PDA

View Full Version : HRT:Ladišić smijenjen zbog emisija o Petraču i Rajiću

Watrous
08.11.2005., 23:00
NOVINAR i urednik Tihomir Ladišić smijenjen je s pozicije urednika i voditelja HTV-ove emisije "Otvoreno", doznaje Index.

"Šefovi informativnog programa odlučili su smijeniti Ladišića." - potvrdio je u utorak navečer u razgovoru za Index glasnogovornik HRT-a Janos Roemer.

Kako doznajemo, programsko vodstvo Informativnog programa HTV-a odlučilo je prekinuti Ladišićev angažman zbog propusta u emisijama o izručenju tajkuna Hrvoja Petrača i haškom priznanju krivnje Ivica Rajića.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=291117

..............

Taman kad sam pomislio,gledajuci "Otvoreno" o cika Rajicu, da u Hrvatskoj i nije sve tako crno kao sto izgleda, kad evo ti ga.
Hrvatska se napne ne bi li bila demokratska, ali ne moze, ne ide, .ebi ga...

To isto se dogodilo sa jednom satiricnom novogodisnjom emisijom.Hrabro se pokusalo pokazati da Hrvatska to moze , da je zrelo,
..ali, ali...

:flop:

Lipi
08.11.2005., 23:18
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=118763

:kava:

LjutiBronxBomber
08.11.2005., 23:21
HVO srusio Ladisica.

:D:D

Lipi
08.11.2005., 23:22
LjutiBronxBomber kaže:
HVO srusio Ladisica.

:D:D
Sa malim tenkom. :mig:

LjutiBronxBomber
08.11.2005., 23:22
Lipi kaže:

Odnijo ga djava. Za sad. :D

Lipi
08.11.2005., 23:25
Sad kad krene lavina Puhovski, HND, revka i aktivisti, .. ugrožena demokracija?.. ljudska prava.. prava radnika.. sloboda govora.. bua HDZ.. Hrvatska još uvijek nezrela država.. nezrelo društvo.. fuj društvo.. primitivci.. tajkuni.. rodbinske veze.. u jugoslaviji toga nije bilo.. u jugi su novinari bili slobodni.. u jugi se slobodno pisalo.. fuj HRT..

:zvrko:

LjutiBronxBomber
08.11.2005., 23:28
Lipi kaže:
Sad kad krene lavina Puhovski, HND, revka i aktivisti, .. ugrožena demokracija?.. ljudska prava.. prava radnika.. sloboda govora.. bua HDZ.. Hrvatska još uvijek nezrela država.. nezrelo društvo.. fuj društvo.. primitivci.. tajkuni.. rodbinske veze.. u jugoslaviji toga nije bilo.. u jugi su novinari bili slobodni.. u jugi se slobodno pisalo.. fuj HRT..

Je. U Jugi si mogao, kao Matvejevic, biti komunjara i velicati zlocinacki sustav, pa cak i "zalagati" se prava politickih uznika.

Jebate, koji freak show. :lol:

Lipi
08.11.2005., 23:30
LjutiBronxBomber kaže:
Je. U Jugi si mogao, kao Matvejevic, biti komunjara i velicati zlocinacki sustav, pa cak i "zalagati" se prava politickih uznika.

Jebate, koji freak show. :lol:

Ae.. al Tuđman je bio diktator.. :zvrko:
Sudeći po izjavama aktivista.. :zvrko:

LjutiBronxBomber
08.11.2005., 23:31
Lipi kaže:
Ae.. al Tuđman je bio diktator.. :zvrko:
Sudeći po izjavama aktivista.. :zvrko:

Nego sta. :D

Jalnuški Diletant
08.11.2005., 23:42
Watrous kaže:
NOVINAR i urednik Tihomir Ladišić smijenjen je s pozicije urednika i voditelja HTV-ove emisije "Otvoreno" Tek sada??? :confused:

Što će sada biti?

Direktor televizije?

Ili će dobiti novu emisiju tipa "Latinice" koja će se zvati "Ladišić jaja"?

Maarco
08.11.2005., 23:57
Watrous kaže:
NOVINAR i urednik Tihomir Ladišić smijenjen je s pozicije urednika i voditelja HTV-ove emisije "Otvoreno", doznaje Index.

"Šefovi informativnog programa odlučili su smijeniti Ladišića." - potvrdio je u utorak navečer u razgovoru za Index glasnogovornik HRT-a Janos Roemer.

Smijenili su ga jer je omogućio da se otvoreno govori o tome što cijeli svijet zna (uključujući EU i Haaški sud): da je HVO sudjelovala u podjeli BiH.

Sa zatvarenjem književnika i političkom cenzurom nećemo u Europu. Kod nas vlada staljinizam.

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 00:00
Maarco kaže:
Smijenili su ga jer je omogućio da se otvoreno govori o tome što cijeli svijet zna (uključujući EU i Haaški sud): da je HVO sudjelovala u podjeli BiH.

Sa zatvarenjem književnika i političkom cenzurom nećemo u Europu. Kod nas vlada staljinizam.

Zasto HVO ne bi sudjelovao u podijeli BiH (i ne kazem da je), ako je taj CIJELI svijet - upravo dijelio i podijelio BiH?

Cutiliero? Lord Owen? Cyrus Vance? Dayton?

Ring a bell, asshole?

:rofl:

Lipi
09.11.2005., 00:03
Brankica strikes again! :rofl:

Maarco
09.11.2005., 00:08
LjutiBronxBomber kaže:
Zasto HVO ne bi sudjelovao u podijeli BiH (i ne kazem da je), ako je taj CIJELI svijet - upravo dijelio i podijelio BiH?

Jedno je dijeliti silom, pljačkom, ubijanjem, protjerivanjem, a drugo dogovorom, u miru, civilizirano.

Dayton je bio dobro rješenje za izuzetno tešku i bolesnu situaciju nastalu strahovitim ratnim razaranjem i genocidom.

Vanja oko panja
09.11.2005., 00:10
Ladisic je kvalitetni kreten.

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 00:12
Maarco kaže:
Jedno je dijeliti silom, pljačkom, ubijanjem, protjerivanjem, a drugo dogovorom, u miru, civilizirano. :lol:

Da Brankice nema trebalo bi ga izmisliti. :rofl::rofl::rofl:

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 00:13
Maarco kaže:
Jedno je dijeliti silom, pljačkom, ubijanjem, protjerivanjem, a drugo dogovorom, u miru, civilizirano.

Dayton je bio dobro rješenje za izuzetno tešku i bolesnu situaciju nastalu strahovitim ratnim razaranjem i genocidom.

Ti s logikom veze nemas. Upravo je taj Daytonski sporazum nagradio cetnickog agresora s priznatom Republikom Srpskom - stvorena silom, genocidom, pljackom i protjerivanjem. :zvrko:

Ali, naravno, tebi kao bolesniku je u interesu siriti mit o hrvatskom "razaranju" Sarajeva i "podjele" Bosne i Hercegovine.

Bye.
:W

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 00:16
LjutiBronxBomber kaže:
Ti s logikom veze nemas. Upravo je taj Daytonski sporazum nagradio cetnickog agresora s priznatom Republikom Srpskom - stvorena silom, genocidom, pljackom i protjerivanjem. :zvrko:

Ali, naravno, tebi kao bolesniku je u interesu siriti mit o hrvatskom "razaranju" Sarajeva i "podjele" Bosne i Hercegovine.

Bye.
:W Pajdo, nemoj se naljutit, ali nekada mi se, kada odgovaraš na ovakve pizdarije, činiš luđi od Brankeca. :lol:

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 00:16
Jalnuški Diletant kaže:
:lol:

Da Brankice nema trebalo bi ga izmisliti. :rofl::rofl::rofl:

Brankica je legenda. Virtualna personifikacija svih lazi i mitova. Teorija koje ne drze vodu. Senzacionalizma i tendencioznosti.

Svega onoga sto treba prekriti prave uzroke tragedije rata i agresije na RH i BiH.

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 00:18
LjutiBronxBomber kaže:
Brankica je legenda. Virtualna personifikacija svih lazi i mitova. Teorija koje ne drze vodu. Senzacionalizma i tendencioznosti.

Svega onoga sto treba prekriti prave uzroke tragedije rata i agresije na RH i BiH. Pusti ga...

Brankec je jedna od rijetkih svijetlih točaka ovog foruma.

Samo ako se pravilno postaviš prema njemu. :D :D

Maarco
09.11.2005., 00:18
LjutiBronxBomber kaže:

Bye.

Cijeli svijet zna i vidi ono što nacionalisti i "osvajači tuđe zemlje" s hrvatske i srpske strane ne žele vidjeti: Tuđman i Milošević su dijelili BiH. To je bio jedan od unaprijed zadanih ciljeva rata.

Cijeli svijet je bolestan, svi su protiv nas, svi nas žele uništiti, to je kvaziparanoidna percepcija nacionalista, a zapravo se radi o vrlo dobro poznatoj taktici sotonizacije vanjskog kruga.

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 00:19
Maarco kaže:
Cijeli svijet zna i vidi ono što nacionalisti i "osvajači tuđe zemlje" s hrvatske i srpske strane ne žele vidjeti: Tuđman i Milošević su dijelili BiH. To je bio jedan od unaprijed zadanih ciljeva rata.

Cijeli svijet je bolestan, svi su protiv nas, svi nas žele uništiti, to je kvaziparanoidna percepcija nacionalista, a zapravo se radi o vrlo dobro poznatoj taktici sotonizacije vanjskog kruga. Pajdo, aj sad reci da nije zabavan. :lol:

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 00:20
Jalnuški Diletant kaže:
Pajdo, nemoj se naljutit, ali nekada mi se, kada odgovaraš na ovakve pizdarije, činiš luđi od Brankeca. :lol:

:( :D

Lipi
09.11.2005., 00:20
Jalnuški Diletant kaže:
Pajdo, aj sad reci da nije zabavan. :lol:
:rofl: :lol:

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 00:21
Jalnuški Diletant kaže:
Pusti ga...

Brankec je jedna od rijetkih svijetlih točaka ovog foruma.

Samo ako se pravilno postaviš prema njemu. :D :D

A sad sam ja kao "lud?" :lol:

Ne pada mi napamet osporovati cinjenicu da je ona jedna od smisnijih diskutanata na forumu. :D:D

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 00:23
LjutiBronxBomber kaže:
Ne pada mi napamet osporovati cinjenicu da je ona jedna od smisnijih diskutanata na forumu. :D:D :top: :D :D :D

paladin
09.11.2005., 00:30
:top: za HTV.

Iznenadili su me, ipak se ne može lupetat bez logike i veze, širiti mitove i propagandu i ostat bez posljedica. :s
Kad bi u cijeloj državi bilo tako gdje bi nam bio kraj. :rolleyes:

Simba-OS
09.11.2005., 00:33
Lipi kaže:
Ma daj. Nisam znao da je prč. Gruber bio u HVO. :rofl:

Lipi
09.11.2005., 00:35
Simba-OS kaže:
Ma daj. Nisam znao da je prč. Gruber bio u HVO. :rofl: :rofl: :rofl:

frch
09.11.2005., 08:13
Watrous kaže:

Kako doznajemo, programsko vodstvo Informativnog programa HTV-a odlučilo je prekinuti Ladišićev angažman zbog propusta u emisijama o izručenju tajkuna Hrvoja Petrača i haškom priznanju krivnje Ivica Rajića.

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=291117

..............

Taman kad sam pomislio,gledajuci "Otvoreno" o cika Rajicu, da u Hrvatskoj i nije sve tako crno kao sto izgleda, kad evo ti ga.
Hrvatska se napne ne bi li bila demokratska, ali ne moze, ne ide, .ebi ga...

To isto se dogodilo sa jednom satiricnom novogodisnjom emisijom.Hrabro se pokusalo pokazati da Hrvatska to moze , da je zrelo,
..ali, ali...

:flop:
a što sam se obradovao kad sam pročitao u večernjaku jutros:lux: :tulum: :cheer:

ZnaSeTkoJe
09.11.2005., 09:09
Vec je bilo vrijeme...covjek tako neprofesionalno radi emisije da je skoro dosegao Latina...
Dopelja par ljudi u studio i samo pitanja tipa "Jel tako da"... "Jeste znali da"...."Slazete li se samnom da..."

Ber
09.11.2005., 09:19
Ladišić čak nije ni sa rezervom ušao u tu besmislenu tvrdnju da su HVO+Srbi bombardirali Sarajevo već je to uzeo kao činjenicu i potpuno ih izjednačio i onda sat vremena ponavljao kao papagaj.
Nakon toga usljedila su brojna demantiranja, najviše iz Sarajeva i Ladišić, zagorski bedak, je dobio nogu. makar da ima imalo novinarske časti, i sam bi podnio otkaz.
E sad me zanima što će Puhovski koji je u studiu bio sretan ko malo dijete i u tom duplom pasu, Ladišića ustrajno nadopunjavao kako je za zajedničko bombardiranje kriv u stvari Tuđman.
Puhovski bi sada trebao ući u dublju polemiku od tog duplog pasa. Sumnjam.

Watrous
09.11.2005., 09:31
Lipi kaže:

Da nije bilo Titove Jugoslavije Hrvatska bi danas postojala samo u historijskim arhivama.

Da, da..

Maarco
09.11.2005., 10:46
Watrous kaže:
Da nije bilo Titove Jugoslavije Hrvatska bi danas postojala samo u historijskim arhivama.

Da, da..

Točno. Tito i antifašisti su mudrom i dalekovidnom politikom spasili Hrvatsku.

ZnaSeTkoJe
09.11.2005., 10:46
Watrous kaže:

Da, da..

Objasni...
Valjda imas argument za takvo nesto...

pcmvr
09.11.2005., 10:52
Konačno da je netko platio zbog neprofesionalizma, neznanja i drskosti.

revolution
09.11.2005., 11:10
Tiho malo malo pa "padne" (smjene, suspenzije..)... i evo ga još jedna referenca za CV :top:

bit će malo teže sad istrpit onu histeričnu pticu, ali ništa nije konačno :o

ah eto kako su putevi različiti.. negdašnji kolega D.M. i dalje ubire masnu pinku za velebne projekte koje njegova producentska kuća prodaje HTV-u:cool: :D

Tihomir Ladišić se nikad nije "ušarafio":s :s

Lipi
09.11.2005., 11:11
Watrous kaže:

Da, da.. Bi li bilo titove jugoslavije da nisu Rusi napali s istoka?
Što bi bilo kad bi bilo.. glupa prepucavanja. Nije fašistički zločinac tito tema rasprave.. s toga pričajmo o Ladišiću. :kava:

Inkvizitor
09.11.2005., 11:24
revolution kaže:

Je..je..kako nije..vodio je predizbornu kampanju za SDP....

revolution
09.11.2005., 11:28
Inkvizitor kaže:
Je..je..kako nije..vodio je predizbornu kampanju za SDP.... da, i?:D i tada je bio na ledu kaj se tiče HTV

za razliku od uzorne skojevke Hlo koja HDZ kampanju vodi već godinama... o trošku pretplatnika :o :D :raspa:

Inkvizitor
09.11.2005., 11:32
revolution kaže:
da, i?:D i tada je bio na ledu kaj se tiče HTV

..koja drska laž..

nisam znao da je bio klizač..kakve piruete je izvodio...jel ga Milka Babović pratila..:rofl:

Uglavnom... ajde da je neko dobio po nosu zbog tendecioznosti, neobavještenosti, zadrtosti i zlobe..

facijalni grč je nestao s malog ekrana..

no bojim se ne zadugo..:o

revolution
09.11.2005., 11:45
ajde INK šuti, tebi bi i Smiljko Šagolj bio ljubak&mio za gledanje na HTV:rolleyes: :D

:Pop:

frch
09.11.2005., 11:55
revolution kaže:

u zdravu pamet? uistinu.. nikada :kava:

Watrous
09.11.2005., 22:42
ZnaSeTkoJe kaže:
Objasni...
Valjda imas argument za takvo nesto...

Znamo kako je bilo na kraju I sv. rata. A ko bi stitio hrv. interese na kraju 2. rata, da nije bilo titovih partizana?

Mozda Kralj Petar?

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 22:49
Watrous kaže:
Znamo kako je bilo na kraju I sv. rata. A ko bi stitio hrv. interese na kraju 2. rata, da nije bilo titovih partizana?

Mozda Kralj Petar?

Fuck Tito. Fuck Yugoslavia. And Fuck you too. :2up:

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 23:09
revolution kaže:
ajde INK šuti, tebi bi i Smiljko Šagolj bio ljubak&mio za gledanje na HTV:rolleyes: :D

:Pop: Smiljko bijaše legenda.

revolution
09.11.2005., 23:13
Jalnuški Diletant kaže:
Smiljko bijaše legenda. A još je na slobodi?? :zubo:

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 23:14
revolution kaže:
A još je na slobodi?? :zubo: Al' mu prijeti uhićenje?

revolution
09.11.2005., 23:21
Jalnuški Diletant kaže:
Al' mu prijeti uhićenje? ne, on je i dalje na platnom spisku HTV :bljak: :bljak: (dobro sam napisala HTV-a!!)

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 23:24
revolution kaže:
ne, on je i dalje na platnom spisku HTV :bljak: :bljak: (dobro sam napisala HTV-a!!) Ima li kakva udruga protiv toga?

Inkvizitor
09.11.2005., 23:27
revolution kaže:
A još je na slobodi?? :zubo:

Je..Tito više nije živ..:kava:

revolution
09.11.2005., 23:30
Jalnuški Diletant kaže:
Ima li kakva udruga protiv toga? nemaju udruge veze s tim.

svi znaju za staru HTV navadu da godinama futra parazite i takve stvorove kao Smiljko (HTV Studio Split..on radi ondje?? eto provjeri, ali prima plaćicu... :raspa:

nadam se da ti je to ok, jer i ti ju plaćaš :cool:

Inkvizitor
09.11.2005., 23:37
da..Smiljko se usudio otići u sela i snimiti muslimanske masakre nad Hrvatima..Doljani, Uzdol, Grabovica..

a to je bio grijeh..jer kako bi drugačije Feral, Nacional i Globus pisali laude i panegerike slavnoj Armiji BIH..:zubo:

sjebo im malo koncepciju..:kava:..

LostCase
09.11.2005., 23:37
revolution kaže:
nemaju udruge veze s tim.

svi znaju za staru HTV navadu da godinama futra parazite i takve stvorove kao Smiljko (HTV Studio Split..on radi ondje?? eto provjeri, ali prima plaćicu... :raspa:

nadam se da ti je to ok, jer i ti ju plaćaš :cool:

ma kad smo kod parazaita HRT je pun te tvoje jugoslavenske gamadi.....koju mi financiramo....

Spawn
09.11.2005., 23:38
revolution kaže:
svi znaju za staru HTV navadu da godinama futra parazite i takve stvorove kao..

kao Ladišić, Latin, Stanković, Šprajc.. imaš pravo :top:.. treba otkazati tv pretplatu

Inkvizitor
09.11.2005., 23:39
LostCase kaže:
ma kad smo kod parazaita HRT je pun te tvoje jugoslavenske gamadi.....koju mi financiramo....

jes' vidio kako je Ivkošić opro' sinoć onog druga, levičara i jugoslovena Viskovića..

drug se nakon toga samo hihotao ko seoska mlada i vrtio se na stolici... piškiću-kakiću..:rofl:

Jalnuški Diletant
09.11.2005., 23:40
revolution kaže:
Smiljko (HTV Studio Split..on radi ondje?? eto provjeri, ali prima plaćicu... Di OVO mogu provjeriti?

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 23:48
Inkvizitor kaže:
jes' vidio kako je Ivkošić opro' sinoć onog druga, levičara i jugoslovena Viskovića..

drug se nakon toga samo hihotao ko seoska mlada i vrtio se na stolici... piškiću-kakiću..:rofl:

A jesi cuo kada je Viskovic reka: "I veceras Matvejevica zovu Jugoslavencinom, blah, blah..."

A svi ostali u jedan glas: "Ma, tko ga je nazvao Jugoslavencinom?"

Pece savjest.

:D:D:D

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 23:50
Spawn kaže:
Šprajc..

Mislis Jovanovic. :lol:

revolution
09.11.2005., 23:50
utipkaš li u Google >>Smiljko Šagolj HTV Split<<< dobit ćeš linkove koji kažu i da nije baššš plaćica (7000kn meni nije lova za smijanje baš, ako tebi jest - oprosti)

potom možeš, jerbo si u Splitu, i na licu mjesta provjeriti ima li kakvih promjena, jerbo su neki tekstovi iz 2003. :o

a onda možemo računati ovdje koliko je to para - kroz sve ove godine ..ali i ne moramo, ja sam pretplatu riješila i moja je savjest apsolutno čista :D :cool:

svakako, nije šagolj jedini u tom kolopletu besmisla

Watrous
09.11.2005., 23:52
LjutiBronxBomber kaže:
Fuck Tito. Fuck Yugoslavia. And Fuck you too. :2up:

Ovo za razliku od mog posta nece biti brisano, ha,ha,ha

LjutiBronxBomber
09.11.2005., 23:52
Watrous kaže:
Ovo za razliku od mog posta nece biti brisano, ha,ha,ha

Hoce li ili nece biti brisano, mene ne zanima.

revolution
09.11.2005., 23:53
Inkvizitor kaže:

pa samo je još falilo da i Visković počne urlati i pjeniti se ko Ivkošić :D

to ipak ne bi bilo za kamere i obiteljske pučke svečanosti uvečer pred Tv ekranom

:rolleyes: :eek: :eek: :D

Spawn
09.11.2005., 23:55
LjutiBronxBomber kaže:
Mislis Jovanovic. :lol:

e taj :D

Watrous
10.11.2005., 00:01
LjutiBronxBomber kaže:
Hoce li ili nece biti brisano, mene ne zanima.

Ma napisao sam juce odlican post zao mi je sto ga nisi procitao.
Takav se ne pise dvaput.

LjutiBronxBomber
10.11.2005., 00:04
Watrous kaže:
Ma napisao sam juce odlican post zao mi je sto ga nisi procitao.
Takav se ne pise dvaput.

Fucking Srbi. :rolleyes:

Watrous
10.11.2005., 00:09
LjutiBronxBomber kaže:
Fucking Srbi. :rolleyes:

.ebes sebe?

LjutiBronxBomber
10.11.2005., 00:10
Watrous kaže:
.ebes sebe?

.ebem jugoslavenske primitivcine poput tebe. ;) :w

Watrous
10.11.2005., 00:17
LjutiBronxBomber kaže:
.ebem jugoslavenske primitivcine poput tebe. ;) :w

Misli se da je jugoslavenstvo=srpstvo.Ustvari je pak drukcije.

Jugoslavenstvo je izvorno mnogo blize hrvatskoj povijesti.
Treba malo procitati knjige.

Hrvatska tek kad to shvati moze doci k sebi.

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 00:25
Watrous kaže:
Misli se da je jugoslavenstvo=srpstvo. Ne.

Jugoslavenstvo=VELIKOsrpstvo.

Watrous
10.11.2005., 00:34
Da cuo sam za to, od Hloverke

Spawn
10.11.2005., 00:43
bolje da si čuo od Hloverke, nego ga osjetio od nekog JNA korpusa

Pontifex Maximus
10.11.2005., 10:17
revolution kaže:
utipkaš li u Google >>Smiljko Šagolj HTV Split<<< dobit ćeš linkove koji kažu i da nije baššš plaćica (7000kn meni nije lova za smijanje baš, ako tebi jest - oprosti)

potom možeš, jerbo si u Splitu, i na licu mjesta provjeriti ima li kakvih promjena, jerbo su neki tekstovi iz 2003. :o

a onda možemo računati ovdje koliko je to para - kroz sve ove godine ..ali i ne moramo, ja sam pretplatu riješila i moja je savjest apsolutno čista :D :cool:

svakako, nije šagolj jedini u tom kolopletu besmisla

7000k puno? Ajde ne kenjaj s tom socijalistickom retorikom; to je jedva dosta za troskove mjesecne garderobe.

Imamo mi Miljenka Karacica!
Mostar je nas (http://www.hic.hr/dom/318/dom07.htm)

enoel
10.11.2005., 10:45
Dobrodošli u SLOBODNU I DEMOKRATSKU zemlju Hrvatsku.

Sanaderu odluči: Balkan ili Europa

Maarco
10.11.2005., 11:24
enoel kaže:
Dobrodošli u SLOBODNU I DEMOKRATSKU zemlju Hrvatsku.

Sanaderu odluči: Balkan ili Europa

Sanaderu će nakon nedavnih skandaloznih događaja u zemlji (smjena Ladišića, zatvaranje Matvejevića) biti teško opravdati svoju proeuropsku orijentaciju na domjencima u Brusselsu i ostalim EU metropolama.

Upravo to i želi krajnja desnica, kompromitirati i Hrvatsku i Sanadera u njegovim nastojanjima i otežati ulazak Hrvatske u EU.

Biti će još takvih incidenata.

stagediver
10.11.2005., 12:56
meni se, gledajuci emisiju, ucinilo da je ladisic pretjerao s onim "hrvatske i srpske snage zajedno granatirale sarajevo"
mozda je zelio zvucati sto provokativnije u razgovoru s markicom rebicem (ne bi li ga izbacio iz ravnoteze i izvukao kakvu ekskluzivu)
meni je to zazvucalo ruzno
nikad nisam dvojio da trebamo preuzeti svoj dio krivnje za sva sranja devedesetih
medjutim, nisam za dovodjenje (makar i nespretno) u ravnine neusporedivih stvari

ono sto su srbi radili sarajevu nekoliko godina je prestrasno
a da bi se hrvatska mogla uopce spomenuti u tom kontekstu

ako ladisic nije htio biti provokativan, vec doista misli kako su srpske i hrvatske snage zajednicki granatirale sarajevo (i iz toga izvlaci i neke dublje zakljucke), onda mi je zao da cak niti novinar na tako odgovornom mjestu nije u stanju izbjeci kliseiziranu polariziranost oko pogleda na devedesete koju mediji (izgleda)zele nametnuti kao jedinu mogucnost
razumni ljudi vide da niti jedan, niti drugi "zbor" ne pjevaju (samo) istinu

lose nam se pise ukoliko (svim) medijima bude (puno) vise stalo do senzacionalizma, nego do istine koja uvijek moze pomoci u rjesavanju problema

Saharun
10.11.2005., 13:58
Novinari :bljak:

I još traže da ih se ne može suditi za klevetu :bljak:

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:00
Saharun kaže:
Novinari :bljak:

I još traže da ih se ne može suditi za klevetu :bljak: Saharune, kao i obično, slažem se s tobom.

Problem jest u tome što su novinari u nas puno više od "sedme sile".

Uzimaju sebi i previše za pravo, a kada ih se pozove na odgovornost onda počnu cvilit.

Novinari u HR = najveće leglo smeća uopće.

revolution
10.11.2005., 15:04
stagediver kaže:
nije u stanju izbjeci kliseiziranu polariziranost oko pogleda na devedesete koju mediji (izgleda)zele nametnuti kao jedinu mogucnost
[/B] da. to je točno. samo nisam uspjela dokučiti rade li to mediji zbog nesnalaženja u tom svojevrsnom "vakuumu" ili to rade svjesno? posebno se to odnosi na -iste ljude - koji su kroz hrvatske medije prošli put od ratnih reportera a neki od njih i ratnih huškača do statusa medijske veličine. ili bar - "imena koje nešto znači" (bez obzira na predznak)

u međuvremenu, ljudima postaje sve više svejedno. više će ih pogodit ptičja gripa:rolleyes: :D

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:10
revolution kaže:
nisam uspjela dokučiti rade li to mediji zbog nesnalaženja u tom svojevrsnom "vakuumu" ili to rade svjesno? Pa ti bi barem trebala znati da to rade po direktivi.

revolution
10.11.2005., 15:13
daj odjebi sa svojim tupavim sjebavanjem svake teme na kojoj se pojaviš

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:14
revolution kaže:
daj odjebi sa svojim tupavim sjebavanjem svake teme na kojoj se pojaviš Revčice, ta pitala si i dobila si MOJ odgovor. :)

revolution
10.11.2005., 15:16
Jalnuški Diletant kaže:
Revčice, ta pitala si i dobila si MOJ odgovor. :) ti si zadnja osoba koju bih ja ikada pitala za mišljenje o bilo čemu

sve i da ga imaš i da je spanosno:D :W

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:18
revolution kaže:
ti si zadnja osoba koju bih ja ikada pitala za mišljenje o bilo čemu

sve i da ga imaš i da je spanosno:D :W A ti i dalje postavljaj pitanja s "ili".

"Jesm li ja najpametnija ILI sam najljepša?"

Objektivnost ti je vrlina... :cerek:

...A Latin, očigledno, uzor. :zubo:

stagediver
10.11.2005., 15:23
zivjeli smo u neslobodnom drustvu 45 godina
onda smo, umjesto potpun(ij)e slobode, dobili nove dogme
s kojima se neki nisu slagali te su zauzeli suprotne stavove
zaostravanje situacije i pritisak kojim su neistomisljenici bili izlozeni mogao ih je i dodatno udaljiti na suprotnu stranu

neki ljudi nisu uspjeli shvatiti da je tudjman stvorio feral
u svakom smislu
citavo vrijeme devedesetih vidio sam da nam se sa strane drzavnih medija servira dosta lazi, a da se feral usudjuje pisati o tabu temama
ali, jednako tako, vidio sam i da je feral otklonjen u suprotnu stranu i nisam svaku njihovu rijec dozivljavao apsolutnom i jedinom istinom

sloboda sad konacno postaje svakim danom sve veca
ali se izgleda jos ne snalazimo u njoj
bilo bi fora smjeti reci na drzavnoj televiziji kako su hrvatske i srpske snage zajednicki granatirale sarajevo (u smislu da se to dugo godina nije smjelo reci, a, po ladisicevoj smjeni, vidimo da se i danas to ne smije; fora, dakle, u smislu krsenja normi), kad ta izjava ne bi bila toliko ruzna i ne bi vukla sa sobom toliko konotacija
pritom ne mislim da sam i sam podlegao nekakvoj dogmi po kojoj hrvatske snage nisu mogle granatirati sarajevo

ne znam uspijevam li reci ono sto mislim
ali svodi se na to da hrvatska je kriva za neka sranja koja su se dogodila, ali da ne treba preuzimati na sebe nista vise od toga
osobito se ne trebamo sami izjednacavati sa srbijom koja je sve zapocela i koja je napravila daleko vece gadarije
i koja je, vec tradicionalno, potpuno nesposobna prihvatiti ruzniji dio istine o sebi

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:26
stagediver kaže:
ne znam uspijevam li reci ono sto mislim Ne uspjevaš.

Lomiš se.

Pojednostavni.

stagediver
10.11.2005., 15:27
Jalnuški Diletant kaže:
Ne uspjevaš.

Lomiš se.

Pojednostavni.

ne mogu
jer bi me ti onda svrstao u jedan tor
a ja sam slobodni strijelac :D

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:32
stagediver kaže:
ne mogu
a ja sam slobodni strijelac :D Eto vidiš kako je teško ići sam protiv sebe zbog onoga "ja to jesam, ali ne želim biti".

Oslobodi svoj um.

stagediver
10.11.2005., 15:37
Jalnuški Diletant kaže:
Eto vidiš kako je teško ići sam protiv sebe zbog onoga "ja to jesam, ali ne želim biti".

Oslobodi svoj um.

zabrijao si

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:42
stagediver kaže:
zabrijao si Ne shavćam taj zagrebački sleng, ali slutim što si mi htio reći.

A ja tebi kažem da kažeš ono što misliš bez straha hoće li te se svrstati u ovaj ili onaj "tor".

Vidjeti ćeš kako će ti biti lakše.

Jer toliko si počeo muljati (i sam sebe) iz straha da te se ne "svrsta" u ono što bi ti volio da nisi - iako jesi, da si se sam zapitao:ne znam uspijevam li reci ono sto mislim Opusti se.

Ovo je samo anonimni forum.

Inkvizitor
10.11.2005., 15:56
stagediver kaže:
zivjeli smo u neslobodnom drustvu 45 godina
onda smo, umjesto potpun(ij)e slobode, dobili nove dogme
s kojima se neki nisu slagali te su zauzeli suprotne stavove
zaostravanje situacije i pritisak kojim su neistomisljenici bili izlozeni mogao ih je i dodatno udaljiti na suprotnu stranu

neki ljudi nisu uspjeli shvatiti da je tudjman stvorio feral
u svakom smislu
citavo vrijeme devedesetih vidio sam da nam se sa strane drzavnih medija servira dosta lazi, a da se feral usudjuje pisati o tabu temama
ali, jednako tako, vidio sam i da je feral otklonjen u suprotnu stranu i nisam svaku njihovu rijec dozivljavao apsolutnom i jedinom istinom

sloboda sad konacno postaje svakim danom sve veca
ali se izgleda jos ne snalazimo u njoj
bilo bi fora smjeti reci na drzavnoj televiziji kako su hrvatske i srpske snage zajednicki granatirale sarajevo (u smislu da se to dugo godina nije smjelo reci, a, po ladisicevoj smjeni, vidimo da se i danas to ne smije; fora, dakle, u smislu krsenja normi), kad ta izjava ne bi bila toliko ruzna i ne bi vukla sa sobom toliko konotacija
pritom ne mislim da sam i sam podlegao nekakvoj dogmi po kojoj hrvatske snage nisu mogle granatirati sarajevo

konju glupi..hrvatske snage da su i htjele nisu mogle granatirati Sarajevo..a lijepo je i iz Sarajeva demantirana ta glupost..

šta vi hoćete..podlogu za vaše bolesne projekcije, da bi dokazali šta..???

jedan konj na televiziji insistira da su Hrvati granatirali sarajevo..pa kad mu svi vojni i ini eksperti objasne da je to glupost..i kad konj dobije po nosu..onda se kao ne smije reći..

šta se ne smije reći..laž..

i onda se drugi konj snebiva nad činjenicom...kao to se i dan-danas ne smije reći...

Inkvizitor
10.11.2005., 15:58
stagediver kaže:
ne mogu
a ja sam slobodni strijelac :D

ti si samo slobodni idiot..i pravilno je da budeš slobodni i usamljen ali nisi..

ima vas podosta..

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 15:58
Inkvizitor kaže:
konju glupi..hrvatske snage da su i htjele nisu mogle granatirati Sarajevo..a lijepo je i iz Sarajeva demantirana ta glupost..

jedan konj na televiziji insistira da su Hrvati granatirali sarajevo..pa kad mu svi vojni i ini eksperti objasne da je to glupost..i kad konj dobije po nosu..onda se kao ne smije reći..

i onda se drugi konj snebiva nad činjenicom...kao to se i dan-danas ne smije reći... Inkvi, svaka ti čast.

Ovako kratko, jasno i jezgovito izražavanje se rijetko viđa.

Potpisujem svaku riječ osim "konju glupi".

:s :s :s

Inkvizitor
10.11.2005., 16:16
Jalnuški Diletant kaže:
Inkvi, svaka ti čast.

Ovako kratko, jasno i jezgovito izražavanje se rijetko viđa.

Potpisujem svaku riječ osim "konju glupi".

:s :s :s

a šta drugo reći osobi koja nakon svih demantija, čak i od strane koja je "žrtva" tog navodnog granatiranja..stignu demanti, i kad se ispostavi da je to notorna glupost i podmetanje...ta osoba insistira..kako se to kao "ne smije" reći..

Ne smije se reći notorna glupost..šta reći tom čovjeku da je ili glupi konj ili zlobni konj..ili i jedno drugo..

ma molim te pogledaj mu samo način pisanja..nerazumljive rečenice..pa jedna puna rečenica pa onda kao neki point..:rofl:, pa opet neko trkeljanje..pa opet jedna riječ u retku..:bang:

vidiš da je tip otkačio..

slobodni strijelac..:rofl:

Jalnuški Diletant
10.11.2005., 16:43
Inkvizitor kaže:
a šta drugo reći osobi koja nakon svih demantija, čak i od strane koja je "žrtva" tog navodnog granatiranja..stignu demanti, i kad se ispostavi da je to notorna glupost i podmetanje...ta osoba insistira..kako se to kao "ne smije" reći..

Ne smije se reći notorna glupost..šta reći tom čovjeku da je ili glupi konj ili zlobni konj..ili i jedno drugo..

ma molim te pogledaj mu samo način pisanja..nerazumljive rečenice..pa jedna puna rečenica pa onda kao neki point..:rofl:, pa opet neko trkeljanje..pa opet jedna riječ u retku..:bang:

vidiš da je tip otkačio..

slobodni strijelac..:rofl: Nemoj baš tako...

Čovik se, očigledno, traži.

Triba mu pomoć'.

frch
10.11.2005., 16:45
Inkvizitor kaže:

i onda se drugi konj snebiva nad činjenicom...kao to se i dan-danas ne smije reći...
:s :s

frch
10.11.2005., 16:51
revolution kaže:
velike ideale moderne ljevice, proklamirala je Francuska revolucija: sloboda, jednakost, bratstvo ...
čudno.. a što ako ja ne želim nekome biti brat??

Lipi
10.11.2005., 17:31
Maarco kaže:
Sanaderu će nakon nedavnih skandaloznih događaja u zemlji (smjena Ladišića, zatvaranje Matvejevića) biti teško opravdati svoju proeuropsku orijentaciju na domjencima u Brusselsu i ostalim EU metropolama.

Upravo to i želi krajnja desnica, kompromitirati i Hrvatsku i Sanadera u njegovim nastojanjima i otežati ulazak Hrvatske u EU.

Biti će još takvih incidenata.

Ladišić.. Matvejević.. državni skandal?! :rofl: :rofl:

Lipi
10.11.2005., 17:37
Jalnuški Diletant kaže:
Pa ti bi barem trebala znati da to rade po direktivi.
:top:

Domovina
10.11.2005., 17:42
ladišić je srbin!
kao i latin pardon ćiril

frch
10.11.2005., 17:57
Lipi kaže:
za potpis Lipi :top:

štancer
10.11.2005., 18:47
Da se referiram na naslov teme:
Ladišić je smijenjen NE zbog toga što je imao emisiju ili debatirao o Rajiću ili o HVO-u u Kiseljačkoj enklavi ili drugdje - on je smijenjen zbog nekompetentnosti (kako bi to drug mu Latin rekao, tražeći glave zbog nekompetentnosti takvih ljudi).
Jednostavno očajno loše radi, i to ne samo u navedenim emisijama, puno duže.
Vlastito blamiranje, osnovno nepoznavanje tema, osnovnih činjenica, prava i unatoč tome učestalo lupetanje o istima, inzistiranje, pristrano forsiranje vlastitih predodžbi kao odgovora.... radi se o odgovornosti prema javnosti javne televizije.

Zbog teških faktualnih pogrešaka, površne tendecioznosti i odgovornosti za opasno zavaravanje javnosti, pogotovo kod tema pravnog i imovinskog karaktera (poput dužništva, jamčenja) trebao bi isto tako odgovarati i Latin, a pošto je privatne produkcije, otkazati gospodinu termin.

Fakat su loši pokušaji sakrivanja svačije nesposobnosti za rad iza tako prigodnog plašta općih parola "hajke" i "slobode novinarstva"... Svatko tko sluša Ladišića godinama morao je primjetiti tu nekompetentnost, koja je samo čekala da si zabije zadnji čavao.

stagediver
10.11.2005., 18:59
Jalnuški Diletant kaže:
Ne shavćam taj zagrebački sleng, ali slutim što si mi htio reći.

A ja tebi kažem da kažeš ono što misliš bez straha hoće li te se svrstati u ovaj ili onaj "tor".

Vidjeti ćeš kako će ti biti lakše.
ne treba mi tvoj savjet da zivim i radim po svom
takav sam oduvijek

Jalnuški Diletant kaže:
Jer toliko si počeo muljati (i sam sebe) iz straha da te se ne "svrsta" u ono što bi ti volio da nisi - iako jesi, da si se sam zapitao: Opusti se.
sve si pogresno shvatio
znam sto sam i toga se niti najmanje ne sramim
nemam nikakvog straha od svrstavanja
zivo me se jebe sto ce bilo tko od vas na forumu misliti o meni
imao sam osjecaj da nisam uspio opisati svoje razmisljanje o slozenoj temi
samo sam se zato upitao hocete li shvatiti sto pokusavam reci

Jalnuški Diletant kaže:
Ovo je samo anonimni forum.

bespotrebno patroniziras
nisam niti malouman, niti neiskusan, niti mlad i zelen
a sumnjam i da si ti nekakav nestor
ne znam na temelju cega si zakljucio da me trebas svisoka savjetovati

stagediver
10.11.2005., 19:01
Inkvizitor kaže:
konju glupi

kad se naucis elementarnoj pristojnosti onda mozes ocekivati da pokusam razgovarati s tobom
za klipane nemam vremena :W

stagediver
10.11.2005., 19:03
Inkvizitor kaže:
..nerazumljive rečenice..

svasta sam ocekivao od desnicara
ali da sami sebe ovako poseru ... :D

stagediver
10.11.2005., 19:10
desnicari kažu:
kenj ... kenj ...

sto se vi drzite one strength in numbers?
pa na svakoj temi morate jedan drugom iskazivati podrsku
ne usudjujete se sami uci u ring s protivnikom?
mislite da ce kvantiteta vasih kratkih postova (razumljivih cak i inkviju :D) nadomjestiti nedostatak argumenata?

nakotilo vas se na podforumu politike toliko da ste otjerali sve ljude, jer se ovdje ni o cemu vise ne moze konstruktivno raspravljati, a da netko od vas ne pocne zagadjivati temu svojim izdrkavanjima
nemate pametnijeg posla?
da administratori rade svoj posao, velika vecina vasih trkeljanja zavrsila bi u ludoj kuci, gdje ne bi ometala ostatak ljudi koji ne uziva natezati se s vama
mene za to zivo zaboli *****
ali mi nije jasno kako vlasnika foruma to ne smeta?

Inkvizitor
10.11.2005., 19:33
stagediver kaže:
kad se naucis elementarnoj pristojnosti onda mozes ocekivati da pokusam razgovarati s tobom
za klipane nemam vremena :W

uopće nemam volju ni potrebu raspravljati s tobom..

ti si osoba koja je pametna otprilike kao kuratz u fazi erekcije a ono što ti kažeš je slično proizvodu istog u fazi ejakulacije..

nadam se da sam bio dovoljno prost..te će te mrziti da išta repliciraš..jer mi te se ne da čitati a i beskorisno je i glupo...

Vanja oko panja
10.11.2005., 19:44
Ovdje stvarno moras crtati da bi neki ljudi shvatili osnovne cinjenice :D

Dakle

http://img15.imgspot.com/u/05/313/14/Kiseljak11131651561.jpg

:D

frch
10.11.2005., 19:52
HNDov odgovor na prosvjedno pismo u kojem se traži zaštita sa strane struke, tada već bivšim novinarima Slobodne Dalmacije nakon što su otpušteni bez ikakvog povoda osim smjene Vlasti, i to ne samo svi novinari, urednici već i kolumnisti, bio je da ponovo napišu žalbu HNDu i da navedu koje točno pravo misle da im je prekršeno :rofl: :rofl:

LjutiBronxBomber
10.11.2005., 20:03
frch kaže:
HNDov odgovor na prosvjedno pismo u kojem se traži zaštita sa strane struke, tada već bivšim novinarima Slobodne Dalmacije nakon što su otpušteni bez ikakvog povoda osim smjene Vlasti, i to ne samo svi novinari, urednici već i kolumnisti, bio je da ponovo napišu žalbu HNDu i da navedu koje točno pravo misle da im je prekršeno :rofl: :rofl:

frch
10.11.2005., 20:17
A od HRTa -TRAŽE-!!! -ZAHTJEVAJU-!! da budali nesposobnoj daju da uređuje emisiju u udarnom terminu... i to nakon što su ga demantirali i bosanski Srbi, koji su granatirali Sarajevo, i Muslimani koji su granatirani :D :D
GDJE TO IMA?

ma nastranu i ta zadnja blamaža taj lik je GLUP.. plitak.. meni nikada ali nikada nije bilo jasno zašto on uređuje emisiju koja bi trebala biti -ozbiljna politička emisija-
tj jasno mi jem znam, ali zar ni njima nije neugodno kad vide kakvom su glupaku dali uređivanje emisije.. mislim na SDP čiji je glasnogovornik bio.. pa je eto slučajno i napredovao od 2000g

stagediver
10.11.2005., 21:02
Vanja oko panja kaže:
Ovdje stvarno moras crtati da bi neki ljudi shvatili osnovne cinjenice :D
ti si donekle pristojan pa da pokusam :D

nigdje nisam napisao da smatram kako su hrvatske snage zajedno sa srpskim granatirale sarajevo
dapace, napisao sam kako sam i ja smatrao kako je ladisic pretjerao (i da ne znam je li to bilo samo u zelji da isprovocira markicu rebica)

napisah ovo:
a, po ladisicevoj smjeni, vidimo da se i danas to ne smije reci

u vrijeme dok je ladisic radio emisiju, rajiceva izjava u haagu bila je prilicno friska i nije jos bila demantirana (od strane srba i bosnjaka, kao sto neki od vas kazu; nisam pratio pa cu vam vjerovati na rijec)

ako kazem da se to danas ne smije reci i da je potvrda toga ladisiceva smjena, to nema apsolutno nikakve izravne veze s tim jesu li hrvatske snage doista granatirale sarajevo

to jedino ima veze s tim da je ladisic rekao kako jesu (i proturjecio dogmi, izgovorivsi ono sto se ne smije niti pomisliti)
i da je zbog toga smijenjen (pa u kakav god sareni papir uprava umotala smjenu)
stvarno smatram da covjek ne treba biti osobito nadaren za pratiti ovaj jednostavni slijed misli
ukoliko inkvi, na primjer, zatreba pomoc, mogu se potruditi i napraviti shemu, blok-dijagram, stogod bi mu moglo pomoci shvatiti sto sam htio reci

ono sto mene zanima je drustveni/medijski fenomen, kojemu je (mozebitno, a pokazalo se nemogucim) hrvatsko granatiranje sarajeva samo povod

Ambra1
10.11.2005., 21:15
Vanja oko panja kaže:
Ladisic je kvalitetni kreten.
:s

Inkvizitor
10.11.2005., 21:31
stagediver kaže:
ti si donekle pristojan pa da pokusam :D

nigdje nisam napisao da smatram kako su hrvatske snage zajedno sa srpskim granatirale sarajevo
dapace, napisao sam kako sam i ja smatrao kako je ladisic pretjerao (i da ne znam je li to bilo samo u zelji da isprovocira markicu rebica)

znači ti smatraš da je poželjno reći notornu laž a sve s ciljem da bi se nekoga isprovociralo..lol..lolčina

stagediver kaže:
ako kazem da se to danas ne smije reci i da je potvrda toga ladisiceva smjena, to nema apsolutno nikakve izravne veze s tim jesu li hrvatske snage doista granatirale sarajevo

jesi ti svjestan šta si s ovom rečenicom izgovorio..

znači nema veze što je to laž..smjena Ladišića je samo dokaz da vidi kurca..zabranjeno je lagati da su Hrvati granatirali Sarajevo..

a tako bi rado da se ustanovi da jesu..

ti si boleno zlonamjerna osoba osim toga ovom rečenicom si dokazao ko si i šta si i kakav je tvoj mentalni sklop..

stagediver kaže:
ukoliko inkvi, na primjer, zatreba pomoc, mogu se potruditi i napraviti shemu, blok-dijagram, stogod bi mu moglo pomoci shvatiti sto sam htio reci

ma pobrini se ti da neko tebi pomogne..samo sumnjam da takvima ima pomoći..

zapravo ima jedan način ali ne bi ga ovdje izravno iznosio da ne bi imao problema s moderatorima..ti pretpostavljaš šta je to..jer i sam znaš da je to jedini lijek za tebe..

frch
10.11.2005., 21:40
stagediver kaže:

napisah ovo:
Na Nacionalnoj televiziji govoriti takve apsurde?Ne! to je stvar dobrog ukusa. i minimuma novinarske profesionalnosti.. ponavljam HRT je javna emisija a politikči program nije Malnarova "Noćna mora2

stagediver kaže:
u vrijeme dok je ladisic radio emisiju, rajiceva izjava u haagu bila je prilicno friska i nije jos bila demantirana (od strane srba i bosnjaka, kao sto neki od vas kazu; nisam pratio pa cu vam vjerovati na rijec)

Zar je potreban njihov dematij??? :eek:
Da je rekao da su Židovi sami sebe potušili u konc. logorima zar bi sad svi trebali čekati da Nijemci kažu "ne to nije istina" da bi bili sigurni???

stagediver kaže:
ma što se to smije ili ne smije reći?? :D jesi ti svjestan što govoriš?? a da novinar zbog neprofesionalnosti ne dogovara jer je eto novinar pa može reći što mu drago??

stagediver kaže:
to jedino ima veze s tim da je ladisic rekao kako jesu (i proturjecio dogmi, izgovorivsi ono sto se ne smije niti pomisliti)
i da je zbog toga smijenjen (pa u kakav god sareni papir uprava umotala smjenu)
kakva dogma??? 2+2=4 je dogma? ne to je ČINJENICA. Znaš li što je činjenica?

Lipi
10.11.2005., 21:51
frch kaže:
za potpis Lipi :top: ;)
Vidjeh i stih u tvom potpisu u toj knjigi.. i mnogi drugi tekstovi muslimanskih pisaca .. :kava:

frch
10.11.2005., 21:52
Lipi kaže:
;)
Vidjeh i stih u tvom potpisu u toj knjigi.. i mnogi drugi tekstovi muslimanskih pisaca .. :kava: misliš hrvatskog cvijeća :)

Lipi
10.11.2005., 21:56
frch kaže:
misliš hrvatskog cvijeća :)

Nekad su njih tako nazivali, a danas..

No, vratimo se temi. Kako bi i ja dao svoj doprinos raspravi.. :zubo:

Nu.. Ladišić je kreten. :top:

Dr Mesić
10.11.2005., 21:58
U današnjem društvu, gdje su tzv "nevladine" udruge odradile posao svojih financijera i oprale mozak narodu, vlada na primjer među pederima uvjerenje da su oni automatski dobri ljudi samo zato što su pederi(!) !!!!!

Takvo slično uvjerenje vlada kod novinara posrbica u Hrvatskoj. Oni jugounitaristički novinari automatski misle da su nedodirljivi samo zato što su novinari.
E pa drugovi kleveta je uvijek bila kazneno djelo.

stagediver
10.11.2005., 23:47
frch kaže:
Na Nacionalnoj televiziji govoriti takve apsurde?Ne! to je stvar dobrog ukusa. i minimuma novinarske profesionalnosti.. ponavljam HRT je javna emisija a politikči program nije Malnarova "Noćna mora2
rekao sam da i sam mislim da je pretjerao
toliko ste optereceni sadrzajem ladisiceve izjave da uopce niste u stanju raspravljati o siroj slici
i ne shvacate da mene izjava toliko ne zanima, koliko sve ono sto je uslijedilo

sinead o'connor jednom je prilikom iskidala sliku pape ivana pavla drugog i izazvala opcu sablazan
ne vjerujem da bi ijedan od vas bio u stanju trezveno popricati s njom o tome
bili bi toliko sokirani tim njenim cinom, da se ne bi mogli othrvati emocijama i polemizirati

frch kaže:
Zar je potreban njihov dematij???
naravno da nije
da se ladisic malo bolje pripremio i ispitao vise ljudi, mozda se ne bi usudio reci to sto je rekao
dojma sam da je on citav bio u ekskluzivnosti te nove "cinjenice" koju je rajic (dan ili dva prije i to uoci? vikenda) iznio u haagu
pa se malo zaletio

frch kaže:
ma što se to smije ili ne smije reći?? :D jesi ti svjestan što govoriš?? a da novinar zbog neprofesionalnosti ne dogovara jer je eto novinar pa može reći što mu drago??
postoje stupnjevi odgovornosti
smjena slijedi za teske povrede
nisam siguran da je upravu toliko zabrinula mozebitna neistinitost ladisiceve izjave, koliko cinjenica da je bila rijec o izjavi koja se izravno suprotstavlja pravovjerju (sto smatram najzanimljivijim za razgovor)

btw, sjecam se ja i nekih "novinarki" koje su uzivo pjevale hdz-ovu stranacku himnu
mnogi nasi novinari svakodnevno nepripremljeni rade priloge, mnogima se svakodnevno potkradaju pogreske (nekima cak i pravopisne; uzmimo primjer telopa za vrijeme dnevnika nove tv koji dokazuje da neki jos nisu savladali niti osnove hrvatskog jezika), mnogi napisi pokazu se neistinitima
a sto slijedi?
najcesce nista
na temelju toga namece se zakljucak kako je upravu htv-a na djelovanje pokrenulo nesto drugo

na primjer, uzmimo prilog o crkvi u travnom neki dan na novoj tv
(ili cak i izjavu kardinala bozanica na istu temu, ali to je neka druga tema)
jesu li novinari nove tv objektivno prenijeli informaciju?
je li njihov prilog bio pristran?

frch kaže:
kakva dogma??? 2+2=4 je dogma? ne to je ČINJENICA. Znaš li što je činjenica?
nije dosta zeljeti, a da nesto bude istinom
mnogi u nasem javnom zivotu masu "cinjenicama"
a malo ih ljudi doista i zna
ne vjerujem da smo ti i ja od tih ljudi (nismo bili dovoljno blizu izvora, a da bi imali sanse)
mi informacije dobivamo posredno
cime one cesto prestaju biti cinjenicama

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 00:13
stagediver kaže:
ne shvacate da mene izjava toliko ne zanima, koliko sve ono sto je uslijedilo

Cvambljo
11.11.2005., 08:46
Citam ove postove, a ne razumijem zasto se, osim po Ladisicu, puca i po Latinu? Da li je to zbog postavljanja provokativnih pitanja?

Odmah etiketa "cetnik" i sve cool.

Ber
11.11.2005., 09:13
stagediver kaže:

napisah ovo:

Postoji li u Hrvatskoj termin - "Profesionalizam novinara" ?

Ja kažem da ne. Novinaru se dozvoljava da priča što hoće, tvrdi što hoće, vrlo često i zbog svojih vrlo subjektivnih stavova ili naručenih od raznih lobija.

E, sad, ja ili ti možemo stvarno po tom principu pisati po ovom forumu koji je anoniman i čita 50 ljudi. Nitko nam ništa ne može niti ima pravo na to.

Ladišića gleda u udarnom terminu na najjačoj TV u Hrvata možda 300.000 ljudi a još 1 000 000 ga komentira.

Pitam te, ima li i Ladišić pravo na tom svom hiper moćnom medijskom terminu od 1 h koji kreira javno mnijenje države a i šire lupati što mu se čini OK iz ovog ili onog razloga a što nema veze sa stvarnim stanjem?

Ladišić je iz profesionalizma pao. Otkaz. Nek proba neki privatni biznis, u novinarstvu je loš i opasan za širu zajednicu. Ko doktor u medicini koji zbog vrlo loše pripremljene opertacije ubije pacijenta.

crtica
11.11.2005., 10:03
O kakvom vi to profesionalizmu Ladišića govorite?
Onog trenutka kada je postao glasnogovornikom SDP-a u kampanji 2000. odrekao se novinarskog profesionalizma.

Ambra1
11.11.2005., 10:18
Dr Mesić kaže:
U današnjem društvu, gdje su tzv "nevladine" udruge odradile posao svojih financijera i oprale mozak narodu, vlada na primjer među pederima uvjerenje da su oni automatski dobri ljudi samo zato što su pederi(!) !!!!!

Takvo slično uvjerenje vlada kod novinara posrbica u Hrvatskoj. Oni jugounitaristički novinari automatski misle da su nedodirljivi samo zato što su novinari.
E pa drugovi kleveta je uvijek bila kazneno djelo.

frch
11.11.2005., 11:13
Na što je HRT spao.

HRT traži zamjenu za Ladišića. Posao urednika "Otvoreno" izgleda nemaju kome drugome ponuditi osim Bagi :D :D Šprajcu :D :D i Nađvinskom:D :D

Watrous
11.11.2005., 12:09
Oprao ih je Ladisic i neka je!

Svaka mu se dala!

revolution
11.11.2005., 15:19
crtica kaže:
O kakvom vi to profesionalizmu Ladišića govorite?
Onog trenutka kada je postao glasnogovornikom SDP-a u kampanji 2000. odrekao se novinarskog profesionalizma. :D a jel tad radi kao novinar ili je isto bio u bunkeru nepodobnosti?

za razliku od gospođe Ljiljane Bunjevac Filipović koja je vodila orgazmičke priloge iz stožera HDZ ili notorne Hlo koja sve ove godine - da se ne ponavljam - smrdi s HTv ekrana s jasnom stranačkom konotacijom:rolleyes: :D

jadno je na kaj je Hr spala. da joj tzv predstavnik tvrde struje nacionalističkih shizofrenika bude andrija hebrang koji u svom sljepačkom ludilu ide i ovakve gluposti radit e ne bi li utažio svoju povrijeđenu dušicu i zatalasao malo partijske reformirane redove :zubo: (da ne spominjen tu sebičnost koja nadmašuje sveopću sramotu i besmisao ovakvih "poteza")

a Ladišiću ovo može (i bit će vjerojatno) samo dobra referenca:)

revolution
11.11.2005., 15:55
Osuda samovolje na HRT-u

Osuđujemo samovoljnu odluku rukovodstva Informativnog programa HRT-a, kojom je suspendiran urednik emisije Otvoreno TIHOMIR LADIŠIĆ.

To je samo daljnji dokaz da na HRT- u nema mjesta za novinare koji se ne uklapaju u shemu tamošnjih interesno političkih lobija. Nije ni čudo ako se zna da su ravnatelj HRT- a Mirko Galić i njegovi najbliži suradnici (Marija Nemčić, Hloverka Novak-Srzić itd.) osobe koje su u zadnjih 20 godina služili svim režimima na ovim prostorima koji se nisu pokazali pobornicima slobode medija. Račanov režim je dolaskom na vlast htio prevariti svjetsku i domaću javnost kada je u Saboru donesen Zakon o HRT- u koji je predviđao dva upravna tijela. Vijeće HRT- a je trebalo služiti kao varka za međunarodnu i domaću javnost, njegovi članovi su birani neposredno od različitih slojeva hrvatskog društva, i Upravno vijeće HRT- a koje je trebalo imati cjelokupnu moć, a birao ga je i imenovao Sabor. Kada su vlastodršci vidjeli da ne mogu kontrolirati Vijeće HRT- a, koje je imalo i onako male ovlasti, prišli su izmjeni Zakona o HRT-u i vratili sve u vremena rigidne «državne televizije». Sadašnji zakon predviđa da svu vlast na HRT- u imaju političari, jer takozvano Programsko vijeće HRT- a od 11 članova bira i imenuje Sabor. Time je HRT ponovo postala tamnica hrvatskog duha iz koje lete svi oni koji se u nju ne uklapaju, a iza svih poteza stoje političari koji putem svojih 11 političkih komesara vuku kadrovske i programske konce.

Hrvatskim građanima i međunarodnoj zajednici preostaje samo zahtijevati promjenu Zakona o HRT- u koji mora predvidjeti neposredni izbor članova Vijeća HRT- a i neposrednu zastupljenost u njemu svih značajnih slojeva hrvatskog društva, kao što je to slučaj u svim civiliziranim zemljama Europe.

JURIS PROTECTA

udruga za unapređenje pravosuđa

--------

Izjava Građanskog odbora za ljudska prava povodom smjene T. Ladišića

U emisiji "Otvoreno" koja se bavila svjedočenjem Ivice Rajića, a koju je vodio Tihomir Ladišić, I. Rajić, u prilogu snimljenom u Kiseljaku 1993., otvoreno prijeti da će okrenuti topove na Sarajevo. Ladišićevo pitanje "Da li su Hrvati bombardirali Sarajevo?", upućeno Markici Rebiću, koji bi, obzirom na svoje tadašnje funkcije, trebao o tome nešto znati, bilo je, poslije te prijetnje, logično i novinarski profesionalno. M. Rebić na jednostavno pitanje nije odgovorio, pričao je sve i svašta, ali ne udaljavajući se previše od Ladišićevog pitanja i ostavio dojam da "mulja", da ne želi priznati da su Rajićeve snage bombardirale Sarajevo, ali ga je Rajić svojom izjavom stavio pred gotov čin.

Međutim, odgovor je jednostavan i pretpostavlja samo malo znanje zemljopisa. Od Kiseljaka do Sarajeva ima 26 km zračne linije i topovi kojima je raspolagao Rajić nisu do Sarajeva mogli dobaciti! Vjerojatno ostali sudionici tog "Otvorenog" to nisu znali, ali teško je povjerovati da tu činjenicu nije znao M. Rebić. Ostaje pitanje zašto to nije odgovorio Ladišiću i tako otklonio svaku sumnju da su Rajićeve snage ("Hrvati") bombardirali Sarajevo. Svakako, cijela emisija koncentrirala se na tu lažnu dilemu, a zaobišla pravi, duboki problem vezan za zločin u Stupnom dolu.

Do nekih činjenica i nekih otvorenih pitanja na koja bi trebalo dati odgovor može se lako doći ako se razgovara s kompetentnim ljudima iz BiH (npr. Ivo Komšić, Vehid Šehić, Jovan Divjak).

1. Stupni Do je malo seoce, koje nećete naći na običnim autokartama, par kilometara jugoistočno od Vareša. Od Kiseljaka koji je u to vrijeme bio okružen teritorijem pod kontrolom Mladićevih snaga i teritorijem pod kontrolom snaga Armije BiH, Stupni Do je udaljen 47 km. Da se snage HVOa u listopadu 1993. nađu u Stupnom Dolu morale su preći sve te kilometre preko teritorija koji su kontrolirale Mladićeve snage. To je bilo moguće samo uz njihovu pomoć i suradnju!

2. Čemu praviti tako veliki put da bi se napalo jedno malo seoce, beznačajno s vojničkog stanovišta? Po mišljenju ljudi koji su proveli rat u tom području glavni problem je bio u tome što je HVO Vareša počeo surađivati s Armijom BiH na zajedničkoj obrani od Mladićevih snaga. To je trebalo spriječiti (da se ne ponovi još jedna Tuzla gdje su ljudi pokazali da se može živjeti i braniti zajedno); jedan od načina bio je da se napravi neka koja bi spriječila svaku suradnju. Zato je trebalo dovesti jedinice HVOa koje nisu iz Vareša, npr. Iz udaljenog Kiseljaka, što je bilo moguće jedino u suradnji s Mladićevom vojskom. Rajić je u takvom scenariju bio tek poslušni izvršioc nečije zapovjedi. Čije?!

Ako je Ladišić smijenjen zbog te emisije to je sramotno, ali nije nešto posebno novo u ozračju u kojem još uvijek o tome odlučuju ljudi za koje je istina pitanje pragmatičnosti, a ne morala.

---------

Saharun
11.11.2005., 16:15
revolution kaže:
notorne Hlo koja sve ove godine - da se ne ponavljam - smrdi s HTv ekrana s jasnom stranačkom konotacijom:rolleyes: :D
Dalken, za tebe H. smrdi zato što je za HDZ, a L. miriše zato što je za SDP.
Prava objektivnost jedne revolucionarke. :bljak:

PowerLock
11.11.2005., 16:16
Ber kaže:
Postoji li u Hrvatskoj termin - "Profesionalizam novinara" ?

Ja kažem da ne. Novinaru se dozvoljava da priča što hoće, tvrdi što hoće, vrlo često i zbog svojih vrlo subjektivnih stavova ili naručenih od raznih lobija.

E, sad, ja ili ti možemo stvarno po tom principu pisati po ovom forumu koji je anoniman i čita 50 ljudi. Nitko nam ništa ne može niti ima pravo na to.

Ladišića gleda u udarnom terminu na najjačoj TV u Hrvata možda 300.000 ljudi a još 1 000 000 ga komentira.

Pitam te, ima li i Ladišić pravo na tom svom hiper moćnom medijskom terminu od 1 h koji kreira javno mnijenje države a i šire lupati što mu se čini OK iz ovog ili onog razloga a što nema veze sa stvarnim stanjem?

Ladišić je iz profesionalizma pao. Otkaz. Nek proba neki privatni biznis, u novinarstvu je loš i opasan za širu zajednicu. Ko doktor u medicini koji zbog vrlo loše pripremljene opertacije ubije pacijenta.

Ovo potpisujem od prvog do zadnjeg slova, ali i dodajem:

U slučaju Ladišić nije toliko ni bitno tko je smijenjen, koliko je bitno tko ga je smijenio.

Naime da je Ladišić neprofesionalan znalo se i od ranije. Kada je naprimjer slupao desetke tisuća eura da bi otišao u Bagdad u predvečerje američke invazije, da bi iz tog istog Bagdada već slijedeći dan pobjegao glavom bez obzira pravdajući se kako nije podnosio iračkog "mindera" koji ga je pratio - što je inače bila standardna okolnost koju su bivše iračke vlasti primjenjivale na sve strane novinare..

kada je naprimjer riječkog gradonačelnika Obersnela moljakao da mu osobno dođe u emisiju nakon upada onog naoružanog desperadosa u riječko poglavarstvo, da bi ga tek pred naplatnim kučicama u Zagrebu mobitelom obavijestio kako mu više nije potreban jer je promijenjena tema emisije...

kada je tijekom koalicijske vlasti na neprimjeren i novinarski neprofesionalan način opetovano šikanirao potpredsjednika vlade Linića samo iz osobnih revanšističkih pobuda jer mu je ovaj zbog glasnogovorničkih propusta smanjio honorar za rad u predizbornoj kampanji SDP-a 2000-e godine....

imam tih primjera još ali su nebitni jer se svi svode na isto... Ladišićeva neprofesionalnost je neupitna. Ono što je u ovoj priči problematično jest činjenica da uprava HRT-a bjelodano nije Ladišića otjerala zbog njegove neprofesionalnosti, nego zato jer misli da će njegovim "žrtvovanjem" u ovom konkretnom trenutku profitirati, tako što će otupiti oštricu Hebrangovih kritika uoči saborske rasprave o HRT-u. Ako dakle Ladišić treba otići neka ide, ali nikako ne mislim da on treba biti prvi ili jedini otjeran sa HRT-a. Što ćemo, naprimjer, sa Galićem?

Inkvizitor
11.11.2005., 17:39
PowerLock kaže:
Ovo potpisujem od prvog do zadnjeg slova, ali i dodajem:

U slučaju Ladišić nije toliko ni bitno tko je smijenjen, koliko je bitno tko ga je smijenio.

Naime da je Ladišić neprofesionalan znalo se i od ranije. Kada je naprimjer slupao desetke tisuća eura da bi otišao u Bagdad u predvečerje američke invazije, da bi iz tog istog Bagdada već slijedeći dan pobjegao glavom bez obzira pravdajući se kako nije podnosio iračkog "mindera" koji ga je pratio - što je inače bila standardna okolnost koju su bivše iračke vlasti primjenjivale na sve strane novinare..

kada je naprimjer riječkog gradonačelnika Obersnela moljakao da mu osobno dođe u emisiju nakon upada onog naoružanog desperadosa u riječko poglavarstvo, da bi ga tek pred naplatnim kučicama u Zagrebu mobitelom obavijestio kako mu više nije potreban jer je promijenjena tema emisije...

kada je tijekom koalicijske vlasti na neprimjeren i novinarski neprofesionalan način opetovano šikanirao potpredsjednika vlade Linića samo iz osobnih revanšističkih pobuda jer mu je ovaj zbog glasnogovorničkih propusta smanjio honorar za rad u predizbornoj kampanji SDP-a 2000-e godine....

imam tih primjera još ali su nebitni jer se svi svode na isto... Ladišićeva neprofesionalnost je neupitna. Ono što je u ovoj priči problematično jest činjenica da uprava HRT-a bjelodano nije Ladišića otjerala zbog njegove neprofesionalnosti, nego zato jer misli da će njegovim "žrtvovanjem" u ovom konkretnom trenutku profitirati, tako što će otupiti oštricu Hebrangovih kritika uoči saborske rasprave o HRT-u. Ako dakle Ladišić treba otići neka ide, ali nikako ne mislim da on treba biti prvi ili jedini otjeran sa HRT-a. Što ćemo, naprimjer, sa Galićem?

Čovjek je jednu cijelu televizijski emisiju insistirao na notornoj neistini..

A to je da su snage HVO-a zajedno sa Srbima granatirale Sarajevo..

pa su se čak i snage ABIH iz Sarajeva javile i rekle.."dobro ljudi nije da je nama HVO baš nešto drag, dapače, ali nemojte lupati baš tolike gluposti, i nama je neugodno.."..:rofl:

ja znam da ta činjenica smeta lijevo-liberalnim krugovima koje bi dakako bile sretene da je ta činjenica točna, jer Ahmići su medijski potrošeni..trebalo je naći nešto jako, a diš' jače od toga da je HVO rušio Sarajevo:rofl:..e da bi nastavile svoj mahniti pir po Hrvatskoj..

ali jebiga ..činjenice su činjenice..

dakle pizdek je cijelu emisiju insistirao na laži..dakle u čemu je problem..:W

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 17:46
Inkvizitor kaže:
Čovjek je jednu cijelu televizijski emisiju insistirao na notornoj neistini..

A to je da su snage HVO-a zajedno sa Srbima granatirale Sarajevo..

pa su se čak i snage ABIH iz Sarajeva javile i rekle.."dobro ljudi nije da je nama HVO baš nešto drag, dapače, ali nemojte lupati baš tolike gluposti, i nama je neugodno.."..:rofl:

ja znam da ta činjenica smeta lijevo-liberalnim krugovima koje bi dakako bile sretene da je ta činjenica točna, jer Ahmići su medijski potrošeni..trebalo je naći nešto jako, a diš' jače od toga da je HVO rušio Sarajevo:rofl:..e da bi nastavile svoj mahniti pir po Hrvatskoj..

ali jebiga ..činjenice su činjenice..

dakle pizdek je cijelu emisiju insistirao na laži..dakle u čemu je problem..:W Naša posla
Galiću, vratite nam Ladišića!!!
Saša LJUBIČIĆ

Ajde, tko će sad gledati "Otvoreno", kad su urednika koji je otvoreno govorio o savezništvu Hrvata i Srba u Bosni udarili nogom u tur? Ne može se ljude varati - Ladišić je moćnicima zasmetao zbog preduga jezika, i zato mora napustiti emisiju - to je i ludome jasno. Negdje tamo, na Zapadu, Ladišića bi stigla nagrada jer se drznuo dirnuti u osinjak - a ovdje kod nas, u zemlji nedodžiji, jedan je vrstan novinar kažnjen, degradiran. Ako je istina da se Galić odrekao Ladišića da bi amortizirao udare HDZ-ove desnice na čelu s Hebrangom, onda smo ponovno napravili dva koraka nazad. To je inače naša sudbina: tek što pomisliš da je i ovdje ugazila Europa, da smo prihvatili neke standarde, eto ti opet komesara: cenzuriraju, krate, tjeraju neistomišljenike na ulicu. Umjesto da se cijela javnost propne na noge u obrani Ladišića, čovjek prima prijeteća pisma - luđaci bi mu se krvi napili. To je ta lažljiva, licemjerna Hrvatska koja ne zna pogledati istini u oči: je, Milošević i Tuđman su u Karađorđevu dijelili Bosnu; je, Boban i Karadžić su surađivali u ratu protiv Muslimana; je, mi smo bili agresori u BiH i zbog toga će se još dugo vući repovi. Istina je samo jedna!
http://www.slobodnadalmacija.hr/20051111/kolumne02.asp

Jedan je Saša.

LjutiBronxBomber
11.11.2005., 17:50
Jalnuški Diletant kaže:

Jedan je Saša.

Nije to nista prema ono sto su pisali B. Pavelic i B. Mijic u Novom Listu neki dan.

A njima je, izgleda, "europski standard" oklevetiti i blatiti vlastitu drzavu.

revolution
11.11.2005., 18:07
ma nee... Ladišić kleveće najviše :rofl: :rofl:

Inkvizitor
11.11.2005., 18:26
LjutiBronxBomber kaže:
Nije to nista prema ono sto su pisali B. Pavelic i B. Mijic u Novom Listu neki dan.

A njima je, izgleda, "europski standard" oklevetiti i blatiti vlastitu drzavu.

zamisli kako im je bilo kad je iz Sarajeva javljeno.." da ne pričaju gluposti o HVO granatiranju Sarajeva"

srušila im se koncepcija..:rofl:

a bili su zapeli..:mirko: :D

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 18:30
Inkvizitor kaže:
zamisli kako im je bilo kad je iz Sarajeva javljeno.." da ne pričaju gluposti o HVO granatiranju Sarajeva" Misliš da ih je to taklo?

Da su se zasramili?

Boli njih kurać, oni su svoje obavili - kao što se to zorno vidi iz ljubičićeve "kolumne".

Inkvizitor
11.11.2005., 18:32
Jalnuški Diletant kaže:
Miliš da ih je to taklo?

Da su se zasramili?

Boli njih kurać, oni su svoje obavili - kao što se to zorno vidi iz ljubičićeve "kolumne".

Ko čita još tog retardiranog idiota..Latinova vrsnog komentatora..:rofl:

Ali najjače je ono..dirnulo se u osinje gnijezdo..:rofl:..

Tabu tema. Tabu tema o kojoj se ispisalo tisuće stranica teksta i napravilo stotine emisija tipa Ladišić i nad kojom anacionalna ljevica mastrzrbira godinama..to joj je glavna mantra..

Tabu-tema..:rofl:

debil je stvarno jak..:D

LjutiBronxBomber
11.11.2005., 18:36
Jalnuški Diletant kaže:
Misliš da ih je to taklo?

Da su se zasramili?

Tako je.

Kao da ih je briga za istinu.

LjutiBronxBomber
11.11.2005., 18:39
Inkvizitor kaže:
Ko čita još tog retardiranog idiota..Latinova vrsnog komentatora..:rofl:

Ali najjače je ono..dirnulo se u osinje gnijezdo..:rofl:..

Tabu tema. Tabu tema o kojoj se ispisalo tisuće stranica teksta i napravilo stotine emisija tipa Ladišić i nad kojom anacionalna ljevica mastrzrbira godinama..to joj je glavna mantra..

Tabu-tema..:rofl:

debil je stvarno jak..:D

:D Mantraju o tome vec godinama. Samo sto je ono sa Sarajevom udarnije.

O tome sam pisao u onom postu sto mi je sinoc ADEX izbrisao.

Kad se u svijetu sjeti rata u BiH, nitko se ne sjeca Omarske, Manjace ili Srebrenice. Svi se sjecaju razaranje i opsade Sarajeva. Te je olimpijski bio grad, te o sarajevskim djevojkama pjeva U2.

Svi se sjete Sarajeva. Pa, eto. Pokrenuli su lavinu. Neka se zna da su i Hrvati srusili jugoslavensku idilu od Sarajeva.

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 18:41
LjutiBronxBomber kaže:
:D Mantraju o tome vec godinama. Samo sto je ono sa Sarajevom udarnije.

O tome sam pisao u onom postu sto mi je sinoc ADEX izbrisao.

Kad se u svijetu sjeti rata u BiH, nitko se ne sjeca Omarske, Manjace ili Srebrenice. Svi se sjecaju razaranje i opsade Sarajeva. Te je olimpijski bio grad, te o sarajevskim djevojkama pjeva U2.

Svi se sjete Sarajeva. Pa, eto. Pokrenuli su lavinu. Neka se zna da su i Hrvati srusili jugoslavensku idilu od Sarajeva. Četnici.

Vanja oko panja
11.11.2005., 18:44
Naravno, sada je Markica Rebic kriv sto nije spomenuo 26 kilometara zracne razdaljine izmedju Sarajeva i Kiseljaka :D a covjek lijepo spomenu persun i tetu sa trznice :D e moj Ladisicu, sad traze krivca za njegove nebuloze.

Ali nije on usamljen, danas sam slusao intervju Stjepana Mesica u kojem isti Bosnjake naziva bracom i debil je rekao i jedan svjetski biser, pazi sad ovo, za cinjenicu da je od prijeratnih 300 Hrvata profesora i direktora u sarajevskim skolama, fakuletitma i tvrtkama poslije rata ostao samo jedan jedini, direktor pokopa, Mesic je ustvrdio da je za to krivac Susak, Boban i ta kompanija koja je kao ostalih 299 Hrvata, profesora i direktora, na silu odvela u Hercegovinu prijeteci im da vise nece biti priznati kao Hrvati ako ostanu u Sarajevu :bonk: muslimani nemaju nista sa tim :bonk:

Koliki debil moras biti pa glasati za ovog kretena od covjeka.

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 18:46
Vanja oko panja kaže:
Koliki debil moras biti pa glasati za ovog kretena od covjeka. Hrvat vulgaris.

LjutiBronxBomber
11.11.2005., 18:47
Jalnuški Diletant kaže:
Četnici.

Da! Jer kome moze biti u interesu nanijeti takvu propagandnu stetu drzavi i narodu? Samo najgorim neprijateljima Hrvata!

Koga briga sto su Srbi u jednom trenutku drzali 70% BiH i etnicki je ocistili/pocinili genocid.

Bitno je naglasiti kako su neki Hrvati u Bosni svercali sa Srbima da bi ostali zivi.

Koji zlocin! Ostavljeni na nemilost od svih; prepusteni Armiji BiH koji su trazili zivotni prostor na njihov racun!

A sve zakuhala medjunarodna zajednica svojim planovima o podijeli, sto je imalo izravne posljedice na terenu i poticalo sukobe.

Inkvizitor
11.11.2005., 18:48
Vanja oko panja kaže:
Naravno, sada je Markica Rebic kriv sto nije spomenuo 26 kilometara zracne razdaljine izmedju Sarajeva i Kiseljaka :D a covjek lijepo spomenu persun i tetu sa trznice :D e moj Ladisicu, sad traze krivca za njegove nebuloze.

Ali nije on usamljen, danas sam slusao intervju Stjepana Mesica u kojem isti Bosnjake naziva bracom i debil je rekao i jedan svjetski biser, pazi sad ovo, za cinjenicu da je od prijeratnih 300 Hrvata profesora i direktora u sarajevskim skolama, fakuletitma i tvrtkama poslije rata ostao samo jedan jedini, direktor pokopa, Mesic je ustvrdio da je za to krivac Susak, Boban i ta kompanija koja je kao ostalih 299 Hrvata, profesora i direktora, na silu odvela u Hercegovinu prijeteci im da vise nece biti priznati kao Hrvati ako ostanu u Sarajevu :bonk: muslimani nemaju nista sa tim :bonk:

Koliki debil moras biti pa glasati za ovog kretena od covjeka.

Pa da..Šušak i Boban su osobno došli i pokupili tih 229 profesora i štatijaznam..Kidnapirali ih..:eek: oteli ljude..:eek:

Al:D sazno je za to Alija..pa je poslo specijalne jedinice ABIH da to spriječe..pa su onda Cacini i Ćelini gazije ...nisu dali..nisu dali..:nono:...vi ćete ovdje ostat..pa plač..pa su ih molili..pa su klečali..uhvatili im se za kapute..i ne puštaju..:eek: ..ne puštaju čovječe...nedamo..nećete..

ja sam čuo da su tako čvrsto držali profesore da su im i dijelovi njihovih kaputa ostali u zgrčenim rukama...:rofl:

LjutiBronxBomber
11.11.2005., 18:50
Pobili su hrvatsku inteligentsiu u Bugojnu. Nesto mi Mesic, Ladisic i onaj kreten Ljubicic o tome govore i pisu svaki dan.

Jalnuški Diletant
11.11.2005., 18:51
LjutiBronxBomber kaže:
Da! Jer kome moze biti u interesu nanijeti takvu propagandnu stetu drzavi i narodu? Četnicima.

Vanja oko panja
11.11.2005., 18:55
I jos je rekao da Hrvati moraju reci hvala Bosnjacima jer imaju 6 vijecnika u gradskom vijecu Sarajeva (koji su btw maltene svi sa liste SDA :D naravno to Mesic nije spomenuo) a koliko u Sarajevu danas Hrvata ima trebali bi imati eventualno dvojicu ili trojicu.

muslimani nemaju nista sa tim :bonk:

Inkvizitor
11.11.2005., 19:39
Vanja oko panja kaže:
I jos je rekao da Hrvati moraju reci hvala Bosnjacima jer imaju 6 vijecnika u gradskom vijecu Sarajeva (koji su btw maltene svi sa liste SDA :D naravno to Mesic nije spomenuo) a koliko u Sarajevu danas Hrvata ima trebali bi imati eventualno dvojicu ili trojicu.

muslimani nemaju nista sa tim :bonk:

nemoj zajebavat..otkud Hrvati u SDA..jel to onaj Križanović, Komšič, Kljujić..ko???

Imena na sunce..:cool: :rofl:

revolution
11.11.2005., 20:36
Inkvizitor kaže:

srušila im se koncepcija..:rofl:

ma..kak ti veliš tak i je :D :rofl:

!!!!!!!!

Inkvizitor
11.11.2005., 20:40
revolution kaže:
ma..kak ti veliš tak i je :D :rofl:

!!!!!!!!

kokoshko...htjela si nešto reć

dubukoumno..kao i uvijek..:rofl:

caco
11.11.2005., 20:42
Nije ni cudo sto se sloboda stampe u Hrvatskoj nalazi daleko iza Bih stampe . I Hrvatska ce u Evropu :D

revolution
11.11.2005., 20:45
Inkvizitor kaže:
kokoshko...htjela si nešto reć

dubukoumno..kao i uvijek..:rofl: pa ne mora ništa bit dubokoumno da bi se čitalo i komentiralo tvoja sranja koja pišeš i sam sebe valjda u njih - uvjeravaš:D

u to spada i izričaj kakav njeguješ ili si naučio doma. vjerojatno ženske članove svoje obitelji nazivaš kokošima pa ti jadoooo tako i javno, a? nu! :zubo:

prestrašno kaj napravite od svake temice :rofl:

Inkvizitor
11.11.2005., 20:48
revolution kaže:
pa ne mora ništa bit dubokoumno da bi se čitalo i komentiralo tvoja sranja koja pišeš i sam sebe valjda u njih - uvjeravaš:D

u to spada i izričaj kakav njeguješ ili si naučio doma. vjerojatno ženske članove svoje obitelji nazivaš kokošima pa ti jadoooo tako i javno, a? nu! :zubo:

prestrašno kaj napravite od svake temice :rofl:

ne..moji ženski članovi obitelji su pametni..kokoshka si ti..:rofl:

kaj smo napravili od temice..konstatirali smo da je tvoj liebling Ladišić lagao..

nu ..zato ti je i drag..:rofl:

kokoshko..:W

revolution
11.11.2005., 20:50
"vi ste konstatirali da je lagao" ? :D:D :rofl:

ajd sad ćeš bar mirnije spavat :Pop: :o

Inkvizitor
11.11.2005., 21:12
revolution kaže:
"vi ste konstatirali da je lagao" ? :D:D :rofl:

ajd sad ćeš bar mirnije spavat :Pop: :o

ne samo mi..nego i sarajlije..:top:

ah šta ćeš....u laži su kratke noge..:W

doviđenja kratkonoga..:rofl:

Watrous
11.11.2005., 22:45
Istina je samo jedna!

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.slobodnadalmacija.hr/20051111/kolumne02.asp

Jedan je Saša.

Tolike doze istine pitanje je dal' Hrvatska moze da svari.

Jalnuški Diletant
12.11.2005., 15:53
Komesarska kazna za jurišnika
Dunja Ujević, Obrad Kosovac, Mirjana Hrga, Saša Kopljar, Dijana Čuljak, Jozo Barišić, Marijan Bušić, Jerko Tomić i niz drugih urednika i novinara u Račanovo vrijeme “smaknuti” su na Hrvatskoj televiziji a nitko suzu nije pustio. Pometena su gotovo cijela uredništva “Vjesnika” i “Slobodne Dalmacije”, bilo je i otkaza, na primjer Maji Freundlich, a nitko suzu nije pustio. Jer, u hrvatskom medijskom miljeu vlada ideološki rasizam. Ukinuti emisiju nekom “desnom” uredniku, skinuti ga s voditeljskog ili uredničkog mjesta, marginalizirati ga kao novinara i čak mu dati otkaz - za taj je milje normalno. Normalno je da se gotovo nitko ne oglasi ni kad u nekim lijevim novinama poslije “Oluje” počinje surađivati novinarka s jedne četničke radijske postaje. Normalno je da HTV u svoje emisije dovodi Miloševićeva ministra informiranja Tijanića koji brani četnike... Nije pak normalno kad se Tihomiru Ladišiću oduzme vođenje emisije “Otvoreno”, pa zabruji cijeli lijevo liberalni-medijski orkestar. Moram reći - ni meni to nije normalno, bolje reći, nije mi jasno kako se ta medijska partizanija odrekla jednog svog istaknutog jurišnika. Možda zato što je jurišnik bio previše revan, a takve su komesari znali kazniti.

lumenx
13.11.2005., 11:22
Ne znam zašto trošite riječi na tog kvazi novinara. U novinarstvu vrijedi postulat da vijest mora biti s mjesta događaja brza i puno slika koje dočaravaju vijest. Sjetite se Ladišića i njegova izvještavanja o ratu u Iraku. Stoji na granici neke druge zemlje, govori vijest za koju kaže kakao nije provjerena i pokazuju slike koje su snimili pravi novinari iz Iraka. Sramota za novinare i njihov zanat. I to još svom silom podržavaju raznorazni sindikati i HND te kojekakve nevladine udruge.
Ali ostaje veliko pitanje za kraj:
Koliko je koštala ta višetjedna igra "vrhunskog reportera" i tko je to platio: on ili mi porezni obveznici ? Evo i druge teme za razmišljanje - hoćete li i vi dobiti priliku da obiđete svijet a da vam to netko drugi plati a pri tom vam se ne može ništa dogoditi ?

Ahab
13.11.2005., 11:50
ma bio je on u bagdadu. ne dugo, al je bil. jebi ga, nije to mala stvar, ipak je hrvatska imala svog reportera tam.

Lipi
13.11.2005., 20:44
Aca (http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/416978/index.do) :kava:

placebo
13.11.2005., 21:26
jel itko ikad napravio studiju o štetnom utjecaju studijskih reflektora na ljudski mozak? slutim da kosa u tom smislu ima zaštitnu funkciju, budući da se Stankoviću stanje osobito drastično pogoršava... :D

amnoSs
13.11.2005., 21:31
LOL. To je jedna velika sramota...

paladin
13.11.2005., 22:03
Lipi kaže:
Aca (http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/416978/index.do) :kava:
Jednostavno. U Hrvatskoj vlada nekompetencija zato što se nekompetentni međusobno podržavaju.

Jebote imaju čak svoj lobi. :zubo:

Ahab
14.11.2005., 00:42
placebo kaže:
jel itko ikad napravio studiju o štetnom utjecaju studijskih reflektora na ljudski mozak? slutim da kosa u tom smislu ima zaštitnu funkciju, budući da se Stankoviću stanje osobito drastično pogoršava... :D
ne seri

Whatever
14.11.2005., 00:45
Ahab kaže:
ne seri

Hihihihihihi :D :D

Ahab
14.11.2005., 01:12
Whatever kaže:
Hihihihihihi :D :D
a kaj se ti hihoćeš? razina tolerancije mi je niska. zapravo...vrlo niska. a posebno sam nadrkan na.....kaj ja znam...bilo koga.

Ahab
14.11.2005., 01:15
a posebno na one koji mi tu kenjkaju protiv ladišića - vertikale hrvatskog žurnalizma. i čim mi netko dirne u vertikalu, poželim ga složit u horizontalu..

placebo
14.11.2005., 07:42
Ahab kaže:
ne seri

tjerala sam zeca, a istjerala medvjeda :D :D :D

4,05%
14.11.2005., 08:01
To nisu smjeli uraditi. Još će doći do toga da se novinari regrutuju iz redova vladajuće stranke. A sve to začinjeno konstantnim petljanjem Šeksa i Hebranga u uređivačku politiku HRT.

Watrous
14.11.2005., 21:21
OBJAVIO: - NOVI LIST - RIJEKA

Pet litara brlje

Nakon što smo doznali da se hrvatski časnik 1994. zabavljao paklenom igrom iznad Sarajeva, što još u tom ratu može ostati isto? Ovako, naime, u novinama svjedoči neimenovani časnik HV-a: nakon što je u siječnju 1994. s bosanskim Srbima u Kiseljaku sudjelovao na sastanku o ‘hrvatskoj nafti za srpsko oružje’, srpski su ga oficiri odveli na položaj iznad Sarajeva, gdje su ga »kao visokog hrvatskog časnika srpski vojnici dočekali raširenih ruku i izljubili«. I pokazali mu ovo: dva vojnika ispale na grad svak’ po jednu granatu, upale Radio Sarajevo i slušaju koliko je žrtava. Onaj čija granata pobije više, pobjednik je, pa mu drugi plati pet litara rakije i pečeno prase.
Ta je epizoda simbolički vrhunac makabričnoga, infernalnog cinizma kojim je Tuđmanova ratna politika, dok se u Hrvatskoj očito nepotrebno ginulo na crtama razdvajanja, Srbima u Bosni plaćala usluge i davala naftu za tenkove oko Sarajeva i Knina. Tih pet litara četničke brlje i desetogodišnja mutava šutnja našega »neimenovanog hrvatskog časnika«, prava su mjera tuđmanovske ratne i poratne časti, u usporedbi s krvlju prolivenom na asfaltu miroljubivog, nezaštićenog grada.
Svjedočenje o hrvatsko-srpskom druženju na brdima oko opkoljenog Sarajeva možda je do sada najužasnija ilustracija politike koja je, s grčem na usnama, žrtvovala građane Sarajeva, BIH i Hrvatske. Nakon ovoga, istinoljubiva zemlja napokon bi se ozbiljno priupitala je li bilo nužno da rat u Hrvatskoj traje četiri godine. Zašto su toliki poginuli održavajući bojišnice nepromijenjenima? Zašto ih je toliko poginulo u Bosni? Zašto nismo pomogli Sarajevu? Zašto se ne sramimo?

Boris Pavelić
-------------------------------------------------------------------

starks
15.11.2005., 18:40
Nakon što smo doznali da se hrvatski časnik 1994. zabavljao paklenom igrom iznad Sarajeva, što još u tom ratu može ostati isto

Jedan časnik:misli:

A di je ime prezime,dobro zanimanje imamo?

Je li opet javlja neimenovani diplomat..a na kraju što i da je sve to istina...

Šverc u ratu ....Ma neeeee,to je nemoguće:horor:

porga
15.11.2005., 18:55
Jel znas da su Vukovarci od bosanskih srba kupovali oruzje? Jesu i oni isti kao i ostali ratni "trgovci" kojima je sad moralna javnost hrvatske sokirana?

Watrous
17.11.2005., 00:30
Paradoxalno

Hrvatska je od svih bivsih rep. najslicnija biv. Jugoslaviji

Totalitarni rezim, narod zivi od stranih kredita u uverenju da je stanje IDEALNO ili bar blizu...,NE?

:)

paladin
17.11.2005., 01:25
Watrous kaže:
Paradoxalno

Hrvatska je od svih bivsih rep. najslicnija biv. Jugoslaviji

Totalitarni rezim, narod zivi od stranih kredita u uverenju da je stanje IDEALNO ili bar blizu...,NE?

Koji to narod živi u uvjerenju da je stanje idealno? Gdje ti živiš?

Watrous
18.11.2005., 00:14
Gdje ti živiš?
-----------

Zivim u jednoj maloj fasistickoj drzavi, a nije Hrvatska.
.................................................. ................................
Koji to narod živi u uvjerenju da je stanje idealno?
--------
Ali narod se ni ne buni previse, na vlasti stalno isti, onaj Niko Bulic, Mirko Galic sta je to- dozivotni mandat, ko Tito na celu Juge i pokreta nesvrstanih.

Nigde ne prostoru Balkana narod nije tako krotak i poslusan prema vlasti kao u Hrvatskoj.
................

UNHCR zabrinut zbog pogibije dvojice srpskih povratnika kod Lipika

Eksploziv sakriven u drvima

Mirjana Vujović
Zagreb - Zagrebačka kancelarija Visokog komesarijata Ujedinjenih nacija za izbeglice (UNHCR) saopštila je juče da je zabrinuta zbog nedavne pogibije dvojice sprskih povratnika nedaleko od Lipika. UNHCR je izrazio i žaljenje zbog nesreća koje su se dogodile u razmaku od mesec dana, a u kojima su 11. oktobra poginuli povratnik iz Srbije Milan Paunović iz sela Jagme, odnosno 13. novembra povratnik iz Teslića Bogdo Stanković iz sela Korita.
Obojica su nastradala od minsko-eksplozivnih naprava kada su išli u šumu po drva. Prema navodima UNHCR, nijedno od ovih područja nije bilo označeno kao minsko, te se očekuje da će policijska istraga uskoro otkriti okolnosti pod kojima su se dogodili ovi smrtni slučajevi. U saopštenju se navodi uverenje da neće biti uzaludni napori koje je uložila Hrvatska vlada da se poboljša atmosfera u tim područjima i omogući izbeglicama da se vrate u sigurnost. Sin nastradalog Stankovića, Slobodan Stanković sumnja da je eksplozivna naprava podmetnuta, jer su, kako je rekao zagrebačkom Jutarnjem listu, letos na tom mestu rušili, rezali i slagali drva, a uz taj put su prošli i brojni gljivari. On je kazao da se najverovatnije radi o bombi "kašikari" koju je neko podmetnuo među cepanice, kao i da od povratka 2002. u selo Korite nisu imali nikakvih problema.
....................

Eto to je , pored ostalog, Hrvatska.

Nije to Kolinda koja je smrsala, doterala se i njene tanga gace.

I onaj general sto ga uhvatise sa 600 kg kokaina i jos je neosudjen, posle 5 godina.Kako se to zove?