PDA

View Full Version : Upute i savjeti o šminkanju

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12

deelayla.
06.04.2008., 15:34
smeđe oči ti jakoooo vole zelenu i plavu boju sjenila,dođu maksimalno do izražaja,za tuš ne znam,jer ga ne koristim,
ali to je sve vrlo indivdualno i ovisi o konturama oka i boji tena.
meni ništa od zemljanih tonova osim maslinaste ne stoji dobro,izgledam ko da sam dobila šakom u glavu od stipe drviša :D
hladni tonovi sa puno sjaja i shimera su idealni za moje malo koso oko.

Miss Hyde
06.04.2008., 17:05
ruz smedjkastih tonova?Uh,sto to ne volim...

pa ovisi kakvu boju izabereš. imam mala usta pa koristim svjetlo smeđi uz kombinaciju s bezbojnim sjajilom. inače ne volim koristiti ružičastu boju, ali sad koristim i jedan ružičasti ruž,ali ona niježna boja, ništa drečavo

Živkitis
06.04.2008., 17:27
Od kad se to ruz smedjkastih tonova preporucuje osobama sa malim ustima?Ja mislim da to ne stoji nikome.Mozda si izuzetak,sorry

Miss Hyde
07.04.2008., 13:42
možda sam se krivo izrazila kad sam rekla smeđi ruž, ali drukčije ne bih znala objasniti kakva je to boja, ali vuče na smeđe, eto...
stavila bih sliku kad bih znala

Živkitis
07.04.2008., 13:49
Ou...mozda mislis na nude.Uh,sori,nisam mislila da te napadnem :kiss:

Miss Hyde
07.04.2008., 14:27
ma ništa...:)

citrusa
07.04.2008., 14:37
cure..: crna haljina,ljubicaste nausnice ..vjerovatno i neko ljubicasto sjenilo(imam tamniju put) borim se sa tom ljubicastom, kako je uklopit u outfit tj..smjestit na lice da ne izgledam ko klaun! Koje bi rumenilo odgovaralo? boja ruza ili sjenila? probajte si predocit, imam dugu crnu kosu ,tamnije puti ..crna haljina .ljubicaste nausnice ,ide se na svadbu frndici ! (htjela sam si platit sminkanje..ali sam financijski mrsava,tako da..) tnx

Vox femmi
07.04.2008., 15:05
cure..: crna haljina,ljubicaste nausnice ..vjerovatno i neko ljubicasto sjenilo(imam tamniju put) borim se sa tom ljubicastom, kako je uklopit u outfit tj..smjestit na lice da ne izgledam ko klaun! Koje bi rumenilo odgovaralo? boja ruza ili sjenila? probajte si predocit, imam dugu crnu kosu ,tamnije puti ..crna haljina .ljubicaste nausnice ,ide se na svadbu frndici ! (htjela sam si platit sminkanje..ali sam financijski mrsava,tako da..) tnx
Ovo je jakooo slična situacija mojoj. Samo ja sam svijetlije puti i imat cu ljubičastu pašminu na crnu haljinu.

Ajmo, prijedlozi:kava::mig:

nina333
07.04.2008., 18:07

Nemoj ljubičasto sjenilo!
Nisi napisala kakvu frizuru kaniš napravit, i koje boje su ti oči, to je bitno.

Christina
07.04.2008., 19:48

zasto ne ljubicasto sjenilo?

deelayla.
08.04.2008., 13:17
a što ne bi stavila žuto/zlatno sjenilo,obzirom da je to komplent ljubistačnoj :)
ljubičasti ruž ful naglašen da se sjaji
i na obraze diskretni terkot obzirom da si tamna i da će bit večer

šminkerica
08.04.2008., 17:36
meni mse čini da bi ti baš bilo super da s ljubičastim sjenilom naglasiš oči, a na obraze prljavoružičasto rumenilo, ili nekakvo svijetlije smeđe( već šta ti bolje stoji) i na usta svijetlo prljavorozo sjajilo.:mig:

ne znam, meni se to čini skroz super.sad sve ovisi šta se tebi sviđa.javi šta si odlučila

citrusa
08.04.2008., 18:50

Frizura =jos neznam ..ali definitivno pustena kosa(inace duga do pola ledja) ,moram naglasit da je haljinica bez naramenica ,pa da se nenacickam previse mislim da na tu vrstu haljina bas i neodgovara nakit oko vrata pa sam htjela naglasit vise usi sa nekakvim bogatim ljubicastim nausnicama, oci smedje.. i naravno ljubicasti make-up! To mi je bilo u planu ..uzela bi ja i torbicu u ljubicastoj nijansi, ali vec imam jednu krasnu crnu.. a i nemam para bas sad za bacanje,treba i darovat mladence:mig:
Inace strah me te ljubicaste..a opet veliki mi je izazov..

citrusa
08.04.2008., 18:51
a što ne bi stavila žuto/zlatno sjenilo,obzirom da je to komplent ljubistačnoj :)
ovo mi zvuci dobro..ali ljubicasti ruz? na moja usta?..hm.. em nikada nisam stavljala jake ruzeve,em neznam dali bi i to stajalo..ali zvuci mi JAKO DOBRO..!

citrusa
08.04.2008., 18:57
meni mse čini da bi ti baš bilo super da s ljubičastim sjenilom naglasiš oči, a na obraze prljavoružičasto rumenilo, ili nekakvo svijetlije smeđe( već šta ti bolje stoji) i na usta svijetlo prljavorozo sjajilo.:mig:

ne znam, meni se to čini skroz super.sad sve ovisi šta se tebi sviđa.javi šta si odlučila

.. hvala na prijedlogu sminkerice ..al zasto imam neki osjecaj da mi prljavo-ruzicasto nebi stajalo..s obzirom na moj ten..! Nisam jako upoznata sa tim podudaranjem boja..,mozda grijesim! U svakom slucaju dilema mi je ! Dali da stavim samo sjenilo..ako se odlucim za tu ljubicastu varijantu sjenila..ili jos ubacim tus..ili maskaru ljubicaste boje(ili je to f.. too much:D)..ili jaci ruz na usne,a oci tek uokvirim maskarom..ajme..piz.. ,dosad se nisam sa takvim stvarima zamarala i bilo mi je ful lijepse zivit..a zadnje vrijeme me pocelo to dosta zabrinjavat i mucit:misli:

citrusa
08.04.2008., 18:59
Ovo je jakooo slična situacija mojoj. Samo ja sam svijetlije puti i imat cu ljubičastu pašminu na crnu haljinu.

Ajmo, prijedlozi:kava::mig:
draga kud nas to java tjera na ljubicasto,en joj jarca a?...

deelayla.
08.04.2008., 19:21
ovo mi zvuci dobro..ali ljubicasti ruz? na moja usta?..hm.. em nikada nisam stavljala jake ruzeve,em neznam dali bi i to stajalo..ali zvuci mi JAKO DOBRO..!

ili jako naglasi oči,pa izbjegni usta
nemoj nikako oboje naglašavat...

sad su ionako in te neke žučkaste nijasne,nađi si nešto šta ima puno zlatnih šljoka,naglasi oči maksimalno,totalno dramatični look,a onda usta ublaži,samo neko sjajilo stavi koje može vuč na ljubičasto..ali opet pazi da sjajilo nema srebrne šljoke :D

nina333
08.04.2008., 21:05

Ovo mi je najzanimljivija kombinacija, mislim da bi djelovala puno sofisticiranije,
i da, baš ljubičasti ruž, naglašen!!!
Ovo s ljubičastim sjenilom nije mi dovoljno efektno, a i preobično je.

Makeup-mac
10.05.2008., 16:04
Zna li netku stranicu gdje imaju savjeti za šminkanje...???

Grazie. :)
Najbolji je cd mac kozmetičke kuće.
Tamo se stvarno može puno toga naučit...
Može se naručit preko interneta.:top:

nessa 123
13.06.2008., 15:18
ej cure

htjela bi malo laganiju sminku za ljeto, al opet da je ima:)

uglavnom, dvoumim se:
1. uzeti neki dobar eyelighter/illuminator/korektor pa preko samo pudera u kamenu (nanesen sa cetkom)
2. illuminator/korektor i samo neki bolji bronzer

inace imam pjegice, i neujednacen ten, tako da uvijek imam malo tekuceg na sebi. zanima me da li puder u kamenu takodjer malo ujednaci ten i prekrije? nemam problema sa pristicima.

jaaako sam zahvalna za savjete,ako netko ulovi vremena:cerek:
moze i preporuka proizvoda.

Katrin
13.06.2008., 15:30
a ne bi procitala prvo teme o svemu tome sto trazis?

nessa 123
13.06.2008., 15:43
jesam, ali nigdje ne pise kako najbolje iskombinirati, (ili ja barem nisam vidjela)
nije toliko bitno da znam koji puder, koji korektor, zanima me ako netko moze preporuciti kako je to po ljeti u kombinaciji jer nisam nikad stavljala tako. jel problem? :)

Malina
13.06.2008., 16:01
a ne bi procitala prvo teme o svemu tome sto trazis?

Budimo realni nije zanimljivo citati teme od preko 500 postova...:ne zna: al je mogla isto pitanje posatviti na puderim..recimo....:D

Ugl..ne diraj pjegice..tj.ne prekrivaj ih...preko ljeta mozes koristiti avene tekuci lagan je i neki korektor iako ne kontam sta bi prekrivala,ako nemas pristica...a kad je upitanju rumenilo,mozes uzeti deborah il neko drugo koje ti odgovara:):mig:

mala cHrna
13.06.2008., 18:25
vidi prikladan topic (http://forum.hr/showthread.php?t=107290) :D

nessa 123
13.06.2008., 18:27
ok, sad sam vidjela:) thanks

Innocent
13.06.2008., 18:46
moli se u crkvi :rofl:

Anatomica
13.06.2008., 20:23
da,citaj savjete nasih makeup artista, sigurno ces nesto pametno nauciti,recimo kako prodati fake sminku :rofl:

nessa 123
13.06.2008., 20:49
moli se u crkvi :rofl:

:rolleyes:

nessa 123
13.06.2008., 20:53
kakva je kombinacija nekog korektora/illuminatora sa puderom u kamenu za ljeto?

inace stavljam uvijek malo tekuceg da si ujednacim ten jer imam pjegice i flekice, ali nemam problema sa pristicima.
tako da sam htjela probat malo bez tekuceg, i samo puder u kamenu nanesen sa cetkom.

sta mislite? ispod naravno krema za podlogu.

melanie_ej
24.06.2008., 11:08
Imam zelene,duboko zelene oči.Crnu kosu sa crvenim pramenovima,i svijetliju put.
Kako da se našminkam da naglasim tu zelenu boju očiju još više?
Rekli su mi da stavim ljubičastu,no postoji puno nijansi,lila,roza,ljubičasta tamnija,svijetlija,pink...Pa ne znam koju boju staviti,i kakav bi mi ruž najbolje pristajao da postignem neki sexy look?

evelyn
24.06.2008., 13:31
Pa ovisi da li je dnevni look ili večernji,kamo ideš itd...Mislim da super na intenzivno zelene ide baš ljubičasta nijansa,ne pink nijansa... Što se ruža tiče kakve usne imaš?Za dan možda neki boje mesa,ali ne da vuče na roskasto ...

melanie_ej
24.06.2008., 14:30
Evo slikice :),doduše,tu sam imala zeleno sjenilo i svejedno je ok izgledalo,ali nije to to..Nekako kao da ubijem tu zelenu boju očiju.A na usne uvijek stavljam neku rozastu ili tako,ali izgleda jadno,pa sam eto odustala od ruževa.. :(

http://img50.imageshack.us/my.php?image=mojaslika2pw0.jpg

Jojo Ungh
24.06.2008., 16:01
Tamnije sivo ili tamnije ljubičasto sjenilo :cerek::cerek:
Kako imaš divne mačkaste oči :cerek::cerek::cerek:

Green-Eyed-Fairy
24.06.2008., 19:20
Imas prelepe oci :)
Sto se tice senki... zelenkaste i plavkaste nijanse se lepo slazu uz zelenu boju, tj oci... ali posto ti zelis da zelena boja tvojih ociju dodje do izrazaja sto vise, moras da koristis boje koje su suprotno od zelene na tkz. color wheel. :)
Nego, da ne meljem previse- te boje su- crvene, crvenkaste (ili boje bazirane na crvenoj.. ne trebaju biti boja krvi) senke, narandzaste, ljubicaste, zuckaste i mix pomenutih boja.. (crvenkasto-narandzaste itd).. znaci moze i cokoladno smedja boja koja po malo vuce na crvenkasto da posluzi. :)

deelayla.
24.06.2008., 19:52
Imas prelepe oci :)
Sto se tice senki... zelenkaste i plavkaste nijanse se lepo slazu uz zelenu boju, tj oci... ali posto ti zelis da zelena boja tvojih ociju dodje do izrazaja sto vise, moras da koristis boje koje su suprotno od zelene na tkz. color wheel. :)
Nego, da ne meljem previse- te boje su- crvene, crvenkaste (ili boje bazirane na crvenoj.. ne trebaju biti boja krvi) senke, narandzaste, ljubicaste, zuckaste i mix pomenutih boja.. (crvenkasto-narandzaste itd).. znaci moze i cokoladno smedja boja koja po malo vuce na crvenkasto da posluzi. :)

slažem se, crvena i zelena su komplementarne boje,ako išta može naglasit zelenu onda je to nešto na crvenkastoj osnovi!

vesi
24.06.2008., 20:53
hej melani,eto par savjeta...
vrlo jebitno nanjeti podlogu na kapke npr.korektor onda ce ti sva sjenila puno jace doci do izrazaja...probaj uokvirit okice sa tamnom sivom te lagano prijedi na zelenu izlatnu-vjeru mi rezultat ce bit ocit i ne zboravi trepavice tebaju postenu dozu maskare(ali da se ne ljepe)
a ruz...uvijek bez greske je lagani gotovo proziran gloss
ljep pozdrav...make up artist...

vesi
24.06.2008., 20:54
...oprezno sa crvenom...da ne izgleda oko placljivo...

