PDA

View Full Version : Crna Gora

stranice : 1 2 [3] 4

Robierre
27.06.2011., 13:32
Bio poslovno-privatno u Crnoj Gori 5-6 dana.
Generalno mi se svidjelo - odmor u CG mi se čini kao privlačna opcija.

U Bečićima (turistički resort pored Budve) sam bio smešten u hotelu Tara. To je novoobnovljeni hotel, navodno je do nedavno bio tipičan soc-hotel. Sada ima formalno 4*, iako bi ga ja opisao kao vrlo kvalitetne 3*. Računajte na 80 eura noćenje. Hotelski restoran je malo jednoličan, ali su sobe komforne, iako s nekim nelogičnostima, poput LCD televizora psotavljenog tako da ga možeš gledati samo dok stojiš. Crnogorci. :D
Plaže u Bečićima su hotelske, tako da moraš pokazati propusnicu da bi dobio ležaljku. Lijepa plaža, pješćana ali nije onaj afrički žuti pijesak nego neki smeđe-sivi; povremeno su bili jaki valovi tako da je bilo nemoguće kupati se. Pogled na brda je impresivan, ali ga kvari divlja gradnja koja nažalost uništava i zadnja utočišta prirode i dobrog ukusa.

U Budvi sam bio smješten u apartmanima Butua (vlasnik Ljubanović, pronašao na booking.com), na početku bulevara, par minuta od Slovenske plaže. Povoljan smještaj - 30 eura - s obzirom da se praktički radi o privatnom hotelu s 4*, definitivno je good value for money. Ja bih taj smještaj više opisao kao hotelski smještaj solidne 3*, u nekim stvarima čak i 4* - iako je kategoriziran kao apartman, u sobama ima sve kao u hotelu - šamponi, kozmetika, wifi, ogroman balkon. Obilan doručak koji uključuje njeguški pršut, domaće kolače, pravi cjeđeni sok o naranče itd. :D
Stari grad Budva je vrlo lijep - uske popločene ulice, predivne fasade, crkvice, mali trgići, zidine i pogled na otvoreno more. Ugostiteljski objekti su nažalost preuzeli svaki centimetar i sve vrlo natiskano. Od dućana, tipično za primorske gradove - prevladavaju suveniri, pizza cut, zlatarne i bižuterija, nekoliko butika s brandiranom odjećom za koju nisam bio siguran da li se radi o kvalitetnim lažnjacima ili dizajnerskoj odjeći. Cijene skuplje u odnosu na ostatak Crne Gore, što za naše pojmove znači - maksimalno kao u Hr. Pizzu s pravim svježim škampima i morskim plodovima sam platio 7 eura - što je više nego korektno s obzirom da se na našoj obali za te pare prodaju jeftini smrznuti sastojci.

Budva izvan starih zidina je kaotična (da se pristojno izrazim :D ). Navečer se glavnom promenadom doslovno slijevaju ljudi, između tih groznih štandova, lunaparka, pečenih pljeskavica, kineske plastike. Odjednom naletite na repliku Eiffelovog tornja i polugole djevojke koje se uvijaju na ulazu u klubove. :D Priča se ruski, sve je na ruskom i nema drugih turista osim Rusa. :D A Ruski bogataši, barem ovi koje sam imao priliku vidjeti u Crnoj Gori, nemaju stila, vulgarno se razbacuju ogromnim terencima i blještećim jahtama, ponekad ostavljaju iza sebe miris alkohola. :D Slovenska plaža (glavna gradska plaža) mi je danju ostavljala dojam najširih narodnih masa. U kafićima se ori nekakav trashy techno. :ne zna:

Plaže Mogren 1 i 2 i Richardova glava izgledaju super, sređene su - ležaljke se plaćaju 15 eura u kompletu, ali je stvarno uredno, kristalno čista voda i nema gužve jer većina turista nema para da plati za ležaljku. :)

Sveti Stefan je predivan - barem ono što uspijete vidjeti jer nažalost, na otok se ne može - kupili ga Arapi, obnovili i ključ u bravu. Da imam para, ljetovao bih u Svetom Stefanu i kupao se na Kraljičinoj plaži ( cca 500 kn ležaljka čini mi se - ali su raspoređene svakih 20 metara tako da vam nitko ne smeta :cerek: ). S druge strane su povoljnije plaže, ima čak i narodski dio gdje možeš stavit peškir, al onda moraš pazit da ne okreneš glavu i padneš u depresiju od monstruoznih novogradnji, tik uz plažu. :D

I na kraju par riječi o Kotoru. Wow! Kotor je ugodno iznenađanje. Mini Dubrovnik iz vremena dok još nije postao iskomercijaliziran. U Kotoru enma puno skupih fancy mjesta - cijene su vrlo jeftine, a zgrade, ulice i trgovi su dragulj do dragulja. Ako bih za Dubrovnik rekao da dominira renesanski sklad, u Kotoru ima dosta srednjovjekovne mističnosti. Nažalost, kratko sam se zadržao jer su večernje bus linije Budva-Kotor dosta loše (jeftina karta - 3 eura).

Crospur
27.06.2011., 13:43
Pa sad sam malo zbunjen, jel plaža u Bečićima javna, može li se samo doći na nju iako nisi smješten u neki od hotela?

Robierre
27.06.2011., 13:58
Pa sad sam malo zbunjen, jel plaža u Bečićima javna, može li se samo doći na nju iako nisi smješten u neki od hotela?

Ta plaža u Bečićima ima možda i par kilometara...tako da ne znam da li ima neki komad koji nisu zaposjeli hoteli. :ne zna:
Nakon Splendida ti idu hoteli Mediteran, pa Tara, pa Belvue...i svaki ima svoju ograđenu plažu, jednu do druge...

giova
01.07.2011., 01:52
kako je u herceg novom?

ima li sanse kampirati negdje sa satorom? :D

realistični
01.07.2011., 11:11
Herceg Novi ima lijepu šetnicu, u blizini je Igalo i sve je to okej, ali ako mene pitate plaža je malo rečeno ogavna. Imao sam osjećaj kao da se kupam u nekom jezeru, špicasta ljigava kamenja u vodi. Meni se nije svidjelo za kupanje, kao gradić je fin i isplati se posjetiti.

nasmijanonebo
01.07.2011., 12:28
kako je u herceg novom?

ima li sanse kampirati negdje sa satorom? :D
ima par kampova na cg obali ali su jako losi kampovi:mig:..isplati ti se vise u privatni smjestaj, nije skupo, bila ja lani.

Herceg Novi ima lijepu šetnicu, u blizini je Igalo i sve je to okej, ali ako mene pitate plaža je malo rečeno ogavna. Imao sam osjećaj kao da se kupam u nekom jezeru, špicasta ljigava kamenja u vodi. Meni se nije svidjelo za kupanje, kao gradić je fin i isplati se posjetiti.

da, Hnovi ima lijepu setnicu i stari grad je lijep ali za kupanje se vise ide brodom na plazu Zanjice..nije skupo, mislim da je voznja brodom do plaze i natrag max 3 eura.

giova
01.07.2011., 20:51
ma to nam je prva stanica, s obzirom da idemo iz splita busom...ne znam moze li se i dalje po crnoj gori s tim busom...
inace kakav je prijevoz?

gledam slike i plaze su ocajne..

ne mislim na kamp, mi bi to divlje! :p

gocagoca57
03.07.2011., 12:28
Smjestili bismo se negdje na moru i onda išli na jednodnevne izlete u unutrašnjost (uključujući i manastir Ostrog). Zna li netko koji grad na moru ima najbolje veze?

Najbolje je Budva ili okolina

gocagoca57
03.07.2011., 12:30

Moze se doci na plazu i ako nisi smesten u hotelu.

nasmijanonebo
03.07.2011., 19:47
ma to nam je prva stanica, s obzirom da idemo iz splita busom...ne znam moze li se i dalje po crnoj gori s tim busom...
inace kakav je prijevoz?

gledam slike i plaze su ocajne..

ne mislim na kamp, mi bi to divlje! :p

ne znam di biste to divlje, jer je vrlo naseljeno oko herceg novog:D
a prijevoz ti je dobar, cesto voze busevi iz h.novog do kotora, budve itd..obala je dobro povezana.:mig:

gramur
10.07.2011., 17:19
Ada Bojana je jedna od najljepših dijelova obale CG, smještena na ušću rijeke Bojane u Jadransko more.
Poznati riblji specijaliteti su pečena jegulja i pohani romb (iverak).

marioxp
26.07.2011., 18:24
Pozdrav svima iz Budve odnsono Becica, nisam ni znao ali ovdje mjesta gotovo sva mjesta su spojena tako da nema puno osamljenih djelova.

Rivijera je prekrasna, ali ja imam mali problem s plažama, trebam barem malo hlada a ovdje je to teska egzotika.

Zna li tko kakvu plazicu da ima koji maslačak da se ispod njega može sakriti od sunca? Vidio sam plazu u Becicima a bio sam i u Drobnom pijesku ali hlada niđe, ima li tko prijedlog?

goldietrickz
26.07.2011., 20:26
Pozdrav svima iz Budve odnsono Becica, nisam ni znao ali ovdje mjesta gotovo sva mjesta su spojena tako da nema puno osamljenih djelova.

Rivijera je prekrasna, ali ja imam mali problem s plažama, trebam barem malo hlada a ovdje je to teska egzotika.

Zna li tko kakvu plazicu da ima koji maslačak da se ispod njega može sakriti od sunca? Vidio sam plazu u Becicima a bio sam i u Drobnom pijesku ali hlada niđe, ima li tko prijedlog?

ja imam problema s tim sto se od lezaljki skoro nigdje ne moze proc.

osim u Kotoru. Kotor mi je odlican, istina nema takvih plaza ko u Budvi ili Ulcinju, ali nema ni takvog kiceraja i terora lezaljki.

Viscount
27.07.2011., 00:37

Plavi horizonti (http://crna.gora.me/letovanje/pictures/listings/710_53.jpg) kod Tivta - ako ti nije daleko?

cobras
27.07.2011., 03:29
Ili Hladna uvala (http://www.pressonline.rs/sr/vesti/Dnevni_magazin/story/169602/Ovo Rotšild još nije provalio.html) na putu izmedju Bara i Ulcinja, doduse malo se tesko nalazi, ali vrijedi.

nosikiriki
27.07.2011., 11:23
Evo vratih se iz Crne Gore pa da podijelim svoja iskustva.
Bio sam 4 dana smjesten u Becicima (istina bili je malo vise u brdu, sto nas je u pocetku sokiralo jer nismo dosli s autom,al taxi je jeftin pa je bilo ok).Gazda ljubazan, dosao po nas u Budvu na kolodvor. I stvarno moram istaknuti njihovu ljubaznost, svaka cast :top:(naravno da je bilo iznimaka ali to su stvarno sitnice). Stvarno sam se dosta informirao prije puta ali ja u Hr nisam dozivio guzvu kakva je u Budvi navecer! Nije toliko u starom gradu kliko na onoj setnici uz more. Slovenska plaza u Budvi, hrpa ljudi, kaos, prljavo more (kazu da se domacini ne kupaju na toj plazi). Da sam mladji (recimo 18-22 g) Budva bi bila savrseno mjesto za izlazak. Jako malo narodnjaka, ali zapravo ima svega i ono sto sam vidio vecimon dobro sredjeno. Nama se najvise svidjela plaza Mogren i Kamenovo. Stijene su me odusevile (najvise u Rafailovicima, mjesto do Becica), a boja sljunka na Kamenovu je fantasticna. Pjesice smo prosli sve od sv. Stefana do plaze Mogren u Budvi i nismo bas nasli malih plazica bez puno ljudi. U sv. Stefanu je juzna plaza za "raju" a onda slijedi sjeverni dio plaze sv.Stefana, plaza u Miloceru i kraljicina plaza - sve privatne :(, tj. javne ali uz neizbjezni najam 2lezaljke i suncobrana za 75eura! I onda dodjemo do mjesta Przno gdje je konacno javna plaza,lijepa ali mala za toliki broj ljudi. I onda smo zavrsili na Kamenovu i tu je bas bilo odlicno, a more toploooo. Cijena kao kod nas, negdje skuplje negdje jeftinije ali nisu neke razlike. Povezanost minibusevima i taxijima je odlicna. Neki taxiji sad imaju start od 1euro. Mi smo od starog grada do Becica (u brdu) platili 4 eura, ali treba pitati (prva cijena je bila 7eura). Onda smo dosli u Kotor na 3 dana. E tu je totalno druga prica. Nema guzvetine, malo je jeftinije nego u Budvi, nisu bas neke plaze ali bar su blizu (nama od apartmana doslovno 50m). Stari grad je odlican. Perast :top: isto tako i otocic Gospa od Skrpjela (prijevoz do tamo je 3eura/povratna po osobi, nismo nasli jeftinije. Na kraju nam je bilo krivo sto nismo cijelo vrijeme bili u kotoru a na izlete isli u Budvu, Sv.Stefan....jer su busevi jeftini a i dosta cesto voze. Ukratko: C. Gora je odlicna ali mozda bolje izbjegavati 7. i 8. mj zbog guzvi (a i zbog vrucina nismo obisli sve sto smo htjeli jer po 34-38 nije bas ugodno zujati okolo). Moram jos spomenuti put od Du do Budve i natrag sa Globtourom. To je najneugodniji put ikada! :mad::mad:Toliku kolicinu primitivizma, gluposti i neprofesionalnosti tesko je sresti na jednom mjestu! :bljak: Niti jedan od vozaca ne prica niti jedan strani jezik (ok zna reci "tiket" :blabla:) ali su zato u psovkama prvaci. Jadni ti stranci u busu, morali smo im prevoditi sto se dogadja jer su bili van sebe (jednu britanku je htio izbaciti iz busa jer mu je za torbu dala 5x20 centi a ne 1euro:tuctuc:!!! Rekao je da on to nece uzeti i da mu izvoli dati kovanicu od 1 eura (ma totalni kaos). Kada smo kretali za CG kasnio je 1h u polasku a za povratak preko 2h! Apeliram na vas koji idete busom u CG da ovu kompaniju ibjegavate u sirokom luku :nono:(cuo sam jos tri price u busu a i po forumima ih pljuju). Jos jedna neugodnost u Kotoru u vezi smjestaja. Dogovorili prije 2mj apartman i kada smo dosli kazu nam da ap nije slobodan jer su neki englezi odlucili ostati jos jednu noc i da su nam pripremili sobu (a s vlasnicima dijelimo kupaonicu i kuhinju). Mislim, ok, prilagodit cu se ja ali da sam bio s autom otisao bi (profesionalnost?) i jos su na kraju htjeli naplatiti tu sobu isto kao apartman :mad:...e tu su se malo zeznuli. Eto ima pluseva i minuseva ali definitivni trba posletiti CG. Ja cu se vratiti jednog dana da posjetim ono sto nisam sada, ali s autom i u 5 ili 9 mj.

Cinnamon Girl
27.07.2011., 11:44
Stari grad je odlican. Perast :top: isto tako i otocic Gospa od Skrpjela

The best of the best pri moru! :top:

črni
28.07.2011., 15:41
http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=07&nav_id=528049
cg ukida eko taksu

Ba Nija
06.08.2011., 08:11
Evo čitam vas već duže i sve to vrijeme nikako uhvatiti vrijeme za obilazak Crne Gore što mi je velika želja. Jako volim prirodu a u Crnoj Gori nisam nikada bila i uvijek mi je djelovala kao nekakvo prelijepo neistraženo područje.

Postoji mogućnost odlaska od 22.08. ove godine i to avionom do Dubrovnika.

S obzirom da muž i ja ne bi išli autom već bi se služili javnim prijevozom zanima me sve u vezi toga.

Dakle, da pojednostavim:

1. Koliko sam provjeravala iz Dubrovnika imaju autobusne linije za Herceg-Novi, no zanima me koliko je dobra povezanost između mjesta u bokokotorskom zaljevu.

Želja nam je obići Herceg Novi-Boku Kotorsku-Perast-Kotor.

2. Smjestili bi se u jednom od ovih mjesta, da li je moguće naći na licu mjesta smještaj (vidjeh da je bilo moguće u ranijim postovima), ali ima li itko najnovije informacije o cijenama. Nas bi zanimala soba za dvoje sa sanitarnim čvorom.

3. Da li itko zna ima li kakva autobusna linija za manastir Ostrog iz navedenih mjesta?

4. Kako je sa gužvama iza 22.08. u bokokotorskom zaljevu, da li je podnošljivije?

Uglavnom, trebale bi mi svježije informacije osim ovih par postova od prije. Ako realiziram svoje planove, vrlo rado ću svoje iskustvo ovdje s vama podijeliti.

Hvala!

cro_gavran
06.08.2011., 11:50
jel probao tko autostop od Dubrovnika do Crne Gore?

mario_t
07.08.2011., 15:21
Evo ovaj tjedan bio sam u jednodnevnom posjetu CG, koju sam prije godinu dana cijelu obišao. Išli smo preko GP Vitaljina (barem mislim da se tako zove) na samome jugu, lijevo od puta za Rt Oštra...

Putovali smo po noći do Kotora i tamo noćili. Crnogorci su užasni u prometu, ali UŽASNI, nevjerojatna nekultura. Da se vratim na GP, carinici su također bili jako loše volje, a "ekološla taksa" stvarno ne znam što im treba...

http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2011&mm=07&nav_id=528049
cg ukida eko taksu

... što se ovog tiče, na granici kažu da nije konačno odlučeno. Toliko o tome :kava:

Kotor je, kao i cijeli zaljev, lijep (pogotovo ako je osunčan, ogromna razlika!), podosta skup, kažu ktome da voda iz slavine nije za piće - što je za paradajz turista popud mene katastrofa :D Jasno, van stare jezgre grad je žalostan i prilično ružan. Ostali smo jednu noć i sutra u podne išli za HR...

... a usput smo vidjeli i Perast, 2 put sam ga vidio i jako jako je lijep! samo, ne shvaćam zašto ga nazivaju "Gradom bez vozova/automobila" kad ih je kroz grad bilo barem 30... što je previše za tako malen grad.

Herceg Novi je opći haos, bezvezan, prepun novogradnje.

CG dakle, iako mala, ima lijepe planine, kanjone, rijeke, i dakako primorje. Prilično kompletna država. Ipak, ljudi su po meni najveća boljka, mada možda je to samo moj dojam. Bilokako, blizu je, jeftina je, skoknite prvom prilikom.

nosikiriki
08.08.2011., 09:58
1. Koliko sam provjeravala iz Dubrovnika imaju autobusne linije za Herceg-Novi, no zanima me koliko je dobra povezanost između mjesta u bokokotorskom zaljevu.

Iz Du za HN ima dobrih veza (pogledaj na stranici Du autobusnog kol.) samo pazi da nije Globtour (kada malo prosurfas o njima bit ce ti jasno zasto)
povezanost izmedju Perasta, Kotora, Tivta i Budve je odlicna. Ima minibuseva, taxija... Od Perasta do Kotora ide svaki sat minibus a cijena je 1euro :top:, ista cijena ili najvise 1,50 je od Kotora do Tivta. To je iz vlastitog iskustva.

2. Smjestili bi se u jednom od ovih mjesta, da li je moguće naći na licu mjesta smještaj (vidjeh da je bilo moguće u ranijim postovima), ali ima li itko najnovije informacije o cijenama. Nas bi zanimala soba za dvoje sa sanitarnim čvorom.

Sto se tice Kotora (gdje sam ja bio smjesten) na autobusnom uvijek netko bude od domacih tko iznajmljuje sobe/apartmane. Ne bi trebali dati vise od 10eura/po osobi/noc (ok, mozda 12 max). Ja sam apartman na kraju grada (a sve je blizu) platio 30.

3. Da li itko zna ima li kakva autobusna linija za manastir Ostrog iz navedenih mjesta?

Imas izlete do manastira (mislim da su 30eura, mozda 25, nisam siguran vise...).

4. Kako je sa gužvama iza 22.08. u bokokotorskom zaljevu, da li je podnošljivije?

Ja nisam osjetio nikakvu guzvu u Boki a bio sam oko 20.7.

nosikiriki
08.08.2011., 10:00
Ovaj post prije je bio odgovor za Ba Niju...malo sam zeznuo pa je ispalo nepregledno :D

nasmijanonebo
08.08.2011., 12:34
Crnogorci su užasni u prometu, ali UŽASNI, nevjerojatna nekultura.

.
Kotor je, kao i cijeli zaljev, lijep (pogotovo ako je osunčan, ogromna razlika!), podosta skup, kažu ktome da voda iz slavine nije za piće - što je za paradajz turista popud mene katastrofa :D Jasno, van stare jezgre grad je žalostan i prilično ružan. Ostali smo jednu noć i sutra u podne išli za HR...

.
Herceg Novi je opći haos, bezvezan, prepun novogradnje.

i ja sam ocekivla po pricama da su uzasni u prometu..ali sam se totalno iznenadila kak pristojno voze..tamo ima jako puno murje na cestama a stroge su kazne..ne gledaju kroz prste kao nasa murja pa paze.kad smo se vratili iz CG, nama je bilo sok se voziti ponovo sa nasim vozacima koji pretjecu po magistrali po punoj crti itd..mi to u na Cg obali nismo niakd dozivjlei..
da je Kotor skup, to je bedastoca..i ja sam paradajz turist pa smo vrlo jeftino tamo "zivjeli"..vozikali se taxijima, stalno hodali po restoranima, imali fenomenalan smjestaj sa super pogledom na kotor i prvi red uz more za jak male pare..a u hrv. na moru si ne mogu priustiti hodanje po restacima kao sto sam si u kotoru priustila.
i druge stvarti tamo.
jako volim hrvatsku ali glupo je sad blatiti po Cg i govoriti da je skupo ako to nije istina. mi si tamo priustili puno vise stvari sto ne mozemo, na veliku zalost, u hrv. nama su ljudi svi bili :top:.
sto se tice Herceg Novog, tamo je jako lijepa stara jezgra unutar kastela..i otici na plaze camcem .domaci idu na e plaze..ali treba znati:mig:

podgoričanin
08.08.2011., 17:43
i
da je Kotor skup, to je bedastoca..i ja sam paradajz turist pa smo vrlo jeftino tamo "zivjeli"..vozikali se taxijima, stalno hodali po restoranima, imali fenomenalan smjestaj sa super pogledom na kotor i prvi red uz more za jak male pare..a u hrv. na moru si ne mogu priustiti hodanje po restacima kao sto sam si u kotoru priustila.
i druge stvarti tamo.
jako volim hrvatsku ali glupo je sad blatiti po Cg i govoriti da je skupo ako to nije istina. mi si tamo priustili puno vise stvari sto ne mozemo, na veliku zalost, u hrv. :

Gledam nešto prosječnu platu u 6 mjesecu ove godine u Hrvatskoj je 744 € a u Crnoj Gori 475 € tako da bi bilo krajnje nelogično a rekao bih i nemoguće da nekom iz Hrvatske cijene u Crnoj Goru budu previsoke u odnosu na one koje su mu kući.

Ba Nija
08.08.2011., 18:53

Iz Du za HN ima dobrih veza (pogledaj na stranici Du autobusnog kol.) samo pazi da nije Globtour (kada malo prosurfas o njima bit ce ti jasno zasto)
povezanost izmedju Perasta, Kotora, Tivta i Budve je odlicna. Ima minibuseva, taxija... Od Perasta do Kotora ide svaki sat minibus a cijena je 1euro :top:, ista cijena ili najvise 1,50 je od Kotora do Tivta. To je iz vlastitog iskustva.

Sto se tice Kotora (gdje sam ja bio smjesten) na autobusnom uvijek netko bude od domacih tko iznajmljuje sobe/apartmane. Ne bi trebali dati vise od 10eura/po osobi/noc (ok, mozda 12 max). Ja sam apartman na kraju grada (a sve je blizu) platio 30.

Imas izlete do manastira (mislim da su 30eura, mozda 25, nisam siguran vise...).

Ja nisam osjetio nikakvu guzvu u Boki a bio sam oko 20.7.

Ovaj post prije je bio odgovor za Ba Niju...malo sam zeznuo pa je ispalo nepregledno :D

Nosikiriki, hvala ti puno na preciznim informacijama, svaka čast! :top: Za Globtour sam pročitala, da, ne bih baš to provjeravala, zbilja nema potrebe, he, he,he....

Nasmijanonebo, utješno je čuti da nije preskupo i dalje.

Svaka informacija je dobrodošla tako i od Podgoričana.

cobras
10.08.2011., 02:20
Vezano za prevoz iz DBV: informacija od prije par mjeseci (zapravo od prije tacno 2 mjeseca).

iz DBV za HN: bus, mi smo ga platili 9e (doduse ispalo je mozda malo manje jer je vozac primao i kune i eure a ja sam se htio oslobodit zaostalih kuna koje sam imao pa sam miksao :D)

iz HN sam dalje isao za BR za 7e i to je bila kao neka "studentska" karta. racunam onda da do kotora sigurno naplacuju 3-4e minimum. iskreno meni to nije bas prejeftino, al alternative nazalost nema (poredjenja radi, direktnom linijom br-db sa studentskim popustom se dolazi za 10e)
nisam cesto na tu stranu primorja, al povezanost busevima/minibusevima je jedna od rijetkih stvari na koju se svi hvale po svim portalima na internetu :D tak da tu ne bi trebali imat problema

sto se tice odlaska na Ostrog.....pretpostavljam da je stanje slicno kao i malo juznije....a to je da na desetine privatnika organizuje tkzv izlete do gore....ovamo se cijene krecu oko 15-20e mada i to treba pogledati od prevoznika do prevoznika.

i da....onaj ko nije bio u budvi, ne zna sta je skupo :D (mada SVI odreda primorski gradovi tokom ljeta otkidaju od cijena. kad u sutomoru koji vazi za prestonicu paradajz turizma i sunda turu pica platis 15e mogu mislit kako je tek u bd). i ko se nije vozio podgorickim taksijem ne zna sta je jeftin taksi :D

pozdrav i dobrodosli :)

nasmijanonebo
10.08.2011., 11:36
budva skupa? naspram hrv. nije, vjeruj:mig:

Robierre
10.08.2011., 13:10
Budva je u najgorem slučaju kao HR...Zagreb recimo.
Ali to samo najskuplja mjesta, većina je jeftinija nego kod nas, barem koliko sam ja uspio vidjeti.
Primjer: pizza s PRAVIM svježim morskim plodovima cca 50kn, na malo skupljem mjestu u centru stare Budve.
Tamo mi se to činilo kao malo skupo...a u Zagrebu mi vjerojatno ne bi smetala ta cijena za tu kvalitetu.

U dućanima, super-marketima je sve puuuno jeftinije.

cobras
11.08.2011., 01:26
budva skupa? naspram hrv. nije, vjeruj:mig:

To sam napisao kao komentar na ovo gore da je kotor skup. BD ljeti i Kolasin zimi su po pitanju cijena kada se poredi sa drugim gradovima u CG bezobrazno skupi. Sad, u poredjenju sa hrvatskom, vec ne bih znao reci. ZG mi se nije ucinio toliko skupim, DB vec je. Mada ja obicno pogubim kompas kad krenem da baratam sa kunama (ili bilo kojim drugim stranim novcem gdje trebam preracunavat :D)

U dućanima, super-marketima je sve puuuno jeftinije.
I to zavisi, u lancima super marketa kao sto su Voli, Mercator(Mex), Roda, Novito, cijene su standardne i prihvatljive, jer su iste i u Budvi i u Bijelom Polju :D
U manjim, lokalnim prodavnicama i piljarama znaju jako cesto nabiti i do par puta vecu cijenu (pola litra vode koja je obicno 0.3 centa prodaju za euro i sl.)

nasmijanonebo
12.08.2011., 12:36
meni ni kotor nije bio skup:top:, sto me jako iznenadilo pozitivno. a u hrv. mi sve skupo na jadranu..pa eto usporedbe:mig:

podgoričanin
12.08.2011., 15:58
Evo recimo cjelodnevni izlet brodom i obilazak cijele Boke-Perast,Ostrvo Cvijeca,Kotor,Peraska Ostrva,Krasici itd polazak u 10 ujutro iz Herceg Novog a povratak u 18 i na brodu zakuska sir,prsuta,masline i malkice vina kosta po osobi 20 € a za djecu pola tj 10 €-zaista mislim da je to vrlo jeftino.

ekstrem
12.08.2011., 20:23
meni ni kotor nije bio skup:top:, sto me jako iznenadilo pozitivno. a u hrv. mi sve skupo na jadranu..pa eto usporedbe:mig:
A sta bi tek bilo da se neznas cjenkati :rofl:

nasmijanonebo
13.08.2011., 09:29
he, u hrv. me cjenkanje spasava:lol:

malo usporedbe:
evo, izlet brodom iz budve po budvanskoj rivijeri uz obilazak plaza (dobni dol, kod sv. stefana, perazica dol itd) do petrovca (tamo je pazua od 2h) i narag vas ostave na otocicu sv. nikola nasuprot budve i vratite se bilo kojim drugim brodom od te "firme" je 10 eura po osobi. na brodu stane taman 20 ljudi tako da je domaca atmosfera..jos su nas pitali je li to nama hrvatima skupo:D
rucka nema, ali nama je bilo:top:..stvarno je to malo para jer smo cijeli dan bili na brodu, vidjeli divne plaze (do nekih se moze samo brodom) i sv. stefan sa broda sa svih strana:mig:, obisli i petrovac okupali se tamo i kafenisanje i uzivali na sv. nikoli :cerek: itd itd..a samo prijevoz od grada hvara do paklinskih otoka i natrag je 80 kn (20 min voznje u svakom smjeru!)..
oni imaju politiku bolje da su jeftiniji pa ce brze popunti nego ovi nasi..mi smo pitali kak su tak jeftiniji (restorani, smjestaj itd) i kak to da spustaju cijene a oni su nam objasnili da ako vide da ne ide, da onda spustaju, jer bolje je ikakva zarada nego nikakva..to je pravo trgovacko razmisljanje. :top:

ya-ya
16.08.2011., 10:42
pozdrav svima...
evo ja sam se prije par dana vratila iz Budve pa da vam napisem nesto o tome.
Ukupni dojam i nije bas nesto. Redukcije vode vise nema sto znaci da vode ima non-stop. Cijene su tako-tako. nije bas jeftino. cigarete i kozmetika su jeftiniji nego kod nas ostalo je isto ako ne i skuplje. Cijene u bircevima: cola (u limenci ) 3 eura, bavaria 3 eura, kava 2,5 eura...
Sto se tice nocnog zivota- kafici na obali svi rade do 1 max. do pola 2. nakon toga se gasi muzika ( tako je odredila opcina ) poslje svi odlaze u disco. postoje 3 disca tamo. u svaki se placa upad 5 eura. u dva se pusta komercijala u tom jednom narodnjaci. najbolji u koji se definitivo isplati otic je Top Hill. nalazi se na vrhu brda. autom imate do tamo 5 min od centra budve. i naravno parking se placa. disco je otvoreni i ogroman. imate osjecaj da ste dosli na koncert neki. ima ogromnu pozornicu sa savrsenim osvjetljenjem. kazu svi da se nasa Aurora i Hacijenda ne mogu ni usporedit s time.
ugl. sve je puno talijana i srba. grad ko grad je zmazan.
plaze- krcate, doslovce nemate gdje stavit rucnik. voda zmazana tj. uzasna. cikovi i limenke plivaju oko vas. barem na onoj slovenskoj plazi. ostale su donekle ok.
jedino se isplati otic na otok Sv.Stefan koji je preko puta Budve. vozite se par minuta trajektom koji platite 3-4 Eura. i tamo imate cisto more i tisinu al pripremite se najobicnija litra vode vam kosta 3 Eura na kiosku.
e da mi smo apartman za 5 osoba platile 60 eura...poslje smo cule da je to skupo i da se moglo nac puno jeftinije....
eto nadam se da sam vam barem malo pomogla sa informacijama....

nasmijanonebo
17.08.2011., 08:37
ne ide se iz budve na kupanje na sv. stefan nego na otocic sv. nikola..koje krive informacije, zaboga. zna se da se slovenska plaza izbjegava :D, to ce ti svi domaci reci. ja se tamo samo prosetala. a grad nije zmazan, si bila u starom dijelu?
na sv. stefanu nema kupanja, cijeli otocic je resort, vlasnistvo arapa, kraj njega je plaza di se mozes kupati besplatno..
samo 5 min hoda! od starog grada budve ima 2 lijepe plaze Mogran (Mogran I i mogran II, savrseno cisto more, sitni sljunak, posebne stijene na toj plazi..visoke stijene razdvajaju te dvije plaze ali ima mali tunelcic kroz stijene uz more izmedju te 2 plaze.
ima i plaza jaz di je isto jako cisto (ogromna je) te plaza trstenik ili trsteno (uvijek zaboravim tocan naziv), pa bezbroj skirvenijih plaza u potezu od samo 10 km juznije od budve, tu bude samo par ljudi a more je tirkizno :mig: a i plaza ispdo zidina starog dijela budve je cista.
sto se tice top hilla, vlasnik je samo u zvucnike ulozio milijun eura itd..

mario_t
17.08.2011., 14:59
Mala pizza (doslovno shvatiti ovo "mala") u Kotoru je 35 kuna... E sada, da je u Dub. skuplje, je, ali da ovdje može jeftinije, bome stoji. Pak, dućani su jako povoljni...

sesvetćanin
17.08.2011., 20:15
Ne znam što bi pravi Hrvat išao na manastir Ostrog. Ja sam prije 7 godina išao autom do manastira Ostrog, više iz geopolitičke znatiželje, jer se pojavila vijest da tamošnji prota na Ostrogu skriva ratnog zločinca Karadžića, pa kad sam vidio ti fascinantnu sliku građevine ukopane u stijenu, rekoh idem, ako mi bude onako usput. Morao sam nešto poslovno do Podgorice, pa sam se autom popeo do Ostroga. Građevina je vrlo lijepa i zagonentna. Odmah sam vidio zbunjujuće face lokalnih Srba kad su vidjeli šahovnicu na mom autu, te sam se odmah osjećao kao uljez. Ali me uopće nije bilo briga. Prošetao sam po Ostrogu, te sam naletio na njihove prote, te sam slušao njihov velikosrpski govor o ujedinjavanju svih Srba , te o njihovoj svetoj zemlji. Napominjem to je bilo u ljeto 2004. Kasnije sam pitao svog prijatelja Crnogorca što misli o Ostrogu, on mi je rekao da niti jedan pravi Crnogorac ne doživljava to kao svoje vjersko središte, tako da ne znam što Hrvat ima tamo za čuti, za vidjeti svakako, ali ništa više od toga.

MaliZeleni10
17.08.2011., 20:48
Kad sam ja bio u CG najjaca mi je bila situacija u trgovini, trazio sam kruh a dobio hleb. :s :s :s :s :s

marioxp
18.08.2011., 10:40
he, u hrv. me cjenkanje spasava:lol:

malo usporedbe:
evo, izlet brodom iz budve po budvanskoj rivijeri uz obilazak plaza (dobni dol, kod sv. stefana, perazica dol itd) do petrovca (tamo je pazua od 2h) i narag vas ostave na otocicu sv. nikola nasuprot budve i vratite se bilo kojim drugim brodom od te "firme" je 10 eura po osobi. na brodu stane taman 20 ljudi tako da je domaca atmosfera..jos su nas pitali je li to nama hrvatima skupo:D
rucka nema, ali nama je bilo:top:..stvarno je to malo para jer smo cijeli dan bili na brodu, vidjeli divne plaze (do nekih se moze samo brodom) i sv. stefan sa broda sa svih strana:mig:, obisli i petrovac okupali se tamo i kafenisanje i uzivali na sv. nikoli :cerek: itd itd..a samo prijevoz od grada hvara do paklinskih otoka i natrag je 80 kn (20 min voznje u svakom smjeru!)..
oni imaju politiku bolje da su jeftiniji pa ce brze popunti nego ovi nasi..mi smo pitali kak su tak jeftiniji (restorani, smjestaj itd) i kak to da spustaju cijene a oni su nam objasnili da ako vide da ne ide, da onda spustaju, jer bolje je ikakva zarada nego nikakva..to je pravo trgovacko razmisljanje. :top:

Nebi se složio s tobom da je Crna Gora jeftina, možda je malo manje skupa nego Dubrovnik, odnosno na razini ostalog našeg mora. Pizza sam gledao na plaži 6-8 eura, pivo 2-3 eura, smještaj u apartmanu u Bečićima 45eura, lignje u restoranu na plaži 9 eura, razgled skadarskog jezera brodom 24 eura po osobi, i tako dalje. Ima stvari koje su jeftinije nego kod nas, ali ukupni mi je dojam da je to tu negdje.

nasmijanonebo
18.08.2011., 13:57
onda si ubo najskuplje stvari:D
bila mi sestra sa svojima (muz i 3 sina) plus sogor, sogorica i 2 djece i jos jedna odralsa osoba..bili u kotoru par dana i isto su se iznenaidli kak su jeftinije prosli sa hranom, smjestajem itd (a imaju para, pa im to nij ebilo bitno)..onda mi se frend prije par dana vratio iz cg, bio 10 dana i isto potvrdio ono sto sam rekla..
ti si isao u bečiće koji su najskuplji u CG (smjestaj):mig: (osim sv. stefana koji je za rijetke smrtnike kad se otvori).
24 eura ti je skupo? pa u hrv. ti manji izleti dodju toliko..samo da odes do paklinskih otoka iz hvara i natrag je 80 kn (samo taxi prijevoz)..da odes sa paga do npr. silbe (jednodnevni izlet) je 300 kn, da odes iz makarske do bola je minimum 200 kn itd itd..iz rovinja do limskog kanala (koji je jako blizu rovinja) na par sati izlet je p250 kn itd itd..na cijelom se jadranu skicem pa vidim cijene i pitam itd...i isla na puno tih izleta.
mi smo imali cjelodnevni izlet nbrodom po budvanskoj rivijeri do petrovca (obisli puno plaza + duga pauza u petrovcu i otocicu sv. nikole, vratili se sdrugim brodem za istu ulaznicu) i plus bepslatna voznja sutradan do sv. nikole samo za 10 eura po osobi.
hrana je jeftinija u ducanima, taxi isto, smjestaj (pricam o kvalitetnom smjestaju u samom kotoru i budvi) isto itd..imam fotke smjestaja kao dokaz i linkove tko ne vjeruje. hrana-hamburger je recimo max 3 eura, i kod nas je isto otprlike ta cijena ali tamo dobijes ogroman hamburger i sam trpas koliko zelis a ovdje dobijes minijaturni itd.. (osim iznimaka, npr. u puli za 12 kn itd)..ima i kod nas jeftinog smjestaja i klope i to svugdje kod nas ali je to dosta teze iskopati nego u CG, tamo je to vrlo lako naci. u tome je razlika.

Robierre
18.08.2011., 14:26
Ja nisam imao dojam da je tamo skupo.
Recimo bočica Jane u kiosku 3 kune.
Autobus od Budve do Svetog Stefana, čini mi se desetak kuna.
Taksi od Bečića do Budve - par eura (s time da je u Budvi "najskuplji" taksi u CG, ali opet si možeš priuštiti - ne znam kad sam kod nas na moru uzeo taksi da idem negdje - možda jedino da me na hitnu moraju vozit. :D
Moj smještaj u Budvi je koštao 40 eura - apartman 4* - znači ako bi bilo dvoje - 150kn po osobi. Znači, odsjeo sam u "luksuznom" apartmanu i ujutro su mi posluživali cijeđenu naranču i njeguški pršut. :D

marioxp
18.08.2011., 21:15
24 eura ti je skupo? pa u hrv. ti manji izleti dodju toliko..samo da odes do paklinskih otoka iz hvara i natrag je 80 kn (samo taxi prijevoz)..da odes sa paga do npr. silbe (jednodnevni izlet) je 300 kn, da odes iz makarske do bola je minimum 200 kn itd itd..iz rovinja do limskog kanala (koji je jako blizu rovinja) na par sati izlet je p250 kn itd itd..na cijelom se jadranu skicem pa vidim cijene i pitam itd...i isla na puno tih izleta.
mi smo imali cjelodnevni izlet nbrodom po budvanskoj rivijeri do petrovca (obisli puno plaza + duga pauza u petrovcu i otocicu sv. nikole, vratili se sdrugim brodem za istu ulaznicu) i plus bepslatna voznja sutradan do sv. nikole samo za 10 eura po osobi.

Ti spominješ jedno dnevni izlet za 300 kn, ali ovdje nas je tražio 50 eura za izlet po skadarskom jezeru od sat i po ako bi htjeli 3 sata onda je 90 eura, meni je to bilo previše! :mad:

Znam da su palčinke 1 euro i da kod nas ako ih dobiješ za 10 kn je super i da je taxi povoljan, od Budve do Bečića smo platili 5,60 eura. Mislim da imamo puno toga da naučimo od Crnogoraca glede turizma i turističke ponude. Ali ukupni dojam o cijenama mi i dalje ostaje da nije to baš tako drastično jeftinije u usporedbi s Hrvatskom.

Putnik92
18.08.2011., 23:03
Evo da malo skrenem s kuknjave o cijenama. Zanimaju me informacije o interesantnim rutama za treking (i planinarenje bez posebne alpinističke opreme i ekstra vještina) na potezu Durmitor - Prokletije. Kakvo vrijeme mogu očekivati u rujnu na usponu za Bobotov kuk? Također su i preporuke za smještaj u mjestima od Žabljaka do Berana dobrodošle! :)

mirjam
19.08.2011., 00:10
Evo da malo skrenem s kuknjave o cijenama. Zanimaju me informacije o interesantnim rutama za treking (i planinarenje bez posebne alpinističke opreme i ekstra vještina) na potezu Durmitor - Prokletije. Kakvo vrijeme mogu očekivati u rujnu na usponu za Bobotov kuk? Također su i preporuke za smještaj u mjestima od Žabljaka do Berana dobrodošle! :)

Za rute do Prokletija ne znam, al za Durmitor ti je rujan debelo debelo prekasno.

mirjam
19.08.2011., 00:13
Ne znam što bi pravi Hrvat išao na manastir Ostrog. Ja sam prije 7 godina išao autom do manastira Ostrog, više iz geopolitičke znatiželje, jer se pojavila vijest da tamošnji prota na Ostrogu skriva ratnog zločinca Karadžića, pa kad sam vidio ti fascinantnu sliku građevine ukopane u stijenu, rekoh idem, ako mi bude onako usput. Morao sam nešto poslovno do Podgorice, pa sam se autom popeo do Ostroga. Građevina je vrlo lijepa i zagonentna. Odmah sam vidio zbunjujuće face lokalnih Srba kad su vidjeli šahovnicu na mom autu, te sam se odmah osjećao kao uljez. Ali me uopće nije bilo briga. Prošetao sam po Ostrogu, te sam naletio na njihove prote, te sam slušao njihov velikosrpski govor o ujedinjavanju svih Srba , te o njihovoj svetoj zemlji. Napominjem to je bilo u ljeto 2004. Kasnije sam pitao svog prijatelja Crnogorca što misli o Ostrogu, on mi je rekao da niti jedan pravi Crnogorac ne doživljava to kao svoje vjersko središte, tako da ne znam što Hrvat ima tamo za čuti, za vidjeti svakako, ali ništa više od toga.

Na stranu vjera i politika, al Ostrog bih ja preporučila da se ide vidjeti ako se može.
Stvarno je atraktivna građevina...jako visoko i još u stijeni. Ludo.

nasmijanonebo
19.08.2011., 09:17

meni je frendica sa muzem (strastveni planinari) bila sad na ljetovanju u planinama Cg..kaze da je smjestaj po tim regijama do 10 eura po osobi u apartmanu. klopa dobra, jeftina, ogromne porcije:D (kao i drugdje)

niniva2
19.08.2011., 11:51
Za one koje ide u CG autom iz Hrvatske preporuka da koriste GP Vitaljina-Kobila, a ne GP Karasovići-Debeli Brijeg, jer na GP Karasovićima je velika gužva, zna se čekati i više od sat vremena, dok na GP Vitaljina jedva da se koje auto susretne.

Ostrog svakako posjetiti, odnosno vidjeti, ali izbjeći njihove huškačke govore.

Ne znam zašto se još uvijek potencira da je CG jeftina država, jeftinija je još uvijek malkice od HR, ali sve je to danas li-la. Eurosuper 95 1.40 euro, eurodisel 1.38 euro, LPG 0.78 euro, alo....jel to nešto jeftino, kava s mlijekom u onom ružnom Igalu 1.35 euro (a Igalo je nula od turističke destinacije), ako je to nešto jeftino ili povoljno, onda sam izgubila što je to pojam jeftinoće.

nosikiriki
19.08.2011., 14:33
Samo da podijelim svoje dojmove od proslog mjeseca sto se tice skupoce/jeftinoce u Budvi i Kotoru - smjestaj jeftiniji nego kod nas, prijevoz (taxi i bus) jeftiniji, organiziraniji i cesci, hrana i pice u trgovinama jeftinije ili isto a vani otprilike isto, izleti jeftiniji....mislim, nisu to ogromne razlike ali ako ste tamo 5 dana i vise, nakupi se... i da jos napomenem gostoljubivost, koja nema cijene, e tu su plusu bez dvojbe.

mala angie
19.08.2011., 18:09
Ti spominješ jedno dnevni izlet za 300 kn, ali ovdje nas je tražio 50 eura za izlet po skadarskom jezeru od sat i po ako bi htjeli 3 sata onda je 90 eura, meni je to bilo previše! :mad:

Znam da su palčinke 1 euro i da kod nas ako ih dobiješ za 10 kn je super i da je taxi povoljan, od Budve do Bečića smo platili 5,60 eura. Mislim da imamo puno toga da naučimo od Crnogoraca glede turizma i turističke ponude. Ali ukupni dojam o cijenama mi i dalje ostaje da nije to baš tako drastično jeftinije u usporedbi s Hrvatskom.

veliki potpis na post. ja sam često u MNE i cijene su slične našima, nešto je jeftinije, nešto skuplje. :mig:

Cinnamon Girl
21.08.2011., 20:12
Ne znam što bi pravi Hrvat išao na manastir Ostrog.

Ni ja to ne kuzim. Ili npr. Aja Sofiju ili Taj Mahal, a da ne govorim o hramovima u Bangkoku. Sto bi tamo pravi Hrvat isao? :ne zna:

mali_lekarnik
21.08.2011., 21:57
Ni ja to ne kuzim. Ili npr. Aja Sofiju ili Taj Mahal, a da ne govorim o hramovima u Bangkoku. Sto bi tamo pravi Hrvat isao? :ne zna:

Uf, dobro je, već sam mislio da ćeš kako si krenula dodati i Kuću cvijeća :bonk:

Za sve koji se nađu u Budvi i vole riblji meni, navratite u restoran Jadran, takav izbor školjaka, ribe i rakova, da bi se neki restorani na Kornatima po ponudi posramili. I cijene su europske, ali ono što vrijedi , vrijedi.
Periska, prstaci i vongole, mix sa špagetima, to u HR ne možete naručiti,jer je osim vongola, ove druge su zabranjene za ulovit i pustit u ponudu + crnogorski vranac 0.75 l, 86 euro večera za dvoje

Cinnamon Girl
21.08.2011., 22:21
I ja sam jela u Jadranu i sviđa mi se. A i stanovala odmah u kući pored.

I da, ne treba pravi Rvat ni u Kuću cveća.

VisokiGost
22.08.2011., 00:21

Po meni je dobro da i tamo vide sahovnicu. Sto vise to bio sajt koji obilaze i turisti a sto manje nekakvo izolovano pribeziste fanatika to bolje. I ja bi se kao Beogradjanin tamo prijatnije osetio da na parkingu vidim registracije sa raznih strana.

Naravno, kad covek tako probija led, povisen je rizik neprijatnosti i drago mi je da niste imali nekakvih incidenata. Mada je zalosno da to uopste moram reci jer je ZABOGA u pitanju religiozno mesto.

Djarica00
25.08.2011., 10:40
Za rute do Prokletija ne znam, al za Durmitor ti je rujan debelo debelo prekasno.S obzirom da je sam kraj avgusta i da su ovdje nesnosne vrucine, septembar i nije tako kasno za planinarenje po Durmitoru.I sama sam planinar i vec nekoliko tura smo morali otkazati zbog velikih vrucina i svi jedva cekamo septembar i malo nize temperature da bi mogli planinariti!
Na Durmitoru tj Bobotovom kuku sam se pela sredinom jula, takodje u periodu velikih vrucina, i bas zbog jakog sunca bilo je naporno..Inace, Durmitor je prekrasan ..Moja tura je obisla marsutu od Dobrog dola do Bobotovok Kuka i odatle smo se spustili do Crnog jezera...Sam uspon i silazak na Bobotov Kuk zahtjeva vecu opreznost, ostali dio puta je dobro markiran, lagan i prelijep...(uzgred posjetite i neka jezerca...prelijepa je priroda :) )

pachanga
26.08.2011., 19:16
Pitanje svima.
Neki pričaju da je bolje ići na GP Vitaljina nego na Debeli Brijeg Karasovići.
A negdje sam čuo da na Vitaljini puštaju samo DU tablice, tj lokalne ljude? Istina lili mogu svi???

ratep
26.08.2011., 19:35
Pitanje svima.
Neki pričaju da je bolje ići na GP Vitaljina nego na Debeli Brijeg Karasovići.
A negdje sam čuo da na Vitaljini puštaju samo DU tablice, tj lokalne ljude? Istina lili mogu svi???

Nemaš nikakvih problema sa GP Vitaljina-Kobila, ja tu prelazim odavno sa ŠI-registracijom. Na Vitaljini uopće nema gužve, jer mnogi ne znaju za taj GP.

GoldenSurferFromCRO
27.08.2011., 13:46
Jedna iznimka! Kada je bio velikiiiii reeed na GP Debeli Brijeg, policija je sve ostale preusmjeravala na GP Vitaljina-Konfin, međutim tamo smo čekali isto dva sata. Puštaju sve tablice, tako da nema nikakve selekcije. Upali smo slučajno u veliku gužvu koja se rijetko događala, došli smo 30.7 subota popodne oko 17-19h, etooo

pachanga
30.08.2011., 09:23
Vratili se iz Cg.
Vožnja po Crnogorskim cestama je ugodna. Magistrala bi pod hitno trebala rekonstrukciju ali kad bolje pogledam ni naša nije bajna.
Ulazak i prolazak kroz Hreceg Novi je idealan za slušati pjesmu Ziđam od Sinesteta. Takav kupus od građevina se rijetko viđa. Budva je ok. ali samo ok. Cijene su im pre visoke za ono što nude. Općenito su cijene viskoe što se vidi da se sve bazira na rusima. Na cestama nema puno stranih tablica što znači da su i Česi i Poljaci i Slovaci shvatili da im je pre skupo. Nastavili smo prema jugu i prošli kroz Bar. Pravi lučki grad kroz kojeg smo vidjeli reklame za sobe od 5 eura za noć.... što dalje reći... I na kraju smo došli u Ulcinj. Grad prepun albanskih i kosovskih turista. Pola grada teško natuca "crnogorski" jezik. Velika plaža je stvarno velika. 15 km samog pijeska. Malo dosadi kad shvatiš da možeš pješke do zaštitne ograde u moru koja je na cca 150 m od obale. Cijene smo barem u Ulcinju očekivali da će biti malo manje ali opet isto kao i u ostatku CG. Vidljivo je bilo navečer kada je većina ljudi sjedila na zidu od plaže dok su kafići nasuprot bili prazni. Pivo 2 eura je pre skupo za njihov standard života.
Kultura u prometu je na jednu ruku odlična a na drugu katastrofa.
Nema suludih pretjecanja kao što se čovjek navikne u Hrvatskoj. Ljudi voze po propisima (neznam jel zbog policije ili zbog kazni) ali zato većina vozača nezna da s autom dođe i žmigavac. Skreću bez pardona kad im se prohtije.
Srpski turisti su malo veći hazerderi. Ljudi i dalje povlače iz BG sa starim zastavama, ladama i onim zastavama što izgledaju kao fiat punto :)
Kultura turista na plažama govori sve. Kada se plaže isprazne nakon njih ostaju tone smeća. Konzervi, opušaka, boca,stakla , ma svega i svačega. U kabinama za presvlačenje u rubove zataknuti iskorišteni ulošci, tamponi, wc papir-korišteni....
Uglavnom. CG je zanimljiva destinacija. Egzotika u blizini. Turizam im je (osim par luksuznih hotela) u zaostatku za Hrvatskim barem 15 godina.

nasmijanonebo
30.08.2011., 09:55
15 godina zaostatka:rofl:? pa i hrv. turizam jako kaska ako cemo pravo.
kazes da su cijene previsoke za ono sto nude? meni nisu bile, dapace, jeftini su..u hrv. je skuplje.ne branim ja crnu goru, tamo sam bila samo kao turist ali smo se proveli bolje nego kod nas i priustili smo si puno puno vise nego sto bi mogli u hrv. za iste novce.
(restorani, taxxiji, izlasci, izleti brodovima itd, luksuzniji smjestaj, ulaznice u razne kulturne znamenitosti)

Crospur
30.08.2011., 12:19
Vratili se iz Cg.
Vožnja po Crnogorskim cestama je ugodna. Magistrala bi pod hitno trebala rekonstrukciju ali kad bolje pogledam ni naša nije bajna.
Ulazak i prolazak kroz Hreceg Novi je idealan za slušati pjesmu Ziđam od Sinesteta. Takav kupus od građevina se rijetko viđa. Budva je ok. ali samo ok. Cijene su im pre visoke za ono što nude. Općenito su cijene viskoe što se vidi da se sve bazira na rusima. Na cestama nema puno stranih tablica što znači da su i Česi i Poljaci i Slovaci shvatili da im je pre skupo. Nastavili smo prema jugu i prošli kroz Bar. Pravi lučki grad kroz kojeg smo vidjeli reklame za sobe od 5 eura za noć.... što dalje reći... I na kraju smo došli u Ulcinj. Grad prepun albanskih i kosovskih turista. Pola grada teško natuca "crnogorski" jezik. Velika plaža je stvarno velika. 15 km samog pijeska. Malo dosadi kad shvatiš da možeš pješke do zaštitne ograde u moru koja je na cca 150 m od obale. Cijene smo barem u Ulcinju očekivali da će biti malo manje ali opet isto kao i u ostatku CG. Vidljivo je bilo navečer kada je većina ljudi sjedila na zidu od plaže dok su kafići nasuprot bili prazni. Pivo 2 eura je pre skupo za njihov standard života.
Kultura u prometu je na jednu ruku odlična a na drugu katastrofa.
Nema suludih pretjecanja kao što se čovjek navikne u Hrvatskoj. Ljudi voze po propisima (neznam jel zbog policije ili zbog kazni) ali zato većina vozača nezna da s autom dođe i žmigavac. Skreću bez pardona kad im se prohtije.
Srpski turisti su malo veći hazerderi. Ljudi i dalje povlače iz BG sa starim zastavama, ladama i onim zastavama što izgledaju kao fiat punto :)
Kultura turista na plažama govori sve. Kada se plaže isprazne nakon njih ostaju tone smeća. Konzervi, opušaka, boca,stakla , ma svega i svačega. U kabinama za presvlačenje u rubove zataknuti iskorišteni ulošci, tamponi, wc papir-korišteni....
Uglavnom. CG je zanimljiva destinacija. Egzotika u blizini. Turizam im je (osim par luksuznih hotela) u zaostatku za Hrvatskim barem 15 godina.

:rofl: Ovakvu glupost odavno nisam pročitao. Po čemu je to molim te Hrvatska 15 godina ispred? Baš me zanima , jedino možda po tome što je jedina zemlja na svijetu gdje se gleda iz koje zemlje gosti troše više a iz koje manje.

Ja sam bio početkom 8. mjeseca u Cg, obišao je poprilično i mogu većinu ovoga demantirati. Tablica i turista ima baš od svukuda, Čeha, Slovaka i Mađara takodjer, naravno najviše Rusa i Ukrajinaca ali ima i Nijemaca, Talijana naročito. Što se tiče cijena one jesu visoke poprilično ali su opet niže nego u Hrvatskoj a o cijenama u marketima i prodavaonicama da ne govorim koliko su niže.
I ono najvažnije gostoljubivost i odnos prema gostima, tu su oni 15 godina ispred.

pachanga
30.08.2011., 12:46
Isto tako u Hrv se neće naći smeća na svim stranama ceste. Ne mislim na malo smeća već ono dobro razasuto na sve strane.
Turizam im kaska i to jako jako puno. Pričao sam s ljudima iz tih njihovih elitnih hotela (voditelji i menađeri) i većina se žali na radnike. Usporedivo s našom radnom snagom su i uslugom su debelo za nama. Plaža u Budvi super ali u jednom dijelu cijev kanalizacije ide ravno u more... Cijene u dućanima su jeftinije restorani su čak i skuplji. Pizza jeftinija i bolja u Dubrovniku nego u Budvi.
Smještaj je jeftiniji, taxi je zasigurno jeftiniji jer ovi naši su lopovi svoje vrste.
Sve u svemu
Cijene u rangu Dubrovnika
Čistoća znatno slabija
Usluga slabija (u finim restoranima je dapače bolja nego kod nas, ali općenito slabije-kafići,pizzerije,pumpe...)

pachanga
30.08.2011., 12:52
Ja sam bio početkom 8. mjeseca u Cg, obišao je poprilično i mogu većinu ovoga demantirati. Tablica i turista ima baš od svukuda, Čeha, Slovaka i Mađara takodjer, naravno najviše Rusa i Ukrajinaca ali ima i Nijemaca, Talijana naročito. Što se tiče cijena one jesu visoke poprilično ali su opet niže nego u Hrvatskoj a o cijenama u marketima i prodavaonicama da ne govorim koliko su niže.
I ono najvažnije gostoljubivost i odnos prema gostima, tu su oni 15 godina ispred.

Njemci-gastarbajteri, Talijani-albanci... -nevjeruješ-pitaj graničare
Boravio sam na proputovanju i u Dubrovniku i u Budvi i u Ulcinju.
Ne možeš mjerit kvalitetu usluge u hotelima. Jednostavno ne možeš.
A što se tiće gostoljubivosti. E tu smo mi posebni. Slažem se.

nasmijanonebo
30.08.2011., 13:13
Isto tako u Hrv se neće naći smeća na svim stranama ceste. Ne mislim na malo smeća već ono dobro razasuto na sve strane.
Turizam im kaska i to jako jako puno. Pričao sam s ljudima iz tih njihovih elitnih hotela (voditelji i menađeri) i većina se žali na radnike. Usporedivo s našom radnom snagom su i uslugom su debelo za nama. Plaža u Budvi super ali u jednom dijelu cijev kanalizacije ide ravno u more... Cijene u dućanima su jeftinije restorani su čak i skuplji. Pizza jeftinija i bolja u Dubrovniku nego u Budvi.
Smještaj je jeftiniji, taxi je zasigurno jeftiniji jer ovi naši su lopovi svoje vrste.
Sve u svemu
Cijene u rangu Dubrovnika
Čistoća znatno slabija
Usluga slabija (u finim restoranima je dapače bolja nego kod nas, ali općenito slabije-kafići,pizzerije,pumpe...)

ajmo ovako:
u Cg ima puno plaza pod koncesijom. Tamo strogo postuju pravila koncesije pa plazu samo 50% okupiraju lezaljkama (osim na plazi Plavi horizonti) a ostalo ostave za one koji ne zele placati lezaljke. Svaka plaza ima tuš ( u Hrv. to mozes nabrojati na prste, cak i plaze sa koncesijom), kos za smece, cisto i uredno. Nase plaze pod koncesijom:rolleyes: (inace sam protiv da se plaze daju u koncesiju) - em nemaju tuseve (ne patim na tuseve, samo primjecujem i usporedjujem), em cijelu plazu okupiraju lezaljkama da ne mozes nijedan rucnik staviti, em ne skupljaju smece i cikove na plazi itd..toliko o postovanju odredbi oko koncesija plazi tamo i ovdje. na nasu sramotu.
Budva-glavna plaza je prljava ali vec sam pisala da ima samo 5 min od starog grada krasne plaze. Pitaj domace sa mora di kod nas ide u more kanalizacija:D. kod nas sute, ali ja skuzim jer se skompam s nekim a oni otvoreno vele nemojte tamo se kupati itd itd.

Budva je jeftinija-od hrane, smjestaja, cuge itd..ima i skupih restorana ali fakat treba to pogoditi da bude skupo. Porcije su u CG daleko vece nego u Hrv.
Smeca ima i kod nas, u nekim mjestima koliko hoces. Necu nabrojati koja, jer ne zelim da se netko uvrijedi.
Jesi bio u Tivtu? Savrseno cisti grad. Kotor isto itd..
Mi smo ocekivali prljavstinu bas zbog ovakvih prica pa smo se jako ugodno iznenadili..
Budva svaki dan ima prepuno dogadjaja, od ljetnog kina, kazalisnih predstava, djecjih prestava, ovo, ono. Po kaficima svako vece u staro mgradu je u jednom bircu svirao jazz, u drugom blues itd itd..vrlo zivo..Kotor isto ima puno kulutrunih sadrzaja. i isto tako kafici sa zivom glazbom kao u Budvi. Cajki bude rijetko u onom discu unutar tvrdjave a u Budvi samo unutar Trocadera. Ulaz u Top Hill je bio vrlo jeftin (najveci disco di svi zivi idu iza 1h u noci)- vrlo jeftin za razliku od nasih klubova ala Veneranda, Hacienda, Byblos i takvi poznati klubovi kod nas (pricam o obicnoj noci kad nisu neki poznati DJ partyji itd.).
Ja nisam mogla vjerovati da ima vise dogadjaja nego ne znam neko nase razvikano turisticko srediste. O ostalim mjestima u kojima sam bila da i ne brojim. Suditi Budvu samo po onoj setnici na slovenskoj plazi je ograniceno.
Kao da sudis Dubrovnik samo po Stradunu ili SPlit po rivi ili po Bacvicama pa velis da su splitske plaze bezvez a ima bezbroj plaza jos.

Iznenadilo me koliko ima malih knjizara kod njih na moru:top:. A kod nas, nijedna na cijelom Jadranu (osim u Puli, ST, Dubrovniku).

Osoblje-ugostiteljstvo i u ducanima i na brodovima itd su stvarno ok. Nismo imali nijedno neugodno iskustvo, dapace.
Meni je bilo super-kombinacija kupanja, razgledavanja povijesnih i kulturnih znamenitosti i nocnog zivota na malom prostoru. Puno toga sam na obali vidjela a sve to za vrlo male pare..u 8 dana mislim 1500 kn po osobi sve skupa a stalno jeli vani (obavezno vecera u restoranu)..si recimo bio u Prčnju? Najljepsa i najveca barokna palaca na Jadranu plus bezbroj liepo obnovljenih rensansnih palaca..pa Perast sa svojih 25 katolickih crkvi itd.
Po cemu je nas turizam 15 godina ispred njihovog, da mi je znati?:confused:
suditi o turizmu na temelju par hotela je malo hm hm..
ja jesam bila u hrv. po hotelima sa 4 zvjezdice i u kampovima sa 2 zvjezdice ali se ne usudim donijeti sveukupni sud o tom kakvi su u globalu hrv. hoteli, jer znam da ima i delux, woow hotela a ima i groznih hotela.
uglavnom, treba gledati pozitivne strane pa ce covjek vise uzivati.

Crospur
30.08.2011., 13:43
Njemci-gastarbajteri, Talijani-albanci... -nevjeruješ-pitaj graničare
Boravio sam na proputovanju i u Dubrovniku i u Budvi i u Ulcinju.
Ne možeš mjerit kvalitetu usluge u hotelima. Jednostavno ne možeš.
A što se tiće gostoljubivosti. E tu smo mi posebni. Slažem se.

Talijani-Albanci idu na more u Albaniju a ne u Cg.

nasmijanonebo
30.08.2011., 13:50
Istina, ti idu u Albaniju. I masovno su krenule investicije u tamosnji turizam.
Talijana u Cg ima najvise iz juznijih krajeva Italije jer im je to prometno najblize, posto ima trajekt Bari-Bar.
Kao u Hrv.: na jugu su uglavnom Talijani sa juga Italije, a na sjeveru Jadrana uglavnom Talijani iz sjevernijih krajeva.

Robierre
30.08.2011., 14:05
Ja nisam primjetio da ima smeća ili da je nešto posebno prljavo - možda sam gledao na krivim mjestima, ali plaže na kojima sam bio su bile jako čiste, gradovi isto sređeni. S uslugama sam isto imao dobro iskustvo - ljubazni na oba mjesta gdje sam odsjeo, ai u lokalima - kafićima, restoranima. O cjenama sam već napisao, ali uspoređivati Dubrovnik i Crnu Goru po cjenama meni nema smisla. Nedavno sam bio u Dubrovniku i jako sam pazio na cjene jer je sve bilo užasno skupo. U Crnoj Gori sam bezbrižno trošio (u granicama normale).

Da je sve idilično nije. Ima grozne novogradnje koja djeluje apokaliptično, pogotovo kad ideš cestom iz Budve u kotor, a i oko Svetog Stefana su nikle neki monstruozni apartmani...ali toga nažalost ima i po našoj obali jako puno....a o Albaniji da ne pričam. :D
Šetnica uz Slovensku plažu je priča za sebe. :D Ali vidio sam ja i goreg od toga...tako da se da izdržat, barem jednom treba onuda proći...više od toga ne bih preporučio. :D

SaintG
30.08.2011., 14:26
Jedno zajednicko i Cg primorju i Hrvatskom primorju je to da su oba precjenjena!Ja ne mogu vjerovat da neko u 21.vijeku jos uvjek moze cijeniti sobu bez klime 117evra po noci(nedavno bio Hotel Biokova Makarska).Isto tako ako pricamo o Cg primorju bezbroj slicnih primjera sa prenapucanim cijenama smjestaja za najobicnije rupe.Iz godine u godinu sadrzaji su isti,ja ne mogu da shvatim da li su ljudi koji tamo dolaze svake godine retardirani ili se boje nekih stranih destinacija(znam masu ljudi koji imaju sredstva ali se boje letenja)pa im najbolja opcija dodje jadran.Ako pricamo o ugostiteljstvu Crnogorci i Hrvati trebaju dosta toga nauciti od Spanaca,Talijana,ili recemo Tunizana,Turaka,Egipcana(Arapa u cjelini),jer za cijenu jednog ljetovanja u hotelu delux kategorije recimo u Egiptu sa svim sadrzajima koji se nude i turistickim atrakcijama koje su svima poznate,u Hrvatskoj ili Cg bi morao potrositi 2,5 puta vise novaca,a da ne pricam o malo daljim destinacijama i stvarima koje se tamo nude.Jadransko more jeste lijepo,ali njegove potencijale mnogi precjenjuju,ima mnogo ljepsih i mora i okeana a da ne pricamo o plazama na svijetu.Zato sav taj entuzijazam kako se stranim turistima nudi nesto posebno pada u vodu kad taj turista prvi put dodje,70% njih se vise nikada nece vratiti,ja se sigurno necu vratiti,sem mozda na vikend jer mi je Hrvatska ipak najbliza geografski ali ako imam 15 dana u komadu moja destinacija sigurno nece biti Balkan/Jadran.

Crospur
30.08.2011., 15:47
Jedno zajednicko i Cg primorju i Hrvatskom primorju je to da su oba precjenjena!Ja ne mogu vjerovat da neko u 21.vijeku jos uvjek moze cijeniti sobu bez klime 117evra po noci(nedavno bio Hotel Biokova Makarska).Isto tako ako pricamo o Cg primorju bezbroj slicnih primjera sa prenapucanim cijenama smjestaja za najobicnije rupe.Iz godine u godinu sadrzaji su isti,ja ne mogu da shvatim da li su ljudi koji tamo dolaze svake godine retardirani ili se boje nekih stranih destinacija(znam masu ljudi koji imaju sredstva ali se boje letenja)pa im najbolja opcija dodje jadran.Ako pricamo o ugostiteljstvu Crnogorci i Hrvati trebaju dosta toga nauciti od Spanaca,Talijana,ili recemo Tunizana,Turaka,Egipcana(Arapa u cjelini),jer za cijenu jednog ljetovanja u hotelu delux kategorije recimo u Egiptu sa svim sadrzajima koji se nude i turistickim atrakcijama koje su svima poznate,u Hrvatskoj ili Cg bi morao potrositi 2,5 puta vise novaca,a da ne pricam o malo daljim destinacijama i stvarima koje se tamo nude.Jadransko more jeste lijepo,ali njegove potencijale mnogi precjenjuju,ima mnogo ljepsih i mora i okeana a da ne pricamo o plazama na svijetu.Zato sav taj entuzijazam kako se stranim turistima nudi nesto posebno pada u vodu kad taj turista prvi put dodje,70% njih se vise nikada nece vratiti,ja se sigurno necu vratiti,sem mozda na vikend jer mi je Hrvatska ipak najbliza geografski ali ako imam 15 dana u komadu moja destinacija sigurno nece biti Balkan/Jadran.

Možda jeste precijenjeno ali mislim da se ne može porediti ljetovanje u Tunisu a pogotovu Egiptu sa CG,Hrvatskom, Albanijom itd. jer si tamo ograničen samo na boravak u turističkom kompleksu(govorim za Egipat) a izlazak izvan je na vlastitu odgovornost, tako je bilo prije za vrijeme Mubaraka a mogu tek mislliti kako je sada.

Crospur
30.08.2011., 15:50
Ja nisam primjetio da ima smeća ili da je nešto posebno prljavo - možda sam gledao na krivim mjestima, ali plaže na kojima sam bio su bile jako čiste, gradovi isto sređeni. S uslugama sam isto imao dobro iskustvo - ljubazni na oba mjesta gdje sam odsjeo, ai u lokalima - kafićima, restoranima. O cjenama sam već napisao, ali uspoređivati Dubrovnik i Crnu Goru po cjenama meni nema smisla. Nedavno sam bio u Dubrovniku i jako sam pazio na cjene jer je sve bilo užasno skupo. U Crnoj Gori sam bezbrižno trošio (u granicama normale).

Da je sve idilično nije. Ima grozne novogradnje koja djeluje apokaliptično, pogotovo kad ideš cestom iz Budve u kotor, a i oko Svetog Stefana su nikle neki monstruozni apartmani...ali toga nažalost ima i po našoj obali jako puno....a o Albaniji da ne pričam. :D
Šetnica uz Slovensku plažu je priča za sebe. :D Ali vidio sam ja i goreg od toga...tako da se da izdržat, barem jednom treba onuda proći...više od toga ne bih preporučio. :D

U Albaniji toga ima u i oko Drača(monstruzne novogradnje) ali na jugu toga nema ili u jako maloj mjeri.
Slažem se za Sv. Stefan, posebno je ružno tzv. rusko selo koje baš nagrdjuje okoliš i ambijent a izgradjeno je skoro na planini al je baš vidljivo i uočljivo.

Robierre
30.08.2011., 17:34
Da, i mislio sam na Tiranu i Drač....južno nažalost nisam još bio, ali sam čuo da je predivna priroda. :)

Sveti Stefan je prekrasan, ali ti se srce para kad vidiš u što se sve to pretvara. Otočić ključ u bravu, s jedne strane plaža 500 kn ako hoćeš ležaljku, a s druge strane "samo" 100 kn, ali ne smiješ okrenuti glavu jer ti pogled na grozomorne apartmane s rozom fasadom, ogromnim balkonima i "baroknim" stupićima jednostavno pokvare bilo kakav dojam. To je nažalost smjer kojim ide turizam na cijelom Jadranu.

Što se tiče Egipta i Tunisa, neka hvala, ne bih ja to isticao kao primjer. Je, bio sam u Tunisu, proveo 8 dana u rezortu, hrana je bila odlična, usluga super, more i plaža super - ali ograđen žicom i visokim zidom, svejedno ti je da li si u Turskoj, Tunisu ili na Tajlandu. Tad sam otišao da odmorim živce od svakodnevice i posla...i za takav pasivni odmor bih svakako preporučio Tunis kao good value for money. Ali u pogledu ljepota, mislim da tu Jadran ipak nudi neusporedivo više. IMHO, naravno.

pachanga
30.08.2011., 17:54
Čujte, proveo sam nekoliko dana dolje. Više u Ulcinju nego drugdje.
Da krenem redom da ne bude sve crno :)
Perast,Kotor i Tivat su zbilja fantastični! Preporučam restoran kod Perasta mislim da se zove Stari mlin ili tako nešto. Skup je ali se isplati. Odličan ambijent usluga fantazija.
Budva se meni ne dopada. Kažem nisam imao vremena da popričam s lokalnima ali ono što sam vidio mi nije sjelo.
Dan prije u Ulcinju smo jeli u naj boljem restoranu na Adi Bojani .kod Miška. Pojeli porciju crnog rižota koja je bila i dekoracijski i porcijski fantastična i mix plodova iz mora. 2 vrste rižota, škampe,hobotnicu,salatu ,bocu vina i bocu vode, desert i kavu. Toplo preporučam posjet tom restoranu.Račun je na kraju bio 45 eura. A u Budvi pojeli 2 pizze i bocu vode u nekom Old Fishermens pizzeriji koja je strašno precjenjena. To nas je izašlo cca 22eura. A kvaliteta pizze osrednja.
Pohvalno im je to da skoro svugdje ima wi fi.
Nisam se kupao u Budvi zbog te cijevi koja je stršila ali moji dojmovi su s velike plaže u Ulcinju.
Ležaljke su odlične 6 eura za 2 ležaljke i suncobran je sasvim pristojna cijena. Nije moj tip plaže (pijesak) tako da nisam 100 % objektivan ali je more ok. Pre plitko je za moj ukus jer ipak više volim bistro duboko plavo more. Ali onaj prizor što sam vidio u kabini za presvlačenje je uništio moj kompletni dan. Žao mi je što ga nisam slikao ali vjerujte da sam samo želio što prije izaći od tamo.
zamislite (ne pretjerujem) 50 krvavih crvenih uložaka + isto toliko crvenik tampona zataknute na poprečnim gredama.. FUJ!!!!
A slike smeća uz cestu ću staviti prvom prilikom.

nasmijanonebo
31.08.2011., 09:33
Preporučam restoran kod Perasta mislim da se zove Stari mlin ili tako nešto. Skup je ali se isplati. Odličan ambijent usluga fantazija.

Eh, najvise si bio u Ulcinju, steta da drugdje nisi bio duze.
Da li ti mislis na restoran Stari mlini na rijeci Ljuta?
Krasan ambijent:cerek:, usluga vrhunska ali i jedan od najskupljih restorana u CG:eek:..mislim, ok, neka tih cijena, ali mi si to nismo mogli priustiti ali smo bar vidjeli kako to izgleda. kad smo vidjeli cijene (jer su nam prije tog rekli da su visoke cijene), skuzili smo da je bolje da idemo dalje jer bi bankrotirali..tamo ti idu iskljucivo vrlo dobro potkozeni ljudi.
ali preporuka za onog tko ima sto potrositi:top:
u kotoru ima dalmatinska konoba, u centru-odlican crni rizoto.

Missy Cat
31.08.2011., 12:30
Ovo ljeto sam bila u Budvi i što se tiče cijena očekivala sam jeftiniji noćni život. Nikšićko 3 eura, juice-vodka 4 eura, mojito 7-8 eura,a izlazili smo na različita mjesta, svugdje cijene manje više iste. U Top Hillu nisam bila.

Nisam mislila da je jeftinjava,ali u usporedbi sa Rijekom di živim je skuplje. Kao da bi tu Ožujsko bilo 25 kn.

Za cijene hrane ne znam jer smo imale puni pansion. Smještaj izvrstan za male novce.

nasmijanonebo
31.08.2011., 13:21
Eh, Rijeka je jos jeftina naspram ostatka Jadrana:mig: (jako cesto sam u Rijeci)

SaintG
31.08.2011., 13:45
Možda jeste precijenjeno ali mislim da se ne može porediti ljetovanje u Tunisu a pogotovu Egiptu sa CG,Hrvatskom, Albanijom itd. jer si tamo ograničen samo na boravak u turističkom kompleksu(govorim za Egipat) a izlazak izvan je na vlastitu odgovornost, tako je bilo prije za vrijeme Mubaraka a mogu tek mislliti kako je sada.

Ne vidim zasto je boravak u Egiptu van hotela nesiguran...ma dajte molim vas kakve su to price,Egipat nije iskljucivo Resort destinacija,sta sa svim onim stotinama miliona turista koji svake godine odlaze u Saharu ili obilazak brojnih muzeja,arheoloskih nalazista itd,a sve je to jednako i u Tunisu,Maroku,perfektno sigurne drzave.:ne zna:

Ali i kad bi se svodilo sve na hotel opet je mnogo bolja vrijednost za novac,nego spavati po nekim supama/apartmanima,po jadranu.Ako zele podici turizam na malo visi nivo prvenstveno Cg i Hrvati treba da izgrade luksuzne moderne hotele,snize cijene poprilicno,te uvedu razlicite vrste provoda a ne da jedina razonoda koju imas na jadranu je kafana do kafane koja lice jedna drugoj kao jabuku da si presjekao.

la primavera
31.08.2011., 15:22
Ovo ljeto sam bila u Budvi i što se tiče cijena očekivala sam jeftiniji noćni život. Nikšićko 3 eura, juice-vodka 4 eura, mojito 7-8 eura,a izlazili smo na različita mjesta, svugdje cijene manje više iste. U Top Hillu nisam bila.

Nisam mislila da je jeftinjava,ali u usporedbi sa Rijekom di živim je skuplje. Kao da bi tu Ožujsko bilo 25 kn.

Za cijene hrane ne znam jer smo imale puni pansion. Smještaj izvrstan za male novce.

mene to ne iznenađuje.to je još i jeftinije kad usporediš dubrovnik..reci mi gdje ste bile smješteni? jer idem sad u ned na dan dva..

