PDA

View Full Version : Kako se riješiti buha?

stranice : [1] 2 3

3 Stupid Dogs
23.10.2005., 15:18
Možda najveći problem u ovoj priči jest taj što buhe kojih se želim riješiti ne stanuju na mački/psu nego upravo u mom stanu!
E sad smijte se koliko hoćete, ali problem je ozbiljan.
Naime, imao sam mačku do nedavno, koja je imala buhe, čak joj ni ogrlica protiv buha (whiskhas) koju sam joj kupio nije pomogla. (premda je jako ugodno mirisala). Sad mačku više nemam (poklonio sam ju na selo, gdje sada puno bolje živi nego kod mene u stanu od 25 kvadrata). Ali za njom su ostale buhe kojih se sada nikako ne mogu rješiti. Čini se da se razmnožavaju jako brzo, premda ih dnevno pobijem dvadesetak. Ako bosom nogom stanem na pod uskoro ih se nađe 20-tak na mojim stopalima pa ih ja tada isperem tušem. (da nije smiješno bilo bi tužno).

Uglavnom, nadam se da netko ima rješenje za ovaj uvrnuti problem. Hvala.

danni
23.10.2005., 17:36
hmm, ja nikad nisam imala točno takav problem. mojim mica macama pomažu ogrlice, i od kad ih imaju nisu dobile buhe.
ali jednom prije tih čudesa, dosta buha je bilo na ležaju i u podrumu gdje su spavale.
ja sam koristila onaj sprej protiv buha (mislim da piše na njemu da se pospreja i životinja i mjesto gdje boravi) i upotrijebila ga svugdje gdje su mačke boravile, nekoliko dana za redom. i problem je bio riješen

3 Stupid Dogs
24.10.2005., 00:33
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.

Nemruth Dagi
24.10.2005., 07:24
3 Stupid Dogs kaže:
jel znaš kak se zove sprej...? jer ja nisam našao ništ takvog u trgovini... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.

Otrgaj lišće od oraha sad je još relativno zeleno i pobacaj po stanu njihov miris tjera buhe posruži malo po tepihu i neće se tamo buhe zadržavati...otvori prozor i nek bježe van.

danni
24.10.2005., 19:01
joj, ne znam točno ime, ali ima ih mislim i od whiskasa i od pedigrea. baš sprej protiv buha.
a neopitroid djeluje, ali kao što kažeš, nije prikladan za stan

Natch
24.10.2005., 19:04
bila je tema, cak dvije lani, od kestena...evo sad cu ti naci:top:

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=62039

http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=61552

ima ih jos, negdje od 12-15 stranice pogledaj si:top:

Madame Hooch
25.10.2005., 15:30
3 Stupid Dogs kaže:
... jedino onaj prašak neopitroid..ali to nije baš prikladno za posipanje po stanu.

e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana

Dadushka
19.02.2008., 14:52
imala sam mačku nekih 6 mj. (uginula je :cry:).. naime dok sam je imala primjetila sam da ima buhe. naime mene su u međuvremenu počele svrbiti noge ispod koljena i skužila sam da je to od njezinih buha. mačku više nemam ali buhe su i dalje prisutne. Išla sam kod dermatologinje i pokazala joj taj osip, i rekla sam joj da sam imala mačku. dala mi je kremu Locacorten i njom se mažem 2 puta dnevno. kako ju koristim tek tjedan dana ne mogu točno reći pomaže li ili ne.. ugl noge mi koma izgledaju, ali kako sam vidjela na slikama na netu ovo moje stanje je još dobro. mislila sam da buha više nema no danas sam jednu našla na nozi i poludjela, uzela usisivač i cijelu sobu okrenula. čula sam da postoji neki Biokil s kojim se može pošpricati soba i onda buhe uginu.. zna li netko nešto više o mome problemu?? :(:(:(:(:s:s:s:s

Smartie
19.02.2008., 16:17
A gle, buha se tesko rijesiti. Moras sve, ali bas SVE - posteljinu, odjecu i sta se god da prati operi u vrucoj vodi, cak i tepihe ako mozes operi ili predi s onim usisacem na vrucu paru. Imas ljude koji ti dodu doma cistit s time, kauce, podove i sl. Parkete i sve takoder, operi u vrucoj vodi sa nekim sredstvom poput domestosa i peri ih tako svaki dan, bar tjedan dana. Tek nakon toga kupi biokil i sve dobro pospricaj.
Moras oprati sve, jer pranjem samo podova ne postizes nista, ko zna gdje su se nakotile.
A ugriz namazi aloe verom, ublazit ce osip i svrab.

b_u_b_a
13.08.2008., 04:25
Imala sam jednu jako malu macu pred par tjedana i to je drugi put u zivotu da sam se brinula o macki, medjutim onaj prvi puta sam imala 7-8 godina, pa niti nisam toliko obracala paznju na te stvari. :)

Toliko sam do sada bila neinformirana o buhama, da sam zapravo mislila da ce biti dovoljno to sto kad ju poklonim, posisam dio gdje je boravila i rijesit cu se i buha. :rolleyes:

Medjutim sada, dva tjedna nakon sto vise nije u mom stanu, imam toliko uboda po cijelom tijelu, da se to u biti pretvorilo u kraste jer se cesem do krvi. :(

Probudila sam se pred sat vremena jer ne mogu spavat koliko me svrbi i boli. :mad:

Na ovom linku http://www.pet-centar.hr/content/view/327/70/ sam se informirala kako da ih se rijesim, ali nigdje ne mogu pronac s cim da ublazim taj vrazji svrbez. :(

Help, please? :kava:

fr4ntik
13.08.2008., 06:37
Pokušaj sa Fenistil gelom, nama se pokazao odličan za sve vrste uboda, čak i velike otekline. Dobro ga je imati doma

Vespers
13.08.2008., 08:32
Možda najveći problem u ovoj priči jest taj što buhe kojih se želim riješiti ne stanuju na mački/psu nego upravo u mom stanu!
E sad smijte se koliko hoćete, ali problem je ozbiljan.
Naime, imao sam mačku do nedavno, koja je imala buhe, čak joj ni ogrlica protiv buha (whiskhas) koju sam joj kupio nije pomogla. (premda je jako ugodno mirisala). Sad mačku više nemam (poklonio sam ju na selo, gdje sada puno bolje živi nego kod mene u stanu od 25 kvadrata). Ali za njom su ostale buhe kojih se sada nikako ne mogu rješiti. Čini se da se razmnožavaju jako brzo, premda ih dnevno pobijem dvadesetak. Ako bosom nogom stanem na pod uskoro ih se nađe 20-tak na mojim stopalima pa ih ja tada isperem tušem. (da nije smiješno bilo bi tužno).

Uglavnom, nadam se da netko ima rješenje za ovaj uvrnuti problem. Hvala.

Problem bi vrlo lako mogao riješiti tako što ćeš otići u najbližu vet. stanicu, kupiti Neo Pitroid Alfa insekticid, kupiti u agrariji tlačnu pumpicu od 2L (to ti je dovoljno) i smješati otopinu točno prema uputama (jako paziti na koncentracju); prema uputama poprskati površine u stanu i čekati.

Insekticid i pumpica te ne bi trebali koštati više od 150kn. Sretno!

naravno, uvijek možeš od neke firme za DDD tražiti uslugu dezinsekcije, ne znam koliko naplaćuju fizičkim osobama, privatno, ali firme koje to naručuju za sebe (npr. bolnice, hoteli, škole itd) plate max. 700kn.

Vespers
13.08.2008., 08:33
e, tu si u krivu ! upravo je neopitroid prašak najbolje sredstvo za po stanu - nije otrovan za toplokrvne životinje (pa samim time ni za ljude) , nije u aerosol obliku pa udisanje možeš izbječi, ne masti pa se lijepo nakon 2-3 sata djelovanja usisa zajedno sa mrtvim buhama ......i što je najljepše - djelotvoran je i jeftin

postupak je uputno ponoviti 2-3 puta u razmacima od 7-10 dana

i ovo je ok. :top:

b_u_b_a
13.08.2008., 09:16
@Vespers: Mislim da ih se covjek rijesio posto nije nista napisao na ovom topicu vec tri godine. :D Naime ovo je tema iz 2005. ako malo bolje pogledas. :mig: Ali svaki savjet uvijek dobro dodje. :top:

zlocka
13.08.2008., 09:28
mi smo imali problema sa mačjim buhama kad smo imali bebe mace s ulice
s njih su prešle na kuniće
no na ljude nisu nikad prešle, iako su bile po sobi
kad smo kuniće "rješili" buha (nikakvim sprejevima, pitroidima i sl, to ništ ne pomaže) one su jednostavno nestale, nisu našle nikakvog domaćina

b_u_b_a
13.08.2008., 09:46
Pa ne radi se o tome da su na meni direktno, znaci da mi se krecu po tijelu, nego su bile u tepihu koji sam prije par dana bacila, a i na krevetu najvjerojatnije, na kojem sam spavala do nedavno. :rolleyes:

Jedino me zabrinjava nakon sto sam sve sto sam mogla procitala o buhama, te njihove licinke.

Da li je moguce da mi ostanu u kosi i nakon pranja obicnim samponom? :confused:

zlocka
13.08.2008., 10:16
ja nemam tepih u sobi, ali su se zavlačile u parkete. koliki im je vijek tamo, bez domaćina? sad čitam da mogu preći na ljude, ali mi sva sreća nismo imali taj problem, tak oda ne znam ovo za šampon i ličinke. mislim da pranje tepiha, može rješiti problem buha, ponajviše ako se da u neku kemijsku čistionu.

b_u_b_a
13.08.2008., 11:16
Ma katastrofa cega sam se sve nacitala i nagledala sada kada sam se isla informirati o tim bestijama. Uzas zivi! Ne vidim gdje je njihovo mjesto na prehrambenom lancu! :rolleyes:

Tepih mi je bio star i svakako sam ga se namjeravala rijesiti, ali ovo za parkete me toliko iznenadilo kada sam citala podatke! :eek:

I kako i koliko dugo i na koji nacin sve jos mogu prezivjet jedinke i njihove licinke - ma mislim stvarno nemam rijeci! :rolleyes:

Zivim u stanu i parket mi je lakiran, tako da ne bi trebalo biti pukotina ili slicnih mjesta gdje su se mogle zavuci. A i ocistila sam i pospricala i tko zna sta sve ne, pa se nadam da su sada i posljednje mrtve...

Vise me zabrinjava krevet iz razloga sto na njemu spavam (ne ovih dana) i ne znam s cime bi ga bilo najpametnije tretirati. :ne zna:

Sve sto je protiv buha se moze koristiti na svakakvim povrsinama, pa neki cak i na samim zivotinjama, medjutim ne znam koliko bi bilo pametno krevet s nekakvim otrovima posut, makar necu nikada direktno lezat na njemu (prekrivac, plahta...) i bez obzira na to koliko su te otrovi "prirodne"...

argentina
14.08.2008., 10:44
ima netko savjet kako neopitroidom tretirati parket, s obzirom da parketi imaju rupice, pukotinice i sl?
ako ful naprasim pod sve ce mi se bijeliti!! kako cu to poslije oprati / usisati iz pukotina?! :eek:

i tko ce cijeli stan, sve podove tretirati, pa to ce mi trebati nekoliko bocica! :visi:

izgleda da cemo muz i ja morat pobjec iz kuce na par sati nakon tretiranja poda. i pes, naravno.
a kad dodjemo bit ce ciscenja..!

beba buu
14.08.2008., 16:10
evo za pocetak da pozdravim sve posjetioce ovog foruma :)..... moj problem su takodje buhe, eto do skoro nisam im posvecivala veliku paznju ali pred par dana kada sam prvu ulovila kako se hrani na mome 2,5godisnjem sinu odvalila sam se smijat ali sad me vec panika hvata :eek:
kucnih ljubimaca nemam ali posto zivimo na selu nisam iznenadjena sto su stigle i do moga dvorista. kao sto je normalno djeca se igraju vani, sdvoje starije djece nemam taj problem ali malog mi "oglodase"......
nogice su mu sve u ranama i on to cese u apoteci mi dali neku kremu SYNOPEN koja mu malo ublazi svrab ali tu problemu nije kraj jer eto citam i o tim licinkama pa se bojim dokle ce taj problem da se razvija:ne zna:
molim sve koji imaju neki savjet da se jave, hvala

b_u_b_a
15.08.2008., 11:36
I inace sam iz nekog razloga jako privlacna svim tim insektima koji eto tako bodu i sisu krv, pa mi je zena u apoteci preporucila Flocetu jer je to kao dobro za sva ostecenja na kozi, medjutim to mi je isto kao da se namazem s malo Aloe vere, dakle skoro pa nista ne pomaze. :flop:

Da li se Fenistil/Synopen kupuje na recept ili bez? :confused:

fr4ntik
15.08.2008., 11:54
Fenistil gel bez recepta, sad ga ima uredno kod nas, ja ga već dugo koristim, 15 godina, nekad sam ga samo preko granice kupovala, zaista je odličan za razne ubode i otekline

Lost in time
15.08.2008., 12:10
Prvo što morate je raskužiti stan ili kuću.Za to treba zvati službu za dezinsekciju.Oni sve pošpricaju nekakvom tekućinom i to je to.Još nisam čula da je netko imao buhe u kosi.Da nisu to uši u pitanju?:mig:
Baygon je imao nekakvu pjenu koja je imala učinak mjesec dana i rješavala mrave, žohare i sve te gmižuće insekte,samo time ne možete po namještaju...
Nije vam rješenje liječiti alergiju od ugriza ako niste sanirali izvor.

Vespers
15.08.2008., 12:14
ima netko savjet kako neopitroidom tretirati parket, s obzirom da parketi imaju rupice, pukotinice i sl?
ako ful naprasim pod sve ce mi se bijeliti!! kako cu to poslije oprati / usisati iz pukotina?! :eek:

i tko ce cijeli stan, sve podove tretirati, pa to ce mi trebati nekoliko bocica! :visi:

izgleda da cemo muz i ja morat pobjec iz kuce na par sati nakon tretiranja poda. i pes, naravno.
a kad dodjemo bit ce ciscenja..!

Mi smo prskali po laminatu, tepihu, kaučima, je, bilo je malo bijelo po laminatu ali se opralo nakon nekoliko dana. Ne treba ti više bočica kad se otopina priprema tako da se u 10L vode doda cca. 25 mL. Za prašak ne znam.

fr4ntik
15.08.2008., 13:45
Frendica je riješila ozbiljnu najezdu buha tako da je očistila stan i sve u njemu aparatom na paru, detaljno je obradila sve površine i uspjela. Pokušajte, ako nemate možda netko posudi pa sretno!

argentina
18.08.2008., 09:08
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru :zubo:
trebam li postupak s ampulom ponoviti?

Gianna
19.08.2008., 17:25
ali što nije ako je pas ili macka u kuci buhe idu na njega?!
nece one zivjeti na parketu ako je pas u kuci pokraj njega?!
ličinke ok, ali... mislim da ne bi trebale biti buhe po stanu i skakati okolo gladne pokraj psa

Gianna
19.08.2008., 17:28
jos jedno pitanje... psu sam stavila ampulu Frontline-a. isti dan mala se okupala u moru :zubo:
koliko ja znam trebas. pas se ne smije kupati u moru niti vodom prati dva dana prije i dva dana poslije tretiranja frontlineom...
a moje je iskustvo, cim pas u more frontline ne djeluje.. iako kazu da ne bi trebalo...

leek
21.08.2008., 12:09
Čime tretirate mačke protiv buha kad ih već nakupe? Ne ogrlice, njih ću za preventivu; nego čime da poubijam ove buhe koje su trenutno na njima?
Mačke se ne daju kupati kao psi...

hellie
21.08.2008., 13:06

koliko se sjećam frontlineovih uputa, životinja se ne smije smočiti tri dan prije i tri dan nakon primjene ampule, što znači da ćeš morati sačekat tri dana i onda psu ponovo staviti ampulu i onda paziti da se ne smoči još tri dana.
za svak islučaj ja bi ti preporučila da ipak zvrcneš veta i provjeriš s njime.

mi smo imali mačke u podrumu pa se nakotilo buha da nije bilo normalno. kad bi išla u podrum morala sam noge zamotati u najlon i našpricati insekticidom kako bi izbjegla infestaciju na nogama. nakon što nam je došla dezinsekcija i sve pošpricala odem ja par dana kasnije u podrum jer kao više nema buha, dođem doma i 10 minuta kasnije vidim buhu kako skakuće po podu. ništa, uzela bocu biokilla i toliko špricala po cijeloj kući da je plivalo, ali bar nakon toga više nisam imala buha u stanu. kasnije je dezinsekcija ponovila postupak pa smo sad mirni.

askiara
21.08.2008., 22:38
Evo ovako da se i ja uključim,nekoliko dobrih savjeta iz vlastitog iskustva!
Pročitala sam neo pitroid alfa i to je točno kupi se u poljoapoteki.
Ali prije toga ampula Advantix najjača,naravno kupi se kod veterinara.(govorim o psu)
Razrijedi se u pumpicu i dovoljno je prskati pod odnosno površine koje ne koristite rukama i tijelom,madrace i naravno robu koju ste nosili.Nakon nekoliko sati robu oprati.
To sve može trajati i do dva tri dana dokle god sve odrasle buhe ne krepaju,a za ličinke ostaje sprej na podu i one ugibaju.Ne zaboravite kada ste psu dali ampulu jer veterinar kaže da garantira mjesec dana.
Borba s buhama dugo traje,a tko ima ljubimca nikada ne može reči kod mene nema buha uvijek mora biti na oprezu
Inače sam jako alergična na ubode,dugo mi je trebalo dok ovo otkrijem i uštimam.
nadam se da ču nekome biti od pomoći,inače nisam ovako piskaralo!
P.S.Ako ima netko kome su ostali tragovi odnosno ožiljci na nogama od ugriza(češanja noktima)neka se javi
kako se otklanjaju.
Hvala!

Frish
21.08.2008., 23:05
Ajde prvo probajte prvo tjedan dana špricati sve površine sa bio killom, pa ako ni to ne bude učinkovito, probajte nešto drastičnije.

Gianna
23.08.2008., 07:54
ja isto uvijek imam biokill pri ruci. moze se po odjeci spricati, madracima, po psu cak. a nije skup.

Pixie777
24.08.2008., 15:32

Ponovi postupak.

Ja sam baš prošli mjesec pitala veterinara zašto se mora toliko čekat s kupanjem prije i poslije, jer moja prasica obožava vodu :)
Ukratko i laički, pas mora biti "prljav", tj dlaka mu mora biti "masnija" kao i sama koža. Jer, ampula koju stavimo se tako najbolje prima i ima najbolji učinak.

Mi smo izdurali tih par dana prije i nakon.

A što se tiče buha u stanu...
Maknut sve tepihe, pokrivače...Usisat cijeli stan i bacit vrećicu odmah, ne smije stajati.
Ako je i životinja u stanu, posebno obratiti pozornost na njihov kutak.
Sve oprati, neki uzmu Domestos, al ja obično sve perem nekim bio proizvodima zbog psa.
I prskam sve s biokillom.

Imali smo takav slučaj prije par godina. Oprala sam sve deke, plahte...apsolutno sve izglancala...Naprskala podove i madrace s biokillom, rubove zidova, prozora...a na koncu i psa. Sve ostavila par sati na zračenju.
Odlična generalka stana :rofl:

Nismo imali više buha. No, neki dok primjete, ličinke su posvuda i onda bude teže...

tinkerbell03
08.09.2008., 23:22
pozdrav svima.kao sto pise u naslovu imam problema s buhama i to macjim. procitala sam sto razlicitih savjeta i sad vise neznam sta da radim.cak su mi i dvije veterinarke rekle potpuno razlicite stvari.
u subotu sam na macki (2.g) primjetila buhe te sam joj odmah stavila frontline ampulu koju i inace redovito svaki mjesec stavljam.poslje sam cjeli stan naspricala biokillom i oprala vecinu stvari.
ali problem je u tome sto sam evo maloprije na maci nasla jos buha. :mad: uspjela sam ih 3 ubit rukama.nije mi jasno kako je to moguce s obzirom da je proslo vise od 48 sati od stavljanja ampule. :ne zna:
stvarno neznam kaj da vise radim.macka nije u doticaju s drugim zivotinjama te uglavnom boravi u stanu te malo u vrtu.
molim vas da mi pomognete jer sam vec luda od toga
fala :)

white alien
09.09.2008., 11:31
Možeš uzeti Biokil sprej, imaš u pet shopovima i u trgovačkim centrima i ne oštećuje tkanine i služi za špricanje tkanina, tepiha i domaćih životinja.
100% učinkovit za buhe i još puno sličnih kukaca s produženim djelovanjem do 4 tjedna što bi trebalo riješiti problem.

hellie
09.09.2008., 11:34
samo nemoj očekivati da će buhe odmah pokrepati. treba im par sati.

mare11
09.09.2008., 11:45
Mačka mi je u staroj kući gdje nitko ne živi okotila mačiće prije dva mjeseca. I nekidan sam ušla u sobu gdje su oni i po tepihu su plazile buhe. Tjedan dana me nije bilo pa mi nije jasno kako su se razmnožile. No, odmah sam cijelu sobu posipala s nepopitroidom i zaključala da mačke ne ulaze. Njih sam smjestila tamo gdje nema tepiha i kaučeva (pretpostavljam da se u tome razmnožavaju). No sad hoću sve pošpricati tim Biokillom kojeg svi spominju. Mačke sam tretirala.
Gdi u Zagrebu mogu kupit taj Biokill? Dal možda ga ima u onom pet centru u importaneu?Ili di drugdi?
Pomoć. ne usudim se više unutra!

zlocka
09.09.2008., 11:47
ne postoji pet centar u importaneu
to je običan pet shop
mačku i mačiće treba tretirati sa strongholdom i buha više neće biti
po stanu ne znam, nama nije pomogao ni jedan od sprejeva!
na kraju smo svakodnevno prašili sa neopitroidom jer nije opasan za životinje

Crimson Petal
09.09.2008., 11:48
u dm-u.

hellie
09.09.2008., 11:50
biokill mžeš kupiti u svakoj bolje opremeljenoj trgovini, supermarketima i hipermarketima tipa konzum, getro, metro, merkator,lidl, i imaju i u dm-u.

porga
09.09.2008., 11:59
Biokill je permetrin, a permetrin je neopitroid. ;)
Tako da ti je oko 10 puta jeftinije kupiti tekuci neopitroid i sama si ju razrijediti sa vodom, po uputama.

white alien
09.09.2008., 12:39
Ne znam kako je jeftniji kad Biokil u Kauflandu košta svega 30 kn i ne znam čemu muka kad lijepo ima prskalicu i sve, a bez prskalice je mislim 20 kn , pakiranja su pola litre :mig:

sweet cookie
09.09.2008., 13:40
Najbolje i najeftinije bi ti bilo da od frenda/ frendice posudis nekog pesa il micu , i proseces je po svom stanu , sve buhe skoce na ljubimca ... zahvalis se ljudima kaj su ti posudili tak slatku zivotinjicu , kupis im coksu , il pivu , dodes doma i uzivas u ne buhastom stanu :D

tinkerbell03
09.09.2008., 16:09
ja sam vec sve naspricala biokillom pa i macku.a i stavila sam joj frontline ampulu i sve to prije 3 dana a buhe su jos zive.zato i jesam luda jer neznam kak da ih ubijem.

porga
09.09.2008., 21:30
Ne znam kako je jeftniji kad Biokil u Kauflandu košta svega 30 kn i ne znam čemu muka kad lijepo ima prskalicu i sve, a bez prskalice je mislim 20 kn , pakiranja su pola litre :mig:

Pa lijepo, za 40ak kuna dobijes 10 litara 10 postotnog neopitroida/permetrina.
(Biokill je isto 10postotni permetrin)

Da pojasnim. Kad kupis neopitroid, kupujes koncentrat i od njega mozes napraviti 10 litara emulzije istog postotka djelatne tvari kao sto ima i biokill.

hellie
09.09.2008., 22:06
pa to onda nije loše. pumpica se lako može uzeti sa nečeg drugog ili ako ostane prazna amblaža od biokilla.

white alien
10.09.2008., 12:20
porga, nisam to znala, buhe tretiramo Frontline ampulama i sprejem no nedavno smo imali situaciju gdje smo koristili Biokil kod staraca na terasi jer su donijeli psića punog buha, na njemu vrisnule od frontilne no na terasi ostale pa smo ih riješili s tim i to smo koristili prvi puta, čini se ok. Uglavnom, tnx na informaciji ako zatreba :mig:

Mizantropina
10.09.2008., 14:00
Biokill i fino se riješi svega.

btw. Biokill je dobar i za životinje. Posprejajte ih i fino raščešljajte i voila.

Tia22
10.09.2008., 17:44
Biokill je super (ja ga uvijek imam doma), ali ako hoces prirodno odi u DM i kupi ulje cajevca ( 30ml je 20kn) i doma to smuckaj s vodom i u spricalicu i sve licinke od buha ubija. Super stvar! Provjereno!

P.S. Inace ja imam peseka i jucer je dobio Frontline combo ampulu i rekao je nas vet da je u Zg epidemija buha kakvu nije vidio vec godinama. :eek:
Cak mu je preventivno dao i 1/3 tabletice protiv glista, jer su i gliste navodno pomahnitale. Moj ih nije imao, ali bolje sprijeciti, nego lijeciti. I nije mi nis tu tableticu naplatio da ne mislite da je u tome stvar.

Pozdrav!

Tara 3006
03.10.2008., 15:58
Imam štene zlatnog retrivera koji je kod nas dva tjedna, prije nekih tjedan dana primjetila sam mu na dlaci crne točkice , bili smo kod veterinara i kaže da je to drekec od buhe i da ga okupam sa šamponom Pinavet u uputama šamopna piše da ga se treba dva puta utrljati ja sam uspjela samo jednom jer se mali jako bojao i bježao mi je iz kade pa me sada zanima dal da ga još jednom idem okupat s tim šamponom ? A problem je i to što sam mu našla buhu baš na glavi a to nisam natrljala šamponom jer bi mu voda ulazila i u uši i u oći. Imam i mopsicu koju sam isto okupala s tim šamponom opreza radi jer su stalno zajedno i mali ćesto spava u njezinom krevetiću. Jel ima tko iskustva s buhama kod pasa ? I kako ste ih se riješili?

martina0808
07.11.2009., 09:54
imam mopsa koji je dobio buhe jos ljetos..stavili smo mu ogrlicu i nisu otisle,kupala sam ga sa onim samponom hobby dog protiv nametnika ni onda mu nisu otisle.Otisli smo kod veterinara i reko je da mu ta rana na glavi sto mu se bila pojavila moze bit od buha pa sam mu stavila advantix i oprala krevetic usisala i detaljno ocistila cijelu kucu.Al opet buhe nisu otisle,al one uopce ne skacu ni nista i ja bi ih onda valjda imala zato sta ga nekad pustim na krevet.Juce sam ga opet kupala i one opet ispadaju neznam vise sta da radim...SOS :)

grana123
12.11.2009., 10:23
Po meni je najbolja stvar usisavanje stana svaki dan. Svih ovih godna cvrsto sam vjerovala u biokill dok mi se nije desilo da sam macu pospricala s tim i cim se preparat osusio, opet ih je bilo

Göttspöđä
12.11.2009., 11:00
Neopitroid košta 15-ak kuna a ima sigurno 250 g u pakiranju. To je itekako dovoljno za sve plohe prosječnog stana. Prvo temeljito usisajte sve, poškropite prahom i ostavite preko noći ili ako nekud odete na 2 dana. Ne štedite na prahu, zbilja nije skup a neotrovan je za toplokrvne organizme. Usisajte i ponavljajte dok ih ne pobijete. Govorim iz osobnog iskustva sa mačkama koje su ih znale pokupiti vani. Ogrlice jesu dobre ali trebaju biti mačkama oko vrata prije nego se nasele buhe. To je prevencija. Ako se pojave, prašite životinje redovito a ako se mogu prati kao recimo psi, operite ih šamponima protiv buha.

Znajte i jedan bitan faktor - buhama godi toplina, pri čemu se puno brže razmnožavaju. Održavajte higijenu stana i ne štedite ih bombardiranja.

Evo fotografija, da znate protiv čega se borite:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Scanning_Electron_Micrograph_of_a_Flea.jpg

http://www.zin.ru/Animalia/Siphonaptera/flea_htm.gif

gordana.smojver
16.01.2010., 17:28
Jednostavan savjet za lakše hvatanje buha na kućnom ljubimcu:

kad primjetite buhu da šeta po Vašem kućnom ljubimcu, da bi je lakše uhvatili, smočite taj predio krzna vodom (dobro je imati pri ruci špricalicu s vodom koju koristite pri češljanju psa), pa će buha biti znatno sporija, tj. uhvatit ćete je bez problema. Također pri kupanju psa je daleko jednostavnije pohvatati buhe, nego na suhom krznu. :top:

Corduroy
16.01.2010., 17:56
I tako 100 do 1000 puta, ovisno o broju buha :D

The_Tea
18.01.2010., 13:22
Ali te proklete buhe se kote i kote, ja imam malog jorkija, i znate da oni imaju dosta dlake, i svako malo ga polegnem i tražim buhe, većinom nalazim njena govna, al ponekad nađem i nju....Stavila sam Frontline sprej, i buhe nestanu jedno mjesec dana i onda sve ispočetka, užas, a jadničak se stalno češka, samo se bojim da si ranice ne napravi....

Corduroy
18.01.2010., 16:06
To je đubrad mala izdržljiva. Računaj da je ono što vidiš na psu samo vrh sante

The_Tea
28.01.2010., 16:57
Oprostite ako ovo već negdje piše, ali dali je moguće da te buhe pređu na ljudsku kosu?
Čini mi se da sam si sad primjetila na kosi kao da imam izmet od buhe u kosi, lagano me hvata panika, pa jel to moguće?? ako je sa čime da ih se rješim??
Molim Vas poprilično je hitno!

ubibuhu
27.04.2010., 13:21
lezim na krevetu kad nesto zasvrbi na nozi ispod trenirke, povucem nogavicu i skoci buha. cesto znam biti u doticaju pasa, a imam macku doma, samo sto ta macka je zadnji put u sobi bila prije godinu dana i to u prolazu samo (1min). pitanje kak je uspjela ta buha doc sim i kak da je se rijesim da se nebi nakotila jos? hvala

PitajTatu
28.04.2010., 00:08
lezim na krevetu kad nesto zasvrbi na nozi ispod trenirke, povucem nogavicu i skoci buha. cesto znam biti u doticaju pasa, a imam macku doma, samo sto ta macka je zadnji put u sobi bila prije godinu dana i to u prolazu samo (1min). pitanje kak je uspjela ta buha doc sim i kak da je se rijesim da se nebi nakotila jos? hvala

Biokill.
Mozes ga kupiti u ljekarni ili DM-u, bocica košta 25-35 kn. To je prava stvar protiv buha. Usisavaj stan sto cesce i zaspricaj sve povrsine sa biokillom.

Problem je sto ce ti vjerojatno trebati puno bocica biokilla, pogotovo ako moras tretirati cijeli stan, ili kao u mojem slucaju, cijelu kucu. Zato je bolje kupiti neopitroid alfa. To pomijesas sa vodom i dobijes 10 litara za cijenu od 50-60 kn. Puno povoljnije od biokilla, a radi jednako dobro.

Samo spricaj bez milosti! Nemoj stediti te male smradove! :mad:

Sretno :mig:

ps. Nemoj zaboraviti na macku... daj joj Frontline ili sto vec...

Corduroy
28.04.2010., 15:13
Zanimljiva mala đubrad te buhe.
Prolaze kroz 4 stadija u svom životnom ciklusu (57% jaja, 34%larve, 8%pupe i tek oko 1%odrasli). Razmnožavanje počinje već za 8-24h, a produkcija jaja za dan i po do dva od prvog hranjenja i može potrajati do 100dana. Ciklus im traje od 12 pa sve i do cca 180 dana ovisno o uvjetima.
A jedna ženka može proizvesti i do 2000jaja u svom životu. Treba negdje oko 70 ženki da posišu 1ml krvi dnevno.
Jaja im nisu ljepljiva i padaju po okolišu, a iz njih se razvijaju larve koje baš i ne vole svjetlo, a vole biti što bliže tlu pa se u stanu zavlače ispod namještaja, u vlakna tepiha i sl. Pri prelazu u pupu stvaraju kukuljicu za koju se prihvačaju čestice iz okoline i pružaju dobru zaštitu od insekticida. I tu nastaje muka ako se uspiju udomačiti u stanu, od micanja namještaja, usisavanja, tretiranja insekticidima...

Uf, ovo je ispalo više 'Jeste li znali?' post nego neka konkretna pomoć :Pop:

hlapichka
28.04.2010., 22:42
imam pitanje. po netu vidim da se reklamira frontline plus i da je skuplji od obicnoga, a nisam ga primjetila kod nas. kakav je to frontline ako neko zna? citala sam kako djeluje i ne vidim razliku od frontline comba, pa mi nije jasna cjena?
macki inace stavljam combo al svedno pokupi svaki dan krpelja novog.
hvala

Rikardo
11.05.2010., 09:16
Što mislite o upotrebi Biokilla kao sredstva za suzbijanje krpelja i ostale gamadi kod pasa?

Moj pas je nakupio krpelja, no Frontline baš i ne djeluje. Što da radim?

Emma_86
11.05.2010., 09:26
meni su preporučili Biokill kad je pas imao buhe, ali samo da našpricam po mjestima u stanu gdje ona boravi, pa neko vrijeme nije smjela ići tamo dok to ne pocrkava itd. ali mislim da se ne bi trebalo životinju špricat s tim.
inače i mene zanima dal ima nešto što bi se moglo našpricat po životinji.... jer u pitanju je veći broj pasa pa im se ne može priuštit Frontline itd. prašimo ih s Neopitroidom, kao zbog buha, al ne znam koliko to djeluje.

a što se tiče frontlinea, on ni nije repelent, dakle ne sprječava krpelja da dođe na psa. ali bi krpelj onda kad se primi, trebao sam od sebe otpasti, osuši se, jer ga ubije frontline.

Smartie
11.05.2010., 09:51
Ja psa našpricam biokilom (i sebe čak) kad idemo u malo žešću šetnju po šumi/šikari.

Corduroy
11.05.2010., 10:14
Ma ok je, samo kratko djeluje

Aleks24
12.05.2010., 19:09
čitao sam dosta loših komentara okolo po forumima o tom biokillu

TheBlaženka
15.05.2010., 20:20
Meni je pomogao. :ne zna: Prvo sam pokušala neopitroidom, ali pas je jako čupav pa sam ju drugi dan malo po leđima našprickala i buhe su nestale. A i piše na njemu da se može. :confused:

ryell
15.05.2010., 20:28
Neotrovan je za ljude i toplokrvne životinje, dakle smije se špricati na pse/eventualno mačke
iako naravno bilo bi zgodno da se pripazi da se životinja ne liže dok se skroz ne osuši (što je s mačkama problem)
najučinkovitiji je kod tamanjenja buha i legla buha u kući, npr tepisi, tapisoni, prostirke, itd

ono što je bitno je da nema "produljeno" djelovanje, dakle ne računajte ako psa našpricate biokillom da drugi dan neće pokupiti krpelja.

lapdog
16.05.2010., 12:31
Biokill ne smije na mice!!! Ako ga koristite u kućanstvu, macu zatvorite u drugu prostoriju i pustite tek kada se pošpricana mjesta dobro osuše.:mig: Direkt na micu nikako!

Emma_86
16.05.2010., 13:06
Biokill ne smije na mice!!! Ako ga koristite u kućanstvu, macu zatvorite u drugu prostoriju i pustite tek kada se pošpricana mjesta dobro osuše.:mig: Direkt na micu nikako!

tako su i meni rekli za psa... da našpricam njene ležajeve i sl., pa da ju izvedem van bar na pol sata-sat dok se to ne posuši....

a opet, u azilu koristimo i neopotriod, i biokill, mislim i neki akvacid nisam sigurna, pa nikom još ništa nije bilo, barem vidljivo :ne zna:

inače, ti si u azilu nekom ili...? ako da, kako rješavate pitanje buha i krpelja?? jer frontline i takve stvari su tu neizvedivi nažalost (financijski).

ryell
16.05.2010., 13:56
Može nekaj konkretno da ne smije na mačke, link, nešto?

OK, vjerujem da iz predostrožnosti možda ne bi bilo baš pametno špricati na ona mjesta koja mačka može dohvatiti/oblizati, ali je generalno NEOTROVAN za toplokrvne životinje & ljude... koliko se sjećam onoga što na njemu piše, nemam tu da provjerim.
Više od nekoliko puta sam potamanila buhe na vanjskim mačkama na moru Biokillom, i sve je bilo okej.

malo guglanja kaže sljedeće:
"Biokill je tekući insekticid i akaricid koji ne ostavlja tragove, stoga je primjeren i za zaštitu tekstila, krzna i tepiha. Biološki je razgradiv i bez mirisa i djeluje 4 tjedna. Djelatna tvar je permetrin koji je sintetski piretroid koji djeluje na živčani sustav insekata, te ih na taj način ubija."

Da, postoji zaseban proizvod BioKilla namijenjen baš za kućne ljubimce (Biokill PetCare) (http://www.effectivesolutions.co.za/biokill-pet-care.html) ali evo što piše za "obični" dakle general purpose BioKill:
službeni site BioKilla (http://www.biokill.com.hk/en/info_general.htm)
"Safe to Humans & Pets
Due to its unique formulation and the very low dosage of active ingredients combined with cosmetic type of emulsifiers and water, BioKill® is extremely safe to humans, warm-blooded pets and other warm-blooded animals. You don't have to leave the treated areas after spraying."

Jedino negativno što nalazim u FAQ-u je: (http://www.biokill.com.hk/en/faq.htm)
Q10. If my cat/dog happen to lick BioKill®, will that affect it's system and later on cause poisoning?
Cats / Dogs are warm-blooded animals and thus BioKill® is safe to cats / dogs. We had few cases of high breed cat that reacted allergic to BioKill® . This is however rather exceptional and can happen even with humans (many people are i.e. allergic to strawberries, plants etc.).

Svugdje drugdje nalazim da SMIJE direktno na pse i mačke, jednako.
- http://www.apetslife.co.za/detail.asp?c=2&s=97&t=162&p=522&x=0
- http://www.pesticideinfo.org/Detail_Product.jsp?REG_NR=06432100005&DIST_NR=064321
- http://www.effectivesolutions.co.za/frequently-asked-questions.html
- http://www.bioveta.cz/en/veterinary-division/products/product-catalogue/product/antiparasitics/bio-kill-spray-ad-us-vet.html
- http://www.geoexpat.com/forum/thread27337-2.html

Da, aktivni sastojan permethrin je toksičan, no u daleko većim količinama nego što se nalazi u npr. tekućem Biokillu (0.25%).

Svejedno, iz predostrožnosti ga ja ne bih upotrebljavala direktno niti na psima niti na mačkama osim ako nije NUŽNO (nema ništa raspoloživo a korist od toga je veća nego rizik). A i tada, DOBRO PAZITI DA SE MAČKA/PAS DOBRO OSUŠI DO KRAJA bez da se liže.

lapdog
18.05.2010., 12:09
Samo kratko, permethin je izrazito otrovan za mačke. Ryell, u pravu si 0,25% ga ima u Biokillu i PROIZVOĐAČ tvrdi da je neopasan za mačke, ali ja njegovu učinkovitost i neškodljivost nebi isprobavala na svojoj mački. Vetica mi je pričala o tome, navodno je znalo biti sranja, pa i ona savjetuje špricanje isključivo po površinama i tek kad se osuši maca se može pustiti u prostoriju. Također, s Biokillom se životinja cijela mora nasprejati, ne vidim način da se mica onda spriječi da se liže. Inače, savjetuje se oprez i kod apliciranja samih ampula namjenjanih za mice, da se apliciraju tamo gdje se životinja ne može polizati. Pa to su vam sve živi otrovi, ljudi.

Emmma, da bila sam u azilu. Davno. Znam kakvi su uvjeti u većini njih i u azilima je često pravilo "snađi se druže". Mi smo Biokillom sprejali unutrašnjost kućica dok psi šetaju, imali smo još neka sredstva-ali davno je to bilo, ne znam nazive, kupali pse (nešto protiv buha i krpelja), a ponekad bi imali i Frontline. Najgore je kad padne kiša, pa sve jovo nanovo, a krpelji se kote ko blesavi nakon kiše. Srećom, tamo gdje je bio taj azil, krpelji nisu bili zaraženi piroplazmozom (barem nismo imali takav slučaj, a grizli su pse, o da:( ).

Emma_86
19.05.2010., 08:49
Srećom, tamo gdje je bio taj azil, krpelji nisu bili zaraženi piroplazmozom (barem nismo imali takav slučaj, a grizli su pse, o da:( ).

da ne ureknem sad :), ni kod nas u zadnjih 5 god. koliko sam ja tamo, nije bio ni jedan slučaj piroplazmoze :s... a krpelja naravno isto puno...

Emma_86
19.05.2010., 18:38
nećete vjerovati, upravo saznah da nam jedna kujica ima piroplazmozu navodno :(

dobro da sam rekla što sam rekla u prošlom postu (nisam praznovjerna!)

:confused:

nana95
09.07.2010., 14:08
kunic mi ima buha:flop: pa me zanima smijem li ga okupati u šamponu protiv uši..jer sam citala da taj biokill nesmijem špricati direktno na kunica...jer im šteti...:(:(:(:(

Corduroy
09.07.2010., 16:41
A taj šampon je?

mopsica
10.07.2010., 16:57
stavi mu stronghold ili advantage 40 (najmanju ampulu),a stan biokill-om

niikako nemoj stavljati advantix ili frontline

_Inspektor_
30.05.2011., 21:13
imam neke bube u sobi,najvjerojatnije je da su prešle s moje mačke.
bube su kao komarci i grzu pa me jako svrbi.to je bilo i prošle godine isti slučaj.
ta gamad su mala,manja od komarca i skaču ko ludi,te ih je teško ubit treba mi 10minuta da ih ubijem.ja stanem nogom na nju pomaknem nogu ona skoči i više je nema.kada spavam uvijek me izgrizu.
molim vas pomoć i kako da ih se riješim...

:ne zna::ne zna::ne zna:

Corduroy
30.05.2011., 21:20
Buhe?

hašismotko
30.05.2011., 23:44
Vrati mačku u sobu. :)

A onda joj daj sredstvo protiv buha.

nukac
31.05.2011., 07:59
Imaš buhe u krevetu. Jako ćesto se znaju naseliti u tepihu ili krevetu. Kupi ogrlicu za buhe za mačku, promijeni posteljinu, operi je i dobro posisaj sobu i krevet s usisavačem.

hašismotko
31.05.2011., 09:32
S nekim sprejom protiv buha pošpricaj sve kutove u stanu/sobi, ispod kreveta, tepih....i počni čim prije.

_Inspektor_
31.05.2011., 18:16
e hvala vam ljudi moram kupit ogrlicu inače ću čitavo ljeto biti crven kao paprika,naravno počistit ću čitavu sobu

leeloo27
31.05.2011., 18:52
To su ti buhe. Mani se ogrlica za buhe i sl. pizdarija jer nije ti to baš nešto efikasno.

Ako imaš negdje u blizini pet centar ili nekakav pet shop odi kupi ampule za buhe (dođu od 20 do 50 kn). To ti se mački aplicira kod vrata i sprečava vraćanje buha 2 mjeseca. Poperi dobro svu posteljinu, imaš biokill (ili nešto sličnog naziva) za kupiti u dm-u, nije skupo, a ubija gamad koja se zavukla u tepihe i sl. Samo taj prašak mislim da je otrovan za mačke pa kad pošpricaš jednu prostoriju nemoj mačku neko vrijeme puštati u nju.

I pripremi se, ako maca ima jako puno buha da će kad joj apliciraš ampulu bude podivljati prvih dan, dva dok ne pocrkaju i da će možda vas gristi.

yedwy
01.06.2011., 04:49
Ima za kupit onog neo pitroida u prašku za buhe - naprašiš mačku, a sa sprejem ili istim praškom možeš naprašit i prostorije, moraš naprašit SVE u stanu ili će ti buhe samo otić tam di niste naprašili dok insekticid ne ishlapi i onda opet iz početka, ovaj prašak garant nije otrovan za mace jer su moje dobile 100x kuru i nikad im nije ništa bilo, čak ni kad poližu prah sa sebe...

I da kad je naprašiš maca će popizdit, buhe se uzvrpolje a maca dobije žutu minutu tak da najbolje je da vas je dvoje da te ne ogrebe, poslje toga te bu gledala par dana ispod oka al će se smirit...

..angie..
01.06.2011., 06:54
Buhe od mačaka su jedine koje prelaze i na druge "vrste".
Pseće buhe nejdu na čovjeka dok mačje idu.
Tretiraj macu, operi sve jako dobro.

sunshine-girl
01.06.2011., 09:36
sad ste me zabrinuli!:s
moja mačka se povremeno češe šapom, a i uvijek se pokušava očešati o bilo koju stvar pored koje prođe. oštriju posebno. (rub stolića, npr.) ja na sebi nisam primijetila buhe.:rofl: i općenito nikakve bube. mačka je, inače, kućna. nikad nije vani izašla...ako to ima veze.:ne zna:
jel moguće da ima buhe?

..angie..
01.06.2011., 09:52
Ma nemas se sta bojat. Nisu zarazne, samo grickaju.

Sorei
01.06.2011., 09:52
za svaku sigurnost ja sam bila nazvala tvrtku za deratizaciju, dezinsekciju itd., došli su momci i pošpricali cijeli stan.
buhe su se bile zavukle, između ostalog, u rupice između parketa.
psu kupujem ogrlice, a macu nalijem po leđima tekućinom protiv buha i sl. živine.
nadam se da mi se više neće događati ulet buha.

leeloo27
01.06.2011., 11:30
Ima za kupit onog neo pitroida u prašku za buhe - naprašiš mačku, a sa sprejem ili istim praškom možeš naprašit i prostorije, moraš naprašit SVE u stanu ili će ti buhe samo otić tam di niste naprašili dok insekticid ne ishlapi i onda opet iz početka, ovaj prašak garant nije otrovan za mace jer su moje dobile 100x kuru i nikad im nije ništa bilo, čak ni kad poližu prah sa sebe...

I da kad je naprašiš maca će popizdit, buhe se uzvrpolje a maca dobije žutu minutu tak da najbolje je da vas je dvoje da te ne ogrebe, poslje toga te bu gledala par dana ispod oka al će se smirit...

A zašto bi stavljao ikakav prašak na mačku i pustio je da liže taj otrov kad postoji ampula za buhe koja se aplicira na vrat i nema teoretske šanse da mačka to poliže. I nije skupo, najeftinija dođe nekih 25 kn i stavlja se svaka 2-3 mjeseca. I te ampule štite od svih vanjskih nametnika (a ima ih za kupiti koje štite i od vanjskih i od unutarnjih nametnika), pa kad se maca već tretira neka se tretira i protiv krpelja, buda, šugaraca i sl. gamadi.

I kako znaš da taj prašak nije za mace otrovan? To što su lizale pa nisu odmah uginule ne znači da im ne škodi. To kao da kažeš da difenbahija nije otrovna samo zato što je neka mačka pojela par listova i nije uginula niti pokazala znakove trovanja.

Buhe od mačaka su jedine koje prelaze i na druge "vrste".
Pseće buhe nejdu na čovjeka dok mačje idu.
Tretiraj macu, operi sve jako dobro.

Ovo nije istina.

Jedine buhe koje prelaze na čovjeka su koliko sam ja čula svinjske buhe. Mačje, pseće buhe skaču na čovjeka jedino ako je životinja toliko prepuna buha da one jednostavno skaču i grizu sve što stignu.

Ja imam 3 mačke, kućne su ali im znamo donjeti na odjeći ili obući koje jajašce buhe pa im se znaju nakotiti. I nikada njihove buhe nisu skakale po meni. Jednino što mi se dogodilo, jedanput ili dvaput je to da su me izgrizle nakon što sam im aplicirala ampulu pa više nisu mogle gristi mačke pa su podivljale. I onda su pocrkale za dan, dva jer nisu imale koga gristi. Da mačje buhe idu na ljude onda bi svaki put kad njima stavim ampulu prešle sve njihove buhe na nas.

sad ste me zabrinuli!:s
moja mačka se povremeno češe šapom, a i uvijek se pokušava očešati o bilo koju stvar pored koje prođe. oštriju posebno. (rub stolića, npr.) ja na sebi nisam primijetila buhe.:rofl: i općenito nikakve bube. mačka je, inače, kućna. nikad nije vani izašla...ako to ima veze.:ne zna:
jel moguće da ima buhe?

Ovim češanjem o predmete ti mace zapravo označavaju svoj teritorij, tako da se ne moraš brinuti.

Jedino zaviri maci u uši i pogledaj da li ima nešto smeđe u njima. Znaju se mace češati o predmete i kad imaju šugarce (to ti je ovo smeđe u ušima) pa možda ti to macu pati.

Ne bi ti bilo loše da kupiš ampulicu pa da maci staviš, čisto preventivno. Ja svojima svakih par mjeseci stavim ampule za vanjske nametnike i svakih nekoliko mjeseci im dam pratel tablete za gliste. To radim čisto preventivno, iako su kućne mace svejedno im mi svašta na obući i odjeći donesemo izvana.

hašismotko
01.06.2011., 11:50
Sva sredstva protiv buha, bez obzira u kakvom obliku, nisu ni za mačke zdrava, tako da ako imate kućnu macu koja ne ide van, je bolje sačekat da se vidi da ima buhe.
I slažem se sa Leeloo, ampula je najefikasnije sredstvo.

yedwy
01.06.2011., 14:50
A zašto bi stavljao ikakav prašak na mačku i pustio je da liže taj otrov kad postoji ampula za buhe koja se aplicira na vrat i nema teoretske šanse da mačka to poliže. I nije skupo, najeftinija dođe nekih 25 kn i stavlja se svaka 2-3 mjeseca. I te ampule štite od svih vanjskih nametnika (a ima ih za kupiti koje štite i od vanjskih i od unutarnjih nametnika), pa kad se maca već tretira neka se tretira i protiv krpelja, buda, šugaraca i sl. gamadi.

Ampule su sasvim ok stvar ali govorim da ima i alternativa...

I kako znaš da taj prašak nije za mace otrovan? To što su lizale pa nisu odmah uginule ne znači da im ne škodi. To kao da kažeš da difenbahija nije otrovna samo zato što je neka mačka pojela par listova i nije uginula niti pokazala znakove trovanja.

Znam zato jer imam već 3 generaciju maca doma a baka maca je prije dve godine uginula nakon 15g druženja, prema tome da je otrovno - uginula bi davno prije, osim toga prašak je i napravljen za prašenje ljubimaca pa onda valjda ima jelte i formulu za to...

Ovo nije istina.

Jedine buhe koje prelaze na čovjeka su koliko sam ja čula svinjske buhe. Mačje, pseće buhe skaču na čovjeka jedino ako je životinja toliko prepuna buha da one jednostavno skaču i grizu sve što stignu.

Ja imam 3 mačke, kućne su ali im znamo donjeti na odjeći ili obući koje jajašce buhe pa im se znaju nakotiti. I nikada njihove buhe nisu skakale po meni. Jednino što mi se dogodilo, jedanput ili dvaput je to da su me izgrizle nakon što sam im aplicirala ampulu pa više nisu mogle gristi mačke pa su podivljale. I onda su pocrkale za dan, dva jer nisu imale koga gristi. Da mačje buhe idu na ljude onda bi svaki put kad njima stavim ampulu prešle sve njihove buhe na nas.

Krivo, mačije buhe mogu privremeno prijeći na čovjeka i mogu gristi, znam i iz profesionalnog i iz osobnog iskustva a o prelasku na čovjeka kod ampuliranja ću ti odgovorit kao i ti meni - ako nisu prešle tebi ne znači da ne prelaze generalno...

sunshine-girl
01.06.2011., 15:05
Ovim češanjem o predmete ti mace zapravo označavaju svoj teritorij, tako da se ne moraš brinuti.

Jedino zaviri maci u uši i pogledaj da li ima nešto smeđe u njima. Znaju se mace češati o predmete i kad imaju šugarce (to ti je ovo smeđe u ušima) pa možda ti to macu pati.

Ne bi ti bilo loše da kupiš ampulicu pa da maci staviš, čisto preventivno. Ja svojima svakih par mjeseci stavim ampule za vanjske nametnike i svakih nekoliko mjeseci im dam pratel tablete za gliste. To radim čisto preventivno, iako su kućne mace svejedno im mi svašta na obući i odjeći donesemo izvana.

u ušima izgleda sve čisto.:ne zna: a mačka je bež boje, pa bih valjda buhe uočila.:s

leeloo27
01.06.2011., 19:43
Krivo, mačije buhe mogu privremeno prijeći na čovjeka i mogu gristi, znam i iz profesionalnog i iz osobnog iskustva a o prelasku na čovjeka kod ampuliranja ću ti odgovorit kao i ti meni - ako nisu prešle tebi ne znači da ne prelaze generalno...

Ključna riječ je privremeno. :) Nikada se mačje ili pseće buhe neće zadržati na čovjeku. One mogu skočiti na čovjeka, izgristi ga ali se neće nastaniti na njemu.

u ušima izgleda sve čisto.:ne zna: a mačka je bež boje, pa bih valjda buhe uočila.:s

Onda se nemaš šta brinuti, maca se trlja o predmete jer tako označava svoj teritorij. Zato se znaju i nama trljati o noge. :D

Možeš čisto preventivno maci ponekad staviti ampulu, tako ja svojima radim.

anita j
01.06.2011., 20:01
i moj nono već 50 godina mačke praši neo-pitroidom, davno prije iznuma tih ampula pizdarija, pa mace dožive duboku starost i ništa im nije nikad bilo......

Silvery
01.06.2011., 22:40
Ovo bi ipak bilo najbolje za pdf Kućni ljubimci...

Stiglo sa Zdravlja. :)

`bubica`
02.06.2011., 10:38
Ne znam za mačje ali moja pesica ih je imala. Inače živi samnom u stanu i buhe su gruzle i nas. Ubod je kao od komarca i svrbi. Ali nije ona bila prepuna da su išle na nas već jednostavno one skaču pa valjda kog dohvate :D

Riješila sam ih se tako da sam u pet centru kupila neki sprej protiv buha time dobro poprskala psa, cijeli stan oprala posteljinu i madrac te sve pošteno usisala i tako svaki 3. dan dok ih se nismo riješili. Nestale su za otprilike 10-15 dana :)

_Inspektor_
05.06.2011., 16:04
kupio sam ampulu stavio maču oko vrata..i valjda su prošle te buhe...nisam vidio da ih još ima

Sorei
06.06.2011., 17:23
nadam se da mi se više neće događati ulet buha.

evo sam se urekla :D, sin mi je u svojoj sobi našao nekoliko buha.
maca je znala noću prebacit se spavat kod njega iako je ugl sa mnom.
ja nisam za sada vidjela ni jednu u sobi, ni u boravku, niti ćer u svojoj sobi.

inače, nalila sam joj ampulu prije mjesec dana, kao neku bio ampulu, ne znam kako se zove.
pas ima ogrlicu protiv buha.

e sad, čitajući vaše odg pitam se šta sad napravit, jel da kupim biokil, neopitroid, bajgon za posut sobu?
mogu li opet nalit ampulu na macu i koja je najbolja?
a da uzmem i psu ampulu bez obzira na ogrlicu?

koji pametan potez da učinim, ne bih za sad zvala deratizaciju jer mi je to zahtjevnije i služi mi kao posljednji spas.
hvala na odg!

Corduroy
06.06.2011., 19:35
1. Micanje namještaja
2. Temeljito usisavanje
3. Srediti tepih
4. Prskati insekticidom
5. Očistiti ljubimca

_Inspektor_
09.06.2011., 20:44
čini mi se da su mi mačje bube ušle u kuću ,to su sitne crne bube jedva nepimijetne skaču za noge i grizu poslije srvbi ,ima ih i u podrumu pa čim nešto radim u toj prostoriji donesem ih na robu i na kat kuće ,dali neko zna neko rješenje i dali su to mačje bube i jeli opasno ,molim

Corduroy
09.06.2011., 20:53
Vidi moj post s teme Bube koje grizu
Možeš primjeniti u svakoj sobi
Ponavljaj do uspjeha

frkalo
15.06.2011., 12:54
maca je imala buhe ,rijeseno sada, kako sam tek cula za taj Biokill kontam kupit i naspricat tepih i krevet gdje maca spava,da kasno sam se sjetila ali dobro.... i onda usisat jel to ima kakvog efekta? ili da pustim da se osusi , jel ostavlja to fleke kakve?koliko treba vremena da prođe da maca ne dođe u dodir sa naspricanim krevetom?
hvala

ryell
15.06.2011., 14:18
Ne ostavlja fleke nikakve (za svaki slučaj, isprobaj na jednom dijelu ako je nešto baš osjetljivo).
Našpricaj i pusti da se osuši. Kad je suho maca smije na to.
Ostavi koji dan pa onda usisaj (i baci vrećicu iz usisavača).

C71
25.06.2011., 21:53
ne vidjeh temu o buhama. prolistala sam nešto stranica unatrag, pa nešto i na "krpeljima"... nema, a stvarno nemam volje listati sve stranice. a malo sam čeprkala i po tražilici...nisam našla, nek modovi pripoje ako se može gdje pripojiti.

e, mislim da imam problem, i to veliki. :eek:
već sam luda od ottovog češanja i mojeg češljanja.
koristim frontline zbog krpelja i nemam problema, ili nađem krpelje dok još plaze, ili ih nađem mrtve, ztabodene i nenapijene.

ove godine sam ottu iščešljala, prije negdje mjesec dana, jednu buhicu. i kod prijašnjeg psa sam znala nalaziti tu i tamo koju buhu, ništa posebno. situacija u zadnja tri dana me prilično frustira.
sve je krenulo s upoznavanjem jednog psa koji živi u boxu na rubu šume i kojega tu i tamo sretnemo u šetnji. do sada nije bilo kontakta, jer su oba psa bila neprijateljski raspoložena, pa smo se uglavnom izbjegavali. u četvrtak su prvi put došli u kontakt, pokazali da se ne mrze, čak se malo i igrali.

otta češljam zbog krpelja svaki put kad dođemo izvana. taj dan sam mu isčešljala 6 buha. drugi dan sam mu nakon jutarnje šetnje isčešljala još dvije buhe. potom je opran šamponom protiv buha. oprala sam njegovu dekicu i pokrivač, kupila sam i neki sprej s kojim sam pošpricala košaru i tepison u sobi, oprala sam sve što se u sobi dalo oprati...i danas mu isčešljam još 4 ( živahne) buhe. :mad:

već sam luda, čim se počne češati ja letim sa češljem. već sam mu svu dlaku isčešljala...nema se buha u što upetljati. jadno dite će oćelavit' :cerek:

što dalje?

Corduroy
26.06.2011., 02:05
Post 23 vrijedi i dalje

Mishko Pishko
26.06.2011., 06:20
mačje buhe male crne. mogu se nastaniti u tepihu,madracu i slično.najgore su one koje su se tek izlegle u tepihu iz jajašca i još nisu jele.agresivne su gladne i napadaju bilo što toplokrvno. :rigo:

treba tretirati svu tkaninu u prostoriji najviše tepihe,madrace i otirače,kauče nekim sredstvom. zatim očistiti mačku ili psa...

grizu ljude najviše oko članaka na nogama grozno svrbi i to danima.

Bog vam bio na pomoći tko to ima doma

C71
26.06.2011., 12:22
crnčim ko budala. :rolleyes: još sam jednom sve počistila i prešpricala. jutros se pesonja češao i isčešljala sam mu jednu buhu, nakon jutarnje šetnje nijednu.
sad čekam. ako se stanje ne popravi pesonja seli kod mame na neko vrijeme, a ja se bacam opet na čišćenje. :mad:

Mishko Pishko
26.06.2011., 17:29
crnčim ko budala. :rolleyes: još sam jednom sve počistila i prešpricala. jutros se pesonja češao i isčešljala sam mu jednu buhu, nakon jutarnje šetnje nijednu.
sad čekam. ako se stanje ne popravi pesonja seli kod mame na neko vrijeme, a ja se bacam opet na čišćenje. :mad:

pseće buhe nisu problem nego mačije one male sitne crne. one veće sa debljim trbusima su pseće,nekad su i smeđe. radi jedne buhice ne moraš se tolko uzbuđivati

C71
27.06.2011., 11:58
pseće buhe nisu problem nego mačije one male sitne crne. one veće sa debljim trbusima su pseće,nekad su i smeđe. radi jedne buhice ne moraš se tolko uzbuđivati

e da je jedna. :mig:
do sada sam mu u ovih 15 dana isčešljala minunum 15 komada i nakon onoga svega što sam napravila da ih se riješim još se uvijek češe. :(

SemperFi031
30.06.2011., 17:30
Evo danas mazim macku i posto je sivo bijela primjetim nesta crno, krenem prckat i vidim crnu zrnastu bubu, dubplo manja od rize. -kad je macka spavala na bijeloj podlozi iz nje je ispalo kao neki mali tvrdi uvitci, kad uzmem u ruku moguce je prelomit kao neku grancicu samo sto je jako jako sitno.
Dali se itko susretao s time prije ili zna sta je to?

ryell
30.06.2011., 17:37
Paaa, zvuči kao buha :D je li maca dobila neku ampulu protiv buha u zadnje vrijeme?

SemperFi031
30.06.2011., 19:01
Paaa, zvuči kao buha :D je li maca dobila neku ampulu protiv buha u zadnje vrijeme?

Nije, rek'o sam mami da kupi sada kad sam to primjetio, al ona je isto pogledala budu i kaze da joj se to ne cini kao buha.

SemperFi031
01.07.2011., 12:51
Evo kupili smo ampule, Herba Max jer je mackica stara samo dva i pol mjeseca.
Sad cemo vidjet rezultate toga.

ryell
01.07.2011., 19:19
Na starije od 8 tjedana smije ici i advocate a mislim i frontline ampula. S ovim ampulama koje spominjes doduse nemam iskustva ali vidjet cete - ako bube nestanu, bile su buhe u pitanju ;)
Usput kupite Biokill (tekucina sa spricaljkom, u svakom dm-u, cini mi se oko 20ak kuna) i pospricajte dobro stan i sva mjesta gdje je maca boravila. Pa kad se osusi pustite macu natrag (do tad u kupaonu ili skiper).

SemperFi031
02.07.2011., 17:49
evo danas sam ustanovio da su to buhe, macka oko vrata ima bjelu dlaku, ja ju mazim i vidim crni se nes ispod dlake, pogledam kad to pobjegne i tako stalno, i jednom sam uhvatio tu malu bugu prstima i stiso u prst ko kreten da ju ubijem, ja pustim kad ono puf samo skoci xD

Stavio sam ampulu jucer, za koliko ce dana te buhe pocrkavat?

vau-vau
02.07.2011., 17:54
evo danas sam ustanovio da su to buhe, macka oko vrata ima bjelu dlaku, ja ju mazim i vidim crni se nes ispod dlake, pogledam kad to pobjegne i tako stalno, i jednom sam uhvatio tu malu bugu prstima i stiso u prst ko kreten da ju ubijem, ja pustim kad ono puf samo skoci xD

Stavio sam ampulu jucer, za koliko ce dana te buhe pocrkavat?

u roku od 24 sata...
EDIT: zaboravih napisati, operi posteljinu, mačji krevetić, dobro usisaj, operi podove i našpricaj biokillom (mačka ne smije doći u doticaj s njim)...

ryell
02.07.2011., 18:40
Malo prokopala, Herba Max je na biljnoj bazi. Ako to u roku od dan-dva ne pobije buhe, možeš joj staviti i neku drugu ampulu (nema interakcija).

hella453
03.07.2011., 11:11
Naletila sam na ovu temu jer se i nama javio isti problem. Imamo macku i peseke vec dugi niz godina, al nikada do sad nismo imali problem s buhama. No sad smo ih poceli vidjati po kuci, isto imamo izgrizene noge i nikako da ih se rjesimo. Do sad nismo ni bili sigurni jesu li to buhe ili nesto drugo, jer kolko znam buhe vole samo zivotinje, a ne i ljude. Molim vas savjete kako da ih se najlakse rijesimo i ima li drugog nacina (neki sprej il nesto) ili stvarno moramo oprat sve zivo u kuci. Jer imamo dosta veliku kucu pa ce to bit jako puno posla... :( :(

*zlata*
03.07.2011., 12:21
Hella ne vole buhe samo životinje, grizu i ljude.
Mi smo imali taj problem prije cca 10-tak godina. Buhe izlegu jajašca i onda ta jajašca otpadnu sa mace i ulove se npr. za tepih i eto novog staništa i legla.
Otkako su se pojavile ampule (frontline i advocat/advantix) nemamo (tj. sada moja mama jer su mace kod nje,ja imam samo ovu svoju zločestoču iz avatara :cerek: ) više tih problema.
Sijećam se da smo sve tepihe iznesle van i dobro ih oprale.
Parket, pločice dezinficirale.
Mačke tretirale frontline-om i od onda nije više bilo problema.

Pročitaj malo temu Žalopojke mačjih butlera, tamo su cure pisale kako su to rješavale sa biokilom.

Paw
03.07.2011., 13:48
Kao što je već netko gore savjetovao, raskuži sve od posteljine do podova, ormara, ma sve. Imala sam isti problem, samo je psa bio u pitanju koji je i dalje boravio s nama u stanu, njemu sam stavila Frontilne Combo ampulu, a cijeli stan sam našpricala Biokilom i svaki put kada bih oprala pod, poslala bih obitelj van u park i ja bih opet sve našpricala Biokilom, od doslovno poda, preko trosjeda do zavjesa. I nakon nekog vremena ih više nije bilo.

SemperFi031
04.07.2011., 17:40
Proslo je dva dana(Cak i vise) i Buhe su jos tu, primjecujem nesta sto izgleda kao kakica buhina, onako kovrc jedan crni, manji od buhe.
-Ponovno sam pokapao macu sa Herba Maxom pa cu vidjet u sljedeca dva dana. Neznam ni odakle je pokupila buhe kad je stalno u kuci.

lanaxx
04.07.2011., 19:00
ja pesu i maci stavljam isključivo frontiline combo, nema krpelja ni buha, navodno combo uništava i jajašca buha

ryell
04.07.2011., 23:33
@SemperFi, a da ipak probas s nekom ne-biljnom ampulom? I obavezno Biokill sprej za sve povrsine u stanu.

SemperFi031
04.07.2011., 23:37
@SemperFi, a da ipak probas s nekom ne-biljnom ampulom? I obavezno Biokill sprej za sve povrsine u stanu.

Pa u Pet Centru su rekli da je to za macku staru dva-dva i pol mjeseca.
Nemam iskustava s ovim jer nisam nisam imao problema sa buhama, koje ampule su najbolje, da najbrze ubiju buhe ali da ih smijem stavljat na svoju macu?
Gdje ima za kupit biokill i koliko dode, koliko kvadrata prostorije mogu naspricati s jednm bocicom otprilike?

`bubica`
05.07.2011., 10:49
moja Reica (pas) je imala buhe i to dosta njih.. kupila sam neki sprej u pet centru koji su mi rekli da može i na nju i na stan jer mi je bilo bitno da mogu stan pošpricati nečim što nije štetno za nju jer ona tu boravi. okupala sam ju pošpricala s tim sprejem, cijeli stan sam usisala i madrace i posteljinu te oprala s parom pa pošpricala sprejem. to sam ponavljala svaka 2 dana i mislim da su za negdje 7-10 dana nestale.

P.S. sprej je u bijeloj bočici.. pet soft il tako nešto.. mislim da je oko 40ak kn :)

SemperFi031
05.07.2011., 13:08
evo probudio sam se danas, i u krevetu, nize kod nogu vidio puno crnih tockica i svjetlozuta jajasca..
Šta je na kraju najbolje?

argusX
05.07.2011., 13:38
Biokill ima u DM-u cijena 31 kn

SemperFi031
05.07.2011., 14:42
Evoga, na macku sam opet stavio tu herba max ampulu i stavio macku na balkon da ju nitko ne dira, a i da one ne ulazi jer usisavamo sve. Prvo smo usisali podove, pa ih oprali a onda smo usisali odjecu i namjestaj. Danas ili sutra cu kupit biokill i frontline(za svaki slucaj ako herba max ne pomogne) pa cu jos i s tim pospricat sve. Oceli biokill ubiti ta svjetlo zuta jajasca/licinke?

ryell
05.07.2011., 15:28
Daklem... Frontline sprej je učinkovit i može na mačiće, ali je skup k'o vrag.
Na tvom mjestu ja bih kupila Advocate (koji ubije i buhe i gliste) ili Advantage (samo buhe) ampulu.
Maci ampulu za vrat, da ne može dosegnuti to mjesto, i dok se ne osuši ne diraj ju. (ako je na balkonu, nadam se da imate mrežu ;) pa da ne opadne dolje)
Biokill imaš u DM-u a nađe se i drugdje, kupiš onaj s raspršivačem.
Usisaš cijelu kuću, baciš odmah vrećicu iz usisavača van u smeće, svu posteljinu u vešmašinu, po mogućnosti na 60º operi. Dekice, krpe i sve ostalo platneno isto u mašinu; ako imaš kakve tepihe koji smiju u vešmašinu, njih isto.
Onda sve dobro našpricaš Biokillom. Nije otrovan za ljude i toplokrvne životinje, ne boj se. Pod "sve" mislim na sve - podove, tepihe, kauče, cipele, i slično. Koncentriraj se na mjesta gdje je maca boravila.
Macu ne puštaj dok se to našpricano ne osuši. Možeš ju ostaviti na balkonu, u transporteru ili kupaoni/hodniku.

Za cca tjedan-dva po potrebi ponovi proceduru s Biokillom.
Mislim da je jedna bočica 500ml, to ti je dosta za jednom našpricati 40ak kvadrata. Naravno, ovisi o tome da li imaš jedan ili tri kauča i slično. :zubo:

SemperFi031
05.07.2011., 21:45
Sve sam to napravio, mama je zvala veterinara i rekao je da ostanemo na tom Herba Maxu i da sljedecih tjedan dana svaki dan usisamo sve di je macka bila. Nakon tih tjedan dana da se javimo ako ona jos ima buhe...

Rekao je takodjer da su jajasca buhe crne boje, a ja sam nasao nesta svjetlo zuto

ryell
06.07.2011., 10:45
Usisavajte, ali treba baciti vrećicu iz usisavača jer se u njoj fino jajašca smjeste i onda se samo dalje legu buhice. ;)

Ja sam na gore opisani način uspjela istrijebiti buhe koje su se nalegle u kući (dakle kat i potkrovlje), na svakoj etaži cca 60m2, i svugdje tapisoni. Uz psa i čini mi se 6 ili 7 mačaka. Toliko ih je bilo (buha) da su me izgrizle po cijelim nogama, kompletno sve do gore, a još je i ljeto bilo. (disclaimer: nije moja kuća u pitanju)

kikica04
15.07.2011., 21:23
.
Kakva iskustva imate s kapima protiv nametnika verminex.
Kad izracunam koliko bi me doslo za ampule ovo mi se cini isplativije, samo koliko je dobro?!

bezimenoime
26.07.2011., 09:36
oprostite sto otvaram staru temu, nema potrebe za novom..
ovako..pas mi duze vrijeme ima buhe..stavljala sam joj frontline i ne prolazi..i vec par puta sam joj stavljala i uopce buhe ne prolaze..stalno ih ima..pitala sam zenu u jednom pet shopu jel pomaze sampon ili kao onaj prah kaze da ne..samo te ampule..prijedlog ?:s:kava:

mopsica
26.07.2011., 10:45
stavi stronghold, advocate ili frontline combo, a stan pošpricaj sa biokillom i njegove stvari dobro operi (dekice, krevete i sl)

Leo 031
26.07.2011., 10:59
Moj pas je i uz advantix i uz frontline imao buhe, jedino kupanje u šamponu je pomoglo. Kažu da je i Neopitroid dobar, ali ga nisam koristila.

`bubica`
26.07.2011., 11:16
ne može pomoći ni jedno sredstvo ako se tretira samo pas. buhe se nastane i u tepihu, madracu, posteljini i zato je potrebno sve dobro usisati i oprati te sve našpricati. ja sam koristila PETSOFT jer može i na psa i na namještaj i uz redovito čišćenje nestale su za 10ak dana

Pimpinell@
28.07.2011., 19:33
oprostite sto otvaram staru temu, nema potrebe za novom..
ovako..pas mi duze vrijeme ima buhe..stavljala sam joj frontline i ne prolazi..i vec par puta sam joj stavljala i uopce buhe ne prolaze..stalno ih ima..pitala sam zenu u jednom pet shopu jel pomaze sampon ili kao onaj prah kaze da ne..samo te ampule..prijedlog ?:s:kava:

1.kupi šampon protiv buha i operi psa
2.kupi Biokil i poštrcaj sve betonske i ostale površine i po stanu i van stana, moguće da ćeš trebati i više boca,gdje se pas zadržava i leži
3.na višoj temperaturi operi sve prostirke i dobro posprejaj sav tapecirani namještaj
4.nakon šampona za buhe i nakon ovih radnji sa Biokilom posprejaj i psa i to dobro..neće mu ništa biti.

sve ovo ponovi za 7 dana

otići će :) garantiram

josssip8
19.09.2011., 17:02
pasovi mi imaju buha prvo sam kupio nesta protiv buha platio 50kn kao utrlja se psu iza vrata u kozu par dana su mirisali na to al buhe ostale probao sam i sa pitroidom vec sam tri kutije tog potrosio kolko ih prasim al buha imaju i dalje.. savjet neki ?

~Scarlet~
19.09.2011., 17:06
pasovi mi imaju buha prvo sam kupio nesta protiv buha platio 50kn kao utrlja se psu iza vrata u kozu par dana su mirisali na to al buhe ostale probao sam i sa pitroidom vec sam tri kutije tog potrosio kolko ih prasim al buha imaju i dalje.. savjet neki ?

Pa onda moraš izvršiti dezinsekciju cijele kuće tj. prostora gdje ti borave psi (boks, garaža, stan...:ne zna:), vjerovatno ti je sve puno jajašaca i buhe se stalno ležu.
Preporučujem i BioKill (imaš u Getrou, ljekarnama).

Spori Lori
19.09.2011., 17:09
svakom psu stavi ampulu (advantix, frontline...), a prostor gdje borave usisaj, pošpricaj biokillom (ima ga u dm-u kupiti).
Također operi u vešmašini prostirke na kojima spavaju.

Pimpinell@
19.09.2011., 17:13
svakom psu stavi ampulu (advantix, frontline...), a prostor gdje borave usisaj, pošpricaj biokillom (ima ga u dm-u kupiti).
Također operi u vešmašini prostirke na kojima spavaju.

a kad i ako usišeš, baci odmah vrećicu iz usisivača :)

Spori Lori
19.09.2011., 17:35
a kad i ako usišeš, baci odmah vrećicu iz usisivača :)

e da, zaboravih napomenuti jer imam usisavač na vodu :D
buhe mogu preživjeti u toj vrećici pa onda umjesto da usisavaš, siješ buhe okolo :504:

Sorei
19.09.2011., 17:42
nas je spasio petvital od canine, gledaš kako buha odumire.
a probala sam sve. najmanje mi je pomogao biokill, 2 sam boce izlila po stanu.
inače, imam i mačke i psa.

miro27
19.09.2011., 18:12
ampule ti nece puno pomoci, bacanje love. Kupi pinavet sampon i slijedi upute. I definitivno usisaj dobro sve okolo.

darkxmoon
22.09.2011., 10:19
Jel se smije stavit frontline ampula ako pas ima ranice od grickanja i češkanja zbog buha?

darkxmoon
22.09.2011., 23:35
Jel se smije stavit frontline ampula ako pas ima ranice od grickanja i češkanja zbog buha?

Zna netko, hitno mi je :(

Nyka2011
23.09.2011., 12:02

pozdrav svima.kao sto pise u naslovu imam problema s buhama i to macjim. procitala sam sto razlicitih savjeta i sad vise neznam sta da radim.cak su mi i dvije veterinarke rekle potpuno razlicite stvari.
u subotu sam na macki (2.g) primjetila buhe te sam joj odmah stavila frontline ampulu koju i inace redovito svaki mjesec stavljam.poslje sam cjeli stan naspricala biokillom i oprala vecinu stvari.
ali problem je u tome sto sam evo maloprije na maci nasla jos buha. :mad: uspjela sam ih 3 ubit rukama.nije mi jasno kako je to moguce s obzirom da je proslo vise od 48 sati od stavljanja ampule. :ne zna:
stvarno neznam kaj da vise radim.macka nije u doticaju s drugim zivotinjama te uglavnom boravi u stanu te malo u vrtu.
molim vas da mi pomognete jer sam vec luda od toga
fala :)

Imam štene zlatnog retrivera koji je kod nas dva tjedna, prije nekih tjedan dana primjetila sam mu na dlaci crne točkice , bili smo kod veterinara i kaže da je to drekec od buhe i da ga okupam sa šamponom Pinavet u uputama šamopna piše da ga se treba dva puta utrljati ja sam uspjela samo jednom jer se mali jako bojao i bježao mi je iz kade pa me sada zanima dal da ga još jednom idem okupat s tim šamponom ? A problem je i to što sam mu našla buhu baš na glavi a to nisam natrljala šamponom jer bi mu voda ulazila i u uši i u oći. Imam i mopsicu koju sam isto okupala s tim šamponom opreza radi jer su stalno zajedno i mali ćesto spava u njezinom krevetiću. Jel ima tko iskustva s buhama kod pasa ? I kako ste ih se riješili?

Ja sam kupila CatanDog's i prezadovoljna sam!-to vam je medaljon na bazi skalarnih magnetnih talasa.Ima garanciju 2godine ste mirni.

Čuli smo za CatanDog, ali reklamiranje nije dozvoljeno, a da je najnoviji proizvod, baš i nije.

Didi
23.09.2011., 12:34
Jel se smije stavit frontline ampula ako pas ima ranice od grickanja i češkanja zbog buha?Smije. Ionako stavljaš na leđa, točnije na mjesta koja pas ne može dohvatiti pa ondje i nema ranica.

josipSesarjecar
23.09.2011., 20:38
skuhajte čaj od lovorovog lista i tim špricajte psa... moja nema buha od kada to radim.

space_xd
24.09.2011., 06:10
Meni je vet rekao da se smije ako nisu friske ranice te ako ih nema puno i da se ne kapne na mjesto di su same rane.
Ranice se mogu mazati sa nekom kremicom za rane (po preporuci veterinara) ili kantarion uljem.

peggy-nely
25.09.2011., 14:45
Moj mačak ima buhe i to ne one crne koje skaču nego smeđe koje plaze(ne, nisu krpelji). Stavljala sam mu ampulu od krke-nije pomoglo
pa frontline-nije pomoglo.
Veterinar se čudom čudi i pojma nema o kakvim buhama pričam, a ja sam čitala da se tih buha može riješiti sa Neguvonom, da ampule ne pomažu a on mi ga nije htio dati.
Ja bi onda najradije otišla do drugog veterinara i rekla da mi daju Neguvon i smuljala nešto da mi treba za psa ili kokoš...
Jel ima netko iskustva sa ovim "drugim" buhama?

darkxmoon
26.09.2011., 12:01
Hvala svima na odgovorima, stavila sam ampulu i posprejala sve biokillom, valjda će pomoći :503:

Feja 1
26.09.2011., 12:39
Moj mačak ima buhe i to ne one crne koje skaču nego smeđe koje plaze(ne, nisu krpelji). Stavljala sam mu ampulu od krke-nije pomoglo
Veterinar se čudom čudi i pojma nema o kakvim buhama pričam, a ja sam čitala da se tih buha može riješiti sa Neguvonom, da ampule ne pomažu a on mi ga nije htio dati.
Ja bi onda najradije otišla do drugog veterinara i rekla da mi daju Neguvon i smuljala nešto da mi treba za psa ili kokoš...

Jel ti želiš ubiti svoga mačka? Da ugine u mukama?
Pa valjda postoji razlog zašto ti vet nije dao Neguvon. Ne mogu svi preparati na sve životinje.
Mačje buhe i jesu smeđe. Frontline sprej je dosta učinkovit za mačke. Moraš tretirati i mjesto gdje mačak leži i spava. Za to ti je dobar Biokil, ali on ne smije direktno na mačke, nego sve išpricaš i kada se osuši, mačka se može kretati po kući.

DorianGrey
27.09.2011., 18:47
Vjerovatno buhe na maci krepaju,ali ih ima u sredini u kojoj živi,jeste to tretirali?

afennell
30.09.2011., 06:20

Nikako ne stavljati preparate namijenjene psima ili nedaj bože kokoškama!!!

Mojne_me
30.09.2011., 07:21
skuhajte čaj od lovorovog lista i tim špricajte psa... moja nema buha od kada to radim.

A kako radiš taj čaj? U kojim omjerima i kako često moraš špricati?

afennell
19.10.2011., 16:26
Za one kojima psi spavaju u kućicama (boxovi ili dvorište) savjet da ovih dana skupe lišće od oraha (sad je "sezona" opadanja) te pomiješaju sa slamom ili kojomveć steljom - odbija buhe PROVJERENO!

Šteta ne iskoristiti!

TurbulentFluid
19.10.2011., 16:34
Evo da zahvalim svima: malo urlikavo govno više nema buhe.

Nakon Strongholda i sprejanja buhačem, stavili smo advantage i... za tjedan dana bijel ko snijeg, bez crnih skačućih točkica :cerek:

Još uvijek je malo urlikavo govno, da se razumijemo... :503: :504: :cerek:

Sorei
19.10.2011., 16:37
od njih 3 mačke, ova jedna je "sklona" buhama, nevjerojatno mi.

Emma_86
24.10.2011., 13:11
Što smijem staviti protiv buha na malog mačića, do 2 mj.?

Mislim da ih zapravo ni nema (nisam ih vidjela), ali je s ceste pa sam ga mislila ipak istretirat s nečim neštetnim preventivno. Jer udomljavam ga pa želim da u novi dom dođe tip-top sređen :mig:.

Mislila sam Petvital Verminex kapi ili Herbamax sprej? To je navodno na biljnoj bazi pa nije štetno.

win32
30.10.2011., 18:22
Prije cca dva tjedan sam skuzio da je pas prvi puta u zivotu dobio buhe.
Gdje i kako, nemam pojma....pogotovo zato sto je to pas star 6 godina i do sada ih nikada nije imao. :503:
Okupao sam ga u nekom samponu za istejrivanje tih zivina te je bilo sve ok do prije par dana kada sam opet skuzio da se ceska i da su bude opet tu (vrhunac svega je bilo danas kada sam cistio stan te kada sm kupio njegove dlake sa metlicom vidio buhu kako lijepo skace oko dlake ).
Nije mi bas svejedno posto je samnom u stanu i trebam ih se rijesiti cim prije.

Na zalost danas je nedjelja pa nista ne radi, ali sutra mogu u pet shop pa kupiti sta mi vec savjetujete.
Nekako nemam volje opet kupat ga pa dali moze proci bez toga?
Da mu uzmem neku ampulu i mozda ogrlicu protivu buha? Ako da, moze savjet koji proizvod da uzmem, a da me opet ne oderu ko' malog majmuna u pet shopu.
Imam onaj furminator sa kojim ga cesljam pa dali bi pomoglo i to da ga iscesljam u kombinaciji sa proizvodima koje mi preporucite?

Najvaznije mi je da su proizvodi uistinu djelotvorini te ako moze proci bez kupanja....inace radi se o APBT koji je naravno kratkodlak, star 6 god.
Netko mi je savjetovao da mu dam cesnjak i da je to kao ok za buhe, ali potvrdujem da su to bapske price jer nista nije pomoglo...jedino sada dehidrat jos vise jede posto mu ocito odgovara malo cesnjaka u njemu. :rofl:

Molim vas neki savjet pa da odmah ujutro idem do pet shopa po te stvari (napisite i cijenu proizvoda ako znate priblizno da se pripremim na standardno sokiranje kao i svaki puta kada imam nekih "problema" sa njime ).

Zahvaljujem unaprijed i pesonja vam svima salje posebno pozdrave posto mu se ne svidaju bas te buhe! :D

`bubica`
30.10.2011., 18:34
Gdje i kako, nemam pojma....pogotovo zato sto je to pas star 6 godina i do sada ih nikada nije imao. :503:
Okupao sam ga u nekom samponu za istejrivanje tih zivina te je bilo sve ok do prije par dana kada sam opet skuzio da se ceska i da su bude opet tu (vrhunac svega je bilo danas kada sam cistio stan te kada sm kupio njegove dlake sa metlicom vidio buhu kako lijepo skace oko dlake ).

Na zalost danas je nedjelja pa nista ne radi, ali sutra mogu u pet shop pa kupiti sta mi vec savjetujete.
Da mu uzmem neku ampulu i mozda ogrlicu protivu buha? Ako da, moze savjet koji proizvod da uzmem, a da me opet ne oderu ko' malog majmuna u pet shopu.
Imam onaj furminator sa kojim ga cesljam pa dali bi pomoglo i to da ga iscesljam u kombinaciji sa proizvodima koje mi preporucite?

Najvaznije mi je da su proizvodi uistinu djelotvorini te ako moze proci bez kupanja....inace radi se o APBT koji je naravno kratkodlak, star 6 god.
Netko mi je savjetovao da mu dam cesnjak i da je to kao ok za buhe, ali potvrdujem da su to bapske price jer nista nije pomoglo...jedino sada dehidrat jos vise jede posto mu ocito odgovara malo cesnjaka u njemu. :rofl:

Molim vas neki savjet pa da odmah ujutro idem do pet shopa po te stvari (napisite i cijenu proizvoda ako znate priblizno da se pripremim na standardno sokiranje kao i svaki puta kada imam nekih "problema" sa njime ).

Zahvaljujem unaprijed i pesonja vam svima salje posebno pozdrave posto mu se ne svidaju bas te buhe! :D

Svi odgovori se nalaze na nekoliko prethodnih stranica.
Ali evo ja sam koristila neki Petsoft sprej iz petcentra (oko 50ak kn). S njim možeš tretirati i psa i okolinu u kojoj boravi. Moraš sve usisati, svu posteljinu oprati i potom sve posprejati. To ponoviti svaka 3 dana otprilike kroz 2 tjedna i više ih ne bi trebalo biti.

win32
30.10.2011., 18:43
Svi odgovori se nalaze na nekoliko prethodnih stranica.
Ali evo ja sam koristila neki Petsoft sprej iz petcentra (oko 50ak kn). S njim možeš tretirati i psa i okolinu u kojoj boravi. Moraš sve usisati, svu posteljinu oprati i potom sve posprejati. To ponoviti svaka 3 dana otprilike kroz 2 tjedna i više ih ne bi trebalo biti.

Ma navedeno je sve i svasta, citao sam....spominje se Biokill koliko sam skuzio i ampula na psa.
Ok, znaci da uzmem recimo taj Petsoft sprej i to je to....ne treba nista vise?

Dali bi bilo ok mozda staviti taj sprej i neku ampulu? Mozda ugurat u neku kombinaciju i ogrlicu onu za buhe koje ima za kupit (inace nikada nisam vjerovao tim ogrlicama, stovise citao sam jos prije da su nesto stetne no znam da mi je prije par dana netko preporucio i ogrlicu jer kao danas su puno kvlitetnije negi sto su to prije bile?).

min_min
30.10.2011., 20:39
Ma navedeno je sve i svasta, citao sam....spominje se Biokill koliko sam skuzio i ampula na psa.
Ok, znaci da uzmem recimo taj Petsoft sprej i to je to....ne treba nista vise?

Dali bi bilo ok mozda staviti taj sprej i neku ampulu? Mozda ugurat u neku kombinaciju i ogrlicu onu za buhe koje ima za kupit (inace nikada nisam vjerovao tim ogrlicama, stovise citao sam jos prije da su nesto stetne no znam da mi je prije par dana netko preporucio i ogrlicu jer kao danas su puno kvlitetnije negi sto su to prije bile?).

pripazi jer se odredene ogrlice i ampule ne smiju kombinirati. Ja na jednom psu koristim advantix, na drugo advantage i zadovoljni smo rezultatima.

edit: advantage multi iliti advocate

Pimpinell@
30.10.2011., 22:28

e neće to baš tako ići
Kupi Biokil i to za svaki slučaj dvije boce, posprejaj psa da bude dobro mokar..a onda..sve žive površine u stanu jednako tako dobro posprejaj ..posebno uglove..sve tepihe..sve prostirke operi koje možeš a koje ne možeš posprejaj..kauče..fotelje, sve što je od tkanine..
Tek kad se riješiš svega u prostoru, onda možeš djelovati na psa ampulama

Ovo sprejanje ponovi nakon 7 dana..
Psa isto..možeš i nakon 5 dana..tek tada idi na ampule..
Nema svrhe djelovati ampulama dok se ne očisti prostor u kojem pas boravi.

win32
31.10.2011., 08:53
Idem upravo po taj biokill, ali me zanima dali on nije otrovan za psa tj. sta ako biser to nekako polize na sebi? Ovo je realno i 100% sigurna stvar koju ce napravit pa bolje da unaprijed pitam.... :D

DorianGrey
31.10.2011., 09:02
Win,Biokill je toksin,kao i svi,ali mislim da osim možda nekih probavnih,ne bude bilo većih problem,ako se liže,ako i to,a fakat bez tretiranja okoline i rješavanja buha u njoj,nažalost nema rješenjea.

Piše da se nakon 15-30 min,životinja može pustiti u tretiran prostor,uostalom,pogleđ vamo:mig:

http://moj.pet-centar.hr/Psi/Biokill-sprej-i-zastita-ljubimaca-od-vanjskih-nametnika-6438.html

http://www.biokill.com.hk/

win32
31.10.2011., 09:44
Win,Biokill je toksin,kao i svi,ali mislim da osim možda nekih probavnih,ne bude bilo većih problem,ako se liže,ako i to,a fakat bez tretiranja okoline i rješavanja buha u njoj,nažalost nema rješenjea.

Piše da se nakon 15-30 min,životinja može pustiti u tretiran prostor,uostalom,pogleđ vamo:mig:

http://moj.pet-centar.hr/Psi/Biokill-sprej-i-zastita-ljubimaca-od-vanjskih-nametnika-6438.html

http://www.biokill.com.hk/

Puno vam svim hvala ekipa...ovo sada doslovbno pisem na stojecki i bjezim u trgovin ukupiti to sto treba no kazete da Biokill nije otrovan dok ovdje pise ovo:

"Zbog mogućnosti predoziranja kod pasa, a i štetnosti za mačke ne preporučuje se stavljati Biokill na ljubimce, već se ovaj preparat isključivo koristi za prostor."

Kupiti cu ga pa sta bude....samo se nadam da opet necu biti neki zabrinut prijatelj pesonje pa da mi nece uvalit sve i svasta...inace me uhvati frka kada se nesto tako dogodi pa kupim sve sta god mi daju.... :ne zna:
Budem sada pametnije to rijesio.... :kava:

win32
31.10.2011., 11:31
Kupio sam Biokill i neke tablete za gliste (kaze veterinarka da nekada te buhe mogu prenositi gliste i sta ja znam sta sve ne :rigo:).

Da ga prvo dobro iscetkam sa furminatorom i ostalim njegovim cetkama pa da onda stavim Biokill? :kada:

Sorry ekipa sto vas gnjavim, ali mi je vazno radi pesonje ovo pa bolje da pitam posto jos nikada nije imao tako buhe, a vec je on polako gospodin u godinama. :mudri:

Pimpinell@
31.10.2011., 21:29
Ma prestanite toliko dramiti oko Biokila...Biokil može na pse i to po savjetu veterinara, ne pravite od muhe slona.
Ako ga želiš iščetkti iščetkahj ga..slobodno, ali onda to u vreću i baci u kontejner a ne u kantu od smeća doma.

I napravi sve što sam ti rekla od površina pa do tepiha i ostalih mjesta u kući..
I kad spominjem natopi psa..onda to i mislim sprejaj tako da odižeš dlaku dok sprejaš i nek bud emokar, lako će se on otresti od toga i vrlo brzo osušiti..
Ponoviti moraš jer Biokil ubija buhe ali ne i jajašca..pa dok se nova razviju i tako to..:cerek:

Dobra zabava :)

win32
01.11.2011., 09:25
Ok, pas natopljen sa Biokillom, a natopljen je i cijeli stan te sve povrsine no buhe su i dalje tu! :503::504:

Sta dalje? Danas ujutro sam vidio buhu...pas se i dalje grize po tijelu i ima buhe 101%....provjereno!
Ovo su ocito neke hibridne kada su otporne na Biokill! :confused:

Sta da sada kupim? Bas danas je blagdan i nista ne radi! :504:
Sutra poslije posla odmah idem u Pet shop po ostale stvari sta vec kazete. :ne zna:

P.S.

Bogme sam ih se nagledao jucer kada sam ga prije svega cetkao sa furminatorom! Koma!

Pimpinell@
01.11.2011., 11:49
Ej polako...nije ti to CiklonZ pa da djeluje odmah..
POlako...pobit će ih

win32
01.11.2011., 13:42
Ej polako...nije ti to CiklonZ pa da djeluje odmah..
POlako...pobit će ih

Na zalost nije.... :D

Kupiti cu jos jednu bocicu Biokilla i ampulu pa cu za pet dana jos jednom pesonju namocit u Biokillu i jos jednom sve u stanu prespricat te mu nakon toga stavit ampulu.

Dali je to ok kombinacija ili da umjesto ampule stavim neku ogrlicu? :ne zna:

Pimpinell@
01.11.2011., 14:02
Ja sam ti već i rekla da se oboružaš sa dvije boce i da ponoviš...NE STAVLJAJ ampulu dok ne ponoviš Biokil...
Nisu se preko noći ni raskotile pa ne mogu ni otići

win32
01.11.2011., 14:21
Ja sam ti već i rekla da se oboružaš sa dvije boce i da ponoviš...NE STAVLJAJ ampulu dok ne ponoviš Biokil...
Nisu se preko noći ni raskotile pa ne mogu ni otići

Da sacekam tih pet dana ili da mu stavim to odmah sutra?

Mozda uistinu da ostavim tih pet dana da djeluje ova pa za pet dana ponovim sve sa Biokillom?

Nakon druke ture Biokilla opet sacekam pet dana i tek onda udarim gore ampulu.....dali je taj postupak ok?

Pimpinell@
01.11.2011., 14:28
Tretiraj psa i površine (obavezno površine) dok ne zaključiš da pas više nema buhe a onda djeluj ili ampulama ili ogrlicama ili čime god..
Nemoj preskakati površine i nemoj preskakati tapecirane plohe...

`bubica`
01.11.2011., 17:36
Kad je moja imala buhe pitala sam u Pet centru što je najbolje.. čime da tretiram i stan i nju s time da svi možemo i dalje tamo boraviti. Dali su mi taj Petsoft neka bijela bočica i rekli su mi da slobodno time mogu i psa i mjesto gdje boravi ali da ne miješam s ničim drugim. Svu posteljinu sam oprala, krevete i cijeli stan sam posisala, i sve obilno pošpricala. Naravno da buhe nisu odmah otišle neka 3-4 puta sam to ponavljala svaka 3-4 dana. Znači sve. To uključuje skidanje sve posteljine, usisavanje kompletnog stana i špricanje stana i psa. Kad su buhe nestale oprala sam ju običnim šamponom za pse i stavila advantix. Više ih nije bilo.

afennell
02.11.2011., 11:42
Neki dan sam išla kupiti Biokill, ali nisu imali nego Terminator - reče mi žena u pojloprivrednoj trgovini da je to isto?!

Ima li netko saznanja?

Pimpinell@
02.11.2011., 11:44
Nikad čula...Biokila ima u DMu uvijek..

win32
03.11.2011., 10:29
Danas sam opet pospricao Thora i cijeli stan pa cu sve to ponovit opet jos jednom.....ako ce i nakon trecega puta imati buhe onda cu ga pospricat sa nekim drugim sredstvom posto sam vidio u Pet centru da ih ima jos par vrsta (makar Biokill je daleko najpovoljniji, ali ako je nesto bolje od njega onda je imho bolje dati par kn vise i da se to rijesi vec jednom).

Svjestan sam da buhe nece otici preko noci, ali opet ne zelim sada da mi se to mjesecima povlaci po stanu....a i ne vjerujem da je bas dobro toliko psa spricat sa time no sta je tu je, budem jos jednom to sve ponovio i ako ce biti sve ok necu nista dirat cca 3-4 tjedna kada cu sve jos jednom ponovit.

Kizim
03.11.2011., 22:52
Jučer sam vidjela jednu buhicu kako šmuga po mačekovom trbuhu. Sva sam se naježila. Iako se nikada ne češka, kupam ga redovno, nakon tretmana sa pitroidom, nakon zaprašivanja čitavog stana prahom, usisavanja istog, ponovoljenog postupka, pa stvarno sam mislila da sam riješila stvar sa buhama! Od jučer me ponovo sve češe i opet imam onaj osjećaj da mi nešto hoda po ledjima :s Ne znam više...

Pimpinell@
03.11.2011., 23:35
A jesi bacila vrećicu od usisivača :)

Kizim
04.11.2011., 12:34
A jesi bacila vrećicu od usisivača :)

Sve uredno što se toga tiče. Ali velika je buhica, ne kontam nikako odkud je. Da se izlegla od jajašceta- ne vjerujem da je tolika mogla narasti :504:

Pimpinell@
05.11.2011., 00:02
GMO buha...:cerek:

"friška mama"
05.11.2011., 14:39
mi smo danas dobili 2 mala mačića(nisu više ni baš taako mali),neznamo koliko su točno stari...e,sad mislimo ih imati neko vrijeme u stanu...
Što da im stavimo a da je jeftinije i efikasno za buhe???

mucasta666
05.11.2011., 17:04
nema jeftinog i efikasnog, najefikasniji je frontline combo jer ubija buhe u svim stadijima. I obavezno nakon toga biokill 30 kn u DM-u pa usisat i hiti vrecicu, inace je moguca invazija..znam jer sam je imala i ne zelim je nikome. Nikakvi samponi ne pomazu a prasak macori polizu, dok se sa ogrlicom zadave

Stegovnica
05.11.2011., 17:39
ja sam koristila onaj sprej protiv buha (mislim da piše na njemu da se pospreja i životinja i mjesto gdje boravi) i upotrijebila ga svugdje gdje su mačke boravile, nekoliko dana za redom. i problem je bio riješen

i mi smo jedno proljece imali buhe od macke po stanu, nisam joj na vrijeme kupila ogrlicu
I isto sam sa sprejem koji ubija buhe sprejala stan par dana i nestale su....zatvorila sve prozore, pokrila stvari na koje nisam zeljela da pada sprej i prskala kompletne sobe od stropa do poda (potrosila sam pune dvije boce spreja), kauce posebno i parkete , i nakon toga izasla van da se sama ne otrujem. I tako par dana za redom dok nisu svi pocrkali

win32
22.11.2011., 23:48
Ekipa pomagajte....

Pogledajte kada sam prvi puta napisao post o buhama i moj pesonja ih ima i dalje! :503::503:

Eto, ne znam sta vise napravit i ocajan sam. :ne zna:

Potrosio sam bar 4-5 bocica Biokilla i nista...opet su tu buhe i to ima i onih velikih.

Sada sam ga cesljao sa furminatorom i nasao sam mu u dlaci jajasca koja sam iscesljao, a bilo je i buha u jadnom pesonji koje sam "utopio" u WC skoljci i koje su zavrsile negdje u odvodu.

Sutra idem do Petshopa tu u Zagorskoj pa vas sve molim da mi kazete sta da kupim, a da vise nije sugavio Biokill koji ocito ne pomaze u ovome slucaju!

Spricao sam psa, apsolutno sva mjesta gdje on boravi i opet su tu! Ne brinite, apsolutno je sve bilo detaljno pospricano i nema djelica u stanu kojega nisam doslovno natopio (mal je stan pa nije tako problem sve pospricat).

Jadan pesonja je vec ne znam koliko puta bio mokar do koze od Biokilla i nista...opet su tu buhe!
Jedna cura na poslu mi je donijela cak neki bijeli prasak pa sam naprasio psa te ga okupao nakon toga no ni to nije pomoglo!

Molim vas dajte jos neki savjet i sta da sutra kupim te neku okvirnu cijenu, da znam koliko ce me sokirati kada dodem u Petshop i da se pripremim financijski i psihicki. :503:

Mozda da kupim neki drugi sprej za psa i opet Biokill za prostorije.....ili mozda Biokill i neki sampon koji ubija odrasle buhe?

Svaki savjet je i vise nego dobrodosao.

tince
23.11.2011., 00:00
Ti nisi čuo za Frontline....?

Sorei
23.11.2011., 00:06
nema jeftinog i efikasnog, najefikasniji je frontline combo jer ubija buhe u svim stadijima.

biokill mi nije pomogao ni na životinjama ni po stanu u ratu protiv buha.
nije mi jasno kako nekima pomaže?!

Pimpinell@
23.11.2011., 00:09
na Plavoj ŠApi tema..."Mašastanski dnevni avavaz" ima par dobrih savjeta kako se riješiti buha...idi pa čitaj

chani
23.11.2011., 00:13
To sam jednom u zivotu imala problema sa nekakvim buhama, mislim 97',
uopce mi nije bilo jasno kako ih je toliko pobrala,
skakali su i po nama te grizli, biokill nije bas nesto pomagao dok mi vet nije dao neki prasak koji sam razmutila sa vodom i spricala po stanu u određenim vremenskim razmacima, ne sjecam se vise kojim...

win32
23.11.2011., 11:16
Ti nisi čuo za Frontline....?

Kada sam pitao tu dali da mu stavim Frontline, svi su rekli (bas svi) da stavim Biokill jer nema smisla stavljati Frontline ako pas ima buhe!
Isto tako je receno da ponovim to par puta sa Biokillom tj. dok se ne rijesi buha i tek onda da stavljam Frontline.

Sada vise na znam sta napravit...no ocito cu slusati veterinara u Petcentru i nadati se da ce mi dati koji dobar savjet posto ocito Biokill ne valja te kazem da je smece! Da ista valja, ne bih istresao pet bocica skoro samo po psu da bi on imao i dalje buhe!

Ne volim slusati prodavace u trgovini jer ne volim da mi se uvaljuje smece, ali sada vise ne vidim sta napraviti i koga vise slusati

Da uzem neki sampon protiv buha i jos neko sredstvo ili sta...ove komentare tipa "Ti nisi cuo za Frontline..." zadrzite za sebe.

Hvala!

balancana_st
23.11.2011., 13:29
Obavezno frontline combo (ne spot on) jer on zaustavlja razvojne cikluse buha a smanjuje i kontaminiranost buhama u prostoru gdje pas boravi.

Smartie
23.11.2011., 13:49
Biokill valja ako ga se pravilno koristi. ;)

Ako su se buhe nakotile u stanu/kući, proces rješavanja može biti stvarno zayeban.

Prva stvar je DETALJNO veliko spremanje i pranje kuće - podova, namještaja, posteljine (vaše i pseće), deka... svega što bi iole moglo poticati razvoj buha. To uključuje i dvorište, grmlje, garažu, podrum, sve, apsolutno sve gdje boravite vi i pas. I to ponavljati svakih tjedan dana dok se sve ne počisti i buhe ne pocrkaju. Možda ćeš neke stvari morati i baciti. Pomoć prfesionalaca koji se bave dezinsekcijom bila bi dodatan plus, ali kad oni dođu, pošpricaju ti stan, a ne peru i ne rifljaju ormare i ladice - dakle, praktički sve moraš izvaditi, izluftati, oprati, počistiti pa tek onda tretirati kojekakvim preparatima. Psu kupi ogrlicu protiv nametnika i stavi ju dva dana nakon što ga okupaš nekim šamponom protiv nametnika. Možeš staviti i ampulu skupa s ogrlicom, no to sve malo znači ako negdje u stanu ili vrtu imaš žarište. Buhe sasvim fino preživljavaju zimu tako da se na to nemoj obazirati.

tince
23.11.2011., 16:03
Kada sam pitao tu dali da mu stavim Frontline, svi su rekli (bas svi) da stavim Biokill jer nema smisla stavljati Frontline ako pas ima buhe!
Isto tako je receno da ponovim to par puta sa Biokillom tj. dok se ne rijesi buha i tek onda da stavljam Frontline.

Sada vise na znam sta napravit...no ocito cu slusati veterinara u Petcentru i nadati se da ce mi dati koji dobar savjet posto ocito Biokill ne valja te kazem da je smece! Da ista valja, ne bih istresao pet bocica skoro samo po psu da bi on imao i dalje buhe!

Ne volim slusati prodavace u trgovini jer ne volim da mi se uvaljuje smece, ali sada vise ne vidim sta napraviti i koga vise slusati

Da uzem neki sampon protiv buha i jos neko sredstvo ili sta...ove komentare tipa "Ti nisi cuo za Frontline..." zadrzite za sebe.

Hvala!

Oprosti, ispričavam se.nisam te mislila uvrijediti:)
..iz mojeg iskustva nikad nisam ništa drugo koristila nego Fronline spot on (jednom combo), a imam dva psa i nikad s time nisu imali buhe ni krpelje niti išta drugo. Čak im ne stavljam svaki mjesec, već otprilike svaka tri do četiri a najvažnije je u proljeće kad se gamad počne kotiti. Iako su i jeseni ovdje u Dalmaciji prilično tople i vlažne pa je potrebno staviti negdje krajem 9. početkom 10, mjeseca...uglavnom ovdje još patimo od komaraca.

Moj westie se slučajno prije par godina zarazio buhama na šišanju, i pokušavali smo svim i svačim ali ništa nije bilo efikasno i efektivno kao frontline combo...jednostavno i lako je riješio problem sa kojim smo se mučili oko mjesec dana. Bitna je pravilna aplikacija prije svega, moraš se točno pridržavati uputa s obzirom na kilažu psa i da tekućina uglavnom dopre na kožu...ne smije ga se kupati dva dana prije i dva dana poslije. Znam da ti buhe smetaju ali pusti jadnog psa da ti se odmori neko vrijeme od pustih sredstava i ostalog...uostalom pse ne treba kupati, ili barem što rjeđe, možda samo sa vodom kad se uprljaju...oni imaju svoj obrambeni sustav i što ga više futraš kozmetikom smanjuje mu se prirodna ravnoteža. Šampone nastoj izbaciti. Oni nisu ljudi iako i ljudi sa time pretjeruju. Bitno je četkanje, ako nekad ode u more ili čistu rijeku, jezero to je ok. Jasno ako se zablati ili uprlja šapice ako je u stanu operi samo sa mlakom vodom.
Ovo ti je samo moje iskustvo sa moja dva psa, jedan Westie a drugi mješanac. Westie je 11 god star, mješanac tri i da kucnem u drvo nikad nisu imali problema ni sa dlakom niti kožom, zdravi su psi i lijepo izgledaju. I hrana je važna, kao i da su što više vani, na zraku,u pokretu, bez obzira na godišnje doba. Psi su psi a ne ljudi ili djeca a ljudi to često zaboravljaju i onda tretiraju pse na pogrešan način---
pozdrav......

win32
23.11.2011., 17:14
Otisao sam danas kod veterinara i on mi je dao neki Stronghold za kilazu mojega psa....kaze da ce to biti dovoljno, ali da moram ponoviti nakon mjesec dana obavezno.

Stavio sam to kada smo bili vani psu na kozu, ali bila je kao neka maglica pa je malo palo i neke kao kisice (magle ili sta vec) na psa....nadam se da to nije problem.

Da, potrudio sam se to aplicirat na kozu no ostalo je i nesto toga na dlaci. Dali je to ok, ili da kupim jos jednu ampulu i stavim mu odmah jos jednu ako sam zahebao?

Psa nemam obicaj kupati posto znam sta je pas, a sta su ljudi. Ok, okupam ga cca dva puta godisnje u samponu (i to ne u nekim glupostima) i to je to.
Kupanje spominjem posto je ovo malo vanredni slucaj te neke stvari nisu normalne zar ne!? Kako god, stavio sam mu taj Stronghold samo ne znam dali je ok posto je na tome mjestu sada kao nesto bijelo (male grudice).....no vecina je naravno na njegovoj kozi te je stan jos jednom posprican sa tim Biokillom.

Sve njegove stvari za spavanje su pobacane, sve je detaljno pospricano vec par puta sa Biokillom (uostalom, stanujem u jednosobnome stanu pa i nije neki problem sve prespricat).....a i danas sam jos jednom sve prosao sa njime.

Brine me jedino ako nisam taj Stronghold dobro stavio posto smo bili vani te dali da kupujem odmah jos jednoga ili je i ovo ok? Znam da gnjavim, ali brinem se za psa i zao mi ga je pa zato i pitam dali je to ok stavljeno sa obzirom da smo bili vani na toj magli (sada je gotovo i ne isplati se plakat ako ne valja) pa je palo ocito i malo vlage na njega ili je to ok?

Citam da su tu nekima skakale buhe po stanu, nogama i sl.....kod nas toga hvala Bogu nema...ne lete buhe okolo i ne grizu nas na svu srecu posto ih ni ne vidim (niti ih osjetim) vec samo znam da su tu kada cesljam psa te ih onda vidim (iscesljam i jajasca i velike buhe sa furminatorom) ili kada vidim da se grize radi njih.

P.S.

U DM-u sam danas platio Biokill 30 kn dok je u Petshop-u skoro 60 kn, tako da sam bar tu ustedio lovu i znam kuda cu ici ako cu opet sve spricati sa njime.

tince
23.11.2011., 18:29
Otisao sam danas kod veterinara i on mi je dao neki Stronghold za kilazu mojega psa....kaze da ce to biti dovoljno, ali da moram ponoviti nakon mjesec dana obavezno.

Stavio sam to kada smo bili vani psu na kozu, ali bila je kao neka maglica pa je malo palo i neke kao kisice (magle ili sta vec) na psa....nadam se da to nije problem.

Da, potrudio sam se to aplicirat na kozu no ostalo je i nesto toga na dlaci. Dali je to ok, ili da kupim jos jednu ampulu i stavim mu odmah jos jednu ako sam zahebao?

Psa nemam obicaj kupati posto znam sta je pas, a sta su ljudi. Ok, okupam ga cca dva puta godisnje u samponu (i to ne u nekim glupostima) i to je to.
Kupanje spominjem posto je ovo malo vanredni slucaj te neke stvari nisu normalne zar ne!? Kako god, stavio sam mu taj Stronghold samo ne znam dali je ok posto je na tome mjestu sada kao nesto bijelo (male grudice).....no vecina je naravno na njegovoj kozi te je stan jos jednom posprican sa tim Biokillom.

Sve njegove stvari za spavanje su pobacane, sve je detaljno pospricano vec par puta sa Biokillom (uostalom, stanujem u jednosobnome stanu pa i nije neki problem sve prespricat).....a i danas sam jos jednom sve prosao sa njime.

Brine me jedino ako nisam taj Stronghold dobro stavio posto smo bili vani te dali da kupujem odmah jos jednoga ili je i ovo ok? Znam da gnjavim, ali brinem se za psa i zao mi ga je pa zato i pitam dali je to ok stavljeno sa obzirom da smo bili vani na toj magli (sada je gotovo i ne isplati se plakat ako ne valja) pa je palo ocito i malo vlage na njega ili je to ok?

Citam da su tu nekima skakale buhe po stanu, nogama i sl.....kod nas toga hvala Bogu nema...ne lete buhe okolo i ne grizu nas na svu srecu posto ih ni ne vidim (niti ih osjetim) vec samo znam da su tu kada cesljam psa te ih onda vidim (iscesljam i jajasca i velike buhe sa furminatorom) ili kada vidim da se grize radi njih.

Moj ti je savjet da ništa sada ne radiš niti kupuješ, pusti psa i vidi za par dana, problem bi se trebao riješiti. Nisam čula za Stronghold ali ako djeluje super. Nemoj ga ni češljati. Nemoj previše brinuti za psa, buhe jesu gnjavaža, ali psi su stoljećima preživljavali bez frontline i sličnih stvari.....doduše naši preci su koristili vrlo efikasno prirodno sredstvo protiv nametnika, biljku buhač koja raste u Dalmaciji (nije rijetka) i u 19. st. je bio unosan biznis, samo su naši seljaci to brali i sušili a Austrijanci slali na preradu dalje, tako da lokalci nisu imali previše koristi od toga. Uglavnom procedura prerade buhača da bi se dobilo efikasno sredstvo protiv nametnika je malo kompliciranija koliko sam čula, ali ne neizvediva.
Uglavnom, pusti psa neko vrijeme, ja bi mu dala 5 dana da vidiš da li mu je bolje...ako ne odi vetu i traži frontline combo...nisam ni ja čula da su nekom buhe tako skakale po stanu, i strašne probleme, više su to nametnici životinja koje se mogu zaraziti i linčinkama tamo gdje obitavaju ako se mjesto ne čisti, pere, provjetrava i slično..combo ti uništava i te ličinke gdje mu je ležaj i sl...

Nemoj brinuti jer problem nije strašan, iz tvog posta...jedino što živcira:503:

win32
23.11.2011., 21:24
A dali je ok sto mu je dio toga zavrsio na dlaci, a ne na kozi? Dali je problem sto je to dio na dlaci, a dio na kozi?

Pimpinell@
23.11.2011., 22:18
A dali je ok sto mu je dio toga zavrsio na dlaci, a ne na kozi? Dali je problem sto je to dio na dlaci, a dio na kozi?

Koliko sam shvatila pas ti ima bogatu dlaku..a takvu niej lako natopiti sredstvima..i onda si u začaranom krugu..mjesta gdje leži su i dalej izvor buhe poskaču i na druga se mjesta ugnijezde pa opet na psa i tako dalje..
Malo dugotrajni proces.
Posjeti onu temu na koju sam te poslala...
I pogledaj čime se ljdui riješavaju buha..a i ciklus dugo traje..ubiješ buhu ali ne i jaje, pa se jaje izlegne opet u buhu i tako dalje...

Upornost..

win32
24.11.2011., 00:37
Da, ima gustu dlaku...pit bull.

Nego, dali smeta sto je dio toga ostalo na dlaci?

Ok, sada sam mu stavio to....za cca 10-ak dana cu jos jednom sve Biokillom...za mjesec dana opet taj Stronghold, makar mi je vet rekao da ce sve otici nakon sto dva puta stavim taj Stronghold u razmaku od mjesec dana.
Iskreno, nisam Stronghold nikada koristio vec samo prije Frontline pa ne znam kakav je....nadam se da je ok (dao mi ga je onaj vet u Selskoj, preko puta skole).
Sada mije bed sto ne znam dali je problem sto je dio toga zavrsio na dlaci...no mislim da to ipak nije toliki problem jer tako mi je prije bilo i sa Frontlineom pa je bilo ok.
Nema nista na mjestu gdje spava jer to je sve odmah ili baceno ili odmah stavljeno na iskuhavanje, a prije toga poprskano Biokillom dok je cijeli stan vise puta sprican sa Biokillom (bas svaki dio stana koji nije kao sto rekoh velik pa je lako sve pospricat....od podova do kreveta, ispod kreveta, ormara, vrata, zavjesa, prozorskih klupcica, balkona, zidova, polica, knjiga i sl.).

Pimpinell@
24.11.2011., 01:20
:lol: sorry spominjao si češljanje...a nisam dalje čitala :lol:

tince
24.11.2011., 18:45

Pa ne znam točno, trebala bi što veća količina završiti na koži..ali nema veze, drži se zasada uputa veterinara, to ti je najpametnije...znači za mjesec dana po još jednu dozu strongholda, a ako se buhe ne povuku ni tada u nekom kraćem vremenu, uzmi taj frontline combo. to je jedino pametno što ti ja mogu savjetovati...inače možeš eksperimentirati do besvijesti...izmučićeš se , a sirotog psa još više...da ne govorim o možda neželjenim nuspojavama i posljedicama po psa sa tolikim kombinacijama...:(

mucasta666
26.11.2011., 21:11
meni uvijek pol upije dlaka, jer nemres macoru/pesu iskljucivo na kozu nakapat...nema toliko gole koze:) i uspije pobiti gadne buhe..i ja sam se namucila doslovce cijeli stan temeljito sterilizirala, pranjem na 90 stupnjeva,biokillom sve natopila, frontline combo i trebalo nam je 2 ciklusa da uspiejmo do kraja ih istrijebiti

Merlina
04.12.2011., 09:16
Pas mi ima buhe, jutros sam to konačno shvatila jer sam ih našla par kako bježe po njemu.
Dobra vijest je očito da to nisu one koje prelaze na ljude. Prije par dana bili kod veta spomenuli kako smo našli neku bubicu, kako se češe i grize oko repa, no nisu obratili pažnju na to tada.
E, sad pročitala sam od početka ovu temu i ono što sam uspjela skužiti je da ništa shvatila nisam :confused::ne zna:

Dakle, jedni kažu frontlajn, jedni kombo, jedni biokil, čaj od lovora, šampon protiv buha:confused::confused::confused:

pesek nosi dva mjeseca scalibur ogrlicu koja bi trebala djelovti i protiv buha, no to toga očito ništa :ne zna:.

Molim vas konkretan savjet čime tretirati u ovom trenutku psa?

mucasta666
04.12.2011., 14:59
frontline combo djeluje na sve stadije razvoja, njega toplo preporucam.
Ovi ostali su ok, al opet niti jedan ne djeluje toliko temeljito na sve stadije razvoja buhe.
Bio kill se kupi u Dm-u za 30 kn i nakon sto se zivotinji stavi ampula, se prostor di zivotinja boravi temeljito posprica bio killom. I stan ukoliko boravi u njemu, da ubije one buhe koje ce pobjeci sa psa nakon sto se stavi ampula. Nije ih lako istrijebiti.
Šamponi su p dim, bacanje novaca.

annihilated
04.12.2011., 18:57
isti problem, mučili smo se s buhama 2 mjeseca. moj cucak uvijek pokupi mačje buhe. i kad dođem u pet shop oni mi uvale jednu vrstu ogrlice, kod veterinara jednu 50 kuna skuplju bokte, a zapravo je to sve isto sranje i niš ne pomaže. :D
prvi put smo ih se riješili tako da smo ga oprali sa šamponom, jajašca koja ostavljaju buhe smo morali iščešljat, prstima vadit,kako god. tepihe oprat sve, oprat krevetić. i riješeno :) treba imat živaca za to xd

pikuli
04.12.2011., 20:23
zanima je li u našem slučaju neophodno odmah krenuti u totalni rat protiv buha, tj. tretirati cijeli stan.

danas sam na psu našla dvije buhe. jednu ulovila prstima i zgnječila, druga mi je pobjegla. pošpricala sam je nekim biljnim sredstvom za štence i rukama počupala jednu nakupinu crnih točkica na njenom trbuhu (skupa sa dlakama).
sutra u jutro idem po frontlajn kombo i nadam se da se susret sa buhama više neće ponoviti.

do prije dva tjedna imala je neku jeftinu ogrlicu protiv buha i krpelja koja je djelovala, no onda su se zaredala uvaljavanja pa joj nisam stavila novu. :504:

inače, kujica spava na kauču u dječjoj sobi, ne ide na krevete (samo na kožne kaučeve), u stanu nemamo tepiha.

nik0lina
05.01.2012., 23:17
Dali netko zna, smijem li biokill špricati direktno na životinju?

U ovom slučaju perzijsku macu. Prošli put kad je imala buhe trebalo mi je 6mj. da ih se riješim i puno je koštalo s obzirom da je tako dugo trajalo. To je kućna mačka, prvi put kad je imala buhe je ispala kroz prozor dok se stan renovirao. Sada u zgradi ima jedna ulična mačka koju svi uporno puštaju unutra, a moja mica je ratoborna tako da kad otvorim vrata ova odmah skoči na tu uličnu mačku, tako je i dobila buhe opet.

Dobila je već ampulu prije 10-ak dana i kupala sam je prekjučer, međutim sad sam vidjela 3 ogromne buhe što znači da su preživjele i kupanje i ampulu.
Ubijam ja njih sama koliko mogu s obzirom da je maca nervozna i ne može biti toliko dugo na jednom mjestu.
Ne želim se maltretirati s time opet 6mj., pa ako ima netko neki dobar savjet :)

mopsica
05.01.2012., 23:41
ne!!! psa još ajde, ali za mačku je to otrovno
pošpricaj satn sa bio killom i kad se dobro osuši pusti macu
a njoj stavi frontline combo ili još bolje advocate ili stronghold, i nemoj ju kupati do stavljanja iduće (za mjesec dana)

Shilla
07.01.2012., 07:54
Imam jedno pitanje.

Moja kujica se okotila i ima dva mala peseka, ali neko vrijeme nije imala buhe pa ih je sada dobila pa se bojim da ih ne dobe stenci, a ne znam sto napraviti jer bojim se da se stenci ne otruju, zapravo el je to stetno za njih?

Molim vas pomoc! :confused:

pikuli
07.01.2012., 08:00
prije svega je neugodno iako mogu dobiti i pseću trakavicu koju prenose buhe. odi kupiti neki sprej protiv buha koji je za štence i dobro pošpricaj i mamu i malce, makni ih na drugo mjesto i dobro očisti (najbolje dezinficirati) njihov prostor, promjeni posteljinu. nakon toga provjeravaj jesu li se buhe vratile i trebaš li ponoviti čišćenje.

Shilla
07.01.2012., 10:23
hvala :)

sunčica_zg
07.06.2012., 10:52
Pitanje ..jel smijem neopitroidom naprašit skotnu kuju? inače sam ga najnormalnije koristila dok nije bila skotna, i obično mi on pomaže, al sad me malo frka s obzirom da je skotna ..

jablanib
07.06.2012., 13:37
Mačke, buhe i dijete od godinu dana....Što napraviti u toj kombinaciji?

peggy-nely
07.06.2012., 21:24
Najbolje pitaj veterinara, ali meni je moj preporučio Frontline sprej kao najbolje sredstvo.
I nemoj se bojati za bebu, neće ju/ga buhe napast.

jablanib
07.06.2012., 23:00
Hvala na odgovoru, prenesem...ja sam to isto savjetovala...malo mačke našpricati, malo mjesta gdje leže i paziti da dijete baš ne liže prste...

Meron
29.06.2012., 12:40
So, kupio sam Fypryst ampulu za buhe i krpelje i moram javiti da stvar efikasno i uspješno djeluje na moju retrivericu i to u kratko vrijeme. Nakapao sam na kožu 5 kapi od glave pa uzduž leđa i repa i već nakon 15 minuta su neke počele izlaziti na površinu i crkavat. Doduše, ne znam jeli ovo ovako djelotvorno i na jajašca, ličinke i kukuljice, pa i za krpelje ali za odrasle buhe sigurno je! :) U biti ću to saznati kroz nekoliko tjedana korištenja sad kad sam kupio. Osim toga, dosta je jeftiniji od Frontlinea, a u sastavu je jednak kao i Fypryst.

mopsica
29.06.2012., 14:01
na razvojne stadije ne djeuluje, zato bi trebao stan pošpricati sa Bio killom (kupiš u DMu)

Vivy
29.06.2012., 14:05
ja sam se buha riješila kombinacijom šampona protiv buha, onog češljića sa sitnim zupcima, frontile comba i biokilla...

....kad kažem "ja"...mislim "moji pesi" jetle... :rofl:

Emma_86
29.06.2012., 14:19
Ok, ostala sam u najmanju ruku iznenađena kad mi je vetica rekla, da je ono crno zaljepljeno na trbuhu od kujice, izmet od buhe :confused: (priznajem da nisam znala što je to :ne zna:)

I da to znači da ima makar jednu buhu na sebi koja šeta po njoj, sere, itd. :503:

A uredno dobiva ampule i špricam ih još prije izleta s Herbamaxom. Trenutno ima Exspot. Buhu vidjela nisam, govno je očito tu dakle i ona :503:

Vivy
29.06.2012., 14:23
Ok, ostala sam u najmanju ruku iznenađena kad mi je vetica rekla, da je ono crno zaljepljeno na trbuhu od kujice, izmet od buhe :confused: (priznajem da nisam znala što je to

Kako to izgleda?

osim kaj je crno :-)

Tabby
29.06.2012., 14:27
da i mi smo to sredili sa šamponom + frontline combo

dini5
29.06.2012., 15:07
Može li se koristiti ogrlica protiv buha na malom mačiću od 2-3 mj? ;)

nusazvrk
29.06.2012., 15:09
Da li je netko cuo za buhac i da se on koristi izmedju ostalog i za suzbijanje buha kod zivotinja? I da li je 100% siguran za primjenu kod pasa i maca?

Emma_86
29.06.2012., 15:15
Kako to izgleda?

osim kaj je crno :-)

Pa onak nešto kao da su jako tamne skoro crne krastice... ali nije tako suho kao da bi bila krastica, nego je mekše i zaljepljeno za kožu i dlaku (s noktima sam skidala :rolleyes:)... nekad bude veća nakupina nekad manja... ovo što sam ja okazala vetici, su bile recimo po milimetar veličine, buhino govno :504:

Miss Bathory
29.06.2012., 18:02
Da li je netko cuo za buhac i da se on koristi izmedju ostalog i za suzbijanje buha kod zivotinja? I da li je 100% siguran za primjenu kod pasa i maca?

kod maca nikako jer je aktivni sastojak u buhaću permetrin koji je toksičan za mačke!
kod psa smiješ, a sad o uspješnosti suzbijanja isključivo time nemam iskustva ali nekako sumnjam, jer su ti prirodni piretroidi (aktivne tvari u buhaću) jako osjetljive na svjetlost. zato su i izumili sintetske (advantix, exspot)

mopsica
29.06.2012., 18:07
Pa onak nešto kao da su jako tamne skoro crne krastice... ali nije tako suho kao da bi bila krastica, nego je mekše i zaljepljeno za kožu i dlaku (s noktima sam skidala :rolleyes:)... nekad bude veća nakupina nekad manja... ovo što sam ja okazala vetici, su bile recimo po milimetar veličine, buhino govno :504:

ako kad smočiš postane crveno (od krvi), ako ne onda je obična prljavština :p

arte
29.06.2012., 20:30
ako kad smočiš postane crveno (od krvi), ako ne onda je obična prljavština :p

To je izmet od buhe? Ali ja sam pronašla neke minijaturne crne točkice oko psa, koje kad pritisnem puknu i budu krvave, ali lagano hodaju :eek: Ja sam mislila da je to buha...naime nisam vidjela ni jednu buhu.... kako ona zapravo izgleda? Na googlu su uvećane fotke pa zapravo ne znam veličinu u stvarnosti. I kako izledaju jajašca? Totalno sam zbunjena s tim, ne znam kako što izgleda :confused:

Upravo muku mučim ovih dana, pretpostavljam buhama, jer se mi se pas užasno češkao i pronašla sam te točkice po dlaci .. i također mu se napravila rana i krasta na leđima iznad repa (alergija na slinu buhe kaže vet.)...bila sam u vet. apoteci i dali su mi neku tekućinu SEBACIL koja se razrijedi s vodom i s tim sam okupala psa i onda mu stavila Killtix ogrlicu ...

Da li je netko koristio taj Sebacil? Da li moram ponoviti postupak? :confused: Vet. u apoteci je rekao jednom dovoljno, ali ....

Imam psa godinama, ali ovo je moj prvi susret s ovim problemom ... i vidim ovdje da bi mogao i potrajati :eek:

Meron
29.06.2012., 20:40
Može li se koristiti ogrlica protiv buha na malom mačiću od 2-3 mj? ;)

Ja ti nikako nebih savjetovao da koristiš ogrlicu na još tako malom mačiću. Ampule također. Bolje i sigurnije Frontline sprej ili šampon za buhe.

Miss Bathory
29.06.2012., 22:36
ampula smije na mačića starijeg od 2 mjeseca i(li) težeg od 1kg :)

i definitivno ne bih ni ja stavljala ogrlicu, prejaka koncetracija za tako malog bebača + kaj su zaigrani i blesavi pa da se još ne udavi

nusazvrk
30.06.2012., 00:20
kod maca nikako jer je aktivni sastojak u buhaću permetrin koji je toksičan za mačke!
kod psa smiješ, a sad o uspješnosti suzbijanja isključivo time nemam iskustva ali nekako sumnjam, jer su ti prirodni piretroidi (aktivne tvari u buhaću) jako osjetljive na svjetlost. zato su i izumili sintetske (advantix, exspot)

Hvala puno Bathory !!! :-)) Necu ja to po nikome osim po ruzama (fakat su nestale usi :-)) ) no one su mi za ukras ne za jelo, a moje bene svakako bez 100% provjere nece to dobit na sebe. Cula sam da je dobar za buhe pa sam pitala jer sigurno takva info dolazi i ne samo do mene pa da svi znamo.
Jos jednom PUNO HVALA :.))))!!!

mopsica
30.06.2012., 10:58
To je izmet od buhe? Ali ja sam pronašla neke minijaturne crne točkice oko psa, koje kad pritisnem puknu i budu krvave, ali lagano hodaju :eek: Ja sam mislila da je to buha...naime nisam vidjela ni jednu buhu.... kako ona zapravo izgleda? Na googlu su uvećane fotke pa zapravo ne znam veličinu u stvarnosti. I kako izledaju jajašca? Totalno sam zbunjena s tim, ne znam kako što izgleda :confused:

Upravo muku mučim ovih dana, pretpostavljam buhama, jer se mi se pas užasno češkao i pronašla sam te točkice po dlaci .. i također mu se napravila rana i krasta na leđima iznad repa (alergija na slinu buhe kaže vet.)...bila sam u vet. apoteci i dali su mi neku tekućinu SEBACIL koja se razrijedi s vodom i s tim sam okupala psa i onda mu stavila Killtix ogrlicu ...

Da li je netko koristio taj Sebacil? Da li moram ponoviti postupak? :confused: Vet. u apoteci je rekao jednom dovoljno, ali ....

Imam psa godinama, ali ovo je moj prvi susret s ovim problemom ... i vidim ovdje da bi mogao i potrajati :eek:

da... buha skače, a ne šeta
dobar je sebacil, ali morat ćeš i stan u bio killu

jajašca ne vidiš

MaryM
30.06.2012., 17:32
Danas sam prvi put aplicirala ampule na naše 3 mačke (Frontline Combo).

Imaju kratku dlaku, ali doći do kože je skoro mission impossible.

Jel netko ima isti problem ili sam ja najnesposobnija vlasnica ever? :D

Emma_86
30.06.2012., 18:07
Hm pa iskreno meni je puno lakše staviti ampulu psu s dužom dlakom, nego kratkom. Jer kad je duža dlaka, naravno i mekša, lijepo je mogu prstima razmaknuti i aplicirati sadržaj baš na kožu... A kad kod kratkodlakih, ne mogu razmaknut baš, pa se više razlije sadržaj i ode po dlaci...

A da ne spominjem Max Biocide, što se to razlijeva užasss... pola prolijem, sve nekako kližu kapljice po dlaci :503:

MaryM
30.06.2012., 18:56
Sad mi je lakše - možda će ono što je završilo na koži biti dovoljno :D

Meron
30.06.2012., 19:24

Ala si me nasmijala :rofl: hodajuće mini dark točkice koje pod pritiskom krvavo puknu. Oko psa? Možda su neki sićušni mravi ili tko zna što jer buhe obično skaču. Iskreno ne znam o čemu pričaš, izmet buhe izgleda kao zrnca šećera i mogu biti na jednom mjestu u nakupinama. Buha (http://bayer-veterina.hr/html/images/upload/macke/buhe/2.jpg), e sad samo zamisli da je ovo sitno kojih dva ili više mm, ima manjih, a i malo većih, tamno smeđe boje baš kao na slici, na dlaci po koži ih možeš vidjeti kako jako brzo bježe/hodaju al' kad ih odvojiš skaču k'o skakavci na sve strane. :p

bubley
04.07.2012., 11:59
Pozdrav svima, treba mi savjet!
Situacija je sljedeća: Ima možda nekih tjedan dana da sam mačku stavila ampulu protiv buha. Ali nakon toga, njemu je čitava glava - sve oko njuškice i očiju krcata buha! :eek: Sve neke male crne točkice i već formirane buhe koje bježe kad ih pokušam maknuti....Kako je to moguće kad sam mu stavila ampulu prije par dana? :504:
Imate li kakav savjet, što da sljedeće kupim da mu se to povuče, jer je jadan nervozan, sve ga češe, još je i vruće...Inače, mačak ima 1,5 - 2 godine.

mopsica
04.07.2012., 13:55
koju ampulu?

bubley
04.07.2012., 15:42
koju ampulu?

Fypryst od Krke.
Stavila sam mu tu istu ampulu i prije par mjeseci, u proljeće, i sve je bilo u redu. A prije toga sam koristila Frontline, i s njom je isto bilo sve ok.

mopsica
04.07.2012., 16:50
stavi fronline combo ili još bolje advocate ili stronghold
morat ćeš i stan u bio killu te dobro usisati
dok se bio kill dobro ne osuši ne smije mačka u tu prostoriju

bubley
04.07.2012., 17:42
stavi fronline combo ili još bolje advocate ili stronghold
morat ćeš i stan u bio killu te dobro usisati
dok se bio kill dobro ne osuši ne smije mačka u tu prostoriju

Znači nije štetno ako mu stavim drugu ampulu u razmaku od nekoliko dana od te prošle Frontline?
Hvala ti na odgovoru :)
P.s. Što je to Bio Kill?
Mačak je uglavnom vani, pogotovo otkad je zatoplilo, a navečer spava na terasi pa se nadam da kućni prostor nije toliko u komi...usisavanje, pranje podova, nadam se da je to dovoljno :nezna:

peggy-nely
04.07.2012., 17:57
Ja sam svog mačića pošpricala sa frontline sprejem i još uvijek ima buhe. 5 puta sam ga špricnula. Jesam trebala više puta? On je težak samo 800 grama, pa sam se ravnala po tome.

malečka
04.07.2012., 18:17
Luna se stalno češka, al nisam pronašla buhe.. jel moguće da mi promiću ili možda ima problem s kožom?

Ne moraju biti buhe,njih bi trebala vidjeti jer polegnu jajašca po dlaci.
Može biti da je zbog linjanja,moja se češka kada je intenzivno.Ako ne prestane kroz sljedeća 2 tj. odi vetu :)

mopsica
04.07.2012., 18:26
Znači nije štetno ako mu stavim drugu ampulu u razmaku od nekoliko dana od te prošle Frontline?
Hvala ti na odgovoru :)
P.s. Što je to Bio Kill?
Mačak je uglavnom vani, pogotovo otkad je zatoplilo, a navečer spava na terasi pa se nadam da kućni prostor nije toliko u komi...usisavanje, pranje podova, nadam se da je to dovoljno :nezna:

a neka prođe bar tjedan dana, ako misliš da možeš okupati miceka okupaj ga, pa onda za par dana stavi ampulu
bio kill se kupuje u DMu (oko 30-40 kn) i služi za "raskuživanje" prostora i namještaja
problem jer buhe žive (i još važnije polažu jajašca) vani, a na životinjama se samo hrane

Ja sam svog mačića pošpricala sa frontline sprejem i još uvijek ima buhe. 5 puta sam ga špricnula. Jesam trebala više puta? On je težak samo 800 grama, pa sam se ravnala po tome.

ne, mora biti potpuno mokar, rukavice i dobro utrljaj, naravno pazi na oči i usta

Majadl
04.07.2012., 18:31
Ne moraju biti buhe,njih bi trebala vidjeti jer polegnu jajašca po dlaci.
Može biti da je zbog linjanja,moja se češka kada je intenzivno.Ako ne prestane kroz sljedeća 2 tj. odi vetu :)

Hvala :)

Antaria
05.07.2012., 08:29
Vidim da mnogi s labradorima imaju problema sa čestim svrbežom... Moja se često grebe, a nema buhe, već ima problema s analkama (jako joj se čepe i teško prazne) a preko ljeta ima alergijski dermatitis (točno kako počne ambrozija) tako da predpostavljamo da je ona uzrok alergije.
Sve više pasa ima alergijske probleme. Vlasnici prvo pomisle na buhe, ja na svojoj nikad u životu nisam našla buhu. Buhe potražite u području di ima najmanje dlake, znači na trbuhu, preponama, oko spolnog organa. Ako ih tamo ne vidite onda ih ni nema, pa najbolje otić veterinaru da ustanovite uzrok svrbeža i da ga bar ublaži :mig: