PDA

View Full Version : Biciklirate li?

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

MaxB
07.04.2006., 19:15
Zaboravih napisati da prednja sad vise uopce ne zvecka, a zacvili vrlo rijetko i vrlo tiho. I podesavanje pakni je jedna milina s ona dva crvena koluga - kad se ispravno instaliraju, ove kocnice su neusporedivo jednostavnije za podesavanje od bilo kojeg v-brakea.

Ilium
07.04.2006., 21:24
Zaboravih napisati da prednja sad vise uopce ne zvecka, a zacvili vrlo rijetko i vrlo tiho. I podesavanje pakni je jedna milina s ona dva crvena koluga - kad se ispravno instaliraju, ove kocnice su neusporedivo jednostavnije za podesavanje od bilo kojeg v-brakea.

Bas mi je drago :)... nego, mogli bi se provozat po jarunu jednu rekreativnu sutra il preksutra, bit ce lijepo vrijeme? A i da ja malo isprobam novi bb7 ;)

MaxB
07.04.2006., 21:41
Bas mi je drago :)... nego, mogli bi se provozat po jarunu jednu rekreativnu sutra il preksutra, bit ce lijepo vrijeme? A i da ja malo isprobam novi bb7 ;)
Moze. Dapace! Ja se svakako budem nekud vozio i sutra i prekosutra, ali nikamo jako daleko jer jos nisam posve zdrav i jer nemam vremena za Sljeme... Ali drugi vikend definitivno idem gore...

Isprobat ces, ali znas da 'to jos nije to' - jos su friske... Zapravo, sto ces vise isprobavat, to bolje! ;)

Arathorn
09.04.2006., 19:44
Jučer se malo ozbiljnije vozilo...:) par slika ovdje. (http://adria.fesb.hr/~spocrnic/slike/mtb/2006_04_08%20Omis/index.html)....

Toni_st
09.04.2006., 19:49
Jučer se malo ozbiljnije vozilo...:) par slika ovdje. (http://adria.fesb.hr/~spocrnic/slike/mtb/2006_04_08%20Omis/index.html)....

Ludilo ...

A i odvozia si kolko vidin 80 km , rekreativno ?! Stvarno imaš volju-moga bi možda vozit natjecateljski mtb , xc ili uphill ako ništa ...

Arathorn
09.04.2006., 20:27
Ludilo ...

Danke. :)

A i odvozia si kolko vidin 80 km , rekreativno ?! Stvarno imaš volju-moga bi možda vozit natjecateljski mtb , xc ili uphill ako ništa ...

Možda i bih da imam vremena ozbiljnije trenirat. Nažalost, rastrgan sam između mirijade aktivnosti kojima se bavim tako da mi za bicikl ostane možda dva dana tjedno. Ali i to je dosta da se pošteno satarem i napravim lijepu turu. :) Oko Uskrsa je u planu uspon na Sv. Juru na Biokovu (1762 metara), doduše iz Makarske, ne iz Splita. Javim dojmove ako to odradimo. ;)

Toni_st
09.04.2006., 20:38
Danke. :)

Možda i bih da imam vremena ozbiljnije trenirat. Nažalost, rastrgan sam između mirijade aktivnosti kojima se bavim tako da mi za bicikl ostane možda dva dana tjedno. Ali i to je dosta da se pošteno satarem i napravim lijepu turu. :) Oko Uskrsa je u planu uspon na Sv. Juru na Biokovu (1762 metara), doduše iz Makarske, ne iz Splita. Javim dojmove ako to odradimo. ;)

Da...

A prvi petog je službeni uspon na Juru iće masu ljudi.Ja mislin poć iz Splita zaokružit nekih 200-tinjak km od kolpa :zubo:.A savjet za Juru , ubacit odma u prvu brzinu NE se zavaravat :D :zubo:.

A ono iz tvoje galerije:" MacAdam i Rudi ispod stabla" :rofl: ...

dada79
09.04.2006., 20:39
Arathorne, jako lijepa tura :)

super mi je onaj put dubrava-gata, mislim da sam ti jednom bas govorila o tom putu,kako je predivno i da bi valjalo s bikom tuda...a crkvica iznad gata s zrtvenikom i pogledom na cetinu i more mi je :cerek: jedno od mojih omiljenih mjesta...zapravo citav taj kraj je predivan

Toni_st
09.04.2006., 20:48
Arathorne, jako lijepa tura :)

super mi je onaj put dubrava-gata, mislim da sam ti jednom bas govorila o tom putu,kako je predivno i da bi valjalo s bikom tuda...a crkvica iznad gata s zrtvenikom i pogledom na cetinu i more mi je :cerek: jedno od mojih omiljenih mjesta...zapravo citav taj kraj je predivan

Otiđite tamo skupa jedanput , možda je to sudbina ;) ...

(Lip je kraj stvarno)

dada79
09.04.2006., 20:53
ti si izgleda neki teski fatalista :D
kakve te sudbine spopale bolan...
btw,jel mirise behar usput?
na onom putu sam prosle godine srela poskoka :E nisam isla provjeravat jel ima okomite zjenice :D

Toni_st
09.04.2006., 21:00
na onom putu sam prosle godine srela poskoka :E nisam isla provjeravat jel ima okomite zjenice :D

Fatalista Hahaha :)...
Poskok , baš ugodno vidit najotrovniju zmiju u hrvtaskoj isprid sebe :zubo: ...

Toni_st
09.04.2006., 21:02
E i šta je behar ?

Jel se to jede ? :)

Arathorn
09.04.2006., 21:16
A prvi petog je službeni uspon na Juru iće masu ljudi.Ja mislin poć iz Splita zaokružit nekih 200-tinjak km od kolpa :zubo:.A savjet za Juru , ubacit odma u prvu brzinu NE se zavaravat :D :zubo:.

200 km bi i moga odradit da nije onih 1762 metra uspona nego više-manje ravnica. :zubo: U planu mi je za ovo lito kad još malo sredim kondiciju jednodnevna tura do Dubrovnika i onda par dana pedalanja okolo.

A ono iz tvoje galerije:" MacAdam i Rudi ispod stabla" :rofl: ...

Čak je i biciklu diga na rame da izgleda ozbiljnije. :D

Arathorn
09.04.2006., 21:19

Sjećam se da si pisala o tome, a i ja sam rekao kako bih ga volio proći. E, ovo mi je drugi put da sam ga provozio i ne prestaje me oduševljavati. Omiš, zajedno sa svojom prekrasnom okolicom, mi je inače jedno od držaih mjesta za provoditi vrijeme, bilo da ronim, pedaliram, penjem ili uživam na neobaveznoj kavi. :) Znaš li možda kojeg je sveca ona crkvica? Znam da je zovu Gradac...al' ništa više od toga. Sjetih se sad...na pola makadama od Sitnog prema Mravincima smo pronašli jednu malu, antiknu crkvicu. Nikad je prije nisam vidio, no na prelijepoj je lokaciji. :)

Arathorn
09.04.2006., 21:21

Fatalist ili ne, pridruži se slobodno. :) I ovaj put su četiri cure trebale s nama, no naglo su otpale do idućeg puta.

Pojma ti ja nemam što je behar, za jednog planinara sam užasan kad se treba prepoznavati floru i faunu. Znam da sam prije neki dan na Kozjaku vidio lisicu, a danas na alpinističkoj vježbi dva poskoka. I to je to što se mog raspoznavanja živina tiče. :zubo:

Toni_st
09.04.2006., 21:28
Fatalist ili ne, pridruži se slobodno. :) I ovaj put su četiri cure trebale s nama, no naglo su otpale do idućeg puta.

Pojma ti ja nemam što je behar, za jednog planinara sam užasan kad se treba prepoznavati floru i faunu. Znam da sam prije neki dan na Kozjaku vidio lisicu, a danas na alpinističkoj vježbi dva poskoka. I to je to što se mog raspoznavanja živina tiče. :zubo:

Ma pusti ti izjave dade , to ona meni iz dragosti , zapravo mi ne može odolit iako to još ne želi priznat ... valjda :zubo:

Šta se tiče tura uvik san za , samo da je dosta duga i što više brda jer volin bol ono sado-mazo i te šeme :D...

Arathorn
09.04.2006., 22:25
Ma pusti ti izjave dade , to ona meni iz dragosti , zapravo mi ne može odolit iako to još ne želi priznat ... valjda :zubo:

Naglasak je na ovom valjda. :rofl:

Šta se tiče tura uvik san za , samo da je dosta duga i što više brda jer volin bol ono sado-mazo i te šeme :D...

Tako je i meni. :zubo:
A sad mi ostajte pozdravljeni, svitu...idem spavat, pa sutra ujutro put pod noge i dva-tri dana Paklenice. :mig: :cerek:

bbsan
09.04.2006., 23:06
Ah, poznata ekipa se skupila :top:
Ovaj vikend bio sam na planinarenju na Kamniškim alpama, gdje smo zatekli ostatke jedne od većih lavina. Kad prebacim slike s mobitela poslat ću koju, ali mislim da će vam bit jasno o kolikoj lavini se radi kad kažem da je lomila, čupala, savijala i zatrpavala stabla visine preko 10 metara. Nešto neviđeno.

A biciklizam ću pojačat uskoro nadam se, iako od planinarenja baš i ne stižem, za Uskrs je u planu planinarenje u Austriji...

Sv. Jure?
Bio sam dva puta od Splita do gore i natrag. 190 kilometara. 1997. prvi put i hm... 2002? drugi put. Super tura, ali ne znam koliko brzo mogu vratit biciklističku kondiciju za tolike ture...

grizli
09.04.2006., 23:11
Ah, poznata ekipa se skupila :top:
Ovaj vikend bio sam na planinarenju na Kamniškim alpama, gdje smo zatekli ostatke jedne od većih lavina. Kad prebacim slike s mobitela poslat ću koju, ali mislim da će vam bit jasno o kolikoj lavini se radi kad kažem da je lomila, čupala, savijala i zatrpavala stabla visine preko 10 metara. Nešto neviđeno.

A biciklizam ću pojačat uskoro nadam se, iako od planinarenja baš i ne stižem, za Uskrs je u planu planinarenje u Austriji...

Sv. Jure?
Bio sam dva puta od Splita do gore i natrag. 190 kilometara. 1997. prvi put i hm... 2002? drugi put. Super tura, ali ne znam koliko brzo mogu vratit biciklističku kondiciju za tolike ture...

koliko dana traje takva tura od 190 km?

zar u jednom danu?:rolleyes: :eek:

flocki
10.04.2006., 07:33
Hej,
evo bas sam se pitala hoce li biti kakvih odgovora tokom vikenda.. E pa da ne bi bilo da ni ja nisam nista radila...

U subotu smo kolega bubica1 i ja isli put Lisine, pa onda jos malo gore po Ucki i spustili se do Veprinca (gdje smo pustili auto) djir je bio cca 25 km, ali svi usponi su bili po MacAdamu pa smo prakticki stajali na mjestu...

U nedjelju sam sa drugim drustvom isla do izvora Rjecine pa do grada pa na Veli Vrh (brdasce iznad Drenove).. Uglavnom lijep djir, 47 km...

A evo sad se spremam na kraci trening na Ronjge.. Woo hoo! Zivio bicikl! :cerek: :zubo:

flocki
10.04.2006., 07:42
Btw, Arathorn, svaka cast na turi, fotke su superiska! :cerek:

dada79
10.04.2006., 07:47
Znaš li možda kojeg je sveca ona crkvica? Znam da je zovu Gradac...al' ništa više od toga. Sjetih se sad...na pola makadama od Sitnog prema Mravincima smo pronašli jednu malu, antiknu crkvicu. Nikad je prije nisam vidio, no na prelijepoj je lokaciji. :)
ne sjecam se nazalost, cini mi se da sam bila procitala unutra,svaki put virim kroz onaj prozorcic :D i ubij me, ne znam ti sad reci. S ulice skrivena,na onom zavoju,i bas zato je fenomenalno iznenadjenje kad zalutas gore i otkrijes tu ljepotu :cerek:
ah crkvice....obozavam ih...skoro da mi je hobi otkrivanje istih, ima ih jako puno po cijelom ovom kraju...nedavno otkrila na Perunu isto dvije simpaticne,jako stare

naglasak na valjda :rofl: a sta mislis zasto izbjegavam Marjan u zadnje vrijeme,da te vidim u biciklistickim,pala bih vjerojatno u nesvijest :D:zubo:

zajebajete za behar, jelda?JELDA? :D

bbsan, Bond i lavina, part II :D
cibni fotke ;)

dada79
10.04.2006., 07:50
U subotu smo kolega bubica1 i ja isli put Lisine, pa onda jos malo gore po Ucki i spustili se do Veprinca (gdje smo pustili auto) djir je bio cca 25 km, ali svi usponi su bili po MacAdamu pa smo prakticki stajali na mjestu...

U nedjelju sam sa drugim drustvom isla do izvora Rjecine pa do grada pa na Veli Vrh (brdasce iznad Drenove).. Uglavnom lijep djir, 47 km...

jako lijepo zvuci :) imas flocki kakvu fotku od gore mozda?

bubica1
10.04.2006., 08:25
Hej,
A evo sad se spremam na kraci trening na Ronjge.. Woo hoo! Zivio bicikl! :cerek: :zubo:

Majo svaka čast! , student a piše poruke u 6:33 ujutro:top: :top:

flocki
10.04.2006., 11:59
jako lijepo zvuci :) imas flocki kakvu fotku od gore mozda?

Pa naravno da imam, evo sibnut cu ih na net ovih dana, sada sam malo u zurbi..

@bubica1, to je bilo pisano u 8:30..

Btw, upravo sam se vratila sa voznje, 20ak km... Superr.. A sad, na faks. :zubo:

bbsan
10.04.2006., 12:58
koliko dana traje takva tura od 190 km?Jedan dan.bbsan, Bond i lavina, part II :D
cibni fotke ;) Boljih fotki će bit kad netko drugi stavi svoje, moje su napravljene mobitelom i ne može se vidit puni dojam. Prva slika ne pokazuje lavinu u punoj visini, ali se tu odlično vidi kolika je (a na nekim mjestima je puno viša od ovoga!) zbog veličine ljudi i činjenice da na tom mjestu nije ni bilo snijega, pa se lakše uoči visina lavine.
http://web.vip.hr/bbsantic.vip/lavina1.jpg
Na drugoj slici vidi se (samo dio) područja koje je lavina pokrila. Opet s ljudima na slici, da bi se shvatilo koliko je to ogromno...
http://web.vip.hr/bbsantic.vip/lavina2.jpg
Čim bude boljih slika, stavit ću link, jer se iz ovih slika uopće ne vidi cijelo stanje...

P.S.
Šta ti je taj behar??? :D

jimmy jazz
10.04.2006., 13:12
:top: :rofl:
... ma i vibrejk dobro koce...

:D

seti
10.04.2006., 13:28
kaj je behar? :confused:

jimmy jazz
10.04.2006., 14:58
Evo, MaxB je na putu ka ozdravljenju... Jos smrca, ali vise nema temperaturu i danas se uspio koliko-toliko naspavati pa je danas pokupio bajk sa servisa... I kad se vozio doma, nesto mu je cudno zveckalo naprijed i mislio je da su to oni lockovi za nabe na starim kotacima koje je vozio doma. No kasnije je skuzio da nije samo to zveckalo, vec je i prednja disk kocnica malo zveckala kad se kotac vrtio. Nista mu nije bilo jasno, pokusava maksimalno odmaknuti pakne od rotora, ali i dalje nesto zvecka... Vec se ozbiljno zabrinuo i pomislio da bi najbolje bilo da ide natrag u servis... No, nisam htio ici gnjavit jer sam mislio da bih dobio odgovor - to tako treba biti dok se ne 'skure'... Ali ipak, zvecka i dok u 'leru' vrtis kotac? Na kraju nisam isao u servis nego krenuh u Maksimi, a vec po cesti poceo sam kuriti zadnju kocnicu - nakon nekoliko pokusaja naglih zaustavljanja, ova je pocela jako hvatati i blokira zadnji kotac bez prevelikog napora.

Prednja je sasvim druga prica. Jos je to malo zveckalo, zatiravao sam se pa naglo kocio, plasio susjede cviljenjem kocnica, forsirao je malo po maksimiru i kad sam se vracao, uvidjeh da je i prednja pocela jace hvatati. I sad nakon te prve voznjice te disk-kocnice mi koce bolje od bivsih v-brakeova (u stanju u kakvome su bile prije skidanja, prednja disk-kocnica je i dalje malkice slabija nego v-brake kad je bio nov)! :) I eto, ja zadovoljan nakon tog kratkog vremena egzibicije. Kocnice se jos bitno bolje kociti kad cu ih stvarno poceti upotrebljavati...

samo se ti nadaj :zubo:
evo, upravo to, da loshije koce. a besh ti takvu tehniku koju trebam prvo kuriti da bu funkcionirala!? ak nekaj kupujem ocem znati kak funkcionira, i to odma. a ne ovo ono..pa Maximir..pa Zvecka...:rolleyes:

jimmy jazz
10.04.2006., 15:18
Jedan dan.Boljih fotki će bit kad netko drugi stavi svoje, moje su napravljene mobitelom i ne može se vidit puni dojam. Prva slika ne pokazuje lavinu u punoj visini, ali se tu odlično vidi kolika je (a na nekim mjestima je puno viša od ovoga!) zbog veličine ljudi i činjenice da na tom mjestu nije ni bilo snijega, pa se lakše uoči visina lavine.
Na drugoj slici vidi se (samo dio) područja koje je lavina pokrila. Opet s ljudima na slici, da bi se shvatilo koliko je to ogromno...
Čim bude boljih slika, stavit ću link, jer se iz ovih slika uopće ne vidi cijelo stanje...

P.S.

je, planine znaju biti gadne stvari..josh ak je iznad 500m.. :eek: :D

bbsan
10.04.2006., 15:23
je, planine znaju biti gadne stvari..josh ak je iznad 500m.. :eek: :D
Evo, našao sam jednu impresivniju koju nisam ja slikao...
Malo je veća pa sam stavio link da ne zagađujem forum :)
http://www.inet.hr/~irumiha/galerije/planinarenje/Kamniske_2006-04/img010.jpeg

jimmy jazz
10.04.2006., 15:31
bah....planine v zimi..:flop:

Toni_st
10.04.2006., 16:10
Hej,
evo bas sam se pitala hoce li biti kakvih odgovora tokom vikenda.. E pa da ne bi bilo da ni ja nisam nista radila...

Right On !!! :cerek:

Toni_st
10.04.2006., 16:17
Dado molin te reci nan šta je to behar :)

(Izbjegavala marjan , pa da bolje da jesi , jer kad bi se onesvjestila onda bi ti mora dat umjetno disanje il nešto :))

MaxB
10.04.2006., 19:25
samo se ti nadaj :zubo:
evo, upravo to, da loshije koce. a besh ti takvu tehniku koju trebam prvo kuriti da bu funkcionirala!? ak nekaj kupujem ocem znati kak funkcionira, i to odma. a ne ovo ono..pa Maximir..pa Zvecka...:rolleyes:
Kocnice sve dalje koce sve bolje - vec tijekom drugog dana voznje prednja moze dovoljno brzo zaustaviti bicikl da mi se zadnji kotac (skupa sa mnom na sjedalu) digne. Treci dan me i same iznenade - kad pomislim da vise u njima nema snage, jos ih malo jace stisnem i jos jace zakoce. Vec sad ljepse koce od mog V-brakea kad je bio novi - snaga je tu negdje, mozda cak i malo veca, no modulacija je puno bolja. Tako da sam ja vrlo zadovoljan. Sto ti znaci nekoliko dana kurenja kocnica pa da u njima onda uzivas pola godine-godinu (dok ne potrosis pakne), u odnosu na to da kocnice ne moras kuriti nekoliko dana, ali nikad nece tako jako kociti niti ce njima kocenje biti dobro modulirano? Tek s ovim kocnicama zapravo shvacam sto to znaci 'modulacija' - na V-brakeu toga bas i nema... Hidraulicne imaju (ili bi trebale imati) jos i bolju modulaciju, no zasad sam zadovoljan i s ovim. Ak se vozis samo po ravnome, onda ti je bogme svejedno kakve kocnice imas. Ali za spusteve - kvalitetni diskovi su zakon! Jedva cekam da se zaletim na Sljeme pa da ih do kraja skurim i da ih testiram kak treba...

flocki
10.04.2006., 19:26
Sto je to modulacija?! :eek:

jimmy jazz
10.04.2006., 20:08
Evo, našao sam jednu impresivniju koju nisam ja slikao...
Malo je veća pa sam stavio link da ne zagađujem forum :)
http://www.inet.hr/~irumiha/galerije/planinarenje/Kamniske_2006-04/img010.jpeg

a ja sam pak bil of vikend na Sljemenu, Kuzelinu i Jarunu. jedino se Sljeme od tog more po uvjetima more meriti s ovim gore. vec pri vrhu nas je iznenadil glaboki i nadasve mokri sneg!? :eek: totalno psiholoski nepripremljeni na ovu nepogodu, ipak smo nastavili dalje odlucivshi ne zvati gorsku sluzbu u pomoc. a gori smo se onda okrepili cajekom i jednom masnom pilecom :top: no,moglo je zavrshiti drugacije. :tuzni:
evo slike, podno Sljemena 7. aprila ovog proletja gospodnjeg.
http://stud4.tuwien.ac.at/~e9425711/files/Sljeme_7.4.06.jpg

no zato Kuzelin je ocaral totalno..staro arheolosko nazaliste josh iz zeljeznog doba na Medvednici, poznato samo nekoliicni okolnih mjeshtana i misticima poput nas, priziva svojim duhom Kelta i Rimljana..a cija se povjest prekida nalaskom avarske strele :tuzni:
ipak magija traje i dalje:
http://4.forumer.com/uploads/imagineall/post-41-1144650462.jpg
http://4.forumer.com/uploads/imagineall/post-41-1144650778.jpg

na doljnjoj sliki se vide ostatki zidova..a inace, breg je nori :s
more se dojti i s biciklinom..

Jarun nam postal nish, al je izrazito pogoden za urbane bicikliste :D

dada79
10.04.2006., 20:16
E i šta je behar ?

Pojma ti ja nemam što je behar

P.S.
kaj je behar? :confused:
Dado molin te reci nan šta je to behar

... mene ste nasli zajebavat :D

dada79
10.04.2006., 20:24
bbsan,thanx za sharing! :)

jimmy,jos uvijek nisam vidjela taj Kuzelin..qul,otkidam na misticna mjesta! trebas vidjeti u Hercegovini zalazak sunca iznad napustenog grada Daorsa ;)

jimmy jazz
10.04.2006., 20:27
bbsan,thanx za sharing! :)

jimmy,jos uvijek nisam vidjela taj Kuzelin..qul,otkidam na misticna mjesta! trebas vidjeti u Hercegovini zalazak sunca iznad napustenog grada Daorsa ;)

je, nije da te nisam zval :zubo:

kaj je taj Daors? mozda svratim jenput dok pem za Medjugorje!

bubica1
10.04.2006., 20:27
Sto je to modulacija?! :eek:

nazovimo to doziranje snage kočenja, tj. sa hidrauličnom kočnicom puno lakše doziraš snagu kočenja, dok V-brake je po tom pitanju nešto lošiji

jimmy jazz
10.04.2006., 20:30
nazovimo to doziranje snage kočenja, tj. sa hidrauličnom kočnicom puno lakše doziraš snagu kočenja, dok V-brake je po tom pitanju nešto lošiji

naravno, al zavisi koji V-Brake! jel XT, XTR il neki no name.
nemres pricati V-Brake nema modulaciju uove-uone...imas sve kaj oces, niskofrekventnu, viskofrekventnu....zavisi s cim kocish. :kava:

neverovatno kak se Maxb kune u diskovne kocnice a nit nezna koje V-brake je imal...i da mozda ima i boljih i loshijih v-brakeova ;)

MaxB
10.04.2006., 20:53
neverovatno kak se Maxb kune u diskovne kocnice a nit nezna koje V-brake je imal...i da mozda ima i boljih i loshijih v-brakeova ;)
Ne kunem se ja - kunu se prakticki svi koji imaju (hidraulicne) diskove, a nisam jos cuo da se netko tko je probao hidraulicne diskove kune u modulaciju V-brakea, bio to XT ili XTR ili koji vec.

A ovi Avidovi diskovi u usporedbi s V-breakeom (s magnezijskim celjustima) koji je dosao na biciklu XT klase su ko nebo i zemlja. ;) Sad, kakvi su u usporedbi s XT V-brakeovima jer ih nisam probao. No - vidi prethodni odlomak odvog odgovora.

grizli
10.04.2006., 21:01
Jedan dan.Boljih fotki će bit kad netko drugi stavi svoje, moje su napravljene mobitelom i ne može se vidit puni dojam. Prva slika ne pokazuje lavinu u punoj visini, ali se tu odlično vidi kolika je (a na nekim mjestima je puno viša od ovoga!) zbog veličine ljudi i činjenice da na tom mjestu nije ni bilo snijega, pa se lakše uoči visina lavine.

P.S.

ne kuzim, u jednom danu 190km?? uz PENJANJE??? ak sam dobro shvatio?:rolleyes:
kolko je to sati voznje?:rolleyes:

grizli
10.04.2006., 21:05
Kocnice sve dalje koce sve bolje - vec tijekom drugog dana voznje prednja moze dovoljno brzo zaustaviti bicikl da mi se zadnji kotac (skupa sa mnom na sjedalu) digne. Treci dan me i same iznenade - kad pomislim da vise u njima nema snage, jos ih malo jace stisnem i jos jace zakoce. Vec sad ljepse koce od mog V-brakea kad je bio novi - snaga je tu negdje, mozda cak i malo veca, no modulacija je puno bolja. Tako da sam ja vrlo zadovoljan. Sto ti znaci nekoliko dana kurenja kocnica pa da u njima onda uzivas pola godine-godinu (dok ne potrosis pakne), u odnosu na to da kocnice ne moras kuriti nekoliko dana, ali nikad nece tako jako kociti niti ce njima kocenje biti dobro modulirano? Tek s ovim kocnicama zapravo shvacam sto to znaci 'modulacija' - na V-brakeu toga bas i nema... Hidraulicne imaju (ili bi trebale imati) jos i bolju modulaciju, no zasad sam zadovoljan i s ovim. Ak se vozis samo po ravnome, onda ti je bogme svejedno kakve kocnice imas. Ali za spusteve - kvalitetni diskovi su zakon! Jedva cekam da se zaletim na Sljeme pa da ih do kraja skurim i da ih testiram kak treba...

pri kojoj brzini dize straznji dio bicikla?

pakne traju najmanje nekoliko godina ,cini mi se da se to jako malo trosi:rolleyes:

grizli
10.04.2006., 21:08
Ne kunem se ja - kunu se prakticki svi koji imaju (hidraulicne) diskove, a nisam jos cuo da se netko tko je probao hidraulicne diskove kune u modulaciju V-brakea, bio to XT ili XTR ili koji vec.

A ovi Avidovi diskovi u usporedbi s V-breakeom (s magnezijskim celjustima) koji je dosao na biciklu XT klase su ko nebo i zemlja. ;) Sad, kakvi su u usporedbi s XT V-brakeovima jer ih nisam probao. No - vidi prethodni odlomak odvog odgovora.

slažem se sa svime

samo ajmo se nac jedan dan na jarunu da ja malo vidim kak to koci;) :D

jimmy jazz
10.04.2006., 21:08
pri kojoj brzini dize straznji dio bicikla?

pakne traju najmanje nekoliko godina ,cini mi se da se to jako malo trosi:rolleyes:

naravno grizli.
http://bontrager.com/images/products/large/260510.jpg
sednes si nuter, a posto si malo vekshi, taman se fino ispruzish pa kocis dzonovima po gumi..i naravno da pakne traju godinama!

jimmy jazz
10.04.2006., 21:13
Dado molin te reci nan šta je to behar :)

(Izbjegavala marjan , pa da bolje da jesi , jer kad bi se onesvjestila onda bi ti mora dat umjetno disanje il nešto :))

valjda misli pehar, znash kakve su zenske, jedno misle a drugo vele :rolleyes:

bbsan
10.04.2006., 22:49
ne kuzim, u jednom danu 190km?? uz PENJANJE??? ak sam dobro shvatio?:rolleyes:
kolko je to sati voznje?:rolleyes:Da. Od mene doma do točke nalaženja 5 km, tu smo stavili stvari u auto koji nam nosi stvari, onda 60 km do Makarske - 97e smo to prešli za 2 sata, onaj drugi put nešto više jer je bila raznolikija ekipa. Onda pauza u Makarskoj, pa 30 km odnosno 3 sata vožnje do Sv Jure, pa pauza gore, povratak nizbrdo - ne sjećam se koliko brzo, ali se varaju svi oni koji misle da je to najlakši dio jer je prohladno, ima šljunka u zavojima i počnu ruke bolit od kočenja :D i nakon pauze u Makarskoj vožnja natrag.

Ne sjećam se točno, ali sve skupa je izlet oba puta trajao skoro 12 sati, od 7 ujutro do skoro 7 navečer...

bubica1
11.04.2006., 07:15
naravno, al zavisi koji V-Brake! jel XT, XTR il neki no name.
nemres pricati V-Brake nema modulaciju uove-uone...imas sve kaj oces, niskofrekventnu, viskofrekventnu....zavisi s cim kocish. :kava:

nisam htio ući u ogromnu polemiku ali neko stajalište postoji da je modulacija kod hidro diskova bolja a kod V-brake lošija.......
a sada gdje je kakva i o čemu sve ovisi nije mi niti bila namjera pisati, pogotovo kada se uzme u obzir vid pitanja koje je flocki postavila

dada79
11.04.2006., 07:57
valjda misli pehar, znash kakve su zenske, jedno misle a drugo vele :rolleyes:
jimmy,ne sekiraj se :bicedobro:

dada79
11.04.2006., 08:06
vratimo se biciklima, bicikl-parking (http://www.majstor.hr/teme/2005/06/Majstor06-05_Bicikl_parking.pdf)

jimmy jazz
11.04.2006., 08:25
jimmy,ne sekiraj se :bicedobro:
meni je dobro :mirko: :B

Ilium
11.04.2006., 08:50
vratimo se biciklima, bicikl-parking (http://www.majstor.hr/teme/2005/06/Majstor06-05_Bicikl_parking.pdf)

Ak se ovo ostvari i sazivi bit ce mrak! Nadam se da nece huligani i ostala maloumna gamad naci nacin da to uniste. Ne znam s kojim alatom uspijevaju unistiti celicne cijevi i sipke (najvjerojatnije zubima i glavom), al svjedoci smo unistenih parkova i ljuljacki. U svakom slucaju - :top: ... nesto se i dogadja.

Toni_st
11.04.2006., 13:01

Ja osobno ne bi nigdi ostavia biciklu da je ne vidin...Ne virujen nikom više :)

Ilium
11.04.2006., 14:17
Ja osobno ne bi nigdi ostavia biciklu da je ne vidin...Ne virujen nikom više :)

...vise?? Znaci imao si gorkog iskustva? Mom braticu su popalili 2 bicikla - 5k KN i 9k KN, sad ima 13k KN bicikl :)... ak se tak nastavi slijedeci mu je sigurno 17k KN :rofl:

bbsan
11.04.2006., 14:55
Ja osobno ne bi nigdi ostavia biciklu da je ne vidin...Ne virujen nikom više :)Također, ništa nigdi ne ostavljam bez nadzora :D A ako ćemo iskreno nisam nešto fasciniran ovim izumom.

dada79
11.04.2006., 18:15
pametno je imati na oku biku, al nije bas to izvedivo u svakoj situaciji. Ako idem na neku duzu voznju,tada se niti ne skidam s nje,ako sam po gradu,obicno mi je pred okom, al sta raditi ako si na terenu gdje daljnji pristup nije moguc s bikom..ja npr. ljeti idem s bikom i na plazu, kako volim otplivati nekoliko kilometara dalje,nema me bar sat vremena natrag. Svrljanje po nekim skrapama takodjer,necu je nositi na ramenima cijelo vrijeme.. ne volim se ogranicavati takvim opterecenjima,osiguram koliko mogu,ostalo prepustim sreci,pa sta bude..al da imam biku od 15 000 kn il vise,vjerojatno bih puno manje vjerovala u srecu :D

flocki
11.04.2006., 18:34
Ja ni u portunu ne ostavljam bike, a kamo li negdje drugdje.. Uvijek mora biti na oku..

Toni_st
11.04.2006., 20:18
pametno je imati na oku biku, al nije bas to izvedivo u svakoj situaciji. Ako idem na neku duzu voznju,tada se niti ne skidam s nje,ako sam po gradu,obicno mi je pred okom, al sta raditi ako si na terenu gdje daljnji pristup nije moguc s bikom..ja npr. ljeti idem s bikom i na plazu, kako volim otplivati nekoliko kilometara dalje,nema me bar sat vremena natrag. Svrljanje po nekim skrapama takodjer,necu je nositi na ramenima cijelo vrijeme.. ne volim se ogranicavati takvim opterecenjima,osiguram koliko mogu,ostalo prepustim sreci,pa sta bude..al da imam biku od 15 000 kn il vise,vjerojatno bih puno manje vjerovala u srecu :D

U slučaju da se mora ostavit , onda je najbolje imat malo dužu sajlu , promjera baren 1 cm i provuć je kroz oba kola ,kostur i naravno oko neke nepomične stvari vani i po mogućosti skinit sic ili ga osigurat prethodno...tako zavezana in neće bit baš privlačna :)...

Toni_st
11.04.2006., 20:26
...vise?? Znaci imao si gorkog iskustva? Mom braticu su popalili 2 bicikla - 5k KN i 9k KN, sad ima 13k KN bicikl :)... ak se tak nastavi slijedeci mu je sigurno 17k KN :rofl:

Ima san , ne toliko strašno ali u par navrata sic , ručke , a prijatelj ostavia biku u portunu na ni više ni manje nego 1 min. i uzelo mu je , bia je plaka doslovce ...

flocki
11.04.2006., 20:57
Kao sto obecah, slijede slike sa Lisine i nadalje...

Ne znam da li moj su-vozac pristaje na objavljivanje njegovih fotki u javnosti, pa dok ne dobijemo pozitivan odgovor, zadovoljit cete se samo mojim fotkama.. :zubo:

flocki pazi medo! (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080110.jpg)

jezerce (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080116.jpg)

kakvi su ovo putokazi!? (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080122.jpg)

pogled na kvarner (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080125.jpg)

bbsan
11.04.2006., 22:03
...dok ne dobijemo pozitivan odgovor, zadovoljit cete se samo mojim fotkama...To slijediš Dadin primjer i objavljuješ fotke kako bi dobila obožavatelje? :D

flocki
11.04.2006., 22:06
He, he, ucim od najbolje :zubo:

Toni_st
11.04.2006., 22:58

Ne znam da li moj su-vozac pristaje na objavljivanje njegovih fotki u javnosti, pa dok ne dobijemo pozitivan odgovor, zadovoljit cete se samo mojim fotkama.. :zubo:

flocki pazi medo! (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080110.jpg)

kakvi su ovo putokazi!? (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080122.jpg)

pogled na kvarner (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080125.jpg)

Ona pogled na kvarner je predobra , stvarno lipa slika:top: .

A ostali komentari na slike , od mene kao sportaša-jaki kvadricepsi , vjerovatno si dobra u šprintu i od mene kao civila - stvarno impresivno poprsje :D ;)

I ona marama , podsjećaš me na Pantanija...

flocki
11.04.2006., 23:03
Hvala na komplimentima...

Iako bi se o "jakosti" mojih kvadricepsa dalo diskutirati... :zubo:

flocki
11.04.2006., 23:05
Nadam se da ce uskoro i fotograf gornjih slika dati blagoslov, pa da i on osvane tu.. :D

Toni_st
11.04.2006., 23:12
Hvala na komplimentima...

Iako bi se o "jakosti" mojih kvadricepsa dalo diskutirati... :zubo:

Nema na čemu , čista realnost :)...

(Spomenia san jake kvad.misleći na izgled :zubo:)

Stavljaj i u budućnosti slike ...

bbsan
11.04.2006., 23:20
Ona pogled na kvarner je predobraKvarner? Ima nešto u drugom planu? :D

jaki kvadricepsi i stvarno impresivno poprsjeHej, prvi sam je vidio :rofl:

Toni_st
11.04.2006., 23:29
Oće li dada nakon ovih eksplicitno-šokantnih slika i dalje ostati na tronu ?
Saznajte u novom nastavku serije "Egzotične biciklistice" :)

bbsan
11.04.2006., 23:59
Oće li dada nakon ovih eksplicitno-šokantnih slika i dalje ostati na tronu?Mislim da im preostaje jedino dvoboj (http://www.mudwrestle.us/images/vol8/090403a12-640.jpg) :D
Inače, Toni, Anamarija ti preko mene poručuje da to je ona. (Ne na slici nego na bicikli koju si spominjao)

seti
12.04.2006., 06:33
ovaj topic postaje sve zanimljiviji

bubica1
12.04.2006., 07:45
Nadam se da ce uskoro i fotograf gornjih slika dati blagoslov, pa da i on osvane tu.. :D

ma daj nije fora, flocki uploadala slike a mene nema na niti jednoj:flop:

Arathorn
12.04.2006., 07:46

Nice. :top: Nadam se da ću ovog ljeta proći tim dijelom. :)

Ilium
12.04.2006., 07:47
Ona pogled na kvarner je predobra , stvarno lipa slika:top:

Da, i meni, a nemam pojma zašto. Vidio sam taj krajolik 100 puta, al ova slika je bas nekak...

Toni_st
12.04.2006., 10:50
Mislim da im preostaje jedino dvoboj (http://www.mudwrestle.us/images/vol8/090403a12-640.jpg) :D
Inače, Toni, Anamarija ti preko mene poručuje da to je ona. (Ne na slici nego na bicikli koju si spominjao)

Dvoboj :D...

Rekla mi je anamarija za to ... Svit je stvarno mal...

dada79
12.04.2006., 11:16

flocki :cerek: zasjenila si ljepoto cijeli Kvarner :) :D pitam se zasto nitko nije komentirao jezerce i strelice :zvrko: :D

ne bih sad ko ova muskadija ovde u detalje isla :D,al kontam da zavide sad bubici1 :D

dada79
12.04.2006., 11:25
Oće li dada nakon ovih eksplicitno-šokantnih slika i dalje ostati na tronu ?
Saznajte u novom nastavku serije "Egzotične biciklistice" :)
:rofl: luđaci :D
bbsan, neredu jedan, stalno ti neke zaplete ubacujes,btw, ako ti uspije ovaj bondovski film, mogao bi poceti pisati i scenarij za jednu sapunicu.. :D

a sto se tice dvoboja...mislim da ja i flocki moramo dobro vamo odvagati koliko se to nama dvima isplati, a ne da sva voda ide na mlin ovoj muskadiji ovde :p :D

Nadam se da ću ovog ljeta proći tim dijelom. :)
Mislim da sad nisi jedini :D

bubica1
12.04.2006., 12:09
ja ću ipak morati biti dobar jer me flocki u protivnom više neće htjeti povesti nigdje (ipak ona ima auto sa nosačima za biciklu)

seti
12.04.2006., 12:50
ajd flocki sad jednu di se znojis na nekom usponu, onak mokra majica i to... usponi su bitan sastojak biciklizma, naravno

bubica1
12.04.2006., 12:55
ajd flocki sad jednu di se znojis na nekom usponu, onak mokra majica i to... usponi su bitan sastojak biciklizma, naravno

to ti je ono pružiš prst a oni bi ruku:cerek:

Toni_st
12.04.2006., 13:12
:rofl: luđaci :D
...

Baren smo te nasmijali... :)

Toni_st
12.04.2006., 13:15

Da-da , slažen se.Brdo je jako važno za snagu ...i slično...Aj sad jednu sliku na usponu flocki :p :D

Ilium
12.04.2006., 14:48
Da-da , slažen se.Brdo je jako važno za snagu ...i slično...Aj sad jednu sliku na usponu flocki :p :D

:klopa: ocemo, ocemo,.... :lux:

zakon! :D (u sta ce se ova tema pretvorit, jos ce nas prebacit na LJES :lol:)

To je tak kad su cure na biciklima rijetka pojava...

bbsan
12.04.2006., 15:10
Može i par slika bez bicikle :rofl:

Jadna flocki, teret slave je prevelik :D Mislim da će ti Dada79 dat par savjeta kako se nosit s njim. Ona koristi taktiku 'ako ih ne možeš pobijediti, pridruži im se'. Već par puta viđena je u busiji kako radi zasjedu sama sebi. :D

flocki
12.04.2006., 19:23
Uf... Dada, help!!! :rofl: :rofl: :eek:

Eto, uskoro stizu slike suvozaca i autora gornjih fotki, samo da ih uploadnem... :zubo:

Zasad jos nema fotki mene na usponu, mogla bi se koja desit ovu subotu, ali o tom potom.. A onda naravno, snimka hrvanja u blatu dade i mene ... :zubo:

flocki
12.04.2006., 19:32
Eto, nova posiljka fotki:

fiume.. (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080130.jpg)

akcija (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080131.jpg)

bubica1 pazi medo! (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080108.jpg)

pokraj jezerca (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080115.jpg)

vjesnik proljeca (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lisina/P4080121.jpg)

flocki
12.04.2006., 19:33
E da sad ne bi bilo da se zivi na staroj slavi, danas sam odvozila 30km ceste.. :zubo:

bbsan
12.04.2006., 20:15
Drago mi je kad topic ovako živne, odmah je zabavnije. :D a da se i zaraditi.

Želite doći do Rijeke i ne znate kako?
Rent-a-car Budget (http://www.budget.hr)

Autotrans (http://www.autotrans.hr) najbolje povezuje sve gradove u Hrvatskoj s Rijekom, a nudi i brojne turističke ture. Posjetite naše web stranice i odlučite sami.

Želite se slikati s nekim za uspomenu?
Odaberite filmove Kodak (http://www.kodak.com).
To nije sve!
U ponudi je i veliki izbor fotoaparata upravo za tu zgodu

Prodajem gojzerice. (provjereno dobre i za veće međugradske relacije)
Seti

bbsan
12.04.2006., 20:21
Inače bio sam i ja malo po stazama ovih dana, ali vidim da moram malo sredit kočnice ako ne želim ostat samo freska na nekom stablu.

dada79
12.04.2006., 20:30
:rofl: :lol: hahahaha,bbsan,imas ti slifa,to meni nikad nije islo - znat iskoristiti situaciju. :D dobra ideja,topic je toliko posjecen,da bi mogli naplacivati reklame i oglase i skupljenu lovu trosit na bike-stvarcice :rofl:
Ja trebam NOVI BIKE!!! :D

da i ja iskoristim priliku, slikam po narudzbi, apstrakciju :D, portrete,aktove,pejzaze i svasta :rofl: primam i dobar bike umjesto para :D

Toni_st
12.04.2006., 20:34

Eto, uskoro stizu slike suvozaca i autora gornjih fotki, samo da ih uploadnem... :zubo:

Zasad jos nema fotki mene na usponu, mogla bi se koja desit ovu subotu, ali o tom potom.. A onda naravno, snimka hrvanja u blatu dade i mene ... :zubo:

To sa hrvanjem u blatu , s obzirom da je s odjećom već istrošena shema moj savjet je skinete sve :D i da ja sniman :cerek:

Inače , flocki blago ti se , blizu ti je učka ... Da mi je taj uspon od 17,18 km ovdi bia bi presretan ... Doduše kod mene je malačka , sitno ali nedovoljno dugo za neke potrebe...

dada79
12.04.2006., 20:37
Eto, nova posiljka fotki:
[/URL]
:zvrko: i ovaj bubica je macan! :cerek: jos pod ovom bic-opremom.. :o

ajde slijedeci, Toni, bbsan,Ilium.. :zubo: HO-CEMO JOS! :D *vriska i zvizduk dade i flocki* :D

ovaj vjesnik proljeca je super,bas umjetnicka fotka! :)

dada79
12.04.2006., 20:43

draga, sta da ti kazem,nemo`s protiv toga :D

hocemo ovako flocki,ja i ti cemo se hrvati u blatu,ako se za uzvrat sva muskadija ovdje poskida! :p :klopa: :D

Toni_st
12.04.2006., 20:57

hocemo ovako flocki,ja i ti cemo se hrvati u blatu,ako se za uzvrat sva muskadija ovdje poskida! :p :klopa: :D

Dado baš si tigrica ;) .

asti srca
12.04.2006., 20:58
ne bicikliran nikad
razlog je neudobonost
ja san ljubitelj komfora, jel ima neki bajk ko bi mi dobro lega da ne zulja

Toni_st
12.04.2006., 21:03
ne bicikliran nikad
razlog je neudobonost
ja san ljubitelj komfora, jel ima neki bajk ko bi mi dobro lega da ne zulja

Ako ne bicikliraš nikad , onda ti je najbolji bajk fotelja od kože (umjetna ti bolja lakše se održava od prave) :zubo:

Šala naravno...Baziraj se na to da je sic što širi kao i gume , te dvi stvari uglavnom čine presuđuju komfor...

asti srca
12.04.2006., 21:06
Ako ne bicikliraš nikad , onda ti je najbolji bajk fotelja od kože (umjetna ti bolja lakše se održava od prave) :zubo:

Šala naravno...Baziraj se na to da je sic što širi kao i gume , te dvi stvari uglavnom čine presuđuju komfor...
pa to san i ja zna, ali imas li kakvu preporuku, reci konkretne podatke
pare nisu nikad problen bile

Toni_st
12.04.2006., 21:10

Dođeš i kupiš na licu mista od oka , ne tribaju ti nikakvi konkretni podaci , savjetujen cruiser tip (široki savijeni volan i gume i sic).Izgleda malo čudno :zubo: , al je preudobna , obično ti imaju bilu prugu sa strane guma...

asti srca
12.04.2006., 21:25
Dođeš i kupiš na licu mista od oka , ne tribaju ti nikakvi konkretni podaci , savjetujen cruiser tip (široki savijeni volan i gume i sic).Izgleda malo čudno :zubo: , al je preudobna , obično ti imaju bilu prugu sa strane guma...
imas li kakv link di bi moga pogledat, nisan vizualni tip, teze mi ide zamisljanje

Toni_st
12.04.2006., 21:33
imas li kakv link di bi moga pogledat, nisan vizualni tip, teze mi ide zamisljanje

Neman , nisan siguran di bi to moga nać ... Javiću ako vidin negdi nešto...

bbsan
12.04.2006., 21:47
ajde slijedeci, Toni, bbsan,Ilium.. :zubo: HO-CEMO JOS! :D *vriska i zvizduk dade i flocki* :D:D
Nakon svih gluposti koje sam napisao u nekim drugim dijelovima foruma, nemam baš želju stavljat sliku. Iako me očito oni koji me znaju mogu skužit po nicku i razgovorima u ovom sportskom dijelu foruma, radije ću vas nekolicinu uputit na svoje osobne web stranice kad budu gotove. (Postojale su prije par godina a sad čekaju bolje dane, nemam nikako vremena za napravit ih ponovno u boljem dizajnu)

flocki
12.04.2006., 21:56

:cerek: :cerek: :cerek: :cerek:
DA! DA! DA!

Ili barem fotke muskog dijela ekipe, eto, neki su se vec odvazili, hocemo jos! :D

flocki
12.04.2006., 22:09
E da, nisam pitala jos ovdje: Ide li tko na Istra Terra Magica? 30. 4. 2006. ?

Ja idem, bubica1 koliko ja znam ide, ima li jos zainteresiranih? Eto raspis (http://www.istra.hr/terramagica_hr?mmlID=119&ctgId=766&ctgTplId=92&nav=0&cntType=1) ..

Naravski, mi idemo u ovu rekreativnu kategoriju... Ima li netko odavde zainteresiran pa da odemo svi skupa i da se napokon poupoznamo?

bbsan
12.04.2006., 22:34
1) Vas dvije se hrvete u blatu ako se mi skinemo? Hm... mislim da ćemo lako postić dogovor, samo bih htio neka jamstva :D
2) Terra magica?
U planinarskom društvu ćemo sutra donijet odluku idemo li ovaj vikend na izlet u Austriju (Grossvenediger, 3666m :cool: ). Ako ne, to će bit odgođeno za sljedeći produženi vikend a taj se poklapa s tvojom utrkom.
Ako sad idemo u Austriju, onda bi 29.04. rado bio na mosorskom maratonu. Teoretski je moguće stić nakon toga na biciklijadu u Istru, a u praksi još ne znam koliko mogu vozit nakon što 38 kilometara proskakućem po kamenju na kojem uglavnom nema staze skupljajući žuljeve.
Dakle - malo vjerojatno iako bih volio. Volim ja stić na sve :D zato mi auto i ima 183K prijeđenih kilometara. Ako ne budem u Austriji, pokušat ću.

Arathorn
12.04.2006., 23:12
da i ja iskoristim priliku, slikam po narudzbi, apstrakciju :D, portrete,aktove,pejzaze i svasta :rofl: primam i dobar bike umjesto para :D

Javljam se za apstrakciju. :zubo:

A-a, ja se ne skidam, u zadnjih par mjeseci kilaža narasla i omekšao malo u području trbuha. :zubo:

grizli
13.04.2006., 01:33

:eek: :rolleyes: :zubo: :zubo:

bubica1
13.04.2006., 07:30
:zvrko: i ovaj bubica je macan! :cerek: jos pod ovom bic-opremom.. :o

uhhh, sada ću se i uobraziti

Ilium
13.04.2006., 07:47

Definitivno cruiser - http://www.feltracing.com/06/06_cruiser/

FELT ima najljepse cruisere, jos od doba kad se dio ekipe zvao GT :top:

NE MOZE UDOBNIJE!

Ilium
13.04.2006., 08:07
Ili barem fotke muskog dijela ekipe, eto, neki su se vec odvazili, hocemo jos! :D

Fotki ce bit, tek pocinje prava sezona...

Primamljiva mi je Istra Terra Magica, to sam planirao ic jos prosle godine, al sam promijenio poso pa nis. Mozda se zaletiiiimmmmm! Giro d'Istria planiram vec godinama, al uvijek se spustim juznije!! :D

bubica1
13.04.2006., 08:28
za sada nas je za terru definitivno dvoje tj flocki i ja

jimmy jazz
13.04.2006., 09:40
1) Vas dvije se hrvete u blatu ako se mi skinemo? Hm... mislim da ćemo lako postić dogovor, samo bih htio neka jamstva :D
2) Terra magica?
U planinarskom društvu ćemo sutra donijet odluku idemo li ovaj vikend na izlet u Austriju (Grossvenediger, 3666m :cool: ). Ako ne, to će bit odgođeno za sljedeći produženi vikend a taj se poklapa s tvojom utrkom.

velki venecijanski...to je u hohe tauern..bregic :cerek:

ljepshi je po ljetu :top:

sad ima lavina :rolleyes:

Toni_st
13.04.2006., 10:47

NE MOZE UDOBNIJE!

Evo Ilium ti je naša sliku , ka šta vidiš , ne dolazi udobnije od ovoga...

flocki
13.04.2006., 20:45
I ekipo, sto kazete na ovo (http://www.adventure-sport.net/index.php?option=com_sport&task=view&id=1371&catid=109&Itemid=269)?

Ima li medju nama nadobudnih ludjaka? :zubo:

EDIT: To ce biti negdje u srpnju ove godine.. Pitam se da li se do tada moze skupiti dovoljno kondicije za 24satni MTB maraton..

Toni_st
13.04.2006., 20:55
I ekipo, sto kazete na ovo (http://www.adventure-sport.net/index.php?option=com_sport&task=view&id=1371&catid=109&Itemid=269)?

EDIT: To ce biti negdje u srpnju ove godine.. Pitam se da li se do tada moze skupiti dovoljno kondicije za 24satni MTB maraton..

Mislin da ima , počevši od mene :).

Do tada se nikako ne može skupit kondicije , ali kad bi se sad počelo za nekih 3 godine bi bia se postiga neki minimum :zubo: ...

flocki
13.04.2006., 20:58
Ah, morala sam pitati... :zubo: :zubo:

asti srca
13.04.2006., 21:01

NE MOZE UDOBNIJE!
fala prile, imali to u metropoli za ubost negdi il se to mora narucivat iz amerike

Toni_st
13.04.2006., 21:12
Sta se tiče slika , ista situacija ka sa bbsan-ovom izjavom u vezi njih. :zubo:
(Susreta san ovaj forum godinama , a ne bi se nikad registrira i osta detaljnije razgledavat da nije te je jedne osobe , koju pozdravljan po ko zna koji put , i dok je god tu i ja ću bit :o).Znaće ona o kome se radi :) )

bbsan
13.04.2006., 23:05

EDIT: To ce biti negdje u srpnju ove godine.. Pitam se da li se do tada moze skupiti dovoljno kondicije za 24satni MTB maraton..1) 300 kilometara* (po stazi a ne cesti ako sam dobro shvatio) je too much za mene.
2) Start u ponoć? Gluplje nije moglo - krećeš pospan, jer kako ćeš se natjerat prethodno naspavat i probudit u ponoć pod normalno???
Mislim, ljudi su radili gore stvari na avanturističkim utrkama, čak sam i pospani ja mogao izdržat više nego sam mislio ali start nečeg tako zahtjevnog u ponoć je glupa odluka.
3) Samo 15 sudionika? Isto blesavo - taman da se i pojavim spreman na odustajanje kad se umorim, pitanje je bi li vozio sam ili s nekim, s obzirom da je samo 15 ljudi raspoređeno na tako dugoj stazi...

Mislim da se ta utrka mogla bolje organizirat, a mogli su smislit i neku lakšu kategoriju.

grizli
13.04.2006., 23:33
1) 300 kilometara* (po stazi a ne cesti ako sam dobro shvatio) je too much za mene.
2) Start u ponoć? Gluplje nije moglo - krećeš pospan, jer kako ćeš se natjerat prethodno naspavat i probudit u ponoć pod normalno???
Mislim, ljudi su radili gore stvari na avanturističkim utrkama, čak sam i pospani ja mogao izdržat više nego sam mislio ali start nečeg tako zahtjevnog u ponoć je glupa odluka.
3) Samo 15 sudionika? Isto blesavo - taman da se i pojavim spreman na odustajanje kad se umorim, pitanje je bi li vozio sam ili s nekim, s obzirom da je samo 15 ljudi raspoređeno na tako dugoj stazi...

Mislim da se ta utrka mogla bolje organizirat, a mogli su smislit i neku lakšu kategoriju.

350km/24 sata je oko 15km/h prosjecno, ako se staje za jele, pisanje i sl odmorpenje se na 17-20km/h prosjecno i jos k tome 6000m uspona... sumnjam da je to mgouce prijeci u 24 sata..:rolleyes:

Ilium
14.04.2006., 08:16
@flocki & bubica1
Jeste se prijavili za ITM? Koju stazu vozite. Ne kuzim ono s placanjem - ak se ide 80 km je 80 kn, a rekreativna 35 km, 40 kn? Mislim da je ovih 80 kn kotizacije za europsku mtb elitu (kako tam pise)...? Bilo bi gust startat s njima, mada naravno nemam apsolutno nikakve sanse izdrzat s njima ni 1 km. Al da vozim 80 km, to da, pa kad stignem, stignem :)... E sad, dat 80 kn za start, zvuci mi ko bacen novac. Kaj vi planirate?

Za ovu od 24 sata mogu rec da je totalna ludara. Bilo bi puno bolje da se krece ujutro, a ne u ponoc. Ne znam kolki moron moras bit da krenes na to za ozbiljno. Mozda bi i krenuo s njima pa za jedno pol sata voznje, do prve birtije nastavio pit pivu... :D

Ilium
14.04.2006., 08:33
fala prile, imali to u metropoli za ubost negdi il se to mora narucivat iz amerike

Imas u zgb-u, a buduci da si splićanin, sigurno si u zgbu tak da ti ne bu bio problem nabavit baciklo :zubo:...

Daklem, dućan se zove Extreme Sport (vrlo originalno ime, nema kaj!), Mesnička 3, 01/4846-155. Nemaju web-site (?), pa provjeri telefonski dal uopce jos postoje. Bili su zastupnici za FELT bacikle, pa su imali i te kruzere. Cijena im je bila oko 3.500 kn pa navise...
Uzivaj!

flocki
14.04.2006., 22:21
Mi idemo na onu malu stazu, ta ima 53 km. Onako, isto je natjecateljska, ali za ove jadne kategorije u koju bismo mi spadali.. :) Bez licence, hobby i tako to..

bubica1
15.04.2006., 06:51
@flocki & bubica1
Jeste se prijavili za ITM? Koju stazu vozite. Ne kuzim ono s placanjem - ak se ide 80 km je 80 kn, a rekreativna 35 km, 40 kn? Mislim da je ovih 80 kn kotizacije za europsku mtb elitu (kako tam pise)...? Bilo bi gust startat s njima, mada naravno nemam apsolutno nikakve sanse izdrzat s njima ni 1 km. Al da vozim 80 km, to da, pa kad stignem, stignem :)... E sad, dat 80 kn za start, zvuci mi ko bacen novac. Kaj vi planirate?

Za ovu od 24 sata mogu rec da je totalna ludara. Bilo bi puno bolje da se krece ujutro, a ne u ponoc. Ne znam kolki moron moras bit da krenes na to za ozbiljno. Mozda bi i krenuo s njima pa za jedno pol sata voznje, do prve birtije nastavio pit pivu... :D

35km staza je praktički biciklijada dok ove dvije duže se ipak tretiraju kao neka "utrka" i to pogotovo ova prva:)
što se tiče kotizacije ona je za hrvatske vozače 80kn (ali to službeno nesmije pisati) i to za obje duže staze, u cijeni je ručak, okrijepa na stazi i poklon paket (navodno da je u njemu bic mjca sa logom-ali nije 100% provijereno) inače ako želiš imam ti mapu i altimetriju 53km staze pa mi pošalji mail ako ti treba
tomislav.grosic@ri.t-com.hr

Ilium
15.04.2006., 11:59
Mi idemo na onu malu stazu, ta ima 53 km. Onako, isto je natjecateljska, ali za ove jadne kategorije u koju bismo mi spadali.. :) Bez licence, hobby i tako to..

Ma ne vjerujem ti da ne bi mogla odvozit 80 km... :)
Ajd idemo na ovu duzu, ova od 53 se odvozi za 3-4 sata max. Nek ovi profici odu, mi cemo cuvat posljednje mjesto tek tolko da se neko od njih ne zblamira :).
bubica1?

bbsan
15.04.2006., 15:35
Ja sam u Splitu do ponedjeljka navečer, očekujem da ću bar nekoga od vas vidit na Marjanu dok sam tu...

flocki
15.04.2006., 16:45
Ma ne vjerujem ti da ne bi mogla odvozit 80 km... :)
Ajd idemo na ovu duzu, ova od 53 se odvozi za 3-4 sata max. Nek ovi profici odu, mi cemo cuvat posljednje mjesto tek tolko da se neko od njih ne zblamira :).
bubica1?

Ha, ha, samo vi idite...

Inace, danas smo obavili lijepu voznju, fotke slijede uskoro.. Nazalost nista sa uspona.. :zubo:

Btw, mislim da se ni ne moze na onu veliku stazu ako nisi licencirani vozac. A ja to nisam.. :zubo:

flocki
15.04.2006., 17:23
Eto svijezih fotki:

Lovranska Draga (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150034.jpg)

Zasluzeni odmor (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150043.jpg) - obratite pozornost na simultano ispijanje..

Pogled na Medveju (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150028.jpg)

Ipak cemo ovo odgurati (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150046.jpg)

Jos jedan odmor (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150051.jpg)

Pozdrav svima i nadam se da ste danas vozili!

Arathorn
15.04.2006., 17:25
Ja sam u Splitu do ponedjeljka navečer, očekujem da ću bar nekoga od vas vidit na Marjanu dok sam tu...

Mene ne, idem na Velebit sutra ujutro. Rudi vozi, Ljubo se prikačio, ima mjesta za još jednoga. Zainteresiran? :)

Toni_st
15.04.2006., 19:06

Mene bi vidia sigurno da mi nisu oba stopala u zavojima :zubo:

(Dado sad se moš opušteno provozat po marjanu znajući da mene sigurno nema :))

Toni_st
15.04.2006., 19:10
Eto svijezih fotki:

Lovranska Draga (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150034.jpg)

Zasluzeni odmor (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150043.jpg) - obratite pozornost na simultano ispijanje..

Pogled na Medveju (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150028.jpg)

Ipak cemo ovo odgurati (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150046.jpg)

Jos jedan odmor (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/lovranska%20draga/P4150051.jpg)

Pozdrav svima i nadam se da ste danas vozili!

Super slike... Samo stavljaj i dalje :top:

Flocki imaš građu dvoranske biciklistice (To nikako neće dobro utjecat na mene ;))

flocki
15.04.2006., 19:23
Flocki imaš građu dvoranske biciklistice (To nikako neće dobro utjecat na mene ;))

Hm, stvarno ne znam sto to znaci, pretpostavljam da bi trebala stanjit bedra. E jeb ga, ne ide, takva sam i gotovo.. :zubo:

Toni_st
15.04.2006., 19:49
Hm, stvarno ne znam sto to znaci, pretpostavljam da bi trebala stanjit bedra. E jeb ga, ne ide, takva sam i gotovo.. :zubo:

To znači da si mišićno razvijenija negoli prosjek , a bedra su ti ok :)

flocki
15.04.2006., 20:23
Aaa.. :zubo: tnx :)

Toni_st
15.04.2006., 20:59
Aaa.. :zubo: tnx :)

A da si ti ovdi u Splitu s bikom , ne bi mogla živit od mene :) , uostalom pitaj dadu :D.

Pa ko može odolit (lipoj) curi na bicikli ? :)

Arathorn
15.04.2006., 21:16
A da si ti ovdi u Splitu s bikom , ne bi mogla živit od mene :) , uostalom pitaj dadu :D.

Čovječe, pazi da te ne zatvore zbog manije proganjanja. :zubo:

Toni_st
15.04.2006., 21:33
Čovječe, pazi da te ne zatvore zbog manije proganjanja. :zubo:

Stalker :rofl:

Jesi bia u inter sporta u zadnje vrime , jesu dobili šta kratkih gaća sa naramenicama ? Ima li negdi drugdi ? ...

Arathorn
15.04.2006., 22:02
Stalker :rofl:

Aha. :D

Jesi bia u inter sporta u zadnje vrime , jesu dobili šta kratkih gaća sa naramenicama ? Ima li negdi drugdi ? ...

Koliko san ja vidija - u intersporta imaju kratke sa naramenicama, sanitized obrada, coolmax uložak, oko 200 kuna. Jedini je problem što imaju samo dva primjerka i to u XXL veličini. Inače bi barem jedan završija kod mene. ;) Turbo sport ima nešto Scottovih, no mislim da je isto problem sa veličinom. Jedino di još nisan gleda je Ciklo centar, tamo bi moglo bit onih Northwaveovih za 270 kuna.

bbsan
16.04.2006., 01:04
Mene ne, idem na Velebit sutra ujutro. Rudi vozi, Ljubo se prikačio, ima mjesta za još jednoga. Zainteresiran? :)Hehe, to su mi već spomenuli i Rudi i Ljubo :D
Ali nisam zainteresiran. Stalno sam na nekim planinarenjima, a sad sam tri dana u Splitu pa mi je malo bezveze dva potrošit na Velebitu. Ipak mi je draže bit doma i ubacit koja bicikliranja po Marjanu i planinarenje po Mosoru.

A kda već Flocki spominje, da biciklirao sam i danas, vidio nešto poznatih, prošao nešto ceste i nešto trim staza... nije bilo loše...

flocki
16.04.2006., 07:28
Ajde bbsan, super sto si vozio..

A vi ostali, u planinare ste se uvrgli?

Kad smo vec kod planinarenja, nisam ni opisala rutu kojom smo isli.. Dakle, pustili auto u Icicima, popeli se cestom do Lovranske Drage, a onda planinarskom stazom do Medveje nizbrdo. Jesus!

Naravno, vozili smo prvih par sto metara a onda je uslijedilo nizbrdo guranje. Ja sam jednom letila s bicikle jer je bila staza preuska i onda sam sa jednom pedalom/nogom zakacila rub i gotovo..

Uglavnom sad sam se probudila i imam upalu misica, ali ne noznih (to mi se rijetko kad desi od bicikle) nego ruku i prsa. Vjerojatno od tog spustanja bicikle.. Bo..

bubica1
16.04.2006., 09:31

Pa ko može odolit (lipoj) curi na bicikli ? :)

flocki hvataj se Splita i to je to:cerek:

flocki
16.04.2006., 17:56
flocki hvataj se Splita i to je to:cerek:

Pa bas sam si to i razmisljala danas gledajuci ovu kisurinu. Kvragu i te orografske padaline, u Splitu sigurno nema toliko kise kao kod nas! :( :tuzni:

Toni_st
16.04.2006., 19:33
Ajde bbsan, super sto si vozio..

Kad smo vec kod planinarenja, nisam ni opisala rutu kojom smo isli.. Dakle, pustili auto u Icicima, popeli se cestom do Lovranske Drage, a onda planinarskom stazom do Medveje nizbrdo. Jesus!

Naravno, vozili smo prvih par sto metara a onda je uslijedilo nizbrdo guranje. Ja sam jednom letila s bicikle jer je bila staza preuska i onda sam sa jednom pedalom/nogom zakacila rub i gotovo..

Uglavnom sad sam se probudila i imam upalu misica, ali ne noznih (to mi se rijetko kad desi od bicikle) nego ruku i prsa. Vjerojatno od tog spustanja bicikle.. Bo..

Padovi sa šprintericama su strašniji od horor filma...Glavno si živa ostala.

A i Sretan Uskrs Svima.

flocki
16.04.2006., 19:47
Padovi sa šprintericama su strašniji od horor filma...Glavno si živa ostala.

Pa nije toliko strasno, otkacim se u letu... :zubo:

bbsan
17.04.2006., 12:08
u Splitu sigurno nema toliko kise kao kod nas! :( :tuzni:Još bi mi samo falilo da iz Zagreba dođem u kišni Split :D Nema, nema, stalno je sunčano (ako zanemarimo malo kiše jučer ujutro, ali brzo se sve osušilo i razvedrilo). Jedan prijatelj mi je pokaziva misto di se downhillaši sjuruju s južne strane. E, to je ekstremno! Ova flocki/bubičina staza je skroz civilizirana, samo treba malo vremena za naviknut se vozit po stazi s spd-om, a onda ga nije problem otkačit. Otkad sam se naviknuo na spd nisam imao ni jedan problem s prisilnim ostajanjem u pedalama.

flocki
17.04.2006., 12:25
Eto mene sa Ronjgi, slike stizu cim se napune baterije od fotica.. :zubo: Bilo bi ih vise ali crkle su baterije..

bbsan, zar si se ti spustao tom stazom ili to po slici govoris? Jer ovo na slici je jos i relativno kultivirano za razliku od onoga sto smo prosli... Btw, imam upalu misica ruku i trbuha od guranja bicikli nizbrdo.. :rofl:

bbsan
17.04.2006., 12:39
...Nisam se spuštao po stazi, govorim na osnovu slike na kojoj gurate - takav teren čini mi se ok za vožnju.

Ali, bila kakva bila, opet je deset puta civiliziranija od ove downhill staze po kojoj se ne bih usudio spustit vozeći. Da vidiš kako izgleda, bilo bi ti jasno. Po njoj smo se polako spuštali pješice, pridržavajući se za okolno granje i držeći bicikle okomito na nizbrdicu da ne odlete dolje!

flocki
17.04.2006., 22:14
Slijedi nova posiljka slika.. Spust na Ronjgima 1 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi/P4170053.jpg), 2 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi/P4170054.jpg), 3 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi/P4170055.jpg), 4 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi/P4170056.jpg)...

flocki
18.04.2006., 16:03
I tako, dodjoh doma s faksa s namjerom da idem vozit (pa makar cestu :rolleyes: ), a kad ono - pogadjate sto - k i s a. Yes.

Ilium
18.04.2006., 17:15
Još bi mi samo falilo da iz Zagreba dođem u kišni Split :D Nema, nema, stalno je sunčano (ako zanemarimo malo kiše jučer ujutro, ali brzo se sve osušilo i razvedrilo). Jedan prijatelj mi je pokaziva misto di se downhillaši sjuruju s južne strane. E, to je ekstremno! Ova flocki/bubičina staza je skroz civilizirana, samo treba malo vremena za naviknut se vozit po stazi s spd-om, a onda ga nije problem otkačit. Otkad sam se naviknuo na spd nisam imao ni jedan problem s prisilnim ostajanjem u pedalama.

Eto, jucer sam se spustao po jednoj sljemenskoj grdoj, gdje ne znas dal bi vozio il nosio bicikl. Posljedica: natucena nadlaktica i straznjica (plavica promjera 10 cm), unistene naocale. A moglo je goreee... :D. Nije bas gust spustat se po DH stazi sa XC bajkom!
Sad sam miran neko vrijeme, dok opet ne dobijem autodestruktivne porive :zubo:

Ilium
18.04.2006., 17:37
@bubica1 & flocki

Jeste se prijavili? Ja upravo izvrsio prijavu i to iz kompromisa za onu kracu od 53 km :) ipak idemo skroz turisticki. Pridruzit ce nam se i MaxB... Samo da vrijeme bude prihvatljivo, da bas ne bude prolom oblaka!

flocki
18.04.2006., 18:22
Ma mi se planiramo tamo na licu mjesta prijaviti..

MaxB
18.04.2006., 19:07
Eto, jucer sam se spustao po jednoj sljemenskoj grdoj, gdje ne znas dal bi vozio il nosio bicikl. Posljedica: natucena nadlaktica i straznjica (plavica promjera 10 cm), unistene naocale. A moglo je goreee... :D. Nije bas gust spustat se po DH stazi sa XC bajkom!
Sad sam miran neko vrijeme, dok opet ne dobijem autodestruktivne porive :zubo:
Covjece... Kud si to isao? Jel neka od onih staza kojima smo prije isli?

bbsan
18.04.2006., 21:03
I tako, dodjoh doma s faksa s namjerom da idem vozit (pa makar cestu :rolleyes: ), a kad ono - pogadjate sto - k i s a. Yes.Kiša? To je ovo što pada i u Zagrebu? Ali, dobro, ionako nisam planirao danas u vožnju...

Ilium, nabaci par detalja oko spektakularnog pada :D

jimmy jazz
19.04.2006., 10:19
eee....doshlo je konacno proletje, vreme za bicikliranje..denes s bicom na posel, ~40 minut. prekrasno frishko vreme, energija je u zraku, sonce ne prejako, u ushima Quantic s iPoda..

il po noci kad su ceste prazne, po gradu biciklin pleshe..

dada79
19.04.2006., 15:00

:o i ja za blagdane u brdu bila :cerek: bas pase krajem tjedna pobjec malo od civilizacije...

lijepe fotke,flocki :)

Toni, a kako si ti zavrsio u zavojima,nisi valjda i ti imao pad neki?

Ilium, hocemo detalje spektakularnog pada :D

ja bas nemam volje do daljnjeg za "divljijim" stazama,ionako samo slazem rendgenske snimke koljena :D,ne bih htjela da mi se pretvori to u kolekcionarstvo. Imam jednog prijatelja kojemu je hobi pronalaziti cudne puteve za biku,mislim da je prokrcio pol Marjana poprijeko..i sad mene pikirao ko druga koji ce mu praviti drustvo,samo jer sam prosli put pristala. :D odveo me bio na neku bozetisacuvaj stazu,kamen na kamenu ko na Mosoru,stepenice,,,nisam ni kacigu imala,dok sam se kotrljala dole psovala ga cijelim putem i skoro zatvarala oci da ne gledam gdje cu odletit.I za cudo neko,dosla do kraja u komadu. Bio je toliko odusevljen da od tad cijelom gradu prepricava kako sam odvozila,i kako me nagovorio,a da nijedno musko nije htjelo ici. I sad misli da ce me vrbovati svaki put kad mu luda dodje u glavu. :D A pristala sam samo jer nisam znala sta me ceka,i dosla do kraja u komadu,ne vozackim umijecem,neg bozemeprosti vrazijom srecom i pukom slucajnosti. :D

tijelo pamti svaki udarac,kad pocmu bolit kosti i reume,pitat ce starost gdje je bila mladost :D:D

flocki
19.04.2006., 15:04
dado.... :cerek: evo napokon da si se i ti malo javila...

da, ja isto volim psihopate koji kazu "ma to ti je utabani makadam, auti onuda prolaze"... a mozes mislit na sto lici staza... :zubo:

Arathorn
19.04.2006., 15:44
Imam jednog prijatelja kojemu je hobi pronalaziti cudne puteve za biku,mislim da je prokrcio pol Marjana poprijeko.....

Smells like Ljubo. :zubo: A baš te lijepo nahvalio, što jest, jest. :)

jimmy jazz
19.04.2006., 17:21
ja bas nemam volje do daljnjeg za "divljijim" stazama,ionako samo slazem rendgenske snimke koljena :D,ne bih htjela da mi se pretvori to u kolekcionarstvo. Imam jednog prijatelja kojemu je hobi pronalaziti cudne puteve za biku,mislim da je prokrcio pol Marjana poprijeko..i sad mene pikirao ko druga koji ce mu praviti drustvo,samo jer sam prosli put pristala. :D odveo me bio na neku bozetisacuvaj stazu,kamen na kamenu ko na Mosoru,stepenice,,,nisam ni kacigu imala,dok sam se kotrljala dole psovala ga cijelim putem i skoro zatvarala oci da ne gledam gdje cu odletit.I za cudo neko,dosla do kraja u komadu. Bio je toliko odusevljen da od tad cijelom gradu prepricava kako sam odvozila,i kako me nagovorio,a da nijedno musko nije htjelo ici. I sad misli da ce me vrbovati svaki put kad mu luda dodje u glavu. :D A pristala sam samo jer nisam znala sta me ceka,i dosla do kraja u komadu,ne vozackim umijecem,neg bozemeprosti vrazijom srecom i pukom slucajnosti. :D

tijelo pamti svaki udarac,kad pocmu bolit kosti i reume,pitat ce starost gdje je bila mladost :D:D

zato ja velim..staze za biciklin po gradu, kaj se more ljepo voziti, i to je to :top: ;)

flocki
19.04.2006., 17:27
(Polu)tuzna srca javljam da ne idem na ITM. Pruzila mi se prilika da odem u Slovacku besplatno na 3 dana, pa eto.. :zubo:

bbsan
19.04.2006., 17:53
Smells like Ljubo. :zubo::rofl: Hehe, to me podsjeća na priču kad smo Jeleni L. pokazivali vožnju po makadamu (vatrogasni na Marjanu), i ispred ide Ljubo i na dijelu gdje bi bilo logično upozorit je da sljedeći zavoj čudno leži, Ljubo krene u napad i odjuri suludom brzinom i Jelena naravno za njim. U tom zavoju je izvela neki salto, ali srećom Jelena spada u onu kategoriju koja preživljavanje shvaća kao poticaj :D

Inače, prije nego si rekao smells like Ljubo, baš sam htio Dadu pitat o kome se radi... Dado?

Ilium
19.04.2006., 19:06
Pa nije bas bio spektakularan, nije bila neka brzina, vise je bio bolan :zubo:... Ukratko: korijen koji je bio previsok, a takvim se nije cinio, zatim drvo koje je bilo puno blize nego se cinilo i koje mi je odvalilo rame, a moglo je i glavu (kaciga me spasila!) i onda pad na straznjicu i nabijanje iste na neki tvrdi... da ne kazem kaj :D... Frend koji je vozio ispred mene nije mogo posvjedocit koliko je bio ili ne spektakularan, al da sam bio smijesan od blata i sav u liscu ko ono marinac prije napada, vidlo se na njegovoj, u tom trenutku, vrlo kretenskoj faci!
U pocetku me najvise boljelo kaj sam s guvernalom uspio zgnjecit ocale, a kasnije sve ostalo (najvise gujsca, nemrem bas sjedit :D)

Eto.. i nisam bas mislio tolko ispisat, al me krenulo pa se nisam mogo zaustavit

Ilium
19.04.2006., 19:12
(Polu)tuzna srca javljam da ne idem na ITM. Pruzila mi se prilika da odem u Slovacku besplatno na 3 dana, pa eto.. :zubo:

Nemoj se zezat!!! Kaj ces u Slovackoj, radje odi u Cesku!! A ja zbog tebe u Istru... onda ne idem ni ja :zubo:
A bubica1?

Salim se... idem, ideeeem, to mi je jedinstvena prilika: Volja checked! Vrijeme checked! Nofci checked! Prijevoz checked! Jedino mi se nikako ne ide sam i JA SE NADAM DA MAXB NECE ODUSTAT!! Jelda MAX??
Ovi ostali moji su totalna gerijatrija!

flocki
19.04.2006., 19:36
Cesku sam odradila, vrijeme je da krenem dalje... :cerek:

Mislim da bubica1 ostaje nepokoleban iako je od ovog trenutka ostao bez rijeckih suvozaca.. :(

bubica1
20.04.2006., 07:38

zamislite kakva je ovo izdaja.......

@Ilium-ja i dalje idem......:zubo:

u biti flocki ne ide na put, nego će umjesto na ITM ići za vikend kod bake.... a problem leži u tome što ono na slikama nije ona nego njezina prijateljica:) , flocki uopće nezna voziti biciklu i sada bi se ju otkrilo...... i nestali bi svi obožavatelji..:cerek:

dada79
20.04.2006., 08:28
:rofl: Hehe, to me podsjeća na priču kad smo Jeleni L. pokazivali vožnju po makadamu (vatrogasni na Marjanu), i ispred ide Ljubo i na dijelu gdje bi bilo logično upozorit je da sljedeći zavoj čudno leži, Ljubo krene u napad i odjuri suludom brzinom i Jelena naravno za njim. U tom zavoju je izvela neki salto, ali srećom Jelena spada u onu kategoriju koja preživljavanje shvaća kao poticaj :D

Inače, prije nego si rekao smells like Ljubo, baš sam htio Dadu pitat o kome se radi... Dado?
Ljubo,ofkors :D zar znas jos jednog slicnog?nevjerojatno kako je opis bio ocit :rofl: Ljubo je endemska vrsta,postoji samo u Splitu :D
Ja sam isto kontala da ce me upozoriti na neke stvari na putu,al ne, jedino sto mi je rekao je da cu gustati ko prasica :D i odjurio ispred,a sta cu,ja za njim, kontala valjda covjek zna sta prica :D sad bar znam za drugi put :zubo:

Ilium
20.04.2006., 08:50
zamislite kakva je ovo izdaja.......

@Ilium-ja i dalje idem......:zubo:

u biti flocki ne ide na put, nego će umjesto na ITM ići za vikend kod bake.... a problem leži u tome što ono na slikama nije ona nego njezina prijateljica:) , flocki uopće nezna voziti biciklu i sada bi se ju otkrilo...... i nestali bi svi obožavatelji..:cerek:

Ma to si i ja mislim :D... u stvari flocki uopce ne postoji, jer ko bi iso radje u slovacku pit pivo i prezderavat se nego na ITM??? :D
Nego.... aj ti dovedi tu "njenu frendicu" da se lakse odvozi ruta. Ili ako ne, onda cemo si ju isprintat u realnoj velicini i zakvacit sa strane na bajk da se "kao" i ona vozi s nama :lol:

seti
20.04.2006., 13:23
dada ce vozit di god joj se kaze. jedino joj ne ide dobro padanje ulijevo, previse je "desna" :zubo:

dada79
20.04.2006., 21:03
dada ce vozit di god joj se kaze. jedino joj ne ide dobro padanje ulijevo, previse je "desna" :zubo:
:D
a ti suti nesreco, ti si jos i gori od Ljube :Pop:

dada79
20.04.2006., 21:12
korijen koji je bio previsok, a takvim se nije cinio, zatim drvo koje je bilo puno blize nego se cinilo
da rezimiramo: ni s tobom,kao ni s Ljubom il setijem se nije pametno voziti :D sve je stvar procjene,a kazu da ima vise istina.. :rofl: :D

sreca da si na guzu pao :D :tuzni:

bbsan
20.04.2006., 22:14
Ja se namećem kao razuman izbor, ako zanemarimo da netko stalno pokušava izvest neki atentat na mene.

Na bicikli na Medvednici mi je danas otkazao pogon, a na auto su mi jučer otkazale nedavno promijenjene kočnice (tvornička greška kažu u servisu u kojem su nakon današnjeg ponovnog popravka uspjeli nešto krivo spojit pa sam tek večeras shvatio da mi stalno gore stop svjetla :mad: )

seti
21.04.2006., 06:30
...ako zanemarimo da netko stalno pokušava izvest neki atentat na mene.

da nije neki negativac iz tvog filma?

bbsan
21.04.2006., 16:21
da nije neki negativac iz tvog filma?:nono: Pozitivac :D
Zezaj ti zezaj. Lukavo si izbjegao pojavljivanje u filmu. Ali hvala na Marku, u jednoj sceni ima autohtonu afganistansku facu :D

dotore
21.04.2006., 21:24
Evo ljudi da se i ja javim! Ima u našem klubu u Jastrebarskom XC liga! vozi se svake druge nedjelje i ima par kategorija! ali najbolje je da pogledate na naše, forumu www.kkj.hr/forum i pitajte ak vas kaj zanima! Bilo bi nam drago da dođete u što većem broju! evo par slikica na adresi: http://www.dropbike.com/forum/forum_posts.asp?TID=11969&PN=1&TPN=3

čorba
21.04.2006., 21:35
kupi joj rukavice, pa te neće žicat!!!!!!!!!!!!!

grizli
21.04.2006., 21:43
di je max b?

zanima me kak mu avid diskovi rade?

dotore
22.04.2006., 09:01
E da treba kome bajk? Prodajem da bomba cherry pa ak neko oće ono! sorry na off topicu

grizli
22.04.2006., 09:39
E da treba kome bajk? Prodajem da bomba cherry pa ak neko oće ono! sorry na off topicu

kolko star kolka cijena koja velicina koja oprema:rolleyes:

Ilium
22.04.2006., 12:19
kolko star kolka cijena koja velicina koja oprema:rolleyes:

Taj sigurno tebi ne bi koristio...:rolleyes: :kava:

grizli
22.04.2006., 20:53
Taj sigurno tebi ne bi koristio...:rolleyes: :kava:

to je nekakav dovnhiller?:rolleyes:

dotore
22.04.2006., 22:30
recimo! vije dh već fr! bajk je 10k kn! možda puno ali novi je cca 20k uz to da je moj oćuvan full ali prelaziom ba dirt i street pa mi treba nekaj manjega a ovaj mi bezveze stoji doma! od opreme gore je marzocchi 66r 170mm, disk magura luiseFR naprjed a iza hayes nine, kotaći su složeni za fr i tako to! ima toga

bbsan
23.04.2006., 13:42
Evo me nakon prvog malo dužeg bicikliranja ove godine :)

U subotu ujutro sam bio biciklom do pl. doma Risnjak (na Medvednici) a popodne s nekom ekipom do Okića kod Samobora i nakon spavanja na Okiću danas natrag...
Nije loše. Kondicija se brzo vrati ako se baviš nekim drugim sportom za vrijeme pauze...

flocki
23.04.2006., 15:48
Evo mene nakon moje prve trke ikad.. Jos uvijek sam u iscekivanju rezultata za vrijeme, ali mogu rec da sam zadovoljna.. Slike slijede uskoro.. Pozdrav! :zubo:

flocki
23.04.2006., 18:52
Evo nekih od fotki:

Start 1 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P1010076.jpg)

Start 2 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P1010078.jpg)

Ekipa iz U23 i Elite:

1 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P4230123.jpg)

2 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P4230133.jpg)

3 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P4230137.jpg)

4 (http://i3.photobucket.com/albums/y61/flocki/ronjgi%20xc%202006/P4230165.jpg)

Eto, uzivajte, mozda stavim jos..
Inace, staza je bila super suha, lijepa i vrlo vozna! Jos sam u iscekivanju rezultata sto se vremena tice, a mislim da sam 26. od otprilike 36, 37 u mojoj kategoriji (Sport2 - 3 kruga - ukupna duljina 11,4 km). Nazalost, morala sam stajati par puta jer mi se sic poceo okretati i spustati pa me to usporilo.. :zubo: :mad:

H3MAT0M
23.04.2006., 19:34
Evo, ja napokon uhvatio malo vremena i napravio nekih 20 km po samoborskoj okolici, onak penzionerski za gušt. :)

Nozvo
24.04.2006., 09:29
Kupio sam bicikl renomiranog proizvodaca prije otprilike mjesec dana. Prednja vilica mu je RST Capa T6 (80mm). Ona na sebi ima dva vijka za podesavanje ali kako god da ih okrenem nista se ne desava. Druga stvar je da curi ulje na (ajmo rec ) klipu vilice. Drugim rjecima vilica umjesto da je sjajna, zmazana je od ulja i na nekim djelovima ostaju prstenovi ulja!
Po meni to se nebi smjelo desavati, ali prije nego sto ga odfuram reklamirati htio bi cuti kako bi se podesava prednja vilica i dali smije uopce curiti ulje iz nje.

flocki
24.04.2006., 10:00
Pa oni crni prstenovi ulja su normalni, a sto se tice podesavanja, trebala bi se osjetiti razlika, ali ju po mom iskustvu neces osjetiti osim ako ih ne zavidas do kraja.

Dakle, oba na istu stranu koliko ide i onda se probaj nabiti na prednji kotac. Onda odvrni do kraja na drugu stranu oba i onda probaj isto. U jednom slucaju bi ti trebao amortizer biti tvrdji a u drugom meksi. Opet govorim, nisu neke znacajne razlike, drzi ga negdje na sredini i to je to.

MaxB
24.04.2006., 10:32
Kupio sam bicikl renomiranog proizvodaca prije otprilike mjesec dana. Prednja vilica mu je RST Capa T6 (80mm). Ona na sebi ima dva vijka za podesavanje ali kako god da ih okrenem nista se ne desava. Druga stvar je da curi ulje na (ajmo rec ) klipu vilice. Drugim rjecima vilica umjesto da je sjajna, zmazana je od ulja i na nekim djelovima ostaju prstenovi ulja!
Po meni to se nebi smjelo desavati, ali prije nego sto ga odfuram reklamirati htio bi cuti kako bi se podesava prednja vilica i dali smije uopce curiti ulje iz nje.
RST Capa - nije li to low-end vilica ilitiga feder? Odnosno, nije hidraulicna (uljna) vilica, ne? Pa onda nema odakle ulje curiti, a ona masnoca ti sluzi samo za blago podmazivanje one gumice pa da ne struze po onim sipkama - visak te masti ce izaci kroz neko vrijeme - to obrises i vise se nece pojavljivati.

Usput - Wheeler? Ili? Ajd napisi koji bicikl imas.

seti
24.04.2006., 10:57
:nono: Pozitivac :D
Zezaj ti zezaj. Lukavo si izbjegao pojavljivanje u filmu. Ali hvala na Marku, u jednoj sceni ima autohtonu afganistansku facu :D

njega uvijek rado doniram u humanitarne ili znanstvene svrhe.
a sta nije scena fajta usla u zavrsnu verziju :( ? ona busija pred Puntijarkom.
ajd ak dodjes na Mosor dofuraj cd da skicnem filmek, ak imas

Ilium
24.04.2006., 10:59
@MaxB - ajd postaj fotke da se vidi da nismo sjedili doma dok je vani bilo lijepo vrijeme ;)

@ostali - pisite di ste se vozili ovaj prelijepi vikend....

Nozvo
24.04.2006., 11:18

Author Basic

http://img164.imageshack.us/img164/6632/basica9fs.jpg

size: 21"
frame: heavy duty alloy 26"
front fork: RST Capa T6 (80mm)
head parts: RITCHEY 1-1/8" (ahead)
chainwheel: SHIMANO FC-MC09 42-32-22 170mm cranks
b.b. parts: VP Comp. Cartridge
front derailleur: SHIMANO Acera (31.8)
rear derailleur: SHIMANO Alivio
shifters: SHIMANO Alivio (24)
freewheel: SHIMANO HG-30-8I 11-32
chain: SHIMANO HG-40
hubs: QUANDO 36 holes
brakes: TEKTRO 29AL
brake levers: SHIMANO Alivio
rims: ALEX DM-18 doublewall 36 holes
spokes: steel
front tire: RITCHEY SpeedMax Alfa 26" x 1.90"
rear tire: RITCHEY SpeedMax Omega 26" x 1.90"
pedals: AUTHOR alloy / plastic
handelbar: KALIN steel
bar ends: -
grips: AUTHOR dual density
stem: ZOOM alloy
seat post: ZOOM alloy (27.2)
seat clamp: AUTHOR (31.8)
seat bolt: AUTHOR alloy QR
saddle: AUTHOR Mega Top Eco
speed: 24
weight (kg): 13.00

BTW naso sam na http://www.rst.com.tw/product/pd2006/capa-t6.htm spec vilice.
Zanima me sto znaci kod namjestanja "P" i kod spring sistema ".../MCU"

bubica1
24.04.2006., 18:33
ovo je low-end vilica i sa low-end bajka i više manje podešavanja na njoj su "fore radi" , ja sam imao nekada takvu
najviše ćeš osjetiti
zimi-biti će jaaako tvrda
ljeti-biti će mekša
za fleke ulja ipak bi trebala fotografija, no ipak se nemoj pokolebati....to je i više nego odlično za voziti sve skupa....

H3MAT0M
24.04.2006., 19:08
Ja sad došao sa vožnje, ali bez bicikla. Neki auto me stjerao na bankinu i pukla mi žbica i kotač mi lagano krenuo u "osmicu." Sad je bajk na servisu.
Joooj da sam mu zapamtio tablicu...:mad:

bbsan
24.04.2006., 19:37
ajd ak dodjes na Mosor dofuraj cd da skicnem filmek, ak imasPa film (iako je bilo najavljeno da će bit gotov prije 2 mjeseca) još nije gotov. Rekao sam već da ćete ti (i još neki s foruma) dobit poziv na premijeru kad bude.
a sta nije scena fajta usla u zavrsnu verziju :( ? ona busija pred Puntijarkom.Kao što rekoh, nije još smontiran, ali kako sad razmišljam to će bit među dodacima "izbačene scene" :D

A nevezano uz sve to, danas sam trčao od Lagvića do kraljičinog i natrag i u jednom trenutku prošla me neka cura na bicikli. Ne mogu bit siguran, ako je ikad opet vidim pitat ću je, ali s obzirom na brzinu kojom je nestala, uvjeren sam da je vozila po onima strmim skalama na stazi :eek: To me prilično iznenadilo, jer se ni ja još nisam usudio spustit biciklom po tim skalama (koje su dosta zavojite, neravne imaju ogradu i mogućnost nailaska ljudi bez mogućnosti mimoilaženja). I dalje ne mogu vjerovat da je to odvozila...

Trijezni Pijanac
24.04.2006., 20:45
@nozvo
evo i ja danas kupio authora, solution model (odnosno jedan nize od tvog basica).. isto ima te fleke od ulja, ali mislim da to nije nista zabrinjavajuce...
inace i meni su rekli da ta vilica i nije bogznasto, ali za moje potrebe će biti odlična!
http://www.fumic-bicikli.hr/web/slike/author/velike/solution_a.jpg

flocki
24.04.2006., 21:11
Ja imam Author Solution i poprilicno sam zadovoljna.

Istina, sve je to low end i sta ti ja znam, ali za nekoga tko prvi put sjeda na bajk i bolje je da je low end, pa ako nesto i zezne na pocetku da mu ne bude previse zao. Ovo je moj prvi bajk, imam ga godinu dana, dosad sam s njim presla - u biti, otkad imam brojac, a to je od 2. 9. 2005. (dakle ne brojimo ono prije, a to je cca 300, 400 km) 1070 km i jos uvijek me dobro sluzi. Mijenjala sam gume, sajlu od kocnice, pakne, pedale i uskoro stavljam novi prednji mjenjac.

Prednji mjenjac je jedino sto me zna zezat, ipak je to SIS, a sve ostalo radi ok. Ovo ostalo sto sam mjenjala bi mjenjala i ovako i onako tako da tu nema diskusije. Naravno da razmisljam o novom bikeu (a tko ne razmislja) i to ce sigurno biti neka visa klasa, a do tad je ovaj vise nego dovoljan.

Ono sto zelim reci je da te uz pravilnu njegu i ovakav jedan low-end bike moze jako dobro sluziti i mene jako dobro sluzi.

Jednog dana kada budem iskusan vozac cu znati sto tocno od bajka zelim, a do tada bolje se izivljavati na jeftinijem, dok si istancam ukus i kupim nesto skuplje.

EDIT: Vozim XC i cestu kad bas moram.

dotore
24.04.2006., 22:09
Ljudi mislim da bi bilo ok da pogledate fox vilje! Jest da su malo skuplje ali vrijede svake lipe! ja imam marz 66rc od 5500kn i sasvim sam zadovoljen nikada niš i sada kupujem novi bajk i u planu je manitue golden label 2 od cca 2900kn jer mislim da za vilju vrjedi dat malo više para

grizli
24.04.2006., 22:52
RST Capa - nije li to low-end vilica ilitiga feder? Odnosno, nije hidraulicna (uljna) vilica, ne? Pa onda nema odakle ulje curiti, a ona masnoca ti sluzi samo za blago podmazivanje one gumice pa da ne struze po onim sipkama - visak te masti ce izaci kroz neko vrijeme - to obrises i vise se nece pojavljivati.

ocemo se mi nac ja jarunu da ja vidim taj famozni avid brake:D

MaxB
24.04.2006., 23:12
ocemo se mi nac ja jarunu da ja vidim taj famozni avid brake:D
Gledat mozes, vozat ne mozes jer bicikl ne dajem nepoznatim osobama. ;) Jos ne lovi maksimalno - rekao bih da na rotor nasjeda nekih 50% povrsine pakni na prednjoj kocnici, na zadnjoj puno manje jer zadnju gotovo da i ne koristim. Spustali se mi sa Sljemena, ali ne po osobito stromome i kad god je trebalo, prednja je fino kocila. Kocnice koce bolje od mojih starih V-brakeova, razlika u modulaciji je velika. Prednja jos zna malo cvilit dok se malkice ne zagrije.

MaxB
24.04.2006., 23:39
Par slikica sa Sljemena - nismo bas nesto fotkali... Na prvoj Ilium pozira sa svojim biciklom.

http://img262.imageshack.us/img262/7681/sljeme11id.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=sljeme11id.jpg)http://img190.imageshack.us/img190/2316/sljeme34rn.th.jpg (http://img190.imageshack.us/my.php?image=sljeme34rn.jpg)
http://img262.imageshack.us/img262/6624/sljeme22pj.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=sljeme22pj.jpg)http://img262.imageshack.us/img262/7931/sljeme44cs.th.jpg (http://img262.imageshack.us/my.php?image=sljeme44cs.jpg)

flocki
25.04.2006., 06:46
Aaa.. Krasne fotke!!

flocki
25.04.2006., 07:05
Par slikica sa Sljemena - nismo bas nesto fotkali... Na prvoj Ilium pozira sa svojim biciklom.

Eto, pa tako se to radi, napokon da se netko od muskadije ovdje pokazao! Nije ni Ilium za bacit! :zubo:

grizli
25.04.2006., 07:26
Gledat mozes, vozat ne mozes jer bicikl ne dajem nepoznatim osobama. ;) Jos ne lovi maksimalno - rekao bih da na rotor nasjeda nekih 50% povrsine pakni na prednjoj kocnici, na zadnjoj puno manje jer zadnju gotovo da i ne koristim. Spustali se mi sa Sljemena, ali ne po osobito stromome i kad god je trebalo, prednja je fino kocila. Kocnice koce bolje od mojih starih V-brakeova, razlika u modulaciji je velika. Prednja jos zna malo cvilit dok se malkice ne zagrije.

kad se upoznamo necemo biti nepoznate osobe :zubo: :rofl: :rofl:

da ak bi ja ukral tvoj, tebi bi ostal moj, ali to mi se ne svidja meni je moj bolji :B:rofl:

Ilium
25.04.2006., 07:55
Eto, pa tako se to radi, napokon da se netko od muskadije ovdje pokazao! Nije ni Ilium za bacit! :zubo:

Thx.. But, hmm, da... al moram priznat da mi je faca malo cudno ispala.. ne znam di su mi oci, nekak su udubljene :lol:.. mora da se maxb malo poigrao u photoshopu! Al ajd, pripisat cemo sve to niskoj rezoluciji i sjeni...

Na fotki se ne vidi ona staza kak bi trebala - naime, relativno je strma prema dole. Moglo bi se protumacit da je uzbrdica. Toliko o vjerodostojnosti fotografije, nista do kad se ne izmisli hologram..

Taj dan se bilo stvarno zakon penjat, koncentracija kisika je bila prilicno visoka, narocito za nas koji se uzdignemo iznad smoga (v. sl.). Meni su jednom trenutku pocelo spavat :D! Kad postane u 7. mj. prevruce, kisika nema vise ni iznad 1000 metara, a onda se penjanje na sljeme moze poistovjetit sa fear factorom.

Bajk je trenutno na servisu i sprema se za Istru. Nakon toga mijenjam lanac i osovinu pogona (hrv. bottom-bracket), jer je oboje otislo. Koji lanac da sad uzmem, po mogucnosti s quick release-om? Do sad sam imao PC59, a jos prije svasta - neki shimano pa z-max,...

flocki
25.04.2006., 08:34
Ja sam upravo u procesu kupovine novog lanca, tj. mozda je cak vec i kupljen, naime bubica1 je otisao danas u Italiju pa ce mi tamo uzeti lanac.. E dobro da si me sjetio, i ja sam mjenjala osovinu pogona nedavno..

Nozvo
25.04.2006., 11:43
Bio sam na servisu sa pilom i decki kazu da kod novog bicikla visak ulja izlazi van. Treba samo obrisat da se zmazanoca ne lovi i to je to...
Vezano za namjestanje, kazu da se vilice sa oprugama da namjestat ali da je pomak mizeran!

škašiškafnjak
25.04.2006., 12:53
ljudi, vidim da se volite slikat:D pa pomislih da bi netko mozda zelio kupiti digitalni aparat koji kod mene stoji neiskoristen (kao nov, mozda sam 10 slika "ispucao" s njim)...mali tanki, praktican za nosit na biciklu:D
o sony p150 je rijec...7.2Mpix, 3xzoom, kutija i sva oprema koja ide uz njega

lova 2200kn

employee of the week
25.04.2006., 15:49
Molio bih cijenjeno općinstvo da kaže što misli o ovoj ponudi:

Nakamura Cliff Hammer
Okvir alu 7005 P.G.
Prednje vilice Suntour XTC, 75mm hoda, zadnji mjenjač Shimano Altus, prednji Suntour TP-17, ručice Shimano Acera, 24 brzine, alu V-kočnice

za klasu "rekreativac, uglavnom cesta i makadam, dikod gori tereni". 1539 kn.

flocki
26.04.2006., 22:08
Nekako je zamrla ekipa.. Nista se ne vozi?

Ja nisam nista vozila od trke i nadam se da cu barem sutra malo iako su me obaveze stisle sa svih strana pa mislim da ipak necu.. :(

Trijezni Pijanac
26.04.2006., 23:33

Ja nisam nista vozila od trke i nadam se da cu barem sutra malo iako su me obaveze stisle sa svih strana pa mislim da ipak necu.. :(

jucer vozio,mal poi maximiru, pa trazio puteve do faxa, izgubio se negdje na fernescici, taman se finp zaletio, u zadnji cas skontao da je ispred mene lanac (onako na parkiralistu ,tako da blokira put), sva sreca da su kocnice nove inace bi zaplivao... galebovi

bbsan
27.04.2006., 11:35

Ja nisam nista vozila od trke i nadam se da cu barem sutra malo iako su me obaveze stisle sa svih strana pa mislim da ipak necu.. :(Ja sam vozio prekjučer, i to sam krenuo niz one skale o kojima stalno pričam... stigao sam do pola, onda sam odustao jer je bilo prerizično skakutat samo na prednjem kotaču :D prestrmo je.

U subotu sam (valjda) na mosorskom planinarskom maratonu, a hoću li nosit biciklu u Split u kojem sam tri dana, još ću vidit - ne znam koliko ima smisla, jer ne samo da ću bit umoran nakon maratona, nego ću bit i nepokretan od žuljeva na nogama :tuzni:

flocki
27.04.2006., 12:00
Ajde, lijepo..

Ovdje je nakon jako dugog suncanog perioda jednostavno morala pasti kisa. Bolje tako, ionako imam ostalog posla, barem mi nije zao sto ne vozim..

bubica1
28.04.2006., 08:11
prema svim dostupnim prognozama za nedjelju za ITM se najavljuje kiša

Ilium
28.04.2006., 13:29
prema svim dostupnim prognozama za nedjelju za ITM se najavljuje kiša

da.. vidio sam - pasmater! Al nema veze, bit ce veci gust, dodatno zanimljivo.. Zamisli da se vozi po lijepom vremenu - bez veze :D

Al ne vjerujem prognozi ni za danas poslijepodne, a kamoli za 2 dana. I sumnjam da ce padat konstantno kisa ili da ce bit pljuskovi... malo kisice nikom ne skodi. Presvuces se na cilju i sve 5! ;)

flocki
01.05.2006., 19:58
Iiii?? Kako je bilo? Evo ja se upravo vratila iz Slovakije pa nis ne znam jos..

bbsan
01.05.2006., 23:23
Ne znam kako je njima bilo, ali meni je bilo dobro. Bio sam u subotu na mosorskom planinarskom maratonu, vidio ferru, upoznao dadu79, i neovisno o tome danas điravao po Marjanu. A sad sam opet u Zagrebu...

MaxB
02.05.2006., 07:19
Nije bilo dobro...

Ilium
02.05.2006., 07:21
Iiii?? Kako je bilo? Evo ja se upravo vratila iz Slovakije pa nis ne znam jos..

Ne znam kaj da ti kazem, al evo ukratko - propustila si terapiju protiv reume u blatu. Organizacija je bila :flop: ... par puta sam se izgubio s pojedincima, trka se mogla lazirati jer na nekim mjestima nije bilo sudaca (nije im se dalo doc zbog kisurine), a cak su i suci bili zbunjeni (pazi - tip me posalje da odem rec nekom koji je vozio ispred mene, da je krivo skrenuo - mos mislit kak sam iso, jbtps!) pa se moglo kratiti sto sam i napravio, ali ne namjerno s tim da nemam pojma kuda sam sve isao :D. Na kraju je zavrsilo neslavno jer je Maxu pukla guma pa smo se s tim bakcili, a ja sam u medjuvremenu po*izdio zbog svega navedenog i nenavedenog i vise mi se nije dalo natezati i gubiti u onom nevremenu. Kasnije mi je bilo uzasno zao kaj sam odustao jer staza nije bila pretjerano zahtjevna (da je bilo normalno oznaceno gdje treba skrenuti!!!!) i po mojoj slobodnoj procijeni trebalo bi mi nekih 3 sata... al sad je nebitno i glupo pricat o tome - ko zna kaj bi dalje bilo :zubo:...

A nis.... slijedeca je Papuk 21.05. :klopa:

Ilium
02.05.2006., 07:25
Nije bilo dobro...

:lol: :lol: :lol: .... jesi ziv?? Upala pluca??? Bubrezi??
Btw. nisam pronasao rukavicu, al jos cu detaljnije pregledat, bio je mrak kad sam trazio

MaxB
02.05.2006., 09:20
:lol: :lol: :lol: .... jesi ziv?? Upala pluca??? Bubrezi??
Btw. nisam pronasao rukavicu, al jos cu detaljnije pregledat, bio je mrak kad sam trazio
Ja ziv, bez bolova, ali bicikl sav u k...u. :( Ne brini za rukavicu - mislim da mi je ostala tamo u svlacionici. A par tih rukavica je kostao 300 kn.

flocki
02.05.2006., 09:25
Ajme, bas mi je zao..

Stvarno me iznenadilo ovo za organizaciju, ocekivala sam vise od ITM, ipak je to kao neki veliki dogadjaj...

Ajde, barem mi nije zao sto sam ju propustila... :zubo:

Kad smo vec kod rukavica, ja sam jednu izgubila na Ronjgi XC... :(

Ilium
02.05.2006., 13:33
A kaj je bilo s bubicom1? Poslo sam mu sms kad smo stigli u Porestinu, al mi se nije javio...

grizli
02.05.2006., 17:08
Ne znam kaj da ti kazem, al evo ukratko - propustila si terapiju protiv reume u blatu. Organizacija je bila :flop: ... par puta sam se izgubio s pojedincima, trka se mogla lazirati jer na nekim mjestima nije bilo sudaca (nije im se dalo doc zbog kisurine), a cak su i suci bili zbunjeni (pazi - tip me posalje da odem rec nekom koji je vozio ispred mene, da je krivo skrenuo - mos mislit kak sam iso, jbtps!) pa se moglo kratiti sto sam i napravio, ali ne namjerno s tim da nemam pojma kuda sam sve isao :D. Na kraju je zavrsilo neslavno jer je Maxu pukla guma pa smo se s tim bakcili, a ja sam u medjuvremenu po*izdio zbog svega navedenog i nenavedenog i vise mi se nije dalo natezati i gubiti u onom nevremenu. Kasnije mi je bilo uzasno zao kaj sam odustao jer staza nije bila pretjerano zahtjevna (da je bilo normalno oznaceno gdje treba skrenuti!!!!) i po mojoj slobodnoj procijeni trebalo bi mi nekih 3 sata... al sad je nebitno i glupo pricat o tome - ko zna kaj bi dalje bilo :zubo:...

A nis.... slijedeca je Papuk 21.05. :klopa:

kolka duljina staze, koli uspon?

dotore
02.05.2006., 18:40
e ljudi prodajem da bomb chery sa mrak opremom u super stanju pa ako nekoga znima

flocki
02.05.2006., 18:50
Ne znam kako je njima bilo, ali meni je bilo dobro. Bio sam u subotu na mosorskom planinarskom maratonu, vidio ferru, upoznao dadu79, i neovisno o tome danas điravao po Marjanu. A sad sam opet u Zagrebu...

Kghm.. ovo si tako nonshalantno izrekao da mi je skoro promaklo... :eek: :eek:..

I dado, jesi li ziva?! :zubo: :cerek:

bbsan
02.05.2006., 20:24
Kghm.. ovo si tako nonshalantno izrekao da mi je skoro promaklo... :eek: :eek:..

I dado, jesi li ziva?! :zubo: :cerek::D
Živa je, nije sudjelovala (ovaj put) nego je pružala psihičku potporu drugim natjecateljima. Ja se nadam da je živa :D Dado?

bbsan
03.05.2006., 13:00
Flocki i ostali Riječani, mislim da ću u subotu bit u Rijeci radi nekog atipičnog vjenčanja pa ako budete htjeli nać se na jednom kratkom nebiciklističkom nalaženju, možemo se čut na pm.

Arual
03.05.2006., 13:38
kaj kazete na ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=3000)? cekam ga vec neko vrijeme...

Ilium
03.05.2006., 13:53
kaj kazete na ovaj bike (http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=3000)? cekam ga vec neko vrijeme...

Lijep... kaj se tice geometrije, ovisi za kaj ti treba

Arual
03.05.2006., 14:05
da nije samo za gradsku voznju. a cinio mi se prihvatljivim i zbog cijene

flocki
03.05.2006., 14:10
Flocki i ostali Riječani, mislim da ću u subotu bit u Rijeci radi nekog atipičnog vjenčanja pa ako budete htjeli nać se na jednom kratkom nebiciklističkom nalaženju, možemo se čut na pm.

Mene ovaj vikend nema u Rijeci, idem u Rabac sa faksom... :( Steta, cemo drugi put, pa nek bude biciklisticki!

Ilium
03.05.2006., 14:25
da nije samo za gradsku voznju. a cinio mi se prihvatljivim i zbog cijene

Nisi bas puno rekla (ili "reko" nedajboze :))... To je, kolko sam skuzio na prvi pogled trial bajk. Najbolje je da si u glavi definiras kud se mislis i koliko i na koji nacin voziti pa onda pitat prodavaca da ti preporuci za to namjenjen bicikl. Danas su bicikli vrlo definirani po stilu voznje. Ak to ne znas, onda ti je najbolje za pocetak kupit neku kramu prek oglasa dok ne skuzis kaj oces.

(Ovaj tekst sam valjda napiso sto puta, mogo bi si ga snimit u wordpadu pa copy/pasteat kad neko postavi ovo pitanje :D)

H3MAT0M
03.05.2006., 21:01
Stavi taj tekst u potpis :zubo:

grizli
03.05.2006., 21:43
Nisi bas puno rekla (ili "reko" nedajboze :))... To je, kolko sam skuzio na prvi pogled trial bajk. Najbolje je da si u glavi definiras kud se mislis i koliko i na koji nacin voziti pa onda pitat prodavaca da ti preporuci za to namjenjen bicikl. Danas su bicikli vrlo definirani po stilu voznje. Ak to ne znas, onda ti je najbolje za pocetak kupit neku kramu prek oglasa dok ne skuzis kaj oces.

(Ovaj tekst sam valjda napiso sto puta, mogo bi si ga snimit u wordpadu pa copy/pasteat kad neko postavi ovo pitanje :D)

ma ne pretjeruj bezveze

ja vozim mtb i po cesti i ne po cesti.. mtb-om ce biti zadovoljan a o stilu voznje neka mijenja gume;) :D

MaxB
04.05.2006., 02:06
Nisi bas puno rekla (ili "reko" nedajboze :))... To je, kolko sam skuzio na prvi pogled trial bajk. Najbolje je da si u glavi definiras kud se mislis i koliko i na koji nacin voziti pa onda pitat prodavaca da ti preporuci za to namjenjen bicikl. Danas su bicikli vrlo definirani po stilu voznje. Ak to ne znas, onda ti je najbolje za pocetak kupit neku kramu prek oglasa dok ne skuzis kaj oces. Varaju te te rame s jako kosom stajngom, a? Moj ima ramu vrlo slicnog oblika (ali mu je prednji kraj spusteniji zbog krace vilice). I Kona Hoss je takva. Ja bih prije rekao da je to rama za neki lagani freeride, takvi bicikli nisu tolko pogodni za uphill i duge staze po ravnome, ali su dobri za downhill (naravno, ne racunamo tu prave DH bicikle, koji su najpogodniji za DH, ali samo za to i do ducana i natrag ;)) i zaje*anciju po prirodi jer su kratki i okretni. Al istina, bili bi pogodni i za trial... Valjda...

Ilium
04.05.2006., 07:07
Varaju te te rame s jako kosom stajngom, a? Moj ima ramu vrlo slicnog oblika (ali mu je prednji kraj spusteniji zbog krace vilice). I Kona Hoss je takva. Ja bih prije rekao da je to rama za neki lagani freeride, takvi bicikli nisu tolko pogodni za uphill i duge staze po ravnome, ali su dobri za downhill (naravno, ne racunamo tu prave DH bicikle, koji su najpogodniji za DH, ali samo za to i do ducana i natrag ;)) i zaje*anciju po prirodi jer su kratki i okretni. Al istina, bili bi pogodni i za trial... Valjda...

Sve si reko ;)

Bajk je cisti lagani trial/dirt, kazeta od 8 brzina. Al ko voli nek izvoli... gle, neko kupi lamorghinija pa se vozi po zagrebackim ulicama :lol:... kak ono ide: Backizagre stuhpa seja,.....

grizli
04.05.2006., 23:58
nego maxiću... :D oćemo se mi nać da vidim ja te avid diskove.. ti si jedan koji ih ima od poznatih mi ljudi(makar te jos ne poznam) pa da vidim jel to kaj valja...

MaxB
05.05.2006., 09:40
nego maxiću... :D oćemo se mi nać da vidim ja te avid diskove.. ti si jedan koji ih ima od poznatih mi ljudi(makar te jos ne poznam) pa da vidim jel to kaj valja...
Kao sto rekoh, bicikl mi je u k....u, moram ga danas/sutra otpravit u servis i ne znam kad ce se vratiti...

MaxB
05.05.2006., 09:51
Sve si reko ;)

Bajk je cisti lagani trial/dirt, kazeta od 8 brzina. Al ko voli nek izvoli... gle, neko kupi lamorghinija pa se vozi po zagrebackim ulicama :lol:... kak ono ide: Backizagre stuhpa seja,.....
Ne koriste se za trial bicikli bez suspenzija i s 'jednom brzinom'? Nije trial ono skakutanje po preprekama? Il se takvi koriste samo za 'urban trial' ili sto vec? Na kraju vise ne znam koja disciplina je sto...

Al da - spomenuti bicikl nije bas za grad - vec ni moj nije bas za 'po ravnome', a ima nesto nizi upravljac...

grizli
05.05.2006., 10:46
Kao sto rekoh, bicikl mi je u k....u, moram ga danas/sutra otpravit u servis i ne znam kad ce se vratiti...

a kaj mu je bilo kaj si radio da je sjeban?:rolleyes:

Ilium
05.05.2006., 11:44
Ne koriste se za trial bicikli bez suspenzija i s 'jednom brzinom'? Nije trial ono skakutanje po preprekama? Il se takvi koriste samo za 'urban trial' ili sto vec? Na kraju vise ne znam koja disciplina je sto...

Al da - spomenuti bicikl nije bas za grad - vec ni moj nije bas za 'po ravnome', a ima nesto nizi upravljac...

Je, u pravu si.. za trial je pozeljno da nema suspenzije, cak stovise - da nema ni sic, ak cemo pravi trial :). Al te "sitnije" podjele medju displinama su kod nas prenapuhane. Naime, nismo mi ameri koji si mogu priustiti 10 bajkova i svaki koristiti za ono kak nam se taj dan sprdne. Na kraju u vecini ducana se moze prije kupnje bajk prilagoditi zeljenom nacinu voznje zamijenom nepotrebnih dijelova.

Nego... kaj je s bajkom, nisi uspio spasiti lanac???? A kazeta, pogon, ostali hrdja-able dijelovi???? Jebaga... pa nisi ga valjda bas DOSLOVNO bacio u more???? Ja sam samo s rukom skidao blato s rame i guma, a nakon toga urnebesno ribanje s miniwashem. Jesi iso u utorak na miniwash u utrinama kak sam ti reko i ono wd40-motorex podmazivanje? Fakkkk.. kak su diskovi??!!!!!

Ilium
05.05.2006., 11:47
a kaj mu je bilo kaj si radio da je sjeban?:rolleyes:

Bili smo na sugavoj Istra Terra BlatnjiKca! (v. gore)

grizli
05.05.2006., 12:14
Bili smo na sugavoj Istra Terra BlatnjiKca! (v. gore)

svi pišu doživljaje ima li kakav link s fotkama.. kolko je dugacka staza, visinska razlika kolko zahtijevna i sl

i ne kuzim zasto bi se bicikl sjebo od teske staze? i sta se ima za sjebat?

MaxB
05.05.2006., 12:31
svi pišu doživljaje ima li kakav link s fotkama.. kolko je dugacka staza, visinska razlika kolko zahtijevna i sl

i ne kuzim zasto bi se bicikl sjebo od teske staze? i sta se ima za sjebat?
Blato, blato i blato - ogulil sam cak i dio rame, moguce je da sam s prednjom celjusti kocnica udario negdje. Pa onda voda, slana voda.

JoZ@
06.05.2006., 19:51
evo ja danas prvi put na bajku ove godine
napravih samo oko 10km po nasipu
i taman dosel doma prije kise :D

grizli
06.05.2006., 22:36
Blato, blato i blato - ogulil sam cak i dio rame, moguce je da sam s prednjom celjusti kocnica udario negdje. Pa onda voda, slana voda.

kak mislis ogulio dio rame?
pa kaj ti je bicikl padao po terenu?

zasto idel riskirat taj skuplji bicikl zbog votnje po takvim terenima?

tj kako blato smeta dijeloviam.. pa ocistis blate dole poslje i to je to:D

MaxB
06.05.2006., 22:58
kak mislis ogulio dio rame?
pa kaj ti je bicikl padao po terenu?
Bilo je tolko blata i to one jako ljepljive crljenice da sam svakih 50 metara morao stajati i nekakvom granom guliti ga dolje s kotaca, rame, mjenjaca, kazete, lanca... I nekad nit ne skuzis da ti se bas toliko puno blata nakupilo - i valjda sam s blatom potegnuo komad drveta ili kamen i ogulio sam ramu kod zadnjeg kotaca blizu pogona, s unutarnje strane - to sam skuzio tek kad sam doma dosao.

zasto idel riskirat taj skuplji bicikl zbog votnje po takvim terenima?
Kad je festa, nek je festa! :D Ma ne znam, kriva procjena - spavao sam nekih 2-3 sata, a onda sam neuracunljiv.

grizli
07.05.2006., 00:05
Bilo je tolko blata i to one jako ljepljive crljenice da sam svakih 50 metara morao stajati i nekakvom granom guliti ga dolje s kotaca, rame, mjenjaca, kazete, lanca... I nekad nit ne skuzis da ti se bas toliko puno blata nakupilo - i valjda sam s blatom potegnuo komad drveta ili kamen i ogulio sam ramu kod zadnjeg kotaca blizu pogona, s unutarnje strane - to sam skuzio tek kad sam doma dosao.

Kad je festa, nek je festa! :D Ma ne znam, kriva procjena - spavao sam nekih 2-3 sata, a onda sam neuracunljiv.

a kolko je bila dugacka staza? iolko km i koliki usponi?
i da li si ogulio SAMO lak na rami?

MaxB
07.05.2006., 00:13
a kolko je bila dugacka staza? iolko km i koliki usponi?
Nije nitko dao link? No, nema veze - ovdje (http://www.istra.hr/terramagica_hr.php?mmlID=119&ctgId=774&ctgTplId=92&nav=0&cntType=1) su ti detalji.

i da li si ogulio SAMO lak na rami?
Da, samo lak (lijepo mi se sad sjaji aluminijska legura). Nije tolko strasno... Ogulio sam to smecem koje mi je bilo na zadnjem kotacu... Zapravo, ogulio sam malo i onaj luk od vilice. Imao sam gume koje su za sve, samo ne za ovakvo blato - siroke gume s dosta razmaknutim ripnama koje idu pomalo i na rub - magnet za ljepljivo blato. Covjek uci dok je ziv...

seti
07.05.2006., 16:42
upravo se vratih sa Medvednice, jako puno downhillera danas sreo! prvo ekipa na Gispovoj stazi ima udarnicke radne akcije, slazu skokove i zlijebove na zavojima, a onda sretnem i petnaestak vozaca DH u punoj ratnoj spremi dolje kod Blizneca. izgleda da su bili veliki treninzi za skori (21.5.) tradicionalni donwhill. ovo bi moglo izgledati dobro, idem obavezno (osim ako je isti dan i nas treking, a nadam se da nije)