Green-Eyed-Fairy
24.06.2008., 21:38
Ukoliko je prava nijansa crvene, oko nikako ne moze izgledati placljivo. :) Ne mislim na mat senku boje krvi, nego na lepe crvenkaste nijanse... Osim toga, ne treba samo namazati crvenu... moze je iskombinovati sa smedjkastom nijansom, i crnim eyelinerom na primer.

melanie_ej
24.06.2008., 23:07
hvala svima :) baš sam gledala u dm,nema nijedno lijepo crveno sjenilo...imam recimo stvarno puno sjenila,samo teško mi je to iskombinirati,a baš bi htjela ono neki vampirski look,ne mislim na crni tuš,već u u filmovima uvijek su im oči naglašene

stars
25.06.2008., 16:19
da se pridružim, ja otprilike imam sličnu boju očiju ali uvik završim na maslinastom, zelenom ili sivom, jer kako imam narančastu kosu i jako svjetlu put s lagano ružičastim podtonom ostalo mi nekako ne stoji, Neki prijedlog?

http://i116.photobucket.com/albums/o35/circus5/aaa.jpg

vesi
25.06.2008., 22:16
ljepe okice..pokusaj naglasiti cijelo oko npr.olovkom ili leinerom vazno je da tanko zapocnes od unutarnjeg ugla oka-to ti daje ljepu formu oku,a dna donj kapak nemoj stavljati puno sjenila ,te stavi maskaru na vanjski rub malo vise...
a i ne zaboravi obrve-vrlo vrlo vazno -kad ih ljepo naglasis...
ps.probaj sa sjenilima koja nisu jako sjajna
ljep pozdrav

stars
26.06.2008., 16:33
Hvala na savjetima! :top:
provala sam tus i olovku na gornjem kapku , od tanjeg prema debljem ali mi to definotivno ne stoji (ili ja to neznam napraviti :ne zna: ) jer mi nekako izobliči oko, kad ne stavim sjenilo na donji kapak izgleda neuravnoteženo, aobrve kad čak i lagano prođem svijetlom olovkom postrožuju crte lica a to mi se ne sviđa. Koliko problema... :(
Uglavnom hvala na prijedlozima, možda opet pokušam s olovkom pa nešto i bude od toga.

ovchica
26.06.2008., 20:05
Imam zelene,duboko zelene oči.Crnu kosu sa crvenim pramenovima,i svijetliju put.
Kako da se našminkam da naglasim tu zelenu boju očiju još više?
Rekli su mi da stavim ljubičastu,no postoji puno nijansi,lila,roza,ljubičasta tamnija,svijetlija,pink...Pa ne znam koju boju staviti,i kakav bi mi ruž najbolje pristajao da postignem neki sexy look?

Evo kaj ja mislim:
Ja bi stavila nekosjenilo skroz neutralno bež, da se stopi s bojom kože, stavila puno,puno maskare i malo olovke crne, malo razmuljane na gornji i donji kapak. A mislim da bi ti i sminka iz ovog tutoriala bila fantastična

http://www.videojug.com/film/how-to-get-the-rock-chick-look

E sad, za usta bi ti savjetovala kakvu svijetlu i neutralnu boju, ali nikako prebijelo - nešto tipa svijetlo karamel, recimo.
Eto to je to.

ganeshkarma
20.07.2008., 21:43
Vec je proslo dugo vremena otkad sam pisala ovdje. Par prijatelja su mi poslali linkove sa razlicitih hrvatskih stranica, gdje su pokazivali moj rad. Puno sam pocascena i samo sam hjtela reci hvala, meni je uvijek najdraze kad cujem od mojih zemljaka.
Velika pusa!
V.

P.S
Evo par videa koje sam nedavno napravila (jedan je moj beauty portfolio a drugi 'behind the scenes")
http://www.youtube.com/watch?v=akbyQu9u_is

i

http://www.youtube.com/watch?v=NU8_UTyLOBc

Arabea
20.07.2008., 21:49
Imala sam prilike već vidjeti tvoje radove i samo mogu reći: SVAKA ČAST! Djelo pravog majstora zanata :) Pravi si make up artist i među rijetkima koja uistinu i zaslužuje taj naziv! :) Samo naprijed! Pozdrav iz Osijeka! :)

Green-Eyed-Fairy
21.07.2008., 01:27
Prelepo!! :)

tough_cookie
24.07.2008., 12:29
ajmeeeeeeeeeee diiiiiiiiiiiivno!!!

:s :s :s :s :s :s

Egocentrik lady
24.07.2008., 13:15
:cerek::cerek::cerek: prekrasno :s:s:s

Kalliste
18.09.2008., 22:41
Da li je netko dobio taj cd...Kako to izgleda...isplati li se...

tinna01
19.09.2008., 17:19
Dobila sam ja-bezveze- prikazuju šminkanje one male Franke, Anice Kovač i Almire Osmanović al na totalno bezvezan način, tj. ništa poučno ili nešto što već i same ne znamo(ili je to za totalne početnike u šminkanju) uglavnom savjeti su tipa-svjetlije sjenilo nanosi se na unutarnji dio kapka, sitne nepravilnosti prekrit ćemo korektorom kojeg ćemo fiksirati puderom u prahu a nanijet ćemo ga širokim kistom(to je kod Franke,njoj nisu stavljali tekući puder)Nikakvih ekstra pametnih savjeta, plus što mi je glupo ako su već radili sa dm-ovskim markama kozmetike-MF, Deborah itd uopće nisu spominjali koje proizvode koriste i za kakav su eventualno tip kože ti isti..

jasmine
19.09.2008., 19:41
ja sam dobila,katastrofa,lose snimljeno,nerealne boje,nemoze se nista pametno nauciti ni vidjeti,pogledala prvu i drugu zensku i bacila ga :flop::flop:

piccola
19.09.2008., 19:57
i misila sam da ce tako bit.

deelayla.
20.09.2008., 17:09
šteta :(
a kolko košta?

Kalliste
20.09.2008., 17:43
on ne košta ništa...ali kao za dobiti ga trebaš kupiti tri kozmetička proizvoda u dm-a...

pih...a ja sam se baš nadala kvalitetnom materijalu za naučit odabrat boje i kako ih kombinirati...

hvala na upozorenjima:)

pink valerie
24.09.2008., 12:42
I ja sam se totalno razočarala u dvd-u, mislila sam bit će nešto novo za naučiti, kad ono sve već poznato.
Puno mi je bolji dvd koji je prije nekoliko godina bio u nekim novinama, max factor škola sminkanja, tu se već i moglo nešto naučiti. :)

Jojo Ungh
24.09.2008., 12:45
Preporučujem da s rapidsharea skinete knjige Kevina Aucoina (Making Faces i Face forward) i puno toga možete naučiti :mig:

catlover
24.09.2008., 12:59
Jojo jel bi mi ih mogla poslati na mail? :moli: :moli:

Jojo Ungh
24.09.2008., 13:14
Jojo jel bi mi ih mogla poslati na mail? :moli: :moli:

Svaka ima po 70 mb, tako da neće ići preko maila :(

Ali stavljala sam nekoliko puta rapidshare linkove za te knjige, potraži malo pomoću tražilice :mig:

marijana24
24.09.2008., 21:56
Ja sam nasla i sad skidam Face forward a drugu nisam nasla, tj. ovu sam nasla preko iso hunta a na rapidshare-u nisam uspjela nista naci. Postoji li kakva sansa da ponovo stavis link da si mozemo skinuti mi koji bi htjeli? :moli: Pozzz!

Jojo Ungh
24.09.2008., 21:58
Ok, stavit ću sutra :mig: Nemam ga zapisanog, tako da prvo moram uploadati na rapidshare :)

Jojo Ungh
24.09.2008., 22:01
Evo našla sam link koji sam stavljala, nadam se da još radi:

I Making Faces:

http://rapidshare.com/files/102211990/Making_faces.part1.rar
http://rapidshare.com/files/102211991/Making_faces.part2.rar
http://rapidshare.com/files/102211992/Making_faces.part3.rar

Lilit
24.09.2008., 22:18
cd u dmu ce se dobit samo za 3 proizvoda ali iz odabranih marki, max factor, she, maybelline mozda :misli: uglavnom na plakatu pise koje marke moraju bit

freckles
24.09.2008., 22:20
CD je teško sranje! :no:
Žali bože para na ta 3 proizvoda! :tuzni:

SnowFairy
24.09.2008., 22:32
jojo moze pliz i link za face forward???
tnx:cerek:

Kalliste
25.09.2008., 07:45
evo vam link za Face Forward da se Jojo ne muči:)
http://rapidshare.com/files/135798249/FF_by_KA.pdf

Jojo Ungh
25.09.2008., 10:19
evo vam link za Face Forward da se Jojo ne muči:)
http://rapidshare.com/files/135798249/FF_by_KA.pdf

:kiss:

*Ami*
25.09.2008., 14:11
Ako razumijete nešto engleskog, imate na youtube brdo videića sa savjetima vizašista kako se našminkati. Jednostavno upišete u search "make up tips" ili "beauty tips" i nać ćete video. Pojedini proizvođači kao npr. Sephora, Maybeline, imaju svoje make up artiste koji šminkaju modele i promoviraju proizvode. Savjeti su tipa, kako napraviti smokey eyes, kako staviti dobru podlogu i sl. Ima i nekih glupih videića, ali to su uglavnom snimale "obične" cure. Ako vam se da, možete malo prozujat i tamo. :mig:

llena
26.09.2008., 09:09
dvd od Tome Vrbana i Saše je glupost, ništa nisu pametno rekli, tj. nešto što bi pomoglo da se bolje našminkaš.
Baš me zanima kako je na tečaju!?Da li oni cijelo vrijeme prisustvuju tome ili njihovi asistenti obavljaju posao!?

SpaceDancer
30.09.2008., 10:59
da se prikrpam na temu i prethodno pitanje:)

kakav je to uopce tecaj? jel to za profice ili za 'obicne zene'?
ja bi se bas voljela naucit sminkat kak se spada (stisle me godine:rofl:) - znaci ne sminkat druge nego sebe.

deamon
01.10.2008., 13:54
Jel ste nabavili navedeni DVD, jer se ispalti to kupiti ili mozda ima neko link za download?

kem
01.10.2008., 13:57
:confused: čitam naslov i mislim - kakve veze imaju vatrogasci s Vrbana i Joković. :lol::lol::lol::lol::lol:

me in honey
01.10.2008., 14:03
Temu ću ti prebaciti na Kozmetiku. :mig:

Sponza ri
01.10.2008., 14:09
tema vec postoji na dekorativnoj kozmetici :mig:

...luce...
15.10.2008., 14:28
Ey...znam da su ovdje na forumu vecinom svi stariji od mene,al ja imam problem i moram pitat posto ste to vec prosli...dakle imam 13 god i ne znam dal da koristim puder i kako da se našminkam,a da je prikladno za moje godine...sama po sebi izgledam starije,pa zelim nesto sta nije napadno...molim vas ak imate neki savjet....sve prihvacam...tnx:p

girly-girl
15.10.2008., 14:34
ima dosta cura tvojih godina koje se ne primjereno šminkaju, bar po mojoj nekoj slobodnoj procjeni..
ako nemaš stvarno jako problematičnu kožu rekla bi ti da se za puder strpiš bar još par godina. mislim da ti ne treba. i ja imam skoro 23(isse, 10 godina sam starija, katastrofa :D) a ne koristim stalno puder. nekad me uhvati pa mjesecima koristim a nekad isto toliko ne koristim.
a sada dalje. ja kad sam bila tvojih godina (:lol:) nosila sam crnu olovku, maskaru i sjajilo.
e sada, to je bilo jer nisam bila ni informirana, nisam se ni znala šminkati. kakvu imaš kosu i oči? naći ću ti par lookova na netu :)

deelayla.
15.10.2008., 18:27
Ey...znam da su ovdje na forumu vecinom svi stariji od mene,al ja imam problem i moram pitat posto ste to vec prosli...dakle imam 13 god i ne znam dal da koristim puder i kako da se našminkam,a da je prikladno za moje godine...sama po sebi izgledam starije,pa zelim nesto sta nije napadno...molim vas ak imate neki savjet....sve prihvacam...tnx:p
puder izbaci ako ti nije prijeka potreba,uživaj u mladenačkom licu :mig:
ja sam duplo starija od tebe i moram priznati da mi je sad jako žao šta se u toj nekoj teen dobi nisam žešće šminkala..
posebno žalim šta do kraja nisam isfurala neke gotik stilove iako sam bila bliska toj subkulturi.
dakle neš falit ako se dobro izmasakriraš crnom olovkom ili smokey lookom, sve drugo će te činit starijom,a gotik look moš furat vrlo kratko vrijeme mladosti,čim pređeš 20 i neku izgledat ćeš trulo i ofucano.

