PDA

View Full Version : Za pomorce

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

Perilica88
21.01.2010., 16:18
pozdrav.kontaktirao sam riverside.da li je netko imao ukrcaj preko njih?:D

goca
22.01.2010., 18:51
Poz

Grujo man
23.01.2010., 10:22
jel mi ko može preporučut firme, strane ako može, za ukrcat se za asistrent električar, i još jedna stvar,jel ja mogu ići odma preko strane firme, tj. kontaktirati odmah njih, bez naših posrednika i ostale stvari, i koga bi mi preporučili odmah da ih kontaktiran, očajan sam više!!!!D2,D12,D19 imam.
hvala na odgovoru.

batelant
23.01.2010., 13:25
ljudi vasa destinacija sa ovim svim pitanjima je pomorac.net to je misto di se skupljaju pomorci te se pruzaju informacije tocne, na vrime i iz prve ruke tu se nude i potrazuju poslovi...

Lea Sun
23.01.2010., 17:57
vrlo široko pitanje;
npr. 3rd off. na Atlantskoj ima 2190 eura, Korkyra 2250 eura, Lošinjska 3000 dolara, Topić 3300 eura, IMA 2600 eura, MSC prije 4100, sad smanjili na 3700 eura, Jadroplov 2250 eura, Tankerska oko 4000 dolara

Uuuu...koje razlike naročito omjer USD i €...:eek:

Bovica
24.01.2010., 01:06
Predavali su mi i jedan i drugi... ali koliko znan Belak ne stoji u Splitu nego u Zadru a za Čovu ne znan...

Čovo predaje u Zadru kao i Belak, meni je predavao...

Grujo man
24.01.2010., 01:19
RCI trazi razlicit kadar (eletricare, elektronicare, refove, enviromentalce...). prijave idu preko njihove stranice: https://jobs.rccl.com/jobs/rccl_jobs.nsf/shipboard (hint: department=marine, search)... good luck! :w

fala ti kontra na prijedlogu, ali oni traže:
"Education as Electrical, Electronic, or Power Engineer
Well documented experience from large electrical plants onboard ships or offshore installations"
i još:
" Bachelor of Science in Electrical Engineering (or equivalent 4-year university degree preferred)
Experience from Cruise Ships / Large Passenger Ships
AMOS Maintenance Systems........(što ja nemam ali to ne znači da ih neču kontaktirat,male su šanse, ali nikad se ne zna.

Bovica
24.01.2010., 01:34
Pozdrav narode!! Evo u ove kasne sate potrudila sam se pročitati svih 19 stranica, i ima svašta. :) Nisam završila srednju pomorsku, ali sam apsolventica nautike (točnije još jedan ispit mi je ostao) na pomorskom faksu u Zadru, i moglo bi se reći da imam problem. Na stranici ministarstva mora itd. našla sam popis posrednika pri zapošljavanju pomoraca i sve sam ih nazvala jedno jutro, a komentar svima je bio "mi ne krcamo kadete", a da ne govorim koji su komentari bili kad sam rekla da sam cura. Jedino Zorović je rekao da mu pošaljem papire pa će viditi, ali naravno ništa ne garantira.
Eto ako itko ima kakvu informaciju vezano za kadeturu bit cu jako zahvalna, i da ne bi bilo zabune, znam što sve mogu raditi sa ovim fakultetom i gdje, i nisam ga upisala iz hira nego zato što je to bilo jedino što sam htjela studirati i raditi.
Btw, pozdrav svim pomorcima i da brzo stignete doma!! :w

111
24.01.2010., 16:15
Pozdrav narode!! Evo u ove kasne sate potrudila sam se pročitati svih 19 stranica, i ima svašta. :) Nisam završila srednju pomorsku, ali sam apsolventica nautike (točnije još jedan ispit mi je ostao) na pomorskom faksu u Zadru, i moglo bi se reći da imam problem. Na stranici ministarstva mora itd. našla sam popis posrednika pri zapošljavanju pomoraca i sve sam ih nazvala jedno jutro, a komentar svima je bio "mi ne krcamo kadete", a da ne govorim koji su komentari bili kad sam rekla da sam cura. Jedino Zorović je rekao da mu pošaljem papire pa će viditi, ali naravno ništa ne garantira.
Eto ako itko ima kakvu informaciju vezano za kadeturu bit cu jako zahvalna, i da ne bi bilo zabune, znam što sve mogu raditi sa ovim fakultetom i gdje, i nisam ga upisala iz hira nego zato što je to bilo jedino što sam htjela studirati i raditi.
Btw, pozdrav svim pomorcima i da brzo stignete doma!! :w

Nazalost za kadete su trenutno losi dani,na mojoj firmi su jos prosle godine iskrcali sve kadete i ne krcaju ih vise.Nemoj se obeshrabrit,trazi,,,,trazi,probaj otic u Split u JADROPLOV.Puno srece:misli::misli:

Bovica
24.01.2010., 16:39
Nazalost za kadete su trenutno losi dani,na mojoj firmi su jos prosle godine iskrcali sve kadete i ne krcaju ih vise.Nemoj se obeshrabrit,trazi,,,,trazi,probaj otic u Split u JADROPLOV.Puno srece:misli::misli:

I ja se koji put skroz razocaram, ali ne dam se i zato hvala na ohrabrenju, i na informaciji! :top:

ljs
27.01.2010., 10:13
Pozdrav svima!
Molio bih vas jednu informaciju! Da li na brodovima postoje Medic (medicinski tehničar)? Ja sam tehničar sa 2 godine radnog iskustva u Hitnoj službi u BiH, solidno govorim engleski a trenutno sam ne zaposlen! Ako postoje takva radna mjesta da li ispunjavam uslove i gdje bih se mogao prijaviti?
Unaprijed hvala na odgovorima!

batelant
27.01.2010., 10:37
Pozdrav svima!
Molio bih vas jednu informaciju! Da li na brodovima postoje Medic (medicinski tehničar)? Ja sam tehničar sa 2 godine radnog iskustva u Hitnoj službi u BiH, solidno govorim engleski a trenutno sam ne zaposlen! Ako postoje takva radna mjesta da li ispunjavam uslove i gdje bih se mogao prijaviti?
Unaprijed hvala na odgovorima!

pokusaj na turistickim brodovima.... a da ne reklamiram jedan forum kojeg sam vec spomenija na prethodnoj stranici... procitaj stranicu i tamo ce ti pisat na kojem portalu ces dobit najbolje informacije.... :top: sve najbolje!

ratep
04.02.2010., 21:43
Možda netko voli riječno brodarstvo po Dunavu od Beča do Crnog mora, većinom barže ima nešto i riječnih kruzera, kod nas firma Dunavski Lloyd Sisak tel. 044/527-611
044/527-616

TheRusvaj
05.02.2010., 16:07
Možda netko voli riječno brodarstvo po Dunavu od Beča do Crnog mora, većinom barže ima nešto i riječnih kruzera, kod nas firma Dunavski Lloyd Sisak tel. 044/527-611
044/527-616

To se eventualno isplati nekom brodostrojaru kojemu je pun kufer valjanja po moru, jer se njima prilično lako prebaciti. Teoretski može se prebaciti i nautičar jer se 250 dana na moru priznaje kao 180 dana na rijeci tj. 1 plovidbena godina staža, ali u praksi treba početi od dna kao mornar na što će teško pristati neki časnik palube.

ratep
09.02.2010., 11:49
Seatrans Rijeka;

051/375-042
seatransadriatic@email.t-com.hr

plaće osrednje, ali bar krcaju ljude u zadnje vrijeme, čak kadete i asistente; što današnji brodari rijetko čine kad su u pitanju pripravnici

nanica29
09.02.2010., 12:02
E ovako prvi put sam na forumu pa se nadam da nece biti nekih zamerki .:)
Ja sam dobila posao kao frizer i uskoro treba da putujem za London na obuku .Jako me zanima da li ima jos neko ko je u ovoj oblasti dobio posao ako ima volela bi da se javi da porazgovaramo ...ili ako ima neko sa iskustvom da mi malo pomogne posto sam sad trenutno vrlo zbunjena i uplasena tako da bi svaka pomoc ili savet dobro dosao hvala ...!:):mig::confused:

111
09.02.2010., 15:16
E ovako prvi put sam na forumu pa se nadam da nece biti nekih zamerki .:)
Ja sam dobila posao kao frizer i uskoro treba da putujem za London na obuku .Jako me zanima da li ima jos neko ko je u ovoj oblasti dobio posao ako ima volela bi da se javi da porazgovaramo ...ili ako ima neko sa iskustvom da mi malo pomogne posto sam sad trenutno vrlo zbunjena i uplasena tako da bi svaka pomoc ili savet dobro dosao hvala ...!:):mig::confused:

Ma to je dobro,samo tko ti placa London?? ako je tvoj trosak:s I neplasi se samo naprid.Evo molim ekipu da se ukljuci sa jos kojim savjetom sretno:):)

nanica29
10.02.2010., 09:51
pa sve troskove snosim ja osim obuke ,smestaja itd.i trebace mi oko 2000 E.do lLondona :rolleyes:

MalaMulica
12.02.2010., 21:57
Pošto me puno ljudi pita na p.m. o našim agencijama, uvjetima i slično, napisat ću nešto o svojim saznanjima:

1. Tankerska plovidba Zadar - naša najbolja hrvatska brodarska tvrtka, odlični uvjeti, odlične plaće (+ 13 plaća + dionice tvrke)
2. Atlantska plovidba Dubrovnik- prije krize puna jača, osrednje plaća, još uvijek dugi ugovori
3. Jadroplov Split - dugi ugovori, osrednje plaće, lošija od Atlantske
4. Lošinjska - dugi ugovori, najmanje plaće od HR brodara
5. SSM - bolje izbjeći, ljude razvoze kombijem po Europi kad je smjena
6. Korkyra - ne mogu ni oni bez kombija, osrednja primanja, ugovori 6-7 mjeseci
7. Globtic - velik izbor brodova, vrlodobra primanja, dobri ugovori 4-2, 3-3
8. Passat Šibenik - krcaju na offshore, ugovori 28 on/off
9. Hanseatic - E.R. kontejneri, ugovori 3-3, vrlodobra primanja
10. Plovidba Topić - najveća primanja kod bulkova, odlični uvjeti

istina je za kombije...kad ih je više za smjenu, čeka se europa i smjena je kombijem...:rolleyes:
šta se tiče ugovore...sad je svim časnicima i kapetanu ugovor 4mj +/- 15 dana!!! :mig:

batogrande
13.02.2010., 09:38
ima li ko da mi napise e mailove od kruzerskih agencija,dosta je vise kopanja
po teretnim brodovima:)

TheRusvaj
14.02.2010., 17:22
ima li ko da mi napise e mailove od kruzerskih agencija,dosta je vise kopanja
po teretnim brodovima:)

http://www.pomorac.net/forum/showthread.php?t=10

Razmisli o pridruživanju UPH, sa jedne strane daješ doprinos hrvatskom pomorstvu i borbi za status naših pomoraca, a sa druge ulaziš u mrežu ljudi od koji su mngi čunke na raznoraznim kompanijama!

http://www.pomorac.net/clanstvo.html

Sprinter
14.02.2010., 20:17
Ne znan da li ste culi za Sunka, e to je stoka sitnog zuba koja samo dere pare bija san na pripreme kod njega kad nas je bilo 12 u 3 razlicite prostorije i on je seta od jedne do druge prostorije i kao radija pripreme a to je bilo sve samo ne priprema!
Istresa san bija kod njega minimalno 1000 kn a naucija me nije nista! tako da mu ovim putem jebem sve po spisku!!!!

A tko te tjerao da ideš kod njega? Kad si vidio što i kako radi, trebao si žrtvovati još to do kraja sata, i onda više ne doći...
Mislim da je najjači od svih bio kap. Stazić, to je bio znalac i ljudina. I kap. Tijardović svojevremeno, al' eto mislim da nije držao konzultacije.

šototajer
17.02.2010., 15:00
Traže pomoćno osoblje:
www.anek.gr

batelant
18.02.2010., 10:23
A tko te tjerao da ideš kod njega? Kad si vidio što i kako radi, trebao si žrtvovati još to do kraja sata, i onda više ne doći...
Mislim da je najjači od svih bio kap. Stazić, to je bio znalac i ljudina. I kap. Tijardović svojevremeno, al' eto mislim da nije držao konzultacije.

dobro zboris... ne znam ni sam... :ne zna:

elf_dalmatae
18.02.2010., 10:35
Koji crnjak od vrimena za kadete... bice i casnicima nije puno bolje :/

Ne znam vise koga da zovem, ovi moji me zasad ne mogu uzet...

poljoprivrednik
19.02.2010., 20:07
Koji crnjak od vrimena za kadete... bice i casnicima nije puno bolje :/

nisi puno falio....

batelant
19.02.2010., 23:25
situacija je tragedija svuda bez veze (preporuke) nema kruva...

MalaMulica
20.02.2010., 23:01
pozdrav :w
zamolila bih vas za pomoć! pokušavam saznat nešto više o Brodospasu, o brodovima koje imaju i nakoje krcaju, o uvjetima koje traže, ugovorima i plaćama - posebno za 3.časniek palube! ako je moćda neko od vas radio kod njih ili je nešto čuo o njima, bila bih vam zahvalna da mi date par informacija! ili da me uputite negdje di mogu više saznat...
hvala svima i želim vam dobro more :mig:

TheRusvaj
21.02.2010., 23:19
pozdrav :w
zamolila bih vas za pomoć! pokušavam saznat nešto više o Brodospasu, o brodovima koje imaju i nakoje krcaju, o uvjetima koje traže, ugovorima i plaćama - posebno za 3.časniek palube! ako je moćda neko od vas radio kod njih ili je nešto čuo o njima, bila bih vam zahvalna da mi date par informacija! ili da me uputite negdje di mogu više saznat...
hvala svima i želim vam dobro more :mig:

Ugovor ti je 3-3 (na supplierima) i plaća za sekonda (na supplierima nema terca, već se ide drito za sekonda!) ti je ugrubo 10k kuna (samo na brodu). Brodovi su na Jadranu i rade tug i supply, prije su radili i sa sidrima od platformi ali sada više ne (koliko ja znan). O brodovima pogledaj na njihovoj web stranici, šest je starih i dva su ganjc nova. Samo ta dva nova su DP (šta je tvome momku/mužu jako bitno radi prelaska jednog dana na druge offshore kompanije). Na Brodospas se jako teško upada ako si bez veze, a šanse za uletit na ove DP brodove su ravne nuli za autsajdera. Dobra kompanija za započet u offshoreu, samo da se nedi započne, a onda se prebacit na bolje i plaćenije. Imaš na Pomorac.net dosta toga o offshoreu i par tema o Brodospasu, samo triba malo kopat....

TheRusvaj
21.02.2010., 23:38
http://www.youtube.com/watch?v=U1fAn5K7O58

MalaMulica
22.02.2010., 12:42
Ugovor ti je 3-3 (na supplierima) i plaća za sekonda (na supplierima nema terca, već se ide drito za sekonda!) ti je ugrubo 10k kuna (samo na brodu). Brodovi su na Jadranu i rade tug i supply, prije su radili i sa sidrima od platformi ali sada više ne (koliko ja znan). O brodovima pogledaj na njihovoj web stranici, šest je starih i dva su ganjc nova. Samo ta dva nova su DP (šta je tvome momku/mužu jako bitno radi prelaska jednog dana na druge offshore kompanije). Na Brodospas se jako teško upada ako si bez veze, a šanse za uletit na ove DP brodove su ravne nuli za autsajdera. Dobra kompanija za započet u offshoreu, samo da se nedi započne, a onda se prebacit na bolje i plaćenije. Imaš na Pomorac.net dosta toga o offshoreu i par tema o Brodospasu, samo triba malo kopat....

bila sam na pomorac.net forumu se raspitivala...i tamo sma dobila informacija da su sad ugovori 2-2 otkad su brodovi u sj.jadranu, i ako se tako dogovoriš sa pficirom koji te minja! rekoše i da je početna plaća oko 2500-3000dolara, a kasije raste, oni koji su duže tamo, imaju veću plaću pa i do 5000dolara! :ne zna:
e sad ja ne znam šta je točno :D ...informacije se nigdi ne podudaraju! :ne zna:
jel svih tih 6 starig brodova u sj.jadranu???

MalaMulica
22.02.2010., 12:57
p.s. evo sam bila na stranicama brodospasa....kriste, pa oni njihovi brodovi su stariji od isusa:eek: ...iz 1985.g su, osim ova dva nova...

Marijan
22.02.2010., 13:26
p.s. evo sam bila na stranicama brodospasa....kriste, pa oni njihovi brodovi su stariji od isusa:eek: ...iz 1985.g su, osim ova dva nova...

Navigaje se i na starijima... :kava:

MalaMulica
22.02.2010., 15:58
Navigaje se i na starijima... :kava:

ma znam da je...ali ne mogu virovat da jedna od 'kao' najjačih naših brodarskih kompanija, bar šta se offshore-a tiče,ima tako staru flotu! on je i sad na domaćoj kompaniji, na korkyri, ali ne znam jel njima ijedan brod stariji od 12-13godina :ne zna: prosjek je 7-8godina, čak su i prodali staru krntiju od rape da bi uzeli novogradnje i poboljšali flotu!!

TheRusvaj
22.02.2010., 16:51
ma znam da je...ali ne mogu virovat da jedna od 'kao' najjačih naših brodarskih kompanija, bar šta se offshore-a tiče,ima tako staru flotu! on je i sad na domaćoj kompaniji, na korkyri, ali ne znam jel njima ijedan brod stariji od 12-13godina :ne zna: prosjek je 7-8godina, čak su i prodali staru krntiju od rape da bi uzeli novogradnje i poboljšali flotu!!

Ja ne vidin problema sa njihovom flotom za ovi posal koji rade, jedino in je Ibis stara kanta, a ovo drugo je prolazno. (npr. pogledaj malo flotu od Tidewatera.... ) Šta se plaće i trajanja ugovora tiče napisa san ti ono šta je meni reklo, pa ako ja lažen i mene je slagalo (ali sumnjan jer obično ljudi lažu da in je plaća veća, a ne manja).

kontra
22.02.2010., 17:00
ma znam da je...ali ne mogu virovat da jedna od 'kao' najjačih naših brodarskih kompanija, bar šta se offshore-a tiče,ima tako staru flotu!

:kava:
flota koliko god stara bila je dobra dok se na njoj mogu novci ubirat... obzirom na krizu nema smisla investirat u nove brodove kad nemaju posla ni za stare. ibis im je na vezu vec misecima, sun se vraca u remont pa na vez do daljnjega... jednom NCL-u je novogradnja ostala na navozu i prodaje se jer si je ne mogu priustit... stvarno nisu stvari ni situacija za cudit se... :ne zna:

MalaMulica
22.02.2010., 19:01
Ja ne vidin problema sa njihovom flotom za ovi posal koji rade, jedino in je Ibis stara kanta, a ovo drugo je prolazno. (npr. pogledaj malo flotu od Tidewatera.... ) Šta se plaće i trajanja ugovora tiče napisa san ti ono šta je meni reklo, pa ako ja lažen i mene je slagalo (ali sumnjan jer obično ljudi lažu da in je plaća veća, a ne manja).
ej pa ne kažem da ti lažeš...:confused:
samo hoću reć da dovivam različite informacije sa više strana, pa tražim potvrde ili nekoga ko stvarno radi za brodospasa pa mi može pravo stanje stvari...

:kava:
flota koliko god stara bila je dobra dok se na njoj mogu novci ubirat... obzirom na krizu nema smisla investirat u nove brodove kad nemaju posla ni za stare. ibis im je na vezu vec misecima, sun se vraca u remont pa na vez do daljnjega... jednom NCL-u je novogradnja ostala na navozu i prodaje se jer si je ne mogu priustit... stvarno nisu stvari ni situacija za cudit se... :ne zna:
a bože :facepalm: ...zar će kriza i kod njih taman sad kad planiramo da se prebaci tamo...:confused:
možda bolje da čekamo neka bolja vremena, a sad da se drži onoga šta je sigurno..nismo pametni!!!:ne zna:

a šta ti radiš online?? planira li taj mali van???:azdaja:

batelant
23.02.2010., 15:42
zasto oce bas brodospasa?

sta tebe zanima? placa??

je li pricamo samo o sekondu kuverte ili i o drugim pozicijama....

dobivas razlicite informacije i sve su najvjerovatnije tocne jer nitko nema skoro iste uvjete na brodospasa...

može sekondo na alfi imat manje nego sekondo na beti i obrnuto... i to moze bit slucaj na svim brodovima sa svim pozicijama...

bitno je napomenit da plaće na brodospasa nisu permanent vec samo dok si na brodu...

tako da ovo sta ti spominjes placu od 5000 US dollara se mora podilit na pola tako da ti misecna placa ispadne 25000 dollara sta nije neka lova...

za ukrcat se na brodospasa ne mozes ako nemas preporuku citaj vezu...

batelant
23.02.2010., 15:52
sta se tice brodova... vidim da se spominju brodospasove po vama starudije...

pa četvorke moon i sun su u rangu sa ovim brodospasovim novim brodom samo sta ovaj novi je novi i ima DP ali ako se pogledaju specifikacije četvorke moon i sun zaostaju malo i nista ako se gleda snaga i mogućnosti broda u obavljanju poslova za koji se oni uzimaju u najam tako da...

sun i moon su jedina dva broda koja su radila za great brittain coast guard van njihove standardne flote... pa oni su isplovljavali kad nitko nije...

http://www.independent.co.uk/news/uk/croatian-tugs-to-guard-uk-waters-against-pollution-flagofconvenience-ships-to-guard-british-waters-1566435.html

Hittokiri Batousai
23.02.2010., 19:49
Bio danas u tankersoj zadar.. raspitivao se u vezi asistenta da odradim kadeturu.. covjek me rijesio u 2 min s recenicom "Prebukirani smo"

CIni se da za mlade ljude koji trebaju odraditi kadeturu vise nema nigdje sansi... a sve ostale kompanije traze iskustvo...

za brodospas sam cuo da je ok.. meni osobno cak nesmeta ni koliko su stari brodovi a ni placa.. vaznije mi je da zavrsim kadeturu.. al bez veze dobre nema ni posla

MalaMulica
23.02.2010., 21:05
zasto oce bas brodospasa?
nije da baš OĆE brodospasa! on bi htio na offshore, a svi traže iskustvo...pa je najlakše steć iskustvo na brodospasa i onda slat molbe na strane kompanije...:ne zna:

sta tebe zanima? placa??
između ostalog...:D
znam da nema svak istu plaću, al eto daj neki minimum za sekonda koji će primat, pošto će bit novi na kompaniji...

za ukrcat se na brodospasa ne mozes ako nemas preporuku citaj vezu...
imam!!!:D

batelant
23.02.2010., 22:28
nije da baš OĆE brodospasa! on bi htio na offshore, a svi traže iskustvo...pa je najlakše steć iskustvo na brodospasa i onda slat molbe na strane kompanije...:ne zna:

između ostalog...:D
znam da nema svak istu plaću, al eto daj neki minimum za sekonda koji će primat, pošto će bit novi na kompaniji...

imam!!!:D

da istina je da brodospas ima reputaciju i da moze bit odskocna daska...

tom se mislju vodila i stara garda koja je otisla sa brodospasa na ''bolje'' kompanije pa su se kasnije tili vratit vici u krilo...

tako da je bolje ne ''iskoristavat'' brodospas nikad ne znas kad ces se tit vratit ''doma'' a doma je uvik najbolje ma koliko ''loše'' bilo a bilo bi onda grubo naletit na postolu... :rolleyes:

plaća... ne mogu ti pruzit tu informaciju...

i onda na kraju cile bakanalije...

sva pitanja i odgovori su beskorisni na forumu ako imas vezu za upast u brodospasa ako je dovoljno dobra onda ti moze pruzit sve informacije koje te zanimaju...

OK razumin da zelis imat informacije sa svih strana ali to sta tebe zanima ti moze dat ta osoba bez velikih problema... :ne zna:

MalaMulica
23.02.2010., 23:01
da istina je da brodospas ima reputaciju i da moze bit odskocna daska...

tom se mislju vodila i stara garda koja je otisla sa brodospasa na ''bolje'' kompanije pa su se kasnije tili vratit vici u krilo...
pa upravo iz tog razloga tražim sad informacije iz prve ruke o tome kako je na tom brodospasu da kasnije ne bi ispalo da mu je bolje na sadašnjoj kompaniji!!! naravno da ova kompanija nije savršena,domaća je - ne može bit savršena i sa savršenom plaćom, ali opet ima neke prednosti pred ostalima!
i zato želim unaprid znat kako je na brodospasu, da ga ne ubacim u veće sranje!
kažeš da pitam svoju vezu!! moja veza radi u brodospasa,ne misliš li da će mi ona reći sve bajno o kompaniji??? pa prva ona neće reć da j epola brodova na u luci jer nema posla, da će spustit plaće, da je kriza bla bla bla... naravno daće reć sve pozitivno :ne zna:

batelant
24.02.2010., 00:21
pa upravo iz tog razloga tražim sad informacije iz prve ruke o tome kako je na tom brodospasu da kasnije ne bi ispalo da mu je bolje na sadašnjoj kompaniji!!! naravno da ova kompanija nije savršena,domaća je - ne može bit savršena i sa savršenom plaćom, ali opet ima neke prednosti pred ostalima!
i zato želim unaprid znat kako je na brodospasu, da ga ne ubacim u veće sranje!
kažeš da pitam svoju vezu!! moja veza radi u brodospasa,ne misliš li da će mi ona reći sve bajno o kompaniji??? pa prva ona neće reć da j epola brodova na u luci jer nema posla, da će spustit plaće, da je kriza bla bla bla... naravno daće reć sve pozitivno :ne zna:

cek ta osoba ti moze napravit amo rec veliku uslugu ali ti ne moze rec sta mozete ocekivat... WTF...

uostalom sta ja govorim pa vidit ce kod potpisivanja ugovora kolika ce mu bit placa :rofl:

o iznosima placa ne zelin govorit ali koliko ja znam njima plaće ne bi tirbale ić dole... ali opet ovisi kako kome... :rofl:

nema tu pametnog odgovora... :D

elf_dalmatae
24.02.2010., 17:10
Bio danas u tankersoj zadar.. raspitivao se u vezi asistenta da odradim kadeturu.. covjek me rijesio u 2 min s recenicom "Prebukirani smo"

CIni se da za mlade ljude koji trebaju odraditi kadeturu vise nema nigdje sansi... a sve ostale kompanije traze iskustvo...

za brodospas sam cuo da je ok.. meni osobno cak nesmeta ni koliko su stari brodovi a ni placa.. vaznije mi je da zavrsim kadeturu.. al bez veze dobre nema ni posla

Je, je - jedan od brutalnijih odjeba koje san dozivija :zubo:

A kad trziste zazivi, svi ce tit gotove casnike :(

Ma ne znan... "fali kadra, fali casnika" - svi, ali ama BAS SVI kukaju; kompanije, strucni casopisi, mediji... pa dobro, kako dolaze do novih casnika - uzgajaju ih u inkubatorima? :misli:

Sad na pocetku, nije mi do previse saranja, lutanja po firmama.

Ukrcat se negdi, naucit posa, avancat, a onda, pomalo, izvijat vrat i gledat di je bolje i ko sta nudi.

Skuzajte, zesce sam frustriran ovih dana, zva sam manje vise sve relevantne agente i firme, sta po hrvatskoj, sta sire... :flop:

P.S.

Da se razumimo, pola kadeture san odradija, ali sad su i ovi moji prebukirani, stednja, ovo ono, sta svaki ukrcaj kadeta & asistenata : /

XXL RAZUM
25.02.2010., 13:00
Poštovani kolege,zanima me zna li ko koji link ili forum na kojem ima šta materijala za strojara ,ja sam n egdi vidija i nisam uspija skinut,a ima dosta zanimljivih stvari za nas strojare...pa molim ako ko ima kakav link neka ga ostavi...

elf_dalmatae
25.02.2010., 17:17
Link na materijale za download? :misli:

Ne bi ti zna, probaj malo proguglat internet...

Jesi registriran na pomorac.net? :ne zna:

An'Lyn
25.02.2010., 18:34
Pogledaj na stranicama crnogorskog pomorskog foruma. Ne sjecam se linka no, znam da su oni imali raznu literaturu za skinuti ....

TheRusvaj
25.02.2010., 19:03
Pogledaj na stranicama crnogorskog pomorskog foruma. Ne sjecam se linka no, znam da su oni imali raznu literaturu za skinuti ....

http://www.pomorci.com/ crnogorski site,
http://www.maritime.ucoz.com/ puno pomorskih materijala za download i naravno, pogledati još i download sekciju na hrvatskom Pomorac.net

An'Lyn
25.02.2010., 19:36
:top:

batelant
25.02.2010., 19:45
Poštovani kolege,zanima me zna li ko koji link ili forum na kojem ima šta materijala za strojara ,ja sam n egdi vidija i nisam uspija skinut,a ima dosta zanimljivih stvari za nas strojare...pa molim ako ko ima kakav link neka ga ostavi...

sta ti triba?? iman ja materijale... posalji mail na pm pa ti posaljem... iman dosta toga a dat cu ti jos koji link za download...

ali i ovo su dobri linkovi za download sta su spomenuti... znaci pomorac.net onda ovaj od kap. iz crne gore... pa ovaj ucoz...

ingridp
15.03.2010., 18:17
imam pitanje, kako mladić od 16 gog može raditi na brodu, ima samo osnovnu školu, šta reba završiti,mislim na tečajeve i slično da može raditi na brodu ili platformi:confused::confused:

kontra
15.03.2010., 20:04
prvo navrsit 18, za neke firme 21 :mig:

batelant
16.03.2010., 10:12
imam pitanje, kako mladić od 16 gog može raditi na brodu, ima samo osnovnu školu, šta reba završiti,mislim na tečajeve i slično da može raditi na brodu ili platformi:confused::confused:

na kojem brodu? turistickom mozda po jadranu ovim sta cine izlete???

ingridp
16.03.2010., 19:19
ne na turističkim,mislila sam koje tečajeve mora imati položene da bi mogao raditi na tankerima ili na platformama, jer neće ići u školu...:flop:posao mornara ili tako nešto. nemam pojma o tom. naravno da neće ići prije 18 godina

An'Lyn
16.03.2010., 19:55
Za poci raditi na brod mu treba Pomorska knjizica i polozeni D2 tecaj (Basic Training) koji je zapravo uvijet za dobivanje pomorske knjizice. Ako zeli ici na tankera, morati ce poloziti jos i Tanker familiarization certificate. Ako ide na brodove za suhi teret (rasuti teret odnosno kontejnerase, ovo zadnje mu ne treba).

Ovisno sto zeli fizikaliti, odnosno sto mu bolje lezi moze ici za prvi put na palubu za mornara (prvo kao Deckhand/ "mali od palube") ili u stroj kao (Whiper/cistac), pa kasnije postati obicni mornar odnosno nakon polozenog kormilarskog ispita kormilar odnosno u stroju motorista, nakon polozenog ispita za motoristu. To onako, u grubo, koliko ja znam. Netko s vise znanja na tu temu moze nesto vise napisati ...

Za platforme ne znam koji tecajevi su potrebni. Znam da ima razlike. Najbolje pogledaj u topicu o platformama, tamo je to vec spomenuto u vise navrata ...

No, da ode u skolu bi bilo najbolje ...

ingridp
16.03.2010., 20:04
znam da bi bilo najbolje u školu, ali neće, hvala na odg, ako netko još šta zna bilo bi super da saznam još koju informaciju

batelant
17.03.2010., 00:59
momak ima 16 godina i ne moze se ukrcat prije 18-te a Vi se raspitujete sta mu triba za ukrcaj 2 godine unaprid??? pa u HRV se svako malo minjaju zakoni a kroz 2 godine tko zna sta ce se desit... vidite da ce ribari tribat imat skolu za vatat ribu kad uđemo u EU ko kaze da ce moc dobit i imat pravo polagat ikakav brevet samo sa osnovnom skolom?

Chorke
17.03.2010., 08:11
momak ima 16 godina i ne moze se ukrcat prije 18-te a Vi se raspitujete sta mu triba za ukrcaj 2 godine unaprid??? pa u HRV se svako malo minjaju zakoni a kroz 2 godine tko zna sta ce se desit... vidite da ce ribari tribat imat skolu za vatat ribu kad uđemo u EU ko kaze da ce moc dobit i imat pravo polagat ikakav brevet samo sa osnovnom skolom?

Apsolutno se slažem sa batelantom , 16 godina , a iko ko je u pomorstvu danas vidi šta se dogadja . Jedino smo mi Hrvati ostali "štrace" , niti smo zaštićeni , šalju nas vamo-tamo . Taj momak ima 16 godina i uhvatia ga je hir od naviganja , bolje momku reći , pusti to , nadji si pravi posao budi doma sa familijom . Danas je ovo pomorstvo postalo ludilo , nema više po lukama par dan , već par sati...posade reducirane ...nas šalju na brodove havarije.....evo ja sam sad radio dvi godine za italijana.....po baržama sa dizalicama i trakam...nema oficira stroja...ti ko električar moraš motore , dizalice , paperwork , priččati i engleski i talijanski.....kuhaš sam jer nema bjelaca , indonesia ,venezuela.....i spavaš u 20 stopnom kontejneru bez klime....a kapetan italijan na kraju u hotelu ..i petlja ti se u posao a nema veze šta je hoisting gear a što lowering....ali on misi da je bog a da si ti Slavo koji se treba klanjati.....i sada kad sam im rekao dosta...e sada ja nisam zainteresiran , nisam familijaran sa posadom bla...ma reko NIKAD VIŠE SA ITALIJANIMA...upravo danas idem u agenciju da probaju naći nešto drugo.....inače 20 godina navigam..pozdrav...paa ti 16 godišnji momak razmisli.....:))

Chorke
17.03.2010., 08:34
Da li netko zna (osim Maritime Connector) , još koju stranicu koja je jaka po ukrcajima .Ili naših agencija ili stranih ???

batelant
17.03.2010., 09:30
Chorke ti si struja jel? sta ne probas na offshore... znam da passat krca elektricare sa iskustvom...

a ovo sta si napisa za ovog momka tu se slazemo... 2 god unaprid planirat ukrcaj nema smisla...

kontra
17.03.2010., 12:14
chorke, i royal bi el s iskustvom :mig:

šototajer
17.03.2010., 12:46
Chorke ti si struja jel? sta ne probas na offshore... znam da passat krca elektricare sa iskustvom...

a ovo sta si napisa za ovog momka tu se slazemo... 2 god unaprid planirat ukrcaj nema smisla...

Nemoj sa Stevanom Knežićem iz Passata imati posla. On ti je varalica i prevarant, uzet će ti najmanje jednu cilu plaću, a od slijedećih plaća će ti skinut najmanje 25% provizije. Za offshore radije kontaktiraj Muštru u Trogiru, Zorovića u Rijeci, Cosulicha u Trstu i Jovovića u Baru.

batelant
17.03.2010., 22:46
Nemoj sa Stevanom Knežićem iz Passata imati posla. On ti je varalica i prevarant, uzet će ti najmanje jednu cilu plaću, a od slijedećih plaća će ti skinut najmanje 25% provizije. Za offshore radije kontaktiraj Muštru u Trogiru, Zorovića u Rijeci, Cosulicha u Trstu i Jovovića u Baru.

eto dobar post... bolje da ima razlicitih iskustava i misljenja! :top:

ingridp
21.03.2010., 19:02
ok, ok, samo sam pitala jer nemam pojma o tome, svejedno hvala na odgovorima,pozdrav:top:

Scopax
21.03.2010., 21:27
mislim da je kod zorovića teško upast, ili trebaš ga trebaš dobro podmazati il niš..:o

Josey_Wales
22.03.2010., 09:17
Pa zar je jos moguce da netko bez ikakve skole osim osnovne moze ukrcat na brod??? :confused: Mislio sam da su poslove takvog kalibra odavno preuzeli Filipinci i ostala ekipa iz 3. svijeta... :ne zna:

batelant
22.03.2010., 10:15
Pa zar je jos moguce da netko bez ikakve skole osim osnovne moze ukrcat na brod??? :confused: Mislio sam da su poslove takvog kalibra odavno preuzeli Filipinci i ostala ekipa iz 3. svijeta... :ne zna:

to si dobro napisa ali moze se mozda ukrcat na koju nasu kompaniju... ali gle primit ce oni njega i na stranu kompaniju ako je spreman pristat na placu jednog filipa... :D nije njima bitna nacionalnost krcali bi oni i hrvate i i bilo koga drugog vrlo rado na takve poslove kad bi pristali na place filipa i ostalih kiribata... :D

ingridp
22.03.2010., 19:59
omg,ja nisam ni mislila da ide na brod samo sa završenom osnovnom školom, nego sam mislila da li umjesto srednje škole postoje koji tečajevi koje bi trebalo položiti a da se priznaju na prodovima npr član plovidbene straže i tako nešto.

sibodulija
23.03.2010., 18:28
Pozdrav svima ma zamolija bi vas konkretnije ,od svih ovih agencija i firmi offshore koja bi zaposlila hrvatskog kuhara ,da znan di mogu upirati ,neke san već otpisa pošto znan da im catering rade uglavnom azijati. iskustva iman pa bi molija još koju informaciju. Da ne kažen da san već posla C/V na sve strane.Hvala.

batelant
24.03.2010., 09:29
Pozdrav svima ma zamolija bi vas konkretnije ,od svih ovih agencija i firmi offshore koja bi zaposlila hrvatskog kuhara ,da znan di mogu upirati ,neke san već otpisa pošto znan da im catering rade uglavnom azijati. iskustva iman pa bi molija još koju informaciju. Da ne kažen da san već posla C/V na sve strane.Hvala.

brodospas...

sibodulija
24.03.2010., 09:34
brodospas...

ma kakvi već su mi odgovorili da su prebukirani, u što uopće ne sumljam u ovoj krizi i situaciji u splitskoj županiji, još vjerovatno triba imat i kakvu vezu...ništa idemo dalje

sibodulija
24.03.2010., 09:46
Usput da kažem, poznam Knežića iz Pasata i neman ni dobro ni loše mišljenje o njemu, samo kad smo se zadnji put sreli on mene pita ima li posla na rigovima za nekog njegovog, mislim ja ne mogu ni sam sebi pomoći , pa ako ni on tom "svom" ne može pomoći...ne znam... prosudite sami...

televrin
25.03.2010., 12:26

pozdrav svima zainteresiranim za ovu temu.
prelistao sam malo ove postove i vidim da je nivo komunikacije na dobroj razini. pratio sam ostale forume za pomorce od kojih je jedan neslavno zavrsio (jadranbrod), a drugi je na putu da neslavno zavrsi (pomorac.net)...
ja sam pomorac sa 10-ak god iskustva. uglavnom sam radio po nazovimo to solidnim firmama (ocjenjivanje firmi je nezahvalno) na razlicitim vrstama brodova.
nadovezao bih se na post svih onih koji ocijenjuju i sastavljaju top-liste brodarskih firmi i agencija u Hrvatskoj. Postenje je kod nas postalo relatvan pojam pa i kod nasih agenata nije nista crno-bijelo. Budite sigurni da vas agenti i kadrovske sluzbe vole onako koliko im trebate....usporedio bi ih sa dealerima rabljenih vozila. Cim prije shvatite da izmedju agenta i vas nema ljubavi vec strogo interes tim bolje za vas. osobno sam radio sa S. Knezicem i Pasatom, i za moj pojam tip je svijetska seljacina, ali sreo sam puno ljudi koji ga hvale i vole njegov nacin ophodjenja (neciviliziranost). No svi su agenti isti samo ostavljaju razliciti dojam.
drzite se agenata koliko vam je to u odredjenom trenutku potrebno, a kada steknete iskustvo i kontakte u industriji gdje radite lakse cete naci posao sami nego preko polumismenih agenata iz RH. Vecina agenata nema pojma kamo vas salje niti sto vam je posao, a istovremeno se postavljaju kao da su poslodavci ili brodovlasnici....totalni apsurd.

batelant
25.03.2010., 20:03
televrin srdacan pozdrav i zelim ti dobrodoslicu na ovaj mali forum o pomorstvu nadam se da cemo zadrzat visoki nivo komunikacije i razmjene iskustava te dobrih i pametnih savjeta kako si vec sam spomenija.

slazem sa sa tvojim postom! definitivno je najbolji nacin zaposlenja bez posrednika tj agenta...

batelant
25.03.2010., 20:05
ma kakvi već su mi odgovorili da su prebukirani, u što uopće ne sumljam u ovoj krizi i situaciji u splitskoj županiji, još vjerovatno triba imat i kakvu vezu...ništa idemo dalje

njihov standardan odgovor fali samo da to napisu na ulazna vrata... :) a veza je normalna stvar... jesi bar aplikaciju ispunija?

sibodulija
25.03.2010., 20:33
njihov standardan odgovor fali samo da to napisu na ulazna vrata... :) a veza je normalna stvar... jesi bar aplikaciju ispunija?

ma ne ,nije problem otići do splita,nema aplikacije na njihovim stranicama samo e-mail kadrovika...ali šaljem,i šaljem,dalje i dalje...bit će nešto ,sad kroz sezonu ću radit u kojoj kužini doma pa ću se škapulat..da ne krepan od gladi..

Likvidshit
25.03.2010., 23:03
evala dobri judi.

izvadija matrikulu za poc na brod ka kadet struje... jadroplov kaze nista prije nove, lošinjska i uljanik neprima uopce, korculanska jedna i druga neprimaju asistente iz srednje skole, u tankerskoj se na nijedan broj sa neta nejavljaju a u atlanskoj su uvik na marendi... sta napravit koga zvat?

batelant
26.03.2010., 13:33
evala dobri judi.

izvadija matrikulu za poc na brod ka kadet struje... jadroplov kaze nista prije nove, lošinjska i uljanik neprima uopce, korculanska jedna i druga neprimaju asistente iz srednje skole, u tankerskoj se na nijedan broj sa neta nejavljaju a u atlanskoj su uvik na marendi... sta napravit koga zvat?

dragog Boga :eek: situacija je :flop:

batelant
26.03.2010., 13:35
ma ne ,nije problem otići do splita,nema aplikacije na njihovim stranicama samo e-mail kadrovika...ali šaljem,i šaljem,dalje i dalje...bit će nešto ,sad kroz sezonu ću radit u kojoj kužini doma pa ću se škapulat..da ne krepan od gladi..

znam da na njihovim stranicama nema aplikacija nego sam ja mislija da si bija doli osobno...

morat cu se i ja prekvalificirat u kuvara da ubijen koju kunu ovo vise nema smisla nikakvog... :(

damir00007
01.04.2010., 14:47
molio bih vas za par odgovora!e ovako ja nisam nikad radio kao pomorac ali bih volio otići na neki po mogućnosti tanker pa me zanima koje sve poslove bih mogao radititi kao početnik(osim konobara)....znam da bih mogao raditi kao ČISTAČ MAKINE(stroja)...i zanima me kolika je plaća za čistača na najlošijoj i najboljoj firmi kao što su(atlantska plovidba ili tankerska plovidba) HVALA!

batelant
02.04.2010., 09:51
molio bih vas za par odgovora!e ovako ja nisam nikad radio kao pomorac ali bih volio otići na neki po mogućnosti tanker pa me zanima koje sve poslove bih mogao radititi kao početnik(osim konobara)....znam da bih mogao raditi kao ČISTAČ MAKINE(stroja)...i zanima me kolika je plaća za čistača na najlošijoj i najboljoj firmi kao što su(atlantska plovidba ili tankerska plovidba) HVALA!

pa koju skolu/fax imas? mornar na kuverti i cistac u makini... a placa to ne znam ali bice 1000 i koji US dollar... ako nemas vezu nazovi pa pitaj da li krcaju mornare i mazace i slicno jer ako nemas vezu hmm... tesko ces se ukrcat... ne mogu se ni pantagane ukrcat vise na brod ako nemaju vezu... :rofl:

elissa st
07.04.2010., 17:47
Forumaši dragi,
nisam uspjela pronaci kakva je situacija trenutno s mehanicarima za ukrcaje pa vas molim za savjet jer imam u kuci jednog kojeg POD HITNO treba negdje ukrcat. Do sada je bio na MSC, ali oni su poceli puuuuno otezat s ukrcajem nakon lanjskog nenadanog i prisilnog iskrcaja za Bozic.
Molim preporuku za agenta i kompaniju, ako nije problem. Unaprijed hvala!!!!!!

sibodulija
07.04.2010., 20:25
Forumaši dragi,
nisam uspjela pronaci kakva je situacija trenutno s mehanicarima za ukrcaje pa vas molim za savjet jer imam u kuci jednog kojeg POD HITNO treba negdje ukrcat. Do sada je bio na MSC, ali oni su poceli puuuuno otezat s ukrcajem nakon lanjskog nenadanog i prisilnog iskrcaja za Bozic.
Molim preporuku za agenta i kompaniju, ako nije problem. Unaprijed hvala!!!!!!

probajte na pomorac.net tamo ćete naći sigurno koju korisnu informaciju

V@is
09.04.2010., 19:06
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje;

Diplomirao sam na fsb-u i htio bih se ukrcati na brod, nemam iskustva, pa me zanima:
1. Koji posao bih mogao obavljati na brodu (koji čin)?
2. Da li trebam neke ispite polagati na pomorskom faxu (breveti) i koje?
3. Okvirna plaća :D

Nigdje ne mogu naći posao, a pronašao sam neku vezu da se ukrcam na tanker jednog domaćeg brodara, pa me zanimaju neke osnovne informacije.

batelant
10.04.2010., 13:29

Diplomirao sam na fsb-u i htio bih se ukrcati na brod, nemam iskustva, pa me zanima:

Nigdje ne mogu naći posao, a pronašao sam neku vezu da se ukrcam na tanker jednog domaćeg brodara, pa me zanimaju neke osnovne informacije.

sta si zavrsija?
ako si zavrsija strojarstvo moga bi dogurat do kapa...

prvo breveti pa asistentura pa breveti pa klasa pa onda plovidba i breveti i avancavanje...i tako do kapa... naravno govorim ako si strojar...

edit: e da je li tankerska u pitanju? :)

V@is
10.04.2010., 17:24
sta si zavrsija?
ako si zavrsija strojarstvo moga bi dogurat do kapa...

prvo breveti pa asistentura pa breveti pa klasa pa onda plovidba i breveti i avancavanje...i tako do kapa... naravno govorim ako si strojar...

edit: e da je li tankerska u pitanju? :)

Da završio sam strojarstvo. Nije tankerska nego uljanik plovidba.
koje brevete treba za početak?
Što je asistentura, da li je to isto što i kadetura (ono 500$ mjesečno:flop:)?

TheRusvaj
10.04.2010., 20:05

ne mozes na brod sa mechanical engineering (strojarstvo), samo sa marine engineering (brodostrojarstvo) sta je na pomorskom, probaj radije offshore (platforme) npr. Saipem u Rijeci. Ili na prekvalifikaciju godinu dana u srednju pomorsku za brodostrojara.

V@is
11.04.2010., 09:02
ne mozes na brod sa mechanical engineering (strojarstvo), samo sa marine engineering (brodostrojarstvo) sta je na pomorskom, probaj radije offshore (platforme) npr. Saipem u Rijeci. Ili na prekvalifikaciju godinu dana u srednju pomorsku za brodostrojara.
Ja sam dipl. ing. brodostrojarstva na tehničkom faxu i to je bar 3xteže od slične titule na pomorskom, neznam zašto ne bih mogao na brod. Što se tiče strukture trupa znam dosta, motore, brodske sisteme, propulzore... imam u malom prstu:D, glupo bi mi bilo da se sad idem dodatno obrazovat:flop:

Ovaj put što je napisao batelant mi je ok. Nego šta je asistentura i kolika je plaća otprilike?

kontra
11.04.2010., 10:43
asistentura u makini je isto sta i kadetura na palubi :mig:

batelant
11.04.2010., 13:45
Da završio sam strojarstvo. Nije tankerska nego uljanik plovidba.
koje brevete treba za početak?
Što je asistentura, da li je to isto što i kadetura (ono 500$ mjesečno:flop:)?

kako suj prethodni postovi glasili triba ti brodostrojarstvo... sta se tice tezine fakulteta mislim da to nema smisla komentirat sta je teze sta ne... samo cu rec da brodostrojari imaju tezak program na fakultetu...

sta se tice breveta triba ti za pocetak D2 (temeljna sigurnost na brodu) i onda jos breveti koji su potrebni za tankere...

sta se tice place ista je stvar kao i kod kadeta ovisi od kompanije ali to se krece od tih 500 US dollara... iman poznanike koji su plovili kao kadeti za 1000 eura... ali rjetke su takve kompanije...

TheRusvaj
12.04.2010., 07:56
Ja sam dipl. ing. brodostrojarstva na tehničkom faxu i to je bar 3xteže od slične titule na pomorskom, neznam zašto ne bih mogao na brod. Što se tiče strukture trupa znam dosta, motore, brodske sisteme, propulzore... imam u malom prstu:D, glupo bi mi bilo da se sad idem dodatno obrazovat:flop:

Ovaj put što je napisao batelant mi je ok. Nego šta je asistentura i kolika je plaća otprilike?

To je li teže ili ne nije bitno, već to što nisi obrazovan po STCW konvenciji i mislim da ne možeš na brod. Pročitaj pravilnik o svjedodžbama pomoraca, imaš na internetu.

batelant
12.04.2010., 09:57
To je li teže ili ne nije bitno, već to što nisi obrazovan po STCW konvenciji i mislim da ne možeš na brod. Pročitaj pravilnik o svjedodžbama pomoraca, imaš na internetu.

tocno... uostalom sta nisi zavrsija brodostrojarstvo na nekom od pomorskih fakulteta... kad vec zelis na brod... :confused:

Josey_Wales
12.04.2010., 11:19
Kako stoji studij brodogradnje??? koliko vidim na faxu kraj mog ima i diplomski smjera brodostrojarstvo... I nemam nikakvih dvojbi da je taj studij na tehnickom fakultetu jedno 10 puta tezi od onoga na pomorskom...

V@is
12.04.2010., 15:27
tocno... uostalom sta nisi zavrsija brodostrojarstvo na nekom od pomorskih fakulteta... kad vec zelis na brod... :confused:
Dajte ljudi, rođak mi završio pomorski, pa znam kakav je to studij i nije baš za uspoređivati sa tehničkim faxom. Za radit na brodu je svakako bolji pomorski, pa tu nema dvojbe.
Nije da ja hoću na brod, nego 2 godine sam radio u jednoj firmi koja je odjednom uslijed krize otpustila 10 inženjera, pa kako već par mjeseci ne mogu nigdje naći posao, ukazala mi se neka veza za posao na brodu.
Zato i pitam dal je obavezna ta asistentura, jer mi je tih 500$ za crnčit na brodu otprilike 60% manja plaća nego što sam imao do sad.
Kad već pitaš, nije da ja želim na brod, ovo bi bilo samo privremeno.

TheRusvaj
12.04.2010., 16:05
Dajte ljudi, rođak mi završio pomorski, pa znam kakav je to studij i nije baš za uspoređivati sa tehničkim faxom. Za radit na brodu je svakako bolji pomorski, pa tu nema dvojbe.
Nije da ja hoću na brod, nego 2 godine sam radio u jednoj firmi koja je odjednom uslijed krize otpustila 10 inženjera, pa kako već par mjeseci ne mogu nigdje naći posao, ukazala mi se neka veza za posao na brodu.
Zato i pitam dal je obavezna ta asistentura, jer mi je tih 500$ za crnčit na brodu otprilike 60% manja plaća nego što sam imao do sad.
Kad već pitaš, nije da ja želim na brod, ovo bi bilo samo privremeno.

Ma nemoj šta zamjerit, ali stvarno nije stvar u težini faksa nego u tome što tvoje obrazovanje nije sukladno obvezujućim međunarodnim konvencijama da bi mogao raditi jednog dana kao časnik stroja. A ako ne misliš trajno navigavati i ne isplati ti se mnogo ići jer tih 12 mjeseci asistenture treba neke dvije godine da se odradi i tek onda se polaže poručnički......

V@is
12.04.2010., 16:40
Ma nemoj šta zamjerit, ali stvarno nije stvar u težini faksa nego u tome što tvoje obrazovanje nije sukladno obvezujućim međunarodnim konvencijama da bi mogao raditi jednog dana kao časnik stroja. A ako ne misliš trajno navigavati i ne isplati ti se mnogo ići jer tih 12 mjeseci asistenture treba neke dvije godine da se odradi i tek onda se polaže poručnički......
Ma jasno mi je ovo za fax, nego savjetuješ da ne idem na brod?

batelant
12.04.2010., 17:29
Ma jasno mi je ovo za fax, nego savjetuješ da ne idem na brod?

s obzirom da si napisa da ti je to samo privremeno naravno da ti se ne isplati... jer moras odradit 12 miseci asistenture znaci 2 puta po 6 miseci i jos između toga ce ti minimalno bit pauza misec dana a to govorim minimalno ako se bas budes u stanju ukrcat opet na brod u roku od misec dana i ako ti to budu nudili jel... a jos da ne govorim da se ne mozes ukrcat ka asistent ako nemas minimalno srednju pomorsko skolu za strojara ili ovo sad sta ima na faxu 2 godine pa si obucen po STCW konvenciji te dobijes potvrdu s kojom mozes poc na brod i kasnije polagat klasu... pa sad racunaj koliko je to vrimena i novca za kako si ti reka ''privremeno'' navigavanje... s tim da ce ti tih 12 miseci na brodu placa bit tih 500 US dollara i da ne govorim da za te misece između ugovora neces imat ni dollara... e jos su tu i breveti koji su vec spominjani... koji nisu jeftini... e da jos ako ne zivis u splitu rijeci ili dubrovniku... troskovi putovanja do skole faxa ovo ono... a ne znam da li u zg imaju centri za obuku pomoraca kad su u pitanju breveti i ispitivaci...

Lia01
18.05.2010., 18:51
Nedavno sam imala interview za Carnival koji sam prošla.
Prije samog interviewa položila sam D2, D26 i ko zna sve što ne....napravila sam taj klasićni liječnićki pregled ali sada firma traži taj test na droge i alkohol i tako dalje... toga se ne bojim jer ne pijem niti se drogiram.
Mući me što uzimam Xanax 1x na dan, pa me zanima dali je netko od vas na medikamentima i dali će mi to utjecati na liječnićki pregled ????
Please help :)

Audimar
04.06.2010., 13:12
Croportal (http://www.croportal.net/novosti/Vijesti_Besplatne_web_usluge_pomorcima-1242282)

http://www.seajobrate.com

Audimar
08.06.2010., 07:40
New articles on the net about Seajobrate :

Micportal (http://www.micportal.com/hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1682:francuska-tvrtka-naim-pomorcima-nudi-novi-servis&catid=22:razno&Itemid=22)

For a big part thanks to Dalmatian maritime officers, Seajobrate is growing fastly and is now able to deliver the best wage statistics on the net in Croatia !

Quite a few companies and ships have been rated so that members can now have a good overall idea of who offers the best officers package.

The interesting thing is that about 1 third of officers tend to think no paid leaves are included in their monthly wage, which should not be actually although it's not always mentioned.

Due to a strong demand, it has been opened to Montenegrin seagoing officers yesterday morning.

Many developments are in progress apart from more countries very soon.

Any question please ask.

batelant
08.06.2010., 08:44
lipo tako da imaju svi uvid u sve po meni to nije potribno... mislim da se ovakvi podaci mogu iskoristit u neke mutne svrhe... ali dobro vidit cemo kako ce to među pomorcima odjeknit...

evo sam bacija oko na ovu stranicu pa samo sta ne traze broj racuna i banku... hmmm...

Audimar
08.06.2010., 12:47
Take any yahoo or gmail adress, don't use the iCV feature (which is the only thing that need your name) and don't upload your scanned certificates and profile picture.

Noone will ever know who you are and you will be able to contribute and share what you want anonymously.

There is no way to be identified if you don't provide your name. Still you can know about country average wages, and all the rest.

BRegards.

batelant
08.06.2010., 18:12
Na pomorac.net ne dijele bas to misljenje...

Placa je poslovna tajna...

uostalom stranica ne moze imat kredibilitet jer se moze registrirat bilo tko i lupat cifre koje nemaju veze sa mozgom...

Ne vidim smisao te stranice osim da bi netko podatke moga iskoristit ako su uopce podaci i tocni...

Audimar
08.06.2010., 23:35
There is a smart engine behind Seajobrate which decide if the data is relevant or not.

To make it short, if you are using the system on a regular basis with consistent information (it doesn't need your name), your data will be considered.

If you come and drop a shitty wage, even 2 or 100, all you will get is to be blacklisted.

The system is made for people who really want to use it.

Then, it's not a matter of knowing who is who but what are the average salaries and what are the trends.

Best Regards

Mimi Sky
12.07.2010., 17:17
Pozdrav,

zanima me zna li tko kakve su plaće u Brodospasu za kapetana stroja/ili first offficer...

Pitam za oca i treba mi odgovor što prije.

Hvala...

jon_la_joie
12.07.2010., 23:19
e ljudi moze pomoc.
mislim se dal da upisem nautiku na pomorskom fakultetu u splitu.
citao sam malo ovaj topic,i naravno koliko vidim,sve ima svoje prednosti i mane.
ako neko moze rec kakve su prilike za zaposlit se na brodu nakon zavrsene 3 godine nautike na faksu?kadetura,kakav cin dobijes poslije kadeture,na kojim brodovima najvise traze nauticare,place itd...
mirno more svim pomorcima!:top:

romyo
13.07.2010., 12:54
Kormilar sam nekih 17 godina na velikim i raznim brodovima.
Malo po malo, u Bakru sam uspio završiti prekvalifikaciju za pom. nautičara.
Polagao sam samo diferencijalne-stučne predmete pošto imam srednju školu od prije. Moj agent mi je cijelo vrijeme govorio:
Ala, dajte pa finite to, pa čemo vas lahko ugurati za kadeta, samo vi to finite itd.

I nedavno dodjem ja kod njega sa diplomom, stavim je pred njega i zamolim da me ukrca za kormilara a da se piše u matrikulu da san kadet. I joj....
Ovako ide dalje priča; A to ni tek tako kako vi mislite, a ča če va kompanije reći, a porezna uprava, a oni sto će reći, a kapitano itd itd.
Neda mi puno objašnavat sa njime, nema smisla to.

Znam da mi je dovoljno svega 6 mjeseci za kadeturu, imam dnevnik i sve to.
Iden za tri dana na brod. Da pokušam kaptena Poljaka zamolit da mi piše u matrikulu A.B./deck cadett.
Dali bi to prošlo kod nas, na kapetaniji?

Moram požuriti sa svime ovime, ulazim pomalo u klub 40, pa Vas molim informacije.
Hvala Romeo.

televrin
15.07.2010., 08:26
pozdrav,
steta da nema vise aktivnosti na ovom forumu. no mozda ga bas to i cini kulturnim, poznavajuci ponasanje na ostalim nasim forumima (za pomorce).
@Jon
nakon zavrsenog skolovanja i kadeture preostaje ti polaganje cijelog niza dodatnih ispita na kapetaniji. to ce te kostati puno novaca, vremena i zivaca.
nakon toga ides za treceg ili drugog i tu borba pocinje.

gdje ima najvise poslova za nauticare??? to se mjenja cesto i tesko je znati gdje bis najvise profitirao....svaka grana industrije razlicito ekspandira i ima drugacija pravila zaposljavanja. opcenito, bojim se da ce trenutni nepovoljni uvjeti za nase oficire potrajati i da velikih izbora nece biti. morati ces biti sretan sa onime sto dobijes.

@Romyo
kako ono kazu:"covjek uci dok je ziv". ja sam u ovom poslu cca 10 god i odmah sam naucio da agentima ne treba vijerovati. Vi ste samo potrosna roba preko koje takvi tipovi zaradjuju novac i tjeraju Vas tamo gdje mogu bolje zaraditi.
Nije agent kriv sto su se u zadnjih 2 godine uvijeti na trzistu pogorsali. Priej krize taj isti agent mogao Vas je ukrcati bilo kamo, ali danas tesko.
Uglavnom, Vas agent manipulira kada kaze da se u matrikulu nemoze upisati ono sto bi Vi htjeli. Kapetaniji je jedino vazno da se vi uredno prijavite/odjavite i platite doprinose pod uvjetom da imate upisan onaj rank za koji ste kvalificirani. Eto to je odprilike to.

batelant
15.07.2010., 11:34
Pozdrav,

zanima me zna li tko kakve su plaće u Brodospasu za kapetana stroja/ili first offficer...

Pitam za oca i treba mi odgovor što prije.

Hvala...

he.... tesko je rec... nemaju svi iste... varira... a ne pitaj razlog... :D

batelant
15.07.2010., 11:36
e ljudi moze pomoc.
mislim se dal da upisem nautiku na pomorskom fakultetu u splitu.
citao sam malo ovaj topic,i naravno koliko vidim,sve ima svoje prednosti i mane.
ako neko moze rec kakve su prilike za zaposlit se na brodu nakon zavrsene 3 godine nautike na faksu?kadetura,kakav cin dobijes poslije kadeture,na kojim brodovima najvise traze nauticare,place itd...
mirno more svim pomorcima!:top:

iman kolega sa faxom zavrsenim pa se ne mogu ukrcat ka kadeti cekaju traze kume mole triba jebena veze ne znan sta je gore zaposlit se na kopnu ili ukrcat se na brod ali tko zna mozda se situacija promini dok ti krenes na brod...

sta se tice faxa... a sta da ti kazem... mala drama...

dukabalic
15.07.2010., 14:19
Ima li itko ikakvih iskustava sa agencijom uta iz rijeke.

jon_la_joie
15.07.2010., 14:50
puno hvala na odgovorima!:top:

romyo
17.07.2010., 13:48
Hvala, Televrin, sve mi je to jasno. Mislim na situaciju sa agentima.

Konkretno pitanje:
Dali bi na kapetaniji prošlo to, da je u onoj rank rubrici upisano A.B. - Cadett?

Očekujem odgovor; ne bi.
Možda ima neko takvo iskustvo?
Joj, mrzim slijepa pridržavanja slova zakona, a ono sve u banani...
Pliz, hitan odgovor, ujutro pićim za Antverpen.
Hvala, pozdrav.

Gogo vertigo
17.07.2010., 18:23
Preko koje kompanije?

mad
11.08.2010., 19:48
Konkretno pitanje:
Dali bi na kapetaniji prošlo to, da je u onoj rank rubrici upisano A.B. - Cadett?

Na kapetaniji ti (pretpostavljam) prolazi samo Deck Cadet. A Able Seaman-Cadet zanimanje još nije izmišljeno tako da sumnjam da će ti barba to napisati u matrikulu. Probaj se dogovoriti kad dođeš na brod sa barbom da ti piše kadeturu,da te uzmu(unaprijede) za kadeta. Ili pričekaš dok se na toj istoj firmi neki kadet ne iskrca,pa onda uskočiš na njegovo misto...

mirkoslav12
25.08.2010., 16:38
Ima li ovdje pomoraca? Naime, već duže vrijeme razmišljam o poslu na brodu, ali budući da nisam te struke, već radim nešto sasvim drugo, namjeravao sam se prekvalificirati u pomorskoj školi. Eh, sad je pitanje da li bi se to uopće isplatilo, jer imam skoro 30 godina i ne znam bas da li bi me netko zaposlio u tim godinama bez radnog iskustva na brodu. Razmisljao sam i o pomorskom faksu, ali mi se to ipak cini u ovom trenutku neizvedivo pa sam se odlucio na laksi put, tj. prekvalifikaciju u neko od zanimanja SSS struke, sto i ne bi bio preveliki problem, ali ipak zahtijeva i to neko vrijeme i novce. Isplati li se ovakva prekvalifikacija ili ne (u smislu buduceg trazenja posla, naravno)? Misljenja?

Ruralna
27.08.2010., 16:18
Ima li ovdje pomoraca?
Ima ;)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=116309

http://www.forum.hr/showthread.php?t=139564

Eh, sad je pitanje da li bi se to uopće isplatilo, jer imam skoro 30 godina i ne znam bas da li bi me netko zaposlio u tim godinama bez radnog iskustva na brodu.
Poznam ih i koji su bili i koju godinicu preko 30 kada su se ukrcavali prvi put na brod, a bome i u 40ima.
Svi su počinjali od nikakve plaće i bezveznih uvjeta. Danas im je sasvim dobro:top:

TheRusvaj
07.09.2010., 14:20
a čuješ znan ih dosta koji su išli sa prekvalifikacijom, problem je jedino šta ta kombinacija (1) sa 30 na kadeturu/asistenturu (2) samo sa SSS (3) stečenom kroz prekvalifikaciju i nije baš nešto na što se gleda blagonaklono pogotovo sada kada je ukrcaj prava pokora... Ako se već odlučiš na to onda radije brodostrojarstvo nego nautiku, jer će ti šanse bit nešto veće radi veće potražnje za strojarima, ali je zato i posao zajebaniji u svakom smislu... Postoji i nešto lakša šema da se prekvalificiraš u bilo koju elektro struku i odeš kao brodski električar (samo ne u autoelektričara iako ih ima i sa tim zanimanjem koji navigaju ali jako teško...). Šta ja znan, elektromehaničar u obrtničkoj ili elektromonter u industrijskoj. Kadetura bi ti bila samo šest miseci i ne bi mora polagat poručnički, ako bi upa na brod brzo bi doša do solidne love ali u načelu ne bi moga dalje napredovat u poziciji i plaći kao što mogu časnici palube ili stroja. sad, ništa od ovoga šta san napisa nije apsolutno jer pomorstvo je ipak preširoko, ali u kratkim crtama to ti je to.

kontra
01.11.2010., 20:50
ministar Kalmeta mu je ukinio licencu za ukrcaj pomoraca
sad ce na isti nacin pomorce ukrcavat i s njima se bavit boziceva mila kci i zet :kava:

šototajer
02.11.2010., 11:49
sad ce na isti nacin pomorce ukrcavat i s njima se bavit boziceva mila kci i zet :kava:

Zaboravio si spomenut i sina mu Sandra koji glumi nekog managera, a zet Brkić sitna riba je manager na kvadrat, a obojica ne znaju ni tablicu množenja, a kamo li što je pomorstvo. A zato se u toj firmi voze nova MB S-klasa i SLK-klasa, tako kad bi pravna država proradila, onda bi se prodajom tih automobila naplatila potraživanja pomoraca koji nisu dobili svoje plaće već 10 mjeseci.

alemarlov
09.11.2010., 21:02
evo, ja se javljam po prvi put....ima li netko da mi može pomoć?????. Imam matrikulu , radia sam za Mlikotu prije 10-tak god. zatim sam bija na još nekim brodovima.....tri godine u Splitskoj plovidbi....problem je taj što sAM u vojnoj mirovini koja je nikakva, dica mala, a sad i taj zakon šta sve ide priko lučke kapetanije.....Zna li ne ko kako bi moga opet na brod, a da izbjegnem sve te lučke i da ne ugrozim mirovinu. Ajde judi moji pomozite....ako ko zna neku agenciju di se ne plaća, nego da me ukrcaju....prista bi i na platformu....prebijenog centa u žepu nemam da nekom platim....dica mi gladna a ja ne znam odakle da krenem....pa neko pametan bar smijernicu da mi da.....HVALA, NADAM SE DA IMA JOŠ POŠTENIH LJUDI....

batelant
10.11.2010., 09:30
evo, ja se javljam po prvi put....ima li netko da mi može pomoć?????. Imam matrikulu , radia sam za Mlikotu prije 10-tak god. zatim sam bija na još nekim brodovima.....tri godine u Splitskoj plovidbi....problem je taj što sAM u vojnoj mirovini koja je nikakva, dica mala, a sad i taj zakon šta sve ide priko lučke kapetanije.....Zna li ne ko kako bi moga opet na brod, a da izbjegnem sve te lučke i da ne ugrozim mirovinu. Ajde judi moji pomozite....ako ko zna neku agenciju di se ne plaća, nego da me ukrcaju....prista bi i na platformu....prebijenog centa u žepu nemam da nekom platim....dica mi gladna a ja ne znam odakle da krenem....pa neko pametan bar smijernicu da mi da.....HVALA, NADAM SE DA IMA JOŠ POŠTENIH LJUDI....

prvo destinacija ti je pomorac.net jer ovo tko malo cita osim mene na forum.hr.

drugo papire sve sta imas skupi brevete i slicno sta imas putovnicu i tako dalje i kreni obilazit agencije...

ispunjavaj aplikacije online i salji zivotopise na pomorac.net imas masu adresa i kontakata tamo a i ljudi ce ti pomoc koliko mogu sigurno!

u kojem si svojstvu plovija?

lp

hatred
11.11.2010., 04:55
Pozdrav ljudi,

Evo procitao sam (konacno) svih 40-ak stranica ovog topica.

Nedavno sam radio jednom pomorcu kompjuter, pa sam ga malo priupitao oko toga da bih isao raditi malo na brod (vec kad je ovako losa situacija u drzavi i nema posla).

Ugl. On mi je rekao da se obratim firmi V.Ship u Rijeci, kaze da pitam da bih radio kao asistent elektronike na nekakvom cruiseru.

Inace imam SSS tehnicar za elektroniku, razumijem se u struku, premda znam jos iz svojih skolskih dana da je brodska elektronika drukcija od kopnene. Takodjer sam veoma dobar sa kompjuterima, inace sam nekih 8 godina programer.

Ugl. zanima me kakve se place za asistenta elektronike u V.Ship-u, dali je netko imao nekakvih iskustava s njima itd.

Takodjer me zanima ako imate kakve preporuke što bih mogao raditi na brodu, s obzirom na visinu obrazovanja, i polja interesa (elektonika/informatika).

Zahvaljujem unaprijed.

Hatred

batelant
11.11.2010., 18:02
Pozdrav ljudi,

Evo procitao sam (konacno) svih 40-ak stranica ovog topica.

Nedavno sam radio jednom pomorcu kompjuter, pa sam ga malo priupitao oko toga da bih isao raditi malo na brod (vec kad je ovako losa situacija u drzavi i nema posla).

Ugl. On mi je rekao da se obratim firmi V.Ship u Rijeci, kaze da pitam da bih radio kao asistent elektronike na nekakvom cruiseru.

Inace imam SSS tehnicar za elektroniku, razumijem se u struku, premda znam jos iz svojih skolskih dana da je brodska elektronika drukcija od kopnene. Takodjer sam veoma dobar sa kompjuterima, inace sam nekih 8 godina programer.

Ugl. zanima me kakve se place za asistenta elektronike u V.Ship-u, dali je netko imao nekakvih iskustava s njima itd.

Takodjer me zanima ako imate kakve preporuke što bih mogao raditi na brodu, s obzirom na visinu obrazovanja, i polja interesa (elektonika/informatika).

Zahvaljujem unaprijed.

Hatred

procitaj moj post povise... di tribas pogledat malo...

sve ovisi kakav si tip covika i sta ti odgovara...

meni je otac bija struja na offshore i jeben je to posa bija onda... sad san prica sa jednim tipom koji je isto struja na offshore brodovima i on kaze da mu je ludilo... ludilo placa kratki ugovori permanent pay...

a imas i na turistickim brodovima elektricara... vidi citaj po netu malo iskustva...

moze se lipo a na pošten nacin zaradit radeci na brodovima ako mozes izdrzat takav tip zivota...

Felix 3575
12.11.2010., 10:14
Zanima me u Hrvatskoj koje su kompanije najbolje za ukrcaj pomoraca?

batelant
12.11.2010., 14:29
Zanima me u Hrvatskoj koje su kompanije najbolje za ukrcaj pomoraca?

mislis agencije za ukrcaj?

jer nema bas izbora hrv kompanija probaj na jadroliniju :top:

Felix 3575
12.11.2010., 20:54
mislis agencije za ukrcaj?

jer nema bas izbora hrv kompanija probaj na jadroliniju :top:

Ma prijavio sam se u Splitu kod jadroplova pa me zanima također kolika je plaća ako slučajno znaš :confused:

batelant
13.11.2010., 20:19
Ma prijavio sam se u Splitu kod jadroplova pa me zanima također kolika je plaća ako slučajno znaš :confused:

plaća za koga? u kojem svojstvu bi isa na brod? kadet, asistent, mornar...?

kadet i asistent pa ja mislin da nije priko 1000 us dollara...

Felix 3575
14.11.2010., 11:32
plaća za koga? u kojem svojstvu bi isa na brod? kadet, asistent, mornar...?

kadet i asistent pa ja mislin da nije priko 1000 us dollara...

Asistent , zar tako malo? :/

Marijan
14.11.2010., 12:06

Ja kad sam bio kadet odradija sam godinu dana za 700 dolara. Tebi je bitno se ukrcat i naučit posa. Ako ćeš već sad samo gledat pare neš daleko dogurat.

Pelorus
14.11.2010., 12:47
Ajde da ovdje stavim prvi post :).

Da, to je zapravo uobicajen iznost za asistente/kadete. Negdje bude vise (odnosno negdje je i znalo biti podosta vise, a vjerojatno ima jos firmi gdje taj iznos i jest podosta visi no, ne znam za njih). Znam takodjer neke firme gdje imaju i 1000 EURa, ali vecinom, sto je meni poznato, se vrti oko iznosa od 650-900 EURa, odnosno 1000USD placa tokom kadeture/asistenture.

No, kao sto je kolega iznad mene napisao. U ovom slucaju novac be bi trebao biti odlucujuci faktor. Bitno je to negdje (po mogucnosti kvalitetno) odraditi pa poloziti klasu. Ja sam bio spreman kadeturu odraditi i besplatno ako zatreba, samo da se odraditi. Sve ovo jos vise vrijedi u ovo doba inflacije kadra koji ceka na ukrcaj (bez obzira na funkciju). Cisto primjera radi, samo u jednoj agenciji u Rijeci je pocetkom godine bilo preko 80 kadeta na cekanju (a brodova manje od 10). Situacija nije bajna tako da je sad sreca uopce se ukrcati, a kamoli jos imati neke prohtjeve.
Naravno, ne zivi se od zraka, a brevete treba placati no, sad na pocetku, u ovo vrijeme je bolje drzati ljestvicu "nize od potrebnog" ...

batelant
14.11.2010., 22:45

eto ja san ti reka cifru ljudi povise potvrdili i nadopisali jos razmisljanje s kojim se slazem... to je to sta se ima sve rec o asistenturi i kadeturi...

ratep
15.11.2010., 08:30
prvo destinacija ti je pomorac.net jer ovo tko malo cita osim mene na forum.hr.

drugo papire sve sta imas skupi brevete i slicno sta imas putovnicu i tako dalje i kreni obilazit agencije...

ispunjavaj aplikacije online i salji zivotopise na pomorac.net imas masu adresa i kontakata tamo a i ljudi ce ti pomoc koliko mogu sigurno!

u kojem si svojstvu plovija?

lp

Čita se ovaj forum.hr - topic Za pomorce itekako, čak možda ima i konkretnijih informacija, jer se na portalu pomorac.net vrlo često briše informacije pogotovo kad se govori o negativnim stvarima u pomorstvu, tada nekim tamo dotičnim moderatorima na pomorac.net to smeta, pa sve izbrišu.
A truleži u pomorskim krugovima u RH ima puno, i o tome treba pisati bez cenzure.

Npr. ovo što je napisao kolega šototajer je čista istina što se događa u SSM-u, mada ima sličnih situacija još.

Felix 3575
15.11.2010., 10:30
a znam ono ne gledat pare ali pazi stanje u svijetu i našoj državi i zapitaj se kako ne gledat na novac? čuo sam da neđe doseže čak i do 2000€ asistentura zato mi je čudno i još kad položim asistenturu i pođem na neki strani brod opet ću trebat isto godinu dana radit jer oni to ne prihvaćaju, u nas je sve lijepo pošlo u 3 lipe stvari ... :/

Marijan
15.11.2010., 12:37
a znam ono ne gledat pare ali pazi stanje u svijetu i našoj državi i zapitaj se kako ne gledat na novac? čuo sam da neđe doseže čak i do 2000€ asistentura zato mi je čudno i još kad položim asistenturu i pođem na neki strani brod opet ću trebat isto godinu dana radit jer oni to ne prihvaćaju, u nas je sve lijepo pošlo u 3 lipe stvari ... :/

Ja sam čuo da postoji mali otok negdje sa masu mladih, lipih i golih djevojaka koje samo čekaju putnike namjernike... Možda taj otok i postoji samo šanse da ga nađeš su ti kao Fletcheru da nađe Pitcairn gledajući kartu.

Godinu dana za 1000 dolara i sređena asistentura je puno više od godine dana doma za 0 kuna i nesređenom asistenturom. Pakiraj borše i kad te zovnu idi i ne filozofiraj puno. :kava:

Pelorus
15.11.2010., 13:35
...Godinu dana za 1000 dolara i sređena asistentura je puno više od godine dana doma za 0 kuna i nesređenom asistenturom.
U potpunosti se slazem. Bilo da se radi o kadeturi ili asistenturi.

Nego, nije mi jasno sto mislis pod time da kad otidjes na stranca opet moras raditi godinu dana jer ti se to ne prizna?
Pa, kad obavis asistenturu i polozis klasu to ti je to. Pa nije to neka nasa izmisljotina. Dobijes medjunarodno priznata ovlastenja po STCW-u. Nema ti sta netko to "ne priznati" ...

Offshore
15.11.2010., 20:26

Ja isto svasta cujem. A moja je kadetura bila placena 600$/mjesec :)
Kadetura je kao i svaki drugi pripravnicki staz, sluzi za nauk a ne za zaradu novca.

Kao i u ostalim profesijama, novac dolazi kasnije.....nista preko noci.

batelant
15.11.2010., 20:34

Nego, nije mi jasno sto mislis pod time da kad otidjes na stranca opet moras raditi godinu dana jer ti se to ne prizna?
Pa, kad obavis asistenturu i polozis klasu to ti je to. Pa nije to neka nasa izmisljotina. Dobijes medjunarodno priznata ovlastenja po STCW-u. Nema ti sta netko to "ne priznati" ...

ovo sta je pelorus komentira nije ni meni bilo jasno pa san procita par puta pa mi je opet ostalo enigma... tako da ovo sta je povise napisano od uvezenih forumasa su tocne informacije i ispravno razmisljanje...

a sta se tice pomorac.net...

moran bit posten pa rec da san osobno ima iskustvo da su mi se brisali postovi jer ocito nekome nisu bili po volji... konkretno pisa san bija o ssm-u...

ali moze se nac isto tako informacija jako dobrih a ima tamo postenoga svita koji je spreman pomoc...

tako da u svakom zitu ima kukolja... :kava:

batelant
15.11.2010., 20:35
offshore di navigajes?

suplajeri?

Offshore
16.11.2010., 08:52
Je,imam skoro 9 godina na PSVima, od toga zadnje 3 i po godine zapovjednik.
Sad sam presao na DSV (dive support), cin nize i 20% place vise za pocetak ,bolji uvjeti i daleko manje stresa :)

batelant
16.11.2010., 19:08
neka neka... otac mi je bija struja na brodospasa... je*en je to bija posa...

Felix 3575
18.11.2010., 12:32

Znam lika došao je do Kapetana u jednoj našoj kompaniji i kako su naše kompanije "kvalitetne" poslali ga na neku karakašinu od broda te mu se otvorio nasred sredozemnog mora i kad se vratio dao je otkad i pošao na stranca i morao je sve isponove znači od kadeture počet.

batelant
18.11.2010., 14:00
Znam lika došao je do Kapetana u jednoj našoj kompaniji i kako su naše kompanije "kvalitetne" poslali ga na neku karakašinu od broda te mu se otvorio nasred sredozemnog mora i kad se vratio dao je otkad i pošao na stranca i morao je sve isponove znači od kadeture počet.

dosa do kapetana i vratili ga na kadeta jel? malo ga valjas ipak... :lol:

tip je vjerovatno navigava ka kapetan na određenoj vrsti brodova i kad je odlucija prominit kompaniju prominija je mozda i vrstu broda a mozda i nije ali je u prvom slucaju a i drugom sigurno da ga kompanija nece odma stavit za kapetana iako ima papire jer je novi na kompaniji i mora se dokazat mozda ce ga ukrcat ka prvog a mozda ka i drugog ako iti malo ima ikakve reference nece ispod toga sigurno! ipak triba skupit navigacije za doc do kapetanskog ispita a on je dosa i ima ga prema tome mora nekog q*rca i znat valjda...

Ćakulonka
18.11.2010., 14:52
Zna li možda netko kako je na Alpexu??? Koliko su ugovori,plaća,posada....

ratep
19.11.2010., 13:58
Zna li možda netko kako je na Alpexu??? Koliko su ugovori,plaća,posada....

Ugovori 4-6 mjeseci, plaće slabe, posada Hrvati,Crnogorci,Rumunji,Ukrajinci, zanimljivost- prva plaća kasni 2-3 mjeseca, onda sve ide redovito, bez zakašnjenja, najvjerojatnije firma je toliko jadna da uzmu plaće i oroče ih 2-3 mjeseca, dobiju nešto love, onda ljudima uredno vrate njihovu plaću, mada nije rjetkost da su ljudima ostali dužni. Odnos podružnice Alpexa koji se nalazi u Rijeci prema pomorcima dosta sliči SSM-u, pa ako nemaš nekakvih boljih ponuda, najbolje bi bilo izbjeći.
Plaće su u dolarima (npr. 3nd ima 2700 USD).

Ćakulonka
19.11.2010., 22:10
ajme koja katastrofa. A tražim neku kompaniju da je plaća permanent sa normalnim ugovorima. Trenutno mi je dragi na Swisu i loše je to što su ugovori po 6.mj. a evo doma zna biti po 5 mj. bez plaće. Meni to ne smeta samo on poludi doma i još bez para....

šototajer
21.11.2010., 21:24
ajme koja katastrofa. A tražim neku kompaniju da je plaća permanent sa normalnim ugovorima. Trenutno mi je dragi na Swisu i loše je to što su ugovori po 6.mj. a evo doma zna biti po 5 mj. bez plaće. Meni to ne smeta samo on poludi doma i još bez para....

Ovo mi zvuči kao radnice Kamenskog i slične propale firme u RH, radiš pola godine, a primiš plaću samo za jedan misec, a o doprinosima da i ne govorim. Korkyra,Lošinjska,Splitska,Atlantska,Tankerska, Pasat, nek proba tu naći bolje uvjete, Split Shit Managment nek izbjegne u širokom luku....

Pelorus
21.11.2010., 22:32
Inace je SA dobra kompanija no, iz raznih razloga ima puno posade, a malo brodova. Prodali su par kontejnerasa, a ovi novi handymax bulkeri imaju filipinsku posadu, a nase casnike. Nazalost, nije bajna situacija tamo, ako nisi casnik ...

Uz ove koje je naveo Sototajer, dodao bih jos i Uljanik plovidbu. Nadam se da ce biti srece negdje ...

rocco-st
21.11.2010., 22:53
Nadam se da će mi netko od vas pomoći. Situacija je sljedeća, završio sam srednju Pomorsku školu, ali sam zbog raznoraznih okolnosti umjesto 5,6 ili koliko već mogućih dobio samo 1 brevet i to "Motrenje i ucrtavanje radarskim uređajem i korištenje ARPA uređaja- radna razina ".
E sad jasno mi je da različite vrste brodova zahtjevaju različite brevete ali zanima me koji breveti se zahtjevaju na par važnijih i značajnijih vrsta brodova danas, jer nemoguće je da i zbog financijskih a i vremenskih poteškoća uspijempoložiti sve brevete odjedanput
Namjeravam se ukrcati po prvi put i to kao kadet, hvala unaprijed!

Pelorus
22.11.2010., 00:02
Breveti koji su ti uvjet za polaganje casnickog ispita su ti: Basic Training, ARPA (radna i upravljacka razina), Firefighting, Medical Care, GMDSS. Ne sjecam se tocno jel' jos koji, mozda Advanced Firefighting. Nek' me ispravi netko s tocnim podacima. Inace, imas na ovome linku (http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6165) sve podatke. Kasnije ce ti trebati jos, ovisno gdje se ukrcajes (Tanker Familiarization i Advanced Tanker ako ides na tankere npr.), ECDIS (postaje obavezan od 1.11.2011. i trajati ce duplo dulje, uz ispit), a mozda i Bridge Team Management ili jos nesto sto zahtjeva firma na koju se ukrcavas no, to ovisi o uvjetima firme pa to ne uzmi za sigurno. U grubo, za pocetak moras poloziti one koji su uvjet za porucnicki (cca 20ak tisuca kuna - ovi sto ti nedostaju) ...

batelant
22.11.2010., 00:09
Nadam se da će mi netko od vas pomoći. Situacija je sljedeća, završio sam srednju Pomorsku školu, ali sam zbog raznoraznih okolnosti umjesto 5,6 ili koliko već mogućih dobio samo 1 brevet i to "Motrenje i ucrtavanje radarskim uređajem i korištenje ARPA uređaja- radna razina ".
E sad jasno mi je da različite vrste brodova zahtjevaju različite brevete ali zanima me koji breveti se zahtjevaju na par važnijih i značajnijih vrsta brodova danas, jer nemoguće je da i zbog financijskih a i vremenskih poteškoća uspijempoložiti sve brevete odjedanput
Namjeravam se ukrcati po prvi put i to kao kadet, hvala unaprijed!

Pelorus je manje vise sve tocno napisa ali recimo i za kadeta koji ide na tanker traze ovi brevet familijarizacije... tako da ovisi o tipu broda isto firmi itd da ne ponavljan post povise...

rocco-st
22.11.2010., 00:16
Hvala na pomoći

Felix 3575
22.11.2010., 14:12
A inače gdje je naveća plaća u hrvatskoj firmi mislim ono kao neki časnik i tako to?

rocco-st
22.11.2010., 16:37
Breveti koji su ti uvjet za polaganje casnickog ispita su ti: Basic Training, ARPA (radna i upravljacka razina), Firefighting, Medical Care, GMDSS. Ne sjecam se tocno jel' jos koji, mozda Advanced Firefighting. Nek' me ispravi netko s tocnim podacima. Inace, imas na ovome linku (http://www.mmpi.hr/default.aspx?id=6165) sve podatke. Kasnije ce ti trebati jos, ovisno gdje se ukrcajes (Tanker Familiarization i Advanced Tanker ako ides na tankere npr.), ECDIS (postaje obavezan od 1.11.2011. i trajati ce duplo dulje, uz ispit), a mozda i Bridge Team Management ili jos nesto sto zahtjeva firma na koju se ukrcavas no, to ovisi o uvjetima firme pa to ne uzmi za sigurno. U grubo, za pocetak moras poloziti one koji su uvjet za porucnicki (cca 20ak tisuca kuna - ovi sto ti nedostaju) ...

Ovi breveti bi tribali bit tek za polaganje časničkog i to mi je jasno, ali koji breveti se traže kad se ukrcaješ ko kadet, nije valjda da je sve isto

Pelorus
22.11.2010., 17:24
Pa je, za kadete je zapravo sve isto.
Kao kadet ti nacelno ne trebaju razni breveti, osim Basic Traininga. Ako ides na tankera, neke firme te znaju traziti Tanker Familiarization ali to ovisi od kompanije do kompanije. Za suhe terete ti nece trebati nista osim gore spomenutog (i matrikula, naravno), no kao sto sam napisao, za razne tekuce terete mogu ti traziti jos Osnovno osposobljavanje (Familiarization course) no to je vec company policy. Ne znam trazi li se nesto posebno (mozda Passenger Ro-Ro safety) za putnicke ali, za teretne, sto se kadeture tice ti je uglavnom kao sto sam napisao ...

šototajer
22.11.2010., 19:38
A inače gdje je naveća plaća u hrvatskoj firmi mislim ono kao neki časnik i tako to?

1st mate na Tankerskoj ima oko 7000 dolara netto, samo kad je na brodu,
1st mate na Atlantskoj ima oko 4700 eura, samo kad je na brodu
1st mate na Bourbona (offshore) ima 290 eura/dnevno, permanent
1st mate na NYK, recimo LPG brod ima 8300 eura, samo kad je na brodu
1st mate na megajahti od 100 m, recimo MY Dilbar ima 9500 eura permanent, bez bonusa i tipsa

rocco-st
22.11.2010., 21:10
E bravo hvala vam, a šta ću moran se raspitivat kod vas, kad nam u 4 godine školovanja nisu sve skupa 3. korisne stvari rekli.
Predlažete li mi vi da neke brevete krenem sam polagat na slijepo dok još nemam pojma na koji ću se brod ukrcat il da prvo pokušam pronać kompaniju pa tek onda po njihovim uputama polagat.Basic training je obvezan tako da njega namjeravam upisat ovih dana a za ostalo nemam pojma

Offshore
22.11.2010., 21:21
1st mate na megajahti od 100 m, recimo MY Dilbar ima 9500 eura permanent, bez bonusa i tipsa

Za bourbon tocno, dnevnica cca 300 Eu ,nekom manje nekom vise, a uz leave 1:1 to daje cca 4500 Eur permanent paya
(da ne bi neko mislija da je permanent 9 keka)

Neke offshore firme placaju i vise a mnoge i manje :)

Offshore
22.11.2010., 21:31
E bravo hvala vam, a šta ću moran se raspitivat kod vas, kad nam u 4 godine školovanja nisu sve skupa 3. korisne stvari rekli.
Predlažete li mi vi da neke brevete krenem sam polagat na slijepo dok još nemam pojma na koji ću se brod ukrcat il da prvo pokušam pronać kompaniju pa tek onda po njihovim uputama polagat.Basic training je obvezan tako da njega namjeravam upisat ovih dana a za ostalo nemam pojma

ako ides za kadeta basic training+first aid+firefighting+rescue boat+lijecnicki+yellow fever su osnova

ako ides za oficira ovi gornji svi advaced+arpa+gmdss+ISPS za neke rankove

ako je brod tanker onda jos i familiarisation za tip tankera

za offshore brodove s boljom placom pozeljan dp course+hlo+boiset+huet al to je vec za iskusnije

ima jos masu breveta koji ovise o firmama i tipu broda.....Bridge Team Managemant,ECDIS,Social Responsibility,H2S etc etc da bezveze ne nabrajam

Felix 3575
23.11.2010., 14:14

Samo za zabrovaio reć za časnika stroja.

šototajer
23.11.2010., 21:44
Samo za zabrovaio reć za časnika stroja.

Toliko okvirno imaju i prvi časnici stroja na tim primjerima, samo im je prefiks 2nd eng.
1st eng. je kapo.

batelant
25.11.2010., 11:23
kakva je placa kadetima na jadroplova kako se krecu place sad kadetima na hr kompanijama izgubija san malo track o tome pa ako moze netko osvjezit sa ciframa...

šototajer
25.11.2010., 17:40
kakva je placa kadetima na jadroplova kako se krecu place sad kadetima na hr kompanijama izgubija san malo track o tome pa ako moze netko osvjezit sa ciframa...

Jadroplov 700 eura- kadet, možda još 50 eura,ako imaš VŠS ili VSS.
Korkyra,Atlantska isto 700 eura, Lošinjska je nešto digla za kadete, oko 900 USD, Pasat 1000 USD, MSC kontejneri 1800 eura, Mitsui-LNG 1300 eura, Royal,NCL cruseri 1300 USD, megajahte 2000-2500 eura

popaj
25.11.2010., 18:10

JEL MI MOS POJASNIT OVO ZA BOURBONA?ODAKLE TI TO DA JE PERMANENT 290?NEMOJ PISAT AKO NISI SIGURAN U NESTO I SIRIT KRIVE INFORMACIJE
NA BOURBONA PRVI IMA 220 POCETNU I TO SAMO NA BRODU A POMALO SE DIZE I SA BONUSIMA TIPA NIGERIJA 15% I GODISNJI BONUS MOZE DOGURAT DO 290!!!

šototajer
25.11.2010., 22:29
JEL MI MOS POJASNIT OVO ZA BOURBONA?ODAKLE TI TO DA JE PERMANENT 290?NEMOJ PISAT AKO NISI SIGURAN U NESTO I SIRIT KRIVE INFORMACIJE
NA BOURBONA PRVI IMA 220 POCETNU I TO SAMO NA BRODU A POMALO SE DIZE I SA BONUSIMA TIPA NIGERIJA 15% I GODISNJI BONUS MOZE DOGURAT DO 290!!!

Je, prika, točno, samo na brodu 290E 1st mate, moja greška. Znam točno jer moj kolega sa faxa je u Angoli i ima tu dnevnicu, treću godinu je tamo.

batelant
26.11.2010., 00:11
Jadroplov 700 eura- kadet, možda još 50 eura,ako imaš VŠS ili VSS.
Korkyra,Atlantska isto 700 eura, Lošinjska je nešto digla za kadete, oko 900 USD, Pasat 1000 USD, MSC kontejneri 1800 eura, Mitsui-LNG 1300 eura, Royal,NCL cruseri 1300 USD, megajahte 2000-2500 eura

fala na ovome!!

tko krca na mitsuia? koja agencija? iman všs jos malo pa vss... (stari program)

batelant
26.11.2010., 09:06
evo sazna san azalea iz zadra...

šototajer
26.11.2010., 19:54
fala na ovome!!

tko krca na mitsuia? koja agencija? iman všs jos malo pa vss... (stari program)

znao je prije na mitsuia krcat kap. Goran Belamarić prije nego li je otiša na pomorski fax nešto predavat, da li je u tom điru još, triba malo ispitat.
Možeš i to Vodopivca probat kao kadet na LNG brodove od NYK-a, slične isto plaće 1200-1300 eura, dobra ti je još firma u Zagrebu za ubacit se kao kadet www.ta-na.hr cap. Božić, ali ovaj Božić nema nikakve veze s onim lopovom Božićem iz SSM-a. Imaš u Herceg Novom agenciju Sikimic Marine Services, ona ti krca kadete na kontejneraše CMA-CGM, tako ima tu materijala za ukrcati se negdi.......

batelant
27.11.2010., 00:05
nyk ne krca kadete jer stipendiraju neke ljude sa faxa informacija iz prve ruke...

znan belamarića sa faxa ok tip... bar mi se tako cini hmmm dalo bi ga se pitat.... fala na ovom tipu...

ajd vidit cu sta se da napravit... oce li me ko uzet :D

Felix 3575
27.11.2010., 21:10
A gdje je najbolje poć za asistenta?

batelant
27.11.2010., 23:18
po svemu, trenutno, onde di se mozes ukrcat... takvo je stanje... :kava:

onde di san mislija da iman jako velike sanse neman nikakve tako da san na nuli... :D

Amburator
02.12.2010., 02:52
Dakle ja razmisljam o tome da odem na brod jednog dana, e sada problem je u tome sta nemam zavrsenu pomorsku skolu, do kraja skolske godine bi trebao imat zavrsenu elektrotehnicku, pa me zanima koje su mi opcije jer vjerujem da bi kao struja mogao da idem na brod posto znam dosta ljudi koji su tako otisli ali ja bi isao rade kao strojar... pa sada sta bi ja trebao, polagat razliku ispita dodatno tj. strucne u pomorskoj skoli ili postoje neki tecajevi ili neznam ni ja sam sta da se to rijesi cim prije :ne zna: :confused:

batelant
02.12.2010., 11:25
otac mi je bija struja dugo godina na offshore... nije to lose... nisu lose place... isto je zavrsija davnih dana elektrotehnicku... polozija brevete izvadija matrikulu i pocea plovit... nije to los posa na brodu... njemu je posa bija vezan za stroj tako da...

ne mozes ic kao strojar bez srednje pomorske za strojara... ili vise tj fakulteta...

Amburator
02.12.2010., 16:57
aha, a kakve su to place struje, oko koliko se krecu i da li se ima permanent pay ili ne?

znaci ja ubiti kad zavrsim ovu srednju imam opciju ici kao struja ili ici 2 godine na pomorski faks pa na brod? nekakva opcija tecaja ili prekvalifikacije zanimanja ne postoji? :ne zna:

batelant
03.12.2010., 12:01
aha, a kakve su to place struje, oko koliko se krecu i da li se ima permanent pay ili ne?

znaci ja ubiti kad zavrsim ovu srednju imam opciju ici kao struja ili ici 2 godine na pomorski faks pa na brod? nekakva opcija tecaja ili prekvalifikacije zanimanja ne postoji? :ne zna:

pa dobre su place ne mogu sad o ciframa jer ne znan tocno... ali evo otprilike...

meni dok je otac navigava ima je 2000 dollara na jednoj hrv kompaniji ali to je bilo dok je dolar bija oko 9kna to je bilo davno :D... znaci ima je 18000 kn ali to nije bilo permanent!

imas ti permanent ugovore na pojedinim kompanijama offshore znan jednog tipa on je na permanent 40 kuci 40 na brodu struja i ima placu sigurno oko 20k kn... ali on dugo navigaje... ne znan mozda da ti netko da tocnije info o ciframa ali u svakom slucaju moze se dobro zaradit ka struja... cijenjen je to posa i zanimanje bez daljnjega!! a da ne govorin da imas jos i visu skolu kakvu!

sta se tice prekvalifikacije hmmm...

mozes ti upisat srednju pomorsku za strojara ili cak i nauticara nitko ti ne brani samo je pitanje koliko bi mora potrosit novaca i polagat ispita razlike... zna se koliko svaki ispit kosta i onda se pomnozi sa brojen ispita kad se usporede programi i to je to...

jedan momak koji je diplomira na fesb-u elektrotehniku (5 godina) prijavija se za shella i primili su ga odma dali su mu na razgovoru neku shemu elektro instalacija broda i pitali ga sta bi napravija u određenoj situaciji tip je ocito zna citat shemu i primili su ga momentalno...

nekidan san upozna momka koji je radija prekvalifikaciju za srednju pomorsku ne znan doduse koju je srednju zavrsija ali mi se cini da ga je ta prekvalifikacija kostala debelo vise od 10k kn... ali opet kazen to varira...

tebi bi prekvalifikacija mozda kostala i manje jer ima dosta srodnih predmeta iz elektrotehnicke i pomorske skole za strojara koliko je meni poznato...

ako govorin krivo neka me netko ispravi...

Felix 3575
06.12.2010., 17:52
Mene zanima vaše mišljenje u vezi Jadroplova i dali jadroplov ima samo brodove za rasuti teret?

šototajer
09.12.2010., 22:00
Mene zanima vaše mišljenje u vezi Jadroplova i dali jadroplov ima samo brodove za rasuti teret?

ima i kontejnere

Felix 3575
26.12.2010., 21:57
Zanima me koliko dugo se smije na brodu bit npr. ja želim poć odradit asistenturu i još mi ostane vremena .... i zanima me plaće časnika stroja u jadroplovu:rolleyes:

kiter
03.01.2011., 16:21
Ima li koja firma koja prima kadete na suplajere? Ostalo mi je jos 6 miseci kadeture a u meduvremenu sam zavrsio visu pomorsku pa me interesira jer bih htio nastavit radit dalje na suplajerima.
LP

Akai
04.01.2011., 09:42
Pozdrav, zanima me kako je danas stanje s pomorskim fakultetom, tj. nekad je smjer nautike trajao 2 godine i to je bilo dovoljno, što se studija tiče, za započeti karijeru na brodu, dakle kadetura pa oficirstvo. Koliko vidim danas po bolonjskom studiju smjer nautike u Rijeci ide 3+2 godine. Je li dovoljno završiti 3 godine ili treba svih 5?

kiter
04.01.2011., 09:57
Ja sam zavrsio po starom programu 2 godine znaci visu..mogao sam nastaviti pa zavrsit jos 2 znaci visoku ali nisam..sta se tice bolonjaca cini mi se da je na fakultetima objeseno sta se s cim izjednacuje ..mislim 2 prije ka sadasne 3 godine..a 4 prije ka sad 5 godina..moze se normalno ic sa 3 godine..moze i sa srednjom pomorskom s tim da se ne moze napredovati vise od 2 oficira..

batelant
04.01.2011., 15:09
nisi kiter bas u pravu tj djelomicno...

situacija ti je ovakva da studij trenutno klasicno traje 3+2 godine ali nakon 2 god ako oces na brod mozes i ne moras vise uopce studirat i mozes dogurat do najvisih zvanja!

nakon 2 god dobijes potvrdu od faxa i picis na brod i ne moras vise nikad na fax ako ne zelis...

3 god po bolonji nije isto sta i 2 god po starom programu to su oni tako zamislili

isto tako ni 4 god po starom programu nije isto sta i 5 god po bolonji...

odnosno postoje tu ipak zavrzlame i cake! kao npr oni koji su zavrsili 4 god po starom programu strucni studij na pfst mogu sa 2 seminarska rada dobit titulu mag.ing. tj ovu sta se dobija po bolonji nakon 5 god...

sta se tice 2 god po starom e tu je malo veca razlika od ove 3 god po bolonji... i ne dozvoljavaju neku mizerjastu razliku za titulu prvostupnika a sta se tocno trazi ne znan...

po njima si sa 2 god po novom pristupnik, a sa 3 god prvostupnik ing. ...

ovo ni meni nema nikakve logike niti se slazem sa ovon situacijon ali tako je kako je...

***** znaci Akai ako zelis navigat i doci do najvisih zvanja mos poc 2 god na fax i nakon toga dobijes potvrdu s kojom mozes do najvisih zvanja!

ps. doslo je do nekih preinaka u obrazovanju pomoraca nisan stiga jos uc u tematiku a mozes pogledat na pomorac.net o cemu se radi...

ratep
04.01.2011., 19:51
nisi kiter bas u pravu tj djelomicno...

situacija ti je ovakva da studij trenutno klasicno traje 3+2 godine ali nakon 2 god ako oces na brod mozes i ne moras vise uopce studirat i mozes dogurat do najvisih zvanja!

nakon 2 god dobijes potvrdu od faxa i picis na brod i ne moras vise nikad na fax ako ne zelis...

3 god po bolonji nije isto sta i 2 god po starom programu to su oni tako zamislili

isto tako ni 4 god po starom programu nije isto sta i 5 god po bolonji...

odnosno postoje tu ipak zavrzlame i cake! kao npr oni koji su zavrsili 4 god po starom programu strucni studij na pfst mogu sa 2 seminarska rada dobit titulu mag.ing. tj ovu sta se dobija po bolonji nakon 5 god...

sta se tice 2 god po starom e tu je malo veca razlika od ove 3 god po bolonji... i ne dozvoljavaju neku mizerjastu razliku za titulu prvostupnika a sta se tocno trazi ne znan...

po njima si sa 2 god po novom pristupnik, a sa 3 god prvostupnik ing. ...

ovo ni meni nema nikakve logike niti se slazem sa ovon situacijon ali tako je kako je...

***** znaci Akai ako zelis navigat i doci do najvisih zvanja mos poc 2 god na fax i nakon toga dobijes potvrdu s kojom mozes do najvisih zvanja!

ps. doslo je do nekih preinaka u obrazovanju pomoraca nisan stiga jos uc u tematiku a mozes pogledat na pomorac.net o cemu se radi...

@ za dodati još na ovo;

2. god. viša pomorska , stari program;
VŠS ing. pomorskog prometa

3.god. bolonja, stručni prvostupnik

4.god. pomorski fakultet, VSS, dipl.ing. pomorskog prometa

5.god. bolonja, mag.ing. pomorskog prometa

4.god. + 2.god. pom.fax.+ magisterij, stari program, mr.sc. iz područja pomorskog prometa

- nije ista težina mag.ing. i mr.sc. iako su i jedni i drugi magistri; mada mnogi misle da je to isto.

batelant
04.01.2011., 23:23
@ za dodati još na ovo;

2. god. viša pomorska , stari program;
VŠS ing. pomorskog prometa

3.god. bolonja, stručni prvostupnik

4.god. pomorski fakultet, VSS, dipl.ing. pomorskog prometa

5.god. bolonja, mag.ing. pomorskog prometa

4.god. + 2.god. pom.fax.+ magisterij, stari program, mr.sc. iz područja pomorskog prometa

- nije ista težina mag.ing. i mr.sc. iako su i jedni i drugi magistri; mada mnogi misle da je to isto.

da, u pravu si mag.ing. nije isto sta i mr.sc. ali ja mislim da po novom toga vise ni nema...?!

ovo boldano nisan razumija...

ratep
05.01.2011., 17:25
da, u pravu si mag.ing. nije isto sta i mr.sc. ali ja mislim da po novom toga vise ni nema...?!

ovo boldano nisan razumija...

po starom programu si moga nakon 4.g. faxa diplomirati i dobiti titulu dipl.ing, pa si moga uzeti magisterij iz nekog područja koji traje 2.god., pa bi postao npr. mr.sc. astronomske navigacije; a onda kad već diskutiramo, mogao si uzeti i doktorat koji traje još 2.g i doktorirati negdi na sličnom području i postati dr.sc.astronomske navigacije. (Ako si malo stariji ex. student pom.fax u ST-u, sjetit će se kap. Ivice Tijardovića koji je drža navigaciju, dok ga Lakoš nije potira. On je po struci bio dr.sc. astronomske navigacije).
Možeš i danas biti dr.sc. ; nakon 5.god. studiranja po bolonji, upišeš doktorat u Rijeci koji traje 3.god i naravno kesneš školarinu od 80000 kn, znači ukupno 8 godina školovanja, a stari program (4+2+2) isto 8 god. za postati dr.sc.

U, pravu si po novom, odnosno bolonji, nema više mr.sc, odmah pucaš na dr.sc.,ako imaš predispozicije ( bodove i naravno šolde za školarinu).

šototajer
05.01.2011., 19:36
po starom programu si moga nakon 4.g. faxa diplomirati i dobiti titulu dipl.ing, pa si moga uzeti magisterij iz nekog područja koji traje 2.god., pa bi postao npr. mr.sc. astronomske navigacije; a onda kad već diskutiramo, mogao si uzeti i doktorat koji traje još 2.g i doktorirati negdi na sličnom području i postati dr.sc.astronomske navigacije. (Ako si malo stariji ex. student pom.fax u ST-u, sjetit će se kap. Ivice Tijardovića koji je drža navigaciju, dok ga Lakoš nije potira. On je po struci bio dr.sc. astronomske navigacije).
Možeš i danas biti dr.sc. ; nakon 5.god. studiranja po bolonji, upišeš doktorat u Rijeci koji traje 3.god i naravno kesneš školarinu od 80000 kn, znači ukupno 8 godina školovanja, a stari program (4+2+2) isto 8 god. za postati dr.sc.

U, pravu si po novom, odnosno bolonji, nema više mr.sc, odmah pucaš na dr.sc.,ako imaš predispozicije ( bodove i naravno šolde za školarinu).

E, to su bili profesori sa Pomorskog, a ne ovi danas. Kap. Ivica Tijardović, kap. Stipe Lakoš, pok.kap.Vinko Marinković, pok.prof. Tonko Baković, pok. prof. Ante Balić; od njih se dalo naučiti, i što je najvažnije tražili su samo znanje.
A ovo što je danas događa na Pomorskom fakultetu u Splitu je situacija da se njom pozabavi USKOK i DORH, jer sadašnji profesori Marko Tomašević, Joško Dvornik, traže sve osim znanja.
Ja sam imao sreću da diplomiram prije nego su ova dvojica potonjih razvila svoj tzv. biznis.

batelant
05.01.2011., 20:34

dobro to znan vec samo nisan bija skuzija jer nisi napisa bas razumljivo...:top:

sve je jasno sad... :top:

tijarodvića i lakoša nisan upozna...

marinković mi je predava, tip je bija veliki AS!

a to sta se događa na faksu je stvarno katastrofa...

od djelatnika do predavanja i nacina polaganja ispita...

dvornika san polaga 4 miseca... nisan mu da gušta... to je kriminal kako je on nas stare studente prca...

ostale su mi jos jedino matematika 3 i 4, a to vise fala Bogu ne moran kod Tomasevica... koliko san godina na faxu doceka san i to :D

Felix 3575
05.01.2011., 23:50
Pozdrav, zanima me kako je danas stanje s pomorskim fakultetom, tj. nekad je smjer nautike trajao 2 godine i to je bilo dovoljno, što se studija tiče, za započeti karijeru na brodu, dakle kadetura pa oficirstvo. Koliko vidim danas po bolonjskom studiju smjer nautike u Rijeci ide 3+2 godine. Je li dovoljno završiti 3 godine ili treba svih 5?

3 godine su ti da bi na brodu mogao biti Kapetan ili Upravitelj stroja, a sa 5 možeš bit profesor u srednjoj školi :)

batelant
06.01.2011., 09:33
3 godine su ti da bi na brodu mogao biti Kapetan ili Upravitelj stroja, a sa 5 možeš bit profesor u srednjoj školi :)

nije ni ovo bas tocno napisano... :)

da bi bija zapovijednik ne triba ti 3 god vec ti je dovoljno i 2 god studiranja to san vec reka ako govorimo o minimalnim zahtjevima... a naravno da i sa 3 i sa 5 mozes bit zapovijednik :D

a sta se tice predavanja u skoli... e to ne mozes samo sa 5 godina studiranja...!

a da me ne bi kova ta za ric tocnije je ovo rec... ne gleda se br godina studiranja :D

tribas polozit sve ispite sa prve 2 god za dobit potvrdu da si odradija sve po STCW-u...
diplomirat na prvostupanjskoj razini i na magistarskoj razini...

a sta se tice predavanja u skoli nije dovoljno diplomirat 5 godina!
da bi predava u skoli strucne predmete i bija punokrvni predavac u srednjoj triba jos odradit kadeturu/asistenturu i polozit porucnicki ispit...!

Felix 3575
06.01.2011., 23:38
Mene zanima koliko se može dugo radit na brodu ono odjednom s time da idem na asistenturu?

batelant
07.01.2011., 12:16
Mene zanima koliko se može dugo radit na brodu ono odjednom s time da idem na asistenturu?

ovisi o kompaniji i o tebi... mos 7 miseci sigurno od bote...

daddo
07.01.2011., 17:01

Mozes koliko god hoces,odnosno koliko se dogovoris.Ja sam prvi put 8 mjeseci.

Felix 3575
09.01.2011., 00:22
Mozes koliko god hoces,odnosno koliko se dogovoris.Ja sam prvi put 8 mjeseci.

a može npr. godinu inešto?

batelant
09.01.2011., 09:54
a može npr. godinu inešto?

ja znan tipa koji na MSC bude na brodu po 15 miseci... ja ne znan kako tip izdrzi nije normalan... ali nismo svi isti...

Felix 3575
13.01.2011., 18:48
Ne kontam za jadroplov piše na stranici da ima samo 6 brodova i to samo za rasuti teret ...

Pelorus
14.01.2011., 09:19
I sto je tu nejasno?

To sto pise je tocno - 6 brodova za suhe terete ...

batelant
14.01.2011., 10:57
Po kratkom postupku: Kosor smijenila čelnika Jadroplova zbog plaće od 51 tisuće kuna (http://www.nacional.hr/clanak/99747/po-kratkom-postupku-kosor-smijenila-celnika-jadroplova-zbog-place-od-51-tisuce-kuna)

Ne znan da li je ovo pravi razlog ali ako je istina da ga je radi visine plaće makla onda stvarno u p.m. pa koza ne radi nista a zarađuje 20k misecno...

da li Papić ima mana ne znan ali ako firma posluje u pozitivi i donose lovu u RH onda koji k... pa on nesto za razliku od nje i radi...

eto ako ima tko bolji uvid u jadroplov neka napise koju crtu da vidimo je li Jaca koza na kvadrat ili sta...

Thunor
14.01.2011., 18:16
ne znam jeli najbolji pdf, ali treba mi skipper i hostesa za period od 01.04. do 01.10. za rad na motornoj jahti, 85 stopa...ako poznajete nekog, javite mi se na pvt, poznavanje njemackog je prednost...:mig:

Felix 3575
14.01.2011., 21:06
I sto je tu nejasno?

To sto pise je tocno - 6 brodova za suhe terete ...

Da ali rčeno mi je da imaju i konteneraše pa sad jeli to neka posebna flota?

Felix 3575
14.01.2011., 21:07
Jeli itko ima iskustva na Ro-Ro brodovima?

Lea Sun
15.01.2011., 12:28
Mene zanima zašto pomorci kad ih se pita za plaću i uvjete lažu, a oni iskreni ne kažu ništa?
Jel se osjeti kriza na plaćama, jel vam se smanjuju plaće?

batelant
15.01.2011., 14:24
Mene zanima zašto pomorci kad ih se pita za plaću i uvjete lažu, a oni iskreni ne kažu ništa?

zasto bi ti netko otkrija svoju placu? to je poslovna tajna...

a opet moze se znat okvirno koliko tko ima...

pa lazu ljudi koji i ne plove sta je tu cudno svak ima pravo zadrzat za sebe iznos koji zarađuje...

batelant
15.01.2011., 14:26
ne znam jeli najbolji pdf, ali treba mi skipper i hostesa za period od 01.04. do 01.10. za rad na motornoj jahti, 85 stopa...ako poznajete nekog, javite mi se na pvt, poznavanje njemackog je prednost...:mig:

pa nece ti valjda bit problem nac sad u sezoni nekoga...

kakavi su uvjeti za ukrcaj? D2, matrikula?

Pelorus
15.01.2011., 22:01

A kako znas da lazu? :D

Sto se placa tice, ovisno o firmama. Na nekima su jos prije smanjili, pa ih sad povisili, ili najavili povisice, na nekima (vecini) nisu nista mjenjali, a na nekima su jos dodatno povisili, a na trecima su izmjenjeni uvjeti.
Preopcenito je pitanje za dati konkretan odgovor. Ovisi sve o firmi, vrsti tereta, odnosno koliko je trziste istog bilo optereceno recesijom itd...

Lea Sun
15.01.2011., 23:12
A kako znas da lazu? :D

Sto se placa tice, ovisno o firmama. Na nekima su jos prije smanjili, pa ih sad povisili, ili najavili povisice, na nekima (vecini) nisu nista mjenjali, a na nekima su jos dodatno povisili, a na trecima su izmjenjeni uvjeti.
Preopcenito je pitanje za dati konkretan odgovor. Ovisi sve o firmi, vrsti tereta, odnosno koliko je trziste istog bilo optereceno recesijom itd...

Kako znam da lažu...
Npr. imaju 50 000 kn mjesečno plaću, a po standardu im se vidi da gledaju hoće li kupit jogurt od 3 ili 4 kune.
Nisu ništa uspjeli uštedit jer troše na telefon (govorim o supružnicima) 20 000 kn...kao spika njegove žene da ima love da bi mogla lopatom ih bacat a s druge strane tu lovu papaju neki fiktivni troškovi!!??:rofl:
Kužim onda da ona laže jer bi ona htjela imati 50 000 kn mjesečno!!!
I ja se slažem da je to poslovna tajna.
A bezobrazluk je utrostručiti plaću kad te nitko za to ne pita.

Pelorus
16.01.2011., 09:17
A cuj, mozda lazu, a mozda stvarno zive tako da im ni to nije dovoljno. Ne bi bili prvi. Znam i ja par takvih kolega. Imaju vrlo velika mjesecna primanja, a vise od pola iznosa ide na razne kredite za vise automobila, nekretninu ili dvije, pa skolovanje jedne kreci vani, a drugoj financirati firmu itd. Na kraju, moraju paziti kako zatvoriti mjesec ...
To s telefonom je cudna prica no, tko zna. Mozda ima zena kompleks sto ne moze zivjeti u skladu s primanjima kako bi htjela. No, offtopic je ovo vec ;) ...

Lea Sun
16.01.2011., 10:45
Još nešto...kad ih nitko ne pita za plaću, smatram da je nepristojno to pitati, oni (one) same govore, reklo bi se da se kurče, treba spomenuti da je to bruto iznos a porez na primanja nitko ne spominje.
E pa kad se to spomene, taj porez, onda se utvrdi da je dotični prijavljen na minimalac.. :zubo:

Pelorus
16.01.2011., 11:37
Prijavljen na minimalac? Kao pomorac, ne mozes biti prijavljen kod nas "na minimalac".
Odvajanja za zdravstveno i mirovinsko se odreduju na temelju polozaja na brodu, odnosno srednje place na brodovima pod drzavnom zastavom pripadnosti za odredenu poziciju, a porez se ne placa, odnosno oslobodjeni su od placanja poreza oni koji su izvan zemlje proveli vise od 183 dana tokom tekuce godine. Ako se ne udovoljava tome uvjetu, onda se porez placa. To govorim za one koji plove na brodovima pod stranom zastavom.
No to ne ide mjesecno vec kroz godisnju prijavu poreza tako da placa koja se prima je cijela, odnosno nije umanjena za ikakva davanja prema nasoj drzavi. Postoje razliciti odbici ovisno o zastavi pripadnosti broda, da li nasa drzava ima sa tom drzavom potpisane neke sporazume itd. Neki kolega s vise iskustva ce mozda tocnije objasniti ...

Lea Sun
16.01.2011., 12:39
Prijavljen na minimalac? Kao pomorac, ne mozes biti prijavljen kod nas "na minimalac".
Odvajanja za zdravstveno i mirovinsko se odreduju na temelju polozaja na brodu, odnosno srednje place na brodovima pod drzavnom zastavom pripadnosti za odredenu poziciju, a porez se ne placa, odnosno oslobodjeni su od placanja poreza oni koji su izvan zemlje proveli vise od 183 dana tokom tekuce godine. Ako se ne udovoljava tome uvjetu, onda se porez placa. To govorim za one koji plove na brodovima pod stranom zastavom.
No to ne ide mjesecno vec kroz godisnju prijavu poreza tako da placa koja se prima je cijela, odnosno nije umanjena za ikakva davanja prema nasoj drzavi. Postoje razliciti odbici ovisno o zastavi pripadnosti broda, da li nasa drzava ima sa tom drzavom potpisane neke sporazume itd. Neki kolega s vise iskustva ce mozda tocnije objasniti ...

Jel vidiš koliko onda ona pojma nema. :rofl::rofl::rofl:
Ja znam kako funcionira tako da meni ne moraš objašnjavati :top:.
Još jedna u nizu laži po kojima onda kužiš da nešto tu smrdi.
Samo sam potkrijepila zašto sam pitala vas pomorce za plaće.

Josey_Wales
16.01.2011., 13:06

A sto ako neki uplacuju na offshore racune, mirovinsko i zdravstveno u stranoj zemlji, primjerice Norveskoj???

batelant
16.01.2011., 13:52

Kazes upucena si a prije si napisala ovo: ''E pa kad se to spomene, taj porez, onda se utvrdi da je dotični prijavljen na minimalac..''

ne znan kakvu si informaciju i potvrdu tila...

O standardu pomoraca i necijem stilu zivota nema smisla pricat...

Kako god bilo nemojmo ic u off.topic...

primanja do 20k misecno su oslobođena od placanja poreza bez obzira bija na brodu 200 ili 30 dana godisnje...

A sto ako neki uplacuju na offshore racune, mirovinsko i zdravstveno u stranoj zemlji, primjerice Norveskoj???

Moguce ako se ide direktno priko strane kompanije bez posrednika odnosno agencije iz RH... cujen da neki to rade... a kompanije neke refundiraju i porez koji drzava uzme ljudima... ima slucajeva...

Lea Sun
16.01.2011., 17:24
Nisam htjela komentirati nečiji stil života jer je to nemoguće.
Samo, koliko god ona mislila da meni mast vadi s "njenom" lovom dok ona doma češka onu stvar, toliko ja znam da više od pola što ona kaže niej istina i ta laže me jako smeta.
Zrelo da se doda crveni karton i van iz mog života jer mi takve osobe ne trebaju.
Nisam znala da je to offtopic...
Možda se u temu za pomorce mogu uključiti i ponašanje njihovih žena koje bi u svakom slučaju trebale biti svjesne da se on topi na moru i da se, naročito kod pomoraca na ugovor, situacija može promjeniti preko noći. Gdje je sigurnost?
A što se tiče offshore računa i plaćanja mirovinskog u nekoj drugoj zemlji...vrlo ih je malo broj takvih koji shvaćaju da neće moći do groba zgrčati lovu već da trebaju osiguranje za starost.

batelant
16.01.2011., 18:14
Nisam htjela komentirati nečiji stil života jer je to nemoguće.
Samo, koliko god ona mislila da meni mast vadi s "njenom" lovom dok ona doma češka onu stvar, toliko ja znam da više od pola što ona kaže niej istina i ta laže me jako smeta.
Zrelo da se doda crveni karton i van iz mog života jer mi takve osobe ne trebaju.
Nisam znala da je to offtopic...
Možda se u temu za pomorce mogu uključiti i ponašanje njihovih žena koje bi u svakom slučaju trebale biti svjesne da se on topi na moru i da se, naročito kod pomoraca na ugovor, situacija može promjeniti preko noći. Gdje je sigurnost?
A što se tiče offshore računa i plaćanja mirovinskog u nekoj drugoj zemlji...vrlo ih je malo broj takvih koji shvaćaju da neće moći do groba zgrčati lovu već da trebaju osiguranje za starost.

Ja mislin da bi bija red da ti ovo bude zadnji post ovog boldanog sadrzaja i da to rjesavas sa doticnom osobom i da ovde ne spamas po temi...!! :kava:

uostalom ja mislin da postoji tema zene pomoraca tako da preusmjeris tamo...:rolleyes:

nego kako se plovi nego na ugovor? o cemu ti pricas...?!?!

nyk koliko znam svojim zaposlenicima placa nekakvo mirovinsko/osiguranje u japanu nakon određenog br godina na njima...

covik je pita za primanje place...

bore se pomorci za svoja prava... popijač je obeča 3 miseca na 12 miseci a izgleda da smo to popušili...

Lea Sun
16.01.2011., 20:54
Ja mislin da bi bija red da ti ovo bude zadnji post ovog boldanog sadrzaja i da to rjesavas sa doticnom osobom i da ovde ne spamas po temi...!! :kava:

uostalom ja mislin da postoji tema zene pomoraca tako da preusmjeris tamo...:rolleyes:

nego kako se plovi nego na ugovor? o cemu ti pricas...?!?!

nyk koliko znam svojim zaposlenicima placa nekakvo mirovinsko/osiguranje u japanu nakon određenog br godina na njima...

covik je pita za primanje place...

bore se pomorci za svoja prava... popijač je obeča 3 miseca na 12 miseci a izgleda da smo to popušili...

Sorry , neću više spamati temu sa ženskim budalaštinama.
Ima pomoraca koji su stalno zaposleni ali su oni starija generacija.
No o tome drugi put..
Pooozzz...

batelant
16.01.2011., 22:17
ima jedna nasa kompanija, sta ja znam, koja ima pomorce u stalnom radnom odnosu... za strane kompanije to sigurno nije slucaj...

Felix 3575
17.01.2011., 11:16
ima jedna nasa kompanija, sta ja znam, koja ima pomorce u stalnom radnom odnosu... za strane kompanije to sigurno nije slucaj...

Koja to naša komapanija ako se smije znat?

batelant
17.01.2011., 12:04
Koja to naša komapanija ako se smije znat?

nemoj se ljutit ali ne bi o imenima... i to koliko znan vridi samo za staru gardu koja je dugo na njima...

Lea Sun
17.01.2011., 13:11
nemoj se ljutit ali ne bi o imenima... i to koliko znan vridi samo za staru gardu koja je dugo na njima...

:D
U jako malom broju je ta stara garda i oni gledaju kako će ih se riješiti. :D

batelant
17.01.2011., 13:34
:D
U jako malom broju je ta stara garda i oni gledaju kako će ih se riješiti. :D

odakle ti to? da li uopce mislimo na istu kompaniju... ja mislim da nismo... jer to nije slucaj u ovoj o kojoj ja pricam...

Felix 3575
19.01.2011., 10:05
Nitko nije prije radio na Ro-Ro brodovima?:(

Maurice
21.01.2011., 21:59
Dal se isplati dan danas u pomorce? Čujem da plaće više nisu baš tako bajne a uglavnom su plaćeni samo na kopnu. Koliko je dan danas neka prosječna godišnja plaća pomorca, recimo terca i sekonda? Oko 25 000 eura negdje, jesam li u pravu? Mislim lijepa je to para al baš uz svo odsustvo i sve ostalo.....nisam siguran da se isplati. Što vi mislite?

Felix 3575
21.01.2011., 23:27
Koliko se otprilike čeka za ukrcaj?

batelant
22.01.2011., 11:01
Dal se isplati dan danas u pomorce? Čujem da plaće više nisu baš tako bajne a uglavnom su plaćeni samo na kopnu. Koliko je dan danas neka prosječna godišnja plaća pomorca, recimo terca i sekonda? Oko 25 000 eura negdje, jesam li u pravu? Mislim lijepa je to para al baš uz svo odsustvo i sve ostalo.....nisam siguran da se isplati. Što vi mislite?

isplati....? mislis novcano ili kako?

recimo da si u pravu i da je to godisnja placa za sekonda 25000 eur a moze bit i veca...

i sad to zaokruzimo na 200.000 kn... i podilimo sa 12 miseci i to ispada 17.000 kn misecno...

i sad ti meni reci di mozes zaradit te novce u RH... sigurno ima poslova ali ih je malo... a da ne govorin da ti je dovoljna srednja skola... i da zaradis posteno...

posa je to tezak i zajeban ali bar zaradis nesto posteno...

druga je stvar sta nasa predivna drzava RH ima stav prema pomorcima ''uzmi im skalp'' a jedni su od rijetkih koji donose novce u RH...

batelant
22.01.2011., 11:04
Koliko se otprilike čeka za ukrcaj?

di sta kako? tko?

pitanje ti je malo nerazumljivo...

kadeti sad dugo cekaju na ukrcaj i kume i mole svuda jer se tesko ukrcat ka kadet...

killler
22.01.2011., 11:32
di sta kako? tko?

kadeti sad dugo cekaju na ukrcaj i kume i mole svuda jer se tesko ukrcat ka kadet...

da nazalost :( poslao vec 300 tinjak emailova :(

batelant
22.01.2011., 12:22
da nazalost :( poslao vec 300 tinjak emailova :(

asu sve mi je jasno!!

nema predaje!! :top:

salji i dalje...

salji direktno kompanijama vani jer si vjerovatno sve nase agencije proceslja... ima kompanija... salji...

jesi proba na cma cgm...?

Josey_Wales
22.01.2011., 12:30
isplati....? mislis novcano ili kako?

recimo da si u pravu i da je to godisnja placa za sekonda 25000 eur a moze bit i veca...

i sad to zaokruzimo na 200.000 kn... i podilimo sa 12 miseci i to ispada 17.000 kn misecno...

i sad ti meni reci di mozes zaradit te novce u RH... sigurno ima poslova ali ih je malo... a da ne govorin da ti je dovoljna srednja skola... i da zaradis posteno...

posa je to tezak i zajeban ali bar zaradis nesto posteno...

druga je stvar sta nasa predivna drzava RH ima stav prema pomorcima ''uzmi im skalp'' a jedni su od rijetkih koji donose novce u RH...

Srednja pomorska skola danas??? Tesko, skoro sve kompanije primaju skoro iskljucivo sa visom pomorskom(znaci bar one dvije minimalne godine pomorskog fakulteta iltiga 120 ECTS), ali uglavnom upadaju oni sa bachelor diplomama(180 ECTS) na vise(300+ ECTS) ko kadeti, prije nego dvogodisnji pristupnici(120 ECTS)... Toplo se nadam da se varam...

batelant
22.01.2011., 14:33
Srednja pomorska skola danas??? Tesko, skoro sve kompanije primaju skoro iskljucivo sa visom pomorskom(znaci bar one dvije minimalne godine pomorskog fakulteta iltiga 120 ECTS), ali uglavnom upadaju oni sa bachelor diplomama(180 ECTS) na vise(300+ ECTS) ko kadeti, prije nego dvogodisnji pristupnici(120 ECTS)... Toplo se nadam da se varam...

naravno da se varas odakle ti te informacije...?? sa brevetima napredujes i ovlastenjima a ne sa faxom... naravno da je fax na pomoc... ali ne u toj mjeri o kojoj ti pricas...

a ove puste ects bodove slobodno napisi u CV pa da vidimo reakciju poslodavca... :lol:

Felix 3575
22.01.2011., 18:03
di sta kako? tko?

Asistent, Jadroplov ...

Josey_Wales
22.01.2011., 18:12
naravno da se varas odakle ti te informacije...?? sa brevetima napredujes i ovlastenjima a ne sa faxom... naravno da je fax na pomoc... ali ne u toj mjeri o kojoj ti pricas...

a ove puste ects bodove slobodno napisi u CV pa da vidimo reakciju poslodavca... :lol:

Pa eto sarao sam po pomorac.net i ljudi su rekli da je jebeno tesko upasti i na kadeturu samo sa srednjom pomorskom skolom, a i da je napredovanje "blokirano" do 2. casnika... :ne zna: Takodjer i da domace brodarske kompanije traze kadete sa bar visom skolom(jer je ocito jos teze naci kadeturu kod stranca), valjda je recesija uzela maha i u pomorstvu, tko tu koga, vise nista ne razumijem... :confused: :ne zna:

batelant
22.01.2011., 19:15
Asistent, Jadroplov ...

imas li koga da te pogura?

salji dalje ne cekaj da ti se jave pa koji ti se prvi javi prihvati!!!

batelant
22.01.2011., 19:33
Pa eto sarao sam po pomorac.net i ljudi su rekli da je jebeno tesko upasti i na kadeturu samo sa srednjom pomorskom skolom, a i da je napredovanje "blokirano" do 2. casnika... :ne zna: Takodjer i da domace brodarske kompanije traze kadete sa bar visom skolom(jer je ocito jos teze naci kadeturu kod stranca), valjda je recesija uzela maha i u pomorstvu, tko tu koga, vise nista ne razumijem... :confused: :ne zna:

nisi dobro cita... pomorac.net...

postoje alternative fakultetu...

jednako je tesko upast na kadeturu/asistenturu i sa faxom i bez faxa...

koliko je tesko nac kadeturu/asistenturu ovisi o srici, preporuci i tek onda faxu... tako bi ti ja slozija o cemu ovisi upast na kadeturu/asistenturu...

svi gledaju ustedit a di ce ustedit nego na posadi...

Josey_Wales
22.01.2011., 19:36
nisi dobro cita... pomorac.net...

postoje alternative fakultetu...

jednako je tesko upast na kadeturu/asistenturu i sa faxom i bez faxa...

koliko je tesko nac kadeturu/asistenturu ovisi o srici, preporuci i tek onda faxu... tako bi ti ja slozija o cemu ovisi upast na kadeturu/asistenturu...

svi gledaju ustedit a di ce ustedit nego na posadi...

Situacija je trenutno losa za pocetnika... Jos ako Filipi navale na visa zvanja, lose ce bit... :flop:

Felix 3575
22.01.2011., 19:40
Kakva je asistentura na frigo brodovima?

batelant
22.01.2011., 20:43
Situacija je trenutno losa za pocetnika... Jos ako Filipi navale na visa zvanja, lose ce bit... :flop:

da tesko se ukrcat...

a tesko da ce filipe stavljat na najvisa zvanja... koliko god jeftini bili...

Josey_Wales
22.01.2011., 21:05
da tesko se ukrcat...

a tesko da ce filipe stavljat na najvisa zvanja... koliko god jeftini bili...

Ako razviju dobro skolstvo, nema razloga da ne doguraju do 1. casnika...

Maurice
23.01.2011., 11:47
A nisu samo Filipinci nego Indijci također a godišnje ih se sigurno školuje oko pola milijuna. Karikiram brojkom no znam da sam pročitao da Filipini godišnje daju 200 000 pomoraca. Dodaj Indiju i još druge slične zemlje i realno je očekivat da će u potpunosti preuzet industriju. A još uzmi u obzir i Kineze...

killler
23.01.2011., 11:48
[QUOTE=batelant;31264787]asu sve mi je jasno!!

nema predaje!! :top:

salji i dalje...

salji direktno kompanijama vani jer si vjerovatno sve nase agencije proceslja... ima kompanija... salji...

jesi proba na cma cgm...?[/

jesam bio sam osobno... nista prije 4 mjeseca... a mozda ni tad ( treba veza).
poslo sma evo 400 mailova, naravno ima tu direktnih mailova kompanijama i stranim agencijama i svega :flop:

Josey_Wales
23.01.2011., 13:16
A nisu samo Filipinci nego Indijci također a godišnje ih se sigurno školuje oko pola milijuna. Karikiram brojkom no znam da sam pročitao da Filipini godišnje daju 200 000 pomoraca. Dodaj Indiju i još druge slične zemlje i realno je očekivat da će u potpunosti preuzet industriju. A još uzmi u obzir i Kineze...

Apsolutno, jeftiniji su, a skupljaju znanje i iskustvo... Naseg pomorca u buducnosti mogu spasiti jedino domaci brodari, osim ako i oni ne uzmu te Azijate ili ako i Hrvati ne pristanu ploviti po satnici/dnevnici jednog Azijata... Kinezi i Indijci ce vjerojatno imati i svoju vrlo jaku flotu...

TheRusvaj
23.01.2011., 13:28
Ako razviju dobro skolstvo, nema razloga da ne doguraju do 1. casnika...

J. Wales , za početak razbijaš glavu sa skroz krivim stvarima... šta se tiče filipinskog pomorskog školstva viruj mi ono nije ništa gore od našeg ako nije i bolje, a pogotovo training centri, a za oficire im je jedini problem di poslat sve zainteresirane kandidate na kadeturu tako da veliki broj školovanih za pomorske poslove ni ne završi na brodu, tj. samo oko dvadesetak posto ih navigaje ostali rade nešto drugo tj. na kopnu. Golema preostala masa su jeftina radna snaga, a i tu ih je sada strah od Kineza kojima je zasad najveći problem šta ne znaju ni beknit engleski... Pomorstvo je jako konzervativna djelatnost i jedna od rijetkih međunarodnih djelatnosti (pored npr. offshorea) gdje se toleriraju određeni oblici rasizma, od plaća po nacionalnoj osnovi (putovnici) do otvorenog kombiniranja posada po rasnom i nacionalnom kriteriju pa su se tako npr. hrv/filipino kombinacije pokazale kao izrazito uspješne dok su neke druge pravo bure baruta na brodu... također sastavni dio obrazovanja i obuke pomorca je i učenje najrazličitijih stereotipa i predrasuda o drugim nacijama radi što bržeg i lakšeg snalaženja na brodu što je u drugim zanimanjima danas nezamislivo, pa se tako istočnjake kolektivno smatra grupno orijentiranima te načelno neprikladnima za samostalnost i inidividualnu improvizaciju koju zahtijevaju seniro pozicije... sve to ide u manje više uvijenoj formi kroz oblike pseduopsihološke i pseudosociološke edukacije pomoraca, ali ako se stvari jasno i otvoreno sagledaju takve su kako sam i napisao...

Josey_Wales
23.01.2011., 13:46
J. Wales , za početak razbijaš glavu sa skroz krivim stvarima... šta se tiče filipinskog pomorskog školstva viruj mi ono nije ništa gore od našeg ako nije i bolje, a pogotovo training centri, a za oficire im je jedini problem di poslat sve zainteresirane kandidate na kadeturu tako da veliki broj školovanih za pomorske poslove ni ne završi na brodu, tj. samo oko dvadesetak posto ih navigaje ostali rade nešto drugo tj. na kopnu. Golema preostala masa su jeftina radna snaga, a i tu ih je sada strah od Kineza kojima je zasad najveći problem šta ne znaju ni beknit engleski... Pomorstvo je jako konzervativna djelatnost i jedna od rijetkih međunarodnih djelatnosti (pored npr. offshorea) gdje se toleriraju određeni oblici rasizma, od plaća po nacionalnoj osnovi (putovnici) do otvorenog kombiniranja posada po rasnom i nacionalnom kriteriju pa su se tako npr. hrv/filipino kombinacije pokazale kao izrazito uspješne dok su neke druge pravo bure baruta na brodu... također sastavni dio obrazovanja i obuke pomorca je i učenje najrazličitijih stereotipa i predrasuda o drugim nacijama radi što bržeg i lakšeg snalaženja na brodu što je u drugim zanimanjima danas nezamislivo, pa se tako istočnjake kolektivno smatra grupno orijentiranima te načelno neprikladnima za samostalnost i inidividualnu improvizaciju koju zahtijevaju seniro pozicije... sve to ide u manje više uvijenoj formi kroz oblike pseduopsihološke i pseudosociološke edukacije pomoraca, ali ako se stvari jasno i otvoreno sagledaju takve su kako sam i napisao...

Ovo je zanimljivo razmatranje... Rasizam mi je poznat pojam, imam dosta bivsih fakultetskih kolega koji su se otisnuli na more(kao i od onih koji su jednom zaplovili i ne bi vise na brod ni mrtvi :D) i cuo sam svakakve price od razlicitih ljudi koji se medjusobno, vrlo vjerojatno i ne poznaju... Bilo bi dobro kada bi imali negdje na forumu, kutak za pomorce gdje bi svatko mogao prenijeti svoja iskustva, mislim da bi to pomoglo onima koji se odluce za ovo zanimanje... Takve stvari tesko da se mogu cuti u skolama... :top:

batelant
23.01.2011., 16:05

pa dobro di su ti pusti pomorci... kako nasi onda uopce jos plove po tebi... ma nema sanse da oni kako san vec reka preuzmu najvise pozicije na brodovima...

a uvik postoji ono ALI...

a bumo videli ne... :D

TheRusvaj
23.01.2011., 18:03
pa dobro di su ti pusti pomorci... kako nasi onda uopce jos plove po tebi... ma nema sanse da oni kako san vec reka preuzmu najvise pozicije na brodovima...

a prvo su izgurali basaforcu di možeš na prste dvi ruke nabrojat strane kompanije koje tu još krcaju naše, sad se vrte i po junior pozicijama, a preuzet će i senior pozicije kad tad. I sve je to normalno i prirodno :mig:

Maurice
23.01.2011., 18:48

A čuješ, u svakom slučaju smanjuju nama plaće. Što bi dan danas netko plaćao nekog terca Hrvata preko 4000 eura kad nađe Filipinca za trostruko i više manje? Jbg. Oni će meni sve izgleda preuzet sve osim časničkih pozicija.

batelant
23.01.2011., 20:17
A čuješ, u svakom slučaju smanjuju nama plaće. Što bi dan danas netko plaćao nekog terca Hrvata preko 4000 eura kad nađe Filipinca za trostruko i više manje? Jbg. Oni će meni sve izgleda preuzet sve osim časničkih pozicija.

vec su preuzeli na dobron dilu kompanija...

ali ima jedna niša di njih jos nema... koliko ja znan bar ne u velikoj miri...

Maurice
23.01.2011., 21:53
vec su preuzeli na dobron dilu kompanija...

ali ima jedna niša di njih jos nema... koliko ja znan bar ne u velikoj miri...

I di je tu onda budućnost za Hrvatskog pomorca? Ja je baš i ne vidim.

batelant
24.01.2011., 09:44
I di je tu onda budućnost za Hrvatskog pomorca? Ja je baš i ne vidim.

nasa je buducnost uvik bila i ostala u casnickim pozicijama... i vodecim pozicijama... ja se ne bojin...

Felix 3575
24.01.2011., 10:55
A vazda će bit mjesta neđe za nas ali plače će nam se snizit i plus ova vlada naša udara i ako imaš dva bubrega.. to će nas uništit šta će nam bit isto radit na brodu ili na kopnu

Josey_Wales
24.01.2011., 11:12
Cujem da dolaze Poljaci, Rumunji i Ukrajinci takodjer... Cak su se i Crnogorci dosta probili... Bas me zanima kako ce stvari izgledati za 5-10 god...