Missy Cat
31.08.2011., 21:27
Bili smo u privatnom smještaju, soba sa klimom i kupaonom i korištenje kuhinje sa još jednom sobom na istom katu. Jeli smo kod komšije preko puta s kojima imaju deal :D...taverna Komovi, pristojna hrana

Mislim da je smještaj bio 9 eura po danu, hrana 8 eura, ili obrnuto.

Ako ti treba broj javi se na pm.

nasmijanonebo
31.08.2011., 22:46
u Đenovicima kod Herceg novog platili 10 eura po sobi - motel na rivi, odmah uz more, sa divnim pogledom...u Kotoru cijelo prizemlje kuce (100 m2 plus toliki vrt i terasa, uz more sa vlastitim molom) 50 eura za nas 4 osobe (kuhinja imala cak i perilicu sudja, radna soba sa pc-em i internetom, lezaljke u vrtu..a pogled na stari grad..
Budva 2-sobni novoopremljeni apartman za nas 4 - 55 eura, 7 min pjeske do starog grada i slovenske plaze.
nigdje nismo imali tako lijepi smjestaj u Hrv. za te pare kao u CG, bas smo uzivali..pogotovo Kotor, kraljevski smjestaj. i sve to u udarnoj spici sezone, poc. 8.mj.

Aruena
09.09.2011., 09:29
da li je itko posjetio Kolašin u zimskom periodu, odnosno hotele Bianca Spa Resort i hotel Lipka, oba 4 zvjezdice. mi bi otišli sad u post sezoni, jer hoteli izgledaju fenomenalno, a i priroda i blizina nacionalnog parka biogradsko jezero, su također jedinstveni.
http://www.biancaresort.com/ ,http://www.hotellipka.com/index-cg.html

Moja obitelj i ja.

Utisci su odlicni.:top:

Aruena
09.09.2011., 10:18

Manastir je fascinantan.

Ne zanimaju me tudji (nacionalni/politicki/vjerski/bilokoji) motivi.Ja sam isla kao turist i bila odusevljena onim sto sam vidjela.

gonzalez66
25.10.2011., 22:11
Imam upit vezan za Crnu Goru.

Da li treba putovnica za prelazak u Crnu Goru iz Hrvatske ili ne?Ako ne,da li se ima namjere ukinuti to.Dakle nesto slicno kao što je u Sloveniju i Mađarsku moguc ulaz i sa putovnicom,ali i sa osobnom kartom.

thx .... pozz :kava:

nasmijanonebo
26.10.2011., 07:46
putovnica ti treba.
provjereno.
imaju li namjere uvesti to da se moze samo osobnom, to ne znam.

Gilach
29.10.2011., 23:15
Putovnica za CG ne treba, od susjednih zemalja (uključujući i Italiju) je potrebna jedino za Srbiju !

http://www.mvpei.hr/mvp.asp?pcpid=1161&dmid=291#pocdrz

mala angie
29.10.2011., 23:18
putovnica ti treba.
provjereno.
imaju li namjere uvesti to da se moze samo osobnom, to ne znam.

ne treba putovnica, ja idem uvijek s osobnom!:mig:

nasmijanonebo
31.10.2011., 09:19
to je onda novo?
lani nas trazili putovnice (koje smo i imali:D)

podgoričanin
31.10.2011., 14:52
to je onda novo?
lani nas trazili putovnice (koje smo i imali:D)

Sa sajta ministarstva vanjskih poslova Crne Gore citiram:

Državljni ove države(Hrvatske) mogu ulaziti, prelaziti preko teritorije i boraviti u Crnoj Gori do 90 dana, sa važećom putnom ispravom bez vize.
Državljani Hrvatske mogu ulaziti, prelaziti preko teritorije i boraviti u Crnoj Gori do 30 dana sa važećom ličnom kartom, odnosno drugom ispravom na osnovu koje se može utvrditi njihov identitet i državljanstvo

Milko63
08.11.2011., 21:46
1. kakva je podgorica za izić vanka subotom navečer? jel ima života tijekom siječnja?

2. jel ima bus podgorica - split il slično? trebam do zadra stić

3. prokletije? jel bio tko? dojmovi? što pogledat?

LORDLORD
26.12.2011., 13:25
Ja sam bio u Budvi, hotel Slovenska plaza, neljubazno osoblje, susjedi u apartmanu koji ometaju po noci, a smeta ih buka u 9 ujutro, sve skupa KATASTROFA,

Budva za zaobici!

nasmijanonebo
27.12.2011., 10:24
eh, temeljiti dojam o Budvi na temelju Slovenske plaze za koju mnogi govore da treba izbjeci je smijesno. Budva nije samo Slovenska plaza (btw, to hotelsko naselje nije tako blizu starog grada, ima cak 20 min hoda do centra) a i zna se da tu plazu treba izbjegavati a sve je ostalo vrlo ok u Budvi:mig:

GoldenSurferFromCRO
27.12.2011., 16:06
Točno! Provjereno!:mig:

MystSky
03.01.2012., 17:32
Na stranu ovo sve; mislite li da su more i plaže ljepše u Hrvatskoj ili Crnoj Gori. Znam da je neusporedivo 6000 km i 290 km obale, ali onako, okvirno? :mig:

Putnik92
03.01.2012., 21:39
Na stranu ovo sve; mislite li da su more i plaže ljepše u Hrvatskoj ili Crnoj Gori. Znam da je neusporedivo 6000 km i 290 km obale, ali onako, okvirno? :mig:

Grčka navodno ima 13700 km obale pa ne vjerujem da su zato HR plaže manje lijepe...
I tako isto za CG - nađeš svojih omiljenih par desetaka metara obale i koga briga za sve ostalo... :)

nasmijanonebo
04.01.2012., 09:29

Stvarno je neusporedivo. Ja sam nasla svoj raj i u Hrv. i u CGori:mig:

Dobrica
28.03.2012., 14:43
Imate li kakvih informacija o Petrovcu an moru kako je tamo? Možda ove godine budem tamo išao s autom s HR registracijom...

podgoričanin
28.03.2012., 15:03
Imate li kakvih informacija o Petrovcu an moru kako je tamo? Možda ove godine budem tamo išao s autom s HR registracijom...

Tamo je pakao od 10 jula do 25 avgusta jer jednostavno dođe 3 puta više ljudi nego što su kapaciteti plaža.
Petrovac je 54 km daleko od Podgorice i svaki se dan spusti do njega desetine hiljada njih da pobjegnu od 50 stepeni i okupaju se,naročito vikendom je nemoguće naći mjesto na plaži.
Što se hrvatskih tablica tiče ima ih u sezoni prilično,nisam primijetio bilo kakve probleme da je neko imao samo zato što je iz Hrvatske.
Imaćeš problema sa parkiranjem auta koje god tablice da imaš to sigurno:)
Ako pak dolaziš izvan špica sezone npr u 6 ili prvih 10 dana 7 mjeseca,eventualno u 9 mjesecu Petrovac je sladak gradić koga bi eto za odmor preporučio svakom.

nasmijanonebo
28.03.2012., 15:50
nigdje u CGori nisam vidjela toliko ljudi na plazi kao u Petrovcu, ali zato i sa lijeve i desne strane malo dalje od mjesta ima plaza gdje nema guzvi a ujedno su i lijepe. do nekih se moze i pjeske i to nekih pola sata lagnaini hoda uz more:mig:
ako se ide izvan udarne sezone, nije takva guzva. i nema problema sa HR tablicama, mi smo isli i bez ikakvih problema smo prosli cijelu obalu CG usred najvece turisticke spice.
Petrovac je mene malo podsjetio na Podgoru (neka vrsta manje verzije Podgore u makarskoj rivijeri).

Tinare
04.05.2012., 09:59
bok ljudi!
ovo ljeto planiram sa svojim društvom ići u Budvu na ljetovanje pa me zanima dragi ljudi dal ima itko ikakav prijedlog za smještaj (al naravno malo povoljniji jer smo studentice) i još možda nekih savjeta gdje bi bilo dobro za izać i slično??
hvalaa :)

nasmijanonebo
04.05.2012., 10:42
koliko vas ima u drustvu?
ja ti znam jednog tipa koji ti renta vise apartmana u Budvi (za 4 osobe ili vise). nas 4 bili u jednom njegovom apartmanu, jako smo zadovoljni bili (novouredjeni dobro opremljeni apartmani, dobra lokacija a nevelika cijena). decko je simpa, a brat mu je jos zgodniji:D. pa ako vas je 3-4, javi pa cu ti na pm dati njegov kontakt.
sto se tice izlazaka, imate unutar starog grada bezbroj birceva, koktel barova. u nekima bude ziva glazba. imas onda dugu setnicu od starog grada do slovenske plaze- na toj setnici imas brdo birceva koji rade do 1h u noci (raznorazna glazba, samo 1 (trocadero) pusta cajke, sve ostalo ok glazba (r'n'b, techno, pop itd). iza 1h u noci se ide u ogroman disco "Top hill", na brdu iznad grada..pjeske ima dosta za hodati (nekih pola sata) ali i taxiji su jeftini.
u budvi je stalno neki moving, tako da cete ziher naci nesto i za sebe.

Tinare
05.05.2012., 01:02
hvala ti na informaciji :) možeš li mi dati kontakt pa da ga zovnem pa da počemo od nekud :) haha,a možeš li mi molim te reći cijenu tj koliko ste plaćali ako nije problem pa da znam prije nego zovnem. mi idemo tamo busom pa nam je bitno da je blizu sve što nam je potrebno iako ako su taxiji jeftini onda neće bit problema :)

marioxp
05.05.2012., 23:18

Sitne probleme prave srbi kada vide hrvatske tablice ali nije mi se ništa strašno dogodilo.

marioxp
05.05.2012., 23:22

Meni nekako CG liči na Španjolsku Costa Brava (Oko lloreta) plaže su ogromne pješčane popunjene ležaljekama i pune ljudi. Malo je usamljenih plaža i jako je malo plaža na kojima ima hlada, što meni osobno jako nedostaje.

aturcinov
14.05.2012., 23:04
Sitne probleme prave srbi kada vide hrvatske tablice ali nije mi se ništa strašno dogodilo.

Misliš da ti sitni kamenčić doleti u šoferšajbu!?

nasmijanonebo
15.05.2012., 07:57
Meni nekako CG liči na Španjolsku Costa Brava (Oko lloreta) plaže su ogromne pješčane popunjene ležaljekama i pune ljudi. Malo je usamljenih plaža i jako je malo plaža na kojima ima hlada, što meni osobno jako nedostaje.

pa kad gledas koliko je duga CG obala i hrv. obala ispada da proporcionalno podjednako imaju plaze sa hladom:mig: Nema ni hrv. obala tako puno plaza sa hladom kad ides gledati koliko je takvih od cijele hrv. obale (sjeti se koliko je km dugacka nasa CIJELA obala i koliko njih ima hlada, a da nije stjenovita plaza:mig:).

I da, mi isli s autom sa hrv. tablicom i nismo imali nikakvih problema, dapace. Bili smo egzoticni kao rijetki Hrvati tamo i takvi smo im bili zanimljivi (domacim ljudima)(nismo vidjeli ni jedan auto sa hrv. tablicama u 10 dana) pa su bili bas blagonaklonjeni.:cerek:

rambla
15.05.2012., 08:08
ja sam radi posla dosta bila protekle tri godine u crnog gori, a i privatno, sa autom hr tablica i nikad nista. mislim da tu nema straha

Gilach
15.05.2012., 08:30
Ja sam vidio dosta HR tablica u CG krajem prošlog ljeta (pogotovo oko Boke), mislim da im ipak nismo tolika egzotika, taj sam dojam imao jedino na jednoj benzinskoj blizu granice sa Albanijom gdje je zaposlenik benze sa oduševljenjem i nostalgijom počeo pričati o Zagrebu :D

nasmijanonebo
15.05.2012., 10:00
mi u 9 dana vidjeli samo par auta sa hrv. tablicama i to kod Perasta. ali oni su bili samo u prolazu na jednodnevnom izletu jer je ispalo da su to auti iz rent-a-cara koji su rentali stranci u HR pa iz DBK isli na jedan dan do Kotora i natrag i to je to od auta s hrv.tablicama.:D

Tinare
15.05.2012., 15:51
ej ljudi koja mi je valuta u Budvi najpovoljnija?

Putnik92
15.05.2012., 16:38
nismo vidjeli ni jedan auto sa hrv. tablicama u 10 dana

Ovo mi je malo teško vjerovati jer smo mi sretali HR aute i u totalnim zabitima, i to aute odasvud iz HR!

tssime
15.05.2012., 16:55
Idem krajem 6 mjeseca na 4-5 dana u Budvu..može neka preporuka za smještaj?Dvije odrasle osobe i dijete 4,5 godine, može apartman ili hotel sa dobrom lokacijom.

Gilach
15.05.2012., 17:29
mi u 9 dana vidjeli samo par auta sa hrv. tablicama i to kod Perasta. ali oni su bili samo u prolazu na jednodnevnom izletu jer je ispalo da su to auti iz rent-a-cara koji su rentali stranci u HR pa iz DBK isli na jedan dan do Kotora i natrag i to je to od auta s hrv.tablicama.:D

To me čudi jer ja sam u 2 dana koliko smo bili na proputovanju dalje u CG vidio dosta naših tablica, previše da bi pamtio točne brojke, čak me iznenadila njihova brojnost jer sam prvi put bio tamo.
Sada kada spominješ rent-a-car, nije nemoguće da je određeni broj njih bio (jer najviše je auta imalo DU rege, moguće je da su agencijski), ali bilo je tu i RI, ZG, VŽ, DA regi i sigurno je dobar dio bio privatan :ne zna:

Gilach
15.05.2012., 17:33
ej ljudi koja mi je valuta u Budvi najpovoljnija?

Ne kužim baš pitanje, službena valuta kojom se plaća u CG je Euro...

nasmijanonebo
16.05.2012., 09:16
To me čudi jer ja sam u 2 dana koliko smo bili na proputovanju dalje u CG vidio dosta naših tablica, previše da bi pamtio točne brojke, čak me iznenadila njihova brojnost jer sam prvi put bio tamo.
Sada kada spominješ rent-a-car, nije nemoguće da je određeni broj njih bio (jer najviše je auta imalo DU rege, moguće je da su agencijski), ali bilo je tu i RI, ZG, VŽ, DA regi i sigurno je dobar dio bio privatan :ne zna:

ovi auti su svi imali ČK i DA rege, pa je ispalo da su od rent-a-cara. Upalo mi je to jako u oci jer i na nasem moru rijetko vidim te rege a kamoli jos u CG, pa pricali s njima jer me kopkalo zasto ih vise vidim u CG nego u Hrv., a ono ispalo: rent-a-car:D

-sef-
23.05.2012., 14:03
malo dižem :)
sad će brzo sezona i poslovi za nas studente (novci :lux: ) pa računam tamo sredinom 9oga mjeseca krenuti u Crnu Goru :kava:
pošto za novu godinu idem u Tursku tako bi htio sad otići na nekih 10 dana na neku bližu pristupačniju destinaciju pa mi Crna Gora izgleda kao idealan izbor :)

listao sam temu i zanima me s kojim buđetom bi trebao raspolagati za jedan takav odmor kada bi računao smještaj, hranu i izlaske (smještaj ne mora biti luksuzan navikao sam spavati po groznim hostelima, čisto onako nešto pristojno) i zanima me unutrašnjost crne gore jer mi je ekipa onako avanturističkog duha pa ako tko ima iskustva sa raftinga ili planinarenje, što se isplati vidjeti u unutrašnjosti i kakva je prometna povezanost?

računali smo nekih 6 dana po obali u nekom mjestu sa dobrim noćnim životom, mlađom populacijom i pristupačnijim cijenama (preporuka?) i onda u unutrašnjost na 4-5 dana :)

hvala unaprijed :)

nasmijanonebo
23.05.2012., 15:04
Budva ima najzivlji zivot i najvise mladih. u Budvi za nocenje u vrlo dobrom apartmanu po osobi mozes naci za 13 eura. U losijim apartmanima daju i za nize cijene.
Hrana- imas npr. hamburgere po 2-3 eura (s tim da su njihovi duplo veci nego hrv. hamburgeri i mozes trpati sam bezbroj priloga koje hoces (ajvar, luk, kecap, majoneza, krastavci, ovo, ono, nema cega nema)..u mo drustvu bili muski koji mogu puno pojesti pa im je i to bilo previse za pojesti:rofl:..ima jako puno standova sa fast food hranom (cevapi, hamburger..uglavnom meso, meso i meso te prilozi, pomfri ovo, ono..i bezbroj palacinkarnica)
plus puno restorana nudi dnevni menu za 5 eura, za veceru 4 eura.

Hannibal_DC
07.06.2012., 14:20
Eh ovako posto tema bas i nije aktivna,milio bi pomoc,planiram godisnji prva sedmica u 8.mjesecu i to se dvoumim izmedju Ulcinja i Sutomora.Pogotovo me zanima Sutomore jer sam cuo da vise orijentisan ka mladjim ljudima,posto ide ekipa momaka u najboljim godinama i zeljna dobrog provoda sa razumnim cijenama:D.Hvala

starm0
08.06.2012., 15:31
Eh ovako posto tema bas i nije aktivna,milio bi pomoc,planiram godisnji prva sedmica u 8.mjesecu i to se dvoumim izmedju Ulcinja i Sutomora.Pogotovo me zanima Sutomore jer sam cuo da vise orijentisan ka mladjim ljudima,posto ide ekipa momaka u najboljim godinama i zeljna dobrog provoda sa razumnim cijenama:D.Hvala

A sto se tice ova dva mjesta, pa Ulcinj ti je malo udaljeniji, a recimo Sutomore i Bar su lijepa mala mjestasca i imaju sve sto treba za lijep i miran odmor. Dakle, nista spektakularno ne ocekuj. :) Dok recimo Budva i njena okolica je osobno za mene jako lijepa i tamo treba da idu momci u najboljim godinama. :D Ako vam je iskljucivo samo do provoda i ako se malo stisnete u vrhu cete naci i za 12-15€ smjestaj, doduse to ce biti malo vise hodanja (neprakticno ako se vracas u neka doba) i jasno samo za prespavati.

Hannibal_DC
08.06.2012., 23:23
A sto se tice ova dva mjesta, pa Ulcinj ti je malo udaljeniji, a recimo Sutomore i Bar su lijepa mala mjestasca i imaju sve sto treba za lijep i miran odmor. Dakle, nista spektakularno ne ocekuj. :) Dok recimo Budva i njena okolica je osobno za mene jako lijepa i tamo treba da idu momci u najboljim godinama. :D Ako vam je iskljucivo samo do provoda i ako se malo stisnete u vrhu cete naci i za 12-15€ smjestaj, doduse to ce biti malo vise hodanja (neprakticno ako se vracas u neka doba) i jasno samo za prespavati.

Ma nista mnogo ne ocekujemo za te pare ali se cini dosta povoljno.Naisao sam na dosta dobre kritike,jedino me malo brinu izjave pojedinih da dolazi masa ljudi sa istetoviranim 4C,1389,Obrazi slicni likovi pa mi i nije bas do obracuna sa takvim i slicnim ultranacionalistima iz Srbije na godisnjem.Tako sam bar cuo.Mada mislim da je valjda vecina opustene mlade raje kojoj je provod i odmor u prvom planu a ne incidenti.

nasmijanonebo
11.06.2012., 10:11
Hanibal, budva je onda izbor za tebe ako ste ti i raja zeljni provoda:mig:
Najveca koncentracija zgodnih cura na cijelom Jadranu je bas u Budvi:D..iako sam zensko i hetero, nisam mogla a da to ne primijetim kolio ih tamo ima.
I nisam bas vidjala tetovirane 4 C. turisti jesu pretezno iz Srbije, ali ako ne provociras, nece biti problema. Nas je bilo 4 iz Hrv. i pricali normalno hrvatski, svi su nas mogli cuti i nikakvih problema nije bilo.

GoldenSurferFromCRO
11.06.2012., 10:55
Najveća koncentracija najzgodnijih domaćih (srpskih) cura jest u Sutomorama! A u Budvi jest određena količina zgodnih stranih i crnogorskih i srpskih cura! Nije bilo problema oko nas hrvatskih turista osim sitnih ispada koje se mogu tolerirati. Sve u svemu 5!

Hannibal_DC
11.06.2012., 13:05
Najveća koncentracija najzgodnijih domaćih (srpskih) cura jest u Sutomorama! A u Budvi jest određena količina zgodnih stranih i crnogorskih i srpskih cura! Nije bilo problema oko nas hrvatskih turista osim sitnih ispada koje se mogu tolerirati. Sve u svemu 5!

Hvala ti,you made my day:cerek:
@nasmijanonebo
Skupa Budva:D

nasmijanonebo
11.06.2012., 13:33
budva skupa?:D
suvremeno opremljen apartman za 4 osobe, 7 min od strogog centra budve, za 13 eura po osobi u spici sezone je skupo?:rofl:

Hannibal_DC
11.06.2012., 13:39
To fkt nije puno.Ali sudeci po iskustvima prijatelja oni su tesko nalazili nesto ispod 15 eura a cijene u gradu su zaista paprene,plus sto je manje vise jedno na drugom a more je navodno dosta prljavo zbog takve guzvare.Kontali smo mi i Budvu ali nekako nam Sutomore kao mjesto je vise best-buy,i bar malo cistije i pristupacnije.

nasmijanonebo
11.06.2012., 13:51
glavna plaza "slovenska" je prljava i guzva je..kao u makarskoj kod zute kuce:D
ali 5 min setnje setnicom uz more od starog grada budve imas krasne 2 plaze di je more savrseno cisto i super je atmosfera..plaza Mogren..dvije uvale koje dijeli stijena a kroz tu stijenu neposredno uz more je tunelic za pjesake. totalna fora.
plaza Mogren II
http://www.budva.montenegro.travel/sites/montenegro.bild-studio.me/files/multimedia/www_montenegro_bild_studio_me/objekti/foto/2012/02/pla%C5%BEa%20Mogren.JPG
e da, placa se upad na plazu 1 euro, ali iza 17h se ne placa..i budu cesto partyji na plazi.
i preko puta budve je otocic sv. nikola dokud stalno voze brodici za jako male pare, isto super za kupanje.
ma oko budve plaza lijepih koliko hoces, sa cistim morem, "slovenska" (ta "glavna" budvanska) je definitivno najgora plaza.

btw, cijene paprene? ne kuzim, taxi jeftin, klopa jeftina, smjestaj...mi smo uzivali za puno manje para nego sto bi mogli u hr.

gogaa
17.06.2012., 15:32
Ne kužim baš pitanje, službena valuta kojom se plaća u CG je Euro...

a primaju i lekove u Ulcinju......

podgoričanin
17.06.2012., 23:07
To fkt nije puno.Ali sudeci po iskustvima prijatelja oni su tesko nalazili nesto ispod 15 eura a cijene u gradu su zaista paprene,plus sto je manje vise jedno na drugom a more je navodno dosta prljavo zbog takve guzvare.Kontali smo mi i Budvu ali nekako nam Sutomore kao mjesto je vise best-buy,i bar malo cistije i pristupacnije.

Nadam se da se ipak nećeš prevariti i otići na ljetovanje u Sutomore pa da onda shvatiš koliko si pogriješio :)
U skladu sa onim blago onome ko ne vidje a povjerova evo molim te da mi povjeruješ i zaobiđeš Sutomore u velikom luku.
Ako ipak prevagne trenutna odluka i Sutomore ostane kao rešenje eto mogu jedino potvrditi da ćeš koji euro uštedjeti i za smještaj i za sve ostalo-tačno je da je jeftinije od Budve a vidjećeš i zbog čega :504:

Hannibal_DC
18.06.2012., 13:25
Vrlo je zanimljivo kako se izjave ne slazu,ako vec tvrdis da nije lijepo tamo,daj mi bar neki konkretan razlog?Jos pogotovo ako si bio,sta ti je smetalo,cemu ti je manjkalo?Zar je to Ulcinj boilja varijanta?

podgoričanin
18.06.2012., 16:49
Pa ja živim u Podgorici i od oba ljetovališta sam udaljen manje od sat vremena vožnje. Iskreno oba mjesta zaobilazim u špicu turističke sezone jer ljude volim,čak mi ni gužva ne smeta mnogo ali krkljanac i sardina stanje i na plaži i na obali je ipak neizdrživo(za mene).
Što se Sutomora tiče to je klasičan burek siti gdje dolaze paradajz turisti u hiljadama i sa njima sve negativne prateće pojave.
Dovoljno je što je Sutomore krajnje odredište kupačkih vozova koji dnevno dovezu na hiljade onih koji traže spas od paklenih vrućina u Podgorici pa da ta jedna plaža bude mjesto gdje normalni čovjek ne može uživati u onome zbog čega je i došao tamo.
Budva ipak ima nekoliko plaža od kojih su neke zaista ogromne i nikad ih nije moguće do te mjere napuniti-na primjer Jaz a tu su i Bečići/Rafailovići kilometima duga plaža,pa graska plaža tzv Slovenska kao i mnoge male plaže u okolini Pržno,Kamenovo,Miločer,Sv.Stefan itd plus koliko toliko sadržaja za jednog turistu i onda kad nije na plaži.
Ja se ograđujem,može čovjeku biti lijepo bilo gdje sa dobrim društvom ali opet ponavljam da Sutomore ima veće šanse da ti upropasti odmor nego da ga učini prijatnim :)

Hannibal_DC
18.06.2012., 17:37
Dobro ti si lokalni covjek pa si bolje upoznat u prilike tamo,ali da si vidio moj pocetni post shvatio bi da smo mi grupa momaka tj.studenata koji sa skromnim sredstvima idemo na more tako da nam paradiranje po ekskluzivnim apartmanima i vozikanje u Bentleyu nije bas jaca strana.I cudno mi je iskreno sto je nekima bilo bas ono extra(vecinom mladjoj raji koja mi je pricala),dok je starijim bilo nepodnosljivo i sranje.:ne zna:

podgoričanin
18.06.2012., 21:16
Dobro ti si lokalni covjek pa si bolje upoznat u prilike tamo,ali da si vidio moj pocetni post shvatio bi da smo mi grupa momaka tj.studenata koji sa skromnim sredstvima idemo na more tako da nam paradiranje po ekskluzivnim apartmanima i vozikanje u Bentleyu nije bas jaca strana.I cudno mi je iskreno sto je nekima bilo bas ono extra(vecinom mladjoj raji koja mi je pricala),dok je starijim bilo nepodnosljivo i sranje.:ne zna:

Potencirao sam isključivo na kapacitetu plaža koji jednostavno kad je Sutomore u pitanju nije takav da može da primi ni pola od broja ljudi koji se sjate tamo u špicu sezone.
Lično smo sličnog ukusa kad je profil gostiju u pitanju jer ja volim ići na mjesta đe se okupljaju radnici seljaci i poštena inteligencija :)
Imajući to u vidu moj lični izbor za plažu u CG je Buljarica-najmanje atraktivna plaža za svakog sem za ljude koji žele da se u miru okupaju i rašire svoj peškir bez bojazni da će kad legnu na njega drmnuti nekoga nogom u glavu ili slično.
Ja ti u svakom slučaju želim lijep odmor đe god da odeš!

Viscount
18.06.2012., 23:32
@Hannibal_DC Ako bih birao između Budve i Sutomora, izabrao bih Budvu. Sutomore je bilo dobro prije nekih 6-7 godina, a sada je provod čini mi se mnogo lošiji nego tada. Mada, prošle godine nisam uopšte išao do Sutomora, tako da ne znam je li se šta mijenjalo, a ovo ostalo ti pričam na osnovu iskustva jer sam tamo provodio dobar dio skoro svakog ljeta. Sad se noćni život manje-više svodi na narodnjake, a ranije je bilo mnogo više izbora.

U Budvi takođe imaš svašta, i lokalci je u posljednje vrijeme sve češće izbjegavaju u sezoni, ali je ponuda raznovrsnija pa nisi osuđen samo na jednu vrstu muzike ili provoda. Cijene su svakako veće nego u Sutomoru, ali su ipak povoljnije nego npr. na Hvaru ili u Dubrovniku. Imaš tri lijepe pješčane plaže u okolini - Bečići, Kamenovo i Jaz, pa vam odlazak na plažu neće biti jednoličan. Naveče ima dosta mjesta za provod, počev od Top Hilla pa nadalje, da ne nabrajam. Kotor je na svega pola sata, pa možete i tamo izaći neku noć.

Smještaj je jako teško naći u avgustu i u Budvi i u Sutomoru, pa bi bilo dobro da imate neki kontakt prije nego što krenete put ovamo.

Hannibal_DC
19.06.2012., 00:16
Hvala vam u svakom slucaju na savjetima,sve u svemu ocekujem da ce ove godine Crna Gora biti bum bar sto se tice mojih zemljaka kojih ponuda konkretno u Hrvatskoj bar za ljetovanje sve vise svake godine odbija iz mnogobrojnih razloga.Postavio sam na temu smjestaj sta i kako trazimo,pa ako znate ili imate kontakte javite se na moj post:mig:

srljash
26.06.2012., 23:44
zdravo,imam 20godina i zelim ove godine ljetovati u crnoj gori par proslih godina sam bio u makarskoj i bilo je sasvim ok ima preko dana buba koja je koliko toliko uredu i navece dvije diskoteke koje rade cijelu noc...eh znaci treba mi neki grad gdje imamo preko dana party bar a navece diskoteke da rade citavu noc po mogucnosti narodne muzike a da cijene nisu toliko velike pa ko bi mogao preporuciti ili iz svog iskustva nesto ispricati slobodno...hvala unaprijed

Pedja87
28.06.2012., 00:18
Sutomore i Budva. Mada ti cijene i nisu bas niske :)

koal@
05.07.2012., 07:29
Bok ljudi zanima me smjestaj na crnogorskoj obali tijekon srpnja.Da li neko ima iskustva od prijasnjh(ili ove) godina tipa cijena smjestaja i gdje su lijepe ne prenapucene plaze,moze i neko manje mjesto.Mene bi zanimala jednokrevetna soba.Ako neko zna web gdje se moze vidjeti takav tip smjestaja bila bi zahvalna za link jer do sad sve sto sam pronalazila su 4krevetni apartmani i sl,a meni treba smjestaj samo za jednu osobu.Hvala

nasmijanonebo
05.07.2012., 07:43
najvise lijepih plaza ima od budve nadolje (i malo zapadnije od budve) ali vecina tih plaza koje su stvarno lijepe a da nisu prenapucene ljudima se nalaze izvan naseljenih mjesta..i mora se doci ili autom ili brodom do tih plaza.

koal@
05.07.2012., 21:07
@nasmijanonebo: hvala na odgovoru.ma ne treba meni bas pusta plaza nego cisto ono da nije rucnik do rucnika,da imas par metara privatnog prostora.a da l mi mozes savjetovati web strance sa ponudom smjestaja?

bob-mo
16.07.2012., 16:47
Ima li itko iskustva sa ljetovanjem u Baru...
Planiram u cg ovo ljeto, a primjetio sam da je Bar dosta jeftiniji od ostalih mjesta.. Nasao sam smjestaj u mjestu susanj pored Bara, pa me zanima dali itko ima tko je bio u baru...
zanima me osnovno, plaza, ljudi, cijene, zanimljivosti..

bob-mo
18.07.2012., 09:03
nije valjda da nitko nije bio u baru... :D

ma moze i neki prijedlog za smjestaj za 2 osobe u budvi ili okolnim mjestima a da je povoljno... :mig:

Miss Bathory
19.07.2012., 14:11
imam mogućnost otići ovo ljeto na jedan dan u CG, pa bih molila preporuke što vidjeti u tih 12tak sati :D 12h MNG guide :rofl:

čitajući topic napravila sam plan koji obuhvaća ujutro Kotor i Budvu, pa na ručak/odmor/hlađenje :D na Lovćen (njegošev mauzolej) i onda popodne kupanje ili nešto treće (ako padne neki dobar prijedlog :D).
Je to realno? i jel mogu uopće još nešto ubaciti?

I s obzirom da smo s autom,a baš i nismo fanovi gužvi može prijedlog neke puste, a lijepe plaže? :) (ja bi pijesaaak :cerek:, ali i ne mora, samo da ima čim manje ljudi)

u biti nismo uopće fanovi masovnog, nabrijanog turizma ala budva, Du, Zrće i sl. ali smo odlučili samo proći i vidjeti (ako ništa drugo, veseli me sv. stefan, makar iz daljine :o)

i još samo nešto, se parking naplaćuje po gradovima i kak se kreću cijene? :)

fala unaprijed :)

Viscount
19.07.2012., 15:14
I s obzirom da smo s autom,a baš i nismo fanovi gužvi može prijedlog neke puste, a lijepe plaže? :) (ja bi pijesaaak :cerek:, ali i ne mora, samo da ima čim manje ljudi)

Pa rekao bih da vam je plan poprilično ambiciozan, no može se stići sve. :) Teško da ćete naći pješčanu plažu na kojoj nema gužve u sezoni, ali možete poći na plažu Jaz kod Budve, koja je ogromna i sigurno ćete naći neki dio na kojem nema puno ljudi.

Ujutro idite u Kotor, oko 11 krente na Lovćen preko Njeguša, tamo možete ručati, i onda se spustiti oko 3 na Jaz, pa predveče prošetajte kroz Stari grad u Budvi. :top: U popodnevni program ubacite i Sveti Stefan.

bob-mo
19.07.2012., 17:27
ima li itko prijedlog za apartman za 2 osobe u budvi??
cijena do 40 eura noc, i da nije bas predalekoooo...

Unaprijed hvala...

Miss Bathory
19.07.2012., 17:54
Pa rekao bih da vam je plan poprilično ambiciozan, no može se stići sve. :)
:rofl: god damn i mislila sam si. a djeluje sve tako blizu :D

Ujutro idite u Kotor, oko 11 krente na Lovćen preko Njeguša, tamo možete ručati, i onda se spustiti oko 3 na Jaz, pa predveče prošetajte kroz Stari grad u Budvi. :top: U popodnevni program ubacite i Sveti Stefan.

hvala ti puno na savjetima. :)
imam ipak još 2 pitanja: na netu sam našla da se preporuća na lovćen sa strane cetinja,a ne kotora jer da je ova kotorska dosta loša cesta. je to istina?
btw, a sv. stefan se otvorio za puk ili je i dalje zatvoren? :( :ne zna:

jabuka008
20.07.2012., 11:37
Zadnje dvije godine radim na Kosovu a doma(Zadar) isao sam do sada obalom jer se cesta prema Hani Hotit radila. Sada cujem da je vecim dijelom zavrsena a ostatak je solidno prohodan.
Obicno vozim u jednom komadu, ali bi sad mozda kidnuo dan ranije iza podne i negde u Crnoj Gori prespavao na putu. Ne bih ulazio u Podgoricu. Ima li kakvih prijedloga za Tuzi ili iza Podgorice?

Gilach
20.07.2012., 15:41
imam ipak još 2 pitanja: na netu sam našla da se preporuća na lovćen sa strane cetinja,a ne kotora jer da je ova kotorska dosta loša cesta. je to istina? :ne zna:

Cesta nije loša, ali to je planinska cesta u punom smislu, vrlo je uska i izrazito zavojita (ekstra oštri puni zavoj za zavojem) jer se penje na veliku visinu i to uz veliku strminu tako da ta cesta je prava avantura, ali nije baš za svakoga, pogotovo ne za plašljivije vozače, još kada iz suprotnog smijera naleti kamion ili kakav veći kombi/polu bus, milina, a širina za auto i pol pa idi u rikverc pored provalije do kakvog proširenja :rofl:
Isto tako, penjanje traje jako dugo, kao da nikada neće prestati, doslovno vidiš sve ostale planine odozgora dok se penješ, s jedne strane Kotor i cijeli zaljev, s druge strane vidiš Tivat i aerodrom, a penjanje još traje i traje, stvarno je jako visoko.

Ja sam prošle godine išao tim putem misleći po karti, pa to mi je najbliže od Kotora do Cetinja i dalje Podgorice, koji zajeb :rofl:
Do duše, drago mi je da sam išao tim putem jer pogled odozgo je fantastičan i to je ono, pomalo avanturistička ruta i stvarno je lijepo, priroda i pogledi su sjajni, ali ponekad je i malo zastrašujuće uz tolike provalije i dvosmjeran promet na uskoj cestici, sam asfalt je inače ok, ako je to bitno :zubo:

Inače, što se same ideje tiče, to je ostvarivo, ali ono, vidjet cete ta mjesta na vrlo kratko, po meni vam se isplati prespavati negdje barem jedan dan, ionako nije skupo.
Prvi dan recimo odvojit za Kotor i boku opcenito + Lovcen, a drugi za Budvu i plažne predjele. :ne zna:

meeran
20.07.2012., 15:55
Cesta nije loša, ali to je planinska cesta u punom smislu, vrlo je uska i izrazito zavojita (ekstra oštri puni zavoj za zavojem) jer se penje na veliku visinu i to uz veliku strminu tako da ta cesta je prava avantura, ali nije baš za svakoga, pogotovo ne za plašljivije vozače, još kada iz suprotnog smijera naleti kamion ili kakav veći kombi/polu bus, milina, a širina za auto i pol pa idi u rikverc pored provalije do kakvog proširenja :rofl:
Isto tako, penjanje traje jako dugo, kao da nikada neće prestati, doslovno vidiš sve ostale planine odozgora dok se penješ, s jedne strane Kotor i cijeli zaljev, s druge strane vidiš Tivat i aerodrom, a penjanje još traje i traje, stvarno je jako visoko.

Ja sam prošle godine išao tim putem misleći po karti, pa to mi je najbliže od Kotora do Cetinja i dalje Podgorice, koji zajeb :rofl:
Do duše, drago mi je da sam išao tim putem jer pogled odozgo je fantastičan i to je ono, pomalo avanturistička ruta i stvarno je lijepo, priroda i pogledi su sjajni, ali ponekad je i malo zastrašujuće uz tolike provalije i dvosmjeran promet na uskoj cestici, sam asfalt je inače ok, ako je to bitno :zubo:

Inače, što se same ideje tiče, to je ostvarivo, ali ono, vidjet cete ta mjesta na vrlo kratko, po meni vam se isplati prespavati negdje barem jedan dan, ionako nije skupo.
Prvi dan recimo odvojit za Kotor i boku opcenito + Lovcen, a drugi za Budvu i plažne predjele. :ne zna:

mi smo isto išli prošle godine i po meni je cesta čist zadovoljavajuća, vozili i po punooo gorim cestama

Miss Bathory
20.07.2012., 17:12
ajao, ovi opisi nisu baš obećavajući, pogtovo za nekog tko se boji visine i provalija :mama:
ali, viamichelin kaže nekih pol h vožnje kotor-lovćen, što mi se ne čini tak strašno. :ne zna: budemo vidjeli. trenutno razmišljam tak da mi se ne da kružiti skroz okolo da idemo od strane cetinja, pa se nadam da neću na kraju požaliti. :ne zna:

cobras
24.07.2012., 02:22
Ima li itko iskustva sa ljetovanjem u Baru...
Planiram u cg ovo ljeto, a primjetio sam da je Bar dosta jeftiniji od ostalih mjesta.. Nasao sam smjestaj u mjestu susanj pored Bara, pa me zanima dali itko ima tko je bio u baru...
zanima me osnovno, plaza, ljudi, cijene, zanimljivosti..

Evo par informacija od Baranina :D
Susanj je najpopularnije turisticko mjesto kad je u pitanju uzi centar grada. Tu je glavna plaza (koja je po meni jedna od losijih, jedino sto je izvlaci su borovi koji pruzaju prirodni hlad), sami centar grada i glavno gradsko setaliste su na 10-15 min hoda (u zavisnosti od toga koji dio susanja je u pitanju). Ako ste autom, imate i u krugu od nekih 10-ak km jos nekoliko popularnih kupalista: Sutomore i Canj sa strane Budve i Veliki pijesak sa strane Ulcinja. Od kulturno-istorijskih spomenika imas Stari grad koji je za razliku od ostalih Starih gradova u CG smjestenu samom zaledju, Staru maslinu koja je preko 2000 god stara, Dvorac kralja Nikole na setalistu itd.
Cijene u samom gradu (tu podrazumijevam i Susanj) su znatno manje nego u drugim gradovima na primorju...zapravo su nenormalno velike oscilacije u cijenama i u samom Baru...u gradu i u turistickim mjestima kakvi su Sutomore i Canj.
Mana: nije pretjerano ziv grad, bar ne opet samo gradsko srediste. Ima najduze i po meni najljepse setaliste u CG. Par kafica iz kojih uglavnom iide neka ziva svirka, mada kad je u pitanju nocni provod onda se vecina preorjentise ili na Sutomore ili na neke udaljenije destinacije poput Budve :D Uglavnom je idealan za porodicne odmore....nema preglasne muzike, mozete normalno prosetati a da se ne sudarate i gurate sa ljudima ili vicete jedni na druge jer ne mozete drugacije zbog preglasne muzike.
Ak jos sto treba, slobodno pitaj :D

bob-mo
24.07.2012., 15:44
Evo par informacija od Baranina :D
Susanj je najpopularnije turisticko mjesto kad je u pitanju uzi centar grada. Tu je glavna plaza (koja je po meni jedna od losijih, jedino sto je izvlaci su borovi koji pruzaju prirodni hlad), sami centar grada i glavno gradsko setaliste su na 10-15 min hoda (u zavisnosti od toga koji dio susanja je u pitanju). Ako ste autom, imate i u krugu od nekih 10-ak km jos nekoliko popularnih kupalista: Sutomore i Canj sa strane Budve i Veliki pijesak sa strane Ulcinja. Od kulturno-istorijskih spomenika imas Stari grad koji je za razliku od ostalih Starih gradova u CG smjestenu samom zaledju, Staru maslinu koja je preko 2000 god stara, Dvorac kralja Nikole na setalistu itd.
Cijene u samom gradu (tu podrazumijevam i Susanj) su znatno manje nego u drugim gradovima na primorju...zapravo su nenormalno velike oscilacije u cijenama i u samom Baru...u gradu i u turistickim mjestima kakvi su Sutomore i Canj.
Mana: nije pretjerano ziv grad, bar ne opet samo gradsko srediste. Ima najduze i po meni najljepse setaliste u CG. Par kafica iz kojih uglavnom iide neka ziva svirka, mada kad je u pitanju nocni provod onda se vecina preorjentise ili na Sutomore ili na neke udaljenije destinacije poput Budve :D Uglavnom je idealan za porodicne odmore....nema preglasne muzike, mozete normalno prosetati a da se ne sudarate i gurate sa ljudima ili vicete jedni na druge jer ne mozete drugacije zbog preglasne muzike.
Ak jos sto treba, slobodno pitaj :D

hvala velika na opisu... posto ove godine idem prvi put, a i mlad sam, odlucio sam se ipak za budvu.. dogodine cu mozda bar, pa onda ulcinj.. idem po redu..:D

solomun
02.08.2012., 13:52
Ako idete u Budvu, evo par preporuka plaza:
Ko voli zurke na plazi treba definitivno da ide u Becice. Do becica iz Budve mozete ici pjeske uz Slovensku plazu, prodjete kroz tunelcic i eto vas u Becicima.
Pored Becica, postoje i par kafica na Slovenskoj plazi, ali kao sto je situacija sa Becicima ovo su mjesta za mlade ljude zeljne provoda.
Ako trazite mirnija mjesta za kupanje, a bez kola ste, onda vam je najlakse ici na ostrvo Sv Nikola. Plaza i nije neka(ima ih 3), ali je voda cista, u restoranu debela hladovina, mozete da se kartate i igrate yamb do mile volje, ima i gol za vaterpolo, a loptu mozete pozajmiti od restorana :)
Za sve one koji idu autom, i traze mirna mjesta onda preporucujem sledece plaze:

Rijeka Rezevica - (jako lijepa plaza, pola kamen, pola krupni pijesak) - voda nevjerovatno cista, tu je i mali kafic/restoran koji i nije bas jeftin sa cijenama, hrana je dobra ali nenormalno skupa, dok je pice podnosljivo (kafa je oko 2e, nes 3e, pivo 2e-3e). Ovdje je jedino zeznuto sto se do plaze morate spustati dosta dugo, tako da povratak uzbrdo iziskuje malo više napora :)
I jos ovo. Vrlo vjerovatno cete naci parking koji se ne placa, a da bi dosli do plaze morate proci kroz naselje (lijevo od crkve)

Crvena Glavica - (kamp naselje, kad prodjete rampu vozite desno do kraja, a ako ste nudisti idite lijevo)
postoji kafic na plazi, cijene su podnosljive, plaza je od krupnog kamenja, voda je jako cista.

Drobni Pijesak - slicno kao u Rijeci Rezevica, samo sto je plaza mnogo veca, i "pjescanija". Tu je i neizbjeyna pedenca, doduse manja nego u Rijeci Rezevica, a postoji i kafic na plazi. Parking je oko 3e za citav dan, ali ukoliko zelite da nadjete mjesto morate doci ranije, da ne biste cekali dok se oslobodi neko parking mjesto. Preporucujem oko 11h najkasnije.

Ove 3 plaze su sve na potezu od Svetog Stefana do Petrovca, i ovdje je voda najcistija na cijelom primorju, najdalja je Rijeka Rezevica, oko 10 km od Budve.

Postoji i jos jedno dobro mjesto, to je La Capitale kafic na Kamenovu (na kraju playe Kamenovo, odnosno onaj kraj koji je blizi Svetom Stefanu).
Nema nekih zurki, ali je muzika jako prijatna (deep house), sa ponte se bacite u more, a poslije kupanja nazad u kafic.

Postoji jos jako puno dobrih plaza, medjutim na ovaj ili na onaj nacin unistene su ili od strane zakupaca, ili od prevelike guzve.
Sveti Stefan i okolne plaze su pod upravom Aman Resorsta, i ulaz na ovim predivnim plazama je nesto tipa 30-40e po osobi, te preporucujem samo ako idete sa djevojkom i hocete da je zaprosite :)
Ovdje se moze kupati za free samo u Maju, i mozda prvoj sedmici Juna.

Przno je jako lijepa plaza (prva plaza poslije Kamenova, ispod hotela Maestral), no je bas premala i u spicu sezone bude bas guzva.

Poz iz Bd

NiT
03.08.2012., 08:55
Ako idete u Budvu, evo par preporuka plaza:
Ko voli zurke na plazi treba definitivno da ide u Becice. Do becica iz Budve mozete ici pjeske uz Slovensku plazu, prodjete kroz tunelcic i eto vas u Becicima.
Pored Becica, postoje i par kafica na Slovenskoj plazi, ali kao sto je situacija sa Becicima ovo su mjesta za mlade ljude zeljne provoda.
Ako trazite mirnija mjesta za kupanje, a bez kola ste, onda vam je najlakse ici na ostrvo Sv Nikola. Plaza i nije neka(ima ih 3), ali je voda cista, u restoranu debela hladovina, mozete da se kartate i igrate yamb do mile volje, ima i gol za vaterpolo, a loptu mozete pozajmiti od restorana :)
Za sve one koji idu autom, i traze mirna mjesta onda preporucujem sledece plaze:

Rijeka Rezevica - (jako lijepa plaza, pola kamen, pola krupni pijesak) - voda nevjerovatno cista, tu je i mali kafic/restoran koji i nije bas jeftin sa cijenama, hrana je dobra ali nenormalno skupa, dok je pice podnosljivo (kafa je oko 2e, nes 3e, pivo 2e-3e). Ovdje je jedino zeznuto sto se do plaze morate spustati dosta dugo, tako da povratak uzbrdo iziskuje malo više napora :)
I jos ovo. Vrlo vjerovatno cete naci parking koji se ne placa, a da bi dosli do plaze morate proci kroz naselje (lijevo od crkve)

Crvena Glavica - (kamp naselje, kad prodjete rampu vozite desno do kraja, a ako ste nudisti idite lijevo)
postoji kafic na plazi, cijene su podnosljive, plaza je od krupnog kamenja, voda je jako cista.

Drobni Pijesak - slicno kao u Rijeci Rezevica, samo sto je plaza mnogo veca, i "pjescanija". Tu je i neizbjeyna pedenca, doduse manja nego u Rijeci Rezevica, a postoji i kafic na plazi. Parking je oko 3e za citav dan, ali ukoliko zelite da nadjete mjesto morate doci ranije, da ne biste cekali dok se oslobodi neko parking mjesto. Preporucujem oko 11h najkasnije.

Ove 3 plaze su sve na potezu od Svetog Stefana do Petrovca, i ovdje je voda najcistija na cijelom primorju, najdalja je Rijeka Rezevica, oko 10 km od Budve.

Postoji i jos jedno dobro mjesto, to je La Capitale kafic na Kamenovu (na kraju playe Kamenovo, odnosno onaj kraj koji je blizi Svetom Stefanu).
Nema nekih zurki, ali je muzika jako prijatna (deep house), sa ponte se bacite u more, a poslije kupanja nazad u kafic.

Postoji jos jako puno dobrih plaza, medjutim na ovaj ili na onaj nacin unistene su ili od strane zakupaca, ili od prevelike guzve.
Sveti Stefan i okolne plaze su pod upravom Aman Resorsta, i ulaz na ovim predivnim plazama je nesto tipa 30-40e po osobi, te preporucujem samo ako idete sa djevojkom i hocete da je zaprosite :)
Ovdje se moze kupati za free samo u Maju, i mozda prvoj sedmici Juna.

Przno je jako lijepa plaza (prva plaza poslije Kamenova, ispod hotela Maestral), no je bas premala i u spicu sezone bude bas guzva.

Poz iz Bd

Hvala na preporukama:)
Na 8 planira sljedeći vikend otići do Budve. Nemamo rezerviran smještaj, pa me zanima jel moguće samo doći dolje sad u ovo vrijeme i naći neki apartman za osmero ljudi? Za neku prihvatljivu cijenu....

solomun
03.08.2012., 09:05
Hvala na preporukama:)
Na 8 planira sljedeći vikend otići do Budve. Nemamo rezerviran smještaj, pa me zanima jel moguće samo doći dolje sad u ovo vrijeme i naći neki apartman za osmero ljudi? Za neku prihvatljivu cijenu....

Cime dolazite? Autom?
U principu, pravilo je kao i svugdje, najvjerovatnije cete naci smjestaj, ali racunajte da cete platiti malo skuplje. Dobro opremljen Apartman za 4oro ne bi trebalo da platite preko 50-60 eura, mozda dobijete popust posto vas je 8.
Kako je sad situacija malo pooštrena, zbog raznih situacija "divljih dilera" soba nema previse, ali preporucujem da podjete do Autobuske stanice. Ako dolazite iz pravca Kotora (Dubrovnika), idite pravo na prvi semafor, potom prva desno. Nastavite putem i kad dodjete na sledecu raskrsnicu lijevo i vidjecete autobusku odmah sa desne strane, ne mozete promasiti. Pitajte obavezno za vodu u smjestaju, jer vecina novogradnje ima problem sa pritiskom pogotovo predvece, kad se svi tusiraju poslije plaze.
Ako treba jos nesto posalji private.
POzdrav

solomun
03.08.2012., 16:59
Uhh, vidjeh gresku, dakle do autobuske "ako dolazite iz pravca Kotora (Dubrovnika), idite pravo na prvi semafor, potom prva LIJEVO!!"

papaog
06.08.2012., 08:54
Momak i ja planiramo 17. 08. krenuti autom iz Splita na tjedan dana u Crnu Goru. Plan nam je 3 dana se smjestiti u Zabljaku, pa obići Durmitor, Taru i Biogradsku goru. Nakon toga bi se prebacili na jug, smjestili se u Budvi i od tamo svaki dan raditi izlete po obali. Molim vas, ako itko zna za dobar i povoljan smještaj za nas dvoje u Zabljaku ili u Budvi da javi. Također su sve sugestije, prijedlozi i upozorenja dobro dosla.