Jojo Ungh
15.10.2008., 18:32
puder izbaci ako ti nije prijeka potreba,uživaj u mladenačkom licu :mig:
ja sam duplo starija od tebe i moram priznati da mi je sad jako žao šta se u toj nekoj teen dobi nisam žešće šminkala..
posebno žalim šta do kraja nisam isfurala neke gotik stilove iako sam bila bliska toj subkulturi.
dakle neš falit ako se dobro izmasakriraš crnom olovkom ili smokey lookom, sve drugo će te činit starijom,a gotik look moš furat vrlo kratko vrijeme mladosti,čim pređeš 20 i neku izgledat ćeš trulo i ofucano.

:eek: :rofl::rofl::rofl::rofl:

luce, čime god se šminkaš, obavezno dobro skini svu šminku prije spavanja da ne bi s 18 izgledala kao da imaš 28 :mig: (a nažalost puno je takvih primjera :flop:)

deelayla.
15.10.2008., 18:48
:eek: :rofl::rofl::rofl::rofl:

luce, čime god se šminkaš, obavezno dobro skini svu šminku prije spavanja da ne bi s 18 izgledala kao da imaš 28 :mig: (a nažalost puno je takvih primjera :flop:)

trulo i ofucano s gotik lukom :D

Sponza ri
15.10.2008., 21:07
ja vec sad osjecam bore oko ociju :tuzni:

a sminkam se od 15-te.. znaci, gotovo 5 godina :zubo:

Green-Eyed-Fairy
15.10.2008., 21:31
Ja vidim linijice ispod ociju kad se smejem :D (kad se gledam u ogledalu). Valjda se mnogo smejem... :)

deelayla.
15.10.2008., 21:34
Ja vidim linijice ispod ociju kad se smejem :D (kad se gledam u ogledalu). Valjda se mnogo smejem... :)

trk na blog :mig:

deelayla.
15.10.2008., 21:36
zato tvrdim da gotik nije za neke pozne godine,sa 16 nemaš ničega a i da imaš čisto ti nije stalo :D
ja sam crne olovke poslala u penziju prije par godina :(
upadnu mi u borice,tu su i podočnjaci,fuj bljak :flop:

Green-Eyed-Fairy
15.10.2008., 21:42
trk na blog :mig:

Videla sam i odgovorila ti :D Hvala :kiss:

Sta ja znam, goth look nije po sablonu, ima ih raznih.. sve se to moze udesiti da odgovara uz razlicitu kozu i godine :)

deelayla.
15.10.2008., 21:45
Videla sam i odgovorila ti :D Hvala :kiss:

Sta ja znam, goth look nije po sablonu, ima ih raznih.. sve se to moze udesiti da odgovara uz razlicitu kozu i godine :)
uhh brza si :mig:
svejedno piši bilo šta:p

Green-Eyed-Fairy
15.10.2008., 22:45
Postavila sam ono sto sam obecala, kao prelazak u noc sa dnevnom makeup :)

vrana22
17.10.2008., 09:35
Pozdrav ljepotice :) jako mi se sviđaju vaše slike.Imam jednu molbu,tj.trebam savjet.Imam zelene,ali izrazito zelene oči,ja bi ih mijenjala u smeđe drage volje,ali kad to nije moguće.Uglavnom,kako da ih izrazim?Recimo kad se našminkam,oči mi najmanje nekako dođu do izražaja,bar ja tako mislim.A u subotu me čeka jedna posebna večera i htjela bih stvarno ok izgledati,pa ako ima kakvih prijedloga što se šminke tiče,bila bih zahvalna :) Svi mi govore da mi najbolje stoji zeleno sjenilo,ali već mi je dosta toga,voljela bih nešto tamnije.
Ovo su moje oči

http://img510.imageshack.us/my.php?image=oiiift4.jpg

E da,zaboravila sam,imam crnu kosu dugu,frizura će mi biti ovakva http://yumanija.files.wordpress.com/2007/07/pink.jpg
tj ovakav rep(samo što je moja kosa duža). :)

Jojo Ungh
17.10.2008., 09:57
Pozdrav ljepotice :) jako mi se sviđaju vaše slike.Imam jednu molbu,tj.trebam savjet.Imam zelene,ali izrazito zelene oči,ja bi ih mijenjala u smeđe drage volje,ali kad to nije moguće.Uglavnom,kako da ih izrazim?Recimo kad se našminkam,oči mi najmanje nekako dođu do izražaja,bar ja tako mislim.A u subotu me čeka jedna posebna večera i htjela bih stvarno ok izgledati,pa ako ima kakvih prijedloga što se šminke tiče,bila bih zahvalna :) Svi mi govore da mi najbolje stoji zeleno sjenilo,ali već mi je dosta toga,voljela bih nešto tamnije.
Ovo su moje oči

http://img510.imageshack.us/my.php?image=oiiift4.jpg

E da,zaboravila sam,imam crnu kosu dugu,frizura će mi biti ovakva http://yumanija.files.wordpress.com/2007/07/pink.jpg
tj ovakav rep(samo što je moja kosa duža). :)

Jao koje predivne oči :eek::eek::cerek::cerek::cerek:

Ja bih te namackala u crno/sivo ili ljubičasto :cerek:

vrana22
17.10.2008., 10:04
Jao koje predivne oči :eek::eek::cerek::cerek::cerek:

Ja bih te namackala u crno/sivo ili ljubičasto :cerek:

Hvala na komplimentu,i hvala na odgovoru :mig:
Ja bih iskombinirala crnu i ljubičastu,no ne znam kako :ne zna:
A imam stvarno sve moguće što mi za šminkanje treba,sjenila kakva god treba,pribor,samo što ne znam to baš upotrijebiti :rofl:

mala cHrna
17.10.2008., 10:10
da, da, ljubičasto ili sivo -crno :cerek:

evo ti par ideja klik (http://www.youtube.com/watch?v=OxRHa5PhzWg) klik 2 (http://www.youtube.com/watch?v=UmFEeI1p92M&feature=related). neka te ne zbune sve te MAC-ove pizdarije i to, s čim imaš s tim klimaš :D potraži si još tutoriala, ima ih ok.

to ti je čisto za inspiraciju :)

vrana22
17.10.2008., 10:13
da, da, ljubičasto ili sivo -crno :cerek:

evo ti par ideja klik (http://www.youtube.com/watch?v=OxRHa5PhzWg) klik 2 (http://www.youtube.com/watch?v=UmFEeI1p92M&feature=related). neka te ne zbune sve te MAC-ove pizdarije i to, s čim imaš s tim klimaš :D potraži si još tutoriala, ima ih ok.

to ti je čisto za inspiraciju :)

:cheer: Puno hvala :top:

Hoya
17.10.2008., 10:17
S čim imaš s tim klimaš :lol: :lol: :lol: e ovo si moram negdje zapisati :lol:

Hoya
17.10.2008., 10:21
Vrana kaj su to stvarno tvoje oči :eek: ?
U životu nisam vidjela takve predivne oči, kao tigrica, pantera ili neka takva zvjerčica :zubo: Prekrasno, predivno :cerek:

Jojo Ungh
17.10.2008., 10:34
kao tigrica, pantera ili neka takva zvjerčica :zubo:

Da :cerek::cerek:

TheEmpress
17.10.2008., 10:38
Isuse vrana, koja predivna boja očiju. :cerek: :cerek:

Definitivno ljubičasta, crvena, tamno zelena... Evo ti još par ideja.

http://www.barrym.co.uk/laurens-make-up-page/player.asp?vid=2

http://www.youtube.com/watch?v=EwMGfJrxTXE

http://www.youtube.com/watch?v=0Ah03ZTJQOI

http://www.youtube.com/watch?v=ICcQBU03tic

http://www.youtube.com/watch?v=wskAinFClsE

http://www.youtube.com/watch?v=HqkC4Ffpqzg

http://www.youtube.com/watch?v=T6QH4AKhOFk

http://www.youtube.com/watch?v=NwoxHCvHYpU

http://www.youtube.com/watch?v=ZL4W1asy8hU

Ufff, dosta zasad. :D

deelayla.
20.10.2008., 22:43
ajmo dojmove na sunce,sve curke koje su kupovale u jojo koje su dobile Hvala cd :D
šta vam je najzamljivije i šta bi ste izdvojile?
ja sam kao prava trač baba čitala o onom kevinu,kako je siroček posvojen i tak to,one srcadrapajuće uvode sam pročitala i malo škicnula obe knjige.
face foward je nastavak od making faces,
a mac sam samo šturo prelistala,čekam malo privatnosti da se koncentrirano bacim na čitanje :kava:

Jojo Ungh
20.10.2008., 22:51
ajmo dojmove na sunce,sve curke koje su kupovale u jojo koje su dobile Hvala cd :D

:rofl::rofl: :cerek:

Maddie
26.10.2008., 17:32
ovako imama jedan problem,a taj je da se prejako sminkam,tj sminkam se isto bio dan,bila noc.
ne nasminkana,lice mi je katastrofa,koma stvarno i puno bolje izgledam nasminakana,samo mene zivcira biti preusminkana recimo za fax,neznam kako se nasminkati za dan.
uvijek ispadnem prejako nasminkana,kao za van,a bez sminke sam isto katastrofa,evo slikice kao primjer kako moja sminka ispadne,naravno nasminkana verzija,da je bar moje lice tako cisto,ne bi se ni sminkala.
http://i5.photobucket.com/albums/y194/Monkey119/Article/AOL/WithoutMakeup/hilary-duff.jpg

Kalliste
27.10.2008., 21:37
Hm...jel postoji neki trik kojim se vizualno može suziti nos...s obzirom da mi je preširok i prčast na faci:(

res publica
27.10.2008., 21:59
Hm...jel postoji neki trik kojim se vizualno može suziti nos...s obzirom da mi je preširok i prčast na faci:(

može, malo tamniji puder sa strana. samo pazi da ne pretjeraš i pazi na prijelaze ;)

Jojo Ungh
27.10.2008., 22:03
Vidjela sam na ebayu neku spravu "nose shaper" :eek: :rofl:

http://nexus404.com/Blog/2006/10/23/curious-gadget1/

http://nexus404.com/Blog/wp-content/uploads/2006/10/cleaosnosead.jpg

Green-Eyed-Fairy
28.10.2008., 00:14

Iluminator na sred nosa (uz duz) a tamniji puder ili bronzer sa strane.. :)

res publica
28.10.2008., 06:19
Vidjela sam na ebayu neku spravu "nose shaper" :eek: :rofl:

http://nexus404.com/Blog/2006/10/23/curious-gadget1/

http://nexus404.com/Blog/wp-content/uploads/2006/10/cleaosnosead.jpg

:lol::lol::lol:

Rock Star
28.10.2008., 06:41
Prestrašan mi je ovaj nose shaper.

Green-Eyed-Fairy
28.10.2008., 06:53
"Be a Cleopatra's nose" hahahahaa...

Elektra
28.10.2008., 09:17
Grozno mi je ovo :rofl: :horor:

Nego, ja sam se baš preporodila otkad korisitim kist za puder :cerek: Kupit ću si i onaj od eco tools-a u Kozmu jer je to zaista predobro :s :s

shakti
28.10.2008., 19:16
Top lista najboljih makeup proizvoda po Allure-u:

http://www.allure.com/beauty/bestof

Odabir maskara je koma...

Nego, ja sam se baš preporodila otkad korisitim kist za puder :cerek: Kupit ću si i onaj od eco tools-a u Kozmu jer je to zaista predobro

I ja isto :s :cerek: Odličan mi je taj od Eco tools-a!

mala_zg23
29.10.2008., 07:30
trebam savjet za večernju/dnevnu šminku. kosa boje meda ali više vuče na plavu i smeđe oči

M Renata
31.10.2008., 13:29
Male oči

Cilj je učiniti oči većima nanoseći više boja.

Nanesite tamni tuš za oči na gornji dio kapka, blizu trepavica. Stavite tamno sjenilo iznad tuša, do nabora oka kao i na gornji dio oka, cijelom površinom, do unutarnjeg ruba. Sjenilo srednje nijanse nanesite u unutarnji kut oka, a svijetlu nijansu na vanjski rub kapka, ispod obrva.

Koristite maskaru u boji na unutarnjem kutu oka, a crnu na vanjskom.

http://img111.imageshack.us/my.php?image=mosx0.jpg

Dajte još slika za male oči.

