PDA

View Full Version : Konstantno crvene ruke

misery-
12.12.2002., 21:36
već me stvarno počinje živcirati! ispočetka je bilo fora, al sad mi je nekad čak i neugodno. iz ne znam kojeg razloga, ruke su mi često crvene! ne znam zakaj, ne znam otkad.. kaj, nekaj s cirkulacijom?

fakat mi je glupo ići doktoru zbog toga! al me već počinje izluđivati!

Zlatokosa
12.12.2002., 22:50
Nemam odgovor. Ali možda čistiš po kući preagresivnim sredstvima bez zaštitnih rukavica?

misery-
13.12.2002., 08:27
ne bi rekla da je to. ne čistim baš tak često.

blondie_30
13.12.2002., 10:07
Ne mora biti nista. Ali, crvenilo dlanova moze pokazivati na poremecaj (ne mora biti nista strasno) u radu jetre (eventualno bubrega). Napravi jetrene probe, provjeri urin.

misery-
13.12.2002., 14:00
ruke i jetra? pa kakve to veze ima? sad sam se splašila..

blondie_30
13.12.2002., 15:52
Da, glupo zvuci: ruke i jetra. I rekla sam da ne mora biti nista strasno. Ali provjeri, pogotovo u slucaju ako si trosila, trosis ili se spremas poceti trositi kontracepcijske tablete ili neke jace ljekove. I rekla sam: ne mora biti...

misery-
13.12.2002., 17:50
thanx;)

TeenSpirit
13.12.2002., 20:58
odi kod doktora, nemoj da te ja moram vodit! :D

;)

misery-
14.12.2002., 06:19
ma neee, glupo mi je doć doktorici i pitat je kaj mi je to s rukama:o kad ima toliko ozbiljno bolesnih ljudi:)

Potala
14.12.2002., 22:47
Jesi sigurna da nije neki dermatološki problem?
Ako su samo pojačano crvene, onda fakat ne znam...
Nadam se da nije ono - hladne ruke, vruće srce tj obrnuto u tvom slučaju - tople ruke, hladno srce;)

Ako je nešto s kožom, lijepo prošeći do dermatologa...

Zedj vatre
14.12.2002., 23:09
Pa doktori su tu da odgovaraju na pitanja .I njima treba reci sve sto se nama cini ne vazno njima dobro dodje za postavljanje dijagnoze .
A koza ,oci ,kosa ,nokti pa po njima doktori svasta otkriju .

A mozda su ti ruke osjetljive na hladnocu ,mozda ne nosis rukavice ,nosi i kada je hladno i zastitne po kuci ako imas osjetljivu kozu .

Meni je kada je hladno stalno crven nos ,kako to samo mrzim .:(

Potala
15.12.2002., 00:10
Originally posted by Zedj vatre
Meni je kada je hladno stalno crven nos ,kako to samo mrzim .:(

Da, da, od hladnoće ti je crven:D ;)

Namche
15.12.2002., 01:13
Da, da, od hladnoće ti je crven

Pa da grijanje lozom:D ;)

Zedj vatre
15.12.2002., 08:38
Originally posted by Potala
Da, da, od hladnoće ti je crven:D ;)

misery-
15.12.2002., 09:16
Originally posted by Potala
Jesi sigurna da nije neki dermatološki problem?
Ako su samo pojačano crvene, onda fakat ne znam...
Nadam se da nije ono - hladne ruke, vruće srce tj obrnuto u tvom slučaju - tople ruke, hladno srce;)

Ako je nešto s kožom, lijepo prošeći do dermatologa...

crvene su bile i usred ljeta i usred zime. a hladne su all the time! (da, da.. znam kaj se priča za žene s hladnim rukama:D - ne bum rekla dal je istina:p )

u ponedjeljak ionak idem po ispričnicu pa možda usput napomenem..:cool:

Princeza
15.12.2002., 22:35
Napomeni! :)

ankada
16.12.2002., 13:07
Ne znam zasto su dlanovi crveni, ali znam ako vam pozute.
Meni se to dogodilo zuti dlanovi, stopala ne, zutica nije.
Pogodite sto je? Presaugala sam se kerotina, kojega sam previse unosila u mandarinama, narandzama, pa sokovima s tim vocem.
Inace ga ima i u mrkvi, buci, ali to manje trosim.
Kada sam prestala tamaniti (2-3 kg dnevno) toga voca sve se normaliziralo, a nakon toga sam pazila.
Odi ipak doktoru.

elena111
07.01.2010., 11:43
ee mojoj sestri se isto to događa..crvene su joj ruke non stop..i to ju ponekad malo pecka..ovako: ja sam čula da se to može izliječiti tako da si perete ruke sa dove sapunima-provjereno i pomaže!!! pokušajte,ako ne uspije onda to nije isti problem ko od moje seke i jedne frizerke..hvala...:eek: :) :mig:

Engelchen00012
07.01.2010., 16:35
Dobro je dok nisu blago ljubičaste!:kava:
Meni je tako svake zime.:rolleyes:

djzuza
13.11.2011., 22:52
Radi se o tome da kad ne mažem ruke po zimi mi sve budu ispucale, nekad i krvave što je čak i razumljivo.

Ali, mažem npr. 15-ak dana i ruke mi budu jako lijepo glatke i zaista su normalne, samo što su mi skoro pa uvijek crvene bez ijednog razloga at all!! -.-

Jedino su mi po ljeti normalne, niti suhe niti crvene.. Jel imate kakav savjet za to jer već mi je postalo muka za ih gledati i neugodno biti s njima..

Hvala! :)

Eshyy
14.11.2011., 06:47
Tako je i meni bilo. Bile su mi crvene, suhe i ponekad krvave (kad ispucaju pogotov) dok nisam otkrila kremu za ruke 48 slovenske Ilirije. Ona je meni pomogla, znala sam dobro namazati i ostaviti u vunenim rukavicama da dobro upije. Redovito mazanje ruku i problem je bio manji.
Da se razumijemo, problem nije sasvim nestao, najvjerojatnije se radi o slaboj cirkulaciji. Samo mi je ta krema pomogla da ruke više ne budu suhe. Crvene znaju biti, zbog cirkulacije pretpostavljam. :ne zna:

Ljeti i na proljeće tog problema nemam.

hooray
14.11.2011., 09:32
meni je za tako ekstremno ispucale ruke pomagala bepanten mast (to je ono kaj inače služi za mazanje bebinih guza :) )
niš drugo mi nije tako brzo smirivalo kožu

a ako znaš da ti po zimi pucaju ruke zašto jednostavno uvije sa sosbom ne nosiš kremu, ja kako često perem ruke jer radim s papirima, moram po par puta dnevno namazat ruke, to mi je normalno
pogotovo ako koristiš neki od onih gadnih isušujućih anti bakterijskih sapuna, kakve ja npr imam na poslu

Sashica
15.11.2011., 09:04
Meni su isto ruke preko zime koma ako ih ne mažem. Nek slučajno izađem vam na hladnoću bez rukavica odmah pocrvene i ispucaju do krvi. Mažem ruke svako malo s nekom masnom kremom, najčešće Niveom vulgaris. Navečer prije spavanja ih namažem melemom. To mi pomaže. Dakle, puno, puno mazanja kremom i obavezno nošenje rukavica da se preživi zima :D

Skviki
15.11.2011., 09:37
nošenje rukavica po vani obavezno čim se iziđe iz kuće od 1.10. do 1.3. :top:

inače mislim da problem može biti i psihološke prirode: imala sam frendicu u srednjoj kojoj su ruke uvijek bile crvene i hladne, liječila se neko vrijeme od anksioznosti pa joj koliko se sjećam taj problem s rukama nakon terapije više nije bio tako izražen

Sashica
15.11.2011., 10:08
Ja imam slabu cirkulaciju pa su mi ruke i stopala hladni, ali samo preko zime, zato i spavam u čarapama :D

Ali, ovo ne vjerujem da je psihičke prirode jer prođe čim dođe lijepo vrijeme, a ako mažem kremama smiri se.

sydney
07.12.2012., 09:51
osim što mi je koža na rukam ispucala,svrbi,i suha je,zimi je stalno crvena. pretpostavljam od vode,ne smijem ih često topiti. al ne da su ruke crvene na pregibima,nego sve od zgloba do vrha prstiju,svaki milimetar je jako crven! kao da nosim rukavice ,al crvene,doslovno! da posjetim dermatologa ili?