PDA

View Full Version : Kad ce opet vize?

Triper K.
04.08.2005., 15:35
Evo i Vuk Draskovic i Kostunica su poceli narikat zbog desetogodisnjice Oluje, pa jos njih par iljada narikaca danas isprid naseg veleposlanstva. veceras je cak "znanstveni" skup u Sava centru. Sta njima znaci ta desetogodisnjica, ali in nisu rane bile svjezije prosle godine za devetogodisnjicu:confused:. Svejedno, ko ih jebe, nego jel' to znaci da nece bit nista od "normalizacije" odnosa i da
cemo in opet drknit vize: smajlickojitrljaruke:
Jel bi ih ikako mogli puknit u ovih par dana tako da ih uvati ova sezona?

Ja sutra odo u Knin iako su mi "blizi" oni u Karlovcu, pa cu posli u Cavoglave na Thompsona ili na Škoru u Gata. Volia bi da sve proslave u nasim gradovima diljem najljepse nase budu sto vise posjecene tako da ih vise zasvrbi.:D

Dogodine .:tulum: :tulum: :tulum: :D

Triper K.
04.08.2005., 17:02
Nek mi kreten moderator objasni sta ovo radi u LK? Mozda se odnosi poboljsavaju, mozda nesto u mom postu nije u skladu s aktualnim politickim trenutkom?

Pallas
04.08.2005., 17:23
Ocitovanje kretena moderatora:

Nisam bio siguran jesi li ovu temu zamislio ozbiljno, a nisam htio nista pitati kako mi se opet svi ne bi rugali i otvarali milion tema jedini cilj kojih su neukusne sale na moj racun.
Kako je tema zachatana od drugog posta, sibnuo sam je u LK. Evo je natrag, ociscene, a tebe molim da onda usmjeravas raspravu.

P.

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 17:25
Zbog čega su vize za Srbe uopće ukinute?

Mislim, kojim su postupcima to zaslužili?

Jesu li priznali agresiju?

Jesu li platili reparacije?

Uopće mi nije jasno...

QUESTION
04.08.2005., 17:34
Jalnuški Diletant kaže:

Uopće mi nije jasno...

Tako da preko Hrvatske mogu lakse u Europu, pa kada to Europa skuzi uvesti ce i nama vize, kao sto je to napravila Velika Britanija iskljucivo radi Srba sa hrvatskom putovnicom, koje smo im morali izdati u sklopu mirne reintegracije ist. Slavonije.
Tako se u relativno kratko vrijeme u Engleskoj nakotilo izmedju 7-8.000 Srba koji su trazili azil, a imali su hrvatske dokumente i onda nam Englezi radi svojih prijatelja Srba uveli vize (jer niti jedan Hrvat nije trazio azil), umjesto da su svoje prijatelje Srbe docekali rasirenih ruku !

Jegulja
04.08.2005., 17:40
Baš šteta kaj je Palas zbrisal postove. :(
To se moglo elegantnije riješiti. Budući da se spominjala traktorijada i ini sportovi kao što su skok preko granice i sl. trebalo je samo topic prebaciti pod ostale sportove i gotovo...riješen problem:D

dakalo
04.08.2005., 17:41
Srbima je jedina mogucnost pranja od njihove
ekspanzionisticke i genocidne politike
da se negdje prikazu kao zrtve, a postupak
koji su odigrali evakuacijom iz Hrvatske je nista
drugo do odigrana uloga upravo u tom filmu.
Danasnja srpska mobilizacija od politicara, medija,
intelektualaca, crkve nije nista drugo do
grcevita borba da se negdje prikazu kao zrtve
kako bi se svi zaraceni na kraju prikazali
kao necije zrtve, tj. svi smo svima bili krvnici i zrtve
pa prema tome vise nitko nije odgovoran za
stradanja, razaranja i sve druge indirektne stete
nastale ratovima uzrokovani kako sam vec rekao
ekspanzionistickom i genocidnom srpskom politikom
koja usput receno nije nestala nego se samo primirila.
Upravo zbog gore recenog je znacajna
gesta ratne odstete od strane Crne Gore, koja je ekonomski beznacajna, ali je politcki priznanje fakata i Srbi su se nasli u
klincu jer i oni, a i mi znamo sto slijedi i to ne moram objasnjavat.
Nazalost hrvatski nerijeseni problem je Gotovinina optuzba
koja sa Gotovinim skrivanjem ostaje otvorena
i daje dosta manevarskih mogucnosti srpskoj politici, tj.
da do to koristi kao istinu, a ne samo optuznicu
koja bi vjerujem sa Gotovinim pojavljivanjem u Haagu
vrlo lako bila oborena, jer i laici poput nas na forumu
mogu nepobtino dokazat, a kamoli strucni odvjetnici, da je
dobar dio optuznice farsa i da nema nikakvih oslonaca u stvarnosti.

Revenger
04.08.2005., 17:41
Što se mene tiče tribalo bi uvesti vize i Srbima i Bosancima (naši ionako imaju hrvatsku putovnicu). Ovi talibanci su postali previše bahati, vrime je da ih lagano spustimo na zemlju. Stavljanje kondoma na Isusov kip, pokolj hrvatske obitelji na Badnjak, bacanje knjiga hrvatskih autora u smeće, zabranjivanje Hrvatima da skaću sa Staroga mosta...http://www.bljesak.info/modules.php?name=News&file=article&sid=21751

NOlogo
04.08.2005., 18:10
Jalnuški Diletant kaže:

Mislim, kojim su postupcima to zaslužili?

Jesu li priznali agresiju?

Jesu li platili reparacije?

Uopće mi nije jasno... a kaj se bojiš? jel dolaze? pa slabo baš , preskupi smo im.

ukidanje viza je bilo neko vanjskopolitčko spreseravanje, kakvo se inače radi kad se namjesto konkretnih stvari grade potemkinova sela ili se glumata nešto već.

shvaćam da su ti i vize brljzgbrlj ti bi jedan lijepi zidek sazidal, ali moram te razočarati>> gradili bumo nekaj drugo. ne "sigornonosne ograde" :D

doduše, ono kad su dobili medalju iz jamerike pa se nešto još dodatno nabahatili u tom - čiča - stilu, bila sam čist spremna uvesti im vize, ali .... sanader me nije pitao za cijenjeni savjet:o :rolleyes:

----
svatko tko drži do sebe uvijek će se zalagati za otvorenost i protok - ljudi, roba, informacija. i time potvrđivati svoju snagu.

svatko tko ima bilo kakve probleme - ucijenjivat će druge i pokušavat im srati po glavi.

sounds familiar? ;)

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 18:19
NOlogo kaže:
ti bi jedan lijepi zidek sazidal :top:

dakalo
04.08.2005., 18:19
NOlogo kaže:
a kaj se bojiš? jel dolaze? pa slabo baš , preskupi smo im.

ukidanje viza je bilo neko vanjskopolitčko spreseravanje, kakvo se inače radi kad se namjesto konkretnih stvari grade potemkinova sela ili se glumata nešto već.

shvaćam da su ti i vize brljzgbrlj ti bi jedan lijepi zidek sazidal, ali moram te razočarati>> gradili bumo nekaj drugo. ne "sigornonosne ograde" :D

doduše, ono kad su dobili medalju iz jamerike pa se nešto još dodatno nabahatili u tom - čiča - stilu, bila sam čist spremna uvesti im vize, ali .... sanader me nije pitao za cijenjeni savjet:o :rolleyes:

----
svatko tko drži do sebe uvijek će se zalagati za otvorenost i protok - ljudi, roba, informacija. i time potvrđivati svoju snagu.

svatko tko ima bilo kakve probleme - ucijenjivat će druge i pokušavat im srati po glavi.

sounds familiar? ;)

koji je uopce interes Hrvatske da Srbima drzi
bezvizni rezim :confused:

ta drzava je jedna od najnesredjenijih u Europi
jedan od najvecih izvoznika kriminala, ekonomski
nisu zanimljivi turisti, imaju pretenzije prema RH, velicaju
cetnistvo, negiraju oslobodilacku borbu RH, optuzuju RH za
genocid. pa jel bi ikoja drzava drzala bezvizni rezim
nakon gore pobrojenih cinjenica????

Da Hrvatska bi

Ako bi se recimo ta dicna Velika Britanija nasla
u situaciji da joj neka drzava radi ono sto Srbija radi RH
bili drzala bezvizni rezim?

da vidjeli smo kako su otvoreni kad je stari dobri Robi Mugabe
naguzio par britanskih kolonijalista :D

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 18:20
dakalo kaže:

nakon gore pobrojenih cinjenica???? Da bi Revka bila sretna i zadovoljna.

NOlogo
04.08.2005., 18:21
dakalo kaže:

Da Hrvatska bi

Ako bi se recimo ta dicna Velika Britanija nasla
u situaciji da joj neka drzava radi ono sto Srbija radi RH
bili drzala bezvizni rezim?

da vidjeli smo kako su otvoreni kad je stari dobri Mugabe
naguzio par britanskih kolonijalista :D

a nabroji mi recimo 4 stvari koje je hr inače napravila - iz svog interesa?:D

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 18:24
NOlogo kaže:
a nabroji mi recimo 4 stvari koje je hr inače napravila - iz svog interesa?:D Mogla bi početi s vizama za Srbe.

4,05%
04.08.2005., 18:48
Jalnuški Diletant kaže:
Mogla bi početi s vizama za Srbe.
Onda ukidanje prava glasa BiH državljanima

NOlogo
04.08.2005., 18:52
4,05% kaže:
Onda ukidanje prava glasa BiH državljanima a bit će i to. možda čak prvo na meniju :o :top:

a i daleko više utječe na život Hr od nekakvih viza srbima.

Sting
04.08.2005., 19:04
Triper K. kaže:
Ja sutra odo u Knin iako su mi "blizi" oni u Karlovcu, pa cu posli u Cavoglave na Thompsona ili na Škoru u Gata. Blago tebi. I ja bi volia zapivat sa Thompsonom 'Cavoglave', a tek onu 'E moj narode'.

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 19:06
4,05% kaže:
Onda ukidanje prava glasa BiH državljanima U HR pravo glasa imaju samo i isključivo punoljetni hrvatski državljani.

4,05%
04.08.2005., 19:27
Jalnuški Diletant kaže:
U HR pravo glasa imaju samo i isključivo punoljetni hrvatski državljani.
Nespretno se izrazih. Mislim da je ipak jasno šta sam hrio reći. Dakle da budem precizniji gospoda građani BiH koji žive u BiH a glasaju u Hrvatskoj na osnovu prava glasa dijaspore. Dakle, oni nikako ne mogu biti dijaspora jer su (hrvati) konstitutivni narod BiH. Pravo glasa Hrvatima u Kanadi, Australiji,Njemačkoj... da, ali u BiH ne!

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 19:28
4,05% kaže:
Nespretno se izrazih. Mislim da je ipak jasno šta sam hrio reći. Dakle da budem precizniji gospoda građani BiH koji žive u BiH a glasaju u Hrvatskoj na osnovu prava glasa dijaspore. Dakle, oni nikako ne mogu biti dijaspora jer su (hrvati) konstitutivni narod BiH. Pravo glasa Hrvatima u Kanadi, Australiji,Njemačkoj... da, ali u BiH ne! U HR pravo glasa imaju samo i isključivo punoljetni hrvatski državljani.

4,05%
04.08.2005., 19:39
Jalnuški Diletant kaže:
U HR pravo glasa imaju samo i isključivo punoljetni hrvatski državljani.
Napisao bi ja tebi i slikovnim pismom ali pitanje je da li bi i to shvatio.

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 19:52
4,05% kaže:
Napisao bi ja tebi i slikovnim pismom ali pitanje je da li bi i to shvatio. Da li u HR itko glasuje tko ne ispunjava navedeni uvjet?

Ne.

Onda ne seri.

4,05%
04.08.2005., 22:54
Jalnuški Diletant kaže:
Da li u HR itko glasuje tko ne ispunjava navedeni uvjet?

Ne.

Onda ne seri.
Niko ne govori o tome da glasaju oni koji ne ispunjavaju uvjet nego se radi o tome da se to pravo treba ukinuti (gore ti piše kome).
Stoga manje laksativa više čitanja šta piše.

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 22:56
4,05% kaže:
nego se radi o tome da se to pravo treba ukinuti (gore ti piše kome). Hrvatskim državljanima starijim od 18 godina?

Kome?

4,05%
04.08.2005., 23:00
Jalnuški Diletant kaže:
Hrvatskim državljanima starijim od 18 godina?

Kome?

Dijaspori ostaviti a "dijaspori" ukinuti.

Rodijacima.:D

Akcija2
04.08.2005., 23:01
Pallas kaže:
Ocitovanje kretena moderatora:

Nisam bio siguran jesi li ovu temu zamislio ozbiljno, a nisam htio nista pitati kako mi se opet svi ne bi rugali i otvarali milion tema jedini cilj kojih su neukusne sale na moj racun.

P.

:lol:

Triper K.
04.08.2005., 23:01
dakalo kaže:

Jednostavno oni su i dalje otvoreni neprijatelji Hrvatske.

I to veci nego sto smo mi recimo VB, SAD-u ili Japanu.:rolleyes:

Jalnuški Diletant
04.08.2005., 23:02
4,05% kaže:
Dijaspori ostaviti a "dijaspori" ukinuti.

Rodijacima.:D Alooo...

Jesu li ili nisu hrvatski državljani?

Triper K.
04.08.2005., 23:03
4,05% kaže:
Onda ukidanje prava glasa BiH državljanima

Cigo odjebi mi s teme, BH drzavljani s pravom glasa nemaju teritorijalnih pretenzija prema Hrvatskoj a niti su pucali po njoj.

piper
05.08.2005., 04:35
Triper K. kaže:
BH drzavljani s pravom glasa nemaju teritorijalnih pretenzija prema Hrvatskoj a niti su pucali po njoj. BH drzavljani niti nemaju pravo glasa na izborima u Hrvatskoj, osim onih koji su i hrvatski drzavljani. Takovi imaju pravo glasa, kao u ostalom i svi hrvatski drzavljani.

Koliko se ja sjecam, te vize za gradjane Srbije bile su "privremeno suspendirane". Sto je s time? Zar ta "privremena suspenzija" ne traje vec malo predugo? Vrijeme je bilo da prestane.

Fino im se uvedu vize, pa svatko zainteresiran, u red 1-po-1 pred konzulat/veleposlantstvo Republike Hrvatske (nikakve prijave se ne smiju zaprimati postom). Ispunit aplikaciju, izvrsit uplatu, a takodjer ispuniti i detaljni upitnik o tome tko je gdje bio izmedju 1990 i 1996. Tek nakon 2 tjedne izvrsene analize, moze viza (ako su svi uvijeti zadovoljeni). Pa, nek dolaze u posjetu, slobodno... oni kojima se odobri viza. Nema u tome bas nista lose.

kosta vujic
05.08.2005., 05:11
NOlogo kaže:

doduše, ono kad su dobili medalju iz jamerike pa se nešto još dodatno nabahatili u tom - čiča - stilu, bila sam čist spremna uvesti im vize...

kome?? srbima??
netko s ponosom i mudima bi u tom sluchaju uveo vize amerima

NOlogo
05.08.2005., 13:51
kosta vujic kaže:
kome?? srbima??
netko s ponosom i mudima bi u tom sluchaju uveo vize amerima tjah.. :D :top:

a i čini mi se da ni nakon tog medaljanja srbi opet nisu nešt pretjerano promijenili mišljenje o amerima:o

cijeli balkan u doggy style čeka ... neka druga vremena :rolleyes: :cool:

4,05%
05.08.2005., 14:44
Triper K. kaže:
Cigo odjebi mi s teme, BH drzavljani s pravom glasa nemaju teritorijalnih pretenzija prema Hrvatskoj a niti su pucali po njoj.
Da nećeš možda i ti biti zakinut za biranje zastupnika u državi u kojoj ne živiš?

Triper K.
06.08.2005., 11:55
4,05% kaže:
Da nećeš možda i ti biti zakinut za biranje zastupnika u državi u kojoj ne živiš?

Ovo je tema o uvođenju viza srpcicima, tvom plemenu koje je ratovalo s nama, kojem jos nije dosta rata i koji nas i dan danas nazivate neprijateljima, ukoiko nemos bit skoncentriran predlazem ti nekakve vjezbe ili lijekove . obrati se svom lijecniku ili ljekarniku.

Fraya
06.08.2005., 12:40
Izvini nesto mi nije jasno!

Jel to mene treba negde nesto da svrbi zato sto to
obozavas najcuveniji ustaski bend na svetu?

Missim stvarno!

Triper K.
06.08.2005., 12:54
:zvrko:

Jalnuški Diletant
06.08.2005., 12:58
Triper K. kaže:
:zvrko: :D

Srpski idiot.

Vranjes
06.08.2005., 20:17
4,05% kaže:

Pa i tvoji sunarodnjaci su glasovali na zadnjim lokalnim izborima iako ne zive u Hrvatskoj. Dosli ljudi autobusima da daju svoj glas i vratili se istog dana. Jedina razlika izmedju BH Hrvata i Srba "Krajišnika" je taj iako niti jedni ne žive u RH, ovi prvi barem vole ovu zemlju, a to je bitna razlika.

plastonja
06.08.2005., 22:15
I ja se nešto pitam:

Sasvim izvesno ogromna većina Hrvata su da se državljanima SCG uvede strog vizni režim.

Zašto to onda hadeze vlast i ne učini? To bi bilo u skladu sa njihovom ideologijom i donelo bi im veliku popularnost.

Hrvatska je danas slobodna i neovisna država. Zašto Hrvati trpe opančarenje četnika po lijepoj svojoj?

:confused:

Vojky
06.08.2005., 22:39
plastonja kaže:
I ja se nešto pitam:

Sasvim izvesno ogromna većina Hrvata su da se državljanima SCG uvede strog vizni režim.

Zašto to onda hadeze vlast i ne učini? To bi bilo u skladu sa njihovom ideologijom i donelo bi im veliku popularnost.

Zato jer ne postoje sigurnosni razlozi za to.

Ukidanje viza nosi novac hrvatskoj - počevši od korištenja hrvatskih autocesta za tranzit, do lakšeg širenja hrvatskih firmi u Srbiji, što je bitno za razvoj gospodarstva - Hrvatska je jednostavno malo tržište i Srbija je u tom smislu vrlo zanimljiva hrvatskim firmama.

Što se tiče vlasti, HDZ je u svom predizbornom programu naveo normalizaciju odnosa sa susjedima. Također, u vlasti kao jedan o partnera sudjeluje i SDSS (Samostalna srpska demokratska stranka), pa ne vidim kako bi zaoštravanje odnosa sa Srbijom upalo u "ideologiju vlasti".

Za razliku od Srbije, Hrvatska danas puno više razmišlja o gospodarstvu, nego o povijesnim mitovima. Što se i vidi na razlici u gospodarskom razvoju.

plastonja
06.08.2005., 22:48
Vojky, šta misliš kako bi Danke Deutschland primila odluku o uvođenju viza?

Kako bi ta vest bila dočekana u Briselu?

P.S.
Mislim da si promašio temu...;)

Vojky
06.08.2005., 23:01
plastonja kaže:
Vojky, šta misliš kako bi Danke Deutschland primila odluku o uvođenju viza?

Kako bi ta vest bila dočekana u Briselu?

P.S.
Mislim da si promašio temu...;)

Ne, ti si promašio temu. Ako ne vjeruješ, pođi na www.hdz.hr i nađi jednu jedinu riječ koja govori o zatvaranju granica. Onda pođi na www.vlada.hr i nađi jednu riječ koja govori o istom.

Hrvatska je - u odnosu prema Srbiji - bogatija. A u pravilu, kod trgovinske razmjene bogatiji partner više zarađuje. Osim toga, srpsko tržište vrlo pozitivno reagira na postojeće hrvatske brandove: Kraš, Podravka i sl.

Dakle, nema viza - bolja suradnja i Hrvatska dobiva više para. Počevši od toga da svatko tko iz Srbije ide autom za zapadnu Europu ostavi 100 kn za cestarinu u jednom smjeru... Osim, toga, da ponovim, predstavnici srpskog naroda su u vladajućoj koaliciji i zaista ne mislim da će se raditi na zaoštravanju viznog režima sa Srbijom.

No, Srbija je - s postojećim rukovodstvom - ionako najveći taoc sama sebi.

GoTo
07.08.2005., 00:11
piper kaže:
Fino im se uvedu vize, pa svatko zainteresiran, u red 1-po-1 pred konzulat/veleposlantstvo Republike Hrvatske (nikakve prijave se ne smiju zaprimati postom). Ispunit aplikaciju, izvrsit uplatu, a takodjer ispuniti i detaljni upitnik o tome tko je gdje bio izmedju 1990 i 1996. Tek nakon 2 tjedne izvrsene analize, moze viza (ako su svi uvijeti zadovoljeni). Pa, nek dolaze u posjetu, slobodno... oni kojima se odobri viza. Nema u tome bas nista lose.
Potpisujem. :top:

I dodajem:

Srpska vlada bi morala da uvede izlazne takse, kao i obavezu potpisivanja izjave da državljanin Srbije svojom voljom (dakle bez državne prisile) odlazi u Hrvatsku na vlastiti rizik i vlastitu odgovornost

To bi značilo da mu država Srbija neće priznati nikakvu materijalnu štetu koja mu bude naneta tokom boravka u RH, niti će mu refundirati troškove lečenja u hrvatskim bolnicama. Zatim, da će sve troškove lečenja (od posledica boravka u RH), morati sam da plati u Srbiji, jer državno socijalno osiguranje nije dužno da snosi troškove takvog ekstremno opasnog putovanja u državu u kojoj je standardni običaj premlaćivanje 80-ogodišnjih staraca i starica.

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put! :W

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 00:12
:E

:zmaj:

:rofl:

NOlogo
07.08.2005., 00:17
GoTo kaže:

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put! :W daj odjebi, nemreš ni na kosovo:D

kak ti se nije glupo javit uopće?:rolleyes: :raspa:

GoTo
07.08.2005., 00:21
NOlogo kaže:
daj odjebi, nemreš ni na kosovo:D
Po običaju, vi komunisti pojma nemate šta se dešava na terenu.

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko. :B

Vanja oko panja
07.08.2005., 00:24
GoTo kaže:

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko. :B

U blindiranom vozilu ili u tenku KFOR-a?

NOlogo
07.08.2005., 00:24
GoTo kaže:

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko. :B sam ti boldaj....jesi ponio i Ustav za tu prigodu :o - da ti bude - lakše:D
..u (navodnom) špancirungu
:o

GoTo
07.08.2005., 00:29
Vanja oko panja kaže:
U blindiranom vozilu ili u tenku KFOR-a?
Samo se prve dve godine, južno od Ibra, išlo uz eskort policije UNMIK-a, ili KFOR-a. Sada se ide bez ikakvog eskorta. I nikad nisam imao ikakvih problema (izuzimajući kreveljenje i mumlanje nečega na albanskom). :cool:

Vanja oko panja
07.08.2005., 00:32
A nista se ne cuje srpski jezik na Kosmetu?

E to je to.

GoTo
NOlogo kaže:
sam ti boldaj....jesi ponio i Ustav za tu prigodu :o - da ti bude - lakše:D
..u (navodnom) špancirungu
:o
OK ako mi ne veruješ, pitaj svoje partijske drugove (u Srbiji), koji su bili na Kosovu i Metohiji da ti potvrde da nikakva procedura za odlazak na Kosovo i Metohiju nije potrebna državljanima Srbije. :B

NOlogo
GoTo kaže:
(izuzimajući kreveljenje i mumlanje nečega na albanskom). :cool: to su pitali kakvo je vrijeme u beogradu:rolleyes: :D glupane, vjerojatno i njima tvoje kreveljenje od jezika zvuči ko mumljanje. kužiš? ma ne, nisi nikad razmišljao o tome..:cool:

NOlogo
07.08.2005., 00:35
GoTo kaže:
OK ako mi ne veruješ, pitaj svoje partijske drugove (u Srbiji), koji su bili na Kosovu i Metohiji da ti potvrde da nikakva procedura za odlazak na Kosovo i Metohiju nije potrebna državljanima Srbije. :B smradoslave, MOJI DRUGOVI (ne partijski, jer vi NEMATE uopće tamo takve partije) iz bgd su mogli na kosovo i kad si ti samo cvilio tiho doma gledajuć goblen kosovke djevojke. :o :D

GoTo
07.08.2005., 00:37
Vanja oko panja kaže:
A nista se ne cuje srpski jezik na Kosmetu?

E to je to.
Kako se ne čuje??? :confused:

Severno od Ibra je teritorija nastanjena Srbima, a južno od Ibra su koncebtrisani u grupama. Jedna od većih je Štrpce, u samom podnožju Šar Planine. Pored same Prištine je nekoliko čisto srpskih naselja: Gračanica, Čaglavica, Laplje selo...

GoTo
07.08.2005., 00:40
NOlogo kaže:
MOJI DRUGOVI (ne partijski, jer vi NEMATE uopće tamo takve partije)
E to je istina! :top:

Kod nas komunjara više nema ni u tragovima, a i levičarske partije su totalno na margini.

Tako jeste, i tako treba da bude! :top: :top: :top:

Vanja oko panja
07.08.2005., 00:41
GoTo kaže:

Severno od Ibra je teritorija nastanjena Srbima, a južno od Ibra su koncebtrisani u grupama. Jedna od većih je Štrpce, u samom podnožju Šar Planine. Pored same Prištine je nekoliko čisto srpskih naselja: Gračanica, Čaglavica, Laplje selo...

Znaci Srbi dole svoji na svome, pa sto onda kukumacete godinama i stalno nesto pizdite zbog Kosova :confused:

Citajuci tebe, dole je sve idealno.

NOlogo
07.08.2005., 00:42
GoTo kaže:
E to je istina! :top:

Kod nas komunjara više nema ni u tragovima, a i levičarske partije su totalno na margini.

Tako jeste, i tako treba da bude! :top: :top: :top: :D jel ti se nadiam srce od ponosa?

btw, znam neke ljude iz koraćeve partije, i jednostavno NE MOGU VJEROVATI da su imali tu nesreću bit iz iste zemlje ko i ti, kad čitam tvoja sranja. ali jebiga, ok...:D

GoTo
07.08.2005., 00:47
NOlogo kaže:
:D jel ti se nadiam srce od ponosa?
Da! :top:

btw, znam neke ljude iz koraćeve partije, i jednostavno NE MOGU VJEROVATI da su imali tu nesreću bit iz iste zemlje ko i ti, kad čitam tvoja sranja. ali jebiga, ok...:D
"Koraćeva partija"!!!

Čekaj, je l' to ona gromada od političke partije koja svoj partijski kongres održava za jednim jedinim kafanskim stolom? :lol:

Uzgred, di ti je Žarko Korać? Je l' istina da je počeo da sadi cveće naopačke? :zvrko:

GoTo
07.08.2005., 00:49
Vanja oko panja kaže:
Citajuci tebe, dole je sve idealno.
Ma daleko je od idealnog, al' nije baš ni sve totalno propalo.

NOlogo
07.08.2005., 00:51
GoTo kaže:
Da! :top:

"Koraćeva partija"!!!

Čekaj, je l' to ona gromada od političke partije koja svoj partijski kongres održava za jednim jedinim kafanskim stolom? :lol:

Uzgred, di ti je Žarko Korać? Je l' istina da je počeo da sadi cveće naopačke? :zvrko: ne poznam ja koraća, niti pratim njegove puteve od opozicije do viših razina i nazad. smradoslave:o :rolleyes:

nego običan narod iz te stranke. onaj koji ima nesreću da se MORA ZVATI tvojim sunarodnjacima i sugrađanima i jebiga, manje ti svjetalju obraz nego kaj ti njima usereš - svako toliko. to stoji. vi ste glasniji.

:rolleyes:

NOlogo
07.08.2005., 00:52
GoTo kaže:
al' nije baš ni sve totalno propalo. :D je, samo se nadaj.

GoTo
07.08.2005., 00:56
NOlogo kaže:
onaj koji ima nesreću da se MORA ZVATI tvojim sunarodnjacima i sugrađanima i jebiga
Ako im se ne sviđa Srbija, zašto ne odu??? :confused:

Je l' ih neko sprečava? :rolleyes:

Što ne dođu kod tebe, pa da na miru raspirujete bratstvo-jedinstvo? :zubo:

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:14
plastonja kaže:
I ja se nešto pitam:

Hrvatska je danas slobodna i neovisna država. Zašto Hrvati trpe opančarenje četnika po lijepoj svojoj?

:confused: To se svi pitamo..

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:17
GoTo kaže:
Samo se prve dve godine, južno od Ibra, išlo uz eskort policije UNMIK-a, ili KFOR-a. Sada se ide bez ikakvog eskorta. I nikad nisam imao ikakvih problema (izuzimajući kreveljenje i mumlanje nečega na albanskom). :cool:

Ovome se nisam nadala od tebe.

Ne smeta te da srpska manjina u Hrvatskoj njeguje svoj jezik - a smeta te albanski u tvojoj zemlji!?

To se inače zove licemjerje.:)

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:18
GoTo kaže:

Severno od Ibra je teritorija nastanjena Srbima, a južno od Ibra su koncebtrisani u grupama. Jedna od većih je Štrpce, u samom podnožju Šar Planine. Pored same Prištine je nekoliko čisto srpskih naselja: Gračanica, Čaglavica, Laplje selo... Srbija do Ibra!

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:19
GoTo kaže:
Ako im se ne sviđa Srbija, zašto ne odu??? :confused:

Je l' ih neko sprečava? :rolleyes:

Što ne dođu kod tebe, pa da na miru raspirujete bratstvo-jedinstvo? :zubo:

Samo ću zamijeniti stvar u postu...

Ako se Srbima ne sviđa Hrvatska - zašto ne odu?!

Znaš što bi mi ti - da sam to napisala - da sam krvavi ustaša pavelićevski....

a sebi daješ to pravo.

e, moji ljudi dragi.....:)

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:20
nataniel kaže:
To je ključno pitanje, kolegice.

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:21
GoTo kaže:
Ma daleko je od idealnog, al' nije baš ni sve totalno propalo.

Ni u Beogradu nije idealno, za Srbe, ako pitamo Srbe.

Mislim, ni himne nemate, ni zastave, prakticno ni rijeseno drzavno-pravno uredjenje.

GoTo
07.08.2005., 01:22
nataniel kaže:
Ovome se nisam nadala od tebe.

Ne smeta te da srpska manjina u Hrvatskoj njeguje svoj jezik - a smeta te albanski u tvojoj zemlji!?

To se inače zove licemjerje.:)
Ne darling, nisi razumela. Uopšte.

Nemam ja ništa protiv albanskog jezika (čak sam u JNA pokušavao da ga naučim), niti protiv Albanaca kao naroda u celini (stekao sam i nekoliko interesantnih poznanstava), a ono što sam opisivao (a tebe, šatro, pogodilo) je trebalo da znači: neki su, videvši BG tablice na ulici, nešto dobacivali, ili pretili, ili samo mimikom lica pokazivali nemoć. :D

Łipi.hr
07.08.2005., 01:22
Vanja oko panja kaže:

Mislim, ni himne nemate, ni zastave, prakticno ni rijeseno drzavno-pravno uredjenje.
I ka ono.. nitko od navijača ne navija za reprezentaciju, a svi na utakmicama.. :D

Nije im lako.. nije :(

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:23
Jalnuški Diletant kaže:
To je ključno pitanje, kolegice.

btw. da malo opustim topic....nakon duuuuuuuuuugo vremena (Jalnuški - od kada ono? :D )

nalila sam si čašu vina Vranca a bila sam na moru, sunce me opalilo...ko da sam galone vina popila, osjećam se tako....molim ne zamjeriti mi greške....:o

Łipi.hr
07.08.2005., 01:23
GoTo kaže:
Ne darling, nisi razumela. Uopšte.

Nemam ja ništa protiv albanskog jezika (čak sam u JNA pokušavao da ga naučim), niti protiv Albanaca kao naroda u celini (stekao sam i nekoliko interesantnih poznanstava), a ono što sam opisivao (a tebe, šatro, pogodilo) je trebalo da znači: neki su, videvši BG tablice na ulici, nešto dobacivali, ili pretili, ili samo mimikom lica pokazivali nemoć. :D

Kako ono ide..

Baje bathen. Chipsha nona, ..

Ma te prozivke je svatko naučio valjda :D

NOlogo
07.08.2005., 01:24
Vanja oko panja kaže:

Mislim, ni himne nemate, ni zastave, prakticno ni rijeseno drzavno-pravno uredjenje. el al rekel mi go to jučer - imaju Ustav u kome piše KOSMET i da je njihov:D

di ćeš više jebote:rolleyes: :rolleyes:

GoTo
Jalnuški Diletant kaže:
Srbija do Ibra!
Moguće.

Vera Pavladoljska
Łipi.hr kaže:
Kako ono ide..

A kikiriki, kokice di to spada...:rofl:

GoTo
07.08.2005., 01:25
nataniel kaže:
Tačno.

Muhammed
07.08.2005., 01:25
Jalnuški Diletant kaže:
Srbija do Ibra!
Srbija do jaja!

Łipi.hr
07.08.2005., 01:27
nataniel kaže:
A kikiriki, kokice di to spada...:rofl:

Neznam.

Al sam vidio videospot jednog slovenskog komunjarskog benda "Život Miche Muriqija".
Zanimljiva pjesma :D
E tamo ima zanimljivih scena.. "krempite" i slično :D

Muhammed
GoTo kaže:
Tačno.
Naravno. Isto im vazi i u BiH. I pojedinim Hrvatima ako se ne svidja, niko ih ne drzi :D A bogami i muslimani kojima nesto smeta mogu slobodno stap preko ramena i nek idu gdje misle da im je bolje :D

Jalnuški Diletant
nataniel kaže:

btw. da malo opustim topic....nakon duuuuuuuuuugo vremena (Jalnuški - od kada ono? :D )

nalila sam si čašu vina Vranca a bila sam na moru, sunce me opalilo...ko da sam galone vina popila, osjećam se tako....molim ne zamjeriti mi greške....:o Pij Plavac ubuduće.

GoTo
07.08.2005., 01:28
Vanja oko panja kaže:
Je l' ti čitaš novine, slušaš radio, gledaš TV???

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:28
GoTo kaže:
Je l' ti čitaš novine, slušaš radio, gledaš TV??? To sam se i ja upitao.

Jedino ne znam koja vam je himna...

Muhammed
07.08.2005., 01:29
Srbija, Crna Gora, Kosovo i Vojvodina jos uvijek vise... to sve treba razdvojiti pa nek ljudi zive na miru... niko ih nije pitao kad se Juga raspadala, sad imaju pravo da odaberu :)

Łipi.hr
07.08.2005., 01:29
Ispravak netočnog navoda Vanja. Možda trenutno nemaju himne, al razmatraju o novoj.. pazi sad.. pjesma "Tamo daleko" je u konkurenciji (uz onu "bože pravde").

A kako im ta narodna ide.. "tamo daleko, daleko od mora.." :zvrko:

GoTo
07.08.2005., 01:31
Łipi.hr kaže:
Kako ono ide..

Ma ozbiljno sam pokušavao. :)

Al' učitelj mi nije bio dobar. Mora da mi je predavao albanski po Šuvarovim načelima "nove škole". :bonk:

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:31
GoTo kaže:
Je l' ti čitaš novine, slušaš radio, gledaš TV???

Koja je himna tvoje DRZAVE???

Hej Sloveni, zar ne.

Kakva je zastava tvoje DRZAVE???

Plav, bijel, crven, zar ne.

Do kada ce tako biti??? ne znate ni vi, zar ne.

GoTo
07.08.2005., 01:33
NOlogo kaže:
el al rekel mi go to jučer - imaju Ustav u kome piše KOSMET
Vi komunisti ste neviđeni manipulatori (da ne kažem jedan konkretniji izraz). :frajer:

To ti nikada nisam rekao. :nono:

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:33
Jalnuški Diletant kaže:
Pij Plavac ubuduće.

uskoro cu pocet recitirat Jesenjina.A onda se rasplakat.

tako to ide...:rofl:

nego gdje smo stali.?

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:34
Łipi.hr kaže:
Ispravak netočnog navoda Vanja. Možda trenutno nemaju himne, al razmatraju o novoj.. pazi sad.. pjesma "Tamo daleko" je u konkurenciji (uz onu "bože pravde").

A kako im ta narodna ide.. "tamo daleko, daleko od mora.." :zvrko:

tamo je selo moje....tamo je Srbija...

Imala sma frendicu iz Bgd.Jelena.
Tako da znam.:D :rolleyes:

NOlogo
07.08.2005., 01:36
GoTo kaže:
Vi komunisti ste neviđeni manipulatori (da ne kažem jedan konkretniji izraz). :frajer:

To ti nikada nisam rekao. :nono: a dobro..svaki put kad netko napiše - kosovo. ti trčiš ko mali pesek i laješ <<ma, kosovo i metohija<<

pa krunski dokaz>> piše u ustavu

smradočedo, nemoj mi srat prelijepa je večer za tvoja brabonjanja:rolleyes: :D

Vanja oko panja
Ta pjesma, tamo daleko, je meni prekrasna :D moram priznati :D

Posebno u izvodjenju Radise Urosevica :D

GoTo
Jalnuški Diletant kaže:
Jedino ne znam koja vam je himna...
A što bi pa morao i da znaš!? Kad nisi državljanin Srbije. :D

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:37
Vanja oko panja kaže:
Ta pjesma, tamo daleko, je meni prekrasna :D moram priznati :D

Posebno u izvodjenju Radise Urosevica :D

je čak ima neke lirske civilizacijske tonove....i mene je iznenadila:D

GoTo
07.08.2005., 01:39
Vanja oko panja kaže:
Koja je himna tvoje DRZAVE???

Hej Sloveni, zar ne.

Kakva je zastava tvoje DRZAVE???

Plav, bijel, crven, zar ne.

Do kada ce tako biti??? ne znate ni vi, zar ne.
Opisao si SCG, koja će trajati - što kraće, to bolje.

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:39
GoTo kaže:
A što bi pa morao i da znaš!? Kad nisi državljanin Srbije. :D Znaš li ti?

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:40
Pa tuzna je, pjesma.

Ili recimo ona "uvenule dunje u fioci, moj je dragi u Drazinoj vojsci" :D

Oj djevojke otpusta sad nema, Srbija se na Hrvatsku sprema :D sjecam se ljeto `90, od moje sestre prijateljica dovela neku rodbinu iz Srijemskih Laza na odmor kod sebe, i svi od reda pjevaju ovu pjesmu :D

Muhammed
07.08.2005., 01:40
Nezavisna Slovenija
Nezavisna Hrvatska
Nezavisna BiH
Nezavisna Crna Gora
Nezavisno Kosovo
Nezavisna Srbija
Nezavisna Vojvodina
Nezavisna Makedonija

I eto konacnog mira poslije svih sukoba i raspada Jugoslavije :)

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:41
GoTo kaže:
Opisao si SCG, koja će trajati - što kraće, to bolje.

Ali traje.

Muhamede, zaboravio si, nezavisna Bosna, nezavisna Hercegovina, nezavisna I :D

GoTo
07.08.2005., 01:42
Muhammed kaže:
Isto im vazi i u BiH.
Od kada se PROTEKTORAT smatra SAMOSTALNOM DRŽAVOM??? :confused: :confused: :confused:

Łipi.hr
07.08.2005., 01:42
Muhammed kaže:
Nezavisna Slovenija
Nezavisna Hrvatska
Nezavisna BiH
Nezavisna Crna Gora
Nezavisno Kosovo
Nezavisna Srbija
Nezavisna Vojvodina
Nezavisna Makedonija

I eto konacnog mira poslije svih sukoba i raspada Jugoslavije :)

Si siguran? Nekako mi ne djeluje kao najbolje rješenje.. Gledajući na mir u državi.

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:43
GoTo kaže:
Od kada se PROTEKTORAT smatra SAMOSTALNOM DRŽAVOM??? :confused: :confused: :confused:

Imaju i predsjednika, Rugoba onaj :D

A i onaj Haradinaj je neka faca ;)

Muhammed
07.08.2005., 01:44
Łipi.hr kaže:
Si siguran? Nekako mi ne djeluje kao najbolje rješenje.. Gledajući na mir u državi.
Mir je stabilan ko munara :D

GoTo
Jalnuški Diletant kaže:
Znaš li ti?
Šta misliš, da li znam himnu svoje države?

Łipi.hr
Muhammed kaže:
Mir je stabilan ko munara :D
Zbog MZ.

Kad oni odu.. nažalost ponovit će se nemile ratne scene.

Muhammed
Vanja oko panja kaže:

Zajebani likovi :D

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:46
Vanja oko panja kaže:
Pa tuzna je, pjesma.

Ili recimo ona "uvenule dunje u fioci, moj je dragi u Drazinoj vojsci" :D

Oj djevojke otpusta sad nema, Srbija se na Hrvatsku sprema :D sjecam se ljeto `90, od moje sestre prijateljica dovela neku rodbinu iz Srijemskih Laza na odmor kod sebe, i svi od reda pjevaju ovu pjesmu :D

ma ja nikada, ali NIKADA neću zaboraviti - mi klinci, Osijek, ono 8 godina, ma balavurdija na nekoj ekskurziji u osnovnjaku, ko fol moramo izvest svako neki mali programčić....i ono djeca svi neke igrokaze, recitacije, plesove....a izlijeće Radojka (Rada smo ju zvali) sa 7-8 godina i zavrišti s pozornice držeć se za jelek - "Oj Srbijo, moja majko mila, fala majko što si me rodilaaaa...."

Ja se sjećam ko klinka da su profaći bili OSUPNUTI.

Znala je Rada odma - šta treba pjevat' i sa 7 g.

Muhammed
07.08.2005., 01:46
Łipi.hr kaže:
Zbog MZ.

Niti ce kad otici niti ce se ponoviti rat ;)

Ostace u sluzbi savjetnika u procesu integracije sa EU ;)

Rata nece biti jer ga niko normalan ne zeli a niko ga ne bi ni dozvolio ;) Nisu vise ni bivsi Jugosloveni tolike ovce kolike su bili prije 15 godina ;)

I ne zaboravi da smo Amerikance dobro udomacili u Sarajevu i da imamo jake veze s njima. Ljudi dobise najbolji prostor malte ne u sred Sarajeva za gradnju velike ambasade (vjerovatno glavni njihov centar u ovom dijelu svijeta).

GoTo
07.08.2005., 01:47
Vanja oko panja kaže:

Štaaaaaaaaaa!!!

Ne mogu da verujem!

Ibrahima Rugovu iz Prištine, i Ramuša Haradinaja iz Sheveningena premestili u PROTEKTORAT BiH!??? :rolleyes:

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:48
Łipi.hr kaže:
Zbog MZ.

Nece oni nikad otici ;) nebi dolazili, ako su planirali ici :D

Ja se samo nadam da ce englesko govno sa salvetom otici i da ce doci neki pametniji lik, poput onog Petricha. Onog su Srbi mrzili samo zato jer nije bio "njihov".

Da je ostao, do danas bi RS bila civilizirana i upristojena.

Inace, BiH je nezavisna ko bolesnik.

Łipi.hr
07.08.2005., 01:48
Muhammed kaže:
Niti ce kad otici niti ce se ponoviti ;)

Ostace u sluzbi savjetnika u procesu integracije sa EU ;)

Rata nece biti jer ga niko normalan ne zeli a niko ga ne bi ni dozvolio ;) Nisu vise ni bivsi Jugosloveni tolike ovce kolike su bili prije 15 godina ;)

Ako ti tako misliš.. super.
Hoće li ikad demokracija zavladati u BiH?

Vanja oko panja
07.08.2005., 01:49
nataniel kaže:
ma ja nikada, ali NIKADA neću zaboraviti - mi klinci, Osijek, ono 8 godina, ma balavurdija na nekoj ekskurziji u osnovnjaku, ko fol moramo izvest svako neki mali programčić....i ono djeca svi neke igrokaze, recitacije, plesove....a izlijeće Radojka (Rada smo ju zvali) sa 7-8 godina i zavrišti s pozornice držeć se za jelek - "Oj Srbijo, moja majko mila, fala majko što si me rodilaaaa...."

Ja se sjećam ko klinka da su profaći bili OSUPNUTI.

Znala je Rada odma - šta treba pjevat' i sa 7 g.

Od kolevke pa do groba, vodi vas drug Sloba :D

Muhammed
Łipi.hr kaže:
Ako ti tako misliš.. super.
Hoće li ikad demokracija zavladati u BiH?
BiH je oduvijek demokratska zemlja.

Procitaj moj prethodni post ponovo, bio je mali EDIT.

GoTo
Łipi.hr kaže:
Zbog MZ.

Možda, al' će barem sve biti kratko. Raša i Ratko su sve vreme na terenu. :top: :top: :top:

Łipi.hr
07.08.2005., 01:50
Vanja oko panja kaže:
Nece oni nikad otici ;) nebi dolazili, ako su planirali ici :D

Ja se samo nadam da ce englesko govno sa salvetom otici i da ce doci neki pametniji lik, poput onog Petricha. Onog su Srbi mrzili samo zato jer nije bio "njihov".

Da je ostao, do danas bi RS bila civilizirana i upristojena.

Ja BiH smatram kao bure baruta. Jednom kad pukne (nadam se kako ipak neće puknut) bježat će i ovi iz MZ u.. da ne kažem gdje.

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:51
GoTo kaže:
Šta misliš, da li znam himnu svoje države? Ne.

Nego znaš li KOJA je himna tvoje države i kako se ta država zove.

Muhammed
Vanja oko panja kaže:
Mah i te sitne bolesti koje su ostale poslije kojekakvih Karadzica ce da se izlijece cim skinemo s ku.rca one Covice i Cavice... i slicne nacionaliste/profitere.

Znate li za Cavica da mu je sin narkoman? Pred prosle izbore je bilo "Glasajte za Cavu, pusicemo travu" :B :D

Łipi.hr
Muhammed kaže:
BiH je oduvijek demokratska zemlja.

Procitaj moj prethodni post ponovo, bio je mali EDIT.
Koliko demokratska?

Nasilno upadanje u Hercegovačku banku bez ikakve sudske osnove? To je demokracija?

Nepoštivanje izbornih rezultata (izabrani hrvatski predstavnici)? To je demokracija?

Vera Pavladoljska
07.08.2005., 01:52
Łipi.hr kaže:
Bure baruta.

sjajn film! :top:

ne obazirite se na mene, spikam sama sa sobom :o ;)

Vanja oko panja
Łipi.hr kaže:
Ja BiH smatram kao bure baruta. Jednom kad pukne (nadam se kako ipak neće puknut) bježat će i ovi iz MZ u.. da ne kažem gdje.

Pa prvi put je puklo uz "aminovanje" stranaca ;)

Sad su postigli sto su htjeli, nece oni dozvoliti da pukne bure baruta opet.

Protektorat je pod kontrolom.

Muhammed
Łipi.hr kaže:
Pogresnu sliku imas. Sve je to +387 ;)

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:53
Muhammed kaže:
niti ce se ponoviti rat Sjeti se što ste o ratu govorili '91..

Muhammed
Łipi.hr kaže:
Koliko demokratska?

Nasilno upadanje u Hercegovačku banku bez ikakve sudske osnove? To je demokracija?

Nepoštivanje izbornih rezultata (izabrani hrvatski predstavnici)? To je demokracija?
Naravno. Nema petljavine i laganja ;)

GoTo
Jalnuški Diletant kaže:
Nego znaš li KOJA je himna tvoje države i kako se ta država zove.
Da.

A je l' ti znaš kako se tvoja država zove, i ima li himnu? :confused:

Łipi.hr
07.08.2005., 01:54
Muhammed kaže:
Pogresnu sliku imas. Sve je to +387 ;)

Aha. I onda pogledaš mreže troje mobilnih operatera.. multikulti, a? :o

Vanja oko panja
GoTo kaže:
Možda, al' će barem sve biti kratko. Raša i Ratko su sve vreme na terenu. :top: :top: :top:

A i njihovi kadrovi u predsjednistvu, parlamentu i vladi :D

Smijesna drzava, Radovanova stranka je i dalje u vlasti :D i prakticno rukovodi najbitnijim drzavnim funcijama (policijom i drzavnim obavjestajnim agencijama :D)

Muhammed
Vanja oko panja kaže:
Pa prvi put je puklo uz "aminovanje" stranaca ;)

Sad su postigli sto su htjeli, nece oni dozvoliti da pukne bure baruta opet.

Yuga je pukla jer im nije odgovarala, bila je PREJAKA. Zato su Milosevica i njemu slicne preveli zedne preko vode i ovi napravili sranje. Sad je vec sve u redu za strance... sad jos u EU da odemo i gotov posao.

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:55
GoTo kaže:
Da.

A je l' ti znaš kako se tvoja država zove, i ima li himnu? :confused: Republika Hrvatska; Lijepa Naša.

Aj sad ti...

Muhammed
07.08.2005., 01:55
Łipi.hr kaže:
Aha. I onda pogledaš mreže troje mobilnih operatera.. multikulti, a? :o
Pa sta? To je znak bogate drzave. Pa nismo fukare da imamo samo jednog operatera :D

Łipi.hr
07.08.2005., 01:56
Muhammed kaže:
Naravno. Nema petljavine i laganja ;)

Čudi me kako se MZ ne odluči rušiti vjerske objekte (džamije) kojih puno ima izgrađenih bez lokacijske i gradjevinske dozvole. Nisam za rušenje vjerskih objekata zbog neke mržnje i slično, vjera je vjera, ali gledajući zakon/poštenje/petljavine, ..?

Muhammed
Vanja oko panja kaže:
A i njihovi kadrovi u predsjednistvu, parlamentu i vladi :D

Smijesna drzava, Radovanova stranka je i dalje u vlasti :D i prakticno rukovodi najbitnijim drzavnim funcijama (policijom i drzavnim obavjestajnim agencijama :D)
Pa zato i imamo probleme. Ali sad ce fino SNSD da pobijedi na izborima i ode rasin SDS u ku.rac. Mogu komotno zakljucati stranku :w

Łipi.hr
Muhammed kaže:
Pa sta? To je znak bogate drzave. Pa nismo fukare da imamo samo jednog operatera :D

Obrati pozornost na "onda pogledaš mreže troje mobilnih operatera"

za više informacija kako im mreže izgledaju idi na www.gsmworld.com

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 01:57
Muhammed kaže:
Yuga je (...) bila je PREJAKA. Bosanac se ne postaje...

Bosanac se rađa.

Vanja oko panja
Muhammed kaže:
Sad je vec sve u redu za strance... sad jos u EU da odemo i gotov posao.

:D ko ce u EU??? BiH??? :D ajde ne budi smijesan, BiH nema osnovne preduvjete za ulazak u BiH.

Mozda za nekih 30-40 godina, ako se u medjuvremenu ne pokolju vrli narodi u BiH :D

GoTo
Vanja oko panja kaže:
Sve dok se iz njega više love izvlači, nego što se daje.

Kada debalans bude obrnut, tog sekunda će se završiti film o MEĐUNARODNOM PROTEKTORATU, i u BiH će početi da se prikazuje "domaći film".

Verovatno u kooprodukciji sa nekim stranim kućama. ;)

Muhammed
Łipi.hr kaže:
Čudi me kako se MZ ne odluči rušiti vjerske objekte (džamije) kojih puno ima izgrađenih bez lokacijske i gradjevinske dozvole. Nisam za rušenje vjerskih objekata zbog neke mržnje i slično, vjera je vjera, ali gledajući zakon/poštenje/petljavine, ..?
Samo jedna je bila izgradjena bespravno i sklonjena je. Ostale su uredno zakonski regulisane.

Łipi.hr
07.08.2005., 01:59
Muhammed kaže:
Samo jedna je bila izgradjena bespravno i sklonjena je. Ostale su uredno zakonski regulisane.
Moguće ali obrati pozornost na "petljavine".

Muhammed
07.08.2005., 01:59
Łipi.hr kaže:
Obrati pozornost na "onda pogledaš mreže troje mobilnih operatera"

za više informacija kako im mreže izgledaju idi na www.gsmworld.com
Kako izgledaju?

BH MOBILE pokriva preko 90% teritorije BiH.
ERONET pokriva oko 60% teritorije BiH
a onaj srpski ne znam tacno...

U cemu je problem?

Łipi.hr
07.08.2005., 02:00
Muhammed kaže:
Kako izgledaju?

BH MOBILE pokriva preko 90% teritorije BiH.
ERONET pokriva oko 60% teritorije BiH
a onaj srpski ne znam tacno...

U cemu je problem?

Kod mobilnih operatera se % ne računaju na teritorij, već na postotak pučanstva. A sad opet.. razmisli.

Muhammed
07.08.2005., 02:00
Vanja oko panja kaže:
:D ko ce u EU??? BiH??? :D ajde ne budi smijesan, BiH nema osnovne preduvjete za ulazak u BiH.

Mozda za nekih 30-40 godina, ako se u medjuvremenu ne pokolju vrli narodi u BiH :D
Jedina dva problema su Policija i Javni RTV servis a to je u procesu i do kraja godine treba da bude dogovoreno a zatim pocinju pregovori o pridruzivanju ;)

Mislim da je to manji problem od predaje ratnih zlocinaca ;)

GoTo
07.08.2005., 02:01
Jalnuški Diletant kaže:
Republika Hrvatska; Lijepa Naša.

Aj sad ti...
Ajde mi kaži Jalnuški da zaista nisi znao kako je državna himna Republike Srbije "Bože pravde" pa da se zaprepastim! Onoliko.

Muhammed
07.08.2005., 02:02
Łipi.hr kaže:
Kod mobilnih operatera se % ne računaju na teritorij, već na postotak pučanstva. A sad opet.. razmisli.
Opet ne kontam o cemu govoris?

Znam momka iz Bijeljine koji koristi BH MOBILE. Znam nekoliko ljudi iz Sarajeva koji koriste ERONET... U cemu je problem? Ti mislis da je to sve odsjeceno?

Łipi.hr
07.08.2005., 02:03
Muhammed kaže:
opet ne kontam o cemu govoris?

Znam momka iz Bijeljine koji koristi BH MOBILE. Znam nekoliko ljudi iz Sarajeva koji koriste ERONET... U cemu je problem? Zaboravi. :kava:

Muhammed
07.08.2005., 02:03
Łipi.hr kaže:
Zaboravi. :kava:
Zaboravi ti kad nisi u toku... :kava:

Łipi.hr
07.08.2005., 02:05
Muhammed kaže:
Dobro "sarajlija (podvučen žutom) u toku".

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 02:05
GoTo kaže:
Ajde mi kaži Jalnuški da zaista nisi znao kako je državna himna Republike Srbije "Bože pravde" pa da se zaprepastim! Onoliko. Ja nisam znao da se tvoja država zove Republika Srbija.

GoTo
07.08.2005., 02:07
Muhammed kaže:
Pa čovek ti lepo kaže da nije isto pokrivenost mreže i broj korisnika!

Uostalom, pre mesec dana sam bio u Republici Srpskoj i sve vreme sam bio u dometu svog Mobtela.

GoTo
07.08.2005., 02:09
Jalnuški Diletant kaže:
Ja nisam znao da se tvoja država zove Republika Srbija.
Možda i promeni naziv posle referenduma. U Kraljevina Srbija.

Łipi.hr
07.08.2005., 02:10
GoTo kaže:
Možda i promeni naziv posle referenduma. U Kraljevina Srbija. Tko će biti kralj? :confused:

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 02:11
GoTo kaže:
Možda i promeni naziv posle referenduma. U Kraljevina Srbija. Jebalomater....

Je li zbilja postoji država pod nazivom Republika Srbija????

Je li međunarodno priznata?

Je li članica UN-a?

Ima li je na kakvoj europskoj karti?

Ima li kakvu športsku odabranu vrstu?

Nikada do sada nisam čuo za tu državu.

GoTo
07.08.2005., 02:14
Jalnuški Diletant kaže:
Za sada samo u stonom tenisu. Uskoro i u rukometu.

Al' već sam nekoliko puta napisao - samo polako i opušteno. :cool:

GoTo
07.08.2005., 02:16
Łipi.hr kaže:
Tko će biti kralj? :confused:
Sadašnji prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević.

Po činu, major britanske armije. :rolleyes:

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 02:19
GoTo kaže:
Al' već sam nekoliko puta napisao - samo polako i opušteno. :cool: Pa dobro... :rolleyes:

Je li postoji Republika Srbija ili ne?

I ako ne (a sve slutim da je tako); kako se zove tvoja država i njena himna?

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 02:20
GoTo kaže:
Sadašnji prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević.

Po činu, major britanske armije. :rolleyes: 'Oće li doživjeti tu "čast"... :rolleyes:

GoTo
07.08.2005., 02:22
Jalnuški Diletant kaže:
Pa dobro... :rolleyes:

Je li postoji Republika Srbija ili ne?
Ne postoji isto onoliko koliko NE postoji i Republika Hrvatska.

GoTo
07.08.2005., 02:23
Jalnuški Diletant kaže:
'Oće li doživjeti tu "čast"... :rolleyes:
Čini mi se da sve ide ka tome da ipak hoće.

Muhammed
07.08.2005., 02:25
GoTo kaže:
Pa čovek ti lepo kaže da nije isto pokrivenost mreže i broj korisnika!

Uostalom, pre mesec dana sam bio u Republici Srpskoj i sve vreme sam bio u dometu svog Mobtela.
So what?

Muhammed
07.08.2005., 02:26
Jalnuški Diletant kaže:
Jebalomater....

Je li zbilja postoji država pod nazivom Republika Srbija????

Je li međunarodno priznata?

Je li članica UN-a?

Ima li je na kakvoj europskoj karti?

Nikada do sada nisam čuo za tu državu.
Ni ja. Cuo sam samo za "Socijalisticka Republika Srbija" ali toga nema odavno :D

GoTo
07.08.2005., 02:27
Muhammed kaže:
So what?
Łipi ti je već objasnio.

Laku noć :W

:zzz:

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 02:29
GoTo kaže:
Ne postoji isto onoliko koliko NE postoji i Republika Hrvatska. Ma čuo sam za neke elemente pojedinih država (kao npr. Hrvatska u Austro-Ugarskoj), negoooo...

Postoji li Republika Srbija koja je:

Međunarodno priznata?

Članica UN-a?

Na kakvoj europskoj karti?

Ima kakvu športsku odabranu vrstu?

Hoću reći - Republika Hrvatska udovoljava svim tim uvjetima.

A Republika Srbija?

Ako već kažeš:

"Republika Srbija ne postoji isto onoliko koliko NE postoji i Republika Hrvatska. "

To bi po meni značilo da Republika Srbija i POSTOJI koliko i Republika Hrvatska...

Jesam li u pravu? :)

Muhammed
07.08.2005., 02:30
GoTo kaže:
Łipi ti je već objasnio.

Laku noć :W

:zzz:
Kakve veze ima ako neko u BiH ima mrezu iz Srbije?

Ljudi dodju iz Njemacke ovdje pa imaju signal svog provajdera.

GoTo
07.08.2005., 11:48
Jalnuški Diletant kaže:
Ako već kažeš:

"Republika Srbija ne postoji isto onoliko koliko NE postoji i Republika Hrvatska. "

To bi po meni značilo da Republika Srbija i POSTOJI koliko i Republika Hrvatska...
Tačno.

Jesam li u pravu? :)
Jesi. :)

Triper K.
07.08.2005., 13:36
Muhammed kaže:
Kakve veze ima ako neko u BiH ima mrezu iz Srbije?

Ljudi dodju iz Njemacke ovdje pa imaju signal svog provajdera.

Balija malo si glupav, a?
Njemac ima signal svog "provajdera":confused: :rofl:

Muhammed
07.08.2005., 13:40
Triper K. kaže:
Balija malo si glupav, a?
Njemac ima signal svog "provajdera":confused: :rofl:
"Balija" ti jebo trogodisnju sister :D

Triper K.
07.08.2005., 13:41
Muhammed kaže:

:W

ivan_maks
07.08.2005., 13:42
Muhammed kaže:

pa jesam li vam reko da je nas(t)ran??

:D

Muhammed
07.08.2005., 13:46
ivan_maks kaže:

Vise "stran" nego "nas" :D

Blixa
07.08.2005., 13:48
ivan_maks kaže:

U duhu Muhammeda.Ne valja tradiciju gubiti!:D

ivan_maks
07.08.2005., 14:10
Blixa kaže:
U duhu Muhammeda.Ne valja tradiciju gubiti!:D

al moras priznat Blixie da je j*beno uporan...kaj ne??

:w

Blixa
07.08.2005., 14:11
ivan_maks kaže:
al moras priznat Blixie da je j*beno uporan...kaj ne??

:w

Neka ga!
Na islambosna.ba je zabranjeno spominjati guzicu i ***** pa mora malo ovdje.:D

ivan_maks
07.08.2005., 14:14
Blixa kaže:

eto vidis da su muslimani ipak dobri i fini ljudi...nema vrijedanja i prostacenja na njihovim forumima....

:D :D

Muhammed
07.08.2005., 14:17
Blixa kaže:
Neka ga!
Tamo je pozeljno spominjati mrtve Hrvate bez glava a to se meni ne svidja... mislim zasto bez glava?

Muhammed
07.08.2005., 14:18
ivan_maks kaže:
eto vidis da su muslimani ipak dobri i fini ljudi...nema vrijedanja i prostacenja na njihovim forumima....

Naravno da smo fini, uvijek bili i uvijek bicemo :)

Pa i vi ste muslimani samo sto to necete da priznate... ali jednog dana cete se okrenuti Allahu i uciti kelimei šehadet :)

Blixa
07.08.2005., 14:18
Muhammed kaže:
Tamo je pozeljno spominjati mrtve Hrvate bez glava a to se meni ne svidja... mislim zasto bez glava?

Vidis kako ti znas!:D

Malo cu te razocarati...islambosna i meni odgovara kao stranica.
Neka se vidi kako nas volite.:B

Muhammed
07.08.2005., 14:25
Blixa kaže:
Vidis kako ti znas!:D

Malo cu te razocarati...islambosna i meni odgovara kao stranica.
Neka se vidi kako nas volite.:B
Neka, neka, samo posjecuj... to ce ubrzati tvoj put ka pravoj vjeri... bicu ponosan na tebe kad proucis kelimei šehadet tri puta!

ivan_maks
07.08.2005., 14:25
Muhammed kaže:
Naravno da smo fini, uvijek bili i uvijek bicemo :)

Pa i vi ste muslimani samo sto to necete da priznate... ali jednog dana cete se okrenuti Allahu i uciti kelimei šehadet :)

pa ti si zorni primjerak da niste ni fini ni pristojni...naprotiv....

jel to mozda zato sto vas doma tata i mama ne vole??? ili sto vas iskoristavaju....

:B

Blixa
07.08.2005., 14:27
Muhammed kaže:
Neka, neka, samo posjecuj... to ce ubrzati tvoj put ka pravoj vjeri...

Sto vam je server onako spor?
Gdje ste se sakrili?Pakistan,Zenica??:D

Muhammed
07.08.2005., 14:33
Blixa kaže:
Sto vam je server onako spor?
Gdje ste se sakrili?Pakistan,Zenica??:D
Ne znam, vjeruj mi... moraces tamo pitati :)

A i ovaj forum pocesto zatrokira, ne znam u cemu je problem? Nemate pare da stavite bar Pentium II? :D

ivan_maks
07.08.2005., 15:11
Muhammed kaže:
Ne znam, vjeruj mi... moraces tamo pitati :)

A i ovaj forum pocesto zatrokira, ne znam u cemu je problem? Nemate pare da stavite bar Pentium II? :D

nemas ti para mozda da sebi platis lijecenje???

plastonja
07.08.2005., 16:08
Nama su vize potrebne i za Rumuniju i Bugarsku.

Ali hrvatski puk voli Srbe, pa nam ih nikad neće uvesti...:D

ivan_maks
07.08.2005., 16:27
plastonja kaže:
Nama su vize potrebne i za Rumuniju i Bugarsku.

Ali hrvatski puk voli Srbe, pa nam ih nikad neće uvesti...:D

ma da...jebeni smo si...

bratstvo i jedinstvo i gluposti tipa panslavizam.... hehe :bljak:

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 16:34
GoTo kaže:
Tačno.

Jesi. :) Uffff...

Uvijek sam govorio da puno riječi šteti.

Dakle, postoji li međunarodno priznata Republika Srbija? :)

GoTo
07.08.2005., 16:47
Jalnuški Diletant kaže:
Uffff...

Uvijek sam govorio da puno riječi šteti.

Dakle, postoji li međunarodno priznata Republika Srbija? :)
Hoćeš da kažeš, da li je Republika Srbija posebna država u odnosu na CG, ili je i dalje članica Državne zajednice SCG?

'Ajde da to pitanje, radi slikovitosti, a samim tim i boljeg razumevanja, postavimo ovako: da li je septembra (rujna) 1991. godine Republika Hrvatska bila posebna država, ili i dalje članica SFRJ?

GoTo
07.08.2005., 16:55
E pa pošto sam ja podržao predlog apsolutne većine učesnika ovog topica, da RH treba ponovo da uvede ulazne vize za državljane RS, i pošto sam na taj predlog dodao i nekoliko svojih amandmana, kako bi bilo da predlagači kažu nešto i o amndmanima?

Podsetimo se, oni glase:

Srpska vlada bi morala da uvede izlazne takse, kao i obavezu potpisivanja izjave da državljanin Srbije svojom voljom (dakle bez državne prisile) odlazi u Hrvatsku na vlastiti rizik i vlastitu odgovornost

To bi značilo da mu država Srbija neće priznati nikakvu materijalnu štetu koja mu bude naneta tokom boravka u RH, niti će mu refundirati troškove lečenja u hrvatskim bolnicama. Zatim, da će sve troškove lečenja (od posledica boravka u RH), morati sam da plati u Srbiji, jer državno socijalno osiguranje nije dužno da snosi troškove takvog ekstremno opasnog putovanja u državu u kojoj je standardni običaj premlaćivanje 80-ogodišnjih staraca i starica.

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put! :W

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 16:58
GoTo kaže:
Hoćeš da kažeš, da li je Republika Srbija posebna država u odnosu na CG, ili je i dalje članica Državne zajednice SCG?

'Ajde da to pitanje, radi slikovitosti, a samim tim i boljeg razumevanja, postavimo ovako: da li je septembra (rujna) 1991. godine Republika Hrvatska bila posebna država, ili i dalje članica SFRJ? – 25. lipnja – Dan državnosti
- 25. lipnja 1991 Ustavna odluka o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske (NN broj 31; 25. lipnja 1991)

– 8. listopada – Dan neovisnosti
– 8. listopada 1991. - Donesena odluka o raskidu svih državno-pravnih sveza sa SFRJ.

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 17:00
GoTo kaže:
E pa pošto sam ja podržao predlog apsolutne većine učesnika ovog topica, da RH treba ponovo da uvede ulazne vize za državljane RS, i pošto sam na taj predlog dodao i nekoliko svojih amandmana, kako bi bilo da predlagači kažu nešto i o amndmanima?

Podsetimo se, oni glase:

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put! :W :s :s :s :s

Apsolutno podržavam.

P.S.
Ipak, u svako vrijeme, kad god poželiš, moj si dragi gost.

GoTo
07.08.2005., 17:02
Jalnuški Diletant kaže:
– 25. lipnja – Dan državnosti
- 25. lipnja 1991 Ustavna odluka o suverenosti i samostalnosti Republike Hrvatske (NN broj 31; 25. lipnja 1991)

– 8. listopada – Dan neovisnosti
– 8. listopada 1991. - Donesena odluka o raskidu svih državno-pravnih sveza sa SFRJ.
Dobro, al' to su sve lokalne manifestacije, koje bez međunarodne verifikacije ne znače ništa.

zato, kaži od kada Međunarodna zajednica priznaje RH kao posebnu državu, dakle kao državu koja NIJE više u članstvu federalne SFRJ?

GoTo
07.08.2005., 17:05
Jalnuški Diletant kaže:
:s :s :s :s

Apsolutno podržavam.

P.S.
Ipak, u svako vrijeme, kad god poželiš, moj si dragi gost.
Jedino da dođem s MIG-om 29 i iskočim s padobranom noću iznad Splita. :rolleyes:

Muhammed
07.08.2005., 17:05
ivan_maks kaže:
nemas ti para mozda da sebi platis lijecenje???

Imam kad bi, ne daj boze, trebalo. Al' tebi ne bi pomogao taman da te gledam kako se otezes pred smrt :D

ivan_maks
07.08.2005., 17:11
Muhammed kaže:
Imam kad bi, ne daj boze, trebalo. Al' tebi ne bi pomogao taman da te gledam kako se otezes pred smrt :D

nije mi tvoja pomoc potrebna....a i ne bi te ni trazio...pitat cu ako zatreba Hrvate....

Muhammed
07.08.2005., 17:14
ivan_maks kaže:
nije mi tvoja pomoc potrebna....a i ne bi te ni trazio...pitat cu ako zatreba Hrvate....

Ne mogu ti Hrvati pomoci, nisu dovoljno uceni za lijecenje pojedinih bolesti.

Ne znas da je Klinicki Centar Sarajevo trenutno najjaca klinika u regionu?

ivan_maks
07.08.2005., 17:17
Muhammed kaže:
Ne mogu ti Hrvati pomoci, nisu dovoljno uceni za lijecenje pojedinih bolesti.

ne, nit me to previse dira...ja ipak malo vise preferiram da ako zatreba lijecenje zatrazim kod educiranih ljudi, napominjem "LJUDI"...

k a ne hitro.hr
Muhammed kaže:

stari hrvatski grad sarajevo:s

Muhammed
k a ne hitro.hr kaže:
stari hrvatski grad sarajevo:s
Zar nije srpski?

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 17:20
GoTo kaže:
Dobro, al' to su sve lokalne manifestacije, koje bez međunarodne verifikacije ne znače ništa.

zato, kaži od kada Međunarodna zajednica priznaje RH kao posebnu državu, dakle kao državu koja NIJE više u članstvu federalne SFRJ? 15. siječnja 1992.

Jalnuški Diletant
07.08.2005., 17:21
GoTo kaže:
Jedino da dođem s MIG-om 29 i iskočim s padobranom noću iznad Splita. :rolleyes: Dođi...

Vidit ćeš da nije loše.

Ja snosim sve troškove osim puta.

4,05%
07.08.2005., 19:48
Vranjes kaže:
Pa i tvoji sunarodnjaci su glasovali na zadnjim lokalnim izborima iako ne zive u Hrvatskoj. Dosli ljudi autobusima da daju svoj glas i vratili se istog dana. Jedina razlika izmedju BH Hrvata i Srba "Krajišnika" je taj iako niti jedni ne žive u RH, ovi prvi barem vole ovu zemlju, a to je bitna razlika.

Rođeni, živjeli, otjerani. Da ne vole sigurno ne bi dolazili glasati.

Ovi drugi. Rođeni u BiH žive u BiH i dio glasa i u konzulatu u Mostaru i negdje u Hrvatskoj (Metković npr) prijavljen na nekoj fiktivnoj adresi

4,05%
07.08.2005., 23:10
Muhammed kaže:
Ti si bolestan. Idi liječi se

GoTo
08.08.2005., 00:21
Jalnuški Diletant kaže:
15. siječnja 1992.

Dakle, federalna vojska federalne države SFRJ je s punim legitimitetom (do 15.1.1992.) suzbijala oružanu pobunu u RH, odnosno u jednoj federalnoj jedinici zajedničke države SFRJ.

Al' dobro, DA NE IDEMO PO 1.000 PUT U RASPRAVU O DOGAĐAJIMA IZ 1991. jer ovo sam napomenuo samo zbog paralele. Republika Srbija je sada u poziciji kao i RH u jesen 1991. godine. faktički je zasebna država, al' formalno nije. Teoretski, ukoliko bi Srbija sada htela nasilno, bez sukcesije, da iziđe iz Državne zajednice, Crna Gora bi mogla da naredi vojsci SCG da je u tome spreči. Zvuči, naravno, smešno, ali ne bi ni malo bilo smešno u obrnutom slučaju - na primer, da Milo Đukanović sutra ujutru proglasi totalnu nezavisnost CG!

Jebi ga, možda sam sve ovo previše zakomplikovao, al' tako je to kada topic krene da meandrira. :flop:

Whatever
08.08.2005., 00:32
GoTo kaže:
Eto!

Dakle, federalna vojska federalne države SFRJ je s punim legitimitetom (do 15.1.1992.) suzbijala oružanu pobunu u RH, odnosno u jednoj federalnoj jedinici zajedničke države SFRJ.

Eto!

Dakle, Hrvatska vojska države Republike Hrvatske (s međunarodno priznatim AVNOJ-evskim granicama, potvrđeno rezolucijama UN i nalazima Badinterove komisije) je s punim legitimitetom suzbila oružanu pobunu u RH i oslobodila do tada okupirane dijelove teritorija.

Naknadno cviljenje ne uvažavamo. :)

Phil Lynott
08.08.2005., 00:38
GoTo kaže:
Eto!

JNA nije imala nikakav legitimitet zato sta njen vrhovni zapovjednik - predsjednistvo SFRJ nije funkcioniralo i nije izdalo JNA nikakvu zapovijed.

Osim toga o hrvatskom suverenitetu nije odlucilo medjunarodno priznanje nego Sabor Republike Hrvatske u sukladu sa ustavom SFRJ sto je jos jedan argument koji pobija tvoju tvrdnju o legitimitetu.

GoTo
08.08.2005., 00:42
Whatever kaže:
Dakle, Hrvatska vojska države Republike Hrvatske (s međunarodno priznatim AVNOJ-evskim granicama, potvrđeno rezolucijama UN i nalazima Badinterove komisije) je s punim legitimitetom suzbila oružanu pobunu u RH i oslobodila do tada okupirane dijelove teritorija.
Sasvim tačno.

BTW u međuvremenu sam značajno editovao post na koji se pozivaš. :rolleyes:

GoTo
08.08.2005., 00:44
Phil Lynott kaže:
JNA nije imala nikakav legitimitet zato sta njen vrhovni zapovjednik - predsjednistvo SFRJ nije funkcioniralo
Ukoliko bi to bila istina, zašto onda predsednik Predsedništva SFRJ - Stipe Mesić - nije podneo ostavku???

Whatever
08.08.2005., 00:54
GoTo kaže:
Ukoliko bi to bila istina, zašto onda predsednik Predsedništva SFRJ - Stipe Mesić - nije podneo ostavku???

Pa podneo je. Nakon bezuspješnih pokušaja da obuzda armiju kojoj je formalno bio vrhovni zapovjednik, a koja njegove naredbe nije šljivila ni pol posto, nego je dejstvovala po civilnim ciljevima unutar te njihove federalne države.

GoTo
08.08.2005., 01:00
Whatever kaže:
Pa podneo je.
U decembru 1991. godine!!! Kada je praktično sve bilo gotovo.

Nakon bezuspješnih pokušaja da obuzda armiju kojoj je formalno bio vrhovni zapovjednik, a koja njegove naredbe nije šljivila ni pol posto

A on je to ukapirao na samom kraju rata!!? :misli:

Whatever
08.08.2005., 01:06
GoTo kaže:
U decembru 1991. godine!!! Kada je praktično sve bilo gotovo.

A on je to ukapirao na samom kraju rata!!? :misli:

Tebe su se malo pobrkali datumi. Kakav kraj rata u prosincu 1991?

Jalnuški Diletant
08.08.2005., 01:07
Whatever kaže:
Tebe su se malo pobrkali datumi. Kakav kraj rata u prosincu 1991? Ja već znam odgovor. :D

GoTo
08.08.2005., 01:12
Jalnuški Diletant kaže:
Ja već znam odgovor. :D
Kaži mu Jalnuški. :D

Pa da ovu bespotrebnu digresiju privedemo kraju, jer u suprotnom neće biti kraja raspravi koja je već 1.000 puta ovde vođena. :cool:

Jalnuški Diletant
08.08.2005., 01:37
GoTo kaže:
Kaži mu Jalnuški. :D Aaaa - NE.

Znamo kad je rat bio svršen.

Ta prije dva dana smo slavili desetu obljetnicu svršetka Domovinskog rata.

štancer
08.08.2005., 02:45
GoTo kaže:
Dakle, federalna vojska federalne države SFRJ
:top:
http://www.putfile.com/media.php?n=jna

Triper K.
09.08.2005., 10:11
GoTo kaže:
Kaži mu Jalnuški. :D

Pa da ovu bespotrebnu digresiju privedemo kraju, jer u suprotnom neće biti kraja raspravi koja je već 1.000 puta ovde vođena. :cool:

Onda....kad je rat po tebi bia gotov?