M Renata
01.11.2008., 14:38
http://img111.imageshack.us/img111/7605/mosx0.jpg (http://img111.imageshack.us/my.php?image=mosx0.jpg)
http://img111.imageshack.us/img111/mosx0.jpg/1/w160.png (http://g.imageshack.us/img111/mosx0.jpg/1/)

Da ne otvarate www.imageshak.com

Hoya
01.11.2008., 16:53
ovako imama jedan problem,a taj je da se prejako sminkam,tj sminkam se isto bio dan,bila noc.
ne nasminkana,lice mi je katastrofa,koma stvarno i puno bolje izgledam nasminakana,samo mene zivcira biti preusminkana recimo za fax,neznam kako se nasminkati za dan.
uvijek ispadnem prejako nasminkana,kao za van,a bez sminke sam isto katastrofa,evo slikice kao primjer kako moja sminka ispadne,naravno nasminkana verzija,da je bar moje lice tako cisto,ne bi se ni sminkala.
http://i5.photobucket.com/albums/y194/Monkey119/Article/AOL/WithoutMakeup/hilary-duff.jpg

:eek: da li je ovo ista osoba na slikama , t.j ti Madonna ili sam polupala lončiće??
Ako da onda skidam kapu :s jer je ovo prava transformacija :s

Green-Eyed-Fairy
01.11.2008., 17:01
Ne, to je Hilary Duff :D
Ne izgleda lose ni na prvoj slici, ali je sunce ubi pa se ni obrve ne vide kako treba

Maddie
01.11.2008., 20:13
:eek: da li je ovo ista osoba na slikama , t.j ti Madonna ili sam polupala lončiće??
Ako da onda skidam kapu :s jer je ovo prava transformacija :s

nisam to ja trazila nekog s a slicnim crtama lica,a mislim neznam dali da stavim svoju,ne bi baš:D

slika je bila te 2 u jednoj a nije mi se dalo to micati
uglavnom nasminkana sam uvijek ko ova sa crnom kosom(to jedna te ista osoba,al ne ja)
a nekako mi je to prejaka sminka za fax,i poso,ili možda nije?
tako se smnikam oduvije ko ta sa crnom kosom,bio,dan,noc,zima ljeto
faca mi je necista i puder trebam,ali uvijek si izgledam preusminkano

Luciferia
01.11.2008., 21:10
Grozno mi je ovo :rofl: :horor:

Nego, ja sam se baš preporodila otkad korisitim kist za puder :cerek: Kupit ću si i onaj od eco tools-a u Kozmu jer je to zaista predobro :s :s

ne kužim :rofl: . Kist za tekući puder or what? :brukica:

Luciferia
01.11.2008., 21:16
Male oči

Cilj je učiniti oči većima nanoseći više boja.

Nanesite tamni tuš za oči na gornji dio kapka, blizu trepavica. Stavite tamno sjenilo iznad tuša, do nabora oka kao i na gornji dio oka, cijelom površinom, do unutarnjeg ruba. Sjenilo srednje nijanse nanesite u unutarnji kut oka, a svijetlu nijansu na vanjski rub kapka, ispod obrva.

Koristite maskaru u boji na unutarnjem kutu oka, a crnu na vanjskom.

http://img111.imageshack.us/my.php?image=mosx0.jpg

Dajte još slika za male oči.

a što sa suženim očima? tankim..kak da se izrazim...

Shtefitza
02.11.2008., 23:27
a nekako mi je to prejaka sminka za fax,i poso,ili možda nije?

Malo je prejako za dan (fax). Prosvrljaj po ovim raznim sajtovima sa savjetima o sminkanju za "dan", " posao" ili "casual".

U principu, za dan mozes staviti prirodnije rumenilo, samo jednu boju sjenila za oci, skoro "nevidljivu": neku lagano sivkasto smedju ili prozirno zlatnu. I samo smedju maskaru. Na usne neko sjajilo ili "liptint" "almost lipstick" ... nesto sto je izmedju ruza i sjajila.

Izgledat ces svjeze, cisto i nepretenciozno.

Jednostavni primjeri: (kliknuti na pojedini izgled (sliku):
http://www.covergirl.com/looks/daytime/

Elektra
02.11.2008., 23:38
ne kužim :rofl: . Kist za tekući puder or what? :brukica:

Da :)

mimi5
05.11.2008., 19:57
Imam pitanje u vezi šminkanja. Kako bih se tribala šminkat ako imam blijedu put, crvenkastu kosu sa ljubičastim pramenovima, smeđe oči, malu glavu, nosim naočale-plave (kratkovidna sam). Ne bih tila da bude sad neka prejaka šminka, nešto za školu, a može i savjet kako se za navečer našminkat. Hvala unaprijed!

mala_zg23
11.11.2008., 13:54
trebam savjet kako napraviti onaj luk iznad kapka? kolko sam vidjela zovu banana luk i kako staviti tri sjenila?

Essie
14.11.2008., 19:24
Bok svima!

Trebala bih preporuku nekog pudera u kremi, da je koliko-toliko kvalitetan i po mogućnosti malo gušći... Još me zanima koji korektor bi bio ok za prekrivanje crvenila, bubuljica i sl. Dajte neki prijedlog, samo da nije nešto preskupo i da se lako može nabaviti... Znam vrlo malo o šminkanju pa mi nemojte zamjeriti na zapitkivanju. :D

seceruuu
15.11.2008., 23:11
Bok! Imam pitanje a malo bi je bed pitati jel sam za šminkanje dubidus( znam klasiku : malo puder tekući, sjenilo, maskara i pan stic na podočnjake) e zanima me koji je najbolji tekući puder za mješovitu kožu (malo dehidriranu s t-zonom) trenutno koristim o loreala ali se nakon par sati sva svjetlim pa bi htjela neki stvarni kvalitetni, ( nemam extra problematično lice pa tako da mi netreba betonaža nego da mi ujednači ten,čitala sam da je dobar od guerlain PARURE EXTREME???Šta vi make up artisti kažete na taj?ali su mi problem tamni kolutovi koje s ničim ne mogu pokriti (stavim puder pa pan stik i dalje se vide jako. A što je to iluminator?Jel to korektor? inače od make up mi se sviđa NUDE look al neznam kako to postić a da ti kolutovi ne crne?!

coccolino_mm
21.11.2008., 22:30
mene zanima koja je razlika između onog rumenila u kuglicama i onog u kamenu'??

Green-Eyed-Fairy
22.11.2008., 01:08
Ono u kuglicama ima nekoliko razlicitih nijansi jednom pakovanju, i cetkicom predjes preko kuglica da dobijes zeljenu boju, dok ono u kamenu najcesce ima samo jednu boju :)

nadglednik
26.11.2008., 09:02
Puno pitanja a malo odgovora.Ja ću pitati kada odgovorite na ova pitanja prije tj. kada dođem na red.:mig:

deelayla.
27.11.2008., 10:07
curke kako odredit boju tena :(
primjetila sam da u zadnje vrijeme za sa svojim praškastim puderom izgledam ko duh :(
svijetla sam,hladno bež recimo,rekla bi žuti podton,jer rozi i narančasti nisam :ne zna:
iako mi faca često izgleda sivo.:eek:
dajte pliz neki tutorial ili riječ utjehe :D

Green-Eyed-Fairy
27.11.2008., 19:40
Deelayla, jel' se hranis zdravo? Znam da zdravlje i sve to moze uticati na ten, pa mozda zato izgledas sivkasto. Najbolje bi bilo kad bi mogla da isprobas puder na licu tj na vilici... namazes par crta uz duz vilice i ona koja se istopi tj koja se najmanje vidi je tvoja.

deelayla.
27.11.2008., 19:57
Deelayla, jel' se hranis zdravo? Znam da zdravlje i sve to moze uticati na ten, pa mozda zato izgledas sivkasto. Najbolje bi bilo kad bi mogla da isprobas puder na licu tj na vilici... namazes par crta uz duz vilice i ona koja se istopi tj koja se najmanje vidi je tvoja.

hranim se totalno nezdravo :( i puno pušim.

zapravo,tekući puderi su mi još uvijek laganica za otkrit,ali praškasti su zajebani,pogotovo te transparentne nijanse.nikako da pogodim nijansu.:(

Green-Eyed-Fairy
27.11.2008., 20:17
Moguce je onda da ti je zato koza poprimila taj sivkasti ton :(
A sto se praskastih tice, vodi se po tekucem. Mada kod njih ne mozes mnogo pogresiti ako su transparentni, mnoge nijanse ce ti odgovarati. Samo ne stavis previse.

deelayla.
27.11.2008., 21:15
Moguce je onda da ti je zato koza poprimila taj sivkasti ton :(
A sto se praskastih tice, vodi se po tekucem. Mada kod njih ne mozes mnogo pogresiti ako su transparentni, mnoge nijanse ce ti odgovarati. Samo ne stavis previse.

znači moguće je da se previše natrackam pa izgledam ko duh:(

e i još me nešto zanima,jel ima neko pravilo kojem podtonu stoje određene boje rumenila.
ja za sad sa svima nalazim sreću,osim s ledeno bejbi rozim nijansama i crvenim.

jel ima neka fora s hladnim tenom i bojama :ne zna:

mladac
27.11.2008., 21:21
deelayla, može ti i ova hladnoća utjeće na ten... obično se kaže za umornu kožu da dobije taj sivkasti podton, a najčešće je to po zimi od vjetra...

deelayla.
27.11.2008., 21:23
deelayla, može ti i ova hladnoća utjeće na ten... obično se kaže za umornu kožu da dobije taj sivkasti podton, a najčešće je to po zimi od vjetra...

hmmm.ali zanimljivo je da to sivilo ne primjetim uvijek,tu i tamo se pojavi.moguće da je od vjetra.

mladac
27.11.2008., 21:26
moguće. meni je bar tako. ja istina nisam svijetla, al prek zime dosta posvijetlim i nekad baš kužim tu promjenu tena...

kažu da hidratantne kreme dosta pomažu kod toga, tek da ti vrate taj prirodan sjaj licu...
probaj i sa nekom maskom možda :ne zna:

deelayla.
27.11.2008., 21:27
moguće. meni je bar tako. ja istina nisam svijetla, al prek zime dosta posvijetlim i nekad baš kužim tu promjenu tena...

kažu da hidratantne kreme dosta pomažu kod toga, tek da ti vrate taj prirodan sjaj licu...
probaj i sa nekom maskom možda :ne zna:

a trenutno prtljam sa svim i svačim po licu :D
ja nekako mislim da mi je to pd pušenja :(
iako i jojo dimi ko smuk,pa svi slinimo nad njenim slikama :lol:

mladac
27.11.2008., 21:30
može biti da je kombinacija svega po malo :ne zna:
a opet, ono kaj djeluje na tebe, ne mora i na nju...

puno pudera i rumenila ak ne prođe i kamufliraj se he he eh

deelayla.
27.11.2008., 21:34
a nema mi druge :brukica:

mala cHrna
27.11.2008., 23:51
deelayla, ja sam bila sivkasta, a bježim od cigareta ko vrag od tamjana tako da ne mora biti to :D a to je bilo u periodu kad sam bila strašno dehidrirana, sad sam se oporavila pa je bolje :)

baby doll
30.11.2008., 21:43
Otkad se šminkam, znači zadnjih 5 godina, moj ritual nanošenja make-upa je sljedeći:
hidratantna krema
tekući puder
olovka
maskara
sjajilo

E sad, kaj je s onim različitim korektorima, tonerima, podlogama, serumima, kremama za podočnjake i svim ostalim? Kad to ide? :ne zna:

Kako vi to radite?

alapača
30.11.2008., 21:49
mene zanima onaj novi MF puder, onaj s četkicom - od kud to počnete nanositi :confused:? čelo? brada? obraz? postoji li neka fora ili jednostavno izaberem sama? :ne zna::confused:
da, sve druge pudere počnem od nosa, istina, ali s ovim nekako imam osjećaj da neću moći ravnomjerno nanijeti :confused:

bejbi, korektor se, čini mi se, stavlja prije pudera, ovo drugo nisam nikad koristila pa ne znam.

anything but angel
30.11.2008., 21:58
kad se šminkam za neke posebne prigode ili za van ide ovako:
hidratantna krema i okoloočna krema
shiseido podloga
clinique pore minimizer na mjesta di su mi proširene pore
tekući puder
korektor oko očiju i na neke nedostatke
puder u prahu
rumenilo
artdeco podloga za sjenilo
osjenčam sjenilima oči
tuš (ako želim)
maskara

s tim da svaki dan nemam tu rutinu, neda mi se, većinom stavim hidratantnu i okoloočnu kremu, clinique pore minimizer, korektor, puder u kamenu, rumenilo, maskaru

korektor stavljam uvijek nakon tekućeg pudera, a prije pudera u prahu/kamenu. nema mi koristi ako ga stavljam prije tekućeg jer ga onda cijelog razmažem. plus, korektor obično treba biti svjetliji od boje tena i pudera za jedan ton, tako da osvjetla ta određena mjesta koja su pojačano crvena ili pak bolje prekrije podočnjake. ako se stavi prije tekućeg pudera, ne dobije se taj efekt.

serum ide prije kreme za lice

anything but angel
30.11.2008., 21:59
alapača, preporučuje se stavljati te MF i L'Oreal mineralne od čela, na nos, pa onda prema krajevima lica

Jojo Ungh
30.11.2008., 23:09
Ako nanosim sve, onda idem ovim redoslijedom:

- serum za lice
- okoloočna krema
- krema za lice
- tekući puder
- korektor
- puder u prahu po potrebi
- oči
- rumenilo
- usta

piccola
30.11.2008., 23:19
-krema za lice
-okolocna krema
-tekuci puder ( nekad + malo mineralnog ,ovisi kakav izgled zelim postici :) )
-osvjetljivač na područje oko očiju
-rumenilo
-ruz/sjajilo

-maskaru i sjenila u principu ne stavljam ,osim u specijalnim prilikama:D

SocialButterfly
01.12.2008., 08:34
- hidratantna krema
- tekući puder (rijetko)
- korektor
- puder u prahu/kamenu
- sjenilo (ako)
- maskara
- rumenilo

U principu sve imamo sličan red :)

deelayla.
01.12.2008., 23:23
- hidratantna krema
- tekući puder (rijetko)
- korektor
- puder u prahu/kamenu
- sjenilo (ako)
- maskara
- rumenilo

U principu sve imamo sličan red :)
nemamo :D
ja koristim mat losion,nikad hidratantnu kremu :p

TheEmpress
01.12.2008., 23:34
ufff....

- hidratantna krema
- korektor (na podočnjake, uz rub nosa i di već treba...)
- puder u kamenu/prahu
- sjenilo + olovka/tuš + maskara
- usne - sjajilo ili samo obično labello

Tekući puder ne koristim uopće. Imam onaj Essence puder u pjeni, koji mi je predobar, ali ga rijetko koristim. Ponekad subotom za van, kad se malo jače šminkam, al u principu skroz rijetko.

shakti
01.12.2008., 23:36
Okoloočna krema
Serum
Hidratantna krema
Highlighter oko očiju
Tekući puder (nikad ga ne nanosim oko očiju)
Rumenilo
Malo korektora ako je potrebno
Sjenilo
Olovka za oči
Maskara
Sjajilo, ruž ili samo balzam

Jojo Ungh
01.12.2008., 23:43
Ni ja nikad ne stavljam tekući puder oko očiju

Rock Star
02.12.2008., 11:34
Ni ja. Zar to može izgledati dobro? :misli:

mala cHrna
02.12.2008., 11:38
može, kak ne :) ja stavljam Mat lumiere oko očiju, bolji mi je nego bilo koji korektor :D :cerek:

Jojo Ungh
02.12.2008., 11:51
Ovo bi navodno trebalo biti odlično, ja sam si naručila :cerek:

Bobbi Brown Makeup Manual

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51EIZ2AXidL._SL500_AA240_.jpg

http://www.amazon.com/Bobbi-Brown-Makeup-Manual-Everyone/dp/0446581348/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1228218680&sr=8-1

Mirella
02.12.2008., 13:24
ja b`vako rumenilo kao što je na koricama knjige. :D

Jojo Ungh
02.12.2008., 13:58
Znala sam :rofl: :cerek:

Innocent
02.12.2008., 14:28
moj redoslijed :D:
umivanje
ceramid okoloočni
softener
hidratantna krema
SV
primer za sjenilo
korektor
(tekući ako je kompletni make up)
sjenilo, olovka za oči
puder u prahu
rumenilo
maskara
(fiksativ- ako je kompletni mu)
ruž (ponekad)

zabranjena
03.12.2008., 01:36
mene zanima kako si lijepo nasmnkati oci , kako pravilno nanjeti olovku i koje i kako nanjeti sjenilo za smoky eye pogled. hvala ti unaprid

TheEmpress
03.12.2008., 12:32
Evo ti pat filmića, pa pogledaj. :)

Kako nanjeti olovku/tuš
http://www.youtube.com/watch?v=klsgXpHzHKI
http://www.youtube.com/watch?v=h8k9iXhg7aQ
http://www.youtube.com/watch?v=mE7k_VHXyi0
http://www.youtube.com/watch?v=I8gV7XnV0Uk

Smokey eye
http://www.youtube.com/watch?v=nLs6oA4oq8o
http://www.youtube.com/watch?v=7KwS_0pCLo8
http://www.youtube.com/watch?v=ICcQBU03tic
http://www.youtube.com/watch?v=ZLxMfBL6QqE
http://www.youtube.com/watch?v=d5OKvWCoZG8
http://www.youtube.com/watch?v=RD6dFEVjkS8
http://www.youtube.com/watch?v=UmFEeI1p92M

Mislim da je dosta zasad. :D

zabranjena
03.12.2008., 15:01
hvala! divna si!

seceruuu
04.12.2008., 14:03
Bok! Imam pitanje a malo bi je bed pitati jel sam za šminkanje dubidus( znam klasiku : malo puder tekući, sjenilo, maskara i pan stic na podočnjake) e zanima me koji je najbolji tekući puder za mješovitu kožu (malo dehidriranu s t-zonom) trenutno koristim o loreala ali se nakon par sati sva svjetlim pa bi htjela neki stvarni kvalitetni, ( nemam extra problematično lice pa tako da mi netreba betonaža nego da mi ujednači ten,čitala sam da je dobar od guerlain PARURE EXTREME???Šta vi make up artisti kažete na taj?ali su mi problem tamni kolutovi koje s ničim ne mogu pokriti (stavim puder pa pan stik i dalje se vide jako. A što je to iluminator?Jel to korektor? inače od make up mi se sviđa NUDE look al neznam kako to postić a da ti kolutovi ne crne?!

šta za mene nema nitko savjet!!:confused::(:(:(:(

Green-Eyed-Fairy
04.12.2008., 17:25
Evo seceru, ja cu da ti odgovorim. Najbolji tekuci puder, to ces sama morati pronaci tako sto ces ih isprobavati. Mozes procitati sta se drugim devojkama dopada i odgovara na temi o tekucim puderima ili puderima za masnu/mesovitu kozu. Nakon par sati svetlis, hoces reci da se zamastis? Mozes staviti puder u prahu preko tekuceg da ti kontrolise masnocu lica. Za kolutove oko ociju ti je potreban korektor. Ima tema i o tome, pa procitaj za koji devojke kazu da dobro pokriva. Verovatno ce to biti neki kremasti, u kutijici, jer takvi pokrivaju najbolje. Iluminator nije korektor, iluminator moze biti tecni, u prahu itd. i on sluzi da istakne odredjene delove lica, tj da ih "osvetli". Najcesce se stavlja na jagodice tj iznad, uz duz nosa itd. (tj gde god bi prirodna svetlost obasjala lice) i svetliji je od tvog tena, ima sljastece/presijavajuce cestice u sebi.
Evo ti primeri- http://www.etonline.com/media/photo/2008/11/65721/400_akershaw_atamargo_081117_83708231.jpg (obrati paznju na jagodice tj iznad jagodicne kosti) tu se svetlost "odbija" i daje taj svez, zdrav izgled licu. Moze se staviti i na podocnjake, da izgledaju svetliji.
Evo jos jedan primer (pogledaj kako se svetli uz duz nosa, iznad jagodica, malo na bradi i celu)
http://www.etonline.com/media/photo/2008/11/65710/400_kkurkova_081117_tclary_83716098.jpg (Uzela sam primere iz ovogodisneg Victoria's Secret fashion show-a jer su se na tv svetlile samo tako)

Eto, nadam se da sam pomogla. :)

TheEmpress
04.12.2008., 17:41
hvala! divna si!
NEma na čemu. :)

keana
08.12.2008., 01:03
Čitam ja ovaj podforum već jedno 45 minuta, gledam slike sve te vaše šminke, onda pogledam svoju i skužim da sam totalno u k:zubo:
I čitajuć vas mi se čini da ste najveći profesionalnci ikad što se tiče šminke :s
Zato molim za pomoć.

Sve je počelo kad sam se finalno odselila od staraca prije par mjeseci i većina šminke mi je ostala zadnja za preselit. I u svoj toj gužvi oko seljenja, lomova udova i tako nekim pizdarijama, nikad nisam to preselila. Onda sam skužila da imam hrpu šminke koju sam pokupovala i nikad koristila, ali eto, lijepo izgleda u svim tim kutijicama :zubo: To je dio koji je ostao kod staraca. Zauvijek. Trenutno imam puder, korektor, jedno ružičasto rumenilo, dva duo sjenila, jednu olovku za oči, jednu maskaru i jedno sjajilo za usta. I tako već mjesecima :o To stane u novčanik za sitniš :rofl:

I sad mi je došlo da se malo obnovim i probam recimo stavit ruž na usta (:eek: :rofl:), neko sjenilo u boji ili tako nešto, ali iskreno, nemam pojma što bi mi stajalo :zubo:

Pa gledam te vaše make up lookove i mislim si stvari tipa "Ajme kako je super ovo zeleno sjenilo, ali koji vrag da ja radim s tim?" Čini mi se da sam totalni antitalent što se toga tiče :zubo:
Ajd koža mi je bitna pa na to brijem i našla sam puder koji mi paše i za koji se ne kuži da ga imam, a to je valjda i poanta pudera. Ali ostalo.. mila majko.

Pa da se malo opišem:
Kosa smeđa, oči zelene, ten sa žućkastim podtonom. Koje boje pašu tome? :mama:

Slobodno pišete što god može pomoć, stavljajte linkove, lijepite slike, izmolite koji očenaš za mene, štogod.

Kvragu, stavit ću i sliku ako može pomoć
Evo http://i36.tinypic.com/o5xcux.jpg

Green-Eyed-Fairy
08.12.2008., 01:46
Lepa si, imas lepe oci i usne :) Najbolje ti je da pocnes od osnovnog, sa jednostavnim bojama.. pa kad se na njih naviknes i izvezbas, prebaci se na veselije boje :) Zelenim ocima divno stoje sve ljubicaste nijanse, zlatne i crvenkaste. :) A i smedje, pogotovo cokoladne. Preporucujem da pocnes sa smedjim nijansama i senkama boje koze, pa to kombinujes... I neku lepu, srednju nijansu ljubicaste. Crni tus je takodje jednostavan a odlican, samo sa njim imas dosta mogucnosti (Tanka linija, deblja, uvijeno prema gore itd itd).
Sto se sjaja i ruza tice, meni su omiljene pinkaste nijanse, a mislim da sa tim svakako ne mozes promasiti, samo nemoj previse svetle, svetle nijanse jer mi izgledas malo tamnija. Eto, to sto imas na usnama (na fotki) ti super stoji.
Neki shimmer za obraze je takodje veoma lako naneti a ulepsa svaki look. :)

keana
08.12.2008., 02:59
Hvala :)

Smeđe nijanse sjenila imam i to koristim stalno. I rozo sjajilo. Već sam bogu i ogledalu i psu dosadna s tim :zubo:
Super, ljubičastu ću kupit, zlatna mi se čini da ide na preplanulu put i to mi je nekako za ljeto i nemam pojma kak to ukopit u zimski look, a crvenkasta.. nemam pojma kak bi to izgledalo :D
I da, mogla bi ubost neki tuš, volim naglašene oči.

Na fotki imam neki labello tester :rofl:

Nije da sam skroz neki početnik u šminkanju, ali mi se malo eksperimentira pa ne znam gdje počet da ne bi završila kao da se spremam izvšit točku u cirkusu.

Green-Eyed-Fairy
08.12.2008., 03:05
Onda probaj breskvaste i crvenkaste sjajeve :) I ljubicaste nijanse obavezno... a zlatno ne mora biti bukvalno zuto-zlatno :) Ako pronadjem neke slicice nakacicu :)

mimimimi
08.12.2008., 12:29
joj, keana, ti si bar podobna za šminkanje.. mislim da ti sve dobro stoji.
ono što je efektno, a relativno je jednosatno je tuš. dakle, da dnevni look samo malo naglasiš, tuš na kapke, dobro natrackaj maskaru, malo rumenila i to je to.

ljubičasto obavezno.. super će ti stajati..

nabavi si i neki shimmer ili highlihter, on će ti pomoći da si osvježiš lice..

što se ostalog tiče, stavi sliku ovdje kakav look ti se sviđa, a mi ćemo pokušati odgonetnuti šta je za njega upotrebljeno.. može?

tonya
08.12.2008., 12:55
Mislim da bi na tvoj ten dobro išao i bronzer.
Ljubičasto su sjenilo cure već spomenule, pa neću ponavljati. :p
Također, čini mi se da bi uz tvoje oči izvrsno išao smokey.
Trenutno nemam više ideja. :)

kikibela
08.12.2008., 13:05
Smokey bi išao fenomenalno, a onda na usne samo sjajilo breskvaste nijanse. zgodna si cura i puno toga bi ti odlično stajalo. samo hrabro naprijed! Za izlazak probaj sa šljokičastim tušem i tamnijim sjenilom,na zelene oči to ide fantastično!

Vespers
08.12.2008., 15:52
Mislim da bi ti dobro stajale tamnozelene, sive, ljubičaste, bordo-šljive i hladne smeđe nijanse sjenila i olovakaza oči. Rumenila maksimalno prirodna. Na usne prirodne nijanse breskve, marelice, nikako tamni ruževi.

keana
08.12.2008., 18:59
Hvala, divne ste :cerek: :s

Radim shoppinglist :D

Dakle:
ljubičasto i tamnozeleno sjenilo
crni tuš
novu maskaru moram kupit, idem čitat topik o tome :zubo:
shimmer i bonzer pa da brijem da sam se vratila sam skijanja :zubo:

I kak izgleda kad se stavi šljokičasti tuš? :D Totalna sam seljača :mama:

mala cHrna
08.12.2008., 19:10
nemoj si sad kupovat bronzer, to ćeš na ljeto :D

još na shopping listu dodaj podlogu za sjenilo, Artdeco ili Manhattan, oko 50 kn :top: ona ti sprječava nakupljanje sjenila u pregibima, vjerojatno ti se to događa :)

edit: ne znam na kakav šljokičasti tuš ciljaš, al evo ja imam prozirni šljokičasti koji stavim prek crnog, to ti otprilike ovak izgleda (malo mutna slika :o )
http://i37.tinypic.com/mjs22w.jpg

mimimimi
08.12.2008., 19:25
Hvala, divne ste :cerek: :s

Radim shoppinglist :D

Dakle:
1.)ljubičasto i tamnozeleno sjenilo
2.)crni tuš
3.)novu maskaru moram kupit, idem čitat topik o tome :zubo:
4.)shimmer i bonzer pa da brijem da sam se vratila sam skijanja :zubo:

I kak izgleda kad se stavi šljokičasti tuš? :D Totalna sam seljača :mama:

ubacila sam ti brojeve da ti bude lakše:
1.) pogledaj artdeco, oni imaju puuuno nijansi, nisu skupi, a meni se sviđaju jer možeš kombinirati nijanse.. mislim, možemo te navući i na MAC, ali nećeš nam biti jako zahvalna.. :brukica:
2.) ne znam čiji preporučiti.. ja imam MACov fluidine, i njime sam zadovoljna. ali, cure su hvalile i neki nama dostupniji, pa baci pogled u topic.
3) uhh.. u tom topicu ćeš se izgubiti.. ja osobno najviše volim fatale od lancomea, i diorshow blackout od diora. što se tih skupljih tiče, cure se kunu u YSL efc.
4.) shimmer kupi sada, a bronzer možeš na ljeto. ili kupi neko shimmerasto rumenilo. dior ima zbilja lijepih.