Pozzzzzz

meeran
06.08.2012., 11:53
mi smo u zabljaku biili u fantasticnom i jefitinom smjestaju!!
imali smo doručak i večeru za čini mi se 8 ili 10 eura po osobi.
domaćini više nego fantastični.
spavali smo u bungalovu, toplo preporučam :)

http://www.facebook.com/pages/Atletski-kamp-A%C5%A1kovi%C4%87/117396524979363

papaog
07.08.2012., 09:22
mi smo u zabljaku biili u fantasticnom i jefitinom smjestaju!!
imali smo doručak i večeru za čini mi se 8 ili 10 eura po osobi.
domaćini više nego fantastični.
spavali smo u bungalovu, toplo preporučam :)

http://www.facebook.com/pages/Atletski-kamp-A%C5%A1kovi%C4%87/117396524979363

Hvala na preporuci!

podgoričanin
07.08.2012., 09:52
Ja mislim da je neka standardna cijena oko 25 € za stan u centru Žabljaka dnevno. Kad kažem stan mislim na jednosobne stanove veličine 30-35 kvadratnih metara.Slobodno se možete zaputiti tamo i na licu mjesta naći štvo vam odgovara-tamo ništa ne radi sem turizma tako da se izdaje maltene svaki stan tamo :) Narod je gostoljubiv i radoznao a tamo je raj. Bio sam prošle godine posle skoro 25 godina 7 dana i došlo mi je da sebe išibam što nisam išao toliko dugo nego sam 9 mjeseci tamo služio vojsku krajem prošloga vijeka pa sam izbjegavao,budala.
Tmo je raj-predivna jezera i predjeli,hrana odlična a jeftina,uživaćete.
Posle dnevnog kupanja na moru kad dođemo kući mora se posle tuširanja kada obavezno ribati jer je crna kao katran a ta voda na Crnom Jezeru-to je kao flaširana voda za piće.Posle kupanja dok šetate do smještaja obavezno uzmete posudu divljih jagoda -zavidim vam!

papaog
08.08.2012., 08:00
Ja mislim da je neka standardna cijena oko 25 € za stan u centru Žabljaka dnevno. Kad kažem stan mislim na jednosobne stanove veličine 30-35 kvadratnih metara.Slobodno se možete zaputiti tamo i na licu mjesta naći štvo vam odgovara-tamo ništa ne radi sem turizma tako da se izdaje maltene svaki stan tamo :) Narod je gostoljubiv i radoznao a tamo je raj. Bio sam prošle godine posle skoro 25 godina 7 dana i došlo mi je da sebe išibam što nisam išao toliko dugo nego sam 9 mjeseci tamo služio vojsku krajem prošloga vijeka pa sam izbjegavao,budala.
Tmo je raj-predivna jezera i predjeli,hrana odlična a jeftina,uživaćete.
Posle dnevnog kupanja na moru kad dođemo kući mora se posle tuširanja kada obavezno ribati jer je crna kao katran a ta voda na Crnom Jezeru-to je kao flaširana voda za piće.Posle kupanja dok šetate do smještaja obavezno uzmete posudu divljih jagoda -zavidim vam!

Ajme, jedva čekam :) ...znači, dopušteno je kupanje u jezerima?
...jagode obavezno!

O svemu ćemo vas izvjestiti kad se vratimo,

hvala

Pozzzz

Samo Sa
15.08.2012., 08:25
Pozdrav svima,

Naime, trebam par preporuka. Prve sedmice u septembru planiramo se zaputiti u Crnu Goru na odmor, a iskombinovali bi od svega po malo, malo ciste turistike, malo Durmitora i malo mora, odnosno leskarenja na plazi.
Kao sto vidim sa Durmitorom ne bi trebali imati nikakvih problema sa smjestajem, te nam samo preostaje da uzivamo u predivnoj prirodi.
Mene interesuje koje mjesto na obali bi preporucili kao bazu za smjestaj, gdje se moze uzivati u miru i cistom moru, te da su turisticke destinacije na dohvat ruke. Dakle, ne interesuje nas nikakav provod, more, setnice, neki restorancic i to je to. Pretpostavljam da to onda ne bi trebao biti grad u Boki, jer kako sam citao, nije taj osjecaj kao da si na moru, a i more nije tako privlacno.
Sta bi sve preporucili za turistiku i koliko bi vremena trebalo da se obidju neke destinacije? U mom planu su Kotor, Lovćen, Manastir Vasilija Ostroskog, Rijeka Crnojevica.... sta jos pod must see?

panorama
15.08.2012., 18:09
Mi smo napravili turu preko Hecegovine, odlican smjestaj u privatnoj vinariji Ostojic u Citluku ( Potpolje ) s bazenom. Odlicna blatina i prsut. Nocenje s doruckom za dvoje 50 E.
Potom preko Nevesinja i Gacka kroz dolinu Sutjeske na na sjever do Foce. U restoranu Bukovica 3 km prije Foce nezboravan rostilj.
Povratak prilicno divljom cestom od Foce do Scepan polja kanjonom Drine gdje je granica sa CG. Nakon toga je cesta ok uz nevjerojatan kanjon Pive i Pivsko jezero. Prije velikog mosta na Pivi kod Pluzina treba skrenuti lijevo u mali tunel ( ima putokaz za Zabljak / Trsu ) i onda slijedi cestovna avantura preko Trse i Sedla ( 1902 m n/m ) do spusta u Zabljak.
Nocenje u Zabljaku povoljno + prekrasna priroda.
Potom za Niksic ( najbolje zaobici) uz obavezno zaustavljanje u sarmantom Cetinju.
Obavezno treba posjetiti Njeguse ( pozeljno je rezervirati smjestaj ) i ozderati se Njeguske prsute u etno selu kod Mila Kadmija.
Uspon autom na Lovcen uz dobar pogled na gotovo cijelu CG i nezaboravan spust sa dvadesetak serpentina u Kotor. Pripremiti se na prometnu guzvu kroz Kotor.
Preporuku za morski dio nemam jer je u gotovo svim mjestima u Boki strahovita guzva.

Milivojka2
15.08.2012., 18:31
Povratnik s ljetovanja u CG ( po drugi put ovo ljeto ) :D

Topla preporuka za ljetovanje na Adi Bojani ( 5 km od Ulcinja ), najbolje uzeti smještaj u sojenicama na samoj rijeci da vas fino uspavaju lagani valovi i šum trske, milinica iako su na raspolaganju i hotelske sobe, bungalovi na plaži , te kamp ( kamp je nudistički kao i dobar dio plaže ).
Pješčana plaža ( morska ) udaljena je oko 5 minuta od svake sojenice, a ako uz kućicu dobijete i čamac onda se fino nasukate na samu plažu ( ima pristanište za čamčiće ).
U 6 mjesecu je sve laganini, bez ludih izlazaka jer pola lokala, osim restorana ne radi, a u 8 mjesecu je ludilo i od noćnog života :D
Priroda je prekrasna, a zalasci sunca spektakularni, dok ga ne vidite ne vjerujete da je to mjesto najljepših zalazaka sunca na cijelom svijetu.......zaista je. Domaća ekipa od tamo ( odnosno sezonski radnici ) su i više nego srdačni i duhoviti. Odlična domaćinska atmosfera, vrlo zanimljivi ljudi, klopa predobra kao i vino. Preporučam od srca, mi se vraćamo i naredne godine :D
I da, nekima će možda biti bitno, ljubimci smiju na plažu bez problema, odnosno ljubimci smiju svuda, to mi je bilo extra simpatično tamo :)

ela405
22.08.2012., 10:49
Ima li neko neku preporuku na koji granicni prelaz da idem posto je Scepan Polje zatvoren zbog pozara? Taj mi je najpogodniji jer idem iz Bosne za Podgoricu.

Samo Sa
27.08.2012., 10:54
Imam jos par pitanja vezano za CG, pa ako neko moze da odgovori, bio bih zahvalan. Planiram prvo posjetiti Durmitor, pa me interesuje da li je sav smjestajni kapacitet u samom Zabljaku, te odakle polaze planinarske ture prema jezerima, da li iz samog mjesta ili ima neko drugo odrediste?
Dalje me zanima gdje se tacno spustiti na rijeku Taru, dakle cisto turisticki da se posjeti rijeka i kanjon i koliko ima kilometara od Zabljaka?
Imam jos dva pitanja vezano za ceste u Crnoj Gori... Sta preporucujete na relaciji Zabljak - Budva, kuda da se ide, odnosno kuda je najbolja cesta?
I kakva je cesta do Lovcena, odnosno mauzoleja, da li ima neki parking i koliko treba ici pjeske od ostavljanja auta?

histria
27.08.2012., 12:28
Imam jos par pitanja vezano za CG, pa ako neko moze da odgovori, bio bih zahvalan. Planiram prvo posjetiti Durmitor, pa me interesuje da li je sav smjestajni kapacitet u samom Zabljaku, te odakle polaze planinarske ture prema jezerima, da li iz samog mjesta ili ima neko drugo odrediste?
Dalje me zanima gdje se tacno spustiti na rijeku Taru, dakle cisto turisticki da se posjeti rijeka i kanjon i koliko ima kilometara od Zabljaka?
Imam jos dva pitanja vezano za ceste u Crnoj Gori... Sta preporucujete na relaciji Zabljak - Budva, kuda da se ide, odnosno kuda je najbolja cesta?
I kakva je cesta do Lovcena, odnosno mauzoleja, da li ima neki parking i koliko treba ici pjeske od ostavljanja auta?

Ja ti znam za Lovcen. Do Lovcena iz pravca Cetinja je cesta sasvim ok. Nije pretjerano široka ali ni uska. Stalno su serpentine ali ionako se ide uzbrdo pa se vozi polako.Na ulazu u Nacionalni park moraš platiti 2 eura ako ideš autom. Od ostavljanja auta do prve stepenice, a ima ih više od 400 ima točno nula metara. Dakle ako nema gužve možeš parkirati ispred. Tamo je kao neki kružni tok i tu se auti puštaju.Ako je gužva onda uzduž ceste se ljudi parkiraju ali ni to ti nije duže od 200 metara za hodati.
Iz pravca KOtora prema Lovcenu cesta je malo strmija pošto se kreće od 0 nadmorske visine i nešto je uža. ALi upravo iz tog razloga manji je promet tome cestom nego preko Cetinja.

Hannibal_DC
28.08.2012., 14:06
Ima li neko neku preporuku na koji granicni prelaz da idem posto je Scepan Polje zatvoren zbog pozara? Taj mi je najpogodniji jer idem iz Bosne za Podgoricu.

Idi na Stolac-Ljubinje-Trebinje pa taj iza Trebinja granicni prelaz.Put kroz Crnu Goru je solidan.

Hannibal_DC
28.08.2012., 14:30
Eh dodjooh i ja sa svog dugoocekivanog godisnjeg odmora u Crnoj Gori.:D
Destinacija je bila Sutomore,ekipa je bila sastavljena od cetvorice momaka u najboljim godinama,neki zauzeti,neki ne,autom kroz BiH,isli smo duzim putem ka Sutomoru,preko Metkovica,Neuma,Dubrovnika,uzduz Boko-Kotorskog zaliva,nismo uzimali trajekt jer smo culi da je skup(sto ce se kasnije izpostaviti kao dezinformacija),Budvu pa Sutomore.Put kroz Crnu Goru je i vise nego solidan u planinskim dionicama je cak brza cesta sa tri trake ali su ogranicenja brzine rigorozna kazne jos drakonskije,tako da idete 40-50-60 i to maximalno!
Smjestaj nam je u Sutomoru bio i vise nego solidan za te novce,ekipa u kucu mladja raja pretezno iz Srbije,nama je bila muska ekipa iz Sabca i momci su stvarno bili prva liga i sa njima smo se fkt druzili onako komsijski svih dana naseg boravka i posto su oni iskusniji od nas dali su nam i par korisnih savjeta u vezi plaze i provoda.Bile su i neke cure iz okoline Kragujevca.Plaza je zaista duga ali je mana sto je dio javne plaze jako mali i vec prvih jutarnjih sati ljudi rezervisu svoje mjesto peskirima i kamenjem ili zabodu svoj suncobran tako da na tu opciju mozete zaboraviti osim ako ne ustajete u 5 sati.Ostali dio plaze odnosno vecina je podijeljena na privatne i ulaz se ne placa ali se zato placaju suncobrani od 4 eura za jedan mali do 8 eura za veci i dvije plasticne lezaljke ili dva lejzi bega sa malim stolicem u prvom redu do mora.Na vecini plaza gostuju ili neki bendovi ili DJ-i koji dolaze oko 4 ili 5 i zurke pocinju.Partije su fkt bile dobre i dugo nisam cuo boljeg DJ-a od onoga koji je nama bio u plazi Questo Quello ili Q2.Nocni zivot se sastoji iz polutovorenih barova/kafica/kafana u kojem svaku noc mozete izabrati svoju vrstu muzike,vecinom je narodna ali ima i salse,rocka,italijanske kancone,za svaciju dusu vrsta muzike a i hostese nisu za odbacit:D.Ti se barovi na spici zatvaraju svi u 1 sat,tada mozete izabrati izmedju dvije diskoteke Habana i Fratello gdje se provod nastavlja.Upad u diskoteke se placa,dok na ove gore navedene partije zavisno od gosta koji nastupa je nekad ulaz slobodan a nekad ne.
Cijene pica su od 1,5 eura do 5 za koktele.Velike ustede sto se tice mozete ostvariti ako planirate kuhati jer su cijene u marketima kao kod nas ili mozete spas od gladi potraziti u cudesima od mesa:D.
Velika prednost po meni Sutomora je osim cistog mora kao suza,opustene i mladje raje 80% su ispod 30 godina,tako da nema krkljanca sa malom djecom i penzionerima,vrlo dobar nocni zivot i bezbroj mogucnosti za ljetne avanture i flert pogotovo sa mladim Srbijankama koje jako gotive nas Bosance:cool:.Djevojke koje sam uspio vidjeti za 7 dana bez problema mogu konkurisati za bilo koji izbor ljepote,za svaciji ukus ima ponesto:D
Vratili smo se rutom sa trajektom koji kosta 4,50 eura za obican automobil preko Igala do Trebinja gdje smo presli granicu izmedju crne Gore i BiH,ali smo platili kao putarinu za taj dio magistralnog puta!,u iznosu od 3 eura.Carinici su bili ekstra ljubazni i nagodni i nisu nam pravili nikakve probleme na granicama cak su zbijali sale i pitali "jesmol sta konkretno" odradili:D
Sve u svemu i sljedece godine planiram ljetovanje u Crnoj Gori koja me je prijatni izenadila i ispunila moja ocekivanja!

nasmijanonebo
28.08.2012., 15:11
ako si tako odusevljen sa sutomorem, sto bi tek rekao na budvu.:mig:

GoldenSurferFromCRO
28.08.2012., 16:28
Sutomore i Srbijanke :top:
Što si se toliko zapela za Budvu, lijepo sam ti reko da su najljepše Srpkinje u Sutomorama. Na svoje oči sam se uvjerio! :kava:

Hannibal_DC
28.08.2012., 16:29
Budva zaista izgleda kao Miami nema govora,ali mislim da je preskupa sto su mi svi ljudi mogli potvrdit a kvaliteta mora na slovenskoj plazi je i vise nego upitna.Sve u svemu tamo sad Rusi i kompanija haraju jer ovdasnja raja sebi Budvu vise ne moze priustiti.

ela405
29.08.2012., 09:38
Idi na Stolac-Ljubinje-Trebinje pa taj iza Trebinja granicni prelaz.Put kroz Crnu Goru je solidan.

Hvala na odgovoru, ja sam se uspjela i vratiti iz CG. :)
Isla sam Foca-Gacko-Bileca-Niksic-Podgorica.

Tursiops truncatus
29.08.2012., 12:46

Mi smo bili na Tari i Durmitoru (izmedju ostalog) pocetkom proslog tjedna.

Smjestaj u centru Zabljaka je bio popunjen pa smo uz pomoc vrlo ljubaznih djelatnica turistickog info centra (drvena kucica u samom centru Zabljaka) nasli vrlo lijep apartman (uredno, novo, klima, fen, tv - koji nam ne treba, ali eto bio je... itd) prema Savinom Kuku (cca 4 km od Zabljaka), 30 Eura, za dvoje (inace 45 Eura za 4 osobe, a za vise dana bi vjerojatno bilo i manje). Znam da to nije najpovoljnija cijena, ali, obzirom da smo u Zabjak stigli oko 9 navecer, bili smo zadovoljni. Posaljem ti podatke na pm ako zelis (nemam sada kod sebe).
Kad smo dolazili, cestom od Scepan polja do Trse pa preko Durmitora (sto je posebna prica), vidjeli smo dosta apartmana i kuca za najam i prije samog Zabljaka, posebno podno skijalista.
Za planinarske ture ne znam, pitajte u turist. centru, ali cini mi se da su rute dosta dobro oznacene (pjesacke i biciklisticke). Mi smo na zalost imali samo jedan dan za Zabljak pa smo, osim setnjice Savinim Kukom, isli samo na Crno jezero (prekrasno!) i na Momcilov grad (pokusajte isplanirati da gore rucate, nama je bilo jako ukusno i povoljno + pruza se divan pogled).

Inace, u Zabljak smo dosli sa Tare. Ne znam kada ides, ali dobro provjeri da li su i koje ceste otvorene!
Na rafting smo dosli cestom Niksic-Pluzine-Scepan Polje. Tamo su nas pokupili ljudi iz kampa i odvezli do Brstanovice odakle krece zadnja i navodno naljepsa tura raftinga - ne bih mogla potvrditi da li je dosta najljepsa jer druge dionice nisam prosla, ali nama je bilo jako dobro (iako je sada vodostaj najnizi i rijeka nije toliko brza). Uglavnom - Tara je prekrasna - obavezno ici!
Barem pokusati, jer ne znam da li ce vam sesta biti otvorena - naime, mi se preko Pluzina nismo mogli vracati radi pozara, a vidim da je i prijelaz bio zatvoren.
Umjesto preko Foce (sto bi nam bio preveliki zaobilazak) krenuli smo (uz jos nekolicinu hrabrih, ili ludih ;) ) put Durmitora, preko Brstanovice pa prema Trsi, putem koji ukljucuje 8 km sumskog makadama kojeg koriste kamioni za izvlacenje drva. Od Scepan Polja do Zabljaka mozda da nam je trebalo cca 3,5 sata ...hm, ili malo vise, uz kratka zaustavljanja...mislim da je slijedeceg dana i taj put bio zatvoren.
Vjerujem da ces na Zabljaku dobiti najnovije informacije o dostupnosti, a mozes nazvati i neki kamp na Tari i pitati ih za dolazak.
Durmiror je nestvarno prekrasan i vracamo se opet! :)

Dalje smo isli od Zabljaka put Djurdjevic Tare pa dalje cestom Moljkovac-Kolasin-Podgorica. Kasnije su mi rekli da je to najgora cesta u CG (ima dosta tunelica, stijene + sjecam se da je oznaceno nekoliko crnih tocaka), ali kako sam ja odvozila tu dionicu mislim da moze svatko s ne previse vozackog iskustva. Nije mi se cinilo tako strasno.:mig:
Inace, par dana prije, neke dionice te ceste su bile zatvorene od 19-8h radi sanacije pozarista.... cesto smo vidjeli dim u C.G - od Tare sve do Ulcinja. Zelim im kisu sto prije!
Mozda da je cesta od Zabljaka preko Niksica do Budve bolja, ali duza... no nisam isla dionicom Niksic-Podgorica pa ne mogu tvrditi.

Lovcen smo ostavili za iduci puta... opcenito, najvise su nam se svidio Durmitor + Zabljak + Tara te stari gradovi (Kotor, Herceg Novi...), a dojmilo nas se i Skadarsko jezero.
Nimalo nam se nije svidjela pretrpanost (uglavnom sve plaze, osim Ulcinjskih koje je valjda teze popuniti) i izgradnja obale (Budva), ali mi i nemamo afinitet prema zabavi koja se tamo nudi, ali cini se da je partyanerima ludnica... Prosli smo obalu od Ulcinja do H.Novog, ali nismo vidjeli plazu na kojoj bi kvaliteta mora bila priblizna onoj na hrvatskim (isprika ako grijesim), barem ne besplatno ;) - plaze oko Sv. Stefan-a su kao iz neke druge price, ali to zadovoljstvo se i prilicno naplacuje.... + dobro, kupali smo se i na tzv. Mamuli nasuprot H. Novog i tamo je lijepo... moze se doci brodicima koji voze iz grada... ne znam kako je na onom otocicu nasuprot Budve, vjerojatno bolje nego na plazama u gradu.

Ne znam sto korisno jos reci, osim da dobro pazite na vrijeme ako se parkirate na Budvi, na ulici (zneci, ne u zatvorenom parkingu). Mi smo platili dva sata parkinga i dosli do auta 4 minute prije (po nasem i svim okolnim satovima). Gospodin je vec pisao nalog za pauka koji je stajao u blizini! Bas smo si "lijepo" popricali... To nam je bilo jedino pomalo neugodno iskustvo.

Samo Sa
10.09.2012., 22:25
Evo i ja cu dok je frisko pokusati dati svoj osvrt na boravak u Crnoj Gori i pri tome pokusati ukljuciti neka pitanja koja se ovdje povlace (ceste, smece, cijene), kao i neku usporedbu sa Hrvatskom.
Dakle, ukupno smo prosli tacno 675 kilometara kroz Crnu Goru, pa da se prvo dotaknem tog segmenta. Bilo je dosta prica o tome kako Crnogorci voze. Mislim da je najbolji pokazatelj za to nevjerovatno veliki broj ploca i cvijeca uz sve crnogorske ceste. Za mene je to zaista bilo sokantno koliko sam vidio ploca, gdje su ljudi smrtno stradali u udesima. Sasvim dovoljan pokazatelj kako se ponasaju u saobracaju. Mada iskreno, nisam vidio previse divljanja na cesti, kao i svuda ima pojedinaca koji vas iznenade svojom gluposti.
Poprilicno me je iznenadila losa signalizacija na cestama (ne racunajuci obalu), nigdje ne mozete vidjeti koliko ima do nekog grada, u koje mjesto ste usli mozete samo nagadjati, slabo oznacena neka bitna mjesta od turistickog znacaja i sl. Sto se samih cesta tice, prosli smo raznim, planinskim, regionalnim, magistralnim, brzim... Sve u svemu nije lose, mada ima prostora za napredak, posebno prema nekim turistickim atrakcijama... Kao primjer naveo bih cestu do Manastira Ostrog, koja je uzasna, nije sporno sto je uska, nego sto je u ocajnom stanju, a mudri Crnogorci tuda tjeraju i autobuse :) Voznja planinskom cestom za Zabljak, od Pivskog jezera, preko Trse i Durmitora, za Zabljak, definitivno nije za slabije i neiskusne vozace, ne preporucujem. Uska cesta, dobrog asfalta, na visinama Durmitora, bez zastitne ograde, sirine malo vecoj od jednog vozila i tako nekih pedesetak kilometara, definitivno jako zamorno, bez obzira na slab saobracaj istom. Slicna cesta je od Rijeke Crnojevica prema Virpazaru, a vjerujem da se tako nastavlja i dalje uz Skadarsko jezero. Ostalo je sve pristojno, napravljena je fina cesta od Zabljaka prema Savniku.

Mnogi su spominjali smece kao veliki problem. Malo sam podijeljen po tom pitanju, jer sam vidio obje strane. Zabljak i nacionalni park su besprijekorno cisti, rijetko mozete naletiti na papiric u setnji sumom. Mislim da je veci problem sam odvoz smeca, jer sam na dosta mjesta vidio smece koje je u kesama, slozeno, ali to su ogromne gomile koje cekaju da budu pokupljene. To sam primjetio i na kopnu i na obali... Bilo je mjesta u blizini plaza gdje ima dosta razbacanog smeca, koje imam osjecaj, nikad nece biti pokupljeno. Takodjer, iznenadilo me dosta smeca i neugodan miris na zidinama budvanskog grada. I ono sto meni posebno smeta je ogroman broj cikova na plazama. Iako se plaze iza 19 sati ciste i dovode u red, to je tesko pokupiti.

E sad malo o samom turizmu, gdje cu pokusati usporediti stvari sa Hrvatskom, pri tome ne racunajuci Istru, jer je to ipak drugi svijet kada je bavljenje turizmom u pitanju (kada govorimo o samoj Hrvatskoj). Poceo bih od samog smjestaja. U Crnoj Gori su daleko bolji smjestajni kapaciteti kada govorimo o apartmanima i sobama, a pri tome dobro jeftiniji. Mi smo i na Zabljaku i u Becicima apartman placali 30 eura i pri tome u oba slucaja dobijali dvosobni apartman gdje se moglo smjestiti jos dvoje ljudi bez problema. U Becicima imate recepciju, kao u hotelu, dobijete daljinski od parking rampe, soba se cisti svaki dan uz promjenu peskira, prijatno osoblje, sve to za 30 eura. Kada uporedim sta se u Hrvatskoj izdaje pod apartmanom za dvoje, hocu da poludim. Moj jedan primjer je iz Cavtata, od prije 3 godine, gdje se obicna soba sa tv-om na plafonu, kupatilom u ormaru i kuhinjom na ulaznim vratima izdaje kao apartman za 50 eura, dakle uzas.
Usli smo u jednu kucu gdje se krevet u dvokrevetnoj sobi sa vlastitim kupatilom, balkonom s pogledom na more i zajednickim prostorijama izdaje za 8 eura/noc. U Hrvatskoj cete i za najobicniju supu dati najmanje 15 eura za krevet.
Cijene smjestaja su u potpunosti na strani Crne Gore. Ista stvar je sa cijenama u marketima, koje se ne mogu porediti. Jedini problem je opskrbljenost istih u Crnoj Gori, to je debelo na strani Hrvatske. Jedva da mozete iscupati neke proizvode, a ako jedete neko meso koje nije svinjetina, mozete zaboraviti da cete pojesti neki mesni proizvod, sto je velika zamjerka Crnogorcima.
Cijene fast food hrane su puno manje nego u Hrvatskoj (palacinak 1E, hamburger 2E, pileci fileti 2,5E, pomfrit 1E i sl), dok su restoranske cijene tu negdje (mada mislim da su porcije u CG vece), i u svakom slucaju ih smatram previsokim, buduci da sam za iste pare jeo na jezeru Garda ili u Barceloni. To znaci da cete dva glavna jela i dva soka platiti nekih 25-30 eura. Takodjer mislim da je previse traziti 6E za picu na Zabljaku. Cijene pica variraju od lokacije, tako da cete na Cetinju popiti odlicnu, jeftinu kafu, dok na moru to kosta, sto je i logicno i u redu. Kafa obicna od 1,2E, velika od 1,5E, cola od 1,8E, malo toceno od 1,2E, veliko toceno od 1,8E. Cijene parkinga od 0,5E u Perastu do 2E u Svetom Stefanu. Cijene lezaljki iznose na becickoj plazi od 4 do 8 eura, a na Kamenovu 9E, za dvije lezaljke i suncobran.
Istakao bih da je ljubaznost ljudi koji rade u turizmu i ugostiteljstvu daleko na strani Crnogoraca, mada bilo koga da zaustavite i nesto pitate, bez problema ce vam pomoci i objasniti sve sto vam treba.
A sada ono sto je nekome najvaznije kada dolazi na more, a to je sama obala, priroda, plaze, more. Realno, cg more ne moze u istu recenicu sa hrvatskim i to je fakat. Nema onu cistinu, bistrocu, prozirnost, jednostavno nije to to. Vrlo brzo sam se u to uvjerio jos jednom pri povratku, kada smo stali nedaleko od Dubrovnika i uzivali u mirisu mora i prekrasnoj boji, gdje vidite sve do dna i kad otplivate do zastitne ograde.
I sad tu uvijek ide vaganje, sta ste spremni zrtvovati kada idete na more, koliku ulogu igraju finansije, za koji vid odmora se spremate i sl.

