PDA

View Full Version : Pegle za kosu, sredstva i četke za ravnanje

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

infra red
07.10.2006., 14:50
Onda probaj nabaviti nekako ili john frieda ili još bolje toni&guy iron-it heat defence spray.Toni&guy nema kod nas :(. Ja ga kupim u Engleskoj i stvarno štiti kosu.

hana
09.10.2006., 20:39
ja sam koristila taj sunsilk i nis ne valjda plus sta mi se pocelo perutat vlasiste od njega a cim sam prestala s njim od peruti ni p vise.
na cetku si sama nikako ne mogu izvuc dobro otraga jer mi bude ravno ali uvijeno na van a nemogu si sama cetkom to uvijat na unutra pa da onda ispadne zapravo ravno.
lissimu sam kupila i ja, probala dva puta i niti jednom mi nije izravnalo, mozda mi je kosa prekratka za tu lissimu (do brade/ramena) ne znam ali poslje vise nisam ni probavala.
imam i onu cetku sta izgleda ko pegla ali je zapravo cetka i to je super stvar ali onaj problem uvijenosti kose na dnu na van i dalje ostaje.
tako da zadnje vrijeme prakticiram sljedece: namazem kosu sa kuene straight and silk ili tako nekako gel/kremu pa posusim sa fenom prstima ravnajuc kosu i onda pegla.
kosa mi (bar za sad nije suha) pa mi pegla ne cini neko veliko zlo.
ali ako padne kisa ili je jaka vlaga ni moje prethodno peglanje ne pomaze.

amber
10.10.2006., 12:37
meni je lissima dobra uvik osim kad je vlaga u zraku - onda nema pomoci
ma ocito u tom slucaju nista ne pomaze i moramo se pomirit s tim :tuzni:

Rock Star
15.10.2006., 13:38
Ima li je tko? Kakva je? Mislim si to kupiti, trebam nekaj za frizuru, pa me zanima ima li tko iskustva s tim...

reggie
15.10.2006., 14:03
baš sam jučer vidla reklamu za to, a neki dan gledala u mercatoneu figare i sl. svih vrsta pa i mene interesira... ovo je četka koja oblikuje i suši kosu? da li se s njom mogu raditi kovrče? i da li se s njom može ravnat kosa?

mrkvich
15.10.2006., 20:02
vidla danas reklamu za to i odma mi se zacaklile oci.:)
bash nekaj kaj mi treba jer mi na nerve idu vec vikleri kaj mi pocupaju pol kose i ne dobim kaj zelim.
kad saznate cijenu i mjesto di tog ima javiteee!

mrkvich
15.10.2006., 20:03
vidla danas reklamu za to i odma mi se zacaklile oci.:)
bash nekaj kaj mi treba jer mi na nerve idu vec vikleri kaj mi pocupaju pol kose i ne dobim kaj zelim.
kad saznate cijenu i mjesto di tog ima javiteee!

Nimue
29.10.2006., 19:28
evo,stavit cu ovo ovdje jer ne vjerujem da bi neki decko htio kupiti peglu za kosu.:) dakle,prodajem peglu za kosu, Philips Duometricks Straight,ploce su keramicke a tokom upotrebe pusta laganu paru. ima nastavak za raditi one vijuge i cesljic. Stara je godinu dana,3,4 puta upotrijebljena.:D

cijena 200 kuna.
ako je netko zainteresiran,neka mi se javi!
pozdrav!

snjoxi
02.11.2006., 10:50
joj meni je to spalilo kosu koja je inace tanka. a tak bi htjela imat ravnu kosu!:tuzni:
aj nadam se da ces ju prodat :)

Nimue
02.11.2006., 11:16
ova ima paru za zastitu. i ja se nadam da cu je prodati!

Maisie
02.11.2006., 13:22
jesi i ti to žrtva trenda? znan ih dosta koje su pokupovale ta pegla jer je in šetat ispeglane kose pa se i nisu baš našetale.

Nimue
03.11.2006., 06:17
kupila sam peglu jer sam tada imala poludugu kosu koja je bila nit ravna nit frckava,svaka vlas isla na svoju stranu,koma. sad mi je kosa duga i dobila je na tezini pa je ravna,a ne namjeravam se opet sisati.

blessy
09.11.2006., 11:20
je li tko probao, gdje to ima za kupit? ne mislim na peglu nego na onu četku što se okreće oko svoji osi , tako nekako:confused: ,pa uz pomoć fena dobiješ frizuru kao u salonu....navodno postoje i keramičke ali ne znam da li toga ima kod nas...ideja nije loša, pitanje da li djeluje kao na reklami:ceka:

venom nixy
09.11.2006., 11:33
je li tko probao, gdje to ima za kupit? ne mislim na peglu nego na onu četku što se okreće oko svoji osi , tako nekako:confused: ,pa uz pomoć fena dobiješ frizuru kao u salonu....navodno postoje i keramičke ali ne znam da li toga ima kod nas...ideja nije loša, pitanje da li djeluje kao na reklami:ceka:
Ako si iz Zagreba možeš probat u Frizerskom priboru na Ilici, blizu trga francuske.... tamo imaju pegle, četke, sto čuda!

mouse
09.11.2006., 11:44
Ja ravnam velikim viklerima, onim samostojećim,čičkavim.
Što većeg promjera, to bolje, moji su 60mm. Na tek osušenu kosu stavim ih koliko stane na glavu, nikakvim posebnim redoslijedom i držim pola sata,nekad i više. Super mi izravna/istegne kosu, a ne bude slamnasta.

blessy
09.11.2006., 11:57
u splitu sam ali mislim da ima i tu neka slična trgovina s frizerskin priborom..viš mogla bi pogledat samo ako nije preskupo....
mouse, ti su vitleri savršeni, znam ,i super bude kosa, a ne kao nakon peglanja -slama, ali ja ih ne trpim na glavi, već nakon 10 min ih skidam, jednostavno ne mogu dočekat :( i imam pregustu kosu pa mi ih treba jako puno..jedino ako nisam još otkrila te koje ti imaš..možda postoje i veći nego što ja znam:confused: otić ću baš vidjet, tnx

mouse
09.11.2006., 12:02
mouse, ti su vitleri savršeni, znam ,i super bude kosa, a ne kao nakon peglanja -slama, ali ja ih ne trpim na glavi, već nakon 10 min ih skidam, jednostavno ne mogu dočekat :( i imam pregustu kosu pa mi ih treba jako puno..jedino ako nisam još otkrila te koje ti imaš..možda postoje i veći nego što ja znam:confused: otić ću baš vidjet, tnx
I ja ti imam kose za dvije glave, što bi frizerka rekla. Gusta je, duga do pola leđa i prirodno valovita. Stavljam pramenove srednje debele, ne onako tanko kao što bi frizerka, pohvatam kako uhvatim; stane mi na glavu nekad 10 nekad više, kako kad. Što manje nastojim napraviti cakum-pakum, to mi bolje uspjeva!

blessy
09.11.2006., 12:08
I ja ti imam kose za dvije glave, što bi frizerka rekla. Gusta je, duga do pola leđa i prirodno valovita. Stavljam pramenove srednje debele, ne onako tanko kao što bi frizerka, pohvatam kako uhvatim; stane mi na glavu nekad 10 nekad više, kako kad. Što manje nastojim napraviti cakum-pakum, to mi bolje uspjeva!
imaš identičnu kosu kao ja;)

mouse
09.11.2006., 12:19
imaš identičnu kosu kao ja;)
:grli:

club delicious
09.11.2006., 22:15
Dok sam imala dugu kosu do polovice leđa redovito sam je ravnala feniranjem keramičkom ionskom četkom i mogu reći da je dobro ravnala ali i znatno isušivala kosu nego prije dok sam to isto radila s drvenom od pola prirodne i pola sintetske dlake.

Nimue
12.11.2006., 19:14
gdje se mogu kupiti ti veliki vikleri i koliko kostaju otprilike?

mitzy
12.11.2006., 20:35
Rowenta brush Active, by Pevec...

Moj sljedeći ulov:cice:

mouse
13.11.2006., 07:55
gdje se mogu kupiti ti veliki vikleri i koliko kostaju otprilike?
Ja sam kupila u DM-u, ovi od 60 mm promjera budu pakirani po 3 kom, koštaju oko 16 kn paketić.

mladac
13.11.2006., 13:51
i kolko ti ih odprilike treba? 3-4 paketića? ili više

mouse
13.11.2006., 13:55
i kolko ti ih odprilike treba? 3-4 paketića? ili više
Imam 4 paketića i sve pohvatam. Nekipramen deblji, neki tanji, ne preciziram previše. I znaš, ni ne stane više na glavu; izgledam kao satelit kad to postavljam! Ali je kosa fino istegnuta, nije slamnasta nego ima lijepo oblikovane vrhove.

mladac
13.11.2006., 14:36
staviš na suhu, vlažnu ili mokru kosu

mladac
13.11.2006., 14:36
sorry pronašla :kiss:

Gipsyqueen
13.11.2006., 16:37
Ja isto imam jako gustu i prirodno valovitu kosu i najbolji su mi preparati za ravnanje(Keune ili Becoming), vikleri+izvlacenje na obicnu ogromnu cetku. Ove cetke za ravnanje uglavnom su preslabe za moju kosu, a neke i previse ostecuju pa sam od tog odustala. Inace u jesen je kosa vecini grozna (vise opada, susha je jer ju vise feniramo nego ljeti itd.) pa ju treba dodatno zastititi. Ja sam nabavila brdo regeneratora, balzama, hranjivih maski i sl.

blessy
13.11.2006., 22:39
e ta rowenta bi mogla biti dobra...tko zna koliko dođe...mogla bi sutra trk do peveca.:driver: uf, kad će ta plaća više:p

Zlatokosa
13.11.2006., 23:41
obavezno napiši iskustva kad je kupiš

mouse
14.11.2006., 10:49
Ja isto imam jako gustu i prirodno valovitu kosu i najbolji su mi preparati za ravnanje(Keune ili Becoming), vikleri+izvlacenje na obicnu ogromnu cetku. Ove cetke za ravnanje uglavnom su preslabe za moju kosu, a neke i previse ostecuju pa sam od tog odustala. Inace u jesen je kosa vecini grozna (vise opada, susha je jer ju vise feniramo nego ljeti itd.) pa ju treba dodatno zastititi. Ja sam nabavila brdo regeneratora, balzama, hranjivih maski i sl.
Upravo zato što mi je suha kosa zimi još suša, ne koristim četke jer uz njih trebam fen, a to sam si zabranila, osim u situacijama ako mi je hladno ili je veeeelika žurba. Sušim je prirodno, a to je, vjerojatno znaš ako imaš takvu kosu, višesatni postupak! Vikleri mi je ne oštećuju, pa ih stoga i koristim. Naravno, tu su i maske i balzami koji se ne ispiru.

gangsta_doll
14.11.2006., 15:04
naj bolja pegle mi je ova koju imam od diego dalla palma _pegla se zove belissima keramicka 60 eurica

SmthSpecial
15.11.2006., 00:03
ja koristim rowentu lissimu za ravnanje :s sta ja znam, meni je predobra!
nemam tako gustu kosu ali mi se nekak bezveze uvije uvijek, nit ravna nit valovita.
prije sam koristila posebno cetku i fen al su mi ruke pootpadale dok se isfeniram, a s lissimom sam se preporodila :zubo: :top:
a za ljude kojima se kosa osusila od feniranja preporucam silikonsko ulje dikson blu :s

reggie
24.11.2006., 12:13
ja vidla tu rowentu brush active u dućanu:eek: pa to je ogromno :eek: :eek: ne bi si sama mogla s tim kosu izvlačit :kajjaznam:

nego ta lissima ima 1000w ako se ne varam... zašto je tako slaba? (mislim očit odgovor je da ne spali kosu), al ono, ima jeftinijih rowentinih fenova od 1700w. na kraju ju nisam zbog toga kupila...

Nimue
24.11.2006., 18:59
ja vidla tu rowentu brush active u dućanu:eek: pa to je ogromno :eek: :eek: ne bi si sama mogla s tim kosu izvlačit :kajjaznam:

jesi vidjela mozda koliko to cudo kosta?

iva11
25.11.2006., 08:12
jesi vidjela mozda koliko to cudo kosta?

Imam ju ja, mislim na Brush Active, fenomenalna je..nije mi žao jedne kune koju sam potrošila na nju, savršena stvar sa kojom dobiješ lijepu izvučenu kosu ko' od frizera.Košta oko 400,00 kn, kako gdje kuna više manje ali stvarno vrijedi toliko.Ja imam ekstremno gustu, dugačku i metlasto ravnu kosu koju moram sa nečime ukrotit jer u suprotnom izgleda prestrašno.Četka je prva stvar sa kojom si ja mogu napraviti to onak kak mi napravi moja frizerka i prva stvar kojom si mogu izvući kosu od iza, super, super stvar:top: :top: , svaka čast Rowenti!!!!Ovaj viked ću ju probati na šogorici, ona ima prirodno valovitu, dugu kosu pa vam javim kak šljaka na vama ''frčkavicama''....

reggie
25.11.2006., 11:51
znači ti bez problema sama time izravnaš kosu? (meni je to zbilja ogromno izgledalo...)

iva11
27.11.2006., 08:23
znači ti bez problema sama time izravnaš kosu? (meni je to zbilja ogromno izgledalo...)

Bez ikakavog problema:top: , baš zato što je tak velika lijepo izvuče kosu a u kompletu dobiješ tu veliku i jednu malu četku...

mitzy
01.12.2006., 16:17
Dva nastavaka dobiješ?

Ja vidjela nekakvu Philipsovu četku sa više nastavaka,
može i za frčkanje a ne samo ravnanje...pa se dvoumim...:rolleyes:

-anna-
01.12.2006., 23:51
jeli isprobao tko onu Panasonic ionsku četku za kosu? :D

Evo sto kažu o njoj :D

Puni vašu kosu negativnim ionima koji je održavaju mekom, svilenkastom i podatnom. Negativni ioni su kombinacija kisika koji nosi negativan elektricitet i mikroskopskih dijelića vlage u zraku. Suha kosa je pozitivno nabijena a četka dodaje negativne ione

Cijena: 149,00 Kn

Težina: 100 grama

duchessa
02.12.2006., 07:06
Ja sam kupila u DM-u, ovi od 60 mm promjera budu pakirani po 3 kom, koštaju oko 16 kn paketić.

I ja ravnam velikim viklerima, moji su 80 mm - cca 18 kn. Lijepo mi izvuku kosu -ponekad:tuzni:
Moja kosa je hirovita, uvijek je isto tretiram-nekad ravna,nekad je naveče savršeno izravnam ujutro frčkava:confused:

Imam i veliku četku, ali ne mogu se njome ravnati - teško mi je - nakon par minuta ruke bole (osobito ravnat iza glave,otpada ruka)

Mislim da ću kupiti brush aktiv. Na forumu je naveliko hvale

scrat5645
02.12.2006., 17:05
Imam ju ja, mislim na Brush Active, fenomenalna je..nije mi žao jedne kune koju sam potrošila na nju, savršena stvar sa kojom dobiješ lijepu izvučenu kosu ko' od frizera.Košta oko 400,00 kn, kako gdje kuna više manje ali stvarno vrijedi toliko.Ja imam ekstremno gustu, dugačku i metlasto ravnu kosu koju moram sa nečime ukrotit jer u suprotnom izgleda prestrašno.Četka je prva stvar sa kojom si ja mogu napraviti to onak kak mi napravi moja frizerka i prva stvar kojom si mogu izvući kosu od iza, super, super stvar:top: :top: , svaka čast Rowenti!!!!Ovaj viked ću ju probati na šogorici, ona ima prirodno valovitu, dugu kosu pa vam javim kak šljaka na vama ''frčkavicama''....

Daj pls reci da li ta četka suši kosu ili moraš još fenom sušiti?

:)

res publica
03.12.2006., 02:07
jel' probala koja onu duplu četku za ravnanje, s dvije spojene strane? nije električna, nego izgleda kao pegla za kosu s bodljicama/četkicama.

duchessa
03.12.2006., 06:11
Ja probah,a čak mi je jednom frizerka njome ravnala - nije mi se svidjelo. Naelektriziralo mi kosu :(. Sad da li je to nekvalitetna četka ili ? neznam. No meni je puno teže ravnati njome nego velikom okruglom četkom.

scrat5645
03.12.2006., 12:15
Ja imam takvu duplu četku od Avona i nije mi baš nešto.

hana
03.12.2006., 12:22
a jel ta brush active zaista toliko bolja od one lissime ili kako se vec zove?
ili je vama kojima je dobra brush active dobra i ova druga?

res publica
03.12.2006., 12:28
brush activ, jel' se ona vrti ili je samo onako četka kroz koju izlazi topli zrak?

SANDY2006
03.12.2006., 21:45
Brush Activ Rowenta je pušiona - sorry na izrazu. Preskupa je u odnosu na cijenu. Imam tanku i gustu kosu i ne pomaže mi jer preslabo grije - 400W i ima samo dva nastavka, četke su premekane.
Ja sam bila uvjerena da se četke griju (kao npr. pegla) ali kroz njih puše ''topli'' zrak koji se uopće ne osjeti.
Sad mi je žao što nisam kupila Phillipsov set koji je sličan, jeftiniji je za 100 kn i ima više nastavaka, mislim 4 ili 5.
A što se tiče veličine - s njom možeš čovjeka umlatit kolika je.

Preporučam; Obavezno isprobati prije kupovine.

iva11
04.12.2006., 08:53
Meni je Brush Active fantastična, što je dulje koristim to mi je bolja i bolja, u biti ne znam više kak bi bez nje.Sada me nakon svakog pranja kose pitaju kaj sam bila kod frizera....ne znam možda djeluje tako samo na meni, sumnjam ali....!!!!Inače sa četkom možeš posušiti kosu dok je četka skinuta a ja ju prije posušim onoliko koliko mi ju posuši i frizerka prije nego što mi počne bilo šta raditi.Da, vrti se četka u dva smjera, sam reguliraš brzinu kojom se vrti...ma kaj da vam pričam meni je četka SAVRŠENA a ja imam jako, jako gustu kosu sa jako, jako tankim vlasima a veličina četke je baš onakva kakva treba biti da bi si mogli kosu lijepo izvući...svakako ako možete probajte, meni vrijedi svaku kunu.

res publica
04.12.2006., 14:44
nemam gdje probat :( nego, reci kakva je za rukovanje. ja sam što se toga tiče iznimno smotana i ne bih si uspjela kosu četkom i fenom isfenirati ni da mi život o tome ovisi.

iva11
04.12.2006., 14:52
pa ja sam već istrenirana na četku i fen ali kosu od iza si nisam nikada mogla izvući, sa activom to napravim bez problema, ma jednostavno je još k tome što nema i četke i fena nego samo četka, ma super je, prvi put mi je bilo čudno i mislila sam da je to shit ali sada ju ne bi dala za ništa...baš danas perem kosu....

scrat5645
04.12.2006., 20:57
I ja sam je kupila jučer, malo prije sam oprala kosu i sada čekam da se malo posuši prirodno pa ću onda isprobati Brush Active.
Iva11 jel imaš kakav savjet, da li stavljaš nešto na kosu prije sušenja?

duchessa
04.12.2006., 21:21
I ja sam je kupila jučer, malo prije sam oprala kosu i sada čekam da se malo posuši prirodno pa ću onda isprobati Brush Active.
Iva11 jel imaš kakav savjet, da li stavljaš nešto na kosu prije sušenja?

Please,javi svoje dojmove o brush active. Planiram je kupiti, no malo me sandy2006 pokolebala :misli:

scrat5645
04.12.2006., 22:17
Evo prvih dojmova:Ja sam zadovoljna, na pola posušenu kosu sam sušila brush activom i lijepo sam je uspjela izvući kao kod frizera, jedino što nije ravna kao da je ispeglana ( malo je uvinuta)ali izgleda puno, puno bolje i zdravije nego inače. Meni je puno bolja nego pegla. Nadam se da sam ti pomogla.:)

duchessa
04.12.2006., 22:31
Evo prvih dojmova:Ja sam zadovoljna, na pola posušenu kosu sam sušila brush activom i lijepo sam je uspjela izvući kao kod frizera, jedino što nije ravna kao da je ispeglana ( malo je uvinuta)ali izgleda puno, puno bolje i zdravije nego inače. Meni je puno bolja nego pegla. Nadam se da sam ti pomogla.:)

TNX. Pomogla si :kiss:
Meni je bitno kosu izvući i više mi se sviđa kad je uvinuta. Ful ispeglana kosa mi nije cilj (ne sviđa mi se kad je kosa ispeglana.
Kupujem brush activ:D

scrat5645
05.12.2006., 20:59
Super baš mi je drago. Nadam se da ćeš biti zadovoljna. Javi dojmove;)

reggie
06.12.2006., 10:16
Brush Activ Rowenta je pušiona - sorry na izrazu. Preskupa je u odnosu na cijenu. Imam tanku i gustu kosu i ne pomaže mi jer preslabo grije - 400W i ima samo dva nastavka, četke su premekane.
Ja sam bila uvjerena da se četke griju (kao npr. pegla) ali kroz njih puše ''topli'' zrak koji se uopće ne osjeti.
Sad mi je žao što nisam kupila Phillipsov set koji je sličan, jeftiniji je za 100 kn i ima više nastavaka, mislim 4 ili 5.
A što se tiče veličine - s njom možeš čovjeka umlatit kolika je.

Preporučam; Obavezno isprobati prije kupovine.

evo ovako nešto sam i ja pomislila kad sam vidla to u dućanu. dakle nisam pretjerivala kad sam rekla OGROMNA. totalno nepraktično (pa di da to skladištim nakon uporabe:eek: ), a ja isto imam gustu kosu samo što moja nije tanka, dakle muku bi mučila s tim.

mouse
06.12.2006., 12:37
TNX. Pomogla si :kiss:
Meni je bitno kosu izvući i više mi se sviđa kad je uvinuta. Ful ispeglana kosa mi nije cilj (ne sviđa mi se kad je kosa ispeglana.
Kupujem brush activ:D
Ja za takav rezultat na glavu stavim veeelike čupave viklere i dok se kosa "izvlači" radim nešto drugo!;)

iva11
06.12.2006., 14:25
Ne znam, znam samo da je meni četka savršenstvo:s i našla je svoje mjesto u kupaoni bez problema:) !!!!

duchessa
06.12.2006., 15:16
Ne znam, znam samo da je meni četka savršenstvo:s i našla je svoje mjesto u kupaoni bez problema:) !!!!

Curke, pitanje: Kak vam je rukovati sa četkom. Ja sam išla u izvidnicu" prije kupnje. Probala sam raditi, i četka mi uhvatila kosu:) -jedva sam otprtljala.
Opet se dvojim :misli: čini mi se teško njome rukovati. Kak je vama bilo u početku?

infra red
06.12.2006., 15:18
Nisam probala, ali mislim ako imaš gustu i valovitu, a tome i netanku kosu, mislim da nije najsretnije rješenje.

iva11
06.12.2006., 15:40
Curke, pitanje: Kak vam je rukovati sa četkom. Ja sam išla u izvidnicu" prije kupnje. Probala sam raditi, i četka mi uhvatila kosu:) -jedva sam otprtljala.
Opet se dvojim :misli: čini mi se teško njome rukovati. Kak je vama bilo u početku?

Kad sam ju prvi put probala na kosu uhvatila mi je kosu, bila sam totalno jadna i sigurna da je sranje, pročitala sam knjižicu-uputstva i probala....moraš ju skužiti da tako kažem, sada mi više ne počupa niti jednu vlas ali ako se i zapetlja samo se pritisne na okretanje u drugom smjeru i onda otpetlja pramen bez ikakve štete:top: !!!!

iva11
06.12.2006., 15:42
Nisam probala, ali mislim ako imaš gustu i valovitu, a tome i netanku kosu, mislim da nije najsretnije riješenje.

Probala sam ja na kosi od šogorice, ona ima valovitu i gustu a k tome još i dugačku kosu, i jako lijepo joj je izvukla, trebaju se uzimati tanji pramenovi i onda ide super....

gljivek
06.12.2006., 16:18
jel' probala koja onu duplu četku za ravnanje, s dvije spojene strane? nije električna, nego izgleda kao pegla za kosu s bodljicama/četkicama.

ne valja to...smo unistava kosu i naelektrizira ako je losija...:flop: :flop: :flop:

ja kosu susim s veeelikom cetkom ali ne onom okruglom nego onako plosnatom ravnom i uvijek mi bude ko ispeglana :s ..ono s okruglim cetkama mi je prevec komplicicrano na dugu kosu... :zubo:

scrat5645
06.12.2006., 21:20
Kad sam ju prvi put probala na kosu uhvatila mi je kosu, bila sam totalno jadna i sigurna da je sranje, pročitala sam knjižicu-uputstva i probala....moraš ju skužiti da tako kažem, sada mi više ne počupa niti jednu vlas ali ako se i zapetlja samo se pritisne na okretanje u drugom smjeru i onda otpetlja pramen bez ikakve štete:top: !!!!
Meni se to desilo samo sa manjim nastvakom ali s ovim velikim ne.
Ostatak posta i ja potpisujem.

res publica
06.12.2006., 23:30
koliko ste je platile i gdje ste je kupile? ja sam je vidjela u emezzeti, ravno 400 kn, a u pevecu mi je ženska rekla da su je dobili, ali da joj cijena nije formirana i da će bit puno jeftinija nego kod drugih.

iva11
07.12.2006., 08:04
Vidjela ja danas reklamu za Pevec 299,00 kn!!!Moju je dragi kupio u King Crossu i ako se ne varam platio ju je 360,00 - 370,00 kn.

scrat5645
07.12.2006., 22:19
U ipercoopu je 424 kn s time da za svakih 150 potršenih kuna dobiješ bon od 20 kuna koji možeš iskoristiti u slijedećoj kupnji, u technomaxu je 450 kn, u metrou 400. Ja sam kupila u ipercoopu

scrat5645
07.12.2006., 22:21
Vidjela ja danas reklamu za Pevec 299,00 kn!!!Moju je dragi kupio u King Crossu i ako se ne varam platio ju je 360,00 - 370,00 kn.
299,00 kn:horor:

MangoAnanas
10.12.2006., 18:08
Bok svima!
Imam jedno pitanje, pa me zanima vase misljenje.
Jel netko isprobao proizvod iz naslova? Danas sam ga vidjela u Pevecu i dvoumim se izmedu Rowente Lissime i Rowenta Brush activ.
Rowenta brush activ je rotirajuca cetka, kao sto frizerka vrti cetku rukom i fenira, tako se i ovo vrti i na taj nacin se moze ispeglati kosa.
Ta nova Lissima ima keramicke nastavke i ione koji navodno pomazu protiv elektriciteta.
Sto mislite, sto je bolje za ravnanje kose?
Peglu imam i s njom ponekad ravnam, ali mi nikad nije ucinak kako kod frizera.
E, da, sigurno je bilo masu topica o tome, ali bila bi zahvalna ako mi netko moze sazeto napisati kako pegla kosu i sto sve koristi.

vilinska musica
10.12.2006., 18:32
ja bih radje lissimu, zato sto nemam pojma sta je to :D
a ne, ozbiljno, ovo s cetkom nikada ne ispadne dobro kad radim sama. imam doma taj fen s nastavkom - cetkom, samo sto je fiksna. i nista, samo me rascupa. sumnjam da bi pomoglo ni da se rotira. tako bar mislim.
inace imam kovrcavu kosu. skroz kovrcavu.

Katrin
10.12.2006., 19:06
sve ti ovisi o kosi, nekome je ta cetka super, nekom je koma. ako imas valovitu kosu sigurno ti ne treba toliko truda i cetkanja kao za sitno kovrcavu.

Blunk
10.12.2006., 20:46
http://www.geizkragen.de/img/150/52101.jpg
To?
Imam ja. Meni je super. Imam gustu i srednje kovrčavu kosu i dost pomaže. Prvo lagano posušiš sa jednim dijelom, onda dok je još blago vlažna, staviš ovaj dio sa 'četkom' i 'češljaš' (naravno, u slabijoj brzini da ne sprži kosu). Meni izravna + smanji volumen. :kiss:

Ne znam kak je baratat sa ovom toljagom...al mislim da ovisi o tipu kose.

MangoAnanas
11.12.2006., 01:05
@Blunk

E, da, to je ta lissima. Zanimalo me jel funkcionira. Vjerojatno cu si je kupiti. :top:
Samo, vise sam totalno luda od peglanja kose. Imam valovitu kosu, speglam ju, i za par sati se sve vrati, pogotovo ako je vlazno vrijeme.

infra red
11.12.2006., 11:02
Ja imam jako dobru peglu - Remington. Nikad mi se ne vrati valovitst kad speglam, ali meni taj speglani look baš i nije nešto. Hoću malo valova - speglano - valovito, ako znate što mislim. I sad mislim si možda su ove četka-fen stvari bolje. Ne znam. Zna netko?

duchessa
12.12.2006., 06:52
]Ja imam jako dobru peglu - Remington.[/COLOR] Nikad mi se ne vrati valovitst kad speglam, ali meni taj speglani look baš i nije nešto. Hoću malo valova - speglano - valovito, ako znate što mislim. I sad mislim si možda su ove četka-fen stvari bolje. Ne znam. Zna netko?

Kakva ti je pegla? Gdje kupiti? Koliko pegla uništi kosu?

reggie
12.12.2006., 10:48
ja sam isto čula samo hvale za te remingtonke. u principu mislim da nemreš fulat ak kupiš bilo koju peglu s keramičkom površinom. a bilo je prije na stranici www.croatia-baterije.hr baš tih remington pegli, al stranica sad ne radi.

infra red
16.12.2006., 22:14
Ja sam je kupila u Londonu. Remington ima super stvari za kosu. Ne znam ima li ih kod nas. To je jedna onako moćna pegla, sa svim onim forama - keramika, ionski sloj ili tako nešto, puno stupnjeva za podešavanje topline.
Stvarno pegla ko' luda. Pa ošteti pretpostavljam, ali ako se ne koristi baš svaki dan, nije tako strašno. Ima i proizvoda za smanjivanje oštećenja kao Heat it Defence Spray od Tony & Guy.
Ali eto ja to sve nabavljam u UK. Kod nas od proizvoda jedino John Frieda valja i to je to.

Sinead
18.12.2006., 22:38
jeli isprobao tko onu Panasonic ionsku četku za kosu? :D

Evo sto kažu o njoj :D

Puni vašu kosu negativnim ionima koji je održavaju mekom, svilenkastom i podatnom. Negativni ioni su kombinacija kisika koji nosi negativan elektricitet i mikroskopskih dijelića vlage u zraku. Suha kosa je pozitivno nabijena a četka dodaje negativne ione

Cijena: 149,00 Kn

Težina: 100 grama

meni je dobra. imam tanku kosu koja se voli kovrčat na najmanje tragove vlage i to onda izgleda ko da je ovca polizala utičnicu i pala u slamu :rolleyes:

ionski fen + četka :s :s :s

tormina
20.12.2006., 14:03
Sinead, i moja kosa se kovrča na najmanji trag vlage. razmišljam o toj četki, što misliš kakv će učinak imati običan fen i ta četka?
koliko košta otprilike ionski fen?

Lavica02
26.12.2006., 15:52
Ja imam čudnovatu, dužu kosu koji nikada sama nisam uspjela ukrotiti, svaka dlaka svoju politiku vodi...ako sam ju izvlačila na kraju je izgledala ko da sam ju skurila, grizno...
onda sam od frendice posudila Rowenta Brush activ, da probam i ne bacam lovu bez veze ako mi ne pomaže.... i stvar mi je super, kosa izgleda uredno, zdravo i sjajno, kao da mi ju je frizerka izvlačila...
probala je i moja mama, ona ima kratku dosta farbanjem uništenu kosu...zaista sam mislila da od toga neće biti ništa... no ispalo je super...sada kupuje i ona...jedino što bi za kraću kosu trebao još jedan manji nastavak

Nimue
27.12.2006., 07:34
imam isto kovrcavu kosu,kupila sam ju prije dva tjedna,meni je stvarno odlicna.

Aurora06
28.12.2006., 11:33
ja imam remington peglu i preeezadovoljna sam! :cerek: peglam kosu u prosjeku jednom tjednu i nemogu se baš požaliti da je nešto oštečena! vrhovi nisu ispucali, nije suha... sve u svemu, preporučujem!! i da, kupila sam je u king crossu, mislim da je cijena bila oko 250 - 300kn...

Lilit
28.12.2006., 22:09
meni pegla ne ispegla savrseno, mislim ispegla ona super ali ako se oznojim ili je vani vlaga/kisa ode kvragu :(

Verona_V
05.01.2007., 16:37
Vidim da nitko nije bio na ovoj temi mjesecima,ali možda ipak,ako netko svrati može reći kakva su mu iskustva s remingtonkom model s1031? Brijem da je to 'nasljednica' modela s2002. Našla sam ovu s1031 negdje na internetu za cca 500 kn,pa bih ju kupila ako valja.

mouse
11.01.2007., 11:28
Vidim da nitko nije bio na ovoj temi mjesecima,ali možda ipak,ako netko svrati može reći kakva su mu iskustva s remingtonkom model s1031? Brijem da je to 'nasljednica' modela s2002. Našla sam ovu s1031 negdje na internetu za cca 500 kn,pa bih ju kupila ako valja.
Ja imam remingtonku, ali ne znam koju (ima onu kutijicu u koju ide voda za paru)...no meni to isušuje kosu, napravi mi slamnasto. Ja radije koristim velike čupave viklere za izvlačenje kose.

crna pantera x
11.01.2007., 20:59
ja koristim philipsovu peglu s regulatorom temperature (od 100 do 160) i super mi je i isplatilo mi se skoro 400 kn za nju

Z e t t a
15.01.2007., 00:19
Preporučite mi neku dobru koja ne isušuje kosu.
I molim usput navesti neki preparat za prije peglanja.
Thnx

Z e t t a
15.01.2007., 17:57
prije peglanja stavim ili od keune ili l'orealovu kremu za peglanje i dok peglam špricam sprejem za peglanje od toni&guy... i to je to :top:

Koji je točan naziv tih preparata?
Meni je frizerka preporučila neku od Welle i Keune, ali nadam se da nije mislila na one sprejeve za sjaj jer to mi se ne čini da baš nešto vlaži kosu.

reggie
17.01.2007., 10:23
od l'oreala se zove studioline hot glatt. u zagrebu je navodno ima u mercatoru u frizerskom salonu i u king crossu (isto u frizerskom valjda), mislim da su mi to baš forumašice jednom rekle:D za ostale ne znam...

Buttercup
17.01.2007., 15:19
Gdje da nadjem Remington peglu,ali negdje u centru Zagreba,a ne Pevecu,King Crossu i slicno? :)

PrittPen
17.01.2007., 16:32
frizerska oprema pored kvatrica (ulica sta izlazi iz kvatrica prema sjeveru, ne znam ime), tamo sam ja kupila svoju. ja prije peglanja stavim nekakav revlonov preparat (zelena bočica) i dobar mi je, ne zamasti a 'hvata', to sam kupila tamo zajedno sa peglom.

Buttercup
17.01.2007., 17:53
znam gdje je to,hvala

znatiželja
18.01.2007., 00:48
je li se pojavio još kakav genijalan model?

Allexis
18.01.2007., 19:33
jel netko cuo za neke safirne pegle ili sl....ne sjecam se tocno naziva, al navodno su bolje od keramickih....gdje bi to mogla nabaviti?

reggie
18.01.2007., 19:36
ja sam čula za to, navodno su enormno skupe. probaj pogledat tam kod kvatrića u salonu frizerske opreme. (mislim da je to mašićeva ulica)

plave oči
19.01.2007., 10:21
od l'oreala se zove studioline hot glatt. u zagrebu je navodno ima u mercatoru u frizerskom salonu i u king crossu (isto u frizerskom valjda), mislim da su mi to baš forumašice jednom rekle:D za ostale ne znam...

Ja sam tu l"orealovu kremu za peglanje našla u Mulleru u City Centru i dodje mislim 33 kn.

blizanka
19.01.2007., 11:36

Ja ti imam tu remingronku 1031. To ti je ona koja može i peglati i kovrčati. Ima za namjestiti temperaturu za peglanje i ima neka 3 zaštitna sloja na sebi koja štite kosu. Meni super pegla. Ja imam valovitu kosu, čak lagano kovrčavu (ovisi o vremenu), srednje tanku vlas i peglam na nekoj srednjoj temperaturi. Ima ih čini mi se 5 ili 6. sad ne znam napamet. Super drži i bez nekih dodatnih preparata, ali nekada stavim od revlona nešto za ravnanje (zelena bočica, netko je već spomenuo). Operem kosu, na mokru stavim malo seruma za vrhove, ponekad ono od revlona, osušim kosu, počešljam ju i peglam...

Kovrčanje sa tom peglom još nisam savladala. Pokušavala sam, ali za to mi treba više vremena, kojeg redovito nemam. Ako netko ima kakav savjet kako kovrčati sa tom remingtonkom neka se slobodno javi... čekam savjete

blizanka
19.01.2007., 11:38

Ja ti imam tu remingronku 1031. To ti je ona koja može i peglati i kovrčati. Ima za namjestiti temperaturu za peglanje i ima neka 3 zaštitna sloja na sebi koja štite kosu. Meni super pegla. Ja imam valovitu kosu, čak lagano kovrčavu (ovisi o vremenu), srednje tanku vlas i peglam na nekoj srednjoj temperaturi. Ima ih čini mi se 5 ili 6. sad ne znam napamet. Super drži i bez nekih dodatnih preparata, ali nekada stavim od revlona nešto za ravnanje (zelena bočica, netko je već spomenuo). Operem kosu, na mokru stavim malo seruma za vrhove, ponekad ono od revlona, osušim kosu, počešljam ju i peglam...

Kovrčanje sa tom peglom još nisam savladala. Pokušavala sam, ali za to mi treba više vremena, kojeg redovito nemam. Ako netko ima kakav savjet kako kovrčati sa tom remingtonkom neka se slobodno javi... čekam savjete

duchessa
20.01.2007., 06:48
Curke, dal vam se kosa isuši od peglanja? dal jače puca?

tima
20.01.2007., 14:13
Ne znam da li ima kupit u Hrvatskoj ali najbolja na svijetu je pegla marke GHD, keramicka te kosta oko 1000kn. :s

potpisujem :top: :top: ghd. ja sam svoju platila prije 3 godine ili vise nekih 150 €. pegla je mrak i kosa mi je kao iz salona :)

Verona_V
20.01.2007., 22:41

Evo,kupila sam ju relativno nedavno i uspjelo mi je kovrčanje od prve. Bitno za kovrčanje je da je 100% suha i čista,a za ostalo samo radi sve što radi onaj frizer na dvd-u koji dobiješ uz peglu. Inače,pegla mi je presavršena, ima teflon,kremaiku i kristale koji ioniziraju. Dakle,ima sve.
:headbang:

blizanka
21.01.2007., 12:36
Evo,kupila sam ju relativno nedavno i uspjelo mi je kovrčanje od prve. Bitno za kovrčanje je da je 100% suha i čista,a za ostalo samo radi sve što radi onaj frizer na dvd-u koji dobiješ uz peglu. Inače,pegla mi je presavršena, ima teflon,kremaiku i kristale koji ioniziraju. Dakle,ima sve.
:headbang:

Koliko su ti držale te kovrče? jesi stavila još nešto na kosu kad si kovrčala? Na kojoj temperaturi kovrčaš, a na kojoj peglaš?

Buttercup
22.01.2007., 14:41
Kupila sam Remnigton s1031,ali jos nisam isprobala.Trazila sam ju onom frizerskom pored kvatrica,ali imali su samo jednu peglu.Pa sam ju kupila u Bogovicevoj.Sad idem probat to kovrcanje s njom.

TiNa.
22.01.2007., 14:47
ja sam prije par mjeseci bila kupila tres semmes curling thong sa pratecim preparatima za kosu i rezultat je bio jako los. imam dugu smedju - nefarbanu prirodno ravnu kosu koja se lako moze uviti, prije dok mi je bila kraca se sama uvijala. onda sam taj aparat zamijenila sa revlonovim - koji je jos slabiji bio tako da sam od tih odustala. prije par mjeseci sam dobila GHD set sa profesionalnom peglom i svim preparatima i to je odlicno.frizer mi je jednom napravio takve kovrce s njom da sam izgledala ko white foxy brown, doslovno ovako :afro:

Verona_V
28.01.2007., 12:48
Koliko su ti držale te kovrče? jesi stavila još nešto na kosu kad si kovrčala? Na kojoj temperaturi kovrčaš, a na kojoj peglaš?

Sve ovisi od dana do dana...naime,nije mi kosa u istom ''raspoloženju'' svaki dan. Zasad koristim Avonov anti-frizz serum protiv sitnog kovrčanja,ali planiram sutra kupiti Alfparaf kristale za kosu.

znatiželja
28.01.2007., 15:41
Kupila sam Remnigton s1031,ali jos nisam isprobala.Trazila sam ju onom frizerskom pored kvatrica,ali imali su samo jednu peglu.Pa sam ju kupila u Bogovicevoj.Sad idem probat to kovrcanje s njom.

aj javi kakvo je i peglanje i kovrčanje, i koja joj je cijena.

daspei
28.01.2007., 17:40
ovako curke, pegla, rowentina cetka, remingtonova cetka ili ovaj lissima fen - nece svima odgovarati isto, ovisno kakva je prirodna kosa i koliko je treba tretirati (fenirati i izvlaciti) da bi se postigao zeljeni rezultat,

lissima fen mislim da je dobar za gustu kosu kojoj ne treba puno izvlacenja (pri feniranju) a da pri tome postigne se zeljena frizura, znaci curama koje imaju tanku kosu mislim da to ne bi odgovaralo imam feeling da bi kosa iskliznula iz tog ceslja...

remingtonova cetka (slino kao ova brush active) - takva vrsta cetke nije bas za ravnanje, jer je cetka rijeeeeetka i ne "uhvati" kosu - a za ravnanje je pozeljno sto gusca cetka - bolji efekt ravnanja.

http://img45.imageshack.us/img45/5861/remingzb9.th.jpg (http://img45.imageshack.us/my.php?image=remingzb9.jpg)

vidim da dosta cura ima primjedbi na velicinu rowentine brush active no - sto je cetka VECA (veceg promjera) to bolje ravna! http://img201.imageshack.us/img201/8965/rowenttamt1.th.jpg (http://img201.imageshack.us/my.php?image=rowenttamt1.jpg)

Pegla svakako postize rezultat ravnanja ali zbog "przenja" kose (ne shvatiti doslovno) na mome je drugome mjestu kada bih pravila neki izbor, jedini nedostatak je volumen kose pri tjemenu (da lijepo pada), znaci da kosa ne izgleda priljubljena uz facu. Eto moje misljenje, nisam frizerka, niti blizu, ali takve sam stekla dojmove nakon proucavanja ovih proizvodai iz iskustva koristenja raznoraznih cetki...

Moja lista:

1. mjesto: rowenta brush active (jer manje steti od ravnanja peglom i jer daje volumen a ipak izravna kosu)

2. pegla

3. lissima

4. remington cetka

Nadam se da ce vam ovo barem malo pomoci, nadam se da vas nisam udavila.... :D :kiss:

aibreann
28.01.2007., 18:20
Sve ovisi od dana do dana...naime,nije mi kosa u istom ''raspoloženju'' svaki dan. Zasad koristim Avonov anti-frizz serum protiv sitnog kovrčanja,ali planiram sutra kupiti Alfparaf kristale za kosu.

Alfaparf kristali... :top: :)

Buttercup
28.01.2007., 21:58
Kovrcanje je dobro,ali nemogu sama radit,pretesko mi je,ali se zato frendica izvjezbala :) A peglanje,nista posebno,nekako mi je zao tih 500 kuna.Jos nisam skuzila na kojoj temperaturi bi trebala peglat.

girly-girl
28.01.2007., 22:12
da li itko ima savjet kako se dobro isfenirati na ravno? kakva četka treba za kakvu kosu i da li trebaju nekakvi dodatni preparati? ja imam dosta ravnu kosu, samo što bude napuhnuta. trudim se da ju isfeniram ali baš ne ide, a ne pada mi na pamet da svaki put idem kod frizera. imam doma i dvije pegle ali učinak nije isti jer mi 2 sata poslje peglanja kosa već izgubi onaj prvotni oblik.. dakle, ima netko kakav poseban recept, ili ako može neka frizerka pomoći?

emergence
28.01.2007., 22:14
prvo frizer ti treba skarama stanjiti kosu
ulozi u neku kvalitetnu masku za kosu i kremu/serum koji se ne ispiru
plosnata velika cetka od prirodnog materijala
fen
pegla
par kapi silikona za sjaj

girly-girl
28.01.2007., 22:24
trenutno puštam kosu, sad otkad je narasla nije toliko napuhnuta, samo kad se suši bez fena. a inače imam ravnu tak da ne bi tanjila.. plosnata četka, ok ,silikon imam.. hvala!:kiss:

crna pantera x
28.01.2007., 23:00
uzmi si u nekom frizerskom sredstvo za ravnanje kose, osuši je i ispeglaj, i malo laka i stajat će ti....
Znači to sredstvo ide prije feniranja... ;)

girly-girl
28.01.2007., 23:36
hvala, imam ja iz dm-a nesto od welle za ravnanje kose, i ok je, ali lak ni pjenu nikad ne stavljam.. :)

patientia
28.01.2007., 23:46
Postoje one dvostruke cetke koje zatvore pramen kose http://www.hairbase.at/shop/image.php?productid=101010154

Hana_
29.01.2007., 00:31
a ja bi sve samo da dobijem volumen :(
imam ravnu kosu, tanku smrc

Hana_
29.01.2007., 00:31

znatiželja
29.01.2007., 01:14
daspei, sviđa mi se kada je netko tako konkretan. a sad još reci ako imaš koju preporuku za model pegle. kosa duga i dosta gusta.

girly-girl
29.01.2007., 09:37
posudim ti ja malo svoje, imam previše:kiss:

reggie
29.01.2007., 10:24
o
vidim da dosta cura ima primjedbi na velicinu rowentine brush active no - sto je cetka VECA (veceg promjera) to bolje ravna!

ja sam komentirala ukupnu veličinu te četke.:D što se tiče promjera - slažem se.

daspei
29.01.2007., 10:44
Bok, cure inace hvale remingtonove pregle za kosu dok ja osobno nemam nikakvu posebnu niti sam se bacala na dubokoumno proucavanje pegli jer nisam imala potrebe, ali s remingtonovom kako cujem neces pogrijesiti, a ako imas bas jako gustu kosu nije na odmet da uzmes neku sa onim zubicima sa strane da ti bolje pridrzava kosu, za normalnu do tanku kosu mislim da je bolje bez cesljica jer i tak onda nema sto protisnuti

blizanka
29.01.2007., 11:34
Kovrcanje je dobro,ali nemogu sama radit,pretesko mi je,ali se zato frendica izvjezbala :) A peglanje,nista posebno,nekako mi je zao tih 500 kuna.Jos nisam skuzila na kojoj temperaturi bi trebala peglat.

Ja sam baš zadovoljna sa peglanjem i kosa mi uopće nije kao slama iza. Ne peglam se uvijek nego tu i tamo, ali stvarno super drži i super ispegla. Ja peglam na nekih 160. Ustvari krenem sa nekom nižom temperaturom jedan pramen pa vidim kako mi trenutno kosa lovi to ravnjanje, pa po potrebi pojačam temperaturu i preglam dalje... Pegla stvarno je skupa, ali ja sam zadovoljna. Stvarno mi je bitno da mi ne isprži kosu. Nema mi gore nego kad vidim super frizuru, a kosa u totalnoj komi...

reggie
29.01.2007., 11:47
e ja baš imam gustu kosu i taj 'češljić' na pegli mi je uvelike olakšavao posao.

theraven
29.01.2007., 18:20

al dobro ti stoji :cerek:

girly-girl
29.01.2007., 18:30
Postoje one dvostruke cetke koje zatvore pramen kose http://www.hairbase.at/shop/image.php?productid=101010154

tek sam sad vidjela to, da li si isprobala? znaš možda gdje se može nabaviti i po kojoj cijeni? hvala!

patientia
29.01.2007., 18:40
Nisam, frendica je isprobala Avonovu, kaze da je super. Mislim da je oko 60 kn.

girly-girl
29.01.2007., 18:47
e, vidjela sam to u avonu, bas cu probat kad bude para, hvala!

daspei
30.01.2007., 17:27
e ja baš imam gustu kosu i taj 'češljić' na pegli mi je uvelike olakšavao posao.

eto vidiš:D

Pacificgirl
31.01.2007., 14:21
A imaš i u dm-u takvu četku:)

duchessa
31.01.2007., 21:27
Za feniranje, tj. točnije za ravnanje:koje je sredstvo dobro?

girly-girl
31.01.2007., 21:43
ja ti recimo koristim nešto za ravnanje od welle, imaš u dm-u za nekih 20 kuna, inače piše da je za kovrčavu kosu ali ja ju nemam pa meni još bolje djeluje.

cokolada
01.02.2007., 13:02
Cure,pitanje,

Imam peglu na paru-Rowenta i treba mi savjet, da li peglati kosu kada je cista i suha ili dok je jos vlazna? Sta mi manje steti kosu?

I jos nesto, koje sve preparate smijem koristiti prije nego pocnem sa peglanjem da bi kosa bila bolja?

Pise mi na uputstvu da se hemijski preparati ne smiju stavljati prije peglanja,a vidim da vi cure stavljate i pjenu i ulja na bazi silikona ili serume za ravnanje?
Sta je vas prijedlog?

znatiželja
23.02.2007., 17:11

kupila ju i zadovoljna sam. ispeglam kosu ravno u pet minuta. kovrčanje nisam probala.

mia miačić
11.03.2007., 16:00
imam ravnu kosu. Šta mi preporučate za kovrčavi look? Koja je najkvalitetnija?

mia miačić
11.03.2007., 16:38
i jel tko probao nešto od ovog:

http://www.propero.hr/index.php?cPath=387_322_334

Lali Puna
11.03.2007., 16:48
nadam se da ćete mi oprostiti što mi se ne da čitati cijeli ovaj mastodontski topik pa ću pitati za nešto što je sigurno već rečeno.

dakle, kupila bih peglu za kosu. imam ravnu kosu i treba mi nešto samo da 'popegla' vrhove, da su ravni, a ne uvinuti. ne bih za to davala basnoslovno puno novaca, ali spremna sam izdvojiti više nego što košta najjeftinija. po mogućnosti ne bih da je jako komplicirana upotreba i da se mora neka voda lievati i čekati sto godina da se to zagrije i štajaznam.

dakle, nešto jednostavno za upotrebu, srednje cijene i performansa(mislim, dobre performanse želim, ali ne tražim nešto svemirski, da kuha kavu i to ;). e, da - i di da to kupim.
hvala ženske

Tournez
11.03.2007., 17:11
Ja imam Remingtonovu S2002 koja sad kosta oko 35 eura, sto mislim da je ok cijena.
Ispod 30 nisam nasla nista sto mi je uljevalo povjerenje kad sam kupovala svoju.

Pegla mi se ugrije za sekundu, sasvim lijepo popegla. Nema nikakvih dodataka, pare, cesljica.
Kosa mi je prirodno ravna i koristim peglu bas a to za sta bi je i ti
koristila, ali su mi frendice sa frckavom kosom isto zadovoljne ovom peglom.

To je malo stariji model, imas i novijih i malo skupljih koji su sigurno i bolji. Mislim da su od remingtona preko 50 eura
samo one pegle sa nekim pizdarijama tipa elektronski ekrancic koji pokazuje temperauru:D
(barem je tako bilo kad sam ja kupovala svoju,moguce da su sad cijene drugacije).

Lali Puna
11.03.2007., 17:26
dobro, gdje?

Tournez
11.03.2007., 18:28
E tu ti nazalost ne mogu pomoci, ja sam svoju kupila u Austriji.

joujou
11.03.2007., 18:30
samo pazi da ti pegla bude keramicka.. puno manje ostecuju kosu :top:

reggie
11.03.2007., 19:22
remingtonke imaju u onom tehno dućanu u bogovićevoj. nalazi se tamo kod adidasa negdje, tj. prije file na uglu. a vidjela sam mislim i u nekom velikom prodajnom centru tipa mercatone, ne mogu se sjetit sad...

znatiželja
11.03.2007., 20:17
dakle, kupila bih peglu za kosu.

kupila sam Remnigton s1031, u king crossu, onaj dućan s tehnikalijama, oko 460 kuna, keramička i ima još neke zaštite, treba mi par minuta da cijelu kosu ispeglam, a duga je. preporučam (i upravo slušam lali punu).

Lali Puna
11.03.2007., 21:06
ooo, slušaš lali punu, mrak...

hvala ženske, baš mi je bogovićeva sutra usput. 460 kuna? nije to jeftin sport, ja mislila da su osrednje cijene oko 250 kuna (zato i nisam napisala kol'ko novaca bih dala jer nemam pojma kol'ko to košta). bum vidla. izvjestim.

znatiželja
11.03.2007., 21:44
taj model ima i foru za kovrčanje pa potraži neki sličan bez toga, trebao bi biti jeftiniji. i mislim da su ti šire pegle bolje jer brže središ.

mia miačić
11.03.2007., 23:39
pa jel zna netko neki dobar figaro?

*Inga*
28.03.2007., 21:42
dakle dilema je između remington-ki :)

s 1031
s 2003
s 8100

koja je najbolja'??? odnosno...najmanje uništava kosu???? :D

znatiželja
29.03.2007., 14:51
imaš topik o peglama, potraži ga.

*Inga*
29.03.2007., 15:06
našla sam ga.....
ali nema recenzija o 2003 i 8100

zato sam i pitala......
našla neke recenzije izvana...... sve skupa niš konkretno...... idem sad po s 1031 pa cemo vidjeti... :cool:

znatiželja
29.03.2007., 15:09
idem sad po s 1031 pa cemo vidjeti... :cool:

mislim da je ta moja - odlična je.

Skattemus
29.03.2007., 15:11
ja sam si nekidan kupila novu,cure SVE pohvale
treba mi ravno 5 min da se opeglam
a zagrije se za manje od minutu
plus je donacija za borbu protiv raka

evo je

http://www.skt.fi/campaigns/ghd_pink/images/ghd_pink_01.jpg

marka ghd

*Inga*
29.03.2007., 18:26
sad sam ljubomorna.... :zubo:

i ja bi tu ghd....ali nisam upsjela naci kod nas..... :cool:

tima
29.03.2007., 19:17
ja sam si nekidan kupila novu,cure SVE pohvale
treba mi ravno 5 min da se opeglam
a zagrije se za manje od minutu
plus je donacija za borbu protiv raka

evo je

http://www.skt.fi/campaigns/ghd_pink/images/ghd_pink_01.jpg

marka ghd

najbolje pegle ikad :top:

*inga* ja sam svoju uzimala preko frizerke...doduse u njemackoj ali mozda mogu i ove iz hr :rolleyes:

*Inga*
29.03.2007., 19:20
ma...gotovo je vec....
kupila sam ju..... s 1031...vidjet cemo dal ce opravdat ocekivanja.... :D

Flower24
30.03.2007., 00:59
Problem:do danas sam bila uvjerena da cu si kupiti Lissima fen,al vidim da su mnoge od vas taj fen popljuvale...sto da sad radim? Sto ima dugotrajniji ucinak lissima ili pegla ili su tu negdje? (vjerojatno pegla!).Molim vas pomozite!Tnx

reggie
30.03.2007., 10:29
Sto ima dugotrajniji ucinak lissima ili pegla ili su tu negdje? (vjerojatno pegla!).

je pegla. uzmi s keramičkom površinom.

buca_ljuca
30.03.2007., 10:40
pegla, isto rowenta, samo pazi da je s keramickom povrsinom. isto tako pazi da uvjek zastitis kosu posto nevjerovatno gore vrhovi svejedno koristis li lissimu ili peglu...

ja sam uzela peglu rowenta isto, optiliss, crni.
http://i60.photobucket.com/albums/h28/brasaremean/new%20album/optiliss.jpg
mozes namjestit jacinu zagrijavanja, a lako ej rukovat s njim, i jos se nijednom nisam oprzila. zagrije se za bukvalno minut a primjetila sam da mi en ostecuje previse kosu, sto je uvijek pozitivna stvar. bio je negdje oko 35 eura.

thekrky
30.03.2007., 11:47
Ja imam najgluplju kosu, onak glupo valovitu, ak ju ne ispeglam užasno izgleda.
Kupila sam oko Božića phillips HP 4648/00, ima display, može se temp namjestit po želji..a šta je najvažnije kosa mi izgleda čitav dan ko da sam ju tek ispeglala, a izdrži i izlaske i to čitavu noć. Uglavnom super pegla! Probala sam svakakve i nakon pola sata ko da nisam ni peglala...
Da...peglam se svaka dva dana...

girly-girl
30.03.2007., 11:51
i ja sam se prije toliko peglala ali koliko god pegla bila dobra svejedno uništava kosu, pogotovo ako se tako često pegla.

Flower24
30.03.2007., 11:54
pegla, isto rowenta, samo pazi da je s keramickom povrsinom. isto tako pazi da uvjek zastitis kosu posto nevjerovatno gore vrhovi svejedno koristis li lissimu ili peglu...

ja sam uzela peglu rowenta isto, optiliss, crni.
http://i60.photobucket.com/albums/h28/brasaremean/new%20album/optiliss.jpg
mozes namjestit jacinu zagrijavanja, a lako ej rukovat s njim, i jos se nijednom nisam oprzila. zagrije se za bukvalno minut a primjetila sam da mi en ostecuje previse kosu, sto je uvijek pozitivna stvar. bio je negdje oko 35 eura.

Hvala curke na odgovorima! Mislim da cu si onda definitvno peglu kupiti! Buca,jel ima tu tvoju peglu za kupiti u HR /Rowenta optiliss/? Svidja mi se kako izgleda, a po tvom opisu i odlicno radi!Tnx!

buca_ljuca
30.03.2007., 14:20
Hvala curke na odgovorima! Mislim da cu si onda definitvno peglu kupiti! Buca,jel ima tu tvoju peglu za kupiti u HR /Rowenta optiliss/? Svidja mi se kako izgleda, a po tvom opisu i odlicno radi!Tnx!

ako ima u bosni, ne vidim razloga da nema u hr.

mouse
02.04.2007., 12:45
Pegla uništava i moju kosu. Probala sam par puta i moja suha kosa bude još suša i ništa lijepa. Meni su najbolje riješenje veliki vikleri, koje sam već spominjala!

joujou
02.04.2007., 12:48
uz pegu se obavezno koristi i neko sredstvo za zastitu kose.. ja samo svoju peglala svaki drugi dan preko dvije godine i nista joj nije bilo
kvalitetna pegla + dobro zastitino sredstvo i nema straha :top:

*Inga*
02.04.2007., 13:14
dobro zastitino sredstvo

koje sredstvo si to koristila? :)

joujou
02.04.2007., 13:16
toni&guy 'iron-it heat defence spray'.. odlican :top:
ali dobar je i onaj l'orealov koji ima kod nas za kupiti

*Inga*
02.04.2007., 19:41
onaj rozi za nekih 33 kn???? :confused:

sad molim za savjet.........kaj da koristim prije peglanja......naoružala sam se sa svime i svačime.....a ni sama neznam kaj je najbolje....za sada koristim kristale (oba)....
alfa parf - tekuće kristale
semi di lino - tekuće kristale
avon - at onaj serum za oštecene vrhove

ili da si kupim i taj l'orealov....... :confused:

joujou
02.04.2007., 21:12
o kristalima pojma nemam.. ja bi nakon pranja stavila onaj keuneov preparat za ravnanje, ne znam vise kako se zvao ali stavlja se na mokru kosu kao priprema za peglanje i ona za vrijeme peglanja sprejas zastitnim sprejem

reggie
03.04.2007., 15:36
meni baš nije jasna razlika između kristala i silikona, (kristale nisam ni imala), ali mislim da je to oboje za nakon peglanja. da izgladiš kosu.

a ovaj za prije peglanja thermo-protect koji se nanosi na vlažnu kosu ovak izgleda:

http://4sellers.biz/kloppen/images/products/000045252602sp.jpg

*Inga*
03.04.2007., 19:22
hvala, hvala...sad bar znam kaj da tražim..... :D

girly-girl
03.04.2007., 20:05
a di se to nabavi?

*Inga*
03.04.2007., 22:52
u mulleru i u king crossu

girly-girl
03.04.2007., 23:12
u mulleru i u king crossu

tnx :kiss:
jel skupo?

*Inga*
04.04.2007., 10:56
33 kn... tako kažu..... ja cu tek ovih dana ici po to.... :D

ccić
10.04.2007., 20:17
riječanke!!!!!!!! remington s2002, bitecnhic, preko puta crkve sv.vida 204,00 kn, super pegla

girly-girl
11.04.2007., 15:51
cure koliko dođu remingtonke u zg? koji je najbolji model?

*Inga*
11.04.2007., 21:04
ja sam nedavno njuškala....... u metrou ih imaš jako puno....... izabrala sam si s 1031 kaj ravna i kovrča....za 500 kn..... imaš i skupljih.... s 8100 ali ne kužim zakaj je skuplja...kad ima 2x zaštitu...... a i recenzije joj nisu neke...tak da sam se odlučila za ovu..... ;)

girly-girl
11.04.2007., 21:22
hvala.. ma to stvarno nije puno, ja sam očekivala da će te reći bar 1000kn.. jel su one keramičke?

ciganche
16.04.2007., 09:48
Evo odlučila sam konačno:cerek:
Frizerka je rekla da kupim onu s narančastom pločom (jel se to tako kaže?:zubo: ) zato što ta kao najmanje šteti kosi. E sad, koju da kupim i koliko para trebam izdvojiti? :cool:

plasibou
16.04.2007., 09:52
rađe si kupiš onu kao četku peglu
to još manje šteti kosi

Lali Puna
16.04.2007., 09:55
http://forum.hr/showthread.php?t=116843

riminare
16.04.2007., 09:58
Samo Remington igra kod mene.

ciganche
16.04.2007., 18:34
rađe si kupiš onu kao četku peglu
to još manje šteti kosi

Tu imam ali me ne opegla dobro :zubo:

girly-girl
16.04.2007., 19:09
imaš već cijeli topic o tome, potraži!

ciganche
16.04.2007., 19:10
imaš već cijeli topic o tome, potraži!

znam, prekasno sam vidjela:zubo:

isprike moderatoru

finky
16.04.2007., 19:14
Ja imam Remington s keramičkim pločama, kupila prije godinu dana, u Bogovićevoj, 280 kn platila. Prije sam malo peglala kosu dok mi je bila kraća, ali sad kako je narasla više ne koristim peglu... Ovo me sad sjetilo da bih ju mogla malo izvaditi iz ladice. Inače, obavezno kupi s keramičkim pločama, jer one štede kosu da se ne sprži. Čula sam od frendica da su Philipsove loše, a i ja kad sam gledala u dućanu nisam stekla dobar dojam...

ciganche
16.04.2007., 19:16
Ja imam Remington s keramičkim pločama, kupila prije godinu dana, u Bogovićevoj, 280 kn platila. Prije sam malo peglala kosu dok mi je bila kraća, ali sad kako je narasla više ne koristim peglu... Ovo me sad sjetilo da bih ju mogla malo izvaditi iz ladice. Inače, obavezno kupi s keramičkim pločama, jer one štede kosu da se ne sprži. Čula sam od frendica da su Philipsove loše, a i ja kad sam gledala u dućanu nisam stekla dobar dojam...

koje boje su te pločice? Frizerka mi je rekla da moraju biti narančaste? Jer te valjda najmanje štete kosi:confused:

finky
16.04.2007., 20:30
moje su tamno žute. takve su bile i na svim ostalim peglama koje sam gledala. moja frendica je kupila peglu u "Frizer priboru" u Domjanićevoj za 750 kn i njene keramičke ploče su bijele. tako da mislim da nijansa ploča nije mjerodavna...

Pacificgirl
17.04.2007., 00:46
Samo Remington igra kod mene.

I kod mene isto:top:

buca_ljuca
17.04.2007., 08:41
i kod mene su bijele...a keramicke

iva1608
17.04.2007., 09:01
ja imam Philipsovu, s keramičkim pločicama i na paru... zadovoljna sam jako. Cijena oko 300 kn

ciganche
17.04.2007., 09:06
ja imam Philipsovu, s keramičkim pločicama i na paru... zadovoljna sam jako. Cijena oko 300 kn

jel prije peglanja moraš kosu malo isfenirati? Čula sam da to rade:confused:
Toliko para i ja mislim izdvojiti za peglu pa me zanima.

ciganche
17.04.2007., 09:08

jel prije peglanja moraš kosu malo isfenirati? Čula sam da to rade:confused:
Toliko para i ja mislim izdvojiti za peglu pa me zanima. ;)

~Jesen
11.05.2007., 11:52
molim da me savjetujete, nadam se da već nije bila tema jer je ne nalazim.

po mogućnosti da ne masti kosu (jer je moja sama po sebi dovoljno sklona tome) i da spada u neki srednji cjenovni razred :driver:

darin
11.05.2007., 13:16
nedavno sam probala ovaj (http://www.amazon.com/Osis-Flatliner-Flat-Iron-Serum/dp/B000CP4TDW/ref=sr_1_19/104-5103729-5102369?ie=UTF8&m=A3JHT1U3QMO9EG&s=beauty&qid=1178885590&sr=1-19) serum od Schwarzkopfa, professional linija koju sam kupila u salonu.
Onak, i je nije. Meni kosa bude u uzasnom stanju nakon pegle pa sam ksorz odustala od toga. Nda, nesto me zbunjuje u citavoj toj prici: kosu ne smijes peglati dok je mokra ili vlazna, znaci kad se taj serum stavi cekas da se posusi. Nakon kaj ga stavim sva bude onako suha i slamasta i pegla takvo stanje samo jos potencira. *shrug* :D

Kya
11.05.2007., 15:05
ne peglam, ali ju ravnam s četkom i fenom i koristim l'oreal hot glatt. meni je super, dosta mi zagladi kosu i bude mi mekana. ima za kupiti u mülleru, košta negdje 40 kn

adriana7
12.05.2007., 00:54
izašao je od tigi-ja neki s-faktor,specijalno za zaštitu kose od peglanja.kaže mi frendica da je odličan :top:

37°
12.05.2007., 10:16
Zašto meni sva ta sredstva prvo isuše kosu a zatim nakon par sati ispadne masna ? :confused:

Probala sam Hot-glatt i jako je ljepljiv, sad sam uzela Kerastase ( 150kn :eek: ) i opet mi je kosa isušeno-masnjikava. :mad:

NekaNovaJa
15.05.2007., 08:48
Molim savjet - naj četka za ravnanje kosu: velika okrugla, ravna, metalna, plastična ili "dlakava"?
Pegle ne dolaze u obzir

wannabe me
15.05.2007., 10:45
Velika okrugla od prirodne dlake
I tehnika izvlacenja i feniranja (ja ipak mislim da frizer jedini moze dobro izravnati:top: )

Samantha
15.05.2007., 10:46
Znam da je ova tema bila vec nebrojeno puta,al sad kao nikad potreban mi je dobar,najbolji straightener za moju kosu koja se uvija,a ne uvija se toliko koliko se napuva i ode u sirinu.Feniranje mi je skup sport posto perem kosu svako drugi dan,pa sama to zavrsavam peglanjem,al nikad nisam bila stopostotno zadovoljna.
Prije dva dana bila sam kod nekog mladog perspektivnog frizera koji me osisao na veoma neobicno i odusevljena sam,al frizura dolazi do izrazaja jedino kad je ravna i glatka dlaka.
Osisao me da je kombinovao detalje s Lagerfeldove revije,asimetricno sisanje na dugoj kosi,znaci ovako nesto isjeckano,al ovi stepenici i slojevi su iza...naprijed su mi ravne siske.Tako da kad se moja kosa napuva uopce se ne vide ovi prelazi...
pa onda sta ce mi ovakva frizura,ako je ne mogu ovakvom odrzavati.

Do sada sam isprobala Tigijevo sredstvo za ravnanje i Redken...nista ne valja.
Pa ljubicasti sunsilk...ni one mi ne valja.

Dajte mi vasu favorit listu da isprobam,spominjale ste ranije Keune,pa je netko rekao da je ljepljkiv,da u ljepi kosu,tezak...????

evo slika nacina sisanja,al ne frizure!http://www.style.com/slideshows/fashionshows/S2007RTW/KLAGERFELD/DETAILS/00160m.jpg

Esni
15.05.2007., 11:07
Ajme pa sta ti bi kad se osisa ovako!?:eek: Neznam,al moja prijateljica je bila zadovoljna sa nekin mljekom za ravnanje kose od loreala.Al neznam di to imas kupit:confused: !?Mozda u nekim frizerskim salonima!?Kaze ona da joj je to bilo super!

Samantha
15.05.2007., 11:08
hvala vesnic na postu,al nisam se osisala ovako,nego nacin sisanja je bio takav.
asimetricni ravni rezovi.
a koji od loreala?ako je na pumpicu u zuto pakovanje nista.

iva1608
15.05.2007., 11:14
moja frizerka meni prije ravnanja pošprica kosu sa sprejem koji ima preeedivan miris i na kraju sam ga ja naručila u frizerskom salonu... marka je neka talijanska pa napišem naziv kad dođem doma i pogledam što piše na ambalaži. Platila sam ga 50 kn. Miris kose je božanstven nakon toga

nisamlu
15.05.2007., 11:47
probaj diksonov preparat za trajno ispravljanje kose koji je odlican i u kucnoj varijanti :) jeste verovatno skuplji i vise nego duplo od ostalih ali vredi

Esni
15.05.2007., 11:59
Pa znam da se nisi tako osisala!!!Al svedno!

amber
17.05.2007., 14:53
trebala mi pomoc od vas zena koje imate iskustva s peglama.:D
naime, danas sam tila kupit peglu (moja prva pegla, jupi:cheer: ), al nisam se mogla odlucit koju...suzila sam izbor na philipsove i remingtonke, ali zbunilo me to sta su one sa sirom "glavom" nekih 100tinjak kn jeftinije od onih skroz tankih, a te sire djeluju prakticnije i cak su i jace!!! koja je caka?
zena je rekla da je to zato jer s tankima mos radit i uvojke, al to mi je glupo obrazlozenje za toliku razliku u cijeni...

res publica
17.05.2007., 15:03
trebala mi pomoc od vas zena koje imate iskustva s peglama.:D
naime, danas sam tila kupit peglu (moja prva pegla, jupi:cheer: ), al nisam se mogla odlucit koju...suzila sam izbor na philipsove i remingtonke, ali zbunilo me to sta su one sa sirom "glavom" nekih 100tinjak kn jeftinije od onih skroz tankih, a te sire djeluju prakticnije i cak su i jace!!! koja je caka?
zena je rekla da je to zato jer s tankima mos radit i uvojke, al to mi je glupo obrazlozenje za toliku razliku u cijeni...

meni je moja frizerka rekla da su tanke bolje jer su praktičnije i možeš s njima bolje zahvatit do tjemena, a i manja je mogućnost da opečeš tjeme. preporučila mi je da uzmem najobičniju keramičku u dućanu s tim frizerskim stvarima. 300 kn. (nisam još).

amber
17.05.2007., 15:08
thx res
ovako nekako bi to izgledalo (mislim da su cak to te)
http://i168.photobucket.com/albums/u193/amberka/haircare_si_product_s-7900.jpghttp://i168.photobucket.com/albums/u193/amberka/haircare_si_product_s-8000i.jpg
meni bi nekako logicnije bilo da je prakticnija ova sira jer mos zahvatit vecu povrsinu (a ja stvarno imam sumu na glavi), al nisam nikad isprobala nikakvu peglu tako da...

res publica
17.05.2007., 15:11
da, kao ta prva. to sam joj i ja rekla da mi je logičnije da je lakše i brže sa širom, ali ona kaže da ne. a ko će ga znat :zubo: , ja samo znam da me dobro ispeglala i da mi kosa nije gorila. a i odmah se ugrije, navodno ovima neprofesionalnima treba jako dugo.

LaTiTeA
17.05.2007., 15:28
Molim savjet - naj četka za ravnanje kosu: velika okrugla, ravna, metalna, plastična ili "dlakava"?
Pegle ne dolaze u obzir

Imas u dm-u nekakve s ogromnim kockastim glavama od neke cudne dlake. :D
Meni to vise izgleda kao kefa za npr. cipele, a ne kao cesalj.

Ali cuda radi. :cerek:

Ne, ozbiljno... vec se godinu dana ne peglam vec isfeniram s tom cetkom, natrackam s nekakvim prepraratom i ispadne :top:.

5ivy
17.05.2007., 20:58
nedavno sam kupila u dm-u neku plosnatu četku za ravnanje kose. Izgleda ko miks između pegle i četke i ima rupe za zrak pa se kroz njih kosa suši fenom...meni je mrakic (a imam dugu i poprilično zaj.. kosu :))-možda latitea na to misli! Kad si dam malo truda izgledam ko da sam od frizera došla, a i dosta je praktična za korištenje. 56kn dođe...supač

5ivy
17.05.2007., 21:01
+čini mi se da je manje destruktivna od pegle :s

Linda1
18.05.2007., 14:08
Ja koristim peglu vec vise od dvije godine, stalno, kosa mi je O.K.
Istina, kupila sam prvu peglu u SAD a i imam prilicno ravnu kosu i nikako ne mogu reci da se zobg toga ostetila.
Cula sam da hvale Remington pegle po Hrvatskoj....valjda su dobre!

LaTiTeA
18.05.2007., 14:45
nedavno sam kupila u dm-u neku plosnatu četku za ravnanje kose. Izgleda ko miks između pegle i četke i ima rupe za zrak pa se kroz njih kosa suši fenom...meni je mrakic (a imam dugu i poprilično zaj.. kosu :))-možda latitea na to misli! Kad si dam malo truda izgledam ko da sam od frizera došla, a i dosta je praktična za korištenje. 56kn dođe...supač

Znam na sto mislis. :D

Imam i to, ali nisam nikad koristila. Izgleda mi komplicirano. I kao da cu si pola ekstenzija s time pocupati. :D

Ne, ne... postoji nekakva kockasta s oooogromnom glavom, svia, metalna.

Meni je :top:.
A i skuzila sam da frizerke imaju takve cetke. Mislim, od tih cudnih dlaka i da time izvlace na fen.

metix
19.05.2007., 16:35
Imam tu gore navedenu četku-:flop: Ništa od nje!

Ali preporučam ogromnu okruglu četku veeelikog promjera.. kosa mi je kao ispeglana!!!
Evo baš sam se nakratko isfenirala s njom:cerek:
Koristim je već godinu dana i svi misle da se peglam:zubo:

Idem izmjeriti kolika je...
...čvrsti dio 8cm, a od kraja onih Čekinja do drugog, auprotnig kraja 13cm.

nika007
19.05.2007., 17:53
koje proizvode trebam kupiti da mi zastite kosu od topline.
ova dva proizvoda od Revlona su ti savršena za očuvanje kose od toplinskih i mehaničkih oštećenja

Revlon lisse hair: balzam za izravnavanje kose, a ujedno i kontrolira kovrčavu i valovitu kosu (150ml)
Revlon quick: stilizirajući sprej s toplinskom zaštitom (200ml)

http://i3.tinypic.com/645lcht.jpg
http://i15.tinypic.com/62ififn.jpg

~Jesen
19.05.2007., 18:28
hm koliko koštaju ovi gore proizvodi od Revlona?
to se može nabavit samo u salonima?

nika007
19.05.2007., 18:42
to se može nabavit samo u salonima?e da to sam zaboravila spomenuti, ali mislim da to nebi trebalo predstavljati neki problem :)

inače, uvoznik je Fabula de forma d.o.o, Mandrovićeva 22, Zagreb
tel/fax 01/4640287

Pacificgirl
20.05.2007., 12:57
Ima u dmu u onoj Trend it up kolekciji sredstvo za ravnanje kose i zaštitu od topline koje jako podsjeća na Lorealov Hott Glatt,isti oblik flašice čak...Baš ću probati da vidim kakvo je...:)

Kya
20.05.2007., 13:09
Ima u dmu u onoj Trend it up kolekciji sredstvo za ravnanje kose i zaštitu od topline koje jako podsjeća na Lorealov Hott Glatt,isti oblik flašice čak...Baš ću probati da vidim kakvo je...:)

ajd probaj, pa javi. meni je hot glatt dobar, ali bi radije kupovala jeftiniju verziju :zubo:

Pacificgirl
20.05.2007., 13:11
ajd probaj, pa javi. meni je hot glatt dobar, ali bi radije kupovala jeftiniju verziju :zubo:

I meni je Hot Glatt dobar,ali i ovo mi izgleda super,a frendica mi je hvalila spray iz te linije koji isto služi za neko ravnanje kovrčave,moja je doduše samo malo valovita,al eto...

http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/594/Balea_Trend_it_Up_windresistenter_Haarlack__223059 4.jpg

(na slici je 4.po redu to što me podsjeća na hot glatt):D

GothicRomance
20.05.2007., 14:41
ja ti za ravnanje kose koristim losion za ravnanje phytodess. imas ga po nekim frizerskim salonima. ja ovog kupila na trgu u zg u onom nekom fensi salonu. meni je dobar.

gica
20.05.2007., 16:00
...meni je izvrstan proizvod za ravnanje bio nekakav kremasti fluid od loreala...nažalost ne sjećam se kako se točno zove,ali ima ga u dm-u i poprilično je velika bočica...

ciganche
20.05.2007., 16:28
Mislim da su gelovi i kreme za ravnanje samo mala pomoć, a da se tako kosa može izravnati samo peglom. Nažalost. :zubo:
Imam isti problem i frizerka mi je rekla da mi bez pegle ili feniranja nema nikakvog učinka. Ne postoji ta krema kojom ćeš namazat kosu i ona se izravnat automatski!

Samantha
20.05.2007., 16:30
naravno,ja trazim proizvod kao pomoc pegli...nesto sto je stiti od vlage,uvijanja,produzava trajanje ravne kose.
peglanje,feniranje je neminovno.

Lilit
20.05.2007., 16:32
najbolje ravnanje je feniranje cetkom, ni s peglom neces tako ispeglat kako ce ti dobra frizerka s cetkom izvuc a poslje onda malo popeglas jos samo da ne strse one sitne dlacice nego da bude glatt

ja probala keune u crnoj tubi (iz dma oko 100 kn) i loreal neki glatt nesto roza bocica, i oboje su dobri tu negdje po rangu, mozda je ovaj keune malo bolji
probala i onaj neki sunsilk sampon od kojeg se kao ravna blabla - nis ne valja i jos stvara prhut i fuj
probala i ono u tubi ona neka vesela marka (iz dm) svi proizvodi su im u sarenim bojama razlicitim, joj nemogu se sad sjetit, ugl tubica je i onda kako koristis tako se pomice ko prema gore tuba :lol: to je katastrofa jer masti kosu, ne ravna

Samantha
20.05.2007., 16:33
najbolje ravnanje je feniranje cetkom, ni s peglom neces tako ispeglat kako ce ti dobra frizerka s cetkom izvuc a poslje onda malo popeglas jos samo da ne strse one sitne dlacice nego da bude glatt

i izadjem iz salona,vlaga u zraku,znoj,sva se uvije

Cats
20.05.2007., 16:37
Imaš ulje od Avona koje meni krasno djeluje. Već sam stavljala linkove ovdje, potraži. ;)

Lilit
20.05.2007., 16:38
a cuj sam takva je i moja, moja je zapravo cak frkava
ja se pomirila s tim ali znam da kad si ja osusim kosu fenom obicno i onda ju speglam peglom to bude ok dok se ne priblizim vlagi ili ne oznojim a ako me frizerka osusi na cetku pa onda malo popegla to traje bez obzira na vlagu (ok ako je bas kisa vani onda ne) i cak nekad mi zna potrajat i do drugog dana (bez obzira na spavanje)

ja sam primjetila da je problem kod tih sredstva za ravnanje da rijetko koji ne masti kosu jako, a sta ce mi da je ravna ako izgleda masno a ako ga pak ne stavis dovoljno onda koda ga nisi ni stavila ah :/

a i razlika je jel neko ima ravnu kosu pa se pegla da bude ful glatt ili neko ima frkavu pa se pegla da bude ravna

Skattemus
20.05.2007., 16:40
uzela sam ja nesto.ko kremica od loreala
malo stavim na prste i onda ko regenerator po kosi
ali ne po korijenu samo od polovice do vrhova,da se ne zamasti
i pomaze
uz peglu dakako

Samantha
20.05.2007., 16:45
Imaš ulje od Avona koje meni krasno djeluje. Već sam stavljala linkove ovdje, potraži. ;)
trazim,ne mogu da nadjem
ajd reci naziv
jel masti kosu?

Cats
20.05.2007., 17:28
trazim,ne mogu da nadjem
ajd reci naziv
jel masti kosu?

Ovako iz glave (na poslu sam) Advance Techniques serum za manju naelektriziranost - nisam u Hr pa ne znam kako je kod vas preveden. Flašica od, onako odoka, 30 ml, prije je bila bijela s narančastim čepom na špric a sad je prozirna. Ja imam dugu kosu i dosta mi je 2 puta po par kapi, rastrljam po mokroj i osušim. Ne masti kosu, jako sam zadovoljna, prva stvar koja mi djeluje.

Dok ne pokisnem. :afro: :D

mouse
21.05.2007., 11:09
Čemu otvarati novu temu kad ima toliko toga već opisanog na temama za njegu kose!!??
I zašto vi koje imate ravnu - želite frćkavu, a vi koje imate frćkavu - želite ravnu kosu!?

girly-girl
21.05.2007., 11:30
Čemu otvarati novu temu kad ima toliko toga već opisanog na temama za njegu kose!!??
I zašto vi koje imate ravnu - želite frćkavu, a vi koje imate frćkavu - želite ravnu kosu!?

bože dragi što se ti tako čudiš.. ustalom ako nisi imala nikakav odgovor na pitanja, nisi trebala niš ni pisati.. žele tak jer im se tak više sviđa i točka.

mouse
21.05.2007., 11:50
bože dragi što se ti tako čudiš.. ustalom ako nisi imala nikakav odgovor na pitanja, nisi trebala niš ni pisati.. žele tak jer im se tak više sviđa i točka.

Ne šizi!:zubo:
Žao mi takvog maltretiranja kose!
A ima i već sve opisano 100 puta na drugom topicu!

Lilit
21.05.2007., 11:55
mouse stvarno ne vidim potrebe da se tu zalis, ako mislis da nije u redu imat odvojeni topic imas modove pa im pmaj

meni se dopada, jer je bolje ovako nego sve strpano u jedan enormno veliki topic koji se onda nikome ne da citat od pocetka pa se ponavaljaju pitanja i savjeti

mouse
21.05.2007., 12:03
mouse stvarno ne vidim potrebe da se tu zalis, ako mislis da nije u redu imat odvojeni topic imas modove pa im pmaj

meni se dopada, jer je bolje ovako nego sve strpano u jedan enormno veliki topic koji se onda nikome ne da citat od pocetka pa se ponavaljaju pitanja i savjeti

;) Vidiš kako ima finih ljudi koji znaju razgovarati!
Ajd dobro!
Meni je najbolje sredstvo za ravnanje moje prirodno razuzdane kose (ono, ide kud hoće u radijusu kojem hoće, valovita i nestašna, duga do pola leđa) kad ju tek posušenu (bez fena) namotam na veeeelike viklere i ostavim pola sata-sat. Super ju izvuku. I onda samo malo anierove kreme za kosu ili nivee soft i zagladim!
Nikakav silikon, ulje i slično ne daju tako dobar rezultat na mojoj kosici.:D

mouse
21.05.2007., 12:36
Da li se kosa pegla kad se osuši ili mokra? Ili polusuha?
Probala sam suhu - niš se ne izravna. Polu mokru i mokru - nikad osušiti!

joujou
21.05.2007., 17:01
peglaj samo kad je potpuno suha... jako se unistava kad je mokra i ne bi smjelo biti nikakvog efekta zbog isparavanja

Linda1
22.05.2007., 14:49
Baš mi je drago da se opet pokrenula ova tema ravnanja kose. Taman sam prije neki dan kupila u dm-u ono sto sam nasla: od Balee neki u bojama balzam za ravnanje kose i od Pantena. Samo je problem sa ovim Pantenom što ne pise kako se nanosi- na vlažnu kosu, na suhu itd.
Danas probala ovaj od Balee i....tako...srednja žalost.
Doduše, jutros sam to na brzinu stavila na kosu i na brzinu se popeglala pa nije bas najidealnije.
Inace, za dobro opeglanu kosu jedino pomaze pegla.
Postoji jos jedna idealna metoda koju ne znam da itko u Hrvatskoj radi ( mozda Zagreb) a to je ovo kemijsko ravnanje kose koje je super!
Upravo sam se vratila iz New Yorka i odusevila sam se kosom (frizurom) prijateljice koja je ravnanje kose (nanose se na nju nekoliko puta neki preparati u obliku krema) platila 150 dollara.

joujou
22.05.2007., 14:52
nitko to jos u hrvatskoj ne radi :)

Linda1
22.05.2007., 15:16
E pa ja imam peglu koja je bas namijenjena peglanju polusuhe kose.
Dakle, ako hoces peglati, onda i pegla mora biti prilagodjena za peglanje polusuhe kose, a inace, peglas na suhu kosu.

sve_naopako
25.05.2007., 15:35
jel se kosa može izravnati bez nekih specijalnih šampona (koliko sam čula ti šaponi ništa ne valjaju) i pegla za kosu? ako da, kako? :) :D

frayla
25.05.2007., 20:07
jel se kosa može izravnati bez nekih specijalnih šampona (koliko sam čula ti šaponi ništa ne valjaju) i pegla za kosu? ako da, kako? :) :D

Nisam sigurna baš točno kaj pitaš,al ako je pitanje dal možeš izravnati kosu peglanjem bez šampona za ravnanje kose, onda je odgovor da,prvo se isfenira kosa,a onda prođeš peglom;)

mousse od čokolade
25.05.2007., 20:23
mislim da je pitala da li postoji neko drugo sredstvo osim sampona za ravnanje kose, fena i pegle?
odgovor je: ne ne postoji :D

patientia
25.05.2007., 20:40
Zapravo postoji - kemikalija za minival.

mousse od čokolade
25.05.2007., 20:46
da, ali opet ti nece biti ravna ravna ravna.. onak kak spada..

girly-girl
25.05.2007., 21:50
je ne koristim nikakav preparat i sama se isfeniram.. sam se treba naučiti

Karmela
25.05.2007., 23:25
japanska tehnika ravnjanja kose:

http://www.beautybymatt.com/FPics/F17.jpg

imali smo to nekoliko puta ranije, proguglaj malo.

Karmela
25.05.2007., 23:28
http://s87332805.onlinehome.us/MerchantAmerica/images/hair-straightening-1b.jpg http://s87332805.onlinehome.us/MerchantAmerica/images/hair-straightening-1a.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_hair_straightening