što se šljokičastog tuša tiče. ja sam za, ako nije skup, jer ćeš ga koristiti rjeđe nego normalan.

keana
08.12.2008., 19:27
Dobro :D Al ja jesam malo tamnija, na fotki me blic opalio u facu pa sam svjetlija ispala :D
Dakle propalo mi laganje da sam bila na skijanju :rofl:

Guba mi je tuš, al nemrem sebe zamislit s tim :zubo:

keana
08.12.2008., 19:50
ubacila sam ti brojeve da ti bude lakše:
1.) pogledaj artdeco, oni imaju puuuno nijansi, nisu skupi, a meni se sviđaju jer možeš kombinirati nijanse.. mislim, možemo te navući i na MAC, ali nećeš nam biti jako zahvalna.. :brukica:
2.) ne znam čiji preporučiti.. ja imam MACov fluidine, i njime sam zadovoljna. ali, cure su hvalile i neki nama dostupniji, pa baci pogled u topic.
3) uhh.. u tom topicu ćeš se izgubiti.. ja osobno najviše volim fatale od lancomea, i diorshow blackout od diora. što se tih skupljih tiče, cure se kunu u YSL efc.
4.) shimmer kupi sada, a bronzer možeš na ljeto. ili kupi neko shimmerasto rumenilo. dior ima zbilja lijepih.

što se šljokičastog tuša tiče. ja sam za, ako nije skup, jer ćeš ga koristiti rjeđe nego normalan.

Nije meni bed kupit skuplju šminku, zato i pitam što da kupim da ne bi gomilala hrpetine toga što mi ne stoji i ne valja. Radije kupim par kvalitetnih kutijica :cerek: Dakle povući ćete me na tamnu stranu MACa :D Čitala sam topik, znam prepoznat fejk barem :rofl:

Maskara mi treba jedna, ali vrijedna :zubo: kao uostalom i sve jer se nerijetko zaputim van nakon cijelog dana posla i trčanja po gradu pa da stoji to sve na faci.

Neki fiksator mi treba :zvrko:

mala cHrna
08.12.2008., 20:05
Nije meni bed kupit skuplju šminku, zato i pitam što da kupim da ne bi gomilala hrpetine toga što mi ne stoji i ne valja. Radije kupim par kvalitetnih kutijica :cerek: Dakle povući ćete me na tamnu stranu MACa :D Čitala sam topik, znam prepoznat fejk barem :rofl:

Maskara mi treba jedna, ali vrijedna :zubo: kao uostalom i sve jer se nerijetko zaputim van nakon cijelog dana posla i trčanja po gradu pa da stoji to sve na faci.

Neki fiksator mi treba :zvrko:

meni je Sephorin odličan, mislim da je nekih 60 kn :D cure su hvalile i Artdeco. za druge ne znam :)

leek
09.12.2008., 07:35
... Trenutno imam puder, korektor, jedno ružičasto rumenilo, dva duo sjenila, jednu olovku za oči, jednu maskaru i jedno sjajilo za usta. I tako već mjesecima :o To stane u novčanik za sitniš :rofl:

...Kosa smeđa, oči zelene, ten sa žućkastim podtonom. Koje boje pašu tome? :mama:

I ja imam ovoliko šminke koliko si ti gore napisala...kad sam pobacala sve što ne koristim ili mi pravi probleme, ostala sam na ovoliko i to mi je sasvim dovoljno (imam samo 1-2 sjenila više).
A imam isto zelene oči, žućkasti podton, kosu svijetlo smeđu (ili tamno plavu?!).

Po tim našim zajedničkim karakteristikama, preporučam:
- dobru dnevnu kremu (sa spf)
- sjenila u boji: siva, zelena, ljubičasta, smećkasta (meni su sva duo, radi smokey-a)
- puder (ja sam ga izbacila, imam samo u kamenu)
- korektor
- crna maskara
- rumenilo (ja volim prljavo rozo)
- od luksuza imam shimer (MF pan stick šljokičasti)- za nekad kad je neki svečaniji make up

Tuš ne koristim jer mi oči čini teškima, kao i tamne olovke. Imam jednu, bijelu.
I meni je to sve sasvim dovoljno.

tonya
09.12.2008., 13:52
Svakako uzmi i podlogu za sjenila, ja sam se preporodila otkako to koristim. :)

girly-girl
10.12.2008., 00:50
slažem se ima catrice nekih 20tak kn u kozmu ih drže, odlična stvar. što se tiče savjeta , slažem se sa svime što su cure napisale, smeđe, zelene, ljubičaste nijanse :cerek:
tuž je zakon ali se treba ispraksati uh, ali odlična stvar.
ja bi ti spomenula još kistiće dobre npr ecotools iz kozma, super su :s
i pogledaj tutoriale na youtube, imaš ih super.. ono od prirodnih lookova pa do smokey i svačega :)

keana
10.12.2008., 09:28
Au tutorijali na youtubeu, ja se toga nisam ni sjetila :D

Hvala :s

Zapisujem sve ovo pa ću se za vikend zaletit u neki šoping :)

mala cHrna
10.12.2008., 09:31
nakon shoppinga sve fino poslikaj i stavi na "Što ste posljednje kupili od kozmetike" :D

Lavic12
10.12.2008., 10:04
Imam podlogu za sjenila od Artdeco-a i odlična mi je (košta 50-ak kn) - ako će ti pomoći u odabiru. :)

Što se tiče preporučenih boja, potpisujem već navedeno. :top:

girly-girl
10.12.2008., 10:05
da :)
i siva bi ti bila ok, rekla bi.
što se rumenila tiče roskasto, breskvasto i svašta sto.. sjajila isto tak.. ja isto ruževe baš ne preferiram previše, mislim da bi tebi tamno crveni neki lijepo stajao :)
samo isprobavaj. a ako budeš čitala kozmetiku svašta ćeš saznati i kupovat svašta što ti ne treba :D
:w

Skura
10.12.2008., 19:13
Dodajem ti na listu i neko brončano-antik-zlatno sjenilo... Super bi ti stajalo.

girly-girl
10.12.2008., 19:13
keana će uživati u shoppingu :D

Green-Eyed-Fairy
10.12.2008., 19:51
Dodajem ti na listu i neko brončano-antik-zlatno sjenilo... Super bi ti stajalo.

Slazem se :)

Shtefitza
12.12.2008., 20:55
Trenutno imam puder, korektor, jedno ružičasto rumenilo, dva duo sjenila, jednu olovku za oči, jednu maskaru i jedno sjajilo za usta.

Pa to je vise nego osnovna potreba!! :top:
Osim toga imas odlicnu put i boju ociju, kose. Mozes se igrati sa svim mogucim bojama.

Za sada se prvo isprakticiraj sa ovim sto imas.
Nabavi si par kistova za sjenila i jedno za rumenilo.
Izvjezbaj staviti puder jednakomjerno i lagani sloj rumenila. Onda njezno samo jednu nijansu sjenila, na pomicni dio kapka i malo u prelaz. I sloj maskare, malo sjenila na usne!! Odlican dnevni izgled!! :)

Baci pogled na Chanelov video za aplikaciju jednog sjenila na kapke. Sto imas bolji kistic i/ili bolje sjenilo, dobit ces prirodniji i elegantniji izgled. :top:

http://uma.chanel.com/makeup/application-videos-eyes-eye-shadows.php Kliknin na "irreelle ombre" "view the video".

Luciferia
12.12.2008., 21:05
jao keana predivna si :top:
ja imam sličnu put tvojoj, skoro istu!
kao što su cure rekle za sjenila, ja se slažem. meni dobro stoje i zelena sjenila.napravim si onak cat eye lagano, samo s tamnijim sjenilom uz rub oka pa izblendam. Za rumenilo bi ti ja preporučila nego laaagano, svijetlo rozo! Ja sam mislila da su ta rumenila samo za svijetlopute, a na kraju sam skužila da to bolje stoji nama tamnoputima :cerek: .

Estee Lauder
12.12.2008., 22:42
Evo ti prijedlog

http://www.youtube.com/watch?v=IvZQt8WZ_W0

girly-girl
12.12.2008., 22:50
ja mislim da je ovo too much :ne zna:

Estee Lauder
12.12.2008., 23:42
Lijepo je prikazano blendanje,samo ovisi sa kakvim ćeš se bojama poigrati.U nekoj drugoj kombinaciji može biti puno diskretnije.

Modest Mouse
12.12.2008., 23:43
meni se svidja to zeleno :p

girly-girl
12.12.2008., 23:49
pa i meni ali nije baš za svaki dan, bar meni :D

Modest Mouse
13.12.2008., 00:08
pa vjerojatno i nije, ali mi se svidja, i tehnika, i boje :D

Bea
13.12.2008., 22:05
ermm...šta je shimmer i čemu to služi :brukica: i da li se art deco prodaje u hrv :brukica: ako da, gdje :D zahvaljujem :D

Modest Mouse
13.12.2008., 22:17
Shimmer su stvari sa sitnim sitnim sljokicama, daju onak fini sjaj, a da nisu velike kao sljokice. Bar ja to tako definiram :o

AD drze Limoni, Muller.. ne znam ima li jos negdje :ne zna:

Shtefitza
14.12.2008., 07:30
Evo ti prijedlog

http://www.youtube.com/watch?v=IvZQt8WZ_W0

Koji uzas!! :(

Pravi primjer konzumerizma. Zena ima previse sjenila, pa bi ih zeljla sve iskoristit u jednoj veceri... :D :rofl:

Shtefitza
14.12.2008., 07:34
ermm...šta je shimmer i čemu to služi :brukica: i da li se art deco prodaje u hrv :brukica: ako da, gdje :D zahvaljujem :D

Shimmer je "stupanj" sjaja. Mozes imati sjenila i/ili rumenila sa shimmerom. Malo sjaja, koji istice dio lica na kojeg si ga nanijela. Obicno je zgodno koristiti ga navecer. Ili u zimsko doba. Jedan dio lica, bolje nego dva ili tri odjednom.

Na specijalnim zgodama mozes koristiti i sjajne pudere, pa naglasiti dekolte ili kljucne kosti... :)

malina:)
14.12.2008., 12:14
Curke trebala bih vašu pomoć :mig:
Ovakoc: imam plave oči (jaako svijetle, kao u haskija), svijetlu put i mahagonij crvenu (ofarbanu, ofc) kosu... kakva sjenila bi trebala koristit da još više istaknem oči?

Bea
14.12.2008., 12:26
hvala cure :)

Luciferia
14.12.2008., 14:10
Koji uzas!! :(

Pravi primjer konzumerizma. Zena ima previse sjenila, pa bi ih zeljla sve iskoristit u jednoj veceri... :D :rofl:

pa meni to nije previše :ne zna:
nije baš look za svaki dan, ali ok je. Fino je objašnjeno, i naravno da nitko neće koristiti baš te boje..može se napraviti nešto slično, ali laganije s nekim nude bojicama :mig:

Shtefitza
14.12.2008., 16:49
pa meni to nije previše :ne zna:
nije baš look za svaki dan, ali ok je. Fino je objašnjeno, i naravno da nitko neće koristiti baš te boje..može se napraviti nešto slično, ali laganije s nekim nude bojicama :mig:

Meni to n ije niti za specijalne prilike, osim za kazaliste ili Halloween. Inace, ovdje u Kaliforniji vidim zenica koje se tako nasminkaju za dnevni izgled. I uvijek izgledaju neprirodno i kao da su se previse trudile privuci paznju. Ne znam, to je samo moje misljenje...:ne zna:

Molim baciti pogled na slijedeci dramaticni dnevni izgled, sto njemu fali? :cerek:

http://uma.chanel.com/makeup/application-videos-eyes-eye-shadows.php
Kliknuti na "Les quatre ombres de Chanel" "view the video"

Shtefitza
14.12.2008., 16:56
AKo je bas cilj dramaticni teatralni izgled, pogledati umjetnika:
Kevin Aucoin

http://www.youtube.com/watch?v=Ags8bCsKiEM
http://www.youtube.com/watch?v=L8dbDbfATUI&feature=related

Baciti pogled na njegovu stariju knjigu: "Making Faces". :) :cool:

Shtefitza
14.12.2008., 17:06
Za potpunu pocetnicu u sminkanju najvise bih preporucila knjige od Bobbi Brown (I njen websajt www.bobbibrowncosmetics.com) jer se ona uglavnom obraca zeni koja nije previse naviknuta vidjeti jako dramaticne boje na svom licu.

Bobbi je majstorica napraviti prirodni izgled, samo "Zdraviji". :D

Luciferia
14.12.2008., 18:30
Meni to n ije niti za specijalne prilike, osim za kazaliste ili Halloween. Inace, ovdje u Kaliforniji vidim zenica koje se tako nasminkaju za dnevni izgled. I uvijek izgledaju neprirodno i kao da su se previse trudile privuci paznju. Ne znam, to je samo moje misljenje...:ne zna:

Molim baciti pogled na slijedeci dramaticni dnevni izgled, sto njemu fali? :cerek:

http://uma.chanel.com/makeup/application-videos-eyes-eye-shadows.php
Kliknuti na "Les quatre ombres de Chanel" "view the video"

AKo je bas cilj dramaticni teatralni izgled, pogledati umjetnika:
Kevin Aucoin

http://www.youtube.com/watch?v=Ags8bCsKiEM
http://www.youtube.com/watch?v=L8dbDbfATUI&feature=related

Baciti pogled na njegovu stariju knjigu: "Making Faces". :) :cool:

gledala sam onaj chanelov video, odličan je :s :top: !

Ovo od kevina aucoina je i za mene malo previše hehe

Shtefitza
16.12.2008., 02:57
gledala sam onaj chanelov video, odličan je :s :top: !

Ovo od kevina aucoina je i za mene malo previše hehe

:D :D

Ali... jel' nije pravi majstor??!! :top:

Luciferia
16.12.2008., 08:04
:D :D

Ali... jel' nije pravi majstor??!! :top:
:s

tako su mi lijepa ta chanel sjenila da bi ih kupila...a ne volim kupovati skupa sjenila baš :ne zna: . Mislim da ima dobrih sjenila do 100 kn :brukica:

charlyse
14.01.2009., 09:04
Pozz, možete mi objasnit kako našminkati oči kao mačkasti look:ne zna:

kalei
16.01.2009., 13:40
može pitanje ne znam di da ga postavim!

kad stavim puder svugdje mi je super, dobar ail ina kapcima mi se skuplja u one nabore, što da radim? jel ima još nešto za kupit kao sjenilo al da nije u boji pa da to fiksiram ili?

kalei
16.01.2009., 23:46

to si potraži na youtubu tutoriale imaš toga puno i fakat sve objasne. ali najblje te uči iskustvo.

možeš ili povuć finu izvučenu crtu s tušem uz sam rub kapka, ali nemoj krenuti od unutarnjeg kuta oka nego ili od prve trećine ili od zadnje trećine ovisi koji ti je oblik očiju.
kreni s ful tankom crtom da bi ju pred kraj malo podebljala, treba prakse za to :)

ili meni puo draži način sjenčanja tamnijim sjenilima vanjski kut oka, to je već teže objasnit ovako slovima.

nadam se da sam bar malo pomogla :)

TheEmpress
17.01.2009., 10:29

Evo opet mene s filmićima. :zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=PcTiEHWwN58
http://www.youtube.com/watch?v=L0JpBn8J0T0
http://www.youtube.com/watch?v=ATVp_6oqrsQ
http://www.youtube.com/watch?v=b8dq5Vis8dk
http://www.youtube.com/watch?v=MZVlkGLU2Ng
http://www.youtube.com/watch?v=EmcyRGrBGNw
http://www.youtube.com/watch?v=ErI2-4bKJ6k
http://www.youtube.com/watch?v=YZU_9aWWjuE
http://www.youtube.com/watch?v=MF3nDtZVES0

Ovaj ti je u dva dijela
1. dio - http://www.youtube.com/watch?v=oiJFbsjf6hc
2. dio - http://www.youtube.com/watch?v=gzDEtqBy6zQ&feature=related

Valjda će bit dosta. :D

doriana gray
17.01.2009., 10:33
može pitanje ne znam di da ga postavim!

kad stavim puder svugdje mi je super, dobar ail ina kapcima mi se skuplja u one nabore, što da radim? jel ima još nešto za kupit kao sjenilo al da nije u boji pa da to fiksiram ili?

ne znam zašto stavljaš puder na kapke?

ako želiš njime fiksirat sjenilo, radije koristi bazu za sjenila.

ako želiš imati natural look kapaka, opet možeš staviti tu bazu jer ona izjednači boju kapka (znam šta pričam, ja imam narandžaste kapke, jednom me učiteljica u četvrtom osnovne poslala na wc da umijem sminku, a to su bili samo moji prirodni kapci)

Fleur
17.01.2009., 12:41
imam i ja jedno pitanje...kako nanesti tekući puder na lice a da to izgleda lijepo? uopće mi to ne uspijeva :brukica:
već godinama sam koristila isključivo puder u kamenu, i sad bih htjela malo koristit i tekući. no kad ga stavim na lice (stavljam ga prstima) ostanu mi kao neke "crte" koje nikako ne mogu razmazat (probala sam nekoliko različitih pudera, i sa svima mi se dešava ta ista stvar).

doriana gray
17.01.2009., 12:44
imam i ja jedno pitanje...kako nanesti tekući puder na lice a da to izgleda lijepo? uopće mi to ne uspijeva :brukica:
već godinama sam koristila isključivo puder u kamenu, i sad bih htjela malo koristit i tekući. no kad ga stavim na lice (stavljam ga prstima) ostanu mi kao neke "crte" koje nikako ne mogu razmazat (probala sam nekoliko različitih pudera, i sa svima mi se dešava ta ista stvar).

jel ti se dobro upila hidratantna krema?

možda da pokušaš stavljati vlažnom spužvicom ili kistom (ali to je kompliciranije od prstiju)... praksa čini čuda ponekad, tako da nemoj odustati. možda staviš previše pudera... a možda su u šumi :rofl:

kalei
17.01.2009., 13:44
ne znam zašto stavljaš puder na kapke?

ako želiš njime fiksirat sjenilo, radije koristi bazu za sjenila.

ako želiš imati natural look kapaka, opet možeš staviti tu bazu jer ona izjednači boju kapka (znam šta pričam, ja imam narandžaste kapke, jednom me učiteljica u četvrtom osnovne poslala na wc da umijem sminku, a to su bili samo moji prirodni kapci)

imaš pravo. da, stavljam ga jer glupo izgleda da samo na kapke puder ne stavim. nisam do sad koristila te baze, ali probat ću ih, već mi je to jedna cura tu na drugoj temi savjetovala.

spomenula je art deco i manhattan. jel taj manhattan šta valja s obzirom da je dm kozmetika?

čini mi se da ga ne razmažeš/utrljaš dobro, probaj s manjom količinom pomalo, pa u više navrata. ;)

Jojo Ungh
17.01.2009., 14:27
spomenula je art deco i manhattan. jel taj manhattan šta valja s obzirom da je dm kozmetika?

Art Deco je bolji :)

kalei
17.01.2009., 14:47
moćžeš mi pliz reć cijenu art decoa i cijenu manhattana?

Estee Lauder
17.01.2009., 14:57
moćžeš mi pliz reć cijenu art decoa i cijenu manhattana?

Artdeco je 54 kune.Ja ga koristim već preko 10 godina i uvijek imam jedan u rezervi;jer kad ga kod mene u Limoniju nestane,nema ga mjesec dana .

jela_zd
17.01.2009., 14:59
da :tuzni: u limonia u zadru ga nikad nema

doriana gray
17.01.2009., 15:21
imaš pravo. da, stavljam ga jer glupo izgleda da samo na kapke puder ne stavim. nisam do sad koristila te baze, ali probat ću ih, već mi je to jedna cura tu na drugoj temi savjetovala.

art deco stvarno nije skup, a dugo traje bez obzira na to koliko ti se teglica (kutijica) činila malom

Art Deco je bolji :)

potpis

violet girl
23.01.2009., 00:36
cure,mene zanima s cim se radi ono bijelo ispod ociju?joj ne znam kak bi sad to objasnila tocno, puno cura to sad nosi, izgleda ko neko bjelkasto svjtlucavo sjenilo..ne znam sta je to..pa ko netko zna..to mi zna super izgledati na curama ,naravno ako ne stave previse..

girly-girl
23.01.2009., 00:41
u kutu oka ili olovka na donjem kapku u unutrašnjosti?

violet girl
23.01.2009., 18:07
ma bas sam mislila ispod oka, nije na kapku, meni to izgleda ko neko bijelkasto svjetlucavo sjenilo..a sad ne znam dal je to to ili nesto drugo..sad bas ne mogu nac nikakvu takvu sliku da stavim pa da skuzite sta je..joj malo sam tukac za te stvari :-))

Živkitis
12.02.2009., 21:46
Ova zena mi ima super tutorijale:
http://www.youtube.com/watch?v=zGO6Kq-SeqU
http://www.youtube.com/watch?v=vY2AjcZVpIE&feature=related

Shtefitza
13.02.2009., 06:09
Istina! :top:

Obicno su ti filimici ziva dosada... prenemaganje nekoga tko ne zna sta radi...

calmy
13.02.2009., 12:42
meni je Sephorin odličan, mislim da je nekih 60 kn :D cure su hvalile i Artdeco. za druge ne znam :)

e a kako se taj fiksator nanosi?
riješila sam problem micanja sjenila tako što sam kupila bazu..ne znam kako sam prije živila bez toga :s
al sad treba i puder zadržat na mjestu..mislim stoji on al..
pa jel bi netko bio ljubazan da kaže nešto više o tom? :mig:

Kokolina1
13.02.2009., 12:52
cure,mene zanima s cim se radi ono bijelo ispod ociju?joj ne znam kak bi sad to objasnila tocno, puno cura to sad nosi, izgleda ko neko bjelkasto svjtlucavo sjenilo..ne znam sta je to..pa ko netko zna..to mi zna super izgledati na curama ,naravno ako ne stave previse..

mislim da se radi o iluminatoru

Bubamaraaaa
24.02.2009., 14:14
Meni je ova cura simpa, sam sto je na njemackom, a sad nisam toliko vjesta da vidim jel valja to sto prica, ali njoj super stoji :)

http://www.youtube.com/watch?v=DCw0XWo_Wg8

mala angie
24.02.2009., 22:20
cure pomozite, nikako neznam odabrat nijansu rumenila...
imam tamnosmeđu kosu, plavo-zelene oči, četvrtasto lice(malo čelo, široki obrazi), svjetle sam puti zimi chanel teint innocence 020, ljeti 030.
bronzeri mi loše stoje.
dajte preporuku!!!:cerek::cerek:hvala:cerek:

TheEmpress
24.02.2009., 23:27
Evo što google daje. :)

Imate li svijetli ten, birajte roze i zlataste tonove (potreban vam je samo nagovještaj boje).
Ako vam je ten žućkaste boje masline, birajte smeđe i bakrene tonove.
Ako ste crnokosi, birajte jake, blistave tonove – tamnoljubičasta, duboka brončana, topla marelica (izbjegavajte plave tonove).
Ako ste preplanuli, birajte narančastu, boju breskve i marelice ili koraljne nijanse.
Ako ste crvenokosi, birajte nijanse marelice, ili koraljne nijanse.
Imate li problema s mrljama za lice, prvo ujednačite ten podlogom, a zatim nanesite rumenilo u nijansama marelice, kako biste licu vratili prirodan sjaj.

Ukoliko nanosite rumenilo u prahu, onda koristite široku i mekanu četku, stanite pred ogledalo, široko se nasmiješite i ciljajte na točku gdje obraz poprima okrugli oblik – tamo gdje vam se lice i obično zacrveni. Povucite potez prema ušima u kratkim vertikalnim pokretima gore dolje. Važno je povlačiti pokrete uvijek u istom smjeru.

U slučaju da koristite kremasto rumenilo nanesite ga prstima pri čemu je potrebno pažnju obratiti na to da se ne vidi prijelaz koji možete ublažiti tapkajući vrškom maramice ili ga lagano prekriti puderom u prahu.

Svaki oblik lica, kao i slikarsko platno, zahtjeva određene poteze kistom da bi što bolje oblikovali svoj motiv. Tako na duguljasto lice vodoravnim potezima četkice nanesite svjetlo rumenilo na rubove čela i jagodice, dok je sredina čela i brada rezervirana za lagani sloj tamnijeg rumenila.
Okruglom licu pristupite na taj način da osjenčate rubove obraza, povlačeći poteze ispod jagodica od ruba prema sredini.
Četvrtasto lice ublažit ćete nanošenjem tamnog rumenila na viličnu kost prema licu. Pri tome izbjegavajte bradu, na koju ćete kružnim pokretima dodati svjetliju nijansu.
Da biste ublažili prirodno rumene obraze, koristite rumenila zemljanih tonova, u smeđih nijansi.

Nikad ne ocjenjujte rumenilo samo pogledom, ako već imate makeup, testirajte ga na unutarnjoj strani ruke, ako ne, testirajte ga na obrazima. Dobro pogođena boja djelovat će prirodno, inače može djelovati neprirodno i čudno. * Imate li svijetli ten, birajte roze i zlataste tonove (potreban vam je samo nagovještaj boje). * Ako vam je ten žućkaste boje masline, birajte smeđe i bakrene tonove.

Nadam se da sam bar malo pomogla. Nisam stručnjak za rumenila (nemam nijedno i ne koristim ih :brukica:), ima tu cura koje se puno bolje kuže u to, pa će ti one dat još savjeta.

Kalliste
25.02.2009., 07:08
Ja imam jedno pitanje vezano za uvijanje trepavica...Uvijem ih, stavim essence podlogu i max. dva sloja maskare i drže tako fino možda sat,dva dok se ne počnu spuštati... jel to inače tako bude ili se može zadržati fina uvijenost tokom dana i na koji način:)

TheEmpress
25.02.2009., 19:16
O žene, žene... Pa google vam je bog za takve stvari. :zubo:

For extra curly eyelashes heat your eyelash curler with a blow-dryer before using it! Always test the curler to make sure it’s not hot to the touch before you place it near your eye. No one wants a burned eyeball!
The heated curlers may dry your eyelashes out, so on the nights that you don't apply Castor oil, apply Vaseline instead. This will help replenish moisture, and keep them healthy.

If you really want your lashes to stay curly, then try spraying them with hairspray! Spray your finger with a bit of hairspray, and GENTLY wipe this on your lashes. It may make your eyes tingle for a few seconds, but it won't do any harm.

A evo i video, možda pomogne. :)
http://www.youtube.com/watch?v=KnpEgUlJQTc&feature=channel_page

Kalliste
25.02.2009., 21:24
Nemam vremena za googlat...imam još ispite...:)...Hvala:)

antoinete
25.02.2009., 21:26
O žene, žene... Pa google vam je bog za takve stvari. :zubo:

A evo i video, možda pomogne. :)
http://www.youtube.com/watch?v=KnpEgUlJQTc&feature=channel_page

Ovo je odlično :) , ali me lik frikira :D

TheEmpress
25.02.2009., 21:59
Da, malo je... hm... čudan. :zubo. Al frajer ima super savjeta, inače je neki mak up artist il kaj ti ja znam.

Kya
26.02.2009., 10:01
Da, malo je... hm... čudan. :zubo. Al frajer ima super savjeta, inače je neki mak up artist il kaj ti ja znam.

jako je čudan, malo me i straši :D ali sam gledala još prije par njegovih videa i ima ok savjeta :)

Goth Angel
09.03.2009., 14:30
Pitanje: kako da mi sjenilo izdrži cijeli dan?

Kioko
09.03.2009., 15:11
Pitanje: kako da mi sjenilo izdrži cijeli dan?

Stavi podlogu za sjenila. :mig:

Kod nas imaš Art Deco i još neke, a na netu još čudo njih (Urban Decay Primer Potion je najčešće spominjan. :) )

mackic@
09.03.2009., 16:31
E ovako ja imam plavu kosu i plavo sive oči..ten mi je svijetliji,ali opet ne previše svijetal.
Obožavam se šminkati i isticati oči,ali obično kad stavljam sjenilo stavim samo jedno,a htjela bih isprobati da ih stavim par,a da to sve lijepo izgleda.Razumijete me?:D

Kakve mi boje sjenila i sjaila ili ruževa odgovaraju?

Hvala:)

mandy
09.03.2009., 16:58
kako da namažem donje trepavice?
a da se ne zamrljam naravno :brukica:

Goth Angel
10.03.2009., 16:14
Stavi podlogu za sjenila. :mig:

Kod nas imaš Art Deco i još neke, a na netu još čudo njih (Urban Decay Primer Potion je najčešće spominjan. :) )

Hvala ti! :mig:

calmy
10.03.2009., 16:27

moja frendica ima dosta kratke trepavice, i kad stavlja na donje se isto ''zamulja'' al to njoj izgleda kao da je povukla crtu sa olovkom, dosta praktično..nije neki savjet al eto :mig:

TheEmpress
10.03.2009., 22:18
Samo s vrhom četkice, a ne cijelom dužinom četkice. Ak me kužiš. :zubo: Ili probaj ispod trepavica stavit papirnatu maramicu ili komadić papira.

Kalliste
10.03.2009., 22:24
ja utapkam malo maskare sa vrhom četkice po donjim trepavicama, ono prislanjajući četkicu na trepke i onda uzmem onak kist za obrve, trepavice, šta li već i onim četkastim dijelom razmažem maskaru po trepavicama...onako prelazeći preko njih ne češljajući ih...ako me razumite:)

mandy
12.03.2009., 14:49
i ja sam radila kao Kaliste pa sam uspjela namazat ih bez umrljavanja...meni ej problem što su preduge pa i malo maskare imam posjećaj da mi nešto visi na oku...:)
gornje mi dosežu skoro de obrva a donje su upola duge kao gornje...

Dijaa
13.03.2009., 22:22
kako se našminkat, posebno istaknut svijetle oči (zelene), a da je više onako prirodan look? koža svjetlija, ljeti umjereno pocrni, kosa plava...
jer kako god se našminkam izgleda mi ružno, bezlično, osim crnog tuša, ali on mi je nekako prenapadan za dan kad sam cijela ovako svijetla. koju bih boju tuša ili olovke mogla uzet, može i u boji nekoj, da zelene oči izgledaju zelenije, svjetlije (ako se takvi efekti uopće mogu postić šminkom). i čula sam da za je za plavuše i svijetle bolja smeđa maskara, sad koliko je to istina ne znam, nikad nisam probala.
dobrodošli su savjeti. hvala puno

zutokljunka
13.03.2009., 22:43
molim BILO KOGA iskusnijeg od mene:(da mi da savjet kako da mi se puder po danjem svjetlu, pogotovo kad sunce opici u podne ne vidi na licu? molim vas, ocajna sam vise :(
hvala unaprid:(:(

Kalliste
14.03.2009., 08:50
kako se našminkat, posebno istaknut svijetle oči (zelene), a da je više onako prirodan look? koža svjetlija, ljeti umjereno pocrni, kosa plava...
jer kako god se našminkam izgleda mi ružno, bezlično, osim crnog tuša, ali on mi je nekako prenapadan za dan kad sam cijela ovako svijetla. koju bih boju tuša ili olovke mogla uzet, može i u boji nekoj, da zelene oči izgledaju zelenije, svjetlije (ako se takvi efekti uopće mogu postić šminkom). i čula sam da za je za plavuše i svijetle bolja smeđa maskara, sad koliko je to istina ne znam, nikad nisam probala.

Možda ti ovo pomogne http://www.forum.hr/showpost.php?p=19216787&postcount=24780

Dijaa
14.03.2009., 11:23
hvala kalliste :)

TiNa.
14.03.2009., 12:13
molim BILO KOGA iskusnijeg od mene:(da mi da savjet kako da mi se puder po danjem svjetlu, pogotovo kad sunce opici u podne ne vidi na licu? molim vas, ocajna sam vise :(
hvala unaprid:(:(

ako pricas o problemu razlike boje onda moras otici i kupiti nijansu koja ti odgovara tako sto ces staviti uzorak na rub lica i izaci van sa ogledalom i vidjeti koji se ton pudera najbolje utapa sa tvojim. moras biti ustrajna u odluci da probas onoliko pudera koliko je potrebno dok ne nadjes tocno svoju nijansu, bez kompromisa.

drugo, ako imas dosta razlicitih nijansi pudera al ne znas koje kad koristiti onda je to lakse ispraviti. uvijek se sminkaj na prirodnom svjetlu blizu prozora al ne na direktnom suncu za make up po danu. tako ces zadrzati prirodan izgled koji ces moci imati i kroz vecer naravno uz pojacavanje sminke ako je potrebno. isto je bitno birati teksturu za dnevni look, ako imas uredan ten onda ti je dovoljno nanijeti tinted moisturizer ili laganiji liquid foundation za dan a sve teze ostavi za vecernji look.

money saving tip: probaj puder koji trenutno koristis razblaziti sa mlijekom za tijelo (nivea ili neki slicne gustoce) u omjeru 60%puder 40%mlijeko, izmjesaj i nanesi kao kremu za lice. za no streaks varijantu ako imas duze dlacice na licu koristi MAC 187 cetku.

Make-up addict
14.03.2009., 22:23
Info zona i vizažistica Ana Benzon organiziraju radionicu šminkanja. Šminkanje lica je prastara umjetnost, umjetnost prepuna tajni i sitnih trikova koja može preoblikovati sliku žene i učiniti je savršeno lijepom u svakom trenutku. Obrazovanje profesionalnog vizažista Ana je stekla u Londonu, a trenutno radi u kazalištu lutaka, HNKu te na Suvremenom učilištu u Splitu. Na radionici će vas naučiti kako brzo i jednostavno prikriti sitne nedostatke te istaknuti ono najljepše na vašem licu uz pomoć šminke koju već imate u neseseru.

Radionica će se održati 25.03. u 17:00 sati u prostoru Info zone u Splitu. Za sudjelovanje je potrebno platiti kotizaciju u iznosu od 20 kuna te ponijeti svoju omiljenu šminku. Kako je broj polaznika ograničen, svoje sudjelovanje do 24. ožujka najavite na mail zona@split.com.hr

http://split.com.hr/zona/hr/news-detail/20090305-dogadjanja-dan-nasminkanih-zena

zutokljunka
15.03.2009., 02:49
ako pricas o problemu razlike boje onda moras otici i kupiti nijansu koja ti odgovara tako sto ces staviti uzorak na rub lica i izaci van sa ogledalom i vidjeti koji se ton pudera najbolje utapa sa tvojim. moras biti ustrajna u odluci da probas onoliko pudera koliko je potrebno dok ne nadjes tocno svoju nijansu, bez kompromisa.

drugo, ako imas dosta razlicitih nijansi pudera al ne znas koje kad koristiti onda je to lakse ispraviti. uvijek se sminkaj na prirodnom svjetlu blizu prozora al ne na direktnom suncu za make up po danu. tako ces zadrzati prirodan izgled koji ces moci imati i kroz vecer naravno uz pojacavanje sminke ako je potrebno. isto je bitno birati teksturu za dnevni look, ako imas uredan ten onda ti je dovoljno nanijeti tinted moisturizer ili laganiji liquid foundation za dan a sve teze ostavi za vecernji look.

money saving tip: probaj puder koji trenutno koristis razblaziti sa mlijekom za tijelo (nivea ili neki slicne gustoce) u omjeru 60%puder 40%mlijeko, izmjesaj i nanesi kao kremu za lice. za no streaks varijantu ako imas duze dlacice na licu koristi MAC 187 cetku.

hvala puno!! divna si!!! :)
i jos jedno pitanje, ona cura sta je video tu na ovoj temi, sminkala je jednu curu ala emgan fox, i sebe. koji puder sebi stavlja?
ja ne mogu ocijenit.. koja je marka.. koliko sam shvatila rekla je da je za suhu kozu,i jako lijepo izgleda na licu pa bi probala..ako netko zna.. :ne zna:

Green-Eyed-Fairy
15.03.2009., 06:57
Zutokljunka, ja ti ne bi preporucila da puder mesas sa mlekom za telo, ono je za telo, ne za lice. Ali slobodno ga izmesaj sa dnevnom kremicom koju koristis za lice. Naravno, najvaznije je da ti nijansa odgovara najbolje sto moze (kao sto je Tina rekla, najbolje je da testiras puder na rub lica tj na vilicu- tu najcese imamo namanje flekica i ostalih cuda. Namazes par linija raznih nijansi, ona koja se najmanje vidi je tvoja). Drugo, vazno je i cime ga nanosis- mozes koristiti pljosnatu cetkicu za puder (npr EcoTools ima jeftine a dobre, ako ti se daje vise novca onda Sephora, MAC, Dior...) i sa njom ga mozes lepo utapkati i rastrljati po licu. Druga opcija je makeup spuzvica koju mozes navlaziti, tako ce puder izgledati prirodnije i lepse ce se stopiti sa kozom. I naravno- ako imas novca i mesto gde da kupis i ja ti preporucujem MAC 187 cetkicu.
I za kraj- procitaj malo o puderima, pogledaj sta odgovara tvom licu (da li je suvo, masno, mesovito itd), jer ces sa mat puderima (npr) imati malo vise posla, obicno se suse "praskasto" pa treba biti pazljiv.

Green-Eyed-Fairy
15.03.2009., 07:08
Iz licnog iskustva ti mogu reci da zelenookima najbolje stoje ljubicaste (svetle- tamne, nije bitno), crvenkaste (ne mora to biti crvena boja krvi, vec npr smedjkasta nijansa sa crvenkastim podtonom), zlatne nijanse.
Pa cak i zelene! I crne, naravno :)
Sto se tusa/olovke tice preporucujem ti sve ove vec pomenute nijanse.
Sto se dnevne verzije tice, ako zelis nesto neupadljivo ali lepo i prirodno, mozes npr staviti zlatkastu (ne bukvalno boja zlata, vec nude nijansu koja vuce na zuckasto-zlatno) senku preko kapka, svetliji (koji god ti odgovara) highlight ispod obrve i u unutrasnji cosak oka (nesto sto nece biti napadno, nego da se tek tek vidi) i bogato smedja olovka uz rub oka (mislim da Bourjois ima lepe), ali nemoj napraviti ostre crte- omeksaj malo i razmrljaj da ne bude previse grubo. Definitivno ti preporucujem da ipak nastavis koristiti crnu maskaru, ali mozes je preskociti na donjim trepavicama. Takodje imas "soft black" i "black black" pa mozes uzeti soft verziju, bice malo prirodnija.
I poigraj se olovcicama u boji, npr ljubicastom, sigurno bi ti divno pristajala!