PDA

View Full Version : Ulazna i protuprovalna vrata

stranice : 1 2 3 4 [5]

zrixy
21.06.2013., 14:23
Nekoliko postova ranije je netko napisao da je ugradio pp vrata za 5000kn. Ako možete nategnuti 500kn to bi bilo to. Nisam baš sigurna da postoje kvalitetna pp vrata ispod te cijene. Jedino kineska.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Vwovac
21.06.2013., 18:59
Molim vas za hitnu pomoć, naime jučer smo imali provalu u stan i hitno nam trebaju protuprovalna vrata. Molim vas za što povoljniju opciju, jer nismo u mogućnosti da platimo više od 4500 kn sa ugradnjom. Ako netko zna koja bi vrata mogli dobiti za tu cijenu, a da su kvalitetna. Puno hvala!
Imate ovaj izbor:
http://www.konradsat.com/index.php?kategorija=vrata&prikaz=m2#izbornik
Imate i dierre vrata:
http://www.pro-mont.hr/News/akcija.aspx
No tu ne ulazi montaža u cijenu i dodatna je cijena zidarskih radova..
Ukoliko vam to može netko drugi napraviti najbliži su traženom iznosu.
Sve ispod ovog iznosa nisam vidio pa nemogu komentirati..
Taj konrad je možda najpovoljniji s obzirom da je ugradnja kompletna u cijeni a i ima sve 4 strane okvira što je poprilično rijetko za vidjeti...Zapravo nisam nigdje to vidio obilazeći firme po zagrebu-osim kod njih..

Inače bili smo do protekte,estetski model gaia "nije sjeo" boljoj polovici..
A ni vighi nije prošao puno bolje...
Više joj se svidio model alfa (kolnoa je proizvođač)-a ja sam je odvukao od tog modela.
I tada smo otišli do mitre i dobili jako puno novih i korisnih informacija od susretljivog prodavača.
Materijali kojima oni oblažu vrata(paneli) su drukčiji od onih koje smo sreli kod drugih-
(nema packi ni mogućnosti da nastanu-obrada materijala je drukčija).
I zapeo nam je za oko model Lion rock-
http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/rock/
Cjenovno je 100E više od modela Unix...
Kako vam se ona čine?
Imaju specifičnu GRIPSTOP bravu koja djeluje poput kliješta i cilindar je mottura champion 28..

safty-tipps
21.06.2013., 23:38
Molim vas za hitnu pomoć, naime jučer smo imali provalu u stan i hitno nam trebaju protuprovalna vrata. Molim vas za što povoljniju opciju, jer nismo u mogućnosti da platimo više od 4500 kn sa ugradnjom. Ako netko zna koja bi vrata mogli dobiti za tu cijenu, a da su kvalitetna. Puno hvala!

Žao mi je čuti...
Nemam dobru vijest za vas... ne postoji kvalitetna varijanta za te novce. Kvaliteta košta cca 7.000kn i više. Probajte razmislit o ratama...većina prodavača ima te varijante.

m4dm4n123
20.08.2013., 14:38
Bio sam u Protekti, Bonus i Mitri zasad, a u subotu idem još da Rapanui-a. Protekta i Bonus su u startu otpale iz više razloga(položaj kruške u Protekti je sačuvajbože a prodavač u Bonusu je kaos, rađe bi prodao jeftinija kineska vrata nego skuplja i kvalitetnija, iako nismo tražili jeftinija rješenja), no prodavač u Mitri me oduševio informacijama i pristupom, i moram priznati da mi se sviđa njihov Lion model :

http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/lion-r/

te uz to bolji cilindar sa Rockovih vrata :

http://www.mitra.hr/ponuda/cilindri-i-brave/champions-defender/

Ne bih uzeo onu grip bravu, negdje kao da sam pročitao da zna zaštekati.
No sve u svemu, vrata izgledaju vrlo kvalitetno.

Nadalje, u slučaju Rapanuia, jako sam zagrizao za Unix model:

http://www.rapanui.hr/protuprovalna-vrata-vighi-unix.html

I uz njega bih uzeo ili DOM ix DAS cilindar ili MUL-T-LOCK MT5+. Cijena cilindara je ista, možda i tu neki savjet?

Cijena Mitrinog i Rapanuijevog rješenja se kreće oko 7500kn, što je prihvatljivo.
Možda neki dodatan savjet ?

Tnx

_Mystical_
20.08.2013., 20:12
može.
Odmah da ti kažem da sam uzeo u Mitri, zadovoljan sam iako su mi napravili sranje na montaži koje su u roku 3 dana rješili na moj prvi poziv.

U Mitri dobivaš cjeloukupnu uslugu u cijeni, tj. futer štok , dodatni radovi i slično što ćeš u rapanui platiti dodatno.
Ono što mi se u rapanui sviđa su cilindri i brave, ali svaku moraš nadoplatiti i to dosta. Mana je što ne možeš staviti dvije brave u rapanui, ako te to interesira.

U Mitri, Lion vrata su ti zapravo 2.kategorije, ali ne bih baš rekao da je neka velika razlika između 2. i 3. barem po informacijama, tako da se time ne trebaš opterećivati. Lopov ako će htjeti ući, ciljati će na bravu.

Uglavnom, žicaj popust, a stara ulazna vrata čuvaj i prodaj za 300-500 kuna ovisno o stanju. Na kraju trošak može ispasti 6500 za kvalitetna vrata i kvalitetne cilindre.

safty-tipps
21.08.2013., 19:18
Bio sam u Protekti, Bonus i Mitri zasad, a u subotu idem još da Rapanui-a. Protekta i Bonus su u startu otpale iz više razloga(položaj kruške u Protekti je sačuvajbože a prodavač u Bonusu je kaos, rađe bi prodao jeftinija kineska vrata nego skuplja i kvalitetnija, iako nismo tražili jeftinija rješenja), no prodavač u Mitri me oduševio informacijama i pristupom, i moram priznati da mi se sviđa njihov Lion model :

http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/lion-r/

te uz to bolji cilindar sa Rockovih vrata :

http://www.mitra.hr/ponuda/cilindri-i-brave/champions-defender/

Ne bih uzeo onu grip bravu, negdje kao da sam pročitao da zna zaštekati.
No sve u svemu, vrata izgledaju vrlo kvalitetno.

Nadalje, u slučaju Rapanuia, jako sam zagrizao za Unix model:

http://www.rapanui.hr/protuprovalna-vrata-vighi-unix.html

I uz njega bih uzeo ili DOM ix DAS cilindar ili MUL-T-LOCK MT5+. Cijena cilindara je ista, možda i tu neki savjet?

Cijena Mitrinog i Rapanuijevog rješenja se kreće oko 7500kn, što je prihvatljivo.
Možda neki dodatan savjet ?

Tnx

Zgodno je gledati klase sigurnosti kao i klase auta. Možemo klasu 2 zvati VW Polo, a klasu 3 VW Golf. Kada je razlika u cijenni mala, a osobito kada gledamo da je to dugoročno ulaganje tada još nekoliko 100-tina kuna valja uložiti da imate višu klasu s kvalitetni sigurnosnim cilindrom.

Unix vrata su masivna i kvalitetna. Nećete pogriješiti ako ih izaberete.

Sigurnosni cilindri DOM su vrlo rašireni u zapadnoj Europi, a Mul-T-Lock u istočnoj i južnoj. Možda bi to trebalo nešto reći o prozvodu.
Moja preporuka je da se držite Njemca (DOM).

Inače i Mitra za zahtjevnije korisnike nudi i DOM sigurnosne cilindre jer u redovnom asortimanu ima srednjeg i nižeg ranga cilindre.

m4dm4n123
21.08.2013., 21:40
Hvala na odgovorima.

Svakako moram do Rapanuia još otići.
@Mistikalni : Je, tu ima Mitra ima futer štok u cijeni, no za točno otprilike toliko su i jeftiniji od Rapanuia.

U biti, sastavio sam si popis što bih htio u kompletu :

VRATA
FUTER ŠTOK
KAMENI PRAG
BOLJI CILINDAR
FRICT opcija (mogućnost otključavanja dok je s druge strane ključ u vratima)
IZRADA KLJUČEVA x2 (jerbo s boljim cilindrima dolaze samo 3)
UGRADNJA

Ima li tko kakav savjet da bi bilo nužno dodati ?

Mitra ima besplatnu ugradnju i futer štok, no kameni prag im je nešto skuplji.
Na kraju ispada da su sa svim tim opcijama oboje tu negdje, stotinjak kuna razlike, dakle stvar odluke će biti psihološki dojam prodavača u subotu u Rapanuiu. :D
Ali svakako ću morati i Napolitanke odfurati liku u Mitri, više od pola sata nam je dao svog vremena, i fakat je bio srdačan i informativan, svaka čast.

gorancepe
06.09.2013., 14:52
Unazad sam malo čitao što se pisalo o protuprovalnim vratima , te bih možda nešto i sam napisao ( sa stajališta osobe čija se firma od 1992. godine bavi hitnim bravarskim intervencija, prodajo brava i cilindara , ugradnjom vrata ,... ) o toj temi , te greškama koje sam u tekstovima uočio :

1.Kineska protuprovalna vrata - samo dajte , više posla za nas koji odrađujemo intervencije.
Šalu na stranu , vrata su čista katastrofa , te bi vam bilo pametnije da sa puno manje novaca osigurate postojeća vrata - montaža dodatne brave ( zaštita protiv pajsera ) , sigurnosnog štitnika ( zaštita protiv loma cilindra ) te malo bolji cilindar ( npr. sa zaštitom od neovlaštenog kopiranja ključeva ) sa materijalom košta do 1.500,00 kn , i osigurani ste protiv balavurdije i narkića iz parka.

2.Montirana "PRAVA" protuprovalna vrata su većinom talijanske proizvodnje i u cijeni bi trebali dobiti ovo ( što se zove "KLJUČ U RUKE " ) :

IZMJERU
DEMONTAŽU STARIH VRATA
MONTAŽU NOVIH VRATA
MONTAŽU "FUTER" ŠTOKA SA VANJSKE STRANE
MONTAŽU UKRASNIH LAJSNI SA UNUTARNJE STRANE
PRAG
BRAVA - moja preporuka je cilindrična brava sa cilindrom zaštičenog profila ( ključevi se umnožavaju samo uz predočenje vlasničke kartice ) , protektorom protiv loma cilindra ( obavezno ) te za problematične zgrade magnetnog protektora koji sprečava ubacivanje žvaka , čačkalica i sl. u cilindar ( jer tu onda nastupaju poprilični problemi , čitaj : skupi ! ).
GARANCIJA
KLASA PROTUPROVALNOSTI - 3 ( klasa 2 ima tanje limove , te se vrata pod malo jačim pitiskom mogu pigati ).

3.Sve ovo se sa zvučnom izolacijom od 40 db može dobiti za cca. 6.500,00 kn

Ukoliko vam treba bilo kakav savjet , slobodno me kontaktirajte , i rado ću vam pomoći bilo u izboru brave , cilindra ili vrata.

BundyBoy
06.09.2013., 16:44
Bok :)

molim preporuku za ulazna vrata kuće, da odmah napomenem nije bitno dali su vrata protuprovalna ili ne. nije bitno tko je proizvođač. bitno je da su vrata solidna i da nije propuh kroz njih. te bijela boja ne odgovara. do maks 2000kn bez montaže.

gledali smo kineska protuprovalna ulazna vrata ali nam ne pašu jer prema riječima trgovca iz dućana ta vrata nisu za vanjsku uporabu nego za unutarnju kao npr.. za stanove.... iako naša vrata u 99% slučajeva nisu izložena kiši, snjegu itd... radije bi kupili ulazna vrata koja su za vanjsku uporabu pa vas stoga prema gore navedenim podacima molim preporuku. napominjem ne trebaju biti protuprovalna :)

hvala :)

FED
06.09.2013., 19:30
Unazad sam malo čitao što se pisalo o protuprovalnim vratima , te bih možda nešto i sam napisao ( sa stajališta osobe čija se firma od 1992. godine bavi hitnim bravarskim intervencija, prodajo brava i cilindara , ugradnjom vrata ,... ) o toj temi , te greškama koje sam u tekstovima uočio :

1.Kineska protuprovalna vrata - samo dajte , više posla za nas koji odrađujemo intervencije.
Šalu na stranu , vrata su čista katastrofa , te bi vam bilo pametnije da sa puno manje novaca osigurate postojeća vrata - montaža dodatne brave ( zaštita protiv pajsera ) , sigurnosnog štitnika ( zaštita protiv loma cilindra ) te malo bolji cilindar ( npr. sa zaštitom od neovlaštenog kopiranja ključeva ) sa materijalom košta do 1.500,00 kn , i osigurani ste protiv balavurdije i narkića

Ukoliko vam treba bilo kakav savjet , slobodno me kontaktirajte , i rado ću vam pomoći bilo u izboru brave , cilindra ili vrata.
Hvala na susretljivosti. Koja je tvoja preporuka, koji od ovih cilindara su minimalno prihvatljivi:
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php ?

gorancepe
07.09.2013., 06:36
Hvala na susretljivosti. Koja je tvoja preporuka, koji od ovih cilindara su minimalno prihvatljivi:
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php ?

Ovisno za kakva vrata ti treba cilindar.
Kreni od cilindra pod rednim brojem 6 ( obavezno dodati zaštiitu protiv loma cilindra , pa prema gore , ovisno o financijama ).

Lp

FED
07.09.2013., 07:19
Da, nisam spomenuo. Mislio sam za PP vrata.
Kada se spominuju kaljeni klinovi (zaštita protiv bušenja) i integrirana zaštita protiv loma cilindra, koliko su te zaštite realno sigurne, tj. koliko otežavaju provalniku bušenje i lom cilindra?

gorancepe
08.09.2013., 15:42
Da, nisam spomenuo. Mislio sam za PP vrata.
Kada se spominuju kaljeni klinovi (zaštita protiv bušenja) i integrirana zaštita protiv loma cilindra, koliko su te zaštite realno sigurne, tj. koliko otežavaju provalniku bušenje i lom cilindra?

Dovoljan je cilindar cjenovnog ranga 300,00 - 600,00 kn ( KESO , KABA , DOM , BKS , CISA ,... ) te obavezno vanjski protektor protiv loma cilindra , jer se bez njega , unatoč specifikacijama , cilindri mogu lomiti.
Da se ne zavaravamo , nema potpune sigurnosti , ali se sa dobrim vratima onemogućava brzi prodor u stan , a da li će netko imati "muda" u haustoru 10 minuta piliti vrata , protektor , cilindar ,... , čisto sumnjam.

BundyBoy
08.09.2013., 16:51
Bok :)

molim preporuku za ulazna vrata kuće, da odmah napomenem nije bitno dali su vrata protuprovalna ili ne. nije bitno tko je proizvođač. bitno je da su vrata solidna i da nije propuh kroz njih. te bijela boja ne odgovara. do maks 2000kn bez montaže.

gledali smo kineska protuprovalna ulazna vrata ali nam ne pašu jer prema riječima trgovca iz dućana ta vrata nisu za vanjsku uporabu nego za unutarnju kao npr.. za stanove.... iako naša vrata u 99% slučajeva nisu izložena kiši, snjegu itd... radije bi kupili ulazna vrata koja su za vanjsku uporabu pa vas stoga prema gore navedenim podacima molim preporuku. napominjem ne trebaju biti protuprovalna :)

hvala :)

netko ?

spirou
24.09.2013., 14:18
nadam se da se moderatori neće naljutit šta otvaram posebnu temu za ovo :)

dakle, naših nekoliko zgrada iz kvarta se dogovorilo da prikupimo ponude od svih relevantnih firmi za protuprovalna vrata iz zagreba

više od mjesec dana sam obilazio sve firme, opipavao vrata, u međuvremenu postao stručnjak za iste, te sam na kraju odabrao najbolju ponudi i to od firme (ne smijem reć koje da ne popijem ban :D)

ovisno o broju naručenih vrata, imamo popust od 15-25% (i na vrata i na ugradnju...neke firme npr. nisu nudile popust na ugradnju, već samo na vrata)

ukoliko kod vas ima zainteresiranih koji bi htjeli upasti u naš vlak i riješiti problem vrata, pošaljite mi pp sa svojim mailom i podacima i čujemo se :)

cijena sa ugradnjom u okviru ove akcije bi trebala biti 5500-5800 kn (ta vrata su recimo to tako - moja preporuka :D)

i to je baš "ključ u ruke" ugradnja...sa pragovima i svim ostalim...neke firme recimo u cijenu ne bi uključile bojanje zida ili kasniju zidarsku obradu oko vrata...

radi se o zaista odličnim vratima protuprovalne klase 3, bešumni cilindar ključ i tako to..

obloge sami birate

naravno, imate mogućnosti od iste firme uzeti i neka druga vrata..ili možda uzeti jeftiniji (sef) ključ ili dodati još jedan ključ na vrata...postotak popusta Vam u svakom slučaju ostaje isti,a krajnja cijena ovisi o tome šta odaberete
ova vrata su se meni činila "best buy"

priznajem da je bilo i jeftinijih opcija (ali i daleko skupljih),ali razlike nisu bile toliko drastične, dok je kvaliteta vrata u usporedbi sa nekim jeftinijima ipak osjetna

sinisa_7
24.09.2013., 14:35
Pozdrav,

treba mi pomoć pri odluci..
je li bolje uzeti sefovsku bravu ili cilindar bravu. Sefovska je jeftinija oko 800kn.
Koja je sigurnija/dugotrajnija?

spirou
24.09.2013., 14:50
Pozdrav,

je li bolje uzeti sefovsku bravu ili cilindar bravu. Sefovska je jeftinija oko 800kn.

sefovska jeftinija 800 kn???

uglavnom je razlika 200 ili 300 kn..čudno mi to

kakva je to brava koju si gledao?

cilindar brava je u prvom redu bolja, jer je lakše to nosit u džepu...i to je najbitniji razlog :)

osim toga, cilindar je navodno i nešto sigurniji

spirou
24.09.2013., 14:54
U Mitri, Lion vrata su ti zapravo 2.kategorije, ali ne bih baš rekao da je neka velika razlika između 2. i 3. barem po informacijama, tako da se time ne trebaš opterećivati. Lopov ako će htjeti ući, ciljati će na bravu.

zašto misliš da su lion 2. kategorija,ako piše da su treća?

sinisa_7
24.09.2013., 15:18

cilindar brava je u prvom redu bolja, jer je lakše to nosit u džepu...i to je najbitniji razlog :)

Ovak je:
sef ključ, brava gripstop: 7100kn
cilindar champions c28, brava gripstop: 7830kn

SCHNITZER
24.09.2013., 18:14

Ne znam čemu čuđenje:confused::ne zna:
Pa znaš i sam da ne postoji samo jedan tip cilindra...

Evo Siniša ti je dao primjer za C28. Da je uzeo recimo C30 razlika bi bila manja jer je C30 jeftiniji od C28...
Ili recimo kod Kolnoe 7x7 nije isto što i MT5...

sinisa_7
25.09.2013., 20:49
zašto misliš da su lion 2. kategorija,ako piše da su treća?

Sad mi nešto nije jasno...na Mitrinom webu, kliknem na rock G vrata ( prva ispod Lion) i na onoj slici je nacrtan prekriženi lopov i piše classe 2. A ispod u tekstu piše klasa tri.

Koja je to na kraju klasa?

safty-tipps
29.09.2013., 10:31
Pozdrav,

Prednost sefovske brave je što ju provalnik teže može nadmudriti inteligentnim provalničkim tehnikama, ali se taj ključ može kopirati u svakoj ključarskoj radnji + velik je i nezgrapan.
1 x prednost, 2 x nedostatak= -1 bod

Prednost cilindrične brave i ključa je što su mali, komforni za upotrebu, viši rang cilindara ima zaštitu od kopiranja te teško da se mogu nadmudriti inteligentnim tehnikama, a niti nasilnim provalničkim tehnikama ako se cilindar još zaštiti sa zaštitnom rozetom.
3x prednosti, nema nedostatka= 3 boda

Zaključak
Ova SWOT analiza je pokazala da cilindrične brave i cilindar s malim ključem koji je patentiran ima prednost prema sefovskoj bravi!

Pazite se svi koji slušate savjete "stručnjaka" koji su u 1 mjesec saznali sve o jednoj braši... Moj savjet zvuči ironično, ali je i istinit.

safty-tipps
29.09.2013., 10:32
Sad mi nešto nije jasno...na Mitrinom webu, kliknem na rock G vrata ( prva ispod Lion) i na onoj slici je nacrtan prekriženi lopov i piše classe 2. A ispod u tekstu piše klasa tri.

Koja je to na kraju klasa?

Nazovi prodavača pa pitaj, moguće je da je tekst s greškom. Događa se...

safty-tipps
29.09.2013., 10:38
Ne znam čemu čuđenje:confused::ne zna:
Pa znaš i sam da ne postoji samo jedan tip cilindra...

Evo Siniša ti je dao primjer za C28. Da je uzeo recimo C30 razlika bi bila manja jer je C30 jeftiniji od C28...
Ili recimo kod Kolnoe 7x7 nije isto što i MT5...

Osim razlike kod cilindra, postoje i razlike kod sefovskih brava. Pa nisu sve obične i jednostavne. Ima ih koje imaju mogućnost programiranja na novi set ključeva bez potrebe da se mijenja brava, a osim te funkcije postoje i brave koje imaju i patentirane sefovske ključeve s vlasničkom karticom pa je kopiranje moguće samo uz predočenje kartice kod ovlaštenog servisa...

Ako netko hoće mogu se složiti takva pp vrata koja će imati "svemirsku" sefovsku bravu sa lijepim ključem koji nije velik, ali takva brava košta (1.000-1200kn), odnosno skuplja je od cilindrične brave sa sustavom blokade ukoliko se lomi cilindar + cilindar srednjeg ranga.

dbacic
02.10.2013., 14:18
Čuvajte se i klonite se protuprovalnih vrata PROTECTUM, majstora Radonje 12, Zgb :504:

Dođemo žena i ja kupiti vrata. Direktor (Zoran Nikolić) kaže vrata su za unutra.
Ok mi prema vratima. Kada eto ti njega: tehnikom varenja i podvlačenja specijalne zaštitne folije ukoliko su vrata natkrivena sigurno se mogu vani ugraditi kao vanjska protuprovalna vrata.
Rekao super, kolko para, lik kaže, ja kažem može, bilo jeftinije.
Ugrade vrata, platim da mi jamstveni list. U jamstvenom listu pisalo "nisu za vanjsku upotrebu" (nisam niti pogledao kada sam plačao), bio na prvu prezadovoljan, brzinom iako su mi doduše sjebali pločicu na ulazu i zid unutra,
Počeli problemi, specijalna folija odma se počela odljepljivati (zapravo obična folija od 0,5 mm debljine za dekoraciju namještaja unutarnju koju zapeglaju). Reklamirao par puta, dojadilo mi, tražio novac nazad i tada iz njegovog odgovora skužim da mi je kod plaćanja uvalio jamstvo da su vrata za unutarnju upotrebu (ON MI JE PREDLOŽIO STAVLJANJE SPECIJALNE FOLIJE POSEBNOM TEHNIKOM VARENJA I DA JE TO VEĆ NAVODNO RADIO I DA 100% FUNKCIONIRA, OD KUDA BIH JA TO ZNAO, TOTALNI LAIK, poslje mi kroz mailove pisao da se navodno ta folija nije pokazala dobrom i tražio 460 kn za novu drugog proizvođača, halooo), pa poslje kroz mailove kao on je mene upozorio, ja na tome inzistirao, on me kao nagovarao da to ne radim.
Čista laž!!! Prijavio ga inspektoratu, mora da ima neki deal sa njima, a inspektorat zaključio da je on rekao da me kao upozorio i nema osnova (pazi inspektorat: njegova riječ protiv moje je dovoljna za zaključak, a ne da se radilo o čistoj prevari.
Na kraju ga danas prijavio Komisiji EU za zaštitu prava potrošača. Drmnio mi lik 8.200 kn, pazite se ...
Ista stvar, vlastito iskustvo, drugi proizvod, inače to ovako funkcionira u EU: odem kod Radanoviča u Sloveniju na servis i tražim da mi stave Castrol RS umjesto Arala u auto. Slovenc meni ovo, prije nego je preuzeo auto - napiše na servisnu knjižicu "Menjava olja na zahtev stranke, garancija poništena, stranka opozorena pred menjavu" (možda sam fulao koju riječ slovenskog, pišem iz glave). Štambilj, njegov potpis, moj potpis, kopija kod slovenca.

Dakle, izmjenio je PP vrata sam prije prve ugradnje da bi bila za van, nagovorio me da to napravim sa tom folijom (ne kužim se ništa i povjerovao mu, od kuda bih ja to mogao znati da ne funkcionira, pazi terminologiju koju nam je prodao "postavljanjem specijalne folije posebnom tehnikom varenja i podvlačenja") a uvalio nam jamstvo da su varata za unutra, moj problem nisam čitao, ali sada svima na znanje i ravnanje da znaju s kim eventualno imaju posla.

Neću propustiti priliku da svakom prenesem svoje iskusto u radu sa njima, pa neka ga bira tko ga bira, stvar vlatite prosudbe.

FYI, vrata su užas, oni ih sklapaju (a deklariraju kao vlastitu:504: proizvodnja) od kineskih dijelova. Potvrdila mi struka, jer su i to prešutili, navodno se vidi po pantama, onoj nekoj bravi i nečem što se zabija sa strane a tipično je za kineze i nekom drugom "hardware-u". :504:

m4dm4n123
02.10.2013., 21:26
Čuvajte se i klonite se protuprovalnih vrata PROTECTUM, majstora Radonje 12, Zgb :504:

Ugrade vrata, platim da mi jamstveni list. U jamstvenom listu pisalo "nisu za vanjsku upotrebu" (nisam niti pogledao kada sam plačao)...

Prijatelju, uvalio ga ti je muški, a ti si to prihvatio. U principu da, nemaš nikakve pravne osnove za tužbu, na papirnatom nemaš nikakav dokaz da ti tvrtka daje garanciju za ovakvu poziciju vrata, bez obzira na njihove standardne uvjete.
Maksimalno što možeš postići je izboriti se da da ti gratis ugrade tu drugu foliju.
Makar, ne znam što si uopće išao u kombinaciju unutarnjih vrata za vanjsku primjenu? To se tako ne radi, bez obzira na novce.

m4dm4n123
02.10.2013., 21:45
P.S. Vrijeme je da i ja pohvalim Mitru.
Bili prvo u Protekti, nikako mi se ne sviđa pozicija kruške na vratima, nek si nabave manju krušku pa je neće morati stavljati na sredini.
Bonus, kaj da velim, čovjek mi je pokušao uvaliti kineska vrata umjesto kvalitetnijih i skupljih...
Rapanui : Vrata mi stvarno izgledaju super i kvalitetno, imaju dobar izbro cilindara, no nažalost vrlo su nefleksibilni u izboru sitnica oko vrata, i to je zapravo vagu primaknulo Mitri.
Uglavnom, uzeli onaj klasičan model sa nestandardnim cilindrom (pohvale i zahvale čovjeku iz Titana koji je apsolutno sve dogovorio sa Mitrom, bio je dovoljan jedan poziv samo i sve je bilo riješeno, čak je i uplata išla samo Mitri) te kameni prag. Majstor koji je došao je bio izrazito precizan, i stvarno je riješio sve savršeno do najmanjih detalja. Npr, lajsne su na milimetar precizne, nema nikakvih rubova oštrih.
Naravno, pričekali smo par dana da dođe prag postaviti, i to je to. No, opet malo upozorenje, bez obzira kakav vam bio majstor koji radi bilo što, vi ste klijent, vi ste dali novce za dogovorenu uslugu, i vi morate na licu mjesta zahtijevati od majstora kvalitetu, inače ćete se morati utuživati, a svi znamo kako to ide u ovoj državi (pa čak i u ostalima).

I malo slika :

http://www.pohrani.com/t/2j/2t/1vNFccTZ/20130907140344.jpg (http://www.pohrani.com/?2j/2t/1vNFccTZ/20130907140344.jpg)

http://www.pohrani.com/t/1u/5m/2MHmQhXX/20130907140420.jpg (http://www.pohrani.com/?1u/5m/2MHmQhXX/20130907140420.jpg)

LexMoloch
03.10.2013., 07:21

...

FYI, vrata su užas, oni ih sklapaju (a deklariraju kao vlastitu:504: proizvodnja) od kineskih dijelova. Potvrdila mi struka, jer su i to prešutili, navodno se vidi po pantama, onoj nekoj bravi i nečem što se zabija sa strane a tipično je za kineze i nekom drugom "hardware-u". :504:

Ugradili njihova Protector vrata - osim što je lik u salonu bio "osebujan", žena i ja nismo imali nikakvih drugih problema: bili su brzi, ugradnja kvalitetna, majstori dobri, što mi je (ugradnja) i bilo najvažnije...

Suosjećam s tobom i nemam riječi opravdanja za njihove postupke prema tebi, ali ne bih složio da su vrata "užas" - panti svakako nisu zadnja riječ estetike, ali daleko su od onih dvošarafnih panti na jeftinim kineskim vratima, isto vrijedi i za ostatak opreme. Sve si to mogao vidjeti i u salonu prije kupnje, dakle očito nije bilo toliko strašno da te odbije, no razumijem da si sad ogorčen. Ako stvarno želiš vidjeti UŽAS PP vrata, dam ti par linkova, obišao dosta toga. :)

I dalje mislim da su im vrata prihvatljive cijene i estetike za ono što nude (ne znam doduše koja si njihova vrata platio 8200 kn, jer toliko ne vrijede sigurno ni u snu - ova moja su bila 5 kilokuna).

Da se vratimo na temu - lik ti je prodao priču i oženio te kraljevski, tu nema sumnje. Svakako izrazito bezobrazno. No ti si isto jelen da se nisi raspitao malo više oko njegovih tvrdnji nego odmah vadio novčanik. Otkad se to vjeruje prodavačima? Zašto nisi pitao tu istu "struku" koja te je savjetovala, ali PRIJE kupnje? Ovo ti je škola, nažalost skupa, ali barem će ostali znati s kakvim prodavačem imaju posla. Vjerovatno nemaš previše iskustva (sada imaš jedno više) s takvim premazanim manipulatorima - lika sam procjenio u roku keks i nakon par podpitanja vrlo mi je brzo prestao prodavati maglu i bacati marketinške fraze... taj lik je još bio i dobar kakvih sam sreo... možda sam trebao nešto i sam tad napisati, ali mi se nije činio toliko malignim da bi opravdalo napad - dapače, bio sam zadovoljan. Malo je doduše sad gorak okus u ustima.

Moj savjet bi ti također bio da prihvatiš da ti saniraju, ali uz obaveznu garanciju. Alternativno se probaj izboriti da to naprave gratis, ali realno lik te ima u šaci.

Hvala ti na postu!

BundyBoy
03.10.2013., 08:02

Dođemo žena i ja kupiti vrata. Direktor (Zoran Nikolić) kaže vrata su za unutra.
Ok mi prema vratima. Kada eto ti njega: tehnikom varenja i podvlačenja specijalne zaštitne folije ukoliko su vrata natkrivena sigurno se mogu vani ugraditi kao vanjska protuprovalna vrata.
Rekao super, kolko para, lik kaže, ja kažem može, bilo jeftinije.
Ugrade vrata, platim da mi jamstveni list. U jamstvenom listu pisalo "nisu za vanjsku upotrebu" (nisam niti pogledao kada sam plačao), bio na prvu prezadovoljan, brzinom iako su mi doduše sjebali pločicu na ulazu i zid unutra,
Počeli problemi, specijalna folija odma se počela odljepljivati (zapravo obična folija od 0,5 mm debljine za dekoraciju namještaja unutarnju koju zapeglaju). Reklamirao par puta, dojadilo mi, tražio novac nazad i tada iz njegovog odgovora skužim da mi je kod plaćanja uvalio jamstvo da su vrata za unutarnju upotrebu (ON MI JE PREDLOŽIO STAVLJANJE SPECIJALNE FOLIJE POSEBNOM TEHNIKOM VARENJA I DA JE TO VEĆ NAVODNO RADIO I DA 100% FUNKCIONIRA, OD KUDA BIH JA TO ZNAO, TOTALNI LAIK, poslje mi kroz mailove pisao da se navodno ta folija nije pokazala dobrom i tražio 460 kn za novu drugog proizvođača, halooo), pa poslje kroz mailove kao on je mene upozorio, ja na tome inzistirao, on me kao nagovarao da to ne radim.
Čista laž!!! Prijavio ga inspektoratu, mora da ima neki deal sa njima, a inspektorat zaključio da je on rekao da me kao upozorio i nema osnova (pazi inspektorat: njegova riječ protiv moje je dovoljna za zaključak, a ne da se radilo o čistoj prevari.
Na kraju ga danas prijavio Komisiji EU za zaštitu prava potrošača. Drmnio mi lik 8.200 kn, pazite se ...
Ista stvar, vlastito iskustvo, drugi proizvod, inače to ovako funkcionira u EU: odem kod Radanoviča u Sloveniju na servis i tražim da mi stave Castrol RS umjesto Arala u auto. Slovenc meni ovo, prije nego je preuzeo auto - napiše na servisnu knjižicu "Menjava olja na zahtev stranke, garancija poništena, stranka opozorena pred menjavu" (možda sam fulao koju riječ slovenskog, pišem iz glave). Štambilj, njegov potpis, moj potpis, kopija kod slovenca.

Dakle, izmjenio je PP vrata sam prije prve ugradnje da bi bila za van, nagovorio me da to napravim sa tom folijom (ne kužim se ništa i povjerovao mu, od kuda bih ja to mogao znati da ne funkcionira, pazi terminologiju koju nam je prodao "postavljanjem specijalne folije posebnom tehnikom varenja i podvlačenja") a uvalio nam jamstvo da su varata za unutra, moj problem nisam čitao, ali sada svima na znanje i ravnanje da znaju s kim eventualno imaju posla.

Neću propustiti priliku da svakom prenesem svoje iskusto u radu sa njima, pa neka ga bira tko ga bira, stvar vlatite prosudbe.

veliki zajeb.... to je isto skorom kao da si kupio kineska vrata.... uglavnom sva kineska vrata imaju tu gore foliju i svi normalno navode da su vrata za unutarnju uporabu jer ako se to vani koristi ta folija doslovce otpadne....
ti si platio 8000kn.... a kineska dođu 900kn....
realno ti si preuzeo papir na kojem piše da su za unutarnju uporabu to je nažalost tvoj greška jer si trebao prije plaćanja sve provjeriti.....

FLORIOS
11.10.2013., 10:45
Pozdrav ljudi! Evo i ja se spremam za kupnju ulaznih aluminijskih vrata za kuću. Poslala sam par upita na neke firme i dobila neke ponude i sad nemam pojma šta trebam gledati i kako ću znati koja je ponuda dobra a koja ne?? Pa bih vas molila za pomoć! Meni je više bitno da vrata izgledaju super nego da je taj protuprovalni sistem nešto kvalitetan, pošto ionako oko kuće imam alarm tako da se u principu ne može ni doći do vrata.
Ja samo znam kakva mi se vrata sviđaju (npr ovakva: http://www.webgradnja.hr/images/katalog/popup/108-aa-inotherm-aluminijska-ulazna-vrata-14251-1.jpg ) al sad...na što obraćati pažnju na tim ponudama to ne znam?!? Npr. dobila sam jednu ponudu za vrata Pirnar neki model Premium M111 na 19.600 kn!?!?!? Šta može toliko koštati?? Kako sam čitala ovaj forum mislila sam da ću dati oko 1000 eur za ovakva vrata ali sad vidim da mi niti jedna ponuda nije ispod 10000kn. I ok..spremna sam dati i toliko samo da mi kažete šta bih morala dobiti onda za tu cijenu? Da ne ispadnem naivni laik pa dam toliko novaca za neš što ne vrijedi ni približno toliko. Evo...ako bi netko bio dobar pa pripomogao bila bih zahvalna... :mig:

safty-tipps
13.10.2013., 13:00
Pozdrav ljudi! Evo i ja se spremam za kupnju ulaznih aluminijskih vrata za kuću. Poslala sam par upita na neke firme i dobila neke ponude i sad nemam pojma šta trebam gledati i kako ću znati koja je ponuda dobra a koja ne?? Pa bih vas molila za pomoć! Meni je više bitno da vrata izgledaju super nego da je taj protuprovalni sistem nešto kvalitetan, pošto ionako oko kuće imam alarm tako da se u principu ne može ni doći do vrata.
Ja samo znam kakva mi se vrata sviđaju (npr ovakva: http://www.webgradnja.hr/images/katalog/popup/108-aa-inotherm-aluminijska-ulazna-vrata-14251-1.jpg ) al sad...na što obraćati pažnju na tim ponudama to ne znam?!? Npr. dobila sam jednu ponudu za vrata Pirnar neki model Premium M111 na 19.600 kn!?!?!? Šta može toliko koštati?? Kako sam čitala ovaj forum mislila sam da ću dati oko 1000 eur za ovakva vrata ali sad vidim da mi niti jedna ponuda nije ispod 10000kn. I ok..spremna sam dati i toliko samo da mi kažete šta bih morala dobiti onda za tu cijenu? Da ne ispadnem naivni laik pa dam toliko novaca za neš što ne vrijedi ni približno toliko. Evo...ako bi netko bio dobar pa pripomogao bila bih zahvalna... :mig:

Joj, pazite kakvu zabludu vi imate...pa alarm vam nije obrana od provale nego samo informacija da se nešto dogodilo nakon provale...
Svaki alarm ima odgodu paljenja alarma cca 20-30 sekundi i to provalnici znaju pa zatim ako taj alarm nije povezan neovisnom telefonskom ili gsm linijom prema zaštitarima to vam stvarno baš ništa ne znači, ni najmanje...
ni junky se ne boji alarma i kamera jer ništ ne pomažu ;(
no dobro, niste vi krivi jer nemate gdje to saznati...
Žalosno je što ljudi vjeruju kojekakvim "stručnjacima"...

Znači osnovno pravilno sigurnosti jest da stvaramo baznu sigurnost s mehaničkom sigurnosnom opremom (rešetke, protuprovalna vrata-ali prava ne kineska, ugrađen protuprovalni cilindar-kvalitetan iz EU, a ne kvazi i sa sigurnosnom bravom-kvalitetnom, a ne Securemme ili slično). Na private me možete pitati detalje.

Što se tiče aluminijskih vrata, skup je materijal - aluminij pa zatim je skupo sve što se stavlja na takva vrata: rukohvat, detalji od inoxa, termo i zvučna izolacija... Za vizualni dojam koji će Vas oduševiti morate računati na cca 15-20 tis. kn.
S takvim vratima šaljete poruku drugima o svom ukusu i statusu, a preporučam da cilindar odmah zamijente s nekim kvalitetnijim iz top sigurnosnog ranga tip DOM diamant ili ix Saturn. Obično uz alu vrata dođu slabiji cilindri što je šteta kada vrata koštaju toliko da još ne izdvojite bar 10% za cilindar.
Vrata su dobra koliko je dobra brava i cilindar.

Provizođače koje ste naveli su kvalitetni (pirnar i inotherm) te izaberite neka vrata i bit će to ok, ali uzmite dodatno još cilindar.

FLORIOS
14.10.2013., 08:33
Joj, pazite kakvu zabludu vi imate...pa alarm vam nije obrana od provale nego samo informacija da se nešto dogodilo nakon provale...
Svaki alarm ima odgodu paljenja alarma cca 20-30 sekundi i to provalnici znaju pa zatim ako taj alarm nije povezan neovisnom telefonskom ili gsm linijom prema zaštitarima to vam stvarno baš ništa ne znači, ni najmanje...
ni junky se ne boji alarma i kamera jer ništ ne pomažu ;(
no dobro, niste vi krivi jer nemate gdje to saznati...
Žalosno je što ljudi vjeruju kojekakvim "stručnjacima"...

Znači osnovno pravilno sigurnosti jest da stvaramo baznu sigurnost s mehaničkom sigurnosnom opremom (rešetke, protuprovalna vrata-ali prava ne kineska, ugrađen protuprovalni cilindar-kvalitetan iz EU, a ne kvazi i sa sigurnosnom bravom-kvalitetnom, a ne Securemme ili slično). Na private me možete pitati detalje.

Što se tiče aluminijskih vrata, skup je materijal - aluminij pa zatim je skupo sve što se stavlja na takva vrata: rukohvat, detalji od inoxa, termo i zvučna izolacija... Za vizualni dojam koji će Vas oduševiti morate računati na cca 15-20 tis. kn.
S takvim vratima šaljete poruku drugima o svom ukusu i statusu, a preporučam da cilindar odmah zamijente s nekim kvalitetnijim iz top sigurnosnog ranga tip DOM diamant ili ix Saturn. Obično uz alu vrata dođu slabiji cilindri što je šteta kada vrata koštaju toliko da još ne izdvojite bar 10% za cilindar.
Vrata su dobra koliko je dobra brava i cilindar.

Provizođače koje ste naveli su kvalitetni (pirnar i inotherm) te izaberite neka vrata i bit će to ok, ali uzmite dodatno još cilindar.

Hvala na odgovoru! ;-) Ma svjesna sam ja toga što ste rekli za alarm...meni je povezan sa zaštitarima ali se pali ako netko preskoči ogradu ili zid koji su na 10m od kuće...pošto to onda počne tuliti kao blesavo sumnjam da će provalnik unatoč sviranju alarma ipak ići do vrata i pokušati ih obiti zar ne? A pošto su dva stana...trebaju mi dvoja vrata i ta cifra od 20000kn bi dosta premašuje buđet. Ja sam planirala proći sa 20k za obja! Pa me sad zanima šta je najbolje šta mogu dobiti za te novce? :-D Šta kažete na firmu Novomnt? Oni imaju sa Feal profilom i nešto su jeftinija...

sinisa_7
14.10.2013., 14:45
Eto, na kraju se i ja odlučio za Mitru. Prošli tjedan mi ugradili vrata, i imam samo riječi pohvale. Sve ispalo super, nemam ni najmanje zamjerke. :top:

FLORIOS
14.10.2013., 19:39
Evo nakon nekoliko dobivenih ponuda i hodanja po salonima ja nekako mislim da je ovo dobitna kombinacija - vrata od Hormanna! Sad je model 700 na nekoj akciji i izađu me 10.600kn sa montažom. Ja ću vam sada napisati neke odlike ovih vrata pa bih lijepo molila ako bi se nekom iole stručnom dalo prokomentirati odn. predložiti alternativu ako misli/zna da postoji nešto bolje za iste novčiće!:-D

Dakle...radi se o modelu Thermo Pro 700 (1100*2100mm):
- CE-oznaka prema EN 14351-1
- 5 god. garancija
- NEvidljivi profil krila
- 2 konske zaokretne brave s 2 dodatna sigurnosna klina i 1 brava koja ulazi
u otvore zaključavanja na okviru
- zaštitna oprema RC 2
- unutarnje i vanjsko sigurnosno staklo
-3-struko izo staklo, izvana VSG, u sredini Float pjeskareno s prozirnim
prugama, unutra ESG
- vratno krilo od čelične plohe iznutra i izvana ukupne debljine 46cm
- okvir vratnog krila od drvenog profila
- unutarnji drveni okvir i ispuna poliuretanom
- U-vrijednost do 1,5 W/(m²·K)
- Toplinski izoliran aluminijski dovratnik od 60 mm
- toplinski izoliran prag od plastike i aluminija, visine 20 mm, s dvostrukom razinom brtve + Dodatna četkasta brtva pri tlu
- Ručka od nehrđajućeg čelika

FLORIOS
14.10.2013., 19:52
Evo i jedna slikica ovih Hormannovih vrata: http://www.samsondoors.co.uk/UserFiles/Image/Entrance%20Doors/Side%20Lights/TPS700%20in%20Anthracite.jpg :-D

zrixy
14.10.2013., 20:35
Evo i jedna slikica ovih Hormannovih vrata: http://www.samsondoors.co.uk/UserFiles/Image/Entrance%20Doors/Side%20Lights/TPS700%20in%20Anthracite.jpg :-D

A slika je gdje? :/ Ja ju ne vidim...možda zbog toga kaj gledam na mobu...

Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk 4

FLORIOS
15.10.2013., 08:15
A slika je gdje? :/ Ja ju ne vidim...možda zbog toga kaj gledam na mobu...

Pa ne znam! :ne zna: Meni otvara normalno! :-D Evo možda će ovak biti ok: http://imageshack.us/f/191/dn0w.png/ ;-)

zrixy
15.10.2013., 08:23
Lijepa su. :)

White_Shark
15.10.2013., 22:11
Ovak, jedno pitanje.

Imam obicna drvena vrata. Trebam promijeniti bravu, pa bih htio staviti nesto ipak kvalitetnije, da pruza barem kakvu takvu zastitu... Ima kakvih preporuka, i koliko mogu ocekivati da ce me to zadovoljstvo kostati (s ugradnjom)?.
Također, kak ide s dodavanjem dodatne brave? Koje su cijene toga, i jel to uopce moguce ugraditi u stara vrata? Jbg, potpuni sam tukac sto se ovoga tice.

safty-tipps
17.10.2013., 21:32
Ovak, jedno pitanje.

Imam obicna drvena vrata. Trebam promijeniti bravu, pa bih htio staviti nesto ipak kvalitetnije, da pruza barem kakvu takvu zastitu... Ima kakvih preporuka, i koliko mogu ocekivati da ce me to zadovoljstvo kostati (s ugradnjom)?.
Također, kak ide s dodavanjem dodatne brave? Koje su cijene toga, i jel to uopce moguce ugraditi u stara vrata? Jbg, potpuni sam tukac sto se ovoga tice.

Nist zato...ne radjaju se ljudi sa znanjem...

Sve ovisi koliko novca imate u planu potrosit.

Za min. ulaganje idemo redom:
- protiv izbijanja prihvatnika udarom nogom staviti sigurnisni prihvatnik za npr. 150kn
- zastita cilindra postavljanjem sigurnosnog stita za cca 400kn
- ugradnja sigurnosngo cilindra Titan T200 sa zaštitom od kopiranja za cca 600kn ili bez zaštite od kopiranja za cca 250kn-K56
- klinovi protiv podizanja vrata za cca 100kn
-dodatna sigurnosna brava-ima usadna 777/8 ili nadgradbena 784 VBA za cca 250kn ili jos bolje poprečna sigurnosna brava za 1000kn.

Eto to vam je ugrubo kod majstora koji nisu skupi a kod boljih majstora su cijene 30% i puno više...negdje je to i s razlogom jer iza pravog mastora nema repova...

surki
31.10.2013., 21:45
Gdje u Splitu (u biti u Makarskoj, ali ovdje nema) naruciti protuprovalna vrata od stana? Koji model? Isao bi maksimalno do 1000€ ali ako bi se mogla ustedjeti koja kuna, onda super.

safty-tipps
01.11.2013., 08:03
Gdje u Splitu (u biti u Makarskoj, ali ovdje nema) naruciti protuprovalna vrata od stana? Koji model? Isao bi maksimalno do 1000€ ali ako bi se mogla ustedjeti koja kuna, onda super.

Pa vrata sama po sebi nisu toliki problem koliko su brave. Nemojte da vam ugrade bravu securemme, isca, iseo. To su baš loše brave iz Italije.
Dobre zu Mottura, CR TITAN pa i CISA.

Pogledajte tko u Splitu radi s firmom Mitra + kupite još dobar cilindar tipa Dom ix 6 SR i to je to.

andrtejkr
01.11.2013., 11:04
Molio bih vas preporuku za obicna bijela ulazna vrata za stan (tko zeli provalit, uci ce preko balkona, tako da protuprovalna nemaju smisla). Bitna je samo kakva-takva zvucna izolacija. Da li se isplati dati stolaru da ih radi (imam par ponuda u rasponu 3000-4000kn) ili imate neku preporuku gdje ih kupiti? Hvala!

surki
02.11.2013., 08:36
Pa vrata sama po sebi nisu toliki problem koliko su brave. Nemojte da vam ugrade bravu securemme, isca, iseo. To su baš loše brave iz Italije.

Pogledajte tko u Splitu radi s firmom Mitra + kupite još dobar cilindar tipa Dom ix 6 SR i to je to.
Kolika bi otprilike bila cijena ovoga sto ste nabrojali?

safty-tipps
02.11.2013., 16:13
Kolika bi otprilike bila cijena ovoga sto ste nabrojali?

A ne znam točno, ali znam da su kod mitre jeftinija vrsta bez brave sa čeljustima, a ovisno o željenoj izolaciji i panelu to utječe na cijenu...
Mislim da bi za 1tis eur trebali sve to dobiti.
Bitno je i koliko ključeva uz cilindar i želite li 2 kvalitetna cilindra ili samo 1.
Kod njihovih vrata imate cilindar na glavnoj bravi i na limitatoru.
Obično je na limitatoru loši cilindar iseo. Ja bih na glavnu stavio Dom cilindar, a na limitator koji nije tako bitan neki titan tipa k56.
Preporučam da i na limitator stavite protektor-sigurnosnu rozetu jer standardno to nije u setu.
Ako još nešt trebate možete pitati...

Cilindar na limitatoru je koristan ako ćete nekom dati ključeve da vam nešt sredi u stanu, a glavu bravu ostavite otključanu. Kad se vi zaključavate zaključate limitator i glavnu bravu pa ovaj ako ne vrati ključ ne može ući.

safty-tipps
02.11.2013., 16:39
Molio bih vas preporuku za obicna bijela ulazna vrata za stan (tko zeli provalit, uci ce preko balkona, tako da protuprovalna nemaju smisla). Bitna je samo kakva-takva zvucna izolacija. Da li se isplati dati stolaru da ih radi (imam par ponuda u rasponu 3000-4000kn) ili imate neku preporuku gdje ih kupiti? Hvala!

Za te novce možete dobiti samo poluproizvod i sve drugo bi bila laž.
PVC vrata nisu za ulazna vrata dobra jer ih može otvoriti svatko tko zaželi.
Možete još kupiti kao bolja kineska protuprovalna, ali to nemojte nikako! Zažalit ćete.

Nema preporuke!

Ako je kuća/stan Vaš onda se isplati uzeti na rate neka protuprovalna vrata koja obično stoje cca 7 tis kn.

Što se tiče ulaska preko balkonskih vrata to se lako rješi blokadom otvaranja te sigurnosnom folijom za zaštitu od loma stakla.

andrtejkr
03.11.2013., 11:31
Za te novce možete dobiti samo poluproizvod i sve drugo bi bila laž.
PVC vrata nisu za ulazna vrata dobra jer ih može otvoriti svatko tko zaželi.
Možete još kupiti kao bolja kineska protuprovalna, ali to nemojte nikako! Zažalit ćete.

Nema preporuke!

Ako je kuća/stan Vaš onda se isplati uzeti na rate neka protuprovalna vrata koja obično stoje cca 7 tis kn.

Što se tiče ulaska preko balkonskih vrata to se lako rješi blokadom otvaranja te sigurnosnom folijom za zaštitu od loma stakla.

Ako pricamo o protuprovalnim vratima za 3-4000kn, onda se slazem da se tu nema sta gledat. Jedina pristojna vrata za te novce sam vidio u HLM centru (barem na prvi dojam, drugo sto sam vidio je smece), no ja ipak pricam o istom iznosu za obicna ulazna vrata.

Zastita ulaza preko balkona je prekomplicirana iz vise razloga (izmedju ostalog 1. kat male zgrade, stan ima 2 velika balkona i sva je vanjska stolarija na njima...).

Protuprovalna vrata... Naravno da imaju svojih prednosti, i prvotna ideja je bila da uzmem njih. Sa tom namjerom sam obisao par mjesta u Zg, vidio vrata u rasponu od 3000 do 15000kn, i otisao doma jako razocaran. Da budem skroz iskren, jedna su ogavnija od drugih i nisam siguran da bi ijednu od tih nakaza zelio stavit igdje osim u podrum.

Tako da sam trenutno u fazi razmatranja najobicnijih bijelih drvenih ulaznih vrata. Jucer sam u potrazi za istima obisao par ducana, bauhaus, md profili i opet shok: na moj upit o drvenim ulaznim vratima svi se cude kao da pitam za plutonij. Kaj je ta kategorija proizvoda izumrla?

FED
03.11.2013., 11:59
Zaista, kako (naknadno) dobro zaštititi balkone, terase i sl. (pvc)? Osim zamjene specijalnom PP stolarijom, ne vidim suvislo rješenje. Možda neke rešetke i sl....?

safty-tipps
03.11.2013., 15:41
Ako pricamo o protuprovalnim vratima za 3-4000kn, onda se slazem da se tu nema sta gledat. Jedina pristojna vrata za te novce sam vidio u HLM centru (barem na prvi dojam, drugo sto sam vidio je smece), no ja ipak pricam o istom iznosu za obicna ulazna vrata.

Zastita ulaza preko balkona je prekomplicirana iz vise razloga (izmedju ostalog 1. kat male zgrade, stan ima 2 velika balkona i sva je vanjska stolarija na njima...).

Protuprovalna vrata... Naravno da imaju svojih prednosti, i prvotna ideja je bila da uzmem njih. Sa tom namjerom sam obisao par mjesta u Zg, vidio vrata u rasponu od 3000 do 15000kn, i otisao doma jako razocaran. Da budem skroz iskren, jedna su ogavnija od drugih i nisam siguran da bi ijednu od tih nakaza zelio stavit igdje osim u podrum.

Tako da sam trenutno u fazi razmatranja najobicnijih bijelih drvenih ulaznih vrata. Jucer sam u potrazi za istima obisao par ducana, bauhaus, md profili i opet shok: na moj upit o drvenim ulaznim vratima svi se cude kao da pitam za plutonij. Kaj je ta kategorija proizvoda izumrla?

Sigurno ste bili na krivim mjestima jer ima protuprovalnih vrata kakvih god hoćete s oblagama kakve god želite, ali treba znati što želite i obratiti se na pravo mjesto.
Činjenica je da 99% ponuđača na tržištu je dosadna do zla bez trunke želje da malo obogate ponudu.

Zaštita balkona i vrata je jednostvna i tko želi i zna malo s alatom može pokušat i sam (bolje da to radi bravar-ključar koji se razumije u sigurnosnu opremu). Nema nikakve veze gdje se nalazi, prizemljme, suteren, 1. ili 8 kat...sve je izvodivo i jednostavno.

Samo neki od jednostavnih primjera:
Blokade otvaranja prozora i balkonskih vrata:
http://www.burg.biz/live_website/file/fnin-5cjkqs.en.0/wd3gleich.jpg
http://www.burg.biz/live_website/file/fnin-5cjkqs.en.0/wd3gleich.jpg
http:// http://www.burg.biz/live_website/html/default/fnin-5cjk5u.en.html

Rešetke koje se ugrađuju na 3 načina (na okvir okna-beton, na okvir prozora/balkona, na samo krilo prozora/balkona) za prozore i balkone:
http://www.schluesseldienst-schuele.de/gallery/winprotec-fenstergitter-big.jpg
http://www.burg.biz/live_website/file/fnin-5cjkuu.en.0/fenster_details.jpg
http://www.burg.biz/live_website/file/fnin-5cjkuu.en.0/fenster_details.jpg
http://www.burg.biz/live_website/html/default/fnin-5cjkul.en.html

safty-tipps
03.11.2013., 15:59
: na moj upit o drvenim ulaznim vratima svi se cude kao da pitam za plutonij. Kaj je ta kategorija proizvoda izumrla?

Kategorija drvenih vrata kao klasična ulazna vrata danas se rade iskljkučivo po narudžbi kod stolara koji rade drvena vrata.
U Zagrebu je to obično slučaj kada se restaurira stan iz centra grada gdje se moraju zamijeniti postojeća vrata koja će izgledati identično.
Takva vrata su od punog drveta (masiv).

Naravno da možete i Vi naručiti po želji vrata kakava želite te ugraditi sigurnosnu opremu prema želji: 1 običnu bravu + 1 dodatnu ili poprečnu sigurnosnu brvu ili sve to ili usadnu bravu na više točaka zatvaranja + klinovi kod panta protiv podizanja vrata itd... Preporučavam 2 poprečne brave na masivnim vratima od punog drveta-bolja opcija od bilo kojih klasičnih protuprovalnih vrata ;)

safty-tipps
03.11.2013., 17:49

Što se tiče HLM centra oni ugrađuju ljepša kineska kao protuprovalna vrata, ali i dalje je to zadnje smeće... vidio sam kako ta vrata izgledaju kad se rastave i ajme kakvo smeće... nemojte kineze ugađivat ako je ikako moguće. Samo ćete ući u probleme...

dolis
03.11.2013., 18:04

Gospodine, kad vec gurate bas tu Mitru, razlikujete li cilindar od brave?
Titana uopce kao brave nema u protuprovalnim vratima.
Ne zbunjujte laike.

safty-tipps
03.11.2013., 22:45
Gospodine, kad vec gurate bas tu Mitru, razlikujete li cilindar od brave?
Titana uopce kao brave nema u protuprovalnim vratima.
Ne zbunjujte laike.

Hej dolis, hvala na pitanju ;)

Nema frke rado ću ti pomoći da i ti nešto saznaš/naučiš. Zato sam tu da podijelim što znam ;)

Ovo je klasična sigurnosna brava TITAN:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKsikFCbh_Fr4dz-ttCX2jl2TbVXDFcq_aXgh6qI74YfsQxFMMzg

Ako želiš ići dublje u proučavanje TITAN brava samo googlaj pa ćeš naći.
Ovdje su neki od izvora, a dalje ćeš znati sam:
http://issuu.com/titankamnik/docs/generalni_katalog_titan_2012web/179?e=3908884/2064375
http://www.titandom.com/downloads/titan_sigurnosne_brave.pdf

Ovdje ćeš naći TITAN cilindre:
http://issuu.com/titankamnik/docs/generalni_katalog_titan_2012web/51?e=3908884/2064375
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php

Fantomlat
04.11.2013., 00:13
Nist zato...ne radjaju se ljudi sa znanjem...

Sve ovisi koliko novca imate u planu potrosit.

Za min. ulaganje idemo redom:
- protiv izbijanja prihvatnika udarom nogom staviti sigurnisni prihvatnik za npr. 150kn
- zastita cilindra postavljanjem sigurnosnog stita za cca 400kn
- ugradnja sigurnosngo cilindra Titan T200 sa zaštitom od kopiranja za cca 600kn ili bez zaštite od kopiranja za cca 250kn-K56
- klinovi protiv podizanja vrata za cca 100kn
-dodatna sigurnosna brava-ima usadna 777/8 ili nadgradbena 784 VBA za cca 250kn ili jos bolje poprečna sigurnosna brava za 1000kn.

Eto to vam je ugrubo kod majstora koji nisu skupi a kod boljih majstora su cijene 30% i puno više...negdje je to i s razlogom jer iza pravog mastora nema repova...
Čitam ovo sa zakašnjenjem.Ja bih umjesto Titan T200 za 600kn, uzeo Keso 2000S kojeg sam ove godine kupio za 540kn(10% popust za keš) sa 5 ključeva i koji je za klasu bolji cilindar.Inače ove
sam godine,par mjeseci prije toga uzeo i Keso 2000Ω za 650kn sa 7 ključeva,što je bagatela u usporedbi sa konkurentima iz Doma.
Prije toga sam kontaktirao prodajnog zastupnika za TitanDom i on me za DOM IX 6 SR sa 3 ključa tražio 950kn.Rečeno mi je da se dodatni ključevi plaćaju 120kn/kom.Pa sad,platiti puno više za cilindar koji je po meni slabiji,nema baš ekonomsku računicu.Malo sam pogledao cijene u Njemačkoj i shvatio da domaći zastupnik ima znatno veće cijene.No sada kad smo u EU, isplati se TitanDom cilindre kupovati u Njemačkoj ( posebno skuplje modele) jer je povoljnije.Osim ako domaći zastupnik nije malo potkresao svoju maržu.

surki
04.11.2013., 11:46

Dobio sam ponudu za :

"Vrata su od talijanskog proizvođača "TORTEROLO & RE", a u vratima je brava renomirane firme "MOTTURA".
Uz vrata u pravilu idu tri ključa (većina modela ima i radni ključ za meštre).
Vrata se mogu dodatno izolirati (zvučno i topllinski) uz nadoplatu od 500,00 Kn."

7.350,00kn -10% za gotovinsko placanje + 500kn ugradnja - vrata sa sefovskom bravom (veliki ključ)

7.700,00 - 8.150 - 10% za gotovinsko placanje + 500kn ugradnja - vrata sa cilindričnom bravom odnosno manjim ključem (tri
ključa) i manganskom zaštitom cilindra s rotirajućim središtem.
Cijena ovisi o vrsti cilindra

Da li je ovo OK ponuda i koja je razlika izmedju ovih brava?

dolis
04.11.2013., 20:50
Hej dolis, hvala na pitanju ;)

Nema frke rado ću ti pomoći da i ti nešto saznaš/naučiš. Zato sam tu da podijelim što znam ;)

Ovo je klasična sigurnosna brava TITAN:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKsikFCbh_Fr4dz-ttCX2jl2TbVXDFcq_aXgh6qI74YfsQxFMMzg

Ako želiš ići dublje u proučavanje TITAN brava samo googlaj pa ćeš naći.
Ovdje su neki od izvora, a dalje ćeš znati sam:
http://issuu.com/titankamnik/docs/generalni_katalog_titan_2012web/179?e=3908884/2064375
http://www.titandom.com/downloads/titan_sigurnosne_brave.pdf

Ovdje ćeš naći TITAN cilindre:
http://issuu.com/titankamnik/docs/generalni_katalog_titan_2012web/51?e=3908884/2064375
http://www.titandom.com/pregled-cilindara.php

Titan je sestrinska firma od CR serrature... Dakle, cilindar je Titanov, a brava od navedene firme koja ocito prodire tek na ova podrucja...

Ako je nesto novo, nije nuzno i najbolje...
Lp

safty-tipps
04.11.2013., 22:41
Čitam ovo sa zakašnjenjem.Ja bih umjesto Titan T200 za 600kn, uzeo Keso 2000S kojeg sam ove godine kupio za 540kn(10% popust za keš) sa 5 ključeva i koji je za klasu bolji cilindar.Inače ove
sam godine,par mjeseci prije toga uzeo i Keso 2000Ω za 650kn sa 7 ključeva,što je bagatela u usporedbi sa konkurentima iz Doma.
Prije toga sam kontaktirao prodajnog zastupnika za TitanDom i on me za DOM IX 6 SR sa 3 ključa tražio 950kn.Rečeno mi je da se dodatni ključevi plaćaju 120kn/kom.Pa sad,platiti puno više za cilindar koji je po meni slabiji,nema baš ekonomsku računicu.Malo sam pogledao cijene u Njemačkoj i shvatio da domaći zastupnik ima znatno veće cijene.No sada kad smo u EU, isplati se TitanDom cilindre kupovati u Njemačkoj ( posebno skuplje modele) jer je povoljnije.Osim ako domaći zastupnik nije malo potkresao svoju maržu.

Pa ukratko...
KESO 2000 (S =short ili omega=opruga+klin sustav u ključu i cilindru) je zastarijeli sustav koji više nema patent na kopiranju ključeva i to je ujedno najveća mana ovog sustava jer se može kopirati i kod neovlaštenih servisa. Sam proizvod je kvalitetan i dobar kao i stari Mercedes. Servisiraj ga i on će još dugo vozit ;)
TITAN T200 ima patentirani sustav zaključavanja pa se ključevi ne mogu kopirati osim kod ovlaštenih servisa. Fora je dvojni sustav lamele, blokirajuće letve i klinova...
U ovom slučaju TITAN T200 ima prednost...

Što se tiče DOM ix 6SR to je raketa prema navedenim cilindrima (malo napredniji), a i cijene su takve... specifičnost kod ovoga je klinovi u 3 strane + blokirajuća letva u jezgri + sustav protiv kopiranja disk u ključu + pin u cilindru“ + blokirajuća letva i oni „komuniciraju“ pa traže original ključa za otključavanje... bilo bi bolje da su cijene malo niže radi korisnika jer bi ih bilo više koji si to mogu priuštiti...

Slobodno usporedite cilindre:
KESO 2000
http://www.bravarpetko.rs/lat-proizvodi/lat-keso-cilindri
TITAN T200
http://www.titandom.com/titan-t200.php
http://www.titandom.com/downloads/T200_diamant_letak.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=K4Wj-EyenyI
DOM ix 6 SR:
http://www.youtube.com/watch?v=27stQvBpsPM
http://www.titandom.com/dom-6sr.php
http://www.titandom.com/downloads/DOM_ix6SR_letak.pdf

safty-tipps
04.11.2013., 22:44
Titan je sestrinska firma od CR serrature... Dakle, cilindar je Titanov, a brava od navedene firme koja ocito prodire tek na ova podrucja...

Ako je nesto novo, nije nuzno i najbolje...
Lp

Sigurnosna brava je TITAN, proizvodi se u tvornici TITAN u Kamniku pa onda je brava TITAN ;)
Ne treba se gurati s informacijama koje nisu provjerene ili točne...

dolis
05.11.2013., 08:21
Sigurnosna brava je TITAN, proizvodi se u tvornici TITAN u Kamniku pa onda je brava TITAN ;)
Ne treba se gurati s informacijama koje nisu provjerene ili točne...

Upravo tako, brava se prizvodi u Torinu...

Dosta natezacine , srdacan pozdravvv ;)

sham69
05.11.2013., 10:43
molio bih informaciju ako je ikako moguce

ovakva je bila situacija: imam protuprovalna vrata i kada sam dosao kuci nisam mogao uci jel su bila zakljucana iznutra (starija osoba je zakljucala i isla spavati) nakon sat vremena zvonjave i lupanja odlucio sam pozvati na preporuku majstora za otkljucavanje protuprovalnih vrata, nakon što je došao nije uspio izbit kljuc iz vrata te je rekao da ce doci sutra
Sutradan nakon nekog vremena je uspio izbit kljuc s tim da ga je prije slomio u bravi.
Nakon zavsenog rada i postavljanja nove brave i cilindra ispotavio je racun od 2400kn
Mene zanima da li je to realna cijena jel sama vrata dodu oko 5000 kn pa mi i nema neke logike
Brava neznam koja je ali znam da je cilindar mulit lock 7x7
:ne zna:

safty-tipps
05.11.2013., 17:08

ovakva je bila situacija: imam protuprovalna vrata i kada sam dosao kuci nisam mogao uci jel su bila zakljucana iznutra (starija osoba je zakljucala i isla spavati) nakon sat vremena zvonjave i lupanja odlucio sam pozvati na preporuku majstora za otkljucavanje protuprovalnih vrata, nakon što je došao nije uspio izbit kljuc iz vrata te je rekao da ce doci sutra
Sutradan nakon nekog vremena je uspio izbit kljuc s tim da ga je prije slomio u bravi.
Nakon zavsenog rada i postavljanja nove brave i cilindra ispotavio je racun od 2400kn
Mene zanima da li je to realna cijena jel sama vrata dodu oko 5000 kn pa mi i nema neke logike

Realna cijena.

safty-tipps
05.11.2013., 17:21
Upravo tako, brava se prizvodi u Torinu...

Dosta natezacine , srdacan pozdravvv ;)

ajme dolis, kako malo znaš...

pročitaj na linku što se dogodilo 2009. godine:
http://issuu.com/titankamnik/docs/generalni_katalog_titan_2012web/11?e=3908884/2064375

sham69
05.11.2013., 20:02
Realna cijena.

realna cijena,super da sam znao onda bi to drugacije rijesio ovako ispada malo too much

andrtejkr
07.11.2013., 08:49
@safty-tipps: Hvala na i vise nego detaljanom objasnjenju! :) Ove resetke ili bilo sta drugo ne dolazi u obzir ni pod razno iz subjektivnih i objektivnih razloga. No, skrenuli smo sa mojih zelja - protuprovalni segment cijele price me uopce ne zanima, zanimaju me samo obicna drvena vrata sa cim vecom razinom smanjenja buke :)

domi0404
07.11.2013., 12:30
VRATA made in China.. Kako radim adaptacije i uređenje interijera tako sam u nekim prilikama bio prisiljen postaviti PVC prozor, sobna vrata i sl. tako da sam na kraju u svoje poslovanje uveo i izmjena (demontaza-montaza ulaznih vrata-sobnih-balkonskih, prozora i ostalog)... Imao sam nekoliko puta priliku montirati vrata iz trgovačkih centara ona po 1000,00 kn... Osim šta su van standardnih dimenzija, lim na unutrašnjoj strani štoka savijaš rukom, a kod turbo vijka moras paziti da ti ne spiga cijli štok, brave koma, imaju i neki limeni prag koji pipnes odmah se vidi ogrebotina, ne možeš kao kod standardnih vrata skinuti krilo montirati štok pa nazad krilo već sve u kompletu... Ukupna ocijena velika 0 NULA... Ljudi ni pod koju cijenu ne postavljajte ta vrata ne vrijede ni jedne lipe, bolje klasična PVC nego ta... dosad sam ih nekoliko montirao zasad je ok samo se pitam koliko dugo... Nema jeftino a dobro... Za stanove preporučam po mjeri PVC boja zlatni hrast, dobre brave i cilindri cvrsti okovi ima ih vec od 4.500,00 kuna s time jos demontaža i montaža nekih 400,00 kuna, a ako ste bas za protuprovalna nevjerujem da ih ima ispod 5.300,00 plus montaza i demontaza.

NafNaf
08.11.2013., 00:24
Prije koju godinu vidio sam ovaj sistem koji radi GU (ima raznih, sa različitim brojem zasuna):
http://www.g-u.com/HR/hr/tehnika-vrata/zakljucavanje-na-vise-tocaka/vrata-od-celikadrveta/samozakljucavajuce/gu-secury-automatic.html

Interesantno je da sličnu funkciju nemaju protuprovalna vrata (ili bar nisam našao takva), jer ako nisu zaključana, ona obično "sjede" na samo jednom zasunu, što znači da tada nemaju najveću protuprovalnost. Ovako su vrata de facto stalno "zaključana", a iznutra se jednostavno otključaju-otvore pritiskom na kvaku.

Fantomlat
08.11.2013., 01:15
Pa ukratko...
KESO 2000 (S =short ili omega=opruga+klin sustav u ključu i cilindru) je zastarijeli sustav koji više nema patent na kopiranju ključeva i to je ujedno najveća mana ovog sustava jer se može kopirati i kod neovlaštenih servisa. Sam proizvod je kvalitetan i dobar kao i stari Mercedes. Servisiraj ga i on će još dugo vozit ;)
TITAN T200 ima patentirani sustav zaključavanja pa se ključevi ne mogu kopirati osim kod ovlaštenih servisa. Fora je dvojni sustav lamele, blokirajuće letve i klinova...
U ovom slučaju TITAN T200 ima prednost...

Što se tiče DOM ix 6SR to je raketa prema navedenim cilindrima (malo napredniji), a i cijene su takve... specifičnost kod ovoga je klinovi u 3 strane + blokirajuća letva u jezgri + sustav protiv kopiranja disk u ključu + pin u cilindru“ + blokirajuća letva i oni „komuniciraju“ pa traže original ključa za otključavanje... bilo bi bolje da su cijene malo niže radi korisnika jer bi ih bilo više koji si to mogu priuštiti...

Slobodno usporedite cilindre:
KESO 2000
http://www.bravarpetko.rs/lat-proizvodi/lat-keso-cilindri
TITAN T200
http://www.titandom.com/titan-t200.php
http://www.titandom.com/downloads/T200_diamant_letak.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=K4Wj-EyenyI
DOM ix 6 SR:
http://www.youtube.com/watch?v=27stQvBpsPM
http://www.titandom.com/dom-6sr.php
http://www.titandom.com/downloads/DOM_ix6SR_letak.pdf
Na vaš komentar se mogu samo nasmijati.KESO( ASSA ABLOY) je istovremeno i stari Mercedes i Ferrari u sferi ove problematike .Naravno,ima KESO i naprednijih cilindara od tih koje sam komentirao,
ali ja ne bih ulazio u sferu skupih top modela,posebnih izvedbi i najnovijih dostignuća navedene grupacije,koja su uvijek vrh vrhova.Zadržao sam se u domeni prosječnog korisnika,koji nema skriveno
blago,a želi nekakvu sigurnost,koja garantira da će prosječan lopov izabrati lakšu metu kod provale,od njegovih ulaznih vrata.

Pogledao sam linkove koje ste postali,ali kad smo već kod toga,evo sa jednog od njih:

KESO cilindri su visoko sigurnosni cilindri vrhunske kvalitete. Izrađeni su od više vrsta materijala, koji su otporni na bušenje, lomljenje, otvaranje specijalnim alatima i odoljevaju raznim vremenskim uvjetima i utjecajima.Jamče potpunu sigurnost u vidu sigurnosti i kontrole kopiranja ključeva.
+++++++++++++++++
Ovdje ću stati.Napisali ste na početku slijedeće: "KESO 2000 (S =short ili omega=opruga+klin sustav u ključu i cilindru) je zastarijeli sustav koji više nema patent na kopiranju ključeva i to je ujedno najveća mana ovog sustava jer se može kopirati i kod neovlaštenih servisa".
Kao prvo,treba razlikovati KESO 2000,2000S i 2000SΩ jer to nije isto,što vama nije poznato.Inače, imao sam prije puno godina KESO 1000 i 2000,kao što sada koristim KESO 2000S i 2000SΩ.Kad bolje pogledate sve te cilindre,to je evolucija jednog sustava,koji se događa kod firme koja razvoj planira barem desetljeće unaprijed i postojeći sustav samo nadograđuje još naprednijim.To je recimo suštinska razlika između razvoja kod KESO i TITANDOM.
Još jednom ponavljam,samo za vas - "Jamče potpunu sigurnost u vidu sigurnosti i kontrole kopiranja ključeva".
Ja imam vlasničku karticu i moji se podaci sa kartice ( zaštićeni kod) šalju u KESO tvornicu u Švicarsku jer se jedino mogu tamo kopirati.Nema nikakvog ovlaštenog niti neovlaštenog servisa.Oba moja ključa su zaštićena patentom.Na KESO 2000 je istekao patent i više nije zaštićen,ali ova novija dva jesu.Za Omegu patent vrijedi do 2023godine,dakle još dobrih 10 godina.
I još malo sa navedenog linka,što mi je poznato,ali da sad ne postam cijeli katalog.Nisam nikakav KESO obožavatelj niti su mi ključevi fetiš,ali kad se radi o švicarskoj preciznoj mehanici,od proizvodnje satova pa nadalje, i isto tako naprednoj metalostrugarskoj obradi i proizvodnji legura,onda im se mora priznati da su vrhunski u svakom pogledu,a iza njih stoji silna tradicija i ugled.
Pa evo još malo:
Svaki cilindar je tako konstruiran da može da se adaptira na vašu željenu dimenziju. To mu omogućava modularna konstrukcija, što je originalni KESO patent. Svaka kombinacija dimenzija je moguća.
Svi KESO cilindri se mogu međusobno uklapati, biti u sistemu istog ključa i master sistemu. Kompletna proizvodnja je isključivo u Švicarskoj.
I još kad smo kod Omega,zadnje verzije KESO cilindara:
Napredni mehanički cilindar, koji garantira maksimalnu sigurnost.Tehnologiju omega čini specijalan mehanizam koji se nalazi u unutrašnjosti cilindra i ključa, koji omogućava funkcioniranje. Mogu se primjenjivati kompleksni sistemi individualnog šifriranog zatvaranja. Ključevi se ne mogu umnožavati bez kod kartice i podataka korisnika. Profil je zaštićen i garantira sigurnost od neovlaštenog kopiranja.
Suma sumarum - stojim iza svega što sam rekao.Titan 200 i KESO 2000S ne mogu statu u istu klasu,a pogotovo u odnosu na cijenu.Kao što niti DOM IX 6SR ne može stati u istu klasu sa KESO 2000S Omega.

NafNaf
08.11.2013., 19:34
BTW, po onome što sam pogledao Mitra ima pristojnu ponudu. Puno opcija opreme je uključeno u cijenu ili se radi o relativno razumnim dodacima na cijenu. Ta fleksibilnost oko opreme tipa boja štitnika, pa bojanje unutrašnjeg metalnog štoka, ovako na prvu čini mi se OK. Kada sam prije nekog vremena pogledao drugu soluciju, konkretno Gardesa, ti dodaci su ispali skoro pola cijene. Rok isporuke je isto dobar, tipa 10 dana za vrlo nestandardnu situaciju.

Mislio sam pogledati još Dierre, jer imam njihova vrata montirana 1995. i rade perfektno, jednom ih je pregledao servis, par puta zamijenjen "češalj" sefovske brave, vrata su mrak.

safty-tipps
08.11.2013., 22:30
Na vaš komentar se mogu samo nasmijati.KESO( ASSA ABLOY) je istovremeno i stari Mercedes i Ferrari u sferi ove problematike .Naravno,ima KESO i naprednijih cilindara od tih koje sam komentirao,
ali ja ne bih ulazio u sferu skupih top modela,posebnih izvedbi i najnovijih dostignuća navedene grupacije,koja su uvijek vrh vrhova.Zadržao sam se u domeni prosječnog korisnika,koji nema skriveno
blago,a želi nekakvu sigurnost,koja garantira da će prosječan lopov izabrati lakšu metu kod provale,od njegovih ulaznih vrata.

Pogledao sam linkove koje ste postali,ali kad smo već kod toga,evo sa jednog od njih:

KESO cilindri su visoko sigurnosni cilindri vrhunske kvalitete. Izrađeni su od više vrsta materijala, koji su otporni na bušenje, lomljenje, otvaranje specijalnim alatima i odoljevaju raznim vremenskim uvjetima i utjecajima.Jamče potpunu sigurnost u vidu sigurnosti i kontrole kopiranja ključeva.
+++++++++++++++++
Ovdje ću stati.Napisali ste na početku slijedeće: "KESO 2000 (S =short ili omega=opruga+klin sustav u ključu i cilindru) je zastarijeli sustav koji više nema patent na kopiranju ključeva i to je ujedno najveća mana ovog sustava jer se može kopirati i kod neovlaštenih servisa".
Kao prvo,treba razlikovati KESO 2000,2000S i 2000SΩ jer to nije isto,što vama nije poznato.Inače, imao sam prije puno godina KESO 1000 i 2000,kao što sada koristim KESO 2000S i 2000SΩ.Kad bolje pogledate sve te cilindre,to je evolucija jednog sustava,koji se događa kod firme koja razvoj planira barem desetljeće unaprijed i postojeći sustav samo nadograđuje još naprednijim.To je recimo suštinska razlika između razvoja kod KESO i TITANDOM.
Još jednom ponavljam,samo za vas - "Jamče potpunu sigurnost u vidu sigurnosti i kontrole kopiranja ključeva".
Ja imam vlasničku karticu i moji se podaci sa kartice ( zaštićeni kod) šalju u KESO tvornicu u Švicarsku jer se jedino mogu tamo kopirati.Nema nikakvog ovlaštenog niti neovlaštenog servisa.Oba moja ključa su zaštićena patentom.Na KESO 2000 je istekao patent i više nije zaštićen,ali ova novija dva jesu.Za Omegu patent vrijedi do 2023godine,dakle još dobrih 10 godina.
I još malo sa navedenog linka,što mi je poznato,ali da sad ne postam cijeli katalog.Nisam nikakav KESO obožavatelj niti su mi ključevi fetiš,ali kad se radi o švicarskoj preciznoj mehanici,od proizvodnje satova pa nadalje, i isto tako naprednoj metalostrugarskoj obradi i proizvodnji legura,onda im se mora priznati da su vrhunski u svakom pogledu,a iza njih stoji silna tradicija i ugled.
Pa evo još malo:
Svaki cilindar je tako konstruiran da može da se adaptira na vašu željenu dimenziju. To mu omogućava modularna konstrukcija, što je originalni KESO patent. Svaka kombinacija dimenzija je moguća.
Svi KESO cilindri se mogu međusobno uklapati, biti u sistemu istog ključa i master sistemu. Kompletna proizvodnja je isključivo u Švicarskoj.
I još kad smo kod Omega,zadnje verzije KESO cilindara:
Napredni mehanički cilindar, koji garantira maksimalnu sigurnost.Tehnologiju omega čini specijalan mehanizam koji se nalazi u unutrašnjosti cilindra i ključa, koji omogućava funkcioniranje. Mogu se primjenjivati kompleksni sistemi individualnog šifriranog zatvaranja. Ključevi se ne mogu umnožavati bez kod kartice i podataka korisnika. Profil je zaštićen i garantira sigurnost od neovlaštenog kopiranja.
Suma sumarum - stojim iza svega što sam rekao.Titan 200 i KESO 2000S ne mogu statu u istu klasu,a pogotovo u odnosu na cijenu.Kao što niti DOM IX 6SR ne može stati u istu klasu sa KESO 2000S Omega.

Uvijek mi je drago naići na fana Kese. To više cijenim nego neke druge razvikane marke bez temelja.
Sve navedeno za KESO imamo i kod TITAN-a i DOM-a; planiranje, razvoj, tradicija, sigurnost od kopiranja- zaštićeni profili od kopiranja, vlasnička kartica, baza podataka, patenti, modularna konstrukcija, najkompleksniji sistemi zaključavanja ili pojedinačni cilindri, kompletna proizvodnja u tvornici TITAN u Kamniku i u tvornici DOM u Koelnu.

Tko koga nadmašuje možemo gledati kao borbu između Audija, BMW-a i Mercedesa...

Meni se čini da je DOM ix 6SR bez konkurencije u svojoj klasi, ali svatko ima pravo na drugačije mišljenje. Ja sam probao oba pa imam svoje mišljenje...

Miklja
11.12.2013., 20:36
Jel ima netko iskustva s turskim protuprovalnim vratima konkretno:

http://pvc-iveljic.com/bijela-turska-vrata/

5 godina garancije, demontaža i ugradnja za 5.000,00 kunića

Wedding
13.12.2013., 14:16
Potanje jedno za iskusne.
Imam drvena masivna ulazna vrata na kojima treba nesto ucinit po pitanju sigurnosti i dihtanja pa pitanje slijedi, kod koga, gdje i dal se isplati napravit novi štok u bilo kojem materijalu (aluminij itd. ako je moguce) i dal se na takva vrata moze stavit protuprovalna brava, cilindar ili sta vec?
Znaci iskoristila bi se postojeća vrata a sve ostalo sto moze islo bi novo nanovo?

Prvo smo mislili mjenjat cijela vrata al to je investicija od cca 20 000 kn sto nam je u trenutnos financijskoj situaciji ipak malo too much:(

BTW: totalni sam tudum za ulazna vrata:504:pa oprostite unaprijed ak pitanje zvuci bedasto:D

prilika
13.12.2013., 21:55
Koja su najbolja ulazna i protuprovalne vrata, a da im cijena nije previsoka? Je li dobra ona firma koja se nalazi tamo u Novom Zagrebu preko puta porezne uprave?

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

zrixy
14.12.2013., 01:45
Koja su najbolja ulazna i protuprovalne vrata, a da im cijena nije previsoka? Je li dobra ona firma koja se nalazi tamo u Novom Zagrebu preko puta porezne uprave?

Tamo su dvije firme. Jedna je Protekta (prodaju talijanska pp vrata), a druga je firma kojoj ne znam ime, ali sam bila kod njih kada smo kupovali svoja vrata, i znam da prodaju kineska pp vrata.

prilika
14.12.2013., 17:38
E da to je ta firma Protekta. Bila sam tamo na razgovoru za posao prije par godina. Znači dobra su ta talijanska protuprovalna vrata? Ti imaš ta kineska vrata iz te druge firme? Jesi zadovoljna sa tim vratima?

zrixy
14.12.2013., 18:27
E da to je ta firma Protekta. Bila sam tamo na razgovoru za posao prije par godina. Znači dobra su ta talijanska protuprovalna vrata? Ti imaš ta kineska vrata iz te druge firme? Jesi zadovoljna sa tim vratima?

Ne mi smo stavili talijanska od Protekte. Jako smo zadovoljni. I izgledom i demontažom i montažom...sve u svemu super.

atoni
17.12.2013., 03:01
Da li postoji neka firma koja uz pp vrata ima u ponudi i nekih 'boljih' prozora? (da ne kazem protuprovalnih)

Spremam se ugraditi pp vrata, međutim odmah do vrata mi je kuhinjski prozor u vezi kojeg moram nešto napraviti.

nickolina
21.12.2013., 02:18
Kategorija drvenih vrata kao klasična ulazna vrata danas se rade isključivo po narudžbi kod stolara koji rade drvena vrata.
Preporučavam 2 poprečne brave na masivnim vratima od punog drveta-bolja opcija od bilo kojih klasičnih protuprovalnih vrata ;)

jako mi se svidjela ova zadnja recenica jer se useljavamo u zgradu koja ima prilicno dobro rjesenu sigurnost (troja vrata prije naseg stana), a i nismo bas paranoicni pa bih molila preporuku dobrog i ne preskupog stolara u zagrebu koji bi mogao napraviti tako nesto.
moze i u privatne poruke.

hvala puno!

safty-tipps
22.12.2013., 23:08
BTW, po onome što sam pogledao Mitra ima pristojnu ponudu. Puno opcija opreme je uključeno u cijenu ili se radi o relativno razumnim dodacima na cijenu. Ta fleksibilnost oko opreme tipa boja štitnika, pa bojanje unutrašnjeg metalnog štoka, ovako na prvu čini mi se OK. Kada sam prije nekog vremena pogledao drugu soluciju, konkretno Gardesa, ti dodaci su ispali skoro pola cijene. Rok isporuke je isto dobar, tipa 10 dana za vrlo nestandardnu situaciju.

Mislio sam pogledati još Dierre, jer imam njihova vrata montirana 1995. i rade perfektno, jednom ih je pregledao servis, par puta zamijenjen "češalj" sefovske brave, vrata su mrak.

Bolje Mitra i Tesio vrata nego Dierre. Viša kvaliteta. Jedino im je obojici slab cilindar pa bi ja dodao još Titan T200 ili DOM ix 6SR.

safty-tipps
22.12.2013., 23:12
Jel ima netko iskustva s turskim protuprovalnim vratima konkretno:

http://pvc-iveljic.com/bijela-turska-vrata/

5 godina garancije, demontaža i ugradnja za 5.000,00 kunića

Ako su vrata PVC ne mogu biti protuprovalna. To mogu biti metalna talijanskog tipa kao Gardesa, Vighi i sl.
Bolje domaća pp vrata nego turska PVC. Samo staviti pouzdanu Titan ili Mottura bravu i bolji cilindar.

safty-tipps
22.12.2013., 23:25
Potanje jedno za iskusne.
Imam drvena masivna ulazna vrata na kojima treba nesto ucinit po pitanju sigurnosti i dihtanja pa pitanje slijedi, kod koga, gdje i dal se isplati napravit novi štok u bilo kojem materijalu (aluminij itd. ako je moguce) i dal se na takva vrata moze stavit protuprovalna brava, cilindar ili sta vec?
Znaci iskoristila bi se postojeća vrata a sve ostalo sto moze islo bi novo nanovo?

Prvo smo mislili mjenjat cijela vrata al to je investicija od cca 20 000 kn sto nam je u trenutnos financijskoj situaciji ipak malo too much:(

BTW: totalni sam tudum za ulazna vrata:504:pa oprostite unaprijed ak pitanje zvuci bedasto:D

Na sva pitanja odgovor je da.
Postoje alu štokovi na moja se mogu staviti drvena ili bilo koja dr.vrata.
Na vratno krilo se nadgradbeno postavlja puni H sistem koji daje sigurnost kao da su pp vrata. Brava se zove Titan 3300.
Montazu rade samo ovlasteni servisi.

safty-tipps
22.12.2013., 23:32

Protekta ima više vrsta / razina kvalitete. Tražite ih najbolje jer to vrijedi...nemojte se povodit opcijom jeftino i dobro. Toga nema.

safty-tipps
22.12.2013., 23:43
Da li postoji neka firma koja uz pp vrata ima u ponudi i nekih 'boljih' prozora? (da ne kazem protuprovalnih)

Spremam se ugraditi pp vrata, međutim odmah do vrata mi je kuhinjski prozor u vezi kojeg moram nešto napraviti.

Postoje protuprovalne škrilje. Ista stvar kao vrata samo što se stavlja na prozor. Košta dosta ali nema prave alternative. Opcija druga su sigurnosne rešetke koje se ugradjuju kako god hoćete (na fasadu, u vijenac, na okno ili na prozorsko okno). Boja je uvijek bijela, a unutar alu profila su čelične šipke. Uz to ide i bokada otvaranja-nadgradbena brava koja se montira iznutra. Taj sustav je jetiniji ali oba su skuplja od samov prozora.

safty-tipps
23.12.2013., 00:02
jako mi se svidjela ova zadnja recenica jer se useljavamo u zgradu koja ima prilicno dobro rjesenu sigurnost (troja vrata prije naseg stana), a i nismo bas paranoicni pa bih molila preporuku dobrog i ne preskupog stolara u zagrebu koji bi mogao napraviti tako nesto.
moze i u privatne poruke.

hvala puno!

Možda se varam ali vi tražite jeftiniju varijantu za ulazna vrata...pa s drvenim masivom to nećete dobiti. To je skuplje od talijanskih vrata od kvadratnih cijevi obloženih s 5, 8 ili 10 mm drvenim/plastičnim panelom.

I danas imate jako malo stolara koji to rade pa oni koji rade trebaju seriju, a komadno je to skupo...

Ako treba šaljem par njih pa vidite. Možete krenuti od drvo-stila. Na vrata ide puni H sistem ili dvije poprečne sigurnosne brave.

nickolina
23.12.2013., 00:12
aha, razumijem.
shvatila sam iz onog posta da su "obicna" masivna drvena vrata jeftinija opcija.
nekako smo zamislili da je bolje da su dvije poprecne brave (nesto sto ide u pod i strop, nisam shvatila kad nam je bravar objasnjavao) na nekakvim jeftinijim vratima.
ima li to smisla? barem sto se zastite tice?
i nisam shvatila idu li te poprecne brave nekako uz vrata ili kroz vrata?
stvarno se ne razumijem, ispricavam se zbog glupih pitanja. :zubo:

moze preporuke, naravno! na stranicama drvostila ne vidim nikakve cijene, probat cu ujutro nazvati, mozete napisati cijene ako slucajno znate, barem okvirno.

thx!

safty-tipps
23.12.2013., 10:42
aha, razumijem.
shvatila sam iz onog posta da su "obicna" masivna drvena vrata jeftinija opcija.
nekako smo zamislili da je bolje da su dvije poprecne brave (nesto sto ide u pod i strop, nisam shvatila kad nam je bravar objasnjavao) na nekakvim jeftinijim vratima.
ima li to smisla? barem sto se zastite tice?
i nisam shvatila idu li te poprecne brave nekako uz vrata ili kroz vrata?
stvarno se ne razumijem, ispricavam se zbog glupih pitanja. :zubo:

moze preporuke, naravno! na stranicama drvostila ne vidim nikakve cijene, probat cu ujutro nazvati, mozete napisati cijene ako slucajno znate, barem okvirno.

thx!

Nema glupih pitanja nego odgovora ;)

Ma mogu se sigurnosne brave staviti i na obična (ispuna kartonsko sače) vrata tipa sa stare komunističke gradnje.
Nadam se da će Vam ova slika pomoći da skužite o čemu je riječ.

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/524747_562690277140626_2108505171_n.jpg

To se zove puni H sistem i to je super stvar. Najčešće je primjenjuju Talijani.
Na slici se vidi puni H sistem i pored desno je i jednostavniji pojačani I sistem zaključavanja.

Ovo ispod je njemačko rješenje i ja sam više za to.
To je opcija s 1 poprečnom horizontalnom bravom.

http://images.gutefrage.net/media/fragen/bilder/wohnungstuer-mir-sicherheits-riegel-nachruesten/1_big.jpg

Ovdje na slikama je samo po 1 brava, ali potpuna sigurnost je uz 2 takve brave (iznad kvake i ispod kvake). Tako preporučuje i najveći stručnjaci za sigurnost vrata i prozora - njemačka policija. Oni više nemaju provale kroz vrata jer je Njemačka već puna tih poprečnih brava + masivna vrata 8 cm s 2 falca...

Obadva prethodna rješenja se stavljaju na vrata jer je to sigurnije, ali postoje i ugradbene brave (stavlja se brava u vrata), ali drvo diše i brava može malo teže raditi jer se vrata savijaju.

http://www.fom.hr/wp-content/sigurnosne-brave-i-spojnice.jpg

atoni
23.12.2013., 12:19
Postoje protuprovalne škrilje. Ista stvar kao vrata samo što se stavlja na prozor. Košta dosta ali nema prave alternative. Opcija druga su sigurnosne rešetke koje se ugradjuju kako god hoćete (na fasadu, u vijenac, na okno ili na prozorsko okno). Boja je uvijek bijela, a unutar alu profila su čelične šipke. Uz to ide i bokada otvaranja-nadgradbena brava koja se montira iznutra. Taj sustav je jetiniji ali oba su skuplja od samov prozora.

A firme koje se preporučuju ovdje u vezi protuprovalnih vrata ne nude nista korisno u vezi prozora?

safty-tipps
23.12.2013., 13:19
A firme koje se preporučuju ovdje u vezi protuprovalnih vrata ne nude nista korisno u vezi prozora?

Većina firmi ne zna za ovo jer kupci niti ne pitaju jer daleko smo mi kao nacija od te razine sigurnosti... (a nemamo ni para)...

Uglavnom ovo možete naći u Mitri:
http://img.archiexpo.com/images_ae/photo-g/reinforced-security-swing-shutters-11587-3308123.jpg

Ima još slika na ovom linku:
http://www.archiexpo.com/prod/tesio-porte/reinforced-security-swing-shutters-11587-43627.html

Ali ako će Vam to biti skupo ili Vam se ne sviđa imate varijantu sigurnosnih rešetki kod firme DIZ-PROM.

Evo nekoliko primjera.
http://www.schluesseldienst-schuele.de/gallery/winprotec-fenstergitter-big.jpg

Montaža na fasadu:
http://www.sicherheitskaufhaus.net/images/product_images/popup_images/724_2.jpg

Montaža u fasadu:
http://www.snw-kiel.de/images/1d.jpg

Montaža na okno:
http://www.burg.biz/live_website/file/8a85818f2a84fea4012a9ff3d0be09e0.de.0/283_win_protect_fenster_200.jpg

atoni
28.12.2013., 15:57
Montaža na okno:
http://www.burg.biz/live_website/file/8a85818f2a84fea4012a9ff3d0be09e0.de.0/283_win_protect_fenster_200.jpg

Ovo mi izgleda lijepo i prihvatljivo. Naravno trebam i prozor promjenit pošto je star. Jel DIZ-PROM radi u kombinaciji sa nekim posebnim proizvođačima prozora ili je svejedno?

safty-tipps
28.12.2013., 16:55
Ovo mi izgleda lijepo i prihvatljivo. Naravno trebam i prozor promjenit pošto je star. Jel DIZ-PROM radi u kombinaciji sa nekim posebnim proizvođačima prozora ili je svejedno?

Svejedno je koji je profil prozora.
Jedino što je zgodnije kad je okno prozora standardne dimenzije u odnosu na standardne dimenzije sigurnosnih rešetki.

atoni
28.12.2013., 19:45
Niste u pravu. Pročitajte postove od prije... Ima dobrih gdje se detaljno objašnjava što protuprovalna vrata moraju imati da bi bila dobra...

Ima tu dosta detalja ;)

Panti moraju biti regulirajući da se mogu podesiti vrata. Dobro je da su podesvi u više smjerova.
Brtva na okviru mora dobro dihtati.
U vratnici dolje treba biti ugradbena metlica-brtva koja se spušta kod zatvaranja vrata.
Kvalitetna brava u vratima (Mottura, Titan CR ili sl.) + kvalitetan sigurnosni cilindar s patentiranim ključevima (DOM, Keso, Titan...), a ako je brava sefovska (veliki ključ) onda ključ mora biti zaštićen od kopiranja. Ako idete na varijantu brave na cilindar obavezno mora na vratima biti protektor-defender cilindra.Ne uzimajte brave na zupčanike tzv. bešumne jer zupčanik se potroši pa preskoči i to može završiti loše po Vas (nepredviđeni troškovi). Najbolja je klasična brava gdje se čuje „klik“.
Kvalitetna konstrukcija s lakiranim i debelim limom min. 2 mm (Hrvati i neki Talijani rade s l“imom od konzervi“ 1 mm, pa je to nekakva konstrukcija koja se loše zaštićuje...).
Kvalitetna obloga vratnice i okvira – za vanjska vrata moraju biti otporna na vremenske uvijete pa su takve obloge skuplje, a vrata moraju jako dobro montirana jer svaka greška će se vidjeti u kući kroz buku i „curenje“ zraka itd.
Pogledajte obavezno kakve certifikate imaju vrata: jeli proizvodneno skladno ISO standardima kvalitete organizacije 9001-2008, zadovoljava li okvir i ima li oznaku CE – to je min. rang kvalitete prema standardu SIST EN 14351-1 i bez toga se ne smije prodavati na tržištu jer bi inače inspektori mogli imati posla kod distributera takve opreme..., otpornost na provalu vrata za mehančke provalne metode se rangiraju prema standardu ENV 1630:2000 i ako hoćete najbolje za potrebe kućanstva ili tvrtke onda je to razred 4 (class 4) – iznad toga nema smisla.
Neke od karakteristika vrata s min. vrijednostima:
Klasa protuprovalnosti: 3 ili 4
Klasa zrakopropusnosti: 3
Klasa vjetrootpornosti : C2 ili više
Zvučna izolacija Rw: 37 Db – više od 40 Db se može napraviti i ukupni dojam ovisi o zidu, tj. materijlu od kojeg je napravljen.
Koeficijent prolaska topline: Ud; (W/m²K): 0.852 ili više
Vodootpornost: 1A
Za bolju izolaciju vrata punjenje kamenom vunom pod obavezno.
Možda ne znate, ali možete čak dobiti protuprovalna vrata i sa staklenim dijelovima, ali ta stakla moraju biti protuprovalna...
Naravno, ne treba niti spominjati da je roba iz EU višeg ranga od neke druge robe...
Najčešće se uz protuprovalna vrata isporučuju cilindri klase sigurnosti za šupe pa se i vrata jako lako otvaraju i to je ono što gospodin priča da bravari otvaraju za 1-3 min. na deložacijama...
Razlog zašto se isporučuju loši cilindri uz vrata je što prodavači ne znaju objasniti kupcu zašto jedan tako mali dio košta kao 1/3 ili čak ½ vrata...ali o njihovoj ne educiranosti ne bih više...
S kvalitetnim cilindrom i bavom nema otvaranja u 3 min., ali velika većina vrata koja su ugrađena imaju slabiji rang brave ili cilindra, a ako imaju sefovske brave one su sve najnižeg ranga za koje postoje alati za otvaranje te ključevi se mogu kopirati kod boljih ključara...
Zapravo imamo zapravo 2 klase – za građ. firme i privat korisnike ... masovne i one kvalitetne...
Zato i pričamo o vratima od cca 5.500kn i 7.500kn jer dok stavite sve dodatke na vrata da budu prava to ispod 7.500kn ne može biti, a sa 5.500kn se nadomet pravim vratima... prava PP vrata počinju od 7.500kn. Bježite od univerzalnih vrata i onih koja se mogu "prilagoditi" veličini i smjeru otvaranja vaših vrata.
U svemu je jako bitna montaža jer i najbolja vrata ako su loše montirana to neće ispunit svoju svrhu. Gledajte da je isporučitelj ozbiljna tvrtka koja ima rezervne dijelove i koja će Vam doći napraviti servis po potrebi, a ne nekakva kvartovska firma koja prodaje kineze bez servisa i dijelova...
Najčešće prodavači vrata nemaju u ponudi kvalitetene sigurnosne cilindre, ali njih možete kupiti u specijaliziranim dućanima.

Evo mali rezime mojih starijih postova...

Imaj samo 1 stvar na umu: Koliko košta tvoja sigurnost u kn?

S dobrim vratima ćeš puno toga riješit, ako si u zgradi stambenoj i ako ti balkon nije lako dostupan sa susjedovog stana koji nije ugradio protuprovalna vrata... (razmišljaj kao lopov pa ćeš naći i riješenje protiv njega).

Ali ajmo završit temu oko kvalitete pp vrata.

Kada vrata imaju kvalitetne pante koji imaju mogućnost štelanja vrata pa kada je u njima dobra cilindrična brava (ne bih nikada odabrao sefovsku, a pogotovo ne Securemme) i ono što ti se neće svidjet jest da PP vrata nisu kompletna bez dobrog cilindra koji svakako treba imati patent i zaštićene ključeve od kopiranja te dakako servisnu mrežu (ovlašteni servis) gdje se ključ može napraviti uz isključivo predočenje vlasničke kartice koja dolazi uz cilindar.

Neće ti se svidjeti kada kažem da trebaš dobar cilindar jer moja je preporuka da cilindar ako nije 600kn na dobrim vratima nije riješenje. Otprilike to je rang cijene za kvalitetne modele sigurnosnih cilindara.
Glupo je uzeti 5.000kn vrata i imati šrot iz Kine ili Italije maloprodajne vrijednosti 50-100kn.

Ima tu još nešto... Koliko dugo planiraš da će ti ta vrata biti na ulazu? 10 godina jel tako? Pa sad raspodijeli investiciju na 10 godina i vidi koliko to ispada...
Najbolja opcija je da imaš dobra vrata s dobrom bravom i cilindrom te da ti nikad se ne dogodi pokušaj neovlaštenog ulaska, ali ako se dogodi bit ćete sigurniji jer će ostati na pokušaju.

Malo sam razgovarao s ljudima koji prodaju protuprovalna vrata i zbog niske edukacije ljudi o cilindrima teško im je objasniti da treba staviti dobar cilindar jer kad im kažu da to košta još 600kn uz cca 5.000kn ljudi se uplaše cijene i pobjegnu i kupe tamo gdje im netko neće niti spomenuti da trebaju dobar cilindar...

Malo su tu krivi i policija koja opet nema sredstva da više radi na informiranju građana oko prevencije provalničkih krađa, malo su krivi ključari-bravari koji će prodat samo svoje i smo njihovo je najbolje, malo trgovci u željezari koji baš ništa ne znaju pa kažu da je sve to isto...

Naravno da pitanje egzistencije građana je isto bitna stavka koja utječe na odluku o tome hoće li još nešto platiti ili neće, ali tko god može bolje da si to priušti.

Ako se odlučiš kupiti vrata u Kolnoji na kraju raspitaj se ipak da staviš neki bolji cilindar od Mul-T-Locka :-) Mul-T-Lock je 'ko i Coca-cola, nije neki napitak ali je dobro reklamiran!

Kada rješiš vrata na red dolaze ostali otvori kroz koji bi mogli ući provalnici; balkonska vrata i prozor... i tamo treba nešto napraviti, ali za početak riješite vrata pa dalje po malo...

Što se tiče PP vrata jedna od najbitnijih točaka je i izbor brave. Moj savjet je obavezno ići za cilindričnu bravu, a nikako na sefovsku.
Po meni sljedeće su prednosti:
1) Cilindar puno lakše promijeniš od brave u slučaju da hoćeš nove ključeve jer si ili izgubio ključ ili si dao nekom za koga više ne želiš da ti ulazi
2) Ključ je puno manji nego sefovske brave i možeš ga staviti u džep .
3) Bitno je da izabereš cilindar koji ima patentirani ključ dok sefovski ti može svako iskopirat. To je zapravo standard. Uz patentirani cilindar se isporučuje vlasnička kartica i kad trebaš ključ možeš ga kopirati samo tamo gdje si kupio uz predočenje kartice.

Kod izbora cilindara ja ću gledati kako bi ja:

1) Premium razina cca 600kn
Povoljni premium cilindar (jer ima ih i za 3x veću cijenu...) koji će ti izdržat 30 godina ko iz... 5 godina garancije je i malo koliko on može. To je maratonac... Imam neka neobično dobra iskustva iz Njemačke. Inače DOM se radi u Njemačkoj.
http://titandom.com/dom-ht-das.php

2) Srednja razina cca 300kn i manje
Najpovoljniji patentirani cilindar, ime TITAN je garant da je kvaliteta, a tu je i garancija 5 godina.
http://www.titandom.com/titan-TL.php

3) Sigurnosni cilindar dobar i povoljan do 250-300kn
Ako ipak voliš imat „ključ s rupicama“ a da nije skup, a da je dobar onda bi ja ovaj i ništa ispod.
http://titandom.com/titan-k56.php

Eto ako šta treba piši...
Evo još nešto:
Prednost sefovske brave je što ju provalnik teže može nadmudriti inteligentnim provalničkim tehnikama, ali se taj ključ može kopirati u svakoj ključarskoj radnji + velik je i nezgrapan.
1 x prednost, 2 x nedostatak= -1 bod

Prednost cilindrične brave i ključa je što su mali, komforni za upotrebu, viši rang cilindara ima zaštitu od kopiranja te teško da se mogu nadmudriti inteligentnim tehnikama, a niti nasilnim provalničkim tehnikama ako se cilindar još zaštiti sa zaštitnom rozetom.
3x prednosti, nema nedostatka= 3 boda

Zaključak
Ova SWOT analiza je pokazala da cilindrične brave i cilindar s malim ključem koji je patentiran ima prednost prema sefovskoj bravi!

Odlični su ti postovi safty-tipps!

Nemam bas vremena čitat, pa bi molio preporuku nekoliko pp vrata do 8000 kn.

Hvala!

safty-tipps
28.12.2013., 21:03
Odlični su ti postovi safty-tipps!

Nemam bas vremena čitat, pa bi molio preporuku nekoliko pp vrata do 8000 kn.

Hvala!

Ovako na brzinu pogledaje 2 modela:
- vighi unix + dom ix 6 sr
- tesio rock g + 2 cilindra dom ix das

wookowaratz
10.01.2014., 17:22
http://www.cheam-locksmith.co.uk/_Media/dsc_0144_med.jpeg

imam ovakav multlock 7x7 ključ koji je ostao s vanjske strane brave ali sam ga drugi dan tamo i našao. zanima me može li se taj ključ kopirati preko otiska ili slično? malo me brine a mislim da je cilindar 300-400 kuna koje ne bi trošio ako ne moram

hvala

B-118
10.01.2014., 19:13
@ safty-tipps
U ponudi za navedena vrata piše da je sigurnosna brava ROLLSTOP sa sigurnosnim cilindrom BASI SX 6 sa 5 ključeva, dali ta kombinacija dobro funkcionira i dodao bih opciju cilindra FRICT, molim savjet dali treba nešto dodati?

atoni
11.01.2014., 14:23
FRICT je samo drugačiji cilindar i/ili nesto drugačije na bravi?

B-118
11.01.2014., 15:32
FRICT je samo drugačiji cilindar i/ili nesto drugačije na bravi?

Cilindar da se može izvana otključati vrata, ako je ključ sa untarnje strane.

safty-tipps
12.01.2014., 15:53

imam ovakav multlock 7x7 ključ koji je ostao s vanjske strane brave ali sam ga drugi dan tamo i našao. zanima me može li se taj ključ kopirati preko otiska ili slično? malo me brine a mislim da je cilindar 300-400 kuna koje ne bi trošio ako ne moram

hvala

Žao mi je ali imate najobičniji "dječji" cilindar i slobodno ga zamjenite s nečim ozbiljnijim ;)

Njegova cijena u trgovinama je od 150-250kn s PDV-om, kako gdje...

Ključ se kopira kod svih ključara bez problema jer je dostupan sirovi ključ.

safty-tipps
12.01.2014., 15:58
@ safty-tipps
U ponudi za navedena vrata piše da je sigurnosna brava ROLLSTOP sa sigurnosnim cilindrom BASI SX 6 sa 5 ključeva, dali ta kombinacija dobro funkcionira i dodao bih opciju cilindra FRICT, molim savjet dali treba nešto dodati?

FRICT nije ništa doli sklopke u cilindru koja dopušta da se cilindar otključa s vanjske strane iako je ključ ostao s unutarnje strane. To nema veze s modelom cilindra. To je neka vrste sigurnosne sklopke koja spašava stvar kad se vraćate s pijanke kući a žena ostavila ključ u vratima da ne možete ući bez da ju probudite i onda da se spasite prije ugradnje kažete da želite funkciju FRICT.

Inače se ta funkcija zove obostrano otključavanje ili funkcija prvenstva. Kod DOM-a se to zove T funkcija, kod TITANA i većine njemačkih proizvoća N+G.

Svi proizvođači cilindara imaju tu opciju i dodatno se naplaćuje.

Basi nije sigurnosni cilindar i predlažem cilindar višeg stupnja sigurnosti tipa TITAN T200 ili DOM ixDAS ili DOM ix6SR.

ssm
12.01.2014., 19:11
Safty, kakvo je mišljenje o CISA SP cilindrima ?

safty-tipps
13.01.2014., 10:51
Safty, kakvo je mišljenje o CISA SP cilindrima ?

Prosječan cilindar. Ništa posebno.

http://www.cisa.com/EN/products/cylindersandkeys/conventional%20key%20type/Pages/SP.aspx

.pero vragec
13.01.2014., 11:09
@safty-tipps

A kakvi su Mottura cilindri?

Vrata su kupljena kod Mitre.

B-118
13.01.2014., 13:21
@ safty-tipps
A ta sigurnosna brava ROLLSTOP je u redu?

safty-tipps
13.01.2014., 20:09
@safty-tipps

A kakvi su Mottura cilindri?

Vrata su kupljena kod Mitre.

Mitra prodaje Tesio vrata, a jos bitnije ima dobru ekipu za montazu.

Mottura cilindri nisu pri vrhu. Ima i boljih.
Ja bih sebi stavio nešto kvalitetnije.

safty-tipps
13.01.2014., 20:10
@ safty-tipps
A ta sigurnosna brava ROLLSTOP je u redu?

Do sada brava se pokazala pouzdanom.

ssm
14.01.2014., 08:21
Kad smo već prepoznali stučnjaka :)

safty, čija su i kakva MASTER vrata ?

atoni
14.01.2014., 17:42
U diz-prom nemaju nikakvih rešetki za prozore.

U kovinskoj 27 (Interfom) imaju ponudu ovoga:

međutim to se isto treba naručiti.

Jel ima negdje kod nas gotovih rešetki, mozda po nekim centrima ili slično?

tjanjic
14.01.2014., 18:56
Pozdrav svima,

evo da se i ja priključim temi.

Uzeo bih pp vrata za ulaz u stan, ali problem je što je otvor jako velik, cca 245x125cm od zida do zida.

Pa molim savjet za početak kako bi to bilo najbolje izvesti?
Dali s nadsvjetlom i nekim bočnim dodatkom? Vjerujem da je skupo.
Ili možda zidati da se smanji otvor, to pak nije opcija sad po zimi...
Ili nešto treće...

hvala

safty-tipps
14.01.2014., 21:39
Kad smo već prepoznali stučnjaka :)

safty, čija su i kakva MASTER vrata ?

nisam čuo za njih da se nešto prodaju pa i nemam nekih iskustava s njima.

Uglavnom Master Porte Blindate se rade u Italiji, ali nemam saznanja koji se model prodaje u Hrvatskoj, s kojom bravom, cilindrom...

Radije bih se okrenuo renomiranim tvrtkama koji imaju poznati brand, servis osiguran i izbor cilindara s pouzdanom bravom u vratima.

safty-tipps
14.01.2014., 21:40
U diz-prom nemaju nikakvih rešetki za prozore.

U kovinskoj 27 (Interfom) imaju ponudu ovoga:

međutim to se isto treba naručiti.

Jel ima negdje kod nas gotovih rešetki, mozda po nekim centrima ili slično?

Za sada nema kupiti za odmah nego po narudžbi. Ima u Bauhausu u Ljubljani za odmah ako ćete do sjevernih komšija.

safty-tipps
14.01.2014., 21:49
Pozdrav svima,

evo da se i ja priključim temi.

Uzeo bih pp vrata za ulaz u stan, ali problem je što je otvor jako velik, cca 245x125cm od zida do zida.

Pa molim savjet za početak kako bi to bilo najbolje izvesti?
Dali s nadsvjetlom i nekim bočnim dodatkom? Vjerujem da je skupo.
Ili možda zidati da se smanji otvor, to pak nije opcija sad po zimi...
Ili nešto treće...

hvala

Otvor koji Vi spominjete zvuči kao je u pitanju zgrada iz centra Zagreba gdje su sada 2-krilna drvena vrata.
Napravite isto 2-krilna protuprovalna vrata.
Istina je da su takva vrata skuplja od 1-krilnih standarnih cca 90x200 cm.
U biti je cijena cca kao dvoja pp vrata, a ako ćete imati još i detalje na vratima da izgledaju kao stara drvena vrata...cijena ide gore...

ssm
15.01.2014., 08:46

Uglavnom Master Porte Blindate se rade u Italiji, ali nemam saznanja koji se model prodaje u Hrvatskoj, s kojom bravom, cilindrom...

Radije bih se okrenuo renomiranim tvrtkama koji imaju poznati brand, servis osiguran i izbor cilindara s pouzdanom bravom u vratima.

Bit će da su ti. Našao na webu. Hvala.

B-118
15.01.2014., 09:12
U koju kategoriju sigurnosti spada cilindar Titan TL, cijenom je povoljniji od T200,ovlašteni Titan servis me uvjerava da po sigurnosnim karakteristikama je blizu T200, što mislite safty-tipps?

HHmischko
15.01.2014., 09:36

hvala

Žao mi je ali imate najobičniji "dječji" cilindar i slobodno ga zamjenite s nečim ozbiljnijim ;)

Njegova cijena u trgovinama je od 150-250kn s PDV-om, kako gdje...

Ključ se kopira kod svih ključara bez problema jer je dostupan sirovi ključ.

Znači, “dječji cilindar” na vratima MAJSTOR OBIJA tek iz drugog pokušaja i naplaćuje 2.400 kn s ugradnjom nove brave i cilindra.

Realna cijena.
Onda mi je taj dječji sasvim dovoljan. Naravno uz vrata od masivnog drveta s jakim šarkama, dodatnom bravom....

Ionako u stanu jako rijetko imam više od 200 kn, eventualno ako se nešto diglo s nekim konkretnim ciljem, ali tada taj novac sutra biva potrošen.

Kakva protuprovalna vrata bi samo mogla privući lopove koji mogu pomisliti da navedena vrata štite neke velike dragocjenosti.

tjanjic
15.01.2014., 09:46
Otvor koji Vi spominjete zvuči kao je u pitanju zgrada iz centra Zagreba gdje su sada 2-krilna drvena vrata.
Napravite isto 2-krilna protuprovalna vrata.
Istina je da su takva vrata skuplja od 1-krilnih standarnih cca 90x200 cm.
U biti je cijena cca kao dvoja pp vrata, a ako ćete imati još i detalje na vratima da izgledaju kao stara drvena vrata...cijena ide gore...

Hvala puno na odgovoru.

Da, u centru smo, imamo sad drvena dvokrilna.
Njuškat ću malo i tražit ponude, pa ću vidjeti.

tnx

safty-tipps
15.01.2014., 17:53
Znači, “dječji cilindar” na vratima MAJSTOR OBIJA tek iz drugog pokušaja i naplaćuje 2.400 kn s ugradnjom nove brave i cilindra.

Onda mi je taj dječji sasvim dovoljan. Naravno uz vrata od masivnog drveta s jakim šarkama, dodatnom bravom....

Ionako u stanu jako rijetko imam više od 200 kn, eventualno ako se nešto diglo s nekim konkretnim ciljem, ali tada taj novac sutra biva potrošen.

Kakva protuprovalna vrata bi samo mogla privući lopove koji mogu pomisliti da navedena vrata štite neke velike dragocjenosti.

Malo mješamo kruške i jabuke, ali nema veze...
Ako trebate kakvu konkretnu pomoć ili pojašnjenje slobodno javite.

atoni
20.01.2014., 19:38
Cilindar da se može izvana otključati vrata, ako je ključ sa untarnje strane.

Da li to isključivo do cilindra ili i brava na neki način treba biti drugačija da podražava to?

Drugim riječima, mogu li kupiti domov cilindar sa tom opcijom?

safty-tipps
21.01.2014., 18:49
Da li to isključivo do cilindra ili i brava na neki način treba biti drugačija da podražava to?

Drugim riječima, mogu li kupiti domov cilindar sa tom opcijom?

Nema veze sa bravom nego s cilindrom. Svaki Dom cilindar ima tu opciju.

sraic
27.01.2014., 07:54
Pozdrav svima,
imam ponudu za ugradnju pp vrata na ulazu u stambenu zgradu.

Protuprovalna vrata GAIA M500 830x1970 L sa ugradnjom
Panel ALUMINIJ(plastificiran)
EL. PRIHVATNIK MOTTURA 94.077/28 L

sve skupa 8000 i nešto sitno kn.

Dali je ponuda ok?
Ne kužim se baš u tematiku pa je svaka pomoć dobrodošla!
Hvala unaprijed....

atoni
27.01.2014., 13:57
Gdje jeftino napraviti pločicu s imenom i kako to pričvrstiti na vrata?

safty-tipps
27.01.2014., 19:36
Gdje jeftino napraviti pločicu s imenom i kako to pričvrstiti na vrata?

Većina ključara ima i graviranje...

safty-tipps
28.01.2014., 06:53
Pozdrav svima,
imam ponudu za ugradnju pp vrata na ulazu u stambenu zgradu.

Protuprovalna vrata GAIA M500 830x1970 L sa ugradnjom
Panel ALUMINIJ(plastificiran)
EL. PRIHVATNIK MOTTURA 94.077/28 L

sve skupa 8000 i nešto sitno kn.

Dali je ponuda ok?
Ne kužim se baš u tematiku pa je svaka pomoć dobrodošla!
Hvala unaprijed....

Iskreno, pogledao sam što piše o vratima i zapravo ne piše ništa korisno.
U sjećanju mi je da su vrata Minerva skuplja i viši nivo kvalitete.
Brava Mottura na sef ključ nije loša.

sraic
28.01.2014., 10:10
safty-tipps, hvala na komentaru!

BundyBoy
30.01.2014., 07:31
kupujem ovakva vrata :D

http://www.youtube.com/watch?v=h8Y4tCvSxPw

KraljicaSparoga
03.02.2014., 21:44
Preselili smo se u novi stan koji ima protuprovalna vrata. Bivsi stanari nam se kunu da su oni prilikom prvog useljenja dobili samo 2 kljuca sto je meni malo cudno. Ja bi za svaki slucaj htijela promijenit bravu, pa me zanima ako znate dali je moguce promijenit bravu na tim vratima. Hvala

Hrwoye
04.02.2014., 13:20
Preselili smo se u novi stan koji ima protuprovalna vrata. Bivsi stanari nam se kunu da su oni prilikom prvog useljenja dobili samo 2 kljuca sto je meni malo cudno. Ja bi za svaki slucaj htijela promijenit bravu, pa me zanima ako znate dali je moguce promijenit bravu na tim vratima. Hvala

Bravu ne moraš mijenjati, dovoljno je promijeniti cilindar, a za to ti trebaju vrijednosti A i B

http://www.pohrani.com/f/3Y/IJ/2aGkvhYH/cilindar.jpg

Za vrstu cilindra i proizvođača preleti nekoliko stranica unatrag ovog pdf-a

safty-tipps
04.02.2014., 22:31

Sve se moze sredit. Samo treba dobar servis...

Kakve kljuceve imate? Velike sefovske ili male za cilindar?
Kako god mogu se kljucevi novi stavit...
Sve opet ovisi kakva je brava... ako je u bravi klasican cilindar onda je kljuceve najlakse zamjenit ugradnjom novog cilindra s novim kljucevima...

Preporuka je da zamjenite kljuceve. I da novi budu zasticeni od kopiranja...

skarabej
14.02.2014., 10:12

Sve se moze sredit. Samo treba dobar servis...

Kakve kljuceve imate? Velike sefovske ili male za cilindar?
Kako god mogu se kljucevi novi stavit...
Sve opet ovisi kakva je brava... ako je u bravi klasican cilindar onda je kljuceve najlakse zamjenit ugradnjom novog cilindra s novim kljucevima...

Preporuka je da zamjenite kljuceve. I da novi budu zasticeni od kopiranja...

Samo mijenjaj. Tako su i meni rekli kad sam kupovala stan - doduše tvrdili su da imaju samo tri ključa, na kraju dobila samo dva. Nazvala Kolnou (http://kolnoa.hr/), došli, ugradili novi cilindar, 600kn i sve 5. Oni rade s Multi Lock sistemima, tako da ako su njihova vrata, mogu ti samo promijeniti šifru i to košta upola manje. 15 minuta posla.

I da, dobila sam 5 ključeva i vlasničku karticu s kojom mogu izraditi još 40 ključeva ako želim. Toliko o 2 ključa.

safty-tipps
15.02.2014., 07:29
Samo mijenjaj. Tako su i meni rekli kad sam kupovala stan - doduše tvrdili su da imaju samo tri ključa, na kraju dobila samo dva. Nazvala Kolnou (http://kolnoa.hr/), došli, ugradili novi cilindar, 600kn i sve 5. Oni rade s Multi Lock sistemima, tako da ako su njihova vrata, mogu ti samo promijeniti šifru i to košta upola manje. 15 minuta posla.

I da, dobila sam 5 ključeva i vlasničku karticu s kojom mogu izraditi još 40 ključeva ako želim. Toliko o 2 ključa.

To je dobra stvar kada uzmeš/kupiš cilindar koji ima funkcionalnu servisnu karticu (tzv. kod karticu) pomoću koje ozbiljni servisi mogu napraviti novi cilindar ili ključ u neograničenoj količini.
A kod nekih proizvođača/brandova je moguće uzeti samo novi set ključeva, a to obično košta cca 50% novog cilindra.

A što se tiče zamjene cilindara kod ulaska u stan...ozbiljna preporuka je da se zamjen cilindar/ključevi.
Upoznao sam jednog "bolesnika" koji je investitor u gradnju stanova i ima generalni ključ (master) koji otvara sve stanove koje je izgradio. Užas!!! Nema niti potrebe niti realnog obrazloženja što će mu to, osobito kada ljudi kupe stan i dobiju ključeve, a ovaj može ulazit...

denisbos
17.02.2014., 09:55
Ma mogu se sigurnosne brave staviti i na obična (ispuna kartonsko sače) vrata tipa sa stare komunističke gradnje.

http://images.gutefrage.net/media/fragen/bilder/wohnungstuer-mir-sicherheits-riegel-nachruesten/1_big.jpg

Ovdje na slikama je samo po 1 brava, ali potpuna sigurnost je uz 2 takve brave (iznad kvake i ispod kvake). Tako preporučuje i najveći stručnjaci za sigurnost vrata i prozora - njemačka policija. Oni više nemaju provale kroz vrata jer je Njemačka već puna tih poprečnih brava + masivna vrata 8 cm s 2 falca...

Obadva prethodna rješenja se stavljaju na vrata jer je to sigurnije

Pozdrav,

zanimljiv mi je bio dio posta (iznad) sa osiguranjem obicnih starih (komunistickih :)) vrata. Imam takva vrata na stanu, nisu mijenjana otkad je zgrada gradjena (cca. 30 god.) i nisam nikad posebno razmisljao o njima dok nedavno nije provaljeno u stan (sa istim takvim vratima) u susjednoj zgradi. Nemam nesto posebno vrijedno u stanu (ali, nije imao ni susjed) pa nisam razmisljao o vecim ulaganjima (protuprovalna vrata), ali ulozio bih u osiguranje postojecih ako postoje dobri nacini.

Sto preporucate? Ovako nesto kao sto je preporuceno u postu iznad? Sto je to tocno i gdje se moze kupiti? Mozda jos neka preporuka?

Zahvaljujem na savjetu!

safty-tipps
17.02.2014., 19:40
Pozdrav,

zanimljiv mi je bio dio posta (iznad) sa osiguranjem obicnih starih (komunistickih :)) vrata. Imam takva vrata na stanu, nisu mijenjana otkad je zgrada gradjena (cca. 30 god.) i nisam nikad posebno razmisljao o njima dok nedavno nije provaljeno u stan (sa istim takvim vratima) u susjednoj zgradi. Nemam nesto posebno vrijedno u stanu (ali, nije imao ni susjed) pa nisam razmisljao o vecim ulaganjima (protuprovalna vrata), ali ulozio bih u osiguranje postojecih ako postoje dobri nacini.

Sto preporucate? Ovako nesto kao sto je preporuceno u postu iznad? Sto je to tocno i gdje se moze kupiti? Mozda jos neka preporuka?
Zahvaljujem na savjetu!

Možete ići na varijantu kao što sam stavio u navedeni post - to je poprečna sigurnosna brava sa sigurnosnim cilindrom. S time da može biti 1 ispod glavne brave ili još 1 koja će biti još iznad glavne brave.

Druga opcija bi bila talijanski tip sigurnosne brave, tzv. H-sistem zaključavanja ili zaključavanje u 5 točaka, a ima još i polu-H sistem ili zaključavanje u 3 točke.

KraljicaSparoga
19.02.2014., 23:05
Hvala svima na odgovorima. Imamo velike sefovske kljuceve. Nego na vrstima uopce ne pise koja je marka. Mogu zvat bilo koju firmu za promjenu cilindra?

safty-tipps
20.02.2014., 18:21
Hvala svima na odgovorima. Imamo velike sefovske kljuceve. Nego na vrstima uopce ne pise koja je marka. Mogu zvat bilo koju firmu za promjenu cilindra?

Možete i to će koštati cca 2.500kn. U cijeni je nova brava, cilindar, defender-sigurnosna rozeta, ukrasna rozeta za unutra i usluga. Ako imate sreće panel nećete morati mjenjati-ovisni od vrata i od kvalitete bravara.

Guud
20.02.2014., 21:28
Taman sam krenuo postaviti pitanje, ali vidim da je KraljicaSparoga upravo pitala istu stvar. Negdje (mislim Zekic) sam vidio bravu i cilindar (ako sam dobro skužio) za 900kn, cisa? Koliko vidim na svojim vratima (ne piše koja su, ali mislim da su torterolo) brava se ne može izvadit bez skidanja stranice, otud cijena od cca. 2500kn? Imam cisa bravu s velikim ključem, glavni razlog zamjene bi bio taj da dobijem manji ključ, ali nisam očekivao da to dođe 2500kn. :(

safty-tipps
21.02.2014., 16:36
Taman sam krenuo postaviti pitanje, ali vidim da je KraljicaSparoga upravo pitala istu stvar. Negdje (mislim Zekic) sam vidio bravu i cilindar (ako sam dobro skužio) za 900kn, cisa? Koliko vidim na svojim vratima (ne piše koja su, ali mislim da su torterolo) brava se ne može izvadit bez skidanja stranice, otud cijena od cca. 2500kn? Imam cisa bravu s velikim ključem, glavni razlog zamjene bi bio taj da dobijem manji ključ, ali nisam očekivao da to dođe 2500kn. :(

Da da...

Potrebno je rastaviti vrata, zamjeniti bravu, rezati lim da se može staviti cilindar te rezati panel, staviti nove rozete, sigurnosni štit....bla bla

Ima tu osjteljivog posla cca 5h. A možda i trebaju 2 čovjeka...i eto rad + materijal dobijemo cjenu zamjene sef brave za cilinar bravu.

kajperinja
06.03.2014., 12:27
Ispricavam se sto pisem na temi, a nisam procitala nista od prije napisanog. Naime, hitno je...ako stignem, citat cu kasnije...
Radi se o akciji za protuprovalna vrata po cijeni od 2500kn, firma (pvc iveljic). Kako se meni to cini prilicno jeftino (jer sam cula da takva vrata kostaju puno vise, osim ako nisu cijene drasticno pale) i to je navodno cijena sa demontazom i montazom...trazim savjet, eventulano iskustvo s tom firmom....
...jer radi se o osobi (ne kupujem ja) koja bi vrlo lako mogla nepromisljeno uletiti u losu kupnju bez puno razmisljanja...pa ako postoji razlog da bar pokusam (tesko da cu uspjeti, jer obicno se to dogodi ludo i brzo) odvratiti od kupnje...
Hvala

safty-tipps
06.03.2014., 17:55
Ispricavam se sto pisem na temi, a nisam procitala nista od prije napisanog. Naime, hitno je...ako stignem, citat cu kasnije...
Radi se o akciji za protuprovalna vrata po cijeni od 2500kn, firma (pvc iveljic). Kako se meni to cini prilicno jeftino (jer sam cula da takva vrata kostaju puno vise, osim ako nisu cijene drasticno pale) i to je navodno cijena sa demontazom i montazom...trazim savjet, eventulano iskustvo s tom firmom....
...jer radi se o osobi (ne kupujem ja) koja bi vrlo lako mogla nepromisljeno uletiti u losu kupnju bez puno razmisljanja...pa ako postoji razlog da bar pokusam (tesko da cu uspjeti, jer obicno se to dogodi ludo i brzo) odvratiti od kupnje...
Hvala

PVC vratno krilo nije protuprovalno, a niti brave koje se ugradjuju bez obzira jeli na 1 ili više točaka zatvaranja...
Zašto je tako....provalnici znaju...
Polugom se mogu otvoriti bilo koja PVC vrata. To je poluproizvod i može se staviti unutar objekta kao termoizolacija, ali protuprovalost nije svrha tih vrata.

kajperinja
06.03.2014., 18:31
PVC vratno krilo nije protuprovalno, a niti brave koje se ugradjuju bez obzira jeli na 1 ili više točaka zatvaranja...
Zašto je tako....provalnici znaju...
Polugom se mogu otvoriti bilo koja PVC vrata. To je poluproizvod i može se staviti unutar objekta kao termoizolacija, ali protuprovalost nije svrha tih vrata.
Vrata nisu pvc, nego nesto kao drvo (dakle, nka varijanta koja izgleda kao drvo).
Samo se firma zove pvc .
Postojeca vrata su koma, nije intencija kupiti nesto super protuprovalno, no ako se za tih 2500kn dobje nesto sto za godinu dana moras micati/popravljati...onda to stvarno nije opcija. Ako je nesto sto moze posluziti, jos i moze doci u obzir.
Iako je cudno jeftino, imo.

ivana pp vrata
09.03.2014., 01:28

veliki pozdrav svima, posebno znalcima koji će mi pomoći nadam se :)
safty-tipps - vidim imate puno znanja pa molim info koje su vaše preporuke renomiranih tvrtki koji imaju poznati brand i ostalo što ste naveli?

malo sam čitala postove, ali nikako nisam uspjela pronaći koju na kraju tvrtku preferirate i preoporučujete...
- Mitra
- Rapanui
- Osor-promet
- Pro-mont
- Protekta
- Kolnoa
- Pihler

koji od ovih imaju sve značajke koje su važne pri izboru kvalitete, a naveli ste ih u par postova, ali se niste isključivo opredijelili za određenu tvrtku?

pa ako nije problem poredajte mi ih i ocjenite koja vam je top i zbog čega, a koja ne baš...te pored svake uz ocjenu stavite i cijenu okvirno..

osim onih stručnih znanja u koja se ne kužim baš puno, vidim da većina ima problem s ponudom boja panela, jer većina ima neki 5 standarda, skoro nitko nema boju šljiva i orah, i kod većine se vidi onaj crni okvir - obrub oko panela što jako ružno izgleda kod svjetlije nijanse panela, prvo što uočite jest ta crna boja, a ne sami panel (koji bi trebao vizualno biti u prvom planu) ne znam kako se to točno zove, ali vjerojatno ima neki stručni naziv!
neznam postoji li mogućnost da se to oboji u boju panela tak da vrata na nešto liče, a ne ono npr.čovjek se odluči za panel boju hrasta i kad ono oko njega crni obrub - jako ružno i ne estetski.

molim iskustva dr. ako vi niste sigurni gdje se može osim kompletne kvalitete, ujedno i maknuti taj crni obrub odnosno boju uskladiti s panelom, i veći izbor boja panela...

nadam se da nisam zakomplicirala :)

najljepše zahvaljujem...puno ćete mi time pomoći pri izboru i konačnoj odluci...

sva sreća da postoji ovaj forum :)

ivana pp vrata
09.03.2014., 01:40

safty-tipps - vidim imate puno znanja pa molim info koje su vaše preporuke renomiranih tvrtki koji imaju poznati brand i ostalo što ste naveli?

malo sam čitala postove, ali nikako nisam uspjela pronaći koju na kraju tvrtku preferirate i preoporučujete...
- Mitra
- Rapanui
- Osor-promet
- Pro-mont
- Protekta
- Kolnoa
- Pihler

koji od ovih imaju sve značajke koje su važne pri izboru kvalitete, a naveli ste ih u par postova, ali se niste isključivo opredijelili za određenu tvrtku?

pa ako nije problem poredajte mi ih i ocjenite koja vam je top i zbog čega, a koja ne baš...te pored svake uz ocjenu stavite i cijenu okvirno..

osim onih stručnih znanja u koja se ne kužim baš puno, vidim da većina ima problem s ponudom boja panela, jer većina ima neki 5 standarda, skoro nitko nema boju šljiva i orah, i kod većine se vidi onaj crni okvir - obrub oko panela što jako ružno izgleda kod svjetlije nijanse panela, prvo što uočite jest ta crna boja, a ne sami panel (koji bi trebao vizualno biti u prvom planu) ne znam kako se to točno zove, ali vjerojatno ima neki stručni naziv!
neznam postoji li mogućnost da se to oboji u boju panela tak da vrata na nešto liče, a ne ono npr.čovjek se odluči za panel boju hrasta i kad ono oko njega crni obrub - jako ružno i ne estetski.

molim iskustva dr. ako vi niste sigurni gdje se može osim kompletne kvalitete, ujedno i maknuti taj crni obrub odnosno boju uskladiti s panelom, i veći izbor boja panela...

najljepše zahvaljujem...puno ćete mi time pomoći pri izboru i konačnoj odluci...

uz sve gore navedeno, još molim vaš savjet - da li radje preporučujete protuprovalna ili masivna drvena s dobrim cilindrom/bravom ( ako geldate s aspekta sigurnosti od provala)?

kolika je cjenovno razlika? i gdje se mogu naručiti ta drvena masivna - koji dobra stolar koji zna sve i kvalitetno (ugradnja svega i montaža) ?

najljepše zahvaljujem :)

ssm
10.03.2014., 20:39

- Mitra
- Rapanui
- Osor-promet
- Pro-mont
- Protekta
- Kolnoa
- Pihler

Meni su prije 7-8 godina radili iz Osora. Obišao sam tada sve firme , još nije bilo kineza. Svi su nešto komplicirali, te ne može ovo, ako ovo onda ono, itd. Recimo dvije boje panela i lajsni su tada za sve bili rocket science. Priča sa bravama također. Što smo htjeli to smo i dobili jedino kod njih. A nismo tražili nešto jako posebno. Kod njih stvarno sve išlo bez ikakvih problema. Jedino smo čekali tjedan-dva ukrasne lajsne za unutrašnju stranu jer su rađene po točno na mjeru iz masiva i prema boji panela. Gazda osobno dolazio na izmjeru, platili tek kad je sve bilo gotovo.

To je bilo tada, ne znam kako je sad.

ivana pp vrata
14.03.2014., 21:36
Meni su prije 7-8 godina radili iz Osora. Obišao sam tada sve firme , još nije bilo kineza. Svi su nešto komplicirali, te ne može ovo, ako ovo onda ono, itd. Recimo dvije boje panela i lajsni su tada za sve bili rocket science. Priča sa bravama također. Što smo htjeli to smo i dobili jedino kod njih. A nismo tražili nešto jako posebno. Kod njih stvarno sve išlo bez ikakvih problema. Jedino smo čekali tjedan-dva ukrasne lajsne za unutrašnju stranu jer su rađene po točno na mjeru iz masiva i prema boji panela. Gazda osobno dolazio na izmjeru, platili tek kad je sve bilo gotovo.

To je bilo tada, ne znam kako je sad.

hvala ti puno na savijetu :) budem otišla do njiih

Vwovac
17.03.2014., 16:53

- Mitra
- Rapanui
- Osor-promet
- Pro-mont
- Protekta
- Kolnoa
- Pihler

Ja sam izabrao Mitru i njihova vrata u verziji Rock G Gripstop (http://www.mitra.hr/ponuda/protuprovalna-vrata/rock/).
Jako sam zadovoljan njihovom izradom i postavljanjem i završnom obradom..
Izbor boja vam je dostupan na linku..
Kod njih se i sami čelični profili mogu izabrati u drugoj posebnoj boji ali to košta više naravno..Ali može se..
Ponuda cilindara je bila mottura champion 28 mislim,a kolega safetytips je predložio drugi cilindar tj. drugog proizvođača..To se sve može dogovoriti na licu mjesta..

ssm
18.03.2014., 08:52
Meni je u to doba (prije 8 g) mitra bila prvi izbor, nakon inicijalnih razgovora i obilazaka. Prodavačica se jako trudila (još su bili u Končarevoj), ali nikako nismo mogli složiti kombinaciju. Recimo, leptir na cilindru sa unutarnje strane je bio nepremostiva prepreka. Ne znam zašto. Lajsne iznutra su bile samo u bijeloj boji , pa onda naravno i panel, a to nije dolazilo u obzir. Al eto , stvari se s vremenom mijenjaju i na bolje.

Sjetio sam se dva detalja na vratima na kojeg bi trebalo obratiti pažnju kod odabira vrata. Gledajte da vam je što veća površina dosjeda vrata na štok, i koliko lagano se vrata zatvaraju. To bi se trebalo moći podesiti , ali recimo kod susjeda nešto ne klapa pa mora prilično lupiti sa vratima da se zatvore. Ne znam čija su.

Wedding
19.03.2014., 08:30
Trebam preporuku za dobra protuprovalna ulazna vrata u kucu? pa ako netko ima dobre preporuke molim neka napise sta ima i kako ste zadovoljni:D

cukelja
04.04.2014., 07:27
jel može preporuka za neku firmu za ugradnju protuprovalnih vrata na području Splita na temelju osobnih iskustava

danielpubmail
10.04.2014., 08:10
Nadam se da će Vam ova slika pomoći da skužite o čemu je riječ.

Ovo mi se cini zanimljivo. Jer imam stara komunisticka vrata, sa ne previse kvalitetnim bravama (dvije su). Ne drzim neznam sto kvalitetno u stanu da ugradjujem ppv.
Zna li netko koja je cijena ugradnje ovog njemackog sistema? Za jednu ili dvije brave?
Hvala