet Milanovića Mostaru

tratinčicaaaa
22.03.2014., 00:33
Ako je netko voljan podijeliti korisničko ime i lozinku za novilist, molila bih na pp

unaprijed hvala

The Gipper
26.03.2014., 17:37
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Otvoreno-pismo-radnika-Novog-lista

Kako su ratoborni! Sikću, prijete, galame,....Nadam se da će propast.

Xenoborg
26.03.2014., 19:11
Kako su ratoborni! Sikću, prijete, galame,....Nadam se da će propast.

Zašto? NL je jedna od najkvalitetnijih dnevnih tiskovina u RH, a željeti nekome propast u današnjoj RH prilično je bešćutno.

milken
26.03.2014., 19:24
regionalne novine jednostavno na ovom malom reklamnom tržištu nemaju opstanka ako se rade kao u socijalizmu. redakcija mora imati 50 ljudi i novine biti dostupne,par kuna i pune lokalnih reklama. kurir i blic u srbiji koštaju 2 kune i profitabilno rade.

novine ne bi smjele biti preko 5 kuna i da spuste cijenu reklamnog prostora mogle bi opstati. pa danas reklama preko jedne stranice košta 20-30000 kn.tko to može platiti osim telekoma i ine.

laurarezidba
26.03.2014., 23:38
Toliko puta viđen scenarij u medijima,sad se ponavlja i u NL, hoće li opstati ili ne. Novinari se počnu buniti tek kad prestane stizati plaća i onda otkriju da je gazda zadužio tvrtku i da bi mogli završiti na ulici.Samo, tko će im vjerovati, kad s šutke gledali upropaštavanje novine. Pa i sami su prodavali dionice NL-a Ježiću, misleći da mogu imati ovce i novce. Tko se iskreno bavi novinarstvom, nikad ne može imati puno novca, ali većini je draža para.
Ali nije upropaštavanje NL-a počelo s Ježićem nego davno prije, još u 90-tim godinama. Hoće li se ti vrli novinari prisjetiti Linićevog pogubnog utjecaja na te novine razni Klarići, Ciglenečki i Modrićke i dalje pisati laude? Može li Duka sad pomoći samom sebi, kad nije drugim medijima?

The Gipper
27.03.2014., 06:44
Zašto? NL je jedna od najkvalitetnijih dnevnih tiskovina u RH, a željeti nekome propast u današnjoj RH prilično je bešćutno.

Novi list je komunističko smeće. Drugi mediji tog ideološkog profila su se instalirali na državnu sisu pa pobiru novac poreznih obveznika. Ovi su malo preveliki da bi im to prošlo.

U sindikalnom pamfletu je nabacano sve i šta. Sve što se našlo pod rukom da se oblati postojećeg vlasnika. Optužuju upravu za kriminal po kriteriju " nema plaće - kriminal, ima plaće - nema kriminala". Njima je problem što je vlasnik stavio nekretnine NL pod hipoteku. Otkad je to nezakonito? Vlasnik, ako baš želi može, kupit tvrtku i zatvorit je. Drugi par rukava što bi mu to bilo neisplativo ali vlasništvo mu daje pravo na to. U prelijevanju novca iz tvrtke u tvrtku, ako se odradi po zakonu, nema ništa sporno. Zapravo vrlo je uobičajeno kod holding kompanija, kako u Hrvatskoj tako i u svijetu. Od Tokija do Dublina.
Zatim spominju "štetan ugovor koji je za posljedicu imao mjesečni minus u blagajni Novog lista od 60.000 kuna". Ozbiljno? Tih 60 tisuća kuna će ih spasit? :rofl:

believer
27.03.2014., 07:11
Novi list je komunističko smeće. Drugi mediji tog ideološkog profila su se instalirali na državnu sisu pa pobiru novac poreznih obveznika. Ovi su malo preveliki da bi im to prošlo.

U sindikalnom pamfletu je nabacano sve i šta. Sve što se našlo pod rukom da se oblati postojećeg vlasnika. Optužuju upravu za kriminal po kriteriju " nema plaće - kriminal, ima plaće - nema kriminala". Njima je problem što je vlasnik stavio nekretnine NL pod hipoteku. Otkad je to nezakonito? Vlasnik, ako baš želi može, kupit tvrtku i zatvorit je. Drugi par rukava što bi mu to bilo neisplativo ali vlasništvo mu daje pravo na to. U prelijevanju novca iz tvrtke u tvrtku, ako se odradi po zakonu, nema ništa sporno. Zapravo vrlo je uobičajeno kod holding kompanija, kako u Hrvatskoj tako i u svijetu. Od Tokija do Dublina.
Zatim spominju "štetan ugovor koji je za posljedicu imao mjesečni minus u blagajni Novog lista od 60.000 kuna". Ozbiljno? Tih 60 tisuća kuna će ih spasit? :rofl:

Pa sad, koliko se sjecam, po zakonu kojeg je sastavio Linic, neisplata place jest kriminal.

zamiel
27.03.2014., 07:15
Gipper, pojma nemaš, de pročitaj malo hrvatske zakone. Preljevanje novca iz jedne u drugu firmu zbog izvlačenja gotovinskih sredstava u Hrvatskoj je zabranjeno. I zove se kolokvijalno isisavanje novca. Zabranjeno je i pretjerano hipotekiranje nekretnina tvrtke, mislim da na 50 posto u zakonu stoji graničnik.
Jebiga, tebi NL ne paše ideološki, pa se nadaš da će propast. Legitiman stav.

believer
27.03.2014., 07:41
Gipper, pojma nemaš, de pročitaj malo hrvatske zakone. Preljevanje novca iz jedne u drugu firmu zbog izvlačenja gotovinskih sredstava u Hrvatskoj je zabranjeno. I zove se kolokvijalno isisavanje novca. Zabranjeno je i pretjerano hipotekiranje nekretnina tvrtke, mislim da na 50 posto u zakonu stoji graničnik.

I ne samo to. Od Tokija do Dublina se iz firme u firmu prelijeva novac a ovdje zrak, iz supljeg u prazno. Jedan od dosega ekonomske misli u Hrvata.

The Gipper
27.03.2014., 07:50
Pa sad, koliko se sjecam, po zakonu kojeg je iznjedrio Linic, neisplata place jest kriminal.
A oni su se zadržali na tome? Osim toga, neisplatna plaća je kazneno djelo tek u određenim okolnostima. Ne sami čin neisplate plaće.

Molim? To da povezano društvo kreditira drugo povezano društvo je zabranjeno? :rofl: Ajde, ne lupaj.

laurarezidba
27.03.2014., 08:33
Zanimljivo, sa svim katastrofama u glavnim medijima povezan je Linić -prodao je Večernji, oprašta dug EPH-u, a NL je bio i ostao njegova prćija. Budemo vidjeli hoće li NL sad spašavati ministrovi riječki pajdaši - npr. Kalem.

Xenoborg
27.03.2014., 11:20
Novi list je komunističko smeće.

Na temelju čega donosiš taj zaključak?
Jer ne promiče ustaške stavove?

The Gipper
27.03.2014., 11:35
Na temelju čega donosiš taj zaključak?
Jer ne promiče ustaške stavove?

Znaš šta, sere mi se od likova poput tebe koji tako binarno doživljavaju svijet - ili si ustaša ili komunist. Nešto između je nemoguće.
Odi se sramit!

novinestare
27.03.2014., 16:13
prodaje li ili daruje li tko stare brojeve Novog lista?

Cocksmith
28.03.2014., 09:20
Znaš šta, sere mi se od likova poput tebe koji tako binarno doživljavaju svijet - ili si ustaša ili komunist. Nešto između je nemoguće.

reče čovjek koji je krenuo s time tko je komunist a tko ne. :lol:

The Gipper
28.03.2014., 09:26
reče čovjek koji je krenuo s time tko je komunist a tko ne. :lol:

Ja imam argumente da je Novi list dominatno komunistički list.

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/Jugoslavija-za-HDZ-ovce-i-pocetnike

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Hrvatska-u-Jugoslaviji-ostvarivala-bolje-gospodarske-rezultate-nego-danas

Imaš li ti argumente da sam ja ustaša?

laurarezidba
14.04.2014., 08:45
Najluđe komentare trenutno objavljuje Novi list. Ciglenečki, J. Klarić... kao da se natječu za glupost dana. Valjda imaju internu kladionicu, pa tko pobijedi, malo veća plaća za taj mjesec. Taj Klarić napiše da će biti ugrožena demokracija ako Merzelica ne bude vodila županiju iz zatvora.:lol: Napiše i ostade živ.