Sad malo o samoj nasoj turi u tih 675 kilometara. Dvije noci smo bili na Zabljaku, te 5 u Becicima, koji su nam bili morska baza.
Bili smo smjesteni u selu Moticki Gaj, 1,5 kilometar prije Zabljaka. Jedno od tri mjesta gdje sam najvise uzivao u miru i tisini, kada se ujutro probudite (druga dva su Bled i Plitvicka jezera). Definitivno mjesto na koje treba otici ako zelite da uzivate u miru, cistoj prirodi i da napunite baterije. Netaknuta priroda, jezera, setnja sumom, malo ljudi, je sve ono sto trebate za odmor. Naravno, mozete se okrenuti onom puno aktivnijem uz hodanje, biking, rafting. Iskreno iznenadila me mala posjecenost na Zabljaku, posebno jer su to bili dani vikenda. Ali u svakom slucaju vise prostora za uzivanje. Posjetili smo jos most preko kanjona Tare, te vidikovce Curevac, odakle se takodjer pruza pogled na kanjon, te restoran Momcilov grad na nekih 1800 metara nadmorske visine odakle se pruza velicanstven pogled.
Odatle se upucujemo ka moru, uz dvije stanice, manastir Ostrog i Cetinje. Kao sto rekoh, uzasna cesta prema manastiru, ali zdanje je zaista nevjerovatno. Najbolja slika gdje se nalazi manastir se dobija kada prema stijenama pogledate sa ceste Niksic - Podgorica. Podrucje oko manastira se uredjuje, obezbjedjuje se veci parking prostor, provlaci se nova cesta od Podgorice, kako bi se olaksao pristup. Cetinje - Prijestonica, definitivno vrijedno posjeta, grad kulture, domacin brojnim nekadasnjim ambasadama. Necete izgubiti puno vremena u setnji gradom, a vidjet cete dosta toga na malom prostoru, Cetinjski manastir, Biljardu, Kraljevsko pozoriste, Narodni muzej Crne Gore, te ranije pomenuta poslanstva.
Baza nam je bila u Becicima, a vrijeme smo koristili za kupanje i posjete jos nekim gradovima i mjestima u Crnoj Gori.
Najbliza je u svakom slucaju bila Budva. Naslusa se covjek svega o ovom gradu kroz sve ove godine. Mene je impresirao Stari grad Budva, jeste malen, ali je zaista prelijepo sredjen, te je svaki komad prostora fino iskoristen, lijepo ukomponovan u cijelu pricu. Zidine grada su otvorene za posjet, jedino se placa ulaz na Citadelu i cijena je 2E. Ostatak grada se trudi biti moderan, da ne kazem mondenski, ali se u svu tu pricu defnitivno ne uklapaju ona dogadjanja sa setnice. Sa jedne strane imate fine restorane uz more, a sa druge sve i svasta, zaista pravi buvljak kojem tu sigurno nije mjesto. Ono sto meni smeta na crnogorskom primorju jeste ta gradnja koja unistava utisak da ste na nekom pitomom moru. Ruzno je vidjeti da se podizu zgrade od 5-6 spratova u koje se smjestaju apartmani, ne vodeci ni malo racuna o ostalim kucama koje se nalaze u okolici, i koje samim tim ostaju bez ikakvog pogleda.
Jedno predvecerje koristimo za odlazak u Kotor, kao sto mnogi vole reci, mali Dubrovnik. Ali realno, daleko je od toga. Ovim ne zelim reci da nije vrijedan posjeta, ili da nije lijep stari grad, ali ne treba pretjerivati. Problem je sto stotinjak metara dalje, kad se udaljite od starog grada, imate osjecaj kao da ste dosli u, recimo, Ploce. Buduci da smo kasno dosli, nismo imali vremena da se penjemo na grad iznad Kotora. I da, nema nikakve razlike u cijenama izmedju Kotora i Becica, odnosno Budve.
Jedini losiji dan sto se tice vremena koristimo za odlazak prema Skadarskom jezeru. Moja ocekivanja su bila malo veca, ali Rijeka Crnojevica i Virpazar nemaju nista za ponuditi. Jedino ako ste za aktivni odmor, hodanje, biciklizam, kajak... Buduci da nam je bilo lose vrijeme, nismo otisli ni na voznju po Skadarskom jezeru, sto je vjerovatno "pod must", ako ste vec tu. Tako da se opet okrecemo moru i spustamo u Sveti Stefan. Lijepo je prosetati okolo, uslikati se, potrositi sat vremena, ali je steta sto su takve stvari olako rasprodane.
Kraj naseg putovanja donosi voznju cestom uz Bokokotorski zaljev sa zaustavljanjem u Perastu. Definitivno preporucujem laganu i ugodnu voznju uz samo more, sa konstantnim lijepim pogledom. Perast interesantan, vjerujem da bi bio idealna lokacija za opusten odmor, ili za neku romanticnu veceru u jednom od restorana uz samo more.

Sve u svemu zanimljivo, ali ako se opet odlucim za odlazak ka Crnoj Gori, vjerujem da ce to ipak biti u planinske krajeve.

nasmijanonebo
11.09.2012., 09:20
iscrpan ti je izvjestaj.
sto se tice plaza, u bokokotorskm zaljevu more nije bistro, ali oko budve stvarno imas predivnih plaza..a ja sam ti jako izbirljiva u pitanju plaza i cistoce mora:mig:.
pa i neposredno kraj stare budve (5 min setnje) imas 2 divne plaze sa jako bistirm morem i sitnim sljunkom., a tek plaze na potezu od becica do petrovca..nema guzve, malo ljudi, tirkizno more itd.
kotor je meni predivan :cerek:i u nekim segmentima mi je postao drazi od dubrovnika a mojem drustvu se vise svidio od dubrovnika, iako smo svi veliki patrioti i jako volimo dubrovnik. katedrala u kotoru je jedna od najljepsih kamenih crkvi koje sam vidjela.
kotor je pun skrivenih malih trgova, pun je zivota i vidi se da ljudi zive u njemu.
sto se tice cijene u restoranu, zacudilo me jer smo tamo bas dobro jeli a ne preskupo a porcije su stvarno ogromne.
Perast je isto divan (istina da nije tamo bas nesto za kupanje) plus gospa od skrpjela...a i Prčanj :mig: -tamo je najljepsa barokna crkva na cijelom jadranu.
Risan je isto zanimljivo mjesto za obilazak - stari dio plus zbirka mozaika iz antickog vremena
Tko voli povijest, svakako mu preporucujem obilazak cijelog bokokotorskog zaljeva.

Klepsidra
11.09.2012., 12:40
Ja planiram iduce godine da kampujem u Crnoj Gori na relaciji Budva-Ulcinj...a poslije i jezero Skadar pa me zanima ima li kakva preporuka jeftinog kampa na toj relaciji Budva-Ulcinj (planiramo obici taj dio CG) a poslije kad obidjemo da idemo na Skadar samo ne znamo da li tamo ima kamp?

nasmijanonebo
11.09.2012., 12:51
kampova na obali crne gore je jako jako malo, a i ono sto ih ima su jako losi. osobno sam vidjela neke od tih kampova i, ukratko govoreci, ceka ih puno posla ako zele kamping turizam. uostalom, na potezu izmedju budve i ulcinja imas tako jeftine smjestajne kapacitete (ispod 10 eura) da se cak i ne isplati u kamp (a boravak u prirodi nadomjestas stalnom boravkom vani, u apartmanu ionako samo prespavas par sati:D).

Klepsidra
11.09.2012., 15:12
kampova na obali crne gore je jako jako malo, a i ono sto ih ima su jako losi. osobno sam vidjela neke od tih kampova i, ukratko govoreci, ceka ih puno posla ako zele kamping turizam. uostalom, na potezu izmedju budve i ulcinja imas tako jeftine smjestajne kapacitete (ispod 10 eura) da se cak i ne isplati u kamp (a boravak u prirodi nadomjestas stalnom boravkom vani, u apartmanu ionako samo prespavas par sati:D).

Znam ja to sve,ali ja bih ipak da kampujem jer mi se dopalo kampiranje ove godine u Hrvatskoj :)

nasmijanonebo
11.09.2012., 15:55
stvarno su kampovi bili jako losi u CG- bar kampovi na potezu do petrovca.
sumnjam da su u godinu dana nesto obnovili ili napravili nove kampove. mozda ima malih privatnih u dvoristu kuce, ali cisto sumnjam jer ih nisam vidjala uz obalu.
..a privatni smjestaj je stvarno jeftin i ima jako kvalitetnih za male pare.
ima ok kamp kod ulcinja. netko je pisao o tom kampu na ovoj temi
hrvatska jako dugo ima razvijen kamping turizam pa se ne moze to usporediti sa crnom gorom. ima ok kamp kod ulcinja.

Klepsidra
11.09.2012., 18:14
stvarno su kampovi bili jako losi u CG- bar kampovi na potezu do petrovca.
sumnjam da su u godinu dana nesto obnovili ili napravili nove kampove. mozda ima malih privatnih u dvoristu kuce, ali cisto sumnjam jer ih nisam vidjala uz obalu.
..a privatni smjestaj je stvarno jeftin i ima jako kvalitetnih za male pare.
ima ok kamp kod ulcinja. netko je pisao o tom kampu na ovoj temi
hrvatska jako dugo ima razvijen kamping turizam pa se ne moze to usporediti sa crnom gorom. ima ok kamp kod ulcinja.
nekad sam ljetovalasvugdje od Mauricijusa pa nadalje, no....sad je recesija i gledam da ustedim svaki dinar (pametni su stranci)..zato mi je 10 eura puno za smjestaj....trazimjos manje da mogu putovat po zemlji :)

nasmijanonebo
12.09.2012., 15:56
ok.
klepsidra, u boki kotorskoj imas kamp naluka u mjestu morinj (izmedju herceg novog i risana)..taj nije los. ima hlada, iako more nije savrseno bistro (opcenito more u bokokotorskom zaljevu nije prebistro, ali nama po vrucini nije smetalo jer je bilo bitno da se osvjezimo). cijene ne znam jer sam se samo prosetala po kampu.
u budvi su kampovi losi (i u samoj budvi a pogotovo na plazi JAZ je los iako je plaza atraktivna).

astonvilla623
10.12.2012., 12:43
Zna li ko ima li gdje na cg primorju sushi bar?

acm01
27.12.2012., 12:45
Zanima me koja je cijena trajekta za prijeci kotorski zaljev?
Auto i cetiri osobe.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

nasmijanonebo
27.12.2012., 13:11
Osobe besplatno, a za auto / vozilo je neka sića, tipa maximalno 4,5 eura. A i voznja traje jako kratko, 5 minuta.

acm01
27.12.2012., 13:17
Ma znam i da je malo novaca i da malo traje, al po netu dobivam razlicite cijene a trebam info produzit dalje pa da ne sirim dezinformacije.. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Djarica00
05.01.2013., 18:50
Ima!Nalazi se u Tivtu u Porto Montenegru...

Leeloo.
08.01.2013., 07:43

Hotel Splendid, Budva

Pedja87
08.01.2013., 10:33
Jeste da nije na primorju, ali ima i u Podgorici, u restoranu hotela Podgorica.

Aruena
12.01.2013., 00:15
Na proljece bi obisli Boku Kotorsku.

Jel' ima netko preporuciti cist,udoban i ne preskup apartman u Kotoru,za sedmero osoba?

uskličnik
23.04.2013., 06:56
Bok svima,

Zanima me preporuka apartmana za dvoje u Budvi blizu mora da ne moram stalno ici autom? Radi se o dvoje relativno mladih ljudi od cca 28 godina koji planiraju ici ovo ljeto u Budvu :)

nasmijanonebo
23.04.2013., 07:54
je li ti ok ako si smjesten 10 min pjeske od plaze i starog grada? ja bila u jednom takvom apartmanu, nama je to bilo stvarno blizu, jer do apartmana je bio ducan koji je radio do 2h u noci, ako ne i do jutra..a apartman nam bio odlican.
i sve nam bilo blizu, auto nismo ni palili kad smo bili u budvi. ako ti pase, javi, pa cu ti poslati na pm link za taj apartman (vlasnik apartmana je negdje tvoja generacija:mig:)

neo123
05.06.2013., 16:20
Cao,
Mogu li te zamoliti da mi kazes koje su bile cijene smjestaja ? :)

je li ti ok ako si smjesten 10 min pjeske od plaze i starog grada? ja bila u jednom takvom apartmanu, nama je to bilo stvarno blizu, jer do apartmana je bio ducan koji je radio do 2h u noci, ako ne i do jutra..a apartman nam bio odlican.
i sve nam bilo blizu, auto nismo ni palili kad smo bili u budvi. ako ti pase, javi, pa cu ti poslati na pm link za taj apartman (vlasnik apartmana je negdje tvoja generacija:mig:)

nasmijanonebo
05.06.2013., 21:09
Cao,
Mogu li te zamoliti da mi kazes koje su bile cijene smjestaja ? :)

napisala sam ti na pm i poslala ti link za taj smjestaj. ali nas 4 dvosobni apartman 13 eura po osobi. 3 noci.

tinchicro
13.06.2013., 07:50
hej..možeš i meni dati taj kontakt isto napisala sam ti na pm i poslala ti link za taj smjestaj. ali nas 4 dvosobni apartman 13 eura po osobi. 3 noci.

nasmijanonebo
13.06.2013., 08:41
poslala ti pm, tinchicro.

SmicaZavukotija
22.06.2013., 21:25
AKO NEKO JOŠ BUDE TRAŽIO SMJEŠTAJ,NEKA SE JAVI JER MU MOGU POMOĆI.
Inače imate i apolotours.me sajt gdje možete naći dobar smještaj ( ako tražite po Budvi )

realistični
24.06.2013., 21:59
Kakva je ponuda smještaja u Budvi krajem 7., početkom 8. mjeseca. Je li neophodno rezervirati smještaj prije ili se može naći povoljan smještaj na licu mjesta. Zanimaju me recimo najobičniji apartmani-sobe, najbitnije je da ima urednu kupaonicu i wc i krevet za malo ubit oko :-D

Kakve su cijene hrane u Budvi u restoranima i cijene pića u diskotekama. Da li se nudi više vrsta mjuze u diskotekama tipa house ili sve ide na đir narodnjaka?

Okvirno, koliko je potrebno eura po danu uključujući i smještaj da bi se provelo u Budvi?

ivana)
28.06.2013., 19:07
ima li netko preporuku za apartman, tri osobe od 15. - 22.07., TIvat, Herceg Novi...može na pm

uvjet, da je plaža barem blizu:D

nasmijanonebo
28.06.2013., 19:59
ima li netko preporuku za apartman, tri osobe od 15. - 22.07., TIvat, Herceg Novi...može na pm

uvjet, da je plaža barem blizu:D

Ivana,pogledaj www.luxapartmani.com..jeftini a dobri apartmani u tivtu..dobre plaze u tivtu su ti izvan centra kao i u herceg novom

ivana)
28.06.2013., 20:21
super, hvala ti na infu, pogledam...ako ima još netko neki prijedlog, slobodno..

SmicaZavukotija
29.06.2013., 09:38
Kakva je ponuda smještaja u Budvi krajem 7., početkom 8. mjeseca. Je li neophodno rezervirati smještaj prije ili se može naći povoljan smještaj na licu mjesta. Zanimaju me recimo najobičniji apartmani-sobe, najbitnije je da ima urednu kupaonicu i wc i krevet za malo ubit oko :-D

Kakve su cijene hrane u Budvi u restoranima i cijene pića u diskotekama. Da li se nudi više vrsta mjuze u diskotekama tipa house ili sve ide na đir narodnjaka?

Okvirno, koliko je potrebno eura po danu uključujući i smještaj da bi se provelo u Budvi?

Jeste,moraš unaprjed rezervisati..Ustvari,poželjno bi bilo što prije pronaći smještaj ako misliš da ti bude ok i na dobrom mjestu.Što se tiče cijena, cijene su ti katastrofa, naročito u Starom gradu.Od muzike imaš folk u neograničenim količinama ( ako to naziva neko muzkom), a inače na svakih 20 metara čuješ različitu muziku pa idi dje ti se svidi.:)))) Inače,nešto nalik vašaru - od tezge do tezge, bilo da se radi o kobasicama sa roštilja ili o kokicama :))))

SmicaZavukotija
29.06.2013., 09:41
Sajtovi na kojim još možete potražit' smještaj : http://www.apolotours.me/eng/private-accommodation/49bdnb-app
http://www.booking.me/,
http://www.gdenamore.com/sr/crna-gora/budva/vila-more-o416
http://www.budva.travel/mne/smjestaj/

Zookey
29.06.2013., 20:17
Puno hvala na linkovima za smještaj.
Mene zanima kakve su prosječne cijene rent-a-car po danu u CG?
Onako neki auto srednje klase. Imate li neku kompaniju za
preporučiti? a da nije hertz i neeke druge velike kompanije

SmicaZavukotija
30.06.2013., 16:50
Puno hvala na linkovima za smještaj.
Mene zanima kakve su prosječne cijene rent-a-car po danu u CG?
Onako neki auto srednje klase. Imate li neku kompaniju za
preporučiti? a da nije hertz i neeke druge velike kompanije

Pitaću sjutra kolegu koji to odlično zna pa ti javljam :)))

SmicaZavukotija
01.07.2013., 11:25
Evo imaš Oasis, a cijene su od 35 eura do 150 eura,zavisno od toga koje bi auto iznajmio i na kolik dana.
Reno 35 eura 1-3 dana, 30eura 4-7 dana, a dalje imaš druge tipove- Opel,Suzuki,Mercedes ( 45eura, 1-3 dana, 40 eura 4-7 dana)....Reno Megan oko 50eura 1-3 dana...Takve su cijene otprilike

piva007
01.07.2013., 17:33
Bok... Eto, frendice mi odustale od raftinga i crnoj gori, pa me zanima dali ima netko tko bi išao samnom.. išlo bi se recimo 3.8., sa boravkom u Sarajevu u hostelu dan dva, pa odlazak na rafting 3 dana, pa možda eventualno koji dan u Budvi?
za smještaj i prijevoz trebalo bi negdje 100-130ak E, što stvarno nije puno za 10 dana putovanja...

Inače, ja sam cura, 27, volim se družiti, zezati, putovati, popiti, ma sve ono što volimo mi mladi i otkačeni...

nikad nemam mira, samo da se kreće i nešto radi, dali je to vožnja biciklom, razgledavanje, bilo što što te čini živim...
S obzirom da je pol moje generacije poudavano/poženjeno, a druga polovica se ne miče od kompa/TV-a, tražim 2-3 mladih (bilo cure, bilo dečke) otkačenih ljudi koji nemaju neke planove za ljeto, ne bi željeli provesti cijelo ljeto na užarenom betonu, da mi se pridruže :D

Zookey
02.07.2013., 09:49
Evo imaš Oasis, a cijene su od 35 eura do 150 eura,zavisno od toga koje bi auto iznajmio i na kolik dana.
Reno 35 eura 1-3 dana, 30eura 4-7 dana, a dalje imaš druge tipove- Opel,Suzuki,Mercedes ( 45eura, 1-3 dana, 40 eura 4-7 dana)....Reno Megan oko 50eura 1-3 dana...Takve su cijene otprilike

Hvala ti za info! Imaju li oni kakav sajt

SmicaZavukotija
02.07.2013., 19:47
Imaju valjda ovaj : http://oasismontenegro.me.rs/?page_id=12
+382 69 344 126 A ako nije, onda
zovi na +382 69 827 447 i on će ti tačnije reći

Cinnamon Girl
07.07.2013., 22:09
Je li ima bus iz Dubrovnika za Kotor svaki dan i u koliko sati? Koliko kosta karta?

Moze li se uzeti taxi za Kotor i kolika je cijena? Moze li se uzeti taxi sa aerodroma u Dubrovniku do Kotora?

nasmijanonebo
08.07.2013., 08:10
Polazak iz Dubrovnika autobusom za:

KOTOR 10,00 ; 11,00 ; 15,30 ; 19,00 ; 20,30* (*Ponedjeljak,Srijeda i Subota).

Cijene ti ne znam, ali nije skupo. Mozes provjeriti na stranici autobusnog kolodvora Dubrovnik:
http://www.libertasdubrovnik.com/

Taxi je vjerojatno skup, jer nije to tako mala relacija za taxi a i medjunarodna je voznja.

Cinnamon Girl
08.07.2013., 08:42
Polazak iz Dubrovnika autobusom za:

KOTOR 10,00 ; 11,00 ; 15,30 ; 19,00 ; 20,30* (*Ponedjeljak,Srijeda i Subota).

Cijene ti ne znam, ali nije skupo. Mozes provjeriti na stranici autobusnog kolodvora Dubrovnik:

Taxi je vjerojatno skup, jer nije to tako mala relacija za taxi a i medjunarodna je voznja.
Hvala ti mnogo, znaci bus ima svaki dan? Osim ove vožnje sa zvjezdicom, koja je tri puta?
Meni taxi nije skup, možeš li mi dati okvirnu cijenu ako znaš?

nasmijanonebo
08.07.2013., 08:56
Da,svaki dan imas autobus u 10,00 ; u 11,00 ; u 15,30 i u 19,00.
Ponedjeljkom, srijedom i subotom ima i u 20.30h.

Taxi od dubrovackog aerodroma do Kotora je 90-110 eura (ovisno koji taxi prijevoznika uzimas), a od dubrovackog aerodroma do samog Dubrovnika je 25-30 eura.
Dakle, mozes i od samog aerodroma uzeti taxi do Kotora ili bilo koje druge CG destinacije na obali.

Sam taxi u Crnoj Gori (crnogorski taxi) nije skup, tamo jako puno ljudi koristi taxi.

Cinnamon Girl
08.07.2013., 09:30
Super si, hvala.
Znaš li je li svi autobusi za Kotor staju i na aerodromu ili se mora ići za Dubrovnik prvo? Malo je unazad i gubljenje vremena.

nasmijanonebo
08.07.2013., 10:01
E da, cijena busa Dubrovnik-Kotor je oko 13 eura. Mozda i mrvu vise, ali tu negdje.

To ne bih znala da li bus staje i na aerodromu:ne zna:
Nisam iz Dubrovnika (ali svako ljeto odem dole bar na dva dana, ako ne i duze, znala sam dole viti i duze i izvan sezone), i nisam isla busom na ljetovanje u Crnu Goru, nego vlastitim autom.

Najbolje je da posaljes upit Libertasu, ako ti nitko drugi od forumasa ne odgovori.
(vidim da imaju i obrazac za upit).

Cinnamon Girl
08.07.2013., 11:46
Pisala sam, nikad nisu odgovorili.

crash1004
08.07.2013., 12:25
prije malo više od mjesec dana dok sam čekao svoj bus na kolodvoru bio je došao jedan autobus iz CG i žena me pitala znam li kad ide autobus za aerodrom...

dakle, došla je na kolodvor pa je onda sa kolodvora išla onim autobusom koji vozi na aerodrom što znači da taj autobus kad je dolazio iz CG nije stajao na aerodrom..

pa sad, vjerojatno prema tome ne staje na aerodromu ni kad ide u CG :ne zna:

al možda ti je najbolje nazvat i pitat.

SmicaZavukotija
08.07.2013., 12:45
E da, cijena busa Dubrovnik-Kotor je oko 13 eura. Mozda i mrvu vise, ali tu negdje.

To ne bih znala da li bus staje i na aerodromu:ne zna:
Nisam iz Dubrovnika (ali svako ljeto odem dole bar na dva dana, ako ne i duze, znala sam dole viti i duze i izvan sezone), i nisam isla busom na ljetovanje u Crnu Goru, nego vlastitim autom.

Najbolje je da posaljes upit Libertasu, ako ti nitko drugi od forumasa ne odgovori.
(vidim da imaju i obrazac za upit).

Ne smije stati ako je naš prevoznik u pitanju, odnosno - crnogorski :) ili bilo koji drugi a da nije hrvatski.
Valjda nemaju dozvolu za to...
Tako su mi rekli prošle godine kad sam zvala našu autobusku da ih pitam u vezi toga i kad je nekim strancima trebao prevoz do Ćilipa zbog aerodroma

podgoričanin
08.07.2013., 13:16
Taksi od Kotora do Ćilipa je oko 60-ak eura međutim crnogorski taksisti ne mogu da kupe putnike sa Ćilipa tako da je jedina opcija da se putnik preveze do granice pa da onda angažuje crnogorski taksi(koji je jeftiniji) i sa granice da ga voze za Kotor što bi vjerovatno bilo niže za desetak eura.
Eto u povratku imaš jednostavnu opciju a za dolazak u Kotor je malo komplikovano :)

mala angie
08.07.2013., 13:45
Super si, hvala.
Znaš li je li svi autobusi za Kotor staju i na aerodromu ili se mora ići za Dubrovnik prvo? Malo je unazad i gubljenje vremena.

autobus za Crnu goru ti ne staje na dubrovačkom aerodromu, moraš se poći ukrcati u Dubrovnik na autobusni kolodvor.

