PDA

View Full Version : Rubikova Kocka

stranice : [1] 2 3

I wonder
05.12.2005., 10:10
da li netko ima one sifre za slaganje rubikove kocke?
samo sifre, slike i objasnjenja mi nisu potrebni

I wonder
06.12.2005., 08:55
hvala, netreba, nasao sam

acrobat
11.12.2005., 12:11
baci link...

I wonder
12.12.2005., 09:40
http://zpi.ptfos.hr/modeli/rubik.htm

nbozicev
04.10.2006., 10:54
dali ima neka jednostavnija shema za rubikovu kocku pa na onoj adresi meni nije nista jasno?

nbozicev
04.10.2006., 10:55
dali ima neka jednostavnija shema za rubikovu kocku pa na onoj adresi meni nije nista jasno?:E

Jebiga
04.10.2006., 14:55
Ima, razbij je čekićem! :klap:

Endimion17
04.10.2006., 17:41
organski ne podnosim tu igračku. dobio sam je na rođendan kao mali, bila je sva uredna, posložena, a onda je došao glupi susjed i za tren sve upropastio, govoreći: "aj sad probaj, je li možeš, hehe?"
:mad: :mad: :mad:

je sad bi svi
04.10.2006., 17:46
jel ima negdje za kupit rubikova kocka?

u zg!

explorer-1
05.10.2006., 15:24
u zg!

Hmmm, u cijelom zagrebu... Hm... mislim da nema.

@Endimion17
A susjed predstavlja niskointeligentnog comic-sidekick-a... :rolf:
(slično je bilo i kod mene)

nbozicev
07.10.2006., 16:09
Dobri odgovori, nista vidim da je najbolje rješenje da je rasujem batom i rješeno ajde živili

Endimion17
07.10.2006., 17:38
Dobri odgovori, nista vidim da je najbolje rješenje da je rasujem batom i rješeno ajde živili

smrt zlotvorki! :klap:

maxur
13.10.2006., 00:27
U Hrvatskoj nema za kupiti originalna Rubikova kocka, no postoje njene brojne jeftine varijante koje se mogu naći po dućanima sa dječjim igračkama. U Zagrebu se Rubikova kocka provjereno može kupiti na sljedećim mjestima:

OFFERTISIMA(provjereno u Ozaljskoj)-6 kn užasna kvaliteta
JARUNSKI PLAC(2 kat, neki dućan s igračkama)-12 kn, prosječno neloše
VARTEKS(na trgu, odjel s igračkama, ima ih puno)-9 kn, ista ko i gore

čuo sam da ima i u land of magic, ali je nije bilo dok sam je tražio...

Što se tiče rješavanja, ako nekog bude zanimalo stavit ću princip rješavanja koji ja koristim(i većina prosječnih slagača).

bfh
13.10.2006., 17:16
Kako to da je nema za kupiti? Nije da sam je u skorije vrijeme trazila...

Vidjela sam je u Science museumu u Londonu, da sam znala, kupila bih je (origigi).
Btw, tamo sam vidjela za kupiti i sudoku kocku, isto kao i Rubikova, samo s brojevima. Cinilo mi se dosta fora. :cool:

x-type
13.10.2006., 18:17
U Hrvatskoj nema za kupiti originalna Rubikova kocka, no postoje njene brojne jeftine varijante koje se mogu naći po dućanima sa dječjim igračkama.
koja je razlika?

Mago de Umago
14.10.2006., 13:21
U Hrvatskoj nema za kupiti originalna Rubikova kocka, no postoje njene brojne jeftine varijante koje se mogu naći po dućanima sa dječjim igračkama. U Zagrebu se Rubikova kocka provjereno može kupiti na sljedećim mjestima:

OFFERTISIMA(provjereno u Ozaljskoj)-6 kn užasna kvaliteta
JARUNSKI PLAC(2 kat, neki dućan s igračkama)-12 kn, prosječno neloše
VARTEKS(na trgu, odjel s igračkama, ima ih puno)-9 kn, ista ko i gore

čuo sam da ima i u land of magic, ali je nije bilo dok sam je tražio...

Što se tiče rješavanja, ako nekog bude zanimalo stavit ću princip rješavanja koji ja koristim(i većina prosječnih slagača).

Ajde pliiz,bas me zanima...

el_mariachi
14.10.2006., 13:23
Koji vam je najbolji rezultat?

Nekad davno ja sam slagao u prosjeku 1:50 ali 1:31 mi je bio najbolji..
Tad je svjetski bio 0:19 sec

sali
14.10.2006., 15:22
ja sam koristio algoritam "galaksija", za slaganje u slojevima, imao je svega desetak standardnih "formula" rotacija, za svaku etapu po nekoliko [ovisno od konstelacije kockica] ali se snjime moglo složiti za tridesetak poteza [što je prosječno brzom igraču 50-60 sekundi]
naravno, za postizanje većih brzina treba imati i specijalnu kocku, jer je kod brzih rotacija bitno da kocka "primi" potez čak i kad slojevi nisu idealno poravnati, a de nezapne ili da se ne raspadne.
možda je to odgovor onome što je pitao kakva je to razlika između obične i profi kocke.
moja je kocka bila najoriginalnija, kupljena onih prvih dana u pešti, ali nisam bio zadovoljan spoljnom obradom, jer su kockice bile označene bojom ljepljenom folijom sa spoljne strane, tako da se vreemnom ljepilo otopilo i folija počela otpadati sa kockica.

annerri
14.10.2006., 16:45
Čudo, čudno. Ima od toga 10-ak god.,moj prijatelj( da ne bi ispalo da sam u istom krugu-ZNANAC),slagao ju je za nekakvih vrlo malo sec. Poslije sam čula da je to prvi napravio na ovim prostorima. (nije me čak niti zanimalo kako, i ovako ,i onako je bio izuzetan).

annerri
14.10.2006., 17:09
Pitanje kratko: kakve šifre,kakva brza rješenja,pa ovo se radi radi sebe, a ne drugih,nije li tako?

Maisie
14.10.2006., 20:01
Btw, tamo sam vidjela za kupiti i sudoku kocku, isto kao i Rubikova, samo s brojevima. Cinilo mi se dosta fora. :cool:
ajme ja bi to :cerek:

annerri
14.10.2006., 20:09
ajme ja bi to :cerek:

:top: :cerek: ( polako,polako,samo moramo pitati na pravom mjestu).

Divlji Cigan
15.10.2006., 04:14
meni su u selu dali mjesec i po da ja to slozim za 50kuna.
moje rjesenje rubijeve kockle je da sam ju isjeko sjekirom na komade i onda zaljepio kockice po bojama sa super ljepilom. samo gadovi mi nisu dali pare :mad:

Magor
15.10.2006., 07:10
Tad je svjetski bio 0:19 sec

samo kao zanimljivost:

Prvo Svjetsko prvenstvo (1982., u Budimpešti) u Rubikovoj kocki:
1. Minh Thai (SAD) 22,95 sek.
2. Razoux Schultz (Nizozemska) 24,32 sek.
3. Zoltán Lábas (Mađarska) 24,49 sek.

13. József Borsos (Jugoslavija, Mađar iz Vojvodine) 30,02 sek.

Link (http://www.ws.binghamton.edu/fridrich/cubewrld.html)

--------------

današnji svjetski rekord (2006.): 11,13 sek., Li Jan Lo (Južna Koreja, Sveučiliste u Kaliforniji)
mađarski rekord: 18,61 sek., Mitko Prodanov (Tehničko sveučilište u Budimpešti)

spy
15.10.2006., 08:32

Ja sam je nakon 10 minuta zveknuo u smeće:p

Endimion17
15.10.2006., 21:07
evo nešto prigodno
:rofl:

http://www.flashasylum.com/db/files/Comics/comicrubiks.jpg (http://www.explosm.net/comics/392/)
Cyanide & Happiness @ Explosm.net (http://www.explosm.net/)

pogledajte taj site, ima predobrih stripova. :s

annerri
15.10.2006., 22:05
moje rjesenje rubijeve kockle je da sam ju isjeko sjekirom na komade i onda zaljepio kockice po bojama sa super ljepilom. samo gadovi mi nisu dali pare :mad:
Banda ciganska,i svoje varaju...:lol: :lol: :rofl:

morsk!
15.10.2006., 22:47
Je nasao neko nakraju rjesenja za slaganje?

maxur
22.10.2006., 21:12
RUBIKOVA KOCKA
(RUBIK’S CUBE)

SINTAKSA
O-Donja
G-Gornja
L-Lijeva
D-Desna
P-Prednja
Z-Zadnja

O – rotacija osnovne strane za 90° u smijeru kazaljke na satu
O’- rotacija osnovne strane za 90° u smijeru suprotnom od kazaljke na satu
O2- rotacija osnovne strane za 180°

1. SLAGANJE GORNJEG KRIŽA
U ovoj fazi nije dovoljno samo sloziti gornji križ, nego i kocke koje ga čine trebaju biti u skladu sa centralnim kockama bočnih strana. Predpostavimo da želimo složiti narandžasti križ. Tada postavimo kocku tako da narandžasti centar bude okrenut gore, a na primjer, žuti naprijed. Na poziciju pg nije dovoljno dovesti bilo koju kockusa narandžastom bojom na gornjoj strani, nego je neophodno da na to mjesto dođe baš narandžasto-žuta kocka. ako je ona na g strani, moramo je dovesti na o stranu okretanjem bočnih strana koje sadrže ovu kocku za 180°. Ako je pg kocka negdje na srednjem vijencu, možemo je dovesti na o stranu okretanjem neke od strana koje je sadrže za 90°, izvršivši zatim O i vrativši ranije okrenutu stranu. Neka je pg kockica, na primjer, na poziciji pd. Izvršimo D’OD i kockica je na O strani. Okretat ćemo o stranu sve dok pg kocka ne dođe na poziciju po i izvršiti P. Tako je ova kocka došla na pd.
CILJ: pg. POLOŽAJ: pd
1.a Ako je kocka okrenuta svojom gornjom stranom nadesno, izvršit ćemo P’
1.b Ako je g strana kocke na p strani, izvršit ćemo G’DG’
Ponavljajući 4 puta jedan od ovih postupaka, uz okretanje čitave kocke za 90° svaki put, složit ćemo gornji križ

2. SLAGANJE GORNJEG VIJENCA
CILJ: gdp. POLOŽAJ: pdo
Pretpostavimo da želimo gdp kockicu (narandžasto-plavo-žuta) staviti na njeno mjesto, a da pri tom ne pokvarimo već složeni križ. Najprije ćemo pronaći kockicu. Ona se nalazi na g ili o strani. Ako se nalazi na g strani, okrenut ćemo neku od strana koje je sadrže (d, z, l ili p) za 90°, tako da kockica dođe na o stranu, a zatim ćemo izvšiti O2 i stranu koju smo okrenuli vratiti na početni položaj. Okrećemo O dok tražena kutna kockica ne dođe na položaj pdo.
2.a Ako je gdp na pdo (narandžasta boja okrenuta naprijed), izvršit ćemo POP’
2.b Ako je gdp na dop (narandžasta boja okrenuta udesno), izvršit ćemo D’O’D’
2.c Ako je gdp na opd (narandžasta boja okrenuta dolje), izvršit ćemo PLO2L’P’
Okrečući čitavu kocku za 90° i ponavljajući jedan od ovih postupaka, složit ćemo gornji vijenac. Zatim ćemo čitavu kocku okrenuti tako da složeni vijenac bude nadolje i – zaboraviti na njega. Sada je gore crvena boja a naprijed, recimo, plava.

3. SLAGANJE SREDNJEG VIJENCA
CILJ: pd, POLOŽAJ: gd
Pretpostavimo da želimo postaviti pd kockicu na njeno mjesto a da pritom ne pokvarimo već složene elemente. Najprije ćemo pronaći kockicu koja treba doći na pd. Ona može biti na g strani ili na srednjem vijencu. Ako se nalazi na srednjem vijencu, okretat ćemo čitavu kocku dok tražena kocka ne dođe na pd poziciju, i izvršiti P’GPGDG’D’ a zatim vratiti kocku u prijašnji položaj. Okrećemo g stranu dok kockica koja treba doći na pd bude na poziciji gd.
3.a Ako je p strana kocke okrenuta nagore, izvršit ćemo G’P’GPGDG’D’
3.b Ako je p strana kocke okrenuta nadesno, izvršit ćemo G2DG’D’G’P’GP
Ponavljajući jedan od ova 2 postupka 4 puta, uz okretanje kocke za po 90°, složit ćemo srednji vijenac.

4. ORIJENTIRANJE STRANICA GORNJEG KRIŽA
Parni broj g strana kockica gornjeg križa biti će okrenute nagore. Okrećući g stranu, možemo postići jedan od sljedećih rasporeda:
4.a Ako su gp i gz kocke pogrešno orijentirane, izvršit ćemo PDGD’G’P’
4.b Ako su gp i gd kocke pogrešno orijentirane, izvršit ćemo PGDG’D’P’
4.c Ako su sve četiri kocke pogrešno orijentirane, izvršit ćemo D’P’G’PGDG2D’G’P’GPD
Primjenom jedne od ove 3 rotacije, gornji križ bit će složen, iako neki od preostalih bočnih elemenata ne moraju biti.

5. PRIPREMA ZA ZAVRŠNU FAZU
Pogledat ćemo elemente gornjeg križa i usporediti njihove bočne strane sa centralnim kockicama bočne strane kocke. Okretat ćemo g dok pg ne dođe na pravu poziciju. Ako su 2 elementa gornjeg križa na pravim mjestima izvršit ćemo G, a ako su sva 4, preći ćemo na 7. dio

6. SLAGANJE GORNJEG KRIŽA
6.a U 1/6 slučajeva, bočni križevi će biti složeni
6.b U 4/6 slučajeva, jedan od elemenata gornjeg križa če biti na mjestu, a ostali će morati praviti “krug” (kretanje po kutu). Okrenut ćemo cijelu kocku tako da dobro orijentirana kocka bude na poziciji gl.
6.b1 Ako se preostale 3 kocke gornjeg križa moraju kretati u pozitivnom smijeru, napravit ćemo PG2P’G’PG’P’
6.b2 Ako se preostale 3 kocke gornjeg križa moraju kretati u negativnom smijeru, napravit ćemo PGP’GPG2P’
6.c U 1/6 slučajeva ni jedan element gornjeg križa neće biti složen. Okretat ćemo cijelu kocku dok ne bude potrebno razmijeniti pg sa dg i gl sa gz i izvršiti LGPG’P’L’DZGZ’G’D’

7. POSTAVLJANJE GORNJIH KUTEVA
7.a U 1/12 slučajeva, svi kutevi će biti na pravim mjestima, iako će neki od njih biti pogrešno orijentirani
7.b U 8/12 slučajeva, jedan g kut će biti na mjestu, iako možda pogrešno orijentiran, a ostala 3 će morati kružno mijenjati mjesta. Okrenut ćemo čitavu kocku da bi kut koji se nalazi na svom mjestu došao na zlg
7.b1 Ako preostala 3 kuta moraju napraviti krug u pozitivnom smijeru, napravit ćemo D’P’L’PDP’LP
7.b2 Ako preostala 3 kuta moraju napraviti krug u negativnom smijeru, napravit ćemo P’L’PD’P’LPD
7.c u 2/12 slučajeva, ni jedan g kut neće biti na sovm mjestu, pa ćemo morati mijenjati mjesta dva para susjednih kuteva. Okrenut ćemo čitavu kocku tako da omogućimo razmjenjivanje glp i gdp i, paralelno sa njima gzd i gzl i napraviti P(DGD’G’)3P’
7.d U 1/12 slučajeva, bit će neophodno razmijeniti mjesta dva para unakrsnih kuteva. Izvršit ćemo DP’O2PD’GDP’O2PD’G’

8.ORIJENTIRANJE GORNJIH KUTOVA
Okrenut ćemo čitavu kocku tako da neki od pogrešno orijentiranih kuteva dođe na poziciju pgd
8.a Ako se kockica na poziciji pgd treba okrenuti u pozitivnom smjeru, tako da njena prednja strana(boja) pređe na gornju stranu kocke, izvršit ćemo POP’O’POP’O’
8.b Ako se kockica na poziciji pgd treba okrenuti u negativnom smjeru, tako da njena desna strana(boja) pređe na gornju stranu kocke, izvršit ćemo OPO’P’OPO’P’
Sada samo treba okretati g stranu dok ne dovedemo neku drugu pogrešno okrenutu kockicu na poziciju pgd i izvršiti 8.a ili 8.b. Ovaj postupak ćemo ponavljati dok svi kutevi ne budu složeni. Okrenut ćemo G, G’ ili G2 i — gotovo!

Ovo je prilično komplicirano ovako napisano, no zapravo je postupak identičan onom napisanom u časopisu Galaksija. Ako bude bilo problema pri slaganju, javite, pomoći ću.

Što se tiče kvalitete kocki, ove u dječjim dućanima su od tanke jeftine plastike, često pucaju, zapinju i ne daju se overclockat za brzinsko slaganje.

A sad malo o rekordima. U početku mi je trebalo oko 10 minuta s uputama da je složim. Slažem je već par mjeseci, hobično ;) i trenutni rekord mi je 55 sekundi, dok mi je prosjek slaganja oko 70 sekundi. Uspio sam nabaviti nekoliko originalnih kocki, većinom s tavana od generacije 80-tih. NJih naime nema, ponavljam u Hrvatskoj za kupiti. Prijatelj mi je nabavio jednu iz Mađarske, koštala je 8 eura.

Također, ako niste znali, osim ove 3x3x3 kocke, postoji i još nekoliko varijanti kao što su 5x5x5,4x4x4 i 2x2x2. Ovu 4x4x4 sam kupio dok sam bio na maturalcu u Španjolskoj i prilično je zanimljiva. Dakako i teža. Za ove ostale ću morat skočit do Mađarske.

Lijep pozdrav.

x-type
23.10.2006., 17:33
Također, ako niste znali, osim ove 3x3x3 kocke, postoji i još nekoliko varijanti kao što su 5x5x5,4x4x4 i 2x2x2. Ovu 4x4x4 sam kupio dok sam bio na maturalcu u Španjolskoj i prilično je zanimljiva. Dakako i teža. Za ove ostale ću morat skočit do Mađarske.

Lijep pozdrav.
ja sam imao priliku u rukama imati, nazovimo ga tako, "Rubikov dodekaedar", da vidiš tu fešte!!

maxur
23.10.2006., 22:12
Mislim da sam ga u tom istom dućanu u Španjolskoj vidio za kupit, koštao je oko 20 eura, ali izgledao je presloženo i prekompleksno, a i nisam baš imao viška novca pa ga nisam uzeo. Eh, da mi je sve to pokupovat, a kad nema u Hrvatskoj...

x-type
24.10.2006., 21:25
Mislim da sam ga u tom istom dućanu u Španjolskoj vidio za kupit,
jok, moj kum ga ima. zapravo, imao je 2 komada, nemam pojma ima li još jer mu je kuća puna kojekakvih mozgalica, slagalica i inih stvari (čovjek je enigmatičar)

maxur
24.10.2006., 21:33
Aj ga jednom prilikom kontaktiraj i pitaj gdje je nabavio ;)

GRAVEYARD QUEEN
27.10.2006., 07:37

Đubrad ciganska ! a sigurno si i ljepilo ukrao u nami! :)

red_shrike
28.10.2006., 19:14
navodno ju prosječna osoba složi za 8 sati slaganja

Maisie
28.10.2006., 20:22
prosječna osoba ju ne složi :D

Endimion17
28.10.2006., 21:52

prosječna osoba ju razbije nečim tvrdim i teškim!... :mudri:

maxur
28.10.2006., 23:06

Gospodinu Rubiku, koji je "izmislio" kocku, prvi je puta trebalo oko 30 dana da je složi, stoga se ne bih složio s ovom rečenicom gore.

a-a Ja Ne Trebam Nikoga
29.10.2006., 00:51
Svjetski rekord:
http://www.youtube.com/watch?v=E7F4w0ykrzE

Svjetski rekord ali jednoručno: http://www.youtube.com/watch?v=NJz02Nh99Cs

5-ogodišnjak rješava:
http://www.youtube.com/watch?v=uSe1Ad2lE9c

3-ogodinjakinja rješava!!!!! :eek:
http://www.youtube.com/watch?v=_RlApvfL3f0

BOLESNO: http://www.youtube.com/watch?v=HDG6ZTYartI

x-type
29.10.2006., 10:47
prosječna osoba ne može skužit priuncip slaganja, pogotovo ne u 8 h. a osoba koja zna shemu je složi prosječno za 5-6 min. tak da teorija o ovih 8 h nikak ne drži vodu. onaj mali dio čovječanstva koji je u stanju prokužit sam kak bi se složila je zanemariv u odnosu na ostatak ekipe.

mya_7920
03.11.2006., 22:19

:s :s :s :s :s :s :s

bumbar
04.11.2006., 00:01
http://www.gizdic.com/freegames/gamespages/rubikscube.htm

Dorsy
06.11.2006., 11:36
Ja sam svoju složila prije mnogo mjeseci..Slagala je 100 godina!

annerri
07.11.2006., 19:47
samo kao zanimljivost:

Prvo Svjetsko prvenstvo (1982., u Budimpešti) u Rubikovoj kocki:
1. Minh Thai (SAD) 22,95 sek.
2. Razoux Schultz (Nizozemska) 24,32 sek.
3. Zoltán Lábas (Mađarska) 24,49 sek.

13. József Borsos (Jugoslavija, Mađar iz Vojvodine) 30,02 sek.

Link (http://www.ws.binghamton.edu/fridrich/cubewrld.html)

--------------

današnji svjetski rekord (2006.): 11,13 sek., Li Jan Lo (Južna Koreja, Sveučiliste u Kaliforniji)
mađarski rekord: 18,61 sek., Mitko Prodanov (Tehničko sveučilište u Budimpešti)
To jesu zanimljivosti,i to vrhunske. Ovaj znanac, koji je slagao kocku, a bilo je to davno,davno, ipak ju je 1.slagao na bivšim ovim prostorima. S obzirom da ime i prezime (njegovo), očito ne odgovara mnogima,zato se i ne sjećaju. Čovjek je rođen u Zg,generacijski. A i bila je stranica u "Startu",tj. dvije o njemu. U početku 10-ak min.,a poslije je to išlo ubrzano,mislim, oko minute,ne ono par sec., kako sam napisala.(Čudi me da Vi to ne znate...).

demosten
08.11.2006., 11:03
Ja sam riješavao kocku ohoho puta i nikako je nisam mogao riještiti. Najviše kaj sam prokužio jest da sam složio sve osim zadnja 4 vrha na kocki. i onda sam poludio i išao tražiti riješenje na internetu.

Sada mogu složiti u jedno 300 poteza.

Išao sam i riješavati sa brute force algoritmima i mogu dobiti riješenje za nekih minutu, minutu i pol, ali treba jedno 5 minuta da izračuna tablice rotacija...
Inaće to je jedan od jadnijih algoritama jer bo postoje algoritmi koji izračujaju u roku odmah max sekunda...

maxur
11.11.2006., 14:30
Moro sam se doć pohvalit da mi je novi rekord 48 sekundi, a prosjek između 60-70 sekundi, što zavisi koliko opustim vijke iz kocke. Dakle, treba dosta vježbat, ko voli, nek izvoli. Eto, meni ni nakon par mjeseci nije dosadilo ;)

MStef
27.11.2006., 10:14

u zg!

Ja sam je nedavno vidio (prije desetak dana), ali nisam upamtio gdje točno.
Probaj pitati u prodavnicama "Duhana".

MStef
12.03.2007., 09:00
Prije par dana sam je kupio u NAM-i na odjelu igračaka.
Složim je za 5-6 minuta.

zvir
13.03.2007., 06:38
meni najdrazi princip za rjesavanje kocke je rastavit je(ne razbit,vi seljacine) i onda ponovo slozit kako treba.tako sam ih slozio oko 80.:D

LittleMiss
13.03.2007., 09:55
mom bratiću od 4 godine ispala i rasula se. Fino je mi složili i dali mu! Sad se mama okolo hvali kako joj je mali Wunderkind! ha ha

Weedeemer
15.03.2007., 23:08
link 1 (http://www.youtube.com/watch?v=jkft2qaKv_o&mode=related&search=)

link 2 (http://www.youtube.com/watch?v=6960jAGCkiA&mode=related&search=)

:s

mali5
06.04.2007., 17:11
imam jedno pitanje
htjela bi kupiti Rubikovu kocku ali ne znam gdje
živim u Zagreba pa me zanima gdje to ima (vidjela sam negdje i kupila ali nisu kvalitetne, padne mi iz ruku i raspadne se)
ako nema od kud bi mogla naručiti kvalitetnu, ali ne preskupu

zlatan999
06.04.2007., 17:57
Ja to ne bi rješija do kraja života. :zubo: :zubo: Valjda mi fali taj dio mozga. Svaka čast ljudi :s :s

x-type
06.04.2007., 17:59
Ja to ne bi rješija do kraja života. :zubo: :zubo: Valjda mi fali taj dio mozga. Svaka čast ljudi :s :s

kak ne? pa imaš sheme na netu. ok, nije baš lako zapamtit, ali par dana slažeš prije spavanja i upamti se

mali5
06.04.2007., 19:16
imam jedno pitanje
htjela bi kupiti Rubikovu kocku ali ne znam gdje
živim u Zagreba pa me zanima gdje to ima (vidjela sam negdje i kupila ali nisu kvalitetne, padne mi iz ruku i raspadne se)
ako nema od kud bi mogla naručiti kvalitetnu, ali ne preskupu

Zar nitko.....

maxur
22.04.2007., 22:48
Zar nitko.....

Nema ih u Hrvatskoj za kupit, ako tražiš originalne. Zaleti se do Mađarske, tamo ima dosta Rubikovih dućana. Moju originalnu 3x3x3 mi je prijatelj donio iz Mađarske(cca 8 eura), kocku 4x4x4(cca 16 eura) sam kupio u Španjolskoj, a 5x5x5(cca 45 eura) u Pragu. Također sam u Pragu kupio i 2x2x2(cca 3 eura) na privjesku, i nekakvu "cube21 ili square 1"(cca 10 eura) verziju rubikove kocke. Eh da se u Zg bar negdje otvori dućan tih logičkih igračaka...

Aphex
23.04.2007., 00:01
složio je trogodišnji buraz kocku, jebote kako sam se zaprepastio.
mali genijalac je odljepio boje i stavio ih di treba :s:s
(ona stara kocka sa nalijepljenim folijama u boji)

Accu
19.05.2007., 08:37
ima ih kupit u offertissimi il kako se vec pise, za 7 kn

nadobudno kupio malom i sebi da se igramo neki dan, a vec sad trkeljam po netu kako ju rijesit, ps mtr:mad: a jos sam gledao da ju sam malo razdrmam da nam ne treba puno:rolleyes:

Buttercup
19.05.2007., 19:43
Nema ih u Hrvatskoj za kupit, ako tražiš originalne. Zaleti se do Mađarske, tamo ima dosta Rubikovih dućana. Moju originalnu 3x3x3 mi je prijatelj donio iz Mađarske(cca 8 eura), kocku 4x4x4(cca 16 eura) sam kupio u Španjolskoj, a 5x5x5(cca 45 eura) u Pragu. Također sam u Pragu kupio i 2x2x2(cca 3 eura) na privjesku, i nekakvu "cube21 ili square 1"(cca 10 eura) verziju rubikove kocke. Eh da se u Zg bar negdje otvori dućan tih logičkih igračaka...

Kad sam prije par godina bila u Pragu vidjela sam ducan, ali sad se nikako ne mogu sjetit gdje je tocno bio. A imam frendice koje su trenutno u Pragu,i nikako im ne mogu objasnit gdje je ducan :( Ajd obasnji gdje tocno u Pragu da im znam rec :)

maxur
11.06.2007., 09:45
Sorry, nisam ranije vidio, adresa glavnog dućana je u Pragu:

www.HRAS.cz / shop: Vaclav.nám. 38, pasaž ROKOKO

To je glavna ulica...

Ima i jedan drugi s raznim logičkim igračkama, al ne znam adresu :)

Sretno :)

Martin
11.06.2007., 12:54
Ne isplati se kupovati kopije rubikove kocke, jer su u pravilu katastrofalne izrade (čitaj završne obrade), što je u skladu sa cijenom, ali onemogućava bilo kakvo povećanje brzine slaganja kocke (kada jednom naučite kompletan postupak napamet). Takve kocke se znaju raspasti i prilikom sasvim polaganog slaganja, što vas brzo demotivira za dublje posvećivanje istoj, a raspadnutu kocku morate obavezno sastaviti u završni položaj (sa svim kockicama na ispravnim pozicijama) jer se u suprotnome može dogoditi da neku od kockica postavite u takav položaj da više nije moguće složiti kocku koristeći algoritme za slaganje.

Inače za slaganje kocke postoji nekliko sustava, od onih sa malim brojem relativno dugih formula, do onih sa velikim brojem kratkih formula, a isto tako postoji različito označavanje formula, sa različitim kombinacijama slova, ili vizualno (sa nacrtanom jednom stranicom kocke i strjelicama u smjeru okretanja).

Ja sam poprilično vizualni tip pa sam naučio slagati kocku po vizualno nacrtanim formulama, i koliko se sjećam ima ih 6-7 i relativno ih je lako zapamtiti. Iako se u početku čini nemogućim, nakon nekog vremena se formule nauče tako dobro da kocku vrtite po automatizmu (i tu do izražaja dolazi kvaliteta kocke, jer ako kocka zapne prilikom okretanja, morate stati, popraviti kocke koje su malo rasklimane, i nastaviti formulu "iz sredine" što je gotovo nemoguće, a tijekom okretanja svake od formula kocka izgleda totalno nesložena sve dok se ne odvrti posljedni korak formule).

Svojevremeno sam imao dvije originalne rubikove kocke manjeg formata (dok sam bio manji bilo ih je puno lakše slagati nego one u punoj veličini, a i dobio sam ih na poklon), jednu rubikovu zmiju (nema za cilj slaganje nego se od nje mogu dobiti različiti oblici: kornjača, labud, pas, i sl.) i rubikov valjak (također originalni) koji je identičan kocki, osim što na kutevima nisu dvostrane i trostrane "kockice" nego jednostrane i dvostrane, s time da je svaki kut u svojoj boji. Od svega toga danas je "živ" jedino valjak, ostalo se sve poprilično rasklimalo.

BTW Prije par godina sam imao čast osobno upoznati Arna Rubika (odsjeo je par večeri kod mene u privatnom smještaju) i koliko sam uspio primjetiti, nije mu bilo baš pretjerano drago što sam ga prepoznao (možda je čovjeku pun kufer slave, iako je prošlo dosta vremena od široke popularnosti njegove kocke.

el_mariachi
14.06.2007., 10:56
Vec sam se javio na ovom topicu. U medjuvremenu sam cackao po netu i nasao algoritam koji je puno kraci od mog za drugi i treci red. Maksimalan broj okretaja za cijelu kocku je oko 300. U "mom" starom algoritmu je bilo dosta okretanja srednjeg reda na cemu se gubilo na vremenu. U ovom novom je to samo na jednom mjestu. I to nije nikakva inteligencija sloziti je samo malo volje, algoritam (vuzualni i mom slucaju) i malo mehanike.
Dakle samo naprijed.

tocc
14.06.2007., 16:47
organski ne podnosim tu igračku. dobio sam je na rođendan kao mali, bila je sva uredna, posložena, a onda je došao glupi susjed i za tren sve upropastio, govoreći: "aj sad probaj, je li možeš, hehe?"

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

tocc
14.06.2007., 16:58
BOLESNO: http://www.youtube.com/watch?v=HDG6ZTYartI[/QUOTE]

Ma ovaj nije normalan...đizus

:headbang:

Moonlight Cat
10.08.2007., 16:22
Jel se može kod nas negdi nabavit valjak i/ili piramida ili pak one 4x4x4 ili 5x5x5 kocke?

Pollux
12.08.2007., 15:38
Gdje u Madji postoji trgovina sa orginalnim rubikovim kockama?

Cpatain Rbubish
12.08.2007., 18:41
prosječna osoba ne može skužit priuncip slaganja, pogotovo ne u 8 h. Zato je tu Jubito:

http://www.youtube.com/watch?v=HsQIoPyfQzM

http://www.youtube.com/watch?v=IW_BBp3FPMQ

C@r80n
12.08.2007., 22:02
jel postoji neki program u koji se unesu trenutni položaji boja na kocki i da onda pokaže koje poteze treba napraviti da se složi?

hacker-genius
04.09.2007., 15:55
Kakve su to gluposti. Kako netko može složiti kocku za 11 sekundi. Pročitao sam da je potrebno najmanje 52 poteza da se kocka sastavi. To onda znači da je taj neki tip pomicao 5 poteza u sekundi. To je nemoguće. Još napomena da je 52 poteza NAJMANJE potrebno, i dok je još on pogledao kocku sa strana da vidi raaspored boja...... TO SU GLUPOSTI!!!!!!!!!

Ja kada na kompu stišćem samo next on je ne sastavi za 11 sekundi.

hacker-genius
04.09.2007., 15:59
jel postoji neki program u koji se unesu trenutni položaji boja na kocki i da onda pokaže koje poteze treba napraviti da se složi?

Ja koristim Cube 1.42. Super program.

Evo link: http://home.hetnet.nl/~rubik/

Nak
04.09.2007., 16:33
Kakve su to gluposti. Kako netko može složiti kocku za 11 sekundi. Pročitao sam da je potrebno najmanje 52 poteza da se kocka sastavi. To onda znači da je taj neki tip pomicao 5 poteza u sekundi. To je nemoguće. Još napomena da je 52 poteza NAJMANJE potrebno, i dok je još on pogledao kocku sa strana da vidi raaspored boja...... TO SU GLUPOSTI!!!!!!!!!

BTW: dokazano je da se rubikova kocka moze sloziti u 26 poteza...
Naravno da svjetski rekord je 11 sekundi, akko ne vjerujes pogledaj:

http://www.youtube.com/watch?v=9pqUedt1HdI&mode=related&search= - ovo ti je s dvije ruke
http://www.youtube.com/watch?v=yRl9eTteF74&mode=related&search= - ovo ti je s jednom rukom

cojones
12.09.2007., 21:49
Ja sam je nakon 10 minuta zveknuo u smeće:p

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :s :s :s :s

maxur
14.09.2007., 00:57
Evo, i moj prvi video :o :

http://www.youtube.com/watch?v=cXvZr1mmUPs

black1888
16.09.2007., 12:57
pa dajte malo linkova sa šemama slaganja, ove prije niš ne kužim

hacker-genius
29.09.2007., 13:02
Je li moguće izmiješati rubikovu kocku (3x3x3) tako da nigdje ne budu dvije iste boje jedna do druge. Pokušavao sam i čini mi se da nije lagano, ili je nemoguće.

zvoc
06.10.2007., 01:54
Je li moguće izmiješati rubikovu kocku (3x3x3) tako da nigdje ne budu dvije iste boje jedna do druge. Pokušavao sam i čini mi se da nije lagano, ili je nemoguće.

Može se, ja upravo složio u cube-u..., i složio sam pravu pomoću njega, u 76 poteza... :D

Bilobrkster
06.10.2007., 09:48
nije baza da na netu vidiš kako se rješava, to može bilo tko

baza je da sam otkriješ shemu i rješiš. istinabog to neki neće nikad (uključujući mene) al onda si kralj :s

castor8
06.10.2007., 10:49
Zato je tu Jubito:

http://www.youtube.com/watch?v=HsQIoPyfQzM

http://www.youtube.com/watch?v=IW_BBp3FPMQ

Nevjerujem!! :top:
Ovo je predobar nacin, super jednostavno za razumjet, evo ja sam se ufuro i sad svaku mogu rijesit relativno brzo, sad samo treba poradit na brzini, prosto ne mogu vjerovat da postoji tako jednostavan nacin, sve je u ponavljanju istog algoritma dok se ne poslozi dio koji treba doc na svoje mjesto, to su u biti oni brzi dijelovi kod tih likova u videu, ponavljaju isti algoritam, onda traze sljedeci korak. i sto je bitno kod prve polovice, prvo u L sloziti kriz

hoderi
19.10.2007., 14:33
bok...znate mozda dal ima u Sloveniji,tj Mariboru neki dućan di mogu kupit Rubikovu kocku? tnx

w1zz4rd
23.10.2007., 20:47
dajte neki laksi nacin...ovo je sve prekomplicirano!

Zer0
27.10.2007., 12:33
bok
ako ide neko u inozemstvo nek mi javi da mi kupi kocku

Euronymous
27.10.2007., 17:12
lol prekasno, ja sam prije par tjedana bio u budimpesti i tam sam si kupio jednu

..i naravno slozio :D

papagajka
29.10.2007., 16:12
lol prekasno, ja sam prije par tjedana bio u budimpesti i tam sam si kupio jednu

..i naravno slozio :D

e, gdje točno? Trebala bi mi frendica ić u 11.mj u Budimpeštu , pa da joj kažem da mi kupi :D

Halbarad
31.10.2007., 08:03
Upiši na youtubu rubikova kocka,i u jednon videu ti neki englez objašnjava kako je triba složit.Ja san je tako složija.

NekaNovaJa
31.10.2007., 08:12
Pa šta je u RH nema za kupit?

gnjavež
01.11.2007., 21:24

:D dbila sam je i ja kad sam bila mala, pa mi je jednog dana puka film i odlipila sam one male naljepnice i sve ih lipo opet uredno zalipila da budu slozene boje:D

dj_dannijel
07.12.2007., 14:31
pozdrav

Eto drago mi je da u hrvatskoj postoje ljudi koji imaju zanimanje za tu stvarno odličnu "igračku"

Ja sam svoju 1 kocku kupio u dučanu za 7,99kn....:flop: :flop:
i bacil sam ju drugi dan....

Nakon nekog vremena otišo sam u Mađarsku, odmah prvo mjesto poslije goričana, neki dučan s svime i svačime, pretežito igrački......( Saznam ime grada ako vas zanima)
Kupio sam tamo za 13eura origigi i složio več puno puno puno puta....

nije uopče problem, sad vježbam speedcubing i napredujem... PB 36.4sec...

Kakvi su vaši rekordi?

dj_dannijel
07.12.2007., 14:50

da da..... samo se ti tješi.....:D :D

negdje sam našo na netu da se može složit i do 25-30 poteza baš ako si za to zapeo....

Meni u prosjeku treba negdje oko 60-70....
al nemam onu da iz jednog poteza odmah krenem u drugi več moram malo pogledat....

btw eto vam link pa pogledajte..........

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=14120688

Euronymous
07.12.2007., 17:20
@ danijel

jesi ju sam slozio il si je nauci slagat?

dj_dannijel
07.12.2007., 22:01
@ danijel

jesi ju sam slozio il si je nauci slagat?

1 i 2 red sam al 3 nikako da ne izmješam prva dva

pa sam na netu potražil neke algoritme....

al volim kocku stvarno...

Nema dana kad se ne probudim i ne složim barem jednom.... i ne dosadi mi
htio bih si kupit i 2x2x2 i 4x4x4 pa da i njih malo vrtim

Euronymous
07.12.2007., 22:18
ja sam uspio sam slozit prvi sloj (mislim da znas na kaj mislim) i ona slova T...dalje sam koristio algoritme....
moj frend ima i 2x2x2, njen sam prvi sloj takoder slozio sam, a dalje sam kombinirao algoritme koje sam naucio iz 3x3x3 kocke

dj_dannijel
07.12.2007., 22:21
naravno da te razumijem....
Kolko ti je best?
si mjerio?

meni se nekak 2x2x2 čini zakon nisam probal....pa neznam

inače trenutno učim algoritme za speedcubing..... prebolesno je....
Mislim da budem odusto, previše komplicated.....

Euronymous
07.12.2007., 22:30
nisam pokusavo obarat rekorde jer imam dosta problema sa rotiranjem stranica kocke jer je malo losije napravljena, no imam jedan super program na kompu u kojem pomocu misa okreces stranice i puno je lakse, a mozes i mjenjat velicinu kocke...evo ti link ukoliko zelis probat rijesit 2x2x2:
http://www.gabbasoft.com/download.htm

3x3x3 obicno rjesim za 2-3 minute, dok sam jednom ovu od 2x2x2 uspio za nesto vise od 10 sekundi :D

dj_dannijel
07.12.2007., 22:32
to je i mene mučilo pa sam kupio originalnu....

ajd da vidim taj program

svaka čast, hvala ti

HeyAll
08.12.2007., 13:10
Kupio bih 4x4x4 Rubikovu kocku, ali ne znam gdje se može kupiti u Zagrebu. Bilo bi poželjno da je bolje kvalitete, ali ako je loše kvalitete, nemam izbora...
Ako uopće nema nikakve 4x4x4 Rubikove kocke u Zagrebu, onda odakle bih mogao preko Interneta naručiti tu kocku (po mogućnosti da je iz Europe)?
Naravno, plaćao bih PayPalom... ne usudim se ostavljati broj kartice na nekim xyz sajtovima!

dj_dannijel
08.12.2007., 13:23
Kupio bih 4x4x4 Rubikovu kocku, ali ne znam gdje se može kupiti u Zagrebu. Bilo bi poželjno da je bolje kvalitete, ali ako je loše kvalitete, nemam izbora...
Ako uopće nema nikakve 4x4x4 Rubikove kocke u Zagrebu, onda odakle bih mogao preko Interneta naručiti tu kocku (po mogućnosti da je iz Europe)?
Naravno, plaćao bih PayPalom... ne usudim se ostavljati broj kartice na nekim xyz sajtovima!

lijepo se odfuraj do mađarske i to ti je brže i bolje.... jedno kaj trebaš imat auto..... ako si do zg treba ti 2h

hacker-genius
08.12.2007., 13:33
da da..... samo se ti tješi.....:D :D

negdje sam našo na netu da se može složit i do 25-30 poteza baš ako si za to zapeo....

Meni u prosjeku treba negdje oko 60-70....
al nemam onu da iz jednog poteza odmah krenem u drugi več moram malo pogledat....

btw eto vam link pa pogledajte..........

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=14120688

Može se složit i u 2 poteza ako je samo dvaput okrenuta.
BTW Moj je rekord u slaganju 1 min i 50 sec na onoj kopiji kocke koja se teško okreće. A i sve ovisi koliko je kocka pomiješana. Ja je nekad složim za 2 min a nekad za 2 i pol minute. Ali uvijek je složim ispod 2 i pol min. Broj okretaja nisam nikad brojao.

HeyAll
08.12.2007., 13:37
lijepo se odfuraj do mađarske i to ti je brže i bolje.... jedno kaj trebaš imat auto..... ako si do zg treba ti 2h
To će mi biti zadnja opcija... najradije bih preko neta, i to iz kontinentalne Europe jer će vjerojatno stići unutar 2 tjedna.
Ili najbolje ako ima u ZG... neovisno o kvaliteti :zubo:.

dj_dannijel
09.12.2007., 10:32
To će mi biti zadnja opcija... najradije bih preko neta, i to iz kontinentalne Europe jer će vjerojatno stići unutar 2 tjedna.
Ili najbolje ako ima u ZG... neovisno o kvaliteti :zubo:.

Imaš i eBay....Nebi prek njega?

Ja sam imao tu za 9 kn nekih 2 tjedna...... Zvala se Magic Cube, onda sam vidio neku Cube of logic za 25kn.... al jbg u Varaždinu al 3x3x3
Mislim da ove nema u HR.....

fvedran
09.12.2007., 12:39
U City center One sam neki dan vidio kocke, u prizemlju, u novom duckasu sa djecjim igračkama.

dj_dannijel
11.12.2007., 14:29
ima ko od vas orginalnu?

HeyAll
11.12.2007., 14:39
U City center One sam neki dan vidio kocke, u prizemlju, u novom duckasu sa djecjim igračkama.
3x3x3 ili 4x4x4?

maxur
14.12.2007., 23:36
ima ko od vas orginalnu?

:D Imam 2-3 original 3x3x3
:D poluoriginalnu 4x4x4
:D originalnu 5x5x5

privjesak za ključeve 2x2x2
Cube 21 ili square 1, original
i još par običnih plastičnih :rofl:

Al sam između ostalog i kolektor pa ne prodajem :top:

maxur
14.12.2007., 23:37
3x3x3 ili 4x4x4?

Ne buš naćo 4x4x4 u dječjem dućanu ;)

Rick23
17.12.2007., 16:48
:D Imam 2-3 original 3x3x3
:D poluoriginalnu 4x4x4
:D originalnu 5x5x5

privjesak za ključeve 2x2x2
Cube 21 ili square 1, original
i još par običnih plastičnih :rofl:

Al sam između ostalog i kolektor pa ne prodajem :top:

Pa za kolektora i nije previse :D

Cujte, jer se moze govoriti o nedprosjecnom talentu/intelegenciji, ako djecak od 11/12 godina sam skonta sistem rijesenja, odnosno, ako je djecak od 5/6 godina sastavi ako mu ovaj stariji objasni sistem ? :D

Zvuci smijesno, ali ozbiljno pitam posto ovdje citam da je prosjecan covjek nece sam sloziti.

Inace, jedan tip je je na njemackoj televiziji nedavno slozio ispod vode sa jednom rukom (mislim, cijeli je bio pod vodom, ne samo ruka).

maxur
17.12.2007., 22:09
Pa za kolektora i nije previse :D

Cujte, jer se moze govoriti o nedprosjecnom talentu/intelegenciji, ako djecak od 11/12 godina sam skonta sistem rijesenja, odnosno, ako je djecak od 5/6 godina sastavi ako mu ovaj stariji objasni sistem ? :D

Zvuci smijesno, ali ozbiljno pitam posto ovdje citam da je prosjecan covjek nece sam sloziti.

Inace, jedan tip je je na njemackoj televiziji nedavno slozio ispod vode sa jednom rukom (mislim, cijeli je bio pod vodom, ne samo ruka).

A gle, u Hrvatskoj je nemoguće kupiti ijednu originalnu pa je s toga i ovo puno :mig:

Iskreno mislim da je gotovo nemoguće da čovjek uspije potpuno sam shvatiti princip slaganja kocke i da je može svaki put složiti. Optimalni algoritmi koji su dostupni na internetu većinom su plod rada računala...:kava:

Inače, za sve zainteresirane preporučam rubik.blog.hr :):rolleyes: al lijen sam da malo više vremena posvetim i dodam više materijala :rofl:

erorodic
21.12.2007., 21:40
Za sve ljubitelje cube,
trenutno 38god, rekord 0:59sec u 7osnovne (82god) buduci sam krenuo s 6 i pol.
Dijete mi ima bezveznjakusu i prije par mjeseci mi je trebalo oko 2min. Onda u 10mjesecu odem u Bec u MariaHilferstr. u centru u ducanu Gerngross oci mi se zacaklile kad sam na drugom katu ugledao ( onaj tko je ljubitelj zna o cemu pricam) rubik cube s malom naljepnicom na srednjoj naravno bijeloj celiji. Malo je skupa 14,90€ ali se nisam dvoumio niti sekunde odmah kupio. Razlika kao fico i mercedes u odnosu na ovo nase smece. Danas iako zakrzljao oko 80sec. prosjek.

Ovo sam napisao za sve one ljubitelje kockekoji su u mogucnosti otici u Bec na recimo Euro2008 moze u Hilferici kupiti original, malo je skuplja nego u Madjarskoj, ali kad vidis stambilj na bijeloj kockici uh.....

dj_dannijel
22.12.2007., 08:36
da.

a meni baš tu kockicu s štambiljom odlijepili, neču ga sad spominjat:mad: :mad: :mad:

Kad kupim novu nedajem ju nikome u ruke.......

BTW moj rekord je 39...... u prosjeku ispod minute uvijek....

Na 7kn kocki mi je prosjek 3 minute

Linnaeus
22.12.2007., 10:52

Zar je tolika razlika izmedju originalne i kopije?
Meni na toj losoj kopiji treba u proseku 4 minute. A na originalnoj nisam ni pokusao.

dj_dannijel
22.12.2007., 11:50
Zar je tolika razlika izmedju originalne i kopije?
Meni na toj losoj kopiji treba u proseku 4 minute. A na originalnoj nisam ni pokusao.

Razlika je velika....

neznam dal ti možeš na svojoj kocki brzo slagat ko ja na orginal....

Eto ti video pa vidi kaj ja mogu na origigi...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=23772266

Možeš ti ovo na copyji?

Zaključi sam koja je razlika

Ibiza
22.12.2007., 12:24
U čemu je zabava rješavanja koce kad se može riješiti sistemom u par sekundi bez imalo mozganja, samo ponavljajući par istih koraka?
(ili još niste čuli/vidili to?)

Linnaeus
22.12.2007., 12:34
Razlika je velika....

neznam dal ti možeš na svojoj kocki brzo slagat ko ja na orginal....

Eto ti video pa vidi kaj ja mogu na origigi...

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=23772266

Možeš ti ovo na copyji?

Zaključi sam koja je razlika

Ma na kopiji nema teoretske sanse za tako brazo slaganje.

Nego, jel postoji razlika u brzini slaganja u odnosu na to koji algoritam koristis?

erorodic
22.12.2007., 21:20
da.

a meni baš tu kockicu s štambiljom odlijepili, neču ga sad spominjat:mad: :mad: :mad:

Kad kupim novu nedajem ju nikome u ruke.......

@dj_dannijel:
Prvo cestitam, stvarno te je lijepo gledati, iako sam po rekordu odmah skuzio da si mlad. Gle ja sam ti kocku sastavljao u osnovnoj 82i83 ( a tada mislis da si najbolji na svijetu, iako prednost dajem svima koji su izmedju 20-25god, mislim da se tada najbrze moze sloziti, ali ratno doba....) onda mi nekako kocka nestala tako da ju nisam od tada nikako ni slagao sve do prosle godine, znaci cca.23god,e vidjet ces i sam kako zakrzljas kad neke stvari ne radis konstantno, zato pokusaj ostati uvijek u formi :)

Jos jednom cestitam, ako nista sa ju imam doma pa cu polako trenirati

erorodic
22.12.2007., 21:23
U čemu je zabava rješavanja koce kad se može riješiti sistemom u par sekundi bez imalo mozganja, samo ponavljajući par istih koraka?
(ili još niste čuli/vidili to?)

Nemoj se ljutiti prijatelju ali meni je uvijek sex jako dobar iako je ponekad sistemski, malo mozgas hoces francuza ili zgu..., ili 69, i stalno ponavljam istih par poza malo samo pomjesanim redosljedom ali uvijek uzivam, e vidis tak je i sa kockom ili ju volis ili ne :p

Ibiza
23.12.2007., 12:04
Nemoj se ljutiti prijatelju ali meni je uvijek sex jako dobar iako je ponekad sistemski, malo mozgas hoces francuza ili zgu..., ili 69, i stalno ponavljam istih par poza malo samo pomjesanim redosljedom ali uvijek uzivam, e vidis tak je i sa kockom ili ju volis ili ne :p

Ma je, super je sex, samo šta je to kao sex sa nekom koju svako može imati kad god hoće :ne zna: :p

dj_dannijel
23.12.2007., 12:48
@dj_dannijel:
Prvo cestitam, stvarno te je lijepo gledati, iako sam po rekordu odmah skuzio da si mlad. Gle ja sam ti kocku sastavljao u osnovnoj 82i83 ( a tada mislis da si najbolji na svijetu, iako prednost dajem svima koji su izmedju 20-25god, mislim da se tada najbrze moze sloziti, ali ratno doba....) onda mi nekako kocka nestala tako da ju nisam od tada nikako ni slagao sve do prosle godine, znaci cca.23god,e vidjet ces i sam kako zakrzljas kad neke stvari ne radis konstantno, zato pokusaj ostati uvijek u formi :)

Jos jednom cestitam, ako nista sa ju imam doma pa cu polako trenirati

Hvala ti..... A meni nije cilj bit najbolji na svijetu.....
Otpočetka mi bio cilj da skrešem ispod 5 min.... Pa ispod 2 min.... pa ispod minute.... Pa ispod 50 sec.....pa 40 sec....

Sad vježbam za još skresat rekord.......Naravno svoj osobni.......

Naravno da se vježba konstantno...... slažem ju cca...... 20min dnevno.....
Sad sam našo još neke formule za još brže..... Pa kad to naučim idem napast 20 secundi........

A mlad sam ima vremena...............

Aj hvala....

Zagreb-Borongaj
23.12.2007., 15:43
Ma je, super je sex, samo šta je to kao sex sa nekom koju svako može imati kad god hoće :ne zna: :p

:) :) , znas sto, vjerujem da ju svatko moze imati ( jednostavno je kupis) ali da ti budem iskren nisam siguran da je moze imati svatko kad god hoce (sexsati). Da bi je imao tj; da bi ju poseksao moras ju sloziti, a mislim da jako mali broj ljudi zna sloziti kocku, u HR siguran sam ispod 0,1% stanovnistva, mozda i grijesim tko ce znati.
Ako to gledam s druge strane danas su klinci/decki/cure (osnovna+srednja)zaokupljeni s blogovima, raznoraznim mp3, mpeg, dok je u moje vrijeme kad sam bio 7 osnovne to bio pravi hit-bar meni, jednostavno internet i mobiteli su bili SF.
Kocka je interesantna u neku ruku kao i sah tko to voli, jer ima brdo kombinacija, odnosno svaki put kad je sastavljas je drugacije a na kraju te cini veselim jer ju uvijek slozis i izlazis kao pobjednik.
B.. zna sto ce biti popularno jos za 25god., ali ono sto znam sigurno je da necu razumjeti unuka/unuku te njihov nacin razmisljanja.
Uh al sam se raspisao, pozdrav ti zelim te ako do sada nisi probao sastavljati probaj nista te ne kosta mozda zavolis, a ako znas sastavljati onda si je bar nekada u zivotu volio, zar ne :mig:

Zagreb-Borongaj
23.12.2007., 15:49
Hvala ti..... A meni nije cilj bit najbolji na svijetu.....
Otpočetka mi bio cilj da skrešem ispod 5 min.... Pa ispod 2 min.... pa ispod minute.... Pa ispod 50 sec.....pa 40 sec....

Sad vježbam za još skresat rekord.......Naravno svoj osobni.......

Naravno da se vježba konstantno...... slažem ju cca...... 20min dnevno.....
Sad sam našo još neke formule za još brže..... Pa kad to naučim idem napast 20 secundi........

A mlad sam ima vremena...............

Aj hvala....

:) Alp nista bar relaksira zivce, zar ne. Netko stiska one gumene loptice a mene kocka relaksira, odnosno sad nesto brijem totalno bezveze slazem je na nacin tako da izmisljam neka pravila pa potrosim dosta vremena u nista i onda na kraju slozim opet po starom pravilu. Ma jednostavno ne stignes, bas kad sam u sobi i pocnem eto ti zena zove iz susjedne sobe i kaze "kad ces ti vise ostaviti tu kocku". Kad malo bolje promislim mozda su ona i Ibiza u pravu :confused:
Pozdrav i drzi se, iskreno mislim da je ispod 20sec nemoguce, odnosno moguce ali kontra-pamcenjem tj: dok ju razbacujes pamtis te onda u kontra smjeru je vracas jer bi volio vidjeti toga tko ju sastavi ispod 20sec ali da mu je ja razmontiram

Gutsy Gibbon
23.12.2007., 16:07

Što se prosječnih ljudi tiče, mislim da ti baš i ne znaš što to znaći. Ja garantiram da svi ljudi koji sudjeluju u ovoj temi (ili su je bar jednom čitali (odnosno naslovih je zainteresirao)) imaju IQ bar 115 (nemojmo sad ulazit u preciznost i uopće osnovanost IQ testa), a to je vjeruj mi osjetno više od prosjeka. Ljudi (u krugovima u kojima se ja i vjerojatno vi krećemo) u pravilu podcjenjuju svoj IQ (Jedna cura koja studira psihologiju mi je rekla da su na testiranju svoje grupe na ffzg-u došli do prosjeka 115-120).

A da neki 12g. skonta sam, zašto ne, najbitnije je biti lukav i sjetit se dobrog načina bilježenja svojih pokreta tak da kad uočiš neku pravilnost da se znaš vratit i zapamtit kak si došo do toga.
Još je lakše ako si u nekom priručniku pogledaš kako su tamo "nacrtani" različiti pokreti, ali moram priznat kad sam ja išo učit nije mi to palo na pamet i razvio sam svoj sistem bilježenja i čini mi se bolji od svih koje sam do sad vidio.

A kad ti neko pokaže, svatko bi uz dovoljno truda zapamtio par principa.

Gutsy Gibbon
23.12.2007., 16:17
A što se razlike tiće između orginalne i jeftinih kopija, ona je nebo i zemlja. Mene kopije tolko znaju raživcirat kad zapinju da onda umjesto opuštnja sve završi još većim živciranjem. Na sreću imam nekoliko orginalnih, par "orginalnih" malih, jednu koja ima dva dodekaedra za baze pa su svi bridovi u drugoj boji (znaći ko da na običnoj stupce na četri suprotne strane drugačije označite i jednu sa pikovima, znači osim boja bitna je i orijentacija pika -sve podmazane vazelinom).

Ako je netko uporan i želi naučiti, a ne može doći do "bolje" kocke preporučam mu da rastavi svoju, malo unutarnje bridove pošmirgla i dobro ju podmaže (vazelinom ne uljem) i bar bude malo ugodnije.

Pozdrav svima, samo slažite.:top:

1990_mo
23.12.2007., 20:31
jeli itko objasnio sistem rješavanja rubikove kocke,sta me briga ko ima orginal ko ne,koji su vam rekordi,ajde nek neko objasni ako zna...

Ibiza
23.12.2007., 23:31
@Zagreb-Borongaj, nisi pročitao moju prethodnu poruku, ne želim ti kvariti zadovoljstvo ali postoji formula koju svatko može naučiti i tako rješiti kocku. Po tome nema nikakve veze sa šahom i sl. igrama jer ne zahtjeva skoro nikakvo mozganje već smo ponavljanje istih par koraka.
Ne mogu sad naći točan link na ovaj tutorial šta imam na disku da ga preporučim, ali ako na jubito upišeš rubik tutorial, naći ćeš ih na stotine (ovaj je u 3 dijela).
Isto kao da kažeš da ti je gušt rješavati jednadžbe sa dvije nepoznanice - može biti, ali svaki put je princip isti.
Nakon što zapamtiš pravila može ti biti jedino zanimljivo natjecanje u koliko sekundi da je složiš šta više ima veze sa motorikom nego razmišljanjem.

broderick
16.01.2008., 17:28
hi. ja vjerojatno ne bas pametan:ne zna:
ja se jako trudi skuzit al nikak ne mogu:ne zna:
ti principi za slaganje npr. -to znaci vrtim po tom principu i sigurno nakon nekog vremena sve boje dođu na svoje mjesto ili ipak treba gledat neke stvari? slago par puta po onoj shemi s prve i druge strane i ništa.
- prvih par puta mislio , ok mozda sam jedan potez krivo okrenuo al probao više puta i niš...........:ne zna: -isto tako i gledo onog engleza na jubitou i sve ok on objasni kak slozit onaj kriz i one kuteve al ne i cijelu kocku.........
vi koji ste napisali da imate neke napredne tehnike za brzo slaganje dajte podjelite to sa svima ok?:rofl:

maxur
21.01.2008., 19:11
Čim mi stigne nova web kamera(onaj poklon od T-coma, skupa sa tipkovnicom i mišem :rofl:) i prođu ispiti na faksu(:rolleyes:oprosti mi bože što sam ferovac:rolleyes:)potrudit ću se napravit nekakav tutorial za slaganje. Nadam se da ću imat volje :mig:

Euronymous
21.01.2008., 19:42
to sta neko kaze da svaki debil moze slozit kocku ako "samo" nauci poteze ju vjerojatno ni sam nije probo slozit pa prica bezveze....naravno da treba imat mozga za slaganje unatoc naucenim potezima jer npr prvi dio, slaganje jedne stranice i nije bas svima najjednostavnije jer moras uzimat u obzir da na svakoj bocnoj strani bude po jedna boja, a ne sad slozit jednu stranu, a da je sa strane sve ispremjesano....taj prvi dio nigdje ne pise kako se slaze...
ostalo isto nije dovoljno samo napamet vrtit kako pise, neg ju moras dovodit u posebne polozaje, procjenit dal ti uopce i treba neki algoritam i koliko puta nesto napravit...

Linnaeus
21.01.2008., 19:49
kocku moze sloziti svaka prosecno inteligentna osoba. Taj tutorijal na youtube-u(Dan Brown-ov) je strasno jednostavan. Meni je trebalo prvi put 10-ak minuta, a nisam imao neko predznanje. Sada je slazem za 3+ minuta, a imam ono sranje od igracke koje neprekidno zapinje.

Euronymous
22.01.2008., 19:04
to imam i ja, trebo bi ju okupat u ulju

iharhajster
22.01.2008., 21:54
što kaže robot?

http://www.youtube.com/watch?v=i25cfdcum7U&feature=related

Linnaeus
23.01.2008., 06:37
to imam i ja, trebo bi ju okupat u ulju

Ja sam svoju napunio nivea kremom.:D

LeDen
27.01.2008., 22:35
Ovako.
Prvo: nemojte kupit one neoriginalne kocke po 7kn jer to ne valja nista. Kupite original Rubik's iz susjednih zemalja ili Do-it-yourself s eBaya.
Drugo: nemojte koristit ulje nego Silikoski sprej jer traje po par mjeseci i bolji je. Problem je pak nabavit to u RH. Ja sam kupio u Kronos elektronici.
Kocke drugih velicina isto tako mozete s eBaya nabaviti, s tim da preporucam EastSheen jer su jeftinije od Rubikovih a dosta kvalitetne.

Sto se tice metode, za one lijene preporucam Petrus za < 40 s, a oni koji zele jos brze onda Fridrich. Begginer metodu ne preporucam jer opet treba znat vise algoritama od Petrusa a sporija je.

alesmaher
01.02.2008., 22:57
pozdrav da pitam sve sam uspio osim dvije u kutu nikako da ih okrenem dali sam blizu rješenja ili moram pola razbucat hvala

broderick
07.02.2008., 21:19
hi. ona dva linka su super za naučit.......... stvarno ak razumeš engleski i ak ne skužiš onog tipa onda stvarno ....................:ne zna: ja zapisao algoritme i za neka dva dana slazem bez pomođi napamet vrijeme nisam mjerio jer imam kocku za 20kn pa vam je valjkda sve jasno zasto nisam mjerio:confused:. inace kocku je moguce izmješat u 8 poteza da nigdje dvije iste boje ne budu jedna klraj druge :) , al to ne znaci da je onda teze slozit, nego dapace još je možda lakse u nekim završnim situacijama bar iz mog iskustva. ustvari ak slažeš po algoritmima iz ona dva linka na 4stranici ovog foruma manje vise je svejedno kak su boje izmješane. zna mozda ko algoritme za složit kocku za 20setak sekundi , na jubito-u našao puno filmiča di slože za 20setak sekundi pa........... ak ko ima za tak brzinsko rješavanje nek javi link ili algoritam. jel mozda ko kupovao kocku prek rubikove stranice na netu košta 12$ ? jel ima di u hrvatskoj dajte vi zagrepčanci pogledajte po (mandi-u, king crosu, metrou, getrou itd.......)

broderick
07.02.2008., 21:29
evo vam kak da ju izmješate da nigde nema dvije iste boje jedna pokraj druge. složenu kocku stavi te ispred sebe (kocka je uvjek u istom položaju), zarotirajte lijevu i desnu stranicu prema sebi (to su dva poteza), zatim gornju i donju stranicu u desnu stranu (to su 4poteza), zatim opet lijevu i desnu prema sebi (to je 6 poteza), i na kraju gornju i donju stranicu u desno (to je osam poteza) ak ste sve napravili po uputama nigdje ne bi trebalo bit dvije iste boje jedna pokraj druge:):):):lol::mig::mig::mig::s:s:usama:
evo neka korist i od mene

Linnaeus
08.02.2008., 06:33
evo vam kak da ju izmješate da nigde nema dvije iste boje jedna pokraj druge. složenu kocku stavi te ispred sebe (kocka je uvjek u istom položaju), zarotirajte lijevu i desnu stranicu prema sebi (to su dva poteza), zatim gornju i donju stranicu u desnu stranu (to su 4poteza), zatim opet lijevu i desnu prema sebi (to je 6 poteza), i na kraju gornju i donju stranicu u desno (to je osam poteza) ak ste sve napravili po uputama nigdje ne bi trebalo bit dvije iste boje jedna pokraj druge:):):):lol::mig::mig::mig::s:s:usama:
evo neka korist i od mene

Pa to znaju svi. Ajd ti namesti tako da ne bude ni dijagonalnog doticanja dve boje!

GreenDevil
08.02.2008., 13:05
Ja ju mogu složiti za 11 sekundi.

broderick
08.02.2008., 22:11
Pa to znaju svi. Ajd ti namesti tako da ne bude ni dijagonalnog doticanja dve boje!

pa ako si sve napravio kak sam napisao onda nema niti dijagonalnog doticanja dvije boje. raspored boja bi trebao bit sljedeci. u sredini jedna boja npr. plava, u svim uglovima druga npr. žuta, gore i dolje opet ista npr. zelena, lijevo i desno opet ista npr. bijela. ja mislim da po tom sistemu boja nema dijagonalnog doticanja ili ja ne znam kaj je dijagonala?:lol:
ovo npr. bijela, npr. plava itd. ovisi kakvu kocku imas , orginalna ima drugi raspored boja od ovih sranja po kineskim dučanima....... (dakle boje su metaforičke) al raspored bi trebal bit takav................

white_yellow_pink
27.02.2008., 21:55
ja imam original i uvijek složim samo jednu stranu. i to polako svaki dan malo pokušavam složit i ostalo a da se postojeće ne poremeti štp je naravno nemoguće..nema šanse da se par sati gnjavim s tim..

broderick
02.03.2008., 15:47
[QUOTE=white_yellow_pink;12844965]ja imam original
di si kupila orginalnu kocku? tu na forumu imas dva linka za yubito ti jedan tip fenomenalno objasni slaganje. meni trebalo tjedan dana i sad slažem bez uputa.................:)

GreenDevil
05.03.2008., 20:21
ja imam original i uvijek složim samo jednu stranu. i to polako svaki dan malo pokušavam složit i ostalo a da se postojeće ne poremeti štp je naravno nemoguće..nema šanse da se par sati gnjavim s tim..

Ma joj, kome se da sve to raditi po filmićima na kojima ljudi objašnjavaju, evo vam link na kojem će te naći upute za slaganje.
Vrlo je jednostavno.:)
http://public.carnet.hr/~ahorvate/materijali.html

hacker-genius
06.03.2008., 20:09
Ja za 1 min i 50 sec složim onu kopiju kocke koja zapinje. Originalnu nisam nikada imao priliku slagati.

white_yellow_pink
06.03.2008., 22:05
Ja za 1 min i 50 sec složim onu kopiju kocke koja zapinje. Originalnu nisam nikada imao priliku slagati.

original ti košta oko 15 eura. možda malo manje. uglavnom skupa je.

hacker-genius
07.03.2008., 15:19
original ti košta oko 15 eura. možda malo manje. uglavnom skupa je.

Problem je što ne znam gdje da je kupim. Kad nema u algoritmu pa gdje onda ima.

white_yellow_pink
07.03.2008., 20:57
Problem je što ne znam gdje da je kupim. Kad nema u algoritmu pa gdje onda ima.

probaj u Austriji ili u Italiji. neznam dal ćeš ju nać tu kod nas.:ne zna:

white_yellow_pink
09.03.2008., 22:44
Ma joj, kome se da sve to raditi po filmićima na kojima ljudi objašnjavaju, evo vam link na kojem će te naći upute za slaganje.
Vrlo je jednostavno.:)
http://public.carnet.hr/~ahorvate/materijali.html

link je zanimljiv ali ti algoritmi ne valjaju..:ne zna: ne dolazi mi kako treba.
ipak ju nastavljam i dalje slagat po svom.:kava:

broderick
09.04.2008., 13:58
evo ja nasao di se moze najblize kupit orginalna kocka. ima na stranici -znalcek.si- to je slovenska stranica pa ni poštarina ne bi trebala bit skupa........ jel ima ko iskustva sa kupovinom prek neta

broderick
09.04.2008., 16:57
hi,ljudi jel ima ko kakav link di je nacin za brzinsko riješavanje rubikove kocke? onak polako ju rijesim bez problema -za ono sranje od kocke za 20kn (koja stalno zapinje) treba mi cca3min............po mojoj procjeni za kvalitetnu kocku bi mi trebalo 1-1,5min , sad mene zanjima jel ima ko link ili neke biljeske kako rijesit kocku za 20setak sekundi. MOLIM VAS NEMOJTE MI STAVLJAT LINKOVE S DI NEKI TIP RIJESI.... MENI TREBA LINK SA OBJEŠNJENJIMA OK-DOKI unaprijed hvala.........................

MeTheChaos
11.04.2008., 09:26
ja sam svoju kupila za 6 kuna u ofertisimi ( fala za reklamu. molim) da i zapinje... :(
slagala sam tjedan dana onak svaki dan po sat .. i onda ju u nedjelju slozim - SLUCAJNO ! :zubo: tj ne sjecam se vise kojim algoritmom" sam dosla do toga.. :cerek:
i sad opet sam na starom . grrrrrrrrrrrrrrr.
ali necu iz princima na youtubu gledat... !

broderick
14.04.2008., 20:07
kaj se tice orginalne kocke, ja trazio i ne našao :-) pa dopizdilo i u gugle napisao DJEČJE IGRAČKE ........ i sl....... pojmove i zatim slao emajlirane poruke svim dučanima dječjih igračaka i svi redom odgovorili da se zahvaljuju na konstruktivnom prijedlogu i da ce se potrudit u najkracem roku u svoju ponudu stavit ORGINALNU RUBIKOVU KOCKU -najvise nade polazem u TURBO LIMAC al ko zna........... morti ne bi bilo zgorega da i vi svi koji zelite kupit orginalnu kocku posaljete mailove na TURBO LIMAC.... i druge ducane s dječjim igračkama pa kad vide da stvarno ima interesa mozda malo požure.......... :-) ajmo ljudi:)

Hollow Point
14.04.2008., 23:08
Jao, sjećam se da sam ko klinac to pokušavao složit. Ne mogu vjerovati da je nema nigdje za kupiti u RH :(

broderick
16.04.2008., 10:45
Ovako.
Prvo: nemojte kupit one neoriginalne kocke po 7kn jer to ne valja nista. Kupite original Rubik's iz susjednih zemalja ili Do-it-yourself s eBaya.
Drugo: nemojte koristit ulje nego Silikoski sprej jer traje po par mjeseci i bolji je. Problem je pak nabavit to u RH. Ja sam kupio u Kronos elektronici.
Kocke drugih velicina isto tako mozete s eBaya nabaviti, s tim da preporucam EastSheen jer su jeftinije od Rubikovih a dosta kvalitetne.

Sto se tice metode, za one lijene preporucam Petrus za < 40 s, a oni koji zele jos brze onda Fridrich. Begginer metodu ne preporucam jer opet treba znat vise algoritama od Petrusa a sporija je.

daj molim te pošalji mi algoritmr ili neki link s algoritmima PETRUS I FRIDRICH metode unaprijed hvala................. krunooooo@net.hr

Elektron
16.06.2008., 15:51
evo ozivljavam temu :D

je slozio to netko od vas bez uputa? koliko je trebalo?

6ar
16.06.2008., 15:56
ja je složim odmah :s
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/be/Driver_tools.jpg/250px-Driver_tools.jpg

Elektron
16.06.2008., 19:31
haha

codered
17.06.2008., 12:30
ja ju slazem za cca 1.5 min
moram se pohvalit da posjedujem orig. 4x4x4 kocku
ona nije isto teska za slozit al je dugotrajniji proces(4- 10 min) jako varira

seronjaa
21.06.2008., 22:43
evo ozivljavam temu :D

je slozio to netko od vas bez uputa? koliko je trebalo?

jednom sam je složila, al to sam par mjeseci slagala i slagal i ponovo pobrkala i slagala, i jednom sam si rekla..neću je više pobrkat..samo ću slagat..i tako sam samo slagala. došla sam do toga da imam sve stranica poslagane osim jedne, i nekako sam jednom uhvatila ponavljat isti pokret i složila se :) to je bio taj pokret od tih uputa..ali onda nisam ni imala nikakve upute.i poslije više nisam uspjela...a ono..ovako bez te zadnje stranice bi ju znala složit za 15ak minuta (da nije tako zahrđala kao moja).
meni je to baš zanimljiva igračka, ne živcira me

maxur
26.06.2008., 01:03
Nakon jako dugo vremena, moguće je nabaviti originalne Rubikove kocke u Zagrebu. Naime, odite na slovensku stranicu:

http://www.znalcek.si/index.php?cPath=24

kliknite na kocku 3x3x3 i ispod vidite da je kocku moguće naručiti u Zagreb- Kruge. Jezik namjestite na hrvatski, u izborniku desno :mig:.

Što se cijene tiče, 14 eura je svakako preskupo jer ta ista kocka u Budimpešti košta oko 6.5 eura. I ostale kocke su definitivno preskupe, no činjenica je da nemate izbora. I još jedno upozorenje, nemojte se začuditi ako kupite originalnu kocku i onda bude totalno zapinjala - sama kocka jest višestruko kvalitetnija od jeftinih kopija, no nije "modana", odnosno treba je naštimati da bi se dobro okretala. To uključuje kompletno rastavljanje, podmazivanje i pritezanje šarafa na nekakve optimalne razine, Sizifov poso, dok se ne ufurate.
Moja je provela noć pošpricana WD-om :D. Ako imate još neka pitanjca vezana za kocke, pisuckajte na mail maxur0@gmail.com :top:

oneless
26.06.2008., 18:18
Me likes it.

Kotac
27.06.2008., 10:45
Ljudi necete vjerovat, bas idem otvarat temu na forumu o grupnom narucivanju original rubikovih kocki bas sa ove slovenske stranice jer mi je 22 eura postarine samom ipak previse, i onda mi ovaj post iznad uljepsa dan, da kocka ima i u zagrebu na krugama!!! TOOOOOOOO !!!!
Jel ja onda na kraju moram narucit na ovoj stranici pa pokupit kocku na Krugama ili tamo postoji neki ducan gdje odem i kupim je na ruke???
Ajde Maxur ako ti nije problem i ako si vec narucivao objasni cijeli postupak za nas laike koji nikad nisu kupovali preko interneta.

maxur
27.06.2008., 14:11
Moram razočarati i reći da ni ja još nisam kupio kocke, imao sam ispite, a financijski sam bio nešto kraći nego moj popis :rofl:, no poslao sam par mailova i dobio dosta informacija, pa ću napraviti mali c/p.

Moj prvi mail
Zainteresiran sam za kupnju nekih vaših logičkih igračaka i vidio sam da je moguća narudžba u Zagreb. Zanima me plaćam li pri tome kakvu poštarinu ili snosim neki dodatni trošak, te točna adresa centra u Zagrebu(Kruge)? Ima li i tamo( u Zagrebu) vaš cijeli asortiman ili je narudžba preko Interneta nužna? Hvala lijepa :)

Njihov odgovor
Zahvaljujemo vam se za vaša pitanja.
Kao što možete vidjeti kod nekih prodkta piše, da ih imamo i u Zagrebu. U stvari produkti nisu u trgovini, nego kod naših prijatelja koji vam mogu slati narudžbu ili ju preizmete kod njih. Ali ako budete naručili nešto danas ili sutra mi idemo u četvrtak v jutro u Zagreb pa možemo donesti i duge proizvode.
Jako je skupo ako naručite, da vam iz Slovenije šaljemo produkte sa plačenjem putem preuzimanja. U tom slučaju Slovenska in Hrvatska pošta žele imati 22EURa.
Ako vam šaljemo paket iz Zagreba onda se plati troškove Hrvatske pošte (3,3EUR). Ako je narudžba viša od 30EUR onda mi platimo troškove narudžbe.

Moj drugi mail
Kad ispunjavam na stranici vašoj "Metodu odpreme" što odabrati kad već želim preuzeti u Zagrebu u Krugama?
Je li moguće naručiti i proizvode ispod kojih ne stoji da se mogu preuzeti u Zagrebu?

Njihov odgovor
Kada birate način otpreme molimo vas, da odaberete preuzimanje u trgovini. Tako vama program ne stavlja nikakvih dodatnih troškova.
Ako budete naručili danas(prije tjedan dana, op. maxur), onda možete odabrati između svih proizvoda, i onih kod kojih ne piše, da ih imamo u Zagrebu.
Naše stvari su u Krugama u stambenom objektu pa ćemo vam kasnije poručiti telefonski broj naših prijatelja, da se dogovorite za mjesto i vrijeme preuzimanja.

Eto, mislim da su tu sadržane sve korisne informacije, ja planiram narudžbu sljedeći tjedan, 2x2x2, privjesak i neke druge logičke stvarčice. 35 eura se nakupilo, no računam na popust pri prvoj kupnji od 10% i dodatne pogodonosti pri sljedećim narudžbama :D. Ovisnik dobiva svoju dozu :p

codered
01.07.2008., 01:33
opa sad cu se izivit od sopinga
ocu sve imat original :D

meseče
04.07.2008., 03:54
Eto, mislim da su tu sadržane sve korisne informacije, ja planiram narudžbu sljedeći tjedan, 2x2x2, privjesak i neke druge logičke stvarčice. 35 eura se nakupilo, no računam na popust pri prvoj kupnji od 10% i dodatne pogodonosti pri sljedećim narudžbama :D. Ovisnik dobiva svoju dozu :p

hvala na informaciji :mig:

javi kako je prošlo, i mene zanima kupovina kod njih.

hacker-genius
05.07.2008., 20:29
došla sam do toga da imam sve stranica poslagane osim jedne, i nekako sam jednom uhvatila ponavljat isti pokret i složila se :)

Nemoguće je složiti sve strane kocke osim jedne. Ako ti je složeno 5 strana, mora biti i šesta.

broderick
14.07.2008., 22:16
ako neko hoče kupit orginalnu kocku nek samo ode na stranicu znalcek.si i tamo pošalje mail u kojem upita kako moze kocku kupit u hrvatskoj............ onda ti tip pošalje broj telefona osobe kojoj se moras javit i sve s njom dogovoriš.............

C@r80n
16.07.2008., 22:16
naučio sam složiti cijelu kocku, složim ju bez problema, sve strane, ali mi je pukla, zanima me gdje ju mogu naći u zagrebu, ne mora biti original, samo da ima normalne boje i da se može okretati :D :D :D

bio sam već u 15-ak dućana, već sam izludio... čak ni kod kineza nema

broderick
17.07.2008., 15:59
hi. andrijana 098 671 082; - osoba za kontakt za kupnju rubikove kocke (orginalna kocka 3*3 -100kn); sav asortiman koji nude imate na stranici znalcek.si

d@vor
13.08.2008., 23:16
Pozdrav svima,
drago mi je da su vec sve informacije o prodaji rubikovih kocaka u Zagrebu na Krugama objavljene. Sve je tocno, kocke se mogu nabaviti tu kod nas, vec je dosta ljudi kupilo originalne kocke, jedna se malo sporije okretala i odmah smo ju zamijenili iako je kao sto jedan post govori, stvar malo podmazivanja.

Mi na Krugama smo u procesu otvaranja zasebne HR firme mozgalica.hr preko koje ce biti moguce naruciti rubikove kocke i jos puno vise toga direktno sa skladišta u HR. Dostava ce biti ono najljepse - vrlo jeftina ili besplatna za sve proizvode.

pseudomorgoth
13.08.2008., 23:44
na youtubeu ima par zgodnih videa o tome kako se može složiti rubikova kocka, a jedan ima i popis algoritama, tj kodova koji su potrebni da se to složi.
Prije nego što sam naišao na to sam bez tuđe pomoći ili ikakvih saznanja dva puta složio kocku, i to čistom logikom.

broderick
14.08.2008., 19:41
hi jel ko zna de se mogu kupit rubikova kocka koju proizvodi "east sheen" (kod tog proizvođača zove se magična ili (čarobna) kocka). kolko sam vidio na you tubeu kocke east sheen su puno bolje pogotovo velike kocke (4*4 ili 5*5 ) puno se brze okrecu itd.......... (vidi you tube - "east sheene cube"), također me zanjima di se mogu kupit naljepnice za rubikove kocke kad se oštete, izgule itd....? jel ima ko od vas east sheene kocku????

najpametniji
19.08.2008., 20:16
Ima neko iskustva sa naručivanjem proizvoda s Kruga u Zagrebu?:confused:

broderick
20.08.2008., 23:00
Ima neko iskustva sa naručivanjem proizvoda s Kruga u Zagrebu?:confused:

ja imam ok iskustvo.... sve dogovorio gore navedenim telefonom i prijatelj mi podigao kocku............. kocka 3*3- 100kn. kocka je super , okrece se punoooooooooo bolje od onih po 20kn (isplati se je kupit)
jel zna ko di mogu kupit east sheen kocke?

najpametniji
21.08.2008., 20:53
Ajd super, ja sam jučer naručil rubikovu 4x4 poštom i trebalo bi doći kroz par dana. A za ove kocke kaj ima mozda u kojem ducanu za kupiti za par kuna znam da su sh*t, kupil sam u one2play 3x3 ak se ne varam za 12kn ali mi je popila živce dok sam ju slagal i za par dana mi je teta isla u Mađarsku i naručil sam joj da mi kupi original i kupila mi je onakvu kakvu prodaju i na znalcek.si.
Javim kad mi stigne ova 4x4 poštom...

stampida
22.08.2008., 18:27
Ne znam kako vi ali ja sam uspio sloziti 5 strana ali nikako da mi uspije ova zadnja

Poluplave okice
22.08.2008., 19:07
A gdje tocno u Krugama? jel to tipa ducan ili narucis preko tog broja pa samo na toj adresi pokupis? i jel se moze jos sta osim rubikove naruciti sa one slovenske stranice?
hvala

najpametniji
22.08.2008., 19:13
Ne znam kako vi ali ja sam uspio sloziti 5 strana ali nikako da mi uspije ova zadnja

Daj molim te slikaj to da vidim kak ti je to uspjelo...

najpametniji
22.08.2008., 19:17
A gdje tocno u Krugama? jel to tipa ducan ili narucis preko tog broja pa samo na toj adresi pokupis? i jel se moze jos sta osim rubikove naruciti sa one slovenske stranice?
hvala

Neznam ti točnu adresu u Krugama, nazovi andrijanu i pitaj di su ak je to dućan ili kaj već... Mozes naruciti jos nekaj od slovenčadi jer me pitala andrijana ak oću još kaj ili samo rubikovu...

d@vor
25.08.2008., 20:12

Dobra vijest je da se moze naruciti sve sa stranice znalcek.si , losija vijest je da to nije ducan vec skladiste. Dakle moramo se dogovoriti za dostavu ili prikupljanje. Ukoliko konkretnog artikla nema na ZG skladistu, potrebno se strpiti. Kad konacno papiri budu gotovi za mozgalica.hr, (1-2 tjedna) skladiste ce biti puno vece i vise artikala na zalihi.

blured
25.08.2008., 22:29
nikad u životu nisam pomislila da ću rješit kocku i još mislim isto :kava:

najpametniji
27.08.2008., 18:40
Rekel sam da bum javil iskustva sa naručivanjem s Kruga, pa evo... Sve je bilo po dogovoru, narudžba telefonom, dostava poštom, plaćanje po preuzimanju i sve OK.:top: I čini mi se ok kvaliteta proizvoda, složil sam rubikovu 4x4x4 par puta i nemam nikakvih primjedbi.

gnki2000
27.08.2008., 18:48
ja sam najpametija šta je?

broderick
30.08.2008., 19:10
ej ludi...... ups... ljudi :-) kao sto rekoh s tim ljudima sa kruga sve ok. ............. kupio kocku i sve super........ samo kaj mi je sad dosadila jer ju slozim bez problema. pa bi htio kupit 4*4 i 5*5 al stvar je u tome da sam na yu bi tou vidio da postoje kocke koje proizvodi -east sheen- i koje su po rijecima onih koji imaju obje kocke ( east sheen i rubiks cube) bolje. east shen se bolje okrecu , laganije su itd.......... sad ja bih htio kupit east shen kocke a ne znam di........... ZNA MOZDA NEKO? pitanje za ove s kruga- kad ce te u svoju ponudu stavit naljepe za rubikovu kocku (s vremenom se naljepnice istroše), također bi u ponudu mogli stravit i silikonski sprej za podmazivanje kocke jer dosta ga je tesko naci...........

female
02.09.2008., 07:16
ta stvar mi je pojela pola živaca,nikad ju nisam uspjela složiti... :ne zna:
fora je kad mi je došla jedna frendica na kavu ,njezin klinac ju je zamolio da mu složi kocku,ja sam mislila da se zeza kad ono- ženska složila za minutu! :eek: :)

hacker-genius
02.09.2008., 15:19
ja sam mislila da se zeza kad ono- ženska složila za minutu! :eek: :)
šta je tu čudno:D
ljudi slažu za manje od 20 sec

female
02.09.2008., 22:13
šta je tu čudno:D
ljudi slažu za manje od 20 sec

ma znam ,ali za tu određenu žensku je to ,vjeruj mi,bilo čudno.:D
Mislim da niti nezna kak se zove ta kocka. :rofl:

broderick
05.09.2008., 22:05
ej ljudi............. svi koji zelite vidjeti kakve sve rubikove kocke postoje posjetite stranicu www.cube4you.com ; mislim svaka cast ovima sa znalcek.si al ovi imaju punooooo veci izbor.........

broderick
16.09.2008., 18:00
ej ljudi jel ko kad stelao rubikovu kocku?
ja kupio ovu kocku od ovih sa kruga pa nakon nekog vremena počela mi iskakat ova srednja-bočna kockica pa je ja odlucio priteci...... teskom mukom odvojim poklope sa srednjih kvadrata i pritegnem ja to al sad je problem sto sam izgleda previse pritegao pa ide jako cvrsto............. drugi problem je sto nakon sto sam vratio poklope na sredisnje kvadrate oni vise nisu bas najbolje drzali pa sam ih malo priljepio............. hoče li se nakon nekog vremena kocka sama malo opustit ili da odljepim poklope.......... zna neko mozda jednostavan nacin kak poštelat kocku a da sve strane budu jednako cvrste i da kod brzog slaganja ne iskacu pojedine bocne stranice............

maxur
16.09.2008., 21:18
Onaj tko će se ozbiljnije pozabavit kockom, željet će ju slagat sve brže i brže. Kocka iz dućana nije optimizirana za takvu upotrebu, a upravo će vam savršen balans čvrstoće šarafa pri bržim slaganjima biti bitan. Stoga će rastavljanje kocke bit čest posao. Pritom mislim na rastavljanje 6 srednjih kockica te stezanje ili opuštanje šarafa. Umjetnost toga prepuštam vama. A prvi problem s kojim ćete se susresti prilikom toga bit će ispadanje poklopčića nakon što ih vratite. Ja sam problem rješio tako da sam plastiku na poklopčiću skalpelom malo izrezbario, otprilike 10-tak rezova po stranici kvadrata. Rezuckajte prema van, plastika će se deformirat i malo proširit, dovoljno toliko da čvrsto sjedne kad je stavite. Nadam se da je savjet koristan, pozdrav. :D:mig:

broderick
19.09.2008., 14:20
ej ljudi........ prelistavajuc net shvatih da orginalne rubikove kocke i nisu u gornjem razredu kvalitete, ok da me se krivo ne shvati puno su bolje od onih sranja po 10-20kn ali ako gledamo kvalitetnije proizvođaće ja misli da su one najlošije...... šta mislite o usporedbi 'rubiks cube' vc 'east sheen' vs 'V-cubes'. po mom mišljenju najbolje su v-cubes.......... kaj vi mislite? pogledajte na stranicama tih firmi i neke filmice na jubi tou pa komentirajte................

Bolero7
19.09.2008., 21:31
Rubikovu kocku je izumio Erno Rubik , pa je i po njemu dobila ime
" Rubikova kocka " ...a ja sam mislio da je dobila ime po rijeci "Rubikon"
nakon što ju je prešao Gaj Julije Cezar sa svojom vojskom 10.2.49 p.n.e
te uzviknuo "Kocka je bačena"...wtf koja slučajnost:eek::eek:

GreenDevil
20.09.2008., 15:41
E, ovako
Složio sam rubikovu kocku 3*3 i sada bi probao nešto teže, ali neznam gdje kupiti onu kocku 4*4. Molim za pomoć!!!

najpametniji
21.09.2008., 13:38
E, ovako
Složio sam rubikovu kocku 3*3 i sada bi probao nešto teže, ali neznam gdje kupiti onu kocku 4*4. Molim za pomoć!!!

Pročitaj malo postove od prije!!!:mad::mad::mad:

broderick
22.09.2008., 14:15
E, ovako

kocke 4*4 i 5*5 možeš kupit na 'znalcek.si' . al ja ti savjetujem da malo pričekaš jer ce navodno uskoro dobit i 'east sheen' kocke koje su puno kvalitetnije od 'rubiks-a' ( vidi na jou tube-u). inace postoje i v-cubes kocke (vidi na 'v-cubes.com' ) e to su ti prave stvari za sad postoje veličine do 7*7 a skoro ce imat do 11*11

vukpbf
27.09.2008., 23:46
nemoj se zaletavat sa kockama:)

ako si slozio 3x3x3 slazi jos da steknes potpuni dojam o kretnjama i potezima..4x4x4 cak i nije tolko teska za slozit ali za shvatit princip "trojka" bi ti trebala bit "u malom prstu"...a i s druge strane ako ih vec kupujes naruci preko ebaya-cekas nekih 2 tjedna ali se isplati-barem se nece raspast ko ova nasa smeca u hrvatskoj:top:

d@vor
28.09.2008., 09:14
...a i s druge strane ako ih vec kupujes naruci preko ebaya-cekas nekih 2 tjedna ali se isplati-barem se nece raspast ko ova nasa smeca u hrvatskoj:top:

Hola kume, pa nemoj tako. Mozgalica.HR je site koji se upravo dovršava, koji prodaje samo i iskljucivo kvalitetne mozgalice i to ovdje u Hrvatskoj. Cijena dostave je 0 kn ili nešto zanemarivo. NAravno da su rokovi opako brzi. Trenutno imamo originalne Rubick's cube, a uskoro dolaze i East Sheen kocke. Obje marke su vrlo cijenjene u Svijetu i kod nas, a da ne govorim da se vrši zamjena na bilo kakav prigovor. Site još nije aktivan, ali testnu verziju je moguće provjeriti na www.mozgalica.hr/web

dj_dannijel
28.09.2008., 09:44
jihaaaaa

konačno da če se uhrvatskoj moč kupit neke logičke slagalice, kocke, piramide itd ;-)

carevi ste ko god da je to otvorio :-)

rezerviraj mi Rubike 2x2x2 dvije 3x3x3 i jednu 4x4x4 :-)a ostalo ču kad skopčam 4x4x4 :-) hahahahahaha

Hazarder!
28.09.2008., 11:21
Hola kume, pa nemoj tako. Mozgalica.HR je site koji se upravo dovršava, koji prodaje samo i iskljucivo kvalitetne mozgalice i to ovdje u Hrvatskoj. Cijena dostave je 0 kn ili nešto zanemarivo. NAravno da su rokovi opako brzi. Trenutno imamo originalne Rubick's cube, a uskoro dolaze i East Sheen kocke. Obje marke su vrlo cijenjene u Svijetu i kod nas, a da ne govorim da se vrši zamjena na bilo kakav prigovor. Site još nije aktivan, ali testnu verziju je moguće provjeriti na www.mozgalica.hr/web

je kitu...ja sam probao naruciti 4x4x4 ..kosta 19 eura,a na kraju cijela narudzba ispala 41 euro...postarina do hrvatske 22 eura

dj_dannijel
28.09.2008., 12:26
je kitu...ja sam probao naruciti 4x4x4 ..kosta 19 eura,a na kraju cijela narudzba ispala 41 euro...postarina do hrvatske 22 eura

pa jesi li čitao da još nema tog u hrvatskoj??

tek otvaraju, ono je testna stranica naših suseda slovenaca, tak nekak bude izgledalo kod nas?? jel tako????

d@vor
28.09.2008., 13:45
ja sam probao naruciti 4x4x4 ..kosta 19 eura,a na kraju cijela narudzba ispala 41 euro...postarina do hrvatske 22 eura
Hi, da na zalost, stranica je jos u izradi, ali slobodno na email: info@mozgalica.hr posalji narudzbu ili putem stranice, idiotarije kao sto je takva postarina ce biti izbrisane. Narucioca obavezno kontaktiramo telefonom i sve dogovorimo na obostrano zadovoljstvo. Postarina evntualno moze biti 22kn ili besplatna ovisno o dogovoru i nacinu dostave. Zao nam je sto to jos nije rijeseno, ali kad izadje iz testa, sigurno bude :top:
Tocno je da se vecina proizvoda (legalno) uvozi iz Slovenije, ali tvrtka Mozgalica.HR je u potpunosti Hrvatska i iako mozda ne djeluje uvjerljivo, neke stvari cemo i u Hrvatskoj proizvoditi (nadam se sto prije).

broderick
29.09.2008., 16:26
nemoj se zaletavat sa kockama:)

ako si slozio 3x3x3 slazi jos da steknes potpuni dojam o kretnjama i potezima..4x4x4 cak i nije tolko teska za slozit ali za shvatit princip "trojka" bi ti trebala bit "u malom prstu"...a i s druge strane ako ih vec kupujes naruci preko ebaya-cekas nekih 2 tjedna ali se isplati-barem se nece raspast ko ova nasa smeca u hrvatskoj:top:

hi. a tko kaze da mi slaganje 3*3 kocke i nije u malomk prstu. klasicnom metodom prosjek slaganja mi je 75sek. i to kad se ne zurim posebno velim prosjek. rekord mi je 62sek........ (klasična metoda), a pošto je princip slaganja 4*4 najsličniji klasičnoj metodi slaganja 3*3kocke ne vidim zasto bi imao problema... inace kad slazem 3*3 kocku cak ni ne gledam cijelo vrijeme kocku , pogledam kaj treba složit i onda odvrtim te poteze bez gledanja kocke ........... također mislim da mi je kocka 3*3 u malom prstu jer sam u odnosu na one filmice s yu-bi-toa skratio neke djelove svojim potezima.............:rofl:

broderick
29.09.2008., 16:40
ej d@vore a kad ce ta mozgalica konacno? da li ce to biti samostalna firma ili podružnica firme znalček.si? jedva cekam east sheen kocke ? da li postoji east sheen kocka 3*3 ili su to samo vece kocke (4*4 , 5*5) ? zanjima me vase misljenje o kockama v-cube ( www.v-cubes.com ) ? kolko sam vidio na netu meni one izgledaju najbolje a postoje veličine do 7*7 a uskoro ce postojat do 11*11 (vidi na navedenoj stranici). kaj se tiče east sheena da li cete stavit i njihove bijele kocke u ponudu , meni osobno su bijele kocke lijepše od crnih. također bi u svoju ponudu mogli stavit i one trokutaste stalkiče za kocke......... na kraju me zanjima da li postoji mogučnost da u svoju ponudu stavite i v-cubes kocke a isto tako i one razne osmerokute stošce itd.............. unaprijed hvala na odgovoru...........

d@vor
29.09.2008., 18:35
Pozdrav broderick i ostali,
mislim da sam davno presao granicu koristenja foruma za oglasavanje, tako da cu morati malo stati. Na pitanje je djelomicno odgovoreno 3 posta ranije, pa cu se zadrzati na neodgovorenim djelovima:
1) Svjesni smo da postoji malen, ali nama vazan dio ljudi koji zele east sheen kocke i pregovori su intenzivni na tom polju. Problem je u tome što nema pravih zastupnika u europi, vec proizvodjac zeli da se od njih direktno narucuje, sto je zahtjevno zbog kolicine i cijene. No, rijesiti cemo to.
2) Prema nasim informacijama ne postoje 3*3 east sheen kocke.
3) Ne bih se usudio tvrditi koja je kocka bolja.
4) Mozgalica.HR je u potpunosti hrvatska firma i posao je odlicno krenuo, web iako je u testnoj fazi je moguće koristiti. S obzirom da je testni osigurati cemo 5% popusta. Buduci da smo mladi i nadobudni, ali ipak maleni, svakome tko misli da bi mogao suradjivati s nama (npr. poslovni pokloni, pokloni za djecu...), nudimo odlicne uvjete.
5) Iako smo neovisni od slovenaca, zbog sto boljih trzisnih pozicija puno suradjujemo sa Znalcekom, gdje je trziste prilicno razvijenije i ekipa je jako dobra.

vukpbf
06.10.2008., 12:53

ja ne znam odkud si ti narucio prijatelju..ja sam dobio 2x2x2, 3x3x3, i 4x4x4 za 320kn sveukupno..nemoj narucivat sa Rubikove stranice nego sa ebaya:rofl::rofl:

Hazarder!
06.10.2008., 19:11
ja ne znam odkud si ti narucio prijatelju..ja sam dobio 2x2x2, 3x3x3, i 4x4x4 za 320kn sveukupno..nemoj narucivat sa Rubikove stranice nego sa ebaya:rofl::rofl:

heh i ja bi da imam paypal:p

broderick
07.10.2008., 14:55

iz koje si to zemlje narucio preko ebaya? koliko je pisala cijena na stranici a koliko si platio poštarinu? kak dugo si cekal pošiljku? koliko je uopce sigurno kupovat preko e baya

black1888
08.10.2008., 19:59
^^imaš već tema o ebayu;), a koliko je sigurno ovisi o feedbacku prodavača.

GreenDevil
09.10.2008., 22:04
Najbolje ti je naručit sa znalčeka (MOZGALICE)!!!
Ja sam naručio, uredno platio, proizvod je vrhunske kvalitete i stvarno sam prezadovoljan. Sada čekam da im dođe nova pošiljka pa idem opet u kupovinu.
Ljudi u mozgalici su stvarno uljudni i spremni su vam što više ugoditi. Jedva čekam da otvore svoju stranicu!!!!
I ja nisam neki čovjek koji radi u mozgalici pa da oglašavam firmu, nego sa jedan od, pretpostavljam, puno zadovoljnih kupaca!!!!!

broderick
10.10.2008., 14:06
Najbolje ti je naručit sa znalčeka (MOZGALICE)!!!
Ja sam naručio, uredno platio, proizvod je vrhunske kvalitete i stvarno sam prezadovoljan. Sada čekam da im dođe nova pošiljka pa idem opet u kupovinu.
Ljudi u mozgalici su stvarno uljudni i spremni su vam što više ugoditi. Jedva čekam da otvore svoju stranicu!!!!
I ja nisam neki čovjek koji radi u mozgalici pa da oglašavam firmu, nego sa jedan od, pretpostavljam, puno zadovoljnih kupaca!!!!!

hi. ja sam isto zadovoljan mozgalicom................. ovo za ebay sam pitao zbog 6*6 i 7*7 v-cubes kocki......... inace i ja jedva cekam da dobiju east sheen kocke 4*4 i 5*5............

GreenDevil
10.10.2008., 20:34
evo ovako, imam dvije kocke 2*2 (jedna s mozgalice, a druga s e-baya). Jedanje savršena(mozgalica), a drugu je moj mlađi brat uspio strgat, tj. uspio ju je rastavit!!!!
Ja ju pokušavam već 3 dana složit, ali bezuspješno, molim vas bilo kakvu pomoć.

black1888
10.10.2008., 21:41
netko je davao par linkova, no ja nisam uspio skužit nitijedan :D

broderick
12.10.2008., 15:22
netko je davao par linkova, no ja nisam uspio skužit nitijedan :D

pa onaj link s mislim 4 stranice ti je najbolji na netu (samo moras razumjet engleski) uzni olovku i zapisuj redosljed slaganja i algoritme za pojedine poteze nakon toga vjezbaj prvo iz tih svojih zapisa i nakon nekog vremena vec ce ti potezi ici automatski. mislim da taj tip koji je stavio najbolji filmic na you tube ima nick POGOBAT . pa probaj u you tube napisat pogobat - rubiks cube

alexxx
12.10.2008., 15:33
moj otac ju je rastavio i ponovno sastavio :rofl::rofl:

sad bih išla isprobavat ove algoritme, al mu ne želim upropastit trud. godinama je ta kocka bila nesložena, godinama.

vukpbf
12.10.2008., 19:00
mislim da na ebayu ne prodaju V-cube..

Moonlight Cat
14.10.2008., 09:31
I ja sam naručio s mozgalice/znalčeka. Professor (5x5x5) me koštao 240,00 kn.
Osobni rekord mi je 2 dana :D

broderick
14.10.2008., 21:55
I ja sam naručio s mozgalice/znalčeka. Professor (5x5x5) me koštao 240,00 kn.
Osobni rekord mi je 2 dana :D

koliko ta profesorska kocka zapinje jako , srednje , malo ili............? jel se da brzo okretat?

Moonlight Cat
15.10.2008., 07:55
Zapinje, onako..... nije baš za speedcubing

Dosta je krhka za razliku od revenga i 3x3x3

maxur
15.10.2008., 23:58
Ja sam svoju 5x5x5 kupio u Rubik dućanu usred Praga i moram priznat da sam malo razočaran pokretljivošću rubnih ploha, nakon jednog raslaganja i slaganja zabole zglobovi. Tako da je nisam imao snage puno puta iznova slagat, ali rekao bih da mi je prosjek oko 25 minuta, od čega bar 10 minuta otpada na mučenje s okretanjem rubova. :D :mig:

Za 4x4x4 mi je prosjek oko 5 min, rekord je negdje tri i po, al to se bome posrećilo :rofl:

Za 3x3x3 rekord 46 sek, prosjek minuta. :p

Tražim konkurenciju :cerek::cerek:

Moonlight Cat
16.10.2008., 09:16
Ja sam svoju 5x5x5 kupio u Rubik dućanu usred Praga i moram priznat da sam malo razočaran pokretljivošću rubnih ploha, nakon jednog raslaganja i slaganja zabole zglobovi. Tako da je nisam imao snage puno puta iznova slagat, ali rekao bih da mi je prosjek oko 25 minuta, od čega bar 10 minuta otpada na mučenje s okretanjem rubova. :D :mig:

Za 4x4x4 mi je prosjek oko 5 min, rekord je negdje tri i po, al to se bome posrećilo :rofl:

Koju metodu koristiš za 3x3x3 a koju za profesora?

Mile1
17.10.2008., 11:05

u zg!

imas za kupit u Milleru (brijem da sam dobro napisao) to ti je nasred trga tam di je varteks bio....na skroz gornjem katu vidio sam to ali nisam nasao slinkyja :(

broderick
17.10.2008., 11:15

meni je za 3*3 rekord 65sek -kojom metodom slazes kocku? ja početničkom.
kaj se tice vecih kocki ja cekam da ovi sa znalceka-mozgalice nabave east sheen kocke one su punooooooo bolje od rubikovih (vidi - ju bi to)
rade ih u velicinama 2*2 , 4*4 , 5*5...... kaj se tice još vecih kocki najbolje su v-cubes oni ih rade u velicinama 5*5 - 6*6 - 7*7 a skore ce imat do velicine 11*11 (vidi www.v-cubes.com )

Moonlight Cat
17.10.2008., 15:50
E i mene zanima V-6 i V-7. Koliko sam uspio vidit na jubitou stvvarno su bolje kvalitete od ovih mađarskih.

Aj javi koliko si platio tu east sheen....... i kakve su uopće mogućnosti nabavke V-6 i V-7 kocki kod nas, di ih uopće proizvode s obzirom da su glavne cijene u eurima?

EDIT, evo sad sam skužio da se proizvode u Grčkoj

broderick
17.10.2008., 21:34
E i mene zanima V-6 i V-7. Koliko sam uspio vidit na jubitou stvvarno su bolje kvalitete od ovih mađarskih.

Aj javi koliko si platio tu east sheen....... i kakve su uopće mogućnosti nabavke V-6 i V-7 kocki kod nas, di ih uopće proizvode s obzirom da su glavne cijene u eurima?

EDIT, evo sad sam skužio da se proizvode u Grčkoj

nisam kupio ni east sheen ni v-cubes.
east sheen ce navodno kroz mijesec dana imat na znalceku ili mozgalici.
v-cubes za sad ne znam valjda ce i te stavit nakon nekog vremena .......... pošalji mail na znalcek ili onom davor koji se i tu na forumu javljao

bobsi
17.10.2008., 22:10
Rubikovu kocku san složio jedan jedini put u životu.

Nakon cca 1 800 000 sati vrćenja po rukama pronaša san šifru za slaganje.

Jednog lipog sunčanog dana zviznija san je svon forcon u zid...

Komadić po komadić složijo je ma ko iz izloga.

Posli mi više nije bila zanimljiva...

Moonlight Cat
18.10.2008., 10:24
Evo sad sam se malo uvježbao sa originalnom 5x5x5 i moram primjetiti da čim malo poželim brže okretat, počinje zapinjat i samo što se ne raspadne. Katastrofa.

broderick
18.10.2008., 21:21
Evo sad sam se malo uvježbao sa originalnom 5x5x5 i moram primjetiti da čim malo poželim brže okretat, počinje zapinjat i samo što se ne raspadne. Katastrofa.

morat ces kupit east sheen 5*5 ha ha..........
imas mozda rubikovu 4*4 , ak imas kak se ona okrece????????
iskreno se nadam da ce ovi s mozgalice skoro rijesit i u ponudu stavit east sheen kocke jer kolko sam vidio na ju bi tou stvarno su puno bolje od rubikovih.
ne znam kaj je to al meni se i 3*3 cesto raspadne ( mislim kad je hocu brze okretat zna iskocit ona srednja kockica ) inace da se brzo okretat al ponekad iskoci. kolko sam vidio na netu , navodno postoje novija verzija rubikovih 3*3 kocki koja je pšunooooooooo bolja od ovih mađarskih, novija verzija ima novi logo i cini mi se puno bolja jer nisam naisao na ni jedan filmic na yu bi tou di bi se neko zalio da mu kod slagaqnja 3*3 kocke iskace pojedina kockica..........

Dr.Phil
19.10.2008., 01:15
Rubikovu kocku moš brzo sastavit jednostavno počupaš sve kockice s nje i posložiš ih po bojama i ispadneš mali genije:D

ToNi992
19.10.2008., 09:37
ja si planiram kupit original kocku 3x3x3 a čuo sam da ju kasnije treba dotjerat podmazat i zategnit..jel mi neko može reć kolko jako treba zategnit i s čim podmazat a da mi neiscuri van iz kocke to s čim sam podmazo...

broderick
19.10.2008., 12:22
ja si planiram kupit original kocku 3x3x3 a čuo sam da ju kasnije treba dotjerat podmazat i zategnit..jel mi neko može reć kolko jako treba zategnit i s čim podmazat a da mi neiscuri van iz kocke to s čim sam podmazo...

podmazuje se silikonskim sprejem (sprej za podmazivanje plasticni masa) ja sam svoj kupio u prodavoni boja i lakova a vidio sam da ih ima i na OMV - pumpama . upute za podmazivanje imas na yu bi tou (upiši lube rubiks cube u trazilicu). kad po0sprejas tim sprejem prvo ce ti se cinit da kocka ide teze jer ce biti vlazna ali za nekoliko min kad tekucina ishlapi ostat ce samo lagani sloj silikona i kocka ce se puno brze okretat (sve mozes vidjet na ju bi tou):)

kocku zategnes tako da na srednjim kvadratima skines poklopac i zategnes ili otpustis kak ti bolje pase.
vazno je da kad stezes ili otpustaš sve kvadratice stegnes ili otpustis jednako, tako da ti je najbolje skinit sve poklopce na srednjim poljima i svaki vijak naizmjence jednako stegnut..........:)

ToNi992
19.10.2008., 14:56
hvala

Moonlight Cat
20.10.2008., 07:34
morat ces kupit east sheen 5*5 ha ha..........
imas mozda rubikovu 4*4 , ak imas kak se ona okrece????????
iskreno se nadam da ce ovi s mozgalice skoro rijesit i u ponudu stavit east sheen kocke jer kolko sam vidio na ju bi tou stvarno su puno bolje od rubikovih.
n

Revenge (4x4x4) je relativno OK. Puno bolja od 5x5x5.
BTW, sad sam dobio mailo od Grka i kaže da može bez problema poslati u HR. I sad se mislim da naručim V-cube 7 i koštala bi me cca 60 € s poštarinom.

d@vor
20.10.2008., 08:51
Pozdrav svima,
moram primjetiti da je ovaj forum/post stvarno korisna stvar za te naše rubikove kocke. Čestitke "I wonder"-u što je davnog 5.12.2005 otvorio post i Brodericku i ostalima na priličnom doprinosu.
Pogledah "konkurenciju" (rubikova kocka) u Milleru, košta cca 12kn i dolazi iz zemlje u čije restorane obožavam ići. Mislim da je fenomenalna opcija kada frendovom klincu treba nešto staviti uz Milku za ročkas.

Moonlight Cat:
rastužio si me svojim postom, ali sam ti zahvalan za info. Svjestan sam da za najopakije igrače moramo proširiti ponudu. Mozgalica i Znalček se trude dogovoriti nešto i sa alt. proizvođačima, ali mail komunikacija s njima, iako bi trebala biti brza, šteka.. Ipak smo optimisti.

www.Mozgalica.HR bi u kratkom roku trebala na službeno otvaranje (samo da stigne veći uvoz). Postati ću vauchere sa popustima ovoj cijenjenoj forum populaciji.

Netko je dobro primjetio da si kao mlada firma u ovako maloj zemlji ne možemo niti želimo dozvoliti da nekog zeznemo i da imamo nezadovoljne kupce. Siguran sam da će svatko realan biti zadovoljan uslugom ili barem biti zadovoljan sa dodatnim benefitima ako nenamjerno nešto zeznemo :top:

Moonlight Cat
20.10.2008., 09:37
Moonlight Cat:
rastužio si me svojim postom, ali sam ti zahvalan za info. Svjestan sam da za najopakije igrače moramo proširiti ponudu. Mozgalica i Znalček se trude dogovoriti nešto i sa alt. proizvođačima, ali mail komunikacija s njima, iako bi trebala biti brza, šteka.. Ipak smo optimisti.

Ne znam s kojim dijelom. Onim da ćui naručit V-cube direktno ili ovo s mehanikom 5x5x5.

A gle, očito je stvar fizike. Mađari su primjenili istu tehnologiju kao na oriđiđi kocki 3x3x3. Ista mehanika očito ne djeluje na 5x5x5, odnosno djeluje ali prilično nestabilno.
Ovaj Grk što proizvodi V-cubes očito ima malo bolju tehnologiju. East sheen vjerojatno isto.

Kad pogledam unutrašnjost, dobijem dojam da je stvarno kvalitetno napravljena.

http://img395.imageshack.us/img395/3126/olympicubeopen7x7x7je4sn8.th.jpg (http://img395.imageshack.us/my.php?image=olympicubeopen7x7x7je4sn8.jpg)http://img395.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Inače, znam da smo mi kao tržište relativno mali za ovakve stvari i biznis s ovim je prilično neisplativ, jebiga. Bavim se sličnim (u smislu malog tržišta) poslom, pa znam kako to ide.
U svakom slučaju želim da proširite ponudu i da radite što bolje i više. :top:

broderick
20.10.2008., 14:44
DAVORE di ti je poduzetnicki duh? gle, mislim da si prije napisao da te ovi s east sheena zajbavaju sa zastupnistvom itd....... pitaj v-cubes. a kaj se tice distribucije otvori si 10razlicitih mail adresa i onda svim lancima konzum, bila, lidel, inter spar, turbo limac itd..... pošalješ upite sa svih 10tak adresa (nemoj sve poslat isti dan) da li planiraju u svoju ponudu stavit ORGINALNE rubikove kocke itd.. (te mailove pošaljes kao zainteresirani kupac) a onda im nakon tijedan dana kao vlasnik firme sluzbeno ponudis sve misaone igrice koje znalcek - mozgalica ima u ponudi po veleprodajnoj cijeni............ inace osim rubikove super su i one kocke koji su razrezane pa ih moras sastavljat prijatelj mi ima jednu i nisam je uspio slozit (izgleda jednostavno al je jakoooooo komplicirano). također baci oglas na e-bay pa ako sam vidio da ameri narucuju v-cubes iz grcke zasto nebi i iz hrvatske ..........

Moonlight Cat
20.10.2008., 17:18
Eh, sad sam shvatio da ću pri "uvozu" još platit harač PDV na kocku.
Ništa, uzdam se u Davora ;)

ToNi992
20.10.2008., 19:41
koja je razlika između eastsheen i v-cube

broderick
20.10.2008., 20:03
koja je razlika između eastsheen i v-cube

-razlika je nesto malo u velicini (5*5 v -cubes je maloooo veca od 5*5 east sheen)

-v-cubes nema kocku 4*4 ali ima 6*6 i 7*7 a uskoro ce imat i 8*8 9*9 10*10 11*11 (vidi na www.v-cubes.com)

-east sheen 4*4 i 5*5 su iste velicine samo su logicki na kocki 5*5 manji kvadratici .

-east sheen kocke 4*4 = 5*5 a u odnosu na rubiks 3*3 veca je za cca pola velicine jednog kvadratica (vidi na yu bi tou (upisi east shee vs. rubiks cube))

_po mom dojmu koji sam stekao pregledavajuci net east sheen i v-cubes podjednake su kvalitete ja bi osobno kupio 2*2 i 4*4 east sheen a 5*5, 6*6 i 7*7 v-cubes pa da imam sve:rofl:

vukpbf
20.10.2008., 20:12
dali se tzv "Verified by Visa" i onaj "Master Card Secure Code" odnose na neke drugačije Visa i MC kartice i načine plaćanja ili se normalno može naručivati sa običnom Visom ili MC???

Moonlight Cat
21.10.2008., 07:46
Mislim da ti je najbolje platit preko Pay Pal-a. Samo pazi, za iznose preko 40€ se naplaćuje PDV pri uvozu.

broderick
21.10.2008., 14:17
Mislim da ti je najbolje platit preko Pay Pal-a. Samo pazi, za iznose preko 40€ se naplaćuje PDV pri uvozu.

za pdv ne znam točno , al osim toga placas poštarinu hrvatskoj pošti i carinski pregled na carini tako da ak još dodas pdv stvarno na kraju ispadne puno

vukpbf
22.10.2008., 17:20
ma ne narucujem preko ebaya nego mislim narucit set V-cube koji ispada oko 100 eura sa njihove stranice pa me zanima jel se moze sa normalnom Master Card to kupit..ali ovo za porez i slicno nisam znao da se jos nadoplacuje...dali iko zna kolko bi to sve ispalo na tih tocnije 114 eura???

u ovih 114 eura su oni uracunali neki shiping cost (14 eura),a posto sam učlanjen na njihovoj stranici (znaci znaju mi zemlju i slicno) trebo bi placat jos "samo" nasih 22% poreza zar ne? i na kraju ako iko zna mozda te troskove carinskog pregleda???

u biti najvise me strah HP-a jer su bezobrazni u vezi tih postarina!!!!

Moonlight Cat
22.10.2008., 17:51
kakve veze ima e-bay s ovim? Ja sam govorio o PayPalu, kao načinu plaćanja, jer sam vidio tu mogućnost na v-cube stranici kad se registriraš i naručiš.

Inače, evo dobio sam odgovor od carinske uprave:

PREDMET: Odgovor na upit

*

dostavlja se

Poštovani,

Povodom Vašeg upita dostavljenog Ministarstvu financija, Carinskoj upravi, dana 20. listopada 2008. godine, putem mail-a, u odnosu na pojašnjenje plaćanja carinskih davanja kod uvoza igračaka naručenih putem DHL pošte u Republiku Hrvatsku, nastavno Vas izviješćujemo.

Sve pošiljke robe iz inozemstva, koje prispijevaju u poštanskom prometu, a kao rezultat narudžbi, dakle kupoprodaje, podliježu carinjenju i naplati propisane carine i PDV-a. Pri tome, ukoliko je vrijednost pošiljke do 5000 kuna (a istu čini zbroj cijene same robe sa svim troškovima dopreme-poštarine), carinjenje će obaviti sam carinski službenik Carinske ispostave Pošta. Kako je stopa carine za igračke „slobodno“, obračunati će Vam se samo PDV. Napominjemo kako i DHL, odnosno pošta zaračunava i svoje troškove tzv. carinskog posredovanja. Iako to iz Vašeg upita nije vidljivo, pretpostavljamo da je vrijednost pošiljke u okvirima navedenog iznosa, te da su igračke nekomercijalne naravi, dakle da će služiti za Vaše osobne potrebe i potrebe kućanstva, a ne za trgovinu. Napominjemo da je u slučaju vrijednosti iznad spomenute, obvezatna provedba redovnoga postupka carinjenja putem nekog od ovlaštenih špeditera.

S poštovanjem,

CARINSKA UPRAVA

maxur
22.10.2008., 23:24
Koju metodu koristiš za 3x3x3 a koju za profesora?

3x3x3 slažem onom metodom za koju sam stavio upute na negdje drugoj stranici ovog foruma. :mig:

Dakle, jedna strana, okrenem naopačke, srednji sloj, gornji križ, orijentacija, gornji kutovi i orijentacija. Što se naprednijih metoda tiče, htio sam naučit, ali ipak je presloženo, previše novih pokreta za naučit, a toliko ljubavi prema maloj kockici zbilja ne osjećam :D

4x4x4 slažem prvo centre. Zatim sparim sve rubne kockice koristeći samo jedan algoritam, al to potraje. Kad se sve spari dobije se kocka ekvivalentna 3x3x3, pa se koriste jednaki algoritmi kao za dotičnu. Na kraju se može dogodit da kutovi odnosno rubovi ne budu dobro orijentirani (što je na 3x3x3 nemoguće) a tada se koriste dvije formule koje vrate par koraka unazad, al složi se na kraju. :D

5x5x5 slažem analogno kao 4x4x4, vjerujem da algoritam funkcionira i za nxnxn. Prvo centri, uparivanje rubova i onda se dobije 3x3. Kod neparnih kocaka (5x5, 101x101, itd...) se ne događaju iznimke kao kod parnih kocaka (4x4,...itd) da pri završnom slaganju 3x3 forme može doći do krivo orijentiranih rubova ili kutova. To je tako zato što neparne kocke imaju fiksirani centar, dok parne to nemaju.

maxur
22.10.2008., 23:29
www.Mozgalica.HR bi u kratkom roku trebala na službeno otvaranje (samo da stigne veći uvoz). Postati ću vauchere sa popustima ovoj cijenjenoj forum populaciji.

Nadam se da ću dobit VIP status i da će moj ulazak u dućan biti popraćen gromoglasnim pljeskom, konfetama i crvenim tepihom. :lol::lol:

Šala :cerek:

Oko kojeg datuma možemo očekivat otvorenje? :top: :s

ToNi992
23.10.2008., 09:08
uskoro xD

ToNi992
23.10.2008., 09:09
i da...šta su to vaucheri s popustima?? jel to neki katalog il šta?

d@vor
25.10.2008., 21:38
Mozgalica "dela" :)
Još ima nekih sitnica koje treba finiširati, ali već sam lud od toga :p
Kao sto obecah, ekipa sa foruma ima popust/vaucher/poklon bon od 8%.
Dakle, prilikom kupovine, tj. završetka kupovine, sustav će vam reći da unesete poklon bon ako ga imate. Tamo je dovoljno unijeti fo2rum5 i ostvarili ste 8% popusta na sve artikle, bez minimalnih i maksimalnih vrijednosti narudžbi. Vaucher traje do 10.11.2008.
V-Cube i East Sheen još nisu riješeni, ali pregovaramo.
Rubikove kocke , ali i brojne zanimljive tzv. board games i druge mozgalice su tamo. Dućan nemamo, ali u planu je "izložbeni prostor" i različiti štandovi gdje će biti moguće igrati se bez obveze na kupnju.

assassin
25.10.2008., 22:15
Mozgalica "dela" :)
Još ima nekih sitnica koje treba finiširati, ali već sam lud od toga :p
Kao sto obecah, ekipa sa foruma ima popust/vaucher/poklon bon od 8%.
Dakle, prilikom kupovine, tj. završetka kupovine, sustav će vam reći da unesete poklon bon ako ga imate. Tamo je dovoljno unijeti fo2rum5 i ostvarili ste 8% popusta na sve artikle, bez minimalnih i maksimalnih vrijednosti narudžbi. Vaucher traje do 10.11.2008.
V-Cube i East Sheen još nisu riješeni, ali pregovaramo.
Rubikove kocke , ali i brojne zanimljive tzv. board games i druge mozgalice su tamo.
Jel se dobije popust i kad dođem tamo u dućan? :)
I možda bi mogao napisati negdje na stranici radno vrijeme.

d@vor
25.10.2008., 23:05
Jel se dobije popust i kad dođem tamo u dućan? :)
I možda bi mogao napisati negdje na stranici radno vrijeme.

Pozdrav,
bio si u dućanu (Mozgalica.HR) i možeš doći kad god poželiš jer je otvoren 0-24h :)

edosimec
26.10.2008., 09:25
Pozdrav ekipa , ja sam friski na ovom forumu , pa da se i ja malo ukljucim...
Ovak imam pitanje za pocetak:
1) Dvoumim dal uzeti V-cube 5 , ili Rubik professor ? Koja je bolja ? Rubika sad mogu nabaviti u zg-u , a gdi i kak nabaviti V-cube 5?
2) Osobno mi se vise dopada v-cube , ali neznam di ju nabaviti , ima u zg mozda ?
3) Postoji li neka kopija te v-cube kocke , isto kak ima kopija rubika ? Jer ja bi htel bas orginalan v-cube...... hvala puno :)

assassin
26.10.2008., 10:46
Pozdrav,
bio si u dućanu (Mozgalica.HR) i možeš doći kad god poželiš jer je otvoren 0-24h :)
Mislio sam da imaš dućan, kad ima ovo u kontaktu:
Mozgalica.HR
Andrijana Buklijaš
Badovinčeva 4
10 000 Zagreb
Hrvatska
Tel: +385 (0)1 6118-518
Fax: +385 (0)1 6118-518

Ne volim kupovati preko interneta.
A i poštarina bi me došla kao pola proizvoda.
Pa ću još vidjeti.

d@vor
26.10.2008., 21:16
Ne volim kupovati preko interneta. A i poštarina bi me došla kao pola proizvoda. Pa ću još vidjeti.

Da dobro si primjetio adresu, no to je adresa obrta. Tu je moguće preuzeti narucenu robu bez ikakve poštarine. Moguca je dostava poštom u cijelu Hrvatsku koja iznosi fiksno 25kn. Moguće je platiti pouzecem (otkupnina) ili na ž.r. banke, pa nema rizika za kreditne kartice i slično.

assassin
27.10.2008., 10:49
Da dobro si primjetio adresu, no to je adresa obrta. Tu je moguće preuzeti narucenu robu bez ikakve poštarine. Moguca je dostava poštom u cijelu Hrvatsku koja iznosi fiksno 25kn. Moguće je platiti pouzecem (otkupnina) ili na ž.r. banke, pa nema rizika za kreditne kartice i slično.
E, to mi se sviđa. :D
Znači, mogu naručiti preko interneta i doći tamo podignuti.
Još me samo zanima koliko bi, otprilike, trebao čekati do dolaska u obrt na podizanje.

Buraz mi uskoro ima rođendan, pa zato pitam.