PDA

View Full Version : Testovi za trudnoću - združeni topic

stranice : [1] 2

Urica
22.11.2005., 13:34
Cao svima.
Nova sam no forumu koji citam vec duze vrijeme, ali nekako nisam imala potrebu da se registrujem, jer na svako moje pitanje obicno neko postavi slican topic...tako da nisam imala potrebu za tim.
Medjutim sada imam. Unaprijed se izvinjavam ukoliko je ovakva tema bila:D

Suprug i ja planiramo jednu malu bebu:D
U braku smo godinu dana, i napokon smo shvatili da bismo oboje htjeli jednog malog bebaca.

Posljednja menstruacija ni je bila 1.11. (prvi dan), cim je prosla, a pogotovo u plodnim danima j.... smo se kao zeke (ne brzo:D vec stalno:D

moja sljedeca mestruacija bi trebala biti 30.11. ili 1.12.

Znam da ne uspije svakome iz prve, i nismo proptereceni s time...vodimo ljubav kada god nam padne na pamet i kada smo rasplozeni, ne vodimo ljubav po nekom rasporedu, to nam je nekako glupo. Ali da je ljepse voditi ljubav sa nekim ciljem...jeste.

Medjutim gdje je problem. U meni, naime ja sam juce (pametnica) otisla u apoteku i kupila test. Lijepo sam objasnila zeni u apoteci da mesnstruaciju trebam dobiti tek za 8 dana, i pitala da li postoji test koji bi sada dva dana nakon plodnih dana mogao utvrditi da li sam trudna.

Ona mi je rekla da svaki test cim postoji bar "mala trudnoca odma pokaze".:confused:
Zbunjen, jer to nisam znala, znala sam da mora bar 1 dan da kasni da bi se utvrdila...
kupila sam test koji mi je teta dala, dosla kuci vidjela da na njemu pise da otkriva trudnocu bar jedan dan nakon dana kada je menstruacija trebala doci. Nema veze ipak sam htjela probati i po prvi puta u zivotu uradila test.
To su bili šokovi.

. Kao budala saM gledala u kvadratic broj 2 koji oznacava da li sam trudna ili ne. Kvadratic broj 1 me nije ni interesovao. Nisam znala da oba prozorcica poroze, pa tek se onda pojave crtice i nestane roza boja. Ajme kada sam vidjela roza boju u kvadraticu 2 mislila sam da cu da umrem od sreca tresla sam se, a onda je nestala skroz i pojavila se samo crta u kvadraticu 1.
svijet mi se srusio, mrzila sam samu sebe zasto sam kupila test.

E drage moje naime, ja sam sebi sada lijepo objasnila da je prerano da test pokaze da li sam trudna 8 dana prije menstruacije, i jos sam ga radila oko 6 sati poslijepodne, a ne ujutro i normalno da je negativan. Tako da ja ipak mislim da sam trudna
:D :D
nadam se da jesam:)
a ovaj rezktat testa ima male sanse da je tacan... je li tako? obzirom na to kada sam ga radila.

violent_femmes9
22.11.2005., 13:47
ajd se ti fino skuliraj

nemoj raditi testove unaprijed, jer koncentracija beta-HCG-a (to je hormon koji detektira taj test i prisutan je u urinu u slucaju trudnoce) razlicita je u razlicitim uzorcima urina. obicno se preporuca uzeti prvi jutarnji urin, jer je najkoncentriraniji.

testovi za kucnu upotrebu zbilja mogu biti prilicno osjetljivi (iako ne znam za neki koji bi bio pozitivan par dana nakon zaceca) ali sto ti to znaci kad ne znas je li koncentracija HCG-a u tvom uzorku dovoljna da je ijedan test na svijetu detektira? sto ako test bude pozitivan ali onda se zametak ne implantira i dobijes menstrualno krvarenje (tzv. "kemijska trudnoca")? to se sve desava zdravim, mladim zenama i nije patoloski.

imas puno dobrih i informativnih sajtova:
www.roda.hr
www.mama-mami.com
www.trudnoca.net
www.poliklinika-harni.hr

da spomenem samo neke. beba ce doci kad joj bude odgovaralo, ne forsiraj nista!

Desiree
26.11.2005., 11:33
Beta se vadi iz krvi tek 10 dana nakon (ocekivane) oplodnje, nema sanse da ti bilokoji kucni test pokaze radije, posebno ne s popodnevnim urinom.

Lijepo ti pricekaj 1.12., naspavaj se, ujutro se probudi i probaj s privm jutarnjim urinom :)

Sretno!
:w

Modesti
26.11.2005., 12:13
Dobro ti žene kažu.
I ako test ne pokaže trudnoću nemoj se izbedirati previše.Ja sam par godina pokušavala zatrudniti ( a već sam majka) i nikako nije išlo.Prošli smo sve preglede i rekli su nam da smo zdravi ko dren i da možemo imati još djece koliko želimo.I tako smo pazili na plodne dane, radili testove i opet ništa.A onda smo imali nekakvih problema nevezanih za familiju i nismo više računali plodne dane i nismo uopće mislili na to i naravno da sam ostala trudna.Zato se nemoj previše opterećivati ( znam kako je to kada gledaš u jebeni prozorčić i očekuješ crticu , a nje nema i kako se poslje jadno osjećaš da ne kažem očajno) i sve će biti u redu.Ako nisi sada trudna biti ćeš drugi put.Samo naprijed i bez opterećivanja.Sretno:w

Sopor
27.11.2005., 18:18
Ja sam radila test trudnoće par dana nakon ovulacije, tj. začeća - by doctors order, i test je pokazao negativno. Da bi tjedan dana nakon kašnjenja menge, taj isti mjesec, tog istog začeća - pokazao pozitivno. Ne brigaj, još uvijek može biti trudnoća. Ali rekla si da niste opterećeni, pa takvi i ostanite. ;)

Urica
29.11.2005., 13:43
Hvala svima na odgovorima, kao i na stranica koje su mi preporucene da citam.

Menstruaciju jos uvijek nisam dobila, naravno ako racunam da mi je najkraci razmak bio 28 dana onda nije dosla, 29 isto nije dosla...30 dana (sto je nadjuzi razmak izmedu dvije) onda tek sutra...nadam se da nece ni doci.

Imam neke simptome kao pred menstruaciju: jako bolne grudi, velike grudi, bolovi u trbuhu neki cudni.... tako da me je strah da mozda nisam trudna:(

Po Plivinom kalndaru ovulacije (razmak 30 dana sam bila ukucala)
test na krv sam mogla uraditi 27.11., a test na urin 29.
Sada me interesuje sljedece: Test na urin--da li je moguc i test kucni ili moram lijecniku, obzirom da mi menst. ne kasni jos uvijek

Jutros sam na prvi urin ujutro uradila test i bio je neg :cry: :cry:
Recite mi molim Vas, da li ima sanse da je test bio pogresan. Jer ako trebam dobiti (30.11 ili 1.12.) kada se uzme najduze razdoblje, ispada da sam test radila, a da mi menstruacija jos ne kasni.

BigMama
29.11.2005., 13:59
Ajjde smiri se, sačekaj još par dana i ako ti menstruacija ne dodje napravi test. Nemaš ništa od preuranjenih testova, osim bacanja novca u vjetar

Urica
29.11.2005., 14:57
Bigmama tako bih volila da je bacanje para, samo da testovi nisu tacni.
A obecala sam sebi da cu cekato do 1.12.
osim ukoliko ne dobijem menstruaciju, onda necu morati cekati :( :(

oona
30.11.2005., 08:57
Urice, ne ocajavaj i ne pozuruj Majku prirodu.
Tvoje bebe tebe cekaju.

Sretno, sve ce biti u redu, ako ne ovaj mjesec, onda iduci... bebe same biraju svoje vrijeme.

Urica
30.11.2005., 15:14
oona kaže:
Urice, ne ocajavaj i ne pozuruj Majku prirodu.
Tvoje bebe tebe cekaju.

Sretno, sve ce biti u redu, ako ne ovaj mjesec, onda iduci... bebe same biraju svoje vrijeme.

Draga oona,

znam,
i znam da ne odlucujem ja niti moj muz kada cu imati bebu, vec dragi Bog.
Zna da ce mi dragi Bog poslati bebu, onda kada bude mislio da je najbolje za nas dvoje.

Ali se ne mogu oduprijeti silnim zeljama, niti svome srcu

violent_femmes9
30.11.2005., 15:25
pa ako se ne mozes oduprijeti svojim zeljama, onda bi mozda bilo dobro da razmotris odluku da uopce budes roditelj ;)

ok, ovo je bilo grubo, ali grubo je i tvoje razmisljanje:

"u braku smo godinu dana, evo sad smo odlucili da zelimo jednu malu bebu" (kao da drugi odlucuju da zele samo tri velika frizidera) :D

"hocu sad bebu pa sam napravila test unaprijed"

etc etc

malko si previse nabrijana na iracionalno. prihvati se knjiga/interneta i sto ti je vec dostupno, pa pokusaj, za pocetak, skuziti kolike su uopce sanse da zacnes u jednom ciklusu

dalje, kolike su uopce sanse da se zaceta trudnoca odrzi do 5.-6. gestacijskog tjedna

zatim, kolike su sanse da se trudnoca odrzi do pocetka drugog trimestra (jesi li uopce napravila prekoncepcijsku obradu, mozda imas neku bakteriju, mozda nemas ovulaciju svaki mjesec - sve stvari koje se povremeno dogadjaju potpuno zdravim i mladim zenama)

ostatak: imas muza, volite se, seks je super - uzivajte i shevite se. to je puno ljepse od "pravljenja jedne male bebe"

ko-zna-koji puta na ovom topicu: beba (ili bebe) ce doci kad im se spukne

margarita
30.11.2005., 16:18
Urice,

fakat se trebash smiriti malo

mi evo vech skoro godinu dana pokushavmo pa nishta...shat mislish kad bi svaki mjesec tako panicharila...pa do sad bih se sjebala nachisto

probaj ne misliti na brojeve i dane i testove

Dorky
30.11.2005., 21:51
Sretno svima!!!:Sex: :trio:

Rita
13.12.2005., 22:53
A gle nekima i uspije;) tempirano iz prve. Sad cu vam za mjesec dva javit da li je opet uspjelo,hehe.
Mada nije nis cudno da malo duze potraje.
Urica, sta je bilo?
Svima koji pokusavate zelim PUUUUUUUUUNO srece i da sto prije budete debele.

margarita
15.12.2005., 13:17
Tinkili kaže:
dvije i pol godine pa ništa....

ali izuzetno me zabavljaju ovakve teme i ljudi koji su se eto odlučili taj i taj mjesec začeti bebu :D

bash - kao da je to odlazak frizeru

ima ih koje zatrudne iz prve - ima ih koje zatrudne neplanirano - ali ne treba panichariti ako ti ne uspije iz prvog ili deseteog

Tinkili - sretno - drzhim ti palcheve :top:

traxdata
15.12.2005., 18:43
violent_femmes9 kaže:
malko si previse nabrijana na iracionalno. prihvati se knjiga/interneta i sto ti je vec dostupno, pa pokusaj, za pocetak, skuziti kolike su uopce sanse da zacnes u jednom ciklusu

potpisujem :D
malo se informiraj o spolnom ciklusu, hormonima i tako..
nauči nešto za početak..
i tete u apoteci ne zanima kad si imala zadnju mengu i kad ju trebaš opet dobiti;)

Tinkili
19.12.2005., 19:45
Iako sam prije nekoliko dana na ovoj istoj temi rekla kako vec dvije i pol godine pokusavamo i nista................

jutros ugledam PLUS na testu

:jumping:

jos od veselja ne mogu doci sebi

te@
16.05.2006., 12:04
Evo da krstimo novi podforum s prvim topicom. :D

Blogerica crna mamba je napravila komparativnu analizu dotičnih testova (http://http://crnamamba.blog.hr/arhiva-2006-05.html#1621075898). Svaka čast na poslu, je se istrošila. :D

Po njoj to ovako izgleda:

testirano na 12 dana poslije ovulacije(dpo) (3 dana prije m) u istoj mokraći:

clearblue~cca 90 kn......slaba plava linija odmah vidljiva
gravignost~ cca 60 kn.......nema linije nikakve
gravignost mini~ cca 25 kn.......nema linije nikakve
baby check~ cca 19 kn........slaba crvena linija vidljiva nakon 2 minute
intim plus~ cca 66 kn......plus crveni slabo vidljiv

testirano 13 dpo u istoj mokraći:
clearblue~ cca 90 kn......slaba plava linija odmah vidljiva

testirano 15 dpo (dan menzesa) u istoj mokraći:
clearblue~cca 90 kn......plava linija odmah vidljiva
intim plus~ cca 66 kn......plus crveni odmah vidljiv

testirano 2 dana nakon izostanka menge :
gravignost mini~ cca 25 kn.......jedva vidljiva mikroskopska linija

Da čujem vaša iskustva, te preporuke. :hekla:

Ava Adore
16.05.2006., 12:11
Ne znam im imena, jedan je bio gravignost mislim...

I nisam ga nikad radila tako, 3 dana prije menstruacije niti je ijedan bio pozitivan da bih znala reći nakon koliko dana se pokazala druga crtica. :D

Znam samo da piše na većini testova da rade već nakon jedan dan kašnjenja menstruacije, a neki se mogu raditi i u bilo koje doba dana, što ti treba ako kao ja ideš raditi test navečer...ili u ponoć :rofl:

plavva
16.05.2006., 12:13
clearblue rula!:D
odmah mi je sve pokazao, iste sekunde:D

plavva
16.05.2006., 12:14
Ne znam im imena, jedan je bio gravignost mislim...

I nisam ga nikad radila tako, 3 dana prije menstruacije niti je ijedan bio pozitivan da bih znala reći nakon koliko dana se pokazala druga crtica. :D

Znam samo da piše na većini testova da rade već nakon jedan dan kašnjenja menstruacije, a neki se mogu raditi i u bilo koje doba dana, što ti treba ako kao ja ideš raditi test navečer...ili u ponoć :rofl:

ili u zahodu birca:rofl:

da, da, sve mi je poznato:D

BigMama
16.05.2006., 12:38
:eek: koliko ste vi love bacile na testove. Ja sam svaki put do sada usla u apoteku i kupila test po principu "Dajte mi najjeftiniji".

Zadnji test,Step Quick direct - 15,00 kn, prvi dan kasnjenja menge, napravila sam ga na poslu u sred dana i zeljena crtica se pokazala odmah.

crtica
16.05.2006., 12:40
:eek: koliko ste vi love bacile na testove. Ja sam svaki put do sada usla u apoteku i kupila test po principu "Dajte mi najjeftiniji".

Zadnji test,Step Quick direct - 15,00 kn, prvi dan kasnjenja menge, napravila sam ga na poslu u sred dana i zeljena crtica se pokazala odmah.

Pa ako NE želiš biti trudna, onda ti ipak nije lova najbitnija, već točnost što je prije moguće :zubo:

Intim plus, ginić mi je jednom prilikom objašnjavao kako je pouzdan.

Ava Adore
16.05.2006., 12:41
ili u zahodu birca:rofl:

da, da, sve mi je poznato:D
vidiš, u bircu još nisam radila :rofl:

ali u pol 3 ujutro jesam :D

Ava Adore
16.05.2006., 12:42
Pa ako NE želiš biti trudna, onda ti ipak nije lova najbitnija, već točnost što je prije moguće :zubo:

Intim plus, ginić mi je jednom prilikom objašnjavao kako je pouzdan.Pa i ako jako ŽELIŠ biti trudna pa kad ne možeš čekati ti je bitna točnost i nije ti žao love :D

magic blue
16.05.2006., 14:06
neki se mogu raditi i u bilo koje doba dana, što ti treba ako kao ja ideš raditi test navečer...ili u ponoć :rofl:

ponoc i minuta su tehnicki sljedeci dan pa se smatrati jutrom :zubo:

koalica
16.05.2006., 21:20
ne sjećam se imena ali još mi nije menga kasnila, a bila sam uvjerena da sam trudna, mislim da je bio intim plus, plusić se pojavio nakon 2 sekunde vrlo jasno vidljiv

Tija
16.05.2006., 21:52
Te@, ima šta novo kod tebe? :D

te@
16.05.2006., 22:41
Te@, ima šta novo kod tebe? :D

0 bodova.
Na Intim Plus jedan veliki minus. :(
Al ne predajem se ja. :D

Nego, meni je moj doktor rekao, a u njeg imam puno povjerenje jer sam kod njega cca 11 godina i jednom mi je skoro glavu spasio - da su ti svi testovi ono "isto sranje - samo drugo pakovanje".

Odnosno, da je još najbolje kupit one najjeftinije, jer svi funkcioniraju po istom principu i što su skuplji u principu samo plaćamo "pakiranje" iliti fancy izgled.

Zmijica
17.05.2006., 14:33
Intim plus vec 10 godina koristim :zubo:
Sve skupa.... 7 puta (5 puta sam htjela -, 2 puta +)
Jos dok je bio s onom kapaljkom. Koja mi je BTW puno bolja od stapica. Sam jednom sam piskila direktno po stapicu i usrala sam cijelu kupaonu :rofl: Otad uvijek prvo u casu.
Nije ni najskuplji, ni najjeftiniji.
Al mi je uvijek tocno pokaz'o pa je bilo - ne mijenjaj konja koji dobiva :)

Najranije sam ga radila 12. dan nakon pretpostavljene oplodnje.
Ali s prvom jutarnjom mokracom. Bez obzira sto pise da moze bilokoja.
Ziher je ziher :zubo:

Ava Adore
17.05.2006., 14:36
Odnosno, da je još najbolje kupit one najjeftinije, jer svi funkcioniraju po istom principu i što su skuplji u principu samo plaćamo "pakiranje" iliti fancy izgled.pa naravno, 100 kuna platis onaj "lijepi" plasticni omot s dva prozorcica, a ovi za 20 kuna su trakice, pa kom se ne sviđaju trakice ili im prejadno izgledaju... :D :D

anita0018
22.06.2006., 16:11
dali mi netko može reći kolko je osjetljiv test one step po 15 kn jer na njemu uopće nepiše i dali netko zna koliko je siguran i kad se može napraviti tj.kolko mi mora kasniti?bezveze mi jke što na njemu ništa nepiše.i piše da se ponovi tek za tjedan dana ako je neg a na svima ostalima piše za tri dana ponoviti

violent_femmes9
22.06.2006., 16:17
dali mi netko može reći kolko je osjetljiv test one step po 15 kn jer na njemu uopće nepiše i dali netko zna koliko je siguran i kad se može napraviti tj.kolko mi mora kasniti?bezveze mi jke što na njemu ništa nepiše.i piše da se ponovi tek za tjedan dana ako je neg a na svima ostalima piše za tri dana ponoviti

meni je bio pozitivan dan prije kasnjenja menge, ali to ovisi o tome kad je do zaceca doslo.

Desiree
22.06.2006., 17:58
meni je bio negativan 3 dana nakon kasnjenja :zubo:

anita0018
22.06.2006., 21:02
meni je bio negativan 3 dana nakon kasnjenja :zubo:

i jesi bila trudna?

Desiree
22.06.2006., 22:32
Ne. Zato zubo smajlic na kraju :)

*Domy*
22.06.2006., 22:34
.a ja sam uzela clearblue od 85 kuna........točan je bio.......i naravno,"dokaz" upravo spava.............

violent_femmes9
23.06.2006., 09:05
zaboravila sam ti reci kako sam uopce tako rano posumnjala da sam trudna, tj. zasto sam radila test dan prije kasnjenja

naime, vec prije sam imala jednu trudnocu koja je zavrsila spontanim u 11. tjednu, pa sam nekako kuzila osjecaj

i primilo me neko kihanje, a onda sam osjetila neke misice u donjem trbuhu kako su.. ne bas bolni, ali nekako osjetljivi

i onda me to jako podsjetilo na prvu trudnocu, jer takavu fizicku senzaciju nikad prije nisam osjetila, samo u trudnoci. zakljucila sam da je sansa vrlo velika i testirala se

nego, sve i da nisi trudna ovaj mjesec, nije bed. opusti se i uzivaj u divljem seksu, kad ti moze bit :zubo:

btw, jesu li ti ista rekli, zasto je doslo do tog spontanog?

anita0018
23.06.2006., 11:47
rekla mi je da je to sasvim normalno u petom tjednu trudnoće.dala mi je kapi ergotil i pilule i tri mj.nismo smjeli raditi na bebici i sad dva mjeseca pokušavamo ali još ništa.kad se uvijek nekako potrefi da baš taj 14 ili 15 dan nemamo odnos.vjerojatno zbog toga nisam još trudna

Desiree
23.06.2006., 12:26
meni bi recimo seks najidealniji bio 15-16 dan ;)

te@
14.07.2006., 11:08
Samo da svečano objavim da kada sam otvarala ovaj topic nisam imala pojma da sam - trudna.

Danas je točno 12 tjedana, pa mislim da zaslužuje i službenu objavu. :cerek:

Cats
14.07.2006., 11:09
Sretno :cerek: :cerek: :cerek:

Nerea
18.07.2006., 07:46
Nego..ja josh kuchi chuvam clearblue....mislim iskorishten, kad sam saznala da sam trudna sa malin.....jel to bolesno..:D

Ava Adore
18.07.2006., 08:04
Nego..ja josh kuchi chuvam clearblue....mislim iskorishten, kad sam saznala da sam trudna sa malin.....jel to bolesno..:DTako bi i ja :)

te@
18.07.2006., 11:00
Nego..ja josh kuchi chuvam clearblue....mislim iskorishten, kad sam saznala da sam trudna sa malin.....jel to bolesno..:D

I ja čuvam test. A on ga je sliko i sad ima folder u kojem su fotke kronološkim redom: od pozitivnog testa do zadnjeg ultrazvuka. S datumima.
Bojim se da se ne uvati photoshopa pa malo "dotjera" dijete na uzv-u. :rofl:

E da - hvala svima, al čuvajte čestitke negdje za siječanj 2007, tad je termin.
Btw. vodenjak. :rolleyes: A nismo svi savršeni. :D :D

Tija
18.07.2006., 11:34

nije bolesno budući da sebe ne smatram bolesnom:D
Čuvam redom kako je što dolazilo:D , najprije test, pa sličice sa uzv, pa robica u kojoj su izašli iz bolnice,narukvice iz bolnice, sve čestitke i telegrame, pa pupak sa štipalicom, pa dude, pramen kose.....

Tija
18.07.2006., 11:34
Tea čestitam :kiss:

Ava Adore
18.07.2006., 11:37
Btw. ja imam sliku i negativnog testa na trudnoću, tako da, ne, niste bolesne :D :D

FridaS
18.07.2006., 12:35
Čestitam, Te@!!! :kiss:

On topic, Intim Plus, znači, ne valja :zubo:

0 bodova.
Na Intim Plus jedan veliki minus. :(
Al ne predajem se ja. :D

te@
18.07.2006., 15:00
On topic, Intim Plus, znači, ne valja :zubo:

Promjenila sam proizvođača, odjebala Plivu i Intim Plus i prebacila se na Gravignost. Možda je u tome tajna moje trudnoće. :zubo:

magic blue
18.07.2006., 20:56
nije, ja imam dva. prvi i kontrolni, ziher je ziher :mig:

magic blue
18.07.2006., 20:59
....Btw. vodenjak. :rolleyes: A nismo svi savršeni. :D :D
ja sam na granici jarca i vodenjaka i tak bi htjela da bude vodenjak :zubo:
te@, a zakaj se to tebi ne svida, po onome sto sam citala o osobinama vodenjaka cine mi se kao idealni za opstanak u danasnjem svijetu :top:

a sto se tice tajne trudnoce, i ja sam s biognostovim uspjela :zubo:

Tija
19.07.2006., 08:11
a sto se tice tajne trudnoce, i ja sam s biognostovim uspjela :zubo:

moj se zvao kuromicin:D :trk:

te@
19.07.2006., 09:09
ja sam na granici jarca i vodenjaka i tak bi htjela da bude vodenjak :zubo:
te@, a zakaj se to tebi ne svida, po onome sto sam citala o osobinama vodenjaka cine mi se kao idealni za opstanak u danasnjem svijetu :top:
:

Možda zato što imam jednog u familiji.
Ono 37 godina, "umjetnik", ni dana radnog staža, ni dana radnog iskustva. Živi materi na grbači. Filozofira. Ima diplomu faksa u džepu, ali ne želi radit. Pa se bavi umjetnošću. Kad mu se ukaže prilika da od tog bavljenja umjetnošću štogod i zaradi, onda frkne nosom jer "ne bu se on valjda komercijaliziral'". Uvijek kod frižidera i rajngle. Tuđe, naravno. Krade čarape burazu. :rolleyes:

Dosta?

Btw. wtf is biognost?

magic blue
19.07.2006., 11:19
Možda zato što imam jednog u familiji...
Btw. wtf is biognost?
a hebiga, ocito mamica dobro zaraduje, kad moze uzdrzavat "balavca od 4banke" :rofl:

biognost je mislim firma koja proizvodi trake za trudnocu. Ti si rekla da ti je trudnoca upalila s Gravignost testom, pa sam ja rekla da je moja s ovim drugim. Pa nek si cure probaju s ovim prokusanim testovima :D

Te@: kuromicin!?! nikad cula, pa di si to uopce kupila :zubo:

january
25.07.2006., 06:59
E ovako, jutros sam radila test na trudnoću jer mi menga kasni nekih 3 dana i bio je pozitivan (kupila jučer nekakav koji nije koštao niti 20 kuna). Zanima me dali se nekoj dogodilo da je radla test i da je bio pozitivan a da ipak nije bila trudna, pogotovo zato što se radi o jeftinijem testu. Inače ciklus mi traje od 30 - 35 dana.

te@
25.07.2006., 11:30
E ovako, jutros sam radila test na trudnoću jer mi menga kasni nekih 3 dana i bio je pozitivan (kupila jučer nekakav koji nije koštao niti 20 kuna). Zanima me dali se nekoj dogodilo da je radla test i da je bio pozitivan a da ipak nije bila trudna, pogotovo zato što se radi o jeftinijem testu. Inače ciklus mi traje od 30 - 35 dana.

Moj je bio vrlo jeftin i vrlo točan (one obične trakice za cca 20 kn). :D
A čak mi menga nije kasnila.
Testirala sam se 31 dan ciklusa, a inače mi ciklusi traju 30-32.

Monica.
25.07.2006., 11:51
Menga mi je kasnila tri dana,Gravignost je bio negativan,a svega par sati poslije Clearblue je bio pozitivan :cerek: .

Te@,sretno i čestitam !:lux:

january
25.07.2006., 13:12
Moj je bio vrlo jeftin i vrlo točan (one obične trakice za cca 20 kn). :D
A čak mi menga nije kasnila.
Testirala sam se 31 dan ciklusa, a inače mi ciklusi traju 30-32.

Znači to je to!?

magic blue
25.07.2006., 13:14
january, dobro nam dosla :kiss: i ja sam radila s jeftilenkama i tocno su pokazali

Nerea
26.07.2006., 06:58
nije, ja imam dva. prvi i kontrolni, ziher je ziher :mig:

i ja imam dva...clear blue i onaj mali jeftini....:o :D

Nerea
26.07.2006., 07:00

Ovaaaj rijetko kad je krivo pozitivan...:D mada je moguche ali zaaistaa rijetko...
stoga chestitam..:D

drznica
25.08.2006., 11:00
Molila bih vas pomoć, vjerujem da ste ipak vi, trudnice najveći eksperti za te testove.
Naime, imala sam od 11. 07. - 16. 07. i onda otišla na godišnji.
Na godišnjem sam neobično mudro dva puta pila pilule morning after. Te 26. 07. ponovno dobila. Do 01. 08.
Sad mi je ciklus totalno sjeban, jajnici me jako bole, opet sam bez ikakove zaštite se seksala, pa me muči... Kad bih ja mogla napraviti taj test da pokaže neke... relevantne rezultate??

O tome koliko sam glupa, molim nemojte. I sama sam svjesna toga. Jako.
Hvala

magic blue
25.08.2006., 11:13
mislim da ti je cijeli organizam posemeren jer si pila dvije pilule za redom i da nema sanse da ti niti jedan kucni test pokaze tocne rezultate. bolje odi doktoru ili jos bolje odmah odi izvaditi krvi da budes ziher
i da odmah rijesimo dilemu: zelis li ti ili ne zelis biti trudna?

drznica
25.08.2006., 12:02
mislim da ti je cijeli organizam posemeren jer si pila dvije pilule za redom i da nema sanse da ti niti jedan kucni test pokaze tocne rezultate. bolje odi doktoru ili jos bolje odmah odi izvaditi krvi da budes ziher

I ja mislim da mi je sve pošemereno! Ma ova moja koza od doktorice je na godišnjem još dva tjedna. Ali svakako ću trknuti k zamjeni. Previše me to muči.

Želim biti, ali ne sad. Više me šoraju majčinski osjećaji no paranoja, no zbilja, nije ni vrijeme ni mjesto, a bogme ni partner za to...

Thx

te@
25.08.2006., 15:48

A inače kad netko želi djecu pije toliko day after pilula? :rofl:

magic blue
26.08.2006., 12:08
A inače kad netko želi djecu pije toliko day after pilula? :rofl:
gle, svasta sam vec procitala na ovom forumu i ne bi me iznenadilo da je drznica nadri-drmnuta zenska koja zeli zatrudniti bas i samo u trenutku kad joj to odgovara
sorry drznica, samo pojasnjavam hipoteticku situaciju :mig:

Rock Star
30.09.2006., 20:05
Ja svako malo radim testove na trudnoću (paranoja), al nisam znala da to ovisi kad se radi... Ak sam trudna, pa nema veze kad se testiram, kaj ne?

alexxx
30.09.2006., 22:07
Ja svako malo radim testove na trudnoću (paranoja), al nisam znala da to ovisi kad se radi... Ak sam trudna, pa nema veze kad se testiram, kaj ne?ima veze, pa nema betahacegea u mokraći iste sekunde nakon začeća. :)

Pcelica Maja
07.04.2007., 15:43
hvala mandy

Meni je kasnila 2 dana jer dolazi točno ko švicarski sat u minutu, 3. dan sam napravila test i krivo sam ga napravila :confused: da da i to je moguće, nije bilo dovoljno tekućine tj. mokraće pa mi se nije pokazala niti jedna crtica, drugi dan sam kupila novi test, umočila test u posudicu s mokraćom i nakon 5 minuta - voila, sad sam u 13. tjednu :cerek: . Najljepši poklon u životu . Sretno tebi i tvom dragom :top:

Tashi
07.04.2007., 22:16
kod mene je to vrlo valovito, da ne kažem...meni su ciklusi od 17 do 40 dana...ali kad sam imala menstrualne bolove dva tjedna - a menge niotkuda - napravili smo test - i to clear blue - pokazao se nepogrešivimhttp://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/k050.gif

*Lubenica*
10.04.2007., 09:26
kod mene je to vrlo valovito, da ne kažem...meni su ciklusi od 17 do 40 dana...ali kad sam imala menstrualne bolove dva tjedna - a menge niotkuda - napravili smo test - i to clear blue - pokazao se nepogrešivimhttp://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/k050.gif

kod mene ista priča, samo sam imala bolove tjedan dana (svaki dan uredno furala uložak koliko sam bila uvjerena da dobivam stvari)
clearblue - plus ko kuća velik!!!!

kmis
19.05.2007., 11:31
Pomoć molim! Nakon toliko procitanih postova, zbunjena sam i ne znam koji test kupiti. Jeftiniji, skuplji, onak koji pokazuje tocnost i kod rane trudnoce???:confused:

gottcha
19.05.2007., 11:33
svejedno ti je. kako god ti džepu odgovara

iva1608
19.05.2007., 11:33
ovo i mene zanima... trebam dobiti mengu sutra ili u ponedjeljak al vrlo rado bih danas napravila test... kažu da je najpouzdaniji za ranu trudnoću Clearblue (cijena - 100kn) al ja bih ipak nešto jeftinije al ne znam jesu li ti jeftiniji za tridesetak kuna pouzdani?

kmis
19.05.2007., 11:42
ovo i mene zanima... trebam dobiti mengu sutra ili u ponedjeljak al vrlo rado bih danas napravila test... kažu da je najpouzdaniji za ranu trudnoću Clearblue (cijena - 100kn) al ja bih ipak nešto jeftinije al ne znam jesu li ti jeftiniji za tridesetak kuna pouzdani?

Eh Iva, ljekarne mislim vise ne rade, osim dezurnih, a ne znam da li ce prodat test.
Ma nama treba neki za jako rau trudnocu.

iva1608
19.05.2007., 11:43
kod mene ljekarne rade do 8 danas ... :)

kmis
19.05.2007., 11:47
kod mene ljekarne rade do 8 danas ... :)

a onda sam mozda ja zabrijala. ja sam u zg.

iva1608
19.05.2007., 11:48
a onda sam mozda ja zabrijala. ja sam u zg.

ja nisam iz zg ... al nisam baš ni daleko ;)

nina2007
19.05.2007., 11:50
Eh Iva, ljekarne mislim vise ne rade, osim dezurnih, a ne znam da li ce prodat test.
Ma nama treba neki za jako ranu trudnocu.

zašto ne bi prodale :confused:

Inače, ako sam dobro pročitala na susjednom topicu ZM ti je bila 24.4., a to je prije nekih 25 dana. E sad, ovisi kad ti je bila O...
Ako nemaš duge cikluse (moj je npr. 28) možeš već sad napraviti testić ;)

nina2007
19.05.2007., 11:52
i sigurno ima hrpu dežurnih ljekarni, po jedna u svakom dijelu grada bi trebala biti...čak i nedjeljom a kamoli danas :rolleyes:
Eto pa trk po testiće...držim vam fige :kiss:

kmis
19.05.2007., 11:59
zašto ne bi prodale :confused:

Inače, ako sam dobro pročitala na susjednom topicu ZM ti je bila 24.4., a to je prije nekih 25 dana. E sad, ovisi kad ti je bila O...
Ako nemaš duge cikluse (moj je npr. 28) možeš već sad napraviti testić ;)

Sjecam se kako sam prije 2 godine, trazila po nocnim ljekarnama pilule. Krenula sam od Frankopanske, pa u Dubravu, pa u Novi Zagreb, i svugdje su mi govorile kako ih nemaju, dok nisam dosla na Tresnjevku i onda se zena sazalila kad sam joj rekla da sam cijeli grad presla, a bilo je 2 u jutro. Pa mi je rekla kako ne smiju prodaviti nista sto nije hitno. A mozda je mislila samo na recept. Ako je tako, mogu onda u pol noci otic do ljekarne, blizu mi je dezurna.

Tako je, ZM bila je 24.04., pretpostavljam kako sam ovulirala 08.05. (sjecam se kako sam jednom bila kod ginekologa, imala sam prije neki hormonalni poremecaj, pa nisam ovulirala svaki mjesec, i onda kada jesam nije bilo 14 dana prije menge. I pitam ja njega da li se to unormalilo. Kaze on: "Stovise dok ja i vi razgovaramo, vi ovulirate iz desnog jajnika, i da sada ostanete trudni bilo bi to na desnom jajniku". E i tada na taj dan bilo mi je tocno 14 dana prije menstruacije. Inace ciklus mi je uvijek u sat tocan.
Znaci da odem kupiti test?

nina2007
19.05.2007., 12:02
...
ZM bila je 24.04., pretpostavljam kako sam ovulirala 08.05. (sjecam se kako sam jednom bila kod ginekologa, imala sam prije neki hormonalni poremecaj, pa nisam ovulirala svaki mjesec, i onda kada jesam nije bilo 14 dana prije menge. I pitam ja njega da li se to unormalilo. Kaze on: "Stovise dok ja i vi razgovaramo, vi ovulirate iz desnog jajnika, i da sada ostanete trudni bilo bi to na desnom jajniku". E i tada na taj dan bilo mi je tocno 14 dana prije menstruacije. Inace ciklus mi je uvijek u sat tocan.
Znaci da odem kupiti test?

AHA :lux:

diana11
19.05.2007., 12:43

i od 15 kuna ti je ok zapamtite test ne moze nikada biti lazno pozitivan

nina2007
19.05.2007., 13:05
sorry, mislim da nisi u pravu.
Nisam ni ja baš neki stručnjak, ali znam sljedeće:
Kućni testovi trudnoće mjere količinu ß-hCG hormona (tzv.hormon trudnoće) Ako je test pozitivan, ne mora značiti da je žena trudna. Moguća je i biokemijska trudnoća (jajašce oplođeno, ali se ne uspije implantirati u maternicu)...tako nekako :rolleyes:

kmis
19.05.2007., 13:36
Evo ja kupila clearblue. Pitam ja zenu u ljekarni da mi da neki za rano otkrivanje trudnoce, a ona meni kaze da svi rade na principu tjedan dana nakon kasnjenja. Trebam ja nju poslat na ovaj forum.
Napravit cu ga sutra u jutro, ili da sad? Taman sam se prije 15ak minuta popiskila.

nina2007
19.05.2007., 13:39
Evo ja kupila clearblue. Pitam ja zenu u ljekarni da mi da neki za rano otkrivanje trudnoce, a ona meni kaze da svi rade na principu tjedan dana nakon kasnjenja. Trebam ja nju poslat na ovaj forum.
Napravit cu ga sutra u jutro, ili da sad? Taman sam se prije 15ak minuta popiskila.

Inače, kažu da je najbolje na prvu jutarnju mokraću (jer bude najveća koncetracija hormona valjda), ali za Clearblue ti piše u uputama da može bilo kad.
Primjerice, ja sam s njim radila navečer :cool:

MaLo
19.05.2007., 13:41
i od 15 kuna ti je ok [/b]zapamtite test ne moze nikada biti lazno pozitivan[/B]

Je, u pravu si!! Ja sam kupila test 1 step za oko 13 kn i odmah mi je pokazao poz. rezultat :top: (al obavezno mora biti prva jutarnja mokraća)

kmis
19.05.2007., 13:51
U uputama pise kako se test moze obaviti u bilo koje doba dana ali nakon izostanka menge.
I kaj sad da radim? Procitala sam negdje da taj isti pokaze i prije.

iva1608
19.05.2007., 13:54
U uputama pise kako se test moze obaviti u bilo koje doba dana ali nakon izostanka menge.

pokaže i prije i možeš ga već sad napravit :):)

aajjjjde jedva čekamoooooo ...... i držimo figeeeee

diana11
Je, u pravu si!! Ja sam kupila test 1 step za oko 13 kn i odmah mi je pokazao poz. rezultat :top: (al obavezno mora biti prva jutarnja mokraća)

meni je pokazao trudnocu i na popednevnu nisam mogla docekati jutro

paspa

a mislim...kaj ti nije dosta takvog mućenja...napravi sad....ak ti nekaj nebu jasno,napraviš i još jedan za tj dana...

diana11
19.05.2007., 13:56
sorry, mislim da nisi u pravu.
Nisam ni ja baš neki stručnjak, ali znam sljedeće:
Kućni testovi trudnoće mjere količinu ß-hCG hormona (tzv.hormon trudnoće) Ako je test pozitivan, ne mora značiti da je žena trudna. Moguća je i biokemijska trudnoća (jajašce oplođeno, ali se ne uspije implantirati u maternicu)...tako nekako :rolleyes:

da i to je nazalost vrsta trudnoce ali zavrsava spontanim bez posljedica NIKA NIJE LAZNO POZITIVAN dok lazno negativan moze biti

kmis
19.05.2007., 14:03
Diana, ali 3 dana ranije, odnosno 4. 22.04. trebam dobiti.
Iva kaj me zezas, ja sam se bar ustala pa isla po njega.
Mislim kako cu sutra raditi u jutro, ipak..

Kako cu piskiti, kad nemam ni kapi..

diana11
19.05.2007., 14:04
Biokemijska trudnoća

Biokemijska trudnoća je vrlo rani pobačaj za koji žena niti ne zna ako nije vrlo rano (prije mjesečnice ili oko datuma očekivane mjesečnice) napravila kućni test, koji se pokazao jedva vidljivo pozitivnim ili je napravila test krvi ß hCG, koji je pokazao vrlo niske vrijednosti koje se ne dupliraju pravilno (svaka 2-3 dana), a ultrazvučnim pregledom ne može se vidjeti gestacijska vrećica.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završi ranim pobačajem kada je jajašce oplođeno, ali se ne implantira ili se implantira, ali ubrzo nakon toga propadne. Često, mjesečno krvarenje bude jačeg intenziteta s komadićima krvavog tkiva, te ponekad grčevima.

Mnoga su nagađanja o uzroku ovih ranih pobačaja: kromosomski problemi u razvoju fetusa, abnormalni endometrij, abnormalnosti maternice ili pojedine infekcije, te problem antitijela i dr.

diana11
19.05.2007., 14:05
Blighted ovum

Blighted ovum je naziv za anembrijsku trudnoću kada je jajašce oplođeno i implantirano u maternicu, no stanice se prestanu dijeliti i mijenjati, kao u normalnom procesu nastanka ploda.

I ovdje, kao i kod biokemijske trudnoće žena ima pozitivan test na trudnoću i osjeća se trudnom, no do pobačaja dolazi između sedmog i dvanaestog tjedna.

Ovaj pobačaj također može biti neotkriven nekoliko tjedana. Može se uočiti tek ranim ultrazvukom, gdje je vidljiva samo prazna gestacijska vrećica.

Kao kod propuštenog pobačaja treba razmisliti o mogućnostima prirodnog pobačaja ili kiretaže.

eto nam malo edukacije

iva1608
19.05.2007., 14:05
Daaaj nemoj ju plašit pa još ni test nije napravila .....

diana11
19.05.2007., 14:08
i svi testovi reagiraju kad je beta 25 ili vise ma na testovima mozes nakon par dana vidjeti ne moras cekati da vjestica ovaj menzis dode

diana11
19.05.2007., 14:14
ja dvoje rodila sin 21 kci 15 i proslu subotu imala spontani i imala filing kada su se ulovili a nazalost imala i filing da na ovom trecem nesto nije ok s trudnocom i tako je bilo ali nedam se radit cu za jos jedan plus a imam samo 43 godine

kmis
19.05.2007., 14:23
Nista cure.. 0 bodova,,
A nis idemo dalje...

diana11
19.05.2007., 14:25
Nista cure.. 0 bodova,,
A nis idemo dalje...

bit ce drugi put vise srece i tebi i meni i svima koje zele +

kmis
19.05.2007., 14:33
Cure nekaj mi je cudno. Prije minutu dve, u pozadnini se slabo slabo slabo (bar ja mislim) vidi druga crta, ali nije na sredini, nego pomaknuta malo u desno. Nista mi nije jasno, na slici je drito na sredini.

kmis
19.05.2007., 14:36
Mislim na sliku koja je pokazana na uputama, tamo je druga okomita crta u sredini.

diana11
19.05.2007., 14:47
ako su dvije plave crte u periodu od 5 minuta trudna si iza toga rezultat nije valjan pise ti na testu u kojem vremenu ga ocitas

kmis
19.05.2007., 14:53
kaze u 10 min. A ova jakoooooooo slaba negdje u 8 min se pojavila. Ma cekat cu sad utorak da vidim,

meggle
19.05.2007., 14:59
hahah i ja sam kupila test pokazao pozitivno ja sva happy kad čorak osla kod ginekologa a ono nisam trudna

kmis
20.05.2007., 08:27
Trazim po netu i trazim bilo sto, nesto sto bi mi reklo da li moze linija biti malo na desno. I nadem nesto da moze biti malo u desno ili malo u lijevo. Prvo sam mislila sam ja mozda zabrijala, pa mi se od tolike zelje ukazala tako jako slaba linija.
Sada sam po prvi puta radila test, nakon 7 mjeseci truda, pa ono mislim si da bi to umislila samo da sam znala da tako moze biti, a posto nisam...Jooooj drzim si fige!!!

paspa
20.05.2007., 11:01
Trazim po netu i trazim bilo sto, nesto sto bi mi reklo da li moze linija biti malo na desno. I nadem nesto da moze biti malo u desno ili malo u lijevo. Prvo sam mislila sam ja mozda zabrijala, pa mi se od tolike zelje ukazala tako jako slaba linija.
Sada sam po prvi puta radila test, nakon 7 mjeseci truda, pa ono mislim si da bi to umislila samo da sam znala da tako moze biti, a posto nisam...Jooooj drzim si fige!!!

nebuš to nigdje našla...sve je to u glavi...

@@novamama@@
20.05.2007., 11:52
Ako si bila strpljiva 7 mjeseci zašto ne sačekaš još bar tjedan dana, ako i jesi trudna sigurno je prerano da bi bilo dovoljno hormona u mokrači i test ti neče pokazati trudnoču.

LORENAAA
04.06.2007., 18:45
Ja sam radila četiri testa dva dana nakon kašnjenja ujutro jedan jako slabo pozitivan chronolabov, u istom uzorku clearblue negativan doduše clearblue sam radila nakon 20-30 min dok sam otišla do ljekarne pa ne znam da li ima veze što je uzorak malo odstajao, što vi mislite? isti dan popodne intim plus negativan,ali krivo sam ga držala,umjesto okomito ja ga spustila vodoravno,no svejedno je pokazao negativno.i danas popodne 4.dan kašnjenja opet chronolab iako ispravno napravljen nakon pet min.nikakvog znaka pa sam dodala par kapi i onda negativan. zaključila sam da chronolabovom testu nije za vjerovati, pa preporučite koji da uzmem prije odlaska gin. Pa valjda bi trebalo šta pokazati odmah 2.dan po kašnjenju m. pogotovo clearblue i intim oni su navodno najbolji.

Parallel Universe
04.06.2007., 20:25
Ja sam radila četiri testa dva dana nakon kašnjenja ujutro jedan jako slabo pozitivan chronolabov, u istom uzorku clearblue negativan doduše clearblue sam radila nakon 20-30 min dok sam otišla do ljekarne pa ne znam da li ima veze što je uzorak malo odstajao, što vi mislite? isti dan popodne intim plus negativan,ali krivo sam ga držala,umjesto okomito ja ga spustila vodoravno,no svejedno je pokazao negativno.i danas popodne 4.dan kašnjenja opet chronolab iako ispravno napravljen nakon pet min.nikakvog znaka pa sam dodala par kapi i onda negativan. zaključila sam da chronolabovom testu nije za vjerovati, pa preporučite koji da uzmem prije odlaska gin. Pa valjda bi trebalo šta pokazati odmah 2.dan po kašnjenju m. pogotovo clearblue i intim oni su navodno najbolji.

Ja sam kupila GraviGnost Duo i testirala se odmah prvi dan nakon što mi je m. kasnila (uvijek, ali baš uvijek mi je dolazila 30.ti dan). Test je bio pozitivan i prije nego što sam uspjela pozvati mm-a u kupaonicu. Inače test ti je prilično jeftin i jako jednostavan za upotrebu (mislim kao i svi drugi). Nažalost, moja trudnoća je bila missed ab., ali i kada ću drugi put sumnjati sigurno ću kupiti taj test.:top:

cvijetić
04.06.2007., 21:28
ja sam radila intim točno prema uputama ( nisam sigurna koji dan od izostanka...ali nije dugo prošlo) i bila sam zadovoljna:)

misiz S
05.06.2007., 09:24
Ja sam do sad samo jednom i to Gravignost mini i bio je vrlo jednostavan i stvarno user-friendly :)

Mislim da cu opet taj, ili eventualno Intim plus, al je skuplji a sve to isto.

Ne treba mi plastika, prozorcici i slicno - obicna trakica je meni dost. Samo nek su dvije crte na njoj :cerek:

LORENAAA
05.06.2007., 10:06
Sve me strah, nekako me boli kao da ću dobiti, sad me strah ponoviti test, od sinoć imam nekakve lagane bolove, pogotovo u križima i malo u trbuhu kao pred menstruaciju, inače me ne bole leđa pred menstruaciju,ali ima par dana me stalno tu boli

mala_1
05.06.2007., 17:22
Kao prvo, pozdrav svima!:)

Evo mene zanima, koliko mora proci vremena od zaceca da bi se mogao napraviti test na trudnocu, jer bas moram cekati da mi menga kasni, ili mogu test obaviti i prije?
Vratila sam se sa bracnog putovanja pa sam jaako nestrpljiva :cool:

paspa
05.06.2007., 17:23
Kao prvo, pozdrav svima!:)

Evo mene zanima, koliko mora proci vremena od zaceca da bi se mogao napraviti test na trudnocu, jer bas moram cekati da mi menga kasni, ili mogu test obaviti i prije?
Vratila sam se sa bracnog putovanja pa sam jaako nestrpljiva :cool:

oooo...čekati,čekati moraš...bar da koji dan kasni...:top:

mala_1
05.06.2007., 17:40
Joj steta...to je jos 2 tjedna :D

mia_123
25.06.2007., 14:17
ovako,imam par pitanja u vezi testa za trudnocu intim plus!! menga mi inace nikad ne kasni, uvijek ju dobijem najkasnije 34 dan, a ciklus mi je 32-34 dana..sada mi kasni vec 5 dana,znaci 39 dan,a intim plus sam napravila 35 dan od posljednje menge..je li to prerano?? zanimaju me iskustva cura koje su koristile taj test?? u uputstvima pise najranije na dan mjesecnice,pa me zanima dal je test mogao pogrijesit,jer je inace 99% pouzdan..a jos me buni jer pise da ako nam nisu redoviti ciklusi da ga napravimo 19 dana nakon nezasticenog odnosa,a meni proslo tek 10 dana...uglavnom,jos jednom,napravila sam ga nakon jednog dana kasnjenja!! hvala vam unaprijed!!

DUPINO
25.06.2007., 14:21
pozdrav,

ja sam ga koristila 2 puta i oba puta je bio pouzdan, moguce da ako ti je pokazao negativno ovo vrijeme utjece na tvoje tijelo pa ce kasniti jos par dana i onda da dobijes.a ako je pozitivno......cestitam:)

mia_123
25.06.2007., 14:28
ali ja mislim da je tocno pokazao,ali opet mi se pojavi neka sumnja...ustvari,nikad se ne zna,ali cula sam sve pohvale za taj intim plus i mislim si sta on pokaze da je tako..jer dan poslije mens bi trebao biti 99% tocan...ali opet mi je lakse da cujem malo druge cure koje su imale iskustva s njim..

mia_123
25.06.2007., 14:36
jos jedno pitanje,da li ga je koja od vas koristila ovako rano kao ja??

paspa
25.06.2007., 14:40
jos jedno pitanje,da li ga je koja od vas koristila ovako rano kao ja??

svi testovi funkcioniraju na istu foru...svejedno kak se zove...malo prelistaj pa buš vidla kolko smo o tome pisali...već nakon izostanka menge možeš ga napraviti...;)

DUPINO
25.06.2007., 14:44
istina, svi su oni isti, cak sam zadnji put kupila neki ne znam kako se zove uglavnom jeftiniji od intim plus i pokazao tocno, upravo njega sam koristila isto rano nakon otkrivanja da mi izostaje mensturacija, mislim da je bilo isto tu negdje oko 35-36 dana s time da je meni manji razmak između dva ciklusa.

mandy
25.06.2007., 15:18
ja ga radila na dan kad mi je trebala doć menga...uvijek je dolazila ujutro i kako taj dan do 11 nije došla ja napravila test......moj + je u avataru :cerek:

a opet ima cura kojima ni nakon tjedan dana kašnjenja pokazivalo - pa za par dana +...........ne poveća se svima razina beta hcg hormona odma (a test radi na principu da ako ima tog hormobna u mokrači pokaže + ili drugu crticu)

sretno :kiss:

~~~~~~~~~~ da bude + :cerek:

mia_123
25.06.2007., 15:24
ja ga radila na dan kad mi je trebala doć menga...uvijek je dolazila ujutro i kako taj dan do 11 nije došla ja napravila test......moj + je u avataru :cerek:

a opet ima cura kojima ni nakon tjedan dana kašnjenja pokazivalo - pa za par dana +...........ne poveća se svima razina beta hcg hormona odma (a test radi na principu da ako ima tog hormobna u mokrači pokaže + ili drugu crticu)

sretno :kiss:

~~~~~~~~~~ da bude + :cerek:

hvala ti na informaciji!!

mia_123
25.06.2007., 16:54
e,zna li ko koliko dugo se zadrzava taj hcg hormon u mokraci??

Mijaja
25.06.2007., 16:57
nemam pojma, ali ja sam radila intim 6 dana nakon kasnjenja (inace sam imala u sat tocne) i to poslije podne jer moji bliznji nisu mogli docekati jutro i pokazalo se plavo na bijelo pozitiva!!!!!

mia_123
25.06.2007., 17:02
nemam pojma, ali ja sam radila intim 6 dana nakon kasnjenja (inace sam imala u sat tocne) i to poslije podne jer moji bliznji nisu mogli docekati jutro i pokazalo se plavo na bijelo pozitiva!!!!!

cestitam!!!:)

Mijaja
25.06.2007., 17:03
hvala nadam se da ce i tebi uskoro biti palvo na bijelo +

Wedding
26.06.2007., 07:09
Meni je intim plus potvrdio trudnocu 2 dana nakon kasnjenja menge:D

cukerino77
26.06.2007., 07:13
a nista, pocekaj jos koji dan pa napravi opet ako ne dodje m.....nadam se da ce bit onako kako ti pase

mandy
26.06.2007., 10:46
e,zna li ko koliko dugo se zadrzava taj hcg hormon u mokraci??

to je hormon trudnoće i u tijelu je cijelu trudnoću....

blue dolphin
26.06.2007., 13:45
..sada mi kasni vec 5 dana,znaci 39 dan,a intim plus sam napravila 35 dan od posljednje menge..je li to prerano??

Ja sam radila test još i ranije. Ciklusi su mi bili svakih 25 dana uredno već godinama. Čak sam znala točno u koliko sati ću dobiti mengu. Tako kada nisam dobila taj dan čekala sam još 3 dana i onda napravila test. S obzirom da sam bila nestrpljiva nisam htjela čekati duže (radili smo na bebaču tri godine tako da možeš razumijeti moju nestrpljivost). Dakle 28 dan nakon posljednje menge test mi je bio pozitivan (kao i sljedeća dva testa drugog proizvođača koje sam također upotrijebila da budem 100% ziher):s :rolleyes:

hani-bani
03.11.2007., 15:20
meni je kasnila 2 dana i napravila test sa gravignostom i pojavile su se 2 crtice...
i to sam se ujutro testirala

ALI

ja sam ziherašica po prirodi
i 2 dana nakon toga(znaci M mi je kasnila 4 dana) sam kupila intim plus i tesirala
se navecer i pojavio se +...

tako da je svaki test jako dobar

sačuvala sam gravignost kao uspomenu :)
ali intimplus se ne moze sacuvat jer mi je plus NESTAO nakon par dana
vidjela sam kad sam isla bacat smeće jer je virio iz kante :)

tako da znate za ubuduće :)

sretno svima!:top:

Mijaja
06.11.2007., 14:58
sačuvala sam gravignost kao uspomenu :)
ali intimplus se ne moze sacuvat jer mi je plus NESTAO nakon par dana
vidjela sam kad sam isla bacat smeće jer je virio iz kante :)

moj intimplus još uvijek ima plus.....

iva1608
06.11.2007., 16:08

pa kak to... moj je isto izbljedio... ostala je samo ona okomita crta koja pokazuje da nisam trudna heheeheh :lol:

hani-bani
07.11.2007., 20:24
pa kak to... moj je isto izbljedio... ostala je samo ona okomita crta koja pokazuje da nisam trudna heheeheh :lol:

pa da, kao i meni
kad sam to vidjela, pomislila sam WTF?!?!
a doktor me narucio za skoro 15 dana
bila sam sva isprepadana
i odmah ga bacila u kontejner!

makar mi se taj intimplus ne cini previse higijenski za uspomenu :)
imam ja svoj gravignost, svako malo ga gledam haha

ionak pise u uputama da se nakon 10 min baci jer vise nije mjerodavan

Mijaja
08.11.2007., 21:54

evo i sada sam provjerila....
mi ga oprali i čuvamo ga u kutiji orginal pakiranje.... ali + je tu..... :ne zna:

mandy
09.11.2007., 11:06

i moj.....:cerek: :cerek: :cerek:

stavila mu poklopac i šta mu može bit....malo je bljeđa plava boja al se još jako vidi...a + se pojavio čim sam popiškila štapić i to jaki + :cerek:

debsy
09.11.2007., 15:03
eto da i ja opet malo uključim :p

ciklus mi je godinama trajao 26.dana,čak i kad sam unazad prije 2 mjeseca bila na Yasmin pilulama.Radi operacije žuči sam prestala sa Yasminom,2 dana prije operacije imala ponovno odnose,mengu sam trebala dobiti prije 3 dana i tako me je strah sada,jer ako sam trudna ja sam trudna bila i na toj operaciji,i davali mi voltarenske injekcije i ibuprofene itd itd,a da ne pričam o općoj anesteziji.:ne zna: :confused:
Ne znam koliko bi još pričekala da napravim Intim plus,makar eto danas mi je već 29.dan ciklusa,a mengu sam trebala dobiti prije 3 dana

iva1608
09.11.2007., 15:07
eto da i ja opet malo uključim :p

ciklus mi je godinama trajao 26.dana,čak i kad sam unazad prije 2 mjeseca bila na Yasmin pilulama.Radi operacije žuči sam prestala sa Yasminom,2 dana prije operacije imala ponovno odnose,mengu sam trebala dobiti prije 3 dana i tako me je strah sada,jer ako sam trudna ja sam trudna bila i na toj operaciji,i davali mi voltarenske injekcije i ibuprofene itd itd,a da ne pričam o općoj anesteziji.:ne zna: :confused:
Ne znam koliko bi još pričekala da napravim Intim plus,makar eto danas mi je već 29.dan ciklusa,a mengu sam trebala dobiti prije 3 dana

intim plus možeš napraviti već ako ti menga kasni 1 dan... sretnoooo

debsy
09.11.2007., 15:35
intim plus možeš napraviti već ako ti menga kasni 1 dan... sretnoooo

pa hvala,ovaj put mi treba sreća:eek:

laura1903
22.11.2007., 16:09
beta HCG????
vadila sam krv da provjerim da li sam trudna,
i rez je <0,100 (a referentni interval je do 4,0) pa pretpostavljam da to znaci da nisam trudna?

anastef
23.11.2007., 10:46
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje, pa ako mozete odgovoriti...
U pitanju je dilema jesam li mozda trudna ili ne. Dacu vam neke osnovne informacije.
Ciklusi mi nisu bas redovni, tacnije ne javljaju se u istim vremenskim razmacija (gledajuci unazad 26,28, 33, 30...). Prvi dan poslednje menstruacije bio je 4.11. u noc. A 15.11 u noc, sam imala odnose sa verenikom i to bez ikakve zastite. Samo taj dan smo imali odnos. Nakon toga, sve do dana danasnjeg, ne. "Prelistavala" sam dosta google i nailazila na dosta foruma (i to pretezno hrvatskih - kod vas je ta tema na forumima daleko vise aktuelna, na kojima sam nasla odgovore na brojna pitanja koja mi se vrzmaju glavom). Ipak i dalje ostaje pitanje jeli moguce ili ne (zatrudneti). Znam da spermatozoidi mogu ziveti u telu zene i do 7 dana (najvise) i u tom slucaju je izgleda moguce, ali opet...nisam sigurna. Razmisljam uzeti test (a apoteci) ali cini mi se da je za to jos rano? A naravno, planiram otici i genokologu, ali i za to, sve mislim da je prerano (a mene naravno, zanima da sve to saznam bas sad:). Juce (22.11.) sam primetila sluz koja (prema iscitanom stivu) mi govori da je to bio bas dan ovulacije, ali jeli moguce da se ona ipak desila nesto ranije (dan-dva)?
Ne bojim se hocu li zatrudneti ili ne. Mozda bi to bas i bilo super jer vec duze vreme sam skupa sa deckom, zavrsili smo fakultete,...znaci, to bi bio neki sled dogadjaja. Ali, priznajem, nismo planirali bas tu noc da pravimo bebu.
Hvala unapred na pomoci.

Sve najbolje,

Ana

draganica
24.11.2007., 17:36
hehe, pa, mozda jeste a mozda i nije...strpi se...do tada izracunaj prosek poslednje 3 menstruacije (na koliko dolaze) ukucaj na googlu "kalendar ovulacije" pa unesi neophodne podatke u tabelu...pa ces videti...ne mora biti 100posto tacno, ali igraj se... pa javi kad definitivno saznas...

cacadoo look
25.11.2007., 22:55
Pozdrav svima!
U pitanju je dilema jesam li mozda trudna ili ne. Dacu vam neke osnovne informacije.
Ciklusi mi nisu bas redovni, tacnije ne javljaju se u istim vremenskim razmacija (gledajuci unazad 26,28, 33, 30...). Prvi dan poslednje menstruacije bio je 4.11. u noc. A 15.11 u noc, sam imala odnose sa verenikom i to bez ikakve zastite. Samo taj dan smo imali odnos. Nakon toga, sve do dana danasnjeg, ne. "Prelistavala" sam dosta google i nailazila na dosta foruma (i to pretezno hrvatskih - kod vas je ta tema na forumima daleko vise aktuelna, na kojima sam nasla odgovore na brojna pitanja koja mi se vrzmaju glavom). Ipak i dalje ostaje pitanje jeli moguce ili ne (zatrudneti). Znam da spermatozoidi mogu ziveti u telu zene i do 7 dana (najvise) i u tom slucaju je izgleda moguce, ali opet...nisam sigurna. Razmisljam uzeti test (a apoteci) ali cini mi se da je za to jos rano? A naravno, planiram otici i genokologu, ali i za to, sve mislim da je prerano (a mene naravno, zanima da sve to saznam bas sad:). Juce (22.11.) sam primetila sluz koja (prema iscitanom stivu) mi govori da je to bio bas dan ovulacije, ali jeli moguce da se ona ipak desila nesto ranije (dan-dva)?
Ne bojim se hocu li zatrudneti ili ne. Mozda bi to bas i bilo super jer vec duze vreme sam skupa sa deckom, zavrsili smo fakultete,...znaci, to bi bio neki sled dogadjaja. Ali, priznajem, nismo planirali bas tu noc da pravimo bebu.
Hvala unapred na pomoci.

Sve najbolje,

Ana

Naravno da je moguće....jaaaaako moguće :mig: Sretno!!

anastef
26.11.2007., 00:10
Naravno da je moguće....jaaaaako moguće :mig: Sretno!!

Ok, javljam sta se dogodilo.
Hvala i pozdrav!

kinki
03.04.2008., 07:16
Amo vratit ovu temu, pogotovo radi nas wannabe...

wandast
03.04.2008., 07:56
Amo vratit ovu temu, pogotovo radi nas wannabe...

podržavam!!!!

bABY_M
03.04.2008., 07:58
Meni je prvo Gravignost mini pokazao crtu, a onda sam kupila i Clear blue i isto je pokazao plus tako da.... Ako jesi trudna bilo koji test će pokazat pozitivno :) E da, to je bilo 30 DC.

kinki
03.04.2008., 08:14
Ma da, al vidi na pocetku ove teme, zena je bas testirala testove!!!

wandast
03.04.2008., 08:43
cura se stvarno potrudila, svaka čast:top:

ja očekujem testove, 5 komada, naručene zajedno s lh trakicama pa me baš zanima kakvi su

misiz S
03.04.2008., 08:48
wandast - ti testovi iz Kanade su zakon.
Zato što su osjetljiviji od naših. Oni pokazuju plus na 20 nečega, a naši, mislim čak i oni najskuplji na 25.
Meni je taj pokazao plus 12 DPO i :top:
E sad, druge tad nisam ni pokušavala jer je to bilo to. Ponovila sam za dva dana - koliko beti treba da se udvrostruči i crtica je bila jača.
Samo mi je žao svih onih novaca koje sam bez veze dala prije :bonk:

wandast
03.04.2008., 08:51
je stvarno mi žene bacamo previše para na to, zamisli kod nas jedan test mislim clearblue 90 kn, a naručiš ih vani 5 komada+20 za ovulaciju za 70 kn

misiz S
03.04.2008., 08:53
Upravo to...
E clearblue, nisam se mogla sjetiti :bonk:
Za njega jedino ne znam jel na 20 ili 25 nečega (ne sjećam se točne mjerne jedinice).

Ma saveontests je :s

carica27
03.04.2008., 12:00
Pozdrav svima!
Hvala unapred na pomoci.

Sve najbolje,

Ana

Naravno, meni se to dogodilo...držim fige!!! :top:

Myra
18.06.2009., 20:35
Upravo to...
E clearblue, nisam se mogla sjetiti :bonk:
Za njega jedino ne znam jel na 20 ili 25 nečega (ne sjećam se točne mjerne jedinice).

Ma saveontests je :s

Potpisujem!

zaručena
18.06.2009., 20:56

mIU/ml

Ribicatt
18.06.2009., 21:31
Preporučam Intim plus i Clearblue, ja sam testirala na 3. dan kašnjenja M ali su se na oba rezultati pojavili u roku od sekunde... i to na nekoj popodnevnoj mokraći jer nisam htjela čekati jutro :cerek:

zLo^^
03.11.2009., 15:13
totalno se nadam da je ovo jos u funkciji i da netko ovo cita jer mi je hitno totalno.
Gravignost mini traka. Uputstva. Sto koja crtica znaci, tj. kada nisam trudna, sto mi treba ispasti?
izgubila sam uputstva pa ono... nemam bas koga pitati XD

Ilana
03.11.2009., 17:37

Meni nije na IntimPlusu izblijedio plus nego se nekako zamutio i čudan je.
Ona vodoravna crta je mutna, a okomita (koja je uostalom i važnija :cerek:) se vidi super. Ma da i izblijedi ja ću ga čuvat jer znam da je na njemu bio plus. :cerek:

Inače, pokazao tamni plus za par sekundi na 34 DC, kasnila mi 6 dana.

crna_dalija
09.11.2009., 09:53
Pozdrav svima. Možda već i piše negdje na stranicama ispred, ali s obzirom da sam blago rečeno nervozna, zna li netko postoji li test koji pokazuje rezultate prije nego službeno zakasni menga? :ne zna:

Anna_maca
09.11.2009., 10:44
Pozdrav svima. Možda već i piše negdje na stranicama ispred, ali s obzirom da sam blago rečeno nervozna, zna li netko postoji li test koji pokazuje rezultate prije nego službeno zakasni menga? :ne zna:

clearblue najbolji, pokazuje 12 dan nakon ovulacije. (zapravo svi bi trebali, ali bolje uzmi ovaj, taj te nebu zeznul)

danka 29
09.11.2009., 19:09
Cure, ajd napišite i okvirnu cijenu testa...imam osjećaj da ova ljekarna u mojoj selendri opako dere na cijenama
najjeftiniji je nekih 60ak kuna (ne mogu se sjetit imena)..
sad ih češće koristim jer ne pijem pilule, a ovaj mjesec mi nije najluđi za zatrudnjivanje(teški antibiotici) pa da vidim isplati li se potegnut do udaljenije ljekarne..

lunica26
10.11.2009., 11:34

Moje iskustvo je da sam 5 dana prije očekivane M.radila Clearblue(platila ga 100 kuna:-)),i bio je veeliki minus,onda mi vrag nije dao mira pa sam dan prije očekivane M.,radila neki najobičniji za 30 kuna,i opet negativan...

I onda 2 dana poslije M.,napravila Intim plus i to navečer i plus naajdeblji na svijetu.

Moj savjet,ne bacati novčeke,i pričekati da M.kasni bar jedan dan...Sretno:-)

blalla
12.11.2009., 18:06
danas mi je 35.dc, kasni devet dana, jučer sam radila 1 step i dobila minus
dr, je rekla da sutra ponovim ,to će bit 10. dan da mi kasni,sad se brinem da nije nešto loše,osim ne trudnoće..

Bubi Trubi
14.11.2009., 22:13
Blalla ne znam šta reć.
Ja sam uvijek radila test "Baby check" koji košta cca 35 kn i uvijek bi mi pokazao dvije crtice (kad sam bila trudna :D) nakon jednog dana kašnjenja M.
Ne pada mi na pamet kupovati Clear blue, to much, a i ovaj jeftiniji pokaže, a čak je je i lijepi na izvlačenje....
Ali Blalla ako ti ovulacija nije na sredini ciklusa ili ako su ti ciklusi nepravilni onda je drugačije za očekivati od testova. Vidjet ćeš sutra, ili ...za još koji dan.
Sretno! :D

nona-nona
19.12.2009., 20:45
Pozdrav svima!

Ima pitanje vezano za test za trudnoću: nakon urađenog testa pojavile su mi se dvije linije (jedva vodoravna a druga uspravna)..u upustvu se spominju dvije linije ali ne piše ništa o njihovim položajima...ako je neko imao ovakvo iskustvo mnogo bi mi pomoglo da prespavam ovu noć...valja dočekati sutra...i niko sretniji od mene ne bi bio...

mazuljkić
19.12.2009., 20:59
Pozdrav svima!

Ima pitanje vezano za test za trudnoću: nakon urađenog testa pojavile su mi se dvije linije (jedva vodoravna a druga uspravna)..u upustvu se spominju dvije linije ali ne piše ništa o njihovim položajima...ako je neko imao ovakvo iskustvo mnogo bi mi pomoglo da prespavam ovu noć...valja dočekati sutra...i niko sretniji od mene ne bi bio...

koji si test koristila ovisi?ali mislim da moraju biti dvije II ili I i plus nikako I i minus.

nona-nona
19.12.2009., 21:32
:-(...uradila sam drugi clearblue i nazire se plusić s tim da je vodoravna crta mnogo dominantnija...kad se zagledaš dobro vidiš tu drugu..ili se meni čini.ma idemo dalje..hvala u svakom slučaju..pozzz

kukuc
19.12.2009., 21:54
ma tak je i meni bio isti, jedna crta tamna druga jeeedva vidljiva na clearblue i pozitivan je:mig: ponovi za par dana vjerojatno će potamnit ta druga :top:

ljubimica
14.01.2010., 13:13
kupila danas taj test pa ako mo možete pomoći na kojem principu radi??... da li se treba testirat ujutro il u bilo koje doba dana? stvarno nemam iskustva s testovima a ne bih da sad nešto zaribam pa da moram ponavljat test...:rolleyes:

marcipanka
14.01.2010., 13:26
kupila danas taj test pa ako mo možete pomoći na kojem principu radi??... da li se treba testirat ujutro il u bilo koje doba dana? stvarno nemam iskustva s testovima a ne bih da sad nešto zaribam pa da moram ponavljat test...:rolleyes:

pa kaj nismo zaključili na NISI trudna?:confused::confused:

ako jesi trudna, test će ti u bilo koje doba dana pokazati plus:rofl:, a u principu preporuča se ujutro jer je tada koncentracija hormona najveća.

annarella
14.01.2010., 13:28
Intim plus je jedan od najosjetljivijih testova. Pa piše ti na njemu da se testiraš od dana kada ti kasni M u bilo koje doba dana.
Možeš i sada.

ljubimica
14.01.2010., 13:28
ma zaključili smo, al želim biti sigurna i smirena..sigurnost na prvom mjestu :)
piše na testu da se može upotrijebiti u bilo koje doba dana al znam da se preporuča ujutro pa zato pitam...

inoxica
14.01.2010., 13:31
Intim i Clearblue možeš u bilo koje doba dana ili noći...slobodno i sad napravi test...ja sam test radila popodne i to nakon nespavanja i leta u avionu od 30 sati sveukupno i pokazao mi je dobro :D

Sretno!!

marcipanka
14.01.2010., 13:32
odi ga sad popišaj.

ja sam uzela plastičnu čašicu(sa likom homer simpsona:lol::s), popišala se u nju i onda umočila štapić. to mi je bilo bolje nego da "ciljam":rofl:

i javi rezultat :kokice:

(iako znamo da će biti negativan:o)

ljubimica
14.01.2010., 13:35
ma ne piša mi se još... :rofl:
a piše se treba popišati direktno na štapić 5 sekundi a tek tada umočiti u čašicu i držati 20 sekundi...
znači bude dobro ako samo umočim?:rolleyes:

ajme marcipanka i ja se nadam jednom velikom -

inoxica
14.01.2010., 13:36
ma ne moraš se na test popišati...uzmi čašu (bilo kakvu,samo da je čista) i popišaj se unutra i gurni test u čašu i to je to :)

marcipanka
14.01.2010., 13:44
ma ne moraš se na test popišati...uzmi čašu (bilo kakvu,samo da je čista) i popišaj se unutra i gurni test u čašu i to je to :)

eto, točno tako...

i naravno da će biti minus.:D ne nastaju bebe samo tako, treba se za njih malo pomučiti:cerek:

ljubimica
14.01.2010., 13:45
hvala vam cure..:D
javim rezultat tokom dana... :)

leptirica 2
14.01.2010., 14:02
Ja sam ga direktno umočila u čašicu kao i druge forumašice na nekoliko sekundi koliko piše pa sam zatim ga stavila na papirnati ubrus ga leži i očitala ga nakon 5 minuta..sretno!

ljubimica
14.01.2010., 14:16
uskoro ću ga napraviti ali imam neki feeling da ću neš zeznuti i da ću morati ponavljati... ajmeee :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

marcipanka
14.01.2010., 14:26
Ja sam ga direktno umočila u čašicu kao i druge forumašice na nekoliko sekundi koliko piše pa sam zatim ga stavila na papirnati ubrus ga leži i očitala ga nakon 5 minuta..sretno!

ma kad si trudan, pokaže se odmah...:rofl:

...umočim ja štapič, brojim do 20:rofl:, izvadima ga iz čaše, vidim kako se urin "penje" po štapiću i odmah se pokazao plus ko kuća velik, tamnoplavi, prije nego se pokazala crta u kontrolnom prozorčiću.:D

ljubimica
14.01.2010., 14:33

...umočim ja štapič, brojim do 20:rofl:, izvadima ga iz čaše, vidim kako se urin "penje" po štapiću i odmah se pokazao plus ko kuća velik, tamnoplavi, prije nego se pokazala crta u kontrolnom prozorčiću.:D

ovo zvuči kao iz snova, al tam negdje za 7 godina....:mig::mig:
danas NEEEE!!! :rolleyes:

Azriela
14.01.2010., 14:33
Ja sam bila kupila onaj najjeftiniji Gravi-gnost, kao najmanje osjetljiv, jer sam išla za tim da se uvjerim kako nisam trudna. Piškila sam popodne i odmah se pojavila crtica, nakon tri dana kašnjenja.

U šoku i nevjerici, odmah sam zgrabila muža za ruku i u ljekarnu prekoputa po drugi, skuplji i pouzdaniji test (iako sam dooooobro znala da ne može biti lažno pozitivan, već samo lažno negativan).

I donesemo Clearblue, popijem čašu vode da i na njega mogu nešto iscijediti...i tu se u sekundi pokazao plus...:D

Sve skupa se odvijalo oko 6 popodne :cerek:
Pouka: ako si trudna, "funkcionira" i test od 30 kuna s kasnim poslijepodnevnim urinom :)

leptirica 2
14.01.2010., 14:40

...umočim ja štapič, brojim do 20:rofl:, izvadima ga iz čaše, vidim kako se urin "penje" po štapiću i odmah se pokazao plus ko kuća velik, tamnoplavi, prije nego se pokazala crta u kontrolnom prozorčiću.:DJa sam se isto držala uputa jer mi se nije dalo bacati pare za novi test...znači prvo i osnovno je raditi prem auputama i ne očitavati nekon isteklog vremena..čini mi se nakon 10 minuta..
Koliko će crtica za trudnoću biti tamna ili svjetla ovisi o starosti trudnoće:kava:Znači tamna ili svijetla ako se pokažu obje označava trudnoću i :amen:

ljubimica
14.01.2010., 14:47
napravila test i pokazao je MINUUUUUUS - :cerek::cerek::cerek:

nadam se da je točan i da je ok što sam ga sad napravila a ne u jutro kak se preporuča, jer na Intim plus piše da se može raditi u bilo koje doba dana... ajmeeee :D:D:D:D:D:D

leptirica 2
14.01.2010., 14:49
napravila test i pokazao je MINUUUUUUS - :cerek::cerek::cerek:

nadam se da je točan i da je ok što sam ga sad napravila a ne u jutro kak se preporuča, jer na Intim plus piše da se može raditi u bilo koje doba dana... ajmeeee :D:D:D:D:D:DTočan je...sada možeš odahnuti..ako ti kasni menga je bio točan

ljubimica
14.01.2010., 14:56
:cerek::cerek::cerek::cerek:

a u ostalom čitala sam da ako je žena trudna da pokaže plus u bilo koje doba dana... tak da mislim da me nije zeznuo..
jupi:D:D:D

Azriela
14.01.2010., 15:18
:cerek::cerek::cerek::cerek:

a u ostalom čitala sam da ako je žena trudna da pokaže plus u bilo koje doba dana... tak da mislim da me nije zeznuo..
jupi:D:D:D

My point exactly :kava:

ljubimica
14.01.2010., 15:24
My point exactly :kava:

yes,yes... :cerek:
sad mirno spavam...:D i živim :cerek::cerek::cerek:

kika78
14.01.2010., 21:30

Ista stvar kod mene :lol:
Ja kupila neki Primastick (cca 45kn), i nije prošlo ni 5 sec kad ono plus samo počeo sve više tamniti :rofl:

rina82
14.01.2010., 22:04
chronolab - 39kn, roza kutija, ja tražila najjeftiniji :rofl:
ali treba čekat 5 minuta, i tako smo ja i muž sjedili kraj njega nekih 3 minute, i ono ništa, jedna jedina crtica, nas dvoje razočarani odemo u dnevni čuditi se kako, pa imam sve simptome, ma sigurno je test pokvaren :zub:, mora da sam stavila previše (otišlo mi je 5 kapi, a piše 4) :rofl:

nakon 10-ak minuta idem u kupatilo otuširat se, kad ono na testu blijeda, blijeda ali ima je :jumping: od sreće sam počela skakt po stanu ko blesava :rofl:, eno još uvijek je tamo već tri sata i još uvijek ima crticu :D :D :D, tj. dvije crtice, ali ona prva se pojavi odmah kao znak da je test ispravan i onda morate čekati 5 minuta, a ne 3 ko ja :D

annarella
15.01.2010., 20:12
Imam pitanje vezane uz testove općenito. Postoji li koji test u ljekarnama koji bi mogao pokazati rezultate prije izostanka M, odnosno 2-3 dana prije M?
Nešto mi se čudno događa, a htjela bih - ili + otkloniti ilipotvrditi sumnje što ranije.

annarella
15.01.2010., 20:13
Znam da je Intim plus jedan od najosjeljivijih, ali opet trebam čekati.............................

Nessych
16.01.2010., 11:56
Mislim d abi Clearblue trebao pokazati, ali prije izostanka menstruacije ti se teško osloniti na rezultat koji dobiješ. Tj. ako dobiješ plus onda je ziher plus jer ne postoji lažno negativan rezultat, a ako dobiješ minus ne znači da nisi trudna nego da možda još uvijek nema dovoljno hormona da ga test očita.

danka 29
16.01.2010., 12:11
Gdje se još, osim u ljekarnama i preko intreneta, kupiti testovi trudnoće ? ima li ih u trgovinama tipa dm, bipa i sll?

ashley
16.01.2010., 14:39
Gdje se još, osim u ljekarnama i preko intreneta, kupiti testovi trudnoće ? ima li ih u trgovinama tipa dm, bipa i sll?

Nema nazalost. Koliko ja znam samo ljekarne!

Ja sam kupila u ljekarni test za manje od 15 kn (trazila najjeftiniji :D ) i kako sam ga umucila u casu i polegla cim se urin poceo penjat crta je vec bila tu! :cerek: I to nije bio prvi jutarnji urin. Tako da, kako cure kazu, ako je plus svejedno kad radis test i s kojim testom (ako menga kasni)!

Fae
16.01.2010., 19:56
Ja radila sa nekim s interneta 2 dana prije M i dobila slabašnu, ali prisutnu crticu. Mislim da me taj testić koštao cca 3 kn :D

Dandelion_seed
16.01.2010., 21:21

Prema vazecim zakonima u RH (koliko znam) testovi za trudnocu spadaju u medicinske proizvode i smiju se prodavati samo od strane farmaceuta u ljekarnama i specijaliziranim prodavaonicama koje su dobile posebne dozvole.

E sad, DM je u Zagrebu i Splitu (citala na netu, nisam se osobno osvjedocila), dobio dozvolu za njihovu prodaju i trebali bi se moc nabavit u DM u centru Antunovic (Zagreb) i u prodavaonici Rudjera Boskovica (Split).

Evo linka:

http://www.cybermed.hr/index.php/portal_za_pacijente/vijesti/u_splitu_otvoren_drugi_dm_ov_otc_odjel

danka 29
17.01.2010., 10:56
To sam si i mislila! HR je zbilja bezvezna država! Ko mi kriv kad gledam previše američkih filmova i vidim da se testovi na filmovima kupuju u drogerijama :lol:

naime živim u selendri i u našoj ljekarni ( i susjednim selendrama ista stvar) nema testa ispod 50 kuna!? a da ću svaki mjesec popišati 50 kuna- neću!
jebate kod nas bih prije na ulici kupila jeftinu drogu nego test na trudnoću (mislim na jeftini test) :eek::lol:

ashley
17.01.2010., 13:25
To sam si i mislila! HR je zbilja bezvezna država! Ko mi kriv kad gledam previše američkih filmova i vidim da se testovi na filmovima kupuju u drogerijama :lol:

naime živim u selendri i u našoj ljekarni ( i susjednim selendrama ista stvar) nema testa ispod 50 kuna!? a da ću svaki mjesec popišati 50 kuna- neću!
jebate kod nas bih prije na ulici kupila jeftinu drogu nego test na trudnoću (mislim na jeftini test) :eek::lol:

Ma mislim da svaka ljekarna ima i jeftinije testove. I ja ti zivim u tako reci selendri pa ima. Samo trazi najjeftiniji, nek te ne bude stid. Jer kad sam kupovala, razlika izmedu najjeftinijeg i drugog po jeftinoci je 20 kn. Al zapravo, najbolji je net i balzeni testovi po cca 3 kn! :s

annarella
17.01.2010., 15:54
Jel ima netko iskustva s Clearblue - da je pokušao tjedan dana prije M, a 15 dana prije O ili sičan period.

Ne bih htjela zabrijati na simptome, ali sva sam nekako nabubrila, grudi (bradavice bole)...ono, čisto da znam na čemu sam.

8472
17.01.2010., 18:02
Jel ima netko iskustva s Clearblue - da je pokušao tjedan dana prije M, a 15 dana prije O ili sičan period.

Ne bih htjela zabrijati na simptome, ali sva sam nekako nabubrila, grudi (bradavice bole)...ono, čisto da znam na čemu sam.

Ti si "malo" pobrkala lončiće.
Mislim da ti je samo gadan PMS, pa si "nabubrila". :mig:

annarella
17.01.2010., 18:39
Hm, budemo vidjeli. Malo neobično da me pms počne "prati" 15 dana ranije. Toliko se poznajem.

danka 29
17.01.2010., 19:25
Ma mislim da svaka ljekarna ima i jeftinije testove. I ja ti zivim u tako reci selendri pa ima. Samo trazi najjeftiniji, nek te ne bude stid. Jer kad sam kupovala, razlika izmedu najjeftinijeg i drugog po jeftinoci je 20 kn. Al zapravo, najbolji je net i balzeni testovi po cca 3 kn! :s
I tražila sam najjeftiniji, naglasila dva puta, nije mene sram :lol:
ali ove lopčine kod nas nemaju jeftiniji ili su ima marže takve da bi mi se rigalo da imam pouzdan info :confused:
Najjeftiniji je Pregny za 49,62 kn :eek:

.pero vragec
17.01.2010., 22:47
Mi smo preko interneta kupili 30 komada za 15 dolara!:top:

Nije nam padalo na pamet davati cca 50 kuna za test iz ljekarne.ustvari svi ti testovi su vrlo jednostavni i reagiraju na hCG.To je hormon kojeg proizvodi posteljica za vrijeme trudnoće. Kućni testovi na trudnoću napravljeni su kako bi ga detetktirali.
A našim lopovima nikad dosta!

ljubimica
20.01.2010., 13:52
cure napravila ja nekoliko dana prije test Intim plus i ispao je negativan..:):) od odnosa je prošlo mjesec dana.. prije nekoliko dana počele su me bolit grudi.. kolika je mogućnost da je test krivo pokazao i to jedan od najosjetljivijih, kako kažu, Intim plus??
opet se brinem...:rolleyes::rolleyes:

8472
20.01.2010., 13:59
Hm, budemo vidjeli. Malo neobično da me pms počne "prati" 15 dana ranije. Toliko se poznajem.

Pa koliko ti traje ciklus, cca. 15 dana prije M je O.
Osim ako nemaš siklus od 40-50 dana. :confused:

Prethodno si najvjerojatnije krivo napisala.
15 dana prije O može biti samo početak menge. :D
Tako da još uvjek ne shvaćam točno što te muči???
7 dana prije menge nema šanse da znaš jesi T.:D

FIGICA
20.01.2010., 13:59
cure napravila ja nekoliko dana prije test Intim plus i ispao je negativan..:):) od odnosa je prošlo mjesec dana.. prije nekoliko dana počele su me bolit grudi.. kolika je mogućnost da je test krivo pokazao i to jedan od najosjetljivijih, kako kažu, Intim plus??
opet se brinem...:rolleyes::rolleyes:

Koliko ti sada kasni m.?

ljubimica
20.01.2010., 14:05
odnos sam imala sredinom 12. mjeseca.. mengu sam trebala dobit 26.12 al je kasnila 4 dana :rolleyes: ... znači imala sam mengu
al svejedno sam napravila test zbog onog predejakulata koji sadrži spermiće..
e sad me muče bolne grudi.. imam bolne grudi pred mengu al mengu trebam dobit tek za cca 2 tjedna...:rolleyes:
a tak rano nikad nemam simptome pms-a...

FIGICA
20.01.2010., 14:13
Ma nema šanse da si trudna,da se barem tako lako može zatrudnijeti,nije svršio i još si imala mengu,opusti se-mene isto pms počne rano zezati,evo tek mi je prošla ovulacije a već me bole grudi

ljubimica
20.01.2010., 14:46
:)
nadam se da je to samo neuobičajeno rani znak pms-a...:)

annarella
21.01.2010., 15:04
Pa koliko ti traje ciklus, cca. 15 dana prije M je O.
Osim ako nemaš siklus od 40-50 dana. :confused:

Prethodno si najvjerojatnije krivo napisala.
15 dana prije O može biti samo početak menge. :D
Tako da još uvjek ne shvaćam točno što te muči???
7 dana prije menge nema šanse da znaš jesi T.:D

Danas mi je 24. dc, plodni dani bili od 07.-11.01.
Pitanje sam postavila tjedan dana nakon početka PD.
Odgovor na moje pitanje je u biti tvoja zadnja rečenica.
Ostaje mi samo čekati. A kako izgleda opet ću dočekati M :(
Šugavi pms je počeo jučer.

annarella
21.01.2010., 15:06
Ma nema šanse da si trudna,da se barem tako lako može zatrudnijeti,nije svršio i još si imala mengu,opusti se-mene isto pms počne rano zezati,evo tek mi je prošla ovulacije a već me bole grudi

Joj i meni je tako bilo. Par dana nakon ovulacije je krenulo...i traje, i traje.

Sljedeći mjesec mi pms neće ni prestati, ali zalihe Intim plusa u kupaonici koliko hoćeš.

ljubimica
21.01.2010., 15:21
Joj i meni je tako bilo. Par dana nakon ovulacije je krenulo...i traje, i traje.

Sljedeći mjesec mi pms neće ni prestati, ali zalihe Intim plusa u kupaonici koliko hoćeš.

isto te bole grudi?
meni je to totalno neobično. neznam kaj se dešava.. cure kažu da nema šanse da sam trudna a ovak rano simptome pms-a nikad nemam...:rolleyes:

amelie_1
21.01.2010., 18:32
i mene pms drzi a tek mi je 18 dc ili 4 dan nako ovulacije :eek:
u zivotu tako rano nisam imala simptome pms-a
za sad uzasna i stalna glad + bolovi u donjem dijelu trbuha (bolove inace kod pms-a nemam nikad )
tako da mislim da sam trudna, ali vidjeti cemo kroz par dana :mig:
jedva cekam :)
inace koristim neke jeftilin testove i uvijek su mi pokazali točno....

ljubimica
21.01.2010., 18:51
ja isto nikad nemam tak rano simptome pms-a.. uvijek 3-4 dana prije nek trebam dobit M me "peru" :mig::mig:
a sad neznam kaj ove bolne grudi trebaju predstavljat.. mislim da za vrijeme ovulacije nikad nemam bolne grudi (ili nisam obračala pažnju na to :rolleyes:)

a ak smijem pitat koji rezultat očekuješ? :)

amelie_1
21.01.2010., 18:57
plus :)

ljubimica
21.01.2010., 19:12
onda nek ti je sa srećom.. da ugledaš + :):)

annarella
21.01.2010., 19:30
Bolne su mi grudi jako, a povećale su se dva broja valjda. Ali krenulo je polako od ovulacije. Zato mi je čudno. Sad još treba čekati testić. 6 dana, ako ovo nije pms.

FIGICA
22.01.2010., 12:58
i mene pms drzi a tek mi je 18 dc ili 4 dan nako ovulacije :eek:
u zivotu tako rano nisam imala simptome pms-a
za sad uzasna i stalna glad + bolovi u donjem dijelu trbuha (bolove inace kod pms-a nemam nikad )
tako da mislim da sam trudna, ali vidjeti cemo kroz par dana :mig:
jedva cekam :)
inace koristim neke jeftilin testove i uvijek su mi pokazali točno....

I mene muči užasna glad al neću se nadat,prošli mj.su mi jako narasle grudi kao nikad prije i mislila sam da sam trudna a onda došla menga

djura19
26.01.2010., 23:14
Mi smo preko interneta kupili 30 komada za 15 dolara!:top:
Nije nam padalo na pamet davati cca 50 kuna za test iz ljekarne.ustvari svi ti testovi su vrlo jednostavni i reagiraju na hCG.To je hormon kojeg proizvodi posteljica za vrijeme trudnoće. Kućni testovi na trudnoću napravljeni su kako bi ga detetktirali.
A našim lopovima nikad dosta!

moze link? :)

.pero vragec
27.01.2010., 17:14
link test (http://www.saveontests.com/index.htm)

MorganV
01.02.2010., 21:54
Ako još kome trebaju testovi za utvrđivanje trudnoće HCG , neka mi se javi na pm , ostalo mi je 30-tak komada
Valjanost do 08.2010 godine

MorganV
15.03.2010., 08:54
Ako još kome trebaju testovi za utvrđivanje trudnoće HCG , neka mi se javi na pm , ostalo mi je 30-tak komada
Valjanost do 08.2010 godine

Ostalo mi je još 10-tak komada pa ako je ko još zainteresiran , javljajte se na pm .

zjevalica
27.03.2010., 23:35
Od zadnje menstruacije mi je proslo 47 dana. Zanima me da li na testu mogu ocekivati jasnu liniju ako je pozitivan ili blijedu? Uradila sam danas 1 step test i bio je negativan a takav mi rezultat i odgovara. Uzela sam i Clearblue pa cu ga ujutru uradit sa prvim jutarnjim urinom.
Koristili smo kondom pri svakom odnosu, samo smo imali jedan bez ali nije ejakulirao u mene, a to je bio zadnji dan prosle menstruacije...

A trenutno sam u pauzi od kontracepcije, tako mi je doktorica odredila.
Tokom ove paze ciklusi su mi trajali po 30 dana, pa 36, pa 38 ... a sad je vec 47 dan a jos nema menstruacije mada imam sve sto inace imam u PMSu, a nemam nagona za povracanje, niti mi se jede nesto posebno puno.
I samo jos da dodam da mi se slicna situacija vec jednom desila, isto je kasnila menstruacija, uradila 2 testa, oba negativna, a menstr sam tek dobila nakon sto mi je doktorica dala neke tablete koje sam pila 4 dana pa je doslo krvarenje nakon prestanka uzimanja tableta :confused::confused:

Sarah Woodruff
09.07.2010., 08:51
Ja sam rabila test Gravignost mini.
Kupila sam ga mjesec dana ranije, a tek sam nakon toga, čitajući po netu, nekako zaključila da je najpouzdaniji Intim plus. Dok su, prema tuđim iskustvima, drugi testovi znali zakazati i pokazati negativan rezultat, Intim je uvijek nešto pokazao (ako je već bila prisutna trudnoća).
No, kad sam već imala Gravignost mini, njega sam (kao lošijeg?!) išla upotrijebiti za popodnevnu mokraću, a Intim sam kao čuvala za ujutro (ako ovaj zakaže).
Suzdržala sam se od mokrenja oko 3 sata, popiškila se u čistu čašicu od jogurta :D, uronila štapić Gravignost mini i u roku sekunde pokazao mi je obje crtice... :cerek:
Moram napomenuti da sam test radila 32 dc (inače mi je ciklus 27 - 33 d), dakle oko 17 dana poslije ovulacije.

tia19
09.07.2010., 22:57
hellou curke
Evo prošlo je 6mj od poroda i prije malo više od mjese dana sam dobila prvu m--točnije u noći s 3. na 4.6.....štitimo se kondomima al ono nemamo uvijek para za njih :D pa jednom dok je plača kasnila je malo pobjeglo :mig: al stavrno se ne sjećam dal je bilo oko moguće ovulacije a mene već 10 dana peru mogući simtomi trunoće tj stvari koje su me mučile u protekloj trudnoći prva tri mjeseca--glavobolja,krvarenje zubnog mesa,bolovi u trbuhu ko da ću dobiti već tjedan dana,pritisak u glavi i krv iz nosa,napuhnutost,mučnina,bolne bradavice (makar to može bit od izdajanja) a i kasni mi....evo sad je znači 36-37DC i popodne sam napravila test onaj 1 step za 26kn i negativan je...oke nismo planirali sad još jednu bebu nego sljedeće godine al svejedno neko razočarenje me lupilo u glavu i mislim si joj nisu valjda opet ciste i sve to....
Ako ima koja mama ovjde da mi kaže dal je normalno da nije odmah uskađena menga nego tak zna kasnit prve mjesece nakon poroda ili možda test taj nije tolko točan??
hvala,pozdrav

MiaVita
30.09.2010., 21:40
haj curke!

trebam pomoc hitnoooo... naime veceras sam radila test prima stick, prvi put... i uopce ne kuzim kaj se dogodilo na kraju...naime taj test pokazuje dvije crtice,ak je pozitivan...odnosno jednu ak je negativan, svaka u svom prozorcicu...

i sad odmah onaj tren kad sam se popiskila hehe odmah su se obje crtice vidjele...a kako u uputama pise da se rezultati ocitaju nakon 3-5 min, ostala sam cekati...i nakon tih pra min obje su crtice nestale! a pise da jedna ostaje u slucaju da je test negativan... i sad nema nijedne... dakle kaj je onda? sudeci po trenutnom stanju, nije ni pozitivan ni negativan hehehe

imate li iskustva s tim testom? ne znam kaj da mislim sad... ocito mi ne gine kupovanje jos jednog testa...fak

dina1234
14.10.2010., 10:41
Dobar dan!
Imam nekih nejasnoca u vezi samog ciklusa pa bih molila da mi onaj tko zna lijepo pojasni jer na googleu nemogu naci odgovor.Naime svugdje citam kako e tst na trudnocu pravi 15-20 dana nakon zadnjeg odnosa. Medjutim ja znam, a i pise na kutijama od testova da se radi kada menga kasni.Te dvije informacije pobijaju jedna drugu. Jer ako sam imala odnos 30.9. a mengu trebala dobiti 4.9. pa to ni priblizno nije 20dana od poslijednjeg odnosa, a dovoljno kasni za test. NIST NE KUZIM:)

jongerica
14.10.2010., 10:54
Dobar dan!
Imam nekih nejasnoca u vezi samog ciklusa pa bih molila da mi onaj tko zna lijepo pojasni jer na googleu nemogu naci odgovor.Naime svugdje citam kako e tst na trudnocu pravi 15-20 dana nakon zadnjeg odnosa. Medjutim ja znam, a i pise na kutijama od testova da se radi kada menga kasni.Te dvije informacije pobijaju jedna drugu. Jer ako sam imala odnos 30.9. a mengu trebala dobiti 4.9. pa to ni priblizno nije 20dana od poslijednjeg odnosa, a dovoljno kasni za test. NIST NE KUZIM:)

ne radi se test na trudnoću nakon bilo kojeg zadnjeg odnosa, nego nakon odnosa koji se desio u vrijeme ovulacije. znači, moraš znat kad ovuliraš i nekih 14 dana poslije toga možeš napravit test :)

dina1234
14.10.2010., 11:54
Meni je problem sto sam pila antidepresive koji su mi sve pobrkali tako da nemm pojma kad je bila ovulacija,mislim da mi menga kasni zbog prestanka uzimanja tableta,ali eto zanimalo me sta je s tim testovima.hvala na odgovoru.

OOOOOOO
14.10.2010., 12:00
najbolje ti je raditi test kad vec menga kasni,znaci najsigurnije negdje 2tj iza

dina1234
14.10.2010., 12:07
znaci trebala sam dobiti 4.10. jedini odnos je bio 30.9. menge nema test negativan.e sad jesam ih napravila prerano ili je odnos bio izvan ovulacije imam tonu nejasnoca tako da nist ne mogu znat. a sve zbog glupih tableta kojih sam se napokon rijesila!!!

OOOOOOO
14.10.2010., 12:10
pricekaj jos tjedan dana pa ponovi ako je i dalje negativan odi ginek da vidis sta dalje,neki problem mora biti

dina1234
14.10.2010., 12:13
hvala svima. mislim da je zbog tableta doslo do svega....sve se pomaklo.mozda sam imala 30.-tog ovulaciju al to onda znaci da tek sad trebam dobit, a ako je ovulacija bila normalno oko 15-tog onda nisam prerano uradila test....

kinki
14.10.2010., 18:21
Moj ti je savjet da pitaš doktora dali uopće smiješ ići na trudnoću ako si tek prestala piti antidepresive. Znam da kažu da su tablete gore za plod od droge. Bez uvrede, ništa zlonamjerno nisam mislila. Možda treba proći neko vrijeme:ne zna:

mala 82
30.03.2011., 11:34
pozz nova sam na forumu pa me zanima kasni mi 5 dana inace su mi redovite svakih 28 dana.imam neki cudni osjecaj da bi mogla biti trudna.kad mogu napraviti test

Cattleya
30.03.2011., 12:20
pozz nova sam na forumu pa me zanima kasni mi 5 dana inace su mi redovite svakih 28 dana.imam neki cudni osjecaj da bi mogla biti trudna.kad mogu napraviti test

Sutra ujutro s prvom jutarnjom mokraćom. Možeš i sad, ali sigurniji je nalaz kad je urin koncentriraniji.

lamela
30.03.2011., 12:36
mozes i sada napraviti, ja sam u 9 navecer i pokazao je + u sekundi

mala 82
31.03.2011., 06:27
napravila test negativan vise nikaj ne kužim:::((((

mala 82
31.03.2011., 06:29
test sam radila sa 1step.da kupim neki drugi?možda je krivi test????:-(

Cattleya
31.03.2011., 12:21

Nemam pojma. Moj stav ti je u takvim dubiozama da iskeširam lovu, napravim beta HCG iz krvi( umjesto kućnog testa) i znam na čem sam. To je cijena mojeg mira kojeg platim. Sa ovim kućnim testovima kad su pozitivni pitaš se jel ta blijeda crta tu ili ti se čini, a kad je negativan opet se pitaš jel greška u testu. Ne znam koliko koštaju, ali ako kupiš jedan pa drugi malo skuplji da provjeriš nalaz, opet plaćaš i trošiš novce, a i vrijeme u nedoumici. :ne zna:

velika-mala
31.03.2011., 13:18

Otiđi kod svoje dr. pa nek ti da uputnicu za laboratorij, pa sa 1 jutarnjim urinom odeš u lab i sačekaš kojih pola sata a možda i manje/više ovisno o laboratoriju i dobiješ precizan rezultat!!!

mala 82
31.03.2011., 20:14
zvala sam dok i narucena sam drugi tjedan u cetvrtak na pregled.nadam se da bude pozitivno jer se radilo na tome a i pocelo mi je biti zlo,cice me bole i pojacal mi se onaj bjelkasti iscjedak.

velika-mala
31.03.2011., 21:00
zvala sam dok i narucena sam drugi tjedan u cetvrtak na pregled.nadam se da bude pozitivno jer se radilo na tome a i pocelo mi je biti zlo,cice me bole i pojacal mi se onaj bjelkasti iscjedak.
:top: good luck!!! :top:

I am a dreamer
05.04.2011., 19:14
Koliko treba proci dana da bi se uradio test na trudnocu?

Hvala :)

Aeon+
05.04.2011., 19:21
:facepalm: kada napraviti test (http://www.forum.hr/showthread.php?t=121346)