PDA

View Full Version : Električni kućanski aparati

stranice : [1] 2 3

mermaid
22.03.2005., 08:02
Jucer mi je iz peveca dosla moja nova mikrovalka :mikroval:
I sve super, neka znj fimra galanz ali sve stima. Jedino mi nije jasno to sto sam unutar pecnice nasla nekakav komad kartona koji je dobro pricvrscen za unutarnju stranu stijenke i ne da se bas tako lako skidat pa sam pretpostavila da treba ostat unutra. Mada mi nije jasno sta taj komad kartona radi unutra, mislim kako ce to izgledat nakon godinu dana, kad se uprlja.
Jucer sam podgrijavala klopu i sve pet :klopa: ( mada sam stajala cijelo vrijeme pred pecnicom da vidim oce li se dimiti il nesto)
Eto ljudi, rijesite me dileme, dal da cupam to van ili ne?
Inace kakva su vam iskustva sa pevecom? Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi :misli:
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko

Codegun
22.03.2005., 08:27
mermaid kaže:
I sve super, neka znj fimra galanz ali sve stima. Jedino mi nije jasno to sto sam unutar pecnice nasla nekakav komad kartona koji je dobro pricvrscen za unutarnju stranu stijenke i ne da se bas tako lako skidat pa sam pretpostavila da treba ostat unutra. Mada mi nije jasno sta taj komad kartona radi unutra, mislim kako ce to izgledat nakon godinu dana, kad se uprlja.
Jucer sam podgrijavala klopu i sve pet :klopa: ( mada sam stajala cijelo vrijeme pred pecnicom da vidim oce li se dimiti il nesto)
Inace kakva su vam iskustva sa pevecom? Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi :misli:
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko

koliko para - toliko muzike, za pripremu hrane, ne bih baš koristio najveće jeftikaner pečnice...

mermaid
22.03.2005., 08:30
mikrovalna je znj firma i koristi se za podgrijavanje hrane, a ne za pripremu, ali je stednjak od gorenja i ima one a a a oznake. Cak suprotno ono sto je bilo jeftino sljaka a ovaj stednjak koji je kostao pola ne radi. Cisto trazim savjet a ne bukvicu.

-arhivar-
22.03.2005., 08:40
Za ovaj karton u mikrovalnoj stvarno nemam pojma kaj bi mogo bit. U mojoj tog nije bilo, samo tanjur. Ionako ju koristim samo za kokice :)
Za štednjak, najbolje njih zagnjavit da to srede.

mermaid
22.03.2005., 08:45
thanx, mislim da cu to i napraviti, i za jedno i za drugo. Bilo me je samo frka da se taj papir ne zapali. A rezervu kokica sam vec napravila, jedva cekam obozavam ih :)

Codegun
22.03.2005., 08:46
mermaid kaže:
mikrovalna je znj firma i koristi se za podgrijavanje hrane, a ne za pripremu, ali je stednjak od gorenja i ima one a a a oznake. Cak suprotno ono sto je bilo jeftino sljaka a ovaj stednjak koji je kostao pola ne radi. Cisto trazim savjet a ne bukvicu.

dobro, sorry, nisam ni mislio držati prodike, pa za mikrovalnu imaš uputstva i tamo valjda piše kaje to. Možda se i na Internetu može naći neka dokumentacija tog modela.
Za štednjak imaš garanciju i nek to sredi servis...

undercover
22.03.2005., 10:34
mermaid kaže:
Eto toliko pa pogledaj sto pise na tom kartonu-da nije mozda neki filter?
inace mislim da kartonu unutar nekog el.aparata nema mjesta
cupaj to van

mermaid
22.03.2005., 12:04
ja sam isto htjela odma cupat van ali je jako
pricvrsceno nekim plasticnim kukicama pa mi se cinilo da je bolje da to ne diram. Inace nasla sam na internetu sliku slicnog aparata i onima taj blesavi karton unutra.
Buduci da stednjak mora na vracanje ili na servis ima li netko iskustva kako to ide Pevcu, jesu librzi ili ih se mora zivkat skatlo :ceka:
uh cekala sam stednjak tjedan dana a sada jos servis :( tesko nama koji volimo :klopa: uzmes nam stednjak i fridz i totalno smo izgubljeni

nn-st1
22.03.2005., 12:23
Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi
pa kad nisi dobro spojila kabel.
i zašto misliš da bi ti dostavljač trebao spojiti kabel?
po kojoj logici?

sis
22.03.2005., 12:31
nn-st1 kaže:
pa kad nisi dobro spojila kabel.
i zašto misliš da bi ti dostavljač trebao spojiti kabel?
po kojoj logici?

Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja. Ako si iz Zagreba, imaš servis na Ravnicama.

mermaid
22.03.2005., 12:33
pa kao prvo kabel se trebao kupiti posebno i bilo je hrpa manjih zica koje je trebalo utaknuti. Idem po toj logici ako nude uslugu dostave i buduci da prodaju tehniku trebali kao prvo sve dijelove dostavljati i namontirati ( ako vec tonaplacuju dodatno) a ne da se jos treba taj neki kabel kupovat zasebno. Mislim ne kuze se svi u tehniku i ta cudesa, i po kojoj logici bi ja to morala znati, ili jos bolje neka bakica?
Mislim ok rijesit cemo, zvat cemo frenda koji se u to kuzi, ali nije ok.
onaj karton iz mikrovalne ostaje unutra, teta iz pevca rekla, nije znala zasto ali rekla da ne diram.

mermaid
22.03.2005., 12:35
Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja. Ako si iz Zagreba, imaš servis na Ravnicama

Tako je ! :cheer:

nn-st1
22.03.2005., 12:47
mermaid kaže:
Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja.
Tako je ! :cheer:

normalan kupac ZNA da se za sve štednjake posebno kupuje kabeli i crijava za plin. i to iz razloga što se štednjak može spojiti na el. instalaciju na više načina (1f, 2f i 3fazno) pa prema tome kupcu trebaju i različiti kabeli.
nije nikakakv problem u tvornici montirat npr. 3f kabel, al' šta ako doma imaš 1f struju? onda skidaj taj i stavljaj novi (kupljeni) kabel..

Mislim ne kuze se svi u tehniku i ta cudesa, i po kojoj logici bi ja to morala znati, ili jos bolje neka bakica?
pita se prodavača?
Idem po toj logici ako nude uslugu dostave i buduci da prodaju tehniku trebali kao prvo sve dijelove dostavljati i namontirati
pogrešna ti logika.
dostavljač nije monter.
po toj logici kupiš vrata pa ti ih doma i montiraju?

mermaid
22.03.2005., 12:53
super objasnjenje nisam imala pojma za te stvari, no cini se logicnim. Ipak ce to netko iskusniji napraviti.
Jos da malo ublazis svoj mrki stav ;) i bio bi majstor za pet!

Juraj
22.03.2005., 15:31
mermaid kaže:
Eto toliko

Nit su mogli nit su smjeli. Nazovi ovlasteni servis (imas popis na garanciji) da to dodju spojiti i ovjeriti garantni list. Ne petljaj po onome sto ne znas. Cijena posla se krece oko 200 kn.

mermaid
22.03.2005., 15:45
hvala na konkretnom savjetu. ne kuzim zasto im je to tesko napomenuti prilikom prodaje?

fakin
22.03.2005., 20:35
karton ti i nije baš karton. to ti je nekakav filter. čak zna izgoriti ako recimo napukne. mislim koliko sam to uspio proučiti da ima veze sa snagom mikrovalova, kao da ih prigušuje ili usmjerava.uglavnom ne vadi to. ako ti danas sutra izgori imam ja rezervu, opskrbio sam se:D :D

bodul
22.03.2005., 22:32
Ako pazljivo procitas uputstva , vidijeces da stednjak smije spojiti samo ovlasteni serviser ili strucna osoba .
Inace stednjak je vijerojatno ispravan , ali niste pravilno razmijestili mostice za spoj na 1 fazu . Iza imas mali nacrt .
Plin ti moze biti namijesten iili na gradski plin ili na bocu , a za to idu razlicite dizne , znaci ne igrajte se ako ne znate .

mermaid
23.03.2005., 07:16
karton ti i nije baš karton. to ti je nekakav filter. čak zna izgoriti ako recimo napukne. mislim koliko sam to uspio proučiti da ima veze sa snagom mikrovalova, kao da ih prigušuje ili usmjerava.uglavnom ne vadi to. ako ti danas sutra izgori imam ja rezervu, opskrbio sam se:D :D [/QUOTE]

Da skuzila sam u međuvremenu da to bas i nije neki bezazleni kartoncic. A di si se ti opskrbio tim kartonima? Mislim ne planiram sada zapalit odmah ovaj, ali cisto me zanima?
Inače mikrovalka sljaka sve u 16. :headbang:
a po uputama stednjaku se vise necu ni priblizit dok ne dodje frajer iz servisa.

magic
23.03.2005., 08:03
I ja sam Gorenje shtednjak dobila bez kabela.

inache, garancija ti ne vrijedi ako je ntko osim njihovog ovlashtenog servisera prchkao po proizvodu.

nn-st1
23.03.2005., 08:06
koje prčkanje?
zavidat 3 žice na 3 vide?
i za to trebaš biti stručna osoba?

mermaid
23.03.2005., 08:59
nn-st1 kaže:
koje prčkanje?
zavidat 3 žice na 3 vide?
i za to trebaš biti stručna osoba?

ok ok skuzili smo da si :mirko: za zice i spajanje i te stvari. Ali otkud tolika netolerancija prema nama ignorantima?
pa opusti malo prijatelju :Pivo:
Uostalom di si bio neko vece kad smo te trebali?!

nn-st1
23.03.2005., 09:09
"Ali otkud tolika netolerancija prema nama ignorantima? "

ma čudno mi je to neznanje.
ne pričamo o autima, nego o kužini. a tu bi žemske trebale bit doma.

"Uostalom di si bio neko vece kad smo te trebali?!"
a? niko me nije zva'..
a ja za :Pivo: uvik spreman..

Frankie
23.03.2005., 09:41
Ovo je off topic ali preporučio bih ti da ne upotrebljavaš baš prečesto mikrovalku zbog utjecaja na zdravlje.
Ne, ne radi se o nikakvom zračenju dok mikrovalka radi nego o šteti koja je nanesena hrani obrađenoj u mikrovalki, ima o tome dosta na internetu.
Ja sam je upotrebljavao nekoliko puta na dan za podgrijavanje i nakon par mjeseci kad sam htio ići dati krv nisam mogao jer sam imao manjak Fe iako sam se normalno hranio i svaki dan uzimao multimineral tablete u kojima je bilo i Fe. Kad sam smanjio upotrebu mikrovalke na par puta tjedno, krvna slika mi se popravila. Jedna od posljedica prečeste upotrebe mikrovalke navodno je i anemija ali kao što sam napisao ima o tome dosta na netu.

pozdrav

Billi
23.03.2005., 09:52
nn-st1 kaže:
normalan kupac ZNA da se za sve štednjake posebno kupuje kabeli i crijava za plin.

ja sam normalan kupac i nisam to znala. jer sam ocekivala da novu pecnicu i stednjak jednostavno ustekam u struju kao i usisavac i fen.
i mogu ti reci da sam bila jako neugodno iznenadjena kad sam morala dodatno traziti stekere i kablove. izmedju ostalog jer mi je dodatni trosak bio nekog naci da mi to spoji.

mermaid
23.03.2005., 10:39
ma čudno mi je to neznanje.
ne pričamo o autima, nego o kužini. a tu bi žemske trebale bit doma.

Kuhanje je jedno a prespajanje novog stednjaka je drugo, nema veze jedno sa drugim jedino sto se odvija u kuhinji. Po toj logici ti nemas pojma o kuhanju je li?

Zmijica
16.10.2005., 11:47
Daklem, posjedujem O (slovima: nula) komada i sve mi treba :D
Stednjak (struja), vesmasina, frizider (da bude trecinu s ledenicom). Eventualno i mikrovalna.

Pa pucajte.
Sto imate, koja firma, jeste li zadovoljni?
Ak niste - sto biste danas kupili?
Ak ima tko vesmasinu+susilica all-in-one - jel to korisno cemu?

Sva iskustva dobrodosla :)

Skura
16.10.2005., 11:52
I meni!

Trazim, gledam, pisem cijene. Jbga - budget mi je ogranicen :D

Jedino oko cega dvojim - ugradbeni frizider i perilica za kuhinju ili ne :confused: (moram je pravit - jer je mali prostor i standardne kuhinje ne dolaze u obzir!)

Stednjak sam rijesila - to cu definitivno ugradbeni - kuhaliste ce biti s 2 plina - kosta oko 500 kn u Koncara. Jedino moram naci povoljnu ugradbenu pecnicu.

Ovo s 2 plina - malo - sam odlucila jer nikad ne koristim vise od 2 ta kola - i onda mi je bolje imati vecu radnu plohu, nego 4 plina ili 4 ploče za kuhanje!

Tatsha
16.10.2005., 17:09
-frizider- indesit onaj ogromni no frost (3200kn)- super zadovoljni- 2 godine ga imamo
-štednjak- gorenje, mi imamo 3+1; 60cm-2700kn, što se tiče odnosa cijena/kvaliteta ne bih ga mijenjala, i napa isto gorenje, ona običnjačka
-perilica suđa- isto gorenje- ugradbena- 3700kn, super zadovoljna- mrzim prati suđe
mi smo dosta obilazili+ iskustva prijatelja, rodbine,..., i zaključak je bio končar nikako, al baš nikako.
još perilicu rublja trebam, al dok nam stara radi - nek radi ;)

xxGaladrielxx
16.10.2005., 17:48
vidi tu su ti izvrsne cijene (http://www.times.hr/shop/index.php?cPath=23&osCsid=d93f065e29eb56c3778c63c999e81c5b) :)

Skura
16.10.2005., 20:07
Tatsha kaže:
i zaključak je bio končar nikako, al baš nikako.

Zasto ne Končar???? :confused:
Pliz objasni!

Tatsha
17.10.2005., 09:39
jako kvarljiv, ne znam osobu kojoj se končar nije brzo pokvario- i to taman kad prođe rok za reklamaciju!:rolleyes:

Zmijica
17.10.2005., 12:46
Scura, daj pet :five:
Ista situejsn. Mala kujna, a moram ugurat vesmasinu, frizider, pec, napu.
A cini se da cemo i kujnu radit.
To vec znam gdje - dva frenda su tamo radila, kostalo je cca 14.000 kn za dva i pol metra kuhinje i super su zadovoljni.
Nemrem se imena sjetiti, ali imam doma.

Vis vraga, nije mi ni palo na pamet da mogu imat sporet od samo dva kuhala. Super ideja :)

Tatsha, Galadriel - fala :)

Tijana
17.10.2005., 13:32
Mi imamo staklokeramičku ploču Zannusi, pećnicu i napu Electrolux i već dvije godine rade bez problema i kvarova.
Frižider je ugradbeni, nemam pojma koje marke.
Vešmašina i sušilica sve u jednom, Indesit i s njom sam prezadovoljna.

penelop@
17.10.2005., 14:16
U svakom slucaju bih preporucila ugradbene aparate i to zbog ciscenja.

Imala sam jednom ultra ludi frizider (zapela ja za njega:rolleyes: ) pa se izmedju njega i elementa (cca 3-4 cm prostora) nakupljalo svega i svacega a nemos mrcinu pomaknit:rolleyes: Bogu hvala odselili se iz tog stana i kuhinju prodali novim stanarima.

Sada, krpa i udri ravno:D

Susilicu i perilicu imam odvojeno.

polly
17.10.2005., 14:32
Tatsha kaže:
jako kvarljiv, ne znam osobu kojoj se končar nije brzo pokvario- i to taman kad prođe rok za reklamaciju!:rolleyes:

KONČAR
frižider - radi 20 let bez greške, zadnjih 5 ga raubaju podstanari
vešmašina - radi 10 let, mjenjan programator pred jedno 6, zadnjih 5 isto koriste podstanari

vašmašina + sušilica - 5 let stara, radi svakodnevno 2 puta + vikend od jutra do kmice, bez kvara
frižider - 5 let, bez kvara

polly
17.10.2005., 14:42
Pećnica - imam neku super ultra turbo,... ma neki zadnji krik tehnologije. Nisam oduševljena, ili znaš kuhat ili ne znaš. Skupa pećnica te ne bu spasila. Bila mi je dobra i stara.
E da, gore nisam napisala da imam i končarev šparet u starom stanu. Star cca 25 god. Radi ka zmaj.

Meni ti je tak divno kad se u kuhinji inox blista. Pa sam si sve kućanske aparate nabavila od inoxa.
Savjet - nemoj.

Vešmašina + sušilica, ako pereš relativno malo veša je OK. U takvoj mašini možeš sušiti samo pola od opranog. Npr. kapacitet perilice je 5 kg, sušilice 2-2,5 kg.
Kad preuredimo kupaonu kupujem samostalnu sušilicu.

Ja sam si htjela stavit ugradbeni frižider ali su me odgovorili (izrađivači kuhinje i prodavači bjele tehnike) jer se kao takvi češće kvare.

Murron
17.10.2005., 15:36
polly kaže:
Ja sam si htjela stavit ugradbeni frižider ali su me odgovorili (izrađivači kuhinje i prodavači bjele tehnike) jer se kao takvi češće kvare.

Joj, super, sad si me baš razveselila:cheer: :cheer: Taman sam se počela žderati oko toga kako bi bilo bolje (čitaj: ljepše) da sam stavila ugradbeni frižider...

polly
17.10.2005., 16:37
Murron kaže:
Joj, super, sad si me baš razveselila:cheer: :cheer: Taman sam se počela žderati oko toga kako bi bilo bolje (čitaj: ljepše) da sam stavila ugradbeni frižider...

Ne znam koliko ima istine u tome, ali 3 poznatih je ugradbeni frižider riknul nakon 2 godine.
Ja se isto time tješim kad gledam u svoje samostojeće strašilo.

magic
17.10.2005., 16:50
strashilo :confused:

meni su svi ovi novi prekrasni :cerek:

polly
17.10.2005., 16:59
ma zgodan je on
ali kuhinjica mi je mala i na tom mjestu bi se baš fino uklopio ugrađen frižider, nekak bi bolje izgledalo

bitno da on meni hladi i ne ruži
a osim toga na ormaru ne bi mogli stajati oni magneteki s porukama

kupila nam kćer nedavno jedan sa natpisom "OSVETITE SE! živite dovoljno dugo da svojoj djeci možete zagorčat život"
srce mamino :cerek:

Tatsha
17.10.2005., 17:29
polly kaže:
KONČAR
frižider - radi 20 let bez greške, zadnjih 5 ga raubaju podstanari
vešmašina - radi 10 let, mjenjan programator pred jedno 6, zadnjih 5 isto koriste podstanari

vašmašina + sušilica - 5 let stara, radi svakodnevno 2 puta + vikend od jutra do kmice, bez kvara
frižider - 5 let, bez kvara
ovdje je riječ o novoj generaciji aparata! i mi smo prije 15god imali štednjak i frižider Končar i sve je super radilo, al sad ga nikako ne bi kupila, kad već po istoj cijeni postoje kvalitetnije stvari+ protiv sam toga da mora biti sve od istog proizvođača, kad se zna tko ima što bolje, a što lošije;)

Leda
17.10.2005., 18:29
polly kaže:
Meni ti je tak divno kad se u kuhinji inox blista. Pa sam si sve kućanske aparate nabavila od inoxa.
Savjet - nemoj. Zasto? Tesko za ciscenje, odrzavanje? Nikad se vise ne sjaji ko u ducanu? Ili koji drugi razlog?
I ja bi sve od inoxa :rolleyes:

polly
17.10.2005., 18:38
Leda kaže:
Zasto? Tesko za ciscenje, odrzavanje? Nikad se vise ne sjaji ko u ducanu? Ili koji drugi razlog?

