PDA

View Full Version : Ana i Mia, tj. anoreksija i bulimija

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

HummingBird
28.04.2008., 18:19
Draga Rasnica, znam kako ti je... sjećaš se kad sam onako sva puna entuzijazma počela brojati dane bez ovog sranja...? A onda sam nestala i zašutjela o tome... Pakao je ponovo bio počeo, a ja sam sama sebe tooooliko razočarala i bilo me užasno sram reći vam. Zato ti svaka čast mila. Ne samo zato što se boriš kao lavica, već i zato što si bila hrabra i priznala pad. I što sad...? NAPRIJED! Možeš ti to! :top::top::top:

Ja danas opet na početku - jučer sam se uništila, ali danas još ni jednom nisam i za taj mali uspjeh stiscem si ruku: Bravo Hum! Tisuću puta bravo Ras-na!

Dobro je netko rekao: kad jedna od nas napravi pozitivan pomak, u svakoj se budi nada...

Voli vas vaša Hum :)

Lamb Of God
28.04.2008., 18:49
ide mi sve bolje i bolje :D pusa curke! :D

tamarix
28.04.2008., 20:39
ras-na ja mislim da to nije neka greda- ti recidivi su normalna pojava.Ako imaš kome reči reci da si se malo poljuljala,uvjek treba podrška.
Bit će sve u redu ,samo naprijed:top::five:

zzmay
28.04.2008., 22:12
Ja sam u svojoj nekoj ludoj fazi imala problema s bulimijom. Uglavnom imala sam normalno djetinstvo i obitelj i oduvjek sam bila popunjenija jedino sto kroz djetinstvo nije bilo bas bajno su druga djeca koja su se izrugivala ili se nisu igrala samnom jer sam debela. Rezultat je bio povlačenje i nesigurnost. U srednjoj školi sam došla na neku normalniju kilažu i samim time postala neka druga osoba. Prihvacenija, sigurnija i vedrija. Taj period je trajao nešto duže, ali sa stalnim strahom da se na vratim na staro. I vratila sam se i opet bila na djetama i opet smršavila. Iz silnog staha da se ne vratim na staro jednostavno sam počela nakon obroka posjecivati WC. To je trajalo godinu, dvije s pauzama kada sam intezivno razmišljala samo o hrani.
Uglavnom smatram se zgođušnom, pozitivnom i nemam loše mišljenje o sebi, a ipak nisam zobišla WC školjku. Nisam nikada imala problema s dečkima i ne osjecam se nevoljeno, a ipak....
Vec si dugo vremena postavljam pitanja na koja ne mogu naci odgovor-recimo da tražim odgovor na onu tezu da hranom nadomještan nešto što mi fali, ali nisam nikako došla do odgovora što mi fali... mislim da mi ne nedostaje ništa. Ne sažaljevam se ni ne kukam, ali si bas nisam jasna po tom pitanju. Dok drugi ljdi imaju oscilacije u tezini 1-2 ja ima 10-20. Cijeli život sam na dijeti i cjeli život se debljam. U stalnoj borbi sa samom sobom.

zzmay
28.04.2008., 22:20
Ja sam u svojoj nekoj ludoj fazi imala problema s bulimijom. Uglavnom imala sam normalno djetinstvo i obitelj i oduvjek sam bila popunjenija jedino sto kroz djetinstvo nije bilo bas bajno su druga djeca koja su se izrugivala ili se nisu igrala samnom jer sam debela. Rezultat je bio povlačenje i nesigurnost. U srednjoj školi sam došla na neku normalniju kilažu i samim time postala neka druga osoba. Prihvacenija, sigurnija i vedrija. Taj period je trajao nešto duže, ali sa stalnim strahom da se na vratim na staro. I vratila sam se i opet bila na djetama i opet smršavila. Iz silnog staha da se ne vratim na staro jednostavno sam počela nakon obroka posjecivati WC. To je trajalo godinu, dvije s pauzama kada sam intezivno razmišljala samo o hrani.
Uglavnom smatram se zgođušnom, pozitivnom i nemam loše mišljenje o sebi, a ipak nisam zobišla WC školjku. Nisam nikada imala problema s dečkima i ne osjecam se nevoljeno, a ipak....
Vec si dugo vremena postavljam pitanja na koja ne mogu naci odgovor-recimo da tražim odgovor na onu tezu da hranom nadomještan nešto što mi fali, ali nisam nikako došla do odgovora što mi fali... mislim da mi ne nedostaje ništa. Ne sažaljevam se ni ne kukam, ali si bas nisam jasna po tom pitanju. Dok drugi ljdi imaju oscilacije u tezini 1-2 ja ima 10-20. Cijeli život sam na dijeti i cjeli život se debljam. U stalnoj borbi sa samom sobom.

blond89
29.04.2008., 00:43
dogadja mi se nesto cudno.naime bila sam na jako strogoj dijeti svojom voljom i u 5 dana sam izgubila 5 kila i onda jos 2 u sljedecem tjednu i dijeta je zavrsila jer se na njoj smije biti samo 15 dana i moze se izgubiti do 15kg...i tako je moja dijeta zavrsila u petak i od petka ja se bojim jesti.zapravo sam nastavila sa dijetom i jedem samo te gluposti koje su u njoj jer me je strah da ce me druga hrana udebljati...sto god drugo pogledam mi izgleda masno i bojim se da cu odmah dobiti kilu cim to gricnem...danas sam prvi put pojela sniticu sira goude i sniticu vratine,cijeli dan mi je bilo zlo i imala sam osjecaj kao da cu povratiti to.ali zato paradajze,narance i dvopeke mogu jest bez problema...ne zelim biti anoreksicna,samo sam htjela 5 kila smrsaviti ali sada vise nemogu jesti jer mi je zlo...help plizzzzzz

ras-na
29.04.2008., 07:53
cure moje drage hvala vam na podrski. pusa svima. ma nedam se ja. rekla sam sam decku(koji se osjeco krivim jer je uglavnom radi jednog njegovog postupka do tog doslo,al ne krivim ga jer mislim da mi je to sam bila tocka na i,moglo je bit bilo sta,a on to ne zeli prihvatiti,pa nije on kriv sto sam takva,a beba moja blesava :) ) i sogorici(buducoj) tak da su i oni stali uz mene. idem dalje. i zelim vama da uspijete.
kao sto je klasnica rekla,necu gledat na taj pad,gledat cu tih hrpu tjedana usjeha. i ne cure moje drage,necete se zdebljat abnormalno. ja sam cak u startu pocela mrsavit da sam se prepala,pa vratila,pa sad opet normala. i ne brijem na dijete vise,pokusavam malo zdravije jesti.nema prezderavanja-samokontrola. ak i pojedem previse jbga

HummingBird
29.04.2008., 08:20
Blond89,
apsolutno znam o cmu govoris! Prije vise mjeseci sam tjedan dana jako jako pazila kako jedem jer sam imala neki veliki poslovni party (na kojem sam morala prezentirati neke stvari) i predivnu haljinu za koju nisam htjela imati ni naznaku trbuscica. Jela sam kao vrabac, a ako bi se prejela, odmah bih povraćala, sve samo da se ne udebljam (da, shvacam koliko je to bilo glupo i bolesno razmisljanje, ali eto).

Ne znam kako je s vama, ali ja užasno lako gubim težinu (ali i dobivam takoder) - par dana nekoliko kila...

Uglavnom jako sam smrsavila i prelijepo se provela na toj zabavi. Medutim slijedilo je upravo to sto pises - nisam mogla stati. Svaki zalogaj mi je bio previse, a strah od hrane ogroman. Moja doktorica me nije vidjela tjedan dana i kada sam dosla kod nje, zena je skoro pala sa stolice. Kad bi me muz zagrlio u krevetu prije spavanja, molio me da jedem koliko mi je osjecao kosti. Katastrofa, koliko lako uletim u taj krug! Uglavnom, riješila sam se toga i nekako, korak po korak, pocela ponovo jesti.

Koliko god su i ana i mia bolesti, za mene je uvijek mnogo zdravija opcija bila mia. Kada uletim u krug anoreksije, cijelo vrijeme sam prestravljena. To koliko me privlaci i koliko jako me obuzme je nesto strahovito!

Ne znam sto bih ti rekla i kako bih ti pomogla... pokusaj se prisiliti da jedes normalno nekoliko dana i vjerojatno ces prekinuti taj krug.

Pusa od Hum

HummingBird
29.04.2008., 08:26
Ne znam kako vi, ali ja zaista ne znam normalno jesti. Ako sam prepustena sama sebi, uopce ne mogu odrediti sto bi bilo normalno!

Ono sto meni jako jako puno pomaze je imati oko sebe ljude koji su normalni s hranom. Npr. moj muz je najnormalniji na svijetu sto se toga tice. Jede kad je gladan, stane kad mu je dosta, hrana mu je samo hrana. Gledam kako jede on, oponasam ga i to me provuce kroz zdravi dan. :cerek:

Najgora stvar za ED cure je biti stalno pored frendica koje su:
- uzasno mrsave
- stalno su na dijetama
- opsjednute su izgledom
- prekriticne prema drugim curama
- stalno komentiraju kako tko izgleda
- ...

Jedan dobar korak na putu prema zdravlju je okruziti se pozitivnim i zdravim ljudima.

blond89
29.04.2008., 09:28
neznam kako cu sad jesti jer vec par dana imam problem s time a sada cu imati jos i veci...danas sam vidjela strasnu prometnu nesrecu u savskoj i prizor koji sam vidjela mi je oduzeo dozivotno apetit..

traxy
29.04.2008., 13:20
Ne znam kako vi, ali ja zaista ne znam normalno jesti. Ako sam prepustena sama sebi, uopce ne mogu odrediti sto bi bilo normalno!

Ono sto meni jako jako puno pomaze je imati oko sebe ljude koji su normalni s hranom. Npr. moj muz je najnormalniji na svijetu sto se toga tice. Jede kad je gladan, stane kad mu je dosta, hrana mu je samo hrana. Gledam kako jede on, oponasam ga i to me provuce kroz zdravi dan. :cerek:

Najgora stvar za ED cure je biti stalno pored frendica koje su:
- uzasno mrsave
- stalno su na dijetama
- opsjednute su izgledom
- prekriticne prema drugim curama
- stalno komentiraju kako tko izgleda
- ...

Jedan dobar korak na putu prema zdravlju je okruziti se pozitivnim i zdravim ljudima.

upravo to Hum, ja neznam što je normalno, ja ako krene jesti, jedem sve i svašta, tolikom brzinom, da jednostavno svaki zalogaj moram zaljevati, užas...jučer mi je bilo toliko užasno da sam takav jedan ritual prežderavanja i riganja izostavila, želudac kao da je htio eksplodirati, čas je napuhan, čas priljepljen za rebra...
...kad sam s nekim ne mislim na hranu, čak ppomisli kako se dobro osjećam, a čim ostanem sama, ponekad i nemoram, počinjem opet...
...toliko puta sam dragom htjela reći, toliko puta sam skrivala u sebi, a on, vidim mu u očima koliko je sretan kad smo skupa, kad me samo zagrli i poljubi, i ja sam, presretna, uz njega kao da vidim neki spas, ali jednostano mu ne mogu reći tako nešto dok on sjaji pored mene...to me uništava

...ja i dalje želim biti mršava...

lepa lee
30.04.2008., 00:47
heeeej žemskice moje:)
tjedan dana nisam povračala,normalno jedem,a čak i kad se prejedem(dogodilo se u tih 7 dana više puta:()isforsiram se teškom mukom i snagom volje da ne otrćim do "prijateljice" školjke....borba protiv same sebe i tog samoubilačkog poriva je jaaako teška,ali se sada već puno bolje osjećam:),,,kao da sam zasad samoj sebi dokazala da sam jaća od mije...uglavnom jako sam sretna što kod vas ima velikih pomaka,to nam svima daje snagu,rasna drži se,svi smo uz tebe...girl javi se,nemoj propast skroz,mislim da postoji naćin(mada ja još uvijek ne znam koji,ali osjećam da ga ima i da se treba otkriti) i uvjerena sam da si i ti ponekad sretna,točnije kad ti se dogodi nešto lijepo da te to ispuni pa makar i na kratko...e pa ako možemo nakratko biti sretne znaći da samo moramo otkriti put kako doći do dugoročne sreće...i tada će biti padova,ali trebamo se znati postaviti prema njima,tj ne smijemo dopustiti da nas oni određuju i upravljaju našim postupcima....udavi vas prićom,došao trenutak inspiracije:):)
voooljem vas sve

ras-na
30.04.2008., 09:10
heeeej žemskice moje:)
tjedan dana nisam povračala,normalno jedem,a čak i kad se prejedem(dogodilo se u tih 7 dana više puta:()isforsiram se teškom mukom i snagom volje da ne otrćim do "prijateljice" školjke....

:s:top::top: sam tak nastavi!!!!!!!!! cestitam i sretna sam za tebe. :kiss:
i ak se desi pad,nemoj da te zbedirat(al pokusaj sto dulje izdzat bez njega),sam nastavi dalje.

HipPiE...
30.04.2008., 21:38
evo i meneeeeeeeeeeeee.... mislile ste me se tako lako rijesit:P
vidim ima ovdje svacega... nacitala sam se pofino.. sreca pa imam zastitu na ovom monitoru inace bi mi oci ispale... noooo..
ras-na, svaka cast... al ono stvarno svaka cast... ak si jednom nema veze... bitno je da imas volje da nastavis s borbom a ne da ostanes na podu...
ja po istom... mal me "ima"... mal me "nema"... kakav mi dan dodje... noo jedno mi jeste sto rece Orleanska, bas ste mi drage postale... nekoliko dana sam bila ono totalno "clear" ili sam pak totalno smanjila.. al sam se zato mal udebljala.. ne puno ali dovoljno da me farmerke stegnu i onda su pocele depresive da pucaju, al mi onda naumpade da ste mnoge isto prolazile i onda mi nekako drago.. ono nisam sama:D i lakse mi... danas sam tu i tamo... sutra rostiljada... i da hocu nemam gdje.. ehhehhe...
ee da vidim ima vas na facebook... haman se valja i meni tam registrovat bas me ste me zainteresovale:D al me nesto straaaaah....
etooooooo sad vas ljubim... i zelim lip provod sutra.... ja cu da udarim po :Pivo:

HipPiE...
30.04.2008., 21:39
eh da jos nesto... Girl Anachronism!? sta bi s ove djevojke.. stvarno me je zabrinula....

kalei
01.05.2008., 15:59
bok cure!

malo sam vas već i čitala ali nisam se htjela javljat, kao prekrižila sam ''miu'' u glavi i ne želim o tome niti pričati, niti se sjećati.
Ali čini mi se da tom neće tako lako doći kraj, jer problem valjda niti nije u samom povraćanju ( ja to radim jer se stravično bojim debljanja) već u tom nekom sjebanom odnosu s hranom.

ZAŠTo uopće jedem, zašto mi je to ko neka sreća kad se prejedavam i onda povraćam?!?

Da bar nije tako, da bar pojedem mali doručak, ručak i večeru ko normalni ljudi i tokom dana niti ne pomislim na hranu!
Ali NE, ja cijeli dan razmišljam o tome, nemam mira u glavi, poludjeti ću!

Ne znam više kako, evo i dok ovo pišem, cugam vodu i čekam da se ''slegne i zmućka'' sve i idem to iskipati, a već sam bila izdržala oko 2 tjedna bez toga, i evo opet!

Prije sam to radila i više puta dnevno, svakodnevno, i mrzim to, mrzim sebe zbog toga!!!:(:(:(

plus jedno pitanje: da li su one natečene žlijezde slinovnice koje se spominju u tekstovima o bulimiji siguran znak da netko ima bulimiju?

HummingBird
02.05.2008., 08:59
Jedna djevojka koja je jako duboko zaglibila u ED (eating disorders) i bila na rubu smrti nekoliko puta, uspjela je pobjediti i napisala ovu pjesmu. Meni je prekrasna, budi u meni nadu i pozitivne osjecaje, pa je zelim podijeliti s vama:

Do not stand by my grave and weep,
I am not there, I do not sleep.
I am a thousand winds that blow,
I am the diamond glimps on snow.

I am the sunlight on riping green,
I am the gentlest autumn rain.
When you're awakened in mornings hush,
I am the swift uplifting rush.

Of quiet birds and circled flight,
I'm a star that shines at night.
Do not stand by my grave and cry,
I am not there, I did not die.

Lamb Of God
02.05.2008., 10:50
blond89 - čitam tvoje postove i ono.. ček malo, pa na kakvoj i ti to dijeti bila!? na čemu i ti živjela curo draga?!

HummingBird
02.05.2008., 10:59
Lamb mislim da nije uopce stvar u dijeti, vec u tome sto je nas metabolizam sasvim poremecen. Meni je sasvim normalno izgubiti 5kg u tjedan dana, ali nazalost i dobiti ih! Znam da je "normalnim" ljudima to skoro nemoguće, ali valjda se sve posemerilo u organizmu... :confused:

HipPiE...
02.05.2008., 11:18
Do not stand by my grave and cry,
I am not there, I did not die.[/COLOR]
prelijepo... volim kad je nesto tako jednostavno a tako lijepo napisano...

HummingBird
02.05.2008., 12:18
I meni je taj stih divan... zelim to moci jednom reci u svoje ime!

Lamb Of God
02.05.2008., 16:42
meni je totalno nemoguće...sad sam opet došla u fazu žderanja :( a ta pjesma odozgo je predivna...

HummingBird
02.05.2008., 18:54
Ahh mila, znam... ja sam pak u nekoj anoreksicnoj fazi, opet sam jako smrsavila...

ruby_7
03.05.2008., 09:00
Draga Hum!!!

Svjesna si svega,zar ne!?Sve znaš i taj začarani krug će se neprestano ponavljati i vrtiti,a najveća briga i opsesija idalje će biti hrana,opsjednutost,zaokupljnost i sl.Ja sam baš nešto razmišljala i mislim da se tu više nema šta razmišljati i premišljati.Treba biti JAK i donijeti tu KONAČNU ODLUKU!!!!!!Objaviti rat svojim mislima i umu koji nas trga na sve strane.Vrijeme prolazi,život ide dalje,a šta je s nama,zar ćemo dozboliti da sve to prođe samo tek tako!?Moramo i mi odigrati svoju ulugu na pozornici.Kakav će biti naš film?Zar,to želimo gledati???Stotine si pitanja postavljam...Malo sam proučavala tu psihu,navike i sl.Jasnije mi je punoo i puno mi pomaže.Još jednom ponavljam nismo glupe,da pače sve smo jako pametne i imamo izuzetne kapacitete koje treba njegovati i iskoristiti u najbolju svrhu.Čemu onda te rastrošne misli?Neka težnja savršenstvu?Zar će nas netko više voljeti zbog toga??Kg.dvije manje....???AAAA????
Jednostavno rečeno nama se u našu podsvijest usadio taj neki naviknuti obrazac ponašanja i bježanja,čak i automatski ponekad se dovedemo u te "krizne" situacije i baš zato da bi taj obrazac promjenili,izbrisali treba jako puno snage,volje,treba KONAČNA ODLUKA!!!!Ni jedan psiholog ni psihijatar nam ne može pomoći ako mi same sebe sabotiramo i vraćamo unazad.
Malo više razmišljajte,menii pomaže,možda i vama,ali ne o hrani nego o tom životnom izazovu da stanemo u kraj sa svojim "nagonima" porivima,slabostima.Bome,ako se i narkomani mogu izvući iz najvećih kriza zašto ne bi i mi mogle???

pozdrav i želim vam ugodan i sunčan dan,uživajteeeee

Lamb Of God
03.05.2008., 09:39
skužila sam koji je moj glavni uzrok debljanju i glavni moj problem. ne jedem redovito, tj. ne jedem kako pada prave kuhane obroke već samo nešt na brzinu i to čista sranja, a kad i izbjegnem pokoji obrok onda sam u sobi zadovoljna kako sam to uspjela a istovremeno onda žderem slatkiše i grickalice ko luda i onda se pitam zašto sam se ovoliko opet zbucala.

HipPiE...
03.05.2008., 15:34
ha istaje situacija samnom... pomalo preko dana, narocito ak imam nekih obaveza.. i ono super sam kao nisam puno jela... a onda naveceee... uh....
draga Hum, kakve su to krajnosti... zar se sad ne rasadjuje ono fino cvijece koje ce uskoro i da procvjeta i zamirise?

HummingBird
04.05.2008., 00:06
Draga Hippie i ostale moje curke,

Cvijece je jos predivno... :) bas sam danas kupila nekoliko orhideja - stan je kao iz sna, stvarno, sve mi cvjeta! :cerek::cerek::cerek:

Ne dam se - NE DAM - ne dopustam da ova bolest preuzme ono sto ja jesam. NE DAM joj svoje ljubavi i dobro sam - mnogo bolje - jer sam prije par godina bila u takvom stanju da zbog nje nisam imala skoro nista...

Danas imam ljubav nevjerojatnog muškarca kojeg volim najviše na svijetu i prekrasan mladi brak s njim :cerek: Radim posao koji volim i uspjesna sam u njemu, ponovo imam prijatelje - jedno vrijeme nisam imala nikoga, sve sam otjerala od sebe... Ponovo imam hobije, gitaru, knjige, orhidejice, pisanje... i vaznije od svega, imam nadu i volju. To sto idem korak nazad, dva naprijed i tako to, ne obeshrabruje me...

A krajnosti... kad pogledam oko sebe, cini mi se da je to sastavni dio nasih ED - samo danas su moje krajnosti blage... Npr. ne rezem se vise... :)

Ucim voljeti sebe, oprastati sebi, volim lijepe stvari i upijam njihovu njeznost u sebe: djeca, priroda, životinje, cvijece, umjetnost... vi :cerek:

Pusa od Hum :cerek:

Lamb Of God
06.05.2008., 14:57
malo po malo i uspjet ću..

HipPiE...
06.05.2008., 15:49
draga Hum, kad citam tvoje recenice jednostavno se topim da i ja osjetim nesto tako... samo mi vise nije jasno sto te tjera na povremeno pribjegavanje ponovnom povracanju?
vazda sam volila fotografiju, a neki dan sam se onako pojavila na takmicenju crtanja grafita i slikala... i jednostavno sam bila totalno hepi... skontala sam d mi se to stvarno svidja... eh sad... zbog faxa i finanskih mogunocsti lili tacnije nemogucnosti ne mogu seb nabaviti sredstva za pravo stvaranje... a i nemam vrmenea.. koliko toliko, barem sam shvatila sto pored plesa stvarno volim:D
draga Lamb Of God... kakko je stanje? jel se ti to suzdrzavas od jela il od cega drugog?

HummingBird
06.05.2008., 18:38
Hippie,

ne mogu ti odgovoriti na to pitanje. Cini mi se kada bi svaka od nas uistinu spoznala razloge koji leze u pozadini ovih nasih poremecaja, lakse bismo ih se rijesile i postigle pravo zdravlje i radost. Ovako, to je svakodnevna borba...

Nastojim medutim, ne okrivljavati se zbog padova - radije se koncentriram na pobjede i slavim svaki pozitivan korak. Mislim da je veliki dio problema upravo to sto od sebe zahtijevamo jako puno, pravo savrsenstvo ponekad i ne prastamo si dovoljno... uh, ponekad mi se cini da kad bih od drugih trazila stvari koje trazim od sebe, smatrali bi me pravim tiraninom... kao da drugacija pravila vrijede za druge ljude nego za mene... a to je bolesno razmisljanje.

I zato se pokusavam gledati ocima ljudi koji me vole i vjerovati im malo vise. Nastojim dati ljubav i sebi, nastojim oprastati i sebi... i dani prolaze, a ja sam malo po malo sve bolje...

Zasto bih zahtijevala od sebe "instant" rjesenja? Borim se s ovim vec 8 godina - i moje tijelo i moj duh trebaju vrijeme da nauce zivjeti drugacije i voljeti zivot.

Kroz sve te godine sam toliko toga prozivjela: nekoliko puta sam bila na rubu smrti, jednom hospitalizirana, zavrsila na hitnoj, jako jako zeljela umrijeti, razrezala si jednu ruku skoro do kosti... ova osoba koja vam pise danas je pobijedila u toliko mnogo bitaka od tog najgoreg vremena... Cinjenica da mi danas srce cvjeta s mojim orhidejama, da se topim u zagrljaju svog muza, da sam u stanju oprostiti svojoj mami i saliti se s njom, da imam prijatelje, posao i da ne mrzim sebe kao prije... to je cudo, prava bajka.

Zar da korim sebe za povremeno povracanje koje je sve rjede i rjede? NE PADA MI NA PAMET. Radije cu se pogledati u ogledalo i nasmijesiti se sebi. Mogu ja to - mozemo mi to curke.

Voli vas vasa

Hum :cerek:

Lamb Of God
06.05.2008., 19:54
draga Hippie... ma ne suzdržavam se baš od jela neg ipak malo sad više pazim kaj jedem (od danas, hehe), kao za doručak je bila jabuka i voda, al sam ipak pojela 3keksića kaj me frend ponudio, za ručak dva sendviča sa sirom i pileći odrezak, a sad na večer sam se nagradila sladoledom i sad njupam bananu iako ju ne volim baš al dobro
suzdržavam se od prejedanja i povraćanja, sad mi je u planu malo sredit tu prehranu

warriorprincess
07.05.2008., 09:47
eto, ja sam nova na ovom forumu, al bas mi drago sto ovdje mogu raspraviti o svojim razmisljanjima i problemima s drugim ljudima, drago mi je sto vidim da nisam sama...
svaka cast cure sto uspijevate u svojim naumima...
ja nekako se jos uvijek borim s time. nisam si nikada naudila, razmisljala jesam o tome, al nikako nisam imala dovoljno hrabrosti za tak sta.. u rainm tinejdzerskim godinama sam pala u veliku depresiju i otjerala skoro sve ljude oko sebe..
imam neki gadan osjecaj da mi se to polako vraca... ili sam ja jednostavno takva? da kad god mi se nesto dobro dogodi u zivotu, moram to ili odbaciti ili upropastiti? tako i sa deckom... uvijek trazim neki razlog da se posvadjamo..
problema sa svojim izgledom imam od kada znam za sebe.. a ni ne znam zasto... sada u posljednje vrijeme sam jos depresivnija jer jedem jedan puta dnevno (SAMO), a dobivam na tezini i vise nego prije... al shvatila sam i zasto, taj jedan put u danu bude obicno navecer kad zavrsim s faksom i poslom, a onda se prezderam, toliko da me boli zeludac, i imam osjecaj da ce mi se sva ta vecera u istom trenu vratiti.. srecom, uspijem skulirati, i onda pocne proces probave, al nedugo iza toga ja legnem spavati, i onda se sve to samo slaze i naslaguje na guzicu bedra stomak...
eh, samokontrola, i samopouzdanje... cim mi se vrati volja za zivot, i za buducnost vratit ce se i za sve ostalo.. jos uvijek ima nade,... :)

HummingBird
07.05.2008., 12:54
Hej warriorprincess,

Dobro dosla u nasu malu grupu! Naravno da ima nade, pa o tome svjedoci i ime koje si izabrala! Ti si sigurno borac, a lakse se boriti kad imas podrsku ljudi koji razumiju kroz sto prolazis. Dakle, sada imas nas, a mi tebe... bit ce lakse... :)

Pusa od Hum :cerek:

me-myself-and-I
07.05.2008., 17:40
Zar da korim sebe za povremeno povracanje koje je sve rjede i rjede? NE PADA MI NA PAMET. Radije cu se pogledati u ogledalo i nasmijesiti se sebi. Mogu ja to - mozemo mi to curke.

Voli vas vasa

dobar dan, ja sam nova ovdje ali moji problemi nisu novost... danas imam 26 godina a prvi put sam povratila s 14. volila sam se hvaliti kako ja znam gdje i je granica i kako ja samo povraćam kad se stvarno prežederem, ali... to i nije istina!!! kada sam krenula u teći srednje dotakla sam dno dna. sve moje frustracije su izbile na površinu i nisam imala izlaza. dijagnosticirana mi je adolescentska depresija... noćima nisam spavala nego sam jela i povračala. to je trajalo svaki dan kroz 4 mjeseca i onda se dogodilo... prosvjetljenje u obliku neizmjerne boli. težak napadaj gastritisa zbog kojeg nisam spavala niti sam mogla uspravno hodati me je spasio.. trgnula sam se i kao da se nešto prelomilo! u sljedeća 2 mjeseca sam izgubila 20 kg i došla na 65 - i sve to bez povračanja. tada sam shvatila da mogu bilo šta hoću.
i danas sam na dijeti. volim jesti, sve. jednostavno volim hranu!! ali višem ne guram prste. to mi više nije spas. a onda zašto sam ovdje? jer je povračanje ovisnost, i nešto što ne nestaje s vremenom, već se lječiš cijeli život. kada mi padne energija i kada mi život postane težak, to povračanje vidim kao nekakvu utjehu i tada postanem bolno svjesna da tome nema kraja. svaki dan i svaki obrok je borba... i zato se treba okrenuti uspjesima u nadi da će ih sa svakim danom biti više nego neuspjeha!

luckybalerina
08.05.2008., 13:45
Drage moje, čula sam da se stvari poprave kada dobiješ djecu! Ima li koga da me savjetuje, u 32-oj sam, a još nemam hrabrosti za djecu.
Pozdrav

ras-na
08.05.2008., 13:50
curke moje evo da vam se javim malo. pa ja sam ok.dobila sam dodatne nalaze od gastroskopa i nije bas sjajno i bajno imam onu bakteriju kaj uzrokuje cir i rak zeluca i tak. dobila sam jos tableta.ko neka starica sam 5 komada dnevno gutam. no nema veze. ta doctorica mi je dala i br od psih iz zg koji se bas bavi sa tim a nije rendulic tak da cu i to poceti.te jos sam trebam trazit uputnicu za....zaboravih kak se zove al onog za osteoporozu. bas sam odlucila to skresat do kraja.
vidim da ste mi vi malo napred malo nazad,no sve laganini,glavno da se trudite. nemojte odustati. ja se trudim i za vas,da vidite da se moze.
:kiss:
p.s. curke sorry kaj vas gnjavim na face-u al zabrijala sam na igricu :) :)

HummingBird
08.05.2008., 14:01
Hej rasnica, ma ne gnjavis... :-)
Ona pretraga se zove denzitometrija kostiju ili dexa - JAKO mi je drago sto ides konacno - obavezno nam javi kakvi su rezultati! Ja evo, vec 4 mjeseca pijem one agresivne tablete za osteoporozu jednom mjesecno + kalcij i D vitamin svakodnevno, te vježbam i nadam se da ce kroz par godina to biti izlijeceno.

Bakterija koju imas je heliobakterpilori i jako je cesta. Na vrijeme si je uhvatila, pa ne moras nista brinuti za posljedice koje moze izazvati! Sto si dobila za terapiju? Meni su nakon gastroskopije dali Controloc i ne mogu vjerovati da vec mjesecima nemam zgaravicu - NISTA!!! Ja koja sam se "hranila" razno raznim Rupurutima i Gastalima, koliko mi je grozno bilo!

Curke, po mom mišljenju postoji nekoliko pretraga koje bi svaka od nas MORALA napraviti - to dugujete sebi kao inteligentne osobe.
To su:

pretraga krvi koja ukljucuje elektrolite
denzitometrija kostiju
gastroskopija
u slucaju da nemate mengu (amenoreja), morate uzimati kontracepciju kako bi smanjili rizik od osteoporoze!

Pusa svima,

Hum :)

HummingBird
08.05.2008., 14:09
Drage moje, čula sam da se stvari poprave kada dobiješ djecu! Ima li koga da me savjetuje, u 32-oj sam, a još nemam hrabrosti za djecu.
Pozdrav

Ovisi...
neke zene stvarno uspiju u potpunosti prestati i posvetiti se svom djetetu, ali to su pojedini slucajevi.

Poremecaji prehrane su duboko ukorjenjeni i imaju svoje razloge u psihi osobe koja ih ima. Osim toga, oni su i strasno jaka ovisnost. Zato je pogresno ocekivati od trudnoce/djeteta da te izvuce iz toga. To je po meni takoder i strasno neodgovorno! Skoro kao kad brak zaglibi, pa muz i zena odluce napraviti dijete - kao, pomoci ce braku u krizi! Jedino sto tako postignu je da rode dijete koje zivi kao dio loseg braka!

Svaka od nas mora shvatiti da su nasi poremecaji iznimno losi za odgoj djeteta. Oni moraju ili biti izlijeceni, ili stavljeni pod kakvu-takvu kontrolu, prije negoli se odlucimo na dijete.

SVAKO dijete zasluzuje mamu koja je u stanju posvetiti se njemu i biti smirena i puna ljubavi za njega. Ako se ti budis s mislju sto ces jesti, povracati, imas konstantne promjene raspolozenja i opsjednuta si svojim tijelom, kakvo ce djetinjstvo imati tvoje dijete?

Nakon svog djetinjstva u meni je cvrsta odluka da cu biti mama kakvu moje dijete zasluzuje. Ili to, ili necu uopce roditi. To je to.

ras-na
08.05.2008., 15:06
hum dobila sam controloc i neke antibiotike.isto tak mi zgaravice nema,a ni one pretjerane nadutosti.lakse mi zeludac podnosi hranu. javit cu ti nalaze.pusa lipa

HummingBird
08.05.2008., 15:13
hum dobila sam controloc i neke antibiotike.isto tak mi zgaravice nema,a ni one pretjerane nadutosti.lakse mi zeludac podnosi hranu. javit cu ti nalaze.pusa lipa

Controloc je zakon :cerek:

HipPiE...
08.05.2008., 16:23
Humic,
pak nisam znala da je situacija takva... u odnosu na tvoju proslost onda ovo na cemu si sad i jeste veliki napredak... svaka cast.. :cerek:
nego... gdi su traxy, vita... ovdje zene odjednom nestanu...
zubi me pocinju boliti...:(

vitaa
09.05.2008., 15:00
eiei cure.znas hippie baš si me razveselila jako puno kad sam pročitala ovo sta si zadnje napisala.saljem vam svima puse.nisam nestala, čitam ja šta vi pišeta, ali ja već nekako duže vrijeme naznam šta da napišem.pocela sam nešto pisati ali onda sam odustala.neznam dali je vama ponakad bilo tako?sad kad si ti to napisala odlucila sam se javiti.drago mi je zbog cura koje se drze i koje uspjevaju.tjoj kod mene se nisu baš stvari promjenile, onako malo ide i sve je super pa onda opet faza kad samo ono uzas.ponekad je borba uspjesnija ponakad ne.stvarno mi je jako žao šta nisam pisala ništa, jer stvarno puno pomaže kad razgvaras s nekim tko te razumije.saljem vam velike pusiceeeeeeeeee i jako puno njih.budite dobre.

djevojka_iz_sjene
10.05.2008., 09:58
pozdrav curke :) evo opet mal mene....jos sam tu nova pa da mal budem aktivniji clan ove zajednice :) ovaj tjedan sto se tice povracanja - lose...svaki dan....al neke privatne stvari su mi se mal razrjesile, tak da sam u glavi puuuuno bolje iako se ne cini tak....al neka, bar sam hepi mal vise :)

eo jutros se probudila, pojela corny :cerek: casu jogurta....i sad se spustim u kuhinju opet, i razmisljam dal da jedem i povracam opet...i onda si mislim, de pa tek je 10 ujutro necu se odmah tak rano zaznit....i napravim si kavu (mal ju presecerila) al briga me, necu pit gorku ak ne moram ucit :p i lipo si pustila glazbu, pijem kavicu, zapalila pljugicu i citam sta mi vi pisete....i eo ranojutarnja odluka-danas cu dat sve od sebe da se ne prjedem i ne povracam....jer citam sve ovdje...tak mi bude zao....a tak mi se cini da se moze prestat kad se hoce (tipicno ovisnicki) a znam da ne ide tak....al stvarno nekad imam tak snazan feeling da cu bas danas uspjet....i uspijem, al onda dodje dan kad to ode u vodu...a jbg....doci ce sve na svoje....sam treba vjerovat i bit jak....:mig: ja se nadam :p

gledam tu postove sto ste pricale o djeci kao rjesenju bulimije....jao :confused: ja sam jos balavica i nadam se da necu ovo jos tako dugo vuci da cu morat razmisljat sta cu sa bebom....

da vas sad pitam nesto, jel mi moze netko preporucit neke tablete sto mogu sama kupit u ljekarni, nesto za energiju i koncentraciju...?? jedna cura iz moje skole (ima apilepsiju) pije neki energy and memorising ak se ne varam....zna tko sto o tome? stvarno sam cesto bez energije, a ne usudim se uvijek ne znam kako najesti zbog energije da nebi pretjerala....znate kak to ide...

eto, ak mi netko zna pomoci, ljubim vas curke, drz'te mi se :grli:

Zenabr1
10.05.2008., 17:43
Pozdrav
Godine ce ti prohujati,zasto nemas hrabrosti djeca su ti najveca radost u zivotu,da su tvoji starci tako razmisljali tebe nebi bilo.Kad se odlucis gledat ces svijet drugacijim ocima i ovo sto si napisala bit ce ti smijesno:):)

ras-na
11.05.2008., 11:48
djevojka iz sjene-hm kak cemo te zvat da ti to malo skratimo? shadow -jel moze?
sto se tice koncentracije normalno da je nemas kad sve sto ti treba za nju izbacis.odi u ljekarnu dat ce ti oni nes,znam da ima onih za pomoc oko ucenja. bas mi mama danas rekla da mi je koncentracija na nuli. da nemre vjerovat. a sta ces. trba vratit sve vitamine nazad u organizam. za energiju-poima nemam. najbolje prirodno.salatica,voce,malo orosastih plodova i tak. nemaju ko kava i cokolada ono 10 minutno djelovanje neg bu drzalo. i ajmo potrudi se vise. napravi si neki cilj. za pocetak barem malen. 2 dana bez,pa odes na 5 i tak svaki put si povecaj za koji dan. bus vidla doc ce ti ko i meni.skoro 2 mjeseca pa pad pa opet sad idem na 3.. polako al sigurno. pusa lipa

tamarix
11.05.2008., 20:38
cure dugo me nije bilo ovdje.
Sad kad vas opet čitam osječam bliskost s vama iako ja imam 4o ili 5o kg previše.
Bila sam kod doktorice i predložila mi je operaciju.Sad sam tek svjesna di sam.
Već duže pazim šta jedem ali se svejedno prejedam.
Prejedam se povrća, dok me ne zaboli želudac teško se smirim.
Sad se učim malo to stavit pod kontrolu.Da, to je jedino.
Čudno je kako čovjek može biti svega svjestan a da ipak ne može stvari tako lako mijenjati.
Sad znam da sam pravi pravcati ovisnik i da ću cijeli život morati živjeti s tim.Nadam se ne s tim kilama.
Pusa svima!
P.S. za tako velike ptromjene treba nam neki voditelj, psihijatar, trener-e to bi bilo najbolje.

HipPiE...
11.05.2008., 21:30
vitaa draga, nek si se javila... razumjem to nejavljanje, ja nekad i ne navracam ovamo, a onda kad dodjem sve redom citam i na kraju ne znam sto bih rekla...
al pak je lakse kad ti neko od nas kaze "bravo" ili "uredu je" "razumjem" "uspjeces",za podrsku...
tamarix, naravski da bih jedan privatni trner dobro dosao jos ak je kakav maconjaaaa uhuuuu.. mislim da bih se bulimije rijesila ubrzo:D:D

vitaa
12.05.2008., 15:01
ei cure!!baš je lijepo vrijeme vani, sunce i tako to.da istina je HIPPIE šta kažeš da je lakše kad imaš nekoga da ti podupire i da te nimalo ne osuđuje,stvarno je lijepo kad možeš tu pričati s vama.uzivam kad navečer legnem u krevet a da taj dan nisam povračala,ali opet toliko se bojim šta će biti drugi dan.draga TAMARIX probaj otići u teretanu ili tako nešto.stvarno pomaže.barem meni.kad ja odem u teretanu onda mi je puno bolje, vidjeti ćeš isplati se.možda se neće odmah sve promjeniti ali nakon nekog vremena.prije par dana imala sam neki napadaj bjesa, histerije, onako vikala sam da sam debela i tako to.dečko me moli da idem kod doktora a ja nemogu, nemam hrabrosti otici, a bojim se kako će mi život izgledati za 10 god.cure ljubima vas sve.budite dobre.ja stalno sebi govorim nesmijem vise povracati preko tjedna, necu necu i onda sranje, povracam.a necu vise.puseki, drzite se sve.

Lamb Of God
13.05.2008., 16:43
tako sam u k***u.. plačem već par dana za redom.. krivam suze od sviju.. ne želim da ih itko vidi.. :( nadam se da ste vi bolje..
i da, kiksnula sam opet......

emanuela
14.05.2008., 01:09
tj anorexija i bulimija

vidim na blogu da je isla na rtl emisija o tome, da ima puno cura koje su upale duboko u anoreksiju i ne znaju NITI zele se izvuci iz toga

prolistala sam par blogova tih "proana" i zapanjena sam
cure od 45 kila na 170cm sebe zovu debelim kravama, zive na vodi i jednoj jabuci danima, i odbijaju bilo koju pomoc.
ne shvataju nikakva upozorenja, ne zele se mijenjati, ne prihvataju nikakva ubijedjivanja, sugestije, savjete, naredbe...
ni roditelji, prijatelji, partneri, nicije misljenje im nije vazno

...
prestrasno koje glupace
ne priznajem to kao bolest
previse ljudi u lijepoj nasoj i u svijetu je gladno...
po meni ne zasluzuju ni to malo hrane kaj stave u sebe...:flop:
samo trose lovu poreznih obveznika na svoje ljecenje, bolje bi bilo da se ta lova usmjeri na ozbiljinje probleme npr. tumore i sl.
uopce ne zasluzju hranu a mogla bi reci i zivot:flop:

HummingBird
14.05.2008., 18:01
Draga Emanuela,

Da si procitala neke od ovih postova i da si upoznala ijednu od ovih prekrasnih djevojaka ovdje, mozda ne bi poslala ovakvu poruku punu mrznje, prezira i osude... bolje da nisi nista napisala, nego nesto ovako arogantno i ruzno... to sto ti nesto ne razumijes, nije razlog da po tome pljujes.

Poremecaji prehrane su nesto prisutno u cijelom svijetu i stotine tisuca ljudi boluje od njih. Oni su medicinski priznate bolesti od kojih ljudi umiru.Tko si ti da svisoka prosudujes da je to glupost i da te ljude nazivas glupacama? Mislim da si svojim postom pokazala dio sebe, a od srca te molim da taj dio ubuduce i zadrzis za sebe.

Previse je suza proliveno ovdje, previse krivnje svaka od nas osjeca i bez tvojih rijeci. Ovo je grupa podrske i svaka od nas zeli pobjediti ovu bolest i ostvariti zivot dostojan zivota. Da si zaista ista ovdje procitala, imala bi priliku upoznati ljude koji se svaki dan bore kako bi postali bolji, ljude prepune ljubavi, njeznosti i dobrote, prave borce...

Da si ikada u zivotu dozivjela pravu patnju ili se borila za svoje zdravlje, ne bi imala tako tvrdo i okrutno samodopadno srce da osudujes ikoga drugoga...

Veliki zagrljaj svima vama curke moje i ne dajte mi se... mozemo mi ovo pobijediti! Imam za vas lijepu vijest. Nasa Edith Piaf je jako dobro - mjesecima ne povraca i hrabro ide dalje! Takoder nam se drzi i Girl Anacronism, cule smo se i polako ce i ona, korak po korak...

Grli vas vasa

plava zvijezda
14.05.2008., 20:14
BOK KAKO SI JEL TI BOLJE, ZNAM KAKO TI JE, NAJGORE MI JE KAD POĆNEM PLAKATI BEZ RAZLOGA PRAKTIĆKI SAMO ME OBUZME TUGA I DEBRESIJA A INAĆE SUZE ZNAJU POTEĆI ALI JA IH DOBRO KRIJEM. A ZAŠTO SI MI TI TUŽNA....

CURE KOJE IMAJU FACEBOOK VOLILA BI DA MI SE JAVE I KAKO DA IH NADEM JER IMAM I JA PA BI VOLILA DA I VIDIM VAŠE SLIKE.

CURE NE DAJTE SE:top::D:romeo:

HummingBird
14.05.2008., 20:38
BOK KAKO SI JEL TI BOLJE, ZNAM KAKO TI JE, NAJGORE MI JE KAD POĆNEM PLAKATI BEZ RAZLOGA PRAKTIĆKI SAMO ME OBUZME TUGA I DEBRESIJA A INAĆE SUZE ZNAJU POTEĆI ALI JA IH DOBRO KRIJEM. A ZAŠTO SI MI TI TUŽNA....

CURE KOJE IMAJU FACEBOOK VOLILA BI DA MI SE JAVE I KAKO DA IH NADEM JER IMAM I JA PA BI VOLILA DA I VIDIM VAŠE SLIKE.

CURE NE DAJTE SE:top::D:romeo:

Bokic mila,

Javi mi se na PM sa svojim imenom, pa ću te pronaći na Faceu. Inače ti ovdje nekoliko cura ima profil tamo, pa će ti se vjerojatno javiti!:cerek:

Pusa,

Hum

vitaa
14.05.2008., 20:42
ei!!jako tuzno i uzasno je to sto je ta neka emanuela napisala.sta ona zna kako je to, ja ne kazem da ona mozda nema neki problem koji je njoj puno vazniji ali opet nemozes se tako ponasati.nikome ne zelim da se nade u situaciji kao mi.proklinjem onaj dan kad sam prvi puta gurnula prste u usta.uzas.bulimija i anoreksija su stvarno ogromni problemi,veliki, strasni, uzasni. bezobrazno je nesto osudivati, a da neznas kako je to.da bude samo jedan, samo jedan da u nasoj, vasoj, mojoj kozi nevjerujem da bi tako pricala, ali neka.ljubim vas sve.da bar ja kao EDITH Piaf ne povracam mjesecima.ali doci cu i do toga,moram.puse velike svima saljem

emanuela
14.05.2008., 22:51
Draga Emanuela,

Da si procitala neke od ovih postova i da si upoznala ijednu od ovih prekrasnih djevojaka ovdje, mozda ne bi poslala ovakvu poruku punu mrznje, prezira i osude... bolje da nisi nista napisala, nego nesto ovako arogantno i ruzno... to sto ti nesto ne razumijes, nije razlog da po tome pljujes.

Poremecaji prehrane su nesto prisutno u cijelom svijetu i stotine tisuca ljudi boluje od njih. Oni su medicinski priznate bolesti od kojih ljudi umiru.Tko si ti da svisoka prosudujes da je to glupost i da te ljude nazivas glupacama? Mislim da si svojim postom pokazala dio sebe, a od srca te molim da taj dio ubuduce i zadrzis za sebe.

Previse je suza proliveno ovdje, previse krivnje svaka od nas osjeca i bez tvojih rijeci. Ovo je grupa podrske i svaka od nas zeli pobjediti ovu bolest i ostvariti zivot dostojan zivota. Da si zaista ista ovdje procitala, imala bi priliku upoznati ljude koji se svaki dan bore kako bi postali bolji, ljude prepune ljubavi, njeznosti i dobrote, prave borce...

Da si ikada u zivotu dozivjela pravu patnju ili se borila za svoje zdravlje, ne bi imala tako tvrdo i okrutno samodopadno srce da osudujes ikoga drugoga...

Veliki zagrljaj svima vama curke moje i ne dajte mi se... mozemo mi ovo pobijediti! Imam za vas lijepu vijest. Nasa Edith Piaf je jako dobro - mjesecima ne povraca i hrabro ide dalje! Takoder nam se drzi i Girl Anacronism, cule smo se i polako ce i ona, korak po korak...

Grli vas vasa

ovo je forum, gdje ako postavis neku temu, mozes ocekivati i suprotna misljenja od svojih, koja ce mozda biti i "ruzna" poput mojeg posta:ne zna:, sori
kaj se tice mrznje , ja fakat nikog ne mrzim pa tako ni vas

vas problem je jednostavan, nije potrebno procitati sve ovo da bi napisala svoje misljenje o tome jer btw. dosta je toga bilo o tome u ostalim medijima...blabla
vi samo trebate poceti normalno jesti:amen:

postoje ozbiljne stvari npr. tumori koji su neizljecivi i od kojih se umire, ne zato jer osoba strajka gladu, vec zato kaj nema ljeka, a ovo ja necu jesti, ili ja cu jesti a onda cu rigati to je,,, vise nego prestrasno

ja vam zelim svu srecu u zivotu
ali ne smaram vas ozbiljno bolesnima, tj. ne vidim zasto bi se ionako mali novci koji se izdavaju iz proracuna u nase jadno zdravstvo, zasto bi se trosili na vas, kad postoje ozbiljnije bolesti

i mislim da imam pravo to napisati, jer ovo je forum, tu cujes razlicita misljenja, i ako to ne mozes podnjeti onda ti tu nije mjesto...:kava:
sretno!:) (i da...ovo je bilo iskreno vezano uz sretno)

vitaa
15.05.2008., 07:18
emanulea: ''vi samo trebate poceti normalno jesti''.ali emm nije samo tako lako poceti jesti normalno.stvarno nije.

HummingBird
15.05.2008., 08:19
Draga Emanuela,

Ovo je forum i naravno da su suprotna mišljenja normalna. Ipak, ono što si ti napisala nije bilo suprotno mišljenje. Nazvala si nas glupačama i rekla da ne zaslužujemo živjeti.

Normalni ljudi svoja suprotna mišljenja izražavaju razgovorom, koristeći argumente, a ne vrijedajuci i proklinjuci.

Sada nam želiš svu sreću i tvrdiš da je naš problem jednostavan i da samo trebamo poceti jesti? :ne zna:

Hvala ti na dobrim željama. :kava:

Hum

ras-na
15.05.2008., 09:04
Drage moje,ne razumijem zasto trosite vrijeme i rijeci na/za jednu emanuelu. ako cura ima takvo misljenje,sta ces.nek ga ima.nadam se da se njoj niti ikome u njezinoj obitelji to nece dogoditi i da nikad ne prozivi ovo sto mi i nasi najblizi sa nama prozivljavaju. mi znamo tko smo,znamo da se trudimo,znamo da to nije izmisljena bolest,znamo da mi to mozemo i znamo koliko patimo zbog toga sto smo ikad dosle u ovu situaciju. ja vas sve volim i cijenim.saljem vam veliku pusu. i drzite mi se.
p.s.inace krenula sam kod pravog psih,kak sad radim to mi je moguce(a ne onaj 1 put u 2 mjeseca pa ti evo tablete).i zena je super.imala sam krivo misljenje o njoj,al vec vidim da ce mi pomoci. bas sam joj se otvorila. jos jednom vas molim da potrazite pomoc. pusa

HipPiE...
15.05.2008., 13:45
vi samo trebate poceti normalno jesti

:lol: ja se samo pitam kako meni ovakve ideje ne nadolaze :D koji je to intelekt...
znaci Girl Anacronism je ipak ok....huh... u trenutku sam pomislila da je neko upao onako bezveze sa nekom za*ebancijom.... koja bi bila totalno :mad:

eh da.. jos jedan prelijep dan... veceras svirka.. No Rules.. mogle ste navrnut:D

HummingBird
15.05.2008., 15:55
Ukoliko se itko osjeca osamljeno u svojoj borbi s ovom bolescu, evo malo utjehe. Citala sam ovih dana kroz nasu dugacku temu i sakupila popis svih cura koje su se javile i pisale o svojem problemu s prehranom, bilo s anoreksijom, bulimijom, prejedanjem, dijetama, dismorfijom... mnoge od njih su se javile kako bi posvjedocile da su se izvukle i da je moguce ozdraviti...

Bilo bi lijepo kada bi se opet javile i jos vise pojacale nas krug oporavka! Sve ste tako dragocjene!

Imena kao dasak nade... :-)

1 ras-na
2 HummingBird
3 desolate
4 traxy
5 Orleanska
6 plava zvijezda
7 blond89
8 Lamb of God
9 lumidee21
10 tamarix
11 Anastasia
12 mrkvich
13 ruby 7
14 amii
15 svadjalica
16 suncemojemalo
17 Girl Anachronism
18 cutiee
19 Lunetic
20 Miss Poison A.
21 miama
22 justDorothy
23 tortica
24 gwen
25 Bamby
26 Suskavac
27 lyrics
28 mišica27
29 iliana
30 djevojka_iz_sjene
31 farfalla
32 punchy
33 Aidy
34 marija3
35 witch girl
36 Reena
37 Emma-
38 marijana punkrz
39 Makaveli
40 dark-angel-
41 purgerka
42 femmelatin
43 boolimicarka:(
44 avantgard
45 LEAAA
46 nessa 123
47 milanistica
48 Balkanka
49 Mmaria
50 sarmica1311
51 malena753
52 klasnica
53 argh
54 miaa
55 vitaa
56 Lory
57 Stevie
58 HipPiE
59 rave-angel
60 startea
61 alka1113
62 tibica
63 absoluta
64 lori zg
65 Mala Splitcho :)
66 maliprinc107
67 marina tha
68 ja sam ja
69 Marinah
70 Ms Manners
71 plava-rokerica
72 macanka
73 sara444
74 ...tigy...
75 mexican's princess
76 milenica
77 Cydonia
78 PAPIR
79 Noidea
80 čkčkčk
81 OmniaN
82 WIcked85
83 trysha
84 Iturkano
85 svjetlo zelena
86 hokejašica
87 LinaM
88 lepa lee
89 woman devil
90 ovca90
91 eni25
92 larna
93 ivana32
94 edithpiaf
95 Marinah
96 MeTheChaos
97 Pretty In Scarlet
98 macaa7
99 nitya
100 DooA
101 Cokolada Sa
102 Mantis Religiosa
103 whitesnake zg
104 bubara
105 Ivana6
106 dobra.vila
107 xxx girl
108 raptured insomniac
109 Skittle
110 Luckyballerina
111 effie
112 glis
113 Mia31
114 TopangaTorpedo
115 Annami
116 plavo sunce
117 Sharapova
118 b-girl
119 Mrs.Botox
120 cici1810
121 znashtitkosam
122 bee7
123 violia
124 pikastar
125 nepoznatacura
126 Anjush
127 senka 83
128 Monaa
129 Orgonica
130 x antonija x
131 zzmay
132 kala kalei
133 warriorprincess
134 me-myself-and-I

Lory
15.05.2008., 16:05
Uf...puno, puno..
A ovu emanuelu bih najradije tresnula tavom po glavi :mad:

vas problem je jednostavan, nije potrebno procitati sve ovo da bi napisala svoje misljenje o tome jer btw. dosta je toga bilo o tome u ostalim medijima...blabla

naravno da nije potrebno pročitati cijeli topic, pa sve je u medijima...oni uvijek prenose realnu sliku i nikada nisu senzacionalistički orijentirani :rolleyes::rolleyes: E, da..treba samo normalno jesti..pa kako se nas 134 (samo na ovom forumu) nije toga sjetilo :misli: :ne zna:

djevojka_iz_sjene
15.05.2008., 21:58
evo da vam se SHADOW (:cerek:) malo javi....mal me ta emm izbacila iz takta....cak sam se pocela pitat da mozda ima pravo...bas sam se bezvrijedno osjecala :ne zna: a znam da nije u pravu, al sad mi je jos teze razmisljati o tome da nekom sebi bliskom to priznam....:(

ugl., drago mi je zbog ovih cura koje su se izvukle tj, izvlace se i dobro im ide... :)

:grli: drz'te mi se :mig:

emanuela
15.05.2008., 22:25
Uf...puno, puno..
A ovu emanuelu bih najradije tresnula tavom po glavi :mad:

:rolleyes:al za to moras imati snage, kuzis moras papati:kokice: i ne samo papati vec papati sa gustom i naravno zadrzati tu hranu u sebi

dobar tek!

----------------------------------
e sad da ne bi napisala jos jedan post , ovo su pitanja moje malenkosti svima Vama sa tim problemima (tj. kako Vi kazete bolestima)
ovo dolje ispod nisu zlonamjerna, niti zlocesta pitanja..., vec me zanima vas odgovor, ok mozda imam pogresno misljenje o vasem problemu..., a mozda i ne..vidjet cemo:rolleyes:

1.) koja je razlika izmedu tih vasih bolesti i strajka gladu (koje ponekad i zavrsi samoubojstvom) , postoji li uopce razlika:confused:

2.) da li siromasni/nezaposleni imaju taj problem (npr. ljudi koji kopaju po smecu trazeci sve i svasta kako bi nesto zaradili):confused:

HummingBird
15.05.2008., 22:35
evo da vam se SHADOW (:cerek:) malo javi....mal me ta emm izbacila iz takta....cak sam se pocela pitat da mozda ima pravo...bas sam se bezvrijedno osjecala :ne zna: a znam da nije u pravu, al sad mi je jos teze razmisljati o tome da nekom sebi bliskom to priznam....:(

ugl., drago mi je zbog ovih cura koje su se izvukle tj, izvlace se i dobro im ide... :)

:grli: drz'te mi se :mig:

Draga sjenice :-)

kada ljudi pisu ovako kao sto je pisala emanuela, to rade uglavnom iz neznanja. Moji roditelji takoder nisu znali nista o poremecajima prehrane, a tako ni moj sadasnji muz. Ucili su sa mnom, mozda to zvuci malo tuzno, ali ipak, svi smo bili zajedno u tome - poremecaji prehrane obiljezavaju ne samo zivot osobe koja je bolesna, nego i zivot svih pored nje...

Nemoj se bojati reci ljudima da ti je potrebna pomoc. Glavni problem, cini mi se, je u tome sto jako puno cura jos uvijek misli da su same krive za to sto im se dogada, da su zle, slabe, razmazene... i kao da se boje povjerovati da je to prava bolest i da zasluzuju svu ljubav, njeznost, pomoc i podrsku koju mogu dobiti.

Na koncu razmisli ovako: da tvoja kcer, sestra, prijateljica, majka... boluje od ovakve strasne bolesti, zar ne bi htjela to znati, da mozes biti uz njih i pomoci im, ako nista drugo, barem kao rame za isplakati se...? Nemoj omalovazavati ljude koji te vole. Normalno je da ce im takva vijest biti sok i da mozda u prvo vrijeme nece shvatiti... to dolazi s vremenom...

Nemoj prestati pisati, ovo mjesto je bogatije s tvojom lijepom sjenicom... :cerek:

Grli te Hum :)

kalei
15.05.2008., 22:43
:rolleyes:al za to moras imati snage, kuzis moras papati:kokice: i ne samo papati vec papati sa gustom i naravno zadrzati tu hranu u sebi

dobar tek!

----------------------------------
e sad da ne bi napisala jos jedan post , ovo su pitanja moje malenkosti svima Vama sa tim problemima (tj. kako Vi kazete bolestima)
ovo dolje ispod nisu zlonamjerna, niti zlocesta pitanja..., vec me zanima vas odgovor, ok mozda imam pogresno misljenje o vasem problemu..., a mozda i ne..vidjet cemo:rolleyes:

1.) koja je razlika izmedu tih vasih bolesti i strajka gladu (koje ponekad i zavrsi samoubojstvom) , postoji li uopce razlika:confused:

2.) da li siromasni/nezaposleni imaju taj problem (npr. ljudi koji kopaju po smecu trazeci sve i svasta kako bi nesto zaradili):confused:

ne kužiš ali ja te ne osuđujem, onako kako ti osuđuješ nas tj. sve cure s poremećajem prehrane

u medicini anoreksija i bulimija su bolesti a ne izmišljotine i ako su tako klasificirane tko si ti da pljuješ po bolesnim ljudima?

te bolesti su prvenstveno psihičke prirode tj. uzrok je u psihi i određenim problemima a gladovanje, prejedanje, povraćanje su posljedice tih problema, način na koji te djevojke akumuliraju probleme s kojima se ne znaju nositi

ljudi ne reagiraju jednako i ne mogu se svi s nekim problemima jednako nositi., netko zaglibi ovako, netko onako, netko je snažan i izvuče se iz svega

netko jednostavno ''zaradi'' poremećaj u prehrani

ja bi bila najsretnija na svijetu da ga nemam i da se ne osjećam krivo što to radim svome tijelu, a ljudi u svijetu gladuju!!!

emanuela
15.05.2008., 23:01
u medicini anoreksija i bulimija su bolesti a ne izmišljotine
...[/COLOR]

to kaj su one priznate kao bolesti, moze znaciti i nesto drugo
kao prvo zaposleno je puno novih psihijatra koji ce se baviti vama, ako koristite neke ljekove, farmcutska industrija tu vidi profit itd. itd.., o tome bi se moglo raspravljati...

nisi mi odgovorila na pitanje, a citirala si me
koja je razlika izmedu covjeka koji svjesno gladuje znajuci da bi mogao umjreti i samoubojice (pa i on ili ona je mozda psihicki bolesnik...blabla
ali dobro mozda mi odgovoris sad

HummingBird
15.05.2008., 23:34
Emanuela, zanimljivo je kako tvoji argumenti zavrsavaju s blablabla... vrlo rjecito, hehe... :)

Cuj, ocigledno je da imas svoje misljenje o ovome i ja to postujem. Mislim medutim, da je dobro upoznati nesto prije nego s toliko krutosti mozes ista tvrditi.

Sumirajmo: ti mislis da smo mi glupace koje ne zasluzujemo zivjeti? Ok. Thanks, uzele smo na znanje. A sada ti fino sa svojim misljenjem otkantaj s ovog topika jer nisi nikome na korist - ispadas smijesna i zadrta, a sto ce ti to?

Ili da se izrazim tvojim jezikom: blablabla baj baj

:)

Orleanska
16.05.2008., 00:31
Bok,cure moje drage...:cerek:
Ne mogu vam opisati kako sam se slatko nasmijala na postove gospođice Emm.. :)
Fascinantno mi je to koliko zadrtih,tupih ljudi ima i koji uz to imaju toliko muda (da mi oprostite na izrazu) doći ovdje i osuđivati bez ikakvog znanja,osnove ili podloge o ovim bolestima...Neću duljiti s ovim,Humm joj je rekla sve što je spada (bravo Humm! :top: ),pa Emm-i samo upućujem pozdrave za sretan put i mirno more što dalje od nas...
Samo sam vam se htjela javiti,pozz vas i reći da vas i dalje čitam iako ne pišem često...Šokirala sam se brojkom koju je Humm izvukla:eek: Pojma nisam imala da nas je ovoliko samo na ovom forumu...Pozdravljam vas do idućeg puta...

Držite mi se,puno pusa... :grli: :five: :cerek:

Annami
16.05.2008., 02:22
Draga HummingBird, ugodno sam se iznenadila kada sam vidjela svoj nick na popisu.Na trenutak se nisam osijećala sama, hvala ti za to predivna si, i iskreno ulažeš u oporavak, i što je najvažnije i ne ostaje neprimijećeno, nesebično daješ sebe za sve nas:).
Ja na žalost pokušavam doći na svoju minimalnu kilažu i dalje samo kako jedino znam i umijem.Ili ne jedem ništa, recimo tjedan dana, pa se toliko prejedem da mislim kako umirem i onda povračam, i tako stalno..Ali eto, da se može prestati sa svakodnevnim povraćanjem, može se.Ja sam 2 godine imala bulimičnu fazu, pa eto to se smanjilo na jednom tjedno.
Htjela bi da sve cure prestanu s tim, ili smanje na najmanju moguću mjeru, jer je to stvarno gore od ičega.
Pusa svima!

ras-na
16.05.2008., 07:41
evo od ovih cura koje si napisala-lunetic-izvukla se i sad je super.odlucila se boriti i pobijedila je.
mishica-takodjer,mislim da nam je ona i zapocela temu.neznam za ostale al vjerovatno ih ima vise. znam da taj broj izgleda maleno,ali nije.cure moje ta dvojka je i za vas,ajmo lagano sve pa da taj br povecamo.inace boolimicarka je hippie:) a ti zlato moje hipijevsko,kak si mi? napisi malo vise kak ide borba.vidim da su izlasci na max:) joj i ja bi pivicu jednu popila,al moram cekat da se rjesim tih tableta,a tak bi mi pasala mmmmmmmmm.
lambic trgni se!!!!!! islo ti je jedno vrime,vidis da mozes,samo svaki put pomalo.
hum tebe obozavam ti si bas svitlo ovdi.tako lipe rici upucujes i stvarno se boris za sve nas.
no sad jedno bitno pitanje gdje je traxy????!!!!! uh idem joj bombardirati pm:)

HummingBird
16.05.2008., 09:00
Moje ljubimice... :cerek:
I moj pokloncic vama da vas malo razveselim...

http://img253.imageshack.us/img253/7062/ddlj7.jpg http://img247.imageshack.us/img247/6222/dsc04429et3.jpg http://img247.imageshack.us/img247/7136/dsc04429oo5.jpg http://img253.imageshack.us/img253/6636/dejads9.jpg http://img253.imageshack.us/img253/9692/dejdo0.jpg http://img180.imageshack.us/img180/228/dsc04452ra7.jpg http://img180.imageshack.us/img180/9172/dsc04445vg9.jpg

HummingBird
16.05.2008., 09:10
Moj put prema zdravlju: okruziti se ljepotom...:)

http://img301.imageshack.us/img301/2776/dsc04414yp4.jpg http://img301.imageshack.us/img301/489/dsc04472rc2.jpg http://img301.imageshack.us/img301/7967/dsc04227za5.jpg http://img301.imageshack.us/img301/9425/dsc04235cw2.jpg http://img301.imageshack.us/img301/5346/dsc04235tm7.jpg

lumidee21
16.05.2008., 09:13
hum ja nisam baš neki ljubitelj cvijeća i kod nas u kući najviše tata brine o tih nekoliko poluosušenih biljčica, ali moram primjetiti da su tvoji cvjetići preeeeekrasni...

HummingBird
16.05.2008., 09:31
Hvala ti puno, sada imam 11 orhideja, od kojih 6 cvjetaju ko lude, a ostale guraju listove i grancice na kojima ce uskoro biti pupoljci... :cerek: Mislim da je jako vazno da svaka od nas otkrije sto je to sto nas veseli, da se ponovo vratimo nasim hobijima i ljubavima i da otkrivamo nove... :)

ras-na
16.05.2008., 10:35
joooj bas su lipe:cerek::cerek:

LinaM.
16.05.2008., 12:01
evo cure da vam se i ja malo javim nakon duze vremena.... jos nisam nikome priznala za svoj problem ali idem iz dana u dan,znam da mogu to sama. jedan dan uspijem,drugi dan ne i tako...ali polako napredujem. i znam da cu uspjet,osjecam to. cak nemam vise ucestale napadaje depresije. raspolozenje mi se popravlja. :) zelim i vama brz oporavak,a vidim da je nekima i krenulo ;) pozdrav cure!

p.s.ovu emanuelu ne bi trebali niti komentirati. postoje razliciti ljudi na ovome svijetu. live and let live.

ras-na
16.05.2008., 14:50
[QUOTE=LinaM.;14072690]evo cure da vam se i ja malo javim nakon duze vremena.... jos nisam nikome priznala za svoj problem ali idem iz dana u dan,znam da mogu to sama. jedan dan uspijem,drugi dan ne i tako...ali polako napredujem. i znam da cu uspjet,osjecam to. cak nemam vise ucestale napadaje depresije. raspolozenje mi se popravlja. :) zelim i vama brz oporavak,a vidim da je nekima i krenulo ;) pozdrav cure!

eto jednog pozitivnog posta.:cerek:lina svak cast,:top::s.sam nastavi sa borbom i vjeruj u sebe.ja vjerujem u tebe. ako ti u kojem trenutku bude tesko imas nas,tipkaj ovdi,salji na pm. tu smo da si medjusobno pomognemo. :kiss:

suza27
16.05.2008., 17:30

ali ne smaram vas ozbiljno bolesnima, tj. ne vidim zasto bi se ionako mali novci koji se izdavaju iz proracuna u nase jadno zdravstvo, zasto bi se trosili na vas, kad postoje ozbiljnije bolesti

Sve što si napisala, zapravo govori koliko malo znaš o ovim bolestima
,jer Anorexija i Bulimija, jesu bolesti i to vrlo ozbiljne bolesti.
Vjerujem da ovako reagiraš iz neznanja, pa ne želim previše oštro reagirati, ali svojim neznanjem ljudi znaju napraviti puno, puno loših stvari. Najmanje se ovdje radi o hrani, pa čak i o želji da budeš mršav..problem je puno, puno dublji....I dobro kažeš,imaš pravo pisati što želiš, ali bolje nemoj:cerek: ili se bar dobro informiraj o svemu prije nego iznapadaš ljude koji to doista ne zaslužuju...
Ako ovim curama, ne možeš pomoći, pa makar i podrškom, nemoj im ni otežavati.
Da imalo više znaš o tome znala bi koji je to pakao i za ljude koji to prolaze i za njihove obitelji
Imam par prijateljica koje su prošle ili prolaze kroz ralje ove bolesti..i uvijek se zgrozim koliko je tu patnje, boli...
Svaka čast, drage cure, da se ovako hrabro borite sa tim..redoviti vas čitam i radujem se svakom vašem uspjehu..
Ne znam iz prve ruke (Hvala Bogu), ali sam vidila koliko za sve to treba snage i hrabrosti..Sigurna sam da ćete naći i jedno i drugo i da ćete iz svega ovoga izaći kao jače i sretnije osobe-sretno:cerek:

helly
16.05.2008., 18:43
Bok svima!
Evo još jedne cure s poremećajem u prehrani.. :( Pa me Hum može dodati na listu! :D Čitam vas već mislim godinu i pol,al se do sad nisam usudila išta vam napisati.. Pa da počnem: za razliku od vas većine tu na forumu imam anoreksiju. Tj. nisam anoreksična po izgledu, ali ono što mi je u glavi, to je druga priča. Prije sam bila stvarno jaaako mršava, i bila sam čak hospitalizirana, al sam se sad oporavila, kak ja to volim reć! :mig: Još uvijek mi je BMI ispod normalnog,makar ja sebe tak ne vidim. A znate kak to ide.. I dalje se užasno bojim hrane i debljanja, ali ipak se stvarno trudim da ostanem na istoj kilaži,odnosno da opet ne počnem mršavit. Ali naravno ima tu uspona i padova, al ide nekak... I samo da vam kažem da se stvarno divim vašoj ustrajnosti da pobjedite te vragove od bolesti, pa sam i ja odlučila dat vam podršku!
I šaljem vam svima pusice!
PS. Hum, orhideje su stvarno preeeedivne!!!!

HummingBird
16.05.2008., 19:02
Ne znam iz prve ruke (Hvala Bogu), ali sam vidila koliko za sve to treba snage i hrabrosti..Sigurna sam da ćete naći i jedno i drugo i da ćete iz svega ovoga izaći kao jače i sretnije osobe-sretno:cerek:

Draga suza27,

dirnula si me svojim rijecima, zaista zaista prekrasno od tebe... hvala ti od srca... :)

HummingBird
16.05.2008., 19:12
Bok svima!
Evo još jedne cure s poremećajem u prehrani.. :( Pa me Hum može dodati na listu! :D

Draga helly!
Dobrodošla!!! :grli::):cerek:
Imam jos oko 15 cura koje cu dodati i jednog decka, koji su pisali na drugim slicnim temama ovdje. A i ti upravo postajes dijelom ove grupe hrabrih i divnih boraca... :)

Rijetko covjek ima samo jedan, jasno odrediv poremecaj prehrane, osobito ako godinama ima problema s hranom i percepcijom sebe. Jako cesto su to prelasci iz gadne anoreksije u bulimiju, pa u agresivno vjezbanje, pa prejedanje bez izbacivanja, pa negdje na tom putu... zdravlje.

Pozadina nam je ipak jako slicna i sigurna sam da mnoge ovdje razumijemo i kako se osjecas i sto si prosla. Ja sam u nekoliko faza zaglibila u anoreksiju i takoder bila hospitalizirana... danas sam puno puno bolje, iako jos uvijek na putu.

Dodi kad god zelis, pisi, kukaj, ispucaj se, bodri... :):):)

grli te

plava zvijezda
16.05.2008., 20:41
bok evo ja idem u zg na ljećenje ima li još ko da ide u vinogradsku na ljećenje

vitaa
17.05.2008., 06:10
ei.nisam povracala 5 dana i stvarno sam super.jiha.nadam se da to necu pokvariti sad nekad.nesmijem.lijepe orhideje HUM,ja ih obozavam.grlim vas sve.ljubim vas sve.

helly
17.05.2008., 08:45
bok evo ja idem u zg na ljećenje ima li još ko da ide u vinogradsku na ljećenje

Ja sada nejdem,ali sam bila prije! Doktori su stvarno ljubazni, sestre kako koja.. Baš sad uskoro idem na pregled, pa se možda vidimo! :mig:
Cure,zna koja od vas kako je Omnian? Već se jako dugo nije javila, a bila je stvarno kritično...

ras-na
17.05.2008., 12:24
Cure,zna koja od vas kako je Omnian? Već se jako dugo nije javila, a bila je stvarno kritično...[/QUOTE]

to sam se bas ja pitala.cura je sam nestala,nadam se da je ok. mislim da je zadnje bilo to da joj je sve gore i gore,al da ne zeli u bolnicu. Omnian ako ovo citas,javi se!
vitaa svaka cast lipotice,sam tak nastavi!!!:top::top: ponosim se sa tobom,znam da je to za nas jedan dugi period.nedaj se. :kiss:

plava zvijezda
17.05.2008., 14:26
Ja sada nejdem,ali sam bila prije! Doktori su stvarno ljubazni, sestre kako koja.. Baš sad uskoro idem na pregled, pa se možda vidimo! :mig:
Cure,zna koja od vas kako je Omnian? Već se jako dugo nije javila, a bila je stvarno kritično...

helly dali su ti šta pomogli ja ti idem u ponediljk tamo moram biti u 8h a kako ti se zva doktor koji te vodija.aj javimi se i na private

cure dršte mi se

helly
17.05.2008., 17:22
Jesu, pomogli su mi. Lakše je ono najteže, početak, provest u bolnici gdje nesmiješ zabrljati! Ali to najviše, i jedino ovisi o tome želiš li ti ozdraviti.. Jer ako ne, kad izađeš iz bolnice i nastaviš po starom, sve ti je to uzalud. Ali vjerujem da ti nečeš! A doktor, tj.profesor, se zove Jurčić. Stvarno draga osoba, makar malo čudan..:)

cici1810
17.05.2008., 19:14
Samo vas zelim lijepo pozdraviti i reći da vas i dalje pratim i veselim se uspjehu (pa i svakom malom) svake od vas. Kad sam malo prolistala pokoju stranicu pronašla sam prekrasne orhideje. Humm cestitam :)
Također sam naišla na vrlo bezobzirne riječi uskogrudne osobe na koje se ne smijete obazirati. NEuki ljudi su vrlo tvrdoglavi i rijetko se daju podučiti.
A jaaaako me razveselilo kada sam i svoj nick našla na popisu među vašima, makar sam vam se javila samo jednom :)))
Puno vas volim i molim da uspijete...
Vaša K

plava zvijezda
17.05.2008., 19:42
Jesu, pomogli su mi. Lakše je ono najteže, početak, provest u bolnici gdje nesmiješ zabrljati! Ali to najviše, i jedino ovisi o tome želiš li ti ozdraviti.. Jer ako ne, kad izađeš iz bolnice i nastaviš po starom, sve ti je to uzalud. Ali vjerujem da ti nečeš! A doktor, tj.profesor, se zove Jurčić. Stvarno draga osoba, makar malo čudan..:)

helly a koliko si dugo bila ostala kako to sve ide šta si tamo radila po cile dane kako ti je išlo jel bilo još cura ? dali si ti nakon toga nastavila p,,,puno ili manje svaki kolko ideš n a kontrole

plava zvijezda
17.05.2008., 19:53
helly a koliko si dugo bila ostala kako to sve ide šta si tamo radila po cile dane kako ti je išlo jel bilo još cura ? dali si ti nakon toga nastavila p,,,puno ili manje svaki kolko ideš n a kontrole

helly oćeš mi molimte poslati i svoj br moba na privat da ti se mogu javiti kad budem ići ako mi ne bude šta jasno

monam
18.05.2008., 08:12
Djevojke svaka čast na hrabrosti i solidarnosti, ja osobno nemam takvih teških problema iako sam u mlađim danima mislila tj. osječala sam se debelo iako su mi svi govorili da sam premršava, kod mene je to prošlo samo od sebe sa izlaskom iz puberteta. Naravno vši su problemi mnogo ozbiljniji i opasniji, a ja se stvarno nadam da će svaka od vas prebroditi to teško životno razdoblje. Držim vam fige!!!:kiss:

ras-na
18.05.2008., 16:30
Lipotice moje,evo nesto za vas:cerek:

Jedna divna poruka (od George Carlina)
Paradoks našeg vremena kroz istoriju, je da imamo veće zgrade, ali kraće živce, šire puteve, ali uža gledišta.
Trošimo više, ali imamo manje, kupujemo više, ali uživamo manje.
Imamo veće kuće, ali manje obitelji(porodice), više pogodnosti, ali manje vremena.
Imamo više diploma, ali manje razuma, više znanja, ali manje rasuđivanja.
Više stručnjaka, ali ipak više problema, više medicine, ali manje zdravlja.
Pijemo previše, pušimo previše, trošimo nesmotreno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno liježemo ,ustajemo previše umorni, čitamo premalo, gledamo TV previše, i molimo se prerijetko.
Umnogostručili smo naše imetke, ali smanjili svoje vrijednosti,
Govorimo previše,volimo prerijetko, i mrzimo prečesto.
Naučili smo kako da preživljavamo, ali ne kako i da živimo.
Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama. Stigli smo sve do mjeseca i natrag, ali imamo poteškoće da pređemo preko ulice da upoznamo novog susjeda.
Osvojili smo vanjski prostor, ali ne i unutrašnji prostor.
Napravili smo velike stvari ali ne i bolje stvari.
Očistili smo zrak, ali zagadili dužu.
Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude.
Pišemo više, ali učimo manje, planiramo više, ali postižemo manje.
Naučili smo zuriti, ali ne i čekati,
Gradimo više kompjutera, da sadrže više informacija, da proizvode više kopija nego ikad, ali mi komuniciramo sve manje i manje.
Ovo su vremena brze prehrane, i sporog varenja, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa,
Ovo su dani, dviju plata ali više razvoda, luksuznijih kuća ali uništenih domova.
Ovo su dani brzih putovanja, višekratnih pelena, moralnosti koja se moze odbaciti, jednodnevnih predstava, preteških tijela, i tableta, koje čine sve od hrane, da stišaju, ubiju.
Ovo je vrijeme kad imamo mnogo toga u izlogu, a ništa u skladištu.
Vrijeme kad vam tehnologija moze donijeti ovo pismo, a vrijeme kada možete odabrati, da li ćete ga podijeliti sa nekim ili samo obrisati.
Zapamtite, provedite malo vise vremena sa svojim voljenima, jer oni neće biti tu zauvijek,
Zapamtite, recite poneku ljubaznu riječ onome koji vas gleda sa strahopoštovanjem, jer ce ta mala osoba uskoro odrasti i otići.
Sjetite se da date topao zagrljaj onome kraj vas, jer je to jedino blago, koje mozete dati svojim srcem ,a ne košta ni pare.
Sjetite se da kažete "Volim te", vašem partneru i vašim voljenima, ali najviše od svega i mislite tako. Poljubac i zagrljaj ce zakrpiti povredu, kada dolaze duboko iz vas.
Sjetite se držati za ruke, i cijeniti momente, jer jednog dana ta osoba nece ponovo biti tu.
Dajte vremena ljubavi, dajte vremena razgovoru, i dajte vremena podijeli vaših dragocijenih misli sa drugima.

I UVIJEK ZAPAMTITE

Život se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenutcima koji nam oduzmu dah.

-puno zagrljaja i pusa za moje lipotice,love u all:cerek::cerek:

plava zvijezda
18.05.2008., 18:49
ovo me tvoje pisance cilo raznježilo i apsolutno se slažem s tobom ja bi isto volila da je život jednostavni i da ima više druženje po livadicama na svježem zraku nego po barovima i uz kompjutere i televiziju

ruby_7
18.05.2008., 20:46
Hum...cvijeće me oduševilo,ostala sam bez teksta!!!
Mogu ti samo reći da si ti iznutra a i iz vana još dva puta ljepša.Zato brini o sebi kao što o cvijeću svome brineš,sa što više ljubavi i nježnosti,zaslužila si to!
Svaki dan je samo taj dan i on je neponovljiv,nepovratan,preostje nam samo da živimo sada i damo sve od sebe za svoje zdravlje i dobro.

Res-na...jako mi je drago zbog tebe što guraš svjetski!!Svaka čast!!
Hvala za tekst koji si podjelila sa nama...

pusa svima,drage drž' te se i hrabro naprijed...

ras-na
19.05.2008., 08:11
eto drago mi je da vas je barem malo dirnulo i barem na sekundu natjeralo da promislite o svom zivotu. volim vas sve.
ruby zao mi je sto se malo cujemo makar imamo fb.aj daj mi br tel na pm il fb inbox.
hum-mozes li mi molim te opisati kako se radi dezintometrija?

HummingBird
19.05.2008., 10:52
Evo info o denzitometriji. Vrlo jednostavna, brza i bezbolna pretraga.

http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=100&article=2380

ras-na
20.05.2008., 10:08
tnx hum,bila sam. izgleda da ce sve bit ok. kiss

helly
20.05.2008., 11:38
Ras-na, javi nam kad dođu nalazi!!
Stvarno bi sve trebale ić na dezintometriju, jer se s tim ne treba šalit, možete dobit osteoporozu već s 30 ako se ne liječite.. Npr.ja sam imala anoreksiju samo 1 i pol god prije nego što sam napravila dezintometriju, i ustanovljena mi je osteopenija, a vidim da tu ima puno cura koje su jako dugo u svemu ovom. I stvarno se brzo obavi!!!
Šaljem vam svima puseke

Xx.Mickey.xX
21.05.2008., 11:58
Ja poznajem 3 cure koje mi izgledaju anoreksicno. jedna je 170 i ima 42 kg a druga 180 i 55, treca 170 i 50! sta vi mislite, jesu li anoreksic
ne?

HummingBird
21.05.2008., 15:33
Mogu biti... i ne moraju, kao i bilo koja osoba koju poznajes. Malo je poznata cinjenica da ima anoreksicnih osoba koje uopce nisu mrsave... A tako i bulimicnih koje su kosturi, ili pak debele...

Anoreksija, bulimija, binge eating... poremecaji prehrane su bolesti psihe i duse, poimanja sebe i svijeta, a ne problemi s tezinom

djevojka_iz_sjene
21.05.2008., 20:13
pozdrav curke :)

evo ja vas imam za obavijestiti o necem (za mene) jaaaaako velikom.....danas sam rekla starom da imam bulimiju...vozio me u skolu i prigovaro nest (ko i posljednje 2 godine) i pukla sam skroz....i kroz mora i mora suza sam to samo ispalila..bilo mi je strasno cudno....kao da je to rekla neka druga osoba...i na tren sam samo usutila i onak se zamislia jesam ja to sad stvarno rekla? strasno....puno je suza danas bilo proliveno, ali sad znam da ce biti ok....znam da imam sad ogromnu podrsku i da cu se izvuci....reakcija od starog ja na kraju bila puno bolja nego sam ocekivala i samo mu je zao sto mu nisam ranije rekla....

kaze da je vidio da propadam vec 2 godine, da nemam volje za nista, da je u skoli katastrofa a nije znao sto mi je...etoga....ja sam veliki korak napravila, i iako sam u pocetku zalila sto sam mu rekla (al stvarno sam morala) sad mi je uzasno drago....i ne znam....evo trenutno se super osjecam, zelim i svima vama isto tako... ako jos niste, priznajte nekome!! bit ce vam lakse ako izbacite iz sebe to, a i vise cete se trudit oko sebe zbog odgovornosti a i netko ce vas kontrolirat, a mislim da je to ono sto nama treba :mig:

velika pusa svima, posebno hum i ras-noj koje se toliko trude i za sebe i za nas ostale i pisu predivne postove i objavljuju prekrasne stvari :cerek:

sve vas grli i puno srece zeli mala Shadow :grli: :cerek:

ras-na
22.05.2008., 18:35
Hey Shadow!!
Ma cestitam,bravo!!!!!!! Svaka cast! .Ovo je jako veeeeeeeliki korak koji si ucinila.Ponosim se sa tobom.Vjerujem da nije bilo lako i da je bilo objasnjavanja i suza i dernjave. Vidis i sama da su roditelji uvijek uz nas. ma briga njih za skolu i ostale stvari,glavno da smo im mi zdrave. nadam se da ces prihvatiti svaku njihovu sugestiju sto se ljecenja tice.A pogotvo i sama predlozi nacin na koji bi to htjela obaviti. trazi da ides na pretrage koje su bitne za tebe. Dezintometrija i gastroskopija.psih-to pogotovo.

Lipotice moja,jos jedan put-stvarno sam jako ponosna na tebe.Samo tako nastavi.
Mozes ti to.I nemoj se iznenadit ako ti se sad starci pocnu ponasati pre zastitnicki.moja je trcala zamnom da vidim dal idem...:) no i to dobro dojde. ak oces slobodno se javi i na pm,ak negdi zapne.
Hvala na komplimentu,drago mi je da mozemo pomoci,al hum i ja smo kao i sve ovdi,trudimo se,dijelimo sa vama i pokusavamo pomoci svojim nekim iskustvom, sam vise volimo tipkati:) jel tak hum? hehe :kiss:
hum neznam si vidila pm....javi ak si.:kiss:

HummingBird
23.05.2008., 08:18
Draga Shadow :)

Cestitam ti od srca na hrabrosti: vise nisi sama! Imati nekog uz sebe, osobito tatu (a u srcu vecine djevojcica tata je junak koji je tu da te zastiti). Ovo je prvi korak u zajednickoj borbi za vas i biti ce potrebno puno strpljenja, otvorenosti i snage...

Ono sto ceka njega kao roditelja je vrlo zahtjevan proces, u kojem ce prolaziti svasta. Ovo prvo zaprepastenje i silna briga za tebe ce uzrokovati razne emocije u njemu i to je nesto normalno sto prolaze svi koji vole nekoga tko se bori s poremecajem prehrane.

Za tebe je bitno da budes svjesna da je to nesto sto on ne moze iskustveno razumjeti i da ce mu mozda doci ona ista misao koja dolazi mnogima: "Jedi normalno...", kao i pomisao da je to samo neka prolazna faza mladih cura... I ti ces morati imati mnogo strpljenja za njega i pomoci mu da nauci vise o ovome s cim se boris...

Nemoj propustiti reci mu koliko ti znaci njegova podrska! Takoder, on mora razumjeti da je oporavak od ovoga put s milijun koraka i da se stvari ne dogadaju preko noci. Bit ce mnogo uspona i padova, vazno je da si cestitas za svaki mali korak prema zdravlju, a nikada se ne okrivljujes za skretanja s tog puta...

Prelijepo mila, predivno...!

Grli te

HummingBird
23.05.2008., 08:19
Rasnice, nisam dobila PM, nego SMS jucer - dobila si moj odgovor? Nazvat cu te kasnije danas... Cmokic :cerek:

Lamb Of God
23.05.2008., 11:27
ej.. ne pomišljam više na prežderavanje i povraćanje, te stvari su izblijedjele iz mog uma. apetita i nemam već neko vrijeme, u kurcu sam, tako da i ne jedm baš nešto previše. hrana me ne zanima više.. nije da se ne žalim. al opet sam svejedno :( ...

HipPiE...
23.05.2008., 15:44
evo mene na minut samo... gledam one slikice... velicanstvene su... nikad nisam zagledala tako a haman sto je sad u kruponom planu pa se daju primjetiti svi detalji.. nego primjetih i jos nesto... jedna usiklana cijela, zuta cini mi se..i spusteni joj listovi na sto iz saksije... isto ko da zeli da izadje :cerek:
javim se neki drugi put... veceras idem na Lord of the Dance... :D i zbog bacanja silne kinte cu da ispusim Jamesa u Sarajevu :(:(

Lamb Of God
25.05.2008., 21:32
da, to sam ja..ista ona s početka koja se i dalje mrzi proklinje i uspješno uništava...

ras-na
26.05.2008., 08:09
lamb pad se desi svakom,samo trebas nastaviti. eto ja sam u petak zeznula,ni sama neznam zasto,a vjerovala sam da sam jaka i da je ono bio kraj. no kad si promislim to znaci da sam ja u 3 mjeseca i malo vise sam 2 put.sto je super.naravno da sam bila zbedirana ali-hvala ruby na pomoci pa sam se dobila i razmislila :kiss:
no pocela sam kao i ti. tjedan dana ne, pa pad i svaki put se taj broj dana povecavao. zato ovo sto si sad pala zaboravi i idi na vise dana bez grljenja tzv. frendice.
love u all

Orleanska
27.05.2008., 09:35
Bokić,cure.... :) kako ste mi? Ne mogu Ruby nikako uhvatiti na faceu,pa da joj se ovdje pohvalim,a i vama ostalim :) danas guram drugi dan bez mije,znam da je to malo,ali to je ogroman napredak za mene jer je prošlo jako dugo otkako sam nisam zadnji put povraćala...nadam se da i vi napredujete...puno vas voli i pozdravlja O. :)
P.S.Gdje je Traxy?????????????

ruby_7
27.05.2008., 11:04
Bravoooooo!!!!!!!!!!!!!!!!

Jako mi je drago zbog tebe,Orleanska!!Očito se miomilazimo na fejsu...Samo polako naprijed,dan za dan i ide to!!!Vidiš kako i res-na gura,bori se,ma sve se mi borimo i ni jednoj sigurno nije lako,ali moramo gledati naprijed i na sve lijepe stvari u životu zbog kojih se vrijedi borit.Ispravka,ne stvari,nego ljude,obitelj,život sam i sve ono što mi volimo u čemu uživamo.No,međutm moramo biti svjesne da će zapreka uvijek biti,ali to su samo zapreke i one se mogu riješiti.Za sve postoji riješenje i izlaz,ništa nije ne rješivo.Svi smo ljudi i griješimo,imamo oscilacije raspoloženja,volje i sl.Sve prolazi pa tako i taj trenutni osjećaj kad smo bezveze,bez volje i sl.Ja sam uvijek mislila da se samo ja tako nekad osjećam,ali ne,tome smo svi mi ljudi podložni,samo se neki predaju tome i pokleknu,a neki ustanu i strpljivo čekaju...Svima nama je zajednička ta naša osjetljivost,ali s vremenom i životom ojačamo i poslije se smijemo sitnicama koje su nas dirale...bezveze....

Curke samo naprijed,stisnuti šake i goo...:))

Inače nisam napisala,ja sam daleko bolje,uf...svaki dan puno znači,svaka nova stepenica i korak prema naprijed,sigurna sam da će dovesti do vrha i uspjeha.Još jednom pusa svima

HipPiE...
27.05.2008., 15:31
ah sad sam uhvatila vise vremena pa da se javim kak treba..
curke moje, kak jelijepo cuti da izdrzite i taj jedan, dva dana... kod mene je tako.. znam koliko napora i za to treba... i ona sedmica se navuce, al opet u krug... ja jos nemam dovoljno volje da potpuno prekinem... bojim se onoga poslije... Sjenko draga, svaka cast za tvoje priznanje... vidi kako je tata fino reagovao... i moji bi vjerovatno isto, barem mama, al....
etooo.. ljubim vas sve.. puno puno... stvarno ste prava podrska:cerek:

Lamb Of God
27.05.2008., 19:25
kiksala sam danas nakon dosta vremena i moram priznat da sam uživala u tome... :I

Lamb Of God
28.05.2008., 14:06
mda...opet..i opet uživam u tome..čudno

ras-na
29.05.2008., 08:29
cuj nije istina da uzivas u tome.i sam znas da ti to skodi.uzivas jedino u tom izbacivanju.jer kad ti je zeludac pun,osjecas se lakse kad ga ispraznis.normalno.no time ne rjesavas nista sto se tvoje psihe tice. iskreno znala sam da ce se to desit jer si imala fazu izgladnjivanja-anoreksije i nakon toga ti je doslo do faze prejedanja i izbacivanja-bulimije. trebas nac zlatnu sredinu. 3 obroka dnevno. kombiniraj si .probaj nekako da si napravis raspored. ja sam prije imala samo jedan obrok dnevno.to je bio il kolicinski puno pa se zna sto slijedi il kolicinski jako malo pa sam se pripremala na zna se vec sta.
ok nisam bas kompetentna davati savjete jer sam i ja pala,al se trudim.no 2 put u 3 mjeseca.jbga i to je fenomenalno. ak ti je tesko sa 3 pocni barem sa 2.dorucak i rucak. meni je trebalo jako dugo da se priviknem na to,al sad jedem zdravije. povracanjem ti ne rjesavas svoje probleme to je sam jedan nacin koji treba zamijenit necim drugim.trcanje,setnja,lupanje vrece,glavom u zid hahaha. ma svasta,nemora to bit neka fizicka aktivnost,mozes crtat.pisat,ma kaj god. pokusaj da tjedan dana jedes normalno.tesko je doc do te normale,al lagano i uspjet ces.
i razmisli si sto te tisti.koji osjecaj imas prije nego to napravis.jel to zivcanost,tjeskoba,tuga. ja sam od psih za dz dobila da napisem 3 situacije koje se odnose na trenutke kad sam se osjecala "gadno".jedna moze bit povezana sa hranom,al druge dvije ne. probaj i ti.mozda shvatis u cem je problem i kako kontrolirat odredjeni osjecaj. jer odredjeni osjecaji nas tjera na odredjeno djelovanje.ljutnja na deranje,plakanje.sreca na smijeh itd.sad probaj shvatit koji te tjera na riganje. ja pokusavam.no nemoj to prakticirat na nacin.hm d avidimo sad sam ljuta pa idem rigat.kad ti se pojavi osjecaj koji te tjera na povracanje zabiljezi ga u svojoj glavici i bjezi od skoljke.nadji drugi nacin da ga rjesis.

traxy
31.05.2008., 13:00
POZDRAV
...živa sam, dišem, po starom, dakle drage moje, nemam se čime pohvaliti, prije dva tjedna izdržala sam tri dana, koja sreća u meni, ali nije potrajala...sva sam razjebana (oprostite na izrazu, ali tako se osjećam)...raspadam se, samo jedan pokret prstom, koja riječ, a da nije po mojem, gotovo, poludim, plačem stalno, plačem sad, plakala sam kad sam otvorila blog, vidjevši da se brine netko tko me uopče na poznaje, riječ hvala je malo, ali to je jedino što mogu ovdje... HVALA

držite se

maraja90
31.05.2008., 19:46
e bok cure, ja sam nova ovdje
odkad znam za sebe ja sam anoreksična- 180 i 52 kg. nije da ja odbijam hranu, dapače, strašno se želim udebljat, ali kad god želim mano više pojesti nego što je uobičajeno, postane mi jako zlo i počne me jako bolit glava. inače sam jako anemična pa imim svaodnevne glavobolje od kojih nekad povraćam.
samo me zanima kako dobiti apetit? ni jedam me dečko neće jer sam premršava (bar mislim). help

HipPiE...
01.06.2008., 08:40
traxy kraljice... neka si se malo javila... naravski da cemo pitati za tebe, nisi ni ti svako... i ti si mali dio ovog naseg... usranog svijeta... (oprostite na izrazu) svi smrdimo, neki vise neki manje... ali uglavnom smrdimo... tu smo za tebe, zajedno cemo traziti osvjezivac zraka.. ako se barem sapuna ne mozemo domac...
ras-na.. 2 in 3m pa ti si fenomenalna... svaka cast :D :top: ne ureklo se... zestoka si skroz:D
maraja90... mislim da ja nisam kompetenta da odgovorim na pitanje...
svim ostalim curama veliki hug:D ili sto bi rekli medjedski zagrljaj:D
p.s. Lamb, dosao gadan trenutak... ispusi se ovdje, ne nad soljom.. udri!

ToxicTears
01.06.2008., 11:52
Kolegica moje mame ima kcerku koja boluje od toga.. Zapravo ne znam tacno sada da li je anoreksija ili to drugo :D

Ali kaze da ta zena svoju platu potrosi sa sedmicu i da samo kuka do sljedece.. Njena kcerka toliko pojede za jedan dan, da je tolika kolicina hrane dovoljna jednoj cetveroclanoj obitelji.. Cura cak kada sve pomete iz frizidera ode u prodavnicu i zaduzi se.. A sto je najveci problem, to sto jede povraca, i izgleda kao kostur :eek: Tako je nikad ne mozes nahraniti, a da je vidis rekao bi da nije jela mjesec dana :eek:

Stolen heaven
01.06.2008., 19:21
Evo, napokon sam se i ja odlučila javiti. Čitam ovaj topic već par mjeseci, počnem pisati post, pa obrišem i tako nekoliko puta. Inače, već se oko godinu, možda i malo više borim s bulimijom (trenutno imam 15, vrlo skoro 16), a počela je kao i kod većine cura s običnom dijetom, čisto da skinem nekoliko kilograma i sad sam ovdje. U zadnje vrijeme sam bolje, dijelom zato što su mi roditelji saznali čime se "bavim", išla sam vaditi krv, vjerujem, da me je mama poslala na vađenje krvi, čisto zato što joj nisam htjela priznati, mislim, da mi je jednostavno bilo teško. Trenutno se navikavam na ono, 3 obroka, i teško je, ali, nisam već 3 dana pala što je za sada najviše. Najgore od svega je što trenutno imam osjećaj grižnje savijesti, nisi trebala to pojesti, bolje bi ti bilo da nisi, izbaci to iz sebe... Ali evo odupirem se... Iako već sutra planiram manje jesti, ali mislim da je bolje i to, nego da na kraju sve izbacim... Evo to bi bilo to za prvi put od mene... Želim vam svim svu sreću svijeta da pobjedite tu opaku bolest :grli:

helly
03.06.2008., 10:00
@ToxicTears kćerka kolegice tvoje mame ima bulimiju, i reci joj da bi trebala potražiti stručnu pomoć,jer je očito jaaako duboko zaglibila već, a što je više u svemu tome, gore je
@Stolen heaven Dobro došla! Javi nam se kad će ti biti teško, izjadaj se tu na forumu i biti će ti lakše!! Drž nam se, i svaka čast što si krenula u borbu s tim, nadam se da ćeš pobjedit u tome! Grlim te

Vidim da se u zadnje vrijeme baš i ne postate nešto... Nadam se da ste sve dobro! Ja sam u zadnjih 2 tjedna malo smršavila, što zbog nerviranja, što zbog gastritisa, a čini mi se ko da sam se udebljala, tako da mi je još teže vratiti te kile.. Ali moram, još malo idem na pregled u bolnicu. Kad smo već kod toga, Plava zvijezda je ostala u bolnici prije 2 tjedna kad je išla na pregled, i dobro je, sve vas pozdravlja i šalje vam pusice!! Mislim da će izać uskoro, za kojih tjedan,2..

Annami
03.06.2008., 14:18
Ja se cure drage pokušavam boriti...I kad sam mislila da napokon neću više rigati, eto mene opet s tim već tjedan dana za redom...Jučer sam se prejela i mislila isto, ali nisam, trudila sam se da ne i eto me danas sva groznog izgleda...I sad, to se sve vrti u krug, koliko god znam da bi trebala normalno jesti i ovaj višak koji sam brzo skupila bi nestao pomalo, ne mogu, ne mogu se prisiliti da sad ne budem na vodi, ubila bi me normalnost...Na žalost još ne mogu tako, i mrzim se zbog toga...

ras-na
05.06.2008., 09:03
eto odgovaram svima u jednom postu :kiss:
stolen drago mi je sto si se javila,a i drago mi je sto su ti roditelji skuzili cime se "bavis" bit ce ti lakse kad imas potporu,a i mi smo ti tu. razumijem te kad kazes da se tesko priviknut na 3 obroka,meni se to cinilo kao katastrofa,al guram.
neg sad kad ti roditelji znaju,nemoj molim te im nista skrivati.reci kolko ti je grozno,ma kolko ti god mislila da ih stitis time sto im presucujes. dali ides kod psih? kako ti roditelji pomazu? jel to nadgledanje il? na tebi je da im objasnis ovu bolest,a vjerujem da o njoj dosta znas. napravi gastroskopiju,dezintometriju i odi psih nemas sta izgubit.

traxy-aleluja stara!!! bilo i vrime.sam nestanes.ne ne!
hippie a kak si nam ti? jesi priznala ikome,zas se ne zelis boriti? pa bus umrla stara.odi si bar napravi pretrage pa ces nekak lakse dalje.
svaka cast za plavu zvijezdu,e za to treba hrabrosti!!!!! :kiss:
annami- a znas i sama kam ta voda vodi. i sta onda opet u krug? pa vec i sama znas taj cijeli postupak. jesi ti potrazila pomoc?
ma znate kaj cure? znam da je tesko traziti pomoc,al pokusajte.nece bit smak svita ak to napravite.ma makar na svoju ruku sam kod doktora otisle. vidite da se nemoze nista sam. mislim sve je na vama, al treba vam i dodatna podrska. ovaj forum je ok i ajd pomazemo si kolko tolko,al nije to to.
mozda izgleda da laprdam gluposti,al u istom sranju sam kao i vi.vidjela sam da sama nemrem,nikak i bolje mi je sad kad imam nekog uz sebe. nije to vise da me nadgledaju,(pogotovo jer su otisli na godisnji)al nekak se sad borim i za sebe i za njih.
eh kad bi se sve mogle nac......

HipPiE...
05.06.2008., 16:07
Draga ras-na, mislim da ce ti ovaj citat iz mog dnevnika kojeg se sjetim samo kad sam depresivna, mozda reci bolje no sto sama mogu u ovom trenutku...
"ne znam vise ni koliko ovo traje...znam samo da od ovog necu jos uvijek pobjeci...uopce ni ne razmisljam o tome...vidljive su posljedice ali haman mi ne dolaze u glavu i ne udararaju me dovoljno...dovoljno jako da pobjegnem od svega toga ili me jednostavno nesto drugo udara jace pa mi se ovo ne cini dovoljno bolno... mozda cak i sluzi kao utjeha...da, mnogi je tako i tumace...":(

Chloe k
05.06.2008., 22:50
evo cure samo da vam kažem da je itekako snagom volje moguće izvući se sam...ja sam živi primjer. Ne znam ni sama kako , ali godinama sam patila od anoreksije. Nakon što sam cijeli život bila mršava plavušica nikako se nisam mogla pomiriti s tim da se razvijam u ženu i mrzila sam svaku oblinu na svome tijelu i uporno sam htjela izgledati mlađe. Uz užasnu vezu koja je trajala 3 godine gdje me dečko doslovce psihički zlostavljao svojom pasivno-agresivnom retorikom, ja sam se samo topila. Sjećam se osjećaja kad bih ležala u krevetu i unatoč rupi u želucu uspjela zaspati i ujutro bi se probudila sretna jer sam odoljela gladi. Užas...došla sam sa svojih 175 cm na 47 kila. Da stvar bude gora...od moje 15 su me pokušavali vrbovati u razne modne agencije i iako nisam nikad pristala, užasno sam patila od toga da ipak izgledam ko manekenka. Tako da kad kažu da anoreksija nije pod utjecajem mode...e pa u mom slučaju je itekako bila...uglavnom...malo po malo sam se svojom voljom izvukla i uz pravilnu prehranu, vježbanje i unutrašnji mir došla sam do toga da sad bez ikakve posebne pažnje o kilama, imam 55 kila i jedem što želim i dokaz sam da ćete izgledati dobro ako se osjećate dobro . Ja sam to sad sve zbrčkala na brzinu a ako imate kakva pitanja, pitajte. Cure ljubim vas i držim vam fige!

ras-na
06.06.2008., 07:27
hippie...pocela sam pisat post i kao bla bla,strucno bi ja to objasnila.kak meni moja psih.no skuzila sam lako reci tesko uciniti.sam se nadam da ce doc jedan dan kad ces i ti shvatiti da to nece otic samo od sebe i koliko se sa time unistavas/unistavamo. nisam kompetentna dijelit savjete jer nisam strucnjak. imam jos psih posljedice-to gadjenje prema sebi. nadam se da ce i to jednog dana prestati i da cu se,ma da cemo se moc pogledat u ogledalo i rec si :A HEBOTE BAS SAM DOBRA PI#KA!!!
doc ce i taj dan. Pusa

traxy
06.06.2008., 09:36
DO ZADNJEG DAHA...
http://www.gloria.com.hr/showpage.php?id=4421
....
http://www.xportal.hr/vijest/trudnocom-protiv-bulimije-i-anoreksije/5105.aspx

HipPiE...
06.06.2008., 19:57
http://www.xportal.hr/vijest/trudnocom-protiv-bulimije-i-anoreksije/5105.aspx
mislim da bi me moji prije "ubili" zbog trudnoce nego zbog bulimiije :lol:

Patuljka
06.06.2008., 20:08
Ovako.. imam jedno pitanjce..

Prijateljica mi je danas priznala kako u zadnje vrijeme ima problema s povraćanjem.. Ide na dosta kompliciran fax, ima jako malo vremena, a i to što ima potroši na druženje s prijateljima i neke aktivnosti, nikako da se malo odmori, pod stresom je stalno, a tako joj je od osnovne još. U zadnje vrijeme imala je i nekih ljubavnih problema, što je rezultiralo tim da je u zadnjih mjesec dana par puta povraćala nakon jela. Sama po sebi je dosta mršava, tako da to nije nimalo dobro.

Danas smo jele skupa, krenule smo prema natrag kad me nakon par metera zaustavila na par minuta jer joj je bilo zlo. Jela je urnebesno sporo jer joj je zlo nakon svakog zalogaja. Ona definitivno ne želi smršavit, želi normalno jest i trudi se i tjera se na jelo, ali kaže da ponekad doma nakon jela ode oprat zube i tad joj se smuči i ispovraća se. Koliko sam shvatila, nijednom si nije gurnula prste u usta pa namjerno povraćala, nego se ovako zalomilo. Znam da zvuči glupo, no ja sam joj savjetovala da jednostavno uzme žvaku poslije jela. Meni se čini da si je ona utuvila u glavu da će njoj nakon svakog zalogaja biti zlo i sad se tog ne može riješiti.

Je li to početak bulimije, što da napravim da joj pomognem? Dosta sam zabrinuta.

traxy
09.06.2008., 06:14
mislim da bi me moji prije "ubili" zbog trudnoce nego zbog bulimiije :lol:

naišla samna ove tekstove, činili su se zgodnima:)
hipi...još nisam čula da su roditelji "ubili" svoje dijete zbog trudnoće:eek:

kalei
09.06.2008., 13:37
Ovako.. imam jedno pitanjce..

Je li to početak bulimije, što da napravim da joj pomognem? Dosta sam zabrinuta.

gle to ti nema veze s bulimijom.
bulimija ti je u osnovi psihićki poremećaj i glavne karakteristike su prejedanje i NAMJERNO izazivanje povraćanja guranjem prstiju u grlo.
možda ti laže da joj dođe na povraćanje a zapravo ona izaziva povraćanje, ne možeš znati, probaj pogledati da li ima na desnoj šaci oko zglobova prstiju (ili lijevoj ako je ljevakinja) ožiljke od zuba. ali može biti i da nema te ožiljke.

ako si sigurna da ne izaziva povraćanje to nije bulimija nego je ili trudna pa joj se riga ili je pod stresom ili je nešto bolesna. nek ode doktoru svakako ako stalno sama od sebe riga nakon jela.

traxy
10.06.2008., 06:18
gle to ti nema veze s bulimijom.
bulimija ti je u osnovi psihićki poremećaj i glavne karakteristike su prejedanje i NAMJERNO izazivanje povraćanja guranjem prstiju u grlo.
možda ti laže da joj dođe na povraćanje a zapravo ona izaziva povraćanje, ne možeš znati, probaj pogledati da li ima na desnoj šaci oko zglobova prstiju (ili lijevoj ako je ljevakinja) ožiljke od zuba. ali može biti i da nema te ožiljke.

ako si sigurna da ne izaziva povraćanje to nije bulimija nego je ili trudna pa joj se riga ili je pod stresom ili je nešto bolesna. nek ode doktoru svakako ako stalno sama od sebe riga nakon jela.

samo da kažem, ožiljci ne moraju biti, ja ih nikada nisam imala, dovoljno da sam čučnila pred školjku i to je to, ponekad i sama pomisao...istrenirano i odvratno

evo mene čista drugi dan...to je novo:rofl:
pusa svima

Astrid-Esther
10.06.2008., 18:35
kako se glupim stvarima bavite...ja znam sve te dubokoumne razloge i bla bla bla...budite si podrška oooooo da:rofl: daj ono.....ja rigam svaki dan...kad ne želim rigat ne rigam...to nije bolest....imam problema ali ih ne izbjegavam.. i sve to skupa je toliko glupo da:mad:

PCforum
10.06.2008., 19:56
Postovani korisnici, upravo je pokrenut novo otvoreni hrvatski forum na kojemu mozete diskusirati o mnogo cemu, takodjer ukoliko imate problema sa racunalom ovaj forum je savrsena prilika da pronadjete rjesenje vasega problema.
Forum je tek pokrenut i prije registrirani clanovi imaju vece prilike da postanu moderator ili pak administrator, molimo vas da budete aktivni te da nam redovno pomazete tako sto cete redovno pisati i biti aktivan clan.
Takodjer, na forumu cemo redovno organizirati nagradne igre u kojima cete biti u mogucnosti osvojiti vrijedne nagrade, zasto propustiti jedinstvenu priliku?
Registrirajte se i budite aktivni, http://soft-pc.org/forum
Vas Soft-PC pro team vas ceka!

ras-na
11.06.2008., 13:20
kako se glupim stvarima bavite...ja znam sve te dubokoumne razloge i bla bla bla...budite si podrška oooooo da:rofl: daj ono.....ja rigam svaki dan...kad ne želim rigat ne rigam...to nije bolest....imam problema ali ih ne izbjegavam.. i sve to skupa je toliko glupo da:mad:

ma zasto zabrinjavas svoju malogradjansku glavicu takvim stvarima? :kava:
previse je to informacija za tebe,tesko mozgu za procesirati. bezveze se :mad: i frustriras.

ras-na
11.06.2008., 13:21
cure kod mene sve 5.
traxy drz se. sam tak nastavi.
ruby...a bas mi zal,budemo drugi put. javim ti se.

Stolen heaven
11.06.2008., 13:58
Evo da se javim...
Da mi je bolje, nije, praktički sam se vratila na staro, skoro svaki dan :(
neki sam dan bila kod psih.(na liječničku uputnicu), mama je išla sa mnom, za prvi put ništa posebno, čak više klasika, zašto, kako se osjećam, kako sam se uklopila u razred i sl. Skoro sam završila u bolnici, budući da je psih rekla kako se poremećaji u prehrani, najčešće liječe kod njih. Poslali su me na psihološko testiranje te ponovno vađenje krvi, također mi je prepisala i Eglony (:kukuc:), za popravak raspoloženja. I to bi bilo to ukratko.
Ras-na - roditelji mi pomažu koliko mogu, najčešće je to nadgledanjem, iako mi je još uvijek teško objasniti kako me ne bi trebali tjerati jesti, jer to je "glavni okidač", a što se tiče nadgledanja, mama je tu "glavna", čak su u ključ iz kupaonice izvadili (zapravo mi je i drago zbog toga).
Zadnja 2 dana, mi je stvarno bilo katastrofa, oba dana :rigo: (kad nikog kod kuće nema), ali evo danas još nisam, polako mi ponovno ide, utješna mi je stvar i to što sljedeća 3 dana baš i neću biti kod kuće pa će biti lakše. Evo, to bi bilo to...

HipPiE...
11.06.2008., 16:04
naišla samna ove tekstove, činili su se zgodnima:)
hipi...još nisam čula da su roditelji "ubili" svoje dijete zbog trudnoće:eek:
e onda ce ti moj slucaj biti prvi za koji ces cuti... vako fino dijete koje je bez momka dodje jedan dan trudno.. ne zbog toga sto je sve to "slucajnost" bila nego zbog toga sto se htjela izlijeciti o bulimije :lol:
tekstovi su sasvim dobri.. narocito ovaj prvi... :mig:
traxy... dva dana, dva dana.. ne ureklo se.. sutra tri i tako... valja od neceg pocetk...
ras.na koliko si dosad ukupno?
heaven dear... kao sto svaka od nas rece, greske se dogadjaju... mama je legenda... izvadila kljuc:D moj je tata iz njihove sobe slucajno "izgubio" kaze nama "da me mama ne moze zakljucat navece" :lol:

ras-na
12.06.2008., 08:42
heaven ma to te skroz razumijem sa tim nadgledanjem.mene moja u startu pratila kad sam isla na wc lupala po vratima i tak.i ono jedem a ona e sad je dosta.il ajd sad rucat a meni se neda.najbitnije je uvest tak normalnu prehranu.kao dorucak rucak vecere.joj za to treba vremena,ja se jos privikavam. ma super kaj su uz tebe. i pricaj sa njima kak ti je i objasni sto ti treba,kak zelis da to ide.
i normalno je da u startu padas.to nek te ne zabrinjava. sam polako. ja sam na seroxatu i mogu ti rec da pomazu.barem nisam vise mrgud i nemam tolke promjene raspolozenja ko prije.i sad mi decko kaze da sam cudna hahahaha.
joj hippie neznam...negdje od 3. mjeseca sam u borbi,a zadnji put sam 23.5.
kak si ti?
hum di si nestala?

djevojka_iz_sjene
12.06.2008., 18:50
pozdrav curke :)

evo da vam se javim nakon dosta vremena...meni se ovaj vikend priblizava 2 tjedna otkako nisam rigala weeee

osjecam se odlicno, pocela sam vjezbat onak redovito, jedem doista sto hocu i kako hocu iako pazim na kolicinu da nebi opet doslo do ONOG osjecaja u zelucu....a ako dodje, stisnem zube, istrpim, odem negdje....nema vise ni boga ni vraga da opet gurnem te proklete prste u usta...

trenutno mi se cini da sam zaista pobjedila bulimiju....iako znam da nisam, al se stvarno osjecam jako dobro, kao da ponovno zivim nakon dvije godine...
priznajem da me cesto uhvati ona napuhanost, i sjetim se koliko bi mi bilo lakse da....al nema sanse....

tata je i dalje podrska ;) zapravo mislim da sam se ja veeeelikim dijelom izvukla kad sam mu rekla, tako da opet molim sve koji to nisu napravili, neka kazu nekome!

eto...zelim vam svu srecu svijeta svima, morate se jebacki trudit i psihicki i fizicki, al mozete to!! samo bez odgadjanja!! puno vas sve ljubim, i drzte mi se, jake ste sve i zna te to :mig::mig:

grli vas mala shadow :cerek:

ruby_7
13.06.2008., 10:16
Bravooo shadow!!!!!

Poznat mi je taj osjećaj euforije kad tako "dugo" vremena izguraš,kao da si oslobođen nekog velikog tereta.Pazi i dalje,da te ne ponese taj osjećaj i onako bezveze zbog malo više opuštenosti, ne padneš....Kod mene je uvijek tako nekako.Izguram,guram borim se svakako,krene mi dobro i onda se predam.Pitala sam se zbog čega mi je to?Zbog lijenosti,manjka snage,volje...Mislim da je prvenstveno zbog toga što ta odluka nije sazrila dovloljno jako i čvrsto da me stalno drži budnom i spremnom....
Svaki dan je dragocijen,svaki sat i minut našeg života,to je ono što bismo trebale shvatiti i zavoljeti sebe,najviše na svijetu,ali samo sebe i boriti se ne zbog drugih nego zbog nas,naše životne misije i cilja....
Res-na,nadam se da će nam se posrećiti drugi put:)))Morat će kad-tad
Hum je jako dobro,samo se trenutno ne može javiti,došlo je do nekih promjena na poslu....

eto ljubim vas sve i pazite na sebe,i ja ću:)))

plava zvijezda
15.06.2008., 12:00
BOK CURE STIGLA SAM VAM I JA ........................:):):)
STIGLA SAM IZ ZG. SA HOSPITALIZACIJE I REĆU VAM DA MI SE ŽIVOT OKRENIJA ZA 100% NA BOLJE JAY VAM TAJ OSJEĆAJ NE MOGU OPISATI KAD SE RIJEŠITE OVOG PAKLA JA SAMO OPET SRITNA LUDA NASMIJANA DJELOMIĆNO ZDRAVA JER JA JOŠ TRIBAM PUNO RADITI DA MOGU REĆI DA SAM ZDRAVA........:cerek::gitara::rock::trio::W
JA VAM OVAJ OSJEĆAJ NE MOGU OPISATI RIĆIMA

ZATO VAS MOLIM DA RAZMISLITE I ODETE NA LJEĆENJE U ZG, DOK VAM NISU SVI ORGANI OTIŠLI ............MOLIM VAS, MOLIM VAS OTIĐITE JER SAME NE MOŽETE...............

LJUBIM VAS I NADAM SE DA ĆETE SE ODLUĆITI I OTIĆI.......

PUSA.............

ras-na
15.06.2008., 13:56
shadow svaka cast sam tak nastavi!!!bas se ponosim a tobom!! no lipa jel to samo svojom voljom il ides kod doctora?ma kak god sam se nedaj,mozes ti to,mozemo sve mi to.!!:kiss:i kak ti tata reagira jesi mu uspjela objasniti? znam da su roditelji(po svom iskustvu)ponekad smisni i naporni sto se tog tice.

zvjezdice!!!!!!!! pa dobro nam dosla nazad iz hospitalizacije. dal nam mozes malo opisat kak ti je tam bilo? a i 1000000000000000000000 puta bravo za hrabrost sto si otisla,za upornost i volju.pusa!!!

HipPiE...
16.06.2008., 15:31
kod nas kasting za mjuzikl Kosa... to mi je jedan od drazih filmova, pa mi se vala "pipremit" malo i prijavit... ko dancer... pa cuvajte mi fige... subota il nedjelja...
sad sam se bas navukla na ovaj hippie svijet... boje, cvjetici... priroda... mah neka sam pobjegla mal od crnila...

mila Zvjedice... ajdi pricaj nam sta se radilo kak je bilo... koja radosna vijest :D kak je ovdje fino vidjeti ovakve pozitivne i optimisticne recenice...
aj daleko je meni zagreb za lijecenje... :( a dok ja sebe ne sredim, dok se ne skontam ni to mi ne bi moglo pomoci... ajdi pricaj pricaj:D
sve curke pozdravljam...

plava zvijezda
16.06.2008., 20:41
CURE MOJE NI MENI ZAGREB NIJE TAKO BLIZU JA SAM IZ ŠIBENIKA ALI SAMO JE BITNA VOLJA TJ, SAMO DA KAŽETE RODITELJIMA VODITE ME JA VIŠE OVAKO NE MOGU ONI ĆE MOŽDA I BITI U ŠOKU MOGU ZBOG TOG I ĆUDNO REAGIRATI ALI SAM SIGURNA AKO IM MALO OBJASNITE DA ĆE VAS ODVESTI.

PA KAD DODETE TAMO DOĆEKAJU VAS KAO PRINCEZU RAŠIRENIH RUKU UZ PUNO RADOSTI DA VAM POMOGNU, A AKO VI I NISTE SIGURNI DALI SE ŽELITE IZLJEĆITI TAMO KAD DOĐETE SVE ĆE DOLAZITI SAMO PO SEBI, IMATE 3 OBROKA KOJA MORATE POISTI BAREM MALO A I SESTRA SIDI S VAMA ZA STOLOM, NAKON TOGA MIROVANJE 1h A IZMEĐU OBROKA MOŽETE ČITATI KNJIGE GLEDATI TV ZEZATI SE MEĐUSOBNO A I SA SESTRAMA I DOKTORIMA MA SVI SU SUPER. KROZ JUTRO IMATE PREGLEDE, TJEKOM BORAVKA VAM NAPRAVE SVE MOGUĆE PRETRAGE, A I POSJETE IMATE CILI DAN......

LJUBIM VAS.............
POTRUDITE SE.............
ŽIVOT ĆE VAM SE PROMINITI..............:cerek::top::top::top::):)

Lamb Of God
17.06.2008., 17:50
hej...evo i mene ponovo nakon dosta vremena izbivanja...

LinaM.
17.06.2008., 22:27
curke pozdrav svima,drago mi je vidjeti da nekima od vas ide jako dobro. ja imam svojih dana...usponi i padovi ali trudim se. svima vam saljem pusu

vitaa
18.06.2008., 09:27
ei!milion puta bravo za plavu zvijezdu!!!ja isto imam dobrih dana, ali i onih ne tako dobrih.danas je onaj loš dan.uzasno se bojim reci svojima da imam problema, znam da bi mi pomogli ali ono.prije par mjeseci sam htjela sam otici na ljecenje ali opet niti sama vise neznam.u koje smo se sranje uvalile.uzas.budite mi sve dobre.saljem :kiss:

ras-na
18.06.2008., 10:39
lambic kak si nam ti?
vidim da se sve trudite svaka vam cast. sam tak nastavite,bit ce bolje,a na kraju cemo sve prestati.:)
inace upoznala sam ruby-moram se pohvaliti :) steta kaj je kavica kratko trajala,al cura je super i hebeno zgodna.
rekla mi je nesto sto bi vam svima dalo povoda na malo razmisljanje,necu sad od rici do rici,al uglavnom:ljudi misle da sam ovo ja,ali ja nisam ovo,ja sam ustvari totalno netko drugi.
bas mi dala za razmisljanje.od kad se ljecim i trudim drugacija sam osoba,jos uvik neznam koja sam ja.negdje u sredini.izmedju mije i tableta. kad cemo se naci? malo filozofski zvuci...al...
hippie kak proslo? jesi postala denser:) ?

vitaa
18.06.2008., 12:41
evo danas nakon svega rekla sam decku da nisam prestala povracati, plakala sam cijelo vrijeme i odlucila mu reci.sad se osjecam nekako lakse ali opet tako jadno.sad smo on i ja zajedno u mom problemu i riesiti cemo ga.moramo...PITANJE : dali ide koja od vas na neku grupnu terapiju ili tako nesto i gdje idete(u zgu)??tnx.
:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::k iss::kiss::
:W

Lamb Of God
18.06.2008., 14:13
nisam baš nekako pisihički ali ne povraćam više, to je bitno. ali sad sam opet počela nakon nekog vremena žderanja i debljanja pazit što jedem tako da se nadam da ću se dovest nekako u red...

lumidee21
18.06.2008., 19:52
evo da se i ja javim nakon nekog vremena... kod mene sve isto, imam svojih dobrih i loših dana... preko dana nemam vremena za povraćanje, jer sam ili na poslu ili sa dragim, ali večeri su mi najgore... nedavno sam izgubila bratića u prometnoj i od onda sam loše, jako loše... nemogu prihvatiti da njega više nema, a imao je samo 20godina... i stalno razmišljam kako je život okrutan, sad si tu sad te više nema, a mi se igramo sa svojim životima... zašto cure, zašto si to radimo?
zvijezdica me nagovara da odem u zg u bolnicu di je ona bila, ali ja još nisam spremna... dragi me podržava i želi da odem, ali ne znam šta ću s roditeljima ... kako njima reći?
curke moje pozdrav i drži te mi se...

HipPiE...
19.06.2008., 17:44
kasting je u subotu... (kak mi je ovo kasting glupo receno, isto manekenke. bljaf.. nista protiv manekenki samo eto, ne svidja mi se...)
e zvjeduljak... kak mi se to nekko cini sve tako finim... al... uvijek ima ono ali...
jel se tu mota kojim slucajem sto po pitanju religije.. vjerovanja...?
ee vitaa, super... sad imas koga da te po guzici mal ak krenes prema kupatilu s pogresnom namjerom:D
i da... mislim da smo mi sve zgodne, al mozak nam mal izudaran pa ne mozemo da svarimo neke druge stvari... haman ce se jednom ispravit.. nadam se... jos uvijek se samo nadam...
podrska svim curama koje znaju da istraju:D

ras-na
19.06.2008., 18:01
lose pocelo u petak,apstiniralo do jucer i ponovilo se danas.sve se vraca.......jebem joj sve po spisku i meni takodjer.nek sve ode u 3 pm!!!u k,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa.
poludit cu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ruby_7
19.06.2008., 22:16
Res-na!!!

Draga,hej,smiri se...Čim govoriš sama sebi opet je počelo,ajme meni opet ću dole...onda to zaista tako i bude...Nažalost, znam i iz vlastitog iskustva,ali jeb..mu sve,rekla sam ti da ćemo se izboriti i HOĆEMOOOOOOOOO!!!!!!!
Pronađi u sebi opet onu duboku snagu,onu PRAVUU TI,koja to zaista jesi:PRELIJEPA,ČISTA,NEISKVARENA,ISKRENA,DOBRONAMJ ERNA I JAKOO SAVJESNA...
Ti si i puno više od ovog što sam nabrojala,sigurna sam u to.Svjesna sam da sam i ja,samo u sebi moramo pronaći te naše vrijednosti i ne ih zakopavati nego njegovati i razvijati.Put je takav kakav je,težak,gorak i bolan,ali vrijedi ustrajati i raditi na svom samopoštovanju.Ma sve ja to kristalno jasno znam,ali teko je malo to sprovesti u djelo,ALIII NIJE NEMOGUĆE!!!!SVE JE MOGUĆE PA TAKO I ODUPRIJETI SE SVOJIM SLABOSTIMA:)

Puno te ljubim i sve druge cure dakako,glavu gore i u nove pobijede!!!!

elimination
20.06.2008., 11:35
bila dvaput hospitalizirana zbog anoreksije, prvi put sa 17 godina i 39kg, drugi put sa 18 i 42kg. sad sam OK, ne pada mi na pamet više tako što, mada je boravak u bolnici i oporavak bio strašan... ipak, debljina mi je kao pojam ostala strašno gadljiva i antipatična... kad mi dečko kaže da mu se sviđaju jače cure, to mi je totalno neshvatljivo i ne sviđa mi se takav njegov stav, no zadržavam to za sebe.

Stolen heaven
21.06.2008., 18:26
Evo da se javim.
Da mi ide, ne ide. Jedina dobra stvar je trenutno to što se ne događa svaki dan. U četvrtak sam bila na vađenju krvi, nalaz je bio u redu, to me zapravo nimalo ne tješi, jer sam znala da trebam vaditi krv te nisam :rigo: ajmo reći 3 dana, ali naravno što se dogodilo poslije :rolleyes:, također i danas. U petak sam bila na psihološkom testiranju, ukratko, dosadno :rolleyes:. Ono što je također dobro je to što sam ovaj tjedan čak dosda dobro i izdržala s obzirom na kraj školske godine, te padanja razreda jedne meni jako drage legice :(. Što se tiče onih "tabletica" (tabletice :rofl:, zvuči k'o da pijem ekstazi :rofl:), popravljaju raspoloženje, ali onako, jako, zapravo, mislim da me one vraćaju u onu pravu mene, optimističnu, veselu, hiperaktivnu...
Ras-na- kao što si rekla, svi padamo, ako si već toliko izdržala, znaš da možeš nastaviti, drži mi se :grli:
hippie - danas je kasting, javi kako je prošlo :mig:
elimination i plava zvijezda - ne mogu vam opisati koliku nadu meni ulijevate time što ste se izliječile, drž' te mi se i dalje :grli:

helly
22.06.2008., 02:59
:( :mama: :cry:
imam jednu jaaaaaako lošu vijest.... sad sam prvi put u životu povračala na silu!!!! ajme,ne vjerujem da mi se ovo događa,pa što sam ja napravila da sam to zaslužila???!!! sad me jedna od najvažnijih osoba u mom životu razočarala,jaako... i već mi je puno puta došlo da povračam,al bi uvijek došla tu na forum, i čitala vaše postove,kak se vi borite protiv mie,i mislim si: daj nemoj,kaj ti nije dosta anorexia,nemoraš još bulimiju imat.. al sad stvarno više nisam mogla... NIKAD VIŠE!!! ovo je prvi i ZADNJI put!! a kaj je najžalosnije,sad mi je puno lakše... ne,nije,nesmije mi bit lakše!! ovo nije dobro,to je samo zlo! neznam što da sad mislim,što da radim...
nadam se da ste vi dobro,da ne povračate, i ne izgladnjujete se.. nemogu vam opisat kolko mi znači kad dođem tu na forum i kad vidim da ste izdržale bez povračanja 3,4,5 dana,tjedan,mjesec,ili kolko već.. to mi ulije nadu da mogu i ja to pobijediti, i da sve mi možemo!! jednog dana ćemo se smijat svemu ovome.. uf,sad mi je lakše! sorry kaj vas gnjavim sa svime ovim, al morala sam nekom reć!
ljubim vas sve,i grlim!:grli:

ras-na
22.06.2008., 10:12
helly,ma ajd,znas i sama da to ne zelis i da mozes bez toga. koliku samo borbu sa anom vodis nemoj si jos i miju uvest.jesu one cesto u kompi,al kaj ce ti te 2 glupace:) snazna si ti!! sve smo snazne!!! i lipo mi za cut da ce ti to bit prvi i zadnji put.e tog se drzi.molim te nemoj vise.:kiss:
heaven sam ti nastavi sa testriranjima i borbom i nije sve to glupo i dosadno,to je potrebno,no to i sama znas. i da-tabletice su zakon:)

inace curke hvala na lipim ricima,pomogle ste mi.sve vas volim i ok sam. :kiss:

ras-na
22.06.2008., 10:22
evo da se i ja javim nakon nekog vremena... kod mene sve isto, imam svojih dobrih i loših dana... preko dana nemam vremena za povraćanje, jer sam ili na poslu ili sa dragim, ali večeri su mi najgore... nedavno sam izgubila bratića u prometnoj i od onda sam loše, jako loše... nemogu prihvatiti da njega više nema, a imao je samo 20godina... i stalno razmišljam kako je život okrutan, sad si tu sad te više nema, a mi se igramo sa svojim životima... zašto cure, zašto si to radimo?
zvijezdica me nagovara da odem u zg u bolnicu di je ona bila, ali ja još nisam spremna... dragi me podržava i želi da odem, ali ne znam šta ću s roditeljima ... kako njima reći?
curke moje pozdrav i drži te mi se...

:(
...moje saucesce:(
nadam se da si ok?:kiss:

neznam lipa,ak si spremna odi u bolnicu da ti pomognu.
a za roditelje...evo pa citas nase postove,shvate oni to. nije to nikakva sramota,tak je kak je. stisni zubice i gukni. vjeruj mi nije tak strasno kak se cini i bit ce ti lakse kad to kazes na glas nekome kao sto su roditelji.to je bitan korak prema oporavku.
javi nam sto si odlucila i nadam se da ces biti bolje.zivot je takav...jos jednom zao mi je :kiss:

Stolen heaven
22.06.2008., 14:48
Ooops! I did it again.... :(:(:(
u pm više i sve ovo... Jebena pizza i kuglof. Ne ide mi. :cry:
Ili ne jedem ništa pa ne napravim to ili jedem minimalno ili se prejedem.
Sranje :(:(:(:cry::cry::cry:

Stolen heaven
22.06.2008., 14:52
Ono što sam zaboravila napomenuti u jučerašnjem postu.
U zadnje sam vrijeme razmišljala zašto to i nakon godinu dana radim. To više nije niti želja za nekom mršavošću, jer to sam uspjela :(, nego je*eni strah od debljanja. Svaki moj normalni ručak završi s onom: "Biti će to dobro, sutra ništa ne jedem i neću se udebljati". Moje razmišljanje:"Još samo 2 kile, onda ću početi normalno jesti, onda i ako se udebljam te 2 kile nema veze.".
Shvaćam da ne mogu više ovako, ali ne ide :(:cry:

Drž' te mi se :kiss:

Ada Byron
22.06.2008., 20:47
ja sam danas zakljucila da imam bulimiju, i odlucila sam prekinut s tim. nakon povracanja danas, isla sam malo citat kaj ima o tome, i prosla sam malo kroz ovaj forum.. ja ne zelim biti bolesna!

ovaj post je zapravo moj prekid sa time svime, nakon sto ovo napisem krecem u potragu za pomoci.
jednu stvar sam vec napravila, rekla sam decku da mi veli da sam ljepa i da nisam debela. on nezna da ponekad znam povracat, ali zna da cesto i precesto razmisljam o hrani, kolko sam pojela, kolko je to otprilike kalorija.
nezna za osjecaj krivnje kada pojedem previse.
sutra cu pricat s frendicom o tome da ponovo povracam. to ce biti velika pomoc, jednom mi je vec pomogla, ona je prosla kroz sve to i sama odlucila prestat s time i prestala.

sve je pocelo prije 3 godine, kada sam zakljucila da sam predebela i da moram smrsavit. oduvijek sam se osjecala debelo. sestra je premrsava oduvijek, i ja sam uvijek nju gledala kao uzor, visoka je 160cm i 40kg, pokusava se zdebljat vec duze vrijeme, ali nemoze, jednostavno je takva. dok sam bila manja, jer sam bila deblja od nje, zvali su me debela ili buca, ili nesto slicno. mislim da je to stvorilo moje komplekse. dakle prije 3 godine pocela sam povracat, i mjesec dana sam se intenzivno izgladnjivala i povracala. ujutro i popodne bi jela jako malo, a navecer bi se nazderala i sve povracala. buduci da jako analiziram stvari koje radim, velim ili mislim, zakljucila sam da je to lose. istovremeno sam imala suicidalne misli i otisla psihologici, kod koje sam bila par puta i zakljucila da si mogu samo sama pomoc. dakle, prestala sam s povracanjem jer sam dosla na 50kg sto mi je bio cilj(vaga je znala pokazivat i 48/49) visoka sam 165kg. dakle nisam bila pretjerano mrsava. iako su mi sve hlace padale, uspjevala sam cak navuc sestrine. kroz sljedece mjesece bila sam ok, jako rjetko sam povracala. kad sam pocela pit pilule povracala bih rjetko i samo kad sam imala pauze od njih. dovoljno sam odgovorna bila. vec neko vrijeme ih ne pijem, i kak sam ovu zimu puno jela, a nisam povracala ni nista, zdebljala sam se.. i zato sam ponovo pocela s povracanjem i unatrag mjesec dana povracam u prosjeku svaki drugi dan. imam podbradak koji me muci i to je stvar koje bi se htjela rjesit, i to je ono kaj u spiglu prvo vidim.

danas sam jako lose, sutra imam kolokvij, unatrag par dana sam na kavi i koli..
ali citajuci ovaj forum zakljucila sam da zelim prestat s ovime. ne na kratko kak sam vec znala prestajat, nego zauvijek se rjesit stalnog razmisljanja o hrani, stalne zelje za hranom, gladovanja prezderavanja. i mislim da to mogu.
ali isto tako zelim se rjesit mrznje same sebe, nesigurnosti, straha, analiziranja svake misli, svega kaj sam rekla nekome, razmisljanja kaj neko misli o meni.. to nisam sigurna jel mogu.
htjela bi zatrazit strucnu pomoc, ali ona psihologica me razocarala, i nisam sigurna jel cu to napravit.

ja ne mislim da imam neki veliki problem, ali imam problem. ponekad mislim da ovo sve radim zbog paznje..
neznam

ovim postom samo zelim zaokruzit sve, i prestat sa glupostima.

sad mi se sve cini glupo i osjecam se bolje:)
to je i bila poanta posta.

Lamb Of God
22.06.2008., 21:38
22.30 je i ja već po tko zna koji put jedem danas.. udebljala sam se i to jako i kao od sutra idem na dijetu iako mislim da ne budem izdržala. i evo sad idem po već treću šnitu kruha s marmeladom jer je u meni jedna praznina koju jedino hrana upotpunjava... :cry: :brukica:

nobady's angel
23.06.2008., 23:36
ej cure...ja sam nova ovdje..nadam se da ne smetam..
tek sam danas otkrila ovu temu i nemogu opisat koje je olakšanje bilo vidjeti da možda ima mjesto gdje se mogu izjadati...
imam 16 godina..i bulimiju već negdje godinu i pol...nemam pojma zašto sam počela..ali mislim da je jednostavno sve skupa krenulo zbog mog općeg nezadovljstva vlastitim životom...
iako se na van čini da imam jako super život i sve..niko nezna pravu istinu osim par stvarno bliskih osoba...
zadnjih 6 mjeseci svako malo imam i neke ajmo reći epizode anoreksije....znam ne jesti po 2 tjedna pa se opet prežderavam pa povraćam..i tako u krug...
niko nezna za sve ovo..baš niko...osim evo sad vas i želim da tako i ostane...

samo se nadam da ću bar ovdje nać neko razumijevanje i podršku...

lumidee21
24.06.2008., 08:23
...moje saucesce:(
nadam se da si ok?:kiss:

neznam lipa,ak si spremna odi u bolnicu da ti pomognu.
a za roditelje...evo pa citas nase postove,shvate oni to. nije to nikakva sramota,tak je kak je. stisni zubice i gukni. vjeruj mi nije tak strasno kak se cini i bit ce ti lakse kad to kazes na glas nekome kao sto su roditelji.to je bitan korak prema oporavku.
javi nam sto si odlucila i nadam se da ces biti bolje.zivot je takav...jos jednom zao mi je :kiss:

ra-sna, hvala ti puno... nisam dobro ali se trudim...jučer mu je bilo mjesec dana i malo sam plakala, ali trudim se misliti samo na dobre trenutke koje smo proveli skupa...

još nisam odlučila reći roditeljima, ali mi je lakše kad znam da će me dečko podržat ako odem na liječenje...
moram se pohvaliti da mi je danas sedmi dan da nisam povraćala... imam onaj glupi osjećaj da sam se udebljala u ovih tjedan dana, ali vaga pokazuje isto tako da znam da mi je to u glavi...
trudim se jesti pomalo, uz to radim dvokratno i skoro svaki dan sam bar sat vremena na kupanju tako da nemam ni vremena za povraćanje, a ni volje...

nobady`s angel dobro nam došla (iako to kad kažem zvuči malo bezveze jer bi bilo bolje da nisi nikada morala doći na ovakvu temu), ali svejedno puno sreće ti želim i šaljem ti veeeeeeeeeeliki pozdrav...
;)

helly
25.06.2008., 13:24
ej,cure,da vam se javim...
poslije onog u subotu,sam skužila da to više nejde ovako! gledam cure oko sebe,kak su,necu rec deblje,nego punije od mene ali su još uvijek mršave, i kak su zadovoljne sobom i sretne i briga ih dal će pojest tu jednu kockicu čokolade taj dan il ne,a tak bi i ja htjela jer je stvarno dosta s ovim..
i sad sam počela svki dan brzo hodat 1 sat,ali, nemojte se brinut, i jedem vise nego prije! i iako sam tek počela,stvarno se osječam nekak bolje.. to sam počela jer imam užaaasan kompleks na trbuh,pa mi je ovako lakše udebljat se jer mi se nece toliko vidjet,tj.ja necu vidjet! :)
neki dan sam razmišljala,i shvatila sam da vi ne trebate shvaćati jedan pad, kad povraćate nakon dugog vremena,kao neuspjeh.. jer što vam znači tih 10,20 min slabosti nasuprot onih 168 sati,iliti ga 1008(!!!) min borbe,a to je ako ste izdrzale 1 tjedan,a kamoli više.. tj.znam da puno znači,da se koma onda osječate i to, kužim, ali stvarno rijetko ko uspije odjednom izvući se iz toga.. tako da kad padnete,recite:nema veze, dogodilo se i što sad... od sad ću opet ne povraćat i izliječit ću se jer ja to mogu!!! tak je nešto slično meni psihić rekao.. :D
ajde,držite mi se
kissy kissy

Ivete
25.06.2008., 13:28
Cao i ja sam nova.Nemam problema s bulimijom,niti anoreksijom kao takvom,ovdje sam da pomognem.

Za vas s bulimijom,ne zelim biti nepristojna,niti vas uvrijediti,no pokusajte otici kod psihijatra.

Da,vjerovali ili ne,to je bolest na psihickoj bazi.Dakle ili to ili se uvjerite da ste lijepi takvi kakvi jeste.No to ce ici teze.Znam ja.

Opet,ne zelim vas uvrijediti.Svu srecu pri oporavku.:)

HummingBird
25.06.2008., 17:01
Bok curke moje... :-)
Dugo vam se ne javljam, svasta se izdogadalo u mojem zivotu!
- dobila sam novi posao, vrlo visoku poziciju u jednoj od najvecih firmi u hrv., direktorsku poziciju i vodstvo jednog odjela
- bila sam na poslovnom putovanju koje je bilo jako jako iscrpljujuce i zahtijevno, ali predivno
- navrsila sam 30!!! :-)))

Uglavnom, jako je puno uzbudenja i stresa... sada odradujem otkazni rok u firmi u kojoj sam zadnje 4 i pol godine i tuzna sam jako sto ostavljam sve to sada, ljude koje sam jako jako zavoljela... a opet, uzasno sam uzbudena zbog ovog novog posla i sretna, naravno... S druge strane, nervozna sam i bojim se jesam li dorasla tom izazovu... na trenutke se sva prestravim i pomislim da nisam dovoljno dobra i da necu uspjeti... znate sve... :-)

Usred svega ovoga vratila se moja anoreksija, a bulimija je skoro nestala. u zadnjih 2 tjedna sam pala 6 kg i borim se da ne padnem ispod 50. Sama sebi kazem da je to usred ovog stresa i mojeg ludog perfekcionizma... i borim se...

Evo, htjela sam vas malo pozdraviti i zagrliti srcem... uvijek ste mi u mislima...

Ljubi vas vasa

Hum
:)

helly
25.06.2008., 19:11
Dear Hum, stvarno ti se divim!! S 30 god, btw.moja mama kaže da su to zlatne godine :), rijetko tko uspije dobiti direktorsko mjesto,a kamoli u nekoj važnoj firmi! Čestitam ti puno,puno! I prije dok sam samo čitala ovaj topic, tvoji su me postovi uvijek nekako dirnuli..neznam kak da to opišem...
Ali!!!!!! Nemoj ići iz jedne krajnosti u drugu, nemoj se zezati s tim.. Evo, uspjela si dobit bitku s mijom(vjerujem zauvijek), nemoj sad još počneti s anoreksijom, znaš da ćeš se onda cjelo vrijeme vrtiti u krug.. I vjerujem da je tvom mužu lijepše vidit tebe kao,jelte,pravu žensku, neg kostur.. Il nisam u pravu? :D
PS.upravo jedem čokoladu, i skoro pa sam pojela pola čokolade!!! Tolko čokolade nisam pojela već....pa mislim 2 godine! :D:D

WhiteChocolate
26.06.2008., 01:28
Evo prvi post.

Cure drage, ja nisam dobro. Znam da je smisao ovog topica podrska i izljecenje, ali kad citam sve ovo, pogotvo prvih nekoliko stranica teme samo sam jos tuznija i vise ispunjena gadenjem prema samoj sebi. Odakle mi pravo reci da imam poremecaj u prehrani kad je ovdje bilo cura od 30ak kila? Ja ovako odvratna i debela. Daleko ja previse jedem da bih mogla za sebe reci da imam anu. Tako sam jadna i otuzna, imaju ljudi toliko gore i teze situacije nego ja, odakle mi pravo da se zalim i trazim pomoc?
A ipak, neke cinjenice stoje. Dijagnosticirana sam nedavno. Ne da nisam svijesna svog problema vec godinama, ali nekako je drugacije kada to cujes iz usta strucnjaka. Mislim da se zato i javljam. Valjda je proslo 7, 8 godina odkad sam zadnji put pojela normalan obrok bez uzasne griznje savjesti i panicnog straha da cu se udabljati. Sama sam sebi unistila krv i probavu. I gadim se gadim se gadim se sama sebi.

Dosta mi je ovoga, dosta mi je svega.
Samo se zelim osjecati normalno.
Postane li bolje cure? Treba mi nekakva doza nade i optimizma. Pogotovo od vas koje prolazite isto.

A nadam se da ima.
Svima vam zelim bolje dane i da ste bolje same sebi.

trapava
26.06.2008., 07:18
Drage moje, nova sam, mozda cu otici off topic...ali...imam 177cm i 55kg, cijeli svoj adult zivot sam te kilaze...zelim da se udebljam, nemam problem sa jelom, jednostavno kilogrami na mene nece..zanima me zasto mislite da je cool biti mrsav?

ruby_7
26.06.2008., 14:11
Drage moje, nova sam, mozda cu otici off topic...ali...imam 177cm i 55kg, cijeli svoj adult zivot sam te kilaze...zelim da se udebljam, nemam problem sa jelom, jednostavno kilogrami na mene nece..zanima me zasto mislite da je cool biti mrsav?

Gle,ovdje ne misle sve cure da je cool biti mršav i različiti su porivi i kompleksi svake od nas.Manje više,svi ti poremećaji u prehrani počinju opsjednutošću sa izgledom,ali to nije jedini uzročnik toga.Puno je toga povezano i tkz.uzrok bolesti.
U svakom slučaju manjak ljubavi u svakom pogledu je prisutan.Bilo ljubavi iz vana,ljubavi prema sebi,životu,duhovnošću i sl.Znači radi se o samopoštovanju i realnim pogledima na svijet i same sebe,veliki perfekcionizam i sl.Sve je to uzročno.posljedična veza...
Evo ja sam očiti primjer,nekadašnje žgoljavice,sad sam si taman i zaovoljna sam,hehe ipak puno znači kad ti više dečkiju kaže,šta se s tobom zbiva sve si ljepša,stvar je da sam nabacila koje kilo i sise su mi malo narasle:)
Neki dan sam vidjela curu u gradu koja je doslovno prozirna,za njom se svi skoro okreću i gledaju je sa sažaljenjem,a ona si u glavi sigurno vrti film "Ajme kako sam grozna,debela...,ne vrijedim ništa,gadim se sama sebi..."
To je problem,ta kriva percepcija i svijest o svojem izgledu,vrijednostima,sposobnostima..Ja sam tip koji sebe uvijek omalovažava,a bome drugi tako ne misle,pa se pitam,tkoje tu lud!??Očito je u mojoj glavi film i sada nastojim to mjenjati i raditi na sebi.Puno vjere i upornosti tu treba,jakoo punooo.Kako se s prehranom lakše sada nosim sve više uviđam svoje prave probleme i "bube" koje me muče i opterećuju....
Život ide,odeeee a mi...gdje smo??Gdje ste danas bile?Šta ste radile?Jeste provele sate i sate ispred ogledala i gunđalje same sebi i plakale nad sobom ili se radovale životu i izazovu koji je ispred sviju nas.Pa mlade smo,pametne,iskoristimo to najbolje što možemo!!!

pusa svima:cerek:

Lamb Of God
26.06.2008., 14:15
trapava, stvar je u tome da je mršavost samo početni razlog našeb bolesti jer koliko u medijima vidiš, samo mršavice uspjevaju bez obzira bile lijepe ili ne, glavno da su mršave. i tako se nama u početku u glavi rodi ideja da će nas se više voljeti ako skinemo koju kilicu, da će nam krenut na bolje. prvo svi hvale kako super divno izgledaš bla bla zavide ti na tvojoj ustrajnosti i odlučnosti, ali to jako brzo prestane a ti se nađeš u začaranom krugu iiz kojeg rijetko tko samovoljno izađe. ali opet, ne treba bit da je to sve samo zbog slika u medijima, tu je i obitelj. što ako ti roditelji govore da si se udebljala, da bi trebala smršavit, da koliko to jedeš, itd. ti tada u svojoj glavi hvatiš to kao jako bolnu kritiku i pokušavaš im udovoljit onda skidajući kile. ili pak imaš frendice kosture kojima neke stvari u životu idu bolje nego tebi i ti isto misliš da je stvar u kilama. svaka od nas ima različitu priču o razlozima svoje bolesti. ja svoju i ne znam točno. imam je, ali... borim se s bulimijom već dvije godine i mlada sam, imam tek 16 godina. moja borba je počela ljeto prije upisa u srednju školu. mislila sam, skinut ću koju kilu, izgledat ću ljepše i više će me voljeti. i moji i svi ostali. tijekom te dvije god imala sam razne periode bolesti, od žderanja po cijele dane i riganja pa do minimalnog jedenja i naglog gubitka 8kg. sad sam se ponovo toliko udebljala i ponovo si slažem novi režim prehrane. nakon nekog vremena ta želja nestane jer to postane tvoj život, tvoja svakidašnja borba. evo ja sam se sama izvukla iz bulimije. moji su znali za to, ali očito nisu marili kad su dopustili da se uništavam. nijednom nisu ponudili pomoć. NIJEDNOM. to je isto još jedan okidač. važna je obitelj i to veoma. jer ako ti oni ne žele pomoći mala je vjerojatnost da ćeš sam uspjet. ja jesam ali opet... nitko ne može znati kako je to sve dok i on to ne iskuša, a bome ne želim da itko uđe u taj začarani krug zvan ana ili mia jer je poguban...

trapava
26.06.2008., 16:38
Vidite mene prosto izludjuje kad mi pridje neko i kaze "JOJ STO SI MRSAVA", od kud ljudima pravo? Sto mislite kako bi se taj neko osijecao kad bi mu ja rekla "joj sto si ti debela"?Znate jednom mi je neka zena rekla pred 50 ljudi "joj kako si mrsava" na to sam joj ja odgovorila konstatacijom da je debela i vise nikad nije progovorila rijec sa mnom! najmanje vazno sto nije vec da li su ljudi svijesni koliko moze da bude uvredljivo, bolno da komentiraju neciji izgled...odnosno kilograme pa makar taj neko bio i mrsav.

trapava
26.06.2008., 16:41
Prosto se iznerviram dok mislim na ovu temu pa ne mogu ni otkucati sto zelim i mislim...u svakom slucaju uz vas sam, treba mi mozda koji dan da se maksimalno otvorim ...vjerovatno mozete zakljuciti da mi je mnogo mucno pisati o ovom:flop:

ras-na
26.06.2008., 18:21
je to je istina trapava.nema nitko pravo komentirati tudji izgled.moja cimi koja je isto patila od bulimije i anoreksije,al se izvukla,je znala(nakon sto se izljecila i dobila koju kilicu) doslovno posizit kad bi joj ljudi dosli i rekli joooooj kak si ti jako mrsava i ko ti je znala rec,a kaj da ja tebi kazem da si ti debela? koja je razlika,oboje boli,zar ne?
ne zelimo mi bit mrsave,najmrsavije zato kaj mislimo da je to "fora i cool" neg nam je to jednostavno nacin na koji mozemo pobjeci od svojih problema,ami smo sve te probleme stavile u kile. znaci,pad ispita-1 kila,moram je skinut; svadja sa starcima-3 kg moraju dole; decko nas raspizdi uh 5 kg itd itd...

hum dobro nam dosla nazad i papaj,umjereno,al papaj,nemoj otic u drugu krajnost. mozes ti to-taj posao. inace svaka cast.
novima dobrodolica i nadam se da vam mozemo pomoc. sve smo zajedno u ovom sranju.
white-bit ce bolje,moze se to. bravo za odlazak doktoru i na pocetak ljecenja.:kiss:
sam pisi kad ti je lose,jako dobro dojde.

HipPiE...
26.06.2008., 20:19
To više nije niti želja za nekom mršavošću, jer to sam uspjela :(, nego je*eni strah od debljanja.
upravooo tooooo... ne zelim ispod ali zelim ovu crtu...
oo Hum, kraljiceeeeeeeeeeeee.. cestitaaam.. prelijepo je nesto tako cuti.. tako mlada i uspjesna.. i ono uz to Zensko:D:D nemoj da zapinjes na drugim podrucima... zar ne mozes u svemu biti uspjesna? pa mozes.. koliko god je to u tvojim mogucnostima a ovo jeste:D
Trapava, razumjem... prije kad izadjemo, moje prijateljice hoce pomfrit a meni se stvarno ne jede, onda ja kazem da necu a jdna od njih (koja je inace navodno iskompeksirana svojom debljinom) pocne "amoreksijooooo.... mrsava... anoreksicarko"... i ono unosi mi se u facu, izvodi neke grimase.. a ja, ne znam ni ja sta radim u tom trenutku... dodje mu da je pljusnem i kazem "glupaco, nije anoreksija, bulimija" :lol: uvijek mi je bilo zao vratiti "debelaaaa" jer znam koliko vrijedja.. a nisam takva da bih uzvracala istom mjerom.. kad sam tuka..
pozz svim ostalim curama, i novim pridrugama:D
p.s. haman da cu proci na onom kastingu.. vise sam se glupirala nego plesala, al eto... ak bude trbalo kakve lude garant prolazim:D ljub ljub

trapava
26.06.2008., 20:48
Cure super ste:)))
Bas se radujem soi sam vas pronasla, cista destka za sve vas!!!
Muka je mi od komentara, a i od pomisli da mogu ici nize sa kilazom.pa kud nize???I sta je to "zdravo mrsavo?"

domar
26.06.2008., 21:43
Cure, oprostite na off topu, ali pokrećem neke teme koje, mislim bar, su za dobrobit žensko-muških zajednica!

Mi muški nismo ni tako crni, ni tako bezdušni kako nas se opisuje!

Ostalo govore moje teme...!:top:

HipPiE...
27.06.2008., 11:37
opet isto... ja sam ukleta... stvorena za psihicko pacenje od strane ljudi do kojih mi je stalo.. a eto, vazda mi stane do tih "pogresnih"...

"It's sad, so sad
It's a sad, sad situation
And it's getting more and more absurd
It's sad, so sad
Why can't we talk it over
Oh it seems to me
That sorry seems to be the hardest word..."

slane suze kapaju u sladoled koji se otopio... a nakon svega, znam sto slijedi.. i ne pokusavam to sprijeciti... pitam se zasto uopce i postojim...

ras-na
27.06.2008., 16:19
postojis da bi mogla takve poslati u 3 pm!!

Lamb Of God
28.06.2008., 11:08
a daj HipPiE... :(

morbidangel
28.06.2008., 21:16
Mala šala za početak

http://www.hotlinkfiles.com/files/1259543_cqxyc/Funnymotivationalposter.net435.JPG

:zubo:

Zanima me kako to da mnoge od vas i dalje namjerno mršave, a "ZNAJU" da nisu debele, a to znaju jer su svjesne da imaju problem, bolest (ili kako već bulimiju i anoreksiju nazvati) i da im takvo zlostavljanje vlastitog tijela na kraju može dovesti samo do još većih problema, a u najgoroj varijanti do smrti.
Nadam se da slika nije previše bezobrazna (malo može biti :D)

x_Mala-Crna_x
29.06.2008., 03:03
Mala šala za početak

http://www.hotlinkfiles.com/files/1259543_cqxyc/Funnymotivationalposter.net435.JPG

:zubo:

Zanima me kako to da mnoge od vas i dalje namjerno mršave, a "ZNAJU" da nisu debele, a to znaju jer su svjesne da imaju problem, bolest (ili kako već bulimiju i anoreksiju nazvati) i da im takvo zlostavljanje vlastitog tijela na kraju može dovesti samo do još većih problema, a u najgoroj varijanti do smrti.
Nadam se da slika nije previše bezobrazna (malo može biti :D)

imala sam anu godinu i pol
i bila sam svjesna da nisam debela nego normalna,ali tu su uvijek ljubomorni komentari drugih,koji su namjerno upoceni osobi sa malo samopouzdanja
kad sam krenula sa dijetom jabuka-voda
nije mi bilo vazno sta ce bit iako sam citala o opadanju kose,zutim zubima,bla,bla,bla
vazno mi je bilo samo da dobijem pozitivni komentar od osoba od kojih sam do tada dobivala samo onaj DEBELA
imala sam 42 kg na visinu od 174 i sama sam shvatila problem,a mislim da ih sve anoreksicarke prije ili poslje shvate,hvala bogu ja sam dok nije bilo prekasno :mig:

trapava
29.06.2008., 03:07
imala sam anu godinu i pol
i bila sam svjesna da nisam debela nego normalna,ali tu su uvijek ljubomorni komentari drugih,koji su namjerno upoceni osobi sa malo samopouzdanja
kad sam krenula sa dijetom jabuka-voda
nije mi bilo vazno sta ce bit iako sam citala o opadanju kose,zutim zubima,bla,bla,bla
vazno mi je bilo samo da dobijem pozitivni komentar od osoba od kojih sam do tada dobivala samo onaj DEBELA
imala sam 42 kg na visinu od 174 i sama sam shvatila problem,a mislim da ih sve anoreksicarke prije ili poslje shvate,hvala bogu ja sam dok nije bilo prekasno :mig:

cestitke sto si shvatila i prebrodila veliki problem, nadam se i ostale cure idu ka tome jer vidim bas se trude i zele bolje...good luck :)

HipPiE...
29.06.2008., 10:21
ohohooooo, ja sam ova florescentno zelena ... prepoznala sam se po boji kose:lol:
ee malo sam bolja... psihicki... :)
zene moje, kak vikend prodje? idel ko na sviming, suncajning?

trapava
29.06.2008., 14:31
ohohooooo, ja sam ova florescentno zelena ... prepoznala sam se po boji kose:lol:
ee malo sam bolja... psihicki... :)
zene moje, kak vikend prodje? idel ko na sviming, suncajning?
tek sam se sad i ja prepoznala..ovaj indigo plavi kupaci mi ne stoji nest, a?
Vikend tek poceo:mig:
Od kupanja nista...kisa..kisa...kisa:mad:

morbidangel
29.06.2008., 16:51
tek sam se sad i ja prepoznala..ovaj indigo plavi kupaci mi ne stoji nest, a?
Vikend tek poceo:mig:
Od kupanja nista...kisa..kisa...kisa:mad:

:D
A dobro, kad već ne možete zadržati kilažu barem je ostao humor:mig:

To ti je onda idealno vrijeme da se dobro najedeš...:)

Lamb Of God
29.06.2008., 17:47

trapava
29.06.2008., 17:49
:D
A dobro, kad već ne možete zadržati kilažu barem je ostao humor:mig:

To ti je onda idealno vrijeme da se dobro najedeš...:)

da znas, evo upravo kupila mastan burek....sa sirom! odoh da ga unistim:mig:

trapava
29.06.2008., 17:49

nemoj da si tuzna

HipPiE...
29.06.2008., 19:25
sta je bilo??? pricaj pricaj... nemoj da noge cerupamo nekom...
trapava, jel imas gace uopce? :lol:

trapava
29.06.2008., 20:08
sta je bilo??? pricaj pricaj... nemoj da noge cerupamo nekom...
trapava, jel imas gace uopce? :lol:

sto ce mi gace???:lol::lol:Pa vidis na fotki sve i da neko zeli prici, ne moze :lol::lol:

ras-na
30.06.2008., 10:43
ja sam ova u tigrastom,u bas sam si sexy,ko me nebi tio,kiss kiss. mos mislit kak je dragom kad me zaskoci ljuljam se jos sat vremena on moze sam da lezi.
lambic,ma sto je bilo? nema tuznih faca.

ras-na
30.06.2008., 10:43
sad sam skuzila,vas dve se i pipate :)

trapava
30.06.2008., 16:01
sad sam skuzila,vas dve se i pipate :)

ahaha tek sam sad vidjela:lol::lol::lol:
ma cool smo to je najbitnije:mig:

HummingBird
01.07.2008., 11:02
Bok curke... opet u zacaranom krugu... doma je uzasna panika - napadi sa svih strana... ocigledno svi misle da sam smrsavila osim mene... uzasno se mucim s hranom, vise ne povracam - to je dobro, ali ovo drugo je mnogo ocitije - po mojoj kilazi...

zele me strpati u bolnicu ukoliko ne pocnem vise jesti... ne mogu vjerovati da se ovo opet dogada...

trapava
01.07.2008., 20:42
Bok curke... opet u zacaranom krugu... doma je uzasna panika - napadi sa svih strana... ocigledno svi misle da sam smrsavila osim mene... uzasno se mucim s hranom, vise ne povracam - to je dobro, ali ovo drugo je mnogo ocitije - po mojoj kilazi...

zele me strpati u bolnicu ukoliko ne pocnem vise jesti... ne mogu vjerovati da se ovo opet dogada...

vazno da ne povracas, ne predaj se, pokusaj da te vide da jedes...polako prebrodices, svaki problem ima kraj, tako i taj....:mig:
bices ok....

ras-na
02.07.2008., 13:57
ajme humić,pa zas si to radis? gle mene?! joj,pa da znas ogovor bi prestala.
samo si zamijenila miu sa anom.sta rec? i sama po kilazi vidis da si dosta pala,ti si jedna od razumnijih ovdi i pokusaj to gledati tudjim ocima.
znas i sama da tvojima nije lako gledati te takvu i da ih je strah,razumijes to.
ajd mozda si pod stresom zbog novog posla,ali zeno bozja,pa to je super!!! razmisli si malo-super posao,odselila si se od mame,imas muza koji te obozava,orhideje koje su preeeeeeeekrasne,prijatelje koji te vole i nas ovdi kojima je stalo do tebe. ajmo pozitiva razmisljanje!!! nemoj se sada upropastiti.
ma sto ces u bolnici? vrime je prelipo!!!!! sad bi oni tebe u bolnicu,e pa nemoze!moras se ic suncat malo:) zato zbog svega ovog navedenog pojedi za svakog od nas(mi sa foruma se brojimo ko jedna-da nebi bilo pretjerivanja:) ) + za sebe jednu zlicu vise nego sto bi obicno pojela.
volimo te hum,nemoj si to raditi jer si stvarno jedno prekrasno bice iznutra i izvana.
pusa najveca :kiss:

Stolen heaven
02.07.2008., 15:44
Evo da se javim, nije mi dobro, od zadnje javljanja samo sam jučer uspjela izdržati i s tim da sam pojela 2 jabuke i popila 3 kave. Niti danas nije dobro, ono ne znam više ni sama što sam sve strpala u sebe, najgora stvar od svega (bar za mene) udebljala sam se kilu, i naravno da sam se u vlastitim očima povećala još 10 kila :(, s onom jučerašnjom prehranom sam se na neki naćin vratila na staro i onda danas opet ovo :cry:

Hum - čitam ovaj topik duže nego što sam prijavljena i definitivno sam uvjerena da možeš protiv ovog, jer si jaka, kao i svi vi. Nemoj mi iz mije u anu :( Drži se :kiss: drž' te mi se svi :kiss:

Lamb Of God
02.07.2008., 21:07
tužna faca jer sam kiksala ponovo a taman sam se pohvalila kako mi ide super... sad sam kao na dijeti al opet.. neam apetita nit baš pa jedem jednom na dan.. jede mi se, gladna sam ali mi se ništa ne jede.. tako da praktički jedem na silu jer mi se starom diže kosa na glavi kad čuje da jedem tek negdje popodne i da još onda to brljam..

Lamb Of God
02.07.2008., 21:56
tužna faca jer sam kiksala ponovo a taman sam se pohvalila kako mi ide super... sad sam kao na dijeti al opet.. neam apetita nit baš pa jedem jednom na dan.. jede mi se, gladna sam ali mi se ništa ne jede.. tako da praktički jedem na silu jer mi se starom diže kosa na glavi kad čuje da jedem tek negdje popodne i da još onda to brljam..

Lamb Of God
02.07.2008., 22:59
vraća se ona mržnja prema samoj sebi. mrzim se. zavidim frendici na predivnim nogama. nije mi lijepa nešt, ali izgleda savršeno. i druga isto tako. nisu mi lijepe u licu, ali kad vidim samu njihovu pojavu odmah se mrzim. pokušavam skriti svoje debele noge, salo na trbuhu, pokušavam se sakriti ali mi ne uspjeva. želim nestati. otopiti sve sa sebe. postati kost i koža. da se napokon osjećam prihvaćena od strane ljudi. gledam sliku razreda i vidim samo sve savršene nasmiješene djevojke dok ja debela koza odudaram od sviju. previše sam jela danas. jebeni taj sendvič i poslije ledena kava sa sladoledom. sve sam si pokvarila s time. al dobro, bar sam vozila bicikl. sad ću ić i trbušnjake jer ne mogu spavat a trbuh mi je ionako kao u trudnice. mrzim se. mrzim hranu. mrzim ovo jebeno salo na svom tijelu. i celulit. i sve savršene vesele nasmiješene djevojke oko mene. mrzim se.
osjećam se samo. želim svog dečka kraj sebe. u kurcu sam. plačem. mrzim se još više. nitko nema pojma koliko je to mržnje u meni.mislim da ni ja više nisam svjesna toga. nit ne vidim slova na tipkovnici više od suza. sjebana sam. luda. glupa. očito je da trebam psihijatra. počela sam sve više razmišljat koliko što kalorija ima. jedem ko puž,mrljedam po tanjuru najmerno. kad vidim nešto masno bacam. nalijevam u sebe sok prije jela da smanjim volumen praznog želuca. mrzim se. to vam je već očito postalo jasno. samo želim da se zavolim ali mislim da za to neam šanse. ne volim se i tood ranog djetinjstva već. oduvijek stavljam druge na prvomjesto.ne brinem za sebe. sama sebi sam najmanje važna. samo želim nekog da me voli ovakvu kakva sam i da me nauči da se zavolim. neka me štiti od svih. pogotovo od same sebe.
toliki ožiljci na mom tijelu.žudim za novom boli,ali ne želim ožiljke.novi se stvaraju unutar mene,na duši,srcu,na cijelom organizmu.
najvjerojatnije imam kronični gastritis, ne znam. sutra idem na vađenje krvi i na pretragu za šećer, heh. u petak možda već dobim rezultate, ne znam.
nadam se da ste vi puno bolje nego ja... pusa curke... stay strong & never give up

HummingBird
03.07.2008., 08:57
Draga moja... sto ti mogu reci osim da te razumijem i da te grlim svim srcem... Ti si predivna... ova mrznja koju osjecas nije nesto sto dolazi iz toga tko ti jesi, nego iz nemoci, umora, bijesa... nemoj zaboraviti da nisi sama... drzi se draga moja... mozes ti to!!

voli te Hum

traxy
03.07.2008., 10:28
vraća se ona mržnja prema samoj sebi. mrzim se. zavidim frendici na predivnim nogama. nije mi lijepa nešt, ali izgleda savršeno. i druga isto tako. nisu mi lijepe u licu, ali kad vidim samu njihovu pojavu odmah se mrzim. pokušavam skriti svoje debele noge, salo na trbuhu, pokušavam se sakriti ali mi ne uspjeva. želim nestati. otopiti sve sa sebe. postati kost i koža. da se napokon osjećam prihvaćena od strane ljudi. gledam sliku razreda i vidim samo sve savršene nasmiješene djevojke dok ja debela koza odudaram od sviju. previše sam jela danas. jebeni taj sendvič i poslije ledena kava sa sladoledom. sve sam si pokvarila s time. al dobro, bar sam vozila bicikl. sad ću ić i trbušnjake jer ne mogu spavat a trbuh mi je ionako kao u trudnice. mrzim se. mrzim hranu. mrzim ovo jebeno salo na svom tijelu. i celulit. i sve savršene vesele nasmiješene djevojke oko mene. mrzim se.
osjećam se samo. želim svog dečka kraj sebe. u kurcu sam. plačem. mrzim se još više. nitko nema pojma koliko je to mržnje u meni.mislim da ni ja više nisam svjesna toga. nit ne vidim slova na tipkovnici više od suza. sjebana sam. luda. glupa. očito je da trebam psihijatra. počela sam sve više razmišljat koliko što kalorija ima. jedem ko puž,mrljedam po tanjuru najmerno. kad vidim nešto masno bacam. nalijevam u sebe sok prije jela da smanjim volumen praznog želuca. mrzim se. to vam je već očito postalo jasno. samo želim da se zavolim ali mislim da za to neam šanse. ne volim se i tood ranog djetinjstva već. oduvijek stavljam druge na prvomjesto.ne brinem za sebe. sama sebi sam najmanje važna. samo želim nekog da me voli ovakvu kakva sam i da me nauči da se zavolim. neka me štiti od svih. pogotovo od same sebe.
toliki ožiljci na mom tijelu.žudim za novom boli,ali ne želim ožiljke.novi se stvaraju unutar mene,na duši,srcu,na cijelom organizmu.
najvjerojatnije imam kronični gastritis, ne znam. sutra idem na vađenje krvi i na pretragu za šećer, heh. u petak možda već dobim rezultate, ne znam.
nadam se da ste vi puno bolje nego ja... pusa curke... stay strong & never give up

ovo potpisuje, kao da su preslikani moji osjećaji, moja mržnja, bol, umor o svega...

Lamb Of God
03.07.2008., 11:40
ovu noć sam spavala samo 4 sata. nikako nisam mogla zaspat. i na kraju zaspala u 2 a morala se dić u 6.
jela sam. dosta. previše. već se sve ziher zaljepilo po mojim bedrima.trbuh opet kao u trudnice. gadim se sama sebi. želim rigati a sad više nemam što. planiramne jeti više danas. niti sutra. zlo mi je. u kurcu sam.
trebam nekoga da se brine za mene jer ja nisam sposobna za to. ne znam što znači brinuti se za sebe. zavaravam se da sam zdrava a bolesna sam. znam to, ali ne želim si priznati. rađe glumim i trpim nego da priznam. sve je u redu sa mnom, govorim dok suze lijevaju a ja se frčem od bolova. samo trebam nekoga da me razumije i brine se za mene. da li tražim previše? da me nauči kako je to voljeti samu sebe...

"znate li koja je razlika između mog muškarca i ostalih? on je znao ono što čak ni ja nisam znala - da sam sve što želim biti, a da ni sama ne znam da jesam. i zato ga volim. i zato me ima. i zato želim biti i jesam. zbog sebe. za njega." --> najljepši citat svih vremena.... Jasna Šurina - Polupani lončići

x_Mala-Crna_x
03.07.2008., 12:29
nemrem si pomoci,jucer navecer nemogu spavati,uzmem laptop malo prckam,nadem stare slike,neznam danas sam osjecala veliiiko kajanje nakon jela,mislim da se proslost polako vraca
na vagi danas bila preko 30 puta...:rolleyes:

lumidee21
04.07.2008., 10:02
vraća se ona mržnja prema samoj sebi. mrzim se. zavidim frendici na predivnim nogama. nije mi lijepa nešt, ali izgleda savršeno. i druga isto tako. nisu mi lijepe u licu, ali kad vidim samu njihovu pojavu odmah se mrzim. pokušavam skriti svoje debele noge, salo na trbuhu, pokušavam se sakriti ali mi ne uspjeva. želim nestati. otopiti sve sa sebe. postati kost i koža. da se napokon osjećam prihvaćena od strane ljudi. gledam sliku razreda i vidim samo sve savršene nasmiješene djevojke dok ja debela koza odudaram od sviju. previše sam jela danas. mrzim se. mrzim hranu. mrzim ovo jebeno salo na svom tijelu. i celulit. i sve savršene vesele nasmiješene djevojke oko mene. mrzim se.
osjećam se samo. želim svog dečka kraj sebe. u kurcu sam. plačem. mrzim se još više. nitko nema pojma koliko je to mržnje u meni.mislim da ni ja više nisam svjesna toga. sjebana sam. luda. glupa. očito je da trebam psihijatra. počela sam sve više razmišljat koliko što kalorija ima. jedem ko puž,mrljedam po tanjuru najmerno. kad vidim nešto masno bacam. jela da smanjim volumen mrzim se. samo želim da se zavolim ali mislim da za to neam šanse. ne volim se i to od ranog djetinjstva već. oduvijek stavljam druge na prvomjesto.ne brinem za sebe. sama sebi sam najmanje važna. samo želim nekog da me voli ovakvu kakva sam i da me nauči da se zavolim. neka me štiti od svih. pogotovo od same sebe.
toliki ožiljci na mom tijelu.novi se stvaraju unutar mene,na duši,srcu,na cijelom organizmu.

ko da sam ja ovo pisala... :(

ras-na
04.07.2008., 13:29
takodjer :(

sisinjo
04.07.2008., 13:46
joj moja cura isto često ima krize, svako malo je u bedu zbog kilice viška.dok je sa mnom onda je dobro, međutim kad je kod kuće sama zna si svašta umišljati, pada u bedove po par dana,tada ne jede ništa.i inače malo jede, ne večera nikad.također javlja joj se često osjećaj manje vrijednosti,misli da je glupa i ne znam šta sve ne.ne znam kako da joj pomognem da prestane izmišljat i opusti se.

lignja
04.07.2008., 14:55
I ja sam prosla kroz sve to. Kada citam ovo gore napisano pronalazim se u svemu tome. Mucila sam se tako 10 godina ali niko nikada nije mario. Bila sam sama u tome, krila od drugih iako sam se stalno nadala da ce se pojaviti neko i izbaviti me iz tog pakla. Jos uvek mi nikako ne ulazi u glavu kako su me roditelji pustili da tako propadam, gledali me i govorili mi da izgledam kao kostur ali nista konkretno nisu ucinili. Anoreksija, bulimija, depresija, samopovredjivanje, pokusaji samoubistva ...

Tek kada sam dotakla samo dno sama sam odustala od borbe i znala sam ili cu otici psihijatru ili cu zavrsiti zivot. Vec sam previse zaglibila tako da sam zvala mamu i rekla joj. Gle cuda, ona je kao iznenadjena, znala je da nesto nije u redu sa mnom ali nije mislila da je toliko ozbiljno. Uzas, to bas zaboli. Uglavnom, odvela me je psihologu pa psihijatru ... Pila sam lekove, jednom nedeljno isla kod psihoterapeuta i nadam se da sam se izlecila.

Za tih 10 godina sam napravila mnoge gluposti i pogresne izbore bas zbog svega toga,a o unistavanju organizma da i ne pricam. Nemojte cekati da dotaknete dno.
Nije lako, potrebno je MNOGO borbe, i tada ima padova ali vazno je da volja prevlada.

Krivo mi je sto sam toliko dugo cekala. Pomisljala sam da se obratim nekome ali sam se uvek nadala da ce sve to proci samo od sebe.

Nemojte se vise muciti, mozete da zivite bez toga, zasluzile ste bolji i mirniji zivot.

ras-na
04.07.2008., 17:10
hvala lignjice sto si podijelila sa nama svoje iskustvo i sto si nam dala nadu da se moze.
puno pusa :kiss:

HipPiE...
04.07.2008., 17:37
aj draga moje.. sta je ovo sve pucalo neko ludo vrijeme...
Lambic, vjeruj mi, da si kost i koza i tako bi se isticala, i to opet negativno... niko vise ni to ne voli (da li je ipak i volio osim "nas" samih...)...
mi ovdje te razumjemo, mi te na neki nacin i volimo jer sve smo mi iste...
isto vazi za sve kraljice ovdje...
meni je vise dokur... d budem budala... vazda bila pa svi i navikli na to... i dodijalo mi je cekati nekog ko ce me prihvatiti ovako ponekad cudnu a ko ce u isto vrijeme i meni odgovarati.. koja sam ja budala.. koliko sam samo nivna...
“Hope in reality is the worst of all evils, because it prolongs the torments of man” - Friedrich Nietzsche
(a ja se jos uvijek nadam...)

p.s. da li neko ima knjigu "polupani loncici" u elekt. formi da mi posalje?

Lamb Of God
04.07.2008., 19:29
ne znam baš da je možeš tako naći, jedino u knjižarama ili knjižnicama...

Stolen heaven
04.07.2008., 20:04
U groznom sam stanju, ponovo sam smršavila, do sada najviše, naravno da još uvijek nisam zadovoljna, ili povratim (mrzim ovu riječ) sve što pojedem ili ne jedem ništa. U zadnje vrijeme niti sa starcima nisam najbolje, stara mi je danas zaprijetila, da ako nađe još jednom bilo šta da će me slati na psihijatriju, znam da joj je ovo teško, ali te prijetnje i meni otežavaju, jednom mi je prilikom rekla da može shvatiti kako se ne može odmah prestati, a gdje je to sad? sa starim već duže nisam u najboljim odnosima, jednostavno smo preslični i čim dođe do neke rasprave odmah nastane dreka, dakle još mi više to otežava... Niti starci međusobno, danas je stara rekla da kao obitelj ne možemo funkcijonirati, a rastavu ne bi mogla podnijeti.... Naravno da za sve sebe okrivljujem i miu i anu, ono, možda da nisam otišla tako daleko, možda bi sve još bilo uredu, 100% su previše razočarani u mene... Ne znam šta ću, pišem ovo i cmizdrim, a onaj mali glasić u glavi govori: Izbaci ono što si danas pojela, izbaci... Osjećam da ću još jednom pasti.... :cry::cry:
Lamb - nažalost, ja sam još jedna koja će morati dati potpis na onaj tvoj tekst, kao da sam ga ja pisala
Mala crna - drži se, nađi snage i prebrodi krizu, vidjela sam tvoje slike na forumu (ovo mi je drugi account, previše poznatih ljudi ovo čita pa...), prekrasna si i znaš to, drži mi se :kiss:

Pusa svima :kiss:

Orleanska
05.07.2008., 13:37
Bok curke nove...ne pišem često,ali tu sam svaki dan...necu vam poželjeti dobrodošlicu jer ovo ne želim nikome! Loše sam,u kurcu sam i na rubu sam živčanog sloma. Maloprije sam 4 antidepresiva popila odjednom...Ne znam zašto mene svako sranje mora snaći...ja nisam loša osoba...zašto?!?!?!?!

Annami
05.07.2008., 14:37
I ja ne pišem često, ali čitam često...
Kako sam se bila ono zbog prejedanja i ostalih s...a ukrmila, počela sam s vodom, ali mi je nešto, nakon 10 godina kliknulo u glavu, da barem probam malo jesti...Moj strah od debljine je prevelik, i grižnja savjesti nakon jedne jabuke..Zato je ovo za mene uspjeh, što , iako ne jedem dovoljno, bar pojedem ručak, voće, jogurte...I makla sam sve što mi je smetalo, imam 52 napokon opet, prvi put bez pretjeranog gladovanja...Dobro, prošli tjedan se opet zaletilo jedno prejedanje i riganje, ali s obzirom što sam prije radila ovo nije ništa.
Jučer mi je došlo da se prejedem i rigam, i taman kad sam si kupila namirnice i pojela 2 keksa, javi mi se predivan dečko za kojim sam luda da li bi da se nađemo...I prvi put da me nešto spriječilo da se upropastim...I prvi put da sam izašla a nisam izmišljala razlog zašto neću, zbog ovog svega...I bilo je, hm...predobro:)
Pusa curke, držite mi se, ima katastrofa razdoblja, ali ipak vrijedi živjeti za one dane koji su malo manje lošiji i za lijepe trenutke, pogotovo ako ponekad pobijedimo same sebe

traxy
07.07.2008., 08:33
...nadam se najboljem, opet se nadam, nisam dugo, jednostavno sam se prepustila, nisam imala snage boriti se...sad sam stala pred "zid" i morala odlučiti sad ili nikad, nadam se da neću posustati jer će se taj "zid" srušiti na mene...
...jedem normalno, čak se u nekom trenutku znam uhvatiti da "gutam" hranu, onda zastanem, pa polako ispočetka, jučer sam se prejela, zapravo ne prejela nego normalno ručala, naravno želudac mi se odma napuhne jer ne podnosim hranu...u meni kao da je počelo kuhati, znoj, vručina, strah, suze, stezanje,užas, otišla sam do kupaone s čvrstom namjerom da se "istovarim" nekim čudom nisam, nisam ni dan prije, ni onaj ispred...ali ona borba sa samim sobom je nešto strašno, izjedanje iznutra, bol u duši, sama težina svega toga...držim se za sada, klimavo, al se držim...
...ono najgore, koje me ubija u pojam, udebljala sam se, ali neku cijenu moram platiti, briga me, trenutno (čak se i smijem sad na to):rofl: možda ću popodne plakati, jer u to vrijeme se napuhnem ko balon, ali neznam, život se sastoji od trenutaka, pa zato treba i onaj najkreći cjeniti:top:

ljubim vas i grlim čvrsto:trio:
vaša traxy

ras-na
07.07.2008., 09:36
...nadam se najboljem, opet se nadam, nisam dugo, jednostavno sam se prepustila, nisam imala snage boriti se...sad sam stala pred "zid" i morala odlučiti sad ili nikad, nadam se da neću posustati jer će se taj "zid" srušiti na mene...
...jedem normalno, čak se u nekom trenutku znam uhvatiti da "gutam" hranu, onda zastanem, pa polako ispočetka, jučer sam se prejela, zapravo ne prejela nego normalno ručala, naravno želudac mi se odma napuhne jer ne podnosim hranu...u meni kao da je počelo kuhati, znoj, vručina, strah, suze, stezanje,užas, otišla sam do kupaone s čvrstom namjerom da se "istovarim" nekim čudom nisam, nisam ni dan prije, ni onaj ispred...ali ona borba sa samim sobom je nešto strašno, izjedanje iznutra, bol u duši, sama težina svega toga...držim se za sada, klimavo, al se držim...
...ono najgore, koje me ubija u pojam, udebljala sam se, ali neku cijenu moram platiti, briga me, trenutno (čak se i smijem sad na to):rofl: možda ću popodne plakati, jer u to vrijeme se napuhnem ko balon, ali neznam, život se sastoji od trenutaka, pa zato treba i onaj najkreći cjeniti:top:

ljubim vas i grlim čvrsto:trio:
vaša traxy

ma to stara!!!svaka cast,drzim fige!!
i naravno jedan smajlic za raspolozenje-zna se koji naaaajbolji:)
:cice:

HipPiE...
08.07.2008., 17:24
tooo ras-naaaa.. :cice: su najzesce:D

ee moje zene... kad bi se redale koja je najgora jedna drugoj bi po glavama gazile...

Hum... zbog tebe sam se neki dan pravo rasplakala... ti si mi ono bila totalno pozitivna ovdje (stvarno cijenim i druge djevojke)... i tvoja prica kroz sto si prosla i eto na sto si dosla bila je ono za uzor svima nama.... i sta sada cinis... vracas se... bit cu bezobrazna i reci ti da ne smijes to da radis.. al ne smijes... ni radi nas, a najprije i njbitnije radi sebe.. jel hoces da se vratis tamo odakle si se napokon vratila? na smrljivu proslost... e pa ne... daj udari sakom, uzmi tu kasiku i pojedi za svaku od nas po jednu, a onda za ebe i citav tanjir... ajdi daj molim te...

traxy
09.07.2008., 10:51
hahaha ne mogu vam opisati kako se dobro osjećam, nakon pet čistih dana, jedem normalno, tri obraka i puno voća, jučer sam čak i kikiriki grickala, bez ikakve pomisli da se toga riješim, sjelo mi je ovaj put, ali onako kako treba, sretna sam, toliko jako da sam odmah došla vamo da vam kažem, ne sjećam se kad sam se zadnji put ovako osjećala, mogla bi vrištati:rofl:

...komentirala sam dragom kako sam se udebljala, kaže on, ko iz topa, a daj, umislila si, izgledaš bolje nego ikad, hahaha, nisam znala što bi sa rukamu mu napravila, pa sam ga stegla i s nogama, izljubila ga, pa što bi ja bez njega:top:

držite mi se i evo vam jedan navijački:cice:

pozdrav koke moje, ljubim vas:cerek:

Lamb Of God
09.07.2008., 12:11
jučer smo se frendica i ja prejedale kao da nikad nismo u životu jele, hehe. a kao obje smo na dijeti, je da. opet sam na 53.7kg, jeeej :cerek: idem jest sad nešto, neke žitarice (čokoladne naravno :D) u k***u sam, jbg. e a sad maloprije mi je frendica fkt ubila sve. kao nešt pričamo, zaj se i ona ispali iz topa pa naravno kad sam ja ljepša od tebe. onako, ha dobro lijepo što smo tako malo puno umišljeni. meni stalno cvekeće oko moje prehrane a ko štap je. mrzim to. mrzim kad mi neka štriga govori da kaj glumim a ona stalno glumata oko svoje prehrane kilaže i izgleda. uf...
ajd pusa curke čitamo se :)

ras-na
09.07.2008., 18:48
ma lambic totalno te kuzim,meni sad moja stara dosla u sobu i kao joj joj kak cu ja smrsavit.kazem ja njoj znas kaj ja neznam kak sebi da pomognem kamoli tebi. i pogleda ona mene pipne me za trbuh i kaze o da popunila si se!!!!
ajme pa to mi mama koja zna moj problem i kaj sad? naravno kzoz lavu,moram na dijetu opet po 10000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000000000000000000000000000000000 put u svom zivotu i javi se jos dodatno onaj glasic da debela si i onda jos i mia,ajd odi popi laksativ jer tak i onak je sad kasno za riganje. a ja taman na svoju ruku prestala pit tablete jer kao dobro mi je,a neda mi se kljukat bezveze,mogu ja sama. i imala sam tak dobar feeling o sebi,kao dobro zgledam,taman sam se pocela prihvacat.i sad ovo.pa......joooooooj. eto htjela sam obuc kratke hlacice i slatku majcicu,a sad cu navuc nes da mi se ne vidi ni jedan dio tila.katasrofa!

Lamb Of God
10.07.2008., 12:18
jučer sam igrala badminton s dragim i kao nije mi se dalo trčat za lopticom a on ajde potrči malo da izgubiš koju kilicu. ja stala, pogledala ga i velimti hoćeš reć da ja moram na dijetu? a on, ne, ja ti samo ad govorimono kaj ti stalno govoriš, da si debela, a dobro znaš da ti ja oduvijek govorim da si taman i da ne trebaš ništa skidat. prvo sam mislila da fkt veli da moram skinut, a tek sam onda skužila da sam ja ta koja to talno govori a pod milim bogom ništa ne poduzima po tom pitanju...

sadatnight
10.07.2008., 21:13
Bok cure (i decki, ako kojeg ima). Pisem prvi put, a citala sam zadnjih par dana ove stranice. Bulimicarka sam od svoje trinaeste godine (doktorica kaze "stanje traje od desete godine" , nije me bas nesto slusala zena). Navrsila sam 18 pred nekoliko dana. Dijagnosticirana mi je mia prije par mjeseci, poslali su me na neke preglede i razgovor u vinogradsku, al sam se taj tjedan udebljala kilu i nisam isla. Ta kila mi je bila dovoljan povod da ne izlazim iz kuce dok je se ne rijesim (nazalost to zbog obaveza nije bilo moguce). Starci nista ne znaju i nije ih briga. Nadam se da cu ovdje tu i tamo nac nekoga ko ce poslusat moje jadikovke i cije cu ja poslusat i mozda ga uspjet utjesit bar malo.
Pozdrav, ljudi, cuvajte se..bb

ras-na
11.07.2008., 07:34
Bok cure (i decki, ako kojeg ima). Pisem prvi put, a citala sam zadnjih par dana ove stranice. Bulimicarka sam od svoje trinaeste godine (doktorica kaze "stanje traje od desete godine" , nije me bas nesto slusala zena). Navrsila sam 18 pred nekoliko dana. Dijagnosticirana mi je mia prije par mjeseci, poslali su me na neke preglede i razgovor u vinogradsku, al sam se taj tjedan udebljala kilu i nisam isla. Ta kila mi je bila dovoljan povod da ne izlazim iz kuce dok je se ne rijesim (nazalost to zbog obaveza nije bilo moguce). Starci nista ne znaju i nije ih briga. Nadam se da cu ovdje tu i tamo nac nekoga ko ce poslusat moje jadikovke i cije cu ja poslusat i mozda ga uspjet utjesit bar malo.
Pozdrav, ljudi, cuvajte se..bb

ej lipa,steta sto ti moram pozelit dobrodoslicu,radje bi da nisi tu,da si zdrava. no tak je kak je,vidim da se sama trudis sto je fenomenalno,jer vjeruj mi,vec si napravila veliki korak prema ozdravljenju koje mnoge cure ovdi nisu (ne se ljutit na mene curke,al istina je zar ne?)
neznam kakva ti situacija doma,pa necu komentirat roditelje,makar mislim da su i oni od pomoci,al kako kod koga.
ah ta kila,ma to te sve kuzimo,eto vidis moj post od prije 2 dana,budes otisla drugi put,ko kaj sam ja jucer obukla kratke hlacice:lol:
sam se naruci opet i to ti to.
pisi nam svoje jadikovke,ovdi su curke super i sve pomognu.

traxy
11.07.2008., 09:41
ej lipa,steta sto ti moram pozelit dobrodoslicu,radje bi da nisi tu,da si zdrava. no tak je kak je,vidim da se sama trudis sto je fenomenalno,jer vjeruj mi,vec si napravila veliki korak prema ozdravljenju koje mnoge cure ovdi nisu (ne se ljutit na mene curke,al istina je zar ne?)
neznam kakva ti situacija doma,pa necu komentirat roditelje,makar mislim da su i oni od pomoci,al kako kod koga.
ah ta kila,ma to te sve kuzimo,eto vidis moj post od prije 2 dana,budes otisla drugi put,ko kaj sam ja jucer obukla kratke hlacice:lol:
sam se naruci opet i to ti to.
pisi nam svoje jadikovke,ovdi su curke super i sve pomognu.

stara ne pizdi, obuci te hlačkice(ja sam si nakupovala halljinica i suknjica i sad se šepurim) ,pa ljeto je a i što je žena bez celulita, dalo bi se nešto izrežirat, tipa muškarca bez brkova:rofl:
...ja sam super, već tjedan dana moram priznat da se osjećam uzvišeno, iznad svih sranja, koliko je lijepo živjeti normalno, disati punim plućima, bistrije razmišljati, strpljivo razgovarati, da se ne napizdim na svaku riječ koja mi ne paše, da nisam nervozna ... kako to utjeće na psihu, tek sad to vidim...

kak ste vi cure moje?

djevojka_iz_sjene
11.07.2008., 12:32
pozdrav curke mojeeee =))

evo vam ja pisem nakon nekih mjesec dana...voljela bih rec da sam cista cijeli mjesec al jbg...ko narkic pricam :D ugl., ja sam sad stvarno super....al prosli tjedan je bio katastrofa....bas grozno....PMS!! i onda sam rigala opet :( al cim sam procurila, opet sve super :D bas sam strasno zderala i fuj sve...odurno se osjecala, a znate sve kak je to ;) ugl, ovak psihicki, a i fizicki, mislim da sam nadrasla to....weeee

vidjeh da je ras-na pitala u jednom postu jesam bila kod doktora....nisam....sama se izvlacim, i moram se pohvalit da mi ide :)
bas onak ne znam koji mi je vrag bio da sam uopce zapocinjala s tim....ne znam...al neka, mije ni bitno...eto vec bar mjesec i po sam super kad se sve uzme u obzir....nit razmisljam o tom nit nista.... :)

sto se tice starog ras-na, vise uopce ne pricamo o tome od onog kad sam prvi put stvarno prestala....on misli da je sve ok (dobro, sad stvarno je) al ono kad sam mal kixala mu nisam spominjala...vidim da mogu i sama...

eto...spremam se polako reci i naj legici....vidjet cemo =)

de mi recite, o kakvim tableticama pricate? i ja bi to :D i jel trebam na neke pretrage zbog organa i kostiju i to...mislim ipak 2 godine....?

nista curke, grli vas shadow kizaaa

Stolen heaven
11.07.2008., 12:39
Evo da se i ja javim, bolje sam :)
Prošla je ona kriza, kako u obitelji, tako i kod mene same, polako se vraćam na pravi put, opet uspijevam po jedan dan, pa pad, uskoro se nadam i 2, 3 dana, pa i više. Danas sam bila kod psih., na kontroli, bila je neka druga, tj. ova koja i inače radi tamo, godišnji i to su bili :D, mogu reći da me žena stvarno iznenadila i to pozitivno, jednostavno mi širi neku dobru energiju, kako sam sad bolje, rekla je da joj se javim tek prije početka škole, a ako bude "kriza" i ranije. Mama je išla sa mnom i mogu reći da su mi roditelj, zapravo, velika podrška. Kao što sam rekla bolje sam, bolje i volje i imam puno više energije, počela sam više izlaziti, po cijeli dan me nema doma :D, na rolama sam i to mi je super, ono mogu pojesti u normalnim količinama bez grižnje savijesti :D. Eto, tako je kod mene, drago mi je da ste i vi bolje i da vam super ide. Sadatnight poželjet ću ti dobrodošlicu, iako, kako je Ras-na već rekla, radije bi da nisi tu i da si zdrava, ali drago mi je da si odlučila potražiti pomoć :kiss:

p.s. Što se onih kratkih hlačica tiče, ja sam ih obukla prvi put ovaj tjedan nakon nekoliko godina :mirko: koji feeling :rofl::rofl:

Eto, ode :kiss:
Drž' te mi se.

edit: shadow, ajme PMS, znam kako je to, tada su i meni ono kriza dani pomnoženi s 10 : D, ali eto prošlo je i to. Što se tiče tableta, mislim da sam napisala koje pijem : misli:, to sam dobila na recept od psih. za podizanje raspoloženja, 2* dnevno ih moram piti, iako mi ih danas nije ponovo prepisala, budući da sam bolje. Drž' mi se :grli:

sadatnight
11.07.2008., 20:08
Bok, ljepotice, hvala vam na dobrodoslici (zbog pridruzivanja forumu, ne mie, ofc) i ohrabrenju da idem dr.-u, ras-na. Bravo:top: za kratke hlace, nisam ih ni ja dugo nosila, valjda ovo ljeto budem.

Nasla je mama danas ostatke moje jucerasnje gozbe (prazna kutija keksa, zmazan tanjur i 5 ili 6 kora banana u ladici). Pitala me prije nekoliko mjeseci povracam li jos, a ja velim ne i ona mi vjeruje. Jos uvijek vjeruje kad kazem ne, a ne mogu priznat jer vidim da ne zeli znat pa nek bude blazena u neznanju skupa s tatom. Neki dan je kupila kilu krasevih napolitanki i rekla nek pola ostavim sestri. Al sam ja svejedno trpala 800 grama. Znam da seki ne treba pola kile.
Stalno se prisjecam takvih i slicnih situacija koje mi se stalno dogadjaju.
Osjecam se ko siroce. Ja i mojih 54,5 kg na 170 cm. Udebljala se 3 kg u zadnja 4 tjedna. Velika bedra, ogromne rucetine, cudnovata gradja, izgledam deblje no sto vaga kaze.
Napolitanke umjesto svega ostalog. Zahvaljujem. I ne zasluzujem vise.
Oprostite na besmislicama. Doslo mi je da pisem.

Ali bit ce i vedrijih dana. Npr. sutra kad budem praznog zeluca.

Pozdrav, drage, drzte se.

HipPiE...
12.07.2008., 13:42
kako sam se samo isplakala... haman i sto je pms... ono grcevito jecanje.. sreca pa sam sama kuci i sebi to mogu "dozvoliti"... kasnjie mi bude lakse...
razlog.. ima ih vise.. jedan cu poikusati u najkracem da napisem.. jednostavno imam potrebu nekom to ispricati.. a opet nemam ni kome sem vama ovdje...
juce sam dala uslov za 4-tu... (ne ureklo se kuc kuc kuc...) i ono totalno se sturila... i pored svojim roditeljima, jos uvijek onako pod dozom veselja, nisam imala kome vise javit :( to mi fali... da se neko samnom raduje... za glupe i prave sitnice...
(inace bih skakala, plesala i pjevala uilicom i uzivala sama u tome, ali bio je dan zalosti pa nije bilo bas primjereno)
navece sam izasla s prijaetljicama (s kojim sam imala toliko sr..ja u zivotu) i ono kao da "popijemo koju za uslov..." i kad sam rekla.. pocela je prica "eto streberu, a sve kao neces polozit..." i ono ok, shvatam ja to, zeza ovo ono, al daj brate jel ko moze recii "jeeeee... to drugarice.. ajmo Ž".. jok.. u ku... bas sam razocarana..

traxy, zeno svaka cast... :top:

SadAtNight... slicnih smo "karakteristika"... mislim na kg i cm.. samo sam ja mal teza.... kod mene nema dupeta pa je sve to u donjem stomaku.. al jbg... nije to vise to sto me muci... zato, van te prste iz usta... i vadi te kekse iz ladice.. mrzim te napolitanke.. i ja ih svaki put poderem (citavu onu veliku kesu...)... nemoj to da kupujes... bjezi od toiga, sama sotona je to:D

sadatnight
12.07.2008., 15:23
BRAVO:top: HipPiE:top:! :)
...i da, slazem se, ta hrpa secera cisto je zlo. Iduci ce put iz ducana ravno u smece. Nadam se.

Stolen heaven
12.07.2008., 15:28
Evo da se opet javim (valjda nisam dosadna :D). Mislim da sam definitivno bolje, danas se još uvijek držim i molim Boga da izdržim, jela sam normalno, ali naravno, grižnja savijesti je tu :mad:, onih par dana kada nisam :rigo:, jela sam manje nego što bi trebalo, ali evo, danas, normalni doručak (piroška), puno vode u među vremenu, 2 komada lubenice (računam si voće) i sada 4 ona mala tost topla sendviča, nadam se da tu stajem, jer, eno, upravo sam i ja skužila napolitanke :mad:, tako da, suosjećam s vama i situacijama s napolitankama:D. Hippie je dala savršeni opis :D:s:rofl:
Sadatnight, što se tiče onoga kako gledaš na sebe tj. kako se vidiš, mislim da te većina nas ovdje potpuno razumije, ja imam trenutno 49 kg, na cca 162 cm i sebe vidim kao ogromnu kuglu :(
Hippie - Maa, Bravo curo, evo ja ti kažem, ne zato što moram, već mi je stavarno drago, drž' se

Drž' te mi se i dalje, pusa :kiss:

x_Mala-Crna_x
12.07.2008., 18:48
ja opet krecem sa dijetama,stalno govorim sutra cu...dns sam jogurt i milky way minute,poslje je stara dosla sa tostom i mcd i to sam i bueno nadam se vise nista :(

HipPiE...
13.07.2008., 03:09
hvala vam drage moje:cerek::cerek: malo ovog mi je trebalo:D

meni su te dijete vazda bile ono privlacne.. nekako uvedes kontrolu jelu i svemu tome... al na drugu stranu, tesko je da se sad svi moraju prilagodjavat toj tvojoj dijeti, jer eto ti danas moras jesti ribu s kuhanim krompirom i prelivenim paradajz sosom...
al ko moze i ima priliku, ja sam za...

x_Mala-Crna_x
13.07.2008., 05:00
ubile su me one ralje dns tj jucer,predosadno bilo pa uzela cips
danas ponovo,al bez icega pa cemo vidit sta ce bit :tuzni::tuzni::tuzni:

Stolen heaven
13.07.2008., 10:41
Evo, s ponosom javljam, izdržala i jučer :mirko:... 2 dana, za sad...
Moram vidjeti kako će danas biti, jer mi je nedjelja vječito kritičan dan :tuzni:
Inače, jućer sam se probudila s 48, 7 kg, a danas 50 :eek: A nisam se niti prejedala, niti jela slatkog... A sad, jel to zato što sam onako naglo došla do tih 48, 7 pa da mi se "stabilizira" :misli:
Hippie - dijete jesu privlačne i istina da si uvedeš kontrolu u prehranu, samo ako imaš i vlastitu kontrolu, pa kad smršaviš ne ideš još više dolje i dolje, već se trudiš održati tu kilažu, ja u zadnje vrijeme razmišljam o vegetarijanskoj prehrani (znam da nije dijeta, imala sam potrebu reći u nadi za nekim savjetom :D), a sad koliko mi je to pametno :misli:
Mala crna - mala crna, samo ti uzmi taj čips, bez grižnje savjesti, pa možeš i sebe jednom nagraditi za toliko izdržano, samo se nemoj vratiti na staro :mig:

Pusa svima :kiss:

Lamb Of God
13.07.2008., 12:29
odlučila sam da konačno idem na dijetu...
prekjučer sam bila u malo shoppingu. nađem jednu majicu, super. nađem dvoje kratkih hlača, gledam, razmišljam i velim si ma daj to je ipak malo preveliko za tebe. na kraju završila sam u kabini s njima. probam jedne. jbt, usko za noge da ne može bit gore. a i na kraju nisu bile nešt lijepe. a ok, ajmo druge. navučem ih, predivne hlače, samo kaj na meni izgledaju koma da se rasplačeš. da imam tanje noge bile bi mi ko salivene. pošaljem dečku sliku i on kaže da mi super stoje. pitam starog poštoje već bio u dućanu sa mnom i znate koji sam odgovor dobila? pa ne znam, izgledaš dosta, kak da to velim, bucmasto u njima. daj si rađe uzmi broj veće da ti nisu tako jako stisnute uz noge, da nisu tako uske. došlo mi je da se rasplačem ko kišna godina. kupila sam ih na kraju iako se sama sebi gadim u njima. dragi veli da mi super stoje i čak si je sliku mog dupeta u tim hlačama stavio za pozadinu na mobu. nosila sam jučer i prekjučer te hlače doma i pitam ja starog opet kak mi stoje i gle odgovor: bolje bi ti bilo da si si uzela broj veće, ove su ti preuske. a ja onak sva u pms-u razjebana e.. došlo mi je da mu velim nek pogleda sebe sa svojih 100kg pa kad skine 10kg kolko bi trebao nek mi se onda tek javi. jer ionako već godinama kritizira moju sestru zbog debljine. najbolje mi je kad nas huška da jedemo, kasnije nam govori kak smo se zdebljale. ma daj molim te.. i još jedna stvar nevezana uz ovu temu, ali vezana uz mene samu. dragi mi je išao na popravni iz hrvatskog. i kad sam rekla starom da on ide na popravni, reko mi je pa zašto ga to nisi naučila?! a ja sam ga samo blijedo pogledala i okrenula se na drugu stranu... doručkovala sam sad u 13h 2šnite kruha s paštetom, 3dcl mlijeka, 1 banana. najradije bih da je to sve za danas, al neću moć jer za ručak imam roštilj, a ručaku ovoj obitelji se ne smije propustit jer bi odmah izbio rat jer ručamo skupa samo vikendom i blagdanima. debela sam. mrzim se. razmišljam o sladoledu koji sam jučer napravila. idem... stara zove...

x_Mala-Crna_x
13.07.2008., 14:10
danas bueno i 2 sladoleda,:(
sad bjezim van sam da nebudem blizu hrane

sadatnight
13.07.2008., 18:34
Ah, mrzim nedjelje. Rigala ne znam ni sama kolko puta. I na kraju opet jela i ostavila milijune kcal u zelucu. Postajem najveci planet suncevog sustava ako ne i sire.Tako tuzna i nemam pojma zasto. Valjda jer nemam razloga bit vesela pa sta cu onda drugo. Ne mogu prestat rigat. Gore je nego ikad. Cim jedno istovarivanje zavrsi, odmah sam prisiljena na drugo. A sad sam preiscrpljena za jos. Pa sam pustila milijunima kcal da postanu stotine kilograma sala na mojim nozurinama. Bojim se- isto ne znam zasto ni cega.
Bit ce ti najbolje da zacepis gubicu na par tjedana.
Netko se ovdje cak i smije.
Tocno ti je to i trebalo.
Muci se, draga. Pa da! Bas si draga. Najdraza. Ne vjerujes mi? Pa zar ne znas kako ja volim te silne masne nakupine? A pogotovo tvoje.
Da, tako mi i treba.
Slazem se.
Krepaj.

Eto, cure. Tako ja razgovaram sama sa sobom. Tako razgovaram sa vise ja u svojoj glavi. Istovremeno sam vise malih curica. Sve su male i jadne. Slazemo se u jednom: Zasluzujem patnju. Zato mi je neki morbidni gust kad me netko vrijedja ili mi cini nepravdu.

Stolen heaven, cestitam draga. Nastavi tako pa nam se opet pohvali!:kiss:
Lamb of God, suosjecam. I moj je tata takav. Samo sto sam ja jedina u obitelji kojoj to ne govori. Al kad mamu kritizira, kao da je i mene. Sto se nogu tice, slusaj dragog.

x_Mala-Crna_x
14.07.2008., 03:47
jucer kg zgubila vani fala bogu pa imam frendicu koja se nezna bas orjentirat pa sam cjeli crnomerec,tresnjevku,itd presla hodajuci :lol::s
i dodem doma pojedem 4-5 sladoleda i reko
sad ih vise nema sutra necu imat napade sladoled trenutaka,a cokoladice sam prestala i kupovat :top:
inace da...ne zelim opet ono staro ANU...zelim samo prestat jest slatko i zgubit 2-3 kg :mama:

traxy
14.07.2008., 06:55
[QUOTE=HipPiE...;14939123]
juce sam dala uslov za 4-tu... (ne ureklo se kuc kuc kuc...) i ono totalno se sturila... i pored svojim roditeljima, jos uvijek onako pod dozom veselja, nisam imala kome vise javit :( to mi fali... da se neko samnom raduje... za glupe i prave sitnice...

evo stara samo za tebe jeeeeeeeeeeeeeeeeee:tulum::lux::cheer::cice:
i naravno ono da malo zalijemo :zivili::Pivo:
to nije mala stvar, zaslužila si svaku čestitku, ne vjerujem da su kolegice mislile nešto loše, samo se možda nisu izrazile na pravi način (a i uzmi u obzir sebe, razdražljivu i osjetljivu)...al evo ja sam sretna zbog tebe, jer ti to zaslužuješ:top:

...sad ostalim curama...kao da čitam sebe, sve se osjećamo isto u toj krizi, mrzila sam se svakim zalogajem, svakim gutljajem, osim pive koje sam konzumirala u abnormalnim količinama, doslovno, moja je bulimija upravo to i poticala, alkohol i cigarete, a i to je poticalo nju...danas ne pušim, ne pijem, već neko vrijeme, ni ne povračam, čudno je ono što nemam krize, jednostavno je moja volja ovaj put prevagnula, drago mi ja zbog toga jer se osjećam super (zanemarit ću ove dvije kile što sam dobila jel one imaju pravu svrhu)
...što je najbolje od svega imam jedan mir, onaj unutarnji, onaj moj, koji bi svi trebali imati...s kojim možeš sebe sagledat onako kako treba, onako kako je i kako bi trebalo biti...voljeti ljude koji nas vole, ja ih imam, neko vrijeme sam to zanemarivala, ali ne dao mi bog da tako opet bude...imam prekrasnu obitelj, obitelj za koji se isplati živjeti, tako sam ja odlučila živjeti zbog njih, zbog sebe...

...reći ću vam da se ne mrzite, znam da to nije lako odbaciti jer sam se tako osjećala godinama, ali vjerujem u vas, a i vi koje ste krenule kod doktora, pa valjda to vodi k nećemu...zato se držite:mig:

volim vas i grlim

ras-na
14.07.2008., 07:42
Hippie
MA TOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!! U GO GIRL!!!!!!!!!! hebate led ni to mala stvar,svaka cast:Pivo::rock::five::trio::cice::cice::cice:
i kaj steberice? boli te... bar ces imat mirno ljeto,kupanac i zabava ,a ne ono 8 mj.pa jo trebala bi sad pocet strebat.pih.

No da cure moje,nema hum da vam kaze pa cu ja-ovdi nije dopusteno pisati kilazu,omjer visine i kilaze i sve te brojkice
to ne djeluje dobro ni na koga. razumijte da to sto vama izgleda debelo nekome izgleda mrsavo pa ce pokusati doc do te vase kilaze te tako ubijate volju curama za napredak. sve smo mi zgodne i taj omjer nije bitan,svakoj je drugacije rasporedjeno.
e lambic-ma joj,ajd reci starom "talk to the hand" i ak je decku tvoja guza sexy u tim hlacicama pa zar to nije najbitnije. mislim slusat starog,ma jok,kaj se mog tice ja bi u skafanderu setala i po ovoj vrucini heheh.
curke vidim da vam vecini ide sam tak nastavite. traxy ma svaka ti cast,ajd pa je tebi doslo iz trbuha do mozga:lol: tak sam happy radi tebe
love u all

Konfi
14.07.2008., 20:06
Drage moje pozdrav svima!!! :cerek:
Ovo je moj prvi post pod ovim nickom iz razloga što ću spominjati neke slučajeve u kojima bi se mogli prepoznati neki koji možda ne bi trebali, ne preko foruma...
Ne poznajem nikoga, tj. nisam svjesna poznajem li, tko ima anorexiu. Što se bulimije tiče znam osobu, koja djeluje prečvrsto (u psihičkom smislu) za bilo koju bolest, a pouzdano znam da voli svoju bulimiju, njeguje ju i potiče. U trudnoči je na taj način pazila da ne dobije previše kila... :eek:
Druga je bliska osoba moje bliske prijateljice, pa se srećemo često, i nije me previše iznenadila ta činjenica.
Ono što me jako iznenadilo (da ne kažem da sam čitajući vaše postove jučer više puta plakala) jest koliko žena ima takve poremečaje. Nisam čitala sve ali ono što sam pročitala ukazalo mi je na dosta zabluda -definitivno sve to nije počelo razmišljanjem o tome kako figura ne priliči nekim mjerama već nekim problemom od kojeg se bježi stvarajući ovaj. Iduća stvar koju sam vidjela da postoji i nepurgativna bulimija -što mi je otvorilo oči prema mnogim ženama koje poznajem. Nadalje jedna je forumašica spomenula BED. Na netu sam našla što je bed i onda naišla i na termin ''compulsive overeating''. Čitajući simptome našla sam sebe, u potpunosti, od A do Ž. Opet razmišljajući o okolini došla sam do jedne grozne činjenice, mislim da barem svaka druga žena ima poremečaj u prehrani bilo kojeg tipa.
Radi nekih drugih zdravstvenih problema znam da su hrvatski doktori divni ali samo kao iznimka, jer kao i što sve ostalo kod nas funkcionira funkcioniraju i oni, a to je stvar mentaliteta.
Sebe nekako sada stavljam u drugi plan, iako moram naći načina, jer me često uništavaju posljedice mojeg poremečaja, no bojim se kako je sada mladim djevojkama, novim generacijama, mojoj i vašoj djeci (jednog dana)...
Gdje, kako, zašto, kada, s kim...
Mislim da je ova potpora divna i nadam se da ćete si je osigurati i u stvarnom životu ali trebamo svi nekako riješti uzroke... :top:

helly
14.07.2008., 20:28
Konfie,u potpunom si pravu!! Stvarno je zalosno sto toliko osoba ima poremecaj u jedenju, i sto je jos gore, od toga boluju sve mladje generacije.. Vidjela sam par cura(tocnije 6) od 12,13 godine koje boluju od anoreksije. A jos skoro nista od zivota nisu prozivjele, i unistavaju si zivot s takvim sra**ma,da oprostite na izrazu! A koliko ih jos ima, ne samo mladih, je zastrasujuce!!!
Uh,dugo se nisam javljala, bila sam u strci u zadnje vrijeme: imala sam maturu(to nije bilo toliko stresno jer je bilo lagano,maturirala sam s 5), i onda prijamni za faks(upisala sam pmf-matematiku bez placanja :D),pa nisam bas mogla papat i izgubila sam 2 kile, ali sam 1 nadoknadila vec, jos 1 ostaje... To mi je najgore, ponovo se udebljat, a moram!!! I jos su mi skoro svi otisli na more pa se osjecam nekako usamljeno..:(
Traxy, tako treba, draga!!! Sam tak nastavi!!
I Hippie, cestitam ti!! Well done!
Cure,drzite mi se,mozete vi to! Kisses

sadatnight
14.07.2008., 20:39
Pardon zbog napisanih kila i toga, nisam znala ni mislila taj cas kak treba. Znam da meni te stvari ne smetaju, a nisam mislila na vas druge. Isprike.

Helly, Bravo! Cestitam!:top:

Doe, Jane
14.07.2008., 20:45
helly cestitam! obozavam matematiku! :top::s
Cure, da li u RH postoji support grupa? Jedan profesionalac i gomila koji su u istom problemu? Podrška svima!

ruby_7
15.07.2008., 05:58
Drage moje....

Evo da se i ja malo javim...A šta da napišem pitam se!?Tužna sam kad vidim koliko novih cura ima,ali mi je drago pa se sve manje,više borimo.Da,bulimija je velikoo zlo,u mom životu najveća kočnica i nekako uvijek nju stavljam prije svega,odnosno ma koliko se ja provodila i bila bezbrižna,nasmijana,u podsvijesti je ona tu i šapuće mi "Nisi si se još oslobodila..."Budem tako ljuta i razočarana,jer u biti sama sebi time kopam jamu.Dođe mi da vrisnem kad me uhvati kriza i nervoza ali s tim se MORAMO naučiti nositi.U biti NE MORAMO,nego je sve stvar naše volje i želje.Zato cure trgnite se i svakodnevno zasučite rukave,druge nam nema nego da kopamo,kopamo i iskopamo te destruktivne misli iz glave...
Glede budućih generacija i njihovog susreta s ovom bolesti,pa ne mislim da će sve biti tako crno.Nažalost ovo je tek zaživilo i izlazi na vidjelo u javnost.Medicina se razvija a i mi,ja se nadam,jednog dana kao oslobođene i čiste osobe vjerujem da ćemo znati uputiti svoju djecu i upozoriti ih.Sve se mjenja,dolaze nova vremena,naprednije ali i luđe generacije,ma tko zna s kakvim bolestima i problemima će se oni nositi.Važno je da mi djelujemo ondje gdje možemo,a to je na sebi i to je sada,danas...!!!!!

Puno vas sve ljubim...borite se i budite snažne,nas svijet tek čeka,zašto ga se bojati?Prigrlite svoje probleme i nedaće,njegujte dobre svoje strane ličnosti a ove negativne ćemo zakopati....

pusaa

ras-na
15.07.2008., 07:37
ruby a kaj si ti tak rano budna? streberaj il kaj? joj curke jos 4 dana i odo ja na more malo uzivat.
inace mi lose,al nema veze,proc ce.kiks mali nije nis kad znam da cu je ubiti,a i ubijam je lagano.
bolje ja nju neg ona mene.

traxy
15.07.2008., 10:49
ruby a kaj si ti tak rano budna? streberaj il kaj? joj curke jos 4 dana i odo ja na more malo uzivat.
inace mi lose,al nema veze,proc ce.kiks mali nije nis kad znam da cu je ubiti,a i ubijam je lagano.
bolje ja nju neg ona mene.

IDI I ODMORI SE:)
...sjećam se sebe prošle godine na moru, ni jedna misao mi nije bila na bulimiju niti na riganje, kao da je tamo drugi svijet, jednostavno imaš vremena samo za uživanje i ništa drugo...

pozdrav svima:cerek: