PDA

View Full Version : Crna Gora

stranice : 1 [2] 3 4

prilika
21.07.2009., 12:17
Mislim da ti skoro sigurno treba putovnica. Ja sam išla na izlet iz Dubrovnika u Budvu još u ljeto 2005. godine i morali smo imati putovnicu. Mislim da se to nije mijenjalo od tada.

Putnik92
21.07.2009., 13:02
Osobna je dovoljna.

Wolf_MNE
21.07.2009., 22:45
http://www.montenegro.travel/index.html :top:

malabaya
05.08.2009., 20:47
bok bok bok
mene zanimaju cijene taksija u budvi i crnoj gori općenito, ako netko zna
jel se isplati? kako je najisplativije obići CG ako nemaš automobil?

Dlapek
06.08.2009., 09:22
Generalni savjet.
U udarnoj sezoni nikako ne vidim razloga ići u Budvu:velika je gužva,redukcije vode,na nekim mjestima strašna prljavština...
Puno je ugodnije u rujnu.Tek tada možete uživati u doista prekrasnoj prirodi,kvalitetnoj hrani,ugodnim domaćinima ...

mia_n
02.09.2009., 19:47
hej ljudi, mene zanima da li je tko od vas putovao vlakom na relaciji beograd- bar? mene konkretno zanima relacija beograd- mojkovac. isplati li se ići dnevnom linijom (zbog pejzaža) ili je bolja noćna linija (pa da uštedim na jednom noćenju). i zanima me kako doći iz mojkovca do žabljaka, ima li autobusnih linija ili bi bilo dobro da uzmem taksi? hvala unaprijed...

goredolje
07.09.2009., 15:03
... isplati li se ići dnevnom linijom (zbog pejzaža) ili je bolja noćna linija (pa da uštedim na jednom noćenju). i zanima me kako doći iz mojkovca do žabljaka, ima li autobusnih linija ili bi bilo dobro da uzmem taksi? hvala unaprijed...
Ovisi koliko dana ces tamo biti. Budes li vise dana nagledat ces se ljepota pa mozda jedno putovanje vlakom nije toliko vazno. U biti nemam nijedan konkretan odgovor, ali mogu ti nabaviti broj povoljnog smjestaja u Zabljaku gdje sam bio prosle godine.
Znam da je poznanica isla iz Zabljaka u Mojkovac, al' se ne sjecam kako :misli:

mia_n
11.09.2009., 08:57
a kad sve zbrojim planiram u cg provesti 5-6 dana, i od toga bi 4 dana ostavila za planine a ostatak za primorje (znam da je malo al nemrem uhvatit više vremena :bang: ) bila bi zahvalna kad bi mi poslao broj smještaja, i napiši malo kakva je cijena, kakav je smještaj (ne tražim hotel za 12 zvijezda, krevet, wc, tuš i meni je dobro). a za prijevoz iz mojkovca do žabljaka sam saznala da imaju 4 autobusne linije dnevno pa ću hvatat jednu od njih

Cinnamon Girl
11.09.2009., 16:45
Nikako ti ne preporucam hotele na Zabljaku. Skupi su i stari, propali, ljigavi - fuj.
Iznajmi neku sobu u privatnom aranzmanu. Ovdje se mozes obratiti: Sveti Djordjije. Oni ti mogu pomoci oko smjestaja, iznajmljivanja bicikala, planinarenja, raftinga itd.

mia_n
11.09.2009., 18:00
hoteli definitivno ne dolaze u obzir, tak da sam i mislila iznajmit neku sobicu, sve do 15€ je prihvatljivo. a za agenciju "sveti đorđije" sam već dobila preporuku i planiram preko njih uzet onu džip turu "Prsten oko Durmitora"

Stradi
03.10.2009., 21:16
Juče je objavljeno specijalno izdanje National Geographic Traveler – 50 najljepših destinacija Planete. Kao što je i najavljeno, naslovnica ovog časopisa predstavlja Crnu Goru.
Evo skeniranog dijela
http://img57.imageshack.us/img57/3954/tekstcrnagora.jpg
Nešto više detalja na
http://www.montenews.me/vijesti/drustvo/11400.html

Cinnamon Girl
04.10.2009., 09:39
Je li to samo americko izdanje? I zna li tko moze li se kupiti u Europi?

qwertyuiop
06.10.2009., 13:27
Je li to samo americko izdanje? I zna li tko moze li se kupiti u Europi?

izdanje je za USA i Canadu ja mislim, a vjerovatno ne moze u Evropi. Jedino ako budu izdavali nesto slicno za Evropu,..

pyramid090
06.10.2009., 22:34
Nema nikakve sumnje da je u CG najaktraktivniji sjeverni, dio - Durmitor, Žabljak, kanonj Tare, nekoliko manastira, Cetinje.... Prosurfaj malo, imaju ok stranice, vidjet ćeš brzo zašto se prije svega to isplati vidjeti. To pod pretpostavkom Mi planiramo, dvije familije, sljedeće ljeto... A možda od silnih planinskih ljepota, spustimo se i do obale... Želja mi je okupati se na ulcinjskoj plaži. Ostali dio - Boku, Budvu i okolicu smo već vidjeli. Ako budeš u prilici, obiđi stari grad Bar... vidjet ćeš što je napušten grad koji je nekoć bio velik kao Dubrovnik...

A sto je to stari grad Bar?kako mislis to napusten??

pyramid090
06.10.2009., 23:49
hoteli definitivno ne dolaze u obzir, tak da sam i mislila iznajmit neku sobicu, sve do 15€ je prihvatljivo. a za agenciju "sveti đorđije" sam već dobila preporuku i planiram preko njih uzet onu džip turu "Prsten oko Durmitora"

Nitko ne spominje Kolasin,a ima vrhunski(svjetski)hotel "BIANCA"(www.biancaresort.com)??A Plavsko jezero(Plav)??Rozaje...Granicni prijelaz "KULA" prema Peci na Kosovu??Skadarsko jezero-Virpazar,hotel "LE PELICAN"??
Inace putovao sam od Kotora busom za Dubrovnik,pa dalje veza za Zagreb i Austriju,ima svaki dan,a moze da se bira preko Mostara ili Splita..

pyramid090
07.10.2009., 00:35
Treba posjetiti i Ulcinj,ima odlican hotel "DVORI BALSICA" www.hotel-dvoribalsica-montenegro.com nazvan po vladaru Djuradju Stratimirovicu Balsicu(1385-1403),a prije toga ga je zauzeo veliki Srpski zupan Stefan Nemanja(1183),od kada je postao poznati primorski grad.Nakon propasti Zete(1405),Ulcinj zauzimaju Mlecani i vladaju daljnjih 150 godina,i za razliku od ostalih primorskih gradova,relativno kasno pada pod Tursku vlast(1571).Ulcinjani su bili odlicni pomorci i slabo su priznavali Tursku vlast,a jos u XIV stolj.je bio poznat po piratima(iz Alzira,Malte i Tunisa).

Aruena
25.10.2009., 01:22
Svi zaboravljaju Cetinje. Nema boljeg mjesta za lutanje i njuškanje i razgledavanje uz koju knjigu o povijesti Crne Gore. To je bizarni mali grad koji je u jednom trenutku bio politički velik. Grad veličine Samobora, a prepun ambasada... Sto priča iza svake od njih -- jedna (mislim francuska) je sagrađena zabunom jer su nacrte za ambasadu u Phnom Penhu poslali na Cetinje, a nacrte za cetinjsku ambasadu u Phnom Penh... meni je bilo beskrajno zanimljivo. Muzej je odličan. A dobar je (barem nekad bio) Krstač, a posebno dobro ide iz pastrvu.

A onda se treba sjuriti u Kotor. Noćna vožnja niz serpentine u Kotor, pri mjesečini takvoj da skoro da nisu trebali farovi, jedan je od vrhunskih doživljaja koje sam ikada imao na putovanjima (a poprilično sam putovao).

Bravo!

Potpisujem.Grad je nabijen povijescu i šarmom.

Aruena
25.10.2009., 01:45
Bili u Crnoj Gori.

Ko sto neko rece,nas se vise dojmila unutrasnjost,obala-iskreno :mig:-ko obala-krcata turistima sa ne bas cistim plazama...
Budva-iskreno nista posebno...:mig:

Ali unutrasnjost,vau...
Cetinje,Lovcen,manastir Ostrog uklesan u strmoj stijeni na oko 900 m,kanjon Platije,most na Maloj Rijeci (odmah iza Kolorada po visini) sa najstrmijom i najopasnijom zeljeznickom prugom u Europi,Skadarsko jezero,rijeka Tara (splavarenje),kanjon Nevidio,planina Durmitor...

Hrana im je odlicna,cijene nesto nize nego kod nas,ljudi ljubazni,ali konobari grozni...

Putevi osrednji,Podgorica-onako,nista posebno :mig:

Ali,svakako,Crnu Goru vrijedi posjetiti.

gravity's_rainbow
05.11.2009., 20:39
A sto je to stari grad Bar?kako mislis to napusten??

Bar je nastao u srednjem vijeku, u okviru gradskih zidina, udaljen nekih 5km od mora. Grad se naročito razvio u tursko doba, kada je izgrađena i prepoznatljiva sahat-kula. Kada su Crnogorci osvojili Bar, 1877-1878. godine, knjaz-kralj Nikola je odlučio da gradi luku na samoj obali, i tada počinje da se gradi novi Bar, poznat kao Bar danas, dok je Stari Bar ostao kao naziv za naselje oko zidina i sam utvrđeni grad, koji je u borbama,i kasnijoj eksploziji municije značajno oštećen, i napušten od strane stanovnika. Pojedini objekti su kasnije restaurirani (pojedine crkve, džamije, sahat kula...), i zidine su otvorene za posjetioce, ali dosta toga tek treba obnoviti. Ukoliko putujete za Ulcinj (i dalje za Albaniju), sa magistrale se vidi Stari Bar, jer je na brdu. INače, širenjem grada, niz kuća i ulica je neprekinut danas od mora do utvrđenja, i može se lako doći i pješke do njega.
Zbog toga što je najvećim dijelom svoje istorije Bar bio grad u okviru tih zidina, ostali djelovi Bara nemaju neke specijalne znamenitosti, sa izuzetkom par džamija i crkava na periferiji grada, kraljevskog dvorca Topolica, sa početka XX vijeka, i nadbiskupije, osnovane 1089. mada je današnja zgrada, premda lijepa, nova, sagrađena između ratova.

dobravoda
16.11.2009., 15:11
sta mislite o dobroj vodi? Posetite na www.dobravoda.me
:D

jabuka008
06.12.2009., 15:11
Radio sam u Albaniji zadnje 2,5 godine i putovao autom kroz CG. Najprije obalom a kasnije Tuzi-Podgorica-Nikšić- Bileća i dalje prema HR. Cijelu CG bi trebalo proglasiti nacionalnim parkom jer je prekrasna. Ne bih znao reći što je lijepše obala, ono jezero s milijun otočića kod Nikšića(nisam siguran kako se zove) ili nešto treće.Obično sam se hranio u restoranu TROJA-Tuzi jer sam uvijek "planirao" ogladniti prije(ili poslije) Albanske granice. Nadam se da ću jednog dana uspjeti naći vremena za višednevno uživanje u ljepotama CG. Inače, postoji mogućnost za novi terenski rad na Kosovu pa kako bi u tom slučaju također putovao autom, interesiraju me cestovni granični prelazi prema Kosovu. Čini mi se da je to Kula(mozda postoji jos neki). Pošto se radi o planinskom prijevoju čini mi se da bi bilo velikih problema za prelazak zimi. Koja bi to ruta trebala biti ako se uđe u Crnu Goru iz pravca Bileće.

turbododo
06.12.2009., 15:30
Radio sam u Albaniji zadnje 2,5 godine i putovao autom kroz CG. Najprije obalom a kasnije Tuzi-Podgorica-Nikšić- Bileća i dalje prema HR. Cijelu CG bi trebalo proglasiti nacionalnim parkom jer je prekrasna. Ne bih znao reći što je lijepše obala, ono jezero s milijun otočića kod Nikšića(nisam siguran kako se zove) ili nešto treće.Obično sam se hranio u restoranu TROJA-Tuzi jer sam uvijek "planirao" ogladniti prije(ili poslije) Albanske granice. Nadam se da ću jednog dana uspjeti naći vremena za višednevno uživanje u ljepotama CG. Inače, postoji mogućnost za novi terenski rad na Kosovu pa kako bi u tom slučaju također putovao autom, interesiraju me cestovni granični prelazi prema Kosovu. Čini mi se da je to Kula(mozda postoji jos neki). Pošto se radi o planinskom prijevoju čini mi se da bi bilo velikih problema za prelazak zimi. Koja bi to ruta trebala biti ako se uđe u Crnu Goru iz pravca Bileće.

Ako si iz Dalmacije onda mi je Bileća logična, ali ako si iz slavonije/Zagreba i sl. što ne ideš iz nikšića na Plužine (kroz predivni kanjon Pive) pa na Šćepan Polje - tu ulaziš u bosnu i onda Brod na Drini, Miljevina, Trnovo, Sarajevo i td...
Za kosovo preko sarajeva: Sarajevo - Pale - Prača - Goražde - Čajniče - Pljevlja - Đurđevića Tara - Mojkovac - Berane - Rožaje - Peć

Postoji iz Pljevalja i direktan put za Mojkovac ali nisam prolazio (do sada) , a u Beranama možeš i preko Andrijevice za Peć - lošiji put alli divan da se prođe tu je moguće skrenuti u plav i gusinje - ispati se vidit, jest, pit itd...

ako ideš od nikšića onda magistralom podgorica pa dalje glavnim putem za rožaje ili lošijim putevima prema plavu (nisam još prolazio)
ili od nikšića lošim putem preko šavnika na žabljak i onda uz taru na mojkovac (uglavnim uski putevi, ali pejsaži ludilo)...

jabuka008
07.12.2009., 10:06
Iz Dalmacije sam i Bileca je logican izbor (Ljubuski-Capljina-Stolac-Bileca). A za dalje pretpostavljam da je vremenski najkrace ici magistralom za Podgoricu, Rozaje itd. Koliko bi to vremenski trajalo recimo od Niksica do granice Kosova, barem 2,5 h? Kad dodje vrijeme za to malo cu detaljnije razraditi plan puta. Hvala.

ratep
17.12.2009., 22:26
Triba se provozat priko graničnog prijelaza Šćepan polje - Hum, pa nek onda netko kaže da su naše ceste pune rupa. Tamo ni asfalta nema, a most, rđa ga nagrizla...strašno i opasno...

ratep
18.02.2010., 21:34
http://img690.imageshack.us/i/svstefan.jpg/

http://img29.imageshack.us/i/dsc00665pm.jpg/

Peća
20.02.2010., 13:31
Vjerovatno ove godine u Montengro s ekipom.Zanima me taj Igalo,kako je tamo?

Cinnamon Girl
20.02.2010., 14:29
Vjerovatno ove godine u Montengro s ekipom.Zanima me taj Igalo,kako je tamo?

Bez veze. Kicasto i pretrpano. Ali eto, puno ljudi to voli. Herceg Novi je veoma ziv nocu, ali na jedan - meni licno - nedopadljiv nacin. Nadam se da ce vama sjesti.

krug88
23.02.2010., 02:22
Ja sam odusevljena Crnom Gorom i vec 2 godine tamo ljetujem. Prve godine doduse bila je kombinacije Hr i CG, ali druge samo CG, mi smo bili u jendom malom mjestu Djenovici, koje se nalazi poslije Igala i Herceg Novog, malo je i nije neki nocni zivot, ali je extra za dnevno ljencarenje. Obalom moze se setati medju mjestima pa nam nije bilo dosadno i nikad nismo znali tacno u kojem smo mjestu. Obisli dosta toga, kao i Igalo i Heceg Novi,gdje smo uglavnom nocu izlazili, ja inace ne slusam narodnu muziku a tamo uglavnom to drma po kaficima, a valjda kad si na moru nista ti ne smeta pa se uklopis. Kotor je predivan, i tu ima jako puno razlicitih kafica, ako i najbolja diskoteka na Balkanu, Maximus ili tako nesto. Brodicem smo isli i do mjesta Rose koje je preko puta Djenovica.
Ove godine jos uvijek nismo poceli sa dogovorima oko ljetovanja, ali sam 90% sigurna da ce opet biti CG.

Cinnamon Girl
23.02.2010., 13:57
u jendom malom mjestu Djenovici

Je li tamo ima restoran Papagaj???

krug88
24.02.2010., 02:19
Nisam 100% sigurna, ali mislim da je to ili na kraju Djenovica ili u sljedecem mjestu... nesto se sa B zvalo. sjecam se da smo pjeske dosli do tog mjesta, i nije bas tacno granica odredjena. na karti sam nasla Baosice, ali ne znam je li to ili neko izmedju mjesto. U Djenovicima ima neka firma koja haman sve drzi, a zove se Bambi, bilo je lahko za zapamtiti. hhehe sorry nisam bas od neke pomoci, ali ako te zanima da povezes mjesto nisi mogla fuliti Bambi

Cinnamon Girl
24.02.2010., 09:35
Je li to gore za mene?

krug88
24.02.2010., 14:32
jeste!:)

Cinnamon Girl
24.02.2010., 20:56
Pretpostavila sam, ali nista razumjela nisam, nemam pojma o cemu pricas. :D
Nisam tamo nikad bila, ali sam cula da ima taj fin restoran Papagaj, adresa mu je Djenovici bb, pa sam mislila da si mozda bila.

krug88
25.02.2010., 02:16
heheh mah ne zamjeri, i ja sam se vrlo komplikovano izrazila, ipak sam pisala u sitne sate hehe
ali svakako sam te pogresno razumila, ja sam shvatila kao da si ti vec bila ali nisi sig je li papagaj bas u tom mjestu, a ja se bas i ne sjecam, ali mislim da jeste ili je odmah blizu.
ta mjesta su slicna kao u Hr Podace, Brist i Gradac nikad ne znas u kojem si mjestu:)

brazilac 5
09.04.2010., 09:06
Pozdrav!
Supruga i ja razmišljamo gibati iz ZG-a u Crnu Goru u predsezoni, točnije 19.-27.6. s autom. Put je dug preko 700km, cifra oko 250 EUR za cestarine, naknade i benzin.

Zanima nas :
- navodno ima neka akcija za 99 EUR smještaj ali nisam našao nigdje detalje?!
- da li je gužva na plažama u to vrijeme
- gdje je najbolje naći smještaj jer bi pičili malo okolo po unutrašnjosti ali i po obali
- što sve obići za to vrijeme (7 dana, 2 dana su put tamo i nazad)

Hvala, pozdrav

Sokosivi
09.04.2010., 20:40
Pozdrav svima,
nadam se da ne marite ako ovde ponudim povoljno nas divan apartmancic na Miloceru?
Tacnije nalazi se u malom ribarskom seocu zvano Przno, u neposrednoj blizini najlepsih plaza: Kraljicina, Kraljeva, Sveti stefan, na oko 5 do 10 minuta hoda. Budva i Becici su na 3-5 km, moze se i peski ili autom za par minuta. Tako da je lokacija idealna, u miru i na najlepsim i eksluzivnim plazama koje Crna Gora nudi, a kad se prizeli nocnog zivota i guzve, Budva je odmah pored.
Apartman je iznad hotela Maestral (ali ispod magistrale tojest blize plazi), komotno smestava do 4voro ljudi.
Takodje ima ogromnu terasu sa tendom i pogledom na more, a unutra sve komoditete tako da se moze kuvati po potrebi. Ako se neko interesuje molim neka mi pishe putem poruke ili ostavi email na forumu.
Meni mozete pisati pm. Ja zivim u inozemstvu, a moze se i telefonirati mojim roditeljima u Makedoniji (ostavljam broj na poruci) i sa njima dogovoriti detalje i termine.
Ponavljam ovo je unikalna lokacija i ovakvih smestaja u Prznu ima tek nekoliko tako da se tesko nalaze, mogu da garantujem da cjete ostati vrlo zadovoljni i mozda docji ponovo.
Poz,
Nebojsa

Gdeideovajsvet
09.04.2010., 21:27
Pozdrav!
Supruga i ja razmišljamo gibati iz ZG-a u Crnu Goru u predsezoni, točnije 19.-27.6. s autom. Put je dug preko 700km, cifra oko 250 EUR za cestarine, naknade i benzin.

Zanima nas :
- navodno ima neka akcija za 99 EUR smještaj ali nisam našao nigdje detalje?!
- da li je gužva na plažama u to vrijeme
- gdje je najbolje naći smještaj jer bi pičili malo okolo po unutrašnjosti ali i po obali
- što sve obići za to vrijeme (7 dana, 2 dana su put tamo i nazad)

Hvala, pozdrav

Za neku akciju sam cula, ali ne znam gde moze da se rezervise (sad sam se i ja zainteresovala :mig: ), evo link: http://www.autobrief.com/content/19887/Istorijska-akcija-crnogorskog-turizma---Sedam-dana-42-evra ili http://www.e-turizam.com/Turizam-Vijesti/Vijesti-iz-Crne-Gore/Crna-Gora-Kampanja-CG-za-jeftinije-letovanje.html

Predlozi su svakako:
1. Herceg Novi, trg Belavista, kafa na Trgu Nikole Djurkovica, obici tvrdjave: Citadela, Kanli kula, spustiti se do Skvera i na Setaliste V Danica; ako ste u Herceg Novom, obavezno poci do Rosa
2. Kotor - stari grad, Perast, Gospa od Skrpjela
3. Ivanova korita (iznad Cetinja), leti je fantazija, duboka hladovina, uzivanje, odlicna hrana;
4. Manastir Ostrog
5. Plavnica, nekih 10-ak km od Podgorice http://www.plavnica.info/

Ima jedno divno mesto, ali je mozda daleko za vas posto ostajete kratko, Kula Damjanova, kod Plava http://www.kuladamjanova.com/

U svakom slucaju vise detalja o CG na: http://www.visit-montenegro.com/sicg/

Sokosivi
11.04.2010., 01:34
Da se nadovezem na moj jucerasnji post o apartmanu u Milocheru, tacnije ribarskom seocetu zvano Przno, postacju neke linkove koji vam mogu dati bolju ideju kako izgleda taj deo CG obale:

Hotel Maestral u Prznu:

http://www.maestral.info/index.php?id=134

Kraljicina plaza u Miloceru:

http://www.flickr.com/photos/pmalovrh/4172125757/in/set-72157622859879185/

http://curezone.com/ig/i.asp?i=9461

Kraljeva plaza u Miloceru:

http://www.apartmanisvetistefan.me/English/beaches.html

http://www.flickr.com/photos/pmalovrh/4172881138/in/set-72157622859879185/

http://members.virtualtourist.com/m/90432/b2d3d/

Sveti Stefan:
http://www.flickr.com/photos/rapsak/2518511792/
http://www.flickr.com/photos/rtw2007/2314505019/

Google maps, ako se uvecja razmer vide se plaze: Przno, ispod ili juznije su Kraljicina,Kraljeva pa Sveti stefan sa 2 plaze. Severno ili iznad Przna je plaza Kamenovo, zatim Becici, Slovenska Plaza u Budvi, Stari Grad Budva, Mogren 1 i 2 itd. :
http://www.maplandia.com/serbia-and-montenegro/crna-gora/przno-42-16-3-n-18-53-36-e/

BUBI 7
20.05.2010., 10:36
Privukle su me reklame za povljno ljetovanje u Crnoj Gori i čudi me da nitko ne piše o tome? kaj je to samo jeftini trik ili stvarno nitko ne uzima u opciju da ide možda malo na putovanje u CG?
mene interesira gdje bi se tamo moglo najbolje ljetovati a da se uzme u obzir da idemo ja i dijete, te da nismo mobilne - ne idemo sa autom.
ne bi mi baš bilo lijepo da dođemo u CG i da skužimo da nam do plaže treba 2 sata hoda...
tj interesira me dobra plaža, pristojan i čist smještaj, mogućnost da šetamo i istražujemo, ne zanima nas noćni život u tom smislu - nećemo u disko..
ima li tko kakve ideje ili vlastitih iskustava?

brazilac 5
20.05.2010., 15:28
Privukle su me reklame za povljno ljetovanje u Crnoj Gori i čudi me da nitko ne piše o tome? kaj je to samo jeftini trik ili stvarno nitko ne uzima u opciju da ide možda malo na putovanje u CG?
mene interesira gdje bi se tamo moglo najbolje ljetovati a da se uzme u obzir da idemo ja i dijete, te da nismo mobilne - ne idemo sa autom.
ne bi mi baš bilo lijepo da dođemo u CG i da skužimo da nam do plaže treba 2 sata hoda...
tj interesira me dobra plaža, pristojan i čist smještaj, mogućnost da šetamo i istražujemo, ne zanima nas noćni život u tom smislu - nećemo u disko..

