PDA

View Full Version : Biciklirate li?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

Oluja77
03.08.2009., 07:59
Nego, ja samo kaj nisam krenula na 300ak km dug put, i iskreno, malo me prpa :( A još i najavljuju kišu sljedećih par dana. Znači, i za slučaj da ne bude padalo po meni, teren će sigurno biti mokar. Baš me zanima kak će proteći spavanje u šatoru na vlažnoj zemlji :rolleyes: i kak ću izgledati kad napokon dođem pred majku (neće me prepoznati) :zubo:

nema predaje:mirko:
kad si već sve isplanirala sad nemreš odustat. ono vrijeme jučer (pržiona) je katastrofa, a "malo" kiše niš ne smeta, možeš i pišat u vožnji, neće niko skužit:lol:

La Bahata
03.08.2009., 08:12
Hej, i mene bi bilo prpa :)

Al, gledaj to ovak, ak će teren biti vlažan ugodno će te hladiti dok se voziš po ovim vrućinama. Jbg, šator gledaj ko zasebnu avanturu, al WTF pa nisi od šećera, kaj ti pak more malo vode? :D

Sretan put i dobru zabavu!
Imaš pravo! Možda bolje lagana kišica (ne sad prolom oblaka!), nego 34 stupnja...
Nisam od šećera, ali ne volim spavati na hladnom, mokrom :p

Hvala :) Podnijet ću izvještaj kad se vratim. Ako se vratim! :zubo:

nema predaje:mirko:
kad si već sve isplanirala sad nemreš odustat. ono vrijeme jučer (pržiona) je katastrofa, a "malo" kiše niš ne smeta, možeš i pišat u vožnji, neće niko skužit:lol:
:rofl:
Naravno da se ne predajem! (Pitaj me ponovno za koji dan :zubo:)

iSepia
03.08.2009., 08:34
ZZ
...

:top: pogotovo za autoportret

Nikolo
03.08.2009., 08:53
:top:

hvala svima :D

btw: imam jos par fotki sa jedne stazice iznad Crikve, di isto dodjes na vidikovac tj, na Gavranovu Stenu. Gore sam okinuo panoramski snimak, budem postao poslje posla.

Limeni Nos
03.08.2009., 10:34
ne, to se tako ne radi:D
pomakneš sve prema lulici volana (kočnice, mjenjače i gripove) da napraviš mjesta za rogove.:mig:

aha, ima smisla :D

al moji gripovi (koji ionak nisu nešto posebno) su bili takvi da su išli do kraja, znači nisu imali one čepiće već su prekrivali šupljinu volana tako da sam ih jedino mogao rezat.

JoWaN
03.08.2009., 16:03
Nego, ja samo kaj nisam krenula na 300ak km dug put

A kuda se ide?:kokice:

poznanik
03.08.2009., 19:03
La Bahata:W znam da si već otišla i da te onaj neki dečko kojeg hvališ vjerno prati, želim vam ugodnu vožnju, mirne noći (mislim mirne oko šatora:mig:) i što manje problema po putu!! btw. nadam se da si obavila za mene kaj si obećala, zapravo čut će se!!

Nikolo što pokvari dobru sliku autoportretom!! vidi što si nelijep i bike ti bezveze a tako lijepa panorama iza!!!!!!!!!!!!:rolleyes::p:p:lol:

šalim se naravno lijep si ti!! i svaka pohvala za turu!! mi se nešto dogovaramo jedan vikend opaliti u istru pa prosurfat tamo, mogao bi sa nama!!??:top:

bryant24
03.08.2009., 20:48
La Bahata:W znam da si već otišla i da te onaj neki dečko kojeg hvališ vjerno prati, želim vam ugodnu vožnju, mirne noći (mislim mirne oko šatora:mig:) i što manje problema po putu!! btw. nadam se da si obavila za mene kaj si obećala, zapravo čut će se!!

Nikolo što pokvari dobru sliku autoportretom!! vidi što si nelijep i bike ti bezveze a tako lijepa panorama iza!!!!!!!!!!!!:rolleyes::p:p:lol:

šalim se naravno lijep si ti!! i svaka pohvala za turu!! mi se nešto dogovaramo jedan vikend opaliti u istru pa prosurfat tamo, mogao bi sa nama!!??:top:

a gdje točno u istru?

Oluja77
03.08.2009., 20:55
kad krećemo, spreman sam:ceka:

poznanik
03.08.2009., 21:40
nismo ništa precizno dogovarali, obići što više a utaborit' se vjerojatno u puli, jesmo tako nešto rekli Oluja??

La Bahata
04.08.2009., 07:29
A kuda se ide?:kokice:
Tamo gdje i pola Zagreba; Vir :zubo:

A znaš? :confused: :D Plan je bio krenuti danas, ali pogle vremena... :(
Dobre želje ću svejedno primiti/uvažiti (: Ko zna, možda kiša još i prestane i plan se neće trebati mijenjati. Ako se odjednom prestanem javljati ovdje, znači da sam na cesti i drž'te fige :D

(Ja sam napravila kaj sam obećala. Sad je red na drugima :D)

ediiiiit: evo prestala kiša i moglo bi se uskoro pojaviti sunčeko :lux:

Nikolo
04.08.2009., 08:41
Nikolo mi se nešto dogovaramo jedan vikend opaliti u istru pa prosurfat tamo, mogao bi sa nama!!??:top:

:top: Au, baš sam se vozio prema Motovunu s autom i divio Istri, kako je podatna za bajk. Javi kad, kako, šta, pa da zajedno ukenjamo jednu panoramu hehehe

A znaš? :confused: :D Plan je bio krenuti danas, ali pogle vremena... :(
Dobre želje ću svejedno primiti/uvažiti (: Ko zna, možda kiša još i prestane i plan se neće trebati mijenjati. Ako se odjednom prestanem javljati ovdje, znači da sam na cesti i drž'te fige :D

(Ja sam napravila kaj sam obećala. Sad je red na drugima :D)

Gledam jučer jednu žensku oko 9 navečer (taman prije proloma oblaka), prolazi na bajsu blizu Remize, lampicom si obasjava put, u punojh ratnoj opremi sa bisagama, ruksacima (čak je i antenu imala nekakvu hehe). Reko jel to El Bahata na put krenula il WTF hehehe, al vidim da si mudro ostala doma jučer :D

La Bahata
04.08.2009., 11:07
Gledam jučer jednu žensku oko 9 navečer (taman prije proloma oblaka), prolazi na bajsu blizu Remize, lampicom si obasjava put, u punojh ratnoj opremi sa bisagama, ruksacima (čak je i antenu imala nekakvu hehe). Reko jel to El Bahata na put krenula il WTF hehehe, al vidim da si mudro ostala doma jučer :D

:D
Ali možda neće biti mudro kaj idem danas, uskoro, kroz sat ipo :zubo: ali baš me briga :cheer: (Makar sam oko pola 10 sjela na bajk, išla po nakaj u grad i vratila se kući ful mokra mada sam imala onaj šuškavac/vjetrovku, i još se skoro dvaput razljepila po pločniku...)

So long :w

Bolboli
04.08.2009., 11:36
Zasto par tjedana?

Aha, a gdje si ih nasao?:rolleyes:

Markoprojekt-169kn komad!ja ih tamo kupujem vec 3god stalno iste!bile su skuplje ali sad su na nekoj akciji kao!Pozz i ugodna voznja

Haus_Tw
04.08.2009., 11:39
/cut

GLHF :W

Nikolo
04.08.2009., 12:04
Godspeed!

JoWaN
04.08.2009., 17:23

Aha^^
Odkud ta info da vecina zagrepcana ide bas na Vir?:D Sta ima tam?:ne zna:

btw, mislim da cu malo spakirat bajk u garazu, jer nemam s kim na voznje ovih dana:(
(tj imam, al ti nisu za vece staze lol)

lol.. i to sta bude:rofl:

Markoprojekt-169kn komad!ja ih tamo kupujem vec 3god stalno iste!bile su skuplje ali sad su na nekoj akciji kao!Pozz i ugodna voznja

Markoprojekt? hmm.. pogledat cu to.
Zasad di god sam pitao, nije ih bilo.

hasnfefer
04.08.2009., 21:09
:D
Ali možda neće biti mudro kaj idem danas, uskoro, kroz sat ipo :zubo: ali baš me briga :cheer: (Makar sam oko pola 10 sjela na bajk, išla po nakaj u grad i vratila se kući ful mokra mada sam imala onaj šuškavac/vjetrovku, i još se skoro dvaput razljepila po pločniku...)

hm, ovak' mi zvuči kao da si na brdima izvan grada, kao i ja! Nego, ako te mama ne prepozna, i pošalje natrag u zagreb, kod mene si uvijek dobrodošla!

Eppur si muove
06.08.2009., 11:34
a ljudi moji kuda sve biciklisti idu :D .... proćitajte ovo (http://www.gss.hr/novosti/1/727.htm) :s

hasnfefer
07.08.2009., 20:25
a ljudi moji kuda sve biciklisti idu :D .... proćitajte ovo (http://www.gss.hr/novosti/1/727.htm) :s

Ha, eto vidiš! Znaš kako Eminem pjeva:
It's like adrenalin, the pain is such a suden rush for me...
Čovjek se zaželio malo "rush-a", ali je uzeo malo previše!

triger-st
09.08.2009., 10:08
"Prometni policajac na motociklu kaznio je jutros Roberta Kišerlovskog, jednoga od najboljih hrvatskih biciklista, zbog usporavanja prometa. Policajac je zaključio da su on i njegov kolega Bojan Rafaj odgovorni za kilometarsku kolonu zbog koje se od bakarskog zaljeva do Rijeke vozilo sat vremena." Idem i ja put dubrovnika oće li i mene kaznit, još nisam ni biciklistički reprezentativac niti iman specku!? I kolko ja znam profesionalci voze solidnom brzinom!

Eppur si muove
09.08.2009., 11:57
evo sam se upravo vratio s bicikliranja po protupožarnim putevima do kojih moram savladat 500tinjak metara nad.visine i ti putevi su od samih uzbrica i nizbrdica i tako nekih 20tak km i jako me slomi jer to radim bez stajanja ..pa me sad zanimaju vaša iskustva s pauzama na takvim vožnjama ..jel uopče pauzirate i odmarate na takvim vožnjama :confused:

Nikolo
09.08.2009., 12:06
Naravno da pauziram :)
Pa krepal bi da samo picim uzbrdo bez stajanja, ali se trudim naći tempo kojim mogu pauze svest na minimum.

Eppur si muove
09.08.2009., 13:35
[QUOTE=Nikolo;21936108]Naravno da pauziram :)
Pa krepal bi da samo picim uzbrdo bez stajanja, ali se trudim naći tempo kojim mogu pauze svest na minimum.[/QUOTE

a kako tempirat pauze i koliko vrimena odmarat?

sandman16
09.08.2009., 20:17
"Prometni policajac na motociklu kaznio je jutros Roberta Kišerlovskog, jednoga od najboljih hrvatskih biciklista, zbog usporavanja prometa. Policajac je zaključio da su on i njegov kolega Bojan Rafaj odgovorni za kilometarsku kolonu zbog koje se od bakarskog zaljeva do Rijeke vozilo sat vremena." Idem i ja put dubrovnika oće li i mene kaznit, još nisam ni biciklistički reprezentativac niti iman specku!? I kolko ja znam profesionalci voze solidnom brzinom!

nevjerovatno!!! jeb*ni drotovi!!! i zar se uopće moze kazniti nekoga radi prespore vožnje po lokalnoj cesti? znam za autocestu, al lokalna :confused:. pa čak se i na brzoj cesti moze voziti bicikla (bar sam viđao da ljudi voze i nitko im nije trubio).

remorker988
09.08.2009., 20:27
Danas sam prvi put biciklirao baš onako, pravo :D

Napravio sam nekih 20 kilometara po šumama (makadam i asfalt) i mislim da sam danas našao svoj novi najdraži sport :cerek:

JoWaN
09.08.2009., 21:07
20km?:D Nije lose za pocetak:D
Cekaj dok nabacis kondiciju, tada neces ni trepnut ni nakon 50km

remorker988
09.08.2009., 21:17
20km?:D Nije lose za pocetak:D

:D to sam prošao za sat vremena, tek toliko da ne dobijem odmah upalu mišića pa da sam nepokretan tri dana :p

sutra idemo opet :gitara:

JoWaN
09.08.2009., 22:03
20 km u jednom satu? Ti to vozis specijalku ili?:D

hasnfefer
10.08.2009., 21:36
Po šumama i gorama u okolici Sv Nedelje i Samobora, 72 km, gotovo u bloku (samo koliko sam tražio vodu, i kraći predah dok sam se penjao na vidikovac). Ludilo. Poslje sam izašao u Rakov Potočić, pa na benzinsku (po slatkiše, ne po benzin)!

xPsycho
11.08.2009., 11:50
danas ja idem malo u Kozjak razradit biku ako prestane kisa ....(daj boze)

sandman16
11.08.2009., 12:04
yPsycho: kako ideš do kozjaka? voziš ili autom? i koju disciplinu voziš?

xPsycho
11.08.2009., 21:09
yPsycho: kako ideš do kozjaka? voziš ili autom? i koju disciplinu voziš?

ja ti zapravo zivim u kastelima

idem samo do sv.mihovila i nazad :rofl:

sandman16
11.08.2009., 22:44
ja sam odma pomislija da si iz splita :rofl:

dadozg79
12.08.2009., 20:43
biciklira se.
počeo prije 10 dana,lagano,
sad se vec ide za cca kobiljak-sesvete-kaptol- jarun(2 kruga oko jezera)-trg J.B.J-i nazad za kobiljak.
cijela ta runda za oko 3.5-4 sata.
do kaptola je 13 km a za ostalo nemam pojma jer nemama mjerac,a i ne zanima me.
Uglavnom zarazio sam se totalno

JoWaN
13.08.2009., 00:51
biciklira se.
počeo prije 10 dana,lagano,
sad se vec ide za cca kobiljak-sesvete-kaptol- jarun(2 kruga oko jezera)-trg J.B.J-i nazad za kobiljak.
cijela ta runda za oko 3.5-4 sata.
do kaptola je 13 km a za ostalo nemam pojma jer nemama mjerac,a i ne zanima me.
Uglavnom zarazio sam se totalno

Di je kobiljak?

dadozg79
13.08.2009., 05:37
istocni dio grada,na cesti sesvete dugo selo

JoWaN
13.08.2009., 18:16
Dugo Selo? Onda imas ljepu voznju.

V.S.
13.08.2009., 18:16
Jedina staza koju bi pohvalila je Jarunska ali ako se mislite njome voziti vikendom i prazinikom najbolje da zaboravite jer se upravo tada njome vole prosetati vece porodice i pripadajuca rodbina. :mad:

radim dijelom tjedna nema nekog pritiska na toj ruti, tu i tamo koja ekipa sve u svemu može se razviti +25km/h bez većih problema. vikendom znade biti gužvasto. ujutro je čišće...