Cinnamon Girl
08.07.2013., 17:35
Hvala, Angie

mlada1
15.07.2013., 10:31
Veliki pozdrav svima,

Planiramo na medeni mjesec u Crnu Goru i Dubrovnik.
Posto je ovo forum o Crnoj Gori molila bih vas da mi napisete nesto o smjestaju.

Naravno da nije preskupo a da je cisto, moze apartman ili hotel.

Jos me zanima od svih tih mjesta u Crnoj Gori gdje je najromanticnije, lijepe plaze i setalista?

Puno puno hvala!

nasmijanonebo
15.07.2013., 10:42
Kotor je najljepsi grad (moze se mjeriti sa Dubrovnikom), Budva s okolicom ima najljepse plaze, a setalista ima svugdje. Racunaj da ti je u spici sezone svugdje velika guzva (osim na nekim plazama budvanske rivijere do kojih je malo teze doci) pa ti onda nigdje nije romanticno (zbog guzve, ne zbog samih gradova).
Jedino da ides krajem 8.mj, pocetkom 9.mj. i onda ce ti svugdje biti lijepo-smjestis se u Budvi zbog plaza i lijepo obilazite Kotor, Boku kotorsku (Perast, Prcanj, Tivat), Herceg Novi usput, samu Budvu itd itd.

SmicaZavukotija
15.07.2013., 10:56
Veliki pozdrav svima,

Planiramo na medeni mjesec u Crnu Goru i Dubrovnik.
Posto je ovo forum o Crnoj Gori molila bih vas da mi napisete nesto o smjestaju.

Naravno da nije preskupo a da je cisto, moze apartman ili hotel.

Jos me zanima od svih tih mjesta u Crnoj Gori gdje je najromanticnije, lijepe plaze i setalista?

Puno puno hvala!

U koji grad u Crnoj Gori želiš da ideš ? Samo mi recite u koji grad i poslaću vam neke preporuke s brojevima telefona

mlada1
15.07.2013., 12:57
U koji grad u Crnoj Gori želiš da ideš ? Samo mi recite u koji grad i poslaću vam neke preporuke s brojevima telefona

Nemamo tocno odredjen grad, zato pitamo one koje imaju iskustva o ljetovanju u Crnogj Gori, gdje je lijepo i gdje nije skupo.

Zanima nas hotel ili apartmani po mogucnosti novije gradje i bar malo pogled na more.

Unaprijed hvala, svaka informacija dobro dodje.

SmicaZavukotija
15.07.2013., 16:50
Nemamo tocno odredjen grad, zato pitamo one koje imaju iskustva o ljetovanju u Crnogj Gori, gdje je lijepo i gdje nije skupo.

Zanima nas hotel ili apartmani po mogucnosti novije gradje i bar malo pogled na more.

Unaprijed hvala, svaka informacija dobro dodje.

Pa onda ti je dobro rekao ovaj nasmijani,možete možda nešto do 35e pronaći u Budvi,ali su vam cijene tamo katastrofa...Na Jaz ti je kafa 3,20e a mogu mislit' po Budvi.Sad su digli cijene jer su povećali PDV 20%, tako da se to moralo odraziti na sve usluge ( sve one koji misle bar nešto zaradit' :9 )
Mada,može se naći pristojan smještaj a što se tiče trošenja,vi vidite dje i kako...Kod nas jeste Budva turistički centar i dobro je poći tamo,ako tražite ono,lijep pogled na more,kupanje,šetnju,provod isto imate mada je sveden na one diskoteke sa pevaljkama iz grand šoua, ali ima i drugih kafea i finih restorana.Ne sjedajte u one zamračene i dobro je :9 U Kotoru najviše imate privatni smještaj,isto minimum 30e,mada se moze naci i manje jer što se tiče hotela mi nemamo hotel za srednju i nižu klasu nego je to sve De LuX...Od manifestacija vam tu sljede: 19. 16. Internacionalna smotra mode - Kotor 2013. (RENATO BALESTRA)
20. 16. Internacionalna smotra mode - Kotor 2013. (GUY LAROCHE)
21. PREPLITANJA: NJEGOŠU, SA ODANOŠĆU ŽENE, Gospa od Škrpjela, 21h
Floraleda Sacchi, harfa; Gordana Josifova-Nedelkovska, oboa; Hyunim Yoon, flauta; Varja Đukić, narator; Program: Izbor tekstova iz knjige Isidore Sekulić, Bach, Telemann , Faure, Machajdik, Morricone...
22. Fašinada
26. Searock festival: VRPCA (Crna Gora), GUSTAFI (Hrvatska)
24. KOTORAR-Tić, Crkva Sv. Duha/Kotorska bolnica, 18h
Koncerti za djecu
27. Searock festival: SOLID GROUND (Crna Gora), IZAE (Hrvatska), STEVE WYNN & CHRIS CACAVAS (USA)
Izložba slika Mihaila Jovičevića, Galerija solidarnosti (Palata Pima),
Izložba slika „San na Javi“ Dragane Mladenović, Galerija solidarnosti (Palata Pima)
- Tradicionalne manifestacije i fešte: Ribarsko veče Stoliv
- Tradicionalne manifestacije i fešte: Mušuljada Prčanj...

U Tivtu ga je malo teže pronaći,ali ajde,nije loše..Tivat je malo više za prošetat mada se i kod njih sad stalno nešto dešava što se tiče kulture prevazišao je Kotor.Stalno su neke predstave,koncerti i sl.a istovremeno je postao i najmirniji odnosno najsigurniji.On je onako,malo više za šetnju dolje na Pine i sl...

Ali mislim da bi vam Budva bila ok,jer mozete se tamo smjetsit pa poslje doci do Tivta i Kotora jer vam do tu treba jedno 35min,ne više..Plus od Budve možete ići malo vidjeti i drugu stranu obale koja je predivna.

mlada1
15.07.2013., 17:54
Hvala na info. Toliko tih smjestaja ima sve vrste da me je zabolila glava gledajuci.

Zato reko da pitam vas sa iskustvom.

A jos nam je to medeni mjesec pa zato pomno sve pregledavam. Jos ne znamo hocemo li apartman ili hotel i koje mjesto.

Koje mislite mjesto da ima puno za setati navecer i da je plaza koliko toliko dobra?

A glede novaca, pa htjeli bi po nocenju platiti do 60E za oboje.

Hvala

mlada1
15.07.2013., 18:43
Gledam Ulcinj, kakva su vam iskustva sa tim mjestom?

Koji su apartmani sa pogledom na more dobri?

Hvala

nasmijanonebo
15.07.2013., 18:54
A kad biste to isli?u osmom ili?

Sent from my HTC One V using Tapatalk 4 Beta

mlada1
15.07.2013., 19:45
Planiramo u 8 mjesecu, u periodu od 4.8.-15.8. pa gdje bude slobodno.Oko 5-6 nocenja.

Koje mjesto je lijepo za kupanje i za setanje? KOja su vasa iskustva?

nasmijanonebo
15.07.2013., 20:25
Budem ti sutra sve detaljno napisala,ali po ovom sudeci definitivno budva.i dat cu ti savjete o izletima i plazama itd.

podgoričanin
15.07.2013., 20:43
Pa onda ti je dobro rekao ovaj nasmijani,možete možda nešto do 35e pronaći u Budvi,ali su vam cijene tamo katastrofa...Na Jaz ti je kafa 3,20e a mogu mislit' po Budvi.Sad su digli cijene jer su povećali PDV 20%, tako da se to moralo odraziti na sve usluge ( sve one koji misle bar nešto zaradit' :9 )

PDV je povećan sa 17 na 19 % a kafa od 3.2 € ne postoji na Jazu.
Nekakav je portal tu vijest objavio i sve žive novine su prenijele tu vijest a da niko nije ni pogledao fiskalni račun koji tu tvrdnju treba da potkrijepi na kojem se lijepo vidi da je to cijena dvije kafe od kojih je jedna sa mlijekom.

http://www.cdm.me/turizam/citaoci-salju-cijena-zagorcava-kafu-na-jazu

Jasno se vidi da je cijena kafe 1,5 € a ako gost želi kafu sa mlijekom platiće to još 20 centi više znači 1,70 €

Zookey
15.07.2013., 21:17
Može li mi netko preporučiti agenciju koja organizira
rafting na Tari a da su baš iz CG i da kupe ljude koji su
smješteni u Žabljaku a bez auta su. Do sada sam našao
samo jednu takvu a većina ih je smještena u BIH (u okolici Foče).
I kolika je normalna cijena jednodnevnog raftinga?
Naišao sam na raspon od 30-50 eura.
I kolika je prosječna cijena najma skutera dnevno na primorju?
Hvala!

SmicaZavukotija
15.07.2013., 21:52

Hvala

E sad ću ti ja malo napisat' o Ulcinju...Ma lijep grad,prelijep,ima najljepše plaže na svijet a nije ni preskup kao drugi gradovi na našoj obali.ALI...Ali na Maloj plaži sigurno nemaš đe peškir stavit' ako ne kreneš neđe ujutro rano,jer vrvi od Kosovara.Nemam ništa protiv,dolazili su oni vazda u Ulcinj,ali ovo je nešto posebno...Krećemo jednom prema Velikoj plaži kad odozgo samo ih čujemo dolje,zuje koliko ih je...Smeća ostavljaju đe stignu.Krenusmo uveče neđe u grad, jednom sa strane da izbjegnemo gužvu pa kroz stari grad a tamo kontejneri zatrpani smećem,jedva da prođeš.Siđosmo dolje na Pristan,na šetališe,ali tu kao prvo,jedva možeš normalno da šetaš već se sudaraš s njima,a da čuješ bosanski jezik ti je premija a kamoli koji durig :9 Ajde dobro,nego,što se dolje oni rasporede,gledaju ko prolazi,tako su nepristojni,čak iako ti ne dobacuju ništa nekako je ružan osjećaj.Inače je na većini mjesta nekakva njihova folk muzika,a tamo valjda dolazi neka Justa ili Đusta,utegne se u dopičnjak,a oni pizde za njom,ludi su skroz čim ona dođe i zato idu svuda đe se ona pojavi...Tamo ona ima nekih koncerata i ne znam što bi ti rekla...Imaš tamo svakakvih-onih sa džipovima i onih što razvukuju pa vidi...Uglavnom,to ti je ukratko

SmicaZavukotija
15.07.2013., 21:54
Može li mi netko preporučiti agenciju koja organizira
rafting na Tari a da su baš iz CG i da kupe ljude koji su
smješteni u Žabljaku a bez auta su. Do sada sam našao
samo jednu takvu a većina ih je smještena u BIH (u okolici Foče).
I kolika je normalna cijena jednodnevnog raftinga?
Naišao sam na raspon od 30-50 eura.
I kolika je prosječna cijena najma skutera dnevno na primorju?
Hvala!

Daću ti ja broj da vidiš za taj rafting..Ustvari kolega je išao nekoliko puta pa nek te uputi :D Taraši :D

SmicaZavukotija
15.07.2013., 21:57
PDV je povećan sa 17 na 19 % a kafa od 3.2 € ne postoji na Jazu.
Nekakav je portal tu vijest objavio i sve žive novine su prenijele tu vijest a da niko nije ni pogledao fiskalni račun koji tu tvrdnju treba da potkrijepi na kojem se lijepo vidi da je to cijena dvije kafe od kojih je jedna sa mlijekom.

http://www.cdm.me/turizam/citaoci-salju-cijena-zagorcava-kafu-na-jazu

Jasno se vidi da je cijena kafe 1,5 € a ako gost želi kafu sa mlijekom platiće to još 20 centi više znači 1,70 €

Ma sve i da nije,dosta joj je da plati parking i suncobran pa ti eto 10 eura,
a PDV možeš slobodno zaokružit' na 20%.

podgoričanin
15.07.2013., 22:10

Hvala

Možda da razmotriš opciju oko Ade Bojane? Imaš uz rijeku tih kućica sa terasama a ima pregršt divljih restorana gdje se jede riba koji minut ranije ulovljena:)
Ono princip je otac muž lovi,žena sprema a djeca poslužuju-nema nikakve kase niti računa ali je zato riba takva da više ne možeš jesti na drugim mjestima.
To je ušće rijeke u more pa može kupanje u slatkoj ili slanoj vodi,grad Ulcinj nije daleko a ima i nudistička plaža baš na Adi.
Uglavnom je mlad i neopterećen svijet,nema menadžera :)
Poslepodne ima tih surfera i kejtera-ja volim da odem tamo.
Ima grupa na fejsbuku ada bojana tamo ima ponuda za te kućice na vodi.
Ovo je po meni bolje nego u Ulcinju jer je manja gužva.

http://i154.photobucket.com/albums/s260/goloncar/ada_bojana03-1.jpg

mlada1
16.07.2013., 17:37
E sad ću ti ja malo napisat' o Ulcinju...Ma lijep grad,prelijep,ima najljepše plaže na svijet a nije ni preskup kao drugi gradovi na našoj obali.ALI...Ali na Maloj plaži sigurno nemaš đe peškir stavit' ako ne kreneš neđe ujutro rano,jer vrvi od Kosovara.Nemam ništa protiv,dolazili su oni vazda u Ulcinj,ali ovo je nešto posebno...Krećemo jednom prema Velikoj plaži kad odozgo samo ih čujemo dolje,zuje koliko ih je...Smeća ostavljaju đe stignu.Krenusmo uveče neđe u grad, jednom sa strane da izbjegnemo gužvu pa kroz stari grad a tamo kontejneri zatrpani smećem,jedva da prođeš.Siđosmo dolje na Pristan,na šetališe,ali tu kao prvo,jedva možeš normalno da šetaš već se sudaraš s njima,a da čuješ bosanski jezik ti je premija a kamoli koji durig :9 Ajde dobro,nego,što se dolje oni rasporede,gledaju ko prolazi,tako su nepristojni,čak iako ti ne dobacuju ništa nekako je ružan osjećaj.Inače je na većini mjesta nekakva njihova folk muzika,a tamo valjda dolazi neka Justa ili Đusta,utegne se u dopičnjak,a oni pizde za njom,ludi su skroz čim ona dođe i zato idu svuda đe se ona pojavi...Tamo ona ima nekih koncerata i ne znam što bi ti rekla...Imaš tamo svakakvih-onih sa džipovima i onih što razvukuju pa vidi...Uglavnom,to ti je ukratko
Po ovome onda nista od Ulcinja.

Gdje je dobra hrana, setaliste?

mlada1
16.07.2013., 18:01
hvala svima puno!

Svaka informacija nam je dobro dosla,jer stvarno ne znamo kako je tamo, a ima toliko tih turistickih mjesta u CG. Sad treba izabrati.

Odlucili smo se za apartman, cistoca mi je jako bitna, pogled na more, da se do plaze moze otici pjeske i da se ima sto vidjeti u tom mjestu, prosetati. i jos da ima ukljucen dorucak bilo bi idealno!:)

nasmijanonebo
16.07.2013., 18:35
Onda budva.podsjeti me na pm da ti napisem o plazama,setnjama i di na izlete.

SmicaZavukotija
17.07.2013., 07:59
Nasmijan ti dobro kaže.Ako želiš pogled na more i lijepo šetalište onda je to definitivno Budva :) Sada ima mnogo turista pa su i bolje organizovani što se tiče izleta.I kad si tamo,blizu ti je da obiđeš Kotor,Tivat,a nije ti daleko ni drugi dio obale,pa čak ni Ulcinj :)

kajperinja
17.07.2013., 08:21
Možda da razmotriš opciju oko Ade Bojane? Imaš uz rijeku tih kućica sa terasama a ima pregršt divljih restorana gdje se jede riba koji minut ranije ulovljena:)
Ono princip je otac muž lovi,žena sprema a djeca poslužuju-nema nikakve kase niti računa ali je zato riba takva da više ne možeš jesti na drugim mjestima.
To je ušće rijeke u more pa može kupanje u slatkoj ili slanoj vodi,grad Ulcinj nije daleko a ima i nudistička plaža baš na Adi.
Uglavnom je mlad i neopterećen svijet,nema menadžera :)
Poslepodne ima tih surfera i kejtera-ja volim da odem tamo.
Ima grupa na fejsbuku ada bojana tamo ima ponuda za te kućice na vodi.
Ovo je po meni bolje nego u Ulcinju jer je manja gužva.

Kakva je situacija tamo na Adi...jel postoji jos kamp, kucice u kampu ili je sada to samo plaza, bez smjestaja, restorana...?
Ako kamp postoji...znas li kakvi su gosti?

nasmijanonebo
17.07.2013., 08:46
Budva ti ima lijep stari grad u kojem je uvijek zivo. Od tog grada do kraja Slovenske plaze je setnica uz more gdje je uvijek krcato do 1h u noci. Ta setnica je prepuna standova, fast food standova, ima neki luna park, igraliste itd itd, puno je kafica itd.
Sto se tice plaza, budvanska rivijera ima puno plaza. Glavna Slovenska plaza je prekrcata i more tamo bas nije cisto (jer je stvarno covjek na covjeku) ali od Starog grada prema zapadu ima pjesacka staza uz more i uz visoke stijene koje vode do plaze Mogren II. To je jedan zaljev u kojem su 2 plaze,tj. jedna velika ali u sredini je izlomljena velikim stijenama. Kroz te stijene je pjesacki tunel dug nekih 20 m uz more, malo je tesko objasniti ali nije problem iz jedne doci u drugu plazu. Od starog grada budve do Mogren ima nekih 5 min setnje.
To je sitnosljuncana plaza sa cistim morem:cerek:, po jedan kafic na svakom od tih plaza. tu su uglavnom mladi. Do 17h je upad na plazu 1 euro, poslije 17h (ili 18h, ne sjecam se) je besplatan upad.
Jaz je par km od Budve (zapadnije od Budve) -do tamo voze javni busevi/kombiji itd. To je ogromna pjescana plaza i nema hlada, sve je prepuno lezaljki ali more je isto cisto.
Juznije od Budve ima puno plaza od kojih su neke krcate a neke su prazne.
Preporucujem ti da uzmete cjelodnevni izlet brodom (tako smo mi izvidjeli plaze) koji vozi skroz do Petrovca sa razgledavanjem svih plaza izmedju Budve i Petrovca (brod se skroz priblizava i obilazi Sv.Stefan iz broda), pa se ima pauza za kupanje u Petrovcu (velika sljuncana plaza ali je prenatrpana u spici sezone iako smo nasli na kraju plaze izmedju stijena manju plazu di nije bilo bas ljudi) i onda pri povratku brod staje na otocicu Sv. Nikola koji je tocno nasuprot Budve (lijep pogled na Budvu). I onda s tog otocica se mozes vratiti kad god hoces (isti dan) bilo kojim drugim brodom (to ce vam vlasnici reci kojim sve brodovima se mozete vratiti) u Budvu. Taj otocic na strani prema kopnu ima lijepe sljuncane plaze s hladom di nije bas guzva, prema Budvi je velika sljuncana plaza bez hlada (ali ima restoran veliki u hladu, kafic itd i mala stara crkvica) i prema otvorenom moru su male sljuncane plazice pod visokim stijenama (tu zna biti guzva jer Talijani (da, jedino tamo sam vidjala Talijane, jer nisam ni znala da i oni dolaze u Budvu:D) tu vole visiti). Obidjite i taj otocic Sv. Nikola, meni je to bilo jako ugodno iznenadjenje jer sam tek u Budvi shvatila da uopce ima neki otocic preko puta budve i sa tako lijepom prirodom i plazom.
I onda kad iz broda vidite plaze koje vam se svide, lako pitate ove s broda kako doci do te i te plaze:mig:.
Taj brod ide s mola na slovenskoj plazi, ne mozete fulati.
Inace, s tih molova ide jako puno taxi brodica do raznoraznih plaza, ima brod do Kotora, Dubrovnika itd..ima i puno organiziranih izleta busevima do Albanije, do Lovcena, do Kotora, do ovog/onog-ma mogucnosti izleta bezbroj i bezbroj, nema cega nema.
Do Kotora iz Budve imate nekih pola sata autom. Kotor svakako obidjite, prekrasan je grad i romantican. Tivat nema neku staru jezgru jer nije obnovljen nakon potresa 1979. (tad su i Budva i Kotor isto bili poruseni ali su i obnovljeni) ali ima jako lijepu rivu i novu marinu i sve je prepuno cvijeca i savrseno je cisto. Opcenito u Cgori ima jako puno cvijeca svugdje, to mi je bas upalo u oci.
Herceg-Novi-obidjite usput (ako cete prolaziti autom) stari dio Herceg Novog, lijep je.
Nekih 7 km od Kotora je Prčanj-jako lijepo mjesto, neveliko ali ima lijepe palace (npr. zanimljiva je palaca Tre sorelle = Tri sestre ) (bilo je bogato mjesto kroz povijest) i najljepsu i najvecu baroknu crkvu na istocnoj obali Jadrana!
Perast je isto blizu Kotora-predivno mjesto, isto neveliko, bogato sa prekrasnim palacama i sa bezbroj lijepih crkvi (cca 25 katolickih crkvi). Odatle idu i svako malo brodovi za otocic Gospa od Skrpjela koji morate obici-jako romanticno i poseban je to dozivljaj-otocic sa jos jednim usred dubokog zaljeva:cerek:
Risan- lijepo malo mjesto sa malom starom jezgrom, nije nikad krcato turistima-tamo je lijepo vidjeti rimske mozaike u boji iz 1.st.
Ma ima se sto vidjeti i obici ali Budva je nekako najbolji izbor jer ima najvise sadrzaja, najveci izbor plaza u okolici i najveci izbor organiziranih izleta brodom, busevima,kombijima posvuda!

mlada1
17.07.2013., 17:17
Hvala puno, na papir sam si napisala natuknice pa cemo valjda stici i obici i vidjeti neke zanimljivosti.

Jos samo da vidimo gdje cemo se smjestiti.:)

podgoričanin
17.07.2013., 17:17
Kakva je situacija tamo na Adi...jel postoji jos kamp, kucice u kampu ili je sada to samo plaza, bez smjestaja, restorana...?
Ako kamp postoji...znas li kakvi su gosti?

Ništa se nije promijenilo :)
Isto je ima ja mislim i na bookingu kamp

http://www.booking.com/hotel/me/fkk-ada-bojana.sr.html?aid=333368;label=bookings-name-nvv17RwtxJ7RStnKlyKuQgS26558128069%3Apl%3Ata%3Ap1% 3Ap2300%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=4053818e58d8b 9484fc6bc3fc2f0c196;dcid=1

Uglavnom dolazi mlađi svijet,kamperi,surferi-simpatična mješavina plus nudisti :)

kajperinja
18.07.2013., 09:07
Ništa se nije promijenilo :)
Isto je ima ja mislim i na bookingu kamp

Uglavnom dolazi mlađi svijet,kamperi,surferi-simpatična mješavina plus nudisti :)
Plus nudisti? Pa zar to nije FKK pa da dolaze samo nudisti? Pola -pola je ...ili kako?
Od kuda su ljudi? Srbi i Crnogorci...ili ima Hrvata i stranaca?

podgoričanin
18.07.2013., 17:53
Plus nudisti? Pa zar to nije FKK pa da dolaze samo nudisti? Pola -pola je ...ili kako?
Od kuda su ljudi? Srbi i Crnogorci...ili ima Hrvata i stranaca?

Da da većina su nudisti-samo jedam malecki dio plaže na adi je otvoren za obučene a unutar kampa i 90% plaže je određeno za nudiste naravno.
Nego kad kažem Ada ne mislim samo na nudistički kapm na samom ostrvu nego i na rijeku bojanu i riblje restorane sa obije strane,par plaža na drugoj strani rijeke koje su za da tako kažem obučene kupače,a surfera ima na sve strane pa zato rekoh simpatičan miks.
Dakle da ponovim FKK jeste isključivo nudističko naselje.
Što se tiče gostiju rekao bih da je najveća promjena u Crnogorskim nudistima kojih ranije i nije bilo toliko puno a ostalo ima iz Srbije,Hrvatske,Slovenije itd a i stranaca koliko mi se čini uglavnom Njemaca i iz istočne Evrope.

Putnik92
23.07.2013., 09:11
Koja je najbrža opcija za stić iz Dubrovnika do Žabljaka? Zadnji put kad sam bio u CG mislim da se radila cesta Risan-Žabljak, ne znam što je s time. Uglavnom, dilema je da li ići preko Trebinja...

SmicaZavukotija
23.07.2013., 09:53
Put je završen i dobar je.Možeš i tako,da ne bi pravio krug,iz Dubrovnika idi u Trebinje i nastavi do Nikšića,Šavnika pa na Žabljak.
Ili idi u Herceg-Novi,ustvari prođeš ga,dođeš u mjesto Lipci pa tamo ima s lijeve strane skretanje ( uz brdo ) za Nikšić.

Putnik92
23.07.2013., 13:01
OK, ali koja je brža varijanta?

SmicaZavukotija
23.07.2013., 14:42
Što znam,od Dubrovnika do Trebinja ti treba jedno 30min mada ne znam stvarno kakav je to put,ali sam vidjela da mnogi idu tuda...Od Trebinja do Nikšića imaš oko sat ipo vremena (60km) pa onda do Žabljaka jedno sat ipo vremena.

Od Dubrovnika do Herceg - Novog takođe nemaš mnogo ali idi direkt gore,na Trebinje jer nemaš potrebe ići u Herceg-Novi,pa na Lipce i da se penješ prema Nikšiću i kružiš toliko ( duže bi ti trebalo) takođe novim putem kojim se brzo stiže..Nema potrebe stvarno

Putnik92
23.07.2013., 15:31
OK, hvala!

Bask
29.07.2013., 14:28
Da li hrvatski državljani i dalje mogu u Crnu Goru samo s osobnom iskaznicom?