PDA

View Full Version : Svadbeni kolači i torte

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

sly47
30.10.2008., 18:10
Meli su preprefini :mig:
al su među skupljim koliko me sječanje služi.... zadnji puta kad sam uzimala bila je 110 kn kg.... a mislim da su za svadbe iste cijene...
pa kaj je kg kolača tak otišla gore odkad sam se ja udavala :misli:

Francesca
30.10.2008., 18:15
pa koliko sad pratim sve vezano uz vjenčanja - svaku jesen cijene odu gore minimalno 20% ovisi kako na što...

strašno kaj ne? bolje se onda što prije udat :lol:

sly47
30.10.2008., 18:28
pa koliko sad meli sad uzima za kg kolača?

uf.... sreća pa sam udaju obavila :zubo:

neki dan sam i za Lido ćula da je stolica neznam 50 i neš eur pa sam se šokirala...

llely
30.10.2008., 18:29
Meli su preprefini :mig:
al su među skupljim koliko me sječanje služi.... zadnji puta kad sam uzimala bila je 110 kn kg.... a mislim da su za svadbe iste cijene...
pa kaj je kg kolača tak otišla gore odkad sam se ja udavala :misli:

Meli su prefini njam njam :cerek: .. mi smo imali iz Mignona..isto jako fino..100 kuna kila, ali kod nas su bili u cijeni menija .. no čisto informativno ako nekome treba

sly47
30.10.2008., 18:38
joj ja pamtim kad mi je 80 kn u meliju bilo extra skupo... :rofl:
inaće često uzimam njihove kolače za fešte doma kad nemam volje peći i fakat su mi super...i torte su mi jaaako fine... ono 110 kn za kg mi nije strašno kad uzimam kilu dvije.... ak mi padne na pamet opet se udavati budem se brzo razuvjerila pogledom na aktualne cijene :zubo:

missy22
01.11.2008., 19:42
Hej,
Da li je netko možda imao iskustva sa slastičarnom Osmijeh i kolika je cijena kolača? Help please!:)

Reina
03.11.2008., 07:45
Hej,
Da li je netko možda imao iskustva sa slastičarnom Osmijeh i kolika je cijena kolača? Help please!:)

mi smo od njih uzeli kolače. 65kn/kg. jako su fini!!!!
zamjerka: kada smo se mjesec dana prije svadbe išli dogovarati za kolače, gospodin nam je rekao da će ih on dostaviti k nama doma i u restoran. kada smo došli dva dana prije da donesemo kutijice za kolače, rečeno nam je da si sami moramo doći po ove kolače za doma. tako da je dragi na dan svog vjenčanja morao voziti u brezovicu po kolače.
treba se s njima sve dogovoriti!!!!!!!
inače su kolači bili fenomenalni!
torta je bila u sklopu ponude restorana u kojem smo bili.
evo je, čokoladna torta.
http://img248.imageshack.us/my.php?image=dsc0150eu4.jpg
ukrasi su od naše cvjećarke mirele.

stipanovic
04.11.2008., 10:25
Evo ovo je bila naša torta, bila je pefina i prelijepo je izgledala, barem nama
http://hotimg26.fotki.com/p/a/83_131/239_115/torta-mladena-ka.jpg

madona
04.11.2008., 14:53
Bok !
Društvo ja se opet patim sa svatovima, ovaj puta sa kolačima , pa stoga molim Slavonce da mi kažu ako imaju iskustva sa kakvim dooooobbbbrrrrrim kolačima... Evini kolači? Katini kolači? Ili od kakve tetice kucne izrade? Hvala :s :W :W

Provjerena kvaliteta
i HACCAP
KROASANA OPATIJA
051 271 742

i ne možeš pogriješiti
:)

Francesca
04.11.2008., 18:55
curke najfriškije informacije iz Piece of cake :)

kila kolača 110 kn

rade torte za svadbe i sa i bez ticino mase... ja sam pitala za nekih 70 ljudi i sa ticinom mi je rekla 800-900 kn i to max, kaže da možda i jeftinije jer ne zna što ću odabrati...

teta je jako jako jako ljubazna a torte su im jako jako jako fine.
danas je kolega za ročkas donio njihovu čokoladnu tortu i odmah sam ju danas išla naručiti kumčetu za krstitke za subotu... torta za 200 ljudi oko 200 kn
imaju dostavu i za torte i kolače

ako imate puno ljudi možete dolje staviti onak veliku četvrtasu pa kombinirat dolje dva okusa, a gore onda još kat ili dva (to je baš preporučila mladenki koja je bila ispred mene u redu)

i tak, meni se čine full fleksibilni jedino kaj su malo skupi ali pošto imam malo ljudi - priuštit ću si i taj gušt :)

blaah
04.11.2008., 19:14
La, laaa, laaaa, u piece of cake idem i jaaaaa, a jesi probala kolače ha, ha????????

Francesca
04.11.2008., 19:29
nisam probala jer sam ionako dobila kilu sad dok sam bila doma bolesna...

mislim da ću si kod njih naručiti za božić ono 2-3 kg pa nek bude od svih vrsta i onda ćemo isprobavat...

ali ova torta danas... isuse bože...
ja inače uopće ne volim čokoladne torte jer ne volim ništa čokoladno (volim samo čokoladu) ali ovo je bilo kao da stvarno jedeš čistu čokoladu... prepreprepredobro...

blaah
04.11.2008., 20:26
da, da, daaaaaa toooo hoćuuuu, to sam probala na tom roćkasu kao da je čokolada pravaaaaa:cerek:
a ja ti sve volim kaj podsjeća na čokoladu... smeđu boju općenito u sviiim nijansam za početak :mig:
moja tortaaaa od praaave čokoladeeee iz piece of cake-aaaaa:s

ATE13
05.11.2008., 08:38
http://img513.imageshack.us/img513/5131/00000084jp4.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=00000084jp4.jpg)http://img513.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
http://img509.imageshack.us/img509/1808/00000086vw7.th.jpg (http://img509.imageshack.us/my.php?image=00000086vw7.jpg)http://img509.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

nasa torta...
Mala Kuca Kolaca... :top:
Sva je osla... a i kolaci su osli dok si rekao keks...
Narucili smo 15 kg ... Samo za salu i samo kremaste... male kocke (pola od onih velikih slasticarskih)
Izaslo me je jeftinije nego sto sam planirala :top::mig:

nanica_27
05.11.2008., 14:55
I ja kažem - mala kuća kolača - definitivno - sve se pojelo, torta je bila fantastična i da znate - od kestena im je njamnjam......

Amarillis
05.11.2008., 15:01
mene bi kolaci trebali izaci 500 eura.. s tim da mi pece jedna zena, sa njenim materijalom, 1.5 kn po kolacu bez obzira daji je suhi ili sa kremom. a torte se narucuju posebno i one su oko 100 kn komad. kolaci su provjereno fini tako da se ne brinem za to.. jedino sad treba dragog natjerati da odemo do zene pa da se tocno dogovorimo sve...

arlenna
08.11.2008., 21:14
http://i304.photobucket.com/albums/nn196/vjencanjesnova/globus08_vincek.jpg

miss_djurdja
09.11.2008., 13:36
Je li netko imao iskustva sa slastičarnom Kašnar iz Dupca i Anastazija iz Domaslovca!!!

Francesca
09.11.2008., 17:12
miss djurdja - nedavno je kolegica donijela kolače koje je dobila od frendice nakon svadbe - i to nam je donijela ono što je ostalo nakon što je ona "počistila" ono što se njoj sviđalo... ali i taj ostatak ostataka je meni bio prepreprefin... i bili su od kašnara... tako da što se mene tiče - svaka pohvala

selena55
17.11.2008., 15:17
Ima li tko iskustva s Mašinim kolacima (iz Svete Nedjelje)??

petra26
19.11.2008., 19:42
Bok cure, mene zanima koliko kila kolača treba za cca. 150 ljudi uz to da ćemo djeliti za doma! Hvala

ljutka
19.11.2008., 21:51
ja sam danas išla do slastičarne kašnar, imaju super izbor a cijena je 80kn/kg što je stvarno prihvatljivo...njihova dostava i pakiranje na tacnama za salu

Francesca
20.11.2008., 07:37
kašnar - finooooo fino

maldenka
20.11.2008., 07:55
mi smo tortu uzeli u slastičarni Tom&Ana u sesvetama i prepreprezadovoljni smo bili a i svi gosti su tražili repete... a o izgledu da i ne govorim imate u mom potpisu.... sve u svemu 10/10

Reina
20.11.2008., 08:57
mi smo tortu uzeli u slastičarni Tom&Ana u sesvetama i prepreprezadovoljni smo bili a i svi gosti su tražili repete... a o izgledu da i ne govorim imate u mom potpisu.... sve u svemu 10/10

mi smo mislili uzeti kod njih suhe kolače, ali smo se odlučili za druge jer su nam bili malo bliži.
ali definitivno potpisujem činjenicu da su super fini! meni bi trebalo zabraniti ulaz kod njih jer bi ja smazala sve što imaju na displeju!
užasna sam!

G_abrielle
20.11.2008., 10:03
Koliko je kila kolača u Tom & Ana? I jel netko možda uzimao kolače u Orijentu u Maksimirskoj ili kod Horaka?

aancica
20.11.2008., 10:04
evo naše torte :)

http://img140.imageshack.us/my.php?image=foto711bc0.jpg

Mi smo sve uzeli kod njih...kolače za doma,salu,za kutijice tortu...i bili smo prezadovoljni....i gosti isto...:)..(zvali nas sutradana da di smo uzeli kolače da su bili njmnjmnjm)..

Inace vac godinama uzimam kolače kod njih i NIKAD ali NIKAD nisam bila nezadovoljna....OBOŽAVAM NJIHOVE KOLAČE...:)

G_abrielle
20.11.2008., 13:31
Dobro koka, a sad mi još daj brojke za te njami kolače:) Koliko kn kila? Koliko je koštala torta i za koliko ljudi je bila?

Francesca
20.11.2008., 16:18
aancice - ne vidim slikicu :(

meni su isto jako fini njihovi kolači :) mljac mljac

aancica
21.11.2008., 07:33
aancice - ne vidim slikicu :(

meni su isto jako fini njihovi kolači :) mljac mljac

ne kužim...ja kad kliknem otvori se hmhm aj plizz probaj ponovo pa malo sacekaj :)

Francesca
21.11.2008., 07:48
aaaaaaaaaaaaaaa sad vidim... slatkaaaaaaaa je... tak bi ja nekaj - jednostavno a baš lijepo

svaka čast na izboru :)

Blackie
21.11.2008., 08:09
da li netko zna dobru slastičarnu u zadru? :moli:

mala8
21.11.2008., 08:12
da li netko zna dobru slastičarnu u zadru? :moli:

da...hand made, super je, a zove se...Forumašice-Vjenčanja u Dalmaciji....
viruj mi nema boljih (sve, samo da vidimo Bleki na djelu :cerek:)

Blackie
21.11.2008., 08:25
da...hand made, super je, a zove se...Forumašice-Vjenčanja u Dalmaciji....
viruj mi nema boljih (sve, samo da vidimo Bleki na djelu :cerek:)

hahahaha...jube :K

mene na djelu ili mog svekra na djelu :mig:

mala8
21.11.2008., 09:43
hahahaha...jube :K

mene na djelu ili mog svekra na djelu :mig:

tebe...i fotografa.... :cerek:

p.s. ja radim najbolje rafaeliće na svijetu...a do tvog pira ću naučit još štagod...a do Zadrga nek stanem u svaku pekaru po 1 kolač...dolazim taman sa potrebnom količinom....

a sad bježim prije nego dobijem ukor....

evo, imam i prijedlog...savršena slastičarna u Marini, blizu ŠI....mislim da vrše dotavu...moja tortica je od tamo :cerek:

amfibija
26.11.2008., 13:48
Ja bih samo pohvalila u ZG Malu kuću kolača, kod njih smo uzeli i tortu i kolače - jako fino, prihvatljiva cijena, ljudi ljubazni. :)

G_abrielle
26.11.2008., 20:23
Cure dajte mi brojke please, vjerujem da su bili fini al trebam cijene za usporedbu ako nije problem:)

Afraid
27.11.2008., 08:16
Da....često viđam kombi od Tom&Ana kak prolazi,pa daj reci kolko je kila kolača?.....ja bi imala do 70kg kolača i tortu za 120 ljudi....u vinceku je rekla ženska da kakvu ja hoću košta 2000kn i činilo mi se jeftino....p.s jel iko čuo za one iz Karlovca što rade kolače,stalno izlažu na danima vjenčanja?

aranea
27.11.2008., 08:19
Da....često viđam kombi od Tom&Ana kak prolazi,pa daj reci kolko je kila kolača?.....ja bi imala do 70kg kolača i tortu za 120 ljudi....u vinceku je rekla ženska da kakvu ja hoću košta 2000kn i činilo mi se jeftino....p.s jel iko čuo za one iz Karlovca što rade kolače,stalno izlažu na danima vjenčanja?
bon pro i Karlovca??? Meni se nisu svidjeli...

zeljka2905
27.11.2008., 08:33
Niti moja mama (inace obozavateljica kolaca) nije bas bila odusevljena sa tim Bon Pro ili kako se zovu iz KA...iako su puno jeftiniji od drugih, ipak smo se na kraju odlucili za drugu osobu (slasticarnu) ali su zato oni koji jedu kolace bili zadovoljni...Ja ne mogu dati svoj sud jer ne volim suhe kolace...

G_abrielle
27.11.2008., 08:35
Afraid neznam otkud si ti al ja sam pitala u Dugom Selu u slastice kod Katice, rekli su mi 70 kn po kili ako uzimam preko deset kila i 10 kn torta po osobi s tim da oni računaju kilu kolača na 6 osoba. E sad, pošto bi ja imala oko 240- 280 ljudi na svadbi to mi se čini stvarno preskupo, samo torta bi me ispala 2500!! neznam, kak se vama čine te cifre.
S druge strane vlasnik restorana mi je ponudio da uzmem kolače od slastičarne s kojom on radi i to bi bilo 3 eur po osobi onda s tortom uključenom, pa sad, nemam pojma više, nemrem vjerovati da se nemože jeftinije. Kakva su vaša iskustva?

Afraid
27.11.2008., 08:38
A ne znam,ja fakat ne bi dala iznad 60kn kila.....

G_abrielle
27.11.2008., 08:40
Pa tako sam i ja mislila da negdje nađem za 60 kn eventualno 65 jer mi trebaju ogromne količine za tolike ljude, s tim da mi je frendica rekla da su njoj računali 1,20 kg kolača na 12 ljudi a ovi mi vele kila na šestoro? neznam kak to računaju. Željka kak su tebi računali kolko kolača po osobi?

aranea
27.11.2008., 08:42
A ne znam,ja fakat ne bi dala iznad 60kn kila.....
ispod 70kn bi se pitala kakvi su kolači...ako želišp jeftino, evo ti Bon pro...oni su 55kn...ali meni su kolači bili loši, jako loši!

G abrielle...ne isplati se uzimati od restorana... jer mi smo pitali gazdu hoće li biti za podjeliti, rekao je da hoće, ali ne za kutijice, nego maltene ono što ostane na pladnjevima to možeš podjeliti, a meni to nije dovoljno... jesi čula koja je cijena za sljedeću godinu??? :eek:

Afraid
27.11.2008., 08:43
Moja tetka je imala 150 ljudi i uzela je 60kg kolača

G_abrielle
27.11.2008., 08:44
Koja je cijena za iduću godinu? Za sablića misliš cijena? nisam ja mislila dijeliti kolače nego za salu i kod mene doma

G_abrielle
27.11.2008., 08:45
Afraid jel joj to bilo dosta kolača? Nikako da uđem u trag koje je najsretnije rješenje za tu kilu kolača na kolko ljudi?

Afraid
27.11.2008., 08:52
Afraid jel joj to bilo dosta kolača? Nikako da uđem u trag koje je najsretnije rješenje za tu kilu kolača na kolko ljudi?

Je,još nam je dala,meni kao kumi,užoj rodbini i tak

zeljka2905
27.11.2008., 08:56
Željka kak su tebi računali kolko kolača po osobi?

Joj opet isto pitanje....i to tesko...Sad se vise tocno ne sjecam...ali mislim da se radilo o nekih 10 do max 15dkg po osobi...Nismo uzeli puno kolaca (btw. nismo ni djelili) i jos je ostalo i djelilo se susjedima par dana...
Mogu ti tocno provjeriti kolko smo uzeli....ali to mi je sve doma a ja na poslu.:mig:

Ako ne mislite djeliti kolace, rade nemojte pretjerivati sa kolicinama jer ce vam stvarno sve ostati. Meni je ova cura iskreno rekla kolko mi treba jer se dobro znamo i bilo je taman. Veli da ljudi stvarno narucuju previse...:ne zna:

G_abrielle
27.11.2008., 09:01
Ma zato te i pitam jer znam da si već pisala da si dobro pogodila tu količinu. Škicni doma pa mi javi, to bi bilo pretpostavljam 10/15 dkg + kriška torte na to?

zeljka2905
27.11.2008., 09:09
Moja tetka je imala 150 ljudi i uzela je 60kg kolača

Woooooooooow...to je strasno puno...Mi smo mozda na 190 uzeli max 30 kg i bilo je i vise nego dovoljno...:ne zna:
Napominjem - nismo djelili kolace :mig:

zeljka2905
27.11.2008., 09:12
Ma zato te i pitam jer znam da si već pisala da si dobro pogodila tu količinu. Škicni doma pa mi javi, to bi bilo pretpostavljam 10/15 dkg + kriška torte na to?

Ma ne ljutim se ja :mig: ...nego je i meni to uvijek bilo jedno od najgorih pitanja...
Kolko se sjecam platila sam 1800 kn ili tak nekaj...to ti je onda 25/26kg...ali budem provjerila..nadam se da nebudem zaboravila..Nama je stvarno bilo naj taman :D ..Svaka kg vise bi bila previse...E da cak smo jedan tanjur ostavili i u sali za konobare kasnije...:D

Da rekla sam 10 ili max 15 dkg po osobi + naravno torta...Tortu ne brojim u kolace...

miss_djurdja
27.11.2008., 14:56
Mi kolače uzimamo prek restorana,a restoran uzima od slastičarne Kašnar :)
Po stolu ide 1,50 kg ( 15 stolova po 8 ljudi) u kutijice za djeljenje može ići 20dkg ili 30dkg.
Kila kolača nas prek restača dođe jeftinije nego da smo direktno išli kod njih. 75kn 1kg

Za tortu sam pitala u Tom & Ana i rekli mi za 100 ljudi 900kn, a u M&M mi rekli 1200kn..

ljutka
27.11.2008., 16:27
cure razmišljam o kolačima tom&ana, neka iskustva ?

annaaa
27.11.2008., 16:38
meni su najbolje torte od Torte i to...
na jednoj svadbi sam ih njupala, i mene je baš zapala od sira :cerek: bila je još od čokolade i čokolade i višanja i svi su hvalili. inače ta je slastičarnica u kaptol centru. ja sam mislila od njih uzet, al nisam ziher jer stefano cosattini radi i kolače i torte u spoonu, a ne sumnjam da je odličan. prvo ćemo probati naravno :klopa:

blaah
08.12.2008., 17:09
Dakle drage cure, ja danas otišla u meli i kupila od svih sitnih kolača po dva za probu i ne znam što im se dogodilo ali svi do jednog su koma....:ne zna:
živi šećer, svi imaju jednak miris i okus...
totalno sam se razočarala jer su mi do nedavno (zadnji put ih jela prije godinu dana) bili fini...
Dakle meli za mene otpada:kava:

Francesca
08.12.2008., 17:16
:( uf oni su mi bili rezerva...

mi u subotu idemo u Cukreraj jer je dragi neki dan otkrio da mu to frend drži sa ženom :lol: Tak da idemo tamo okušat sreću :)

blaah
08.12.2008., 17:23
velim ti, meni su svi do jednog koma... a mađarica koja im je uvijek bila super... ona krema blijedo bež boje umjesto smeđa, one kore se razmočile od te jadne kreme i ko da je cijeli kolač nepečen, a i kore imaju onaj gumasti filing ko kupljene a ne domaće kad onak fino rahlo hrskaju...
ma ja idem u piece sutra kupit njihove pa probat, a ak ni to ne bu dobro, onda Orient... u stvari idem sutra po obje kutije da odmah usporedim, ne da mi se više mislit o sto detalja...

maan
08.12.2008., 17:27
:( uf oni su mi bili rezerva...

mi u subotu idemo u Cukreraj jer je dragi neki dan otkrio da mu to frend drži sa ženom :lol: Tak da idemo tamo okušat sreću :)

Super su kolačići tamo, meni su u rangu s Emom ali su bili za dvadesetak kuna skuplji pa je slastičarna Ema prevagnula.:klopa:

blaah
08.12.2008., 17:40
Di su Ema i Curkeraj ak niš od ovog mog mi ne upali...

miss_djurdja
08.12.2008., 18:06
Ako je riječ o slastičarni Emi sa Malešnice...onda ti kolači meni nisu dobri...
Svi mi imaju isti okus... previše su mi kremasti,mađarice i šubarice...neznam to nije to!!!!
Moja preporuka slastičarna Kašnar...kolači su im mrak...pravi domaći,i lijepi sitni!!!!

annaaa
08.12.2008., 18:12
cukeraj je na jarunu, kila kolača je 100 kuna. meni su njihove torte odlične, kolači nisu loši. žena ne radi s margarinom nego maslacem, ne stavlja praškove, boje ni konzervanse. zato i jesu skuplji. imaju ti stranicu pa pogledaj http://www.cukeraj.hr/

annaaa
08.12.2008., 18:16
velim ti, meni su svi do jednog koma... a mađarica koja im je uvijek bila super... ona krema blijedo bež boje umjesto smeđa, one kore se razmočile od te jadne kreme i ko da je cijeli kolač nepečen, a i kore imaju onaj gumasti filing ko kupljene a ne domaće kad onak fino rahlo hrskaju...
ma ja idem u piece sutra kupit njihove pa probat, a ak ni to ne bu dobro, onda Orient... u stvari idem sutra po obje kutije da odmah usporedim, ne da mi se više mislit o sto detalja...

a zašto ne uzmeš od spoona, tj. stefana? mislim, sam me zanima, jel ima neki poseban razlog? :ne zna:
nisam još probala njegove kolače, al frajer je radio i kolače i tortu za europski summit, pa si mislim, ak je dobro premijerima da bu valjda i meni :D

blaah
08.12.2008., 18:29
čuj da ti iskreno velim, nisu mi ni ponudili kolače u meniju pa dok ti nisi počela pisati o njihovim kolačima islila sam da ih niti ne rade... ma idem prvo probat ove pa bum onda zvala i spoon pitat zakaj mi to opće nisu spomenuli...
Ma znam da hoću točno jednu tortu iz Piece-a, a seka mi je htjela poklonit kolače melijeve(dok smo još mislile da su super), a sad mi je onda prvi logičan izbor piece i za kolače da sve dođe s jednog mjesta... :)

annaaa
08.12.2008., 18:43
da, pa najpraktičnije je tako :) . a za kolače u spoonu, piše ti u ponudi onoj njihovoj.

blaah
08.12.2008., 18:47
ma kad ti lijepo kažem da ne piše na moje tri verzije ponude o kolačima nikaj.. i još se sjećam da sam kad sam vidjela da u meniju nude samo tortu pitala: aha, od slatkog je samo torta u ponudi? teta rekla da...
Možda je zaključila da ja ne jedem slatko:lol::lol::lol:

maan
08.12.2008., 19:41
Ema je na Malešnici. Ja tamo nisam nikad probala loš kolač a na svadbi su nas svi tražili njigov broj i sad masovno naručuju božićne kolače kod njih.
Mladencima daju pola kg kolača gratis pa se svi mogu uvjetiti kako su fini ili kao nekima kako su loši.

blaah
08.12.2008., 19:47
di na malešnici, to mi je blizu, da se ja kao ti neki uvjerim jesu mi fini il loši...

maan
08.12.2008., 19:53
di na malešnici, to mi je blizu, da se ja kao ti neki uvjerim jesu mi fini il loši...

Adresa je Malešnica 14, to ti je na kraju te ulice skoro kod željezničke pruge :mig:

G_abrielle
09.12.2008., 08:54
Sad ću vjerojatno pitati glupost al gdje je slastičarna Kašnar? I za ove koji su bili u Tom&Ana, kako računaju tortu, mislim na kojem principu? Da li ide tipa 12 kn po kriški pa puta osoba ili drugačije?

mali_cox
09.12.2008., 12:10
Kašnar ti je negdje u Dubcu, nisam točno sigurna gdje, oni će nama raditi svadbenu tortu jer nam je uključena u cijenu menija a restoran s njima ima ugovor.

G_abrielle
10.12.2008., 08:28
Hvala:)
ja sam se u međuvremenu sjetila da su mi top kolači bili na svadbi moje krizmane kume pred par godina. Ti ljudi su u međuvremenu otvorili obrt i imaju sve moguće deklaracije za proizvode koje inspekcija može tražiti. Idem za vikend na dogovor s njima,koliko mi je tip rekao preko telefona, kila kolača je 62 kn, ide 70 posto kremanih, 25 posto polusuhih i 5 posto suhih. Za tortu sam isto pitala i rekao mi je da je najskuplja koju su radili bila 1300 kn a dovoljna je za 200 čak i do 250 ljudi što mi odgovara jer bi ja imala toliko. Imaju i besplatnu dostavu iz Bjelovara do Vrbovečke Dubrave gdje mi je sala. Ja sam oduševljena jer su mi daleko najeftiniji a znam da sam se ubila u tim kolačima koliko su mi fini bili. Za vikend idem na dogovor pa vam javim detalje:)

aranea
10.12.2008., 08:41
Hvala:)
ja sam se u međuvremenu sjetila da su mi top kolači bili na svadbi moje krizmane kume pred par godina. Ti ljudi su u međuvremenu otvorili obrt i imaju sve moguće deklaracije za proizvode koje inspekcija može tražiti.

daj nemoj me zezat????
Ajd uzmi i meni dve kile da probam...baš me zanima...ajd molim te...pls pls pls

G_abrielle
10.12.2008., 08:48
Ej koka jutro!
Sjetila sam te se odma a sjetila sam se i probanaca. Moram zvrcnut ženu i pitat je jel bu imala kaj za prodat da probamo, rekla je da joj je ovo prvi vikend nakon dugo vremena da nema "gažu" s kolačima. Nazvaću je opet danas da vidim jel ima kaj za prodat.

ljutka
10.12.2008., 09:03
Sad ću vjerojatno pitati glupost al gdje je slastičarna Kašnar? I za ove koji su bili u Tom&Ana, kako računaju tortu, mislim na kojem principu? Da li ide tipa 12 kn po kriški pa puta osoba ili drugačije?

Kašnar ti je na Aveniji Dubrava, zgrada s desne zgrade prije okretišta Dubec.

aranea
10.12.2008., 09:06
hvala ti...ajd molim te...
čak i ako nema...javi kako je prošlo...išla bi i ja na razgovor... čini mi se fino :rofl:

G_abrielle
10.12.2008., 09:16
Ma budem ti javila al nadam se da će imat bar kilu nečega za probat, sumnjam da je u njihovoj kući vikend bez kolača. Meni zvuče solidno, tip je rekao da se radi ugovor s nama za taj datum, naprave nam ponudu s ciframa i sl. Ma i da nema ugovora bi ih uzela jer se nikad nisam toliko izguštala u kolačima ko u tim njihovim:)

Afraid
11.12.2008., 10:33
Gabrielle od kog si ono uzela kolače i tortu,nisam pratila?.......kašnar je pokraj videoteke za sve kog zanima poslje amadeusa ko ide od sesveta

G_abrielle
11.12.2008., 13:14
Nisam još uzela al idem u subotu na dogovor. Obrtnici u jednom selu pored Bjelovara, natipkam vam kaj sam saznala i dogovorila. Krenula sam u potragu za njima jer sam se njihovih kolača prejela na svadbi moje krizmane kume pred par godina.

lizianthus
12.12.2008., 09:19
ima ko preporuku slastičarne u Zg, nama treba samo svadbena torta na stalku s dostavom u Trajbar. :ne zna:

Francesca
12.12.2008., 09:57
lizi a jesi išla probati u onu MM u Rudešu koji rade s Trajbarom?
Meni su oni njih preporučili jer onda kao nemaš brige s tortom, samo izabereš a oni se brinu o dostavi...

Jedino još nisam išla tam probat...

annaaa
12.12.2008., 10:10
ko što sam već rekla, Torte i to u kaptol centru, meni najbolje torte...

frikuscha
12.12.2008., 11:03
ko što sam već rekla, Torte i to u kaptol centru, meni najbolje torte...

:cerek:
Mi smo im poslali mail za svadbenu i odgovorili su nam da nema problema samo što oni radi one dvije prefine torte koje jednostavno nemaju konstrukciju da bi se radile na kat.
No, kao ako smo zainteresirani i dalje oni ih mogu napraviti koliko komada treba.

lizianthus
12.12.2008., 11:04
QUOTE=Francesca;17582990]lizi a jesi išla probati u onu MM u Rudešu koji rade s Trajbarom?
Meni su oni njih preporučili jer onda kao nemaš brige s tortom, samo izabereš a oni se brinu o dostavi...

Jedino još nisam išla tam probat...[/QUOTE]

nisam išla još nigdje. :mig:
a torta je u našoj režiji pa sad ne znam kak bi to funkcioniralo sa slastičarnom koja i inače ima deal sa TT
upravo sam vidjela njihove torte na webu i iskreno, ne sviđaju mi se :(

annaaa
12.12.2008., 11:10
:cerek:
Mi smo im poslali mail za svadbenu i odgovorili su nam da nema problema samo što oni radi one dvije prefine torte koje jednostavno nemaju konstrukciju da bi se radile na kat.
No, kao ako smo zainteresirani i dalje oni ih mogu napraviti koliko komada treba.

da, oni tak rade. al ja sam bila na svadbi gdje nije bilo rezanja torte nego je samo došla na stol, tak im to nije bilo važno.
pa možete jednu razrezat a onda poslužit obje :ne zna:

micek-jerry
12.12.2008., 16:58
jel ima tko da mi pomogne razriješit dilemu:svadbena torta i kolači kod "Slastice kod Katice" u Dugom Selu ili kod "Tom & Ana" u Sesvetama?
već sam bila se odlučila za Katicu ali onda sam probala kolače kod T&A i prefini su mi. :ne zna:

miss_djurdja
12.12.2008., 17:33
ima ko preporuku slastičarne u Zg, nama treba samo svadbena torta na stalku s dostavom u Trajbar. :ne zna:

Odi baš u slastičarnu M&M, pa pogledaj fotke torti,imaju prekrasne.
Na webu takvih torti nema!!!
Mi smo bili kod njih u utorak,stvarno ima lijepih torti,al su mi malo skupi...!

ljutka
13.12.2008., 06:42
jel ima tko da mi pomogne razriješit dilemu:svadbena torta i kolači kod "Slastice kod Katice" u Dugom Selu ili kod "Tom & Ana" u Sesvetama?
već sam bila se odlučila za Katicu ali onda sam probala kolače kod T&A i prefini su mi. :ne zna:

ja sam se odlučila za Tom & Ana jer su kolači mljac:top:

G_abrielle
13.12.2008., 08:24
Micek meni je katica preskupa! Ja sam u dugom selu doma i prvo sam otišla njoj al cifre su mi prebolesne pa sam odustala. Ja ću imati 240 ljudi a samo za tortu su mi rekli 10 kn šnita znači po osobi, to mi je 2500 samo torta! Ovi iz bjelovara gdje danas idem imaju 62 kn kilu kolača a torta najskuplja koju su radili je bila 1300 kn i to za 250 ljudi, i još mi besplatno dostave u sablić u vrbovečku dubravu. Idem danas na dogovor s njima pa vam navečer javim do u detalje

micek-jerry
13.12.2008., 09:42
hm, ja zaboravila uopće kod jednih i kod drugih pitat za dostavu :bonk: jel naplaćuju?

i još nemam pojma za one kutijice za dijelit kolače gdje ću nabaviti, jel to imaju i oni ili mi je vjerojatno jeftinije sama kupit. frendica mi je rekla da tih sitnica ima u Dobrom partneru na Žitnjaku. išla sam na njihove stranice i ne vidim tak nekaj i imaju neko glupo radno vrijeme, radnim danom do 14.

a kaj se cijena tiče...pa meni se čini da Katica i T&A imaju slične cijene: kod Katice je torta 10-12 kn/osobi i mislim da su kolačim 70-80 kn/kg (zaboravila sam, davno sam pitala).
kod T&A su kolači 70 kn/kg za iznad 10 kg i torte su različito, nemaju tak po šnitama ali čini mi se da bi me izašlo na isto.

moja prva odluka je bila Katica jer sam za njih dobila preporuke (doduše davno, a čini mi se da su se u zadnje vrijeme srozali po kvaliteti-ljubitelj sam slatkog, često sam kod njih jer su mi blizu :) )
ono kaj me kod Katice odbija je kaj u zadnje vrijeme stalno mijenja prodavačice, i imam sreću da svaki put naletim na neku zbunjolu (da ne kažem nekaj gore) koja nema pojma ni kaj prodaje, ni kak se zove, ni cijene, i onda joj još treba 15 minuta da zbroji 4 kolača i još ih krivo zbroji :lol:
tak da me je frka naručivat jer me strah kaj ću dobit.

G_abrielle
13.12.2008., 18:33
Evo mene iz Bjelovara i rješila sam kolače i tortu ma sve i sad da vam ispričam!

Izračun za 240 ljudi ispada 4780 kn (kolači, kolači za kod mene doma, torta, kutije u kojima voze kolače do restorana, dostava besplatna)
Računaju kolače na komad 2,80 kn s tim da po osobi idu 4 kolača za restoran i 2 po osobi za kod mene doma.
Torta na 5 katova, pravokutni katovi složeni cik cak,svaki kat drugačija bordura od kreme, jestivo cvijeće na vrhu i mašna oko najdonjeg kata 1350 kn.
Došla sam tamo i dobila na tanjuru 7 vrsta za probati ( iako sam već jela njihove kolače ubila sam se u njima opet danas:))
Sastavili smo pismeni ugovor sa svim stavkama uključujući izgled torte, sat do kad je treba dostaviti i dan kad trebamo doći platiti.
Kaparu sam sama ponudila 500 kn, rekli su mi da može i 200, 300 nemaju neku određenu cifru.
Imaju deklaracije za sve proizvode, registrirani su za proizvodnju kolača.
Konačan broj ljudi ( pošto je izračun na cca 240 osoba moram javiti do 10.06 znači deset dana pred svadbu ) i to je jedina stavka koja se mjenja u ugovoru koji smo napravili danas, naravno i konačna cijena kolača ide na broj komada kolača po broju osoba.
Otkupljuje materijal i za njega umanjuje cijenu, znači ako hoćete možete donjeti margarin, šećer, orahe, prašak za pecivo i sl i za taj donešeni materijal umanji cijenu.
nadam se da sam bila dovoljno iscrpna:)
kontakte dajem na pm:)

blaah
13.12.2008., 21:15
test:mad:

blaah
13.12.2008., 21:24
u kurac i sve kad nemrem postat više od dvije rečenice na ovoj temi

blaah
13.12.2008., 21:25
već pet puta pišem isti tekst i nemrem postat.

blaah
13.12.2008., 21:26
da skratim. Idem kaparit Piece of cake u pon kolači prefini.
jebiga.

blaah
13.12.2008., 21:27
detaljan opis kad mi dopusti server da postam više riječi

annaaa
13.12.2008., 22:16
tehnički problemi? :lol: :mig:
baš ću otić u taj Piece, nisam nikad bila.

blaah
13.12.2008., 22:18
aha:eek::eek::D se ispričavam...

Francesca
13.12.2008., 23:10
blaah a kaj buš s tortom?

blaah
13.12.2008., 23:16
torta i sve idu iz Piece-a torta je (mislim da se zove cappucino) dolje crni biskvit pa bijeli parfe pa čokoladni, a mi ćemo stavit samo čokoladni, probao i muž i jaako nam je fini taj njihov parfe, kao da je puno čokoladniji i gušći od drugih..

ovo je napokon proradilo jeeeeeee:D:D:D

blaah
13.12.2008., 23:19
a kolači (sad kad radi da napišem) probala 10-ak vrsta, nisam imala vremena čekat da se izrežu druge vrste, svi do jednog su mi bili zakon ali su me kupili sa prutićima od tri vrste čokolade s crvenim paprom i pitom od sira koja je iiiista kakvu radi moja mama i kakvu nikad nigdje drugdje nisam jela :cerek:
u pon idem tamo po još sveeeeegaaaa i kapariti:cerek:

imaš o torti na prošloj strani, prebacilo :)

Francesca
13.12.2008., 23:38
joj ja sam se splašila nakon onog fijaska sa 3 njihove torte koje mi nisu bile ni blizu dobrima... a sad smo skužili da je od dragog frend vlasnik Cukreraja pa ćemo ići tamo probati i kolače i torte pa ako budu i lijepe kao što čujem da su fine - onda ćemo radije njih uzet... a cijene su čini mi se tu negdje - malo skuplje od drugih

blaah
13.12.2008., 23:59
navijam da su ti super:top:

Francesca
14.12.2008., 00:02
i jaaaaaaaaaa...

micek-jerry
16.12.2008., 19:47
pitanje za one koji će dijeliti kolače za doma:koliko ćete uzeti tih kolača za dijeliti po kutiji? negdje sam pročitala da je dosta 15 dkg.

gdje ćete kupiti kutijice za kolače, po kojoj cijeni, i tko će vam to pakirati?

u Tomu&Ani su kutijice 3 kn plus ak oni pakiraju još 3 kn, znači 6 kn po kutiji samo za kutiju i pakiranje (600 kn samo za to za 100 kutija, čini mi se skupo).
kod Slastica kod Katice naplaćuju kutiju 3,5 kn, pakiranj je je besplatno.

slavica_05
16.12.2008., 20:11
micek, ja sam kutije kupila u nekom ducanu u st, donila ih u salu,
stavila na stolove s kolacima i ko je htio,sam si je stavio koje oce i koliko oce :ne zna:

G_abrielle
16.12.2008., 20:13
Imaš kutija u Metrou i Getrou ( ako je riječ o onim plastičnim prozirnim). Pogledaj prvo pošto su tamo. Ja neću djeliti kolače al mi je moj slastičar rekao da oni staave 8 komada po kutiji, sad ovisi kakve kolače imaš. Ja ću imati normalne kolače, normalno izrezane, a ne ono ko buhica za pola zalogaja. Mislim da ti o vrsti i veličini kolača ovisi jer 15 dkg ti može bit 10 kiflica ili tri mađarice, teško je reći.

Francesca
16.12.2008., 20:22
Gabi ali ja volim buhice jer onda mogu pojest više različitih buhica :)

mi imamo malo gostiju pa mislim da ću staviti malo više kolača - neću za to propast :)

G_abrielle
17.12.2008., 08:48
E viš ja na to gledam drugačije, ja volim lijepe normalne kolače, onda ako sam u napasti da se prežderem a sviđa mi se više vrsta uzmem nož i rezuckam. Najčešće imam i društvo za takvu degustaciju pa ne ostane nijedan kolač nepojeden il nedajbože unakažen:P

Afraid
17.12.2008., 09:18
e ovak...ja ću imat oko 120 ljudi....kupila bi oko 65kg kolača....dal mi je to dosta da svima podjelim u kutijice na odlasku i ono kumi i kumu i starcima mojim i njegovim najviše?

slavica_05
17.12.2008., 15:12
65kg kolaca :eek:
to ti je dosta za cilu vojsku...

Afraid
17.12.2008., 21:43
65kg kolaca :eek:
to ti je dosta za cilu vojsku...

a moja sestrična je isto tolko imala i nije davala svima i nije baš puno ostalo...

blaah
17.12.2008., 22:01
kolko kilaaa:eek::eek::eek:
:ne zna:pa to je uuužasno puno..
ja imam 20 kila na 100 ljudi iako su mi rekli da mi je 15 dosta, ali ne vjerujem im...
to je samo za restač naravno.
po mojoj računici tebi je za restač dost 25 kila, za doma kod tebe 2 kile, kod njega 2 kile (više se jedu slane stvari doma), ak baš imaš doma 60 ljudi uzmi po 4 kile za kod svakog doma. Za dijelit ak sam dobro skužila je dost 15 deka po glavi to je 18 kg, a ako baš hoćeš 20 deka po glavi opet 25 kila. sveukupno 51 kila kolača ili 58 kila... a i to je tona...:ne zna:

u stvari ak tak pogledam nije to ni puno manje od 65... :)

zeljka2905
18.12.2008., 07:53
Covjece mi za 190 ljudi imali cca 25 kg kolaca u restacu i bilo je i previse...jos je ostao jedan tanjur za salu kaj smo ostavili i za dan poslije kod nas za goste...e da jos je moja mama uzela 3 kg za susjede i posao i to se raznasalo danima....Meni je to bas puno...

27dresses
18.12.2008., 09:47
a kolači (sad kad radi da napišem) probala 10-ak vrsta, nisam imala vremena čekat da se izrežu druge vrste, svi do jednog su mi bili zakon ali su me kupili sa prutićima od tri vrste čokolade s crvenim paprom i pitom od sira koja je iiiista kakvu radi moja mama i kakvu nikad nigdje drugdje nisam jela :cerek:
u pon idem tamo po još sveeeeegaaaa i kapariti:cerek:

imaš o torti na prošloj strani, prebacilo :)

di imaju te fine pite od sira?? :cerek: može tel i adresa na pm?? :s

27dresses
18.12.2008., 09:50
pitanje za one koji će dijeliti kolače za doma:koliko ćete uzeti tih kolača za dijeliti po kutiji? negdje sam pročitala da je dosta 15 dkg.

gdje ćete kupiti kutijice za kolače, po kojoj cijeni, i tko će vam to pakirati?

u Tomu&Ani su kutijice 3 kn plus ak oni pakiraju još 3 kn, znači 6 kn po kutiji samo za kutiju i pakiranje (600 kn samo za to za 100 kutija, čini mi se skupo).
kod Slastica kod Katice naplaćuju kutiju 3,5 kn, pakiranj je je besplatno.

ja našla kutije za kolače na netu po 5kn i cijena mi se čini srednje skupo ali pošto sam uštedjela na recimo ružicama za auto i pozivnicama i zahvalnice te konfetama ukupno nekih 4000kn onda ću fakat ove kutijice naručiti preko neta pa šta bude bit će :D ... nije da mi se štedjelo ali eto snašla se ja pa uštedjela puno tako da sada imam novčiće za neke druge gluposti :lol:

annaaa
18.12.2008., 11:37
di imaju te fine pite od sira?? :cerek: može tel i adresa na pm?? :s

pa piše ti na prethodnoj stranici :kava: Piece of cake, u petrovoj.

blaah
18.12.2008., 16:04
hebemu, ne znam telefon... možda ima na informacijama...

Francesca
18.12.2008., 16:12
blaah bila si tamo i nisi uzela broj? c c c

;)

imam ja broj, tko treba javim na PM

i nema ga na informacijama :)

blaah
18.12.2008., 16:24
kad sam samo gledala koji ću prvo smazat...:D
hvala sad imam broj:mig:

aranea
19.12.2008., 07:45
Imaš kutija u Metrou i Getrou ( ako je riječ o onim plastičnim prozirnim). Pogledaj prvo pošto su tamo. Ja neću djeliti kolače al mi je moj slastičar rekao da oni staave 8 komada po kutiji, sad ovisi kakve kolače imaš. Ja ću imati normalne kolače, normalno izrezane, a ne ono ko buhica za pola zalogaja. Mislim da ti o vrsti i veličini kolača ovisi jer 15 dkg ti može bit 10 kiflica ili tri mađarice, teško je reći.

hej...kak se zove slastičarnica u bjelovaru??? Imam frendicu tamo, pa je rekla svratiti i vidjeti, jer se i onda udaje...pls pls

NikolinicaR
19.12.2008., 08:01
helloo svima...
mene od idice godine ceka potraga za kolacima pa evo me...
Citala sam slasticarnica Orijent Maksimirska ( vozila sam se tamo ali nisam nigdje vidjela blizu cega je?) jel netko imao njihove kolace???

Slasticarnica Ema???
slasticarnica Peace of cake??

za 120 ljudi koliko cca kg. kolaca???necemo im davati da nose doma...

hvala curke:mig:

maan
19.12.2008., 08:37
[QUOTE=NikolinicaR;17716338]helloo svima...
mene od idice godine ceka potraga za kolacima pa evo me...
Citala sam slasticarnica Orijent Maksimirska ( vozila sam se tamo ali nisam nigdje vidjela blizu cega je?) jel netko imao njihove kolace???

Slasticarnica Ema???
slasticarnica Peace of cake??

za 120 ljudi koliko cca kg. kolaca???necemo im davati da nose doma...

hvala curke:mig:[/Q
U Orijentu ti ne rade svadbene kolače ( na žalost).
Mi smo imali kolače iz Eme i prefini su :top:

G_abrielle
19.12.2008., 09:00
hej...kak se zove slastičarnica u bjelovaru??? Imam frendicu tamo, pa je rekla svratiti i vidjeti, jer se i onda udaje...pls pls

Nije slastičarnica nego firma, u Ždralovima (mjesto pored Bjelovara, ako je od tamo znati će). Zovu se DELICIJA doo, vl. Josip Kalabek

Francesca
21.12.2008., 13:25
upravo sam se vratila iz Cukeraja i zaljubljena sam... Ne, nisam probala torte ni kolače ali sam pogledala katalog i našla sam dva stalka za torte koji su me oduševili jer torte nisu direktno jedna na drugoj pa ne moram paziti koju ću staviti donju a koju gornju...

http://img81.imageshack.us/img81/4205/wiltonlopteac9.jpg (http://imageshack.us)

ovaj s loptama mi nije loš, ali malo je nezgodan kod rezanja jer cijevi za koje su pričvršćene te lopte idu kroz tortu

http://img81.imageshack.us/img81/521/eurowiltstalaksn6.jpg (http://imageshack.us)
http://img81.imageshack.us/img81/eurowiltstalaksn6.jpg/1/w269.png (http://g.imageshack.us/img81/eurowiltstalaksn6.jpg/1/)

ovaj mi je nekak draži, i iako osbno nisam baš za te romantične zavijutke, ovo u globalu ne izgleda kičasto pogotovo ak se stave jednostavne torte, ali će mi definitino pasati sa interijerom kod Trajbara i mislim da ćemo uzeti ovu varijantu

inače cijene torti su 15, 14 i 12 kn po šniti - ovisno kako koja...

blaah
21.12.2008., 22:00
jeeeee:cerek::cerek:

i meni se sviđa ovaj drugi i ako će torta biti jednostavna, bez tih ružica il čega već bit će baš elegantiš i romantična :top:

lizianthus
22.12.2008., 07:23
jeeeee:cerek::cerek:

i meni se sviđa ovaj drugi i ako će torta biti jednostavna, bez tih ružica il čega već bit će baš elegantiš i romantična :top:

jako lijepa torta i stalak :s
baš za Trajbar!
ljubomorna sam! :D

frikuscha
29.12.2008., 09:40
Samo da ubacim par informacija o Slasticama kod Katice. :raspa:
Kilogram kolača 70kn a svadbena torta (schwarzwaldica) za 150 gostiju, 4 kata - 1 500 kuna. :kava:
Žena se šokirala kad sam joj rekla kako na forum haeru tvrde da je preskupa i koje se cifre ovdje navode.
Po ovome što je meni pokazala skupa sa cijenama - ima sasvim pristojne cijene i prefine kolače. :ne zna:

Dakle, Katica (koja btw - uopće nije katica :mig:) je čist okej mlada ženska s finim i povoljnim kolačima. :p :D

G_abrielle
29.12.2008., 11:13
Kilogram kolača 70kn a svadbena torta (schwarzwaldica) za 150 gostiju, 4 kata - 1 500 kuna. :kava:
Žena se šokirala kad sam joj rekla kako na forum haeru tvrde da je preskupa i koje se cifre ovdje navode.
Po ovome što je meni pokazala skupa sa cijenama - ima sasvim pristojne cijene i prefine kolače. :ne zna:

Dakle, Katica (koja btw - uopće nije katica :mig:) je čist okej mlada ženska s finim i povoljnim kolačima. :p :D

Da rezimiramo: 150 gostiju i 1500 kn torta ispada 10 kn po šniti torte tj osobi što znači da sam dobro rekla i da mi je puno dati samo za tortu 2500 kn ako imam 250 gostiju:mig:
mene torta ispada 1350 kn, 5 katova za 250 ljudi
4780 torta i kolači za 250 osoba
Mislim i dalje da je Katica preskupa a i da nije ta cijena teško da bi se odlučila za nju jer mi kolači nisu dovoljno ukusni. Fini jesu al kad znam da ima boljih što da kažem.

frikuscha
29.12.2008., 11:18
A gle - to je tak - nekome je preskupo nekome nije. :ne zna:
Svatko neka uzme kakve kolače i kod koga želi. :ne zna:
Meni su žene koje doma na crnjaka peku kolače nudile kilu po 65 kuna.
Radije ću onda uzimati kod Katice za koju sam sigurna. I meni njeni kolači fakat jesu fini.:ne zna:
A što se torte tiče znam da su mi njene super i znam da će mi napraviti baš onakvu kakvu želim - izgledom.
Mi smo u prvo vrijeme htjeli tortu iz Torte i to - e to bi me već koštalo ... Čak mi niti ne bi bilo žao dati novac za njih ali se one ne slažu jedna na drugu nego rade takve kakve rade.
A o ukusima / okusima ne mogu raspravljati.
Ono kaj je meni fino - tebi ne mora biti i obrnuto.:ne zna:

G_abrielle
29.12.2008., 11:24
Htjela sam samo naglasiti dio s ciframa. Btw, sumnjam da Katica uopće zna za postojanje foruma i onoga što se tu piše:P
nemam pojma, da imam love da nemoram mislit na svaku sitnicu uzela bi vjerojatno u prvojh slastičarni koja na nešto liči da se poštedim brige. Ovako kad znam koja je to gomila troškova i koliko realno košta jedan kolač jednostavno se nedam opljačkat ( ak me kužiš ). Ja sam uvijek za za kolače kućne radinosti al sad svi traže deklaraciju pa je to otpalo. Da nije tako svi bi se kolači pekli kod mene doma:)

frikuscha
29.12.2008., 11:28
A zna Katica jer sam joj ja rekla. :lol:
Žena se malo rastužila a jebiga... Nije to bilo usmjereno spram tebe da ne misliš. :) I znam kak je to sa štednjom. Meni je recimo glupo davati bajoslovne cifre za fotografe i cvijeće i te spike. A dodatnih kolača mi ne treba puno već par kila tek toliko pa mi onda torta ne ispada puno. :)

G_abrielle
29.12.2008., 11:40
A zna Katica jer sam joj ja rekla. :lol:
Žena se malo rastužila a jebiga... Nije to bilo usmjereno spram tebe da ne misliš. :) I znam kak je to sa štednjom. Meni je recimo glupo davati bajoslovne cifre za fotografe i cvijeće i te spike. A dodatnih kolača mi ne treba puno već par kila tek toliko pa mi onda torta ne ispada puno. :)

A jebote, sad ću još iz grižnje savjesti otić tam kupit neš jer se rastužila:(
što se tiče ostalog slažem se, ja mislim više investirat u recimo prstenje jer to je nešto što ću imati cijeli život na prstu ( ovo je već offtopic debeli)
Di ćeš na kraju uzet kolače?

frikuscha
29.12.2008., 11:45
Mi ti imamo slatki švedski stol na kojem već stoji toliko slastica da mi je osobno glupo uopće dodatne kolače kupovati pored čokoladne fontane (3 vrste čokolade), mussa os čokolade i lješnjaka, njihovih kolača i košara s voćem - ali sveki :D - inzistira. Tak da ću tih par kila uzeti kod Katice da smirim duhove i mir božji. :rolleyes: S tortom me nemre koštati više od 1800 kuna - tj. neću da više košta. :D
A ona mi je tu preko puta i fina mi je tak da neću više niti tražiti. :)

micek-jerry
29.12.2008., 20:26

ta mlada ženska koju si ti vidjela nije "the katica" jer gazdarica ne radi na prodaji u slastičarnici. to je ženska koja samo tamo prodaje. "the katica" ima sina od 30 i nešto godina, tak da sumnjam da je jako mlada :mig:
no to i onako nema veze, ak su tebi kolači fini-go for it!
ja se još uvijek dvoumim između nje i Toma&Ane. :confused:

ljutka
29.12.2008., 20:30
ja sam ovih dana probala kolače iz tom&ana, kašnar ali najbolji su mi definitivno kolači www.kolaci-torte.hr
izvrsni su

frikuscha
29.12.2008., 21:11
ta mlada ženska koju si ti vidjela nije "the katica" jer gazdarica ne radi na prodaji u slastičarnici. to je ženska koja samo tamo prodaje. "the katica" ima sina od 30 i nešto godina, tak da sumnjam da je jako mlada :mig:
no to i onako nema veze, ak su tebi kolači fini-go for it!
ja se još uvijek dvoumim između nje i Toma&Ane. :confused:

Upoznale smo se kod kume na proslavi Božića. :mig:

micek-jerry
30.12.2008., 05:21
Upoznale smo se kod kume na proslavi Božića. :mig:

ufff, sad sam :confused: jer moja best friend je kućni prijatelj sa njezinim sinom. never mind, možda ne mislimo na istu osobu.
bitno je to da je vremena sve manje a ja sam još neodlučnija :mad:

G_abrielle
30.12.2008., 08:21
A oko čega se dvoumiš? Cijene, okusa, kvalitete? Ja bi na tvom mjestu uzela tipa 3 vrste kolača kod jednih i 3 kod drugih i dala nekom drugom da pojede i odluči:)

anarita
30.12.2008., 10:11
Jedno ne razumijem, ako odem u neku bolju slastičarnu pojesti komad torte, normalno mi je platiti za to 10-12-15-20 kuna ovisi o kojoj se torti radi; e sad što me zanima je zbog čega je nekome skupo platiti 10-12 kuna po osobi komad svadbene torte?!

Francesca
30.12.2008., 11:07
zato kaj svi računaju da na količinu trebaš dobiti popust :)

ali ne računaju da je napraviti vjenčanu tortu puno zahtjevnije nego napraviti tortu za slastičarnu na koju ne idu ni ukrasi a ako i pogriješi slastičar - niš strašno...

meni su to normalne cijene i ja se ne bunim, ali želim da mi bude savršena i izgledom i okusom

frikuscha
30.12.2008., 11:54
Ma Micek i Gabrielle - ono, fakat nije bitno. :)
Meni je bila humoristična scena kak se upoznajemo kod moje vjenčane kume u sasvim nekoj tamo prilici dok ja tražim kolače i tortu za svadbu. :rofl:
S tim da ja uopće nisam u prvo vrijeme bila za Slastice - iz razloga što mi je njeno osoblje fakat nepristupačno da ne kažem - ledeno. :confused:
Scena; idem kupiti kolače za rođendan od dragog i ostavljam joj 150 kuna a ona ne samo da je neljubazna nego ima i stav ono daj kaj me zajebavaš sad dok je pitam o vrstama čokoladnih kolača- Okej prihvaćam da svatko ima loš dan ali sorry ako ti ostavljam 150 kuna onda zaslužujem osmijeh i pristojno dobar dan. :rolleyes: Pa sam i tu pročitala to o cijenama tako da nju nisam niti uzimala u obzir. :ne zna: (ne računam baku koja me pili preko telefona da su kolači iz Slastice - savršeni :mad:)
Ale žena mi se fakat svidjela kroz to neformalno druženje.:)
Objašnjavala mi je kako radi torte, zašto je cijena takva kakava je, ma ono na sva pitanja mi je odgovorila. A za osoblje (koje joj nisam spominjala) fakat jebiga, ne može odgovarati. Koliko sam skužila; isto joj je i najveći problem jer u vrijeme kad su svi kakti bez posla ona ne može naći normalne žene da joj rade.
Žena je počela raditi stranici pa evo je ako tko želi škicnuti. http://slastice-kod-katice.com/ :)

P.S. Još smo se smijali jer sam je pitala ono, čekaj ti se zoveš L.... a obrt ti je Slastice kod Katice?! - Veli ona; rima čini čuda. :rofl:
Možda joj je Katica mama ili baka. Bum je pitala. :ne zna:

blaah
30.12.2008., 14:34
alzo cure, ja odlučila da naša torta nebu na katove nego veeeliki pravokutnik pa bu velika ko stol:lol: bijela (bez ticina i tih stvari, šlag obični) i sa viticama od smeđe čokolade po sebi. Eto da podijelim :mig:

Francesca
30.12.2008., 15:45
blaah :) super!

ja sam na 99% za onaj stalak a torta isto jednostavna i čisto bijela ili s nešto malo malo ukrasića...

micek-jerry
04.01.2009., 21:11
čula sam da je moguće da tortu stave na stalak kao od stakla-ogledalo, ali nisam našla nikakve slike. jel ima tko takvu sliku pa da stavi? thanks!

brunella
05.01.2009., 23:03
Joj curke molim za pomoc, za svadbu trebam ni vise ni manje neg 100 kila kolaca...ajhaj...tortu necu ni spomenuti. Jel ima negdje u Zg. il okolici jaska, karlovac da netko pece te kolace za kojih 60kn kilu naravno da izdaje i certifikat to su mi posebno naglasili u restoranu, i jos kad bi prihvatila moj materijal jer ce susjede toga donjeti ohoho, pomagajte:s

G_abrielle
06.01.2009., 15:19
Pročitaj moj post o kolačima pa mi se javi na pp ak si zainteresirana:)

brunella
06.01.2009., 17:44

Ajoj ja sam ti od jucer na forumu, a di to vidim?:confused::confused:

blaah
06.01.2009., 20:39
odi par stranicu po stranicu unatrag pa traži kaj je sve cura napisala dok ne vidiš kaj tražiš:mig:

brunella
06.01.2009., 20:46
odi par stranicu po stranicu unatrag pa traži kaj je sve cura napisala dok ne vidiš kaj tražiš:mig:

Thanks, skužila sam, a plavusa kaj ces:rolleyes:

lizianthus
06.01.2009., 21:50
http://img384.imageshack.us/img384/4012/tortamr0.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=tortamr0.jpg)

http://img258.imageshack.us/img258/3376/tortaperlicene8.th.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=tortaperlicene8.jpg)

ja bi tortu ko ova prva ali lagano zelenkasta umjesto ljubičaste
a da ima ove bijele perlice ko ova druga :D

Francesca
06.01.2009., 21:52
meni su obje lijepe...

si našla gdje ćeš?

lizianthus
06.01.2009., 21:53
meni su obje lijepe...

si našla gdje ćeš?

http://www.tosca.hr/html/wedding.htm

1400 kn za 150 ljudi s dostavom.

Francesca
06.01.2009., 22:00
super!

čula sam za njih - mnogi ih hvale :)

to si već dogovorila?
a od čega će bit torte?

mislim ja nemam problema s tim jer su moje sve tri odvojene ali nemam pojma od čega da stavim :(

lizianthus
06.01.2009., 22:08
super!

čula sam za njih - mnogi ih hvale :)

to si već dogovorila?
a od čega će bit torte?

mislim ja nemam problema s tim jer su moje sve tri odvojene ali nemam pojma od čega da stavim :(

niš nisam dogovorila, moramo otić do njih. čuli se telefonski a od čega će bit, pojma nemam :ne zna:
glavno da je lijepa :rofl:

Francesca
06.01.2009., 22:15
je, i meni je bitno da je lijepa, ali dragi hoće da je i fina :)

lizianthus
06.01.2009., 22:18
je, i meni je bitno da je lijepa, ali dragi hoće da je i fina :)

stvarno mi nisu jasni- samo se hoće nakrkaćit na toj svadbi ti naši mužeki :lol:

G_abrielle
07.01.2009., 07:50
Moj je uvjetovao okus torte, htio je čokoladnu:) složili smo se da svi katovi budu identični da nebude klanja među gostima tko je što dobio i zašto a izgled sam sama odabrala a na kraju mu se i to svidjelo. Brzo smo se dogovorili:)

lavica2009
07.01.2009., 13:13
Pozdrav svima!

Trazim dobru slasticarnu u Splitu za svadbenu tortu...neeeeddd HELLLLPPP!

Francesca
07.01.2009., 16:59
http://img136.imageshack.us/img136/403/torta27pn9.th.jpg (http://img136.imageshack.us/my.php?image=torta27pn9.jpg)

ovo mi je tak dobra ideja :)

Francesca
07.01.2009., 17:02
a ova mi je super jer je svaki kat drugačije ukrašen a sve lijepo diskretno :)

http://img301.imageshack.us/img301/820/torta7xl8.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=torta7xl8.jpg)

tak ću vjerovatno ja iskombinirat :)

kika78
07.01.2009., 17:28
i meni se sviđaju ove male tortice složene u jednu veliku... :cerek:

http://img244.imageshack.us/img244/2614/bonnie20012tqf4.jpg (http://imageshack.us)[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/4421/harrison20004tus7.jpg (http://imageshack.us) http[URL=http://imageshack.us]http://img246.imageshack.us/img246/9876/fionas20006tqf2.jpg (http://g.imageshack.us/img90/harrison20004tus7.jpg/1/)
http://img246.imageshack.us/img246/fionas20006tqf2.jpg/1/w240.png (http://g.imageshack.us/img246/fionas20006tqf2.jpg/1/)

Francesca
07.01.2009., 17:39
uuuuuuuuuu... ove kockste su mraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak :)

maza9.9.
08.01.2009., 06:37
Pozdrav svima!

Trazim dobru slasticarnu u Splitu za svadbenu tortu...neeeeddd HELLLLPPP!

Definitivno centar torti Delta :top:

lavica2009
08.01.2009., 07:29
Definitivno centar torti Delta :top:

Super, znaci oni rade sve po zelji? Ili?

maza9.9.
08.01.2009., 07:55
Super, znaci oni rade sve po zelji? Ili?

Znam da rade i po želji...npr.doneseš sliku torte koja ti se sviđa (takva iskustva imaju cure s Vjenčanja u Dalmaciji) i naprave ti istu takvu....i cjene im nisu previsoke....:top:

lavida
08.01.2009., 08:14
Moj je uvjetovao okus torte, htio je čokoladnu:) složili smo se da svi katovi budu identični da nebude klanja među gostima tko je što dobio i zašto a izgled sam sama odabrala a na kraju mu se i to svidjelo. Brzo smo se dogovorili:)

jap, i moj šmeka samo čokoladne, meni svejedno..
ali mi je jako bitno kako izgleda, tu će biti po mojem :D
i tako se mi dogovorili

G_abrielle
08.01.2009., 08:18
Ja volim švarcvaldicu recimo al dobra je i čokoladna i jednostavno sam mu dala po volji:)

mmimmi
08.01.2009., 09:22
koja je količina kolača potrebna za cca 80 ljudi?
naše mame navalile da treba 30 kg!! meni se to možda čini puno, šta mislite?
a nemamo u planu dijeliti kolače, samo onako po potrebi nekome eventualno

lizianthus
08.01.2009., 09:24
koja je količina kolača potrebna za cca 80 ljudi?
naše mame navalile da treba 30 kg!! meni se to možda čini puno, šta mislite?
a nemamo u planu dijeliti kolače, samo onako po potrebi nekome eventualno

ma niti slučajno toliko :eek:
treba ti 15 dkg po osobi.

mmimmi
08.01.2009., 09:31
ma niti slučajno toliko :eek:
treba ti 15 dkg po osobi.

jel tako?
sad to još treba samo objasniti našim mamam ...ah :-)

lizianthus
08.01.2009., 09:34
jel tako?
sad to još treba samo objasniti našim mamam ...ah :-)

ma daaaaj, reci im da ak imaju love za rasipanje,
nek naruče il još bolje nek same ispeku 50 kg kolača!
šta im je???

mmimmi
08.01.2009., 09:37
ma daaaaj, reci im da ak imaju love za rasipanje,
nek naruče il još bolje nek same ispeku 50 kg kolača!
šta im je???

a šta da ti kažem ? :confused:
to je ono kao, ne žele da im prefali slučajno negdje, moraju uzeti u firmu,pa ovo pa ono...uf!!
ako već imaju para za kolače...bolje da mi plate neko ludo putovanje heheh:cerek:

mmimmi
08.01.2009., 09:38
jel ima koja cura koja je već "odradila" vjenčanje da mi da savjet oko tih kolača? ono koliko se naručilo, pojelo,koliko je ostalo i to?
thanks

G_abrielle
08.01.2009., 10:21
mmimmi moj izračun kolača ide 4 kolača po osobi u restoranu i 2 po osobi za kod mene doma, nemam pojma koliko to ispada u dkg al to je firma koja se godinama bavi proizvodnjom kolača i ja vjerujem njihovoj procjeni. Ako i ostane pojest će se a da će faliti ne brinem

kamelija76
08.01.2009., 11:37
jel ima koja cura koja je već "odradila" vjenčanje da mi da savjet oko tih kolača? ono koliko se naručilo, pojelo,koliko je ostalo i to?
thanks

evo ja sam svoje vjenčanje već "odradila" pa ti možda mogu pomoći.....
imala sam 150 gostiju i u restoranu sam imala 20kg kolača i još je ostalo po stolovima na tacnama, dakle nije se sve pojelo.
sve sam naručila u maloj kući kolača:top:, i tortu i kolače i mogu ti reći da sam bila prezadovoljna.....sve su mi lijepo složili na tacne i za doma i za restoran, i kod njih sam kupila i kutijice za djeliti gostima nakon svadbe i to su mi oni složili.
Torta je bila prefina i lijepa i jednostavna, jer ja baš ne volim kičasto, pa sam im donesla sliku kakvu bi otprilike htjela, ali sve se uglavnom možeš s njima dogovoriti. čula sam za njih tu na forumu od cura i svima bi ih preporučila.

Ako te još nešto zanima, samo pitaj.....:mig:

lizianthus
08.01.2009., 11:57
kamelija, imaš kakve slike?

mmimmi
08.01.2009., 12:52
evo ja sam svoje vjenčanje već "odradila" pa ti možda mogu pomoći.....
imala sam 150 gostiju i u restoranu sam imala 20kg kolača i još je ostalo po stolovima na tacnama, dakle nije se sve pojelo.
sve sam naručila u maloj kući kolača:top:, i tortu i kolače i mogu ti reći da sam bila prezadovoljna.....sve su mi lijepo složili na tacne i za doma i za restoran, i kod njih sam kupila i kutijice za djeliti gostima nakon svadbe i to su

Ako te još nešto zanima, samo pitaj.....:mig:

hvala ti!
20 kg na 150 ljudi!! wow koja razlika od mojih planova! a jeste li šta dijelili kasnije ili je to bilo samo za hotel?
pretpostavljam da je ova mala kuca kolaca u zagrebu :( pa mi bas i ne pomaze !!

zaboravila sam reci da u tih 30 kg kolaca na 80 ljudi racunam i na domjenak/prijem tj. ono okupljanje prije mise kako se to vec zove :ne zna:
ali mislim da je to svejedno pre pre vise :confused:

lizianthus
08.01.2009., 12:54
hvala ti!
20 kg na 150 ljudi!! wow koja razlika od mojih planova! a jeste li šta dijelili kasnije ili je to bilo samo za hotel?

zaboravila sam reci da u tih 30 kg kolaca na 80 ljudi racunam i na domjenak/prijem tj. ono okupljanje prije mise kako se to vec zove :ne zna:

previše ti je to draga, ostat će ti jako puno toga. :ne zna:

kamelija76
08.01.2009., 14:45
hvala ti!

ja sam ti imala na svakih 6 ljudi tacnu od 0,8kg kolača. stolovi su mi bili po 12 ljudi, znači bile su po dvije tacne na stolu.
doma je dragi imao 2kg kolača, a ja 4kg. i nije se sve pojelo...
za djeliti smo naručili posebno od ovih 20kg. po 25dkg u svaku kutijicu.

mala kuća kolača je u zagrebu

**bubi**
09.01.2009., 09:02
Pozzz svim udavacama....ja sam to zavrsila prosle godine :) ali evo opet svrljam malo po furumu pa da vam pokazem moju torticu....bila je kakva sam i htjela da bude....osim sto je teta zaboravila staviti vrh sa mladencima grrrrrrrrrrrrrr..................

http://img78.imageshack.us/img78/6008/svadba834ty8.jpg (http://imageshack.us)
http://img78.imageshack.us/img78/svadba834ty8.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img78/svadba834ty8.jpg/1/)

kamelija76
09.01.2009., 09:53
kamelija, imaš kakve slike?

nemam sliku iz restorana od kolača, ali evo ovako su bili složeni za doma

http://img385.imageshack.us/img385/2342/090dv6.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=090dv6.jpg)

a ovo je bila moja tortica (imala sam vjenčani buket od ovakvog poljskog cvijeća, pa je bilo sve u istom stilu)

http://img385.imageshack.us/img385/3469/100ql6.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=100ql6.jpg)

brunella
09.01.2009., 14:40
nemam sliku iz restorana od kolača, ali evo ovako su bili složeni za doma

http://img385.imageshack.us/img385/2342/090dv6.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=090dv6.jpg)

a ovo je bila moja tortica (imala sam vjenčani buket od ovakvog poljskog cvijeća, pa je bilo sve u istom stilu)

http://img385.imageshack.us/img385/3469/100ql6.th.jpg (http://img385.imageshack.us/my.php?image=100ql6.jpg)
JAKO, JAKO LIJEPO:)

brunella
09.01.2009., 14:44

Javila sam ti se na pp al, mi je pisalo da imas previse poruka pa da nemozes primiti!!!:ne zna:

brunella
10.01.2009., 12:35
Jel mi moze netko pomoci?? imat cemo nesto vise od 250 ljudi na svadbi...i mislimo svakako dijeliti kolace u kutijicama, koliko bi mi otprilike kila kolaca trebalo, uz to da ce njegova mama za nas i za sebe doma napraviti kolace, fakat zena radi savrseno...ako je netko imao vec slicno iskustvo please help!!!!!

lizianthus
10.01.2009., 13:25
Jel mi moze netko pomoci?? imat cemo nesto vise od 250 ljudi na svadbi...i mislimo svakako dijeliti kolace u kutijicama, koliko bi mi otprilike kila kolaca trebalo, uz to da ce njegova mama za nas i za sebe doma napraviti kolace, fakat zena radi savrseno...ako je netko imao vec slicno iskustvo please help!!!!!

meni rekli da u kutijice ide 20 dkg kolača.

G_abrielle
10.01.2009., 14:09
Imaš pp brunella!

ciganche
10.01.2009., 21:53
ja sam na jednoj svadbi jela divnu tortu, samo ima tanki biskvit na dnu i na vrhu, a unutra je bogata krema od badema, bila je tako dobra da sam dva komada pojela :D
mislim da je bitnije da je ukusna, a manje je bitno kako izgleda jer se ionako odmah razreže :cerek:

Francesca
10.01.2009., 22:03
hmmmmmmmm... ali fotke ostanu zauvijek... a ovi kad ju požderu ionako za mjesec dana zaborave kakva je bila... bar velika većina njih :)

zeljka2905
13.01.2009., 12:43
Slazem se sa Francescom u potpunosti...bitan je onaj prvi dojam...

Mangica
14.01.2009., 20:21
hej cure,

ja nova na forumu :)

Vjencanje mi je 25.4. u sibeniku. Uglavnom imam sve sredeno, ali nisam presretna cijenom torte 2400kn pa trazim neku povoljniju slasticarnu (oko 180 ljudi). Pomagajte, poznate li bilo koga.

Hvalaaaa

lizianthus
15.01.2009., 07:16
mi naručili tortu...jako lijepu :cerek:
pastelno svijetlo zelena sa bijelim viticama iscrtanim od šlaga,
3 povišena kata i u dnu svakog kata bijele perlice u nizu :cerek:
bit će u kombinaciji sa ivory zelenkastim pravim ružama i lizianthusima na vrhu i sa strane.
Od okusa, donja parfe čoko/vanil, srednja čokoladna, gornja voćna.
kombinacija slika, koji post malo iznad

Torte Osmijeh, Brezovica, za 150 ljudi 1400 kn.

Francesca
15.01.2009., 10:41
bravo lizi :)

annchy7
17.01.2009., 11:58
Gabriele, molim te adresu i kontakt
slasticarne u bjelovaru?

G_abrielle
17.01.2009., 13:29
Uh imaš sreće što sam upravo naletila online. Dakle riječ je o firmi u Ždralovima, zovu se Delicija doo, kontakt osoba je gdin. Josip Kalabek mob 098/324 471. Javi mi ako ćeš ići da vidim kako si zadovoljna bila:)

annchy7
17.01.2009., 14:14
Hvala, javim kak je proslo ali neznam tocno kada bi trebala ici jer je moja svadba 10.10. Tek se ufuravam malo u forum pa trazim informacije.:top:

G_abrielle
17.01.2009., 17:02
Ha neznam, nemaš što izgubiti da kreneš i sad. Ja sam ih bukirala prije cca mjesec dana za svadbu u 6 mj, uzimaju četiri svadbe po suboti i za moju subotu su već imali jednu upisanu. Zeško je reći al ja mislim da nikad nije prerano jer vrijeme ionako leti, pogotovo vrijeme do svadbe:)

Afraid
23.01.2009., 09:03
heh ja ću imat oko 130 ljudi.....i mama kaže da mora bit 60kg kolača...ne smije falit,moram dat kumu i kumi,pa rodbini užoj više,široj manje....ostalima u one kutijice....ma ne znam ni ja sama....

didolina26
23.01.2009., 10:58
http://www.vincek.com.hr/datastore/image/1082/original/
http://www.vincek.com.hr/datastore/image/710/original/
http://www.vincek.com.hr/datastore/image/407/original/
http://www.torte-relax.hr/images/stories/galerije/svadbene/101.jpg
http://www.torte-relax.hr/images/stories/galerije/svadbene/107.jpg
http://www.torte-relax.hr/images/stories/galerije/svadbene/111.jpg
Dvoumim se između ovih torta! Koja vam je najljepša???

Blackie
23.01.2009., 11:08
http://www.vincek.com.hr/datastore/image/710/original/
http://www.vincek.com.hr/datastore/image/407/original/
http://www.torte-relax.hr/images/stories/galerije/svadbene/111.jpg
Dvoumim se između ovih torta! Koja vam je najljepša???

nedvojbeno prva :s

lizianthus
23.01.2009., 11:11
prva pa druga.
ostale su mi tak-tak.

anse22
23.01.2009., 11:13
prva,pa druga(ali joj isto nesto fali),druge su mi onako...

lizianthus
23.01.2009., 11:17
drugoj fali još jedan kat :mig::rofl:

lizianthus
23.01.2009., 11:18
duplo...sorry

zzsan
23.01.2009., 11:24

Ove tri su mi najbolje.

Od svake mi se neki dio sviđa. Ja bi to sve najardije ukomponirala u jedno.... nekako.... samo treba paziti da ne izgleda kičasto...... :rofl:

I ja tražim još uvijek torte i jako sam neodlučna......

Mujer_latina
23.01.2009., 13:11
Meni se sviđa jedino prva...

miss_djurdja
23.01.2009., 13:20
Mi smo svoju tortu uzeli u M&M...1200kn za 100 ljudi od parfea....teta vlasnica nas je savjetovala da ne uzimamo sa ticino masom nego sa šlagom.

Francesca
23.01.2009., 16:13
zato što je teško ako ne i nemoguće na parfe naljepit ticino ;)

za ticino mora gore biti tjesto

miss_djurdja
23.01.2009., 17:10
zato što je teško ako ne i nemoguće na parfe naljepit ticino ;)

za ticino mora gore biti tjesto

Općenito je rekla da ticino ne preporučuje.....

ljutka
23.01.2009., 18:06
ja ču vjerovatno kolače i tortu uzeti iz slastičarne kašnar- iskustva?

miss_djurdja
23.01.2009., 18:08

I ja sam uzela kolače iz Kašnara,probala sam i prefini su mi!!!
Reakcije ostalih ti javim iza 31.1 :)

Leptiricazg
23.01.2009., 18:38
Ja sam imala kolače i tortu iz "vinceka" i jako sam zadovoljna. Kolači su bili pakirani u kutije, torta na predivnom stalku, sve upravo onako kako smo i dogovorili. stavim slike.

teta25
23.01.2009., 18:48
http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsc8800bg3.jpg

evo moje tortice, zanemarite hebene prskalice

mali_cox
23.01.2009., 20:54
Evo vidim da se spominje slastičarnica Kašnar, oni će nama raditi tortu koja je uključena u cijenu menija, a razmišljamo da bi uzeli i kolače od njih pa ćemo vidjeti sad. Probali smo kolače ali ne svadbene nego neke torte i činilo nam se da je dosta dobro.
Jučer mi je žena rekla da je kg kolača 80 kn ako koga zanima.
I da, ako se neko razumije voljela bih kad bi mi rekao je li torta puno estetski lošija ako je sa šlagom a ne ticinom. Meni se ticino masa nikako ne sviđa a tortu bi samo sa šlagom izvana pa ne znam sad.

Francesca
23.01.2009., 22:20

kolači su im super super :)

ljutka
24.01.2009., 06:00
I ja sam uzela kolače iz Kašnara,probala sam i prefini su mi!!!
Reakcije ostalih ti javim iza 31.1 :)

jedva čekam dojam

niriana
24.01.2009., 18:33
hej, cure, možete li mi preporučiti nekoga za kolače i tortu u zagorju?

m m m
26.01.2009., 19:44
hej, cure, možete li mi preporučiti nekoga za kolače i tortu u zagorju?

bok.ja sam naručila kolače u slatkom daru u gornjoj stubici,gazde su jako prijazni,a kila kolača je 60kn,a torta 180kn po katu,kolači su zbilja dobri,dal ima neko kakva iskustva s njima?

G_abrielle
26.01.2009., 20:11
180 kn po katu mi se čini super povoljno btw:) sve je normalnije s cijenom čim se makneš iz Zagreba, mislim da tu više nema kolača po 60 kn kila

m m m
26.01.2009., 20:25
oni ni ne naplačuju put do restorana,nema ja sam se raspitivala sve po 80,90 i to nsloženi kolači,imam samo riječi pohvale

m m m
26.01.2009., 20:35
za 4300kn dobit ćemo 53kg kolača(20kg nesloženih,4 tacne po 1,5kg za firmene i krsne kumove,2tacne sa 1,5kg kolača+pola kata torte koja nije bila na stolu za vjenčane kumove,60njihoih kutijica sa 300g kolača za doma davati složenih u kutijice I 4kg kolača za kod mene doma složenih na tacne) +4kata torte za salu,kak vam se čini?????

Francesca
26.01.2009., 20:50
kao još jedna reklama? sorry ak griješim... ali jednostavno mrzim padobrance

ana77
26.01.2009., 22:47
http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsc8800bg3.jpg

evo moje tortice, zanemarite hebene prskalice

Baš je lijepa!! :cerek: Šteta što uvijek zapiknu te prskalice u torte...:mad: Ja sam mojima rekla da ni slučajno to ne rade pa su oko torte koja je bila na ogledalu zapalili svijećice. Bilo je fora.:mig:

Rinchi
26.01.2009., 23:51

Čula same preporuke i pohvale i mogu ti reći da ono što smo probali i vidjeli opravdava sve. Mi ćemo ionako dobiti preko njih torticu za svadbu (poklon restorana) a s obzirom da su i kolačići superiška to je naš izbor. Mislim da nećeš fulati. Traži ih da ti pripreme kilu dvije da si probaš malo... javi im se samo cca tjedan dana prije.

ljutka
27.01.2009., 06:16
Čula same preporuke i pohvale i mogu ti reći da ono što smo probali i vidjeli opravdava sve. Mi ćemo ionako dobiti preko njih torticu za svadbu (poklon restorana) a s obzirom da su i kolačići superiška to je naš izbor. Mislim da nećeš fulati. Traži ih da ti pripreme kilu dvije da si probaš malo... javi im se samo cca tjedan dana prije.

probala sam njihove kolače, jako su im fini.

NikolinicaR
27.01.2009., 09:08
pozzzz svima...
Jucer smo imali prpriku koliko kolca ide po osobi???
Mi imamo 120 ljudi kolika je mjera curke???

Hvala:s

lizianthus
27.01.2009., 09:40
pozzzz svima...
Jucer smo imali prpriku koliko kolca ide po osobi???
Mi imamo 120 ljudi kolika je mjera curke???

Hvala:s

15 dag po osobi :kava:

xantippa
27.01.2009., 10:33
3-5 kolača, ovisno o veličini kolača...

xantippa
27.01.2009., 10:41
Evo malo da potaknemo i ovu temu: jedna neobična, a lijepa mladenačka torta!

http://img216.imageshack.us/img216/3024/mainweddingcakeht7.th.jpg (http://img216.imageshack.us/my.php?image=mainweddingcakeht7.jpg)

xantippa
27.01.2009., 10:47
Evo da podsjetim, ovakva će otprilike biti moja mladenačka torta... :cerek::cerek:
http://img90.imageshack.us/img90/5521/weddingcakestwotierpinkpu2.th.jpg (http://img90.imageshack.us/my.php?image=weddingcakestwotierpinkpu2.jpg)

josipa09
27.01.2009., 14:01
nikolinica, evo draga moja ja ću ti ovako reci,ako su kolaci fiiiniii onda ti svakako treba 20 dkg po osobi,ja ti to znam iz iskustva,uzela sam 15 dkg po osobi i bilo me sram jer su nestali taj cas,bili su predobri i svi su bili oduševljeni ali premaloo

mali_cox
27.01.2009., 15:29

Evo samo da nešto kažem.Nama je vjenčanje 24.4. i prije Božića smo bili u Kašnaru u Dubcu jer smo bili u prolazu pa smo svratili čisto da vidimo kakve torte nude(kao što sam prije napisala, uključena nam je u cijenu menija), a i da probamo neke kolače i cura koja radi u slastičarnici je rekla da bi se trebali javiti najkasnije u 2. mjesecu, znači čak 2 i po mjeseca prije svatova da se dogovorimo za tortu i eventualno kolače.

Prije koji dan sam zvala gospođu koja piše na vizitki, tamo gdje je proizvodnja i rekla je da svakako dođemo što ranije možemo na dogovor o torti i kolačima.
Tako da, ako netko namjerava uzimati kolače trebalo bi ranije to dogovoriti.

A i ovi kolači za kupiti, većinom je rekla da ih imaju u svako doba za probati, jel onaj kilogram kao za svatove.
Mi smo bili oko 8 navečer i imali su još jednu kutiju.

miss_djurdja
27.01.2009., 17:04
Evo vidim da se spominje slastičarnica Kašnar, oni će nama raditi tortu koja je uključena u cijenu menija, a razmišljamo da bi uzeli i kolače od njih pa ćemo vidjeti sad. Probali smo kolače ali ne svadbene nego neke torte i činilo nam se da je dosta dobro.
Jučer mi je žena rekla da je kg kolača 80 kn ako koga zanima.
I da, ako se neko razumije voljela bih kad bi mi rekao je li torta puno estetski lošija ako je sa šlagom a ne ticinom. Meni se ticino masa nikako ne sviđa a tortu bi samo sa šlagom izvana pa ne znam sad.

Mi smo gledali slike torti u M&M, nisam primjetila veliku razliku između ticino i šlaga,sve ti ovisi kak ti tko napravi!

G_abrielle
27.01.2009., 18:50
Meni ticino nije fin jednostavno a ustvari mi se ne sviđa kako izgleda na torti, previše je "matira" da se tako izrazim. I nervira me što se razvlači ko žvakaća kad jedem kolač i ustvari ga nikad ne pojedem jer mi ne valja. Tražila sam na dogovoru za kolače da mi naprave tortu koja kompletno bude jestiva i fina a ne da ljudi pola torte ne pojedu. Tako da će biti od šlaga izvana i njime ukrašena ( tj bijelom kremom),slastičar mi je rekao da svi guraju ticino upravo zato da se nebi morali mučiti s cifranjem torti po starinski a ipošto su vrućine treba znati napraviti kremu da se ne rastopi i slično. Tako da od mene veliko ne ticino masi, iako su lijepe na oko nejestive su mi.

josipa09
27.01.2009., 19:08
ticino masa je dobra i ne dolazi do izrazaja ako se razvalja jako tanko,tete koje su meni radile tortu napravile su sa ticinom ali je za podlogu torta premazana specijalnom kremom koja se od stajanja stopi sa ticinom i bude okusa kao cvrsci slag tako da se ne kuzi da je to ticino,nitko je nije gulio a kad naucim stavit cu vam slikicu moje torte na tri kata,savrseno je izgledala,prvo su je svi sa mobacima poslikali,onda smo ju rezali,mljac

Francesca
27.01.2009., 19:12
sorry, ali mislim da se ticino baš i ne jede... mislim bar ga ja ne jedem...

a meni se baš sviđa što joj daje mat izgled :)

nije ni ticino lako napraviti da bude savršen...

Francesca
27.01.2009., 19:13
josipa - ajde stavi slikicu :)

i u tko ti je radio tortu?

G_abrielle
27.01.2009., 19:31
Al ček ako se ne jede zašto ga se stavlja na kompletnu tortu? to je onda tek ludo, mislim ja kad dobijem tortu je jedem i ako se nešto nesmije jesti očekujem upozorenje o dotičnom:P
nisam čula da se ne jede nego se očito ne jede jer ne valja

m m m
27.01.2009., 19:49
Al ček ako se ne jede zašto ga se stavlja na kompletnu tortu? to je onda tek ludo, mislim ja kad dobijem tortu je jedem i ako se nešto nesmije jesti očekujem upozorenje o dotičnom:P
nisam čula da se ne jede nego se očito ne jede jer ne valja

nije da to nj jstivo,al zbilja ne valja,to je ko marcipan slatko,je zahvalno,takneš ne poznaju s prsti,torta je čvršča od te glazure

m m m
27.01.2009., 19:51
cure od čega ćete imat tortu?

G_abrielle
27.01.2009., 20:04
Moja bude cijela čokoladna ( 5 katova, svi identični)

m m m
27.01.2009., 20:06
kolko imaš ljudi

G_abrielle
27.01.2009., 20:29
To je izračun torte za 240 ljudi, četvrtasti katovi. Kada ću znati točan broj ćemo je po potrebi povećati jer zovemo 315 ljudi a ja računam da bi ih se 240 do 270 moglo odazvati

m m m
27.01.2009., 20:33
meni su rekli za 140 ljudi 4kata s tim da su svi katovi isti,kaj ja onda imam previše torte?

G_abrielle
27.01.2009., 20:39
Nemam pojma, ovisi koliki su katovi. Moja torta je četvrtasta i najdonji kat je sigurno 60x60 cm ako ne i veći pa na njega ide manji i tako do vrha. Možda se nisam dobro izrazila u mjerama.Uglavnom torta je ogromna a najviši kat po meni dođe ko onaj normalni okrugli zanči nekih 28x28 cm, ugrubo ti govorim. A četvrtaste viđe i izađe, drugačije se reže i slično, stvarno ti nebi znala reći dal ti je previše torte kad neznam što si uzela

Francesca
27.01.2009., 20:42
ja još nemam pojma... ako ću ići na verziju da će svaki kat biti na svom stalku - onda mogu uzeti sve voćne... a ak će biti jedan na drugome onda tek imam problema jer nemam pojma kaj ću uzeti...

ja bi rado da mi netko zna napraviti od šlaga ali da izgleda kao ticino... nije meni taj ticino drag zbog ničega osim zbog izgleda...

m m m
27.01.2009., 20:47
torta je kat na katu,isina nije tak velikih mjera ko tvoja ali niti ne odudara daleko od tvojih,katastrofa.Strah me da nebu premalo

Francesca
27.01.2009., 20:52
ja toga uvijek volim imati više - ak ostane - podjelit ćeš a ak bude premalo onda je bed...

G_abrielle
27.01.2009., 20:52
Pa raspitaj se još malo tamo gdje si naručila kolače ili pitaj tko je imao istu slastičarnu i kolike torte i da li je bilo dosta

m m m
27.01.2009., 21:06
tak i ja razmišljam ak mi ostane podijelit ću,kad gledam kolke novce dajem za sve ostalo kat torte mi je 180kn to je sitnica naspram ukupnoj cifri,gle kaj s tiče kolača na stolovima i torte brine me kilaža kolko kolača kam,a da mi ne sfali.slastičaru mebum mjenjala jer rjetko gdi još možeš dobit kilu kolača po 60kn,a kolači su dobri