V.S.
13.08.2009., 18:20
Cekaj dok nabacis kondiciju, tada neces ni trepnut ni nakon 50km

to je već pomalo diskutabilno. ovisi o terenu po kojemu se vozi kao i o debljini guma. nije isto voziti s MTB gumama po asfaltu ili po zemljanoj stazici s kamenjem to se vidi i osjeti npr. od jankomira pa do jaruna... ali za one s jačom kondicijom nema problema...

hasnfefer
13.08.2009., 21:02
Baš sam malo bacio oko na kartu, i razmišljam da potegnem krug oko Medvednice u smjeru kazaljki na satu! jel netko već odvozio ovo, i zna li se odokativna kilometraža? Osobno smatram da nije problem, i po mojoj procjeni to je oko 150 km, +/- koji km. Budući da sam Mariju Bistricu vozio X puta, i Karlovac, mislim da je ovo zabavno voziti!

Oluja77
13.08.2009., 21:16
kolko širok krug misliš napravit? ...mislim kroz koja mjesta (kvartove)

poznanik
13.08.2009., 21:34
oko 120km.meni ispalo,zanimljivo je...

Oluja77
13.08.2009., 21:37
120, 150, 180 kakogod....
kud, kam, zakaj, cesta, off, ovo, ono????

Eppur si muove
14.08.2009., 08:38
Jel možda netko nešto zna o 2. MTB OFF ROAD BICIKLIJADI ZADAR-NIN-ZADAR (http://www.bkzadar.hr/Organizirane%20utrke/2%20off%20road%20biciklijada.html)? Ili da je bio na prvoj biciklijadi ?

Hallucigenia
14.08.2009., 11:47
Baš sam malo bacio oko na kartu, i razmišljam da potegnem krug oko Medvednice u smjeru kazaljki na satu! jel netko već odvozio ovo, i zna li se odokativna kilometraža? Osobno smatram da nije problem, i po mojoj procjeni to je oko 150 km, +/- koji km. Budući da sam Mariju Bistricu vozio X puta, i Karlovac, mislim da je ovo zabavno voziti!
Išao ja, mnogo puta. Mislim da nije bilo niti blizu stotki - iznenadio bi se! Nekih 75 ili 85 km čini mi se... pazi se samo od Podsuseda do Bistre, cesta široka metar i Zagorci s tamićima s ciglom na gasu :mig:

Ak misliš na doslovni krug oko Medvednice, znači Podsused-M.Bistrica-D.Orešje-Zelina a ne samo krug Kašina-Podsused, onda bude fino prek stotke, ali to nisam nikad izmjerio.

Paskaneman
14.08.2009., 12:06
ekipa molia bi pomoc :zubo:

prije par dana san ''zamastia'' zupcanike i lanac ali vec sutradan san vozia po pljusku tako da je to ulje sa zupcanika pokupilo sve borove iglice, pijesak, prasinu i ostalu prljavstinu sa asfalta..to sad izgleda katastrofa pa me zanima kako bi to mogao najucinkovitije ocistiti a da ne skidam te komponente sa bicikle? jeli postoji neka tekucina za ''odmascivanje'' ili ciscenje? ..ma kuzite sta mislim :)

Oluja77
14.08.2009., 12:19
postoji (http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=11)
zadnje tri stvari na stranici

a takvih ili sličnih stavari bi trebalo biti u bilo kojem specijaliziranom dućanu s biciklima

Paskaneman
14.08.2009., 12:48
postoji (http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=11)
zadnje tri stvari na stranici

a takvih ili sličnih stavari bi trebalo biti u bilo kojem specijaliziranom dućanu s biciklima

ok, hvala sokole :top:

jeli ima ovdi biciklista iz Splita? ja ama bas svaki dan prođem od 29-35 kilometara po Marjanu..uglavnom uzbrdo ;)

sandman16
14.08.2009., 16:22
pogledaj u ciklo planeta (na mejama) ili u 7bofora (extreme shop) na starom placu.

JoWaN
14.08.2009., 19:33
to je već pomalo diskutabilno. ovisi o terenu po kojemu se vozi kao i o debljini guma. nije isto voziti s MTB gumama po asfaltu ili po zemljanoj stazici s kamenjem to se vidi i osjeti npr. od jankomira pa do jaruna... ali za one s jačom kondicijom nema problema...

Naravno.
Isto tako i onaj sa specijalkom predje veci put i s puno manje potrosene energije, nego neko ko vozi FR, XC, DH, UH ili vec nesto trece.

hasnfefer
14.08.2009., 20:12
Išao ja, mnogo puta. Ak misliš na doslovni krug oko Medvednice, znači Podsused-M.Bistrica-D.Orešje-Zelina a ne samo krug Kašina-Podsused, onda bude fino prek stotke, ali to nisam nikad izmjerio.

Upravo to. Krenuti od kuće, i doći kući, sa minimumom preklapanja puta. Max krug, oko planine. Uglavnom po cesti, samo još ne znam datum kada! Kada odvozim onda ću nabaciti i udaljenost i dojmove!

Eppur si muove
14.08.2009., 22:50
Upravo to. Krenuti od kuće, i doći kući, sa minimumom preklapanja puta. Max krug, oko planine. Uglavnom po cesti, samo još ne znam datum kada! Kada odvozim onda ću nabaciti i udaljenost i dojmove!

eto tako i ja naprvim krug oko planine Biokovo samo što ću next time ponit gps pa detaljno opisat vremena , brzinu , visinu i pređeni put ..i fora je na jednu stranu krenut a s druge se vratiti doma :top:

hasnfefer
15.08.2009., 14:12
evo me, za zagrijavanje sam danas odvozio Pokupsko, Jamnica, Pisarovina, i onda preko Brezovice za Zagreb. Brat je išao autom tamo, pa rekoh, zašto ne, mjesta ima, pa sam bacio bic u auto, a natrag jahao! Ludilo, super 62 km, dio uz Kupu, došao sam u napast da se bacim malko u vodu, ali onako vruć, :ne zna: ne bi bilo dobro! Stao sam 2 puta, prvi za fotkanje, a drugi na tifonu nakon brezovice da bacim nešto u kljun, sve redom zdrava hrana:lol: (twix, rafaello, i 2x sok od narandže).
prerano sam se vrati, ali što je tu je!

JoWaN
15.08.2009., 18:32
Lijepa ruta:)
Ali ja kolko god da sam vruc nakon voznje, nema toga sta bi me sprijecilo da se ohladim:rofl:
Jedan savjet: ako pijes, ne vozi:D

hasnfefer
16.08.2009., 16:39
Evo, da ne pišem dva puta ovdje je moj circuit de Medvednica (http://www.forum.hr/showpost.php?p=22047649&postcount=158) koji sam odlučio danas odguliti. Bilo je ludo i nezaboravno, pa bacite oko!

Osvježenje: Da znaš koliko je ljudi kihnulo (pri tome mislim umrlo) kada su vrući skočili u vodu. Ja sam razmišljao, ali bi se ipak trebalo hladiti barem pola sata prije ulaska u vodu!

JoWaN
16.08.2009., 18:46
Ili bar popit nesto ledeno dok cekas koju min prije kupanja.

8T8
16.08.2009., 21:55
Da li bicikliram? Ne bih to više nazvao bicikliranjem. Ali kako sam ostao bez auta (uživalo se u službenom, pa recesija odnijela...), dosta toga obavljam biciklom umjesto autom (najviše volim neki razlog za otići do Emmezete ili Jankomira - sim i tam 20-25 km). I užitak mi je, jer 'em se volim voziti, 'em je praktičnije, 'em se manje živciram nego u auto.

poznanik
16.08.2009., 22:22
danas sam opalio 71km. a od n.zagreba do strmca,samoborskog (gdje je Oluja77) 23km.sam imao prosječnu brzinu 27.5km/h tj. vozio sam se oko 30tke stalno ali me semafori po gradu gušili i razne prepreke.

remorker988
17.08.2009., 19:08
Mislim da je ovo najprimjerenija tema da pitam :p

Koliko ima kilometara krug oko Jaruna? Ona biciklistička staza. Otprilike.

Edit: sad sam našao na netu da je oko 6.5 kilometara.
To bi značilo da radim svaki dan preko 30 km :)

hasnfefer
17.08.2009., 19:47

Meni je dosadno tamop spaljivati krugove, probao sam, ali me ubija u pojam, non stop isto, k'o da vozim tramav ili bus! Ajd bus još i nekako! Zato ja potegnem na duge pruge!

Razmišljam o nekom potezu Zagreb, V Gorica Pokupsko, pa na obronke Korduna, Izmotati se tamo oko Kupe, i onda preko pisarovine nazad! Još ne znam kada!

remorker988
17.08.2009., 19:52
Meni je dosadno tamop spaljivati krugove, probao sam, ali me ubija u pojam, non stop isto, k'o da vozim tramav ili bus! Ajd bus još i nekako! Zato ja potegnem na duge pruge!

Meni ovo najbolje odgovara jer živim kod Bundeka pa krenem odonud po nasipu, zatim par krugova oko Jaruna i nakon toga povratak te opet kružim oko Bundeka.

Na početku devetog mjeseca planiram potegnut od Zagreba do Varaždinskih Toplica :top: - preko 80 kilometara :cerek:

Damiramida
17.08.2009., 20:20
Razmišljam o nekom potezu Zagreb, V Gorica Pokupsko, pa na obronke Korduna, Izmotati se tamo oko Kupe, i onda preko pisarovine nazad! Još ne znam kada!

Mogli bi se dogovoriti oko gore navedene rute....
Posto sam izvezao Zagreb - Sisak pa Zagreb - Karlovac preko Pisarovine i jedan dio Vukomeričkih......sad mi slijedi jedna takva ruta.
Imas PP.

JoWaN
17.08.2009., 22:17
Da, samo sta su sad svi na moru, pa je teze dogovorit neke grupne voznje.
Inace i ja sam za bilo kakvu voznju, al glavno da ima zainteresiranih.

merinha
18.08.2009., 01:24

da, tak nekak, 6.6 mislim da onaj krug po cesti....... al i meni vec dosadio taj jarun, pa sam u potrazi za boljim mjestom za bicikliranje :ne zna:

sandman16
18.08.2009., 13:27
a splićani, ima li ovdi šta drugoga osim marjana? meni je vec pomalo dosadija.

hasnfefer
18.08.2009., 20:21
Pa evo, doista kada se odlučim za dužu vožnju ajmo se svi dogovoriti! Vozit će mo u koloni, pa će nas policija uhapsiti zbog ometanja traktora, i remećenje mira pticama!

Oluja77
18.08.2009., 21:01
jel ti to pozivaš kao Lance (http://www.tportal.hr/sport/ostalisportovi/32416/Armstrong-dosao-na-U2-i-izazvao-prometni-kaos.html) ? :cerek: :zubo:

btw. jučer vožnja u 23h po nasipu od jadranskog mosta do podsuseda bez svjetla :D

Eppur si muove
18.08.2009., 21:33
a splićani, ima li ovdi šta drugoga osim marjana? meni je vec pomalo dosadija.

pa malo vozi po vlaškom ili po zabiokovlju ima lipih trasa i nije ti baš prometno ..čak se možeš i izgubit :D

hasnfefer
19.08.2009., 19:37
jel ti to pozivaš kao Lance (http://www.tportal.hr/sport/ostalisportovi/32416/Armstrong-dosao-na-U2-i-izazvao-prometni-kaos.html) ? :cerek: :zubo:

btw. jučer vožnja u 23h po nasipu od jadranskog mosta do podsuseda bez svjetla :D

E, pa kada bi nas se skupilo toliko onda bi to doista bila vožnja i po'
Ali, ne bi bilo loše!

mentalny
19.08.2009., 19:41
ajme čovječe je nemam kondicije za nista...:(

nakon 6-7 kilometara noge me bole toliko da nemogu stat na njih klecaju mi...

trebat cu se vratit u staru formu mukotrpno..

sandman16
19.08.2009., 19:57
polako. možda da podesiš biciklu. podigni sic malo. danas sam vidio masu ljudi da vozi s sicom tako da uopće se ispruže nogu nego im noga ostane zgrčena. baš šteta što se ne pozabave time i olakšaju si život.

JoWaN
20.08.2009., 02:34
danas sam vidio masu ljudi da vozi s sicom tako da uopće se ispruže nogu nego im noga ostane zgrčena. baš šteta što se ne pozabave time i olakšaju si život.

Mozda si naisao na streetere. Oni voze bajkove sa sicevima spustenim do kraja, radi street trikova po gradu itd.

Nikolo
20.08.2009., 08:14
street trikova po gradu itd.

Ja jedino kaj od trikova kod te ekipe vidim je da se voze sa spiganim nogama i da jedva drze volan kad se usprave na bajku, uz jedan vrlo cool stav koji imaju dok se voze. I eventualno se zalete sa nogostupa ko manijaci (pogotovo kad ih je 2) i skoce s njega malo brze :lol::lol:

Evo jednom sam vidio lika u Studencu da je fakat izvodio svasta po cesti, penjao se po zidicima, glupsao se na prednjem kotacu, vrtio bajk oko sebe :s
Al to je 1 do 10 000 takvih po ZGu. :ne zna:

A mogli su im starci fino kupit bajkove na kojima ce im bit udobno vozit se, al ok... valjda se uvijek treba neka bol trpit za modu :rofl:

Eppur si muove
20.08.2009., 10:35
Evo da i ja napišem koju o jućerašnjem bicikliranju na nekih 30 i kusur celzijusa. Krenio iz kuće kamene pune soli blizu mora oko 10 ipo pa uz more preko gradske plaže pa preko rive pa onda u park šumu Osejava a iz koje sam izletio na Tučepsku plažu. Tu sam ima dogovor s turistima koji su mi glumili vrata na slalom stazi dugoj 3km sve do kraja Tučepa. Kroz Podgoru je bilo monotono jer fucken turisti nisu tili surađivati na stazi sa svojim štramcima, kolutima i razularenom djećicom bez nadzora. E sad na red dolazi uspon prema Gornjoj Podgori (225 mnv) šta i nije teško palo jer dobar dio uspona je kroz borovu šumu koja nudi free hladovinu ( kako je poćelo mogli bi uvest i harač na haldovinu). U G.Podgori stajem na prvi odmor pokraj kanele (česma, pipa) sa izvorskom vodom, isto je free ko i ladovina, koja se sliva s Biokova. Tu susrećem nezaobilazne Češke turiste, ovi su bila familija. Pater familia je vozio nekog brand new Cubeaa dok je ostatak familije vozio neke prosijećne Authore. Samo šta je ostatak familje ima izraz na licu ŠTAMIJEOVOTRIBALOPOOVOMSUNCU :D. Malo sam s njima razmjeno koju rić slavenskog i nastavio gutanje uzbrdice do priključka (325 mnv) na cestu Makarska-Vrgorac. E tu je spust niz tu cestu do skretanja (275 mnv) za Gornje Tućepi (325 mnv) i tu je uspon prema vrhu sela odakle vodi makadamski put do zaselka Podpeći (350 mnv). Od njega nastavljam do botaničkog vrta Kotišina (325 mnv). Ovaj dio puta je bio do jaja :D ..to je novo probijeni makadam na kojem se nalazi 3-4 cm fine prašine koja se iza mene dizala ko za kapetanom Mikijem dok je prerijom jahao svog ponija a pod prednjim kolom se prašina razmicala kao da prolazim kroz lokvu vode. Put me vodi do sela Makar (250 mnv) iz kojeg se Makarska razvila i odavde je sve spust preko zaselka Batinići do kuće kamene blizu mora (3 mnv) i vožnju sam završio oko 13h s pređenih nekih 25-30 km ( nisam bio resetira comp fuck :ne zna:)