Zaboravi, ta reklama je bila čista marketinška laž od strane Ministarstva turizma Crne Gore i njihove neke turističke zajednice!
Nema 10 dana za 99 EUR za smještaj :flop::flop::flop:
Crna Gora turizam :closed:

mexomag
20.05.2010., 16:20
Zna li netko cijene smještaja u kamu pored Žabljaka te udaljenost između kampa i grada i udaljenost grad crno jezero

BUBI 7
21.05.2010., 13:33
Ovako to izgleda u reklami:
.......
2010. JE GODINA POVOLJNOSTI

ISKORISTITE POPUSTE
- u prevozu,
- u smještaju,
- u restoranima,
- rent-a-car agencijama,
- na plažama...

NE PROPUSTITE
more koje volite, aktivan odmor na planinama, provod do zore

IZABERITE

I Paket aranžman: Privatni smještaj (sedam dana, uključena boravišna taksa, minimum tri zvjezdice) vansezona od 42 do 49 € i sezona (1.jul-31.avgust) od 70 do 77 €

II Paket aranžman: Hotelski smještaj (sedam dana) vansezona od 72 do 154 €, sezona od 155 do 280 €

Rezervišite paket aranžmane na vrijeme i to: - pozivom na broj
....................

Gdeideovajsvet
21.05.2010., 15:06

Evo odgovora koji sam ja dobila kada sam se raspitivala za letovanje u CG:

Postovana,

Rijec je o kampanji za ovu turisticku sezonu koja ce obuhvatiti privatni smjestaj i male hotele.
Obuhvata 2 paketa:

I Paket aranžman: Privatni smještaj
(sedam dana, uključena boravišna taksa, do 1.000/1.500 m od mora, min tri zvjezdice) u rasponu cijena za vansezonu od 42 do 49 € i sezoni (1.jul-31.avgust) od 70 do 77 €

II Paket aranžman: Hotelski smještaj
(sedam dana, sa uključenom agencijskom provizijom)
vansezona od 72 do 154 €, sezona od 155 do 280 €

-pozivom na broj 382 1300 ili putem E-mail-a information@callcentar.me (Call centar će vas uputiti na agenciju iz grada za koji ste zainteresovani)
-putem webportala www.montenegro.travel

Nadam se da Vam ove informacije pomazu!

Srdacan pozdrav,

Matea Matan

Assistant

National Tourism Organisation of Montenegro

Gdeideovajsvet
21.05.2010., 15:33
Evo nadjoh i taj spisak agencija i listu hotela koji su mi slali, ali je file veci od dozvoljenog. Ako zelis, poslacu ti na pm.

mirjam
21.05.2010., 19:21
Zna li netko cijene smještaja u kamu pored Žabljaka te udaljenost između kampa i grada i udaljenost grad crno jezero

Cijene smještaja u kampu ne znam, al ako me sjećanje ne vara, do Crnog jezera dođe se pješice iz Žabljaka za nekih pola sata lagane šetnje. Možda sam previše i rekla.

BUBI 7
24.05.2010., 08:12
Evo nadjoh i taj spisak agencija i listu hotela koji su mi slali, ali je file veci od dozvoljenog. Ako zelis, poslacu ti na pm.

hvala, može na pm.
probati ću s tim popisom i kartom CG pa ćemo sigurno nešto naći.
baš sam se zapalila da tamo otputujemo..

Cinnamon Girl
24.05.2010., 08:38

Prcanj i Perast. Posebno Perast (http://acn.waw.pl/jerzynek/MojeMonte/perast/images/01%20perast%20ogolnie.jpg).
Ovo je primjer vode u Prcanj (http://www.marri-rc.org/upload/images/prcanj.jpg).

A blizu je Kotor. Mislim da ce ti tamo biti lijepo.

nasmijanonebo
24.05.2010., 11:11
molim te da i meni posaljes na pm.
unaprijed puno hvala (da ne moram i ja sad to traziti)
:top:

Mathejci
24.05.2010., 19:41
mene zanima dal netko zna kako bi autobusom ili vlakom najlakše do budve i kolko je otprilike cijena povratne karte?

Cinnamon Girl
24.05.2010., 20:02
Vlakom teško da ćeš. Ne znam odakle bi, ali iz Dubrovnika ima buseva. Pa se dovuci prvo dó tamo

Gdeideovajsvet
24.05.2010., 20:49
mene zanima dal netko zna kako bi autobusom ili vlakom najlakše do budve i kolko je otprilike cijena povratne karte?

Voz ti do Budve ne ide, osim ako neces do Bara ili Podgorice, pa odatle busom za Budvu. Znaci, ovu varijantu zaboravi.

Mozes busom iz Dubrovnika do Herceg Novog, mislim da je u jednom pravcu nesto oko 6 eura ('Blue line' ili bivsi 'Autosaobracaj'), mislim da saobraca 3 puta dnevno (van sezone, u sezoni verovatno i cesce), zavisno od dana u nedelji (to mozes videti na sajtu Dubrovacke autobuske stanice).

Od HN do Budve karta u jednom pravcu moze biti oko 8 eura, nisam sigurna, mogu se raspitati, sto se polazaka tice, u sezoni autobusi idu vrlo cesto. Mislim da cak ne moras ni uzimati povratnu kartu, vec je kupi kada odlucis da se vratis, ili par dana pre povratka.

Gdeideovajsvet
30.05.2010., 20:32
Evo za ovogodisnje posetioce CG, ako ste zeljni ovakve vrste avanture, upravo otkrih Adventure park na Lovcenu, Ivanova korita. Pokrenite video za pravi dozivljaj :) http://www.montenegro.travel/xxl/en/927527/_id/1175697/index.html

yaya
16.06.2010., 10:42
dal ovo jos uvijek vrijedi za Crnu Goru(d ase moze i s osobnom) i kakve su cijene smjestaja preko ljeta?

yaya
16.06.2010., 11:03
eto sve pise u naslovu, nisam nikad bila, a cini mi se prekrasno i nesto povoljnije nego u Hrvatskoj, pa dajte ljudi iskustva ako je netko bio..pozz

Bubsi
16.06.2010., 11:08
Bila sa momkom početkom prošlog mjeseca :) Super je bilo! Šta se tice cijena smjestaja, poprilicno su povoljne, mi smo rezervirali preko http://www.cipatravel.com/ pa si pogledaj tamo sta ti odgovara :mig:

Phoebos Apollon
16.06.2010., 14:49
Ja imam pečat Crne Gore u putovnici i pretresli su mi gepek.
Tako da, što je sigurno, sigurno je!

yaya
16.06.2010., 15:07
Bila sa momkom početkom prošlog mjeseca :) Super je bilo! Šta se tice cijena smjestaja, poprilicno su povoljne, mi smo rezervirali preko http://www.cipatravel.com/ pa si pogledaj tamo sta ti odgovara :mig:

hvala ti puno:top:

ostri
16.06.2010., 21:58
Vrijedi. A za smještaj pitaj u nekoj drugoj temi.

tomo_kt
17.06.2010., 09:33
Jel mi moze netko preporuciti neko mjesto između bara i ulcinja za provest par dana i da nije velika guzva?

hrpaomota
21.06.2010., 11:40
Molim korisnike koji su bili ili planiraju ići u Crnu Goru da mi za potrebe članka odgovore na par pitanja, bit ću vrlo zahvalan:
- Jeste li prije odluke o odlasku u Crnu Goru na godišnji odmor imali predrasude prema takvom ljetovanju, i kakve?
- Koliko su se eventualne predrasude ostvarile?
- Što vas je motiviralo za putovanje u CG?
- Na koji način ste se informirali o mjestima i oblicima godišnjeg odmora u CG, i jeste li zadovoljni informacijama koje ste dobili?
- Gdje ste se u CG odmarali, ili to planirate?
- Možete li navesti pet glavnih pluseva crnogorskog turizma, uz kratko pojašnjenje svakog?
- Možete li navesti pet glavnih minusa crnogorskog turizma, uz kratko pojašnjenje svakog?
- Biste li nakon boravka u CG preporučili prijateljima odlazak u tu zemlju na odmor?

Još jednom zahvaljujem

Cinnamon Girl
21.06.2010., 12:39
- Jeste li prije odluke o odlasku u Crnu Goru na godišnji odmor imali predrasude prema takvom ljetovanju, i kakve?
Nisam.
- Koliko su se eventualne predrasude ostvarile?
---
- Što vas je motiviralo za putovanje u CG?
Radoznalost po pitanju prirodnih ljepota unutarnjosti zemlje i radoznalost po pitanju obale.

- Na koji način ste se informirali o mjestima i oblicima godišnjeg odmora u CG, i jeste li zadovoljni informacijama koje ste dobili?
Konsultovala prijatelja Crnogorca
- Gdje ste se u CG odmarali, ili to planirate?
Bila: cijela obala od hrv. to alb. granice, s duzim boravkom u HN, Perast, Dobrota, Kotor, Prcanj, Budva, te Cetinje, Podgorica, Niksic, Zabljak, penjanje po Durmitoru, Njegusi, Skadarsko jezero, Plivsko jezero. Planiram: Njegusev mauzolej.
- Možete li navesti pet glavnih pluseva crnogorskog turizma, uz kratko pojašnjenje svakog?
Kratka distanca izmedju gradica na obali daje mogucnost da se nekoliko njih obidje u kratkom vremenskom roku.
Raznovrsne turisticke ponude (more, planinarenje, jezera)
- Možete li navesti pet glavnih minusa crnogorskog turizma, uz kratko pojašnjenje svakog?
Preskupi hoteli boljeg kvaliteta
Kic i prljavstina Budve u ljetnoj sezoni
- Biste li nakon boravka u CG preporučili prijateljima odlazak u tu zemlju na odmor?
Definitivno.

Romi-Mo
21.06.2010., 21:01
Pozdrav, evo da s vama podjelim svoje proslogodisnje iskustvo s ljetovanjem u crnoj gori....
ima toga puno pa evo u najkracim tockama
putovanje je pocelo od doma( zagreb) preko beograda, makedonije, albanije i zavrsilo u ulcinju pa preko dubrovnika i obale nazad doma...
dolaskom u ulcinj u 5 ujutro trebalo je naci smjestaj bilo nam je tesko buduci da smo bili bez auta a svi apartmani koji su mi na oko dobro izgledali su bili udaljeniji od plaze....prvo smo obisli hotele u sklopu ulcinjske rivijere(bor, vrlika, olimpic) i ono kaj sam vidla me zgrozilo....smjestaj je ja mislim bio 10e po noci bez jela al je to sve staro i unisteno, uzas....(kupaone da ne spominjem)...od tog smo odustali a privatno uz onu kao glavnu ulicu uz plazu smo sve obisli i kao sve zauzeto...nebudi ljena aj u taksi i do ade bojane....nudisticka plaza istina a to mi se bas nije svidalo jer sam vidla par starceka onak oronulih ( puj ), aj nazad do lokala kod ceste uz plazu.... bilo j vec oko 1 popodne a ona plaza vuceeee(stvarno je lijepa) aj idem u olimpic pa kud puklo dok ne iskrsne neki privatni smjestaj...i tak dosli u olimpic... nisam ni previse bila u hotelu jer iduci dan sam od 7 zujala po plazi...taj dan bila s mamom na rucku, vidim konobar nesto usluzann...a ono ministar turizma CG sjedi kraj nas....ahhh.... uglavnom taj dan nakon povratka s plaze mama je skuzila da joj je nestalo 400e iz novcanika (hvala bogu pa to buksa na razna mjesta)....uglavnom hotel je rusevina....vrata od balkona u prizemlju se nemreju zatvorit itd.... iduce jutro smo se pokupili ljuti ko risevi....bili na razgovoru kod direktora ja ostavila svoj broj, niko nas kontaktiro nije....i onak jadni sjedimo u nekoj prcvarnici i razmisljamo kad ide bus idemo na stari provjereni krk....i aj svida nam se plaza odemo jos do nekog covjeka i uleti nam smjestaj privatni....i ono odusevljeni, 50e po noci uzeli odma 7 dana....i tak smo ostali....
al uglavnom ak neko ide obavezno izbjegavat neke hotele jer to sve izgleda mrak na slikama a uzivo kaos, takoder primjetila sam neku nacionalnu netrpeljivost ....npr. sjeli smo u restoran na veceru i konobar koji sam skuzila da je albanac nije htio usluzit covjeka sa zenom jer je srbin....to mi je bilo bas ruzno...ima tu puno toga....
znaci pazit na hotele jer nisu bas ko na slikama i nebi bas preporucila jest u ovim prcvarnicama kraj ceste (picek peceni na plus 40 stoji vani,bljak)....inace pohvale ljudima koji su jako jako pristupacni i gostoljubivi....(birc na plazi s turskom kavom svaki dan <3 )

Gdeideovajsvet
28.06.2010., 09:37
dal ovo jos uvijek vrijedi za Crnu Goru(d ase moze i s osobnom) i kakve su cijene smjestaja preko ljeta?

Sa licnom kartom mozes u CG jedino ako ti je izdata u Dubrovniku (isto vazi za gradjane CG sa licnom iz Herceg Novog, Tivta i Kotora) - to je nesto za pogranicne gradove, i u tom slucaju ti treba pogranicni beli karton na koji ti lupe pecat. Mislim da ovaj karton mozes dobiti i na granici, ali se svakako najpre raspitaj.

Cene smestaja su prilicno raznovrsne i sve zavisi u koji grad ides. Dobri hoteli su prilicno skupi (4 i 5*).

C.C.C.P.agent001
28.06.2010., 14:45
[QUOTE=Gdeideovajsvet;27485654]Sa licnom kartom mozes u CG jedino ako ti je izdata u Dubrovniku QUOTE]

:lol: nema nikakve veze di je izdana osobna

Gdeideovajsvet
28.06.2010., 15:58
[QUOTE=Gdeideovajsvet;27485654]Sa licnom kartom mozes u CG jedino ako ti je izdata u Dubrovniku QUOTE]

:lol: nema nikakve veze di je izdana osobna

Do pre godinu je imalo, jer ja sam isla sa licnom kartom i kartonom u Dubrovnik, a drugarica nije mogla, morala je sa pasosom. U nasem MUP-u su nam rekli da to pravilo vazi za pogranicne gradove CG i Hrvatske. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu!

hrpaomota
30.06.2010., 07:58
Ovo je vrlo zanimljiva serija u podgoričkoj pobjedi - kako stranci vide crnogorski turizam. Može biti informativno. Ovo je drugi nastavak, njihova arhiva je malo štektava

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-06-29&id=187658

hrpaomota
30.06.2010., 08:00
Našao sam i prvi nastavak:

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-06-28&id=187559

Putnik92
30.06.2010., 11:23
Do pre godinu je imalo, jer ja sam isla sa licnom kartom i kartonom u Dubrovnik, a drugarica nije mogla, morala je sa pasosom. U nasem MUP-u su nam rekli da to pravilo vazi za pogranicne gradove CG i Hrvatske. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu!

Neće biti, jer sam ja još prije toga išao u CG samo s osobnom!

sjajna07
30.06.2010., 14:56
Meni je prijatelj iz Zadra išao sa mnom u Crnu goru prije 15 dana
s osobnom izdanom u PU Zadar bez ikakvog problema. :D
Još su nam i lijepo namignuli. :mig:

hrpaomota
01.07.2010., 07:50
Treći nastavak feljtona o crnogorskom turizmu

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-06-30&id=187716

Gdeideovajsvet
01.07.2010., 14:23
Meni je prijatelj iz Zadra išao sa mnom u Crnu goru prije 15 dana
s osobnom izdanom u PU Zadar bez ikakvog problema. :D
Još su nam i lijepo namignuli. :mig:

Bice da je onda to do nasih. Ovde su trazili da je licna karta iz Herceg-Novog, Tivta ili Kotora i da onda mozes ici sa licnom (uz beli karton koji overavaju na granici). Doduse, kad malo vratim film, mozda to nije bilo pre godinu, vec pre 2 godine, tako da su od tada mozda i ovde nesto promenili. A da je bilo - bilo je, ja iskusila na sopstvenoj kozi.

sjajna07
01.07.2010., 22:05
Bice da je onda to do nasih. Ovde su trazili da je licna karta iz Herceg-Novog, Tivta ili Kotora i da onda mozes ici sa licnom (uz beli karton koji overavaju na granici). Doduse, kad malo vratim film, mozda to nije bilo pre godinu, vec pre 2 godine, tako da su od tada mozda i ovde nesto promenili. A da je bilo - bilo je, ja iskusila na sopstvenoj kozi.
Srećno na sledećem putovanju..
:cerek:

hrpaomota
02.07.2010., 07:20
http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-01&id=187769

Ellie-May
04.07.2010., 17:13
Uglavnom sam pregledala ovu temu ali nisam nasla da je iko pisao malo konkretnije o Herceg Novom.
Da li je neko bio, kakva su vam iskustva?
Kakve su otprilike cijene privatnog smjestaja?
Kakve su plaze? Moze li se lako doci i do okolnih mjestasaca?

Kakav je nocni zivot, ima li se gdje izaci :hekla:

Cinnamon Girl
04.07.2010., 17:15
Uglavnom sam pregledala ovu temu ali nisam nasla da je iko pisao malo konkretnije o Herceg Novom.
Da li je neko bio, kakva su vam iskustva?
Kakve su otprilike cijene privatnog smjestaja?
Kakve su plaze? Moze li se lako doci i do okolnih mjestasaca?

Kakav je nocni zivot, ima li se gdje izaci :hekla:

Herceg Novi je jedino mjesto koje treba izbjegavati za vrijeme sezone. Mozda cak i Budva, ako mene pitas. Uzasno vrvi od ljudi, kao od mrava, klaustrofobicno je, stresno, mucno.

Ellie-May
04.07.2010., 17:29
eh krasno :rolleyes:
a ne znam... valjda cemo moci tokom dana pobjeci na neka manja mjesta okolo za kupati se i suncati,
a navecer biti u herceg novom.

hvala ti za odgovor ;)

Gdeideovajsvet
04.07.2010., 22:41
Herceg Novi je jedino mjesto koje treba izbjegavati za vrijeme sezone. Mozda cak i Budva, ako mene pitas. Uzasno vrvi od ljudi, kao od mrava, klaustrofobicno je, stresno, mucno.

Pre bih rekla da tvoja teorija vredi za Igalo (guzva, stresno...), Herceg Novi je druga prica (bio i ostao). Ako ste smesteni bas u Herceg Novom, spremite se na stepenice iz grada do mora (osim ako niste bas na obali). Sto se plaza tice, lepe su plaze na Savini pa prema Meljinama, ima fina plaza (Admiral) na Skveru, mada kazu da su se u blizini izvodili neki radovi pa ne znam dokle je to sve stiglo (raspitaj se), zatim mala plaza ispod Tunela (ali bas je mala), i npr. brodicem do Zanjica (kad se izadje s broda levo je velika sljunkovita plaza, a desno su male plazice za po nekoliko ljudi) ili do Rosa (plocnik). Sto se Budve tice, pretrpana je (sinoc bila), u Starom gradu sve je popunjeno, muzika je do 1h posle ponoci, i ono sto mi se u Budvi svidja jeste da u Starom gradu imaju nekoliko kafica jedan preko puta drugog, ali da se za sve njih pusta ista muzika.

Cinnamon Girl
04.07.2010., 23:16
Igalo, Herceg Novi. Na zalost, kad je ljetna sezona, svodi se na jednu istu stvar. Iz Igala se sve raspe u Herceg Novi za ne izdrzat.
Ja bih uvijek radije odabrala nesto oko Kotora (bilo Perast ili drugu stranu, npr Prcanj). I radije uvecer u Kotor, nego u Budvu ili Herceg Novi.

hrpaomota
05.07.2010., 15:55
Igalo, Herceg Novi. Na zalost, kad je ljetna sezona, svodi se na jednu istu stvar. Iz Igala se sve raspe u Herceg Novi za ne izdrzat.
Ja bih uvijek radije odabrala nesto oko Kotora (bilo Perast ili drugu stranu, npr Prcanj). I radije uvecer u Kotor, nego u Budvu ili Herceg Novi.

Apsolutno se slažem. Budvu zaobići, kroz Herceg Novi projuriti.

hrpaomota
05.07.2010., 15:56
Evo četiri nova nastavka serijala iz Pobjede

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-02&id=187849

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-03&id=187910

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-04&id=187941

http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-05&id=187983

hrpaomota
05.07.2010., 15:57
http://www.pobjeda.me/citanje.php?datum=2010-07-05&id=187996

Gdeideovajsvet
05.07.2010., 22:13
Posto rekoste da se sa licnom kartom izdatom bilo gde u Hrvatskoj moze u Crnu Goru, da li neko slucajno zna moze li se sa licnom kartom izdatom u Srbiji uci u Hrvatsku? Nisam na pravoj temi, ali ne znam gde bih ovo ubacila :( Unapred hvala na odgovoru.

nasmijanonebo
05.07.2010., 22:53
u hrv. bez putovnice mogu samo drzavljani EU i BiH (njima je samo osobna iskaznica dovoljna).

Gdeideovajsvet
06.07.2010., 18:44
u hrv. bez putovnice mogu samo drzavljani EU i BiH (njima je samo osobna iskaznica dovoljna).

Ja sam isla sa CG licnom kartom u Dubrovnik (uz beli karton) pre mislim 2 godine. Eto, htedoh skoknuti do Dubrovnika s mamom za praznik, a ona nema pasos :(

nasmijanonebo
06.07.2010., 19:31
saljem ti pm..

Ellie-May
07.07.2010., 11:39
Moze li mi neko, molim vas, reci ima li i u Crnoj Gori nesto poput Tomato ili Tele 2 u Hrvatskoj?
Njihov broj sam kupovala dok sam na ljetovanju,
broj za 50kn,
sto mi je bilo super povoljno za koristiti.

Ako ima,
sta uzeti za tih 7-10 dana? :)

Cinnamon Girl
07.07.2010., 14:15
Moze li mi neko, molim vas, reci ima li i u Crnoj Gori nesto poput Tomato ili Tele 2 u Hrvatskoj?
broj za 50kn,

Ako ima,

Ima. Da se kupiti na kiosku, koliko se sjecam. Tamo kupujes poslije i vauchere.

Gdeideovajsvet
07.07.2010., 23:33
broj za 50kn,

Ako ima,

Imas Telenor mrezu (069 i 063), mozes kupovati vaucere ili raditi elektronsku dopunu na kioscima ili u samouslugama - samo su tete ponekad malo lenje za elektronsku dopunu, treba da ukucaju nekoliko brojeva u telefon. :rofl:

Cene za turisticki paket (trebalo bi da je najpovoljniji za ovo sto tebi treba) su na: http://www.telenor.me/prepaid/cjenovnici/novi_turisticki_paket.

Ellie-May
08.07.2010., 22:54
Puno Vam hvala,
super ce mi doci ove info ;)
Putujem u nedjelju.
:cheer:

narci
10.07.2010., 12:07
Molila bih vas za pomoć. Namjeravam ovo ljeto otići u CG, sa svojom 10-ogodišnjom kćerkom.
Da li netko ima iskustava sa tom državom? Koji grad izabrati? Na što pripaziti ?
Hvala

mirjam
10.07.2010., 12:17
Pa ima cijela tema o Crnoj Gori!!
Nađi link na spisku gore.

AirForce
11.07.2010., 15:12
ej ljudi, razmatram sada par destinacija di da odem za koji tjedan. pa me zanima crna gora, dali je netko bio iz zagreba tamo. kako se najviše isplati ići, i drugo, kako bi se dalo najjeftinije složiti neku turu da se vidi i primorje, recimo budva, i podgorica npr :)

dakle kad se ide iz zagreba, a da nije autom. :)

Gdeideovajsvet
11.07.2010., 17:16
ej ljudi, razmatram sada par destinacija di da odem za koji tjedan. pa me zanima crna gora, dali je netko bio iz zagreba tamo. kako se najviše isplati ići, i drugo, kako bi se dalo najjeftinije složiti neku turu da se vidi i primorje, recimo budva, i podgorica npr :)

Sto se tice dolaska iz Zagreba to ne znam, ali iz Dubrovnika do HN imas bus Blue line, karta 10eura (u sezoni poskupise djubrad, van sezone je bila 6 eura :azdaja: ), polasci iz Dubrovnika su u 9.30h i u 15.30h.

Sto se tice primorja i Podgorice, imas autobuse svaki cas, karta od HN do PG u jednom pravcu je 9 eura (ako kupujes na autobuskoj, a ako kupujes u busu onda 8 eura), a to je najdalja destinacija, pretpostavljam da su karte od Budve do PG nesto jeftinije (euro ili 2). I obavezno pitaj da li bus ide preko catare ili preko Kotora. Ako hoces u Ko onda mozes ovim busevima koji idu preko Kotora, ali ako ides negde drugo onda je to bespotrebno kruzenje, idu u Ko pa onda za Tivat da kupe putnike pa tek onda prema Budvi i PG (uzas). Najbolji su oni minibusevi, ako te zanima poslacu ti brojeve telefona na PM.

U Podgorici ti je taxi vrlo jeftin, pa sa autobuske mozes do grada za nekih 1.20 - 1.50, zavisi od prevoznika. Najbitnije je da ne kacis taksiste koji cekaju na ulazu u autobusku, nego ako imas CG karticu pozovi PG taxi na broj: 19704 (najjeftiniji, minimalna cijena voznje 1.20) ili taxi Premijer na broj: 19740. Ima ih milion, ali ovi su najjeftiniji, a vozila su im dobra.

AirForce
11.07.2010., 17:22
e hvala ti puno. ako definitivno odlučim da idem tamo, još ću te malo zagnjavit za par informacija :)

mimozaaa
11.07.2010., 18:58
Ko zeli ici u Crnu Goru preporucujem selo Orahovac 7 km o Kotora. Ima prekrasnu plazu, mirno mjesto za porodicu i djecu a blizu Kotora.

ivana2702
11.07.2010., 19:43
ljudi molim vas pomoc... namjeravam uzeti balkan flexi pass u beogradu, otici do istanbula,ali nazad ne bi preko beograda, jer sam iz dalmacije pa mi se ne da pravit cili đir okolo.. pa sam si mislila ako postoji neka ruta vlakom iz istanbula do bilo kojeg grada u crnoj gori, pa bi dalje busom kuci... ima li tko kakih iskustava u ovome? please, help!

nasmijanonebo
11.07.2010., 20:41
Ko zeli ici u Crnu Goru preporucujem selo Orahovac 7 km o Kotora. Ima prekrasnu plazu, mirno mjesto za porodicu i djecu a blizu Kotora.

sad gledala orahovac na google earth..pa mi se cini da ima samo jednu malu plazu (sljuncana:confused:)..ha?

mimozaaa
11.07.2010., 22:14
Orahovac ima 4 sljuncane plaze. Inace nema pjescanih plaza u zaljevu a jedine prave plaze su u Orahovcu. Ostala mjesta imaju betonirane ponte, kojih ima i u Orahovcu. Ja nisam ljubitelj Crne Gore ali oni koji zele da ljetuju u tom djelu iskreno preporucujem, jer tamo boravim svake godine pa znam iz prve ruke.

nasmijanonebo
11.07.2010., 22:16
pa sljuncane plaze su:top:..
a i blizu je kotora.
hvala na preporuci.

sjajna07
11.07.2010., 22:49

Ja sam nekidan na autobusnom kolodvoru u Zadru vidjela
bus koji ide ZG-Podgorica. Prijevoznik: Božur.
Znači, ima direktna linija i možda je jeftinija nego presjedanje
na više linija.
Raspitaj se na kolodvoru. :ne zna:
Kontakt u PG ti je tu, skrolaj na dno stranice:
http://www.autobusni-kolodvor.com/prijevoznik.aspx?p=186

Druga ti je verzija ovo što su predložili, ZG-DU-BUDVA-PG-ZG.

Yvancheen
11.07.2010., 23:04
Nacuo sam od poznanika, iako je vjerojatno trač, da turisticka zajednice crne gore skupa sa iznajmljivacima apartmanima slozila akcijske cijene preko ljetne sezone 10 noci 100EUR?! I meni to sumnjivo jer je fakat nisko, zna li netko vise o tome?

nasmijanonebo
11.07.2010., 23:06
vec smo pisali o tome na ovoj temi, maloidi unatrag pa ces naci

mirkometak
14.07.2010., 16:08
Kao i većini plan je posjet od nekih 7-10 dana.
Ovako je zamišljeno, imao bi 2 mjesta u kojima bi prespavao po 2/3 dana i od tamo bi išao na dnevna razgledavanja a navečer se vraćao. To mi se čini zgodnije da svaki dan u drugom mjestu ne tražim prenoćište a udaljenosti autom i nisu neke. Pa krenimo

-dolazak u H.Novi (2/3 noćenja i naravno traženje smještaja što mi se čini kao najveći problem) i taj dio bi bio za kupanje, malo pogledati grad i ostalo

nakon ta 2/3 noćenja bi se zaputio prema Budvi/Sveti Stefan ili Petrovac (2. lokacija u kojoj bi isto prenoćio 2/3 dana još nije određena pa pomozite)

kada bi krenuo od H.Novog prema drugoj lokaciji svakako bi posjetio Perast i pokušao otići na otočiće Gospa od Škrpjela i Sveti Đorđe , te bi se nakon kratkog zadržavanja uputio prema Kotoru i po preporuci svratio u restoran Stari Mlin te se zadržao u Kotoru a možda i popeo na tvrđavu. Ovo navedeno bi obavio u jednom danu od jutra do navečer pa šta mislite je li malo prenategnuto?

-dolazak na 2. lokaciju Budva/Sveti Stefan/ Petrovac u večernjim satima i traženje smještaja. Tu se isto planiram zadržati 2/3 noćenja.
Budvu bi htio pogledati iako nisam siguran da bi u njoj htio boraviti. Petrovac mi se nekako čini ok, vidim da ima nekoliko lijepih plaža a i Sveti Stefan je isto lijep samo neznam kako ću sa smještajem. Ne tražim ništa specijalno, čisto i uredno za prespavati i to je to.

iz ove 2. lokacije bi otišao na jedan dnevni izlet i to Kotor-Cetinje ili obrnuto i to starom cestom koju svi preporučaju. Naravno posjet mauzoleju, parku Lovćen. Naravno treba nešto i pojesti pa sam našao preporuku za restoran na ulazu u selu Njeguši Kod Pera na Bukovicu. Ako bi stigao taj dan bi se još zadržao u Cetinju, možda pogledo te čuvene ambasade greškom izgrađenje, etnografski muzej a ako imate još šta zanimljivo za nadodati ili oduzeti slobodno. Mislite li da bi ovo bilo bolje razdvojiti u 2 dana?

također bi iz druge lokacije otišao jedno popodne na dnevni izlet do Skadarskog Jezera, šta kažete na to? Imate li preporuku gdje i šta pogledati?

iz 2. lokacije bi se uputio prema Tari i Durmitoru. Tamo bi se zadršao 2-3 dana, po mogućnosti na rafting i možda neki uspon na Durmitor Bobotkov ili nešto drugo.

Što mislite je li bolje iz ove 2. lokacije ići prema Tari preko Cetinje-Podgorica-Danilovgrad-Nikšić ili do Kotorskog zaljeva pa putem Risanj-Dragalj-Grahovo-Vilusi-Nikšić

Za Taru imam preporuku kampa Encijan na Tari, smještaj u bungalovima, hrana jako fina i obilna a cijene pristupačne, naravno svaka sugestija dobrodošla.

Ima li smisla posjetiti još koji grad na obali, spominjao se Uclinj?
Možda bi još posjetio Manastir Ostorog??? ako bude usput na putu prema Nikšiću.

Pivsko jezero ću u prolazu vidjeti, i to bi bilo to.
Natrag sa Tare bi možda preko Sarajeva ali to je dosta upitno, ovisi hoće li ostati $€€$.

Molim vas za komentare, i korekcije ako sam se negdi preračunao sa vremenom ili odabrao krivu lokaciju ili mjesto a postoji nešto zanimljivije.

hvala

Cinnamon Girl
14.07.2010., 17:10
Ne kuzim. Gdje je Kotor, najljepsi grad Crne Gore? Gdje je Perast i Gospa od Skrpjela?

mirkometak
14.07.2010., 23:10
Ne kuzim. Gdje je Kotor, najljepsi grad Crne Gore? Gdje je Perast i Gospa od Skrpjela?

Ako je ovo komentar/pitanje na moj prethodni post, nebi želio biti nepristojan,
ali koliko sam se informirao, navedeno je još uvijek U CG, a i spomenuto je.

Cinnamon Girl
14.07.2010., 23:16
Oprosti, nije mi se cijeli post danas pokazao kad sam ga gledala na iPhone-u.
Mea culpa.

Vise vremena posveti Kotoru, Perastu, Gospi, restoranu, a manje Budvi (ljeti neizdrziva), St. Stefanu (dovoljan jedan cijeli grad za oba mjesta).

Voznja preko Njegusa je neopisiva. Posjet Rijeci Crnojevica i Cetinju nezaboravan. Za sam odlazak na Durmitor treba dosta vremena, a i ne zaboravi jedan dan ode na Taru. Drugi dan na Zabljak i jezera, te evt. biciklanje okolo, treci dan uspinjanje na Bobotov Kuk (vrhunac cijelog puta CG). Ako je izvodivo, Niksic i Podgoricu zaobici.

Manastir Ostrog je predivan.

http://www.discover-montenegro.com/downloads/mobilephonebackgrounds/www.discover-montenegro.com-skadarsko-jezero.jpeg

Gdeideovajsvet
14.07.2010., 23:18
nakon ta 2/3 noćenja bi se zaputio prema Budvi/Sveti Stefan ili Petrovac (2. lokacija u kojoj bi isto prenoćio 2/3 dana još nije određena pa pomozite)

Lakse ti je iz Budve da obidjes sve sto si planirao.

kada bi krenuo od H.Novog prema drugoj lokaciji svakako bi posjetio Perast i pokušao otići na otočiće Gospa od Škrpjela i Sveti Đorđe, te bi se nakon kratkog zadržavanja uputio prema Kotoru i po preporuci svratio u restoran Stari Mlin te se zadržao u Kotoru a možda i popeo na tvrđavu. Ovo navedeno bi obavio u jednom danu od jutra do navečer pa šta mislite je li malo prenategnuto?
Sto se tice daljine, nemas problem, iz HN do Kotora ti je oko 50 km, Perast je negde na pola puta, tacnije malo blize je KO. Mislim da jeste stisnuto ovo jer uglavnom se za posetu Gospi od Skrpjela i Sv.Djordju koriste krstarenja brodicima po zalivu a to ti je min pola dana, ako ne i dan. Postoji varijanta da zamolis nekog kad budes u Perastu da te prebaci do ova dva ostrva, ne znam koliko bi naplatili. Perast je divan, voda je pre neki dan bila fantasticna (oko pola 7 uvece), ali su plaze lose. Ima lep restoran na obali iz kog vidis oba ostrva. I jos rucak u Starom Mlinu i obilazak Kotora. Ako bi sve organizovao sve unapred, mozda.

dolazak na 2. lokaciju Budva/Sveti Stefan/ Petrovac u večernjim satima i traženje smještaja. Tu se isto planiram zadržati 2/3 noćenja.
Budvu bi htio pogledati iako nisam siguran da bi u njoj htio boraviti. Petrovac mi se nekako čini ok, vidim da ima nekoliko lijepih plaža a i Sveti Stefan je isto lijep samo neznam kako ću sa smještajem. Ne tražim ništa specijalno, čisto i uredno za prespavati i to je to.

Sveti Stefan nije otvoren za turiste (zakupljen je od strane Aman resorts i kazu da ce biti otvoren krajem jula, ali to nije sigurno jer stalno prolongiraju rokove), cak ne mozes da pridjes ni do kraja mostica prema njemu, vec samo da ga gledas sa pristojne udaljenosti (zavisno od raspolozenja momaka iz obezbedjenja). Bila sam pocetkom jula i radovi su neki ispred bili, a nismo mogli ni do pola mostica prici. :( A i uvek je bio preskup smestaj na Sv.Stefanu, nije bitno kakav je, cak se i ulaz (samo da ga obidjes) placao cini mi se 5 ili 10 eura pre nekoliko godina. Sinoc je na Sv.Stefanu pevao Andrea Bocelli - proslava 50 godina tog turistickog kompleksa. Na zalost, samo za 400 zvanica. :( Znaci, spavas u Budvi ili Becicima.

iz ove 2. lokacije bi otišao na jedan dnevni izlet i to Kotor-Cetinje ili obrnuto i to starom cestom koju svi preporučaju. Naravno posjet mauzoleju, parku Lovćen. Naravno treba nešto i pojesti pa sam našao preporuku za restoran na ulazu u selu Njeguši Kod Pera na Bukovicu. Ako bi stigao taj dan bi se još zadržao u Cetinju, možda pogledo te čuvene ambasade greškom izgrađenje, etnografski muzej a ako imate još šta zanimljivo za nadodati ili oduzeti slobodno. Mislite li da bi ovo bilo bolje razdvojiti u 2 dana?
Cetinje i Njeguse mozes u jednom danu (mauzolej, dvorac kralja Nikole). Obavezno podji na Ivanova korita (videces putokaz), prelepo je. Osim toga sto si pobrojao, ne znam sta bih dodala. Ipak, ako si tip za na tenane, mozda su bolja 2 dana.

također bi iz druge lokacije otišao jedno popodne na dnevni izlet do Skadarskog Jezera, šta kažete na to? Imate li preporuku gdje i šta pogledati?
Obavezno na jezero. Ako mozes stici, podji i na Plavnicu (videces skretanje pre Skadarskog jezera). Prema jezeru ti je i Mala Venecija, Virpazar, a odmah posle Virpazara s leve strane (u pravcu Petrovca) nalazi se prirodnjacki muzej (koji na zalost jos ne uspeh da obidjem). Muzej je na spratu, ispod je restoran.

iz 2. lokacije bi se uputio prema Tari i Durmitoru. Tamo bi se zadršao 2-3 dana, po mogućnosti na rafting i možda neki uspon na Durmitor Bobotkov ili nešto drugo.

Što mislite je li bolje iz ove 2. lokacije ići prema Tari preko Cetinje-Podgorica-Danilovgrad-Nikšić ili do Kotorskog zaljeva pa putem Risanj-Dragalj-Grahovo-Vilusi-Nikšić

Ne znam kako bi bilo blize, ali znaj da je put preko Grahova i Vilusa bio jako los, raspitaj se da li su nesto sredjivali. Ako nesto saznam, javljam (nisam odavno isla tim putem).

Za Taru imam preporuku kampa Encijan na Tari, smještaj u bungalovima, hrana jako fina i obilna a cijene pristupačne, naravno svaka sugestija dobrodošla.

Ima li smisla posjetiti još koji grad na obali, spominjao se Uclinj?
Možda bi još posjetio Manastir Ostorog??? ako bude usput na putu prema Nikšiću.

Mislim da Manastir Ostrog nikako ne bi smeo zaobici. Na putu prema NK (iz Podgorice), lako je naci, imas putokaze.

Pivsko jezero ću u prolazu vidjeti, i to bi bilo to.
Natrag sa Tare bi možda preko Sarajeva ali to je dosta upitno, ovisi hoće li ostati $€€$.

Molim vas za komentare, i korekcije ako sam se negdi preračunao sa vremenom ili odabrao krivu lokaciju ili mjesto a postoji nešto zanimljivije.

Trenutno mi ne pada nista na pamet, a trebace ti vec dosta dana i za gore pomenuto. Jesi li se mislio i kupati uz sve ovo? :confused: Crna Gora jeste mala, ali da sve ovo obidjes ipak treba vremena. E da, setih se Rijeke Crnojevica. Kazu da je prelepo, nisam bila. I jos nesto, Nijagarini vodopadi na Cijevni. Ako uspes podji, fantasticno je. Nekih 15-20 km od Podgorice.

mirkometak
14.07.2010., 23:18
Oprosti, nije mi se cijeli post danas pokazao kad sam ga gledala na iPhone-u.
Mea culpa.

dogodi se, nego jel imas sta za dodati/oduzeti, posto si prethodno sudjelovala u temi.

Gdeideovajsvet
14.07.2010., 23:21
ljudi molim vas pomoc... namjeravam uzeti balkan flexi pass u beogradu, otici do istanbula,ali nazad ne bi preko beograda, jer sam iz dalmacije pa mi se ne da pravit cili đir okolo.. pa sam si mislila ako postoji neka ruta vlakom iz istanbula do bilo kojeg grada u crnoj gori, pa bi dalje busom kuci... ima li tko kakih iskustava u ovome? please, help!

U CG imas prugu Beograd - Bar za taj deo koji tebe zanima. Znaci, kako god okrenes, moras preko Bg (ako vec hoces preko Crne Gore). Imaju kola koja se izdvajaju za Nis, ali to tebi nista ne znaci.

Gdeideovajsvet
14.07.2010., 23:23
sad gledala orahovac na google earth..pa mi se cini da ima samo jednu malu plazu (sljuncana:confused:)..ha?

Meni licno Orahovac nije nesto. Pusto je. Prodavnica ili dve. Sve zavisi sta hoces. Ako si sa decom, mozda.

mirkometak
14.07.2010., 23:57
Vise vremena posveti Kotoru, Perastu, Gospi, restoranu, a manje Budvi (ljeti neizdrziva), St. Stefanu (dovoljan jedan cijeli grad za oba mjesta).

Voznja preko Njegusa je neopisiva. Posjet Rijeci Crnojevica i Cetinju nezaboravan. Za sam odlazak na Durmitor treba dosta vremena, a i ne zaboravi jedan dan ode na Taru. Drugi dan na Zabljak i jezera, te evt. biciklanje okolo, treci dan uspinjanje na Bobotov Kuk (vrhunac cijelog puta CG). Ako je izvodivo, Niksic i Podgoricu zaobici.

Manastir Ostrog je predivan.

Bit će tu promjena, ali mislim da ću iz HN obaviti izlete po Kotorskom zaljevu i posjetu svemu šta sam planirao.
Znate li kakva je situacija sa kampovima? Postoji li nešto šta nudi pristojan konfor? Ima li ih na Skadarskom jezeru i Lovćenu?
Možda bi izbacio ovu 2 lokaciju gdje bi spavao, pošto bi ona bila samo spavaona jer vidim da u navedenim mjestima i nemam šta posebno za vidjeti, pa umjesto toga negdi u kamp pa onda fino po ovim prirodnim ljepotama?

Trenutno mi ne pada nista na pamet, a trebace ti vec dosta dana i za gore pomenuto. Jesi li se mislio i kupati uz sve ovo? :confused: Crna Gora jeste mala, ali da sve ovo obidjes ipak treba vremena. E da, setih se Rijeke Crnojevica. Kazu da je prelepo, nisam bila. I jos nesto, Nijagarini vodopadi na Cijevni. Ako uspes podji, fantasticno je. Nekih 15-20 km od Podgorice.

Moje planirano vrijeme je oko 10 dana, s mogućnošću produžetka na 14 al uz isti budžet :).
Iskreno da malo bi se i okupao, i to ovih prvih dana u HN, jasno mi je da ću slabo u Kotorskom zaljevu. A kako sam sve bliže opciji da ne idem na drugu lokaciju negdi na moru već u kamp ako bude moguće, to bi značilo da će biti svo kupanje u HN. Sad kad se to ovako pobroji stvarno toga ima, e sad je pitanje dali pokušati odjednom to sve pogledati(užurbano) ili nešto ostaviti za idući put, a tko zna hoće li biti prilike.

Naravno ovisi o dojmovima, ali nadam se da neće biti nikakvih problema.
Da, put planiram osobnim automobilom, a kako je već i spominjano ne očekujem nikakve neugodnosti, nadam se da će tako i proći.

Puno vam hvala na pomoći, pa kad smislim izmjenjenu rutu javim

YoungMummy
15.07.2010., 02:31
Što se tiče kampova, ima ih, i uz more a i naokolo. Za Lovćen i Skadar ne znam, ali ovo su neki koji nas zanimaju, i bar 2 ćemo posjetiti uskoro (još planiramo rutu, pa nisam sigurna gdje točno):

1.Auto kamp Naluka, Morinj – blizu rijeke i mora, na dobroj poziciji (blizu Kotora) http://www.montenegro.com/smjestaj/morinj/Auto_kamp_Naluka.html
2.Kamp full monte – iznad Herceg novog, u pirodi, malen, lijep (ali polunudisticki) http://www.full-monte.com/
3.Kamp Razvršje – Žabljak Durmitor http://www.durmitor-autocamp.com/kontakt.html
4.Auto kamp Neptun – Velika plaža (Ulcinj)

Možda se i sretnemo negdje :-)

mimozaaa
15.07.2010., 19:35
Meni licno Orahovac nije nesto. Pusto je. Prodavnica ili dve. Sve zavisi sta hoces. Ako si sa decom, mozda.

Orahovac je selo a ne grad. Ima 4 prodavnice i hotel te tri kafica. Interesantan je zato sto ima plaze za razliku od ostalih mjesta u zalivu a blizu je Kotor. Naravno da mladji zele izlaziti i njima bi preporucila da idu u grad ali Kotor nema plaze i svi dolaze u okolna sela na kupanje.

jopy
15.07.2010., 21:42
moze li mi molim vas netko na pm predloziti neki nepreskup smjestaj za 2 osobe u budvi? hvala!!!

Prolaznica
15.07.2010., 22:54
moze li mi molim vas netko na pm predloziti neki nepreskup smjestaj za 2 osobe u budvi? hvala!!!

u Budvi imas nekoliko hostela pa vidi na Hostelworldu koji ti najvise cijenovno odgovara

Gdeideovajsvet
19.07.2010., 10:02
@ mirkometak

...Što mislite je li bolje iz ove 2. lokacije ići prema Tari preko Cetinje-Podgorica-Danilovgrad-Nikšić ili do Kotorskog zaljeva pa putem Risanj-Dragalj-Grahovo-Vilusi-Nikšić

Ne znam kako bi bilo blize, ali znaj da je put preko Grahova i Vilusa bio jako los, raspitaj se da li su nesto sredjivali. Ako nesto saznam, javljam (nisam odavno isla tim putem).

Evo upravo mi rece koleginica da je cula da su taj put bas dobro sredili (od Risna do Grahova), tako da se mozes uputiti i tuda.

Perun84
19.07.2010., 12:52
Vidio sam da se spominje, pa da nadopuniim. Autoboka iz Kotora ima liniju Ulcinj-Split, koja vozi tri puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom i subotom. Iz Kotora krece u 7:10 ujutro (stvarno neznam kad polaze iz Ulcinja, zivim trenutno u Kotoru), a u Splitu je oko 14:30 poslijepodne (zavisno od guzve na granici i revnosti carinika). Iz Splita za Crnu Goru krecu istog dana u 16 sati. Zaustavlja se u Neumu na nekih 20 minuta do pola sata. Karta je oko 25 € (oko 185 kuna) u jednom smjeru za liniju Kotor-Split, a povratna je (mislim) 41 €.

Božur ima liniju Podgorica-Zagreb preko Splita, iz Kotora polazi petkom, sluzbeno u 17 sati. U praksi oko 18. Na povratku kroz Split prolazi ponedjeljkom oko 1:45 sati ujutro. Cijena karte za relaciju Kotor-Split je vrlo slicna gore navedenoj.

Osobno, preporucam Autoboku. Autobusi su noviji i klimatizirani.

U Kotoru je ljeti jako vruce. Grad se nalazi na dnu Boke Kotorske, i vlaga u zraku je redovito vrlo visoka. Cijeli stari grad je kameni, i kad se taj kamen uzari vrucine su nesnosne. Sva prije spominjana manja mjesta (Orahovac, Ljuta, Dobrota, Prcanj, Muo, itd.) gravitiraju Kotoru i postoji prijevoz lokalnim kompanijama po vise-manje redovitom rasporedu. Gradskog prijevoz a u klasicnom kontekstu nema, ali Kotor je ionako mali grad pa s eprezivljava i ovako. Taksi sluzba je izvanredno organizirana -- dvije kompanije (Red Taxi (telefonski broj kotorske podruznice je 19719) i Taksi Djir) s velikim brojem vozila i pristupacnom cijenom (0,60 € start i 0,50 € po kilometru).

Kod privatnog smjestaja jos je dobro znati da podrucje zaljeva od Risna do Kotora (ukljucivo Perast, Orahovac, Ljuta, Dobrota (a posebno njen dio Sv. Vraca) imaju problema s vodoopskrbom (bilo da je voda iz vodovoda zaslanjena, bilo da su na snazi restrikcije u opskrbi vodom). Doduse, oni koji se bave iznajmljivanjem smjestaja uglavnom imaju instalirane cisterne za vodu, pa nije strasno. Na spomenutoj Sv. Vraci (to je najvisi dio Dobrote, na nekih 70 m nadmorske visine) trenutno je na snazi rezim restrikcija, i vode ima u razdoblju od 6-9 i od 17-18:30 ili 19 sati (ponekad duze, ponekad krace).

Krajem srpnja bi u rad trebao biti pusten regionalni vodovod koji ce pokrivati podrucje od Bara do Kotora (ukljucujuci stari grad, ali iskljucujuci podrucja od Dobrote preko Perasta do Risna; oni bi trebali biti prikljuceni sljedece godine).

To je vise-manje to. Moje iskustvo pokriva iskljucivo Kotor, pa za ostala mjesta ne mogu govoriti.

Pozdrav.

nasmijanonebo
19.07.2010., 13:23
perun1984, cesce pisi, rijetko si ovdje:mig:
e da, da li ima brodica koji voze do otoka gospe od skrpjela ili je pristup otoku moguc samo kad je procesija?i sto je s pristupom otocicu do te od skrpjela, tj. otocicu sv.jurju (sv.đorđu)?
ima li isto brodic do njega?

Gdeideovajsvet
19.07.2010., 14:39
perun1984, cesce pisi, rijetko si ovdje:mig:
e da, da li ima brodica koji voze do otoka gospe od skrpjela ili je pristup otoku moguc samo kad je procesija?i sto je s pristupom otocicu do te od skrpjela, tj. otocicu sv.jurju (sv.đorđu)?

Imas brodice koji krecu iz Herceg Novog, obilaze zaliv i svracaju u Gospu od Skrpjela i do Sv.Djordja. Samo treba pitati koji samo kruze zalivom, a koji svracaju. Mislim da takvi brodici idu i iz Budve i Becica, treba pitati negde na obali. Mislim da iz Igala i HN vozi brod PAJO, oni su mi nekako najsigurniji, ali posto imaju vise relacija (Zvinje, Rose, Mamula i slicno) treba samo pitati za marsrutu i da li se zadrzavaju tamo, ili prolaze pored.

Koliko ja znam, ne mora da se ceka procesija da bi se posetila ova dva ostrva.

nasmijanonebo
19.07.2010., 15:58
to su turisticki brodici koji sve obilaze? a ne moze se recimo iz perasta doci brodicem, obici na kratko gospu od skrpjela i vratiti se u perast (spominjem perast jer su otocici ispred njega)? to sam mislila usputno kad se ide do kotora (ili natrag iz kotora). iz kotora isto nista?

orhideja25
19.07.2010., 16:30
moze li mi molim vas netko reci tko je bio u budvi da li zna za naselje bijeli do? imam ponudu da idem tamo pa me zanima da li je daleko plaza i centar? hvala!

Perun84
19.07.2010., 17:40
Ja sam isla sa CG licnom kartom u Dubrovnik (uz beli karton) pre mislim 2 godine. Eto, htedoh skoknuti do Dubrovnika s mamom za praznik, a ona nema pasos :(

Navodno (kazem navodno jer ne mogu citirati izvor) s CG licnom kartom izdanom u Boki (znaci opcine Herceg Novi, Kotor i Tivat) moze se do granice HR-BiH sa dubrovacke strane. Neznam je li moguce preci i BiH granicu sa CG licnom kartom.

Sa HR osobnom iskaznicom moze se uci u CG i boraviti do 30 dana (s putovnicom 90), bez obzira na mjesto izdavanja.

Za one koji dolaze autom, na granici ce vam vjerojatno naplatiti 10 € ekoloske takse, za sto cete dobiti naljepnicu za vjetrobransko staklo.

Ako se nije nesto promjenilo, preko granice je moguce prenijeti 1 l zestokog alkoholnog pica ili 2 boce vina, do 200 cigareta (1 steka) i do 1 kg mesa ili mesnih preradjevina. Pravilo vrijedi za prelazak granice u oba smjera (HR-CG i CG-HR).

Za pusace, cigarete su u CG iznimno jeftine za HR prilike, cak i (originalne) Hrvatske cigarete. Kutija bijelog Walter Wolfa je 1 €, primjerice.

Od vina preporucam Vranac, Plantaze 13. jul. Izvanredno crno vino.

perun1984, cesce pisi, rijetko si ovdje

S obzirom da je Perast dosta orjentiran na turizam, a i na vaznost koju otocici imaju u Perastu, vrlo bi me zacudilo da ne postoji nekakav nacin za doci do njih -- ako nista, vjerujem da ima poduzetnih lokalnih momaka koji bi prevezli turiste do tamo. Mozda govorim gluposti, doduse :) Pitat cu sutra kolegu koji je iz Perasta, pa cemo vidjeti sto kaze.

Ako se tko zatekne blizu Perasta u cetvrtak, 22. VII., odrzava se tradicionalna Fasinada, kad brodice iz Perasta krecu prema Gospi od Skrpjela i bacaju kamenje u cilju obnove otoka (Gospe od Skrpjela je umjetni otok, za razliku od Sv. Djordja). Festa pocinje u 19 sati.

Pozdrav.

nasmijanonebo
19.07.2010., 21:29
Cula sam za Fasinadu, neki dan citala o tome. Zao mi je sto ne mogu biti tamo 22.7. ali mozda neki drugi put vidim to :mig:
hvala ti na trudu :top: pa javi ako sto znas. ako ne, nema veze, vidjet cu tamo kad dodjem..i ja isto mislim da bi se dalo naci prijevoz kod lokalnih.

Perun84
20.07.2010., 10:35
Cula sam za Fasinadu, neki dan citala o tome. Zao mi je sto ne mogu biti tamo 22.7. ali mozda neki drugi put vidim to :mig:
hvala ti na trudu :top: pa javi ako sto znas. ako ne, nema veze, vidjet cu tamo kad dodjem..i ja isto mislim da bi se dalo naci prijevoz kod lokalnih.

Nema na cemu, nije nikakav problem :) I sâm sam "gastarbajter" u Crnoj Gori, pa znam koliko je jednostavnije kad imas koliko-toliko pouzdane informacije :)

Daklem, kolega potvrdjuje, stalno voze brodice iz Perasta za otoke. Polaziste je (ako sam dobro shvatio) sa veza ispred crkve Sv. Nikole, cijena je 3 do 5 € po osobi, ovisno o raspolozenju prevoznika :)

Pozdrav.

nasmijanonebo
20.07.2010., 11:07
perun1984, hvala ti na trudu:s!
odlicne informacije, sad lakse disem:mig:

YoungMummy
08.08.2010., 23:56
Evo sam se prije neki dan vratila iz Crne Gore, i bilo mi je prekrasno. Obišli smo je uzduž i poprijeko: 3 noćenja u Boki (uz razgledavanje Kotora, penjanje na Ivanovu tvrđavu, ostale znamenitosti po Boki...), pa na Njeguše (obilazak Njeguševe rodne kuće, domaći pršut i sir pa "piknik" u Njegušima, uspon na Lovćen i mauzolej (diiiivnoooo), spuštanje na Cetinje, pa odmah isti dan spuštanje duž cijele obale do Ulcinja (dakle, Budvu i Bar smo preskočili, tj. mahali im s ceste, i drago mi je da je tako jer mi plaže sa milijun suncobrana i jos vise ljudi nisu izgledale bas privlacno), gdje smo noćili u kampu na Velikoj plaži (to je bilo zakon, i plaza i nas divlji kamp). Ulcinj je opcenito jako zanimljiv grad, sasvim drugaciji od ostatka Crne Gore, zapravo smo imali osjecaj cijelo vrijeme da smo u Albaniji. Obisli smo i Skadarsko jezero s te strane, krenuli na jednodnevni izlet u Albaniju na kojem smo zapeli jer je guzva na granici bila neopisiva pa smo se okrenuli natrag (u protivnom bi garant cekli 3-4 sata).
Onda smo se preko Podgorice podigli prestrasnim cestama na Durmitor, koji nas je sasvim opcinio. Predivno, predivno!!! Tamo smo proveli 3 dana, planinarili, obisli rijeku Taru, Crno jezero i jeli divne domace hrane.
Spustili se preko Niksica na Risan (jos strasnijim cestama:-) i natrag. Uglavnom, opci dojam: predivna priroda, gostoljubiv narod, super klopa, bitne stvari (smjestaj, cigare, pivo i sl :-)) u pola cijene, ma nama je bilo zakon! Isli smo s djetetom tako da ne mogu prokomentirati nocni zivot, ali sigurna sam da bi nam se i to svidjelo. Puna sam dojmova i friskih informacija, pa ako nekoga zanima kakav detalj samo nek pita:mig:

Putnik92
09.08.2010., 00:29
Onda smo se preko Podgorice podigli prestrasnim cestama na Durmitor...

A kojim ste to putem išli? Ja sam prije par dana išao cestom Podgorica-Mojkovac-Žabljak, i to je (bar za CG pojmove) razmjerno dobra cesta. Mi smo isto napravili krug oko Crnog jezera, ali smo tamo stigli ko zadnji papci: nakon ručka u Žabljaku vidili smo strelicu za NP i rekli, ajmo vidit šta tamo ima, a kad tamo priroda u svom najljepšem izdanju! (u zadnji čas smo odabrali Crnu Goru za produženi vikend pa nam je planiranje puta ostalo u povojima)

Kratki osvrt na CG iz vlastite perspektive:

Ljubaznost ljudi: prva liga, zaboravite sve stereotipe o nekakvim lijenim čobanima, kad god nam je štogod trebalo zaustavili smo prvog prolaznika koji nam je ličio na lokalca; uvijek su nam pomogli koliko su god mogli!

Cijene: uglavnom dosta jeftinije nego u HR, u CG novac definitivno vrijedi više!

Promet: Ahilova peta Crne Gore, cesta ima od odličnih do jadnih, ovih potonjih nažalost puno više... Gužve su također velike, Budva je definitivno velika crna točka!

Plaže: po meni samo radi plaža nema smisla iz HR ići u CG. B/Kotorski zaljev je prilično prljav (brodovi, brojni turisti...), a ostatak obale je često dosta nepristupačan pa su lijepe plaže pretvorene u masovna kupališta.

Poseban plus: osjećaj ko da sam doma a ne u inozemstvu; na radiju bar 50% muzike su HR izvođaći.

YoungMummy
09.08.2010., 16:56
Eh, a mi nismo isli na Mojkovac, nego smo htjeli "skratiti" put pa prije Kolasina skrenuli lijevo, i preko nekih selendri i cestama koje su jedva ucrtane na kartama stigli do Zabljaka. Jadni, jadni nasi amortizeri. A i bubrezi :-) Ali bilo je vrlo zivopisno i avanturisticki :-)
A u povratku s Niksica na Risan lokalci nas uputili na super novu cestu, koja je bila takva jednim dijelom, a onda presla u makadam, i to los makadam, po kojem smo se vozili vise od pola sata. Za ostatak cesti nemam vece primjedbe, a i dosta je novih cesti, i lokalnih i magistralnih, dakle radi se na povezivanju zemlje. Ma opcenito Crna Gora super napreduje.

Djarica00
10.08.2010., 15:49
Jedno pitanjce za YoungMummy....mozes li nam nesto vise reci o tom kampu u Ulcinju. Da li ima komaraca, kakva je higijena. Ulcinj je lijep grad, a to sto si imala osjecaj kao da si u Albaniju je iz razloga sto je oko 70%stanovnistva tog grada albanske nacionalnosti,ostalo su crnogorci.Pored toga u Ul dolazi i veliki br. turista iz Albanije i sa Kosova...pa otuda takav utisak.Velika plaza je zanimljiva jer je u pitanju otvoreno more i plaza je prostrana, tako da nema guzve. Medjutim, malo je nepristupacna za plivanje zboj jakih vjetrova, struja, virova...Pogodna je vise za vodene sportove i brckanje u vodi, setnju pored obale i za privatnost.

Po meni budvanska rivijera ima najljepse plaze...Kraljicina plaza,Kraljeva, Drobni pjesak, Jaz, Trsteno...Prelijep pjesak, prilaz u vodi..ali zaista u spicu sezone najveci broj tih plaza je prebukiran...tako da to kvari ukupan dojam! Za kupanje u spicu sezone, predlozila bih neke uvalice do kojih se stize brodicem ili eventualno male plazice u Boki (u blizini Morinja ).

Sto se ostatka Cg tice, preporucujem Cetinje sa Lovcenom i Rijekom Crnojevic, Durmitor sa raftingom na Tari...Virpazar itd

YoungMummy
11.08.2010., 10:12
Kamp u Ulcinju, kako rekoh, je bio prilicno divlji. Ono - suma uz plazu i u njoj 10-ak obitelji sa satorima, kamperima ili cim vec... Jedan sudoper s pitkom vodom, priključci za struju, recepcija koje je zapravo kamp-kucica i to je to.
Sanitarni cvor je na plazi, van kampa, ali ga kampisti mogu koristiti besplatno (za razliku od ostatka pucanstva) ali u ne bas najboljem stanju... tako da smo mi uglavnom koristili primitivne oblike odrzavanje higijene (kao sto su polivanje vodom i sl.) ali nama to nije smetalo, ovisi kakav si tip osobe. Nama je bilo prekrasno biti u tako malom super pozicioniranom kampu, s puno privatnog prostora oko sebe i konstantnim sumom valova iza ledja. Totalni mir i romantika.
Komaraca je bilo, ali smo se uspjesno s njima borili svijecama s citronelom, spiralama i autanom :-)
I sam grad je zapravo u Albanskoj lokalnoj vlasti, puno ljudi po kaficima/restoranima (konobari) i sl. uopce ne razumije crnogorski, tako da nam je bio bas dozivljaj.
Sto se tice Boke, da, ima dosta slatkih malih i prilicno praznih plazica, mi smo se kupali u Orahovcu na jednoj sljuncanoj plazi koja je bila fakat cista, nije uopce bilo puno brodova a ni turista nigdje po Boki kako kaze Putnik, ne znam jesmo mi to slucajno tako pogodili, ali bila je spica sezone...hmmm...

Cinnamon Girl
11.08.2010., 10:41
Ulcinj je lijep grad,

Ulcinj je jedan nadasve ruzan grad.

Dlapek
11.08.2010., 10:49
Ulcinj:

http://www.marri-rc.org/upload/images/ulcinj.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Ulcinj_old_town.jpg

mi smo bili u rujnu,bilo je jako lijepo.
Stari dio grada je prekrasan,ali okolica je preizgrađena.

YoungMummy
11.08.2010., 11:24
ne znam, svatko ima svoje misljenje i dozivljaj nekog grada, meni je Ulcinj prvenstveno bio sociološki zanimljiv, stari grad je stvarno sladak, a Velika plaza mi je bila jako lijepo i ugodno mjesto, nema bas takvih i tolikih plaza svuda... posebno ne na jadranu. Ostatak grada je dosta prljav, naguzvan i kaotican, ali sve je to dio dozivljaja...

Djarica00
11.08.2010., 11:53
Stari dio grada Ul je lijep...mislim na dio Balsica dvori...ostatak je obican, standardan...kuce ko kuce..

Cinnamon Girl
11.08.2010., 15:57
Ulcinj:

http://www.marri-rc.org/upload/images/ulcinj.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f1/Ulcinj_old_town.jpg

mi smo bili u rujnu,bilo je jako lijepo.
Stari dio grada je prekrasan,ali okolica je preizgrađena.

Stari dio grada nije stari dio grada, no tvrdjava, i to je jedina znamenitost osim crkve Sv Nikole, koja iole nesto vrijeme u gradu. Evo par fotki samog Ulcinja (ako zaboravimo tvrdjavu i crkvicu):

Atmosfera centralnih ulica:

http://i931.photobucket.com/albums/ad152/heroneya/Billede907.jpg

"Impozantna" arhitektura grada Ulcinja:

http://i931.photobucket.com/albums/ad152/heroneya/Billede909.jpg

Centar grada:

http://i931.photobucket.com/albums/ad152/heroneya/Billede945.jpg

danielpubmail
12.08.2010., 13:15
ljudi hvala vam na informacijama, bas ce mi dobro doci :)

planiram u CG na 4, maksimalno 5 nocenja pocetkom 9. mjeseca
. Putujem javnim prijevozom. Idem iz Dubrovnika, i vracam se u njega.

pa zelim malo pogledati sto ima. a da bude lezerno i uzivanje, a ne jurcanje i zabijanje zastavice - tu sam bio :)

pa sto vidjeti ... plan je prespavati po dvije noci na 2 lokacije i istrazivati oko njih
Tri su mi zanimljive destinacije, od kojih ce jedna sacekati iduci posjet :)
-boka kotorska,
-obala juznije od budve
-Zabljak- durmitor, kanjon Tare
.

Najdrazi su mi mali gradici sa starom jezgrom i prirodom za istrazivati u okolici. Divlju prirodu. Volim brda ali samo krace uspone do 1h, ne zelim satima se penjati.
Izbjegavam - vece gradove (preko 10.000 ljudi), hotelska naselja, vikendaska naselja (gomila novih kuca sa aparmanima gdje nitko ne zivi), partijanerske destinacije, ...

Prekrizio sam Igalo, Budvu, , Podgoricu, Niksic, ...
A kao kandidati za nocenje su mi Kotor, Perast, Zabljak,Petrovac, ...
Pod upitnikom za nocenje su mi Ulcinj, Bar, Herceg Novi

svakako bi pogledao zaljev boka kotorska (otocice , kotor, popeo se na neko brdo iznad zaljeva), kanjon tare, manastir...
eventualno ako mi se uklopi skadarsko jezero, lovcen, ..

par pitanja...
1- ima li netko neku sugestiju na ovaj moj plan?

2- moze li se iz budve otici na razgledavanje zaljeva boke kotorske?

3- ima li kroz taru nesto sto nije rafting. imam problematicna ledja pa bi neko penzinersko spustanje i divljenje kanjonu bilo bolje? nekada davno sam gledao splavi ta TVu?

4- kako je sa morem suncem u boki? ne bi htio da mi sunce zadje za brdo u 5 popodne, bas volim zalaske. je li more u zaljevu cisto ili zagadjeno kanalizacijom?

5- koji je nakraci put javnim prijevozom od boke do zabljaka?

6- iznajmljuju li se sobe na 2 noci jednom turistu? (cesto u HR ne zele osim na minimalno 7 dana za 2 kreveta)

Dlapek
12.08.2010., 14:06
Stari dio grada nije stari dio grada, no tvrdjava, i to je jedina znamenitost osim crkve Sv Nikole, koja iole nesto vrijeme u gradu. Evo par fotki samog Ulcinja (ako zaboravimo tvrdjavu i crkvicu):

[[/IMG]
ne postoji grad na svijetu u kojemu se ne bi mogli naći ovakvi prizori.
Nije fer izdvajati samo ove vašarske fotke.
Ja bih mogla objesiti barem 30 koje bi bile sasvim drugačije.
Ali neću,imaju ljudi google.

Cinnamon Girl
12.08.2010., 14:30
Iz grada ih sigurno neces naci. Mozda jedino iz Baosica i oko crkve.
Plaza se ne broji, to nije grad.

nasmijanonebo
12.08.2010., 19:54
ljudi hvala vam na informacijama, bas ce mi dobro doci :)

planiram u CG na 4, maksimalno 5 nocenja pocetkom 9. mjeseca
. Putujem javnim prijevozom. Idem iz Dubrovnika, i vracam se u njega.

pa zelim malo pogledati sto ima. a da bude lezerno i uzivanje, a ne jurcanje i zabijanje zastavice - tu sam bio :)

pa sto vidjeti ... plan je prespavati po dvije noci na 2 lokacije i istrazivati oko njih
Tri su mi zanimljive destinacije, od kojih ce jedna sacekati iduci posjet :)
-boka kotorska,
-obala juznije od budve
-Zabljak- durmitor, kanjon Tare
.

Najdrazi su mi mali gradici sa starom jezgrom i prirodom za istrazivati u okolici. Divlju prirodu. Volim brda ali samo krace uspone do 1h, ne zelim satima se penjati.
Izbjegavam - vece gradove (preko 10.000 ljudi), hotelska naselja, vikendaska naselja (gomila novih kuca sa aparmanima gdje nitko ne zivi), partijanerske destinacije, ...

Prekrizio sam Igalo, Budvu, , Podgoricu, Niksic, ...
A kao kandidati za nocenje su mi Kotor, Perast, Zabljak,Petrovac, ...
Pod upitnikom za nocenje su mi Ulcinj, Bar, Herceg Novi

svakako bi pogledao zaljev boka kotorska (otocice , kotor, popeo se na neko brdo iznad zaljeva), kanjon tare, manastir...
eventualno ako mi se uklopi skadarsko jezero, lovcen, ..

par pitanja...

3- ima li kroz taru nesto sto nije rafting. imam problematicna ledja pa bi neko penzinersko spustanje i divljenje kanjonu bilo bolje? nekada davno sam gledao splavi ta TVu?

4- kako je sa morem suncem u boki? ne bi htio da mi sunce zadje za brdo u 5 popodne, bas volim zalaske. je li more u zaljevu cisto ili zagadjeno kanalizacijom?

6- iznajmljuju li se sobe na 2 noci jednom turistu? (cesto u HR ne zele osim na minimalno 7 dana za 2 kreveta)

sad sam u crnoj gori,javim se oko 23.8. da ti dam neke odgovore.

Djarica00
12.08.2010., 20:09
par pitanja...

Probacu malo da ti pripomognem.

Dobro je sto dolazis u 9.mjesecu. Guzve su tada osjetno slabije, tako da mozes da biras destinaciju ( guzve u tom periodu ti def. nece smetati ).

2.za razgledanje Boke iz pravca Bd, mozda ti je najbolje da uzmes neki brodic koji krstari Bokom sa zadrzavanjem na pojedinim lokacijama i plazama. Imas iz Bd na svakih pola sata i autobuse( neki idu skroz oko zaliva a neki idu preko trajekta (Kamenari-Lepetani )

3.Ne mogu ti na ovo sa sigurnoscu odgovoriti, ali vjerujem da se u kanjonu Tare mozes dobro provesti i bez raftinga.

4.U Boki, kad su plaze u pitanju, biraj male uvalice, izvan gradova...one su ciste i bez kanalizacije, a sto se sunca tice, sve zavisi sa koje si str. zaliva...Mislim da bi ti Prcanj bio ok.On je u blizini KO, to je ujedno i vazdusna banja. HN je ok, mozes slobodno tamo nociti.

5.Nisam sigurna da li ima autobusa na relaciji Risan- Zabljak...to bi bio najkraci put.U suprotno, ides busom iz HN ili BD ili PG za Zabljak.

6.Znam da na CT def. mozes nociti na dan/dva, na moru....vjerovatno moze..

Kad vec volis brda, onda ti preporucujem odlazak na Njeguse i spustanje njeguskim stranama ka KO (impozantan je pogled na Ko zaliv )
Mozes posjetit Lovcen i popeti se na mauzolej...na velikoj si nadmorskoj visini a ne treba ti ni planinarska oprema, niti moras planinariti...
Cetinje je maleno i simpaticno, PG mozes slobodno preskociti, nema puno za ponuditi turistima, osim ako te ne zanima novogradnja ili event. neki shopping, Niksic, takodje mozes preskociti...

Petrovac je malen...malo je veci od vikend-naselja...U 9. mjesecu ne bi trebalo da ima vecih guzvi ( u spicu sezone, tamo je zaista kao u kosnicu )...Prosetaj se Milocerom, lijepo je, obidji Perast...U Baru i Ulcinju dugo nisam isla, ali ako budes imao vremena otidji, sto da ne...

Lijep odmor ti zelim ;)

Putnik92
12.08.2010., 21:19
...

Prekriži Žabljak. Durmitor je fenomenalan ali će ti odlazak tamo uzeti previše vremena.

danielpubmail
14.08.2010., 16:32
hvala na odgovorima :)...
da, zabljak se cini dosta daleko, ali me trenutno vise privlaci od mora. tako da cu mozda prekriziti more i ici za Durmitor.
cini se da je najbolji nacin ici Bozurovim busom od Du preko Budve i Petrovca do Podgorice, a onda dalje za Zabljak? ima li neki bolji nacin da se dodje do Zabljaka?

zvao sam autobusne u Budvi i Kotoru i rekli su mi da nemaju linije prema Zabljaku. netko je na forumu spominjao neke busove iz Budve i Cetinja za Zabljak.
da li voze ti busovi i gdje mogu vidjeti vozni red?

Cinnamon Girl
14.08.2010., 16:38
hvala na odgovorima :)...
da, zabljak se cini dosta daleko, ali me trenutno vise privlaci od mora. tako da cu mozda prekriziti more i ici za Durmitor.
cini se da je najbolji nacin ici Bozurovim busom od Du preko Budve i Petrovca do Podgorice, a onda dalje za Zabljak? ima li neki bolji nacin da se dodje do Zabljaka?

zvao sam autobusne u Budvi i Kotoru i rekli su mi da nemaju linije prema Zabljaku. netko je na forumu spominjao neke busove iz Budve i Cetinja za Zabljak.
da li voze ti busovi i gdje mogu vidjeti vozni red?

Svaka cast. I ja bih isla radije na Durmitor. Samo ako je gore lijepo vrijeme.

Djarica00
14.08.2010., 20:22
da li voze ti busovi i gdje mogu vidjeti vozni red?Moj ti je prijedlog da iz BD uzmes bus do PG ( mnogo su frekventniji busevi koji voze na relaciji BD-CT-PG, nego da iz BD ides do Petrovca, razdaljina je skoro ista, jedino sto se ljepse voziti pokraj mora, ali ovih sto idu preko Ct imas na svakih pola sata ).

Ovo ti je red voznje iz dnevnih novina :
Polasci iz Podgorice:
ŽABLJAK: 5.45, 13.55 i 15.57 (cijena karte od 7.50 do 9.50€)

Ako treba br. autob.u PG, saljem na pm ;)

danielpubmail
14.08.2010., 21:12
@Djarica: hvala na info :). Isao bi preko Petrovca zato jer bi tako dosao direkt busom iz Du. Hvala na voznom redu i super mi odgovara, ovaj bozurov bus je u 10:00 u Podgorici tako da stizem bez problema isti dan do Zabljaka.

@Cinnamon : vidim iz proslih postova da si cesto na Durmitoru. Za smjestaj cu se obratiti u SvDjordje.
Imas li kakvu preporuku gdje pojesti nesto?
Da li postoji jos neki nacin za ploviti kanjonom Tare osim raftinga? nesto vise za penzionere splav ili tako nesto?
I gdje se penjati a da nije onaj uspon od 4 sata :), meni je 1h uspona maximalno a da uzivam u tome ?

Cinnamon Girl
14.08.2010., 22:02
@Cinnamon : vidim iz proslih postova da si cesto na Durmitoru. Za smjestaj cu se obratiti u SvDjordje.
Imas li kakvu preporuku gdje pojesti nesto?
Da li postoji jos neki nacin za ploviti kanjonom Tare osim raftinga? nesto vise za penzionere splav ili tako nesto?
I gdje se penjati a da nije onaj uspon od 4 sata :), meni je 1h uspona maximalno a da uzivam u tome ?

Nije bas da je izbor veliki. Ima ok restoran dole kod jezera. A ako je iznajmljena kuca sa kuhinjom, onda je i gust sam sebi nesto napraviti, pa jesti vani ispred kuce. Milina.

Sv. Djordje ima i sve te konekcije za biciklizam, splavarenje itd. Pentrat se da sa mnogo strana, a mozes i prema Bobotovom kuku, pa se vrati nakon sat vremena nazad. Mada ja preporucam bar 2 sata penjanja prema vrhu i onda je to 1 vremena nazad. Autom se odveze do odredjene tocke i navali... Uzivaj! Zavidim ti.

allman
15.08.2010., 12:08
Sorry na "uletu", hitno mi je....molim Vas info. o autobusnoj direktnoj vezi iz Zagreba do Podgorice, cijena povratne karte, kojim danom i u koje vrijeme prometuje bus i koji je prijevoznik?
Hvala unaprijed.

danielpubmail
15.08.2010., 13:53
@allman:
Vrijeme Polaska Vrijeme Dolaska Peron Pol. Peron Dol. Cijena Prijevoznik
18:00 10:00 203 343 Croatia-Zadar line koop Božur Pogdorica

Za detalje vidi na : http://www.akz.hr/vr/voznired.aspx

allman
15.08.2010., 21:03
@allman:
Vrijeme Polaska Vrijeme Dolaska Peron Pol. Peron Dol. Cijena Prijevoznik
18:00 10:00 203 343 Croatia-Zadar line koop Božur Pogdorica

Za detalje vidi na : http://www.akz.hr/vr/voznired.aspx

puno hvala na informaciji:top:

danielpubmail
16.08.2010., 14:21
@Cinnamon: zahvaljujem na informacijama.

imam jos par pitanja...pa ako netko zna bicu zahvalan :)

da li se moze doci javnim prijevozom od Cetinja do Rijeke Crnojevica? mozda se moze i pjesice ima oko 3 sata spustanja?
pa onda brodom od Rijeke do Virpazara?
ima li bus/minibus od Virpazara do obale (Kotor, Budva) ?

mozeli se nociti u Virpazaru ili Rijeki Crnojevica? privatni smjestaj, hotel svejedno mi je ?

netko je na forumu spominjao neke minibusove kojima se moze putovati po CG.
gdje bi mogao naci detaljnije informacije o tim busevima?

Cinnamon Girl
17.08.2010., 08:48
Minibusevi voze na gotovo svim relacijama. Tako i Cetinje - Rijeka Crnojevica. Mozda ponekad moras negdje presjesti. Najbolje je raspitati se kad dodjes dole.
Pretpostavljam da se moze nociti privatno u Rijeci Crnojevica i toj regiji, pokucaj kod nekaog pa pitaj. Ja sam najcesce spavala u vecim gradovima.

Djarica00
17.08.2010., 20:29
Do Rijeke Crnojevic je suvise daleko, bilo da se dolazi iz pravca pg ili ct, da bi se islo pjeske. Iskreno nisam primjetila da busevi vode do Rijeke C. Eventualno, ako se ugovori neka voznja ili grupni prevoz ( makar sto se tice ovog pravca iz CT. Zivim na CT i cesto koristim prevoz autobusom, ali bas nisam primjetila neki koji vozi prema Rijeci C.) Do tamo se moze doci na vise nacina...Postoji stari put, poprilicno uzak i pun sepertina i ova opcija magistralom na putu ka PG i onda ima skretanja za R.C na 13 km od CT....

Mislim da na R.C ima par privatnih kuca koje nude smjestaj.

Ima i ova opcija.Da krenete u krstarenje Skadarskim j. i da brodicem dodjete do R.C.

Nisam Vam bas puno pomogla, ali ako Vam sto zatreba...tu sam ;)

danielpubmail
18.08.2010., 11:57
hvala na informacijama. korisne su mi

.. imao sam ideju da na povratku iz zabljaka stanem u cetinju, spustim se u rijeku crnojevica, brodom (ako uopce vozi neki :) ) odem do Virpazara gdje bi nocio , pa minibusom do mora, i onda nazad u Dubrovnik ... kao neko proputovanje... nesto cu drugo smisliti...

lavić26
19.08.2010., 15:04
daniel na žabljaku je stvarno predivno, zavidim ti što ideš :zubo:

ja sam bila krajem lipnja i bilo je predivno iako je kiša padala. mi smo uzeli apartman u centru grada za 35eur (za 4 osobe), raspitali smo se u još kuća i cijene su slične, otprilike tako 8-10 eur/apartman-soba.

mi smo išli autom pa ti ne mogu pomoći s autobusnim linijama, ali s autom definitivno najbolja cesta je podgorica-mojkovac-žabljak, to je duže, ali je cesta bolja i sigurnija, samo treba pazit jer crnogorci voze ko da su na reliju :zubo:, pretiču u okukama, na punim crtama :horor: ...

jedan korisan savjet ti je da poneseš i nešto tople odjeće, mi smo se krajem lipnja smrzli, ponijeli kratke rukave i vjetrovke, a tamo 6C, brrrrr, gazda nam je ložio drva u apartmanu predvečer i ja sam morala posudit zimsku jaketu od gazdarice, inače bi se smrzla (šta ćeš dalmatinci, mi mislimo da je svugdi toplo :brukica:).

što se tiče šetanja, u žabljaku imaš dosta predivnih jezera, ja bi ti preporučila da od crnog jezera kreneš put zminjeg, priroda je predivna, lagana šetnja u jednom smjeru ako se dobro sjećam trajala je 1h i tako nazad. mi nismo uspjeli više jezera vidjeti jer nismo imali vremena, ali prije 10 godina smo obišli sva ta jezera i stvarno je predivno, ostalo mi je usjećanju čini mi se jablan jezero kao prekrasno (ispod crvene stijene).

ulaz u nacionalni park je 2eur/po osobi i traje 7 dana :rofl: (kod nas bi minimalno koštalo 80kn/ danu). možeš ući i okolnim putevima, ali ne isplati se riskirati za 2eur.

hrana u dućanima je dosta jeftina, obavezno probaj njihov sir i kajmak (možeš kupit u podgorici na pijaci, ili na žabljaku četvrtkom-samo tada je pijaca i ljudi donose svoj sir, cijena sira 4-5eur, kajmak 8-10eur). e, da obavezno se cijenkaj, sve može jeftinije. probaj crnogorsku pečenicu mmmm :klopa:
i naravno u podgorici je voće, povrće dosta jeftinije nego na žabljaku, i puno, puno jeftinije nego kod nas.

što se tiče restorana, na crnom jezeru (žabljak) imaš jedan, cijene su dosta visoke za njihov standard, ali je klopa predobra, mi smo miješano meso za 4 osobe, krumpire ispod peke, 4 salate i piće platili 50eur, i nismo mogli sve pojest što su nam donijeli.

u centru grada kod pijace, na putu prema crnom jezeru imaš neki restoran, mislim da se zove dom za umirovljenike ili tako nešto i tu je gotova hrana dosta jeftinija, nisam bila, ali su turisti u grupicama tamo išli.

Cinnamon Girl
19.08.2010., 16:12
tada je pijaca i ljudi donose svoj sir, cijena sira 4-5eur, kajmak 8-10eur). e, da obavezno se cijenkaj, sve može jeftinije. probaj crnogorsku pečenicu mmmm

Aaaaah, kud me podsjeti!!! :klopa:
Kako bih sad!

dvadesetideseti
19.08.2010., 16:45
sve je ljepše i ljepše u crnoj gori!

Putnik92
19.08.2010., 17:33
...obavezno probaj njihov sir i kajmak

...i durmitorski steak! :)

lavić26
19.08.2010., 18:43
Mi smo na povratku još svratili u Budvu na kupanje, nismo spavali, i meni je Budva lijep grad, ja je ne bih nikako preskočila :ne zna:. doduše, malo previše ruskog, na svakom koraku niče neka nova zgrada sa ruskim investitorima, to mi je malo hororično, tako je i na žabljaku, kao da su prodali cijelu crnu goru rusima :ne zna:

uglavnom, u budvi smo se kupali na onaj privatnoj plaži, mogren ili kako se zove, predivno je. more čisto, otvoreno aaaaaaaaaa. stari grad mi je isto sladak. cijene kao i kod nas, pa preporuke da se suveniri kupuju u podgorici, ili žabljaku, a ne u budvi :lol:

Aaaaah, kud me podsjeti!!! :klopa:
Kako bih sad!
:rofl: ja sam kupila, pa smo preko granice švercali kajmak, sir, nikšićko pivo gold mmmmmm, čokolade, ratluk... :rofl: sva sreća carinici nisu gledali, samo nas pustili :rofl:

...i durmitorski steak! :)

e, nisam to probala.
zaboravila sam napisati prvi put: nikšićko pivo gold isto probat mmmmmm

nasmijanonebo
23.08.2010., 12:57
evo i mene sa dojmovima iz crne gore.
islo nas je 4 autom, obisli smo cijelu obalu do Petrovca (mjesto ispod Budve).Htjeli smo i skroz do ulcinja, ali nismo stigli, tj. potcijenili smo cgorsko primorje, bili smo "samo" 7 noci u Cgori..kad ja volim sve vidjeti:D
Prvu noc smo spavali u Herceg Novom, tj. u Đenovićima, 7 km od HNovog. (tek oko 19h smo stigli u Cg i to tek u HNovi), za 15 eura smo spavali u 4-krevetnoj sobi uz samo more, na rivi.
HercegNovi je preizgradjen, ali je jako lijep krajolik. Stari grad Herceg Novi je stvarno lijep, povijesna jezgra, to treba svakako vidjeti. Ima dugu setnicu uz more, skroz do Igala. Uz setnicu su plaze, raznorazni kafici, suveniri, sadrzaja koliko hoces. Moze se obilno najesti a za male pare. Ugostiteljska ponuda je bogata, od fast foodova, do raznih restorana i slasticarnica.velike porcije i ma. Za kupanje ima bezbroj uredjenih plazica sa suncobranima, ali bih preporucila da se taxibrodovima ide na kupanje na plazu Zanjic i Miriste..to kosta 6 eura povratna, a za dodatnih 3 eura se moze vidjeti i Plava spilja. Ima bezbroj tih taxi brodica, voze i iz HNovog i iz ostalih mjesta u blizini. Nisam bila, tako da ne mogu usprediti sa viškom Modrom spiljom i sa creskom Plavom spiljom. 5 km od HNovog ima plaza Njivice, lijepo je.
u HNovi uglavnom prevladavaju turisti do max 25 godine starosti:D..zato ima puno diskaca na otvorenom, cijele noci je na setalistu burno. na jednom mjestu sam cula cajke, ali nije bilo nesto popularno..po kaficima sviraju dj-evi itd..u raznim diskacima razne vrste glazbe..-na jednom mjestu culi najnovije house hitove, na drugom dance, na trecemo tehno..u jednom restoranu svirali vojvodjanski cigani na violinama i pjevali svoje slagere itd..nema cega nema..inace ove godine dovrsavaju do kraja uredjenje tog setalista uz more (u duzini od preko 5 km).
U Hnovom je najkrcatije od cijele CG. Meni je drago da sam bila tamo, jer mi se svidio stari grad, setaliste je vrlo zivo i vrlo zanimljivo za vidjeti. Za Herceg Novi je dovoljno 1 dan, plus kupanjac brodom do Zanjica. Pogledati i manastir Savina, lijepo je.
Isplati se i voziti se taxijem brzi su, usluzni, ne muljaju. Provjereno.Cijene su jeftinije nego kod nas. (smjestaj, hrana, cuga, cigarete itd itd..sve osim benzina, cijena benzina je kao u Hrv.)
Posije Hnovog smo obilazili jedan dio Boke kotorske. Obisli smo Risan. Tamo svakako obici malu urbanu jezgru kod trznice i renesansnu palacu Ivelic od koje su ostali samo zidovi, obici crkvu u glavnom parku i neposredno uz taj park posjetiti izvrsno ocuvane rimske mozaike iz 2.st. Razgledavanje tih mozaika kosta 2 eura, ali dobijete vodica.
Inace, Risan je najstarije mjesto u Boki, sjediste poznate ilirske kraljice Teute. I najstarija kovnica novca na tlu ex-juge je tamo bila. Risan je jos uvijek neistrazen u arheoloskom smislu. Poslije Risna se islo u Perast. Gradic sa 25 katolickih crkvi i par pravoslavnih. Cijelo mjesto je prekrasno iako je malo. Prebogato je bastinom. Ima bezbroj palaca iz 17. i 18.st., crkvi itd. i brzo se moze obici cijelo mjesto. Svakako obici iznutra glavnu crkvu u Perastu te se popeti na zvonik te crkve. Pentranje na zvonik je 1 euro. Odatle puca super pogled:cerek:. Iz Perasta stalno voze taxi brodici na otocic Gospe od Skrpjela. Povratna karta je 3 eura po osobi. Svakako to obaviti. U Perastu bas nema turista i nema nesto ljudi..kako smo nas 4 bili jedini koji su cekali brodic za Gospu od Skrpjela, a da ne moramo cekati pola sata, brod je odmah odvezao samo nas (a prima 40 ljudi) i dosao po nas u dogovoreno vrijeme. Jako su usluzni.
Otocic Gospu od Skrpjela obavezno obici.
Kupali smo se onda u Orahovcu (u CG nas stalno pratile visoke temperature), malo mjesto sa plazicama. Nesto kuca, nesto malih plazica i to je to. Dobrota je neposredno prije Kotora, isto ima nesto palaca i lijepe crkve.
U Kotoru smo spavali 3 noci. Ostali bi i vise da smo imali vremena:cerek:.
Sam Kotor nas je jako ocarao, svi smo se odmah zaljubili u grad. Iz Kotora smo obisli i mjesto Prčanj (4 km od Kotora)-tamo se nalazi najveca i najljepsa barokna crkva na cijelom Jadranu. Svakako vidjeti, iako je crkva otvorena samo za vrijeme mise nedjeljom. Mogu vam i lokalni otkljucati ckrvu (kao sto su nama), samo pitajte u mjestu. U Prcnju se nalazi i palaca "3 sestrice" , te jos bezbroj drugih palaca bogataskih obitelji iz 17. i 18.st. (obitelji Verona, Sbutega itd.), te jos par ckrvi. Mene je i Prčanj odusevio. Iz Prčnja je super pogled na Kotor.
Obisli smo i Tivat- to je noviji grad, nema bas starina. Od starina ima sacuvanu samo jednu kulu "Buća", prekrasan gradski park. Ali cijeli grad je uredan, ima lijepo uredjenu rivu i novu marinu, te ima bezbroj kafica itd..obilazili smo tivatske plaze, cak smo i do plaze Plavi horizonti otisli..
smjestaj u Kotoru (tocnije u mjestu Muo, odmah do grada Kotora) u donjem dijelu kuce (120 m, trosoban veliki stan) sa prekrasnim vrtom i odmah na moru (kuca ima vlastiti mol) sa pogledom na stari grad Kotor, internet i slicna blagostanja..placali smo samo 50 eura po noci. 15 minuta ima pjeske do grada od smjestaja, a kako je taxi jeftin, mi smo po noci isli taxijem. Taxi je 50 centi pocetna cijena, a svaki km je 50 centi. U prednjem ogledalu za vozace je taksimetar, tako da svi u autu mogu vidjeti taximetar i nema muljanja.za taxiste i njihove aute same pohvale:top:..cijene taxija su u cijelom cg primorju iste, tako da preporucam i taxiranje ako je netko smjesten izvan centra hnovog, kotora, budve jer se stvarno to isplati. ni parking nije skup (1 euro po satu), ali nama je bilo taxiranje skoro dzaba, kako nas je bilo cetvero.
Nocni zivot je dobaru Kotoru-dobra je atmosfera. po raznim trgovima u starom gradu Kotoru po raznim bircevima svira ziva glazba (jazz, blues, house, rock) i jako je zivo. Im i disco Maximus unutar zidina.
Hrana je vrlo povoljna a porcije velike, tako da se stvarno ispalti jesti vani a ne kuhati doma:D..npr. u Kotoru u poznatoj konobi Cesarice smo jeli svjetski poznati crni rizoto za samo 7 eura.
E da, prije dobrote u mjesto Ljuta ima poznati restoran Stari mlini..smjesten je u prekrasnom okruzenju, ali su cijene astronomske..mi smo se samo prosetali, uletili kad nije bilo nikoga (slucajno) dok nas konobari nisu skuzili..
U budvi smo spavai 3 noci-nasli jako moderan apartman za 4, isto po 50 eura po noci..samo 7 min od Slovenske plaze i promenade, a 10 min od Starog grada.
Budva je lijepa-stari grad je isto jako lijep. Sam grad nije toliko preizgradjen koliko sam ocekivala i po pricama, sve je vrlo cisto, uredno..promenada uz more je nakrcana raznim sadrzajima-nema cega nema-salona za igru, za odrasle i djecu, kafica, diskaca na otvorenom, restorana, fastfoodova, standova itd..stvarno nema cega nema..lako se potrosi lova.
na promenadi sve radi do 1h u noci a onda se sve zatvara. poslije se ide u ogroman disco top hill..i u starom gradu ima par dobrih birceva di je dobra atmosfera..meni se svidjelo u Casperu isli smo i na kupanja na plazu Jaz, plazu Mogren, a ostale plaze smo obilazili brodom. Plaze Becici, Rafailovici, Milocer, Sv. Stefan, Perazica do, Drobni pijesak itd..to se sve moze obici izletom brodom za 10 eura..i staje u Petrovcu na 2h, tamo se moze prosetati i okupati i pri povratku staje na otocicu sv. Nikola koji je tocni nasuprot Budve i sv. Stefana.
Na otociocu sv. Nikola ima restoran i kafic i ima vise tih plaza koje su prekrasne za kupanje. Inace iz budve voze svako malo ti brodici za sv. Nikolu, povratna karta je do 5 eura.
Inace, iz CG nude bezbroj povoljnih izleta za raznorazne destinacije-do Albanije jednodnevne izlete, do Dubrovnika, Mostara, kanjona Tare, i raznoraznih Cg dijelova a za vrlo male cijene.
voznja u Cg nije opasna, jer ima jako puno policije na cestama pa se svi voze normalno, nismo vidjeli da se ludo voze kao po Hrv.
Cijene su stvarno normalne, skoro je sve jeftinije nego u Hrv, i to dosta, tako da smo si puno toga priustili sto ne bismo mogli u Hrv. (taxi,hrana u restoranima, izleti brodom itd itd..)..cijela je obala cista i uredna, sve su plaze uredne i odrzavane i puno sadrzaja. More je svugdje vrlo cisto, osim po plazama Boke kotorske. More je tamo cisto ali nije kristalno vidljivo, jer je to ipak zaljev, ali nama nije smetalo jer je Boka stvarno:s..iako ima dosta plaza..
uz vecinu plaza ima kafica, skoro svugdje su lezaljke ali oni jako plaze da je samo 50% plaze pod lezaljkama a ostalo je slobodno za ostale. cak i lezaljke nisu skupe kao sto se pricalo, ja sam samo pogledala cijene da usporedim sa hrv.
Svasta sam htjela pisati ali eto zaboravila...e da, cure u Crnoj Gori su jako zgodneeee:s, skoro sve su vitke, tankog struka, dugim nogama, sve su obavezno dugokose itd....nigdje nam nisu otpale oci od gledanja koliko tamo, pogotovo muskima (bilo nas 2 cure i 2 decka):rofl:..
ljudi su jako ugodni, ljubazni i jako pristojni.mm veli da su cak ispali kulturniji nego kod nas (u turizmu) .. uglavnom, jako smo se dobro proveli u crnoj gori- od smjestaja, preko hrane, kupanja i nocnog zivota. vidi se da puno ulazu u turizam i da im ide sve bolje i bolje (jako paze na cistocu itd)..(vidjeli smo jako puno kruzera i luksuznih jahti).
hnovi-za mladez do 25 godina, kotor- za "profinjenije" ljude, budva-za siroke mase. svaki grad je drugaciji i ima nesto za pokazati (povijesne, prirodne znamenitosti,plaze itd)..
ako netko jos ima pitanja, rado cu odgovoriti.

Djarica00
31.08.2010., 20:14
Inform. za Danielpubmail, ako jos niste krenuli ka Durmitoru...temperatura vazduha je oko 6 do 10 stepeni....tako da obavezno ponesete toplu odjecu

Aruena
01.09.2010., 01:41
Bili smo na Zabljaku i Durmitoru.
Zabljak,kao gradic,je ruzan i lose snabdjeven,ali je priroda prekrasna.

Crno jezero,Zminje,Jablan,Vrazije...doista prekrasno.
Masiv Durmitora je impozantan,ali obavezno uzeti vodica,jer staze nisu najbolje markirane i sigurne.

Na putu ka Bobotovom kuku obavezno posjetite Ledenu pecinu-fascinantna je!

Obidjite restoran Momcilov Grad,nalazi se na oko 1800 m nadmorske visine,klopa im je izvrsna,nije preskupo,a pogled prekrasan.

Probajte kacamak i cicvaru,njihovo kiselo mlijeko,sir i kajmak (skorup) iz mjesine,med i obavezno vodu.

Ne znam da sam igdje pila tako hladnu,jaku i dobru vodu,kao oko Crnog jezera i po durmitorskom kraju
Kako netko rece-i Durmitorski stek.
Od vina preporucujem Pro corde Vranac,flasa u ducanima kosta samo 5 eura,a jako je dobro vino.

Hrana u restoranu MB (ili kod Marjana) je super.
U restoranu Katun (na Crnom jezeru) usluga je grozna,takvih konobara svijet jos vidio nije...:flop:

O kanjonu Tare i splavarenju bih se mogla raspisat i previse...:cerek:, to dozivjeti obavezno!

Takodjer bih preporucila prekrasno putovanje na relaciji Zabljak-Pluzine-(preko Trse) kroz sami masiv Durmitora. :top::top:

Inace,mi smo putovali od Dubrovnika-putem Risan-Niksic-Savnik-Mljeticak (gdje su Crnogorci ubili cuvenog Smail-agu Cengica,ima spomen obiljezje)-Zabljak.

Od Savnika do Zabljaka je put jeziv,uzan,oronuo,same okuke iza kojih dolijecu lokalni kamikaze u krntijama,ali jako interesantan.

I,da...
Na Zabljaku smo toliko Hrvata sreli,da smo se osjecali maltene kao doma...:)

danielpubmail
14.09.2010., 11:19
vratio se iz CG... pun sam dobrih dojmova.
Bio sam u Zabljaku i Kotoru.

Do zabljaka sam dosao busevima u jednom danu : Dubrovnik - Podgorica - Zabljak. To je dosta naporno i puno vremena uzima pa preporucujem obaviti put u dva dana.
Na povratku sam nocio u Kotoru i to se pokazalo kao super izbor.

Zabljak je 20 minuta pjesice od Crnog Jezera koje je dio nacionalnog parka. Ulaznica 2 eur.
Odatle se moze i na planinarenje na okolne planine, medju njima najvisi Bobotov Kuk - 5 sati uspona.
U centru mjesta ima turisticka agencija , a kraj nje velika ploca sa stazama pa je preporucujem fotkati prije uspona.

Iz zabljaka se moze na organizirani rafting na Tari. Za pola dana cijena je 40 eur (prijevoz kombijem, rucak-pastrva i jako dobra sljivovica ukljuceni). Ekipa je jako dobro organizirana i usluzna - za sve pohvale. Dozivljaj Tare iz camca je predivan i svakako vrijedi otici. A super je bilo i druziti se sa ostalima u camcu i na rucku.

Ima u 7 mjesecu dvodnevno raftanje na drvenoj splavi. Mislim da je cijena 200 eur po osobi i mora ici minimum 10 osoba.

Smjestaj je 8 eur/noc i bio sam sam u sobi.Uredno cisto i dobra lokacija. Domacini su bili jako prijazni , a u kuci je bilo jos 5 stranaca tako da sam se osjecao kao u hostelu.

Nisam stigao obilaziti restorane. A od kafica , za jutarnju kavu u samom centru "Stara Varos", a navecer za niksicko "Zlatni Papagaj". Za dozivljaj prave balkanske krcme pune dima, narodnjaka obavezno posjetiti birtiju na samoj autobusnoj stanici :). Inace tamno niksicko se radi u Apatinu a ne u Niksicu ...

Kotor je jako lijep. Vrijedi ga posjetiti prosetati , popiti i posjesti nesto. Imaju dobru trznicu i tu sam kupio pljevaljskog sira (ovcji stari u vodi ) i nekog prsuta mmmm.. njam ...mmmm jako fino :). Dodje mi da kad sam u dubrovniku skocim samo u nabavku namirnica u kotor :) ili herceg novi.
Mislim da sam bio u pizeriji Cesare (dobra je bila) i nekom simpa kaficu kraj velike pumpe(?) "Marinero"(??)

Penjanje na tvrdjavu stepenicama traje manje od 1h i vrijedi se popeti. Lijep pogled i dozivljaj.
Penjati i spustiti se moze i sa druge strane brda preko planinarskih staza. Pravi je dozivljaj s jedne strane gledati Kotor, zidine, zgrade, kurzere, promet, a sa druge stari seoski serpentinasti put, koze, krave , krs , planine ...

Kotor ne bi preporucio za ljetovanje, jer plaze nisu neke, cesta prolazi odma iznad mora, a i zaljevska voda nije toliko cista kao juznije u CG.

Nocenje sam platio 15 eur/noc, za jednu noc sam u dvokrevetnoj sobi, u starom gradu.

Sve skupa bilo mi je odlicno, sjutra bi opet posao samo da mogu :)
Prijatno :) !

danielpubmail
14.09.2010., 11:30
Evo nekih korisnih linkova koji su meni dobro dosli u planiranju putovanja:

http://www.visit-montenegro.com/ -
http://wikitravel.org/en/Montenegro
http://www.montenegromap.net/montenegromap.html

Prijevoz:
http://www.pobjeda.co.me/redvoznje.php
http://www.autobusni-kolodvor.com
http://libertasdubrovnik.hr/ (ima jos jedan za podgoricu ponedeljkom u 4:45, ali ovdje ne pise i na salteru kazu da ga nema – recite teti na salteru da ima bus iz zagreba koji je ujutro u dubrovniku i ide dalje za podgoricu.. onda vam bez problema proda kartu  )
www.akz.hr/

Smjestaj:
na autobusnim ljudi nude sobe u privatnom smjestaju, u 9. mjesecu nije bilo nikakav problem naci smjestaj

nasmijanonebo
14.09.2010., 12:01
Bas mi je drago da ti je bilo dobro!
Ja sam ljetos bila dole i Kotor me naprosto odusevio :s (i ostatak Cg obale)..mm i mog brata vise odusevio taj grad nego Dubrovnik..a tek katedrala sv. Tripuna :cerek:
a moze se ljetovati i u kotoru, jer je sve blizu-do tivta si za 10 min (tamo okolo ima dosta plaza), do Budve si za max 20 min itd itd..
ili spavati negdje u Tivtu ili Budvi pa onda autom ili taxijem (jako su jeftini taxiji) do Kotora, Perasta itd..

gogaa
04.03.2011., 18:30
da li je itko posjetio Kolašin u zimskom periodu, odnosno hotele Bianca Spa Resort i hotel Lipka, oba 4 zvjezdice. mi bi otišli sad u post sezoni, jer hoteli izgledaju fenomenalno, a i priroda i blizina nacionalnog parka biogradsko jezero, su također jedinstveni.
http://www.biancaresort.com/ ,http://www.hotellipka.com/index-cg.html

Karlovski
15.03.2011., 19:20
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje u vezi Crne Gore.. Planiramo cura i ja ici sad na ljeto tamo. E sad s obzirom da nikad niko od nas nie bio ni blizu ne znamo nista :)
Sta nam savjetujete, koje mjesto? Gdje ima za izac dobro? Kakve su cijene tamo? Opcenito koliko otprilike novaca treba izdvoit za smjestaj i boravak (naravno ne bi bas svaki dan jeli po restoranima i slicno, ipak bi ono malo skromnije isli :)) Zna li neko nekakav apartman, hotel il nesto da e jeftino i da jje bio tamo i da preporucuje? Uglavnom ne znam nista oko Crne Gore, ali sam cuo da je jako lijepo i htjeli bi otic tamo :) Hvalaaa :)

Cinnamon Girl
15.03.2011., 22:35
Super za tebe što su dati svi odgovori na tvoja pitanja ovdje, samo malo razgledaj stranicu i zabilježi si što ti odgovara.

nasmijanonebo
16.03.2011., 10:39
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje u vezi Crne Gore.. Planiramo cura i ja ici sad na ljeto tamo. E sad s obzirom da nikad niko od nas nie bio ni blizu ne znamo nista :)
Sta nam savjetujete, koje mjesto? Gdje ima za izac dobro? Kakve su cijene tamo? Opcenito koliko otprilike novaca treba izdvoit za smjestaj i boravak (naravno ne bi bas svaki dan jeli po restoranima i slicno, ipak bi ono malo skromnije isli :)) Zna li neko nekakav apartman, hotel il nesto da e jeftino i da jje bio tamo i da preporucuje? Uglavnom ne znam nista oko Crne Gore, ali sam cuo da je jako lijepo i htjeli bi otic tamo :) Hvalaaa :)

ja sam dosta pisala o tome na ovoj temi pa malo procitaj temu. CG je jeftina:s
Svakako odite, mi smo bili lani 8 dana i sve smo si priustili (inace smo turisti sa malo para) za dosta manje para nego u Hrv.:s
Najbolja kombinacija kupanja i nocnog zivota je budva. Budva ima lijep stari grad a ima jako puno plaza u okolici (nemojte na glavnu -Slovensku plazu), do kojih mozete pjeske ili brodicem (npr. otocic Sv. Nikola:cerek:) ili busom (za 1 euro karta do plaza). Budva je navecer ludilo od nocnog zivota (ima jako malo cajki, to je debela manjina) a i sam stari grad je prekrasan. Sadrzaja koliko hoces.
Apartmana ima bezbroj, moze se naci jako lijep apartman po 15 eura po osobi. Klope ima bezbroj-dnevni menu (ogromne porcije-juha i glavno jelo) se moze naci za 4 eura, ogromni hamburgeri (kao 2 naša:D) za 3 eura itd..mozete se nazderati do mile volje za jako malo para!
Mozete otici i busom do Kotora, nema vise od pola sata voznje. Kotor je prekrasan, meni najljepsi grad. On je isto jeftin i isto sve puno sadrzaja i danju i nocu, samo sto je jedini bed sto nisu neke plaze jer je u zaljevu pa je voda malo mutnija i nije tako bistra, ali je kupaljiva. Plazice su jako jako male. Mozda je bolje Budva pa onda izlet do Kotora.

nosikiriki
22.03.2011., 09:54
nasmijanonebo, da li imas kontakt/preporuku za smjestaj u Budvi (ili u okolici). Malo sam pretrazivao apartmane pa mi se cini da su u zadnje 2-3 god. podigli cijene (ovih 15 eura po osobi sto si spomenula, zvuci vrlo dobro, ja to ne mogu naci na netu). Planiram ici u prvoj polovici srpnja pa bi htio ranije rezervirati smjestaj - ili mislis da se na licu mjesta moze naci nesto povoljno?

nasmijanonebo
22.03.2011., 10:52
u prvoj polovici 7.mj. ces lako naci smjestaj na licu mjesta. mi smo dosli u 8.mj. na blef i rekli nam par ljudi da nema sanse da ce nas netko uzeti za ispod 100 eura po danu za nas 4 i da nema mjesta blabla (ti ljudi nas kod ulaza u grad htjeli namamiti da dodjemo k njima na skup smjestaj:rofl:) mi rekli "naci cemo i to jeftino i super, bez brige".
ja zvala prvi broj koji sam nasla na netu (noc prije sam zapisala samo 1 tel.broj sa neta da se nadje za svaki slucaj) i dogovorili cijenu za 50 eura za nas 4 osobe i -novi novcati dvosobni ful opremljeni apartman samo 5-7 min pjeske od centra budve sa parkingom ispred zgrade (50 eura cijeli apartman po nocenju u udarnoj spici sezone!) a dok smo cekali decka (vlasnika apartmana) da dodje po nas malo smo se setali okolo i ljudi te pitaju (ako sjede po dvoristima) je l ti treba smjestaj jer ljudi imaju nove novcate kuce sa puno apartmana i bitno im je da popune.. pa se mozes i cjenkati i pogledati apartmane. oni imaju filozofiju-bolje popuniti svaku noc pa makar jeftinije nego da drze sobu praznim (za razliku od hrvata:D)..
na pm cu ti poslati link od sajta od tipa kod kojeg smo bili.u biti apartmane drze 2 brata koji su:top:..jako cisto, uredno, moderno i jeftino:mig:
sajt je mozda malo ruzan sto se tice dizajna ali sve ostalo je :s

a ako ne budes zadovoljan s tim, ti potrazi pa me pitaj je li dobra lokacija, ok?

btw, ja gledlaa smjestaj i ima koliko hoces do 15 eura. vjeruj, i to puno dobrog smjestaja na dobroj lokaciji za malu cijenu.

Vanity
22.03.2011., 13:01
Imaš i u sredini 8.mjeseca za 15 eura po osobi, nađe se bez problema.

Preporučam samo da izbjegavaš Saki guesthouse.

Ria26
31.03.2011., 05:38
Dobro jutro,

spremam se ici u Crnu goru za ovaj vikend. Na umu sam imala Budvu, jer eto...najrazvikanija je (glup razlog mozda, ali iskreno ne znam odakle bih krenula). Sobzirom da nije ljetni period, bila bih vam zahvalna da me na osnovu svojih iskustava uputite negdje drugdje ako mislite da se vise isplati za vidjeti :) Dal da rezervaciju smjestaja radim preko neta ili na licu mjesta?

nasmijanonebo
31.03.2011., 07:50
ako ides na vikend, mozda bi bilo idealno biti u kotoru. kotor je prekrasan grad, imas sto obici. a mozes i budvu -stari grad, samo sto je kotorski bogatiji za razgledavanje. ali neces pogrijesiti di god spavala jer su budva i kotor jako blizu, mozes za pola sata voznje autom doci od kotora do budve ili obratno. ima i bus izmedju njih a i jeftini taxiji.
preko neta imas bezbroj smjestaja i to jako jeftino..mi smo preko ljeta na licu mjesta nalazili smjestaj, ali ne znam kak je izvan sezone, jesu li kuce otvorene i ovako rano da imas kog pitati.
jesi s autom ili bez? da ti sugeriram neke rute..
iz kotora mozes autom ili lokalnim busom do obliznjeg perasta pa brodicem odes do otocica gospe od skrpjela (3 eura povratna karta brodom)..i prcanj par km od kotora je krasan..pa u risanu obici rimske mozaike..u herceg novom stari grad..u baru isto star nekadasnji utvrdjeni grad (izvan centra grada, par km dalje)..imas sto vidjeti ak te zanimaju starine, gradici..

rambla
31.03.2011., 09:08
ne znam jel ides autom, ako ides, popenji se onom cestom povise Kotora, tamo se ide prema NP Lovcen, i ta unutrasnjost, priroda, je stvarno super... mi smo krenuli od skadarskog jezera (granica sa albanijom), pa na podgoricu, cetinje i spustili se na kotor, preko tog dijela i to je vauuuuuuuu... ali samo ako te vise pere priroda, ako bi gradice, onda je definitivno kotor moj izbor

Ria26
31.03.2011., 10:59
Pozdrav i hvala na odgovorima, tek sada vidim :)

Znaci ovako, idemo autom, polazak sutra, povratak u nedjelju navecer. Prva pomisao mi je bila Budva. Kasnije sam cituckala na preskoke temu i zainteresirala se sa Zabljak, Kotor....volim prirodu. Jako volim prirodu. Bitnije mi je imati opustajuci atmosferu, stabla, potocic nego asfalt.

Skadarsko jezero...pisem u tekicu :)

nasmijanonebo
31.03.2011., 11:52
bolje je onda biti smjesten u kotoru pa ici gore na lovcen itd..ili smjestaj u kolasinu pa se setati po planinama tamo:mig:..jeftino je u kolasinu, bila moja frendica planinarka lani tjedan dana pa se ona i muz odusevili prirodom (a ja vidjela fotke:top:)..
ona istrazivala planine, a ja obalu :D

Prolaznica
31.03.2011., 12:10
Ako su brda u pitanju, Kolasin je dobar izbor, Plav jos bolji. Jedino sto i nije bas za vikend turu jer se do Kolasina imas sto i vozit. Mi smo pokusali ici "kracim" putem preko prijevoja Tresnjevik, pa se ispostavilo da je veliki dio ceste odnijela rijeka koja je nabujala zbog otapanja snijega. Kotor je super izbor za vikend.

Ria26
31.03.2011., 12:24
Joooooj kako ste me namamile, sad jedva cekam, istrazujem po netu, zapisujem, printam :)

nasmijanonebo
31.03.2011., 12:59
odusevit ce te i kotor:cerek: i boka kotorska..krajolik je :s

podgoričanin
31.03.2011., 18:32
Pozdrav i hvala na odgovorima, tek sada vidim :)

Znaci ovako, idemo autom, polazak sutra, povratak u nedjelju navecer. Prva pomisao mi je bila Budva. Kasnije sam cituckala na preskoke temu i zainteresirala se sa Zabljak, Kotor....volim prirodu. Jako volim prirodu. Bitnije mi je imati opustajuci atmosferu, stabla, potocic nego asfalt.

Skadarsko jezero...pisem u tekicu :)
Ako se odlučiš da ideš do Kolašina šteta je da ne produžiš još 15-ak kilometara i vidiš Biogradsko jezero.
Ukoliko pak okreneš ka Durmitoru tj Žabljaku imaš sad bolju opciju ako dolaziš iz pravca Dubrovnika-naime malo posle Herceg Novog imas novi put do Žabljaka odprilike ti treba od Herceg Novog do Žabljaka kolima 2 sata i 20 minuta lagane vožnje.

Ria26
08.04.2011., 05:33
Dobro vam ovo rano jutro, vracam se na temu cisto da dam izvjestaj. Vjerojatno cu ispast malo glupasta, ali ja Crnu goru nisam zamisljala takvom. Onaj dio blize granici me jako podsjetio na talijanski dio Svicarske. Planine, brda i more...koje mi je jaaaaaako jaaaaako licilo na jezero. Prekrasan i opustajuci pogled. Zaustavili smo se u vise gradova; Herceg novi, Kotor, Budva, Cetinje, Podgorica, Skadarsko jezero, Tivat... Naravno, imali smo ograniceno vrijeme boravka, jer posao zove, ali proveli smo se odlicno. Bili smo smjesteni u Budvi kod prekrasnih ljudi koji su nam objasnili do u detalje kud da idemo i sto da vidimo. Popili smo kavu sa pogledom na Sveti Stefan i to mi je bas bilo poput meditacije. Sunce, jako lijepi pogled, djecica trckaraju po plazi, mame setaju i razgovaraju...

Tek tako, usporedbe radi, mozda ce nekome i pomoci - dvije pizze i 2 cole smo u Budvi platili 13 eura. Kavicu na plazi 1 euro. Smjestaj u Budvi 15 eura po osobi. Parking za 1 sat u centru grada 0,50 eur.

Nazalost nismo se vozili brodom na Skadarskom jezeru jer je jako puhalo a mene je malo bolilo grlo, pa sam se bojala da ce me od vjetra uhvatiti jos i vise. Gospodja koja nam je ponudila letak je rekla da su cijene jako pristupacne, ali sobzirom da sam u startu znala da se voziti necu, nisam ni pitala koliko dodje.

Hvala svima koji su me usmjerili svojim savjetima.

nasmijanonebo
08.04.2011., 09:12
dobro si to sve obisla u kratko vrijeme. nisam ni sumnjala da ce ti biti dobro:top:
da, slazem se, Boka je prekrasna (naravno, kao i drugi dijelovi obale). mene je jako podsjetila na Lago di Garda po krajoliku (tj. vrlo slican krajolik, ali gradovi na Gardi i u Boki su drugaciji i neka:top:)

Auge
19.04.2011., 10:30
Zanimalo bi me postoji li izravna autobusna linija Split-Ulcinj, budući da bih morao organizirati putovanje početkom VIII. mjeseca do Ulcinja.

Našao sam na web-stranicama autobusnog kolodvora Split podatak da veza postoji (prijevoznik: PAN. BUS--AUTOBOKA-KOTOR):
http://www.ak-split.hr/HR/vozni.red/VozniRedOdlazaka.aspx, no zadnji polazak koji se može rezervirati je 18.V.

Može li mi netko tko je putovao tom linijom reći postoji li neka brža linija, budući da ovom koju sam našao put traje 8 sati i 45 minuta (prilično dugo)?

Hvala.

Cinnamon Girl
19.04.2011., 13:15
Može li mi netko tko je putovao tom linijom reći postoji li neka brža linija, budući da ovom koju sam našao put traje 8 sati i 45 minuta (prilično dugo)?

Hvala.

Pa to i nije tako dugo, obzirom da je Split - Dubrovnik pet sati.

rambla
19.04.2011., 13:25
:)Pa to i nije tako dugo, obzirom da je Split - Dubrovnik pet sati.

4 ipo busom, svaki tjedan sam na toj relaciji :)

podgoričanin
19.04.2011., 19:50
:)

4 ipo busom, svaki tjedan sam na toj relaciji :)

Od Dubrovnika ima još 150 km do Ulcinja međutim dodajmo tome i prelazak granice pa još potrosi dosta vremena trajekt Kamenari Lepetani ,onda i neka pauza da vozači nešto prezalogaje-mislim da nije moguce autobusom od Dubrovnika da Ulcinja stici za manje od 4 sata,pogotovo ne u avgustu!

Auge
20.04.2011., 09:26
Od Dubrovnika ima još 150 km do Ulcinja međutim dodajmo tome i prelazak granice pa još potrosi dosta vremena trajekt Kamenari Lepetani ,onda i neka pauza da vozači nešto prezalogaje-mislim da nije moguce autobusom od Dubrovnika da Ulcinja stici za manje od 4 sata,pogotovo ne u avgustu!

@Cinnamon Girl & rambla & podgoričanin

Hvala vam na objašnjenjima. Možete li mi reći kolika je cijena karte Split-Ulcinj ili Dubrovnik-Ulcinj?

rambla
21.04.2011., 13:18

ovo ja govorim 4 ipo sata za split - dubrovnik....

rambla
21.04.2011., 13:20
@Cinnamon Girl & rambla & podgoričanin

Hvala vam na objašnjenjima. Možete li mi reći kolika je cijena karte Split-Ulcinj ili Dubrovnik-Ulcinj?

Split - Dubrovnik - cijena karte u jednom smjeru ti je od 105 - 160 kuna. Croatia bus najjeftiniji. a ja mislim autotrans rijeka najskuplji... Dalje do Ulcinja ne znam...

šototajer
22.04.2011., 16:15
Ne znam zašto netko smatra da je spavanje u C.Gori u apartmanu za 15 euro/dan ( 110 kn) po osobi jeftino?!

Kad bi Crnogorci uveli naknadu od 0.50 kn za plastičnu ambalažu, onda bi se ekološki i osvijestili, jer turizam i smeće ne idu zajedno.
Ako je neko posjetio Veliku plažu u blizini Ulcinja, onda će pogotovo vidjeti o sprezi smeća i turizma.
Zbog toga 15 eura je cijena prevelika; između ostalog.

nasmijanonebo
26.04.2011., 09:19
Pa nije CG samo Ulcinj i glup je generalizirati na temelju jedne ili par plaza da je svugdje prljavo.
Ja sam se ugodno iznenadila kako se vecina plaza tamo ipak odrzava i pazi da bude cisto.

Auge
27.04.2011., 10:36
Split - Dubrovnik - cijena karte u jednom smjeru ti je od 105 - 160 kuna. Croatia bus najjeftiniji. a ja mislim autotrans rijeka najskuplji... Dalje do Ulcinja ne znam...

Hvala na tom podatku.

Velika_kokos
28.04.2011., 20:59
Može li se smještaj u Crnoj Gori naći na licu mjesta - govorim o kraju lipnja - a da cijene nisu previsoke?
Kolike su cijene goriva u Crnoj Gori, odnosno, koliko ste otprilike zavozili za tjedan dana vožnje?
Može li se s osobnom ili trebam vaditi putovnicu?
Tnx

gogaa
28.04.2011., 22:06
Može li se smještaj u Crnoj Gori naći na licu mjesta - govorim o kraju lipnja - a da cijene nisu previsoke?
Kolike su cijene goriva u Crnoj Gori, odnosno, koliko ste otprilike zavozili za tjedan dana vožnje?
Može li se s osobnom ili trebam vaditi putovnicu?
Tnx

gorivo skoro isto kao kod nas, može i sa osobnom, ali je bolje putovnica, jer je manja procedura na granici( ne trebaju ti pisati propusnicu); zelena karta; ekološka taksa 10 E

gogaa
28.04.2011., 22:15
Pa nije CG samo Ulcinj i glup je generalizirati na temelju jedne ili par plaza da je svugdje prljavo.
Ja sam se ugodno iznenadila kako se vecina plaza tamo ipak odrzava i pazi da bude cisto.

Niti se Sutomore i Čanj ne mogu pohvaliti s nekom čistoćom i čistim plažama. Npr. u Sutomorama ilegalni apartmani nisu priključeni na kanalizacijski sustav, niti imaju septičke jame, nego su spojeni na kanale za odvod oborinskih voda, pa to sve zajedno ulazi na mjesnu plažu. Mještani vele da to nije strašno, da ima i gorih primjera, ali zato u Sutomorama možete naći sobu u srcu sezone za 5.70 eura s uključenom boravišnom taksom.

nasmijanonebo
29.04.2011., 09:08
od CG obale vi pricate o najgorim plazama..:facepalm:
kao da sad idem od svih hrv. plaza pricati o nekim najruznijim plazama a preskocim lijepe netaknute plaze.:flop:

Velika-kokos, bez ikakvih problema ces naci smjestaj na licu mjesta i to za male novce. mi smo isli pocetkom 8.mj. kad je kao krkljanac, i u samom Kotoru na licu mjesta (bez puno trazenja) uz samo more nasli prekrasan apartman uz veliki vrt (trosoban, super opremljen, 100 m2, nas 4 sveukupno po noci samo 50eura) i to sa pogledom na stari Kotor:cerek:.
U Budvi isto nasli na licu mjesta smjestaj, dvosobni novi apartman, 5 min od mora, za samo 50 eura nocenje (bilo nas 4)..itd itd..a Kotor i Budva su kao "najskuplji".
Kod Herceg Novog bili u nekom privatnom malom hotelu, uz samo more (kamena kuca adaptirana), 50 eura za nas 4 doslo..dosli jako kasno, nasli to, islo bi i jeftnije (10 eura po osobi) da smo ostali vise od 1 noci:D.
Pazi, sve ovo je bilo 8.mj. lani, za vrhunac sezone. A ti ides u 6.mj. -tad su cijene dosta nize i mjesta koliko hoces.:mig:

Velika_kokos
29.04.2011., 12:44
Hvala na brzom odgovoru:-)

Crospur
05.05.2011., 10:46
gorivo skoro isto kao kod nas, može i sa osobnom, ali je bolje putovnica, jer je manja procedura na granici( ne trebaju ti pisati propusnicu); zelena karta; ekološka taksa 10 E

Plaća li se ova taksa odmah kada ti pregledaju putovnicu ili ima neki poseban štand na granici ili tako nešto gdje se to plaća?

rambla
05.05.2011., 10:52
placa se odma...

dani30
05.05.2011., 10:52
nasmijano nebo, može li konkretan link ili broj telefona za taj dobar apartman, nedaleko od starog grada Bzdve, gdje ste vi bili?

unaprijed hvala, mi isto planiramo ubrzo dole, ali ne bi išli na blef,
radije bi rezervirala unaprijed :top:

nasmijanonebo
05.05.2011., 11:03
Plaća li se ova taksa odmah kada ti pregledaju putovnicu ili ima neki poseban štand na granici ili tako nešto gdje se to plaća?

kad dodjes na crnogorsku granicu-ako je red, jedna osoba hoda od auta do auta i prodaje te takse..malo je to nama izgledalo cudno jer je obucena kao civil, i ne dobijes racun:rofl:..ali vinjeta je prava i vrijedi punih godinu dana.

nasmijanonebo
05.05.2011., 11:03
nasmijano nebo, može li konkretan link ili broj telefona za taj dobar apartman, nedaleko od starog grada Bzdve, gdje ste vi bili?

unaprijed hvala, mi isto planiramo ubrzo dole, ali ne bi išli na blef,
radije bi rezervirala unaprijed :top:

poslat cu ti na pm:mig:

Poduka2
07.05.2011., 14:28
Bok.

Zanima me kako najjeftinije do Podgorice. Avionom ili busom.
Te što ja kao hrvatski državljanin moram imati, naravno osim putovnice? Idem u posjetu. Pa mi očigledno treba pozivno pismo od osobe kako idem.
I drugo. što je potrebno stranom državljaninu da dođe bez problema do Podgorice?

Zahvaljujem

Poduka2
08.05.2011., 09:58
jel zna tko??? :(

Poduka2
08.05.2011., 21:49
Zapravo ne do Podgorice, točnije do BUDVE...bump.........:confused:

nasmijanonebo
09.05.2011., 08:51
nisi rekao odakle putujes.
ako si hrv.drzavljanin dovoljna ti je samo putovnica. ne treba ti nikakva viza. i stranim drzavljaninma je dovoljna samo putovnica.
nisi rekao odakle bi doputovao u budvu? ovako ti ne mozemo reci koji je najjeftiniji nacin putovanja.

krokodil
10.05.2011., 23:16
zaletili bismo se krajem 7. mjeseca s klincima (2,5 i 8) do CG. Cilj nam je napraviti neku turu u 7 do 10 dana. Inače smo zadrti kamperi, ali po informacijama o kampovima čini mi se da je standard sanitarija prilično loš, a to ne dolazi u obzir. Ako ne uspijemo naći odgovarajući kamp, opcija je apartman / bungalov jedan u Boki, jedan na području Durmitora i jedan na južnoj obali. Bila bih zahvalna za preporuke samo konkretnog provjerenog smještaja na pp (i cijene). I svakako ne neka nabrijana mjesta s hrpom noćnog života, pečenjara i prenapučenim plažama, nego onak, easy. I kaj je posebno zanimljivo za klince?

nasmijanonebo
11.05.2011., 08:14
lani sam usputno svracala u kampove da vidim kakvi su (na obali, na potezu od h novog do petrovca) i stvarno ti nikako ne preporucujem te kampove.
ima puno smjestajnog kapaciteta i na obali i u unutrasnjosti koje mozes naci i na blef..u unutrasnjosti je znatno jeftinije iako ni obala nije skupa :mig:

krokodil
11.05.2011., 08:32
da, skupila sam informacije od onih koji jesu kampirali. Ali zato i pitam za konkretne preporuke apartmana ili bungalova. Putujemo s djecom, a to su onda malo drukčije okolnosti - nakon tolike vožnje, nemam srca ih još maltertirati s potragom smještaja. Dakle, treba nam konkretna provjerena informacija bar za prvu stanicu, u Boki (da je čisto, mirnije i da u dva tri dana kupanja i laganih izleta zaborave put do dolje :mig:)

nasmijanonebo
11.05.2011., 08:47
mi smo spavali u samom kotoru (kad pricamo o boki) - u dijelu kotora koji se zove muo (to je selo koje je spojeno sa kotorom:mig:) - u prekrasnom apartmanu za 50 eura po noci (cijeli apartman, ne po osobi) (inace traze 70 eura, ali ako spavate 3 noci daje popust..vrlo vrlo mirno..u boki ti je svugdje mirno osim u centru kotora. perast je najskuplje mjesto za smjestaj.
Inace, u mjestu Muo i u Prcnju ima puno lijepih apartmana a nisu skupi..plus imaju krasan pogled na sam Kotor:cerek: ta dva mjesta su mozda najljepsa za smjestaj unutar Boke (osim samog Kotora, naravno)..e da, u Risnu i Dobroti isto ima puno smjestaja. Risan je jeftiniji, jako mirno mjesto. Orahovac prenatrpan, Dobrota- tamo je bolje ne kupati se..Risan je isto okej.
Najljepse je spavati u Kotoru, Muo i Prčnju...ima i jeftin taxi (od Mua do Kotora nema vise od 15 min hoda, a taxi je 2.5 eura :D)
mislim da bi se i ti odusevila Prcnjem 8krajolik, priroda, samo mjesto..)..inace, Prcanj je poznat i kao najzdravije mjesto za bolesti sa disnim putevima

Boka ti je malo zeznuta za kupanje, jer iako ima puno plaza, more nije savrseno cisto (kako smo u Hrv. navikli), nego je vise onako jezersko, polumutno (kao voda u Lago di garda, posto si bila tamo, onda vjerojatno znas na sto mislim).nama to nije smetalo da se bacimo u vodu za osvjezenje i uzivamo u pogledu na krajolik :cerek: jer smo poslije isli i u budvu na par noci a i prije kotora bili u h-novom na spavanju..

nasmijanonebo
11.05.2011., 08:58
ej nasla sam na netu smjestaj di smo bili u kotoru(mi smo to nasli lani na licu mjesta, na blef- prolazili kraj kuce, primijetili je, stali i pitali rentaju li, ostalo je povijest.)
http://www.realitica.com/index.php?listingID=47384&property=croatia&lng=hr
preporucujem jer je to ogroman apartman (2 spavace plus dnevna plus ogormna kuhinja plus veliki vrt sa 2 lezaljke i stolom i stolicama..djeca se mogu natjeravati po apartmanu i igrati skrivaca koliko je to veliko..kupaona sa wc i jos jedan wc..plus prvi red do mora, ima mali privatni mol ispred kuce di mozes sjediti u lezaljci i diviti se kotoru..plus divan pogled na kotor:s plus free wifi (imaju pc u apartmanu, ma sve zivo imaju) . ova jedna spavaca ima pogled na kotor (i vrt i kuhinja) gazda je :top::top: (oko 4 banke, mlada zena i 2 predivna sina (jedan nizi razredi osnovne, drugi ima par godina) gazda i obitelj ne dolaze niti u apartman ni u vrt (stanuju iznad apartmana ali je za komunikaciju ako ste i vi, a mi jesmo pa smo se i skompali :D)
do samog centra kotora ima 15 min hoda (mjerili smo) ali ako djeca ne mogu hodati, taxi je do 3 eura za tu relaciju (ne isplati se autom jer je tesko naci parking u kotoru) a taxi stalno cirkuliraju, samo mases na cesti i neki ce naletiti. apartman ima parking.
(btw, u stvarnosti je puno ljepse nego na fotkama, imam fotke doma tog apartmana, vrta, pgoelda na kotor, ali vidim da ima i ytube snimka, pa to je stvarno tako, snimka ne laze)..mozete se baciti ispred kuce, mi smo 1x (oni se bace i vrate se u kucu) ali smo vise landrali okolo po danu..
nama je bilo jako jako zao sto smo odlazili, jer smo uzivali u tom apartmanu i pogledu iako se nismo tamo kupali nego smo isli okolo autom istrazivati plaze. i vratit cemo se tamo, toliko nam je lijepo tamo.

krokodil
11.05.2011., 15:47
OK, dakle suzujem na ove tri lokacije, s naglaskom na Prcanj. A i apartman u kojem ste bili zbilja zvuci dobro, jos ce mali imati i ekipu :s... Hvala, puno si pomogla

nasmijanonebo
11.05.2011., 18:22
OK, dakle suzujem na ove tri lokacije, s naglaskom na Prcanj. A i apartman u kojem ste bili zbilja zvuci dobro, jos ce mali imati i ekipu :s... Hvala, puno si pomogla

za taj apartman koji sam preporucila ima i snimka (ako ti je to promaklo)
http://www.youtube.com/Appmuo
a i vidim da je cijena 50 eura (kao kad smo mi bili)..dzaba..tako nesto u hrv. bi platili bar 100-120 eura.

katarolinka
13.05.2011., 11:48
Pozdrav svima!
Pročitala sam temu i puno mi je pomogla, hvala na svim idejama i savjetima. Putujem s dečkom u Crnu goru početkom 10. mjeseca (autom) i planiramo napraviti ovaj "krug": (Zagreb - Sarajevo) - Piva - Durmitor - Manastir Ostrog - Skadarsko jezero - R. Crnojevića - Virpazar - Sveti Stefan - Budva - Lovćen - Kotor - Perast - Herceg Novi - (Mostar - Zagreb)
Planiramo prespavati u Pivi (dečku su od tamo korijeni), Durmitoru dva (ili tri) dana, negdje kod Skadarskog jezera, negdje kod Lovćena i negdje kod Kotora. Ostale lokacije bi samo razgledali... Za taj put planiramo 10 dana.

E sad, imam par pitanja za vas:
Je li period od 10 dana realan za takav put?
Imate li konkretnu ideju za smještaj oko tih lokacija? Ništa prefensi, do 15 e po osobi.
Što je s Biogradskom gorom? To nitko ne spominje... Možda bi i nju posjetili ako se isplati?

Unaprijed puno hvala na odgovorima!!

nasmijanonebo
13.05.2011., 12:33
Smjestaj cete svugdje naci ispod 15 eura po osobi..jedino na moru cete morati dati 15 eura, ali se moze naci i za manje novaca ako budete dosta trazili po netu ili na licu mjesta.
Mjesta koja nisu na obali imaju jeftin smjestaj:mig:..ja ti ne mogu pomoci, jer smo sve na blef i to samo na obali ali frendica mi je lani bila po Cg planinama i placali po 10 eura po privatnom smjestaju (Kolašin, Durmitor itd)..nije bio neki luskuzan smjestaj ali pristojno-cisto, uredno.
Mislim da je 10 dana realno, mozda je bolje 2 tjedna.
mi smo bili 8 dana: od H-Novog do Petrovca a da Lovcen nismo vidjeli..to smo ostavili za drugi put jer se zelimo dole vratiti.

vekiv
18.05.2011., 11:42
Pozdrav forumaši,
da li je netko bio na Durmitoru?
Ako da, kakva su vam iskustva?
Gdje ste noćili?
I ako znate kako bi bilo najbolje tamo doći autom iz Zagreba (kroz Bosnu, ili preko Dubrovnika)?
Unaprijed hvala.

Cinnamon Girl
18.05.2011., 12:26
Pozdrav forumaši,
da li je netko bio na Durmitoru?
Ako da, kakva su vam iskustva?
Gdje ste noćili?
I ako znate kako bi bilo najbolje tamo doći autom iz Zagreba (kroz Bosnu, ili preko Dubrovnika)?
Unaprijed hvala.

Ja sam bila i pisala sam o tome gore, pronadji.

vekiv
18.05.2011., 12:48
Super, hvala.

*ribicaivana*
24.05.2011., 11:24
Pozdrav, zanima me može li se u Crnu Goru sa osobnom iskaznicom? Jel išao tko? Ja idem u četvrtak ako se može s osobnom :ne zna:

nasmijanonebo
24.05.2011., 11:34
lanjsko ljeto smo trebali putovnicu.

nosikiriki
25.05.2011., 12:35
Jel zna netko cijene izleta u CG? Npr. Cetinje, manstir Ostrog, "cruising" po kotorskom zaljevu (+sv.Đorđe i Gospa od Škrpjela), Lovćen...
I cijene busa ili taxija od budve do kotora (tu relaciju cu vjerojatno cesto koristiti a nemam auto). Thnx

nasmijanonebo
25.05.2011., 12:48
imam doma neke cijene za neke od tih izleta. koliko se sjecam, najskuplje je bilo do 15 eura izlet (osim ovih za albaniju, to je mozda bilo skuplje)
u budvi na promenadi takvih ponuda za izlet kojekuda (ma svuda) glava boli od izbora.:s--nema cega nema. i to za male pare (jos su nas pitali je li nama Hrvatima skupo :lol:) jer konkurencije ima koliko hoces, a turistima (iz Srbije) je za njihov dzep skupo a za nas dzep jeftino.
takvu BOGATU ponudu izleta nisam vidjela nigdje kod nas na moru:mad:

Putnik92
25.05.2011., 13:29
Jel zna netko cijene izleta u CG?

Plaža Žanjic - (Modra?) spilja - otok Mamula i natrag: 3€

nasmijanonebo
25.05.2011., 13:34
e i taj izlet:top:
ja vidjela, kad sam bila u Đenovicima (kraj Herceg Novog) jedno ujutro na kavi na molu da se na plazu Zanjic ide nekim super brzim gliserom:eek: (pala sam u sok kad sam vidjela kak se za samo 3 eura vozis tak brzim gliserom). 3 eura je izlet do plaze Zanjic, a ako se doda jos 2 eura ukljucen je posjet spilji. :mig:
Na to nismo stigli, steta. ostavili smo za drugi put.

sto se tice taxija- jeftin je. nema starta, a 1 km se placa od 0,50 do 1 euro. ovisi.
Mjesta su povezana i busevima, minbusevima :mig:
iz Budve recimo ima bus do plaze Jaz (5 km dalje) itd, to sam vidjela..ma nemas brige tamo. Javni prijevoz je cest i bolje su povezani nego nasa primorska mjesta :D

pyramid090
28.05.2011., 20:24
Zapravo ne do Podgorice, točnije do BUDVE...bump.........:confused:

Zagreb-Budva,direkt bus,"GLOBTOUR"....Zagreb-Podgorica,direkt bus "BOŽUR"

nosikiriki
03.06.2011., 13:41
Da li je "kraljicina plaza" javna plaza? Citam malo po netu pa sam naisao ne neki clanak (ok, iz 2009.) u kojemu pise da je tada plaza bila zatvorena za javnost.

nasmijanonebo
03.06.2011., 14:04
Da li je "kraljicina plaza" javna plaza? Citam malo po netu pa sam naisao ne neki clanak (ok, iz 2009.) u kojemu pise da je tada plaza bila zatvorena za javnost.

pa ajmo reci da nije javna plaza..tj. mozes doci ali samo ako koristis lezaljku a svaka lezaljka je dnevno 70 eura.:D..a podrazumijeva se da uzmes 2 lezaljke, jer kao ne dolazis sam nego s nekim (lezaljke su uvijek poredane po 2).
lani kad smo brodom prolazili par puta kraj te plaze i dosli vrlo blizu, vidjeli smo da na cijeloj plazi ima sveukupno 10 lezaljki, po 2 skupa i onda razmak do iducih lezaljki barem 20 m (imam fotku te plaze sa broda doma)..i bilo je samo 2 ljudi (a spica sezone) uz jednu osobu koja je posluzivala pice i neki helikopter.

majstor s mora
07.06.2011., 17:20
evo molija bi za pomoć ako neko zna...
znaći zanima me cijena autobusnih karata iz crne gore za split (prije svega iz bara ali može i npr.budve, herceg novoh, kotora...) koliko su česte linije i koja je opcija najjeftinija...prolista san temu na brzinu i nisan vidija da je neko pisa o tome, pa eto ako neko putuje od tamo ili iz splita nek napiše bija bi zahvalan....odnosi se na ljetni period 7. i 8. misec....

zaki
08.06.2011., 11:45
Pozdrav, zanima me može li se u Crnu Goru sa osobnom iskaznicom? Jel išao tko? Ja idem u četvrtak ako se može s osobnom :ne zna:

Može osobnom.
http://www.mup.hr/52.aspx

marioxp
09.06.2011., 08:52
Ove godine sam odlučio da ću malo otići u Crnu Goru na ljetovanje. E sada si tražim zgodno mjesto i smještaj. Tražim neko zgodno mjesto pristat ću i na neku normalnu turističku gužvu samo da nije masovka kao u Makarskoj. Jako malo znam o Crnogorskoj obali jedino sam ćuo da je dobro u Petrovcu a da more u Boki i okolnim mjestima i nije baš (jer je to veliki zaljev pa se slabije čisti more).

Druga stvar, u Hrvatskoj obično se smještam u apartmanima jer su mi hoteli preskupi a ako uzmem sobu u privatnom smještaju (što smatram da je gotovo najjeftinja solucija) osuđen sam da sve obroke jedem vani što u hrvatskim restoranima može biti jako skupa varijanta. Tako da uzmemo apartman i obično doručkujemo u apartmanu a večere pola po restoranima a pola u apartmanu kuhamo. Zanima me kakve su cijene klope na Crnogorskom primorju ako su nešto niže nego kod nas uzimam sobu ali u protivnom apartman.

nasmijanonebo
09.06.2011., 11:14
Petrovac- strahovita guzva:eek: iako je savrseno cisto more i uz takav krkljanac. ali ima plaza oko Petrovca di ima jako malo ljudi:mig:
U Herceg Novom i Bokokotoranskom zaljevu voda nije bas cista kao sto smo navikli na hrv. jadranu, nego je vise onako kao da se kupas u jezeru..ali je boka prekrasna (mjestasca, gradici, priroda:top:)..a sve je blizu..
Budva - sam grad je lijep..a ima puno plaza. na glavnoj slovenskoj plazi je krkljanac a i nije bas nesto precisto more. kraj starog grada Budve, nekih 2-3min hoda ima 2 prekrasne plaze Mogren I i Mogren II- tu nema guzve, ima ljudi ali ok je:mig:
A moze se i brodicem do otocica Sv. Nikole (nasuprot Budve, kao Lokrum nasuprot Dubrovnika) i tu su lijepe plaze, isto bez guzve.
ili se moze kombijima i jefitnim taxijima i brodicima na obliznje budvanske plaze (i poznatije i manje poznate) kojih ima koliko hoces. Cijene su stvarno niske. Cjelodnevni izlet brodom do plaza budvanskih rivijera (to je kao najskuplji izlet brodom:D) i do samog petrovca te na kraju te ostave na otocicu sv. nikole di se vracas bilo kojim drugim brodom -to kosta 10 eura po osobi. ostlai izleti na neke od plaza su jeftiniji.
Hrana - ne isplati vam se kuhati:D. Mi u Hrv. znamo kuhati da usparamo pare jer su nam restorani skupi u Hrv, ali u Crnoj Gori smo jako uzivali i sve si priustili jer smo mogli..
Hrana u ducanima je jeftinija nego kod nas (prehrambeni proizvodi doslovno iz cijele bivse Juge-od slov. preko nasih, bosanskih, sprskih do makedonskih) ali su i restorani vrlo povoljni. Vecina restorana ima dnevni menu -rucak od 4-5 eura (cak i riblji rucak!) a vecera 3-4 eura..dnevni menu: juha (supa), glavno jelo, salata, desert.
plus ogroman izbor raznoraznih fastfoodova sa tolikim vrstama mesa na rostilju, ma nema cega nema..palacinki, slastica, ovo, ono.
Mi smo niskobudzetni turisti pa smo si u Cg priustili strasno puno toga (svaki dan jeli vani, raznorazni izleti brodom, izlasci, vrlo lijep smjestaj, taxiji iako smo isli autom do CG, ovo ono) za male pare koliko ne bi mogli u Hrv. i to za puno vise para.

upola manje para u 8 dana u CG priustili sve zivo sto ne bi mogli ni izbliza u Hrv.

Dlapek
09.06.2011., 11:23
Petrovac- strahovita guzva:eek: iako je savrseno cisto more i uz takav krkljanac. ali ima plaza oko Petrovca di ima jako malo ljudi:mig:
U Herceg Novom i Bokokotoranskom zaljevu voda nije bas cista kao sto smo navikli na hrv. jadranu, nego je vise onako kao da se kupas u jezeru..ali je boka prekrasna (mjestasca, gradici, priroda:top:)..a sve je blizu..
Budva - sam grad je lijep..a ima puno plaza. na glavnoj slovenskoj plazi je krkljanac a i nije bas nesto precisto more. kraj starog grada Budve, nekih 2-3min hoda ima 2 prekrasne plaze Mogren I i Mogren II- tu nema guzve, ima ljudi ali ok je:mig:
A moze se i brodicem do otocica Sv. Nikole (nasuprot Budve, kao Lokrum nasuprot Dubrovnika) i tu su lijepe plaze, isto bez guzve.
ili se moze kombijima i jefitnim taxijima i brodicima na obliznje budvanske plaze (i poznatije i manje poznate) kojih ima koliko hoces. Cijene su stvarno niske. Cjelodnevni izlet brodom do plaza budvanskih rivijera (to je kao najskuplji izlet brodom:D) i do samog petrovca te na kraju te ostave na otocicu sv. nikole di se vracas bilo kojim drugim brodom -to kosta 10 eura po osobi. ostlai izleti na neke od plaza su jeftiniji.
Hrana - ne isplati vam se kuhati:D. Mi u Hrv. znamo kuhati da usparamo pare jer su nam restorani skupi u Hrv, ali u Crnoj Gori smo jako uzivali i sve si priustili jer smo mogli..
Hrana u ducanima je jeftinija nego kod nas (prehrambeni proizvodi doslovno iz cijele bivse Juge-od slov. preko nasih, bosanskih, sprskih do makedonskih) ali su i restorani vrlo povoljni. Vecina restorana ima dnevni menu -rucak od 4-5 eura (cak i riblji rucak!) a vecera 3-4 eura..dnevni menu: juha (supa), glavno jelo, salata, desert.
plus ogroman izbor raznoraznih fastfoodova sa tolikim vrstama mesa na rostilju, ma nema cega nema..palacinki, slastica, ovo, ono.
Mi smo niskobudzetni turisti pa smo si u Cg priustili strasno puno toga (svaki dan jeli vani, raznorazni izleti brodom, izlasci, vrlo lijep smjestaj, taxiji iako smo isli autom do CG, ovo ono) za male pare koliko ne bi mogli u Hrv. i to za puno vise para.

upola manje para u 8 dana u CG priustili sve zivo sto ne bi mogli ni izbliza u Hrv.

generalni savjet svima - pokušajte izbjeći Crnu Goru u periodu od 1.srpnja do kraja kolovoza.
Gužve su užasne.
U rujnu je prekrasno.Mi smo bili nekoliko dana i uživali smo.
Potpisujem sve kaj ne nebo napisala.
Planirajte odmor van udarne sezone i iznenadit će vas ljepota Crne Gore.

nasmijanonebo
09.06.2011., 11:32
ja bila u spici sezone, pocetak 8.mjeseca lani (4.-12.8. tu negdje) ...ocekivala nemogucu guzvu ali nije..cak ni u budvi nije veca guzva nego npr. u crikvenici. ja sam ocekivala da cemo zapeti u prometu tamo, da cemo 3h izlaziti i ulaziti u grad a ono nista cekanja..kroz budvu ide siroka cesta od 2 trake za svaki smjer i promet ide vrlo brzo.nigdje nismo na cg obali zapeli u prometu a dosta smo se vozikali svaki dan. nigdje problema sa parkingom osim u centru kotora ali je i to izvedivo.
na nekim plazama budvanske rivijere je bilo po 2 ljudi, na otocicu sv. nikola nije bilo puno ljudi (jer su gosti uglavnom srbijanci, a imaju puno manju kupovnu moc nego mi, pa si ne priuste ono sto smo mi mogli-izleti brodom, ovo, ono:mig:), na plazi mogren isto..jaz -ima ljudi ali ne toliko koliko sam ocekivala..u petrovcu sam dozivjela najvecu guzvu od crnogorskih plaza i u samom herceg novom (ali tamo se ne ide na kupanje, vise onako nocni djir i klopa, free parking nasli bez problema a brodicem po plazama) ali petrovac nije velik a i vrlo je jeftin pa zato.
u 7.mj. je dosta manje turista nego u 8.mj. to su nam svi rekli. tek od 20.7. do 15.8.
mi smo svugdje nasli na licu mjesta prekrasan smjestaj (odlicni apartmani) za male novce a po pricama o ludim guzvama u CG smo se bojali da necemo..a tamo jos lakse nego u Hrv. u 6.mj. nasli smjestaj :top:

Dlapek
09.06.2011., 12:30
ja bila u spici sezone, pocetak 8.mjeseca lani (4.-12.8. tu negdje) ...ocekivala nemogucu guzvu ali nije..cak ni u budvi nije veca guzva nego npr. u crikvenici. ja sam ocekivala da cemo zapeti u prometu tamo, da cemo 3h izlaziti i ulaziti u grad a ono nista cekanja..kroz budvu ide siroka cesta od 2 trake za svaki smjer i promet ide vrlo brzo.nigdje nismo na cg obali zapeli u prometu a dosta smo se vozikali svaki dan. nigdje problema sa parkingom osim u centru kotora ali je i to izvedivo.
na nekim plazama budvanske rivijere je bilo po 2 ljudi, na otocicu sv. nikola nije bilo puno ljudi (jer su gosti uglavnom srbijanci, a imaju puno manju kupovnu moc nego mi, pa si ne priuste ono sto smo mi mogli-izleti brodom, ovo, ono:mig:), na plazi mogren isto..jaz -ima ljudi ali ne toliko koliko sam ocekivala..u petrovcu sam dozivjela najvecu guzvu od crnogorskih plaza i u samom herceg novom (ali tamo se ne ide na kupanje, vise onako nocni djir i klopa, free parking nasli bez problema a brodicem po plazama) ali petrovac nije velik a i vrlo je jeftin pa zato.
u 7.mj. je dosta manje turista nego u 8.mj. to su nam svi rekli. tek od 20.7. do 15.8.
mi smo svugdje nasli na licu mjesta prekrasan smjestaj (odlicni apartmani) za male novce a po pricama o ludim guzvama u CG smo se bojali da necemo..a tamo jos lakse nego u Hrv. u 6.mj. nasli smjestaj :top:

naše iskustvo iz 2009 je bilo strašno.Bili smo dva dana i otišli.Bio je 2.kolovoz.
Najgore od svega je bila nestašica vode.
Jednostavno je - nema.

nasmijanonebo
09.06.2011., 12:38
e da, culi price otprije i o toj nestasici vode..i pitali tamo..prije su imali problema ali sad je napravljen novi vodovod do kotora i boke..a mi nismo nigdje imali problema:ne zna:...u samom starom dijelu kotora je jos bila losa voda za pice, pa u kaficima rade kavu sa vodom iz boce. ali intezivno rade na novim vodovodima do svih primorskih mjesta.
na svim plazama naveliko tusevi i svi se puno tusiraju:D.
to mi je bas upalo u oci jer u hrv. nema bas puno plaza sa tusevima a tamo svaka, skoro svaka (80% plaza)ima tuseve :eek:
ma velim, cula sam toliko losih prica o CG da smo mi na granici kod ulaska u Cg treperili od straha kak ce nam biti:lol:..a ono produzili ostanak i vracamo se dole opet :D

Putnik92
09.06.2011., 13:01
ja bila u spici sezone, pocetak 8.mjeseca lani (4.-12.8. tu negdje) ...ocekivala nemogucu guzvu ali nije..cak ni u budvi nije veca guzva nego npr. u crikvenici. ja sam ocekivala da cemo zapeti u prometu tamo, da cemo 3h izlaziti i ulaziti u grad a ono nista cekanja..kroz budvu ide siroka cesta od 2 trake za svaki smjer i promet ide vrlo brzo.

E vidiš, i ja sam baš tih dana dva puta prošao kroz Budvu, i u oba navrata sat vremena puzio kroz Budvu...

nasmijanonebo
09.06.2011., 13:12
sjecam se da smo krenuli iz kotora oko 13h u subotu, oko 37 C (i kasno se sjetili da je subotom smjena turista:eek:) i molili boga da ne zapnemo satima ali za divno cudo jako smo brzo usli u budvu i u roku 10 min nasli smjestaj.:ne zna:
i kad smo isli na jaz autom isto jako brzo izasli i vratili se prevecer..i kad smo odlazili iz budve za hrv. isto vrlo brzo.
ne znam, sto sam starija, sve mi se cini da me sreca mazila na raznoraznim putovanjima

Putnik92
09.06.2011., 16:57
Da, i meni se čini, jer provjerom kalendara vidim da smo mi zaglavili pred Budvom južno od Bečića (na putu za Boku) samo 6 sati nakon što si ti došla u Budvu iz Boke... :D

nosikiriki
09.06.2011., 19:51
Zujim ja malo u potrazi za plazama i onda naidjem na ovj link [URL="http://www.vijesti.me/vijesti/kraljicina-plaza-zatvorena-javnost-a-ulaz-kraljevu-plazu-kosta-75-eura-clanak-22958"] i vidim da na meni najljepse plaze necu moci ako nemam "deblji" novcanik :flop:
Bas je to tuzno kako su sve rasprodali radi brze zarade.
A ona plaza Guvance ili "mala plaza" je bila odlicna i sad je "opasna za kupace" zbog vila koje su dosle do mora http://www.vijesti.me/vijesti/plaza-guvance-ispod-zavale-pretvorena-deponiju-clanak-21702 :(
Necu zbog toga odustati od ovogodisnjeg ljetovanja u CG al ipak mislim da su pretjerali :ne zna:

nasmijanonebo
10.06.2011., 09:35
ne sekiraj se zbog kraljicine plaze..ima jos takvih plaza..ima kraljeva plaza iliti Miločer kraj nje, jako slicna njoj..tamo mozes komotno doci i ne moras platiti 75 eura:D

ima jos dosta plaza, bez brige, di nema skoro nikoga..:top: (i to me jako zinenaidlo jer je crnogorska obala mala a ipak ima i toga koliko hoces).
a odi i na plazu trsteno (ide se do plaze jaz pa je tamo negdje malo prije skretanje za plazu trsteno)..nije guzva, ima ljudi, budu dobri beach partyji..
a tek plaze na potezu od petrovca do iza bara...

a cuj, u Cg plaze koje su pod koncesijom - na plazi je izvjesena tabla sa nazivom plaze, ime i prezime koncesionara vlasnika, pravila plaze, tus, kosevi za smece..i jako se pazi na to da je do 50% lezaljke a 50% mora biti slobodno za one koji ne zele rentati lezaljke, suncobrane itd..i toga se jako drze:top:i uglanvom je to tako da su lezaljke u gornjem dijelu plaze a slobodna mjesta blize moru.

A kod nas-npr. Medveja - krasna plaza i to ispod kampa..dana je u koncesiju (vlansik Hemingwaya Kovacebvic) i po ugovoru ima pravo staviti lezaljke samo na 30% teritorija plaze a ostalo mora biti slobodno za "obicne smrtnike"..naravno, nema tabla tko je vlasnik koncesije, a zauzeo je cijelu plazu:mad:..samo je zadnji dio plaze ostavio netaknutim ali prije 2 tjedna nam na plazi rekli da se siri i tamo:flop:
eto kako se kod nas postuju tocke ugovora..:D
ne bi me cudilo da uskoro kod nas sve plaze budu pod koncesijom i da se necemo imati di kupati

Crospur
14.06.2011., 14:46
Kad smo već kod plaža, jeli plaža u Bečićima javna? Može li se slobodno ući?

nasmijanonebo
14.06.2011., 15:41
javna je. slobodno odi.
ima i lijepih plazica kraj becica sa jako malo ljudi:mig:

niniva2
14.06.2011., 21:54
e da, culi price otprije i o toj nestasici vode..i pitali tamo..prije su imali problema ali sad je napravljen novi vodovod do kotora i boke..a mi nismo nigdje imali problema:ne zna:...u samom starom dijelu kotora je jos bila losa voda za pice, pa u kaficima rade kavu sa vodom iz boce. ali intezivno rade na novim vodovodima do svih primorskih mjesta.
na svim plazama naveliko tusevi i svi se puno tusiraju:D.
to mi je bas upalo u oci jer u hrv. nema bas puno plaza sa tusevima a tamo svaka, skoro svaka (80% plaza)ima tuseve :eek:
ma velim, cula sam toliko losih prica o CG da smo mi na granici kod ulaska u Cg treperili od straha kak ce nam biti:lol:..a ono produzili ostanak i vracamo se dole opet :D

Pa Crnogorcima je i glavna reklama na svojim apartmanima i sobama, voda 0-24h, i sad kao netko uzme apartman za 10 euro, a voda svaki treći dan, 2 sata na dan, onda bi to trebalo biti superjeftino ljetovanje?! Možeš mislit! Najveće probleme s nestašicom vode imaju Igalo, Herceg- Novi, Bijela, jer vodu dobijaju iz naših Konavala, a vodu neplaćaju redovito još iz 1991.Nije ni Budva imuna na nestašicu vodu u srcu sezone, samo Ulcinj ima vode u izobilju, jer vodu dobijanju sa Bojane.

nasmijanonebo
15.06.2011., 09:34
pa dobro, igalo ne bih preporucila ni da nema problema sa vodom..herceg novi da se obidje grad, stari grad i jos neke stvar i par plaza s brodom..ali ljetovanjte tamo bas i ne bih..idealno je za mlade do 20 godina kojima je bitna samo zabava a da je vrlo jeftino..ali treba vidjeti grad herceg novi.
a bijela ti je kraj herceg novog..u đenovicima mi prespavali jer nas je uhvatila noc pa nismo imali nikakvih problema sa vodom a tusirali se nas 4 do besvijesti:D
u budvi bili 5 dana. nikakvih problema..u srcu sezone..:ne zna:..mislim da je situacija sve bolje i bilje jer su mi pricali da rade na tome i da su dosta nparaivli (to su mi pricali domaci ljudi s kojima smo se skompali i otovreno nam sve rekli..

cobras
16.06.2011., 00:29
LOL slucajno naletjeh na ovu temu i bas se iznenadih kad procitah ovako pozitivne komentare na ljetovanje u Crnoj Gori :D obicno sam navikao da nas ljudi po forumima i raznoraznim portalima pljuju :zubo: al eto, ocito ima izuzetaka :D i bas mi je drago zbog toga :D

@nasmijanonebo ne znam koliko ste crne gore vidjeli osim primorja, al ako planirate ponovo doci, obavezno odite do Skadarskog jezera (http://www.photomontenegro.me/2009/09/skadarsko-jezero/), raspitajte se i odite na krstarenje nekim brodicem po jezeru...nema guzve, samo priroda mir i tisina...fenomenalan dozivljaj. Ili usput svratite na neku od plaza uz jezero kao sto su recimo Murici (http://www.photomontenegro.me/2010/04/murici/lang/me/) (inace sa ceste koja vodi do ovog mjesta se pruza jedan od najljepsih pogleda u CG, sa jedne strane vidite dio Albanije, sa druge vidite u daljini obrise CG planina, a nerijetko bude prilike da se recimo kupatee u jezeru i vidite u daljini vrhove planina pod snijegom :D). A odlican je i kontrast s obzirom da se na nekih 30-ak kilometara od tog mira i raja nalazi najveci vasar kica i sunda ljeti - Sutomore :zubo:

Gradski_Kuler
16.06.2011., 11:58
Definitivno posjetiti otočić i crkvicu Gospe od Škrpjela, i poslušati priču u vezi s njom! :top:
To vam je u Kotorskom zaljevu, blizu samog grada Kotora. :s

nasmijanonebo
16.06.2011., 12:10
LOL slucajno naletjeh na ovu temu i bas se iznenadih kad procitah ovako pozitivne komentare na ljetovanje u Crnoj Gori :D obicno sam navikao da nas ljudi po forumima i raznoraznim portalima pljuju :zubo: al eto, ocito ima izuzetaka :D i bas mi je drago zbog toga :D

@nasmijanonebo ne znam koliko ste crne gore vidjeli osim primorja, al ako planirate ponovo doci, obavezno odite do Skadarskog jezera (http://www.photomontenegro.me/2009/09/skadarsko-jezero/), raspitajte se i odite na krstarenje nekim brodicem po jezeru...nema guzve, samo priroda mir i tisina...fenomenalan dozivljaj. Ili usput svratite na neku od plaza uz jezero kao sto su recimo Murici (http://www.photomontenegro.me/2010/04/murici/lang/me/) (inace sa ceste koja vodi do ovog mjesta se pruza jedan od najljepsih pogleda u CG, sa jedne strane vidite dio Albanije, sa druge vidite u daljini obrise CG planina, a nerijetko bude prilike da se recimo kupatee u jezeru i vidite u daljini vrhove planina pod snijegom :D). A odlican je i kontrast s obzirom da se na nekih 30-ak kilometara od tog mira i raja nalazi najveci vasar kica i sunda ljeti - Sutomore :zubo:

da, znam da dosta pljuju, i to mi je vrlo ruzno..opcenito po nekoj zemlji pljuvati (u turistickom smislu) mi je :flop:
..ali nas 4 smo se odusevili:top:.i mozda opet odemo tamo..hjteli smo mi i po skadarskom jezeru ali nismo vremenski stigli a i morali smo nesto ostaviti za drugi put:mig:
hvala ti za savjete za skadarsko jezero, nisam znala da se bas ljudi mogu kupati :top:
da, gospa od skrpjela je "must see", predivno..
i jos toliko..ni 2 tjedna ne bi bilo dovoljno da se u miru pogleda cijela obala a kamoli jos neka mjesta u unutrasnjosti

herojulice123
26.06.2011., 21:31
Smjestili bismo se negdje na moru i onda išli na jednodnevne izlete u unutrašnjost (uključujući i manastir Ostrog). Zna li netko koji grad na moru ima najbolje veze?

Stradi
26.06.2011., 23:17
Imaš 5 puteva od primorskih mjesta ka unutrašnjosti.
1. Risan-Grahovo-Nikšić (ili drugim krakom za Žabljak). Kvalitetan put, šteta što nije malo širi. Do Nikšića se stiže za otprilike 75 minuta.
2. Kotor-Njeguši-Cetinje. Stari put, asfalt OK, ali prilično uzan i sa dosta krivina. Pogled nevjerovatan. Stiđe se za sat vremena, ali trebaće vam barem još roliko jer ukoliko bude lijep dan svakog trena ćete praviti pauze za fotografisanje.
3. Budva-Cetinje-Podgorica. Vrlo pristojan put sa par mjesta na kojima ćete sasvim sigurno stati i napraviti poneki snimak. Do raqskrsnice za Cetinje vam treba oko 30 minuta, a od raskrsnice potom još 30 minuta do Podgorice.
4. Petrovac-Paštrovačka gora-Podgorica. Nekad se stizalo za otprilike sat vremena. Sada taj put malo ko koristi.
5. Sutomore - Virpazar - Podorica. Ovaj put ka unutrašnjosti biraju manje-više svi na potezu od Petrovca do Ulcinja. Od raskrsnice kod Sutomora, pa kroz tunel Sozinu (plaća se 2.5 € u jednom smjeru) preko Skadarskog jezera do Podgorice se stiže za oko 45 minuta.

Možda je najbolje rješenje Tivat!

Stradi
26.06.2011., 23:35
Naša obala je zbilja lijepa, ali doći u Crnu Goru i sedam ili deset dana provesti na moru je grijeh. Raspitajte se za splavarenje Tarom, posjetite manastir Ostrog, obiđite Biogradsko jezero... provedite dan ili makar pola dana na Skadarskom jezeru...