PDA

View Full Version : Sredstva za skidanje boje ili dekolorizatori

stranice : [1] 2

polly
12.09.2005., 14:15
Ovako, plavuša se dulje vrijeme farbala u tamno crveno.
Sad bi opet htjela biti plava, ili bar svijetlo smeđa.
Znam da postoje sredstva za skidanje boje.
Ne znam koliko je to pametno, tj. da li možda uništava kosu.
I gdi toga ima u Zgb?
Lokalni Rudeški frizeraj to ne radi.

mrkvich
12.09.2005., 23:37
ima u dmu kupit od loreala ak se ne varam dekolorizator al ne valja,isto ko da blajhas kosu ju sasushi i ak si crvena ponarancastis,sam das puno vise para.

shirl
13.09.2005., 12:23
mrkvich kaže:
ima u dmu kupit od loreala ak se ne varam dekolorizator al ne valja,isto ko da blajhas kosu ju sasushi i ak si crvena ponarancastis,sam das puno vise para.

taj proizvod sam davno kupila jer mi je frizerka rekla da je on samo međufaza kad sa tamnog/crvenkastog želiš svijetlu boju.
sjećam se da sam bila žućkasto/narančasta i onda sam isti dan stavila pepeljasto plavu boju i bila zadovoljna postignutom nijansom
:D
taj proces jako isušuje kosu i ako ti je prirodno suha, morat ćeš je dosta skratit.
:w

Moky
13.09.2005., 12:32
Idi kod brijača da ti oguli glavu blesavu, i imati češ uskoro lijepu plavu kosu.

Bocca della Verita
13.09.2005., 12:32
polly kaže:
I gdi toga ima u Zgb?

osim blajha ne postoji nista.
a ni blajh nije toliko jak da skine crvenu boju.
i jos unisti kosu.
vrijeme je jedino sredstvo za skidanje crvenog pgmenta.
ja od ukrsa pustam da kosa svijetli,
frizer se nije zelio upustati u nasilno posvjetljavanje.
izrast prekrivam preljevima u boji isprane boje.
znacajna razlika se pojavila tek nakon ljeta, sunca, mora...
al i dalje je to crvena, neka boja meda, konjaka, duhana...

magriz
13.09.2005., 13:01
u zadnjih pet godina prošla sam nekoliko puta promjene od crne u svijetlo smeđu, pa u crvenu i natrag do svijetlo smeđe. :D naravno, svaki put je bilo blajhanje, pa farba, ili barem pramenovi u gusto.
ako je frizerka stručna, napraviti će posao dobro pa nekon crvene boje neće ostati narančasti tragovi, nego će, kao meni sva kosa biti pepeljasto svijetlo smeđa, jedan put, a drugi put biserno plava. i naravno, paziti će da ne isuši i ne uništi kosu.
problem je, što se većini frizerki ne da imati posla s tim, jer zahtijeva znanja, stručnosti i jaaakooo puuunooo strpljenja.

mene je sređivala Ljubica u RI, u Zg ne znam dobre frizere, pa se bojim takve zahvate prepustiti nepoznatom...

a pustiti da crvena ode s vremenom? :rolleyes: možeš komotno u cirkus s takvom šarenom glavom

Bocca della Verita
13.09.2005., 13:24
magriz kaže:
u zadnjih pet godina prošla sam nekoliko puta promjene od crne u svijetlo smeđu, pa u crvenu i natrag do svijetlo smeđe. :D naravno, svaki put je bilo blajhanje, pa farba, ili barem pramenovi u gusto.
ako je frizerka stručna, napraviti će posao dobro pa nekon crvene boje neće ostati narančasti tragovi, nego će, kao meni sva kosa biti pepeljasto svijetlo smeđa, jedan put, a drugi put biserno plava. i naravno, paziti će da ne isuši i ne uništi kosu.
problem je, što se većini frizerki ne da imati posla s tim, jer zahtijeva znanja, stručnosti i jaaakooo puuunooo strpljenja.

...

sve to stoji, al je isto toliko vazna i kvaliteta kose

magriz kaže:
a pustiti da crvena ode s vremenom? :rolleyes: možeš komotno u cirkus s takvom šarenom glavom

oprosti, al moja glava nije nimalo sarena:o

magic
13.09.2005., 14:44
Bocca della Verita kaže:
osim blajha ne postoji nista.

prosim lepo nije istina. al mi je glupo bilo javljat se jer ona trazhi neki lokalni salon.

evo u mome salonu imaju sredstvo kojima se bash skida boja sa kose. do prirodne. a blansh kosu prvo pocrveni, pa pozhuti pa pobijeli. ne skida boju.

danas su radili ujutro, pa cu pitat sutra. znam da je to cura nazivala 'de kap', a sad shto pishe na proizvodu nemam pojma.

chrissy
13.09.2005., 15:10
magic kaže:
evo u mome salonu imaju sredstvo kojima se bash skida boja sa kose. do prirodne. a blansh kosu prvo pocrveni, pa pozhuti pa pobijeli. ne skida boju.

To ima i u mom frizeraju, neka žena je skidala boju kad sam ja bila; to je navodno nekakva kiselina, uuuuužasno smrdi, al stvarno skine boju... ne baš do kraja, al bolje izgleda nego da se blajha...

Moky
13.09.2005., 15:34
chrissy kaže:
, al stvarno skine boju... ne baš do kraja, al bolje izgleda nego da se blajha...

Brijac ti skine i boju i kosu D O K R A J A !!!

Bocca della Verita
13.09.2005., 17:19
magic kaže:
prosim lepo nije istina. al mi je glupo bilo javljat se jer ona trazhi neki lokalni salon.

danas su radili ujutro, pa cu pitat sutra. znam da je to cura nazivala 'de kap', a sad shto pishe na proizvodu nemam pojma.

zasto to meni niko nije htio napraviti???
:mama: :mama: :mama:

u 2 salona, oba ok, nije ono da se zovu milka i zora:rolleyes: ,
na oba mijesta sam dobila isti savjet, cekati da se boja sto vise ispare da bi bili sigurni da cu uspiti imati plave pramenove.
hm...:confused:

magic
13.09.2005., 17:24
e, vidish...ja bash idem u neki bezvezni lokalni salon. ono, na zidicu ispred sjede luzeri s pivom kupljenom u ducanu. al jebiga, cura je :top:

Bocca della Verita
13.09.2005., 17:31
magic kaže:
e, vidish...ja bash idem u neki bezvezni lokalni salon. ono, na zidicu ispred sjede luzeri s pivom kupljenom u ducanu. al jebiga, cura je :top:

:tuzni:

polly
14.09.2005., 14:25
magic kaže:

Najbolje da ti dogovoriš termin a ja ubacim blesu (kćerce moje mlađe) u auto i do Rijeke.
Volim takva mjesta sa lokalnim cugerima, podsjete ma na djetinjstvo na Trnju. Uvijek im dobacim koju kunu za pivce. Prosjacima 0 kuna, ali cugerima dam.
Kosa joj je gusta, ponosi dosta dobro maltretiranja, nije baš masna ali malo brže se masti.
Baš je farbana (nisu kolorci) i nema šanse da se ispere. Ne farba se od početka 6 mjeseca i vidi se da se nebu isprala nikad.
U nekoliko frizeraja su rekli da u obzir dolazi samo blajhanje.

magic
14.09.2005., 20:19
evo ove (http://www.brelil-media.com/newsite/catalogo_innovativebleach.htm) proizvode, ovisno o sluchaju, koristi.

Ipanema
14.09.2005., 20:25
Ajme, nek se javi netko ima li u Zagrebu frizeraj koji skida boju s kose.

Dustflower
15.09.2005., 23:47
kod mene je skidanje crvene upalilo stavljanjem svijetle pepeljasto plave (mislim da je ona dolazila s nekim blond aktivatorom, sto bi reklo blansom). prvi dan me bilo sram izac vani s jarko narancastom kosom. :o nakon 2 tjedna ponovila sam pepeljasto plavu + onaj nekakav ljubicasti korektor za boju i imala sam zlatno plavu, sljedeci put nakon pepeljaste imala sam plavu kosu sa samo pojedinim zuckastim pramenovima koje sam neutralizirala srebrnim ehotonom. uglavnom, moze se, ali nakon blansa, racunaj na jako ostecenu kosu bez obzira na sve moguce preparate.

Boni
16.09.2005., 11:46
ove meni u utorak frizerka skidala boju u Zagrebu... isto lokalni frizeraj, pored trznice....
Ja sam bila crvena jako dugo, pa sam htjela postati plava.... Rekla je da to moze samo postupno... Pred nesto vise od mjesec dana sam se ofarbala u tamnosmedje i na to dala plave pamenove, i sad u utorak mi je prvo skidala tu smedju boju, rekla je da jos uvijek vucem na naracasto, ofarbala me u boju meda, i napravila plave pramenove...

Pouka ove price... ako se zeli izbjeci osecivanje kose prelaz sa crvene na plavu je dugotrajan proces.... a pogotovo ako se zeli biti planinasto plava... ja zelim biti zlato plava pa je to manji problem...

polly
16.09.2005., 18:45
Boni kaže:
ove meni u utorak frizerka skidala boju u Zagrebu... isto lokalni frizeraj, pored trznice....

Koje tržnice?
Boja je toliko crvena da ju može prekrit samo crna. Nema šanse da ju pokrije tamno smeđa.
Prirodno je pepeljasto tamno plava sa prirodno svjetlijim pramenovima odozgo.
Kad se htjela prvi put kod frizera pofarbat, čovjek je odbio. Rekao je da bi više od pol ženskih ubilo da imaju takvu kosu.
Kak se veli, mladost ludost.

Hvala svima na savjetima.

enter
17.09.2005., 11:34
Boni kaže:
Ja sam bila crvena jako dugo, pa sam htjela postati plava.... Rekla je da to moze samo postupno... Pred nesto vise od mjesec dana sam se ofarbala u tamnosmedje i na to dala plave pamenove, i sad u utorak mi je prvo skidala tu smedju boju, rekla je da jos uvijek vucem na naracasto, ofarbala me u boju meda, i napravila plave pramenove...

ovo je skroz istina.ja sam isto tak bila crvena jako dugo i htjela sam postat plava.
prvo mi je blajhala na pramenove,pa nakon mjesec dana opet isto i nakon mjesec dana opet isto tak.
e tada mi je kosa bila skroz plava.ali naravno,sve mi je to dosta isušilo kosu pa sam ju skratila za kojih 5 cm.
sada se sama farbam doma uz 12% hidrogen i keuneovu pepeljasto plavu boju.i odlično ispadne.:top:
radije tako nego da dajem masne pare u salonu da mi blajha kosu.

magic
17.09.2005., 11:39
radije tako nego da dajem masne pare u salonu da mi blajha kosu.

a ovo

ovo je skroz istina.ja sam isto tak bila crvena jako dugo i htjela sam postat plava.
prvo mi je blajhala na pramenove,pa nakon mjesec dana opet isto i nakon mjesec dana opet isto tak.

si isto radila sama?

enter
17.09.2005., 11:50
nisam te dobro skužila.....
pramenove mi je radila frendica frizerka a zadnje pramenove mi je radila jedna cura baš u salonu i super je ispalo,nemoj krivo shvatit.
samo hoću reć da mi je zasad dok sam plava,bespotrebno odlazit kod frizera da me blajha a ovak se solo ofarbam doma i dobro ispadne. ;)

Lilly Liberty
23.07.2006., 11:59
Htela bih da se prefarbam u svetliju nijansu, te sam od jedne prijateljice ( koja mi sad nije dostupna) cula da je ona prvo sa skidacem farbe selective, skinula prethodnu boju , pa se tek onda farbala u svetliju nijansu...

E sad ja sam nasla u prodavnici selective decolor vit...molim za pomoc, da li je to skidac farbe, ili je nesto drugo u pitanju...da li neko ima iskustva sa njim...pozdrav

Crow Jane
23.07.2006., 21:11
Ja imam negativno iskustvo s Decolorom na crnu kosu. :horor:

Posane šargopirgasta i slama. Odi radije frizerki. :)

mrkvich
27.07.2006., 10:46
probala sam onaj skidac farbe za kosu od loreala. iako pise sve naj naj na kutiji od tog da daje sjaj, mekocu, ne ostecuje itd itd.uglavnom isto ko blajh samo skuplje.

nisamlu
09.05.2007., 20:32
da li je neka od vas koristila skidace farbe?
zna li neko kakav je mr dikson skidac farbe? uglavnom sam citala po forumima da skida sve farbe sa kose do prirodne boje bez ostecenja? :cerek:

girly-girl
09.05.2007., 22:50
nisam, ali ako ti probaš javi.. zvuči mi predobro da bi bilo istinito..

mousse od čokolade
09.05.2007., 23:20
to mora da je neka ubitacna kemikalija.

patientia
10.05.2007., 01:12
Color Oops sadrzi ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_dithionite

mrkvich
10.05.2007., 11:18
ne znam dal je isto, pred kojih godinu dana vise manje sam probala neki lorealov dekolorizator.
iskreno? to je blajh u skupljoj varijanti.
do prirodne mi nikako nije skinul boju, vec isto ko blajh na narancasto.ne znam koliko ostecuje kosu jer imam dosta cvrstu itd pa mi ju ni blajh nije vidljivo skurio nit ovaj dekolorizator.

patientia
10.05.2007., 13:03
E da, postoje i blajhovi u skupom pakiranju, samo oni ne vracaju na prirodnu boju kose. Color Oops navodno vraca na prirodnu boju ili svjetliju ako ju je sam proces farbanja posvijetlio.

jagodica-bobica
10.05.2007., 21:45
Ne znam sta je mr dikson, valjda mislis na Dikson italijanske farbe.

Znam da imaju looode nijanse i da su jako skupi. Otprilike jedna boja dodje oko 120 kn. Gledala sam neku ljubicastu ali bi mi trebale barem 4 bocice da se ofarbam a nije mi se davalo toliki novac

jagodica-bobica
12.05.2007., 14:22
Dajte da analiziramo ovaj Color oops jer previse to dobro zvuci.
Ja sam na korak od narucivanja:zubo:
(Pati, assist me:D )

Dakle, ovaj preparat sadrzi:

Deionized Water , Hydrosulfite , Fragrance , Polysorbate-80 , Hydroxyethylcellulose , Cocamidopropylhydroxysultaine , Deionized Water , Citric Acid , Cocamidopropylhydroxysultaine , Xantham Gum.

"If this is a chemical cocktail- a serum for removing recently dyed hair, the product works by again invading the shaft of the hair, wrapping around the pigment compounds, and then once water is introduced at the end, it washes right out. In some cases, it may not remove the iridescence (you know when you're colouring your hair blonde and it kinda looks pinky or purpley?) that is a built in toner."

patientia
12.05.2007., 19:01
Hydrosulfite je sodium dithionite, na wikipedii pise ovo:

"The reduction properties of sodium dithionite also eliminate excess dye, residual oxide, and unintended pigments, thereby improving overall colour quality. It can also be used as a bleach, in, for instance, paper pulp, cotton, wool, and kaolin clay."

No nikad prije Color Oopsa nisam cula za njegovu primjenu u kozmetici. U Material Safety Data Sheetu pise da iritira kozu, no to vrijedi za koncentriranu kemikaliju (ovdje je dosta razrijedjena):
http://ptcl.chem.ox.ac.uk/MSDS/SO/sodium_hydrosulfite.html
Ostalo su zgusnjivaci, emulgatori, tenzidi i regulator pH. Zasto je voda na dva mjesta nemam pojma. Cak i ako su stavili vec gotovu mjesavinu sastojaka koja sadrzi vodu, bez racunanja su mogli zakljuciti da vode opet ima toliko da ostaje na prvom mjestu na popisu sastojaka.

jagodica-bobica
12.05.2007., 21:35
E hvala.
Znaci moze se ovo staviti bez brige na kosu koja je vec iziritirana:confused:
A ovaj Diksonov Decap decolor je isto na bazi ovog hidrosulfita, nasla sam negdje na netu sastav:

level A :
NONOXYNOL 6, LAURETH 2, AQUA, METHOXYISOPRAPANOL, LACTIC ACID, CITRIC ADID, PARFUM

level B :
AQUA, SODIUM HYDROSULFITE, SODIUM HYDROXYMETHANE SULFONATE, CELULOSE GUM, HYDROXYLCELULOSE, EDTA, PARFUM

patientia
12.05.2007., 22:08
Sad si mi dala misliti. Ne mogu ti jamciti da ti nista nece biti, nikad prije nisam to vidjela u kozmetici. Predlazem da prije upotrebe testiras na maloj povrsini koze (na unutrasnjoj strani podlaktice), a to vjerojatno i pise na proizvodu. Veca je opasnost da ce stetiti kozi vlasista nego kosi.

Ovaj drugi me zbunjuje, level A izgleda kiselo (ako je ijedan od njih kiseo), a kiselo zatvara ljuskice na kosi. Level B sadrzi hidrosulfit i jos sodium hydroxymethane sulfonate koji se koristi za uklanjanje nekih gadosti iz kose (klor iz bazenske vode), no nisam sigurna uklanja li i boju. Level A jos ima dosta deterdzenata. Ne mogu procijeniti je li Level B luznat (da podigne ljuskice na kosi i omoguci prodor kemikalijama u vlas). Je li moguce da se level B neko vrijeme ostavi na kosi i da se ispire levelom A. Ne znam, nisam kemicarka...

nisamlu
13.05.2007., 01:07
leveli a i b se pomesaju i drze na kosi pola sata do 45 minuta
pravo je cudo da si iskopala bas moj prepis sastava ovog dekoloranta na netu :)

nisamlu
18.05.2007., 21:38
upravo sam skinula crnu farbu diksonovim skidacem farbe

boja koju sam dobila je nesto tamno crveno ali mi kosa nije NI NAJMANJE ostecena!

svima preporucujem :cerek: :cerek: :cerek:

ljubimteucelo
14.10.2007., 10:24
Di ima kupit to Diksonovo? Bi li mi uspilo skinut tamno smedju sa blagim crvenim odsjajem do moje prirodne svijetlo smedje? Cije je to Color Oops? Di ima za kupit? Ljubim u celo onog ko mi odgovori. :kiss: :D :D

wondergirl21
14.10.2007., 17:37
ne znam dal je isto, pred kojih godinu dana vise manje sam probala neki lorealov dekolorizator.
iskreno? to je blajh u skupljoj varijanti.
do prirodne mi nikako nije skinul boju, vec isto ko blajh na narancasto.ne znam koliko ostecuje kosu jer imam dosta cvrstu itd pa mi ju ni blajh nije vidljivo skurio nit ovaj dekolorizator.

e to je to-bila je moja frendica kao na tom skidnju boje. imala je crno obojenu kosu, a prirodno je smeda i ispala je narancasta! tak da ocito se radi o blajhu

Skviki
14.10.2007., 19:09
imala sam samo jedno iskustvo sa skidačem boje i to ovim lorealovim
prije 6 godina na moju novu frizuru mi nije pasala moja dotadašnja tamnocrvena kosa (isto od loreala, tad su imali te nove bogato crvene nijanse) pa sam stavila taj skidač i kosa mi je bila žućkasto narančasta nakon njega(kao blajh je dakako) al sam isti taj dan na tu kosu stavila plavu farbu (neku natural,ne skroz pepeljastu ni platinastu) koja je ispala kao na kutiji cijelom dužinom kose

inače imam dosta tanku i masnu kosu koju stalno farbam al je u tom trenutku bila svježe ošišana pa tome zahvaljujem što se nije oštetila , nakon toga sam je puštala 6 mjeseci i dosta duga je bila
al sam odustala od te nijanse plave jer mi je bilo pregrozno ugledat izrast dva dana nakon farbanja

Zvonchica
15.10.2007., 15:43
I gdi toga ima u Zgb?

Postoji postoji! Samo ne znam za Zgb! Znam da ga moja frizerka u Ri ima.. I dođe nekih, nisam sigurna, ali čini se oko 300-400 kn, ako ne i više.. Ali posvijetli za otprilike 9 nijansi kosu u par minuta!! I ne oštećuje kosu!

Noemi
16.10.2007., 21:47
Di ima kupit to Diksonovo? Bi li mi uspilo skinut tamno smedju sa blagim crvenim odsjajem do moje prirodne svijetlo smedje? Cije je to Color Oops? Di ima za kupit? Ljubim u celo onog ko mi odgovori. :kiss: :D :D

potpisujem:moli:

profesionalac
03.11.2007., 15:56
Malo kasnim u fazi.... Sto se skidaca boje tice, postoji zgodan proizvod od Artecolora, zove se Remove Color. Ima ga za kupiti u ducanu s frizerskom opremom u Ilici, blizu Kindl sport ducana. Probajte doci u ducan u prijepodnevnim satima, tada radi jedan mladi decko (mislim da se zove Danijel), on vam moze tocno objasniti sto i kako treba raditi. Inace, taj proizvod skida do prirodne boje. Ja uspio skinuti patlidjan ljubicastu skroz do normalno smedje boje, a kosa nije bila ostecena.

Noemi
09.11.2007., 22:33
probao netko? iskustva:moli:

vratila sam se od frizera danas:zubo: sutra idem u potragu:( ispala sam opet crvenkasta, a samo sam htjela da mi stavi preljev na krajeve i izjednaci ih s mojom bojom. a ono:eek: narancasto smeckasta na mojoj kosi i tamno smedja na izrastu.:tuzni:

ovchica
10.11.2007., 18:07
Poslušaj profesionalca i odi u taj dućan, to ti je u Ilici blizu Vinogradske.Zove se Fripo san ili tak nešto.Onak, malo jadno izgleda (o dućanu govorim). Skidači boje nemaju veze s blajhom, odrade svoj posao, ne kure kosu, ali smrde ko vrag. Probala sam, ali ne od te firme.Ovaj što sam ja koristila je koštal nekih 50 kn.

Noemi
10.11.2007., 20:44
jesi dobila svoju prirodnu natrag? pliz:moli: kosa mi je narancasta,sto je vise perem to je gora:cry:

MAYYALES
13.11.2007., 07:18
I gdi toga ima u Zgb?

Ja sam dugo bila crna,a imam dugu kovrčavu kosu,pa je bilo problem kako izaći iz te boje. Izvlačio me frizer godinu dana i uspio je,al postepeno,malo pramenova,pa skidač po cijeloj dužini. Salon URBAN u MAksimirskoj(iz Ružmarinke se ide u tu ulicu,ne znam kak se zove). Genijalni su.Ja tamo idem već dugo. Rade sa Wellom i sačuvaju maksimalno kosu. Mislim da nije pametno to radit doma sama.Ipak je to velika promjena, a i kemikalija.

pravnica_1
20.11.2007., 21:38
upravo sam skinula crnu farbu diksonovim skidacem farbe

boja koju sam dobila je nesto tamno crveno ali mi kosa nije NI NAJMANJE ostecena!

svima preporucujem :cerek: :cerek: :cerek:

Potpisujem. Kod mene nedavno bila ista situacija, al taj dikson mi je totalno skinuo crnu boju bez najmanjeg oštećenja!!!!!!!!!!!
Savjetujem samo da se držite uputstva na proizvodu i držite to na glavi točno koliko tamo piše. Ja sam predugo držala na glavi, pa kad sam oprala kosu imala sam šta vidjeti!!!!! Bila narančasta, al doslovno!!!!!
Al bar nisam bila crna! hehehehe :top:

Noemi
21.11.2007., 15:02
narancasta sam i bez toga:tuzni: jaka stvar:(

Stevie
28.02.2008., 17:29
ako vec ima neka slicna tema,skužajte...
dakle sad sam crvena a cilj mi je vratit svoju smeđu, šta nece bit lak posao:rolleyes:
blajhanje ne dolazi u obzir, pa sam odlucila cekat da mi se boja jako dobro ispere i onda cu nanjet neku smeđkastu nijansu...
dakle... zanima me, šta najbolje ispire kosu... Dakle sve od šampona, regeneratora, mikseva iz kucnih radinosti... sve dolazi u obzir...
pa ako znate, ja bi bila jako sretna kada bi to podijelili sa mnom:s:cerek:
hvala...:mig: :kava:

Gipsyqueen
28.02.2008., 17:57
Crvena boja se dosta dugo ispire, ali ovisi i koja je boja u pitanju. Ako želiš svoju prirodnu smeđu boju, načekat ćeš se da se ispere:rolleyes:
Jedino da se pofarbaš u smeđe. Ja sam davno bila crvena i nikad više.

Stevie
28.02.2008., 20:55
Crvena boja se dosta dugo ispire, ali ovisi i koja je boja u pitanju. Ako želiš svoju prirodnu smeđu boju, načekat ćeš se da se ispere:rolleyes:
Jedino da se pofarbaš u smeđe. Ja sam davno bila crvena i nikad više.
mislila sam se opiturat u smeđu ali tek nakon dva tri miseca... cekam da mi se ovi ispere:mig: ali ako znate koji šampon jaki, ili masku ili nešto tako šta dosta skida boju?:kava::kava:

nisamlu
28.02.2008., 23:25
uzmi dikson decap skidac farbe na uljanoj bazi, skida boju do prirodne a ne ostecuje kosu

Stevie
29.02.2008., 13:25
uzmi dikson decap skidac farbe na uljanoj bazi, skida boju do prirodne a ne ostecuje kosu
di bi ti to mogla nac?...:)

Vespers
29.02.2008., 14:00
Phytov šampon za masnu kosu PHYTOCEDRAT ispire boju ko lud! Bar je meni ispirao tamnosmeđu L'oreal Preferenece.

U ljekarni 96kn.

Stevie
29.02.2008., 14:06
Phytov šampon za masnu kosu PHYTOCEDRAT ispire boju ko lud! Bar je meni ispirao tamnosmeđu L'oreal Preferenece.

U ljekarni 96kn.jeli oštecuje kosu?

Within Rose
29.02.2008., 15:53

U ljekarni 96kn.

Da, meni jei sto Phytov šampon ispirao boju, ali onaj za ravnanje kose...

Within Rose
29.02.2008., 15:54
jeli oštecuje kosu?

Ne bih rekla jer je to kozmetika za kosu na biljnoj bazi... Nema previše kemikalija.

Vespers
29.02.2008., 16:42
jeli oštecuje kosu?

Oštećuje? Ne. Isušuje? Malo da. Vrhove. Ali to je vrhunski biljni šampon, za problematiku masne kose, pa ne bi znala što očekuješ točno. Moža tebi neće isušiti...:ne zna:

nisamlu
29.02.2008., 22:37
di bi ti to mogla nac?...:)

u hrvatskoj malo teze ali mogu ti poslati postom :)

Stevie
08.03.2008., 11:51
Di ima kupit to Diksonovo? Bi li mi uspilo skinut tamno smedju sa blagim crvenim odsjajem do moje prirodne svijetlo smedje? Cije je to Color Oops? Di ima za kupit? Ljubim u celo onog ko mi odgovori. :kiss: :D :Dcekajte, jeli onda ima to u nas za kupit ili ne :rolleyes::confused::confused::confused::confused:

ovchica
08.03.2008., 11:53
Ima to kupiti u ZG, u Top stilu na kajzerici. Zove se Subtil color out, košta 134 kn i u kutiji ima dovoljno za tri nanošenja (kod kose do ramena). Radi svoj posao odlično - skida farbe ali JEZIVO smrdi.

EkatarinaVelika
08.03.2008., 17:19
Da li je neko koristio skidac farbe, a pre toga radio pramenove blansem?
Kakve boje postanu pramenovi koji su sada belo/zuti?

Una1980
08.03.2008., 17:48
ja imam trenutno srednje smeđu boju. i farbam se u tu boju godinu dana. 10 god sam bila plava i sada hoću opet. e sada će neke možda moj plan zgroziti, ali sljedeći vikend ja planiram sljedeće: 2 puta izbjalhati cijelu kosu. već znam da će mi prvo biti crveno, pa žuto-narančasto. e kada dođem do toga onda ću si staviti neku pepeljastu plavu. jel mislite da sam luda šta to namjeravam sve u jednom danu? znam da će mi kosa biti katastrofa,jer sam se blajhala 10 god, ali nemogu zamisliti da šećem neko vrijeme cestom sa narančastom kosom. tako da ja namjeravam drugu subotu ići van kao plavuša:D

Una1980
08.03.2008., 18:07
ajde frizeri utješite me barem da neću ostiati čelava:)

nisamlu
09.03.2008., 01:09
Ima to kupiti u ZG, u Top stilu na kajzerici. Zove se Subtil color out, košta 134 kn i u kutiji ima dovoljno za tri nanošenja (kod kose do ramena). Radi svoj posao odlično - skida farbe ali JEZIVO smrdi.

pa to nije diksonov skidac farbe.
to je takodje na bazi blansa :flop:

nisamlu
09.03.2008., 01:10
Da li je neko koristio skidac farbe, a pre toga radio pramenove blansem?
Kakve boje postanu pramenovi koji su sada belo/zuti?

budu ti boje kao sto ti je prirodna boja kose ako koristis diksonov skidac. svi drugi su na bazi blansa, tako da ti pramenovi budu samo svetliji i unisteniji

nisamlu
09.03.2008., 01:12
ja imam trenutno srednje smeđu boju. i farbam se u tu boju godinu dana. 10 god sam bila plava i sada hoću opet. e sada će neke možda moj plan zgroziti, ali sljedeći vikend ja planiram sljedeće: 2 puta izbjalhati cijelu kosu. već znam da će mi prvo biti crveno, pa žuto-narančasto. e kada dođem do toga onda ću si staviti neku pepeljastu plavu. jel mislite da sam luda šta to namjeravam sve u jednom danu? znam da će mi kosa biti katastrofa,jer sam se blajhala 10 god, ali nemogu zamisliti da šećem neko vrijeme cestom sa narančastom kosom. tako da ja namjeravam drugu subotu ići van kao plavuša:D

celava neces biti ali ce ti kosa biti grozna :flop: a sa dva blajhanja i farbanjem plavom farbom, verovatno sa 12% hidrogena, mozes i ostati bez kose. u najboljem slucaju ce ti se kosa razvlaciti kao zvaka :rolleyes:
lepo nabavi dikson skidac i imaces plavu i zdravu kosu.

ovchica
09.03.2008., 14:21
pa to nije diksonov skidac farbe.
to je takodje na bazi blansa :flop:

Vjeruj mi, nije dikson jedini koji proizvodi skidače farbe. Svi blajhovi su zapravo persulfati. U tim tekućinama nema nikakvih persulfata.

Sastav tekućine br.1 Aqua, Citric acid, Xanthan Gum
Sastav tekućine br. 2 Aqua, Sodium Hydroxymethane Sulfonate, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Parfum, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone

Kao što vidiš, od blajha nema tu ni "b".

Una1980
09.03.2008., 15:46
i kaj sad? da kupim taj subtil color out od diksona?

Una1980
09.03.2008., 15:47
i dal u tom skidaču ima sve u kutiji ili moram posebno kupiti hidrogen?

zajebAnna
09.03.2008., 16:06
una ludice pa ne možeš samo tako doći do platinaste, osim naravno ako nećeš spaljotinu na glavi

Una1980
09.03.2008., 16:31
imala sam spaljotinu 10 god pa mogu i sada:D ma probati ću nešto iskemijati. idem sutra u dučan gdje prodaju frizerski pribor i vidit ću šta će mi ženska tamo reći.hoću se smeđe riješiti što prije. i već sam obavijestila svog frizera da sve to namjeravam sama napraviti i da će me morati pošteno ošišati. a šta ću kad sam luda. prebilo me da hoću natrag svoju plavu kosu i ne odustajem koliko god koštalo truda i živaca... i spaljotine:lol::D

nisamlu
09.03.2008., 17:04
Vjeruj mi, nije dikson jedini koji proizvodi skidače farbe. Svi blajhovi su zapravo persulfati. U tim tekućinama nema nikakvih persulfata.

Sastav tekućine br.1 Aqua, Citric acid, Xanthan Gum
Sastav tekućine br. 2 Aqua, Sodium Hydroxymethane Sulfonate, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Parfum, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone

Kao što vidiš, od blajha nema tu ni "b".

:rolleyes: bolje da ne komentarisem ovakve postove :no:
svako moze da radi sa svojom glavom sta hoce :ne zna:

ovchica
09.03.2008., 17:53
@ una

U kutiji je sve kaj ti treba. Oni doduše preporučuju da se nakon svakog nanošenja na kosu stavi 3% hidrogen na par minuta da se vidi je li farba skroz skinuta (zaostale molekule farbe odreagiraju s hidrogenom i promijene boju). Sve ti unutra piše, jasno o detaljno tak da si bez brige.

@ nisam luda

:lol: Daj molim te nekaj prokomentiraj, još se nisam danas nasmijala od srca :kokice:

nisamlu
09.03.2008., 18:10
ne zelim :rolleyes: treba da ti se zahvali sto joj pomazes da sprzi kosu :rofl:

ovchica
09.03.2008., 18:16
Baš šteta, a zbilja sam se veselila tvojim mudrim i znalačkim komentarima :bicedobro:

nisamlu
09.03.2008., 18:39
uopste necu da se spustam na taj nivo razgovora :rolleyes:

ovchica
09.03.2008., 19:46
uopste necu da se spustam na taj nivo razgovora :rolleyes:

:rofl: :rofl: :rofl:

° wild child °
21.03.2008., 15:39
a di se može kupiti taj diksonov skidač farbe?

° wild child °
21.03.2008., 15:47
i da, kolko košta?

nisamlu
21.03.2008., 16:16
koliko ja znam u hrvatskoj nigde, jedino online

° wild child °
21.03.2008., 19:49
a el ima neki drugi skidač da je dobar i da ga ima u hrvackoj. ak ima, kolko dođe. zahvaljujem. :D

Una1980
21.03.2008., 20:35
navodno da tog skidača farbe od diksona ima u zg u top stilu na kajzerici:ne zna: barem su meni to ovdje na forumu rekli

patientia
30.03.2008., 17:48
Zadnji put kad sam provjeravala, uvoznik Diksona je bio Estetic Uvema.

Stevie
01.04.2008., 10:32
cure dajte molim vas recite mi bili priko ovog mogla bacit neku smeđu bez nekih velikih tragova crvene:rolleyes: ili da još cekam da se ispere?:rolleyes::( :(:(:(:(:(:(

http://img442.imageshack.us/img442/5284/redlm2zx9.jpg (http://imageshack.us)

MaliAnikich
04.04.2008., 19:28
molim vas pomagajte...očajnički se želim riješiti tamnosmeđe kose, ali sa blajhanjem imam stvarno groznih iskustava...ne želim biti plava, nego onako dosta svijetlo smeđa...u kojim salonima u rijeci koriste takve skidače boje?mislim da je netko ovdje spominjao...magic čini mi se al pred dosta vremena...pliz HELP!!!!!!!!!!!!!:s

Una1980
11.04.2008., 10:48
molim vas pomagajte...očajnički se želim riješiti tamnosmeđe kose, ali sa blajhanjem imam stvarno groznih iskustava...ne želim biti plava, nego onako dosta svijetlo smeđa...u kojim salonima u rijeci koriste takve skidače boje?mislim da je netko ovdje spominjao...magic čini mi se al pred dosta vremena...pliz HELP!!!!!!!!!!!!!:s

to će ti u svakom frizeraju napraviti. meni su objašnjavali da se nijansa skida tako da se pomiješa blajh, 3% hidrogen i šampon, onda ti smoče kosu i stave to na glavu i maljaju dok se nijansa ne skine. vele da to ništa ne ošteti kosu,jer je samo trica i šampon, blajh očito nema taj ubitačni utjecaj u kombinaciji s tim.

MaliAnikich
11.04.2008., 16:23
to će ti u svakom frizeraju napraviti. meni su objašnjavali da se nijansa skida tako da se pomiješa blajh, 3% hidrogen i šampon, onda ti smoče kosu i stave to na glavu i maljaju dok se nijansa ne skine. vele da to ništa ne ošteti kosu,jer je samo trica i šampon, blajh očito nema taj ubitačni utjecaj u kombinaciji s tim.

aha........skine nijansu?misliš da to može od tamno tamno smeđe napravit svijetlo svijetlo smeđu?:confused:

Una1980
11.04.2008., 20:23
aha........skine nijansu?misliš da to može od tamno tamno smeđe napravit svijetlo svijetlo smeđu?:confused:

pa to neznam,ali ja sam shvatila da ti hočeš samo malo svjetliju boju.mislim da ovim postupkom se to ne može dobiti, ali pitaj u boljim frizerajima i naglasi da nečeš blajh.

nixa182
22.08.2008., 16:49
meni bi isto trebalo nekaj da isperem boju! prvo sam kad sam kretala 5. razred napravila plave pramenove i nastavila ih obnavljat i onda sam prije krizme rekla da ne želim imat pramenove na krizmi i onda sam se pofarbala u crveno tak da sad iam crvenu kosu kroz koju se vide plavi pramenovi i smeđi izrast...možete zamislit kak to zgleda... -.- pa ak ima neko tko zna gdje se po kolko tolko povoljnoj cijeni unutag zg-a može kupit nekaj kaj skida boju, molim ga/ju, nek mi odgovori! :s:s:s:s:s

HipPiE...
23.09.2008., 09:48
nisam znala da skoro a onda sam cula i vidjela na tv-u.... nisam se raspitala u svom gradu jer cu u salonu morati zvacati bas kao i naziv teme.:D
jel kad koja radila i cula o tome sto...? znal ko pravi naziv...?

slafko
23.09.2008., 09:57
Meni to ne pada na pamet. I ovako sam jedva sijede prekrio.

HipPiE...
23.09.2008., 10:01
Meni to ne pada na pamet. I ovako sam jedva sijede prekrio.
nek si se ti ugurao u zenske price:P

slafko
23.09.2008., 11:05
Nek si ti mene poklopila. :)

Ruralna
23.09.2008., 13:38
nisam znala da skoro a onda sam cula i vidjela na tv-u.... nisam se raspitala u svom gradu jer cu u salonu morati zvacati bas kao i naziv teme.:D
jel kad koja radila i cula o tome sto...? znal ko pravi naziv...?

Prijateljica mi je to radila.
Frizerka ju je prije pripremala na način da je par mjeseci prije toga promjenila boju u par nijansi svjetliju(imala je tamno smeđu kosu), tako da budu bolji rezultati kad počnu skidati boju. Kod nje je to bilo dosta uspješno, došla je do nijanse vrlo slične njenoj prirodnoj kosi.

slafko
23.09.2008., 13:49
Kaj nije lakše pustiti kosu da izraste, a ovu pofarbanu pošišati? :ne zna:

kalei
23.09.2008., 14:14

:D

pa nego...
odma na nula, čemu čekat

arubi
23.09.2008., 14:19

Ne. Jesi svjestan te ružnoće, izrasta od 10 cm i tamne boje još 10 cm na vhova, a plus, tih deset cm treba narasti, pa se možeš odmah preseliti na ćelavo šetalište.

Jedini način posvjetljivanja tamne boje kose je blajh, u svakom slučaju 3postotni hidrogen, ako već misliš cijelu kosu. Može se dogoditi da ne primi svugdje jednako jer je proces malo složeniji, a one vlasi kose koje su poroznije, prije će posvijetliti tako da nakon tog blajhanja, nipošto u više od dvije nijanse terba nanijeti i farbu, bilo bi poželjno, barem preljev ako ništa drugo.

Druga solucija je izvlačenje pramenova, manje će biti oštećene kose, ali i dugotrajniji proces, višemjesečni u biti. Isto preporučam 3postotni hidrogen.

Treća solucija
Ako imaš kratku kosu, možeš posvijetliti i za više nijansi jer će ti ionako izrasti nova za mjesec-dva.
To se odnosi i na dugu koju kaniš skratiti.

slafko
23.09.2008., 14:27
Ne. Jesi svjestan te ružnoće, izrasta od 10 cm i tamne boje još 10 cm na vhova, a plus, tih deset cm treba narasti, ...
Jedna riječ: emo. :mig:

HipPiE...
23.09.2008., 21:55
ma kakvo ba sisanje... 15 godina cekala da naraste... jest da ne bih bilo lose kratke zurkice opet:D al onaj prelaz je patnja...
tako da pustit da izraste znacilo bih isto kao i sisanje na 2-3cm i cekanje... a to je prozivljena "patnja"...
draga arubi, nije frka posvijetliti nego je totalno skinuti.. zelim biti prirodna plavusa ponovo a ne zuja kakva uvijek ispadnem kad se boja ispere...

aryna
23.09.2008., 23:07

hahaha :rofl: :rofl: ah, blaženi muškarci... :rofl: :cerek:

MadamValentina
23.09.2008., 23:11
Ja sam svoju kosu osisala na 1 - 2 centimetra i sad nosim perike.
Puno je prakticnije i mjenjas kad pozelis.
Imam svih boja .
Jeli koja cura to isto radi ?

HipPiE...
25.09.2008., 00:28
deee.. joj dobra ideja skroz... al zar perike nisu skupe?

samonesto
25.09.2008., 00:43
sestra (opet ja o njoj) mi prelazi iz crne u plavu i vec cetri mjeseca obilazi frizerku da joj svaki put prelazi u nijansu svjetlije. ja to ne kuzim, koliko je para potrosila. al ak se netko da prevarit, zas ne iskoristiti priliku.. ugl, kao fora je da se schwarzkopf (valjda dobro napisala) farbe jako tesko skidaju.

a jeste vidjeli elu dvornik, kak je ona sam odjednom (sestra kaze prek noci) postala plava? ima neka informacija (koliko je pouzdana, ne znam) da postoji tretman koji odjednom skida, ali traje 5, 6 sati. ne znam zasto je to toliko misteriozno.

Nina-Zg
28.09.2008., 20:18
Talijanska marka "Solfine" ima dva proizvoda za skidanje boje: 1. "Reverse" - vrati vas na vasu prirodnu boju;
2. "Deco" - potpuno skine pigment.
Ja sam koristila ovaj drugi, kucna upotreba, da bi sa burgundi dosla na bakreno. Kosa mi je posvijetlila na zuto-narandjastu i odmah sam ju obojila. Nista nije peklo iako sam ja prillicno osjetljiva.
Navodno da sam zeljela doci na platinasto trebale bi mi barem dvije aplikacije tog decoloranta. Kostalo je svega par $.

http://www.solfine.it/en/products/list.asp?id=1&p=11

slafko
28.09.2008., 20:23
Oke, za mene, modernog muškarca koji razlikuje samo 256 boja, kakve su to "burgundi" i "bakrena"?

tvuk
28.09.2008., 20:24
Oke, za mene, modernog muškarca koji razlikuje samo 256 boja, kakve su to "burgundi" i "bakrena"?

256? Dobar si? Ja razlikujem samo 16 :D

slafko
28.09.2008., 20:34
Apgrejdal sam se prije par dana. :mirko:

Nina-Zg
28.09.2008., 20:59

Zeeezas! :mig:
Nijansa bordo ili tamno crvena i ... bakrena.:D
Valjda si vidio taj metal!

crnka79
28.09.2008., 23:01
sestra (opet ja o njoj) mi prelazi iz crne u plavu i vec cetri mjeseca obilazi frizerku da joj svaki put prelazi u nijansu svjetlije. ja to ne kuzim, koliko je para potrosila. al ak se netko da prevarit, zas ne iskoristiti priliku.. ugl, kao fora je da se schwarzkopf (valjda dobro napisala) farbe jako tesko skidaju.

a jeste vidjeli elu dvornik, kak je ona sam odjednom (sestra kaze prek noci) postala plava? ima neka informacija (koliko je pouzdana, ne znam) da postoji tretman koji odjednom skida, ali traje 5, 6 sati. ne znam zasto je to toliko misteriozno.

A da odeš na kozmetiku i kosu?Tamo će ti najbolje reći.

slafko
29.09.2008., 07:19
Zeeezas! :mig:
Nijansa bordo ili tamno crvena i ... bakrena.:D
Valjda si vidio taj metal!
Najozbiljnije ti govorim. Mmi muškarci ti ne razumijemo boje tipa "patlidžan", "trula breskva", "japanska trešnja", "nedozrela pistacija", "prljavo bijela" i slične. Spektar koji mi kužimo se sastoji od jednostavnih, osnovnih boja i njihovih "tamna x" i "svjetlija x" nijansi.

airin
02.10.2008., 21:34
Talijanska marka "Solfine" ima dva proizvoda za skidanje boje: 1. "Reverse" - vrati vas na vasu prirodnu boju;
2. "Deco" - potpuno skine pigment.
Ja sam koristila ovaj drugi, kucna upotreba, da bi sa burgundi dosla na bakreno. Kosa mi je posvijetlila na zuto-narandjastu i odmah sam ju obojila. Nista nije peklo iako sam ja prillicno osjetljiva.
Navodno da sam zeljela doci na platinasto trebale bi mi barem dvije aplikacije tog decoloranta. Kostalo je svega par $.

Ti proizvodi postoje ali upravo si rekla da ti se sa burgundi vratila na bakreno,znači NISI dobila svoju prirodnu boju kose.Ovako vam to ide-ako obojate svoju prirodnu boju kose u tamnije,unijeli ste sintetički pigment u nju i morate ga izvući posvjetljivanjem,a ako ste prirodnu kosu posvijetlili,pigment morate vratiti.Ne može jedan te isti proizvod raditi oboje i tamniti i svijetliti kosu.Rekla si da si poslije tog proizvoda morala obojiti kosu.Znači,nije ti se vratila na prirodnu boju.

airin
02.10.2008., 21:40

Ela Dvornik je izblajhana i to dva puta za redom i stavljen joj je toner da neutralizira žutilo.Tako se to radi,zato toliko traje a i košta naravno,ako se radi sa kvalitetnim bojama i ako vas rade dobri frizeri.Kada bi se moglo dobro obojati kod kuće svi frizeri bi ostali bez posla,a ima nas kao Kineza.:mig:

airin
02.10.2008., 21:46
ma kakvo ba sisanje... 15 godina cekala da naraste... jest da ne bih bilo lose kratke zurkice opet:D al onaj prelaz je patnja...
tako da pustit da izraste znacilo bih isto kao i sisanje na 2-3cm i cekanje... a to je prozivljena "patnja"...
draga arubi, nije frka posvijetliti nego je totalno skinuti.. zelim biti prirodna plavusa ponovo a ne zuja kakva uvijek ispadnem kad se boja ispere...

Ne možeš skinuti tu boju kada si ti već posvijetlila kosu,zato ti i je žuta.Ako te zanima šta točno moraš napraviti,reci,pokušat ću ti pomoći .:)

Noemi
02.10.2008., 21:58
Airin, kako ubiti crvenilo koje je zaostalo nakon bojenja? Onako, boja se ispire i sto god stavila preko, viri crveno. POkusala sam plavim korektorom i sa 7 od keune, ali nije otislo:(
Zelja mi je pustiti prirodnu bolju kose, tamno pepeljasto plavu...ali ne ide, odem frizeru da me pobojaju u boju izrasta, i onda sve skupa poprimi crveni ton...tako se vucem godinama :tuzni:

MicaMaca
02.10.2008., 23:49
Airin, kako ubiti crvenilo koje je zaostalo nakon bojenja? Onako, boja se ispire i sto god stavila preko, viri crveno. POkusala sam plavim korektorom i sa 7 od keune, ali nije otislo:(
Zelja mi je pustiti prirodnu bolju kose, tamno pepeljasto plavu...ali ne ide, odem frizeru da me pobojaju u boju izrasta, i onda sve skupa poprimi crveni ton...tako se vucem godinama :tuzni:

Imam identican problem. Savjet?:s

tinkerbell03
03.10.2008., 08:12
neznam tocno kako se zove to cime se skida boja al znam da se moze.naime mama se jednom pofarbala sa novom bojom i umjesto plava ispala je neka sivo-zelenkasta odvratna i iduci dan je otisla svojem frizeru koji joj je tu boju nekako isprao i onda ju pofarbao s uobicajenom bojom

airin
05.10.2008., 15:54

kupi si zeleni pigment.Spektar boja za kosu je jeknak kao i u likovnom.Žutu neutralizira ljubičasta,narančastu-plava,crvenu-zelena i obrnuto.U svim slučajevima ,u jednakom omjeru te dvije suprotne boje dobit ćeš neutralnu smećkastu (tj,tamnoplavu boju kose)Opet sve ovisi koja ti je dubina boje(plava-tamnosmeđa)br.7 na boji označava da je to sradnje plava nijansa.Znači uzmeš si 6N+ ZELENI pigment i staviš ga u boju,1-2 cm(ne znam koliko ti je duga kosa i koliko ti je crvena)i onda obojaš:Eh sad ima tu još nekih caka što se tiče samog bojanja ali ne vidim kosu pa ne mogu reći.U svakom slučaju,toplo ti preporučam da kad kupiš boju,uzmeš 3% hidrogen(kupiš 6% pa staviš pola vode pola hidrogena) i tako napraviš preljev.Tako se i inače korigiraju boje.Boja će ti se ispirati-nije trajna ,pa ćeš sama vidjeti što ćeš dobiti i koja ti se nijansa sviđa a kosa na izrastu ti neće povući na žuto jer zbog slabijeg hidrogena nema toliku snagu da skroz promijeni nijansu.ako ćeš raditi preljev kreni od 1 cm pigmenta pa ćeš vidjeti da li ćeš ga drugi put trebati pojačati.Preljev možeš stavljati i češće jer nije toliko štetan.

airin
06.10.2008., 21:43
neznam tocno kako se zove to cime se skida boja al znam da se moze.naime mama se jednom pofarbala sa novom bojom i umjesto plava ispala je neka sivo-zelenkasta odvratna i iduci dan je otisla svojem frizeru koji joj je tu boju nekako isprao i onda ju pofarbao s uobicajenom bojom
Iznenadili biste se ,ali najčešće se u salonima boja skida razvodnjenim blanšom i s malo hidrogena,ako ju se želi posvijetliti za 1-2 nijanse.Ravnomjernije je i učinkovito.Čak sam i u nekoj emisiji(Red carpet ili tako nekakva),u jednoj reportaži,vidjela da tako rade,neki bijesni salon u Zg-u.

tin@
08.10.2008., 11:30
Iznenadili biste se ,ali najčešće se u salonima boja skida razvodnjenim blanšom i s malo hidrogena,ako ju se želi posvijetliti za 1-2 nijanse.Ravnomjernije je i učinkovito.Čak sam i u nekoj emisiji(Red carpet ili tako nekakva),u jednoj reportaži,vidjela da tako rade,neki bijesni salon u Zg-u.

E evo ja cekam da mi dode malo jaci izrast i onda idem kod frizerke.Naime,ja se farbam u smede,svjetla mi je kosa i ona mi je rekla da mi moze isprat tu smedu biju sa necim ali ne blans ni hidrogen i da mi poslije toga dode boja nakon koje je potrebno stavit neki preljev ilki opet farbu:neznam bas puno o tome ali kad budem to napravilia,javim.:p:)

m_lady
08.10.2008., 12:48
ja sam se htjela ofarbat u tamno smeđu, tj. prirodnu boju kose i onda me glupača tako ofarbala da mi je kosa ispala crna!! :mama:
i sad se ja raspitujem ... a svi mi govore da se to nikako ne može popravit, jedino mi je i ta frizerka rekla da mi može stavit neke pramenove, da se to malo ublaži.. ono, wtf!??
ja hoću smeđu boju koseeeee :cry:
ima ko kakav savjet, kaj da radim?? :confused:

guest123
08.10.2008., 13:14
ja sam isto imala crnu kosu,a u smeđu sam uspila vratiti pomocu sampona od paula mitchela-neznam kako se tocno zove-bas je namjenjen skidanju farbe...proces traje malo duze,al ucinkovito

tin@
08.10.2008., 13:15
ja sam se htjela ofarbat u tamno smeđu, tj. prirodnu boju kose i onda me glupača tako ofarbala da mi je kosa ispala crna!! :mama:
i sad se ja raspitujem ... a svi mi govore da se to nikako ne može popravit, jedino mi je i ta frizerka rekla da mi može stavit neke pramenove, da se to malo ublaži.. ono, wtf!??
ja hoću smeđu boju koseeeee :cry:
ima ko kakav savjet, kaj da radim?? :confused:

Ma moze se to popravit,kako netko dode sa crne u plavu??Tako ti mozes i u smedu,samo moras pogodit frizerku,jedna prije mi je govorila da se to nemoze a ova sad mi govori da ce mi napravit jer da postoji neka tekucina.

m_lady
08.10.2008., 13:44
Ma moze se to popravit,kako netko dode sa crne u plavu??Tako ti mozes i u smedu,samo moras pogodit frizerku,jedna prije mi je govorila da se to nemoze a ova sad mi govori da ce mi napravit jer da postoji neka tekucina.

da, očito ću morat ić dalje i tražit neku koja čak i zna obavit svoj posao kako treba :mad:
samo sam sad sva jadna, jer nisam ni htjela tu crnu boju, nekako mi je presjajna :ne zna: ma nemam pojma ni kaj pričam, al tak mi je nekakva čudna boja.. ko da imam periku na glavi, uopće ne znam kak da to opišem :confused:

tin@
08.10.2008., 14:08
da, očito ću morat ić dalje i tražit neku koja čak i zna obavit svoj posao kako treba :mad:
samo sam sad sva jadna, jer nisam ni htjela tu crnu boju, nekako mi je presjajna :ne zna: ma nemam pojma ni kaj pričam, al tak mi je nekakva čudna boja.. ko da imam periku na glavi, uopće ne znam kak da to opišem :confused:
Ajoj,a morat ces malo potrpit,bolje da ti se sta vise ispere farba pa tek onda ic u smedu.:)

m_lady
08.10.2008., 14:10
Ajoj,a morat ces malo potrpit,bolje da ti se sta vise ispere farba pa tek onda ic u smedu.:)

da, i to znam. perem ju svaki dan, al baš i ne vidim neke rezultate... ono, očekivala sam da će poteć crna voda kad ću ju ispirat, al ništa... :(
i baš sad kad ja ne želim tu boju, ona se predobro primi!! :mad:

tin@
08.10.2008., 14:39
da, i to znam. perem ju svaki dan, al baš i ne vidim neke rezultate... ono, očekivala sam da će poteć crna voda kad ću ju ispirat, al ništa... :(
i baš sad kad ja ne želim tu boju, ona se predobro primi!! :mad:

:):)Javim ti kad budem isla ja ko frizerka,ali necu bas tako ni ja brzo.:top:

m_lady
08.10.2008., 14:51
:):)Javim ti kad budem isla ja ko frizerka,ali necu bas tako ni ja brzo.:top:

hmm :ceka: aj može :D
: smajlic s crnom kosom koji ceka :

tin@
08.10.2008., 15:12
hmm :ceka: aj može :D
: smajlic s crnom kosom koji ceka :

:):):)ok,a bas si mi smjesna.

Nina-Zg
09.10.2008., 04:46
Nina-Zg kaže:
Talijanska marka "Solfine" ima dva proizvoda za skidanje boje: 1. "Reverse" - vrati vas na vasu prirodnu boju;2. "Deco" - potpuno skine pigment.

airin kaze:
Ti proizvodi postoje ali upravo si rekla da ti se sa burgundi vratila na bakreno,znači NISI dobila svoju prirodnu boju kose.Ovako vam to ide-ako obojate svoju prirodnu boju kose u tamnije,unijeli ste sintetički pigment u nju i morate ga izvući posvjetljivanjem,a ako ste prirodnu kosu posvijetlili,pigment morate vratiti.Ne može jedan te isti proizvod raditi oboje i tamniti i svijetliti kosu.Rekla si da si poslije tog proizvoda morala obojiti kosu.Znači,nije ti se vratila na prirodnu boju.

Kad vec odlucis komentirati - barem pazljivo procitaj post.

Kissing the Shadows
19.10.2008., 08:42
jezuš kristuš stavila sam pre par dana 6 boca hidrogena na glavu i sad mi je ljepo kosa ko hebena slama :(

Ollie
04.01.2009., 20:28
Ja bojam svoju kosu već pola godine u crno i sad bi se željela vratit u svoju svjetlo smeđu. Kad bi pokušala s Afrodita Blanc + Afrodita Peroxid 6% skinit tu boju da je mogu ponovo pofarbat u svjetlo smeđe bi li pogriješila...?? Navodno ne oštećuje toliko kosu... kosa mi i nije nešta baš jaka, stoga...
Jel netko pokušao s tim??

honey1506
05.01.2009., 16:24
Ja bojam svoju kosu već pola godine u crno i sad bi se željela vratit u svoju svjetlo smeđu. Kad bi pokušala s Afrodita Blanc + Afrodita Peroxid 6% skinit tu boju da je mogu ponovo pofarbat u svjetlo smeđe bi li pogriješila...?? Navodno ne oštećuje toliko kosu... kosa mi i nije nešta baš jaka, stoga...
Jel netko pokušao s tim??

To ti nije ništa drugo nego blajhanje! Ako se zelis blajhati, onda mozes tako. Ne znam koliko svijetlo smedju zeliš. Vjerojatno bi ti skidač boje uspio izvući željenu nijansu. Pa ako misliš da ti kosa nebi podnijela blajhanje onda definitivno skidač boje!

BAMBOLA5
24.01.2009., 14:18
Evo moj slučaj: inače se farbam u plavo, al me tu i tamo pukne da potamnim kosu. Inače je potamnim do srednje smeđe koja s vremenom isplavi, baš kad mi dosadi - super. Ali prije par dana sam uzela neku smeđu boju s tamno crvenim odsjajem, koja je ispala prilično tamna i prilično crvena - tamnocrveno/ljubičasto. odma sam skužila da me ta boja guši, to nisam ja.
Evo šta sam napravila da se rješim crvenog: uzela sam jedan cijeli limun, regenerator, 6%tni hidrogen i malo šampona, pomiješala, te stavila na mokru kosu. Držala sam to na glavi oko pola sata, zatim isprala i opet stavila malo limuna s regeneratorom, pa opet isprala. Sad mi je kosa smeđa sa zlatnim odsjajem, dakle opet će se sama postupno posvjetljivati. Kosa mi se nije nimalo oštetila ovim putem, nisam stavljala blanš, a inače imam slabu, tanku i lomljivu kosu. Preporučam :top::cerek:

~Evelyn
24.01.2009., 20:03
eh. nemam vremena sad pročitat cijelu temu.
može mi netko reć di kupit neko sredstvo za skidanje boje i koliko košta?
i dal to uništava kosu?

Suey
24.01.2009., 20:59
limun je super za posvjetljivanje:top:, navodno isusuje kosu, ali iskreno, na svojoj to nisam primijetila. imam jaku kosu koja moze izdrzati i dva farbanja i pramenove u samo tjedan dana :D(isprobano)

uz limun, i maslinovo ulje- odlicno je za ubijanje crvenog pigmenta i ispiranje boje:top:, ja sam isto kao bambola prije par godina stavila boju (garnierovu) koja je na kutiji izgledala kao semdja, a ispala sam vrlo tamna s crvenim odsjajem. uz to, 6% hidrogen, i uz sve to, te upornoscu, uspjela sam ju isprati

BAMBOLA5
26.01.2009., 17:53
limun je super za posvjetljivanje:top:, navodno isusuje kosu, ali iskreno, na svojoj to nisam primijetila. imam jaku kosu koja moze izdrzati i dva farbanja i pramenove u samo tjedan dana :D(isprobano)

uz limun, i maslinovo ulje- odlicno je za ubijanje crvenog pigmenta i ispiranje boje:top:, ja sam isto kao bambola prije par godina stavila boju (garnierovu) koja je na kutiji izgledala kao semdja, a ispala sam vrlo tamna s crvenim odsjajem. uz to, 6% hidrogen, i uz sve to, te upornoscu, uspjela sam ju isprati

vidim da imamo iste ideje, bit će nešto od nas hehe

deedeedee
16.02.2009., 21:20

da se nadovežem. prije 3 miseca sam se bojala tamnocrvenim Castingom (na svijetlosivkastu kosu) pa nakon mjesec dana u neku smeđu. nakon milijun pranja kose :zubo: sad mi se ispralo napola i imam poveći sivi izrast. :mama: danas sam probala nekakvu masku sa limunom i nisam ništa postigla. :zubo:

jel imate neki savjet kako da isperem taj prokleti Casting sa kose?

škartoc
05.03.2009., 00:43
Evo moj slučaj: inače se farbam u plavo, al me tu i tamo pukne da potamnim kosu. Inače je potamnim do srednje smeđe koja s vremenom isplavi, baš kad mi dosadi - super. Ali prije par dana sam uzela neku smeđu boju s tamno crvenim odsjajem, koja je ispala prilično tamna i prilično crvena - tamnocrveno/ljubičasto. odma sam skužila da me ta boja guši, to nisam ja.
Evo šta sam napravila da se rješim crvenog: uzela sam jedan cijeli limun, regenerator, 6%tni hidrogen i malo šampona, pomiješala, te stavila na mokru kosu. Držala sam to na glavi oko pola sata, zatim isprala i opet stavila malo limuna s regeneratorom, pa opet isprala. Sad mi je kosa smeđa sa zlatnim odsjajem, dakle opet će se sama postupno posvjetljivati. Kosa mi se nije nimalo oštetila ovim putem, nisam stavljala blanš, a inače imam slabu, tanku i lomljivu kosu. Preporučam :top::cerek:

Ko da svoju pricu citam. ;) Plava mi je moja boja, al svako toliko mi dosadi pa puknem neku smeđu ili crvenu. Ovaj put sam otisla na crvenu i nakon 2 mj mi je dosadila. Probala sam je malo "ubit" nekom smeđom u kombinaciji s najsvjetlijom platinastom plavom al nista, crveni se i dalje. Probala bih ovaj tvoj sistem, ali mozes li napisati omjere, bar otprilike? Koliko hidrogena, koliko regeneratora? Inace, nikad se nisam farbala sa tim regeneratorom u bocici, samo s onim muckalicama iz kutije. :ne zna:

NekaNovaJa
05.03.2009., 08:14
Curke, a da odete kod frizera, posebno za takve drastičnije promjene?

Sponza ri
09.03.2009., 19:27
je li koristio tko Lisap proizvode?

lana_
09.03.2009., 22:46
koristila sam DIKSON DECAP. Na bazi limuna je i bez hidrogena. Farbala sam se godinama u crno, pa sam se odlucila na ovaj "manje bolan" nacin dolazenja do prirodne boje.... no nije i uistinu manje bolan od blajha.
od dikson decapa kosa dobije nekakvu kricavo narancastu boju, dok sa blajhom dobije zhutu :rolleyes:
tako da je stvarno teshko doci do prirodne boje...uvijek ostaje crveni pigment.
no u svakom slucaju se dikson decap preporucuje onima koji su FRISKO FARBANI jer njima skida umjetnu boju u potpunosti.

Sponza ri
09.03.2009., 22:56
gdje si kupila dikson skidac?

lana_
10.03.2009., 09:14
gdje si kupila dikson skidac?

evo link (http://www.dis-prom.hr/stranice/preparati_hidrogeni_izbjeljivaci.html).
poslali su mi postom. uzela sam dva paketa, cca 120kn.

denina_0101
11.03.2009., 17:18
ima taj diksonov kupit negdje drugdje osim u zg?? :(

denina_0101
11.03.2009., 17:19
ima taj diksonov kupit negdje drugdje osim u zg?? :(

deedeedee
11.03.2009., 17:56
isusati, čitaj post iznad.

Hoya
11.03.2009., 19:12
isusati, čitaj post iznad.

:lol: a joj mene majko :s:s :lol: :lol: krepala od smijeha :rofl:
Pa ove promjene su u stvari zgodne, prvi puta vidim ovu temu - sam šteta kaj nisam bar danas ujutro ju vidjela kad mi je i trebala :zubo:
Sad sam crna :( umjesto smeđe

deedeedee
11.03.2009., 19:15
ajme, Hoya :grli: brzo šampon u ruke i peri. :zubo: ili probaj taj dikson. :D
jel Casting? :D

Hoya
11.03.2009., 19:18
A je - :tuzni:
Riljam eto, danas već tri puta . Da sam bar frizerki platila mogla bi se na nju ljutiti ,ovako .....

nikicaa
07.11.2009., 21:11
da podignem temu iz mrtvih :D

evo kako priča ide..
prirodno sam CRVENA (zadnji put to vidjeh prije 8 godina)
farbala se u plavi, pa smeđe, pa plave pramenove, pa tamno smeđe, pa opet plavo, pa LJUBIČASTO :) pa u crno

i zadnje 3-4 godine se farbam u crno
u biti, u tamno smeđe, koja izgleda kao crna sa crvenkastim odsjajem

ako isprobam taj diksonov uklanjivač boje što da očekujem?
ne želim biti crvena/narančasta/bakrena i slično

ako to mogu očekivati, mogu li nakon prve uporabe odmah i drugi put napraviti to isto da me posvijetli ili sa tim mogu samo na svoj prirodnu?

ovchica
08.11.2009., 22:56
da podignem temu iz mrtvih :D

evo kako priča ide..
prirodno sam CRVENA (zadnji put to vidjeh prije 8 godina)
farbala se u plavi, pa smeđe, pa plave pramenove, pa tamno smeđe, pa opet plavo, pa LJUBIČASTO :) pa u crno

i zadnje 3-4 godine se farbam u crno
u biti, u tamno smeđe, koja izgleda kao crna sa crvenkastim odsjajem

ako isprobam taj diksonov uklanjivač boje što da očekujem?
ne želim biti crvena/narančasta/bakrena i slično

ako to mogu očekivati, mogu li nakon prve uporabe odmah i drugi put napraviti to isto da me posvijetli ili sa tim mogu samo na svoj prirodnu?
Svoju baš prirodnu boju kose buš vidla kad ti kosa skroz izraste jer kad se farbaš, pa makar i u crno, hidrogen oksidira dio tvog prirodnog pigmenta i zato ispada narančasto. Preko tog narančastog onda možeš ofarbati u nijansu najbližu svojoj prirodnoj. Ovdje je video cure koja je od farbane crne išla u platinastu pa da vidiš kak to izgleda nakon skidača boje
http://www.youtube.com/watch?v=V_LQgpEJR_o

nikicaa
09.11.2009., 01:10
Svoju baš prirodnu boju kose buš vidla kad ti kosa skroz izraste jer kad se farbaš, pa makar i u crno, hidrogen oksidira dio tvog prirodnog pigmenta i zato ispada narančasto. Preko tog narančastog onda možeš ofarbati u nijansu najbližu svojoj prirodnoj. Ovdje je video cure koja je od farbane crne išla u platinastu pa da vidiš kak to izgleda nakon skidača boje
http://www.youtube.com/watch?v=V_LQgpEJR_o

hvala ti puno, ovo je korisno :) :) :mig:

Neuhvatljivaa
11.11.2009., 18:07
koristila sam DIKSON DECAP. Na bazi limuna je i bez hidrogena. Farbala sam se godinama u crno, pa sam se odlucila na ovaj "manje bolan" nacin dolazenja do prirodne boje.... no nije i uistinu manje bolan od blajha.
.

Jel ti ostetio vec farbanu crnu kosu?

Neuhvatljivaa
16.11.2009., 11:18
Da li je iko koristio Subtil color out skidac farbe?Kako djeluje na kosu ,da li je unistava?

Neuhvatljivaa
16.11.2009., 23:26
Evo sta sadrzi skidac koji sam ja dobila
1.aqva,citric acid,xanthan gum,phenoxyethanol,benzoic acid,dehydroacetic acid

2.aqua,sodium hydroxymethane sulfinate,polysorbate 20,xanthan gum,parfum,citronellol,alpha-isomethyl lonone

Ko mi moze reci ima li ista sto je stetno za kosu ?

E da,moram reci jos da u uputstvu pise da se ne stavlja farba isti dan kada i skidac(preporucujemo-ne stavljati farbu isti dan)a svaka djevojka je stavljala isti dan :confused:

Zmijica
17.11.2009., 09:28
Ovo prvo je voda, limunska kiselina zgusnjivac, alkohol i jos neke dvije kiseline.
Drugo je nesto sto ne razumijem, al u kombinaciji s kiselinama radi pos'o.

Eh, stetno. Sve je stetno i nista nije stetno.
Imas tu cure koje su se 2x blajhale u danu, farbale svaka 2-3 tjedna, peglaju redovito... i ziva im je kosa jos uvijek.

Ne znam kakva ti je sad kosa, al za ocekivat je da ce ti biti susa i s manje sjaja.
Gle, to je lutrija. Rulet. Igraj il nemoj, nazalost ne mozemo ti puno pomoci.
Tko je imao iskustvo, vec ga je napisao.

Kad skines boju, ostat ce neki uzas narancasto-smedj.
Idealno bi bilo da nabacis dobru masku ili pakung od bademovog, kokosovog... ulja i pretrpis tjedan dana boju.
Al to malo tko moze, ja prva ne bih mogla :)

Neuhvatljivaa
17.11.2009., 15:29
Danas sam stavila skidac Subtil color out,drzala 20 minuta i kosa je ostala tamno smedja sa crvenim sjajem,s tim da su donji krajevi kose bili dosta tamniji.Zatim sam stavila ponovo na donji dio kose,i sada je nekako ujednacena.Nisam se farbala jer je ispala tamno smedja sa crvenim sjajem ,izgleda kao prirodna i bas mi se svidja.Mada sam mislila da ce mi vise posvijetliti....
Moram da napomenem da mi nije nimalo ostetilo kosu,ostala je kao i prije.

Una1980
17.11.2009., 18:14
Imas tu cure koje su se 2x blajhale u danu, farbale svaka 2-3 tjedna, peglaju redovito... i ziva im je kosa jos uvijek.

ta sam:D

_Ivka_
04.12.2009., 22:27
procitala sam sve do sada i ipak mi nije sve jasno :posramljen smjesak:
naime ja se vec godina farbam u plavo tj.neku posebnu nijansu izmedu smede i plave (nije niti jedno ni drugo)...voljela bih prestati s farbanjem jer jednostavno mi se vise neda provoditi 5 sati svaki mjesec kod frizera :-) zanima me dali ako koristim ijedan skidac boje mogu doci na svoju prirodnu boju kose (prirodna boja je svjetlo smeda) bez toga da budem malo narancasta/zuta/crvena tj.da koristim neki proizvod kojim cu odmah postici svoju pravu boju?hvala na odgovoru :-) :)

dianna
06.12.2009., 10:08
ta sam:D

evo još jedne, još imam kose:zubo: iako nemogu usporediti kosu prije i sada, nažalost dugogodišnje i svakodnevno peglanje i mjenjanje svih mogućih boja ipak učini svoje kmeeeeeee :(

mystery
10.12.2009., 20:59
Pročitala sam temu i još malo po netu, al isto nisam dobila odgovor pa vas molim! nije mi jasno da li to djeluje bolje na farbu svjetliju od prirodne ili tamniju, i koji izvlači na prirodnu a koji na tu narančastu pa se treba opet farbat i da li je to samo za one koji su se jednom-dvaput pofarbali ili i za nas koji smo "malo" više xD?

Moja prirodna je svjetlija smeđa, i ima nekakva sivkasti ton, bez onog ružnog sjaja-šarenila.
I ja se, budala, ofarbam u crno.I sad je već prošlo skoro godinu i po od kad izlazim iz te crne.Prvo mi je frizerka izvlačila pramenove-2 put i nevjerovatno mi oštetila kosu! i onda sam se postupno farbala u svjetliju smeđu.Sada mi je ostalo još te "crne" kose nekih 5-6 cm(ali ne mogu to odrezat kosa mi je do ramena) a ovo ostalo kako sam se stalno farbala s različitim nijansama smeđe je nekak šarena narančasto-svjetlo-smeđa sa zelenim-plavim-crvenim pramenovima.

I sad ako sam se tako često farbala dal je moguće da mi uspije vratiti nešto slično u prirodnu? Ali ovdje stalno govore da ispadne neka narnčasta nekima se skorz vrati, više ništa ne znam?????? ja se farbam ali stalno ostaje šareno.šta da radim?? molim vas, preklinjem!! ne mogu više s ovim hodat na glavi- ne mogu!!! :tuzni:

Bojim se sama a još više se bojim frizerki.cijena nije uopće bitna, i ako treba doći ću i u Zagreb samo da se popravi ovo!!!pa ako mi možete reći baš ime salona ili ne znam bilo što.

Bebilina
10.12.2009., 21:53
Mislim da je apsolutno nemoguće nakon svih tih farbanja doći na prirodnu boju kose.
Ja sam prirodno jako tamnosmeđa gotovo crna,ali jako sijeda i zbog toga se i farbam i to u crno,ali me u zadnje vrijeme ta crna boja počela gušiti,nekako sam izgledala starije,ljuto,ozbiljno i onda sam razgovarala sa mojom frizerkom koja mi je rekla da može pokušati sa skidačem boje,ali da ne vjeruje da će bogznašto uspjeti.Tako je i bilo,dva puta mi je stavljala dekolorizator i ja sam na kraju ispala možda svega nijansu svjetlija.Dakle,tamnosmeđa,ali meni je to već bilo super.Izrast mi je pofarbala tamnosmeđom.Onda smo nakon mjesec dana opet išle za dekolorizatorom,ali mi je prvo pofarbala izrast(zbog sijedih) onda mi je na foliju napravila milijun tankih pramenova koje je opet mazala sa dekolorizatorom i držale smo to malo duže,pa su mi pramenovi ispali boje meda i onda mi je na cijelu kosu stavila smeđi preljev tako da je cijela kosa ispala konačno smeđa.To je sve trajalo 4 sata.
Napominjem da mi kosa nije uopće oštećena,jer nismo radile ništa sa blajhom i ja sam zadovoljna rezultatom,ali nikad to sama kod kuće ne bi mogla ni usudila se napraviti.Tako da mislim da je ipak najbolje ići frizeru,unaprijed se lijepo sve dogovoriti,pa frizerka stigne nabaviti sve preparate i rezultat neće izostati.

Ensi
12.12.2009., 21:05
E bok :)
Prirodno sam svijetlo smeđa, ljeti plava, al ima god dana se počela postupno bojati u smeđu, pa tamnije, pa tamno crveno, pa ljubičasto, pa kako nikako nisam mogla ukloniti crveni pigment jer mi je kosa bila u više boja zbog mog svijetlog izrazsta i tamnije boje po dužini, obojala sam se u tamno smeđu aka crnu i sad sam crna. Al ja ne bih bila crna :zubo: I zato trebam pomoć :moli:
Ugl čitala sam temu, al ne znam šta da kupim i di da kupim? Pisale ste o Reverse, Deco (ostale zaboravih). Mene zanima di toga ima? Ili jel moram ić u frizera ili mogu sama? Gledala sam onaj link i donekle sam sve skužila. Ne bi se odmah blajhala jer je valjda više štetno od ovog dekoloriziranja. To bi ja radila sad preko praznika, pa ako i sjebem nešt da puno ljudi to ne vidi. I ne moram se skroz vratit na svoju boju kose, i tako ću se opet preobojati u plavo, al mi treba nešto da poništi ovaj tamni pigment. Jer kako mi je izrast svjetliji od ostatka kose, uvijek ću bit u dvije boje ako se obojam ponovno, jer drugačije boja hvata valjda. Pa ako netko ima nešt za savjetovat, bila bih zahvalna. :)

Zmijica
15.12.2009., 10:34
Sada mi je ostalo još te "crne" kose nekih 5-6 cm(ali ne mogu to odrezat kosa mi je do ramena) a ovo ostalo kako sam se stalno farbala s različitim nijansama smeđe je nekak šarena narančasto-svjetlo-smeđa sa zelenim-plavim-crvenim pramenovima.
.....
Bojim se sama a još više se bojim frizerki.cijena nije uopće bitna, i ako treba doći ću i u Zagreb samo da se popravi ovo!!!pa ako mi možete reći baš ime salona ili ne znam bilo što.
Sto bi na kraju hjela dobiti?

Od frizera, u Zagrebu ti preporucujem Nicole Nicole (za njih znam pouzdano da rade sa skidacem) ili Royal... pogledaj na topiku Frizerski saloni.

A ako ces sama, kupi skidac boje (konkretno, ima u Top stilu na Kajzerici, Web stranica (http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija.aspx)).
Stavi prvo na onaj donji, crni dio kose. Onda to operi, pricekaj tjedan dana i stavi na sve osim na izrast.
Nakon toga bi trebala imat neku narancastu kosu koja se da pofarbat u tamnoplavu-svijetlosmedju, ili blajhat do svijetloplave.

Ensi, za tebe vrijedi isto :), samo sto ti odma stavljaj na sve osim na izrast.
Mislim da u uputama pise 20 minuta drzati, al drz'te vi pol sata-40 minuta :)

Ensi
15.12.2009., 16:49

Od frizera, u Zagrebu ti preporucujem Nicole Nicole (za njih znam pouzdano da rade sa skidacem) ili Royal... pogledaj na topiku Frizerski saloni.

A ako ces sama, kupi skidac boje (konkretno, ima u Top stilu na Kajzerici, Web stranica (http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija.aspx)).
Stavi prvo na onaj donji, crni dio kose. Onda to operi, pricekaj tjedan dana i stavi na sve osim na izrast.
Nakon toga bi trebala imat neku narancastu kosu koja se da pofarbat u tamnoplavu-svijetlosmedju, ili blajhat do svijetloplave.

E hvala puno :s :s :zahvalna buduća plavuša: :grli:

mystery
28.12.2009., 22:03

joj hvala na odgovoru!!!!
ja bih ustvari htjela boju kao prirodnu, pa tek nakon nekog vremena kad izraste stavit plave pramenove, ne znam jel pametno odmah.. a dal mora ispast narančasta? ja sam mislila da se može baš vratit na prirodnu xD
idem pogledat te frizerske sad, hvala ti puno.. mogu te još smao pitata jel znaš možda otprilike cijenu toga? i dal u frizerskom isto prvo ispadne narančasta pa se moram farbat u smeđu ili može odmah ispast prirodna?

sorry što kompliciram xD

x3mwoman
23.01.2010., 07:34
Jel probao ko ovaj skidač? Kakav je? Jel isušuje kosu?
http://www.herba-market.co.rs/images/fama/fantasiacoloreremover.jpg
Opis:
FANTASIA COLORE™ COLOR REMOVER

Odstranjivač boje - Gel (A+B)

Novi sistem za odstranjivanje boje sa kose koji ne oštećuje prirodnu boju kose. U nemetalnoj posudi pomešajte komponente A i B, nanesite na suvu kosu, jednako rasporedite i utrljavajte 5-15 minuta. Isperite vodom i nutritivnim šamponom. Postupak se može ponavljati do tri puta. Obavezno pročitati dodatno uputstvo za upotrebu.

Pakovanje: kesica 60ml (30ml + 30ml)

dianna
23.01.2010., 10:24
jel ima u DM-u skidača boje??? kolka je cijena?

x3mwoman
24.01.2010., 20:39
Ja sam iz crne boje izašla u mahagoni sa Dikson Decapom bez imalo oštećenja.
E sad me interesuje kako izvlači ovaj gore FAMA skidač, jer po sastavu ispada da je sličan Diksonu, samo me interesuje da li oštećuje kosu. Zna li ko?

dianna
25.01.2010., 07:31
Ja sam iz crne boje izašla u mahagoni sa Dikson Decapom bez imalo oštećenja.
E sad me interesuje kako izvlači ovaj gore FAMA skidač, jer po sastavu ispada da je sličan Diksonu, samo me interesuje da li oštećuje kosu. Zna li ko?

gdje si kupila taj Dikson?? kolko košta ??

x3mwoman
25.01.2010., 10:32
Možeš ga naručiti od generalnog distributera za vašu zaemlju, ima ga na prethodnim stranicama. Ja nisam iz Hrvatske pa ti neće značiti da ti dam kontakt jer nećeš moći da ga naručiš.

x3mwoman
02.02.2010., 19:45
Ja sam probala ovaj Famin skidač farbe pošto sam bila nestrpljiva i nisam pogrešila. Skida boju, ne suši kosu, ne deluje na prirodni pigment vlasi i nenormalno se sija. Preporučujem ga svakom.

dianna
03.02.2010., 08:03
gdje si ga kupila ?? cijena?

Mg.Aloisis
05.02.2010., 19:50
bok, jel zna netko gdje ima u ZG kupiti taj dikson decap, a da nije ovo na kajzerici, to mi je predaleko, a i nemam pojma kak bi tamo došla.

x3mwoman
06.02.2010., 09:31
Ja sam iz Srbije, pa vam ne znači puno ali probajte da nađete na Googlu ko je predstavnik Dikson proizvođaća kod vas, a ja bi vam preporučila da nađete i predstavnika Fame.
Evo slika PRE i POSLE korišćenja skidača farbi, u mom slučaju probana dva različita proizvođača.
Slika br.1 - boja pre skidača farbi, kosa farbana godinu dana u crnu Loreal Color Casting Creme.
http://img37.imageshack.us/img37/5372/img4399mala.th.jpg (http://img37.imageshack.us/i/img4399mala.jpg/)

Slika br.2 - boja nakon upotrebe Dikson Decapa, na dnevnom svetlu u seni.
http://img16.imageshack.us/img16/9821/img4445manja.th.jpg (http://img16.imageshack.us/i/img4445manja.jpg/)

Slika br.3 - boja nakon upotrebe Faminog skidača, bez blica i sa blicem, ova druga je na slici ispala svetlija nego što je inače izgledala.
http://img69.imageshack.us/img69/1124/img4452manja.th.jpg (http://img69.imageshack.us/i/img4452manja.jpg/) http://img25.imageshack.us/img25/7110/img4454manja.th.jpg (http://img25.imageshack.us/i/img4454manja.jpg/)

Slika br.4 - boja nakon drugog nanošenja Faminog skidača, sveukupno trećeg puta do sad(na dnevnom svetlu u seni i na suncu).
http://img709.imageshack.us/img709/9489/img4600mala.th.jpg (http://img709.imageshack.us/i/img4600mala.jpg/) http://img683.imageshack.us/img683/6596/img4599p.th.jpg (http://img683.imageshack.us/i/img4599p.jpg/)

Slika br.5 - boja nakon četvrtog nanošenja skidača, trećeg nanošenja Faminog skidača. Poređenje praviti sa slikom gore levo jer su obe sa dnevnog svetla, bez blica, jedino što je na gornjoj slici bilo sunca a sada je prilično tmurno.
http://img11.imageshack.us/img11/8761/img4602mala.th.jpg (http://img11.imageshack.us/i/img4602mala.jpg/)

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 14:02
http://www.herba-market.co.rs/images/fama/fantasiacoloreremover.jpg
Opis:
FANTASIA COLORE™ COLOR REMOVER
Odstranjivač boje - Gel (A+B)

Danas sam ga stavila i cekam da operem i osusim kosu.Drzala sam ga pola sata i brze bolje oprala.Pocelo je da izvlaci ko ludo bojala sam se da ne ostanem zuta.Kada osusim kosu javicu rezultate

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 14:55
Evo Faminim skidacem dobila sam sa ove
http://img23.imageshack.us/img23/8497/dsc00641lm.th.jpg (http://img23.imageshack.us/i/dsc00641lm.jpg/)

na ovu za samo pola sata.Nije ostetio kosu samo sto je malo vise suha ali uz maske nije toliko strasno.
http://img522.imageshack.us/img522/870/dsc00653u.th.jpg (http://img522.imageshack.us/i/dsc00653u.jpg/)

http://img218.imageshack.us/img218/9632/dsc00655x.th.jpg (http://img218.imageshack.us/i/dsc00655x.jpg/)
Malo je slicnije drugoj slici, narandzasto je i to mi se ne svidja.

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 17:15
Prva slika je pored prozora,bez blica,druga je sa blicem

x3mwoman
06.02.2010., 18:05
Skidač služi da ti skine neželjenu boju sa glave, kako bi se nakon njega prefarbavanjem domogla željene boje.

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 18:10
Znam,ali ja jos jedno vrijeme nesmijem nista raditi sa kosom.Ipak imam sve rijeci pohvale,skidac je zaista odlican,odlicno izvlaci i relativno je njezan.Meni jeste malo isusio ali nije ni cudo,toliko skidaca,farbanja i blansa,pa me ne iznenadjuje uopste

x3mwoman
06.02.2010., 18:17
Prefarbaj se ti već kroz dva dana i reši problem a onda neguj kosu.

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 18:25
Vjerovatno nisi upoznata sta sam sve radila sa kosom tako da nema sanse da je farbam bar narednih 20 dana taman hodala narandzasta.:)

x3mwoman
06.02.2010., 19:25
Šta si radila? Bez obrzira na to, ništa se neće drastično promeniti u tih 20 dana, samo što ćeš šetati boju koja ti se ne sviđa. Ja sam 4 puta stavljala skidač i ne verujem da je razlika u tom tvom maltretiranju i ovom mom nešto velika. U svakom slučaju kako želip, tvoja glava, tvoja kosa, ali samo kažem da ti se kosa neće ne znam kako odmoriti, niti oporaviti za 20 dana. moraš stalno da je neguješ. Pogledaj šta sam joj ja raidla a izgleda kao da nisam ništa.

Neuhvatljivaa
06.02.2010., 23:33
Ja sam imala zift crnu kao i ti.Prvo sam izvukla sitne pramenove blansem po cijeloj glavi.Zatim za kratko vrijeme stavila blans na cijelu glavu(i na te pramenove),ofarbala se,onda stavljala jos 3 puta farbu pa opet skidac.A da napomenem da sam prije pramenova 3 puta stavila skidac Suptil color out koji mi nije pomogao nista.Sve se to odvijalo u kratkom roku tako da nebih da jos jednom farbam.Sacekacu ja da se malo odmori pa onda,sreca pa imam jaku kosu koja podnosi sve to dobro.Da je neka losa ostala bih bez nje

x3mwoman
07.02.2010., 09:48
Pa vala ti si je baš namučila. Blajh ubuduće koristi samo za pramenove ili će ti kosa biti kao metla. Sad već znaš čime možeš skinuti boju pa više nemoj koristiti blanš. U koju boju ćeš se prefarbati?

Neuhvatljivaa
07.02.2010., 10:16
Pa vala ti si je baš namučila. Blajh ubuduće koristi samo za pramenove ili će ti kosa biti kao metla. Sad već znaš čime možeš skinuti boju pa više nemoj koristiti blanš. U koju boju ćeš se prefarbati?

Ne znam,mislila sam neku svjetliju smedju ali bez amonijaka,onu neku Lorealnovu.Jos nisam sigurna.Sta mislis koja bi mi primila na tu boju?

x3mwoman
07.02.2010., 10:36
One su malo nepredvidljive kada je u pitanju već tretirana tj. farbana podloga. Meni se lično sviđa broj 600, ali tebi je verovatno ona tamna, pa recimo 713, ona je svetlija. Ali iskreno trebala si da držiš još malo duže ondaj skidač ili eventualno da ga staviš još jednom. Što sveltija podloga to bolje, tj. bolja će ti biti osnova da se primi nešto drugo. Ja očajnički pokušavam da izvučem dobru podlogu i namučih se pošteno ali šta da radim, ti si imala daleko više sreće od mene.

Neuhvatljivaa
07.02.2010., 10:46
Nisam smjela jos duze da drzim jer kako je pocelo ispala bih zuta.Pod sijali9com izgleda bas neka svjetlo smedja boja

x3mwoman
07.02.2010., 10:49
Pogledaj farbe sa nazivima "medium ash blond" ili "light ash blond". Trebala bi sada da uzmeš neku takvu koja u nazivu ima reč ASH kako bi neutralisala koliko toliko to narandžasto ili žuto na glavi.

Neuhvatljivaa
07.02.2010., 12:00
Uzecu.Hvala.Znas li koje su od loreala bez amonijaka te ash?

x3mwoman
07.02.2010., 13:39
Koliko ja gledah nema tih ash u Lorealovoj paleti bez amonijaka, ali ih ima u Excell 10.

mezzanine
29.03.2010., 21:06
cure hitno mi treba taj Dicksonov Decap,al stranica ne radi (pise link expired) a zivim u Sibeniku dakle nema teorije da to nadem.Ako je kome pri ruci da si to nabavi bi li mi mogao to poslati poštom? Bojala sam se u crnu zadnji put prije 3 mjeseca,tada sam se zazeljela smede(koja mi je ujedno i prirodna) i uspjela sam nekakvim blajhovima dobiti smedi izrast koji je poprilicno velik ali na dnu mi je tamnija boja,sve skupa cak i nije toliko vidljivo ali zelim cistu smedu...tako da molim vas ako mi ko moze pomoc bila bi mu jako jako jako zahvalna!
i jel mi mozete rec koja je otprilike cijena tog skidača boje?? :mig:

suzuki750
18.07.2010., 11:49
Koliko sam skidač oštećuje kosu? Išla bi iz tamno smeđe u svijetliju

Neuhvatljivaa
19.07.2010., 06:48
Koliko sam skidač oštećuje kosu? Išla bi iz tamno smeđe u svijetliju

Ne vise nego sam proces farbanja,tj mnogo manje od blansa,ali neces moci iz jednog puta toliko uciniti.Trebace ti par skidaca.

suzuki750
19.07.2010., 08:00
Ne vise nego sam proces farbanja,tj mnogo manje od blansa,ali neces moci iz jednog puta toliko uciniti.Trebace ti par skidaca.

Ma nekak mislim da hoću, jer meni nije problem cijela kosa. Kosa mi je negdje do tam di se spajaju naramenice sa grudnjakom :rofl:

Vrhovi su najsvijetliji, pa onda ide sve tamnije. Najtamnije je kod korjena(nekih 10 cm) . Pa bi samo tam skinula farbu, nekak mislim da bi mi se tak i tak isprala ali neda mi se čekat, jer je ispala ful tamna. A moja prirodna je neka mišja boja :ne zna:

Mislila sam uzet ovaj subtil
(http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija/SUBTIL-COLOR-OUT.aspx) i boju 5.35 od keunea (svijetlo smeđa sa zlatnim) i to stavit samo pri krojenu, ne na vrhove)

Kaj misliš na to? :)

Neuhvatljivaa
20.07.2010., 18:22
Pokusaj!Zaista ne smijem da kazem nista da nebih pogrijesila ali svakako bih ti preporucila da pitas nekog od iskusnijih.Ja iz svog i iz iskustva drugih ljudi iz okolice znam da vuce na narandzasto ali eto....ko zna od kose!Drzim ti fige i javi kako je ispalo.

awia
29.07.2010., 15:29
Evo pročitala sam temu ali ono što mene muči nalazim samo na prvim stranicama, a sigurna sam da se u 5god nešto promjenilo na tom području.
Dakle, ja sam vam godinama jarko crvena. Uvijek mi je super ispadala takva bez blajhanja jer imam dosta svijetlu prirodnu boju (pepeljasto-plavu). E sad, problem je što mi je dopizdilo bit crvena i hoću biti neke druge boje- medeno plave ili svjetlo smeđe nekakve, no kako izvući crveni pigment van, a da ne budem narančasta i da ne probija stalno van kad se ofarbam u nešto drugo?
E i da mi ne ubije kosu jer je vrlo tanka i ne želim biti metla.

Perdita_Durango
09.08.2010., 17:30
cure, ima netko da je koristio taj subtil color out? ja sam sad zvala frizerku da ju pitam dali da si uzmem to, ili da dođem kod nje pa probamo sa crvenim blajhom i rekla mi je da skidač boje nije zdrav za kosu i da je nakon toga kosa "otvorena" i jako prima sve boje pa da moram pazit kad se farbam poslije toga..... malo me sad uplašila

suzuki750
06.10.2010., 09:13
Jel možda nekome ostalo pola subtila? Ja bi ga otkupila :D

Ili ako ima koja cura da ide samnom na Kajzericu po to pa podjelimo pola pola. :)

Yuna
11.10.2010., 13:13
Najbolje vam se rijesit boje tako da si prefarbate cijelu kosu u neku boju sto slicniju vasoj prirodnoj i onda cekate da sve izraste. u 90% slucajeva sa dekolorizatorom cete dobit neku naranđastu ili crvenkastu izblijeđenu boju i unistenu kosu i opet cete morat stavljat boju ili jos par slojeva dekolorizatora. Nimalo ugodan ni lak proces za kosu.

suzuki750
11.10.2010., 19:42
Najbolje vam se rijesit boje tako da si prefarbate cijelu kosu u neku boju sto slicniju vasoj prirodnoj i onda cekate da sve izraste. u 90% slucajeva sa dekolorizatorom cete dobit neku naranđastu ili crvenkastu izblijeđenu boju i unistenu kosu i opet cete morat stavljat boju ili jos par slojeva dekolorizatora. Nimalo ugodan ni lak proces za kosu.

Ja neželim svoju prirodnu boju kose, a i da želim neznam kak bi ju dobila jer sam sad trnutno tamno smeđa a moja prirodna je neka pepeljasto smeđa, neka mišja boja. Nebi mi ni primila ta boja na moju tamno smeđu, a i opet da bi sumnjam da bi ju pogodila, pogotovo radi crvenog pigmenta, a trebala bi ispast neka pepeljasta.

Dekolorizacija nije isto kao i blajh i nebi trebala uništit kosu (malo da al jako ne), znam ostane neka neodređena naranđasta boja, i znam da bi onda trebala stavit onu boju koju ja želim (već je kupljena :cerek: i čeka!)

Ti si radila dekolorizaciju?

profesionalac
11.10.2010., 20:41
Ja neželim svoju prirodnu boju kose, a i da želim neznam kak bi ju dobila jer sam sad trnutno tamno smeđa a moja prirodna je neka pepeljasto smeđa, neka mišja boja. Nebi mi ni primila ta boja na moju tamno smeđu, a i opet da bi sumnjam da bi ju pogodila, pogotovo radi crvenog pigmenta, a trebala bi ispast neka pepeljasta.

Dekolorizacija nije isto kao i blajh i nebi trebala uništit kosu (malo da al jako ne), znam ostane neka neodređena naranđasta boja, i znam da bi onda trebala stavit onu boju koju ja želim (već je kupljena :cerek: i čeka!)

Ti si radila dekolorizaciju?

Hej Suzuki, vrag ti opet ne da mira? :D :D

A u koju bi ti to boju? Jer, ak si jos uvijek smeđa, trebaš 2 puta staviti dekolizator (znaš li kak se on "češljem struže s kose"?). Staviš prvo na dužinu, radiš sve po propisu, opereš, malo prosušiš i namažeš s hidrogenom-ako boja počne tamniti, znači da sav pigment još nije izašao van i tad treba sve ponoviti.
A iz narančaste faze do lijepe boje je dug put. Osim tona kojeg želiš dobiti, trebaš se igrati i korektorima, da neutraliziraš nepoželjne podtonove. Nije baš jednostavno... No, bilo kako bilo, sretno! I javi kako je prošlo! I izbjegavaj avokadova i slična ulja!

efghi
11.10.2010., 21:02
I izbjegavaj avokadova i slična ulja!

zašto izbjegavati? pitam tak jer su cure na ostalim temama dosta pricale da ga koriste kod suhe i ispucane kose..

suzuki750
12.10.2010., 09:27
Profi poslala sam ti ooopširni pm! :D

Ma ja sam stavila na kosu avokadovo ulje, od olivala i ostavila ga tak dooosta dugo. Spalilo mi je kosu, bila je sva slamasta! :horor:

Malo sam experimentirala.. :rofl: Ćiribu ćriba i ode kooosa! :zubo:

zlatica22
12.10.2010., 12:31
očajna, iz tamno- smeđe crvene u svjetlosmeđu; kako da to uspijem :p:confused:

suzuki750
12.10.2010., 15:03
očajna, iz tamno- smeđe crvene u svjetlosmeđu; kako da to uspijem :p:confused:

Sa skidačem! :D Hoćeš kupit samnom po pola? :zubo:

suzuki750
13.10.2010., 19:17
Evo, ja sam danas malo eksperimentirala :D

Kupila sam si 7.32 od keunea, 2 hidrogena (3% i 6%) i Subtil skidač.

Prvo sam to sve napravila na 1 pramenu, pa na cijeloj kosi. Jednostavno je, držala sam skidač oko 40 min (mada piše 20), isprala ostala mi je neka smeđkasto, bakreno, medasta boja, zavisi kako gdje). I kad sam posušila kosu stavila sam boju i hidrogene, držala 5 minuta i isprala. Mrak je pa se dobro ne vidi al svjetlije je nego kaj je bilo. Pogotovo kod tjemena. Mislim da će se nakon nekoliko pranja i nakon farbanja izrasta sa 7.35 sve ujednačit i imat ću svjetlu kosu!! :cheer:

Malo mi je isušilo to sve kosu, al sad kad sam ju posušila ko stara je. :) .. i još uvijek treba šišanje :zubo: ...

Meni je kosa naprijed do tam di se grudnjak spaja s naramenicama, a odozada malo ispod spoja grudnjaka. Ostalo mi je malo više od pola skidača, pa ako ga netko želi otkupiti (50 kn + ptt) nek mi se javi na pm. :)

profesionalac
14.10.2010., 21:06
Evo, ja sam danas malo eksperimentirala :D

Kupila sam si 7.32 od keunea, 2 hidrogena (3% i 6%) i Subtil skidač.

Prvo sam to sve napravila na 1 pramenu, pa na cijeloj kosi. Jednostavno je, držala sam skidač oko 40 min (mada piše 20), isprala ostala mi je neka smeđkasto, bakreno, medasta boja, zavisi kako gdje). I kad sam posušila kosu stavila sam boju i hidrogene, držala 5 minuta i isprala. Mrak je pa se dobro ne vidi al svjetlije je nego kaj je bilo. Pogotovo kod tjemena. Mislim da će se nakon nekoliko pranja i nakon farbanja izrasta sa 7.35 sve ujednačit i imat ću svjetlu kosu!! :cheer:

Malo mi je isušilo to sve kosu, al sad kad sam ju posušila ko stara je. :) .. i još uvijek treba šišanje :zubo: ...

Meni je kosa naprijed do tam di se grudnjak spaja s naramenicama, a odozada malo ispod spoja grudnjaka. Ostalo mi je malo više od pola skidača, pa ako ga netko želi otkupiti (50 kn + ptt) nek mi se javi na pm. :)

Očemo slike!!!

A kaj se kose tice, jesi li stavila kiseli regenerator, da zatvoris kutikulu? Sjecas se onog, reg + jabucni ocat ili sok od limuna? Pa na gjavi nekih 5-10 minuta, ispod najlona uz malo zagrijavanja fenom?

suzuki750
14.10.2010., 21:19
Očemo slike!!!

A kaj se kose tice, jesi li stavila kiseli regenerator, da zatvoris kutikulu? Sjecas se onog, reg + jabucni ocat ili sok od limuna? Pa na gjavi nekih 5-10 minuta, ispod najlona uz malo zagrijavanja fenom?

Poslat ću ti na pm sliku, hvala na svemu! Nebi to uspjela sama! :D

I naravno, na to sam zaboravila, sutra idem po limun ..OBAVEZNO!! :D

pajana
27.10.2010., 10:18
škare su najbolji dekolorizator! :D

ema778
06.11.2010., 15:40
Pozdrav svima! :)
Googlala sam ali na žalost nisa uspjela naći odgovor...imam problem sa bojom.
Bojam se u crno (nekad crnu,nekad plavo crnu) već pet godina i imam dugu,jako dugu kosu do sruka.Prirodna boja kose mi je svijetlosmeđa.Umorna sam više od toga,dosadilo mi se bojati svaki mjesec,brzo mi se vidi izrast i još se jako primjeti :rolleyes:
e sada,htjela bih neku srednje pa čak i tamno smeđu samo da nije ovak garava :rolleyes: dosadilo mi.
Prošli mjesec sam izrast obojala u tamno smede ali me je živciralo slijedeće:
-na suncu mi je na vrhu glave crveni odsjaj,a dolje crno bez odsjaja,ružno mi izgleda još kada je ona moja smeđe plava izrasla bilo je stvarno :horor:Danas sam pukla i opet obojala izrast u crno :( sada malo urednije djeluje.
Zanima me slijedeće-dali postoji neki skidać boje?Ja bi samo nijansu svijetliji ton,ali tako da obojam cijelu dužinu kose u tamnosmeđe?Moram li se blajhati?Nemam živaca ovak postepeno da idem jer me ta neurednost izluđuje,a i problem je što imam jako dugu kosu!Kolegica mi kaže da ne mogu ni sa blajhom jer ću opet ispasti šarena,na kosi mi je puno slojeva crne boje a i plavo crne :(
upomooooć ne bi stalno bila ovakva a ne vidim izlaz :(
hvala!

TheEmpress
06.11.2010., 16:40
A gle teme o tome... http://forum.hr/showthread.php?t=112360

Lilikaa
24.12.2010., 16:06
nasla sam di se online moze kupit al ja nebi tako.. :SS

http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija/SUBTIL-COLOR-OUT.aspx

ovchica
24.12.2010., 20:33
nasla sam di se online moze kupit al ja nebi tako.. :SS

http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija/SUBTIL-COLOR-OUT.aspx

Evo tu
http://www.frizershop.com/O-nama.aspx

lida
24.12.2010., 21:07
Ima ga i u top stilu na Kajzerici ako ti je to bliže.

ovchica
24.12.2010., 21:31
Ima ga i u top stilu na Kajzerici ako ti je to bliže.
To ti je isti dućan kao i u linku koji sam stavila. :mig:

Miss Bathory
13.02.2011., 21:45
skidala sam boju subtil-om i ostalo mi pola (4 bočice =2paketa :D) pa ako nekome treba rado bih taj ostatak prodala. :D

riječ je o ovome (http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija/SUBTIL-COLOR-OUT.aspx) i stvarno mi je super skinuo. farbala sam se 3 godine u crno i iskreno uopće nisam vjerovala da će napraviti ikakvu promjenu. na vrhovima je ostalo tamnije, ali crveno a od uha pa prema tjemenu skroz svjetlo bakreno :D taman za staviti novu boju koja mi je isto super primila.

sad sam črvena :D:cerek:

clementine2012
16.03.2011., 22:22
skidala sam boju subtil-om i ostalo mi pola (4 bočice =2paketa :D) pa ako nekome treba rado bih taj ostatak prodala. :D

riječ je o ovome (http://www.frizershop.com/Frizerski-saloni/Preparati-za-kosu/Boje,-hidrogeni-i-dekoloracija/SUBTIL-COLOR-OUT.aspx) i stvarno mi je super skinuo. farbala sam se 3 godine u crno i iskreno uopće nisam vjerovala da će napraviti ikakvu promjenu. na vrhovima je ostalo tamnije, ali crveno a od uha pa prema tjemenu skroz svjetlo bakreno :D taman za staviti novu boju koja mi je isto super primila.

sad sam črvena :D:cerek:

to je to!!!! :D
:s
bojam se već dugo u crno, kao i ti i isto tako želim crvenu kosu!
pomogla si mi da se odlučim što ću! :)

e da, zapravo....a koja je bila tvoja prirodna boja kose!?

enigm@21
14.04.2011., 06:59
da li se subtil color out nanosi na suhu ili na vlažnu kosu? ne piše nigdje u uputama:confused:

Yuna
16.04.2011., 14:29
Kak se rješit plave boje? Plava sam već 20 godina, zadnjih par se farbam, prije prirodno i neda mi se više. Možda prefarbat u neku nijansu najbliže prirodnoj boji? Navodno se sve ispere s plave :(
Nisam nikad bila blajhana, samo obična farba. A prirodna mi je neka tamno-pepeljasto-plava, onak vuče na neku mišju boju, na suncu ima plavi odsjaj. Helpajte!

zrikzrikzrikavac
16.04.2011., 17:38
gdje se u zagrebu može kupiti subtil?

lida
17.04.2011., 11:01
U top stilu na Kajzerici.

zrikzrikzrikavac
19.04.2011., 19:07
U top stilu na Kajzerici.

hvala:)

blackbutterfly
23.04.2011., 23:17
imala sam tamnoplavu kosu-prirodna boja. samo sam jednom stavljala plave pramenove koji su mi izrasli do pola,nije izgledalo strašno,jer su pramenovi bili jako tanki i izgledalo je kao da mi je kosa od sunca posvijetlila...prije 3 dana sam se obojala u karamel smeđu - i saa imam crveni odsjaj.nije da mi smeta previše,ali to nije to što sam ja htjela(htjela sam potamniti kosu za nijansu-dvije).šta trebam napraviti da bi dobila tu boju koju sam htjela?da li smijem obojati kosu za par dana ponovno?hoće mi pomoći ti "skidači" boje i koji da kupim?pa da obojam opet u...koju boju?:ne zna:
hvala svima koji pomognu savjetom!:cerek:

dire Dawn
01.05.2011., 02:18
dali bi se nakon korištenja skidača boje na kosi koja je tamno smeđa sa crveno/ljubičastim odsjajem mogla staviti plava farba?

Skura
16.06.2011., 21:47
Jeli kome ostalo skidača? :)
Ja bi ga otkupila :)

chegrtusha
17.06.2011., 00:39
Imam ja, Subtilov color out, ostala mi po 1 i pol bočica svake "faze". Javi se na pp! :mig:

Lacaille
19.06.2011., 23:23
Oj žene. Vidim da hvalite Subtil, ali svejedno bih priupitala nešto. Godinama već bojam kosu, bila sam sve i svašta. Od crne, crvene, preko neke čudne smeđe, pa opet crvene koja više vuče na narančasto i sad sam neka smeđe narančasta sa samovoljnim odsjajem na suncu, očito mi se po raspoloženju mijenja. :ne zna:
Prirodna kosa mi je neka pepeljasto siva, ispod tamnija, a poprilično svijetla na dijelovima koji su najviše izloženi suncu.
So, mislite da bi mi to pomoglo otkloniti godine farbe na kosi?
Nedavno sam ju poprilično skratila, tako da dio koji je ostao tretiran je s možda dvije ili tri boje u godinu i pol. :misli:

sunčica_st
20.06.2011., 11:39
nemojte ni slucajno upotrebljavati te dekolorizatore, ostetit cete kosu i to dosta, moj savjet, ja isprobala

aibreann
20.06.2011., 19:25
istina. :( meni radili dekolorizaciju u Royalu, i nakon toga mi se boja puno brže ispire, što Keune Tinta Color što L'oreal Inoa (doduše, ona nešto manje od Keunea)... htjela sam postati prava brineta nakon što sam se 9 g. farbala u plavo (uvijek kod frizera), godinu dana se farbala u smeđe i ispiralo se brzo, vrhovi bi poplavili nakon 3, 4 tjedna.
ali sad nakon dekolor tretmana vrhovi poplave već nakon tjedan, tjedan i pol i kosa mi se em isušila, em se boja ispire enormno brzo. :ne zna:
nažalost, silom prilika moram se vratiti u plavo jer nemam izbora. :( ne mogu se farbati svaka 2 tjedna, to je previše mučenja za kosu, sad se farbam svaka 3 i pol, 4 tjedna, a kad sam bila plava je bilo dovoljno svaka 3 mj.

nikad više dekolorizacija.

TheEmpress
20.06.2011., 22:22
A čujte, o tome ste se trebale informirat prije nego ste to išle radit. Svi takvi tretmani unište kosu barem malo, dekolorizacija, blajh kupka, bilo kaj takvog, napomenuto je to bilo na više tema jedno sto puta. Al za skidanje boje nema drugog izbora. Jebiga sad. :ne zna: Oporavit će se kosa s vremenom, al da, boja se brže ispire neko vrijeme.

Lacaille
21.06.2011., 20:44
Mislim da ću ipak odustati od dekolorizacije i čekati da mi naraste kosa :zubo:
Nedavno sam ju skratila cca 25cm, čak poprilično brzo raste, tako da ću čekati onda. :cerek:

.irena
22.06.2011., 21:40
dakle, čitala sam redom sve što ste pisali i ne znam što da radim. :/

situacija je sljedeća:
stavila sam prije nekih 10ak mjeseci prvi put tamnosmeđi lorealov casting na kratku kosu. a onda shvatila da želim dugu, prirodno lijepu kosu kakvu sam imala nekad. casting se nikako nije ispirao i izrast je bio zbilja upadljiv jer prirodno imam svjetlije smeđu kosu, a casting je ispao crno. pa sam pofarbala sve opet istom bojom. i tako sam stavljala taj casting sveukupno 4 puta. i onda odlučim konačno stati na kraj farbanju i čekati da se to govno ispere. i tako čekam, čekam, već neka 2, 3 mjeseca, promjene minimalne. a perem kosu svaki drugi dan. danas mi kosa izgleda ovako: duljine do ramena, postupno se preljeva iz svjetlosmeđe pri tjemenu do tamnotamnosmeđe pri vrhovima. :rolleyes:

inače mi brzo raste kosa (20ak cm godišnje), ali stvarno se ne želim šišati i ponovno prolaziti kroz fazu tute na glavi. samo želim maknuti boju koja bi ionako trebala nestati nakon 30ak pranja. :mama:
kome se obratiti za uklanjanje crne nevolje? ili da se igram s kemikalijama i kojim?

tenkjuverimač

nensi21
23.06.2011., 18:54
imam istu situaciju kao i ti- .irena . vec neko vrijeme se farbam sa smeđom loreal bojom koja naravno izgleda kao crna. za skidanje u salonima traže od 400 do 600 kn ?! ne mogu se odlucit sta da napravim. ima neka cura koja je inače frizerka i rekla je da mi može probat skinut boju sa blajhom... nisam pametna

suzuki750
29.06.2011., 14:33
Oj žene. Vidim da hvalite Subtil, ali svejedno bih priupitala nešto. Godinama već bojam kosu, bila sam sve i svašta. Od crne, crvene, preko neke čudne smeđe, pa opet crvene koja više vuče na narančasto i sad sam neka smeđe narančasta sa samovoljnim odsjajem na suncu, očito mi se po raspoloženju mijenja. :ne zna:
Prirodna kosa mi je neka pepeljasto siva, ispod tamnija, a poprilično svijetla na dijelovima koji su najviše izloženi suncu.
So, mislite da bi mi to pomoglo otkloniti godine farbe na kosi?
Nedavno sam ju poprilično skratila, tako da dio koji je ostao tretiran je s možda dvije ili tri boje u godinu i pol.

Ne, ostat će ti neka bakrena boja pretpostavljam (zavisi koliko češ ga držat na kosi), ali sigurno ne tvoja prirodna.

istina. :( meni radili dekolorizaciju u Royalu, i nakon toga mi se boja puno brže ispire, što Keune Tinta Color što L'oreal Inoa (doduše, ona nešto manje od Keunea)... htjela sam postati prava brineta nakon što sam se 9 g. farbala u plavo (uvijek kod frizera), godinu dana se farbala u smeđe i ispiralo se brzo, vrhovi bi poplavili nakon 3, 4 tjedna.
ali sad nakon dekolor tretmana vrhovi poplave već nakon tjedan, tjedan i pol i kosa mi se em isušila, em se boja ispire enormno brzo. :ne zna:
nažalost, silom prilika moram se vratiti u plavo jer nemam izbora. :( ne mogu se farbati svaka 2 tjedna, to je previše mučenja za kosu, sad se farbam svaka 3 i pol, 4 tjedna, a kad sam bila plava je bilo dovoljno svaka 3 mj.

nikad više dekolorizacija.

Cure! Sve vam zavisi o vašoj kosi inače, i prirodnoj a i kakva je bila nakon farbanja. A i s čim ste ju tretirale (farba, blajh...)

Bila sam svakakva i mogu vam reć da mi je subtil tj dekolorizator najmanje uništio kosu.. Nemože se uopće uspoređivat sa blajhom koji mi je kosu pretvorio doslovno u kaugumu :D

Ja sam radila prema uputama od Profija i sve je ispalo super. Isušio ju je minimalno (ili mi je i to bilo samo u glavi :zvrko:)

Svaka kosa ima drugačiji tretman, napominjem opet, zavisi kakva vam je prije bila i s čim tretirana. Meni je ispod na nekim mjestima bio čisti blajh ispod- jako porozna kosa. A pri tjemenu prirodna pofarbana skoro u crnu.

aibreann- ne razumijem baš tvoj post. :misli:

Bila si plava 9 godina (jel blajh u pitanju?) i onda si odlučila ić u smeđe? Zašto su ti onda skidali boju? I koju boju uopće? :ne zna:

Nakon plave boje tj blajha i ja sam imala problem luđačkog ispiranja boje (pogotovo vrhova zbog poroznosti jer blaj razgrađuje tvoj prirodni pigment u kosi i onda ti se boja nema na kaj vezati.. zato vrhovi skoro uvijek najviše na početku prime boje a najbrže se isperu) i nakon toga sam napravila predpigmentaciju sa Keunovom 0/66 (i običnom vodom) po profijevim uputama (imaš negdje u starim postovima mislim) i tek nakon toga stavljaš boju (smeđu, jel?). Da bi zatvorila poroznost kose kosu poslije svega premažeš sa regeneratorom pomješanim sa limunom i tak ostaviš, kasnije ispereš.

Nakon toga nastaviš farbanje najnormalnije. Ovu 0/66 stavljaš samo tam di ti se boja ne prima.

I opet ovo nema veze sa dekolorizacijom.

Važna stvar vam je nakon isteka vremena sa češljem skidat postupno tu boju od vrhova prema dolje.. Onda kosu oprat, osušit, i ako se boja na pogled nije skinula onda proces ponovite, al stavite skidač samo di vam je boja ostala. Nakon svega toga opet morate provjerit dal vam se boja doista skinula, mislim da se to provjeri sa hidrogenom, nemam pojma, zaboravila sam već :D Ako se boja ne vrati na staro onda je skinuta. I tek tad ide farbanje.

Ja sam počela to radit ujutro a završila navečer.. :) Ali skinula sam ju. Htjela sam smeđu 7.35. i dobila sam ju (a bila sam goovo crna).

Cellar door
30.06.2011., 19:17
Imam jedno pitanje.

Trenutno sam obojana u tamno smeđu boju (pranjem je posvijetlila možda za jednu nijansu). Želim boju meda, ili nešto što sličnije tome. Moja prirodna boja je srednje smeđa.

E sad, zanima me je li netko koristio Syoss posvjetljivač boje na prethodno bojanu kosu, ili je on posvjetljuje samo prirodnu kosu???

Bih li mogla staviti taj posvjetljivač pa onda željenu nijansu ili se moram baciti u potragu za skidačem boje?

ksilich
28.08.2011., 22:42
ima li netko momentalno za prodati subtil color out?već dugo ga tražim u top stilu i nikako da im dođe.

evelina0
29.08.2011., 11:22

Znam da je jako dugo prošlo od ovoga, ali samo imam jedno pitanje i nadam se da ću dobiti odgovor, koliko si hidrogena stavljala, malo ili cijeli? I je to odmah otišlo ili kako? Ja sam bila crvena i onda sam prefarbala cijelu kosu u smeđu.. Sad je tamno smeđa i jedva čekam da se ispere, ima tko kakav savjet? Očajnički želim biti plava!

Galadriela911
10.09.2011., 10:56
Zao mi je ako uletavam s vec postavljenim pitanjem, ali nemam bas vremena citati sve po redu..
Moj problem je sljedeci..
Prirodna boja kose mi je neka medeno smeda i krenula sam je polako bojati u plavo.. Frizerka mi svakih 4 tjedna radi pramenove.. Radi ih u razmacima da mi ne osteti kosu, ali dok mi ne pokrije cijelu glavu pramenovima, hodam uokolo prugasta.. To mi inace i ne smeta tolko jer je frizerka zaista dobra i napravila je pramenove najbolje sto je mogla, ali isla sam na odmor gdje sam htjela biti zgodna pa sam morala nesto poduzeti.. Pofarbala sam se s onim palette preljevima u prirodnu boju.. Radila sam to i inace i svaki put je bilo ok, ali evo ovaj put boja je nesto tvrdoglavija nego inace i nikako da ode..
Mislim da su dekolorizatori malo prejaka kemija za moj slucaj, ali nadala sam se da postoji jednostavno neki sampon malo jaceg sastava od obicnih..
Ponavljam, moja boja nije prava boja nego samo preljev..
Jel netko zna kakav sampon koji bi pomogao?

...Luciferka...
10.09.2011., 13:41
Samponi protiv peruti nesto jace ispiru boju od obicnih sampona

misti
19.09.2011., 19:50
da li netko zna što je to neutralizator? naime, skidala sam boju s dikson decap skidačem, super mi je skinuo crnu, ali kada sam se obojila s nekom svijetlo smeđom opet sam ispala crna.. negdje sam čitala da je netko imao isti problem, i da je to zato jer se poslije tog skidača treba staviti neutralizator, a ja ne znam šta je to.. frizerka kaže da je to regenerator, ali ja sam regenerator stavila nakon skidača i opet sam ispala crna..

suzuki750
20.09.2011., 09:31
da li netko zna što je to neutralizator? naime, skidala sam boju s dikson decap skidačem, super mi je skinuo crnu, ali kada sam se obojila s nekom svijetlo smeđom opet sam ispala crna.. negdje sam čitala da je netko imao isti problem, i da je to zato jer se poslije tog skidača treba staviti neutralizator, a ja ne znam šta je to.. frizerka kaže da je to regenerator, ali ja sam regenerator stavila nakon skidača i opet sam ispala crna..

Nisam čula za neutralizator, al ak ti se vratila crna onda ti se nije ni skinula. Poslije dekolorizacije moraš napravit test da vidiš dal ti je sve otišlo dolje, na pramen staviš hidrogena i ak ti se vrati u staru boju onda se nije skinula.

Meni se skinula od prvog pokušaja, u slučaju da nije, profi mi je savjetovao da ponovim postupak.

Stranicu prije sam opisala postupak, po njegovim uputama.

Sweet Pea
29.09.2011., 18:38
Svi spominju taj diksonov decap sidač boje i ja bi ga probala ali zanima me gdje se u Zagrebu mogu kupiti diksonovi proizvodi ali po mogućnosti da se ne naručuju nego ono da ušetam i kupim jel:D ako postoji takvo mjesto u Hrvatskoj:confused:

xxMarinaxx
06.10.2011., 15:35
pozz..vec dugo sam crvena i zelim biti plava. inace sam iz slav.broda i gledala sam, ali nema nigdje za kupiti diskonov skidac boje..moze li mi netko poslati postom? cula sam da je dobar i fama skidac boje
http://www.herba-market.co.rs/fama/fantasia-colore
koliko se dugo treba drzati skidac na kosi? Znam da je frendica drzala neki 2h i da joj nije ostetio kosu.

Dotty
12.11.2011., 01:04
Gdje ima za kupiti skidač boje u RI?

Isadora Cadaver
12.11.2011., 15:41
pozz..vec dugo sam crvena i zelim biti plava. inace sam iz slav.broda i gledala sam, ali nema nigdje za kupiti diskonov skidac boje..moze li mi netko poslati postom? cula sam da je dobar i fama skidac boje
http://www.herba-market.co.rs/fama/fantasia-colore
koliko se dugo treba drzati skidac na kosi? Znam da je frendica drzala neki 2h i da joj nije ostetio kosu.

Ja sam vidjela da u Encianu u Maksimirskoj (Zg) drže Diksonove proizvode, ali ne znam sad što sve točno, treba pitati, ja sam si tamo uzela onaj Herbelan Pack, ako ti to šta pomaže
(možda se javi netko tko zna više i tko ti može poslati, ja ne mogu jer nisam iz Zg)

Dotty
14.11.2011., 20:38
Gdje ima za kupiti skidač boje u RI?

Ignorirajte, našla sam Dikson Decap. Za one koji su koristili taj skidač, koliko vam je trebalo?Nekako mi se malo čini samo 100 ml u pakiranju, pa sam uzela dva s obzirom na to da imam dosta kose...