Svaka packa se vidi.
Sjaji se i dalje ako se pažljivo čisti. Ne sa žicom, ne sa WC sanitarom.
Da se lijepo očistit sa ajax odmaščivaćem ili nekim sličnim sredstvom. Može i neko nježnije sredstvo za čistit kupaonice.
A najkorisniji su oni svijetloplavi ručnikeci za pranje iz DM-a. Neke micro krpe. Izgledaju baš kao frotirasti ručnici.
Ja baš ne vjerujem u u te čudesne krpe, ali ovo je super za čistit sve.
Uglavnom održavanje običnog emaja je puno jednostavnije.

Juraj
17.10.2005., 18:47
Tatsha kaže:

Evo, da se upoznamo :)
Imam Koncarev frig+ledenica (veliki ormar), klasa A energija i buka i nakon 2 godine koristenja izgleda ko novi, nista se nije slomilo i radi jednako tiho kao kad je dosao. Vrijedi svaku lipu od 3000 kn koliko je kostao.

polly
17.10.2005., 18:47
Tatsha kaže:
ovdje je riječ o novoj generaciji aparata!

Ispričavam se svojoj vešmašini, stara je samo 3 godine.
Mislim da novijeg modela (pranje + sušenje 1200 okr.) nemaju.
Radi k'o luda. A možda je tajna u svakodnevnom raubanju.

Končareve aparate se isplati uzimati u njihovim salonima. Tamo su puno jeftiniji i imaju dostavu. A i nose na 4 kat zabadav.

Gorenje je iz nekog razloga najskuplje u njihovim salonima.

Ostatak kuhinjske aparature je zanussi. Niš posebno. Nit je super, nit je da ne valja.

polly
17.10.2005., 18:50
Juraj kaže:
Evo, da se upoznamo :)
Imam Koncarev frig+ledenica (veliki ormar), klasa A energija i buka i nakon 2 godine koristenja izgleda ko novi, nista se nije slomilo i radi jednako tiho kao kad je dosao. Vrijedi svaku lipu od 3000 kn koliko je kostao.

I moj je takav.
Sa staklenim policama. Istim kao i prvog dana.
Da vidite kak moji doma hiću rajngle u njega i kak lupaju s vratima bili bi zapanjeni nad tim podatkom.

Tatsha
17.10.2005., 20:50
polly kaže:
Ispričavam se svojoj vešmašini, stara je samo 3 godine.
Mislim da novijeg modela (pranje + sušenje 1200 okr.) nemaju.
Radi k'o luda. A možda je tajna u svakodnevnom raubanju.

Končareve aparate se isplati uzimati u njihovim salonima. Tamo su puno jeftiniji i imaju dostavu. A i nose na 4 kat zabadav.

super da znam, još perilicu trebam, pa mi možda končar i uđe u izbor.

Evo, da se upoznamo
drago mi je!
:)

Tatsha
17.10.2005., 20:58
Leda kaže:
Zasto? Tesko za ciscenje, odrzavanje? Nikad se vise ne sjaji ko u ducanu? Ili koji drugi razlog?
ja imam od inoxa ručke na kuhinji i vidljivi dio ugradbene perilice suđa= dodirneš i ev ti fleka, a još naša tvrda voda:rolleyes: i još moje uvijek nakremane ruke:rolleyes:, za inox u kuhinji moraš biti zen :raspa:

xxGaladrielxx
17.10.2005., 21:46
mi smo si ovakvu (http://www.ambient.hr/upload/images/8151.jpg) , al od whirpoola, uzeli. antracit. na njoj se nis nebude vidjelo ;)

bodul
17.10.2005., 22:36
Ugradbeni aparati - DA ili NE
Osobno sam protiv ugradbenih , iako priznajem da su puno lipsi za viditi , pogotovo pecnice , stednjaci , i frizideri .....
ALi vijerojatnost da se isti pokvare , napr. frizider je puno veca nego kod obicnog .
Zasto?
Odgovor je jednostavan , zato sto su majstori ili tvornica koja je pravila namijestaj , drveni dio , najcesce zaboravila ostaviti slobodni prostor za ventilaciju , ili ga je ostavila premalo.
Tada se frizider pregrijava i ode.
Ista situacija je sa pecnicama , tamo je kod nekih modela izolacija bila toliko losa , da se jednom mom kolegi zamalo zapalila kuhinja.
Slijedeci problem je kad se isti stroj pokvari .
Onda ga triba razmontirati , pa popraviti pa montirati , da li je to danas isplativo , ocijenite sami .
Ako se stroj pokvari toliko da ga se ne ispalti , ili ne moze popraviti , tad se kupuje novi ugradbeni , koji se po Murphijevom zakonu , ne odgovara i triba nesto piliti ili je rupa od starog prevelika .

Skura
17.10.2005., 22:43
Zmijica kaže:
Scura, daj pet :five:
Ista situejsn. Mala kujna, a moram ugurat vesmasinu, frizider, pec, napu.

ja uz to i frizider. Perilica posudja eventualno - ostavit cu za nju prostor u kuhinji :D
+ ormar sto mi treba - veliki garderobni i kuhinja. Ostatak cu s vremenom...

Skura
18.10.2005., 07:02
bodul kaže:
Ugradbeni aparati - DA ili NE
Osobno sam protiv ugradbenih , iako priznajem da su puno lipsi za viditi , pogotovo pecnice , stednjaci , i frizideri .....
ALi vijerojatnost da se isti pokvare , napr. frizider je puno veca nego kod obicnog .
Zasto?
Odgovor je jednostavan , zato sto su majstori ili tvornica koja je pravila namijestaj , drveni dio , najcesce zaboravila ostaviti slobodni prostor za ventilaciju , ili ga je ostavila premalo.
Tada se frizider pregrijava i ode.

A kad bi meštru rekla da mi ostavi veci otvor za ventilaciju?

A kod ugradbenih frižidera, kako se tope? Hoce li mi uništit kuhinju ako mi procuri ona ledena voda iz njega dok ga topim?!

Tatsha
18.10.2005., 12:46
imaš puno frižidera s no frost tehnologijom- nema komada leda u njima i nemoraš ih topiti.;)

Skura
18.10.2005., 13:03
Tatsha kaže:
imaš puno frižidera s no frost tehnologijom- nema komada leda u njima i nemoraš ih topiti.;)

A ja se pitala sto bi to "no frost" bilo :bonk:
Jupi! :zubo:

A to je veselje cini mi se skuplje od frost?!

polly
18.10.2005., 13:07
Scura kaže:

Onda ti mora veću kištru napravit.
Standard je 60 cm, pa bi ti u rom slučaju ormar za frižider ili pećnicu stršao van.

polly
18.10.2005., 13:09
Scura kaže:
A ja se pitala sto bi to "no frost" bilo :bonk:
Jupi! :zubo:

A to je veselje cini mi se skuplje od frost?!

Većina ti je danas no frost.
Cijene su približne. Nećeš na tome puno ušparat.
Onih kombiniranih frižider+ledenica nisam ni vidjela da se klasično tope.

frogy
18.10.2005., 13:57
Perillicu rublja kupila sam od Gorenja na akciji. Platila sam ju 2.300 kn, ima 800 okretaja i jako sam zadovoljna. I frižider je od Gorenja, cca 2.400 kn, ogoroman, oko 2 metra, s ledenicom. Pećnica, ploča i napa su od Elektorluxa. Sve inox - lijepo, ali osjetljivo. Ne bih mogla ni bez multipraktika - siemens. Nedostaje mi još mikrovalna.

Crow Jane
18.10.2005., 14:17
Zmijica kaže:

Ak ima tko vesmasinu+susilica all-in-one - jel to korisno cemu?

Imam ja. Elektrolux, odlicna je :top: - pogotovo ak ti se ne da vjesat gace i carape na strik, sam puknes na 1 h susenja i super. Odlicno je takodjer i za rucnike. Ovak, kosulje se dost zguzvaju. :D

A za ostale, preporucam ti Gorenje. :cool:

magriz
18.10.2005., 18:43
frižider, kombinirani, srebrni - gorenje
staklokeramik ploča 2+2 - gorenje
pećnica - gorenje
veš mašina (do 1500 okr) - gorenje - mrak!
suđerica - ariston
napa - faber

sa svim jako zadovoljna

bodul
18.10.2005., 23:12
Scura kaže:

A kod ugradbenih frižidera, kako se tope? Hoce li mi uništit kuhinju ako mi procuri ona ledena voda iz njega dok ga topim?!

1. onda bi ti mestar odgovorio : ma ne brinite gospodjo , nije to meni prvi ( sto se pokvario ) :lol:

Opasnost od proljevanja vode i sl. je uvijek veca kod ugradbenih aparata , radi duplih stijenki i nemogucnosti viditi sto se dogodilo , kao i nemogucnosti to ocistiti.

polly
19.10.2005., 08:39
bodul kaže:
nemogucnosti viditi sto se dogodilo

To me podsjetilo.

Kad sam dala radit kuhinju tamo prije skoro 5 godina, htjela sam stavit ugradbenu perilicu (za suđe) onu koja ima komande u vratima tak da kad se zatvore ne vidi se da je to perilica.
Žena koja radi kod izrađivača kuhinje savjetovala me da ipak uzmem onu sa vidljivim komandama jer takvu mogu jednostavno isključit. Ja bi ovu nevidljivu mogla isključit samo da osigurač iščupam.
Do sad je 3 puta procurila za vrijeme pranja (nije greška u njoj) pa je to bila dobra odluka.

MadVlad
19.10.2005., 09:37
Zmijica kaže:
A cini se da cemo i kujnu radit.
To vec znam gdje - dva frenda su tamo radila, kostalo je cca 14.000 kn za dva i pol metra kuhinje i super su zadovoljni.
:eek:
A da pronađeš nekog stolara.
Ja sam ovu kuhinju napravio za 14500 kn, a ima malo više od 2.5 m i daleko je od standardne.
http://xs51.xs.to/pics/05423/065.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs51&d=05423&f=065.jpg)

Zmijica
19.10.2005., 12:12
MadVlad kaže:
Ja sam ovu kuhinju napravio za 14500 kn, a ima malo više od 2.5 m i daleko je od standardne.
Okej ti je kuhinja :)

Napisala sam da ja isto radim kod stolara, cca 14000 kn 2,5 metra.
Pa ne kuzim sto je kod tebe bolje?

Za ove sam ziher da ce mi isporuciti na vrijeme, da nista nece bit osteceno, da je cijena konacna... Pa ako platim koju tisucu kuna vise za to, boze moj :kava:

xxGaladrielxx
19.10.2005., 12:23
nas je nasa kostala oko 23 000 (s ugradnjom), al cca 5 m
visoka, elementi po mjeri, s puno cirkusarija
dolazi u 11 mj, pa vam onda fotkam :)

MadVlad
19.10.2005., 12:27
Zmijica kaže:
Okej ti je kuhinja :)

Napisala sam da ja isto radim kod stolara, cca 14000 kn 2,5 metra.
Pa ne kuzim sto je kod tebe bolje?

Za ove sam ziher da ce mi isporuciti na vrijeme, da nista nece bit osteceno, da je cijena konacna... Pa ako platim koju tisucu kuna vise za to, boze moj :kava:
Pa recimo da za istu cijenu dobiješ 4.5 m kuhinje?
To nije moja kuhinja, to sam ja radio drugima.
Al šta je je, najbitnija je kvaliteta i ako imaš prilike vidjeti kuhinju koju su već nekom radili (po mogućnosti nakon što duljeg perioda) i ako si zadovoljna, daj više para.

xxGaladrielxx
19.10.2005., 12:28
izgleda ovako (http://www.gory.it/IT/PRODOTTI/Borgo.html)

polly
19.10.2005., 19:29
xxGaladrielxx kaže:

lijepo, lijepo

kad si jednog dana sagradim kuću (nakon što dobijem na lotu, ako ga se sjetim jedan dan uplatit) imat ću kuhinju od min 25 kvadrata

možda ju povećam za još 5 kvadrata pa mi stane i otoman uz kamin, se sjeća tko toga?

magriz
20.10.2005., 09:20
polly kaže:
lijepo, lijepo

kad si jednog dana sagradim kuću (nakon što dobijem na lotu, ako ga se sjetim jedan dan uplatit) imat ću kuhinju od min 25 kvadrata

možda ju povećam za još 5 kvadrata pa mi stane i otoman uz kamin, se sjeća tko toga?

i radni dio na sredini s puno tava i lonaca koje vise iznad glave :D

polly
20.10.2005., 09:24
magriz kaže:
i radni dio na sredini s puno tava i lonaca koje vise iznad glave :D

Po mogućnosti bakrenih.
Tak da mogu frustracije, PMS-ove i buduće valuge lječit glancanjem. :zubo:

magriz
20.10.2005., 09:28
polly kaže:
Po mogućnosti bakrenih.

jes! ali ja ne glancam, nego gađam slučajne nesretne prolaznike :cheer:

penelop@
20.10.2005., 10:04
polly kaže:
Po mogućnosti bakrenih.

Kaj?

Inox si izglancala:B

;)

magic
20.10.2005., 10:16
xxGaladrielxx kaže:

u kantunu, desno dolje, imash malo prashine :kava:

prekrasna ti je :cerek:

xxGaladrielxx
20.10.2005., 10:30
magic kaže:
u kantunu, desno dolje, imash malo prashine
pa kad mi kupaonu preuredjuju :(
a glavno da nisi skuzila kak ovo dolje nisu plocice neg laminati ;) :D :D

Juraj
20.10.2005., 14:29
xxGaladrielxx kaže:

Imas li stvarno i grede na stropu ?

Zmijica
20.10.2005., 15:24
Galadriel, divna je :cerek:

Jel i tvoja kuhinja tak velika kao na slici? :)

xxGaladrielxx
20.10.2005., 15:57
Juraj, ti se zezaj al ja jos razmisljam kak da ih montiram :cerek:

Zmijice, nasa ti je kuhinja uska a dugacka tako da je tih cca 5 m podijeljeno na 2 strane.

polly
20.10.2005., 17:12
penelop@ kaže:
Kaj?

Inox si izglancala:B

;)

Danas završila

Usput bi se zahvalila magic na spominjanju izvrsnog sredstva za čišćenje zvanog permetal.
Osim što je izvrsno skinuo sve zgoretine u pećnici uspješno je skinuo malo boje sa štoka i skoro svu kožu na mojim rukama.
Da stavila sam rukavice, ali ih je to čudo otopilo.

magic
20.10.2005., 17:40
a jebiga sorry :(

al on stvarno ima sve certifikate, proshao nam je na javnom natjechaju za nabavku sredstva za chishcenje :D

Juraj
20.10.2005., 18:04
xxGaladrielxx kaže:

Oces reci da su grede dosle s kuhinjom ????? :confused:

polly
20.10.2005., 18:40
magic kaže:
a jebiga sorry :(

al on stvarno ima sve certifikate, proshao nam je na javnom natjechaju za nabavku sredstva za chishcenje :D

Ma super je, čak ne guši.
Al' je stvarno jak.
Zrasla bu mi nova koža, štok bum popravila i sve 5.

xxGaladrielxx
20.10.2005., 22:04
Juraj kaže:
Oces reci da su grede dosle s kuhinjom
:rofl:

ma nee. ja bi ih htjela u kuhinji :D

mhadina
21.10.2005., 13:51
xxGaladrielxx kaže:

Zmijice, nasa ti je kuhinja uska a dugacka tako da je tih cca 5 m podijeljeno na 2 strane.

a na koju širinu?

xxGaladrielxx
21.10.2005., 16:21
mhadina kaže:
a na koju širinu?
elemenata il prostora? (zakaj?)

GoldenSurferFromCRO
18.11.2005., 10:51
MadVlad kaže:
http://xs51.xs.to/pics/05423/065.jpg.xs.jpg (http://xs.to/xs.php?h=xs51&d=05423&f=065.jpg)

Vidim da si dao ugraditi frizider, pecnicu i perilicu sudja pa je li to OK?

Ja bih volio ugradbeno, ali kazu da je to losije da ce se kvariti pa pitao sam stolare i kaze da ce ostaviti otvor iza pa da to bude bolje?!

Ha?

GoldenSurferFromCRO
21.11.2005., 07:43
Evo rjesenja za ugradbenog frizidera, kaze stolar a i mene je uvjerio dobrim argumentom, da treba napraviti resetku ispod frizidera i jos jednu za iza frizidera na gornjem dijelu elemenata i tako ce osiguravati zraci protok za hladjenje i postojani rad frizidera. Dakle, tko nema resetku, bit ce problema s radom ugradbenog frizidera!

Kakav ugradbeni frizider? Dvodijelni, donji za duboko zamrzivanje tri ladice a gornji normalni zamrzivac, a da li treba dva kompresora, moguce, a time je skuplji no rad s 2 kompresora je bolji i jaci i sigurniji. Zenica hoce zicane police, a meni je svejedno pa gledamo da to bude Electrolux, mada ja sam za Whirpool.

A ugradbena pecnica? Zenica i ja smo se evc odlucili za Whirpool pecnicu na elektricni pogon, s nekih 8 funkcija, sada se dijeli akcija i to kosta 2900kn! Mozda jos ovaj tjedan kupim...

Staklokeramicna ploca? Kupit cemo 3plina + 1 elektricni, a kaze mi prodavac da kako imam gradski plin da uopce niej bitan onaj elektricni i da nikada necu to koristit. Zenica misli d aje 4 plinska previse i nikada nece koristiti bas sva 4, pa ipak mi smo dalje iz a 3 plinska i 1 el. Whirpool nemaju lijepu plocu pa cemo uzeti Zanussijevu koja kosta oko 1500kn, a ima 3 plinska i jednu ravnu elektricnu i to lijepo izgleda.

Perilcia posudja? Htjeli bismo Whirpool 45 cm dugackog s 9 kompleta, kaze prodavac da uzmemo 60cm jer ce nam svakako zatrebati, a 45 je nekako uzak. Zenica misli da je bolje 45cm jer i dalje zeli prati velike lonce, a tanjure i vilice bi samo strpali u perilicu. Zenica mi voli prati pa neka bude tako. Gledali smo druge Zanussi, Electrolux i ostale, svi imaju po 6-7 kompelta, jedino Whirpool ima 9 kompelta znaci prima vise za pranje. Jedina mana jest cijena i kosta 3000kn, a isti sa 60cm (ima 12 kompleta) kosta 3100kn. Smrc....

Perlicia rublja? Treba imati perilciu i susilicu, a u kupaonici imam cijev za odzracivanje, pa jos nismo se odlucili za nekog posebnog.

Imate li kakvih komentara?

B&B
21.11.2005., 12:29
Gledam ja neki dan Kruške&Jabuke i skužim onu ugrađenu grill ploču, odmah pored štednjaka.

To mi izgleda tako zgodno za imati doma :-)

Da li se te grill ploče kupuju odvojeno ili skupa sa kuhalištem?

Cijene? Iskustva?

Hvala. Pozdrav!

GoldenSurferFromCRO
21.11.2005., 12:39
Grill ti trose struju na atomski pogon! Mislim treba biti jako bogat da si to mozes priustiti, ne zato sto je grill skup (mislim da je cak jeftin, mzoda oko 1000kn i ide se posebno, a ima i skupa sa staklokeramicnom plocom), nego zato sto pecenje na struju a struja ce letjeti ko zmaj...

BigMama
21.11.2005., 12:56
Ja imam Elektroluxovu mašinu za suđe, 45 cm. Zdovoljna sam s njom. Radi već skoro tri godine ko urica.

Koliko suđa stvarno stane, ne znam jer suđe sprema muž...ali vjerujem da stane puno :D

GoldenSurferFromCRO
21.11.2005., 13:04
Please pricaj malo vise o Electrolux 45 perilici pa makar ti dovukla muza na ovaj topic!

Mislim da ti vjerujem kada kazes da unutra stane dosta, ali 45 i 60 po cijeni su manje vise slicne, a meni treba prostora u kuhinji pa ne mogu staviti 60cm perilicu!

Nego sto znaci 12 kompleta za 60cm i 6-7-8 kompleta za 45cm perilicu, dok kod Whirpoola sam nasao cak 9 kompleta sudja u 45cm!

No trebam i jos znati protupoplavnu gradju te perilice, kazu da je to vazno, jer ponekad zna iz perilcie curiti voda, pa je potrebna neka jaca gardja. Sto znas o tome?

A jos k tome imas li komandu sprijeda ili tocno na ivici vrata? Kazu da je bolje sprijeda jer ako dodje do poplave onda je lakse iskljuciti ili iscupati osigurac, a kod komande na ivici vrata ne mozes iskljuciti dok ne prodje program do kraja. Ima li u tome istine ili je bolje uzeti perilicu s komandom na ivici ruba vrata a imati protupoplavnu gradju?

sara4
21.11.2005., 13:33
GoldenSurferFromCRO kaže:
A jos k tome imas li komandu sprijeda ili tocno na ivici vrata? Kazu da je bolje sprijeda jer ako dodje do poplave onda je lakse iskljuciti ili iscupati osigurac, a kod komande na ivici vrata ne mozes iskljuciti dok ne prodje program do kraja. Ima li u tome istine ili je bolje uzeti perilicu s komandom na ivici ruba vrata a imati protupoplavnu gradju?

Perilice koje imaju komande na rubu vratiju gasis tako da joj otvoris vrata bez obzira u kojoj je fazi pranja. I meni se cini nekako zgodnije da je mogu ugasiti pritisom na neko dugme pa sacekati malo i onda tek otvoriti, ali i ovu bez komandi mozes otvoriti tek toliko da 'izgubi' kontakt, ona se gasi i onda je otvoris sirom ako treba. Prijateljica ima Gorenje od 45 cm i zadovoljna je, ako je veca festa, u dvije ture sve opere i kaze da joj uopce nije problem sto je perilica manja.

BigMama
21.11.2005., 15:00
Ajmo po redu, za komande nije bitno di su, otvoriš vrata i ona se gasi. Te mašine nemaju fou kao vešmašine da moraš čekat prije otvaranja. Moja makina nije ugradbena, dakle komande su sprijeda, ima programator za paljenje (3, 6, 9 sati), poplavu nismo imali, ako je bude, mislim da je lakše hendlat s mašinom koja se samo izvuče ispod radne ploče. Kuhinja mi je biejla, pa me ionako nije briga za ta zaštitna vrata.

Drugo, koliko kompleta suđa stane, pojma nemam. Nas je troje, kuhamo svaki dan.

Probat ću ti pobrojat:
-5,6 šalica + 5,6 čaša
-5-6 velikih tanjura + isto toliko dubokih
-hrpa malih
-zdjelice za čokolino i ine pizdarije
-bešteka koliko voliš, velikog, malog
-tave (obično samo jedna)
-zdjele, manje i srednje (2-3 prosječno)
-zdjela za salatu (velika, nezgodnog oblika)
-poklopci za zdjele
-koji put i plastične igračke, podmetači za stol

Ne znam koliko sam ti pomogla, meni je to dosta suđa. Velike lonce perem na ruke, jer se bolje operu (to se odnosi na express lonac). Stalno koristimo isti program na 60° , pranje traje cca pola sata i suđe se suši samo, jer mašinu uključujemo navečer. Veliku ulogu ti tu imai slaganje, npr muž složi duplo više suđa od mene u nju. Jednostavno nemam dara za to.

Kad je frka i imamo gost palimo je dva puta dnevo inače samo noćno pranje. Konkretne tehničke detalje ne znam, osim da je ener. razred A.

GoldenSurferFromCRO
22.11.2005., 06:08
Odlicno, hvala BigMama i sara4!

Dakle, meni izgleda kao veliko posudje dakle perilica od 45cm je vrlo OK! Pa makar odradila i u dvije ture, to nije problem! A za velike lonce ipak ste u pravu, bolje se pere rucno!

GoldenSurferFromCRO
22.11.2005., 07:41
Da rezimiramo potrebne ducane za prodaju elektricnih aparata, neki su sada nabrojeni jer se toga sada sjecam, no siguran sam da netko zna vise od mene:

1. Svijet tehnike, Savska ulica kod Zagrepcanke
(razne firme bijele tehnike)

2. Elipso, Tresenjvacki trg, u podrumu Konzuma,
isto kod Sopota na 1. katu iznad Konzuma.

3. King Cross, TechnoMax

4. Konikom, 1. kat SuperKonzuma kod Ljubljanske Avenije kod Spanskog.

5. Zna li tko jos...

polly
22.11.2005., 07:43
Par zapažanja stare gazdarice:
- kaj će vam perilica ako pol suđa perete na ruke?
- nas je 4-tvero i perilica od 60 cm (ne sjećam se više za koliko kompleta je) riba, pere, splahnjiva i suši suđe 2 put dnevno
- perilica ima u sebi rešetke i ako u nju stane npr. 12 tanjura nemreš ih nagurat 24
- mislim da je max temperatura kod svih 60 celzijeka
- kod mene kompletan peruči program traje 2 sata, kako uvijek ima i rajngi i tava i staklenog i porculanskog suđa nikad ni ne uključujem na skraćeni

I da preduhitrim komentare, moje rajngle, tave i lonci su od inox-a.
I svi se sjaje kak patkov rep.

polly
22.11.2005., 07:45
Zna ti biti jeftine te aparature u mercatoneu i metrou.
Ne znam kak stoje s dostavom.

Elektropromet ili nekak slično. Ostavljaju mi kataloge u sandučiću.
Drže podosta puno različitih firmi a cijene znaju isto biti povoljen, česte akcije.

BigMama
22.11.2005., 07:58
Express lonac perem rucno, jer je prevelik za moju malu mašinu :( zauzme pola donje ladice. Temperaturica imaš više, na Elektroluxovoj: 50, 60, 75°, pa tako i programa. Meni paše program koji kratko traje, a ionako je još cijelu noć suđe u mašini.

I da....moje suđe se sjaji :azdaja:

GoldenSurferFromCRO
22.11.2005., 10:27
Mojoj zenici hvata panika da ce perilicu nju zamijeniti u kuhinji sto se tice pranja sudja pa tako zeli uzeti 45cm perilicu i neke velike lonce ce rucno prati, veli da to njoj opusta, pa necu to njoj oduzeti. Mada se bojim jedino velikog broja gostiju pa ne znam kako ce sve to stici srediti. U svakom slucaju vjerujem da 45cm perilica sa 9 kompelta bi trebala odraditi posao pa makar 3-4 dnevno u slucaju gostiju...ili cu sve bacati okolo!

Ima u Vrbanima novi zgodan saloncic i nudi popuste za Whirlpool programe (izlozene) cak 25%, no neke nemaju za moj ukus. To je kod ugla Horvacanske i Lopatinecke ulice...

GoldenSurferFromCRO
23.11.2005., 08:15
Update topica:

Jucerasnja potraga za UGRADBENIM aparatima se urodila plodom, izbor postaje sve jasniji i polako idemo do kraja. Nego ljudi da li se ponekad pozelite da sve elektricne aparate imate pod jednim imenom? Ja da, ali sam onda shvatio da ipak neke aparate nisu ekonomicne pa su skluplje pa sam pogledo konkurenciju i vidi vraga neki rade bolje od ovoga.

Znaci mislim bit ce sarenila, a mislim da i vama ne smeta?

Rezime:
- Ploce za kuhanje, treba biti 3 plinska i 1 struja, mada imamo gradski plin, ali nama je eto puno 4 plinska, a strujni dio bi bio zgodno mjesto za odlaganje lonaca, hehe.
U tu kategoriju ide Gorenje GCS -63C, cijena 2849,00 kn, staklokeramicka, 3 plin + 1 struja.

- Pecnice, jako nam se svdja Whirlpool AKZ 431, elektricna ventilatorska pecnica (8 funkcija) ali je papreno skup i kosta oko 3500kn, i ne bismo htjeli odustati od te pecnice, no polako u konkurenciju ulaze Candy FL 605 X sa 2840 kn...

- Hladnjaci, i to kombinirani gore 270litara a dolje 80litara s 3 prozirne ladice, nama se jako svidja Electroluxov ERN 2922, jer ima zelenkaste police koje pase cijeloj kuhinji a vuce na zeleno, no skup je ko pravi vrag! oko 5600kn. Pa zato sada gledamo sto jeftinije: Gorenje RKI 5294 W sa 3150kn ili Whirlpool ART 466 3970kn...

- Nape, nama se svidja ovalni oblik, ali kazu da ne proizvodje na 60cm, nego vise od 85cm. Smrc. Pa smo odlucili na teleskopske nape i gle Candy je tu bez premca, teleskopska Candy CBT 62 X ima maksimalnu moc usisavanja 500m3/h, a ostali cak i Whirlpool AKR 633 ima jedva 280m3/h. Whirlpool ima lose tehnicko rjesenje smjestaja motora pa ne stane dobro u ormaru, a Candy ima tanki motor pa lijepo stane i jos je mocan. A kosta 1050kn.

- Na kraju Perilice posudja i to od 45cm (nije se moglo na 60cm, jer prvenstvo dajemo ormarima i policama za smjestaj mnogo lonaca i tanjura! Htjeli bismo Whirlpool ADG 758 ima 9 kompleta za pranje i spada u BAB razred energetskog ucinka, no skup je i kosta 4300kn. Pa na mjesto bismo htjeli Gorenje GVI 553 S1 isto tako ima za pranje 9 kompleta ali joj je energetski razred BBB sto je losiji od prve navedene perilice, a kosta 3570kn, pa razmisljamo o Candy CDI 45 koji spada u BAB energetski razred, ali ima mjesta za 8 kompleta a kosta 3650kn.

Vidi kako su imena aparata pomijesani, pa pitam sve vas imate li razlicita imena kuhinjskih aparata ili ste ko pravi snobovi pa furate samo na jednu marku?:W

chiquita
23.11.2005., 09:11
Update topica:

Jucerasnja potraga za UGRADBENIM aparatima se urodila plodom, izbor postaje sve jasniji i polako idemo do kraja. Nego ljudi da li se ponekad pozelite da sve elektricne aparate imate pod jednim imenom? Ja da, ali sam onda shvatio da ipak neke aparate nisu ekonomicne pa su skluplje pa sam pogledo konkurenciju i vidi vraga neki rade bolje od ovoga.

Rezime:
- Ploce za kuhanje, treba biti 3 plinska i 1 struja, mada imamo gradski plin, ali nama je eto puno 4 plinska, a strujni dio bi bio zgodno mjesto za odlaganje lonaca, hehe.
U tu kategoriju ide Gorenje GCS -63C, cijena 2849,00 kn, staklokeramicka, 3 plin + 1 struja.

- Pecnice, jako nam se svdja Whirlpool AKZ 431, elektricna ventilatorska pecnica (8 funkcija) ali je papreno skup i kosta oko 3500kn, i ne bismo htjeli odustati od te pecnice, no polako u konkurenciju ulaze Candy FL 605 X sa 2840 kn...

- Hladnjaci, i to kombinirani gore 270litara a dolje 80litara s 3 prozirne ladice, nama se jako svidja Electroluxov ERN 2922, jer ima zelenkaste police koje pase cijeloj kuhinji a vuce na zeleno, no skup je ko pravi vrag! oko 5600kn. Pa zato sada gledamo sto jeftinije: Gorenje RKI 5294 W sa 3150kn ili Whirlpool ART 466 3970kn...

- Nape, nama se svidja ovalni oblik, ali kazu da ne proizvodje na 60cm, nego vise od 85cm. Smrc. Pa smo odlucili na teleskopske nape i gle Candy je tu bez premca, teleskopska Candy CBT 62 X ima maksimalnu moc usisavanja 500m3/h, a ostali cak i Whirlpool AKR 633 ima jedva 280m3/h. Whirlpool ima lose tehnicko rjesenje smjestaja motora pa ne stane dobro u ormaru, a Candy ima tanki motor pa lijepo stane i jos je mocan. A kosta 1050kn.

- Na kraju Perilice posudja i to od 45cm (nije se moglo na 60cm, jer prvenstvo dajemo ormarima i policama za smjestaj mnogo lonaca i tanjura! Htjeli bismo Whirlpool ADG 758 ima 9 kompleta za pranje i spada u BAB razred energetskog ucinka, no skup je i kosta 4300kn. Pa na mjesto bismo htjeli Gorenje GVI 553 S1 isto tako ima za pranje 9 kompleta ali joj je energetski razred BBB sto je losiji od prve navedene perilice, a kosta 3570kn, pa razmisljamo o Candy CDI 45 koji spada u BAB energetski razred, ali ima mjesta za 8 kompleta a kosta 3650kn.

Vidi kako su imena aparata pomijesani, pa pitam sve vas imate li razlicita imena kuhinjskih aparata ili ste ko pravi snobovi pa furate samo na jednu marku?:W ja sam snob.
znam još nekog tko je snob.:D
a znam isto tako da u electroluxovom dućanu ako kupiš više toga dobiješ nekakvu pristupnicu za njihov club gdje možeš iskoristiti neku kupnju ovisno o sakupljenim bodovima, tako da je ona uspjela za kupljeni friđ, pećnicu, kuhalo i napu besplatno "kupiti" sauger, peglu i mikser i fen.
pa ti vidi.

sara4
23.11.2005., 09:46
Update topica:
Vidi kako su imena aparata pomijesani, pa pitam sve vas imate li razlicita imena kuhinjskih aparata ili ste ko pravi snobovi pa furate samo na jednu marku?:W

Nisam snob, ali cu izgleda imati sve od iste marke jer ako kupim kuhinju i 4 aparata, dobijem 10% popusta na kuhinju. Pa sad ti vidi. :D

Osobno, nije mi bitna samo cijena, vec i garancija.

GoldenSurferFromCRO
23.11.2005., 10:33
chiquita kaže:
ja sam snob.
znam još nekog tko je snob.:D
a znam isto tako da u electroluxovom dućanu ako kupiš više toga dobiješ nekakvu pristupnicu za njihov club gdje možeš iskoristiti neku kupnju ovisno o sakupljenim bodovima, tako da je ona uspjela za kupljeni friđ, pećnicu, kuhalo i napu besplatno "kupiti" sauger, peglu i mikser i fen.
pa ti vidi.

U Electroluxovom ducani posebno Elektro Japi tamosnje aparati nemaju veliki izbor a i jako su skupi, ipak vise se isplati prosvrljati po Metrou, Pevcu i Mercatoneu, jer isti mdoeli tamo stoje jeftinije i do 500 kuna po komadu, pa zakaj onda skupljati bodove i imati sve jedno te isto?

ja sam mislio preferirati Whirlpoolove marku, ali sam vidio da je Candy napa 100 puta bolja od Whirlpoolove a i jeftinija je za 200kn, a da je staklokeramicna ploca za kuhanje kod Whirlpoola za ocaj, dok kod Gorenje ima jako lijepu plocu i zbog cega tu plocu svi rado kupuju i danas se slovi kao top model. Da ne govorim o drugim aparatima, jedino me odusvljava kod Whirlpoola to je pecnica i slovi se kao najbolja! Zar samo to?

GoldenSurferFromCRO
23.11.2005., 10:35
sara4 kaže:
Nisam snob, ali cu izgleda imati sve od iste marke jer ako kupim kuhinju i 4 aparata, dobijem 10% popusta na kuhinju. Pa sad ti vidi. :D

Osobno, nije mi bitna samo cijena, vec i garancija.

To reklamiraju u Svijet Tehnike, nije losa ideja, ali tamo mnogo stvari mi fale pa ipak mi fale nesto sto me odusevljava. Kuhinja nije losa, sve je lijepo ali sve je standardizirano i pase samo najboljem prostoriju za kuhanje, a kod mene je jako losa prostorija za kuhanje i kao takva kuhinja iz Gory programa kod Svijeta Tehnike nije moguce izraditi, jer treba onda privatno nesto mijenjati a to tamo nisu volji napraviti. Hocu reci da to nije kuhinja po mjeri. Pa sto cu ja tamo...

:w

sara4
23.11.2005., 10:40
To reklamiraju u Svijet Tehnike, nije losa ideja, ali tamo mnogo stvari mi fale pa ipak mi fale nesto sto me odusevljava. Kuhinja nije losa, sve je lijepo ali sve je standardizirano i pase samo najboljem prostoriju za kuhanje, a kod mene je jako losa prostorija za kuhanje i kao takva kuhinja iz Gory programa kod Svijeta Tehnike nije moguce izraditi, jer treba onda privatno nesto mijenjati a to tamo nisu volji napraviti. Hocu reci da to nije kuhinja po mjeri. Pa sto cu ja tamo...

:w

Mozes probati u Sloveniji ako ti nije daleko...

GoldenSurferFromCRO
23.11.2005., 10:46
sara4 kaže:
Mozes probati u Sloveniji ako ti nije daleko...

Nije mi daleko, a mislis li da se isplati tamo probati kupovati? Imas nekakvu racunicu? Napr?

sara4
23.11.2005., 13:08
Prilikom kupnje kuhinje moja racunica je bila sljedeca:
1) Ako se gleda neka srednja klasa kuhinja, dakle, nista luksuzno i super skupo, ljudi s kojima sam razgovarala glasaju za slovenske kuhinje. Talijanske kuhinje (srednja klasa) su losije, dizajnom mozda ljepse, modernije, interesantnije, ali Talijani stede na drvu i koriste losije drvo u usporedbi sa Slovencima. Da se razumijemo, ovdje ne govorim o ultraskupim i kvalitetnim talijanskim kuhinjama, vec o nekoj, nazovimo je, srednjoj klasi.

2) Obzirom da sam se na temelju tocke 1. odlucila za slovensku kuhinju, krenula sam u Sloveniju jer je slovenski namjestaj kod njih znatno jeftiniji, a na uvoz (slovenskog?!) namjestaja u Hr. iz Slo. ne placa se carina, samo razlika PDV (22%) - DDV (20%) - oni ti vrate DDV, a ti na granici platis PDV

3) Ducan cijim se uslugama koriste Rijecani i ljudi iz okolice, a nalazi se odmah nakon prelaska slo. granice, pruza besplatnu dostavu i montazu i super su ljubazni.

4) Marles slavi 50 godina postojanja i sve su Marlesove kuhinje na 35% popusta. Ako kod njih kupis i 4 Gorenje aparata, dobijes jos 10% popusta. Sto se tice aparata, oni nisu puno jeftiniji nego kod nas ako imas gotovine za ih platiti, inace jesu. Ima cak i skupljih u Sloveniji nego kod nas. Al' onda kombiniras i nadjes si najbolju soluciju...

Hope it helps.

GoldenSurferFromCRO
24.11.2005., 06:07
Slazem se s tvojom procjenom namjestaja i jos bih nadodao da i hrvatski dizajn je isto vrlo dobar (iako malobrojni) samo sto je skuplji u odnosu na Sloveniju. No Slovenci imaju izrazenu nefleksibilnost to jest cijela se ta proizvodnja pociva na standardiziranoj procjeni izrade namjestaja, a hrvatski imaju totalnu fleksibilnosti izrade namjestaja po mjeri. Tu je prednost. Ja imam najlosiju prostoriju za kuhanje pa tu mi ne pomaze glasovita slovenska pa cak i hrvatska zvucna imena poput Kulta i Mesarica, pa sam morao protegnuti noge i do jedne dobre privatne firme za izradu namjestaja po mjeri u Zagrebu.:w

GoldenSurferFromCRO
24.11.2005., 06:33
A sto se tice elektricnih aparata, kako zivim u ZG, do Slovenije imam manje od 20 km no ne vjerujem da nesto imaju jeftinije od nas kada je kod nas kuna prejaka, a kod Slovenaca tolar je nesto podlozniji fluktirajucem tecaju.

Jucer smo zenica i ja razgovarali hocemo li posegnuti za skupljim modelom ili cemo teziti funkcionalnosti. Pecnica u kojoj sam se zaljubio ipak mi polako izlazi iz moje glave (Whirlpool AKZ 431 sa super funkcionalnim okretajucim dugmetima) pa na to mjesto polako dolazi vise mehanicka a manje elektricna pecnica Candy i to serije FL 503 X (ili FL 605 X). Razlog lezi u tome sto ce mi zenica pecnicu koristiti nedjeljom i mozda jos koji dan u tjednu (da li to znaci da mi je zenica velika kuharica?), a trgovci mi kazu da je pecenje mesa i ostale prehrane u biti manje-vise isto kod svake firme, a bitna razlika medju pecnicama lezi na dizajnu, pa kako je neka pecnica ljepsa to moram skuplje platiti. Hm, hm, i sto sad. Candy serije FL ima futuristicki dizajn i uopce ne zaostaje za Whirlpoolom s mehanickim tipkama. Jos su mi rekli da mehanicke pecnice duze traju ako se poredi s elektricnim. No trebam i malo pogledati cijene Whirlpoolove pecnice s mehanickim tipkama, a mozda su jeftinije?

No ovdje na internetu ljudi pricaju da se Candy vise kvare, a ne vidim je li to istina. Kazu mi trgovci da su svi jednako isti, svi su odlicni ili svi se kvare i tu nema razlike. Veca je tezina u ukusu dizajna i nista vise. Tako me uvjeravaju i da se ne moram bojati da ce neka pecnica lose raditi, nego da biram prema svojem ukusu izgleda pecnice kako ce se uklopiti u nasu kuhinju. Eto to vrijedi i za one koji zele tragati za idealnom pecnicom .

A za plocu za kuhanju 100% definitivno odlucujemo za Gorenje GCS-63C! 3 plina + 1 struja a ploca je staklokeramicka i slovi se kao top model prodaje medju plocama za kuhanje!!!! Tu nema pogreske.

Perilicu sudja najblize naginjemo Candy CDI 45 koji ima BAB energetski razred i kazu trgovci da je to poznati stari model koji je jos dobar za one koji vole 45cm siru perilicu. Ja bih to uzeo jer takvu perilicu mogu naci za 3300kn u ZG!

Perilicu rublja i susilicu, mi cemo definitivno perilicu rublja 5 kg bez susilice ali i s odgodjenim startom . Takve perilice u ZG ima bezbroj komada i o tome cu poslije razmisljati tek poslije Bozica. Sada biramo aparate za kuhinju.

Napa ce biti CandyCBT 62X kao lider u usisavanju zraka, ta napa je teleskopska i ima snagu usisavanja 550 m3 na sat vremena. Taj je najbolji, tako mi kazu trgovci a motor zauzima mali prostor u ormaru, svega 17 cm visine a duzina je 60cm te sirine 30cm.!! Whirlpool AKR 633 ima snagu usisavanja 440m3/h a motor je visok 40cm duzine 60cm te sirine 30cm, te dosta zauzima mjesta u ormaru! Steta a tako volim liniju Whirlpoola!

Izgleda da polako postajem snob i trazim da se uclanim u klub Candy, ako postoji Electrolux Club. No ako ne postoji Candy Club, onda cu ja to osnovati za ZG, pa ima li koji dobri ljubitelji Candyevih aparata?

sara4
24.11.2005., 08:16
No Slovenci imaju izrazenu nefleksibilnost to jest cijela se ta proizvodnja pociva na standardiziranoj procjeni izrade namjestaja....

Nama ce kutni element smanjiti sa 110 cm (standard) na 105 cm, nije neka velika promjena, ali eto. Naravno da sve ovisi o tome kakav ti je prostor. Nama su iskombinirali u salonu sta se da napraviti s obzirom da kuhinja nije velika, a ogranicavaju te i ventili za vodu, odvod itd. i mi smo super zadovoljni. Ne znam, imam nekako vise povjerenja u njih, naime, prijateljica mi je radila u salonu namjestaja kod nas i fluktuacija ljudi je ogromna, tako da mislim da mi netko tko tamo radi 5 mjeseci nece dati kvalitetne savjete kao sto smo dobili od SLovenke za koju se vidi da je maherica u svom poslu. Nisam bila u nijednom nasem salonu da mi nesto iskombiniraju pa mozda nisam u pravu kad nemam povjerenje u nase salone, ali nema ni veze, mi smo se odlucili za slovenski namjestaj u Sloveniji i za sad smo super zadovoljni svime, cijenom, uslugom, a nadam se da ce tako proci i montaza. :D

GoldenSurferFromCRO
24.11.2005., 09:12
Logicno zvuci.

Nego da ne skrenemo s ove teme, pogledajmo kakva nam je ponuda elektricnih aparata te koji su najbolji u odnosu cijena/funkcionalnosti za sve elektricne aparate u kuhinji!:cool:

Zmijica
29.11.2005., 12:19

Izgleda da polako postajem snob i trazim da se uclanim u klub Candy, ako postoji Electrolux Club. No ako ne postoji Candy Club, onda cu ja to osnovati za ZG, pa ima li koji dobri ljubitelji Candyevih aparata?
Ja! :zubo:
Moja vesmasina ce najvjerojatnije biti Candy combi model perilica/susilica. Pere 5 kg, susi 5 kg, kondenzacijska je... ma divota. Jedino je cijena malo gulp, ali ionako je dobivam na poklon od roditelja :cerek:
Ako ipak uzmemo obicnu perilicu, bit ce Candy u svakom slucaju. Gledam nesto i model c 105.

Napa ista kao tvoja, CandyCBT 62X. Moja kuhinja nema prozor nego samo ventilaciju, zato je napa od presudne vaznosti. Ali moramo jos pitati dimnjacara za tehnicke detalje.

Perilicu za sudje necemo. Mene pranje sudja opusta :cool:

Malo si mislim za pecnicu i ugradbenu plocu za kuhanje... treba li mi to?
Ak uzmem ugradbenu, kostat ce me najmanje 6.000 kn (staklokeramicka ploca na struju i pecnica).
Ak uzmem obicnu sa staklokeramickom plocom, od Gorenja, kostat ce me 4.400 kn.
Moja kuhinja je malicka pa pecnica ovako i onako mora doci ispod ploce.

Pa se pitam jel postoji ikakva prednost ugradbenih, osim estetike...

GoldenSurferFromCRO
29.11.2005., 12:53
Dobrodosli u Candy Club!

Clanarina je besplatna, a to je najvaznije!

Sve ostalo cemo o tom potom.

Nego idemo redom. Jako super da je perilica rublja cisti poklon od tvojih roditelja, ali mnogi mi savjetuju da je bolje kupiti odvojeno perilica rublja i susilica rublja, jer kada bi samo jedno radilo dvostruki posao, brze bi se trosilo i sve bi otislo do vraga. No ako i dalje zelis obje funkcije u jednome jer je to samo poklon, onda OK. Mislio sam da ces pozeljeti sto manje maltretirati tvoje, hehe...

Dakle, zelis Candy perilicu, fino!

A onda napa, mi smo isti! Odlicno.

Pa onda perilicu sudja, super da ti to opusta i moja zenica isto kaze da bi radije htjela s vremena na vrijeme prati sudje, i tako se odlucimo za perilicu od 45cm, s time da ce prati tanjure i nesto sitno, a velike lonce koje se uvijek najbolje peru u sudoperu nego u perilici sudja da ce to zenica prati rucno! U skladu s time uzet cemo Candy CDI 45, to je poznati stari model koji se jos prodaje i cijena je nesto niza u odnosu na performanse BAB. Samo da kucnem o drvo da ce izdrzati nasu torturu i da nece voda procuriti za vrijeme pranja?!

Pecnicu i plocu cu uzeti pecnicu od Candy-a FL serije a plocu cu uzeti od Gorenja GCS 63 C.
Zato ti bolje uzmi plocu od Gorenja koja se najbolje prodaje uz nisku cijenu a vrlo dobre kvalitete (3 plina i 1 struja a kosta 2700kn!). To je ugradbena ploca, a pecnica bude Candy FL 503 X jer prodavac mi kaze da je pecenje isto kod svih pecnica osim kod najskupljih preko 6-7000kn, a jedina razlika jeste u komandi pecnice te teleskopske izvlake police, sto skuplja pecnica to je lakse rukovanje kao kod Space Shuttlea, a moja zenica ne razumije u takvo nesto novo pa kaze da ce radije ostati kod mehanicke komande, a s time da pecnica 503 X ima 2 vrste ventilatora (jedna za hladjenje stijenke pecnice te druga za zagrijavanje i pecenje te 7 vrsta funckija pecenja i to je vise nego OK!) Zato ti preporucujem ugradbenu pecnicu i plocu jer lijepo izgleda sve zajedno ispod te na radnoj ploci!

Samo si zaboravila na hladnjak, budes li uzela ugradbeni ili samostojeci? I to Candy?
Budemo imali ugradbeni hladnjak no nece biti Candyev nego vjerojatno Electrolux ERN 2925 ili Wrhilpool ART 466. Trazimo da ima zicane police...

Zmijica
30.11.2005., 13:12
Nego idemo redom. Jako super da je perilica rublja cisti poklon od tvojih roditelja, ali mnogi mi savjetuju da je bolje kupiti odvojeno perilica rublja i susilica rublja, jer kada bi samo jedno radilo dvostruki posao, brze bi se trosilo i sve bi otislo do vraga.
To i mene malo muci.
Pa je 70% ziher da cu ipak uzeti ovu:
CANDY, C2 105, Brzina centrifuge 1000 o/min, elektronski dvosmjerni programator, odgoda početka pranja 3-6-9 h, Fuzzy logic automatski promjenjiv kapacitet, tipka AQUAPLUS, energetska klasa A i klasa pranja A, dimenzije: 85 x 60 x 52 cm. Cijena oko 3.200,00 kn za gotovinu.

Zato ti bolje uzmi plocu od Gorenja koja se najbolje prodaje uz nisku cijenu a vrlo dobre kvalitete (3 plina i 1 struja a kosta 2700kn!).
Ne mogu, ja trebam sve 4 struju. I to staklokeramicke, jer sam nepazljiva kuharica kojoj sve iskipi... moje sadasnje "obicne" ploce nakon 3 god su ugljenisane :zubo:

Tako da je izbor vjerojatno komplet stednjak Gorenje El EC 774E, A klasa potrosnje, pecnica sa svim cudima i ventilatorima. Oko 4.400 kn.
EDIT: to je ovaj, samo ne bijeli nego srebrni (kao metalik)
http://www.gorenje.si/9581?aid=1834

a jedina razlika jeste u komandi pecnice te teleskopske izvlake police, sto skuplja pecnica to je lakse rukovanje kao kod Space Shuttlea, a moja zenica ne razumije u takvo nesto novo pa kaze da ce radije ostati kod mehanicke komande
Well, vjerujem da je korisno ako postavis pecncu visoko imati nesto sto ti olaksa izvlacenje tepsije...

Ja sam se bila zapalila na jednog Whirpoola - pecnica i mikrovalna u jednom, oko 5.000 kn. Ali sam cula da se ti kombi uredjaji lako kvare, a i cijena je malo... too much.

Budemo imali ugradbeni hladnjak no nece biti Candyev nego vjerojatno Electrolux ERN 2925 ili Wrhilpool ART 466. Trazimo da ima zicane police...
I mi :zubo: Muz mrzi staklene police.
Nece biti ugradbeni, ne pase nam. Trazimo sivi metalik. Eventualno tamnocrveni (Gorenje ima krasne, ali su skupi k'o vrag).

Zapeo nam je za oko INDESIT Merloni Elat Silver, 218 litara hladnjaka + 50 zamrzivaca. Oko 2.800 kn, sto nije posebno jeftino, ali je meni jako lijep.
Nismo se definitivno odlucili.

GoldenSurferFromCRO
01.12.2005., 08:43
Sve za pet! Pametno zboris.

Samo jedna primjedba, nakon razgovora sa velebnim prodavacima, staklene police u friziderima je ipak bolji i IN. Mene je to tesko primiti. Mislio sam da su resetke bolje, no prodavaci me uvjeravaju da resetkaste police polako postaju OUT, jer staklene police koje drze hladnocu odmah bolje zahladjuju sve sto se stavlja na policu. Na straznjem dijelu imaju tanke otvore koje dozvoljavaju strujanje hladnog zraka u frizideru.

Gorenje RKI 5294 W ipak ide van iz mojeg izbora, jer sarke na vratima ipak me odbijaju. U izbor ulaze Zanussi ZI 3102 koje imaju resetkaste police i kosta 2840 kn, te Zanussi ZI 3103 koje imaju staklene police te kosta 2915 kn. Svi mi kazu da je bolje uzeti skuplji jer staklene police se slove kao bolji izbor. Tako ja jos razmisljam...
Pored takvog izbora se vidi da tovj izbor samostojeceg frizidera ipak nije tkao skup, pa stoga ti preporucujem da to uzmes.

Za ostalo sretno!

SETRA Samoborček
01.12.2005., 09:15
Candy nikako nije dobra marka, niti su proizvodi dobri. Ima nekih koji valjaju, ali znam dost ljudi koji su kupnjom candyja zahebali. Ja sam kupio ugradbenu Whirlpool pećnicu AKZ-231 za 1800kn. Napisat cu review kad se ugradi za par dana.

Ukratko, B en. klasa, vent, turbo vent, grill, trbogrill, 3 programa, ura, regulator za štednjak.

Na tu pećnicu ću spojiti staklokeramički (ceranfeld) štednjak (ploču) akr-105nb. Cijena 1900 kn

GoldenSurferFromCRO
01.12.2005., 09:29
Pa da, cudno je kako ovdje ljudi kazu da je Candy losa marka, a svi je prodavaci hvale. Bit ce da zele samo da to prodaju. No jedan mi je otklonio sumnju, taj velebni prodavac mi rece da je Candy najrasirenija marka i to pored Gorenja i tako kako mnogo aparata tako i mnogo rada pa i primjedbi. Kao ono kod automobila Golfovi i Passati se najvise kradu ali ljudi i dalje kupuju te aute.

Nego kakav je to whirlpool AKZ-231, ne vidim ga u katalogu i bit ce da si krivo napisao brojku. Samo ti napisi pa da to vidim i molim te napisi mi tocnu brojku. Meni se jako svidja Whirlpool AKZ 431 ali je papreno skup i ne moze se nabaviti ispod 3300kn (osim kod jedne akcije izlozenog primjerka gdje se prodalo za 2900kn!) To je elektornicka konzola pa moja zenica nece to jer kao da sumnja da ce to cesto koristiti. Pa je njen izbor pao na mehanicku pecnicu. I to CandyFL 503 X. Ma dovoljno je da pece i nista drugo pa ne moze da se kvari... Staklokeramicka ploca kod Whirlpoola je za ocaj, posebno kod 3plina+1struja.
Gorenje GCS 63 C-S rulez!

polly
01.12.2005., 09:39
Zmijica kaže:

To i mene malo muci.
Pa je 70% ziher da cu ipak uzeti ovu:
CANDY, C2 105, Brzina centrifuge 1000 o/min, elektronski dvosmjerni programator, odgoda početka pranja 3-6-9 h, Fuzzy logic automatski promjenjiv kapacitet, tipka AQUAPLUS, energetska klasa A i klasa pranja A, dimenzije: 85 x 60 x 52 cm. Cijena oko 3.200,00 kn za gotovinu.

Vidjela sam u katalogu od Merkura da imaju Candyevu perilicu/sušilicu koja 5 gk pere i 5 kg suši.
Ciijena je 5.300.

SETRA Samoborček
01.12.2005., 10:06
Nego kakav je to whirlpool AKZ-231, ne vidim ga u katalogu i bit ce da si krivo napisao brojku. Samo ti napisi pa da to vidim i molim te napisi mi tocnu brojku. Meni se jako svidja Whirlpool AKZ 431 ali je papreno skup i ne moze se nabaviti ispod 3300kn (osim kod jedne akcije izlozenog primjerka gdje se prodalo za 2900kn!) To je elektornicka konzola pa moja zenica nece to jer kao da sumnja da ce to cesto koristiti. Pa je njen izbor pao na mehanicku pecnicu. I to CandyFL 503 X. Ma dovoljno je da pece i nista drugo pa ne moze da se kvari... Staklokeramicka ploca kod Whirlpoola je za ocaj, posebno kod 3plina+1struja.
Gorenje GCS 63 C-S rulez!

Mislim da ga nema više, uzeo sam u Merkuru zadnji primjerak... ovo je takva, navečer budem postao svoju sliku:

http://www.800oborotov.ru/img/i1518_b.jpg

Zmijica
01.12.2005., 11:23
[B]
Samo jedna primjedba, nakon razgovora sa velebnim prodavacima, staklene police u friziderima je ipak bolji i IN. Mene je to tesko primiti. Mislio sam da su resetke bolje, no prodavaci me uvjeravaju da resetkaste police polako postaju OUT, jer staklene police koje drze hladnocu odmah bolje zahladjuju sve sto se stavlja na policu. Na straznjem dijelu imaju tanke otvore koje dozvoljavaju strujanje hladnog zraka u frizideru.
Istina je da su staklene "moderne" (za sto se meni zivo fucka).
Na znam da li zahladjuju bolje. Ali znam da sam ja velika i bucna :zubo: I da cu staklene police razbit u roku keks. Starci doma imaju pola resetke, pola plasticne (izgledaju isto kao staklene). Jednu sam ja razbila, a drugu stari.
Tako da mi je to puno bolji argument od ... khm... zahladjivanja.

Candy je zakon za vesmasine - nisam jos cula da se itko zalio. Naravno, zbog toga nisu jeftine, pogotovo ako zelis A razred, dodatno ispiranje i centrifugu od min 1000 okretaja.
Frizideri su isto dobri.
Za ostalo ne znam.

Njihova napa mi zvuci genijalno na papiru, ali moram prvo zvat dimnjacara.
GoldenSurfer, na sto ces ti spojiti napu - na ventilaciju, na prozor ili nece biti spojena ni na sto nego ce samo filtrirati (mislim da to zovu ukrasna napa)?

GoldenSurferFromCRO
01.12.2005., 12:02
Jos cemo doma porazgovarati sto je bolje resetkasta ili staklena polica, no to za sada nije bitno, bitno je da stolar treba sada mjeru za ugradnju frizidera i kako vec znamo da to bude Zanussi pa to bude zgotovljeno, a poslije cu odluciti koju cu policu uzeti...

Za Ves masinu sigurno hvale da je Candy odlican, a mozda se krecem u drustvu cije njihove Candyeve aparate se ne kvare?

Za napu cemo spojiti na ventilaciju, imamo predvidjeni otvor na zidu samo za napu i tako ce to dobro raditi. No ako nema otvor na zidu, zato se moze dobro posluziti ugljeni filter koji dobro sluzi za usisavanje parnog zraka...bar su mi tako rekli.

GoldenSurferFromCRO
02.12.2005., 13:08
Posto sam sada najpametniji sto se tice ugradbenih aparata bijele tehnike, sada manje vise znam sto je potrebno kako meni tako i ostalima. kao da smo to apsolvirali. Candy je jako dobra marka isto toliko kao i Whirlpool, Electrolux i Gorenje i Zanussi i Ariston i ostale slicne firme...

Nego sada prijelizmo na kupnju perilice rublja!
Znamo da ne treba kupiti perilicu i susilicu rublje u jednom aparatu nego cu kupiti samo ves masinu.

Na sto trebam obratiti paznju, meni je dovoljna 5kg suhog rublja za utrpati unutra i da ima odgodjeni start. To ce mi posluziti da pocne prati 4 sata prije nego sto se vratimo s posla pa da onda odmah objesimo rublje na balkonu. Nije losa ideja.

I sto jos trebamoobratiti paznju tijekom kupovine? U oci mi upada broj okretaja i sto nam to kaze? Da li je bolje imati sto veci broj okretaja? Zna li tko o tome?

Zmijica
02.12.2005., 14:02

I sto jos trebamoobratiti paznju tijekom kupovine? U oci mi upada broj okretaja i sto nam to kaze? Da li je bolje imati sto veci broj okretaja? Zna li tko o tome? [/B]
Oznake razreda potrosnje. A razred trosi oko 35 litara vode, B oko 50.
A perilice/susilice oko 70 najmanje...

Broj okretaja je vazan za centrifugu i potrosnju vode. Istovremeno, znaci da trosis nesto vise struje.

Imas i neke cudesne programe odstranjivanja mrlja namakanjem, dodatnog ispiranja za osjetljivu kozu (ta sam!) i opcije za pranje vune u vesmasini - bubanj se ne rotira nego se lagano trucka, kao kad na ruke peres.
Pisem o Candyju jer druge nisam ni gledala. Meni su Candy :cerek:

Makar su ljudi dosta sretni i s Indesitom i Gorenjem.
Znam jedino za Samsunga i za neke modele od Whirpoola da su goli kua - curi voda, tresu se...

Polly, fala na infou za kombinirku - jos uvijek je skicam, mada sve vise vuce na obicnu...

SETRA Samoborček
03.12.2005., 17:41
Evo, ugradih AKZ-231, jos sutra moram ugradit AKR-105, danas mi se nije dalo skidat sparet jer je pala noc a da staru plocu otspojim moram cjelu kuću ''odstrujiti'' :D

Evo slika (sorry na packama, osoba zaduzena za ciscenje u kuci nije obavila posao, još :D )

http://img11.imageshack.us/img11/9417/untitled1resize0df.th.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=untitled1resize0df.jpg)

http://img11.imageshack.us/img11/8053/untitled2resize1ld.th.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=untitled2resize1ld.jpg)

http://img11.imageshack.us/img11/3039/untitled3resize8yj.th.jpg (http://img11.imageshack.us/my.php?image=untitled3resize8yj.jpg)

xxGaladrielxx
03.12.2005., 18:50
nasa Whirlpoolova je ovakva:
http://www.ninci.it/forni_built/w_akp644_na.jpg

koka007
03.12.2005., 19:35
Prije par mjeseci smo dovršili adaptaciju novog stana. Dok smo tražili uređaje, bauljali smo od Sesveta do Zaprešića i vidjeli stvarno svašta. Na kraju smo naletili na dućan Ecos u Jankomiru i tamo smo sve kupili od Aristona. Prezadovoljni smo. Cijena je bila paprena, ali za gotovinu su nam dali od 15-25% popusta, ovisno o artiklu, tako da nam je cijena ispala puno povoljnija nego recimo Electroluxa, o Whirlpoolu da ne pričam. Uređaji su stvarno svi do jednog super, toplo preporučam... Ono kaj je bitno, postoje neke male stvari o kojima uopće ne razmišljaš, a poslije su ti super važne. Npr. kod staklokeramičke ploče, trgovac nam je savjetovao da uzmemo ploču s metalnim okvirićem. Prvo mi nije bilo jasno zašto, ali sad kad kuham i kad mi nešto prokipi svaki dan se zahvaljujem što sam uzela takvu ploču, pa ne moram po podu i svuda skupljati vodu...

SETRA Samoborček
04.12.2005., 20:30
Ugradio sam i ceran ploču i radi OK, samo nekak sporo zagrijava vodu, neznam jel to zbog toga sta je novo ili je to posve ok, uglavnom radi :)

Samo mi je stara ploča podosta oštetila radnu ploču, zna li netko koliko radne ploče koštaju ili da mi da neki link s cjenama, jer ja nisam našao

GoldenSurferFromCRO
05.12.2005., 05:56
koka007 kaže:
..... Npr. kod staklokeramičke ploče, trgovac nam je savjetovao da uzmemo ploču s metalnim okvirićem. Prvo mi nije bilo jasno zašto, ali sad kad kuham i kad mi nešto prokipi svaki dan se zahvaljujem što sam uzela takvu ploču, pa ne moram po podu i svuda skupljati vodu...

A gdje se nabavlja metalni okviric? Kod Gorenja ima samo gola staklokeramicka ploca i po rubu se vidi da je to rub brusenog stakla i nista drugo....

GoldenSurferFromCRO
05.12.2005., 05:58
SETRA Samoborček kaže:
Ugradio sam i ceran ploču i radi OK, samo nekak sporo zagrijava vodu, neznam jel to zbog toga sta je novo ili je to posve ok, uglavnom radi :)

Samo mi je stara ploča podosta oštetila radnu ploču, zna li netko koliko radne ploče koštaju ili da mi da neki link s cjenama, jer ja nisam našao

Pa kao sto sam vec rekel, na struju se sporije zagrijava, a na plin se brze zagrijava, mozda to ima veze.

No za pecnicu sam vec kupil i spremijo sam u skladiste da ceka bolje dane. Na popust i dosta je jeftin i to Candyeva najjednostavnija ventilatorska pecnica FL 503 X. Sretno svima nama!:W

SETRA Samoborček
05.12.2005., 12:12
Ma prije je bila obična ona klasična strujna ploča. Anyway, danas radi bolje nego jučer, trebaju valjda svi ringi malo radit.

Lucas
20.06.2006., 00:06
Update topica:

Rezime:

Molim te, zanima me gdje si dobio navedene uređaje po tim cijenama...
Hvala

Talis
15.07.2006., 19:12
Molim preporuku za hladnjak sa sustavom za suhu unutrašnjost iliti No frost, od ca 290 litara, s ledenicom, ne bih ladičar, već onaj s klasičnim policama.
Naime, hladnjak koji koristim je od "Gorenja" (kupljen krajem 1999. godine, 220-240 V, 50 Hz, 90 W) i doista je prepun vlage, iako vrata istog prilikom uzimanja/unošenja namirnica nikada ne držim otvorena dulje od 10-40 sekundi, u tehničkom smislu funkcionira besprijekorno (nikad se nije kvario), ali svako malo treba obrisati police, namirnice su skoro pa sasvim mokre i sl..
Još jednom, molim preporuku.

Tijana
15.07.2006., 20:02
Najpovoljniji aparati u ZG su kod Kralja u Čulinečkoj. Mi smo kod njih kupili sve za stan. :top:

www.kralj.hr

Maky
16.07.2006., 02:49
Molim preporuku za hladnjak sa sustavom za suhu unutrašnjost iliti No frost, od ca 290 litara, s ledenicom, ne bih ladičar, već onaj s klasičnim policama.
Naime, hladnjak koji koristim je od "Gorenja" (kupljen krajem 1999. godine, 220-240 V, 50 Hz, 90 W) i doista je prepun vlage, iako vrata istog prilikom uzimanja/unošenja namirnica nikada ne držim otvorena dulje od 10-40 sekundi, u tehničkom smislu funkcionira besprijekorno (nikad se nije kvario), ali svako malo treba obrisati police, namirnice su skoro pa sasvim mokre i sl..
Još jednom, molim preporuku.
Normalno je da se zadnja unutrašnja stranica hladnjaka vlaži, no još nisam čuo da su namirnice mokre.. :misli:

Talis
16.07.2006., 12:27
Normalno je da se zadnja unutrašnja stranica hladnjaka vlaži, no još nisam čuo da su namirnice mokre.. :misli:

Slažem se s tobom, međutim u ovom hladnjaku kondenzacija je ipak pretjerana: previše vlage stvara se i na bočnim stranicama i na policama (doslovce se cijedi), dakle kompletna unutrašnjost je mokra, tako da uopće nije čudno da su i namirnice u takvom okruženju u istom stanju.
Kakva su vaša iskustva u korištenju hladnjaka sa sustavom za sprečavanje nastanka vlage (sušenje) u unutrašnjosti i možete li preporučiti konkretnog proizvođača i model takvog hladnjaka ?

Maky
16.07.2006., 12:49
U tom slučaju pretpostavljam da negdje guma na vratima "ne sjeda" dobro.

Floriana
16.07.2006., 13:58
A što mislite o ovim divovskim komb. frižiderima?

Ovaj je konketno LG, ali ne mislim samo na marku, nego uopćeno. Ima netko kakva iskustva?

http://de.lge.com/download/product/G/GR-L217BPB/GR-L217BPBmedium_mdl.jpg

Naš je ovaj "mali" frižider uvijek pretrpan. Sad preko ljeta muku mučim s prostorom pa smo se zagrijali za ove ogromne. I ako budemo kupovali, nećemo još skoro, ali me zanima ako netko nešto zna :) Inače, čini mi se da im je cijena već dosta pala. Kad smo ih počeli gledati bili su skoro 20 tisuća, a sad mi se čini da su već upola jeftiniji.

Talis
16.07.2006., 17:25
U tom slučaju pretpostavljam da negdje guma na vratima "ne sjeda" dobro.

Guma (brtvilo) na vratima je OK.

mfcc
17.07.2006., 06:39
A što mislite o ovim divovskim komb. frižiderima?

Ovaj je konketno LG, ali ne mislim samo na marku, nego uopćeno. Ima netko kakva iskustva?

http://de.lge.com/download/product/G/GR-L217BPB/GR-L217BPBmedium_mdl.jpg

Naš je ovaj "mali" frižider uvijek pretrpan. Sad preko ljeta muku mučim s prostorom pa smo se zagrijali za ove ogromne. I ako budemo kupovali, nećemo još skoro, ali me zanima ako netko nešto zna :) Inače, čini mi se da im je cijena već dosta pala. Kad smo ih počeli gledati bili su skoro 20 tisuća, a sad mi se čini da su već upola jeftiniji.

Mi smo ga kupili i u novom stanu je u funkciji več dva mjeseca, za sada smo i prezadovoljni. Rad mu je gotovo bešuman (osim kad radi led). Uzeli smo od Samsunga (380/190l). Naš ima ledomat (dvije vrste leda), non stop hladnu pročišćenu vodu)-ima priključak na dovod vode, ima rashladni šank.
Sve u svemu za sada smo prezadovoljni. :top:

Talis
17.07.2006., 11:05
Mi smo ga kupili i u novom stanu je u funkciji več dva mjeseca, za sada smo i prezadovoljni. Rad mu je gotovo bešuman (osim kad radi led). Uzeli smo od Samsunga (380/190l). Naš ima ledomat (dvije vrste leda), non stop hladnu pročišćenu vodu)-ima priključak na dovod vode, ima rashladni šank.
Sve u svemu za sada smo prezadovoljni. :top:

Koliko ste ga platili, ako nije tajna ?

mfcc
17.07.2006., 12:05
Koliko ste ga platili, ako nije tajna ?

Kupili samo ga na akciji u Metro-u prošle godine u Prosincu. Koštao je 8500kn a inaće ga imaš u Europatrade-u i košta 10999 kn.Garancije za njega je 2 godine. Tamo imaš više modela pa si ih pogledaj. Najskuplji koštaju oko 16000kn.
Preporučio bih ti da pratiš kataloge od Metro-a, jer svakih 4-5 mjeseci daju ga na akciji.

Talis
18.07.2006., 13:38
Kupili samo ga na akciji u Metro-u prošle godine u Prosincu. Koštao je 8500kn a inaće ga imaš u Europatrade-u i košta 10999 kn.Garancije za njega je 2 godine. Tamo imaš više modela pa si ih pogledaj. Najskuplji koštaju oko 16000kn.
Preporučio bih ti da pratiš kataloge od Metro-a, jer svakih 4-5 mjeseci daju ga na akciji.

Hvala za info., mfcc.
Kupili ste ga u pravo vrijeme (akcija) - lijepa ušteda :top:

vinova lozinka
12.11.2006., 13:50
Može li mi netko napisati da li ugradbeni kuhinjski aparati (frižider, suđerica) imaju dokazanih mana u odnosu na samostojeće? Neka loša iskustva?

mia_mia
13.11.2006., 18:45
Može li mi netko napisati da li ugradbeni kuhinjski aparati (frižider, suđerica) imaju dokazanih mana u odnosu na samostojeće? Neka loša iskustva?

Ja imam ugradbenu suđericu gorenje :top: (komande su s vanjske strane)i prezadovoljna sam. Radi već 2 god bez problema i pere SAVRŠENO(IMA ENERG RAZRED A i sve drugo je A I KOŠTALA JE OKO3600KN).Bitno ti je da gledaš te razrede-čim više A, tim bolje.Ne isplati se štedjeti na kvalitetnoj suđerici jer na kraju možeš dobit sranje-to je moje iskustvo sa samostojećom indesit perilicom traktorom za kojom treba ribati.

A za frižider bi ti preporučila samostojeći: jer su danas to predivni aparati i grijeh ih je oblačiti u drvo koje ih "guši" :flop: te se često zbog lošeg sustava za montažu kvare.

Zmijica
13.11.2006., 20:35
Ja imam Indesit perilicu, samostojecu (montirana pod radnu plohu), i skroz sam zadovoljna.
Razred A, relativno tiha, dobro pere.
Mi smo se odlucili za samostojece aparate - jeftiniji, laksi za popravit (ne moras ih "iskopavat").
Problem je jedino boja - kod neugradbenih imas sivo ili bijelo (uz par izuzetaka kod frizidera), a to se ne da spojit sa svakom bojom fronti.
Nama su sivi sjajno isli uz stil kuhinje.

Na kraju smo uzeli: Gorenje stednjak, Indesit sudjericu i frizider.
Za frizider mi je sad zao sto nismo uzeli najmanji ugradbeni podpultni, a prostor iznad iskoristili za ormar-spajzu.
Na same aparate nemam primjedbi.

Eh da - vesmasinu smo na kraju uzeli Indesit kombinirku peri/susi, i sad mi je zao.
Dobro radi, al centrifuga je uzasno bucna.
Trebala sam se Candyja drzat :bonk:

igla1
09.12.2006., 21:55
Je li vam je grill na mikrovalnoj neophodan..kupujem novu mikrovalku i nisam bas siguran da mi treba. Kakva su vasa iskustva, ga cesto koristite, za sto ga koristite?

fic1984hr
20.01.2007., 01:17
Da rezimiramo potrebne ducane za prodaju elektricnih aparata, neki su sada nabrojeni jer se toga sada sjecam, no siguran sam da netko zna vise od mene:

3. King Cross, TechnoMax

5. Zna li tko jos...

Konikom je preselio u City Centar...
www.konikom.hr

Kitty Kat
07.05.2007., 11:44
molim za pomoć. dvoumim se između dvije ploče za kuhanje boschove http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=4758&zadetek=0 i electroluxove http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=9174, pa ako netko ima iskustva, da li je bolji bosch ili electrolux. Hvala!

elegant
07.05.2007., 12:05
molim za pomoć. dvoumim se između dvije ploče za kuhanje boschove http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=4758&zadetek=0 i electroluxove http://www.bijela-tehnika.hr/iskalnik/articles.php?id=9174, pa ako netko ima iskustva, da li je bolji bosch ili electrolux. Hvala!

iskreno, nemam s tim iskustava .... ali ako je zbog estetike, biram elecrtolux, a osim toga kod njih dobiš i poklon bon u visini 6% kupnje ... sretno što god odabrala :D Inače, imam godinama raznorazne electrolux uređaje i nikad ništa ... di im je servis, znam samo teoretski :D

houseneder
07.05.2007., 12:57
Kod bilo kojeg kućanskog aparata, između Bosch i ostali, ja biram Bosch. Isprva sam gledala na cijene, dizajn, kojekakve druge stvari. Kupovala i požalila. Sada me zanima samo kvaliteta, a to je Bosch. Bar za mene.:top:

andy_0702
07.05.2007., 16:26
Kod bilo kojeg kućanskog aparata, između Bosch i ostali, ja biram Bosch. Isprva sam gledala na cijene, dizajn, kojekakve druge stvari. Kupovala i požalila. Sada me zanima samo kvaliteta, a to je Bosch. Bar za mene.:top:

čuj da kupujem bušilicu onda bio kupio Bosch bez razmišljanja, ali sa kućanskim aparatim se baš i nisu proslavili...
kolega sa posla je kupio sve aparate u kući Bosch zbog neke akcije na garanciju i već mu je pola toga porikavalo...

svaki aparat se kvari, i svaka marka, a pogotovo bosch :)

joora
07.05.2007., 20:55

Ne proizvodi li se bosch sada u češkoj ili tako nekoj istočnoj zemlji?

Ako je kvaliteta najbitnija onda Siemens ili Miele :P

tomislav10
08.05.2007., 08:55
Gorenje! 5 godina garancije ! :)

Kitty Kat
08.05.2007., 09:40
hvala na savjetima. od gorenja u obzir dolazi frižider. osobno mi se njihove ploče, pećnice i suđerice ne sviđaju :flop: .

lucija02
08.05.2007., 09:47
Ja imam dosta toga od Whirpool-a i sve je 5:top:

elegant
08.05.2007., 10:21
hvala na savjetima. od gorenja u obzir dolazi frižider. osobno mi se njihove ploče, pećnice i suđerice ne sviđaju :flop: .

:confused: jesi možda gledala nove samsung frižidere?!

www.europatrade.hr

nina v
08.05.2007., 17:02
Ne znam za Bosch, ali ja imam dosta uređaja od electroluxa i znam da će svi budući uređaji bit electrolux - prepreprezadovoljna sam :top:

Kitty Kat
09.05.2007., 09:04
:confused: jesi možda gledala nove samsung frižidere?!

www.europatrade.hr

super mi je onaj širi model s posudom za vodu/sok u vratima. nažalost, preširok nam je :( Oni uski mi nisu tak lijepi

elegant
09.05.2007., 09:10
super mi je onaj širi model s posudom za vodu/sok u vratima. nažalost, preširok nam je :( Oni uski mi nisu tak lijepi

eh što da ti kažem ... mi dajemo radit kuhinju po mjeri tog frižidera :top:

Kitty Kat
09.05.2007., 09:25
eh što da ti kažem ... mi dajemo radit kuhinju po mjeri tog frižidera :top:

super :klap: i ja bi tak, al ne mogu...

elegant
09.05.2007., 10:48
super :klap: i ja bi tak, al ne mogu...

a čuj ... ja svoju nekretninu još čekam ... grade li ga grade :rofl:

2cool4school
10.05.2007., 23:35
Bosch, i zanussi su u electroluxovoj grupaciji, dakle koriste slicnu/jednaku tehnologiju samo imaju drugacije pristupe dizajnu i cijenu. Bosch ima klasicni dizajn ali uvijek neke tehnoloske novotarije (izmislili su pametne perilice robe i to) pa je zato i cijena visa. Electrolux je neka srednja opcija dok je zanussi najjeftiniji. Ali niti s jednima ne bi trebalo biti problema sto se tice pouzdanosti/sluzenja svrsi.

Kitty Kat
11.05.2007., 07:48
a čuj ... ja svoju nekretninu još čekam ... grade li ga grade :rofl:

pa bolje da dugo grade, pa će bit kvalitetno, nego da naprave za dva tjedna, a nekvalitetno :)

Kitty Kat
11.05.2007., 07:49
Bosch, i zanussi su u electroluxovoj grupaciji, dakle koriste slicnu/jednaku tehnologiju samo imaju drugacije pristupe dizajnu i cijenu. Bosch ima klasicni dizajn ali uvijek neke tehnoloske novotarije (izmislili su pametne perilice robe i to) pa je zato i cijena visa. Electrolux je neka srednja opcija dok je zanussi najjeftiniji. Ali niti s jednima ne bi trebalo biti problema sto se tice pouzdanosti/sluzenja svrsi.

krivo. u istoj grupaciji su aeg, electrolux i zanussi. bosch nema veze s njima ;)

elegant
11.05.2007., 09:08
krivo. u istoj grupaciji su aeg, electrolux i zanussi. bosch nema veze s njima ;)

tak je :top:
a onaj dućan za križanju Radničke i Heinzelove im je odličan; prodavači su stručna ekipa pa sve tehničke nedoumice riješe taj čas ;)
Mislim da se trgovina zove Japa .... khm .... i još nekako :rolleyes:

elegant
11.05.2007., 09:09
pa bolje da dugo grade, pa će bit kvalitetno, nego da naprave za dva tjedna, a nekvalitetno :)

ma slažem se ... ali tko će to dočekat :rofl:

emerson7
18.05.2007., 20:50
pozdrav....dakle trebam preporuku za kupnju bijele tehnike...kojeg proizvodaca odabrati i gdje kupovati...opremam cijelu kuhinju-ugradbena pecnica,ploca za kuhanje,perilica,napa,mikrovalna,frizider...htio bi cuti vasa iskustva za bilo koji aparat gore navedeni ili neki savjet..hvala vam unaprijed

fjaka02
18.05.2007., 21:29
Toplo preporucam Bosch (narocito ako ces uzimati malo visu klasu jer se takvi uredjaji proizvode u Njemackoj). Hladnjak mi je Whirlopool, 6th sense s No Frost - Prezadovoljna

fonemf
19.05.2007., 01:24
pozdrav....dakle trebam preporuku za kupnju bijele tehnike...kojeg proizvodaca odabrati i gdje kupovati...opremam cijelu kuhinju-ugradbena pecnica,ploca za kuhanje,perilica,napa,mikrovalna,frizider...htio bi cuti vasa iskustva za bilo koji aparat gore navedeni ili neki savjet..hvala vam unaprijed

mi smo pred pol godine kupili candy frižider, ugradbenu ploču (http://www.aspecto.hr/images/candy/candy-pm-741-sv.jpg) (4plina + staklokeramika), pećnicu (http://www.aspecto.hr/images/candy/candy-2d-364.jpg) i mašinu za suđe.
napu smo uzeli flamenco jer je bila najlješa koju smo vidjeli (ali i skupa)

nema neki poseban razloga zašto candy između ostalih ponuđača, ali svakako smo išli da sve bude od jednog. candy slovi za dobru marku. ali vjerujem da je i elektrolux dobar. naposljetku, vodili smo se i za estetikom, tim sitnim detaljima.
mogu samo posebno preporučiti tu ploču za kuhanje, jer je velika nekih 75cm, a ide u ormarić za 60cm, dakle ne zauzima dodatni prostor a dobiješ više.

znam da se končar frižideri nisu pokazali dobrima.
i da je zanussi nešto slabijeg ranga ali i jeftiniji

(ako se još nečeg sjetim, nadopisat ću)

zico_zg
19.05.2007., 10:36
@fonemf

gdje ste kupili ugradenu plocu i koliko ste je platili?

fonemf
19.05.2007., 11:40
@fonemf

gdje ste kupili ugradenu plocu i koliko ste je platili?

ah, nisam baš od pomoći jer smo sve od candyija zapravo dobili po nabavnoj cijeni (+pdv), dakle bez ikakve marže, pa ne bih znala točne cijene. U dućanu Big Hope u Labinu.
Mogu se raspitati za cijene.
Obzirom da je ovo lokalna trgovina u Istri sigurno ti nije blizu. Ali vjerujem da ih se može svugdje nabaviti.
Ta ploča je zaista odlična. Inox i staklokeramiku treba čistiti predviđenim sredstvima, i to je to.
Pećnica je isto dobra. Free touch pa ne ostaju tragovi prstiju, a estetski mi je simpatično što staklo i drška podsjećaju na lonac s poklopcem :)

polly
19.05.2007., 11:52
znam da se končar frižideri nisu pokazali dobrima.
i da je zanussi nešto slabijeg ranga ali i jeftiniji

moj končar frižider radi kak urica 6,5 godina
ali zanussi rol bum jedan dan hitil kroz prozor :E , moderan i luxuzan a svaki koji ima samo grijač dole i gore je 100 puta bolji
zanusijeva suđerica pak hrmba OK, nije sa za žalit, ali nije ni za ekstra hvalit
s tim da su ti moji vrhunski modeli, nisu baš jeftini
najvjerojatnije ću i ja kupiti candy-evu pećnicu, oduševljena sam s njihovom veš mašinom grando i sušilicom, a i starci mi imaju njihov frižider koji besprijekorno radi već 25 let
ova tvoja ploča za kuhanje je krasna :cerek: , taman po mom ukusu

na poslu imamo ploču za kuhanje od Whirpool-a, treba joj 100 gladnih godina da se zagrije, a doma imam njihovu klimu od 5,3, prije bi sobu od 20 kvadrata s fenom zagrijala neg s tom klimom
tak da se po meni baš i nisu iskazali
da, i na poslu imamo njihov veliki frižider, radi normalno, niš extra

zico_zg
19.05.2007., 12:35
ja se jos lomim dali da kupim candy ugradbenu pecnicu i plocu, ili whirlpool ugradbenu i plocu.. razlika u cijeni je 100-200 kn, dakle isto kostaju, samo ne znam sta bi.

TRD
21.05.2007., 07:31
Mi doma imamo sve od GORENJA i prezadovoljni smo. sušilicu, perilicu, frižider, napu, itd. i samo sve najbolje.

tomislav10
21.05.2007., 08:03
Mi doma imamo sve od GORENJA i prezadovoljni smo. sušilicu, perilicu, frižider, napu, itd. i samo sve najbolje.

Slažem se, i na svu Gorenje bijelu tehniku ide 5 godina garancije !

zed_alive
21.05.2007., 09:01
gorenje je diglo garanciju na 5 godina, ali čini mi se i cijene...da pokriju dodatne troškove servisne mreže ;) sve je to marketing ljudi

Beboje
21.05.2007., 10:41
Da, mi smo staklokeramičku ploču od Gorenja (soft-touch, bez okvira) prije 4 godine platili manje od 3200kn, a sada istu takvu 3800kn. Zanimljivo. Ali je super, pa smo ostali na istoj.

NGB
22.05.2007., 09:13
Pozdrav Emerson,
pogledaj na www.eplus.hr.
Odabrali BEKO (Turski AEG ili BosH - licenca)ugradbene:
ploca: inox; 3 pli, 1 struja: 999kn (akcija); pecnica: 7 funkcija, ventilator, grill, trostruko staklo, digitalna; 2300 kn; sudjerica: potpuno integrirana 45 cm; 2900 kn; kaminska napa Excello 60cm: 999 kn (akcija); 'sisa' 750m3/h; Excello inox mikrovalna 25 ltr. 700 kn.
Sto se tice BEKO, bez nekih predrasuda buduci da je no-name (jos iz Turske), pogledaj stare strojeve -mama, baka, sad su ti oni sto se tice masive, ne stedi se na materijalu, tehnologija je up to-date, a isto daju 5 god. garancije.
Tko ti garantira,ako kupis 'name' stroj da se on nece pokvariti za mj.; god;...
Mislim da ovo gore spada u neki 'srednji' cjenovni razred, a ako zelis izvaliti puno vise novce izvoli...

Kitty Kat
22.05.2007., 09:43
ima li netko iskustva s LG i Ariston kućanskim aparatima?

kplese
12.07.2007., 10:52
vidi tu su ti izvrsne cijene (http://www.times.hr/shop/index.php?cPath=23&osCsid=d93f065e29eb56c3778c63c999e81c5b) :)

Mislim da su ovdje još bolje :top: (http://www.bijela-tehnika.hr/index.php?p=onama)

kplese
12.07.2007., 11:07
Ljudi opremam novu kuhinju i želim uzeti nešto što traje i što nije preskupo, a da je kvaliteta :rolleyes: . Koje marke bi preporučili sa najboljim omjerom cijene/kvalitete za donje aparate:

pećnica ugradbena
pećnica mikrovalna ugradbena
perilica suđa ugradbena
dekorativna zidna napa
hladnjak ugradbeni
ugradbena ploča
perilica rublja

Molim vašu preporuku :)

Zvrksa
12.07.2007., 21:15
Mislim da su ovdje još bolje :top: (http://www.bijela-tehnika.hr/index.php?p=onama)

hm....trebaš si dobro usporediti njihove cijene sa corbisom i deak tehnom.... razlike u cijenama znaju biti ogromne...najbolje si je najprije po karakteristikama izabrati određeni uređaj, a onda uspoređivati cijene na više mjesta....
kod GA čak i aparati na akciji znaju biti skuplji nego kod npr. deak tehne ili corbisa

jappa
27.07.2007., 09:29

Bosch je u grupaciji s Siemensom, i ako malo pogledate paletu kucanskih aparata, pecnica, bilo sto, vidjet cete da su to identicni proizvodi samo drukcije tipke i naziv tvrtke

a o kvaliteti siemensa i boscha mislim da je smijesno raspravljati

Ivan M.
27.07.2007., 10:16
ja imam Bosch dva štednjaka, frižider, perilicu suđa i rublja, već četiri godine i nikad nijedan kvar..
sve radi 5..
iako je iz mađarske, mislim..

Laganini
29.07.2007., 12:06
ima li netko iskustva s LG i Ariston kućanskim aparatima?

Imam Aristonovu ploču za kuhanje od inoxa, 75 cm, sve plin, prezadovoljna.

jappa
08.08.2007., 08:46
ja imam Bosch dva štednjaka, frižider, perilicu suđa i rublja, već četiri godine i nikad nijedan kvar..
sve radi 5..
iako je iz mađarske, mislim..

kak mislis iz mađarske? tam si to kupio ili je proizvodnja tamo.

Btw. neznam gdje kod nas ima malo veci izbor Bosch kucanskih aparata a da su izlozeni. Svi mi samo kataloge guraju pod nos :flop:

Zvrksa
08.08.2007., 09:42
Mislim da imaš u Ecosu u Škorpikovoj 22

chrascar
08.08.2007., 14:23
evo da malo ubacim par buba u thread:
moj vozni park je slijedeći: vešmašina Candy, suđerica Electrolux, friđ Zanussi, i ploča plin-struja + pečnica Gorenje. Sve je staro 7 godina i do sad sam na vešmašini mijenjao izlaznu pumpu (magnetna plastična pumpa-vrijedi 100-tinjak kuna, u servisu 250.-, al je ne prodaju, a montaža - 15 minuta za nekog ko zna malo o tome - još toliko i malo više; imam osigurano pa mi se fućka!) Zbog tih 7 godina, plastičnih dijelova :flop: itd. pitam ja servisera da šiknem vešericu i uzmem novu: odgovor je bio: si lud? Pa ove nove imaju dijelove od reciklirano-reciklirane-poluplastike, a frikcije su im malo tvrđi karton :)). Na suđerici mi je otišel grijač (i to točno na mjestu gdje padne prašak kad se u pranju otvori poklopac praška), i to sam otišel u electroluxov servis, kupil novi i za 20 minuta je delala. Jest da sam moral imati broj šasije, serijski broj uređaja, tvornice di je montirana, ime radnika, bračno stanje ... :),jer bez toga ne žele prodati rezervni dio. E sad, zakaj je to tak - pital se bedak? Odgovor sam našel po prijateljskoj vezi i to inside story. Suđerice se rade na 3 mjesta u svijetu: Malezija, Turska i navodno juž. amerika, neka bivša "fabrika" auta, al nije provjereno. Dakle, baze za sve makine se proizvode u istim tvornicama i to za cijeli svijet, većinom se i dovršavaju (stavlja se oklop, lakira, označi se firmom kojom god), dok neke tvrtke, pogotovo američke i nekoliko europskih finiš rade sami. Iz istog razloga ugrađeni dijelovi nisu prošli jednaku kontrolu i zbog toga se mora dat točan ser. broj da se vidi za koje tržište je sklapana (i tu ima jednakih i jednakijih) Da pojasnim, i mi i Švicarci imamo iste modele iz iste tvornice, samo su u njihove ugrađeni kontroliraniji dijelovi nego u one za naše tržište.
Poanta: kupite audi, ww, mercedes, a ispod prekrasno zlakiranih karoserija i finih materijala u interijeru vozite isuzu dizelaš na škodinoj šasiji. Kaj da kupite škodu? Pa nisam normalan!!!
Ono kaj je bitno kod svih kućanskih aparata, dijelovi koji ga čine funkcionalnim - 90 posto je isto, jednako, identično kod bilo koje marke. Ono kaj razlikuje Miele od Indesita je zasigurno design, završna obrada, precizni kalupi i nadamo se individualna kontrola svakog uređaja (ili bar manjih serija). Ali Indesit bu jednako dobro opral veš ko i Miele, jer nije sve u makini, ima i u vodi i u prašku i u pralji ... :)
Ako je bitno biti in, onda kupite Miele bez razmišljanja, ali mislim da bi cilj trebal biti kupovina optimalnih uređaja prema potrebama.

primjer ili naputak 1:
frendica je kupila neku Samsungušu za veš (pazi ovo Samsung i vešmašine, ko da končar transformatori delaju depilatore), ono digitala, gumbići, kao sama određuje količinuvode, praška, zraka prema količini veša (samo se pitam kak, jer vage ni druge mjerke nisam nigdje vidio) i ono kaj je mojoj frendici bilo najvažnije - ima odgođeni start! E sad, ja ko ja, montirao mašinu i svi se vesele i onda napravim hladan tuš: velim joj, gle, tu sam ti stavil ventil za vodu i to zatvaraj uvijek jer ta priključna gumena crijeva hoće puknut sam tak, najednom, ničim izazvana, a ko bu ti otvaral vodu za odgođeni start - zbilja ne znam. Naravno da je pocrvenila i suza se u oku pojavila zbog 900 Kn plaćene funkcije koju nikad nebu koristila. Sva sreća da sam je uspio odgovoriti od perilice-sušilice u jednom uređaju. Možete si mislit koliko traju dihtunzi koje nakon svakog pranja isušuje jaki grijač sušilice dok se bubanj vrti na suho. Eto - to je suvisli savjet: perilica - sušilica odvojeno!! Indesit, Gorenje, Miele - nebitno.

primjer - savjet drugi: Drugi poznanik uzima samo Miele...nije da ima para, al njegovi starci su to imali prije 40 godina i to je bilo nepoderivo. Ključne riječi su prije 40 godina i bilo. Vešericu je promijenio nakon 5 godina i 3 popravka, a suđericu nakon 3 godine jer je popravak bio toliko skup da se nije isplatilo. Pravdao se onda kak oni to jako troše (makar ih je 4 u obitelji, kao i nas), i onda je po mom naputku kupio srednju klasu strojeva, za srednju klasu građana i dan danas (5 god.) ih bez greške služe.

primjer - savjet treći: Treći pajdo ima vodilju - KUPUJEM SAMO NONAME - Beko, Schneider, BlaBlaBla ... platim 2-3 put manje, dela jednako ili skoro jednako ko i skupe stvari, samo ovo hitim i opet kupim jeftilen. Naravno, on je tip kojem je svejedno dal su gumbi u tonu zastora ili pločica i da li je bubanj promjera 53 ili 56 cm, i da li centrifugira tiho i mirno (kao svaka kad se dobro montira), i zazire od bilo kakvog displaya - on je tip koji od auta očekuje da sretno dođe doma i sa crknutom žaruljom, i sa hulahopkom umjesto kajlremena i sa praznim razervoarom tekućine za stakla - on jednostavno misli da su to premale pizdari*e zbog kojih treba stat na cesti.

Izbjegavati treba savjete tipa: uzmi samo Bosch - to je zakon ili Miele - vječno...doživotno...bla, bla. Trebate uzeti uređaj koji će zadovoljiti sve vaše potrebe, da je prihvatljivog dizajna i završne obrade, a da ne plaćate ime i hostese koje, dok sjede po perilicama ili kobajagi vade kolač iz rohra, dižu suknjice i pokazuju nožice.
Vešmašine: Da ima brzu centrifugu (1000 omin), da ima odvojeno podešavanje temp. vode i eventualno amortizere umjesto frikcijskih pločica.
Suđerice: obratiti pažnju na kvalitetu plastifikacije košara za suđe, izvedbu kotačića i "propelera" (plastični ili metalni dijelovi koji se vrte i razbacuju vodu, da ima i veliku temp pranja (uključuje se gumbom) koja je potrebna da se tu i tamo suđe "dezinficira". Zapečeno suđe ćete jednako trebati prije ručno oprati, bez obzira na program i temp. pranja.
Frižider: treba imati odvojene kompresore, pregrade od žice a ne stakla (zbog boljeg strujanja zraka, a ne da se staklo ne razbije). Ventilatorski su bolji ako će frižider biti pretežno pun i ne otvara se često - u protivnom - kompresorski.

Ploča i pećnica: ako je keramička, nek ima elektromehaničke komande! Znam da je ljepše gladiti prstom po zamišljenim komandama, ali vrijedi li to zaista 2-3 puta veću cijenu, a ak nekaj rikne ... popravak košta ko mali servis Mazde (pitajte ponosne vlasnike te marke auta). Priča oko timera vrijedi iz anegdote s odgođenim pranjem: kaj se stvarno neko usudi metnut kokoš u rohr i sprogramirat da bude pečena oko 18 h kad dođete s posla. Relej može zaštekat pa se lako dogodi da nebu ni koke ni gajbe, a sused ispod vas mrko gleda iz čamca :). Pećnica s katalitičkim ulošcima svakako vrijedi ako pečete bar 2-3 x tjedno, rijeđe je bačen novac. Svaka se može godinama održavati čistom ako se očisti prije nego se sljedeći put uporabi. Ako je s kat. ul. onda svakako treba provjeriti da li se mogu posebno kupiti, jer njihove odlike samočišćenja imaju rok trajanja, nakon čijeg isteka imate običnu pećnicu, samo znatno skuplju.

Nape: evo nape...crvene, zelene, od rostfraja, pali se svjetlo na misao, izgleda ko spaceshuttle, staklena, s tufnicama, a jedino kaj je bitno da ima turbinski motor, dvostruki filtar, da je lako periva (rešetke filtera) i da vuče što više zraka. Pazite: podaci o decibelima se gotovo nikad ne odnose na max. brzinu ventilatora, pa možete kupiti napu od 36 db umjesto one od 62 samo je ova druga mjerena na max. a ona prva na min, pa ispadne na kraju da ova od 32 db na max buči preko 70 :)

Ak sam bil predugačak onda kupite ono kaj vam se dopada ili kaj vaša prijateljica ima odnosno nema (nek bude jalna :) )

zed_alive
08.08.2007., 14:40
electrolux se radi dobrim dijelom u mađarskoj (nekad je bilo ovdje talijanskog electroluxa), bosch u češkoj. no ne mora biti sve pravilo. i nije to ista klasa uređaja kao da se radi u švabiji, makar nosi isti brand. no šta je tu je...

sticajem okolnosti imam više stvari od electroluxa u kući, s vešmašinom ok iskustva, ostalo je friško, vidjet ćemo

steiner
09.08.2007., 10:34
imam bosch staklokeramičku ploču struja plin i već je bila oko 5 puta na servisu u garancijskom roku,hladnjak whirpool i s tim da je otišla komandna ploča što je serviser gledao s čudom jer još nisu imali takav kvar pa sam čekao 6 tjedana taj dio i bio bez friždera,napa faber od 4000kn kojoj su 3 puta mjenjali displej jer se nije dala ugasiti(isti kvar i kod moje cure,identičan model),elektolux perilica koja je točno nakon garancije počela nenormalo rondati,što je serviser rekao da treba mjenjati ležajeva i da je upitna isplativost popravka pa čekam da do kraja rikne da kupimo novu..
svakog servisera od tih uređaja sam pitao koji su uređaji najbolji i koje treba kupiti, i svi su jednoglasno rekli-gorenje.dijelovi su im jeftini,servis jeftin i dobro organiziran.to su mi rekli još dok su imali 3 godina garancije,a sad imaju 5 godina.
znam da baš nisu nešto posebno što se tiče dizajna,ali to je malo važno kada ti svaki tjedan serviser u stanu i brojiš sitno do isteka garancije uređaja:zubo:

Ivan M.
09.08.2007., 11:00
to je bad luck, ja i moja punica imamo Bosch sve aparate već 5 godina i nikad ništa..
jest da je vešmašina od prvog dana malo bučna na 1200 okr, al kažu da je to normalno..
imam i zanussi frižider koji je nakon dve godine počeo hrđati..:flop:

chrascar
09.08.2007., 11:59
imam bosch staklokeramičku ploču struja plin i već je ........

evo ovaj post je sažeo ono kaj sam htel reć svojim romanom. Takav kvar ploče marke Bosch bi se jako teško mogao desiti u, npr. Dojčiji. Evo zakaj. Sistem kontrole u ozbiljnim Dojčfabrikama: svakodnevno, dođe šef-kontrolor, veli Hansu (ili Abdulu) da skine s palete onu, onu i onu kutiju s pločom. Zeme šef te tri ploče, otvori prvu kutiju i ak nisu kak treba složene upute, garancija, kablovi i oprema - cijela serija se mora otvorit (naravno prekovremeno - neplaćeno), propisno spakirat i onda može u prodaju. Naravno da se troškovi naplaćuju onima koji su zayebali! Ak je sve dobro spakirano, ploča se priključuje na kontrolni stol i udri: pali-gasi, pali-gasi, lupaj, pali-zalij, gasi-pali ...i ak nekaj ne valja - ajmo opet: cijela serija iz kutija i mijenjaj dio koji ne funkcionira (ovaj put niš nejde iz šljakerovog đepa). Poanta: da šljakeri ne bi trebali badava raditi prekovremeno i plaćati ponovno pakiranje proizvoda - svoj posao obavljaju maksimalno savjesno i čak se međusobno vrlo žustre na onog ko je zasral, jer nedrapaju svi koji su radili na toj seriji. Dobro, je da su plaćeni trostruko od naših doma, al to je druga tema. Vjerujem da ste primjetili i kontrolne listiće i razne nerazumljive šifre, barcode i brojeve koji su šefu-kontroloru jako dobro razumljivi i točno se zna ko je kaj i kad delal.
Za Hrvatsko tzržište, stvar se upakira i ekspedira. Kontrola se obavlja možda jednom tjedno na jednom proizvodu stostruko veće serije, pa je razmjerno velika šansa da nekaj nebu delalo.

Kaj se tiče petogodišnje vešerice na izdisaju: dijelovi izrađeni od recikliranog reciklaža imaju rok trajanja (+- nekoliko mjeseci) koliko je i rok trajanja proizvoda (u većini slučajeva od 5-7 godina), stoga je i normalno da ležajevi odlaze baš u to doba. Zakaj je to tak? Jednostavno! Nema potrebe za skupim skladištenjem mrtvog kapitala u obliku rezervnih dijelova. Kad nekaj rikne blizu roka trajanja - kupite novo jer se popravak ne isplati! Ak mislite popravljat, onda vas dio košta ko šafran jer smo ga proizveli davno i čeka vas već 3-4 godine na skladištu, a to čekanje i financijsko mrtvilo treba naplatiti. Onda kupite papreno skupi, a nekvalitetan dio čiji je rok trajanja 5 godina od kojih je 3 već na skladištu i ostale su mu dvije godine rada. Takav dio će se ponovo pokvariti za otprilike duplo manje vremena, jer ti dijelovi imaju vremenski, a ne radni rok trajanja. Ležajevi koji se danas ugrađuju u vešmašine koštaju 50-ak kuna. Ode li u garanciji...pa kaj je 50 kuna? I tak ste ga u cijeni aparata platili ko da je ugrađen SKF od 250 kuna. Dakle imaju ga fore i 5 puta mijenjati, a do tada ... pogađate...prošao je rok trajanja...i bla, bla.
Budimo realni: prije dvadeset i više godina Nijemac je za dobar kuć. aparat morao dati 1,5 mjesečnu plaću, a mi smo ih kupovali višegodišnjim kreditima. Danas za osrednji aparat prosječan hrvat daje oko pola mjesečne plaće, a hoće da mu kante traju ko i one od prije 20 godina! E ne može!

onix
09.08.2007., 12:17
...cijela serija iz kutija i mijenjaj dio koji ne funkcionira...

Ja bih prije rekla da se na kutijama napiše "Good for Croatia". Brže i jeftinije je. Mada, i ja imam Bosch već 5 godina i kucam u drvo dok ovo čitam.

steiner
09.08.2007., 13:55
Ja bih prije rekla da se na kutijama napiše "Good for Croatia". Brže i jeftinije je. Mada, i ja imam Bosch već 5 godina i kucam u drvo dok ovo čitam.
ma bosch je odlična firma,roditelji od moje cure imaju doma bosch,toliko je star da sam pao u nesvijest kako to uopće radi,dizaj iz početka osamdesetih,ali i dalje svakodnevno peru suđe bez greške
puno se razlikuje ovaj današni bosch i onaj što je nekad bio,barem modeli koji dolaze na hr tržište

jappa
09.08.2007., 14:48
bosch i siemens kucanski aparati proizvode se u istim tvornicama. dizajn, modeli, funkcije - sve je potpuno isto. drukciji je naziv i tipke.
sto se mozete uvjeriti i na njihovim strancama

http://www.siemens-hausgeraete.de/
http://www.bosch-hausgeraete.de

a kaj se tice gorenja, samo jedan primjer, njihove sudjerice i to jedno 2-3 modela proizvodi upravo Bosch, to se da vidjeti i po instrument tabli koja je skoro pa identicna i unutra fino stoji Made in Germany. Jer naravno Gorenje svoje sudjerice ni ne proizvodi. Nekoliko modela im proizvode i talijani. Ali naravno sve djelove potrazujete u gorenjovom servisu koji ipak ima puno vise nego Boschovih. danas sambas to gledao u Elipsu. Samo sam zaboravio pitat dal ta Gorenjova (tj.Bosch) sudjerica ima garanciju 5 a ista takva Boschova 2 godine. Jer im je cijena inace identicna.

chrascar
10.08.2007., 08:37
Da, a ko proizvodi Boscheve suđerice :)? Mislim...čak je i IQ80 Fižulić skužil da je dobro imat tvornice u Kini.
nisam našel fotku, al identično izgledaju vešmašine bosch, zanussi, candy, gorenje, philco ... Dobro, ovi iz Boscha su se potrudili filter stavit desno (u odnosu na Candi - lijevo), al ostalo identično! Čak se i mjere podudaraju, pa možete staviti komandnu ploču od druge mašine. Možda se nekaj mijenja pojavom "digitalnih" vešmašina jer imaju vrlo malo elektromehanike pa se jednostavno izmještaju upravljački sklopovi.
Prije par tjedana montiral sam onoj istoj frendici ugadbenu suđericu i onaj limeni gornji dio koji se ušarafljuje u ploču toliko je tanak da ga prstima možeš spigat! Mislil sam uopće ga ne šarafit (da ga glava šarafa ne "pregrize"), međutim kad se vrata (sa frontom od iverice) spuste - cijela mašina je toliko "kompaktna i stabilna" da se nagne naprijed na prednje noge. Dakle, šarafljenje je bilo nježno ali neizbježno. I da, namjerno nebum rekel marku makine jer je sve to manje više isto. Doma imam samostojeću Electoluxicu koja je kištra za sebe, a po potrebi se skida gornji pokrov i ugrađuje u element (kak sam i sam napravil). Ove ugradbene su zapravo "gruštevi" koje tek treba upakirati u neku suvislu limenu konstrukciju i otisnuti poznatu ili manje poznatu marku. Al kaj se može...ona hoće da su gumbići skriveni, da se niš ne vidi ... to kaj se sve ziba ... :D

Nick Fallin
10.08.2007., 08:51
...:D

Vidim da si iskusnjara sa aparatima, pa...

Koje mišljenje imaš o Exellu, Beku i Bekovoj "ekluzivnoj" marci Blombergu? Ima 5 g garancije Beko i Blomberg, a ne znam koliko se toga drže (će se držati).

Naime, na tržištu sam za 45cm suđericu, 180 cm kombi hladnjak, napu i kuhalnu ploču 4x plin, inox.

chrascar
10.08.2007., 12:24
Nemam puno iskustva sa Bekom kaj može značit 2 stvari: ili je toliko jeftin, da kad rikne ga mirne duše baciš i kupiš novi (ko moj frend - NO NAME) ili se ne kvari, pa zato ne čujem puno o njemu.

http://www.tehnoshop.hr/p_29/beko-hladnjak-csa34000s.aspx
http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=CDA38200 - PREPORUKA!!!

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=HIG64221SX - ploča

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=DFS1500S - perilica

Ako prostor nije problem, bolje je uzeti suđericu 60. Tih 20 cm znači jako puno kad 2 lonca, za širinu ručke, ne stanu u perilicu.

Garancija od 5 godina najviše ovisi o uvozniku, odnosno ovlaštenom servisu! Treba vidjeti ko daje garanciju: Beko ili uvoznik ili prodavač. 5 godina je razumna garancija i ide u prilog mojoj objedi o trajanju materijala. Računaj da traje još godinu-dvije preko toga i onda u reciklažu i opet novi Beko!

Nick Fallin
10.08.2007., 12:54
Nemam puno iskustva sa Bekom kaj može značit 2 stvari: ili je toliko jeftin, da kad rikne ga mirne duše baciš i kupiš novi (ko moj frend - NO NAME) ili se ne kvari, pa zato ne čujem puno o njemu.

http://www.tehnoshop.hr/p_29/beko-hladnjak-csa34000s.aspx
http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=CDA38200 - PREPORUKA!!!

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=HIG64221SX - ploča

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=DFS1500S - perilica

Ako prostor nije problem, bolje je uzeti suđericu 60. Tih 20 cm znači jako puno kad 2 lonca, za širinu ručke, ne stanu u perilicu.

Garancija od 5 godina najviše ovisi o uvozniku, odnosno ovlaštenom servisu! Treba vidjeti ko daje garanciju: Beko ili uvoznik ili prodavač. 5 godina je razumna garancija i ide u prilog mojoj objedi o trajanju materijala. Računaj da traje još godinu-dvije preko toga i onda u reciklažu i opet novi Beko!

Dao si linkove na sva 3 aparata koja su u užem izboru i koja sam gledao u elispu u stupniku gdje imaju centralu. Svaka čast!!

Dobro si primjetio da je bitno tko daje garanciju.

Beko u UK ima 1 godinu, a kod nas i u poljskoj, 5 godina.

U turskoj 3 godine + 4 godine ako nadoplatiš.

khm khm. Ako ću biti zločest, reći ću da u biti garantiraju 1 godinu, kao za UK, jer tamo vjerojatno nema cile-mile i navlačenja sa garancijom.

rsts-ri
10.08.2007., 13:31
:nono: :nono: :nono: kupovat beko iz iskustva vam govorim nema rezervnih dijelova jednu elektroniku za p.r. cekam vec 5 mjeseci iz jebene turske

s excellom stvar jos gora nadam se da nitko od vas nema njihov frižider ako ga ima vjerovatno je bio na servisu

ja vršim servis za ove pizdarije pa govorim iz iskustva

bosch i siemens kucanski aparati proizvode se u istim tvornicama. dizajn, modeli, funkcije - sve je potpuno isto. drukciji je naziv i tipke.
sto se mozete uvjeriti i na njihovim strancama

bosch i siemens se vise ne proizvode u istim tvornicama i vise nece bit sve isto

Nick Fallin
10.08.2007., 14:41
:nono: :nono: :nono: kupovat beko iz iskustva vam govorim nema rezervnih dijelova jednu elektroniku za p.r. cekam vec 5 mjeseci iz jebene turske

s excellom stvar jos gora nadam se da nitko od vas nema njihov frižider ako ga ima vjerovatno je bio na servisu

Imaš iskustva sa blombergom? Navodno ima jako dobru reputaciju u Europi.

Što bi mi ti preporučio kao serviser za suđericu i 180 cm kombi hladnjak?

jappa
10.08.2007., 15:31
bosch i siemens se vise ne proizvode u istim tvornicama i vise nece bit sve isto

ja govorim sto je, a ne sto je bilo ili sto bude i to govorim iz prilozenog, sto se lijepo i vidi u njihovoj ponudi. aparati su svi identicni do najsitnijeg detalja, tek je logo drukciji i tipke.

Da, a ko proizvodi Boscheve suđerice :)? Mislim...čak je i IQ80 Fižulić skužil da je dobro imat tvornice u Kini.
... :D

Boschove perilice se rade u Njemackoj. Ne mogu tvrdit da sve, ali frend dok je radio u Elipsu, isli su u posjet Bosch-ovoj tvornici i zna sto je vidio. nutra se rade i stvari za Siemens i za Bosch.

Britney Spears
10.08.2007., 16:02
...kaj sam htel reć svojim romanom...

Svaka čast na romanu!Punoo korisnih savjeta!!:s :top: :D

rsts-ri
10.08.2007., 19:26
Boschove perilice se rade u Njemackoj. Ne mogu tvrdit da sve, ali frend dok je radio u Elipsu, isli su u posjet Bosch-ovoj tvornici i zna sto je vidio. nutra se rade i stvari za Siemens i za Bosch.

sve ja to znam npr. novim boschovim masinama je programator od siemensa
od 1.8. vise nije tako

Quote:
rsts-ri kaže:
kupovat beko iz iskustva vam govorim nema rezervnih dijelova jednu elektroniku za p.r. cekam vec 5 mjeseci iz jebene turske

Imaš iskustva sa blombergom? Navodno ima jako dobru reputaciju u Europi.

Što bi mi ti preporučio kao serviser za suđericu i 180 cm kombi hladnjak?

iskreno u godinu dana koliko radimo ta smeca niti jedan aparat od blomberga valjda je dobar

ja uvijek preporucujem: hladnjak GORENJE
suđerica SIEMENS
perilica rub. BOSCH
pecnice i ugradbene ploce BOSCH
glacala TEFAL
aparat za kavu DELONGHI
fen UFESA
...

Nick Fallin
12.08.2007., 19:19
@RSTS-RI

Ariston hladnjaci??

djjosa
17.08.2007., 11:41
BOSCH-ELECTROLUX 3:1 (nogometnim žargonom);)
Beko - definitivno kupit :s
Excello - ne hvala:flop:
Blomberg - preporuka :top: :top:
Gorenje - ako si infiša u ˝naše˝ gorenje uzmi:zubo:
Siemens - Bosch,malo brand skuplji,ista tvornica
Candy - talijani,šminkeri,zadovoljavajuće
Ariston - talijani,ispod candya
Indesit - kao i candy
LG,SAMSUNG - neće valjda i sony proizvest šta bijele tehnike?!
Whirlpool - amerikanci:top: ,samo šta kod nas je whirlpool poljak,talijan,slovak...hmmm....kako šta:o
Miele - e ko ima para TAKE IT:top: njemci orđinale,:s
Quadro,Magnum,Vivax,Haier.....i sl - NIKAKO!

rsts-ri
17.08.2007., 13:15
jedino se ne bi složio s tobom za BEKO :top:

i stavio bi ariston ispred candya sto se kvalitete tice candy je dosta razvikan,ali mislim da je ariston malo kvalitetniji

Suvii
26.08.2007., 10:26
Čitao sam prije par godina intervju sa nekim direktorom iz Boscha i onda su ga pitali o kvaliteti i trajanju njihovih proizvoda. Izjavio je da oni mogu napraviti perilicu koja će trajat 40, 50 i više godina ali im se to ne isplati.

-mobyXXL-
26.08.2007., 10:38
jedino se ne bi složio s tobom za BEKO :top:

i stavio bi ariston ispred candya sto se kvalitete tice candy je dosta razvikan,ali mislim da je ariston malo kvalitetniji

otkud je taj ariston? Nikad čuo za to, bajdvej kod mene u familiji već 15 godina jedna candy vešmašina radi ko munjena od prvog dana do danas. Nikad nijednog problema jedino se normalno prlja i tu se jedino vidi da je prastara. Druga candy je stara 7 godina isto nema nikakvih problema a cijena im nije niš veća nego kod ostalih. Treća candy je bila kod pokojne bake služila punih 25 godina (još od 1975) i vjerovatno bi i dalje služila al naravno bačena je kad je baka umrla. Serem se na švabe, dobri su ali skupi u pizdu materinu. Do danas imam u kući jedan siemens protočni bojler na struju, sad to ide u smeće jer dolazi plinski nakon uvođenja plina (btw vaillant - fuj :rigo:), a taj radi već 15 godina bez problema. No sa protočnima od gorenja je bilo muke i pol to je crkavalo svako malo...

k$enija
27.08.2007., 14:32
što se tiče kvalitete definitivno bosch

slronhill
29.08.2007., 13:49
blomberg:top:
frendica u svedskoj sve ima od njih prezadovoljena
frendica u zgb kupila zasad ok al jos je to presvjeze
ja imam sve gorenje,ne po mom izboru mama namjestala(naravno mama isto ima sve od gorenja) radi sve ko urica.

jedino sto bih htjela reci je da je bolje kupiti proizvode koji mozda i nisu estetski woooow al su kavlitetniju
npr.kod mene sve radi ok al popizdim kad treba oprat plocu jer je od inoxa,staklo od pećnice bih trebala pratiti 5 puta na dan min.pogotovo kad pes dode njuskat
da danas kupujem vjerojatno bi sve bilo neugledno ali funkcionalno bez mnoko zajebavanja:)

vikica
03.09.2007., 15:29

3. King Cross, TechnoMax

5. Zna li tko jos...

fic1984hr: Konikom je preselio u City Centar...
www.konikom.hr

Da izvadim ovaj topic iz zaborava :D
Ajmo update dobrih ducana (moze i web ducana) sa kucanskim aparatima!?
Gdje se moze relativno povoljno naci nesto od tehnike?

Mene konkretno zanimaju Candy aparati. Za njih sam se odlucila zbog dizajna (ah, sto cete...zenska), a valjda su Ok i s ovog drugog, vaznijeg, aspekta. :top:

elegant
03.09.2007., 15:34

Mene konkretno zanimaju Candy aparati. Za njih sam se odlucila zbog dizajna (ah, sto cete...zenska), a valjda su Ok i s ovog drugog, vaznijeg, aspekta. :top:

možda je to bilo slučajno, ali kad god sam navratila u Tehnomax, imali su nešto od Candy na akciji ... na žalost, meni naravno niš nije trebalo, a sve se bojim da bu tak kad mi bude trebalo ... no, nek se zna :top: :D

motofun
04.09.2007., 13:26
Molio bi sve nesebicne koji su nedavno kupovali perilicu posudja da preporuče neke konkretne modele od poznatijih proizvodjaca (dobar omjer cijene i kvalitete). Planiram dati do 5000 kn, ali ako je nesto bitno bolje, zazmirio bi, pa dao jos malo vise. Prvenstveno me zanima ugradbena izvedba, s vidljivim komandama u inoxu (pozeljno). Zanimaju me iskustva s komandama koje nisu vidljive (sumnjicav sam prema tome :D - valjda jer ne znam do kud je pranje doslo :zubo: ). Slobodno moze biti i proslogodisnji model, samo da si skratim muke :cool: .

Imoen
05.09.2007., 15:26
Pozdrav!

Vidjela sam male perilice (one što se gore otvaraju i one što su samo pliće) ali me zanima postoje li manje sušilice uopće? Zna li tko?

Hvala!

rsts-ri
06.09.2007., 10:33
postoji

http://www.luconda.com/artikeldetails/29/02/11/bilder/8001115-1-AEG-Sv-3528-Waescheschleuder.jpg

ovo je jedan od starijih AEG-ovih modela

chiquita
06.09.2007., 11:55
postoji

http://www.luconda.com/artikeldetails/29/02/11/bilder/8001115-1-AEG-Sv-3528-Waescheschleuder.jpg

ovo je jedan od starijih AEG-ovih modela
ajme kako ovo dugo nisam vidjela. mislim da identičnu imaju moji starci doma. vole se šaliti da je to prva vešmašina moje mame. :zubo:
ovo je zapravo centrifuga, nije sušilica. al tak izvrti robu da izađe van skoro suha.
samo ne smiješ ruke stavljati nutra dok vrti.:zubo:

Imoen
06.09.2007., 12:17
Uj:zubo:
Stvarno je retro, ja bih nešto malo i kockasto, ali vidim da baš i nema toga.
Hvala rsts-ri!

mimimimi
06.09.2007., 21:49
Ljudi opremam novu kuhinju i želim uzeti nešto što traje i što nije preskupo, a da je kvaliteta :rolleyes: . Koje marke bi preporučili sa najboljim omjerom cijene/kvalitete za donje aparate:

pećnica ugradbena

perilica suđa ugradbena

hladnjak ugradbeni
ugradbena ploča
perilica rublja

Molim vašu preporuku :)

i ja bih preporuke...

fonemf
07.09.2007., 06:46

Mi smo sve izabrali Candy (ugradbenu ploču, pećnicu, frižider i mašinu) ne samo zbog estetike nego zato jer je dragi radio (kod svojih) u prodavaonici bijele tehnike i smatra candy dobrim omjerom cijene i kvalitete.
dakle, Candy :top:

fonemf
07.09.2007., 08:39
i ja bih preporuke...

Evo "naše" liste prema kvaliteti:

viša klasa
1] miele (svi ih hvale)
2] elektrolux (oduvijek se smatra jako dobrim)
3] nardi (lijepi)

svi su dobri od navedenih marki al ipak ovim redom
4] candy
5] whirpool
6] gorenje

(za štednjak i pećnicu je ok i končar i zanussi, al ne i za frižider)

Kad se odlučiš za marku, konkretni modeli biraš prema funkcijama koje tražiš i estetskom dojmu.
Ja mogu samo od Candy naveti kao jako dobru ugradbenu ploču koja ima 4 plina i u sredini staklokeramiku, jer je velika 75cm a ide u ormarić od 60 - jako praktično.

vikica
07.09.2007., 14:05
Ja mislim uzeti sve vidljive aparate u crnoj boji.
Ova ploča mi je zakon! Najljepša! :cerek:
http://www.candy.hr/www/adminmax/img/products/pv-640-sn-crna-mala.jpg
http://www.essere.ru/photos/p9735-0mw.jpg

fonemf
07.09.2007., 14:25
Ja mislim uzeti sve vidljive aparate u crnoj boji.
Ova ploča mi je zakon! Najljepša! :cerek:
http://www.candy.hr/www/adminmax/img/products/pv-640-sn-crna-mala.jpg
http://www.essere.ru/photos/p9735-0mw.jpg

Ja ima istu takvu pećnicu samo boje inoxa. Iako smo znali da kupujemo Candy ova nam je bila daleko najljepša (zbog stakla koje tvori oblik padele s poklopce, tog lijepog sata itd.)

Ovo je ploča koju smo mi uzeli
http://www.corbis.hr/images/PM7411SVXGH.jpg

Btw, samo da te upozorim, tu ploču ćeš morati često čistiti, i prašinu i sve ostalo.
(Obzirom da znam da ti je bila korisna informacija da je prašina na wenge boji grozna i mora se stalno čistiti. Iako se to ne može odnositi na kuhinjske ormariće jer njihove plohe su vertikalne pa nema prašine, a ploča ti je horizontala i crna, pa... )

vikica
07.09.2007., 14:42
Ja ima istu takvu pećnicu samo boje inoxa. Iako smo znali da kupujemo Candy ova nam je bila daleko najljepša (zbog stakla koje tvori oblik padele s poklopce, tog lijepog sata itd.)

I meni je taj sat super. Nije mi previse rustikalno, al opet ima neki šarm :cerek:

Btw, samo da te upozorim, tu ploču ćeš morati često čistiti, i prašinu i sve ostalo.
Ah...da ...ciscenje mi nije jaca strana, al koju god da uzmem imam osjecaj da ce biti ista prica s ciscenjem. :E
Neki kazu i da je inox gadan za ciscenje jer se svaka kapljica vidi, da je zahtjevan.

Tiare Flower
08.09.2007., 21:43
Baš sam htjela pitati za Beko, ali vidim da ga je netko već spomenuo.
Meni su rekli da je Beko zapravo Bosch...tj. da Bosch proizvodi Beko ugl. za britansko i američko tržište i da je to jedna od 5 najprodavanijih marki bijele tehnike u UK i SAD-u.

rsts-ri
09.09.2007., 09:22
ma nema bosch veze s bekom

Grinch_zg
09.09.2007., 13:39
ma nema bosch veze s bekom

tako je, apsolutno nikakve. To sto su Bosch i Siemens otvorili tvornicu u Turskoj nasi prodavaci vole povezati, turski Beko ima veze s tim. E pa nema. Beko ima veze sa markom Blomberg koja je ustvari Beko ali za njemacko trziste.

kala1
14.09.2007., 21:35
Postoji li sušilica rublja koja ima punjenje (vrata) odozgo? Naime, nemam dosta mjesta u kupaonici pa se dosjetih da bi ju mogla smjestit na mjesto gdje ne bih imala slobodan pristup do nje osim ako ju punim odozgora...

Britney Spears
15.09.2007., 08:43
Postoji li sušilica rublja koja ima punjenje (vrata) odozgo? Naime, nemam dosta mjesta u kupaonici pa se dosjetih da bi ju mogla smjestit na mjesto gdje ne bih imala slobodan pristup do nje osim ako ju punim odozgora...

Postoji i ja ju planiram kupit,jer imam takvu i perilicu.Ja sam gledala whirlpool_ovu i super je!:cerek:

kala1
23.09.2007., 22:53
Postoji i ja ju planiram kupit,jer imam takvu i perilicu.Ja sam gledala whirlpool_ovu i super je!:cerek:

Hvala Britney, već sam izgubila nadu! :kiss: U koji god dućan uđem vidim samo sušilice sa vratima bočno. Idem odmah skinut Whirlpoolov katalog!

Kupujem i suđericu. Sad imam staru Gorenje, dosta je bučna. Ima li tko kakvu preporuku? :confused:

Britney Spears
24.09.2007., 06:31
Hvala Britney, već sam izgubila nadu! :kiss: U koji god dućan uđem vidim samo sušilice sa vratima bočno. Idem odmah skinut Whirlpoolov katalog!

Kupujem i suđericu. Sad imam staru Gorenje, dosta je bučna. Ima li tko kakvu preporuku? :confused:

Ma no problem!:kiss:

A zanima me kako odrediti prije kupnje koliko je suđerica bučna?Da li ima kakva oznaka ili...?Moja friendica ima dosta bučnu i naravno kad si budem kupovala neželim takvu,ali neznam po cemu se to može znat!?!

zalutala
25.09.2007., 12:06
s obzirom da ću imati štednjak na otoku, trebam viseću napu...
molila bih za savjet na što trebam obratiti pažnju pri kupnji nape, zbog održavanja i kvalitete... da li se lakše održavaju one od inoxa, ili u kombinaciji inox/staklo?

elegant
25.09.2007., 13:07

na topicu Suđerice svi hvale Bosh ... mislim da ću se povesti za preporukuom iako mislim da ni whirpool ne bi trebala bit ništ gore, a ziher su jeftinije :rolleyes:

rijecanka77
25.09.2007., 13:13
s obzirom da ću imati štednjak na otoku, trebam viseću napu...
molila bih za savjet na što trebam obratiti pažnju pri kupnji nape, zbog održavanja i kvalitete... da li se lakše održavaju one od inoxa, ili u kombinaciji inox/staklo?

imam napu u komb inox/staklo i bolja mi je za ciscenje od samog inoxa (i to imala u drugom stanu)...mama mi je zvocala da ce mi se to staklo stalno prljati, ali ispalo je tako da ga vrlo lako cistim jednom tjedno, mozes i sa sredstvom za pranje sudja...naravno, inox se cisti malo teze...a sto se tice izbora napa, Fabarove kazu da su najbolje, ja imam Elicu i jedina mana je sto je moj model malo bucan...moras paziti kad kupujes na te decibele (ja nisam) i kolika je snaga nape, tj. koliko dobro uvlaci paru i mirise...isplati se dati vise novaca za to...i da, ovi ulosci - filteri nek se vade iz nape i budu perivi u perilici sudja...jedino me muci taj tvoj stednjak na otoku (imam i ja otok,ali bez stednjaka) jer bi ti moglo prskati kad nesto peces na sve strane...ja plocice na zidu brisem svaku vecer kad cistim staklokeramicku plocu...;)

zalutala
25.09.2007., 13:22
imam napu u komb inox/staklo i bolja mi je za ciscenje od samog inoxa (i to imala u drugom stanu)...mama mi je zvocala da ce mi se to staklo stalno prljati, ali ispalo je tako da ga vrlo lako cistim jednom tjedno, mozes i sa sredstvom za pranje sudja...naravno, inox se cisti malo teze...a sto se tice izbora napa, Fabarove kazu da su najbolje, ja imam Elicu i jedina mana je sto je moj model malo bucan...moras paziti kad kupujes na te decibele (ja nisam) i kolika je snaga nape, tj. koliko dobro uvlaci paru i mirise...isplati se dati vise novaca za to...i da, ovi ulosci - filteri nek se vade iz nape i budu perivi u perilici sudja...jedino me muci taj tvoj stednjak na otoku (imam i ja otok,ali bez stednjaka) jer bi ti moglo prskati kad nesto peces na sve strane...ja plocice na zidu brisem svaku vecer kad cistim staklokeramicku plocu...;)

ja sam do sada imala klasičnu staru napu, ali i meni se činilo da je ova sa staklom lakša za održavanje...
što se otoka tiče iza štednjaka imam još 60 cm ploče, tako da ne bi trebalo prskati po podu... naime u prvoj varijanti sam imala otok sa 30 cm iza štednjaka, ali sam ga baš zbog toga odlučila proširiti...
još nešto... kako si zadovoljna sa lesninom u rijeci, odnosno je si li tamo šta kupovala? naime ja sam iz pule i tamo nema baš prevelikog izbora, a čini mi se da je lesnina dobro opskrbljena...

rijecanka77
25.09.2007., 13:37
ne znam za lesninu u ri jer trenutno zivim sa muzem u splitu, ali bila sam u lesnini u splitu cisto u obilasku - ne u kupovini...imas u podforumu interijeri, temu o lesnini pa procitaj komentare, procitala sam neke lose...:mad:

sto trebas kupovati, imas po rijeci svakakvih ducana...?

Zvrksa
25.09.2007., 16:35
na topicu Suđerice svi hvale Bosh ... mislim da ću se povesti za preporukuom iako mislim da ni whirpool ne bi trebala bit ništ gore, a ziher su jeftinije :rolleyes:

ja imam Whirlpool-icu... savršeno tiha, odlično pere, nije baš bila puno jeftinija od Boscha...skoro 5000 košta

zalutala
26.09.2007., 07:24
ne znam za lesninu u ri jer trenutno zivim sa muzem u splitu, ali bila sam u lesnini u splitu cisto u obilasku - ne u kupovini...imas u podforumu interijeri, temu o lesnini pa procitaj komentare, procitala sam neke lose...:mad:

sto trebas kupovati, imas po rijeci svakakvih ducana...?

hmhm... da, nešto sam čitala za lesninu u zagrebu... i nije baš najpozitivnije:confused:
trebam kupiti namještaj za cijeli stan, i nije da pula baš nema nikakvih dućana, ali nedostaju oni tipa "kika" ili "lesnina" sa puno raznoraznih kućanskih svaštarija...

rijecanka77
26.09.2007., 08:25
hmhm... da, nešto sam čitala za lesninu u zagrebu... i nije baš najpozitivnije:confused:
trebam kupiti namještaj za cijeli stan, i nije da pula baš nema nikakvih dućana, ali nedostaju oni tipa "kika" ili "lesnina" sa puno raznoraznih kućanskih svaštarija...

u lesnini u splitu sam vidjela da ima velik izbor garnitura za dnevni i sp. soba...pa skoci do ri, nije ti to tako daleko, pa vidi...osim toga, u 10. mjesecu ti je u zg Ambienta, mozes tamo malo razgledati, tj. bolje bi ti se isplatilo u tom tjednu kupovati namjestaj jer mnogi saloni daju velike popuste...mama je pred 2 godine u meblu tijekom ambiente kupila kuhinju, stol i stolice sa 40% popusta - to je svakako prilika (ali tada racunaj na velike guzve u salonima i rastresene prodavace)...nadam se da sam pomogla:cerek:

zalutala
26.09.2007., 09:37
u lesnini u splitu sam vidjela da ima velik izbor garnitura za dnevni i sp. soba...pa skoci do ri, nije ti to tako daleko, pa vidi...osim toga, u 10. mjesecu ti je u zg Ambienta, mozes tamo malo razgledati, tj. bolje bi ti se isplatilo u tom tjednu kupovati namjestaj jer mnogi saloni daju velike popuste...mama je pred 2 godine u meblu tijekom ambiente kupila kuhinju, stol i stolice sa 40% popusta - to je svakako prilika (ali tada racunaj na velike guzve u salonima i rastresene prodavace)...nadam se da sam pomogla:cerek:

na ambientu idem sigurno... a može li se tamo naručiti namještaj i ostvariti popust, ili moraš otići baš u njihove salone?

rijecanka77
26.09.2007., 09:41
e to sad nisam sigurna, raspitaj se malo...znam da sam davno nesto gledala na ambienti, pa su mi rekli da odem do njihovog salona...ne znam, ne zelim ti dati krivi odgovor...nek odgovore oni koji znaju...

rijecanka77
26.09.2007., 09:43
...mislim da ti to ovisi od salona do salona...jer znam gdje su bile kuhinje da su nesto crtali ljudima, znaci moglo se narucivati...a imas i puno eksponata pa i to mozes ako ti se svidi kupiti sa velikim popustom...

zalutala
26.09.2007., 09:46
...mislim da ti to ovisi od salona do salona...jer znam gdje su bile kuhinje da su nesto crtali ljudima, znaci moglo se narucivati...a imas i puno eksponata pa i to mozes ako ti se svidi kupiti sa velikim popustom...

vidjeti ću naravno što mogu učiniti... i hvala:)

stela25
26.09.2007., 10:43
hmm.. sto se tice perilice sudja jos prosle godine smo kupili od bosha, vise se ne sjecam koji model i jos uvijek ceka da dodje na red :cool:
sto se tice spareta super mi je ovaj model isto od bosha http://www.eurodom.hr/product_info.php?manufacturers_id=45&products_id=1056&osCsid=6e60099826f4cb09e4034cb77cd90e51

Za pecnicu se jos nisam smislila :rolleyes: a isto tako ni za frizic nikak da se odlucim - ugradbeni ili ne...
uglavnom tapkam na mjestu :E

gnjavež
05.10.2007., 15:35
meni nesto nije najjasnije u vezi ugradbenih pecnica-neke imaju ventilator na straznjoj stijenki, a neke ga nemaju :zubo: kako funkcioniraju te kojima se ne vidi ventilator, imaju li ga one uopce? :zubo: koliko je taj ventilator koristan kod pecenja? da skratim, koje su bolje :D ?

chrascar
12.10.2007., 09:08
@gnjavež
kojima se vent ne vidi vjerojatno ga nemaju, ili je cirkuliranje zraka rješeno kroz kanale (dakle, estetika), U praksi, vent. tjera topli zrak po pećnici pa je potrebna nešto niža temperatura za isti učinak. Međutim, i ventilator troši nešto struje (pogotovo oni modeli sa vlastitim grijačem) pa se taj učinak uštede energije može svesti na pomodarstvo iliti izmišljotinu (novotariju) kojom se nekaj bolje prodaje. Iz kulinarskog kuta gledanja, hrana koja se priprema sa ventilatorom se suši više nego je poželjno, dakle pogodno za "poklopljena jela". Ukoiko ste manijak sušenja voća, pravljenja puslica, sušenja kruha i sl. - svakako kupite takvu pećnicu, inče ???

Mican
14.10.2007., 19:44
@gnjavež
... hrana koja se priprema sa ventilatorom se suši više nego je poželjno . . . .

Jeli to provjereno? Koliko znam, posebni programi koje neke pećnice imaju za dizana tijesta rade s ventilatorom. To bi zanačilo da onda npr. pizza bude suha. ??

Mican
14.10.2007., 19:50
. . . Meni su rekli da je Beko zapravo Bosch....

BTW, nema veze s bijelom tehnikom, ali Beko je kupio i Grundiga prije par godina. To bi trebala biti turska firma, ali ne znači da je tehnologija loša. Grundig i dalje radi dobre televizore.

jasmine
16.10.2007., 15:54
mene zanima vase misljenje oko miele uredjaja,s obzirom na njihovu cijenu mislite li da su stvarno tako dobri i da vrijede tih novaca.moji prijatelji i rodbina koji zive i njemackoj i koji ih tamo imaju su prezadovoljni ali malo sam skepticna glede ovih koji se kod nas kupuju.

povjetarac
21.10.2007., 13:31
kupujem ugradbenu pećnicu, no ne bih onu sa pirolizom, jer sam čula da se izbacuje iz upotrebe, već onu sa katalitičkim stranicama za koje se ne prihvaća masnoća, već sve curi na dno pa se onda samo to prebriše...
ima li tko kakvih iskustava sa takvim pećnicama i koje su najbolje po cijeni i kvaliteti?
isto tako me zanima koliko su u praksi korisne teleskopske vodilice?

rijecanka77
21.10.2007., 22:13
kupujem ugradbenu pećnicu, no ne bih onu sa pirolizom, jer sam čula da se izbacuje iz upotrebe, već onu sa katalitičkim stranicama za koje se ne prihvaća masnoća, već sve curi na dno pa se onda samo to prebriše...
ima li tko kakvih iskustava sa takvim pećnicama i koje su najbolje po cijeni i kvaliteti?
isto tako me zanima koliko su u praksi korisne teleskopske vodilice?

Ne znam koje su ti pecnice najbolje po kvaliteti, ali ja imam od Aristona ugradbenu pecnicu sa katalitickim stranicama i meni je super, kao nova izgleda, unutra samo prebrisem dno i to je to...kupljena pred dvije godine, 4500 kn, ima razne moguce opcije...:mig: