PDA

View Full Version : Beč

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Sin skinner
16.12.2008., 14:42
Može li se kupiti mapa Beča u hotelima - u Algoritmu su ostali bez :rolleyes:

to u svakom besplatno dobiješ :mig: imaš jedan kao pult gdje imaš hrpetinu prospekata, planova, vodiča, flyera s popustima na upad na neke izložbe ( tako je ljetos bilo za Tutanchamuna i Bodies), rasporede izložbi...

Don_Juan
16.12.2008., 15:13
Don Juan di ste spavali u Becu?

Hotel DELTA ...nočenje je između 90 i 140 eura ovisno o sezoni ...sezona im je Božić, Uskrs itd ......hotel je malo izvan grada, tj. nije u samom centru a opet do centra ti treba 10 minuta valjda ....Do metro stanice cca 4-5 minuta pješke, Stephanplatz ti je treću stanicu od hotela ako se ne varam ....Ma za 10-ak minuta laganog hoda si u centru ;)

Don_Juan
16.12.2008., 15:16
Hvala na odgovoru...
ma ja u petak putujem s dečkom, dosta iznenada je to ispalo - jučer sam saznala. A pošto je iznenada, a pošto je i Bozic par dana kasnije, a onda za Novu isto putujem... hm, recimo da mi je u interesu biti maksimalno ekonomična.

U privatnom smo smještaju, tak da nemamo obroke nikakve uključene jelte.. ok, nemam u planu nekakav šoping i tako to pa se nekak nadam da ću ta 2,5 dana prezivjeti sa 100 eura...?

ugl., imam stupidno pitanje. zadnji put sam u Beč išla 2004., i nekak mi se čini da sam zapamtila da se preko austrijske granice ne moze bas puno toga prenijeti... updejtate me pliz...ok, tad slovenija jedva da je bila schengen, nemam pojma jel to sad tak.
mislim da je pisalo tipa 25 cigareta kod sebe da se moze imati.. hrana da ne moze preko (ne mislim nositi špeceraj, ali jel bolje da putnu papicu sredimo u sloveniji?;) ) i da, ponijela bih neko dobro hrvatsko vino- hoću moći glupu butelju prefurati?

Vjerujem da je ovo sve skupa smiješno, kad naši putuju sa sarmama na skijanje, ali htjela bih samo provjeriti?

E u to se ne bi štel mešat :D :D ....Ali mislim da zaista ne bi bilo nikakvih problema ...btw...ma izdržat češ i sa 100 eura ;) ....I probaj kebab obavezno u Beču :top:

mcquinn
16.12.2008., 15:27
Boook!

Imam jednu molbu: neka mi netko tko je bio u Beču preporuči što vidjeti, koje bi eventualno muzeje izdvojio, koji dijelovi grada su must see itd.

Već sam bio u Beču, apsolvirao Hilfericu i sadržaje unutar Ringa...

Isto tako, preporuku za dobro zameziti tražim.

puffko
16.12.2008., 18:21
Bec zbilja nije samo 1. Bezirk...
i samo za setnju 6/7/8/9 su vrlo lijepi i prepuni zanimljivih mjesta.
Nesto savjeta off the beaten track

Gumpendorfestrasse (6.) je zadnjih godina 'in' ulica. Odite u kafe/knjizaru Phil ili u korejsko/japanski restoran Hanil.

U 7. osim Marijehilferstrasse je i manja ali puno zanimljivija (meni) Neubaugasse s malim zgodnim ducanima. Cafe Latte kafe/restoran, blizu ugla s Westbahnhofstr radi od ranog ujutra (7) do kasno uvecer, sluzi fine dorucke, ruckove, vecere, ima wireless internet, dolazi simpa ekipa. Ili cete si usput kupiti sendvic u nekoj od brojnih pekara usput.

Ako skrenete desno doci cete u isto interesantnu Siebensternstrasse, kojom se mozete prosetati do Museumsquartier i obici nekoliko novih muzeja, galerija, opet zanimljivih ducana, sjesti u ogromno dvoriste, nesto popiti. Kupiti neku neobicnu krpicu u Kombinatu.

Odande natrag u Burggasse pa prosetati ulicicama Spittelberga, pogotovo uvecer. Sjesti na kavu i nesto slatko u neki od restorancica tamo, ili pak u Das Moebel na pocetku Burggasse, koji je nesto izmedju ducana s namjestajem i kavane, sluzi fine kave, dorucke i kolace.

Ako ste bas gladni (i volite meso) produzite dublje u Burggasse do 2 Lize (http://www.2lieserln.at/start.htm) na becki ili srpski ili neki drugi snicl. Posebno je lijepo ljeti pod kestenom u vrtu.

Onda skrenite nekom ulicom u smjeru 8. Bezirka (Josefstadt), ponovno cete naici na mala zgodna mjesta (ne preporucujem etnografski muzej u Laudongasse, btw). Mozda cete stati na kavi u staroj kavani Eiles u
Josefstaedterstr.

Ili produzite Langegasse i Spitalgasse do Altes AKH gdje je nekad bila bolnica a danas je sveuciliste, prosecite se kroz svih devet dvorista, ako je lijepo vrijeme sjednite vani u pivnicu ili kafe sa studentima, posjetite patoloski muzej u Narrenturmu, anatomske vostane figure iz 18. stoljeca u medicinskom muzeju u Waehringerstr. br 25 ili pak s druge strane Waehringerstr. muzej Sigmunda Freuda u Burggasse. Pa se preko Ringa vratite u 1. Bezirk s druge strane, na Freyung (gdje cini mi se isto ima bozicni sajam).

Sin skinner
16.12.2008., 18:45
Hotel DELTA ...nočenje je između 90 i 140 eura ovisno o sezoni ...sezona im je Božić, Uskrs itd ......hotel je malo izvan grada, tj. nije u samom centru a opet do centra ti treba 10 minuta valjda ....Do metro stanice cca 4-5 minuta pješke, Stephanplatz ti je treću stanicu od hotela ako se ne varam ....Ma za 10-ak minuta laganog hoda si u centru ;)

ja bih isto tako preporučila hotel Ibis na Mariahilfer gurtelu, 2 minute pješice do Mariahilferstrasse i metro stanice. Ljetos je bilo 89 eura noćenje u dopelbett sobi (francuski krevet znači). doručak je 9,5 eura po sobi i na licu mjestu se dogovara. bila sam već dva puta u njemu i super je.

više na : http://www.hotelclub.net/hotel.reservations/Ibis_Mariahilfer_Hotel_Vienna.htm

mcquinn
16.12.2008., 22:28
To Puffko!!!

Moram si napraviti dva rasporeda: jedan za kišno i jedan za malo manje kišno vrijeme...pa ako imaš još kakav savjet pucaj.

Hvala lijepa na konkretnom odgovoru.

puffko
17.12.2008., 06:29
To Puffko!!!

Moram si napraviti dva rasporeda: jedan za kišno i jedan za malo manje kišno vrijeme...pa ako imaš još kakav savjet pucaj.

Hvala lijepa na konkretnom odgovoru.

Bec je zanimljiv grad i bez da umanjujem privlacnost 1. Bezirka, ima jako puno toga sto se moze raditi i vidjeti izvan. Ono prije i ovo je zbilja samo mali osobni izvadak.

Izlasci/kazaliste
Kazaliste je u Becu dobro, i preko interneta se mogu relativno povoljno kupiti karte npr za Volksoper za operete...Sismis je super tamo gledati. http://www.volksoper.at/Content.Node2/index.php

Izlasci/muzika (neklasicna)
Meni je drag Ost Klub na Schwarzenbergplatzu koji se specijalizirao (uglavnom) za muziku otprilike od Austrije pa istocno i juzno. Zna biti odlicnih koncerata.

Porgy i Bess klub--isto dobro. http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=11436

Jos muzeja
Museum fuer angewandte Kunst/Muzej za primijenjenu umjetnost na Ringu (Stadtpark/Stubentor) je odlican muzej (cesto vrlo zanimljive prolazne izlozbe). Uz odnosno u muzeju je i odlicno uredjen bar i (nejeftin) restoran. Ali cisto zbog interesantnog interijera je zgodno sjesti na pice. http://www.mak.at/

Jos restorana i barova
Urania na Donaukanalu, inace stari centar za trajno obrazovanje, ima fora restoran/kafe/bar s terasom iznad Donaukanala. http://www.wien-vienna.at/blickpunkte.php?ID=146

Jako fini restoran u blizini Mariahilfestr.
Gaumenspiel http://www.gaumenspiel.at/

Izvan samog grada, ako se ostaje malo dulje
popeti se na Kahlenberg ili Leopoldsberg
prosetati po ogromnom i prekrasnom uredjenom glavnom groblju (Zentralfriedhof, 1873). Vozi tramvaj do tamo.
Odvesti se Badenbahnom (staje ispred Opere) u becki 'Samobor', Baden. Posjetiti Rolletov muzej frenologije!

Maska
17.12.2008., 20:32
Za one koji vole obilno,dobro i jeftino jesti preporucujem restorane Centimeter

http://www.centimeter.at/

Gulas kao predjelo,zaista kvalitetan i obilan,pa onda ogromna snicla mmmmmmmmm:s

BrunoIV
17.12.2008., 21:47
Zna li itko za neki jeftini smještaj u beču (ili okolici) - ne bitno o čemu se radi (hostel, motel, privatni smještaj, kuča, stan..)- za dvije osobe.. ???

Datum od 30.12.2008. do 02.01.2009.!!!
Evo npr. Pension Madara 2 - ima slobodna trokrevetna soba s doručkom za tri dana 250 EURa u tom terminu!

http://tinyurl.com/46x6on

mrsavicaaa
18.12.2008., 07:56
Jesu počela kakva snizenja u Becu???

Maska
18.12.2008., 13:01
Snizenja pocinju 27.12.
Naravno,to je "tajna". :)

mrsavicaaa
18.12.2008., 13:31
smrc! A ja idem u nedjelju i do Badnjaka sam tamo!

cipelcug
19.12.2008., 01:06
idem u bec autom na badnjak pa do nedjelje sam tamo,
zanima me da li ce bozicni sajam bit jos otvoren,jer sam procitao da se on zatvara na badnjak.
da li shoping ducani rade nedjeljom (ako netko zna za onaj scs), ustvari kakva su im radna vremena u vrijeme blagdana,do kolko rade ducani.

Maska
19.12.2008., 06:34
Bozicni sajam ispred Gradske vijecnice (Rathaus) je 24.12. do 17 otvoren.
Trgovine za prodaju odjece nisu otvorene nedjeljom.

civic12
19.12.2008., 08:59
Za one koji vole obilno,dobro i jeftino jesti preporucujem restorane Centimeter

http://www.centimeter.at/

Gulas kao predjelo,zaista kvalitetan i obilan,pa onda ogromna snicla mmmmmmmmm:s

Centimetar je i moj favorit. Relativno jeftino i dobro, a porcije ogromne.
To mi je bilo otkrice u Beču :D

Crow Jane
19.12.2008., 09:55
smrc! A ja idem u nedjelju i do Badnjaka sam tamo!

I ja. :D:D

Zna netko jel radi Starbucks nedjeljom? :o:D

Maska
19.12.2008., 11:41
Radi.

Eve*
25.12.2008., 21:48
zanima me da li ce bozicni sajam bit jos otvoren,jer sam procitao da se on zatvara na badnjak.

Znaci sad se vise ne isplati ic radi adventskog ugodjaja u bec:(?Jel ima bar kakav novogodisnji sajam il je sve "obicno" ko tijekom godine?

ningyo
28.12.2008., 15:54
Za vrijeme presjedanja imat cu par sati izmedu vlakova pa voljela bi da odem do Mariahilfer Strasse . Jel mi moze neko reci kako doci do tamo sa stanice Wien Südbf (Süd)?

ivan06
28.12.2008., 16:01
Znaci sad se vise ne isplati ic radi adventskog ugodjaja u bec:(?Jel ima bar kakav novogodisnji sajam il je sve "obicno" ko tijekom godine?

Ja sam na sam Bozic bio u Schonbrunnu i ispred je sajam najnormalnije radio, tako da vjerojatno ne staje sve na Badnjak..

Gooran
29.12.2008., 13:16
Bio sam sad nedavno 4 dana u Becu i stvarno sam iznenađen - jako mi se sviđa grad, cistoca grada, cijene nisu pretjerane, sve je super.

Imali smo hotel u centru, 10ak minuta pjeske od centra za 165€ za 3 noci (2 osobe) sto i nije previse skupo s obzirom na lokaciju.

5ivy
29.12.2008., 19:16
I ja. :D:D

Zna netko jel radi Starbucks nedjeljom? :o:D

radi...u nedjelju je sve bilo zatvoreno osim Starbucksa kad sam ja bila :kava:

Dlapek
30.12.2008., 07:42

Po tko zna koji put - nije istina da je sve zatvoreno.

mediteranea
30.12.2008., 08:13

Kafići, slastičarnice, restorani, suvenirnice rade nedjeljom.

Dlapek
30.12.2008., 08:29
Kafići, slastičarnice, restorani, suvenirnice rade nedjeljom.
...i muzeji i galerije i poneki dućan s hranom.

tomas
30.12.2008., 09:24
nisi valjda za svaku vožnju kupovao kartu?? pa oni ti imaju karte za 24h, 48h, 72h, tjedne i mejsečne karte! ispadne ti duplo jeftinije, jer se s jednim "cvikanjem" furaš kolko i di hoćeš. i ta karta vrijedi i za tramvaj, sve što je pod wiener linien.

i da, nemojte nipošto ić u MOZART kafić (to je onaj preko puta Albertine gdje se snimao film Treći čovjek) - najgora kava ikad, cijene neću ni spominjat. konobari odvratni također (ak nemaš 3 kile zlata na sebi onda te gledaju s podsmijehom i slično). naručila sam dupli espresso (3,5 eura mislim) - kad mi ga je konobarica nosila malo joj se prosuo i ja nju vidim ide ona unutra, mislim si donjet će mi novi - moš mislit, promjenila mi je tanjurić, kave sam imala možda dva prsta. :rolleyes: reko nikad više, pa ni tad.

obavezno otići u kavanu / restoran Servus na Marihilferu - ima baš pravi austrijski štih, izvrsna kava, ugodna posluga, moja destinacija svaki put kad odem u Beč :)

Hej svima! Evo, danas navečer ja i sestra idemo u Beč na 7 dana. I mislile smo da smo sve isplanirale...kako, kamo, gdje, zašto:) i to većinoma čitajući sve vaše postove. Ali, eto danas smo čitale na nekoj stranici da postoji za javni prijevoz 8-dnevna karta koju kao mogu koristiti više osoba. ...pa jel zna neko nešto više o tome. Mislim, karta košta 27 Eura, ali ako ju možemo koristiti obje i to za 8 dana, to se super isplati jel ?! Hvala

Sin skinner
30.12.2008., 10:02
više ti se isplati uzet wohenkartu (svaka), 14 eura su, znači 80 centi platite više, a mirne ste.
kolko skužih prema njihovoj stranici, ako već tu kupite, onda morate potvrdit dva polja kada prvi puta ulazite u metro. no, caka je u tome da to nije za osobe koje se često vozaju, dok ona tjedna je - kud hoćeš i kolko hoćeš. :)

Collien
30.12.2008., 12:08

I po tko zna koji put, vecina ducana ne radi nedjeljom ako ljude zanima soping. Da, radi Starbucks, Sacher, muzeji i pokoji dezurni ducan sa hranom. Ak neko oce kupovat odjecu i obucu nebu se bas nasopingirao u nedjelju.

tomas
30.12.2008., 12:19
više ti se isplati uzet wohenkartu (svaka), 14 eura su, znači 80 centi platite više, a mirne ste.
kolko skužih prema njihovoj stranici, ako već tu kupite, onda morate potvrdit dva polja kada prvi puta ulazite u metro. no, caka je u tome da to nije za osobe koje se često vozaju, dok ona tjedna je - kud hoćeš i kolko hoćeš. :)

Super, hvala ti! Bumo onda tu uzele....ajde, još se spakiram i put pod noge...jedva čekam:)

Dlapek
30.12.2008., 13:14
Napisala si sve , a ne dućani s odjećom.A istina je da nije sve zatvoreno.

Collien
30.12.2008., 13:47

jesil ti mozda neki matematicar? :D

bubicaa
02.01.2009., 17:28
hvala ovom forumu i članovima na preporuci restorana centimeter :s
predobra hrana, ooogrooomne porcije, ma zakon :top:

mufnica
02.01.2009., 23:33
ljudi, kako je moguce da je cijena smjestaja direkt preko stranice hotela golden tulip skuplja za oko 100 eura nego preko octopustravel.com??? :ne zna:

Maska
06.01.2009., 22:14

:D

civic12
08.01.2009., 13:48

Svi se preplase porcija u centimetru :rofl:
Sljedeci put kad ide bilo tko od vas u Centimetar ne smije prije toga jesti barem dva dana :)

bubicaa
08.01.2009., 13:56
mi smo baš komentirali da bi htjeli centimeter kod nas...

i čak smo uspjeli naći restoran uz pomoć njihove karte - imaju označene ubahn linije i gdje su oni u odnosu na njih. znači nismo im znali adresu :rofl:

5ivy
08.01.2009., 17:35

pa ja nisam u centru vidla niš otvoreno....:rolleyes:

5ivy
08.01.2009., 17:35
ljudi, kako je moguce da je cijena smjestaja direkt preko stranice hotela golden tulip skuplja za oko 100 eura nego preko octopustravel.com??? :ne zna:

100E/noćenju ili?

mufnica
14.01.2009., 09:47
100E/noćenju ili?

evo ponovo gledam i cijena po nocenju se razlikuje u 30ak eura?

kako inace ide rezrvacija preko ovih booker stranica, jel ovo sigura, jel ti 100% garant ta cijena hotela i da je soba available?

mufnica
14.01.2009., 10:59
da li smjestaj u strogom centru Beca znaci, da nema potrebe da koristis javni prevoz, ili ga ipak moras koristiti za razgledanje znamenitosti i shoppinga? ako se ipak mora koristiti, koja je razlika za smjestaj van centra, zasto ne uzeti nesto dalje?
da li je glavni dio 1. bezirk? da li su najbolji dijelovi za smjestaj van centra, od 4. do 7.og bezirka? ima li gdje mapa sa ulicama plus oznaceni bezirkovi, da se covjek moze lakse orjentisat?

'24h karta' kosta 5,70€.

da li je ovo jedna karta koja vrijedi za sve vrste prevoza ili ?

zanima me smjestaj u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, da je cisto i uredno, a kolikovidim da se ne moze naci nista ispod 70ak eura, da li je moguce?

ljudi pomagajte, totalno sam confused, nemam ideje ni gdje ni sta ?!

civic12
14.01.2009., 15:53
da li smjestaj u strogom centru Beca znaci, da nema potrebe da koristis javni prevoz, ili ga ipak moras koristiti za razgledanje znamenitosti i shoppinga? ako se ipak mora koristiti, koja je razlika za smjestaj van centra, zasto ne uzeti nesto dalje?
da li je glavni dio 1. bezirk? da li su najbolji dijelovi za smjestaj van centra, od 4. do 7.og bezirka? ima li gdje mapa sa ulicama plus oznaceni bezirkovi, da se covjek moze lakse orjentisat?

da li je ovo jedna karta koja vrijedi za sve vrste prevoza ili ?

zanima me smjestaj u dvokrevetnoj sobi sa kupatilom, da je cisto i uredno, a kolikovidim da se ne moze naci nista ispod 70ak eura, da li je moguce?

ljudi pomagajte, totalno sam confused, nemam ideje ni gdje ni sta ?!

Ako si smještena u centru možda ti je više toga dostupno šetnjom, ali mislim da opet moraš koristiti metro jer nije sve u centru. Ionako te metro dovede brzo do centra (jedino pazi da ti je hotel barem blizu stanice metro-a). Što se tiče hotela imaš ih dosta za ispod 75e - probaj pogledati na nekoj stranici tipa www.venere.com
Kada suziš izbor hotela idi na www.tripadvisor.com i pogledaj malo što ljudi kažu o tim hotelima...

Pozdrav

mufnica
15.01.2009., 09:44
Ako si smještena u centru možda ti je više toga dostupno šetnjom, ali mislim da opet moraš koristiti metro jer nije sve u centru. Ionako te metro dovede brzo do centra (jedino pazi da ti je hotel barem blizu stanice metro-a). Što se tiče hotela imaš ih dosta za ispod 75e - probaj pogledati na nekoj stranici tipa www.venere.com
Kada suziš izbor hotela idi na www.tripadvisor.com i pogledaj malo što ljudi kažu o tim hotelima...

Pozdrav

civic12 hvala na info :kiss:
ma to mi je bitno da znam, da bez obzira na poziciju i blizinu samog centra je opet potreban prevoz. onda je defintivno isplativije naci nesto malo dalje plus prevoz, nego placat nocenje po 150eura i vise u centru.

opet pitanje - da li postoji karta koja obuhvata podzemnu, tramvaj i bus?

globetrotter
15.01.2009., 10:01
opet pitanje - da li postoji karta koja obuhvata podzemnu, tramvaj i bus?

da, imas jednokratne (1,70€ na aparatu ili 2,20€ ako kupis kod vozaca), 24h (5,70€), 72h karte (13,60€) itd., a vrijede za sav javni gradski prijevoz - metro, tramvaj, bus.

mufnica
15.01.2009., 11:35
da, imas jednokratne (1,70€ na aparatu ili 2,20€ ako kupis kod vozaca), 24h (5,70€), 72h karte (13,60€) itd., a vrijede za sav javni gradski prijevoz - metro, tramvaj, bus.

danke svjetski putnice :)

mufnica
02.02.2009., 11:51
rezervisala smjestaj za bec za treci mjesec
jupiiiiii

:cerek:

civic12
04.02.2009., 20:50
rezervisala smjestaj za bec za treci mjesec
jupiiiiii

:cerek:

i ja idem u 3. mj., jedva cekam :top:

mufnica
05.02.2009., 09:28
i ja idem u 3. mj., jedva cekam :top:

super :cerek:

mufnica
12.02.2009., 20:13
jel ima javnih parkinga u blizini - Ottakringer Straße, koji naplacuju parking h24 ?

Molim info.

Francek09
13.02.2009., 11:43
Molim pomoć!
Interesira me da li netko ima informacija da li ima neki prijevoz iz Beča za Zagreb iza ili oko 20 sati...ili možda do Ljubljane ili Maribora... Hitno mi treba. Znam za avion ali mi je to skupo (cca 250 eura). Molim pomoć!:s

mufnica
13.02.2009., 12:34
jel ima javnih parkinga u blizini - Ottakringer Straße, koji naplacuju parking h24 ?

Molim info.

ponavljam pitanje

help people

Francek09
15.02.2009., 16:55
Molim pomoć!
Interesira me da li netko ima informacija da li ima neki prijevoz iz Beča za Zagreb iza ili oko 20 sati...ili možda do Ljubljane ili Maribora... Hitno mi treba. Znam za avion ali mi je to skupo (cca 250 eura). Molim pomoć!:s

Pa zar nitko ljudi? Hajde valjda netko zna nešto...

tera_PB
15.02.2009., 20:15
Pa zar nitko ljudi? Hajde valjda netko zna nešto...

pa imaš 100posto vlak za ZG?!jel to toliko teško provjerit.. www.bahn.de
pa si vidi,i nadam se da znaš švapski.. ;)

Francek09
16.02.2009., 09:03
pa imaš 100posto vlak za ZG?!jel to toliko teško provjerit.. www.bahn.de
pa si vidi,i nadam se da znaš švapski.. ;)

Navečer iza 18 sati nema direktne veze za Zagreb ni vlakom ni busom. Provjereno inače ne bih bio ovdje. Jedino ako imaju neke turističke linije koje nisu na netu pa bus u prolazu stane u Beču ili kreće iz Beča. Ista stvar je sa vezom vlakom za Ljubljanu i Maribor. Za bus za Ljubljanu i Maribor još istražujem, na slovenskim sitovima još nisam naišao na taj podatak. Vlakovi iz Njemačke za ovaj dio Europe ne prolaze kroz Beč nego Salzburg i Villach.

By the way možda ima neka dobra duša koja se vraća navečer 28.02 iz Beča autom pa da me poveze, naravno uz naknadu.:s

Francek09
18.02.2009., 21:22
Eto našao sam nešto:
Iz Beča Westbahnhof u 21 i 30 za Salzburg u koji se dolazi u 0 i 32...čeka se jedan sat i hvata vlak iz Munchena za Zagreb (Lisinski). Ili za Vilach ali se čeka oko 4 sata na isti taj vlak..a zima je pa ću do Salzburga. Još uvijek ako ima neka dobra duša da me povede u subotu 28.o2 iz Beča za Zagreb bio bih zahvalan...
Nadam se da će ova informacija pomoći nekome...

zuja_st
19.02.2009., 21:40
iznenada mi je uletio odlazak u Beč sljedeći tjedan pa me zanima neka preporuka za spavanje,sobe ili apartmani.....također ako netko zna neko mjesto gdje se prodaju antikviteti ili neke stare stvari kao u Zagrebu Britanac molim vas da mi napišete....obavezno bi otišao na takvo mjesto.hvala:)

Maska
02.03.2009., 23:09
.također ako netko zna neko mjesto gdje se prodaju antikviteti ili neke stare stvari kao u Zagrebu Britanac molim vas da mi napišete....obavezno bi otišao na takvo mjesto.hvala:)

Naschmarkt,subotom prije podne.

http://www.carlton.at/wien/hotel-oesterreich-lage.gif

Na slici broj 2-polozaj Naschmarkta.

nikko blue
06.03.2009., 10:10
jel bio netko nedavno busom ili vlakom do beča? koliko koštaju povratne karte otprilike?
prvenstveno me vlak zanima.

globetrotter
06.03.2009., 10:28
jel bio netko nedavno busom ili vlakom do beča? koliko koštaju povratne karte otprilike?
prvenstveno me vlak zanima.

cijena vlaka za bec (http://www.putovnica.net/odredista/austrija/4-bec?start=3) ovisi o tome koliko ljudi putuje. ako ides sam, onda je cijena oko 485 kn za povratnu kartu (postoji i neka karta za 440 kn, ali to je najbolje nazvati direktno kolodvor da ih pitas za uvjete), ako vas ide petero, onda je cca 300 kn po osobi.
croatia bus vozi za 360 kn, povratna karta.

amiee
16.03.2009., 17:06
hej hej! :)
moze li mi netko, molim vas, rechi gdje nabaviti Vienna - Card?
hvala! :D

globetrotter
16.03.2009., 17:17

u gradskom turistickom centru na albertinaplatzu, u vecini hotela...

rijecanka77
16.03.2009., 17:40

Ja kupila na aerodromu. Meni se nije isplatila jer nisam bas hodala po muzejima :D, ali za prijevoz svakako. Za to sam mogla kupiti i onu 72h kartu.

Ornica
19.03.2009., 13:45
Imam jedno pitanje. Idem na mjesec dana u Beč ovo ljeto pa me zanima što vidjeti u okolici beča i kako najlakše doći tamo?
ako tko zna za izlet do praga ili nekog većeg grada nama atrektivnog u blizini sve informacije su dobrodošle!
Hvala na odgovorima :)

adriann
19.03.2009., 15:22
Ah,Beč, osvojio me na prvi pogled.Nadam se uskoro ponovnom odlasku,toliko se toga ima za vidjeti.Obožavam taj grad :cerek::cerek:

Lya
20.03.2009., 07:45
pozz ljudi! :)

eto, planiram odlazak u Beč u 6. mjesecu za 30. rođendan dečka kao poklon mu jer smo se naprosto zaljubili u taj grad...
E sad. Bili smo već u Beču na ljeto 2007. al u Falkensteineru i iskeno, nemam bas tolko love a i to je bio neki poseban popust povodom ljeta(7.mj). Zanima me da li možete preporučiti neki jeftini hotel(ne nužno u centru, volimo u-bahn :D) ili neki drugi oblik smještaja i naravno u kompletu s nekim parkingom..
ako ne, da li preporučate kakve aranžmane preko turističkih agencija?

Zanima me i dal znate neke kafiće sa super kavama jer obožavamo chillat uz dobru kavu(dečko je kava-junkie) a i naravno neki egzoticni ili autohtoni restorani... :mig:

hvala vam puuuuuno unaprijed!!!:Pivo:

adriann
20.03.2009., 16:19
Što se tiče hotela, preporučam Hotel Messe Wien -na Prateru. Čini mi se da je to 2. Bezirk.Ja sam bila s dečkom u aranžmanu Generalturista za Advent i bili smo prezadovoljni.:top:

rijecanka77
21.03.2009., 09:36
Lya

Pogledaj na http://emea.hotels.com/

Mi smo preko njih nasli i platili 4 dana nocenja u Becu, novi hotel s 3* (otvoren u 12.mj. 2008), s doruckom, 212 eura, u veljaci ove godine...Zove se Senator Hotel...Naravno, ima brdo drugih hotela a cijene ce sigurno biti mozda vece zbog sezone. Istrazi. Sto se tice placanja on-line, sigurno je, ali ces rezervaciju na svoje ime moci provjeriti tek 72h prije dolaska...Evo imas i na hrvatskom jeziku:
http://hrvatska.hotels.com/

Lya
22.03.2009., 10:39
riječanka....

hvala, ovo ce mi sigurno puno pomoci... :five:

zekosslava
22.03.2009., 22:53
jel bi mi mogao netko reći kada je postsezona u beču, tj kad su najjeftinije cijene smještaja i tako to?

Dlapek
23.03.2009., 08:35
jel bi mi mogao netko reći kada je postsezona u beču, tj kad su najjeftinije cijene smještaja i tako to?

Takvo što u velikim gradovima ne postoji.

globetrotter
23.03.2009., 12:24
Imam jedno pitanje. Idem na mjesec dana u Beč ovo ljeto pa me zanima što vidjeti u okolici beča i kako najlakše doći tamo?
ako tko zna za izlet do praga ili nekog većeg grada nama atrektivnog u blizini sve informacije su dobrodošle!
Hvala na odgovorima :)

za vikend ti se isplati otici u bratislavu, cak i kao jednodnevni izlet. vlak iz beca krece svakih sat vremena, a toliko negdje i traje voznja do tamo.
vlak od beca do praga vozi 4,5h, ali za prag je preporuka da svakako ostanes nekoliko dana.

zekosslava
23.03.2009., 13:30
Takvo što u velikim gradovima ne postoji.

I to kaj ne, ja ću odsjest u apartmanu jer je isplativije za više osoba nego hotel, i imaš naznačeno da je high season veća cijena, a low season niža, ali nigdje nije naglašeno otkada do kada je low season. Zato pitam....

Dlapek
23.03.2009., 13:42
I to kaj ne, ja ću odsjest u apartmanu jer je isplativije za više osoba nego hotel, i imaš naznačeno da je high season veća cijena, a low season niža, ali nigdje nije naglašeno otkada do kada je low season. Zato pitam....
Možda.
Moje iskustvo kaže da su cijene u većini evropskih gradova iste kroz cijelu godinu.
Dopuštam da ima izuzetaka - ja na njih nisam naišla,nažalost.

puffko
23.03.2009., 19:02
Možda.
Moje iskustvo kaže da su cijene u većini evropskih gradova iste kroz cijelu godinu.
Dopuštam da ima izuzetaka - ja na njih nisam naišla,nažalost.

Bec ima ako nista Advent za high season. Venecija karneval.
ALi vecina velikih gradova je nema, istina.

Lya
24.03.2009., 07:43
u becu su snizenja cijena po ljetu. mi smo isli u 7. mjesecu i to u falkensteinr za cijenu 50% (ako ne i vise) manju nego tokom cijele godine jer im nije sezona ljeti...

zekosslava
24.03.2009., 21:45
Hvala, planirala sam ći preko ljeta, pa mi onda ova informacija o 7.mjesecu odgovara..... Primjerice, u Budimpešti je razlika u cijenama apartmana i do 40 eura za 2 osobe.... Sa dečkom sam išla i 4 noćenja sam platila 120 eura, a inače bi ih platila 280, tako da se baš isplati

deniKID
08.04.2009., 12:31
pozdrav!
ovako, pokušavam naći neki site koji će mi pokazati smještaje u krugu par kilometara od destinacije na koju idem u Beč

dakle, ako mozda mozete pomoći, tražim smještaj oko kolodvora Erdbergstraße 200, 1030 Vienna, Austria ili Baumgasse 80 A-1030 Vienna

našao sam Sporthotel u Baumgasse ali škrte informacije na njemačkom (kojeg ne znam) za sada mi predstavljaju krajnu opciju

hvala na pomoći

pilgram
08.04.2009., 12:57
http://www.etaphotel.com/gb/hotel-3706-etap-hotel-etap-hotel-wien-sankt-marx/index.shtml

to je blizu erbergstrasse

deniKID
08.04.2009., 13:31
da, jako blizu
hvala puno
ali malo su mi preskupi, mislim 45€...

dobro, u svakom slučaju ako ništa drugo ne nađemo, snaći ćemo se :)

pilgram
08.04.2009., 13:53
bojim se da je to bio jedan od jeftinijih koji smo uspjeli pronać u beču

deniKID
08.04.2009., 17:43
uspjeli? :D

dobro, hvala... ako ništa onda idem tu :)

e, a znaš gdje mogu vidjet kartu javnog prijevoza, jel oni imaju podzemnu?

Collien
08.04.2009., 20:38
uspjeli? :D

dobro, hvala... ako ništa onda idem tu :)

e, a znaš gdje mogu vidjet kartu javnog prijevoza, jel oni imaju podzemnu?

gugl je tvoj prijatelj. :D

al eto, kad tvoj ocito ne radi. :rofl: ovo je mapa tj nekoliko njih. imaju metro. :D

http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/english/network_maps.html

deniKID
08.04.2009., 21:20
hvala puno :)
ne snalazim se ja dobro ;)

rijecanka77
09.04.2009., 08:14
@deniKID

Da si se malo potrudio i procitao par postova gore, mozda bi nasao rjesenje za svoje probleme. Za pretrazivanje hotela i ostalih turistickih informacija o Becu ne moras znati njemacki (ne znam ga ni ja) jer mnoge stranice nude pretrazivanje na ostalim jezicima. Ovo je dobronamjena kritika :mig:

pilgram
09.04.2009., 08:32
@deniKID

Da si se malo potrudio i procitao par postova gore, mozda bi nasao rjesenje za svoje probleme. Za pretrazivanje hotela i ostalih turistickih informacija o Becu ne moras znati njemacki (ne znam ga ni ja) jer mnoge stranice nude pretrazivanje na ostalim jezicima. Ovo je dobronamjena kritika :mig:

slažem se, ne mnoge nego sve stranice (barem one koje sam ja gledala, a gledala sam ih milijun) nude i varijantu na engl.

deniKID
09.04.2009., 09:41
@deniKID

sorry, mozda nisi primjetila, ova tema je spojena s mojom novo otvorenom temom, tako da za prijašnje postove nisam znao :)

ma ovaj hotel mi se čini ok, jest da je malo skup, al barem je blizu, a vidim da je tu i metro, tako da... sve 5

mangata
11.04.2009., 08:45
Meni je bio o.k. i jeftin (obzirom na lokaciju) hotel Haydn na Mariahilferici. Nedaleko ima odličan narodski restoran. Dobijete puno ukusne hrane (vjerujte da ne možete pojesti porciju, pa zatražite jednu za dvoje ili da vam zapakiraju ostatak, što je praksa) i sve to za smiješno male pare. Riječ je o Schnitzelwirt na Neubaugasse 52.

C.C.C.P.agent001
04.05.2009., 21:32
bok, jel ima tko kakav hostel za preporučit, da ima parking za aute.... da se ne plača po mogučnosti

aleta
07.05.2009., 19:51
bok, jel ima tko kakav hostel za preporučit, da ima parking za aute.... da se ne plača po mogučnosti

e, i meni.. al ne mora imat parking..:D
i još nešto.. wombat lounge hostel je 58 E za double bedroom za noć (29 E po osobi). jel to ok cijena? koliko sam uspjela vidit, hoteli budu i po 80 E po osobi pa je ovo valjda superpovoljno, ali kad promislim da je cijena 1 noćenja u hostelu u Beču cca kao za 3 noćenja u hostelu u Budimpešti..:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Tinkara26
26.05.2009., 18:59
Ljudi, znam da već ima tema za Beč, al dajte mi molim vas hitno recite da li postoji kakav parking da mogu biti sigurna preko dana? Naime idem na poslovni put na 1 dan a kasnije bi htjela i malo razgledati Beč.:) Znači auto bi bio parkan od cca 6 do 20h. Idem privatnim autom i ne želim tipa parkat na mjestu pa platit po satu pun kufer eura..:( Jel ima tko ko zna ove stvari? I ne, hotel u kojem je seminar nema osiguran parking nego je snađi se sine... :rolleyes: Ako niste ziher nema veze, samo pišite sve što znate jer sam već luda... Da, dal se uopće plača kod njih ko kod nas po satu pa dođe čiča pauk i odnese auto a ti se fućkaj? HVALA HVALA HVALA na odgovorima!!!!! p.s. koliko je uopće sad slovenska vinjeta???:rofl:

shvabo_bech
26.05.2009., 23:09
Evo ja bih ti mogao pomoc! Pogledaj si ovu stranicu kao prvo www.parkeninwien.at :top: imas i na engleski!

Ovisi di ti je taj seminar tj. u kojem bezirku! Ako je u centru i okolo centra (ove plave zone na gornjem linku) onda ti se placa! Ako je van te plave zone onda ti je besplatan! E sad, najjeftinije bi ti bilo parkirat ga negdje van plave zone pa s podzemnom ili tramvajem ili busom do hotela.
Mozes mi rec u kojem si hotelu pa cu ti ja nac najblizi parking i put kako do hotela ako ces tu opciju ;-)

S tim da ti uvijek preostaje i mogucnost podzemne garaze...koje ces u centru dosta i platit.

Slovenska vinjeta ti dodje 35€ polugodisnja!

Austriska 7,5€ 10 dana!

Ako bude jos pitanja...tu sam:D

Tinkara26
27.05.2009., 06:34
Ma seminar je u nekom hotelu na Mariahilferstrasse, ali hotelski parking ne dolazi u obzir... Tako da je to pretpostavljam fakat centar :) Ali nema veze, može biti i malo van ruke pa ću skočiti na U-bahn il tramvaj..

shvabo_bech
27.05.2009., 13:40
Ma seminar je u nekom hotelu na Mariahilferstrasse, ali hotelski parking ne dolazi u obzir... Tako da je to pretpostavljam fakat centar :) Ali nema veze, može biti i malo van ruke pa ću skočiti na U-bahn il tramvaj..

E a onda bi ti najbolje bilo parkirat negdje u 15.Bezirku (Rudolfsheim-Fünfhaus)

Jer ti je tamo par stanica U-Bahna (U3) s kojim si za cas na Hilferici! :top:

Clarice
04.06.2009., 16:10
aaaaaaa hrpa informacija, ali ja ne mogu naći hotel koji je povoljan (čitaj: jeftin) na svim ovim linkovima.
Da li mi netko može preporučiti konkretan hotel ili dva, za recimo 50€ noć (za dvije osobe), ili apartman? ima li toga? Ne mora biti u centru grada, a niti u gradu.
Gdje agencije smještaju ljude kada imaju vikend aranžmane gdje je put i hotel za 800kn? Jel barem to netko zna?
:)
hvala!

civic12
05.06.2009., 14:27
aaaaaaa hrpa informacija, ali ja ne mogu naći hotel koji je povoljan (čitaj: jeftin) na svim ovim linkovima.
Da li mi netko može preporučiti konkretan hotel ili dva, za recimo 50€ noć (za dvije osobe), ili apartman? ima li toga? Ne mora biti u centru grada, a niti u gradu.
Gdje agencije smještaju ljude kada imaju vikend aranžmane gdje je put i hotel za 800kn? Jel barem to netko zna?
hvala!

Evo npr na http://www.venere.com/hotels/vienna/hotel-geblergasse/?sd=13&sm=06&sy=2009&ed=14&em=06&ey=2009&rval=1&pval=2#information;swa20090613,20090614,2,1 imas Hotel geblergasse cca 2km od centra 59Eur.
Na trip advisoru je dobio vrlo dobre ocjene. To je onako nesto jeftinije od hotela. Teško ces naci hotel za 50 Eur.

Preko nasih agencija bi ti moglo biti jos jeftinije samo traži baš određeni hotel ako ga imaju...

Ako trebaš još kakvu informaciju viči :)

Pozz

Clarice
05.06.2009., 15:42
hvala ti.. idem baciti pogled :mig:

Lena Leh
06.06.2009., 17:46
Imam jedno pitanje, možda malo glupo... :D

Htjela bih otići u Beč na tjedan dana krajem 7. mjeseca, a putovnica mi ističe u 11. mjesecu ove godine. Pa me zanima moram li vaditi novu putovnicu za taj put ili ne? Jer je za UK npr. nužno da putovnica bude valjana još barem 6 mjeseci od ulaska u zemlju. A u mom slučaju bi vrijedila još 4 mjeseca.

tera_PB
07.06.2009., 11:27
nemoraš..sigurno.. =)
frendica je išla i vrijedila joj je još mjesec ili dva dana..i prošla bez po frke.. :D
p.s. Šta češ U Beču u 7.mj?heh

Lena Leh
07.06.2009., 22:24
nemoraš..sigurno.. =)
frendica je išla i vrijedila joj je još mjesec ili dva dana..i prošla bez po frke.. :D

Hvala na odgovoru! :)

p.s. Šta češ U Beču u 7.mj?heh

Razgledavat! :D
Ja sam ti patološki ovisna o gradovima, arhitekturi, muzejima i sl. Da imam love otišla bih u Pariz :cerek:, ali u sadašnjim okolnostima zadovoljiti ću se i Bečom.

spirodj
23.06.2009., 17:42
Da li mozda neko zna da li mogu u becu negde da se kupe muzicke kutije suveniri :)
I da li neko zna najeftiniji nacin prevoza iz Beca do Ljubljane ako iskljucimo autostopiranje.

eRomaniChib
26.06.2009., 22:04
Da li netko planira provesti nekoliko tjedana u posjeti Beču tokom srpnja ili kolovoza?
(Na pr. radi učenja njemačkog na ljetnim tečajevima bečkog sveučilišta.)
Treba li vrlo dobar i ugodan a financijski povoljan smještaj?

GalebJohnatan
07.07.2009., 04:49
Da li netko planira provesti nekoliko tjedana u posjeti Beču tokom srpnja ili kolovoza?
(Na pr. radi učenja njemačkog na ljetnim tečajevima bečkog sveučilišta.)
Treba li vrlo dobar i ugodan a financijski povoljan smještaj?

Treba !!!
ali ne namjeravam biti nekoliko tjedana nego 1 tjedan (17.-24.07.)
pa pliz javi o čem se radi i što točno nudiš

Gandalf_Zg
20.07.2009., 09:08
Zanima me za one koji znaju više što se tiče parkiranja u Beču.
Trebao bih ostaviti auto na 15 dana negdje u blizini aerodroma (koliko sam skužio aerodrom nije samom u Beču) a da se ne plaća.
Ako postoji ta kombinacija jer mi je malo preskupo za plaćati skoro 150 EUR-a.
Unaprijed hvala na sugestijama i prijedlozima.

lagator
23.07.2009., 09:20
Daleko ti je aerodrom 20tak km od Beča.Onda moraš putovati BUS-om.
Auto ostavi u Beču.Imaš za to parkinga.Npr. to ti je Erdberg Internacionalna stanica za polaske buseva ka raznim gradovima-zemljama.Dnevni najam parkinga je 3eura.Tu stanicu i parking nemožeš omašiti jer je velika zgrada.Ako imaš navigaciju još lakše
15x3=45eur.

Gandalf_Zg
26.07.2009., 16:52
Daleko ti je aerodrom 20tak km od Beča.Onda moraš putovati BUS-om.
Auto ostavi u Beču.Imaš za to parkinga.Npr. to ti je Erdberg Internacionalna stanica za polaske buseva ka raznim gradovima-zemljama.Dnevni najam parkinga je 3eura.Tu stanicu i parking nemožeš omašiti jer je velika zgrada.Ako imaš navigaciju još lakše
15x3=45eur.

Nemam navigaciju ali snaći ću se.
Hvala za informaciju.

enigm@21
05.08.2009., 08:51
zanima me da li postoji direktna bus ili vlak linija rijeka-beč i cijena te trajanje putovanja. i ako mi mozete dati link na stranicu gdje to pise. evo trazila sam dosta po netu ali ne mogu nac. i takodjer me zanima postoji li neki jeftiniji hostel u blizini centra u beču, gdje se nalazi i kakve su cijene? hvala puno

eMeM
08.08.2009., 12:15
Mene zanima isto neki prijevoz do Beča iz Zagreba, jer imamo let iz Beča u 10 h jer ima neki prijevoz vlak ili autobus i koliko to mora da se plati?

inoxica
08.08.2009., 12:21
Mene zanima isto neki prijevoz do Beča iz Zagreba, jer imamo let iz Beča u 10 h jer ima neki prijevoz vlak ili autobus i koliko to mora da se plati?

pogledaš na stranicama autobusnog ili željezničkog kolodvora...ali računaj si da morate po noći krenuti jer u 8 morate biti na aerodromu...

eMeM
08.08.2009., 13:59
Hmmm, u 8 :eek: joj, pa mislila sam da je dovoljno 1 sat prije leta :lol:, još bi zakasnili da se mene sluša :rofl:, zato znam ja da sve informacije mogu dobiti ovdje :D !Ma joj nikad nisam letila avionom i ono prvi let je iz Beča, ono niti u Beču bila :lol::rofl: !
Gledala sam na stranicama AKZ i pokazuje mi da nema za Beč :( ! Kontam da ću morati zvati!

eMeM
09.08.2009., 11:15
Evo pronašla sam na jednoj stranici o informacijama za Beč:

Željeznički prijevoz
Iz Zagreba postoje dvije izravne linije za Beč. Jutarnji vlak kreće u 7:25h i u Beču ste u 14:05h (preko Slovenije), dok popodnevni kreće u 15:45h i u Beču ste u 21:32h (preko Mađarske). Pri povratku je obratna situacija, jutarnji vlak (7:26-13:33h) vozi preko Mađarske, a popodnevni preko Slovenije (15:56-22:34h).
Cijena povratne karte ovisi o broju putnika, budući da grupa do 5 ljudi dobiva popust, pa karta varira od cca 485 kuna ako putujete sami, 360 kuna ako vas je dvoje, pa do cca 300 kuna ako vas putuje petero.

Autobusni prijevoz
AP Varaždin (www.ap.hr) iz Zagreba za Beč vozi ujutro, a Croatia Bus (www.croatiabus.hr) navečer, dok se na povratku obje kompanije vraćaju u popodnevnim satima. Cijena karte u jednom smjeru za Croatia Bus iznosi 240 kuna, a za povratnu 360 kuna. Vožnja jutarnjeg autobusa traje 5 sati, a večernjeg nešto manje od 7 sati, budući da usput staje u Grazu.

eMeM
16.08.2009., 21:52
Zanima me da li je netko putovao do Beča autom na njihov aerodrom? Zanima me najpovoljnija ruta i koliki će otprilike troškovi biti računajući put iz Zagreba! :top:

pyramid090
24.08.2009., 22:15
da, jako blizu
hvala puno
ali malo su mi preskupi, mislim 45€...

dobro, u svakom slučaju ako ništa drugo ne nađemo, snaći ćemo se :)

Najjeftiniji hotel je "Robertshoehe",Huetteldorfer strasse,0d 27 eura,pa dalje...

mijauuu
31.08.2009., 09:36
Kroz tjedan dana na proputovanju kroz Austriju stala bi jedan dan u Beču. Kako nisam neki putnik, u Beču sam bila jedan dan jaaaaaaako davno (u sklopu maturalca), trebam nekoliko savjeta što pogledati u samo jednom danu? Pretpostavljam da bi se probali držati centra... Malo šopinga enentualno... Kako putujemo s autom, gdje možemo ostaviti auto, naravno što bliže centru ;-), a da to ne platimo masno? Još jednom, teško se snalazim u rodnom gradu, a kamoli u inostranstvu pa cijenim svaku preporuku kako provesti dan u Beču a da se ne izgubim :-)

Hvala svima!

ps. i ako netko zna neki dobar dućan sa tehničkom robom, konkretno fotićima :-)

mataja
22.09.2009., 13:50
idem u Beč sad za vikend s autom, kako izbjec plaćanje vinjete u sloveniji ??? Kojom rutom ici a da mi nije potrebna vinjeta? :)

pyramid090
23.09.2009., 20:02
idem u Beč sad za vikend s autom, kako izbjec plaćanje vinjete u sloveniji ??? Kojom rutom ici a da mi nije potrebna vinjeta? :)

Imas ovdje na 3 ili 4 str. "Kroz Sloveniju bez vinjete",ide se na Lendavu pa dalje nekim kraticama kroz Austriju do Graza,malo i Madjarske se prodje ali nema granice tako da je ok.

njetočkanezvanova
29.09.2009., 23:19
Nisam nikad dosad bila u Austriji, a uskoro možda budem morala češće ići:cerek:

Gdje je jeftino za odsjesti, koja je najjeftinija autobusna opcija...

Hvala

gravity's_rainbow
01.10.2009., 20:21
Provešću u Beču nekih mjesec dana, pa me zanima koji su gradovi najzgodniji za jednodnevni izlet, i na koji način se najlakše dolazi do njih. Svakako je to Bratislava, koji dalje? Brno možda? Ima li u Šopronu što za pogledat? Može li se do Graza poć i vratit se za dan?...

babareebu
02.10.2009., 08:19
Provešću u Beču nekih mjesec dana, pa me zanima koji su gradovi najzgodniji za jednodnevni izlet, i na koji način se najlakše dolazi do njih. Svakako je to Bratislava, koji dalje? Brno možda? Ima li u Šopronu što za pogledat? Može li se do Graza poć i vratit se za dan?...

Sve ti je blizu,Bratislava(80km),Graz je malo dalje(190km),odes u Prag,a dobar je i Sopron..Imas buseve za sve te destinacije a vlakovi su malo skuplji..

gravity's_rainbow
03.10.2009., 00:14
Sve ti je blizu,Bratislava(80km),Graz je malo dalje(190km),odes u Prag,a dobar je i Sopron..Imas buseve za sve te destinacije a vlakovi su malo skuplji..

Thnx...evo vidjeću što ću stići da uklopim...

babareebu
03.10.2009., 08:35
Odes na sajtove www.oebb.at (zeljeznice Austrije) i www.eurolines.at (autobusi) i pogledajte vozni red i cijene

arubi
04.10.2009., 17:15
Evo pronašla sam na jednoj stranici o informacijama za Beč:

Željeznički prijevoz
Iz Zagreba postoje dvije izravne linije za Beč. Jutarnji vlak kreće u 7:25h i u Beču ste u 14:05h (preko Slovenije), dok popodnevni kreće u 15:45h i u Beču ste u 21:32h (preko Mađarske). Pri povratku je obratna situacija, jutarnji vlak (7:26-13:33h) vozi preko Mađarske, a popodnevni preko Slovenije (15:56-22:34h).
Cijena povratne karte ovisi o broju putnika, budući da grupa do 5 ljudi dobiva popust, pa karta varira od cca 485 kuna ako putujete sami, 360 kuna ako vas je dvoje, pa do cca 300 kuna ako vas putuje petero.

Autobusni prijevoz
AP Varaždin (www.ap.hr) iz Zagreba za Beč vozi ujutro, a Croatia Bus (www.croatiabus.hr) navečer, dok se na povratku obje kompanije vraćaju u popodnevnim satima. Cijena karte u jednom smjeru za Croatia Bus iznosi 240 kuna, a za povratnu 360 kuna. Vožnja jutarnjeg autobusa traje 5 sati, a večernjeg nešto manje od 7 sati, budući da usput staje u Grazu.

uh, pa to znaci da se vise isplati ici busom nego vlakom, ja sam mislila da je suprotno, sad si i meni pomogla, hvala :D

maestranza
05.10.2009., 15:22
uh, pa to znaci da se vise isplati ici busom nego vlakom, ja sam mislila da je suprotno, sad si i meni pomogla, hvala :D

Ako ideš sama, onda vjerojatno da, ali nas je recimo išlo četvero vlakom, karta za četvero (tako se baš kupuje) je koštala negdje oko 1200 kn + rezervacije, povratna, mislim da je to najjeftinija opcija. :)

pyramid090
07.10.2009., 00:55
Nisam nikad dosad bila u Austriji, a uskoro možda budem morala češće ići:cerek:

Gdje je jeftino za odsjesti, koja je najjeftinija autobusna opcija...

Hvala

Odsjesti imas svugdje,ali zelis li hotel,hostel,privatni stan,apartman??

chrystal9
07.10.2009., 23:49
zna li tko od vas kakve su cijene pića po diskotekama i barovima?

svizac
18.10.2009., 12:04
Zanima me što je najbolje za vidjeti u jednom danu u Beču. Nemam previše vremena... Za sad jedino što imam u planu je Schönbrunn. Poslije toga, oko podne - jedan se vracam u centar... Di je najbolje ici za ubiti popodne?

puffko
18.10.2009., 20:05
Zanima me što je najbolje za vidjeti u jednom danu u Beču. Nemam previše vremena... Za sad jedino što imam u planu je Schönbrunn. Poslije toga, oko podne - jedan se vracam u centar... Di je najbolje ici za ubiti popodne?

Prosetati se po 1. Bezirku i to ne samo oko Stephansdoma i Graben nego bas cijelom, ukljucujuci staru zidovsku cetvrt. S mapom.

Otici u Museum fuer angewandte Kunste (MAK), isto spada u 1. Bezirk, izlazis iz metroa na Stadtpark, pogledati muzej, sjesti na pice u predivni bar/restoran.

Museumsquartier (to je na pocetku 7. Bezirka, ali pjesice dodjes , sjesti na pice, gledati ljude, pogledati ducane (koji znaju imati bas zgodne poklone npr majice), vidjeti ima li koja zgodna izlozba.

Prosetati odande kroz 7., kroz romanticni Spittelberg, Siebensterngasse, do Neubaugasse, sjesti negdje usput, spustiti se niz Neubaugasse na Mariahilfestr. (ovo zapravo mozes napraviti i obratnim redoslijedom ako se vracas iz Schoenbrunna).

Muzeje bih ti mogla do preksutra nabrajati, ne znam sto te zanima.
Uostalom pogledaj jos po ovom topicu ljudi su pisali prije razne ideje.

StetoCina
22.10.2009., 11:34
Bok ljudi,

planiram u Bec uskoro, kartu imam, hostel isto no zanima me gdje izaci van? Kak sam tamo u subotu vec onda me zanima di je dobar nocni zivot, neki klubovi ili sto vec u Beču. Nisam vozan tamo, osim javni prijevoz ili taxi pa bi bilo ok nesto oko centra, a spavam u hostelu na mariahilfer strasse.

Svrco5
27.10.2009., 07:38
namjeravam u beč autom, 4 osobe. ima li tko kakav savjet? što vidjeti, gdje jeftinije pojesti i kako rasporediti vrijeme obzirom da se radi o jednodnevnom putovanju.
hvala svima :)

stjopex
30.10.2009., 12:13
Hitno prodajem kartu za Beč povratnu sutra (31.10., povrat 02.11.).

stjopex
30.10.2009., 12:13
stjopex@ovi.com

Tabbyica
30.10.2009., 13:25
Može mi netko reć što je točno Spittelberg?Park?
I gdje se nalazi Centimeter ili Zentimeter restoran,kako ga već nazivate... Unaprijed hvala!

bees
16.11.2009., 22:25
Pozdrav...evo ja s curom mislim ic u bec u periodu iza bozica znaci od 27 do 30...pa ako tko ima neki jeftini apartman ili hostel za predlozt ...dobi pivu :D:DHVALA

Maremonti
23.11.2009., 13:30
Idemo ovaj vikend, prvi put. Da li vec ima bozicnih sajmova, advent je vec, i ako da koji preporucujete?

globetrotter
23.11.2009., 13:59
u becu je vec poceo christkindlmarkt ispred gradske vijecnice (rathaus) i dvorca schoenbrunn, oba su odlicna, a u austriji (http://www.putovnica.net/vijesti/svijet/zapocinje-carolija-bozicnih-sajmova-u-austriji-i-njemackoj) jos svakako salzburg i graz, iako ti u germanskim zemljama prakticki svako vece mjesto ima svoj bozicni sajam.

bees
23.11.2009., 19:50
idem u hotel holliday inn vienna south.. pa ako je netko bio u hotelu ..ako ima sta rec :) :) :confused::confused:

civic12
24.11.2009., 12:31
idem u hotel holliday inn vienna south.. pa ako je netko bio u hotelu ..ako ima sta rec :) :) :confused::confused:

Hotel ti je odlican. Ja sam bio prije 2 godine... Malo je "starinskiji" namjestaj, ali je super. jedina zamjerka je sto moras sa busom do metro-a jedno 15-ak minuta...
Uglavnom evo ti korisnih linkova o hotelu:
http://www.ichotelsgroup.com/h/d/6c/165/de/hd/vieat

http://video.google.com/videosearch?client=opera&rls=en&q=holliday+inn+vienna+south&sourceid=opera&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&ei=WdILS4HiDYbgnAPthZGKBA&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCIQqwQwAw#client=opera&rls=en&sourceid=opera&oe=utf-8&um=1&ie=UTF-8&ei=WdILS4HiDYbgnAPthZGKBA&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCIQqwQwAw&q=holiday+inn+vienna+south&view=2&qvid=holliday+inn+vienna+south&vid=3651520916768684604

Ako jos sto trebas od informacija pitaj :)

bees
24.11.2009., 20:18
dada... ma vido sam te linkove... hvala puno.. imam pitanja jos neka:mig:
ovako jel ima minibar ???:p i kolko kosta taksi do centra??

civic12
25.11.2009., 08:31
dada... ma vido sam te linkove... hvala puno.. imam pitanja jos neka:mig:
ovako jel ima minibar ???:p i kolko kosta taksi do centra??

Minibar ima kao i kuhalo za vodu i sl. gluposti.
Za taksi nemam pojma...

Lea1805
25.11.2009., 14:17
planiramo na par dana u 12 mj u Beč, pa me zanima jel bio tko u Parndorfu?
Jel to nešto ko naši outleti ili bolje?
Vidla sam da voze autobusi petkom i subotom, pa dal mi se više isplati s njihovim busom ili s autom? (jer auto je na hotelskom parkingu, pa nam se baš i ne vozi po Beču ako nije potrebno)

crvena.naranča
30.11.2009., 16:00
napokon i ja idem u beč za vrijeme adventa, karte rezervirane 12.12. :)
zanima me gdje se može nešto pojesti i popiti (mislim da njihove tradicionalne stvari, npr. kobasice, sacher torta itd.,a da nije extra skupo jer sam čula da je tamo užasno skupo baš sve). pišite bilo što vezano za ovu temu, što treba obavezno vidjeti, posjetiti, neke koriste savjete... i da, u pitanju je jednodnevni izlet pa nemamo baš puno slobodnog vremena.

mediteranea
01.12.2009., 11:32
s obzirom da ćeš vjerojatno ići na božićni sajam ispred vijećnice, ne moraš se brinuti za jelo i piće, ima svega u izobilju ( čini mi se da nema sacherice, barem ju ja nisam vidjela). Cijene na sajmu su pristupačne i zaista je veliki izbor svega, mmmmm....
Što se tiče sacherice meni je definitivno najbolja u hotelu Sacher.
Za vidjeti nešto više, mislim da baš nećeš imati vremena, jedan dan je stvarno malo.

Tara 3006
01.12.2009., 21:58
planiram otići u Beč za vikend pa me zanima kakve su cijene ? jel skupo otići u Sacher hotel na kavu i tortu ? jel bio netko pa da se sijeća cijene i jel se može kupiti torta da si doma ponesem ?:lol: sad izgleda da me samo sacherica zanima :rofl: al nemogu otići u Beč a da ne probam slavnu tortu

mediteranea
02.12.2009., 10:04
Bila sam prošle godine u Sacheru. Probala sachericu i kaisermelange, ali se ne sjećam cijene. Sacherica je jednostavno savršena!Kavana u hotelu je vrlo ugodna i starinska. Broj mjesta je ograničen i vratar pušta određeni broj ljudi. Bolje je ujutro tj, prijepodne dok nije velika gužva. Može se kuoiti i za doma i ima različitih veličina, ali opet ne znam cijenu. Sorry!
Cijene jesu kuplje snego u ostalim ali nisu opet drastične.

Dlapek
02.12.2009., 13:34
planiram otići u Beč za vikend pa me zanima kakve su cijene ? jel skupo otići u Sacher hotel na kavu i tortu ? jel bio netko pa da se sijeća cijene i jel se može kupiti torta da si doma ponesem ?:lol: sad izgleda da me samo sacherica zanima :rofl: al nemogu otići u Beč a da ne probam slavnu tortu

Koliko je kava i kriška torte u kavani - ne sjećam se.
A u dućanu se može kupiti u drvenim kutijama cijene su od 20-60tak e ovisno o veličini torte.

suntze
04.12.2009., 22:36
Kava je svugdje oko 3.50 a komad torte od 3-4. Kava je vrlo skupa ista cijena kao i pivo a nista posebno ni vece za tu cijenu.

puffko
04.12.2009., 22:48
Kava je svugdje oko 3.50 a komad torte od 3-4. Kava je vrlo skupa ista cijena kao i pivo a nista posebno ni vece za tu cijenu.

Kava je zbilja dosta skuplja nego u Zagrebu. Meni je i dosta bolja tj standard je konzistentniji.

Jelo bas i nije skuplje. Moze se proci vrlo jeftino ako se npr uzme sendvic u pekarni (recimo u Anker i Der Mann--to su lanci kojih ima svugdje; ima i jedna prek puta Stefanskirche tamo gdje su natkriveni ducani, npr) za par eura ili komad pizze/'zeljanica'/kebab i slicno po raznim standovima (recimo na Schwedenplatzu ili, gdje sam uvijek prolazila, na Schottentor Universitaet stanici tramvaja i metroa U2 blizu Votivkirche i zgrade sveucilista--tamo je brdo pekara i raznih 'stajacica').

U kafeima i gostionicama dnevna ponuda jela 6, 7, 8, 10 eura.. ovisno sto se jede i u kojem dijelu grada.

Obicno su table s dnevnom ponudom izlozene van kafea (na njemackom, osim u najturistickijim dijelovima grada gdje je i skuplje, no ne i bolje).
Po i pored Waehringerstrasse je bilo dosta mjesta gdje se moglo povoljno jesti, zbog studenata i sveucilisne ekipe. Npr u panazijskom restorancicu (mislim da se zove Asia, negdje oko broja ?30) je bife bio 8 eura--all you can eat koliko se sjecam.

Restorani naravno navise.

Nekoc sam cesto jela na pocetku Neubaugasse dakle uz Mariahilfestr u nekom relativno neuglednom restorancicu koji je imao super guste juhe isto nesto par eura. Da mi se sad sjetiti imena--blizu je Nordsee.

sweetamber
08.12.2009., 09:44
Idem s frendicom na koncert u Beč u trećem mjesecu i zbog voznog reda nam pase jedino vlak.
Poslala sam hž-u mail i odgovorili su mi da je povratna 808,34 kn.Znam da vlak nije jeftin al ovo je :eek::eek::eek:
Pa me zanima jel zna neko da postoji neka povlastica/popust ili nesto slicno.Cula sam da ima nesto,al one stranice od hž-a su toiko glupe da se jednostavno ne mogu snac da bi dobila konkretniju informaciju,a pretpostavljam da ih i pitam da ce mi samo uvalit najskuplju.
Pa unaprijed zahvaljujem ako netko zna nesto vise :D

globetrotter
08.12.2009., 11:49
kod putovanja vlakom u bec bitno je kojim danom ides gore, kojim se vracas i je li ukljucen vikend u tome. e sad, ako idete vas dvije, povratna karta iz zagreba po osobi bi kostala oko 365 kn, ali trebate ostati preko vikenda (npr. krecete u petak, a vracate se u nedjelju).
to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, kod 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), kod 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), kod 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a kod 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.
preko njihovog weba ces tesko nesto saznati, pa ti je najbolje nazvati direktno njihovu medjunarodnu blagajnu (01/4577-704) ili otici na kolodvor.

sweetamber
08.12.2009., 11:54
kod putovanja vlakom u bec bitno je kojim danom ides gore, kojim se vracas i je li ukljucen vikend u tome. e sad, ako idete vas dvije, povratna karta iz zagreba po osobi bi kostala oko 365 kn, ali trebate ostati preko vikenda (npr. krecete u petak, a vracate se u nedjelju).
to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.
preko njihovog weba ces tesko nesto saznati, pa ti je najbolje nazvati direktno njihovu medjunarodnu blagajnu (01/4577-704) ili otici na kolodvor.

Hvala...
Ma idemo u četvrtak i vraćamo se odmah u petak jer je koncert u pitanju.
Budem sutra otisla na glavni pa pitala.
Šokirali me s ovih 800 kn

mariia_mariia
08.12.2009., 22:06
Lijep pozdrav svima!
Slijedeci vikend putujem s deckom preko agencije na 2 dana. Odsjedamo u hotelu ananas. Malo sam proguglala hotel, dojmovi su svakakvi, pa me zanima ako je netko bio da mi kaze iz prve ruke. Isto tako ako mi netko moze preporuciti dobar restoran ;) Jos jedno pitanjce-cula sam za Sky bar, da li je netko bio tamo?

mediteranea
09.12.2009., 08:18
Prošle godine sam bila u hotelu Ananas, hotel je ogroman i stvarno je Ok. Preko puta je stanica metroa, tako da jednostavno možeš u svim smjerovima.

mariia_mariia
09.12.2009., 13:04
Je, na slici izgleda kao ogroman hotel. Kakva je klopa(dorucak),sobe? Vidjela sam fotke i ne cini mi se kao hotel s 4 zvjezdice...

signorina
09.12.2009., 19:13
Hitno prodajem 2 aranžmana za trodnevno adventsko putovanje u Beč od 11. do 13.12., hotel Vienna 3*, polazak iz Rijeke (Pule), cijena 750 kuna po osobi. Link na program putovanja:http://www.jadrotours.hr/dnnportal/Ponuda/Autobusniaranžmani/tabid/80/Default.aspx
Javite mi se hitno!

Siennna
09.12.2009., 19:59
Gdje u centru Beča kupiti OPI lak za nokte?

sweetamber
09.12.2009., 23:31
Hvala...
Ma idemo u četvrtak i vraćamo se odmah u petak jer je koncert u pitanju.
Budem sutra otisla na glavni pa pitala.
Šokirali me s ovih 800 kn

Bila sam danas.I zena mi je rekla oko 470 kn ,al da mogu jos dobiti i popust na grupnu jer nas ide troje.

IntroducingLola
10.12.2009., 02:44
Sljedeći vikend idem u najdraži Beč!:cerek: Pošto mi je to već 5. put, ovaj put želim posjetiti neka zanimljiva mjesta za izaći vani (znači neki klub za osobe u srednjim dvadesetim), muzeje, izložbe, shopping, zgodna nova mjesta za popit finu coffee itd. Znači sve osim osnovnih znamenitosti :) Pročitala sam skoro sve postove, ali mjesta za izlaske sam našla samo iz 2007. godine, a u 2 godine se puno toga promijeni..

Svi prijedlozi dobrodošli!

nukac
10.12.2009., 06:38
Jesi gledala bus do Beča? Mislim da ima svaki dan.

globetrotter
10.12.2009., 06:48
Bila sam danas.I zena mi je rekla oko 470 kn ,al da mogu jos dobiti i popust na grupnu jer nas ide troje.

to je ona povoljnija varijatna, a funkcionira po principu da max 5 ljudi putuje na jednu kartu, pa bi tako solo platila cca 485 kn, kod 2 osobe 365 kn po glavi (485 kn x 1,5/2), kod 3 osobe 325 kn (485 x 2/3), kod 4 osobe 305 kn (485 x 2,5/4), a kod 5 osoba 290 kn (485 x 3/5). cijena moze varirati nekoliko kuna, ovisno o trenutnom tecaju kuna/euro. tijekom tjedna cijene su vise nego vikendom.

onda je to taj princip, ukupno bi karta za vas troje trebala kostati cca 940 kn (470 x 2/3), tj. 313,33 kn po osobi.

sweetamber
10.12.2009., 09:21
onda je to taj princip, ukupno bi karta za vas troje trebala kostati cca 940 kn (470 x 2/3), tj. 313,33 kn po osobi.

Da ,valjda.Neg me nazivciralo to u mailu kad su rekli 808 po osobi a navela sam da idu tri osobe.
Uglavnom,
hvala ti na pomoć :D

kortoM
11.12.2009., 07:44
Pozdrav svima,
molim za savjet.
Koji hotel u Becu s 3-4 zvjezdice preporucate, a da se stigne do njega bez vece guzve s autom i da je dostupan neki javni prijevoz za lagani neobavezni obilazak grada. Ostali bi tamo 2-3 dana.

Hvala :driver:

štemajzl
11.12.2009., 09:45
ibis mariahilferstrasse

meth84
11.12.2009., 18:17
Dragi moji, neka mi netko da savjet....gdje provesti večer u Beču, a da nije party ili doma :) Onako, između..neki pub, laganini i to :))

Hvaallaaaaa!!!!

ico rotterdam
12.12.2009., 19:52
Sljedeći vikend idem u najdraži Beč!:cerek: Pošto mi je to već 5. put, ovaj put želim posjetiti neka zanimljiva mjesta za izaći vani (znači neki klub za osobe u srednjim dvadesetim), muzeje, izložbe, shopping, zgodna nova mjesta za popit finu coffee itd. Znači sve osim osnovnih znamenitosti :) Pročitala sam skoro sve postove, ali mjesta za izlaske sam našla samo iz 2007. godine, a u 2 godine se puno toga promijeni..

Svi prijedlozi dobrodošli!

16 Bezirk.....iliti Ottakring.....tamo imas klubova kolko hoces hehe

trashbabe
13.12.2009., 00:56
Ottakring za domaci ugodjaj u becu :)

adriana7
13.12.2009., 16:04
Zna li netko dokad su otvoreni dućani u centru, h&m i ostali?

Ilse Koch
15.12.2009., 09:30
Zna li netko dokad su otvoreni dućani u centru, h&m i ostali?

do 17 brijem u subotu..ja idem tamo ovaj vikend i zanimaju me neki fetish, latex S/M duchani..znam za samo jedan sex shop,al to mi nije dovoljno

medicine woman
15.12.2009., 21:42
kakva su sniženja u beču u ovo vrijeme? idem ovaj vikend pa možda da nešto uacim u vreću :mig:

trashbabe
16.12.2009., 12:55
do 17 brijem u subotu..ja idem tamo ovaj vikend i zanimaju me neki fetish, latex S/M duchani..znam za samo jedan sex shop,al to mi nije dovoljno
ima u mariahilferstrasse, zove se spartacus, ima veliki ulaz, broj 49. velik je izbor svega, a kako dolazis na jedan dan mislim da ti je to najjednostavnije

Ilse Koch
16.12.2009., 14:56
ima u mariahilferstrasse, zove se spartacus, ima veliki ulaz, broj 49. velik je izbor svega, a kako dolazis na jedan dan mislim da ti je to najjednostavnije

hvala,al brijem da je to taj koji znam.. mene ne zanimaju toliko igračkice i to, vec oblekica (kvalitetniji korzeti,halteri) i platforma štikle.. tu kod nas su vecinom sve te stvari gothic,a cula sam da tam ima i boljih.. potrazicu na netu nekako tak da si osim kuhanog vina, priustim i dobar soping

trashbabe
16.12.2009., 15:21
hvala,al brijem da je to taj koji znam.. mene ne zanimaju toliko igračkice i to, vec oblekica (kvalitetniji korzeti,halteri) i platforma štikle.. tu kod nas su vecinom sve te stvari gothic,a cula sam da tam ima i boljih.. potrazicu na netu nekako tak da si osim kuhanog vina, priustim i dobar soping

ima masu sex shopova na gurtelu, oko westbanhofa...

Anaaaaaa
18.12.2009., 11:13
kak se krecu cijene taksija?

bees
21.12.2009., 18:01
da i mene zanimaju cijene taksija i dal znate hoce li 27 u nedelju radit trgovine ???

IntroducingLola
22.12.2009., 02:46
cijene taxija su slične kao u zagrebu

Anavi=)
03.01.2010., 17:45
Ja bih za Beč, tj. društvo cijelo. Pa nas zanima kako i čime najjeftinije ići ( i vratiti se).. i gdje je najjeftinije odsjesti!? Ajde naka dobra duša neka me informira :)

maestranza
03.01.2010., 22:48
Ja bih za Beč, tj. društvo cijelo. Pa nas zanima kako i čime najjeftinije ići ( i vratiti se).. i gdje je najjeftinije odsjesti!? Ajde naka dobra duša neka me informira :)

Ovisi koliko vas ide, kad točno i koliko ostajete. Imaju neke finte ako se ide vlakom i ostaje bar preko vikenda, onda povratna karta za 4 osobe dođe oko 1200 kn + obavezne rezervacije. Inače je vlak znatno skuplji, oko 700 kn, ako se ne varam. Busom je oko 400 kn, ima svaki dan u 6 ujutro, za 5 sati ste tamo, dok vlakom treba nekih 6 i pol, 7 sati.

Za najjeftinije ne znam točno, pogledajte razne hostele, frendice mi uglavnom budu u Wombat's Lounge, kod Westbahnhofa, 18 eura/osobi u sobi s 4-6 kreveta, i skroz su zadovoljne. :D

xfairguy
04.01.2010., 17:52
Još jedna preporuka za Wombat's Lounge, stvarno je odličan hostel.

grm65
05.01.2010., 19:38
Da ne tražim topic o Austriji, postavit ću ovdje pitanje ionako je i Beč vezan za EP 2010. u rukometu.
Da li se može u Austriju samo s osobnom ili obvezno treba putovnica. Planiram otići pogledati koju utakmicu u Graz.

maestranza
05.01.2010., 20:11
Da ne tražim topic o Austriji, postavit ću ovdje pitanje ionako je i Beč vezan za EP 2010. u rukometu.
Da li se može u Austriju samo s osobnom ili obvezno treba putovnica. Planiram otići pogledati koju utakmicu u Graz.

Ne, treba putovnica.

ixi171
14.01.2010., 19:33

Nešto sam načula da su sad dosta povoljne cijene u HŽ za inozemstvo ( ne znam da li je to zbog svih ovih gluposti koje se u zadnje vrijeme događaju u HŽu ili ne :lol: ) nisam sigurna da li vrijedi i za beč, svakako provjeri. ako je veća grupa moglo bi biti isplativije.

ixi171
14.01.2010., 19:40

Nikako ne možeš otići u Beč a da ne probaš slavnu tortu :) a ja preporučam još i slastičarnu TICHY i njihove preeefine Eis-Marillenknödel !!! to moraš probati!!!
Dobar tek!

stonder
15.01.2010., 00:05
trebam pomoć,
naime, idem u Beč na 3 dana i pošto sam zaposlenik hiltona imam noćenje u hiltonu skoro džabe :top:. Mogu birati imeđu Hiltona u centru (koji je noviji i bolji) i hiltona negdje na dunavu oko 4 km od centra kosija opcija. Jedini problem je sto bi me garaza za auto u tom hotelu u centru kostala vise nego nocenje, a u drugom mi je besplatna.
Znači, ima li tko kakvo jeftino rijesenje da spavam u centru a da mi auto bude na sigurnom, mogu ga ostaviti negdje dalje od hotela samo da je na sigurnom?:ne zna:

Dlapek
15.01.2010., 08:20
trebam pomoć,
naime, idem u Beč na 3 dana i pošto sam zaposlenik hiltona imam noćenje u hiltonu skoro džabe :top:. Mogu birati imeđu Hiltona u centru (koji je noviji i bolji) i hiltona negdje na dunavu oko 4 km od centra kosija opcija. Jedini problem je sto bi me garaza za auto u tom hotelu u centru kostala vise nego nocenje, a u drugom mi je besplatna.
Znači, ima li tko kakvo jeftino rijesenje da spavam u centru a da mi auto bude na sigurnom, mogu ga ostaviti negdje dalje od hotela samo da je na sigurnom?:ne zna:
Pa ,baš i ne.
garaže u centru su skupe.
A ovaj Hilton na Dunavu je u poslovnoj zoni iz koje si u centru za 10 minuta.

BlueMountain
17.01.2010., 11:52
Uskoro idem u Beč pa me zanima postoji li mogućnost iznajmljivanja stana
na tjedan dana? I po kojim cijenama? Kome se obratiti?

xfairguy
18.01.2010., 18:29
Uskoro idem u Beč pa me zanima postoji li mogućnost iznajmljivanja stana
na tjedan dana? I po kojim cijenama? Kome se obratiti?

Evo ovdje imaš oglase na engleskom
http://vienna.en.craigslist.at/apa/

BlueMountain
19.01.2010., 11:10
Hvala xfairguy! :)

NoWa
06.03.2010., 17:45
Imamo hotel na Gasometer, linija U3 (http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/deutsch/u3.html) nas vozi do centra, a koja je to stanica centar? Jel to Westbahnhof ?

na toj liniji su nam ova ulica za shopping Neubaugasse, i ovaj Volkstheater di su muzeji (tamo se kao lijepo šetati)

Sehenswürdigkeiten: Naturhistorisches Museum, Kunsthistorisches Museum, Museumsquartier Messepalast, Parlament, Hofburg, Spittelberg.

maestranza
06.03.2010., 17:55
Imamo hotel na Gasometer, linija U3 (http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/deutsch/u3.html) nas vozi do centra, a koja je to stanica centar? Jel to Westbahnhof ?

na toj liniji su nam ova ulica za shopping Neubaugasse, i ovaj Volkstheater di su muzeji (tamo se kao lijepo šetati)

Sehenswürdigkeiten: Naturhistorisches Museum, Kunsthistorisches Museum, Museumsquartier Messepalast, Parlament, Hofburg, Spittelberg.

Ne, Westbahnhof ti nije baš centar (bar ne onaj koji ti tražiš). Ovako, centrom možeš smatrati Stephansplatz, to ti je odmah kod katedrale, tamo se isto vrijedi prošetati, okolo ima trgovina, ali su ti u blizini i Parlament i Hofburg, a pješice se može i do Naturhistorisches Museuma. Kod stanice Volkstheater ti je Museumsquartier (tj. imaš potez tih muzeja od stanice Volkstheater, pa do stanice U2 Museumsquartier), kao "četvrt muzeja", tamo se je zaista lijepo prošetati, a tamo ti počinje i slavna Mariahilferstrasse za shopping, pa ako vam se da šetati, lijepo krenete po njoj, i onda vam taman negdje na polovici okomito na Mariahilfer dolazi Neubaugasse, pa lako skrenete u nju. :)

NoWa
06.03.2010., 18:11
Ne, Westbahnhof ti nije baš centar (bar ne onaj koji ti tražiš). Ovako, centrom možeš smatrati Stephansplatz, t)

hvala ti:))

Idemo autom, al cemo ga ostaviti ispred hotela pa U-Bahnom do grada.
Vidim i da je Sacher hotel negdje između museumplatz i centra stephanplatz (http://maps.google.com/maps?hl=hr&source=hp&um=1&ie=UTF-8&cid=0,0,720639571972108779&fb=1&hq=Hotel+Sacher&hnear=Hotel+Sacher&gl=hr&daddr=Philharmonikerstrasse+4,+1010+Wien,+Austria&geocode=4915902716424185018,48.203908,16.369894&ei=75mSS_-WAc30_Aaco-WGDQ&sa=X&oi=local_result&ct=directions-to&resnum=1&ved=0CBgQngIwAA)pa idemo i tamo:))

btw, tko ide u Prater il na koncerte u Verein Forum, ima divan smjestaj u blizini u http://www.roomz-vienna.com/ (45 eura noc)

maestranza
07.03.2010., 00:48
Vidim i da je Sacher hotel negdje između museumplatz i centra stephanplatz (http://maps.google.com/maps?hl=hr&source=hp&um=1&ie=UTF-8&cid=0,0,720639571972108779&fb=1&hq=Hotel+Sacher&hnear=Hotel+Sacher&gl=hr&daddr=Philharmonikerstrasse+4,+1010+Wien,+Austria&geocode=4915902716424185018,48.203908,16.369894&ei=75mSS_-WAc30_Aaco-WGDQ&sa=X&oi=local_result&ct=directions-to&resnum=1&ved=0CBgQngIwAA)pa idemo i tamo:))

Tako je, taj cijeli potez je super, od Stephansplatza pa po Kärtnerstrasse (koja je inače bila ulica za "luksuzni" šoping, a sad se već pomiješala i s "normalnim" stvarima poput H&M-a, Zare i sl.), i onda Sacher hotel (preko puta kojeg je i opera), pa onda po Opernringu do Mariahilfer i/ili Museumsquartier. :cerek:

NoWa
10.03.2010., 20:26
smijesno koliko ljudi s ex-yu podrucja ima...imali smo viska karata i kome smo ih prodali nego decku iz Beograda i curi iz Sarajeva, na koncertu se ugurali u prve redove i kad sam dragom rekla da smo se malo ugurali, cujem iza sebe 'Nema veze, naši ste ocito':D
U svakom ducanu rade Srbi ili Bosanci, al u svakom u koji smo usli:eek: Pomogli su nam masu:s

I onaj Gasometer di se odrzavaju koncerti je zakon mjesto...Studentski dom je u sklopu toga, odmah do imaju Cinemax ogroman, a tu je bio i nas hotel roomz-vienna.com...stvarno nam se posrecilo da su nam koncerti bili zakon, vrijeme odlicno:s

auto smo ostavili na parkingu od tog Cinemaxa (3 eura dan), i onda U-Banhnom do centra (dnevna karta 5,70 eura, u jednom smjer 1, 70)..ma super, super:s

I iznenadilo me sto se može pusiti gotovo svuda: u kaficima (recimo Cafe Kafka koji ima super ulaz u wc (kroz vrata ormara:cerek:)) i u restoranima (centar, na Stephanplatz) i na koncertu (ima znakova da se kao ne pusi, al pusi se..)...jer smo mislili da se kod njih nigdje ne dimi od 1.01. 2009. godine

maestranza
11.03.2010., 14:26
smijesno koliko ljudi s ex-yu podrucja ima...imali smo viska karata i kome smo ih prodali nego decku iz Beograda i curi iz Sarajeva, na koncertu se ugurali u prve redove i kad sam dragom rekla da smo se malo ugurali, cujem iza sebe 'Nema veze, naši ste ocito':D
U svakom ducanu rade Srbi ili Bosanci, al u svakom u koji smo usli:eek: Pomogli su nam masu:s (...)

I iznenadilo me sto se može pusiti gotovo svuda: u kaficima (recimo Cafe Kafka koji ima super ulaz u wc (kroz vrata ormara:cerek:)) i u restoranima (centar, na Stephanplatz) i na koncertu (ima znakova da se kao ne pusi, al pusi se..)...jer smo mislili da se kod njih nigdje ne dimi od 1.01. 2009. godine

Ma tamo ćeš na cesti najčešće čuti srpski/hrvatski ili turski, a njemački baš i ne. :D

A s pušenjem mi se čini da je dosta slično kao i kod nas, imaju i oni tako neki zakon, ali zastoj nastaje zbog ljudi, a i nije čudo kad je toliko Balkanaca... :p

Lost_in_Wonderland
14.03.2010., 19:12
Zanima me da li netko zna do kada rade trgovine i trgovački centri subotom....i to točno na Veliku subotu. Idemo u Beč za Uskrs na 3 dana ali dolazimo u subotu u ranim popodnevnim satima pa bi voljeli obaviti i neki šoping prije nego se trgovine zatvore.

maestranza
14.03.2010., 21:43
Koliko se sjećam, većina trgovina (tipa C&A,H&M...) subotom radi do 18, s tim da nisam sigurna kako je kod njih s Velikom subotom... Znam da su npr. na Badnjak i na Staru godinu radili otprilike do 12 ili 14.

NoWa
15.03.2010., 16:12
jup, subotom do 18 sati.
al Velika subota obicno nigdje nije posebna (aka neradna) pa ne bi trebalo bit skraceno..no ko ce znati..:ne zna:

nukac
15.03.2010., 18:14
Nadam se da u Austriji nije ko u Njemačkoj, tamo na Veliki Petak ne rade dućani... :)

hlapichka
11.04.2010., 12:06
jel zna neko najjeftiniji prevoz do becha i natrag u zg? idem na dva dana, na koncert, a povratna karta vlakom me kosta 430kn, za sto mislim da je malo preskupo. jel zna itko jeftiniju verziju? nekakav bus? ono sto sam vidla, busevi voze prekasno i cijena je gotovo ista. nekakvi popusti il nesto? na zeljeznickom su poprilicno bezobrazni, zenska mi je samo odbrusila da nemogu nikakav popust ostvarit.

nukac
11.04.2010., 12:29
To ti je onda to. Bus ide navečer, tak da si ujutro tamo...
Jedino kaj ti preostaje autostop. Ili na gorivo.com, ako netko tamo oglašava.

comi1
11.04.2010., 12:40
jel zna neko najjeftiniji prevoz do becha i natrag u zg? idem na dva dana, na koncert, a povratna karta vlakom me kosta 430kn, za sto mislim da je malo preskupo. jel zna itko jeftiniju verziju? nekakav bus? ono sto sam vidla, busevi voze prekasno i cijena je gotovo ista. nekakvi popusti il nesto? na zeljeznickom su poprilicno bezobrazni, zenska mi je samo odbrusila da nemogu nikakav popust ostvarit.

Ja osobno nebi nista koristio drugo iz zg-wien osim bus ili vlak.

na vlak imas popust na grupe ljudi ili ako stajes duze od 2 dana/tj vikend,nesjecem se tocno.al to opet moras ici kod ljubazne tete na GK..da ti u bocu ona kaze sve-phone zaboravi..jer to je HZ. i mislim da ti je u tom slucaju jeftinija karta dosta.
druga i najbolja opcija ti je CroataBus i studentski popust..pa te ispadne cca 350kn povratna i za mislim 5h si tamo.
treca opcija ti je shopping bus sa monikama kravic do graza pa onda dalje na vlak
i cetvrta finalna opcija ti je vlak do budimpeste pa od tamo Orangeways do Beca(nije skupo)...al iskreno to je sve kruha preko pogace..ovaj bus ti je zicer.
i jos dodatak hvatat Rajzen.ne iz srbije il bih,al stvarno to ja nista nebi korstio s obzirom da si s croatiom za 5h u becu za 350kn/povrtna!!

hlapichka
11.04.2010., 12:53
ma bila sam ja osobno na GK, ne preko fona. pa me baba otpilila. idem na jedan dan, odnosno noc, tako da nemogu ostvarit onaj city star popust. ovo za studentski popust mi se cini super, samo kolko vidim bus sljedeci dan iz beca krece tek u 17h odnosno 18h, a posto je koncert gotov u ponoc neznam di da budem do 18h, nemam para za hostel a i imam obaveze taj dan jos.
u svakom slucaju hvala na inf za popust, budem ih kontaktirala.

Star051
14.04.2010., 10:13
molim vas, može li mi netko točno reći koliko treba vremena od rijeke do beča sa autom? za koliko se tamo stigne autom?
hvala!!

trešnjica
07.06.2010., 15:52
Planiram sa sestrom ovo ljeto otići u Beč na nekoliko dana pa bih voljela da me savjetujete. U kojem razdoblju da idem? U obzir dolaze sredina 7.mj. do polovice osmog i jesu li tada prevlike gužve. Kojom zagrebačkom agencijom je najpovoljnije i najisplativije ići? Voljela bih da mi odgovorite iz vašeg iskustva.

trešnjica
09.06.2010., 23:18
Zar nitko ljeti ne putuje u Beč :tuzni:

maestranza
10.06.2010., 00:59
Nisam išla agencijom pa ti tu ne mogu pomoći, a gužve su otprilike podjednake u razdobljima koje si navela. :)

mariocactae
30.06.2010., 15:10
a kaj zna ko molim vas neku nonstop birtiju blizu erdbergb busbahnhofa??...da ne uključuje metro jer nemam 4 eura za tam i sim ...imam tri sata u beču pa ovo...u slučaju neodgovoranja osuđen sam na westbahnhof i wetopunkt u mariahilfe :D...što bi značilo i 4 eura za kartu, 2 za jutarnji i 1 za kavu....aaaaaa....može sugestija molit ću :s

seratonin
09.07.2010., 12:46
idem u beč na jako kratko (dolazim oko 10 u jutro i moram natrag oko 8 navečer).
šta se može obići za to vrijeme, tj. šta ne smijem propustiti?
čujem da je sve skoncentrisano oko ringeštrase kružnog puta i da idem u neku ulicu mariahilferstrase. kao tu je dobar shoping,blago mojoj ženi!
a opere ,dvorci,parkovi,....?
i ne zaboravite, sve za 10 sati !
i gdje na ručak?

nasmijanonebo
09.07.2010., 13:18
pa je, svew je koncetrirano unutar ringa. dvorac senbrun ti je izvan tog ringa, to se mora metroom.moglo bi se teoretski stici i to obici ali da nigdje ne odes jesti i bez sopinga.opera je na ringu. blizu ringa je dvorac belvedere (pjeske)
da, mariahlifstrasse je soping ulica.

UglyKidJoe
09.07.2010., 17:24
pa je, svew je koncetrirano unutar ringa. dvorac senbrun ti je izvan tog ringa, to se mora metroom.moglo bi se teoretski stici i to obici ali da nigdje ne odes jesti i bez sopinga.opera je na ringu. blizu ringa je dvorac belvedere (pjeske)
da, mariahlifstrasse je soping ulica.

Arhmm...khmmm... Schonbrunn. :mig: (o i u sa umlautom) - nego, kad ćemo mi na onu kavu?

UglyKidJoe
09.07.2010., 17:38
idem u beč na jako kratko (dolazim oko 10 u jutro i moram natrag oko 8 navečer).
šta se može obići za to vrijeme, tj. šta ne smijem propustiti?
čujem da je sve skoncentrisano oko ringeštrase kružnog puta i da idem u neku ulicu mariahilferstrase. kao tu je dobar shoping,blago mojoj ženi!
a opere ,dvorci,parkovi,....?
i ne zaboravite, sve za 10 sati !
i gdje na ručak?

Shopping je tu i oko Stefan kirche (katedrale sv. Stjepana).
U principu možete krenuti Mariahilferstrasse pa prema katedrali - tu je u biti najviše svega.
Klopu preoručam u:
http://www.7stern.at/
I to bečki šnicl sa krumpir-salatom (koja je priča za sebe) ili svinjska rebrica sa njihovom domaćom pivom.
Siebenstern ti se nalazi u uličici koja dolazi na Marienhilferstrasse pa ne morate okolo lunjati.
Kava i kolači u kavani Diglas:
http://www.diglas.at/
Kavana je uličici iza katedrale sv. Stjepana. Prekrasna bećka kavana sa odlićnom kavom, može se nešto i gricnuti.

Veliki dio centra ćete prepješačiti spajajući gore opisane destinacije. U blizini je Albertina, a ono što svakako nemojte propustiti u prolazu je Hofburg.

Alegra
09.07.2010., 22:32
pitanje:
koje su pobogu najposjecenije internet stranice, forum i sve sta bi mi malo priblizilo atmsferu ovog grada.
inace, dosla sam u bec prije prije par dana odraditi 8 mj. praksu i ocito se nisam bas pripremila...

Arienrhod
28.07.2010., 21:58
Moze li preporuka za neke birceve, pubove ili nesto slicno za izlazak u Becu, te kolika je cijena pive? Dakle ne zanimaju me previse klubovi gdje ni sebe ne mogu cuti.

nvnk
29.07.2010., 13:33
Moze li preporuka za neke birceve, pubove ili nesto slicno za izlazak u Becu, te kolika je cijena pive? Dakle ne zanimaju me previse klubovi gdje ni sebe ne mogu cuti.

Imaš sjeverno od Stefansplatza i zapadno od Schwedenplatza kvart koji kolokvijalno zovu "Bermudski trokut". Tu se ruži do jutra, birtija na birtiji. Neke jesu "klupskog" tipa, neke nisu, ... A neke imaju npr. gore "normalnu" birtiju, a "klub" u podrumu.

dmestar
01.08.2010., 16:01
ide nas dvoje za st. polten (60km od beca) na frequency festival... krecemo od mjesta malo dalje od rijeke... (ali racuna se kao rijeka)
e pa zanima me koji je po vama najjeftiniji put do gore... orijentirat se za pocetak na bec... jer ce bit organiziran prijevoz za nekih 20 eura povratna karta... ako pak postoje druge direktnije opcije rijeka st. polten - prihvacan sve... :D samo recite... :D

naime... gledali smo... do zagreba povratna je ispod 150kn... a od zagreba do beca valjda ima za nekih 360kn povratna vlakom (ako idu dvi osobe) i isto tolika cijena je za autobus povratna karta...
medjutim tih gore jos 20 eura onda dodje jako puno... ali prozvakat ce se...
da cujem ljudi opcije... :D pomagajte... ^^

i da... ide netko autom??? :D ili nesto tako??? :D
tamo 18.08... i vraca se 22.08... ima li takvih??? :D
(i znam za www.gorivo.hr ... ne brinite... zelim vidit sve sto jeftinije opcije... :) )

Arienrhod
30.08.2010., 15:22
Imate li informacije o nacinu placanja u Becu, sto je najpovoljnije? Promijeniti dio iznosa u eure, a dio podizati na bankomatima (PBZ, Zaba), kakva je provizija?

zokiiii
30.08.2010., 15:38
Da li je isplativije ići vlastitim autom i rezervirati hotel preko neta ili ići agencijom?
Relacija je Zagreb - Beč .
Koliki su troškovi ukoliko se ide autom?

Ajde mala pomoć..

xfairguy
30.08.2010., 19:15
Da li je isplativije ići vlastitim autom i rezervirati hotel preko neta ili ići agencijom?

Ajde mala pomoć..

Oko 130 eura za tamo i natrag.

http://www.viamichelin.com (http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxZmgxMGNORFV1TXpJNE 16VT1jTVRRdU5ETTJOVEk9&strDestLocid=31MzMwbjEwY05EZ3VNakE1TWpJPWNNVFl1TXp jeU56VT0=&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=30%2F08%2F2010&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6)

mrena:)
31.08.2010., 07:15

Ajde mala pomoć..

ovisi što želiš..jedno je ić s agencijom kad je sve organizirano (i za to uzimaju lovu) ili kad si sam organiziraš put
mislim da su vinjete (austrija + slovenija) 25-30 eur, gorivo ovisno o tome koliko auto troši (meni je jedan tank sasvim dovoljan za tamo i natrag) i hotel si nađeš na netu (ja najčešće rezerviram preko booking.com - često je jeftinije nego u hotelu direktno)

brazilac 5
02.09.2010., 15:56
Hej, tko mi može reći gdje se može pogledati 7.9. tekma HRVATSKA - LATVIJA u Beču u nekom hrvatskom bircu ili restoranu? Čuo sam negdje oko Ottakringer strasse ali ne znam gdje točno...
:s

sweetamber
02.09.2010., 16:35
Zna li netko ima li kakav prijevoz na relaciji Beč-Zagreb u razdoblju od 01-05h?

UglyKidJoe
02.09.2010., 21:31
Po Europi - sva svoja putovanja organiziram u vlastitoj režiji i sve štima najobičnijim kontaktom preko neta. :top:

globetrotter
03.09.2010., 10:00
od nocnih linija za zagreb, postoji jedino nedjeljni autobus (http://www.putovnica.net/odredista/austrija/bec/prijevoz-do-beca/autobusni-prijevoz-do-beca) od ap varazdin koji iz beca krece u 23:59h.

gigivele
03.09.2010., 13:38
Moze li mi neko reći da li je plata od oko 1000 eura mjesecno dovoljna za zivot u Becu? Zivio bih sam, a po zanimanju sam farmaceutski tehničar.

-clansman-
03.09.2010., 14:58
pozdrav,
jako bi molio ako mi netko od iskusnih moze preporucati neki solidan hotel ili jos bolje hostel u becu za preko vikenda..islo bi nas troje pa bi uzeli sobu da ne moramo poslije koncerta odmah doma...
ako bi cijena bila povoljna mozda bi otisli i u petak pa imali dva nocenja...inace to je onaj vikend kad je 18.09. subota i radi se o GnR koncertu...
hvala

UglyKidJoe
03.09.2010., 15:30
Moze li mi neko reći da li je plata od oko 1000 eura mjesecno dovoljna za zivot u Becu? Zivio bih sam, a po zanimanju sam farmaceutski tehničar.

Ne bih baš rekla - koliko bi samo došao najam stana i režije a to je na Zapadu obično najproblematičnija stavka.
Sve ostalo je jeftinije nego kod nas...
Jedina prednost bi bila što bi mogao njuškati za štogod bolje...

mrena:)
03.09.2010., 17:00
pozdrav,
jako bi molio ako mi netko od iskusnih moze preporucati neki solidan hotel ili jos bolje hostel u becu za preko vikenda..islo bi nas troje pa bi uzeli sobu da ne moramo poslije koncerta odmah doma...
ako bi cijena bila povoljna mozda bi otisli i u petak pa imali dva nocenja...inace to je onaj vikend kad je 18.09. subota i radi se o GnR koncertu...
hvala

probaj vidjet ovdje: http://www.birghotels.com/hotel_geblergasse/ prvo se obrati njima direkt, možda izađu u susret, znaju spustit cijenu i provjeri na booking.com
Hotel ništa ekstra, al za prespavat ok.

podgoričanin
15.09.2010., 16:13
Pozdrav svima! Zanima me da li je možda neko boravio u Hotelu Park Inn Uno City Vienna u 22 distriktu-čisto par riječi o samom hotelu,lokaciji,vezi sa centrom itd-solidno je ocijenjen na svim sajtovima i nije skup(66 € dvokrevetna soba sa doručkom,internet,parking besplatan) ali bih rado čuo nekog ovdje da mi kaže svoje mišljenje:)

_V_
25.09.2010., 15:27
pozdrav svima,
sa par prijatelja planiramo za bec uskoro na 4 dana pa me zanima jel mozete preporuciti enki dobar hostel ali uz uvjet da ima parking gdje bi mogli ostaviti auto?
hvala

Theicha
27.09.2010., 09:37
Kratko pitanje, opet vezano za parking u Beču :))

da li se parking naplaćuje vikendom, subota i nedjelja?

i da li je teško naći uličice u kojima se parking ne naplaćuje?

:))

Hvala...

_V_
27.09.2010., 17:04
i mene bi to zanimalo :)
i kolko je dnevna karta recimo

klaudijak
27.09.2010., 20:43
Pozdrav svima! Zanima me da li je možda neko boravio u Hotelu Park Inn Uno City Vienna u 22 distriktu-čisto par riječi o samom hotelu,lokaciji,vezi sa centrom itd-solidno je ocijenjen na svim sajtovima i nije skup(66 € dvokrevetna soba sa doručkom,internet,parking besplatan) ali bih rado čuo nekog ovdje da mi kaže svoje mišljenje:)

mi bili prošle godine smješteni u njemu, hotel je super, super uređen, klopa predobra, usluga na nivou.
što se tiče veza sa centrom, lakše ne može biti, odmah preko ceste, pa nekih par metara ulijevo je stanica metroa, na automat se kupuju karte samo treba imati kovanice, karta je super jasna, a na svakoj stanici najvaljuju koja je sljedeća, uglavnom ne možeš se izgubiti

podgoričanin
28.09.2010., 15:37
mi bili prošle godine smješteni u njemu, hotel je super, super uređen, klopa predobra, usluga na nivou.
što se tiče veza sa centrom, lakše ne može biti, odmah preko ceste, pa nekih par metara ulijevo je stanica metroa, na automat se kupuju karte samo treba imati kovanice, karta je super jasna, a na svakoj stanici najvaljuju koja je sljedeća, uglavnom ne možeš se izgubiti

Najljepše se zahvaljujem,drago mi je što su moja očekivanja vezana za hotel potvrđena,izgledao mi je na prvu loptu ok-što se tiče prevoza pošto stižemo u nedelju uveče i ostajemo 7 dana idealna mi je za prevoz ona nedeljna karta od ponedeljka do ponedeljka koja košta 14 € i važi za sve vrste prevoza

lollipop
28.09.2010., 18:02
Kratko pitanje, opet vezano za parking u Beču :))

da li se parking naplaćuje vikendom, subota i nedjelja?
Znam samo da se vikendom ne naplacuje (cijelu subotu i cijelu nedjelju)

klaudijak
28.09.2010., 21:08
Najljepše se zahvaljujem,drago mi je što su moja očekivanja vezana za hotel potvrđena,izgledao mi je na prvu loptu ok-što se tiče prevoza pošto stižemo u nedelju uveče i ostajemo 7 dana idealna mi je za prevoz ona nedeljna karta od ponedeljka do ponedeljka koja košta 14 € i važi za sve vrste prevoza

nema problema, ugodan provod želim

wob
06.10.2010., 15:13
imam let iz Beca .

trebam negdje auto ostavit na 3 dana. nasao sam parking na aerodromu koji me izlazi 56 eura za tri dana :Aerodrom parking (http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?content-id=1249344074249&rel=en&reserve-mode=active&run-parkpreis=yes&d1=19&m1=10&y1=2010&von-h=22%3A00&d2=22&m2=10&y2=2010&bis-h=23%3A59&x=71&y=2)

A nasao sam i ovaj jeftinij : Mazur - parking (http://www.mazur-parken.at/?page_id=3)

jel tko ostavljao auto na ovom drugom ? kakva je povezanost sa aerodromom.

Dlapek
07.10.2010., 08:18
Bečani,kaj je s ovim salonom čokolade kaj treba bit u Haus der Industrie?
U vodiču je najavljen,a stranica im zadnja iz 2008.
????

Bilobrkster
09.10.2010., 14:04
Pozdrav!

Zna li neko za neki okej smještaj u Beču (hostel, penzion, stan) za do 60-65€ po danu oko Nove godine?

Hvala :)

Dlapek
12.10.2010., 14:40
Bečani,kaj je s ovim salonom čokolade kaj treba bit u Haus der Industrie?
U vodiču je najavljen,a stranica im zadnja iz 2008.
????

nije bilo salona.
Zaključana vrata ni riječi o bilo čemu.

Durga
13.10.2010., 21:30
Bok
Treba mi mala pomoć, gledala sam po ovim stranicama ali nisam mogla naći konkretnu informaciju.
Idem za mjesec dana vlakom u Beč na vikend i zanima me, od ponuđenih stanica na stranici Želj. kolodvora (Meidling, nešto na N... Neudstat, i Sudbanhof), koja je najbliža centru ili je sve to "tu negdje"?
Također, ako netko ima za preporučiti zgodan i jeftin hotel u blizini bilo koje od tri stanica a da je ujedno i blizu centru :D, lijepo molim za informaciju. Gledala sam na hotels.com i ima ih stvarno jeftinih i dobroizgledajućih, ali što kad sam u Beču bila jednom, prije više od 10 godina i stvarno ne znam otkud da uopće krenem gledat. Hvala puno na informacijama!

amstel
14.10.2010., 06:39
Evo baš neki dan došao vlakom iz Beča i bio na oba kolodvora. Westbahnof je u samom centru, a služi koliko sam vidio samo za vezu sa zapadnom i srednjom Europom, te neke međugradske linije. Meidling je dvije stanice južno od Westbahnofa, možda 6-7min vožnje metroom i sa njega idu vlakovi prema ZG, Budimpešti, Pragu, Bratislavi i dr. austrijskim gradovima. Za Wiener Neustadt sam i ja prije par mjeseci pitao hehe, ali evo sad sam i sam vidio...to je gradić prije Beča, nije Beč. Ali vlak za ili iz ZG stoji na toj stanici zato možeš birati.
Uglavnom kad ideš iz Beča ili za Beč izabreš Wien Meidling, nije daleko niti komplicirano doći do njega.

Dlapek
14.10.2010., 08:18
Bok
Treba mi mala pomoć, gledala sam po ovim stranicama ali nisam mogla naći konkretnu informaciju.
Idem za mjesec dana vlakom u Beč na vikend i zanima me, od ponuđenih stanica na stranici Želj. kolodvora (Meidling, nešto na N... Neudstat, i Sudbanhof), koja je najbliža centru ili je sve to "tu negdje"?
Također, ako netko ima za preporučiti zgodan i jeftin hotel u blizini bilo koje od tri stanica a da je ujedno i blizu centru :D, lijepo molim za informaciju. Gledala sam na hotels.com i ima ih stvarno jeftinih i dobroizgledajućih, ali što kad sam u Beču bila jednom, prije više od 10 godina i stvarno ne znam otkud da uopće krenem gledat. Hvala puno na informacijama!

na ovaj kolodvor ne računaj jer je pod rekonstrukcijom.
Inače je na jako dobrom mjestu,ali za koju godinicu....
Trenutno je na mjestu tog kolodvora ogromna rupa.

Durga
14.10.2010., 13:17
Dakle, idem na Meidling, odlično, puno vam hvala!

martinchi
14.10.2010., 13:35
Dakle, idem na Meidling, odlično, puno vam hvala!

kolko dođe karta?

UglyKidJoe
14.10.2010., 23:33
Za Wiener Neustadt sam i ja prije par mjeseci pitao hehe, ali evo sad sam i sam vidio...to je gradić prije Beča, nije Beč. Ali vlak za ili iz ZG stoji na toj stanici zato možeš birati.

Tam su sjekli glave - HR vođama Zrinskom i Frankopanu.
Molim ponavljanje povijesti. :cerek:

sandra555
15.10.2010., 07:33
kolko dođe karta?

I mene zanima koliko dođe karta za vlak Zagreb - Beč povratna bez ikakvih popusta?

Flickr Flickr
15.10.2010., 07:40
I mene zanima koliko dođe karta za vlak Zagreb - Beč povratna bez ikakvih popusta?

a mozda nazvat na glavni kolodvor i pitat....:D , ak se dobro sjecam moras racunat bar 500 kuna....iz beca je knap 100 eura.....bus ti je jeftiniji

Flickr Flickr
15.10.2010., 07:45
Bok

gradi se novi centralni kolodvor kod südbahnhofa koji je totalno srusen....stanica meidling ti je 12. bezirk, tu imas U6 s kojim mozes do westbahnhofa i onda na U3 u centar...ak ti se ide u centar.....u 12tom imas samo hotela po satu ak kuzis kaj ti ocu rec :D, tako da tamo bas nebi prenocio i kvart je skroz u kurtzu,

amstel
15.10.2010., 19:04
Tam su sjekli glave - HR vođama Zrinskom i Frankopanu.
Molim ponavljanje povijesti. :cerek:

Cijeli život učim hrvatski i engleski...Bečko Novo Mesto ili Vienna New Place :D

Znači, nazivi na njemačkom mi se mogu oprostiti...:D

Durga
15.10.2010., 20:22
gradi se novi centralni kolodvor kod südbahnhofa koji je totalno srusen....stanica meidling ti je 12. bezirk, tu imas U6 s kojim mozes do westbahnhofa i onda na U3 u centar...ak ti se ide u centar.....u 12tom imas samo hotela po satu ak kuzis kaj ti ocu rec :D, tako da tamo bas nebi prenocio i kvart je skroz u kurtzu,

Čula sam već takve informacije, izbjegavam ipak kolodvore, idem u centar :D

Ne znam sad više tko je pitao, cijena karata ovisi o danima u koje se ide, teta mi je rekla da moja (od petka ujutro do nedjelje ujutro) košta 532 kn :)

UglyKidJoe
16.10.2010., 10:09
Cijeli život učim hrvatski i engleski...Bečko Novo Mesto ili Vienna New Place :D

Znači, nazivi na njemačkom mi se mogu oprostiti...:D

Đed dobro...:E
Al ovo je baš - onak.... neš` jako bitno....:cerek:

Već da te pitam iz koje je tvrđave Zrinski jurišao na Turke - to kužim da su stvari za fanove hystory channela poput mene...:cerek:

ivanah
20.10.2010., 13:20
Zna li netko kako najjednostavnije (i po mogućnosti najpovoljnije) doći od Erdberga (tamo ide bus iz zg) do aerodroma? Našla sam info da ima bus sa Morzinplatza, vlak sa Landstrasse/Wien Mitte i City Train S7 (odmah isprika ako sam fulala štogod sa imenima, ne poznam Beč). Hvala

Turkisch Bezirk
20.10.2010., 13:49
Zna li netko kako najjednostavnije (i po mogućnosti najpovoljnije) doći od Erdberga (tamo ide bus iz zg) do aerodroma? Našla sam info da ima bus sa Morzinplatza, vlak sa Landstrasse/Wien Mitte i City Train S7 (odmah isprika ako sam fulala štogod sa imenima, ne poznam Beč). Hvala

ides na u3 smjer ottakring do stanice landstrasse, karta 1,80 i onda imas tam taj cat -city airport train, kosta u jednom pravcu 10 eura i nigdje ne staje...imas i brzi vlak taj S7 al taj ti staje svkih par minuta :)