PDA

View Full Version : Tkanine i materijali

SpOokey
27.08.2005., 21:28
jel tko zna di u zagrebu ima koji ducan sa dobrim i kvalitetnim materijalima i naravno ne skupima!

Hvala

darin
28.08.2005., 16:36
EMPORIUM na Tresnjevci, kod Placa i u onoj ulici sta je parallelna s Krapinskom, gdje je 4pointsHotel.
Isto tako i ALTOS u Vlaskoj, ali oni su malo skuplji.

just Sandy
28.08.2005., 18:11
Imaš i Altos na Trgu, u dvorištu zgrade točno na stanici. Dva su tamo, da budem preciznija - jedan s finijim tkaninama (svečanijim), a drugi s điđama.

Pa onda Kaptol centar - s vanjske strane, dolje lijevo, prema Medvedgradskoj.

I na Krugama, ali to mi je malo teže objasniti (gdje točno / kako doći do tamo).

Ali ovi na Trešnjevci su skroz dobri, sigurno ćeš tamo naći što ti treba.

samo_svoja
28.08.2005., 18:59
Kreativa..odlični materijali..Maksimirska /malo iza Kvatrića/ ili Novi Zg, kvart Utrine.

darin
29.08.2005., 08:21
ispravka, zove se EMPORIO i nalazi se u Trakoscanskoj :)

Monoke
21.11.2005., 09:53
Pozdrav svima na podforumu!

Zanima me da li je viskoza prirodan materijal?

Hvala;)

MC white 100's
21.11.2005., 10:05
Naravno, to ti se pravi od vune koza sa otoka Visa.

Tija
21.11.2005., 10:22
- prirodni materijal dobiven od ostataka celuloznih vlakana neiskorištenih pri izradnji pamučnih tkanina najčešće u žoržet tkanju, zato je pogodna za lagane, lepršave haljinice u raznim bojama i modernim uzorcima.

inače, gugl (http://www.google.com/) zna svašta :D

Jalnuški Diletant
17.05.2006., 19:07
Pošto se čovik uči dok je živ, danas nisam kupio odličnu majicu zbog toga što me prodavačica nije uspila uvjerit da je viskoza prirodan materijal, ali me zainteresirala te, proguglavši, naletih na ovu davno zaboravljennu temu, ali i na slijedeći podatak (http://eskola.chem.pmf.hr/odgovori/odgovor.php3?sif=1429):Možete mi nešto napisat o celulozi ,viskozi i papiru;kakva veza postoji između njih?

Ime i prezime: Mateja Bratanić Mateja.Bratanic@public.srce.hr

Celuloza je polisaharid, a molekula je dugi ravni lanac vezanih molekula glukoze. Celuloza je glavni materijal od kojega su izgrađena biljna tkiva (stanične stijenke biljnih stanica sastoje se uglavnom od celuloze). Pamučna vata na primjer gotovo je čista celuloza, ali obično se uz celulozu nalaze druge tvari, često polimerne.
Papir je materijal baziran na celulozi (isprepletena vlakna celuloze), a glavna sirovina je drvo kao najjeftiniji izvor celuloze (uz stari papir i poljoprivredni otpad). Ostale tvari koje se nalaze u drvu moraju se ukloniti prije proizvodnje papira. Drvo se usitnjava i kemijski obrađuje, a ostatak se, po sastavu pretežno celuloza, zajedno s dodacima razmuti u vodi, lijeva, preša, suši i glača. Dodaci papiru su najčešće mineralne tvari u prahu za poboljšanje mehaničkih svojstava (kreda, gline, gips), boje, ljepila, a mogu iznositi i polovicu mase gotovog papira.
Djelovanjem natrijeve lužine i ugljikova disulfida (CS2) na celulozu nastaje gusta tekuća tvar, viskoza. Viskoza je topljiva u lužini, a, ako se kroz sapnicu protiskuje u razrijeđenu kiselinu, celuloza se ponovo oslobađa u obliku niti (viskozna svila) ili folije (celofan).

Odgovorio: Kristijan A. Kovač kkovac@chem.pmf.hr

Špranja
18.05.2006., 00:06
E, sad trke nazad po majicu! Sigurno nisu svi išli odmah nakon dućana na internet, pa ćeš nać još koji komad!

xxGaladrielxx
18.05.2006., 07:18
najjednostavnija definicija vam je: prirodno vlakno dobiveno kemijskim putem

Jalnuški Diletant
19.05.2006., 00:36
najjednostavnija definicija vam je: prirodno vlakno dobiveno kemijskim putem
A ponaša li se kao prirodno vlakno?

Drugim riječima - 'oću li se usmrdit u njemu nakon 15-ak minuta?

xxGaladrielxx
19.05.2006., 19:49
A ponaša li se kao prirodno vlakno?

Drugim riječima - 'oću li se usmrdit u njemu nakon 15-ak minuta?
ne ali ces biti jako zguzvan. Viskoza ima lijepi sjaj, tkanine su joj onak zilave, lijepo padaju pa ova svojstva izvrsno izgledaju u kombinaciji s nekim drugim vlaknima, odnosno poboljsavaju svojstva tim drugim (npr lan ili pamuk)

Jalnuški Diletant
21.05.2006., 15:46
ne ali ces biti jako zguzvan. Viskoza ima lijepi sjaj, tkanine su joj onak zilave, lijepo padaju pa ova svojstva izvrsno izgledaju u kombinaciji s nekim drugim vlaknima, odnosno poboljsavaju svojstva tim drugim (npr lan ili pamuk)
Znači dobra je samo u kombinaciji s nekim drugim prirodnim vlaknima?

Sve u svemu - hvala.:)

xxGaladrielxx
21.05.2006., 20:29
Znači dobra je samo u kombinaciji s nekim drugim prirodnim vlaknima?
ma ne. dobre su tkanine i od 100% viskoze. rekoh za sjaj. Mene osobno smeta (i moras paziti kod peglanja: nikako ne s lica). No u kombinaciji s drugim prirodnim vlaknima, izgleda izvrsno.

lianne
27.02.2007., 20:11
curke help,please :moli:
di u zg sve ima kupiti materijala na metre?znaci oni ducanceki sa tkaninama raznih vrsta?
hvala :kiss:

kem
27.02.2007., 20:20
curke help,please :moli:
di u zg sve ima kupiti materijala na metre?znaci oni ducanceki sa tkaninama raznih vrsta?
hvala :kiss:

Lantea (bivsi gradski magazin ili robni magazin, nisam sigurna kako se zvao)

plasibou
27.02.2007., 20:27
ima negdje prek puta slave raškaj

kem
27.02.2007., 20:28
ne znam sta ti treba, ali obrati paznju na sastav. mora pisati na deklaraciji.

lianne
27.02.2007., 20:52
Lantea (bivsi gradski magazin ili robni magazin, nisam sigurna kako se zvao)

a di je to?:o

lianne
27.02.2007., 20:54
ne znam sta ti treba, ali obrati paznju na sastav. mora pisati na deklaraciji.
trebam kupiti jedno 5 m materijala za haljinicu..
dakle ducanceke gdje se razne vrste materijala kupuju na metre..
znam da ima jedan u ilici..tamo blizu krizanja s frankopanskom..cak su mozda i 2 na tom potezu(jedan blizu terranove kod trga)-ali to je sve sto znam..
nisam nikad bas te tkanine kupovala,pa ne znam di bi trazila..
ne treba mi deklaracija..ja pod prstom osjetim jel to to sto trazim i teta mi odraze :zubo: :)

Hana020
27.02.2007., 21:00
emporio - ima jedan na trešnjevki, jedan na kaptolu itd.

kem
27.02.2007., 21:01
a di je to?:o

imas ih vise po gradu. :misli: u Jurisicevoj, kod onog kina; u Ilici negdje kod MAK-a (na lijevoj strani kad ides od Trga), onda ima jos neki kod Britanca (preko puta one skole)
ajd' dosta su ti tri. :zubo:

mozda bi ipak trebala obratiti paznju na sastav. meni recimo sintetika smrdi nakon nekog vremena, bez obzira na dezic. s druge strane, cisti pamuk se tesko pegla, lan isto.

darin
27.02.2007., 22:10
emporio - ima jedan na trešnjevki, jedan na kaptolu itd.

emporio, cini mi se da su kvalitetniji i da imaju veci izbor od robnih magazina.

kod hotela Panorama, malo nize od DMa ti je ovaj za koji ja znam. postoji ih jos par ali nisam sigurna gdje su (tresnjevacki plac bi mogao biti jedan?). uostalon, pogledaj na njihovom sajtu http://www.emporio.hr/ :D

MicaMaca
27.02.2007., 22:35
koliko se sjecam ima jedan emporio na kvatricu;)

patrysa
27.02.2007., 23:24

je,na kraju vlaške prije kvatrića i imaju stvarno veeeliki izbor:top:

lianne
28.02.2007., 10:38
curke veeeeeeelika :kiss:
sve si prepisem i poharati cu ducane...taknine...beware of me:zubo:

matinee
28.02.2007., 12:14

a nasuprot njega je je i Lantea

charolastra
19.04.2007., 08:35
ahoj,jutar :)
eo ja bi uskoro hitala u graz malo u neku kupnju materijala za krojenje i sivanje...pa me zanima da li itko zna ima li u grazu nekih dobrih ducana s materijalima i di su ti ducani...
inace idem u graz u soping po obleku i to, al to je ono klasika h&m i tak to i nikad nisam kupovala materijale,a u zagrebu i nemamo bas neki izbor ducana i to kaj ima u tim ducanima je ono za najosnovnije potrebe :P
pa ono....ljudi daj neko zna nekaj :)
aj pozz svima i bok! :zubo:

kem
19.04.2007., 11:07
davno je to bilo kad sam kupovala tkanine u Grazu...ali mozda taj ducan jos uvijek postoji.
dakle, dodjes do centra iz smjera kolodvora, Kastner&Ohler ti je na lijevoj strani, H&M na desnoj (valjda je jos tamo). Ides preko trga u onu siroku ulicu desno. Taj ducan je bio blizu trga, na lijevoj strani te ulice. Sjecam se da sam slinila za Chanelom, ali mi je tad bio preskup, a i bila sam premlada za taj stil. Imali su svega i svacega, cijene od normalnih do astronomskih (spomenuti Chanel).

P.S. srecom, isla sam procitati sta sam napisala... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: prvi put sam strane krivo napisala.
Dakle, H&M desno, ides desno preko trga.

sowuljaga
20.04.2007., 12:30
hm,u zagrebu imas u petrinjskoj 9 predobar ducan(bare meni9 ja sam si tamo kupila materijala za maturalnu i sad za svadbu,nade se predivnih materijala,cijene su povoljne za razliku od drugih ducana i jos cti zena savjetuje ak kaj trebas) i nasla sam krojacicu koja ful dobro sije,a jako jeftino ;)

Cae Fae
20.04.2007., 20:56
Pogledaj u SEWI-na 2.katu imaju materijale.Mislim da se ulica zove Annenstrasse

Slym
25.09.2007., 02:44
Ne ramzumijem se bas u tkanine pa imam par pitanja. Hlace koje zelim kupiti proizvode se u tri varijante :

a) 50% najlon + 50% pamuk
b) 60% pamuk + 40% poliester
c) 65% poliester + 35% pamuk

Pitanja su sljedeca :

1) cini se da ce ova zima biti megahladna, pa koja varijanta je najbolja za hladno vrijeme
2) koja je varijanta najbolja za toplo vrijeme
3) koja varijanta najbolje stiti od vjetra
4) koja varijanta ima najveci stupanj nepromocivosti, pretpostavljam ove s najlonom
5) koja varijanta je najcvrsca, npr. da se ne izlize brzo i bas ne podere lagano i da moze prezivjet ak padne cik na hlace :)

Unaprijed puno hvala. :s

Slym
27.09.2007., 00:53
ok nije moguc e da nitko ne zna nis o tkaninama?

Špranja
27.09.2007., 01:20
Ovak. Imaš stotinu mogućih odgovora i valjda se zato nikom ne da...
Sve što si naveo su kombinacije pamuka i sintetike...pa su i karakteristike slične...a zaštita od hladnoće, vjetra...ovisi ti o debljini tkanine, gustoći tkanja, debljini niti tkanine...a to opet može biti vrlo različito za potpuno isti sastav tkanine...Uglavnom, desetci raznoraznih kombinacija...(Npr. tkanina može biti 65% pamuk i 35% poliester, ali može biti tanka i gustog tkanja, što je bolja zaštita od vjetra nego debela tkanina istog sastava, ali rijetkog, rahlog tkanja...Pa kad se još doda element debljine niti...)
Čim je pamuk u igri, nema ti nepromočivosti, osim ako tkanina nije naknadno površinski tretirana nekom apreturom za nepromočivost...
Isto tako, ako imaš podosta sintetskih vlakana (a u nabrojenim sastavima imaš), nema padanja čikova po hlačama, osim ako imaš jako dobre reflekse i instantno to streseš s hlača...inače imaš rupu :zubo:
Evo, to ti je onak jako općenito...da ti bar netko nešto odgovori :D ...

somebody123
17.04.2008., 11:09
Dali netko zna gdje se u Hr može kupiti tkanina "taslan", to je neki naylonska tkanina.
Molim vas za pomoć jer stvarno neznam odkud da počnem tražiti.
Hvala

rebecca brandon
17.04.2008., 20:21
Dali netko zna gdje se u Hr može kupiti tkanina "taslan", to je neki naylonska tkanina.
Molim vas za pomoć jer stvarno neznam odkud da počnem tražiti.
Hvala

Pogledaj u 'Emporiu' kod njih fakat ima svakakvih tkanina.

somebody123
18.04.2008., 09:30
Hvala Rebecca budem otišla, nadam se da imaju.

Jalnuški Diletant
24.04.2008., 17:39
Pošto se čovik uči dok je živ, danas nisam kupio odličnu majicu zbog toga što me prodavačica nije uspila uvjerit da je viskoza prirodan materijal, ali me zainteresirala te, proguglavši, naletih na ovu davno zaboravljennu temu, ali i na slijedeći podatak (http://eskola.chem.pmf.hr/odgovori/odgovor.php3?sif=1429):

Pošto se čovik uči dok je živ, danas nisam kupio odlične mudante zbog toga što me prodavačica nije uspila uvjerit da je MODAL prirodan materijal, ali me zainteresirala te, proguglavši, naletih na ovu davno zaboravljennu temu. :D

Zna li tko štogod o tom modalu? :ne zna:

Jalnuški Diletant
24.04.2008., 18:08
Modal is a bio-based fiber made by spinning reconstituted cellulose from beech trees. It is about 50% more hygroscopic, or water-absorbent, per unit volume than cotton is. It is designed to dye just like cotton, and is color-fast when washed in warm water. Modal is essentially a variety of rayon.

Textiles made from Modal do not fibrillate, or pill, like cotton does, and are resistant to shrinkage and fading. They are smooth and soft, more so than even mercerized cotton, to the point where mineral deposits from hard water, such as lime, do not stick to the fabric surface. Like pure cotton, modal should ideally be ironed after washing.
http://en.wikipedia.org/wiki/Modal_%28textile%29

Sad da je to još prevest...

:o

Ivanicapeca
24.04.2008., 18:31
Daklem, da rezimiramo: viskoza je celulozni derivat. Ona se kemijskom obradom dobije iz celuloznih vlakana kao što su pamuk i lan.:mig:
Modal je tehnološki naziv za nešto što je zapravo viskoza, jer se isto proizvodi iz celuloze drveta. Ima neke kvalitete koje nema pamuk tj. pamučna viskoza te se npr. lakše se održava. Ne kužim zapravo ovu usporedbu sa čistim pamukom, jer pamuk je čista celuloza, a Modal je modificirano tj. kemijski obrađeno vlakno. Vjerojatno se radi o marketinškom triku, jer se Modal mora prodati pa ga se i neozbiljno hvali. Nemoguće je da je nešto bolje od čiste celuloze tipa pamuk i lan iz jednostavnog razloga što je nešto što je kemijski obrađeno manje zdravo od nečeg prirodnog, bez obzira na dobivena svojstva.

araneablack
25.04.2008., 09:45
Ivanicapeca zbori istinu. Viskoza je umjetno vlakno izrađeno od prirodne sirovine(celuloza) pa zato pripada skupini umjetnih vlakana od regenerirane celuloze,ali ona sama po sebi nije prirodno vlakno i nije zdravija od prirodnih vlakana,ali ima svoje draži. Samo meni osobno nije drago kada ljudi sintetska vlakna tretiraju kao nešto što nevalja iako da su sva vlakna super za određenu primjenu...osim azbestnih,naravno

black_man
25.04.2008., 12:53
Daklem, da rezimiramo: viskoza je celulozni derivat. Ona se kemijskom obradom dobije iz celuloznih vlakana kao što su pamuk i lan.:mig:
Modal je tehnološki naziv za nešto što je zapravo viskoza, jer se isto proizvodi iz celuloze drveta. Ima neke kvalitete koje nema pamuk tj. pamučna viskoza te se npr. lakše se održava. Ne kužim zapravo ovu usporedbu sa čistim pamukom, jer pamuk je čista celuloza, a Modal je modificirano tj. kemijski obrađeno vlakno. Vjerojatno se radi o marketinškom triku, jer se Modal mora prodati pa ga se i neozbiljno hvali. Nemoguće je da je nešto bolje od čiste celuloze tipa pamuk i lan iz jednostavnog razloga što je nešto što je kemijski obrađeno manje zdravo od nečeg prirodnog, bez obzira na dobivena svojstva.

volim donje rublje,pogotovo majice od 50% modala,50% pamuka...mekanije i udobnije prijanjaju i pranjem se ne rašire kao pamučne...eto u tome mi se čini prednost...

Ivanicapeca
25.04.2008., 13:59
volim donje rublje,pogotovo majice od 50% modala,50% pamuka...mekanije i udobnije prijanjaju i pranjem se ne rašire kao pamučne...eto u tome mi se čini prednost...

Apsolutno da imaju bolja svojstva. Problem je jedino u proizvodnji i kemikalijama koje se koriste.
Recimo kod apreture protiv gužvanja je kod nas strogo zabranjeno koristiti spojeve koji oslobađaju kancerogeni formalaldehid, a recimo, daju fantastične rezultate kod obrade. Jeli tako i u Kini, nisam baš sigurna, a većina tkanine koja je već obrađena dolazi od tamo, a da nemamo pojma kako su je obradili i čime.

Kupujmo Hrvatsko:top:

Jalnuški Diletant
25.04.2008., 14:57
Naša san manu modalu. :(

Pere se na 40°. :flop:

Nije za donje rublje. :(

Uzeja pamuk 95%, elastin 5%. Vidićemo...

Ivanicapeca
25.04.2008., 16:09
Naša san manu modalu. :(

Pere se na 40°. :flop:

Nije za donje rublje. :(

Uzeja pamuk 95%, elastin 5%. Vidićemo...

Pa sva se viskoza pere na 40:D

ova kombinacija pamuk 95% i elastin 5% je idealna za donje rublje po mom skromnom mišljenju.
Jesi to bio u Galeba?

Jalnuški Diletant
25.04.2008., 16:14
Aha. :)

Ivanicapeca
25.04.2008., 16:26
Aha. :)

:top:
Moj stari još nosi njihove mudante 20 godina stare. Ko nove su.:D

Ma nije viskoza za rublje, skroz je "grezo". Ok košulje, bluze i tak to, ali gaćice i maje:flop:

elllena
08.06.2010., 10:20
Ako netko zna koji je ovo materijal i da li je netko vidio nešto slično za kupiti?

http://www.design55.co.nz/images/imagelibrary/public/miscellaneous/whitecactus_exlge.jpg

Radila bi sama ovaj kaktus i punila ga spužvom. ali ne znam gdje da nađem ovakav deblji reljefni materijal

ivanica19
08.06.2010., 12:19
Zna li netko gdje ima veliki izbor zgužvanog tafta?

araneablack
12.06.2010., 12:41
Zna li netko gdje ima veliki izbor zgužvanog tafta?

Pamigo u Zg u Ilici. Kako zgužvanog tako i obićnog te izvezenog. Koliko se sjećam sve je sintetski. Možda Emporio ima zgužvanog tafta isto, ali pošto je Emporio predpostavljam da je urnebesno skup.

kreso0405
10.01.2011., 19:26
zanima me gdje kupit tkaninu kašmira, a da nije najskuplja
hvala

_oja_
11.01.2011., 14:26
dal itko zna da li postoje dućani s tkaninama u centru Graza i gdje? i da li se isplati za to ići do tamo?

kreso0405
12.01.2011., 15:26
zanima me gdje kupit tkaninu kašmira, a da nije najskuplja
hvala

zar nitko nezna gdje bi je bilo treba mi za kaput

Eve*
19.02.2011., 16:04
Gdje u Zg naći ovakav sličan materijal kao što je ovaj kojim su presvučeni ovi zeleni grudnjaci: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/167248_186233531406189_100000586310960_561648_2563 066_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165302_186232624739613_100000586310960_561631_4241 206_n.jpg

Mora biti elastičan bar malo, zelen i malo bar sjajan.:)
Tnx!

Charmel
20.02.2011., 00:37
Gdje u Zg naći ovakav sličan materijal kao što je ovaj kojim su presvučeni ovi zeleni grudnjaci: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/167248_186233531406189_100000586310960_561648_2563 066_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165302_186232624739613_100000586310960_561631_4241 206_n.jpg

Mora biti elastičan bar malo, zelen i malo bar sjajan.:)
Tnx!

potrazi saten sa elastinom? poliesterski sateni ga obicno imaju, cijena im je prihvatljiva, samo obavezno napomeni da trazis s elastinom. pogledaj u svijetu tkanine u jurisicevoj ili na kvatricu, ruho u rotonda centru, pamigo i emporio u vlaskoj i zagmag u ilici

Nadrealna
04.04.2011., 07:17
Zanima me gdje se mogu kupiti pamučni materijali? Gdje god pitam u trgovini s materijalima počnu se smijati. :)
Trebaju mi jer bi htjela sašiti neke pamučne majice, suknjice itd. Je li to nemoguća misija ili ipak negdje mogu kupiti takve materijale?

araneablack
04.04.2011., 12:07
Zanima me gdje se mogu kupiti pamučni materijali? Gdje god pitam u trgovini s materijalima počnu se smijati. :)
Trebaju mi jer bi htjela sašiti neke pamučne majice, suknjice itd. Je li to nemoguća misija ili ipak negdje mogu kupiti takve materijale?

Pamučnu tkaninu ili pamučno pletivo? S elastinom ili bez ako se radi o tkanini. Znam da zag-mag ima lijep izbor pamučnih tkanina po vrlo povoljnoj cijeni. Imaju i viskozna pletiva (ako ih još imaju). Pamigo ima velik izbor pamučnih tkanina s elastinom i bez...za odjeću i posteljinu (oboje se može koristiti za izradu odjeće), ali pletiva imaju tu i tamo i većinom se radi o "likri" što je dobro za znat ako se želi izraditi kupaći kostim :D. Lantea ima, ali ovisi kad i u kojem dućanu tako da se isplati bacit oko.

meathook
04.04.2011., 21:54
gdje bi bilo tkanine sa uzorkom leoparda,zebre? (u zgu)

Nadrealna
06.04.2011., 06:15
Pamučnu tkaninu ili pamučno pletivo? S elastinom ili bez ako se radi o tkanini. Znam da zag-mag ima lijep izbor pamučnih tkanina po vrlo povoljnoj cijeni. Imaju i viskozna pletiva (ako ih još imaju). Pamigo ima velik izbor pamučnih tkanina s elastinom i bez...za odjeću i posteljinu (oboje se može koristiti za izradu odjeće), ali pletiva imaju tu i tamo i većinom se radi o "likri" što je dobro za znat ako se želi izraditi kupaći kostim :D. Lantea ima, ali ovisi kad i u kojem dućanu tako da se isplati bacit oko.

:) Hvala! Otići ću pogledati.
Evo baš sam jučer dok sam se vozila tramvajem vidjela i trgovinu s matrijalima i na staklu izloga natpis "pamučni materijali" negdje u Vlaškoj blizu Kvatrića. :s

_medena_
14.04.2011., 08:59
Tražim žoržet ove boje
http://www.fashion.hr/img/repository/2010/01/web_image/acne_b.jpg
zna li netko gdje ima za kupiti?

Zombina
15.04.2011., 19:35
Koliko košta crni til? thx

abba
16.04.2011., 11:42

pogledaj u boškovićevoj

bušmula.
17.05.2011., 14:12
UPOMOČ!
jel zna netko mozda gdje bi osim materijala mogla naci one plasticne klikere, ko na ruksacima za skolu recimo ili sa onom šemom kak se zatvaraju pederuše neke, GDJE TO MOGU KUPITI?

artemida7
17.05.2011., 17:06
Koliko košta crni til? thx

20kn metar.

Ivanicapeca
19.05.2011., 10:05
UPOMOČ!
jel zna netko mozda gdje bi osim materijala mogla naci one plasticne klikere, ko na ruksacima za skolu recimo ili sa onom šemom kak se zatvaraju pederuše neke, GDJE TO MOGU KUPITI?
Na Trgu u Zg, uđeš u vežu (to ti je ak ideš s istoka s desne strane), u dvorištu s desne strane ti je Altosov dučan (bar je bio kad sam zadnje tam navratila) gdje se prodaju gumbi i te i takve stvarčice.

borntobewinner
21.05.2011., 15:55
Zna li netko koji je ovo (http://www.fashionproducts.com/articles/blue-prom-dresses.jpg) materijal?
Gornji dio je vjerojatno saten, a suknja?

artemida7
21.05.2011., 17:21
je zna itko gdje ima za kupiti tila s točkicama? znači da ima točkice po sebi. hvala :)

naked
29.05.2011., 11:00
pozdrav svima. molim info gdje mogu kupiti materijal za dječju posteljinu, pamuk, što šareniji i što jeftiniji :D

isto tako trebam i flanel za plahte. thnx.

araneablack
29.05.2011., 18:42
pozdrav svima. molim info gdje mogu kupiti materijal za dječju posteljinu, pamuk, što šareniji i što jeftiniji :D

isto tako trebam i flanel za plahte. thnx.

Pamigo Ilica 510, Zagreb. Imaju dio samo s posteljinom. Medvjedići, Hello Kitty, prugice, cvjetići i tako dalje i tako bliže. Uz to imaju i vrlo otmjene tkanine za posteljinu isto. Cijena? Ima ih od 40 do 120kn (150,280 i 330 širine ako se ne varam).
U Zag Mag isto ima dio s platnima za posteljinu, ali dugo nisam bila tako ne neznam koje su cijene, ali Zag Mag je prilično jeftin što se cijelog asortimana tiče.

Lutka29
30.05.2011., 22:32
@borntobewinner: mislim da je sve saten, samo je preko donjeg dijela til u istoj boji! I na vrhu skroz rub od cipke sa sljokicama (imaš kupiti kao traku ili na metre, mislime da se vise isplati ovo drugo jer je bolji izbor a i cijena) :)

borntobewinner
31.05.2011., 14:25
@borntobewinner: mislim da je sve saten, samo je preko donjeg dijela til u istoj boji! I na vrhu skroz rub od cipke sa sljokicama (imaš kupiti kao traku ili na metre, mislime da se vise isplati ovo drugo jer je bolji izbor a i cijena) :)

Hvala puno, puno :cerek:

alabama99
31.05.2011., 21:30
bok svima,zanimalo bi me zna li tko kakvog je otprilike materijala haljina od jelene rozge na porinu 2011 ?http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCSc-yYbmt4_INZTVR3vPUuwVoc9V8VDWcuJHYAYEyZvdCLQdATQ ,hvala!

nera1987
22.01.2012., 11:57
Molim vas, jel zna netko koji je ovo materijal?

http://i40.tinypic.com/5aflm8.jpg

Batiste??

kodo
04.02.2012., 15:29
angora kapa-jedno pitanjce da ne otvaram bezveze temu

pošto sam kupila jednu kapu od angore i na njoj piše da se ne smije uopće prati,a prodvač mi je rekao da se može oprati,zanima me jel ima netko neš takvo doma i dal ju pere? hvala:kava:

Dita Von Teese
04.02.2012., 15:33
angora kapa-jedno pitanjce da ne otvaram bezveze temu

pošto sam kupila jednu kapu od angore i na njoj piše da se ne smije uopće prati,a prodvač mi je rekao da se može oprati...e sad me zanima jel ima netko neš takvo doma i dal ju pere? hvala:kava:

Da, mozes ju rucno oprat, u dosta hladnoj vodi, i onda ju savijes u rucnik, i to "zamotas", tako ide van nekoliko vode (umjesto centrifuge), onda stavis na ravnu podlogu, da se osusi.

kodo
04.02.2012., 15:36
Da, mozes ju rucno oprat, u dosta hladnoj vodi, i onda ju savijes u rucnik, i to "zamotas", tako ide van nekoliko vode (umjesto centrifuge), onda stavis na ravnu podlogu, da se osusi.

e puno ti hvala:)
nisam nikad imala neš takvo,a jako mi se svidjela,a nisam bila sigurna kako da postupam s njom,da ju ne bi sfušala:D

Šnita
10.02.2012., 16:20
Bok svima :) Zanima me gdje mogu najpovoljnije kupiti materijal za ovaj tutu?? http://www.justsoposh.com/item_1500/Girls-1st-2nd-3rd-4th-5th-Birthday-Number-Pool-Party-Blue-Green-Tutu-3-Piece-Set-Up-to-Size-5T.htm

Puno hvala :))

loli_pop_girl
10.02.2012., 18:26
Bok cure!
Imate li link za tkanine na e bayu?
Bilo kojih dezena,a sto manje velicine ;)
Puno hvala :*

veselekrpice
25.02.2012., 09:49
Šnita, gornji dio je najvjerojatnije od pamučnog makoa, a doljnji dio je od tila.
I jedno i drugo imate u Pamigu u Zagrebu i Velikoj Gorici.

no-name1
01.03.2012., 11:23
Jel mozda netko zna koji je ovo materijal?

http://www.lovarni.com/party-dresses-c10/rare-mesh-tube-dress-as-featured-in-grazia-p242

Orlandica
01.03.2012., 11:25
Jel mozda netko zna koji je ovo materijal?

http://www.lovarni.com/party-dresses-c10/rare-mesh-tube-dress-as-featured-in-grazia-p242

Vjerojatno onaj mekši til, a ispod je vrlo vjerojatno poliester.

FeddeLeGrand
21.03.2012., 15:41
hej, meni se bliži maturalna i ja bih si najrađe sašila haljinu jer ne vjerujem da ću pronać kod nas neku zadovoljivu :/

e sad, izgledala bi ovako, http://fashionstyle9.com/wp-content/uploads/2012/01/2a0d40b10f08a09b_simple_short_prom_dresses.jpg

s tim da bih kombinirala tamnosivu ispod(mislim da je to saten) i tirkiznu preko (ovaj til slatki ili šta već je) ili možda pak obrnuto, ali se bojim da nema kod nas ovakvih materijala s cvjetnim uzorkom.. ili ako vi imate neke bolje kombinacije boja, primam prijedloge :mig:

i još jedan problemčić, nekako bih tu rukave dodala, najljepše bi bilo da su isto onako cjvjetnog uzorka, ali ne znam koje boje i kak bi to izgledalo..

molim vas, ako ima neka dobra duša da zna o čem otprilike pričam nek mi kaže gdje bi se to sve moglo kupit i jel izvediva moja haljinica :D

unaprijed hvala :cerek:

FashionNotebook
21.03.2012., 17:48
http://i39.tinypic.com/u6mn5.jpg

koji je ovo materijal? bi se dao kupit negdje u zg?

Dita Von Teese
21.03.2012., 20:00
hej, meni se bliži maturalna i ja bih si najrađe sašila haljinu jer ne vjerujem da ću pronać kod nas neku zadovoljivu :/

e sad, izgledala bi ovako, http://fashionstyle9.com/wp-content/uploads/2012/01/2a0d40b10f08a09b_simple_short_prom_dresses.jpg

s tim da bih kombinirala tamnosivu ispod(mislim da je to saten) i tirkiznu preko (ovaj til slatki ili šta već je) ili možda pak obrnuto, ali se bojim da nema kod nas ovakvih materijala s cvjetnim uzorkom.. ili ako vi imate neke bolje kombinacije boja, primam prijedloge :mig:

i još jedan problemčić, nekako bih tu rukave dodala, najljepše bi bilo da su isto onako cjvjetnog uzorka, ali ne znam koje boje i kak bi to izgledalo..

molim vas, ako ima neka dobra duša da zna o čem otprilike pričam nek mi kaže gdje bi se to sve moglo kupit i jel izvediva moja haljinica :D

Haljina je bas lijepa. Ali takva kakva je. Bez dodanih rukava.
Bolje ti je napraviti neki mini bolero preko, nego na ova stvaljati rukave.

Mislim, da ces jako tesko naci turkiznu cipku ili til sa ovakvim uzorkom.
A za crnu vj. nema problema :mig:.

http://i39.tinypic.com/u6mn5.jpg

koji je ovo materijal? bi se dao kupit negdje u zg?

Moze biti poliester a moze svila.
Posto se to nosi u vrucini, priporucila bi svilu, jer bi se u poliestru jako znojila, i sve bi se ti ljepilo na kozu.

luana24
21.03.2012., 23:59
Može mali savjet s mjestima gdje se može kupiti eko koža, a da nisu neke divlje cijene... :D
..planiram si napraviti navlake za jastuke na kauču jer su mi se poderale stare :(
Info molim za Zagreb i Zadar :moli:

Hvala :)

sowuljaga
22.03.2012., 17:15

zanimljivih raznobojnih cipki/tila ima ducan sa tkaninama u importane galeriji i importane centru. ja sam gledala prosle godine tirkiznu cipku s perlicama.
da kosta kosta

i ducani iako je isti vlasnik(ako oba jos postoje) imaju razlicite boje i uzorke

Abbey Lee
23.03.2012., 04:08
jel netko možda vidio u zagrebu crni vuneni štof za kapute? samo da je unutar tramvaj zone bilo bi lijepo:)
ja sam ušla u par radnji kojima ne znam ime i pitala i baš nigdje nisu imali:ne zna:

Lucche
26.03.2012., 14:09
Meni je od navedenih najbolji Emporium (koji btw sad ima veliko sniženje :D), a još se zna zalomit i nać dobrih materijala u Bonoteksu (Čulinečka 27) - dosta često znaju imat odlična sniženja na fakat kvalitetne materijale, a i overall nisu preskupi. :)

seamisai
07.09.2012., 10:30
ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=RHf-BVJw2Wg me potaknuo da napravim taj neki prsluk/kardigan bez rukava, cini se dosta jednostavno...pa me zanima koliko bi me kostala tkanina za jedan takav? :)

veselekrpice
16.09.2012., 17:13
Seamisai, to je viskozni jersey. Ima puno boja u Pamigu u Ilici 510, a širina je skoro 2 metra.

the redCat
16.09.2012., 21:33
Kako se točno zove pamuk tj. mješavina pamuk od kojeg su obično one zimske trenerke, mucaste iznutra i može li se to uopće kupiti igdje?

Mojne_me
17.09.2012., 14:18
Kako se točno zove pamuk tj. mješavina pamuk od kojeg su obično one zimske trenerke, mucaste iznutra i može li se to uopće kupiti igdje?

Taj materijal ti se zove FELPA.

I, vidjela sam da je netko napisao u nekom od prethodnih postova: fiselin.
Ne znam, no, ja ga kupujem kao "flizelin".

Bonoteks ti ima nešto felpe, kod Britanca onaj dućan sa materijalima.
Za Pamigo ne znam, nisam dugo bila tamo.

the redCat
17.09.2012., 20:50
Taj materijal ti se zove FELPA.

I, vidjela sam da je netko napisao u nekom od prethodnih postova: fiselin.
Ne znam, no, ja ga kupujem kao "flizelin".

Mislila sam da je felpa čista sintetika, i ono sa lica i naličja tj. s obje strane mucast.
Flizelin sam skužila da nije za izradu odjeće tj. dječje trenirke?

Danas sam opet tražila i u Ri izgleda neću naći jer mi nude tanki pamuk, a meni treba da je s naličja mucast i topao a s lica gladak, obično na takvim trenirkama piše da su 80% pamuk.
Meni nije jasno da toga nema za kupiti ili to isključivo ide u veleprodaju za one koji rade te zimske pamučne trenirke za dućane?!

Charmel
17.09.2012., 22:31
Meni nije jasno da toga nema za kupiti ili to isključivo ide u veleprodaju za one koji rade te zimske pamučne trenirke za dućane?!

nemoj zaboraviti da je jos relativno rano za tople i zimske materijale pa ih trgovine mozda jos nisu niti nabavile. :ne zna:

jelenaa82
15.10.2012., 08:59
zna li tko gdje mogu nabavit ovaj materijal s notama
http://egl-comm-sales.livejournal.com/13691181.html

pupetta.maresca
15.10.2012., 09:13
Kod nas jos nisam naletjela na takve i slicne materijale.
Ono sam vidjela bilo je vecinom ajme boze.

Morat ces traziti po internetu i kupi od njih, i ne zivciraj se oko postarine jer postarina je taman koliko bi potrosila vozeci se po gradu trazeci slicno.

..ena..
21.10.2012., 12:34
jel zna netko gdje u zg ima ovakav materijal za kupiti,a da je negdje u ilici ili tom dijelu oko trga? http://imageshack.us/a/img837/8842/7982142830cc3ec36213b.jpg

Thora
22.10.2012., 14:55
Zna li netko gdje bih u Zagrebu (ili Osijeku) mogla kupiti zeleni materijal za kapute?

Boje mogu biti ovakve:
http://3.bp.blogspot.com/_RUZDH8AbGbU/Srf-H6XmrtI/AAAAAAAAAUA/PNWlkys64Y0/s400/oldnavy.jpghttp://bp2.blogger.com/_V-D7jTD0gK8/RzH7-tRRP0I/AAAAAAAAATA/uVP2sKtv0C4/s400/green+coat.jpg
Eventualno ovakva: http://confidencetricks.susiefaux.com/wp-content/uploads/2009/09/Petrol-green-coat.jpg

Najradije druga po redu, ali znam da puno tražim. Maslinasto ne tražim.

Dita Von Teese
22.10.2012., 20:13
jel zna netko gdje u zg ima ovakav materijal za kupiti,a da je negdje u ilici ili tom dijelu oko trga? http://imageshack.us/a/img837/8842/7982142830cc3ec36213b.jpg

zag mag Ilica :)

pupetta.maresca
22.10.2012., 20:44
zag mag je zakon, oni imaju ono kaj nitko drugi nema!

miss milly
18.01.2013., 15:36
Gdje kupiti materijal za dječju vreću za spavanje-izvana s obje strane pamuk kao za posteljinu a iznutra tanko punjenje-vatelin? Takvu vreću već imamo i mala nam je a većih vreća nema nigdje za kupiti pa bih sašila ali gdje naći materijal?:confused:

Dita Von Teese
20.01.2013., 21:05
Gdje kupiti materijal za dječju vreću za spavanje-izvana s obje strane pamuk kao za posteljinu a iznutra tanko punjenje-vatelin? Takvu vreću već imamo i mala nam je a većih vreća nema nigdje za kupiti pa bih sašila ali gdje naći materijal?:confused:

Dosta je tesko naci materijal, da je sa obje strane pamuk...
Savjet. Kupi pamuk posebno (jos mozes birati uzorak, i vatelin posebno, i napravi od toga "sendvic" prestepaj, skroji, sasij vrecu.

Ja tako radim, kad npr. radim kaput, onda nemogu naci odr.boje taj stepanc, za u kapuljacu. Kupim odvojeno, prestepam, i usijem u kapuljacu...

miss milly
23.01.2013., 16:32
Dosta je tesko naci materijal, da je sa obje strane pamuk...
Savjet. Kupi pamuk posebno (jos mozes birati uzorak, i vatelin posebno, i napravi od toga "sendvic" prestepaj, skroji, sasij vrecu.

Ja tako radim, kad npr. radim kaput, onda nemogu naci odr.boje taj stepanc, za u kapuljacu. Kupim odvojeno, prestepam, i usijem u kapuljacu...

Super ideja!Puno hvala za savjet!:)

miss milly
23.01.2013., 19:31
Samo jedno pitanje,gdje kupiti vatelin?

tomato8
23.01.2013., 19:35
Samo jedno pitanje,gdje kupiti vatelin?

"Emporio" na Trešnjevci ima sve moguće materijale pa i vatirane tkanine a i vatelin.

miss milly
23.01.2013., 23:31
"Emporio" na Trešnjevci ima sve moguće materijale pa i vatirane tkanine a i vatelin.
tnks:)

crnka90
24.01.2013., 07:03
pozz..gdje u Rijeci kupit rastezljivi materijal u boji kože kad se sašije da bude kao potkošulja uz tijelo?

Effy
31.01.2013., 14:06
Ima li u trgovinama s meterijalima nešto ovakvo:

http://www.glamour.com/images/fashion/2013/01/jessica-alba-elie-saab-producers-guild-h724.jpg

uglavnom, til, u boji, s uzorkom?

Charmel
31.01.2013., 15:07
Ima li u trgovinama s meterijalima nešto ovakvo:

http://www.glamour.com/images/fashion/2013/01/jessica-alba-elie-saab-producers-guild-h724.jpg

uglavnom, til, u boji, s uzorkom?

Ovo mi izgleda kao vezeni til... Od trgovina u kojem sam ga vidla mogu preporuciti Tekstil.ka (avenija dubrava), Pamigo (Aleja Bolognije), Bonotex (Čulinecka) i emporio (Dom sportova).
Jedino se pripremi na to da takav til kosta :503:

Estee Lauder
31.01.2013., 15:11

Da li Emporio ima trikoe sa elastinom koji su gradacijski obojani, da recimo iz crne boje prelaze preko sive u bijelu boju i isto tako druge nijanse?

The Perkins
12.02.2013., 18:57
Kak se kreću cijene baršuna (metar)? I dal je dobar kao materijal za kaputić? :kava:
Ne kužim se u te stvari baš najbolje...

TheProvense
12.02.2013., 19:53
Kak se kreću cijene baršuna (metar)? I dal je dobar kao materijal za kaputić? :kava:
Ne kužim se u te stvari baš najbolje...

baršun je dosta skup materijal..naravno, onaj kvalitetan..
i teško ga se nađe..barem su moja iskustva takva..
gledala sam prije, mislim 2 godine jedan predivan baršun, mornarsko tamno plava boja za sašiti si kaput..računica me ispala previše..
bez obzira što bi si šivala sama..
istina, za dulji zimski kaput je potrebno više materijala nego za kaputić ali opet..odustala sam..
možda netko ima drugačija iskustva ali moja su nažalost takva..

lolobrigita23
17.02.2013., 14:10
Pozdrav curke!
Izlizala mi se metalna kopča na torbici, dali znate dali se to može prefarbati sa nečim? Kopča je kao "zlatna".. Torbica mi je divna i htjela bih je spasit nekako:)

Dita Von Teese
17.02.2013., 15:43
Pozdrav curke!
Izlizala mi se metalna kopča na torbici, dali znate dali se to može prefarbati sa nečim? Kopča je kao "zlatna".. Torbica mi je divna i htjela bih je spasit nekako:)

Slikaj i zaljepi tu slicicu, pa cemo vidjet... Mozda se moze kupiti nova, pa zamjenit.

lolobrigita23
17.02.2013., 15:48
Slikaj i zaljepi tu slicicu, pa cemo vidjet... Mozda se moze kupiti nova, pa zamjenit.

Fala ti:-) Budem stavila, stavila sam punit fotić.. Znači moglo bi se zamijenit možda ali ne i prefarbat?:(

lolobrigita23
17.02.2013., 16:46
http://imageshack.us/a/img194/6331/kopaay.jpg
Evo slikice.. Nadam se da se dobro vidi..

lolobrigita23
18.02.2013., 09:50
http://imageshack.us/a/img267/1732/kopa.jpg
Evo slikice, nadam se da se dobro vidi:-)

Dita Von Teese
18.02.2013., 17:55
http://imageshack.us/a/img267/1732/kopa.jpg
Evo slikice, nadam se da se dobro vidi:-)

za farbanje nisam bas 100%, a mislim, da bi ti postolar mogao to mozda i promjeniti.
Neznam, gdje bi se to moglo kupit u HR, i Slo imaju takve stvari u Lj, u BVD... Neznam, dal bas tocno takvu, ali imaju metalne kopce za torbe.

mari_2011
18.02.2013., 20:35
u culineckoj vise ne radi onaj ducan sa materijalima ;)

Charmel
18.02.2013., 21:10
u culineckoj vise ne radi onaj ducan sa materijalima ;)

ako mislis na bonotex... bila sam neki dan kod njih i taman su dobivali robu, tako da stvarno sumljam da su zatvorili :ne zna:

@ dita... metalna galanterija za torbe, remene i slicno ima u http://www.rrb.hr/rrb/cerade.htm

mari_2011
18.02.2013., 21:15
ako mislis na bonotex... bila sam neki dan kod njih i taman su dobivali robu, tako da stvarno sumljam da su zatvorili :ne zna:

@ dita... metalna galanterija za torbe, remene i slicno ima u http://www.rrb.hr/rrb/cerade.htm

kaj to nije onaj ducan kad moras po stepenicama?

ja sam pred.. huh.. godinu dvije htjela jedan materijal kupiti i iz auta sam vidjela da je bilo zapustenije...

jel moguce da su ga onda tad preuredjivali? ili preselili?

ako radi-super..oni mi imaju odlican izbor... (zivio zorze i beneton materijal :D )

Charmel
18.02.2013., 21:21
kaj to nije onaj ducan kad moras po stepenicama?

ja sam pred.. huh.. godinu dvije htjela jedan materijal kupiti i iz auta sam vidjela da je bilo zapustenije...

jel moguce da su ga onda tad preuredjivali? ili preselili?

ako radi-super..oni mi imaju odlican izbor... (zivio zorze i beneton materijal :D )

da, na platou je (http://www.bonotex.hr/ducani/index.html). i jos uvijek izgleda zapusteno :504:
jednom mi je vlasnik objasnjavao zasto ne pale svijetla u lokalu ( u skladistu uopce nemaju svjetla :rofl:) samo kaj sam zaboravila... imalo je neke veze sa ilegalnim kopcanjem na struju od strane nekog tipa i pokusaju stednje na racunu od strane vlasnika :o
malo je naporni kupovati u polumraku, ali cure upale svijetlo bez problema ako ih zamolis
benetoni su im sada oko 19-25 kn (ako se ne varam) po metru.
i zna se naci taaaako dobrih stvari za male pare (obozavam onaj stol sa materijalima na popustu :cerek::cerek:)

mari_2011
18.02.2013., 21:26
da, na platou je (http://www.bonotex.hr/ducani/index.html). i jos uvijek izgleda zapusteno :504:
jednom mi je vlasnik objasnjavao zasto ne pale svijetla u lokalu ( u skladistu uopce nemaju svjetla :rofl:) samo kaj sam zaboravila... imalo je neke veze sa ilegalnim kopcanjem na struju od strane nekog tipa i pokusaju stednje na racunu od strane vlasnika :o
malo je naporni kupovati u polumraku, ali cure upale svijetlo bez problema ako ih zamolis
benetoni su im sada oko 19-25 kn (ako se ne varam) po metru.
i zna se naci taaaako dobrih stvari za male pare (obozavam onaj stol sa materijalima na popustu :cerek::cerek:)

kuzimo se :cerek:

jedino i gledam to kaj je na snizenju... super mi je kaj za koktel haljinu trebam metar i 20 materijala za haljinu... dakle... za nit 50 kn kupim materijal....
jedino onda sivanje iskesiram...

kakve haljine ti das sivati (posto placas,ako nije problem ti reci,
haljinu srednje duzine, sa podstavom i ciferslusom....dakle,sve tvoje..jedino ruke placas)...ili sama znas to uciniti?

Charmel
18.02.2013., 21:28
kuzimo se :cerek:

jedino i gledam to kaj je na snizenju... super mi je kaj za koktel haljinu trebam metar i 20 materijala za haljinu... dakle... za nit 50 kn kupim materijal....
jedino onda sivanje iskesiram...

kakve haljine ti das sivati (posto placas,ako nije problem ti reci,
haljinu srednje duzine, sa podstavom i ciferslusom....dakle,sve tvoje..jedino ruke placas)...ili sama znas to uciniti?

ja sivam svima osim sebi.. :rofl:
ali trebala bi si uskoro napraviti jednu ljepu u retro stilu... razmisljal o crnoj sa sitnim bijelim tockicama :D

mari_2011
18.02.2013., 21:35
ja sivam svima osim sebi.. :rofl:
ali trebala bi si uskoro napraviti jednu ljepu u retro stilu... razmisljal o crnoj sa sitnim bijelim tockicama :D

zgodno ;)
kakve krojeve radis onda?
mislim... red bi bio da prilozis skicu :cerek:

znas kaj je lijepo vidjeti na zeni...
npr. crni materijal... odgovarajuci sad jos uvijek zimi
(bemu i opet najavljeni snijeg)
i onda uz rubove (dolje kod koljena il di vec) i uz ruk rukava i dekoltea decentno usivena trakica.. ornament il nekaj tak.. u ajvori boji...

cuj mene...

fantaziram...

samo ti uzivaj u krojenju ;)

sivas i drugima ili?

kako god, moram te pohvaliti...
od malena mi je zelja nauciti sivati, i mislila sam upisati onaj tecaj ruza il kako god da se zove...
al 2000 kn uvijek na nekaj drugo ode... :(

Charmel
18.02.2013., 22:27
zgodno ;)
kakve krojeve radis onda?
mislim... red bi bio da prilozis skicu :cerek:
(

Skoci na temu "napravi sama" i malo prolistaj zadnje stranice. ima mojih radova :D (ili klikni na link u potpisu (facebook link) pa ces vidjeti :D

mari_2011
18.02.2013., 22:33
ONA HALJINA ZA DRZAVNO NATJECANJE U PLESU I ONE HLACE VISOKOG STRUKA I BODY... lepo moe... :s

:s na najjace...

ona crvena haljina za nocni provod mi je isto divna(sapni cijenu :cerek:) .. i pregacice..ma juuuuj, sve e!

Orlandica
25.02.2013., 12:07
Cure, jel mi znate reć otprilike cijenu običnog bijelog pamučnog materijala (kao za plahte)? Još ako imate prijedlog za kakvu jeftiniju verziju, ne mora bit pamuk jer je za neku sasvim drugu namjenu, al ne nešto jako prozirno i tanko.

AnaZla
25.02.2013., 15:25
Selim se s druge teme.
Trebala bih kupiti veću količinu pamučnog makoa, tanjeg, a ne znam gdje bi toga bilo u Zgb. kupiti, a da nije neki privatni tektsilni dućan u kojem bih trebala plaćati još i njihovu maržu.

Charmel
25.02.2013., 15:35
Cure, jel mi znate reć otprilike cijenu običnog bijelog pamučnog materijala (kao za plahte)? Još ako imate prijedlog za kakvu jeftiniju verziju, ne mora bit pamuk jer je za neku sasvim drugu namjenu, al ne nešto jako prozirno i tanko.

u prosjeku oko 35 do 45 kuna/metar ( ovo je bas za bijelo posteljno platno dirine 2.30 ako se ne varam). preporucam bonotex u culineckoj, mozda pamigo u vrapcu.
inace, mozda bi mogla naci bijelo platno kao za kosuljice po nekih 20 ak kn ( u tkaninama i priboru u boskovicevoj)

AnaZla brijem da ces u svim ducanima placati marzu, bilo da je privatni ili ne-privatni tekstilni ducan. samo je pitanje koliko veliku (iz iskustva, marze su im tu negdje jer su im i maloprodajne cijene slicne, ako ne i iste)
ono sto bi eventualno mogla je otici na lanteinu veleprodaju ( u ulici grada gospica na zitnjaku). tako ces izbjeci marze, ali moras imati obrt ili firmu da bi mogla kupovati po veleprodajnim cijenama :kava:

AnaZla
25.02.2013., 15:55
Charmel, hvala...

they call me Bo
26.02.2013., 15:13
molim vas pomoć...
uzmite u obzir da ne šijem, ne razumijem se u tkanine..
pa nemojte moje pitanje uzeti kao šalu:)
potreban mi je materijal za ukrasne jastučinice, jastučiće za sjedenje, guste zavjese i sl.
u pitanju je valjda pamuk...
kakav materijal tražiti u trgovinama?
i glavno pitanje, gdje u zagrebu mogu naći uzroke ovog tipa kao s donjih linkova, geometrijske (prugice, krugove, cik cak linije), ornamente....

hvala puno...

primjeri:
http://www.etsy.com/listing/113676814/fabric-swatches-premier-prints-choose-up
http://www.etsy.com/listing/108943163/tarika-blue-kumari-garden-cotton-fabric
http://www.etsy.com/browse/craft-supplies/sewing-quilting-needle-crafts/fabric/chevron

biokovka
12.03.2013., 09:04
kako se zove materijal za ukrasne vrećice,onako proziran i lagano svjetlucav?
organdij možda? to su vrećice koje se na vrhu stegnu svilenom trakicom,mogu poslužiti za nakit,sapunčeke ili neku sitnicu
u dvije trgovine su mi nudili muslin i markizet ali to nije to
help :hekla:

Charmel
12.03.2013., 09:24
kako se zove materijal za ukrasne vrećice,onako proziran i lagano svjetlucav?
organdij možda? to su vrećice koje se na vrhu stegnu svilenom trakicom,mogu poslužiti za nakit,sapunčeke ili neku sitnicu
u dvije trgovine su mi nudili muslin i markizet ali to nije to
help :hekla:

materijal ti se zove organdi.
ali, mislim da ti se mozda vise isplati kupiti vec gotove vrecice nego posebno materijal i trakice, pa sivati.
pogledaj ovdje: http://www.dobarpartner.hr/kategorije.fa50cacb29064eaea5ea0669c75e84d6.organd i-vrecice.aspx

biokovka
12.03.2013., 11:04
hvala ti :)
je,ne isplati se sam bakčati s tim al mene to veseli..onda nema računice ;)

TheProvense
13.03.2013., 08:59
bliži se proljeće, trebalo bi obnoviti malo ormar..ima li gdje sada materijala na sniženju, romantičan, cvjetni uzorak?

Charmel
13.03.2013., 09:10
bliži se proljeće, trebalo bi obnoviti malo ormar..ima li gdje sada materijala na sniženju, romantičan, cvjetni uzorak?

probaj u metrazi u petrinjskoj. oni uvijek imaju neka snizenja mozda uspijes nesto naci :)

TheProvense
13.03.2013., 09:24
probaj u metrazi u petrinjskoj. oni uvijek imaju neka snizenja mozda uspijes nesto naci :)

hvala ti puno charmel..
petrinjska mi je blizu, baš ću pogledati..hvala još jednom..

kodo
13.03.2013., 19:42
molim vas pomoć...
uzmite u obzir da ne šijem, ne razumijem se u tkanine..
pa nemojte moje pitanje uzeti kao šalu:)
potreban mi je materijal za ukrasne jastučinice, jastučiće za sjedenje, guste zavjese i sl.
u pitanju je valjda pamuk...
kakav materijal tražiti u trgovinama?
i glavno pitanje, gdje u zagrebu mogu naći uzroke ovog tipa kao s donjih linkova, geometrijske (prugice, krugove, cik cak linije), ornamente....

hvala puno...

primjeri:
http://www.etsy.com/listing/113676814/fabric-swatches-premier-prints-choose-up
http://www.etsy.com/listing/108943163/tarika-blue-kumari-garden-cotton-fabric
http://www.etsy.com/browse/craft-supplies/sewing-quilting-needle-crafts/fabric/chevron

a jes probala vidit u trgovini "Naš dom"?

cvawe
17.03.2013., 02:28
Recimo ljetnu odjecu koju preko zime slozim na 4,5 mjeseci u ormar i ne vadim uopste, dakle ne nosi se i ne pere.

Gubi li boju/kvalitet za to vrijeme ili to nestaje iskljucivo losim pranjem i zbog jakog sunca ?

Freakette
17.03.2013., 08:27
Pa po meni nema baš logike da odjeća stajanjem u kutijama/vrećama gubi boju, ne nosi se, ne pere se, ne izlaže se suncu... Možda sam u krivu :D

Dita Von Teese
17.03.2013., 10:45
Mislim, da tako preko "zime", bas i ne ako ga imas u ormaru, ali inace da.

Ali, ako das stvari u one glupe vrecice, gdje moras izsisat van zrak, da, gubi kvalitetu. Svi prirodni materijali trebaju za svoj volumen i kvalitetu barem 20% vlage, a ako to ti izsisas iz te vrecice, i to jos na duze vreme, material prepari, i popuca, jer se izsusi... Pogoto na pregibima, kako je slozen i dan u vrecicu...

Isto tako, ako imas neki naterijal, kao kupio, da ces nesto sivat, i tako odlezi taj material par godina, da, gubi kvalitetu...

....
24.03.2013., 12:42
http://www.facebook.com/pages/Modne-tkanine-Petrinjska-9/508958915806013

čekirajte ih,fakat imaju svega,u svim bojama i po i više neg ok cijenama :D

˘˘sayuri˘˘
23.05.2013., 20:30
Pozdrav!
Imam par pitanja pa se nadam da cete mi bar malo pomoci. Naime bavim se trbušnim plesom i za koreografiju nam trebaju marame/velovi od nekog svilenkastog materijala. E sad mene muci kako se zove taj materijal, lagan leprsav, da dok plesemo on moze letiti lagano? I naravno, kolika je cijena jednog metra istoga? Hvala vam unaprijed! :)

malenaivana
24.05.2013., 11:56
Pozdrav!
Imam par pitanja pa se nadam da cete mi bar malo pomoci. Naime bavim se trbušnim plesom i za koreografiju nam trebaju marame/velovi od nekog svilenkastog materijala. E sad mene muci kako se zove taj materijal, lagan leprsav, da dok plesemo on moze letiti lagano? I naravno, kolika je cijena jednog metra istoga? Hvala vam unaprijed! :)

Bokic....takav materijal zove se muslin....ima ga svilenog i poliesterskog.... ovaj svileni je puno leprsaviji ali i skuplji....mislim da se cijene krecu od 100-150 kn po metru....:mig:

˘˘sayuri˘˘
28.05.2013., 19:09
Bokic....takav materijal zove se muslin....ima ga svilenog i poliesterskog.... ovaj svileni je puno leprsaviji ali i skuplji....mislim da se cijene krecu od 100-150 kn po metru....:mig:

Auf, ocekivala sam malo nižu cijenu ipak! :( Hvala ti!

Charmel
28.05.2013., 19:22
Auf, ocekivala sam malo nižu cijenu ipak! :( Hvala ti!

Svileni je od nekih 100-150kn.
Poliesterski je ipak malo jeftiniji. On se krece od nekih 35-50 kn/m, ovisno o trgovini gdje ga kupujes. :mig:
A s obzirom da je rijec o kostimu, mislim da ce ti poliesterski muslin biti sasvim OK :)

˘˘sayuri˘˘
30.05.2013., 18:59
Svileni je od nekih 100-150kn.
Poliesterski je ipak malo jeftiniji. On se krece od nekih 35-50 kn/m, ovisno o trgovini gdje ga kupujes. :mig:
A s obzirom da je rijec o kostimu, mislim da ce ti poliesterski muslin biti sasvim OK :)

Ajde super, hvala ti! Sori sto davim, ali ako si iz Zagreba da li imas neku preporuku gdje bih mogla naci malo jeftinije? :)

Charmel
30.05.2013., 21:23
Ajde super, hvala ti! Sori sto davim, ali ako si iz Zagreba da li imas neku preporuku gdje bih mogla naci malo jeftinije? :)

pa... mislim da je u bonotexu u culineckoj nekih 36 kn ( nemoj me drzati za rijec, tamo ga nisam kupovala vec dugo).
u emporiju kod doma sportova je oko 45.
pamigu u vrapcu ga drzi po nekih 40ak kn,
za nize cijene od toga stvarno ne znam.. jedino ako uzimas preko veleprodaje, ali za to trebas imati firmu :ne zna:

malenaivana
30.05.2013., 22:49
pa... mislim da je u bonotexu u culineckoj nekih 36 kn ( nemoj me drzati za rijec, tamo ga nisam kupovala vec dugo).
za nize cijene od toga stvarno ne znam.. jedino ako uzimas preko veleprodaje, ali za to trebas imati firmu :ne zna:

ima po 30 kn u texhousu...Petrova 79....:)

˘˘sayuri˘˘
31.05.2013., 10:58

ima po 30 kn u texhousu...Petrova 79....:)

Hvala vam cure, spasile ste me!!! :grli:

greška
15.06.2013., 12:03
Pozdrav! Postoji li kakav materijal imena sic, samec, samic? Nisam dobro razumjela krojacicu :/ uglavnom je malo kruci materijal..hvala!

ladyinblack93
15.06.2013., 12:19
Pozdrav! Postoji li kakav materijal imena sic, samec, samic? Nisam dobro razumjela krojacicu :/ uglavnom je malo kruci materijal..hvala!

Meni napamet pada jedino samt, hahaha .. :ne zna:

Charmel
15.06.2013., 12:38
Meni napamet pada jedino samt, hahaha .. :ne zna:

to je i meni palo na pamet prvo. uz shantung (svila) i sharmez (koji je sve osim kruci :rofl:)

greška, bilo bi lakse da si napisala za kakvu haljinu, ili sto vec sijes, trazis materijal. ovak mozemo nasumicno pogadati do prekosutra :ne zna:

ladyinblack93
15.06.2013., 13:28
to je i meni palo na pamet prvo. uz shantung (svila) i sharmez (koji je sve osim kruci :rofl:)

greška, bilo bi lakse da si napisala za kakvu haljinu, ili sto vec sijes, trazis materijal. ovak mozemo nasumicno pogadati do prekosutra :ne zna:

Hahahaha, pa eto , dobro je da nisam jedina :P

mrkvich
15.06.2013., 17:48
mozete li mi preporuciti koj materijal bi jos mogla iskoristiti za sivanje ljetnih, laganih, leprsavih hlaca? viskoza, pamuk...? i gdje mogu naci te tkanine a da su jeftine,,,centar zga bi mi odgovarao.

hvala

pupetta.maresca
15.06.2013., 19:18
mozete li mi preporuciti koj materijal bi jos mogla iskoristiti za sivanje ljetnih, laganih, leprsavih hlaca? viskoza, pamuk...? i gdje mogu naci te tkanine a da su jeftine,,,centar zga bi mi odgovarao.

hvala

"Modne tkanine/metraža" u Petrinjskoj 9

Li La Malina
25.06.2013., 18:15
tražim ovakav bijeli materijal sa žutim točkicama... ovaj žuti gingham ispod imam.

http://3.bp.blogspot.com/_1b1Fq44sd9Y/TA8M9JoJY-I/AAAAAAAAA-Q/BhKe9sDuxCg/s1600/ylwgngm1.JPG

ili nešto ovako cvjetno a da opet ide uz žuti gingham...

http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=159520.20#axzz2XFVrnKf5

pa ako znate gdje ima... hvala. :)

linola
17.07.2013., 12:46
Pozdrav! Imala bi jednu molbu. Trazim vec par mjeseci crveni kanafas po oglasniku a niko ne prodaje. Trebam toga 20 metara pa mi je to malo skupo kupiti u ducanu. Nasla sam da prodaje tekstil promet po 23.50 plus porez ali samo mogu pravne osobe kupit. Dal ima tu netko da suraduje sa tekstil prometim pa kupi taj materijl a ja vama dam novce?

Ninaa000
15.09.2013., 09:22
Htjela bi sašiti ovakvu haljinu samo crvene boje, ali ne znam koji je ovo materijal... htjela bi da donji dio haljine baš ovako nabrano i pufasto izgleda.. zna li tko koji je ovo materijal i koji materijal da kupim... i molim bez tila:)
http://www.aliexpress.com/item/2013-New-Fashion-Neon-Cute-Dress-Pleated-Sexy-Dress-Belt-Dress-Skater-Skirt-dress-Neon-Green/1080939286.html

Sanvea
07.11.2013., 20:26
Zna netko di ima za kupiti dvostranih tkanina, dakle sa svake strane druga boja...Nisam našla u našim dućanima u Zagrebu...ima možda neki dobar dućan prek neta di ima puno izbora koji biste preporučili?
Hvala :)

Freckle
12.11.2013., 16:45
hej curke...trebala bi pomoć...htjela bi haljinu sličnu ovoj - http://hot.net.hr/2012/01/02/0606007.63.jpg ...ali ne znam kakav je to materijal...i je li ovaj uzorak print ili vez...ili nešto slično...

brbtch
12.11.2013., 21:02
hej curke...trebala bi pomoć...htjela bi haljinu sličnu ovoj - http://hot.net.hr/2012/01/02/0606007.63.jpg ...ali ne znam kakav je to materijal...i je li ovaj uzorak print ili vez...ili nešto slično...
to je izvezeno...nemam pojma gdje bi to mogla naći, ali možda naletiš na nešto slično u trgovinama sa štofovima za tapeciranje. naravno, nije isti materijal, ali bi možda mogla naletiti na neki zanimljiv cvijetni uzorak :)

ammitai
15.11.2013., 18:27
Cure i dečki:D, zna li tko kako se zove materijal od kojeg je izrađena ova haljina, koliko otprilike dođe i gdje se može kupiti?ja sam tudum za takve stvari tako da svaka pomoć dobro dođe.:)
http://tinypic.com/view.php?pic=e17rky&s=5#.UoZnYG8-nMw

lola1415
08.01.2014., 17:40
Bila bih zahvalna onima koji se u to razumiju na savjetu. Dakle, planiram dati sivati navlaku za ogradicu za dječji kinderbet. Dimenzije bi bile 180*40. Koliko posteljnog platna trebam kupiti? I koliko bi me moglo koštati platno i sivanje. Hvala puno!