Btw postoji off road put ispod Biokova u dužini nekih 25-30 km od Brela pa do Drašnica. Pa ako Vas put nekad ovamo nanese a željni ste bicikliranja rado ću Vam pokazati staze i puteve :cerek:

sandman16
20.08.2009., 12:40
Mozda si naisao na streetere. Oni voze bajkove sa sicevima spustenim do kraja, radi street trikova po gradu itd.

nisam nisam, vozili su normalne bajkove, mučili se jadni ljudi na uzbrdici na marjanu. jbg. a šta ću im sad ići objašnjavati kako staviti sic i sve to.

mentalny
20.08.2009., 12:46
Evo da i ja napišem koju o jućerašnjem bicikliranju na nekih 30 i kusur celzijusa. Krenio iz kuće kamene pune soli blizu mora oko 10 ipo pa uz more preko gradske plaže pa preko rive pa onda u park šumu Osejava a iz koje sam izletio na Tučepsku plažu. Tu sam ima dogovor s turistima koji su mi glumili vrata na slalom stazi dugoj 3km sve do kraja Tučepa. Kroz Podgoru je bilo monotono jer fucken turisti nisu tili surađivati na stazi sa svojim štramcima, kolutima i razularenom djećicom bez nadzora. E sad na red dolazi uspon prema Gornjoj Podgori (225 mnv) šta i nije teško palo jer dobar dio uspona je kroz borovu šumu koja nudi free hladovinu ( kako je poćelo mogli bi uvest i harač na haldovinu). U G.Podgori stajem na prvi odmor pokraj kanele (česma, pipa) sa izvorskom vodom, isto je free ko i ladovina, koja se sliva s Biokova. Tu susrećem nezaobilazne Češke turiste, ovi su bila familija. Pater familia je vozio nekog brand new Cubeaa dok je ostatak familije vozio neke prosijećne Authore. Samo šta je ostatak familje ima izraz na licu ŠTAMIJEOVOTRIBALOPOOVOMSUNCU :D. Malo sam s njima razmjeno koju rić slavenskog i nastavio gutanje uzbrdice do priključka (325 mnv) na cestu Makarska-Vrgorac. E tu je spust niz tu cestu do skretanja (275 mnv) za Gornje Tućepi (325 mnv) i tu je uspon prema vrhu sela odakle vodi makadamski put do zaselka Podpeći (350 mnv). Od njega nastavljam do botaničkog vrta Kotišina (325 mnv). Ovaj dio puta je bio do jaja :D ..to je novo probijeni makadam na kojem se nalazi 3-4 cm fine prašine koja se iza mene dizala ko za kapetanom Mikijem dok je prerijom jahao svog ponija a pod prednjim kolom se prašina razmicala kao da prolazim kroz lokvu vode. Put me vodi do sela Makar (250 mnv) iz kojeg se Makarska razvila i odavde je sve spust preko zaselka Batinići do kuće kamene blizu mora (3 mnv) i vožnju sam završio oko 13h s pređenih nekih 25-30 km ( nisam bio resetira comp fuck :ne zna:)

Btw postoji off road put ispod Biokova u dužini nekih 25-30 km od Brela pa do Drašnica. Pa ako Vas put nekad ovamo nanese a željni ste bicikliranja rado ću Vam pokazati staze i puteve :cerek:

PREDOBRO!!
samo da sam u boljoj formi i da imam BOLJI BICIKL pridruzio bi se, ovako nista nego tek dogodine.. kakvi bike ti imas?

Eppur si muove
20.08.2009., 13:15
PREDOBRO!!
samo da sam u boljoj formi i da imam BOLJI BICIKL pridruzio bi se, ovako nista nego tek dogodine.. kakvi bike ti imas?

nemoj se vadit na bicikl :mig: malo ga uštelaš podmažeš ..to ti je bar lako al na formi malo poradi a moj bicikl ti nije nešto specijalno .. a moj bike ti je nekakav HT cross country od Kone
..mada je sad malo i prevruće za ovake vožnje jer je samo mali dio staze kroz šumu ... al što je jesen bliže to je ugodnije za bicikliranje u mom kraju :s

JoWaN
20.08.2009., 17:30
Ja jedino kaj od trikova kod te ekipe vidim je da se voze sa spiganim nogama i da jedva drze volan kad se usprave na bajku, uz jedan vrlo cool stav koji imaju dok se voze. I eventualno se zalete sa nogostupa ko manijaci (pogotovo kad ih je 2) i skoce s njega malo brze :lol::lol:

Evo jednom sam vidio lika u Studencu da je fakat izvodio svasta po cesti, penjao se po zidicima, glupsao se na prednjem kotacu, vrtio bajk oko sebe :s
Al to je 1 do 10 000 takvih po ZGu. :ne zna:

A mogli su im starci fino kupit bajkove na kojima ce im bit udobno vozit se, al ok... valjda se uvijek treba neka bol trpit za modu :rofl:

To s nogostupa nije nista u biti. Trebas otic na Jarun u Skate park ili na J. J. trg ;) tamo se izvode street trikovi. (iako ima ponekad i na Glavnom kolodvoru al to rijedje).

A sicevi su im niski, jer je tako lakse izvodit te trikove. (da ti sic ne smeta pod guzicom dok skaces i sl.):D

Sta se tice kolicine tih bajkera, u krivu si. Ima ih vise nego sta mislis, ali ne nadjes se na pravom mijestu u pravo vrijeme ;)

A ta disciplina voznje nije bas do mode, nego vise rekreativno. Na streetu i trialsu se znatno vise razgibavas nego dok vozis XC disciplinu i njoj slicne.
Vjerovatno zato i ne voze XC.. jer im nije tolko zanimljiv.

nisam nisam, vozili su normalne bajkove, mučili se jadni ljudi na uzbrdici na marjanu. jbg. a šta ću im sad ići objašnjavati kako staviti sic i sve to.

Cekaj malo... vozili su bajkove uzbrdo ili?:misli:
ako da, onda nisam siguran bas kako bi bilo najbolje namjestit sic.

sandman16
20.08.2009., 20:55
sjedalo je naravno bolje da bude više kad si na uzbrdici, a niže kad si na nizbrdici radi veće kontrole. ali naravno neces ga svaki put dizati spuštati, osim ako ideš offroad nizbrdo pa je neophodno da ostaneš u jednom komadu.

Eppur si muove
20.08.2009., 21:18
Nadam se da ne dosađujem ..ma ja evo opet bio biciklira al ovi put zapadno od Makarske. Krenio oko 17:15 h uz more preko Baške Vode,di sam bacio pogled na podnožje Biokova di sam u povrtaku namjerava proći, pa sve do Brela.
http://http://img3.imageshack.us/img3/2935/dsc00523s.jpg
Na 11 km od kuće sam se uključio na Jadransku magistralu kod Brela i vozio nekih 4km do početka moje off road rute.
http://img17.imageshack.us/img17/7738/dsc00529mub.jpg
A da sve ovo bude zanimljivije tu sam sreo jednog biciklistu iz Sarajeva http://img17.imageshack.us/img17/4434/dsc00530znl.jpg
veli da se zove Zoki i da je krenio iz Sarajeva u pravcu Splita i da ima frendova u Zadru, Rijeci i Puli a di će završit i sam ne zna :ne zna:, bicikl mu je full zanimljiv kaže da ga je platio 50 km-ova al pedale su mu a pogledajte i sami a bicikl je u sličnom stanju al se drži mislim prikolica mu se dobro drži :mig:
http://img30.imageshack.us/img30/9706/dsc00533e.jpg
Poželio sam mu sretan put i nek ga sreća prati. Sve u svemu svaka mu čast na upuštanju u ovakvu avanturicu. Eto ako ga netko od vas sretne na putu ponudite ga vodom , čokoladicom ili nećim sličnim ..dobro će mu doći.:top:
http://img15.imageshack.us/img15/7933/dsc00534p.jpg
Nego da ja krenem dalje, sami početak je paklen zbog velikog nagiba uzbrdice koja je prepuna žala (šljunka) pa je nemoguće voziti pa sam malo gura bike(gurali su i veči bikeri od mene). Nakon toga dolazi oni pravi dio puta koji je odmor za tilo i dušu.
http://img3.imageshack.us/img3/6463/dsc00536bsb.jpg
Sljedeće misto kroz kojeg prolazim su Topići, malo selo podno Biokova sa dvi izvrsne konobe iz njega produžujem za selo Bast koje je od Topića udaljeno cca 3km. U Bastu obnavljam zalihe vode i malo odmaram jer me tu čeka isto uspon po malo većim uzbrdicama punim žala (već ste naučili da je žalo šljunak).
http://img30.imageshack.us/img30/9509/dsc00543ane.jpg
Tu nastavljam put iznad Plenkovićevih vinograda u kojima već grožđe zri ..slatko je već hi hi hi ali psssst da on ne čuje. Odatle je put više manje nizbrdo i prava je fantazija za spust. Tako da mi se bilo glupo zaustavljat i slikavat.
Sve u svemu ovi puta sam resetira Sigmicu i pokazala je da sam proša malo manje od 34 km za nekih 2h i 20min. uz prosijećnu brzinu od 14ipo km/h. Od ova 34 km tvrde površine je bilo nekih 10tak km a ostatak makadam. I da ..mislim da danas celzijusi nisu prelazili 30 stupnjeva.

Nadam se da nije preopširno za ovi topic , glupo mi bilo stavit ovo na izvještaje sa putovanja jer jedva da ima 34 km.

mentalny
20.08.2009., 22:37
EPPUR SI MUOVE...

zavidim ti na ovome svemu i svaka ti cast! i mogu ti rec da bi se rado upozna s tebom vidi se da si veseljak čovik :D:D

nemora se vadit na bicikl, ne radim ja to, moj bicikl je dobar i nov, i moze izdrzat dosta toga, nego sam ja katastrofa, ali ako se ne zuri moze se dosta toga. ko zna mozda i doletim do makarske. samo moram krenit rano ujutro!

zavidim na slikama i svemu!

jer grožde bar valjalo?? :D:D

sandman16
20.08.2009., 22:38
uvik imaš zanimljive vožnje i krajolik. po meni je to pravi biciklizam. ajd da netko iz splita da neke ovako rute da su u blizini. ove tvoje rute su mi izvan ruke, i to debelo, hehe.

Eppur si muove
21.08.2009., 08:40
EPPUR SI MUOVE...

zavidim ti na ovome svemu i svaka ti cast! i mogu ti rec da bi se rado upozna s tebom vidi se da si veseljak čovik :D:D

nemora se vadit na bicikl, ne radim ja to, moj bicikl je dobar i nov, i moze izdrzat dosta toga, nego sam ja katastrofa, ali ako se ne zuri moze se dosta toga. ko zna mozda i doletim do makarske. samo moram krenit rano ujutro!

zavidim na slikama i svemu!

jer grožde bar valjalo?? :D:D

Odem ja i malo dalje al bicikl natovarim na auto pa se vozim i po nekim drugim krajevima a što se grožđa tiče ono je dobro a od te sorte Plenković pravi vino pod nazivom "Ostatak bure" jer kad bura puše na toj lokaciji je podosta jaka.

uvik imaš zanimljive vožnje i krajolik. po meni je to pravi biciklizam. ajd da netko iz splita da neke ovako rute da su u blizini. ove tvoje rute su mi izvan ruke, i to debelo, hehe.

Eto uskoro imam namjeru ponovit krug oko Biokova al ću prije toga stavit cestovne gume (geax, street runner 26x1,25) jer mi je žao trošit ove druge po asfaltu. Slika će naravno bit :mig:

plavva
21.08.2009., 13:17
Ej ekipa! pozdrav:)

da se pridružim jer ako ne počnem s istomišljenicima pričat, svi prijatelji će me se odreć:)
početnik sam, ali rekla bih da mi dosta dobro ide: jučerašnje mjerenje 25 km po samoborskim bregima (cesta). na bajku sam svaki dan i ne mislim skoro sić:)

mentalny
21.08.2009., 13:18
EPPUR koliko kosta takva tvoja bicikla?

Haus_Tw
21.08.2009., 13:28
Ej ekipa! pozdrav:)

da se pridružim jer ako ne počnem s istomišljenicima pričat, svi prijatelji će me se odreć:)
početnik sam, ali rekla bih da mi dosta dobro ide: jučerašnje mjerenje 25 km po samoborskim bregima (cesta). na bajku sam svaki dan i ne mislim skoro sić:)

sad u "biciklirate li?" klubu imamo žutu, plavu

Sljedeća je ...:mig:

poznanik
21.08.2009., 13:34

neka zelena!!
btw. imamo i bahatu!!:)

Eppur si muove
21.08.2009., 13:38
EPPUR koliko kosta takva tvoja bicikla?

Evo ovamo ti piše sve šta te zanima o Koninoj Cinder coneu (http://http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=452) 2009 god. koju vozim neka dva miseca :)

plavva
21.08.2009., 13:47

ljubičasta:mig:

bubica1
21.08.2009., 13:59
a ja bi crvenu :(

Grga-os
21.08.2009., 16:03
Pa da se i ja malo pridružim ekipi ovdje.

Pratim temu neko kraće vrijeme. Vidim ima ljudi od svakud, ali ne vidjeh niti jednoga Slavonca. Ja sam redoviti vikend biciklist (radnim danom se nema vremena), a vikendom se redovito provozam turu ili dvije od 40 do 100 km. Više asfaltom, ali u zadnje vrijeme sem krenuo malo i sporednim putevima, najčešće po Baranji.

matisse
21.08.2009., 16:35
ko spominje slavonce??? ima nas ne brini se :)

hasnfefer
21.08.2009., 20:02

Pratim temu neko kraće vrijeme. Vidim ima ljudi od svakud, ali ne vidjeh niti jednoga Slavonca. Ja sam redoviti vikend biciklist (radnim danom se nema vremena), a vikendom se redovito provozam turu ili dvije od 40 do 100 km. Više asfaltom, ali u zadnje vrijeme sem krenuo malo i sporednim putevima, najčešće po Baranji.

Slavonca Slavonca, ili Slavonca iz Zagreba?
Jer, ja sam Slavonac, iako sam rođen, i živim u Zagrebu!

Haus_Tw
21.08.2009., 20:04

ko spominje slavonce??? ima nas ne brini se :)

malo nas je al nas imaaa :zubo:

Grga-os
21.08.2009., 21:54
Slavonca Slavonca, ili Slavonca iz Zagreba?
Jer, ja sam Slavonac, iako sam rođen, i živim u Zagrebu!

Slavonca Slavonca, rođenog u Osijeku.

Vidim sada ima nas, ali nešto ne bicikliramo.

Panonbajk
22.08.2009., 12:20
pozdrav Grgi iz Osijeka.
meni je Baranja omiljena destinacija za pedalu.
osijek,kopačevo,podunavlje i ljubljeni kormoran,zlatna greda...

mentalny
22.08.2009., 13:10
lako van je gori ima samo ravnine nema uzbrdica.. xD

Grga-os
22.08.2009., 15:05
pozdrav Grgi iz Osijeka.
meni je Baranja omiljena destinacija za pedalu.
osijek,kopačevo,podunavlje i ljubljeni kormoran,zlatna greda...

Tako nekako, pa do Zmajevca ili Batine. Ima raznih varijacija, više asfalta, manje asfalta, ali to je to.

Sada sam se već polako zasitio jednoga pravca, pa uskoro planiram istražiti nešto prema Aljmašu, Vukovaru ili jezeru Borovik.

I lako nam je, pogotovo kada nema komaraca. U ritu su naočale obvezni dio opreme, a ponekada bi dobro došla i kakva maska (lakše bi se disalo). Tko nije probao ne može vjerovati koliko mušica može biti na hrpi, ali problem je što to ponekada traje i po par stotina metara.

A što se tiče ravnine, kroz posao sam propješačio gotovo cijeli kraj između Osijeka, Đakova i Našicea, i mnogi bi se iznenadili koliko Slavonija nije ravna, pogotovo između Đakova i Našica. A i u Baranji mi imamo svoga konja za trku, ali ipak to nije ono što možeš naći u Lici, G. Kotaru, Dalmaciji, pa i Zagorju.

xPsycho
22.08.2009., 17:07

gori netribas niti kociti

lagano nogon stanes i to je to .. :D

Eppur si muove
22.08.2009., 17:57

a pogledaj i drugu stranu medalje ..nemaju ni nizbrdica od nekoliko kilometara pa i više :D:rofl:

al isto bih ja proba odvalit 100tinjak km po ravnome pa da vidim kakve sam kondicije po ravnome :rolleyes:

Šmirgl
22.08.2009., 18:34
ma ima nas, ja sam zbog rata rodjen u zagrebu, tu i zivim, ali smatram se slavoncem, i tamo sam par puta godisnje pa malo propedaliram, savršeno :cerek:

Panonbajk
22.08.2009., 18:35
Put do Aljmaša je ok.
Nemetin,Sarvaš pravac.
Uspon na mišino brdo solidno mi je prošao no uspon u sam Aljmaš gotovo me dotukao.30 km u jednom pravcu.
Za Vukovar sam išao klasika preko Klise i Trpinje i ostao sam iznenađen da je gotovo 40 kilometara dug put od bosutskog naselja do vodotornja.
Neki koji gledaju Slavoniju kao lagan teren za bicikl neka poslušaju iskustva ljudi iz Požege ili neka voze cestu Orahovica -Kutjevo te makadam Slatinski Drenovac-Jankovac-Velika.
Ajde Požežani.

matisse
22.08.2009., 19:16

izgleda da netko treba ponovit zemljopis iz osnovne skole ;) (kao sto bi ja trebo ponavljat gramatiku :D)

meni su u krugu od 20ak km ova brda
Papuk 953 m
Psunj 984 m
Krndija 790 m
Dilj gora 471 m
Požeška gora 616 m
nisu Biokovo, Velebit, Učka al treba se i na njih popet :DDD

bryant24
22.08.2009., 21:13
danas odvozio 50 kilometara po parencani (nekadašnja pruga) bilo je zakon

plavva
23.08.2009., 00:07
Ja sam digla na 30-ak km po žumberku.

rooan
23.08.2009., 08:23

Aaaaa nemoj tako, evo jučer - Baranja, 105 km, 70 % po sporednim ( prtenim ) putevima . . .

rooan
23.08.2009., 08:26

Malo si se zeznio, nema uzbrdica kao u Gorskom kotaru ili . . . , ali ako budes imao brilike skokni malo u Baranju do odašiljača ili se zaputi u đir oko Iloka, garantirano ćeš cijedit dres . . .

O Papuku, Dilju, Psunju i Krndiji pitaj lokalnu ekipu, sve samo ne ravno.

Oluja77
23.08.2009., 20:25
Evo poznanik, još jedan kolega i ja danas išli četvorkom do sljemena. ja sam izgubio ciklokomp. došli do grafičara pojeli grah s kobasama. pridružio nam se neki biciklista, isparičao svoje pothvate. krenuli nazad istim putem, nebi li ja našao ciklokomp, aha moš mislit. ja sam po nekoj procjeni odvozio nekih 50 km. poznanik je odradio fotosešn, slikao je medvjediće, zecove, bambije, lale... pa možda nabaci koju fotku :zubo:

piknja
24.08.2009., 06:47
Put do Aljmaša je ok.
Nemetin,Sarvaš pravac.
Uspon na mišino brdo solidno mi je prošao no uspon u sam Aljmaš gotovo me dotukao.30 km u jednom pravcu.
Za Vukovar sam išao klasika preko Klise i Trpinje i ostao sam iznenađen da je gotovo 40 kilometara dug put od bosutskog naselja do vodotornja.
Neki koji gledaju Slavoniju kao lagan teren za bicikl neka poslušaju iskustva ljudi iz Požege ili neka voze cestu Orahovica -Kutjevo te makadam Slatinski Drenovac-Jankovac-Velika.
Ajde Požežani.

opičiš pž-jankovac-sl.drenovac-zvečevo-orljavac-požega i da vidiš.
ravnica he he.
ima slavonaca, moja omiljeno je iz požege pa po pž gori, nije prezahtjevno,ali ima se šta gatati.

Panonbajk
24.08.2009., 16:26
opičiš pž-jankovac-sl.drenovac-zvečevo-orljavac-požega i da vidiš.
ravnica he he.
ima slavonaca, moja omiljeno je iz požege pa po pž gori, nije prezahtjevno,ali ima se šta gatati.

:s:top:

jel to ideš cestom prema Kapeli kad voziš po pož. gori?

Eppur si muove
24.08.2009., 17:11
Pravo mi postaje neugodno al eto šta mogu kad sam najavio krug biciklom oko planine Biokova.
Krenio jutros oko 7h iz kuće kamene blizu mora na jedan krug, opskrbio se s neke 4 litre tekućine (3lit u ruksaku u mjehu i 1lit u bidonu) i sa dva power bara. Za početak uvertira od neka 22 km konstantne uzbrdice. Kod ulaza u Park prirode Biokovo zastajem jer moram malo korigirat nagib sica jer imam neugodno trnjenje obiteljskog blaga.
http://img26.imageshack.us/img26/2783/dsc00560j.jpg

Odatle krećem dalje uzbrdo i prolazim dijelom ceste koja je doslovno uklesana u stjenu Biokova.
http://img26.imageshack.us/img26/5972/dsc00563gkn.jpg

E sorry nisam naglasio da vozim cestom Makarska-Vrgorac. U mjestu Gornje Igrane skrećem s te glavne ceste na cestu,koja je vrlo malo prometna, za Kozicu. I tako pedaliram još nekih par kilometara dok mi se ne otvara pogled na Zabiokovski kraj.
http://img10.imageshack.us/img10/3293/dsc00566jqt.jpg

I nakon 22 km konstantne uzbrdice na nekih 800 mnv dolazi zaslužujući spust,u dolinu,od nekih 6 km koji me dobrano rashladio ako i ne ohladio. Na kraju spusta dolazim na cestu Vrgorac-Šestanovac a ta cesta se u stvari zove NAPOLEONOV PUT.
Na 40tom km dolazim do Turije , to je predio di me čeka uspon od sa nekih 300 met visinske razilke u nekih kilometar ipo puta .. e tu je bio puf-pant a sunce prži. Uspon na Turiji završava sa tunelom koji je pravo osvježenje i zaklon od jakog sunca. Po izlasku iz tunela se nalazi ploča na kojoj lipo piše zašto ovi put nosi naziv Napoleonov put
http://img11.imageshack.us/img11/7516/dsc00567mrg.jpg
Neznam koliko se vidi šta piše na ploči, al piše da je ovaj put probijen u doba Napoleona od granice s Albanijom pa do granice sa hrvatskom u dužini 250 Geografskih milja i da je put rađen od 1806 god. pa do 1809 god. Te narod ovog kraja u zahvalnost vladaru ovi put naziva Napoleonov put
E sad to i nije tako loše što se put tako zove. Jer u doba Napoleona je donesen nekakav zakon ili propis u kojem stoji da " Putnik namjernik ima pravo uživanje plodova koje nađe uz put u svrhu okrijepe i osviježenja. A to pravo mu se nesmije uskratiti. " A to pravo sam ja malo ja i iskoristio. Kažu da ja povijest majka znanja a mene je i nahranila malo he he .
http://img11.imageshack.us/img11/6296/dsc00578q.jpghttp://img11.imageshack.us/img11/2027/dsc00576tpe.jpg
He he bilo je tu i grožđa bilog i crnog i slatkih smokava a i kupina (maline ako se ne varam).
Nastavljam vožnju dalje i prolazim preko Dalmatine po kojoj prođe i neko auto.
Uz cestu nailazim na ove znakove koji mi daju nadu u razvitak bicikliranja u ovim krajevima. Da će doći još više zaljubljenika u bicikliranje.
http://img11.imageshack.us/img11/7899/dsc00570yrg.jpg
I na 50tom km od kuče kamene eto mene u Zagvozdu al od glumaca na traga , samo prazni trg na kojem se predstave odvijaju. Lokalna ekipa u kafiću me sa čuđenjem promatra dok prolazim ispred njih. valjda su pomislili neki ludi stranac.
http://img193.imageshack.us/img193/4667/dsc00572m.jpg
Putem dalje nailazim na stećke, ima ih u ovom kraju podosta, koji su vam valjda poznati iz osnovne škole.
http://img11.imageshack.us/img11/5838/dsc00574d.jpg
Ovaj je posvećen tebi (ona zna da je ta he he he).
Dalje sljedeće misto di dolazim je Šestanovac tu se ukljućujem na cestu Dubci-Imotski. Odatle do kuče kamene imam još nekih 28 km sunćane ceste sa turistima u svojim klimatiziranim automobilima dok mene sunce prži na nekih 33 celzijusa. Polako dalje napredujem i dolazim do Dubaca di napokon ponovo vidim more moje plavo.
http://img11.imageshack.us/img11/1705/dsc00579csg.jpg
Sad već vozim po Jadranskoj magistrali do Makarske još nekih 16km di okončavam današnju vožnju.
Da sad vidimo šta kaže Sigma ovi puta:
Pređeni put 94km, vrijeme vožnje 5h i 11min, prosiječna brzina 18km/h....i zbog svoje radoznalosti sam prije vožnje stao na vagu koja je pokazala 99,80kg a po povrtaku je pokazala 96,30 kg. Prava kura ili tura za gubitak kila he he he.

beznicka
24.08.2009., 19:02
Evo picilo se malo po slavoniji i papuku , 460 km u 4 dana

http://picasaweb.google.com/majstorsky/SlavonskaTurneja1821082009#

Spavalo se dikud, od nogometnog igralista do spickanog radnickog odmaralista

Panonbajk
24.08.2009., 19:29

:s
osijek,magadenovac,našice,krndija,kutjevo,kaptol,z večevo,papuk,voćin...svaka čast beznička.
igralište na kojem si spavao jel možda u brestovcu?

hasnfefer
24.08.2009., 20:02
Putnik namjernik ima pravo uživanje plodova koje nađe uz put u svrhu okrijepe i osviježenja. A to pravo mu se nesmije uskratiti.[/I] " A to pravo sam ja malo ja i iskoristio. Kažu da ja povijest majka znanja a mene je i nahranila malo he he .
.

Zgodno, svaka čast, ali eto, malo ću te ispraviti: Repetitio est Mater Stvdiorvm! Što bi značilo, ponavljanje je majka znanja!
Ali budući da si bio iscrpljen od puta nećemo se ljutiti! Nego, jel okrijepa valjala?

poznanik
24.08.2009., 20:14
...
fino izvješće,kao i predhodno!! nemoj često, prepolovit ćeš se na vagi:o:top:
...

znači to su bisage od poljaka!! fensi-šmensi
uff vozio bi' i ja tako sa ovakvim gablecom!!

Eppur si muove
24.08.2009., 20:17
Zgodno, svaka čast, ali eto, malo ću te ispraviti: Repetitio est Mater Stvdiorvm! Što bi značilo, ponavljanje je majka znanja!
Ali budući da si bio iscrpljen od puta nećemo se ljutiti! Nego, jel okrijepa valjala?

Ispravku prihvačam naravno:D, mada sad mislim da je bolje bilo upotrijebiti onu da je povijest najbolja učiteljica a okrijepa je bila dobra. Smokve i kupine su izvrsne al grožđe mora pričekat nekoliko dana da dođe na svoje :rolleyes:

E za koji dan ću biciklirati oko Zadra pa ako bude šta zanimljiva bit će te prvi koji će to znati :kava: Ako ko zna kakvu zanimljivu rutu kod Zadra nek sugerira :s

plavva
24.08.2009., 21:21

U stvari je repetitio est mater studiorum jer se v koristilo samo za uklesivanje.:D

Eppur - rispekt za ovo:s:s:s:s:s

beznicka
24.08.2009., 22:11
:s
osijek,magadenovac,našice,krndija,kutjevo,kaptol,z večevo,papuk,voćin...svaka čast beznička.
igralište na kojem si spavao jel možda u brestovcu?

Ovak je ruta negdje izgledala

http://cocooba.com/gps/wp-content/uploads/2009/08/googleearth_placemark.kmz

igraliste nije u Brestovcu nego u selu Vranovci kod Slavonskog broda

beznicka
24.08.2009., 22:15
znači to su bisage od poljaka!! fensi-šmensi
uff vozio bi' i ja tako sa ovakvim gablecom!!

Ma to sam kupio u Nasicama u festfud restoranu. Ja mislio dobit cu lepinju sa nekakvim punjenjem i tako, kad ono francuz sa salamom. Sva sreca da sam na putovanjima vise zedan nego gladan.
A bisage su vrhunske, nisu bez greske jer ja svacemu nadjem manu, ali nisu za bacit :D

Limeni Nos
25.08.2009., 02:39
eppur, stvarno je gušt čitat tvoje reporte, samo nastavi :s

btw, te kile pretpostavljam da je otišla uglavnom samo voda iz organizma :D

piknja
25.08.2009., 06:48

opa, i firmu si mi uslikao (našicecement). zakon što si vozio po slavoniji, nije razvikano, ali time još i bolje.
za požešku goru, uglavnom se ide u smjeru nove kapele ali nekim brdskim putevima, et sad su glavni brdski šmrc asfaltirali, no ima alternativi. a ima i finih rutica od 20-30km da se voziš samo po sjevernoj strani, ma meni je zakon samo da je više vremena za bajk.

beznicka
25.08.2009., 06:58
opa, i firmu si mi uslikao (našicecement). zakon što si vozio po slavoniji, nije razvikano, ali time još i bolje.
za požešku goru, uglavnom se ide u smjeru nove kapele ali nekim brdskim putevima, et sad su glavni brdski šmrc asfaltirali, no ima alternativi. a ima i finih rutica od 20-30km da se voziš samo po sjevernoj strani, ma meni je zakon samo da je više vremena za bajk.

Da , prosao sam kroz Nasice, na putu prema Kutjevu i dalje kroz Pozesku kotlinu na zapad i taj dio puta mi se svidio ali one nizine oko Osijeka i Vinkovaca bas i nisu. Preravno i prenisko za mene. Da odvezes 120 km u bosni, krajolik bi se promjenio 4x, u centru slavonije je konstantno isto. Zato sam i malo skratio put u centralnoj slavoniji i uputio se na Papuk

piknja
25.08.2009., 08:42
razumijem, i ja kad sam išao osijek-požega dio do našica za popizdit, kao da vozim kroz mulj, ali kad sam se konačno dokopao našica i krndije kao da mi je krv proključala.
vozio sam i od osijeka prema belom manastiru, isto dosada, u stvari jedino je požeška kotlina interesantna na kraju heh he.

mmmila
25.08.2009., 13:30
ej,
dosao mi bic s prvog servisa. nakon pet minuta voznje stekale su mi stvari koje su stekale i prije servisa, a pojavile su se oko 500tog km od kupnje. servis nije napravljen nakon 200km zbog njih. to sto je kocinca nekakva i sl me ne brine koliko to da je mjenjac i nakon servisa drndav, glasan, neažuran (ne znam kak drugo da objasnim:D). takav nije bio nov.
i sad me ceka nastavak rasprave sa serviserom koji mi govori da je on pritegnuo vijak 6xr++ i anulirao osovinske sile prema kazeti s nabom prema zbicama:rolleyes:.
uglavnom najvaznije mi je znati- dal taj bicikl nakon preko 900km i tog prvog servisa mora imati kocnice i mjenjace koji rade kao i nakon prvog km ili ocekujem previse, od kojeg ranga opreme se moze tako nesto ocekivati ili nakon servisa moraju svi raditi kao urica (kao sto su mi do sad radili i slabiji i jaci bicevi od ovog)? uglavnom gdje da si postavim ocekivanja?

rooan
25.08.2009., 15:35
Moze li mala pomoc, naime, zanima me visina pravilno postavljenog sica ?

Da li je to individualna stvar ili ipak . . . ?

Da li se visina sica treba drugačije podesiti za duže vožnje ?

Hvala !

sandman16
25.08.2009., 16:17

Hvala !

gugl čuda pronalazi pa i sve o položaju sjedenja

omahen
25.08.2009., 17:56

Hvala !

http://free-pu.htnet.hr/mpustija/dalijetobiciklazatebe.htm

hasnfefer
25.08.2009., 20:24
U stvari je repetitio est mater studiorum jer se v koristilo samo za uklesivanje.:D

Eppur - rispekt za ovo:s:s:s:s:s

Znam, ali je ovako ljepše! barem meni, ne znam kako drugima. A tek Grčka slova, totalno su fantastična!

hasnfefer
25.08.2009., 20:26
ej,
dosao mi bic s prvog servisa. nakon pet minuta voznje stekale su mi stvari koje su stekale i prije servisa, a pojavile su se oko 500tog km od kupnje. servis nije napravljen nakon 200km zbog njih. to sto je kocinca nekakva i sl me ne brine koliko to da je mjenjac i nakon servisa drndav, glasan, neažuran (ne znam kak drugo da objasnim:D). takav nije bio nov.
i sad me ceka nastavak rasprave sa serviserom koji mi govori da je on pritegnuo vijak 6xr++ i anulirao osovinske sile prema kazeti s nabom prema zbicama:rolleyes:.
uglavnom najvaznije mi je znati- dal taj bicikl nakon preko 900km i tog prvog servisa mora imati kocnice i mjenjace koji rade kao i nakon prvog km ili ocekujem previse, od kojeg ranga opreme se moze tako nesto ocekivati ili nakon servisa moraju svi raditi kao urica (kao sto su mi do sad radili i slabiji i jaci bicevi od ovog)? uglavnom gdje da si postavim ocekivanja?

Mora raditi, to je jedino očekivanje! Meni je mjenjač malo neažuran nakon 16200 km, mislim da bi na 900 trebao čitati misli!

mmmila
25.08.2009., 21:11
hvala!:)
tko zna jesu li ista i napravili na tom servisu. kako mi to ide na zivce kad za nesto sto su ti duzni moras zvati sluzbe za potrosace, sefove, inspekcije, nasu...:rolleyes:

igor-osijek
26.08.2009., 22:11
slavonci javite se da organiziramo neku turu nama je naša slavonija dobra.inace da dodam za ove što im je dosadno po ravnom povecajte kilometre

igor-osijek
26.08.2009., 22:13
zadnja tura osijek-zagreb 13 sati od toga 2 sata po zg i to sa biciklom balance 2000 kn

Panonbajk
27.08.2009., 07:11
zadnja tura osijek-zagreb 13 sati od toga 2 sata po zg i to sa biciklom balance 2000 kn

:top:
11 sati do zagreba!
mene bi pospremili na mirogoj nakon tog pothvata.

pridružujem se pozivu za turu po slavoniji.

igor-osijek
27.08.2009., 10:43
što se mene tice mozemo vec za ovaj vikend

beznicka
27.08.2009., 11:24
slavonci javite se da organiziramo neku turu nama je naša slavonija dobra.inace da dodam za ove što im je dosadno po ravnom povecajte kilometre

Umjesto 120 dosadnih kilometara da vozim 200? To bi bas pomoglo

igor-osijek
27.08.2009., 11:58
Umjesto 120 dosadnih kilometara da vozim 200? To bi bas pomoglo

ne znam gdje se to može voziti 120 km po ravnom,ako ti je dosadno na bicu siđeš sa bicikla pa trcis

sandman16
27.08.2009., 12:02
u nizozemskoj

beznicka
27.08.2009., 12:25
ne znam gdje se to može voziti 120 km po ravnom,ako ti je dosadno na bicu siđeš sa bicikla pa trcis

Slavonski brod-Vinkovci-Osijek-Belisce

Ima i jos malo vise od 120

Panonbajk
27.08.2009., 12:31
mogu u subotu oko 14 sati pa sve do nedjelje navečer.
meni nije važno jel ravnica ili brdo važno da se fura.

igor-osijek
27.08.2009., 15:15
Slavonski brod-Vinkovci-Osijek-Belisce

Ima i jos malo vise od 120

biraš gdje je ravno a onda se žališ prikljuci se ekipi pokazaemo ti da slavonija ima sve dobro planinama bas i nismo bogati ali neko brdo cemo naci jos samo da te citiram Ovaj dio sam gurao, prestrmo i makadam je,ovo je natpis ispod jedne slike

igor-osijek
27.08.2009., 15:20
mogu u subotu oko 14 sati pa sve do nedjelje navečer.
meni nije važno jel ravnica ili brdo važno da se fura.

ja bas nagovaram kolegu za nedelju ako ništa ne iskrsne išli bi vjerovatno prijepodne ako si za lako dogovorimo ostalo

Panonbajk
27.08.2009., 20:24
ja bas nagovaram kolegu za nedelju ako ništa ne iskrsne išli bi vjerovatno prijepodne ako si za lako dogovorimo ostalo

nedjelja ujutro :top:
ima još ko iz os i okolice?

beznicka
27.08.2009., 20:54
biraš gdje je ravno a onda se žališ prikljuci se ekipi pokazaemo ti da slavonija ima sve dobro planinama bas i nismo bogati ali neko brdo cemo naci jos samo da te citiram Ovaj dio sam gurao, prestrmo i makadam je,ovo je natpis ispod jedne slike

Kao sto ima preravnog terena , tako ima i prestrmog. Kao i uvijek, sredina je najbolja

piknja
28.08.2009., 11:33
toj garant na poljanska-vrhovci dijelu, ak je onda ccc, tu se ne gura;).

ZZac
28.08.2009., 13:19
Prije 2 dana odlučih osvojiti Sljeme. Nije da sam neki bajker, više rekreativac, 46 godina života nakupilo se na leđima, ovo ljeto sam se tako vozikao po Jarunu i Bundeku, u prosjeku 20-ak km. svaki 3 dan, a nekoliko puta sam odradio i 50-ak km. onak da vidim jel mogu.....i stvarno sam mogao.

Na temelju svega toga odlučih krenuti na vrh "brijega". Krenuo sam oko 9:30, sparina je već lagano ubijala, ruksak na leđima sa suhom majicom, energetskim pločicama, vodom....i jakom voljom.

Došao do Gračana bez problema u 10:15.....onaj zadnji brijeg me dobro oznojio.....napravio 30 min. pauze na Podsljemenu i onda laganica, bez forsiranja....... razgledavanje......slikanje......pedaliranje ........jednom riječju uživancija. Takvim rekreativnim tempom, bez ikakvog presinga.... nego uživanjem u prirodi oko sebe i svakome trenutku, stigao sam na vrh za 2h. Ja sretan ko` malo dijete, jer kad uzmem u obzir svoju kondiciju, godine života pa i bajk koji nije neka marka nego običan mtb "Balance 3.1" .....ma kao da sam osvojio Himalaju :)

Naravno na vrhu je uslijedila nagrada, grah s kobasom i žuja...točnije 2 žuje :cerek: lagani odmorko i spust prema metropoli..... a spust je...samo mogu reći... ideeeeeeeeeeeš....na jednom dijelu 77.9 km/h .....išlo bi to i više ali ipak bez ikakve zaštitne opreme, bez kacige ovo je bilo ravno samoubojstvu pa sam bajk usporio na razumnih 30 km/h i tak skoro do doma :D do Vrbika.

Šmirgl
28.08.2009., 13:26
Prije 2 dana odlučih osvojiti Sljeme. Nije da sam neki bajker, više rekreativac, 46 godina života nakupilo se na leđima, ovo ljeto sam se tako vozikao po Jarunu i Bundeku, u prosjeku 20-ak km. svaki 3 dan, a nekoliko puta sam odradio i 50-ak km. onak da vidim jel mogu.....i stvarno sam mogao.

Na temelju svega toga odlučih krenuti na vrh "brijega". Krenuo sam oko 9:30, sparina je već lagano ubijala, ruksak na leđima sa suhom majicom, energetskim pločicama, vodom....i jakom voljom.

Došao do Gračana bez problema u 10:15.....onaj zadnji brijeg me dobro oznojio.....napravio 30 min. pauze na Podsljemenu i onda laganica, bez forsiranja....... razgledavanje......slikanje......pedaliranje ........jednom riječju uživancija. Takvim rekreativnim tempom, bez ikakvog presinga.... nego uživanjem u prirodi oko sebe i svakome trenutku, stigao sam na vrh za 2h. Ja sretan ko` malo dijete, jer kad uzmem u obzir svoju kondiciju, godine života pa i bajk koji nije neka marka nego običan mtb "Balance 3.1" .....ma kao da sam osvojio Himalaju :)

Naravno na vrhu je uslijedila nagrada, grah s kobasom i žuja...točnije 2 žuje :cerek: lagani odmorko i spust prema metropoli..... a spust je...samo mogu reći... ideeeeeeeeeeeš....na jednom dijelu 77.9 km/h .....išlo bi to i više ali ipak bez ikakve zaštitne opreme, bez kacige ovo je bilo ravno samoubojstvu pa sam bajk usporio na razumnih 30 km/h i tak skoro do doma :D do Vrbika.

svaka cast:top:

bio sam i ja prosli tjedan, na starom 20kg teškom bajku,u oko 6:45 ujutro sam bio pred tunelom, gore sam bio u oko 9 i nešto. išao sam pješačkom stazom, nemoram ti niti reći da sam dušu ispustio do gore:s

bajk mi se skoro raspo do dolje :rofl:

od sad idem samo po cesti i samo sa novim bajkom :s

La Bahata
28.08.2009., 22:32
neka zelena!!
btw. imamo i bahatu!!:)
Imate, na vašu žalost :D

hm, ovak' mi zvuči kao da si na brdima izvan grada, kao i ja! Nego, ako te mama ne prepozna, i pošalje natrag u zagreb, kod mene si uvijek dobrodošla!
Pa znaš kaj, jedva me prepoznala... :zubo:
Inače nijesam iz grada, ali u zadnje vrijeme sam više tamo nego doma. Obaveze :cerek:

Nego, evo sad pišem izvještaj, smanjujem slike, zakamufliravam kritične dijelove (:D), uploadam na tinypic, pa će se skoro naći na topiku Reporti sa putovanja...

Lijep pozdrav svima!

poznanik
28.08.2009., 22:35
ohohoo, La Bahata moj naklon!! drago mi je vidjeti te ovdje ponovno nakon poduhvata, isčekujem izvješće...btw. jučer sam čuo tvoje pozdrave!!:mig:

La Bahata
28.08.2009., 23:05
ohohoo, La Bahata moj naklon!! drago mi je vidjeti te ovdje ponovno nakon poduhvata, isčekujem izvješće...btw. jučer sam čuo tvoje pozdrave!!:mig:

Da, redovito se znam glupirati :o

Btw, nož je zakon! Danas probala :mig:
Eno post (2,3 :zubo:) samo što nije...

Eppur si muove
29.08.2009., 00:21
Evo ja opet kao da neću, ali što ću kad malo bicikliram oko Zadra.
Malo sam prostudira Google Earth da vidim kakav mi se teren nudi zapadno od Zadra. Krenio sam iz centra grada pa pravo na rivu jer sam odlučio što više vozit uz more, tako da sam od onog poznatog zadarskog mosta krenio prema zapadu, naravno u kontra smjeru jer je ulica jednosmjerna. Dalje me put vodi prema Diklu. Pri samom kraju mista sam naletio na usku plažu di sam mora žalirat (vožnja u dubokom žalu, šljunku).
http://img137.imageshack.us/img137/6040/dsc00583.jpg
Nakon toga vozim dalje za Kožino u carstvu borove hladovine.
http://img38.imageshack.us/img38/1129/dsc00584a.jpg
Vožnja uz more kroz Kožino je isto prava fora jer se vozi po skućenome prostoru između kuća i obale od samo par metara, a tu su naravno i turisti koji se kupaju i sunčaju. Tu su se dobro pokazala kvaliteta Sun Rims-ovih obruča koji su dobro podnosili maltretiranje škrapovitog puta i mojih 100 kg. Dalje me put vodi preko plaže do kraja uvale te dalje mediteranskim puteljkom
http://img20.imageshack.us/img20/355/dsc00587q.jpg
do Petrčana, koje je poznato po Garden festivalu (http://www.thegardenfestival.eu/hr/), festivalu tehno mix...pix...dix i remix glazbe s raznim svjetskim poznatim DeeJay-ima. Napuštam Petrčane i kako mi je na putu vojni objekt moram ga zaobići te dio puta vozim cestom koja se spaja na cestu Zadar-Vir. Skrećem livo na makadam
http://img215.imageshack.us/img215/7186/dsc00588.jpg
koji je sasvim ok za vožnju i tim putem vozim dalje sve dok ne izbijem na glavnu cestu za Vir. Njom vozim par stotina metara i ponovo skrećem prema moru uz ogradu vojnog objekta. Put je dug oko kilometar i po i triba se pazit bodljikavog bilja koje samo čeka da probije gume.
http://img137.imageshack.us/img137/3005/dsc00590.jpg
I sad sam se naša u Zatonu, iz Zatona put nastavljam do crkvice Sv.Nikole (http://www.zaton-zd.hr/history/cro.htm), di su se naši kraljevi nakon krunidbe obraćali svekolikom narodu.
http://img143.imageshack.us/img143/2644/dsc00593.jpg
Put nastavljam asfaltiranom cestom prema Ninu a ljubazni vozači su me pozdravljali trubljenjem i mahanjem iz fino klimatiziranih automobila dok ja pedaliram na nekih 35 celzijusovih degrisa. Ulazim u Nin i tražim Grgura pored kojeg se ponosno fotkam, to sam zamolio jednu damu da me slika.
http://img204.imageshack.us/img204/6998/dsc00602ayn.jpg
Bila je malo starija pa sam joj zato poklonio povjerenje da me slika s mobitelom, kontam spora je pa mi neće moć pobić he he he ..ma skupi mobiteli danas!! Tako ja krenem dalje prema Privlaci, ne Prevlaci na jugu Lijepe naše. Vozim ja cestom prema Privlaci kad s desne strane meni vinograd a posli vinograda zanimljivi zemljani put.
http://img30.imageshack.us/img30/9871/dsc00603c.jpg
Odlučio ja pravo kroz vinograd, vidim široki redovi zemlja ravna, a i grožđe izgleda slatko (joj samo da mi je jest putem ha ha ha... to ja čuvam svoje kile). Malo sam se ovi put prevario, došlo free grožđe na naplatu. Kad sam doša među lozje kola mi samo propala u rahlu zemlju i u trenutku sam se zaustavio, dok sam noge izvlaćio iz spd pedala ja sam već bio na zemlji i, bože me oprosti, vinogradaru sam polomio jedan potpor za lozu. Kako bi se reklo po naški naša sam se u neubranu grožđu... koje i nije tako slatko...bljahhh mnnn..kiselo. Pogađate da sam dalje bicikl gura do makadama.
http://img30.imageshack.us/img30/4233/dsc00604l.jpg
I pri samom izlasku iz tog tunela šipražja učinilo mi se ko da pijesak postaje sve dublji, ali šipak, guma se probila. Naša sam misto pogodno za zamjenu buvela ili ti ga zraćnice. Ni tu nije pjesmi kraj, jerbo brand new buvel od Ričija je tvornički šupalj, rupa je bila malo poveća da čak i šibica može proći kroz nju!!!!!!! Srića jer imam pribor za krpanje sa dvi zakrpe kad ono i dvi rupe na buvelu , veselo mi je bilo nema šta. To pokrpa i nastavio dalje put prema Privlaci al samo asfaltom jer si više ne mogu priuštiti ponovno probijanje gume. I na kraju puta eto me u Privlaci di sam završio u "Staračkom", lokalni naziv za jednu birtiju s pogledom prema Viru i Velebitu. E tu sam se odlučio odmoriti jer vitar lipo piri s mora i pravo me osvježava. Dolazi meni konobar i gleda on mene u bickama, s kacigom ,rukavicama, sprintericama i kaže on meni:
- "Gud dej... voter, mineral, cedevita orađ or lemon, ....e kako se samo zajeba, ha ha ha ma ne to što je pomislio da sam neki nabrijani fucken stranac već što sam mu narućio Žuju , ljudi moji kako samo Žuja osviježava tilo i krijepi duh ..ma kakav Red Bull.
Posli odmora okrećem put prema nazad. Prema planu povratak u Zadar vozim isključivo po asfaltu. Ugodno sam se iznenadio kad sam posli Zatona naletio na pravu biciklistićku stazu koja traje skoro do skretanja za Diklo.
http://img338.imageshack.us/img338/8870/dsc00611j.jpg
Sve u svemu lipi, ravni đir.
Evo par podataka od Sigmice:
Dužina puta 58 km
Vrime vožnje 2h 50 min
Prosječna brzina 20 kmh

mentalny
29.08.2009., 00:35
koji si ti kralj! :s:s:top:

moj idol! :mig:

odlične slike i štivo uživa san!

nego, odakle si točno krenio zanima me?
i ponovi mi molin te koji bicikl imas ono, nisan skuzio zadnji put nista..

La Bahata
29.08.2009., 08:55
Eppur, neke od dijelove o kojima pričaš sam i ja nedavno prošla (kad smo išli sa Vira do Zadra) :) Baš u Kožinom smo se okupali na povratku! I da, ova biciklistička staza je pravo iznenađenje!! A ova crkvica u Ninu (mada ju ja zovem kula) je preslatka, pogotovo s ovim drvetom pokraj!

Da ne stavljam iste prizore, evo slike Zadra sa onog zvonika pored crkve.

http://i31.tinypic.com/qryebp.jpg

(Tek sam sad shvatila koliko smo divnih slika napravili na putovanju...)

Eppur si muove
29.08.2009., 09:31
nego, odakle si točno krenio zanima me?
i ponovi mi molin te koji bicikl imas ono, nisan skuzio zadnji put nista..

Krenio sam iz centra Zadra na Cinder Cone model od Kone

Eppur, neke od dijelove o kojima pričaš sam i ja nedavno prošla (kad smo išli sa Vira do Zadra) :) Baš u Kožinom smo se okupali na povratku! I da, ova biciklistička staza je pravo iznenađenje!! A ova crkvica u Ninu (mada ju ja zovem kula) je preslatka, pogotovo s ovim drvetom pokraj!
(Tek sam sad shvatila koliko smo divnih slika napravili na putovanju...)

Jel tako da je baš coll pročitati nečij opis puta kojim si i sama prošla nedavno a da i nije blizu doma tvog :) a drugi put malo više fotić vadi iz torbice, znam da to gnjavi al se na koncu ispalti :mig:. Zamisli da takve staze imamo šrirom naše zemlje pa di bi nam bio kraj ???:s

Limeni Nos
29.08.2009., 12:59
pošto ne znam di bi pitao pa ću tu, jel zna netko što je onaj white market na dropbajku, jel to kao tržnica za napredne korisnike il? :D

hasnfefer
29.08.2009., 20:42
Oooo, La Bahata is Back! Kak' je bilo, moram baciti oko da vidim ima li kakav post na "odjelu" dugoprugaša!

JoWaN
29.08.2009., 21:20
pošto ne znam di bi pitao pa ću tu, jel zna netko što je onaj white market na dropbajku, jel to kao tržnica za napredne korisnike il? :D

Vjerovatno nesto za legalnu nabavu dijelova bajkova itd.:D, ali posto nemogu uc tam, vjerovatno je jos taj dio u izradi i samo admini imaju pristup.

A svrha toga bi vjerovatno trebala bit suprotna od Black Marketa:rofl:

hasnfefer
30.08.2009., 17:49
Evo, danas 62.8 km! I to na dvije rate. Prva jutarnja dok je još bilo tmurno 22.8 km u tmurnom raspoloženju (recimo da me cura šutnula, nije da mi se objašnjava:cry: ), a druga (40 km) po lijepom i sunčanom u relativno tmurnom raspoloženju!

Hrvac1
30.08.2009., 18:06
Evo da se i ja javim. Danas bio na Sljemenu prijepodne (kao i skoro svake nedjelje) i mogu reći gore je bilo prilično hladno. Ukupno prijeđeno 34,6 km, od toga oko 13,5 čiste uzbrdice :-)

pozz svima

Limeni Nos
30.08.2009., 18:30
Prva jutarnja dok je još bilo tmurno 22.8 km u tmurnom raspoloženju (recimo da me cura šutnula, nije da mi se objašnjava:cry: )

Nije najgora stvar na svijetu. Bolje to nego da ti je netko maznuo bajk :mig: :D

Eppur si muove
30.08.2009., 21:33
... u tmurnom raspoloženju (recimo da me cura šutnula, nije da mi se objašnjava:cry: ), a druga (40 km) po lijepom i sunčanom u relativno tmurnom raspoloženju!

-e gledaj to sa brajd sajd of lajf :) ..da si osta s njom vjerovatno bi s njom cvrljio doma cili dan :( dok bi ona:raspa: a ovako si fino otiša napravit dva lipa đira sa svojim najdražim i najboljim biciklom na svitu, ... daj nemoj sad bit u bedu a zamisli da je bike odnila sa sobom, šta bi tek onda ..bar imaš svoj bike i nas :grli: :trio: s kojima možeš :zivili: i gledat :cice: i naravno biciklirati :top:

Dega76
31.08.2009., 10:05
ode se nekoliko puta tjedno...napravim svaki put po nekih 50ak km...čist zadovoljan...

alkoholik
31.08.2009., 12:11
Oooo, La Bahata is Back!

(recimo da me cura šutnula, nije da mi se objašnjava:cry: ),

E, jbga sad , kao ne objašnjavati , reci onda jasno i otvoreno , cure slobodan sam navalite, što se ustručavaš.:D

piknja
31.08.2009., 12:15
epper, tom bajk stazom sam i ja vozio ljetos (zaton-zadar) i zakon mi je bilo. tak je to kad si iz zabiti gdje nema ali ni jedne bajk staze ha ha.
btw kad svi več pišu, i ja jučer malo poslje ručka 30km makadama/asfalta ravnog bacio, sat i 20 minuta čiste rekreacije i čilanja:)).

expozed
31.08.2009., 18:48
Kojim putem idete na Sljeme? Preko Sestina, kod restorana Lagvic? Samo studiram u Zgb. pa me znam kojom stazom je najbolje ici a da nije asfalt :). Rekreativno sam se poceo bavit biciklizmom, brdskim, jer cesta mi nije zanimljiva :) makadam i suma je moj djir :)

hasnfefer
31.08.2009., 19:57
Nije najgora stvar na svijetu. Bolje to nego da ti je netko maznuo bajk

Pa mogu ti reći da se slažem, nije prva, a valjda ni zadnja!

-e gledaj to sa brajd sajd of lajf ..da si osta s njom vjerovatno bi s njom cvrljio doma cili dan :( dok bi ona:raspa: a ovako si fino otiša napravit dva lipa đira sa svojim najdražim i najboljim biciklom na svitu, ... daj nemoj sad bit u bedu a zamisli da je bike odnila sa sobom, šta bi tek onda ..bar imaš svoj bike i nas :grli: :trio: s kojima možeš :zivili: i gledat :cice: i naravno biciklirati :top:

Ma nisam uopće u bedu, već sam dogovorio vožnju s jednom forumašicom, jedino ak' se ne predomisli, valjda neće!

E, jbga sad , kao ne objašnjavati , reci onda jasno i otvoreno , cure slobodan sam navalite, što se ustručavaš.:D

Pa to se podrazumjeva, nije mi se dalo objašnjavati kako i na koji način je došlo do čega!
Zahvaljujem na moralnoj podršci!

Hallucigenia
01.09.2009., 08:22
Dobro jutro!
Kupio sam jutros u Kauflandu u Dubravi stalak za servis bicikala za 15 kuna!!! Koji je navodno prije bio 200. Stvar super izgleda pa ak je netko blizu i ak mu treba nek požuri.

Oluja77
01.09.2009., 08:45
Dobro jutro!
Kupio sam jutros u Kauflandu u Dubravi stalak za servis bicikala za 15 kuna!!! Koji je navodno prije bio 200. Stvar super izgleda pa ak je netko blizu i ak mu treba nek požuri.

kak izgleda?
brzo sliku, pliz:cerek:

Hallucigenia
01.09.2009., 09:49
kak izgleda?
brzo sliku, pliz:cerek:
Nemam slike...! Ne znam ni tko je proizvođač, samo sam našao ovo na netu
http://groups.google.hr/group/hr.rec.bicikli/browse_thread/thread/5fac044254049159
...pa je moguće da se radi o istoj stvari. Na računu također ne piše ništ osim stalak...

Pogledat ću još malo...

Oluja77
01.09.2009., 11:10
hoćeš reći da je to ovo

http://img177.imageshack.us/img177/2450/stender.jpg

i da košta 15kn (slovima;petnaestkuna)

Hallucigenia
01.09.2009., 11:57
Da tako nekako, a naziv je neki s G, da. Nisam ga ni raspakirao, još je na podu garaže jer sam ionako zbog toga zakasnil na posao.

I cijena je 14,99, da. Ne mogu ni gablec dobit za to, pa da je ne znam kakav...

edit: bilo je i kaciga dost dobrih za 35 kn - njih je u 7 ujutro bilo jako puno, a stalaka oko desetak. Odmah iza mene je uletio jedan frajer koji je također uzeo stalak.

Limeni Nos
01.09.2009., 13:17
Dobro jutro!

evo ja sam bio čim sam vidio tvoju dojavu.

dođem u kaufland i pitam za stalak, žene koje rade tamo su samo prasnule u smijeh.

Kažu da se to odma razgrabilo i da sam trebao doći do sedam ujutro.

A čak sam mislio da si napravio tipfeller pa sam uzeo 150 kuna za svaki slučaj. :zubo:

Limeni Nos
01.09.2009., 13:34
hoćeš reći da je to ovo

http://img177.imageshack.us/img177/2450/stender.jpg

i da košta 15kn (slovima;petnaestkuna)

je, to je taj, baš ga gledam u letku koji sam uzeo u kauflandu :(

Hallucigenia
01.09.2009., 13:43
evo ja sam bio čim sam vidio tvoju dojavu.

dođem u kaufland i pitam za stalak, žene koje rade tamo su samo prasnule u smijeh.

Kažu da se to odma razgrabilo i da sam trebao doći do sedam ujutro.

A čak sam mislio da si napravio tipfeller pa sam uzeo 150 kuna za svaki slučaj. :zubo:

Eh, žao mi je... ovo je stvarno planulo u trenutku!

sandman16
01.09.2009., 18:44
hahahahahha. cijeli stalak dode 15 kuna, a obično zvonce 20. :rofl:

Oluja77
01.09.2009., 19:27
je, to je taj, baš ga gledam u letku koji sam uzeo u kauflandu :(

Eh, žao mi je... ovo je stvarno planulo u trenutku!

spas masters
inače mi je puna ograda letaka, al od kauflanda nisam dobio
inače ja sam se mislio zaletit do samobora, ali nisam i sad mi žao

poznanik
01.09.2009., 19:40
spas masters

da i meni je žao kaj se nisi zaletio...:D

a1exa
01.09.2009., 19:46
Upravo se vracala sa vožnje cca 2 sata.I sve super taman ogladnila i veselila se pizzi :D kad me kraj iznerviro. Prolazim kraj Savskog gaja idem prema doma, cujem lavež psa i vidim neki cucak napada biciklistu koji išo iz kontra smjera. Kaj najgore neki klinac i prepo se sav. Gazda od cucka i par ljudi kaj bilo s njim sjede na klupici i pišaju od smijeha. Na kraju je mali pao s bicikla sav se zgulio po ruci, ovi se i dalje smiju :mad:
Pa wtf ??:mad:

hasnfefer
01.09.2009., 19:54
Upravo se vracala sa vožnje cca 2 sata.I sve super taman ogladnila i veselila se pizzi :D kad me kraj iznerviro. Prolazim kraj Savskog gaja idem prema doma, cujem lavež psa i vidim neki cucak napada biciklistu koji išo iz kontra smjera. Kaj najgore neki klinac i prepo se sav. Gazda od cucka i par ljudi kaj bilo s njim sjede na klupici i pišaju od smijeha. Na kraju je mali pao s bicikla sav se zgulio po ruci, ovi se i dalje smiju :mad:
Pa wtf ??:mad:

Jel to trening za našu vožnju (valjda se nisi predomislila)?
Svakakvih budala ima u gradu! Mene je jednom lovio neki pas, a vlasnica nije ni glavu okrenula da vidi, ali sam bio jako brz u tom trenu, pa sam zbrisao, a moram reći i da mi je teren išao u prilog, bila je solidna nizbrdica!

a1exa
01.09.2009., 20:12
nisam nisam:)
ma trebo je okinut psa u glavu i onda malo vlasnika.
Ja još stanem i kažem mu da kontrolira psa i koji kurac se smije
Ovaj niš
A debil

Hrgaxt
01.09.2009., 22:29
bok, nov sam na forumu nikad nisam pisao po njima, i ne snalazim se bas. nisam znao gdje bi bolje napisao ovo sad nego ovdje. nov sam u biciklizmu, s frendovima idem svaki dan na glavicu(zelenu magistralu) uvijek dodemo do planinarskog doma i natrag, danas smo bas isli vidit sta ima na slapovima sopot i izgubili se, ako neko zna neki fora put za mtb bicikle kroz sumu neka javi. hvala

Hallucigenia
02.09.2009., 07:28
spas masters
Ja ih u životu nisam pogledao do jučer. Odmah ih pospremim u onu kućicu za stari papir. Hm, šesto čulo...?

Oluja77
02.09.2009., 13:48
da i meni je žao kaj se nisi zaletio...:D

Ja ih u životu nisam pogledao do jučer. Odmah ih pospremim u onu kućicu za stari papir. Hm, šesto čulo...?

sad sam zvao kufland samobor i kaže žena da oni to nisu imali i da svaka poslovnica ima svoje akcije:lol:
wtf?:confused:

poznanik
02.09.2009., 16:01
sad sam zvao kufland samobor i kaže žena da oni to nisu imali i da svaka poslovnica ima svoje akcije:lol:
wtf?:confused:

profesionalni do bola...:D

hasnfefer
02.09.2009., 19:22
profesionalni do bola...:D

To ti je zavaravanje neprijetelja! Ja potegnem iz Zagreba u Samobor, dođem tamo, i ništa! I kao, kad sam već tu, i potrošim novac namjenjen nečem drugom! Mrzim kad saznam za neku akciju taman kada je gotova!

Eppur si muove
02.09.2009., 19:55
To ti je zavaravanje neprijetelja! Ja potegnem iz Zagreba u Samobor, dođem tamo, i ništa! I kao, kad sam već tu, i potrošim novac namjenjen nečem drugom! Mrzim kad saznam za neku akciju taman kada je gotova!

Akcije služe da zakasniš na njih :D i da lovu spiskaš na nešto što ti nije bilo ni na kraj pameti ... (samo da mi dir. ne vidi ovo :D) ... ta sniženja su stvar sriće ..jednostavo se moraš nači na pravom mistu u pravo vrime i eto stalka za popravak :) .... ja sam provjerio u zadarskom kauflandu i nemaju taj stalak :ne zna:

Limeni Nos
02.09.2009., 22:24
jel ide tko na ovo (http://z9.invisionfree.com/ciklus/index.php?showtopic=2180)?

a1exa
02.09.2009., 22:49
a to sam vidla
još razmišljam:ne zna:

Limeni Nos
02.09.2009., 22:52
ja bih išao :D

samo ne znam jel primaju padobrance na malo slabijim biciklima :zubo:

a1exa
02.09.2009., 22:56
a piše rekreativno otvoreno za sve
moš probat šta:mig:

poznanik
02.09.2009., 23:06
da možeš i na exploreru doći neće te odbit', onda znaš koliko su ne zahtjevni...:D

ne znam kaj bude sa vremenskim uvjetima ali zvuči primamljivo...

kao i ovo što je u planu da se odveze:
http://www.kkj.hr/2009/09/02/1-maraton-velika-nagrada-vinograda-2009/

a1exa
02.09.2009., 23:11
možda ih baš zadivi :rofl:
da zvuci dobro ruta

tvuk
03.09.2009., 07:16
kao i ovo što je u planu da se odveze:
http://www.kkj.hr/2009/09/02/1-maraton-velika-nagrada-vinograda-2009/

Još da ne moram platiti ukupno 160 kuna za sudjelovanje (barem 60 kuna za upad i još 100 kuna za jednodnevnu licencu)...

Nikolo
03.09.2009., 07:52
Nijesam svoj baciklo zajahao već mjesec dana! :flop::flop::flop:
Bad game for meh!

A vidim da se kuhaju neki događaji po svuda, ide se u Istru :mig: voze se biatloni, ovo ono... eh, još da se ne mora na roštilje i tulume za vikend i da se ne odvozi glomazni otpad (pa moram čuvati interesantne hrpe smeća :rofl: ) možda bi si i priuštio jedno pošteno znojenje... al ovak, mislim da se bacam na raskoštene pileće zabatke umjesto na uzbrdice! :lol:

poznanik
03.09.2009., 08:23
Još da ne moram platiti ukupno 160 kuna za sudjelovanje (barem 60 kuna za upad i još 100 kuna za jednodnevnu licencu)...

samo letimično sam pogledao,:eek::eek: ak' je tako zaboravite tu akciju...k'o da je puni pansin uključen, pih

Oluja77
03.09.2009., 08:41
ja idem na dužu stazu :kava:

poznanik
03.09.2009., 09:24
ja idem na dužu stazu :kava:

pa nebi bilo loše...recimo drugi dan da odvozimo...:kava::D

a1exa
03.09.2009., 09:58
a pogledaj nagradu :eek::D

Ilium
03.09.2009., 10:40
jel ide tko na ovo (http://z9.invisionfree.com/ciklus/index.php?showtopic=2180)?

Dođite, primamo sve! Preporuka je da izvoziš stazu prije prve utrke da ne bi bilo iznenađenja:)

tvuk
03.09.2009., 10:45
pa nebi bilo loše...recimo drugi dan da odvozimo...:kava::D

Ili dan ranije, vjerojatno će već i dan ranije sve biti spremno, pa možemo 19. popodne otić isprobat stazu :)

a1exa
03.09.2009., 10:56
Dođite, primamo sve! Preporuka je da izvoziš stazu prije prve utrke da ne bi bilo iznenađenja:)

kakva je konkurencija?
ajde poslovne tajne malo :D

Limeni Nos
03.09.2009., 11:37
možda se zaletim danas tamo da vidim kako to izgleda

sad gledam na google maps, u taj park se uđe iz ulice Štefanovec?

Ilium
03.09.2009., 12:28
Da, Štefanovec, na glavni ulaz u park. Ne penješ se gore prema spomeniku, nego skreneš odma desno u šumu po puteljku. Na bitnijim skretanjima označeno je (malo izblijeđenim) bijelim strelicama po drveću.

Konkurencija? A kajjaznam, ima svega, od prvaka elit do zadnjaka hobby-turist..

poznanik
03.09.2009., 14:57
Ili dan ranije, vjerojatno će već i dan ranije sve biti spremno, pa možemo 19. popodne otić isprobat stazu :)

e da, još bolje, potpisujem!!:)

hasnfefer
03.09.2009., 19:43

Svadba, Slavonija!! Što znači, prejedanje, i onda nakon toga još malo prejedanja! Kad to završi, postupak se ponavlja, ali s kolačima! Znači ništa!

marton
04.09.2009., 14:29

Zna li tko jel kaciga obavezna za tu utrku?

Hallucigenia
04.09.2009., 14:39
Svadba, Slavonija!! Što znači, prejedanje, i onda nakon toga još malo prejedanja! Kad to završi, postupak se ponavlja, ali s kolačima! Znači ništa!
Uh, ne bih ti bio u koži. Iako ću uskoro morati. A ovaj servisni stalak iz Kauflanda što sam ga jedini uspio zgrabiti - moći ću prenamijeniti u ležaljku u garaži kad me istjeraju iz kuće jer ono... mirišim lagano, ne prejako ali senzualno - po luku! :cerek:

Oluja77
04.09.2009., 15:06
Zna li tko jel kaciga obavezna za tu utrku?

za sve utrke je obavezna kaciga :kava:

Limeni Nos
04.09.2009., 15:38
ae, treba imat kacigu. :D
i bicikl.

i deset kuna za upisninu.

ja idem ubrzo. jel postoji nagrada za prvog odostraga? :mirko:

Oluja77
04.09.2009., 15:43
ae, treba imat kacigu. :D
i bicikl.

i deset kuna za upisninu.

ja idem ubrzo. jel postoji nagrada za prvog odostraga? :mirko:

aha, nagrada je što možeš doći i na sljedeću utrku i platit ponovo 10kn da sudjeluješ:D

sretno i javi kak je bilo

hasnfefer
04.09.2009., 19:34
66.04 km, taman stigao prije jakog vjetra i kiše što je počela padati! Katastrofalno vrijeme!

Limeni Nos
04.09.2009., 20:21
aha, nagrada je što možeš doći i na sljedeću utrku i platit ponovo 10kn da sudjeluješ:D

sretno i javi kak je bilo

završio sam zadnji :zubo:, dvije-tri minute prije predzadnjeg.

Staza je odlična (prvi put sam bio na njoj), uglavnom singletrack sa dosta strmih downhill dijelova na koje se ipak nisam usudio strmovaliti jer mi je život mio.
Očekivao sam više hobby racera kao što sam ja, imao sam uvjerljivo najslabiji bicikl i najmanje iskustva pa time opravdavam svoj rezultat. :rofl:

Ali što je najvažnije, uživao sam u vožnji tako da mi je drago što sam otišao.

Jedini problem koji sam imao je pucanje lanca :mad: ali hvala bogu to mi se desilo relativno blizu kuće.

poznanik
04.09.2009., 23:41
završio sam zadnji :zubo:, dvije-tri minute prije predzadnjeg.

Staza je odlična (prvi put sam bio na njoj), uglavnom singletrack sa dosta strmih downhill dijelova na koje se ipak nisam usudio strmovaliti jer mi je život mio.
Očekivao sam više hobby racera kao što sam ja, imao sam uvjerljivo najslabiji bicikl i najmanje iskustva pa time opravdavam svoj rezultat. :rofl:

Jedini problem koji sam imao je pucanje lanca :mad: ali hvala bogu to mi se desilo relativno blizu kuće.
dobro je to, osvjetlao si obraz ovoga foruma, nakon nas nekih koji bili diskvalificirani na poljednjoj manifestaciji u režiji Ciklusa...:top::o

a1exa
05.09.2009., 00:36
dobro je to, osvjetlao si obraz ovoga foruma, nakon nas nekih koji bili diskvalificirani na poljednjoj manifestaciji u režiji Ciklusa...:top::o

:confused: zbog?

poznanik
05.09.2009., 01:56

aaa zbog toga kaj smo "ukrali" 10 km. :o:D

JoWaN
05.09.2009., 02:09
aaa zbog toga kaj smo "ukrali" 10 km. :o:D

Hmm shortcuts? :D

Oluja77
05.09.2009., 06:13

ma šta to pričaš, nismo diskvalificirani :eek:

Hmm shortcuts? :D

zbog nedostatka navigacije :kava:

Prigorecc
05.09.2009., 09:44
Zdravo ljudi.,
Evo da se i ja javim, te dam svoj doprinos forumu. Ipak sam sve što znam o biciklima (osim voziti ga) naučio od vas forumaša. Stari bicikl "KHS montana" mi se je potrgal neki dan, pa sam odlučio kupiti novi. Krenuo sam sa cijenom od oko 3000 kn a na kraju sam kupio za 3860 kn. To je valjda neizbježno, da se potroši uvijek više od planiranog. Inače bicikl koristim svakodnevno za odlazak na posao i jedanput tijedno Sljeme asfaltom, a povratak kroz šumu (pretežno Bikčevićevom stazom).

Uglavnom kupio sam Merida MATTS TFS HC 500-D i za sada sam jako zadovoljan. Jedino me sic ubija, tako da ću ga naj vjerojatnije zamjenit sa starim.

Dobio sam ga sa ovom opcionalnom vilicom rock shok, i danas popodne ga idem isprobati na Sljeme. Pa da vidimo jel prodavač bio u pravu kada je rekao da diskovi bolje koče na blatu od V kočnica.
http://www2.merida-bikes.com/en_INT/public/assets/c807bec5/Matts-TFS-XC-500-D-52.pdf

Pozdrav

a1exa
05.09.2009., 10:19
Zdravo ljudi.,
Evo da se i ja javim, te dam svoj doprinos forumu. Ipak sam sve što znam o biciklima (osim voziti ga) naučio od vas forumaša. Stari bicikl "KHS montana" mi se je potrgal neki dan, pa sam odlučio kupiti novi. Krenuo sam sa cijenom od oko 3000 kn a na kraju sam kupio za 3860 kn. To je valjda neizbježno, da se potroši uvijek više od planiranog. Inače bicikl koristim svakodnevno za odlazak na posao i jedanput tijedno Sljeme asfaltom, a povratak kroz šumu (pretežno Bikčevićevom stazom).

Uglavnom kupio sam Merida MATTS TFS HC 500-D i za sada sam jako zadovoljan. Jedino me sic ubija, tako da ću ga naj vjerojatnije zamjenit sa starim.
Dobio sam ga sa ovom opcionalnom vilicom rock shok, i danas popodne ga idem isprobati na Sljeme. Pa da vidimo jel prodavač bio u pravu kada je rekao da diskovi bolje koče na blatu od V kočnica.
http://www2.merida-bikes.com/en_INT/public/assets/c807bec5/Matts-TFS-XC-500-D-52.pdf

Pozdrav

pricekaj dan dva
mene je moj isto ubijo u pojam prva 2 dana a sad mi je odlican
al za popodne stavi stari sic :D

Glavni frajer kaže:
05.09.2009., 11:15
zna tko kakvu dobru i ne pretešku rutu po zagrebačkoj gori?!
ove staze za koje znam, znaju biti dosta zahtjevne...

Dwarf980
05.09.2009., 11:30
Nego da ne otvaram novu temu bum ovdje postao.....

Da vas pitam bajkeri :D u kojem režimu rada tj. u kojoj brzini terate svoj bajk...mtb il specka nije bitno....kad se vozikate po gradu....cesti...makadamu...

Ja s obzirom da večinom po grada mahnito jurcam.....teram u 21 brzini i skroz sam se naviknuo na tu brzinu.....tu i tamo spustim u 14 al večinom je to 21 brzina...24 ak sam već u šprintu pa da još ubrzam ga zveknem..al 21 je ono...nekaj kaj mi je najnormalnije....ovo sve ostalo a pogotovo 14-a i 16-a su mi prelagane....pa mi ne paše....:D

Glavni frajer kaže:
05.09.2009., 11:46
18 i 15... najčešće... ali dosta mjenjam brzine... nije dobro kretati iz previsoke, pa ako sam u gradu i semaforima, dosta nisko ga spustim... po terenu nema pravila... od 1. pa na dalje...

matisse
05.09.2009., 12:15
Zdravo ljudi.,
. Inače bicikl koristim svakodnevno za odlazak na posao i jedanput tijedno Sljeme asfaltom, a povratak kroz šumu (pretežno Bikčevićevom stazom).

[/url]

Pozdrav

vakoc biciklictima je zabranjeno se spuštat Bikčevićevom i Leustekom i ono od Kraljičinog zdenca jer ima jako puno pješaka ,pa je to recimo nepisano pravilo. ima 50 drugih staza kojima se mozes spustat i prazne su.
jer kako se sve vise ljudi vozi po sljemenu sve vise krši to pravilo pa sam negdje cuo da uprava parka planira potpuno zabranit vožnju biciklistima po planinarskim stazama (iako je to u principu vec zabranjeno al presutno dopustaju) i smjeti ce se vozit bajkom samo po onih 10 šugavih makadamskih puteva koji su označeni na Turbo-sportovoj karti.

pa ono zamolio bih te da se vise ne spustas po tim stazama

a1exa
05.09.2009., 12:33
vakoc biciklictima je zabranjeno se spuštat Bikčevićevom i Leustekom i ono od Kraljičinog zdenca jer ima jako puno pješaka ,pa je to recimo nepisano pravilo. ima 50 drugih staza kojima se mozes spustat i prazne su.
jer kako se sve vise ljudi vozi po sljemenu sve vise krši to pravilo pa sam negdje cuo da uprava parka planira potpuno zabranit vožnju biciklistima po planinarskim stazama (iako je to u principu vec zabranjeno al presutno dopustaju) i smjeti ce se vozit bajkom samo po onih 10 šugavih makadamskih puteva koji su označeni na Turbo-sportovoj karti.

da slušaj špolju :D

matisse
05.09.2009., 12:58
da slušaj špolju :D

zajebavas :D :D

oticu do špolje čim dodjem u zagreb
ocemo zajedno ?

a1exa
05.09.2009., 13:02
zajebavas :D :D

oticu do špolje čim dodjem u zagreb
ocemo zajedno ?

malo :rofl:
zaš pobogu? :D

matisse
05.09.2009., 13:22
malo :rofl:
zaš pobogu? :D

pa da vidimo sta ima novog, da nam bicikle malo pregleda i pomazi i tako to

hasnfefer
05.09.2009., 13:53
A1exa
You got mail

by Freaky!

Prigorecc
05.09.2009., 14:53

Nisam znao za ovo, da Bikčevićevu treba zaobilaziti. Da velim i nekaj u svoju obranu. Nikad se nisam Bikčevićevom spuštao vikendom, već samo radnim danom i to u nepopularna vremena (oko 10:00) tako da ponekad na cijelom spustu nisam nikoga sreo.
Inače, na ideju spuštanja Bikčevićevom sam došao baš zato, kaj skoro svaki put kada idem pješke na Puntijarku ( a to je često, bar 2 puta tjedno) sretnem po par biciklista. Pa sam si pomislio "vidi dečke, svi imaju biciklističku opremu i mrak bicikle, valjda oni znaju kaj se smije". Kako se je to očito pokazalo pogrešnim, mogu samo zahvaliti na upozorenju i promijeniti svoju naviku. Ako se ne varam Gipsovom stazom se smije sa biciklima, a i nema puno ljudi.

matisse
05.09.2009., 17:57
Nisam znao za ovo, da Bikčevićevu treba zaobilaziti. Da velim i nekaj u svoju obranu. Nikad se nisam Bikčevićevom spuštao vikendom, već samo radnim danom i to u nepopularna vremena (oko 10:00) tako da ponekad na cijelom spustu nisam nikoga sreo.
Inače, na ideju spuštanja Bikčevićevom sam došao baš zato, kaj skoro svaki put kada idem pješke na Puntijarku ( a to je često, bar 2 puta tjedno) sretnem po par biciklista. Pa sam si pomislio "vidi dečke, svi imaju biciklističku opremu i mrak bicikle, valjda oni znaju kaj se smije". Kako se je to očito pokazalo pogrešnim, mogu samo zahvaliti na upozorenju i promijeniti svoju naviku. Ako se ne varam Gipsovom stazom se smije sa biciklima, a i nema puno ljudi.

ma ne moras se branit ja samo obavjestavam :D

ne znam koja je to Gipsova staza al vjerojatno se moze, a Leustekom se vika vecina sluzi za penjanje(i ja :) ), a neki se penju i Bikčevićevom to je isto dozvoljeno (al naravno bez plašenja planinara i pješaka, ono standardno kad naletiš na pjesaka : pardon , jel se može proć? i udri dalje )

poznanik
05.09.2009., 18:00
ma šta to pričaš, nismo diskvalificirani :eek:

zbog nedostatka navigacije :kava:

bolje mi zvuči diskvalifikacija ( ono bad boys :o) nego jedina dvojica bez plasmana :(

hasnfefer
05.09.2009., 20:09
bolje mi zvuči diskvalifikacija ( ono bad boys :o) nego jedina dvojica bez plasmana :(

Hm, kako god okreneš nije dobro! Ali ajde!

Oluja77
05.09.2009., 20:45

da, da imaš pravo
bad boys....wild boys....livin' on the edge....yes,yes
diskvalificirani smo.....i rekli su nam da više nikad ne dođemo.....ali pošto smo divlji.....naravno da ćemo doć'

remorker988
06.09.2009., 13:18
Biciklirate na Bundeku? Ak ne, nemojte ni pokušavati, barem ne po asfaltiranoj stazi oko jezera... ljudi se uopće ne miču, djeca skaču svuda, roditelji ih uopće ne paze, djeca na rolama ne znaju uopće stati... grozzzzno! :flop:

CroRipke
06.09.2009., 16:48
BoG,Evo da i ja nešto napišem o ovoj temi, tj. koliko bicikliram. I meni je pedaliranje hobi otkako sam bio mali. Sad isto kad imam vremena i kad mi se daa odem se malo vozat, ali ništa pretjerano, uglavnom bude oko 5-6 km. Ali najdraže od svega mi je nedjeljom se vozat, ujutro u 7 odem na misu, vratim se, presvučem se i na biciklo i vozi, još kad je dan prekrasan, pređem tad oko 15 km, meni dosta!!!

hasnfefer
06.09.2009., 18:53
BoG,Evo da i ja nešto napišem o ovoj temi, tj. koliko bicikliram. I meni je pedaliranje hobi otkako sam bio mali. Sad isto kad imam vremena i kad mi se daa odem se malo vozat, ali ništa pretjerano, uglavnom bude oko 5-6 km. Ali najdraže od svega mi je nedjeljom se vozat, ujutro u 7 odem na misu, vratim se, presvučem se i na biciklo i vozi, još kad je dan prekrasan, pređem tad oko 15 km, meni dosta!!!

Misa u 7!! I ja sam nazočan obavezno na toj misi! kak' to da se tak' malo voziš? Pa 15 km je ništa! Ja sam danas odgulio 45 km, plan je bio i više, ali je propalo!!

bioaktiv
06.09.2009., 19:41
Pozdrav biciklistima i bicikletama!

Nakon puno izgubljenog vremena ( i kondicije: 2 mjeseca nisam sjeo na bic :o ) sretan sam jer u zadnjih 3 tjedna vratio se veći dio prijašnjih mogućnosti :mirko:. Posljedica je današnja tura. Prva ozbiljnija nakon tri mjeseca.

Nije neka kilometraža pa ništa od reporta s putovanja. Par fotki jer je premijera trase, barem što se mene tiče.
Perušić-Čanak-Bunić-Lički Osik-Perušić: 58,20 km, 2,48 sata čiste vožnje, 3 sata ukupno, prosječno nešto preko 20 km/sat. Par uspona, sveukupno malo više od 1000 m, ne računajući kratke gor-dol dijelove.

Polazak u 7.00.

http://i32.tinypic.com/214h0g.jpg

Prvi dio trase se prolazi uskom cestom:

http://i25.tinypic.com/fck5v.jpg

Slijedi makadam kroz najdužu dolinu za koju znam. Čanak – Kozjan – Bunić ( ako netko hoće gledati na google earth ). Ima je više od 11 km, a cijelom duljinom je široka samo par sto metara:

http://i28.tinypic.com/2znokn9.jpg

http://i28.tinypic.com/33b3byv.jpg

http://i27.tinypic.com/ydm34.jpg

Povratak na asfalt i cestu Korenica-Lički Osik-Perušić:

http://i30.tinypic.com/33z5u6q.jpg

Tek poneki zbunjeni pogled u ovo nedjeljno jutro.

:w

Eppur si muove
06.09.2009., 19:59
Pozdrav biciklistima i bicikletama!

Nakon puno izgubljenog vremena ( i kondicije: 2 mjeseca nisam sjeo na bic :o ) sretan sam jer u zadnjih 3 tjedna vratio se veći dio prijašnjih mogućnosti :mirko:. Posljedica je današnja tura. Prva ozbiljnija nakon tri mjeseca.

Nije neka kilometraža pa ništa od reporta s putovanja. Par fotki jer je premijera trase, barem što se mene tiče.
Perušić-Čanak-Bunić-Lički Osik-Perušić: 58,20 km, 2,48 sata čiste vožnje, 3 sata ukupno, prosječno nešto preko 20 km/sat. Par uspona, sveukupno malo više od 1000 m, ne računajući kratke gor-dol dijelove.

A ben mu Miša Od Kumpira lipa ruta .... jel toga ima još takvih ruta ? vidim ima si dobro vrime za vožnju :top: al sve u svemu :s

ZovitemeŽuta
06.09.2009., 20:21
juuuuhhuuuuuuu, bioaktiv se vratio sa slikama prekrasnoooog krajolika.... :w

hasnfefer
06.09.2009., 20:22
Super, evo vidiš, čak si imao i odbor za doček! Lijepa tura, pogotovo kroz šumarak

tvuk
07.09.2009., 07:57

Svaka čast, vjerojatno se i ja zaletim jednom na to :top:, al tek drugi mjesec jer se vikendi u ovom lagano popunjavaju :misli:

Molim lijepo ja sam sve odvozio i moja grupa je zavrsila treca, to kaj ste si vi male popili i zgubili se na prvom raskrscu... :zubo:

CroRipke
07.09.2009., 09:16
Misa u 7!! I ja sam nazočan obavezno na toj misi! kak' to da se tak' malo voziš? Pa 15 km je ništa! Ja sam danas odgulio 45 km, plan je bio i više, ali je propalo!!

Jel ovo podebljano neka sprdnja ili šta??? Pa vozao bih se ja cijeli dan da imam gdje,Ilok je mal. Probat ću jednom po šumi malo skupljat kilometražu,al ovako makadamskih staza ili tako nešto nema puno.

poznanik
07.09.2009., 13:14
Svaka čast, vjerojatno se i ja zaletim jednom na to :top:, al tek drugi mjesec jer se vikendi u ovom lagano popunjavaju :misli:

Molim lijepo ja sam sve odvozio i moja grupa je zavrsila treca, to kaj ste si vi male popili i zgubili se na prvom raskrscu... :zubo:

tvoj nastup je bio sjajan ali zasjenjen nama trojicom koji podbacišmo totalno...:rolleyes::(:o

hasnfefer
07.09.2009., 21:39
Jel ovo podebljano neka sprdnja ili šta??? Pa vozao bih se ja cijeli dan da imam gdje,Ilok je mal. Probat ću jednom po šumi malo skupljat kilometražu,al ovako makadamskih staza ili tako nešto nema puno.

Hej, kakva sprdnja, pa nisi ti jedini koji ide na ranu misu u Nedjelju! Ja čak idem i sutra, ti možda znaš, ali za one koji ne znaju, sutra (dakle 08. 09.) je Mala Gospa, rana misa, i onda (na moju veliku žalost) zubaru! Ali, nadam se da ću izgledati :D U biti, i kizgledam tako, prednji zubi mi nikada nisu bilo problem!!
Nego, u zadnje vrijeme često viđam 503 i 504 poruke! Jel sam ja usamljen slučaj?

sandman16
07.09.2009., 22:29
Nisi. Forum uvijek šteka. ah :(

CroRipke
08.09.2009., 13:47
Hej, kakva sprdnja, pa nisi ti jedini koji ide na ranu misu u Nedjelju! Ja čak idem i sutra, ti možda znaš, ali za one koji ne znaju, sutra (dakle 08. 09.) je Mala Gospa, rana misa, i onda (na moju veliku žalost) zubaru! Ali, nadam se da ću izgledati :D U biti, i kizgledam tako, prednji zubi mi nikada nisu bilo problem!!
Nego, u zadnje vrijeme često viđam 503 i 504 poruke! Jel sam ja usamljen slučaj?

Dobro, onda se ispričavam!
Nisi jedini,i meni šteka

bioaktiv
08.09.2009., 19:14
A ben mu Miša Od Kumpira lipa ruta .... jel toga ima još takvih ruta ? vidim ima si dobro vrime za vožnju :top: al sve u svemu :s

Kad se ide vozit ujutro nema vrućine, zrak je svjež, fotke čiste.
Ruta ko u priči. Svaki dan moš izabrat drugu. Oš kratku oš dugu. Oš prometnu oš bez žive duše. Oš asfalt oš makadam, horizontala il' vertikala :cerek:.
Ova nedjeljna: prvi dio asfalt - jedan auto, skoro je završio u grabi od iznenađenja kad me ugled'o. Srednji dio-makadam: 0 (nula) prometa. Zadnja trećina puta : čet'ri magarca.
Da, čet'ri. Ja sam mislio da mene gledaju, a oni čekaju potomke:

http://i31.tinypic.com/15d48xh.jpg

hasnfefer
08.09.2009., 20:51
Dobro, onda se ispričavam!
Nisi jedini,i meni šteka

:top: sve 5!
Fora su ovi magarci od bioaktiva!

cacan
09.09.2009., 08:10
Biciklijada u Osijeku...

Biciklijada za sve! [Tvrđa - ušće Karašice] (http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=21304)

Limeni Nos
09.09.2009., 10:16
Imam pitanje za xc ljude. :D

Kako je najsigurnije spuštati se pri jako strmovitim singletrackom?
Pošto je sic relativno visoko postavljen za efektnije pedaliranje, kako se postaviti pri takvom spustu?
Čuo sam da se treba stati iza sica tako da on bude oko pupka.