PDA

View Full Version : Ulazna i protuprovalna vrata

stranice : 1 2 [3] 4 5

werdas
12.02.2009., 14:37
Ta su se vrata uvjek radila u Zagrebu na staroj Samoborskoj a samo brava je bila od MTL-a.

na staroj samoborskoj su se radili štokovi samo a vrata uvažala
i stranice su od siže kupresa (ono fake drvo)
kasnije su ovi kupili bivšu turpiju i sad valjda tam sve rade
islim brava naravno

zlaja
12.02.2009., 21:13
pa većina njih koji montiraju vrata,ne rade zidarske radove ,a da razvale pola stana to je istina.
Ali opet od lopova vas nista ne moze obranit,osim dobrog susjeda ili susjede:)

hrvac
13.02.2009., 00:07
Mijenjali bismo vanjska ulazna vrata (kuća).
Želimo kvalitetna vrata, dobrih sigurnosnih, ali i estetskih svojstava. Ne moraju biti nešto apsolutno najvrhunskije što se uopće nudi na tržištu, ali - recimo - u najgornjoj trećini po kvaliteti...
Odakle početi, gdje gledati (uživo ili pisane i slikovne informacije, za početak)?
Neko mjesto gdje ima više kvalitetnih ponuđača na okupu?

Meni isto ovo zanima, kako si rješila problem sa zamjenom i imaš li kakvu preporuku za majstora:confused:

HHmischko
16.02.2009., 22:07
Ja isto razmišljah o nekim protuprovalnim vratima. E sad mi se čini da je puno bolja zaštita s običnim malo čvršćim vratima i malo kompliciranijom bravom.

Pravog lopova ne možeš zaustavit. Još nije napravljeno nešto što se ne može obiti. A vjerujem da protuprovalna vrata baš naprotiv privlače lopove jer ne stavlja čo'ek takva vrata ako nema nekih extra vrijednosti iza njih...:p

mk29new
05.03.2009., 16:02
pa većina njih koji montiraju vrata,ne rade zidarske radove ,a da razvale pola stana to je istina.
Ali opet od lopova vas nista ne moze obranit,osim dobrog susjeda ili susjede.

kako me ljuti kada se pljuju majstori opet ima razlike od majstora do majstora ,ali gledajući sebe koji radim taj posao od a do ž nemogu prihvatit kada se pimjerice vadi stari Štok od vrata razvali pola zida, pogotovo starinske kuće od kamena,a da neprićamo zgrade iz vremena komunizma gdje su udarali čavle od 15 cenata u štok pa ih sa betonom fixirali.
Ali mogu samo nadodati da kineska vrata nisu loša možda nisu baš vrhunsa u izvedbi ali za te pare odlićna i naravno tko ih montira ?

lenjir forum
21.03.2009., 10:01
Nema potrebe za skupim blindiranim vratima jer je sasvim dovoljna letva brava koju pravi Titan Kamnik, a kosta sa ugradnjom 120 eura. To zna svako ko se iole razumije u nacin na koji lopovi provaljaju u stan.

http://www.titan.si/pic/nas-poc1.jpg

bugaboo
23.03.2009., 09:22
Mi imamo PP vrata od Mitre (Tesioporte) 2 godine i super smo zadovoljni samim vratima, uslugom, ugradnjom.

321tri
19.04.2009., 09:36
Tražim rabljena ulazna vrata za vrtnu kučicu.

Dimenzije: visina 212cm; širina 110 cm.

Materijal: drvo ili metal.

Da li netko zna firme koje se prodajom i otkupom rabljene stolarije?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=441659

baustelac99
21.04.2009., 12:24
Tražim rabljena ulazna vrata za vrtnu kučicu.

Dimenzije: visina 212cm; širina 110 cm.

Materijal: drvo ili metal.

Da li netko zna firme koje se prodajom i otkupom rabljene stolarije?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=441659

Plavi oglasnik u ruke i zovi, naći ćeš nešto. a za firme neznam.

josip_ma
21.04.2009., 13:06
Koja vrata kupit za do 3000 kn?:ne zna:

Najbolja iskustva sam osobno imao sa monterima koji rade privatno ugradnje, pa ti ih mogu predloziti za upit za vrata

Rumburak
18.05.2009., 12:20
Prije 10 dana ugradio sam vrata od firme Kolnoa.
Zbilja sam ugodno iznenađen kako je sve profesionalno odrađeno.
U početku sam bio skeptičan jer su mi naplatili izmjeru (radi toga sam ih skoro otpilio), ali taj trošak su mi refundirali na računu.

Njihova djelatnica (mislim da je Melita) je sve super organizirala, radnici su došli na vrijeme (zbilja za pohvalu jer je to danas rjetkost), vrata izgledaju savršeno... zbilja nemam niti jednu zamjerku.

majazi
18.05.2009., 14:11
Prije 10 dana ugradio sam vrata od firme Kolnoa.
Zbilja sam ugodno iznenađen kako je sve profesionalno odrađeno.
U početku sam bio skeptičan jer su mi naplatili izmjeru (radi toga sam ih skoro otpilio), ali taj trošak su mi refundirali na računu.

Njihova djelatnica (mislim da je Melita) je sve super organizirala, radnici su došli na vrijeme (zbilja za pohvalu jer je to danas rjetkost), vrata izgledaju savršeno... zbilja nemam niti jednu zamjerku.

Ej Rumburak je li mi možeš reći koliko si platio vrata u Kolnoi? Može i na pp

Rumburak
18.05.2009., 21:54
Ej Rumburak je li mi možeš reći koliko si platio vrata u Kolnoi? Može i na pp

platio sam ih 6200 kuna (mrvicu manje, neznam sad točno u kunu). u cijeni je popust za avans i gotovinu.

bilo je i nešto jeftinijih varijanti, ali za kolnou sam se odlučio radi preporuke nekoliko poznanika i kolega. vrlo sam zadovoljan i mislim da nisam pogriješio.

Neuson
03.06.2009., 22:54
Postoji li neka tvrtka u RH da radi protuprovalna vrata po željenim dimenzijama tj. da oni meni udovolje dimenzijom vrata, a ne ja njima dimenzijom otvora? :D Gdje su, koji su, kakavi su (može i na PM)?

Ima li netko iskustva, koliko su skup(lj)a takva "custom job" vrata? :W

fric-zg
04.06.2009., 08:10
Imaš i tu vrata i po dimenzijama koje hoćeš ali su skuplja, jeftinije ti je prilagoditi otvor standardu.
www.hg-automatika.hr

suzuki750
05.06.2009., 15:39
Postoji li neka tvrtka u RH da radi protuprovalna vrata po željenim dimenzijama tj. da oni meni udovolje dimenzijom vrata, a ne ja njima dimenzijom otvora? :D Gdje su, koji su, kakavi su (može i na PM)?

Ima li netko iskustva, koliko su skup(lj)a takva "custom job" vrata? :W

Imaš u Trnjanskoj br. 55, iza Palače pravde, Rapa Nui d.o.o..
Skuplja su 20% od standardnih dimenzija..

top_dog_is_online
11.06.2009., 10:56
Meni su za sada favorit: Steel N, Alias, osnovni model, talijanski proizvod, prodaje se u Srediscu u Zagrebu za 4.200 kn

Najveca prednost vrata u odnosu na ostale je visina - 215cm.

http://www.aliasblindate.com/siti/sito_aliasblindate/upload/images/catalogo/img_prodotti/prod_pag_13_OK.jpg

Pegaz
12.06.2009., 10:26
koja vrata (nije mi bitno da su protuprovalna) a da imaju najbolju zvucnu izolaciju?

suzuki750
14.06.2009., 08:17
Meni su za sada favorit: Steel N, Alias, osnovni model, talijanski proizvod, prodaje se u Srediscu u Zagrebu za 4.200 kn

Najveca prednost vrata u odnosu na ostale je visina - 215cm.

http://www.aliasblindate.com/siti/sito_aliasblindate/upload/images/catalogo/img_prodotti/prod_pag_13_OK.jpg

To nije prednost kad to spada pod standardnu visinu vrata ( 203,211,216, a sirina 92,97,102)

koja vrata (nije mi bitno da su protuprovalna) a da imaju najbolju zvucnu izolaciju?

Ova o kojima ja govorim imaju zvucnu izolaciju 36 dB

yuki01
15.06.2009., 16:00
....mislim da danas na trzistu je najbolja opcija Dierre vrata, najaci su u Evropi i cijena je pristupacna, preporucila mi ih je susjeda, ja sam svoja uzela kod "Tinkare" doo na Trsatu u Rijeci, na onoj jednosmjernoj cesti sto vodi do crkve i sada sam uzela jos jedna za mamu, pocetna cijena baznih vratiju je vec od 4300 kn, super zadovoljni i garancija je pet godina! Decki su dosli i u dva sata skinuli stara i montirali nova, sve pet, broj ti je 403 092

suzuki750
16.06.2009., 20:05
....mislim da danas na trzistu je najbolja opcija Dierre vrata, najaci su u Evropi i cijena je pristupacna, preporucila mi ih je susjeda, ja sam svoja uzela kod "Tinkare" doo na Trsatu u Rijeci, na onoj jednosmjernoj cesti sto vodi do crkve i sada sam uzela jos jedna za mamu, pocetna cijena baznih vratiju je vec od 4300 kn, super zadovoljni i garancija je pet godina! Decki su dosli i u dva sata skinuli stara i montirali nova, sve pet, broj ti je 403 092

da slazem se, dierre vrata su vrhunska, ova su radena po uzoru na njih, sa malim izmjenama koje su se cinile prakticnije, proizvode se u hrvatskoj i imaju garanciju, al 2 godine, ovdje je pocetna cijena baznih vratiju 4600 kn, montaza kao i prijevoz cijelog otpada je ukljucena u cijenu, a vrata se rade bas po zelji kupca (znaci odabir boja panela, okova, cilindra, dimenzija... ) rok isporuke je nekih tjedan dana.. a sama montaza traje cca 3 sata, sva vrata imaju MUL-T-LOCK cilindre i brave.. s vratima se dobiva kod kartica i 5 kljuceva.. ovo su nasa vrata: izvana je hrast a iznutra bijela boja panela.. (koja je odlicna za odrzavat, imamo ih vec nekih godinu dana i ko nova su, nismo ih niti jednom "oprali" :rofl:)

http://i42.tinypic.com/1rq7mv.jpg http://i43.tinypic.com/257omqo.jpghttp://i43.tinypic.com/264qnw0.jpg

uzeli smo interactive kljuceve, s magneticima, koje je nemoguce kopirat, ugl, kroz vrata mozes samo bagerom proc :D

bells
13.07.2009., 22:45
A ja bi ovakva vrata

mehrpreiss
17.07.2009., 13:30
Oikos tekno evolution 3, interactive ključ, slijepi štok standard mjera 0 sektor riflessi sa ugradnjom i pdv-om cca 25 000 kn (izvedba kao na slici ali mjera manja)

bells
17.07.2009., 22:30
Oikos tekno evolution 3, interactive ključ, slijepi štok standard mjera 0 sektor riflessi sa ugradnjom i pdv-om cca 25 000 kn (izvedba kao na slici ali mjera manja)

Da gledao sam i Tekno od Oikosa i na prvi pogled stvarno sliče.
Ovo su isto od Oikosa, ali Synua. Postoji bitna razlika, a to je da se Synua otvara oko osi pa vrata mogu biti jako široka (mislim čak 2,5 metra). A cijena im je naravno više od 25.000 kn, čini mi se da starta od nekih 5.000 eura, ali djeluju toliko moćno a to je ono što me privlači.
Dakle razlika je u otvaranju oko osi i kvaka koja je u ravnini sa vratima (neka specijalna), vidi se na fotki
http://img.archiexpo.de/images_ae/photo-g/schwingtur-mit-seitlicher-drehachse-129231.jpg

F10EXX
18.07.2009., 12:10
da slazem se, dierre vrata su vrhunska, ova su radena po uzoru na njih, sa malim izmjenama koje su se cinile prakticnije, proizvode se u hrvatskoj i imaju garanciju, al 2 godine, ovdje je pocetna cijena baznih vratiju 4600 kn, montaza kao i prijevoz cijelog otpada je ukljucena u cijenu, a vrata se rade bas po zelji kupca (znaci odabir boja panela, okova, cilindra, dimenzija... ) rok isporuke je nekih tjedan dana.. a sama montaza traje cca 3 sata, sva vrata imaju MUL-T-LOCK cilindre i brave.. s vratima se dobiva kod kartica i 5 kljuceva.. ovo su nasa vrata: izvana je hrast a iznutra bijela boja panela.. (koja je odlicna za odrzavat, imamo ih vec nekih godinu dana i ko nova su, nismo ih niti jednom "oprali" :rofl:)

http://i42.tinypic.com/1rq7mv.jpg http://i43.tinypic.com/257omqo.jpghttp://i43.tinypic.com/264qnw0.jpg

uzeli smo interactive kljuceve, s magneticima, koje je nemoguce kopirat, ugl, kroz vrata mozes samo bagerom proc :D

Takva sam i ja uzeo, samo sto je mottura brava. Bijeli panel iznutra, a nekakav slican ostalim vratima na stubistu vani. Odmah kao da je hodnik narastao za 2 metra zbog te bijele boje.

suzuki750
20.07.2009., 08:53
i nama, mi inace imamo full mali stan pa samo zato odabrali bijelu boju panela! i isto se malo produzio! :D a za odrzavanje uopce nije problem kako neki ljudi misle, odrzavanje je isto kao i kod drugih boja

gorancepe
08.08.2009., 20:54
Pošto se bavim servisom svih tipova protuprovalnih vrata , mogu Vam reći neke stvari iz iskustva :
1.Kineska protuprovalna vrata - SVA STARA DRVENA VRATA SU KVALITETIJA OD NJIH.Kineska vrata u nabavi koštaju 70-80 dolara , a to je cijena jednog kvalitetnijeg njemačkog ili talijanskog cilindra.Tjedno imamo par intervencija na njima i vjerujte , ako se nešto pokvari , možete lijepo kupiti novo krilo ( ako ga nađete ) jer rezervnih dijelova NEMA.Tu stvarno vrijedi ona poslovica : "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".
2.Kod odabira firme od koje ćete kupiti vrata , provjerite koliko godina posluju.
Samo je par firmi u Hrvatskoj koje imaju dugogodišnju tradiciju : Protekta , Mitra , Osor-promet , Kolnoa , i mislim da je to to.Većina ostalih se pojavila u doba buma novogradnje i pitanje je koliko će opstati na tržištu ( znaći garancija otpada ).
3.Garancija - standardna 3-5 godina ( Osor-promet ) je bitna stavka kad kupujete vrata , također i izbor malo kvalitetnijeg cilindra ( poželjno njemačkog (DOM , BKS) ili švicarskog ( KESO , KABA ) jer ako se cilindar pokvari , intervencija je poprilično "paprena".
4.Kvalitetna vrata sa ugradnjom ( znaći izmjera , demontaža , montaža , ukarsne lajsne u širini staroga štoka , prag , itd... ) sumnjam da mogu koštati manje od 6.000,00 kn sa PDV-om ( talijanska )
5.Domaća proizvodnja - profili se kupuju u Italiji i vrata se ovdje samo slažu kao lego-kockice.Znaći , ne postoji.
6.Raspitajte se o dimenzijama vrata u prodaji ( a prije izmjerite visinu i širinu svojih vrata od štoka do štoka ) , tako da ne odaberete nekog ponuđaća koji nema na lageru mjere koje vam odgovaraju ( dodatni zidarski radovi , znaći i drugi majstori ).Znam da par firmi zaista ima puno dimenzija na lageru.
7.Sretno

sasa80
19.08.2009., 11:47
hvale vrijedni savjeti...

suzuki750
19.08.2009., 22:26
Pošto se bavim servisom svih tipova protuprovalnih vrata , mogu Vam reći neke stvari iz iskustva :
1.Kineska protuprovalna vrata - SVA STARA DRVENA VRATA SU KVALITETIJA OD NJIH.Kineska vrata u nabavi koštaju 70-80 dolara , a to je cijena jednog kvalitetnijeg njemačkog ili talijanskog cilindra.Tjedno imamo par intervencija na njima i vjerujte , ako se nešto pokvari , možete lijepo kupiti novo krilo ( ako ga nađete ) jer rezervnih dijelova NEMA.Tu stvarno vrijedi ona poslovica : "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".
2.Kod odabira firme od koje ćete kupiti vrata , provjerite koliko godina posluju.
Samo je par firmi u Hrvatskoj koje imaju dugogodišnju tradiciju : Protekta , Mitra , Osor-promet , Kolnoa , i mislim da je to to.Većina ostalih se pojavila u doba buma novogradnje i pitanje je koliko će opstati na tržištu ( znaći garancija otpada ).
3.Garancija - standardna 3-5 godina ( Osor-promet ) je bitna stavka kad kupujete vrata , također i izbor malo kvalitetnijeg cilindra ( poželjno njemačkog (DOM , BKS) ili švicarskog ( KESO , KABA ) jer ako se cilindar pokvari , intervencija je poprilično "paprena".
4.Kvalitetna vrata sa ugradnjom ( znaći izmjera , demontaža , montaža , ukarsne lajsne u širini staroga štoka , prag , itd... ) sumnjam da mogu koštati manje od 6.000,00 kn sa PDV-om ( talijanska )
5.Domaća proizvodnja - profili se kupuju u Italiji i vrata se ovdje samo slažu kao lego-kockice.Znaći , ne postoji.
6.Raspitajte se o dimenzijama vrata u prodaji ( a prije izmjerite visinu i širinu svojih vrata od štoka do štoka ) , tako da ne odaberete nekog ponuđaća koji nema na lageru mjere koje vam odgovaraju ( dodatni zidarski radovi , znaći i drugi majstori ).Znam da par firmi zaista ima puno dimenzija na lageru.
7.Sretno

Boldano je netočno. slobodno možes doć u Kovinsku 9b (kolnoa) u zg i pogledat proizvodnju vrata, sve se tamo radi.. cilindri dolaze iz izraela jer su MUL-T-LOCKOVI, a okovi iz italije jer su SECUREME

suzuki750
19.08.2009., 22:26
.....

Saško
20.08.2009., 08:53

Zašto su njihova vrata na akciji po cijeni 5.450 kn? http://www.zaslike.com/files/b645oafeov188z4o75p.jpg
http://www.zaslike.com/files/b645oafeov188z4o75p.jpg

Kako si ti postigao 4600kn?

Zorzzo
30.08.2009., 20:51
Čini mi se da registrirani korisnik Gorancepe reklamira svoju firmu.
ŠTO NIJE PREMA PRAVILU KORIŠĆENJA SAJTA
http://www.osor-promet.hr/O-Nama.htm

Neuson
30.08.2009., 21:25
Kako se on to reklamira? Nigdje nije napisao svoju firmu. TO što si mu ti prepoznao ime jer ste očito iz srodnog biznisa (vidim da si se i ti "reklamirao" na topicu o gražnim vratima) je nebitno.

BTW ti si mu, svojoj konkurenciji, sada napravio reklamu. Mudro, mudro. :lol:

ioiio
09.09.2009., 20:00
gdje da kupim protuprovalna vrata u rijeci ?

Corinna
09.09.2009., 20:02

Dierre - Rijeka (http://www.zutestranice.com/1759/)

sora
10.09.2009., 17:04
Koliko sam vidjela vecinom su to vrata za stanove. zanima me kakva su iskustva sa ugradnjom protuprovalnih vrata na kuću.

Sviđaju mi se vrata sa staklom ( a i vrata koja trebamo promijeniti nalaze se na južnoj strani kuće, pa bi bilo dobro da propusti bar malkoc sunca u kuću.)

Koga preporucate?

snaša
11.09.2009., 11:20
može li mi netko odgovoriti na slijedeće molim vas:
treba li "dodatni zidarski radovi/štemanje" biti sastavni dio montaže i demontaže vrata, ili je to dodatna stavka ponude?

mehrpreiss
11.09.2009., 12:46
Dobar monter može biti očajan zidar bolje je za zidarske radove naručiti zidara. Pa ne može se profesionalni tim ponašati kao oni majstori koji su i parketari i zidari i vodoinstalateri, jer onda su to obični fušeri. Zidarija je po meni zidarski dio posla, a zidara ne bi trebalo zapošljavat kao pitura dakle treba vam vjerojatno i pitur nakon njega. Nije zamjena vrata samo zamjena vrata radite intervenciju u prostoru i važno je da ju napravite kako treba.
Što se štemanja tiče to je sastavni dio posla onoga koji je fulao mjere, dakle vjerojatno montera.

snaša
11.09.2009., 13:05
hvala ti na odgovoru. pitam, naime, jer smo uzeli vrata s gratis montažom i demontažom, ali je na ponudi bila ta stavka dodatni zidarski radovi i štemanje, i to oko 100€. žurilo nam se i nismo puni obraćali pažnju, ali smo sada skužili kako nikakvih nanadnih zidarskih radova nema jer su stara vrata bila pričvršćena pur pjenom, nisu uneredili zid.
mislim da ovo nije u redu, kao gratis montaža a onda smisle nešto drugo i proguraju pod dodatne radove a u stvari je sastavni dio montaže...
navlakuša...

mehrpreiss
11.09.2009., 13:14
Ima i jedna iznimka kod ovoga a to je kada svjesno kupite tipska vrata koja da bi ušla u otvor trebaju štemanje kao dodatnu stavku jer vrata po mjeri koštaju i do 30% više pa je to onda po meni ok, ali to vam je tako trebalo biti i objašnjeno. Kažem ja razgovora nikad dosta, većina protuprovalnih vrata jest tipska.

snaša
11.09.2009., 14:15
to je i mene bunilo, jer su došli na izmjeru pa sam očekivala kako rade po mjeri, vrata su išla u proizvodnju a na kraju su tipska, jer su morali štemati koliko im je falilo za otvor - što se ne bi dogodilo da je po mjeri. možda griješim...

rino
13.09.2009., 18:23
Najbolji omjer cijene i kvalitete ima Dierre. Imas ih na tri mjesta u Rijeci: na Krnjevu (Satelit, imas broj u Burzi), na Trinajsticima (Mul-T-Lock, odmah iznad Jadran-Impexa) i na Trsatu u Joakima Rakovca.

Saško
14.09.2009., 10:04
@snaša: oženili su te za 100€...

The|One
15.09.2009., 17:00
Sve je to divno i krasno ali zaboravljate cinjenicu da ako vam netko zeli uci u stan taj ce i uci. Najkvalitetniji cilindri na trzistu, a to su KABA GEMINI S i ABLOY PROTEC se otvaraju specijalnim alatima u 30 sekundi. Obicnu pin bravu moze amater procesljati za 10 sekundi. Protuprovalna vrata i sigurnosni cilindri su za pristojne lopove i gospodu, ako se netko namjerio uci onda vam nece pomoci nista.

Toliko o sigurnosti :top:

Žec Studio
15.09.2009., 22:02
Može li tko preporučit neka jeftinija protuprovalna vrata?

Meni ne trebaju neka ultra protuprovalna vrata, jer bi trebala biti u stubištu (ne treba zaštita od atmosferskih utjecaja), a i nema se što ukrasti kod mene.
Glavno je da nekak izgledaju, da dihtaju i da ne zvone kao da su od pleha.

F10EXX
15.09.2009., 23:49
Sve je to divno i krasno ali zaboravljate cinjenicu da ako vam netko zeli uci u stan taj ce i uci. Najkvalitetniji cilindri na trzistu, a to su KABA GEMINI S i ABLOY PROTEC se otvaraju specijalnim alatima u 30 sekundi. Obicnu pin bravu moze amater procesljati za 10 sekundi. Protuprovalna vrata i sigurnosni cilindri su za pristojne lopove i gospodu, ako se netko namjerio uci onda vam nece pomoci nista.

Toliko o sigurnosti :top:

Pa nije to ta vrsta sigurnosti. I u banke provale, a imaju sefove koji kostaju parsto tisuca eura. Stvar je u tome da ce radije otici susjedu nego tebi :P 30 sekundi je ipak vise nego 2 sekunde potrebne za standardna papirnata vrata.

Megich
16.09.2009., 21:18
Jedan veliki glas za Dierre, imam ih vec 13 godina nikad ni najmanji problem s njima, a vrata izgledaju ko nova :top:

mehrpreiss
23.09.2009., 10:31
F10exx upravo tako ono što ljudi ne shvaćaju je činjenica da je sve provaljivo, ja godinama prodajem prozore i vrata ( balkonska ) i kada ljudi kupuju najbolju zaštitu WK2 sa staklom P5A to znači da će profesionalni lopov stajati pred tim prozorom od 10-15 minuta, a oni takav prozor plaćaju i do 80% skuplje. Zašto kupuju, zato što znaju da će svaki drugi slučajni lopov pred time stajati puno duže pa ga mogu i vidjeti i čuti, a bogatuni osim te zaštite redovito imaju alarm, kamere i zaštitarsku službu i kakvog krvoločnog psa sa strane i domaćicu u kući.
Ipak spavati iza blindiranih vrata ili kartonskog saćea nije isto.

dscz
02.10.2009., 09:39
Na preporuku smo angažirali poduzeće Kolnoa. Hrvatska proizvodnja, visoka kvaliteta, besplatna ugradnja. No plaćaju se „završni zidarski radovi prilikom montaže“. Gđa. iz poduzeća mi potvrdi kako nakon toga sve izgleda pic pic kako i treba. Plaćamo izmjeru jer se vrata rade na mjeru. Znam da je zidarska mjera milimetar, ja bih pristala i na centimetar – no prilikom ugradnje ipak štemaju zid jer vrata na mjeru nisu u mjeri za nekoliko centimetara. Kada je ugradnja bila završena, monter nije dobio priliku napraviti „završne radove“ jer nakon što je bilo vidljivo kako to ne radi onako kako se očekuje od struke – što je sasvim ok jer nije moler i lijepo smo se zahvalili, doveli molera koji je ušminkao zid i gotovo. Dakle nije čovjek ništa kriv, on je posao koji mu je zanat napravio kako treba. Sam mi je poslije potvrdio, naravno da kada je moler već bio tada prisutan u stanu da će on to napraviti bolje.

Lijepo se javim poduzeću kolnoa kako je uplaćeno 750kn na ime radova koji nisu uzvršeni, lijepo molim povrat novca. Uz to, imamo još nekoliko tema za raspravu jer gđa. koja u ime kolnoe dogovara poslove nema baš puno pažnje i sluha za želje i potrebe kupaca koji ne malo plaćaju njihov proizvod, pa tako na traženje bijelih vrata jer su sva vrata u stanu bijela, dobijemo crni štok. ok, ja nisam rekla želim bijela vrata i bijeli štok – ali čiji je posao znati od čega se vrata sastoje? što je najbolje, u ponudi imaju bijeli štok, još je i skuplji, ja bih ga platila no nitko ništa nije rekao, tj. gđa. nije obratila pažnju.

Naravno, nema povrata novaca za zidarske radove, ali vrhunac svega – gđa. se poziva na ovaj forum – zato ovo tu i pišem. Lijepo mi je objasnila kako ja dobro znam da zidarski radovi ne spadaju pod montažu vrata jer mi je netko na forumu tako objasnio (??!!). I još nekoliko puta se poziva na forum, i zahvaljuje mi na dopisima poslana njima mailom i onima objavljenim na forumu (??!!). Ja nisam niti jednom vidjela na forumu napisano nešto i objavljeno pod mojim imenom zapravo niti išta slične problematike u kojem se spominje kolnoa kako bi gđa. mogla zaključiti kako sam to ja, ma i da je – ne vjerujem kako se može pozivati na to jer s njima sam sve dogovorila u nekoliko telefonskih poziva, a oni meni sada da sve što mi nisu rekli mi je netko rekao na forumu…

Na moju kritiku kako su uz mat bravu isporučili sjajnu kvaku – gđa. mi odgovara kako nije ona skladištar da gleda što se isporučuje – to je kooperant trebao napraviti. Pa koga sam ja angažirala?? Što je najžalosnije, jasno mi je kako je gospođa propuste zbog svog nemara prebacila na kooperanta koji je bio nemjerljivo profesionalniji i poslovniji od nje, koji je kada je došao kod mene na „popravak“ se još objašnjavao kako bi osvijetlio obraz Kolnoi i sebi… a bahatost gđe. koju spominjem ne može opravdati niti da je vlasnica firme, ne znam tko je.

Vrhunac neprofesionalnog odnosa prema nezadovoljnom klijentu, da u dva tjedna koliko traju naše prepiske niti jednom ne nitko nije nazvao, čak ni kada su poslali montera da popravi nešto što im je promaklo, niti nakon toga me nisu nazvali da se uvjere je li njihov nezadovoljni kupac sada ok.

Lijepo je pokupiti vrhnje kada su svi zadovoljni, ali na muci se poznaju junaci. Propusti se mogu dogoditi i najboljima, ali uvidiš situaciju u kojoj se pospeš pepelom i kažeš „ok, za.ebao sam, ajmo vidjeti kako ćemo to ispraviti“. Ali nažalost, radi neprofesionalnih i neodgovornih pojedinaca to se u našem slučaju nije dogodilo.

Dakle, kada toliko hvale Kolnou pretpostavljam da možete dobro proći, ali ako želite biti sigurni kako ćete biti zadovoljni i dobiti kvalitetu usluge koju očekujete od firme s takvim renomeom, nemojte u Kolnou. Završila sam ko oni koji pišu kako se natežu s monterima vrata kupljenih u običnim šoping centrima.

Samo napomena, zadovoljni smo kvalitetom vrata, ali mogu ih mačku o rep kada mi tlak skoči čim ih vidim radi usluge koju smo dobili.

mehrpreiss
05.10.2009., 13:04
Vi kao prvo niste dobili vrata po mjeri, jer kad su vrata po mjeri onda se ne štema. To da su vam mjerili vjerojatno jesu ali samo da vide koliko eventualno moraju štemati da bi ugradili tipska vrata, a drugo štemanje su vam naplatili 750 kn. Telefonski se ne naručuju i ne kupuju vrata jer onda dobijete osnovni neobrađeni štok , a ne ono što ste zamislili u svojoj glavi. Iskreno ta kokoš koja vam je prodala vrata je kokoš , ali bogami ste i vi , jer kad se nešto kupuje dobro se pogleda što se kupuje a ne podrazumijeva se. Eto to ste mogli naučiti na forumu, kao i ta koja nije nikakav profesionalac u prodaji jer vam na pola toga nije obratila pažnju. Ako su vrata tal. porijekla i prava protuprovalna po svim normama onda da su po mjeri moraju koštati bar 8000 kn i više, ono ispod uglavnom je tipsko. I to + montaža i zidarija.

dscz
07.10.2009., 07:24
za tvoju informaciju, kuhinju, ugradbene ormare, blagovaonu i sve aparate sam kupila sa svoje uredske stolice koristeći telefon i internet, jedino sam se sa stolarom nalazila na dogovoru. i sve je kako treba, kada ljudi znaju što rade.

Neuson
08.10.2009., 12:40
Smijem li pitati jesi li ta vrata unaprijed uplatila? Ako jesi, zašto? U takvoj situaciji oni imaju tvoje novce, više im ne trebaš i samo te otpire. U RH se avansno uplaćuje samo firmama s kojima dugo surađuješ, gdje barem znaš s kim pričaš i kome donekle vjeruješ inače te ovako naguze. :mad:

suzuki750
09.10.2009., 10:38
Smijem li pitati jesi li ta vrata unaprijed uplatila? Ako jesi, zašto? U takvoj situaciji oni imaju tvoje novce, više im ne trebaš i samo te otpire. U RH se avansno uplaćuje samo firmama s kojima dugo surađuješ, gdje barem znaš s kim pričaš i kome donekle vjeruješ inače te ovako naguze. :mad:

ma nemoj? cek ti kad dodes nesto kupiti (govorim o bilo kojem ducanu il trgovackom centru) ti prvo uzmes robu pa ju onda placas?

vrata se rade po narudzbi i neki iznos se prije njihove proizvodnje treba platit.. neznam zasto ljudi rade toliku razliku izmedu npr protuprovalnih vrata i ugradbenih ormara. sve je to isto.. :kava: placa se prije ili cijeli iznos ili barem 1/3 najmanje.. zavisi o kupcu..

Neuson
09.10.2009., 23:08
Gdje sam ja rekao, ili barem sugerirao, da se ne treba dati polog, akontacija, kapara? Ama baš nigdje. No dati kompletan iznos na lijepe oči prodavatelja u frimi s kojom po prvi put imaš neki poslovni odnos je u RH nažalost ruski rulet. Samo toliko.

suzuki750
10.10.2009., 12:11
Gdje sam ja rekao, ili barem sugerirao, da se ne treba dati polog, akontacija, kapara? Ama baš nigdje. No dati kompletan iznos na lijepe oči prodavatelja u frimi s kojom po prvi put imaš neki poslovni odnos je u RH nažalost ruski rulet. Samo toliko.

pa i u takvoj situaciji oni imaju situaciji oni imaju tvoje novce, i ako odustanes na dobiti su..

yuki01
30.10.2009., 15:52

Ja sam kupiO Dierre vrata od Tinkare u Joakima Rakovca (403 092) odlicna cijena za takva vrata, decki dosli i u dva sata skinuli stara postavili nova sa letvicama i kamenim pragom, i evo vec skoro tri godine nikad greske

mravac82
03.11.2009., 11:02
nakon pročitanih iskustava nekako sam sve dalje od kupovine protuprovalnih vrata, jer vidim da je većina imala svakakvih iskustava sa tim našim biznismenima...

meni je tih 6-7000 poprilicno velika cifra za vrata, pogotovo ako je usput upitna njihova protuprovalnost, zvučna izolacija, precizna montaža i sve ono što bi takva vrata trebala osigurati...

jeftinije od toga se može nabaviti samo "kineze" a svi preporučuju da se njih izbjegava...

možda stvarno opcija "običnih" vrata za 2000 kn + par stotina kn/godisnje za osiguranje i nije loša opcija, jer u tom slučaju ne moram strepiti šta će mi se sve loše desiti kad platim xy tisuća kn za "njihova" vrhunska vrata na kojima imaju bar 200% marže, a usput mirno spavam ne samo u slučaju provale nego i slučaju nekih drugih nepredviđenih događaja...

tommaso
06.11.2009., 21:53
nakon pročitanih iskustava nekako sam sve dalje od kupovine protuprovalnih vrata, jer vidim da je većina imala svakakvih iskustava sa tim našim biznismenima...

meni je tih 6-7000 poprilicno velika cifra za vrata, pogotovo ako je usput upitna njihova protuprovalnost, zvučna izolacija, precizna montaža i sve ono što bi takva vrata trebala osigurati...

jeftinije od toga se može nabaviti samo "kineze" a svi preporučuju da se njih izbjegava...

možda stvarno opcija "običnih" vrata za 2000 kn + par stotina kn/godisnje za osiguranje i nije loša opcija, jer u tom slučaju ne moram strepiti šta će mi se sve loše desiti kad platim xy tisuća kn za "njihova" vrhunska vrata na kojima imaju bar 200% marže, a usput mirno spavam ne samo u slučaju provale nego i slučaju nekih drugih nepredviđenih događaja...

Ne može ti se ništa loše desiti osim provale u stan kada si ti i tvoja obitelj u stanu, i eventualno moli Boga da provalnik nije naoružan, i jedino ako si Chuck Norris, onda će biti sve u redu. Inače tvoja opcija zvuči izvrsno. A ako već i nešto odlučiš platiti skupo onda provjeri proizvođača od kojeg kupuješ. Cijena određuje kvalitetu, odnosno kvaliteta određuje cijenu u većini slučajeva. A što se tiče kineskih vrata čuo sam da im je nabavna cijena oko 60 - 100 $, što nije realna cijena jednog kvalitetnijeg europskog cilindra a kamoli ostalih dijelova. Ja inače imam Dierre vrata više od 10 god. i mislim da nisam pogriješio ni u jednom trenutku.

mravac82
11.11.2009., 14:51
Ne može ti se ništa loše desiti osim provale u stan kada si ti i tvoja obitelj u stanu, i eventualno moli Boga da provalnik nije naoružan, i jedino ako si Chuck Norris, onda će biti sve u redu.

mislim da je takva situacija sa naoruzanim provalnicima u trenutku kada je netko u stanu jako jako rijetka osim naravno ako ste sa nasim podzemljem tikve sadili...

bas sam provjerio i MUL-T-LOCK cilindri u Kolnoa-i se krecu oko 200-400 kn, pa me zanima sta mislite o "obicnim" vratima sa takvim cilindrom obzirom da je neki generalni zakljucak da provalnici ionako ne provaljuju bagerom vrata nego obijaju bravu...

mehrpreiss
12.11.2009., 11:37
Doživljaj zaštite i odabir vrata vrlo je subjektivna stvar. Objektivno je to da postoje i obična i protuprovalna vrata.
Neobjektivno je povlačiti među njima znak jednakosti, jer ono što ih razlikuje nije samo cijena. Obična vrata sa najboljim cilindrom opet su jednako provaljiva kao i ona s najjednostavnijim. Uzmeš pajser podigneš krilo na strani šarki i unutra si.

mravac82
12.11.2009., 13:39
Obična vrata sa najboljim cilindrom opet su jednako provaljiva kao i ona s najjednostavnijim. Uzmeš pajser podigneš krilo na strani šarki i unutra si.

slažem se da je osjećaj sigurnosti poprilično subjektivna stvar... , a ovo kaj veliš za pajser kaj nisu šarke na unutarnjoj strani vrata + ak su vrata zaključana i ak su na donjoj strani ispod razine praga morao bi dobro potegnut pajserom da ih digne van sa šarki... :confused:

mehrpreiss
12.11.2009., 14:09
E vidiš kako ja poznajem vrata tako ih poznaje i lopov. Ne radi se to odozdola nego bočno,a šarke nikad nisu skroz dolje i gore, čak je najbolja ona na sredini.

mravac82
12.11.2009., 14:15
E vidiš kako ja poznajem vrata tako ih poznaje i lopov. Ne radi se to odozdola nego bočno,a šarke nikad nisu skroz dolje i gore, čak je najbolja ona na sredini.

ak se radi bočno kak krilo diže prema gore sa šarki ili pajserom trga cijelu šarku... :confused:

tommaso
12.11.2009., 18:31
Vidim da još neki sudionici foruma nisu svijesni da obična ulazna vrata u većini slučajeva imaju dovratnik koji je izrađen od jelovoga ili borovoga drveta, koje je najjeftinije i ujedno među najmekanijim vrstama drveta koje nemože izdržati malo jači udar ramenom a da ne govorim pajserom, tako da o čvrstoći običnih ulaznih vrata sa jelovim / borovim dovratnikom (štokom) sa najkvalitetnijim cilindrom na svijetu ili bilo kakvim H ili I sistemina zaključavanja ne treba uopće raspravljati. Svatko tko se jednom susreo sa jelovim / borovim drvetom biti će mu sve jasno.Tako da ako hoćete zaštititi stan od provale kroz vrata, jedino rješenje su KVALITETNA PROTUPROVALNA VRATA koja će ujedno biti kvalitetno montirana, najbolje od firme od koje ste kupili vrata i to firme koja ima svoje vlastite montažere a ne neke ugovorene tzv. majstore koji vam dođu u "tristaću" na montažu u "PUMA" trenirci iz '78 i maskirnim prslukom iz '96 i predstavljaju se kao majstori. Ljudi nasjedaju na jefitne montaže što se u konačnici ispostavi da je JEFTINIJE - SKUPLJE.
BTW Govorim iz iskustva jer sam se " opekao sa tzv. "PUMA" majstorima. Ako neka ozbiljna firma ne može svojim majstorima kupiti radna odijela i službeno vozilo, trebali bi se zapitati od koga kupujete nešto, nemoraju to biti vrata. Početak je samo oglas u novinama sa brojem MOBILNOG telefona.

mravac82
13.11.2009., 07:43
Vidim da još neki sudionici foruma nisu svijesni da obična ulazna vrata u većini slučajeva imaju dovratnik koji je izrađen od jelovoga ili borovoga drveta, koje je najjeftinije i ujedno među najmekanijim vrstama drveta koje nemože izdržati malo jači udar ramenom a da ne govorim pajserom...

ma jasno je da se drvena vrata/štok daju lako otvoriti pajserom, ali neki generalni zaključak kroz raspravu je bio da lopovi najčešće obijaju bravu i da ne hodaju okolo po zgradama sa pajserima i ne razvaljuju vrta ili sam u krivu :confused: , osim toga mislim da ovdje vrijedi slično što i kod krađe auta ako je netko odlučio ukrasti baš vaš auto to će u 90 % slučajeva i napraviti bez obzira na njegovu zaštitu, jer ako lopovi misle da u vašem stanu ima nešto jako vrijedno otvorit će oni i protuprovalna vrata...

mehrpreiss
13.11.2009., 08:43
Ma ako su vrata jedini provalnički mogući ulaz u stan onda su rješenje za bar 70% straha od provale, ostalih 25% smanjuje se kamerom i alarmom, onih 5% pit bul zavezan iza vrata i gladan ljudskog mesa ( tih 5% otpada na profesionalnog lopinu). Protuprovalna vrata se testiraju za ovih 30% koji bi vam eventualno mogli ući bez problema.

samo u prolazu
16.11.2009., 23:14
Ma ako su vrata jedini provalnički mogući ulaz u stan onda su rješenje za bar 70% straha od provale, ostalih 25% smanjuje se kamerom i alarmom, onih 5% pit bul zavezan iza vrata i gladan ljudskog mesa ( tih 5% otpada na profesionalnog lopinu). Protuprovalna vrata se testiraju za ovih 30% koji bi vam eventualno mogli ući bez problema.

Apsolutno se slažem sa ovim !!!

Pit bul, al gladan, je bolji od alarma!!! Vrata su ipak samo ulaz kroz koji lopina uvijek mora proć!!!

mravac82
18.11.2009., 11:12
ima li tko iskustava sa ovim Spačvinim ulaznim vratima...

http://www.spacva.hr/Finalniproizvodi/Vrata/tabid/86/Default.aspx

Imaju jednu izvedbu sigurnosnih ulaznih vrata, išao sam ih pogledati i to je otprilike ono što bi htio. Vrata su od punog drva (hrast) i imaju zaključavanje u 5 točaka (ne radi se o onim debelim šipkama kao kod protuprovalnih vrata već o nekim tanjim...), imaju brtvu tako da dobro dihtaju i solidno izgledaju. Uglavnom ta vrata su mi puno "ugodnija" za otvaranje /zatvaranje nego klasična protuprovalna, a pošto u stanu nemam baš nekih prevelikih vrijednosti mislim da bi zadovoljila i sa stajališta sigurnosti... Jeftini model je cca 2300kn (vrata + štok) + ugradnja, a skuplji cca 3300kn, razlika je navodno samo u godovima i malo su drugačije brtve (meni čak ova jeftinija bolje izgledaju jer imaju verziju sa orah premazom...). Probao bi samo u njih ugraditi neki malo bolji mul-t-lock cilindar i to mi se nekako čini optimalno rješenje...

mehrpreiss
18.11.2009., 12:06
Ta vrata nisu od punog drva, po čemu su sigurnosna koje testove zadovoljavaju, brava koja ključa na više mjesta nije automatski protuprovalna jer pomicanjem jednog klizača svi se pokreću, šarke na tim vratima nisu protuprovalne,a mislim da nemaju sigurnosne hvatače na toj strani koji bi eventualno spriječili onaj pajser da djeluje u tri sekunde.
Evo na primjeru hrvatskog proizvođača iz Bjelovara čije je ime latinski naziv za Brijest.
Model vrata zove se RHINO i ima testove DIN V ENV 1627 WK2 koji omogućuje osiguranje u nezaključanom položaju na 8 točaka od čega 3 fiksne 5 pomičnih i u zaključanom još 3 plus gore i dolje tako da kad su zaključana ključaju u 11 točaka., imaju graničnik otvaranja, imaju ces protuprovalni cilindar, sigurnosnu provrtnu garnituru sa čeličnom zaštitom, podnu spuštajuću brtvu, širokokutno protupožarno zurilo, dvije brtve klasična i protudimna, buka 45dB, protupožarnost T-30, U-koeficijent manji od 0,25W/m2K po klima klasi EN43, EN79, EN 24 klasa III.
Ne koštaju ispod 5000kn i kombinacija su drva, furnira po želji , umjetnih materijala i čelika. Jedino izgledaju kao ona Spačvina samo druga kvaka drugi cilindar i druge šarke ostalo se golim okom kod zatvorenih vrata ne vidi.

mravac82
18.11.2009., 13:02
Ta vrata nisu od punog drva, po čemu su sigurnosna koje testove zadovoljavaju, brava koja ključa na više mjesta nije automatski protuprovalna jer pomicanjem jednog klizača svi se pokreću, šarke na tim vratima nisu protuprovalne,a mislim da nemaju sigurnosne hvatače na toj strani koji bi eventualno spriječili onaj pajser da djeluje u tri sekunde.
Evo na primjeru hrvatskog proizvođača iz Bjelovara čije je ime latinski naziv za Brijest.

ako nisu od punog drveta onda lažu:
http://www.spacva.hr/Portals/0/Spacva-vrata-2007-PREGLED.pdf - strana 12

ako i nisu od punog drveta onda su od lameliranog, a vidim da njegove karakteristike nebi trebale biti lošije od "običnog" drveta...
"Lamelirano drvo posjeduje bitno bolja svojstva od masivnog drveta, te i pri trajnoj primjeni ne pokazuje sklonost ka sukanju, dok je stvaranje napuklina svedeno na minimum.
Time je lamelirano drvo posebno pogodno za vidljive građevinske elemente te predstavlja osnovu za trajno nepropusnu konstrukciju postojanog oblika.
Lamelirano drvo je čvršće i stabilnije od normalnog građevinskog drveta."

Naravno da ova vrata nisu sigurna jednako kao standardna protuprovalna, ali to nitko nije niti tvrdio, osim toga njihova cijena je više nego dvostruko manja...

Što se tiče pajsera nisam baš siguran da u 3 sekunde pajser razvaljuje ovakva vrata zaključana u 5 točaka...

Uglavnom ja tražim neku optimalnu varijantu i ovo mi izgleda sasvim solidno...
Meni recimo ni najmanje nije ugodan osjećaj otključavati/zaključavati/zatvarati standardna protuprovalna vrata sa svim onim zvukovima i imam osjećaj kao da ulazim u neki sef... naravno ukusi se razlikuju i većini ljudi ta vrata baš ulijevaju sigurnost, al eto nismo svi isti...

mehrpreiss
18.11.2009., 15:13
Ja znam što je lamelirano drvo.Presjek economic vrata nisu dali za puna sigurnosna vrata i čisto sumnjam da u njima u sredini nije poliuretansko saće, a možda i kartonsko. takva vrata koja su debela 40-45mm mislim na vratno krilo ako su lamelirano drvo ne mogu koštati tako malo. Dali su presjeke vrata s ukladama. Brava koja ključa na pet mjesta to radi po obodu gdje je kvaka na strani šarki nema nikakve zaštite.Ako vi želite staviti obična vrata sa patent bravom ok, ali ovdje se govori o protuprovalnim vratima.

tommaso
18.11.2009., 16:59
Očigledno je da mravac82 ne traži protuprovalna vrata nego malo bolja drvena vrata, pa ne vidim razloga uopće raspravljati s njim o protuprovalnim vratima. Konstantno odbacuje sve savjete o pravim protuprovalnim vratima. Očigledno je da mu je cijena previsoka pa je moj savjet da ne razmišlja uopće o protuprovalnim vratima jer neće naći kvalitetna protuprovalna vrata, ponavljam kvalitetna, ispod 6000 kn. Tako da, mravac82 sretno sa traženjem običnih drvenih vrata, jer čelični dovratnik od 2 mm je ipak čelični a drvo je ipak drvo, pa razmisli o čemu pišeš ako tražiš protuprovalna vrata neka ti vodilja bude čelični dovratnik i kontradovratnik 20/10 debljine najmanje 2 mm, čelična konstrukcija vrata, kvalitetna brava (cilindar brava po mome mišljenju), kodirani sigurnosni cilindar, aktivni puni čelični klinovi za zaključavanje promjera najmanje 15/16 mm koji ulaze u dovratnik najmanje 50-60 mm i to na svim bitnim točkama zaključavanja vrata ili tzv. hook klinovi odnosno kuke koje ulaze u štok, fiksni puni klinovi na strani panta itd itd... koga zanima još detalja neka mi se javi. I to su otprilike jedna kvalitetna protuprovalna vrata. I naravno svi certifikati koji ovo gore zadovoljavaju. :top:

mravac82
19.11.2009., 09:22
ne znam zbog čega se uvaženi kolege forumaši toliko trude objasniti mi da nikakva vrata osim onih od 10000kn ne vrijede ništa... čak ni ono što proizvođač navodi u katalogu nije relevantno... čak je i cijena nemoguća... :confused:

http://www.spacva.hr/Portals/0/Spacv...07-PREGLED.pdf - strana 11 - presjek Economic ulaznih vrata... ne znam gdje su tu kartonske saće...

također se baš ne slažem da ne postoje kvalitetna protuprovalna vrta ispod 6000kn... trenutno Gardesa na akciji u MD profilu...
http://mdprofil.com/index/proizvodni-program/akcijska-prodaja

kao što već rekoh tražim optimalno rješenje, ne nužno protuprovalna vrata (dobro je netko pisao ni jedna vrata nisu provalna i ne rade se da bi ih se provalilo...) pogotovo zbog toga što se pisalo o tome kako ni ta vrata nisu toliko sigurna kao što to ljudi misle... i onda mi se nameće pitanje zašto toliko platiti nešto što daje djelomično lažnu sigurnost, a uz to mi takva vrata nisu ni ugodna za otvaranje/zatvaranje (težina, zvukovi, silne šipke i okretanja ključeva...)...

svejedno zahvaljujem na komentarima i vašem viđenju situacije...

mehrpreiss
19.11.2009., 13:48
Moj posao su prozori i vrata. Vi ne znate čitati presjeke vrata jer da znate znali bi da ona sličica nije presjek onog punog krila. Reklamni katalog nikad ne obiluje tehničkim podacima i obično prikazuje najbolju izvedbu koja je ujedno i najskuplja. Ja vam govorim uglavnom o cijenama montiranih vrata dakle i sa uslugom ugradnje . Dodajte na onu Gardesu dovratnik i lajsne kojih tamo nema, i ugradnju i dostavu doći ćete do 6000kn vrlo lako. Ja vas savjetujem da ne živite u zabludi da kupujete sigurnosna vrata jer imaju bravu na 5 mjesta i proizvođač ih naziva sigurnosnim jer ako su takva neka kaže kojem stupnju sigurnosti pripadaju. Nije meni namjera pljuvati druge proizvođače nego dati mišljenje moje profesije o tome. Studije koje se rade i na osnovu kojih se rade nisu na rekla kazala . Točno se zna kako se i gdje i kada najčešće provaljuje i na tom principu se i poboljšava i razvija cijela industrija protuprovalnih vrata. Marketing određenih proizvoda dovodi kupca u zabludu opet oni su korektni jer za mene koja se u to kužim ja znam koje su sigurnosti njihova vrata jer vidim čak i po nepriloženom presjeku, jer pretpostavljam zašto nije priložen. Sav sustav sigurnosti na tim vratima je u patent bravi na pet mjesta umjeso na uobičajenom jednom, a čak je bolja ona brava koja ključa na tri mjesta jer je riječ o trostrukoj bravi, a ne o četiri dodatna klizača. Ja sad znam da vam ništa nije jasno , ali vjerujete meni je savršeno jasno da se ta vrata mogu vrlo lako provaliti i trebalo bi riječ sigurnosna iz njihova naziva izbaciti. A ako sam u krivu neka vam pokažu kako su ta vrata sigurnosna i na što su testirana..

marioreni
19.11.2009., 14:26
dakle pitanje za one koji se kuže...jel se može ugraditi nekakva izolacija u ili na protuprovalna vrata koja to nemaju....čujem sve živo u hodniku skoro kao da su mi u stanu a vidim da je malo šuplje i između štoka/zida i vratiju (valjda radi neravnog zida)....

vrata su Mitrina, mislim da su ona najjeftinija....Profectusov stan u španskom...

mehrpreiss
19.11.2009., 14:43
Postoje više razloga ili kombinacija tih razloga za buku. Prvi je da vrata doista nemaju izolaciju koja se nalazi između dvije medijapan ploče koje čine izgled vrata, drugi je da imaju izolaciju ali neadekvatno priliježu na pod, prag ili propuštaju na spoju sa zidom (ovo zadnje najmanje vjerojatno, ali doživljeno u praksi). Morate znati da i kroz svega par milimetara zvuk prolazi. Još jedan razlog može biti i da krilo ne sjeda na štok za što je kriva ugradnja.
1. Za izolaciju provjerite u Mitri jer medijapan ploče se mogu skidati i mijenjati tako da je moguće i naknadno ugraditi izolaciju unutra bar s unutarnje strane vrata.
2. Provjerite brtvljenje s podom i nasjedanje krila na štok. Za pod nabavite drveni ili kameni prag ili neku od naknadno ugradivih guma, za nasjedanje krila na štok zovite majstore koji su ugrađivali, nemojte sami jer je moguće da nećete moći zaključati vrata ako sami štelate.

tommaso
19.11.2009., 17:10
dakle pitanje za one koji se kuže...jel se može ugraditi nekakva izolacija u ili na protuprovalna vrata koja to nemaju....čujem sve živo u hodniku skoro kao da su mi u stanu a vidim da je malo šuplje i između štoka/zida i vratiju (valjda radi neravnog zida)....

vrata su Mitrina, mislim da su ona najjeftinija....Profectusov stan u španskom...

Slažem se što je mehrpreiss napisao vezano za izolaciju protuprovalnih vrata, ali po meni najvažnije su brtve na krilu vrata koje naliježu na dovratnik sa 3 strane vrata, i ta brtva bi trebala bili gumena i profilirana tako da bolje nalegne na dovratnik kako je propisano i naravno mobilni prag sa donje strane vrata koji se aktivira zatvaranjem vrata i po to mogućnosti dvostruki za bolju izolaciju. Neka vrata mogu dostići zvučnu izolaciju do 45 dB, i to nisu nikakva "svemirska" vrata, nego samo dobra vrata od uglavnom renomiranih proizvođača. Jer svaki ozbiljniji proizvođači protuprovalnih vrata imaju široki izbor modela vrata, od jeftinijih za 5-6 tisuća kuna (a opet kvalitetna) pa do preko 30 ak tisuća i više, ovisno što kupac želi. I jedna od važnijih stvari kod svega vezano za protuprovalna vrata je montaža. Loša montaža može uništiti i najbolja i najskuplja vrata. Ako neka vrata propuštaju zvuk, po pretpostavci, ne mora značiti da je greška u vratima, zvuk odnosno buka može prolaziti i kroz zid, tako da nisu kriva vrata, ali kod većene slučajeva stvar je u neizoliranosti krila i lošem brtvljenju na spoju dovratnik/krilo, ali nailazio sam i na slučajeve loše izolacije na zidovima, tako da bi se o ovoj temi moglo raspravljati... A što se tiče svijetlosti koja prolazi između dovratnika i zida to je do montaže vrata, odnosno firme koja je montirala jer je na spoju između zida i dovratnika trebala ugraditi (ispuniti) kvalitetnom PUR (poliuretanskom-ujedno izolacijski matrijal, ali trošak) pjenom, a oni su jednostavno štedjeli na tome i zato se događaju stvari koje se događaju.

iskrena47
29.12.2009., 15:30
U fazi sam potrage za protuprovalnim vratima!!!!!!!!!!
Za sada sam izdvojila 3 firme koje su mi u užem izboru, obzirom da sam obišla njih blizu desetak, razmišljam između firmi Protekta,Ekspert plus i Kolnoa.
Sve su cijene tu negdje i koliko vidim za kvalitetnija vrata morat ću izdvojit cca. 1000€. Ukoliko budem uzimala bijela vrata uzet ću vjerojatno Gardesu
u Ekspertu plus jer mi nude gratis srebrni štok i kromirane kvake.
Vrata moram montirati u narednih par dana pa molim za savjet čim prije ako etko ima nešto pametno za reć!

Molim za realan i iskren odgovor bez reklamiranja VLASTITIH tvrtki kao u predhodnim člancima!!!!!!!

iskrena47
29.12.2009., 15:31
Za sada sam izdvojila 3 firme koje su mi u užem izboru, obzirom da sam obišla njih blizu desetak, razmišljam između firmi Protekta,Ekspert plus i Kolnoa.
Sve su cijene tu negdje i koliko vidim za kvalitetnija vrata morat ću izdvojit cca. 1000€. Ukoliko budem uzimala bijela vrata uzet ću vjerojatno Gardesu
Vrata moram montirati u narednih par dana pa molim za savjet čim prije ako etko ima nešto pametno za reć!

Molim za realan i iskren odgovor bez reklamiranja VLASTITIH tvrtki kao u predhodnim člancima!!!!!!!

zagreb12
05.01.2010., 12:53
Dobar izbor. I ja sam kupio kod njih (Ekspert plus) vrata prije par dana. Došli su kad je bilo dogovoreno, montirali isti dan. Mislim da su ok.

A stranger
05.01.2010., 14:08
Ajd pitanje za znalce - kad se nasilno petlja po bravi (nema rusenja vratiju i slicnih stvari), da li bi u bravi ostali tragovi nekakvog grebanja nakon takve provale? Ili se ne bi mogla vidjeti razlika izmedju ulaska kljucem. Eto pitao sam u drugom threadu pa nitko nije znao reci.

Studentica
09.01.2010., 21:31

evo ja kazem NE za kolnou. vrata su ok.

monteri su neprofesionalni (bar oni koji su meni bili).

vrata su cisto solidna.

eto.

salel
09.01.2010., 21:53
Obišao sam desetak trgovačkih centara i nigdje nisam naišao na protuprovalna vrata skuplja od 1500 kn,pa me zanima kakva su to vrata, kada ovdje svi baratate s cijenama min.5-6000 kn za jeftinija vrata.

steiner
10.01.2010., 11:35
Obišao sam desetak trgovačkih centara i nigdje nisam naišao na protuprovalna vrata skuplja od 1500 kn,pa me zanima kakva su to vrata, kada ovdje svi baratate s cijenama min.5-6000 kn za jeftinija vrata.
kineska. bez certifikata. dobra su za neku šupu ili nevažnu prostoriju. za stan nikako.

werdas
10.01.2010., 12:54
Ajd pitanje za znalce - kad se nasilno petlja po bravi (nema rusenja vratiju i slicnih stvari), da li bi u bravi ostali tragovi nekakvog grebanja nakon takve provale? Ili se ne bi mogla vidjeti razlika izmedju ulaska kljucem. Eto pitao sam u drugom threadu pa nitko nije znao reci.

to sve zavisi kolko je dotićni boravio u Lepoglavi na uvježbavanju :rofl:

nema nikakvog pravila sve zavisi ko provaljuje i kad itd.
ima čak i profića koji otključvaju vrata i ti zbilja znaju super otvorit a opet može se zalomit da nemože niš ak nerazbije bravu...

rivera55
12.01.2010., 22:44
Evo ja sam prošli tjedan kupio protuprovalna ulazna vrata u Brico Store-u na akciji za 1099kn. Metalni okvir, inox prag,vrata presvučena limom, punjena pjenom, 7 cm debljine, 5point (područja zaključavanja, sigurnosna brava, sa dodatnom zaštitnom rozetom na cilindru, ključevi kodirani........montaža privatnog čovjeka koja me došla 700kn. U mom slučaju trebalo je skinuti stara vrata, ofrezati stari štok jer su nova vrata jedno 2cm šira i viša, izbetonirati okvir (bazu) na koju će montirati nova. Nakon 24h kada se sve stislo, montirao vrata na 8 mjesta, plus montažno ljepilo i pur pjena. Odličan rad, a vrata po meni odlična za tu cijenu. Precizno izrađena, predivnog izgleda (emitacija mahagonija), plus šipja i ugrađeno zvono ( baterija se ugrađuje u stražnji dio vratiju kada se otvore. Tihi rad odnosno otvaranje i zatvaranje brave.

Eto.......mislim da je to više nego isplativo jer sam dobio lijepa ,nova vrata za jako malu cijenu.

steiner
13.01.2010., 11:19
Evo ja sam prošli tjedan kupio protuprovalna ulazna vrata u Brico Store-u na akciji za 1099kn. Metalni okvir, inox prag,vrata presvučena limom, punjena pjenom, 7 cm debljine, 5point (područja zaključavanja, sigurnosna brava, sa dodatnom zaštitnom rozetom na cilindru, ključevi kodirani........montaža privatnog čovjeka koja me došla 700kn. U mom slučaju trebalo je skinuti stara vrata, ofrezati stari štok jer su nova vrata jedno 2cm šira i viša, izbetonirati okvir (bazu) na koju će montirati nova. Nakon 24h kada se sve stislo, montirao vrata na 8 mjesta, plus montažno ljepilo i pur pjena. Odličan rad, a vrata po meni odlična za tu cijenu. Precizno izrađena, predivnog izgleda (emitacija mahagonija), plus šipja i ugrađeno zvono ( baterija se ugrađuje u stražnji dio vratiju kada se otvore. Tihi rad odnosno otvaranje i zatvaranje brave.

Eto.......mislim da je to više nego isplativo jer sam dobio lijepa ,nova vrata za jako malu cijenu.
siguran sam da sad izgledaju dobro...ali kako će izgledati za npr 2 godine i nakon 500 otvaranja/zatvaranja. Vrata su od jeftinog materijala a teška oko 100 kg i takva se obično izvitopere i počinju cviliti i zapinjati-provjereno. A da ne kažem da servisa i rezervnih dijelova nema za kineske proizvode nego kupi novo
osim toga, zar nije malo nelogično da vrata s "protuprovalnom " bravom sve za 1000kn? pa najjeftinija cilindar brava košta oko 200-300kn.
ne postoji jeftino i dobro,a na sigurnosti ne treba štediti. postoje na hrelji i kočione obloge za 50kn

mehrpreiss
13.01.2010., 11:26
Steiner mislim stvarno , vrata su "metalna i imaju INOX prag". Ta vrata nit su metalna nit imaju inox prag, a vjerojatno ni pola navedenog. Sve točno u njihovom opisu je da su nova vrata. Zar treba o tome dalje.

malena_no1
13.01.2010., 15:08
bok svima..
trebam duplikat ključa od protuprovalnih vrata...znam da je kodiran i da je potrebna kartica-imam je doma..pitanje je da li je potreban neki pin za tu karticu? ili samo dođem kod čovjeka i dam karticu i ključ? pitam zato što taj oriđiđi ključ nisam ja izrađivala,tj. nikad nisam dala izrađivat ključ za protuprovalna vrata pa ne znam,a treba mi...
ak se nađe nego dobar da odgovori..zahvaljujem :)

mehrpreiss
14.01.2010., 13:46
Posjedovanjem kartice dokazujete vlasnišvo ključa, odnosno kopija se radi samo donositelju kartice prema serijskom broju na kartici.

bobas
22.01.2010., 16:39
Planiram kupiti protuprovalna vrata za stan. Obisao sam par trgovina po gradu (Pichler, Diere, Mul-T-lock) i nisam dosao do zakljucka koja od njih odabrati. Cini mi se da su svi vrlo slicni i sa izvedbom i sa cijenama (oko 7000 kn).
Da li je to izbor poput BMW-a ili Mercedesa ili imate neka iskustva i savjete koji bi pomogli u izboru?

ja sam nedavno uzeo protuprovalna vrata u ekspert firmi. Jako sam zadovoljan i dečki su ok. cijena je isto ok.

rikitin
30.01.2010., 09:21
Samo za info, kupila sam kineska protuprovalna vrata,kao ustedit cu, nakon dva mjeseca sve mi se blokiralo i takorekuc raspalo, zato molim vas NE KUPUJTE IH NIKADA!!!!!! Hvala ti boze na "Tinkari" i Dierre vratima! Vlasnik trgovine ujedno i montira vrata tako da je to sve napravljeno stvarno kako treba, koliko sam ga gnjavila mislim da bi netko drugi vec odavno poludio, i ne samo to nego me jednom godisnje nazovu ako je sve u redu sa vratima. Zato jedno VELIKO 5 i za vrata i za montazu i za asistenciju. Vjeurujte mi bolje je potrositi malo vise za takvu stvar pa ste na miru za uvijek! Inace Tinkara ima mali izlozbeni salon ispod Trsatske crkve na glavnoj cesti.

adrian1
30.01.2010., 18:40
Nekako mi ovo gadno smrdi na neku reklamu:kava:

rikitin
03.02.2010., 12:55
...pa u biti i je reklama, ali od mene! Nego dali netko zna nekog dobrog stolara u Rijeci da mi sredi sobna vrata a da ga ne moram cekati tri mjeseca?

mravac82
05.02.2010., 13:22
trenutno su u MD profilu Gardesa protuprovalna vrata imaju za 3999 + ugradnja, da li je netko uzimao ta vrata kod njih i kakva su iskustva sa ugradnjom...

mehrpreiss
05.02.2010., 13:40
Mravac kupite ih, jedino još provjerite koju zvučnu izolaciju imaju i da li će vam kod ugradnje riješiti prag i ako neće koliko vas još ti radovi i eventualni zidar dođu tako da budete spremni. I jako mi je drago da ste poslušali naše savjete oko protuprovalnih vrata.

mravac82
05.02.2010., 14:35
u opisu kaže ovako:
- struktura debljine krila 1,2 mm
- debljina panela 5mm
- termoakustična izolacija kamenom vunom 34,5 dB
- cilindrična brava, 5 ključeva, 11 točaka zaključavanja itd

nisam baš oduševenjen što ću ugraditi protuprovalna, ali izbor drvenih koja "nešto vrijede" je poprilično uzak i cijene slične ovima, a ipak ću i mirnije spavati kad stan povremeno bude prazan...

SCHNITZER
06.02.2010., 22:37
Jedan sam od zadovoljnih vlasnika PP vrata kupljenih u Mitri. Jena su start2,a druga basic2,oboja sa duplim cilindrima. Jedna su stara tri a druga dvije godine i funkcioniraju bez greške. Moram ovdje javno pohvalit dečke koji su bili na ugradnji-različite ekipe ali i jedni i drugi precizni i pedantni.

Kad bi danas kupovao kupio bih ista, ALI bi svakako ispunio šupljinu između slijepog štoka i glavnog štoka nekakvom pjenom koja bi ublažila buku prilikom zatvaranja.
Ako netko zna kako to naknadno riješiti bilo bi hvale vrijedno da to napiše,jer to je izgleda problem kod svih pp vrata. Pozdrav:top:

mravac82
08.02.2010., 11:00
Kad bi danas kupovao kupio bih ista, ALI bi svakako ispunio šupljinu između slijepog štoka i glavnog štoka nekakvom pjenom koja bi ublažila buku prilikom zatvaranja.
Ako netko zna kako to naknadno riješiti bilo bi hvale vrijedno da to napiše,jer to je izgleda problem kod svih pp vrata. Pozdrav:top:

ovo i mene zanima, jer bas nabavljam PP vrata ali me taj limeni/metalni zvuk prilikom zatvaranja bas smeta...

mehrpreiss
08.02.2010., 14:47
To je nažalost tako kod proizvođača koji isporučuju ta dva štoka razdvojeno i nema naknadne pomoći. Ali to i nije neka smetnja, otvoriš zatvoriš i gotovo.

mravac82
08.02.2010., 14:56
To je nažalost tako kod proizvođača koji isporučuju ta dva štoka razdvojeno i nema naknadne pomoći. Ali to i nije neka smetnja, otvoriš zatvoriš i gotovo.

baš sam provjeravao cijene u Mitri i ako sam dobro shvatio iz razgovora oni popunjavaju taj prostor sa kamenom vunom... izgleda da ljudi prate forum i zahtjeve kupaca :D , jel ima netko iskustava sa njihovom montazom...

SCHNITZER
08.02.2010., 15:05

A kako drugačije? Kako ga dobro fiksirati ukoliko je iz jednog komada? Ili žrtvuješ estetiku ili čvrstoću,naravno govorim o suhoj montaži. Pa on mora biti fiksiran onim klinovima u zid, inaće bi ga vrata od stotinjak kila s vremenom razvalila.

SCHNITZER
08.02.2010., 15:23
baš sam provjeravao cijene u Mitri i ako sam dobro shvatio iz razgovora oni popunjavaju taj prostor sa kamenom vunom... izgleda da ljudi prate forum i zahtjeve kupaca :D , jel ima netko iskustava sa njihovom montazom...

Nebi me čudilo da prate forum i zahtjeve kupca jer stvarno posao odrade profesionalno i na zadovoljstvo kupca. Meni su jedna montirali '07, a druga '08 god. i onda još nisu stavljali tu kamenu vunu.
A što se tiće montaže,napisah u prijašnjem postu;dvije različite ekipe-obje precizne i vrlo pedantne. Nikakvih dodatnih radova za njima. Futer štok u cijeni i na licu mjesta dogovaraš koju dubinu hoćeš.
Kolega kupio u PRO-MONT-u(ja mislim da se tako zove firma koji imaju Diere vrata) pa ga pitali prilikom montaže;gdje hoće da bude lijepi završetak, s vanjske ili unutrašnje strane?.:D

bonaca55
09.02.2010., 15:58
moja razmisljanja......:confused:

imam prizemnicu ....
kupim si dobra protuprovalna ulazna vrata oko 8000-9000 kn....

vidi lopov to , pa lipo ide izad na taracu tazbije umiru grilje i vrata i ude :ne zna::lol:

SCHNITZER
09.02.2010., 20:55
moja razmisljanja......:confused:

imam prizemnicu ....
kupim si dobra protuprovalna ulazna vrata oko 8000-9000 kn....

vidi lopov to , pa lipo ide izad na taracu tazbije umiru grilje i vrata i ude :ne zna::lol:

Razmišljanje ti je logično. Protuprovalna vrata na takvim objektima baš i nemaju previše smisla. Ona su prvenstveno zamišljena za stanove u zgradi gdje je ulaz u stan moguć jedino kroz njih,pa se nepoželjni gost radije okrene k običnim vratima s običnom bravom.:mig:

lucy13
09.02.2010., 22:28
Eto odlucila i ja nabaviti protuuprovalna vrata ali
procitavsi sve ove post-ove ja sam se totalno izgubila.
Da li je netko imao kakovih iskustava s firmom Protectum-vrata d.o.o.?

mehrpreiss
10.02.2010., 09:21
Da pojasnim za štokove na primjeru Dierreovih go-blak vrata. Slijepi štok je L profil, glavni štok je L profil.Montiraju se kod nas u isto vrijeme, tako da baš i nema smisla što su razdvojeni. Kod npr. Oikosa slijepi štok je slijepi štok i služi za pripremu otvora za protuprovalna vrata, na njega dolazi pravi kompaktni kvadratni štok nakon što je otvor pripremljen i rupa o kojoj pričate je minimalna. Kad se ne ugrađuje slijepi štok radi pripreme otvora dolazi kompakni štok za ugradnju odmah koji je itekako čvrst, ali to je proizvodnja po mjeri prema svakom otvoru posebno i nema veze s vratima koja se štancaju serijski.

SCHNITZER
10.02.2010., 10:32
Da pojasnim za štokove na primjeru Dierreovih go-blak vrata. Slijepi štok je L profil, glavni štok je L profil.Montiraju se kod nas u isto vrijeme, tako da baš i nema smisla što su razdvojeni. Kod npr. Oikosa slijepi štok je slijepi štok i služi za pripremu otvora za protuprovalna vrata, na njega dolazi pravi kompaktni kvadratni štok nakon što je otvor pripremljen i rupa o kojoj pričate je minimalna. Kad se ne ugrađuje slijepi štok radi pripreme otvora dolazi kompakni štok za ugradnju odmah koji je itekako čvrst, ali to je proizvodnja po mjeri prema svakom otvoru posebno i nema veze s vratima koja se štancaju serijski.

Ne radi se o čvrstoći samog štoka. Vjerojatno on je čvrst, ali koliko se takav kompaktni štok može čvsto i kvalitetno ugradit u zid kod suhe ugradnje??
Može se on fiksirati tiplom i šarafom i biti će čvrsto samo koliko dugo?
Nije to ni približno čvrsto kao kad se klinovi unakrsno zabijaju u zid,pa sve skupa vari,a na to onda fino zašrafi glavni štok i na kraju finišira futer štokom.

E to su stvari koje razlikuju firmu od firme a i cijenu pp vrata.
Nekima je važno da to samo lijepo izgleda,nekima čak ni to,ali ima i onih kojima je osim estetike bitna i kvalitetna ugradnja koja će rezultirati dugogodišnjim zadovoljstvom kupca.

Upravo su ovo stvari o kojima kupci vrlo malo vode brigu prilikom kupovine pp vrata,najčešće zbog neznanja jer to su stvari koje nisu vidljive.

ajrin22
13.02.2010., 10:24
Pozdrav,

molila bih za savjet (uputu) što činiti ... Naime kupujemo stan sa protuprovalnim vratima (vlasnik kaže da su koštala oko 13 000 kn prije par godina, no meni kao neznalici to ne znači previše) i zanima me je li potrebno prilikom preuzimanja ključa isplatom zatražiti majstora za promjenu cilindra te mogu li mi to napraviti pretežno sve firme za takva vrata ili se moram obratiti onoj od koje su kupljena...?

Unaprijed hvala! :)

SCHNITZER
13.02.2010., 21:14
Pozdrav,

molila bih za savjet (uputu) što činiti ... Naime kupujemo stan sa protuprovalnim vratima (vlasnik kaže da su koštala oko 13 000 kn prije par godina, no meni kao neznalici to ne znači previše) i zanima me je li potrebno prilikom preuzimanja ključa isplatom zatražiti majstora za promjenu cilindra te mogu li mi to napraviti pretežno sve firme za takva vrata ili se moram obratiti onoj od koje su kupljena...?

Unaprijed hvala! :)

A jesi pitala vlasnika o kojim i čijim vratima se radi? Malo mi se čini cifra napuhana,no nema veze, ako su neka bolja vrata/brava onda vjerojatno samo kod zastupnika. Daj neke podatke.

ajrin22
16.02.2010., 10:23
vrata su iz Protekte, model ne znam sad, nisu kineska... Mislim da bi bilo najpametnije nazvati samu firmu i s njima se dogovoriti...?

ajrin22
17.02.2010., 19:36
dakle vrata su iz Protekte - model Gaia sa sa 3 brave.. pa eto ako te informacije nešto znače ili netko ima komentar na ista - sve je dobrodošlo :)

mehrpreiss
18.02.2010., 09:22
Slušaj ako je u vratima cilindar onda ga možeš bez problema zamijeniti s novim protuprovalnim cilindrom, ako je ključ doppia mappa mislim da trebaš pitat u Protekti kako .
Cilindar je uobičajen u svim vrstama brava.
Doppia mappa ima onaj dugački ključ i on je najjeftinija verzija uvijek u protuprovalnim vratima.
Dakle pitaj u Protekti ili pitaj bravare.( ne aluminijaše već one koji se bave bravama i ključevima i cilindrima).

libica
16.03.2010., 14:18
I ja sam zadnjih dana u obilasku grada u potrazi za vratima.

Obišla sam Pro-mont, Protectum, Lip-bled, Ekspert plus, Protektu.
Još planiram otići do Kolnoe.

Od svih ovih sam najzadovoljnija sa Ekspert plus firmom. :)

Pro-mont mi je malo skup, a i vrata su nekako 'mekana', Protectum mi nisu baš najkvalitetnija (cijena je ok), Lip bled je abnormalno skup, Protekta - solidna vrata. Ekspert plus - cijena ok, vrata super. Čak sam se kod njih rapitivala i za sobna. Čekam sad cijene.

Vidim da su iskustva različita, ali da je dosta ljudi zadovoljno s Ekspert plusom, čak i s Kolnoom, ali da su bili koma pri ugradnji vrata.

Jel imate još nekoga za preporučiti?

SCHNITZER
17.03.2010., 20:04
Vidim da su iskustva različita, ali da je dosta ljudi zadovoljno s Ekspert plusom, čak i s Kolnoom, ali da su bili koma pri ugradnji vrata.

Jel imate još nekoga za preporučiti?

Mitra. Pročitaj par postova/stranica unatrag, iznio sam svoja iskustva s njima, a koliko sam vidio ovdje još se nitko na njih nije žalio.:mig:

Ugradnju nemoj nikako zanemarit, ona je kod PP vrata itekako važna! Također provjeri šta se sve smatra ugranjom tj. dali u nju ulazi i finalna obrada, da nebi nakon "ugradnje" bila u potrazi za zidarima,malerima ili keramičarima. (čest slućaj)
Obrati pozornost i na teh.podršku nakon kupnje.
Kad sve to ukalkuliraš tek onda uspoređuj cijene,jer neke firme samo znaju prodat,a kasnije...

melkijades
29.03.2010., 18:37
I ja sam prošli tjedan kupio pp vrata u Ekspert plusu.Što se tiče ugradnje,sve je prošlo ok i nisam imao nikakve zidarske obrade jer sam uzeo opciju ugradnje sa kompletnim futer štokom gdje nema nikakve zidarske obrade.Osim toga,obzirom da je stan odmah kraj lifta,jako mi je bila bitna zvučna izolacija pa sam uzeo nadoplatu tj.dao,za pojačanje zvučne izolacije s dodatnom ispunom sa specijalnim kitom kojim se popuni praznina između sljepog i glavnog štoka.Nije baš ni preskupo,obzirom da ispuna dolazi tvornički ugrađena u vrata i štokove,ali za sada mislim da nisam pogriješio!

Powerman
05.04.2010., 14:09
Ni pod koju cijenu nemojte kod tvrtke Pichler kupovati protuprovalna vrata, totalni neprofesionalizam, kvaliteta izrade je uzasna, zvucne izolacije skoro pa i nema, ugrađena brava se stalno kvari, a za reklamaciju ceka se i po mj. dana (zamislite mjesec dana da ne mozete zakljucati vrata koja ste platili 8000 kuna), vlasnica tvrtke je najbahatija osoba koju sam upoznao(zeli naplatiti servis vrata 1000 kuna, iako su vrata pod garancijom) Bolje novce bacite nego da ih date za proizvode tvrtke Pichler. Ljudi izbjegavajte ih pod svaku cijenu !:flop:

pejj78
12.04.2010., 22:25
Pozdrav svima!
Živim u ZGB-u, u zgradi staroj cca 30 godina. Prije 2 godine smo renovirali medjutim nismo mjenjali ulazna vrata i sad je krajnji čas.
Problem je što je oko samih vrata staklo - iznad vrata i između vrata i zida je mrežasto staklo ( mislim da se to zove slijepi štok ) - možete mislit koja je to zvučna/toplinska izolacija,a da ne govorim o tome da ti susjed sa hodnika gleda u stan.
Zanima me da li je moguće napraviti PP vrata po mjeri ( dimenzija otvora kad se izbije štok bila bi 3,00 x 1,50 )- tj. ko to radi i okvirna cijena. Hvala

testic123
16.04.2010., 08:58
Dakle ne zanimaju me protuprovalna vrata ni PVC vrata.
Trebam vrata sa staklom da imam svjetla u hodniku obiteljske kuće.

Dobio sam ponudu za Hormann TPA700 od 9200 kn. Nisam ni znao da Hormann radi i ulazna vrata. Po izgledu su mi jednaka kao i sva ostala.

Vidio sam na netu da Lip Bled ima kombinaciju ALU - drvo. Još sam našao Inotherm, i neke naše koji vrata rade od Schuco profila.

Svjestan sam da za kvalitetna vrata treba izdvojiti između 7500 i 10 000 kn pa me zanima ima li u tom cjenovnom rangu nešto što bi bilo bolji izbor od ovih Hormann vrata.

kuku
16.04.2010., 09:20
Ako ne trebaš protuprovalna, onda ti je ovo preskupa varijanta. Ja sam dobio takva aluminijska kakva si opisao za 4.000 kn i odlična su. Napravio privatnik u garaži. Bio kod njega pokazao profile, kako se izrađuju, nacrtao na papiru kakav dizajn želim i za 7 dana došli dečki, sve namontirali i jedno jako ugodno iskustvo u nočnoj mori radova koje sam imao :)

testic123
16.04.2010., 10:23
Tast mi je kupio takva vrata kod privatnika koji se baš bave izradom alu vrata, i nakraju su ih morali isčupati i raditi nova jer ih nisu nikako napravili.
Danas svaka šuša radi tu alu stolariju, i tu nema nikakve preciznosti i kvalitete.

To je nešto što ću koristiti svaki dan sljedećih 35 godina, pa razlika od 5000 kn i nije baš neka. Bitnija mi je kvaliteta i preciznost.

Tih 5000 kn mi žena potroši na obleku i cipele u 2 mjeseca, pa je bolje da ih ja spizdim na nekaj trajno :)

Anne Elliot
16.04.2010., 11:07
i ja mislim da takva vrata koštaju oko 4.000, kuna sa montažom,ukoliko su jednokrilna, od aluminija npr Aluk, Newtec 52 tt sa termičkim mostom ili sl, a razliku od 5000,00 kuna potroši na nešto pametnije

kuku
16.04.2010., 11:24
Mislim da ti žena sve rekla ...

testic123
16.04.2010., 12:21
i ja mislim da takva vrata koštaju oko 4.000, kuna sa montažom,ukoliko su jednokrilna, od aluminija npr Aluk, Newtec 52 tt sa termičkim mostom ili sl, a razliku od 5000,00 kuna potroši na nešto pametnije

Misliš valjda sa prekinutim termičkim mostom?

Ako sam dobro skužio to su samo profili, moram naći nekoga tko radi vrata s tim profilima?

Imate kakve preporuke?
Jer kao sam već prije rekao nije toliko problem u profilu, koliko u tome da se vrata precizno izrade, da sve dobro sjeda

Cthulhu
17.04.2010., 12:19
Ima barem aluminijskih bravarija po Lijepoj Našoj. Odakle si?

Najveću ulogu u cijeni ti ne igraju profili i okov već ispuna. Da li hoćeš gotov dekorativni panel (najskuplja varijanta) ili ispuna neka vrsta stakla, aluminijskog panela, geometrija s profilima, bla, bla...

omikron
18.04.2010., 11:07
SAČUVAJ ME BOŽE DEMONTAŽE I MONTAŽE PROTUPROVALNIH VRATA ZA 2 SATA. KAKVI SU TO SVE RADOVI UKLJUČENI? KAKO SU UČVRŠĆENA?

ip15
18.04.2010., 17:37
sad postoje i neka jeftinija navodno kineska... jel netko zna na što to liči?

nisu bas najbolje kvalitete

ip15
18.04.2010., 18:14
Dobardan,
Citao sam malo po forumu i vidim da vecina nezna koju firmu da odabere,odgovor je jednostavan firma dsftomas.
broj je 091 50 77 825.Cijena je ok,a vrata su odlicna.Meni su ugradivali protuprovalna vrata i sva sobna vrata u kuci i prezadovoljan sam s njihovim poslom!

testic123
19.04.2010., 14:38
Ima barem aluminijskih bravarija po Lijepoj Našoj. Odakle si?

Najveću ulogu u cijeni ti ne igraju profili i okov već ispuna. Da li hoćeš gotov dekorativni panel (najskuplja varijanta) ili ispuna neka vrsta stakla, aluminijskog panela, geometrija s profilima, bla, bla...

Blizina zagreba.
Dekorativni panel.

Ti se baviš tim stvarima?

FreeFlyer
19.04.2010., 15:19
Inothermova koštaju cca 15000 kn. tako su meni rekli (vrata 100 + sa svake strane po 40 staklo), protuprovala extra (vrata su alu)
FF

Cthulhu
20.04.2010., 06:52
Blizina zagreba.
Dekorativni panel.

Ti se baviš tim stvarima?

Nečim sličnim, ali radim sa dosta firmi koje izrađuju aluminijsku bravariju.

Realnu cijenu si dobro definirao u orignalnom postu. Mislim da ti je bolje naručiti vrata na mjeru od domaće alu bravarije nego kupiti tipska vrata.

Mogu ti i preporučiti nekoliko izvođača na PM, ali mislim da ti to ne bi trebao biti problem naći sam. Raspitaj se malo okolo kako tko u tvojoj blizini radi.

lavanda 1111
20.04.2010., 20:45
nebi komentirala ništa puno PICHLER vrata koja su navodno prtuprovalna, nama su na spavanju ušli u kuću laganini ko da su od papira, možda vrata izgledaju protuprovalnu, al lljudi provjerite si te brave i cilindre pa to se sa običnim nožem strga, ja se ne kužim u to, al sad svakako znam prepoznat koja brava je protuprovalna, ovo je podvala živa i još sad na kraju ne priznaju to.......
a da ne spominjem rešetke na prozorima koje su imale istu funkciiju, barem smo malo mislili no sad kak smo se bacili malo u analizi, ekipa ih je stavila i fiksirala silikonima, tak da i djete od 7 godina ih izvuče..... stoga ko je od njih bilo što uzeo, provjerite za vlastito dobro, a ko nije, nek ni ne uzima!!!!

lavanda 1111
20.04.2010., 20:57
neznam koja su dobra vrata no iskrena perporuka da kod PICHLERA ne uzimate ništa, mi smo uzeli od njih i kao partnerima samo najbolje, i mislim da su bila od skupljih iz asortimana......
toliko su protuprovalna da su nam na spavanju ušetali u kuću dalje da ne spominjem........ ko da su od papira, vrata možda jesu protuprovakna na izgled, brava i cilindar skupa sa ključem nemaju veze, jer se otvore ili razvale u 3 sekunde kako je nama........ dalje nebih komentirala.......
naravno imamo i rešetke na prozorima od dotične gospode koje su trebale imati istu funkciju, zaštite od ulaska......kad smo malo bolje sad to izanalizirali, rešetke su na prozorima za ukras, a fiksirane su silikonom......djete od 7 godina ih skine......isto PiCHLER radio.......
neznam kak drugi, al vidim da nažalost kod nas kupiš nešto pošteno platiš , i onda moraš zvat vještaka i osobu od povjerenja koja bi ti još to utvrdila dali je ispravno ili ne......

suzuki750
21.04.2010., 15:42
nebi komentirala ništa puno PICHLER vrata koja su navodno prtuprovalna, nama su na spavanju ušli u kuću laganini!!!!

Da li su vrata bila zaključana ili samo zalupljena? Koja im je bila cijena?

Rocky
08.05.2010., 13:22
Pozdrav svima. Kupili smo protuprovalna vrata, pa rekoh da podijelim impresije s vama.
Na osnovu informacija s weba (među ostalim i s ovog foruma), odlučili smo da idemo u obilazak 4 firme - Kolnoa, Mitra, Protekta i Ekspert Plus.
Evo pregleda, po redu obilaska.

Protekta
super prodavač, vrlo ljubazan ali u pravoj mjeri. Odgovarao na sva naša pitanja, objasnili nam sve cake. Strogo preporučuju sefovski ključ, iako po želji klijenta nude i cilindar. Kad smo rekli da nismo iz ZG tip ponudio besplatan izlazak na montažu, ali bi naplatio izmjeru.
Jako dobar dojam, ušli su nam u uži izbor.

Kolnoa
Najgori - žena u salonu ne zna baš previše o robi koju prodaje, tražili su neku nebuloznu svotu za izlazak na teren kod izmjere i montaže (nismo iz ZG, udaljenost je nekih 45 km u jednom smjeru, ovi su tražili nekih 3,7 kuna/km?!).
Uopće ne nude sefovske ključeve, tako da, naravno, preporučuju cilindarske ;)
Odmah ispali iz konkurencije.

Mitra
Super prodavači, ljubazni i spremni odgovarati na sva pitanja. Izričito preporučuju cilindarski ključ?! Odmah ponudili besplatan izlazak na izmjeru i montažu ako se odlučimo za njih. Cijene nešto povoljnije od Protekte.
Jako dobar dojam, ušli u uži izbor.

Ekspert Plus
Ljubazni, ali gospođa u salonu nije baš neki ekspert - kada smo je zagnjavili s pitanjima o sefovskim i cilindar ključevima (na osnovu kontradiktornih informacija iz Protekte i Mitre) nije se baš snalazila.
Pošteno priznala da osim njih u ZG taj posao stručno obavljaju još Mitra i Protekta.
Cijene u rangu Protekte.

Nakon obilazaka smo ostali malo zbunjeni, jer ni sami nismo znali koji je ključ bolji izbor - sefovski ili cilindar?
Da eliminiramo tu dilemu, odlučili smo se za kombinaciju - glavna brava sefovska i pomoćna cilindarska!
Takva vrata su u ponudi imali i Mitra i Protekta. Oboje su ostavili dobar dojam, ali na stranu Mitre su pretegnule nešto niže cijene i ponuda za besplatnu izmjeru i montažu, čak i bez naplate putnih troškova (što bi sa standardne 2 kn/km ispalo 360 kn).

Dogovorili termin za izmjeru, čovjek došao točno u dogovoreno vrijeme, sve izmjerio, napravio ugovor, uplatili kaparu od 2000 kuna (potvrđeno potpisom i žigom na ugovoru) i dogovorili sve detalje.
Dogovorili termin montaže u subotu, ljudi došli na vrijeme i odradli posao za cca 3 sata. Nešto su među sobom gunđali kako je kolega mjerio, jer su morali puno štemati, ali bili su dovoljno profesionalni da to zadrže među sobom i da mene ne zamaraju s time.
Bili su dosta pedantni, zaštitili laminat prvo najlonom, kasnije i onom folijom s mjehurićima, pomeli za sobom i odnijeli svu šutu koju su producirali.

Po završetku montaže isprobali sve ključeve i obje brave, prigovorio sam da cilindarska malo šteka, čovjek je odmah rastavio i nešto dodatno poštimao, nakon toga je išlo glađe.

Konačna cijena 7680 kuna za vrata klase 3, s dvije brave (glavna sefovska, gornja cilindarska), po 3 ključa za svaku bravu, izvana pokretna kugla, iznutra kugla za zaključavanje cilindar brave s dva stupnja (prvi radi kao lanac na vratima, drugi stvarno zaključava), garancija 3 godine.
Od nadoplata je tu uključena mat-krom boja kvake i slim štok, čeličnu zaštitu za cilindar bravu smo dobili gratis (inače je 120 kuna).
Izmjera, montaža i dva izlaska na udaljenost 45 km od Zagreba (kupno 180 km u oba smjera) gratis.
Na kraju smo još dečkima ostavili 120 kuna za cugu jer smo bili zadovoljni brzinom i kvalitetom montaže.

Sve u svemu za sada jako dobro iskustvo s Mitrom! Protekta je također ostavila jako dobar dojam, ali cijene su im nešto više - mislim da bi nas ekvivalentna vrata došla nekih 1000-1500 kuna više.

Ako (ne daj Bože) bude problema, javim kakva su iskustva s tim dijelom.
Nadam se da će ovaj post nekima pomoći u izboru.

nety
19.05.2010., 13:07
Evo da se i ja javim na ovoj temi :) obisli sve zive i nezive ..jeftine ,skupe i na kraju dosli do zakljucka-nema sta je tu je ...nemremo ispod 7000kn proci ako zelimo kvalitetna vrata
Izmedu mitre i protekte prevladala protekta ...lakse smo ih nasli:D Vidim da svi hvale jako itru ali boze dragi lakse naftu naci nego njih :lol:Odlucili se za model minerva s 1 cilindar bravom Muski dio nije htio ni cuti za vise od 1 ...previse kljuceva :cerek: Sefovska nije dolazila u obzir Kakva ce biti javim kad budu konacno postavljena :ne zna:

gnu
20.05.2010., 08:48
pozdrav svima. U stanu (Profectus špansko) imamo mitrina protuprovalna vrata. Pretpostavljam da su nam uvalili najjeftinija. Zvučne izolacije skoro pa da i nema. Kad netko priča u hodniku imam osjećaj da mi je u dnevnom boravku.
Pitanje glasi: Kakva učinkovita zvučna izolacija bi išla u ta vrata i koliko bi koštala ta priča?
Napomena: primjetio sam da su mi i štokovi oko vrata dielom šuplji (samo je lagani knauf okolo). Pretpostavljam da i tu prolazi zvuk i da to treba popuniti izo pjenom?

kejtdgrejt
05.07.2010., 09:13
mi smo kupili pichler vrata i mislim da nam je to najgora investicija u stan ikada. užasno su skupa, a kvaliteta im je nikakva. Sada ih imamo dvije godine i nedavno nam je ispala kvaka, te su nam htjeli popravak naplatiti 1000 kn, a oni su krivi za taj "kvar". Vrata malo vise na jednu stranu, ne dihtaju... Samo želim upozoriti nekoga tko planira kupiti protuprovalna vrata da to nikako ne budu pichler.

richardwagner
07.07.2010., 16:54
Trebam ulazna vrata (2.kom), gledao sam malo ALU, boje metala, 215x100.
U totalu s bravom, cilindrom ugradnjom ispod 10 000Kn nemogu naći a da imalo valjaju.
Svaki prijedlog dobrodošao!

richardwagner
07.07.2010., 21:45
Trebam ulazna vrata (2.kom), gledao sam malo ALU, boje metala, 215x100.
U totalu s bravom, cilindrom ugradnjom ispod 10 000Kn nemogu naći a da imalo valjaju.
Svaki prijedlog dobrodošao!

Sopnić
21.07.2010., 09:13
Molim Vas ako je netko ugradio protuprovalna vrata iz MD-profila cijena samih vrata 3.999.00 kn + štok 500.00 kn da mi javi dojmove budući razmišljam o kupnji istih.

tik
22.07.2010., 11:23
još jedan plus za mitru.
sve je ispalo jako dobro, od pristupa kupcu, besplatne izmjere i zahtjevima za nekim modifikacijama pa do same ugradnje i predavanja ključa u ruke.
ne znam kakvi su drugi ali mitra je definitivno ok

maranga
06.08.2010., 12:59
Eto odlucila i ja nabaviti protuuprovalna vrata ali
procitavsi sve ove post-ove ja sam se totalno izgubila.
Da li je netko imao kakovih iskustava s firmom Protectum-vrata d.o.o.?

Meni su prije tri dana postavili Protectum PP vrata i prezadovoljan sam. Majstori su bili točni, pedantni i sve su napravili kako je i dogovoreno. Drugi dan su došli na finalizaciju, tj. završavanje svega, a to znači lajsne, dletanje, farbanje zida itd.
Apsolutno preporučam. Mislim da je i cijena za gotovinu od 4700.- prihvatljiva

m_milica
06.08.2010., 22:04
Evo ja imam Trezor vrata. Rade se u HR i s njima sam skroz zadovoljna. Valjda su kao Mitra (moja procjena), ali domaće prizvodnje. Cijena cca 5500 bez racuna (pretpostavljam ako je racun onda je jos pdv).

Nemaju svoju web stranicu. Ta se vrata ugrađuju u svim novogradnjama i sa malo solidnijom bravom kakvu sam ja uzela, sasvim su dobra. Ponovo bih uzela ista. Zvucna izolacija bi mogla biti bolja - nije losa, ali sam mislila da se nece nista cuti sa hodnika sto nije istina. Cuje se, ne previše, ali se čuje. Mogao bi taj dio biti bolji. Zapravo se ne razumijem u decibele. Mislim da se i kroz druga protuprovalna isto toliko čuje.

Majstori koji ta vrata ugrađuju ujedno ih i prodaju, imaju kancelariju u Brozovoj ulici u Zg. Oni su cisto ok, dolaze na dogovor na vrijeme (doduse ja uvijek sve majstore zovem toliko puta da nema sanse da ne dođu na vrijeme pa ne znam je li radi mene ili su inace precizni u dolasku). Treba ih nadgledati kao i sve majstore, probati kako se vrata zatvaraju, i ne pustati ih doma dok nije sve tip top. Prvo se nisu zatvarala dobro (smetalo me sto sam ih morala povuci prema sebi da bi se kljucem otvorila), pa sam ih trazila da namjestaju dok nisu perfektno namjestiti. Vec ih imam cca 1godinu.

Iako prodaju ta vrata, nisu bas pravi prodavaci, a to mi je zapravo bilo i draze. Hoce reci sve, objasniti, daju prospekt, mogu se vidjeti u njihovom uredu, ali nista nikome ne uvaljuju i taj mi se pristup sviđa. Imaju dovoljno posla pa ih valjda nije previše briga za prodaju.

Kad sam se odlučivala htjela sam Mitra jer su razvikana do bola, ali su mi ova bila jeftinija. Rade se po mjeri i zapravo bi ih preporučila svakome tko želi solidna protuprovalna vrata.

Nadam se da sam kome pomogla u dilemi.

LexMoloch
18.08.2010., 20:04
Konrad / Protectum protuprovalna vrata - jel' to čemu, kakva je ugradnja? S početka teme pročitao da su s Konradom miješana iskustva... a koliko vidim to je bivši Konrad, još im radi i stara domena http://www.konradsat.com/index.php ali prikazuje nove stranice.
Osim marange čiji post izgleda kao da je iz Protectuma :) ima li netko iskustva s njima u zadnje vrijeme? Vrata ne izgledaju loše, ali mi se ne sviđa to muljanje s promjenom imena firme.

rossana
19.08.2010., 18:54
Trebam savjet oko izbora ulaznih vrata za stan. Nije nužno da moraju biti protuprovalna, ali mi je jako važno da imaju dobru zvučnu izolaciju. Da li protuprovalna vrata, pored ostalih karakteristika, zadovoljavaju i u tom segmentu ili ipak postoje i neka druga rješenja ??
Možda nekakva tapecirana vrata poput onih koja se stavljaju na urede (uglavnom direktorske...:mig:) ?!
U stan sam se nedavno doselila i očekivala sam svašta nešto, samo ne da je prostor ispred moga stana i sam ulaz u zgradu grupa djece pretvorila u svoje cjelodnevno igralište-vrištalište. Pokušala sam upozoriti djecu da im taj prostor ne može biti za igranje, jer uistinu oko zgrade i u neposrednoj blizini je puno zelenih površina i velikih igrališta. Pokušat ću taj problem "igrališta" riješiti i na neke druge načine, no ne vjerujem da će biti velikog efekta.
Činjenica jeste i da su postojeća ulazna vrata jako loša i svakako ih želim zamijeniti.
Molim za savjet kakva ulazna vrata izabrati...:ne zna:

perinho55
23.08.2010., 19:49
jel ima netko iskustva sa vratima od firmi rapanui i UNIS. hvala

nfalic
01.09.2010., 18:46
Meni su prije tri dana postavili Protectum PP vrata i prezadovoljan sam. Majstori su bili točni, pedantni i sve su napravili kako je i dogovoreno. Drugi dan su došli na finalizaciju, tj. završavanje svega, a to znači lajsne, dletanje, farbanje zida itd.
Apsolutno preporučam. Mislim da je i cijena za gotovinu od 4700.- prihvatljiva

NE IDITE U PROTECTUM! Upravo se gazda izurlao na mene i mog muža. Naime, muž je pred 10ak dana dogovorio sa djelatnikom Protectuma i koja vrata i detalje, odn. da će poslati čovjeka koji živi u V. Gorici u Sisak na izmjeru, i to u subotu. I tako mi čekamo u subotu kao duo kreteni da netko dođe, no nitko se nije pojavio.
Nazvali firmu slijedeći tjedan, javio se gazda (ne djelatnik s kojim se dogovaralo) i kad smo pitali zašto nitko nije došao, počeo je urlati da oni ne idu na izmjere i da smo mi glupi nešto krivo razumjeli, da svaka budala zna uzeti metar i izmjeriti...Uglavnom, ja se bavim jednim vidom prodaje, ali ovako nešto nikad u životu nisam čula, čovjek je psihopata... Prekinula bez pardona i pozdrava taj razgovor, i (bez obzira na dobru cijenu) idemo ponovo u razmatranje drugih ponuditelja (nadam se normalnih)...

vedro
08.09.2010., 17:10
Mijenjali smo ulazna vrata(maknuli drvena i stavili nova pvc) i ispalo je sve ok osim što je ispod praga ostalo nekih 10-tak centimetara praznog prostora(prije je bio drveni prag koji je bio puno deblji) i sad bi to trebalo sa nečime ispuniti.Nisam htio staviti pjenu jer bi to trebalo biti ipak nešto čvršće pošto se na prag staje punom težinom. Molim ako mi netko može dati savijet sa čim bi to bilo dobro ispuniti? Da li ima nekih gotovih ili moram sam napraviti smjesu?

Kladi
09.09.2010., 15:11
Molim ako mi netko može dati savijet sa čim bi to bilo dobro ispuniti? Da li ima nekih gotovih ili moram sam napraviti smjesu?

moraš imati i onaj "pištolj". uglavnom, niš ne moraš sam miješati..http://www.itv-murexin.hr/upload/tmb/Gradjevinska%20tehnika/Sredstva%20za%20brtvljenje/Montazna%20purpen%20pjena.pdf

ishtvanna
09.09.2010., 15:28
Pur pjena je super za motažu vrata - ali nikako ispod praga - tu se gazi, a ona ipak nije toliko čvrsta.
Osim betona ne znam što bi tu bilo rješenje. Znam - ljepilo za pločice. Nije teško - zamiješaš gušću smjesu i popuniš rupu. Samo treba sačekat da se osuši. Jednostavnije od betoniranja, a čvrsto je ziher.

Kladi
09.09.2010., 16:12
Pur pjena je super za motažu vrata - ali nikako ispod praga - tu se gazi, a ona ipak nije toliko čvrsta.

ups! prag, da....ja sam se na štok fokusirala. sorry!

Alfa KT
10.09.2010., 19:51
Osim betona ne znam što bi tu bilo rješenje. Znam - ljepilo za pločice. Nije teško - zamiješaš gušću smjesu i popuniš rupu. Samo treba sačekat da se osuši. Jednostavnije od betoniranja, a čvrsto je ziher.
tako je,fleksibilno ljepilo za pločice,može i obično ali bolje flex.
Tako sam radio par puta i nikad se ništa nije desilo.

vedro
11.09.2010., 16:15
Znači odrađivam to sa ljepilom za pločice.
Puno hvala svima na savjetu!!

depresor
13.09.2010., 19:53
potrebna su mi nova ulazna vrata za stan u zgradi, sada su drvena
koja bih prije stavio u kategoriju sobnih nego ulaznih.

protuprovalna jeftina ne bih stavljao iz razloga što postoje iskustva
da se vremenom deformiraju od težine i neadekvatne kvalitete materijala
pa su za baciti jer šrot nitko neće popravljati.

skuplja protuprovalna su mi preskupa, ali firme nude uslugu ključ u ruke
što mi je jako bitno. pvc sam otpisao, ali ne potpuno...

ako idem na drvena, onda posebno moram tražiti vrata po mjeri,
posebno bravu i bravara, posebno majstora za demontažu/montažu,
što mi se čini komplicirano i nešto će jamačno poći po zlu :rolleyes:

ajde barem da netko majstora preporuči za montažu, da odnekud počnem...

danke, pozdrav

zanny
13.09.2010., 20:32
potrebna su mi nova ulazna vrata za stan u zgradi, sada su drvena
koja bih prije stavio u kategoriju sobnih nego ulaznih.

protuprovalna jeftina ne bih stavljao iz razloga što postoje iskustva
da se vremenom deformiraju od težine i neadekvatne kvalitete materijala
pa su za baciti jer šrot nitko neće popravljati.

skuplja protuprovalna su mi preskupa, ali firme nude uslugu ključ u ruke
što mi je jako bitno. pvc sam otpisao, ali ne potpuno...

ako idem na drvena, onda posebno moram tražiti vrata po mjeri,
posebno bravu i bravara, posebno majstora za demontažu/montažu,
što mi se čini komplicirano i nešto će jamačno poći po zlu :rolleyes:

ajde barem da netko majstora preporuči za montažu, da odnekud počnem...

danke, pozdrav

kvalitetna drvena su skuplja nego protuprovalna

McLaren111
29.09.2010., 08:36
Pozdrav, u uređenju sam stana i sada su na red došla protuprovalna vrata.

U ponudi imam Kolnoina vrata alfa, za gotovinu 6000 kuna. Dali je to dobra cijena? Znate li jesu li kvalitetna?

Dali da uzimam Kolnoa ili da tražim nešto dalje? Možda i jeftinije? Skuplje ne, definitivno.

perinho55
14.10.2010., 12:05
mi smo nakon dosta trazenja se odlucili za vrata Gardesa F3000 kod firme Rapa Nui, vrata izgledaju stvarno kvalitetno daleko kvalitetnije od bilo cega sta smo gledali a i cijena je bila prihvatljiva. Na ugradnju dosli vlasnik i jos jedan decko, bilo je nekih sitnih problema ali su decki to brzo rijesili. Vrata ugradjena prije mjesec dana i do sada nikakvih problema.

glk
14.10.2010., 13:06
trebaju mi za stan obična ulazna vrata ,dvokrilna, dimenzije 230* 133(građevinski otvor u zidu)? Stolar nam je napravio ponudu cca 7000 kn?
E sad sam našao u jednoj firmi "drvena"dvokrilna protuprovalna vrata ,protuprovalnost 1, za 6000 kn! Jesu li ta vrata čemu??

Ako neko ima preporuku za firmu koja izrađuje sobna vrata-furnirana , po mjeri , visina nam je 233 građevinski otvor!

Metallic Crnac
17.10.2010., 21:23
Planiramo uskoro ugraditi protuprovalna vrata.

Nešto mi je palo na pamet u vezi ključeva. Za otprilike godinu dana radit ćemo adaptaciju stana, što znači da će majstori raspolagati ključevima stana. Ključevi se koliko znam mogu kopirati, što znači da me netko može "posjetiti" kad radovi završe.

Pitanje 1.
Kako to spriječiti? Pretpostavljam da promjena brave na protuprovalnim vratima dosta košta.

Pitanje 2.
Što točno znače oznake ključeva "servisni" , "aktivacijski" i "normal" ?

FED
17.10.2010., 22:11
Pitanje 1.
Kako to spriječiti?
Vrlo jednostavno.
Naručite vrata sa još jednim dodatnim cilindrom (ujedno jeftiniji neki model), te samo taj zaključavajte i dajte majstorima ključ.
Kada su gotovi nastavite se služiti glavnom bravom koja sve zaključava, a ovaj dodatni cilindar po želji zamijenite ili ga ne rabite do druge potrebe davanja ključa nekome.

mehrpreiss
18.10.2010., 08:45
Kao prvo brava i cilindar nisu isto, ukoliko kupite protuprovalna vrata sa nekim od protuprovalnih cilindara taj cilindar možete zamijeniti. Servisni, aktivacijski, normalni u vašem slučaju bezvezna opcija jer servisni odnosno ključ koji se koristi dok traju građevinski radovi označava jedini ključ koji se koristi dok traju radovi i dok vam razni majstori šeću po kući. Upotrebom vlasnikovog tj. normalnog ključa automatski se izbacuje iz upotrebe servisni ključ. Cilindri koji nude i tzv. aktivacijski ključ odnosno ključ koji ima funkciju da ukoliko izgubite jedan od normalnih ključeva ubacivanjem tog ključa mijenjate kod na patronalnom ključu i ta opcija je moguća samo jedanput, već kad slijedeći put zagubite ključ mijenjate cilindar ili živite na vlastitu odgovornost.Cijena protuprovalnih cilindara je od 300 kn pa naviše.

Metallic Crnac
18.10.2010., 21:32
Vrlo jednostavno.
Naručite vrata sa još jednim dodatnim cilindrom (ujedno jeftiniji neki model), te samo taj zaključavajte i dajte majstorima ključ.
Kada su gotovi nastavite se služiti glavnom bravom koja sve zaključava, a ovaj dodatni cilindar po želji zamijenite ili ga ne rabite do druge potrebe davanja ključa nekome.

To je dobra ideja.

Ionako ću i kasnije davati ključ ljudima, da mi hrane ljubimca i sl. Ta dodatna brava može služiti upravo za to, a glavna brava mi osigurava da nitko ne može ulaziti kad ja to ne želim.

Odlično, HVALA!

Metallic Crnac
18.10.2010., 21:58
Kao prvo brava i cilindar nisu isto, ukoliko kupite protuprovalna vrata sa nekim od protuprovalnih cilindara taj cilindar možete zamijeniti. Servisni, aktivacijski, normalni u vašem slučaju bezvezna opcija jer servisni odnosno ključ koji se koristi dok traju građevinski radovi označava jedini ključ koji se koristi dok traju radovi i dok vam razni majstori šeću po kući. Upotrebom vlasnikovog tj. normalnog ključa automatski se izbacuje iz upotrebe servisni ključ. Cilindri koji nude i tzv. aktivacijski ključ odnosno ključ koji ima funkciju da ukoliko izgubite jedan od normalnih ključeva ubacivanjem tog ključa mijenjate kod na patronalnom ključu i ta opcija je moguća samo jedanput, već kad slijedeći put zagubite ključ mijenjate cilindar ili živite na vlastitu odgovornost.Cijena protuprovalnih cilindara je od 300 kn pa naviše.

Sad mi je jasnije, hvala.
Kupit ću vrata s dodatnim cilindrom, kao što mi je sugerirao FED.

Na što sve moram paziti kod odabira vrata?

I koja je normalna cijena za takva vrata + ugradnju. ?
Dimenzije sa štokom su 205x90cm.

NafNaf
18.10.2010., 22:55
Imaj u vidu da solidne brave na solidnim vratima omogućuju relativno jednostavno mijenjanje ključeva po prihvatljivoj cijeni.

Ja, npr., imam Dierre vrata montirana 1995. godine (dakle stara i kvalitetna) sa sefovskom bravom. Rade kao švicarski sat. Brava u sebi ima jedan uložak "češalj". Moguće je kupiti set ključeva s novim češljem i to je praktično ekvivalent zamjeni brave. Napravili smo to do sada par puta bez ikakvih problema.

Vidio sam da neke brave (Gardesa vrata) omogućuje prilagodbu (inicijalizaciju) brave na novi set ključeva.

Ovo su dosta korisne mogućnosti (nema ograničenja broja promjena) kod gubitka ključeva, prodaje stana, promjena ljubavnice ili ljubavnika, kasnijeg razvoda :-) isl.

Ima li tko iskustvo s Gardesa vratima?

Evo, ja ima s Dierre vratima koja već 15 godina uredno rade, naravno ta vrata ne treba miješati sa nekim modelima Dierre vrata koji se danas nude, što su valjda vrata za uradi-sam tvrtke. Moj prijatelj ima takva Dierre vrata koja mu je motirala Kolnoa i to je dosta loše, u svakom slučaju neusporedivo nekvalitetnije od ovoga što ja imam.

Metallic Crnac
23.10.2010., 21:30
Kada mi prodavač kaže da su ključevi "nekopirajući" i da ih se može kopirati samo uz predočenje "kod kartice", što to točno znači?

1 - da to nije legalno ali teoretski se može, ili:
2 - tehnički nije izvedivo napraviti kopiju ključa bez kod kartice

FED
24.10.2010., 08:54
Bolji prodavači imaju (ekskluzivan) ugovor sa proizvođačem brava, te od njih kupe licencna prava na jedinstveni profil ključa. Tvornica tada samo za njih pravi određeni profil ključa. To već u popriličnoj mjeri osujećuje kopiranje ključeva, jer ih mogu kopirati samo prodavači (imaju slijepi, nebušeni profil), a oni ti se eto kunu (i pismeno) da to neće napraviti bez kartice. Nije to toliko stvar opće legalnosti.
Dakle, treba pitati prodavača da li je to "njegov" kupljeni profil ili serijski.

Metallic Crnac
24.10.2010., 18:28
Hvala još jednom!

nfalic
09.11.2010., 20:17
što učiniti sa novim potuprovalnim vratima koja ne dihtaju?

marko_31
12.11.2010., 14:53
što učiniti sa novim potuprovalnim vratima koja ne dihtaju?

:ne zna: - npr. reklamirati ?
-prodavatelju stana (ako se radi o novogradnji)
-ako nije novogradnja onda ili onome tko je prodao vrata ili onome tko ih je ugradio ( ili obojici )

Neuson
12.11.2010., 21:52
Sve to ovisi. Sam sam kopirao svoj Multlock ključ na "majke mi moj je" jer sam se zatekao u gradu, a kartica negdje kod kuće. Samo plati i kopira bez pitanja. A na ključu još piše "Do not duplicate".

Metallic Crnac
23.11.2010., 13:54
Sve to ovisi. Sam sam kopirao svoj Multlock ključ na "majke mi moj je" jer sam se zatekao u gradu, a kartica negdje kod kuće. Samo plati i kopira bez pitanja. A na ključu još piše "Do not duplicate".

eto znao sam :mad:

skt
30.11.2010., 11:33
Odlucio sam kupiti PP vrata od Mitre ili Protekte! Dvoumim se između Protektinih vrata proizvođača MINERVA model "Gaia" sa standardnim sefovskim ključem ili Mitrina vrata proizvođača TESIO-PORTE model "Lion C" sa cilindar bravom! Cijena "Gaia" modela sa principom "ključ u ruke" je 7250 kn, a modela "Lion C" 6600 kn! Garancija kod Protekte je 24 mjeseca, a kod Mitre 36mjeseca! Veliki plus za model "Gaia" je 3 stupanj provalnosti dok je model "Lion" 2 stupanj! E sad, koja vrata odabrati.....?

skt
06.12.2010., 12:24
Odlucio sam se ipak za Mitru! Montaza je prosla bez ikakvog problema, svaka cast deckima. Futer stok i lajsne su u tocnoj nijansi kao obloge tako da mahagonij u kombinaciji bronce okova i crvenkastog granita za prag izgleda jako dobro.

FED
06.12.2010., 12:41
Ajde, baš mi je drago. Koja si vrata i brave na kraju uzeo (ne znam koja su to "LionC") koja si spominjao??

Ja imam već 5 godina njihova Basic2 (http://www.mitra.hr/tesioporte_basic2.html).
Vrata su lijepa, vrlo ok konstrukcije, no još najviše me se dojmila ugradnja, koja je bila odlična. Naime, to je umjeće majstora, a tko zna kakvu politiku Mitra vodi oko toga, tj. kako zadržava i obučava vješt kadar.

Majstor je bio izuzetno precizan i uredan u svim fazama, od ugradnje slijepog štoka, do rezanja i lijepljenja lajsni i praga. Rade sa redom boljim materijalima (pjena i silikon). Ništa mi se nije odlijepilo niti poremetilo. Baš sam iz tih razloga i bio na ugradnji prisutan.
Drago mi je čuti da i dalje drže kvalitetu po tom pitanju.

skt
06.12.2010., 18:36
Model vrata "Lion" su nasljednik modela "Basic2". Razlika je koliko sam shvatio u okovima i debljini stoka. Jaci model je "Rock", a najjaci "Tenax"! Brava je cilindar sa kodiranim kljucem sa karticom za kopiranje u slucaju potrebe. Takodjer sam bio na montazi i sve sto sam procitao na ovom topicu u svezi kvalitete montaze je tocno! Nisam imao ni jednu zamjerku! Uz sitnu doplatu odlucio sam se za granitni prag umjesto standardnog hrastovog. Uzeli su mjeru i za dan dva ga dolaze montirati! Kad bude sve gotovo stavit cu par slika! Susjedu do mene vrata je prije godinu dana montirao Pichler. Krivo su napravili izmjeru i morali su stemati 6cm!!! Lajsne su nejednakih dimenzija, nisu obukli citavu debljinu zida u futer stok, nijansa lajsne i obloge vrata nisu iste. Ukratko, susjed je poludio, a masno je platio! Ko zeli solidna pp vrata uz kratku i kvalitetnu montazu sa Mitrom nece pogrijesiti!

FED
06.12.2010., 19:00
Odlično!
Bit će mi, a vjerujem i drugima, zanimljivo vidjeti fotke!

skt
10.12.2010., 11:38
Granitni prag je postavljen. Odlično se uklopio uz mahagonij! Evo par fotki:
http://slike.hr/slike/imag0117_01b56.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0116_32eb3.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0113_ced40.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0118_abfaa.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0112_4252f.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0115_adad1.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0111_e3857.jpg.html
http://slike.hr/slike/imag0119_3cbe1.jpg.html

FED
11.12.2010., 21:17
Lijepo!

dejzija
17.12.2010., 12:17
@skt
jako lijepo! :)

Obzirom da smo i mi prije par dana dobili vrata, red je da se i ja pohvalim!

Nakon obilaska više dućana, mi smo se odlučili za tik door.
Uzeli smo osnovni model talijanskih vrata (čitaj najjeftiniji :( ), i na kraju smo prezadovoljni kako je sve skupa ispalo!
Rekli su nam da je izolacija malo slabija u ovim jeftinijim talijanskim modelima, ali u usporedbi sa starim vratima, ovo je preporod! :D

evo par slikica:

http://i56.tinypic.com/nxnbmf.jpg
http://i55.tinypic.com/2rfsndg.jpg
http://i53.tinypic.com/wvvfnl.jpg
http://i56.tinypic.com/33le2yg.jpg

Tinnka
04.01.2011., 08:20
Krećem u kupnju protuprovalnih vratiju (u zgradi), i odluka je pala na Mitru, e sad od ovih četiri vrste koje se tamo nude: basic fast c, basic 2, start 2 i target, koja su najkvalitetnija opcija, ako su poredali po vrsti zaštite, čini mi se target po tome najbolji.
I nude se ove brave:
Brava: cilindrična, "ROLLSTOP", sa cilindričnim klinovima
Sigurnosna brava nove generacije GRIPSTOP (čeljusti)
Sigurnosna brava nove generacije BLINDO GRIPSTOP (čeljustna brava po cijelom vratnom krilu)
po tome opet ova zadnja, ali prije nego što u subotu odem do njih da provjerim ovdje, što odabrati

FED
04.01.2011., 08:32
Gore sam malo pisao o svojim vratima iz Mitre. Kad sam ih proučavao, apsolutni best buy su po mom sudu bila Basic2 vrata koja dolaze sa GRIPSTOP čeljusti. Uzeo sam obvezno i dodatnu najjeftiniju cilindar bravu za pristup majstorima/rodbini ili sl.
Target su preskupa vrata za nepotrebno preveliku zaštitu, jer tko će to ići razvaljivati i s kojim alatom... a onda će moći i Target otvoriti.
Gripstop ima po meni smisla, dobro je osmišljen, ali po cijelom profilu nema potrebe.

No, skt je pisao da ponuda sa neta nije ažurirana, pa prouči i njegove postove. To bi bila optimalno odabrana vrata.
Ako pridobiješ još nekoga u zgradi da istovremeno mijenja PP vrata dobit ćete popust!

Tinnka
05.01.2011., 09:15
Dobila sam njihov cjenik novih i starih modela, i mislim da će biti ovakva kombinacija, cca 1000€
TENAX c+1 (novi model)- sig. cilindar brava tesio grip sa spec. cilindrom Champoins 28 i dodatna cil. brava sa spec cilindrom Iseo r7 i to je navodno klasa 3, i Rw 43Db,meni je logično da je klasa 1 najbolja, ali ovo je vjerojatno obrnuto
Sad da li je dobar odabir :ne zna:

autoscout
05.01.2011., 21:18
Molim vas za komenatre ako imate iskustva sa sljedecim firmama:

Mitra
Kolnoa
Protecta
Protectum
Repanui

Kakava su iskustva s majstorima, kakva su vrata i sl.
Cijene variraju od 4700 do 8000 kn za slicna vrata. Na sto treba obratiti paznju?

Hvala

pink5
07.01.2011., 13:09
je li postoji ikakav način da vanjska kvaka na protuprovalnim vratima služi svrsi..
Oću reći, da ne moram svaki put nositi ključ da bi ušla u stan..
N moram govoriti koliko sam puta poljubila vrata jer mi je ključ bio u stanu:o

steiner
08.01.2011., 10:12
je li postoji ikakav način da vanjska kvaka na protuprovalnim vratima služi svrsi..
Oću reći, da ne moram svaki put nositi ključ da bi ušla u stan..
N moram govoriti koliko sam puta poljubila vrata jer mi je ključ bio u stanu:o

postoji okretna vanjska brava(kugla), to imam na Dierre vratima.znači, kugla koja se okreće i može otvoriti zatvorena vrata.pitaj u promont

Soo
09.01.2011., 12:38
imamo dierre vrata i sad bi stavili metaln plocicu s imenom na njih, ali nam se ne cini pametno busiti ih..? kako ste vi to rjesavali? da li se mozda moze zalijepiti silikonom ili..? :ne zna:
mozda pitanje nema direktne veze s protuprovalnim vratima, ali ima s vratim a opcenito :D

Neuson
09.01.2011., 14:54
Uzmeš onu dvostrano ljepljivu traku. Čas posla.

Soo
09.01.2011., 19:51
vec zasilikonirali. ali hvala, dobra ideja :D

škašiškafnjak
10.01.2011., 00:20
Pitanje:
Kako se ta protuprovalna vrata mogu postelati da bolje dihtaju. Tj. nije da ne dihtaju toliko da puse kroz njih :D nego kad se vrata zatvore imaju onako malo "lufta" da se mogu rukom malo pomicati....recimo kad netko u ulazu zalupi svojim vratima onda se nasa "tresu".....kao kad se na starim stanovima prozori tresu kad blizu prolazi vlak (u tom smislu imaju lufta)
Jeste me razumjeli? :D :D

škašiškafnjak
13.01.2011., 22:19
Pitanje:
Kako se ta protuprovalna vrata mogu postelati da bolje dihtaju. Tj. nije da ne dihtaju toliko da puse kroz njih :D nego kad se vrata zatvore imaju onako malo "lufta" da se mogu rukom malo pomicati....recimo kad netko u ulazu zalupi svojim vratima onda se nasa "tresu".....kao kad se na starim stanovima prozori tresu kad blizu prolazi vlak (u tom smislu imaju lufta)
Jeste me razumjeli? :D :D

o dierre vratima se radi ako to nesto znaci....

nego, samo da pohvalim decke iz ekspert plus firme koji su ugrađivali kod mojih roditelja vrata...
Sve se lako dogovroilo, decki dosli na vrijeme. Od gledanja vrata kod njih u firmi, njihovog dolaska i mjerenja i nakon toga ugradnje nije proslo ni tri dana :s

za razliku od jednih, kod kojih je stari isao i maltene kupio vrata, a lik nije uspio u 2 tjedna doci do stana i uzeti mjeru :rofl: :rofl: -> zaboravio sam kod kojih je to bio pa ne zelim nekoga lazno "optuziti" ali pitat cu starog pa javim :D

_N_
19.01.2011., 18:45
Imam protuprovalna vrata na ulazu u stan. Kada ih je netko montirao, nije dobro napravio posao i sjede 2mm predaleko od štoka (na strani gdje je kvaka). Kada prvi put okrenem ključ da ih zaključam, ne ulovi u štok i nisu zaključana, nego moram dva puta okrenuti ključ.

Nikako ne mogu skužiti na koji način ih mogu podesiti. Gledao sam pantove, koliko vidim, ima 4 velike zakovice i neku maticu u sredini, ali izgleda da se ne može pomaknuti. U vratima, kod srednjeg panta je vijak za neko podešavanje, ali ne vidim da se nešto pomaknulo kada ga vrtim.

Kako se podešavaju protuprovalna vrata? Nigdje na njima ne piše tko ih je proizveo.

Armstrong
20.01.2011., 16:11
Lol :lol: . Kineska vrata, tvornički su podešena (kineska- ako su).

chuspy
20.01.2011., 22:43
prvo pitanje je koja su, kineska ili talijanska (neki brand). Okaci sliku vrata i stoka iznutra, pa ti se mozda moze pomoc. Uglavnom koliko se ja sjecam od prije punoo god (13) kad su ih montirali u mene, stela se stok a ne vrata (zato kazem daj sliku).

_N_
22.01.2011., 20:10
prvo pitanje je koja su, kineska ili talijanska (neki brand). Okaci sliku vrata i stoka iznutra, pa ti se mozda moze pomoc. Uglavnom koliko se ja sjecam od prije punoo god (13) kad su ih montirali u mene, stela se stok a ne vrata (zato kazem daj sliku).

Ne znam koja su, nigdje ništa ne piše. :confused:

Evo par fotki:
http://img502.imageshack.us/img502/6571/dsc00051v.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/4839/dsc00050jim.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/9338/dsc00049lc.jpg

Alfa KT
22.01.2011., 20:26
ne vidi se bas na slici dobro,ali mislim da ima neki sistem po kojem se vrata mogu namjestit,a sta nisi dobio nikakve papire uz ta vrata?

zdeba
22.01.2011., 21:20
Jesi probao otpustit ova 4 vijka pa primaknut ih štoku? Stvarno se loše vidi.

zanny
23.01.2011., 11:22
Ne znam koja su, nigdje ništa ne piše. :confused:

Evo par fotki:
http://img502.imageshack.us/img502/6571/dsc00051v.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/4839/dsc00050jim.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/9338/dsc00049lc.jpg

ovo ti je kinez bez dvostrukog štoka, možeš dobit par milimetara u rupama, ali pazi kad budeš odvidava vide znaju puknit, ako ne ide, mjesto di se šarka vata na štok može se udariti drvom i macom to mužeš dobiti par milimetara, a ako treba na suprotnu stranu onda možeš dobit par milimetara polugom prema vani.

uglavnom sex, koliko para toliko muzike, talijanska se podešavaju na duplom štoku (ležanje i trikvarat) a padanje vrata na šarkama imaju escentar

chuspy
23.01.2011., 12:18
pojma nemam, moja su talijanska i namjestena su prije 13g (na stoku su ih stelali) i niko ih nije ni pogledao. Kako su se onda namistila da se skoro puhanjem zatvaraju, tako je i danas.

Armstrong
23.01.2011., 18:44
Odgovor na tvoje pitanje je dao zanny. Uglavnom vide se da su kinseka jer se nedaju otvoriti pod većim kutem od 90 stupnjeva. U kini vlada takav standard, pa su tako na pravili za balkansko tržište. Jbf. neznam kako da ti pomognem.

_N_
23.01.2011., 19:13
Hvala na odgovorima i komentarima.

Gledao sam one vijke na pantovima, ali ništa puno ne rade. Nikakve papire nisam dobio uz ta vrata. Nema nikakvi model ili ime proizvođača na njima i da, izgledaju jeftino, jer neki mali detalji nisu 100% precizni.

Rješenje je pogledati bravu i probati podesiti rupu na štoku gdje ulazi jezik/sjekirica ili samu bravu da više izlazi u štok.

kanjar
23.01.2011., 20:00
1. provjeri metrom razmake između štokova (vertikalne)
2. ukoliko nisu jednaki već je sredina kod montaže pobjegla moraš otpustiti montažne vijke u štoku i uštrcati pjenu u sredinu pazeći na razmake
3. ili nabavi ili napravi plastičan umetak na mjestu gdje jezičac brave ulazi u štok. neka talijanska imaju u opremi takav umetak

zanny
23.01.2011., 20:53
ali sve u svemu ako i ne putuju, ako se ne sudaraju sa štokom nego samo ne vataju kod zaključavanja ne diraj ništa, napravit češ samo gore.

ja sam ta vrata montirao tri puta mušteriji kojoj sam radio stan na njeno inzistiranje, prvi, zadnji i nikad više.

nakon 15 dana upotrebe otišla je brava, naravno nismo mogli uć, nismo je mogli probušit, uglavnom kad smo uspili skinit bravu poslali čovika po drugu bravu (renomiranog proizvođača) i bling 500 kn, a vrata su bila 950 pa ti vidi

jedna firma s kojom mi surađujemo poslala nas da vidimo "reklamaciju" na montažu vrata koju im je obavio neki kooperant (isto kinez), vrata se nakon godinu dana "obisila" na šarkama i sudaraju se sa štokom....

puno njih ih je izvadilo pa stavilo neka kvalitetnija a to košta 5000 do 8000 kn

kanjar
24.01.2011., 09:26
za 950 ćuna sa okovom, koliko para.....
nakon desetak ovakovih vrata moji su dečki stekli iskustvo, vode računa o međusobnom razmaku štokova, ne koristimo originalne plehnate tiple, i nekako ide, ali uvijek unaprijed upozorimo investitora na kvalitetu.
blažena pp vrata talijana sa čeličnim blind štokom, ali što košta to i vrijedi

Armstrong
24.01.2011., 16:31
ali sve u svemu ako i ne putuju, ako se ne sudaraju sa štokom nego samo ne vataju kod zaključavanja ne diraj ništa, napravit češ samo gore.

ja sam ta vrata montirao tri puta mušteriji kojoj sam radio stan na njeno inzistiranje, prvi, zadnji i nikad više.

nakon 15 dana upotrebe otišla je brava, naravno nismo mogli uć, nismo je mogli probušit, uglavnom kad smo uspili skinit bravu poslali čovika po drugu bravu (renomiranog proizvođača) i bling 500 kn, a vrata su bila 950 pa ti vidi

jedna firma s kojom mi surađujemo poslala nas da vidimo "reklamaciju" na montažu vrata koju im je obavio neki kooperant (isto kinez), vrata se nakon godinu dana "obisila" na šarkama i sudaraju se sa štokom....

puno njih ih je izvadilo pa stavilo neka kvalitetnija a to košta 5000 do 8000 kn

Hahaha :lol: , zato ja takva vrata ne zovem protu- provalna, nego PROVALNA jer ako se malo sj..e "patent" više se nedaju otvoriti, bez pile.

zanny
24.01.2011., 19:18
Hahaha :lol: , zato ja takva vrata ne zovem protu- provalna, nego PROVALNA jer ako se malo sj..e "patent" više se nedaju otvoriti, bez pile.

ili hidraulične dizalice od kamiona

Metallic Crnac
29.01.2011., 20:30
Evo da podijelim s drugima svoje iskustvo.

Pretražili smo najprije putem interneta 20-ak firmi koje ugrađuju PP vrata, uspoređivali ih pa suzili izbor, nakon toga osobno otišli pogledati najprihvatljivije.

Izbor je pao na Protectum, prihvatljiva cijena i odlična usluga. 4200kn sve uključeno, demontaža i odvoz starih vrata, montaža novih i završni zidarski radovi. I sviđa mi se da se napokon majstori drže dogovora do posljednjeg detalja, sve je bilo napravljeno u dogovorenom roku, i napravljeno je kako spada. Evo prošlo je više od mjesec dana i vrata funkcioniraju besprijekorno.

P.S. ako nekome treba, mogu staviti linkove svih firmi čiju sam ponudu uzeo u obzir, ima ih 20-ak.

pejj78
04.02.2011., 09:56
Evo da pohvalim gore navedenu firmu...
Pošto su nam stara vrata bila stara cca 30 godina tj. koliko je stara i zgrada, a oko vrata je bilo bočno svjetlo i nadsvjetlo, bio je krajnji rok za ugradnju novih. Nije bilo ni toplinske izolacije ( puhalo je oko vrata ), sina ( beba od 1 godinu ) se čulo dva kata ispod nas, a da ne govorim da smo zbog bočnog svjetla morali paziti kako idemo obučeni po stanu i imali osjećaj da nam je i stubište predsoblje... Već sam pisao o tome u prethodnom postu prošle godine kad sam tražio savjet...
Bili smo skeptični kome povjeriti radove budući da je trebalo napraviti dobru zvučnu izolaciju, zatvoriti bočno svjetlo i nadsvjetlo i sve te radove izvesti u što kraćem roku, pošto živimo u stanu.
Proučavajući po forumu izbor je pao na 3 firme : Rapa Nui, Mitra i Protektum vrata.( Nismo htjeli neka kineska vrata i firme koje kupuju kineska vrata pa poslije ugrađuju sa usmenom garancijom , a za 3 mjeseca ni firme ni majstora... )
Igrom slučaja oni su jedini radili subotom pa nam se poklopilo da prvo njih posjetimo. U uredu u Trnjanskoj nas je dočekao dečko od svojih 20-ak godina, međutim ugodno smo se iznenadili znanjem i voljom da nam sve objasni i savjetuje. Njegov pristup nas je toliko oduševio da smo odustali od daljnjeg traženja...
Dogovorili izmjeru u popodnevnim satima drugi dan, došao majstor koji je zapravo vlasnik i otac dečka koji radi u uredu i ovlašteni majstor za Gardesu ( da bi se postavljala Gardesina vrata majstor mora proći njihovu obuku u Italiji ). Izmjera inače košta 100 kn i ako se odlučite za vrata taj novac vam se vraća. Majstor sve pregledao i rekao da je to već radio po zgradam po Španskom i da nema potrebe da išta mjeri, sve već zna unaprijed. Novac za izmjeru nije htio uzeti. Pošto nam se svidio futer štok kakav imaju jedni poznanici pitali smo ga za tu varijantu. Čovjek skroz iskreno kaže da to kod nas neće dobro izgledati i sve nam objasni ( nije dovojlna debljina zida, vrata su previše u kutu itd ). Sam kaže da bi nas to koštalo cca 100 eura a efekta ne bi bilo nikakvog, po njemu bačen novac. Netko drugi bi nas još nagovorio i pokupio lovu, pa kako bude...
Uzeli smo gardesina vrata F3000 sa okovima od sjajnog kroma i pomičnom kuglom od sjajnog kroma što je sa svim zidarskim radovima ispalo 6500 kn. U subotu uplatili vrata i dogovorili ugradnju za srijedu. U srijedu ujutro majstori došli i ostali do navečer. Postavili vrata, sve zatvorili, pogletali itd. Ostalo još postaviti lajsne oko vrata i prag i par sitnica. Kroz par dana došli i to riješili. Iz estetskih razloga uzeli još jednu dodatnu lajsnu koju nam nisu naplatili. Angažirali smo i malera koji je sve još dotjerao i pofarbao.
Vrata su po meni ispala super, izolacija odlična ( pojačam televizor i stanem ispred stana i čujem samo šumove, ne mogu razaznat šta se priča ).
Inače, kad su izbili stara vrata, postavili su željeznu šinu koju su fiksirali u pod i plafon, bočno svjetlo i nadsvjetlo zatvorili kombinacijom knauf ploča i stiropora, te sve zapunili pur pjenom, sav otpad odnijeli, počisitli sve za sobom, naše je jedino bilo malo pobrisati stubište...
Sve pohvale za točnost, urednost i poštivanje dogovora :s

FED
04.02.2011., 10:39
Odlično, i hvala za dragocjeno iskustvo!:top:

Malo pitanje je da li su bočna svjetla bila uska ili široka, u smislu da od željeznog profila do zidova ima, ili nema, prostora da bi se kidajući knauf moglo u nekoj teoriji ući u stan?

FED
05.02.2011., 13:43
Nisam našao drugi razlog za ovu akciju (http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2011/02/05/0085006.html?pos=n0), osim da je osumnjičenik imao protuprovalna vrata...
Kako se vama čini?

pejj78
07.02.2011., 15:45
Krivo sam napisao, zatvorili su kombinacijom knauf ploča i siporexa.

Inače između šine i betona je bila rupa od cca 25 cm tako da se ne bi mogao nitko provući i da razbije knauf i siporex. Uostalom, u ulazu živi puno penzionera koji su cijele dane doma i vjerujem da bi čuli da neko razbija zid.
Moje je mišljenje da će provalnik profesionalac provaliti svaka vrata, samo on neće doći meni i nositi katodni televizor sa 4. kata bez lifta, on ide na bogati plijen tj. na živu lovu, a toga kod mene nažalost nema...

mighty
01.03.2011., 17:17
imam problem sa zaključavanjem vrata.
model vrata je dierre classe 3, env 1627.
stvar je u tome da se vrata ne mogu zaključati iznutra, osim ako je ključ u bravi s vanjske strane. s unutarnje strane ne ide ključ nego onaj sistem na okretanje, nadam se da znate na što mislim...
pogledao sam malo oko brave postoji li neki sistem za promjenu toga no nisam ništa konkretno zamjetio...
ako netko zna kako riješiti problem bio bih mu zahvalan, prije nego pozovem majstora da me odere....
:ne zna:

tommaso
06.03.2011., 19:56
Savjet:
Zamjeniti navedena vrata protuprovalnim (kvalitetnim) jer takva vrata na slici ni Kinezi ne deklariraju protuprovalnim već metalnim ulaznim vratima. Ako netko hoće protuprovalna vrata onda ne kupuje kineska...naravno ako je protuprovalnosta ulaznih vrata neki uvjet zamjene postojećih vrata. A sa kvalitetnim (čitaj: talijanskim) dobije se ujedno i toplinska i zvučna izolacija (naravno ne na svim)...tako da što prije zamjenite vrata to ćete biti zadovoljniji. Prijedlog: Dierre ili neki drugi renomirani proizvođač protuprovalnih vrata.

fulcrum
11.03.2011., 21:16
Jel tko čuo za ova vrata? Jel valja to kaj?
http://www.hlmcentar.hr/protuprovalna1.asp?link=vrata

skeptik
21.03.2011., 10:27
Evo da podijelim s drugima svoje iskustvo.

Pretražili smo najprije putem interneta 20-ak firmi koje ugrađuju PP vrata, uspoređivali ih pa suzili izbor, nakon toga osobno otišli pogledati najprihvatljivije.

Izbor je pao na Protectum, prihvatljiva cijena i odlična usluga. 4200kn sve uključeno, demontaža i odvoz starih vrata, montaža novih i završni zidarski radovi. I sviđa mi se da se napokon majstori drže dogovora do posljednjeg detalja, sve je bilo napravljeno u dogovorenom roku, i napravljeno je kako spada. Evo prošlo je više od mjesec dana i vrata funkcioniraju besprijekorno.

P.S. ako nekome treba, mogu staviti linkove svih firmi čiju sam ponudu uzeo u obzir, ima ih 20-ak.
I ja sam imao slicna pozitivna iskustva s Protectumom. :top:

televrin
05.04.2011., 19:42
trebao bi savijet od neko tko se kuzi u protu provalna vrata. Na vikendici imam obicna vrata i vec mi se je par puta dogodilo da su navracali nepozvani gosti. Ekipa bi jednostavno odvalila/probusiala bravu na vratima. Da li bi protuprovalna vrata sprijecila ovakve situacije.

NafNaf
05.04.2011., 20:23
Ako je tvoja vikendica prizemnica, mislim da je mala korist od protuprovalnih vrata, jer se lopovi neće mučiti s vratima, već će jednostavno razbiti prozor.

DiNozzo
10.04.2011., 11:06
Pozdrav,

zanima me da li netko zna koja pp vrata imaju najbolju zvučnu izolaciju?
Naime, to mi je glavni razlog zbog kojih bi ih nabavljao; "sigurnost" je na drugom mjestu.. :D

FED
10.04.2011., 19:48
Prosurfaj po netu koja su, no ugradnja je od iznimnog značenja pored "certifikata". Naime, konačna pritisnutost krila o štok ovise o pop nitni koju na kraju ugradi monter. Meni ona gumena zavjesica na dnu ne funkcionira najbolje jer ima visinske razlike, pa ću ugraditi i dole extra gumu. Potom koliko je nafutrano pur pjene oko štokova i sl...

cookiemonster
11.04.2011., 07:42
da li mi tko zna reći jesu li "obična" vrata ili protuprovalna bolja kao zvučna izolacija? znam da se PP vrata može dati ispuniti staklenom vunom i oni koji prodaju tam di sam gledala do sad tvrde da je izolacija do 40 decibela. zanima me je li to istina i dovoljan razlog da kupim protuprovalna umjesto običnih...?

cookiemonster
11.04.2011., 07:46
pardon ako spamam već sam pitala ali mi se žuri po odgovor jer moram zvati ljude da mi krenu raditi vrata - da li mi tko zna reći jesu li "obična" vrata ili protuprovalna bolja kao zvučna izolacija? znam da se PP vrata može dati ispuniti staklenom vunom i oni koji prodaju tvrde da je izolacija do 40 decibela. zanima me je li to istina i dovoljan razlog da kupim protuprovalna umjesto "običnih", za koje pak tvrde da je izolacija do 34 decibela (sada nemam pak pojma je li 6 decibela razlike puno, tj.dovoljno da se odlučim za PP vrata umjesto običnih)...? renoviram stan i želim zaštititi susjede a time i sebe - slušam ultraglasno muziku i pjevam stalno pa ne bih baš htjela da me odma zamrze kad se doselim :(

mišolina
10.05.2011., 21:29
I ja sam imao slicna pozitivna iskustva s Protectumom. :top:

Zna li netko možda čija vrata prodaje ta firma (Protectum), pregledala sam njihovu stranicu, ali nigdje nisam vidjela marku vrata :ne zna: Jesu li to talijanska? Je li moguće da su onda tako povoljna? Čula sam da dobra talijanska vrata nije moguće naći ispod 6.000 - 7.000 kn :ne zna:

Hvala :)

Hrwoye
14.05.2011., 13:02
Zna li netko možda čija vrata prodaje ta firma (Protectum), pregledala sam njihovu stranicu, ali nigdje nisam vidjela marku vrata :ne zna: Jesu li to talijanska? Je li moguće da su onda tako povoljna? Čula sam da dobra talijanska vrata nije moguće naći ispod 6.000 - 7.000 kn :ne zna:

Hvala :)

Prezentiraju ih kao Austrijska, ali to Austrije po meni vid'lo nije. :D

Paneli su vjerojatno naši (elgrad, iverpan ili sl.) a kvake ENTRA - Italija ili HOPPE - Njemačka.

Međutim ono što je najvažnije (brava tj brave, cilindri, profili, panti..) je, usudim se reći, 100% China.

Ako ideš na taj rang cijene (čitaj: preko 4.000,00kn), onda svakako gledaj da je proizvođač pozdan, i da ima neku tradiciju u proizvodnji vrata, i da barem ima internet stranicu! :)

I da, dobro si čula, kvalitetna talijanska protuprovalna vrata teško da su ispod 6.000kn. :mig:

litup
18.05.2011., 17:01
molim one koji se razumiju da mi kazu sto misle o doticnim protuprovalnim vratima, ovo su karakteristike:
MD PROFIL PROTUPROVALNA VRATA

Karakteristike:
950x2050 mm, bijela, čelik
debljina krila 65mm
debljina lima na krilu 0,7 mm
debljina lima na dovratniku 1,5 mm
9 točaka zaključavanja
inox prag
isporuka sa kvakom
špijunka
8 kodiranih ključe

unaprijed se zahvaljujem!

zacky
18.05.2011., 18:31
Nisu sve brave jednako otporne na bušenje!

zanny
18.05.2011., 18:56
molim one koji se razumiju da mi kazu sto misle o doticnim protuprovalnim vratima, ovo su karakteristike:
MD PROFIL PROTUPROVALNA VRATA

Karakteristike:
950x2050 mm, bijela, čelik
debljina krila 65mm
debljina lima na krilu 0,7 mm
debljina lima na dovratniku 1,5 mm
9 točaka zaključavanja
inox prag
isporuka sa kvakom
špijunka
8 kodiranih ključe

unaprijed se zahvaljujem!

ako nemaju slipi štok preskoći

Yoela
18.05.2011., 21:53
Znači ne mogu se naći vrata srednje kvalitete oko 4.000 kn?.... vidim da Protectum firma ima samo poslovnicu u Zagrebu.
Ima li tko preporuku za Dalmaciju...

Hrwoye
19.05.2011., 08:37
Znači ne mogu se naći vrata srednje kvalitete oko 4.000 kn?.... vidim da Protectum firma ima samo poslovnicu u Zagrebu.
Ima li tko preporuku za Dalmaciju...

Naravno da je moguće! Vrata za 3000-4000kn su upravo to - osrednja kvaliteta.
Mislim da u Splitu ima čak i proizvođač PP vrata - zove se Marin ili tako nekako, pa probaj kod njih!

Yoela
19.05.2011., 10:01
To mi je za stan koji bi iznajmljivala, pa mi ne treba neka vrhunska kvaliteta...ok, hvala, mislim da je ta firma u Dugopolju.

zanny
19.05.2011., 20:41
To mi je za stan koji bi iznajmljivala, pa mi ne treba neka vrhunska kvaliteta...ok, hvala, mislim da je ta firma u Dugopolju.

ima tu više faktora, najbitnije je brava i šarke, ako vrta nakon nego vremena padnu jer su loš štok i šarke neće ih više bog otvorit bez da se ošteti lice vrata, znaći to ti je trošak

ako se zaglavi brava onda nastupaju penjači ili velike skale znači opet trošak

tako da ne razmišljaš o jeftinim ulaznom vratima

uzmi neki standard, recimo imaš dierre u zasuna, imaš u blinda, imaš u igisa (ova iz igisa mi ugrađujemo i nisu loša)

sve je bolje nego kad te postanar zove u 23 sata da nemože uć u kuću, a onda ti zoveš nekoga ko ti naplati 1000 kn jer ga hebes usred noći

litup
26.05.2011., 22:04
ako nemaju slipi štok preskoći
a sto je to? :ne zna:

chuspy
27.05.2011., 12:16
Stok unutar stoka, tj. Imas jedan koji se hvata na zid (ili vida ili vari) i onda imas ovaj sljepi koji se zavidava na njega i s njega vise vrata, tako da se on stela kad se trebaju nastelat vrata

zanny
27.05.2011., 18:48
Stok unutar stoka, tj. Imas jedan koji se hvata na zid (ili vida ili vari) i onda imas ovaj sljepi koji se zavidava na njega i s njega vise vrata, tako da se on stela kad se trebaju nastelat vrata

u čemu je kvaka sa slipim štokom

vrata su sama po sebi dosta teška, kad se netko naljut znaju se i jako tresnit, prilikom tog treskanja pate britvele i brave, kad nakon nekog vremena treba naštelat vrata kad postoji slipi štok to se da napravit, kad ne postoji treba sve izvalit i ponovo montirat

vidio sam na tim jeftinim vratima kako pucaju vide kojima su zavidane britvele u latu

mazz
27.05.2011., 19:42
neznam ako postam u dobroj temi ako ne ispravite me:mig:

imam doma sve prozore od haasa i sad si planiram uzeti vrat:rolleyes: zanima me dali su t vrata sta kvalitetna i dali ih lopovi nebi mogli otvoriti naime vrata dođu 2500-3000 eura:eek: zanima me dali je to protuprovalno dosta dobre brve napravljene da ih lopovi nemogu razvaliti:ne zna: http://www.haas.hr/Set.htm?01_01.htm~sSet

zanny
27.05.2011., 22:37
neznam ako postam u dobroj temi ako ne ispravite me:mig:

imam doma sve prozore od haasa i sad si planiram uzeti vrat:rolleyes: zanima me dali su t vrata sta kvalitetna i dali ih lopovi nebi mogli otvoriti naime vrata dođu 2500-3000 eura:eek: zanima me dali je to protuprovalno dosta dobre brve napravljene da ih lopovi nemogu razvaliti:ne zna: http://www.haas.hr/Set.htm?01_01.htm~sSet

sve se može razvaliti, pogotovo u privatnoj kući dok ste vi na godišnjem odmoru, tako da se previše ne zamarate s time, ugradite alarm i spojite ga na dojavni centar, jer vrata vas neće spasit od lopova

chuspy
27.05.2011., 23:25
3000 eura je nekako ipak too much. Postena vrata se mogu nac za 8-10000 a ostatak u alarm sa dojavom. To je onda ipak nesto drukcije

litup
28.05.2011., 00:31

ok, hvala na objasnjenju! :)

mazz
28.05.2011., 11:10
Stvarno neznam zasto su ta vrata tako skupa:ne zna: ja ih dobijem za nesto manje jer poznajem jednog covijeka pa mi on to sredi! samo me zanima kakva je brava u tima vratima ako kostaju 3000 eura mora valjda biti nes kvalitetno da lopov nemoze razvalit:ne zna:

http://www.haas-group.com/hp7780/Prozori-i-vrata.htm

mr X
02.06.2011., 16:28
da li netko zna gdje bi se mogao pronaći cjenik proizvoda ovog proizvođača http://www.inotherm.com/ tek da ih, eto, ne kontaktiram za svaki pojedini model vrata koja mi se sviđaju/dolaze u obzir...
bio bih zahvalan.

Blackie
03.06.2011., 17:13
da li netko zna gdje bi se mogao pronaći cjenik proizvoda ovog proizvođača http://www.inotherm.com/ tek da ih, eto, ne kontaktiram za svaki pojedini model vrata koja mi se sviđaju/dolaze u obzir...
bio bih zahvalan.

pošalji im mejl da ti pošalju katalog sa cijenama. kako sam u arh-građ branši, poslali su mi u ured. moram priznati da nisu baš jeftina vrata i meni osobno nisu lijepa. cijene su ti između 12000 i 19000kn ako se dobro sjećam.

mr X
04.06.2011., 19:51
pošalji im mejl da ti pošalju katalog sa cijenama. kako sam u arh-građ branši, poslali su mi u ured. moram priznati da nisu baš jeftina vrata i meni osobno nisu lijepa. cijene su ti između 12000 i 19000kn ako se dobro sjećam.

ja sam, kada sam vidio da se svaki dio posebno navodi u katalogu (zvekir, lajsne, ručke, staklo brušeno/nebrušeno), držao da bih za upit trebao složiti željenu kombinaciju da bih dobio cijenu...ali, drago mi je čuti da imaju i katalog sa cijenama pa ću ih kontaktirati, hvala na informaciji.

inače, cijene jesu visoke ali su i vrata vjerovatno kvalitetna, ne?
što se izgleda tiče, heh, ukusi su različiti...meni većina onih njihovih vrata modernog izgleda također djeluje ružno, hladno i sterilno...ono što je meni upalo u oko te varijaciju čega bih želio imati je nešto ovakvo (http://www.webgradnja.hr/katalog/velika/1220-att-inotherm-aluminijska-ulazna-vrata-5846.jpg).

biblioteka2011
08.06.2011., 10:22
Pozdrav,

Naime, to mi je glavni razlog zbog kojih bi ih nabavljao; "sigurnost" je na drugom mjestu.. :D

Bok! Ja sam se isto počela interesirati za zvučnu izolaciju. Navodno ona koja imaju čeličnu vunu unutra imaju bolju zvučnu izolaciju od onih koji imaju pur pjenu. Kod nekih na webu piše što imaju unutra!

Ako netko zna MAJSTORE ILI FIRME koje bi mi htjele staviti zvučnu izolaciju u vrata :-) molim da mi jave. Ova moja su vjerojatno radjena, a ne kupljena, i nema ništa unutra...katastrofa :)

I iz principa ne želim razbijati zid i stavljati nova, nego želim izolirati postojeća. Ako to bude ikako izvedivo, naravno :-)

gorancepe
10.06.2011., 12:17
Bok! Ja sam se isto počela interesirati za zvučnu izolaciju. Navodno ona koja imaju čeličnu vunu unutra imaju bolju zvučnu izolaciju od onih koji imaju pur pjenu. Kod nekih na webu piše što imaju unutra!

Ako netko zna MAJSTORE ILI FIRME koje bi mi htjele staviti zvučnu izolaciju u vrata :-) molim da mi jave. Ova moja su vjerojatno radjena, a ne kupljena, i nema ništa unutra...katastrofa :)

I iz principa ne želim razbijati zid i stavljati nova, nego želim izolirati postojeća. Ako to bude ikako izvedivo, naravno :-)

Nazovite 01 2915 228 , mislim da dečki mogu riješiti bez problema i suvišnog troška Vaš problem.

drT
16.06.2011., 15:36
Da li je potrebno mijenjati bravu na protuprovalnim vratima nakon useljavanja u novi stan. Dobio sam 5 komada ključeva, vrata su Dierre, i imaju naljepnicu da su kupljena kod Pro monta?

Cat6
27.06.2011., 11:36
`

Htio sam davno napisati osvrt, ali promaklo mi je realizirati post. Prije sam radio vrata na dva objekta u firmi koja ne znam dal vise uopce postoji? Mislim da su se zvali Protekta ili Protekta uz neki dodatak imenu.

No vrata koja su mi prije dvije godine trebala, bila su visinom vanserijskih gabarita i veliki problem za narudjbu. Htio sam realizirati u roku mjesec dana, i nigdje nije islo bez narudjbe i minimalno 3 mjeseca cekanja. Ali samo proces cekanja da se pojave u dezeli. Prijatelj mi spomenuo poznanika koji je tamo prije radio i otisao sam u Kolnou.

U razgovoru sam shvatio da imaju vise ljudi koji realiziraju montazu i da nisu svi iste cijene. Moje problematicne dimenzije i zelja da sto prije realiziram prije puta, odvele su me do jednog solo igraca koji im radi montazu, s naglaskom da ce biti najskuplji. No on se pokazao jako temeljitim i sve je napravio kako treba. Vrata su normalno postavljena isti dan, ali post radovi su trazili dodatne dane i pokoju posjetu finisiranja. Morao bih pogledati u papire, da vidim koji je tocno model vrata, ali uglavnom, protupozarna/provalna s max bravom i mahagonij motiv dezenom.

Nakon postavljana, dva-tri dana (kako je i sugerirao majstor) ostalo je fino podesavanje i od tada svjedocim funkcionalnost bez greske sve do danasnjeg dana. Zid je kamena "ciglo" starina, i u kombinaciji s vratima, dostigao sam teoretsku deklaraciju izolacije vrata. To me je najvise od svega obradovalo, jer na mnogim PP vratima (pa i Kolnoinim) tek osrednju izolaciju sam ustanovio. Sve skupa je mislim malkice preslo 10k, ali realizacija je bila odlicna. Kod prijatelja u Malesnici, u zgradi su izvodili sva vrata stanova i njemu se vec nakon par mjeseci osjeca tenzija (drveni okviri) kod zatvaranja u "cviljenju" koje je bas naporno i mene bi izludilo. No on nije ni vidio instalaciju.

Majstoru sam uzeo broj, jer mi se svidjela temeljitost. No moram naglasiti, uz dobrog majstora jos jednu komponentu zasto je sve ispalo tako dobro. Dva dana sam sve postponirao i zaljepio se uz njega. Svaka stavka je isla uz dogovor i razmatranje. Bilo je nekih dubijoza koji su pri postavljanju okvira/kostura vrata (velicina i stokovi) mamili na improvizaciju - ali, cini se da je majstor djelio slicnu alergiju na improvizacije kao i ja.

Iz moje epizode mogu samo reci, da je vasa budnost i temeljitost jednako vazna koliko i dobar majstor koji realizira odabrana vrata. Kakvi su kriteriji onoga koji trazi, takvi ce morati biti i rezultati onoga kojem placate da vam napravi posao. Mozda zvuci kao fraza, ali vjerujem da je upravo zato sve ispalo tako dobro. Znam da je prirodno ocekivati da za ono sto platis - bez vlastite intervencije - moras dobiti dobro napravljen posao. Ali u zivotu to najcesce bude slucaj a ne pravilo.

Jer uz dobre komentare, procitah (kao i za druge firme) i gomilu losih na njihov racun.

Eh da, za one koji su perfekcionisti sjajnih vrata a imaju Kolnoa motiv/finis, onda znate kako su osjetljiva odsjajem na packe i otiske ruku? Najbolja i finalna solucija koju sam pronasao je Pjena Nigrin (http://www.nigrin.com/). Moze se naci na svakoj boljoj pumpi ili u vecim centrima tipa Bau/Hau/...

S krpom od mikrofibra ('magicna krpa') se destiliranom vodom pobrisu u ravnim potezima - odozgo prema dole, i dok su jos vlazna, baci se Nigrin pjena po svim dijelovima vrata. I onda s krpom, koja je nalik materijalu rucnika (tipa poliranja) utanaci istim ritualom pjena do sjaja.

Pjena ostavlja neku vrstu povrsnog filma na vratma, koja tjednima drzi ispolirani sjaj. Otisci ruke se u dva prelaza papirom ili rucnikom mogu potpuno sakriti. Na netretiranim vratima, brisanje samo radi agoniju novih packi i musavosti :(

Nekome nebitno, nekima cini uzas vidjeti packe. Pa primite na znane provjerenu metodu ;)

kako ste vi to rjesavali? da li se mozda moze zalijepiti silikonom ili..? :ne zna: mozda pitanje nema direktne veze s protuprovalnim vratima, ali ima s vratim a opcenito :D

Vidim da je potreba za odgovorm ad acta, ali nekome ce mozda biti korisno. Imas po citavom gradu izradu slicnih plocica, ali navikao sam na ovu starinu (http://www.gravograf.com.hr/onama.htm). Samoljepive, ali pojedine plocice su toliko slicne metalnim, da ih moras dodirnuti kao potvrdu. Imaju i metalnih ako hoces, ali meni je bas "hibridna" najbolje legla po izboru. Starinski izgled mesinga, a lagana kao perce i stoji nepomicno nakon monitranja.

Tisak/graviranje je odlicno, i moze ti bilo koji graficki motiv uklopiti s generalijama. Imaju punu kutiju motiva i plocica, pa mozes pola sata izgubiti dok se odlucis. Uglavnom, dojam je autentican metalnoj plocici i ostavlja odlican dojam.

bobyc
26.07.2011., 15:23
Pozdrav,

Eto , mi živimo doslovno u "dodiru" sa liftom u stambenoj zgradi staroj 30 godina te nam je najbitnija stvar kod kupovine bila zvučna izolacija ( osim sigurnosti ).
Vrata smo kupili u firmi Osor u Zagrebu , jedinoj u kojoj smo našli vrata po razumnoj cijeni , sa maksimalnom i certificiranom izolacijom http://www.osor-promet.hr/silencio.html
Ukratko , ko u "grobu" , sa cijenom cca. 6.500,00 kn - sa ugradnjom , PDVom , futer štokovima , lakiranim pragom , cilindrom čiji ključevi se umnožavaju isključivo uz vlasničku karticu ,...
Od posjeta salonu , izmjere , montaže vrata - odlično i profesionalno odrađeno , a rok isporuke je bio 3 dana od izmjere , pošto vrata imaju svih dimenzija na lageru.Također , uzeli smo vrata kompletno bijele boje - sve u cijeni.
Za svaku preporuku.

_MK_
03.09.2011., 16:35
Trebam zamijeniti ulazna vrata. Trenutna su drvena i ispigana dolje uz štok, tako da zimi moram gurati tamo ručnike :facepalm:

Nemam blage veze što da uzmem. Provale ne bi trebale biti problem, jer nisam još čuo za slučaj da ih je bilo u ovom kvartu, barem ne u zadnjih desetak godina. Ovdje dvadesetak metara dalje živi policajac i svaka druga kuća ima psa koji laje i na zrak. Također, budućnost kvarta je *vrlo* upitna jer postoje naznake da bi se sve moglo rušiti - nagodinu, za pet godina, deset, to nitko pod milim bogom ne zna. S te strane smatram da mi nije potrebna dozlaboga skupa investicija u vrata.

Međutim, ne znam kolika investicija mi _jest_ potrebna da ne dobijem smeće koje će za tri godine otići u tri krasne, a kvart još nije porušen.

Ne treba mi prozor na tim vratima i nije mi bitna estetika, ni najmanje.

Malo sam zivkao uokolo i ponude su užasno varirale - od 3000 kn, pa do 7000 s popustom za "najobičnija" PVC vrata. Dio problema je i u tome što se u sve te profile i komore nimalo ne razumijem, tako da ne bih htio preplatiti smeće ili kupiti overkill vrata koja će teoretski trajati 50 godina, a mene za par godina više tu neće ni biti.

Ako netko ima kakve ideje ili savjete, bio bih vrlo zahvalan. Preporuke eventualno na PM, ako ih imate.

TaraL666
03.09.2011., 22:44
Trebam zamijeniti ulazna vrata. Trenutna su drvena i ispigana dolje uz štok, tako da zimi moram gurati tamo ručnike :facepalm:

Nemam blage veze što da uzmem. Provale ne bi trebale biti problem,

Međutim, ne znam kolika investicija mi _jest_ potrebna da ne dobijem smeće koje će za tri godine otići u tri krasne,
Ne treba mi prozor na tim vratima i nije mi bitna estetika, ni najmanje.

Dio problema je i u tome što se u sve te profile i komore nimalo ne razumijem,

Ako netko ima kakve ideje ili savjete, bio bih vrlo zahvalan. Preporuke eventualno na PM, ako ih imate.

ovo i mne zanima, trebamo promjeniti ulazna vrata, ali ona nisu vanjska več ulaz u hodnik iz verande, a veranda ima svoja vrata pa bi mi trebala neka jeftina a da ih ne moramo mjenjati za 2 god.. stim da je dimenzija skroz bezveze.. bila bih zahvalna kad bi me uputili od kud da krenem.. hvala

tina-tina-tina
11.09.2011., 20:53
Može li mi neko reći kakve su "sef brave, dugi cilindar"? Moji ugrađuju to u stan, pa me interesuje da li su takve brave sigurne.

Hrwoye
15.09.2011., 10:57
Može li mi neko reći kakve su "sef brave, dugi cilindar"? Moji ugrađuju to u stan, pa me interesuje da li su takve brave sigurne.

Brava sa sefovskim ključem je čak i sigurnija od brave sa euro-cilindrom!

Problem je nepraktičnost jer su sefovski ključevi dosta dugački i oštrih bridova pa nošenje u džepu zaboravi, i pomiri se s tim da će poderati sve torbice/torbe koje nisu obložene nekim čvrstim materijalom iznutra.