PDA

View Full Version : Ubojstva u Midsomeru

stranice : 1 2 [3] 4

hellie
24.11.2008., 21:23
ja sm ih toliko čekala a sad ih uopće ne stignem gledat. većinu sam ih ionako pogledala na hallmarku tako da čak iako propustim ovdje opet imam tamo. ali stare epke su mi definitivno bile puno bolje. fali mi troy. :cry: i kad će cully više naći dečka, pa ne može joj tata stalno namještat svoje narednike:D

versilov
26.11.2008., 21:47
jedina serija koju gledam na HRT-u :):) nisu epizode tako dobre ko prve dvije tri sezone..al i da je najgora uvijek ću ih s guštom gledat..eh

Darsey
27.11.2008., 08:22
Je, malo su se pokvarili u odnosu na prošle sezone al sve jedno su dobri.
Obožavam gledati one lijepe kućice i okućnice.

HollyP.S.
28.11.2008., 12:50
Mislim da večeras imamo dobru epizodu:top:

Crimson Petal
01.12.2008., 11:09
hmm... epizoda tak-tak :raspa:, no opet mi nije bio dobar rasplet... ne znam sto se to dogadja sa scenaristima... :zubo:

pocinjem se brinuti, ipak su narucene jos dvije sezone, ali ako nastave ovako... :ne zna: nece biti dobro. :(

NekaNovaJa
01.12.2008., 13:07
Ne sviđa mi se termin...
Kad će bit one jutarnje vikend reprize, to ja čekam....

HAL3
03.12.2008., 08:05
Obožavam britanske serijale i filmove, u odnosu na američka sranja - preporod. I strašno patim što je momentalno samo Midsomer, i to u grozno kasnom terminu kada ja kokoš već zakljucam. :tuzni:
Uglavnom, što god BBCevog daju, ne mogu pogriješiti. Ali TV program prekrcat je američkim koljačima, bilderima, napuhancima, krvlju i nasiljem. A serije glupe za popizdit! Odnosno, za otupiti.

mimozica 7
03.12.2008., 14:02
u potpunosti se slažem!
iako meni termin odgovara, ipak ne kužim zašto nema reprize kad se stvarno svakakve gluposti repriziraju :ne zna:

Phantom Phreak
03.12.2008., 17:31
Midsomer mi je oduvijek bila odlična serija, pratim sve nastavke i naravno slažem se s većinom da je termin katastrofalan, ali sva sreća ja si snimim pa pogledam drugi dan!
I otkad su pustili novu sezonu, primjetila sam da nešto nevalja s scenaristima, ili su ih promijenili ili...nema one napetosti kao prije, a i raspleti su nekako bezvezni!

Crimson Petal
06.12.2008., 14:18
malcice bolja epizoda sinoc... iako su nabacali svega i svacega...

ono s helikopterom*... :rolleyes:

barnaby svira elektricnu gitaru...
barnaby se vozi helikopterom...
bojim se pitati sto nam slijedi u iducoj epizodi... :kava:

*a dvojica policajaca kojima je jedina uloga tog dana bila da cuvaju jednu jedinu osobu, upravo tu osobu ispuste iz vida i izgube ju... ma dajte... :rolleyes:

jedino je priroda bila prekrasna. :cerek:

hellie
06.12.2008., 18:02
meni je serija postala skroz dosadna. uopće više ne pratim. a baš sam ju obožavala.

Crimson Petal
13.12.2008., 01:30
ajd, ova jucerasnja epizoda je jos bila podnosljiva.
uspjeli su nekako zapetljati i raspetljati stvari, a da ne bude sve preocito.
iako sam ja od pocetka govorila da je taj sin munjoza. :zubo:

konzervirani grasak vs. zaledjeni grasak :mirko: :rofl:

pivka
13.12.2008., 08:11
sinoćna epizoda je bila čist ok.na tragu starih serija.
koliko vidim u ovom ciklusu još 2 epizode ostale.

chilimama
13.12.2008., 21:41
ajd, ova jucerasnja epizoda je jos bila podnosljiva.
uspjeli su nekako zapetljati i raspetljati stvari, a da ne bude sve preocito.
iako sam ja od pocetka govorila da je taj sin munjoza. :zubo:

konzervirani grasak vs. zaledjeni grasak :mirko: :rofl: Ja sam opet zaspala....Ne znam ko je ubojica? Zašto? E i ko je fotomontirao Barnabya s bivšom ? Zašto?

Vilibald
13.12.2008., 21:44
sinoćna epizoda je bila čist ok.na tragu starih serija.
koliko vidim u ovom ciklusu još 2 epizode ostale.

i ja naravno ne gledam,jebemti forum http://www.pic4ever.com/images/2mo5pow.gif

Crimson Petal
14.12.2008., 00:43
Ja sam opet zaspala...Ne znam ko je ubojica? Zašto? E i ko je fotomontirao Barnabya s bivšom ? Zašto?

ubojica je seb, sin vlasnika trgovine fotografskom opremom (onaj veggie koji svaki dan slika svoj veggieburger i grasak :rofl:).

neki fotografi iz mjesta su drzali fotosessione s polugolim modelima, jedna od njih bila je imogen (zarucnica detektiva spellmana :D) - ona je bila na onim fotografijama s plavom perikom. seb je postao malo opsjednut njom i zato je ubio lionela koji je izgleda nesto s njom muljao, zatim onog digitalca, te je poslije pokusao ubiti i spellmana.

mislio je podmetnuti ubojstva barnabyju jer je mislio da i on ima nesto s imogen :zubo:, iz razloga sto su se spellman i ona u hotel prijavljivali kao g. i gđa. barnaby (jer je on u to vrijeme jos bio ozenjen drugom). :rofl:

fotomontazu je napravio tako da je uslikao marion kad se nasla s kcerkom philomenom (pratio ju je), a barnabyja tako da je zeni iz trgovine zdravom hranom, gdje je kupovao, rekao da ga poljubi na ulici, iz fore... :kiss:

i tako se to sve zapetljalo i raspetljalo. :D

chilimama
14.12.2008., 03:48
.. :kiss:

i tako se to sve zapetljalo i raspetljalo. :D :top::grli: Hvala ti....Ne trebam ni gledati, kad imam tebe...:cerek:

A jadna Filomena se čudi što ju frajer izbjegava...a ne smi joj reći da je nabrijan na mamu...:rolleyes::kukuc:

Crimson Petal
27.12.2008., 00:31
haha, chris barrie (rimmer iz crvenog patuljka) u midsomeru... :D (nije bas imao neku zahtjevnu ulogu... :p)

i to je to, gotova je 10. sezona. necemo ju bas pamtiti. :o

od iduceg petka ide prime suspect.

Vilibald
27.12.2008., 03:09
opet sam zaspala :mama: ko je ubio čiču?

HAL3
27.12.2008., 10:10
:( Shit, shit, i ja zaspala. Čula sam ih još u dijalozima, ali kapci nikako da se otvore. Dok nisam potpuno otplovila.... :(

Crimson Petal
27.12.2008., 12:37
sve ih je ubila gina colby. :E

Vilibald
27.12.2008., 13:42
sve ih je ubila gina colby. :E

zakaj?kaj je stari htio reć barnabyju,a nije?:ne zna:

možda tražim previše?:cerek:

Crimson Petal
27.12.2008., 15:25
ubila je lady holm zato sto ju je muz (jack) prevario s njom.
jack je to htio priznati barnabyju, da je i on bio isti kao i oni drugi policajci, the friday nighters.

poslije je gina ubila sve upletene jer je htjela sprijeciti da se to sve sazna.

chilimama
27.12.2008., 16:27
Sinoć sam gledala ravno prve dvije minute i zaspala pa se ne sjećam ni što sam vidila..:ne zna:

Sad mi je uzalud pitati ko koga i što, nego me zanima spremaju li se reprize u zgodnijim terminima???Ikada? Bilo kada?:confused:

Vilibald
27.12.2008., 18:22
ubila je lady holm zato sto ju je muz (jack) prevario s njom.
jack je to htio priznati barnabyju, da je i on bio isti kao i oni drugi policajci, the friday nighters.

poslije je gina ubila sve upletene jer je htjela sprijeciti da se to sve sazna.

sve mi je jasno,hvala:s:)

lika daroš
28.12.2008., 12:00
[QUOTE=Crimson Petal;17836742]haha, chris barrie (rimmer iz crvenog patuljka) u midsomeru... :D (nije bas imao neku zahtjevnu ulogu... :p)

da!!!

nego, ne znam da li je to već netko pitao, ali znate li možda gdje mogu skinuti uvodnu pjesmicu? jednostavno mi je prelegendarna!

:D

lika daroš
29.12.2008., 12:27
crimson petal, javno zahvaljujem! :top:

Lo-lee-ta
01.02.2009., 21:11
Serija je odlična, a tek scary glazba (http://www.youtube.com/watch?v=rIvWEdjYXdc) :s

Allexis
01.02.2009., 23:00
obožavam midsomer...gledam ih od prve sezone....dosad sam gledala na hallmarku doma, ali u zg nemam max tv, pa u kojem terminu idu na HRT-u (jel uopće ima?)

Crimson Petal
02.02.2009., 08:31
trenutno ne. zavrsili smo s 10. sezonom, sad se ceka 11. :)

Crimson Petal
11.02.2009., 21:14
barnaby odlazi u mirovinu (http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1142483/John-Nettles-hands-police-badge-solving-200-Midsomer-Murders.html) :zubo:

John Nettles is retiring from Midsomer Murders after 12 years on the beat. Nettles, who has clocked up 65 episodes as Detective Chief Inspector Tom Barnaby, is set to leave the show at the end of next year. ITV has commissioned the programme until 2012 at least, and has vowed to continue despite the actor's departure. Nettles is due to appear in two more series, with his last turn as Barnaby to be broadcast in 2011.

Producer Brian True-May added: ‘The brand of Midsomer is so strong that I am confident of its continuing success with a new actor.’

no, ovo mi je bezveze. kad on ode, trebali bi prestati snimati seriju. mislim da su vec zasluzili mirovinu. :D

Allexis
21.02.2009., 19:33
evo članka i u večernjem o odlasku barnabya nakon 13. sezone --> http://www.vecernji.hr/showbiz/tv/3236378/index.do

samo se nadam da ga neće zamijeniti netko drugi....tek sam se bila navikla na ovog koji je zamijenio troya...a i bez njega ne bi to više bio midsomer...

kad će HRT početi s 11. sezonom?

Michael Collins
22.02.2009., 14:45
trenutno ne. zavrsili smo s 10. sezonom, sad se ceka 11. :)

Ma serija je ok,ali ljudi,pa to je Engleka provincija, koliko ljudi mogu pobuijat po selima,hoće li itko ostati?

Kladim se da se godinšnje ubije možda 2-3 ljudi, ane toliko po epizodi...

Gugenheim
23.02.2009., 10:13
Serija filmova "Umorstva u Midsomeru" je jedna od mojih omiljenih.

Serija je okvirno kriminalisticka, ali je sustina njene privlacnosti zapravo konzervativnost. Izmisljena engleska regija Midsomer prestavlja sve ono sto konzervativac mojeg tipa treba, to je bajka sa "krimi devijacijama u savrsenom svijetu". Naravno, te devijacije su samo iznimke, iznimke koje savrsena (postena) policija u savrsenom sviejtu uvijek rjesava.

Radi se o "toplim sredinama", malim i simpaticnim gradicima, pitoresknom pejsazu, ljudima koj se medjusobno poznaju, ljudima koji vrlo cesto odrzavaju neke zajednicke akcije (humanitarne, umjetnicke) i pokazuju sklonost pomoci zajednici... Sve je to bajka koja nam pruza odmak od svakodnevnog zivota i stvarnog svijeta. Stvaran svijet je znatno ruzniji od Midsomera, cak i kada se u cijenu uracuna po jedno umorstvo po epizodi.

Koki cloud
11.03.2009., 13:01
možete sad opet gledati najstarije epizode na hallmarku petkom navečer u 8, repriza u subotu u 4 popodne

puno mlađi, john sa franzetama

Ruralna
27.11.2009., 11:52
Od večeras nove epizode na Hrt 2. Jeee:cheer:

Darsey
27.11.2009., 13:15
Ideeeeš! A baš sam se pitala kada će :Pivo:

Crimson Petal
27.11.2009., 18:26
ja sam vec pogledala ovu epizodu :o, ali nema veze, gleda se ponovo. :cheer:

(a jos nedavno je piko bodljic :zubo: napisao da HRT ne planira tako skoro otkupiti nove nastavke midsomera. :azdaja: sva sreca da to nije bila istina. :zubo:)

Vilibald
28.11.2009., 10:15
zaspala sam :mad:
kaj reprize daju?

ali gledam na max tv, ne znam koji program. i ne znam jesu stare ili nove :ne zna:
možda nove kad nisam gledala

mr_freez
28.11.2009., 12:00
Ja sam isto gledao ovu sinocnju epiku.
Nemam pojma da li sam je gledao na Hallmarku ili negdje drugdje, iako na Hallmarku znam da su isle reprize subotom i nedjeljom posljepodne, a ne nove epike.

malaSplit87
28.11.2009., 13:36
Veeeee, obožavan ovu seriju, definitivno najbolja kriminalistička.

Gledan je još od malih nogu, kad bi HRT nekin čudon reprizira sve od prve sezone :zubo:

Jel ovo 12 ili 11-a sezona šta se prikazuje na HRT-u?
Ja mislin da se na hallmarku trenutno prikazuje 12 sezona.

Crimson Petal
28.11.2009., 17:09
VJel ovo 12 ili 11-a sezona šta se prikazuje na HRT-u?

na HRT-u trenutno ide 11. sezona.

Darsey
28.11.2009., 20:41
Izgleda da smo svi već gledali ovo :kava:
Ali nema veze... Midsummer mogu i više puta odgledati.
Ako ništa drugo napasam oči na onim slatkim seoskim kućama i lijepo uređenim vrtovima :cerek:,

ronac zg
29.11.2009., 11:57
Da, ove nove epizode koje sad gledamo na HTV2 su nedavno išle na Hallmarku. U zadnjih par mjeseci je Hallmark prikazao ja mislim sve postojeće epizode.
Trenutno idu "brand new" epizode ponedjeljkom navečer, a repriza nedjeljom popodne.
Ali je odlično da se i dalje prikazuju na vrijeme i na HTV2.

lilaamrit
29.11.2009., 12:04
Serija filmova "Umorstva u Midsomeru" je jedna od mojih omiljenih.

Serija je okvirno kriminalisticka, ali je sustina njene privlacnosti zapravo konzervativnost. Izmisljena engleska regija Midsomer prestavlja sve ono sto konzervativac mojeg tipa treba, to je bajka sa "krimi devijacijama u savrsenom svijetu". Naravno, te devijacije su samo iznimke, iznimke koje savrsena (postena) policija u savrsenom sviejtu uvijek rjesava.

Radi se o "toplim sredinama", malim i simpaticnim gradicima, pitoresknom pejsazu, ljudima koj se medjusobno poznaju, ljudima koji vrlo cesto odrzavaju neke zajednicke akcije (humanitarne, umjetnicke) i pokazuju sklonost pomoci zajednici... Sve je to bajka koja nam pruza odmak od svakodnevnog zivota i stvarnog svijeta. Stvaran svijet je znatno ruzniji od Midsomera, cak i kada se u cijenu uracuna po jedno umorstvo po epizodi.

Da ne bi ispalo da sam te "kopirala", qvotam te i uzivam kao da su moje misli.

Jos cu dodati vrijeme gledanja te serije: ili ono kasnije subotnje vecer ili nedelja popodne uz kisu s dekicom, cajem i toplinom radijatora :)

Shuriken
29.11.2009., 12:13
Ako ništa drugo napasam oči na onim slatkim seoskim kućama i lijepo uređenim vrtovima :cerek:,

To je i meni možda najdraži dio serije :D

Iako su i slučajevi uvijek vrlo zanimljivi, a Barnaby mi je jedan od najdražih tv detektiva :)

Soul sister
29.11.2009., 12:18
Da ne bi ispalo da sam te "kopirala", qvotam te i uzivam kao da su moje misli.

Jos cu dodati vrijeme gledanja te serije: ili ono kasnije subotnje vecer ili nedelja popodne uz kisu s dekicom, cajem i toplinom radijatora :)

Rijetko dolazim na ovaj PDF, ali taman sam se logirala i vidim tvoj upis na temi o mojoj omiljenoj seriji. :cerek: Ja tu seriju gledam na kablovskoj - Hallmark kanal i to obično sa dekicom i čajem. Rijetko gledam TV, ali ovu seriju ne propuštam. Podsjeća me na priče Agathe Christie i na inspektora Morsea. Volim te engleske krajeve i krimi priče koje me opuštaju. :D

Niko me ne smije ometati dok gledam ovu seriju. :kava:

lilaamrit
29.11.2009., 13:14
Rijetko dolazim na ovaj PDF, ali taman sam se logirala i vidim tvoj upis na temi o mojoj omiljenoj seriji. :cerek: Ja tu seriju gledam na kablovskoj - Hallmark kanal i to obično sa dekicom i čajem. Rijetko gledam TV, ali ovu seriju ne propuštam. Podsjeća me na priče Agathe Christie i na inspektora Morsea. Volim te engleske krajeve i krimi priče koje me opuštaju. :D

Niko me ne smije ometati dok gledam ovu seriju. :kava:

Pa, tek tako se moze dozivjeti prava atmosfera gradica Midsomera. :) Ovdje u Uk, dosta cesto naletim na nju (kad imam televizor :D, dobro je, dobro...sad cu ga imati permanentno) i iako je krimi serija, tako je udobna i topla, bas kao sto je Gugenheim opisao.

Ali sad moram dodati ovoj prici i pravi susret s jednim Barnabyjem. Naime, nedavno tamo gdje sam zivjela nekih pola godine - isto jedno malo mjestasce pored Londona - desilo se umorstvo. Mali kucni kucni bloku koji isto tako pitorskno izgleda. Susjed je nadjen nakon nekoliko dana sto je bio mrtav u svom stanu. Policija diskretno dosla, jos diskretnije preminulog otpratila. Nikave prasine, sve tiho i polako, pa tako i jedno jutro simpaticni inspektor mi j zazvonio na vrata, predstavljajuci se tko je i ljubazno zapocinjuci pricu zasto se obratio meni. Jao :cerek:, kao u filmovima. On usao, ja mu ponudila caj... popricali, on meni par stvari rekao... i eto. Sve sa madam, sir i tako slatko da zaboravis zasto je uopce dosao...:rofl: Tako da je bar taj dio price serije Midsomer vrlo istinit. :)

aryna
29.11.2009., 13:29
pa tako i jedno jutro simpaticni inspektor mi j zazvonio na vrata, predstavljajuci se tko je i ljubazno zapocinjuci pricu zasto se obratio meni. Jao :cerek:, kao u filmovima. On usao, ja mu ponudila caj... popricali, on meni par stvari rekao... i eto. Sve sa madam, sir i tako slatko da zaboravis zasto je uopce dosao...:rofl:

:D :D :cerek:

nadam se da je još bio zgodan i šarmantan.:cerek:

a fino su se očešali o englesku aristokraciju u ovoj zadnjoj epizodi. kao "zakon je jednak za sve", "da, ja sam seljačina, ali sam i policajac i sad ću vas uhititi"... :D

Soul sister
29.11.2009., 14:10
Pa, tek tako se moze dozivjeti prava atmosfera gradica Midsomera. :) Ovdje u Uk, dosta cesto naletim na nju (kad imam televizor :D, dobro je, dobro...sad cu ga imati permanentno) i iako je krimi serija, tako je udobna i topla, bas kao sto je Gugenheim opisao.

Ali sad moram dodati ovoj prici i pravi susret s jednim Barnabyjem. Naime, nedavno tamo gdje sam zivjela nekih pola godine - isto jedno malo mjestasce pored Londona - desilo se umorstvo. Mali kucni kucni bloku koji isto tako pitorskno izgleda. Susjed je nadjen nakon nekoliko dana sto je bio mrtav u svom stanu. Policija diskretno dosla, jos diskretnije preminulog otpratila. Nikave prasine, sve tiho i polako, pa tako i jedno jutro simpaticni inspektor mi j zazvonio na vrata, predstavljajuci se tko je i ljubazno zapocinjuci pricu zasto se obratio meni. Jao :cerek:, kao u filmovima. On usao, ja mu ponudila caj... popricali, on meni par stvari rekao... i eto. Sve sa madam, sir i tako slatko da zaboravis zasto je uopce dosao...:rofl: Tako da je bar taj dio price serije Midsomer vrlo istinit.

Nisam znala da živiš tamo. :cerek: Tvoj doživljaj samo potvrđuje da imamo ispravnu predodžbu o engleskim inspektorima.
Volim Balkan, ali od malih nogu sam maštala da živim u nekom selu u zabiti Engleske. I, naravno, da učestvujem u policijskim istragama. :zubo: Doduše, kada odrasteš u policijskoj porodici sumnjam da ti nešto drugo i može biti životna želja. :rofl:
Ali, zaista sam oduvijek bila fascinirana engleskim krimi serijama. I ponekim automobilom. (http://www.morsejaguar.co.uk/) :cerek: :s
Sad vršim pripreme za gledanje nove epizode Midsomera. Počinje u 16,00h. :)

malaSplit87
29.11.2009., 14:54
Znači engleska sela stvarno izgledaju tako u stvarnosti? :brukica:

Meni je to sve presavršeno izgledalo, te kućice, vrtovi, zelenilo, ajme divote :cerek:

I ja bi u englesko selo išla živit, po mogućnosti sa onim pomoćnikom Barnabya :zubo:

Ruralna
29.11.2009., 15:22

Meni je to sve presavršeno izgledalo, te kućice, vrtovi, zelenilo, ajme divote :cerek:

I ja bi u englesko selo išla živit, po mogućnosti sa onim pomoćnikom Barnabya :zubo:

Pomoćnik:cerek:

I uvijek mi je smiješno kako se po epizodi ubije par 3-4 ljudi, a ono sve zeleno, mirno, divotica jedna :rofl:

lilaamrit
29.11.2009., 15:25
:D :D :cerek:

nadam se da je još bio zgodan i šarmantan.:cerek:

a fino su se očešali o englesku aristokraciju u ovoj zadnjoj epizodi. kao "zakon je jednak za sve", "da, ja sam seljačina, ali sam i policajac i sad ću vas uhititi"... :D

Bio je simpatican i vrlo uctiv. :o :mig: Ja sam se smijeskala jer mi je to sve bilo simpaticno. Nastojala sam sto vise biti usredotocena na temu, prisjecajuci se bilo cega sto sam taj dan vidjela... ukratko, lupetala sam, jer mi je pasalo. :) :rofl: A on je koliko sam vidjela nasao to vrlo primjerenim, suosjecajuci se za situaciju tj. da se to zbilo u neposrednom susjedstvu i da je vjerojatno imalo utjecaje na osjecaje jedne majke. :)

lilaamrit
29.11.2009., 15:41
Nisam znala da živiš tamo. :cerek: Tvoj doživljaj samo potvrđuje da imamo ispravnu predodžbu o engleskim inspektorima.
Volim Balkan, ali od malih nogu sam maštala da živim u nekom selu u zabiti Engleske. I, naravno, da učestvujem u policijskim istragama. :zubo: Doduše, kada odrasteš u policijskoj porodici sumnjam da ti nešto drugo i može biti životna želja. :rofl:
Ali, zaista sam oduvijek bila fascinirana engleskim krimi serijama. I ponekim automobilom. (http://www.morsejaguar.co.uk/) :cerek: :s
Sad vršim pripreme za gledanje nove epizode Midsomera. Počinje u 16,00h. :)

Ih, sela su im...da, pozelis biti villageman. Nema govora o zabitima. Konji, bicikli...mirnoca zivota...prekrasna brdasca. Elton John ima par redaka stihova o prekrasnim engleskim brezuljcima u jednoj od svojih pjesama:

http://www.youtube.com/watch?v=OIYknrpbQyw

Uzivaj u Midsomeru. :)

A gdje zivis sada Soul?

ps. Inspektori, policajci...vrlo, vrlo ljubazni i pristojni sluzbenici drzave. Malo su smotani, simpaticno smotani (imam jos jednu krimi pricu), ali zato, kako rekoh ljubaznost na nivou. :)

malaSplit87
29.11.2009., 15:43
Pomoćnik:cerek:

I uvijek mi je smiješno kako se po epizodi ubije par 3-4 ljudi, a ono sve zeleno, mirno, divotica jedna :rofl:

To mi je baš super, sve lipo, divno i krasno, a ono...mrak.

Meni je super šta traje skoro dva sata serija.

I šta nema šanse da pogodiš ko je koga ubija na kraju, jednostavno nema šanse, i to mi je zakon.
Također su mi super neke scene koje se na početku pojave, pa se na kraju sve razjasni, npr. ona scena iz ove zadnje epizode kad je onaj bija sakriven u ormaru i promatrao je onu kako skida vjenčanicu.
Sad bi svi pomislili kako će on iskočit iz ormara i ubit mladu, kad ono totalno druga priča na kraju.

lilaamrit
29.11.2009., 15:50

Joj, sad si me sjetila... kaze meni jedna mama bosanka: moramo ti naci kakvoga engleza. Pa, je rekoh, znam da su slabi na "nase gore list", ipak nas vecina kuha, dobro odrzava domacinstvo... A kaze ona meni: sta? kuhanje? Ma, kakvi! Meni muz kuha! Ma, engleza kad ti kazem, ja se dva puta za njih udavala, znam o cemu pricam! :rofl:

A ono kako vidis na tv, stvarno je tako. :)

@ruralna i vjeruj mi sve je bilo tako mirno i zeleno. Nikakve pompe, frke...sve polako i tiho.

Soul sister
29.11.2009., 18:55
Ih, sela su im...da, pozelis biti villageman. Nema govora o zabitima. Konji, bicikli...mirnoca zivota...prekrasna brdasca. Elton John ima par redaka stihova o prekrasnim engleskim brezuljcima u jednoj od svojih pjesama:

http://www.youtube.com/watch?v=OIYknrpbQyw

Uzivaj u Midsomeru. :)

A gdje zivis sada Soul?

ps. Inspektori, policajci...vrlo, vrlo ljubazni i pristojni sluzbenici drzave. Malo su smotani, simpaticno smotani (imam jos jednu krimi pricu), ali zato, kako rekoh ljubaznost na nivou. :)

Pod zabit sam više mislila na mirnoću sela u odnosu na svjetla velikih gradova. Eltona Johna baš i ne volim slušati, ali ova pjesma mi se sviđa. Diana je bila posebna žena. :)
Oduvijek živim u Sarajevu. Samo devet mjeseci svog života živjela sam negdje drugo.
Čekamo tu drugu krimi priču. :lux:
Btw, današnja epizoda bila je odlična - nisam uspjela odmah skontati ko je ubica. :rofl:
Joj, sad si me sjetila... kaze meni jedna mama bosanka: moramo ti naci kakvoga engleza. Pa, je rekoh, znam da su slabi na "nase gore list", ipak nas vecina kuha, dobro odrzava domacinstvo... A kaze ona meni: sta? kuhanje? Ma, kakvi! Meni muz kuha! Ma, engleza kad ti kazem, ja se dva puta za njih udavala, znam o cemu pricam! :rofl:

A ono kako vidis na tv, stvarno je tako. :)
Moja radna kolegica udata je za Engleza. Upoznala ga je u ratu kada je bio ovdje u misiji. Inače, čovjek je živio od Singapura do ove naše Bosne i iako su živjeli neko vrijeme u Engleskoj on je više od nje želio da se vrate u Sarajevo. I sada žive tu. Nemaju namjeru da se vrate u Englesku. A činjenica je da on kuha. :rofl:

lilaamrit
29.11.2009., 19:48
Pod zabit sam više mislila na mirnoću sela u odnosu na svjetla velikih gradova. Eltona Johna baš i ne volim slušati, ali ova pjesma mi se sviđa. Diana je bila posebna žena. :)

Ta je pjesma zapravo o Merlinki, mislim da bas ova koju sam linkala pjeva o njoj. Onda ju je tek kasnije obradio za Dianu. A bila je prava Lady. :)

Oduvijek živim u Sarajevu. Samo devet mjeseci svog života živjela sam negdje drugo.

Ooo, pa gospodjo/ce, mi cemo se i vidjati. :) Ali nije niti London, bogu iza nogu. :mig:

Čekamo tu drugu krimi priču. :lux:

Ma, ima prica koliko i kakve hoces. Ova je jedna od onako bezveznijih, ali ima neku svoju intrigu. U samo dva sata koliko sam bila odsutna netko mi je obio stan, iako kuca nije bila prazna, iako je okruzena drugim kucama i iako je policijska postaja bila svega petstotinjak metara od moga stana. Nije steta bila velika, ali nije bas da je sve to nesto nuzno bilo potrebno. :rofl: I tako, onda su polismeni dolazili, raspitivali se, zbunjeno i nespretno zavirivali u sobe, vrtili se u krug...da je mene na kraju smijeh ulovio, a jel' drama se kao odvijala. :rofl: (jedva cekam kad ce staviti neki cool smajlic za smajlanje...ovaj mi je tako kisel, a onaj previse neurotican).

Btw, današnja epizoda bila je odlična - nisam uspjela odmah skontati ko je ubica. :rofl:

Super, onda je stvarno bio gust. Jesi se pokrila dekicom? :)

Moja radna kolegica udata je za Engleza. Upoznala ga je u ratu kada je bio ovdje u misiji. Inače, čovjek je živio od Singapura do ove naše Bosne i iako su živjeli neko vrijeme u Engleskoj on je više od nje želio da se vrate u Sarajevo. I sada žive tu. Nemaju namjeru da se vrate u Englesku. A činjenica je da on kuha. :rofl:

Ono sto sam ja najvise primjetila da su gentlemani i ostali. Malo su i zbunjeni na ove nase osjecajne cure. Znam jednoga koji je ostavio zenu i dijete i za ovom u Bosnu s njenih troje. I svi zive u kuci njenoga oca, velika familija. Njemu lijepo, ona je njemu najlijepsa, najbolja. Cak i njegovom djetetu bas se ne vraca natrag. A, cuj sad cu uci u predrasude, ali zene su im hladne. Hladni su i oni, ali bar se "raskrave' nakon stanovitog vremena, ukoliko nadju neku "topliju". Inace, korektno, fer...pomoci ve ti kad god treba, ali generalno ne trazi od njih neku bliskost, jer ju tesko daju i ostvaruju. Meni je dosta upecatljiva bila slika jednog momenta, kada je deckic izasao iz skole i zatrcao se mami htjejuci da ga ona zagrli. Majka ga zaustavi ledeno i veli: kako se kaze? I onda mali uz propisno ponavljanje recenice ubaci i to "molim te". I onda sam shvatila da bas i nije pametno kad sam znala neko od njihove djece poljubiti ili malo poskakljati, zaigrati se... Hajde dobro, malo sam odvukla pricu...ali istina je da su malo vise 'hladniji'.

Soul sister
30.11.2009., 07:55
Ta je pjesma zapravo o Merlinki, mislim da bas ova koju sam linkala pjeva o njoj. Onda ju je tek kasnije obradio za Dianu. A bila je prava Lady.Nisam znala. Slabo sam upućena u njegovo stvaralaštvo, ali ako je za Merilinku, onda svaka čast. :cerek:
Ooo, pa gospodjo/ce, mi cemo se i vidjati. :) Ali nije niti London, bogu iza nogu. :mig:Je li to dolaziš u moj grad? Obavezno se javi da popijemo kafu. :)
Ma, ima prica koliko i kakve hoces. Ova je jedna od onako bezveznijih, ali ima neku svoju intrigu. U samo dva sata koliko sam bila odsutna netko mi je obio stan, iako kuca nije bila prazna, iako je okruzena drugim kucama i iako je policijska postaja bila svega petstotinjak metara od moga stana. Nije steta bila velika, ali nije bas da je sve to nesto nuzno bilo potrebno. :rofl: I tako, onda su polismeni dolazili, raspitivali se, zbunjeno i nespretno zavirivali u sobe, vrtili se u krug...da je mene na kraju smijeh ulovio, a jel' drama se kao odvijala. :rofl: (jedva cekam kad ce staviti neki cool smajlic za smajlanje...ovaj mi je tako kisel, a onaj previse neurotican).Ipak jeste priča. Tebi tamo nije dosadno, u svakom slučaju. :rofl: U pravu si za smajliće. :o
Super, onda je stvarno bio gust. Jesi se pokrila dekicom? :)
Potpuni ugođaj: čaj od majčine dušice, med od bagrema, mnogo jastučića i topla dekica dok Barnaby rješava slučaj.
Ono sto sam ja najvise primjetila da su gentlemani i ostali. Malo su i zbunjeni na ove nase osjecajne cure. Znam jednoga koji je ostavio zenu i dijete i za ovom u Bosnu s njenih troje. I svi zive u kuci njenoga oca, velika familija. Njemu lijepo, ona je njemu najlijepsa, najbolja. Cak i njegovom djetetu bas se ne vraca natrag. A, cuj sad cu uci u predrasude, ali zene su im hladne. Hladni su i oni, ali bar se "raskrave' nakon stanovitog vremena, ukoliko nadju neku "topliju". Inace, korektno, fer...pomoci ve ti kad god treba, ali generalno ne trazi od njih neku bliskost, jer ju tesko daju i ostvaruju. Meni je dosta upecatljiva bila slika jednog momenta, kada je deckic izasao iz skole i zatrcao se mami htjejuci da ga ona zagrli. Majka ga zaustavi ledeno i veli: kako se kaze? I onda mali uz propisno ponavljanje recenice ubaci i to "molim te". I onda sam shvatila da bas i nije pametno kad sam znala neko od njihove djece poljubiti ili malo poskakljati, zaigrati se... Hajde dobro, malo sam odvukla pricu...ali istina je da su malo vise 'hladniji'.Ovome o kome sam pričala odgovaraju naši ljudi upravo zbog topline i bliskosti, a vjerujem ti da trče za našim ženama - teško nam je odoljeti. :D

lilaamrit
30.11.2009., 09:10
Nisam znala. Slabo sam upućena u njegovo stvaralaštvo, ali ako je za Merilinku, onda svaka čast. :cerek:

Nisam niti ja neki znalac. To su onako usputno negdje pokupljene informacije.

Je li to dolaziš u moj grad? Obavezno se javi da popijemo kafu. :)

Dolazim, ali ne cu bas tako skoro...mozda proljece od uskrsa, pa na dalje.

Potpuni ugođaj: čaj od majčine dušice, med od bagrema, mnogo jastučića i topla dekica dok Barnaby rješava slučaj.

Jao, sad je i meni fino... :)

Ovome o kome sam pričala odgovaraju naši ljudi upravo zbog topline i bliskosti, a vjerujem ti da trče za našim ženama - teško nam je odoljeti. :D

To ja samo cujem. Inace sam slijepa. :mig:

Ruralna
30.11.2009., 16:36
I šta nema šanse da pogodiš ko je koga ubija na kraju, jednostavno nema šanse, i to mi je zakon.

E pa baš to!
Nema ni najmanje šanse da rješenje bude predvidljivo.
Moraš odgledati do zadnje minute:s

Zaljubljena sam u ova njihova sela. Mislim da želim biti mail order bride :zubo:

Maiya
01.12.2009., 22:41
Prošla epizoda bila genijalna. Uvijek tu seriju stavljaju u nebulozna doba. Ono.. :rolleyes: sve bliže i bliže ponoći. Lakše ću pratit seriju u 9 navečer nego praktički u ponoć. Đizs, ne znaju ni program normalno složit. Prioriteti su im skroz sjebani, ali to nije ništa novo. Britanske serijeee :cerek:

Makar
02.12.2009., 10:13
Prošla epizoda bila genijalna. Uvijek tu seriju stavljaju u nebulozna doba. Ono.. :rolleyes: sve bliže i bliže ponoći. Lakše ću pratit seriju u 9 navečer nego praktički u ponoć. Đizs, ne znaju ni program normalno složit. Prioriteti su im skroz sjebani, ali to nije ništa novo. Britanske serijeee :cerek:

Mogli su onog Mertona u Kini stavit u 8,pa onda Midsomer-to bi bilo normalnije,jer uvik odspavam turu dok počne.A još ga uopće ne repriziraju,da mogu,ako zaspem,vidit šta sam propustila.Ako se ritam ubijanja nastavi ,u english countrysideu neće ostat nitko živ osim inspektora i ekipe!:D

Uranella
02.12.2009., 12:15
Glede termina za te serije , mislim da je to zakonodavac odredio i da se ne možemo protiv toga bunit..Mislim, možemo, ali slabe vajde jer radi maloljetnika se ne smiju prikazivat programi neprilagođeni toj dobi, a otud i izostanak repriza..:( šteta, ali eto... :kava:

Jedino da odredimo dežurstva za gledanje :mig:

Mogu se pohvalit, u petak sam odgledala sve i to s guštom...Sumnjala sam u pravoga ubojicu, ali nisam znala kako se sve odvijalo i nisam znala motiv...:zubo:
Ne znam kako ću preksutra...:confused: 23.30h mi je preprekasno...

Crimson Petal
02.12.2009., 14:35
ja sam prespavala pocetak, sredinu i dio kraja epizode. :zubo: gledala sam ju vec ranije, ali svejedno. iduci petak kuham lonac kave ako treba. :D

Crimson Petal
02.12.2009., 14:36
ovaj tjedan se ionako ne mogu posteno naspavati jer i after life ide oko ponoci. :mama:

Maiya
02.12.2009., 16:00
Glede termina za te serije , mislim da je to zakonodavac odredio i da se ne možemo protiv toga bunit..Mislim, možemo, ali slabe vajde jer radi maloljetnika se ne smiju prikazivat programi neprilagođeni toj dobi, a otud i izostanak repriza..:( šteta, ali eto... :kava:

Meni je prihvatljivo što nema repriza. Ali HTV je koliko se sjećam znao stavljati serije tipa CSI i Zakon i red u bolji termin. 22:00 mi je ok, čak i 22:30 ajde, ali 23:30 mi je, kao i tebi ogromna glupost. Pogotovo za takvu seriju koju treba budno pratiti. :cerek:

Makar
02.12.2009., 17:25
Meni je prihvatljivo što nema repriza. Ali HTV je koliko se sjećam znao stavljati serije tipa CSI i Zakon i red u bolji termin. 22:00 mi je ok, čak i 22:30 ajde, ali 23:30 mi je, kao i tebi ogromna glupost. Pogotovo za takvu seriju koju treba budno pratiti. :cerek:

Reprizirat će ih liti radnim danom u 10.00 kad pošteni svit radi.Ili nediljom ujutro!Ko u to doba gleda TV?:rolleyes:

Ruralna
02.12.2009., 22:23
Reprizirat će ih liti radnim danom u 10.00 kad pošteni svit radi.Ili nediljom ujutro!Ko u to doba gleda TV?:rolleyes:

Ja volim gledati serije nediljom ujutro. :D
Ali mi je malo nezgodan taj termin od 10-12. Volim popit i kavu u tu uru.

Ovaj termin petkom mi baš ide na živce kada je prekasno. Skupi mi se umor od cijelog tjedna i obavezno zaspim zadnjih 10 min serije i onda nemam pojma kako se cijela stvar rješila.

Makar
03.12.2009., 10:23
Ja volim gledati serije nediljom ujutro. :D
Ali mi je malo nezgodan taj termin od 10-12. Volim popit i kavu u tu uru.

Ovaj termin petkom mi baš ide na živce kada je prekasno. Skupi mi se umor od cijelog tjedna i obavezno zaspim zadnjih 10 min serije i onda nemam pojma kako se cijela stvar rješila.

Koliko sam samo puta gledala nešto,borila se da ostanem budna i onda zaspala na kraju i pojma nisam imala šta se dogodilo!:hrk::bonk:

Ruralna
03.12.2009., 11:00
Koliko sam samo puta gledala nešto,borila se da ostanem budna i onda zaspala na kraju i pojma nisam imala šta se dogodilo!:hrk::bonk:

A pogotovo poludima kada prespavam zadnjih 10 min i onda se taman probudim na odjavi:p
Mislim da će taj scenarij biti i sutra navečer s obzirom na terminu 11.30:rolleyes:

Maiya
03.12.2009., 12:24
Ja sam jednom zaspala 20 min. prije kraja i poluprobudila se kad je odjava već bila pri kraju. Ponovno sam zaspala, a tv je ostao upaljen. Bila je repriza serije par sati kasnije, oko 2 ujutro, i opet sam se probudila na odjavu. :D

Ak to nije da se spucaš onda ne znam. :zubo:

Ruralna
03.12.2009., 13:06
E to mi se nikad nije dogodilo:D
A kad bude repriza, jel na hrt 1 oko neke ure?
Nisam ni znala da ima repriza. A ja znam ostat doma nekad petkom pa tu seriju gledat, a baš sam blesava, ovako je mogu gledat kad se vratim iz vanka:bonk:

malaSplit87
03.12.2009., 16:45
jedva čekan sutra :lux:

Makar
03.12.2009., 18:36
E to mi se nikad nije dogodilo:D
A kad bude repriza, jel na hrt 1 oko neke ure?
Nisam ni znala da ima repriza. A ja znam ostat doma nekad petkom pa tu seriju gledat, a baš sam blesava, ovako je mogu gledat kad se vratim iz vanka:bonk:

Ja nisam sigurna da ima repriza-ili stvarno ima?:confused:

Maiya
03.12.2009., 19:08
O Bože, pa rekla sam "jednom", ne "prošli put" :D Midsomer prikazuju već sto godina.

Nekad je bilo, a sad sam pogledala na stranici hrt-a i ne piše da repriziraju. I da repriziraju ne bi mi niš značilo. Kad dođem doma u to doba, spava mi se. :zubo:

chilimama
03.12.2009., 19:21
O Bože, pa rekla sam "jednom", ne "prošli put" :D Midsomer prikazuju već sto godina.

Nekad je bilo, a sad sam pogledala na stranici hrt-a i ne piše da repriziraju. I da repriziraju ne bi mi niš značilo. Kad dođem doma u to doba, spava mi se. :zubo:

Već dugo ne repriziraju takav program s takvim sadržajem.
hrt se drži tog naputka a druge tv kuće ne baš...ili samo prividno...
Nije mi drago da su kasni termini ali ima smisla.:(

Darsey
04.12.2009., 08:25
Večeras u 23:30 nova epizoda :top:
Moram se naliti kavom da opet ne zaspem prije kraja :D

Vilibald
04.12.2009., 09:26
Večeras u 23:30 nova epizoda :top:
Moram se naliti kavom da opet ne zaspem prije kraja :D

ja imam neki neobješnjiv sklop, svaku jebenu seriju, film, bilo što sam u stanju gledati, ali zaspem samu poantu, rasplet, kraj. jednostavno zamrem, i probudim se na sami kraj, na slova :mad:

Darsey
04.12.2009., 09:47
Ja sam skužila foru.... TV moram gledat u dnevnom boravku jer tamo imam samo fotelje i ne mogu leći... dok sjedim sve 5, čim se ispružim zaćorim... :D

chilimama
04.12.2009., 11:45
Ja zaspem uz tv , pa kad imam problema sa spavanjem, samo upalim i zaspem..:(

Ako oću ostati budna, moram sjediti za stolom, na sidalici..Kauč, fotelje i te ležeće i poluležeće poze me uspavljuju...
On T: a ne znam što bi rekla ...da bar uspijem odgledati..:moli:

ssnjoff
04.12.2009., 23:29
i tako, gledam ja midsomer i lagano mi poznat. učini mi se da je stara epizoda koju sam svojedobno gledala na hallmarku.
pa si dadoh truda; o'šla na imdb - definitivno prikazuju 11. sezonu (2008.) iako su najavili 12. odnosno, u najavama im piše da je 12., u pregledu pojedinih epizoda šaraju - malo 11. pa malo 12....

što mi,zapravo, nije loše: upravo 12. sezonu snimam na hallmarku...

Ruralna
05.12.2009., 09:35
Ova zadnja epizoda mi je bila urnebesna.
I izdržala sam do kraja, nisam zaspala:lux:

femmelatin
05.12.2009., 10:05
Mrak, a ja zaspala prije prvog leša. Jel mi može netko reći kaj je bilo? Zadnje čega se sjećam je kad su imali reinkarnaciju bitke u kojoj je poginulo 50.000 (??) ljudi. I kad su se dvojica u kolicima mlatila baquetima u birtiji. I inspektorove žene u uniformi bolničarke.

Maiya
05.12.2009., 10:46
Ja sam sumnjala na sve osim na onog za kojeg se na kraju ispostavilo da je ubojica. :zubo:

mr_freez
05.12.2009., 11:14
Ja sam sumnjala na sve osim na onog za kojeg se na kraju ispostavilo da je ubojica. :zubo:

Ja takodjer. :D
Ja bar nemam problema sa spavanjem, tj, ja nemam sanse da zaspem dok gledam telku. :zubo:
Rekli su da ce prikazivati i 11 i 12 sezonu, tj. bar mislim da sam procitao to u dodatku od jutarnjeg lista petkom(studio).

Ruralna
05.12.2009., 11:44

Ja sam zapela da će biti kriva jedna od sestara. Na onoga koji se ispostavio kao ubojica nisam ni pomislila na trenutak da bi mogao biti kriv.

Epizoda mi je bila baš odlična, od kreativnih ubojstava, obiteljskih tajni koje su iskakale svake 2 min...

Crimson Petal
05.12.2009., 12:23
bas je bila zanimljiva epizoda.
pokvario mi se midsomer u zadnje vrijeme, ali ova je bas bila dobra. :)

Crimson Petal
05.12.2009., 12:38
definitivno prikazuju 11. sezonu (2008.) iako su najavili 12. odnosno, u najavama im piše da je 12., u pregledu pojedinih epizoda šaraju - malo 11. pa malo 12....

ne znam zasto bi poceli prikazivati 12., ako jos nije prikazana ni 11., no...

nesto su definitivno zabrljali.

ne prikazuju epizode dobrim redoslijedom. :zvrko:

jucer je isla shot at dawn (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-12-04&najava=48375), koja je 7. epizoda 10. sezone, a prosli tjedan je bila prikazana blood wedding (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-11-27&najava=48235), koja je 1. epizoda 11. sezone. :zubo:

za iduci petak je najavljena left for dead (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-12-11&najava=48517), sto je 3. epizoda 11. sezone, sto znaci da ce 2. epizodu preskociti, osim ako netko na HRT-u ne skuzi da brljave. :zvrko:

nadalje, 11. sezona ima samo 4 epizode + bozicni specijal (2008), a 12. sezona se jos snima pa ju vjerojatno jos ni ne mogu otkupiti.

ocito je ova epizoda ubacena sada jer je nisu prikazali kad je isla 10. sezona. prosle godine u listopadu su najavili (http://www.forum.hr/showpost.php?p=16799629&postcount=485)da ce prikazati 8 epizoda 10. sezone, a ta sezona ima 9 epizoda, tako da je to vjerojatno ova koju su ubacili sinoc.

Crimson Petal
05.12.2009., 12:42
mislim, stvarno, HRT! tako postupati s midsomerom... sram vas bilo! :azdaja:

:zubo:

malaSplit87
05.12.2009., 12:48
Ne kužin to preskakanje epizoda, daj prikažite sve po redu i to je to.

Jučer je serija bila ka i uvik super.
Nisam niti posumljala da bi oni vražji stari u kolicima moga bit ubojica.

Svaka čast ekipi koja klepa tu seriju, sve to povezat, pa pobit pola ekipe, pa umiješat obiteljske tajne, pa na kraju ubije neko na koga niti ne bi čovik posumnja, stvarno remek djelo.

ssnjoff
05.12.2009., 18:07

ne prikazuju epizode dobrim redoslijedom.

nadalje, 11. sezona ima samo 4 epizode + bozicni specijal (2008), a 12. sezona se jos snima pa ju vjerojatno jos ni ne mogu otkupiti.

ocito je ova epizoda ubacena sada jer je nisu prikazali kad je isla 10. sezona. prosle godine u listopadu su ...

paz'vamo - već sam snimila 4 epizode 12. sezone - iđe na hallmarku...
glede izostavljene 10, slažem se. prošle godine nismo dobili dozu i sva sreća da se ima hallmark...
glede brljavele se redoslijedom - načelno mi ne smeta (nije da su nešto povezane) dok god ne izostavljaju.

inače, tko zna koliko midsomer ima još živućih stanovnika...s takvim brojem mrtvih, kina im ne bi bila dovoljna.... a i jasno s kojom industrijom okrug midsomer učestvuje u povećanju bdp-a... :)

Ruralna
05.12.2009., 19:55
paz'vamo - već sam snimila 4 epizode 12. sezone - iđe na hallmarku...
glede izostavljene 10, slažem se. prošle godine nismo dobili dozu i sva sreća da se ima hallmark...
glede brljavele se redoslijedom - načelno mi ne smeta (nije da su nešto povezane) dok god ne izostavljaju.

inače, tko zna koliko midsomer ima još živućih stanovnika...s takvim brojem mrtvih, kina im ne bi bila dovoljna.... a i jasno s kojom industrijom okrug midsomer učestvuje u povećanju bdp-a... :)

:rofl: To se i ja pitam. Koliko ljudi ode pa pa po seriji, dobro imaju još kandidata.

Dlapek
07.12.2009., 10:57
jedna od najlošijih epizoda ikad.
Karikaturalni likovi.
Neuvjerljiva motivacija.
Isforsirana kakrakterizacija.
Prolazi samo kao autoironičan osmak.
Inače - koma.

Makar
07.12.2009., 16:32

ne prikazuju epizode dobrim redoslijedom. :zvrko:

jucer je isla shot at dawn (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-12-04&najava=48375), koja je 7. epizoda 10. sezone, a prosli tjedan je bila prikazana blood wedding (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-11-27&najava=48235), koja je 1. epizoda 11. sezone. :zubo:

za iduci petak je najavljena left for dead (http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2009-12-11&najava=48517), sto je 3. epizoda 11. sezone, sto znaci da ce 2. epizodu preskociti, osim ako netko na HRT-u ne skuzi da brljave. :zvrko:

ocito je ova epizoda ubacena sada jer je nisu prikazali kad je isla 10. sezona. prosle godine u listopadu su najavili (http://www.forum.hr/showpost.php?p=16799629&postcount=485)da ce prikazati 8 epizoda 10. sezone, a ta sezona ima 9 epizoda, tako da je to vjerojatno ova koju su ubacili sinoc.

Ko da ima veze kako idu epizode kad nisu povezane?!Jedino ako mu kćer opet bude cura umisto udana frau-sve drugo je više-manje isto tako da redoslijed nije toliko važan.

Ruralna
11.12.2009., 11:18
Večeras u 22.20 nova epizoda :D!

Nemruth Dagi
11.12.2009., 11:52
Večeras u 22.20 nova epizoda :D!

Tak rano...:cerek:

malaSplit87
11.12.2009., 13:34
Jessss.

Postala san ovisnik.
Čekan ovaj petak ka ozeblo sunce, čak ni vanka ne izlazin radi serije :no:

zidd
11.12.2009., 15:33
Opet ona legendarna: koliko ljudi ima u tom Midsomeru?

dada7
11.12.2009., 18:43
Opet ona legendarna: koliko ljudi ima u tom Midsomeru?

Pa po mojoj procijeni Midsomer se proteže od obale oceana do Škotske, pa otprilike oko 2-3 milijuna ljudi:rofl:
S tim da svako mjesto mora imati zajednički hobi: pjevanje u crkvenom zboru, streličarstvo, dramske družine, (nastavite niz):)

Darsey
11.12.2009., 21:31
S tim da svako mjesto mora imati zajednički hobi: pjevanje u crkvenom zboru, streličarstvo, dramske družine, (nastavite niz):)
:lol: ja ću samo dodati još i: zvonjenje na crkvenim zvonima, članstvo u nekom odboru koji jednom godišnje organizira neki sajam i sl., tračanje, ..... više se ne mogu sjetiti :kava:

Evo upravo čekam da počne.... :top:

Vilibald
11.12.2009., 23:24
pogledala :lux:
nije mi nešto, šablonski sa previše rupa, ali ih volim :cerek:..

malaSplit87
11.12.2009., 23:35
Dobra je bila serija.

Nego jeste primjetili da onaj pomoćnik Jones :cerek: u dosta epizoda flertuje sa nekon ženskicon?

žalfija
12.12.2009., 01:53
Pa da. On je lik koji mora flertovati kad je Barnabi oženjen i ingliš đentlmen.:o

Trudila sam se ali nikako mi nije sjeo sarđent Scott (http://content7.flixster.com/photo/11/47/72/11477265_tml.jpg) u cijelu priču nakon Troya (http://www.midsomermurders.net/gfx/daniel_casey.jpg), baš sam bila tužna i nisam pratila, ali Jones mi je odmah postao drag! :)

I tako...meni je Midsommer zaaaaaaaakon. Strašno me relaksiraju. Ako ništa drugo uživam u okolišu.:top:

Danas je bilo super skupa sa Quasimodo/Frankeštajnom na kraju.

Zadnji put sam se kidala kad su se starčeki u invalidskim kolicima tukli u lokalnom pabu baguettima. Ah, ti englezi.:cerek: :rofl:

blenta
12.12.2009., 06:34
Trudila sam se ali nikako mi nije sjeo sarđent Scott (http://content7.flixster.com/photo/11/47/72/11477265_tml.jpg) u cijelu priču nakon Troya (http://www.midsomermurders.net/gfx/daniel_casey.jpg), baš sam bila tužna i nisam pratila, ali Jones mi je odmah postao drag! :)

Da, meni isto. Zapravo većinu tih epizoda sa Scottom nisam ni pogledala. A Jones se baš nekako odmah uklopio.

mr_freez
12.12.2009., 14:04
Epika je bil super samo sto je bilo ocekivano tko je ubojica, ali ostalo je bilo fora.
Samo neka stavljaju u 22.20. i ja zadovoljan. :)

malaSplit87
12.12.2009., 14:32
:lol: ja ću samo dodati još i: zvonjenje na crkvenim zvonima, članstvo u nekom odboru koji jednom godišnje organizira neki sajam i sl., tračanje, ..... više se ne mogu sjetiti :kava:

A imaju ja mislin desetine klubova di se članovi okupe pa onda rade neke akcije, kao npr. klub ljubitelja gljiva, biciklizma, šetanja prirodom, cvijeća, knjiga... :rofl:

Kaktuscarica
12.12.2009., 20:03
Ova zadnja epizoda je bila dobra ali inače su se pokvarili,meni bar,amerikanizirali su se.A inače ova radnja iz zadnje epizode,već sam ju gledala u nekoj seriji,potpuno ista radnja.:confused:

Darsey
12.12.2009., 20:44
Ni meni se ova epizoda sinoć nešto nije dopala.... nekako mi je bila creepy :ne zna:
Ali mi je jako poznata ova kuća gdje se dogodilo dvostruko ubojstvo i gdje su ti ljudi skrivali onog tipa. Je li moguće da je ta kuća već bila u nekoj ranijoj epizodi :confused:
I čini mi se da se Barnaby malo zaokružio :rofl:

malaSplit87
18.12.2009., 18:37
Večeras u 22:15. :lux:

Jedva čekam novu porciju slatkih kuća, cvijeća, klubova i naravno inspektora Jonesa :cerek:

Vilibald
19.12.2009., 09:45
pogledala :lux:
mada, opet mi se desilo ono, zaspala zadnje 2 minute, i probudila se na slova :mad:
ali znam ko je ubojica, mislim. :D

Ruralna
19.12.2009., 12:12
Jel bila dobra epizoda? Ja zadnje 2 nisam gledala:(

malaSplit87
19.12.2009., 13:09
Epzoda je bila predobra.
Bilo je poprilično komičnih scena.
Ubojica je ona crvena ženska.

Nemruth Dagi
19.12.2009., 14:31
Epka je bila prosječna osim one scene vrijedne pamćenja kad je inspektor ugledao veselu merlot recepcionerku u veš mašini.:lol:

ssnjoff
25.12.2009., 20:55
gospodo...tjedan midsomera, 2009. - svaki dan gledali po jednu epizodu.
rezime: jedna izvrsna sezona. priča sve manje bitna, ekipa sve bolja...

utisana
27.12.2009., 15:02
Svim obozavateljima midsomera, Sretna Nova 2010!
i da li se zna sta ide poslije Midsomera?Da li ce biti nesto od bbc ili neka amerikanizacija?

Dragonfly
28.12.2009., 14:34
Svim obozavateljima midsomera, Sretna Nova 2010!

Pridružujem se čestitkama! :lux: :top:

malaSplit87
28.12.2009., 16:11
Također, čestitke Midsomercima.

Ja skinila na torrent sve sezone, svaki dan jedna epizoda, svaki dan mi je lip dan :cerek:

Vilibald
31.12.2009., 16:41
sutra :s
i noćna sam, mogu gledat :Serek:

zakaj mi je sadržaj (http://mojtv.hr/default.aspx?pid=11349788) poznat?

Ruralna
01.01.2010., 15:52
Čini se da će biti zanimljiva epizoda, jedva čekam :cerek:

malaSplit87
01.01.2010., 16:04
Večeras Midsomer, jesss.
Jedva čekan di ci đonsa :zubo:

Sinjala san da na hallmarku repriziraju stare epizode, sa onim prvim detektivom Troyom.

krycek
01.01.2010., 16:19
ova sa žabama je bila - to nije nova sezona :(
možda su fulali sa najavom?

Crimson Petal
01.01.2010., 16:56
:ne zna: na HRT-u ovo jos nije islo, vjerojatno ste gledali negdje drugdje.

veceras ide the magician's nephew, sto je 4. (i zadnja) epizoda 10. sezone, a iduceg petka days of misrule, sto je bozicni specijal iz 2008.

zanimljivo, u rasporedu su naveli da i 15.1. ide midsomer. mozda je greska, a mozda su vec otkupili i 12. sezonu. :)

lika daroš
01.01.2010., 17:51
šta nije netko rekao da se midsomer prestao snimati? koliko nas onda još epizoda čeka? meni tu seriju drži barnaby, baš zbog njega mi je serija super, sva mi je nekako obiteljska, baš bliska...
a midsomerci su legendarni, mislim da sam negdje pročitala da ih je oko 130 ubijeno tokom svih sezona. odu dva po seriji, treću žrtvu obično spase jer ulete u zadnji čas :cerek:

Crimson Petal
01.01.2010., 18:01
ne, snima se još. barnaby odlazi u mirovinu nakon 13. sezone. nakon toga mogu prestati gledati MM. :ne zna:

In (http://en.wikipedia.org/wiki/Midsomer_Murders#Production) early 2009 John Nettles announced he will retire after the 13th series of 8 episodes, at the end of 2010. A new DCI will appear in the 14th series.

Maiya
01.01.2010., 18:24
Pff, kaj će im novi DCI? Pa Midsomer JE Barnaby. Ako nema Barnabya onda to više nisu Midsomer Murders, a i ono. Forsiranje. Čemu? Toliko uspješnih sezona, a treba im još? Ae živi bili pa vidjeli. No ne vidim potrebu.

malaSplit87
01.01.2010., 18:43
Bez Barnabya neće bit isto.

Ali ću svejedno gledat, to me je najbolja krimić serija.

Vilibald
02.01.2010., 05:52
sutra :s
i noćna sam, mogu gledat :Serek:

zakaj mi je sadržaj (http://mojtv.hr/default.aspx?pid=11349788) poznat?

shvatila :D

Nemruth Dagi
02.01.2010., 09:29
I meni se činilo poznatim.
No, zadnji kadrovi sa vampirskim zubima odvalili su me:cerek:

blenta
02.01.2010., 09:45
Ovu epizodu nisam vidjela prije. Valjda mi je nekako promakla na Hallmarku. Ali sam zapravo pogodila ubojicu i njegovu motivaciju. Što se s Midsomerom rijetko događa.

malaSplit87
02.01.2010., 12:51
Ja opet nisan pogodila ubojicu.
Zapravo nikad ga i ne pogodin.

Barnaby i vampirski zubi :rofl:

Nemruth Dagi
02.01.2010., 13:00

Kako se hvata filmsko-serijska ubojica????

Jednostavno.

Uvuci se u kožu scenarista. Razmišljaj i smišljaj kao on. Kad se uigraš vidjet ćeš da se iza svega krije logička šema. Osim u slučaju kad se na samom kraju uvede ubojičin lik kao deus ex machina. To je čest slučaj sa djelima A.
Christie.

I da ubojicu sam opet pogodila...

Crimson Petal
02.01.2010., 19:44
http://img696.imageshack.us/img696/3734/barnabyhalloween.jpg

izgleda da bi morao kod vampirskog zubara :rofl: :E :zubo:

lika daroš
03.01.2010., 14:01
to crimi legendo!!! primjećujem da njega jadnoga na kraju svake epizode udavi njegova žena s ovako nečim :rofl:

Ruralna
03.01.2010., 14:12

Meni je u jednom trenutku pao na pamet da bi mogao biti on.
Onda sam zaključila da sigurno nije zato što nikad ne pogodim :zubo:

NitkoPoseban
04.01.2010., 13:13
Meni se ne sviđaju ovako komplicirane epizode :ne zna:.
Nategnuto mi je to sve skupa.

Najviše volim kad se onako zdravo-seljačko-susjedski pobiju :rofl:.

Vilibald
08.01.2010., 17:05
danas, u 23:00 (ako)

Barnabyja i Jonesa odvuku s omraženog team-buildinga radi istrage eksplozije u stanici za vuču kojom upravljaju zapovjednik teritorijalne vojske Matt Parkes i njegov sin James. James je neumoljiv u poslu i sa ženama, ali je li sposoban za palež i ubojstvo? Calham Cross također je dom borcu za mir, ožalošćenoj majci i skupini profesionalnih ubojica u Centru teritorijalne vojske. Tko je odgovoran?

utisana
08.01.2010., 19:28
Jedva cekam!
Sva sam nabrijana na Midsomer!!!!
jadino mi u zadnjim epizodama fali malo muzike u pozadini u toku filma.Uvodna melodija mi je predobra i volim kad neku varijaciju ubacuju tu i tamo...

VECERAS!!! He,he,he...

malaSplit87
08.01.2010., 19:40
Večeras nova epizoda :lux:

Zakon su, definitivno najbolja krimi serija.

tiri ri ri ri ri , ta tan tan ta
Znan nisan svoja :bonk:

Maiya
09.01.2010., 00:12
Uspjela sam pogodit ubojicu. :lux:

Ajd i meni je osvanulo. :rofl:

blenta
09.01.2010., 08:03
Ja zaboravila staviti na snimanje. Šmrc.

Nemruth Dagi
09.01.2010., 09:04
Uspjela sam pogodit ubojicu. :lux:

Ajd i meni je osvanulo. :rofl:

kraj je nategnut...prvo mi je bilo logično da je onu ženu u kolicima zgazio sin a ne japa pukovnika a onda puki pak ubija i sina....

ne znam:confused:
od Midsomera ostalo mi je sama atmosfera engleske provincije, glumci i produkcija koja je savršena ali scenariji su mi sve gori i gori:(

Vilibald
09.01.2010., 09:55
skroz zaboravila na njih, gledala neki fim na cinestar tv. to inače nikad ne radim :confused:

utisana
09.01.2010., 11:19
....

ne znam:confused:
od Midsomera ostalo mi je sama atmosfera engleske provincije, glumci i produkcija koja je savršena ali scenariji su mi sve gori i gori:([/QUOTE]

Je,malo su se pokvarili...
ali i dalje su najbolja serija na svijetu.
U usporedbi s ostalim, uglavnom americkim glupostima, nemaju puno konkurencije!

innuit
09.01.2010., 14:05
....
U usporedbi s ostalim, uglavnom americkim glupostima, nemaju puno konkurencije!
slažem se, no u usporedbi sa ostalim britanskim, suxaju naveliko.
pogle above suspicion, wallander, whitechapel, morse/lewis...

ssnjoff
09.01.2010., 14:09
... suxaju naveliko......

al' i takovi nisu ni do koljena tvom engrish-u...

Maiya
09.01.2010., 16:09
al' i takovi nisu ni do koljena tvom engrish-u...

Croglishu, u biti. :D

ssnjoff
09.01.2010., 16:17
Croglishu, u biti. :D

lahko se moren i s tim složit...:)

innuit
09.01.2010., 16:54
tako mi i treba kad ulijećem u babinjak obožavateljki lika i djela djedice nettlesa. :P

malaSplit87
09.01.2010., 17:46
Jučerašnja epizoda mi je bila naporna.
Uopće mi nije bila zanimljiva.

ssnjoff
09.01.2010., 18:57
tako mi i treba kad ulijećem u babinjak obožavateljki lika i djela djedice nettlesa. :P

ne. "tako ti treba" jer voliš uvaljivat engleske riječi gdje im mjesto nije.

utisana
13.01.2010., 16:42
slažem se, no u usporedbi sa ostalim britanskim, suxaju naveliko.
pogle above suspicion, wallander, whitechapel, morse/lewis...

I meni je morse bio prepredobar,ali kad je umro!!:(

da li mi znas reci gdje bih mogla nabaviti spomenute serije sa hrvatskim titlovima?
hvala

Vilibald
15.01.2010., 16:02
danas

Dva para nestaju u seocetu Monks Barton, usred glasina o vračanju i ukletoj šumi. Teatralni vidjelac Cyrus LeVanu sukobljava se s pompoznim svećenikom Wallaceom Stoneom kada otkriju mrtvo tijelo, a ostali seljani po svemu sudeći upleteni su u slučaj ukradenih antikviteta. Hoće li Barnaby i Jones uspjeti otkriti tajnu šume Barton i pronaći ubojicu?

Stupid Cupid
15.01.2010., 16:21
Joj,obožavam Midsomer Murders! :)Pogotovo onaj pejsaž,cottages,dvorce..ah!
Ajde,dobro da danas emisija počinje ranije (u 22:20) jer kad počne u 23:00 zaspem negdje na sredini.
Danas u emisiji glumi Jeroen Krabbe. :cerek:

utisana
15.01.2010., 16:59
[QUOTE=Stupid Cupid;24550565]Joj,obožavam Midsomer Murders! :)Pogotovo onaj pejsaž,cottages,dvorce..ah!

I ja! I ja!
Ladanjske kuce,pabovi,lijepi vrtovi,puno zelenila,mjesni zbor,muzika!
:cerek::cerek:

burza rada
15.01.2010., 18:01
najbolji su :top:

megyyy
15.01.2010., 18:15
Evo još jedne poklonice midsomera!Jedva čekam večeras!:)

Darsey
15.01.2010., 20:55
i ja čekam :cerek:

malaSplit87
16.01.2010., 00:26
Dobra je bila epizoda večeras.

Maiya
16.01.2010., 02:18
Bila je dobra. Zadnja je. Slijedeći tjedan neka njemačka krimi drama, kaj već. :rolleyes: Jer je bilo komplicirano nastavit s nekom drugom dobrom britanskom serijom.
Eto, opet imam petak slobodan. :D

Vilibald
16.01.2010., 08:20
zaspala na pola. kad bi neko ispričao o čemu se radilo :rolleyes: :D

utisana
16.01.2010., 12:48
I Njemci znaju biti dobri ali za neki drugi dan u tjednu.
Petkom hocemo BBC!
Sad sam zalosnaaa:(

malaSplit87
16.01.2010., 19:15
zaspala na pola. kad bi neko ispričao o čemu se radilo :rolleyes: :D

Ne znan dokle si stala, prekomplicirano je.
Uglavnom duhovi nisu postojali nego je sve namješteno, svi zvukovi.

Ubojica je na kraju onaj ludi ćelavi, on je ubija sve ljude.

Baza je na kraju šta je onaj neki vizionar koji je priziva duhove na kraju serije nađen mrtav, nije ga nitko ubija, umra je od straha.(ne zna se od čega se prestrašija...).

malaSplit87
16.01.2010., 19:17
I Njemci znaju biti dobri ali za neki drugi dan u tjednu.
Petkom hocemo BBC!
Sad sam zalosnaaa:(

Baš me zanima koju će njemačku prikazivat.
Sve krimi njemačke serije koje san do sad gledala su mi bile super.

Uglavnom njemci mi imaju dobre te policijske i krimi serije.

Još ako glumci budu valjali...:zubo:

NitkoPoseban
16.01.2010., 19:34
Pamater, zašto se ja veselim tim serijama petkom kada uvijek na polovici zaspim :mad: :bonk:.

Al nije ova sezona koju smo gledali bila ni do koljena nekadašnjim.
Bili su mi premračni, premalo sunčane engleske selendre, premalo zelenjave i kotiđa, premalo izložbi cvijeća i pubova.
Previše noći, nategnuti scenariji, mračno, hladno (pa za to imamo Diela i Paskoa :ne zna:).

Vilibald
16.01.2010., 19:50
Ne znan dokle si stala, prekomplicirano je.
Uglavnom duhovi nisu postojali nego je sve namješteno, svi zvukovi.

Ubojica je na kraju onaj ludi ćelavi, on je ubija sve ljude.

Baza je na kraju šta je onaj neki vizionar koji je priziva duhove na kraju serije nađen mrtav, nije ga nitko ubija, umra je od straha.(ne zna se od čega se prestrašija...).

mislim da kužim. al ne znam koji ćelavi, šta nisu svi takvi bili? :rofl: jebate ništa se sjećam :rofl:
zašto ih je ubio? :ne zna:

NitkoPoseban
16.01.2010., 19:56
Meni se je činilo da sam dosta emisije vidjela al izgleda da nisam - ćelavog se ne sjećam :rofl:.

Vilibald
16.01.2010., 20:00
Meni se je činilo da sam dosta emisije vidjela al izgleda da nisam - ćelavog se ne sjećam :rofl:.

i ja sam bila uvjerena da se sjećam puno više. kad ono, samo šuma i vjetar :rofl:

malaSplit87
16.01.2010., 20:04
mislim da kužim. al ne znam koji ćelavi, šta nisu svi takvi bili? :rofl: jebate ništa se sjećam :rofl:
zašto ih je ubio? :ne zna:

Toliko su zakomplicirali da se niti se sićam zašto ih je sve pobija :misli:

Taj ćelavi je navodno vidija duhove ili tako nešto i završija u ludnici.(a nije nego se pravija lud).
Njegova žena je bila ljubavnica od onog starog koji je vlasnik dvorca i šume.

Molim ekipu pomoć ko je gleda, ja se pola toga ne mogu sitit.

I ona ženska koja se keksala sa poštarom, napustila svečenika i otišla sa poštarom.

Vilibald
16.01.2010., 20:14
hvala, ali nije ništa bolje, samo gore :rofl: :D

malaSplit87
16.01.2010., 20:22
hvala, ali nije ništa bolje, samo gore :rofl: :D

Viruj nije ni meni ništa bolje, tek sad neman pojma šta san jučer gledala.:rolleyes::rofl:

Crimson Petal
16.01.2010., 20:59
gledala sam na wikipediji, ove epizode (talking to the dead) uopce nema na popisu epizoda. :confused:
na ovoj stranici (http://midsomermurders.org/mainepisodeguide.htm) su je uvrstili na popis, ali nema datuma kada je prvi put prikazana u UK. :ne zna:

no, da se mi vratimo sadrzaju sinocnje epizode. :D

celavi je stan goodfellow - onaj koji je bio u ludnici, za kojeg su govorili da pati od disocijativnog poremecaja. (navodno je vidio nesto tako grozno da nije mogao vise normalno funkcionirati.)

on, njegova zena (nesta) i dvoje susjeda (molly i colin thomas) su, ako se dobro sjecam, krali antikvitete iz kuce onog bogatasa pargetera. [sam pargeter je suradjivao sa skupinom kradljivaca antikviteta. oni su nabavljali stvari, a onda ih je on prodavao templeu, vlasniku antikvarijata.]

stvari su se zakomplicirale kad je goodfellow ubio jednog pargeterova suradnika (mislim da ih je taj uhvatio u krađi). molly i colin su htjeli prijaviti goodfellowa policiji i zato ih je on ubio, a nestu je zatocio u bunaru.

saznao je i da je nesta imala aferu s pargeterom pa je na kraju ubio i pargetera, zatvorivsi ga u zeljeznu djevicu (http://en.wikipedia.org/wiki/Iron_maiden_(torture)). :zubo:

ludilo je, naravno, odglumio... (ili mozda nije? :mig:)

ispalo je na kraju da je one cudne zvukove pustao sam pargeter, kako nitko ne bi prilazio njegovu imanju dok mu stize roba. :zubo:

onaj vidovnjak, cyrus levanu, kojega je barnaby optuzio da je on kriv za te zvukove, je ipak bio neduzan po tom pitanju. cak je pogodio i da ce nestu goodfellow pronaci ispod vjesticjeg znaka. [kod bunara je bila potkova, to je nekakav znak.]

on sam je na kraju umro od straha (http://en.wikipedia.org/wiki/Parasympathetic_rebound) (pronasli su ga u sumi).
sto je vidio?
e... to ne znamo. :mig:

http://midsomermurders.org/talkingdead2.htm

NitkoPoseban
17.01.2010., 12:37
CP svaka ti čast :s :s.

Ruralna
17.01.2010., 13:38
Bila je dobra. Zadnja je. Slijedeći tjedan neka njemačka krimi drama, kaj već. :rolleyes: Jer je bilo komplicirano nastavit s nekom drugom dobrom britanskom serijom.
Eto, opet imam petak slobodan. :D

Ma daj:eek:
Od zadnjih 5 epizoda Midsomera, 4 nisam pogledala:( I već gotovo:(

Vilibald
17.01.2010., 16:48
potpis na zadnja dva posta :D

i jebem mater serveru :mad:

lika daroš
21.01.2010., 11:08
ne mogu vjerovati da je već gotovo, šteta ja sam ih par propustila, a jednu sam i prespavala. al ova zadnja mi je bila po guštu, samo malo strašljiva, pogotovo na kraju. koja groteskna smrt vidovnjaka :horor:

STINGer
22.01.2010., 13:14
http://www.jutarnji.hr/detektiv-tom-barnaby-nakon-200-rijesenih-ubojstava-odlazi-u-mirovinu/506325/

:tuzni:

Pitanje je da li serija ima smisla nakon što maknu Barnaby-a...

btw... htv bi napravio pravi posao da počne reprizirati seriju od prve epizode, puno bolje (i jeftinije, što bi im kao trebalo biti važno) od prikazivanja kojekakvih debilnih serija. A tome mogu dodati i repriziranje Frosta od početka, a i Psihološkog pristupa

Ruralna
22.01.2010., 15:12
http://www.jutarnji.hr/detektiv-tom-barnaby-nakon-200-rijesenih-ubojstava-odlazi-u-mirovinu/506325/

:tuzni:

btw... htv bi napravio pravi posao da počne reprizirati seriju od prve epizode, puno bolje (i jeftinije, što bi im kao trebalo biti važno) od prikazivanja kojekakvih debilnih serija. A tome mogu dodati i repriziranje Frosta od početka, a i Psihološkog pristupa
+ da repriziraju Hladnokrvna umorstva, Strunu u žici, Inspektora Lynley / Morsea i sve druge super britanske serije:D

Crimson Petal
22.01.2010., 20:03

odgovor je nema.
to nece biti to bez njega.

osim ako ne naprave slicno kao s morseom - lewis je dobio promaknuce i vlastitu seriju :zubo:, pa bi tako DS jones mogao postati DCI nakon sto barnaby ode u mirovinu. :mig:

malaSplit87
22.01.2010., 20:06
odgovor je nema.
to nece biti to bez njega.

osim ako ne naprave slicno kao s morseom - lewis je dobio promaknuce i vlastitu seriju :zubo:, pa bi tako DS jones mogao postati DCI nakon sto barnaby ode u mirovinu. :mig:

E vidiš to bi bila dobra ideja.:top:

STINGer
24.01.2010., 23:54
+ da repriziraju Hladnokrvna umorstva, Strunu u žici, Inspektora Lynley / Morsea i sve druge super britanske serije:D

Malo sam čeprkao po torrentima i našao Frosta, prve četiri sezone koje su "živahne" i mogu se relativno brzo skidati, a i titlove na engleskom pa ću se malo zabaviti sa tim...

sorry na oftopiku :mig:

utisana
26.01.2010., 11:03
Malo sam čeprkao po torrentima i našao Frosta, prve četiri sezone koje su "živahne" i mogu se relativno brzo skidati, a i titlove na engleskom pa ću se malo zabaviti sa tim...

sorry na oftopiku :mig:

Komjuterski sam skoro nepismena:o
kako bih i ja dosla do tih serija??:cerek:

vet.
26.01.2010., 12:53

i Prime Suspect (http://www.imdb.com/title/tt0098898/)
Detective Chief Inspector, Jane Tennison - Helen Mirren

nina black
26.01.2010., 20:23
Zašto više nema Midsomera, zašto :mama: uz to se najslađe zaspe...:D

Saransak
27.01.2010., 00:48
... A tome mogu dodati i repriziranje ... Psihološkog pristupa

e, da... :s :s ... genijalna serija - nevjerojatno da je nijesu nijednom reprizirali... živjela torentčad!

STINGer
27.01.2010., 08:44
Komjuterski sam skoro nepismena:o
kako bih i ja dosla do tih serija??:cerek:

budem ti odgovorio na pm :D

utisana
27.01.2010., 12:18
Stiglo!
Hi,hi:D

STINGer
28.01.2010., 00:38
Eto, uživaj i proslijedi zainteresiranima ako ih ima :)

innuit
28.01.2010., 08:40
sinoć je na itv-u napokon išla nova epizoda 12x06 the creeper. inače je cijela 12ta sezona već dostupna, jer je emitirana prije u švedskoj i australiji, no one koji ne mogu/žele gledati bez engleskog titla izluđuje itv-ovo puštanje jedne nove epizode svakih 2-3 mjeseca :(

malaSplit87
28.01.2010., 13:34
Ko ima Hallmark može svaki dan od pon-pet gledat reprize Midsomera od početka još sa onim najprvim detektivom.
Prikazuje se u 8 ujutro, a ima i u 14 h repriza.

STINGer
28.01.2010., 15:36
Ko ima Hallmark može svaki dan od pon-pet gledat reprize Midsomera od početka još sa onim najprvim detektivom.

Eto mala, mogla si lipo snimat pa se bacit u biznis prodavajući forumašima dvd-ove :D

IdrilZG
28.01.2010., 16:49

Nadam se da će nakon svih repriziranih sezona ponovno pustiti i one (4?) nove koje su nedavno premijerno prikazali.

malaSplit87
28.01.2010., 17:38
Eto mala, mogla si lipo snimat pa se bacit u biznis prodavajući forumašima dvd-ove :D

He, he, dobra ideja.
Ja san sve to skinila priko torrenta, doduše neman titlove, ali mi ne smeta to.

Forumaši, torrent je majka.:top:

STINGer
29.01.2010., 11:07
He, he, dobra ideja.
Ja san sve to skinila priko torrenta, doduše neman titlove, ali mi ne smeta to.

Za što ti točno trebaju titlovi?

btw... dobio sam koji pm u kojem me se pita kako da se skinu ovi gore Frostovi pristupi no kako sam obrisao poštu molio bih da pitate "utišanu" da vam proslijedi taj moj pm sa linkovima i uputama jer sam lijen ponovo sve pisati :o

malaSplit87
29.01.2010., 15:51
Za što ti točno trebaju titlovi?

Za ubojstva u Midsomeru.
Doduše meni to i ne smeta jer odlično razumin engleski.

Ali vidin da ima dosta forumaša koji vole Midsomer, pa nek skinu priko torrenta jer imaju sve sezone na netu.

STINGer
29.01.2010., 16:49
Za ubojstva u Midsomeru.
Doduše meni to i ne smeta jer odlično razumin engleski.

Ali vidin da ima dosta forumaša koji vole Midsomer, pa nek skinu priko torrenta jer imaju sve sezone na netu.

Evo

http://prijevodi-online.org/index.php?izbor=epizode&id=471&s=sve

http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=Midsomer%20Murders&jezik=

nema za sve sezone, ali će pomoći

Ruralna
30.01.2010., 14:14
i Prime Suspect (http://www.imdb.com/title/tt0098898/)
Detective Chief Inspector, Jane Tennison - Helen Mirren

E da, ona je kraljica, zaboravila sam na tu seriju:s:s:s

Evo nakon dugo vremena petak provela uz tv, neka njemačka serija :tuzni:

A da pitamo hrt da nam vrate britanske serije petkom :zubo:

Crimson Petal
30.01.2010., 17:34
i vracaju se, vec iduci tjedan :mig:

Ruralna
30.01.2010., 17:45
i vracaju se, vec iduci tjedan :mig:

Stvarno? :trio:
Super, jel znaš što ide?

Da editiram, ok ide -Sud i kazna ,našla sam

Crimson Petal
30.01.2010., 17:48
sud i kazna (http://www.itv.com/drama/copsandcrime/trialandretribution/). :lux: iduca 2 tjedna ide to, ne znam sto ce poslije.

malaSplit87
30.01.2010., 17:52
Ja san gledala i ovu njemačku šta je bila u dva nastavka.
Meni je bila super.

Očito će sad ubacivat tako mini serije.
Zakon!

Spacegirl
01.02.2010., 17:35
Midsomer murders je jedna od boljih Brit. serija...

utisana
01.02.2010., 19:50
Je!:cerek:

utisana
01.02.2010., 20:12
Je!:cerek: I Morse!

Spacegirl
02.02.2010., 11:33
Uuuu...:misli:
Podsjeti me...Morse...Morse....Ne pada mi na pamet!

Al', Barnaby je naj-cool cooper in UK! :D

utisana
02.02.2010., 16:27
Morse je stari,suhi,sijedi detektiv koji voli malo popiti.S njim je bio i Lewis kao pomocnik.Morse je obozavao opere i stalno ih je slusao u zadnjoj epizodi je..........:(umro!

Spacegirl
02.02.2010., 16:43
Morse je stari,suhi,sijedi detektiv koji voli malo popiti.S njim je bio i Lewis kao pomocnik.Morse je obozavao opere i stalno ih je slusao u zadnjoj epizodi je..........:(umro!

:facepalm: Tako je! Morse!

I on mi je bio cool, al' Barnaby je ipak jači. :D

innuit
10.02.2010., 17:16
večeras na itv-u (a sutra na svakom respektabilnom torrentu :) ) počinje trinaesta (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Midsomer_Murders_episodes#Series_Thirteen_ .282010.29) sezona. malo zbunjujuće, jer itv još nije pustio zadnju od 12te. ali nema veze, novi mm je tu :)

Spacegirl
11.02.2010., 13:21
večeras na itv-u (a sutra na svakom respektabilnom torrentu :) ) počinje trinaesta (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Midsomer_Murders_episodes#Series_Thirteen_ .282010.29) sezona. malo zbunjujuće, jer itv još nije pustio zadnju od 12te. ali nema veze, novi mm je tu :)

Jedva čekam! :D

Stupid Cupid
11.02.2010., 15:23
Super,super! :lux: Sutra navečer gledam onda novu sezonu! :lux:

STINGer
12.02.2010., 12:46
Ima li titlova?

Stupid Cupid
12.02.2010., 17:15
Ima li titlova?

Ja nisam našla.
Taman mi se skinula serija-navečer slijedi uživancija! :cerek:

STINGer
12.02.2010., 18:57
Ma dosta su i engleski, mrzi me kad moram raspaliti ton da bu čuo što je netko rekao :rolleyes:

Darsey
12.02.2010., 19:04
I ja skidam :cerek:
Al neću večeras gledati jer ću garant zaspati :rofl:
I ja stavim engleski titl jer mi je tako lakše pratiti.

STINGer
12.02.2010., 19:30
I ja stavim engleski titl

Javi kad ga nađeš

Darsey
12.02.2010., 21:01
Javi kad ga nađeš

Dogovoreno! :top:
Vjerujem da će za dan-dva osvanuti.

Darsey
13.02.2010., 08:29
Brzi su.... evo engleskog titla (http://www.podnapisi.net/midsomer-murders-1997-subtitles-p683974)

STINGer
13.02.2010., 09:04
Brzi su.... evo engleskog titla (http://www.podnapisi.net/midsomer-murders-1997-subtitles-p683974)

Najs :top:

Ja u međuvremenu skinuo s torrenta prvu sezonu pa se nanovo oduševljavam. Troy je koma :rofl: a mlada Cully baš slatka :cerek:

Spacegirl
13.02.2010., 09:23
Najs :top:

Ja u međuvremenu skinuo s torrenta prvu sezonu pa se nanovo oduševljavam. Troy je koma :rofl: a mlada Cully baš slatka :cerek:

Troy je meni bio najjači. Šteta što nije više sa Barnabyem.

Što je na kraju ono bilo sa Troyem?!

Stupid Cupid
13.02.2010., 10:31

Hvala na titlu. :)
Ja nisam mogla izdržati tako da sam jučer pogledala bez titlova. Iako mi je engleski struka,priznajem da nisam pohvatala baš svaku riječ. Iako sam maksimalno volumen naštimala. (tako glasno da su moji ušli u sobu i pitali što se događa,jel sam gluha. Rekoh-nisam gluha,al gledam seriju bez titlova :rofl: ) Danas ću pogledati s titlovima da utvrdim gradivo. :D

Stupid Cupid
13.02.2010., 10:34

Mislim da je položio ispit za narednika te otišao u drugu policijsku postaju.

STINGer
13.02.2010., 11:07

On je napredovao i dobio premještaj u London ili tako nešto...

Spacegirl
13.02.2010., 11:13
Mislim da je položio ispit za narednika te otišao u drugu policijsku postaju.

On je napredovao i dobio premještaj u London ili tako nešto...

E, i ja sam mislila da je tako nešto.

Hvala! :cerek:

STINGer
13.02.2010., 11:23
Pardon, postao je inspektor na kraju šeste sezone i dobio premještaj u Middlesbrough... e sad, da li jeon sam napustio seriju jer je mislio da će mu karijera napredovati ili su ga šutnuli ne bih znao

Spacegirl
13.02.2010., 11:26
Pardon, postao je inspektor na kraju šeste sezone i dobio premještaj u Middlesbrough... e sad, da li jeon sam napustio seriju jer je mislio da će mu karijera napredovati ili su ga šutnuli ne bih znao

Da, i ja se pitam isto. Al' bio se vratio na vjenčanje Cully.

STINGer
14.02.2010., 05:27
Evo malo...

http://mojtv.hr/magazin/3371/ubojstva-u-midsomeru-ostaju-bez-barnabyja.aspx

..pa ovo...

http://www.guardian.co.uk/media/2010/feb/09/midsomer-murders-neil-dudgeon

http://www.mirror.co.uk/celebs/news/2010/02/10/newdunnit-115875-22031633/

http://images.mirror.co.uk/upl/m4/feb2010/8/0/midsomer-murders-pic-itv-978765911.jpg

Uglavnom, "netijak" mi izgleda kul, Ben mi je od početka iznimno drag lik, od srca im želim da nastave sa zanimljivim slučajevima, a kamera u ovoj seriji apsolutno nikad nije bila problem :top: sve najbolje, jer mi obožavamo engleske serije, jel da :cerek:

p.s. ja nastavljam sa obnavljanjem starog gradiva i skidanjem torrenta odn. svih epizoda od početka dok ova zadnja sezona ne izađe cijela pa ju skinem i pogledam odjednom. Ako kome trebaju upute kako da si skine stare epizode i titlove neka se slobodno javi na pm :w

mr_freez
14.02.2010., 12:05
Uglavnom, "netijak" mi izgleda kul, Ben mi je od početka iznimno drag lik, od srca im želim da nastave sa zanimljivim slučajevima, a kamera u ovoj seriji apsolutno nikad nije bila problem :top: sve najbolje, jer mi obožavamo engleske serije, jel da :cerek:

p.s. ja nastavljam sa obnavljanjem starog gradiva i skidanjem torrenta odn. svih epizoda od početka dok ova zadnja sezona ne izađe cijela pa ju skinem i pogledam odjednom. Ako kome trebaju upute kako da si skine stare epizode i titlove neka se slobodno javi na pm :w

Bilo bi bolje da su unaprijedili Ben-a, a ne dovesti drugog lika. :kava:
Ili cak dovesti Troya da je u tandemu s Benom.
To bi bilo fora za vidjeti.

Spacegirl
14.02.2010., 12:12
Bilo bi bolje da su unaprijedili Ben-a, a ne dovesti drugog lika. :kava:
Ili cak dovesti Troya da je u tandemu s Benom.
To bi bilo fora za vidjeti.

Ček, ček! Nisam skontala!! :confused:

Koga su zamijenili????:eek:

blenta
14.02.2010., 12:19
Ček, ček! Nisam skontala!! :confused:

Koga su zamijenili????:eek:

Nikoga još, ali Barnaby odlazi na kraju trinaeste sezone koja se počela prikazivati u Engleskoj. Na njegovo mjesto će doći njegov bratić (a ne nećak, kako je prevedeno u hrvatskom članku) koji će se pomalo pojavljivati kroz 13-u sezonu.

@ mr_freez: Ben je talentiran, ali bilo bi to stvarno strelovito napredovanje. U seriju je ušao kao uniformirani policajac, a u međuvremenu je unaprijeđen u redarstvenika pa u narednika. Ali i meni je pala na pamet ideja za Troya koji je ipak inspektor.

Spacegirl
14.02.2010., 12:22
Nikoga još, ali Barnaby odlazi na kraju trinaeste sezone koja se počela prikazivati u Engleskoj. Na njegovo mjesto će doći njegov bratić (a ne nećak, kako je prevedeno u hrvatskom članku) koji će se pomalo pojavljivati kroz 13-u sezonu.

@ mr_freez: Ben je talentiran, ali bilo bi to stvarno strelovito napredovanje. U seriju je ušao kao uniformirani policajac, a u međuvremenu je unaprijeđen u redarstvenika pa u narednika. Ali i meni je pala na pamet ideja za Troya koji je ipak inspektor.

Aha...Kul!! :D

Ne bi mi bilo isto bez Barnabya...Hvala! :cerek:

innuit
15.02.2010., 07:57
I ja stavim engleski titl
Javi kad ga nađeš

malo ot, ali kome se ne da čekati da izađe titl, a ima osnovno znanje rada u subtitle workshopu, ovdje (http://subtitles.toh.info/bbc-iplayer.html) može naći transkripte za bbc-ove serije, a ovdje (http://english.xnv.nl/) za itv i 4oD-ove serije, uglavnom odmah nakon emitiranja. bbc malo zeza vikendom, ali do ponedjeljka su i oni kompletirani.

utisana
15.02.2010., 11:26
malo ot, ali kome se ne da čekati da izađe titl, a ima osnovno znanje rada u subtitle workshopu, ovdje (http://subtitles.toh.info/bbc-iplayer.html) može naći transkripte za bbc-ove serije, a ovdje (http://english.xnv.nl/) za itv i 4oD-ove serije, uglavnom odmah nakon emitiranja. bbc malo zeza vikendom, ali do ponedjeljka su i oni kompletirani.

Ajoooj,nis se ne kuzim..

Stupid Cupid
04.03.2010., 22:24
Kad će 2. nastavak 13-te sezone? :ne zna: Kako oni emitiraju tu seriju, jednom mjesečno? :confused: (guglala sam, ali nisam našla podatak kad emitiraju 2.nastavak). A već je više od dva tjedan prošlo od prve epizode.

innuit
14.05.2010., 20:07
evo druga bila prekjuče, da se nać na uobičajenim warez mjestima. i eng titlovi također :)
inače,puštaju kako im puhne, nema određenog intervala. baci jednom tjedno pogled na http://www.itv.com/tvguide/ , pa možda uloviš datum sljedeće.

Vilibald
15.05.2010., 10:16
evo druga bila prekjuče, da se nać na uobičajenim warez mjestima. i eng titlovi također :)
inače,puštaju kako im puhne, nema određenog intervala. baci jednom tjedno pogled na http://www.itv.com/tvguide/ , pa možda uloviš datum sljedeće.

di puštaju? :confused:
jel mi šta promaklo? :misli:

Metuzalem
15.05.2010., 11:22
Sasvim pristojna TV serija

Mopsi 7
15.05.2010., 12:18
Meni jedna od najboljih, ako ne i najbolja serija. Niti jedna dosana ili nedajbože naporna epizoda. Sve u svemu, odlično. :s

innuit
16.05.2010., 08:23
di puštaju? :confused:
jel mi šta promaklo? :misli:
pa, na itv (http://www.itv.com/)-u. govorilo se o najnovijim epizodama, valjda.

Vilibald
07.07.2010., 07:36
nedjelja, htv 1
10.15
Umorstva u Midsomeru 11, :lux: :cerek:

HTV prikazuje osam novih epizoda izvrsne britanske serije "Umorstva u Midsomeru", snimljene prema romanima Caroline Graham. Sunday Times opisao je tu spisateljicu kao najbolju nakon Agathe Cristie, a ono što razlikuje ovu seriju od ostalih istoga tipa jest crni humor koji ne nedostaje niti u jednoj epizodi. Ubojstva, ucjene i otmice uobičajena su pojava u idiličnome Midsomeru. Iza živopisnih fasada i uređenih vrtova ništa nije onako kako se isprva čini, a to najbolje zna iskusni inspektor Barnaby koji uvijek bez milosti progoni krivce. Barnabyjev siguran, ali i intuitivan pristup, u potpunoj je suprotnosti onomu njegova pomoćnika. Ulogu Toma Barnabyja tumači sjajni John Nettles, a Jason Hughes njegovog pomoćnika Bena Jonesa.

1. epizoda: DANCE WITH THE DEAD Kad u automobilu iz Drugoga svjetskog rata pronađu tijelo mladića puno ispušnih plinova, slučaj se čini kao samoubojstvo. Ali Simon Bright nije bio sam - prije smrti pretrpio je udarac u glavu. Gdje je njegova djevojka, novopridošla Laura Sharp? I kako je doživljavaju stanovnici Morton Fendlea, sela nad kojim se još uvijek nadvija sumorna sjena Drugoga svjetskog rata?

ssnjoff
07.07.2010., 08:14
super.
al nisu baš nove. jebatga, to je 2008. godina?!
bilo već i na htv-u. dakle, malo lage.

STINGer
08.07.2010., 15:48
Da, to smo već gledali...

Ja sam trenutno u fazi ponavljanja pa sam konačno uspio početi gledati ono što sam skinuo s torrenta, trenutno sam na drugoj sezoni

ssnjoff
09.07.2010., 07:13
mene je hallmark ubio reprizama - ne moren više ponavljat....ubij me.

STINGer
09.07.2010., 19:27
E da... kako na torrentima nema titlova za 11. sezonu, a nema ih čak ni na engleskom jeziku onda se bacite na snimanje ovih repriza nedjeljom :)

beppina
09.07.2010., 19:53
Obožavan ovu seriju.

Britanci definitivno nemaju konkurencije šta se tiče krimića.

Ruralna
10.07.2010., 15:51
nedjelja, htv 1
10.15
Umorstva u Midsomeru 11, :lux: :cerek:

Superiška, obožavam ih:cerek:
Ne smeta što su reprize i onako sam sve to gledala neredovito ili bi zaspala na pola:zubo:

Vilibald
10.07.2010., 17:06
Superiška, obožavam ih:cerek:
Ne smeta što su reprize i onako sam sve to gledala neredovito ili bi zaspala na pola:zubo:

ae :zubo: :cerek:

Ruralna
10.07.2010., 17:15
ae :zubo: :cerek: Isti problem, ha;)
I to najčešće zadnjih 20 min gdje se razriješi cijela serija i onda bi se probudila na odjavu serije :zubo:

Vilibald
10.07.2010., 17:20
Isti problem, ha;)
I to najčešće zadnjih 20 min gdje se razriješi cijela serija i onda bi se probudila na odjavu serije :zubo:

ae :s :cerek:

iako, sad sam gledala dosta na Hallmerku pa sam nadoknadila dosta toga.

blenta
01.08.2010., 19:25
Je li netko gledao današnju epizogu? Propustila sam taman zadnjih 10-15 minuta tako da ne znam tko je ubojica. Pomoć, molim.

Vilibald
01.08.2010., 21:03
ubojica je ona ženska, suradnica, tajnica, šta li, julia, sve ih je :kill:
osim starog, on je vidio kako mali sređuje leš pa ga je srce izdalo. tako nešto. i meni fali dijelova :D