PDA

View Full Version : Puder u prahu/kamenu

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13

mirna_nemirna
02.04.2012., 14:12
Ja nisam dobila nikakvu spužvicu. O.O Pa sam išla kupit u muller. xD

Da, samo njega, ne volim tekući.

vikky
02.04.2012., 15:31
Je li itko zna koliko je sada Chanel u prahu, znam da je bilo govora o podizanju cijena...

MUAddict
03.04.2012., 08:20
Cure, koji puder u prahu, kamenu biste mi preporucile za korištenje uz Dior Nude 021?

Imam problema sa aknama, prištićima(velikih problema)i ožiljcima, tako da molim da to uzmete u obzir. Cijena mi nije bitna.

nilly
03.04.2012., 08:36
dali nanosis samo njega ? onom spuzvicom sto dolazi u pakiranju ? :D

Uz mozaik ne dolazi spužvica, nanosi se kistom :five:
Mislim da spužvica dođe s onim kompaktnim kremastim :kiss:

vikky
03.04.2012., 20:56
Cure, koji puder u prahu, kamenu biste mi preporucile za korištenje uz Dior Nude 021?

Imam problema sa aknama, prištićima(velikih problema)i ožiljcima, tako da molim da to uzmete u obzir. Cijena mi nije bitna.

Probaj Chanel u prahu nijansu 30 :mig: Nijedan u prahu zapravo ne prekriva baš dobro, ali Nude dobro odrađuje stvar pa mislim da bi ti ta kombinacija mogla biti dobra. Nijansa 30 meni super paše uz Nude 021 i žuta je i prekrasan je na licu :cerek: Probaj, pa vidi

madeira
04.04.2012., 09:13
Bolje ne Chanel jer on u početku uzrokuje nered na licu, ali matira kao ništa drugo.

1503
04.04.2012., 12:48
Uz mozaik ne dolazi spužvica, nanosi se kistom :five:
Mislim da spužvica dođe s onim kompaktnim kremastim :kiss:

u pravu si,. od silnih prucavanja i informiranja sam pobrkala,.:durica

MUAddict
04.04.2012., 14:22
Bolje ne Chanel jer on u početku uzrokuje nered na licu, ali matira kao ništa drugo.

Zato i nebi Chanel. Neki drugi da si probala a da ne uzrokuje probleme? Dior?

Sent from my iPhone using Tapatalk

madeira
04.04.2012., 15:22
Dior Nude u prahu je ok, nema prišteva, malo je krupniji od Chanela, ali ovaj Nude u prahu ću i ja kupiti za ljeto.

Givenchy Prisme Libre je super puder po pitanju toga što jako lijepo izgleda, uopće se ne primjećuje na licu, još je sitniji od Chanela, ali ne matira baš najbolje.

Između ova dva - Dior. Samo što koštaju jednako, a Diora ima 8 grama i Givenchyja 20!

MUAddict
04.04.2012., 15:38
Razmisliti cu i otici probati, mislim da bih radije Givenchy jer meni ne treba jako matiranje, imam suhu kozu koja se bas ne masti, ali obavezno cu i Dior probati. Hvala! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

girly-girl
06.04.2012., 21:14
tražim puder u kamenu sa jačim prekrivanjem, da matira, a ujedno da ima i jako svijetlih nijansi, i to do 50, 60kn :D

čitala sam malo po temi, nesseseru, ali me zanima i vaše mišljenje, hvala :)

hellie
06.04.2012., 21:21
manhattanov soft compact powder. dolazi u dosta nijansi, tako da ima i jako svijetlih. izvrsno matira, lagan na licu, i može se nanijeti u više slojeva ili spužvicom za jače prekrivanje bez da izgleda cakey

i manhattanova clearface linija, 2u1 powder & makeup je izvrstan, također dobro matira, a za jače prekrivanje se može nanijeti mokrom spužvicom

girly-girl
06.04.2012., 22:41
hvala ti :) imala sam ovaj drugi, nisam znala da se može i sa mokrom spužvicom :)

marizza
07.04.2012., 16:19
Devojke, kakav je LRP mineralni kameni puder? Da li dobro prekriva ? Kako matira? Posebno me interesuje u nijansi 13-sand beige, da li je vise zuta ili neutralna?:)

Liza11
09.04.2012., 22:49
Djevojke,
da li je bolje koristiti puder u kamenu ili puder i prahu ako želim odlično prekrivanje jer imam mrljice po licu? Sad koristim tekući puder od givencyja(photography), najsvijetliju nijansu jer sam jako svijetla i odličan mi je. Ali mi treba preko toga neki puder u prahu/kamenu da prekrije ono što tekući nije uspio i da mi matira kožu. Sad me zanima da li ima jedna od Vas savjet koja vrsta pudera bi mi bila bolja i možda savjet od koga? Ja se ne snalazim u Zg, sad sam došla iz malog grada pa tek otkrivam čari šminkanja :D

Tillea
10.04.2012., 02:36
Devojke, kakav je LRP mineralni kameni puder? Da li dobro prekriva ? Kako matira? Posebno me interesuje u nijansi 13-sand beige, da li je vise zuta ili neutralna?:)

Imam ja taj puder, kistom ga nanosim jer ako ga stavim sa spužvicom previše je brašnast.

Ima neko srednje prekrivanje (sa spužvicom jače), ali ne matira me previše. Ja sam mješovita dehidrirana. Nijansa je malo žućkasta ali se dobro stopi, opet ako ga lagano sa kistom naneseš :D

madeira
10.04.2012., 08:21
Djevojke,
da li je bolje koristiti puder u kamenu ili puder i prahu ako želim odlično prekrivanje jer imam mrljice po licu? Sad koristim tekući puder od givencyja(photography), najsvijetliju nijansu jer sam jako svijetla i odličan mi je. Ali mi treba preko toga neki puder u prahu/kamenu da prekrije ono što tekući nije uspio i da mi matira kožu. Sad me zanima da li ima jedna od Vas savjet koja vrsta pudera bi mi bila bolja i možda savjet od koga? Ja se ne snalazim u Zg, sad sam došla iz malog grada pa tek otkrivam čari šminkanja :D

Probala sam gotovo svaki Givenchy i mislim da Photography nema, mislim Photo Perfexion? Ligh ili obični?

Ne treba ti samo puder u kamenu nego i korektor.

Liza11
10.04.2012., 14:45
Probala sam gotovo svaki Givenchy i mislim da Photography nema, mislim Photo Perfexion? Ligh ili obični?

Ne treba ti samo puder u kamenu nego i korektor.

Ma da taj photo'perfexion, nije mi se dalo gledat što piše pa sam napisala photograpy.. :D zanima me koji da stavim na taj, u kamenu ili u prahu a da koža izgleda prirodno, a ne ko maska. Ma nije mi toliko ni do prekrivanja, nego samo da lijepo izgleda koža. Ne masti mi se prejako lice, ali zna nakon 3 sata počet polagano, a dosta često koristim puder pa nebi neki bezvezni da mi ne uništi lice...
Piše mi na ovome nijansa 3 perfect sand, piše mi fluid doundation, 100% natural complexion, 0 flaw ako ti to pomaže...ne znam što misliš pod ovim light ili obični :/
znači u kamenu mi je bolji nego u prahu?

Skura
11.04.2012., 15:37
Ja sam isto koristila Photo'prefexion i to u kombinaciji sa Givenchy Prisme Libre - puderom u prahu.
On ti je skroz lagan, a lice nakon njega bude tako fino meko i zaglađeno :)
I niti malo nije težak, niti kao maska...

Probaj ga u nekoj parfumeriji, imaš i jako svijetlih nijansi ;)

http://herhis.com/product_img/Givenchy_Prisme-Libre.JPG

madeira
11.04.2012., 16:49
Prisme Libre izgleda jako lijepo na licu, ali nije baš naj za matiranje. Chanel matira najbolje. Ali, ali, od Chanela imam prišteva, od Givenchyja ili Diora nikad nisam dobila neki prišt.

supergirl1
11.04.2012., 17:57
cure pliz savjet...koristim chanelov perfection lumiere 30 beige, super mi je, ali budući da imam suhu kožu htjela bih ga izbjeći svaki dan, da li uzeti chanelov u prahu ( i koji broj, da li se ravnati po tekućem i uzeti 30 beige) ili compact, ne treba mi prikrivanje nego ujednačavanje tena, imam sitnog crvenila na obrazima i nosu, ajde pomognite :)

Liza11
11.04.2012., 20:25
hvala curee probat ću taj od givencyja onda da mi nebi koji drugi pokvario stanje na licu još..:) :cerek:

marizza
12.04.2012., 07:35
Tillea, hvala ti na odg, testiracu jos jednom nijansu pa cu ga verovatno uzeti:D

Skura
12.04.2012., 07:50
cure pliz savjet...koristim chanelov perfection lumiere 30 beige, super mi je, ali budući da imam suhu kožu htjela bih ga izbjeći svaki dan, da li uzeti chanelov u prahu ( i koji broj, da li se ravnati po tekućem i uzeti 30 beige) ili compact, ne treba mi prikrivanje nego ujednačavanje tena, imam sitnog crvenila na obrazima i nosu, ajde pomognite :)

Nije ti dobar Chanel za suhu kozu.
Kanebo 3u1 je izvrstan za to sto zelis. Primer, korektor i kompaktni puder u jednom i ne isusuje nimalo. A super izjednaci put.

Prisme Libre je isto za suhu kozu i fino izjednaci lice ali je skroz lagan i ne ostavlja bas boje. Ako imas sto za prekriti onda ti on nije rjesenje ;)

supergirl1
12.04.2012., 08:23
kako se točno zove taj kanebo 3u1, ne nalazim ga pod tim:ne zna:

ipak bi nešto da mi daje ujednačenost i malo boje, a da je lakše od tekućeg

Skura
12.04.2012., 16:53
Pogledam doma pa ti napisem ;)
To ga ja zovem 3u1 jer mu ne znam ime :)

Skura
13.04.2012., 07:22
Zove se Kanebo Sensai triple touch compact ;)

anaviglam
13.04.2012., 13:45
Da li je netko isprobao od Lancome puder u prahu "majeure excellence"?

T-zone
13.04.2012., 18:08
poooomoc!!
dugo sam koristila avonov puder u prahu-personal match porcelain i super mi je, vec duze ga nema u prodaji, a ja trenutno potrosila svoju zadnju zalihu pa ako mozda tko zna di bi ga mogla kupiti, naruciti, il ga mozda neka od vas ima pa joj ne odgovara i zeli ga prodati?! :)

Hello
14.04.2012., 09:34
Alverde puder u kamenu ili Manhattan soft compact? Koji bolje matira, duze drzi, izaziva manje /nikako nereda na licu?
Imala sam Manhattan, ali zanima me usporedba sa Alverde, pa ako je neko probao oba..

žirek
14.04.2012., 21:46
Je li itko zna koliko je sada Chanel u prahu, znam da je bilo govora o podizanju cijena...

339kn u irisu

monama
15.04.2012., 11:10
Alverde puder u kamenu ili Manhattan soft compact? Koji bolje matira, duze drzi, izaziva manje /nikako nereda na licu?
Imala sam Manhattan, ali zanima me usporedba sa Alverde, pa ako je neko probao oba..

manhattan malo bolje prekriva i puno bolje drzi sjaj pod kontrolom.
nije mi radio probleme na licu. alverde takodjer nije bio problematican po tom pitanju, ali po meni je on vise za normalnu do suhu kozu.

supergirl1
18.04.2012., 09:20
bila sam u limoniju jučer odlučna da kupim kanebo sensai triple i...nisam...jednostavno nisam na kraju imala pojma da li uzeti onu verziju s primerom i korektorom ili samo compact, razlika je oko 100 kn

čini mi se da meni sa čistim tenom i suhom kožom još stavljanje tog sveg čuda ne bude previše na licu, ma nemam pojma, možda da uzmem samo compact od kaneba, a na ruci mi izgleda kao da to ništa ne prekriva/ujednačuje....onda sam otišla do dm-a i gledala manhatan compact i iznervirala se i otišla doma :lol: čini mi se da bih trebala kupiti sva tri (moš mislit što hoću), ima li netko da se troumio kao ja između chanela ( ne znam zašto sam toliko uprla na chanel, ali tako mi je dobar perfection,i boja i postojanost i miris, da bih opet chanel) i kaneba, a da ima suhu kožu :ne zna:

Skura
22.04.2012., 14:51
Ja imam normalnu do suhu kožu i Chanel mi nikako nije bio dobra koliko god se trudila da mi se svidi...

novabbb
22.04.2012., 15:56
Ja imam normalnu do suhu kožu i Chanel mi nikako nije bio dobra koliko god se trudila da mi se svidi...

Ja imam mjesovitu i sve sam se nekako ustrucavala napisati, ali ni ja nisam odusevljena Chanelom u prahu. Meni je na kraju najbolji puder u prahu bio Essence iz njihove LE kojeg sam kupila sasvim slucajno jer mi se svidila ambalaza.

Skura
22.04.2012., 20:14
Meni Givenchyeva Prizma i sad sam od Jasmine dobila Maria Galland puder u prahu - savršen je :cerek:

Skura
22.04.2012., 20:14
Supergirl1 probaj i Dior Forever kompakt, mogao bi ti pasati ;)

supergirl1
22.04.2012., 21:19
ali znaš šta se mislim, da li će mi se lice stvarno odmoriti od tekućeg ako koristim kompaktni puder ili je sve to isto zapravo, počinjem gubiti smisao zašto uopće kupovati kompaktni :ne zna:

je li on stvarno lakši za lice

novabbb
22.04.2012., 22:18
ali znaš šta se mislim, da li će mi se lice stvarno odmoriti od tekućeg ako koristim kompaktni puder ili je sve to isto zapravo, počinjem gubiti smisao zašto uopće kupovati kompaktni :ne zna:

A da probas BB kreme ako se zelis odmorit od tekuceg? Vidim da su stigle od Diora i Estee Lauder.

Skura
24.04.2012., 10:40

A da probas BB kreme ako se zelis odmorit od tekuceg? Vidim da su stigle od Diora i Estee Lauder.

Ili mineralni u prahu....

Ja ne vidim smisao u odmaranju lica od pudera :/
Osim što izjednači ten, on je i super zaštita - od smoga, nečistoća...

supergirl1
28.04.2012., 18:02
u biti skura imaš pravo:) valjda mi to ostalo onako po starinski, kompletni make up samo za vikend...nego, naručila sam neutrogenu compact u nijansi 60, jer nigdje ne mogu naći tekući 60, pa da probam i njega, može li neka preporuka kojim kistom ga stavljati, uzmite u obzir da u rijeci nema ni sephore ni mullera :)

NoStress
22.05.2012., 08:06
Koji je dobar transparentni puder u prahu da daje onako neki sjajan izgled licu?Trenutno imam od essence fix&matte (nista posebno) i pokusavam nabavit od mac-a ali je skup svugdi po netu.

*Queen*
07.06.2012., 02:33
Imam jedno pitanje. Kak koristite pudere u kamenu? Prvo stavite bazu, zatim tekuci puder i onda jos na to ovaj u kamenu ili?! Jel to moguce nekako nanijeti da se ne primjeti? :)

Eve*
09.06.2012., 15:14
da li svi puderi u prahu /kamenu imaju Talc u sastavu? Jer sam pročitala da je kancerogen :(

madeira
09.06.2012., 15:49
Imam jedno pitanje. Kak koristite pudere u kamenu? Prvo stavite bazu, zatim tekuci puder i onda jos na to ovaj u kamenu ili?! Jel to moguce nekako nanijeti da se ne primjeti? :)

Ne staviš ga puno.

merlinka
09.06.2012., 15:58
Probao netko? Strašno me privlači...

http://www.vimjo.com/resimler/urunler/1748/b/bioderma-photoderm-max-mineral-compact-pudra-light-spf50.jpg

mimimozica
09.06.2012., 16:20
merlinka - jedino kaj sam iskopala o tom puderu je da je i najsvijetlija nijansa dosta tamna (na bioderma temi). Drugo ništa, nemrem nači nikakve recenzije na netu :(

Jel netko zna koja je razlika između Diorovih Nude i Poudre libre u prahu?

merlinka
09.06.2012., 16:33
Grozno...A baš sam se ponadala da je idealan za nas bijele/blijede :(

merlinka
09.06.2012., 22:17
Kako je ova Bioderma otpala, tražim pomoć.

Molim vas preporuku za kvalitetniji puder u kamenu. Idem na pir uskoro te će mi morati nešto držati BBicu donekle na okupu. Htjela bih nešto kvalitetnije jer ne želim burnu reakciju na koži. A i želim da kad ga već kupim da i traje :mig:

Koža mi je: normalna/suha, svijetla, osjetljiva s problemom crvenila.

Hvala :cerek:

monama
10.06.2012., 00:19
pogledaj clarins teint compact haute tenue :)

Miss Opium
10.06.2012., 01:57
Cure,trebala bih savjet u vezi pudera. Koji puder u prahu bi odgovarao mjesovitoj kozi? Naime,koristim max factorov u prahu, ali mislim da mi ne odgovara. Nakon sto sam se umila primijetila sam male pristice koje prije nisam imala. Mozda je problem i u kremi koju nanesem prije pudera. :ne zna: Neznam za koji puder se odluciti, ovaj mi se cini komedogen. Inace mi je koza osjetljivija i za svaku sitnicu mi zna izbiti mali pristic. (na T-zoni primjecujem te pristice(sicusne)) Puder ne stavljam svakodnevno, samo kad idem van ili kad je neka posebna prigoda. I usput ako netko moze pomoci,koja krema je super da se stavi prije pudera?Cijena nije bitna. :) Hvala

Tillea
10.06.2012., 04:35
Cure,trebala bih savjet u vezi pudera. Koji puder u prahu bi odgovarao mjesovitoj kozi? Naime,koristim max factorov u prahu, ali mislim da mi ne odgovara. Nakon sto sam se umila primijetila sam male pristice koje prije nisam imala. Mozda je problem i u kremi koju nanesem prije pudera. :ne zna: Neznam za koji puder se odluciti, ovaj mi se cini komedogen. Inace mi je koza osjetljivija i za svaku sitnicu mi zna izbiti mali pristic. (na T-zoni primjecujem te pristice(sicusne)) Puder ne stavljam svakodnevno, samo kad idem van ili kad je neka posebna prigoda. I usput ako netko moze pomoci,koja krema je super da se stavi prije pudera?Cijena nije bitna. :) Hvala

Ja imam La Rose Posay mineralni u kamenu, i zbilja je dobar. Iz prve me nije oduševio ali sam mu dala drugu priliku i nisam požalila. Ako ga staviš sa spužvicom imaš skoro pa potpuno prekrivanje, za lagano prekrivanje koristim kist. Što se tiče matiranja nije se pokazao.
http://wizaz.pl/kosmetyki/foto/41356_250.jpg

Od nedavno imam i Chanelov u prahu i sve što mogu reći za taj puder je :cerek::D, zbilja nešto najbolje što sam ikad stavila na lice :). Taj matira ko lud i traje mi više od 8 sati.
http://webnew.cavicocorp.com/images/uploads/thumbproduct/Poudre_Universelle_Libre__22_Rose_Clair_30g_1oz_11 3869.jpg

Od jeftinijih Balea u kamenu, za tu cijenu odličan. Matira i antibakterijski je.
http://3.bp.blogspot.com/-LEAINf2kXfQ/TWP12REkBaI/AAAAAAAACUE/8zReAoCNRFI/s320/Balea%2BYoung%2BSoft%2B%2526%2BClear%2BMattierende s%2BKompakt%2BPuder.jpg

merlinka
10.06.2012., 08:59
pogledaj clarins teint compact haute tenue :)

Hoću, hvala ti :zubo:

Miss Opium
10.06.2012., 12:31
Ja imam La Rose Posay mineralni u kamenu, i zbilja je dobar. Iz prve me nije oduševio ali sam mu dala drugu priliku i nisam požalila. Ako ga staviš sa spužvicom imaš skoro pa potpuno prekrivanje, za lagano prekrivanje koristim kist. Što se tiče matiranja nije se pokazao.

Cula sam vec pohvale za taj puder. :) Ja bih laganije prekrivanje, jer nemam nekih vecih problema sa kozom,jedino je dosta osjetljiva.Usput,jel bolje koristiti u prahu ili kamenu?

Miss Opium
10.06.2012., 12:45

Od nedavno imam i Chanelov u prahu i sve što mogu reći za taj puder je :cerek::D, zbilja nešto najbolje što sam ikad stavila na lice :). Taj matira ko lud i traje mi više od 8 sati.
http://webnew.cavicocorp.com/images/uploads/thumbproduct/Poudre_Universelle_Libre__22_Rose_Clair_30g_1oz_11 3869.jpg
Za taj Chanellov sam isto cula da je odlican. Ili odgovara ili ne odgovara. Ako ti nije problem, jel bi mogla opisati kakvu ti kozu imas pa da usporedim, da li bi meni odgovarao, iako je to sve individualno. Nekim curima je znao izazvati pristice, pa me to malo zbunilo. A jel taj puder nije pretezak za kozu do 20g?:)Hvala

Tillea
10.06.2012., 14:26
Ja imam mjesovitu kozu, sad kad je toplije je dosta masna. Nemam problema s pristicima eventualno u pms-u. Citala sam i ja da nekima izaziva pristice ali meni npr. nije.
Po meni nebi bio pretezak, nema razloga da bude. Mozda netko zna bolje :). A ovo dali je bolje korstiti u kamenu ili prahu stvarno neznam, meni je isto :D

Miss Opium
10.06.2012., 14:46
Ja imam mjesovitu kozu, sad kad je toplije je dosta masna. Nemam problema s pristicima eventualno u pms-u. Citala sam i ja da nekima izaziva pristice ali meni npr. nije.
Po meni nebi bio pretezak, nema razloga da bude. Mozda netko zna bolje :). A ovo dali je bolje korstiti u kamenu ili prahu stvarno neznam, meni je isto :D

Hvala ti :D Tako je i moja, sad se zna malo zamastiti, pa mi treba nesto da mi lice izgleda svjezije i ujednaceno. Isprobati cu ili LRP ili Chanel. Btw kolika je cijena LRP i Chanela?:D

Eve*
10.06.2012., 15:12
Ja sam negdje čitala da je bolji puder u prahu jer je ovaj kameni teži za kožu, jel to istina?

blue-bird
10.06.2012., 16:15
Preporuka za neki puder koji matira, a da je prirodan, odnosno da ne začepi pore i da koža "diše"?

Tillea
10.06.2012., 16:32
Hvala ti :D Tako je i moja, sad se zna malo zamastiti, pa mi treba nesto da mi lice izgleda svjezije i ujednaceno. Isprobati cu ili LRP ili Chanel. Btw kolika je cijena LRP i Chanela?:D

Lrp je oko 150 a Chanel oko 300, ja sam ga platila 40 € u trstu.

merlinka
10.06.2012., 16:41
Ja sam negdje čitala da je bolji puder u prahu jer je ovaj kameni teži za kožu, jel to istina?

Dr Oz je rekao da je mineralna (dakle praškasta kozmetika) najlošija za kožu. Udišeš ju, nikad ne znaš jesi li je dobro skinula i slično. Gledala sam slučajno emisiju o kozmetici pa prenosim. A inače se bojim praškastih proizvoda za lice, nemam pojma zašto...

Fantasma
10.06.2012., 16:55
imate li iskustva s ovim puderom
http://www.ideaalkosmeetika.ee/sites/default/files/styles/400x400/public/bourjois_health_balance_compact_powder_400x400.jpg

ima li spužvicu?

kakve su nijanse kod la roche posay pudera,ima i svjetlijih?

deedeedee
10.06.2012., 16:59
Dr Oz
:rofl:

merlinka
10.06.2012., 17:00
Latentni gay kojem svaka prava žena vjeruje :zubo:

Miss Opium
10.06.2012., 17:50
Lrp je oko 150 a Chanel oko 300, ja sam ga platila 40 € u trstu.

Jos samo da se odlucim koji cu, za pocetak mozda LRP, puno mi je dati 300kn za Chanel. Svejedno hvala :grli: :D

nemam-iksicu
11.06.2012., 11:07

]

I ja sam ga kupila prije 4 dana i strašno sam zadovoljna! Pogodila sam nijansu 13 i savršeno mi paše, efekt na licu me oduševil, tako je prirodan, ma divno.
Koža mi je mješovita sklona prištićima.
Nisam primjetila da mi masti kožu, al vani je vruče pa se oznojiš bez obzira kaj imam na faci.

moćna carica
11.06.2012., 11:20
Jel netko zna koja je razlika između Diorovih Nude i Poudre libre u prahu?

znam ja :)

kada jednom budeš stavila dior nude u prahu na lice, više ni jedan drugi nećeš pogledati!! to se meni dogodilo, u irisu prije 2 god. mi je prodavačica dala za ponijeti malo da ga isprobavam par dana i ja nisam mogla doći k sebi od iznenađenja, stavljam ga na golu kožu i lice bude savršeno,čak i nakon par dana bez tog pudera. U stvari mislim da on ima neke ljekovite sastojke u sebi, nešto što je jako dobro za kožu. Još da dodam da je to bio moj prvi dior proizvod u životu jer mi je bilo glupo dati toliku lovu za neki proizvod, a gomilala sam ostale stvari kao hrčak! Sada imam i tekući nude i dior bb kremu! to su mi najbolji proizvodi koje sam ikad probala, a ostale koje sam nagomilala (i još gomilam jer padam na reklame) polako dijelim okolo. Imam masno,dehidriranoosjetljivu kožu s vidljivim sitnim kapilarama, kada stavim nude u prahu sve to nestane! samo što ga ne stavljam svaki dan jer šparam :(

Miss Opium
11.06.2012., 14:31
I ja sam ga kupila prije 4 dana i strašno sam zadovoljna! Pogodila sam nijansu 13 i savršeno mi paše, efekt na licu me oduševil, tako je prirodan, ma divno.
Koža mi je mješovita sklona prištićima.
Nisam primjetila da mi masti kožu, al vani je vruče pa se oznojiš bez obzira kaj imam na faci.

Muci me i to kako odabrati odgovarajucu nijasnu, jer ne zelim da mi bude pretaman,zelim samo lagano prekrivanje.Mislim da imamo slicnu kozu.Jedino meni samo po celu nekad izbiju mali pristici.

:D

nemam-iksicu
11.06.2012., 15:13
a ja sam ga u ljekarni natrackala po ruci, sve tri nijanse i pogledala koja se ne vidi. Uzela sam i svoj stari puder u kamenu, usporedila nijanse i bingo :)

Miss Opium
11.06.2012., 15:24
a ja sam ga u ljekarni natrackala po ruci, sve tri nijanse i pogledala koja se ne vidi. Uzela sam i svoj stari puder u kamenu, usporedila nijanse i bingo :)

Svjetlije sam puti u licu, nesto cu valjda naci. :D
Samo znam da max factorov u prahu necu vise kupovati, jer je ocito komedogen (A i prije sam to procitala za njega) Sad jos samo sutra moram odluciti dali uzeti LRP ili chanel.
I hvala :grli:

merlinka
11.06.2012., 16:45
Uz Clarins uzimam na razmatranje i ovaj. Probao netko?

http://www.ebay.com/itm/KORRES-Rice-Olive-Oil-Compact-pressed-Powder-Normal-to-Dry-Skin-51N-in-BOX-/270982419698?pt=US_Makeup_Face&hash=item3f17cf94f2#ht_500wt_922

mimimozica
11.06.2012., 19:07
znam ja :)

kada jednom budeš stavila dior nude u prahu na lice, više ni jedan drugi nećeš pogledati!! to se meni dogodilo, u irisu prije 2 god. mi je prodavačica dala za ponijeti malo da ga isprobavam par dana i ja nisam mogla doći k sebi od iznenađenja, stavljam ga na golu kožu i lice bude savršeno,čak i nakon par dana bez tog pudera. U stvari mislim da on ima neke ljekovite sastojke u sebi, nešto što je jako dobro za kožu. Još da dodam da je to bio moj prvi dior proizvod u životu jer mi je bilo glupo dati toliku lovu za neki proizvod, a gomilala sam ostale stvari kao hrčak! Sada imam i tekući nude i dior bb kremu! to su mi najbolji proizvodi koje sam ikad probala, a ostale koje sam nagomilala (i još gomilam jer padam na reklame) polako dijelim okolo. Imam masno,dehidriranoosjetljivu kožu s vidljivim sitnim kapilarama, kada stavim nude u prahu sve to nestane! samo što ga ne stavljam svaki dan jer šparam :(

Uopće ne sumnjam u kvalitetu Diorovih pudera i drago mi je da si našla nešto što tebi savršeno odgovara! Jesi probala Poudre Libre? u čemu je razlika između Nude i Poudre Libre?

monama
11.06.2012., 21:22
Jos samo da se odlucim koji cu, za pocetak mozda LRP, puno mi je dati 300kn za Chanel. Svejedno hvala :grli: :D

mozda ti i ovo pomogne pri odluci: lrp ima 9.5 grama, a chanel 30.

bejo
12.06.2012., 04:05
Miješaš kruške i jabuke jer je Chanel puder u prahu, a LRP u kamenu. :mig:
Gotovo svi puderi u kamenu (i drogerijski i high end) su oko 10 grama. Koliko se mogu sjetiti, jedino onaj La prairie je nekih 15ak grama.
Dok bi se kod ovih u prahu dalo raspravljati koliko su koji isplativi jer se npr. neki high end kreću od 10ak grama (dior) do 66 grama (la prairie).

runolistSA
12.06.2012., 08:16
moj obozavani shiseido sun compact ima 12 grama, ako nekome nesto znaci i ta informacija.

..donata..
12.06.2012., 08:46
Cure, trebam pomoć...Koristim shiseidov puder i odličan mi je. Međutim sad sam malo potamnila od sunca i postao mi je presvijetal. Inače ljeti kad skroz potamnim uglavnom ne koristim puder. Sad sam kupila od lorela onu bb kremu ili kako već.. Međutim užasno se sjajim od nje pa bi mi trebao neki jeftiniji puder u kamenu da prekrijem sjaj. Inače imam mješovitu kožu. Tu i tamo koji prištić. Šta mi preporučujete od jeftinijih pudera u kamenu?

Acid_2
12.06.2012., 09:51

mene ovo mami ffs :facepalm:

jel povoljniji u njihovom dućanu, Mulleru, Irisima ili je cijena ista? čula sam da su im puderi i rumenila odlični, pa bih probala ako išta. i našla još jedan posao da ga kupim :zubo:

po njihovoj stranici (http://www.chanel.com/en_US/fragrance-beauty/Makeup-Powder-POUDRE-UNIVERSELLE-LIBRE-88623) je LE, jel istina?

Tillea
12.06.2012., 10:53
Ma ja mislim da nije LE, već ga dugo ima na prodaji...

Neznam ti za cijene, jer ne kupujem u HR, ali u Ita i Slo je 40 €. Kad sam gledala izvod sa računa pisalo je 311 kn.

Odličan je, već ga obožavam :cerek:

MelodyNine
12.06.2012., 12:14
Cure, trebam pomoć...Koristim shiseidov puder i odličan mi je. Međutim sad sam malo potamnila od sunca i postao mi je presvijetal. Inače ljeti kad skroz potamnim uglavnom ne koristim puder. Sad sam kupila od lorela onu bb kremu ili kako već.. Međutim užasno se sjajim od nje pa bi mi trebao neki jeftiniji puder u kamenu da prekrijem sjaj. Inače imam mješovitu kožu. Tu i tamo koji prištić. Šta mi preporučujete od jeftinijih pudera u kamenu?

Ja ti preporučujem od srca Manhattanov kompaktni, doba je za tvoj tip kože, lijepo matira, prirodan je i nije brašnast na licu:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRqfIrC2NN9L3IZPDHniPNKL2JAwEhWg F7kGO9nryfxZdTeNg3UNfZMxLl9

Također je dobar i Manhattanov Clearface, ovaj:

http://images.magi-mania.de/img/MANHATTAN-Compact-Powder.jpg

S tim da mi je ovaj prvi bolji za mješovitu kožu :)

Miss Opium
12.06.2012., 13:49

Mislim da cu Chanel uzeti, iz razloga jer ne volim pudere u kamenu previse. :)
:D

Acid_2
12.06.2012., 14:49
Ma ja mislim da nije LE, već ga dugo ima na prodaji...

Neznam ti za cijene, jer ne kupujem u HR, ali u Ita i Slo je 40 €. Kad sam gledala izvod sa računa pisalo je 311 kn.

Odličan je, već ga obožavam :cerek:

bila danas u Irisu, 339 kn. nisam ni ja ziher da je LE, možda neka nijansa iz linije...
nije loš, fkt, al ne čini mi se ništa bolji od Too Faced-ovog u prahu, pa ću njega uzeti (a potonji je ionako 199 kn).

Elora
12.06.2012., 16:29
Ma mislim da chanel u prahu definitivno nije LE osim pojedinih nijansi :). Dakle ja sam puder dobrano istestirala,preko tjedan dana i definitivno kupujem chanel a ne givenchy. Najbitnije, nije mi izazvao probleme po licu ,daje krasan efekt i toliko je fino mljeven da se stvarno ne vidi na licu. Nego, meni treba savjet u vezi nijanse,dobila sam u posudicu nijansu 30 naturel i mislim da mi se dosta dobro stopi s licem, no zanima me i 20 clair,jel i 20 odgovara žućkastom tonu kože? Inače koristim EL DW light 1 i 2 ovisno koliko sam potamnila al bi mi čak i miks ta dva najbolje odgovarao .

Acid_2
12.06.2012., 16:48
20 i 25 su ti rozog podtona. i meni paše 30ka, ja sam neutralna :)

Elora
12.06.2012., 17:03

Super,sada si me riješila muke, ne mrdam od 30 onda :cerek:. Imam limoni rođendanski poklon bon tako da će me doći oko 230kn,a budući da mi je givenchy u prahu kojeg ima 20g trajao 2 i pol godine, a chanela ima 30g mislim da je to itekako isplativa investicija :).
Inače što se tiče isplativosti, pudere u kamenu sam baš brzo trošila ,recimo pola godine mi najviše trajali pa svakako i to treba uzeti u obzir pri kupovini. Ali naravno nekome više paše u kamenu nekome u prahu.

Acid_2
12.06.2012., 18:09
slažem se, meni isto prašksti brzo traju nego u kamenu. isplati se svakako a ti ćeš bome lijep popust dobit, zakon :) da mu je barem malo manja cijena ne bih se mislila, no uzet ću ovaj svakako (ionako mi je na WL dugo..):

http://www.sephora.com/primed-poreless-powder-P266708

novabbb
12.06.2012., 19:28

20 rozi?? Ja ga imam i meni bas pase a ja sam Nc 15-20 ili Chanel tekuci b 10-20

Tillea
12.06.2012., 19:38
ja imam 25 peche clair i nije rozi :ne zna:

MUAddict
12.06.2012., 19:44
Cure, koji Diorskin nude puder u prahu da uzmem, tj koju nijansu? Inače sam u Dior Nude-u 21 kada sam svjetlija, 31 sada trenutno.

Eve*
13.06.2012., 01:16
slažem se, meni isto prašksti brzo traju nego u kamenu. isplati se svakako a ti ćeš bome lijep popust dobit, zakon :) da mu je barem malo manja cijena ne bih se mislila, no uzet ću ovaj svakako (ionako mi je na WL dugo..):

http://www.sephora.com/primed-poreless-powder-P266708

Javi kakav ti je ;)

Acid_2
13.06.2012., 21:08
20 rozi?? Ja ga imam i meni bas pase a ja sam Nc 15-20 ili Chanel tekuci b 10-20

ja imam 25 peche clair i nije rozi :ne zna:

ne znam fkt, žuti nisu bili nikako :ne zna:

jel itko probao Flormarov puder u prahu?

http://images45.fotosik.pl/1222/0717169c8887cd3fmed.jpg

Estee Lauder
15.06.2012., 06:58
Ja sam ga probala, onaj najsvjetliji. Malo mi je žućkast i fino zagladi lice, ali mi se čini da je malo masniji nego onaj u kamenu.
Onaj u kamenu je svjetliji i to je jedini puder koji mi može ići uz bok mac-ovom blootu.
.

lida
15.06.2012., 08:10
Gdje ima za kupiti flormar kozmetike? U Zg?

Acid_2
15.06.2012., 11:30
Ja sam ga probala, onaj najsvjetliji. Malo mi je žućkast i fino zagladi lice, ali mi se čini da je malo masniji nego onaj u kamenu.
Onaj u kamenu je svjetliji i to je jedini puder koji mi može ići uz bok mac-ovom blootu.
.

bi li ga mogla preporučiti nekome tko ima mješovitu kožu čija se t-zona brzo masti? jel "pretežak" za ljeto? želim ovaj Too Faced-ov puder pod svaku cijenu ali nemrem odjednom pljunut 200 kn :( morat ću do ljeta :o

U Accessorize dućanu u Ilici 16, kraj Vinceka :) super mi je taj dućan, a cijeli asortiman kozmetike. rumenila su nešto presavršeno :s

Wedding
15.06.2012., 13:06

Garden Mall 1 kat:mig:

lida
15.06.2012., 13:47
Hvala cure!

novabbb
15.06.2012., 20:23
.

Ajde molim te opisi taj Macov bloot.

Estee Lauder
16.06.2012., 00:15
bi li ga mogla preporučiti nekome tko ima mješovitu kožu čija se t-zona brzo masti? jel "pretežak" za ljeto? želim ovaj Too Faced-ov puder pod svaku cijenu ali nemrem odjednom pljunut 200 kn :( morat ću do ljeta :o

U Accessorize dućanu u Ilici 16, kraj Vinceka :) super mi je taj dućan, a cijeli asortiman kozmetike. rumenila su nešto presavršeno :s

Pitaj da ti odvade malo pa probaj, tako su i meni i čini mi se u kamenu da manje masni, jer ja isto imam masniju T-zonu.

Estee Lauder
16.06.2012., 00:20
Ajde molim te opisi taj Macov bloot.

Ne steže kožu, a suhlji je puder, ne naglašava pore, zagladi ih. Čak ima i malu prekrivnu moć, drži mat 4-5 sati.:)

novabbb
16.06.2012., 07:51
Ne steže kožu, a suhlji je puder, ne naglašava pore, zagladi ih. Čak ima i malu prekrivnu moć, drži mat 4-5 sati.:)

Hvala ti. Idem na put pa cu vjerovatno moci kupit nesto u Mac ducanu, a treba mi puder za matiranje koji mogu nosit u torbi za popravke u toku dana, tako da bi ovaj mogao biti dobar izbor.

Acid_2
16.06.2012., 08:16
Pitaj da ti odvade malo pa probaj, tako su i meni i čini mi se u kamenu da manje masni, jer ja isto imam masniju T-zonu.

nisam swatchala pudere u kamenu, nisu mi bili nešto zanimljivi..

ma vrlo vjerojatno prije odlaska na more odem u Sephoru kupiti pudere i u kamenu i u prahu i napraviti zaliha dok ne ode papa :o:( i mirna Bosna. :)

monama
16.06.2012., 10:48

kod mene ista stvar. nije rozi, neutralan je.

Eve*
16.06.2012., 10:57

Ima li boju ili je transparentan? Gdje kupujes i po kojoj cijeni ? :)
Tnx :)

sensation1
18.06.2012., 09:25
Trebam savjet u vezi pudera u prahu.
Koristim vitalumiere aq.30 i preko njega Chanelov u kamenu, univers.compact, isto 30.meni je to super kombinacija. Preko ljeta ne nosim tekuci, ne volim tonirane kreme pa mi treba samo nesto za matiranje. Prijasnjih godina isprobavala sam razne u kamenu-Guerlain, YSL, Sisley, Art deco, nije me nista odusevilo. Sad ste me zainteresirale za ovaj Chanelov u prahu. Koji mi preporucujete, isto 30? Ili je bolje ostati samo na ovom Chanelovom u kamenu koji imam? Ili mozda Mat lumiere u kamenu?
Thx

sensation1
26.06.2012., 16:24
Trebam savjet u vezi pudera u prahu.
Koristim vitalumiere aq.30 i preko njega Chanelov u kamenu, univers.compact, isto 30.meni je to super kombinacija. Preko ljeta ne nosim tekuci, ne volim tonirane kreme pa mi treba samo nesto za matiranje. Prijasnjih godina isprobavala sam razne u kamenu-Guerlain, YSL, Sisley, Art deco, nije me nista odusevilo. Sad ste me zainteresirale za ovaj Chanelov u prahu. Koji mi preporucujete, isto 30? Ili je bolje ostati samo na ovom Chanelovom u kamenu koji imam? Ili mozda Mat lumiere u kamenu?
Thx

Anyone?

dani30
27.06.2012., 09:15
a da probaš od Diora nude Healthy Glow wnhancing powdwer?
imaš u 4 nijanse, sve su prošarane i jako lijepe :mig:

labrić
09.07.2012., 13:05
Koji puder u kamenu biste preporučile za nanositi na bb kremu? Da lagano matira, da prekriva malo i da nije brašnast. :) Do 200kn :moli:

Estee Lauder
09.07.2012., 23:03
Koji puder u kamenu biste preporučile za nanositi na bb kremu? Da lagano matira, da prekriva malo i da nije brašnast. :) Do 200kn :moli:

Meni je dobar Flormar u kamenu za matiranje. A najbolji mac bloot, ali taj kupujem vani. Netko je hvalio Rimmel matte u kamenu.:)

labrić
10.07.2012., 22:35
Meni je dobar Flormar u kamenu za matiranje. A najbolji mac bloot, ali taj kupujem vani. Netko je hvalio Rimmel matte u kamenu.:)

Imam feeling da je Rimmel nekako težak :rofl:
Koja je cijena otprilike mac puderu?

Estee Lauder
10.07.2012., 22:48
Imam feeling da je Rimmel nekako težak :rofl:
Koja je cijena otprilike mac puderu?

23 eura:)

novabbb
11.07.2012., 05:20

Ja sam trazila taj bloot, a onda mi je zena u Macu preporucila ako osim matiranja trebam i fiksiranje tekuceg ispod da mi je jos bolji prep and prime. Uzela sam transparentni bijeli i to mi je najbolji puder u kamenu koji sam ikad imala ( bolji i od bilo kojeg u prahu)

labrić
11.07.2012., 10:30
Ma koma mi je to što bi trebala naručiti iz vana, pa carinu na to vjerojatno platiti...:503:

A je li itko koristio Avene Couvrance Translucent Mosaic Powder, ili Revlon Colorstay u kamenu?

mirna_nemirna
12.07.2012., 19:34
Imam ti ja taj Avene, i dobro matira. Tj. ja stavljam puder i tako tipa dva puta godisnje i dobro funkcionira ta dva puta. :D

monama
13.07.2012., 09:26
imam i ja avene. dobro matira, izgleda prirodno na licu. medju najboljim puderima u kamenu koje sam isprobala.

labrić
13.07.2012., 17:11
imam i ja avene. dobro matira, izgleda prirodno na licu. medju najboljim puderima u kamenu koje sam isprobala.

Je li i prekriva ok?

monama
13.07.2012., 17:14
ne bas. ucini pore manje vidljivima i ujednaci ten, ali vece nedostatke ne prekriva.

labrić
13.07.2012., 21:58
ne bas. ucini pore manje vidljivima i ujednaci ten, ali vece nedostatke ne prekriva.

Ma joj. :503: Sad se dvoumim zapravo između tog Avene Couvrance i Revlon Colorstay u kamenu :mad:. I nekako mi se čini da je Avene finije teksture...nisam pametna.

monama
14.07.2012., 11:20
avene je puno finije teksture, u rangu s high end puderima. revlon je grublji i gusci, ali prekriva bolje. barem mi se tako cini. probala sam ssmo
na ruku u trgovini, nikad ga nisam kupila (sve nijanse dostupne kod nas su mi pretamne).

labrić
14.07.2012., 12:06
avene je puno finije teksture, u rangu s high end puderima. revlon je grublji i gusci, ali prekriva bolje. barem mi se tako cini. probala sam ssmo
na ruku u trgovini, nikad ga nisam kupila (sve nijanse dostupne kod nas su mi pretamne).

Tako sam i mislila. Ma ne mogu odlučiti, najbolje da uzmem oba :rofl:

Mycka_
14.07.2012., 13:23
Cure pitanje, planiram uzeti onaj u tirkiznoj kutiji Shiseido sun protection spf 30 kompaktni puder. U osijeku ga nema pa bi trebala naruciti da mi iz mullera zg posalju za os. Nedutim ne znam koju bih nijansu.
Inace imam Dior 30, chanel isto 30, borjuois hm imam 54, a borjuois fp 55.
Koja bi meni bila nijansa dobra, planirala sam uzeti 40 ili 50 pa sad ne znam, ima li koja koja ga ima da mi pojasni nijanse, ne treba mi na rozi, nego za zuti podton...

Jojo Ungh
14.07.2012., 13:45
Cure pitanje, planiram uzeti onaj u tirkiznoj kutiji Shiseido sun protection spf 30 kompaktni puder. U osijeku ga nema pa bi trebala naruciti da mi iz mullera zg posalju za os. Nedutim ne znam koju bih nijansu.
Inace imam Dior 30, chanel isto 30, borjuois hm imam 54, a borjuois fp 55.
Koja bi meni bila nijansa dobra, planirala sam uzeti 40 ili 50 pa sad ne znam, ima li koja koja ga ima da mi pojasni nijanse, ne treba mi na rozi, nego za zuti podton...

Mislim da kod nas postoje samo dvije nijanse: 40 i 60. Uzmi 60 :) Oba su žuta.

Mycka_
14.07.2012., 15:59
Puno ti hvala, planirala sam 40, ali ako ti kazes 60 onda cu uzeti 60. Kod nas nema ni testera, nicega, sve su poslali za Zg, a u Limoniju su poslali za Split.
Nemam gdje vidjeti, samo mi je ostao internet.
Jos pitanje, cime se taj puder skuda ako je vodootporan?

Windsy
14.07.2012., 16:18

Mislim da kod nas postoje samo dvije nijanse: 40 i 60. Uzmi 60 :) Oba su žuta.

Imala sam u više navrata te pudere (jako su dobri). I ja mislim da kod nas postoje samo nijanse 40 i 60. Nijedna nije roza, obje su žućkaste, ali 40 ti je jako svijetla, za svjetlopute ženske koje uopće ne pocrne. Ako bar nešto pocrniš uzmi 60.

Windsy
14.07.2012., 16:21
Puno ti hvala, planirala sam 40, ali ako ti kazes 60 onda cu uzeti 60. Kod nas nema ni testera, nicega, sve su poslali za Zg, a u Limoniju su poslali za Split.
Nemam gdje vidjeti, samo mi je ostao internet.
Jos pitanje, cime se taj puder skuda ako je vodootporan?

Ima ti Shiseido neki svoj skidač sminke za te vodotporne stvari, ja sam ga prošlog ljeta vidjela kod nas, baš u Mulleru koliko se sjećam. No, ja to nikad nisam kupovala, uvijek sam skinula sa svojim uobičajenim mlijekom za čišćenje. Nisam imala nekih problema s čišćenjem lica.

Inače, jako lijepo ujednači ten taj puder, jako je dobar.

Mycka_
14.07.2012., 16:57
Citala sam o njemu samo pozitivne stvari, nije li 60 jako taman? Mislis da mi ne bi bio? Sad citam, dakle 40 je jako svijetal, uzimam onda 60. Idem sad u muller da mi naruce.
Puno vam hvala!!!

Mycka_
14.07.2012., 20:17
Eto mene oz mullera, nazalost ne mogu naruciti puder jer ga nema:(
I sad nisam pametna gdje da ga nadem, ima na jagodi al se bojim da mi nece stici u roku dva tjedna.

CherryLoo
14.07.2012., 22:01
zna li netko ima li gdje u zagrebu kupiti mineralni puder/podlogu u prahu i po kojim cijenama?

VisaziST
14.07.2012., 22:07
zna li netko ima li gdje u zagrebu kupiti mineralni puder/podlogu u prahu i po kojim cijenama?

Evo ovdje :) www.janeiredale.com.hr/gdje_kupiti.html

malala
05.09.2012., 16:07
Ispričavam se što ovako upadam na temu, ali trebala bi preporuku za neki dobar matirajući puder, budući da imam masnu kožu. Do sad sam probala dosta njih (u prahu/kamenu, drogerijskog ranga) ali ni jedan nije držao sjaj pod kontolom dulje od jednog, dva sata. Cijena nije toliko važna, bitno da se može u RH kupiti. Hvala.

Victoria88
06.09.2012., 10:25
Ispričavam se što ovako upadam na temu, ali trebala bi preporuku za neki dobar matirajući puder, budući da imam masnu kožu. Do sad sam probala dosta njih (u prahu/kamenu, drogerijskog ranga) ali ni jedan nije držao sjaj pod kontolom dulje od jednog, dva sata. Cijena nije toliko važna, bitno da se može u RH kupiti. Hvala.

jesi probala essence fix & matte translucent loose powder? meni drzi po 5-6 sati bez problema...a t zona mi je poprilicno problematicna... :)

malala
06.09.2012., 10:38
Imam od Essenca onaj iz LE 50´s GIRLS Reloaded, mislim da je taj isti kao fix & matte ili sam u krivu? Uglavnom taj mi drži sjaj kože maksimalno do dva sata :/

novabbb
06.09.2012., 10:42
Imam od Essenca onaj iz LE 50´s GIRLS Reloaded, mislim da je taj isti kao fix & matte ili sam u krivu? Uglavnom taj mi drži sjaj kože maksimalno do dva sata :/

fix&matte ti drži duže, ja sam imala oba

malala
06.09.2012., 10:49
Puno vam hvala cure, nisam znala da je razlika između ta dva, tako da svakako kupujem fix & matte

Miss Opium
08.09.2012., 20:04
Kakav puder bi preporucile za mjesovitu kozu? Trenutno koristim Max factorov-transparentni u prahu. Mogu reci da mi se cini da mi od njega izbijaju neki pristici, (po T-zoni)a i u PMS-u sam pa mi je lice malo buknulo. Inace nemam probleme sa pristicima, zna mi se javit par njih,uglavnom kad jedem slatko ili sam pod stresom. Bilo bi pozeljno da mi preporucite neki puder koji je ne komedogen, i naravno da je u prahu.
Cijena nije previse bitna, vazno mi je da puder ostavlja prirodan look,i da koza izgleda svjeze i zdravo :)
Nemam neka iskustva sa malo boljim puderima u prahu (chanel,dior,shiseido)pa ne znam da li ih se isplati kupovati. Savjeti su dobrodosli :)

Aeon+
08.09.2012., 21:38
Gore navedeni fix&matte od essenca,od skupljih diego dalla palma rizin puder,chanel poudre universelle libre.. Od skupljih sam ta 2 probala/koristila i bili su jako dobri.jedino chanel zna malo izazvati pristice,ddp ne (bar meni)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

pink hero
09.09.2012., 12:36
A jel mi netko može usporedit essence fix&matte i bourjois flower perfection u prahu?

*tearsinheaven
09.09.2012., 13:37
Kakav puder bi preporucile za mjesovitu kozu? Trenutno koristim Max factorov-transparentni u prahu. Mogu reci da mi se cini da mi od njega izbijaju neki pristici, (po T-zoni)a i u PMS-u sam pa mi je lice malo buknulo. Inace nemam probleme sa pristicima, zna mi se javit par njih,uglavnom kad jedem slatko ili sam pod stresom. Bilo bi pozeljno da mi preporucite neki puder koji je ne komedogen, i naravno da je u prahu.
Cijena nije previse bitna, vazno mi je da puder ostavlja prirodan look,i da koza izgleda svjeze i zdravo :)
Nemam neka iskustva sa malo boljim puderima u prahu (chanel,dior,shiseido)pa ne znam da li ih se isplati kupovati. Savjeti su dobrodosli :)

Meni je ovaj od Deboraha super :top: - http://www.neseser.hr/puder/555-deborah-gentle-compact-powder-with-mineral-oligoelements.html
Nije brašnast, ne izaziva prištiće, matira i lijepo fiksira tekući puder.
Ok je i za samostalno nošenje, no onda naravno nema jako visoku razinu prekrivanja :D

Miss Opium
10.09.2012., 14:52
Meni je ovaj od Deboraha super :top: - http://www.neseser.hr/puder/555-deborah-gentle-compact-powder-with-mineral-oligoelements.html
Nije brašnast, ne izaziva prištiće, matira i lijepo fiksira tekući puder.
Ok je i za samostalno nošenje, no onda naravno nema jako visoku razinu prekrivanja :D

Jel taj puder u prahu?
Netreba mi jako prekrivanje, samo da mi malo koza izgleda svjezije :D
Nemam pojma zasto mi od Max factora izbijaju pristici, stavljam Avene hydrance optimale legere kremu prije toga, mozda je u tome problem :ne zna:
A kolika je cijena tog Deborah pudera i gdje ga mogu kupiti? :)
Bojim se da ne pogrijesim u vezi odabira prave nijanse

*tearsinheaven
11.09.2012., 07:01
Jel taj puder u prahu?
Nemam pojma zasto mi od Max factora izbijaju pristici, stavljam Avene hydrance optimale legere kremu prije toga, mozda je u tome problem :ne zna:

Je, u prahu je :mig:
Ne bi smio biti problem u kremi koju stavljaš prije pudera, eventualno ako ti ta krema sama po sebi ne paše :ne zna: Ili je pak problem u Max Factoru.
Cijena je oko 60kn koliko me pamćenje služi, imaš ih u dm-u :top:
Izbor nijansi je solidan, mislim da nećeš fulati.

anoda
11.09.2012., 08:04
Jel taj puder u prahu?
MF je komedogen puder pa ti vjerojatno zato izbijaju pristici...probaj s Bouroj-ovim puderom: http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_up/complexion/powder/healthy_balance_unifying_powder :mig:

Miss Opium
11.09.2012., 13:06
Je, u prahu je :mig:
Ne bi smio biti problem u kremi koju stavljaš prije pudera, eventualno ako ti ta krema sama po sebi ne paše :ne zna: Ili je pak problem u Max Factoru.
Cijena je oko 60kn koliko me pamćenje služi, imaš ih u dm-u :top:
Izbor nijansi je solidan, mislim da nećeš fulati.

Hvala ti :grli: Krema mi je sama po sebi super :) Sutra cu svratiti do Bipe, pa cu tamo pogledati, posto mi je ona blize nego Dm. :D

Miss Opium
11.09.2012., 13:17
MF je komedogen puder pa ti vjerojatno zato izbijaju pristici...probaj s Bouroj-ovim puderom: http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_up/complexion/powder/healthy_balance_unifying_powder :mig:

To sam i pretpostavljala za MF. Sad necu znati za koji se puder odluciti. Deborah mi se cini ok, osobito jer vidim da cure pisu da nije brasnast na licu. Ako mi on nece odgovarati, onda cu probati sa Bourjois. Hvala za savjet:cerek:

hellie
11.09.2012., 17:32
uzmi bourjois. uspoređuju ga s mac mineralize skinfinish puderom. lagano matira i neće ti lice izgledati brašnasto

Miss Opium
11.09.2012., 17:51
uzmi bourjois. uspoređuju ga s mac mineralize skinfinish puderom. lagano matira i neće ti lice izgledati brašnasto

Nemam previse iskustva sa puderima, pa ne znam kakav je taj Mac :ne zna:
Jel mozes reci nesto vise o bourjois,ako ga koristis? Kakav tip koze imas?

la-lala
13.09.2012., 14:10
Odlican mi je Manhattan clear face puder u kamenu koji mi zaista "upija masnocu", koza mi je jako masna, puna mitesera i sirokih pora i jedino mi ovaj puder odgovara.

hellie
13.09.2012., 18:02
Miss opium, nisam probala bourjouis jer nikako da stignem. Puder je lagan. Ja imam masnu kozu, ali ovaj je dobar za mjesovitu do masnu.

hellie
13.09.2012., 18:07
Manhattan clear face linija je super, godinama sam koristila onaj kompaktni stari. Ali otkako su promjenili ambalazu, sve su boje presvijetle. Ja imam onaj soft compact powder, super prekriva, nije brasnjav i matira.

blue-bird
14.09.2012., 22:29
Možete li mi preporučiti puder sličan ovome (http://www.neseser.hr/puder/1763-artdeco-mineral-powder-foundation.html)?
Dakle mineralni puder u prahu, da ne čepi pore i da koža diše, da je lagan, a opet dobro matira? Također, može biti "proziran" odnosno da samo služi matiranju jer mi je zato i potreban. I da cijena nije prevelika, ovaj bi mi bio savršen da cijena nije tolika, znači duplo jeftiniji ako postoji takav kvalitetan proizvod.

Romanina
24.09.2012., 14:45
preporucam artdeco puder u kamenu kockasti ili loreal accord perfect (kutijica sa srebrnim okvirom), za oba mogu reci da su divna, svilena, njezni su, lice izgleda super sa njima i meni su u rangu puno skupljih marki...nije efekt za pokrivanje nego bas za finish ili poboljsanje izgleda nakon tekuceg pudera...:mig:

dosta su nahvalili avene onaj u raznim bojama bas za taj trasparenti look zavrsni finish..nisam ga osobno probala jer sam super zadovoljna lorealom ;)

ivana146
30.09.2012., 11:08
kakvi su vam od shiseda kameni puderi?
i koji bi ste mi preporučili, normalna do suha koža? :)

Suncokret28
10.10.2012., 12:42
MOže i meni preporuka za puder u prahu ili kamenu?

Htjela bi da ima isti efekt kao Chanelov, koji mi je savršen u svemu osim u jednoj stvari - radi mi prištiće :503:

I da je parfumerijskog ranga (snob, znam :rofl:)

Hvala

moćna carica
10.10.2012., 13:01
šta je to parfimerijskog ranga? jel parfimerija iznad drogerije?? mislim si sad kak limoni može bit iznad mullera?? no dobro, kompliciram ko i uvijek kad nemam sangrije u frižideru :D

Dior Nude u prahu mi je baš odličan, nekad ga stavljam i na golu kožu i mislim čak da mi se koža od njega proljepša :p

Suncokret28
10.10.2012., 13:02
šta je to parfimerijskog ranga? jel parfimerija iznad drogerije?? mislim si sad kak limoni može bit iznad mullera?? no dobro, kompliciram ko i uvijek kad nemam sangrije u frižideru :D

Dior Nude u prahu mi je baš odličan, nekad ga stavljam i na golu kožu i mislim čak da mi se koža od njega proljepša :p

:rofl::rofl::rofl:

HVala ti

A kakav je izbor nijasni za neutralni podton?

moćna carica
10.10.2012., 14:56
:rofl::rofl::rofl:

HVala ti

A kakav je izbor nijasni za neutralni podton?

ima prekrasan izbor, a svi brojevi koji završavaju na 0 su neutralni (20,30..) ja koristim 20 to je jedan od svjetlijih

Nikita Durango
10.10.2012., 18:32

:rofl::rofl: Kao da sebe citam :rofl:
Od zbunjenosti oko ranga do sangrije.

Ima li neki drogerijskog ranga da je za suhu kozu?Ja greskom uzela onaj Manhattan i nakon 2 stavljanja ogulio mi se nos :rofl:

krojacica zg
10.10.2012., 22:53
ja sam dans kupila essence-matirajući kompaktni puder za lice-07 za 26,90kn i prezadovoljna sam. kupila sam prije mjesec dana http://www.iris.hr/bio-detox-pressed-bourjois.aspx i bio mi je totalno razočaranje. jedino dobro na tom puderu je bila kutijica sa ogledalom.

bourjois mi jednostavno iako je u kamenu čudno izgleda na koži, kao da imam pregustu teksturu, ne znam kako bi to opislala, jednostavno se preloše razmazuje, a orginalna spužvica niš ne valja, pa sam probala sa četkom i još par drugačijih spužvica ali niš.

i iako puder u kamenu koristim samo za matiranje svi su me za ovaj bourjois mi nakon nekog vremena počme kao izvlačiti mast iz kože pa se sve skupa zasjaji

moćna carica
11.10.2012., 09:47
jako dobar puder u kamenu je i guerlianov meteorites, mislim da kod nas dolazi u tri nijanse
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQcdtaS6ELVzpvNPMRXwOrnQMmvPBeC1 0hNYw3-vK-ZsMWha8_r

luliana
12.10.2012., 12:35
Da li netko zna puder u prahu ili kamenu, a da ima spf barem 20 i naravno da nije komedogen? Danas sam pretražila cijeli dm i našla sam samo od Bourjoisa Flower perfection spf 15 i niti jedan drugi. Ne znam da li mi je koji promaknu, ali bila bih zahvalna ako netko zna da javi. Mislim na one u dm-u ili ljekarni.

Hvala unaprijed.

Aeon+
12.10.2012., 13:41
La roche posay toleraine teint mineral. 142kn,spf 25 i meni kojoj je zrak komedogen,ovaj bome nije :D

luliana
12.10.2012., 14:22
La roche posay toleraine teint mineral. 142kn,spf 25 i meni kojoj je zrak komedogen,ovaj bome nije :D

Super, puno hvala. :)

Suzi MiOko
15.10.2012., 15:05
da li netko zna transparentni puder u kamenu/blotting powder koji ne sadrzi talc/talk? za sada sam naisla samo na MAC Pressed powder, ali sam trazila samo do srednjeg cjenovnog ranga, sad mi je vise svejedno, samo bi htjela imati vise izbora od samo jednog pudera... pomoc!

ja sam dans kupila essence-matirajući kompaktni puder za lice-07 za 26,90kn i prezadovoljna sam.

ja sam htjela Art Deco Dita Von Teese puder u kamenu i u Mulleru u kojem sam bila je bio rasprodan pa mi je teta prodavacica pomogla da nademo neki najidenticniji bojom, a trazile smo od najskupljeg do najjeftinijeg i upravo ta Essence nijansa je najslicnija :cerek: uzivaj!

electric_barbarella
16.10.2012., 21:42
pozdrav svima, guglam malo pudere u kamenu pošto sam potrošila zadnji Sephorin puder a Sephora se u Zagrebu zatvorila (proglasila sam dan žalosti)

koristila sam Sephora puder u kamenu četiri godine i zaista mi je bio odličan, a sada sam nakon opsežne potrage na našem tržištu tražeći neki puder u tom cjenovnom rangu uzela Bourjois detox organic (http://www.vivawoman.net/2011/06/16/bourjois-bio-detox-organic-perfecting-powder/)

imam dosta loš ten, ne toliko prištav koliko mi se često pojave crvenila i nepravilnosti, proširene pore, masna koža, sve što dolazi s time u paketu

zanima me dal je netko možda koristio ovaj puder i kakvi su vam dojmovi ?
dal sam samo ja ili se meni čini da je nekako prebrašnast i da još dodatno naglašava pore ?
nije on loš, oke mi je za tu cijenu, još ima ono malo ogledalce koje se rotira, super mi stane u kozmetičku torbicu, dobro dođe za imati pri ruci, odlično matira
ali čini mi se da dosta začepljuje pore, a ja ga stavljam zbilja malo, nisam neki tip od pretjeranog žbukanja

pa me čisto zanima dal netko ima ovakva iskustva i kakvi su vam dojmovi o ovom puderu ?

anything but angel
18.10.2012., 11:42
cure, kako se kod nas kreću cijene Dior Nude pudera u prahu? Gledam malo na jagodici i drugim stranicama, pa ne znam isplati li mi se naručivati tj. kolika je razlika u odnosu na cijenu kod nas :misli: na jagodici je preko 300kn, nije ni jagodica više što je bila :rofl: :zubo:

anab789
18.10.2012., 11:45
cure, kako se kod nas kreću cijene Dior Nude pudera u prahu? Gledam malo na jagodici i drugim stranicama, pa ne znam isplati li mi se naručivati tj. kolika je razlika u odnosu na cijenu kod nas :misli:

Ako te zanima najjeftinije je preko ebaya. Tražila sam dugo. Kod nas je 350 kn na gore (Limoni, Iris...). Preko isto tako.
Uzela sam od ovog prodavača.
http://www.ebay.com/itm/120980618142?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

anything but angel
18.10.2012., 11:47
super, hvala ti, odo njuškati bespućima ebaya ;)

madeira
18.10.2012., 16:37
cure, kako se kod nas kreću cijene Dior Nude pudera u prahu? Gledam malo na jagodici i drugim stranicama, pa ne znam isplati li mi se naručivati tj. kolika je razlika u odnosu na cijenu kod nas :misli: na jagodici je preko 300kn, nije ni jagodica više što je bila :rofl: :zubo:

Imala sam ja nude u prahu, bio je ok, samo je skup u odnosu na na to da ga ima 7-8 grama, a košta preko 300 kn. Ja ga potrošim za 2 mjeseca.

Piggy
19.10.2012., 09:34
Cure kakva su vam iskustva sa Avene puderom u kamenu, prekriva li dobro nepravilnosti tena? Thx unaprijed! :)

anything but angel
19.10.2012., 14:36
Imala sam ja nude u prahu, bio je ok, samo je skup u odnosu na na to da ga ima 7-8 grama, a košta preko 300 kn. Ja ga potrošim za 2 mjeseca.
Ja za dan većinom koristim Clinique Almost Powder koji se pokazao mojim HG za lagani dnevni makeup :cerek:, a imam i Chanelov Cristalline koji mi je super za fiksiranje tekućeg pudera kad želim jači večernji makeup. No kopka me taj Dior Nude, otkad je izašao stalno oblijećem oko njega ko mačka oko vruće kaše i sad sam ga odlučila uzeti pa kud puklo. Računam, ako ga kombiniram s Almost Powderom i Chanelom da bi mi trebao potrajati bar 6 mjeseci, a onda mi je to ok :ne zna: No vjerojatno ću ga s ebaya uzeti, kod nas je stvarno too much :o

moćna carica
19.10.2012., 15:40
ja još nisam uspjela pronači nešto diorovo, chanelovo što želim na ebayu, a da mi je isplativo u odnosu na naše cijene, pogotovo kad još uzmem u obzir moguću carinu i pdv. Sjećam se da sam prije uzimala s jagodice na sniženju i to je bilo ok, ali sad više ne nailazim na tako dobre ponude

anything but angel
19.10.2012., 15:42
Da, na jagodici je prije bilo super, to su bila dobra stara vremena :o
A gle, nije mi hitno, tako da ću vrebati po ebayu pa možda uleti neka ok ponuda. Sad sam recimo našla za cca 260kn, privatni je seller pa mi ne bi napisao punu cijenu na paket, tako da su velike šanse da prođem bez carine i uštedim 100kn u odnosu na cijenu kod nas. Nije puno, ali nije ni za zanemariti :ne zna:

Nikita Durango
19.10.2012., 22:17
Koristi li neko Oriflame GG puder u kamenu?Sjecam se da sam ga nekad davno probala i da mi je ona svjetlija nijansa bila super i svidjao mi se i sam puder.Jesu li mjenjali nesto ili je i sad dobar?

Ye Yo
20.10.2012., 08:56
Jeste isprobale možda Lavera Trend Sensitiv transparentni puder u prahu?
Ili ako imate neki drugi prirodni za preporučiti. Ne treba biti transparentan, bitno da ima svijetlu nijansu :)

http://www.terra-organica.hr/images/detailed/lavera-trend-loose-mineral-powder-detail.jpg

luliana
20.10.2012., 15:56
Pitala sam već na temi Bourjois, ali mi nitko nije odgovorio pa da probam ovdje.

Da li Bourjois Flower Perfection loose powder, znači onaj u prahu, ostavlja kakvu nijansu boje na licu? Ja trenutno imam od Max Factora isto u prahu koji postoji u jednoj nijansi i služi za matiranje, ali mi ipak ostane malo bojice na licu. Dovoljan mi je samo korektor ispod.
Bilo bi super ako je netko koristio ova dva pa da mi ih usporedi.

Unaprijed hvala.

hellie
20.10.2012., 15:58
zar nije taj puder bijel. znači trebao bi biti nevidljiv na licu, bez ikakve boje. osim ako pretjeraš pa izgledaš brašnjavo :).

luliana
20.10.2012., 16:06
zar nije taj puder bijel. znači trebao bi biti nevidljiv na licu, bez ikakve boje. osim ako pretjeraš pa izgledaš brašnjavo :).

Nisam znala da je bijel. Kao što rekoh, od Max Factora je isto transparentni, ali mi ipak ostavi jednu nijansu na licu pa sam mislila da možda i ovaj. Privukao me je zbog zaštitnog faktora kojeg Max factor nema.

hrvaticaa
20.10.2012., 16:32
bez smijeha molit cu :zubo:

KAKO nanijeti ovaj puder u prahu? konkretno silk effect loose powder,racunala san uzeti neki kist za njegovo nanosenje no ne znan KAKO iliti di umocit taj kist kad su ispod one spuzvice one rupice a to ne mogu podigniti :S
ovo mi je prvi pokusaj koristenja ovih u prahu,vrtin ga po rukama ki neku totalno nesklopivu igrackicu iz kinder jaja :zubo:

hellie
20.10.2012., 16:37
istresi malu količinu u poklopac. i onda umoči kist u poklopac i pokupi malo pudera.

Aeon+
20.10.2012., 22:30
Maknes spuzvicu,zatvoris kutijicu,malo ju nagnes i bit ce ti pudera vani za pokupiti.ponovis ako nije bilo dovoljno

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

anything but angel
21.10.2012., 12:57
Uzela na kraju Nude u prahu ipak kod nas, u Douglasu, 365kn :o, al imala sam popust na njihovoj kartici pa sam uzela i njega i njihov novi kist za nanošenje i sad postim do daljnjeg :no:

šminkerica
21.10.2012., 13:06
Nisam znala da je bijel. Kao što rekoh, od Max Factora je isto transparentni, ali mi ipak ostavi jednu nijansu na licu pa sam mislila da možda i ovaj. Privukao me je zbog zaštitnog faktora kojeg Max factor nema.

je, i meni je taj max factorov ostavljao boju i bio mi je taman. a ovaj od bourjoisa je bijel, prvi tren dok ga nanosim, malo mi je lice bijelo, ali kad se upije ne ostavlja nikakvu boju,a lijepo ujednači ten, nema sjaja cijeli dan. dodouše, nisam ni sklona mašćenju lica. ja sam s njim dosta zadovoljna, samo ima intenzivan miris, meni ružan. e da, uvijek ispod imam tekući puder

luliana
21.10.2012., 13:59
je, i meni je taj max factorov ostavljao boju i bio mi je taman. a ovaj od bourjoisa je bijel, prvi tren dok ga nanosim, malo mi je lice bijelo, ali kad se upije ne ostavlja nikakvu boju,a lijepo ujednači ten, nema sjaja cijeli dan. dodouše, nisam ni sklona mašćenju lica. ja sam s njim dosta zadovoljna, samo ima intenzivan miris, meni ružan. e da, uvijek ispod imam tekući puder

ok, hvala ti. Ne budem ga onda uzela jer tražim nešto da mi ipak ostavi malo boje.

madeira
21.10.2012., 14:16
bez smijeha molit cu :zubo:

KAKO nanijeti ovaj puder u prahu? konkretno silk effect loose powder,racunala san uzeti neki kist za njegovo nanosenje no ne znan KAKO iliti di umocit taj kist kad su ispod one spuzvice one rupice a to ne mogu podigniti :S
ovo mi je prvi pokusaj koristenja ovih u prahu,vrtin ga po rukama ki neku totalno nesklopivu igrackicu iz kinder jaja :zubo:

Istresti malo i umočiti kist kao što je netko opisao ili istresti na tufer, sve malo utrljati u njega i onda na lice utapkati.

anab789
21.10.2012., 22:01
Jeste isprobale možda Lavera Trend Sensitiv transparentni puder u prahu?
Ili ako imate neki drugi prirodni za preporučiti. Ne treba biti transparentan, bitno da ima svijetlu nijansu :)

http://www.terra-organica.hr/images/detailed/lavera-trend-loose-mineral-powder-detail.jpg
Dobar je Dr.Hauschka u kamenu. Nisam još našla bolju zamjenu iako sam probala i ove koje spominju na forumu, a nisu baš prirodni (npr. Nude, Chanel...). Probala sam samo Laverin u kamenu, bio je previše brašnast i bijelo puderast.

hrvaticaa
22.10.2012., 10:28
Istresti malo i umočiti kist kao što je netko opisao ili istresti na tufer, sve malo utrljati u njega i onda na lice utapkati.

hvala vam,provala san tako jer neman adekvatni kist,al me zanimalo jel to nanosenje bas mora bit tako komplicirano i uvik mi se cini da san malo istresla:ne zna:
jel znas mozda neki dobar kist koji ce pokupit proizvod i prenijeti ga na lice a da ne ostane sve u kistu?

anything but angel
22.10.2012., 13:29
hrvaticaa nekakav kist kao ovaj gore Dior ti je odličan u tu svrhu.
Ovaj je zaista skup, al postoje i slične jeftinije varijante, evo cure su mi na temi o kistovima, dok sam se još nećkala da li da kupim Diorov, preporučile ove jeftinije varijante: klik (http://www.coastalscents.com/classicbufferflatnatural.html) i klik (http://eyeslipsface.co.uk/product~prodID~136.htm) i mislim da bi mogle biti super ;)
U svakom slučaju, ukoliko želiš kist koji će ti puder u prahu actually prenijeti na lice, a ne ga raspršiti uokolo po zraku, onda svakako idi na ovu neku ravnu, gustu varijantu.

Ye Yo
24.10.2012., 17:49
Dobar je Dr.Hauschka u kamenu. Nisam još našla bolju zamjenu iako sam probala i ove koje spominju na forumu, a nisu baš prirodni (npr. Nude, Chanel...). Probala sam samo Laverin u kamenu, bio je previše brašnast i bijelo puderast.

Hvala na odgovoru :)

anaviglam
24.10.2012., 19:32
Uzela na kraju Nude u prahu ipak kod nas, u Douglasu, 365kn :o, al imala sam popust na njihovoj kartici pa sam uzela i njega i njihov novi kist za nanošenje i sad postim do daljnjeg :no:

:cerek:krasan shopping - kako si zadovoljna i sa puderom i sa kistom...i ja gledam i puder i kist?!

Miss Opium
28.10.2012., 13:44
Kakav je kompaktni La Roche Posay Toleriane Teint Mineral puder? : )
Da li je nekome izazivao nered na licu?

luliana
28.10.2012., 15:12
Kakav je kompaktni La Roche Posay Toleriane Teint Mineral puder? : )
Da li je nekome izazivao nered na licu?

La roche posay toleraine teint mineral. 142kn,spf 25 i meni kojoj je zrak komedogen,ovaj bome nije

Ovaj odgovor sam dobila ja od forumašice Aeon.

Miss Opium
28.10.2012., 15:34
La roche posay toleraine teint mineral. 142kn,spf 25 i meni kojoj je zrak komedogen,ovaj bome nije

Ovaj odgovor sam dobila ja od forumašice Aeon.

Ako je toliko dobar,moram ga isprobati :top:
Nadam se da se isplati za te novce, a i ima dovoljan spf.
ne treba mi jako prekrivanje, samo da ujednaci ten i da lice dobije nekakvu svjezinu. Vec neko vrijeme razmisljam o njemu, do sad sam isprobala uglavnom dm-ovske pudere (manhattan, max factor).

Aeon+
28.10.2012., 23:19
Vjerujem da ce ti biti dobar,meni je stvarno odlican :top: nisam ga pokusavala spuzvicom nanositi,nego uvijek kistom i iznenadila sam se kako na suho dobro pokriva i ujednacava.

Miss Opium
29.10.2012., 05:44
Vjerujem da ce ti biti dobar,meni je stvarno odlican :top: nisam ga pokusavala spuzvicom nanositi,nego uvijek kistom i iznenadila sam se kako na suho dobro pokriva i ujednacava.

Odlicno ako je kvalitetan..:) Ja takoder puder radije nanosim kistom, nego spuzvicom.
Htjela sam jos pitati, sto se tice nijansi kod ovog pudera. Svjetlije sam puti,sad koristim Manhattan kompaktni u nijansi 77 natural, koji mi je za mrvicu mozda pretaman. No svejedno koza izgleda svjezije i ujednaceno. Nikad ne koristim tekući puder, pa nebi htjela odabrati presvijetlu ili pretamnu nijansu.
Sad ne znam koja bi mi ovdje nijansa najvise pasala?

Aeon+
29.10.2012., 07:43
Ne bih tu bila od pomoci,ne znam kakve su nijsanse u manhattanu. Ja sam pocetkom ljeta uzela 13-icu jer dobijem boje,sad mi je malo tamniji. Kad sam kupovala,teta u ljekarni mi je otvorila testere da isprobam pa trazi i ti da probas

Miss Opium
29.10.2012., 14:22
Ne bih tu bila od pomoci,ne znam kakve su nijsanse u manhattanu. Ja sam pocetkom ljeta uzela 13-icu jer dobijem boje,sad mi je malo tamniji. Kad sam kupovala,teta u ljekarni mi je otvorila testere da isprobam pa trazi i ti da probas

Hvala ti. :) vec danas cu,nadam se, ici pogledati. :) I jos posljednje, jel izgleda brasnasto na licu? to mi se cesto znalo desavati sa puderima,ne bi zeljela takav efekt

Aeon+
29.10.2012., 18:07
Mozda kasnim ako si vec bila... Ne,ne izgleda brasnasto ni najmanje :mig:

Miss Opium
29.10.2012., 19:24
Mozda kasnim ako si vec bila... Ne,ne izgleda brasnasto ni najmanje :mig:

Ipak ne kasnis. :D Nisam stigla danas otici.
Super sto nije brasnast, to mu je onda jos jedan plus. Mislim da se bolje isplati izdvojiti novce za neki apotekarski puder, nego za one iz Dm-a gdje vecina sadrzi mnoge konzervanse i stetne sastojke. Hvala na pomoci :mig:

bejbe*
30.10.2012., 19:13
Možete mi preporučiti neki puder u prahu ili kamenu koji je nekomedogen i pogodan za masnu kožu, do 100kn?

hellie
30.10.2012., 19:28
ako si blijeda, manhattan clearface linija, 2u1 je izvrstan. možeš ga koristiti suhog kao normalan puder, ili za baš jako prekrivenje s mokrom spužvicom
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr&sa=N&biw=1536&bih=760&tbm=isch&tbnid=rZjYAyGA5KixsM:&imgrefurl=http://www.maedchen.de/forum/beauty/192702-sammelbeitrag-beautyprodukte-suchen-empfehlen-und-bewerten-324.html&docid=O8qzT2D8cVeYLM&imgurl=http://photos.erdbeerlounge.de/images/bookmarks/1/3/9/139820/AICS/fs/300/300/manhattan-clearface-2-in-1-powder-und-make-up_139820.jpg&w=300&h=300&ei=JCmQULT5L9H5sgbe8IDgDg&zoom=1&iact=hc&vpx=173&vpy=136&dur=97&hovh=225&hovw=225&tx=100&ty=137&sig=110864040635089057208&page=1&tbnh=142&tbnw=134&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,i:65

meni je osobno manhattan soft compact powder vrhunski. ni jedan puder mi nije tako dobro matirao i da drži minimalno par sati a stvarno sam svašta probala. koristim ga cijele godine. flat top kistom ga kružnim pokretima nanesem.može se koristiti sam ili nakon tekućeg. ima lagano do srednje prekrivanje sam, a ako se stavi povrh tekućeg ili bb, može biti i potpuno prekrivanje.
http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr&sa=X&biw=1536&bih=760&tbm=isch&tbnid=Skzo54yAKAYHLM:&imgrefurl=http://zena.hr/proizvod/puderi/manhattan_soft_compact_powder/1/581&docid=dCiYQcV2M7kbpM&imgurl=http://zena.hr/images/upload/product_581.jpg&w=600&h=492&ei=himQUNnINdDRsgbx2YCoBg&zoom=1&iact=rc&dur=1&sig=110864040635089057208&page=1&tbnh=146&tbnw=153&start=0&ndsp=29&ved=1t:429,i:68&tx=96&ty=61

bejbe*
30.10.2012., 19:38
Nisam blijeda, želim da dobijem nekakav prirodniji ali malo tamniji look na kraju sa završnim puderom. :) Kao podlogu koristim shiseido perfect refining B40 i trenutno imam bourjois bio detox u kamenu ali je niškoristi, zasjajim se nakon sat vremena. :(

Kakve su nijanse u ponudi od ova dva pudera?

hellie
30.10.2012., 19:59
clearface linija, nijanse su samo za mrtvace :D. baš su jako blijede tako da slobodno preskoči.
ovaj drugi, soft compact, ima 7 nijansi. chocholat je najtamnija i ona je onako srednje tamna. ako ti ta nijansa nije dovoljno tamna imaju transluscent, on bi trebao biti nevidljiv na koži. imaju u dm-u testere od svih nijansi pa probaj :)

bejbe*
30.10.2012., 20:26
Ok, hvala ti puno. Valjda mi chocolat ne bude svijetla, ne bi trebalo po nazivu. :zubo:
Koliko se sjećam, i cijena im je povoljna. :top:

hellie
30.10.2012., 21:37
oko 40-50 kn.

bejbe*
31.10.2012., 21:58
Kupljen danas u chocolat nijansi, vidjet ćemo za vikend kakav je ;)

hellie
31.10.2012., 22:08
najbolje za nanosit je nekav flat top brush. postigne se najbolji finish :)

bejbe*
31.10.2012., 22:11
imam trenutno samo ovaj od catrice
http://www.chicprofile.com/wp-content/uploads/2010/10/Catrice-holiday-2010-powder-brush.jpg
jel to taj? :zubo:
ne razumijem se baš u kisteve :bonk::D

hellie
31.10.2012., 22:16
flat top (http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr&sa=N&biw=1536&bih=760&tbm=isch&tbnid=gxJj6V8pytt0CM:&imgrefurl=http://www.p-wholesale.com/subcat/13/581/beauty-appliance-p58.html&docid=mlK5uArwXzR3LM&imgurl=http://www.p-wholesale.com/upimg/13/581a3/cosmetic-brush-----flat-top-brush-207.jpg&w=450&h=342&ei=faKRUOnTFs7YsgaQiICgCw&zoom=1&iact=rc&dur=272&sig=110864040635089057208&page=1&tbnh=135&tbnw=175&start=0&ndsp=28&ved=1t:429,i:83&tx=156&ty=93). mada će i catriceov biti sasvim dobar :)

bejbe*
31.10.2012., 22:29
Super, ovaj sam neki dan kupila pa da ne gomilam. :) Hvala ti!

neprikosnovena
04.11.2012., 23:21
koristim isključivo i jedino puder u kamenu, godinama sam koristila collistar i clinigue, ali nekako mi više ne odgovaraju pa zadnjih jedno godinu i pol lutam totalno oko dobrog kamenog pudera.....trenutno imam njemački factory i talijanski kiko, ok su, ali to nije to, nekako me postaravaju, lice mi dobiva sitne bore oko očiju.......željela bih puder kameni koji dobro prekriva, svijetle nijanse, matira, postojan, ali opet daje i svježinu i sjaj licu, te možda sa mrvicom ružičaste nijanse....pa ako netko zna koji bi to bio, bila bih zahvalna na savjetu

Dumber
05.11.2012., 22:15
Je li itko koristio Rimmelov Stay Matte Pressed Powder?

Aeon+
05.11.2012., 22:23
Sto te zanima u vezi njega?

Dumber
05.11.2012., 22:25
Pa matira li dobro, je li komedogeno, i koliko sam vidila u bipi, bila je samo jedna nijansa, to inače tako ili?

Aeon+
05.11.2012., 22:36
Ja kad sam ga kupovala,bilo je vise nijansi. Matiranje mi je bilo osrednje,nekome tko se ne masti.previse bi bio solidan,a za komedogenost ne znam jer sam ga svega par puta stavila preko podloge.

Dumber
05.11.2012., 22:38
Znači, nisi bila zadovoljna njime? Ima li neki drugi matirajući puder drogerijskog ranga za preporuku?

Aeon+
05.11.2012., 23:30
Osobno ne,jer mi je za nos to sve preslabo :ne zna: za ostatak t-zone je bio ok,no njuska je problem :) kupila sam,zbog hvalospjeva, essence transparentni fix&matte,ali ni on mi se ne cini bas nesto wow na prvu. Ali moram ga jos malo bolje isprobati.
Probala sam i od manhattana,ali isto kao i rimmel,meni preslabo.
A sva ta 3 su dosta hvaljena,ne mora biti da tebi ne bi koji odgovarao :mig: pogotovo ako ti t-zona nije premasna.
Isprobala sam jos neki deborah,al se ne sjecam koji tocno.loreal isto nista.
Najbolji od nekog srednje cijenovnog ranga mi je lrp toleraine mineralni. On savrseno matira,ali ne onako neprirodno,nego bas lijep finis ima. 140 i nesto sitno je u ljekarnama.

Dumber
05.11.2012., 23:32
Ma ne koristim ja to svakodnevno, više mi treba za izlaske, jer mi mrak padne na oči kad vidim na što mi čelo liči na slikama. :visi:

Više da drži šminku tokom noći i da se ne sjajim ko prase na Badnjak.

Aeon+
05.11.2012., 23:44
Probaj i s nekim primerom za takve prilike,ispod podloge,oni isto pomazu. Imas na ebayu za nekih par dolara shills miss perfect pores hide;kad stavim njega na nos,onda za final touch sljaka bilo koji matirajuci :D

Dumber
05.11.2012., 23:54
Ma iskomibinirat ću nešto. :zubo:

Smopi
05.11.2012., 23:55
I meni je Rimmelov stay matt puder bio, onako, los :ne zna:

Nakon sto sam ga kupila nije mi bilo jasno zasto ga toliko hvale.
Koristila sam ga za matiranje t-zone, od matiranja nista. Kad bi ga nanijela, lice bi me zatezalo prvih pol ure, to mi se nije nikada ni s jednim drugim puderom desilo. I brasnas je dosta, pa se kuzi se na licu. Ako nista drugo, barem je bio relativno jeftin, pa mi nije bilo toliko zao sto sam ga probala.

bubily:)
06.11.2012., 11:00
Probaj i s nekim primerom za takve prilike,ispod podloge,oni isto pomazu. Imas na ebayu za nekih par dolara shills miss perfect pores hide;kad stavim njega na nos,onda za final touch sljaka bilo koji matirajuci :D

Ola! Daj mi, molim te, reci kaj radi shills miss perfect pores hide, kako se sephora zatvorila, ostala sam bez benefit i too faced proizvoda za takvu namjenu.

:klopa:

Aeon+
06.11.2012., 11:23
Zagladjuje i matira :D nema pora i sjaja.

antun tun
06.11.2012., 15:34
aeon ,kakvu kožu imaš? :)
ja sam masnaaa posvuda. i sklona prištevima :D

je li ti lrp komedogen? koristiš li ga samog(ukoliko da, kakvo mu je prekrivanje, jel žbuka, jel brašnast) ili preko tekućeg?

Aeon+
06.11.2012., 19:00
Normalna koza s masnom t-zonom,govnasta da na prste ruke nabrojim od cega ne opristavim :D
Lrp proizvodi mi odgovaraju,tako da i taj puder :mig: na meni nije uopce brasnast,dapace,ni ne kuzi se. Matira odlicno,prezivljavao je na licu na +35,ali ne onako neprirodno. Lice je mat s njim,no ne izgleda onak zazbukano,ne znam kako to objasniti. Prekriva dosta dobro (a nanosila sam ga kabukijem,ne spuzvicom;s tim da nemam prevelike nepravilnosti).Stavljala sam ga i preko tekuceg, isto je dobra kombinacija,samo ga sad ne mogu koristiti jer mi je sad tamnija ta nijansa (kupljen ljetos kad sam imala boje). Razmisljam da kupim i za sad najsvijetliju nijansu. I apsolutno mi nikakve pizdarije nije izazvao :s

antun tun
06.11.2012., 20:39
čini mi se da će biti moj :o

tikvicaa
08.11.2012., 21:16
je li itko vidio kod nas rimmel clear complexion? neznam da li je uopce dosao kod nas..:)

1503
09.11.2012., 13:17
Normalna koza s masnom t-zonom,govnasta da na prste ruke nabrojim od cega ne opristavim :D
Lrp proizvodi mi odgovaraju,tako da i taj puder :mig: na meni nije uopce brasnast,dapace,ni ne kuzi se. Matira odlicno,prezivljavao je na licu na +35,ali ne onako neprirodno. Lice je mat s njim,no ne izgleda onak zazbukano,ne znam kako to objasniti. Prekriva dosta dobro (a nanosila sam ga kabukijem,ne spuzvicom;s tim da nemam prevelike nepravilnosti).Stavljala sam ga i preko tekuceg, isto je dobra kombinacija,samo ga sad ne mogu koristiti jer mi je sad tamnija ta nijansa (kupljen ljetos kad sam imala boje). Razmisljam da kupim i za sad najsvijetliju nijansu. I apsolutno mi nikakve pizdarije nije izazvao :s

kojim kabukijem si ga nanosila ? ja ga nanosim spuzvicom pa moram pazit uvjek jer mi se lako desi da ga ne nanesem ravnomjerno kad sam u zurbi :durica

Aeon+
09.11.2012., 13:53
Macov kabuki ako bi htjela jace nanosenje,inace bilo koji kist za puder za lakse nanosenje (najcesce od make up factoryja,velik i flafast )

eyedetox
30.11.2012., 21:24
Kupih prije neki dan Dior forever puder u kamenu
http://www.neseser.hr/puder/2946-Dior-DiorSkin-Forever-Compact-Flawless-Perfection-Fusion-Wear-Makeup-SPF-25.html

moram priznati da mi je to prvi njihov u kamenu osim jednom kada sam dobila neki ali 88 nijansi pretaman tako da ga nisam ni koristila.

Do sada sam preferirala Shiseido kamene pudere godinama ali eto odlučila sam malo promijeniti.
Kao prvo, ovo mi je trebao biti puder "za torbicu" , ono da ga nosim sa sobom i preko dana popravljam nedostatke, međutim, ovaj puder ima preluksuzno pakiranje za moj pojam, toliko je velik da mi jedva stane u šaku i zapravo mi ga je žao nositi po torbici:rolleyes: evo pogledajte
http://img803.imageshack.us/img803/318/fotografija0109.jpg

A sad o samom puderu....odlično sjeda na tekući puder, čak i ja koja imam dosta toga za prekriti mogla bih ga samostalno koristiti jer super prekriva.
Jako je lagan, uopće ga ne osjetim na licu, zapravo, to mi je čudno kod njega: tako lagan a tako prekriva:eek:
A pošto sam ja freak za spf-om, dodatni plus mu je kod mene što ima spf 25 :top:

da li da ga svrstam među najbolje koje sam koristila prerano mi je reći, momentalno su na testiranju on, Guerlain meteorites kompaktni i Estee Lauder double wear u kamenu:D

lida
01.12.2012., 07:16
Eye jesi li mozda imala od clinique almost powder pa da ga usporedis sa diorom? Meni je taj za zimu super a isto mi je dosadio. Za ljeto sam jos uvijek na shiseido sun tekucem i u kamenu.

Skura
01.12.2012., 08:43
I meni je izvrstan Forever u kamenu :cerek:
Ja ga nosim samog ili na bb kreme. Obozavam ga :)

Jeli znas koliko refil kosta?

Nikita Durango
01.12.2012., 09:40
Koji bi mi kameni puder preporucile za svijetlu i suhu kozu?Znaci treba mi nesto sto ce mi fiksirati sminku ali ne pretjerano matirati i isusivati.Prekrivanje moze biti i srednje.Postoji li neki koji daje sjaj ali da nije presljokicavo?

eyedetox
01.12.2012., 23:11
Eye jesi li mozda imala od clinique almost powder pa da ga usporedis sa diorom? Meni je taj za zimu super a isto mi je dosadio. Za ljeto sam jos uvijek na shiseido sun tekucem i u kamenu.

Ako misliš na ovaj http://www.neseser.hr/puder/1665-clinique-almost-powder-makeup.html , jesam, imala sam ga jednom.
Kada bih ih uspoređivala rekla bi da je Cliniqueov meni osobno više praškast na licu, uvlačio mi se u bore i nakupljao u pregibima iako sam bila dosta zadovoljna, Diorov je nekako finiji, čestice se stope s kožom i zaista daje neki secund skin efekt :)

I meni je izvrstan Forever u kamenu :cerek:
Ja ga nosim samog ili na bb kreme. Obozavam ga :)

Jeli znas koliko refil kosta?

Skura :five:

koju nijansu koristiš? :cerek:

koliko ti traje?

a ovo za refil nisam znala da postoji :ne zna:
baš ću nazvati u ponedjeljak jel ima uopće kod nas i koja mu je cijena:mig:

moćna carica
02.12.2012., 09:10
da li da ga svrstam među najbolje koje sam koristila prerano mi je reći, momentalno su na testiranju on, Guerlain meteorites kompaktni

već više od godinu dana koristim ta dva naizmjenično i mislim da su potpuno različiti. Guerlian je savršen za popravljanje i fiksiranje i ima prekrasan miris, dok je diorov Forever high tech puder sa nanočesticama,u stvari nešto kao 3in1 može se koristiti na više načina - sam na kožu, sa mokrom spužvicom, sa četkicom kao puder u prahu, ali i kao klasični puder u kamenu.
Mislim da je dobro imati oba :cerek:

eyedetox
02.12.2012., 10:29
već više od godinu dana koristim ta dva naizmjenično i mislim da su potpuno različiti. Guerlian je savršen za popravljanje i fiksiranje i ima prekrasan miris, dok je diorov Forever high tech puder sa nanočesticama,u stvari nešto kao 3in1 može se koristiti na više načina - sam na kožu, sa mokrom spužvicom, sa četkicom kao puder u prahu, ali i kao klasični puder u kamenu.
Mislim da je dobro imati oba :cerek:

Slažem se carice, ja imam Guerlain nijansu 01 teint rose
http://www.hellobeautyblog.com/wp-content/uploads/2011/02/Guerlain_Meteorites_Compact.jpg

koristim ga četkom samo na T zonu kao da malo fiksira i matira, međutim, on daje neki sjaj licu, ali ne kao neki šimer puder ili tako nešto nego perlasti ,profinjeni sjaj. Pokrivna moć mu u mom slučaju nije nešto ali zato nisam nikad imala puder ljepšeg mirisa :cerek:

Što se tiće Dior forevera, koju verziju imaš i o kojoj pričaš?
http://1.bp.blogspot.com/_pSgHAD0zKYM/SpLAbMnsPrI/AAAAAAAAAeA/159x1W5IoXQ/s320/dior-diorskin-forever-compact-fps-25-po-compacto7525.jpg

ili ovaj?

http://www.sephora.com/productimages/sku/s1373067-main-Lhero.jpg

i koja je razlika između ta dva ako netko zna? :confused:

moćna carica
02.12.2012., 12:43
imam ovaj prvi što si stavila (sa blogspot)

moćna carica
02.12.2012., 12:48
http://www.johnlewis.com/Beauty/Base/Base+/Foundations/Dior/-/Brand/11672/ProductCategory.aspx

tu se vidi razlika

eyedetox
02.12.2012., 15:22
imam ovaj prvi što si stavila (sa blogspot)

http://www.johnlewis.com/Beauty/Base/Base+/Foundations/Dior/-/Brand/11672/ProductCategory.aspx

tu se vidi razlika

Eto, znala sam da će se zakomplicirat radnja...ja imam ovaj drugi gdje je spužvica sa desne strane a puder s lijeve. Također je Forever kao i tvoj a na linku koji si ostavila nema mog, ima samo Flawes Perfection koji mu je sličan izgledom ali to nije isti puder.
I sad imamo dva Dior Forevera samo u različitimpakiranjima.
Zna li netko u čemu je fora? :confused:

Suncokret28
02.12.2012., 18:16
Eto, znala sam da će se zakomplicirat radnja...ja imam ovaj drugi gdje je spužvica sa desne strane a puder s lijeve. Također je Forever kao i tvoj a na linku koji si ostavila nema mog, ima samo Flawes Perfection koji mu je sličan izgledom ali to nije isti puder.
I sad imamo dva Dior Forevera samo u različitimpakiranjima.
Zna li netko u čemu je fora? :confused:

Uspjele ste i mene zbuniti :rofl:

Imam ovaj koji je stavila moćna carica, kupila sam ga prošle godine, i ove sam pitala za refil kod nas i nema ga :(

Mislim da je ovaj koji ima Eye nova verzija ovog koji imamo moćna carica i ja :ne zna:

Možda kako su izbacili novi tekući Forever, tako su i ovaj u kamenu :ne zna:

eyedetox
02.12.2012., 18:24
Uspjele ste i mene zbuniti :rofl:

Imam ovaj koji je stavila moćna carica, kupila sam ga prošle godine, i ove sam pitala za refil kod nas i nema ga :(

Mislim da je ovaj koji ima Eye nova verzija ovog koji imamo moćna carica i ja :ne zna:

Možda kako su izbacili novi tekući Forever, tako su i ovaj u kamenu :ne zna:

Eto...guglam cijelo popodne i došla sam do istog zaključka. Ovaj moj je jednostavno novija verzija Forevera kojeg imate vi.
Suncokret, koja je tvoja nijansa?

Suncokret28
02.12.2012., 18:26
Eto...guglam cijelo popodne i došla sam do istog zaključka. Ovaj moj je jednostavno novija verzija Forevera kojeg imate vi.
Suncokret, koja je tvoja nijansa?

Promašena :rofl:

Tada još Mirella nije bacila pogled na moje vene :D tako da sam bila kupila 032 (bilo ljeto, ne :rofl: ), a sada znam da bi mi pasala 010 :D

lida
02.12.2012., 19:51
Da to je taj clinique koji si stavila, meni je ok ali mi se isto nakon nekog vremena skupi u bore. Na čelu se nekako najviše primjeti. Imam još jedan u zalihama a već sam ga se dobrano zasitila. Moram ga prodat.

eyedetox
02.12.2012., 19:53
Da to je taj clinique koji si stavila, meni je ok ali mi se isto nakon nekog vremena skupi u bore. Na čelu se nekako najviše primjeti. Imam još jedan u zalihama a već sam ga se dobrano zasitila. Moram ga prodat.

Sad si me sjetila, da, to se i meni događalo s njim, nekako kao da senije htio prilagditi licu već se baš vidjelo da ga imam. Ali bio je super što se tiče matiranja :top:

Suncokret28
02.12.2012., 20:39
Sad si me sjetila, da, to se i meni događalo s njim, nekako kao da senije htio prilagditi licu već se baš vidjelo da ga imam. Ali bio je super što se tiče matiranja :top:

Mene taj Clinique ne matira :ne zna:

I da, baš je brašnast i uvlači se u pore, ugl baš sam se razočarala :(

Skura
03.12.2012., 22:54
Skura :five:

koju nijansu koristiš? :cerek:

koliko ti traje?

a ovo za refil nisam znala da postoji :ne zna:
baš ću nazvati u ponedjeljak jel ima uopće kod nas i koja mu je cijena:mig:

imam 030 kao ljetnu, ali je odsta svjetliji od 030 tekućeg pa prolazi i za zimu :)
I imam ga već dugo i još ga masu ima - ni pot nisam dotakla :D

Nikita Durango
05.12.2012., 23:09
Ima li neko ovaj puder?
http://www.neseser.hr/puder/1248-clinique-blended-face-powder-a-brush.html
Da li isusuje?

LaUsurpadora
07.12.2012., 11:24
Curke, pomagajteee
Htjela sam si kupit Chanelov puder u prahu al sam cula da slabo prekriva. Jel to istina? :confused:

Elora
08.12.2012., 09:37
Curke, pomagajteee
Htjela sam si kupit Chanelov puder u prahu al sam cula da slabo prekriva. Jel to istina? :confused:

Da,ja imam taj chanelov u prahu i prekrivanje je minimalno, ali ja ga nikad ne koristim samog nego iznad tekućeg ili bb kreme za matiranje i da prekrasan finiš :)

bejo
08.12.2012., 22:31
Dobila sam u parfumeriji tester Diorovog Poudre compacte - i potpuno sam razočarana. Za La prairie u prahu sam našla 100 mana, da ne matira dovoljno, bla bla... Sisley u prahu mi je zapravo ok, ali ima grozan miris...
A ovaj Dior mi je užasan, matira valjda na 2h maksimalno :rolleyes: Jedini gori od njega mi je bio Diorov natural glow sculpting, onaj u tri boje. On je bio potpuno praškast i jako se vidio na licu...
Mislim da ću otići ovaj Forever probati, po recenzijama mi se čini ok; Eye - hvala na recenziji :)

Curke, pomagajteee
Iskreno, ja ne znam nijedan puder u prahu koji dobro prekriva :ne zna: Oni su uglavnom minimalnog prekrivanja (barem ovi koje sam ja probala), ja ih uvijek koristim preko tekućeg ili bb kreme za matiranje.
Chanelov u prahu ima minimalno prekrivanje, La Prairie, Clinique i Sisley također...

eyedetox
08.12.2012., 22:53
Dobila sam u parfumeriji tester Diorovog Poudre compacte - i potpuno sam razočarana. Za La prairie u prahu sam našla 100 mana, da ne matira dovoljno, bla bla... Sisley u prahu mi je zapravo ok, ali ima grozan miris...
A ovaj Dior mi je užasan, matira valjda na 2h maksimalno :rolleyes: Jedini gori od njega mi je bio Diorov natural glow sculpting, onaj u tri boje. On je bio potpuno praškast i jako se vidio na licu...
Mislim da ću otići ovaj Forever probati, po recenzijama mi se čini ok; Eye - hvala na recenziji :)

Iskreno, ja ne znam nijedan puder u prahu koji dobro prekriva :ne zna: Oni su uglavnom minimalnog prekrivanja (barem ovi koje sam ja probala), ja ih uvijek koristim preko tekućeg ili bb kreme za matiranje.
Chanelov u prahu ima minimalno prekrivanje, La Prairie, Clinique i Sisley također...

Nema na čemu bejo. Svakako probaj taj forever , mene i previše zacementira :)

Ja ne znam ni za jedan u puder u prahu da prekriva, osim ovog. Ovaj prekriva kao tekući puder
http://bohemianruby.files.wordpress.com/2010/09/bare-escentuals-bareminerals-spf-15-foundation.jpg

lida
09.12.2012., 18:03
To je mineralni puder, ja imam taj bareminerals i u prahu je ali prekriva kao i tekući. I jako mi je bio dobar za ljeto jer fino ja lagan i matira baš taman koliko treba. Nanosi se kabukijem ili velikim kistom u tankim slojevima. Može biti samo za matiranje a u više slojeva odlični prekriva.

Nikita Durango
10.12.2012., 19:41
Koji bi mi kameni puder preporucile za svijetlu i suhu kozu?Znaci treba mi nesto sto ce mi fiksirati sminku ali ne pretjerano matirati i isusivati.Prekrivanje moze biti i srednje.Postoji li neki koji daje sjaj ali da nije presljokicavo?

Iko???
Moze i u prahu samo da ne isusuje.

MelodyNine
10.12.2012., 21:02
Iko???
Moze i u prahu samo da ne isusuje.

Ja bih ti preporučila ovaj ArtDecoov, odličan je za suhu kožu:

http://artdeco.org.uk/makeup-1/face/

Malo matira, fiksira, a ne isušuje, osobno sam ga probala, nosim ga zimi, jer sam inače mješovita. Prilično prekriva, pa može i samostalno da se nosi.

Nije me isušivao niti Buorjois Healthy Skin u kamenu, kao ni Manhattan Loose Powder (napovoljniji od nabrojanih, a jako dobar, matira lijepo, ali nema onog suhog, cakey efekta niti je koža "škripava" :zubo:)