PDA

View Full Version : Biciklirate li?

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

tvuk
19.05.2010., 11:25
Imam 2 pitanja za ljude koji se malo intenzivnije bave biciklizmom.
Imam frenda koji tvrdi da može s biciklom od Pile(zagorska strana Sljemena) do Puntijarke,znači nekih 13 km stiči za sat vremena s tim da on vozi bicikl 1-2 puta tjedno znači nije u nekoj top formi,pa me zanima kolko je to moguče?
A drugo pitanje je dal se može po tom istom putu spustiti uz max 5 kočenja,taj isti frend to tvrdi,pa ak je neko upoznat s tom dionicom bio bih zahvalan na odgovoru.

Mogu ja doć dolje sa samo jednim kočenjem, al bi me zaboljela ruka od tolko dugog držanja kočnice...

Inače naravno da je moguće doći gore za sat vremena, ovi na speckama vjerojatno dođu i za dosta manje.

Mr.Cipelić
19.05.2010., 14:11
[QUOTE=Mr.Cipelić;26683482]
Došao do podsusedskog mosta(opet)no ovaj put nakon mosta sam skrenuo naglo lijevo na nasip a odande samo ravno,ravno,ravno i opet ravno do nekog jezerca di su bili stričeki ribolovci!:cerek:Moram priznati divno mjestašce,mirno,tiho,ma predivno,čak sam i na konjiće naletil(kasnije doznal da je to Lučko):cerek:Iskreno u to vrijeme nisam ni sam znao di sam ni šta sam no rekoh sam sebi,sinko prati nasip,valjda buš negdje na poznatom izletil:pI kad eto mene u Remetincu:)I odande fino do arene pa prek horvaćanske kući...Sve u svemu solidan i po meni jedan od boljih krugova do sada(33km,ako je vjerovati CK),pa planiram tu rutu uvrstiti u jednu od svakodnevnih:cerek:Stvarno je divno bilo,ajde da ta šugava kiša stane pa idemo opet!Čak bum i rutu po nasipu proširil,samo bum šibal ravno,sad sam malo kratio jer se već mrakača spuštala...

Evoga,upravo došao s iste rute + ovaj put Jarun kao dodatak svemu...:cerek:
Istuširao se jesam,kavicu baš pijem,na posao se spremam...Pozdrav ekipi i hajte se vozit,divnog li vremena:mig:

Ilium
19.05.2010., 14:18
..
Inače naravno da je moguće doći gore za sat vremena, ovi na speckama vjerojatno dođu i za dosta manje.

za po ure :rolleyes:

jel bi išo ko u subotu ujutro 2x sljeme po cesti? ne da mi se samom, a to je dobar trening za Zavižan

tvuk
19.05.2010., 17:44
za po ure :rolleyes:

jel bi išo ko u subotu ujutro 2x sljeme po cesti? ne da mi se samom, a to je dobar trening za Zavižan

Baš, gledam taj opis za Zavižan i ima više asfalta neg makadama. Jel dozvoljavaju cyclocross bicikle?

Pilatus
19.05.2010., 19:08
Danas personal best - najduža vožnja u komadu :mirko:

42 km i nešto sitno metara
2h 10 minuta
puno uspona :o

Haus_Tw
19.05.2010., 19:46
Baš, gledam taj opis za Zavižan i ima više asfalta neg makadama. Jel dozvoljavaju cyclocross bicikle?

ma dozvoljavaju što zaželiš Jedino moraš imati kacigu
Prije dvije-tri godine je jedan čovjek išao sa sklopivim biciklom, a tada je bilo manje asfalta nego sad

mazgov
19.05.2010., 20:01
Danas personal best - najduža vožnja u komadu :mirko:

42 km i nešto sitno metara
2h 10 minuta
puno uspona :o

dobro odrađeno:top:

al , čudan neki taj tvoj krajolik , kad ima više uspona nego nizbrdica:D

Pilatus
19.05.2010., 20:20
dobro odrađeno:top:

al , čudan neki taj tvoj krajolik , kad ima više uspona nego nizbrdica:D

Na uzbrdici se ubijem ko konj dok se ne popenjem, a nizbrdo se ubijem još više u pokušaju obaranja brzinskih rekorda. :D

Danas 59,9. :D

hasnfefer
19.05.2010., 20:26
Evo, danas konačno nešto pristojnija vožnja! Skoro, skoro 40 km, bilo je pitanje metara, ali nije se okrenulo! Uglavnom, kako je Živčani Slon zaključila, kao i na LJES-u, i ovdje se sve vrti oko 25, pa 25.22 km/h prosječna brzina! Ali, ovdje je istina! Ugodno, i fino, malo brže po ravnom, i klasična lagana vožnja po usponima! Neka dvojica me probala stići kroz grad, odustali su! Max brzina 43 km/h (ravnica)

mazgov
19.05.2010., 20:29
a nizbrdo se ubijem još više u pokušaju obaranja brzinskih rekorda. :D

Danas 59,9. :D

pogrešno , vidim da su ti pedesetice km domet , nizbrdice u početku koristi za odmor , uspori malo kako bi tijelu dao vremena da se oporavi , na taj način ćeš puno lakše savladat slijedeći uspon
a, kad usponi ne budu ti koje treba s mukom savlađivat , već se samo pita s kojom brzinom se odradi uspon , tad nabijaj prosječnu brzinu na nizbrdicama , jer će ti tjelo tad već mabildano imati mogućnost brzog oporavka

hurricane>
19.05.2010., 21:35
Pozdrav svima,
procitao sam većinu ovog podforuma, pa sam se odlučio predstaviti. :D
Dolazim iz Varaždinske županije (Ludbreg), kupio sam novi bike prije tjedan dana, pa sam svratio malo na forum. Nadam se ugodnom druženju.

hasnfefer
19.05.2010., 21:39
Pozdrav svima,
procitao sam većinu ovog podforuma, pa sam se odlučio predstaviti. :D
Dolazim iz Varaždinske županije (Ludbreg), kupio sam novi bike prije tjedan dana, pa sam svratio malo na forum. Nadam se ugodnom druženju.

Dobrodošao na virtualnu vožnju!:top:

Fotić (može i mobitel) u ruke, i nabijaj kilometražu!

poznanik
19.05.2010., 22:45
evo nađoh vremena za naš izvještaj od vikenda proteklog gdje se oboriše razni rekordi pa da krenemo...

u četvrtak se po običaju kasno leglo, ustalo se u ranu zoru, ja sam spavao 5 sati, Oluja da ne čekamo da dopedala od doma (Strmec samoborski) je spavao kod tvuk-a pa zbog radi promjene kreveta/ambijenta nije ništa spavao,kako je i bilo za očekivati.

točka na kojoj smo se sabrali i krenuli put daleke Crikvenice, je bio Avenue Mall gdje se nađosmo nešto prije 6h
http://img97.imageshack.us/img97/206/dscn4003.jpg

te krenusmo preko Brezovice,Pisarovine do Karlovca...
moram priznati da nas vrlo ugodno iznenadi ova trasa koja je nešto duža od "stare karlovačke" ali puno ljepših krajolika, bolje ceste i sa 300% manjim intenzitetom prometa. do središta karlovca smo napravili 60km sa prosjekom brzine većim od 25km/h (kako i hasn tako mi mi ne dozvoljavamo dovoditi u pitanje vjerodostojnost podataka niti ovdje niti na LJES-u, he,he srećom taj smješni pdf nikada ne posjećujem pa se ni ne moram pravdat' )

u Karlovcu radimo prvu pauzu, malo se pojelo,popilo i čak i predugo pauziralo te krenusmo dalje vrlo strmom cestom koja je u nastavku bila kao klackalica gor-dol na putu prema Ogulinu krajolik je bio jako ugodan, uz dvije rijeke se vozilo Dobru i čini mi se Kupu (tvuk će reagirat' ak' sam zezn'o) te da napomenem da je vrijeme bilo jako lijepo tim djelom putovanja, čega smo se poprilično bojali.

negdje na polovici ukupnoga puta (100tinjak km.) smo presjekli novi autoput zg-rijeka od kada se po malo počelo mrštiti na nebu te smo tu osjetili 2,5 kapi kiše na licu...
http://img291.imageshack.us/img291/1340/dscn4012.jpg

nastavak je bio dosta dinamičan , naravno nakon Karlovca prosječna brzina je bila u padu, što zbog pentranja, nešto vjetra je također bilo protiv nas ali morala kakav je zračio iz nas nije nas moglo ništa dezorjentirati da uživamo u svakom trenutku koji nam je predstojao...

sa 120km. puta dođosmo u Ogulin, tu se napravila malo veća pauzica bisage se olakšaše bureka koji moja majčica nam složila za po putu, malo se čudili mi "starci" kak' klinci slave nekakvu norijadu u lokalnom parkiću.

krenusmo dalje sa pentranjem na Klek (lokalna planina) tj. put se probijao kroz neke niže djelove kleka ali dovoljno zahtjevne nakon obilata jela...tu kolega u žutoj majici (koji ima 3,5 posta na forumu i jedan je od nas 3 imenjaka a Oluja je umalo imenjak) počeo osjećati probleme sa koljenima i grčevima, što je po meni razlog velikom opterećenju, pošto čovjek živi visokim tempom i uz vrlo gust raspored bavljenja badmintonom je 2-3 puta tjedno na sljemenu sa bajkom...moralo je jednom kulminirati, pa smo malo zastajkivali,istezali noge i tako prevaljivali osjetno sporije jednu zahtjevnu brdsku dionicu do Jasenak, mjesta na 160+km. koje je podno još jednog zadnjeg uspona prije strmopižđivanja prema moru. u Jasenak-u smo popili kavu u lokalnoj birtiji poćaskali sa lokalnim čičicom. tu smo se dogovorili kako ćemo nas 3 nastaviti dalje svojim tempom a kolega u žutome nešto sporijim pošto smo dogovorili "konjicu" koja stiže autom (Skarletlemur i LaBahata ) koje će pokupiti ranjene i onemoćale, te istoga putem okrijepiti...tako i bi za to vrijeme mi smo odradili taj posljednji uspon dužine i visine penjanja na sljeme samo što je nešto manje strmo za penjati se nego sljemenskom cestom, temperatura je osjetno pala gore, bilo je nabacivanja oblekice...te vrhom još 12-13km. do spustaaaaaaaaaaaa...malo bi hladnjikavo za spustiti se ali mi naviknuti pentranjem i spuštanjem niz sljeme u sred zime bili smo poprilično zadovoljni, nego da spomenem kako na vrhu nas kiša malo posjeti ali tek toliko da se zahvalimo na osvježenju, bilo je guba gledati kako oblak ulazi u šumu i prolazi kroz nas...

na pola spusta zastadošmo sliknut koju...
http://img96.imageshack.us/img96/9670/dscn4016y.jpg

te spazišmo na obližnjoj visoravni kako u miru pase nekoliko konja (10tak smo ih mi iz svoje perspektive uspjeli vidjeti) bili smo par sto metara od njih i sad mi krivo što me spriječiše ostali juanci da se malo približim i odradim još koju ljepšu fotku...
http://img339.imageshack.us/img339/3218/dscn4029.jpg

na tom mjestu smo sreli kolegu koji je vozio uz brdo gol do pasa, što nama ne bi baš shvatljivo ali mi smo se spuštali, moram kazat da bajk sa punim bisagama ide k'o metak niz brdo, držao sam nekih 50tak na spustu. isti kolega nas je kasnije pretekao dolje vidno jače obučen ofkors. te nastavišmo i oko 180km. stigošmo do vidljivog moraaaaaaa...
http://img130.imageshack.us/img130/3535/dscn4032n.jpg

nekoliko junačkih pokliča i nastavljamo dalje...
http://img413.imageshack.us/img413/6223/dscn4034.jpg

nekoliko km dalje stadosmo radi telefoniranja pošto nas "konjica" sustigla te se tu trefišmo, pa neki ovdje koncentrirano prebiru a drugi k'o i obično šalabajzaju po sred ceste...
http://img230.imageshack.us/img230/9263/dscn4047w.jpg

na istoj lokaciji moje oko za detalje primjećuje nekoliko zanimljivih prizora koje želim podjeliti sa svim damama i damicam ovog pdf-a te vas počastiti ovim "buketićem"...
http://img514.imageshack.us/img514/9692/dscn4055d.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/1849/dscn4058u.jpg

i tako nakon što su muževi izljubljeni, ide se dalje kroz Selce do Crikvenice pa se malo baulja i telefonira po istoj uz i niz brijeg k'o da nam ne fali km. te se napokon smještamo u koleginu viksu gdje je slijedila okrijepa i ugodno druženje...

rezime, jako zadovoljni svi , vrijeme nas je taj dan jako dobro poslužilo i iskustvo bi vrlo ugodno. slijedeći dan se osjećala neka težina u nogama ali ništa posebno, da nije bilo loše vrijeme u nedjelju išlo bi se natrag istim putem , ovako 4 autom i nas 2 busom(tvuk i ja ) inače korisna informacija je da imaju tarifu za vanstandardnu prtljagu od do 1000kn vrijednosti se naplaćuje 40 kn. što sam ja platio. a preko 1000kn vrijednosti 100kn. se plaća.

i to je to.

Oluja77
19.05.2010., 23:08
nema šta, poznanik rekao sve kako je bilo. malo mi žao što se nismo više slikavali, ali bit će prilika da to ponovimo i popravimo.
iako nisam ljubitelj vožnje cestom ovo je bilo jako ugodno iznenađenje za mene, priroda i krajolici prekrasni, a promet zanemariv.
jedno veliko i prekrasno iskustvo. i sad znamo šta za sljedeći put treba ponjet sa sobom, a šta ne :zubo:

samo bih dodao na rezime.......jako zadovoljni svi.....osim guzice (raspala se na pola):cry::bonk:

poznanik
19.05.2010., 23:18
da to sam htio naglasiti, Oluja koji je zagriženi protivnik vožnje cestom je bio zadovoljan vožnjom što govori da je put bio zanimljiv. htio sam naglasiti to da je ovo savršena trasa za na more pičit' pošto je vjerujem i u sred sezone promet slabiji nego drugim nešto kraćim dionicama te se osjećaš kao da voziš od zg do mora po bic stazi, ne znam osim kratkog djela ulaska u karlovac nismo niti vidjeli kamion a auta vrlo malo. ok bio je radni dan ali ni u sred ljeta ne može biti puno gore.

matisse
19.05.2010., 23:31

.

jel ovaj nadvoznjak preko autoceste, poslije sela Grabrk.
Poznato mi izgleda :D

tvuk
20.05.2010., 07:20
u Karlovcu radimo prvu pauzu, malo se pojelo,popilo i čak i predugo pauziralo te krenusmo dalje vrlo strmom cestom koja je u nastavku bila kao klackalica gor-dol na putu prema Ogulinu krajolik je bio jako ugodan, uz dvije rijeke se vozilo Dobru i čini mi se Kupu (tvuk će reagirat' ak' sam zezn'o) te da napomenem da je vrijeme bilo jako lijepo tim djelom putovanja, čega smo se poprilično bojali.

Ma niš strašno, uz Kupu smo išli do Karlovca, od Karlovca na dalje smo išli uz Dobru.

jel ovaj nadvoznjak preko autoceste, poslije sela Grabrk.
Poznato mi izgleda :D

Je, baš taj. To je krak prema Dalmaciji, a ne Rijeci, al nije bitno :)

Bunny
20.05.2010., 09:25
evo nađoh vremena za naš izvještaj od vikenda proteklog gdje se oboriše razni rekordi pa da krenemo...

Lijepo si to opisao i slikicama nadovezao. :top:

Ubuduce skicni(te) slobodno koju fotku vise, pogotovo ako se nadjete ponovo blizu konjeka.. :cerek:

Strucak cvijeca mi se dopao. :o

.....osim guzice (raspala se na pola):cry::bonk:

Pricaj mi o tome! :rolleyes:
To je jedino *pieeeeeeeeeeeep* u cijeloj prici oko voznje. :mad:
Za poludit kako mene gujzica zna poslije neke duze voznje bubati. :(

Eppur si muove
20.05.2010., 11:52

i to je to.

e Poznaniče nadam se da ti ne smeta što sam ti post par puta pregleda i pročita:eek::five::rozi::gitara::headbang: a da sam žensko pokazabi vam i :cice:

-A što ću kad mi je ovakve izvještaje lipo pročitati :cerek: :top:

svetli
20.05.2010., 12:11

Odličan post i ljepo dokumentirano. :top:

poznanik
20.05.2010., 12:12
e Poznaniče nadam se da ti ne smeta što sam ti post par puta pregleda i pročita:gitara::headbang: a da sam žensko pokazabi vam i :cice:

-A što ću kad mi je ovakve izvještaje lipo pročitati :cerek: :top:

drago mi je da vam se sviđa izvještaj, bit će takvih još...nego još jedan u nizu sjajnih vikenda , druženje je bilo na vrhuncu i loše vrijeme nije ništa pokvarilo. još šlag na torti u nedjelju taman izađemo iz busa u zagrebu pozdravim se sa tvukom,kiša pada krećem na bajku doma i zazvoni telefon...kad li rođak pita šta radim , u kratko opšem događanja a on veli super, budi spreman za pol' sata imam kartu viška za koncert Metallice...tako da se i tome svjedočilo :gitara::rozi::rozi::headbang::headbang:

Pilatus
20.05.2010., 18:29
pogrešno , vidim da su ti pedesetice km domet , nizbrdice u početku koristi za odmor , uspori malo kako bi tijelu dao vremena da se oporavi , na taj način ćeš puno lakše savladat slijedeći uspon
a, kad usponi ne budu ti koje treba s mukom savlađivat , već se samo pita s kojom brzinom se odradi uspon , tad nabijaj prosječnu brzinu na nizbrdicama , jer će ti tjelo tad već mabildano imati mogućnost brzog oporavka

Erm, nije li to recept za penzionersku vožnju. :D

Ja vozim bicikl, a ne bicikl mene. :D

Iako, istina - fali mi dužih relacija.

Do sad u životu imam tek 4 relacije preko 25 km. :D

Haus_Tw
20.05.2010., 19:38
Erm, nije li to recept za penzionersku vožnju. :D

Ja vozim bicikl, a ne bicikl mene. :D

Iako, istina - fali mi dužih relacija.

Do sad u životu imam tek 4 relacije preko 25 km. :D

dobro si zaključio :mig::top:

hasnfefer
20.05.2010., 20:57
Oho, fotkice! Svaka čast, lijepo ste odvozili, i vidim da ste se fino proveli! Čak mogu reći i da vam zavidim, ali onda bi ispalo da sam zavidan, pa zato vam ne zavidim!! Fini prosjek ste držali, čak se pitam bih li ja mogao držati taj tempo! Morat ću probati jednom prilikom!
I hvala za cvijeće, niste trebali, ali fino miriše!:D

tvuk
20.05.2010., 21:52
Oho, fotkice! Svaka čast, lijepo ste odvozili, i vidim da ste se fino proveli! Čak mogu reći i da vam zavidim, ali onda bi ispalo da sam zavidan, pa zato vam ne zavidim!! Fini prosjek ste držali, čak se pitam bih li ja mogao držati taj tempo! Morat ću probati jednom prilikom!

Ma mogao bi, nije uopće problem, cesta je većim dijelom ravna.

Bunny
21.05.2010., 09:36

:lol: :lol:

Kod mene je napokon stala kisa.. :s :s
I odmah sam jutros u pola sedam iskoristila priliku te od bajkala svoju rundu. :mirko:
Sto se mene tice, sad moze ponovo padat. :kava:

Ilium
21.05.2010., 09:48
ma dozvoljavaju što zaželiš Jedino moraš imati kacigu
Prije dvije-tri godine je jedan čovjek išao sa sklopivim biciklom, a tada je bilo manje asfalta nego sad

eh da, čak je i stigo u izvrsnom vremenu, mislim oko 4 sata (nek me neko ispravi)... imao je spd-ke :rofl:
Ipak je lakše s mtb-om, al stavi neke semislik gume 1.9, tipa ritchey speedmax
Haus, jel bi išo... mislim, jel imaš vremena?

igor-osijek
21.05.2010., 10:31

u četvrtak se po običaju kasno leglo, ustalo se u ranu zoru, ja sam spavao 5 sati, Oluja da ne čekamo da dopedala od doma (Strmec samoborski) je spavao kod tvuk-a pa zbog radi promjene kreveta/ambijenta nije ništa spavao,kako je i bilo za očekivati.

točka na kojoj smo se sabrali i krenuli put daleke Crikvenice, je bio Avenue Mall gdje se nađosmo nešto prije 6h
http://img97.imageshack.us/img97/206/dscn4003.jpg

te krenusmo preko Brezovice,Pisarovine do Karlovca...
moram priznati da nas vrlo ugodno iznenadi ova trasa koja je nešto duža od "stare karlovačke" ali puno ljepših krajolika, bolje ceste i sa 300% manjim intenzitetom prometa. do središta karlovca smo napravili 60km sa prosjekom brzine većim od 25km/h (kako i hasn tako mi mi ne dozvoljavamo dovoditi u pitanje vjerodostojnost podataka niti ovdje niti na LJES-u, he,he srećom taj smješni pdf nikada ne posjećujem pa se ni ne moram pravdat' )

negdje na polovici ukupnoga puta (100tinjak km.) smo presjekli novi autoput zg-rijeka od kada se po malo počelo mrštiti na nebu te smo tu osjetili 2,5 kapi kiše na licu...

nastavak je bio dosta dinamičan , naravno nakon Karlovca prosječna brzina je bila u padu, što zbog pentranja, nešto vjetra je također bilo protiv nas ali morala kakav je zračio iz nas nije nas moglo ništa dezorjentirati da uživamo u svakom trenutku koji nam je predstojao...

sa 120km. puta dođosmo u Ogulin, tu se napravila malo veća pauzica bisage se olakšaše bureka koji moja majčica nam složila za po putu, malo se čudili mi "starci" kak' klinci slave nekakvu norijadu u lokalnom parkiću.

krenusmo dalje sa pentranjem na Klek (lokalna planina) tj. put se probijao kroz neke niže djelove kleka ali dovoljno zahtjevne nakon obilata jela...tu kolega u žutoj majici (koji ima 3,5 posta na forumu i jedan je od nas 3 imenjaka a Oluja je umalo imenjak) počeo osjećati probleme sa koljenima i grčevima, što je po meni razlog velikom opterećenju, pošto čovjek živi visokim tempom i uz vrlo gust raspored bavljenja badmintonom je 2-3 puta tjedno na sljemenu sa bajkom...moralo je jednom kulminirati, pa smo malo zastajkivali,istezali noge i tako prevaljivali osjetno sporije jednu zahtjevnu brdsku dionicu do Jasenak, mjesta na 160+km. koje je podno još jednog zadnjeg uspona prije strmopižđivanja prema moru. u Jasenak-u smo popili kavu u lokalnoj birtiji poćaskali sa lokalnim čičicom. tu smo se dogovorili kako ćemo nas 3 nastaviti dalje svojim tempom a kolega u žutome nešto sporijim pošto smo dogovorili "konjicu" koja stiže autom (Skarletlemur i LaBahata ) koje će pokupiti ranjene i onemoćale, te istoga putem okrijepiti...tako i bi za to vrijeme mi smo odradili taj posljednji uspon dužine i visine penjanja na sljeme samo što je nešto manje strmo za penjati se nego sljemenskom cestom, temperatura je osjetno pala gore, bilo je nabacivanja oblekice...te vrhom još 12-13km. do spustaaaaaaaaaaaa...malo bi hladnjikavo za spustiti se ali mi naviknuti pentranjem i spuštanjem niz sljeme u sred zime bili smo poprilično zadovoljni, nego da spomenem kako na vrhu nas kiša malo posjeti ali tek toliko da se zahvalimo na osvježenju, bilo je guba gledati kako oblak ulazi u šumu i prolazi kroz nas...

na pola spusta zastadošmo sliknut koju...
http://img96.imageshack.us/img96/9670/dscn4016y.jpg

te spazišmo na obližnjoj visoravni kako u miru pase nekoliko konja (10tak smo ih mi iz svoje perspektive uspjeli vidjeti) bili smo par sto metara od njih i sad mi krivo što me spriječiše ostali juanci da se malo približim i odradim još koju ljepšu fotku...
http://img339.imageshack.us/img339/3218/dscn4029.jpg

na tom mjestu smo sreli kolegu koji je vozio uz brdo gol do pasa, što nama ne bi baš shvatljivo ali mi smo se spuštali, moram kazat da bajk sa punim bisagama ide k'o metak niz brdo, držao sam nekih 50tak na spustu. isti kolega nas je kasnije pretekao dolje vidno jače obučen ofkors. te nastavišmo i oko 180km. stigošmo do vidljivog moraaaaaaa...
http://img130.imageshack.us/img130/3535/dscn4032n.jpg

nekoliko junačkih pokliča i nastavljamo dalje...
http://img413.imageshack.us/img413/6223/dscn4034.jpg

nekoliko km dalje stadosmo radi telefoniranja pošto nas "konjica" sustigla te se tu trefišmo, pa neki ovdje koncentrirano prebiru a drugi k'o i obično šalabajzaju po sred ceste...
http://img230.imageshack.us/img230/9263/dscn4047w.jpg

na istoj lokaciji moje oko za detalje primjećuje nekoliko zanimljivih prizora koje želim podjeliti sa svim damama i damicam ovog pdf-a te vas počastiti ovim "buketićem"...
http://img514.imageshack.us/img514/9692/dscn4055d.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/1849/dscn4058u.jpg

i tako nakon što su muževi izljubljeni, ide se dalje kroz Selce do Crikvenice pa se malo baulja i telefonira po istoj uz i niz brijeg k'o da nam ne fali km. te se napokon smještamo u koleginu viksu gdje je slijedila okrijepa i ugodno druženje...

rezime, jako zadovoljni svi , vrijeme nas je taj dan jako dobro poslužilo i iskustvo bi vrlo ugodno. slijedeći dan se osjećala neka težina u nogama ali ništa posebno, da nije bilo loše vrijeme u nedjelju išlo bi se natrag istim putem , ovako 4 autom i nas 2 busom(tvuk i ja ) inače korisna informacija je da imaju tarifu za vanstandardnu prtljagu od do 1000kn vrijednosti se naplaćuje 40 kn. što sam ja platio. a preko 1000kn vrijednosti 100kn. se plaća.

i to je to.

dobra vožnja ali nekako kad gledam slike čini mi se da ste se pretovarili pogotovo što te imali auto u pratnji jel nisu stvari mogle u auto.
ja bih u nedelju trebao prvu ovogodišnju 200ticu ako vrijeme ne zasere

tvuk
21.05.2010., 10:52
dobra vožnja ali nekako kad gledam slike čini mi se da ste se pretovarili pogotovo što te imali auto u pratnji jel nisu stvari mogle u auto.
ja bih u nedelju trebao prvu ovogodišnju 200ticu ako vrijeme ne zasere

Nismo imali auto u pratnji (barem nije trebao biti), tako da smo sav alat, rezervnu odjeću (najavljivali su puno kiše), hranu, vodu i tako to morali nositi sa sobom.

Od 4 bicikla samo dva su imala bisage.

Haus_Tw
21.05.2010., 11:38
eh da, čak je i stigo u izvrsnom vremenu, mislim oko 4 sata (nek me neko ispravi)... imao je spd-ke :rofl:
Ipak je lakše s mtb-om, al stavi neke semislik gume 1.9, tipa ritchey speedmax
Haus, jel bi išo... mislim, jel imaš vremena?

išao bi ...
Kad počinju prijave?

Pilatus
21.05.2010., 19:00
Danas 26 km, prosjek mizeran - 19,4 km/h.
Objašnjenje - 20-ak km sam vozio brzinom oko 25 km/h, međutim penjanje na vraški strmo brdo je drastično srozalo prosjek.

Ovaj put - evo i jedna slikica:
http://img707.imageshack.us/img707/1564/bikak.jpg

Oluja77
21.05.2010., 19:19
Danas 26 km, prosjek mizeran - 19,4 km/h.
Objašnjenje - 20-ak km sam vozio brzinom oko 25 km/h, međutim penjanje na vraški strmo brdo je drastično srozalo prosjek.

a koje je to brdo?

Haus_Tw
21.05.2010., 19:30
a koje je to brdo?
uzeo si mi tekst iz prstiju :azdaja::hebemu::mig:

vicko22
21.05.2010., 20:52
Evo da se i ja malo pohvalim, vozi se po brdima okolo rijeke Omble, jedan dio puta se vozi po staroj željezničkoj pruzi.

Strijelicom je označeno dokle sam došao, a ja bi i dalje ali dalje puta nema.

http://img188.imageshack.us/img188/7980/strelica.jpg http://img687.imageshack.us/img687/9982/19052010962.jpg

Pogled s brda na Rijeku dubrovačku i pogled s druge strane rijeke.

http://img12.imageshack.us/img12/7251/13052010932.jpg http://img517.imageshack.us/img517/9210/19052010961.jpg

Pilatus
21.05.2010., 21:07
a koje je to brdo?

Neko lokalno, ne toliko visoko koliko je put do gore strm.. :D

BTW gume - 4 bara iza, 3,5 naprijed. Ubibože. :s

g-flash
21.05.2010., 21:14
Neko lokalno, ne toliko visoko koliko je put do gore strm.. :D

BTW gume - 4 bara iza, 3,5 naprijed. Ubibože. :s

ja se ne bih time hvalio, to su cestovni pritisci...za offroad bi trebalo ispod 3 biti (ovdje ovisi o vlastitoj težini)

hasnfefer
21.05.2010., 21:18
http://img517.imageshack.us/img517/9210/19052010961.jpg

Hej, G-flash, netko je ostavio solidan bic na brdu! Što misliš isplati li se potegnuti dole po njega?

g-flash
21.05.2010., 21:26
ako je stvarno solidan DA, ako ne onda ništa :D

vicko22
21.05.2010., 21:50
Služi svrsi :D, a evo i pogled sprijeda

http://img641.imageshack.us/img641/8108/19052010965.jpg

vicko22
21.05.2010., 21:58
Evo i jedna izbližega slikana

http://img192.imageshack.us/img192/4056/01052010908.jpg

hasnfefer
21.05.2010., 22:00
Ooo, lijep bic!

poznanik
21.05.2010., 22:04
jedna zanimljivost, vjerojatno ste već čuli...

http://www.jutarnji.hr/bellettiju-etapa--kiserlovski-drzi-3--mjesto-/786852/

kowalski
21.05.2010., 22:20
samo želim poručiti mazgovu da ne traži dalje razlog zašto mu se danas poslijepodne štucalo u čak tri navrata; to je bilo mojih skraćenih 47km, po kiši. :D

g-flash
21.05.2010., 22:35
baš sam htio napisat jel tko prati Giro'd Italia ovih dana :D

exitmusic
21.05.2010., 23:55
@vicko22: jedno oftopično pitanje- da li se na drugoj fotki koju si postao, ovaj poluotok, da li je to zaton veliki? da li se on uopće vidi na toj fotki? pretpostavljam da je ovo ispred njega malo nisko daksa ili šta već. postat ću sliku sa onim što mislim da je zaton veliki:cerek::cerek::cerek: ako si lokalac onda znaš odgovor, ako si turist u prolazu onda niš.
moja najljepša ljeta bila su u zatonu velikon:cerek::cerek::cerek:

exitmusic
22.05.2010., 00:03
http://img535.imageshack.us/img535/9982/19052010962.jpg

i još jedno: ljetnikovac sorkočević, gdje je on približno na ovoj fotki?
sorkač na gnjavaži:mig:
edit:prekrasne fotke :cerek:

JoWaN
22.05.2010., 00:23
http://img687.imageshack.us/img687/9982/19052010962.jpg

Lijep pogled.

I ja bi tam.. :tuzni:
(ovako sa kompa me bas lijepo mami na put)

btw. nice bajk ;)

xc.head
22.05.2010., 11:48
Bundek - nasip - Jarun.
Jel vozite noću po nasipu? Imate kakva loša iskustva?

Eppur si muove
22.05.2010., 12:51
upravo pokosio travu oko kuće kamene i ruča pa mali odmor a onda malo na bike prema istoku možda padne i koja fotka :mig:

saturna
22.05.2010., 15:03
Konačno danas malo duža ruta, izbjegla kišu, prolome oblaka, grmljavinu,putem sam srela jednog starijeg gospona kojeg poznajem(al ne na biciklu)poželo mi sretan put, pa eto sreća me ovaj put pratila:cerek:
70.6 km
trajanje vožnje 2h i 45min
prosjek 25.60

mazgov
22.05.2010., 15:30
70.6 km
prosjek 25.60

tiš mene uništit, kolko god luđački vrtio ne mogu preko 24 km/h , bilo to dionice do pedeset ili pak sto km , morat ću počet jesti špinat:D

saturna
22.05.2010., 15:47
tiš mene uništit, kolko god luđački vrtio ne mogu preko 24 km/h , bilo to dionice do pedeset ili pak sto km , morat ću počet jesti špinat:D

A ništa, onda jedi špinat i samnom odi vozit, možda budeš bolji:rofl: ma sigurno bi bio!

Pilatus
22.05.2010., 16:04
Konačno danas malo duža ruta, izbjegla kišu, prolome oblaka, grmljavinu,putem sam srela jednog starijeg gospona kojeg poznajem(al ne na biciklu)poželo mi sretan put, pa eto sreća me ovaj put pratila:cerek:
70.6 km
prosjek 25.60

Uletjet ću k'o padobranac - ali, koji bicikl?

omahen
22.05.2010., 16:35
I ja konacno docekao dan bez kise da malo odvrtim pedalu. Vrijeme odlicno,za voznju dusu dalo....56km ukupno, prosjek neznam i ne zanima me, vrijeme voznje takodjer mi nije bitno, vazno mi je da vozim i da se ziv i zdrav vratim od kud sam posao. Uglavnom na voznji se trudim drzati brzinu oko 25km/h, sto mi najcesce i uspijeva. Slika nema jer nije bila nikava zanimljiva i egzoticna tura,nego onako klasicna cestovna treking voznja.

saturna
22.05.2010., 16:48
Uletjet ću k'o padobranac - ali, koji bicikl?
Ništa posebno TREK 4300 već su me pitali šta vozim, vjerojato neki i ne vjeruju!
Usput, nije do bicikla! Misliš ak imaš bolji bicikl da brže ideš, aha možda, treba tu i dosta snage, ali i volje.

hasnfefer
22.05.2010., 18:23
Malo sam se vozio gotovo nije vrijedno spomena! Sreća pa sam sreo ježa (drugi dan za redom), pa sam malo pročavrljao s njim! Uglavnom, iz nekog razloga nije ništa rekao:ne zna:, nego je samo slušao, a i to mu je dojadilo pa je produžio dalje! Pa rekoh, idem i ja dalje, pa sam produžio kući! Srećom, svi prolomi oblaka, grmljavine, pljuskovi, sve je kružilo oko mene, tako da sam se kući vrati relativno suh (ako se izuzme voda koju sam pokupio s ceste)! Zbog opasnosti od klizanja danas nisam vozio brzinama većim od 50 km/h, nizbrdo naravno! Da stvar bude gora sada je tako divno sunčano, svijetlije je nego kada sam se vozio! A da stvar bude još gora, pričao sam sa prijateljom dok smo popravljali flaksericu (ne prima gas, radi samo na leru), i kaže da je čuo neku jadnu prognozu da će ljeto biti šugavo, i procjene su da se neće moći sastaviti baš puno sunčanih dana:rolleyes:! Ja se nadam da su se prevarili!
Aha, usput! Flakserica je sređena, u smislu ne radi više uopće:zubo:
the Jež
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08833.jpg

Pilatus
22.05.2010., 18:51
Ništa posebno TREK 4300 već su me pitali šta vozim, vjerojato neki i ne vjeruju!
Usput, nije do bicikla! Misliš ak imaš bolji bicikl da brže ideš, aha možda, treba tu i dosta snage, ali i volje.

Sa širokim MTB gumama voziti 25 km/h prosječno. :s:s:s

Koliko kg imaš? :o

Ja npr. mogu održavati 25-30 km/h po ravnom asfaltu. Ali održavati prosjek 25 km/h to je već jako dobar rezultat.

hasnfefer
22.05.2010., 19:01

Ja npr. mogu održavati 25-30 km/h po ravnom asfaltu. Ali održavati prosjek 25 km/h to je već jako dobar rezultat.

Pa to je sitnica! Baš sam neki dan odvozio turu sa 25.22 km/h prosječne brzine, sa Continental Gravity 26 x 2.3 gumama! A gume su na oko 2.5 do 3 bara!
Koliko znam mislim da Saturna vozi na 1.95, ili malko uže (Saturna ispravi me!)

JoWaN
22.05.2010., 19:19
Onda sam ja sa svojim gumama (26x2.4) out of the league.. :D
I + sta je SS u pitanju ^^

Eppur si muove
22.05.2010., 19:40
Evo kako sam reka danas sam napravio jedan đir do podgore nekih vijugavih 12km uz more. Kad sam stiga u podgoru nisam moga neodolit da se poćastim slajom (sladoledom) bio je od jagode, mislim nije prodavaćica bila jagoda već neki brkati šiptar a slajo je bio od jagode. Tako okrijepljen sam krenuo uzbrdo. E kad sam se diga u Gornju podgoru, sva naša mista uz more imaju sela s dodatkom GORNJA jer su se mista uz more razvila iz tih gornjih krajeva. Tu sad nailazim na podosta zemljanih puteva na kojima sam se malo i zagubio :rolleyes:tako da sam po tim puteljcima napravio nekih 10tak km al standardno za moj kraj sve je bilo gori-doli :ne zna: (e da mi se ravnice navozati). Kad sam završio po tim puteljcima izaša sam na cestu makarska vrgorac po kojoj sam se spustio nazad u makarsku, tu sam u spustu ima neki prosijek od oko 55km/h.
E bio sam snimio tablu s biciklistićkim stazama al meni iz nepoznatog razloga ne uspijeva uploadirat tu fotku al sam uspio jednu drugu koja nema veze sa biciklizmom.

Evo sam uspio stavit sliku :top:
http://img594.imageshack.us/img594/498/dsc00988x.jpg
Danas kad sam kosio travu , bila je duboooka, kod korijena jedne masline sam ugleda mačiće :) (možda sam danas postao otac četvorki)
http://img180.imageshack.us/img180/6674/dsc00990e.jpg

a tu je bila i mama
http://img517.imageshack.us/img517/218/dsc00989l.jpg

…a sad odoh na večeru jer sam se potrudio na biciklu da mi apetit bude na nivou 

g-flash
22.05.2010., 20:20
hasn, zašto voziš na tako niskom tlaku? mene bi ubilo da vozim na tako niskom tlaku...ja ih uvijek pumpam na cca 4 bara

vicko22
22.05.2010., 20:21
http://img535.imageshack.us/img535/9982/19052010962.jpg

i još jedno: ljetnikovac sorkočević, gdje je on približno na ovoj fotki?
sorkač na gnjavaži:mig:
edit:prekrasne fotke :cerek:
E ovako, Daksu si dobro označila, a ono iza je otok Kalamota tj. Koločep, a evo slike Zatona Velikog (ljevo) i Zatona Malog (desno), danas sam je slikao s mog parkinga (imam kuću na kraju Štikovice prema Gradu) i jedna s tarace.

http://img59.imageshack.us/img59/4238/img6256w.jpg http://img43.imageshack.us/img43/1849/img6236a.jpg

Ljetnikovac Sorkočević je u Aci marini Komolac s ljeve strane gledajući s ove prve slike, ako te još što zanima samo reci.

gorak
23.05.2010., 05:19
pijem kafu, čitam vas,spremam se uskoro krenut.odoh sa biciklom na go.
nije neka ubitačna daljina.70 km ali mislim od tamo švrljat dalje.većinom na mjesta gdje sam vec bio ali sad sa biciklom :)
metnem slike kad se vratim.
poz

hasnfefer
23.05.2010., 06:59
hasn, zašto voziš na tako niskom tlaku? mene bi ubilo da vozim na tako niskom tlaku...ja ih uvijek pumpam na cca 4 bara

Ma tvrdo ko kamen, a i lupa do besvjesti! Rađe malo manje tlaka, pa se ugodnije vozim!

saturna
23.05.2010., 07:33

dosta 73kg i 180cm, nisam laka kategorija:D
Po ravnom držim većinom između 30 i 35km/h
Pa to je sitnica! Baš sam neki dan odvozio turu sa 25.22 km/h prosječne brzine, sa Continental Gravity 26 x 2.3 gumama! A gume su na oko 2.5 do 3 bara!
Koliko znam mislim da Saturna vozi na 1.95, ili malko uže (Saturna ispravi me!)
Tako je, nema ispravka, kak si zapamtio?

mazgov
23.05.2010., 10:55
napokon lijep dan , nisam vozio od utorka , danas 50 km dobar tempo , al preko 24 ne ide :D
vidim tiho je ovdje na forumu , nadam se da vas većina vrti:)

Bumboslav
23.05.2010., 13:07
kolko god luđački vrtio ne mogu preko 24 km/h

Pa samo prebaci u višu brzinu! :mig:

scarletlemur
23.05.2010., 13:10
Danas kad sam kosio travu , bila je duboooka, kod korijena jedne masline sam ugleda mačiće :) (možda sam danas postao otac četvorki)

čestitke na prinovi:cerek:
otvori na šapi temu o udomljavanju ;)

Pilatus
23.05.2010., 13:42
Danas (ciljano) samo 13,5 km, 30 minuta ravno, prosjek 27 km/h:s, najveća brzina tek 39,4 km/h.

mazgov
23.05.2010., 13:47
Danas (ciljano) samo 13,5 km, 30 minuta ravno, prosjek 27 km/h:s, najveća brzina tek 39,4 km/h.

čovječe , ja se prvih i zadnjih 6 -7 km zagrijavam il opuštam i taman ta kilometraža stane u tih tvojih 13 , a kad voziš:ne zna:

Pilatus
23.05.2010., 13:53
čovječe , ja se prvih i zadnjih 6 -7 km zagrijavam il opuštam i taman ta kilometraža stane u tih tvojih 13 , a kad voziš:ne zna:

Nisam imao baš puno vremena za pedalanje, pa sam išao na kratku i brzu dionicu.

g-flash
23.05.2010., 16:25
eo neki se vratili sa današnje vožnje po Sljemenu, puni blata i dojmova :D
slike i nekakvi izvještaj kasnije

omahen
23.05.2010., 16:35
ne bicikliram, radim:flop:

hasnfefer
23.05.2010., 18:45
Evo, danas smo se malo vozili! Bilo je super, bilo je toplo, bilo je hladno, bilo je suho, a i mokro! Vozili smo neke krugove, pa smo odlučili otići na jednu retenciju, pa smo se spustili kroz neke ulice! Pri tome smo prošli kraj policije sa neki 55 km/h, što je zapravo i dobro, jer da smo išli sporije možda bi nas zaustavljali!
Nakon što smo došli na retenciju pokazalo se da je ljepša iz daljine, pa smo otišli na Dotrščinu! Tamo smo se malo vozili po šumi, pričali o maslinovom ulju (i to zbog Paklenog patuljka), i odlučili da skočimo još i na Sljeme! Putem smo se sjetili Alexe, i zaključili smo da je glupo da se nas trojica (G-flash, Poznanik, i ja) vozimo sami k'o tri mušketira! U startu je naravno bio s nama i Haus, ali je zbog nekih razkloga spriječen, te je sa suzom u oku pratio kako se mi idemo guštati, a one ne može! Onda smo mu objasnili da je to za opće dobro, pa je nekako prihvatio krutu realnost!
I tako smo mi krenuli put Sljemena, što cestom, što šumom, sjeli na gablec i piće, pa je počela kiša, i jako je zahladilo! Od svih gore nazočnih (znači Haus je do tada već otišao) jedini sam ja imao majcu dugih rukava! Poslje sam ju skinuo, kao biti će toplo, ali se pokazalo pogrešnim! Krenuli smo nakon kiše, i onda nes je Poznanik vodio šumskon stazon br 4, i još nekim puteljcima (ili je to sve bila staza br 4:ne zna:)
Tada je zapravo počela vožnja, iako već odvrtismo oko 40 km! Putem ranije je G - flash (unatoč mome odgovaranju:p) posijao kompjutorić, u nadi da će izrasti stablo istih! Ja sam tvrdio da neće, ali on je inzistirao da ga ostavi u šumi:D!
A sada evo i koja slikica, u nadi da će i drugi staviti koju!
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08834.jpg
Budući da slike govore više od riječi, ja ću sada manje pričati!
Ovo je inače bila moja prva vožnja sa kacigom, i nije bila potrebna, moglo je i bez nje, iako sam na jednom mjestu skoro sletio u neku rupu, a poslje sam se okliznuo na blato, ali nisam pao u blato, nego sam imao sreće nasloniti se na "nasip".
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08842.jpg
Ovdje su još bicikli i čisti, a vidi se kako Poznanik snima detalje!
Od blata (vjerovatno) mi se počeo lanac blokirati na prednjem najmanjem lančaniku, pa sam ostatak (sve uključujući i uspone) odvozio na srednjem lančaniku!
Ovdje je G-flash zbog neredovitog i nepravovremenog mjenjanja brzina malo stao na nezgodnom mjestu!
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08843.jpg
Ja sam sliku nazvao stuck in a moment!
Putem u grad ljudi su nas čudno gledali, pa smo odlučili (g, i ja) malo splahnuti bicikle
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08845.jpg
Kući sam stigao sav blatnjav, sve sam morao prvo prati ručno, a tek onda sam lansirao u vešmašinu! Sada kada sam izvadio vidim da se i nije baš dobro opralo, što znači da je pranje neuspjelo, a usput mi je i ručak iskipio, što znači da je i ručak neuspjeo!
Znači: "bijela" čarapa!
http://i678.photobucket.com/albums/vv146/hasnfefer/DSC08846.jpg

Zaboravih napomenuti da smo se i koprivama pekli putem, pa da smo pretresali razne temo o zdravlju, pa kako se hrane Varani, pa ljubavne jade, zgode , i nezgode, pa smo se dokatnuli i auto djelova, Mercedesovih bicikala! Biješe svega danas!
I za kraj (porazna) statistika:
pređeno 73.67 km
ukupno 21242 km
prosjek 15.45 km/h
vrijeme: 4:46:02 aktivne vožnje!

poznanik
23.05.2010., 19:02
sve je lijepo literarno sročeno kako hasn-u i priliči, ja čem' nekad nakeljit' koju sliju možda dok vidim kakve su, sav sam satran, moram priznat' da ne pamtim kada sam nakon vožnje bio ovoliko umoran...

g-flash
23.05.2010., 19:20
uff, ja sam isto krepan...čudo kako sam sve ovo izvukao s obzirom da sam spavao sinoć samo 3 sata :D
pozn, koliko km smo napravili? jesi pitao bratića za novi komp?

hasnfefer
23.05.2010., 19:23
uff, ja sam isto krepan...čudo kako sam sve ovo izvukao s obzirom da sam spavao sinoć samo 3 sata :D

Budući da ste imali oko 3 km manje od mene do tunela, vjerovatno je toliko i natrag! E sada, ne znam koliko je Poznanik napravio po Bundeku, ali u grubo oko 5 km manje od mene!

xc.head
23.05.2010., 19:48
Divni su vam bicikli :rofl:
Nego mene zanima, vidim da imate diskove (ako dobro vidim), jel bi mogao ja po takvom blatu sa V kočnicama? :ne zna:

hasnfefer
23.05.2010., 19:50
Divni su vam bicikli :rofl:
Nego mene zanima, vidim da imate diskove (ako dobro vidim), jel bi mogao ja po takvom blatu sa V kočnicama? :ne zna:

Osim što bi prestale kočiti zbog puno vlage i smeća, pa bi bilo letenja, postoji i opcija da ti se nabije blato, pa da moraš vrtiti pedale niz brdo, i to u prvoj kao da se penješ na Sljeme!

poznanik
23.05.2010., 20:02

ja imao 68km. s time da sam otišao do zapruđa na praonu tako da je to 2-3 km. više nego bi bilo tebi. bratića sam pitao,veli da ima još koji, tako da će biti za tebe!!

g-flash
23.05.2010., 20:59
znači ja imao cca 65...fino fino :D

Eppur si muove
23.05.2010., 21:03
Evo, danas smo se malo vozili!

e a što reći nego :top:

exitmusic
23.05.2010., 21:34
E ovako, Daksu si dobro označila, a ono iza je otok Kalamota tj. Koločep, a evo slike Zatona Velikog (ljevo) i Zatona Malog (desno), danas sam je slikao s mog parkinga (imam kuću na kraju Štikovice prema Gradu) i jedna s tarace.

http://img59.imageshack.us/img59/4238/img6256w.jpg http://img43.imageshack.us/img43/1849/img6236a.jpg

Ljetnikovac Sorkočević je u Aci marini Komolac s ljeve strane gledajući s ove prve slike, ako te još što zanima samo reci.

u dubini duše sam znala da je nerealno očekivati da je ono bio zaton veliki, zato najveća hvala na zadnje dvije fotografije:cerek::cerek::cerek:

moram priznati da imaš predivan pogled s parkinga:hekla:
ljetovali smo 4 godine u zatonu velikom, zaključno s 2001.
nemam više pitanja, barem ne do idućeg tvog foto izvještaja s vožnje:cheer:

JoWaN
23.05.2010., 22:11
napokon lijep dan , nisam vozio od utorka , danas 50 km dobar tempo , al preko 24 ne ide :D
vidim tiho je ovdje na forumu , nadam se da vas većina vrti:)

Ja samo 30ak danas...
O svom prosjeku ne zelim komentirat.. :rofl:

merinha
23.05.2010., 23:44
...
haha predobri ste! :rofl::D
a ja se zalila danas na blato u maksimiru i dotrscini... :o

40 diiiiivnih km odradih danas, o statistici drugom prilikom :zubo:

hasnfefer
23.05.2010., 23:46
haha predobri ste! :rofl::D
a ja se zalila danas na blato u maksimiru i dotrscini... :o

40 diiiiivnih km odradih danas, o statistici drugom prilikom :zubo:

Pa i mi bijasmo na Dotrscini! Što se nisi javljala, vikala mahala rukama, bilo čime? Mogla si s nama!

merinha
23.05.2010., 23:50
Pa i mi bijasmo na Dotrscini! Što se nisi javljala, vikala mahala rukama, bilo čime? Mogla si s nama!

ma ja sam bila oko 12 tam... niste spominjali nikakvu dotrscinu na dogovorima, a za sljeme s vama jos nisam u formi pa se nisam ni javljala :mig: :zubo:

hasnfefer
23.05.2010., 23:54
ma ja sam bila oko 12 tam... niste spominjali nikakvu dotrscinu na dogovorima, a za sljeme s vama jos nisam u formi pa se nisam ni javljala :mig: :zubo:

Mi smo bili oko... Isto! Ne vjerujem! Bez zezanja! Mislim da smo oko 13 i nešto ili skoro 14 sati bili na vrhu, a išli smo baš polako, i to toliko polako da bi tebi bilo dosadno, pa bi nam prigovarala!:D

merinha
24.05.2010., 00:07
Mi smo bili oko... Isto! Ne vjerujem! Bez zezanja! Mislim da smo oko 13 i nešto ili skoro 14 sati bili na vrhu, a išli smo baš polako, i to toliko polako da bi tebi bilo dosadno, pa bi nam prigovarala!:D

haha, dobro, onda iduci put kad planirate penzionersku voznju u mom stilu, napomenite, pa se pridruzim :mig:

sad samo cekam poznanika da se javi s komentarom na ovo prigovaranje :lol:

ps. molim trk svi na 'koji bicikl kupiti' i recite tamo davort da kupi konu hoss.:D:cerek:

poznanik
24.05.2010., 07:44
haha, dobro, onda iduci put kad planirate penzionersku voznju u mom stilu, napomenite, pa se pridruzim :mig:

ps. molim trk svi na 'koji bicikl kupiti' i recite tamo davort da kupi konu hoss.:D:cerek:

hjojjj, derišteee, još si mislim povodit' kaj radiš...al' rekoh onaj tvoj vjerojatno neki zajeban...pa te nema online 13 dana

pih, hasn. šteta kaj nije išla sa nama da vidiš kako se mjenja slika o njoj...kol'ko se prigovara...

de se okani stvaranja kona femili, možda čovjek treba ozbiljan bicikl... :mig:

igor-osijek
24.05.2010., 08:30
190km sa 15km konstanntnog uspona,kraj uspona na 792mnv vremenski oko 12h
http://www.dropbike.com/forum/viewtopic.php?f=13&p=156549#p156549

hasnfefer
24.05.2010., 09:26
hjojjj, derišteee, još si mislim povodit' kaj radiš...al' rekoh onaj tvoj vjerojatno neki zajeban...pa te nema online 13 dana

pih, hasn. šteta kaj nije išla sa nama da vidiš kako se mjenja slika o njoj...kol'ko se prigovara...

Meni je s Marry bilo super:cerek:, nije prigovarala, nisam ni ja prigovarao! Fantastično! Ja ne znam zašto je tebi svaki puta loše, možda si nešto krivo rekao/učinio!

Onda dobro, idući puta kad odemo gore, s kišom ili bez ideš s nama! Da se malo Kona uvalja u blato (ako ga bude, a s obzirom na vrijeme ove godine, bite će sigurno!)

merinha
24.05.2010., 09:54
...nije prigovarala...
kona se uvaljala u blato u dotrscini poprilicno, i dopala mi se takva voznja malo za promjenu hehe :D dogovorit cemo!:)

eto vidis malo iznad da samo ti imas reklamacije na moje prigovaranje :D
a vidis i da sam odustala od kona femili, ja sam presubjektivna pa sam ga poslala tu da mu netko pametniji preporuci :zubo:

g-flash
24.05.2010., 10:11
hasn, misliš da bi bila sporija od mene uzbrdo?
da se jednom čeka nekog sporijeg od mene :D

hasnfefer
24.05.2010., 10:24

Ne znam! Nisi bio pretjerano uvjerljiv, a Marry u zadnje vrijeme izgleda dosta vozi! Možda nas iznenadi i sve nas prestigne?
Nema druge nego da skočimo ponovo na brdo kada se vratim, s Marry naravno!

merinha
24.05.2010., 10:34
lako za cekanje, pitanje dal bi dosla do gore uopce stazom :zubo:

g-flash
24.05.2010., 10:45
nismo išli samo stazom, išli smo i cestom do negdje pola puta i onda se prebacili na Leustek...
šta misliš kako sam ja došao do gore? blaženo guranje, pogotovo po stazi :D

poznanik
24.05.2010., 10:51
kona se uvaljala u blato u dotrscini poprilicno, i dopala mi se takva voznja malo za promjenu hehe :D dogovorit cemo!:)

eto vidis malo iznad da samo ti imas reklamacije na moje prigovaranje :D
a vidis i da sam odustala od kona femili, ja sam presubjektivna pa sam ga poslala tu da mu netko pametniji preporuci :zubo:

hmm, kona,blato...samo mi ne reci da to nisi ovjekovječila fotografijom...aj' kelji...

samo ja bit' će ne udovoljavam tvojim zahtjevima mazohističkih pobuda, očito su hasn. i ostali grublje dušice što ja nikako da postignem...kaj ćeš kad sam tako fin :o (oni koji nisu upućeni, djeva voli da je se ćera k'o mazgu,vrijeđa i nekim bičem draška malo jače sa stražnje strane :cerek:)

svetli
24.05.2010., 10:53
uff...odličan weekend. Odradio subotu sa 79.12km i nedjelju sa 35.04km, šuma-šumski putevi-makadam...bilo prekrasno, šteta što nije kakav dugački weekend.

merinha
24.05.2010., 11:12
nismo išli samo stazom, išli smo i cestom do negdje pola puta i onda se prebacili na Leustek...
šta misliš kako sam ja došao do gore? blaženo guranje, pogotovo po stazi :D ohoho odlicno! kad idemo :D

hmm, kona,blato...samo mi ne reci da to nisi ovjekovječila fotografijom...aj' kelji...

samo ja bit' će ne udovoljavam tvojim zahtjevima mazohističkih pobuda, očito su hasn. i ostali grublje dušice što ja nikako da postignem...kaj ćeš kad sam tako fin :o (oni koji nisu upućeni, djeva voli da je se ćera k'o mazgu,vrijeđa i nekim bičem draška malo jače sa stražnje strane :cerek:)
hahaha uzasan si, a ne fin! tako o meni pricat, ccc :zmaj:

nisam poslikala naravno, zaboravila sam :o
al evo dovoljno da velim da je kona morala na svoje prvo tusiranje i sad je opet ko iz ducana :D

hasnfefer
24.05.2010., 11:42

Hm, a i išla je samnom na Sljeme kada sam rekao da imam lisice!:no:

merinha
24.05.2010., 12:39
aaaa zadavit cu vas, obojicu! :p dosta offtopica, di su ti modovi kad ih trebas..... uzasni ste! :zmaj::D

tvuk
24.05.2010., 12:52
aaaa zadavit cu vas, obojicu! :p dosta offtopica, di su ti modovi kad ih trebas..... uzasni ste! :zmaj::D

Da fakat, totalno ih nema kad bi ih trebalo biti.

U subotu i ja idem ak se ide nekam :cheer:

mentalny
24.05.2010., 13:22
Zanima me kako se čovjek može pripremiti za vožnje po suncu koje će nam uskoro stići?

matisse
24.05.2010., 13:30
evo da i ja koju sliku puknem
da ne bude da samo zajeb... ljude po forumu, a nista ne vozim :D

http://img580.imageshack.us/img580/3540/img0850o.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/3268/img0779c.jpg
http://img249.imageshack.us/img249/8917/img0831q.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/6015/img0833i.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/3379/img0731yn.jpg

i jedna reklamno-turisticka(na povratku)
http://img293.imageshack.us/img293/5792/img0716l.jpg

pređeno : n/a
ukupno : n/a
prosjek : n/a
vrijeme vožnje: nemam pojma

tvuk
24.05.2010., 13:57
Zanima me kako se čovjek može pripremiti za vožnje po suncu koje će nam uskoro stići?

Kaciga, quickdry odjeća i puno tekućine. Na (vremenski) dužim relacijama treba nadoknaditi i elektrolite, a ne samo vodu. Također i krema za sunčanje otporna na znojenje.

Oluja77
24.05.2010., 14:38
Ne znam! Nisi bio pretjerano uvjerljiv, a Marry u zadnje vrijeme izgleda dosta vozi! Možda nas iznenadi i sve nas prestigne?
Nema druge nego da skočimo ponovo na brdo kada se vratim, s Marry naravno!

i ti se stvarno misliš ponovo vozit s Mary, a jesi mazohista:D

ona dok juri misliš da nekog čeka:lol:

Haus_Tw
24.05.2010., 14:41

uzbrdice i zadnja pozicija je rezervirana za mene :amen:

poznanik
24.05.2010., 14:47
uzbrdice i zadnja pozicija je rezervirana za mene :amen:

nego kamarad, jesi vido lijepa blata :) znam da volješ.

btw. kako bebač!?

Haus_Tw
24.05.2010., 14:57
nego kamarad, jesi vido lijepa blata :) znam da volješ.

btw. kako bebač!?

da vidio :tuzni::tuzni:
uopće neću komentirati
Drugi put ostanite stajat tamo dva sata nek vas komarci pojedu :mig::D

mali ... kad gleda crtiće dobro :zubo: ... ovi na hitnoj nisu ništa vidjeli tj vide da nije upala ili fraktura bubnjića pa sutra idemo kod specijaliste kod kojeg smo i tako naručeni

a1exa
24.05.2010., 18:40
Evo, danas smo se malo vozili! Bilo je super, bilo je toplo, bilo je hladno, bilo je suho, a i mokro! Vozili smo neke krugove, pa smo odlučili otići na jednu retenciju, pa smo se spustili kroz neke ulice! Pri tome smo prošli kraj policije sa neki 55 km/h, što je zapravo i dobro, jer da smo išli sporije možda bi nas zaustavljali!
Nakon što smo došli na retenciju pokazalo se da je ljepša iz daljine, pa smo otišli na Dotrščinu! Tamo smo se malo vozili po šumi, pričali o maslinovom ulju (i to zbog Paklenog patuljka), i odlučili da skočimo još i na Sljeme! Putem smo se sjetili Alexe, i zaključili smo da je glupo da se nas trojica (G-flash, Poznanik, i ja) vozimo sami k'o tri mušketira!

Fakat vam je dosadno kad se mene sjetite :rofl:....baš vam dobro bilo jebenica :D
Eh, Alexa ima temperaturu, 9 ispita i praksu :(

Mr.Cipelić
24.05.2010., 20:06
Etogac,odradio jednu kratku vožnjicu cestom danas...:mig:
Maloprije se vratio s jaruna prepunog ljudi,biciklista,rolera i ostalih brijača:cerek:
Odvozio sam 6 krugova po stazici,gledajući,mašući i pokušavajući sustići divne li mi cestovanjake(obožavam ih:cerek:),(trekiće i specke),naravno,nisam uspio...:(Želim si u skoro vrijeme nabaviti jednog trekija,tako da se nađe jedan za po cesti i jedan za po švud uokolo...I tako,ukratko,ma divota:cerek:A sad u krpe,mrtav sam umoran,rano se i dižem pa se sutra nadam čak i jednoj dužoj vožnjici:D

Pozdrav ekipi:mig:

poznanik
24.05.2010., 20:29
Etogac,odradio jednu kratku vožnjicu cestom danas...:mig:
Maloprije se vratio s jaruna prepunog ljudi,biciklista,rolera i ostalih brijača:cerek:
Odvozio sam 6 krugova po stazici,gledajući,mašući i pokušavajući sustići divne li mi cestovanjake(obožavam ih:cerek:),(trekiće i specke),naravno,nisam uspio...:(Želim si u skoro vrijeme nabaviti jednog trekija,tako da se nađe jedan za po cesti i jedan za po švud uokolo...I tako,ukratko,ma divota:cerek:A sad u krpe,mrtav sam umoran,rano se i dižem pa se sutra nadam čak i jednoj dužoj vožnjici:D

Pozdrav ekipi:mig:

kad već imaš bajk za po svukud,bjež' od jaruna (krletke) u polje... zabavnije je,jest' a nema rolerica :cerek: ali vožnja kao vožnja je kud i kamo bolja.

ja prije koji sat sjedim na klupici na bundeku i divim se ljudima koji voze bic tamo, ljudi gmižu po cijeloj stazi i bic/rolerskoj bez pardona,djeca,kolica,babe,đedovi,roleri,biciklisti ...kaos pa se vozi neki samoubilački slalom...jedan nadobudni biciklist je pokušavao voziti preko 30km/h , užas...a rolerice :cerek: su jedine korektne/konkretne :kava:

Eppur si muove
24.05.2010., 20:37
Danas sam s kolegom s posla dogovorio đir koje je bio dijelom sličan s jučerašnjom vožnjom. Znači od Makarske uz more kroz park šumu Osejava do Tučepi di sam se naša s kolegom, pa smo zajedničkim snagama krenuli do Podgore pa uzbrdo do Gornje Podgore koja se nalazi na nekih 400m/nm. Za razliku od jučer kad sam se samo spustio nazad do Makarske danas smo nastavili uspon do Gornje Tučepi koje su na nekih 500m/nm pa smo nastavili do malog zaselka Podpeći, zaselak je dobio ime po pećinama koje se nalaze u stijeni Biokova iznad zaselka. Iz Podpeći smo krenuli prema Kotišnoj ili ti ga Kotišini di se nalazi botanički vrt.

http://img638.imageshack.us/img638/3258/dsc01002t.jpg

Tu se nalazi jedan zanimljiv citat,uklesan u Biokovskom kamenu (vapnenac), od Fra Jure Radića.
http://img121.imageshack.us/img121/4629/dsc01001gi.jpg

Tako smo nastavili dalje u samo misto Kotišnu di smo se kolega i ja rastali jer je on iša na spust prema doma u Tučepi a prije rastanka smo napravili jednu zajedničku fotku.
http://img40.imageshack.us/img40/6710/dsc01003e.jpg

Kao što vidite on isto vozi Konu i to Cindrcone 2009g., tako da smo bili pravi Cindercone Team. Zatražiti ćemo sponzorstvo od Kone :D
Ja sam dalje nastavio obilazit podbiokovska mista pa sam tako doša u Makr, mistu iz kojeg se Makarska razvila, pa u zaselak Batinići i onda spust prema Makarskoj.
Nekih 30tak km aktivne vožnje za koju nam je tribalo neka 2h pa je tako prosjek bio nekih 15km/h.

a1exa
24.05.2010., 20:39
Dvije Kone...sad neznam koji si ti :rofl:

poznanik
24.05.2010., 20:43
Eppur lijepo, nego kaži kakva je staza kojom vozite tu trasu,kamen,neka utabana kozija stazica ili nešto šira komotnija?

primate li našu merinhicu u tim sa svojom topografskom konicom da vam popravi prosjek, naime njezina frizura je ljepša od vaših :o:p

Eppur si muove
24.05.2010., 20:43
Evo da malo promoviram new spot isto od kolege s posla al jednog drugog, U spotu se spominje nama omiljeno vozilo tipa Pony i ima scene s biciklom po starom dijelu Makraske. Evo pa pogledajte (http://www.youtube.com/watch?v=jEHoAP2FeqA&feature=channel):mig:

poznanik
24.05.2010., 20:49
Evo da malo promoviram new spot isto od kolege s posla al jednog drugog, U spotu se spominje nama omiljeno vozilo tipa Pony i ima scene s biciklom po starom dijelu Makraske. Evo pa pogledajte (http://www.youtube.com/watch?v=jEHoAP2FeqA&feature=channel):mig:

spot je 1.liga :top: a i divojka je šesna :cerek:

Eppur si muove
24.05.2010., 20:51
Dvije Kone...sad neznam koji si ti :rofl:

he he he pa ovaj nasmijani :cerek:

Eppur lijepo, nego kaži kakva je staza kojom vozite tu trasu,kamen,neka utabana kozija stazica ili nešto šira komotnija?

primate li našu merinhicu u tim sa svojom topografskom konicom da vam popravi prosjek, naime njezina frizura je ljepša od vaših :o:p

Pa naravno da ćemo primiti merinhicu u Team možda nam pomogne oko sponzorstva :D.

A ti putevi su zemljani utabani tj. protupožarni putevi koji su na ravnim dijelovima super al su na uzbrdicama puni žala ili vam ga šljunka. Ti putevi su uglavnom gori doli gori doli al daju jako puno zadovoljstva :mig:

poznanik
24.05.2010., 20:53

Pa naravno da ćemo primiti merinhicu u Team možda nam pomogne oko sponzorstva :D.

A ti putevi su zemljani utabani tj. protupožarni putevi koji su na ravnim dijelovima super al su na uzbrdicama puni žala ili vam ga šljunka. Ti putevi su uglavnom gori doli gori doli al daju jako puno zadovoljstva :mig:

e pa takvi su najzanimljiviji

vicko22
24.05.2010., 21:03
Eppur odličan spot, a i pjesma, a i mala, a kad ćemo vidjeti koji novi spot od tebe s kamericom na bicu.
I ja sam je naručio prije 20tak dana.

a1exa
24.05.2010., 21:14

To sam si i mislila :D
Super su ti vožnje s kamericom:top:

Eppur si muove
24.05.2010., 21:19
Eppur odličan spot, a i pjesma, a i mala, a kad ćemo vidjeti koji novi spot od tebe s kamericom na bicu.
I ja sam je naručio prije 20tak dana.

To sam si i mislila :D
Super su ti vožnje s kamericom:top:

Imam nešto u planu al kad bude će da budete u prvom redu za gledanje:D mada je meni fotografija puno bolja u dokumentarnom smislu al kad je nešto fora onda je fora :top:

JoWaN
24.05.2010., 21:21
http://img293.imageshack.us/img293/5792/img0716l.jpg

Di si se to vozio?
Izgleda ok mjesto.

Ak je jos ista drzava, dalo bi se protegnut pedale do tam.. :D

mentalny
24.05.2010., 21:51
Ovo lito s Epurreom moram turu napravit :D

a1exa
24.05.2010., 21:56
Imam nešto u planu al kad bude će da budete u prvom redu za gledanje:D mada je meni fotografija puno bolja u dokumentarnom smislu al kad je nešto fora onda je fora :top:

Zvuči ko Sljeme :D
da, kamera je baš fora. ...dok fotografija je odlicna stvar..još ak se pazi na svijetlo, kadar i sve ostalo :D...zapravo me baš zanima fotografiranje kako smo na faxu učili o tome i imali praktične vježbe di ti se objasne neke stvari.

Eppur si muove
24.05.2010., 21:57
Ovo lito s Epurreom moram turu napravit :D

:top:

merida
24.05.2010., 22:04
Evo ja danas malo pedaliro po brdima i dolima i napravil malo više od 54km..jučer sa djevojkom imali kružnu rutu do Tuheljskih toplica,kroz Veliko trgovišće,pa kroz Zaprešić doma i izašlo malo više od 62km,lijepo vrijeme,a kolko sam vidio čak je bilo i kupaća u Tuhelju mada baš i nije bila neka temperatura za kupanje...a prošli vikend smo imali rutu Hrv-Slo-Hrv..Išli do Brežica,tam krenuli prema Bregani prošli kraj dvorca Mokrice,zapićili do Samobora i onda u Medsave na skelu,pa za Zaprešić i doma..Fora tura,lijep i miran krajolik,baš gušt za vozit,osim dionice od Harmice do Brežica,tam malo jure auti..al sve u svemu super...

dadozg79
24.05.2010., 22:06
isplatilo se trpit rizole(hvala Holdingu)....

http://img522.imageshack.us/img522/4457/picture005op.jpg

Bumboslav
24.05.2010., 22:20
ja prije koji sat sjedim na klupici na bundeku i divim se ljudima koji voze bic tamo, ljudi gmižu po cijeloj stazi i bic/rolerskoj bez pardona,djeca,kolica,babe,đedovi,roleri,biciklisti ...kaos pa se vozi neki samoubilački slalom...jedan nadobudni biciklist je pokušavao voziti preko 30km/h , užas...a rolerice :cerek: su jedine korektne/konkretne :kava:

Da nisi slucajno snimio koje boje je bio bic tog nadobudnog bicikliste? A jos ako si zapazio i koji bike je vozio to bi bilo divno. :)
A rolerice su kao katalizator, pospješuju cirkulaciju i dotok krvi u ... mišiće. :rofl: Pa se lakse nagazi pedala jos malo brze.
Najdraze su mi kada u grupnjaku njih tri-cetiri u laganom tempu "brišu od trave do trave" cijelu stazu, i pjesacku i biciklisticku, pa od grupnog brbljanja ne cuju priblizavanje bicikla zguza.

matisse
24.05.2010., 23:01
Di si se to vozio?
Izgleda ok mjesto.

Ak je jos ista drzava, dalo bi se protegnut pedale do tam.. :D

ista je država(Požega) al bome ces dobro protegnut pedale do tam :D :D

JoWaN
25.05.2010., 00:09

Mah sitnica :D
Ko ima volje ima i snage za pedlanje :D

piknja
25.05.2010., 06:58
ja skroz govorim da je pž kotlina zakon, i obično bivam dočekan podsmjehom. :)

igor-osijek
25.05.2010., 08:09

piknja jel ti ovo poznato

http://igor12345.bloger.hr/

piknja
25.05.2010., 09:01
nisam siguran na što misliš, ali penjao sam se kutjevo - orahovica (i obrnuto), gradište - našice (i obrnuto), + sve spojne staze (orahovica - našice, gradište-velika blabla). a jednom je i pala pž - velika - jankovac - voćin - zvečevo - orljavac - požega, čini mi se 116km.
aha, možda sam skonto, ako misliš na kapavac gore nisam bio. ali nije loša ideja:).
ček,sad gledam, ako sam išao kutjevo - orahovica prošao sam na 1 km od kapavca??

poznanik
25.05.2010., 09:06
Da nisi slucajno snimio koje boje je bio bic tog nadobudnog bicikliste? A jos ako si zapazio i koji bike je vozio to bi bilo divno. :)
A rolerice su kao katalizator, pospješuju cirkulaciju i dotok krvi u ... mišiće. :rofl: Pa se lakse nagazi pedala jos malo brze.
Najdraze su mi kada u grupnjaku njih tri-cetiri u laganom tempu "brišu od trave do trave" cijelu stazu, i pjesacku i biciklisticku, pa od grupnog brbljanja ne cuju priblizavanje bicikla zguza.

samo mi ne reci da si to bio ti!? da promjenim dobro stečeno mišljenje o tebi!! :rolleyes: bajk je bio trekking, neki bez blatobrana, čini mi se kona ili nekaj dr. tip mršaviji,mlađi...jedanput je samo prošao tako da nisam ufatio dali radi krugove ili kaj, možda ga mama na večeru zvala pa požurio... :)

Haus_Tw
25.05.2010., 09:08

ja skroz govorim da je pž kotlina zakon, i obično bivam dočekan podsmjehom. :)

ma može on to :mig::cerek:

Haus_Tw
25.05.2010., 09:11

piknja jel ti ovo poznato

http://igor12345.bloger.hr/

ipak si ti posebna kategorija :s :top:

Haus_Tw
25.05.2010., 09:12
samo mi ne reci da si to bio ti!? da promjenim dobro stečeno mišljenje o tebi!! :rolleyes: bajk je bio trekking, neki bez blatobrana, čini mi se kona ili nekaj dr. tip mršaviji,mlađi...jedanput je samo prošao tako da nisam ufatio dali radi krugove ili kaj, možda ga mama na večeru zvala pa požurio... :)

garant je bumboslav :lol:

Bumboslav
25.05.2010., 11:03

Mrsaviji, mlađi tip? E da barem, to bi bilo sjajno. Šteta, nisam to bio ja. Jedino Kona odgovara, ali ne trekking. Ja sam odvozio par krugova jako kasno navečer (noću) kada se prorijedio broj "civila" na stazi pa nije potrebno voziti veleslalom. :)

mazgov
25.05.2010., 14:02
evo sam odvozio mojih standardnih 105 km , danas nešto teže , jer je u povratku puhalo jugo , ručao i sad se debelim:D

Mr.Cipelić
25.05.2010., 15:58
Evo par sličica od nedjelje što sam bio u Malinskoj(ništa extra,slikano s parkinga kuće),nažalost bio sam samo kratko i bez bicikla pa nisam stigao bauljati uokolo...

http://www.mypicx.com/05252010/more/

+

Evo baš došao iz Smb,bio na kavici s dragom prijateljicom(nije s foruma):cerek:,sad mali predah pa opet u vožnju...Uglavnom,supač dan za/do sada...:cerek:

http://www.mypicx.com/05252010/Smb/

P.S.Km-ža nepoznata,zametnuo CK pa se čeka plaća da se uzme novi

Mr.Cipelić
25.05.2010., 17:04
kad već imaš bajk za po svukud,bjež' od jaruna (krletke) u polje... zabavnije je,jest' a nema rolerica :cerek: ali vožnja kao vožnja je kud i kamo bolja.

Ajme,da si bar jučer bio na jarunu,na kaj je to tek zgledalo...:bonk::hebemu:
Svega i svačega na stazi,od majki s kolicima,do rolera,biciklista,pješaka,brzih pješaka(sa štapovima)itd...Tu se nezna tko tu koga,kamo tko gdje,zašto,zašto ne,s kime itd...,kopčate zar ne:cerek:Kaos živi,bez pravila,bez nekog reda,ma užaš(nejdem više tam):mig:...Aha,maleni dodatak

OVM PUTEM APELIRAM NA SVE REKREATIVCE S JARUNA A KOJI KORISTE STAZU DA KAD STANU/ZASTANU POPIT VODE,OBRISAT NOS,PIŠAT,POZDRAVIT FRENDICU ILI KAJ VEĆ DA SE MAKNU SA STAZE A NE DA STOJE KAJ ZBUNJOLE NASRED STAZE...KULTURE MOLIM(BAREM MALO):cerek:HVALA NA RAZUMIJEVANJU:mig:

P.S.Poznanik,ni nebum više tam išao,slučajno se tako potrefilo pa rekao ajde kad sam već tu...A sad svima :D,odoh vozit...

Nikolo
25.05.2010., 17:23
Danas sam odvalio 50 km po gradu, sve u cilju laganog vračanja u kondu, ali ovaj put bez preopterećenja koljena.

I tako se vozim po Vukovarskoj i na onom debilnom križanju P. Budmanija vidim da je nekakva frka izbila i da auto stoji na zebri. Nakon što sam zaobišao auto, vidio sam na podu biciklista kojemu je vozač pružao pomoć. Ugl. prešao je dečku kreten preko desnog stopala, okinuo ga je autom u desnu nadlakticu i tko zna još što (malo je bio bičiklist pod šokom, pa nisam ga htio jako gnjavit pitanjima).
Pitam ja dečka dal' ga boli, jel može stat na nogu, a on je sav izubljen... bah... imam dojam da sam mu trebao više pomoći, malo ga uputiti u to da ima pravo na odštetu i da sam trebao muriju pozvat onom vozaču, ali nakon što sam se pojavio, vozač kombija je i njega i bajs spakirao u auto i zapalio na
Hitnu. Pitam ga: "Pa kaj je bilo?!!", a on mi kaže:"Ha, nije me vidio..." i slegne ramenima.
Mah, jebeš to, odma i bez samilosti zvat muriju, pogotovo ako nisi ništa kriv!
Što sam htio reći je da fakat treba paziti na tim zebrama, ako se misli juriti kroz njih. Ljudi (vozači) vas najčešće ne očekuju, a dok se jurca više od 30kmh vas ni ne vide. Iskreno mislim da je 30kmh na pješačkom/biciklističkom ravno samoubojstvu, ali moram se pomiriti da među nama ima samoubojica i da to nemerem promjeniti.
Još je dečec bil bez kacige i rukavica, sav se natukao i zgrebao... Oprema glavu čuva!

Mr.Cipelić
25.05.2010., 17:28
Oprema glavu čuva!

AMEN:Pop:

Strider_hr1
25.05.2010., 18:16
Danas sam odvalio 50 km po gradu, sve u cilju laganog vračanja u kondu, ali ovaj put bez preopterećenja koljena.

I tako se vozim po Vukovarskoj i na onom debilnom križanju P. Budmanija vidim da je nekakva frka izbila i da auto stoji na zebri. Nakon što sam zaobišao auto, vidio sam na podu biciklista kojemu je vozač pružao pomoć. Ugl. prešao je dečku kreten preko desnog stopala, okinuo ga je autom u desnu nadlakticu i tko zna još što (malo je bio bičiklist pod šokom, pa nisam ga htio jako gnjavit pitanjima).
Pitam ja dečka dal' ga boli, jel može stat na nogu, a on je sav izubljen... bah... imam dojam da sam mu trebao više pomoći, malo ga uputiti u to da ima pravo na odštetu i da sam trebao muriju pozvat onom vozaču, ali nakon što sam se pojavio, vozač kombija je i njega i bajs spakirao u auto i zapalio na
Hitnu. Pitam ga: "Pa kaj je bilo?!!", a on mi kaže:"Ha, nije me vidio..." i slegne ramenima.
Što sam htio reći je da fakat treba paziti na tim zebrama, ako se misli juriti kroz njih. Ljudi (vozači) vas najčešće ne očekuju, a dok se jurca više od 30kmh vas ni ne vide. Iskreno mislim da je 30kmh na pješačkom/biciklističkom ravno samoubojstvu, ali moram se pomiriti da među nama ima samoubojica i da to nemerem promjeniti.
Još je dečec bil bez kacige i rukavica, sav se natukao i zgrebao... Oprema glavu čuva!

Znam to krizanje, doista zahebano i nepregledno mijesto i za bicikliste i za vozace auta. Treba usporiti tam jer ak doletis s tri banke moze biti kobno. I sam sam imao nelagodno iskustvo na tom krizanju.. Srecom i bajk i ja sretno smo prosli:D

a1exa
25.05.2010., 18:21

Ha, cuj ako nije biciklisticka baš tamo biciklist nema prednost. Jbg ja ne kužim ljude koji tak izljecu prek zebre bez da provjere

Strider_hr1
25.05.2010., 18:29
Nastavlja se biciklisticka preko zebre.. Problem je da vozac vidi biciklista tek kad stane na nju..

merida
25.05.2010., 20:27
Evo napravio i danas rutu od 54km gor-dol uz vjetar koji nije popuštao,na jednom brdu me skoro bacio sa ceste,bio je iznenadni s boka..uglavnom uspio sam odvozit 2 min brže nego jučer..zadovoljan!
..nego zanima me kaj koristite za nadoknađivanje elektrolita??

marcons
25.05.2010., 20:35
OVM PUTEM APELIRAM NA SVE REKREATIVCE S JARUNA A KOJI KORISTE STAZU DA KAD STANU/ZASTANU POPIT VODE,OBRISAT NOS,PIŠAT,POZDRAVIT FRENDICU ILI KAJ VEĆ DA SE MAKNU SA STAZE A NE DA STOJE KAJ ZBUNJOLE NASRED STAZE...KULTURE MOLIM(BAREM MALO):cerek:HVALA NA RAZUMIJEVANJU:mig:

Stazu na Jarunu koristim jedino ako želim uživati u pogledu :D

Za sve ostalo tu je cesta oko jezera, mada i tu zna biti gužva s autima, pogotovo kod malog jezera.

merida
25.05.2010., 20:47
E,da kaj se neko s foruma vozi po mojoj okolici sa cestovnim crvenim authorom? Danas smo se dva puta mimoišli!

Mr.Cipelić
25.05.2010., 21:03
Dodajem još na današnju listu kratku vožnjicu od nekih cca 6km (kratka ali slatka) :top:

nkb11
25.05.2010., 21:39
Vidim svi se bune da je na Jarunu gužva na stazi... pa zato se tamo vozi cestom! Na stazu se samo skrene na onom zapadnom dijelu prije veslačkog kluba, da se vide "rolerice" i sl, čisto da se malo opustiš, umno i fizički :D a nakon toga povratak na cestu. Staza je jednostavno prenapučena pješacima, djecom i pasićima i vožnja brža od 20km/h nije najpametnija. Da su samo roleri i biciklisti onda sve 5. A realno više je biciklista na cesti nego na stazi jer je puno ugodnije voziti tamo i držati neki tempo. Mene su sve skupa prestigla 3-4 auta i ekipa na trkalicama/speckama, a samo 2 mtb-a :)
danas napravih rutu Kvatrić - Jarun, 2 kruga i nazad, sa malim D tourom, cca 35km. Oko bare u smijeru JZ brzina cca 20km/h zbog vitra, u suprotnom bez problema se drži 35 (mtb, 26x1.95 gume).

Inače, preporučam rutu od mosta na savici uz nasip do domovinskog mosta (put istoka, uz toplanu pa dalje, za one koji neznaju). Prvih par km je malo lošiji asfalt, a nakon toga lipi makadam. I ako priđete domovinski i odlučite se vraćat uz nasip pokraj Jakuševca, čuvajte se bjesnih pasa (koji su me naganjali skoro 1km dok nisam ubrza) i smrada od smetlišta... dakle bolje istim putem natrag! :)

Strider_hr1
25.05.2010., 22:20
Lonja bike tour, 23.05. - 107 km ugodne vožnjice, Sisak, Čigoć, Lonjsko polje...:)

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0049.jpg

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0053.jpg

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0068.jpg

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0066.jpg

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0062.jpg

http://i965.photobucket.com/albums/ae136/strider_hr1/IMAG0073.jpg

potrbuške
26.05.2010., 10:42
Prije par dana preletio sam preko upravljača i slomio ruku :facepalm::bonk::mad::Snajper::hebemu:. Proklete kosti lako pucaju :azdaja:. Sad sam izvan stroja min mjesec dana a bicikl me zove i zove...

Mr.Cipelić
26.05.2010., 11:16
Evo idem do Gardena na :kava:...
Vidim vani puše ko ludo a ja u kr.rukavima s nekom vesticom u rezervi...
Zna netko neku dobru vjetrovku ili nešto slično(crne boje,nešto tamnije),za vožnjicu:mig:

mazgov
26.05.2010., 11:42
Zna netko neku dobru vjetrovku ili nešto slično(crne boje,nešto tamnije),za vožnjicu:mig:

ja svojevremeno kupio i lid-a mislim cck-a 60 kn, crna , dao je na sužavanje i pokazala se odlična , jako tanka , ne propušta vjetar , mogu se rukavi demontirati , a na leđima ima mrežicu
mana , što je pre široka i treba suziti i rukave i u torzu , i pored toga ono malo viška materijala okolo ramena treperi u vožnji i pothlađuje

Bumboslav
26.05.2010., 12:06
Evo idem do Gardena na :kava:...
Vidim vani puše ko ludo a ja u kr.rukavima s nekom vesticom u rezervi...

Crna? Da te 'bolje' vide? Znam, crno je cool, ali ja ipak preferiram izrazenije boje da me bolje vide, nekako mi je to vaznije od coolerskog looka.

mazgov
26.05.2010., 12:18
Crna? Da te 'bolje' vide? .

čuj , obično biciklistička odjeća ima dodatke prošivene reflektirajućim trakama , a ako vozač želi da te vidi vidjet će te ma kako bio obučen , ali obično vozači automobila ignoriraju slabije , jer im od njih njima ne prijeti opasnost
jučer ispred mene ženska u autu sruši drugu žensku na skuteru, bio sam pre umoran za stat i slušat tu komediju , al moš mislit , još dugo iza mane se čula cika i vriska tko je i kako kriv :D

JoWaN
26.05.2010., 18:07
Prije par dana preletio sam preko upravljača i slomio ruku :facepalm::bonk::mad::Snajper::hebemu:. Proklete kosti lako pucaju :azdaja:. Sad sam izvan stroja min mjesec dana a bicikl me zove i zove...

mmda.. :D
Sve to ovisi o kutu pada i brzini, pa rezultiranjem silovitog udarca... :zubo:

Sama fizika.. sta ces :rofl:

JoWaN
26.05.2010., 18:14
Sutra si nabavljam ovo...

Da Bomb RL-1 Chain Tensioner :cool:

http://www.chainreactioncycles.com/Images/Models/Original/16133.jpg

Za one koji nisu bas upuceni :D ...

Features:
• Converts an 8 or 9 speed hub to a single speed.
• Attaches to the vertical dropout.
• Single wheel version.

hasnfefer
26.05.2010., 19:07
i ti se stvarno misliš ponovo vozit s Mary, a jesi mazohista:D

ona dok juri misliš da nekog čeka:lol:

Kad vi ne znate nagovoriti Marry da doda gas! Kada se samnom vozila išla je i do 40 km/h!!

Fakat vam je dosadno kad se mene sjetite :rofl:....baš vam dobro bilo jebenica :D
Eh, Alexa ima temperaturu, 9 ispita i praksu :(

Jel prošlo sve nevedeno? Predpostavljam da tempreatura je, ali ispiti, hm sumnjam! Sjetili smo te se zato štop nam nije bilo dosadno!

Dodajem još na današnju listu kratku vožnjicu od nekih cca 6km (kratka ali slatka) :top:
I moje su u zadnje vrijeme takve (barem tu na Krku)!

Uglavnom, slabo se vozim, vrijeme provodim tražeć net pointe i slično, ali jedva se nađe nešto! Razmišljam i da se malo bacim u more, a čini mi se da će se razmišljnja sutra ostvariti!

a1exa
26.05.2010., 19:15
Jel prošlo sve nevedeno? Predpostavljam da tempreatura je, ali ispiti, hm sumnjam! Sjetili smo te se zato štop nam nije bilo dosadno!

I moje su u zadnje vrijeme takve (barem tu na Krku)!

Uglavnom, slabo se vozim, vrijeme provodim tražeć net pointe i slično, ali jedva se nađe nešto! Razmišljam i da se malo bacim u more, a čini mi se da će se razmišljnja sutra ostvariti!

Temperatura je al sve ostalo ne....osam sati struganja po zidu pa doma ucit :D
I love my life :D
Jedino što vozim biciklom u Brezovicu i malo još ukradem vremena za dodatan đir. Opet na Krku a? Ajd sad se možeš i kupat :cerek:

Mr.Cipelić
26.05.2010., 20:06
I moje su u zadnje vrijeme takve (barem tu na Krku)!Uglavnom, slabo se vozim, vrijeme provodim tražeć net pointe i slično, ali jedva se nađe nešto!Razmišljam i da se malo bacim u more, a čini mi se da će se razmišljnja sutra ostvariti!

Izvoliš na vožnju,odmah:cerek:
Pusti net pointove i slično,izađi na taj divni zrak,malo u prirodu,potegni u Malinsku na kafe,istražuj malo:mig:

Još nisi:eek:
Onda sutra pod obavezno...Nemoj da ja dolazim u intervenciju:cerek:

+

Vratio se iz Gardena(kaj to ima od Šp do tam,nekih 20)?
Te poslije odradio još laganu desetku:D

seanai
26.05.2010., 20:35
Evo treći dan za redom odradjeno 25+ km, od svetica prek grada do Bundeka, nasipom do Jaruna, i onda kroz grad vukovarskom, branimirovom do Maksimira. Zasad sve dobro ide, moram furat bajk na nulti servis nes mi prednja vilica cvili kad skacem prek rizola. Sutra tura za Samobor na kremsnite :)

Mr.Cipelić
26.05.2010., 21:05
Sutra tura za Samobor na kremsnite :)

Uuuuu,kad krećemo:D:mig:

JoWaN
26.05.2010., 21:19
hahah.. mene bas danas zvali na kremsnite u Samobor, al sam bio preljen otic :rofl:

seanai
26.05.2010., 21:25
Mislio sam krenuti oko 15,16 h istina bog da bi nas i mrak uhvatio pri povratku, idem s frendom s faksa koji nije vozio 100 godina al cura mu je motiv za izgurat turu :d Najbolje mi je prek podsusedskog mosta tamo?

tvuk
26.05.2010., 21:26
Mislio sam krenuti oko 15,16 h istina bog da bi nas i mrak uhvatio pri povratku, idem s frendom s faksa koji nije vozio 100 godina al cura mu je motiv za izgurat turu :d Najbolje mi je prek podsusedskog mosta tamo?

Najbrže, da. Ak imate nešto osim specijalki možete po nasipu do dotičnog :)

seanai
26.05.2010., 21:37
Znaci spustim se na nasip i skroz se dotamo mogu dofurat? Do jaja nisam to ni znao, ja se htio probijat gradskom vrevom i trenirati živce. Tek sam od ove sezone počeo biciklirati tu po Zagrebu inače sam iz slavonije pa neznam najbolje sve puteve. Ali hvala na informaciji :)

Mr.Cipelić
26.05.2010., 21:41

Taman bi mi legla neka lagana vožnjica(da se malo kvarcamo na suncu:cerek:)...
Nažalost,radim sad 2 dana noćnu od 18h...:mama: Ali sjeti me se drugi put kad ideš...:D

E moj Jowane,crni Jowane:azdaja:
Odvukel bum te ja koj put na kremšnitu onda,nema neda mi se:D:mig:

Tvukiću,za tebe po nasipu:cerek::mig:

seanai
26.05.2010., 21:46
Ma nema problema Cipelicu, možemo odmah idući tjedan. Al dogovorimo se za sve još.

tvuk
26.05.2010., 21:57
Znaci spustim se na nasip i skroz se dotamo mogu dofurat? Do jaja nisam to ni znao, ja se htio probijat gradskom vrevom i trenirati živce. Tek sam od ove sezone počeo biciklirati tu po Zagrebu inače sam iz slavonije pa neznam najbolje sve puteve. Ali hvala na informaciji :)

Pa to je sve Sava i cijelim putem je nasip... doduše nije cijelim putem uređena staza ali da se voziti. Evo pogledaj tu:

http://maps.mireo.hr/Gelin2/GelinShowRoom.html

Pa si isplaniraj. Kojih 500-njak metara nakon mosta (pogledaj na karti) skreni desno na Staru cestu, ima puno manje prometa nego na staroj samoborskoj...

Mr.Cipelić
26.05.2010., 22:02
Ma nema problema Cipelicu, možemo odmah idući tjedan. Al dogovorimo se za sve još.

http://www.youtube.com/watch?v=N1lrwIzVJSw:D

seanai
26.05.2010., 22:07
Ok thanks na infu... Sutra izvještaj :)

JoWaN
26.05.2010., 22:09
Taman bi mi legla neka lagana vožnjica(da se malo kvarcamo na suncu:cerek:)...
Nažalost,radim sad 2 dana noćnu od 18h...:mama: Ali sjeti me se drugi put kad ideš...:D

E moj Jowane,crni Jowane:
Odvukel bum te ja koj put na kremšnitu onda,nema neda mi se

Tvukiću,za tebe po nasipu:cerek:::

Kvarcat se mozes i bez bajka vani :rofl: (osim ak je to izgovor za voznju, onda ok :D)

Aj ok.. glavno da je voznja :D
Hmm iso bi u Samobor al ne Jarun? :D

Mr.Cipelić
26.05.2010., 22:18
Kvarcat se mozes i bez bajka vani :rofl: (osim ak je to izgovor za voznju, onda ok :D)

Aj ok.. glavno da je voznja :D
Hmm iso bi u Samobor al ne Jarun? :D

Ma joj,pusti sad...:zubo:
Idem i ja na J,al samo kad tvukić negleda,ipak imam brdskog pa da ne ispadne kako samo po cesti ganjam:nono::D:mig:

JoWaN
26.05.2010., 22:47
Pa cool, to se i cijeni (voznja jelte :D)
Vozis FS-a? :kokice:

Mr.Cipelić
26.05.2010., 23:05
Pa cool, to se i cijeni (voznja jelte :D)
Vozis FS-a? :kokice:

Daleko sam još od toga:mig:

http://www.mypicx.com/uploadimg/637544431_05152010_3.jpg

JoWaN
26.05.2010., 23:48
Aha.. i ti XC driver :D

Mr.Cipelić
27.05.2010., 10:55
Aha.. i ti XC driver :D

Kriv sam:tuzni:

Amman
27.05.2010., 11:38

mene je prošle godine na samoj zebri gadno pokupio auto poveće mase. U biti nisam jurio preko nje ali vozač me nije vidio (kako to biva kod njih). Eo za info, pazite jako, ako vas ne pusta auto radije sačekajte.

Prema zakonu bicijklisti nemaju prednost, manju od pješaka, ne smiju voziti po nogostupu ako nije označena staza. Ja sam morao platiti zvbog toga kaznu. Dakle i za to što nisam propustio auto (makar je imao znak stop) i zato što sam vozio po nogostupu.

mazgov
27.05.2010., 11:58
odvozio 40 km , prije ručka , čisto da obrok bolje legne

kako rješavate problem sa sunsem , namazao sam se sa onim sun faktorom i sve se sa znojem sljepilo , čak se i pokoja muha tu našla , ta masnoća sprječava odznojavanje , čuo sam da postoji nešto spešl , al ne znam gdje:ne zna:

expozed
27.05.2010., 12:52
mene je prošle godine na samoj zebri gadno pokupio auto poveće mase. U biti nisam jurio preko nje ali vozač me nije vidio (kako to biva kod njih). Eo za info, pazite jako, ako vas ne pusta auto radije sačekajte.

Prema zakonu bicijklisti nemaju prednost, manju od pješaka, ne smiju voziti po nogostupu ako nije označena staza. Ja sam morao platiti zvbog toga kaznu. Dakle i za to što nisam propustio auto (makar je imao znak stop) i zato što sam vozio po nogostupu.

Tocno to, zakonom je odredjeno ako nema bic staze na pjesackom, biciklist je duzan sic s bicikla i pregurat ga preko zebre. Na zalost ljudi za to ne znaju, ni biciklisti a ni vozaci. Najveca fora je sto vozaci koji ne znaju za taj zakon propustaju bicikliste, a oni koji znaju trube i deru se.
Meni je lik na biciklu izletio na raskrizju preko zebre a da nije ni pogledao ljevo ni desno. Raskrizje je katastrofalno, iz sporedne ceste se ne vidi na glavnu ako prednjim kotacima ne stanes na pol zebre. Isao sam polako jer znam da mi uvijek netko izleti, sto se i dogodilo. Frajer je izletio na zebru i na svu srecu skuzio sam ga relativno brzo pa sam stao sa vec ionako mizernom brzinom od 0.1km/h, falilo je par cm da ga srusim, na sto je on reagirao psovanjem i galamom, sto meni nije dalo mira pa sam se upustio u raspravu kroz otvoreni prozor. Ugl. rezultat rasprave je bio, dizanjem bicikla u zrak s namjerom da mi ga baci na auto, na sto sam ja dao gas i pobjegao od budale...
Nije da sam na strani onih koji gaze bicikliste, ali treba znat pravila.
Zato preferiram voznju biciklom po makadamu i sumama, jedino tam mogu praznit mozak i bit glup :D

tvuk
27.05.2010., 13:06

kako rješavate problem sa sunsem , namazao sam se sa onim sun faktorom i sve se sa znojem sljepilo , čak se i pokoja muha tu našla , ta masnoća sprječava odznojavanje , čuo sam da postoji nešto spešl , al ne znam gdje:ne zna:

Trebaš kupiti neku otpornu na znojenje, ove jeftinije obično nisu.

poznanik
27.05.2010., 15:09
expozed vidiš pohvalno je što si mu htio pomoći i educirati ga, na žalost nisi baš bio shvaćen ali činjenica je da smo svi vrlo slabo educirani o prometnim pravilima i ono još gore,što i znamo ne pridržavamo se iz neodgovornosti a isto dobrim djelom iz šlampavih uvjetima u našem prometnom sustavu.

JoWaN
27.05.2010., 15:42
Kriv sam:tuzni:

Eh, ja nisam :D

Mr.Cipelić
27.05.2010., 15:50
Zaboravio sam uopće napomenuti da i danas planiram neku rutu odvoziti prije posla...Ah,sad je već ionako kasno,baš se vratio s puta i odmah tu vama izvještaj predajem:D Dakle,polazak je bio točno u 12(podne,jelti)iz Španskog,smjer jankomir/podsused/prek mostića:cerek:/kros bestovje do strmeca/a zatim skrenuo desno k nasipu(ima u slikama),preko nasipa do vrbovca samoborskog/preko nadvožnjaka do JOSIPOVE ULICE:cerek:(nisam znao da me toliko vole,ko je išao onuda znat će,nisam uspio pošlikat),kroz hrastinu pa do samog srca samobora:cerek:Tamo sjeo na 5 min,natočil svježu vodicu pa se odlučio za povratak(drugim putem naravno)...Eh,dakle,krenuo iz samobora cestom na svetonedjeljsku pa do tuđmanove/kroz bestovje mi voljeno/do podsusedskog mosta:top: Prije mosta skrenuo desno na nasip do lučkog/od tamo krenuo prema našoj dragoj areni jel(preko remetinca,već sam negdje pričao ovu priču:cerek:)/zatim preko rotora i mosta do horvaćanske,otkud brzinom munje pedaliram do španskog jer već umirem od gladi a i vode ponestalo:D Eto,kratka ali slatka vožnjica,samo mi je žao da nisam nekoga sa sobom poveo da mi društvo pravi:cerek: Evo i par slikica,ništa kronološki poredano,za sada samo razbacano,nisam imao vremena sada...Idem se brzo istuširati i pičim na posao(biciklom naravno):cerek: Uživajte dok me nema,pozdrav svima...

http://www.mypicx.com/05272010/Voznja/
http://www.mypicx.com/05272010/Voznja_2/
http://www.mypicx.com/05272010/odo/

KM: 50 + 5 (55 ukupno)
TRAJALO: 3h
TEMPO: Umjeren:cerek: (držao između 20/25)

mazgov
27.05.2010., 15:52
expozed činjenica je da smo svi vrlo slabo educirani o prometnim pravilima ....

i te kako smo educirani , samo što i sam kažeš , mnogi se toga ne pridržavaju, biciklist koji vozi bicikl je vozilo i za njega važe svi prometni znakovi i pravila kao i za bilo koje drugo vozilo , kad gura bicikl tad je pješak i tu je sve jasno
nema vožnje po trotaorima , nema vožnje po pješačkim stazama , nema vožnje po pješačkim prelazima i sve drugo što je zabranjeno za bilo koje drugo vozilo
u čemu je problem , onaj u automobilu se ne osjeća ugroženim od strane biciklla zato ga i ignorira i ne doživljava , ali od kamiona i te kako ga je strah i tad dobro pazi
s toga onaj slabiji treba više pazit i za sebe i za drugoga , jer jebo ti tko je kriv ako odu jaja:D

Mr.Cipelić
27.05.2010., 16:09
Trebaš kupiti neku otpornu na znojenje, ove jeftinije obično nisu.

http://www.topvalueonline.co.uk/Images/large/p_485823.jpg

Evo,ja za sada imam tu,neki dan kupio...
Veli faktor 50+,kao posebno dobro za lice,vodootporno(neznam kak je sa znojem),vele dobra...Nisam još uspio testirat(mlo sam pečen trenutno),pa kad probam još javim:cerek:

tvuk
27.05.2010., 17:12

Veli faktor 50+,kao posebno dobro za lice,vodootporno(neznam kak je sa znojem),vele dobra...Nisam još uspio testirat(mlo sam pečen trenutno),pa kad probam još javim:cerek:

Sve su otporne na vodu, malo ih je otporno na znojenje.

Ja sam prije dvije godine kupio neku Coppertone, baš eksplicitno piše da je otporna na znojenje...

Aaron McLoughlin
27.05.2010., 17:51
Imam pitanje, imao sam pijani izlazak sa mojom biciklo :rolleyes:
I po putu, a bilo ga je, izgubio nosač za svoje torch prednje svijetlo, šta sad??

Ima di za kupit samo nosač ili...

tvuk
27.05.2010., 17:59
Imam pitanje, imao sam pijani izlazak sa mojom biciklo :rolleyes:
I po putu, a bilo ga je, izgubio nosač za svoje torch prednje svijetlo, šta sad??

Ima di za kupit samo nosač ili...

http://www.dealextreme.com/products.dx/category.823

a1exa
27.05.2010., 18:10

Ja imam ovu http://www.laroche-posay.ca/_en/_ca/index.aspx i onak nije loša al nije ni nešto, srećom pa je samo tester pakiranje. Malo mi je ko cement jer je visok faktor al kad se upije je dobro.

vicko22
27.05.2010., 18:45

Imaš u DMu tubu žute boje na kojoj je slika surfera i čini mi se da je faktor 30, vodootporna je, sama krema je plavkaste boje tako da kad se namažeš nekima izgledaš smiješno :vidiga:, a meni služi svrsi. Doduše koristim je za surfanje i odlična je, a na bajku sam još uvijek u majici dugih rukava, rukavice na rukama, kaciga na glavi tako da sunce baš i nema pristupa mojoj koži, a uostalom sam tako brz da me ni sunčeve zrake nemogu uhvatit :rofl:.
Hmm danas sam izgorio po vratu ne vozeći bajk nego koseći travu :ne zna:.

hasnfefer
27.05.2010., 18:48
Temperatura je al sve ostalo ne....osam sati struganja po zidu pa doma ucit
I love my life
Jedino što vozim biciklom u Brezovicu i malo još ukradem vremena za dodatan đir. Opet na Krku a? Ajd sad se možeš i kupat :cerek:

Aha, praksa! Super! Da nije barem onog djela sa učenjem, još bi nekako i prošlo! Koliko km ima od tebe do Brezovice?

Izvoliš na vožnju,odmah:cerek:
Pusti net pointove i slično,izađi na taj divni zrak,malo u prirodu,potegni u Malinsku na kafe,istražuj malo:mig:

Još nisi:eek:
Onda sutra pod obavezno...Nemoj da ja dolazim u intervenciju:cerek:

+

Vratio se iz Gardena(kaj to ima od Šp do tam,nekih 20)?
Te poslije odradio još laganu desetku:D

Bio na kupanju, ne moraš dolaziti na intervencije, osim ako baš ne želiš!
Objašnjenje par redaka niže!

Ja imam ovu http://www.laroche-posay.ca/_en/_ca/index.aspx i onak nije loša al nije ni nešto, srećom pa je samo tester pakiranje. Malo mi je ko cement jer je visok faktor al kad se upije je dobro.

Ja na sebe ne stavljam nikakvu kremu, jer to sve ima prejak faktor! Ulje sa maximalno zaštitinim faktorom 2! Sve preko toga je puno previše! Cilj je pougljenjiti u najkraćem mogućem roku!

A sada objašnjenje: Sjednem na bic i odoh na kupanje, i kuda pitam se, pa krenem prema Njivicama, i dođem na nudističku, stavim zaštitu (na bicikl, meni ne treba) i u vodu! Kupam se ja, čak sam i boju dobio (plavu doduše od hladnoće), i naiđe neka žena (gola naravno) i pita: Kakav je.. A ja kažem 18! A ona: Ma daj! Nemoj da sad uzmem uređaje za mjerenje! A meni bad, rekoh, ako se pokaže da lažem! Ali, nije se pokazalo, stvarno je 18°C more!
Uglavnom, malo sam pretjerao, doista je 18°C more, i nisam poplavio, ali nisam ni pričao s prolaznicama, ali kakvu sam curu vidjeo na nudističkoj, mozak mi se resetirao! I u gradu bi buljio, ali tu, uffff! Prvo što mi je uletilo u oči bilo je S.O.S.:eek: (super ogromne sise), a tijelo!!! Bez riječi! Uglavnom, nedustupno meni:mama:, a i široj populaciji! Iz njemačkog govornog područja!

seanai
27.05.2010., 19:10
Ovaj nego njemački mi je ko maternji, zadrži ti nju tamo dok ne stignem :)

Uglavnom posto me frend iznevjerio i nismo otišli na kraju na kremsnite, ja sam odlučio utvrdit malo gradivo i zaletio se sa svetica do podsusedskog mosta, preso preko okrenuo se i nazad u grad. 2 stajanja od po 5 minuta nekih 35+ km po slobodnoj procjeni. Tvuk još jednom hvala na preporuci, dobra tura!

expozed
27.05.2010., 19:24
Danas odradio uobicajenu turu. Tresnjevka-Kustosija-Graficar i nazad planinarskim puteljkom od graficara do Medvedgrada, pa nadalje cestom. Do gore mi je trebalo skromnih 1h42min od stana sa Tresnjevke, Distance 16.8km, AvgSpeed khmm... 9.4 :), staces trutina sam :o , sveukupno 2h9min. MaxSpeed 73.72km/h, osobni rekord (Newton zakon i dalje stoji :) ), ukupni distance 28km. Ugl. ovo mi je cca 10. puta da idem prek Kustosije na Sljeme i do sada nisam susreo niti jednog biciklstu da ide tim putem gore, svi idu dole i to vikendima, prek tjedna nema nikog. Pa me zanima zasto je biciklistima toliko odbojan taj put. Jedina mana je sunce koje frlji u ledja i sto nikad fakin doc do gore a i makdam je u banani :), ali sve ostalo je ok. Drustvo je super na putu prema gore mali gustera, dazdevnjaci, bijelouske, komaraci itd itd, jos mi samo fali koji medo da mi izleti ili vuk i dat ce mi motiv za personalbest time do gore :). Stoga ako se netko smatra mojim kalibrom sto se tice vremena (i tezine ;)) i voljan je vidjeti pravo malo crastvo divljine po Kustosiji, slobodno nek mi se pridruzi :D.

Haus_Tw
27.05.2010., 21:24
...
Ugl. ovo mi je cca 10. puta da idem prek Kustosije na Sljeme i do sada nisam susreo niti jednog biciklstu da ide tim putem gore, svi idu dole i to vikendima, prek tjedna nema nikog. Pa me zanima zasto je biciklistima toliko odbojan taj put. Jedina mana je sunce koje frlji u ledja i sto nikad fakin doc do gore a i makdam je u banani :), ali sve ostalo je ok. Drustvo je super na putu prema gore mali gustera, dazdevnjaci, bijelouske, komaraci itd itd, jos mi samo fali koji medo da mi izleti ili vuk i dat ce mi motiv za personalbest time do gore :). Stoga ako se netko smatra mojim kalibrom sto se tice vremena (i tezine ;)) i voljan je vidjeti pravo malo crastvo divljine po Kustosiji, slobodno nek mi se pridruzi :D.

evo dao si odgovor na vlastito pitanje
Dosadan je za poludit.
Ja sam znao sa kustošijanskog skrenuti na neku stazu koja vodi do planinarske staze br 9
Taj putitj ti presjeca makadam prije one nizbrdice. Pred samu nizbrdicu skreneš desno gore i voziš/guraš :D kroz šumu do spoja sa pl 9. tamo skreneš lijevo i voziš/guraš prema gore :mig: Vjeruj mi puuuno bolja i zanimljivija staza

Nije dosadno i cijelo si vrijeme u šumi

Bumboslav
27.05.2010., 21:58
ali kakvu sam curu vidjeo na nudističkoj, mozak mi se resetirao! I u gradu bi buljio, ali tu, uffff! Prvo što mi je uletilo u oči bilo je S.O.S.:eek: (super ogromne sise), a tijelo!!! Bez riječi!

Ajmo fotke prvo, pa ćemo ti onda dat par dobrih savjeta za ulet ... ali prvo fotkice na sunce! :D I da ne zaboravim pitati, ,jel' cura pametna i duhovita, obrazovana i sofisticiranog ponašanja?

expozed
28.05.2010., 00:06
evo dao si odgovor na vlastito pitanje
Dosadan je za poludit.
Ja sam znao sa kustošijanskog skrenuti na neku stazu koja vodi do planinarske staze br 9
Taj putitj ti presjeca makadam prije one nizbrdice. Pred samu nizbrdicu skreneš desno gore i voziš/guraš :D kroz šumu do spoja sa pl 9. tamo skreneš lijevo i voziš/guraš prema gore :mig: Vjeruj mi puuuno bolja i zanimljivija staza

Nije dosadno i cijelo si vrijeme u šumi

Meni ne predstavlja problem sunce i duljina puta, jest da se malo vise oznojis. Al je gust :). Danas sam cak dobio i boju po vratu :) U biti sto kasnije krenes, tam negdje oko 5-6 ugodnije je.

Cek cek cek, ako mislimo na isto, znaci odma prije prvog i jedinog supstanju. Cudno ali nisam vidio tamo stazu osim rovove od traktora, ima na kontra strani tj. lijevo put koji vodi nekam. Budem procekirao. Sve ostale staze na putu prema gore sam provjerio, tak da mi se par puta desilo da je moj XC promjenio svrhu i postao DH, da ne pricam o blatu, korjenju, kamenju i potocima koje sam pobro na putu :). Najjaci mi je bio put onaj tik do prvog PD-a na kojeg naidjes, zavrsio sam u Mikulicima i bio sam sretan sto sam se dokotrljao ziv :)

JoWaN
28.05.2010., 00:46
Uf, danas je bilo nice day za voznju.. :)
Laganini 40ak km po gradu, malo do Sheratona (u kafic :D) i onda bas kad nestane struje u ulici iza 22h, pravac prema doma :rofl:

Mislim da sam dosao rekordnom brzinom od Sheratona do podsuseda za ~45 min :D

Haus_Tw
28.05.2010., 03:34
Meni ne predstavlja problem sunce i duljina puta, jest da se malo vise oznojis. Al je gust :). Danas sam cak dobio i boju po vratu :) U biti sto kasnije krenes, tam negdje oko 5-6 ugodnije je.

Cek cek cek, ako mislimo na isto, znaci odma prije prvog i jedinog supstanju. Cudno ali nisam vidio tamo stazu osim rovove od traktora,

e, e, e, to je taj :zubo:
e'o ti par fotki sa jedne od vožnji po toj ruti
http://picasaweb.google.hr/haustw/Prosinac2006#5013863325677673090
http://picasaweb.google.hr/haustw/Prosinac2006#5013863673570024114
http://picasaweb.google.hr/haustw/Prosinac2006#5013863892613356242
http://picasaweb.google.hr/haustw/Prosinac2006#5013864021462375138

ako me sjećanje služi to je planinarska staza br 10

Sve ostale staze na putu prema gore sam provjerio, tak da mi se par puta desilo da je moj XC promjenio svrhu i postao DH, da ne pricam o blatu, korjenju, kamenju i potocima koje sam pobro na putu :). Najjaci mi je bio put onaj tik do prvog PD-a na kojeg naidjes, zavrsio sam u Mikulicima i bio sam sretan sto sam se dokotrljao ziv :)

:lol:
ej pa to je XC u pravom smislu riječi
:lol:

to ti je pl 9
na nju izbiješ i po njoj se penješ gore.
mogli bi se jednom dogovoriti, imam ja frenda koji živi u gornjoj kustošiji pa pokupit njega i ekipicu sa odavde i otići u cjelodnevno istraživanje.

mazgov
28.05.2010., 07:18
idem ja odvrtit pedesetak km , a vi i dalje spavajte , vrijeme se čini idealno

seanai
28.05.2010., 08:29
Vrijeme nemoze biti bolje... Čim dodjem doma pedalim na nasip i pravac domovinski most!

piknja
28.05.2010., 08:52
idem ja odvrtit pedesetak km , a vi i dalje spavajte , vrijeme se čini idealno

spavajte??
neki ovdje i rade he he.
a da je vremena ne da imam minimum 5 ruta od 60 do 100+km za odvozit.

poznanik
28.05.2010., 09:16
eh da je meni bilo spavat' u to doba...valjalo se dići kao i svaki dan u 5h :kava:

La Bahata
28.05.2010., 09:37
eh da je meni bilo spavat' u to doba...valjalo se dići kao i svaki dan u 5h :kava:
A ne spominješ onaj dio gdje ideš lijegati u 9 navečer? :kava:

:zubo:

poznanik
28.05.2010., 09:40
A ne spominješ onaj dio gdje ideš lijegati u 9 navečer? :kava:

:zubo:

pih, da takav je plan, ali rijetko ga se držim, neg' nisi li ti trebala biti u inozemstvu ovije dana :confused:

La Bahata
28.05.2010., 09:48
pih, da takav je plan, ali rijetko ga se držim, neg' nisi li ti trebala biti u inozemstvu ovije dana :confused:
Prekosutra letim :cerek:

Mislim da bi se trebalo rješiti svih tih curičkica pa da možeš napokon na vrijeme u krevet :kava::D

poznanik
28.05.2010., 09:50
Prekosutra letim :cerek:

Mislim da bi se trebalo rješiti svih tih curičkica pa da možeš napokon na vrijeme u krevet :kava::D

aha, ja mislio da sa tada vraćate

zloćo, bodeš 'di sam najtanji :o

La Bahata
28.05.2010., 09:55
aha, ja mislio da sa tada vraćate

zloćo, bodeš 'di sam najtanji :o
A tanak si? Vidiš, to nijesam znala. A baš sam nedavno čitala kako nije važna dužina nego debljina :zubo: Nije da me zanima, ali možda će neke ovdašnje forumašice :rofl:

Hehe, pa nije to bolna točka, bar ja nisam tako mislila :ne zna: A dobro, idem pisati mnoštvo seminara :visi:

poznanik
28.05.2010., 10:05
A tanak si? Vidiš, to nijesam znala. A baš sam nedavno čitala kako nije važna dužina nego debljina :zubo: Nije da me zanima, ali možda će neke ovdašnje forumašice :rofl:

Hehe, pa nije to bolna točka, bar ja nisam tako mislila :ne zna: A dobro, idem pisati mnoštvo seminara :visi:

aj' ti piši mnoštvo seminara bolje ti je neg' se dirat' mojih bolnih točki tj. svojevrsnih debljina,širina,dužina...zapravo o čem' ti preverzijo vosokog koncentrata :o

mazgov
28.05.2010., 10:06
odrađeno , i sad se nakupilo za ovu gadinu 3084 km :mig:

poznanik
28.05.2010., 10:11
odrađeno , i sad se nakupilo za ovu gadinu 3084 km :mig:

mašala majstore, zaliha će bit' dobra i za pola slijedeće godine. baš me zanima tvoj mjesečni izvještaj za ovaj mj. koji ima 5 vikenda iako je vrijeme bilo loše vozilo se dosta...ni ja opet neću biti loš :)

mazgov
28.05.2010., 10:26
baš me zanima tvoj mjesečni izvještaj za ovaj mj. koji ima 5 vikenda iako je vrijeme bilo loše vozilo se dosta...ni ja opet neću biti loš :)

imam nešto slobodnih dana tako da mi vikendi nisu osnova , odvoženo je tri rute od po 105 km i podosta sitnih od 40-50 km , tako da sam dobro prebacio planirano , sve u svemu , ide po planu , 6 tis. za ovu godinu i ja sam zadovoljan, još par biciklističkih maratona i to bi bilo to:mig:

Bunny
28.05.2010., 12:05

:kokice:

( :rofl: )

Nijesam vozila vec dva dana.. :o

mazgov
28.05.2010., 12:39
brzo'l ste se počele veselit:D

Bunny
28.05.2010., 13:43
Nismo jos na tom levelu.. :kava:

mazgov
28.05.2010., 18:16
evo sam išao odvozit još 40-ak km , tek toliko da se nađe , vikendom najavljuju lošije vrijeme , pa računam , šteta da ovako dobar dan propadne:D

pakleni_patuljak
28.05.2010., 18:31
ide sutra tko?
ja sam u zg...

ako bude vrijeme više manje suho, vjerojatno ću na sljeme.

poznanik
28.05.2010., 18:35
ja sam za!! prognoza šeprtljava za sad, kao i proteklih 1,5mj. mogućnost svega...

Oluja77
28.05.2010., 18:57
idem ja, kam ćemo? nek pada, nemam papirnati bicikl

tvuk
28.05.2010., 19:17
Niš od mene, cura pozvala svoje starce na ručak, naravno ja kuham :zubo:

g-flash
28.05.2010., 19:22
mogo bi i ja, ako ćemo se opet zablatiti :D

keramičar
28.05.2010., 19:29
Evo konačno i mene da vam se malo javim i da vas sve pozdravim.
Danas uspio odvrtiti 58 km..vrijeme idealno...uz malo voća i vožnjica bila vrlo ugodna..
Evo par slikica sa rute uz savu. Posavina

..Ove divne mladunce posavskih gusaka jednostavno nisam mogao neposlikati..
http://i49.tinypic.com/1zwgspe.jpg

Malo voća dobro dođe..domaće i friško ubrane..i da mi neko kaže da posavci nisu dobri ljudi ;)
http://i49.tinypic.com/264pf0g.jpg

..još uvijek pitoma rijeka i nedirnuta priroda uz rijeku Savu sa skelom u pozadini..
http://i50.tinypic.com/bg1p9g.jpg

Evo mene na skeli , još malo pa na drugoj strani Save..U Oborovu..pa lagano ja i moj author put Ivanje Reke...
http://i50.tinypic.com/xcm2o4.jpg

Eto, to bi za danas bilo to..
Ljudi, uživajte ,
odoh ja sad pojesti jednu pravu domaću salaticu i z guštom ju slistiti na
terasi...

poznanik
28.05.2010., 19:34
daklem ovakav je prijedlog, da se odvozi bic staza br. 1 koja ide po kičmi sljemena http://www.pp-medvednica.hr/Medvednica_hr/Medvednica_ponuda_bicstaze.htm sa zapada prema istoku. svoje prijave podnesite ovdje , vrijeme sad... :)

keramičar , lijep report, dobre fotke a dobre ti i jagode

g-flash
28.05.2010., 19:42
uu 1ica :D

JoWaN
28.05.2010., 19:47
Ta drvena skelica da ima nosivost 18t? ..yeah right.. :D

Al sve u svemu, izgleda ok ruta ;)

btw. ja si dovrsio SS na bajku, a slika ce ovih dana...
jbg, ljen sam fotkat :D

Bunny
28.05.2010., 20:12
..Ove divne mladunce posavskih gusaka jednostavno nisam mogao neposlikati..
http://i49.tinypic.com/1zwgspe.jpg

Ajmeee kako su pipineeee.. :)

Malo voća dobro dođe..domaće i friško ubrane..i da mi neko kaže da posavci nisu dobri ljudi ;)
http://i49.tinypic.com/264pf0g.jpg

:klopa: :klopa: :klopa:

Oluja77
28.05.2010., 20:13
valja (http://www.youtube.com/watch?v=MkulQvz-efw&feature=related):Pivo:

Oluja77
28.05.2010., 20:14
Ajmeee kako su pipineeee.. :)

šta su? :zvrko:

seanai
28.05.2010., 20:27
Evo ga odvrtio i ja za danas, 30-ak km... I taman stigo na trg da čujem i koju stvar od massima! N.zg - odra - veliko polje - v.mlaka i nazad istim putem

Bunny
28.05.2010., 20:49
šta su? :zvrko:

Uff.. kako da ti to objasnim :misli: .. i ti moras svasta pitat.. :azdaja: :D

Taj 'pipino' se cesto zna reci malim bebachima.. doduse moja frendica kadkad ubaci i za frajere :zubo: .. pa ti sad vidi kako ces si protumaciti. :rofl:

Uglavnom, bas su mucikasti.. :cerek: *dagim-dagim* :cerek:

poznanik
28.05.2010., 20:53

Taj 'pipino' se cesto zna reci malim bebachima.. doduse moja frendica kadkad ubaci i za frajere :zubo: .. pa ti sad vidi kako ces si protumaciti. :rofl:

jopet neprimjereno vađenje bešteka sa tvoje strane, te guske su ukrasne ne za jelo :o:kava:

hasnfefer
28.05.2010., 20:59
Ajmo fotke prvo, pa ćemo ti onda dat par dobrih savjeta za ulet ... ali prvo fotkice na sunce! :D I da ne zaboravim pitati, ,jel' cura pametna i duhovita, obrazovana i sofisticiranog ponašanja?
Koje fotke, nema tamo fotkanja!
Uglavnom, učim njemački! Danas sam opet bio tamo, i naučio sam sljedeće: Spritz mir nicht in meine Haar du dumkopf! I poslje nakon kupanja sam naučio Seeigel (ako se tako piše)! Učite pa će te znati!

Baš me interesira kako bi prošlo to dagim dagim na licu mjesta! Da znaš da su patke guske (što je već) pravi terminatori! Divim se authoru što je uopće prišao da snimi, ili je zooooomirao!

Uglavnom, spominjao sam Rajsku cestu! E pa nije rajska, uzela je danak danas dok sam ludo visokom brzinom uletio u šumu! Čulo se plink, i sada kotač ide u 25-icu! Imam dvije puknute žbice!

Oluja77
28.05.2010., 21:16

kaj se ljutiš odmah?:cerek: pitam kaj ne znam:(
sad bi pitao kaj su mucikasti, al ne budem:rofl:

nego evo još par čudnovatih
back2back (http://www.youtube.com/watch?v=5unMlXg6WL4&feature=related)
horizontala (http://www.youtube.com/watch?v=d-akkbNyiXE&feature=related)

keramičar
28.05.2010., 21:20
:)
..baš mi drago da vam se sviđaju fotkice...:top:
ma nema pristupa malim guskicama, mama guska samo čeka da kljunom ušipne...a i sikče ko sam vrag, pa onda gakanje ..ga-ga-gaa
tako da je sigurnije samo poslikati i pozdraviti ih iz daljine :)

Bunny
28.05.2010., 21:29
jopet neprimjereno vađenje bešteka sa tvoje strane, te guske su ukrasne ne za jelo :o:kava:

Bestek sam izvadila za jagode a ne guskice.. :)

Neki dan sam ga htjela izvadit, al' su mi se uplele rolerice pa sam ga spremila. :kava:

Baš me interesira kako bi prošlo to dagim dagim na licu mjesta! Da znaš da su patke guske (što je već) pravi terminatori!

Ja ih nemam takve u sjecanju!
Jest da vole tim kljunom stipnut, al' na to gledam kao uzvracanje ljubavi.. :cerek:

kaj se ljutiš odmah?:cerek: pitam kaj ne znam:(

Ma ne ljutim se - to je stilsko izrazavanje. :)

sad bi pitao kaj su mucikasti, al ne budem:rofl:

I bolje za tebe. :kava:

mazgov
28.05.2010., 21:40
mucikasti znači da su dobri u rerni s krumpirima

Bunny
28.05.2010., 21:45
mucikasti znači da su dobri u rerni s krumpirima

:horor:

:nono:

poznanik
28.05.2010., 22:02
Bestek sam izvadila za jagode a ne guskice.. :)

Neki dan sam ga htjela izvadit, al' su mi se uplele rolerice pa sam ga spremila. :kava:

pih, što si lakoometljiva :kava:

g-flash pred garažom u 8h. sam' mi reci da si opet iz diskoteke od prije koji sat , nahebo si , trč' u krevet

mazgov , da i ja znam za takvo objašnjenje naziva :o

Bunny
28.05.2010., 22:15

Projiciras.. :zubo:

(:zzz:)

poznanik
28.05.2010., 22:26
Projiciras.. :zubo:

(:zzz:)

'oš reć' da provociram, ma kak'i...:zubeki:

da u pravu si zzzzzzzzzz...

g-flash
28.05.2010., 22:31

g-flash pred garažom u 8h. sam' mi reci da si opet iz diskoteke od prije koji sat , nahebo si , trč' u krevet

mazgov , da i ja znam za takvo objašnjenje naziva :o

tko sve ide uopće?

spyker22
28.05.2010., 22:44
Danas odvozio 40 km..nisam dugo..taman mi dobro došlo :)

Bunny
29.05.2010., 07:54
'oš reć' da provociram, ma kak'i...:zubeki:

da u pravu si zzzzzzzzzz...

Izvlakusooo.. :B :B :B

:kava:

Idem bajkat. :mirko:

Ignoramus
29.05.2010., 12:47
ljudi imam jedno brzopotezno pitanje, pukla mi guma i zanima me pokriva li to garancija, apsolutno nista nisam radio sto bi moglo dovest do toga, cak ni neznam gdje je pukla??

molim brzo ogdovorite tenks

tvuk
29.05.2010., 13:02
ljudi imam jedno brzopotezno pitanje, pukla mi guma i zanima me pokriva li to garancija, apsolutno nista nisam radio sto bi moglo dovest do toga, cak ni neznam gdje je pukla??

molim brzo ogdovorite tenks

Misliš probušila ti se? To nikakva garancija ne pokriva, a kako zakrpati potraži na jubitu.

Npr. http://www.youtube.com/watch?v=x5x7GIc0e6g

mazgov
29.05.2010., 13:18
pukla mi guma i zanima me pokriva li to garancija,

u pravilu da je poštenja , ukoliko pukne guma i pokaže se vidna razderotina na vanjskoj gumi , a nedvojbeno je da je to tvornička greška , red bi bio da to pokrije jamstvo , mada kod nas je to praktički nemoguće , jer će tvrditi da je to uzrok nekog oštrog predmeta ili slično , s toga probaj prošetet do prodajnog mjesta i naivno ih upitat dali bi to moglo pod jamstvo , ako te otpuše , slegni ramenima i kupi novu gumu kod nekog drugog , koji će ti takođe uskratiti jamstvo ako se to opet dogodi
gume su potrošni materijal i šaroliko traju , ovisno o kvaliteti i načinu vožnje, imati par rezervnih , što vanjskih , što nutarnjih je sasvim normalna stvar
ako ne znaš zakrpat , plači