PDA

View Full Version : Ebay

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

girly-girl
05.02.2009., 00:50
ja uvjek pričekam točno 30dana, onda kontantiram sellera a ako se ne javi onda odeš na svoj paypal, resolution centar, open dispute, ukratno objasniš i oni bi to trebali brzo riješiti

M.C.Zag
05.02.2009., 09:19
ok, pričekat ću još 2-3 dana, taman će biti mjesec dana u nedjelju. možda najbolje da se prije javim toj ženi od koje sam kupio?

girly-girl
05.02.2009., 10:16
pa da, to sam i napisala :) prvo s njom da pokušaš riješiti, ako ne ide onda paypal :)
sretno

madmax17
05.02.2009., 11:44
Došlo konačno, da ću mu jedan minus za brzine isporuke to će ga naučiti :D

dys-
05.02.2009., 11:56
Došlo konačno, da ću mu jedan minus za brzine isporuke to će ga naučiti :D

Pogledaj na koverti kada je poslano prije nego što ga kreneš "učiti", ne ovisi sve o njemu :mig:

girly-girl
05.02.2009., 12:05
baš sma to htjela napisati :D pogledaj kad je poslano, vrijeme dostave ne ovisi o prodavaču, osim ako je poslao kasnije a nije rekao :azdaja:

madmax17
05.02.2009., 12:15
Poslao je na vrijeme, tj. dan kasnije, no ne kužim zašto mi je od Gift, Documents, Other i Commercial sample prekrižio ovo zadnje, mogao je i Gift.

girly-girl
05.02.2009., 12:24
ajme, pa kakve veze ima? jesu te carinili? mislim sve i da jesu, kakve veze to ima.. sve zavisi od sellera do sellera

madmax17
05.02.2009., 13:24
Ne znači mi ništa samo sam pitao po kojoj logici.

Vincent V
05.02.2009., 14:16
Đubre mi je poslalo oštečenu majicu. Otvorio sam dispute na E-bayu, i već teče sedmi dan i nikakvog odgovora od lika. Kad mu pokušao ostavit negativni feedback, uredno sve ispunim ali nikako nemogu i poslat taj negativni feedback. Zna li ko kako se šalje negativni feedback?

madmax17
05.02.2009., 15:07
Uzeo sam jednom majicu valjda lošu, dobila je neke plikove po poleđini.

lola hr
05.02.2009., 16:18
Đubre mi je poslalo oštečenu majicu. Otvorio sam dispute na E-bayu, i već teče sedmi dan i nikakvog odgovora od lika. Kad mu pokušao ostavit negativni feedback, uredno sve ispunim ali nikako nemogu i poslat taj negativni feedback. Zna li ko kako se šalje negativni feedback?

pogledaj da li je lik još registriran na e bay ili ako je dispute u toku.... čekaj da završi. Ali ako se lik ne javi na dispute - pazi - imaš 20 dana ili 21( koliko traje dispute) da dispute pretvoriš u clame.

M.C.Zag
06.02.2009., 09:13
stigo napokon paket, taman kad sam htio pokrenut dispute. :D
ne znam kaj oni rade s tim paketima, zgužvana je kuverta koda ju je krava žvakala al dobro, bitno da je stigo

girly-girl
06.02.2009., 15:55
eto vidiš :vidiga: :)

BundyBoy
06.02.2009., 20:37
nope :) samo se ulogirati sa mailom od paypala i širfom ;)
sretno

bok,

daj mi još nekaj reci... ja trebam upisati iznos koji uplaćujem ? trebam
odbarati tkome uplaćejm... ili imam već link za klik ? kako taj dio ide
recimo ako kliknem buy now.. kaj sljedi nakon toga ili ako pobijedim na
aukciji...

hvala

girly-girl
06.02.2009., 22:41
to je sve povezano čim ideš na buy now, podrazumjeva se da plaćaš tom prodavaču, bez brige ne možeš zaribati. pisat ćeš za što uplaćuješ i koliko i tražit će te da potvrdiš i to je to

trustno1
06.02.2009., 23:18
Poslao je na vrijeme, tj. dan kasnije, no ne kužim zašto mi je od Gift, Documents, Other i Commercial sample prekrižio ovo zadnje, mogao je i Gift.
ajme pa kakve veze ima? mogao je ovo, mogao je ono.. pa prekrizio je sto je misilo da je istina..budi sretan sto ti je uopce i poslao za Hrvatsku, i trosio vrijeme na ispunjavanje tih gluparija koje na zalost se ticu samo onih koji nisu u EU... sto bi vi sve odmah rijesavali negativnim feedbackovima? nije cudo nece svi slat za Hr. kad se tako bahato ponasate i odmah dijelite negativne feedbackove!:flop:

lola hr
07.02.2009., 13:06
Commercial sample se tretira kao i gift i vjerojatno je to prekrižio jer zna da ćeš teško dokazati da ti je "on" dobar frend ili možda stric....!

lola hr
07.02.2009., 13:08
ajme pa kakve veze ima? mogao je ovo, mogao je ono.. pa prekrizio je sto je misilo da je istina..budi sretan sto ti je uopce i poslao za Hrvatsku, i trosio vrijeme na ispunjavanje tih gluparija koje na zalost se ticu samo onih koji nisu u EU... sto bi vi sve odmah rijesavali negativnim feedbackovima? nije cudo nece svi slat za Hr. kad se tako bahato ponasate i odmah dijelite negativne feedbackove!:flop:

potpisujem.
Netreba FB tako olako shvaćati... nekome to stvarno puno znači i učinit će sve da ga ne dobiju.

sholimov75
07.02.2009., 13:35
Hej, koji je ono vremenski rok da se prijavi za povrat sredstava ukoliko proizvod nakon 30 dana ne dođe na adresu. Naime, kontaktiram sellera i kaze da je poslao. Iz UK-a 10.01., a iz USA jedan proizvod 14.01. Kontaktirao sam ih i još čekam, naravno da neću ništa pokretati do samog kraja, ali koji je ono zadnji dan za disput??

sholimov75
07.02.2009., 13:38
Hej, koji je ono vremenski rok da se prijavi za povrat sredstava ukoliko proizvod nakon 30 dana ne dođe na adresu. Naime, kontaktiram sellera i kaze da je poslao. Iz UK-a 10.01., a iz USA jedan proizvod 14.01. Kontaktirao sam ih i još čekam, naravno da neću ništa pokretati do samog kraja, ali koji je ono zadnji dan za disput??
Nije neka lova, ali znam da u određenom roku imam pravo na povrat, a ako do tada ne javim sve propalo

sholimov75
07.02.2009., 13:49
Nije neka lova, ali znam da u određenom roku imam pravo na povrat, a ako do tada ne javim sve propalo

Pronašao sam, 45 dana:top:

BundyBoy
07.02.2009., 18:19
to je sve povezano čim ideš na buy now, podrazumjeva se da plaćaš tom prodavaču, bez brige ne možeš zaribati. pisat ćeš za što uplaćuješ i koliko i tražit će te da potvrdiš i to je to

hvala na odgovoru..

daj mi samo reci... sada sam se regao na paypalu.
dal sam dobro napisao

postal cod je npr.. za zagreb = 10000
state / province/region = hrvatska/Zagrebačka
province ništa ne pišem jel tako

jel tako ?

BundyBoy
08.02.2009., 07:58
i daj molim te reci... piše na internetu da kod prve kupnje mi
se transakcija zamrzne ako korisitim visa electron karticu...
da se kod večine to desi, a jedan manji dio ta provjera zaobiđe...
dali to i danas tak rade ili ....
druga stvar... ja sam dodao visa electron karticu od pbz-a
ali kunsku ... to nema veze ili ?

hvala

trustno1
08.02.2009., 12:19
potpisujem.
Netreba FB tako olako shvaćati... nekome to stvarno puno znači i učinit će sve da ga ne dobiju.
drago mi je da si shvatila moje gundjanje pozitivno.. nisam ja mislila nikog blatit ili patronizirat, ali nije dobro da nam je mentalitet takav: kao ma pokazat cu ja njemu!! sredit cu ja njega! i slicno.. prvo se treba vidit jel se sto moze ucinit i rijesit stvar na civilizirani nacin..
ako netko ima 100 % feedback, malo je vjerovatno da ce vas netko namjerno zaj***t... pa ja puno prodajem na ebayu imam 100% feedback, i nikada mi nije palo na pamet nekoga prevariti.. prije kupnje pogledajte feedback prodavaca i to je to..:top:

http://myworld.ebay.co.uk/importedvixen/

girly-girl
08.02.2009., 12:42
ja imam dosta kupnji, jednom sam ostavila neutralan feedback jer je žena poslala paket nakon par tjedana, paket nikada nije ni stigao. rekla je da će refundirati i nema refunda 10 dana, onda sam digla dispute i vratila je. inače uvijek pozitivan ostavljam i sa 5 zvjezdica

trustno1
08.02.2009., 13:19
ja imam dosta kupnji, jednom sam ostavila neutralan feedback jer je žena poslala paket nakon par tjedana, paket nikada nije ni stigao. rekla je da će refundirati i nema refunda 10 dana, onda sam digla dispute i vratila je. inače uvijek pozitivan ostavljam i sa 5 zvjezdica
da naravno ako netko ne obavi posao kako treba i jos se uz to ne javlja. to je druga prica..i ja bi mu ostavila negativan.. hocu samo reci da je uvijek bolje izbjeci negativan... ja uvijek promatram svoje kupce koji se bidiraju i vidim da li ostavljaju negativne feedbacke bez razloga drugima.. takve zablokiram prije nego aukcija zavrsi..vise mi je vazan feedback nego lova pojedinog artikla..

girly-girl
08.02.2009., 13:29
da, istina.. čim je jedan negativan odmah ruši pozitivan feedback.
evo ja sam čekala item za jednog dečka mjesec dana i nema ga, onda sma se javila selleru koji je bio iznenađen kako sam strpljiva :D i poslao je novi bez problema, došlo za par dana

BundyBoy
09.02.2009., 09:16
nekoliko stvari koji mislim sada naručiti nalazi se i jedan
kineski dual sim mobitel... te sam naišao na zanimljivu informaciju
da skorom svi kineski mobiteli nemaju CE... i da bez toga neču moći
podići mob... naravno ako ga carina zblokira..

kaje to CE ???

KILLERDOG
09.02.2009., 11:22
to ti je certifikat o ispravnosti proizvoda

evo pogledaj malo ovu prezentaciju,ak te više zanima
http://hgk.biznet.hr/hgk/fileovi/1710.pdf

od kud ti do da nemaju certifikat,ja sam si kupio mobitel/sat iz kine i ima to,kao i mobiteli s dual simom koje sam gledao (i ja si planiram ubosti jednog samo nikako da mi cijena padne :D )

i mislim da ti je to veći problem ako kupuješ za prodaju nisam do sad imao problema kad sam kupovao stvari za sebe bet CE

tambal
09.02.2009., 13:06
ja sam svoj item, nakon podignutog disputa i claima,
ipak danas dobila, na koverti datum 31. 12. 2008. g.:eek:

ispade da je seller bio pošten, gdje je zapelo, zaista ne znam..:ne zna:
naravno, povukla sam gore spomenuto...:kava:

BundyBoy
09.02.2009., 13:50

od kud ti do da nemaju certifikat,ja sam si kupio mobitel/sat iz kine i ima to,kao i mobiteli s dual simom koje sam gledao (i ja si planiram ubosti jednog samo nikako da mi cijena padne :D )

i mislim da ti je to veći problem ako kupuješ za prodaju nisam do sad imao problema kad sam kupovao stvari za sebe bet CE

ok. onda.. budem ja za sebe to kupio ali nakon toga ću to nekom drugom prodati :D :mig::rofl: :top:

BundyBoy
09.02.2009., 15:21

e da... kako to da nigdje na ebayu se ne prodaju replike satova ??
i dali ti možda znaš dobru stranicu tj. sigurnu za kupnju sata ?

tnx

KILLERDOG
09.02.2009., 16:46
kak ne prodaju?

evo ravno par :D

http://global.ebay.com/search?Query=watch

Elektra
09.02.2009., 16:55
ja sam svoj item, nakon podignutog disputa i claima,
ipak danas dobila, na koverti datum 31. 12. 2008. g.:eek:

ispade da je seller bio pošten, gdje je zapelo, zaista ne znam..:ne zna:
naravno, povukla sam gore spomenuto...:kava:

Na našoj carini/pošti zapne. :rolleyes:

Moja frendica dobila tako paket nakon 2 mjeseca. Boga pitaj di je to stajalo. :flop:

BundyBoy
09.02.2009., 17:28
kak ne prodaju?

evo ravno par :D

http://global.ebay.com/search?Query=watch

ma znam za to... ali nema replika ? kužiš ? omega replika itd... :mig:

dali znaš koju web stranicu koja prodaje replike a da je sigurna ?

tnx

tambal
09.02.2009., 17:35
Na našoj carini/pošti zapne. :rolleyes:

Moja frendica dobila tako paket nakon 2 mjeseca. Boga pitaj di je to stajalo. :flop:

to je fakat debilno. jbt dok do nas dođe paket, protekne mi rok za podizanje disputa, a netko se za to vrijeme igra s mojim paketom...i onda ga na kraju odluči pustiti, a ja se dotad živa pojela...kao da živimo u tunguziji..:eek:
strašno..:mad:

BundyBoy
09.02.2009., 17:52
to je fakat debilno. jbt dok do nas dođe paket, protekne mi rok za podizanje disputa, a netko se za to vrijeme igra s mojim paketom...i onda ga na kraju odluči pustiti, a ja se dotad živa pojela...kao da živimo u tunguziji..:eek:

nažalost je tako....

khodalic
09.02.2009., 20:28
od kud ti do da nemaju certifikat,ja sam si kupio mobitel/sat iz kine i ima to,kao i mobiteli s dual simom koje sam gledao

Pozdrav!
Imao sam malih problema kod uvoza dual/sim mobitela iz Hong Konga, jel isti nije imao CE certifikat, pa mi ovi u HAT(Hrvatska agencija za telekomunikacije)-u nisu htjeli odobrit zahtjev za uvoz mobitela dok im ne priložim CE deklaraciju (Declaration for conformity), koju sam uspio naknadno pribavit nakon 3 tjedna proucavanja kineskog tržišta....
Radilo se o jednom mobitelu za osobnu upotrebu

KILLERDOG
09.02.2009., 20:48
vidiš nisam znao to
daj malo više informacija kako si to napravio,što ti je trebalo sve i sl.

i koliko te na kraju to ispalo?

khodalic
09.02.2009., 21:28
daj malo više informacija kako si to napravio,što ti je trebalo sve i sl.

i koliko te na kraju to ispalo?

Mobitel kupljen preko eBaya-a(Hong Kong), plava koverta došla za cca mjesec dana u kojoj je uz standard(predocenje racuna) bilo zaokruženo i odobrenje HAT-a za uvoz radio-komunikacijske tehnike(tako nekako,nemojte me držat za rijec)za osobnu upotrebu
Otišo ja u HAT te podnio zahtjev za uvoz mobitela( Platio 200 kn u korist Drzavnog proracuna)
Nakon par dana dobio obavijest od HAt-a, da za odobrenje zahtjeva moram priložit CE Deklaraciju koju nisam tada im'o
Nakon 3 tjedna visenja po stranicama za distribuciju kineskih proizvoda za Europsko tržiste, moljakanja itd, nabavio sam CE, te ga prosljedio u HAT
U međuvremenu su me zvali iz Carinarnice, u vezi zaprimljenog paketa, te daljnje obrade.
Odobrili su mi uvoz, te sam sa racunom(pay-pal) i odobrenjem otišo te podigo paket(mobitel)
Naravno PDV + Carina se podrazumjeva + neki sitni troškovi koi se ja mislim ove godine više ne naplacuju....:ne zna:
Toliko od mene...:amen:

BundyBoy
10.02.2009., 07:54
Mobitel kupljen preko eBaya-a(Hong Kong), plava koverta došla za cca mjesec dana u kojoj je uz standard(predocenje racuna) bilo zaokruženo i odobrenje HAT-a za uvoz radio-komunikacijske tehnike(tako nekako,nemojte me držat za rijec)za osobnu upotrebu
Otišo ja u HAT te podnio zahtjev za uvoz mobitela( Platio 200 kn u korist Drzavnog proracuna)
Nakon par dana dobio obavijest od HAt-a, da za odobrenje zahtjeva moram priložit CE Deklaraciju koju nisam tada im'o
Nakon 3 tjedna visenja po stranicama za distribuciju kineskih proizvoda za Europsko tržiste, moljakanja itd, nabavio sam CE, te ga prosljedio u HAT
U međuvremenu su me zvali iz Carinarnice, u vezi zaprimljenog paketa, te daljnje obrade.
Odobrili su mi uvoz, te sam sa racunom(pay-pal) i odobrenjem otišo te podigo paket(mobitel)
Naravno PDV + Carina se podrazumjeva + neki sitni troškovi koi se ja mislim ove godine više ne naplacuju....:ne zna:
Toliko od mene...:amen:

a da te carina nije uhvatila , nebi to sve to radio zar ne ?
te dali ti je prodvač napisao gift na paket ?

hvala

Elektra
10.02.2009., 08:00

Najgore je što k nama zaista brzo stignu paketi, ali eto, kad jednom stignu tu onda ih carina i/ili pošta zadrži. :rolleyes: :flop:

khodalic
10.02.2009., 16:59
a da te carina nije uhvatila , nebi to sve to radio zar ne ?
te dali ti je prodvač napisao gift na paket ?

hvala

Na paketu, na poštanskoj deklaraciji (Custom Declaration) CN 22
pisalo je OtherMp4
value 40 HKD = cca 30 Kn

BundyBoy
10.02.2009., 19:12
Na paketu, na poštanskoj deklaraciji (Custom Declaration) CN 22
pisalo je OtherMp4
value 40 HKD = cca 30 Kn

i opet su išli otvarati paket...
zapravo oni svaki paket otvaraju?
i na cifru od 30kn su računali pdv ili kako su ga oni procjenilil ?

dali oni svaki paket otvaraju ili ne ? kako oni znaju dali neki paket treba ili ne
treba otvarati ??? do 300kn vrijednosti ne treba plaćati pdv i carinu...
a tebi je pisalo 30kn.... kak sada ???
i dali samo gledaju vrijednosti paketa ili ukupno sa poštarinom ?

girly-girl
10.02.2009., 21:55
sa poštarinom, pisalo ti je već više puta. i nije svugdje isto, treba shvatiti već da oni rade kak im se sprdne

depeche
11.02.2009., 13:22
stavi da vridi 50euro i sve ok :) nikad mi ne otvaraju :)

vec djelove za auta itd... sam dobio :)

kung-fuhrcak
11.02.2009., 14:19
Najgore je što k nama zaista brzo stignu paketi, ali eto, kad jednom stignu tu onda ih carina i/ili pošta zadrži. :rolleyes: :flop:

Apsolutno se slazem s tobom.
Evo vec dva tjedna cekam da mi postar donese pismo od carine no nista od toga.
Cini se da cu jos cekati dva tjedna :)
Bas me zanima sta oni rade tamo s njim :ne zna:

KILLERDOG
11.02.2009., 16:52
evo kako loše ocijene prodavačima utječu :D

We do Not ship to Italy, Turkey, Estonia, Armenia, Austria, Luxembourg, Croatia.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110347735778

BundyBoy
11.02.2009., 17:38
evo kako loše ocijene prodavačima utječu :D

We do Not ship to Italy, Turkey, Estonia, Armenia, Austria, Luxembourg, Croatia.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110347735778

već sam isto vidio jednu aukciju... ne šaljemo u croatia, belgium...

BundyBoy
11.02.2009., 17:40
girly-girl ispričavam se kaj sam dosadan. :(
krivo sam ti rekao... još traje 21 min aukcija...
može max 12 funti...

garden
12.02.2009., 18:06
Da li mi može netko objasniti zašto PayPal pretvara funte u dolare, a onda American pretvara u euro, itd... pa se može dosta izgubiti u tim silnim konverzijama. Mislim na veće svote.
Da li ima opcija da ja od PayPala na american dobijem račun u funtama kad već kupujem na britanskom e-bayu.
Hvala.

BundyBoy
12.02.2009., 20:06
sa kojeg ebaya najviše kupujete ?

ebay usa , uk ,de itd...

recimo koliko vidim iz engleske najčešće ne žele slati izvan otoka....
a recimo za svedski mi ne vrijedi moj acc....

dali netko zna za riječ faulty... koja je najbolja riječ koja bi imala isto
značenje ili približno za amerikance ?
jer ova je riječ britansko eng

hvala

trustno1
12.02.2009., 20:17

ebay usa , uk ,de itd...

hvala
mislim da ce Ameri dobro razumjeti tu rijec...samo ti koristi "faulty" i bit ce Ok...:top:

trustno1
12.02.2009., 20:18

ebay usa , uk ,de itd...

hvala
LOL ma tko kaze da nece slati.. evo ja saljem!!

girly-girl
12.02.2009., 20:20
ja isto dosta kupujem sa ebay.co.uk. , ako piše da šalje u UK neki ako pošalješ mail šalju svejedno k nama, meni se samo jednom dogodilo da su me odbiti :top:

KILLERDOG
12.02.2009., 20:26
kupujem na globalnom ebayu ;)

ljepo mi pokaže po cijenama predmete koji me zanimaju
prem da oni prikupljaju samo podatke s australije,europskih,usa
recimo dobar mi je i ebay od chine (hong kong),učim jezik a ima stvari koje nemreš naći na drugima :zubo: (ima i beta engleski ne bi bio ovdje da znam njihovo pismo)

BundyBoy
13.02.2009., 07:54
kupujem na globalnom ebayu ;)

ljepo mi pokaže po cijenama predmete koji me zanimaju
prem da oni prikupljaju samo podatke s australije,europskih,usa
recimo dobar mi je i ebay od chine (hong kong),učim jezik a ima stvari koje nemreš naći na drugima :zubo: (ima i beta engleski ne bi bio ovdje da znam njihovo pismo)

kaj fakat china ebay :lol:
baš bum pogledao...

kako to čitaš ?

a ovaj švedski ? za njega mi ne vrijedi acc ?

još jedna stvar.... kako se brišu poruke u inboxu na my ebayu ?

BundyBoy
13.02.2009., 07:58
ja isto dosta kupujem sa ebay.co.uk. , ako piše da šalje u UK neki ako pošalješ mail šalju svejedno k nama, meni se samo jednom dogodilo da su me odbiti :top:

ma ja sam neke pitao i večina je odbila...
ne kužim zakaj :ne zna:

BundyBoy
13.02.2009., 08:21
i da koliko ovo iznosi : HKD 2,200.00
eura , dolara ili kuna ?

ima gdje kakav pretvarač valuta ili tečajna lista :mig:

JPK
13.02.2009., 08:35
Ima, upišeš u Google '2200 hkd in hrk'.

BundyBoy
13.02.2009., 08:38
mislim da ce Ameri dobro razumjeti tu rijec...samo ti koristi "faulty" i bit ce Ok...:top:

probao sam... ali slabo.. više mi rezultata izbacujue na ebay uk

mora postoji neka bolja riječ :kava:

KILLERDOG
13.02.2009., 09:52
koliko kupujem naučio sam njihovo pismo :D
šala

za cijenu
kopiraj broj itema koji ti je gore desno i ubaci u tražilicu na recimo ebay.com
ispod ti napiše otprilike u dolarima (može i na .de onda je otprilike u eurima)

za gledanje
za prijevod hong kong ebaya (http://pages.ebay.com.hk/) imaš u desnom kutu engleš beta verziju (možeš se i dobro nasmijati za neke konstrukcije rečenica)

BundyBoy
13.02.2009., 10:10
zakaj imam neki limt kod slanja pitanja prodavačima ?
i zakaj nemrem obrisati poruke koje sam slao prodavačima ?
kako to rješitit?

ovo javlja :

The form is not available at this time.
You have exceeded the maximum number of messages you can send.

girly-girl
13.02.2009., 10:18
meni se to nikad nije dogodilo ali očito si pretjerao sa porukama, lakše malo ;)

BundyBoy
13.02.2009., 10:22
koliko sada moram čekati ? trebam postaviti jedno pitanje...
već sam jedan item kupio... oču još jedan. a nemrem postaviti pitanje :mad:

girly-girl
13.02.2009., 10:25
ne znam, nikad mi se to nije dogodilo ;) a stvarno sam puno kupovala

KILLERDOG
13.02.2009., 12:19
jesi već kupio od njega?
pogledaj u svojim mailovima imaš njegov mail ;)

BundyBoy
13.02.2009., 15:17
evo kupio sam 2 stvari
jednu od jednog kineza
a drugu od engleza

ovo iz kine bu došllo za 7 - 15 dana

a ovo iz engleske neznam... moram pitati

:D:D:D:D

bummby
13.02.2009., 21:24
Jel bi neko htio objasnit aukciju? ja ponudim cijenu, i šta onda dalje?
Nakon završetka aukcije, jel mi se prodavač javlja ili ja moram pratit aukciju?

trustno1
13.02.2009., 21:35
probao sam... ali slabo.. više mi rezultata izbacujue na ebay uk

mora postoji neka bolja riječ :kava:
posalji mi na pp sto u cijeloj recenici trazis na ebayu, ponekad pomogne "slobodni" prijevod.. ako znam sto trazis, mogu ti mozda pomoci..

trustno1
13.02.2009., 21:39
ma ja sam neke pitao i večina je odbila...
ne kužim zakaj :ne zna:
to ti je zato sto se ljudi boje loseg feedbacka.. Jos se uvijek misli da je Cro na zalost u Vukoj****i, i da nam je posta korumpirana.. na primjer ako ja saljem iz UK, mogu pratiti posiljku do izlaska iz UK dalje ne mogu (signed for)a ima i specijal delivery ali to i kosta.. i na kraju ti mozda ne dobijes, i spicis mi negative feedback.. onaj tko ne salje ne zeli se zajhe*****i sa deklaracijama, i bla bla, jer se mozda opekao na losem feedbacku....netko se jednostavno ne zeli zezati s tim...

trustno1
13.02.2009., 21:40
Jel bi neko htio objasnit aukciju? ja ponudim cijenu, i šta onda dalje?
Nakon završetka aukcije, jel mi se prodavač javlja ili ja moram pratit aukciju?
kada kazes "aukciju" mislis na ebay??

girly-girl
14.02.2009., 00:47
ne mora nužno značiti ako ne dobije paket da će automatski staviti negativan feedback, zar su takva tvoja iskustva? sigurna sam da ima svakakvih ljudi, ali valjda razmisle i kontaktiraju sellera prije nego što ostaven negativan. ja sam ako nije došlo ili dobila refund ili su poslali drugi item, nije nikada bilo problema :)

KILLERDOG
14.02.2009., 06:49
ne mora
ali i tu imaš ljude koji bi davala negativni feedback jer poštarina ne piše ona koju su platili,dugo su čekali,itd.
znači daju i oni koji dobiju;)

BundyBoy
14.02.2009., 08:11
to ti je zato sto se ljudi boje loseg feedbacka.. Jos se uvijek misli da je Cro na zalost u Vukoj****i, i da nam je posta korumpirana.. na primjer ako ja saljem iz UK, mogu pratiti posiljku do izlaska iz UK dalje ne mogu (signed for)a ima i specijal delivery ali to i kosta.. i na kraju ti mozda ne dobijes, i spicis mi negative feedback.. onaj tko ne salje ne zeli se zajhe*****i sa deklaracijama, i bla bla, jer se mozda opekao na losem feedbacku....netko se jednostavno ne zeli zezati s tim...

zakaj se nemre pratiti van uk ?
nešto sam naručio iz hong konga, i mogu pratiti .. seller mi je poslao tracking id... a ne razumijem zašto to nemogu englezi..
fala bogu uspio sam nešto kupiti iz engleske.. čovjek mi jučer poslao..
rekao je do 10 dana da će doći do mene....
a iz hong konga dolazi za 7 - 18 dana...
osim toga sada imam imam 2 plusa, odnsono 100% feedback :D

BundyBoy
14.02.2009., 08:13
posalji mi na pp sto u cijeloj recenici trazis na ebayu, ponekad pomogne "slobodni" prijevod.. ako znam sto trazis, mogu ti mozda pomoci..

evo poslao sam ti pm. :top:

girly-girl
14.02.2009., 10:06
ne mora
ali i tu imaš ljude koji bi davala negativni feedback jer poštarina ne piše ona koju su platili,dugo su čekali,itd.

pa, da naravno. ako je seller zabrljao ili nije bio od pomoći, bezobrazan ili što već..

ja444
14.02.2009., 11:41
ima još koja stranica slična ebay-u, ali da nije roba iz amerike, već da su kupuje i prodaje tu, unutar europskih zemalja????

girly-girl
14.02.2009., 11:42
pa imaš njemački ebay, britanski, španjolski itd

bummby
14.02.2009., 16:56
kada kazes "aukciju" mislis na ebay??

da, ali skužila sam kak ide.

trustno1
14.02.2009., 19:27
ne mora

negativan feedback se ne daje ako je postarina veca od one napisane.. zato valjda neki ne salju u Hr.. znam da je to hrvatima jako tesko shvatiti, ali ako netko kao kupac procita kolika je postarina, i bida se na to, znaci da se slozio da mu ta postarina odgovara, inace se nebi bidao.. ebay je biznis, i zaraduje se i na postarini.. nije postarina samo markica na pismu, nego i koverta, parking do poste (koji u UK kosta £1.30 za sat vremena) ali o tome sam vec pisala na forumu, pa se necu ponavljati.. zar ljudi stvarno misle da ce covijek koji prodaje na ebayu vagati svaku stvar, ici na postu i pitati koliko to tocno kosta?? da znam ima i online cijena.. ali kome se da stime zezati? nitko nikoga ne tjera da kupi ako mu se cijena ne svida.. nekome je pojam cijene za postarinu drugaciji nego na primjer meni, pa je to tesko shavtiti.. ako su se par ebayasa opekli na Hrvatima zbog postarine, rijetko ce tko slati vise u tu zemlju.. na ebayu postoje i forumi o tome,, znaci ako je netko promovirao Hr kupce kao gundala i ostavljace bad feedbackova, ne moramo se pitati zasto se netko jednostvno ne zeli bakcati s nama kada ima drugih milion zemalja koje imaju manje problema nego mi.. isto tako ako netko prodaje na veliko pa mora poslati 15-20 paketa, na ebayu isprinta postarinu, zaljepi na paketice, i samo sikne u postanski sanducic za frankiranu posiljku.. ako saljete za HR morate pisati i deklaraciju.. nekome se neda s tim zezati.. anyway, nadam se da ce se mozda neke stvari promijeniti kada udemo u EU!?:s

trustno1
14.02.2009., 19:28
da, ali skužila sam kak ide.
super:top:

jakabeba
15.02.2009., 07:55
Molim za pomoć. 5. veljače 2009. eskalirao sam disput "to a Claim" i od tada nemam nikakvih informacija. Seller je već ranije kod pokrenutog dispute odgovorio da on neće poslati robu i predložio povrat novca. Koji je daljnji postupak ?

Zippoee
15.02.2009., 14:39
Jel mi mozete objasnit nesto.Kad ja narucim stvar preko e bay....kada ja tebam uplatiti novce njemu na račun?

trustno1
15.02.2009., 21:22
Jel mi mozete objasnit nesto.Kad ja narucim stvar preko e bay....kada ja tebam uplatiti novce njemu na račun?
pa nemozes Naruciti sa ebaya.. moras se kladiti ili kupiti Buy it now opcijom.. u obadva slucaja mozes Platiti odmah....procitas seller description prije bidanja, i vidis za koliko dana moras platiti ako nemas love na racunu...

mokry
16.02.2009., 18:14
Molim za pomoć. 5. veljače 2009. eskalirao sam disput "to a Claim" i od tada nemam nikakvih informacija. Seller je već ranije kod pokrenutog dispute odgovorio da on neće poslati robu i predložio povrat novca. Koji je daljnji postupak ?

Pa trebao si samo odgovoriti da želiš povrat i on bi ti (valjda) vratio. Ovak sad moraš čekat da PayPal "donese presudu", pa ćeš tek onda dobiti povrat.

mokry
16.02.2009., 18:15
moras se kladiti ili kupiti Buy it now opcijom..

Misliš licitirati? :D

trustno1
16.02.2009., 18:27
Misliš licitirati? :D
je nek??? :lol: znas ti sto je pjesnik cheo reci!! ha ha
ja odma pa u kladionicu! LOL

bisanu
17.02.2009., 12:06
bok svima. zanima me da li sada kada je tečaj visok manje naručujete ili vam to ne predstavlja problem. ja sam sada uzeo pauzu dok se to malo ne stabilizira. mislim u usa se moglo prije mjesec dana kupovati po 4.9 a sada po 5.9. slično je u UK

KILLERDOG
17.02.2009., 12:19
ne čekam
kak je krenulo sad je još povoljno prema onome što bi moglo doći
kupuj u australskim dolarima ispod 4 kune je ;)

EasyOn
17.02.2009., 18:24
Jel ko naručivao ko mobitel iz kine? Jel ste ga dobili bez carine i poreza i ostalih troškova? Jel poštarina fakat dđabe onak kak piše? jer negdi sam vidio da se ljudi žalili da im nije bilo...

seceruuu
17.02.2009., 18:25
imam pitanje. Naime bidala sam se za jedan iem i naravno osvojila i tek kad sam osvojila sam vidjela da sellera treba kontaktirati za slanje u Hr, što naravno jesam ali izgleda prekasno jer sam osvojila item. Što sad? moram li odmah platiti?Šta ako ne šalje u HR?

Sh@dow
17.02.2009., 18:32
pa što ti je rekao, jel šalje u hrvatsku ili ne šalje?

EasyOn
17.02.2009., 18:38
Shadow, jel znas odg na ono moje? :)

seceruuu
17.02.2009., 18:40
pa problem je jel mi nije još odgovorio!

Hoya
17.02.2009., 18:45
Ja naručivala preko ebaya, iz Kine mp4 sat za supruga. I fino mi je poslao kao gift i prošlo je bez carine.

Sh@dow
17.02.2009., 18:50
pa problem je jel mi nije još odgovorio!

pa ako ti nije odgovorio onda nemoj ništa plaćati. što ćeš plaćati ako ti neće poslati. pričekaj odgovor pa ako je potvrdan onda plaćaj. ;)

seceruuu
17.02.2009., 18:51
a šta ako mi pošalje da neće slati u HR (naravno neću plaćati dok ne dobijem odgovor) dali ču dobiti neki negativni bod ili šta već?

Sh@dow
17.02.2009., 18:51
Shadow, jel znas odg na ono moje? :)

roba iz kine podliježe carini i pdv-u. ako je maleni paket onda ti možda na carini neće niti otvarati i onda možda ne platiš ništa, a ako ti ga otvore onda plaćaš carinu, pdv i neke njihove troškove. ;)

EasyOn
17.02.2009., 18:53
Ja naručivala preko ebaya, iz Kine mp4 sat za supruga. I fino mi je poslao kao gift i prošlo je bez carine.

Ma negdi sam čito da naši naplačuju neke posebne troškove ako proizvod nije registriran u nekoj agenciji za elektroničke proizvode, zato pitam.

Sh@dow
17.02.2009., 18:53
a šta ako mi pošalje da neće slati u HR (naravno neću plaćati dok ne dobijem odgovor) dali ču dobiti neki negativni bod ili šta već?

ne, ako ne šalje onda ne šalje i nikom ništa koliko ja znam. ti ubuduće pogledaj prije nego bidaš dali saler šalje u hrvatsku.

seceruuu
17.02.2009., 18:56
a znam!jbg, ovo mi je tek drugi put da nešto kupim odnosno prvi put da bidam. Ali kako kažu: na greškama se ući. Svejedno, hvala ti na odgovoru!

KILLERDOG
17.02.2009., 18:57
ja kupio sat/mobitel prošao bez carine,cijena bila ispod 500kn
sad uzeo mob s 2 sim,pa ti mogu tek za 2-3 tjedna javiti kad dobijem

poštarina i osiguranje je toliko koliko piše

nemora biti ako otvore da platiš,meni već puno otvarali jednom čak prošli ruka volana,unutarnji i vanjski krajnik za auto (cca 5 kg težine) bez carine

tad sam tih 300kn zapio s ekipom :D

EasyOn
17.02.2009., 18:59
roba iz kine podliježe carini i pdv-u. ako je maleni paket onda ti možda na carini neće niti otvarati i onda možda ne platiš ništa, a ako ti ga otvore onda plaćaš carinu, pdv i neke njihove troškove. ;)

Ma znam to, ali vidim da svi naručuju ko gift ili tak nekaj. Jel poštarina fakat besplatna onak kak piše?

Sh@dow
17.02.2009., 19:09
a znam!jbg, ovo mi je tek drugi put da nešto kupim odnosno prvi put da bidam. Ali kako kažu: na greškama se ući. Svejedno, hvala ti na odgovoru!

nema na čemu ;)

Sh@dow
17.02.2009., 19:10
Ma znam to, ali vidim da svi naručuju ko gift ili tak nekaj. Jel poštarina fakat besplatna onak kak piše?

pa i ja tražim da mi pišu gift i do sada nisam imao problema sa carinom tako ne znam...ako piše da je besplatna onda je valjda besplatna. :ne zna:

EasyOn
17.02.2009., 19:14
pa i ja tražim da mi pišu gift i do sada nisam imao problema sa carinom tako ne znam...ako piše da je besplatna onda je valjda besplatna. :ne zna:

A jel si naričivao/la kaj od elektronike, i da je to bilo iz Kine?

Sh@dow
17.02.2009., 19:22
iz kine nisam nikada ništa naručivao. britanija, amerika i njemačka ;)

KILLERDOG
17.02.2009., 19:53
uzimo ja
oni na sve stave gift ;)

EasyOn
17.02.2009., 20:35

nemora biti ako otvore da platiš,meni već puno otvarali jednom čak prošli ruka volana,unutarnji i vanjski krajnik za auto (cca 5 kg težine) bez carine

To si im ti reko da napišu manje od 500 kn, ili? kaj nije ono da mora niti manje od 300 kn? jel treba napomenuti da stave gift, ili svi to stavljaju? oprostite kaj toliko pitam, ali nisam nikad naručivao s ebaya, pa da nebi bilo da još duplo platim nekaj bzvz...

KILLERDOG
17.02.2009., 21:07
ne cijenu nije napisao,to je samo informativno koliko sam ga platio
ja ne napominjem,do sad možda 2-3 stvari nisu došle kao gift (s e baya)

nije duplo recimo ja računam 60% cijene koju košta neka stvar pa odmah odvagnem da li mi se isplati ili ne
nemaš problema,svi mi smo na početku bili skeptični i oprezni,sad srećom imaš forum
mislim ja i danas kad idem s nekim surađivati prvo uzmem par sitnica (tisak uzimam za firmu) pa ako vidim da paze na mušterije koji uzimaju i malo onda uzimam od njih stalno

tako da eto ak ti nije hića uzmeš si par sitnica samo da stekneš sigurnost,a nakon što izgubiš nevinost u posjetu Branimirovoj (još ak naletiš na poznatu babu :D )bit će lakše :D

motorman.no1
17.02.2009., 22:08

Bok!
Ja svakodnevno kupujem preko ebay-a i plačam peypalom.
Svakako kontaktiraj s njim i reci mu da povuče ponudu koju si bidala ako nemože poslat u Hrvatsku ili češ imati problema prilikom idućih kupovina preko ebaya.:top:

trustno1
17.02.2009., 22:14
da! selleru je lako povuci tvoj bid, to uopce nije problem..

BundyBoy
18.02.2009., 07:43
vrlo jednostavno... do 300kn stvarne vrijednosti ništa ne plaćaš..
a iznad 300kn stvarne vrijednosti... sve ovisi dali će te carina uhvatiti ili ne..
ili dali ćemu se dati raditi ili ne....
ja sam isto naručio iz hong konga .. i sve oni napišu gift itd... ali to je prastara fora.. tak da carinici to znaju. ali aki je manji paket onda nebi trebalo biti problema...

BundyBoy
18.02.2009., 07:46

roba iz bilo koje zemlje podlježe carini i pdv-u.... osim knjiga.
i osim robe do 300kn stvarne vrijednosti... a sve ostalo je koliko
imaš sreće :mig:

bees
18.02.2009., 08:12
ovi na carini vise nisu normalni uzas... jucer cekao 3 sata da bi mi nakraju rekli mozes ti doma doc ce ti postom posiljka.... kao 1 muce mog odlicnog postara mora nosit tenice sa sobom po zgu a kao 2 muce i mene... ondnosono muci nas doticna J.P...... valjda vec svi znaju nju.:tuctuc:

Sh@dow
18.02.2009., 08:45
roba iz bilo koje zemlje podlježe carini i pdv-u.... osim knjiga.
i osim robe do 300kn stvarne vrijednosti... a sve ostalo je koliko
imaš sreće :mig:

ja još na robu iz eu nikada nisam plaćao nikakvu carinu tako da ne znam o kojoj carini tu pišeš, plaćao sam je na uvoz iz amerike i plaća se za uvoz iz ostatka svijeta. za robu iz eu-a carinu ne plaćam niti kao fizička, a niti kao pravna osoba (kada tvrtka u kojoj radim uvozi). što se tiče vrijednosti robe koja se carini niti tu u principu kod bande na carini nema nekog "zakona", ili bolje rečeno rade što ih je volja. primjer je naručena kapa iz amerike koja je sa poštarinom koštala 250 kuna pa su mi na nju obračunali carinu, pdv i njihove troškove - poludio sam. znači u ovoj banani državi pravila nema, ak joj se sprdne onda carini i ono što ne bi trebala. :mad:

KILLERDOG
18.02.2009., 08:58
da li si naručio kapu preko ebay ili iz online dućana?
meni su rekli da do 300kn vrijedi samo ako je od fizičke osobe,a ne iz dućana:zvrko:

j.p. :Pivo:

Sh@dow
18.02.2009., 09:02
to je bilo pred godinu i pol, ali mislim (koliko me pamćenje služi) da sam naručio iz dućana! :cerek:

dobro ali sada od svakog tražim da mi piše gift pa do sada nisam imao nikakvih problema. :D

bees
18.02.2009., 10:35
ma nema ti tu pravila... zvat ce te ako cungalungu narucis iz slovenije....jaoo....e jel tko zna...jel mogu optuzit za sverc ili tak nes ako sam narucio 9 para naocala ???

EasyOn
18.02.2009., 11:11
ma nema ti tu pravila... zvat ce te ako cungalungu narucis iz slovenije....jaoo....e jel tko zna...jel mogu optuzit za sverc ili tak nes ako sam narucio 9 para naocala ???

Jel sve u jednom paketu? Ako je, mislim da neče prigovarati. Nedavno je jedan lik iz zg kroz par mjeseci svaka 2 tjedna dobivao pismo iz nizuzemske i jednom mu samo pošta poslala murju jer im bilo sumnjivo kaj on stalno od gore dobiva i na kraju se ispostavilo da je tak švercao halucinogene gljive. :D

EasyOn
18.02.2009., 11:13
tako da eto ak ti nije hića uzmeš si par sitnica samo da stekneš sigurnost,a nakon što izgubiš nevinost u posjetu Branimirovoj (još ak naletiš na poznatu babu :D )bit će lakše :D

Jbg, ja sam nekih 60ak km od branimirove, tak da bi najbolje bilo da to meni dođe doma bez ikakvog nahodavanja do zg i natrag :rofl:

BundyBoy
18.02.2009., 12:11
ja još na robu iz eu nikada nisam plaćao nikakvu carinu tako da ne znam o kojoj carini tu pišeš, plaćao sam je na uvoz iz amerike i plaća se za uvoz iz ostatka svijeta. za robu iz eu-a carinu ne plaćam niti kao fizička, a niti kao pravna osoba (kada tvrtka u kojoj radim uvozi). što se tiče vrijednosti robe koja se carini niti tu u principu kod bande na carini nema nekog "zakona", ili bolje rečeno rade što ih je volja. primjer je naručena kapa iz amerike koja je sa poštarinom koštala 250 kuna pa su mi na nju obračunali carinu, pdv i njihove troškove - poludio sam. znači u ovoj banani državi pravila nema, ak joj se sprdne onda carini i ono što ne bi trebala. :mad:

ali ako meni budu zajebavali oko toga... ja ću im lijepo donjeti izvadak iz banke... gdje se vidi točno kolko sam kaj platio.

znači ako ti nešto naručiš iz europe ,onda plaćaš kaj ? samo pdv ili što točno ?
onaj zakon koji govori da do 300kn ništa ne plaćam . to znam.

BundyBoy
18.02.2009., 12:19
meni su rekli da do 300kn vrijedi samo ako je od fizičke osobe,a ne iz dućana:zvrko:

daj mi samo još nekaj reci... ako nekakav dučan prodaje preko ebaya
onda je to isto kao da kupujem od online dućana... ili nije..
ili baš mora biti od fizičke osobe ?
i dali prodavač mora napisati da šalje dučan ili može napisati da šalje on
kao fizička osoba ?

tnx

Sh@dow
18.02.2009., 12:21
znači ako ti nešto naručiš iz europe ,onda plaćaš kaj ? samo pdv ili što točno .

ja sam plaćao PDV i neke njihove troškove koji mogu biti čini mi se do max 50 ak kuna. carinu na eu robu nisam nikada plaćao niti kao fizička niti kao pravna osoba (odnosno tvrtka u kojoj radim). :ne zna:

bisanu
18.02.2009., 12:28
ne čekam
kak je krenulo sad je još povoljno prema onome što bi moglo doći
kupuj u australskim dolarima ispod 4 kune je ;)

kažeš "kupuj u AUD". a kakav je odnos cijena za iste proizvode u usa i australiji? pretpostavljam da na kraju izađe isto

EasyOn
18.02.2009., 13:05

Imaš PM :)

KILLERDOG
18.02.2009., 16:45
easy bum ti sutra odgovorio ;)

bisano ovisi kaj kupuješ može ispasti i jeftinije,jer recimo neki iz hong konga postavljaju samo na taj ebay,najbolje ti je pogledati ;)

da,na robu proizvedenu u eu se ne plaća carina,samo pdv,ali roba treba biti proizvedena i poslana iz eu ;)
bundy na ebayu su svi registrirani kao fizičke osobe ;O

bisanu
18.02.2009., 17:39
e pa to, može ispasti i jeftinije, ali vjerojatno neće, osim ako recimo kupuješ nekakav australski home made proizvod. tečaj je kakav je i mislim da je sada pušiona kupovati. inače neki sam dan bio u carini za neki sat, nisam ništa platio :) uglavnom, pitao sam da li se i informatička oprema kao npr laptop carini, kaže carinik da ne, samo se roka 22% pdv-a na to, dok carinska stopa iznosi između 4%-15%
eto pa ako tko misli naručivati informatičku opremu. ja sam npr. gledao macbook pro se može pa skoro upola nabavit nego kod nas

mokry
18.02.2009., 17:45
Kupio od like iz UK kapu i on ju poslao 26.1. I prošlo 20 dana i kape još nema. Pošaljem ja selleru mail da ju još nisam dobio i idući dan on mi šalje mail da mi je refundirao lovu. Idući dan gledam ja u sandučić; stigla kapa. :rofl::rofl: I sad ja njemu moram slati lovu natrag. :D
Ne znam što je to u zadnje vrijeme da pošiljke iz UK putuju po 3 tjedna. Do sada su mi uvijek dolazile za tjedan dana, a od 1.1. ih redovito čekam duže od 2 tjedna. :(
Jedna majica mi uopće nije došla, no seller je bio ok i odmah mi vratio lovu.

Sh@dow
18.02.2009., 17:57
pa ja majicu iz californije čekam sada već jedno 4 tjedna i nikako da stigne. još ću sutra pričekati, a onda pišem mail selleru. :o

Sh@dow
18.02.2009., 17:58
da,na robu proizvedenu u eu se ne plaća carina,samo pdv,ali roba treba biti proizvedena i poslana iz eu ;)

naravno, mora ići izjava proizvođača o porijeklu robe, bez toga ništa. ;)

KILLERDOG
18.02.2009., 17:58
ista stvar meni s kablom
cijena funta i pol
čekao 35 dana,čovjek refundirao,i nakon 3 dana našao u kasliću kuvertu s kablom

BundyBoy
18.02.2009., 18:13
e pa to, može ispasti i jeftinije, ali vjerojatno neće, osim ako recimo kupuješ nekakav australski home made proizvod. tečaj je kakav je i mislim da je sada pušiona kupovati. inače neki sam dan bio u carini za neki sat, nisam ništa platio :) uglavnom, pitao sam da li se i informatička oprema kao npr laptop carini, kaže carinik da ne, samo se roka 22% pdv-a na to, dok carinska stopa iznosi između 4%-15%
eto pa ako tko misli naručivati informatičku opremu. ja sam npr. gledao macbook pro se može pa skoro upola nabavit nego kod nas

kaj tako dugo si čekao ??? ja sam nešto naručio isto iz uk...
i lik veli da će doći u hrvatsku za 7 do 10 dana...
stvarna cijena je manja od 300kn... baš me zanima kad bu kod mene :mig:

RFK
19.02.2009., 00:07
Imam jedno pitanje i nadam se da mi netko moze odgovoriti. Htio bih kupiti noz preko ebaya, potreban mi je za ribolov i lov. Zanima me da li bi ovi iz carine radili problem ako bi slucajno otvorili paket, u smislu da je zabranjeno uvoziti lovacki noz i da li je uopce zabranjeno? Ovdje je slika noza koji bih htio kupiti. (http://cgi.ebay.com/Smith-Wesson-Homeland-Security-Knife-SW480SGR_W0QQitemZ200293635247QQcmdZViewItemQQptZL H_DefaultDomain_15)

Hvala!

bees
19.02.2009., 07:27
kolko ja znam za takva oruzja :) nebi bilo problema zbog toga sto si ti uzeo mali nožić jer briem da imas dređenu velicinu do koje mozes kupovat bez i sa dozvolm... tako da mislim da bi trebao proc :P

BundyBoy
19.02.2009., 10:04
zašto englezi samo šalji sa royal post ?
koliko vidim samo tom poštom šalju ?
dali postoji kod njih kakva firma koji ima tracking mail ?

BundyBoy
19.02.2009., 12:21
nemogu vjerovati... danas samo dobio item koji sam naručio iz uk...
samo 4 dana je trebalo da dođe. čovjek poslao u ponedeljak. i to normalno :D

Sh@dow
19.02.2009., 12:33
da, englezi su jako brzi i kada sam kod njih nešto kupovao dobio bi robu u roku 3 dana. :s :s

trustno1
19.02.2009., 13:28
zašto englezi samo šalji sa royal post ?
koliko vidim samo tom poštom šalju ?
dali postoji kod njih kakva firma koji ima tracking mail ?
Royal Mail je normalna posta u UK.. naravno da postoji i DHL ali to je vec nesto drugo.. ne postoji vise od jedne poste u UK, isto kao i kod nas, jedna posta i to je to!:top:

trustno1
19.02.2009., 13:28
da, englezi su jako brzi i kada sam kod njih nešto kupovao dobio bi robu u roku 3 dana. :s :s
eto ja poslala mojoj mami prije 4 dana, dobila je danas:D

trustno1
19.02.2009., 13:31

svi su a ebayu fizicke osobe..to samo nasi seru sa svim tim porezima i bakracina, nedaju ljudima zivit! na zapadu, prodaj brale sto god hoces, nitko te nista ne pita...

EasyOn
19.02.2009., 14:39
Jel oce ko pitati ovog sellera jel bude ponavljao aukciju? jer imo je hrpu toga a nije se prodalo...

http://global.ebay.com/Brand_New_8GB_MP3_Player_Clip_Design_Metal_Case_Gr een/320341741330/item

Thx unaprijed

trustno1
19.02.2009., 19:48
budi oprezan, tip ima samo 36 feedbacka...i jos je iz Kine...

Tarles
19.02.2009., 20:30
Pozdrav,

naručio sam jaknu iz US i slučajno ovdje vidio link na ips.posta.hr i unio tracking number koji mi je poslao pošiljatelj.
Zadnji unos u trackingu na ips-u je 16.02.09/13.00h/Zagreb 10 003/Send item to customs(Inb)
Danas, 19.02.2009. nema nikakve obavijesti (istina da je poštar neki dan djelovao prilično pijano, i još k tome nije "stari" poštar nego neki lik na zamjeni)

Što da radim, da zovem ujutro poštu i bacim galamu ili čekam?
Name, vrijednost jakne je 100 USD, handling 7 USD i shipping 43 USD...ukupno nekih 930 kn, plačeno paypalom, bez komplikacija...
Jedino što sam ja zeznuo je čista ljenost, nisam tražio prodavača da mi upiše "gift" na paket, ali sumnjam da bi pomoglo, jer se radi o unkatnoj jakni sa krznom i naravno da ma sve moguče markice po sebi jer se ipak radi o novoj stvari

Ima li tko ideju koliko bi me mogli revnut za carinu, porez, uslugu, kavu, pivu....ko zna za sve što te ne oderu kad si jednom tamo(na milosti i nemilosti)

Unaprijed zahvaljuem

EasyOn
19.02.2009., 20:36
budi oprezan, tip ima samo 36 feedbacka...i jos je iz Kine...

Vidim da ima, ali svi su pozitivni.

guest123
19.02.2009., 23:10
ali ako meni budu zajebavali oko toga... ja ću im lijepo donjeti izvadak iz banke... gdje se vidi točno kolko sam kaj platio.

meni je danas dosao poziv da moram faxirat racun... jel to mogu isprintat s paypala ili ebaya ili moram ic u banku i pitat taj izvadak iz banke? :ne zna:

girly-girl
19.02.2009., 23:13
Jel oce ko pitati ovog sellera jel bude ponavljao aukciju? jer imo je hrpu toga a nije se prodalo...

http://global.ebay.com/Brand_New_8GB_MP3_Player_Clip_Design_Metal_Case_Gr een/320341741330/item

Thx unaprijed

to nema veze što su svi pozitivni, premalo je. a uostalom, misliš da je to orginal?

girly-girl
19.02.2009., 23:13
meni je danas dosao poziv da moram faxirat racun... jel to mogu isprintat s paypala ili ebaya ili moram ic u banku i pitat taj izvadak iz banke? :ne zna:

pa nakon plaćanja ti je došao račun o plaćanju na mail, to isprintaš i odneseš ili faksiraš, što treba

Smajliii
19.02.2009., 23:31
jel se moze kako odbidad nesto?

girly-girl
19.02.2009., 23:42
možeš zamoliti sellera da ti poništi bid

Smajliii
19.02.2009., 23:53
tnx... :))

kirshna
20.02.2009., 07:20
dali se uopće može imati na e bayu account a platiti preko nekoga drugoga?
Npr. ja imam otvoreni account,ali nemam prijavljenu karticu na paypalu, a sestra mi ima i account i karticu pa bi ja sve obavila preko svog accounta da nju ne zezam i njoj samo proslijedila završni dio-plaćanje???

EasyOn
20.02.2009., 08:36
to nema veze što su svi pozitivni, premalo je. a uostalom, misliš da je to orginal?

Ma netreba mi original, nego samo da je jeftino :D

Elektra
20.02.2009., 12:59

Isprintaj račun sa paypala i faksiraj.

dali se uopće može imati na e bayu account a platiti preko nekoga drugoga?
Npr. ja imam otvoreni account,ali nemam prijavljenu karticu na paypalu, a sestra mi ima i account i karticu pa bi ja sve obavila preko svog accounta da nju ne zezam i njoj samo proslijedila završni dio-plaćanje???

A čekaj, šta bi ti točno obavila preko svog accounta ako je jedino što trebaš obaviti - plaćanje? :confused:

Pozdrav,

naručio sam jaknu iz US i slučajno ovdje vidio link na ips.posta.hr i unio tracking number koji mi je poslao pošiljatelj.
Zadnji unos u trackingu na ips-u je 16.02.09/13.00h/Zagreb 10 003/Send item to customs(Inb)
Danas, 19.02.2009. nema nikakve obavijesti (istina da je poštar neki dan djelovao prilično pijano, i još k tome nije "stari" poštar nego neki lik na zamjeni)

Što da radim, da zovem ujutro poštu i bacim galamu ili čekam?
Name, vrijednost jakne je 100 USD, handling 7 USD i shipping 43 USD...ukupno nekih 930 kn, plačeno paypalom, bez komplikacija...
Jedino što sam ja zeznuo je čista ljenost, nisam tražio prodavača da mi upiše "gift" na paket, ali sumnjam da bi pomoglo, jer se radi o unkatnoj jakni sa krznom i naravno da ma sve moguče markice po sebi jer se ipak radi o novoj stvari

Ima li tko ideju koliko bi me mogli revnut za carinu, porez, uslugu, kavu, pivu....ko zna za sve što te ne oderu kad si jednom tamo(na milosti i nemilosti)

Unaprijed zahvaljuem

Mislim kako ti je to na carini, a ne na pošti. I ako je tamo onda će ti to sigurno cariniti pogotovo ako je račun uz jaknu inače bi ti dosad stigla obavijest da im faksiraš račun.

Probaj carinu zvati pa pitaj da li ima tamo nešto na tvoje ime. :)

madmax17
20.02.2009., 14:18
Seller mi javio da je na skijanju u Švicarskoj i poslaće item kada se svrati, bemti sve :mad: šta mu ne može mama ili pomoćnik to raditi dok njega nema?

Elektra
20.02.2009., 15:15
Seller mi javio da je na skijanju u Švicarskoj i poslaće item kada se svrati, bemti sve :mad: šta mu ne može mama ili pomoćnik to raditi dok njega nema?

A jesi to kupio dok je on bio već na skijanju ili je tišao nakon što si ti kupio nešto od njega?

BundyBoy
20.02.2009., 16:35

može ti bilo tko poslati paket... e sada bi ja na tom mjestu dao
neutalan bod ili čak negativa zbog nekorektnog ponašanja.

girly-girl
20.02.2009., 16:36
naravno da može, ako ima nekoga, ali ako je kupio dok je ovaj na skijanju što može, ali ako je kupio prije nije ok..

EasyOn
20.02.2009., 18:17

Thx unaprijed

Vidim da je lik stavio neke nove iteme, i da je neko iz hrvatske kupovao od njega, pa ak nije bed da neko pita jel ima još kaj ovakvog? Hvala unaprijed

Sh@dow
20.02.2009., 22:10
eto ja poslala mojoj mami prije 4 dana, dobila je danas:D

nisam razumio, što si iz engleske poslala ili iz hrvatske u englesku? :)

narugrim78
21.02.2009., 11:34
jel kupovao itko s talijanskog e baya? kolko se otrpilike čeka? ja evo već 2 tjedna,10 radnih dana
kolko se max čeka dok nije izvjesno da neće doć? : )

BundyBoy
21.02.2009., 11:47
jel kupovao itko s talijanskog e baya? kolko se otrpilike čeka? ja evo već 2 tjedna,10 radnih dana
kolko se max čeka dok nije izvjesno da neće doć? : )

ovisi.. ako ti je carina preuzela pošiljku onda se čeka dulje
ali ja sam npr.. iz uk dobio za samo 4 dana na kućnu adresu.
i to normalno poslano... a iz italije isto nebi trebao dugo čekati
osim ako carina .... :mig:

kirshna
21.02.2009., 13:13
A čekaj, šta bi ti točno obavila preko svog accounta ako je jedino što trebaš obaviti - plaćanje? :confused:

Pa ja bi obavila dogovor s prodavačem i bidanje,a kad mi stigne koliko moram platiti, platila bi sestra umjesto mene svojim paypal računom. :ne zna:

madmax17
22.02.2009., 09:50
A jesi to kupio dok je on bio već na skijanju ili je tišao nakon što si ti kupio nešto od njega?Pa ne znam valjda je već bio tamo no nije ostavio nikoga da preuzme dućan, šta ne stave neki znak da ih nema uzeo bi item od nekog drugog.

trustno1
22.02.2009., 21:28
Vidim da ima, ali svi su pozitivni.
pa nema veze da li su svi pozitivni, nego koliko feedbacka covjek ima... nije vazno da li je fedback 100% ako covjek ima nekoliko stotina transakcija, uvijek se nade neki idijot koji ce ti dati los feedback i pokvariti prosijek,, lako je imati 100% feedbacka ako imas samo 60 transakcija...:flop:

trustno1
22.02.2009., 21:31
Ma netreba mi original, nego samo da je jeftino :D
ha ha izgleda da je Kinezima Hrvatska postala meka za prodaju nekvalitetnih stvari...:flop:

trustno1
22.02.2009., 21:34
nisam razumio, što si iz engleske poslala ili iz hrvatske u englesku? :)

ma da ja sam u UK, saljem nekad nesto mojoj mami u Hr..

trustno1
22.02.2009., 21:35
pomocnik?? mislis ono da ima pomocnika dok je na skijanju za zamatat pakete? LOL

trustno1
22.02.2009., 21:40
Pa ne znam valjda je već bio tamo no nije ostavio nikoga da preuzme dućan, šta ne stave neki znak da ih nema uzeo bi item od nekog drugog.
pa tip sigurno nema " ducan" to su sve virtualni ducani koji u stvari ne postoje... drmnes u spajzu par polica, nameces na njih iteme, i to je to.... ili ako imas podrum jos i bolje.. lol tip je os'o na skijanje, trebao je to naznaciti u opisu robe ...ovako, zatvorio je spajzu i os'o na skijanje, i zaboli ga... mos ga trazit full refund.. to ti poze poslati i sa skijanja.. pa kupi od nekog drugog ako ti se neda cekat, zavisi kad se tip vraca...i da li ti se to isplati sad kad je covjek mozda i odskij'o pola...:rofl:

madmax17
22.02.2009., 22:51
Ma čekat ću ali mislio sam jeli teško staviti neki znak kod sellera (ne kod svakog itema pojedinačno) "Ošo na odmor, vraćam se 23. 2."

EasyOn
23.02.2009., 07:29
ha ha izgleda da je Kinezima Hrvatska postala meka za prodaju nekvalitetnih stvari...:flop:

Lool, ak kod nas nemreš kupit niš za jest da je naše, nekaj od tehnike još manje možeš nać...

trustno1
23.02.2009., 23:10
Ma čekat ću ali mislio sam jeli teško staviti neki znak kod sellera (ne kod svakog itema pojedinačno) "Ošo na odmor, vraćam se 23. 2."
je da.. ja kad idem van zemlje, niti ne prodajem nis.. a kad sam zadnji put imala nekaj, poslala sam kupcu prije nego mi je i platio, samo da mu dode na vrijeme. a kaj ces, nismo svi isti...

trustno1
23.02.2009., 23:11
Lool, ak kod nas nemreš kupit niš za jest da je naše, nekaj od tehnike još manje možeš nać...
LOL kak mislis za jest>> pa imamo jos nasu majonezu, krasotice i evu sardinuuu... daj nek netko u HR to stavi na ebay, ja cu mu bit glavna musterija iz UK...:rofl:

KILLERDOG
24.02.2009., 07:26
stavio bi ti ja,ali mi se ne da to nositi u slo. da ti pošaljem :D

Ivanita5
24.02.2009., 07:51
Neki dan sam se regist. na ebayu, i kad sam danas htjela malo prošvrljati da vidim kako to funkcionira, šipak, ne otvara mi stranicu. Zna li možda netko u čemu je problem?

trustno1
24.02.2009., 11:11
Neki dan sam se regist. na ebayu, i kad sam danas htjela malo prošvrljati da vidim kako to funkcionira, šipak, ne otvara mi stranicu. Zna li možda netko u čemu je problem?
kak ne otvara?? na koji se ebay logiras?

trustno1
24.02.2009., 11:13
stavio bi ti ja,ali mi se ne da to nositi u slo. da ti pošaljem :D
e jeb ga onda cemo cekat da udemo u EU pa mi onda posalji...ili ako ides u Madarsku.. ha ha :s
(moze i Thomy majoneza slovenska):kava::rofl:

Ivanita5
24.02.2009., 11:14
ebay.com
nisam mogla ni na britanski, e tamo mi je napisalo da je underconstruction

imam neke stvarcice za prodati pa bih to htjela malo prouciti, da vidim funkcionira li to iz HR

trustno1
24.02.2009., 11:22
mislim da ne funkcionira, jer navodno nemozes primati uplate u Hr nego samo platiti.. (koliko sam shvatila iz ovih svih postova).. ja nisam u Hr...

Ivanita5
24.02.2009., 11:30
Znam da, procitala sam sve postove, (preko 100 str-trebalo mi tri dana, na kraju završila s glavoboljom) o paypallu, ali funkcionira preko moneybookers, zar ne? A imam i frenda u Italiji, pa mozda i preko njega.

Samo, tu bas nisam naisla na puno ljudi koji prodaju preko ebaya, zanimaju me njihova iskustva.

trustno1
24.02.2009., 11:55
Znam da, procitala sam sve postove, (preko 100 str-trebalo mi tri dana, na kraju završila s glavoboljom) o paypallu, ali funkcionira preko moneybookers, zar ne? A imam i frenda u Italiji, pa mozda i preko njega.

Samo, tu bas nisam naisla na puno ljudi koji prodaju preko ebaya, zanimaju me njihova iskustva.
a da mozda bi bilo bolje preko talijanskog...
ps: pogledaj moj link.. ja prodajem ko luda:rofl:

madmax17
24.02.2009., 13:30
I to suknjice :D nisam znao da se tako dobro prodaju.

jetflash
24.02.2009., 13:40
pozdrav ljudi
eto sory ako se ovo pitanje vec ponovilo iako sam dosta trazio
dakle planiram kupiti laptop u americi preko e-baya za nekih 900 dolara pa vas sad molim ako jel tko to isto radio i ima kakvog iskustva
znam sva vasa iskustva sto dobra sto losa ali konkretno laptop je osjetljiv pa me interesira jel ga ikada tko tako kupio
hvala na savjetima

trustno1
24.02.2009., 13:41
I to suknjice :D nisam znao da se tako dobro prodaju.
"per una" suknjice se jaako dobro prodaju jer su talijanska kolekcija Marks & Spenceran i jedna u ducanu kosta od £45-55....to nije robica za tinejdere nego za zene srednjig godina koje imaju lovu, a hoce kupiti jeftinije a da je novo....sve moje suknjice su nove sa etiketom...ali naravno prodajem ja tu svega i svacega, i polovnoga....a cuj nije vazno sto prodajes, nego koliko zaradis:mig:

trustno1
24.02.2009., 13:42
pozdrav ljudi
eto sory ako se ovo pitanje vec ponovilo iako sam dosta trazio
dakle planiram kupiti laptop u americi preko e-baya za nekih 900 dolara pa vas sad molim ako jel tko to isto radio i ima kakvog iskustva
znam sva vasa iskustva sto dobra sto losa ali konkretno laptop je osjetljiv pa me interesira jel ga ikada tko tako kupio
hvala na savjetima
pa neznam koliko ces platiti carinu?? najbolje bi ti bilo da ti ga netko donese..

jetflash
24.02.2009., 13:45
a znam da je to najbolja opcija ali eto trenutno nemam nikoga tamo da mi to donese

crnasilvac
24.02.2009., 13:46
Ljudi imam jedno pitanje...doso mi je paket s ebaya...Za koji sam postarinu platila oko 200 kn selleru...Da bi mi postar sad naplatio jos 200 kn kad je donio paket..to mi se jos nikad nije dogodilo...Ionako je postarina bila velika kak sad opet moram platit?

trustno1
24.02.2009., 13:50
a znam da je to najbolja opcija ali eto trenutno nemam nikoga tamo da mi to donese

eto ja sam u UK.. nosila sam ljudima vec nesto i prije (i naplatila uslugicu naravno).. mozda bi mogao naci nekoga negdje da mu platis za to, jos bi ti se uvijek bolje isplatilo///:kava:

jetflash
24.02.2009., 14:00
dobra ideja
ne znam kako stoje cijene kompova u uk,,
mislio sam na nove
eto malo cu potraziti pa eventualno ako sta nadjem ne znam jel se mogu obratiti e i kad tj koliko puta cesto doazis u hr

trustno1
24.02.2009., 14:13
dobra ideja
ne znam kako stoje cijene kompova u uk,,
mislio sam na nove
eto malo cu potraziti pa eventualno ako sta nadjem ne znam jel se mogu obratiti e i kad tj koliko puta cesto doazis u hr
eto muz mi je bio prije mjesec dana (ali je vec nosio neke stvari). ici cemo opet ali neznam kad.. sigurno ce biti ove godine, ali nismo jos nista planirali..
ako ti se zuri, probaj oglasiti na malim oglasima.. tko zna mozda netko drugi ide..:top:

jetflash
24.02.2009., 14:14
ok hvala na infu

madmax17
24.02.2009., 15:37
"per una" suknjice se jaako dobro prodaju jer su talijanska kolekcija Marks & Spenceran i jedna u ducanu kosta od £45-55....to nije robica za tinejdere nego za zene srednjig godina koje imaju lovu, a hoce kupiti jeftinije a da je novo....sve moje suknjice su nove sa etiketom...ali naravno prodajem ja tu svega i svacega, i polovnoga....a cuj nije vazno sto prodajes, nego koliko zaradis:mig:Nož ti je bome mnogo skup, ujedno i najskuplji item kojeg imaš :eek: to će kupiti onaj iz Vriska 1,2,3 :lol:

trustno1
24.02.2009., 18:34
Nož ti je bome mnogo skup, ujedno i najskuplji item kojeg imaš :eek: to će kupiti onaj iz Vriska 1,2,3 :lol:
moras malo bolje citat description.. LOL.. nije jedan noz nego 60 nozeva....:lol:

madmax17
24.02.2009., 19:02
moras malo bolje citat description.. LOL.. nije jedan noz nego 60 nozeva....:lol:Okeeey, sve sam prelistao, upisao 60 u search no nema te cifre :lol: no piše nešto 204 :ne zna: ne znam šta će nekome toliko noževa, bolje da prodaješ po komadu.

EasyOn
24.02.2009., 19:25
eto ja sam u UK.. nosila sam ljudima vec nesto i prije (i naplatila uslugicu naravno).. mozda bi mogao naci nekoga negdje da mu platis za to, jos bi ti se uvijek bolje isplatilo///:kava:

Jel možeš dofurat kakav dual sim mob? :) jel ima toga tu u kina shopovima? :D

KILLERDOG
25.02.2009., 10:33
evo došao mobitel s dual sim, bez carine :D
odoh pit:zubo:

BundyBoy
25.02.2009., 14:28

imaš sreće... grrrr :mad:
ja sam imao prije deset dana sreće kada je i meni mob došao
na kućnu adresu...
sada moram čekati poziv iz carine za dreambox....
kolko se to čeka uopće ? prije dva dana je u zagrebu.

EasyOn
25.02.2009., 20:21

Jel more dil da meni nekaj skemijaš?

RFK
25.02.2009., 22:29
kolko ja znam za takva oruzja :) nebi bilo problema zbog toga sto si ti uzeo mali nožić jer briem da imas dređenu velicinu do koje mozes kupovat bez i sa dozvolm... tako da mislim da bi trebao proc :P

Hvala na odgovoru:mig:!

RFK
25.02.2009., 22:35
Imam jos jedno pitanje, pa bilo tko da mi odgovori bio bih mu jako zahvalan. Kupio sam majicu sa Ebaya od pouzdanog i provjerenog sellera, medjutim u ovu nedelju ce biti 4 tjedan od kada ju je poslao i ja je jos nisam dobio. Seller kaze da je majicu poslao i da provjerim na carini da li je mozda oni zadrzavaju. E sada mene zanima sto mi je ciniti, da li se kod ovih na carini u Branimirovoj moze provjeriti da li je paket kod njih i da li ga oni zadrzavaju, da li uopce daju odgovore na upit?

Unaprijed hvala!

trustno1
25.02.2009., 22:51
Jel možeš dofurat kakav dual sim mob? :) jel ima toga tu u kina shopovima? :D
LOL.. na zalost neidem po kina-shopovima.. ali ako ti sta drugo kvalitetnije treba javi :kava:

trustno1
25.02.2009., 22:53
Okeeey, sve sam prelistao, upisao 60 u search no nema te cifre :lol: no piše nešto 204 :ne zna: ne znam šta će nekome toliko noževa, bolje da prodaješ po komadu.
ha ha al si me sad nasmijao..pa vidis valjda da su "pizza" nozevi.. valjda nekome treba za piceriju otvorit.. razmisli malo, ako ti odlucis otvoriti jednu, javi.. tebi cu dati jeftinije..LOL:kava:
ps: nozevi nisu moji, radim uslugicu nekom krelcu koji nezna sto je ebay..LoL

EasyOn
26.02.2009., 07:59
LOL.. na zalost neidem po kina-shopovima.. ali ako ti sta drugo kvalitetnije treba javi :kava:

Ma treba mi neki dual :D

F.C.B.
26.02.2009., 13:41
Imam jos jedno pitanje, pa bilo tko da mi odgovori bio bih mu jako zahvalan. Kupio sam majicu sa Ebaya od pouzdanog i provjerenog sellera, medjutim u ovu nedelju ce biti 4 tjedan od kada ju je poslao i ja je jos nisam dobio. Seller kaze da je majicu poslao i da provjerim na carini da li je mozda oni zadrzavaju. E sada mene zanima sto mi je ciniti, da li se kod ovih na carini u Branimirovoj moze provjeriti da li je paket kod njih i da li ga oni zadrzavaju, da li uopce daju odgovore na upit?

Unaprijed hvala!

ako je na carini dobit ces doma poziv da doneses racun i da ga pokupis...

trustno1
26.02.2009., 23:02
Ma treba mi neki dual :D
a kak'i ti je to "dual"??

tambal
27.02.2009., 06:55
osvojila sam nešto na ebayu, nije mi problem platiti jer sam to htjela, međutim seller mi je poslao račun za poštarinu 40 $, a stvar košta 70 $...
dosad sam sve uredno plaćala, ali mi sad ova poštarina stvarno nije u redu...:eek:
je l mogu ne platiti? št omi se može desiti?
hvala svima

EasyOn
27.02.2009., 07:18
a kak'i ti je to "dual"??

Mob s dvije kartice.

madmax17
27.02.2009., 09:04
osvojila sam nešto na ebayu, nije mi problem platiti jer sam to htjela, međutim seller mi je poslao račun za poštarinu 40 $, a stvar košta 70 $...
dosad sam sve uredno plaćala, ali mi sad ova poštarina stvarno nije u redu...:eek:
je l mogu ne platiti? št omi se može desiti?
hvala svimaHm da, mrzim kada se to desi uvijek kada ne piše poštarina za HR obavezno pitaj unaprijed jer ti znaju nabiti cijenu onda, koji je item ako nije ormar ja bi se žalio ili nešto, ne bi platio u svakom slučaju 230 kuna je stvarno previše, probaj komunicirati sa sellerom prije toga.

ledo_85
27.02.2009., 10:23
e, ima li tko iskustava kupnje obuce sa ove stranice www.shoe-shop.com?
sta bi kod registracije trebao staviti u polje gdje pise house name/flat number,adresu sam stavio u address line ? dali se ce place carina za jedne tene od 500kn?

Hvala

tambal
27.02.2009., 11:07
Hm da, mrzim kada se to desi uvijek kada ne piše poštarina za HR obavezno pitaj unaprijed jer ti znaju nabiti cijenu onda, koji je item ako nije ormar ja bi se žalio ili nešto, ne bi platio u svakom slučaju 230 kuna je stvarno previše, probaj komunicirati sa sellerom prije toga.

ma, gle...vjerovatno ću se probat dogovorit sa sellerom...
ali kad sam čvaknula dolje Hr (postojala je opcija), izbacilo mi je da je poštarina 10 $...ravnala sam se po tome, i ne želim da me netko zezne...
ako je otpočetka poštarina bila tolika, ja ne bih bidala za to nego bih tražila drugo...i kad mi poštarina niej visoka, onda mi predmet može biti skuplji...a ne ovako, em je predmet skup, em je poštarina skoro pa pola predmeta...
(predmet 70 $, a poštarina 41 $):eek:

tambal
27.02.2009., 11:10
e, ima li tko iskustava kupnje obuce sa ove stranice www.shoe-shop.com?
sta bi kod registracije trebao staviti u polje gdje pise house name/flat number,adresu sam stavio u address line ? dali se ce place carina za jedne tene od 500kn?

Hvala

carina se plaća za predmet do 300,00 kn...ali možda ti prođe i bez...:cerek:
ja sam imala i preko 300,00 pa me nisu davili...uglavnom mi zaglavi paket na carini koji nije skuplji od 300,00 kn, oni skuplji su uvijek došli doma...:ne zna:
i da, danas mi stigle šuze, uf...otvarane su na carini (zaljepljene trakom "Pošta carinjenja blabla"...
dobila ih bez plaćanja...
i naravno, malo su unutra "kao izgrebane" (nisu oguljene, ali slično)...sad je pitanje tko ih je oštetio...ovi na carini ili prodavač ( iako sumnjam da je prodavač jer su nove...)..

ledo_85
27.02.2009., 14:00
a kaj da stavim pod house name/flat number??

trustno1
27.02.2009., 19:33
a kaj da stavim pod house name/flat number??
stavis kucni broj pod tu liniju. ako na primjer zivis u kuci koja ima stanove, onda na primjer napises flat 6 77 Branimirova.. ali ja predpostavljam da imas samo kucni broj...

madmax17
27.02.2009., 19:42
ali kad sam čvaknula dolje Hr (postojala je opcija), izbacilo mi je da je poštarina 10 $...ravnala sam se po tome, i ne želim da me netko zezne...
ako je otpočetka poštarina bila tolika, ja ne bih bidala za to nego bih tražila drugo...i kad mi poštarina niej visoka, onda mi predmet može biti skuplji...a ne ovako, em je predmet skup, em je poštarina skoro pa pola predmeta...
(predmet 70 $, a poštarina 41 $):eek:Ne kužim kako je mogao to promijeniti, žešći zajeb ili teški lopov, poštarina za item je uvijek ista osim ako ne uzmeš više itema pa se to zbraja.

tambal
28.02.2009., 06:53
Ne kužim kako je mogao to promijeniti, žešći zajeb ili teški lopov, poštarina za item je uvijek ista osim ako ne uzmeš više itema pa se to zbraja.

ni ja ne kužim kak je mogao to napisati...:eek:
sinoć sam mu/joj poslala mail u kojem sam napisala da toliku poštarinu ne budem platila :kava:

BundyBoy
28.02.2009., 07:47
(predmet 70 $, a poštarina 41 $):eek:

ti si isto djelomično kriva jer ga nisi pitala za poštarinu ?
ja uvijek prvo pitam za poštarinu i dali šalje u hrvatsku ?
i onda znam na čemu sam.
evo moja dva zadnja primjera :
1. mobitel iz uk, poštarina 5.5 funti
2. dreambox iz hong konga , poštarina 33$

poštarina naravno ovisi o težini pošiljke, i ako on traži dodatno
osiguranje na pošiljku. itd...

BundyBoy
28.02.2009., 07:51
carina se plaća za predmet do 300,00 kn...ali možda ti prođe i bez...:cerek:
ja sam imala i preko 300,00 pa me nisu davili...uglavnom mi zaglavi paket na carini koji nije skuplji od 300,00 kn, oni skuplji su uvijek došli doma...:ne zna:
i da, danas mi stigle šuze, uf...otvarane su na carini (zaljepljene trakom "Pošta carinjenja blabla"...
dobila ih bez plaćanja...
i naravno, malo su unutra "kao izgrebane" (nisu oguljene, ali slično)...sad je pitanje tko ih je oštetio...ovi na carini ili prodavač ( iako sumnjam da je prodavač jer su nove...)..

ništa se ne plaća za pošiljke do 300kn vriijednosti.
a iznad ovisi dali će ti paket uzeti ili ne.... plaćaš pdv i njihove troškove.
bio ja na carini :kava:

tambal
28.02.2009., 08:30
ništa se ne plaća za pošiljke do 300kn vriijednosti.
a iznad ovisi dali će ti paket uzeti ili ne.... plaćaš pdv i njihove troškove.
bio ja na carini :kava:

ups, to sam mislila napisati, a sasvim drugo...imaš pravo, preko 300,00 kn...
i ja sam bila na carini, ali bez plaćanja, samo neka poštarina 10,00 kn...
a šta se tiče moje poštarine ne osjećam se krivom, obično pitam z apoštarinu, ali ovdje sam dolje tražila Croatia i čvaknula na update i izbacilo mi je 10 $..
mal omi je čudno bilo što je tako malo, ali ja obično računam poštarinu do nekih 28,00 $...ovo mi je zaista to much..:ne zna:

tambal
28.02.2009., 08:35
mene zanima konkretno, što će mi se desiti ako ne platim?
inače imam mislim preko 10 pozitivnih ocjena...:cerek:

BundyBoy
28.02.2009., 11:03

najvjerojatnije ćeš dobiti negativnu ocjenu...ali nije smak svijeta :mig:
a osim toga.... imaš ljudi koji imaju puno više neg. ocjena pa posluju...
čak sam vidio da jedan ima feedback 67.7% :eek:

tambal
28.02.2009., 12:35
najvjerojatnije ćeš dobiti negativnu ocjenu...ali nije smak svijeta :mig:
a osim toga.... imaš ljudi koji imaju puno više neg. ocjena pa posluju...
čak sam vidio da jedan ima feedback 67.7% :eek:

nije mi baš u interesu da ju dobijem.. možda je seller ok pa mi se smiluje...:(
ako ne, neka bude...:kava:
nadam se da mi to neće poremetiti planove, jer kanim
još duuuuuuggggggggooooooooooo kupovati...:cerek:
već sam "zakaparila" nekoliko stvari, pa ne bih htjela ostati bez njih :cerek:

guest123
28.02.2009., 13:49
ljudi pomagajte... prije tjedan dana mi je doslo s carine da im faxiram racun, jesam...to je bio petak... sad je proslo vec tjedan dana i meni nista ne dolazi... jel to normalno? racun je bio nekih 8-9 $, shipping free. ocu ja to docekat il da zovem da vidim gdje je zapelo?

BundyBoy
28.02.2009., 15:43
ljudi pomagajte... prije tjedan dana mi je doslo s carine da im faxiram racun, jesam...to je bio petak... sad je proslo vec tjedan dana i meni nista ne dolazi... jel to normalno? racun je bio nekih 8-9 $, shipping free. ocu ja to docekat il da zovem da vidim gdje je zapelo?

to nažalost ide sve sporo.... samo 4 carinika rade....

EasyOn
28.02.2009., 15:51
Jel neko iz zg zainteresiran da mi naruci neki dual sim do jedno 60ak$? Može i više, al ovak netreba platiti carinu. Naravno, naknada po dogovoru.

trustno1
01.03.2009., 12:54
nece ti se dogoditi bas puno toga s obzirom da ti seller NE MOZE dati negativan feedback... ti mozes njemu kao kupac, ali on tebi ne moze...jedino ti se moze dogoditi da te seller prijavi ebayu pa da imas jedan "strike".. pa ako ti se to desi, moze te ebay opomenuti...
ja ipak mislim da bi trebala poslati pismo selleru u kojem naglasavas da placas ono sto je ON napisao/objavio u svojem descriptionu za postarinu..s obzirom da te on sada nesto drugo drazi od onoga sto je sam napisao, to nije tvoj problem, nego njegova greska...samo mu to lijepo napisi bez dodatnig svadanja i vrijedanja, straight to the point i to je to..sumnjam da ce ti on nesto napraviti s obzirom da ti NJEMU uvijek mozes ostaviti negativan,a to je ono sto nitko ne zeli!:kava:

tambal
01.03.2009., 13:40
nece ti se dogoditi bas puno toga s obzirom da ti seller NE MOZE dati negativan feedback... ti mozes njemu kao kupac, ali on tebi ne moze...jedino ti se moze dogoditi da te seller prijavi ebayu pa da imas jedan "strike".. pa ako ti se to desi, moze te ebay opomenuti...
ja ipak mislim da bi trebala poslati pismo selleru u kojem naglasavas da placas ono sto je ON napisao/objavio u svojem descriptionu za postarinu..s obzirom da te on sada nesto drugo drazi od onoga sto je sam napisao, to nije tvoj problem, nego njegova greska...samo mu to lijepo napisi bez dodatnig svadanja i vrijedanja, straight to the point i to je to..sumnjam da ce ti on nesto napraviti s obzirom da ti NJEMU uvijek mozes ostaviti negativan,a to je ono sto nitko ne zeli!:kava:

hvala!:mig:
jesam napisala sam mu/joj email u kojem sam kratko i jasno rekla da je na stranici pisala jedna poštarina, a on/ona sad traži drugo...
čak je kad sam dobila email da sam osvojila predmet, kad sam stisnula paynow bilo ispisano item 71 $ plus 10 $...i mogla sam bez toga platiti, a ne čekati invoice od prodavača/ice...
samo ne znam što bi tada bilo da sam tada platila...:ne zna:

trustno1
01.03.2009., 15:37
hvala!:mig:
jesam napisala sam mu/joj email u kojem sam kratko i jasno rekla da je na stranici pisala jedna poštarina, a on/ona sad traži drugo...
čak je kad sam dobila email da sam osvojila predmet, kad sam stisnula paynow bilo ispisano item 71 $ plus 10 $...i mogla sam bez toga platiti, a ne čekati invoice od prodavača/ice...
samo ne znam što bi tada bilo da sam tada platila...:ne zna:
pa da si tada platila, ili bi dobila po toj cijeni ili bi ti seller vratio refund lovu, na kojoj bi ti malo izgubila s obzirom da primaoc placa pay palu postotak od iznosa..

madmax17
01.03.2009., 16:08
Mislim da je prije kupac mogao dobiti negativan feedback no ebay je to ukinuo.

EasyOn
01.03.2009., 18:15
Jel neko iz zg zainteresiran da mi naruci neki dual sim do jedno 60ak$? Može i više, al ovak netreba platiti carinu. Naravno, naknada po dogovoru.

Jel ima ko?? :D

Sh@dow
01.03.2009., 18:53
očito nema ;)

mokry
01.03.2009., 18:54
Obrati se girly_girl. Ona se time bavi. ;)

žalac_1
01.03.2009., 19:09
pozdrav ljudi
na ebayu pronašao mobitel za manje od 15 funti (skupa s poštarinom)...znam, može biti falši, ali baš me zanima jer nisu neki veliki novci u igri pa nemam puno za izgubiti,čisto iz zezancije
....e sad, ako bi ga uzeo, što me očekuje na carini, ako je item kupljen na ebayu za npr. 13 funti a njegova vrijednost u dućanima stoji bar 2000-2500kn. Dal oni u tom slučaju carine po vlastitoj procjeni (prema tržišnoj cijeni npr) bez obzira što ja mogu pružiti na uvid račune s ebaya,paypala itd. To me zanima, jer bi u tom slučaju vratio mobitel, tj ne bi ga uzeo s carine, ako je moguće naravno (ne bih iz "zafrkancije plaćao 5-10 puta veće novce no što sam imao u planu). Zanim me vaše mišljenje i iskustva?
Isto vrijedi i za ostalu tehniku i artikle kojima vrvi ebay, a koji su ispod cijene.

lovelyjubbly
01.03.2009., 20:51
jedno pitanjce... pokusala naci odgovor na internetu ali nista... otvorila pay pal racun, verificirala i registrirala se na ebay. sve pet. ALI, kad sam htjela kupiti jedan predmet s britanskog ebaya pisalo mi je da me moraju verificirat na jedan od dva nacina- ili pozivom na moj telefon ili moram ponovo ukucati broj pay pal racuna (sto mi nema smisla, koja je onda poanta pay pala..:rolleyes:)
jel ste i vi naisli na to i kako ste to rijesili? :confused:

KILLERDOG
01.03.2009., 21:23
do sad eo jedan mobitel/sat vrijednost 450kn
i jedan mobitel dual sim za 315 kn
oba prošla bez carine :D

99% da će ti prihvatiti račun

tehniku raznu kupujem i možda par puta platio carinu,sve prema računu ;)

madmax17
01.03.2009., 22:36
jedno pitanjce... pokusala naci odgovor na internetu ali nista... otvorila pay pal racun, verificirala i registrirala se na ebay. sve pet. ALI, kad sam htjela kupiti jedan predmet s britanskog ebaya pisalo mi je da me moraju verificirat na jedan od dva nacina- ili pozivom na moj telefon ili moram ponovo ukucati broj pay pal racuna (sto mi nema smisla, koja je onda poanta pay pala..:rolleyes:)
jel ste i vi naisli na to i kako ste to rijesili? :confused:Čudno. Kako si otvorila paypal račun, debitnom ili kreditnom karticom?

EasyOn
02.03.2009., 11:52
Jel se može na paypalu verificirac acc na debitnoj visi od žiroračuna? hitno moram platit neki host, a imam samo debitnu od žira.

lovelyjubbly
02.03.2009., 13:03
Čudno. Kako si otvorila paypal račun, debitnom ili kreditnom karticom?

visa karticom žiro računa, PBZ banka... dok ne odaberem jedan od ta dva nacina verifikacije ne daju mi ni da saljem mejl sellerima :ne zna: ma ne moze bez komplikacija, rajt? :rofl:

lovelyjubbly
02.03.2009., 13:14
visa karticom žiro računa, PBZ banka... dok ne odaberem jedan od ta dva nacina verifikacije ne daju mi ni da saljem mejl sellerima :ne zna: ma ne moze bez komplikacija, rajt? :rofl:

evo da odgovorim sama na svoje pitanje, u slucaju da se i netko drugi pitao istu stvar. ovo je sa uputa na ebayu:

"If the email address you entered during registration cannot be used to verify your identity, you will be asked to place your credit or debit card on file. This usually happens for one of the following reasons:

The email address came from a free, Web-based account such as a Yahoo! or Hotmail account.

If you don't want to place your credit or debit card on file, you might want to try registering with an email address from a company, school or paid Internet Service provider. Our automated system will determine by the email address that you use whether or not you would still require verification through a credit or debit card."

stvar je u mejlu.. trebam nac neki od kompanije pa ce bit ok, valjda :D

madmax17
02.03.2009., 13:19
visa karticom žiro računa, PBZ banka... dok ne odaberem jedan od ta dva nacina verifikacije ne daju mi ni da saljem mejl sellerima :ne zna: ma ne moze bez komplikacija, rajt? :rofl:Da to je debitna kao se ne varam, za paypal je bolje imati kreditnu jer ako imaš debitnu gnjave te sa dodatnim provjerama, trebao bi se javiti netko tko ima debitnu da ti kaže kako to ide. Mislim da nije prenaporno no imaš dodatne provjere, barem je tako bilo, ako se dobro sječam možeš skenirati račun telefona i faksirati negdje nekome kako bi potvrdila adresu, fakat ne znam više.

Mani83
02.03.2009., 14:23
Ovako,prvi put sam isla nesto kupiti na ebayu i nasla sam jedne cipele sta mi se svidjaju.Cijena je bila oko 20 dolara a kada sam ih odlucila kupit poslije je sa nekim troskovima ispalo 52 dolara!!!! Sta moram napravit da mi to ne naplati? jel trebam ici na neki drugi ebay? I sada naravno necu platit te cipele i onda cu dobit negativni komentar od njh..... :( HELP PLEASE!!!!!!! :)

lovelyjubbly
02.03.2009., 14:35
Da to je debitna kao se ne varam, za paypal je bolje imati kreditnu jer ako imaš debitnu gnjave te sa dodatnim provjerama, trebao bi se javiti netko tko ima debitnu da ti kaže kako to ide. Mislim da nije prenaporno no imaš dodatne provjere, barem je tako bilo, ako se dobro sječam možeš skenirati račun telefona i faksirati negdje nekome kako bi potvrdila adresu, fakat ne znam više.

evo, rijesila sam problem. otisla sam na link my ebay account to paypal ili nesto slicno, i kad sam to dvoje povezala vise me nista ne trazi. jeeeej, the shopping may begin! :)

jakabeba
02.03.2009., 17:11
Molim da mi neko prenese svoja iskustva povodom slijedećeg,
kupio sam preko ebaya majicu koja je sa shipom došla 28,75 GBP. Carinarnica Rijeka, obzirom da živim u Puli, mi je tražila račun što sam im ja poslao čak i zajedno sa fotografijom majice. Danas odem u Pulu na poštu preuzmem majicu kad ono moram platiti još 134,00 kune. Zbog gužve na pošti nisam pitao zašto toliki iznos nego sam platio i preuzeo majicu a uz nju i poštansko carinsku dekleraciju u kojoj piše da je carinska vrijednost majice 242,66 kuna, a to očito prema računu koji sam im poslao, te da na to plaćam carinu i PDV ukupno 94,84 kune.
Sad mi nije jasno zašto carina kada je vrijednost robe ispod 300,00 kuna, a sama pošiljka nije komercijalne naravi.

Da li netko ima ideju što raditi? naravno da neću umrijeti za 134,00 kune, ali sve to umanjuje draž kupovine i sputava nastup na ebayu.
Hvala svima koji su imali strpljenje ovo pročitati a pogotovo onima koji uz to stignu nešto i komentirati.

tambal
02.03.2009., 18:04
Ovako,prvi put sam isla nesto kupiti na ebayu i nasla sam jedne cipele sta mi se svidjaju.Cijena je bila oko 20 dolara a kada sam ih odlucila kupit poslije je sa nekim troskovima ispalo 52 dolara!!!! Sta moram napravit da mi to ne naplati? jel trebam ici na neki drugi ebay? I sada naravno necu platit te cipele i onda cu dobit negativni komentar od njh..... :( HELP PLEASE!!!!!!! :)

ne znam što bih rekla. i sama imam taj problem...doduše poštarinu me traži 41 $...
ali za torbu.
eto...
maloprije u inboxu nađem ponovno njezin/njegov email u kojem me sad traži za poštarinu 40,95$ :eek:

tambal
02.03.2009., 18:06
Molim da mi neko prenese svoja iskustva povodom slijedećeg,
kupio sam preko ebaya majicu koja je sa shipom došla 28,75 GBP. Carinarnica Rijeka, obzirom da živim u Puli, mi je tražila račun što sam im ja poslao čak i zajedno sa fotografijom majice. Danas odem u Pulu na poštu preuzmem majicu kad ono moram platiti još 134,00 kune. Zbog gužve na pošti nisam pitao zašto toliki iznos nego sam platio i preuzeo majicu a uz nju i poštansko carinsku dekleraciju u kojoj piše da je carinska vrijednost majice 242,66 kuna, a to očito prema računu koji sam im poslao, te da na to plaćam carinu i PDV ukupno 94,84 kune.
Sad mi nije jasno zašto carina kada je vrijednost robe ispod 300,00 kuna, a sama pošiljka nije komercijalne naravi.

Da li netko ima ideju što raditi? naravno da neću umrijeti za 134,00 kune, ali sve to umanjuje draž kupovine i sputava nastup na ebayu.
Hvala svima koji su imali strpljenje ovo pročitati a pogotovo onima koji uz to stignu nešto i komentirati.

vjerovatno ti nisu uvažili tvoj račun i procijenili da je majica skuplja nego što je na računu ispisano.
nije mi jasno kako nemaš pravo žalbe...:eek:

KILLERDOG
02.03.2009., 18:29
ne,nego jevjerojatno kao prodavatelj označen prodavač

da li je na paketu u onom označenom bio gift?

BundyBoy
03.03.2009., 08:38
ne,nego jevjerojatno kao prodavatelj označen prodavač

da li je na paketu u onom označenom bio gift?

kaj to znači ? u prijevodu ?
i dali oni na carini mogu uzeti neku drugu osnovnu vrijednost paketa
ako im se ova ne svidi ? iako imam račun iz banke itd...

KILLERDOG
03.03.2009., 09:01
mogu uzeti, zato je uz taj račun dobro imati i broj itema (ako si uzeo na ebayu ima ga mislim svaki račun)

jer 300kn je samo na poklone,ako se kupuje u nekom internet dućanu treba se platiti davanja,pošto je pretpostavka da je tamo prodano bez pdv

na paketima obično imaš jedan kao formular veličine B6 na kojem se označi kakva je roba(mislim da je gift,komercijalna,dokumenti,drugo, bum još provjerio,skenirao sad zadnju pa stavio),s strane se upisuje težina (rijetko) i vrijednost paketa

BundyBoy
03.03.2009., 10:24
mogu uzeti, zato je uz taj račun dobro imati i broj itema (ako si uzeo na ebayu ima ga mislim svaki račun)

jer 300kn je samo na poklone,ako se kupuje u nekom internet dućanu treba se platiti davanja,pošto je pretpostavka da je tamo prodano bez pdv

na paketima obično imaš jedan kao formular veličine B6 na kojem se označi kakva je roba(mislim da je gift,komercijalna,dokumenti,drugo, bum još provjerio,skenirao sad zadnju pa stavio),s strane se upisuje težina (rijetko) i vrijednost paketa

aha... to znači da kupovina preko ebaya me ne treba brinuti...
jer imam te račune od ebaya gdje se sve vidi.
uostalom jednom kada sam kupio mobi iz engleske.
došao je direktno na moju kućnu adresu.
a na pošiljci je samo pisalo tko prima... i neke naljepnice stavljene
niti težina, niti vrijednosti itd...

tnx