PDA

View Full Version : Abortus [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

nina1990
03.08.2010., 22:06
ne zelim nikome suditi, ali iskreno ne razumijem zene koje to rade iz sebicnih razloga

nisam protiv pobacaja kada su zene silovane, ili kada se unaprije zna da ce dijete biti jako bolesno, jer imam rodaka koji se vec 19 godina muci i nije nikada stao na noge, rekao niti jednu rijec niti uzeo zlicu u ruke, tako da nebi htjela muciti dijete

imam dvije kolegice koje su ostale neplanirano trudne, jedna u 16 druga u 17 godina, jedna se rastala, a ni druga nece dugo
ali nije ima zao sto su rodile, niti ce im ikad biti jer su im ta djeca sada najveca podrska i mislim da i je sve lakse cim ih pogledaju
mislim da vecina mladih cura ide na pobacaj jer se ne zeli udati, ali mislim da je lakse reci da se ne zelis udati nego pobaciti, svejedno 50% brakova zavrsava razvodom

Silvery
04.08.2010., 01:57
Molim forumašice i ako ima kojeg forumaša da svoja mišljenja i stavove o abortusu ne iznose ovdje. Za to postoje drugačiji topici, a nije im svakako mjesto na Ženskom zdravlju. Hvala. :mig:

axis1
09.08.2010., 19:48
pozdrav!
zanima me gdje i uz koju cijenu u varaždinu napraviti abortus?
koji bi bio dobar privatni ginekolog i kolko se plača tamo, te trebam li se naručiti ili se samo pojavim?
a ako idem preko zdrastvenoga a još nemam svog ginekologa tu dal trebam zvati i naručivati se i čekati, koji bi ginekolog prek zdrastvenog onda bio najbolji ???te kolika je cijena u bolnici i kolko se treba čekati?

i mene zanima odgovor na ova pitanja, pa ako netko zna, molim neka odgovori.
unaprijed hvala!!

KarteNaStol
16.08.2010., 16:05
Pomoć, cure. Dogodilo se i meni samo što sam ja sad definitivno odlučila na abortus jer nemam još uvjeta za dijete. Sutra ujutro naručena sam u KB Merkur, u pola 9. Molim vas koje ste bile tamo da mi kažete svoja iskustva, da li brzo dođeš na red, te iskustva vas koje ste bile pod lokalnom, i koje ste bile pod općom.

Ja sam nekako za opću ali nadam se da ću brzo van izaći. koliko si uspavan,i možeš li kući na vlastitu odgovornost za sat-dva?

blentori
17.08.2010., 08:38
ZA VŽ(tamo je bila moja sestra) treba doći s: kks(krvna slika),slika s UZV do 7 ili 8h ujutro BEZ naručiwanja.tamo uplati 1000kn i odwedu ju u sobu(njih 4 tamo).prwo riješe medicinske,a onda artificijelne zahtjewe.isključiwo pod lokalnom jer nemaju anesteziologa.njoj nije bilo bolno,sestra jako smirena i ljubazna,bio joj mladi dr.
čula je od owih prije nje da je neka dotjerana plawa dr-ica jako gruba na riječima i ruci.
puste ih nakon cca 2h,daju recept za 3 dana antibiotika(doxiciklin kapsule,20-ak kn) i napišu obawezni pregled kod swog gin.za 7 dana,ili prije ako se pojawi viša temp.
ZA RI(bila ja) SWE rade pod općom anest,moraš se naručiti telefonom,doći ujutro do 7h na prijem s: kks,slikom s UZV i uplatiti dolje 1990kn.tamo mjere tlak,masu(težinu),razgowor (i pregled) s dr. i anesteziologom(potpisuješ da sam riskiraš).ONDA DUUUGO ČEKANJE NA HODNIKU S DRUGIM CURAMA ONAK U SPAWAĆICI..BRRR. brzo zaspeš i probudi te sestra kad zawrše dok te izwozi wan na krewetu.otfura te u sobu,tamo dođeš sebi od mamurluka i moš ići.iako si platio hospitalizaciju za dan i noć.sutra dođeš po otpusno pismo.antibiotik odmah pri zahwatu injektiraju u wenu.fizički swe ok bilo-ali psiha ostaje s tobom ranjena..

piglec
31.08.2010., 00:43
oke ljudi, ja bii vas sam pitala gdje se u zagrebu moze pobacit sa 17 godina a da ti roditelji neznaju? i kolka je cijena otprilike'? fala puno :D

Poluplave okice
31.08.2010., 10:29
mislim da legalno ne mozes bez roditelja, ali koliko vidim na drugoj temi pise da mladje od 16 ne mogu bez roditelja. (sto mi je malo nenormalno :confused: u smislu da bi to trebalo vrijediti do pocetka punoljetnosti) sto ce reci da ti sa 17 mozes, samo je pitanje koji ce ti doktor to htjet napraviti (legalno)

Cura_22
31.08.2010., 13:50
hej...evo da ti malo pomognem...
Dođeš u bolnicu na odjel ginekologije na šalter, kažeš da si došla na prekid trudnoće, traže te osobnu , upišu tvoje podatke na formular, pitaju te dali imaš napravljen gin.pregled ako ne, možeš i u bolnici to napraviti, zatim slijedi ultrazvuk i određivanje krvne grupe radi anestezije..ako imaš bilo koji nalaz na kojem piše tvoja krvna grupa donesi ga sa sobom...to je sve što se birokracije tiče...

Priprema:
Vjerojatno ćeš biti naručena rano ujutro, pa stoga 6 sati prije nemoj ništa jesti, piti niti pušiti...kako bi ti anestezija bila učinkovita...
Ponesi spavaćicu, papuče i ogrtač ukoliko bolnica nudi smještaj nakon zahvata( u Os nude smještaj 5 sati)
Ne smiješ imati nakit, zubnu protezu, lak na noktima itd....

Zahvat:
U sobi u kojoj budeš smještena, presvuci se u spavaćicu.Ispod ne smiješ imati ništa , ni gaćice ni grudnjak...
Zatim dolazi sestra po tebe i ideš u op. dvoranu, ulaziš unutra, nakratko popričaš sa gin. i sjedaš uz asistenciju i upute sestre na stol. Važno ti je da slušaš sestru što ti govori. Dobijaš anesteziju (lokalnu) u venu i u polusnu si.
Zahvat traje 5-10 minuta, radi se manualna aspiracija ploda i zatim kiretaža.
Stave ti uložak i na stolu ideš do svoje sobe.

Nakon zahvata:
Dobit ćeš terapiju za 5 dana, najvjerojatnije Hiramicin i Ergometrin..
Krvarenje i bol su kako kod koga( vrlo različita iskustva) no sve je normalno..i ako jako krvariš ili slabo, sve je individualno..Nakon kojeg sata ležanja ideš kući. Krvariti ćeš od 5 do 10,15 dana, za bol isto vrijedi. Nemoj se naprezati barem 20 dana, miruj i pazi se. Nema kupanja, samo tuširanje, nikako nemoj tampone koristiti, niti imati odnose barem 3 tjedna. U vaginu ne smije dosipijeti ništa i mora biti u "karanteni" ( znači nema hopa cupa, tampona, prstića...)

10 dana nakon zavata ideš pod obavezno na ultrazvuk da se utvrdi da je sve očišćeno..

Komplikacije:
Ako je bol u predjelu donjeg dijela trbuha jaka i intenzivna(čitaj nepodnošljiva) hitno kod ginića, ako je krvarenje intenzivno i nakon tjedan dana postupak je isti..

Menstruacija :
Dan pobačaja se računa kao prvi dan ciklusa, nemoj brinuti ako ne dobiješ nakon 28-30 dana, djevojkama se zna dogoditi da ne dobiju i po 40-50 dana..tvome tijelu treba vremena da se oporavi od šoka...i naravno nadalje pazi na kontracepciju, nemoj planirati djecu barem još 6 mj..

Psiha:
Ako se osjećaš loše, depriminirano koji tjedan nakon, sve je to normalno..Ako si se odlučila na prekid trudnoće iz pravih razloga ( iako je sve to diskutabilno)
sve će biti ok.
Sretno ti i nadam se da si donijela pravu odluku :W

Evo Piglec, ovdje su ti sve informacije..

Silvery
31.08.2010., 14:14
Evo Piglec, ovdje su ti sve informacije..

Sve je to super, ali ona pita GJDE se u Zagrebu može pobaciti (i cijena) i da li se uopće može pobaciti sa 17 bez znanja roditelja. :mig:

Cura_22
31.08.2010., 14:19
Sve je to super, ali ona pita GJDE se u Zagrebu može pobaciti (i cijena) i da li se uopće može pobaciti sa 17 bez znanja roditelja. :mig:

Tu informaciju je dobila na pm:)

Silvery
31.08.2010., 14:21
A tako.....onda OK :top:

north wind
31.08.2010., 22:55

Sa 17 g. se može pobaciti bez znanja roditelja, tj. s navršenih 16 g., po važećem zakonu, čl. 18:

"Prekid trudnoće se vrši na zahtjev trudne žene.
Uz zahtjev za prekid trudnoće koji podnosi maloljetnica, koja nije navršila 16 godina života, potreban je i pristanak roditelja ili staratelja uz suglasnost organa starateljstva."

tuzna1991
01.09.2010., 13:05
Ovako. Imala sam operativni prekid trudnoće 20.8. i malo krvarila prva 3 dana nakon toga. Spavala sam s dečkom nakon 6 dana, zaista nisam imala nikakvih problema.
Kad mogu početi piti antibebi pilule? Kad je moguće da zatrudnim najranije, teoretski i kad je preporučljivo?
Što znači kad su mi jučer na kontroli napisali na ambulantni list: TV UZV UTerus u AVF AP38, FC 68, endometrij 4 mm d.o. 25*26 l.o. 30*13?
Hvala.

Strah me da se ovo ne ponovi. Inače dečko i ja koristimo prezervative (ovo je jednom pukao i nesreća), ali u ova 4 dana (od 6-10 nakon prekida), nismo svaki put već prekid odnosa bez svršetka u rodnicu. Da li je moguće zatrudnjeti tako brzo nakon abortusa? Strah me onog preejukulata jer smo imali prekjučer dva odnosa zaredom bez zaštite ali nije svršio u mene. Može li se zatrudnjeti već 10-ti dan nakon pobačaja?

Od sada apstiniramo od sexa dok ovo ne prođe.

Cura_22
01.09.2010., 15:34
Ovako. Imala sam operativni prekid trudnoće 20.8. i malo krvarila prva 3 dana nakon toga. Spavala sam s dečkom nakon 6 dana, zaista nisam imala nikakvih problema.
Kad mogu početi piti antibebi pilule? Kad je moguće da zatrudnim najranije, teoretski i kad je preporučljivo?
Što znači kad su mi jučer na kontroli napisali na ambulantni list: TV UZV UTerus u AVF AP38, FC 68, endometrij 4 mm d.o. 25*26 l.o. 30*13?
Hvala.

Strah me da se ovo ne ponovi. Inače dečko i ja koristimo prezervative (ovo je jednom pukao i nesreća), ali u ova 4 dana (od 6-10 nakon prekida), nismo svaki put već prekid odnosa bez svršetka u rodnicu. Da li je moguće zatrudnjeti tako brzo nakon abortusa? Strah me onog preejukulata jer smo imali prekjučer dva odnosa zaredom bez zaštite ali nije svršio u mene. Može li se zatrudnjeti već 10-ti dan nakon pobačaja?

Od sada apstiniramo od sexa dok ovo ne prođe.

Pilule možeš početi piti odmah..
Najanije smiješ zatrudniti nakon minimalno 6 mj, a
preporuča se stanka od 1.godine.
Ab.list- položaj maternice, razina antitijela, položaj i veličina ploda.
Moguće je zatrudniti uvijek i to imaj na umu.

E sad, ovako..Nije mi jasno jesi li glupa/nerazumna/nezrela/
ali sexati se 6 dana:eek:( i to bez kondoma) nakon Ab jednostavno
je igranje sa zdravljem.
Ženama/curama se naglašava da se minimalno 3 tjedna
treba suzdržati od sexa( a i kupanja,tampona...)
Tvoja tijelo je pretrpjelo šok, maternica ti je kiretirana,cerviks
nasilno otvren..Mislim...jel se ne možeš suzdržati???
Zbog sebe i zbog svog zdravlja? A šta da sad dobiješ
infekciju? Ispaštati ćeš cijeli život zbog nesmotrenosti.

Ne želim da me shvatiš kao da ti pametujem, ali ženo
brini o sebi i svom tijelu. Ovo što ti radiš je kockanje

tuzna1991
01.09.2010., 16:24
Znam i više nego da je glupo. Jooooj.

Nije baš bilo toliko sexa, nije da se sad opravdavam, samo taj 6 dan i 10. A taj deseti me i brine jer je bio bez zaštite. Ejakulacija van rodnice, ali je dvaput u kratkom razmaku pa me brine onaj preejekulat.
I ja i dečko smo svjesni što smo učinili i zaista smo se zakunili na apstineciju os sexa do 3. mjesečnice od sada.

Kad mogu napraviti prvi test, ako je taj kritičan odnos bio u ponedjeljak 30.8.
Ne daj Bože da mi se ponovi, jer nemam više živaca.

Cura_22
01.09.2010., 16:59
Kad mogu napraviti prvi test, ako je taj kritičan odnos bio u ponedjeljak 30.8.
Ne daj Bože da mi se ponovi, jer nemam više živaca.

Možeš već danas, ali mala je šansa da si trudna.

Hedonistkinja
01.09.2010., 17:09
Možeš već danas, ali mala je šansa da si trudna.

Pa kako može danas? Ne treba li se čekati nekih 14 dana od rizičnog odnosa da bi test pokazao točan rezultat? :ne zna:

Cura_22
01.09.2010., 18:22
Pa kako može danas? Ne treba li se čekati nekih 14 dana od rizičnog odnosa da bi test pokazao točan rezultat? :ne zna:

Vrlo je mala šansa(točnije nikakva da je trudna) dala sam joj savjet da ga napravi odmah da se ne brine bezveze..

Inače, test je individualan za sve žene jer ovisi kada je žena
imala rizičan spolni odnos.Testiranje 9 ili 10 dana nakon ovulacije
s osjetljivim testom na trudnoću ( 20 - 25 mIU ) najbolji je
način i vrijeme.

Hedonistkinja
01.09.2010., 18:36
Vrlo je mala šansa(točnije nikakva da je trudna) dala sam joj savjet da ga napravi odmah da se ne brine bezveze..

Inače, test je individualan za sve žene jer ovisi kada je žena
imala rizičan spolni odnos.Testiranje 9 ili 10 dana nakon ovulacije
s osjetljivim testom na trudnoću ( 20 - 25 mIU ) najbolji je
način i vrijeme.

Aha, okej, samo sam pitala jer stalno čitam na temi 'jesam li trudna' da se kao treba čekati 14 dana ovo ono pa zato :).

btw, kak to da je skoro nikakva šansa da se zatrudni nakon abortusa? Mislim, navodno žena ne bi trebala imati problema sa zatrudnjivanjem jel...Zašto se ne bi trebala planirati djeca do 6 mj nakon napravljenog abortusa?

Glavni frajer kaže:
01.09.2010., 19:11
Znači napravila si recimo abortus,a 3mj. poslije želiš dijete :confused:

ab je šok za organizam.kada strgaš ruku,nosiš gips,ne ideš odma u teretanu

Cura_22
01.09.2010., 19:13
Aha, okej, samo sam pitala jer stalno čitam na temi 'jesam li trudna' da se kao treba čekati 14 dana ovo ono pa zato :).

btw, kak to da je skoro nikakva šansa da se zatrudni nakon abortusa? Mislim, navodno žena ne bi trebala imati problema sa zatrudnjivanjem jel...Zašto se ne bi trebala planirati djeca do 6 mj nakon napravljenog abortusa?

Nije općenito nakon abortusa problem zatrudniti( naravno ako je sve
dobro napravljeno) već je vrlo mala šansa da žena zatrudni netom nakon
abortusa, znači situacija kao kod ove cure gore..

Veliki postotak žena nema problema sa trudnoćom poslije, dok
postoje i one koje ne mogu iz razloga što je bilo nekih komplikacija
za vrijeme/poslije ab..

Cura_22
01.09.2010., 19:14
Znači napravila si recimo abortus,a 3mj. poslije želiš dijete :confused:

ab je šok za organizam.kada strgaš ruku,nosiš gips,ne ideš odma u teretanu

Točno tako. Ne preporuča se barem godinu dana planirati dijete.

hasnfefer
01.09.2010., 19:58
Ja ću ispaliti! Dobivam utisak da je zajednički kvocijent inteligencije ovdje jednak, ili da teži nuli! čast iznimkama naravno! Mislim na osobe koje počine abortus, i onda se sexaju bez zaštite, i onda se opet pitaju postoji li šansa da ću zatrudniti???? A što misliš zašto si išla na pobačaj? Ne vjerujem!

Svakako bih savjetovao da ne činite pobačaje, ima par slučajeva gdje više žene nisu mogle ostati u drugom stanju, i onda proklinju i plaču zašto su ubile svoje dijete!

Cura_22
01.09.2010., 20:03
Ja ću ispaliti! Dobivam utisak da je zajednički kvocijent inteligencije ovdje jednak, ili da teži nuli! čast iznimkama naravno! Mislim na osobe koje počine abortus, i onda se sexaju bez zaštite, i onda se opet pitaju postoji li šansa da ću zatrudniti???? A što misliš zašto si išla na pobačaj? Ne vjerujem!

Svakako bih savjetovao da ne činite pobačaje, ima par slučajeva gdje više žene nisu mogle ostati u drugom stanju, i onda proklinju i plaču zašto su ubile svoje dijete!

Dobit ćeš po guzi od moderatora:lol:
Ovdje se ne smiju iznositi takvi stavovi( iako si u pravu).

hasnfefer
01.09.2010., 20:06
Dobit ćeš po guzi od moderatora:lol:

:eek: Stvarno? nisam znao! što je tu je!
Ako i dobijem, nema veze!

Cura_22
01.09.2010., 20:16
:eek: Stvarno? nisam znao! što je tu je!
Ako i dobijem, nema veze!

Samo kažem , nemoraš odmah:eek::eek::eek::eek:

tuzna1991
01.09.2010., 20:31
Dobro, ispali slobodno. Priznajem to je stvarno bilo glupo od nas oboje. Pogotovo od mene jer se na moje zdravlje odnosi.

Shvačam ja da je to glup potez bio zato sam i ovdje da to ispravim, tj. pronađem način za ispravak.
Prije svega nadam se da se neće imati što ispravljati, te molim da mi još netko potvrdi da nema nikakve šanse da se zatrudni tako brzo.

Vjerujte mi ja sam sex zamrzila sada za sve vjeke vjekova.

Cura 22 me sada malo utješila sa tom podebljanom rječlju nikakva i nadam se da je to zaista istina.
Sad strebim i drhtim tih nekih 2 tjedna da napravim test. I molim se kao nikada u životu zadnjih mjesec dana, a onda si još zakompliciram. Joj, kakve greške. Kad sve ovo prođe a nadam se da hoće bit ću najsretnija cura na svijetu

Hedonistkinja
01.09.2010., 20:36

Pa, ima svakakvih ljudi :ne zna:

@Cura_22 - tnx na info, mene u biti sve zanima pa se volim raspitivat tak. :D

@tuzna1991 - ma nemoj mrziti seks zbog jedne(dvije) pogreške :). Ubuduće ćeš valjda paziti, jel. Učimo iz grešaka i tako to...

Cura_22
01.09.2010., 20:50
Pa, ima svakakvih ljudi :ne zna:

@Cura_22 - tnx na info, mene u biti sve zanima pa se volim raspitivat tak. :D

@tuzna1991 - ma nemoj mrziti seks zbog jedne(dvije) pogreške :). Ubuduće ćeš valjda paziti, jel. Učimo iz grešaka i tako to...

Samo pucaj, zato sam tu..

Silvery
01.09.2010., 23:12
Da se ne ponavljam. O tome možete slobodno na chat temi. :mudri:

anika30
17.09.2010., 16:57
da li znate gdje se moze privatno napraviti pobacaj?

bunny_vz
21.09.2010., 19:11
Ne znam zašto je moj post obrisan?!:eek: Žena je postavila pitanje, na dio je dobila odgovor, a na dio nije. A i mene bi zanimao drugi dio odgovora.

Anika, u privatnim ginekološkim ordinacijama u tvom gradu.

Noemi
21.09.2010., 19:16
Dobro, ispali slobodno. Priznajem to je stvarno bilo glupo od nas oboje. Pogotovo od mene jer se na moje zdravlje odnosi.

Shvačam ja da je to glup potez bio zato sam i ovdje da to ispravim, tj. pronađem način za ispravak.
Prije svega nadam se da se neće imati što ispravljati, te molim da mi još netko potvrdi da nema nikakve šanse da se zatrudni tako brzo.

Vjerujte mi ja sam sex zamrzila sada za sve vjeke vjekova.

Cura 22 me sada malo utješila sa tom podebljanom rječlju nikakva i nadam se da je to zaista istina.
Sad strebim i drhtim tih nekih 2 tjedna da napravim test. I molim se kao nikada u životu zadnjih mjesec dana, a onda si još zakompliciram. Joj, kakve greške. Kad sve ovo prođe a nadam se da hoće bit ću najsretnija cura na svijetu

Ne mogu izdrzati da ne pitam kako je proslo...

Silvery
21.09.2010., 23:44
Ne znam zašto je moj post obrisan?!:eek: Žena je postavila pitanje, na dio je dobila odgovor, a na dio nije. A i mene bi zanimao drugi dio odgovora.

Bunny_vz, za to što si ti napisala postoji topic "Jesam li trudna?" koji se između toga i time bavi; također postoji Chat na našem podforumu, postoji tema o plodnim/neplodnim danima, kondomima, prekinutom snošaju, seks bez zaštite i još xy sličnih namijenjenim tvom pitanju. A ovo što si ti napisala je bio čisti off topic za što se uredno dobivaju kartoni, posebice na Abortusu. Post na koji si odgovarala je proistekao iz početne priče, tj. on topic. Tema je o abortusu, odnosno informacijama u vezi istog, kao razmjeni takvog iskustva.

sorella
22.09.2010., 20:02
Cure koju bolnicu u zg preporučate za ab?
Htjela bih opću anesteziju i što ljubaznije osoblje.

I imam općenito pitanje- kad kod kuće utvrdim trudnoću, trebam li ići još svojem gin ili mogu ravno u bolnicu na ginekologiju i oni tamo obave sve pretrage...?

KarteNaStol
23.09.2010., 10:43
Imala sam abortus 16.8. i sve je prošlo ok, niti sam krvarila puno (2-3 dana nešto slabo, ful slabo,neka sukrvica). Nakon 2 tjedna imala sam odnos s dečkom bez ikakvih problema, a nakon toga sam počela krvariti što je izgledalo kao prava menstruacija. mene sad zanima jel to normalno, jel to mjesečnica, i ako nije, kad dolazi prva mjesečnica nakon AB?

AB sam napravila radi hrpe problema i nemogućnosti s financijske strane, roditelja... da bi se sad, naravno, ko za vraga pola stvari porješavalo i da se dogodilo sada, bez razmišljanja bih rodila. al život je jeben...

Uglavnom, otišla sam napravit pretrage kod svog ginekologa kod kojeg nisam dugo bila.. bio je dosta grub kad je uzimao briseve i papu, tako da ću promijenit doktora..

Moje pitanje za curu_22: što se može dogoditi ako žena i ostane trudna prije nego prođe 6mj od AB? kakve su potencijalne posljedice?

Pitam zato što je moja sestrična imala spontani krajem 4.mj, a sada je kraj 9.mj a ona opet trudna i to 4mj :eek:

Cura_22
23.09.2010., 13:55
Imala sam abortus 16.8. i sve je prošlo ok, niti sam krvarila puno (2-3 dana nešto slabo, ful slabo,neka sukrvica). Nakon 2 tjedna imala sam odnos s dečkom bez ikakvih problema, a nakon toga sam počela krvariti što je izgledalo kao prava menstruacija. mene sad zanima jel to normalno, jel to mjesečnica, i ako nije, kad dolazi prva mjesečnica nakon AB?

AB sam napravila radi hrpe problema i nemogućnosti s financijske strane, roditelja... da bi se sad, naravno, ko za vraga pola stvari porješavalo i da se dogodilo sada, bez razmišljanja bih rodila. al život je jeben...

Uglavnom, otišla sam napravit pretrage kod svog ginekologa kod kojeg nisam dugo bila.. bio je dosta grub kad je uzimao briseve i papu, tako da ću promijenit doktora..

Moje pitanje za curu_22: što se može dogoditi ako žena i ostane trudna prije nego prođe 6mj od AB? kakve su potencijalne posljedice?

Pitam zato što je moja sestrična imala spontani krajem 4.mj, a sada je kraj 9.mj a ona opet trudna i to 4mj :eek:

Dan pobačaja računa se kao 1.dan ciklusa, znači menstruacija bi trebala
doći od 28 pa sve do 40 dana..( to su ti trebali reći )
Svi ginekolozi savjetuju da se sa narednom trudnoćom pričeka
najmanje godinu dana, kako bi se tijelo oporavilo od šoka, kako bi
se i maternica oporavila( ab je ipak težak invazivni postupak)
No..baš sam nekidan nabasala na netu na neki članak koji aposlutno
pobija ove mje navode..
"Znanstvenici tvrde da žene koje su nedavno imale spontani pobačaj mogu bez bojazni odmah početi raditi na drugoj bebi.U članku objavljenom u stručnom časopisu British Medical Journal dr. Sohinee Bhattacharya i njezine kolege napisali su: "Naše istraživanje pokazuje da nije potrebno odgađati začeće nakon spontanog pobačaja.".
Znanstvenici vjeruju da bi se smjernice Svjetske zdravstvene organizacije, u kojima stoji da bi žene koje su imale spontani pobačaj trebale čekati najmanje šest mjeseci prije no što probaju začeti novo dijete, možda trebalo preispitati.
E sada tko je ovdje lud a tko pametan ja neznam:ne zna:

kat30
26.09.2010., 22:29
Pomoć!!!!

Da li itko zna gdje i kako(koja je procedura, cijena) napraviti AB u Splitu, čitala sam da u bolnici to odbijaju? Je li to istina?

Cura_22
27.09.2010., 09:45
Pomoć!!!!

Da li itko zna gdje i kako(koja je procedura, cijena) napraviti AB u Splitu, čitala sam da u bolnici to odbijaju? Je li to istina?

Odi provjeriti u bolnicu, ili nazovi, ako ne primaju, onda probaj
kod privatnika.

purplequeen
28.09.2010., 15:29
ne primaju ti u bolnici, ja ti zivim u st vec 25 godina,tu rade samo svojoj rodbini ili sestrama koje zatrudne s ginekolozima:rofl:

temptress
28.09.2010., 15:54
ako se narucim sutra na merkuru, hocu li doci na red u ovaj petak ili sljedeci utorak?

Cura_22
28.09.2010., 17:02
ako se narucim sutra na merkuru, hocu li doci na red u ovaj petak ili sljedeci utorak?

Ovisi koliko ih je već..Ja mislim da bi mogla u sljedeći utorak, osim
ako si blizu 10 tjedna.

kat30
29.09.2010., 00:10
ne primaju ti u bolnici, ja ti zivim u st vec 25 godina,tu rade samo svojoj rodbini ili sestrama koje zatrudne s ginekolozima:rofl:

A znaš li gdje bi se to moglo obavit???? Možeš mi odgovorit privatno. Tnx!!!!

OCircleO
05.10.2010., 09:14
Pozdrav!
Zanima me je li itko u zadnje vrijeme obavljao abortus u Općoj bolnici u Varaždinu i je li cijena još uvijek kojih 600kn?
Hvala.

blentori
09.10.2010., 09:41
U VŽ u 4.mj.2010. bio ravno 1000kn.

mikkico
24.10.2010., 22:53
pozdrav cure.
hitno trebam pomoć...zanima me mogu li se naručiti za pobačaj u zg ili u os ako ne živim u tom gradu niti u toj županiji?
puno hvala unaprijed...

north wind
26.10.2010., 18:15
Trebala bi moći.

mikkico
27.10.2010., 19:35
hvala. jesam, uspjela.... sad me čeka ono najgore...:cry::cry::cry::cry:

Mari_Jana
28.10.2010., 08:57
hvala. jesam, uspjela.... sad me čeka ono najgore...:cry::cry::cry::cry:

nemoj se uopce plasiti..ja sam to prosla ovaj ponedjeljak..i evo sve je super do danas..ne znam u koju bolnicu ides, ja sam u petrovoj bila..neces nista osjetiti, uspavaju te, tako da je to super :)..ja imam sitne bolove i uopce nisam krvarila nakon toga..ako te ista zanima, slobodno mi posalji poruku ili pitaj...

don't worry, stvarno kad se odlucis na to, nije uopce strasno...meni je bio puno gori period odlucivanja sta i kako, nego sama operacija :)

purplequeen
28.10.2010., 18:17
Čak i kad te ne uspavaju,nije strasno:top:

iwchy
31.10.2010., 13:57
pozdrav cure :)
gdje se sve u Rijeci moze napraviti AB? da li samo u KBC-u ili moze negdje privatno?

Pipilota
02.11.2010., 12:07
pozdrav cure :)
gdje se sve u Rijeci moze napraviti AB? da li samo u KBC-u ili moze negdje privatno?

i mene zanima, molim vas odgovorite i pomozite hitno. :confused::confused:

mikkico
02.11.2010., 13:14
hvala na porukama...da, najgore je to kad se treba odlučiti...u merkuru sam...al tek idući tjedan...pa me ovo iščekivanje još dodatno ubija...:(

Pipilota
02.11.2010., 13:44
jesi li se naručila preko telefona ili? zanima me pošto sam ja iz Rijeke kako ide procedura u Merkuru. Da li je provjerneo u redu kod njih i da li si morala napraviti prethodne testove, vađenje krvi i slično? Oprosti ako gnjavim. :(

Love Girl
02.11.2010., 23:07
Pa pitanje za vas...kako napraviti abortus ako si presao lmit 3mj...mislim jel moze to?znam da doktori nece to da urade...kazu kasno...pa ako imate savijet...hvala...

mikkico
04.11.2010., 10:30
jesi li se naručila preko telefona ili? zanima me pošto sam ja iz Rijeke kako ide procedura u Merkuru. Da li je provjerneo u redu kod njih i da li si morala napraviti prethodne testove, vađenje krvi i slično? Oprosti ako gnjavim. :(

oprosti što tek sad odg...ja sam probala preko telefona al nisam uspjela pa sam otišla tam...dođeš na šalter i kažeš šta trebaš i sestra ti da formular koji trebaš popuniti, pričekaš par minuta i ideš na ultrazvuk na kojem oni vide koliko si trudna i onda ti sestra da termin...a kak ide poslije toga ne znam...to ću znati 12...tad je moj dan D...

mikkico
04.11.2010., 10:32
i da, nisam radila nikakve prethodne preglede...neodgovorno znam....ali...uglavnom, trebaš donijet samo potvrdu o svojoj krvnoj grupi, ja sam išla u petrovu 3 vadit. ak i bez uputnice plaćaš 180kn, a ak imaš uputnicu ne plaćaš ništa...

a sad imam molbu za one koje su bile u merkuru, ako ima takvih, da podijele svoja iskustva...strah me da sam pogriješila s odabirom bolnice...
i da, mora li se još uvijek kod osobnog ginekologa odmah nakon ab u merkuru? pitam jer mi je to problem pošto nisam iz zg i nemam u zg svog gin...

blentori
06.11.2010., 11:50
za Iwchi;ak nije prekasno..
Nisam od nikog u Ri čula da je išao priwatno(u priw.ordinaciju-većina ih nema anesteziologa,a to je wwwwrlo bitna karika)),iako toga sigurno ima.
Moj savjet:u bolnicu,naručiš se telefonom-daju ti br.gl.sestre Josipe..

U 1990kn koje platilŠ je uračunata i kompletna hospitalizacija za 2 dana u sluč.KOMPLIKACIJE),uspavaju te,nisu neljubazni(wiše-manje)..Ak se dobro osjećaš nakon buđenja(anestezije) odeš kad hoćeš tj.možeš i nakon 2h,a sutra doći po otpusno pismo..i wjerujte,fizički je najlakše to za prebroditi-strahu od takwe boli nema mjesta!!!

iwchy
06.11.2010., 13:24
hvala blentori :)
nije jos prekasno, bar se nadam da nije :mig: prije tocno tjedan dana sam obavila pregled privatno, pa su mi na nalazu napisali 6,2 tj..sad bi znaci bilo 7,2 po njihovoj racunici (iako znam tocan datum i po tome je ravno 6 tj.)..
nisam jos sama sa sobom na cisto sta napraviti, pa se pokusavam informirati..a ovih dana bi trebala i definitivno odluciti sta cu :ne zna:

hmm..mozda je blesavo pitanje al, da li mi treba uputnica za naruciti se u bolnicu? nisam jos bila do svog socijalnog ginica, pa ne znam..

blue sun
08.11.2010., 09:41
i da, nisam radila nikakve prethodne preglede...neodgovorno znam....ali...uglavnom, trebaš donijet samo potvrdu o svojoj krvnoj grupi, ja sam išla u petrovu 3 vadit. ak i bez uputnice plaćaš 180kn, a ak imaš uputnicu ne plaćaš ništa...

a sad imam molbu za one koje su bile u merkuru, ako ima takvih, da podijele svoja iskustva...strah me da sam pogriješila s odabirom bolnice...
i da, mora li se još uvijek kod osobnog ginekologa odmah nakon ab u merkuru? pitam jer mi je to problem pošto nisam iz zg i nemam u zg svog gin...

Pa meni su Merkuru bili ok, nije bilo komplikacija, doktorice i sestre su bile ljubazne. Jedino me ubilo čekanje, al to je valjda normalno. :rolleyes:
Uzela sam opću anesteziju (1600 kn) i samo sam zaspala i probudila se kad je bilo gotovo. Rekli su mi da nakon 2 tjedna odem na pregled kod ginekologa da vidi jel sve ok. Ak nemaš u Zg-u ginića probaj nać ordinaciju di primaju pacijente, ali i meni je bila muka tražit u Zg-u jer nitko nije primao... na kraju sam našla u Sesvetama.
Nadam se da ne kasnim s odgovorom i sretno.

@ iwchy: ne treba ti uputnica, samo dođeš tamo i popuniš formular. Mene čak ni zdravstvenu ni osobnu nisu tražili.

blue sun
08.11.2010., 09:49
Pa pitanje za vas...kako napraviti abortus ako si presao lmit 3mj...mislim jel moze to?znam da doktori nece to da urade...kazu kasno...pa ako imate savijet...hvala...
Stvarno ne znam jel ima ikakve šanse da ti to naprave. Meni su jedva odobrili ab nakon 10,5 tjedana, a ja sam tvrdila doktorici da nisam mogla znat na vrijeme da sam trudna jer sam prvi mjesec imala normalnu menstruaciju... Na kraju mi je jedva odobrila al onak drugi dan u jutro sam se morala nacrtat u bolnici i to mi je bila zadnja šansa.

Tako da ne znam što da ti kažem... :( Probaj otić u bolnicu i pravit se da ne znaš koliko je vremena prošlo, reci da nisi znala, iako nisam sigurna hoće li upaliti, ali sretno svejedno.

Cura_22
08.11.2010., 17:48

Zakonski je to nemoguće, ALI naravno, sve se može srediti.
Ako imaš vezu..Nažalost, ali tako je..

hmm..mozda je blesavo pitanje al, da li mi treba uputnica za naruciti se u bolnicu? nisam jos bila do svog socijalnog ginica, pa ne znam..

Ne treba ti, ideš u bolnicu na šalter ginekologije i krećeš sa
birokratskom stranom procesa, znači popunjavanje formulara
uz predočenje osobne iskaznice, zatim UZV, pregled, naručivanje pa
zahvat.
Sretno!

vampir ernest
08.11.2010., 18:43
Bok,

ako ijedna od vas koje ste se ikad odlučile na pobačaj želi javno, na TV-u, braniti svoje pravo na tu odluku, neka mi se javi. Ja nisam, ali bih da mi se dogodilo neželjeno dijete.

Neka mi se jave samo cure ili žene koje to žele. One koje će napadati i moralizirati, neka me poštede. Hvala na razumijevanju!

iwchy
08.11.2010., 20:52
Ne treba ti, ideš u bolnicu na šalter ginekologije i krećeš sa
birokratskom stranom procesa, znači popunjavanje formulara
uz predočenje osobne iskaznice, zatim UZV, pregled, naručivanje pa
zahvat.
Sretno!

Hvala :mig:
Uspjela sam danas dobiti odjel ginekologije u KBC-u Rijeka pa su mi potvrdili da ne treba uputnica jer se i tako placa..al treba donijeti nalaz od ginekologa i nalaz krvi, te se s tim treba javiti sestri Josipi izmedju 12 i 13 h.
Eto, pa ako jos kome zatreba.. :)
ja se bacam na vadjenje krvi pa valjda slijedi birokratski dio..

north wind
08.11.2010., 21:09
Bok,

ako ijedna od vas koje ste se ikad odlučile na pobačaj želi javno, na TV-u, braniti svoje pravo na tu odluku, neka mi se javi. Ja nisam, ali bih da mi se dogodilo neželjeno dijete.

Neka mi se jave samo cure ili žene koje to žele. One koje će napadati i moralizirati, neka me poštede. Hvala na razumijevanju!

A gdje bi se to trebalo javno "braniti" i zašto?:ne zna: Na kojoj TV i u kojoj emisiji? U Hrvatskoj je pobačaj legalan.

Cura_22
08.11.2010., 23:09
Hvala :mig:
Treba donijeti nalaz od ginekologa i nalaz krvi, te se s tim treba javiti sestri Josipi izmedju 12 i 13 h.
Eto, pa ako jos kome zatreba.. :)
ja se bacam na vadjenje krvi pa valjda slijedi birokratski dio..

Nema na čemu:mig:
U Zg je malkice drukčije, al eto, drago mi je da si se snašla.
Nadam se da sam bila od neke pomoći:)
Ako budeš šta trebala,samo ti pitaj.

vampir ernest
09.11.2010., 08:44
A gdje bi se to trebalo javno "braniti" i zašto?:ne zna: Na kojoj TV i u kojoj emisiji? U Hrvatskoj je pobačaj legalan.

Tko zna koliko žena osjeća krivnju, ne možeš baš reći da naše društvo to ne osuđuje, o Crkvi da i ne govorim (pa Crkva žene koje su napravile pobačaj zove ubojicama)... Mnoge udruge, blogeri, Crkva, etika, pogledaj samo forume na tu temu. Možda si ti jaka, sa stavom i živiš svoj život, a tko zna koliko cura/žena nije i zapravo se muče zbog ovog pitanja...

LP

Sashica
09.11.2010., 09:51
OK, prije nego nastavite u pogrešnom smjeru, molim vas da na ovome rečenom i stane.

Ovo je medicinski podforum, dakle možete reći gdje, kako, kada napraviti abortus, pružiti podršku osobama nakon abortusa. Za rasprave o opravdanosti/moralnosti itd. tog čina postoji mnogo drugih podforuma.

Zahvaljujem na razumijevanju.

north wind
09.11.2010., 13:48
Potpuno se slažem da ovo nije podforum za moraliziranje o pobačaju.

vampir ernest
10.11.2010., 14:26
Ispričavam se, iako nisam htjela zloupotrijebiti temu. Cura me pitala zašto. Eto, sorry, sve OK. LP!

Sashica
10.11.2010., 15:15
Nema problema, sve je to razumljivo. Naravno da abortus ima i svoju moralnu dimenziju, a ne samo medicinsku, ali ovo nije PDF za te rasprave. :mig:

littlebird
13.11.2010., 21:50
neznam dali da to pisem tu ili na trudnice, ali mozda tu dobijem vise odg... evo nazalost moram napraviti abortus :(, u osmom sam tjednu, nije bilo planirano ali prva odluka je bila zadrzati dijete bez obzira na neplaniranost... no zbog nekih okolnosti i ostaloga, znam da nije opravdanje ali eto :(, pobaciti cu... jako mi je sve to stresno i tesko i zapravo uopce ne znam sto bi prvo, pa ako ijedna od vas ima iskustva sa time, vasa prijateljica ili slicno, itko blizak, zanima me kojim redosljedom to ide?? znam da se mora ginekologu, pa vaditi krv i krvnu grupu i onda sa time u bolnicu ujutro nataste.. no zanima me dali se to radi svaki dan ili se moram naruciti, placam li prije ili poslije? koliko se ostaje u bolnici? koliko traje? imam bezbroj pitanja a jako malo vremena jer ovaj tj to trebam obaviti :( a mucno mi je vec i samo trazenje informacija :flop:... posebno me zanima ako netko zna za rijeku... hvala!!

Cura_22
14.11.2010., 00:56
. no zanima me dali se to radi svaki dan ili se moram naruciti.... placam li prije ili poslije? koliko se ostaje u bolnici? koliko traje? imam bezbroj pitanja a jako malo vremena jer ovaj tj to trebam obaviti :( a mucno mi je vec i samo trazenje informacija :flop:... posebno me zanima ako netko zna za rijeku... hvala!!

1.Plaća se prije, od 1000 d0 1400kn
2.Ostaješ par sati u bolnici
3.Traje 3-7 minuta

Ništa strašno, brzo gotovo. Ako si sa psihom ok, nebi trebalo
biti problema..Malo boli, brzo prođe..

littlebird
14.11.2010., 11:40
2.Ostaješ par sati u bolnici
3.Traje 3-7 minuta

Ništa strašno, brzo gotovo. Ako si sa psihom ok, nebi trebalo
biti problema..Malo boli, brzo prođe..

ah psiha, poradit cu na tom :( .. a jel mi treba spavacica ili?? se trebam skroz obrijat?? mozes sve mrvicu detaljnije pliz :ne zna: .. u mojoj okolini nitko to nije radio (navodno) a cure koje jesu isto kazu da nisu pa nemas od koga dobiti savijet... a nisam na selu kak bi covjek pomislio, nego u vecem gradu, al eto, mentalitet... :o

Cura_22
14.11.2010., 17:01
mozes sve mrvicu detaljnije pliz :ne zna: .... :o

Priprema:
Vjerojatno ćeš biti naručena rano ujutro, pa stoga 6 sati prije nemoj ništa jesti, piti niti pušiti...kako bi ti anestezija bila učinkovita...
Ponesi spavaćicu, papuče i ogrtač ukoliko bolnica nudi smještaj nakon zahvata( u Os nude smještaj 5 sati)
Ne smiješ imati nakit, zubnu protezu, lak na noktima itd....

Zahvat:
U sobi u kojoj budeš smještena, presvuci se u spavaćicu.Ispod ne smiješ imati ništa , ni gaćice ni grudnjak...
Zatim dolazi sestra po tebe i ideš u op. dvoranu, ulaziš unutra, nakratko popričaš sa gin. i sjedaš uz asistenciju i upute sestre na stol. Važno ti je da slušaš sestru što ti govori. Dobijaš anesteziju (lokalnu) u venu i u polusnu si.
Zahvat traje 5-10 minuta, radi se manualna aspiracija ploda i zatim kiretaža.
Stave ti uložak i na stolu ideš do svoje sobe.

Nakon zahvata:
Dobit ćeš terapiju za 5 dana, najvjerojatnije Hiramicin i Ergometrin..
Krvarenje i bol su kako kod koga( vrlo različita iskustva) no sve je normalno..i ako jako krvariš ili slabo, sve je individualno..Nakon kojeg sata ležanja ideš kući. Krvariti ćeš od 5 do 10,15 dana, za bol isto vrijedi. Nemoj se naprezati barem 20 dana, miruj i pazi se. Nema kupanja, samo tuširanje, nikako nemoj tampone koristiti, niti imati odnose barem 3 tjedna. U vaginu ne smije dosipijeti ništa i mora biti u "karanteni" ( znači nema hopa cupa, tampona, prstića...)

10 dana nakon zavata ideš pod obavezno na ultrazvuk da se utvrdi da je sve očišćeno..

Komplikacije:
Ako je bol u predjelu donjeg dijela trbuha jaka i intenzivna(čitaj nepodnošljiva) hitno kod ginića, ako je krvarenje intenzivno i nakon tjedan dana postupak je isti..

Menstruacija :
Dan pobačaja se računa kao prvi dan ciklusa, nemoj brinuti ako ne dobiješ nakon 28-30 dana, djevojkama se zna dogoditi da ne dobiju i po 40-50 dana..tvome tijelu treba vremena da se oporavi od šoka...i naravno nadalje pazi na kontracepciju, nemoj planirati djecu barem još 6 mj..

Psiha:
Ako se osjećaš loše, depriminirano koji tjedan nakon, sve je to normalno..Ako si se odlučila na prekid trudnoće iz pravih razloga ( iako je sve to diskutabilno)
sve će biti ok.
Sretno ti i nadam se da si donijela pravu odluku .

mikkico
15.11.2010., 14:14
cure, PUNO VAM HVALA NA VAŠIM POSTOVIMA!!!!
u petak sam bila i obavila taj čin...i zahvaljujući vašim informacijama bila sam spremnija nego bi bila bez toga. bile ste u pravu, nije toliko strašno, zaspala sam i probudila se i ništa nisam osjetila...sad samo treba nastaviti sa životom...samo...
još jednom, puno vam hvala!

iwchy
15.11.2010., 20:56

Za Rijeku, cijena je 1.900,00 kn za Rh pozitivne tj. 2.300,00 kn za Rh negativne..provjerih danas :(

Cura_22
16.11.2010., 17:26
Za Rijeku, cijena je 1.900,00 kn za Rh pozitivne tj. 2.300,00 kn za Rh negativne..provjerih danas :(

Ideš:eek:
Dali je to cijena s uključenom općom anestezijom ili?
Nisam znala da je tamo cijena tolika,koliko ja znam svugdje
je u rangu koji sam navela, neznam jel to nešto novo tj. odedavno.

U svakom slučaju hvala što si me ispravila, da ne širim
pogrešne informacije:)

littlebird
16.11.2010., 19:15
da ri je full skupa, bila ja danas vadit krv i to, u petak idem na ab.. uzas :ne zna:

heybaby
17.11.2010., 13:59
pretpostavljam da za sbortus nema veze ako imaš dopunsko osiguranje ili?? plaćaš svejedno?

Cura_22
17.11.2010., 21:28
pretpostavljam da za sbortus nema veze ako imaš dopunsko osiguranje ili?? plaćaš svejedno?

Nema. Zato se i plaća.

history
23.11.2010., 21:09
abortirala sam prije 4 dana i osjecam se bolje nego iko koga poznajem da je to uradio.
bila sam 3 tjedna trudna kada sam abortirala i mozda je to jedan od najvecih razloga sto me zaista nista posebno ne boli. dobila sam samo Hiramicin da pijem i danas (tako su mi i naglasili) imam malo jace krvarenje i bolove koje regulisem svim vrstama tableta za bolove (i to su mi rekli, a ja sam na Kofanu od jutros).
sutra ujutro pijem zadnju tabletu Hiramicina i s njom zavrsavam svu terapiju koju sam imala poslije abortusa.
koliko mi je pametno da sutra pijem?
zaista nemam nikakvih fizickih bolova, izlazila sam svaku noc poslije abortusa i nista mi nije smetalo. ne znam kako, ali oporavila sam se savrseno. ali zaista ne znam kako alkohol ide na sve to... :ne zna:

Piggy
23.11.2010., 21:15
Popij tu zadnju tabletu. Ne piti alkohol bar dva tjedna da ne bi popustio imunitet a i da ne bi ometalo zgrušavanje krvi - tj. cjeljenje rane. Ajde molim te malo pripazi na sebe i malo se odmaraj , miruj!

*petrunjela*
26.11.2010., 09:10
Nigdje ne mogu naći odgovor - mogu li se nabaviti u Hrvatkoj tablete RU486?

Piggy
26.11.2010., 14:59
Ma kakvi. To je zabranjeno u Hr.

Silvery
01.12.2010., 23:26
GothicAngel i eMeM postovi su premješteni na topic Jesam li trudna? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=307578&page=177) da ne bude skroz off ovdje. ;)

eMeM
01.12.2010., 23:28
GothicAngel i eMeM postovi su premješteni na topic Jesam li trudna? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=307578&page=177) da ne bude skroz off ovdje. ;)

Isprika gledala sam i tamo i vamo i nisam obraćala pozornost gdje sam na kraju :bonk:

Silvery
01.12.2010., 23:32
Ma nema frke :)

lenileni
06.12.2010., 12:52
Jel moze hitno informacija od nekog tko je bio na Merkuru....kakva je lokalna anestezija i da li se moze podnijeti zahvat?

Sad me malo strah da sam ipak trebala uzeti opcu!

Cura_22
07.12.2010., 13:57
Jel moze hitno informacija od nekog tko je bio na Merkuru....kakva je lokalna anestezija i da li se moze podnijeti zahvat?

Da se izdržati sa lokalnom bez problema, čak i ako si jako
osjetljiva na bol, drži se samo uputa ( nemoj ništa jesti,piti,
čak ni pušiti ni kavu popiti) znači budi skroz natašte i
vjerojatno ćeš zaspat od lokalne( na minut, dva) ...
Ne boj se, brzo je gotovo i sve će biti uredu, drži se i
sretno:)

Nikolinica
08.12.2010., 08:03

Preporučujem opću, lokalna te uglavnom samo smiri :flop: iako, to je isto individualno, bit će sve ok, samo pozitivno i drži se!

lenileni
08.12.2010., 09:31
Za sve cure koje se dvoje, evo ja sam prošla s lokalnom...bilo me je užasno strah...ali nije tako strašno uopće....više me bolio pregled zbog pipanja maternice nego samo širenje grlića. Ok, osjeti se i injekcija i samo širenje, ali stvarno nije strašno, s time da je oporavak brz.
S time, svaka pohvala osoblju s Merkura, stvarno su bili divni prema meni.

Cura_22
08.12.2010., 15:23
Za sve cure koje se dvoje, evo ja sam prošla s lokalnom...bilo me je užasno strah...ali nije tako strašno uopće....više me bolio pregled zbog pipanja maternice nego samo širenje grlića. Ok, osjeti se i injekcija i samo širenje, ali stvarno nije strašno, s time da je oporavak brz.
S time, svaka pohvala osoblju s Merkura, stvarno su bili divni prema meni.

Drago mi je da je sve prošlo ok.
Pazi se sada i odi na pregled za 10-tak dana :w

Tenny
08.12.2010., 19:41
curo 22 možeš izbrisati neke privatne poruke da te mogu nešto pitati..unaprijed hvala :)

Svrco5
14.12.2010., 12:55
može li hormonalni poremećaj (manjak progesterona) nakon cca godinu dana od abortusa (u 4 tj trudnoće) nastati kao posljedica abortusa? zbog toga mi kasne menstruacije koje sada reguliram kontracepcijom.
ako mi je nakon pregleda maternica ok, nije bilo infekcija. ali imam policisticne jajnike
kakve to sve ima veze jedno s drugim?

planiram trudnocu u idući godinu dana i jako me sve to skupa bocka.

Silvery
15.12.2010., 00:56
PCOS nije od jučer kod tebe jer je sindrom i upravo dolazi od hormonalnog poremećaja, pa samim time i teže se dolazi do trudnoće.
Dakle, nizak progesteron nije od jučer i povezan je sa PCOS-om itekako, a vjerujem da je i abortus (pritom mislim na psihu, dakle stres) još dodatno utjecao na PCOS, tj. općenito na ciklus.

Međutim, ponavljam, kao čin s fizičke strane - ne. PCOS je problem od prije i može se držati pod kontrolom (odgovarajuća prehrana, izbjegavanje stresa, vježbe, biljni napitci i sl.), izliječiti skroz u potpunosti - ne. Sretno s trudnoćom.

minimee
27.12.2010., 16:32
gdje se u splitu može napraviti abortus? što je sve potrebno donijeti? koliko to traje...? koliko košta?
nemam pojma je li netko već pisao ali ako jest može li mi se samo to proslijediti.poprilično je hitno :S

Piggy
27.12.2010., 21:36
Mini, imate poruku!

Alabaster
04.01.2011., 12:07
Molim vas pomoć. Gdje se u Zagrebu privatno može obaviti abortus, u Merkura i Sv Duha nemaju slobodnih termina, a važno mi je da me prime ovog vikenda, subotu ili nedjelju. Hitno mi je, molim vas pomozite.

Također, ima li tko u Splitu privatno da ih radi.

Hvala unaprijed svima

uznik
17.01.2011., 15:51
Molim vas pomoć. Gdje se u Zagrebu privatno može obaviti abortus, u Merkura i Sv Duha nemaju slobodnih termina, a važno mi je da me prime ovog vikenda, subotu ili nedjelju. Hitno mi je, molim vas pomozite.

Također, ima li tko u Splitu privatno da ih radi.

Hvala unaprijed svima

i mene zanimaju privat klinike u zg i cijene

uznik
17.01.2011., 18:46
imam pitanje, ako se ide u javne bolnice tipa vinogradska da li se onda upisuje sve u karton pacijenta?! to mi pada na pamet zbog toga što ti treba uputnica i zdravstvena bez obzira što se plaća. ne bi bilo ugodno da ti svaki doktor kojem dođeš može kroz sustav vidjeti tako nešto u kartonu.:eek: u privatnim poliklinikama to ne bi trebao biti slučaj zar ne? ako tko zna nek molim odgovori hitno je

leeloo27
23.01.2011., 20:41
Budući da je tema otišla totalno offtopic sa raspravom o tajnosti podataka u zdr. kartonu, otvorila sam novu temu pa tamo možete o tome raspravljati. :)

Evo link: Tajnost podataka u zdravstvenom kartonu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=616026)

Male
27.01.2011., 20:49
koliko dođe abortus u vinogradskoj? HVALA

Male
27.01.2011., 22:13
ovak: boli me lagano na lijevoj strani nisko trbuh neka 2-3 dana, ali lagano-kad stisnem s rukom taj dio. išla sam često na wc, više ne. mengu trebam dobim 29. (u subotu), ali inače mi zna kasnit do 10 dana. cice su mi malo veće i malo me bole-ali inače je tak dok trebam dobit. zanima me dal sam trudna ili je lagana prehlada i dobit ću menstruaciju. abortus planiram ako sam trudna. :( molim vas odg. mi što prije! HVALA
-upravo me prestalo bolit-sad mi niš nije jasno-sad je 23:44 (27.1)

Leona
29.01.2011., 09:40
dali netko zna kojim se danima obavlja abortus u osijek?

uznik
29.01.2011., 15:33
hvala svima na pomoći

silver.mouth
30.01.2011., 11:41

mislim da to ne moze iz medicinskih razloga....

jer ja sam isla na prekid trudnoce(odnosno pobacaj) u 20 tjednu,medutim to je bilo nuzno zbog malformacije djeteta.

i to vise nije bio pobacaj nego prisilan porod.(obican se nije mogao obaviti zbog velicine djeteta).I naravno to nije bila moja odluka vec odluka ginekologa.

dakle 3dana sam primala drip ,porodila se i onda jos nakon 2 dana je bila kiretraza i ruku na srce niti jednoj zeni ne bi zeljela takvu bol koju sam ja prolazila tih prvih 3 dana.

north wind
30.01.2011., 12:38
mislim da to ne moze iz medicinskih razloga....

jer ja sam isla na prekid trudnoce(odnosno pobacaj) u 20 tjednu,medutim to je bilo nuzno zbog malformacije djeteta.

i to vise nije bio pobacaj nego prisilan porod.(obican se nije mogao obaviti zbog velicine djeteta).I naravno to nije bila moja odluka vec odluka ginekologa.

dakle 3dana sam primala drip ,porodila se i onda jos nakon 2 dana je bila kiretraza i ruku na srce niti jednoj zeni ne bi zeljela takvu bol koju sam ja prolazila tih prvih 3 dana.

Ne, obrnuto. Pobačaj "na zahtjev" se izvodi do 10. tjedana po zakonu, a kasnije "na zahtjev" nie moguć, osim iz medicinskih razloga, što odlučuje povjerenstvo. Ti si također, kako pišeš, bila na kasnom pobačaju iz medicinskih razloga (malformacija ploda).

Noemi
30.01.2011., 12:41
ovak: boli me lagano na lijevoj strani nisko trbuh neka 2-3 dana, ali lagano-kad stisnem s rukom taj dio. išla sam često na wc, više ne. mengu trebam dobim 29. (u subotu), ali inače mi zna kasnit do 10 dana. cice su mi malo veće i malo me bole-ali inače je tak dok trebam dobit. zanima me dal sam trudna ili je lagana prehlada i dobit ću menstruaciju. abortus planiram ako sam trudna. :( molim vas odg. mi što prije! HVALA
-upravo me prestalo bolit-sad mi niš nije jasno-sad je 23:44 (27.1)

a da napravis test? nitko od nas nije vidovit, ako ti sama koja poznajes svoje tijelo nemas pojma jel prehlada, kako ti mi mozemo reci:ne zna:

Male
30.01.2011., 21:02
ma mislila sam da mi netko kaže dal se prepoznaje u tim simptomima :/
budem kupila test ako ne dobijem do srijede

leeloo27
30.01.2011., 21:06
Imaš temu Jesam li trudna na vrhu stranice, pa malo prouči tamo što curke pišu.

Male
30.01.2011., 21:40
hvala :)

arabela
07.02.2011., 16:56
dal cijena abortusa ima veze s krvnom grupom? i ako da zasto? zasto je skuplje ako je zena RH negativna? npr ja.:(

silence777
07.02.2011., 23:05
mozda jer trebas napraviti posebnu pretragu ako si rh neg...

pzulic
08.02.2011., 16:48
dal cijena abortusa ima veze s krvnom grupom? i ako da zasto? zasto je skuplje ako je zena RH negativna? npr ja.:(

zato jer ako si rh negativna moraš nakon AB dobiti nešto što ne znam kako se zove (zaboravila sam). u puli primjerice ti kažu da si kupiš u ljekarni i doneseš na AB.
nisam imala AB, ali kad sam drugi put rodila sam dobila to jer je dijete pozitivno, ja negativna, prvi put nisam dobila jer je dijete bilo negativno kao i ja.

mi se čini da cijena tog nečeg je nekih 300-400 kn, ako netko zna bolje i ako zna kako se to zove nek me ispravi.

arabela
08.02.2011., 19:38
fantasticno.blago meni.:rolleyes::mad:

ride_me
10.02.2011., 12:34
Molim HITNU pomoć!!!!
Saznala sam da sam trudna preko 12 tjedana i treba mi pomoć da pronađem privatnog ginekologa koji radi ab.... Molim bez držanja moralnih prodika jer je situacija komplicirana pa ako netko ikoga zna molila bi u PM broj ili neki kontakt.
hvala

dea2
10.02.2011., 13:36
Molim HITNU pomoć!!!!
Saznala sam da sam trudna preko 12 tjedana i treba mi pomoć da pronađem privatnog ginekologa koji radi ab.... Molim bez držanja moralnih prodika jer je situacija komplicirana pa ako netko ikoga zna molila bi u PM broj ili neki kontakt.
hvala
potraži glavnu sestru na odjelu planiranja obitelji i iskreno joj sve reci , i to brzo !!!!!

ride_me
10.02.2011., 14:13
potraži glavnu sestru na odjelu planiranja obitelji i iskreno joj sve reci , i to brzo !!!!!

di ? koga? prosla sam vec sve i vele da sam 5 dana zakasnila!

purplequeen
10.02.2011., 18:26
Nemoj se zezat sa privatnicima,tu se ide do 10.tj,poslje je medicinski kompliciranije,pa svakako bolje da je bolnica.Sretno!

ancica_8990
14.02.2011., 14:08
Evo i mene ovdje...
Ovako, sumnjam na trudnoću, kasni mi već dosta, sutra planiram napravit kućni test na trudnoću... ako sam trudna, planiram abortus, ali naravno prvo ću popričat sa dečkom oko toga...
E sad, budući da mi je ginićka obiteljska, ne bi htjela kod nje ić potvrdit trudnoću... pa me zanima gdje bi mogla otić u zagreb kod ginića, studentica sam, pa jel ima neki studentski ginekolog???
o abortusu sam dosta pročitala na ovoj temi, mislim da sam informirana... samo me još zanima, dal se nakon abortusa mora baš strogo mirovat ili, znači vezat se za krevet???

Leona
16.02.2011., 17:28
barem, 2, 3 dana, ali to osjetis po sebi koliko ti treba, ali izbjegavati duze vrijeme, cca 2 tj. teže fizičke poslove

hana24
17.02.2011., 21:49
molim nekoga tko zna da mi ovdje ili na pp kaze gdje se i kod koga u splitu obavljaju abortusi i cijenu?

mikkico
27.02.2011., 19:27
hej ljudi. može mišljenje?
frendica mi je imala abortus prije dva i pol mjeseca.
i, uz tablete i kondom, ponovno je zatrudnjela prije pet tjedana.
njen izbor je ponovni abortus... :-(
no, sinoć me zove i plače kak je počela slabo krvarit...kod ginekologa ne može do utorka.
pa sam pomislila da bi mogla vas priupitati za mišljenje, savjet ili nešto?
unaprijed hvala na iskrenim savjetima.

Sigurna
27.02.2011., 20:32
hej ljudi. može mišljenje?
i, uz tablete i kondom, ponovno je zatrudnjela prije pet tjedana.
njen izbor je ponovni abortus... :-(
no, sinoć me zove i plače kak je počela slabo krvarit...kod ginekologa ne može do utorka.
pa sam pomislila da bi mogla vas priupitati za mišljenje, savjet ili nešto?
unaprijed hvala na iskrenim savjetima.

Ova cijela priča je sumnjiva. No, redom....Ne vjerujem da je zatrudnjela ako je koristila i pilulu i kondom. Ili laže u vezi toga ili u vezi toga da je trudna. Jel netko potvrdio tu trudnoću ili samo test? Jer možda je sad jednostavno dobila menstruaciju.

A trudnice koje krvare idu na hitnu, ne čekaju da im ginić počne raditi.

Silvery
28.02.2011., 01:16

Iskreno, cijela priča je gotovo znanstvena fantastika, neću ulaziti u vremenski razmak od abortusa do ponovne navodne trudnoće i kako točno zna tjedne, ali način na koji je OPET zatrudnila: uz kondom i pilule - uz tu kombinaciju zaista nema nikakve šanse! :amen:

Slabo krvarenje može značiti mnogo toga, između ostalog i menstruaciju, pa čak i ovulaciju. Nije svakome isto. Uostalom ako je trudnoća, a tu je krvarenje (ikakvo) nema što čekati.

moonlight009
28.02.2011., 14:53
Dogodila mi se neželjena trudnoća. Ja i dečko se volimo ali još sam u srednjoj školi, i nisam spremna biti majka, žao mi je što na to nisam prije mislila, ali bojim se i mislim da je pobačaj rješenje. Moje pitanje je da li se pobačaj obavlja u privatnim klinikama u St? i U kojim? I do kojeg tjedna(općenito do 10,ali u klinikama?)? Ne bi htijela ići u bolnicu. Ima li netko tko je obavio pobačaj u privatnoj klinici da ju može preporučit ili se tamo odlazi samo kada se trudnoća mora prekinuti iz medicinskih razloga?

jakisimptomi
13.03.2011., 12:15
Pozdrav svima,
molim vas sve za savjete,
imam 16 godina i trudna sam 4 tjedna, gdje se u HR moze obaviti pobacaj,u kojoj klinici, bez znanja roditelja??
isao bi decko sa mnom,koji je iznad 18.
mi smo u Vzu.
Molim vas za bilo kakve savjete,jer sam u panici.
komentare da sam trebala paziti,naslusala sam ih se dovoljno,zato vas molim samo iskrene savjete i pomoć.
hvala!

Sigurna
13.03.2011., 12:26
Imaš na Ženskom zdravlju temu o abortusu. Nisam sigurna, ali mislim da ne možeš, kao maloljetnica, bez pristanka roditelja. Ako možeš, opet možeš u bilo kojoj bolnici. Ako ti je u Vž nezgodno, odi u Čk, Koprivnicu, Zg....Prouči temu, naći ćeš odgovore sigurno.

Edit: možeš bez pristanka roditelja ako si napunila 16, našla sam u zakonu. Dakle, sama odlučuješ i biraš u koju ćeš bolnicu. Ako si definitivno odlučila, napravi to čim prije, što je kraća trudnoća, manja je opasnost od eventualnih problema nakon pobačaja.

jakisimptomi
13.03.2011., 12:32
Imaš na Ženskom zdravlju temu o abortusu. Nisam sigurna, ali mislim da ne možeš, kao maloljetnica, bez pristanka roditelja. Ako možeš, opet možeš u bilo kojoj bolnici. Ako ti je u Vž nezgodno, odi u Čk, Koprivnicu, Zg....Prouči temu, naći ćeš odgovore sigurno.

Edit: možeš bez pristanka roditelja ako si napunila 16, našla sam u zakonu. Dakle, sama odlučuješ i biraš u koju ćeš bolnicu. Ako si definitivno odlučila, napravi to čim prije, što je kraća trudnoća, manja je opasnost od eventualnih problema nakon pobačaja.

Hvala Sigurna,hvala od srca!
Molim te samo ako mi mozes linkat clanak u zakonu!
Zahvaljujem puno!

Sigurna
13.03.2011., 12:35
Ček, da nađem ponovo....

bambo2010
13.03.2011., 12:35
Pozdrav svima,
molim vas sve za savjete,
imam 16 godina i trudna sam 4 tjedna, gdje se u HR moze obaviti pobacaj,u kojoj klinici, bez znanja roditelja??
isao bi decko sa mnom,koji je iznad 18.
mi smo u Vzu.
Molim vas za bilo kakve savjete,jer sam u panici.
komentare da sam trebala paziti,naslusala sam ih se dovoljno,zato vas molim samo iskrene savjete i pomoć.
hvala!

Hm ali ja mislim da poslije toga moaš mirovat dva dana :ne zna: kako ćeš to uspjet da ne skuže

Sigurna
13.03.2011., 12:37
Za prekid maloljetničkoh trudnoća procedura je ista kao i za ostale prekide trudnoća i opisana je u čl.15.Zakona o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece (NN br.18/78).

Članak 15.

Prekid trudnoće je medicinski zahvat.
Prekid trudnoće se može izvršiti do isteka deset tjedana od dana začeća.
Nakon isteka deset tjedana od dana začeća, prekid trudnoće može se izvršiti samo po odobrenju komisije, a pod uvjetima i po postupku utvrđenom ovim zakonom.

U takvim slučajevima,ako maloljetnica nije navršila 16 godina života,potreban je pristanak roditelja iste,te suglasnost nadležnog CZSS.

Članak 18.

Prekid trudnoće se vrši na zahtjev trudne žene.
Uz zahtjev za prekid trudnoće koji podnosi maloljetnica, koja nije navršila 16 godina života,
potreban je i pristanak roditelja ili staratelja uz suglasnost organa starateljstva.

Mala opaska: ima i dio u kojem piše da ako se pojave komplikacije javlja se roditeljima/starateljima, tek toliko da i to uzmeš u obzir.

jakisimptomi
13.03.2011., 13:07
hvala puno.
to znaci ako do komplikacija ne dodje,da roditelji nece znati za ovo?
imam jos jedno pitanje,pa bih te molila;
test za trudnocu,
nakon koliko dana od sumnjivog odnosa pokazuje trudnoću?
da li nakon 20 dana od odnosa,svaki test mora pokazati trudnocu,ako ona postoji?

Sigurna
13.03.2011., 13:14
hvala puno.
to znaci ako do komplikacija ne dodje,da roditelji nece znati za ovo?
imam jos jedno pitanje,pa bih te molila;
test za trudnocu,
nakon koliko dana od sumnjivog odnosa pokazuje trudnoću?
da li nakon 20 dana od odnosa,svaki test mora pokazati trudnocu,ako ona postoji?

Prema Zakonu, neće.

Ti nisi bila kod ginekologa da ti potvrdi trudnoću? Moraš. I odmah se možeš informirati o pobačaju, ako si trudna, i ako si sigurna da to želiš. On će ti dati najmjerodavnije podatke. Ako nemaš ginekologa, možeš se naručiti kod bilo kojeg privatnika, ali računaj da ćeš izdvojiti oko 500kn. Ili otiđi onom u bolnicu, trebao bi takav pregled biti besplatan, ali u taj dio nisam sasvim sigurna, moram priznati. Možda se mora imati uputnica liječnika opće prakse, ne znam zbilja.
Lijepo se mirno sutra uputi u Vž bolnicu, ja sam sigurna da će te na odjelu ginekologije uputiti u to što, kako i gdje možeš obaviti. A onda odlučiš dalje.

A kako znaš da si 4 tjedna trudna? Kasni ti dva tjedna? Inače, trudnoća se računa od prvog dana zadnje menstruacije, tako da si onda 6 tjedana trudna. Pobačaj smiješ napraviti do 10 tjedna.

Ako si test radila 20 dana nakon odnosa, bojim se da je točan.

Silvery
13.03.2011., 13:39
Na Ženskom zdravlju postoji tema Abortus. Spajam tamo.

Me,myself and I
13.03.2011., 15:00
Dakle,sve spojeno-ovo je ispravna tema?

Ajmo da je.

Idem se narucit u Merkur za koji dan,zna li ko koliko prodje od narucivanja do izvrsenja i postoji li neki pismo koje bolnica salje na kucnu adresu(procitala sam to negdje???).

:kiss:

chichita
13.03.2011., 15:30
meni je medicinska sestra od moje ginekologinje rekla da moram pričekati da plod bude 6 tjedana jer se ranije ništa ne vidi... 19.2. sam "zanijela" i sad moram čekati ali ja sam u biti "primorana" na pobačaj zbog velikog rizika i imat ću pravo na oslobođenje od plaćanja ali izludjet će me to čekanje :(

Me,myself and I
13.03.2011., 15:37
meni je medicinska sestra od moje ginekologinje rekla da moram pričekati da plod bude 6 tjedana jer se ranije ništa ne vidi... 19.2. sam "zanijela" i sad moram čekati ali ja sam u biti "primorana" na pobačaj zbog velikog rizika i imat ću pravo na oslobođenje od plaćanja ali izludjet će me to čekanje :(

Malo mi je to neobicno,na par mjesta sma procitala da mora bit stariji od 3 tjedna.
Ja ne mogu cekat jos tri,zelim to rijesit sto prije,i sad sam luda,a i sto je plod veci maternica se duze i bolnije skuplja po mojoj logici :D,tako da sam ja u velikoj zurbi.

Vrag ce ga znat,vidjet cu sutra il preksutra u Merkuru.

Žao mi je kaj si primorana,al ajde,nije kraj svijeta,bolje to sada nego veliiki problemi poslije. :*

Insomnijaa
13.03.2011., 16:33
Ja sam abortirala sa dva i po mjeseca trudnoce i dan poslije sam se kupala u moru, nisam uopce mirovala. Ja sam radila pod lokalnom anastezijom pa me vjerovatno zbog toga nije nista bolilo, zivot se nastavio dalje. Ali imam sada drugi problem. Rh negativna sam a nisam primila zastitnu inekciju i zbog toga cu najvjerovatnije imati problema u narednoj trudnoci.
Savjet za "jakisimptomi" da obavezno provjeri krvnu grupu i u slucaju da je negativna da trazi zastitnu inekciju.

chichita
13.03.2011., 18:29
Malo mi je to neobicno,na par mjesta sma procitala da mora bit stariji od 3 tjedna.
Ja ne mogu cekat jos tri,zelim to rijesit sto prije,i sad sam luda,a i sto je plod veci maternica se duze i bolnije skuplja po mojoj logici :D,tako da sam ja u velikoj zurbi.

Vrag ce ga znat,vidjet cu sutra il preksutra u Merkuru.

Žao mi je kaj si primorana,al ajde,nije kraj svijeta,bolje to sada nego veliiki problemi poslije. :*

joj da bar je tako... sutra ću zvati bolnicu i provjeriti :rolleyes:

Sashica
13.03.2011., 20:47
Hm ali ja mislim da poslije toga moaš mirovat dva dana :ne zna: kako ćeš to uspjet da ne skuže

Moja prijateljica je pobacila sa 16 god., roditeljima je glumila da je bolesna, da ima gripu. Mirovala je neko vrijeme i oni nisu apsolutno ništa skužili. Nikad im nije rekla.

moon girl
13.03.2011., 21:13
Em, jel 12 tjedana od zadnje mjesečnice ili 10 tjedana od zadnje mjesečnice ili je 10 tjedana nakon seksanja?

Me,myself and I
13.03.2011., 22:12
Em, jel 12 tjedana od zadnje mjesečnice ili 10 tjedana od zadnje mjesečnice ili je 10 tjedana nakon seksanja?

Deset tjedana od rizicnog spolnog odnosa kad je dijete zaceto(plus minus par dana od odnosa u slucaju da je spermij dozivio da doceka ovulaciju tj jajasce).

moon girl
13.03.2011., 22:15
Deset tjedana od rizicnog spolnog odnosa kad je dijete zaceto(plus minus par dana od odnosa u slucaju da je spermij dozivio da doceka ovulaciju tj jajasce).

Hvala ti

_bejb_
14.03.2011., 09:40
ja sam nažalost bila na abortusu i mislim da ga više nikada neželim ponoviti ma kako god bilo....osjećala sam se polovično,samo...kao da sam ubila jedan tek nastali život,taj period sam provela sama jer je moj dragi "pobjegao"....još uvijek se osjećam šugavo,svaku drugu ako ne i svaku večer kada legnem razmišljam
što je to dijete moglo biti curica ili dečko....pogotovo kada se sjetim da bi sada za nekih 3 mj. bila majka... i da bi to dijete držala u rukama...jakooo sjebe psihu žene...nerazgovaram o tome puno s njim jer je meni jako bolno opće spomenuti to... on nekada zna reć da mu je žao nekada ne.... ja znam da je meni jako žao.... i da si to nikada neću oprostiti što sam popustila na savijete i svojih pametnih roditelja da sam premlada i da trebam završiti staž prije svega...ali eto sada mi se čini da sam opet trudna izostanak menstruacije je već 6 dana... pa sve se nadam i držim fige da sam opet trudna...

_bejb_
14.03.2011., 09:46

ja sam radila abortus kod podobnika i bila mi je razlika u cijeni ako sam rh pozitivna i ako sam negativna....ako si poz. onda je 3000 kn,neg 3500 jer ako si rh neg moraš dobiti nekakvu injekciju da bi ponovo mogla zatrudnjeti,jer tada moze postojati mogućnost da više ne zatrudniš

tatarata
14.03.2011., 16:23
molim pomoc...ko prvo, neznam di mi je glava...
ovako: menstruacija kasni desetak dana.. bila je kraj prvog pocetak drugog..
inace uredno sve..
bilo je odnosa u drgom neznam vise ni kad ni koliko...nekoliko.

sutra juitro idem ginekologu(nisam nikad ni bila)..bojim se da sam trudna..danas cu neki apoteka test..
slozila se deckom da je nezeljena trudnoca i dogovorili se- abortus.
a me zanima unaprid kako to sve izgleda s abortusom unaprijed i koliko i ...
za zadar, ako neko ima iskustva..bilo kakvih..
molim pomoc..
hvala

tatarata
14.03.2011., 16:24
ni kako to ide?dodem tamo i recem ej, dobar dan, ja bi abbbb...
i koliko treba bit tamo i...

Me,myself and I
14.03.2011., 20:03
ni kako to ide?dodem tamo i recem ej, dobar dan, ja bi abbbb...
i koliko treba bit tamo i...

Jesi li uopce napravila test na trudnocu??

Me,myself and I
14.03.2011., 20:08
Najnoviji izvjestaj,bila sam danas na blef u Merkuru,bez uputnice i izgubljene zdravstvene :eek:,odmah sam popunila formular,dala 100 kn za ultrazvuk i dogovorila termin.
Prakticki,da bi to napravio ne moras biti valjda ni osiguran :ne zna: .

Doktor je rekao da su 3 tjedna premalo,da moram cekat 5-i.Dakle za dva tjedna,uz opcu anesteziju 1600 kn.

I to je sva mudrost.

Sigurna
14.03.2011., 20:15
Najnoviji izvjestaj,bila sam danas na blef u Merkuru,bez uputnice i izgubljene zdravstvene :eek:,odmah sam popunila formular,dala 100 kn za ultrazvuk i dogovorila termin.

Doktor je rekao da su 3 tjedna premalo,da moram cekat 5-i.Dakle za dva tjedna,uz opcu anesteziju 1600 kn.

I to je sva mudrost.

A zašto bi morao biti kad se pobačaj plaća?

Ne moraš biti.

chichita
15.03.2011., 09:40

I to je sva mudrost.

kad ti je bila zadnja menstruacija i jesu ti uspjeli vidjeti trudnoću na UZV?

Me,myself and I
15.03.2011., 13:56
A zašto bi morao biti kad se pobačaj plaća?

Ne moraš biti.

Zapravo da :lol: .Ne znam,valjda sam dobila takav dojam jer se zahvat radi u bolnici a ne u poliklinici :ne zna:

Me,myself and I
15.03.2011., 13:58
kad ti je bila zadnja menstruacija i jesu ti uspjeli vidjeti trudnoću na UZV?

9.2 je datum zadnje.

Rekao mi je da do 3 tjedna moze bit da se ni ne vidi,al je sestra skuzila tockicu na ultrazvuku. Sitno sitnoo :rolleyes:

chichita
15.03.2011., 14:05
9.2 je datum zadnje.

Rekao mi je da do 3 tjedna moze bit da se ni ne vidi,al je sestra skuzila tockicu na ultrazvuku. Sitno sitnoo :rolleyes:

joj ja idem sutra i duboko se nadam da će mi vidjeti isto da mogu dalje na dogovor :(

Me,myself and I
15.03.2011., 14:12
joj ja idem sutra i duboko se nadam da će mi vidjeti isto da mogu dalje na dogovor :(

Ako su ti dva GraviGnost testa pozitivna,ne mora ti nista ni vidjeti-jesi.

Meni je samo 4-5 dana izostajala mjesecnica kad sam bila na ultrazvuku,a vec nakon drugog dana mi je test navecer! bio pozitivan.

chichita
15.03.2011., 14:15
ma ne znam koji test sam imala, neki Plivin za 60 kn i u roku par sekundi je pokazao +, imam sve simptome trudnoće (bolne grudi, iscjedak, nervoza,...) ja sam imala krajem prvog zadnju pa se nadam de će mi se sutra na UZV vidjeti pa da se mogu u bolnici dalje naručivati

Me,myself and I
15.03.2011., 14:18
ma ne znam koji test sam imala, neki Plivin za 60 kn i u roku par sekundi je pokazao +, imam sve simptome trudnoće (bolne grudi, iscjedak, nervoza,...) ja sam imala krajem prvog zadnju pa se nadam de će mi se sutra na UZV vidjeti pa da se mogu u bolnici dalje naručivati

O pa ti si trudna vec mjesec dana.Mozes obavit AB za manje od deset.
Pohitaj tamo i sve ce bit :top:

Me,myself and I
15.03.2011., 14:44
Bok, danas sam bila na pregledu i u 6. tjednu sam trudnoće. Sutra moram izvaditi krv i ići na pregled u Merkur kako mi je rečeno. Zanima me da li se ab odma sutra može obaviti ili se sa doktorom dogovorim oko termina? Hvala!

Prvo u Merkuru ispunis forumular,das sto kn i oni te pregledaju,potom ti doktor napise termin.Kako si u 6om tjednu,vjerojatno ces jako brzo na Ab,pretpostavljam da ce se raditi o kojem danu.

CaTwOmAn22
15.03.2011., 14:49
Prvo u Merkuru ispunis forumular,das sto kn i oni te pregledaju,potom ti doktor napise termin.Kako si u 6om tjednu,vjerojatno ces jako brzo na Ab,pretpostavljam da ce se raditi o kojem danu.

hvala na inf. Nadam se da nije to tako ružno što činim........ :(

Me,myself and I
15.03.2011., 15:01
hvala na inf. Nadam se da nije to tako ružno što činim........ :(

Ma sta bi bilo ruzno.Ruzna su sirotista,glad,neimastina,nezadovoljne majke,nesposobni roditelji i upropasteni zivot.

Eliminacija 7 stanica nije ruzna.

CaTwOmAn22
16.03.2011., 12:03
Ma sta bi bilo ruzno.Ruzna su sirotista,glad,neimastina,nezadovoljne majke,nesposobni roditelji i upropasteni zivot.

Eliminacija 7 stanica nije ruzna.

Zbilja dobro odabrane riječi. Cijenim to.
Danas sam bila na pregledu, sve je u najboljem redu ali naručili su me za 2 tjedna. To me malo zabrinjava iako sam sestru zamolila na par sekundi da joj objasnim koliko sam zabrinuta. Znam da je unutar 10 tjedana sve u redu no svejedno, nešto u meni toliko me muči...... kao što sam rekla sada sam u 6. tjednu i za vrijeme zahvata ću biti u 8. Znam da je unutar 10 tjedana no....pritisak je užasno prisutan!

Me,myself and I
16.03.2011., 16:23
Danas sam bila na pregledu, sve je u najboljem redu ali naručili su me za 2 tjedna. To me malo zabrinjava iako sam sestru zamolila na par sekundi da joj objasnim koliko sam zabrinuta. Znam da je unutar 10 tjedana sve u redu no svejedno, nešto u meni toliko me muči...... kao što sam rekla sada sam u 6. tjednu i za vrijeme zahvata ću biti u 8. Znam da je unutar 10 tjedana no....pritisak je užasno prisutan!

Ma,bez brige,napravit ce oni zahvat i do 12og nekad,nemas se kaj brinut.Ak je doktor rekao da moze osmi,onda nema razloga da se uzrujavas.
Cijelo prvo tomjesecje zapravo nikad nije problematicno,obicni dvadesetominutni rutinski zahvat,na Merkuru imaju pobacaje na dnevnoj bazi iz cijele Hrvatske tak da se nis ne moras uzrujavat :*

mlada.mamica
17.03.2011., 08:06

ja sam radila pobačaj u 10-tom tjednu...
na pregledu su kod mog giniča su rekli da sam trudna 7 tjedana a u bolnici 10 tako da su me onda odmah primili... ali ja sam radila pobačaj u sloveniji...
pritisak je radi toga štoo znaš da moraš iz nekog razloga to učiniti vjerovatno ne radi straha da će ti se nešto dogoditi...
moraš znati da nekim ženama rade pobačaj i dosta kasnije kad se trudnoća zakomplicira...
nema straha bit će sve ok...
znam da je teško ali bit će sve ok..

CaTwOmAn22
17.03.2011., 15:14
U zadnja 3 dana od kako su mi osobno ginekolozi rekli da sam trudna zbilja jako puno razmišljam o tome. Iako je moja odluka konačna, da idem na ab nekako se cijelo vrijeme preispitujem i mislim da je to normalno. Imala sam noćas užasne bolove da sam jedva jutros ustala iz kreveta. I muka u tramvaju nije bila neizostavan početak dana. Toliko da sam morala od muke izaći i uhvatiti zraka. Znam da ti grčevi mogu biti loši radi spontanog pobačaja, što me opet malo bacilo u razmišljanje. Dečko je konstantno uz mene i veeelika mi je podrška, no mogu reći da mi je zbilja lakše kada i ovdje pročitam od potpunih neznanaca neku dobru riječ.

Me,myself and I
17.03.2011., 16:07
Dečko je konstantno uz mene i veeelika mi je podrška, no mogu reći da mi je zbilja lakše kada i ovdje pročitam od potpunih neznanaca neku dobru riječ.

Ma maca,rijetko koja zena(nazalost)nije kroz to prosla,ali nije to nesto strasno,stigmatizirano je zbog naseg drustva i pritiska crkve,ne zbog objektivnih razloga.

Tu skupinu staničica gledam kao izolirano oko,a njegova vrijednost je nikakva van ljudskog tijela,ne moze prezivjet nit ima funkciju,zivo je al nije.
Tako je i s embrijom.

Ima vremena imati djecu,to ne smije doci na prepad,to je odluka koja se u zivotu donosi jednom-dvaput,i nije-mozda trebam rodit,nego-da,zelim,mogu,budem,sigurna sam.

:cerek:

Uostalom,ljudi si daju za pravo vristati na abortus,a svakodnevno pomazu mucenju i ubijanju zivih bica koji mogu samostalno egzistirati i imaju osjecaje,strah,pokretljivost,briznost i mogucnost razmnozavanja(jedenje mesa).

leeloo27
17.03.2011., 16:13
Ajd cure da ova tema ostane za razmjenivanje informacija, tješenje i ostalo vršite preko PM-a.

Nemam osobno ništa protiv da se vi međusobno tješite al onda nam uliječu tu padobranci i molarilizaruju, jedva su kolegice uspjele smiriti strasti na ovoj temi.

chichita
20.03.2011., 10:40
jel mi može netko tko je prošao abortus reći koliko se dugo mora mirovati i jel to baš ono strogo mirovanje (samo ležanje u krevetu) ili samo bez naprezanja, polagano?

CaTwOmAn22
23.03.2011., 18:37
Ajd cure da ova tema ostane za razmjenivanje informacija, tješenje i ostalo vršite preko PM-a.

Nemam osobno ništa protiv da se vi međusobno tješite al onda nam uliječu tu padobranci i molarilizaruju, jedva su kolegice uspjele smiriti strasti na ovoj temi.

A zašto je onda ova tema uopće i pokrenuta? Mislim morona ima gdje god okreneš i napišeš nešto uvijek će se netko ne slagati. Mislim da tu nebi trebalo davati puno pažnje tim osobama koje ne razumiju. Ovo je forum, a ja sam tu da postavim pitanja i dobijem odgovor.

CaTwOmAn22
23.03.2011., 18:39
jel mi može netko tko je prošao abortus reći koliko se dugo mora mirovati i jel to baš ono strogo mirovanje (samo ležanje u krevetu) ili samo bez naprezanja, polagano?

U srijedu ti dam informacije iz prve ruke! U glavnom koliko sam god čitala i pričala sa frendicama koje su to prošle, mirovanje se odnosi na ona 3-4 sata koje moraš odležat u bolnici i do tjedan dana mirovanja doma bez ikakvog napora. Naravno, ako si u mogućnosti hodati, hodaš, ako nisi ležiš. Mislim da je to cijela mudrost. Vidjet ćemo!

Sigurna
23.03.2011., 19:34
Jel sam samo ja stekla dojam da neke abortus shvaćaju kao odlazak zubaru? O tome se priča s frendicama koje su to prošle? Ono, a da pričate malo više o kontracepciji? Ja nemam nijednu frendicu koja je to prošla, kamoli više njih.

Nisam protiv abortusa, ali gledati na to kao na nešto uobičajeno i normalno... pa nije valjda lakše na operacijski stol nego kod ginića ili po kondome? Da radite, trebale bi na BO, a to bi vuklo opet i neke druge posljedice...

Ne treba dramatizirati, ali govoriti o tome kao: e supač, brzo sam na redu i sve 5, ko da nije ništa...Treba gledati da do toga ne dođe. U suprotnom ćete se javljati periodički sa istim problemom.

chichita
23.03.2011., 20:28
čuj meni ovo uopće nije kao mačji kašalj... otkad sam saznala da sam trudna ne spavam, ne jedem i užasno se osjećam... nisam ni sanjala da ću biti u ovakvoj situaciji... uvijek sam smatrala da i ostanem trudna "naravno da ću roditi", odrasla sam u katoličkoj obitelji, moji nemaju pojma što mi se događa, ali ja ne želim i ne mogu riskirati da rodim "oštećeno" dijete a šanse su prevelike za to, doktori me tješe i govore kako je to razumna stvar s obzirom na situaciju i nije da mi je onda svejedno ali mi je lakše jer znam da, nažalost, moram to činiti... gadno sam zaribala, preračunala sam se u plodnim danima i iskreno ne znam kad će mi opet biti do sexa jer ne mogu vjerovati što sam sama sebi učinila... zato mi ne treba netko da mi prodikuje kako je loše to što radim jer znam i sama i samo se nadam da ću moći jednog dana preći preko toga i da mi neće biti kazna da ne mogu imati djece kada to budem htjela i mogla... bojim se i htjela sam riječi utjehe i informacije jer ovo mi je prvi i vjerujem zadnji :(

Piggy
23.03.2011., 21:18
Drži se Chicita! Ako imaš nekog iskrenog s kim možeš podijeliti taj problem, onda svakako se izjadaj i izbaci iz sebe. Razgovor može puno pomoći u takvoj situaciji. Naravno da ti ne trebaju prodike, tebi treba prijateljski iskreni zagrljaj i netko tko će te poslušati.

leeloo27
23.03.2011., 22:55
Cure moje nitko vas ne optužuje i ja vam želim svu sreću ovoga svijeta. Ja osobno nemam ništa protiv da netko napravi abortus, ja znam da ja to ne bih mogla napraviti. Poznajem sebe i znam da bi se psihički totalno ubila.

Al nikoga ne osuđujem i mislim da svako ima pravo na svoj izbor.

Ja samo ne želim da se ova tema pretvori opet u prepucavanje onih koji su za i koji su protiv abortusa, jer su kolegice jedva uspjele držati ovaj topik pod kontrolom koliko je na njemu bilo vrijeđanja, svađanja, prepucavanja. Ako tema krene u tom smjeru računajte da neće frcati kartoni već banovi.

Me,myself and I
24.03.2011., 01:17
Ne treba dramatizirati, ali govoriti o tome kao: e supač, brzo sam na redu i sve 5, ko da nije ništa...Treba gledati da do toga ne dođe. U suprotnom ćete se javljati periodički sa istim problemom.

JOJ.Ne radi se ovdje o tome da mi je abortus zubar nego da se desilo i da sta sad,nece vise.
Radije cu da su cure oko toga opustene i svjesne ponasanja ubuduce neg da pokajnicki mole krunicu i ne spavaju danima od tuge.

Naravno da je supač jer sam pozitivac,jedna greska i nikad vise,sad znam i fajrunt.

JAVNO SE ISPRICAVAM moderatorima na odgovoru koji djeluje kao prepucavacki comeback,ovo je prvo i zadnje te vrste,cisto bih htjela argumentirano ukazat na nepotrebnost moralnih i osudjivackih ispada koji djevojke baca u vecu depresiju.

Oprostite jos jednom,sve vas :cerek:

Kira Frenchie
24.03.2011., 23:41

nije strogo mirovanje. lezis u bolnici koji sat i preporuka je da se doma odmaras. Ne treba se lezati u krevetu danima i ustajati samo do wc-a.

north wind
25.03.2011., 07:10
Jel sam samo ja stekla dojam da neke abortus shvaćaju kao odlazak zubaru? O tome se priča s frendicama koje su to prošle? Ono, a da pričate malo više o kontracepciji? Ja nemam nijednu frendicu koja je to prošla, kamoli više njih.

Nisam protiv abortusa, ali gledati na to kao na nešto uobičajeno i normalno... pa nije valjda lakše na operacijski stol nego kod ginića ili po kondome? Da radite, trebale bi na BO, a to bi vuklo opet i neke druge posljedice...

Naravno da se priča s onima koje su to prošle, jer je to ljudski. Tako i oni koji su bolesni rado pričaju s ljudima koji boluju od istih bolesti, jer ih oni najbolje razumiju. Žene koje nisu prošle pobačaj i koje jesu nemaju isto iskustvo. One koje su to prošle znaju o čemu govore iz prve ruke, te isto tako znaju da su bile u strahu i brizi, kao i ove koje sada to prolaze. Zašto ne bi bilo normalno pružiti podršku ženama koje su u strahu od pobačaja, ako netko ima to iskustvo i želi pomoći drugoj ženi? Imamo li pravo biti suci iz daleka i bez iskustva o tuđem životu o kojem ništa ne znamo? Ako je žena tražila savjet u vezi pobačaj, onda je jasno da ne treba savjet o kontracepciji, niti joj on može pomoći u vezi pobačaja. Zauzeti stav da je ženi odlazak na pobačaj nešto "normalno" može samo netko tko o tome ništa ne zna, a čiji je "savjet" u tom slučaju konkretnoj ženi onda i nekoristan. Podrška ženi koja ide na pobačaj znači razbijanje straha od posljedica pobačaja, kao i psihička potpora. Zar bi to trebalo biti nešto loše ili neljudski prema dotičnoj ženi?

Da li ti, konkretno, (ili neka druga osoba) imaš frendicu koja je to prošla ne možeš ni znati 100%, jer se o tome ne govori pred svakim, pogotovo ne pred onima koji osuđuju osobe koje idu na pobačaj, a kod tebe je vidljivo da ih osuđuješ.

leeloo27
25.03.2011., 09:10
Ovako, ja sam bila naivna pa sam stvarno mislila da ćete si ovdje pružati podršku, a ne se prepucavati. Očigledno je da sam se sjebala i od sada se ovdje piše o tehničkim stvarima vezanim za abortus (gdje ići, koliko traje, jel boli...).

Za podršku, moraliziranje i ostale pizdarije koristite podforume Psihologija, Religija i slične. Evo vam neke od tema pa slobodno tamo nastavite: Život...smrt...(pobačaj) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=172113&highlight=abortus%2C+poba%E8aj), Spontani pobačaj i kako ga prevazići (http://www.forum.hr/showthread.php?t=549189&highlight=abortus%2C+poba%E8aj)...

A ko hoće skupljati kartone neka nastavi pisati ovdje u ovakvom tonu. Dala sam vam priliku da normalno pišete, prokockali ste je.

chichita
25.03.2011., 10:02
nije strogo mirovanje. lezis u bolnici koji sat i preporuka je da se doma odmaras. Ne treba se lezati u krevetu danima i ustajati samo do wc-a.

aha... puno ti hvala :)

north wind
26.03.2011., 14:53
Za podršku, moraliziranje i ostale pizdarije koristite podforume Psihologija, Religija i slične. Evo vam neke od tema pa slobodno tamo nastavite: Život...smrt...(pobačaj) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=172113&highlight=abortus%2C+poba%E8aj), Spontani pobačaj i kako ga prevazići (http://www.forum.hr/showthread.php?t=549189&highlight=abortus%2C+poba%E8aj)....Mislim da je više nego žalosno da jedan moderator na Ženskom kutku naziva podršku ženi koja ide na pobačaj "pizdarijom".:( Dosad se takva podrška uvijek mogla dobiti na Ženskom kutku i nije se prijetilo baniranjem. Ova uputa na druge podforume, pogotovo na religiju za temu "Život...smrt...(pobačaj)", još je manje mjesto gdje bi se takva podrška mogla dobiti, jednostavno zato što tamo nitko niti ne odlazi tražiti savjete i podršku u vezi pobačaja, budući da se tek tamo može očekivati svakakve komentare i uvrede na račun žena koje idu na pobačaj. Uputa za topik "Spontani pobačaj..." je također druga tema, jer su spontani i namjerni pobačaj različite stvari. Dakle, žene na "Ženskom kutku" više ne mogu računati ni na kakvu razmjenu iskustava i razumijevanja u vezi problema koji i u vezi pobačaj muče, što je po mome mišljenju više nego žalosno, ali vrlo znakovito.:flop:

dire Dawn
26.03.2011., 18:43
Mislim da je više nego žalosno da jedan moderator na Ženskom kutku naziva podršku ženi koja ide na pobačaj "pizdarijom".:( Dosad se takva podrška uvijek mogla dobiti na Ženskom kutku i nije se prijetilo baniranjem. Ova uputa na druge podforume, pogotovo na religiju za temu "Život...smrt...(pobačaj)", još je manje mjesto gdje bi se takva podrška mogla dobiti, jednostavno zato što tamo nitko niti ne odlazi tražiti savjete i podršku u vezi pobačaja, budući da se tek tamo može očekivati svakakve komentare i uvrede na račun žena koje idu na pobačaj. Uputa za topik "Spontani pobačaj..." je također druga tema, jer su spontani i namjerni pobačaj različite stvari. Dakle, žene na "Ženskom kutku" više ne mogu računati ni na kakvu razmjenu iskustava i razumijevanja u vezi problema koji i u vezi pobačaj muče, što je po mome mišljenju više nego žalosno, ali vrlo znakovito.:flop:

ali ovo nije ženski kutak nego "Zdravlje".
zašto bi bilo logično da se ovdje daju podrške za išta? ok, suosjećanje, ali žene koje dolaze na abortus prvenstveno žele znati kako, šta, gdje, koliko košta, dali boli, koliko traje oporavak. a tek nakon toga svega žele utjehu.

da moderatorica nije reagirala tako kako je, ova tema bi se pretvorila u 'jadna ti. tako mi je žao' i više se ništa korisno nebi moglo saznati u vezi abortusa.

nisam došla ovdje pametovati, ovu temu čitam iz intimnog razloga koji nebi ovdje željela podjeliti. ali znam neke cure kojima je pomoglo to što su ovdje saznale konkretne informacije. neke ne žele podršku, nego se samo žele 'rješiti toga'. koliko god to okrutno zvučalo.

north wind
26.03.2011., 18:55
zašto bi bilo logično da se ovdje daju podrške za išta? ok, suosjećanje, ali žene koje dolaze na abortus prvenstveno žele znati kako, šta, gdje, koliko košta, dali boli, koliko traje oporavak. a tek nakon toga svega žele utjehu.

da moderatorica nije reagirala tako kako je, ova tema bi se pretvorila u 'jadna ti. tako mi je žao' i više se ništa korisno nebi moglo saznati u vezi abortusa.

nisam došla ovdje pametovati, ovu temu čitam iz intimnog razloga koji nebi ovdje željela podjeliti. ali znam neke cure kojima je pomoglo to što su ovdje saznale konkretne informacije. neke ne žele podršku, nego se samo žele 'rješiti toga'. koliko god to okrutno zvučalo.Da, ali ovo je "žensko zdravlje". Pod zdravljem se podrazumijeva i psihološka stabilnost, a ne samo fizičko stanje. Ako neka žena traži samo informacije o fizičkom stanju, to je u redu, i naravno da joj to treba dati, ali ako traži i psiholšku podršku ili kaže da se boji nečega, ne vidim zašto joj neka druga žena koja nešto zna o tome ne bi mogla pomoći nekim svojim savjetom u psihološkom smislu. :ne zna: Sažaljenje je, pak, nešto drugo. To nije psihološka podrška.

dire Dawn
26.03.2011., 19:16
Da, ali ovo je "žensko zdravlje". Pod zdravljem se podrazumijeva i psihološka stabilnost, a ne samo fizičko stanje. Ako neka žena traži samo informacije o fizičkom stanju, to je u redu, i naravno da joj to treba dati, ali ako traži i psiholšku podršku ili kaže da se boji nečega, ne vidim zašto joj neka druga žena koja nešto zna o tome ne bi mogla pomoći nekim svojim savjetom u psihološkom smislu. :ne zna: Sažaljenje je, pak, nešto drugo. To nije psihološka podrška.

ja sam pisala o suosjećanju, a ne sažaljenju, postoji razlika :)

a za podršku, tamo je cjeli podforum psihologije.. i tamo ima hrpa tema o tome kako su žene tužne nakon abortusa, ili kako su ljudi tužni kad im netko umre. nitko ne piše o tome po zdravlju.

neću više pisat ovdje jer ne želim pokupiti karton. samo sam htjela naglasiti da ovo nije ženski kutak niti psihologija.. a čisto sumnjam da će se sankcionirati svaki post u kojem se da malo podrške i onda konkretne informacije.

:w

Silvery
26.03.2011., 19:26
Mislim da je više nego žalosno da jedan moderator na Ženskom kutku naziva podršku ženi koja ide na pobačaj "pizdarijom".
Očito trebamo postrožiti dobro kriterije za one koje od početka ne čitaju (ili ne žele čitati) pravila podforuma, kao ni o čemu je OVAJ topic točno. A to je:
...žene koje dolaze na abortus prvenstveno žele znati kako, šta, gdje, koliko košta, dali boli, koliko traje oporavak. a tek nakon toga svega žele utjehu.
:top:
....samo sam htjela naglasiti da ovo nije ženski kutak niti psihologija.. a čisto sumnjam da će se sankcionirati svaki post u kojem se da malo podrške i onda konkretne informacije.
Točno to. Nitko ne brani dati podršku i uz to actually napisati ono bitno što je i bit topica (kako, kada, gdje, općenito iskustva i potreban info). To je ono što prvenstveno curama treba.

Ako tko smatra otvoriti topic samo i isključivo za podršku, utjehu, ispušni ventil ili bilo što slično vezano za abortus (a što se ne tiče svih osnovnih informacija na ovom topicu) slobodan je to uraditi na ovom pdf-u. Dotad, po 500. put ponavljam, ova tema ostaje namijenja kruženju bitnih i pravodobnih informacija, utjeha i ostalo može doći samo usput.

north wind
26.03.2011., 19:36
Ma, sve ok, što se mene tiče, bez obzira na kartone. A to za "ženski kutak" je bio obični lapsus.

leeloo27
26.03.2011., 23:42
Mislim da je više nego žalosno da jedan moderator na Ženskom kutku naziva podršku ženi koja ide na pobačaj "pizdarijom".:( Dosad se takva podrška uvijek mogla dobiti na Ženskom kutku i nije se prijetilo baniranjem. Ova uputa na druge podforume, pogotovo na religiju za temu "Život...smrt...(pobačaj)", još je manje mjesto gdje bi se takva podrška mogla dobiti, jednostavno zato što tamo nitko niti ne odlazi tražiti savjete i podršku u vezi pobačaja, budući da se tek tamo može očekivati svakakve komentare i uvrede na račun žena koje idu na pobačaj. Uputa za topik "Spontani pobačaj..." je također druga tema, jer su spontani i namjerni pobačaj različite stvari. Dakle, žene na "Ženskom kutku" više ne mogu računati ni na kakvu razmjenu iskustava i razumijevanja u vezi problema koji i u vezi pobačaj muče, što je po mome mišljenju više nego žalosno, ali vrlo znakovito.:flop:

I opet si ti sebi izvrnula moj post onako kako tebi odgovara. :rolleyes: Kao prvo ovo pizdarije se odnosilo na moraliziranje a ne na podršku, moja greška što sam se malo nespretno izrazila.

A kao drugo ovo baniranje se odnosilo na vas koji se prepucavate ovdje i zagađujete ovu temu umjesto da pustite žene da razmjenjuju iskustva i informacije.

I ajd molim te prestanite više komentirati moderiranje na temama. Ako vam nešto nije jasno obratite se na PP ili na podforum Poruke, komentari, žalbe jer ćemo stvarno morati početi strože kažnjavati komentiranje moderatora.

north wind
27.03.2011., 08:26
I opet si ti sebi izvrnula moj post onako kako tebi odgovara. :rolleyes: Kao prvo ovo pizdarije se odnosilo na moraliziranje a ne na podršku, moja greška što sam se malo nespretno izrazila.Pa, meni tu nema što odgovarati, nego tumačim kako piše. Ali, budući da si se sad sama ispravila, onda ok. I ja sam se krivo izrazila za "ženski kutak", pa ste vi to sve to krivo protumačile. No, što možemo.

Da, i ovo je moj zadnji komentar o tome.

Me,myself and I
30.03.2011., 03:12
Djevojke,jucer sam izvrsila zahvat pa evo kratak izvjestaj ako koju zanima :mig:

Dosla sam na Merkur,predugo cekala :mad:,usla u sobu s krevetima,presvukla se,procakulala s drugim curama,potom usla u ordinaciju sva isprepadana a kad tamo...

simpa doktorica koja me ko moja ginicka samo posjela,ispravila sam ruku sva usprepadana od injekcije anestezije a do dijela kad je do injekcije doslo nisam ni...dosla:rofl: .Znam da me jos anesteziolog nije ni piknuo a da sam mu ja odgovorila na pitanje koliko kila imam i dalje se ne sjecam.

Kak je i kad ta igla usla u mene boga pitaj,samo znam da sam se iz najugodnijeg sna u zivotu digla u krevetu,NISTA me nije boljelo,odmah sam otisla popit vode,malo opet popricala s curama,nasminkala se i objasnila teti sestri da meni nije nista i da bi ja doma da zapalim :p

Obukla sam se,kupila propisane tablete,dosla doma u ocekivanju teskih bolova a kad tamo neki lagani pritisak sat vremena i kraj.Ni danas me nista ali nista ne boli,a od sinoc ne krvarim ni kap :ne zna: .

Uglavnom,znam da ovo ne bih smjela reci,ali da nije bilo sat i pol vremena cekanja zakljucila bih da mi je bilo i ...zanimljivo :no::no:

Nema razloga za strah,ja ziva i zdrava bez ikakve traume i bola,dapace....opet ne bih smjela rec ali...prave od muhe slona.

:grli::grli:

leeloo27
30.03.2011., 09:38
Drago mi je da je prošlo sve ok i da te ne boli, al ajd molim te nemoj pisati da ljudi od ovoga prave slona i da preuveličavaju.

Abortus nije mala stvar, što fizički što psihički i može prouzrokovati mnoge komplikacije između koji je recimo i neplodnost. Tako da ja baš ne bi rekla da je to pičkin dim i da nije ništa strašno.

Svi smo različiti i svi se različito nosimo sa situacijama u životu. Tebi je ovo bilo super, fantastično, ok to si ti. Mnogima curama je ovo najteža stvar koju su morale napraviti u životu i mislim da nije fer prema njima pisati ovakve stvari poput ovoga što si ti napisala.

chichita
30.03.2011., 11:22
evo i ja sam jučer bila i meni nije bio "mačji kašalj" bolilo me i fizički i psihički... strašno sam se bojala ali Hvala Bogu navodno je sve dobro prošlo... cure koje su bile sa mnom su bile podijeljenih osjećaja, neke su jedva čekale i briga ih, a neke, kao i ja, u banani... najviše me izludjelo čekanje i što smo morale čekati večernju vizitu da nas puste, a doktor "zaboravio" doći i da je utorak dan kad se "uništavaju mladi životi"- njegove riječi... užas, katastrofa... niti nas je išta pitao, kao da njega briga zašto je tko tamo, po meni je još 2 cure definitivno imalo razloga to učiniti, ostale ne osuđujem...
nego, mene brine što nam nitko nije rekao što i kako dalje... znam da bar 3 tjedna mi dolje mora biti u "karanteni" ali ne znam koliko se moram paziti od fizičkih napora... nezgodno je što me trenuto ne boli i nemam osjećaj da se moram paziti, a znam da moram... proljeće je i ima svakakvog posla oko kuće, moji ne znaju ništa i ne znam koliko dugo se ne smijem naprezati... danas idem do svoje ginekoliginje u nadi da će me ona malo uputiti... uglavnom, izgleda da pogled na to i doživljaj toga svega je od osobe do osobe ja znam samo da ne želim nikom takvu situaciju, a moj život ide dalje... mora, šta ću :tuzni:

Sashica
30.03.2011., 11:35
chichita, nemoj se preforsirati i prerano početi biti ful aktivna. Moja prijateljica je radila ab, doktor joj je rekao strogo mirovanje tjedan dana, nakon toga laganini bar još tjedan-dva, bez težih fizičkih napora.

E sad, ne znam kako koji doktori savjetuju, ali rekla bih ''bolje spriječiti nego liječiti'', dakle, radije ti odmaraj previše, nego premalo :mig:

chichita
30.03.2011., 11:40
ma odmarala bih, ja nije meni problem :mig: ali stara čeka pomoć, a trenutno se izvlačim na menstruaciju :rolleyes:

chichita
30.03.2011., 12:43
Obukla sam se,kupila propisane tablete,dosla doma u ocekivanju teskih bolova a kad tamo neki lagani pritisak sat vremena i kraj.Ni danas me nista ali nista ne boli,a od sinoc ne krvarim ni kap :ne zna: .

koje tablete si dobila, koliko dugo moraš piti i svakih koliko sati i koliko si ih platila?

Me,myself and I
30.03.2011., 13:22
koje tablete si dobila, koliko dugo moraš piti i svakih koliko sati i koliko si ih platila?

2 paketa Hiramicina(2x dnevno 5 dana) i Ergometrin koji pijem 3x dnevno 5 dana.
Ukupno 44 kn.

Ja se ispricavam ako sam svojim dozivljajem umanjila neciju muku ,nije mi to bila ni najmanja namjera,samo sam htjela ukazati na to da postoje i cure s druge strane spektra.
Takodjer htjela sam reci da to ne mora bit neugodno iskustvo svakome tako da je strah ponekad bezrazlozan.

Istina,ja sam imala mali plod,tisucu posto sigurnost u svoju odluku i tzv."školsku" maternicu koja nikad ni za menge nije bolove stvarala.
Sad dal to ima veze,ne znam,samo me ni danas nista ne boli i sve je proslo dobro.

Zao mi je jos jednom ak su se moje rijeci krivo shvatile.

Leona
30.03.2011., 13:32
Chichita ti si u Osijeku radila??

chichita
30.03.2011., 13:36
da

chichita
30.03.2011., 18:38
imam jedno možda banalno pitanje, ali shvatite me... danas mi je moja ginekologinja rekla da ona ne želi napraviti kontolni UZV nakon 10 dana nego šalje u bolnicu... e sad budući da sam jučer bila znači 9.4. će mi biti 10 dana ali je to subota i sad ne znam jel bolje da taj petak 8.4. da odem ili ponedjeljak 11.4.? strah me da ne bi se šta poremetilo ako je rano 8. a opet ne znam da li valja čekati do 11.? :ne zna:

CaTwOmAn22
30.03.2011., 19:01
imam jedno možda banalno pitanje, ali shvatite me... danas mi je moja ginekologinja rekla da ona ne želi napraviti kontolni UZV nakon 10 dana nego šalje u bolnicu... e sad budući da sam jučer bila znači 9.4. će mi biti 10 dana ali je to subota i sad ne znam jel bolje da taj petak 8.4. da odem ili ponedjeljak 11.4.? strah me da ne bi se šta poremetilo ako je rano 8. a opet ne znam da li valja čekati do 11.? :ne zna:

Ne kužim zašto ti ne želi napraviti kontrolni UZV jer su nama danas rekle i doktorica i sestre da pregled obavljamo kod svoje ginekologice. I to za 2 tjedna!

U glavnom, ja sam danas imala zahvat u Merkuru. Nije da sam bila naručena u 8 i pol i da sam prekid čekala 4 sata ali mi je pomoglo da se barem malo saberem psihički jer cijelu noć anije nisam mogla normalno spavati.
Jednostavno moram ovo reći i nemogu si pomoći jer plačem cijeli dan, skroz sam u bedu neznam da li od olakšanja ili od povrijeđenosti (pošto sa jako što se takvih stvari tiče iskreno picajzla i svaka riječ me može toliko rastužiti)! - Naime, sve je bilo okej i ta 4 sata sam provela u sobi sa 3 cure i jednom majkom i bilo je odlično pričati. Sestre su bile super, sve dok...... huh, dok nisam došla u tu postorijicu sa stolicom za ginekološki pregled, sjela na nju i dok su me počele osuđivati na što to ličim i zašto imam pierceve i neke gluposti. Mislim, gle imaš na rukama 10 prstenova i ne diram te, ne diraj ni ti mene. Zbilja ne razumijem. Toliko su me psihički rastrojile da sam pod narkozom (koje se nit ne sječam) plakala ko kišna godina sve do jecanja. Tužno. Ovo govorim i ovdje jer mnoge cure prolaze ovakve situacije osuđivanja i slično. Tko su mi oni?

Što se tiče samog zahvata nije boljelo. Jedino na što sam obračala pažnju i što me peckalo i smetalo je ona prokleta igla zabodena u ruku. Krvarila sam jako no sad više ništa. Ništa me nit ne boli i mogla sams e odma kretati i normalno funkcionirati samo što sam osječala u 4 sata popodne kad sam došla iz olnice užasan umor. Nadam se da će tako i ostati i da neću imati tegoba niti ikakvih bolova. Pijem Ergometrin i Hiramicin 5 dana i toliko mi je propisano mirovanje, kao i pregled koji sam navela na početku za 14 dana kod svoje ginekologice.

Moja iskustva nadam se da će nekome pomoći, a ja idem radit maffine jer mi s eužasno papaju.

leeloo27
30.03.2011., 19:28

A kod koje ideš doktorice?

Pa odi u petak ako ćeš biti mirnija, a tvoju doktoricu stvarno ne shvaćam. Jedino što mi pada napamet je da ne podržava pobačaj pa zbog toga ne želi ili se boji da će joj nešto promaknuti na uzv pa joj je sigurnije tebe poslati u bolnicu.

Sestre su bile super, sve dok...... huh, dok nisam došla u tu postorijicu sa stolicom za ginekološki pregled, sjela na nju i dok su me počele osuđivati na što to ličim i zašto imam pierceve i neke gluposti. Mislim, gle imaš na rukama 10 prstenova i ne diram te, ne diraj ni ti mene. Zbilja ne razumijem. Toliko su me psihički rastrojile da sam pod narkozom (koje se nit ne sječam) plakala ko kišna godina sve do jecanja. Tužno. Ovo govorim i ovdje jer mnoge cure prolaze ovakve situacije osuđivanja i slično. Tko su mi oni?

Ma nemoj se uopće opterećivati s ovim, svuda imaš idiota pa tako i među medicinskim osobljem.

A što se tiče piersinga, to možda su ti kenjale jer prije svakog zahvata moraš poskidati nakit, leće, lak za nokte i sl. ako se nešto zakomplicira pa bude potrebno obaviti operaciju (ovo ti se odnosi na sve zahvate koje rade na tijelu, ne samo na AB).

I de, molim te reci mi koliko to imaš piercinga? Mene i moju seku je pola rodbine gledalo ko da smo ne znam šta jer smo si probušile pupak. Tako da zatucanaca imaš svuda, ne treba se obazirati na njih.

chichita
30.03.2011., 19:33
Ne kužim zašto ti ne želi napraviti kontrolni UZV jer su nama danas rekle i doktorica i sestre da pregled obavljamo kod svoje ginekologice. I to za 2 tjedna!

A kod koje ideš doktorice?

Pa odi u petak ako ćeš biti mirnija, a tvoju doktoricu stvarno ne shvaćam. Jedino što mi pada napamet je da ne podržava pobačaj pa zbog toga ne želi ili se boji da će joj nešto promaknuti na uzv pa joj je sigurnije tebe poslati u bolnicu.

podržava moju situaciju i sve je ok što se toga tiče, ali kao ako su oni šta smrljali nek i kontroliraju :tuzni:

leeloo27
30.03.2011., 19:44
A to sam si i mislila.

Ma odi ti u petak u bolnicu na uzv pa si barem mirna da je sve u redu. I drži se! :grli:

Bolje i ovako nego da ti je recimo bebica prestala rasti sa 5-6 mjeseci ili da je imala neke grozne deformacije.

Ma bit će sve dobro. Nemoj se samo živcirati i uzrujavati, imat ćeš još bebica. Ovako je moralo biti. :kiss:

chichita
30.03.2011., 20:04
ma znam ali kao da se sve urotilo protiv mene i umjesto da mi netko izađe u susret oni tjeraju svoju politiku... ispada da "dobivam što sam i zaslužila"...
u svakom slučaju hvala na potpori, treba mi malo utjehe u ovom neću reći crnilu ali bar sivilu :mig:

leeloo27
30.03.2011., 20:07
Ma ljudi nemojte si toliko uzimati k srcu ponašanje nekih ljudi, nije vrijedno ni živaca ni trošenja vremena na njih.

chichita
31.03.2011., 09:00
kako da se ne živciram kad zbog njihovog ponašanja trpi moje i fizičko i psihičko zdravlje :rolleyes:

leeloo27
31.03.2011., 10:13
Imaš svakakvih ljudi, ne vrijedi trošiti svoje živce i svoje zdravlje na njih.

A i nisam te skontala, jel je netko od njih bio bezobrazan ili je nešto komentirao za vrijeme dok si bila u bolnici ili te povrijedilo to što te ginica ne želi napraviti uzv?

north wind
31.03.2011., 10:15

Nije ti to kasno da ideš u ponedjeljak, pogotovo ako nemaš bolove i krvarenje. A paziti se moraš od fizičkih naprezanja barem još 2-3 tjedna. Vidjet ćeš, uostalom, kako ćeš se osjećati.

Što se tiče moralizatora koji rade po bolnicama gdje se vrše pobačaji, to je već postalo pravilo, što nije niti čudo s obzirom na to gdje živimo i tko vodi reproduktivnu politiku ove zemlje.:rolleyes:

chichita
31.03.2011., 10:17
ma i to mi je bezveze od ginićke ali tamo su bili nikakvi, nitko ne bi pitao kako smo, sestra uopće nije dolazila, a doktor je došao 2 sata kasnije na vizitu da bi nam rekao da je zaboravio da je danas dan kad se uništavaju mladi životi, mislim strašno :flop:

Me,myself and I
31.03.2011., 14:30
Iznenadjuje me kakvi su licemjeri ti doktori.
Stvore carstvo na pobacajima a ponizavaju vlastite klijentice.
Ja ne bih nikad bila casna sestra pa izgubljenim zenama objasnjavala da bog ne postoji.

Bas sam uzasnuta,mogu rec da sam sa svojom postavom imala puno srece.

leeloo27
31.03.2011., 14:40
ma i to mi je bezveze od ginićke ali tamo su bili nikakvi, nitko ne bi pitao kako smo, sestra uopće nije dolazila, a doktor je došao 2 sata kasnije na vizitu da bi nam rekao da je zaboravio da je danas dan kad se uništavaju mladi životi, mislim strašno :flop:

Ma pusti budale, nije vrijedno živaca. I nije ti to tako samo na ginekologiji nego svuda po odjelima. Ovisi na koga naletiš, ima prekrasnih ljudi tamo al bome ima i đubradi za koje nikad čovjek po njihovom ponašanju ne bi rekao da su odabrali zanimanje u kojem se pomaže drugima.

Sigurna
31.03.2011., 17:28
Ma pusti budale, nije vrijedno živaca. I nije ti to tako samo na ginekologiji nego svuda po odjelima. Ovisi na koga naletiš, ima prekrasnih ljudi tamo al bome ima i đubradi za koje nikad čovjek po njihovom ponašanju ne bi rekao da su odabrali zanimanje u kojem se pomaže drugima.

Jako istina. Ja sam uvijek vjerovala da je poziv liječnika poziv....ono, ko svećenik ili ne znam...da za to baš trebaš imati želju, da moraš biti plemenit čovjek...pfff, koja utopija. Stvarno ovisi na koga naletiš, jer neki su postali liječnici isključivo imajući u vidu profit. Ja osjetila na svojoj koži. Sramota.

chichita
31.03.2011., 18:29
da vas pitam, ukoliko bi imala ikakvih komplikacija to bi vjerojatno i osjetila, zar ne? :ne zna: mislim ili temperatura ili bolovi ili krvarenje... strah me da mi se nešto ne zakomplicira...ja se osjećam dobro kravenja skoro pa ni nema tako ni boli pa me brine da se ne bi nešto kompliciralo ili ne valjalo a ja da ne znam :rolleyes:

north wind
01.04.2011., 10:49
da vas pitam, ukoliko bi imala ikakvih komplikacija to bi vjerojatno i osjetila, zar ne? :ne zna: mislim ili temperatura ili bolovi ili krvarenje... strah me da mi se nešto ne zakomplicira...ja se osjećam dobro kravenja skoro pa ni nema tako ni boli pa me brine da se ne bi nešto kompliciralo ili ne valjalo a ja da ne znam :rolleyes:Nemoj paničariti. U pravilu se ništa ne komplicira kod stručno izvedenog pobačaja, ako si i prije bila zdrava. Polako i strpljivo, proći će bez problema.:)

chichita
01.04.2011., 12:43
ma ne paničarim nego jedino brinem da mi nije nešto a ja ne znam, ako me kužiš? :) vjerujem da bi mi tijelo dalo do znanja da nešto ne valja, npr,. da je ostalo malo ili šta ja znam šta sve može biti :rolleyes:

north wind
01.04.2011., 17:15
ma ne paničarim nego jedino brinem da mi nije nešto a ja ne znam, ako me kužiš? :) vjerujem da bi mi tijelo dalo do znanja da nešto ne valja, npr,. da je ostalo malo ili šta ja znam šta sve može biti :rolleyes:Ma, dobila bi temperaturu da se nešto komplicira, imala bi bolove ili jako krvarenje. Ne brini.:)

leeloo27
01.04.2011., 18:17
chichita ja sam ti htjela napisati istu stvar ko i north wind. Imala bi kao prvo temperaturu da nešto nije u redu, a i bolove i krvarenja.

Ma nemoj se toliko brinuti, samo se pazi u naredno vrijeme jer ti je vjerovatno malo organizam oslabljen a i treba vremena hormonima malo da dođu na svoje, pa da ne pokupiš nešto. Ma bit će sve u redu, ne brini se. :kiss:

chichita
01.04.2011., 19:01
hvala cure na utjesi :kiss: treba mi ovih dana... malo me jedino pecka kad mokrim ali to ću riješiti valjda uvinim čajem, ne znam ni jel smijem šta uz ove antibiotike :ne zna: mokrim normalno, nemam uobičajenih simtoma upale mjehura samo pecka... no bit će to sve dobro:mig:

Tatsha
01.04.2011., 19:13
da vas pitam, ukoliko bi imala ikakvih komplikacija to bi vjerojatno i osjetila, zar ne? :ne zna: mislim ili temperatura ili bolovi ili krvarenje... strah me da mi se nešto ne zakomplicira...ja se osjećam dobro kravenja skoro pa ni nema tako ni boli pa me brine da se ne bi nešto kompliciralo ili ne valjalo a ja da ne znam :rolleyes:

osjetila bi komplikacije, ne brini, vidim da se pitaš oko kontrolnog uzv, kuma mi je nedavno morala na kiretažu u KBO i isto je nakon 10 dana išla u bolnicu na kontrolu, tako da je to očito praksa

7-8 dana mirovanje, nisam pročitala da li si dobila ergometrin ili ne, uglavnom nemoj se naprezati, ostalo radi normalno

kuma je nakon kiretaže dobila samo antibiotik

leeloo27
01.04.2011., 19:13
hvala cure na utjesi :kiss: treba mi ovih dana... malo me jedino pecka kad mokrim ali to ću riješiti valjda uvinim čajem, ne znam ni jel smijem šta uz ove antibiotike :ne zna: mokrim normalno, nemam uobičajenih simtoma upale mjehura samo pecka... no bit će to sve dobro:mig:

Možeš uvin, zašto ne bi mogla. Možda ti je čak bolje da piješ brusnicu, ona ima dosta i vitamina u sebi pa ubiješ dvije muhe jednim udarcem. :)

Tatsha
01.04.2011., 19:18
Možeš uvin, zašto ne bi mogla. Možda ti je čak bolje da piješ brusnicu, ona ima dosta i vitamina u sebi pa ubiješ dvije muhe jednim udarcem. :)

samo ne smije jedno i drugo, uvin je lužnat, a brusnica kisela, treba odabrati jedno od to dvoje, dakle uz uvin se i citrusi izbjegavaju :mig:

chichita
01.04.2011., 19:20
ok, budem kupila brusnicu sutra :mig: uvin mi je bljakav već :rolleyes:
hvala cure :cerek:

leeloo27
01.04.2011., 19:22
samo ne smije jedno i drugo, uvin je lužnat, a brusnica kisela, treba odabrati jedno od to dvoje, dakle uz uvin se i citrusi izbjegavaju :mig:

Da, to sam zaboravila napisati. Općenito uvin se ne smije piti niti sa limunom baš zbog toga što je lužnat i kad ga se miješa s nečim kiselim pobija se njegov učinak.

Ma ne znam, ja nekako brusnicu preferiram za te mokraćne probleme, ne znam zašto. Kao prvo finija mi je za piti nego uvin a kao drugo čitala sam malo po netu da stvara film oko mokračnog mjehura koji spečava bakterije da se pravilno uhvate za stijenke i onda prazneći mjehur se ispiru i bakterije.

Tatsha
01.04.2011., 19:27
Da, to sam zaboravila napisati. Općenito uvin se ne smije piti niti sa limunom baš zbog toga što je lužnat i kad ga se miješa s nečim kiselim pobija se njegov učinak.

Ma ne znam, ja nekako brusnicu preferiram za te mokraćne probleme, ne znam zašto. Kao prvo finija mi je za piti nego uvin a kao drugo čitala sam malo po netu da stvara film oko mokračnog mjehura koji spečava bakterije da se pravilno uhvate za stijenke i onda prazneći mjehur se ispiru i bakterije.

meni je peršinov uvarak jedini pomagao kad sam imala pravih problema sa mjehurom, s peršinom su samo tako odlazili, ali kasnije sam na netu čitala da s njim treba biti oprezan, pa ga zato ne preporučam drugima

a brusnica je fina, uvin je fuj :D

leeloo27
01.04.2011., 19:31
Joj znam da smo otišle totalno off, al imam još jedno pitanje. Zbog čega sa peršinom treba biti oprezan?

Tatsha
01.04.2011., 19:38
Joj znam da smo otišle totalno off, al imam još jedno pitanje. Zbog čega sa peršinom treba biti oprezan?

na dosta mjesta sam našla da može izazvati pobačaj, to nas vraća na temu, a i inače se spominje da ga se ne troši bez odobrenja liječnika
taj uvarak se pravio od sjemena i listova, ali ja sam ga samo od listova peršina, onako stručak u 2-3 dcl vode, kratko prokuhati 2-3min i izvaditi peršin van, te se pije mlako, uglavnom olakšanje je meni bilo trenutno, kako se pije tako peckenje nestaje

leeloo27
01.04.2011., 19:50
Nisam znala za to. Inače curke imamo ovdje na ženskom zdravlju i temu o čajevima pa slobodno tamo možemo nastaviti pisati o ovakvim stvarima, da ne budemo off ovdje. :)

Evo i linka: Dobar čaj za ginekološke probleme? (http://www.forum.hr/showthread.php?t=560225)

ms*day*dreamer
02.04.2011., 13:16
Jel se stvarno to može i ovako napraviti..

Metode pobačaja

Postoji niz različitih metoda pobačaja. Koji tip se preporučuje ovisi o tome koliko tjedana ste trudni.

Tri glavne vrste abortusa su navedene u nastavku:
Medicinski pobačaj1. inducirani pobačaj je postupak koji se obavlja kako bi se prekinula trudnoća. 2. Spontani pobačaj je pobačaj koji nastaje prirodnim putem. 3. Terapeutski pobačaj je inducirani pobačaj koji je potreban da se spasi život ili zdravlje majke. (do 9. tjedna trudnoće)

Rani medicinski pobačaj uključuje uzimanje dvaju različitih lijekova u razmaku od 48 sati. Učinak lijeka će biti sličan ranom prirodnom pobačaju.

LiječnikDoktor. Ovlašteni praktikant medicine. će vam dati tabletu koja se naziva mifepriston,a blokira hormonTvar koja se stvara u organu tijela i prenosi se tjelesnim tekućinama u drugi organ ili tkivo, gdje ima poseban učinak. koji čini sluznicu maternice pogodnom za oplođeno jajašce. Nakon uzimanja prve tablete, bit ćete u mogućnosti otići kući i možete nastaviti sa svojim normalnim, svakodnevnim aktivnostima.

Dva dana kasnije dobit ćete drugi lijek, prostaglandin. U roku od 4 do 6 sati od uzimanja prostaglandina, sluznice maternice se razgrađuje zajedno sa embrijem, kroz krvarenje iz vagine. Ovaj dio procesa može biti bolan.

Lijekovi koji se koriste tijekom ranog medicinskog pobačaja mogu izazvati povraćanjeIzbacivanje sadržaja želuca kroz usta. ili proljev.

chichita
03.04.2011., 16:50
jel normalno da ja krvarim još malo? krvarila sam prva 2-3 dana i to slabije svaki dan i sad sam zadnja 2-3 dana imala onako malo smećkasto samo i danas me malo probada, kao pritisak i slabo krvarim... znam da je normalno 10-15 dana ali me brine što je prestalo skoro pa sad opet malo počelo... kažem, nije jako i bol skoro ni nije bol nego pritisak samo ali me brine :(

sorrow090
03.04.2011., 20:16
ovak...imam skoro 20 godina i 1.god faxa...decko mi je zadnja godina i sad mu navaljuju zesci ispiti da sve zavrsi...volimo se i sve 5...trudna sam 7 tj i skupili smo novce za pobacaj...ni jedan od nas to ne zeli...ali starci su nam pod zescim kreditima, a mi neamo nikakav prihod ni nis a zelimo bebi osigurat zivot u normalnim uvjetima...barem da ima kaj jest i obuc :/...sutra bih trebala otic obavit AB al neam snage...vec tjedan dana razmisljamo o tome i placemo ko ludi jer ne bi to napravili...ali bojimo se da to moramo napravit...:/ ima tko kakav prijedlog? i da btw mrzim drzavu i usranu vladu kaj nam omogucuje da se bez problema zaposlimo ne, pa zbog toga ja moram razmisljat o ubojstvu svoje prve bebe iako sam strogo protiv tog :/

leeloo27
03.04.2011., 20:28
Ajd odi na ovaj pdf: Trudnice (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=145) pa tamo pitaj za savjete i mišljenja. Znam da su neke cure bile u puno goroj situaciji od tebe pa su se ipak odlučile da ne naprave AB. Tamo ćeš čuti različita iskustva pa možda ti nešto pomogne da stvari sagledaš iz drugog kuta.

I evo ti jedan veliki :grli: od mene.

north wind
04.04.2011., 07:27
ovak...imam skoro 20 godina i 1.god faxa...decko mi je zadnja godina i sad mu navaljuju zesci ispiti da sve zavrsi...volimo se i sve 5...trudna sam 7 tj i skupili smo novce za pobacaj...ni jedan od nas to ne zeli...ali starci su nam pod zescim kreditima, a mi neamo nikakav prihod ni nis a zelimo bebi osigurat zivot u normalnim uvjetima...barem da ima kaj jest i obuc :/...sutra bih trebala otic obavit AB al neam snage...vec tjedan dana razmisljamo o tome i placemo ko ludi jer ne bi to napravili...ali bojimo se da to moramo napravit...:/ ima tko kakav prijedlog? i da btw mrzim drzavu i usranu vladu kaj nam omogucuje da se bez problema zaposlimo ne, pa zbog toga ja moram razmisljat o ubojstvu svoje prve bebe iako sam strogo protiv tog :/Ako imaš takav stav prema pobačaju, onda ti je bolje ne ići na pobačaj. Naime, istraživanja pokazuju da žene koje s takvim uvjerenjem idu na pobačaj, kasnije imaju dugotrajnu grižnju savjesti i psihološke probleme kojih se ne mogu lako riješiti, a koji im mogu prilično zagorčavati život.

leeloo27
04.04.2011., 11:48
Ja se nadam da će me sorrow090 poslušati i otići tamo na trudnice postaviti temu, jer ako su samo u pitanju financije znam da su tamo curke pisale drugim curama koje su bile u istim problemima kao i ona na šta sve ima pravo i od koga sve može tražiti pomoć. Šteta bi bilo da pobaci samo zato što sada trenutno nema novaca.

Ako sam ja dobro skontala kod nas AB rade do 10. tjedna trudnoće (neka me isparvi neko ako griješim), što znači da sorrow ima još 3 tjedna da dobro razmisli.

IpomoeaViolacea
05.04.2011., 18:12
Jel se stvarno to može i ovako napraviti..

Metode pobačaja

Postoji niz različitih metoda pobačaja. Koji tip se preporučuje ovisi o tome koliko tjedana ste trudni.

Tri glavne vrste abortusa su navedene u nastavku:
Medicinski pobačaj1. inducirani pobačaj je postupak koji se obavlja kako bi se prekinula trudnoća. 2. Spontani pobačaj je pobačaj koji nastaje prirodnim putem. 3. Terapeutski pobačaj je inducirani pobačaj koji je potreban da se spasi život ili zdravlje majke. (do 9. tjedna trudnoće)

Rani medicinski pobačaj uključuje uzimanje dvaju različitih lijekova u razmaku od 48 sati. Učinak lijeka će biti sličan ranom prirodnom pobačaju.

LiječnikDoktor. Ovlašteni praktikant medicine. će vam dati tabletu koja se naziva mifepriston,a blokira hormonTvar koja se stvara u organu tijela i prenosi se tjelesnim tekućinama u drugi organ ili tkivo, gdje ima poseban učinak. koji čini sluznicu maternice pogodnom za oplođeno jajašce. Nakon uzimanja prve tablete, bit ćete u mogućnosti otići kući i možete nastaviti sa svojim normalnim, svakodnevnim aktivnostima.

Dva dana kasnije dobit ćete drugi lijek, prostaglandin. U roku od 4 do 6 sati od uzimanja prostaglandina, sluznice maternice se razgrađuje zajedno sa embrijem, kroz krvarenje iz vagine. Ovaj dio procesa može biti bolan.

Lijekovi koji se koriste tijekom ranog medicinskog pobačaja mogu izazvati povraćanjeIzbacivanje sadržaja želuca kroz usta. ili proljev.

ovo i mene zanima..al sve što sam vezano uz to na netu našla nije niš konkretno,ni neznam dal se to kod nas već može tako obaviti i do kojeg tjedna trudnoće..ni kolika je cijena:/

Sigurna
05.04.2011., 20:02
ovo i mene zanima..al sve što sam vezano uz to na netu našla nije niš konkretno,ni neznam dal se to kod nas već može tako obaviti i do kojeg tjedna trudnoće..ni kolika je cijena:/

Koliko ja znam, sa jednog drugog foruma na kojem odgovaraju liječnici - ne.

north wind
06.04.2011., 07:47
ovo i mene zanima..al sve što sam vezano uz to na netu našla nije niš konkretno,ni neznam dal se to kod nas već može tako obaviti i do kojeg tjedna trudnoće..ni kolika je cijena:/Ne, ne može se kod nas nabaviti abortivna pilula RU-486. Najbliža zemlja gdje se može nabaviti je Austrija.

Me,myself and I
06.04.2011., 13:25
Čisto sto se te pilule tice,i ja sam bila za nju zagrijana,al ne cini mi se bas kao neki izlaz jer najcesce abortirani plod ne izadje u potpunosti pa opet zene moraju na kiretazu.

sorrow090
09.04.2011., 14:03
Ako imaš takav stav prema pobačaju, onda ti je bolje ne ići na pobačaj. Naime, istraživanja pokazuju da žene koje s takvim uvjerenjem idu na pobačaj, kasnije imaju dugotrajnu grižnju savjesti i psihološke probleme kojih se ne mogu lako riješiti, a koji im mogu prilično zagorčavati život.

am samo da javim, odustala sam od tog :) dosla sam tamo i platila sve i decko je dosao, kao da ga je kamion zgazio, i bila je moja sestra...i cekali smo svoj red...i dosla je cura jedna jos u cekaonu...i kad smo pricale o tome, rekla je da ona mora to napravit jer joj je beba od 2 tjedna umrla...i onda kad sam pogledala decka, suznim ocima mi je rekao da idemo doma...i otisla sam...nisam to mogla napravit...e sad :D jako mi je drago sto sam otisla i ipak to nisam napravila...sad ostaje samo jedna "sitnica"...
kako rec starcima xD

leeloo27 & north wind, hvala na podrsci ^^ :kiss::love:

Silvery
10.04.2011., 14:21
Curke i žene, postovi podrške sorrow090 su prebačeni na našu Chat temu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=433104&page=60). Ovdje ostaje i dalje osnovni info, a sve van toga je na linkanom topicu pa tamo možete nastaviti. ;)

IpomoeaViolacea
10.04.2011., 18:41
zna neko kako u varaždinu ide procedura oko abortusa?
menstruacija mi kasni već koja dva tjedna,99%sam sigurna da sam trudna..znači sad mi je vjerojatno 4.tjedan trudnoće..sutra idem svom ginekologu,prvi put:rolleyes:.
čitala sam prije da u vž treba doći s krvnom slikom,slikom s uzv..to riješim kod svog ginekologa?kolika je cijena abortusa?da li se može obaviti isti dan bez naručivanja?
ajde bilo ko,hitno je i padam u očaj lagano:(

Sigurna
10.04.2011., 19:55
zna neko kako u varaždinu ide procedura oko abortusa?
menstruacija mi kasni već koja dva tjedna,99%sam sigurna da sam trudna..znači sad mi je vjerojatno 4.tjedan trudnoće..sutra idem svom ginekologu,prvi put:rolleyes:.
čitala sam prije da u vž treba doći s krvnom slikom,slikom s uzv..to riješim kod svog ginekologa?kolika je cijena abortusa?da li se može obaviti isti dan bez naručivanja?
ajde bilo ko,hitno je i padam u očaj lagano:(

Ako si trudna nisi trudna 4 tjedna nego 6 - računa se od zadnje menstruacije, ne ovulacije.

Stvarno ne znam kaj si čekala/čekaš s testom. OK, ak ideš sutra giniću, ali mogla si već sve znati.

IpomoeaViolacea
10.04.2011., 20:00
a dobro nije tolko sad bitno kad je granica 10,čekala sam tolko kad mi je menstruacija znala kasniti do 1tj..a već sam ionako bila naručena za sutra.
ostalo?zna neko?

osjecanka87
12.04.2011., 16:45
Evo ovako želim napraviti pobačaj vakumom..Da li netko zna gdje se to u Osijeku može napraviti? Ako ne Osijek može i Vukovar, Vinkovci pa i Zagreb. I ako se zna cijena, (trenutno manje bitna),ali....Molim samo bez zločestih komentara,trenutno nemam izbora i moram ovo napraviti.. Hvala

osjecanka87
12.04.2011., 16:58
pozzz...zna li netko gdje napraviti pobačaj vakumom? Osijek,Vk, Vu ili Zg? Hitno je..hvala

tratinčica7
12.04.2011., 17:10
Evo ovako želim napraviti pobačaj vakumom..Da li netko zna gdje se to u Osijeku može napraviti? Ako ne Osijek može i Vukovar, Vinkovci pa i Zagreb. I ako se zna cijena, (trenutno manje bitna),ali....Molim samo bez zločestih komentara,trenutno nemam izbora i moram ovo napraviti.. Hvala
pa nazovi ginekologa pa ga pitaj da li radi! tj.ginekologe... imaš tel imenik,pa zvrckaj---al nemoj to napraviti :mig:

http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif

osjecanka87
12.04.2011., 17:19
pa nazovi ginekologa pa ga pitaj da li radi! tj.ginekologe... imaš tel imenik,pa zvrckaj---al nemoj to napraviti :mig:

http://www.forum.hr/images/smilies/dunno.gif
Ej draga zvala sam sve moguće privatne i nitko neradi :( Moram to napraviti, nemam posao,a neželim da me mama ili dečko uzdržavaju-..... Ugl pa jel moguće da to nitko neradi...:confused:

chichita
12.04.2011., 17:22
osječka bolnica

tratinčica7
12.04.2011., 17:47
Ej draga zvala sam sve moguće privatne i nitko neradi :( Moram to napraviti, nemam posao,a neželim da me mama ili dečko uzdržavaju-..... Ugl pa jel moguće da to nitko neradi...:confused:

stvarno nemam pojma... kakav je to abortus vakuumom? ja znam da je frendica bila i spominjala je neki vakuum pred par godina, ali ne znam jel to to...:ne zna:

osjecanka87
12.04.2011., 17:53
stvarno nemam pojma... kakav je to abortus vakuumom? ja znam da je frendica bila i spominjala je neki vakuum pred par godina, ali ne znam jel to to...:ne zna:
Pa da to ti je to.. Bez struganja, samo ti izvuče plod i gotovo. Ajd ju pitaj gdje je to radila. Tnx

_bejb_
15.04.2011., 15:14
i nakon 7 mjeseci jos se nisam pomirila s tim i jos uvijek boli...svako vecer me proganja dali je bilo curica ili decko

_bejb_
15.04.2011., 15:17
pozzz...zna li netko gdje napraviti pobačaj vakumom? Osijek,Vk, Vu ili Zg? Hitno je..hvala
Zgb...Vinogradska bolnica 1500 kn
podobnik 3000/3500 kn