PDA

View Full Version : Preporuke i iskustva s psiholozima/psihoterapeutima/psihijatrima *pročitati prvi post

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

girly-girl
16.11.2010., 01:28
ima li neko besplatno savjetovalište, po mogućnosti da se ne plaća, za starije tj ne studente.. ?

Winter_Lady
16.11.2010., 16:59
Ispricavam se ako je offtopic, ali zanima me kako funkcionira prebacivanje od jednog psihijatra preko socijalnog kod drugog? Trebam li ici kod ovog prvog po karton pa ga nositi drrugome ili ne?
I preporuke su dobrodosle naravno. Vinogradsku sam isprobala, nisam zadovoljna, trazim dalje i po mogucnosti zenu. Hvala.

~Scarlet~
16.11.2010., 17:45
Ispricavam se ako je offtopic, ali zanima me kako funkcionira prebacivanje od jednog psihijatra preko socijalnog kod drugog? Trebam li ici kod ovog prvog po karton pa ga nositi drrugome ili ne?
I preporuke su dobrodosle naravno. Vinogradsku sam isprobala, nisam zadovoljna, trazim dalje i po mogucnosti zenu. Hvala.

Niakakav karton ne nosiš. Normalno se naručiš kao prvi pregled i samo doneseš stare nalaze.

Winter_Lady
17.11.2010., 09:22
I ja sam čula za to, ali neznam točno gdje. Ima na Filozofskom i nekim faksevima ali mi se čini da je to samo za njihove studente..naš faks nema.

Je, al ni za nas sve nema mjesta. To je inace za ffzg i fer pa ako se netko uspije ubacit - sretno mu. Cula sam da su dosta dobri.

zveki 97
18.11.2010., 16:42
Ima li netko iskustva sa dr.Petrom Folnegović-Grošić, sa Rebra,centar za krizna stanja?da nebi bilo zabune to nije dr.Vera Folnegović-Šmalc koja joj je majka a radi u Vrapču.

Ako je ona kao majka, onda treba bježati glavom bez obzira!
Ne znam za nju, sorry, ali o majci sve najgore...

lamija
25.11.2010., 17:26
jel ima netko iskustva sa prof. Anić?

Martian7
26.11.2010., 19:28
jel ima netko iskustva sa prof. Anić?
Ja imam pozitivnih iskustava. Doduše, nisam išla k njoj na psihoterapiju, ali mi je ona našla psihijatricu koja radi KBT i poslije sam još bila na jednom njezinom predavanju i nakon toga je vozila kući. :D
Vrlo ugodna i stručna osoba.

Tourniquet_
27.11.2010., 15:13
Ja imam pozitivnih iskustava. Doduše, nisam išla k njoj na psihoterapiju, ali mi je ona našla psihijatricu koja radi KBT i poslije sam još bila na jednom njezinom predavanju i nakon toga je vozila kući. :D
Vrlo ugodna i stručna osoba.

Gdje je to psihijatrica koja radi KBT?? :eek:
ajde molim te podijeli to sa mnom jer to baš meni treba :)

Martian7
27.11.2010., 18:43
Gdje je to psihijatrica koja radi KBT?? :eek:
ajde molim te podijeli to sa mnom jer to baš meni treba :)
U bolnici u Jankomiru. Poslat ću ti na PP njezino ime, pa je možeš pokušati potražiti.

lamija
27.11.2010., 19:00
ja bi više htjela da mi kbt terapiju vodi psihijatar,ali i prof.Anić je super

Tuthancamon
28.11.2010., 11:06
ma ljudi psiholozi i psihijatri si živo sranje ima ih previše nestručnih onda pričaš priče a tu je da te sluša pa ona zuji i misli kako bi si mogla kupiti one prelijepe crvene cipele a da mogla bi i ruž previše koštaju terapija za neuroze je do pet godina aza poremećaje ličnosti i do deset ali ovidi opet o suradnji i uspostavljenom povjerenju što je ponekad vrlo vrlo teško .ja imam psihijatricu koja vodi moj slučaj i vrlo je profesionlana i to mi se sviđa ali na kraju ak nećeš sam neće nitko

Tuthancamon
28.11.2010., 11:25
ali koliko ljudi funkcionira a nisu se liječili jer bi an kraju svui trebali na liječenje htijeli si mi to priznati ili ne

Tourniquet_
28.11.2010., 17:33
U bolnici u Jankomiru. Poslat ću ti na PP njezino ime, pa je možeš pokušati potražiti.

Puno ti hvala, pročitala sam poruku pa ću se raspitati :)

ancora
29.11.2010., 11:49
zna li netko gdje se može ići besplatno ili povoljno na kbt?
ja sam proje 2 god. išla u studentsko savjetovalište na trgu žrtava fašizma (nije prof.anić nego barbarić i bila je super) al tad sam bila student.
oni su se sad premjestili u šenoinu (HUBIKOT) i prof.barbarić mi je rekla da me može još provući ko studenticu jer sam nezaposlena, ali nekako mi se čini da me neće tako skoro opet zvat na terapiju :( bila sam jednom ali bi volila otić još koji put. eto ako netko ima nekih saznanja oko psihoterapeuta pliz javite mi :)

player1002
06.12.2010., 02:43
zna li netko gdje se može ići besplatno ili povoljno na kbt?
ja sam proje 2 god. išla u studentsko savjetovalište na trgu žrtava fašizma (nije prof.anić nego barbarić i bila je super) al tad sam bila student.
oni su se sad premjestili u šenoinu (HUBIKOT) i prof.barbarić mi je rekla da me može još provući ko studenticu jer sam nezaposlena, ali nekako mi se čini da me neće tako skoro opet zvat na terapiju :( bila sam jednom ali bi volila otić još koji put. eto ako netko ima nekih saznanja oko psihoterapeuta pliz javite mi :)
jel znaš kako ide procedura za besplatnu psihološku pomoć studentima i općenito informacije. jel dobra itd

ancora
10.12.2010., 17:42
jel znaš kako ide procedura za besplatnu psihološku pomoć studentima i općenito informacije. jel dobra itd

najbolje ti je nazvat njih direktno. pitat će te jel si student. pretpostavljam da će te odmah naručit.

hlapichka
16.12.2010., 19:30
molimvas da mi preporucite nekog dobrog psihijatra za mlade u zagrebu, a da nije privatni?
poprilicno mi je hitno, imam uputnicu, no neznam kod koga otic :(

Toleranca
20.12.2010., 21:08
... preporučujem jednog privatnog psihoterapeuta, cijena terapije je povoljna, ako vam je financijski problem platit, čovjek je okej, možete se s njim dogovorit... znam da uvijek ima mjesta za jedno ili dvoje klijenata besplatno...
link http://free-zg.t-com.hr/individuacija/ pa probajte... meni je pomogao, možda će i vama... sretno...

MissC
21.12.2010., 08:45
... preporučujem jednog privatnog psihoterapeuta, cijena terapije je povoljna, ako vam je financijski problem platit, čovjek je okej, možete se s njim dogovorit... znam da uvijek ima mjesta za jedno ili dvoje klijenata besplatno...
link http://free-zg.t-com.hr/individuacija/ pa probajte... meni je pomogao, možda će i vama... sretno...

Nisam shvatila s web stranice, jel to psihijatar ili psiholog ili?

Tourniquet_
21.12.2010., 10:39
Nisam shvatila s web stranice, jel to psihijatar ili psiholog ili?

Piše analitička psihologija pa je valjda psiholog. Ak sam dobro skužila..

firestarter_17
27.12.2010., 11:51
idem na Šalatu ovih dana, rekli su mi da dođem s uputnicom i da se naručim, al ne znam još kod koga...mogu uopće birat ili mi oni odrede nekog? imate nekih savjeta? :ne zna:
inače, imam 22 godine, znam da je to bitno kad idem tamo jer kolko sam shvatio, postoji onaj odjel samo za mlade, do 21 god...

putnica kroz vrijeme
27.12.2010., 17:37
molimvas da mi preporucite nekog dobrog psihijatra za mlade u zagrebu, a da nije privatni?
poprilicno mi je hitno, imam uputnicu, no neznam kod koga otic :(

Ne znam koliko si mlada :), i ne znam je li ti treba psihijatar ili psihoterapeut (ova razlika moze biti vazna, ovisno sto ti treba).

Ako trebas psihijatra koji nije navutren na psihoterapiju javi se Mileni Skocic, Klinika za psihijatiju, KBC Zagreb.

Ako trebas psihoterapeuta (na uputnicu su u velikoj vecini psihodinamski orijentirani, sto ponekad i nije terapija izbora, ovisno o teskocama koje osoba ima) onda se mozes javiti na Kliniku za psiholosku medicinu, KBC Zagreb, Salata 4.

Mozes mi poslati i pm s malo detaljnijim opisom pa ce mi biti lakse dati neku preporuku.

Pozdrav

putnica kroz vrijeme
27.12.2010., 17:42
idem na Šalatu ovih dana, rekli su mi da dođem s uputnicom i da se naručim, al ne znam još kod koga...mogu uopće birat ili mi oni odrede nekog? imate nekih savjeta? :ne zna:
inače, imam 22 godine, znam da je to bitno kad idem tamo jer kolko sam shvatio, postoji onaj odjel samo za mlade, do 21 god...

Obicno te naruce kod onoga tko ima najraniji termin. Ti mozes birati ako znas koga zelis, no moze se dogoditi da je ta osoba poprilicno popunjena s terminima, ali opet, moze se dogoditi i suprotno.

Tamo postoje odjeli za djecu, mlade i odrasle tako da o tome ne brini.

Pozdrav

Tourniquet_
27.12.2010., 20:45
Tamo postoje odjeli za djecu, mlade i odrasle tako da o tome ne brini.

Jel znaš možda do koje godine se podrazumjevaju mladi?

firestarter_17
27.12.2010., 22:54
do 21...tu negdje..ne znam kolko se strogo drže toga..

putnica kroz vrijeme
28.12.2010., 12:02
Jel znaš možda do koje godine se podrazumjevaju mladi?

Obicno primaju adolescente koji su jos uvijek u srednjoj skoli, ako govorimo o mladima (na adolescentni odjel), iako im se zna "zalomiti" i pokoji student, ali obicno do 21 godine.
Sve sto prelazo te godine najcese ide na tzv odrasli odjel.

No, ne brini o tome, tete u administraciji ce te vec rasporediti.

Pozdrav

Tourniquet_
28.12.2010., 18:23
centar za klinicku psihologiju..slovenska 13..nikako ne preporucam!! :s :flop:

Malo kasno odgovaram ali mislim da je ovako preopćenito i ružno napisati tako nešto na temelju prijateljičine priče. Idem tamo već neko vrijeme i prezadovoljna sam. Atmosfera je jako ugodna, ne osjećam se uopće kao da sam došla na psihoterapiju nego kod bliskih osoba. Prostor je topao, ugodan (to je nekima bitno). Svi su jako srdačni, pristup im je stručan i nema šanse (osobno ne vjerujem) da su je otjerali, osim ako nije vrijeđala ili tako što. Tako da, ja svakako predlažem ovaj centar. Ovdje (http://www.klinicka-psihologija.hr/onama.html)je navedeno sa čim se sve bave. I kaj je najbolje, pomaže mi! :)

Pozdrav!
Ima li tko kakve informacije i/ili iskustva sa psihologinjom Andrejom Kostelić-Martić iz Centra za kliničku psihologiju?
:)

Evo tek sam sad vidla tvoj upit, al ja ti idem kod te psihologice. Ona ti je klinički psiholog/kognitivno-bihevioralni terapeut i super je! Stvarno je pozitivna, topla, srdačna, o svemu mogu pričati. I ima super ideje moga suočavanja sa situacijama kojih se bojim. Baš ti ju preporučam. Vjerojatno već znaš da se plaća (u tom Centru) i to dosta ali zato se psih. stvarno trudi i novci nisu uzalud potrošeni.
Evo ja baš u čet imam referat kod nje i još jedne psih. Suočavanje..
nadam se da sam pomogla.. :)

i hvala putnice za info.

hlapichka
28.12.2010., 20:50
putnica kroz vrijeme, hvala na odgovorima :top:
za 2mj cu imati 22god, tako da zbilja neznam u kojoj cu kategoriji zavrsiti...
ici cu na šalatu pa ce oni valjda tamo znati gdje spadam.
nasla sam i pratnju, "kolega" firestarter ide samnom :rofl:
samo ne razumijem to osobno narucivanje,
zasto inzistiraju na tome,
zasto se jednostavno nemogu telefonski narucit?

putnica kroz vrijeme
29.12.2010., 17:14
putnica kroz vrijeme, hvala na odgovorima :top:
za 2mj cu imati 22god, tako da zbilja neznam u kojoj cu kategoriji zavrsiti...
ici cu na šalatu pa ce oni valjda tamo znati gdje spadam.
nasla sam i pratnju, "kolega" firestarter ide samnom :rofl:
samo ne razumijem to osobno narucivanje,
zasto inzistiraju na tome,
zasto se jednostavno nemogu telefonski narucit?

E to je dobro pitanje. Umjesto da se smanji administracija i maltrertiranje pacijenata, nase vrlo ministarstvo zdravstva je uvelo naputak da se pacijenti narucuju iskljucivo ako predoce uputnicu. To ti u praksi izgleda ovako, ili dodjes s valjanom uputnicom osobno (ako si u zgb ili u blizini), ili je faksiras ili je skeniras i posaljes e-mailom. Sad zamisli osobu koja nije iz zgb i tesko joj je osobno doci, a nije bas tehnologijski-informaticki pismena. Obicno tada pacijenti dobivaju "slom zivaca". Upitnica je potrebna da se svi podaci o tebi koji pisu na uputnici unesu u sustav BIS koji vise ne radi nego sto radi. Ja sam osobno fleksibilna i preko telefona uzmem sve potrebne informacije i tako covjeku skratim muke (naravno time krsim propise, ali jbg) i onda podatke proslijedim adimistraciji koja obavi ostatk posla.

JAvi kod koga si zapala.

Pozdrav

belissa
18.01.2011., 17:09
Moje je iskustvo da je prvi susret s psihoterapeutom jako važan. Prvo zovi telefonom, ako nema vremena razgovarati ili nazvati te kasnije da razgovarate izbjegavaj ga.
Treba ti netko tko ima razumijevanja.

ivanovna
18.01.2011., 19:36
Preporuka za psihijatra/psihoterapeuta s iskustvom s depresivnim poremećajima u Zg-u?
Može i na PP.
Hvala.

imperija
25.01.2011., 07:09
Preporuka za psihijatra/psihoterapeuta s iskustvom s depresivnim poremećajima u Zg-u?
Može i na PP.
Hvala.
psihokonzalting u Zagrebu!

misica13
30.01.2011., 22:14
ljudi dal neko ima iskustva sa dr.bastašić?

Sacreus
31.01.2011., 09:10
Zlatko Bastasic?

misica13
31.01.2011., 12:33
Zlatko Bastasic?

da,on.
jel ima neko njegov kontakt i gdje mu se nalazi ordinacija?
jel bio neko kod njega?kakav je?

Sacreus
31.01.2011., 13:33
Ako me pamcenje dobro sluzi, adresa mu je Baruna Trenka 1.. Na glasu je kao dobar djecji terpaeut (opcenito za mladju populaciju) i gay friendly (dosta ljudi sam kod njega slao).. nisam cuo nis lose o njemu, samo pohvale i dosta su mi njega preporucivali kad sam trazio drugima preporuke..

misica13
01.02.2011., 15:27
bio je tam,al više nije.pa me zanima dal neko zna di je sad :confused:

BoKra
02.02.2011., 21:24
da,on.
jel ima neko njegov kontakt i gdje mu se nalazi ordinacija?
jel bio neko kod njega?kakav je?

Ja sam ga zvala prije nekoliko mjeseci i rečeno mi je da je u mirovini.Dobila sam preporuku za njega od jedne forumašice,rečeno mi je da je najbolji za probleme koje sam ja imala sa sinom.

*Mateinka
04.02.2011., 11:07
Imam užasnih problema sa spavanjem..nesanica, grozni i repetitorni snovi, nemogućnost buđenja. + anksioznost kod odlaska u krevet. Ima li koji stručnjak baš sprecijaliziran za poremećeje spavanja? (ili bubetam bezveze) Molim preporuku gdje da odem..

cmok_1
04.02.2011., 20:07
molim vas ako netko zna ili ima iskustva sa nekim psihologom ili psihijatrom (nisam luda )nego mi je stvarno potreban netko za stručan razgovor....tnx:top:

Tourniquet_
05.02.2011., 19:51
Evo prije par dana bila sam na zadnjem satu terapije..završila sam kognitivno bihevioralnu terapiju u Centru za kliničku psihologiju, trajalo je 3 mjeseca. Puno se bolje osjećam i jako sam zadovoljna, a usto sam imala i odličnu psihologinju. Sad plovim sama dalje, kak mi je rekla. Osjećam se malo tužno jer sam se zbližila sa psih. al eto sretna sam kaj sam gotova.
Ak ko ima kakvih pitanja, samo pitajte.
:)

nausikaja123
07.02.2011., 13:36
bio je tam,al više nije.pa me zanima dal neko zna di je sad :confused:

Savjetovaliste Kremok, Adzijina 22

Ravih
07.02.2011., 22:04
nikako ne treba stvarat neke općenite predrasude o psiholozima zato što većina njih ovisi o ljudskim porivima...tj. "imam dana kada sam super a ima dana kada bi sve poslao u 3pm!"

između ostalog, tko od vas bi mogao raditi jedno te isti posao godinama, jednake visoke koncentracije svaki dan?

psiholozi odnosno (bolje rečeno) psihijatri susreću gomilu ljudi i nakon nekog vremena otupe i počnu funkcionirati refleksno odnosno onako kako su ih naučili bez obzira na specifičnost slučaja.
Zato....kada tražite psihijatra onda tražite čovjeka od pouzdanja. Preporuka će svakako dobro doći. U suprotnom možete završiti kao ja, koji sam driblao majmuna koliko sam god htio jer mi se nije išlo u vojsku.

Perzijka
14.02.2011., 14:02
dr gregurek niti slucajno, njemu samom treba pomoc, nisam jos cula da je ikoga izljecio. ajde saznaj za tu dr za koju kazu da je super da se malo raspitam

hm, vidim da ga je neko već otprije komentirao :confused: očito negativno, ali nepojašnjeno, zašto bi njemu samom trebala pomoć...imam osjećaj da ljudi vole iznosit negativno ali ne argumentirat to

Zoe84
16.02.2011., 01:21
prvi put sam bila kod psihijatra u Vrapču prije koji mjesec i imam skroz čudan dojam.. za anksiozni poremećaj mi je dao helex, preporučio mi da prestanem jesti meso u potpunosti, krenem na yogu, počnem meditirati, kupim nekakvu ogrlicu i počnem mantrati.. čak mi je napisao mantru koju trebam izgovarati dok držim tu ogrlicu i dao broj od neke osobe koja održava tečajeve vege-kuhanja.. sve mi je to malo čudnjikavo, tako da si pomažem sama s fizičkim aktivnostima, čitanjem itd.
e, sad, mene zanima da li je itko do vas imao takva iskustva? i da li mislite da bi trebala promijeniti psihijatra i gdje uopće da odem?

Martian7
16.02.2011., 19:18
prvi put sam bila kod psihijatra u Vrapču prije koji mjesec i imam skroz čudan dojam.. za anksiozni poremećaj mi je dao helex, preporučio mi da prestanem jesti meso u potpunosti, krenem na yogu, počnem meditirati, kupim nekakvu ogrlicu i počnem mantrati.. čak mi je napisao mantru koju trebam izgovarati dok držim tu ogrlicu i dao broj od neke osobe koja održava tečajeve vege-kuhanja.. sve mi je to malo čudnjikavo, tako da si pomažem sama s fizičkim aktivnostima, čitanjem itd.
e, sad, mene zanima da li je itko do vas imao takva iskustva? i da li mislite da bi trebala promijeniti psihijatra i gdje uopće da odem?
Nisam imala takvih iskustava, ali mislim da bi u takvom slučaju trebala promijeniti psihijatra. Krajnje je neprofesionalno od njega da ti pokuša nametati svoja religiozna uvjerenja, kakva god ona bila. Druga stvar bi bila da si ga ti pitala za neke alternativne pristupe.

Điđe T.
16.02.2011., 20:11

o moj bože, to je neki sektaš:eek:
poznato je da konzumiranje nekih namirnica može umanjiti anksioznost, imala sam priliku naići na nekakav prilog u jednim dnevnim novinama gdje se preporučuju razne vrste doručka ovisno od koje bolesti osoba pati...sad baš za potpuno izbacivanje crvenog mesa nisam sigurna, jer je moje mišljenje da je za dobro funkcioniranje cijelog organizma (pa tako i mozga, jelte) važna raznovrsna prehrana.
meni je psihologica također preporučila bilo kakvu vrstu meditacije (joga, autogeni,vježbe relaksacije,itd.) jer je sce to itekako dobrodošlo.
al to s tim mantrama i ogrlicom...ne znam baš.
mada i kroz autogeni trening osoba konstruira određenu "mantru", ili bolje rečeno autosugestiju koju ponavlja kroz cijeli trening.
al taj šrink mi je malo too weird...:horor:

Pringles
16.02.2011., 20:12
...krenem na yogu, počnem meditirati, kupim nekakvu ogrlicu i počnem mantrati.. čak mi je napisao mantru koju trebam izgovarati dok držim tu ogrlicu i dao broj od neke osobe koja održava tečajeve vege-kuhanja..
:confused::rofl:
i je itko do vas imao takva iskustva? i da li mislite da bi trebala promijeniti psihijatra
Nisam imala.
Da, mislim da bi trebala jer mu savjeti izlaze iz nekih uobičajenih okvira. Pogotovo ako se ne osjećaš ugodno u vezi toga.

Psihijatri mogu davati savjete vezane uz prehranu, jer ona ima utjecaja na poboljšanje ili pogoršanje bolesti/stanja, ali koliko znam, izbacivanje mesa u potpunosti kod anksioznosti je nepotrebno. Evo, ovdje pogledaj malo više o prehrani ako te zanima:
http://www.plivazdravlje.hr/centar/prehrana/20/namirnice/Anksioznost.html

Isto tako mogu preporučiti i određene aktivnosti koje za svoju svrhu imaju relaksaciju i opuštanje, između ostalog i jogu. Ali ne isključivo i samo jogu, već ostave da pacijent sam odabere što mu najviše odgovara po senzibilitetu i životnom stilu. Na primjer, meni je moj u jednom periodu pojačane napetosti predložio da si pomognem tako da radim ili autogeni trening ili jogu ili vježbe disanja. Odabir je ostavio meni.
i gdje uopće da odem?
A tražiš li i psihoterapeuta po mogućnosti ili samo psihijatra?

Zoe84
17.02.2011., 16:18
Hvala vam na savjetima.. :top:
Evo, danas sam se naručila, ali tek za mj. dana imam termin, kod dr. Žilić na Krugama jer sam pročitala negdje preporuku pa ću vidjet što će mi ona reći.. da li je itko bio kod nje?

Koliko sam shvatila psihoterapiju (tipa kbt) rade samo psiholozi i to poprilično naplaćuju, a sa psihijatrima se sve svodi na kraće razgovore i propisivanje tableta.. iskreno, uopće neznam što bi mi bilo pametnije.. naći nekog boljeg psihijatra ili otići psihologu.. :ne zna:
Znam samo da ne želim piti 100 tableta i onda se skidati s njih jer se već sad bojim ovisnosti o Helexu (pijem ga mjesec i pol, onaj od 0.25x2, svaki dan)

Ovaj psih. iz Vrapča mi je, osim spomenutog u gornjem postu, preporučio isključivo yogu i vježbe disanja, što i radim.. a ubacila sam i teretanu, iako mi je rekao da mi to netreba.. pitala sam ja njega da li je on hinduist ili što, pošto vegetarijanstvo, mantranje i još neke stvari o kojim mi je pričao (reinkarnacija i sl.) spadaju u tu vjeru i kaže da nije, nego da je kršćanin, ali da prakticira i yogu.. :confused::confused::confused:
eh, da, skoro zaboravih, pričao mi je i o fotonskoj energiji koja loše utječe na ljudsku psihu pa me ulovio žešći napad panike kada sam došla doma i počela čitati o tome.. koma! :flop:

Ugl. pročitala sam Panic away pa pokušavam primjeniti i te metode.. pijem čajeve(matičnjak i g. travu), vitamine(B komp., Magnezij), a i prehranu sam poboljšala također.. naravno, izbacila sam gazirano, kavu, alkohol..
(Mrs. Pringles, hvala na linku :) )

Pa eto, molim vas, ako itko sa sličnim problemom ima kakvu konkretnu preporuku za "normalnog":D psihologa ili psihijatra na području Zg-a, molim vas pošaljite mi pm.

cmok_1
22.02.2011., 20:50
nisam čitala sve postove al molim vas ako mi itko može reći da li je ikome psiholog ili psihijatar pomogao npr da se pomiri sa nekim situacijama,da preboli osobu il slično,molim vas na odgovoru jer sam više na rubu...:flop::(:mad:

rejoflajt
22.02.2011., 22:35
nisam čitala sve postove al molim vas ako mi itko može reći da li je ikome psiholog ili psihijatar pomogao npr da se pomiri sa nekim situacijama,da preboli osobu il slično,molim vas na odgovoru jer sam više na rubu...:flop::(:mad:

je, ali vrijeme potrebno za to je skroz individualno.:mig:

Pringles
22.02.2011., 22:51
Da. Meni. I s jednim i s drugim. Pomogao mi je psihijatar, točnije psihijatar psihoterapeut (ovo 'psihoterapeut' je ono što je bitno).

spider jerusalem
23.02.2011., 05:15

Naravno da je pomogao. Psohotrrapeut, za pilulice nije bilo potrebe.
Ono sto je bitno je da psohoteraeut zna postaviti cjelokupnu situaciju u realni okvir i pomoci ti da ju osobno osvjestis.

Lilit
06.03.2011., 11:06
U Rijeci, koji se bavi obiteljskim tj bracni i partnerskim savjetovanjima, svakako privatnika?

Googlom sam nasla ove pa ako netko ima iskustva molim info :)
Ana Kandere Šoljaga (http://www.psiholog-rijeka.com/psiholoske-teme/osobnost/385-1296.aspx)
Rebeka Bulat (http://www.psiholog-rebeka-bulat.hr/index.php/o-meni)
Zrinka Rička Žauhar (http://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=9291515)
Bojana Smokvina Jović (http://www.savjetovaliste-smokvina.hr/kontakt.html)
Centar Zdravlja (http://www.centar-zdravlja.hr/index.html)
Tamara Tić Bačić (http://www.poliklinika-tagora.hr/index.html)

I sto je sa Inkom Miškulin i Brankom Petrisom? Za njih sam nasla da jedini imaju neke eu certifikate ali ne nalazim imaju li svoju ordinaciju ili su u KBC

deus_ex456
14.03.2011., 20:11
Pozdrav svima, dakle tražim dobrog psihijatra(privatnog) ili psihoterapeuta u Puli, po mogućnosti kbt. Čuo sam nešto za dr. Durasa, je on ok? Može li se kod privatnog psihijatra bez uputnice?

~Scarlet~
16.03.2011., 13:19
Pozdrav svima, dakle tražim dobrog psihijatra(privatnog) ili psihoterapeuta u Puli, po mogućnosti kbt. Čuo sam nešto za dr. Durasa, je on ok? Može li se kod privatnog psihijatra bez uputnice?

Za privatnika koji nema ugovor s HZZO-om ti uputnica ne treba jer plaćaš uslugu.

BlueEyesOnly1
16.03.2011., 21:39

:lol::lol::lol::lol::lol:
oprosti meni je ovo smiješno
iako sam se davno opuštala uz jogu, nemam ništa protiv meditacije, ali što je previše, previše je ...

Sacreus
16.03.2011., 21:56
I sto je sa Inkom Miškulin i Brankom Petrisom? Za njih sam nasla da jedini imaju neke eu certifikate ali ne nalazim imaju li svoju ordinaciju ili su u KBC

Oni imaju EAP certifikat (krovna europska udruag za psihoterapiju, to psihic dobije kad ispuni odredjene uvjeti). Oboje imaju privatnu ordinaciju, Inka je preko puta zeljeznickog, a Petris iznad ekonomskog faxa (kako se vec taj dio zove).

Sacreus
16.03.2011., 21:57

dr. Duras je super i preporucio bih ga, ali nisam siguran da ima i KBT edukaciju.

Jedna osoba
28.03.2011., 17:14
Ovaj psih. iz Vrapča mi je, osim spomenutog u gornjem postu, preporučio isključivo yogu i vježbe disanja, što i radim.. a ubacila sam i teretanu, iako mi je rekao da mi to netreba.. pitala sam ja njega da li je on hinduist ili što, pošto vegetarijanstvo, mantranje i još neke stvari o kojim mi je pričao (reinkarnacija i sl.) spadaju u tu vjeru i kaže da nije, nego da je kršćanin, ali da prakticira i yogu.. :confused::confused::confused:
eh, da, skoro zaboravih, pričao mi je i o fotonskoj energiji koja loše utječe na ljudsku psihu pa me ulovio žešći napad panike kada sam došla doma i počela čitati o tome.. koma! :flop:

Ugl. pročitala sam Panic away pa pokušavam primjeniti i te metode.. pijem čajeve(matičnjak i g. travu), vitamine(B komp., Magnezij), a i prehranu sam poboljšala također.. naravno, izbacila sam gazirano, kavu, alkohol..
(Mrs. Pringles, hvala na linku :) )

Pa eto, molim vas, ako itko sa sličnim problemom ima kakvu konkretnu preporuku za "normalnog":D psihologa ili psihijatra na području Zg-a, molim vas pošaljite mi pm.

Ako psihijatar (ako je to, a ne nuropsiholog il psihoterapeut, no to sad nema veze) iz Vrapča preporučio sve te po meni besmislene metode (besmislene mantre itd.), a to sve spada kako je rečeno u budizam, a on tvrdi da je kršćanin-eto odgovora, NIJE (možda se na papiru tak deklarira, al...).

Što se tiče prehrane i njezinog utjecaja na organizam, u to se slažem jer se zna kako vitamini i minerali te ostali sastojci djeluju na ljudsko tijelo i ja bih preporučila bavljenje raznim aktivnostima (ako se sjećam, napisala si da si uključila teretanu, ma ok, al opet nema smisla da ti to netko brani jer bilo kakva kvalitetna fizička aktivnost (ili kognitivna-molitva na primjer) pomaže u udaljavanju od negativnih misli.

Leaving_Omelas
10.04.2011., 11:41
Pozdrav svima, može li netko preporučiti dobrog psihologa u Zagrebu ili možda još bolje terapijsku grupu koja bi mogla biti od pomoći? Pomoć trebam za člana obitelji - umirovljenicu čiji se depresivni poremećaj ponavlja već više od 5 godina - razgovori sa psihijatrom su prekratki i prerijetki da bi došli do srži problema, a psihijatri se i ovako najviše koncentriraju na lijekove...

~Scarlet~
10.04.2011., 12:38
Pozdrav svima, može li netko preporučiti dobrog psihologa u Zagrebu ili možda još bolje terapijsku grupu koja bi mogla biti od pomoći? Pomoć trebam za člana obitelji - umirovljenicu čiji se depresivni poremećaj ponavlja već više od 5 godina - razgovori sa psihijatrom su prekratki i prerijetki da bi došli do srži problema, a psihijatri se i ovako najviše koncentriraju na lijekove...

Možda da ode na inidikacijski za dnevnu bolnicu. Tamo se radi na principu grupa.

dire Dawn
28.04.2011., 03:47
s farmakoterapije se skidam i treba mi dobar psiholog koji radi popodne i da je iz centra zagreba po mogućnosti. također bi terapija trebala biti KB.
i da razgovori nisu kraći od 45 minuta i da me može primiti barem jednom tjedno.

hvala unaprijed ljudi, šaljite odgovore ne PM

Tourniquet_
28.04.2011., 12:46
s farmakoterapije se skidam i treba mi dobar psiholog koji radi popodne i da je iz centra zagreba po mogućnosti. također bi terapija trebala biti KB.
i da razgovori nisu kraći od 45 minuta i da me može primiti barem jednom tjedno.

hvala unaprijed ljudi, šaljite odgovore ne PM

A da nije privatnik? sumnjam..:)
al evo savjet, probaj nazvat jedan od ovih (http://www.cabct.hr/hubikot/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=30)brojeva, možda nekej i uspiješ iskombinirat ak si studentica.
nemaš kaj izgubit..

dire Dawn
28.04.2011., 14:02
hvala ti, budem

i znam da je totalan off, al jebote, jel u hrvatskoj možeš lječiti pb samo ako imaš para? ono, nemaš, sam si si kriv. crkni. fuj :mad:

Pipote
28.04.2011., 14:28
da, sretno s onima koji se ne plaćaju... to je naše zdravstvo :(
ali za cipele ili tako nešto bi dali lovu, a za vlastito zdravlje cjepidlačimo :confused:
ja bih preporučila http://crei.hr/individualno-usavravanje/individualno-usavravanje/dogovori-termin

bila sam i isplatilo se je čekati termin i nije mi žao ni jedne sekunde ni lipe :)

Alucard Nosferato
03.05.2011., 13:24
Treba mi preporuka za psihologa ili psihoterapeuta (ali ne privatne), u zagrebu, imam dopunsko pa ne trebam plaćati naše zdravstvo.

Imam problema sa samopouzdanjem, depresijom, nemam nikakve volje za išta niti zanimaciju (često samo prolazna), samodestruktivnost, to sam barem mogao sam uočiti u sebi. Ali bi volio s nekim pričati da mi kaže jel mi nekaj specifično...i need help :)

Thnx

cidery
03.05.2011., 14:37
Treba mi preporuka za psihologa ili psihoterapeuta (ali ne privatne), u zagrebu, imam dopunsko pa ne trebam plaćati naše zdravstvo.

Imam problema sa samopouzdanjem, depresijom, nemam nikakve volje za išta niti zanimaciju (često samo prolazna), samodestruktivnost, to sam barem mogao sam uočiti u sebi. Ali bi volio s nekim pričati da mi kaže jel mi nekaj specifično...i need help :)

Thnx
probaj sa IVAN BARBOT u Popovači...jedna vožnja busom svaka 2 mj. zagreb je puno ljudi s malo pomoći...u svakom slučaju nemaš šta izgubit...

nastasia
10.05.2011., 10:52
Imam 27 god i pola svoga života patim od soc dobije , agorafobije i anksioznosti. Ako je netko imao ovo sve nabrojano i uspješno izlijecio bila bi jako zahvalna kada bi preporučio psihijatra u zagrebu koji bi mi mogao pomoći . Iskustva sa Dr. Ivom Stasiow?

Runkle67
11.05.2011., 17:31
Pozdrav svima!
Dakle, patim od poprilicno velike anksioznosti i socijalne fobije, prakticki ne mogu izaci iz kuce a da ne postoji neki strah i nelagoda. Pocnem se prekomjerno znojiti, ako moram pricat s nekim, glas mi ponekad drhti i sve u svemu osjecam se poprilicno jadno. Ima tu naravno i drugih stvari ali u zadnje vrijeme prevladava socijalna fobija. Kad sam i sam doma cijelo vrijeme osjecam u sebi nemir. Naravno da ja nisam doktor, ali ovo je uzelo maha i prakticki mi kontrolira zivot, pa mislim da bi mi trebala neka terapija sa lijekovima u kombinaciji sa razgovorom, pa ako biste imali nekog psihoterapeuta u Zagrebu za preporuciti bio bi jako zahvalan. Ne kuzim se u te titule i psiho-terminologiju pretjerano, ali treba mi netko tko bi mi mogao prepisati lijekove, a uz to obaviti kvalitetnu razgovornu terapiju.

rejoflajt
11.05.2011., 20:55
Pozdrav svima!
Dakle, patim od poprilicno velike anksioznosti i socijalne fobije, prakticki ne mogu izaci iz kuce a da ne postoji neki strah i nelagoda. Pocnem se prekomjerno znojiti, ako moram pricat s nekim, glas mi ponekad drhti i sve u svemu osjecam se poprilicno jadno. Ima tu naravno i drugih stvari ali u zadnje vrijeme prevladava socijalna fobija. Kad sam i sam doma cijelo vrijeme osjecam u sebi nemir. Naravno da ja nisam doktor, ali ovo je uzelo maha i prakticki mi kontrolira zivot, pa mislim da bi mi trebala neka terapija sa lijekovima u kombinaciji sa razgovorom, pa ako biste imali nekog psihoterapeuta u Zagrebu za preporuciti bio bi jako zahvalan. Ne kuzim se u te titule i psiho-terminologiju pretjerano, ali treba mi netko tko bi mi mogao prepisati lijekove, a uz to obaviti kvalitetnu razgovornu terapiju.

imaš temu preporuke psihjatara http://www.forum.hr/showthread.php?t=119916
...e sad, ne znam jesi li upoznat, malo je psihijatara psihoterapeuta koje ne moraš plaćati, tj. kod kojih ideš na uputnicu...privatnici se kreću oko 300 kn. psihoterapija mora biti minimalno jednom tjedno x 45 min. da bi bila učinkovita. postoji više vrsta psihoterapija. najraširenije: psihoanalitička (dugo traje, ali ide u dubinu), kognitivno-bihejvioralna, geštalt...imaš i terapije u grupi, one su obično jeftinije...

evo ti par linkova za info:

teorija

http://www.drsandic.com.ba/psihoterapija_analiticke.asp

http://www.krnetic.com/kbt.html

http://www.gestalt-drustvo.hr/psihoterapeuti.php

http://korakdalje.hr/step.jsp?page=235743

iskustva forumaša:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=268789&page=4

http://www.forum.hr/showthread.php?t=247456

http://www.forum.hr/showthread.php?t=472560

Runkle67
11.05.2011., 21:04
Hvala puno na odgovoru, vidim da si se potrudio\la :) Svjestan sam da se placa, a i iskreno, radije cu kod privatnika, jer imam osjecaj da je tako vise posveceniji meni. A dobri javni psihoterapeuti su ionako pretrpani poslom, kolko sam uspio vidjeti. Sad se idem bacit na proucavanje linkova, thx jos jednom!

rejoflajt
11.05.2011., 21:57
Hvala puno na odgovoru, vidim da si se potrudio\la :) Svjestan sam da se placa, a i iskreno, radije cu kod privatnika, jer imam osjecaj da je tako vise posveceniji meni. A dobri javni psihoterapeuti su ionako pretrpani poslom, kolko sam uspio vidjeti. Sad se idem bacit na proucavanje linkova, thx jos jednom!

de nada...:mig:

evo ti o socijalnoj anksioznosti:

"...Što je socijalna anksioznost?

Najbliže riječi u kolokvijalnom govoru su – trema, napetost, tjeskoba u socijalnim situacijama. Pojačano socijalno anksiozne ljude ćete prepoznati kao one koji su povučeni u društvu, koje često proglašavamo «sramežljivim», zatvorenim, ukočenim, loše prilagođenim, uznemirenim itd. Ako pogledate u sebe i oko sebe vidjet ćete da je pojava vrlo raširena. Dapače, gotovo svi mi ponekad osjetimo socijalnu anksioznost u različitim prilikama – neki u nepoznatom društvu ili bilo kakvoj interakciji s nepoznatim ljudima (npr. u dućanu), neki na razgovoru za posao, neki na ispitu na faksu, neki kad moraju nešto izlagati pred velikim brojem ljudi ili kad ih se snima – a neki u svakoj od tih situacija pomalo. Socijalna anksioznost se ne mora nužno vidjeti u ponašanju ako smo našli mehanizme da se s njome nosimo. Njena glavna karakteristika je unutarnji nemir u socijalnim situacijama koji se može i ne mora manifestirati na ponašanju.

http://znati-kako.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=42&Itemid=63

nastasia
12.05.2011., 13:33
Preporuke i iskustva sa psiholozima nadam se da je i dalje tema aktivna i znam da ste procitali moj post gore. Čekam već danima da mi preporucite psihijatra u Zagrebu. Imam 13mjesecnu bebu, stanje mi nemoze biti gore nego sto već je. Spremna sam na borbu ali nemogu sama trebam stručnu pomoc da bi mogla funkcionirat zbog sebe prvenstveno zbog moje male bebe. Strah me je javiti se na telefon, izaći van iz stana, otic u trgovinu, tramvaj.. Mogu nabrajat do sutra. Roditelji mi nisu podrška jer ne žele shvatiti nit razumiju, jedino je suprug uz mene a i to je pitanje vremena kada će mu početi smetati. Osim njega nem nikoga, pa ni prijateljicu jer izbjegavam takve susrete jer sam ljubomorna na sretne ljude koji ne pate kao ja a uostalom i bojim ih se. Ako je netko od vas ovako patio i uspio bar malo ili se izljecio bila bi do neba zahvalna kada bi mi rekao ime psihijatra koji mu je pomogao! Eto sad ste vi na redu, a na meni je da opet cekam! Zahvaliti cu se unaprijed ako mi odgovorite! Pozz od mene fobicarke

~Scarlet~
12.05.2011., 15:18
Preporuke i iskustva sa psiholozima nadam se da je i dalje tema aktivna i znam da ste procitali moj post gore. Čekam već danima da mi preporucite psihijatra u Zagrebu. Imam 13mjesecnu bebu, stanje mi nemoze biti gore nego sto već je. Spremna sam na borbu ali nemogu sama trebam stručnu pomoc da bi mogla funkcionirat zbog sebe prvenstveno zbog moje male bebe. Strah me je javiti se na telefon, izaći van iz stana, otic u trgovinu, tramvaj.. Mogu nabrajat do sutra. Roditelji mi nisu podrška jer ne žele shvatiti nit razumiju, jedino je suprug uz mene a i to je pitanje vremena kada će mu početi smetati. Osim njega nem nikoga, pa ni prijateljicu jer izbjegavam takve susrete jer sam ljubomorna na sretne ljude koji ne pate kao ja a uostalom i bojim ih se. Ako je netko od vas ovako patio i uspio bar malo ili se izljecio bila bi do neba zahvalna kada bi mi rekao ime psihijatra koji mu je pomogao! Eto sad ste vi na redu, a na meni je da opet cekam! Zahvaliti cu se unaprijed ako mi odgovorite! Pozz od mene fobicarke

Čega te strah točno?
Sad kad ovo čitam, to mi je čak i za hitnu...
Naruči se u najbližu Kliniku, bolnicu. I tak se na termin čeka minimum mjesec dana. Ukoliko želiš i psihoterapiju (na uputnicu) onda Klinika za psihološku medicinu na Šalati. Al ne očekuj skori termin kao ni prihoterapiju kakvu bi dobila da ideš privat. Po ovom šta si napisala, trebati će psihofarmaci.

nastasia
13.05.2011., 21:25
Moj problem je socijalna fobija, agorafobija i anksioznost. Uzimam velafax i oksazepam ali ni to mi ne pomaže. Nakon duugo vremena tek sad kad mi je najgore odlučila sam se boriti i reci vise kraj svemu sto me mucilo ovih silnih godina. Svijesna sam da me čeka pakao ali me malo ipak i strah da li cu u nekom momentu posustat.. Zato trazim psihijatra koji će mi pomoći u tim krizama koje me čekaju i naravno meni samoj da shvatim neke stvari koje trenutno ne vidim ili na njih imam krivi pogled jer ipak sam stvorila u glavi ideju da se ovakva kakva jesam ne svidjam nikome a kako i da ostvarim to kad izbjegavam socijalne kontakte tako da ti mogu reci ukratko da sam u ringispilu koji se samo vrti ali sad je vrijeme da i on stane..

yeah...whatever
19.05.2011., 10:24

Pa sad... sumnjam da je itko bio kod xy psihijatara da ih može podijelit u dvije grupe - ovi valjaju ovi ne i onda ti navest imena dobrih. Eventualno ako neki nadobudnik hrčkari sve podatke s foruma u svoju malu bazu podataka hehe.

Ja sam konkretno bila kod 2 psihijatra, oke točnije 3 (jednom je bila zamjena). Staru psihijatricu dr. Kroflin (prvo je bila u studentskoj poliklinici kod džamije, onda na Krugama, no sad je u penziji haleluja pa to više nije bitno) osobno ne bi preporučila nikome! Meni nije apsolutni ništa pomogla. Jedino čega se sjećam u vezi s njom je bila njena univerzalna ljekovita izjava "stisni zube i napravi to to i to" i konstantno upadanje u riječ i pričanje (meni) nerelevantnih pričica.
Možda je netko s foruma bio također kod nje i bila mu je super, al ja validno mogu navest samo vlastita iskustva, koja su loša :flop: U principu, kad mi je dala tablete, više ju nisam trebala :rofl: ...šala... ...a u svakoj šali je pola istine...

Oke, pokrila sam "iskustvo", a "preporuke"? (kako tema i veli jel)
Sad sam kod dr. Bzik (Grgura Ninskog 3, na samom gl.kolodvoru), iako sam bila samo jednom, žena je puno bolja. Susretljiva je i simpatična i brzo sam došla na red (čekala sam 1 tjedan). Sad me sljedeće naručila za 2 tjedna, što pobija ustaljenu informaciju da se preko uputnice dugo čeka.
Mislim da općenito kad si nov te naručuju češće da vide s čim imaju posla, a poslije se to razvodeni...ako nije neki teški slučaj. Tak mi je bilo i kod stare psih, prvo me naručivala svaki tjedan, poslije je to došlo na svaka 2 mjeseca, što bi ja rastegnula na jednom u 5 mjeseci.
A kad sam kod tog, vjerujem da ako kažeš da ti je jako hitno da će te zgurat negdi u raspored da dođeš čim prije. No to vjerojatno ovisi i o doktoru i ustanovi.
Još da spomenem, ne znam kolko ima veze, kod te dr. Bzik sam otišla zato jer je bila na popisu liječnika koji "preuzimaju" pacijente ove umirovljene psihijatrice... Tak da ne znam ima li to veze i dal bi netko nov, "vanjski" dulje čekao.

A kad već pišem, kad je bal nek je bal, negdi s početka sam pročitala nešto vezano za odlazak psihologu - njima se izgleda ide samo na psihološko testiranje, oni ne obavljaju terapiju kao takvu. Bar takvo iskustvo ja imam, nedavno sam išla na testiranje na Šalatu i kad sam došla po nalaz samo su mi ga predali bez ikakve priče, pa sam pitala jel postoji mogućnost da se naručim za razgovor kod psihologa, da porazgovaramo o nalazu (dakle jednokratno!) rekli su mi da ne može, da razgovarati mogu jedino kod psihijatra -.-'

EDIT: boldano je edit, prvo sam slučajno napisala psihijatra

rejoflajt
20.05.2011., 19:15
[QUOTE]A kad već pišem, kad je bal nek je bal, negdi s početka sam pročitala nešto vezano za odlazak psihologu - njima se izgleda ide samo na psihološko testiranje, oni ne obavljaju terapiju kao takvu. Bar takvo iskustvo ja imam, nedavno sam išla na testiranje na Šalatu i kad sam došla po nalaz samo su mi ga predali bez ikakve priče, pa sam pitala jel postoji mogućnost da se naručim za razgovor kod psihologa, da porazgovaramo o nalazu (dakle jednokratno!) rekli su mi da ne može, da razgovarati mogu jedino kod psihijatra -.-'

psiholozi- jedino ako su se educirali za psihoterapiju, a to traje godinama doslovno. a i nemaju primarni studij medicine, tako da ono što oni bez toga znaju mi je p*** dim, sori.

147
20.05.2011., 20:11
Je li netko išao ovdje na psihološko savjetovanje i kakva su vam iskustva?
http://www.stampar.hr/Default.aspx?art=2092

Hedgie
22.05.2011., 21:06
Jel ima netko nekakvih iskustava s istim? Kako si rezervirat termin? Jel se dugo čeka na isti?
Imam neke veće probleme s predispitnom panikom i koncentracijom pa sporije dajem ispite. :(
Još nije kritično, nekako ide, ali ja nekako ne bih počela rješavati problem kad je baš stvarno kritično.
Koliko otprilike treba vremena da krenu pomagat, tj. da se vide rezultati?
Znam da zvuči bedasto ali nemam iskustva s psihijatrima.

SamoSnovi
31.05.2011., 16:18
Pročitala sam dosta toga kaj ste napisali no nisam sve detaljno jer mnogo toga je prepucavanje i argumentiranja a ne preporuka.

Dakle svelo se na ovo:

Poliklinika Neuron
Centar za kliničku psihologiju
Poliklinika Vili
Poliklinika 5 plus
Stanislav Matačić

Je li može neki osvrt na ove gore ordinacije i ako možete navesti s kojim psihijatrima ste imali iskustva. Gdje je najjeftinije, gdje najskuplje? Tko prima nove pacijente i kakav psihološki pristup imaju. Trebala bi mi možda neka bihevioralna terapija ali ne razumijem se još dovoljno u to da bih mogla sama zaključiti.

sofija999
01.06.2011., 12:52
TRAŽIM PSIHIJATRA KOJI JE DOBRA, SUOSJEĆAJNA OSOBA NA PRVOM MJESTU, A TEK ONDA STRUČNJAK. Koji liječi ocd, granični poremećaj...
Na uputnicu.
Hvala.

damijemir
02.06.2011., 23:37
:)Iz vlastitog iskustva usuđujem ti reći da ako ikako možeš izbjeći bilo kakve psihiće. Ovi preko socijalnog, te jedva ssaslušaju, a ovi privatno su fenomenalni u navlačenju, ipak rade za 300kn, stvore ti naviku da nemožeš živjeti bez njih, a vrlo vjerovatno te i možda nesvjesno i navuku na tablete.
Ja sam preko 5 god na helexu i nemogu ga se rješiti.
Uglavnom nemam dobra iskustva s njima
Puno sreće:)

TRAŽIM PSIHIJATRA KOJI JE DOBRA, SUOSJEĆAJNA OSOBA NA PRVOM MJESTU, A TEK ONDA STRUČNJAK. Koji liječi ocd, granični poremećaj...
Na uputnicu.
Hvala.

Beljki
03.06.2011., 04:32
:)Iz vlastitog iskustva usuđujem ti reći da ako ikako možeš izbjeći bilo kakve psihiće. Ovi preko socijalnog, te jedva ssaslušaju, a ovi privatno su fenomenalni u navlačenju, ipak rade za 300kn, stvore ti naviku da nemožeš živjeti bez njih, a vrlo vjerovatno te i možda nesvjesno i navuku na tablete.
Ja sam preko 5 god na helexu i nemogu ga se rješiti.
Uglavnom nemam dobra iskustva s njima
Puno sreće:)

Ja bio jednom. Nije pokusavao navuci, nije pokusavao dati tablete vec samo preporucio neke fizicke aktivnosti i dodatke prehrani (siguran sam da je pri tome uzimao u obzir placebo efekt). i tako... nemres bas tako sve u isti kos :)

awia
16.06.2011., 01:10
Molila bih da mi netko kaže ima li smisla ići kod socijalnog psihoterapeuta ili nekog sličnog?
Ne trebaju mi tablete, ok sam sad, ali trebam nekoga tko će mi pomoći da riješim sa sobom stvari iz prošlosti i tko bi mi eventualno mogao pomoći da se riješim amnezije izazvane obrambenim mehanizmima. Malo me strah toga, jer postoji razlog zašto se ne sjećam prvih 14god svog života, ali pošto gradim život s nekime i planiram budućnost ne želim da me jednog dana zakoči prošlost.
Ukoliko ima smisla posjetiti tako nekoga molila bih vas za preporuke u Zagrebu.

Futhark
16.06.2011., 07:38
Ne trebaju mi tablete, ok sam sad, ali trebam nekoga tko će mi pomoći da riješim sa sobom stvari iz prošlosti i tko bi mi eventualno mogao pomoći da se riješim amnezije izazvane obrambenim mehanizmima.

Drago mi je ako stanje nije zabrinjavajuce/utjece na sadasnji zivot.
Prema tudjim iskustvima znam da za ovaj specificni slucaj moze dosta dobro pomoci Gestalt PT, ako si spremna uloziti vrijeme u to. Znam za neke povoljne opcije kolega koji su time rijesili. Ako zelis, PM.

rejoflajt
16.06.2011., 08:35
Molila bih da mi netko kaže ima li smisla ići kod socijalnog psihoterapeuta ili nekog sličnog?
Ne trebaju mi tablete, ok sam sad, ali trebam nekoga tko će mi pomoći da riješim sa sobom stvari iz prošlosti i tko bi mi eventualno mogao pomoći da se riješim amnezije izazvane obrambenim mehanizmima. Malo me strah toga, jer postoji razlog zašto se ne sjećam prvih 14god svog života, ali pošto gradim život s nekime i planiram budućnost ne želim da me jednog dana zakoči prošlost.
Ukoliko ima smisla posjetiti tako nekoga molila bih vas za preporuke u Zagrebu.

jel to retoričko pitanje? MORAŠ ići.:top:

awia
16.06.2011., 11:35
Drago mi je ako stanje nije zabrinjavajuce/utjece na sadasnji zivot.
Prema tudjim iskustvima znam da za ovaj specificni slucaj moze dosta dobro pomoci Gestalt PT, ako si spremna uloziti vrijeme u to. Znam za neke povoljne opcije kolega koji su time rijesili. Ako zelis, PM.
Sad je ok, iščupao me moj dragi prije dvije godina iz depresije i baš zato jer smo zaručeni i planiramo život zajedno želim riješiti te stvari da me ne zaskoče opet u budućnosti. Šaljem ti pm.
jel to retoričko pitanje? MORAŠ ići.:top:

Nije retoričko pitanje, zanimalo me mogu li oni zapravo pomoći ili će me netko samo našopati tabletama da me se riješi. Na meni treba dosta rada, treba mi netko tko će imati volje i strpljenja.

Hedgie
22.06.2011., 19:43
Jel ima netko nekakvih iskustava s istim? Kako si rezervirat termin? Jel se dugo čeka na isti?
Imam neke veće probleme s predispitnom panikom i koncentracijom pa sporije dajem ispite. :(
Još nije kritično, nekako ide, ali ja nekako ne bih počela rješavati problem kad je baš stvarno kritično.
Koliko otprilike treba vremena da krenu pomagat, tj. da se vide rezultati?
Znam da zvuči bedasto ali nemam iskustva s psihijatrima.

Oke, s obzirom da nitko nije primjetio ovo (ili možda ja nisam primjetila odgovor), možete li mi preporučiti psihologa (psihoterapeuta?) koji ima iskustva sa studentima? Po mogućnosti s popustom za studente :D (iako to nije presudno,samo da je dobar/ra).

rejoflajt
22.06.2011., 20:49
Oke, s obzirom da nitko nije primjetio ovo (ili možda ja nisam primjetila odgovor), možete li mi preporučiti psihologa (psihoterapeuta?) koji ima iskustva sa studentima? Po mogućnosti s popustom za studente :D (iako to nije presudno,samo da je dobar/ra).

ima moja, ali je privatnica. 320 kn. i pitanje ima li termina. ako te zanima, šalji pm.

Pringles
23.06.2011., 15:33
Oke, s obzirom da nitko nije primjetio ovo (ili možda ja nisam primjetila odgovor), možete li mi preporučiti psihologa (psihoterapeuta?) koji ima iskustva sa studentima?
Društvo za psihološku pomoć Modus ima program za studente u sklopu kojeg se, između ostalog, bave i ovim što tebe zanima.
Teme kroz koje se prolazi u programu su:
- Motivacija - kako se motivirati za učenje?
- Koncentracija - kako postići i održati koncentraciju; koji su glavni uzroci gubitka koncentracije?
- Samodiscipliniranje
- Upravljanje vremenom - tko/što krade vaše vrijeme?
- Planiranje i organiziranje - kako izbjeći konfuziju, vremenski pritisak i stres kako posljedicu?
- Prioriteti i ciljevi - kako odrediti prioritete, postaviti ciljeve i ostati dosljedan u njihovu provođenju?
- Strategije učenja - imate li strategije učenja? Pokušajte usvojiti nove!
- Učenje, pamćenje i dosjećanje - sve se može naučiti, pa tako i naučiti kako učiti!
- Trema - kako umanjiti napetost prije i za vrijeme ispita?
- Formula uspjeha

http://www.dpp.hr/hr/modus.php?id=2

Hedgie
23.06.2011., 17:18
Ljudi moji, šta reći nego hvala! :s
Samo još dva pitanja:
1. Koliko se dugo čeka za psihijatra preko uputnice? Pretpostavljam poprilično dugo, ali ako netko ima nekakvog iskustva, neka bude drag i podijeli.
2. Stvarno nitko nema nikakvog iskustva s ovima preko SC-a?
Pokušavam se izvući s minimalnom cifrom plaćanja (besplatno :D), a sa što manjim padom kvalitete (iako sumnjam da će mi uspjeti, no dobro).
Zahvaljujem unaprijed dragim dušama! :)

Azaleja
23.06.2011., 18:38
ima moja, ali je privatnica. 320 kn. i pitanje ima li termina. ako te zanima, šalji pm.

Zar je već nastala gužva kod svih psihijatra/psihoterapeuta/psihologa da čak više i nema termina. Zar je tako grozna situacija:):ne zna:

Azaleja
23.06.2011., 21:58
Ljudi moji, šta reći nego hvala! :s
Samo još dva pitanja:
1. Koliko se dugo čeka za psihijatra preko uputnice? Pretpostavljam poprilično dugo, ali ako netko ima nekakvog iskustva, neka bude drag i podijeli.
2. Stvarno nitko nema nikakvog iskustva s ovima preko SC-a?
Pokušavam se izvući s minimalnom cifrom plaćanja (besplatno :D), a sa što manjim padom kvalitete (iako sumnjam da će mi uspjeti, no dobro).
Zahvaljujem unaprijed dragim dušama! :)

Mjesec dana, a probaj pitati dr.opče prakse.

Pringles
23.06.2011., 22:01
1. Koliko se dugo čeka za psihijatra preko uputnice?
U prosjeku mjesec do dva. Ovisi.
Ako se sada naručiš velika je mogućnost da na red dođeš krajem osmog mjeseca ili početkom devetog zbog toga što počinje sezona godišnjih odmora.

Ali zbog čega misliš da ti treba psihijatar?

Ako je zbog ispitne treme, nekako mi se ne čini da je to dobar izbor stručne osobe. :ne zna:

Psihijatri se bave duševnim bolestima/poremećajima i naravno da se i iza tvojih problema može kriti neka dijagnoza. Ali čak i da se krije, kod državnih psihijatara liječenje se sastoji od mjesečne kontrole u trajanju od 5-20 minuta, ovisno od liječnika do liječnika. Nema tu psihoterapije, jer nisu za to educirani.

Psihijatri psihoterapeuti koji provode psihoterapiju su, naravno, druga stvar. Ali trebaš znati da se kod nas u bolnicama i DZ u najvećem broju slučajeva provodi psihoanalitička psihoterapija koja traje godinama (3-4-5 i više), a za neke prve rezultate treba cca 6 mjeseci.

Inače, ne odgovaram te, ja sam prva koja tvrdi da nema te osobe koja ne bi mogla imati koristi od psihoterapije, samo ti želim dati informaciju da znaš kako stoje stvari.

Dakle, ako tražiš psihijatra onda traži psihijatra psihoterapeuta (jer nisu svi psihijatri automatski psihoterapeuti, nego tek manji broj njih).
Pokušavam se izvući s minimalnom cifrom plaćanja (besplatno :D), a sa što manjim padom kvalitete (iako sumnjam da će mi uspjeti, no dobro)
Ne znači ti neplaćanje pad kvalitete u smislu da su terapeuti loši. To je zabluda koju ljudi često imaju da su psihoterapeuti koji nisu u privatnom sektoru nezainteresirani i loše rade. Jer da nešto valjaju otišli bi u privatnike i mlatili lovu. Krivo. Niti su svi državni psihijatri/terapeuti loši, niti su svi privatnici dobri. Ali da su u javnom sektoru u strašnom deficitu s tim kadrom s obzirom na potrebe- jesu.

Pad kvalitete možeš očekivati u smislu da ako je puni mjesec ili loša biometeorološka prognoza onda budu česta kucanja izbezumljenih pacijenata koji traže... koga god ili što god da već traže, plus zvonjava telefona, plus upadi kolega s odjela- Aha, imaš terapiju? Ok.:rolleyes:, itd.

Nije uvijek tako, češće nije nego što je. Ali što se mene tiče, takve nezaboravne trenutke kompenziram s onime kako terapeut odradi svoj posao.

I naravno, pad kvanitete očekuj. Znači, terapija ne traje 45-60 min, nego 35-40 min.

Sacreus
23.06.2011., 22:05
Ne znači ti neplaćanje pad kvalitete u smislu da su terapeuti loši. To je zabluda koju ljudi često imaju da su psihijatri koji nisu u privatnom sektoru nezainteresirani i loše rade. Jer da nešto valjaju otišli bi u privatnike i mlatili lovu. Krivo. Niti su svi državni psihijatri/terapeuti loši, niti su svi privatnici dobri.

Inace, nisu samo oni na uputnicu besplatni... moze se naci i nekoga koji je u procesu skolovanja za pishoterpaeuta, a kako to obicno iziskuje rad s klijentima, onda najcesce rade besplatno...

Azaleja
23.06.2011., 22:09
Ovo što je napisala Mrs Pringles, sve je točno. DZ i bolnice-sezona godišnjih odmora, ako može neka plati privatno, ako ne može-put pod noge i jednu bolnicu, preporuka: Kbc Rebro, pb Vrapče, Vinogradska,Jankomir,Dubrava i itd.

Pringles
23.06.2011., 22:12
Inace, nisu samo oni na uputnicu besplatni... moze se naci i nekoga koji je u procesu skolovanja za pishoterpaeuta, a kako to obicno iziskuje rad s klijentima, onda najcesce rade besplatno...
Da, tako je.

Bio je prije par dana čak i ovdje sličan oglas, čovjek je tražio klijente za superviziju, intenzivan rad za simboličnu svotu.

A ima i privatnika koji određeni postotak pacijenata koji ne mogu plaćati pokrivaju besplatno. Zbog nekih svojih vlastitih principa i ideala. Inače bih mislila da je urbana legenda, ali znam osobu koja je na taj način išla. Tako da se nađe svega, a ponekad pretpostavljam treba imati i malo sreće.

EDIT: Hedgie, ako te zanima opcija koju spominje Sacreus, u vezi supervizije, odn. za informaciju postoji li edukant koji je pod supervizijom i traži klijente kontaktiraj udruge pojedinih terapeutskih pravaca.

Gestalt
http://www.gestalt-drustvo.hr/

Transakcijska analiza
http://www.uta.hr/

Kibernetika
http://www.udruge.hr/detail.php?ID=10738
(Sacreus, zar nema neka službena stranica? Ne mogu naći)

Realitetna
http://www.udruga-hurt.hr/teorija/realitetna-terapija

Psihodrama
http://www.centar-psihodrama.hr/o-nama/

KBT
http://www.cabct.hr/hubikot/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=26

Neka netko slobodno nastavi niz...

147
24.06.2011., 09:37
A ima i privatnika koji određeni postotak pacijenata koji ne mogu plaćati pokrivaju besplatno. Zbog nekih svojih vlastitih principa i ideala. Inače bih mislila da je urbana legenda, ali znam osobu koja je na taj način išla. Tako da se nađe svega, a ponekad pretpostavljam treba imati i malo sreće.

znaš li kako je ta osoba našla tog privatnoka koji radi i bespl.? isto kontaktiranjem društava ili?

Pringles
24.06.2011., 11:52
znaš li kako je ta osoba našla tog privatnoka koji radi i bespl.? isto kontaktiranjem društava ili?
Ne, radilo se o slučajnosti- netko poznati joj je zbog životne situacije savjetovao psihoterapiju i preporučio tog određenog psihijatra i tako je na kraju ispalo.

Hedgie
24.06.2011., 12:55
Hvala, mrs. Pringles! :top:
Budem proučila.

Sacreus
24.06.2011., 17:32

Moze se to cesto naci, znam dosta privatnika koji imaju poprilicno visoke cijene koji su znali uzeti besplatno nekoga... (ne, necu vam reci imena, pa ni ne pokusavajte).. i to je bilo uvijek kad je osobi bas bilo potrebno i kada stvarno nije mogla placati..

Iako je tesko prepoznati kada to napraviti, jer ima i slucajeva kada su klijenti koji su isli besplatno, jer nisu mogli placati, odlucili promijeniti terapeuta i novog placati doslovno 3 puta skuplje nego sto prvi naplacuje (koji im se smilovao jer ne mogu placati)... klijenata koji lazu da nemaju para... koji traze na dug, pa se vise ne jave... itd.

Koliko god ima dobrih terapaeuta, toliko ima i losih klijenata...

Kibernetika
http://www.udruge.hr/detail.php?ID=10738
(Sacreus, zar nema neka službena stranica? Ne mogu naći)

Nema.. oni su vecinom u Rijeci stacionirani.. ja mogu prenijeti svim studentima da se nudi klijent ako tko bude trazio, ali ne garantiram da ce netko pristati.. ovisi ako je tko u potrazi za klijentom ili ima slobodno :)

147
24.06.2011., 18:18
Moze se to cesto naci, znam dosta privatnika koji imaju poprilicno visoke cijene koji su znali uzeti besplatno nekoga... (ne, necu vam reci imena, pa ni ne pokusavajte).. i to je bilo uvijek kad je osobi bas bilo potrebno i kada stvarno nije mogla placati..

Iako je tesko prepoznati kada to napraviti, jer ima i slucajeva kada su klijenti koji su isli besplatno, jer nisu mogli placati, odlucili promijeniti terapeuta i novog placati doslovno 3 puta skuplje nego sto prvi naplacuje (koji im se smilovao jer ne mogu placati)... klijenata koji lazu da nemaju para... koji traze na dug, pa se vise ne jave... itd.

Koliko god ima dobrih terapaeuta, toliko ima i losih klijenata...

Nema.. oni su vecinom u Rijeci stacionirani.. ja mogu prenijeti svim studentima da se nudi klijent ako tko bude trazio, ali ne garantiram da ce netko pristati.. ovisi ako je tko u potrazi za klijentom ili ima slobodno :)

Znaš li vrše li oni procjenu da nekome to baš treba prema "težini slučaja" npr. ako je netko suicidalan došao po pomoć ili neovisno o stanju nego samo o imovinskoj situaciji? I na koji način nastane kontakt između toga kome je nemoguće platiti psihoterapiju i psihoterapeuta? Ide li to preko nekakvih privatnih kanala, preporuka, veza? Jer čini mi se apsurdnim da netko tko "nema novaca" dođe u ordinaciju, spreman je plaćati ili barem platiti prvu seansu i onda kad psihoterapeut shvati da ovaj "nema" kaže mu ajde ipak onda ne moraš :ne zna:

Sacreus
24.06.2011., 18:46
Jer čini mi se apsurdnim da netko tko "nema novaca" dođe u ordinaciju, spreman je plaćati ili barem platiti prvu seansu i onda kad psihoterapeut shvati da ovaj "nema" kaže mu ajde ipak onda ne moraš :ne zna:

Ja znam bas takve slucajeve... :)

Pringles
24.06.2011., 19:22
Ja znam bas takve slucajeve... :)
I ovaj moj primjer je bio nešto slično.

I to 2 puta u razmaku od cca 12 godina (prvi put u razdoblju puberteta, drugi put kao odrasla osoba) te nedavno kratko poštelavanje od par mjeseci 20-ak godina od prve terapije- sve pro bono.

Iako, to je jedna osoba koju znam da tako radi. Koliko je to često zaista ne znam (evo, Sacreus gore kaže da i nije rijetkost), jer se nisam raspitivala, zadovoljna sam sa svojim 'socijalcem' i ne bih ga mijenjala :love:

Pringles
24.06.2011., 19:37
Znaš li vrše li oni procjenu da nekome to baš treba prema "težini slučaja" npr. ako je netko suicidalan došao po pomoć ili neovisno o stanju nego samo o imovinskoj situaciji?
Ne mora biti po težini slučajeva, nego ako imaju 'slobodno mjesto' unutar tog postotka pacijenata s kojima rade besplatno. Ako nemaju onda čekaš dok s nekim od pacijenata ne privedu terapiju kraju. Nema 'diskriminacije' po težini poremećaja. Na kraju krajeva, bolje prevenirati nešto što je u nastajanju nego se za par godina natezati s nečim ozbiljnim što zahtjeva puno dugotrajniji rad.

Pretpostavljam da svatko ima neke svoje kriterije, ali ovako je meni objašnjeno kada sam u jednom periodu tražila terapeuta pa je i taj spomenuti bio uzet u obzir..

Sacreus
24.06.2011., 20:53
Pretpostavljam da svatko ima neke svoje kriterije, ali ovako je meni objašnjeno kada sam u jednom periodu tražila terapeuta pa je i taj spomenuti bio uzet u obzir..

Evo, ja sam nedavno nagovaran da besplatno radim s osobom koja nema posla i nema para (doslovno je gladna), a ne zeli primati socijalnu pomoc.. zeli da joj se nadje posao na kojem ce imati veliku placu i nista ne raditi (pri cemu nije kvalificirana za ista, a jos manje voljna raditi)... od par terapeuta koji su pristali je odustala jer joj nisu pomogli da ostvari svoje zelje (nadje posao)...

I onda clan obitelji mene pokusava nagovoriti da radim s tobom osobom besplatno.. pri cemu u potpunosti presucuje ove cinjenice, kao i sve druge bitne, i prikazuje cijelu pricu divnom i krasnom, tako da ja lakse pristanem, a on na mene prebaci brigu za tu osobu (sto mu je cilj)... (slucajno znam pricu i situaciju, drugim kanalima.. pa sam znao o cemu se radi)

Naravno, kada odbijam, onda namjesta situacije da se ja slucajno sretnem s tobom osobom...

Imao sam i situacija kad je kolegica obecala da cu besplatno raditi s nekim i namjestila susret s tom osobom u potpuno drugacijem kontekstu i s drugacijim razlogom (kako mi je prikazala), ona slucajno nije dosla (na mobitel se nije javljala), a ja sam bio zaskocen s tim da sam pristao besplatno raditi i podrazumijevalo se da ja to znam i da sam pristao...

Samo primjeri kako ljudi mogu zloupotrebljavat....

kikakm
28.06.2011., 19:29
Imam dosta iskustva s psiholozima i psihijatrima, a i sama sam završila psihologiju. Moram spomenuti primjer koji me ljuti, a koji kod nas funkcionira normalno. Idem već dulje vrijeme na psihodinamičku grupnu terapiju koju vode dvije starije psihoterapeutkinje sa jako dobrim iskustvom. Traje sat i pol i plaća se 100 kuna. Drugi slučaj, dečko s mog faksa, negdje na kraju školovanja za gestalt psihoterapeuta je tražio među kolegama ako itko pozna nekoga da je voljan ako ima problema i sl. da bi im on bio psihoterapeut jer treba imati sad praksu i pazite ovo, za to on traži sto kuna, sat vremena. Netko tko se još školuje, tko bi imao praksu na ljudima, traži 100 kuna :eek:

Sacreus
28.06.2011., 20:49
Netko tko se još školuje, tko bi imao praksu na ljudima, traži 100 kuna :eek:

I sto je tu tako cudno? Ima pravo traziti koliko god hoce...

Beljki
29.06.2011., 06:51
Imam dosta iskustva s psiholozima i psihijatrima, a i sama sam završila psihologiju. Moram spomenuti primjer koji me ljuti, a koji kod nas funkcionira normalno. Idem već dulje vrijeme na psihodinamičku grupnu terapiju koju vode dvije starije psihoterapeutkinje sa jako dobrim iskustvom. Traje sat i pol i plaća se 100 kuna. Drugi slučaj, dečko s mog faksa, negdje na kraju školovanja za gestalt psihoterapeuta je tražio među kolegama ako itko pozna nekoga da je voljan ako ima problema i sl. da bi im on bio psihoterapeut jer treba imati sad praksu i pazite ovo, za to on traži sto kuna, sat vremena. Netko tko se još školuje, tko bi imao praksu na ljudima, traži 100 kuna :eek:

pa ako uzmes da oni koji su zavrseni znaju naplacivati preko tristo i ne izgleda mi tako cudno? :ne zna: ne znam moze li se usporedjivati sa grupnom, grupne stvari bi po nekoj logici trebale biti jeftinije posto se u isto vrijeme radi sa vise klijenata, sto znaci da ce terapeut sa recimo 5 osoba u grupi ako naplati po 100 na kraju zaradit vise od onoga koji naplati 400 po satu individualno :ne zna:

Pringles
29.06.2011., 14:26
Moram spomenuti primjer koji me ljuti, a koji kod nas funkcionira normalno. Idem već dulje vrijeme na psihodinamičku grupnu terapiju koju vode dvije starije psihoterapeutkinje sa jako dobrim iskustvom. Traje sat i pol i plaća se 100 kuna. Drugi slučaj, dečko s mog faksa, negdje na kraju školovanja za gestalt psihoterapeuta je tražio među kolegama ako itko pozna nekoga da je voljan ako ima problema i sl. da bi im on bio psihoterapeut jer treba imati sad praksu i pazite ovo, za to on traži sto kuna, sat vremena. Netko tko se još školuje, tko bi imao praksu na ljudima, traži 100 kuna :eek:
Slučaj da edukant pod supervizijom naplaćuje svoj psihoterapijski rad nije ništa šokantno niti vani, nego najnormalnija praksa, ne znam zbog čega te ljuti što se to i kod nas dešava. Naravno, ima ih i koji to rade besplatno. Ali niti ovo nije ništa neobično ili rijetko.

Ako povučem paralelu- i liječnici koji su na specijalizaciji se još educiraju i također imaju praksu na ljudima, a dobivaju i plaću za to i to nikome nije čudno.

Cijena od 100kn je trećina cijene koju bi netko inače platio za individualni sat terapije. To što je osoba pod supervizijom ne znači da ne zna što radi i da je to terapija koja je manje kvalitetna. Često bude suprotno, jer edukanti pod supervizijom obavezno detaljno prolaze klijentovu terapiju i sve ono što se u njoj dešava zajedno sa svojim supervizorom. Da sad ne generaliziram previše, ali mnogi od njih imaju više elana, kreativniji su i motiviraniji od nekoga tko radi već godinama i ušao je u neku kolotečinu, pa se nedostatak iskustva i time može kompenzirati. Što ne znači da dugogodišnji terapeuti obavezno izgube elan i kreativnost, da me se ne bi krivo shvatilo.

Cijena koju ti plaćaš za grupnu analitičku nije neuobičajeno niska (najčešće čujem za iznose od 100-150kn), a trajanje od sat i pol je standardno trajanje grupne terapije (ili do 2 sata).

rejoflajt
29.06.2011., 19:36
Slučaj da edukant pod supervizijom naplaćuje svoj psihoterapijski rad nije ništa šokantno niti vani, nego najnormalnija praksa, ne znam zbog čega te ljuti što se to i kod nas dešava. Naravno, ima ih i koji to rade besplatno. Ali niti ovo nije ništa neobično ili rijetko.

Ako povučem paralelu- i liječnici koji su na specijalizaciji se još educiraju i također imaju praksu na ljudima, a dobivaju i plaću za to i to nikome nije čudno.

Cijena od 100kn je trećina cijene koju bi netko inače platio za individualni sat terapije. To što je osoba pod supervizijom ne znači da ne zna što radi i da je to terapija koja je manje kvalitetna. Često bude suprotno, jer edukanti pod supervizijom obavezno detaljno prolaze klijentovu terapiju i sve ono što se u njoj dešava zajedno sa svojim supervizorom. Da sad ne generaliziram previše, ali mnogi od njih imaju više elana, kreativniji su i motiviraniji od nekoga tko radi već godinama i ušao je u neku kolotečinu, pa se nedostatak iskustva i time može kompenzirati. Što ne znači da dugogodišnji terapeuti obavezno izgube elan i kreativnost, da me se ne bi krivo shvatilo.

Cijena koju ti plaćaš za grupnu analitičku nije neuobičajeno niska (najčešće čujem za iznose od 100-150kn), a trajanje od sat i pol je standardno trajanje grupne terapije (ili do 2 sata).

moja dr je starija gđa, a znatiželjna je još uvijek kao mlađa osoba i to me fascinira (uz ostalo) kod nje:)

malečka
01.07.2011., 20:57
Frendica mi je stvarno loše,razmišljala je čak o samoubojstvu i očajna sam.Zna li netko nekog dobrog psihijatra za preporučiti?I kako ide procedura,treba otići do liječnice opće prakse po uputnicu?

The Perkins
03.07.2011., 11:16
Ako si imala traume u djetinjstvu, sad imaš napadaje panike i imaš problema s naglim promjenema raspoloženja, dal moraš ić psihijatru ili psihologu?
:ne zna:

Sacreus
03.07.2011., 11:20
Ne, ali je pozeljno ici ako osjecas da ne funkcioniras kako bi htjela ili da mozes/zelis nesto promijeniti na/u sebi...

The Perkins
03.07.2011., 11:26
Ne, ali je pozeljno ici ako osjecas da ne funkcioniras kako bi htjela ili da mozes/zelis nesto promijeniti na/u sebi...

Da, htjela bi, al neznam dal psihijatru ili psihologu...
I imam još gro trauma koje bi htjela nekak razbit (ak se to uopće može) pa me zanima ko mi od njih više može pomoć...

Sacreus
03.07.2011., 11:47
Najbolje psihoterapeutu :)

Nije bitno da li je u osnovi psiholog ili psihijatar, koliko je bitno da se ti osjecas ok i ugodno s njim, te da mozes razgovarati.. A ukoliko se pokaze potreba psiholog ce te uputiti psihijatru, isto kao sto ce te psihijatar uputiti psihologu...

Hedgie
04.07.2011., 20:01
Pitanje: Kako se prebacit kod drugog psihijatra? Jel ima nekakva posebna procedura, ili samo kod naručivanja zatražim drugog?
Naime, dobila uputnicu od doktorice za psihijatra. Žena mi je preporučila jednog za moje probleme, a i od drugih sam čula da je dotični super. Problem je što kod naručivanja nisam mogla uzeti raniji termin pa me je lik stavio kasnije kod drugog, iako sam naglasila da želim ići kod preporučenog. I kako otprilike izgleda taj prvi razgovor?

Pringles
04.07.2011., 20:47
Ne razumijem zašto bi se prebacivala kod drugog psihijatra kad još nisi niti upoznala prvog. Ako želiš ići odmah kod ovog drugog, kod prvog nemoj niti ići, odn. otkaži termin da se u njega može ubaciti netko drugi i naruči se ponovo, ovaj put kod željenog liječnika. Nema potrebe da trošiš njegovo, a i svoje vrijeme, na upoznavanje i uvodnu priču kada ionako nemaš namjeru ostati kod njega, a onaj tren kada dođeš na prvi razgovor on te počinje voditi kao svog pacijenta.

Prvi razgovor izgleda otprilike ovako:
Dr: Dobar dan, ja sam Dr. xy.
Ti: Dobar dan, ja sam Hedgie.
Dr: Izvolite Hedgie, u čemu je problem? Što vas muči?
Ti: Pa, primjetila sam da u zadnje vrijeme...blablablabla (pričaš o razlozima zbog kojih si došla, uz njegova podpitanja vezana uz tvoje probleme i razne aspekte tvog života)

Hedgie
04.07.2011., 21:41
Tog drugog mi je više ljudi preporučilo (doktorica i par ljudi). Doktorica je rekla da baš taj radi sa tremašima, paničarima i meni sličnima. No očigledno nije imao slobodnih termina. Ovog kojeg sam dobila ne nalazim na popisu psihijatara u toj bolnici uopće. A kod njega dobih termin pred sam kraj mjeseca. U 9. imam rokove, i nema mi smisla otići eventualno jedanput kod psihijatra jer sumnjam da na temelju jednog susreta može nešto puno riješit. I ne znam koliko često mogu dolaziti nakon prvog razgovora.
Sorry, paničarim i oko toga :p Plašim se krivih tableta i krivih dijagnoza.

neznamjaništa
05.07.2011., 00:42
zanima me, zna li netko, kako bi osobu s dijagnosticiranom paranoidnom shizofrenijom (prije negdje 7 godina) mogli uputiti na liječenje...
zasigurno svojevoljno neće htjeti pristati na to, jer je osoba uvjerena da je zdrava...
a počinje pokazivati znakove jednake onima od prošlog puta kad je hospitalizirana? :confused:
jedino što možemo sad je, čini se, čekati da se nešto dogodi...a onda će biti kasno :D

Pringles
05.07.2011., 01:52
zanima me, zna li netko, kako bi osobu s dijagnosticiranom paranoidnom shizofrenijom (prije negdje 7 godina) mogli uputiti na liječenje...
zasigurno svojevoljno neće htjeti pristati na to, jer je osoba uvjerena da je zdrava...
a počinje pokazivati znakove jednake onima od prošlog puta kad je hospitalizirana? :confused:
jedino što možemo sad je, čini se, čekati da se nešto dogodi...a onda će biti kasno :D

Ne bi bilo loše kontaktirati njezinog psihijatra i obavijestiti ga o simptomima te zatražiti upute za dalje. Upute će najvjerojatnije biti da se osobu dovede. Što može biti problem s obzirom da su takvi bolesnici uvjereni da su zdravi i odbijaju liječenje. Moje iskustvo- neka ju 2-3 ljudi u koje ima povjerenja jednostavno odvede, bez pregovaranja s njom ili nekog moljakanja.

Ali za početak- kontaktirajte psihijatra.

Inače, da- u načelu se čeka da se nešto dogodi.

Pringles
05.07.2011., 02:29
U 9. imam rokove, i nema mi smisla otići eventualno jedanput kod psihijatra jer sumnjam da na temelju jednog susreta može nešto puno riješit. I ne znam koliko često mogu dolaziti nakon prvog razgovora.
Sorry, paničarim i oko toga :p Plašim se krivih tableta i krivih dijagnoza.
Nije mi baš previše jasno u kakvoj su vezi ispiti u 9. mjesecu i jedan odlazak psihijatru.

Moj savjet je i dalje isti- ako nemaš namjeru liječiti se kod liječnika čiji pacijent još nisi niti postala, onda nemoj k njemu niti otići nego otkaži termin i dogovori kod onog kod kojeg želiš.
Također mi nije jasno ako ti već u startu nedostaje bazičnog povjerenja u kompetentnost dotičnog- bojiš se da će ti ovaj koji ti nije preporučen postaviti krivu dijagnozu i dati krive lijekove- zbog čega i dalje planiraš ići kod njega tih mjesec dana dok se ne oslobodi termin kod drugog?
Ne znam ima li smisla da usputno spominjem da tako nešto nije niti fer prema liječnicima, a niti prema onima koji čekaju na red i zapravo žele biti pacijenti tog dotičnog?

Općenito, premještaj kod drugog liječnika radiš u dogovoru i sa sadašnjim i s budućim. (Trenutno još nemaš sadašnjeg). Teoretski ne bi trebalo biti problema, ali s obzirom da se radi o kolegama koji rade na istoj klinici nemoj se iznenaditi ako u stvarnosti ne budu oduševljeni takvim rošadama. Zato je možda bolje da odmah budeš pacijent liječnika kojeg želiš.

Što se tiče dijagnoze i tableta, ne moraš dobiti niti jedno niti drugo.

Koliko često možeš dolaziti nakon prvog puta ovisi o tome što se dogovoriš s psihijatrom- o njegovim mogućnostima, ali i o tome što će raditi s tobom. Ako je psihoterapija, najčešće jednom tjedno. Ako su kontrole, računaj na jednom mjesečno u prosjeku.

Hedgie
05.07.2011., 14:03
Veza sa ispitima u 9. mjesecu je ta, da od 9. mjeseca pa na dalje nisam kod kuće (studiram u drugom gradu). Ja ne znam kako psihoterapija izgleda i ne znam koliko toga psihijatar može napravit u mjesec dana (i manje, jer ako se prebacim kod željenog, najvjerojatnije ću dobit termin u 8. mjesecu, što znači da će on imati još manje vremena za rad sa mnom). Ne znam šta mi je pametnije, ostati kod ovog prvog koji ima više vremena za rad sa mnom, ili se prebaciti kod provjerenog, koji će najvjerojatnije imati manje vremena.
Od okoline sam dobila više loših, subjektivnih informacija (ujna mi je bila hospitalizirana, uglavnom negativna iskustva čujem od nje, sad ne znam koliko je do nje, a koliko do psihijatara pa je radije ni ne želim ispitivati, a drugi su mišljenja da psihijatri više-manje samo uvaljuju tablete ili znaju za neke osobe kojima su uvalili tablete pa su te osobe zombiji ili navučene na iste, dakle, odatle strah od neprovjerenih psihijatara) pa sam se htjela donekle više informirati ovdje na forumu. Znam da nije fer prema ostalima i zato pitam ovdje kako da se prebacim kod provjerenog, a da budem najviše fer.
Ok, dakle nema komplikacija ako se prije ikakvih razgovora prebacim. To mi je bitno. Sorry na glupastom pitanju.

Pringles
05.07.2011., 18:14
Ja ne znam kako psihoterapija izgleda i ne znam koliko toga psihijatar može napravit u mjesec dana (i manje, jer ako se prebacim kod željenog, najvjerojatnije ću dobit termin u 8. mjesecu, što znači da će on imati još manje vremena za rad sa mnom).
Koliko se može napraviti u nekom periodu ovisi o pacijentu, onome što se radi, tipu terapije, terapeutu,... to nitko ne može unaprijed reći. Postoje terapije koje su dugotrajne i kratkotrajne. Ne mogu tvrditi sa 100%tnom sigurnošću kakvu terapiju će raditi psihijatar kod kojeg dođeš, ako će ju raditi, ali u sustavu javnog zdravstva se provodi (uglavnom) psihoanalitička gdje mjesec dana nije dovoljno za ništa.
Ne znam šta mi je pametnije, ostati kod ovog prvog koji ima više vremena za rad sa mnom, ili se prebaciti kod provjerenog, koji će najvjerojatnije imati manje vremena.
To ćeš sama odlučiti.
To što ti je netko preporučen ne znači da će ti odgovarati. Ali i može.
To što ti netko nije preporučen ne znači da ti neće odgovarati. Ali može se i to dogoditi.
Najbitnije je kako ćeš se ti osjećati s tom osobom i tvoj dojam o njoj, a tuđa iskustva zaboravi. Svatko je različit i liječnik s kojim je netko prezadovoljan, nekom drugom može ne odgovarati.
a drugi su mišljenja da psihijatri više-manje samo uvaljuju tablete ili znaju za neke osobe kojima su uvalili tablete pa su te osobe zombiji ili navučene na iste,
Pusti predrasude.
Ima ljudi s lošim iskustvima, naravno. Baš kao i s bilo kojim drugim liječnicima. S druge strane npr. evo baš na ovom forumu postoje ljudi kojima su ti isti psihijatri koji samo kljukaju s lijekovima spasili život, a također i ti zloglasni lijekovi.

I postoji bitna razlika između psihijatra i psihijatra psihoterapeuta. Ovaj prvi ne provodi psihoterapiju jer nije educiran za to, za razliku od drugog.
zato pitam ovdje kako da se prebacim kod provjerenog, a da budem najviše fer.
Ako na kraju odlučiš da ne želiš ići kod ovog kod kojeg imaš termin, nazovi, otkaži, i zatraži novi kod drugog.
Ok, dakle nema komplikacija ako se prije ikakvih razgovora prebacim.
Ne.
Teoretski ne bi trebalo biti niti kasnije.
Sorry na glupastom pitanju.
Nije glupasto. Sasvim je normalno.

LostWisdom
10.07.2011., 14:38
Može li doktor neuropsihijatar istodobno biti i psihoterapeut?

rejoflajt
10.07.2011., 16:01
Može li doktor neuropsihijatar istodobno biti i psihoterapeut?

ako se je educirao, da

4pauk
11.07.2011., 22:42
evo da se i ja friško nadodam na temu; u posljednje vrijeme stvarno nisam dobar sa živcima, eksplodiram na svaku sitnicu i depresivan sam te se oblokavam prečesto,i,pošto već imam iskustva sa dosadašnjim psihićima,onim ambulantnim koji odvoje nekih 5-10 min priče,i naruče me na kontrolu za nekih 2-3 mjeseca,a zapravo bi najradije da im se i ne dođe,odlučim ja da;

odem kod,navodno odličnog shrinka u svom gradu koji je jedan od rijetkih na širem području educiran i koji praktikuje i psihoanalizu,te kako je privatnik,trebao bi biti ako išta ono sa više vremena i prefesionalizma u radu sa pacijentima;

kako mi se žuri da sav jad i bijedu koja mi se nakupila istresem pred nekim stručnim nazovem ga ja jučer da se naručim; o.k. kaže lik nema problema (to jučer za danas u 11) ali da oko 9 opet nazovem da potvrdim, ja nazovem,psajko mi reče ne može baš tada ali hajde u 18 da mu dođem,..super rekoh si, dođem ja i nešto ranije,kad tamo čekaju već 2 pacijenta,hajde nema veze-čekaću svoj red,..usput in ovo jedan od pacijenata je bio mušakarac srednjih godina visok oko 2m kojeg je nešto presjeklo u kičmi i čovjek bukvalno na noge ne može,kraj njega mu supruga ali mu ne može pomoći,ja se ponudim da ga skoro pa više od pola njega prenesem u ordinaciju gdje ga je čekao doktor ( usput također visok nekih metar i 99 cm) koji klincom mrdnuo nije da pomogne podići čovjeka koji se skljokao pred njim,već sam ja to uradio.

dalje,proziva lik na interfon imena ljudi,koji se pojave čim su došli,ja gledam na sat i kad je izišao u hol pita me "kad smo se naručili" (tada je već bilo 19 h) rekoh " u šest " doktore,..kaže on i gleda u rokovnik i teleći pogled,rekoh mu ime i prezime,sat i broj tel.sa kojeg sam zvao, "aha,kaže,samo malo sačekajte" - kučkin sin me nije niti evidentirao!!!!

sjede kraj mene žena ( sada je već 19 i 15,pitam je kada je naručena) kaže u pola 8,a već slijedeći minut prozva nju-e tada sam počeo da pizdim , mada sam se suzdržavao fakat jer mi je bilo stalo,imao sam i mali podsjetnik sa napisanim fus-notama šta da mu kažem a da ne zaboravim,došlo mi je da ga tamo u holu zapalim!

rekoh si da sačekam, ko ga jebe, samo da mu se u facu nalajem,..i čekam, i nakon pola sata pošto su mi crijeva krčala od gladi odlučih da idem da jedem a i da ne bih kakvo sranje napravio.

nakon nekih pola sata zovem na mob.to doktorsko govno da mu se zahvalim na profesionalnosti i ljubaznosti te da mu usput jebem sve žensko u familiji,nije se javio!

eto,toliko od mene,kao nekome punom nade da će ga makar saslušati stručna osoba (ne bih ni para žalio) kada ono, čika psajko kojeg svi hvale, nije se udostojio niti da me primi,odn.zapiše u notes,..

nabijem ga ja i takve kao on,..u čast toga rušim politarske pive,živjeli!:Pivo:

sf girl
11.07.2011., 22:59
u kojem je to gradu?

rejoflajt
12.07.2011., 01:09
nabijem ga ja i takve kao on,..u čast toga rušim politarske pive,živjeli!:Pivo:

nevjerojatno! tako neprofesionalno i neljudski! ili ima previše pacijenata pa ima stav fućka-mi-se, ali onda te nije smio naručivati, totalno neprofesionalno! prijavi ga komori psihijatara ili hrvatskoj liječničkoj komori!

http://www.hlk.hr/Default.aspx

mladi.psihijatrija.hr/userfiles/PSIHIJATAR%20PRED%20ZAKONOM.doc

Spejs
12.07.2011., 01:12
Koja je procedura za otići kod psihijatra psihoterapeuta? Gdje je najbolje u Zagrebu? Treba li uputnica? Koliko se čeka na termin?

Konkretno radi se o mladoj osobi koja dosad nije bila na nikakvom liječenju, ali joj treba jer mislim da će u protivno puknuti, već priča da bi si skratila muke :(

rejoflajt
12.07.2011., 01:19
Koja je procedura za otići kod psihijatra psihoterapeuta? Gdje je najbolje u Zagrebu? Treba li uputnica? Koliko se čeka na termin?

Konkretno radi se o mladoj osobi koja dosad nije bila na nikakvom liječenju, ali joj treba jer mislim da će u protivno puknuti, već priča da bi si skratila muke :(

ako ide privatno, ne treba uputnica, samo lova, ovako dr opće prakse i zatražiti uputnicu. bilo bi dobro da se prije raspitaš za preporuke...:top:

morska lasta
12.07.2011., 06:49
eto,toliko od mene,kao nekome punom nade da će ga makar saslušati stručna osoba (ne bih ni para žalio) kada ono, čika psajko kojeg svi hvale, nije se udostojio niti da me primi,odn.zapiše u notes,..

:confused::confused::confused:
Nisi imao nikog da te preporuči? Btw, nisi pomislio na to da je čovjek mozda invalid i ne može mrdnuti kako bi pomogao pri unošenju nepokretne osobe?
Možda i nije, ali dešava se...

4pauk
13.07.2011., 01:07
nevjerojatno! tako neprofesionalno i neljudski! ili ima previše pacijenata pa ima stav fućka-mi-se, ali onda te nije smio naručivati, totalno neprofesionalno! prijavi ga komori psihijatara ili hrvatskoj liječničkoj komori!

http://www.hlk.hr/Default.aspx

mladi.psihijatrija.hr/userfiles/PSIHIJATAR%20PRED%20ZAKONOM.doc

apsolutno. obzirom da mu je ostao zapis sa mog moba od sinoć nazvao me jutros,..naravno,nisam psovao niti šta slično ali sam mu cinično rekao da mu se zahvaljujem na profesionalnosti i ljubaznosti, na što je on rekao da sam trebao unići kada sam naručen bez obzira što ima neko tamo ( a proziva pacijente na interfon?! ).

na žalost, ne mogu ga prijaviti komori koju si navela jer nisam u hrvatskoj.

4pauk
13.07.2011., 01:09
:confused::confused::confused:
Nisi imao nikog da te preporuči? Btw, nisi pomislio na to da je čovjek mozda invalid i ne može mrdnuti kako bi pomogao pri unošenju nepokretne osobe?
Možda i nije, ali dešava se...

a zašto bih ja mislio o tome?
zapravo jedina stvar koju sam mislio je bila ta da me primi u naručenom terminu + ili - nekih 15 minuta koje ne mijenjaju išta, ali ovo je bezobrazluk na kvadrat.

sve ostalo je samo opisnog karaktera,ni više ni manje od toga.

rejoflajt
13.07.2011., 09:32
apsolutno. obzirom da mu je ostao zapis sa mog moba od sinoć nazvao me jutros,..naravno,nisam psovao niti šta slično ali sam mu cinično rekao da mu se zahvaljujem na profesionalnosti i ljubaznosti, na što je on rekao da sam trebao unići kada sam naručen bez obzira što ima neko tamo ( a proziva pacijente na interfon?! ).

na žalost, ne mogu ga prijaviti komori koju si navela jer nisam u hrvatskoj.

onda odjebi tu epizodu i nađi stručnjaka kad budeš u hr, ili i inače nisi u hr?

sf girl
13.07.2011., 10:52
onda odjebi tu epizodu i nađi stručnjaka kad budeš u hr, ili i inače nisi u hr?

najbolje da odjebe tu tu epizodu i krene dalje.
na žalost treba malo prošetati i naći nekog tko nam paše. to što je on hvaljen i dobar ne znaći da i njemu mora pasati.

rejoflajt
13.07.2011., 11:10
najbolje da odjebe tu tu epizodu i krene dalje.
na žalost treba malo prošetati i naći nekog tko nam paše. to što je on hvaljen i dobar ne znaći da i njemu mora pasati.

apsolutno, bila sam i ja kod "krive" 7 godina, makar bi se moglo svesti cca ako ćemo uzeti prosjek 1xmjesečno, 3 mjeseca da sam išla svaki dan:D

zadnjih 8 g., privatno, preporodila se...:s

sf girl
13.07.2011., 16:55
apsolutno, bila sam i ja kod "krive" 7 godina, makar bi se moglo svesti cca ako ćemo uzeti prosjek 1xmjesečno, 3 mjeseca da sam išla svaki dan:D

zadnjih 8 g., privatno, preporodila se...:s

tako sam se i ja svog prvog psiha uhvatila ko pijana plota. nije mi pasao u mnogim stvarima i nismo ostvarili nikakav napredak ali ja sam stalno sebe uvjeravala da sam ja za to kriva, da je to sve u mojoj glavi, da je on strucnjak koji zna sto radi ... umjesto da sam odmah potrazila drugog.

naravno, ovim ne porucujem da treba stalno mijenjati psihijatre kako vam sune. :D
znate ono; sto babica kilavo dijete.

Azaleja
13.07.2011., 17:22
tako sam se i ja svog prvog psiha uhvatila ko pijana plota. nije mi pasao u mnogim stvarima i nismo ostvarili nikakav napredak ali ja sam stalno sebe uvjeravala da sam ja za to kriva, da je to sve u mojoj glavi, da je on strucnjak koji zna sto radi ... umjesto da sam odmah potrazila drugog.

naravno, ovim ne porucujem da treba stalno mijenjati psihijatre kako vam sune. :D
znate ono; sto babica kilavo dijete.

Ne znam kako, ali ako 1 ne valja, potražiti drugog, ako smatraš da ni drugi ne valja, potražiti trećeg-treća sreća-nadamo se da će jedan biti dobar. Ne smije ih se ni previše mijenjati, iduća kvaka: za javnost se ne poznaju-liječnička etika, za njih same-itekako se poznaju. I o tome treba voditi brigu. :)

sf girl
13.07.2011., 17:55
moja sadasnja i moj bivsi psih se itekako dobro znaju. :D
ja pricam o bivsem psihu s njom , ona zna tko je on ali ne spominjemo ime.:)
nadam se da se ne konzultiraju međusobno oko mog slucaja.:rofl:

Azaleja
13.07.2011., 17:57
moja sadasnja i moj bivsi psih se itekako dobro znaju. :D
ja pricam o bivsem psihu s njom , ona zna tko je on ali ne spominjemo ime.:)

Mislim da im to nalaže liječnička etika. :) A za ovo drugo ne znamo:mig::rofl: Mislim da je fer prema njima da se kaže da se prelazi kod toga, možda čak samo prezime iz tog razloga i razloga, naknadno i ja saznala jednu dogodovštinu, ali o tome na p.m.

Sacreus
13.07.2011., 18:53

Ukoliko postoji ili se ukaze potreba konzultiraju se, dapace na to su i obvezni :)

sf girl
13.07.2011., 23:46
Ukoliko postoji ili se ukaze potreba konzultiraju se, dapace na to su i obvezni :)

naravno ali mislim da to nije potrebno u mom slucaju. :)
ipak, čini mi se da ipak i oni vole malo protracati iako tvrde da o pacijentima nikad ne pricaju. na zalost nemam neka dobra iskustva sto se tice diskrecije i psihijatra premda sam bas to ocekivala.
nadalje psihijatri su također samo ljudi sa svim svojim manama i vrlinama, stalno pricaju o zrelosti no nekako mi se za sad cini da cesto ni sami nisu zrele osbe. :D

kilbil
18.07.2011., 20:16
Pozdrav svima. Pokušavam pronači temu na koju bih se nakačila, mislim da je ova najbliža problemu kojeg imam. Trebam savjet što napraviti. Naime prijatelj mog sina s kojim je ovaj odrastao i od vrtičke dobi su zajedno (sada im je 26 godina), u posljednje vrijeme ima dosta psihičkih problema, halucinira, gubi dodir sa stvarnošću.Problem je u tome što s roditeljima nema kontakte, mlađi brat s kojim živi nezna što da radi s njim, pa se obratio mom sinu za pomoć. Obzirom da nema iskustva s takvim bolestima ni sam nezna kako da se postavi. Bio je danas kod njega, ovaj priča o lebdenju, svijetu Matrixa, uvjeren da je to istina, ne dozvoljava si reči da je možda u krivu i da umišlja neke stvari. Prije 6 godina dok je još živio s roditeljima bio je hospitaliziran zbog sličnih simptoma u bolici u Jankomiru, ali se nakon toga zaposlio i nije bilo problema. Molim vas može li nam itko ako zna dati savjet kako se postaviti u toj situaciji, jer ja na njega gledam kao osobu koju znam kao dijete i stalo mi je da se izvuče iz te situacije.

Sacreus
18.07.2011., 20:51
Jednostavno otici s njim strucnoj osobi, vjerojatno vec ima svog lijecnika...

SuperSuper
20.07.2011., 15:01
imate li iskustva sa hipnoterapijom i koga biste preporučili?

morska lasta
20.07.2011., 15:51
a zašto bih ja mislio o tome?
zapravo jedina stvar koju sam mislio je bila ta da me primi u naručenom terminu + ili - nekih 15 minuta koje ne mijenjaju išta, ali ovo je bezobrazluk na kvadrat.

sve ostalo je samo opisnog karaktera,ni više ni manje od toga.

Prodjoh sinoc pored ordinacije.Lijepo na vratima pise: ne primamo narudzbe putem telefona.Btw, ode li ti njemu ikad?

Beljki
20.07.2011., 16:20

http://www.forum.hr/showthread.php?t=142418

ylang_ylang
22.07.2011., 10:15

Dr Starčević Boris, čula sam da drži super grupne hipnoterapije.

bolestan26
23.07.2011., 15:07
Pozdrav svima. Pokušavam pronači temu na koju bih se nakačila, mislim da je ova najbliža problemu kojeg imam. Trebam savjet što napraviti. Naime prijatelj mog sina s kojim je ovaj odrastao i od vrtičke dobi su zajedno (sada im je 26 godina), u posljednje vrijeme ima dosta psihičkih problema, halucinira, gubi dodir sa stvarnošću.Problem je u tome što s roditeljima nema kontakte, mlađi brat s kojim živi nezna što da radi s njim, pa se obratio mom sinu za pomoć. Obzirom da nema iskustva s takvim bolestima ni sam nezna kako da se postavi. Bio je danas kod njega, ovaj priča o lebdenju, svijetu Matrixa, uvjeren da je to istina, ne dozvoljava si reči da je možda u krivu i da umišlja neke stvari. Prije 6 godina dok je još živio s roditeljima bio je hospitaliziran zbog sličnih simptoma u bolici u Jankomiru, ali se nakon toga zaposlio i nije bilo problema. Molim vas može li nam itko ako zna dati savjet kako se postaviti u toj situaciji, jer ja na njega gledam kao osobu koju znam kao dijete i stalo mi je da se izvuče iz te situacije.

Poštovana, na prvi pogled djeluje da sin Vašeg prijatelja boluje od shizofrenije, iako je naravno potrebno da ga pregleda psihijatar kako bi točno dijagnosticirao njegovu bolest. Ukoliko se prijatelj Vašeg sina ne protivi odlasku u bolnicu mislim da neće biti problema glede dijagnosticiranja njegove bolesti i pomaganja mu. Ukoliko se protivi, tada zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama dopušta i prisilnu hospitalizaciju ukoliko je riječ o osobi koja je opasna za sebe ili za druge. Isto tako, prema onome što kažete, prijatelj Vašg sina bi trebao uzimati neke lijekove, a obzirom da je i prije imao ovu vrstu poremećaja vjerojatno su mu već ranije propisani neki lijekovi. Dakle, nužno je kontaktirati liječnika i članove njegove obitelji.

the_angel
24.07.2011., 10:09
Ukratko, već duže vrijeme razmišljam o tome kako bih htjela da mi neka stručna osoba napravi psihološki profil (čisto iz znatiželje). Jel bi za to trebala tražit uputnicu za psihologa od svog doktora opće prakse?

Sacreus
24.07.2011., 13:39
Nece ti ga nitko napravit (cisto iz znatizelje)

keyleigh
29.07.2011., 23:36
http://www.najdoktor.com/grad-zagreb/formanaslovna.php

Ovo je link na kojem možete naći psihijatre na području cijele Hrvatske ( i druge doktore)- ocijenjeni su, a imate i komentare koje su ostavili pacijenti...pogledajte, pa i sami komentirajte doktore na osnovu vlastitog iskustva.

Pronađete prvo grad, pa doktora po specijalizaciji ili imenu. Imate opciju da i sami dodate doktore..

joto
31.07.2011., 13:03
Pozdravljam. Imam dijagnosticiran anksiozno-depresivni poremećaj te mi je potreban psihijatar psihoterapeut, koji prije svega nije psihoanalitički orijentiran (da on šuti i ti držiš govor), nego međusobna interakcija. Ovaj poremećaj mi je dijagnosticiran kod jednog drugog psihijatra, pošto sam na odmoru kod rodbine u Srbiji u Nišu, i tamo idem na psihoterapije. Prije njega sam išao kod Veljka Matijevića, ali sam totalno razočaran s njim jer mi nije nipošto pomagao, nadalje s njim sam još dublje tonio u depresiju. Nije mi se sviđao njegov ni psihijatrijski ni psihoterapeutski pristup, pa ako mi netko može pomoći i preporučiti nekog od navedenih psihijatara.

Bitno mi je međusobna interakcija u psihoterapiji, u kombinaciji sa lijekovima. Recimo, ovaj drugi psihijatar mi je uveo 2 antidepresiva i 1 anksiolitik, čija mi kombinacija odgovara, gotovo sam se preporodio,te ih dozira pri kraju svake seanse. Matijević mi je prepisao jedan antidepresiv, ali antipsihotik za nesanicu od kojeg mi je skoro mozak uništio, a lik bi me svaki put pitao koje lijekove mi je propisao. Dakle, korektan psihijatar (koji ne prčka po iPhoneu i ne zijeva za vrijeme seanse), te kvalitetno kombiniranje lijekova sa psihoterapijom. Evo lista:

Matiana Jovanović
Jasna Marinović-Ćurin
Snježana Delić
Nataša Gvozdanović
Zdenko Katavić
Vjera Munitić
Karmen Kovačević
Damir Dragičević
Poliklinika Sinapsa (psihijatri u navedenoj poliklinici)
Trpimir Glavina
Silvana Krnić
Romilda Roje
Joško Topić

Helena Dedić (pošto sam iz Trogira može ako neko ima dobra iskustva)

Možete odgovoriti i na pm.

joto
31.07.2011., 16:43
Zaboravio sam napomenuti da tražim psihijatra psihoteraputa u Splitu.

rejoflajt
31.07.2011., 16:51
Pozdravljam. Imam dijagnosticiran anksiozno-depresivni poremećaj te mi je potreban psihijatar psihoterapeut, koji prije svega nije psihoanalitički orijentiran (da on šuti i ti držiš govor), nego međusobna interakcija. Ovaj poremećaj mi je dijagnosticiran kod jednog drugog psihijatra, pošto sam na odmoru kod rodbine u Srbiji u Nišu, i tamo idem na psihoterapije. Prije njega sam išao kod Veljka Matijevića, ali sam totalno razočaran s njim jer mi nije nipošto pomagao, nadalje s njim sam još dublje tonio u depresiju. Nije mi se sviđao njegov ni psihijatrijski ni psihoterapeutski pristup, pa ako mi netko može pomoći i preporučiti nekog od navedenih psihijatara.

Bitno mi je međusobna interakcija u psihoterapiji, u kombinaciji sa lijekovima. Recimo, ovaj drugi psihijatar mi je uveo 2 antidepresiva i 1 anksiolitik, čija mi kombinacija odgovara, gotovo sam se preporodio,te ih dozira pri kraju svake seanse. Matijević mi je prepisao jedan antidepresiv, ali antipsihotik za nesanicu od kojeg mi je skoro mozak uništio, a lik bi me svaki put pitao koje lijekove mi je propisao. Dakle, korektan psihijatar (koji ne prčka po iPhoneu i ne zijeva za vrijeme seanse), te kvalitetno kombiniranje lijekova sa psihoterapijom. Evo lista:

Matiana Jovanović
Jasna Marinović-Ćurin
Snježana Delić
Nataša Gvozdanović
Zdenko Katavić
Vjera Munitić
Karmen Kovačević
Damir Dragičević
Poliklinika Sinapsa (psihijatri u navedenoj poliklinici)
Trpimir Glavina
Silvana Krnić
Romilda Roje
Joško Topić

Helena Dedić (pošto sam iz Trogira može ako neko ima dobra iskustva)

Možete odgovoriti i na pm.

vjerojatno si ih sve nabrojao, ali za svaki slučaj... (http://www.mojezdravlje.net/Adresar/0/splitsko-dalmatinska-zupanija/split/ordinacije/psihijatrija-ordinacije-poliklinike/psihoterapija.aspx)

joto
31.07.2011., 18:17
vjerojatno si ih sve nabrojao, ali za svaki slučaj... (http://www.mojezdravlje.net/Adresar/0/splitsko-dalmatinska-zupanija/split/ordinacije/psihijatrija-ordinacije-poliklinike/psihoterapija.aspx)

Da, možda neke nisam, nije bitno, samo ako netko ima pozitivna iskustva sa nekim od navedenih da mi odgovori ili me kontaktira na pm.

sf girl
31.07.2011., 19:24
što ti je on to točno prepisao ako se smije znati? :)

rejoflajt
07.08.2011., 12:50
tražim hitno psihijatra psihoterapeuta koji radi kao privatnik u osijeku! hvala puno!

rejoflajt
07.08.2011., 13:13
u rh

http://www.zdravstveni-vodic.com/zdravstveni-vodic/oglasi/psihijatrijske-ordinacije---psihijatrija/

rejoflajt
09.08.2011., 00:44
Stjepan Brbot, dr.med.,
specijalist neuropsihijatar
Opća županijska bolnica Našice
Ulica Bana Jelačića 6
31500 NAŠICE

Krunoslav Ravlić, dr.med.
Opća bolnica Nova Gradiška
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA

mr.Ljiljana Lukačević, prof.psihol.
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA
Šef Odjela: Nikola Zelić, dr. med.
Odjel psihijatrije
Opća županijska bolnica Pakrac
Bolnička 68
34550 PAKRAC
Marijana Gojo, dr.med.
Odjel psihijatrije
Opća županijska bolnica Požega
Osječka bb
34000 POŽEGA
mr.sc. Galić Slavka, prof.psihologije
Odjel psihijatrije
Osječka bb
34000 POŽEGA

Tatjana Bakula Vlaisavljević,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica "Dr Josip Benčević"
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD
Vlatka Japundžić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Anica Travljanin, socijalna radnica
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD
mr.sc.Renata Coha,prof.psihologije
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD
Dinka Crnaić-Koščić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI
Vlado Divković, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI

Melita Jukić-Vidaić, dr.med.
specijalizant psihijatrije
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
Bolnička 5 (Županijska 37)
32000 VUKOVAR
Ljubica Parađik,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR
Glavna sestra Odjela:
Viktorija Gelemanović
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR

Katarina Dodig-Ćurković,dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK

prof.dr.sc. Slobodan Mrđenović, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK

dr.sc. Oliver Koić, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Davor Laufer, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
dr.sc. Mirela Grgić, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
dr.sc. Dunja Degmečić, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Ivan Ćelić, dr.med.
J. Kaštelana 26
10000 Zagreb
Šef Odjela:
prim.mr.sc.Radomir Drobac, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR

Srećko Šigir, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Marija Kudumija-Slijepčević,dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Ivan Otić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Daliborka Dijebalo,dipl.soc.radnik
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Živko Mišević, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Suzi Sanjković-Majer,dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC

Ljiljana Husnjak, prof.psihologije
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Šef Odjela: Ljubica Rožman,dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

Glavna sestra Odjela:
Cvijeta Sinjeri, vms
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

Gordana Štefić,dipl.soc.radnik
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

prim.Josip Đaković, dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za psihološku medicinu
10000 ZAGREB

prim.dr.sc.Mirta Mahnik-Miloš,dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za psihijatriju
10000 ZAGREB

doc.dr.sc.Alma Mihaljević-Peleš,dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za psihijatriju
10000 ZAGREB

Šef Odjela
prim.mr.sc.Elvira Koić,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Virovitica
Gajeva 21
33000 VIROVITICA
Spomenko Ilić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Virovitica
Gajeva 21
33000 VIROVITICA
KSENIJA VUJANOVIĆ – JURAS prof.psihologije
Rudolfa Kolibaša 76
33520 SLATINA
Prof.dr.sc. NEVEN HRVATIĆ
D.Domjanića 11
33405 PITOMAČA
Dr.sc. ZORAN ZORIČIĆ, dr.med.
KB Sestre milosrdnice
Klinika za psihijatriju
Vinogradska
10000 ZAGREB
Snježana Šalamon, dipl.soc.radnica
Storžička 12
10000 ZAGREB
Zorana Urbičić, dipl.pedagog
Istarska 4
22000 ŠIBENIK
Hrvoje Hrabar, dr.med.
Neuropsihijatrijska bolnica
"Dr Ivan Barbot"
Vinogradska 55
44317 POPOVAČA
mr.sc. Herman Vukušić,
KBc Rebro
10000 Zagreb
Vjekoslav Peitl
Psihijatrijska klinika Rijeka, KBC 51000 Rijeka
Milka Kajević
"Dr Ivan Barbot"
Vinogradska 55
44317 POPOVAČA
Tatjana Nemeth Blažević, dr. med.,
spec. javnog zdravstva
Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Int.i poslijedipl. studij menadžmenta u zdravstvu
10000 ZAGREB
Melita Čusek
Odgojni dom Ivanec
IVANEC
42000 VARAŽDIN
dr.sc.Esmina Avdibegović
Klinika za psihijatriju Univerzitetski klinički centar Tuzla, Univerziteta u Tuzli
75000 Tuzla
Bosna i Hercegovina
Denisa Legac, dr.med.
Hrvatsko društvo za medicinsku hipnozu
Bolnička 63
10000 Zagreb
Pročelnik Odjela za psihijatriju
Prof dr.sc. Dragica Kozarić-Kovačić
Klinička bolnica Dubrava
Avenija Gojka Šuška 6
10 000 Zagreb
Centar za prevenciju ovisnosti
Park prijateljstva 1
10000 ZAGREB
ODJEL NEUROLOGIJE
Opća bolnica Zabok
49210 ZABOK
Trg. D. Domjanića 6
Dr. Šimunić
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Varaždin
42000 VARAŽDIN
Ivana Meštrovića bb
n.p. Rukovoditelju odjela
dr.sc. Horvat
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Karlovac
47000 KARLOVAC
dr. Andrije Štampara 3
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Karlovac
47000 KARLOVAC
dr. Andrije Štampara 3
dr.sc. Igor Arbanas

rejoflajt
09.08.2011., 00:46
Šef Odjela: Ankica Kurelec-Karlak, dr.med., specijalist neuropsihijatar
Odjel psihijatrije
Ulica Bana Jelačića 6
31500 NAŠICE
Božidar Popović, dr.med.,
specijalizant psihijatarije
Ulica Bana Jelačića 6
31500 NAŠICE

Nina Oršanić, dr.med.
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA

Đurđica Turić, socijalna radnica
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA

Velimir Habus, dr.med.
Odjel psihijatrije
Opća županijska bolnica Pakrac
Bolnička 68
34550 PAKRAC

Hrvoje Bogadi, dr.med.
Odjel psihijatrije
Osječka bb
34000 POŽEGA
Marija Begić, prof.psihologije
Odjel psihijatrije
Osječka bb
34000 POŽEGA

Mr.sc.Jugoslav Gojković,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD
Tatjana Prvulović Mirković,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Blaženka Gogić, prof.psiholog.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Šef Odjela: Alojzija Trogrlić, dr.med., spec.psihijatrije
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI

Astrid Periškić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI
Goran Grizelj, dr.med.
specijalizant
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI
Milan Uzelac, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR
Ljiljana Gulić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR

Nenad Dejanović, prof.psihologije
vanjski suradnik
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR

Marta Đurković, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Predstojnik Klinike:
prof.dr.sc.Pavo Filaković,
prim.dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
prof.dr.sc.Željka Vukšić-Mihaljević, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK

dr.sc. Mirela Delalle,dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
dr.sc.Ljiljana Radanović-Grgurić, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
mr.sc. Vesna Pereković, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Bernarda Hajdić, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Ana Magerle, dr.med.
Brune Bušića 18
10000 ZAGREB
Glavni tehničar Odjela:
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR

prim. Vinko Čatipović, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR

Iva Manestar, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Ivan Krmpotić, prof.psihologije
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Radni terapeut: Nikola Mihalic
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
mr.sc.Marija Vinković-Grabarić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Višnja Oluić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC

Andrea Bogdan, prof.psihologije
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Mirjana Sikavica, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

Mirna Zagrajski-Brkić, dr.med.
spacijalizant psihijatrije
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

Dinko Vukelja, dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za psihijatriju
10000 ZAGREB

prof.dr.sc. Slavko Sakoman
KB Sestre milosrdnice
Klinika za psihijatriju
Vinogradska
10000 ZAGREB

dr.sc. Tomo Brataljenović, dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za psihijatriju
10000 ZAGREB

Siniša Telarović, dr.med.
PB "Sveti Ivan" Jankomir
10000 ZAGREB

Karničnik Snježana, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Virovitica
Gajeva 21
33000 VIROVITICA
prim. Đurđa Sivić, dr.med.
privatna ordinacija
Dom zdravlja Medveščak
Laginjina 16
10000 ZAGREB
LJILJANA MAIN
prof.psihologije
Ante Kovačića 21
33520 SLATINA
Želimir Hrvatić, dipl.iur.
Škurdijeva 1
48350 ĐURĐEVAC
Prim. Antun Kljenak, dr. med., FEBPS
specijalist dječje kirugije
Voditelj Debra experts
Klinika za dječje bolesti Zagreb
Medicinskog fakulteta u Zagrebu,
Ulica Vjekoslava Klaića 16
10000 ZAGREB
Luca Galić, defektolog
Zavod za javno zdravstvo
Grada Zagreba
Mirogojska 16
10000 ZAGREB
Davorka Vidović-Lipljin
M.Pupina 13
Centar za psihologijsku djelatnost
"Psihoekvilibrij"
42000 VARAŽDIN
Dr.sc. Tija Žrković Palijan, dr.med.
"Dr Ivan Barbot"
Vinogradska 55
44317 POPOVAČA
prof. dr.sc. Mirjana Grubišić,
KB Dubrava
Avenija Gojka Šuška
10000 Zagreb
Eduard Pavlović
Psihijatrijska klinika Rijeka, KBC 51000 Rijeka
Ana Gregl, prof. psihologije,
Poliklinika SUVAG
Lj. Posavskog 10
10000 Zagreb
Sandra Mihel,dr. med.
spec. javnog zdravstva
Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Int.i poslijedipl. studij menadžmenta u zdravstvu
10000 ZAGREB
Draženka Topolnjak Pavišić
Odjel za sveobuhvatnu psihijatrijsku zaštitu
OB Varaždin
42000 VARAŽDIN
Vesna Zulčić- Nakić
Ginekološko – akušerska klinika Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla
75000 Tuzla
Bosna i Hercegovina
Klinika za psihijatriju
Predstojnik: prof.dr.sc. Miro Jakovljević
Kišpatićeva 12
KBC Rebro
10000 ZAGREB
PB Vrapče
Ravnatelj
Prof.dr.sc. Vlado Jukić
10090 ZAGREB
Bolnička c. 32 Vrapče
Klinika za psihijatriju
Predstojnik
Prof.dr.sc. Tanja Francišković
KBC Rijeka
51000 RIJEKA
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Šibensko Kninske županije
22000 ŠIBENIK
Stjepana Radića 83
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Dubrovnik
20000 DUBROVNIK
Roka Mišetića bb
dr. Nada John
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Ogulin
47300 OGULIN
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica "Dr Ivo Pedišić"
44000 SISAK
J.J.Strossmayera 65

rejoflajt
09.08.2011., 00:47
Ružica Kovač, dr.med.,
specijalist psihijatar
Ulica Bana Jelačića 6
31500 NAŠICE

Šef odjela: Igor Ferenčina, dr. med.
Odjel psihijatrije
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA

Slobodanka Živković-Vukelić,dr.med.
specijalizant
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA
Glavna sestra Odjela:
Marija Pavlović, v.m.s.
Štrosmajerova 17
35400 NOVA GRADIŠKA
Šef Odjela:mr.sc.Savo Treskanica, dr.med.specijalist neuropsihijatar
Odjel psihijatrije
Osječka bb
34000 POŽEGA
Glavna sestra Odjela:
vms Željka Šaplek
Odjel psihijatrije
Osječka bb
34000 POŽEGA
Šef Odjela: Lidija Tomičević, dr.med.,spec.psihijatrije
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Ivanka Zirdum, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Dubravka Ergović Novotny,dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Davorka Čavar Lovrić,prof.psihologije
Odjel za duševne bolesti
Andrije Štampara 42
35000 SLAVONSKI BROD

Nediljka Lesandrić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI
Slaven Tadić, dr.med.
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vinkovci
Zvonarska 5
32100 VINKOVCI
Nikola Drobnjak, dr.med.
Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje
32100 VINKOVCI
prim. Rade Popović, dr.med., spec.neuropsihijatar
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR
Berislav Pašalić, dr.med.
spec.psih.-vanjski suradnik
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Vukovar
32000 VUKOVAR

Snježana Vondraček, dr.med.,
specijalist psihijatar
Ulica Bana Jelačića 6
31500 NAŠICE
Glavna sestra Klinike
Zdenka Rade, vms
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK

doc.dr.sc.Ivan Požgain,dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
dr.sc. Sanda Anton, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
mr.sc.Nada Blagojević-Damašek, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
mr.sc. Marijana Braš, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Ksenija Keleković-Krušlin, dr.med.
Klinika za psihijatriju
Klinička bolnica Osijek
Huttlerova 4
31000 OSIJEK
Ravnateljica bolnice:
prim.Marina Kovač, dr.med.
"Dr Ivan Barbot"
Vinogradska 55
44317 POPOVAČA
Zlatko Nikola Majetić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR

Tomislav Gregurek,dr.med.
Spec.neuropsihijatar na ugovoru
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR

Iva Kudumija Smigovec, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Snježana Pavičić, socijalni radnik
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Bjelovar
A. Mihanovića 8
43000 BJELOVAR
Šef odjela:
mr.sc.Igor Prošev, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Nada Bagić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Glavna sestra: Mira Peti, v.m.s.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC

Nevenka Zadrovec, soc.radnik
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Čakovec
I.G. Kovačića 1E
40000 ČAKOVEC
Jasna Pjatakov-Radišić, dr.med.
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA

Ivanka Pavlović, prof.psihologije
Odjel za psihijatriju
Opća bolnica Koprivnica
Ul. Željka Selingera bb
48000 KOPRIVNICA
prof.dr.sc.Vladimir Gruden, dr.med.
KBC Zagreb
10000 ZAGREB

prof.dr.sc. Danijel Buljan, dr.med.
KB Sestre milosrdnice
Klinika za psihijatriju
Vinogradska
10000 ZAGREB

prim.dr.sc. Damir De Zan, dr.med.
KBC Zagreb
Klinika za dječju psihijatriju
10000 ZAGREB

Jadranka Puzak, prof.psihologije
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Virovitica
Gajeva 21
33000 VIROVITICA
Nađ Sanea, dr.med., specijalizant
Odjel za duševne bolesti
Opća bolnica Virovitica
Gajeva 21
33000 VIROVITICA
prim.dr.Ljubomir Radovančević, dr.med.
Neuropsihijatrijska poliklinika A:B:R:,
Petrova 158
10000 ZAGREB
doc.dr.sc. LANA MUŽINIĆ
Radmanovačka 6.E.
10000 ZAGREB
mr.sc. EmaGruber, dr.med.
Mate Ujevića 10
10000 ZAGREB
Vesna Dragač-Pilić, dr.med.
Prokonzula Grgura 3/II
23000 ZADAR
dr.sc. Ante Bagarić, dr.med.
PB Vrapče
Bolnička c. 32
10090 ZAGREB
Hrvoje Gligora, prof.psihologije
Ludvetov breg 20
51000 RIJEKA
Dražen Kovačević, dr.med.
"Dr Ivan Barbot"
Vinogradska 55
44317 POPOVAČA
doc.dr.sc. Slađana Štrkalj Ivezić
PB Vrapče
10000 Zagreb
Marija Vučić Peitl
Psihijatrijska klinika Rijeka, KBC
51000 Rijeka
dr. Robert Torre, psihijatar
Klinika za psihijatriju
KB «Sestre milosrdnice»
Odjel alkoholizma
Vinogradska 29
10000 ZAGREB
Vanda Gržeta Pavlović
Samostalni istraživač
51410 OPATIJA
mr.sc.Branka Lesjak, dr.med.
Odjel za sveobuhvatnu psihijatrijsku zaštitu
OB Varaždin
42000 VARAŽDIN
Azra Arnatović
“Viva žene”
Centar za terapiju i pomoć
75000 Tuzla
Bosna i Hercegovina
predstojnik: prof.dr.sc. Rudolf Gregurek
Kišpatićeva 12
KBC Rebro
10000 ZAGREB
Dispanzer za mentalno zdravlje djece i mladeži P.B. Vrapče
Prilaz B. Filipovića 11
10000 ZAGREB
Klinika za psihijatriju
Predstojnik
Prof.dr.sc. GORAN DODIG
KBC Split
21000 SPLIT
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Zadar
23000 ZADAR
Bože Peričića 5
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Pula
51200 PULA
Zagrebačka 34
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Gospić
53000 GOSPIĆ
Kaniška 111
ODJEL PSIHIJATRIJE
Opća bolnica Zabok
49210 ZABOK
Trg. D. Domjanića 6

NJUŠKICA
15.08.2011., 21:32
tražim hitno psihijatra psihoterapeuta koji radi kao privatnik u osijeku! hvala puno!

Nikako NE kod Dodig-Ćurković katarine! ta je paranoična, luda baba!

English_Rose
17.08.2011., 20:22
Dobra večer,

evo osjećam se budalasto što sam se registrirala na ovome forumu samo kako bih se raspitala, ali ne znam više kome bih se obratila za pomoć.

Naime, ja sam mlada studentica, i tražim dobroga psihologa u Zagrebu. Rado bih išla na kognitivno-bihevioralnu terapiju jer se već tri godine hrvam sa depresijom. Kažem hrvam, a ne borim, jer sam neko vrijeme išla na takvu terapiju psihologu u jednom manjem mjestu, čovjek mi je strašno puno pomogao, no kroz prošlih godinu dana kada sam bila odličnog stanja uma (da tako kažem) dogodile su se neke stvari koje su me strašno pogodile... još uvijek se događaju i tražim pomoć jer sam svjesna kako zbog depresije imam iskrivljenu percepciju stvarnosti. Odnosno, kako se kaže, u strahu su velike oči. I to se meni sada događa, najmanja sitnica me može izbaciti iz takta i uznemiriti.

Nestaje mi snage, živim sa konstantim grčem u želudcu. A želim raditi na sebe i izvući se iz ovoga, želim živjeti svoj život, pogotovo jer studiram ono što volim, ali me strah svega. Brinem kronično oko svega, ne spavam... ne znam što da radim.

Grizem se i oko toga što nemam novca plaćati psihologa, no opet ne znam ni kako se cijene kreću. Kod prethodnoga nisam plaćala, on je radio besplatno. Žao mi je što sam sve i svašta natrkeljila ovdje, ali si zaista želim pomoći, molim vas ako ikoga znate da me uputite. Javila sam se ovdje http://kognitivno-bihevioralna-terapija-akm.hr/ ali mi se nitko nije javljao (na mail). Osjećam se bez snage, a želim imati snage suprotstaviti se određenim strahovima, situacijama, a i ljudima koji me konstantno krešu. A ne mogu se natjerati jer me strah, i onda konstantno trpim. Ne želim više biti mučenik :(

lady38
18.08.2011., 18:36
na rebru u zgb, centar za mentalno zdravlje, možeš s uputnicom, svi su tamo super!

femmelatin
18.08.2011., 19:28
Misliš vjerojatno na Kliniku za psihološku medicinu koja se prije zvala Centar za mentalno zdravlje?

English rose - ne moraš plaćati privatno, neka ti preporuku i uputnicu da tvoj liječnik opće prakse. Također postoje i studentska savjetovališta, netko je to već spominjao, ja ne znam konkretno.
Osim toga, nemoj sama unaprijed određivati kakvu terapiju trebaš - neka to procijeni netko stručan. Bez obzira što ti je prije pomoglo. KBT ne mora biti prvi, a sasvim sigurno nije jedini izbor za liječenje depresije - no prije svega netko treba postaviti dijagnozu.

nimfa2005
19.08.2011., 00:55
Da li netko zna dobru psihologicu ili psihijatricu u Bjelovaru a da nije privatnik.

Sacreus
19.08.2011., 07:50
evo osjećam se budalasto što sam se registrirala na ovome forumu samo kako bih se raspitala, ali ne znam više kome bih se obratila za pomoć.

Trazenje pomoci nikad nije budalasto, to je znak zrelosti i odgovornosti za sebe i svoj zivot... a to sto znas sto zelis, je pokazatelj svjesnosti o promjenama koje si dozivjela, kao i svojim kapacitetima i mogucnostima, sto je takodjer pozitivno :)

Postoji savjetovaliste na Filozofskom fakultetu, gdje imas BKT-ovaca.. koliko sma uspio pohvatati to je smao za studente Filozfskog (?), ali znam da su ljudi i s ostalih znali otici, pa se mozes tamo pokusati raspitati...

Mozes vidjeti i na www.tesa.hr, ako ti sto odgovara...

A u svakom slucaju, kod njih se mozes i raspitati gdje ima besplatnih BKT teraputa... vjerujem da ce te znati uputiti :)

Sacreus
19.08.2011., 07:57
M
Osim toga, nemoj sama unaprijed određivati kakvu terapiju trebaš - neka to procijeni netko stručan.

Psihoterapija nije lijek ili preparat koji netko odredjuje da nam treba, jer svi ljudi ne reagiraju isto, niti su svi u stanju raditi na sve nacine... Ona ima iskustvo s odredjenim nacinom rada koji joj je pomogao, i s kojim se dobro osjecala, pa zna sto zeli ito je dobro...

Bez obzira što ti je prije pomoglo. KBT ne mora biti prvi, a sasvim sigurno nije jedini izbor za liječenje depresije - no prije svega netko treba postaviti dijagnozu.

Cemu kompliciranje s mogucnostima kod osobe koja zna sto zeli i koja se odlucila za nesto s cim se osjeca ugodno? Ukoliko se pokaze potreba za necim drugim, terpaeut ce joj to reci kao i pomoci dalje... Zna sto zeli i kako zeli, te trazi jednostavnu informaciju kako doci do toga, a ne alternartivne ideje..

A ovo za dijagnozu... sto ako dijagnoza ne postoji? Sklonost forsiranju dijagnoza je pogresna - ispada da na terapiju idu samo ljudi s dijagnozama, sto je pogresno.. idu i ljudi samo s problemima prilagodbe i sl.

Mozda se samo radi o depresivnom rasplozenju, anksioznosti, nekoj apatiji... itd. ili tko zna cemu sto je ona nazvala depresijom (nije da imamo podataka za ista zakljuciti), pa je ikakva ideja nuznosti dijagnoze bespotrebna i moze biti kontraprouktivna..

DarjaG
19.08.2011., 10:52
Da, Klinika za psihološku medicinu je odlična. Samo pazi kome ideš nisu svi super, ja sam tamo išla na dnevnu bolnicu za mlade i super je, ali sam krenula dr. De Zanu koji mi nije pasao. Sad ću isto tamo krenuti kod dr . Kušević.
Inače ima dobrih i u Jankomiru koliko sam čula.

femmelatin
19.08.2011., 12:01
A ovo za dijagnozu... sto ako dijagnoza ne postoji? Sklonost forsiranju dijagnoza je pogresna - ispada da na terapiju idu samo ljudi s dijagnozama, sto je pogresno.. idu i ljudi samo s problemima prilagodbe i sl.

Mozda se samo radi o depresivnom rasplozenju, anksioznosti, nekoj apatiji... itd. ili tko zna cemu sto je ona nazvala depresijom

I anksioznost i problem prilagodbe su dijagnoze, i sve se redom nalaze na famoznom F popisu (dostupan na webu). To što ljudi imaju predrasude oko vokabulara je drugo...
Ja sama idem na terapiju bez dijagnoze, ali kako je na uputnicu - na njoj mora nešto pisati i nemam s tim nikakav problem.
U svakom slučaju, ovo je forum i ja imama pravo napisati to što mislim i u što vjerujem, a onaj tko čita će prihvatiti ili zanemariti.
Mislim da nema potrebe da se hvataš za sve što ja napišem, tj. očito imaš tu potrebu koja je vjerujem plemenita... ali svijet neće propasti zbog mojih upisa, no ako se ti osjećaš bolje zbog toga...

English_Rose
19.08.2011., 12:15
I anksioznost i problem prilagodbe su dijagnoze, i sve se redom nalaze na famoznom F popisu (dostupan na webu). To što ljudi imaju predrasude oko vokabulara je drugo...
Ja sama idem na terapiju bez dijagnoze, ali kako je na uputnicu - na njoj mora nešto pisati i nemam s tim nikakav problem.
U svakom slučaju, ovo je forum i ja imama pravo napisati to što mislim i u što vjerujem, a onaj tko čita će prihvatiti ili zanemariti.
Mislim da nema potrebe da se hvataš za sve što ja napišem, tj. očito imaš tu potrebu koja je vjerujem plemenita... ali svijet neće propasti zbog mojih upisa, no ako se ti osjećaš bolje zbog toga...

Nemojte se molim vas prepirati jer ovo je ipak mjesto za traženje pomoći.

Što se tiče dijagnoze, imala sam je, F43.0, Akutna reakcija na stres, ali sam patila i od anksioznosti i od simptoma PTSP-a iako mi to nije uvedeno u karton jer se smatralo kako su to samo djelomični prolazni simptomi. Bila sam kratko vrijeme na Zoloftu, ali sam samoinicijativno prestala ga uzimati, jer mi zaista nije bio potreban.

Ono što mi je bilo potrebno, i sada mi jest potrebno, je razgovor sa nekime tko se time bavi profesionalno, da se izvučem iz ove depresije, oslobodim crnih misli i strahova, te da se naučim postaviti prema određenim stvarima i rješavati ih. Jer nažalost vidim da to sama nisam sposobna, često mislim da ono što radim je ispravno, ali se ne zapitam za koga ispravno? I najčešće ne bude ispravno za mene. Zato sam rekla da mi je dosta biti mučenikom (zamjećujem da pomalo naginjem onome Isus sindromu, odnosno kako sama volim reći - pomozi svima uvijek osim samome sebi). Jadno se osjećam zbog toga, voza me se kako god se stigne. A meni ponestaje snage.

Sacreus
19.08.2011., 12:42

Ne mogu se imati predrasude oko vokabulara :cerek: no, naravno da su to sve dijagnoze, ali nije svaka anksioznost ni svaki problema prilagodbe automatski za dijagnozu... za dijagnozui nije dovoljan F popis, vec DSM-IV prirucnik koji ima jasne kriterije kada nesto staviti pod dijagnozu... u DSM-u je navedena i masturbacija, pa nema dijagnozu svatko tko masturbira :)

Da nema te klasifikacije, svi bi imali dijagnoze :)

Kao sto se nekad pisu dijagnoze koje ljudi nemaju, samo da bi im se omogucio lijek za koji osiguranje nece platiti za "laksu" dijagnozu... i onda to ljudi znaju.. i isto tako sto ti nemas nikakav problem s time, nema veze s ovime.. ovdje sam se osvrnuo na tvoj komentara potrebe za dijagnozom, koja ne mora biti nuzno potrebna.. jer to sto ti nemas problem, ne cjepi puno ljudi (nazalost ima ih) koji dijagnozu shvate na drugaciji nacin od tebe :)

Koliko ja vidim nitko ti nije rekao da nemas neko pravo :) ja isto kao i ti pisem da ljudi prihvate ili zamenare, a u ovom slucaju sam prosirio aspekt napisanoga da bi lakse odlucili hoce li prihvatiti ili zanemariti...

Ja se hvatam onoga sto je napisano na forumu, a onoga tko je napisao... ali to sam ti vec rekao vise puta nego je crkva njekala pedofiliju, pa se necu ponavljat... :)

Sacreus
19.08.2011., 12:47
Nemojte se molim vas prepirati jer ovo je ipak mjesto za traženje pomoći.

Ne prepiremo se :) tj. bar se ja ne prepirem... sklonost shvacanju svega na osobnoj razini je ljudska osobina, ali kako je femmelatin lijepo napisala, svatko iz svega sam bira sto ce prihvatiti, a sto zanemariti.. pa tako i ti mozes taj dio :)

Ono što mi je bilo potrebno, i sada mi jest potrebno, je razgovor sa nekime tko se time bavi profesionalno, da se izvučem iz ove depresije, oslobodim crnih misli i strahova, te da se naučim postaviti prema određenim stvarima i rješavati ih.

Po meni, tu si dobro odabrala BKT... osobno ga ne volim, ali moje profesionalno misljenje je da se BKT pristup s time najbolje nosi... ucenje nosenja i mijenjanje misli; promjena u ponasanju... to je esencija BKT-a...

Free like a wind
19.08.2011., 12:49
Preporuke (može i na privat) za psihijatra koji se bavio/la liječenjem depersonalizacije/derealizacije i disocijativnog poremećaja, na području Zagreba.
Unaprijed hvala!

femmelatin
19.08.2011., 15:46
Ono što mi je bilo potrebno, i sada mi jest potrebno, je razgovor sa nekime tko se time bavi profesionalno, da se izvučem iz ove depresije,

Onda još jednom - s obzirom da si novac navela kao problem, savjetujem ti da te dr. opće prakse nekome pošalje na uputnicu. Osobno imam iskustvo s Klinikom za psihološku medicinu (ponovno na rebru), a vjerojatno postoje i druge opcije koje možda tvoj/a dr. zna. Sretno!

~Scarlet~
19.08.2011., 16:35
Kod nas se koristi MKB-10, a ne DSM-IV, a sve psihijatrijske dg u njemu započinju s slovom F, uključujući i poremećaj prilagodbe.

Psihoterapiju ti na uputnicu mogu raditi samo psihijatri, a psihijatra KBT-ovca je teško naći...

Sacreus
19.08.2011., 16:56
Psihoterapiju ti na uputnicu mogu raditi samo psihijatri, a psihijatra KBT-ovca je teško naći...

A i kad ga se uspije naci, pitanje je da li ce raditi po BKT-u...

femmelatin
19.08.2011., 20:06

U pravu si, no na kraju dana ipak je najvažnije da nađe pomoć, a manje je bitno da je a la carte. :)

Inače, nedavno je neka forumašica spomenula da ide na psihoterapiju u KB Dubrava, a da je provodi defektologinja, i još prije je jedna djevojka isto za Dubravu spominjala a u pitanju je bila psihologinja. Ne sjećam se točno na kojoj temi i stvarno ne znam kako je to tamo organizirano, ali cure su spominjale. I navodno to ide pod supervizijom psihijatra.

~Scarlet~
20.08.2011., 07:28
U pravu si, no na kraju dana ipak je najvažnije da nađe pomoć, a manje je bitno da je a la carte. :)

Inače, nedavno je neka forumašica spomenula da ide na psihoterapiju u KB Dubrava, a da je provodi defektologinja, i još prije je jedna djevojka isto za Dubravu spominjala a u pitanju je bila psihologinja. Ne sjećam se točno na kojoj temi i stvarno ne znam kako je to tamo organizirano, ali cure su spominjale. I navodno to ide pod supervizijom psihijatra.

Moguće, ali se uputnica piše na psihijatra ili rade na "crno".:ne zna:

femmelatin
20.08.2011., 10:00
Moguće, ali se uputnica piše na psihijatra ili rade na "crno".:ne zna:

Da, i mene to čudi. I baš sam išla gledati na stranice KB Dubrava ali ništa nema. Znam da službeno samo psihijatar može raditi.
Pogledat ću malo po pdf-u da nađem upise te djevojke koja kaže da s njom radi defektolog.

edit - našla sam

Hvala ti puno :) Jel moguće potpuno ozdravit od tog? Da pitam defektologinju kod koje idem da mi da lijekove? Antidepresive, sredstva za smirenje?

idem u bolnicu u dubravi, ima odjeljak za poremecaje uzrokovane stresom i slično, tamo idem na razgovore. to me poslala doktorica opće prakse kad sam joj rekla svoje probleme..

I još jedna forumašica je rekla dosta prije da s njom radi neka psihologica, isto u Dubravi. S time da je prvo došla psihijatrici koja ju je onda dodijelila psihologici. Tako da si vjerojatno u pravu, da se uputnica piše na psihijatra jer drukčije ne može, a kako oni dalje to interno rješavaju i kakve terapije provode...:confused:

Darko7
20.08.2011., 10:13
KBC Zagreb
10000 ZAGREB
To je kreten na kvadrat,napuhan kao balon,popularan samo zahvaljujuci reklami!

femmelatin
20.08.2011., 10:16
On ti više ne radi tamo, mislim da je u mirovini.
Možda kao vanjski suradnik? :confused:

~Scarlet~
20.08.2011., 10:17
On ti više ne radi tamo, mislim da je u mirovini.
Možda kao vanjski suradnik? :confused:

Odavno umirovljen, nije niti savjetnik više...:D

Sacreus
21.08.2011., 07:34
Ne znam tko jos uopce ozbiljno dozivljava Grudena...u modernom svijetu bi odavnao ostao bez svih licenci i diplome...

la_folie
21.08.2011., 08:22
KBC Zagreb
10000 ZAGREB

apsolutno se slaže! nisam ga nikada pohodila kao pacijent al imala sam ga prilike upoznat neformalno...no, kad smo kod liječnika..da li je ikome poznato može li se liječničkoj komori prijaviti i liječnik koji nije član komore a tim više što nema niti prijavljenu privatnu praksu?

Stronger Free
21.08.2011., 10:05
Ne sjećam se točno na kojoj temi i stvarno ne znam kako je to tamo organizirano, ali cure su spominjale. I navodno to ide pod supervizijom psihijatra.

U našim bolnicama psihoterapiju provode i psiholozi, ako su završili za psihoterapeuta i i to kao samostalni psihoterapeuti i/ili pod supervizijom, ovisno na kojem su stupnju. Možda su stvari drukčije organizirane, ovisno o finesama politike pojedine bolnice. Problem je što psiholozi u RH nemaju status zdrastvenog djelatnika, međutim svejedno pacijente primaju na uputnice - barem kad je riječ o bolnici koja je meni poznata.

Pringles
21.08.2011., 10:35
Problem je što psiholozi u RH nemaju status zdrastvenog djelatnika, međutim svejedno pacijente primaju na uputnice - barem kad je riječ o bolnici koja je meni poznata.
Možeš napisati koja je to bolnica?

Čini mi se da je to izuzetak da pt u bolnici provode osobe koje nisu medicinske struke.

~Scarlet~
21.08.2011., 10:35
U našim bolnicama psihoterapiju provode i psiholozi, ako su završili za psihoterapeuta i i to kao samostalni psihoterapeuti i/ili pod supervizijom, ovisno na kojem su stupnju. Možda su stvari drukčije organizirane, ovisno o finesama politike pojedine bolnice. Problem je što psiholozi u RH nemaju status zdrastvenog djelatnika, međutim svejedno pacijente primaju na uputnice - barem kad je riječ o bolnici koja je meni poznata.

Ma rade oni na uputnicu, ali testiranja, tako da sumnjam da piše: upućuje se psihologu na psihoterapiju.

femmelatin
21.08.2011., 11:47
Rebro nije. One forumašice su navele Dubravu i to je jedino da sam ikad čula. Kako je Scalet rekla, provode testiranja.

Stronger Free
21.08.2011., 12:23
Možeš napisati koja je to bolnica?

Čini mi se da je to izuzetak da pt u bolnici provode osobe koje nisu medicinske struke.

Vidi npr. Mirjanu Pernar, psihologinju i psihoterapeutkinju koja je u edukaciji za psihoanalitičara klasičnog tipa, a već je završila neke druge psihoterapijske škole, znam da ona vodi psihoterapiju u KBC Rijeka, sad kako dal' preko uputnice ili ne, ne znam. http://www.hpsg.hr/clanovi.html

@drugi

Da, moguće je da rade testiranja i savjetovanja na uputnicu, ne i psihoterapiju. Zanimljiva je cijela stvar regulative kod nas. Nisu zdrastveni djelatnici, a svejedno primaju pacijente na uputnicu, rade s pacijentima, a postoje i posebne šifre pshološke djelatosti od HZZO-a i to nisu samo testiranja. Jednostavno - nesređeno dovoljno dobro.

~Scarlet~
21.08.2011., 12:33
Uputnice ti se sigurno pišu na psihijatra i naravno upisuju nekom psihijatru kao da je on to odradio. I tu je vidljivo to licemjerje: dozvoljavaju da na njihovo ime psihoterapiju radi nepsihijatar (dakle vjeruju u njegovu kompetenciju), a s druge strane se protive demonopolizaciji.:flop:
Čast iznimkama.:cerek:

Pringles
21.08.2011., 12:38
Vidi npr. Mirjanu Pernar, psihologinju i psihoterapeutkinju koja je u edukaciji za psihoanalitičara klasičnog tipa, a već je završila neke druge psihoterapijske škole, znam da ona vodi psihoterapiju u KBC Rijeka, sad kako dal' preko uputnice ili ne, ne znam. http://www.hpsg.hr/clanovi.html
Poznato mi je da nisu svi članovi studijske grupe dr.med., samo mi nije bilo jasno na koji način psihoterapeuti nemedicinari provode liječenje po bolnicama regularnim putem. Da se na uputnici napiše pt i da to odradi osoba koja nije psihijatar.
Pisalo se već o tome na ovoj temi i zbog čega to nije zakonski moguće:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=33868627&postcount=2483
Jednostavno - nesređeno dovoljno dobro.
Da, nije.

last_flowers
22.08.2011., 03:36
Ajde idemo. Dovoljno sam ne naspavana da mogu misliti da sam hrabra. Odma se ispricavam na svojoj spontanoj ne pismenosti.

Zlostavljana (seksualno,fizicki,psihici) sam kao dijete svakodnevno, tako sam odrasla. Negdje od moje 4-5 godine (valjda, ne sjecam se niceg prije toga) pa do 12. Vjerujem da se nisam rodila ovakva, nego da me to ucinilo ovakvom.

Kada sam pukla, rekla roditeljima, s nekih 13 pocela ici psihijatru.
Išla sam negdje valjda do otprilike 16-17, a onda sam prestala jer sam se odlucila samoinicijativno skidat s antidepresiva, posvadala se s psihijatricom - tome su pogodovali i moji roditelji, pa sam si sama isla pomoc. i od tada vrijeme provodim u uvjeravanju sebe i divljenju samoj sebi kako sam si ja pomogla i kako sam super.
Imala sam kroz to vrijeme (od 17 do danas(22)) svako malo veoma duga i intenzivna razdoblja teske depresije, napadaje panike i valjda još svašta cemu ne znam strucne nazive niti dijagnoze, jer nikad ne zelim trazit okolo po internetu jer se onda bojim da si u nekim fazama ne zabrijem i simptome i dijagnoze koje nemam. Jer kad slucajno naletim negdje na neke ankete/clanke ili nešto previše, jednostavno previše toga uocavam kod sebe i uvijek se trudim ignorirat.
Sad nekako mislim da više ne mogu sa tim svojim nacinom kojim sam si izgradila funkcionirat u svijetu. Kako sam hipersenzibilna imala sam onu hladnu cool “ja“ za van i onu stvarnu ja za sebe.
Nekako mislim da je ona lazno vesela nasmijana i samo malo luckasta nestala. I ne znam je više vratit. Pa niti lazno.
Odlucila sam bojkotirati bilo kakv oblik druzenja s ljudima jer nisam u stanju više glumatat da sam standardno ok. Ne spavam(dobro, ali inace ne spavam, rat vodim sa snom godinama). Kad me u noci uhvati da moram ic šetat, idem šetat, ne znam gdje idem, niti gledam, nakon 2 sata se nadem negdje najcešce di ne znam gdje sam onda me hvataju uzasne paranoje, al uvijek se na kraju uspijem vratit doma. I nekako si uvijek sve to ponovno prisutim, ne znam zašto to radim. Al tako mi treba nekad zrak, hodanje, trcanje.
Ugl. mislim da sve ono u što sam ja vjerovala da sam super samoj sebi pomogla i da sam najbolje što mogu biti pada u vodu, jer osjecam da sam luđa nego ikad i da ce me jedan dan na ulici hospitalizirat. i toga se bojim.
I tek danas sam spremna priznat da si ubiti nikada nisam pomogla. Jer sam ja ubiti citavo vrijeme nesretna, nezadovoljna i uvijek ali uvijek mi nešto fali. Samo imam tu prokleto dobru masku za van. Valjda sam dobro naucila glumit pa i sebe samu uvjerim da sam ok kad sam vani, ali kad god sam sama sa sobom beskrajno me boli. Godinama. Više ne mogu. Priznajem poraz.

Novca nemam. Znaci privatno ne mogu nikako.
Sa zdravstvenim ne znam kako sada funkcionira, to me zanima, ubiti od tud i ovo pisanje.
Kad sam bila mala, kako moji isto novca nisu imali, išla sam u bolnicu. Sjecam se da smo dugo cekali dok sam dosla na red, kao prvi put, pa je poslije išlo sve normalno.
E sada, ja bih opet nekog, jel, da je besplatan, i da ima volje pozabavit se s menom. + iz nekog razloga jako se bojim tabletiranja. Ne zelim nekog ko ce mi propisat 101 tabletu i rec mi da dolazim svako 2.tjedan. mislim da mi uistinu treba neko ko ce imat strpljenja i volje pogotovo jer imam pomalo odbojan stav prema psihijatrima. (moja zadnja psihijatrica se jako ljutila na to što mi je trebalo xy termina da bi ja uopce progovorila, da imala je totalno krive tehnike za sve, nadam se da nisu svi takvi, imam fobiju pricat o svemu tome s ikim tako da mi treba neko stvarno strpljiv, ko radi svoj posao zato jer zeli, voli, osjeca ,a ne zato jer mora)
Ubiti ja bi psihologa da mi objasni sva moja ponašanja i dode do sveg onog što sam ja blokirajuci zaboravila, pa da mi probamo pomoc bez tableta. al mislim da bi me oni samo psihijatru poslali.
U zadnje vrijeme sam pocela konzumirat šit (spavanje). Ne znam kako sam si to dopustila, ali eto jesam. E sad, buduci da je to ilegalno ne znam dal smijem to rec psihijatru? Jer nekako ja mislim da mi je mozda gore nego ikad i od toga. Odbijam vjerovat da je kliker za to što mi je ovako loše prekid kratke veze jer sam prezivila prekid i jako duge veze.

Radi se o zagrebu.
Ps. Jel dobar to korak? To što sam odlucila ic psihijatru Ili da se nastavim trudit vratit si onu staru ja ? Da sacekam par tjedana pa vidim oce se smirit, da ne naglim, mozda mi je odluka afektivna? Bojim se samo da na ulici, u ducanu ili negdi neki stranac ne skuzi da nesto nije ok pa odluci poduzimat nešto jer nocas dok sam setala jedan mladic je pomislio da mu je zivotna misija pomoci djevojci u nevolji, jedva sam odtrcala od njega(mislim da si ni on nije baš ok sam sa sobom). Najviše me strah toga, izgledam ko smrt, neprestano se tresem, ne uspjevam si uvijek koordinirat pokrete kako treba, još sam onda nervoznija jer sam u strahu oko toga dal drugi to primjecuju pa sam još smotanija i paranoicnija.
Ne znam. Uzasno sam neznamšta, najrade bi da nestanem. Ne da se ubijem, nego da samo nestanem nekako, ali da niko ne primjeti moj nestanak. Samo da mene nema, a da sve drugo ostane isto.

Perzijka
23.08.2011., 16:34
KBC Zagreb
10000 ZAGREB

ja sam promjenila mišljenje o njemu..sad mi je baš ok., sve što je u medijima iiznosi je točno, zaključujem da je to doktor s puno znanja i bez dlake na jeziku.šteta što ne znam gdje drži predavanja ili tak nešto da se može slušat

Sacreus
23.08.2011., 17:05
ja sam promjenila mišljenje o njemu..sad mi je baš ok., sve što je u medijima iiznosi je točno, zaključujem da je to doktor s puno znanja i bez dlake na jeziku.šteta što ne znam gdje drži predavanja ili tak nešto da se može slušat

Da, nakon sto je pobrao par prijava, a struka ga vise nije mogla pravdat, prisilili su ga da bira sto ce trabunjat u javnosti :cerek:

sf girl
24.08.2011., 11:29
Da, nakon sto je pobrao par prijava, a struka ga vise nije mogla pravdat, prisilili su ga da bira sto ce trabunjat u javnosti :cerek:

za što je dobio prijave?

Sacreus
24.08.2011., 11:46
Zbog javnih izjava kako lijeci homoseksualnost, kako je to bolesti i sl.

femmelatin
24.08.2011., 14:24
E sada, ja bih opet nekog, jel, da je besplatan, i da ima volje pozabavit se s menom. + iz nekog razloga jako se bojim tabletiranja. Ne zelim nekog ko ce mi propisat 101 tabletu i rec mi da dolazim svako 2.tjedan. mislim da mi uistinu treba neko ko ce imat strpljenja i volje pogotovo jer imam pomalo odbojan stav prema psihijatrima. (

Radi se o zagrebu.
Ps. Jel dobar to korak? To što sam odlucila ic psihijatru Ili da se nastavim trudit vratit si onu staru ja ?

Dobro si odlučila. S obzirom da želiš besplatno i da želiš razgovarati, uputi se liječniku opće prakse i neka ti napiše uputnicu za jednu od Klinika ili ambulanti gdje možeš dobiti i psihoterapiju. Prvo ti piše pregled (i možda psihološko testiranje usput) a zatim i psihoterapiju, nakon što obaviš taj prvi razgovor. Pripremi se da ćeš za prvi put vjerojatno čekati duže dok te ne naruče, a dalje je lakše.
Od mjesta gdje se može na psihoterapiju jedno i najpoznatije je Klinika za psihološku medicinu na Rebru, a tvoja liječnica će možda znati i neko drugo. Ako imaš dopunsko, ne plaćaš ni participaciju.

the_angel
31.08.2011., 18:32
Ukratko, već duže vrijeme razmišljam o tome kako bih htjela da mi neka stručna osoba napravi psihološki profil (čisto iz znatiželje). Jel bi za to trebala tražit uputnicu za psihologa od svog doktora opće prakse?

Nece ti ga nitko napravit (cisto iz znatizelje)

Zašto ne?

Sacreus
31.08.2011., 18:51
Zašto ne?

Jer ga se ne radi iz takvih razloga.

Deluminator
01.09.2011., 21:50
Imam 19 godina i mislim da je došlo krajnje vrijeme da potražim pomoć. Namjeravam to učiniti već zadnjih par mjeseci, ali sam si uvijek mislila kako će postati bolje, ali ne postaje bolje. Samo još više tonem u tu crnu rupu. Krećem na faks za kojih mjesec dana i znam da imam opciju psihološkog savjetovališta za studente, ali mislim da ne mogu čekati još toliko. Zanima me kako to ide kad se javiš doktoru opće prakse? Kratka sam s novcem pa privatne ordinacije nisu baš opcija. Koliko se čeka? Iz Rijeke sam pa ako mi ima tko pobliže objasniti sve to, gdje se ide, na Sušak ili KBC Rijeka? Kakvi su zaposlenici? Ispričavam se na toliko pitanja, nesigurna sam u vezi svega. I ne bih htjela da moja obitelj sazna za to, mislim, primjećuju da nisam u redu, ali naprosto ne vjeruju u psihologiju i psihijatriju. Molila bih za bilo kakve odgovore jer me prilično strah odlaska doktoru opće prakse i ovo je priličan korak za mene jer inače ne pričam o osjećajima ni sa kime jer naprosto ne vjerujem nikome te se, shodno tome, osjećam samo gore. Ako itko može pomoći, bila bih zahvalna.
Hvala unaprijed.

Sacreus
01.09.2011., 21:52
Pa zar savjetovaliste za studente ne pocne radit kad i fax, odnosno u 9. mjesecu?

Deluminator
01.09.2011., 23:01
buduci da sam brucosica, ne trebaju li imati kakvu potvrdu o tome da sam student, tipa indeks i to (tako su mi barem rekli kad sam se prvi put raspitivala), a njega dobivam tek kasnije sljedeceg mjeseca, ali, okej, zovem ih sutra da provjerim i vidim kako i sto. Hvala na odgovoru!

Sacreus
02.09.2011., 07:54
buduci da sam brucosica, ne trebaju li imati kakvu potvrdu o tome da sam student, tipa indeks i to (tako su mi barem rekli kad sam se prvi put raspitivala), a njega dobivam tek kasnije sljedeceg mjeseca, ali, okej, zovem ih sutra da provjerim i vidim kako i sto. Hvala na odgovoru!

Hm.. nisu tako rigidni tamo, tj. bar nisu bili.. nisam zamijetio da su se promijenili... a buduci da ti treba, siguran sam da cete se dogovoriti... samo im objasni situaciju :)

tukica
07.09.2011., 08:06
Ima li netko iskustva s Brankom Lesjak iz Varazdina?

babunovich
08.09.2011., 01:16
ja sam odusto od te "stručne " pomoći

ne znam dal postoji neučinkovitija grana medicine od psihoterapije

bla , bla ajd ti sinko doma , vidim ja da tebi nije niš čim se s tobom može normalno pripovedati a da se se ne treseš i prijetiš nožem

Pringles
08.09.2011., 01:29
Ima li netko iskustva s Brankom Lesjak iz Varazdina?
Ako me sjećanje ne vara bilo je ovdje forumaša koji su imali jako dobra iskustva s njom.

rejoflajt
08.09.2011., 13:45
Ako me sjećanje ne vara bilo je ovdje forumaša koji su imali jako dobra iskustva s njom.

kaj nije "girl" bila kod nje, ak je to ta dr, ona je po njezinim riječima fantastična...

blenta
08.09.2011., 13:58

bla , bla ajd ti sinko doma , vidim ja da tebi nije niš čim se s tobom može normalno pripovedati a da se se ne treseš i prijetiš nožem

Tako je nekako mene opisala jednja psihologica unazad nekoliko godina, a ja sam pucala po šavovima. Traži dalje.

~Scarlet~
08.09.2011., 15:22

Psihoterapija nije grana medicine, a isto tako i nije za svakog, a isto tako možda ti i terapeut niste "kliknuli".
Svašta može biti.

Pringles
08.09.2011., 20:13
kaj nije "girl" bila kod nje, ak je to ta dr, ona je po njezinim riječima fantastična...
Aha, GiRL i Senior koliko znam. Koliko se sjećam iz njhovih postova spasila im je život s dobro pogođenom farmakoterapijom (i pt).

Pringles
08.09.2011., 21:57
Psihoterapija nije grana medicine, a isto tako i nije za svakog, a isto tako možda ti i terapeut niste "kliknuli".
Svašta može biti.
I to, a niti ovo dolje opisano zvuči kao psihoterapija:

ajd ti sinko doma , vidim ja da tebi nije niš čim se s tobom može normalno pripovedati a da se se ne treseš i prijetiš nožem
Nije svaki razgovor s ili odlazak psihijatru psihoterapija.

Laurax
09.09.2011., 01:53
Kod psihijatra ili psihologa uglavnom volimo otiči nakon što čujemo dobru preporuku. Da li vam se ikada desilo ili ste čuli za to da vas osoba kod koje tražite "prvu pomoć" uputi kod kolege profesionalca, najboljeg po njenim rječima jer u stvari prima proviziju po pacijentu od dotičnog?
Koliko je sve to moralno i je li kažnjivo?:confused:

Azzura
09.09.2011., 09:00
Koliko je sve to moralno i je li kažnjivo?:confused:

ako je isključivo zbog zarade onda moralno nije, a kažnjivo mislim da nije. i da je, čini mi se da bi to bilo malo teško za dokazati. recimo meni su u više navrata liječnici preporučili nekog od specijalista za kojeg smatraju da je dobar, no sumnjam da je bila riječ o nekakvim dogovorima zbog mogućeg proftita.

lorcika
14.09.2011., 01:55
zna li netko mozda koliko se ceka na rebru? :confused:
otisla bih sutra po uputnicu i odmah se probala naruciti.
cula sam da je otprilike mjesec,dva normalno,ali to je vise rekla-kazala.
hvala :)

Pringles
14.09.2011., 11:44
Dobro si čula. Do dva mjeseca je neki prosjek. Naravno, uvijek se može zalomiti da se čeka kraće. Ali i duže.

Mojomojave
16.09.2011., 19:06
Dobra večer,

Naime, ja sam mlada studentica, i tražim dobroga psihologa u Zagrebu. Rado bih išla na kognitivno-bihevioralnu terapiju jer se već tri godine hrvam sa depresijom. Kažem hrvam, a ne borim, jer sam neko vrijeme išla na takvu terapiju psihologu u jednom manjem mjestu, čovjek mi je strašno puno pomogao, no kroz prošlih godinu dana kada sam bila odličnog stanja uma (da tako kažem) dogodile su se neke stvari koje su me strašno pogodile... još uvijek se događaju i tražim pomoć jer sam svjesna kako zbog depresije imam iskrivljenu percepciju stvarnosti. Odnosno, kako se kaže, u strahu su velike oči. I to se meni sada događa, najmanja sitnica me može izbaciti iz takta i uznemiriti.

Nestaje mi snage, živim sa konstantim grčem u želudcu. A želim raditi na sebe i izvući se iz ovoga, želim živjeti svoj život, pogotovo jer studiram ono što volim, ali me strah svega. Brinem kronično oko svega, ne spavam... ne znam što da radim.

Grizem se i oko toga što nemam novca plaćati psihologa, no opet ne znam ni kako se cijene kreću. Kod prethodnoga nisam plaćala, on je radio besplatno. Žao mi je što sam sve i svašta natrkeljila ovdje, ali si zaista želim pomoći, molim vas ako ikoga znate da me uputite. Javila sam se ovdje http://kognitivno-bihevioralna-terapija-akm.hr/ ali mi se nitko nije javljao (na mail). Osjećam se bez snage, a želim imati snage suprotstaviti se određenim strahovima, situacijama, a i ljudima koji me konstantno krešu. A ne mogu se natjerati jer me strah, i onda konstantno trpim. Ne želim više biti mučenik :(

Ako ikako može pomoći, jako hvale psihoterapeute u Domu zdravlja u Runjaninovoj (Morović - Gestalt), kao i Igora Filipčića na Rebru... sve na uputnicu! I ne bi se trebalo predugo čekati:) A opet s druge strane čula sam za neku tetu Ana Gregl na plaćanje (300 kn, čini mi se), koja te navede da vizualiziraš zvijezdu, kojoj ćeš prenijeti, ali i koja će upiti sve tvoje loše osjećaje i strahove :504:

Lindelia
01.10.2011., 21:05
molim preporuku i savjet gdje i kome otići s problemom postporođajne anksioznosti http://www.google.hr/search?q=postnatal+anxiety&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a

i da ne moram predugo čekati jer mi je stvarno potrebna pomoć.

po mogućnosti da je na uputnicu (ili jako povoljan privatnik)

~Scarlet~
02.10.2011., 09:51
molim preporuku i savjet gdje i kome otići s problemom postporođajne anksioznosti http://www.google.hr/search?q=postnatal+anxiety&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a

i da ne moram predugo čekati jer mi je stvarno potrebna pomoć.

po mogućnosti da je na uputnicu (ili jako povoljan privatnik)

A odakle si i koliko ti znači "predugo čekati"?:)

Lindelia
02.10.2011., 17:57
A odakle si i koliko ti znači "predugo čekati"?:)

ups, pa da, nisam napisala odakle sam. zagreb.
predugo čekati... pa, ono, mjesec, dva... :(
što prije, to bolje.

~Scarlet~
03.10.2011., 15:27
ups, pa da, nisam napisala odakle sam. zagreb.
predugo čekati... pa, ono, mjesec, dva... :(
što prije, to bolje.

Upravo toliko ti se čeka ako ideš na uputnicu. Raspitaj se u svojem Domu zdravlja, možda ordinira psihijatar, pa možda tamo uspiješ ranije dobiti termin nego u nekoj od bolnica.
Privatnici ti uglavnom naplačuju 300-400 kn po seansi.
Ukoliko ti bude loše, uvijek se možeš javiti u nadležnu Hitnu psihijatrijsku ambulantu, ali od njih ne očekuj psihoterapiju niti neke duge razgovore.:D

Lindelia
04.10.2011., 08:50
doktorica mi je preporučila dr. jadrana morovića (dom zdravlja centar), a ja sam prije išla kod dr dekleve na čije je mjesto došao dr. goran babić... pa ću zvati oba da vidim kad bih mogla dobiti termin.

ja bih , međutim, voljela ići kod kognitivno-bihevioralnog terapeuta jer je, čini mi se, takva vrsta terapije jako uspješna u liječenju anksioznosti. (pogotovo zato što dojim pa je upitno da li bih smjela uzimati antidepresive - koliko vidim, vani daju - zoloft je lijek izbora u taom slučaju - no kod nas baš i ne).

ima tko KBT terapeuta za preporučiti?

Pringles
04.10.2011., 10:52
KBT terapeuta na uputnicu ćeš teško naći.

Za KBT mogu preporučiti Modus (plaća se):
http://www.dpp.hr/hr/onama.php

Također, o mogućnostima i potrebama farmakološkog liječenja bi se trebala posavjetovati s liječnikom koji ti onda može preporučiti adekvatan lijek.

Lindelia
05.10.2011., 00:36
KBT terapeuta na uputnicu ćeš teško naći.

Za KBT mogu preporučiti Modus (plaća se):
http://www.dpp.hr/hr/onama.php

Također, o mogućnostima i potrebama farmakološkog liječenja bi se trebala posavjetovati s liječnikom koji ti onda može preporučiti adekvatan lijek.

hvala ti... a jel znaš možda koliko se plaća?
nekad davno sam bila u modusu par puta... mislim da sam nešto simbolično platila jer sam bila srednjoškolka. sad sam službeno još studentica (imam još jako malo do diplome)... ne znam ima li to veze?

da, naravno da ću se posavjetovati s liječnikom. zato i želim ići kod psihijatra, jel.

inače, zvala sam i dobila termin za mjesec i pol kod dr babića :eek: :( :cry: kako da ja preživim ovako još mjesec i pol?! :cry: (a ne smijem uzeti anksiolitik zbog dojenja.)

sutra zovem još runjaninovu i baštijanovu... :eek:

pa što se to dogodilo unazad nekoliko godina?! prije se nije toliko čekalo kod psihijatra. :eek:

WandaTheFamous
05.10.2011., 08:51
Molim savjet/preporuku.

Mislim da spadam pod Rebro, po onoj raspodjeli pripadnosti bolnicama.
Ne želim ići privatno, imam dovoljno vremena da trošim na čekanje.
Kome da se naručim, da li je dovoljno priložit uputnicu ili moram se naručit baš kod određenog liječnika.

Trebam nekoga tko odrađuje psihoterapiju, treba mi netko za razgovor, ne samo nekoga tko dijeli tablete.

Hvala

Lindelia
05.10.2011., 10:19
ajme ovo je strašno... još je za dr babića i najkraće čekanje. zvala sam još i dom zdravlja siget i runjaninovu... svi kažu krajem 11. mjeseca :504:

Pringles
05.10.2011., 10:20
hvala ti... a jel znaš možda koliko se plaća?
nekad davno sam bila u modusu par puta... mislim da sam nešto simbolično platila jer sam bila srednjoškolka. sad sam službeno još studentica (imam još jako malo do diplome)... ne znam ima li to veze?

Za individualno savjetovanje ili individualnu terapiju cijena je 250kn/h. Na stranicama (FAQ) im piše da ne postoji popust za studente, ali najbolje da ih nazoveš i provjeriš.

S obzirom da si studentica, na Filozofskom postoji besplatno savjetovalište za studente u kojem pokrivaju različitu problematiku. Ne znam jesu li isključivo za studente Filzofskog, raspitaj se u vezi toga, pa ti možda mogu pružiti nekakav oblik suporta dok ne uspiješ doći do liječnika.

Lindelia
05.10.2011., 10:30
znam da postoji savjetovalište na ffzg, ali radi se o postporođajnoj anksioznosti koja baš i nije čest problem u studentskoj populaciji, pretpostavljam, pa na njih nisam ni pomišljala...

hvala na savjetima! provjerit ću modus i eventualno savjetovalište ako baš ne bude drugog rješenja.

Pringles
05.10.2011., 10:46
znam da postoji savjetovalište na ffzg, ali radi se o postporođajnoj anksioznosti koja baš i nije čest problem u studentskoj populaciji, pretpostavljam, pa na njih nisam ni pomišljala...
Zato sam i napisala da možda mogu pružiti nekakav suport dok čekaš.

Ako ti bude jako loše, Scarlet je predložila opciju hitne kao i što možeš od njih očekivati.
Ja mogu dodati još i Centar za krizna stanja na Rebru.

Lindelia
05.10.2011., 11:25
hvala. :)

zainteresirana sam i za povoljnog privatnika ako tko ima za preporučiti...

Pringles
05.10.2011., 11:42
Mislim da spadam pod Rebro, po onoj raspodjeli pripadnosti bolnicama.

Kome da se naručim, da li je dovoljno priložit uputnicu ili moram se naručit baš kod određenog liječnika.

Trebam nekoga tko odrađuje psihoterapiju, treba mi netko za razgovor, ne samo nekoga tko dijeli tablete.
Psihoterapiju rade na Klinici za psihološku medicinu.

Nazovi Kliniku i naruči se za prvi pregled. Ne moraš kod određenog liječnika.
Na termin se čeka cca 2 mjeseca.
Na pregled trebaš donijeti uputnicu koju će ti dati tvoj liječnik opće prakse.
Nakon prvog razgovora ćeš se s psihijatrom dogovoriti što i kako dalje.

Lindelia
05.10.2011., 20:36
jej, uspjela dobiti termin za 2 tjedna u domu zdravlja željezničara i za tri u runjaninovoj kod dr škrinjarić... sad se pokušavam odlučiti kamo da odem.

jel zna tko kakvi su psihići u domu zdravlja željezničar (nisam ni skužila kod koga sam naručena - dvije doktorice rade) odnosno kakva je dr škrinjarić u runjaninovoj?

blenta
05.10.2011., 22:19
Ja bi na tvom mjestu otišla i na jedan i na drugi termin pa prema tome vidjela koji izabrati.

Lindelia
05.10.2011., 22:22
hehe, da... ali ne mogu jer imam samo jednu uputnicu :)

jednokratni nik
06.10.2011., 14:41
jej, uspjela dobiti termin za 2 tjedna u domu zdravlja željezničara i za tri u runjaninovoj kod dr škrinjarić... sad se pokušavam odlučiti kamo da odem.

jel zna tko kakvi su psihići u domu zdravlja željezničar (nisam ni skužila kod koga sam naručena - dvije doktorice rade) odnosno kakva je dr škrinjarić u runjaninovoj?

daj imena ovih iz zeljeznicara pa da guglamo. one su relativno nove tamo (oko godinu dana) koliko znam, prije su radili drugi ljudi. za skrinjaric nisam sigurna al cini mi se da je netko s foruma pisao o njoj da nema bas vremena.

lllabelo
19.10.2011., 10:39
Znate li možda kakvog dobrog bračnog terapeuta, psihologa/psihijatra za probleme u vezi, ili kakvo bračno/predbračno savjetovalište na području Zagreba ili Splita?

Hvala vam.

Azzura
19.10.2011., 19:06
ja sam ti svojevremeno bila u obiteljski centar u zg, oni imaju to bračno savjetovanje. nazoveš i naručiš se.
što se splita tiče, pretpostavljam da i tamo ima nešto od toga samo ne znam točno ni gdje ni što (u split sam došla već rastavljena, pa mi više nije trebalo :zubo:)

Katriana
23.10.2011., 19:11
ovako, trebala bi preporuku za nekog od strucnjaka.
skupilo se podosta stvari u posljednje vrijeme i mislim da je dosao trenutak da se nekome javim.
molim preporuku za psihijatra ili psihologa, da li uzeti uputnicu pa se negdje naruciti ili mozda privatno? koliko se krecu cijene privatnih psihologa i savjetovanja? nadalje cula sam da na filozofskom postoji psiholog kojem se moze obratiti-tj studenti imaju tu privilegiju pa obzirom da sam vanredni student i ne studiram na filozofskom imam li ikakva prava na to?
hvala

Sacreus
23.10.2011., 19:50
Cijene privatnika se krecu 200kn naviše (pa i do 150€ :cerek:)

Katriana
23.10.2011., 20:20
ok, to je previse. mislim cijenim rad i trud al nemam tih para. a prek zdravstvenog imate nekog za predlozit? po mogucnosti zenska osoba.

Sacreus
23.10.2011., 20:21
ok, to je previse. mislim cijenim rad i trud al nemam tih para. a prek zdravstvenog imate nekog za predlozit? po mogucnosti zenska osoba.

Prouci malo thread unatrag, imas preporuka, savjeta... koliko zelis :)

~Scarlet~
02.11.2011., 19:50
Pozdrav. Gdje mogu otici kod psihologa radi utvrđivanje jedne dijagnoze? (privatnika) Iz Zagreba sam.

Psiholozi nisu ovlašteni davati dijagnoze.

DokleViše
06.11.2011., 20:14
Privatni psihijatri u Zg? Cijene pregleda (drugog mišljenja) i preporuke?

DokleViše
07.11.2011., 01:24
Privatni psihijatri u Zg? Cijene pregleda (drugog mišljenja) i preporuke?

Molim vas da mi pomognete. Stvarno nemogu. Nemogu spavati, nemogu na miru disati i srce me stalno svrbi, boli, škaklja. Jučer kada sam drapio igru sa bratom mi je puls skočio na valjda 150! Čuo sam ga i kroz slušalice i hoću da ga iščupam van koliko ga osječam. Malo se smirim i čim nešto bezvezno dođe prestrašim se ko smrti. Pa dajte, neću da riknem ovako mlad od srca! Imali koji privatni psihijatar koji bi mi mogao pomoći? Treba mi brzo dok srce ne eksplodira. Ne da mi se pisati sve ponovno. Piso sam na temi psihofarmaci. Pardon na duplom postu, no sav sam uspaničen. molim nekakav odgovor kroz 12 h. Hvala!

Aedona
07.11.2011., 10:59
Molim vas da mi pomognete. Stvarno nemogu. Nemogu spavati, nemogu na miru disati i srce me stalno svrbi, boli, škaklja. Jučer kada sam drapio igru sa bratom mi je puls skočio na valjda 150! Čuo sam ga i kroz slušalice i hoću da ga iščupam van koliko ga osječam. Malo se smirim i čim nešto bezvezno dođe prestrašim se ko smrti. Pa dajte, neću da riknem ovako mlad od srca! Imali koji privatni psihijatar koji bi mi mogao pomoći? Treba mi brzo dok srce ne eksplodira. Ne da mi se pisati sve ponovno. Piso sam na temi psihofarmaci. Pardon na duplom postu, no sav sam uspaničen. molim nekakav odgovor kroz 12 h. Hvala!

Za pocetak, mozes se obratiti svom lekaru koji te moze uputiti dalje psihijatru... ne znam nikoga konkretno koga bih preporucila od privatnih psihijatara (nadam se da ce te neko uputiti)...ali probaj da potrazis registrovane privatne psihijatrijske ordinacije na netu...u svakom slucaju, nemoj sam uzimati nikakve lekove jer mogu pogorsati simptome anksioznosti ako se ne uzimaju pravilno.

Cini mi se da su ljudi pisali o iskustvima sa privatnim psihijatrima i psihoterapeutima na depresija.org forumu, pa mozda tamo mozes pronaci neke korisne preporuke... Nisam sigurna koliko je ovo od pomoci...ali moze biti bar prvi korak... Puno pozdrava :)

DokleViše
07.11.2011., 12:13
Za pocetak, mozes se obratiti svom lekaru koji te moze uputiti dalje psihijatru... ne znam nikoga konkretno koga bih preporucila od privatnih psihijatara (nadam se da ce te neko uputiti)...ali probaj da potrazis registrovane privatne psihijatrijske ordinacije na netu...u svakom slucaju, nemoj sam uzimati nikakve lekove jer mogu pogorsati simptome anksioznosti ako se ne uzimaju pravilno.

Cini mi se da su ljudi pisali o iskustvima sa privatnim psihijatrima i psihoterapeutima na depresija.org forumu, pa mozda tamo mozes pronaci neke korisne preporuke... Nisam sigurna koliko je ovo od pomoci...ali moze biti bar prvi korak... Puno pozdrava :)

Oćeš reći niti ove koje imam za navodnu shizofreniju? Rispolept i Depakine (za mood stabilizing)? Zaista užas... Hvala Aedona. Još uvijek čekam neku preporuku na pvt. A da, bude m pogledao portal.

Aedona
08.11.2011., 12:06
Oćeš reći niti ove koje imam za navodnu shizofreniju? Rispolept i Depakine (za mood stabilizing)?

Samo da budem sigurna da smo se razumeli: kad sam rekla da ne treba uzimati lekove samoinicijativno, mislila sam da se ne smeju uzimati bez konsultacija sa lekarom...ako ih je lekar preporucio i prepisao, onda se svakako moraju uzimati po prepisanom rasporedu.
Za sve dileme oko odredjenog leka, najbolje je razgovarati sa lekarom koji ih je prepisao.

Ako, pak, samo mislimo da nam je potreban lek, onda se treba obratiti psihijatru i konsultovati sa njim, a nikako sam uzimati lekove za koje smo culi od prijatelja i sl. Na to sam mislila :)