PDA

View Full Version : Split

stranice : [1] 2 3

Stefan1
18.08.2005., 15:57
Cao.Sledece nedelje poslovno dolazim u Split na 2-3 dana(mozda i 4.dana).U Splitu nikad ranije nisam bio pa me interesuje sta videti?
Moze i neka internet stranica o Splitu?

Ima li internet caffe-a,i u kakvom je raspolozenju domace stanovnistvo?

NoWa
18.08.2005., 16:16
Stefan1 kaže:
Cao.Sledece nedelje poslovno dolazim u Split na 2-3 dana(mozda i 4.dana).U Splitu nikad ranije nisam bio pa me interesuje sta videti?
palaču ne možeš zaobići. na rivi je:D

a u palači pogledati:
peristil, popni se na zvonik sv.Duje i imaj grad na dlanu
Vestibul-iza peristila oblog oblika.pokusaj zapjevati, vidjet ces kako fino odzvanja

S Peristila, odmah nasuprot crkve.sv.Duje imas malu uličicu.hodaj njoj do Jupeterovoj hrama (vidjet ces sfingu) i proci ces kroz ulicu koja se u slengu zove "Pusti me proć" jer se dvije osobe ne mogu mimoici u njoj:D

ako dođeš do trga di je spomenik Marku Marulicu, to je Voćni trg. Zove se tako jer je u starom splitu tamo bio pazar (tržnica).
Popij kavu na rivi.
na dnu rive ce ti vjerojatno nesto smrdit. To je sumpor iz obliznjih toplica:D

ako si gladan, ajde u Fife, restoran na Matejuški (krajnji kraj rive prema Marjanu (naše brdo). Jeftino za jest, a domaća hrana:top:

Stefan1 kaže:
Moze i neka internet stranica o Splitu?

www.split.com.hr
www.split.info

Stefan1 kaže:
Ima li internet caffe-a,i u kakvom je raspolozenju domace stanovnistvo?
Ima internet caffea. Prvi kojeg se ovako napamet sjecam jest na kraju rive, prema autobusnom kolodvoru.

Raspolozenje Splićana?:rofl: fjakasto. Drugim riječima, ne da im se ništa:D
Glavni izraz je "Vrag odnija prišu" (vrag odnio žurbu):D

Mrtva mrkva
18.08.2005., 20:54
NoWa kaže:
Vestibul-iza peristila oblog oblika.pokusaj zapjevati, vidjet ces kako fino odzvanja ... zaboravila si mu napomenut da usput zacepi nos :D :D :D

S Peristila, odmah nasuprot crkve.sv.Duje imas malu uličicu.hodaj njoj do Jupeterovoj hrama (vidjet ces sfingu) A mogao bi bas i uci unutra. I u sv. Duju isto tako (mauzolej cara Dioklecijana pretvoren u katedralu).

A mogao bi i u koji muzej kad je vec tamo. Neka muzeji zarade stogod :D

I obavezno vidit nas lipi stadion.

Ima internet caffea. Prvi kojeg se ovako napamet sjecam jest na kraju rive, prema autobusnom kolodvoru. Ima i jedan u getu, ali kako ces to coviku objasnit?

Stefan1
18.08.2005., 22:05
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).

Stadion Hajduka bi sigurno obisao,posto je to najlepsi stadion u EXYU,pa me interesuje jel tesko doci do njega.

I da jos nesto:
1.Ima li neka gradska plaza,ili plaza u blizini za kupanje
2.Koliko je toplo more
3.Kako da se krecem kroz grad-gradski prevoz,taxi ili nesto trece(peske) koje su cene celodnevnih karata za gradski prevoz.

NoWa
18.08.2005., 23:51
Stefan1 kaže:
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).. kod vecine ne, al debila ima posvuda.
Stefan1 kaže:

1.Ima li neka gradska plaza,ili plaza u blizini za kupanje
2.Koliko je toplo more
3.Kako da se krecem kroz grad-gradski prevoz,taxi ili nesto trece(peske) koje su cene celodnevnih karata za gradski prevoz.
1. bacvice, najpoznatija plaza, pjescana. al ono, ja se tu bas ne volim kupati. Preporucujem plaze podno Marjana:mig:
2. toplo je:D
3. gradom najbolje pjeske, jer grad nije velik. autobus vozi do 11,30 svaki dana (ne znam jel ima nocnih.ja se ipak vozim autom:angel: ). cijena karte je cca 9 kuna.
taxi ti je skup. nije kao u beogradu:tuzni:

Mrtva mrkva
18.08.2005., 23:54
Nije tesko doci do stadiona. Grad nije velik, a jos je i zbijen, a osim toga, sve vrijedno spomena nalazi se u centru.

NoWa, ne diraj mi Bacvice. :azdaja:

Btw, mislim da su ukinuli nocne autobuse.

Stefano, a di ces odsjest?

NoWa
19.08.2005., 00:07
Mrtva_mrkva kaže:
Nije tesko doci do stadiona. Grad nije velik, a jos je i zbijen, a osim toga, sve vrijedno spomena nalazi se u centru.
osim picaka koje su najbolje na Mertojaku;:raspa:

Stefan1
19.08.2005., 00:53
imamo neke prijatelje u Splitu koji su nam ponudili smestaj pa cemo kod njih biti

milk
19.08.2005., 12:13
Stefan1 kaže:
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam).

pa obuci kupace pa ako zavrsis u moru da si vec spreman :D :D :D ...

vaci
21.08.2005., 01:49
NoWa kaže:

taxi ti je skup. nije kao u beogradu:tuzni:

a brate nije ni ka u zagrebu
u splitu je jeftiniji start a i jednaka je cijena i noću i danju a ne ove neke šeme 25% skuplje noću :flop:

obavezno popit kavu na vidilici :mig:

mire
21.08.2005., 12:23
Komšija, ja se vratio pre 2 nedelje i bilo je super kao i svaki put. Već su ti rekli šta da obiđeš i ja ti preporučujem da obavezno ideš peške jer ništa nije mnogo daleko. Do poljuda se dolazi vrlo lako, sa rive samo pravo pa levo. ;) Pitaj nekoga usput da ti pokaže put.
Planirao sam da prikačim jednu fotografiju poljuda, ali izgleda da ne može ili ja ne umem. :)

Mrtva mrkva
21.08.2005., 12:33
vaci kaže:
obavezno popit kavu na vidilici :mig: A ako bude kisa moze i na zadnji kat Prime grad. Kafic je bezveze, ali je zato pogleeeeeeeeeed :cerek: na tri strane :top:

anči manči
21.05.2007., 21:30
isla bih ovo ljeto s frendicama u split na tjedan dana a ne znam bas o tom gradu puno sto se tiče kvatrova gdje se najbolje turistički smjestit onako da nam je sve na dohvat ruke jer nemamo auto (zabava dobra plaza) pa ako mozete dati koji savjet

Bezveze
21.05.2007., 23:03
A, onda ti je najbolje negdje u centru :rolleyes: ... ako mislis privatni smjestaj npr. Radunica/Lucas/Manus/Gripe i okolo (do Rive/Peristila 5 min pjeske, do plaze Bacvice/Firule 5 min. To su gradske plaze, pjescane, ali ima dosta betonskog dijela za suncanje. Ujedno na Bacvice mozete i izlazit ... To je samo jedna opcija, ima i drugih plaza i kvartova nadohvat ruke. Mozete se odluciti i za bus, pa na Duće, npr. (prema Omišu), iako po vrucini ne bih bas preporucila, pogotovo u nekim intervalima, npr. odlazak oko 14h, povratak iza 18h.

Inace, zadnju godinu-dvije, masovno ljudi oko centra preuredjuju svoje "podrume" (to je u stvari prizemlje) i druge prostorije u apartmane za iznajmljivanje. Tako da ima dosta novih, dobrih apartmana. Naravno, imas i sobe, to ce vas zaskociti kad izadjete iz busa/vlaka i tako to ...

....Ana....
22.05.2007., 12:44
... zaboravila si mu napomenut da usput zacepi nos :D :D :D

A mogao bi bas i uci unutra. I u sv. Duju isto tako (mauzolej cara Dioklecijana pretvoren u katedralu).

A mogao bi i u koji muzej kad je vec tamo. Neka muzeji zarade stogod :D

I obavezno vidit nas lipi stadion.

Ima i jedan u getu, ali kako ces to coviku objasnit?

Zar muzeji nisu besplatni? Doduse, ja sam sve muzeje u gradu obisla s faksom, no svejedno, mislila sam da su besplatni .... Preporucujem Muzej grada Splita, Arheoloski muzej i Muzej hrvatskih arheoloških spomenika.

....Ana....
22.05.2007., 13:11
Inace....
Sto se kupanja tice, Split te bas nece usreciti u tom pogledu. Ja se tu ne kupam pa nemam bas neke savjete.
Sto se tice nocnog zivota i ispijanja kava, kafici po getu su skroz ok, vikendom ugl. puni. Meni osobno najdrazi kafici po gradu: Porta, Dante, Fluid, Puls, Luxor (na Peristilu), St Riva.... The Ghetto bi ti mogao biti zanimljiv, a i vikendom se tamo zna zalomiti totalna akcija, ali je kafic u principu rupa. Za popiti kavu simpatican je i Zbirac na Bacvicama. Gotovo svaki vikend imas neki party u gradu, no ne znam sto slusas pa mi je tesko preporuciti ti prikladno mjesto. Imas i dosta fensi smensi mjesta (Tropic, Vanilla, Tribu, opcenito kafici na Bacvicama) u kojima ja osobno nikad nisam bila jer mi se tamo pusta koma glazba i ne odgovara mi takav djir pa ono.... Naglasavam da je ovo cisto moje subjektivno misljenje i nemam namjeru nikog vrijedjati (ako netko tamo izlazi.... je l').
Sto se tice znamenitosti, uglavnom je sve receno, cijela Dioklecijanova i muzeji.
Sto se transporta tice, mozes sve pjesice, radi se o malom gradu i stvarno je sve blizu. Inace je autobusna karta u jednom smjeru 9 kn, na trafici 1-2 kn jeftinija. Taxi nije toliko skup koliko ja znam. Nas je jednom od ul. Domovinskog rata do Zente (udaljenost cca. 25 min hoda) prevezao za 40 kn, a buduci da nas je bilo 4 u taxiju (sto znaci da je svatko dao po 10 kn), cijena nam je bila ista kao da smo isli busom. Radilo se o tri ujutro kad busevi ne voze, a nije nam se dalo gubiti vise od 20 minuta na hodanje pa ono.... Inace se uopce ne vozim javnim prijevozom, zivim u centru....
Zakljucak.... Prosecite Dioklecijanovom, uz more od rive do Zente, Znjana ili do Sustipana, popijte kavu negdje po getu, na vidilici, u Luxoru, odite na neki party (ako vas to zanima), odite u neki muzej, na Poljud, popenjite se na katedralu Sv. Duje.... Ugl. uzivajte :)

anči manči
22.05.2007., 14:40
:) bi ja na party al frendice nisu bas za, nego reci mi ovako alternativnijih rock mjesta ima li? il su za turiste "najvidljivija" fensi mjesta

DEBELKURAC
22.05.2007., 16:37

S

Ne govori zagrebački.:rofl: Lako za beogradski i nemoj se kurčit.

....Ana....
22.05.2007., 16:49
:) bi ja na party al frendice nisu bas za, nego reci mi ovako alternativnijih rock mjesta ima li? il su za turiste "najvidljivija" fensi mjesta

Ma, imas takvih mjesta koliko hoces po getu, gradu, ali sve ti radi do jedan - dva.... Poslije toga mozete na party, na neko fensi smensi mjesto, u O'Haru (najpopularnije mjesto za izlaske na dva kata, pusta se svasta, meni osobno grozno mjesto, losa atmosfera, ali to sam samo ja :) ) ili u Kocku (tu zna biti svasta, jeftin upad gotovo uvijek). I, da. Kupite neku dobru mapu i obidjite sve ono o cemu smo pisali u prijasnjim postovima. Mapu je uvijek dobro imati pa makar se radilo o ovako malom gradu kao sto je Split ;)

....Ana....
22.05.2007., 16:53
isla bih ovo ljeto s frendicama u split na tjedan dana a ne znam bas o tom gradu puno sto se tiče kvatrova gdje se najbolje turistički smjestit onako da nam je sve na dohvat ruke jer nemamo auto (zabava dobra plaza) pa ako mozete dati koji savjet

Tek sad ovo vidjeh.... Definitivno centar, ja ne bih mogla ni zivjeti nigdje drugdje :cool:

....Ana....
22.05.2007., 16:55
osim picaka koje su najbolje na Mertojaku;:raspa:

:rofl: :rofl:

zula
23.05.2007., 16:35
u splitu je najbolji provod definitivno mul na firulama ostalo ništa

vaci
23.05.2007., 19:43
dok se čuje zamamni miris mokraće...mmm... neopisivo :rolleyes:

....Ana....
23.05.2007., 21:28
u splitu je najbolji provod definitivno mul na firulama ostalo ništa

Ajme kako nemas pojma. To sto se nisi maknuo dalje od tog mola koji se trenutno btw sredjuje ne znaci da se ni ostali ljudi ne znaju zabavljati i da su ograniceni kao ti. Sorry, ali meni je tvoj post tako bezveze. :flop: :rolleyes: :rolleyes: :eek:
Ljudi, nista vi ne brinite, zabave ima dovoljno za svakoga, samo pitajte ako vas bilo sto u vezi s ovim gradom zanima.... :) Kod mene bilo hrpa ljudi (dvoje Amerikanaca, jedan Finac, dvije Francuskinje, cetiri Francuza i jos neki prijatelji iz Hrvatske) i svima bilo super, zabavili se odlicno, odusevljeni gradom, posebice Dioklecijanovom palacom i simpaticnim kaficima u njoj, a i nocnim zivotom (zagrijavanje negdje u gradu, nastavak na nekom partiju....:cerek: ). :cool: :)

zula
30.05.2007., 08:05
ajmo napravit jednu listu
o hara- goli kurac več zadnjih par godina uvik ista šema jedino čekam hari rončeviča opet
quasimodo-znaju nekad bit dobre tematske večeri ali ništa posebno
masters-osim kad je party
metropolis-bože sačuvaj
2pasa-zna uletit dobar party
itd.
uglavnom po mom skromnom mišljenju u usporedbi s nekim drugim pa ćak i manji gradovima slabo al naravno svako ima svoje mišljenje

vaci
30.05.2007., 12:58
ne iden na party-e tako da me tvoj rezime ne dira nimalo :kava:

....Ana....
30.05.2007., 21:32
o hara- goli kurac več zadnjih par godina uvik ista šema jedino čekam hari rončeviča opet
metropolis-bože sačuvaj
itd.
uglavnom po mom skromnom mišljenju u usporedbi s nekim drugim pa ćak i manji gradovima slabo al naravno svako ima svoje mišljenje

Bravo! Vidis da postoje neka mjesta na koja je ok izaci (cak i tebi) :) Normalno je da ce svatko tu izraziti svoje subjektivno misljenje, ali glupo mi je kad netko napise da je sve lose, da niceg nema. Ja sam navela i O'Haru, i Tribu, i Vanillu itd. (mada ja tamo ne izlazim) jer mozda bas to netko trazi, mozda se nekom to svidja i to je ok. Shvacam da se svima svidja nesto drugacije i to postujem. Netko ce htjeti ici na party, netko na cajke, netko na neku rock slusaonu itd., svega toga ima. Doduse, ne u velikim kolicinama, ali ima. Ja sam se savrseno zabavljala i u mnogo manje zabavnim gradovima, ma svugdje mozes nesto pronaci za sebe, pogotovo u drugom po velicini gradu u Hrvatskoj. Ja cesto izlazim i gledam kako se mladi zabavljaju, smiju, plesu, piju, puse.... i onda cujem kako se ljudi zale da nemaju gdje izaci. Ma imaju ;)
Aj, bez ljutnje, peace :zivili:

....Ana....
30.05.2007., 21:36
ne iden na party-e tako da me tvoj rezime ne dira nimalo :kava:

Aj onda ti napisi svoj rezime mjesta gdje ti izlazis, o kojima imas nekakvo misljenje, mozda nekom pomognes :mig:

anči manči
05.06.2007., 20:18
mene zanima di je u splitu najbolje za odsjesti u nekakvom apartmanu da je plaza dobra nije skupo i tak neki kvart il nesto i zanima me jel bi to trebala rezervirat sad ili mozemo samo doci tamo i naci nesto isti dan..?

NoWa
07.06.2007., 13:41
metropolis-bože sačuvaj
itd.
tebi je sve goli kurac jer se godinama nisi maknuo iz splita, al ovim koji su doli na sedmicu dana kao turisti sve to moze biti iteako novo te zabavno.

međutim, turistima koji dolaze ljeti se ne prporučuje da se zabiju u zatvoreni disko, vec neka guštaju u palači sideći na skalinama ispred neko kafića, ka i većina svita:top:

nakon toga u O'Hare di je najmanje seljaka.

ko oce neku alternativu, ima Kocku:E

NoWa
07.06.2007., 13:42
mene zanima di je u splitu najbolje za odsjesti u nekakvom apartmanu da je plaza dobra nije skupo i tak neki kvart il nesto i zanima me jel bi to trebala rezervirat sad ili mozemo samo doci tamo i naci nesto isti dan..?

sad ima mjesta po manjim hotelčićima, al u kolovozu nekako sumnjam;)

vidi kul hostela: http://www.forum.hr/showpost.php?p=7614478&postcount=2

:mig:

NoWa
12.06.2007., 18:07
ahahaha mene je aaston prijavio za reklamiranje jer sam postavila ovaj link. ljudi, vi ste zaista smijesni:rofl:

na ovom forumu ima TOLIKO linkova za raznorazne hotele i dućane, da je ovo hillarious:rofl: :rofl:

čini se više da čovjeku ne možeš ni pomoći bez da te neki idiot ne prijavi. Mjesec dana crvenog kartona zbog LINKA?

aastone, daj se samoubij pliz:moli:

Ubuduće malo smanji doživljaj ;)

raimunda
12.06.2007., 18:38
a recite mi dal bi mozda imao problema zbog Beogradskog naglaska(pretpostavljam da ne,al samo pitam)..

Nazalost u Splitu ti i dalje ima puno primitivaca pa bolje da ga malo ublazis ;)
Inace, moglo bi ti bit nelose ovde. Nemoj se poplasit ruznih ''jarbola'' na Rivi :)

Hahahaha
12.06.2007., 20:59
zbanao me jer sam ga uvrijedila:cry:

jadan aaston, a nije se udostojio javiti na pritužbama:cry:

jadni takvi moderatori:flop:

ps.i migaj materi doma dok ti juhu podgrijava;)

Mrtva mrkva
13.06.2007., 00:20
Aastone, to je (prema mojim informacijama) trenutno jedini hostel u Splitu. NoWa nije napisala nista o tome kakav je, mozda je gadan i pun stakora, iz njenog posta ne mozes nista saznati. S obzirom na navedeno, tesko da se radi o reklami.

Nadam se da ovo neces shvatiti kao uplitanje u moderaturu. Zelim samo reci da bi meni osobno puno znacilo da mi netko kaze gdje mogu prespavati u nepoznatom gradu i bilo bi mi zao kad na forumu ne bih mogla dobiti takvu informaciju jer, IMHO, forum upravo tome i sluzi.

aaston
13.06.2007., 09:07
Nevjerovatno kako neki imaju ekspres zaštitnike na ovom forumu...

Ako pogledaš link na pravila vidjet ćeš da se linkanje na smještaj ne dozvoljava. Mogla je link poslati PM-om kao šta rade drugi. S obzirom da je često ovdje a i na forumaški staž to je trebala znati.
Za nju vrijede ista pravila kao i za druge, i ne vidim ama baš ni jednog razloga zašto bi se njoj gledalo kroz prste.

Karton je obična opomena (čak je dobila i manje bodova nego ide po defaultu) i to svakako nije razlog za vrijeđanja ni na forumu a ni PM-om.

No, nije bitno. Za vrijeđanje i ostalo dobila je dodatne bodove koji zbrojeni sa prethodnim vode do bana.
Sam primitivni nivo komunikacije govori o njoj samoj, tako da me to ne dira baš previše.
Na pritužbe se javljam čim ulovim vremena, da sam vidio ranije javio bi se naravno.

I da mrkva, ovo šta ti radiš shvaćam kao uplitanje u moderaturu. Eventualne primjedbe si mogla poslati PM-om ili pisati na odgovarajućem PF. Ovako je vjerojatno efektnije...

Mrtva mrkva
13.06.2007., 10:25
Povod mom javljanju nije NoWa nego zelja da mi neki prekruti moderator ne uskrati informaciju koju trebam zato sto je smatra reklamom. Vec sam ti rekla da nastupam iz pozicije obicnog forumasa. Ovo ne mozes smatrati uplitanjem u moderiranje jer nisam nigdje zloupotrijebila moderatorske ovlasti. Osim toga, dala sam zahtjev da me se skine s moderature. Ako ce ti tako biti lakse, kad ne budem vise mod ponovit cu sve sto sam ovdje napisala.

Svaka je moderatorska akcija podlozna kritici. I to javnoj. :mig:

Superbare
08.01.2008., 08:32
pozz!

može li mi netko preporučiti apartman, sobu ne skuplje od 100 kn sad u ovo zimsko doba...a da je kolko tolko blizu centra... :zubeki:

Cube
13.02.2008., 15:50
Planiram ove godine u sedmom mesecu jedno putovanje kroz hrvatsku.

moze li neko da mi da preporuku za privatan smestaj u splitu ili okolini, ne mora da je neki hotel sa luksuzuom, najvaznije je da je smestaj dobar za spavanje i da postoji mogucnost da ostavim preko dana motor na sigurnom mestu, po mogucnosti u blizini plaze.

putujem sam i potreban mi je smestaj za pocetak jula 4 dana, i jednom za kraj jula 2 dana.

thanx unapred.

cube

hrks
13.06.2008., 15:52
Pitam tu da ne otvaram novu temu...boravit ću u Splitu od 20. - 22.06.2008. u hotelu President. E sad, s obzirom da je on u centru, a hotelski parking košta 100 kn po danu što mi je puno za platiti, jer ima neka dobra duša za savjetovat di se besplatno parkirat?:s:s

Hvala.

Sanjalica18
13.06.2008., 16:03
Pitam tu da ne otvaram novu temu...boravit ću u Splitu od 20. - 22.06.2008. u hotelu President. E sad, s obzirom da je on u centru, a hotelski parking košta 100 kn po danu što mi je puno za platiti, jer ima neka dobra duša za savjetovat di se besplatno parkirat?:s:s

Hvala.

nema
st nema besp. parkiranje:D, a pošto si iz zg stavi naljepnicu Hajdukova grba na tablice i nećeš imati problema!:rofl:

alabrale
16.06.2008., 13:41
pa tiu na nekoliko mjesta oko hotela imas besplatno... povise hotela 20 metara desno

Teeja
16.06.2008., 18:30
hrks, to ti je taman moj kvart :D

nisam sigurna jel besplatno, ali ima parking blizu banke, di je neka ulicica, gdje su oni ducancici samsonite, galerija, sport shop... pa tu budu neki auti, al vjerojatno za ove sta u banci rade... ako nista drugo... jos naprijed bude masu parkiranih auta na pola plocnika uzduz ulice a tu bas i ne kupe pauci koliko znam.

hrks
18.06.2008., 13:38
Hvala svima na odgovorima...:top:

Catalyst Group
09.08.2008., 02:41
Dva kratka pitanja

- gdje parkirati blizu Poljuda, jel postoji neka podzemna garaža ili veće sigurnije parkiralište?

- gdje jesti, da nije jako skupo, može biti malo skuplje, ali da je kvalitetno...

NoWa
09.08.2008., 16:02
- gdje parkirati blizu Poljuda, jel postoji neka podzemna garaža ili veće sigurnije parkiralište?...ides na maidene?:D

parkiraj u kvartu do, oko zgrada jer blizu poljuda nema podzemna garaza ni "sigurnije" parkiraliste.

- gdje jesti, da nije jako skupo, može biti malo skuplje, ali da je kvalitetno...
poljud je na 15 minuta pješke od samog centra grada pa predlažem (opet:D) da idete u "Fife" jest, domaća spiza za malo para. to vam je na dnu rive tamo prema Marjanu (dakle, suprotan kraj od autobusnog kolodvora). Mislim da nema čovika u splitu koji ne zna di je to pa slobodno pitajte bilo koga.

ako ćete sendvu s nogu, onda Rizzo:s (na vrh Marmontove- ulice koja ide s rive prema HNK)

a imate i razne pizza cut gluparije tu, pa ćevapi kod Ba!će...

*ellica*
16.01.2009., 15:56
dakle problem je slijedeći...ja i dečko putujemo u Split na prvenstvo, problem je šta imamo bismo trebali jedno noćenje u bilokakvom hotelu pored arene (ništa specijalno samo da imamo gdje prespavati a da nije predaleko)...hvala unaprijed! :)

angelin1
16.01.2009., 16:54
dakle problem je slijedeći...ja i dečko putujemo u Split na prvenstvo, problem je šta imamo bismo trebali jedno noćenje u bilokakvom hotelu pored arene (ništa specijalno samo da imamo gdje prespavati a da nije predaleko)...hvala unaprijed! :)

Nemam u glavi da bilo gdje kraj arene postoji hotel...

*ellica*
16.01.2009., 17:36
ma ne treba biti pored arene, ali barem da je malo bliže, da bas nije na drugom kraju grada :)

m@rin
16.01.2009., 18:22
nesto najblize areni bi ti bio hotel art ili preko puta njega hotel u sklopu trgovackog centra Joker(mislin da je ovaj papreniji sta se tice cijena),udaljeni su cca 3-4 stanice busom(br.3) do arene...uglavnom bilo koji hotel da izaberes nije ni jedan tako daleko od arene..

m@rin
16.01.2009., 18:32
mozda ovo vise pomogne : http://www.split.hr/hoteli_smjestaji.htm

aleta
17.01.2009., 07:43
mozda ovo vise pomogne : http://www.split.hr/hoteli_smjestaji.htm

Dujam ti je hotel u St koji je vrlo pristupačan cijenom (bila sam u njemu i sasvim super izgleda, nije puno zvjezdica, ali je potpuno nov, mali i super uređen, sobe skroz ok, tv..) i relativno je blizu svega..
u St je u stvari sve što je u i oko centra blizu, jer svugdje možeš doć za max pola sata..)..

angelin1
17.01.2009., 08:58
Dujam ti je hotel u St koji je vrlo pristupačan cijenom (bila sam u njemu i sasvim super izgleda, nije puno zvjezdica, ali je potpuno nov, mali i super uređen, sobe skroz ok, tv..) i relativno je blizu svega..
u St je u stvari sve što je u i oko centra blizu, jer svugdje možeš doć za max pola sata..)..

Upravo sam joj to htjela predložiti, jer je u Splitu uistinu sve prilično blizu...Ako ne Dujam, koji je malo dalje od arene, sjetila sam se da kraj MUP-a ima Globo hotel samo ne znam kolike su cijene..

alabrale
17.01.2009., 10:17
ljudi svi su hoteli puni ... i nocenje u dvokrevetnoj sobi nije ispod 600 kn ... trazite privatni smjestaj.. ako kome treba nek se javi na pm ..

štemajzl
17.01.2009., 18:19

Dujam sam i ja htio predložiti. Sobe su vrlo korektne, doručak je švedski stol i srednja žalost, parkinga oko hotela ima dovoljno, cijene su pristupačne, ali nije baš blizu Arene.

*ellica*
18.01.2009., 03:55
hvala puno na pomoći,
i mene je malo strah da su svi hoteli vec puni...:( ali valjda cemo naci nesto, da bas ne provedemo noc na aerodromu.

goldietrickz
19.01.2009., 11:44
Art hotel ti je oke, al cist sumnjam da tamo sad ima mjesta. I nije bas jeftin.

ski
17.05.2010., 13:47
Preporučite mi romantična mjesta u Splitu a može i bliža okolica,
Može i dolazak autom do tog mjesta ali nadalje ipak preferiram biti pješak jer je ipak u pitanju odmor i opuštanje

Zanimaju me mjesta za kraću šetnju, neka mjesta tipa sjedenja na klupici sa lijepim pogledom,

nasmijanonebo
17.05.2010., 14:05
Da li to moze biti neki gradic ili bas mora biti priroda?
i koliko okolica St to obuhvaca (do 50 km od ST ili) te mora li biti na moru?
Npr. meni je Trogir prekrasan gradic a i romantican, lijep za setnju, na rivi ima klupi itd.

alabrale
18.05.2010., 08:26
ako dolazis u sezoni onda izbjegavaj trogir i omiš .... prevelika guzva

Romantika u Splitu

- navecer na peristilu - romantična muzika uzivo
- 1 vidilica na marjanu

lovački
18.05.2010., 10:04
ovo je super topic, baš i mene interesira.

ivana2702
18.05.2010., 10:15
Preporučite mi romantična mjesta u Splitu a može i bliža okolica,
Može i dolazak autom do tog mjesta ali nadalje ipak preferiram biti pješak jer je ipak u pitanju odmor i opuštanje

Zanimaju me mjesta za kraću šetnju, neka mjesta tipa sjedenja na klupici sa lijepim pogledom,

da, ako dolazis u sezoni, u trogiru je zbilja guzva... nama domacima para ide na usi kad moramo ici u grad... ali u predsezoni i postsezoni je zbilja super! bas ono, vrijeme za opustanje i gustanje uz more.. e sad, ako mislis bit stacioniran u gradu i setat, onda po trogiru nemas gdje toliko setat.. imas setnice u okrugu gornjem (na čiovu, 2-3km od trogira, ali napominjem, preko sezone, NI SLUCAJNO nemoj pomisljati ici na ćiovo jer su guzve katarstrofalne i za to malo kilometara autom u jednom smjeru nekad treba i vise od sata i pol!!!).. dalje, setnicu uz more imas i u segetu donjem (3km od trogira).. tamo nisu tolike guzve i puno lakse ti je autom ici bilo gdje (za slucaj da zazelis ici autom) jer se trogir moze obici obilaznicom, a sa čiova ne mozes nikako nego kroz trogir...
vise puta sam bila u ljeto u omišu, i takodjer ne preporucam u sezoni!!!

ski
18.05.2010., 11:16
Dolazak je turisticki, sredina 6mj pa mislim da jos nisu top guzve, ali ipak zato sam naveo nesto bez auta, moze naravno autom do nekog mjesta pa dalje pjesice
Lokacije mogu biti i u prirodi neke plaze, uvale, setnice uz njih, a moze i neke znamenitosti s kojih je dobar vidikovac
Marjan je jedna od lokacija, ali kakva je situacija u predvecerje, osvjetljenost staza i skupine ljudi koji se tamo nalaze ( ne bih htio da mi uzvanje pokvare klinci pijanci ili drogerasi)
Gdje je dobra lokacija za gledanje zalaska sunca?
preferiram lokaciju Split-Trogir jer cu tu negdje se smjesiti u Kastelima ali moze i prema jugu jer ako je pogled i uzivanje vrijedno toga spreman sam i na probijanje kroz guzve

Daniela32
18.05.2010., 11:25
Centar Solina je jako, baš jako romantičan, mnogi splitski parovi dolaze tamo na vjenčanje i onda se slikaju pored breza, labudova, slapova...

Pa kad si već u Solinu, zgodno je otići u antičku Salonu gdje također ima jedan vrlo romantičan dio, gdje prođeš kroz kolonadu antičkih stupova oko kojih rastu lozica i magnolije i na dnu kolonade imaš antički stolić i komade stupova umjesto sjedalica.

Solin nije prekrcan kao ni stara Salona, čak ni u sred sezone, premda ne mogu nikako shvatiti zašto taj biser nije poznat turistima.

Daniela32
18.05.2010., 11:35
Na Marjan se ponoći obično ide nakon romantične lokacije. :D

Zalaske sunca je najbolje promatrati na samoj Rivi ili s prve vidilice na Marjanu (ili u bilo kojoj od lučica).

ski
18.05.2010., 11:49
Na Marjan se ponoći obično ide nakon romantične lokacije. :D

Zalaske sunca je najbolje promatrati na samoj Rivi ili s prve vidilice na Marjanu (ili u bilo kojoj od lučica).

Nisam bas mislio ici ponoci, vise u predvecerje, a posto neznam koliko mi treba vremea za obici ga onda mi se moze dogoditi da se ponoci vracam i zato ne bih volio nekog omesti ili imate susrete trece vrste

nasmijanonebo
18.05.2010., 12:20
onda trogir svakako (nece biti guzve sred.6.mj.:mig:), pa solin i svakako salona.
klis-autom se moze do same tvrdjave (mozda je i to nekom romantika,ali svakako to pogledati-povijest!)
Sto se tice Marjana- i tuda se proseci:
npr. mozes auto parkirati kod marine Špinut (tamo se dalje ne moze autom po Marjanu) pa se lijepo prosetati do uvale Bene-nema puno hodanja, pol sata uvrh glave kroz prekrasnu borovu sumu uz more.U uvali Bene ima birc sa staklenom terasom (tamo nas jednom uhvatila kisa pa mi je to bilo ful romanticno:cerek:) i lijepim pogledom na kastelanski zaljev i ciovo itd)..a mozes i dalje od bena dalje produziti, npr. do ocenagorafskog.
to je sjeverna strana marjana.
juzna strana marjana-lijepo se prosetati od plaze "Kašjuni" prema oceanografskom institutu (iako na tom dijelu ceste smiju voziti auti) (taj institut je na krajnjem rtu marjana)..i naravno na vidikovac marjan itd.

da lakse shvatis di je u splitu Špinut
http://www.croatia-charter.hr/marina%20spinut.jpg
Kaštela- u Kaštel Lukšiću imas lijepu setnicu uz more . tamo ima i prekrasan dvorac na samom moru, tj. jednim dijelom uzdignut iza mora i povezan mostom s kopnom, te u neposrednoj blizini tog dvorca perivoj Vitturi.
U K. Luksicu je stvarno lijepo se prosetati i sjediti na teraisi birca..isto lijep pogled na split, ciovo i kastel.zaljev odozdo (ne panoramski)
Opcenito se mozes setati uz more u svih 7 Kaštela, ne samo Lukšić.
Seget Donji ima setnicu kao sto su vec rekli ovdje, ali maleno je to mjesto (ima jako malu staru jezgru)..nista extra.
sto se tice povijesti, ima toga za obici koliko hoces (crkvice itd)..

lovački
18.05.2010., 14:24
meni je drag sustipan za pogled i to sve, onako fino za suton,

a katalinića brig isto slična lokacija, manje ugledna.

marjan je ok, al tu ugl ljudi trče voze bicikle, djeca ovo ono, tako da i nije neka romantična šetnica.

vidilica na drugo strani marjana ima onaj jedan spot za pogled, al više je to turistički nego romantično.

slabo sve skupa, kao i ostala ponuda u splitu :ne zna: šteta

nasmijanonebo
18.05.2010., 14:33
problem je u tome sto je pojam "romantican" diskutabilan.
meni je bila romanticna setnja do bene di nas je uhvatila kisa i mi slusamo rumor kise u onom bircu (ljetni pljusak)
meni su i dvorci romanticni i ono u saloni kraj gl.zgrade arh.nalazista (di je "ured") itd..
sto ces, ja zivim u zg, pa di god ima palmi i kamenih kuca, meni je to vec teska romantika:D

lovački
18.05.2010., 14:57
da da da kontam te, a uzimam one standardne, jer i ja imam malo drukčije poimanje, al kako je otvoren topic, čovjek je vjerovatno mislio na ove obične.

e naša sam još nešto, u makarskoj, ne znan točno kako se zove mjesto, al znam da je taj neki pogled i to sve u neposrednoj blizini isto tako zanimljivog kluba grota, pa sad nek se izjasni neko ko malo više zna.

lijalaura
18.05.2010., 15:04
posjeti kaštel gomilicu uz more imaš stari gradić tj kučice na moru praktički, izgleda jako slikovito i romantično :)

nasmijanonebo
18.05.2010., 15:43
da da da kontam te, a uzimam one standardne, jer i ja imam malo drukčije poimanje, al kako je otvoren topic, čovjek je vjerovatno mislio na ove obične.

e naša sam još nešto, u makarskoj, ne znan točno kako se zove mjesto, al znam da je taj neki pogled i to sve u neposrednoj blizini isto tako zanimljivog kluba grota, pa sad nek se izjasni neko ko malo više zna.

mislis poluotok di je klub grota, pa crkvica na vrhu gore? odatle puca lijep pogled..ali to vise nije okolica splita-ako ode magistralom, zapet ce u guzvi do omiša (dalje je lako), a ako ode autoputom preko dugopolja opet gubi puno vrimena da izadje na AC pa do spustanja do Ma sa izlaza AC kod Sestanovca itd.

lovački
18.05.2010., 17:28
znam sve, al nek se nađe za nekog drugog, pinkicu dalja okolica :)

nasmijanonebo
18.05.2010., 18:14
pa onda ako uzmes u obzir toliko daleku okolicu, nasli bi se i slapovi krke (sto je to danas od splita autocestom):D..itd itd..

lovački
18.05.2010., 18:28
istina :) nema veze, šibajte dalje zanimljiva mjesta u splitu i blizini.

nasmijanonebo
18.05.2010., 19:03
npr. lijep je panoramski pogled iz gornje podstrane.

ski
19.05.2010., 13:58
Puni ste ideja i samo nastavite, i hvala na linku i dodatnim opisima

alabrale
19.05.2010., 19:57
Ako budes u Splitu, ovo ti je šta prodajemo gostima

- rafting na cetini.... ili ako druga polovica moze na canjoning još bolje.... ( javi se sredit ce mo popust)

- rano jutro na tvrdavi Klis, ako se uspis dignit u 6 da budes gori prije 7 .... pa se spustit do salone, i kasnije u vranjic na ručak u male venecije....

- brodom do slatina iz Splita 20 kn , ide u 9.45 povratak oko 17.00

- Np Krka jednodnevni izlet

- Dir oko marjana, al u predvecerje previse biciklista i rolera tako da je vjerovatsno da ce te neki početnik roler pokupit velika....

- Najbolje njoke u gradu su u restoranu Apetit u Šubičevoj ulici...

- Najbolje pivo u gradu - Crno Tomislav u Tika, a boljoj polovici ce se svidit ugodaj malih klupa i stolica...

- Sladoled u Hajduka ne zaobilazan....

- Čevapi u Kantun od pauline

- Burek u St bureka

- Naj plaža naravno ovčice

ako sta bude trebalo - Diocletian palace guesthouse www.diocletianpalace.com, Dioklecijanova 5, navrati i slobodno pitaj....

Toma Sawyer
19.05.2010., 20:10
Domaći čovik, nema šta.

Jedino bi dodao uspon na Putalj. Najbolji pogled na Split, Kaštela i Trogir.

nasmijanonebo
19.05.2010., 20:21
ajd fala bogu da se splico javio:s..a ne ja koja nisam ni
fetiva ni vlajina :D da moram davati savjete (a cekala sam da se prvo splice jave, pa tek da ja odgovorim)
btw, izleta oko splita koliko hoces (npr.imotska jezera i imotski), ali covik trazi romantiku

kolerik
19.05.2010., 23:29
- Najbolje pivo u gradu - Crno Tomislav u Tika, a boljoj polovici ce se svidit ugodaj malih klupa i stolica...

- Čevapi u Kantun od pauline

Kad ovo covik procita, reka bi da je to crno Tomislav izvorno splitsko pivo, Teak ima bolji ambijent i unutra i vani, al kad bi bira di popit pivu, spustija bi se malo nize i popija svitlo ili tamno Velebitsko od pola litre za vjerovatno istu, ako ne i nizu cijenu (15 kn) u kaficu "Na kantunu"

A sta se tice kantuna paulina, mozda prije 10-ak godina su tu bili najbolji cevapi, danas se i ne bi slozija, ja osobno bi ih prije otisa pojist u susjedsvu kod Ba!Ce ! :)
Moja mista za popit kavicu u Splitu osim vidilice su i teraca Bamba na Matejusci koja ima lipu bastu s pogledom na splitsku luku, te na plazi Bacvice kafic Zbirac...

Za nekakvu romanticnu veceru izabra bi restoran Il Post na Firulama, sam lokal je lipo uredjen, ima i malu basticu, al mana mu je pogled,vide se samo teniski tereni, ili restoran Lucica u lucici Spinut (Marjan), idealno misto za lipu litnju veceriu uz pogled na more, zalazak sunca i slicne sheme, oba restorana su pristupacna cijenama, u Lucici liti zna bit tesko uvatit misto...

pozz

EDIT:

Evo i slika za navedene! :)

TEAK
http://www.facebook.com/group.php?gid=9938211267&v=photos

TERACA BAMBA
http://www.facebook.com/group.php?gid=9938211267&v=photos#!/group.php?gid=12663713075&v=photos

ŽBIRAC
http://www.zbirac.hr/galerija/index.php?list=3

NA KANTUNU
http://www.facebook.com/group.php?gid=21214567936#!/group.php?gid=21214567936&v=photos

ski
20.05.2010., 07:41
Taj Katalinica brig mi se ne cini los, ima dobre predispozicije za pogled, jos ako ima setnica neka i klupe i da nema guzve. Slabo se mogu naci neke slike ili nesto detaljnije, pise da je tamo bio zatvor jel to istina?

lovački
20.05.2010., 11:37
eee zaboravia sam ti reć, imaš skroz na vrhu marjana di je zastava, cijeli super dio za poglede na sve strane + imaš ako i bude ljudi neke izdvojene klupice samo pogledaj malo, imaš 2 izdvojene + još 1 na još višem polažaju :) mislim da će ti ovo još najbolje doć

vaši odabiri čevapa i kafića su mi suviše tradicionalni, paulina je izbor od prije 30 godina, koji je nažalost ostao uspkrks srozavanju u kvaliteti,
a ba-će su bili dobri prvih godinu dana, imho,
a ja sad trenutno uopće ne znam di je dobro.

teak i i taj dio je standardno ok, ništa novo, al bit će zadovoljavajuće, s tim da po novom ja definitivno biram portu ( nasuprot teaka ) i točeni erdinger pšenični bijeli i dunkel :cerek:
imaš odmah tamo i pizzeriju, ne mogu se točno sitit kako se zove, vidit ćeš, koja ima jako jako ugodno i prilično moguće romantičnu bašticu

a sad ono dalje, lučicu ne volim zbog tradicionalnog dosadnog pristupa pripremi i posluživanju hrani, al ono, terasica je ok po noći pogotovo,

il posto je meni jako drago mjesto, imaju maštovit menu za splitski nivo, i to sve skupa već par godina uspijevaju dobro pripremat, imaš taj dio vani, al mislim da je ipak to misto primjerenije zimskom razdoblju, a i nije nešto romantično, ako ćeš i sjesti vani imaš pogled na lokalne ljude šta piju pive ispred trafike, al ne mora ni to bit loše :)

ono šta je meni uvijek bilo ok, mada ga ne volim reklamirat, al ajde kad već pitaš, je terasa u le monde-a, ljeti, po noći, genijalno, i uredna mi je i hrana i usluga i djeluje prilično profinjeno po cijenama kakve ćeš naći u bilo kojem drugom otrcanom restoranu u splitu tako da, ne moraš uopće spiskat puno, a osjećat ćeš se jako dobro, meni je standard tako. btw nalazi se u plinarskoj ulici

moga bi ja izbacit još nekih stvari pošto sustavno od dosade u gradu proučavam baš ovo sve :):):) samo žurim vani, ako se sjetim još čega nabacim ti.

ski
21.05.2010., 13:45
A gdje je sustipan, jel to poluotok na kojem se nalazi Marjan ili ...?
I kako najjednostavnije doci do tamo i gdje parkirati, po mogućnosti besplatno tako da se može što duže uživati

lovački
21.05.2010., 15:46
a ideš od rive pa prema marjanu samo uz more, proći ćeš hotel marjan koji se renovira, vidjet ćeš autobusnu stanicu, fast-food i ljude ispred, tada skreni lijevo i tu odmah ti je i besplatno parkiralište, a također ćeš vidjeti ulat (željezna vrata)

ok ti je još i kafić za navečer odmah do mora, onako fino isto drvu, al neki đinkicu drukčiji đir od uobičajenog, znači kafić u uvali firule. ne možeš falit, tj sam ćeš odabrat kad se nađeš tamo.

ski
01.06.2010., 12:50
ja cu doci ulicom kralja zvonimira prema rivi i gdje onda sve trebam skrenuti kako bi dosao do hotela Marjan odnosno do tog prakiralista?
hvala

ivana2702
01.06.2010., 15:19
ja cu doci ulicom kralja zvonimira prema rivi i gdje onda sve trebam skrenuti kako bi dosao do hotela Marjan odnosno do tog prakiralista?
hvala

kad ides ulicom kralja zvonimira do rive- tim putem ne mozes do marjana, nego moras okolo.... ja bi preporucila da semafor prije pazara skrenes desno u ulicu slobode i tom ulicom cijelo vrijeme vozis ravno (morat ces proc pored slobodne dalmacije, i poljuda koji ce ti bit s desne strane)... znaci, samo vozis ravno, ravno, ravno (ako sam dobro izracunala to ti je kroz 10 semafora do tunela-plus ima jos jedan prije poljuda samo za pjesake) i doc ces do marjanskog tunela i prodes kroz njega i kroz semafor odma nakon tunela ides ravno pa te cesta vodi lijevo.. nekih 200-300metara nakon toga ti je taj parking s desne strane i ulaz na sustipan.. hotel marjan je jos ispred prema rivi-prosao bi pored njega da ides s rive pjeke prema sustipanu, ali autom to ne mozes.. nego moras okolo ovako kako sam ti ja napisala.. ovo ti je najbrzi put.. tamo si za 15-20min (ovisno o guzvi), od ulice kralja zvonimira....
ako ti nije sta jasno,slobodno pitaj.... :top:

ski
09.06.2010., 09:16
doc ces do marjanskog tunela i prodes kroz njega i kroz semafor odma nakon tunela ides ravno pa te cesta vodi lijevo.. nekih 200-300metara nakon toga ti je taj parking s desne strane i ulaz na sustipan..

ako ti nije sta jasno,slobodno pitaj.... :top:

Taj parking s desne strane je besplatan?
I ako tu ostavim autom kako onda idem gore na Marjan?

goldietrickz
09.06.2010., 09:40
izvan Splita, Seget Donji setnica od starog mjesta pa do plaze "Medena". samo mjesto Seget Donji, iako malo, superhiper je romanticno. :)

Podstrana mozda...

lovački
09.06.2010., 18:11
otvorilo se par novih kafića, tj neki su se reotvorili,
ima onaj šta je amer prošlo lito već otvoria brodolom poviše peristila,
onda tamo kod bifore se 1 već otvoria isto mi pari nešto za strance,
odmah do njega će ovaj iz kocke otvorit još 1, nadam se da će stić ubrzo,
i onda su francuzi uzeli fibru na bačvicama pa i tamo ima nekih dj večeri i tako.
sad me zanima šta još ima novo za ovo lito.

ivana2702
09.06.2010., 18:44

nisam sigurna da li je besplatan.. mislim da je netko koji post povise napisao daa je besplatan.. :ne zna:
e sad... ne znam kako da ti objasnim... sustipan je mali poluotok, tu se nalazi marina..., a iza sustipana je brdo marjan.. pogledaj na google map.. tu ces sve moc vidit (najlipse je, po meni, ic putem: Marjanske skale (nadji na karti), pa dalje gore..imas predivan pogled na grad)... jer, mozes ti i sa spinuta ic u obilazak marjana.. al kad ces vec ostavit auto na sustipanu, onda kreni prema rivi, i gore na marjan....

ivana2702
09.06.2010., 18:45
izvan Splita, Seget Donji setnica od starog mjesta pa do plaze "Medena". samo mjesto Seget Donji, iako malo, superhiper je romanticno. :)

Podstrana mozda...

Seget Donji... :cerek:

Nomen Nescio
10.06.2010., 10:51
Ima li što novoga u Splitu kada je u pitanju turizam? Kako se kreću cene (privatno, hoteli)?

lovački
10.06.2010., 13:37
a evo govorim ti, plus ovaj pub crawl, dođe na peristil ko hoće plati 90 kuna i ide u tour od 4 stanice kroz 60 minuta, pije šta god hoće u tom periodu, prva stanica je ovaj amer iznad peristila, brodolom tj panchos ima i meksički fast food, i onda posli ne znan di se točno ide nisan prepozna, mislim da je ghetto pa valjda posli puls fluid i to pa onda valjda galerija plavca tako nešto mora bit,

ugl dobra ideja skroz, neko je uboa dobar deal skroz, bez puno zajebancije, 60 minuta lagano i ajde

aircanada
10.06.2010., 20:12
dakle, kad od tunela ides prema centru grada, sa lijeve strane, u nastavku di je hotel marjan i benzinska do okuke, ti je parking besplatan, i od tu ti je skroz lako doc do marjana. Popnes se uz stepenice koje su ti 100 metara prema gradu, i opet se nalazis ispod novih stepenica. Samo se penji njima.

Na ovaj desni parking, to ti je malo dalje, ali dodje ti na isto, moras prosetat oko1 km prema gradu da opet dodjes do tih stepenica. Nalaze se preko puta hotela Ambasadora, koji je tik uz more.

ski
11.06.2010., 13:20
Ako sam dobro skuzio kartu kad prodjem marjanski tunel idem ravno i kad se vise nemoze ravno skrećem lijevo na šetalištu I.Meštrovića i onda idem ravno prema centru i dolazim na Branimirovu obalu i na toj obali je besplatan parking ili ...?

aircanada
11.06.2010., 13:55
Ako sam dobro skuzio kartu kad prodjem marjanski tunel idem ravno i kad se vise nemoze ravno skrećem lijevo na šetalištu I.Meštrovića i onda idem ravno prema centru i dolazim na Branimirovu obalu i na toj obali je besplatan parking ili ...?

Dakle, nakon izlaska iz tunela, prodjes semafor, i na dnu krace nizbrdice, skreces lijevo. Tada ides samo ravno, odnosno pratis cestu, jer bi ravno zavrsio u moru :D Da branimirova obala, komad koji NIJE uz more je besplatan, ali pazi. Dio koji vise nije branimirova obala se placa sa obe strane. Dakle, kad prodes benzinsku stanicu, jos 50ak metara i tu pocinje branimirova obala, koja ide prema tunelu. Komad koji nije uz more, a ide do crvene ruze, spomenik pomorcima, koji je kao crvena metalna 2D kupola (nasuprot je banovina), se ne naplacuje. Takodjer parking se NE naplacuje nikako i uz more od subote 14:00 do ponedjeljka ujutro 7h

Kloompa
12.07.2010., 13:49
zdravo svima!
ja ću bit u kolovozu 10 dana u splitu u privatnom smještaju. i imat ćemo auto pa me zanimaju sve najbolje plaže do kojih se može autom ili nekim brodom ili tak nekaj.. ne moraju biti baš jakooo blizu splita.. al baš ono neki biseri od uvala, prekrasno more i mir, ali može i preporuka nekih in plaža gdje ima i birceva i restača i to.. dajte mi desetak takvih mjesta - za svaki dan po jedno :mig:

hvalaaa!!!!!

nasmijanonebo
12.07.2010., 15:38
do koje kilometarske udaljenosti od splita dolazi u obzir? i vremenski?

angelin1
12.07.2010., 16:23
zdravo svima!
ja ću bit u kolovozu 10 dana u splitu u privatnom smještaju. i imat ćemo auto pa me zanimaju sve najbolje plaže do kojih se može autom ili nekim brodom ili tak nekaj.. ne moraju biti baš jakooo blizu splita.. al baš ono neki biseri od uvala, prekrasno more i mir, ali može i preporuka nekih in plaža gdje ima i birceva i restača i to.. dajte mi desetak takvih mjesta - za svaki dan po jedno :mig:

hvalaaa!!!!!

Realno gledano Split je okružen plažama i na svakoj se može kupati (osim u luci i na rivi).
Mir, teško da ćeš ga naći usred ljeta u okolici Splita.
Al ajd: Ako kreneš prema Makarskoj autom ( i izuzmemo gradske plaže: Bačvice, žnjan, trstenik...) u Stobreću su napravili predivnu plažu u Campu - tu imaš kafić i restoran s divnim pogledom na more
Dalje ide hotel Lav (nije mu neka plaža barem meni), iza njega odmah imaš čitav niz manjih plaža i uvala (Čitava Podstrana) od kojih preporučam restoran Jure - ima najbolju hranu i plažu. Malo je skuplji, ali se isplati - pogotovo u sumrak i navečer!!! Milina.
Ako imaš brodicu onda na otoke. Bilo koji od srednjodalmatinskih otoka je za preporuku!!!

plavetnilo100
12.07.2010., 16:27
Iza Omiša imaš Ruskamen i Lokvu Rogoznicu, iza Trogira Medenu...

angelin1
12.07.2010., 16:46
Iza Omiša imaš Ruskamen i Lokvu Rogoznicu, iza Trogira Medenu...

Slažem se!!! (Samo sam kontala da je to već malo više udaljeno pa nisam navodila, ali da apsolutno)

Čiribimbaš
12.07.2010., 19:14
sta se tice otoka pa ne triba in brodica mogu otic ujutro i vratit se navecer redovnon linijon jadrolinije i kupit djecju ili dat barbama na vratima koju kunu..recimo mogu otic do solte i vratit se ..do supetra..moze do starigrada ili katamaranon do hvara..sve se moze u jedan dan..ja bi osobno priporucia vidit Hvar lipo je misto, otic na kulu ,okupat se i nazad.. uglavnom pogledat jadrolinije staranice i izabrat sta se kome svida..a u Splitu nije na Kasjunima lose..a moze se doc sve do Bena auton tamo ima restoran u vecernjin satima je lipo za posit nesto a prije toga se mozete kupat malo nakon bena prema institutu ..ljudi se kupaju po skrapama i svako moze nac misto za sebe malo iza plaze za invalide..

esbailadora
14.07.2010., 14:10
Pliz, moze li mi netko preporuciti neki lijepi, moderni hotel u Splitu? Najvaznije je da je blizu centra, nema veze kategorizacija. Kopam vec danima po webu, a izbacuje mi samo neke ili na periferiji, ili van grada. Ili to uopce ne postoji neki hotel u centru Splita? :confused:

bruker
14.07.2010., 14:38
Postoji, hotel president. hotel consul. hotel park. hotel peristil. art hotel. hotel dujam. hotel bellevue. hotel adriana. hotel globo.
ako ti je centar dioklecijanova palača , onda hotel perstil.

ovi ostali su su ili na 5 minuta od centra ili u centru.

http://www.htz.hr/Hrvatski/Lokacije/LokacijaPretrazivanjeRezultati.aspx?idDestination= 152&idLocationType=4

nahranitekeniju
14.07.2010., 14:46
Ima jedan predobar, odmah iza Rive. Ako su ti cilj luksuzni hoteli u centru Splita (http://www.marmonthotel.com/hr_index.html), a brijem da jesu, onda je to to. Ja sam bila tamo na 2 dana za Novu Godinu i hotel je stvarno super!

alabrale
14.07.2010., 21:09
hotela ima ko u prici.... al mislim da ti je bolje uzeti neki apartman.... pogledaj na www.diocletianpalace.com

esbailadora
14.07.2010., 21:46
E ljudi, puno puno vam hvala! Da trazimo hotel bas unutar Dioklecijanove palace, a da ima onako intimnu atmosferu, tako da mislim da su ova 2 hotela, Marmont i Peristil, definitivno pogodak, bar prema njihovim web stranicama. Jos se samo moramo odluciti. Ali zaista ih nikad ne bih nasla! Jos jednom, tnx a million! :)

alabrale
14.07.2010., 22:10
249 eura dvokrevena soba..... pa ko voli nek izvoli....

esbailadora
20.07.2010., 15:01
Samo sam htjela ostaviti feedback, ako će nekome pomoći drugi put: bili smo ovoga vikenda u Splitu i odsjeli smo u ovom malom modernom hotelu u centru Splita[/URL], u Hotelu Marmont. Zaista, ODUŠEVLJENI SMO! Hotel je unutar same Doklecijanove palače (http://en.wikipedia.org/wiki/Diocletian's_Palace), tako da smo svugdje po centru i okolici mogli pješke. Čak smo otišli i do stadiona na Poljudu (http://www.stadiumguide.com/poljud.htm) (nekih 20-ak min hoda). Soba nam je bila predivna, komforna i moderno uređena, a hotel općenito ima baš lijepu, intimnu atmosferu. Uglavnom, sve pohvale za hotel, od interijera, udobnosti i stila do usluge i položaja. Definitivno preporučamo! :top:

alabrale
20.07.2010., 21:17
a koja reklama....

1. hotel nije unutar zidina dioklecijanove palače.... vec jedno 200 m od palace...

Inače zbog tog hotela je oko 30 radnika izgubilo posao jer je vlasnik prenamjenio prodajni prostor u hotel....

realno 2 hotel u gradu....

retro_girl
21.07.2010., 05:00
Pozdrav!

Planiram slijedece sedmice u Split i cula sam vec price kako te odmah na stanici zaskoce babe za smjestaj ali me zanima ako neko zna kako se otprilike krecu cijene tih soba? Tamo cu uglavnom prespavati i istusirati se tako da ne zelim davati puno para za smjestaj. :ne zna:

bruker
21.07.2010., 08:16
baba će ti reć koliko dodje, pokušat će te odrat al se ne daj. nemoj odma na prvu babu nego na drugu. :D

nasmijanonebo
21.07.2010., 08:54
moj brat je tako jednom kod neke babe (samo je trebao prespavati i otusirati se, jer mu pobjegao bus kad je stigao trajektom s otoka u ST)..pa se malo cjenkao i platio 100 kn.

esbailadora
21.07.2010., 10:16
a koja reklama....

1. hotel nije unutar zidina dioklecijanove palače.... vec jedno 200 m od palace...

Inače zbog tog hotela je oko 30 radnika izgubilo posao jer je vlasnik prenamjenio prodajni prostor u hotel....

realno 2 hotel u gradu....

Uvijek ću drage volje raditi reklamu za ono čime sam oduševljena... :mig:

A isprike za krivu informaciju, mi smo mislili da je Dioklecijanova palača sve do Marmontove ulice. Sorry, nisam htjela nikog uvrijediti, ipak nisam iz Splita!

I žao mi je tih 30 radnika, ali opet mi je drago za xy broj radnika koji su dobili posao u hotelu.

Daj, naj se ljutiti, kad već živiš u tako prekrasnom gradu! :)

U svakom slučaju, Split rocks! :cerek:

Finner
06.08.2010., 17:42
Bok svima!
Za mjesec dana bit ću u Splitu.Neke preporuke? Gdje jesti,gdje piti,šta treba vidjet,nešto zanimljivo u okolini?
Jel ima neku plažu blizu grada gdje bih mogao kupati? Preko nedjelje rade klubovi i barovi?
Planiram da ostajem 2-3 dana.

Hvala unaprijed!

rina82
08.08.2010., 07:57
jutro, zna li netko radi li pazar u splitu danas, onaj dio sa robom?

ivana2702
08.08.2010., 12:07
Bok svima!
Za mjesec dana bit ću u Splitu.Neke preporuke? Gdje jesti,gdje piti,šta treba vidjet,nešto zanimljivo u okolini?
Jel ima neku plažu blizu grada gdje bih mogao kupati? Preko nedjelje rade klubovi i barovi?
Planiram da ostajem 2-3 dana.

Hvala unaprijed!

jesti,piti imas po cijelom gradu.. ja ti ne bi znala preporucit tocno odreden restoran jer ne jedem bas po splitskim restoranima.. u Velog mista imas odlicnu pizzu! piti: po ulicicama unutar palace. kafici: teak, na kantunu, puls...
najblize splitu za vidjeti imas ostatke stare salone. ne znam koliko daleko se mislis maknut od grada..
plaza: imas kašune, žnjan, bačvice, ovčice. sve ove plaze su u gradu..
klubovi,barovi-rade nedjeljom..

Finner
09.08.2010., 11:55
Hvala Ivana.Da li znaš ako se izdaju motori da bih vidio grad motorom?

ivana2702
09.08.2010., 12:20
znam da je bilo prije za rentat motor na pocetku rive (ispod pazara), tamo kraj f-caffea i generalturista.. ali ne znam ima li toga jos..:ne zna: prosetaj malo oko rive i sigurno ces nac negdje. ako ne vidis nista,odi u neku agenciju pitat, ili u turisticki ured koji se nalazi na peristilu.
ugl,to ti je super ideja za rentat motor!:top:

Finner
09.08.2010., 14:08
Pa mislim da je to najbolja varijanta da bih vidio čitav grad,ići na kupanje...:)
Imaš li nešto da preporučiš o klubovima i barovima?

beppina
09.08.2010., 15:32
Hvala Ivana.Da li znaš ako se izdaju motori da bih vidio grad motorom?

znam da je bilo prije za rentat motor na pocetku rive (ispod pazara), tamo kraj f-caffea i generalturista.. ali ne znam ima li toga jos..:ne zna: prosetaj malo oko rive i sigurno ces nac negdje. ako ne vidis nista,odi u neku agenciju pitat, ili u turisticki ured koji se nalazi na peristilu.
ugl,to ti je super ideja za rentat motor!:top:
Mislim da još uvik rentaju motore i to baš na toj lokaciji koju je ivana napisala.
To ti je definitivno najbolji način za obać grad po ljeti:top:
Pa mislim da je to najbolja varijanta da bih vidio čitav grad,ići na kupanje...:)
Imaš li nešto da preporučiš o klubovima i barovima?

Šta se klubova tice, imaš Hemingway i Vanillu, to ti je više šminkija đir.
Hemingway ti je pretežno house i strana muzika, dok je Vanilla mješavina domaće i strane muzike.
Ako voliš malo opušteniju atmosferu (čitaj, lošiji interijer, neopterečenost stylingom), onda je tu O'Hara na Zenti, znaju imat dobre tematske večeri, npr. dalmatinska, trash večer...
Također možeš svratit na Bačvice, imaš Tropic i club Bačvice.

Split nije velik grad, tako da u jednoj večeri možeš obać dosta klubova i kafića i zadržat se tamo di ti se svidi.
Lipo na motorin i u điradu gradom:top:
Preporučam kupanje svaki dan na drugoj plaži, više-manje su plaže pristojno uređene i dobre.

Finner
09.08.2010., 16:43
Hvala vam puno!
Ja ću bit u Splitu samo 2 dana.Znači jedan dan ću provest u Bavčicu i drugi ne znam! Samo se nadam da će u srijedu i čtvratk biće dobro:)

ivana2702
09.08.2010., 22:12
ja osobno preferiram o'haru.. ne bi se slozila da je interijer losiji od vanille ili hemingwaya, samo je drukčiji đir..
sridom je u o'hare dalmatinska,bude super tamo.. ulaz se placa 10kn sridom.
ako ti se ne ide na to,uvijek ti ostaju Tropic i klub Bačvice na Baćama.. Vanilla i Hemingway su ti malo van tog poteza (o'hara je na zenti,blizu je baćama).. pa izaberi sta ti se sviđa..
imas i po gradu kafice u kojima mozes izac van: Puls, Teak.. ali oni ne rade cijelu noc pa kasnije ides dalje: Vanilla, o'hara...........

Finner
10.08.2010., 12:14
Hvala još jednom.Nadam se da neće bit smišno što izaću sam.

ivana2702
10.08.2010., 12:51
ma nece! odes doli ispod o'hare uz more prema baćama, bude svaku vecer krcato ekipa, pije se, piva, samo se uvalis nekome.. :rofl:

Finner
11.08.2010., 16:30
Skroz sam zaboravio! Di bih mogao jest pljeskavicu? Ili ima nešto drugo k'o lokalna ulična specijaliteta?

ivana2702
11.08.2010., 17:11
Skroz sam zaboravio! Di bih mogao jest pljeskavicu? Ili ima nešto drugo k'o lokalna ulična specijaliteta?

poznati su čevapi u 'Pauline', u gradu u ulici koja ide od zapadne strane hnk prema crkvi sv. Frane..
a imas i na pocetku prosle stranice ove teme se bas raspravljalo o kaficima, fast foodovima i sl... pa pogledaj to malo...

beppina
11.08.2010., 17:17
Šta se tiče fast foodova, najbolji je Popaj, imaš ga malo poviše Baća (nema puno šetat od plaže) i na Zvončacu.
Meni su ćevapi najbolji na Bačvicama u Ba!Ce!

Finner
11.08.2010., 17:22
Hvala! Jedva čekam ljudi! Planiram posjetit Split već 2 godine!

ivana2702
11.08.2010., 17:22
jooooooooj,nema meni do Popaja (onog povise Bača)... sendvic s piletinom... :klopa::klopa:

ivana2702
11.08.2010., 17:23
Hvala! Jedva čekam ljudi! Planiram posjetit Split već 2 godine!

pa ces onda bit samo 2 dana??? neeeeeeeeee! stoj duže!!! :D

Finner
11.08.2010., 18:33
Htio bih ali na žalost ne mogu! Moram nastaviti do Njemačke!
Na 2 dva dna vidjet ću sve.Takav san ja.I poslije toga planirat ću sljedeći put do Splita jer uvik ima nešto drugo da vidiš!

Da li je onaj Old town hostel blizu sve?

beppina
11.08.2010., 18:56
Htio bih ali na žalost ne mogu! Moram nastaviti do Njemačke!
Na 2 dva dna vidjet ću sve.Takav san ja.I poslije toga planirat ću sljedeći put do Splita jer uvik ima nešto drugo da vidiš!

Da li je onaj Old town hostel blizu sve?

Jel to onaj hostel koji se nalazi u Dominisovoj ulici?

Finner
11.08.2010., 19:00
Jeste!

beppina
11.08.2010., 19:02
Jeste!

E super:klap:

Pa to ti je sami centar grada, točno u Dioklecijanovoj palači.

Lipo ti je sve blizu i na ruku.
Bačvice su nekih 10-ak minuti šetnje.:top:

Finner
11.08.2010., 19:05
Super super! Hvala vam svima još jednom!
Častim piće ;)

ivana2702
11.08.2010., 20:41
moze! di i kad????:lol::lol:

ma salim se.... :D lipo se provedi!

Finner
13.08.2010., 16:58
Preporučila si već puno mista! Biraj jedno!

NoWa
15.08.2010., 12:46
jooooooooj,nema meni do Popaja (onog povise Bača)... sendvic s piletinom... :klopa::klopa:

super je sta su oni ogromni sedvici samo 14 kuna, moje drustvo iz Zagreba doslovno se šokiralo niskom cijenom:D

al su isto rekli da im je Rizzo najbolji što se tiče fast fooda (to je za one koji ogladne u Maramontovoj, pa skrenut lijevo prema Zari)

Inače, iznenadila sam se ove godine koliko novih hostela (http://www.hostelscentral.com/city-pt-692.html) ima po gradu! super mi je onaj u ulici na vrh Bosanke, mislim da je ulica križeva il tako nešto:misli:

Finner
01.09.2010., 19:05
stigao sam danas.super je grad.ajmo na piće kasnije!

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

lovački
01.09.2010., 19:13
nemamo šta pričat o ostalim hostelima pokraj

http://www.tportal.hr/lifestyle/putovanja/84224/U-Splitu-otvoren-novi-hostel-Golly-Bossy.html

nasmijanonebo
01.09.2010., 19:30
wow, stvarno prekrasno izgleda..a i lokacija je odlicna..

lovački
01.09.2010., 20:09
osim šta je lipo nadam se da će biti i korisno,

mislim na klub unutra, pošto splitu kronično nedostaje nekakvo ugodno neiskvareno mjesto za ples, nadam se da bi klub unutar ovog hostela mogao zadovoljiti navedeno, prvenstveno mislim na malo moderniji program glazbe i odgovarajući interijer i sve skupa. ne može se u ovakvom mjestu gurat nekakva izlizana glazba, nema šanse.

a druga stvar šta bi moglo biti dobro i za ostale je restoran.

ivana2702
01.09.2010., 21:18
woooooow, stvarno je predobar! ajde nek i split ima nesto ovako.. :top:
Finner, ja sam mislila da si ti u 8 mjesecu bio u st..:confused: steta sta je sad bas zahladilo pa se ne mozes bas kupat..

Finner
01.09.2010., 23:35
Supra ću ić kupat u bačvice.večeras sam izašao al nije bilo drustva i nisam našao nešto dobro.samo u gagu sam bio mada ima puno turista:/
Sad sam u hostelu i ne znam šta radit.ohara mi nešto daleko odavdje...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

lovački
02.09.2010., 00:02
jesi sutra ovde? već ti već bolje biti za izaći vani, petak je sutra.

Finner
02.09.2010., 00:10
U petak ujutro idem u Njemačku.Znači ostalo mi je samo čtvrtak.
Jel ima nešto dobro?

lovački
02.09.2010., 00:27
a da tako je, sutra tj danas već je četvrtak, mislia sam da je sutra petak. ne znam, slabo, bolje je danas, mislim da je danas ako ništa onda barem dalamtinska u o hare / srijeda, a za četvrtak stvarno ne znam, prije je bio onaj radio luxemburg u ohare, to je ta starije generacije, ostalo ne znam di možeš poslije ponoći, stvarno nemam pojma, osim klub bačvice ako ti odgovara. tu ima stranaca i komercijalnog electro house-a i tako to. nek se javi neko ako zna šta drugo.

ivana2702
02.09.2010., 13:28
U petak ujutro idem u Njemačku.Znači ostalo mi je samo čtvrtak.
Jel ima nešto dobro?

veceras nisam u st, pa te necu moc odvest vanka.. :D ali, koliko vidim, veceras je u o'hare plesnjak.. tamo ti je uvik puno ekipe, pa otiđi.. ne znam di si smjesten u gradu,al ides busom do firula pa se spustis doli na zentu. a imas i nocne buseve po gradu,pa malo pogledaj na stanici koji ti paše.

harrietta.curl
01.11.2010., 15:55
Pozdrav,
zanima me koje od hotela ili privatnih smještaja preporučate a da cijene nisu preko 300kn noćenje?!?

Našla sam dosta hostela i hotela i par privatnih smještaja, pa ako imate kakav savjet, bila bi jaaaako zahvalna :D

ove sam našla googlanjem:
apartmani Žuvan
hostel Jadro
hotel Dujam

oni su mi u užem izboru pa ako imate kakav savjet... :cerek:

nasmijanonebo
01.11.2010., 17:07
a kad bi isla u split?
bratu i curi sam nasla prekrasan apartman u najstrozem centru kod Marmontove ulice, za male pare (200 kn apartman za 2). Bili su odusevljeni, bili su u 5.mj. ove godine
E da, ta cijena je samo za razdoblje kad nije turisticka spica. Ljeti bude cijena visestruko veca:D
Trenutno nemam doma kod sebe broj i adresu, ali pitat cu sutra jesu sacuvali adresu i broj.

alabrale
01.11.2010., 17:19
javi se na

Diocletian palace guesthouse www.diocletianpalace.com (http://www.diocletianpalace.com)

mislim da imaju sobe od 34 eura...

harrietta.curl
02.11.2010., 17:14
u petak stižem i do nedjelje popodne ću biti...

hvala na preporukama, :D
javim kad se vratim kako je bilo :)

bruker
02.11.2010., 17:46
ne moš falit s ovim

http://www.situshostel.com/

harrietta.curl
02.11.2010., 19:23
danas sam baš čitala u jutarnjem da se ima neki novi hostel golli&bossi...
jeste čuli što o njima?

jutarnji ih je nahvalio za dizajn, ali ja sam nekako skeptična općenito prema hostelima... ideja spavanja s neznancima... ne znam...

imala sam loše iskustvo kad sam putovala iz grčke s maturalnog putovanja kada mi je na brodu do venecije ispred vrata spavao ogroman turčin a u slobodnom krevetu žena s troje djece... nemam ništa protiv žene, ali ovaj zaštitnički turčin pred vratima mi se uopće nije sviđao...:eek:

uglavnom
Golli&Bossi?!?
dobro loše... ok?!?:confused:

ivana2702
02.11.2010., 21:06
nisam spavala tamo, ali ono sta se moze vidit, stvarno je uređen vrhunski.. i na odlicnoj poziciji je.. :top: nije ti bas sad neka sezona da ce bit hostel popunjen pa da ces morat djelit sobu s nekim (mozda ces sama bit).

smarinovic
02.11.2010., 21:48
uglavnom
Golli&Bossi?!?
dobro loše... ok?!?:confused:

Imaju spavaonice od cca 8 kreveta. Kreveti se nalaze uvučeni u zidu. Ako se dobro sjecam svaka spavaonica ima svoj wc, i svoj pretinac za prtljagu koji se zakljucaje sa pinom.
Ulaz u sobu je također sa pinom.
Nalazi se u samom centru grada.
Dizajn je kricavo zeleno-žute boje tj. takvi su svi hodnici.. a sobe su bijele, jako ciste..
Na prvom katu je kafic/pizzerija, a na zadnjem katu su luksuzne dvokrevetne sobe sa pogledom na sv. Duju i stari dio Splita.
Srednja dva kata su spavaonice.
Nisam spavao u tom hostelu ali sam radio reportazu i snimao sobe pa je to neko moje zapazenje.. hope it helps.

harrietta.curl
02.11.2010., 22:12
hvala vam,
pomaže dosta :)

lovački
05.11.2010., 08:05
nov je mora bit dobar....da ne živim u splitu, definitivno bi otiša tamo, samo mi smeta šta su ukrali ime onim curama šta imaju blog već dugo...
nepotrebno kad je investicija već velika i dobra ovako.

nasmijanonebo
05.11.2010., 08:13
da, skuzila sam prije da su ukrali ime sa bloga. ruzno od njih. nije im to bas trebalo.
naziv hostela je stvarno fora, ali palac dole sto nije izvorno njihova ideja.

smarinovic
07.12.2010., 23:51
Zna li netko jeftini smjestaj (apartaman ili hotel) u Splitu ili okolici koji iznajmlje na dva-tri dana, a da nisu neke sulude cijene ipak je turisticka sezona daleko odmakla?
Max cijena smjestaja cca 15-20 eura po osobi za dvije osobe, a da nisu bakice sto vrbuju na kolodvoru.

nasmijanonebo
08.12.2010., 08:34
u ovom apartmanu su bili moj brat i cura u 5.mj. ove godine. prekrasan manji apartman kod marmontove, bili su odusevljeni, gazde super (mladji ljudi, do 40 god)
platili su 200 kn po noci za apartman (ne po osobi).
http://www.njuskalo.hr/privatni-smjestaj/apartman-split-centar-grada-iznajmljivanje-oglas-497059

ako nema mjesta, imam jos neke apartmane i sobe kao rezervu

jure.motovilec
08.12.2010., 09:04
http://www.situshostel.com/

osim hostela ima i jedan apartman na bačvicama za dvoje koji je zapravo stan. pa kontaktiraj. i vidi.

ivana2702
08.12.2010., 09:05
ja sam ti poslala na pm...

vicko1234
08.12.2010., 13:12
Zna li netko jeftini smjestaj (apartaman ili hotel) u Splitu ili okolici koji iznajmlje na dva-tri dana, a da nisu neke sulude cijene ipak je turisticka sezona daleko odmakla?
Max cijena smjestaja cca 15-20 eura po osobi za dvije osobe, a da nisu bakice sto vrbuju na kolodvoru.

Ja znam za jedan prekrasan apartman u marmontovoj ulici, nov i odlicno ureden, za 50 e noc, ako te zanima posalji pm, pa cu ti poslat informacije od ljudi sto iznajmljuju i slike.

anazavrzlama
09.12.2010., 13:22

oni su jako dobri

http://www.discover-croatia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=258:apartmani-lux-m-split&catid=59&Itemid=125

daki0904
26.12.2010., 14:34
Pozdrav svima,
može mala pomoć?
Sredinom 2 mjeseca idem u Split (u hostel Golly&Bossy) na par dana, zanima me ako postoji negdje neko jeftinije parkiralište (ispod 100 kn dnevno).

Hvala na pomoći

alabrale
06.01.2011., 19:02
Pozdrav svima,
može mala pomoć?
Sredinom 2 mjeseca idem u Split (u hostel Golly&Bossy) na par dana, zanima me ako postoji negdje neko jeftinije parkiralište (ispod 100 kn dnevno).

Hvala na pomoći

E ovo mi nije jasno...... ide se u hostel koji košta 100 kn po osobi.... i platit ce se 100 kn parking dnevno.....

Golly&Bossy - je hostel sa 5 zvjezdica..... al 99.99% je da ces bit sam/a u hostelu što u takvim hostelu izaziva jezuuuuu...

Radije bukiraj neki privatni smjestaj gdje ces imat tv i malu kuhinju....

npr www.diocletianpalace.com (http://www.diocletianpalace.com)

Parking.... pogledaj ulice Zoraničeva, tolstojeva, Držićeva tamo je besplatni parking udaljem 2 min hoda od centra....

blebletalo
06.01.2011., 23:06
Slažem se, za cijenu noćenja u hostelu+parking, možeš nać odličan apartman u Splitu!

pumpjerino
19.01.2011., 19:58
di je taj golly i bossy :confused: jel to tamo di je bia šoping centar, kraj kina karaman?

kolerik
19.01.2011., 20:49
di je taj golly i bossy :confused: jel to tamo di je bia šoping centar, kraj kina karaman?

Da.

Parking.... pogledaj ulice Zoraničeva, tolstojeva, Držićeva tamo je besplatni parking udaljem 2 min hoda od centra....

Zaboravija si napomenit kolike su sanse da se tamo nadje misto. :kava:

alabrale
19.01.2011., 22:12
u dva dira uvik se nade....

kokošica
09.02.2011., 22:55
Kad ovo covik procita, reka bi da je to crno Tomislav izvorno splitsko pivo, Teak ima bolji ambijent i unutra i vani, al kad bi bira di popit pivu, spustija bi se malo nize i popija svitlo ili tamno Velebitsko od pola litre za vjerovatno istu, ako ne i nizu cijenu (15 kn) u kaficu "Na kantunu"

A sta se tice kantuna paulina, mozda prije 10-ak godina su tu bili najbolji cevapi, danas se i ne bi slozija, ja osobno bi ih prije otisa pojist u susjedsvu kod Ba!Ce ! :)
Moja mista za popit kavicu u Splitu osim vidilice su i teraca Bamba na Matejusci koja ima lipu bastu s pogledom na splitsku luku, te na plazi Bacvice kafic Zbirac...

Za nekakvu romanticnu veceru izabra bi restoran Il Post na Firulama, sam lokal je lipo uredjen, ima i malu basticu, al mana mu je pogled,vide se samo teniski tereni, ili restoran Lucica u lucici Spinut (Marjan), idealno misto za lipu litnju veceriu uz pogled na more, zalazak sunca i slicne sheme, oba restorana su pristupacna cijenama, u Lucici liti zna bit tesko uvatit misto...

pozz

EDIT:

Evo i slika za navedene! :)

TEAK
http://www.facebook.com/group.php?gid=9938211267&v=photos

TERACA BAMBA
http://www.facebook.com/group.php?gid=9938211267&v=photos#!/group.php?gid=12663713075&v=photos

ŽBIRAC
http://www.zbirac.hr/galerija/index.php?list=3

NA KANTUNU
http://www.facebook.com/group.php?gid=21214567936#!/group.php?gid=21214567936&v=photos

znaš li možda kako se zovu konobari u terace bambe,bilo koji?':s

Raiden
30.03.2011., 19:27
Kanim ovaj vikend u Split pa me interesuje može li se igdje pojesti dobar Šampjer? I ima li nešto splitsko što nikako ne smijem propustiti pojesti i vidjeti?

jure.motovilec
30.03.2011., 20:39
noštromo, kod joze, razivkana bota šare. može di oćeš

Raiden
30.03.2011., 21:06
Koliko vidim na stranicama onih koji imaju, nema uopšte šampjera. Je li to nije njihova sezona ili inaće nema?

jure.motovilec
31.03.2011., 08:37
http://www.restoran-nostromo.hr/

idi tu. sve je dobro. ako nema šanpjera. to je must to visit restoran u splitu i nalazi se odmah na peškariji (ribarnici) u centru splita tako da ima najsvježiju ribu.
šanpjer se zove i kovač. možda je pod tim imenom na meniju, al se uglavnom nalazi pod oborita riba :)

Annnete
31.03.2011., 09:44
ima Duje....kad god sam bila da je riba bila u djiru, uvik su imali sampjera....:mig:

Raiden
31.03.2011., 11:56
http://www.restoran-nostromo.hr/

idi tu. sve je dobro. ako nema šanpjera. to je must to visit restoran u splitu i nalazi se odmah na peškariji (ribarnici) u centru splita tako da ima najsvježiju ribu.
šanpjer se zove i kovač. možda je pod tim imenom na meniju, al se uglavnom nalazi pod oborita riba :)

Je li pripremaju na žaru ili normalno?
Zna li neko od kada do kada radi fotogalerija (http://www.fotoklubsplit.hr/news,35,litvanska-fotografija-u-galeriji-fotokluba-split)?

Ima li neki otok blizu koji se može obići za 2-3 sata, da se ode i vrati? A naravno da vrijedi ići?

jure.motovilec
31.03.2011., 13:28
brač i šolta su ti na sat vremena vožnje. brač je odlično povezan sa trajektima al za njega razgledat ti treba par dana ;)
što je normalno? šampjer se priprema normalno :D ne brini, nećeš omašit tamo. taj kuvar ukoliko tad kuva je najbolji u hrvatskoj.

nasmijanonebo
31.03.2011., 13:44
mozes soltu u par sati. kad dodjes u rogac odi lokalnim busom koji ide do stomorske pa ces vidit malo solte usput i vratis se.
ili odi radije do trogira :cerek: ako nisi bio.
mozes i busom gradskim, ili brodicem od Splita do Trogira :mig:

kaktus_girl
03.04.2011., 11:24
već dugo želim posjetiti split...da li je split pogodan za ljetovanje 4 cure koje naravno uz dobre plaže žele i bogat noćni život? je li moguće naći apartman da je relativno blizu mjesta za izlaske (jer naravno dok se pije se ne vozi:), a istovremeno da nije jako odaljeno od plaže(10-15min je oke)...gdje je najbolje za izaći?da li je split općenito skup? hvala

Raiden
03.04.2011., 13:12
Nakon izdašnog iskustva sa dalmatinskom najboljom kuhinjom, evo jedan kratki rezime:
http://www.seo.ba/blog/ostalo/najbolji-riblji-restorani-u-hrvatskoj/

A vi ste najzaslužniji što sam uopće pronašao ove restorane. Hvala vam!

ps. kod fife nije baš naj klopa ;)

Čiribimbaš
03.04.2011., 21:25
ovako kaktus...mislin da van nema potrebe u splitu bit vise od 3-4 dana..u jedan dan pogledate po centru ovo ostalo po plazi navecer vani..mislin da je 4 dana dovoljno..ali oko splita imas dosta otoka pa mozete tamo..split nije skup ako ga usporedujes sa turistickin mistima..grad je tako da imas izbora..konzum,kerum i ostale di mos kupovat alkohol prije izlaska..u amo rec neke restorane tipa fife mos jest tipa za 50 kuna rizot i takve stvari ako ces nesto skuplje toga imas koliko oces..a ako imate kuzinu u aprtmanu mozete i skuvat nesto na brzinu..a imas i pekara koliko oces ,fast foodova..10,15 minuta do plaze jel to mislis auton ili pjeske?zabava nije losa,ali ovisi sta trazis..ali u hrvatskim okvirima nije lose..ali nije van aurora u primostenu daleko tako da u vrime koje dodete mozete i tamo na jedan dan ako bude sta zanimljivo..izlazi se u vanile,na bacvice, u hare, ekipa pije na zidicma prije izlaska,na mulu..ovisi kakvi si dir i koliko godina imate..ima i po getu dosta kafica odnosno centru di bude svita dosta..plaze nisu bas blizu pjeske a auton ima tako negdi 10 ,15 minuti..cijene aparmana su u 7 i 8 negdi oko 150 kuna po osobi..mislin da neces manje nac od toga..ali to nije problem nac...koliko dana mislit potrosit?

alabrale
03.04.2011., 22:08
već dugo želim posjetiti split...da li je split pogodan za ljetovanje 4 cure koje naravno uz dobre plaže žele i bogat noćni život? je li moguće naći apartman da je relativno blizu mjesta za izlaske (jer naravno dok se pije se ne vozi:), a istovremeno da nije jako odaljeno od plaže(10-15min je oke)...gdje je najbolje za izaći?da li je split općenito skup? hvala

s obzirom da je centar Splita i Bacvice blizu, preporucam taj kvart jer je 5 min od centra, 1-5 min od plaze i noćnog zivota....

ako mislis doci 7 i 8 mjesec onda je sve toliko krcato ljudima da nemas di stavit sugaman....

Split skup - u sezoni je smještaj skup jer ga krnonično fali..... apartman sa dvije sobe, 3 - 4 zvjezdice tesko ispod 150 e u sezoni....

restorani - uglavnom je sve navecer krcato da se nema di sist..... oni koji su razvikani....

ako kome treba mapa grada ili turistički vodić u pdf nek se javi....

Čiribimbaš
03.04.2011., 23:08
po meni ja nikako ne bi priporucia nekome ko ima vise od 20 godina kupanje na Bacvicama.prvo sta nemas di stavit sugoman, miljon dice..od Bacvica do grada ima malo vise od 5 minuti..mislin da nije potriba uzimat apartman sa 4 zvjezdice..sigurno se moze nac apartman za 4 osobe znaci dvi sobe za 100 eura ..s kuzinon ..cist uredan..u centru grada..u srid sezone ako ce rezervirat misec prije bar..

nasmijanonebo
04.04.2011., 07:54
evo mog vidjenja kao turista u ST (bila vise puta, jedino sto uvijek doli spavam besplatno, ali sve ostalo je turisticki)
sto se tice plaza- ima bezbroj plaza- ispod Marjana ima vise tih plaza a i krasno se prosetati do tih plaza (da, Spliće ce sigurno reci da je to daleko za hodanje, ali nije.ionako vozi bus pa ni to nije problem ako se nekom ne da pjeske..npr. do Bene je bas lijepa setnja kroz sumu)..i od Bacvica prema istoku isto ima vise tih plaza (do Znjana)..ljepse se kupati ispod Marjana. Bacvice su prenatrpane, ali je ok za opiti kavu/cugu i gledanje ekipe :mig: :cerek:
Moze se otici i na jednodnevno kupanje na otoke - npr. jednodnevni izlet do Šolte (Rogač) pa onda lokalnim busom na jednu stranu do Maslinice ili na drugu stranu do Stomorske (preko Necujma)..ili trajektom otici do Supetra na 1 dan. Karta za trajekt nije skupa, izadje kao da se vozis gradskim busom:D..
moze se i busom ili jos bolje, brodicem do Trogira pa obici taj grad. Ili busom do Solina pa obici Salonu ili busom do Klisa i obici to isto..
E da, mi smo jednom isli katamaranom ujutro za grad Hvar, bili na kupanju na Paklinskim otocima, ostali cijelu noc vani i sutradan ujutro oko 6h natrag katamaranom u St. Karta nije skupa za povratnu kartu a 1 noc na Hvaru mozete izdrzati bez spavanja:mig:...itd..bezbroj mogucnosti za jeftine izlete iz Splita za kupanjac..
a razgledavati ST mozete kasno popodne.
Nocni zivot- nekad nam se zalomilo da je svaku noc bilo super a nekad se zalomilo da je bilo mrtvije..ali uvijek ima neki moving.
Sto se tice klope, Ciribimbas dobro veli- imas bezbroj mjesta di mozes jesti velike a jeftine sendvice i u tom stilu (imaju veci izbor takvih mjesta nego u ZG:mig:) a cuga nije nista skuplja nego u ZG.

Čiribimbaš
04.04.2011., 09:47
Nebo svaka ti je na mistu..po meni su isto plaže najlipše na Marjanu..tipa uzme smjestaj u centru i sa rive ima bus 12 koji ide skroz do Bena i onda može birat di će..na Obojenu di ide većina mladih,Kasjune ilI između Bena i sjevernih marjanskih vrata di ima milijon uvala i di ce bit same ako to žele..nije lose misto Bunkeri kraj Bena to je betonska plaža mala na koju može stat 40 tak ljudi ima tuš a uvala Bene je 2 minute dalje di ima restoran di se može nestp šošit ili pojist..koliko san ja shvatia njih ne zanima bas neko razgledavanje tipa klis ,salona,trogir ,omis ako bi to sve isle obilazit onda se u Splitu može stat i više od 4 dana..ovisi u koje će vrime doć pa sukladno tome vidit jel ima kakva fjera na kojem otoku ili neka fešta okolo pa otić do tog mista..tipa po Poljicima budu dani soparnika u saloni ethno ambienta, u splitu bude koncerata, u o hrae bude puno ponediljkon, sridon petkon,suboton na bace skoro svaki dan gori oko kluba bacvice..mislin da nikako ne može bit loše ..i otiđite na prvu vidilicu dođete li popit piće a od tamo je lip pogled na grad..ako budeš imala nekih pitanja samo pitaj..mislin da je je najbolji prijedlog od svih Nebo Hvar ..otic ujutro navecer vani i vratit se sutradan ..je da je malo skupo ali izdrzat ce jedan dan..grad je stvarno lip..ili mozda Zlatni rat na Bolu..mislin da je ipak to bolje od Šolte i Supetra..a mogu i na Vis pogotovo budu li u osmi misec kad je fjera odnosno fešta,kirvaj,dernek..slava..

jure.motovilec
04.04.2011., 09:57
Nakon izdašnog iskustva sa dalmatinskom najboljom kuhinjom, evo jedan kratki rezime:
http://www.seo.ba/blog/ostalo/najbolji-riblji-restorani-u-hrvatskoj/

A vi ste najzaslužniji što sam uopće pronašao ove restorane. Hvala vam!

ps. kod fife nije baš naj klopa ;)

pročitao sam ti blog, mogao si reć da si fini tip pa bi ti preporučio razvikanije restorane :D

bota šare bi ti bila onako po guštu ;) a da, nju i jesam prporučio.
inače zanimljiv blog, SEO i hrana. :top:

nasmijanonebo
04.04.2011., 09:59
Izlet za Bol je super ideja (mislila sam ja na to) ali je neizvedivo (za Hvar je izvedivo), jer katamaran iz ST ide popodne a vraca se iz Bola sutradan ujutro..da katamaran ide ujutro iz ST to bi bilo odlicno- po danu se okupati, a navecer po bircevima itd i ujutro fino natrag..

Čiribimbaš
04.04.2011., 11:10
ta linija je prilagodena Boljanima i Jelšanima koji rade u Splitu..ali recimo može trajekton za Supetar rano ujutro vata bus za Bol tamo gusta cili dan sta je dosta i navecer izađe vani i vrati se katamaranon ujutro u 6ipo osim nediljon kad je u 7ipo..po meni je to najbolje za napravit izlet za jedan dan to i Hvar..evo danas u novine članak o hidroplanima ..do hvara će se vozit 12 minuti a Visa 15 ..neka NJemačka firma to pokreće..a u kasnijoj fazi misle spojit otoke sa Italijon..nadan se da će to šta prije uvest to neće bit loše..

caduceusSB
28.04.2011., 13:43
Pozdrav.

Moja buduca supruga i ja bi svoj medeni mjesec/bracno putovanje proveli u Hrvatskoj/Splitu.

Molio bih preporuku hotela i ako je netko bio vec u nekim hotelima kakva su iskustva sa istima.

Hvala unaprijed ..:)

jure.motovilec
28.04.2011., 20:30
hotel lav. to je to.

_Lolita_
28.04.2011., 20:50
http://vestibulpalace.com/
Prošle godine Sunday times ga uvrstio među 100 najboljih hotela u Europi. :top:

Jedan od novijih, također u centru
http://www.marmonthotel.com/

Također novootvoreni
http://www.hotelluxesplit.com/

Na plaži Bačvice
http://www.hotelpark-split.hr/

Širi centar
http://www.hotel-atrium.hr/hr/

http://www.radissonblu.com/resort-split

alabrale
29.04.2011., 09:21
Pozdrav.

Moja buduca supruga i ja bi svoj medeni mjesec/bracno putovanje proveli u Hrvatskoj/Splitu.

Molio bih preporuku hotela i ako je netko bio vec u nekim hotelima kakva su iskustva sa istima.

Hvala unaprijed ..:)

Hoteli su jako skupi.... Min. 120 eura noć.....

Ako ste s autom onda hotel Luxe nije loš izbor....

ako vam treba sta od privatnog smještaja javi se na pm..

Visoka struja
10.05.2011., 22:58
Pozdrav!

Mozete li mi reci da li sam nesto pobrkao... Ne sjecam se da sam ikada placao smjestaj na Makarskoj rivijeri preko 30 eura za apartman/studio u jeku sezone...

Evo sada pokusavam naci preko neta smjestaj u Splitu van sezone (prva sedmica 6. mjeseca), i nista nema ispod 30-35 eura da na nesto lici :/

Imate li vi neki prijedlog? Nije mi problem platiti 35 eura ali da bude fin apartman i blizu centra, a ne na kozjem brdu i neki raspadnut.

nasmijanonebo
11.05.2011., 08:39
na zalost, st je skuplji od Makarske..izvan sezone se da naci jako jeftin i dobar apartman, ali od 6.mj. cijene rastu
nasla sam nesto sto bi bilo u okviru tvog budzetam a da je dobra lokacija

http://www.hostelbookers.com/property/index.cfm?fuseaction=propertyDynamic.overview&intpropertyid=13730&strArrivalDate=2011-06-01&intNights=1
(ovo je za 3 osobe)

http://www.travellerspoint.com/accommodation/16734-Room-Sanda/#photos

http://www.clicksplit.com/en/rooms-%C5%A0tambuk-2/124/?arrival_day=01&arrival_monthyear=2011-06&departure_day=02&departure_monthyear=2011-06

ovo je vec 40 eura apartman ali lokacija je odlicna i jako lijepo izgleda apartman
http://www.clicksplit.com/en/studio-radunica-i/31/?arrival_day=01&arrival_monthyear=2011-06&departure_day=02&departure_monthyear=2011-06

ovaj hostel ima dvokrevetne sobe sa vlastitim wc-om
http://www.hostelbookers.com/property/index.cfm?fuseaction=propertyDynamic.overview&intpropertyID=33157&strArrivalDate=2011-06-01&intNights=1

smarinovic
11.05.2011., 10:54
National Geogr. definicija dalmatinske rijeci pomalo :)

"Pomalo", she explains, is an entrenched Dalmatian philosophy of life
that suggests some combination of “easy,” “slowly,” “no problem,”
“maybe tomorrow,” “relax,” and “have another coffee.” All of which is
fine, Grandma concedes, unless you actually need to accomplish
something.

Cijeli tekst:

http://travel.nationalgeographic.com/travel/countries/croatia-traveler
:D

alabrale
11.05.2011., 18:16
Pozdrav!

Mozete li mi reci da li sam nesto pobrkao... Ne sjecam se da sam ikada placao smjestaj na Makarskoj rivijeri preko 30 eura za apartman/studio u jeku sezone...

Evo sada pokusavam naci preko neta smjestaj u Splitu van sezone (prva sedmica 6. mjeseca), i nista nema ispod 30-35 eura da na nesto lici :/

Imate li vi neki prijedlog? Nije mi problem platiti 35 eura ali da bude fin apartman i blizu centra, a ne na kozjem brdu i neki raspadnut.

ma split je posta top destinacija po cijeni..... iako se sad radi mnogo smjestaja pa ce ga za par godina bit previse...

realno ako apartman liči na ista ispod 50 e u centru tesko....

ako hoces jaci se na info@diocletianpalace.com

_Lolita_
12.05.2011., 09:47
National Geogr. definicija dalmatinske rijeci pomalo :)

"Pomalo", she explains, is an entrenched Dalmatian philosophy of life
that suggests some combination of “easy,” “slowly,” “no problem,”
“maybe tomorrow,” “relax,” and “have another coffee.” All of which is
fine, Grandma concedes, unless you actually need to accomplish
something.

Cijeli tekst:

http://travel.nationalgeographic.com/travel/countries/croatia-traveler

:lol::lol:

Vidim da smo počeli izvozit to "Pomalo. Vrag je prišu stvorija." :rofl::rofl:
Neka, neka...

aircanada
12.05.2011., 10:01
FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

alter ego blagajnice
12.05.2011., 10:24
Za izlaske u Splitu nisam stručnjak, ali plaže već jesam. Najbolje plaže su na Marjanu, "radioaktivna" Kaštela izbjegavajte osim ako ovdje imate nekog kod koga spavate. U Kaštelima volim jedino restoran "Baletna škola" u K.Kambelovcu. Cijene su ok, hrana ukusna a sviđa mi se ambijent. :top:

Još jedno odlično mjesto za kupanje je plaža ispod hotelskog kompleksa "Medena" u Segetu. U sezoni je krcato, no manje nego na Bačvicama. Postoji besplatni parking iznad hotela, a do plaže od parkinga ima nekih 300 metara. Osim kupanja i sunčanja na plaži možete uživati i u vodenim sportovima, pedaline, banana, surfanje. Ima puno restorana, caffe/lounge barova, fast food tako da nećete biti gladni. :klopa: Preporučila bih Joke's pizzeriu/restoran, provjereno su dobri. A za noćnu zabavu je dobar Beach bar Bamboocha. :zivili: Znam da je promijenio vlasnika, pa ne znam kako je sad tamo, ali uvijek je bilo ok.

Za one koji ne vole prženje postoji borova šuma, samo pazite da ne naletite na golaće:cice: pogotovo ako ste s klincima. :lol: Sigurno ne želite da vam postavljaju neugodna pitanja. :raspa:

nukac
12.05.2011., 10:26
pogotovo ako ste s klincima. :lol: Sigurno ne želite da vam postavljaju neugodna pitanja. :raspa:

Tata, a zakaj ovaj stiček ima puuuno većeg nego ti?? :ne zna::lol:

alter ego blagajnice
12.05.2011., 10:28
Tata, a zakaj ovaj stiček ima puuuno većeg nego ti?? :ne zna::lol:

Ne, još gore pitanje... a kaj mu je to???:rofl:

nasmijanonebo
12.05.2011., 10:29
u Kaštelima ne bi preporucila neke stvari za obici?
Npr. onaj dvorac Vitturi:cerek:
Ima jos za vidjeti, lijepo se prosetati u nekim od Kaštela uz more.
moram priznati da sam svako ljeto samo prolazila kraj Kaštela (onom "starom" cestom za Trogir)..iako sam skoro svako ljeto smjestena ili u Trogiru ili Splitu, nisam istrazivala Kastela..do pretproslog ljeta i iznenadila sam se. Znam da nije nikako za kupanje, ali onaj dio Kaštela uz more me ugodno iznenadio jer su moja ocekivanja bila niska.
Tako da se ipak ima sto vidjeti na 1 dan:mig:
He, vec sam navikla razuvjeravati domace ljude da nema nista za vidjeti u njihovim krajevima :D
za plaze na Marjanu se slazem.
ali volim ja do bacvica-otici popiti kavu i gledati ljude. a ima se sto vidjeti, pogotovo gustaju muski u mom drustvu a i mi cure se ne mozemo pozaliti :D

rambla
12.05.2011., 10:36
stari djelovi kastela su super, svih sedam, ipak su to sve bili kasteleti, i stvarno je super za prosetat. a u zadnje vrime se dosta taj obalni pojas uredjuje, puno je drugacije nego sta je bilo prije 10 - 20 godina

nukac
12.05.2011., 10:40
Ne znam jel tu već bilo, zadnji put mi je striček otkrio besplatni parking, praktično u centru Splita. S druge strane željezničkog kolodvora (ulica se zove Zlodrina poljana? tako bar piše na google maps). Auto mi je tamo stajao 3-4 dana, bez ijedne ogrebotinice... :)

alter ego blagajnice
12.05.2011., 10:58
Ok, šetnja po Kaštelima je ok, popit piće, nešto pojest također...ali kupanje :horor: Ljudi vjerujte mi na riječ.

Kaj fali Vitturiju? Rušinac ima simpa vrt, ali nije javno dobro pa se ne može ući unutra. OŠ Ostrog (K.Lukšić) ima lijep botanički vrt, vrijedi ga pogledati.

nasmijanonebo
12.05.2011., 10:58
stari djelovi kastela su super, svih sedam, ipak su to sve bili kasteleti, i stvarno je super za prosetat. a u zadnje vrime se dosta taj obalni pojas uredjuje, puno je drugacije nego sta je bilo prije 10 - 20 godina

evo, nisam jedina kojem se svidaju kasteleti i obalni pojas.:top: za kupanje sam vec spomenula da nije to mjesto za kupanje.

ima u ST inace dosta mjesta za dzaba parking:s

_Lolita_
12.05.2011., 11:16
FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.:D

http://ptc-investigation.com/images/laughing-smiley-007.gif

Umrih skoro...:rofl:

nasmijanonebo
12.05.2011., 11:18
trebalo bi fjaku brendirati..national geographic ju vec brendira:D (vidi gore link)

gFlores
12.05.2011., 20:38
Pozdrav!

Probaj

http://www.traveladriatic.net/central-dalmatia/split/hotel.Omladinski-Hostel.asp

http://www.traveladriatic.net/central-dalmatia/split/hotel.Split-Apartments.asp

nukac
12.05.2011., 20:51
trebalo bi fjaku brendirati..national geographic ju vec brendira:D (vidi gore link)

Tekst je fenomenalan, novinar je progodio u sridu... :) Iako nije našao korijene u HR, sigurno ima u njemu barem 5% krvi hrvatske... :rofl:

nasmijanonebo
13.05.2011., 11:19
Pozdrav!

nasla sam jos nesto
http://www.split-apartment.com/

nukac
13.05.2011., 11:42
Ja sam bio u ovom: Pletkovic Hostel
Ustvari nije klasični hostel, nego imaju stanove po Splitu. Bili u centru u maloj garsonjerici, sa klimom, i svime. :)

wob
14.05.2011., 12:44
Svaki put kad prođem Dioklecijanovim podrumima uhvati me muka koliko smo traljavi , aljkavi , nesposobni kad novac sa poda nismo u stanju / sposobni skupit. Koliko još godina mora proc da netko iz gradskih vlasti , turistićke zajednice grada Splita shvati da su Dioklecijanovi podrumi izvor zarade.

Jel problem kao i u svakoj normalnoj drzavi stavit na ulaz podruma blagajnu , zatvorit podrume , stavit vođene audio ture , napravit projeksijske sale i naplacivat ulaz unutra 10 eura. Evo sada su podrumi puni , jedva prolaziš kroz njih koliko vrvi od turista . Svi škljocaju sa blicevima , svi se slikaju.. I to sve potpuno BESPLATNO !!! Kad se sjetim gdje sve vanka placam ulaze , u kakve špilje mracne i podrume uhvati me muka.

Ako nebi samo na podrumima zaradili milju dvije eura evo mi glave. Proklet nesposoban narod i gotovo !!

RedHat
14.05.2011., 16:54
Meni bi prva blagajna bila na rivi, onda redom - podrumi, matejuška, peristil, marmontova, pjaca, sv. duje - sve po 10€, ili 40€ grupni ulaz.

nasmijanonebo
15.05.2011., 12:33
:rofl:
srecom za mene, ne naplacuje se nista:s jer volim otici u ST. da, bas sam dosadni furest:lol:

wob
15.05.2011., 12:49
A šta je još žalosnije od svega .
Ja nakon šta sam jedva prošao kroz dioklecijanove podrume jer je bilo par stotina turista unutra i slikvalao se sa svakim kamenom.. ja doša na rivu i sjeo za stol sa ekipom i sav zblanut naceo temu kako ne znamo iskoristiti kulturno povjesno dobro . Kako bi ja to sve naplatio , stavio blagajne itd itd.. Oni me u cudu gledaju da bi na kraju me još i napali u stilu " a kako bi mi prolazili kroz podrume kad bi ti naplacivao " , " bili bi turisti u svome gradu " itd itd..

I onda shvatis da 90 % ljudi se nije nigdje maklo iz SPlita i oni jadni uopce ne znaju kako stvari funkcijoniraju u turistickim drzavama. Tako , i ne cudi me sta smo debilan narod.

nasmijanonebo
15.05.2011., 13:25
pa imaju i pravo..kak ces naplacivati podrum kad i splice moraju prolaziti onuda? dobro, mogu oni ici okolo naokolo:D, nema puon za hodati da bi se zaobisli podrumi ali ipak..
ako mislis napraviti da splice dobiju propusnice da mogu proci, znas kak ce to ispasti..bit ce muljanja sa tim propusnicama .ja bih prva se prosvercala :rofl:, uzela bih te propusnice od ljudi kod kojih uvijek spavam.
sto se ne naplacuje sv. duje? (koliko se sjecam, zadnje vrijeme se naplacuje..makar, bila toliko puta da mi se mozda i pomijesalo)..dobro, neke se stvari u ST mogu naplacivati

jure.motovilec
15.05.2011., 13:36
treba naplaćivat ulaz u dioklecijanovu palaču :D

alter ego blagajnice
15.05.2011., 13:52
Ja bih stavila cijene kao talijani i ostali pametni. Jedna cijena za EU a druga cijena za non EU. A moje Spliće neka idu okolo..., ni prvi ni zadnji građani koji su se radi turizma morali nečeg odreći.

nasmijanonebo
15.05.2011., 13:59
onda mozemo tako i gornji grad u zg naplacivati:rofl: (ako pricamo o dioklecijanovoj)
i dubrovnik-stari grad
i stari grad sibenik..i tvrđu u osijeku itd itd
ma najbolje da nase ljude istjeramo iz gradova u selo cuvati ovce i sve gradove pretvorimo u resorte:lol:
sad ozbiljno: turizam treba prilagoditi gradovima, a ne gradovi turizmu..mislim na to da ne treba sve predodrediti turizmu..ionako sam vec vise puta rekla da je turizam samo nadgradnja, a ne baza

alabrale
15.05.2011., 18:19
Evo par iz prve ruke oko podruma...

- koncesionar je Hulu - Hrvatska udruga likovnih umjetnika lani su uprihodovali 4,7 mil kn grad im je ostavio 1.5 mil
- one suvenirnice plačaju samo oko 1500 -2000 kn standove.

Koliko vidim 90% vas uopce nezna da se naplačuje ulaz u podrume - kad se ulazi s juga na lijevu stranu i- 25 kn .... uz jako tvrdu politiku cijena za grepe - nema popusta....

Veliki problem je što se podrumi nigdje ne reklamiraju kao ulaz.... turisti dodu s peristila ili s rive udu unutra i misle da je to a nigdje neznaju da je to zapravo 5% od ukupne povrsine podruma......

Ps. uskoro počinjem pisat jedan blog o Splitskom turizmu pa ako ima zainteresiranih za pomoć nek se jave....

nasmijanonebo
15.05.2011., 21:20
hehe...ispadne da se manje poznaje vlastiti grad nego tudji :rofl: (mislim na ovo naplacivanje ulaza u prave podrume)
alabrale, javi kad napises svoj blog, bas me zanima :mig:

jure.motovilec
16.05.2011., 09:39
to se naplaćuje ima cca 10 godina, i više mislim. otkad su ih doveli u red. al je slabo reklamirano. ono kao neka tabela slično onima iz biritja di se kredom piše žuja 10 kn :D

rambla
16.05.2011., 09:40
ja isto to nisam znala... koja reklama, vauuuuuuu

alter ego blagajnice
16.05.2011., 10:14
Koja plavuša! Ja fakat nisam skužila da se podrumi naplaćuju, mislila sam da je to naplata ulaza u neku galeriju. Prođem samo do Rive i to je to. Slijedeći put ću baš stati i otići pogledati podrum. Nadam se da je gospon Dioklecijan ostavio i nešto vinčeka u svom podrumu...:rofl:

nasmijanonebo
16.05.2011., 10:39
:rofl: wob, blagajnica, i svi ostali splice na forumu - hitno u podrume! neka zarade i od vas domacih :D

alter ego blagajnice
16.05.2011., 10:59
Sramota da kad odem negdje van potrošim cijelo malo bogatstvo na ulaznice, a doma ne. Morat ću se popraviti na tom području...

alabrale
16.05.2011., 17:44
podrumi su ludnica ... pogotovo velika dvorana ....

ima i onaj dio gdje je uvik sajam knjiga ili maslina....

minimalno pola sata za razgledavanje....

nasmijanonebo
17.05.2011., 09:54
ma ima se sto vidjeti:top:
i opcenito u ST :mig:
pozdrav svima i zavidim svima vama koji cete danas piti kavu uz more:cerek:
cijenite to da mozete uzivati u tome!

sara77777
17.05.2011., 10:01
Kako je vrijeme lose cini mi se da danas Splicani nece piti kavicu na rivi:mig:

alter ego blagajnice
17.05.2011., 10:06
Neće, jučer ih je bura omela, pa malo kišice a danas oblačno :(

blebletalo
17.05.2011., 11:10
Uvjeren sam da će za 10 godina Split bit neozaobilana destinacija u Europi! Već zadnje 2 sezone stvari se ubrzano mijenjaju... otvaraju se novi hoteli, hosteli i kvalitetni apartmani.

Evo samo od prošle godine tri super mjesta:

Caffe-restoran Bajamonti
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002168680530&ref=ts

Mediteranium - Lounge bar & restoran
https://www.facebook.com/pages/Mediteranium-Lounge-bar-restoran-Split/153096101421946

Crème de la crème
http://www.travel-avenue.com/posts/40859-creme-de-la-creme-a-new-pastry-shop-in-splitcroatia.html

A događanja će se na lito zbivat iz dana u dan, kreće s Festivalom mediteranskog filma, pa xSTatic, pa David Guetta, pa Atlantis festival, pa Enter na Bačvicama, pa Faitless na Rivi... svi oni koncerti svaku večer u centru grada i u Podrumima. Za one koji vole i Splitski festival.

A kad vidiš da ti Split može bit baza za Hvar, Brač, Makarsku, Omiš, Trogir, Salonu... u svakom od tih gradova si za sat vrimena najviše ;)

jure.motovilec
17.05.2011., 12:00
split već je baza sa kratko uzlaznim :D

a i kul je. samo da srede malo noćni život da duže traje i da se ovi u palači što žive naviknu na partijanje i shvate da se da masno zaradit i eto nove barcelone :D

treba nam coachella (http://www.coachella.com/)na žnanju u 8 misecu :)

nasmijanonebo
17.05.2011., 12:14
pa ja uvijek preporucujem strancima (kad ih upoznam negdje na moru) Split kad me pitaju koja mjesta na jadranu obici..i velim da moraju svakako I Split obici (necu sad o tome koja ostala mjesta preporucujem)..i kad mi se jave nakon kraja putovanja, uvijek kazu da im se i Split jako svidio.
Pa ST je stvarno odlicna baza za izlete. (nije bezveze sto budem po 7 dana tamo). samo mi se cini da ni sami Splice nisu svjesni sto sve imaju u svojoj okolini:D (kao ni udrugim gradovima, opcenito su ljudi u Hrv. jako slabo osvijesteni kad je u pitanju okolica i sto se sve ima vidjeti)
a nocni zivot u ST - cini mi se da je to lutrija..jedno ljeto nam bude super i ludilo, drugo ljeto polumrtvo itd itd..kako se potrefi.
blebletalo, zaboravila si spomenuti kao izlete Klis, Cetinu , Imotski (Modro i Crveno jezero i Topana i stara jezgra), Šoltu...

Cahit
17.05.2011., 12:19
Meni samo nije jasno zašto se uporno ne miču grafiti po staroj jezgri? U zadnje vrijeme je osvanulo puno njih, čak i vulgarnih, koji baš bodu oči

Navodno je jedna tura uklanjanja trebala ići prije Sv. Duje međutim to se nije dogodilo.

Ja sam, kao savjestan građanin :zubo: uputio upit e-mailom odgovornima, međutim (naravno) odgovora dobio nisam :o

blebletalo
17.05.2011., 12:22
Prošle godine je stvarno bilo... od kafića u jezgri (Gaga, Puls, Red Room... itd.) koji su počeli osmišljavati ponude za backpakere (tipa happy hour), pa do Ohare, Hemingwaya i Vanille (koja ljeti pušta samo stranu glazbu).

Stvarno neznam koji grad ima blizu centru tako sjajne plaže :top: Od Bačvica, do preuređenog Trstenika pored novog hotela Radisson, do svih vala na Marjanu...

Lova je tu da je skupimo, al sitni interesi prevladavaju :/

nukac
17.05.2011., 12:25
Ja sam isto imao nekih predrasuda prema Splitu... Prvi puta sam Split posjetio tamo neke davne 1989. godine, i grad mi je ostao u poprilično ružnom sjećanju. I onda, prije dvije godine, kad sam se slučajno tamo zatekao - pozitivni šok, koliko je grad ipak napredovao u svim pogledima... :)

alter ego blagajnice
17.05.2011., 12:33
Blizu Splita je i Omiš. Cetina je posebno lijepa. Budući je Jack Sparrow:cerek: opet u kinima, bit će fora doživjeti gusarsku borbu.

http://www.hrvatskainfo.com/odmor-u-omisu-omiski-gusari/

Gusarsko veče
http://www.hrvatskainfo.com/omis-gusarske-veceri/

nasmijanonebo
17.05.2011., 13:07
na zalost, svi misle da je Split vrijedan samo tranzita a ne i spavanja tamo i istrazivanja (kultura, povijest, plaze, izleti, nocni zivot..) ..ali vidim da je iz ljeta u ljeto sve vise i vise turista u gradu, pogotovo stranaca

blebletalo
17.05.2011., 13:08
Kad su idioti... treba platit Ryanairu da leti od jeseni do proljeća u Split :) Tipa London - Split petkom popodne, povratak u nedjelju navečer ili ponedjeljak ujutro. Uz blagu zimu, i za Britance povoljne cijene, bili bi hit vikend destinacija.

Al "šta će nama ti pijanimladituristisrusacima" :/

nasmijanonebo
17.05.2011., 13:14
slazem se..to bi bio hit-linija London-St..cak mislim da bi bilo profitabilnije nego London-ZD (St je bolja baza za izlete nego ZD)
recite kerumu nek plati ryanu :D

Cahit
17.05.2011., 13:24
Pa leti EasyJet, relativno jeftino ako se karte uzmu na vrijeme. Letio sam često do Londona s njima u protekle dvije godine

macka
17.05.2011., 13:24
slazem se..to bi bio hit-linija London-St..cak mislim da bi bilo profitabilnije nego London-ZD (St je bolja baza za izlete nego ZD)

istina, istina... moji frendovi stranci uvijek pitaju za Dubrovnik, jer smo ocito jedino njega ispromovirali vanka... a ja im uvijek kazem neka idu u Split :D
ne znam, ja kroz DU protrcim u deset minuta, ne znam sto je to toliko u njemu bolje od ST? :ne zna:

i da, svi koji odu u Split padnu na dupe kako je bio puno vise od ocekivanog... malo je gadan kad se tek ulazi u njega (iz kojeg kod smjera autom :zubo: ), ali je zato ono najljepse kao biser, skriveno u 'sredini' :cerek:

Cahit
17.05.2011., 13:26
Meni prijateljica iz španjolske tvrdi da joj je puno draži ST od DU.

Drugi put je došla u ST, a da ndo DU nije ni svratila :p

Meni su oboje dragi, s tim da za ST ne mogu biti objektivan :D

alter ego blagajnice
17.05.2011., 13:41
Kerum:tuctuc::hebemu:

nasmijanonebo
17.05.2011., 13:45
evo, ja nemam veze ni sa ST ni sa DU pa ovdje nisam lokalpatriot (osim sto sam furest u oba grada, iako imam poznate u oba grada) nezahvalno je usporedjivati koji je ljepsi, jer su to razliciti gradovi. cinjenica je da treba i DU i ST preporucivati! (tako ja radim) i basta.
plus u St je ipak i velika koncentracija zgodnih cura i deckiju (ne ulazim u psihicki karakter jer pricam samo o vanjskom izgledu) pa se i to moze reklamirati :mig: