PDA

View Full Version : Fender vs. Gibson

janarani
01.10.2005., 10:55
The battle continues...
Koja vam je najbolja gitara (brand)????
Jeste li vise za šminku (Gibson) :E ili performanse (Fender)?

:gitara:

no idea
01.10.2005., 11:02
a zsto fender nije sminka a gibson performanse :misli:
uglavnom, meni uvjerljivo gibson. al ni telecasteri mi nisu losi...

janarani
01.10.2005., 11:22
Fender ima dulju tradiciju, te proizvodi širi spektar kvalitetnijih gitara of Gibsona, pa performanse idu na ruku Fendera...
Ja osobno ovozavam svoj Strat sa BareKnuckles p.u.-ovima. Gibsoni su bili popularni 80.tih u vrijeme glam rocka, jedina budala kaj ih još svira je Slash...

:s FENDER :2up:GIBSON

:headbang:

n@meless_
01.10.2005., 14:58
njih se ne može uspoređivat, fender je savršen za blues,rock i to... gibson isto za to je jeben al moš i bez pol beda punk i metal svirat na njima,meni osobno po soundu definitivno gibson i to LP

parliament
01.10.2005., 15:31
meni se iskreno vise svidja zvuk humbuckera, pa glasam za gibson, a sam posjedujem jedan explorer 76-icu. s druge strane kad su akusticne gitare u pitanju, onda je gibson za jedno deset kopalja ispred fendera.

Drito Konj
01.10.2005., 20:48
janarani kaže:
The battle continues...

fender su performanse a gibson šminka? :D :D

mili bože. svaka od tih gitara ima svoj karakterističan sound i namjenu, tak da se ne radi o šminkanju il performansama il nečem trećem...k tome strat i telac imaju prilično drugačiji zvuk..kao i modeli gibsona.
osobno više volim gibson sound, ako se radi o solo zvuku, ali fender mi ima širu namjenu, kako strat, tako i ostali modeli...

tili-lili
01.10.2005., 23:16
glasam za fender zbog njegove jednostavnosti. to su dvije razlicite gitare sa karakteri. soundom, pa je o njima bespredmetno razgovarat. srecom, nisu ogranicene samo na pojedine pravce.

janarani
02.10.2005., 13:26
parliament kaže:
meni se iskreno vise svidja zvuk humbuckera, pa glasam za gibson, a sam posjedujem jedan explorer 76-icu. s druge strane kad su akusticne gitare u pitanju, onda je gibson za jedno deset kopalja ispred fendera.

Pa i brojni fenderi, i strat i tele, imaju humbuckere!
Ak. gitare najbolje proizvodi Muzicka Trgovina Zagreb...:) :) :) :) :) :) :)

Ivory
02.10.2005., 15:25
gibson LP........ prodao bih sve u sobi samo da je nabavim.. ako neskupim dosta para i budem prodao nekaj iz sobe samo da je uzmem...

Yo momma...
02.10.2005., 23:04
:nono:

Jednom rječju: Rickenbacker.

:D

stitch
02.10.2005., 23:18
Imam Stratocastera iz '69. i ne bih ga mijenjao ni za jednu gitaru. No, to ne znači da ne bih kupio Gibsona, dobar je za žešće stvari. Fender je što se zvuka tiče univerzalniji i mekši. Postoji i određena razlika u sviranju, jer su im žice drukčije položene, odnosno udaljene od tijela gitare, pa se čovjek treba priviknuti na to.

Sve u svemu, najradije bih obje. I jednoga Gretscha. ;)

Ace Rimmer
02.10.2005., 23:45
Usporedba Gibsona i Fendera je bas sto bi se reklo usporedba "apples i oranges" :) Ne znam samo otkuda ti da je Gibson sminka a Fender performanse :misli: Ja osobno puno vise volim Gibsone zbog 24 3/4" skale, set-neck konstrukcije, humbuckera (znam da ih i Fenderi imaju ali govorim generalno) i drva koristenog za tijelo i vrat. Onako moje osobno misljenje je da su Gibsoni i kvalitetnije izradjeni ali istina je da su se sto se toga tice srozali zadnjih nekoliko godina.

Ipak, prije svega toga bih uzeo jednog neck-thru Jacksona. Ili jos bolje, Ken Lawrence Explorera kojeg sam nedavno poceo izradjivati :D ;)

Kidd
03.10.2005., 09:41
stitch kaže:

Sve u svemu, najradije bih obje. I jednoga Gretscha. ;)

...potpisujem,

btw,
vise volim strata, nekak mi je bolje kad su pragovi malo zakrivljeni,

a i strat mi je svakako lijepsi, i vise volim malo meksi zvuk

ali treba imati i jednog i drugog, da bi se moglo dobro usporedit,

janarani
03.10.2005., 10:12
Ja mislim da su Gibson odlične gitare, nemojte me krivo shvatiti, ali samo za određeni tip glazbe, te nenad*ebivo dobre u izvođenju solaži (Slash anyone?;) ), ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.
Ovu temu sam i zapoceo iz frustracije, jer se precesto dogadja da "mamini sineki", a mama puna para, kupe Gibsona, i ne dodju dalje od trash- tri-akorda-punka. Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.
Cheers!!! :w

Ace Rimmer
03.10.2005., 10:55
janarani kaže:
Ja mislim da su Gibson odlične gitare, nemojte me krivo shvatiti, ali samo za određeni tip glazbe, te nenad*ebivo dobre u izvođenju solaži (Slash anyone?;) ), ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.
Ovu temu sam i zapoceo iz frustracije, jer se precesto dogadja da "mamini sineki", a mama puna para, kupe Gibsona, i ne dodju dalje od trash- tri-akorda-punka. Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.
Mozes li obrazloziti zasto je Fender bolji i kvalitetniji osim toga sto se tebi vise svidja? To sto ga puno ljudi svira bas i ne govori previse. Bas sam prije koji dan promatrao neck joint na jednom stratu. Iskreno receno, da ispadne takav na mojoj prvoj gitari koju radim, ne bih bio u potpunosti zadovoljan. Za Set-Neck konstrukciju ipak treba vise truda i kvalitetniji joint. Kod Fendera me smeta sto su (gotovo?) svi bolt-on. U kombinaciji sa ravnim headstockom, nije ni cudo sto imaju relativno los sustain.

Sto se ovog drugog tice, ne bih se u potpunosti slozio. Pa danas svi imaju Strata i zvuce kao vojska klonova. Ne mozes usporedjivati zvuk jednog LP-a i Strata. Nek' si ljudi kupuju kakvu god gitaru hoce, njihov novac ;)

haddock
03.10.2005., 10:56
janarani kaže:
ali su Fenderi, svestraniji i bolji opčenito. Pogledajte koliko je vrsnih svijetski gitarista odabralo Strata (Hendrix, Clapton, Cobain...). Ipak je manjina uzela Les Paul u ruke.

ne baš...gitaristički časopisi (da, povremeno to listam :zubo: ) često znaju radit neke top liste na tu temu i situacija je prilično izjednačena....

cobain i strat ?!? :horor: :zmaj:

Gibson je postao stvar prestiza, a Fender bio i ostao stvar elegancije, performansi i kvalitete.

ti si baš uporan, jel :kava:

haddock
03.10.2005., 10:58
sad sam se baš ufurao
:Pop:
evo jedne top liste rifova od prije 5 godina:

1. les paul - whole lotta love
2. strat - smoke on the water
3. strat - layla
4. strat - purple haze
5. SG - paranoid
6. les paul - enter sandman
7. les paul - satisfaction
8. les paul - sweet child o' mine
9. mustang - smells like teen spirit
10.les paul - sunshine of your love

nije baš da mi se sviđa lista, ali je poruka jasna:amen:

janarani
03.10.2005., 11:29
Evo top liste riffova po Total Guitaru br. 132, June 2004:

1)Sweet Child O' Mine -LES PAUL- svirao: Slash
2)Smells Like Teen Spirit -STRAT* - svirao: Kurt Cobain
3)Whole Lotta Love -LES PAUL - svirao: Jimmi Page
4)Smoke On The Water -STRAT - svirao: Richard Blackmore
5)Enter Sandman -STRAT - svirao: James Hetfield
6)Layla -STRAT -svirao: Eric Clapton
7)Master Of Puppets -DESTROYER - svirao: James Hetfield
8)Back In Black -SG - svirao: Angus Young
9)Voodoo Child -STRAT - svirao: Jimi Hendrix
10) Paranoid -SG - svirao: Tommi Iommi

Neznam jedino koja je svrha ovoga... statistike apsolutno ništa nemogu konkretno pokazati...

*nije Mustang!:B
:Pivo:

janarani
03.10.2005., 11:34
haddock kaže:

cobain i strat ?!? :horor: :zmaj:

A što je tu čudno ???????
:confused: :confused: :confused: :confused:

Ace Rimmer
03.10.2005., 11:37
janarani kaže:
Neznam jedino koja je svrha ovoga... statistike apsolutno ništa nemogu konkretno pokazati...
Upravo tako. A i sve ove liste su bezveze. Svacija se top lista razlikuje a tko je svirao sto na cemu je potpuno nebitno.

janarani kaže:
7)Master Of Puppets -DESTROYER - svirao: James Hetfield
Otkada James svira destroyera? :misli: Ne znam ni otkuda ovo da je svirao Enter Sandman na Les Paulu i Stratu :confused:

haddock
03.10.2005., 12:02
ja svoje prepisao iz______________:no:
total guitar issue 52 january 1999:bonk:
:jumping: :lol:

paučko
03.10.2005., 14:58
gitare su za pićkice, pravi frajeri sviraju bajs! :afro:

stitch
03.10.2005., 17:54
Zaboravih nešto. :D

Knopfler ima nekoliko gitara koje bih mu rado zdipio. Onog crvenog Schectera, na primjer. ;)

Ali htjedoh pitati gdje se može nabaviti Pensa, s EMG-ovim pick-upima, kakvu ima ovdje.

http://www.geocities.com/Nashville/3399/pensmain.jpg

Kad čujem taj zvuk, osobito u Money for nothing, naježim se. (Ne, nije stvar u pojačalu.)

s.a.y
03.10.2005., 20:24
glas za gibson, zvuk na voxovome pojačalu je savršen.
basta

Mathiass
03.10.2005., 21:56
stitch kaže:
Kad čujem taj zvuk, osobito u Money for nothing, naježim se. (Ne, nije stvar u pojačalu.)

E slušaj, kao prvo i osnovno, Money For nothing je snimana na Les Paulu, i vidim da ovdje vlada jedna ogromna zatucanost. Fender stvar elegancije, Gibson prestiža? Pa ljudi moji ja ne znam o čemu vi pričate? Fender ima dulju tradiciju od Gibsona? Gibson se koristio u 80' zbog glamrocka? Ja osobno, imam jednu vrstu strat klona, no to nije bitno sad, i želio bih imati Les Paula, na Les Paulu su svirali heroji, a i na Stratu, a i na telcu.

Razlika između tih gitara:
U izradi. Fenderi su rađeni od aldera(johe) i swamp asha(jasena), većinom. Imaju maple(javor) vratove s fretboardom od maplea ili rosewooda(palisandar, ne ružino drvo). U hardweru je isto velika razlica, fender ima tremolo(ona mala rućica), i fender ima bolt-on neck, tj. zavidan za tijelo. Vidim da ovdje ima par ljudi koji čak znaju nešto, ostalo su uglavnom, djeca. Fender ima 3 single-coil magneta, u 3 ili 5 kombinacija. Gibson je rađen od mahagonija, vrat također, sa fretboardom ili od ebanovine ili palisandra, te ima dva humbuckera, u 3 pozicije. Sva tijela imaju maple top i bolt on neck, tj. zalijepljen na tijelo. Jako je teška gitara, ali ima dosta manji radijus vrata, i uži, dok strat je malo mekši. Les Paul ima sustain do jaja, a o tonu da i ne govorim, dok Strat ima tanji zvuk i dosta čisći, što se može čuti u starijim snimkama Dire Straitsa, a za karakterističan sound Les Paula poslušajte nešto od Gunsa.

Ovo je neka generalna Strat-Les Paul usporedba.

Meni je Strat draži, jer je lakši i ima ergonomski oblik, koji je dosta važan.

Evo, djeco, sada ću vam reći tko su moji heroji, i tko će uvijek biti, i što su svirali:

Strat heroji:
1)Jimi Hendrix
2)Rory Gallagher
3)Stevie Ray Vaughan
4)Radomir Mihajlović Točak
5)Ritchie Blackmore
6)Mark Knopfler

Tele heroji:
1)Roy Buchanan
2)Albert Collins
3)Danny Gatton

Les Paul heroji:
1)Peter Green(moj najveći heroj)
2)Duane Allman
3)Paul Kosoff
4)Slash

Ako imate kakva pitanja, samo pitajte, vidim da ovdje ima dosta gluposti, volio bih da ih ne pišete više.

Usporedbe Fender-Gibson su one moj tata ima većeg pišu...

Pozdrav,

M.

P.S. Za onog Strata iz 69' bih dao nogu.

Ace Rimmer
03.10.2005., 22:06
Mathiass kaže:
Sva tijela imaju maple top i bolt on neck, tj. zalijepljen na tijelo.
Mislis na set-neck, naravno? :)

parliament
03.10.2005., 22:54
iako je jimi favorizirao svog strata, evo dokaza da nitko nije savrsen:
http://www.wtv-zone.com/ruexperienced/gallery/paintedV2.jpg

http://membres.lycos.fr/manowe/jimi/images/jimi152.jpg

stitch
03.10.2005., 23:04
Mathiass kaže:
E slušaj, kao prvo i osnovno, Money For nothing je snimana na Les Paulu

Jesam li igdje spomenuo studijsku snimku, ha? ;) Govorim o svirkama uživo, a imam dosta Knopflerovih koncerata i jasno se vidi razlika kada tu stvar svira na Pensi, Schecteru ili Fenderu (Stratocasteru ili Telecasteru, svejedno). Drukčiji je zvuk, jednostavno. Osim toga, ta je gitara u posljednjih desetak godina, ne bez razloga, Knopflerov favorit.

Mathiass kaže:
Za onog Strata iz 69' bih dao nogu.

Nisi jedini. :D

No, iznenađujuće je težak, jaja od njega otpadaju. Imao sam desetak novijih Stratocastera u rukama i neusporedivo su lakši. U usporedbi s ovim, kao da su od plastike.

Nakon sat vremena svirke, boli rame u vražju mater. :rolleyes:

Ali gušt ga je objesiti oko vrata, u svakom slučaju. :)

Ace Rimmer
04.10.2005., 00:28
Od kojeg je drveta onda tijelo tog Strata da je tako tezak? Moj sljedeci projekt ce vjerojatno biti Stratocaster ali jos ne znam koje bih drvo koristio za tijelo. Mislio sam nesto drugo osim johe, npr. od jasena ali svaki Strat kojeg sam svirao je bio bas od johe. Zna li tko kakva je razlika u tonu i tezini izmedju johe i jasena?

stitch
04.10.2005., 08:21
Nemam pojma, iskreno rečeno. Nabavio sam ga čudnim kanalima, čistom srećom (čitaj: utjerivač dugova uzeo ga je nekom tipu i prodao meni, za relativno sitne pare. Poslije su mi profići nudili četverostruko-peterostruko više.) :D

Sve u svemu, neobičan je. Vidio sam samo da Ritchie Blackmore ima sličan, u boji drveta, s crnom pločom. No, svirao je i na jarko žutom, drukčijem.

Nema tremolo, magneta su klasična tri točkasta, ima tri potenciometra... Dakle, ništa neobično. I rupice s druge strane, odakle se stavljaju žice, umjesto poklopca, kao kod novijih Fendera.

janarani
04.10.2005., 08:43
Ace Rimmer kaže:
Moj sljedeci projekt ce vjerojatno biti Stratocaster ali jos ne znam koje bih drvo koristio za tijelo.

Dobra su ti drva za tijelo strata jasen, sve plemenite vočke: ružino drvo, jabuka etc. i naravno mahagonij (makar on ima dosta težak "taman" zvuk).

janarani
04.10.2005., 08:55
posijeti---> www.buildyourguitar.com

Ace Rimmer
04.10.2005., 11:27
Thanks, ali znam za tu stranicu i imam knjigu Martina Kocha :) A i ne znam bas za Strata i mahagonij. Explorer koji je trenutno u izradi ima tijelo od mahagonija pa bih htio nesto drukcije. Vjerojatno cu probati sa jasenom. Vrat ce biti od rebrastog javora a konstrukcija malo neobicna za Strat (neck-through) pa nisam bas siguran kako ce ta kombinacija zvucati.

janarani
05.10.2005., 08:55
zvuči jako dobro, e čisto iz interesa, kako radiš šipku? jel imbus staviš na headstock ili kod tijela??? ja osobno volim više ovu prvu kombinaciju...

Ace Rimmer
05.10.2005., 11:16
Na headstock. Posto volim tanke vratove koristim double expanding sipku a i lakse ju je instalirati. Samo napravim ravni kanal dubine 10mm i to je to :)

janarani
05.10.2005., 20:00
A jesi li ikada razmisljao o izradi fx pedale. Jas am počeo u zadnjih par mijeseci i nije komplicirano kak zvuci...
:top:

Ace Rimmer
05.10.2005., 20:38
Prije nekoliko godina sam sa frendom radio overdrive pedalu i recimo da se nismo bas proslavili ;) Od tada nisam nista slicno pokusavao ali vjerujem da danas ne bi imali nikakvih problema. Iako, mislim da nam je u to vrijeme bila kriva shema koju smo imali.

Boog
06.10.2005., 00:27
Ovak, ja sam svirao sa mnogo gitara i iz iskustva govorim da gitaru za 15000 kn se kupuje vise radi imidza. sve to stima kaj se tice zvuka i elegancije, ali ima jako dobrih gitara i za puno manje para koje solidno izgledaju i imaju dobar zvuk.
Ja sviram na ibanezu axs32 kojeg sam platio oko 2800 kn, i prezadovoljan sam s njim. A trebas i bogme znat svirat da si kupis tak nesto za 15 kkn. Ne znam, ak moram birat izmedju fendera i gibsona biram fender.

janarani
06.10.2005., 09:22
evo!
to je moj covijek! to pokusavam reci! that's my point!!!
:top: :top: :top: :top: :top:

:s :s :s

s.a.y
06.10.2005., 18:56
Boog kaže:
Ovak, ja sam svirao sa mnogo gitara i iz iskustva govorim da gitaru za 15000 kn se kupuje vise radi imidza. sve to stima kaj se tice zvuka i elegancije, ali ima jako dobrih gitara i za puno manje para koje solidno izgledaju i imaju dobar zvuk.
Ja sviram na ibanezu axs32 kojeg sam platio oko 2800 kn, i prezadovoljan sam s njim. A trebas i bogme znat svirat da si kupis tak nesto za 15 kkn. Ne znam, ak moram birat izmedju fendera i gibsona biram fender.
u svim se slažem osim biranja fendera na kraju :top:

Mathiass
06.10.2005., 22:45
Boog kaže:

S ovim se ne slažem. Ja ne znam zašto vi serete o nekom imiđu? Pa jebote, ako netko ima love i volje ne vidim razloga zašto bi kupio Ariu a ne Les Paula? A još k tome, Les Paul je mrcina, probao sam i Pacifica i RGova i Nickova i ništa nije ko pravi Les Paul. Današnji Stratovi su malo preskupi, ali isto jaako solidne gitare. Prezadovoljan si s svojom gitarom? Super, ali svatko hvali svoga konja, i mislim da malo pretjeruješ, tvoja gitara ne može se mjeriti ni sa Stratom, a kamoli sa Les Paulom.

I što ti to znači "solidno izgleda i ima dobar zvuk?" Pa kakve to veze ima sa Stratom ili Les Paulom, oni izlgedaju odlično i imaju odličan zvuk.

janarani
07.10.2005., 08:26
Mislim da izgled i cijena UOPČE nisu bitni...

Boog
07.10.2005., 15:45
Ma nije meni ni na kraj pameti mjerit moju gitaru sa te dvije, samo sam htio naglasiti da za nas smrtnike s malo para sve jedno postoje gitare sa solidnim zvukom. :W

Meni su to isto PRE*ebene gitare ali nemam i mislim da nebi dao toliko para za jednu od njih. Oko njihovog zvuka nema komentara, tu se slazem :top:

I naglasio sam to za zvuk i izgled jer moja kosta 2800 kn a ne 15000 kn il koliko vec

Mathiass
07.10.2005., 17:10
Ja bih dao, ja bih za squiera dao 700 €, samo ako je Japan Vintage serije ;)

Boog
09.10.2005., 09:37
:top:

strat04
09.01.2006., 15:00
Zašto se svi prepucavate oko te dvije gitare ? Te gitare su dva potpuno različita shvačanja gitare i treba ih na taj način gledati a ne "ovaj je bolji drugi ne valja". Nemojte biti glupi. Osobno sviram Fendera i općenito stratove jaaako dugo i moj glas ide uvijek Fenderu. Probao sam i podosta LP-a i nijedan mi nije odgovarao ali neću reći da nevaljaju. To su kvalitetni instrumenti i tko želi neka svira na njima.
Meni su osobno preteški, nepraktični i užasno ružni ali to je moje mišljenje i ne želim ga nikome nametati a pogotovo ne želim vikati Gipson je sranje i sl.
Ajd' pozdrav svima

foob12
04.02.2006., 11:16
Men moj esp explorer rula :) e i ove ankete tipa " ko ima bolji ukus, ja il ti?" nisu baš kul :) strat mi bolji za laganije, lp za žestoko, npr - npr klepton, jimmy... a lp - kirk cijeli st.anger(je*ote zakon mi album :) ), mudvayne, dope(epiphone)...

p.s. otkud ovima da je james sviro sandmana na lp-u? il je stratu bilo? neznam. U "One and a half year in life of..." (dvd od black albuma) james ni jednom nije držo, a kamoli sviro sandman na lp-u il stratu %) za live isto sumnjam, jer su sandmani uglavnom na kenny lawrence-u i esp-u exp i eclipse :)

Ace Rimmer
04.02.2006., 11:43
Men moj esp explorer rula
Koji explorer imas? Pravi ESP ili LTD? Set-neck ili bolt-on konstrukcija?

p.s. otkud ovima da je james sviro sandmana na lp-u? il je stratu bilo? neznam. U "One and a half year in life of..." (dvd od black albuma) james ni jednom nije držo, a kamoli sviro sandman na lp-u il stratu %) za live isto sumnjam, jer su sandmani uglavnom na kenny lawrence-u i esp-u exp i eclipse :)To samo dokazuje koliko su te liste besmislene i da ljudi koji ih rade nemaju pojma o cemu pisu.

foob12
04.02.2006., 19:28
esp diamondplate, james hetfield signature je inatche, e i set-neck je, mislim da su svi %) :) sviram ritam(i sam ritam) i gitara mi tak leziiiiii to je nevjerovatno e, 6 puta bolje za ritam od strata il lp-a... meni...(da nebi bilo) :)

Ace Rimmer
04.02.2006., 20:40
Hmm, koliko znam jedini Hetfield signature model koji je explorer je ESP JH-2, upravo onaj sa diamondplateom a te gitare su sve bile bolt-on. Set-neck JH-2 se mogao dobiti samo preko custom shopa. Imas mozda sliku te gitare? Jel se radi o pravom, starom (http://pointyguitars.com/gallery/images/collections/brettw/jh2grynch.jpg) ili novom (http://www.birdlandmusic.net/product_image.php?imageid=2406) obliku tijela?

Inace, i meni su exploreri za ritam daleko bolji od LP-a ili strata. Pogotovo ESP MX250II :top: Nazalost zbog tuzbe Gibsona ih je gotovo nemoguce naci pa su zato i preskupi.

foob12
04.02.2006., 20:58
rađen je custom, ja sam drugi vlasnik, naručio ju moj bratić, živi i radi u atlanti GA, pa ja dobio ovu, on uzeo novog truckstera, konj dao za to 4500$ :(
e i nemam sliku jebga, nisam kući, isto je sve ko na slici, naravno fretboard drugačiji, tema po uzoru na kenny lawrence explorer, od jamesa naravno, gdje ima ono sunce na 12-om polju, pa vatra ide prema krajevima.

p.s. gadan mi novi oblik :( :)

Ace Rimmer
04.02.2006., 21:09
To je onda prava stvar :top: Da, Jamesov drugi KL ima te inlaye sa suncem.

4500$ za truckstera?? To cudo ne vrijedi ni priblizno toliko.

foob12
04.02.2006., 21:21
hm, neznam, osobno mislim da vrijedi svake lipe (u ovom slučaju centa) :) zvuk ne da je bolestan, dobio sam par mp3-ca od njega (na marshallu), strava zvuči, a i kaže da je lakši od gibsona lp :)

da, zapao mi za oko epiphone goth explorer, svirao malo na njemu, isto super leži, zvuk naravno slabiji od esp-a, dođe oko 400$, jel vrijedi dat? :) ujedno mi je i najljepši explorer :)

p.s. koja je priča sa kenny law explorerima, tih 5 koliko ih ima već, sam za jamesa rađeno ili? nema ih nigdje za uzet :(

Ace Rimmer
04.02.2006., 21:42
Epiphone je meni OK. Rekao bih da vrijedi $400 ali naravno da nije za usporedjivati sa custom ESP :) Jedino sto se meni na Gibson/Epiphone explorerima ne svidja pickguard i pozicija switcha.

Sto se KL explorera tice, Ken Lawrence je tip koji je izradjuje vecinom bas gitare. Otkada je Jamesu napravio prvi KL nekoliko ljudi je narucilo tu gitaru od njega pa ih postoji vise od 5. James inace ima "samo" dvije a jedan clan sa ESP foruma ima cak cetiri komada :eek: Cijena? Prava sitnica. 6500-7000$ i cekanje izmedju 8-24 mjeseca. Ken sve instrumente izradjuje sam i rucno, koristeci najkvalitetnije drvo uz iznimnu pažnju na detalje pa otuda i visoka cijena. Evo nekoliko slika vec spomenuta 4 KL explorera:

http://www.guitarsatbmusic.com.au/esp/readersrigs/syl_kl_chech.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/esp/readersrigs/syl_kl_tblk.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/esp/readersrigs/syl_kl_3.htm
http://www.guitarsatbmusic.com.au/esp/readersrigs/syl_kl_4.htm

KL mozes nabaviti iskljucivo kontaktirajuci Kena osobno, ili potraziti na ebayu. Zna se pojaviti s vremena na vrijeme ali je cijena i dalje paprena.

foob12
04.02.2006., 21:52
:( bed za cijenu. Znam da sam pročito negdje za tog lika sa foruma, al reko to od jamesa, pa zabrijo :) volio bi to imat ej, ma bar pipnit tu gitaru, garant svira sama :D

foob12
04.02.2006., 21:56
oooooooooooooooooooommmmmmmmmmmggggggggggggggg našta liči ovaj crni, jebote plače mi se e :( koja bolest, sad bi odma svu opremu dao za to :(

Ace Rimmer
04.02.2006., 22:03
Je, i meni je taj crni prejeben. Steta za cijenu. Sumnjam da bih ikada dao toliko za gitaru.

foob12
04.02.2006., 22:07
ja mislim da bi bez razmišljanja dao da imam lovu :) odoh bratića nagovorit da mi kupi, nema čovjek para puno, al voli gitare više neg kruha se najest :) ide svaki dan na posao busom, al je zato kupio jimmy page lp signature i truckster :) :D

Duff BP
07.02.2006., 12:43
mislim da samo idiot moze reci da je fender bolji od gibsona.znam ja da ste vi svi deckici u 6-7 razredu,i jos u zivotu niste drzali el.gitaru u rukama,pa hocete ispast pametni.odite rađe tati i nastavite ga zicati da vam da svoju staru levisicu.sto se tice fendera-to je zadnje govno od gitare.jedino sto im valja su basevi.znam posto sam ih svirao i stvarno nemam prigovora.molim vas postedite me dosadnih gluposti jer neznate razliku imeđu pickupa i fretta.ispricavam se starijim i iskusnijim glazbenicima,al me ovi klinci stvarno nerviraju. :-)

LeeBurn
08.02.2006., 08:18
Kako netko moze za Fender rec da proizvode "zadnje govno od gitara"? Bezuvjetno pljuvati po Fenderu je cisti primitivizam. Na Fenderima sviraju/svirali su Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Eric Johnson, Eric Clapton, Mark Knopfler, Ritchie Blackmore, Dick Dale, Robert Cray, John Mayer, Jeff Buckley, Buddy Guy, Muddy Waters, Jeff Beck, Yngwie Malmsteen, James Burton i jos "mali milijun" faca i istinskih gitarista. To sto se nekome ne svidja Fender (ili Gibson) to je njegova stvar, ali rec da je smece nema veze s pamecu.

Ollienntsh
09.02.2006., 22:24
Vjerojatno provocira. I Fender i Gibson su svirale mnoge svjetske face. Neke je LeeBurn nabrojio. Valjda to dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. Kopije tipa Squier i Epiphone su druga prica.
Sta li Gilmour i Fripp izvlace iz gitara...

LeeBurn
10.02.2006., 12:07
Ollienntsh, svaka cast na spominjanju Gilmoura i Frippa, definitivno odlican primjer da se iz obje gitare daju izvuc cuda :top:

Elektron
14.02.2006., 21:52
po meni se Fender i Gibson ne moze bas i usporedit, ali kako sam cuo, Gibson je bolji za solaze a Fender za ostalo (sviranje akorda...)...

Duff BP
16.03.2006., 16:54
isprika na neobzirnom odgovoru,ali malo mi je mrak pao na oci.naravno da fender nije govno (ja sviram njihovu gitaru.....tj. bass),ali je glupo reci da je bolji od gibsona.btw. ove fenderice koje sviraju vasi "heroji" su fender custom shop sto znaci da su prilagođene posebno njima-citaj: puuuno bolje i skuplje od klasicnih fendera.ovi gibson playeri,slash,angus young i ekipa-vecinom koriste standardne modele jer su vec kao takvi,bez modificiranja dovoljno dobri....a i logicno je da su bolji,pa nekostaju bezveze 2,3 puta vise od fendera.....eto,toliko,iako nisam prava osoba za odgovoriti i komentirati posto sviram bas,al to bi vam i reklo 85 % gitarista...

LeeBurn
17.03.2006., 14:42
Hendrix je imao najstandardniji Fender iz ducana. Eric Johnson najcesce svira na standardnim Stratocasterima iz '54., '57. i '65. Ponekad svira i na Gibsonu 335 ili Chet Atkins Gretschu. Clapton je Blackie-a sastavio od nekoliko polovnih standardnih Fendera. On sada ima signature model, ali njegova najpoznatija gitara nije Custom. Steve Vai u dosta pjesama koristi standardnog Stratocastera u studiju, premda uzivo svira iskljucivo na svom modelu Ibaneza (JEM). Sto se SRV-a tice, njegov "Number One" je dosta izmijenjen Stratocaster, ali ne od strane Fendera. "Lenny" je standardni stratocaster, kao i "Butter". Buddy Guy isto sada ima signature model, ali je godinama svirao na standardnom Stratocasteru i Telecasteru. (koristio je i dva Guilda i dva Gibsona, ali ne toliko često). David Gilmour najčešće svira na Stratocasteru iz '57 sa skraćenom tremolo ručicom i EMG elektronikom. Muddy Waters svirao je do svoje smrti na standardnim Telecasterima.

Iskreno ne bi imao ništa protiv jednog Standard Stratocastera (Mexico). Jedino bi stock pickupe zamijenio sa Fender Texas Special i stavio locking tunere. Za blues dusu dalo. Doduse sad me neke totalno drugacije gitare pucaju, ali to je druga prica...

Gibson proizvodi vrhunske gitare, ali meni osobno je Fender drazi.

moriaty
26.03.2006., 09:38
Nisam upoznat jako sa gibson i fender električnim gitarama, ali fender mi se čini da zaista ima veći spektar korištenja, u više bendova je viđen i raznolikiji. Gibson s druge strane po meni bolje radi u tim granama u kojima se pojavljuje, recimo jazzu. Što se tiče akustičnih gitara svirao sam dvije fender i jednu gibson akustičnu i moram reći da se tu nema što raspravljati. Gibson tu vlada. Kod prijatelja sam probao malo nešto svirati na nekoj akustičnoj, nisam ni skužio da je to bila kao jedna od boljih fendera, jer je zvučala kao da je iz nekog šoping centra, drugu u trgovini jednoj, a gibsona imam SJ45 delux i on vlada.

LeeBurn
28.03.2006., 20:46
Istina, za jazz bi sigurno ogromna vecina gitarista dala prednost Gibsonu, definitivno mu to lezi :top:

ing. Waterhole
28.03.2006., 21:23
ne bih se htio ovdje prepirati, a niti nemam dovoljno iskustva u EL.GITARAMA (sviram 4 god. akustičnu Folk-Cort AD550AF), ali zapelo mi je za oko samo jedno:
Prijatelj mi ima Strato-a Made in USA model kupljen nedavno, humbucker, oak neck, crni lak. Koristi 008 debljinu prve žice i kad je sviram, solaže izvodim "k'o iz maha" zaista jednostavno, nekako kad primim stratoa u ruke, kao da mi prsti počinju "biti labavi", možda je to od strato šarma, a možda od promjene sa 012 na 008 žice.
Naime vratimo se mi početku, u jednoj trgovini u trstu svirao sam les paul Gibson, made in usa model, spojen na fenderovom "bassman" pojačalu u "vibrato" modu sa relativno tankim žicama (009/8/7cca) solaža je bila poprilično teža za izvođenje nego kod strata, a anjviše me muči na les paulu je da NIGDJE NE MOŽEŠ POLOŽITI RUKU dok sviraš ritam dionice akorda npr. tercu, tj moram ruku držati u zraku, dok kod strata fino položim na "vibrato sistem".

bassmant
12.04.2006., 19:17
The battle continues...

DRUGARI MOJI DRAGI, DA SE RAZUMIJEMO- I FENDER I GIBSON SU ZAISTA VRHUNSKE SVJETSKE GITARE SA FANTASTICNIM TONOM I TO NE MOZE NIKO PORECI ( AKO SE I MALO RAZUMIJE). ZELITE LI IDEALAN CLEAN TON- POSEGNUCETE ZA FENDEROM (STRAOCASTEROM ILI TELECASTEROM -NEBITNO), ZAHTJEVA LI VAS STIL SVIRKE RIFOVE I DISTORZIJU ONDA SU
N A J B O LJ A K O M B I N A C I J A N A SVIJETU GIBSON LES PAUL STANDARD+ I MARSHALL ( OTPIPI GA DO DASKE ) I CRKNI OD DOBROTE !!!:top:

UZIVAJTE !!!

Metal master
02.07.2006., 12:49
Pa i brojni fenderi, i strat i tele, imaju humbuckere!
Ak. gitare najbolje proizvodi Muzicka Trgovina Zagreb...:) :) :) :) :) :) :)

Gdje je ta trgovina??

Treba mi adresa!:gitara:

Poggiali
03.07.2006., 01:02
Kaj nije jimmy sviral na epiphone-u, ja imam jednu sliku ispod koje je navod da je sviral na njoj, bjele boje je, slična lp-u?:confused:

technix
03.08.2006., 10:14
..ovi gibson playeri,slash,angus young i ekipa-vecinom koriste standardne modele jer su vec kao takvi,bez modificiranja dovoljno dobri.......

evo jedne interesantne informacije: Slash svira na kopijama Gibsona koje je izrađivao čiča po imenu Max Baranet (na kojoj je odsviran i "Sweet child o mine"), s tim da Maxove đitre koštaju otprilike kao 5 Les Paul customa..
Inače Slash samo reklamira Gibsona. pa sad nek neko kaže da kopije ne valjaju :D

janarani
03.08.2006., 10:40
Gdje je ta trgovina??

Treba mi adresa!:gitara:

To je bila ironija... oni rade KATASTROFALNE GITARE!!! :E :E :E

djoki
13.08.2006., 04:06
totalno debilno pitanje. gitare su totalno drugačije, potpuno različita filozofija. nisu dvije krajnosti ali su definitivno različite da bi se mogle uspoređivat. UOSTALOM- OSJEĆAJ GITARE JE NEŠTO POTPUNO OSOBNO I JEDINO VALJANO PITANJE BI EVENTUALNO BILO - KOJA GITARA JE LJEPŠA!! NEMOJ ME NERVIRAT OVAKVIM GLUPIM PITANJIMA

Metal master
14.08.2006., 21:27
Po mojem ukusu, nema boljih gitara od ESP-a i Jacksona!

Krynch
15.08.2006., 20:49
Kao prvo Gibson nije samo šminka nego pedeset pota bolja đitra od Fendera(koji ja imam,ali eto nemam izbora),a ZAŠTO,pitanje je sad?!Pa eto,tu nije potrebno puno performansnih objašnenja,pa vidite,Gibson je i skuplja i teže ju je nabavit,a i svugdje se od Fendera prodaju samo tele i strat,dok Gibson ima bezbroj modela koje možete odjednom birat!Eto!!!! :E

Fuzz
18.08.2006., 14:14
Kao prvo Gibson nije samo šminka nego pedeset pota bolja đitra od Fendera(koji ja imam,ali eto nemam izbora),a ZAŠTO,pitanje je sad?!Pa eto,tu nije potrebno puno performansnih objašnenja,pa vidite,Gibson je i skuplja i teže ju je nabavit,a i svugdje se od Fendera prodaju samo tele i strat,dok Gibson ima bezbroj modela koje možete odjednom birat!Eto!!!! :E
vidi se da nisi upućen u vezi fenderovih modela, a to što se gibson teže nabavlja, njihov je problem. a to koja je firma bolja to je totalno idiotsko pitanje, ko i autor koji je postavio ovu raspravku. svaka gitara ima nešt specifično!

Elektambura
11.04.2007., 22:56
gibsonove su za fendera ko lamborghini za peglicu(iako imam nekog klona strata),gibsonove imaju veći izbor a najbolja mi je les paul standard:s

Poggiali
11.04.2007., 23:12
Lol koja rasprava, ko da pitaš nekog jel bolja žlica ili vilica, svako je za jedno, LP/sg su nendayebivi za neku žešću rock svirku, s druge strane strat i telac su odlićni za blues ili pak za metal (strat) što su i Maideni pokazali, i sad nemožete raspravljat koja je bolja, kad svaka ima specifićan zvuk, nekom se može sviđat jedno nekom drugo lol

Ro26
12.04.2007., 10:54
Mislim da su u ovoj raspravi totalno zapostavljeni Ibanezovi modeli. Mislim da se za 3k kn moze nac Ibanez koji ti pase po zvuku i izgledu, a kvalitetom ne zaostaje za Gibsonovim i Fenderovim modelima.

wtf??
12.04.2007., 11:05
Mislim da su u ovoj raspravi totalno zapostavljeni Ibanezovi modeli. Mislim da se za 3k kn moze nac Ibanez koji ti pase po zvuku i izgledu, a kvalitetom ne zaostaje za Gibsonovim i Fenderovim modelima.

za 3k kuna, ne znam baš. za te se pare može dobit rg350, a to nije neka pila.
naravno stara 550setka, novi rg, prestižovi, i JEM ovi su zakon gitare

Ninojoj
22.04.2007., 19:12
Ja imam Yamahu i rastura. Ali narjađe bi Fendera. Ili Les Polku. Ili onaj dupli stroj što je imao Jimmy Page. Po mojem mišljenju Stratocaster nije niš posebno. A posebno mi je gušt svirat na onim čudnim metal gitara.

EvilSmurf
22.04.2007., 23:48
rado primam bilo kakve gitare na poklon =)

zimm
24.04.2007., 06:45
Ako Jimi nije znao svirati, onda ja stvarno neznam tko zna. Jimi je daleko najbolji gitarista (elektricna gitara) koji je zivio na ovoj planeti. Zapravo je bio toliko dobar da nisam siguran dali je bio uopce sa ove planete. Kad njega slusam nemam uopce utisak da svira gitaru nego da je ona jednostavno dio njega. Nijedan drugi gitarist mi nedaje taj filing.

Sto se tice Fendera i Gobsona, mislim da veliki dio ovih deckica na forumu nikad nije imao u rukama jednog Fendera American Std a pogotovo ne Gibsona Std, jer da su ih imali (mislim svirali) nikada nebi pisali ovako naivne i neozbiljne postove.

zimm
24.04.2007., 10:27
The battle continues...

Mislim da nikad nisi svirao Gibsona LP Std,.....mozda ga nikad nisi ni cuo.
Jer da si ga slusao nikad nebi dosao sa ovako glupim komentarom.
Na kraju krajeva mislim da su obje gitare fantasticne i da imamo pravu srecu da je to upravo tako. Osobno obozavam obje i nedajem prednost nikome iz razloga sto Fenderi imaju jako dobar "response", transparentan zvuk i vrlo su "svirljivi" dok Gibsoni (govorim o LP Std.) imaju zvuk da te jeza uhvati i kao sto netko vec rece "sustain do jaja".

Xadark
25.04.2007., 22:07
Imao sam B.C.Rich do prije par dana kada sam kupio Jackson Pro Series RR3 Rhoads (http://www.imagesforme.com/images/1686157.jpg) i prezadovoljan sam s njime

ac dc
26.04.2007., 09:27
Tele heroji:
1)Roy Buchanan
2)Albert Collins
3)Danny Gatton

Les Paul heroji:
1)Peter Green(moj najveći heroj)
2)Duane Allman
3)Paul Kosoff
4)Slash

Ako imate kakva pitanja, samo pitajte, vidim da ovdje ima dosta gluposti, volio bih da ih ne pišete više.

Usporedbe Fender-Gibson su one moj tata ima većeg pišu...

Pozdrav,

M.

P.S. Za onog Strata iz 69' bih dao nogu.

cek a Jimmy Page, pa di je on...:E :eek: :top:

blante
26.04.2007., 23:28
zna li netko gdje se mogu kupit Gibson gitare (J-45)? ima li koji ovlašteni dealer u hr?
thx

kimikaza
27.04.2007., 09:15
cek a Jimmy Page, pa di je on...:E :eek: :top:

Stavi ga pod: tele heroji. :kava:

dh_driver
27.04.2007., 13:30
ma definitivno gibson les paul, ta gitara je tako preudobna i presavršena za svirat. kad sam ju probo jednom u životu i to još na jebenom pojačalu, ono predobro. uopće nemrem tu gitaru usporedit sa stratocasterom. strat (bar onaj koji sam svirao) mi nije tak lijepo sjeo u ruke ko les paul.

e i zaboravih nešto - ritchie blackmoore, jeste vi čuli kaj je taj čovjek svirao na stratu, prebrutalno

FAT bastrd
05.05.2007., 22:51
najveci gitarist je Jimmy Page!!!! :s :s :s naravno i zeppelini :s :s :s !!!! najjaci riffovi, prejebene solaze (najbolja solaza stairway to heaven), brzi prijelazi, akusticna, elektricna gitara te SCENSKI NASTUP!!!! preeeejeben :top: :top:

Elektron
07.05.2007., 22:04
nevjerovatno je kako ljudi na ovom forumu skrecu s teme :D

inace ja sam bassist, ali sam cuo da fender ne daje koliko bi trebao za cijenu (kako bass tako i elektricna)...ali to sam samo cuo, sto je i moguce, ali unatoc tome ne bih se protivio jednom fenderu, bila to gitara ili bass, bez obzira sta sam bassist ;)

neon_metallica
08.05.2007., 14:03
ja mislim da pričate gluposti....svaka gitara je dobra za sebe,ovisi o vrsti glezbe koju preferirate,izgledu i performansama....nemožete uspoređivat tako te dvije gitare....aj da uspoređujete tele i strat to da ali dva potpuno drugačija brenda gitara...to je glupost...

Poggiali
08.05.2007., 21:08
ja mislim da pričate gluposti....svaka gitara je dobra za sebe,ovisi o vrsti glezbe koju preferirate,izgledu i performansama....nemožete uspoređivat tako te dvije gitare....aj da uspoređujete tele i strat to da ali dva potpuno drugačija brenda gitara...to je glupost...

Pa po meni nije ni telac i strat za uspoređivat, jer svaki daje specifićan zvuk, nemreš sad uzet tleca i lupat ac/dc :D
znači telca i strat je ko da uspoređuješ telca i gretsch ili strat i ibanez...

Wild Rose
16.05.2007., 18:06
Ovako;nisam svirao orginal niti Gibson niti Fender al jedno znam da je Gibson neusporediv po izgledu sa bilo kojom drugom gitarom na svijetu!

To je ionako samo moje mišljenje!

AV Fedotov
16.05.2007., 23:37
Daj mi recite ko ima bolji scenski nastup od Gunsa...npr ja jos nikoga nisam vidio da svira solažu dok hoda osim Slasha

A jel? Onda pogledaj dvd od deep purplea come hell or high watter, pa pogledaj kako blackmore ima vremena za vrijeme sola na highway staru uociti kamermana na pozornici, uociti najblizu casu vode, prehodati cijelu pozornicu(najbolji mi je Lord, on nije isprva skontao pa se smijao ritchieu), i baciti casu vode na kamermana...
Ili pogledaj bilo koji dvd od ac/dc-a... pogotovo ranije, angus uopce ne miruje za vrijeme nstupa...

Sto se tice gitara, evo ovako...
Jednom je to lijepo blackmore sumarizirao - vecina gitara sa humbuckerima(mislio je na gibsone) zvuci poprilicno isto. Ja osobno mislim da su humbuckeri za tipove koji se ne vole previse truditi oko zvuka i vole lakocu sviranja. Zato i zbog zvuka u clean-u ih nikako ne volim, pa moj glas odlazi fenderu, i to telecasteru sa P-90, telecasteru thinline, telecasteru sa tex special pick-upima, stratocasteru iz 70ih(veliki peghead, tri bolta) i gibsonu sg/les paul/es-335 sa P-90...

Od humbucker sranja biram gretsch, ako bas moram, ali buduci da ne sviram metal mi i ne treba...
U biti, biras po onome sto volis svirati

zimm
21.05.2007., 13:00
Ja neznam,...kad sviram Fendera poslije Gibsona kazem "u yebote jest ovo dobro", a poslije kad uzmem Gibsona kazem "uh yebote koji dobar zvuk" i sve tako okolo i naokolo pa ponovo. Svaki put me uhvati jeza oko jaja od dragosti.

Drazesno, drazesno,.....

zimm
23.05.2007., 07:56
Slash je kralj gitare. Nitko mu danas nije ni do koljena. Kad taj decko slozi solazu gitara kao da dobije dusu. Jedino je pokojni Jimi bio bolji. Jimi u stvari kao i da nije svirao gitaru, ona je bila dio njega.

AV Fedotov
23.05.2007., 11:07
Slash je kralj gitare. Nitko mu danas nije ni do koljena. Kad taj decko slozi solazu gitara kao da dobije dusu. Jedino je pokojni Jimi bio bolji. Jimi u stvari kao i da nije svirao gitaru, ona je bila dio njega.

U ukusima se ne raspravlja... Ja osobno cijenim stare bluesere vise od vecine modernih i rock gitarista(ukljucujuci Slasha). Nekako su mi se ovi moderni previse bacili na tehniku, procesore i brzinu, a zaboravili su dusu. Eto... Nek se nitko ne uvrijedi, ali treba se svirati gitaru, a ne pedale i procesore

MZodiac
28.05.2007., 10:48
Evo i mene u ovoj temi, a mislim da sam dosta kompetentan pošto imam tu sreću da imam i Fendera (Plus Deluxe) i Gibsona LP. Slažem se sa ZIMMom jer uspoređivat te dvije gitare je isto kao i pitat jel bolji BMW ili Mercedes. Najvažnije je od svega izabrat dobru gitaru jer u serijskoj proizvodnji možeš kupit skupu gitaru koja je totalno sjeb, pogotovo se to odnosi na Fender.

Meni je osobno draži sound Gibsona, ali na gažama više koristim Fender jer je komercijalniji i mogu svirat više stilova sa njegovim soundom. Opet kad sviram Gunse ili Gary Moora, Gibson je nenadmašan.

Sve u svemu i jedna i druga gitara su odlične i samo je stvar ukusa koju ćete odabrati.

haddock
28.05.2007., 10:54
Fender jer je komercijalniji.

:misli:
elaborate :)

Marcus555
28.05.2007., 10:57
a koju akusticnu gitaru kupit fender il gibson? vidio sam na temi da je akusticni gibson puno bolji od fendera jer je to istina? jer ima u zagrebu negdje za kupit akusticnu gibsona? i koje su cijene solidne akusticne gitare?

MZodiac
08.06.2007., 10:32
a koju akusticnu gitaru kupit fender il gibson? vidio sam na temi da je akusticni gibson puno bolji od fendera jer je to istina? jer ima u zagrebu negdje za kupit akusticnu gibsona? i koje su cijene solidne akusticne gitare?

Definitivno Gibson, ako imaš love jer je dosta skuplji. A u Zagrebu ne znam gdje bi ga mogao kupiti, jer mislim da još uvijek u Hrvatskoj nema zastupnika za Gibson. Ostaje ti online što i nije baš zahvalno kad se kupuje gitara, ali sa Gibsonom ćeš teško fulat.

Pozdrav

EvilSmurf
08.06.2007., 13:19
Nek se nitko ne uvrijedi, ali treba se svirati gitaru, a ne pedale i procesore

prokleti hipi :zubo:

zimm
08.06.2007., 14:09

Tu nema dileme. Akusticne Gibson gitare su za klasu bolje od Fenderovih. No nisu i bez konkurencije. Martin i Taylor su jako ozbiljni konkurenti.:top:

sami
09.12.2007., 16:36
Malo jeftinije, ali isto vrlo kvalitetne gitare (akustične) su takemine. yamahu ne preporučujem.

sami
09.12.2007., 16:53
The battle continues...

Većina mojih idola sviraju gibsona, bilo les paul, sg-a ili explorera, pa sam i ja krenuo na tu stranu. imam epiphon les paul i prezadovoljan sam iako nije gibson. Svirao sam na gibson les paulu,a fendera strata (org. usa) ima moj brat i predobar je za clean sound, blues i funk, ali , usprkos relativno lošem cleanu, mo izbor i dalje ostaje gibson les paul zbog savršenog sustaina i žestokog zvuka u kombinaciji sa marshalom!

KIRKHAMMETT
10.12.2007., 12:42
fender i gibson

Javca
13.12.2007., 12:36
Gle vi se tu svađate oko Fendera I Gibsona.Svaka gitara ima svoje prednosti.Fender je onak doslovce za sve, ajde nebudemo govorili o metalu.Makar uz dobar Rack ili nekakav SamAmp se i to da sredit.Gibson ovisi od modela do modela isto kako i fender.Ja imam doma jednu starudiju od SG-a, i vjeruj mi takav zvuk fender nebre dobit da ga jebeš.Taj zmazani sound koji prejebno zvuči.Volim i Fender i Gibson al više preporučam ESP

kimikaza
13.12.2007., 13:27
Svaki ljubitelj Sonic Youth, Beatlesa i Clasha bi trebo imat bar jedan ESP.:gitara:

Javca
14.12.2007., 09:13
za to bi bolje preporučil Rickenbacker 330JG

Javca
14.12.2007., 09:19
Daj mi recite ko ima bolji scenski nastup od Gunsa...npr ja jos nikoga nisam vidio da svira solažu dok hoda osim Slasha

Kakve on solaže ima nije ni čudo kaj može hodat.A kaj se tiće scenskog nastupa nebudemo o tome, da si ti imal tolko droge u sebi ko on bi i ti takav scenski nastup imal.A kaj se tiče solaža i hodanja pogledaj malo staru scenu (Alvin lee, Mark Knopfler, Clapton bla bla bla)

H-K
14.12.2007., 11:35
Gibson je dobar za neke stvari, a za neke ne, isto ko i Fender.
Ovo mi je najuniverzalniji Gibson ikad...šteta na odvratnom pickguard-u.

http://www.guitarshop.net/gibsonm3black.htm

kimikaza
14.12.2007., 11:50
za to bi bolje preporučil Rickenbacker 330JG

Ne! Definitivno su svirali na ESPju. Kirk Hammet signature.:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Ruda
14.12.2007., 18:20
Ja se neču zamarati s takvim glupostima.
Nakon ovog gibsona kojeg završavam, napraviti ću i fendera......nek se nađe

Javca
14.12.2007., 22:08
Ne! Definitivno su svirali na ESPju. Kirk Hammet signature.:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Ček pa lennon je sviral
Rickenbacker 325
Epiphone Casino
Gibson J-160E
Les Paul Junior

The-Trooper
15.12.2007., 07:42
Nakon ovog gibsona kojeg završavam, napraviti ću i fendera......nek se nađe

Hej, nećeš ti napraviti ni gibsona ni fendera. Sve je to "Ruda MI", "Ruda MII", "Ruda MIII"... :D

Ruda
15.12.2007., 12:54
Hej, nećeš ti napraviti ni gibsona ni fendera. Sve je to "Ruda MI", "Ruda MII", "Ruda MIII"... :D
:D u pravu si, to je pogotovo kod mene tako
Ja uzmem osnovno, skalu, približan oblik, a ostalo po svome:p

Yo momma...
15.12.2007., 15:10
Ček pa lennon je sviral
Rickenbacker 325
Epiphone Casino
Gibson J-160E
Les Paul Junior

To su himbe i objede, ter laž. :kava:
Kimikaza zna.

The-Trooper
15.12.2007., 21:18
Ja uzmem osnovno, skalu, približan oblik, a ostalo po svome:p

Daj sad jednog gdje i oblik bježi od ustaljenog standarda! :gitara:

Yo momma...
15.12.2007., 22:28
http://www.guitarmaker.de/assets/images/star1_271.jpg

Yo momma...
15.12.2007., 22:36
http://www.harmosmusic.com/EG/EG_MATRAX/EG-prototype/EG-Viewer/images/290003vert_front-EG-green.jpg

Yo momma...
15.12.2007., 22:39
http://www.teuffelguitars.de/instrumente/birdfish/bilder/guitar.jpg

Yo momma...
15.12.2007., 22:42
http://www.weirdomatic.com/weird-bass-guitars.html

:zubo:

Javca
16.12.2007., 09:06
To su himbe i objede, ter laž. :kava:
Kimikaza zna.

Ček malo pa ESP je osnivan 1975 i do 83 su radili dijelove samo, znači prema tvojemu je lennon otišel u budučnost po gitaru ako je poginul 1980

Yo momma...
16.12.2007., 19:39
Eto, vidiš da si konačno spoznao Pravu Istinu.

kimikaza
17.12.2007., 09:24
Ček malo pa ESP je osnivan 1975 i do 83 su radili dijelove samo, znači prema tvojemu je lennon otišel u budučnost po gitaru ako je poginul 1980

Lennon i McCartney su tajni osnivači ESPja. Zajedno su osnovali firmu i proizveli prvu gitaru "Kirk Hammet Singature" koja je slijedećih 25 godina čekala u dućanu da uđe Kirk Hammet i da ju kupi. Ko mač kralja Artura.

Ne mogu više....:lol: :lol: :lol:

BlackHack
17.12.2007., 09:38
Tom Anderson gitare :s

The-Trooper
17.12.2007., 10:19
http://bored-space.com/Pics/Guitar/Guitar013.jpg

Ruda
17.12.2007., 11:08
Majstor kifla je napravio gitaru za "curice"
http://free-zg.t-com.hr/kusic/f_hunter01m.jpg

Yo momma...
17.12.2007., 11:28
Majstor kifla je napravio gitaru za "curice"
http://free-zg.t-com.hr/kusic/f_hunter01m.jpg

Kopirao.
http://www.carverdoug.com/wang.html

http://www.carverdoug.com/1.jpg/wang/wang.7.jpg

The-Trooper
17.12.2007., 14:54
Ooo pa ti se znaš s majstor kiflom! S njim se na njuz grupi susrećem. Špecijalno za njuzgrupu napravljena gitara Pantyhunter fuker :D

H-K
17.12.2007., 15:05
Meh

http://indivisionnetwork.com/imageland/798098.jpg

~ Ravenheart ~
17.12.2007., 18:58
ajme meni... kurcokaster...

ps:
<<<<fender!

Ruda
18.12.2007., 06:07
Kopirao.

Nisam ja ni rekao da je izmislio, napisao sam da je napravio

ukuracstanevalja
28.02.2008., 16:07
Kako možeš Jimi Hendrixa i Claptona nazivat istinskim gitaristima. Hendrix je toliko loš, ne zna trzat, krevelji se dok svira lake note nebi li fascinirao nezahtjevnu rockersku publiku, nakraju se i ubio jer se nije makao sa tinejdžerske razine sviranja. Smeće!

O jeb.. cu van mater svima drkafoni balavi. Da iko od vas ista razumi nebi ovako notorna sranja izvaljiva.
Hendrix- u jednoj njegovoj noti ima emocija koliko ti neces iznit iz sebe na porođaju vlastitog diteta. Govorit da drkelja i da se dodvora takvin drkafonima ko sta si ti. Sine UBI se. Covik je posvetia zivot sviranju i svira je do granica iscrpljenosti i napisa je neke od najupecativijih pisama u ljudskoj povjesti. Tvoj je problem sta se nemos maknit izvan granica teorije i zapea si jebeno duboko. Voodoo chile, Voodoo Child, Purple Haze, Little Wing, Red House, Bold As Love, My Little One, 1983., Bleeding Heart, Love Or Confusion, Little Miss Strange.......koliko dalje još moran nabrajat. I svaka od ovih pisama je svit za sebe. Covik nije svira gitaru, nego ona njega. Zalin te sta si taka jebena zatupljena cobancina, zalin ljude sta te moraju slusat. A sta se tice Claptona.., daj molin te ŠUTI i izbriši svoj profil.

Fender vs. Gibson ---- Jel iko može zamislit "Since I've Been Lovin' You" bez gibsonke ili Sultans Of Swing bez stratocastera i još takih miljun primjera. Obe su savršene!!!!!!!!!!!!!!!!!

ukuracstanevalja
28.02.2008., 16:19
Kako možeš Jimi Hendrixa i Claptona nazivat istinskim gitaristima. Hendrix je toliko loš, ne zna trzat, krevelji se dok svira lake note nebi li fascinirao nezahtjevnu rockersku publiku, nakraju se i ubio jer se nije makao sa tinejdžerske razine sviranja. Smeće!

I još jednu stvar zaboravih!

"It's just the greatest piece of electric guitar work ever recorded. In fact, the whole song could be considered the holy grail of guitar expression and technique. It is a beacon of humanity."

Joe Satriani - Voodoo Child

"This is pretty much the guitar anthem of all time. From that amazing opening riff to the way he breaks it down in the middle and gets funky, the whole thing is incredible. There are things Jimi did on the guitar that humans just can't do. You can try all day, even if you're playing the right notes, it's not the same. It definitely seems as if he was coming from a higher place when he played."

Kenny Wayne Shepherd - Voodoo Child

d._m.
28.02.2008., 17:20
http://www.youtube.com/watch?v=ImuLiDsv3Pk

neš ti emocija :rolleyes:

skviiiiiiiiiiiiiii, cmiiiiiiiiiii, fljuuuuuuuuuuu, brljbrljbrlj

ukuracstanevalja
28.02.2008., 23:18

http://www.youtube.com/watch?v=q-Og1gHzCQk

Razmisli malo!!!!

ukuracstanevalja
28.02.2008., 23:22

EVO TI PRAVI HENDRIX NA WOODSTOCKU! I NE IZVLACI STVARI IZ KONTEKSTA.

http://www.youtube.com/watch?v=WWYgP7rbRa0

The-Trooper
29.02.2008., 15:31
O jeb.. cu van mater svima drkafoni balavi. Da iko od vas ista razumi nebi ovako notorna sranja izvaljiva.

Iako se slažem s tvojim stavom o Jimijevom sviranji ipak ne mogu izdržati a da ne reagiram na ovakav post.

Ljudi, gdje je nestao kućni odgoj?

ukuracstanevalja
01.03.2008., 12:25
Iako se slažem s tvojim stavom o Jimijevom sviranji ipak ne mogu izdržati a da ne reagiram na ovakav post.

Ljudi, gdje je nestao kućni odgoj?

U potpunosti se slažen. Pretjera san, ali ne bez razloga. Obrati pažnju i vidit ces zašto.

sv.Mihovil kaže: Pogledaj post

Narantxa
01.03.2008., 13:36
jedan shvaćao mixovila ozbiljno pa ostao bez kose :D

The-Trooper
01.03.2008., 19:28
Pretjera san, ali ne bez razloga. Obrati pažnju i vidit ces zašto.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i Mihovil.

Pravilna reakcija bi bio argumentiran protupost. Objasniti djetetu da je Jimi bog gitare s razlogom, da je el. gitara danas tu gdje je isključivo zbog Jimija. Da je pokrenuo nešto što nitko prije njega nije ni pokušao, svirao drugačije, izvukao nove zvukove, i uz sve to imao fantastičan smisao za melodiju i pisanje glazbe. Čovjek koji je život posvetio glazbi.
Izazvati Mihovila da snimi nešto od Jimija pa da vidimo kako je on svladao tu tinejdžersku tehniku!

Hrpa psovki, uvrijeda i neartikuliranih zvukova je krivi pristup.

Narantxa
01.03.2008., 19:30
Hrpa psovki, uvrijeda i neartikuliranih zvukova je krivi pristup.
ne uvijek :)

Billek
01.03.2008., 19:32
ajde ajde... Mihovil je trolčina samo takva... pobrisah postove, al očito ne sve pa se uvijek neko upeca :rolleyes:

ukuracstanevalja
03.03.2008., 11:57
Trooperu ti si jedna mudra biljka. Mihovile, ako si stvarna gitaristička manga, odsviraj nešto od hendrixa, snimi se na youtube i približno točno probaj odsvirat, nemoj se vadit na neku improvizaciju. Koju god oćeš pismu(Are You Experienced ili Killing Floor volija bi da se okušaš sa te dvi pisme). Znan da ćeš se satrat, sad koliko, to ovisi o tebi.

WILCO
19.03.2008., 20:56
Ja imam oboje i svaka prevladava u određenom segmentu.
Ako ćeš topli,čisti,svijetao clean za blues ili country ili surf-uzmeš Fendera,
Ako ćeš rokati hard rock,hard blues-uzmi Les Paula.
Daleko od toga da sa Gibsonom nemožeš svirati clean-samo je drukčiji.
Isto vrijedi i za Fendere-Maideni rokaju na Fenderu.
BB Kingov clean je Gibson.
Iznimke potvrđuju pravilo.

Ringostarr
06.08.2008., 09:18
Ja sam imo strata i bio mi je super, al onda
sam kupio gibson sg standard ebony:s:s:cerek: i
puuuuuuuuuuuuuuuno mi ima ljepši zvuk
za sve pjesme.....btw kaj vi mislite o gibson sg-u standard ebony

Johnny Rock
17.09.2008., 19:13
Najviše volim Fender Stratocaster '62.,al mi Gibson Les Paul Classic najbolje leži u ruci...

dr. Killpatient
19.09.2008., 18:28
Najviše volim Fender Stratocaster '62.,al mi Gibson Les Paul Classic najbolje leži u ruci...

good for you:kava:

SexyHorse
22.09.2008., 21:30
u rukama sam držao i svirao i les paul i stratocaster i moram reći da je meni bolji bio les paul ali to je stvar osobnog mišljenja.... to vam je kao što će oni što slušaju narodnjake pljuvat po staroj glazbi a mi koji slušamo staru glazbu ćemo pljuvat po narodnjacima

SexyHorse
22.09.2008., 22:00
Hendrix- u jednoj njegovoj noti ima emocija koliko ti neces iznit iz sebe na porođaju vlastitog diteta. Govorit da drkelja i da se dodvora takvin drkafonima ko sta si ti. Sine UBI se. Covik je posvetia zivot sviranju i svira je do granica iscrpljenosti i napisa je neke od najupecativijih pisama u ljudskoj povjesti. Tvoj je problem sta se nemos maknit izvan granica teorije i zapea si jebeno duboko. Voodoo chile, Voodoo Child, Purple Haze, Little Wing, Red House, Bold As Love, My Little One, 1983., Bleeding Heart, Love Or Confusion, Little Miss Strange.......koliko dalje još moran nabrajat. I svaka od ovih pisama je svit za sebe. Covik nije svira gitaru, nego ona njega. Zalin te sta si taka jebena zatupljena cobancina, zalin ljude sta te moraju slusat. A sta se tice Claptona.., daj molin te ŠUTI i izbriši svoj profil.

Fender vs. Gibson ---- Jel iko može zamislit "Since I've Been Lovin' You" bez gibsonke ili Sultans Of Swing bez stratocastera i još takih miljun primjera. Obe su savršene!!!!!!!!!!!!!!!!!

:top::top::top::top::top::top::top::top::top::top:

the-box3
11.10.2008., 17:09
o ovoj temi uopće nema smisla raspravljati...obje su dobre...ja više volim jacksonove ili esp i kramerove:D,ali opet bi htio imat i gibsona i stratocastera...obje zvuče super i ne može ni jedna biti bolja od druge ili treća od pete...fenomenalne su:s

Zippoee
09.04.2009., 16:33
Ovisi o onom ko svira,ja imam fendera i neznam kako je svirati na gibsonu:D

marko356
09.04.2009., 17:03
ne sviran gitaru, ali telecaster:s kako to lezi u ruci, a jos sound:s

Joint
09.04.2009., 19:38
o ovoj temi uopće nema smisla raspravljati...obje su dobre...ja više volim jacksonove ili esp i kramerove:D,ali opet bi htio imat i gibsona i stratocastera...obje zvuče super i ne može ni jedna biti bolja od druge ili treća od pete...fenomenalne su:s

potpis samo kaj ja najviše volim jacksone...a ovo dvoje baš i ne...al da imam doma fendera:cerek:

madmax17
13.04.2009., 08:57
Gibson, no postoje i druge gitare osim ove dvije.

SrleLesPaul
24.11.2010., 15:02
i gibson i fender su vrhunske gitare, ja inace preferiram les paula jer uzori su mi slash i page, pa sam i tako krenuo sa gibsonom, ali sam i sviro strata i gitara je odlična, od svake gitare ima i losih modela i dobrih i usporedivanje te dvije je kao jabuke i kruske.. iako se ne slazem da gibson nije za blues pa evo samo bb king on svira na gibsonu njegova lucille.. mislim da nema potrebe za ovakvom raspravom jer svakom pase nesto drugo a ove dvije firme su jednostavno najbolje i njihove gitare su vrhunske.. jedino sto fender squire je puno bolji od epiphone, ali pravi gibsoni i fenderi su jednostavno pitanje ukusu samo.

Anonymo
29.08.2011., 10:47
Uskoro bi Gibson mogao postati i legenda: TEMA (http://www.forum.hr/showthread.php?p=35487916#post35487916)

shvrcho
05.09.2011., 19:02
erm, to je bila prvoaprilska sala

Lucky Strike
11.09.2011., 23:32
Handmade only. :) Nick i Wreck su zakon gitare!

gosp. Zelenko
16.09.2011., 13:15
bas je stratocaster finjak a les paul sa humbackerom deracina.

Ove dvije gitare nisu za usporedbu, svaka je dobra na svoj nacin.
Ako hocu zestok riff onda naravno gibson, a ako hocu fini solo onda naravno fender.... i to je cijela mudrost