PDA

View Full Version : Bol u stopalu / stopalima

Agirl
06.12.2005., 17:09
Ne mogu vjerovati da pišem ove retke, ali me bol svako toliko podsjeti da to možda ipak treba shvatiti ozbiljno

Naime, boli me kost smještena u jastučiću placa noge. I to je neka polu-tupa bol koja ne jenjava. Mislila sam da mi je možda od gojzerica (tako se nekako i počela pojavljivati), ali nosim ih, možda, sat i pol vremena dnevno u šetnji (i to ne u komadu). Ne nosim neudobne cipele, a u zadnje dvije-tri večeri, kad legnem me stvarno boli.

Ima li ko sličnih iskustava?

vinova lozinka
06.12.2005., 18:31
Ja sam jednom ljeti nosila japanke (prvi put u životu) valjda 2 tjedna i istegla neku tetivicu u stopalu vezanu na palac i njegov neprirodni položaj pri hodanju u japankama. Boljelo me još 2 mjeseca tako da sam otišla doktoru koji mi je objasnio da ta sitna istegnuća u stopalu jako dugo bole i da ne mučim nogu obućom na koju mi noga "negativno" reagira.

Glavni frajer kaže:
06.12.2005., 19:58
Danas sam bio na lojtri dosta vremena u komadu, ukočen, i naravno da sada navečer osjetim u stopalima laganu bol. Bol u stopalima može biti i zbog obuče, ali prema mom iskustvu, vrlo vjerojatno se može pojaviti i od nepravilnog držanaj odnosno hodanja... pa čak i od premorenosti nogu ili kompletnog tijela!
Govorim iz svoga laičkog iskustva... Nadam se da sam ti pomogao...

Opčenito su stopala odličan pokazatelj stanja tijela...

LordOfTheDance
07.12.2005., 07:39
Ja imam isti problem! Nazalost!:cry:

Bavim se plesom, po 3 sata dnevno plesem u stiklama i ponekad imam uzasne bolove, ali samo u cipelama za standard ( koja je naprije zatvorena i dosta uska ).

Inace ovak u "normalnim" cipelama me nista ne boli.

Kad mi je bas frka, namazem Voltaren gelom, a svaki put poslije treninga napravim istezanje stopala.
:D

njusa
07.12.2005., 10:16
I mene je bolilo:(
Isto kost, isto plesanje (ali bez cipela) ali i cipele koje su mi se klizale s noge, ravne. Pa je, kazu, stopalo bilo u grcu. Zavrsila na Traumi jer je cijelo stopalo oteklo, mislili su da je pukla koja koscica ali je bila upala tetive.
Rekli mi da stavim leda:rolleyes:
Onda me obicna doktorica poslala po uloske, mekane sa metatarzalnim jastucicem. Prvih dana mi je bilo kao da imam oblutak (poveci) u cipeli ali sad vise ne mogu bez njih. Ne izgledaju bas sexy ali u nekim godinama...

chiquita
07.04.2006., 22:33
što mislite što bi ovo moglo biti?
unazad par mjeseci strahovito me boli desno stopalo odnosno točnije predio oko pete ali s donje strane, znači dio tabana.
i to je katastrofa kada dotaknem taj dio, kad me dragi masira užasno boli i jedva suzdržavam tu bol no čim pusti i nemam pritiska na to mjesto ne boli ništa.
nisam imala nikakvu traumu niti ozljedu.
imam ravna stopala.
često mi se zna desiti da me uhvati grč u stopalu.

što mislite što bi ovo moglo biti?

Vilko
08.04.2006., 08:39
Najvjerojatnije Plantar Fascia.

http://images.google.com/images?hl=hr&q=plantar%20fascia&btnG=Tra%C5%BEi&lr=&sa=N&tab=wi" (]http://heelspurs.com/index.html[/URL)

[url]http://www.google.com/search?hl=hr&q=plantar+fascia&btnG=Tra%C5%BEi&lr=

alexxx
08.04.2006., 10:08
par mjeseci te užasno boli. što misliš da odeš ortopedu?

xxGaladrielxx
08.04.2006., 10:55
da ti nije ko meni: koscica viska? :rofl:
Isto me tak boljelo a na rengenu mi nasli neki visak velicine zrna bibera. Rekli su mi da jedino kaj mogu je cekati dok se ne premjesti na neko drugo mjesto. :zubo:

chiquita
08.04.2006., 13:25
par mjeseci te užasno boli. što misliš da odeš ortopedu?
pa palo mi je na pamet :zubo: pa si sve mislim da će proći s vremenom...;)

chiquita
08.04.2006., 13:53
hvala vilko, mislim sa sigurnošću da je u pitanju plantar fasciitis.

i mislim da ću ipak posjetiti liječnika.

imago2007
05.05.2006., 17:09
Joj, mene isto to boli. Najrpije sam mislila da su mi cipele preravne, ali ovo traje već danima. I to samo u desnom stopalu...kaj fakat moram doktoru? BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Komodorac
24.04.2008., 21:45
Jučer sam ničim izazvano u stopalu osjetio laganu bol, s vanjske strane stopala malo ispod zgloba prema prstima, ali više sa strane. Jutros sam se probudio s velikim bolom i nisam uopce mogao da stanem na nogu koliko je bol jaka u tom jednom dijelu gdje me prakticki nesto zigne u glavi kad pokusam stat na nogu.

Nema oteka, niti ikakvih drugih vidljivih oznaka mjesta gdje boli, a bol je slicna uklještenju zivca. Posto je na nezgodnom mjestu svako malo se okrenem lose i zaboli me tako jako da mi dodje da zaplacem od muke. Isao sam u doktorice opceg smjera i rekla mi je kao da je to najvjerovatnije do obuce i da ce proc, da probam s deeep relif i ako puno boli da popijem panadol ili paracetamol. To me je dodatno izivciralo...

Jel imate kakvu ideju sta bi moglo da mi bude i kako to da lijecim, ja sumnjam u nekakvo prikljestenje zivce ili nesto slicno...

Hvala !

ruzy
24.06.2008., 08:27
ajd da ne otvaram novu temu...

u četvrtak mi se nešt čudno dogodilo dok sam stojala u tramvaju... iznenadila me bol u desnom stopalu... sad ja ne znam to opisat pa ću stavit sličicu

link (http://med.over.net/notranja_lepota/slike/slike_2003/stopalo.jpg)

bol je u onom zelenom dijelu gdje piše pljuča, prsa, a na istom mjestu gore na opip osjetim kao neku veliku kvrgu. nisam išla doktoru jer sam mislila da će proć... kad u petak nije prošlo - radno vrijeme mi se nije poklapalo s doktoricom, pa je onda bio vikend... jučer sam napokon planirala ić doktorici al nisam jer je malo popustilo pa sam mislila da je prošlo, ali nije - danas je još gore... s obzirom da do idućeg ponedjeljka ne mogu do doktorice zbog obaveza bar pokušajte pogodit šta mi je i kako da ublažim bol jer lagano ludim... ne boli samo kad hodam već kad i stopalo držim na podu... i nije ugodno

e da, taj dan sam obula nove tenisice koje su mi bile uske al cilj ih je bio raširit malo :D pa se sve bojim da nije zbog toga... al od tad ih nisam obula

ruzy
26.06.2008., 07:59
nitko ne zna? :( a mene sad već poprilično boli i širi mi se u prste :(

kvasac matroška
11.02.2009., 20:35
prije nekih tjedan-dva počelo me boljeti stopalo, ovaj (http://img214.imageshack.us/img214/8444/footreflexologynn5.jpg) dio. bol je probadajuća i žareća, otkad se javila s vremena na vrijeme jenjava pa se opet pojača i ne osjetim poboljšanje. ne mogu sa sigurnošću reći da je išta nateklo. ne boli na dodir, ali zato osjetim i kad ležim. najviše boli ujutro po dizanju.
sjećam se da me počelo boljeti dan nakon što sam sjedila nekako nezgodno tako da sam eventualno mogla istegnuti što se god tu imalo za istegnuti, ali zašto ne prolazi? može li biti ozbiljno?
pomagajte šepavoj :(

Termination
11.02.2009., 23:18
Najčešće se radi o dvije stvari:

-istegnuće ligamenata
-kompresija živca uzrokoavana poremećajem u kralježnici

Mislim da traje predugo da bi se radilo o istegnuću, zato bih preporučio da se pregleda stanje kralježnice...

kvasac matroška
11.02.2009., 23:26
e sad sam ozbiljno zabrinuta. kome da idem, opća praksa prvo?

Termination
11.02.2009., 23:40
e sad sam ozbiljno zabrinuta. kome da idem, opća praksa prvo?

Prvo se konzultiraj s liječnikom opće prakse. Naravno da se ne mora odmah raditi o problemu s kralježnicom, ali takve stvari muče 80% stanovništva. Tako da nemaš razloga za paniku. Ništa strašno. Malo se više kretati, ojačati leđne mišiće, manje sjediti (pogotovo u krivom položaju), pravilno podizati teret (ne opterećujući kralježnicu nego ostale mišiće) i to je to. U najgorem slučaju sve se da riješit rutinskom operacijom...

BTW, imaš li ravna stopala?

kvasac matroška
12.02.2009., 00:09
Prvo se konzultiraj s liječnikom opće prakse. Naravno da se ne mora odmah raditi o problemu s kralježnicom, ali takve stvari muče 80% stanovništva. Tako da nemaš razloga za paniku. Ništa strašno. Malo se više kretati, ojačati leđne kralješke, manje sjediti (pogotovo u krivom položaju), pravilno podizati teret (ne opterećujući kralježnicu nego ostale mišiće) i to je to. U najgorem slučaju sve se da riješit rutinskom operacijom...

BTW, imaš li ravna stopala? imam. :( uopće me ne bi čudilo da je od kralježnice. pregledat ću to, puno hvala

Termination
12.02.2009., 00:51
A to ti je to najvjerojatnije. Žareća i probadajuća bol u stopalu koja se javlja bez razloga i bez obzira na položaj najčešće znači deformaciju lumbalnog dijela kralježnice i eventualnu protruziju diska. Ovisno o kliničkoj slici, liječnik će najvjerojatnije prepisati analgetike (npr. ketonal) i fizikalnu terapiju. Operativni zahvat se uvijek pokušava izbjeći i provodi se samo kod težih slučajeva. Ako ti to bude i dalje zadavalo probleme, reći ću ti samo da nije ništa strašno i da je oporavak relativno brz. U međuvremenu ti savjetujem da pripaziš na položaj tijela, da ne činiš nagle pokrete i ne podižeš prevelik teret, jer ti to može uzrokovat pojačanje upale živca (ako se u uopće radi o onome što pretpostvljam), a to za sobom povlači poprilične bolove koje često mogu smiriti jedino intravenski analgetici (injekcije). Eto, pa nam javi kako teče stvar. Držimo ti fige :top:

nononame
20.02.2009., 18:03
Na stopalu desne noge osijećam bol dok hodam
nekad me boli jako, a na dane stane
smeta mi dok hodam i zato šepam
znate li o čemu je rječ... je li kurje oko ili šta ???

Whisper
20.02.2009., 18:37
s donje strane ili...? Kakva bol, oštra/tupa, na površini/unutra, koji dio stopala..?
Možda je grč?
kurje oko mi je frendica imala na ruci i mislim da bi znao da to imaš:confused:

Prikrpat ću se tvojoj temi - već par dana u desnom stopalu osjećam neke "nagle nalete" nekakve topline. Kao da mi vrela voda protiče kroz stopalo. Baš postane nekako vruće, odjednom i traje par sekundi. Se to komu kad desilo?

Ajujana
21.02.2009., 20:36
znate li o čemu je rječ... je li kurje oko ili šta ???

Pošalji sliku stopala pa ću ti reć jel kurje oko :D
Pa znaš valjda kako kurje oko izgleda....

Mene je znalo bolit kad sam imala tenisice bez uloška.

Jel imaš možda spuštena stopala?

nononame
22.02.2009., 12:50
točno po sredini stopala... to je mala izbočina bijelkaste boje
nekad zaboravim na to da imam
a nekad užasno boli i šepam koda sam retardiran

nononame
22.02.2009., 12:50
imam ravna stopala dosta

Ajujana
22.02.2009., 16:16
Onda te boli zbog ravnih stopala, neki dan sam pričala s frendom i žalio se na bol jer ima ravna stopala.
Ako te baš tolko smeta da šepaš najbolje da odeš ortopedu...

kvasac matroška
23.02.2009., 01:20
prošlo kako je i došlo :D

bdevil
19.07.2009., 14:49
sa unutranje stane desnog stopala mi se nes pojavilo, izgleda da mi je oteklo a neznam zbog cega. kako da to ublazim jer mi i malo boli kad hodam. sutra idem na more pa bi trebao to ublazit nekako

agent
19.07.2009., 16:05
?! kak da mi znamo, bez slike bez ičega, nešto mi se pojavilo! svašta!

bdevil
19.07.2009., 16:38
a jbt, oteklo mi je, kaj nije to dovoljno. vece je nego ljevo stopalo. kaj da radim, jel ima neka krema ili nes da to smirim sto prije

agent
19.07.2009., 20:49
a da odeš doktoru sutra?

bdevil
19.07.2009., 22:07
nemogu idem na more

agent
20.07.2009., 12:55
nemogu idem na more

kaj je bitnije? more ili zdravlje?

agent
20.07.2009., 12:56
pa daj stavi sliku tog stopala! ak ljudi mogu staviti sliku svog spolnog organa (ak imaju neki problem) onda bogme možeš i ti sliku stopala!

bdevil
20.07.2009., 17:57
ne da se meni zajebavat sa slikanjem pa onda stavljanjem na komp pa uploadanjem na forum, a jebemu kaj nijie dovoljno to kaj je oteklo i kaj me boli kad hodam.uzeo sam si deep relief iz ljekarne

lahor
20.07.2009., 23:06
Oteklina može biti iz različitih razloga, mi to ne možemo pretpostaviti na temelju informacija koje si dala. Možda te nešto ugrizlo, možda je problem u nekom zglobu, tetivi...

Ako ništa drugo, probaj hodati po plićaku, moglo bi pomoći. A ako se pogoršava ili boli - ja bih ti preporučila da odeš liječniku.

tiliw
21.07.2009., 07:39
joj ja sam imala neš slično prije par godina
isto mi se nije dalo ić do doktora :bonk: pa sam se oboružala svim mogućim kremicama
meni je pomogao voltaren emulgel

to ti je gel ( nije skup ...oko 40 kn ) koji namažeš 3, 4 puta dnevno i koristi se za lokalno liječenje bolova i upala kod ozljeda tetiva, ligamenata, mišića i zglobova (zbog uganuća, iščašenja, udaraca)

e sad...netko stručniji bi trebao napisat jel postoji i kakva je razlika između toga i ovoga koji si ti kupio

ja samo pišem šta je meni pomoglo.....

mazuckaj se još par dana i ak ne prođe trk k doktoru....ima njih i na moru :mig:

mppet
17.09.2009., 06:19
Javljam se sa jednim problemom na stopalu koje već imama gotovo 20 dana. Naime, nešto mi je pala teško na stopalo. Osjetila sam bol ali nastavil sa svojim aktivnostima. Ali imala sam nekih obveza koje su bila gotovo cijeli dan na nogama tak o da mi je stopalo nateklo, tamo gored kod drugog i trećeg prsta tu najviše. Otišla sam doktoru rekao je mirovanje, obloge i ketonal duo. Sve je lijepo dok ležim ali pola sata stajanja hoda odmah se oteklina pojavi. Boli me, ne mogu normalno hodati . Užas. Što bi to moglo biti u pitanju. Uglavnom dala sam se još na tjedan dana ležanja, ovog puta srogog. Vidjet ću. Ne vjerujem da je nešto strgane jer bi išla logikom da je odmah stopalo moglo buknuti. Pomoć!

Nimoy
30.09.2009., 21:31
Da, znam, idem sutra ili ako ne prestane, preksutra kod doktora 100%, bez daljnjega.

Ali zanima me što napravit sad za prvu pomoć nekakvu. Jučer sam krivo stao i ujutro se probudio i nisam mogao stat na nogu, boli me desno stopalo s desne strane "unutra" ispod kosti (http://z.about.com/d/foothealth/1/0/2/-/-/-/FootPlantarflexed.jpg ovo nije moje stopalo, samo za ilustraciju, dakle s vanjske strane ne unutarnje, ali "unutra" ispod kosti pa unutra, bol je oštra i pojavljuje se samo na pritisak. Bez pritiska nema nikakve boli ni neugode).

Sad sam skužio da mi je otekao taj dio stopala, imate li kakve savjete? I da, ić ću kod doktora, naravno :D Samo ne noćas. :D

Termination
30.09.2009., 22:24
Standardno. Hladni oblozi i mirovanje. U slučaju bolova analgetik...

Nimoy
01.10.2009., 09:27
bio na hitnoj noćas jer mi je noga natekla veličine lubenice i počelo je bolit i dok ležim, sjedim, ne samo dok stojim i dok postoji pritisak.

Slikao nogu, nema lomova kostiju ali epilog priče je - potrgani ligamenti u stopalu, oporavak cca 6-7 tjedana. Rekla žena da je razina boli tu negdje kao da mi je metak u nozi, dok hodam that is.

Odlazak do auta (imam lift u zgradi) mi je bio avantura, tuširanje da ne govorimo. Kako čovjek ne cijeni svijet bez boli dok ne dođe u ovakvu situaciju. Ubija me noga, otečena je pun kurac, noćas sam se samo vrtio po krevetu, 2 tablete protiv bolova ne pomažu, terapije osim leda i odmora za sada nema, rekli su da ako se nastave bolovi i ne oporavljam se dobro nakon cca tjedan dana (barem malo na bolje), da se javim u bolnicu da mi stave longetu.

Case closed, nadam se. Fala na pomoći Terminate.

mppet
01.10.2009., 11:23
Pomoć..meni je isto nešto sa stopalom..palo je nešto..e sad nakon mjesec dana...rtg snimka...kaže vidi se vrentenasto zadebljenje subkapitalnog dijela 2. metatarzalne kosti s izraženom periostalnom rekacijom što bi dogovaralo stanju iza frakture ranijeg datuma. Osovina kosti je održana.

mppet
09.10.2009., 16:56
Evo javljam se ...Nisam uopće nosila langetu, moj doktor je rekao..kao kost treba zarasti...malo više sam hodala i noga opet u predjelu fakutre natekla jel to normalno tako i koliko uopće je potrebno vremena za normalizaciju. Uskoro moram na jedan daleki put koji ne smije prologirati pa ne znam koliko vremenaje potrebno za zacijeljivanje u ovakvim slučajevim.

vigilanty
09.10.2009., 18:20
Trebalo bi mirovati.
I teško je reći na osnovu postova koliko će trebati, ovisi, možda mjesec do dva, uz mirovanje.

bambus_1
10.10.2009., 14:07
Evo javljam se ...Nisam uopće nosila langetu, moj doktor je rekao..kao kost treba zarasti...malo više sam hodala i noga opet u predjelu fakutre natekla jel to normalno tako i koliko uopće je potrebno vremena za normalizaciju. Uskoro moram na jedan daleki put koji ne smije prologirati pa ne znam koliko vremenaje potrebno za zacijeljivanje u ovakvim slučajevim.

Kupi u biljnoj apoteci ARNIKA 30 c se zove,to su granule koje se uzimaju 3 puta po 3 na dan,stavljaju se pod jezik..i zbilja pomažu kdo takvih stvari i kod lomova..brže zacjeljuje..ja sam probao pred 2 tj kad sam imao pad na trticui zbilja djeluje već nakon 3 dana,ko nov sam..

vigilanty
10.10.2009., 20:39
Uz napomenu da će to samo smanjiti oteklinu i bolnost. Dobro je kao pomoćno sredstvo, ali neće ubrzati cijeljenje pa režim mirovanja ostaje isti.

bambus_1
11.10.2009., 12:15
Mirovanje vrijedi svakako,ali prijatelji koji mi je te granule preporučio je bio slomio nogu,i kad je došao na kontrolu za tj dana slikat nogu opet doktori su se čudili kako je moglo tako brzo zarasti već,ali su mu svejedno stavili gips na tjedan dana još.Rekli su mu da se za taj prijelom gips longeta nosi tjedan dana pa gips 3 tjedna,i da trebaju terapije poslije toga,ali ono sve drugačije bilo na kraju.

vigilanty
11.10.2009., 20:01
Nema baš logike da je uslijed navedenog preparata, nego je to uslijed nečeg drugog, ovisi i kakav je prijelom i gdje... A i nismo svi isti.

Sarah_9
14.10.2009., 03:06
Jednostavno bol je sve jaci na jednom konkretnom mjestu (cosak pete) izvinjavam se neznam kako bolje opisati. Boli cim hodam , stojim ma bilo kako .Boli i boli. Probala sam kojekakve ortopetske umetke za cipele no i dalje boli . Netko sa istim iskustvom? Dali ima pomoci ili sam osudena na ovu bol ?

Smotani2
14.10.2009., 07:24
Plantar fasciitis. Upala ligamenta stopala.
Imao ga dvaput. Ovaj puta je još aktualan. Bol je najjača ujutro, pojačava se hodanjem, tjelesnom aktivnošću.
Traje dugo. Liječenje je dugotrajno. Smanjenje tjelesne aktivnosti, protuupalni lijekovi ( otroped!), fizikalna terapija, ortopedski ulošci.
Inače, tu ozljedu "dobiju" ljudi koji se puno kreću ili imaju stojeći posao. nadalje, podložne su joj osobe s prekomjernom tjelesnom težinom. Naravno, pomaže joj i loša obuća...

coma black!
06.02.2010., 11:58
prije nekoliko dana sam normalno sjedila i kad sam se digla, nakon nekoliko koraka počelo me boliti stopalo , i još nije prestalo :(

nisam napravila nikakav nagli pokret, niti uganula, ni išta slično, zato nemam pojma što mi je... boli me dok hodam, i ako napinjem/istežem stopalo kao da ću stati na prste.... boli me unutarnji dio od svoda ravno prema palcu i stvarno bude toliko bolno da ne mogu više hodati:(
inače imam spuštena stopala i na žalost ne nosim uloške( jer ne pašu niti u jedne moje cipele/tenisice )

što da radim? što mi je?
:ne zna::(

egoscue
06.02.2010., 14:21
stopalo ti je u losem polozaju - trebas stopalo vratiti u normalniji (neutralniji) polozaj,
a to mozes sa ovim vjezbama:
http://www.youtube.com/watch?v=ifmkZ5nRico&feature=player_embedded

pogledaj filmic, sljedi upute, radi vjezbe u nizu kako je navedeno, jednom dnevno je dovoljno i bol ce se polako povlaciti i za par dana ce nestati

majchy_m
05.04.2010., 16:06
prije jedno 10 dana ,navecer sam primjetila da mi je desno stopalo nateknuto , imam neku kvrgu na njemu, inace imam visoki rist i usporedila sam s lijevim stopalom i ovo je jedna postena kvrga, mislila sam da sam istegnula nesto pa sam mazala s deep reliefom i stavljala hladne obloge, to se malo smiri ,kao ne boli ,al nakon toga opet se bol javlja
vec sam naviknula hodati po vanjskoj strani stopala da me ne boli
ne sjecam se da sam se negdje udarila, nisam nigdje doskocila pa da me boli, ne sjecam se da mi je netko stao na nogu, da li moze puknuti tak koscica u nozi ili je neko istegnuce ligamenata popraceno kvrgom? ne mogu prste pomaknut dolje, prema gore je laganije, hvala na odgv

***naravno da cu ici kod doktora, medjutim ispiti su ,ja trebam nekak doc do faxa jer ova bolonja nema izbor rokova

Miloshke
06.04.2010., 09:18
Gde se tacno nalazi kvrga?Jel modro?

Manch
07.05.2010., 07:35
Već duže vrijeme suprug osjeća bol u svodu stopala, koji ponekad djeluje otečeno, a od jučer i bol sa unutrašnje strane koljena iste noge. Ljekaru neće, a težak je da ga nosim :D
Savjeti, mišljenja?

xamaxy
10.06.2010., 19:55
Pozz, trebam bilo kakav savjet, prijedlog, ili pretpostavku o čemu bi se moglo raditi.

Riječ je kao što naslov veli o natečenom stopalu i gležnju.
Primjetio sam ga/pojavio se, prvi put u 8.mj prošle godine nakon što smo igrali badminton jedno 4 tjedna svaki dan sat vremena. Rekoh ajd to je nekaj privremeno i čekao sam, čekao, čekao....sad je dosta.
To točno izgleda tako da je naprimjer nakon trčanja/sporta lijevo stopalo i gležanj sa vidljivim žilama i mišićima, a dotično desno ni približno jer se od "buhtle" od gležnja i stopala nemogu istaknut-i to je svak idan tak.

Nema apsolutno nikakvih bolova ni pod kojim uvjetom, plivanje, trčanje, bilo kaj noga ne boli.

Kolko se sjećam taj desni gležanj sam na nogometu zadnji put krivo stao, al onak pošteno, tak da je podlijev bio do pola noge prema koljenu, a doktor je po sjećanju spominjao neku košćicu maleolu???

Thx

ThePassenger
16.06.2010., 20:59
rekreativno igram kosarku, podloga - asfaltirano igraliste na kvartu. do prije tjedan dana nisam imao nikakvih problema. koristim nike air amp 2 tenisice zbog gleznjeva. u cetvrtak smo uz basket odigrali i rundu malog nogometa, a ja sam igrao u navedenim tenisicama s povišenim dijelom oko pete (reko bi da je nagib 5-10 %) nisam ziher jel to bio razlog, ili ucestalo vjesanje na kos i pokusaji zakucavanja, ali na odraznoj nozi kad sam doso doma i skinuo ju osjetio sam bol. od tada sam igrao svaki dan s problemom (nisam igro u onim šuzama nego u rendom skejtericama dvsovim) ali nakon malo igre skroz bi ga zanemario. sad stalno imam potrebu kad dodem doma i izujem se ic s noznim prstima gore dolje dizat i spustat cijelo stopalo. guglo sam i jedino logicno bi mi bilo da sam dobio Mortonov neurinom il tak nes, pa neznam jel to doma mogu kak vjezbat po malo il moram ic ortopedu za to. procito sam da taj neuronim ne prolazi sam od sebe, a neznam jel to stvarno hitno za ic jer sad sljedecih par dana je slavlje po zavrsetku skole :) pa jel me moze ko savjetovat, rec kaj misli i jel bi to stvarno hitno trebo ic na pregled? :(

Glavni frajer kaže:
16.06.2010., 21:41
nedavno sam imao bolove u stopalu. nekih tjedan dana. mislio sam promjenit obuću, ali nisam.
uglavno, počeo sam paziti kako stajem, jer sam primjetio da to utjeće, ali nisam baš siguran da je zbog toga nestalo.
imao sam nekoliko dana kada sam bio doma i nisam nešto puno hodao, i stvar je nestala da nisam ni primjetio.
vjerojatno se radi o nekakvom preopterečenju stopala. treba malo odmora i štednje stopala. nestat će samo od sebe.
ak ne prođe kroz 2 ili 3 tj., možda razmislit i o doktoru

ThePassenger
16.06.2010., 21:50
a taman sam mislio sad kad mi je gotova skola, pocet s air alert programom za vertikalni odraz da se mogu ujesen izivljavat na kosu, pa neznam jel bi bilo bolje otic kod doktora odma, pa nek da uloške dok ja radim vjezbe za odraz.. imo sam uloske prije godinu i pol za klizenje noge prema unutra i rekli su mi da ti ulosci najbolje pomazu pri pokretima s nogom, tipa trcanja i to.. pa valjda bi onda i ovi tak..

vechia_01
22.06.2010., 21:19
Imao sam iste simptome samo što kad se meni to dogodilo dosta je bolilo. Naime u 11. mj. prošle godine sam izvrnuo gležanj i u početku je malo zabolilo no ja sam to ignorirao. Drugi dan nakon prospavane noći noga je dosta naotekla i poplavila.

Dok sam mirovao nije ništa bolilo, ali zato na nogu nisam mogao uopće stati , a kad bih stao na nju bol je bila recimo neizdrživa, a k tome još mi je to bio i prvi prijelom u životu tako da nisam imao nekih iskustava sa tim.

Nakon odlaska liječniku i snimanja na RTG dijagnoza je bila:fractura pedis sine fractura articulations talocruralis (šta kod to značilo), no koliko sam ja shvatio jer mi doktor nije rekao ni crne ni bijele, to je bio prijelom neke kosti u stopalu. Naravno odmah sam dobio longetu do koljena i dva tjedna strogog mirovanja. Micanje mi je bilo dozvoljeno samo u najnužnijim slučajevima i to uz pomoć štaka.

Nakon dva tjedna i dolaska na kontrolu skinuta mi je longeta i doktor je rekao da bi mi trebali staviti novu longetu, ali kao ono sad, pa...bolje rečeno nije im se dalo jer je bila strka i gužva, neka ja doma mirujem i da će to proć i zacijelit.

Tako je i bilo. Ja otišao doma i još koji dan mirovao, ali nedovoljno i naravno što se kasnije ispostavilo ta kost je malo krivo zarasla i evo tako da poslije više od pola godine ima problema. Česti bolovi i ne mogu stopalo pomicat kao prije, pa me isto zanima ako je netko imao sličnu situaciju što sad napraviti...?

MK-1964
30.06.2010., 16:41
Idi što prije kod ortopeda. Ovdje na forumu možeš dobiti savjet, ali takav problem teško da češ srediti.
Postoji mogućnost da češ ortopedskim uloškom ublažiti stvar, pa to probaj, ali prije svega ortoped
Bok

Na'vi
02.08.2010., 12:16
Nisam uspjela pronaci niti jednu temu vezanu za stopala, zato otvaram novu.

Oduvijek sam imala pravilna stopala, do prije dvije, tri godine (znam, 'rano' sam se sjetila sredit problem). Desno stopalo mi je iskrivljeno, tj hodam po vanjskom dijelu stopala, moram se skoncentrirati na hod da bih pravilno gazila. To se najvise vidi u mekanim tenisicama jer razgazim vanjski rub, ili kad nosim visoke pete (rijetko), desna noga je nesigurna i klimavo gazim. Kad sam bosa, ne primjecuje se toliko.

Ima li mozda netko takav problem? :ne zna:

Znam da bih trebala vjerojatno otici ortopedu, ali tu kod mene nema niti jedan, trebala bih do Zagreba, i vjerojatno privatno.

ruby707
02.08.2010., 13:12
Ja sam imala, ali kad sam bila manja i obje noge su mi takve bile.
Napravili su mi ortopedske uloške i sad negdje 6 godina nakon toga mi je sve u redu, iako nisam baš previše nosile te uloške.
Probaj otići svojem doktoru pa da te on uputi nekom ortopedu.

Na'vi
02.08.2010., 21:09
Nazvala danas svog doktora, objasnila problem, sutra po uputnicu, prvo na rengen stopala u dom zdravlja i nakon toga kod ortopeda u terapijski centar pa cemo vidjeti dal mi ima spasa.

AvaileD
26.04.2011., 09:42
Skocio sam i stopalo mi se nabilo od kamen...Nema nikakvih posjekotina itd (bio sam u tenama)...
Samo od tada ne mogu da normalno hodam,sepam...
Javlja mi se bol kod 2 prsta desno od palca i bole me te kosti...Nije pre jako,ali iritira jer se nemoze da se hoda normalno...

Ako netko ima iskustva ili zna za ovakvo nesto plzzz neka da savjet!!

Unaprijed hvala!!

Miloshke
26.04.2011., 19:04
Jel oteklo? Jel modro?

AvaileD
27.04.2011., 12:14
Nije nista .... samo se nemoze da se hoda onako normalno.....Prolazi ali skroz polako....iritira jer kada vidim babu da hoda normalno a ja ono sepam jedva prijedem 50 m :D.....

Ako znas nesto sto bi pomoglo samo reci :D!!!

Hvala!!

legica21
02.05.2011., 17:34
Pozdrav,

pregledala sam prve tri - četiri stranice i nisam našla neku temu o stopalima..pa sam otvorila ovu.

Od kako sam počela raditi (znači, oko mjesec dana) posao gdje se u prosjeku stoji 6h počelo me boljeti desno stopalo.. tj. 2cm ispod srednjeg prsta. Napravio se kao zadebljani žulj i kad nosim balerinke ili neku obuću koja ima tanje potplate užasno boli.. isto užasno boli kad pipnem taj 'žulj'. Mislila sam da će proći samo od sebe..ali evo, ni nakon mjesec dana ne prolazi.. :confused: Šta da radim? O nošenju obuće na petu ne smijem ni pomisliti, jer nema šanse da se oslonim na taj dio...

legica21
05.05.2011., 20:07
itkoooo? :(

ihren
22.05.2011., 18:03
pozdrav,
imam bol u stopalu , kao trnu u peti i slično, imate li iskustva kako to riješiti
bio sam na otisku u Bolji korak, preporučaju mi uložak od metala, cijena cca 1200 kuna
ima li to iskustva sa tim
hvala

nagradni_info
22.05.2011., 21:57
možda ne pišem ovo na pravom mjestu, ali ndam se pomoći :cerek:

dobio jedan jak udarac u bedreni mišić na nozi (iznad samog koljena) i sada dan kasnije ne mogu pravo ni hodati...

mislim da je samo mišić dobio jaki udarac i da će sve biti u redu, ali zanima me da li postoji opasnost da je ozljeda ozbiljnija?!

ništa nije natečeno ni nema modrica :top:

coma black!
27.12.2011., 22:11
već me tjedan dana boli stopalo točnije vanjska strana blizu malog prsta i nakon kratkog vremena počnem šepati koliko to čudo boli...ne znam što je, nisam pala, nije me nitko lupio, nije mi ništa palo po nozi,nitko stao na nju...
izvana se niš ne vidi, nije natečeno i nije prominilo boju:ne zna:

e da i ne znam koliko je bitna informacija, al' penjanje uz stepenice mi je čak i ok dok s druge strane kad silazim dođe mi da se bacim niz njih koliko boli :confused:....

mislim da nije ništa puklo ili napuklo kad se ne vidi izvana, tad bi bilo otečeno jelda?

:ne zna:

Drins
01.01.2012., 18:55
Pozdrav svima, da ne duljim odmah ću prijeći na temu. I nemojte misliti da se šalim, ozbiljan sam koliko god bilo smiješno.
Jednom sam prije spavanja htjeo pomirišiti stopala, točnije, primio bih se za stopalo i vukao nogu prema sebi kao kad bih htjeo nosom dotaknuti nožni palac npr. ( ne pitajte zašto, neznam ni ja, glup sam ). Dok sam to radio, mislim da sam malo previše savio stopalo u lijevo kao da sam ga skvrčio. Sljedeće jutro dok sam hodao me je dosta bolilo u mjestu gazišta prije početka prstiju. Sad je prošlo negdje 2-3 mjeseca i još uvijek osjećam par puta u tjednu da me boli dok hodam, obično nakon dužeg hodanja, a dok ne stojim na nogama onda me ne boli. Nebi sad htjeo ići kod doktora bezveze ali Vas zato pitam dali bih trebao ili će proći samo od sebe? Znači uzrok je ozljeda ajmo tako reći. :(

Unaprijed hvala.

pinkday
20.04.2012., 08:14
pročitala sam sve postove na ovoj temi ali nisam našla ništa slično svojim tegobama sa stopalima
naime, u zadnje vrijeme, nekih 2-3 mjeseca, otprilike 1 tjedno, kada ujutro ustanem iz kreveta oba stopala (cijela stopala) su mi toliko bolna da jedva hodam. tada hodam ko da hodam sa štakama. ne boli me u mirovanju već kad stanem na noge. stopala su gotovo pokočena tako da moram vrlo pažljivo i polako hodati neko vrijeme po stanu dok se stopala ne razgibaju i tada bol nestane. preko dana niša ne boli i normalno su pokretljiva.
dakle bol se javlja samo kad ustanem ujutro iz kreveta pa nekoliko minuta dok iz ne razgibam. nisu mi natečena stopala ujutro i bol malo ide i u potkoljenicu.imam 42 godine.
ne mogu otkriti zašto se to dešava, jeli vezano uz možda kozumaciju slanije hrane navečer ili što. i ako j stvar u kostima zašto me onda ne boli svako jutro?

pinkday
25.06.2012., 08:56
Zadnjih par tjedana počeo mi se javljati prolem bolnih stopala. Prvo se to javljalo par puta tjedno, a sada svaki dan. Naime, nakon dužeg ležanja, prvo kod ustajanja ujutro, a sada i nakon dremanja popodne, kad ustanem iz kreveta, stanem na noge i bole me oba stopala. Kao da su ukočena, ne mogu naprviti normalan korak već idem kao da imam stopala u gipsu. Bole me kosti stopala. Nekad se ta bol penje i u potkoljenice. Onda hodam polako kakvih 5 minuta dok se stopala ne razgibaju i više me ne bole. Ali čim opet malo zalegnem i po danu, nakon ustajanja opet ista priča. Kažem, prvo se to javljalo povremeno, a sad je to svakodnevno. Ne znam o čemu je riječ, rekla sam za problem doktoru, on kaže da spavam s nagama na povišenom i da pustimo neko vrijeme možda prođe samo od sebe. Mene to sad već živcira, a lagano mi padaju i na pamet teže bolesti kostiju, poput raka i slično. Ponekad osjećam onu nervozu u nogama, nemirne noge, ali ništa pretjerano. Inače imala sam u zadnje tri godine, još uvijek neobjašnjive, neurološke ispade u obliku nevoljnih pokreta ruku, nogu i tijela /poput horeje/. To me popirlično psihološki muči, i stalno se loše osjećam, ali još uvijek nemam dijagnozu. Može li mi neko dati savje i u vezi toga. U međuvremenu mi je otkriven adenom hipofize 3 mm za kojeg kažu da samo treba pratiti veličinu. Ima li neko ideju na kakve pretrage da odem za ova stopala. Ispitivanja provodljivosti osjeta strujom nisam mogla do kraja naprviti jer mi je struja uzrokovala te moje nekontrolirane pokrete.

konan77
10.12.2012., 15:44
Prvo, zamolio bih moderatore da mi ne spoje temu sa sličnom; o bolovima u stopalu, jer sam pročitao i shvatio da nije ista stvar u pitanju.

Znači za sve doktore:
Imam bol u stopalu, preciznije bol u gornjem djelu stopala, neznam kako bi to mjestu opisao. Mislim da je povezano sa kostima. Tu bol imam od kad sam počeo preskakati vijaču :zubo: trčao sam 3 dana baš intenzivno... 2. dan sam mislio da mi je to samo neki umor, ali nije. Več tjedan dana me nešto bocka u desnom stopalu. Nije to sada neka bol, ali smeta mi u hodanju te kada podignem prste. možda je došlo do iščašenja zgloba :ne zna:

hsfi
11.12.2012., 20:55
Da si iščašio zglob, boljelo bi te oko samog zgloba, a po opisu (dosta nepreciznom) ne bi se reklo da je to tvoj slučaj. Možda neko istegnuće..? Štedi nogu maksimalno i ako ne bude bolje - doktoru.

body halleck
11.12.2012., 21:21
Prvo, zamolio bih moderatore da mi ne spoje temu sa sličnom; o bolovima u stopalu, jer sam pročitao i shvatio da nije ista stvar u pitanju.

Znači za sve doktore:
Imam bol u stopalu, preciznije bol u gornjem djelu stopala, neznam kako bi to mjestu opisao. Mislim da je povezano sa kostima. Tu bol imam od kad sam počeo preskakati vijaču :zubo: trčao sam 3 dana baš intenzivno... 2. dan sam mislio da mi je to samo neki umor, ali nije. Več tjedan dana me nešto bocka u desnom stopalu. Nije to sada neka bol, ali smeta mi u hodanju te kada podignem prste. možda je došlo do iščašenja zgloba :ne zna:

Po opisu si vrlo uspješno odradio preagresivno dugotrajno (relativno!) (pre)opterećenje bolnih struktura-samo nagađam: iz faze dugotrajnije fizičke neaktivnosti si se naglo, bez adekvatne pripreme bacio u tjelovježbu. Bez kliničkog pregleda,još nekoliko potpitanja (primjerice, što tebi točno znači "gornji dio stopala", jel boli i u mirovanju, ili isključivo pri kretanju,prethodne ozljede...) i event.Rtg dijagnostike+lab. (?) se ne može sa sigurnošću isključiti ni stres-fraktura, ni kakav fasciitis, ni tendinitis ni bilo koje drugo potencijalno oštećenje stopala. Dakle, via doktor-ica opće prakse.

konan77
12.12.2012., 12:43
Po opisu si vrlo uspješno odradio preagresivno dugotrajno (relativno!) (pre)opterećenje bolnih struktura-samo nagađam: iz faze dugotrajnije fizičke neaktivnosti si se naglo, bez adekvatne pripreme bacio u tjelovježbu. Bez kliničkog pregleda,još nekoliko potpitanja (primjerice, što tebi točno znači "gornji dio stopala", jel boli i u mirovanju, ili isključivo pri kretanju,prethodne ozljede...) i event.Rtg dijagnostike+lab. (?) se ne može sa sigurnošću isključiti ni stres-fraktura, ni kakav fasciitis, ni tendinitis ni bilo koje drugo potencijalno oštećenje stopala. Dakle, via doktor-ica opće prakse.

I ja mislim da sam samo, možda preopteretio stopala sa preskakivanjem vijače (3 serije trčanja na mjestu, 2 serije sunožno s međuposkokom po 10, 1 serija sunožno bez međuposkoka po 10 i na kraju pokušam u križ :)) ali ja sam se prije toga zagrijao 10 min i posebno onako vrtio koljena, ruke i stopala, ali čini se da moja neaktivnost prije (misli se na period) učinila, odnosno neučinila :zubo: svoje. Probat ču sada malo lakše...
P.S. sada kada sam odmirovao (nisam radio vježbe, ali nisam ležao u krevetu)
ne osječam tu bol. E da, zaboravio sam napomenuti da mi užasno "škljocaju" stopala nakon preskakanja :eek:

gatito
02.01.2013., 19:11
pocelo je bolit malo prije dva mjeseca kad bih hodala u tvrdim cipelama ali nista strasno. ipak, prije tjedan dana se bol u jastucicu toliko razbuktala da nakon duljeg hodanja umirem od bolova, a ostatak dana fino sepam na vanjskom dijelu stopala i oteklo je ispod palca. ortoped kaze upala tetive i kupi staku i ledi. trudna sam i ne mogu na rentgen niti piti ista jace od lupoceta. nema sanse da mirujem i hodam na stakama, pa jos i u dojenju , pomozite! usput, imam visoke svodove na stopalima inace.

body halleck
02.01.2013., 19:19
pocelo je bolit malo prije dva mjeseca kad bih hodala u tvrdim cipelama ali nista strasno. ipak, prije tjedan dana se bol u jastucicu toliko razbuktala da nakon duljeg hodanja umirem od bolova, a ostatak dana fino sepam na vanjskom dijelu stopala i oteklo je ispod palca. ortoped kaze upala tetive i kupi staku i ledi. trudna sam i ne mogu na rentgen niti piti ista jace od lupoceta. nema sanse da mirujem i hodam na stakama, pa jos i u dojenju , pomozite! usput, imam visoke svodove na stopalima inace.

Upala tetiva na stopalu fakat je nezgodna uvijek, posebice u trudnoći, osim mirovanja i event.lokalnih analgetika (DicloDuoSpray,DeepRelief,etc.-dakako, SAMO uz konzultaciju liječnika koji vodi trudnoću!) nema baš puno toga za učiniti.
Vjerujem kako su nalazi KKS,SE, te acidum uricum uredni.

gatito
02.01.2013., 19:23
Upala tetiva na stopalu fakat je nezgodna uvijek, posebice u trudnoći, osim mirovanja i event.lokalnih analgetika (DicloDuoSpray,DeepRelief,etc.-dakako, SAMO uz konzultaciju liječnika koji vodi trudnoću!) nema baš puno toga za učiniti.
Vjerujem kako su nalazi KKS,SE, te acidum uricum uredni.

jesu, sve uredno. pa ima li sta za mazat/pit iz biljne apoteke, neka vjezba za misic ili ulozak il bilo sta sta bi pomoglo da prodje skroz u misec-dva, da mi ne propadnu zglobovi od tezine i nekretanja...

body halleck
02.01.2013., 19:34
jesu, sve uredno. pa ima li sta za mazat/pit iz biljne apoteke, neka vjezba za misic ili ulozak il bilo sta sta bi pomoglo da prodje skroz u misec-dva, da mi ne propadnu zglobovi od tezine i nekretanja...

Većina stvari iz biljne apoteke često nije klinički ispitana, tako da se ne zna sa sigurnošću utjecaj na trudnoću, a ni sam klinički efekt. Nažalost, ni ovi lokalni pripravci (DicloDuo,DeepRelief) nisu baš od pretjerane pomoći za tetive,ali nema baš puno boljih rješenja u dotičnoj situaciji.
Od obuće-tenisice za trčanje NewBalance često olakšavaju tetivne tegobe kod nekih ljudi (ima ih sigurno još, no za ove imam dosta pozitivnih povratnih informacija)-ima smisla probati, sad su ionako počela sniženja, FourRoses ima sasvim zgodan outlet :mig: Btw,NewBalans-ice imaju i različite ŠIRINE za razliku od većine tenisica.

girling
03.01.2013., 13:52
ima tome već par mjeseci da me periodično zaboli u srednjem prstu i prstu do njega prema malom prstu..baš zaboli, kao da mi je netko iglu zabio.
ne mogu dokućiti uzrok, iako imam malih probleme sa cirkulacijom.

ima li to veze jedno s drugim, ili je posrijedi nešto drugo ili treće?:ne zna:

Hvala.

body halleck
03.01.2013., 17:08
ima tome već par mjeseci da me periodično zaboli u srednjem prstu i prstu do njega prema malom prstu..baš zaboli, kao da mi je netko iglu zabio.
ne mogu dokućiti uzrok, iako imam malih probleme sa cirkulacijom.

ima li to veze jedno s drugim, ili je posrijedi nešto drugo ili treće?:ne zna:

Hvala.

Najmudrije je otići svom liječniku (posebice ako je to sve učestalije i/ili bolnije), jer ovak prek foruma bi bilo neozbiljno davati nekakvu definitivnu dijagnozu.
Može biti strašno puno uzroka,vrlo često zna biti od neadekvatne obuće (tijesna,posebice ako se bolnost ponavlja u istoj obući) još ako je u igri i prekomjerna težina, nepravilan hod per se (neravnomjerno trošenje đonova), prethodne ozljede stopala, skočnog zgloba,koljena,kuka....
Jel te zaboli kad si obuven, bos, kad miruješ, hodaš, stojiš, koliko bolnost traje, prolazi spontano,ili...? Sportske aktivnosti?
U AvenueMallu na razini sa Konjzumom su svojedobno prodavali nekakve cipele sa konveksnim potplatom i kod njih se moglo izmjeriti statičko opterećenje stopala pri stajanju (nisam baš siguran koliko je to mjerodavno za def.dg., ali svakako može poslužiti bar kao ilustracija ortopedu/fizijatru/LOM-u)...

Rebuss
04.01.2013., 16:51
koliko je dobro istezat tetive dok su u upalnom stanju?

Naime, preforsira sam se trcanjem te zaradio upalu tetive (plantarni fascitis), na predjelu pete. Isa sam na fizikalnu terapiju(ultrazvuk i mikrovalovi) ali nista, vec vise od 3 mjeseca nema nikakvih promjena. :ne zna:

Pa me zanima bili pomoglo kakvo istezanje ili lagane vjezbice, mozda nesto trece??

Rebuss
19.01.2013., 20:41
koliko je dobro istezat tetive dok su u upalnom stanju?

Naime, preforsira sam se trcanjem te zaradio upalu tetive (plantarni fascitis), na predjelu pete. Isa sam na fizikalnu terapiju(ultrazvuk i mikrovalovi) ali nista, vec vise od 3 mjeseca nema nikakvih promjena. :ne zna:

Pa me zanima bili pomoglo kakvo istezanje ili lagane vjezbice, mozda nesto trece??

Nista moran samo mirovat, nakon 4 mjeseca nema promjena, ortoped kaze "92godiste, mlad pa da nije zaraslo" :kava:
Izgleda da je prislo na kronicno, dr. me salje na blokadu, no nista od toga, iman lose misljenje o tim injekcijama pa to ostavljam kao posljednju opciju :/
Pokušat ću s terapijom udarnim valom. Ima ko iskustva s tim? da li pomaze?

Swoody
24.04.2013., 12:23
Pozdrav svima!
Ukratko, imam krvarenje stopala vec mjesec dana,prvih par dana nisam nista uzimao iako sam trebao stavljati obloge 6 puta dnevno po 30 minuta i tako 6 puta dnevno i piti tablete,kada sam isao na prvu kontrolu doktor mi je rekao da sam to sve radio vec bih mogao hodati,nakon druge kontrole je rekao da tablete nista ne pomazu nakon trece je napisao hladne obloge i hodanje na stakama,ja se toga nisam pridrzavao tek nakon 2 tjedna sam krenio stavljati led (6 puta dnevno.....) sada sam poceo i piti tablete i stavljat nogu u jako hladnu vodu sa soli ali nevidim pomak :ne zna: ,i dalje nemogu hodati.Zelim se rijesiti toga da napokon mogu hodati i kretati se kao sto sam i prije :503: Ako imate kakav savjet da to sto prije prode jako bi mi pomogo,unaprijed,Hvala !

a1exa
17.07.2013., 17:41
POzdrav :D

Imam problem. Prije 12 dana:misli: sam imala grč u lijevom stopalu i to je prošlom, međutim drugi dan me stopalo na tom mjestu počelo boljeti. Bol je u jastučiću kod drugog i srednjeg prsta, ako sam dobro objasnila. Kad zagazim zaboli me. I to mi je čudno da to još boli iako smanjeno da, bila sam kod doktora kaže da je upala mišića i da će proći. ali kada? :503:
Pijem Naproxen svaki dan dvije tablete.
Mirovati baš i ne mogu jer radim. Kako da si još pomognem, oblozi, masaže, da grijem to mjesto?

Hvala. :mig: