PDA

View Full Version : Trnci po tijelu / u rukama, nogama...

becky_maro
12.12.2005., 09:10
Ne znam zašto, ali već dva puta u tjednu mi se događa da čim legnem u krevet i hoću ić spavat, počinjem osjećat trnce u lijevoj ruci i nozi ili desnoj ruci i nozi. Al ne utrne mi ruka sad da ja nemam osjeta, nego onaj neugodan osjećaj peckanja-kad se krv kao vraća u ruke/noge. Isto tako imam i osjećaj "trganja" u mišićima. Al kak je to moguće ak se ja legnem na leđa i s ničim ne pritišćem tu ruku il nogu? Jel to može bit od umora mišića? Ili nešto drugo? Zanima me jel postoji neko jednostavno objašnjenje toga ili baš moram ići doktoru?
Hvala! :)

Ona007
12.12.2005., 09:53
Proguglaj na 'pins and needles'
Moze bit znak svacega.. i cesto se dogadja ljudima ..ne valja ako ne prestaje..
Najcesce je od ukljestenog zivca.
Moze bit od otrova u organizmu - npr cigareta i alkohola.
Moze bit znak dijabetisa ili lupusa a moze i od panic attack-a, MS, srcanih problema, nedostatak vitamina B12, problema stitnjace,reumatskog artritisa itd..itd..
A moze i od pretjeranog rada na kompjuteru.
to se dogodilo jednoj mojoj prijateljici na poslu i ustanovljeno je da je posljedica pretjeranog rada na kompjuteru.
Vjerojatno je nista ali ja bih otisla doktoru..

becky_maro
12.12.2005., 10:06
Hvala, tek sad kad vidim što sve može bit uzrok bum tek dobila panic attack!!!:) Pričekat ću još par dana i vidjet hoće li se smirit.

becky_maro
12.12.2005., 11:44
Još jedno pitanje - jel to možda može bit povezano sa niskim tlakom? Tipa, loša cirkulacija? Jer ja stvarno imam niski tlak, nemrem se vozit u tramvaju stoječki vise od par stanica i već se rusim.

violent_femmes9
12.12.2005., 12:06
Ona007 kaže:

Moze bit znak dijabetisa

bolest se dakle zove i pise dijabetes (engl. diabetes, lat. diabetes mellitus, hrv. jos i secerna bolest)

zapravo je mala sansa da je to trnjenje, kao izdvojen simptom, povezano sa secernom bolescu. tek u kombinaciji i s drugim karakteristicnim simptomima bi se moglo posumnjati i na dijabetes.

pokretacici topica: nema smisla da ovako nagadjas, svakako idi doktoru. ne mora biti nista opasno, ali preko foruma ti to nitko ne moze potvrditi.

becky_maro
12.12.2005., 12:15
violent_femmes9 kaže:
bolest se dakle zove i pise dijabetes (engl. diabetes, lat. diabetes mellitus, hrv. jos i secerna bolest)

zapravo je mala sansa da je to trnjenje, kao izdvojen simptom, povezano sa secernom bolescu. tek u kombinaciji i s drugim karakteristicnim simptomima bi se moglo posumnjati i na dijabetes.

pokretacici topica: nema smisla da ovako nagadjas, svakako idi doktoru. ne mora biti nista opasno, ali preko foruma ti to nitko ne moze potvrditi.

Dijabetes nemam, jer mi je šećer u normali - vadila sam nedavno krv. A doktorici mojoj idem kad mi fakat zagusti, jer je neljubazna i ima neke svoje ideje...krive dijagnoze i terapije. Razmisljam o promjeni doktora, samo ne znam kojeg izabrat. Al to je već druga tema topica. Htjela sam okvirno znat o ćemu se radi, da mi se doktorica ne bi nasmijala u facu jer sam joj dosla zbog neke gluposti,a ona ima puno posla.:mad:

violent_femmes9
12.12.2005., 12:36
pa nisi dosla zbog neke gluposti, nego zbog svoga zdravlja.

uostalom, promijeni dr ako si nezadovoljna, mozes to napraviti u svako doba godine.

cyra
12.12.2005., 17:28
Ma ovo je prekrasno. Na ovom podforumu ima hrpa ljudi koja kuka kako su im doktori neljubazni i neznalice, ali uredno imaju svoj karton kod njih :rolleyes:

Daj ženo draga, ako ti doktorica ne valja, raspitaj se kod prijatelja, tetke, susjede, tete u trgovini. Netko negdje ima doktora s kojim je zadovoljan. Lijepo uzmi svoj karton i nađi si drugog doktora.

Frizera sigurno bez problema promijeniš ako ti unakazi frizuru :rolleyes:

becky_maro
12.12.2005., 17:58
cyra kaže:
Ma ovo je prekrasno. Na ovom podforumu ima hrpa ljudi koja kuka kako su im doktori neljubazni i neznalice, ali uredno imaju svoj karton kod njih :rolleyes:

Daj ženo draga, ako ti doktorica ne valja, raspitaj se kod prijatelja, tetke, susjede, tete u trgovini. Netko negdje ima doktora s kojim je zadovoljan. Lijepo uzmi svoj karton i nađi si drugog doktora.

Frizera sigurno bez problema promijeniš ako ti unakazi frizuru :rolleyes:

Nisam ja kukala, daleko od toga - da sam htjela promijenit doktoricu, napravila bi to i gotovo. Problem oko toga je kompliciraniji nego misliš, no ponovit ću - to nije tema ovog topica.

Hvala svima na savjetima, bar znam otprilike što je.

P.S.Frizeru idem svake prijestupne, nisam od onih koji daju 300kn za zurku, a groblje u ustima. (što često vidim u fendovoj ordinaciji,a stvarno je žalosno)

bodul
12.12.2005., 22:16
becky_maro kaže:
Još jedno pitanje - jel to možda može bit povezano sa niskim tlakom? Tipa, loša cirkulacija? Jer ja stvarno imam niski tlak, nemrem se vozit u tramvaju stoječki vise od par stanica i već se rusim.

Po mojim saznanjima , DA.
A to ovako objasnjavam .
Niski tlak uzrokuje malu ili nikakvu cirkulaciju , i onda dolazi do trnjenja misica

lahor
12.12.2005., 22:31
Ako ti ne odgovara doktor, zašto ne promijeniti?

Ja sam mislila da mi to uopće nije bitno u životu jer nikad nisam bolesna a i radim u bolnici, ali sam išla u jednu lijevu zemlju gdje mi je trebala hrpa lijekova i imala sam sreću s mojom doktoricom - žena mi je napisala sve, ali baš sve što mi treba, neke stvari sam joj isprintala i odnijela, malo smo to zajedno proučile i došle do zaključka što sve treba. I to ne samo za mene, nego mi je sve dala duplo i za moju suputnicu. Dobila sam 14 recepata i 2 uputnice :)

Komunikacija je bitna, j... doktora s kojim ne možeš razgovarati i koji ima neke svoje "ideje".

A ono što je začuđujuće - taj put me vidjela prvi put u svojoj ordinaciji :D

Ovi tvoji simptomi su vrlo nespecifični i ako traju duže vrijeme bilo bi dobro otići na jedan razgovor i pregled.

becky_maro
13.12.2005., 11:39
lahor kaže:
Ako ti ne odgovara doktor, zašto ne promijeniti?

Ja sam mislila da mi to uopće nije bitno u životu jer nikad nisam bolesna a i radim u bolnici, ali sam išla u jednu lijevu zemlju gdje mi je trebala hrpa lijekova i imala sam sreću s mojom doktoricom - žena mi je napisala sve, ali baš sve što mi treba, neke stvari sam joj isprintala i odnijela, malo smo to zajedno proučile i došle do zaključka što sve treba. I to ne samo za mene, nego mi je sve dala duplo i za moju suputnicu. Dobila sam 14 recepata i 2 uputnice :)

Komunikacija je bitna, j... doktora s kojim ne možeš razgovarati i koji ima neke svoje "ideje".

A ono što je začuđujuće - taj put me vidjela prvi put u svojoj ordinaciji :D

Slažem se s tobom, čim ću bit u prilici za promjenu doktora - tražit ću nekog takvog. Već pikiram na doktora od mog frenda, pa ću vidjet iza Nove godine. :D

Cordelia
13.12.2005., 23:08
Moj brat je imao slične simptome i dijagnosticirali su mu spondilozu. Naravno to ne mora biti i tebi. Trnci mogu biti od nekog bezazlenog razloga (najčešće), ali i jedan od simptoma težih bolesti. Mislim da bi bilo dobro da pođeš doktoru bez obzira koliko neljubazna bila. Ona je tu da te liječi i ako treba da te pošalje specijalistu, pa se jednostavno ne obaziri na njenu neljubaznost dok je ne promjeniš.

Red_calibra
14.11.2006., 19:50
Imam mali problemčić i nadam se pokojem mišljenju i savjetu.
Često sam za kompjuterom, i kad se naslonim na laktove ponekad (u zadnje vrijeme češće) mi znaju blago utrnuti mali i srednji prst i trnu 10-15 min. Počne čim se naslonim, i to trenutno,kao impuls, čim lakat dodirne površinu... kao da me udarila struja. Drugih smetnji nemam, dobrog sam zdravlja...no zanima me zbog čega ti trnci u određenim položajima (čak sam i rukom dodirnula tu točku na laktu bez da ga naslanjam igdje, koja kao da aktivira te trnce) nastaju. Napominjem da ne nastaju iz čistog mira, npr. dok hodam i sl...

Bilo koja informacija je dobrodošla...
:)

little wonder
14.11.2006., 20:21
Nešto slično se događa i meni kad se kresnem u lakatni živac... :zubo: Vrlo neugodan osjećaj koji prolazi nakon minutu-dvije... Ak se radi o tome, nemaš se šta brinut... :)

morbidangel
14.11.2006., 20:42
Imam mali problemčić i nadam se pokojem mišljenju i savjetu.
Često sam za kompjuterom, i kad se naslonim na laktove ponekad (u zadnje vrijeme češće) mi znaju blago utrnuti mali i srednji prst i trnu 10-15 min. Počne čim se naslonim, i to trenutno,kao impuls, čim lakat dodirne površinu... kao da me udarila struja. Drugih smetnji nemam, dobrog sam zdravlja...no zanima me zbog čega ti trnci u određenim položajima (čak sam i rukom dodirnula tu točku na laktu bez da ga naslanjam igdje, koja kao da aktivira te trnce) nastaju. Napominjem da ne nastaju iz čistog mira, npr. dok hodam i sl...

Bilo koja informacija je dobrodošla...
:)

:five:

Poznato, nažalost. Teško se riješiti toga a da bitno ne promijeniš radne navike: ergonomska tipkovnica, miš, pravilan položaj ruku, tijela, više pauza, lagano razgibavanje ili čak prestati sa radom za kompjuterom na neko vrijeme ako je to moguće. Liječenje: kreme, injekcije pa operacija. Meni je prošlo nakon što sam reducirao vijeme uz komp kroz neka 2-3 tjedna i promjenio način na koji sjedim (naslon mi je bio okrenut naprijed i prek njega bi se prebacio a ruka mi se žuljala ili bi visila:bonk: ) Sad opet dosta visim pa će me vjerojatno opet ćapit:zubo:

konkretno "naša" boljka: http://en.wikipedia.org/wiki/Cubital_tunnel

općenito: http://en.wikipedia.org/wiki/Repetitive_strain_injury

Red_calibra
15.11.2006., 14:46
Nešto slično se događa i meni kad se kresnem u lakatni živac... :zubo: Vrlo neugodan osjećaj koji prolazi nakon minutu-dvije... Ak se radi o tome, nemaš se šta brinut... :)

Mene jedino zabrinulo to što ne prođe nakon 1-2 min nego trnci znaju trajat i do 20-30 min...inače mi je slabija cirkulacija u rukama, uvijek su hladnije.:zubo:

weider tm
21.03.2007., 20:03
dakle imam povremeno trnce na jednom dijelu ledja, to traje nekih minutu.. ni toliko, znam da je to nesto sa zivcima u kozi
dal ima netko slicna iskustva
inace imam dijabetes vec 14 godina, vjerojatno je zbog toga ali ne kuzim zasto kad se pridrzavam svega
strah me je doktorici uopce rec za to poslat ce me u bolnicu... mrzim bit tamo neda mi se ni pomisljat na to
a sad kaj ak je nesto ozbiljno pa da s vremenom naje... ko zuti :eek:

ciganche
21.03.2007., 22:08
Kad imaš trnce u nekom dijelu tijela može ti nedostajati kalija. Najedi se banana:zubo:

Shtefitza
22.03.2007., 05:06
dakle imam povremeno trnce na jednom dijelu ledja, to traje nekih minutu.. ni toliko, znam da je to nesto sa zivcima u kozi
dal ima netko slicna iskustva
inace imam dijabetes vec 14 godina, vjerojatno je zbog toga ali ne kuzim zasto kad se pridrzavam svega
strah me je doktorici uopce rec za to poslat ce me u bolnicu... mrzim bit tamo neda mi se ni pomisljat na to
a sad kaj ak je nesto ozbiljno pa da s vremenom naje... ko zuti :eek:

Bez obzira kako dobro kontroliras dijabetes, vremenom mozes ipak dobiti perifernu neuropatiju. Ostecenje zivca. Ipak, manje nego da dijabetes ne kontroliras. Popricaj sa svojoj doktorici, nece te stavit u bolnicu zbog tog sitnog problema. :)

ante dumbledore
22.03.2007., 22:24
ti trnci mogu biti od periferne neuropatije al i mikroangiopatije il kombinacije,al ako dobro kontroliraš dijabetes možeš živjet očekivanu životnu dob bez ikakvih komplikacija jer dobrom kontrolom tijelo ne pati je normoglikemija uglavnom uspostavljena...

weider tm
26.03.2007., 09:23
thx svima na odgovorima, mislio sam da je nesto ozbiljnije ali dobro sve rijedje me to hvata u zadnje vrijeme od kad sam krenuo u teretanu i poceo kvalitetnije jesti. e da ne jedem banane, ne volim ih... :rofl:

lovelee dae
21.09.2007., 16:11
prije dva dana javili su mi se trnci i to po cijelom tijelu.
ne osjecam ih konstantno vec samo u dodiru s necim.
najvise ih osjecam u rukama, tj dlanovima, ali i u ostalim dijelovima tijela.
npr., kad sjedam na stolicu ili u auto kao da mi je osjet dodira smanjen
od toga, kao kad neki dio tijela odrveni pa kad ga dodirujete osjet je slabiji.
imao sam isti problem prije dvije godine i tada sam pio tablete ginko forte
zaključivši kako je riječ o cirkulaciji. i prošlo mi je vec nakon par dana.
no tada se nisam bavio sportom i dosta sam bio za kompjutorom. sada se vec vise od godinu dana intenzivno bavim sportom i vjezbam pa mi je malo cudno da mi je opet stvar u cirkulaciji jer se jako dobro osjecam. istinabog, i dalje dosta vremena provodim pred kompjutorom i uvjeti mi nisu baš najbolji.
no zanima me može li kompjutor tj loši uvjeti rada za kompjutorom biti
uzrok takvim trncima, po cijelom tijelu.
nisam naišao na takav primjer na forumu.

18Delta
21.09.2007., 22:19
bilo kakva abnormalna senzacija temelj je za ljecnicki pregled, sto prije!
stanje moze varirati nervatornog poput ukljestenog ili ostecenog zivca, multiple skleroze pa do perniciozne anemije.

lovelee dae
22.09.2007., 10:33
hvala!

houar
18.01.2008., 11:32
Ima unazad 2-3 mjeseca imam trnce(ili peckanje) koji mi se pojave kao probadanje i nisu bolni samo ih osjetim na djelicu sekunde, nikada na istom mjestu i ponekad dok sjedim ili ležim osjetim kao da mi nesto gmiže ili kao nekakav crv da se krece(ne znam kako bi to tocno objasnio) ispod koze na par mjesta po tijelu.

Prije 1,5 god. sam osjetio slabost i zavrsio na hitnoj.Obavio sam 20-tak pretraga u 1,5 god i svi su nalazi bili u granicama normale uz objasnjenje vecine doktora da mi je to od stresa i psihijatar mi je tvrdio da je sve to posljedica stresa i da sam dozivio panicni napad.
Sve to vrijeme(i sada) se uglavnom osjecam umorno i boli me glava, uglavnom loše.

Jedino sto su pretrage(gastroskopija prije 30 dana) pokazale je tezi oblik gastritisa, ostecena mi je sluznica i imam erozije.

Trnci i taj "crv" su mi se poceli javljati u isto vrijeme kad i gastriti i problemi sa probavom, pa me zanima je li to povezano,jel netko imao slicne probleme i je li to moguce medicinski povezati?
Kod doktora idem za 15-tak dana a da budem iskren stalno sam u strahu jer se dugo osjecam loše i ne mogu vjerovati da je sve od stresa i stalno panicno tražim simptome.

houar
22.01.2008., 12:36
hajde pucajte, valjda ima netko nesto za reci?

kismo
19.04.2008., 19:08
Trne mi i koči se lijeva ruka i područje slijepoočnice lijevog oka. Jel imao tko sličnih problema?

lara__
27.05.2008., 12:57
s obzirom da neznam šta mi je otvaram novu temu..
prije cca mijesec dana trnili su mi povremeno prsti lijeve ruke ( prstenjak i srednji prst) ..nakon što je to prestalo prije 2-3 dana pojavio se osjecaj blagog zatezanja u tim istim prstima na lijevoj ruci i lijevoj nozi ..posebno se osjeti pri nekim pokretima..kad se malo gugla nađe se svašta pa ako ima tko kakav savjet..thx

Scartlet
27.05.2008., 13:29
s obzirom da neznam šta mi je otvaram novu temu..
prije cca mijesec dana trnili su mi povremeno prsti lijeve ruke ( prstenjak i srednji prst) ..nakon što je to prestalo prije 2-3 dana pojavio se osjecaj blagog zatezanja u tim istim prstima na lijevoj ruci i lijevoj nozi ..posebno se osjeti pri nekim pokretima..kad se malo gugla nađe se svašta pa ako ima tko kakav savjet..thx

Idi kod doktora. Dat će ti uputnicu z aneurologa i/ili fizijatra. Vjerojatno ti je vratni kralježak ukliještio nešto.

[Manuel]
27.05.2008., 22:26
meni se to dogadjalo jos prije 3 mjeseca!
mali prst lijeve ruke mi je bio utrnut po par dana bez prestanka, nista nisam mogao raditi, npr. tipkati po tipkovnici s tim prstom niti nista dodirivati s njim jer mi nije bilo :( sad mi je prestalo ali jos malo osjecam kao neki drugi osjecaj u tom prstu nego u drugima
ne znam sta mi je :ne zna:

jussy
28.05.2008., 20:27
Meni se to dogodilo prije dvije godine, oduzela mi se lijeva ruka, govor, vid na lijevo oko, a sad mi i trnu prsti na lijevoj nozi. To je vratna kralježnica. Posjeti neurologa.

hasky_07
28.08.2008., 21:31
hajde pucajte, valjda ima netko nesto za reci?

imam iste simptome al neznam na koji da pregled idem, ima netko kakav prijedlog sto bi moglo biti????

daso
30.08.2008., 17:55
nekoliko pitanja... koliko ste navodno imali tih napadaja panike... jeste li dobili neke lijekove za gastritis i koje... i pijete li neke druge lijekove... i imate li nekih drugih bolova... ti trnci... na kojim su se mjestima pojavili...

houar
01.09.2008., 01:02
nekoliko pitanja... koliko ste navodno imali tih napadaja panike... jeste li dobili neke lijekove za gastritis i koje... i pijete li neke druge lijekove... i imate li nekih drugih bolova... ti trnci... na kojim su se mjestima pojavili...

imao sam ih dosta na pocetku nedefiniranog stanja, rijesio sam gastritis a ime lijeka je controloc, bolova nemam, trnci se javljaju povremeno radi upale prostate i to u puno manjem obliku nego prije i vec 3 mjeseca sam u dobrom stanju, vozim bicikl i pomalo trcim a to stanje mi se vrati kada se jako iznerviram i kada krenu lose misli.
Rekreacija mi je smanjila tlak i otkucaje srca na normalu kao i prehrana,svima savjetujem min 30min bicikla dnevno, mene je preporodilo i ne mogu vise bez toga.

Sve je to ipak uzrok stres koji se skupljao od rata pa dok nije puklo. Jer imati uredne nalaze a osjecati se kao zgazen je psihosomatska bolest.

daso
01.09.2008., 11:31
sigurno... slažem se da bi se terapija trebala odvijat u uredu dr.psih.

Karola
02.09.2008., 21:20
sigurno... slažem se da bi se terapija trebala odvijat u uredu dr.psih.

imam iste simptome, plus suha usta, povremeno začepljen nos i kratak dah. Da li ste posjetili imunologa?

daso
03.09.2008., 10:16
imam iste simptome, plus suha usta, povremeno začepljen nos i kratak dah. Da li ste posjetili imunologa?

Može biti i pad imuniteta... ali kako je toopiala meni se čini ko napadaj panike... ili nešto uzrokovano stresom...

p3r0
03.09.2008., 11:26
Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Naime, bavim se sportom (nogometom) i od ponedjeljka (1.9) ujutro nakon što sam se probudio osjetio sam da mi je desna noga utrnula. Imao sam utakmicu u nedjelju popodne, ali nisam ništa osjetio do sutradan ujutro, a ne sjećam se da sam imao ikakav nagli trzaj ili pad ili nešto slično... Prvo sam pomislio da je to od spavanja, kao što se nekad zna desit, ali evo drži me već 3 dan i polako me brine... Takav nekakav čudan osjećaj kao da mi je noga utrnula, čak i dio iznad nje, znači desna strana tijela ispod ruke. Ne osjećam ni toplo ni hladno na tom cijelom području. Bio sam kod doktorice i rekla mi je da je vjerojatno nešto priklještilo živac i da je to zbog toga, ali meni evo već treći dan nije ništa bolje pa se jako brinem. Da li je netko imao kakva slična iskustva?

Hvala!

somekindofmonster
16.10.2008., 14:01
Lijep pozz svima, imam jedan mali ''problemčić''
Prije koncerta Iron Maidena u Splitu sam se onesvijestio i završio u bolnici. Zadnje što se sijećam da mi se dogodilo je to da sam sojetio nekakve jake trne po cijelom tijelu i da sam prijatelju rekao da sam loše. U bolnici sam bio na CT – u glave i nisu ništa našli, nego su mi rekli da je to od umora (2 dana normalnog ne spavanja i neuredne prehrane). Od tada nisam imao nikakvih problema ali kad sam krenuo na faks počeo sam osjećati iste onakve trnce te se moram jako skoncentrirati u glavi i oni prolaze i tako se ne rušim. U zadnje vrijeme sve mi se češće događa, pa me zanima šta bi to moglo bit. Jer problem šećer ili tlak ali nešto treće. Šta mi predlažete??
Lijep pozdrav i hvala na odgovorima!

Death-of-Art
16.10.2008., 15:55
to ti je zato jer slušaš sotonističke bendove :)

zakaj su ti CT odmah radili za Boga miloga?...

napravi pretrage krvi i hormone štitnjače.

zašto ne odeš liječniku opće prakse?

somekindofmonster
16.10.2008., 20:47
to ti je zato jer slušaš sotonističke bendove :)
Kamo li sreće!

zakaj su ti CT odmah radili za Boga miloga?...
Nemam pojma, pa valjdi oni znaju dal može tako ili ne! :confused:

napravi pretrage krvi i hormone štitnjače.
I pregled krvi su mi napravili i nisu našli ništa posebno, sve je bilo u granicama normale[/QUOTE]

zašto ne odeš liječniku opće prakse?

U petak, ali najvjerojatnije tokom sljedećeg tjedna, jer mi je zbog faksa malo problem, jer sam inače u domu, a ne kod kuće!

:top:

Endimion17
17.10.2008., 14:45
I pregled krvi su mi napravili i nisu našli ništa posebno, sve je bilo u granicama normale
Ono što ti je nabrojano ne spada u standardnu krvnu sliku koja se odmah radi. Zatraži baš te pretrage, popričaj s liječnikom. Ne biti mutav. ;)

somekindofmonster
19.10.2008., 12:31
Ne biti mutav. ;)

Ma nemam šta bit mutav kad sam ionako već sa nogom i pol u grobu!

cura_iz_zg
19.10.2008., 23:09
joooooooooj, cheer up!!!! postoji hrpa hrpetina svakakvih simptoma koji se ljudima javljaju pa ipak nisu smrtonosni :))))) glavu gore i bit ce sve ok!!!

daso
21.10.2008., 15:36
gle... moze ti biti i od tlaka... ne brini... tako ti može samo biti gore... otidi doktoru

somekindofmonster
24.10.2008., 13:37
Evo bio sam kod doktora.
Za sada sam dobio lijekove Normabel (30x2mg) i Tegretol (50x200mg), te moram obavit još rezonancu o onda na kontrolu! Samo se nadam da neću morat piti nekakve lijekove cijeli život ili slično, jer upravo zbog neke ovisnosti o nečemu ne pušim niti se drogiram, pa bi mi ti bio onako problem :(:(

blacx
17.12.2008., 19:11
Naime u posljednje vrijeme zna mi se dogoditi da mi utrne lice, pogotovo u predjelu obraza i to najcesce lijeva strana. Obzirom da mi je 19 godina ne znam da li treba da se zabrinem? Zna li mozda netko sto bi mogao biti uzrok?

Ivanicapeca
17.12.2008., 20:00
Naime u posljednje vrijeme zna mi se dogoditi da mi utrne lice, pogotovo u predjelu obraza i to najcesce lijeva strana. Obzirom da mi je 19 godina ne znam da li treba da se zabrinem? Zna li mozda netko sto bi mogao biti uzrok?

Zamoli nekog da pogleda tvoj odraz u ogledalu i da ti kaže dali ti je lice nakrivljeno u jednu stranu (tu koja ti trne). Može biti svašta po srijedi, od rasta umnjaka, upale živca, pa do nekih nuspojava ozbiljnijih bolest s kojima te ne bih htjela plašiti.
Ako imaš parezu (nakrivljenost face i usnice) odi odmah kod dr, baš kao ako imaš i još neku pojavu tipa vrtoglavice ili glavobolje.

bubicaa
02.03.2009., 15:25
evo ja tražila malo dal se netko suočio s problemima kao ja, i evo našla temu

i meni se prije nekih tjedan-dva počelo događati da mi povremeno trnu mali prst i prstenjak lijeve ruke. uglavnom dok sjedim na poslu (naravno, radim 8 sati na kompu...)
malo sam googlala i našla da je problem ili u vratnoj kralježnici ili u corpal tunel (ne karpalni, to su napisali da je drugo)

kao, trebalo bi se paziti kako se drži desna ruka, paziti na to kako se sjedi i sl. sad ću se baš malo potruditi da vidim dal će proći

al jel sam jedina ili nas ima više? ja ne znam dal da se zabrinem ili ne... ono, dođe i prođe. ali tek imam 23 god, neću valjda već sad imati problema s kralježnicom :zubo:

Termination
02.03.2009., 18:24
Godine nemaju apsolutno nikakve veze s time imaš li probleme s vratnom kralježnicom ili ne. Štoviše, sve više mladih osoba obolijeva na vratnoj kralježnici uglavnom zbog dugotrajnog sjedenja pred računalom i to u nepravilnom položaju. Vrtoglavice, šum u ušima, trnci i bolovi u rukama te u najgorem slučaju oduzetost čest su znak da nešto nije u redu sa strukturom vratne kralježnice. Obično se radi o degeneraciji, protruziji i promjeni položaja međukralježničkih diskova, što onda vrši pritisak na lokalni živac. Kad problemi s kralježnicom jednom počnu stvar je teško vratit u normalu. Tu mogu pomoći vježbe i operacija, ali kralježnica nikad neće biti ista. Ono što možeš učiniti za sebe je promjena radnih navika (proguglaj pojam ergonomija) te izvođenje odgovarajućih vježbi u dogovoru s fizijatrom.

Ja naravno ne mogu kategorički odbaciti mogućnost da se radi o sindromu karpalnog tunela (na engleski: carpal tunnel syndrome). Simptomi su vrlo slični. Zato ti preporučujem posjet neurologu da bi se miografijom i eventualno radiogramom ustanovio uzrok i odabrala adekvatna terapija. Bolje spriječiti komplikacije na vrijeme. Ako bolest kralježnice ne zaustaviš na vrijeme jao si ga tebi kad ostariš...

bubicaa
02.03.2009., 18:41
hvala na odgovoru... jao to me sve zapravo i pomalo plaši
ali sigurna sam da mi doktorica na temelju simptoma ne bi rekla da idem kod neurologa, nego bi preporučila vježbe :D
evo sad kad sam doma, kad se krećem i sve to, nemam nikakvih problema

a vidjet ću kako će se sve razvijati :)

drasko
14.05.2009., 12:20
Pozdrav , nisam našao slične simptome ni kod koga ovdje na forumu a nemam ni previše vremena za pregledavanje baš svega pa bih molio za pomoć ako je nekom poznato.Naime prije mjesec dana sam se probudio sa strašnom boli u dnu leđa, jedva sam ujutro došao do ambulante gdje su mi dali voltaren injekciju i nakon par dana se smirilo i prošlo, s tim da sam i dalje osjetio neki sitni pritisak u dnu leđa ali ništa ozbiljno.Prije 10 dana počeli su veći problemi, trne mi donji dio leđa , a osjećaj se širi i na zadnjicu i noge , uz tupu bol , koja je podnošljiva , nije jaka ali je konstantna ,više neki osjećaj žarenja, pogotovo kad sjedim, zadnjih par sati na poslu postane nepodnošljivo.Uz to , zadnjih par dana mi trnu i noge i osjećam umor i slabost u nogama.Mogu se kretati i raditi vježbe sasvim normalno, čak trčim i razgibavam se , i dok se krećem ili vježbam bude mi lakše , ali čim prestanem , sjednem , pa čak i kad tek legnem u krevet , ponovno sve isto , tupa bol u dnu leđa, osjećaj žarenja i trnjenja koja se prenosi na cijele noge kao slabost i umor.
Danas sam naručen za RTG ali sam negdje pročitao da time ne mogu sigurno utvrditi problem.
Mogu li na svoju ruku otići kod kiropraktičara po pomoć?
Trebam li izbjegavati veće aktivnosti dok ne utrvdim sigurno u čemu je problem?(vježbe , trčanje , tenis npr.)
Hvala unaprijed za svaki savjet.

Termination
14.05.2009., 13:47
Najvjerojatnije se radi o išijalgiji. Izbjegavaj svaku veću fizičku aktivnost dok se ne razriješi dijagnoza i terapija...

Pharia
14.05.2009., 15:53
Meni , već od lani, trnu noge i ruke.Več se mjesecima vučem po doktorima, napravila sam puste pretrage, sad sam upravo na štitnjači . Meni se problem javlja nakon spavanja kad mi trnu ruke i bole me svi zglobovi.Kad ustanem osjećam bol i slabost u stopalima.Nakon dužeg sjednja jedva prohodam. Ali kad se razgibam, mogu sve.I zato me liječnici ne shvaćaju jer kad dođem do nnjih već sam razgibana.Radila sam puste imuno testove i 27.-og nosim to imunologu.Za sad kažu da je sve to od vratne kralježnice, ali meni se čini da ne može biti.

kozija
06.07.2009., 14:40
uf... kakvi glupi savjeti...

vidite ovo se desava kad zivite na zapadu i u neznanju...
trnci po tjelu, posebno po glavi, su simptomi budjenja energije i energetskog tijela. Otvaranje chakri...
vidim da dosta ljudi se desava u zadnje vrijeme, a ljudi neznaju sto im je... i jos ih salju doktorima da ih umrtve ! ulazimo u novo doba, bili vi ti svjesni ili ne ili htjeli prihvatatit ili ne

Štrikalica
17.07.2009., 16:48
Ljudovi.. osim srca, postoji li neki legitimni razlog da ti lijeva ruka nemilo trne? Ili, ako je srce u pitanju, da li bih osjetila neke druge simptome?

Termination
19.07.2009., 17:50
Ljudovi.. osim srca, postoji li neki legitimni razlog da ti lijeva ruka nemilo trne? Ili, ako je srce u pitanju, da li bih osjetila neke druge simptome?

Trne? Jel cijela ruka ili šaka?

Može biti otežana cirkulacija ili, najčešće, vratna kralježnica... ne vjerujem da je baš od srca... osjećala bi bol od srca prema vratu koja ulazi u lijevu ruku...

Čvark Gablec
22.08.2009., 00:00
prije par tjedana sam kratko vrijeme konobarila što je značilo 8-satno trčkaranje. noge su me ubijale i tad mi se ovo trnjenje u palčevima prvi put ikad javilo. noge su mi se brzo odmorile, ali oba palca i dalje trnu, i to ne cijeli prsti samo onaj "vanjski" dio na njima.
neugodno je i želim da prođe. je li uzrok hodanje ili bi moglo biti koješta? čitam uokolo da je i moguć simptom dijabetesa... pomagajte!

lomnica
25.08.2009., 21:28
pozz,ja sam to imala prije par godina al na svim prstima na nogama i čarape nisam mogla nositi jer su mi smetale .doktor me poslao fizijatru i završila sam na struji 20 dana(fizikalna!!), a uzrok vele uklješen neki kralježak al mi se nije dalo ić dalje jer sam imala bebu 4 mj staru a i 12 mjesec je bio...
sve u svemu il ti je od umora il možda i nije al vrijedi pokušat rszgovarati s dr.opće prakse pozz

marac66
26.08.2009., 05:39
ajd mi se javi na private zanimam me jos par stvari ali najvjerovatnije se radi o ostecenju zivaca samo je pitanje na kojem nivovu

Termination
26.08.2009., 21:43
prije par tjedana sam kratko vrijeme konobarila što je značilo 8-satno trčkaranje. noge su me ubijale i tad mi se ovo trnjenje u palčevima prvi put ikad javilo. noge su mi se brzo odmorile, ali oba palca i dalje trnu, i to ne cijeli prsti samo onaj "vanjski" dio na njima.
neugodno je i želim da prođe. je li uzrok hodanje ili bi moglo biti koješta? čitam uokolo da je i moguć simptom dijabetesa... pomagajte!

Hm. Moguće je da je ukliještenje živca, ali je vjerojatnije zbog napora. Ako se uskoro ne povuče onda izvrši neurološku obradu. Dijabetes? Ne mislim da je dijabetes, ali to ti je najlakše utvrdit jednim vađenjem krvi...

dragan1979
11.10.2009., 12:22
prije jedno 10-ak dana utrnio mi je palac na desnoj nozi i jos 2 prsta pored(2 prsta pored samo onako pri vrhu), par dana poslije 2 prsta sa strane su prestala da trnu tako da nisam otisao kod doktora u nadi da ce i palac da prestane, međutim kod palca jos nikakve promjene.
Posto radim kao konobar pretpostavljao sam da mi je od posla tj. od obuce pa sam nosio puno udobniju ali bez rezultata. Nekada utrnutost zna da bude jaca a nekada slabija, nama nikakvih promjena na kozi ili palcu uopste!!!

Bilo kakva strucna pomoc/savjet su vrlo dobrodosli????

Unaprijed zahvalan:

Dragan1979

vigilanty
11.10.2009., 19:59
Da li ikada imaš nekih drugih problema, recimo s lumbalnom kralješnicom?

KuiperBelt
11.10.2009., 20:10
nije to ništa strašno i meni trne s vremena na vrijeme palac na desnoj nozi već par godina.

razlog je kod mene išijas uvijek nanovo priklješten zbog kuka.

neugodno je, ali dođe i prođe.

dragan1979
11.10.2009., 20:18
Da li ikada imaš nekih drugih problema, recimo s lumbalnom kralješnicom?

ne nemam nikakvih problema sa kičmom ili nekakvih priklještenja išijasa ili bilo sta slicno!!!

vigilanty
12.10.2009., 20:01
Možeš uzimati B-kompleks vitamina neko vrijeme, nekoliko tjedana (kupiš u ljekarni, jako je jeftino, 15-20 kuna). Ako se ne popravi, ili se pogorša, najbolje je otići liječniku da napravi neurološki status i po potrebi dodatne pretrage, da se razluči da li je problme na razini perifernog živca ili na izlasku živca iz leđne moždine; i da li eventualno ima i drugih zdravstvenih smetnji koje mogu koincidirati. To je ovako prekomplicirano.

SuperCow
12.10.2009., 21:33
Nisam htjela otvarati novu temu pa bi bila zahvalna ako mi ovdje odgovorite jer je problem možda sličan..
Zadnja tri tjedna meni je utrnut palac na lijevoj ruci. Ne znam zbog čega,probudila sam se tako i stanje je stalno isto :confused:
Ne osjećam trnce nego kao da sam izgubila osjet, ali samo s gornje strane palca. Slično kao kad vam od hladnoće "odrvene" prsti, ne osjetim dodir niti bol, nego kad se jako uštipim samo pritisak.
Čini mi se da mi je i nokat malo deformiran, tj. po sredini nokta (okomito) je kao nadignuto, nije ravno. Nisam se nigdje udarila.
Za početak, barem da mi predložite kod kojeg doktora da idem, neurolog ili netko drugi?

vigilanty
13.10.2009., 03:22
Najprije bi valjalo napraviti RTG snimku cervikalne kralješnice, a onda s tim nalazom neurologu i isključiti/potvrditi neurološke smetnje.

dragan1979
13.10.2009., 15:01
Možeš uzimati B-kompleks vitamina neko vrijeme, nekoliko tjedana (kupiš u ljekarni, jako je jeftino, 15-20 kuna). Ako se ne popravi, ili se pogorša, najbolje je otići liječniku da napravi neurološki status i po potrebi dodatne pretrage, da se razluči da li je problme na razini perifernog živca ili na izlasku živca iz leđne moždine; i da li eventualno ima i drugih zdravstvenih smetnji koje mogu koincidirati. To je ovako prekomplicirano.

hvala puno!!!

RoyalJelly
23.10.2009., 19:56
noge mi nenormalno trnu!!! čim sjednem 2 minute normalno na stolicu odmah trnci, i onda prođe na par sekundi i opet.... ne mogu opće sjedat molim vas od čega mi to dolazi??

Termination
23.10.2009., 20:14
Osjećaš li ikakve bolove duž noge? Imaš li problema s leđima?

RoyalJelly
23.10.2009., 20:55
Osjećaš li ikakve bolove duž noge? Imaš li problema s leđima?

ne,ne

vragolanka
23.10.2009., 22:58
noge mi nenormalno trnu!!! čim sjednem 2 minute normalno na stolicu odmah trnci, i onda prođe na par sekundi i opet.... ne mogu opće sjedat molim vas od čega mi to dolazi??

najvjerovatnije dolazi od leđa,jer živci u nogama su povezani sa leđima,kralježnicom,diskovima.govorim iz iskustva,jer sam prije 3 godine imala prometnu,bila nepokretna,kralježnicu polomila,i od tada,stalni problemi sa grčenjem i trnjenjem.
samo od tuda može doći problem,bez obzira ako misliš da su ti leđa ok,i da te ništa ne boli,očito nešto jeste.detaljan pregled i snimak bi ti pokazao.

vigilanty
23.10.2009., 23:27
Ili cirkulacija.
Imaš li ikada grčeve? Smeta li te što pri dužoj šetnji?

nobie
24.10.2009., 00:01
Ne zelim nikoga plasiti ali to moze biti predznak moždanog udara... kad ti pocnu trnut ruke i noge...:kava:

Najbolje je otici doktoru da on ustanovi uzrok....

RandyRR
24.10.2009., 11:50
Isti problem. Nakon polusatnog sjedenja noge mi totalno utrnu. Inače, mislim da je to zbog loše cirkulacije krvi u nogama. Ali što da radim? Mislim da tu doktori nemogu pomoć, osim da me operiraju....

Allexis
24.10.2009., 11:57
i kod mene ista stvar...gdje god sjedim, brzo mi trnu noge....ali to je problem već par godina....mislim da je do cirkulacije, jer je meni i stalno užasno hladno....

ninica 1
25.10.2009., 13:43

Mislim da se radi o polyneuropatiji i trebaš posjetiti neurologa i uraditi elektromigrafiju da se provjeri sprovodljivost.
Da li se radi o trnjenju i u čučem položaju ?

peta25
25.10.2009., 15:35
Ne zelim nikoga plasiti ali to moze biti predznak moždanog udara... kad ti pocnu trnut ruke i noge...:kava:

a koliko to bi trebalo trajat da je predznak mozdani ??? mjesece po mom mišljenu je predugi za predznak za mozdani kolko ja znam mozdani te samo strefi i to je to

vigilanty
25.10.2009., 17:21
I ne bi bilo povezano sa sjedenjem.

RoyalJelly
25.10.2009., 22:21
Ili cirkulacija.
Imaš li ikada grčeve? Smeta li te što pri dužoj šetnji?

i ja sam mislila da je od cirkulacije, zato sam počela pit ginko i tuširati noge toplom vodom. i malo mi je bolje zadnjih dana. a i više se šetam. nemam problema sa trnjenjem kad se šetam. grčeve imam samo kad se kupam u moru.

RoyalJelly
25.10.2009., 22:22

ne trnu mi ruke nego samo noge.

RoyalJelly
25.10.2009., 22:24
Isti problem. Nakon polusatnog sjedenja noge mi totalno utrnu. Inače, mislim da je to zbog loše cirkulacije krvi u nogama. Ali što da radim? Mislim da tu doktori nemogu pomoć, osim da me operiraju....

ima tu lijeka ako je stvar u cirkulaciji. meni su noge inače i jako jako hladne tako da sam ih počela često prat vrelom vodom da mi krv malo proradi. i pijem ginko forte jer kažu da je to dobro za cirkulaciju. osim toga, valjalo bi ti i puno se kretat, ne mora nikakvi jaki fizički napor al barem pola sata šetnje dnevno. i još plus raznovrsno se hranit jer manjak nekih minerala može uzrokovati trnjenje, poglavito kalija.

RoyalJelly
25.10.2009., 22:26
Mislim da se radi o polyneuropatiji i trebaš posjetiti neurologa i uraditi elektromigrafiju da se provjeri sprovodljivost.
Da li se radi o trnjenju i u čučem položaju ?

hm nebi bilo to, bila sam kod neurologa nedavno i pregled je bio ok. ne znam sad jel mi trnu kad čučim, nemam baš naviku čučati, al vjerojatno da.

RoyalJelly
25.10.2009., 22:29
i da ne zaboravim uzrok trnjenja nogu može biti i stres, tjeskoba, depresija. moja stara kad je imala velike napadaje anksioznosti noge su joj non stop trnule, onako same od sebe dok bi hodala. a kod mene se vjerojatno pomješali svi faktori...

lahor
26.10.2009., 13:04
Trebala bih napraviti obradu kod fizijatra, a možda ponovno i kod neurologa, uzroci zaista mogu biti razni, od kralješnice, cirkulacije do nekih neuroloških bolesti.

RandyRR
27.10.2009., 19:28
ima tu lijeka ako je stvar u cirkulaciji. meni su noge inače i jako jako hladne tako da sam ih počela često prat vrelom vodom da mi krv malo proradi. i pijem ginko forte jer kažu da je to dobro za cirkulaciju. osim toga, valjalo bi ti i puno se kretat, ne mora nikakvi jaki fizički napor al barem pola sata šetnje dnevno. i još plus raznovrsno se hranit jer manjak nekih minerala može uzrokovati trnjenje, poglavito kalija.

Ja isto ima stalno hladne noge. Što se tiče kretanja, mislim da ispunjavam neku dnevnu kvotu. Neko je spomenuo da ga love grčevi u moru. To si se nikad u životu nije dogodilo, što me dosta čudi.

Nemam pojma:ne zna: Jel pomaže taj ginko?

daspei
18.12.2009., 18:49
Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Naime, bavim se sportom (nogometom) i od ponedjeljka (1.9) ujutro nakon što sam se probudio osjetio sam da mi je desna noga utrnula. Imao sam utakmicu u nedjelju popodne, ali nisam ništa osjetio do sutradan ujutro, a ne sjećam se da sam imao ikakav nagli trzaj ili pad ili nešto slično... Prvo sam pomislio da je to od spavanja, kao što se nekad zna desit, ali evo drži me već 3 dan i polako me brine... Takav nekakav čudan osjećaj kao da mi je noga utrnula, čak i dio iznad nje, znači desna strana tijela ispod ruke. Ne osjećam ni toplo ni hladno na tom cijelom području. Bio sam kod doktorice i rekla mi je da je vjerojatno nešto priklještilo živac i da je to zbog toga, ali meni evo već treći dan nije ništa bolje pa se jako brinem. Da li je netko imao kakva slična iskustva?

Hvala!

Vidim da je vec kasno za repliku al kad sam vec tu mogu i komentirati

vjerovatno krece od kraljesnice pa ne bilo na odmet otici na pregled

adisk
12.01.2010., 18:57
prije 1mj. dana otac mi je imao upalu krajnika i 7 dana je udarao penciline ali su mu 2 puta udarili pencilin pod temperaturom...
posle toga osjetio je kako ga lijeva strana glave boli i trne....a nakon 1 sedmicu od udaranja pencilina su mu počela usta bježati u stranu....i kako nema osjećaja u toj lijevoj strani usta...i oko mu nekada kao da zatrepti(zadrhti)..........bio je kod doktora danas i udarili su mu samo neku injekciju...

dali je to nesto ozbiljno....

bisque
29.01.2010., 20:31
Već 4 dana imam neugodan osjećaj prolaženja trnaca kroz stopalo.. više gornji unutarnji dio stopala. To traje gotovo cijeli dan, i na momente, u razmaku od par sekundi. Ti trnci nisu tako jaki, ali su neugodni kad imaš stalno osjećaj da ti nešto poput slabe struje prolazi kroz stopalo cijelo vrijeme. Radim za laptopom otprilike 7,8 sati dnevno pa ne znam je li moguće da je od kralježnice. Promijenila sam stolicu (sa užasne na novu, bolju) prije pola mjeseca. Ne znam trebam li reć doktorici za to i od čega bi to moglo biti. Imam 23 godine i nisam imala posebnih zdravstvenih problema. Unaprijed hvala na odgovoru!

coolinesay
29.01.2010., 20:32
kralježnica! -> doktorica! :o

Termination
29.01.2010., 22:35
Najvjerojatnije te kralježnica upozorava da malo promijeniš životne navike ili će stanje ići na gore. U biti je sa stopalom sve u redu, ali je neki disk između kralježaka "utekao" izvan svog položaja zbog dugotrajnog svakodnevnog sjedenja (ne mora čak ni biti nepravilno) i pritišće korijen živca. To uzrokuje "fantomski" osjećaj trnjenja, ali može dovesti i do popriličnih bolova. Sve više ljudi na kraju mora na operaciju.

Još nije kasno za ispravak. Izbjegavaj dugotrajno sjedenje i više se fizički aktiviraj. ;)

femmelatin
30.01.2010., 13:41
Trnci mogu ukazivati i na neurološki problem.

Godiva
30.01.2010., 15:05
Već 4 dana imam neugodan osjećaj prolaženja trnaca kroz stopalo.. više gornji unutarnji dio stopala. To traje gotovo cijeli dan, i na momente, u razmaku od par sekundi. Ti trnci nisu tako jaki, ali su neugodni kad imaš stalno osjećaj da ti nešto poput slabe struje prolazi kroz stopalo cijelo vrijeme. Radim za laptopom otprilike 7,8 sati dnevno pa ne znam je li moguće da je od kralježnice. Promijenila sam stolicu (sa užasne na novu, bolju) prije pola mjeseca. Ne znam trebam li reć doktorici za to i od čega bi to moglo biti. Imam 23 godine i nisam imala posebnih zdravstvenih problema. Unaprijed hvala na odgovoru!

Hitno kod neurologa i na MR lumbo-sakralne kralježnice. NE DIŽI NIŠTA TEŽE OD 2kg i ne poduzimaj nikakve terapije (lijekovi, vježbe i sl.) na vlastitu ruku dok se ne vidi što ti je. Nemaš pojma kakvo sranje može nastati od toga ako prekasno kreneš s terapijom ili radiš nekakve općenite "vježbice" koje su, kao, "dobre za kičmu". Govorim ti iz osobnog iskustva, pa budi pametnija od mene.

dinocroatia
17.02.2010., 10:05
Zadnjih dana imam cesto trnce (mravce) u ruci ili nogama, hranim se ispravno i osjecam se dobro, idme u teretanu, trcim, inace imam slabiju cirkulaciju, tj prsti mi znaju pobijelit al to jos od malena, sta bi to moglo biti?

Pero Gmaz
18.02.2010., 10:20
Izgleda kao Raynaudov sindrom, pratitelj autoimunih bolesti.

Živi i veseli bili :lux:

pčela
20.02.2010., 10:16
Molila bih za savjet ako netko zna. Već neko vrijeme osjećam slabost u rukama.To je tako neugodno kao da nemam kapi krvi. Jednostavno osjećam klonulost ruku. Ako netko ima sličnih iskustava neka mi se javi.

ring-ring
20.02.2010., 20:56
vjerojatno problemi s kralježnicom...odi ortopedu

miki_00
03.09.2010., 12:42
Bok. I meni se to upravo dogodilo pa me zanima šta je bilo da se ne uzrujavam previše. :/
Hvala! :)

C71
03.09.2010., 18:09
meni trnu na nogama mali prst i onaj do njega, nakon 15minuta vožnje bicikla,
zbog položaja tako da sam se morala odreći biciklizma. :(
a sve je počelo prije nekih 5-6 godina kada su mi počeli trnci u nogama, drugi dan slab osjećaj u nogama, noge kompletno trnule, jedva sam se kretala. otišla sam na hitnu i ostala u bolnici. nakon svih mogućih pretraga ispalo da me Hebe jedan živac u kralježnici.
ne preporučuje mi se trčanje, biciklizam ni svi sportovi s rotacijom kralježnice. :(

odi doktoru opće prakse i nek ti da uputnicu za neurologa. ako ti se situacija bude pogoršavala i ometala te u normalnom funkcioniranju odi na hitnu (svakako u doba kada tvoj doktor ne radi :mig:)

ema007
03.09.2010., 18:28
C71 radi vježbe istezanja, one bi trebale pomoći

Čula sam da su fizijatri u Reaktivi jako dobri, pa možeš otići par puta da ti pokažu neke vježbe na temelju tvog nalaza emng-a i MR-a

C71
04.09.2010., 08:59
C71 radi vježbe istezanja, one bi trebale pomoći

Čula sam da su fizijatri u Reaktivi jako dobri, pa možeš otići par puta da ti pokažu neke vježbe na temelju tvog nalaza emng-a i MR-a

nije problem raditi vježbe. :mig:
sjećam se vježbi s fizikalne terapije koje nisam dugo radila jer zbog dosta kretanja nisam ni imala neke probleme s bolovima u leđima, izuzev sportskih aktivnosti koje sam prije nabrojala. i dok sam redovito išla u teretanu, malo ojačala leđne mišiće i nije bilo problema.

problem nastaje kada me trenutna bolest, koja nema veze s kralježnicom, složi u krevet, pa se slabo krećem što onda pojačava ukočenost i bolove. :(

ema007
04.09.2010., 09:28
Razumijem te draga jer i sama imam sličnih problema, najgore je ako par dana ne vježbamo, kao da se vratimo skroz na početak :mad:

ema007
04.09.2010., 09:49
C71 sad sam se sjetila što je mojoj kolegici koja je operirala LS dio pomoglo.
Bolovi su joj i dalje ostali iako je nalaz MR-a uredan, također je problem u živcu.

Ona je kupila TEENS aparat i od toga joj je puno lakše (ali je koštao između 400 i 600 kn).
Daj se probaj o tome raspitati kod nekog fizijatra

C71
04.09.2010., 10:26
Razumijem te draga jer i sama imam sličnih problema, najgore je ako par dana ne vježbamo, kao da se vratimo skroz na početak :mad:

eh da, da je bar par dana...kod mene je već mjesec. :(
moram malo prokopati po netu kakav je to aparat. nikad čula :ne zna:
ako pomaže onda ništra nije skupo. :mig:

miki_00
04.09.2010., 10:30
Meni je sve to počelo jer sam dugo sjedila na nozi, možda sat-dva :/ pa ne vjerujem da je problem baš u kralježnici, i više mi baš nije otrnula, više je ukočena, ne mogu je saviti prema unutra pa mi to pravi probleme kod hodanja :S Doktor mi je dao neku kremu, ali ništa ne pomaže pa ako ne bude u redu do ponedjeljka idem u neurologa.

ema007
04.09.2010., 11:56
eh da, da je bar par dana...kod mene je već mjesec. :(
moram malo prokopati po netu kakav je to aparat. nikad čula :ne zna:
ako pomaže onda ništra nije skupo. :mig:

Pitat ću kolegicu pa ti javim OK?

Ivana_1104
07.09.2010., 13:17
Meni se zadnjih mjesec i pol javlja problem, navecer kad legnem u krevet trne mi lijeva nadkoljenica, redovito, mozda ne svaku vecer ali 5 puta tjedno sigurno. Pomislila sam da je mozda zato sto cesto lezim na lijevoj strani ali nisam bas sigurna. Imam i curicu od 16 mjeseci koju vjecito nosim na desnom boku pa je mozda i s tim povezano, nemam pojma??

leonard1984
23.10.2010., 11:41
Ovako ako bi mi netko pomogao sa mojim problemom...dakle počeli su mi se javljati trnci kroz glavu,ruke,neki put i noge ne stalno...radio sam normalno sve dok je prošlo nekih 5 dana...učestalih trnca...završio sam na hitoj utrnuo sam jače nego inaće,neka slabina sa disanjem,treso sam se(možda i od straha) gleda li mi srce,elektrolite,pluća,to je bilo sve ok...posjetio sam dva puta neurologa,radio i eeg glave uredu je,slikao sam vratnu kralježnicu rtg nema većih znakova nekog oštećenja...no ja sam na bolovanju,jer nisam sposoban za rad..i dalje trenem ne toliko često ali više manje kad sam duže na nogama...standardno glava i to najčešće dio oko usta ali i više,ruke...vadio sam krv i mokraću,nalazi će biti za par dana...posjetio sam i fizioterapeuta koji me je masirao malo razbijao začepljene čvorove i rekao je da je napipao i vratu neku izraslinu tipa masno tkivo ili sl...ali opipao i jedan kralježak koji malo bježi...ugl potrošio sam i novaca i vremena i nisam naišao na problem tog trnjenja još u potpunosti ali meni to sve govori da je nešto sa vratnom kralježnicom ili nećime u njoj...ako ima netko kakvu ideju bio bih zahvalan...btw to trnjenje je jednostavno počelo samo od sebe bez nekog naprezanja ili udarca ili sl...nisam pametan šta da radim ali makar je rtg uredan vratne kralježnice ja bi išao tu detaljnije istraživat...:S:S

ema007
23.10.2010., 13:12
Vratna kralježnica je mogući uzrok tvojih problema, to ćeš saznati samo magnetskom rezonancom.
Jesi li siguran da nisi imao trzaj vratom nedavno?

Drugi uzrok bi mogla biti polineuropatija, iako bi ju valjda neurolozi otkrili - kažeš da si bio kod njih.

leonard1984
23.10.2010., 13:21
Nisam koliko znam...znam da sam dosta loše spavao...pa sam si sad kupio jastuk pravi dao 800 kn za njega,anatomski...a prije dok bi se probudio ovi stari napunjeni perijem svugdje bi bili samo ne ispod glave...bio sam kod neurologa idem u ponedjeljak opet...radila mi je eeg koji je rekla da je uredu i pregledavala me neš i to kaže da nezna...da idem napravit sliku vratne kralježnice ali rtg koji ne pokazuje niš posebno....a i ja razmišljam o tome,o magnetskoj ali neznam dali da se upustim u to jer se bojim da možda nije to pa šta onda...ipak 1600 kn nije malo.!!!

leonard1984
23.10.2010., 13:24
Čitam o ovome sad šta si rekla ali ja nemam nikakve bolove i noću spavam jako dobro po 10 do 12 sati...i tako....

lettow
22.11.2010., 19:32
Kad dugo ne mičem ruku, onda mi recimo ruka počne "trnit". Ili noga.

Što je to trnjenje, zašto se događa i recite sve što znate o tome.

Nekad imam osjećaj da bi utrnulu nogu mogao prerezat pilom i nebi ništa osjetio, jeli to moguće ?

Kad počnem micat taj dio tijela onda se on "vrati nazad" uz nekakvo unutarnje peckanje. Što je to ? Cirkulacija ?

PinkyBubbles
23.11.2010., 07:34
Ne zelim te plasiti, samo bi uz to dodala da sam imala jedan slucaj u obitelji kada je jednoj osobi svakodnevno trnula ruka i to trnjenje se prosirivalo dok nije zahvatilo skoro drugu ruku.
Kazem, to je bilo svakodnevno i totalno banalna pojava za kojom nije mario.
Da nije otisao na pregled nakon nekoliko tjedana vjerojatno nebi ni znao da ima multipla sklerozu :( koja je na taj nacin davala prve signale da nesto nije u redu.

Naravno da do toga dolazi kada se cirkulacija zablokira.

a-bec
29.12.2010., 13:15
zadnja 2-3 dana osjecam neobicno trnjenje u biceps femoris i donjem dijelu ledja. nije sad to nista strasno da bi plakala ali ipak je konstanta bol i imam problema zaspati zbog toga i osjecam to cijelo vrijeme. ne znam uopce kako bi definirala tu bol nesto kao .. ma ne znam nisu ni trnci, nit misici bole... al je iritantno...i ne znam sta da radim ..sad sam na forumu procitala da treba pit magnezija?? al ne vjerujem da mogu imati isijas, reumu sta god... tek su mi 22!! :O jel moguce da je to od ne kretanja i lose cirkulacije? i da odem sad trcat malo ili da radje mirujem??
:P :(
hvala

ema007
29.12.2010., 13:22
Vjerojatno jest od nekretanja, vježbaj, plivaj, trči, štogod samo se pokreni.

Fra Ante
29.12.2010., 20:15
zadnja 2-3 dana osjecam neobicno trnjenje u biceps femoris i donjem dijelu ledja. nije sad to nista strasno da bi plakala ali ipak je konstanta bol i imam problema zaspati zbog toga i osjecam to cijelo vrijeme. ne znam uopce kako bi definirala tu bol nesto kao .. ma ne znam nisu ni trnci, nit misici bole... al je iritantno...i ne znam sta da radim ..sad sam na forumu procitala da treba pit magnezija?? al ne vjerujem da mogu imati isijas, reumu sta god... tek su mi 22!! :O jel moguce da je to od ne kretanja i lose cirkulacije? i da odem sad trcat malo ili da radje mirujem??
hvala

Vjeruj da sa 22 možeš imati išijas !!! (Sy. lumboischialgiae).

Dakle, pusti gluposti s magnezijem. Od magnezija ćeš samo imati bolju probavu.

Za početak raspiši se po guglu i nađi vježbe za istezanje lumbalnog dijela kralježnice. Ne napraviš li sada preventivu u smislu pravilnih korekcijskih vježbi, predviđam ti da ćeš kroz 2 godine biti na jakim lijekovima.

Ako ti trnci prijeđu u veliku neizdrživu bol, otiđi na CT i provjeri u kakvom su stanju tvoju L4-L5 i L5-S1 diskusi (oni su najosjetljiviji jer na sebi nose težinu čitavog tijela, tj. težinu trupa prebacuju na kuk, a time na noge).

Pozz

Fra Ante
29.12.2010., 20:17
jel moguce da je to od ne kretanja i lose cirkulacije? i da odem sad trcat malo ili da radje mirujem??
hvala

Ovo zaboravih. Ako imaš 22 godine, a ne možeš vjerovati da imaš lumboishialgiju, tj. išijaš, kako možeš povjerovati u to da imaš de facto ishemijske promjene u smislu kolapsa cirukulacije u nogama ?

Sada ne radi velike naporne vježbe. Živčani spletovi su ti trenutno blago podraženi. Sada radi vježbe istezanja lumbosakralne kralježnice i ekstremiteta.

I, čuvaj mi se !

a-bec
30.12.2010., 15:14
Ovo zaboravih. Ako imaš 22 godine, a ne možeš vjerovati da imaš lumboishialgiju, tj. išijaš, kako možeš povjerovati u to da imaš de facto ishemijske promjene u smislu kolapsa cirukulacije u nogama ?

Sada ne radi velike naporne vježbe. Živčani spletovi su ti trenutno blago podraženi. Sada radi vježbe istezanja lumbosakralne kralježnice i ekstremiteta.

I, čuvaj mi se !

hvala Ante :)
pomalo zabrinjavajuce ... a tako mlada ... mislim da je to ipak vise od sjedenja kojeg prakticiram i vise nego potrebno u zadnjih pola godine ... jer sam se prije bavila sportom a sad u zadnje vrijeme se nikuda ne micem ali doslovno! ok to sam htjela znat zbog vjezbi ... slijedi... yoga! :D
pozz

giggs0507
12.01.2011., 16:02
Bok! Evo i meni je pocela trnuti lijeva noga u petak, dns je srijeda ne trne mi vise jako ali i dalje nemogu saviti nogu prema unutra i boli me misic, dal netko zna sto treba napravit? I dal je imamo tko takvih slicnih problema jer se polako brinem...

sanja2222
07.03.2011., 17:30
Bok! Evo i meni je pocela trnuti lijeva noga u petak, dns je srijeda ne trne mi vise jako ali i dalje nemogu saviti nogu prema unutra i boli me misic, dal netko zna sto treba napravit? I dal je imamo tko takvih slicnih problema jer se polako brinem...

i meni vec par dana u desnoj nozi nekaj cudno dogadja...
kao da mi trne mali prst al ja mogu sve s njim i osjecam ga al je osjecaj ljigav----
ima dana kad je ok a ima kad me izluđuje...
ne znam kaj da radim a frka me ic doktoru

0merta
07.03.2011., 18:51
meni se dešava da nakon dužeg stajanja, moguće čak i ako je hladno...da dobijem grč onako u stopalu, točnije predjelu prstiju. To mi se desilo jučer, i boliko je ko sam vrag, nije pomoglo ni hodanje, istezanje...tek nakon nekih 10 minuta.

alka1
09.03.2011., 11:34
ili su živci za što svakako treba posjetiti neurologa, nije strašno samo te slikaju i snimaju...a možda je i loša cirkulacija ako je o nogama i stopalima riječ.

sanja2222
09.03.2011., 12:22
ili su živci za što svakako treba posjetiti neurologa, nije strašno samo te slikaju i snimaju...a možda je i loša cirkulacija ako je o nogama i stopalima riječ.

pusim ko turcin,pijem kapucino izbjegavam kavu radi mojeg prijatelja panicnig napada,a ovo sa nogom me vec sad brine...
ono kao da je utrnjena ali nije,,,,
samo neko ljigavo mravinjanje....

WarMaster
09.03.2011., 12:54
To jebeno mravinjanje i meni muči i to već cca 3godine.Prešo neurologa 2 itd. na kraju ispada da je to kao umišljeno:rofl:,a meni u stopalu ko da imam roj mravci-za poludit,al već se naviknuo.Može bit da je kralježnica ili čak vrat u pitanju,za mene ne bi bilo čudno jer sjedenje pred kompom mi je i job i još doma job nosim:(

sanja2222
09.03.2011., 13:29
To jebeno mravinjanje i meni muči i to već cca 3godine.Prešo neurologa 2 itd. na kraju ispada da je to kao umišljeno:rofl:,a meni u stopalu ko da imam roj mravci-za poludit,al već se naviknuo.Može bit da je kralježnica ili čak vrat u pitanju,za mene ne bi bilo čudno jer sjedenje pred kompom mi je i job i još doma job nosim:(

to je istina sjedim stalno il za kompom il u autu...
setnja najdalje do ducana.....
al mi je cudno kaj je samo mravinjanje u desnoj nozi.....
to me brine,al imam problema sa kicmom u lumbalnom djelu...
znam me ukljestit da se ne mogu ni nakasljat...
pa se time tjesim a kod dr.nemam hrabrosti otic...
papak sam sta drugo rec

WarMaster
09.03.2011., 14:20
@sanja2222
Meni konstantno u oba dvije noge-stopala,i ja se tješim da je neš s kičmom radi dugotrajnog sjedenja al bojim se da su u pitanju živci!:ne zna:

sanja2222
09.03.2011., 14:26
@sanja2222
Meni konstantno u oba dvije noge-stopala,i ja se tješim da je neš s kičmom radi dugotrajnog sjedenja al bojim se da su u pitanju živci!:ne zna:

kak mislis zivci da nam je psih.bazi ili????

WarMaster
09.03.2011., 14:37
kak mislis zivci da nam je psih.bazi ili????

Upravo to!-fucking ANKS(Anksioznost)-zašto!-jer dok popijem naveče helex smiri mi se i zaspim odma-a čim ujutro otvorim oči evo ti ga natrag..issss:lol:

sanja2222
10.03.2011., 11:08
Upravo to!-fucking ANKS(Anksioznost)-zašto!-jer dok popijem naveče helex smiri mi se i zaspim odma-a čim ujutro otvorim oči evo ti ga natrag..issss:lol:

hahahhah...
jbt i meni je tako...
popijem normic i smiri se navecer...
a ujutro kad ustanem samo iscekujem i wolaaaaa eto ga.....
pas mater luda sam vise
:ne zna:

sanja2222
10.03.2011., 11:09

eeee,uz put kolko imas godina ak nije tajna...:)

WarMaster
10.03.2011., 12:20
eeee,uz put kolko imas godina ak nije tajna...:)

3 banke,mene to muči od 25-26-dakle da je neš ozbiljno već bi bil pod zemljom:top::rofl:

sanja2222
10.03.2011., 13:02
3 banke,mene to muči od 25-26-dakle da je neš ozbiljno već bi bil pod zemljom:top::rofl:

hahahhahah....
a fakat me nasmijes.....
ja imam 29 skoro,a bum vidla ak vidis da se ne javljam znaci da sam pod zemljom.....
ahhahahhahha.....:lol:

WarMaster
10.03.2011., 13:16
lol
A gle dok prihvatiš to da je sve ok s tobom-bit će ti bolje,nikakve jebene tablete i psihijatri-ak je baš nužno naveče helexić i to je to.jebena psiha,a što ćeš.Ja sam prihvatil dok sam privat ostavil pun kurac para i obavil gotovo sve moguće pretrage.Treba se opustit i uživat,ovak je samo gore...zz:top:

sanja2222
10.03.2011., 15:38
lol
A gle dok prihvatiš to da je sve ok s tobom-bit će ti bolje,nikakve jebene tablete i psihijatri-ak je baš nužno naveče helexić i to je to.jebena psiha,a što ćeš.Ja sam prihvatil dok sam privat ostavil pun kurac para i obavil gotovo sve moguće pretrage.Treba se opustit i uživat,ovak je samo gore...zz:top:

a,gle u ku...cu sam definitivno....
sta drugo rec....:kava:

sanja2222
14.03.2011., 11:44
evo..
dva dana mir i sad opet pocelo mravinjanje u desnoj nozi....
spizdit cu vise :ne zna:

mush mushi
19.03.2011., 18:55
uf... kakvi glupi savjeti...

vidite ovo se desava kad zivite na zapadu i u neznanju...
trnci po tjelu, posebno po glavi, su simptomi budjenja energije i energetskog tijela. Otvaranje chakri...
vidim da dosta ljudi se desava u zadnje vrijeme, a ljudi neznaju sto im je... i jos ih salju doktorima da ih umrtve ! ulazimo u novo doba, bili vi ti svjesni ili ne ili htjeli prihvatatit ili ne

ne znam bas, meni je prvo utrnula cijela ruka, sad mi je to vec preslo na tijelo i dolje do nogu....meni to bas nije normalno, pogotovo kad ne mogu nista s desnom rukom radit!

da je to budjenje energije sigurno bi bilo pozitivnije i ugodnije :rolleyes:

dire Dawn
19.03.2011., 20:14
trnci su također i znak srčanog udara. onda mora da osoba koja ima srčani bude prepuna energije. jel? :rolleyes:

trnci mogu biti stvarno svašta, bilo bi najbolje otići kod liječnika. pogotovo jer, kako kažeš, ti se to već prije događalo.

sanja2222
20.03.2011., 10:55
eto narucila se snimat kicmu pa cemo vidjet ko tu koga je......
kicma mene il ankcioznost..... bonk

luda pa živi....

WarMaster
22.03.2011., 10:32
eto narucila se snimat kicmu pa cemo vidjet ko tu koga je......
kicma mene il ankcioznost..... bonk

luda pa živi....

Ajd pa javi rez:top:...makr ja sam ti reko već kaj mislim da je al nemora bit.Prije godinu dana sam snimo kralježnicu i sve super makr imam jako ravna stopala:ne zna:

sanja2222
23.03.2011., 14:36
Ajd pa javi rez:top:...makr ja sam ti reko već kaj mislim da je al nemora bit.Prije godinu dana sam snimo kralježnicu i sve super makr imam jako ravna stopala:ne zna:

i ja imam ravna stopala...
sutra idem pa cu vidjet ko tu koga..... :bank:

sanja2222
24.03.2011., 18:12
i ja imam ravna stopala...
sutra idem pa cu vidjet ko tu koga..... :bank:

eo....slikala kicmu...:D:
dijagnoza u utorak....:kava:
a,do tada :bonk:

sanja2222
29.03.2011., 10:38
nalazi ok....
sad vise ne znam ko tu koga.....

WarMaster
29.03.2011., 11:36
nalazi ok....
sad vise ne znam ko tu koga.....

Tak sam i mislio,neznam ak te to još kopka i nemreš se pomirit s time,jedino rješenje je da se naručiš kod neurologa-al opet bude sve dobro.Neznam al znam da je i mene to dost hebalo pa sam otišao privatno obavit skoro sve pretrage i dok je sve bilo super i doktorica mi malo objasnila neke stvari sam se konačno smirio i tak već godinu i po fala kurcu,al ono jbg-a osjetim rovanje po stopalima!,pozz:top:

sanja2222
29.03.2011., 16:07
Tak sam i mislio,neznam ak te to još kopka i nemreš se pomirit s time,jedino rješenje je da se naručiš kod neurologa-al opet bude sve dobro.Neznam al znam da je i mene to dost hebalo pa sam otišao privatno obavit skoro sve pretrage i dok je sve bilo super i doktorica mi malo objasnila neke stvari sam se konačno smirio i tak već godinu i po fala kurcu,al ono jbg-a osjetim rovanje po stopalima!,pozz:top:

a jesi kad osjetio tezinu u nozi dok hodas?

WarMaster
29.03.2011., 16:17
a jesi kad osjetio tezinu u nozi dok hodas?

Pa da...al to zbog ravnih stopala brijem

femmelatin
29.03.2011., 21:44
Ne znam tko danas nema ravna stopala.

kplus
29.03.2011., 22:02
meni je ovaj problem zastupljen samo kada serem.

sanja2222
30.03.2011., 14:53
Ne znam tko danas nema ravna stopala.

a i to isto kaj velis.....
al nek sam ja krenula dr.to je najbitnije....:)

WarMaster
02.05.2011., 23:38
Da dignem malo temu,meni prije odprilike 4godine počeli trnci...probudio se i trnci u stopalima..al više kao da struja prolazi...onak nelagodno.Bio kod neurologa,kod privat doktorice-sve žive pretrage...na kraju kao neki problemi s stresom,umorom,psihom:D ,vitamini b i normabeli i piči doma..pfff i naravno komentar zdrav si ko bik:D!.Naučio se živjet s time...al ovak me kopka...jer ja to fakat osjećam...koa da mravci nutra ruju...zna i pulsirat mi u stopalima!-ko da nervi igraju
*i kralježnicu snimao..sve u redu
neznam još vrat možda....noge mi inaće malo hladnije al sumnjam da imam baš ono lošu cirkulaciju.
**prepuno vremena za kompom-poso,doma
da je nekj ozbiljnije valjda bi cepiknul kroz tih 4 lete...hahaha
Fala na mogućim kom i prep..zz

ljeposava
09.06.2011., 16:36
Sinoc me probudio osjecaj utrnjenosti lijeve noge i to u području ispod koljena. Čitav dan, kad sjedim ili legnem osjećam da mi je noga utrnjena. Imam snižen krvni pritisak i cesto hladne noge pa predpostavljam da je u pitanju slaba cirkulacija. Može li mi neko reći o čemu se radi?

BlueWhale
09.06.2011., 22:20
Sinoc me probudio osjecaj utrnjenosti lijeve noge i to u području ispod koljena. Čitav dan, kad sjedim ili legnem osjećam da mi je noga utrnjena. Imam snižen krvni pritisak i cesto hladne noge pa predpostavljam da je u pitanju slaba cirkulacija. Može li mi neko reći o čemu se radi?

Cirkulacija - moguće ali na osnovi sniženog krvnog tlaka je to nemoguće reći. Vjerojatnije se radi o lošem položaju tokom spavanja i nekakvoj kompresiji osjetnih živaca, pogotovo ako se javlja i kad sjedite. Trebalo bi spontano proći. Ima i drugih uzroka ali su manje vjerojatni po meni. Pazite malo kako sijedite i ležite pa ako baš ne prestane onda odite kod liječnika.
Meni npr. često noge budu utrnute u jutro ili tokom dugog sjedenja ili kada držim nogu preko noge. Dolazi do lagane kompresije cirkulacije i živaca i onda dođe osjećaj utrnulosti. Pozdrav

xAnirryx
14.08.2011., 23:34
ovako, nova sam tu na forumu, ali sam se registrirala samo jer trebam neki savjet.
Imat ću 16 godina uskoro.Pred par dana počeli su mi se javljati neki neobični trnci u gornjem dijelu nogu i leđima.Trnci traju samo par sekundi,ali su onako neobično topli, da me čak i speče ponekad. Znaju se javljati i u trbuhu,ali najviše po leđima, i to kad sjedim ili mirujem, sami od sebe dođu.
Čitala sam da to dolazi prije moždanog udara i svašta:O ali ipak sam premlada za to xD
Zanima me što bi to moglo biti, jer ne mislim odma dizati paniku i ići liječniku,
Od čega bi mi to moglo biti, od nesanice ili previše vremena provedenog za kompjutorom (sjedenje,premalo kretanja) ?
hvala unaprijed.

šmizly
26.08.2011., 09:45
evo,nakon sinošnje torture odlucih vas pitat...jel se jos kome desava osjecaj da vas nesto bocka po tijelu...skoro uvik kad idem spavat me pocme po kozi ili skakljucat ko da bubice setaju po meni il bockanje ko kad te komarac ubode...a nisu ni bube ni komarci nego jednostavno nista!samo od sebe...sinoc me totalno sabilo,nisam mogla zaspat od bockanja,od glave do pete..na momente bi me toliko ubolo da bi mi se misic pocea trzat od bola :eek: inace se trudim ne obazirat,tj istrpim pa zaspem,al sinoc uzas :mad: e,uglavnom,jel ko zna koja je to shema?cini mi se da sam citala davno negdi da je to kao ''odumiranje'' zavrsetaka zivaca pod kozom al neznam jel to tocno :ne zna:

PenelopeJane
11.12.2011., 14:24
Pozdrav svima.
Nisam hipohondar niti išta, ali stvarno me zabrinjava nešto. Već nekih tjedan dana mi trni desna ruka od lakta prema šaci. Jedno jutro sam se probudila i uopće nisam mogla stisnuti šaku. Nakon toga mi se nastavilo trnjenje preko dana, praćeno je osjećajem slabosti i vrtoglavicom. Npr. šetam po kući i onda na 2 sekunde imam osjećaj kao da ću se srušiti, pa 2 sekunde prestane i onda opet... a desna ruka me posebno brine. Što mislite o čemu se radi?

ludaca2
11.12.2011., 20:51
Pozdrav svima.
Nisam hipohondar niti išta, ali stvarno me zabrinjava nešto. Već nekih tjedan dana mi trni desna ruka od lakta prema šaci. Jedno jutro sam se probudila i uopće nisam mogla stisnuti šaku. Nakon toga mi se nastavilo trnjenje preko dana, praćeno je osjećajem slabosti i vrtoglavicom. Npr. šetam po kući i onda na 2 sekunde imam osjećaj kao da ću se srušiti, pa 2 sekunde prestane i onda opet... a desna ruka me posebno brine. Što mislite o čemu se radi?

jel ti ta utrnulost konstantna ili na mahove?
nista ne osjecas ili...

malaxxx
11.12.2011., 22:34
Ovako što se tiče toga,imala sam to i prije ali nisam išla za tim jer bi mi se to desilo mozda jednom u godini,no sada me več zabrinjava odnosno više me nervira...znači u lijevom stopalu mi svaki dan po nekoliko puta počne nešto strujati kroz njega,nisu ni trnci,nego baš nekakvo čudno strujanje,kao onaj osječaj otprilike kada loše spavate na nozi,pa vam utrne i onda se počne vračati u normalu,neznam kak bi to objasnila...ali to strujanje se javlja većinom samo kada legnem,rijetko kad stojim...noge su mi oduvijek hladne,neznam dal je do toga...doktor me uputio neurologu,sad čekam termin pa ako netko mozda zna o čemu bi se moglo raditi. on je to nazvo kao nekakva parestezija u nozi...HELP

PenelopeJane
12.12.2011., 18:54
jel ti ta utrnulost konstantna ili na mahove?
nista ne osjecas ili...

Na mahove. Sad mi je i srce počelo preskakat :504:

ludaca2
12.12.2011., 22:06
Na mahove. Sad mi je i srce počelo preskakat :504:

ne brini to ti je ankcioznost koja se manifestira tjelesnim simptomima....
kod dr.opce prakse po uputnicu za psihoterapiju i ad obavezno...

PenelopeJane
13.12.2011., 10:29
ne brini to ti je ankcioznost koja se manifestira tjelesnim simptomima....
kod dr.opce prakse po uputnicu za psihoterapiju i ad obavezno...

Pijem AD, baš zadnjih par dana sam preskočila... hvala ti na pomoći :)

kupac2011
01.02.2012., 07:53
Pozdrav ljudi, prije par dana kad sam išao spavat i krenuli su mi trnci po lijevoj ruci. Slijedeću noć trnci po lijevoj i desnoj ruci. Noć iza obje ruke i dio glave. Po danu ništa. Međutim prekjučer su mi se po danu pojavili trnci po lijevoj nozi. Otišao dr opće praksu i dala mi je letak sa vježbama za vrat. Jučer mi je puknuo film jer su me počela boljet leđa i nastavak trnaca u lijevoj nozi i otišao kod kiropraktičara. Danas imam drugu turu kod njega. Međutim trnci po lijevj nozi su još uvijek prisutni. Smanjeno ali prisutni. Radim naravno na kompu 8 sati, nepravilno sjedim, loš stolac i slično. Zanima me ako je ukliještenje živca u kralježnici koliko dana traje oporavak- Hvala

I molim Vas koji savjet za vježbe (dali da hodam, trčim, igram nogomet). Inače igram i nogomet jedanput tjedno ali zadnjih mjesec dana sam prestao jer sam uganuo zglob na desnoj nozi.

Momak 90
09.03.2012., 14:42
Ima li tko kakve savjete? Odjednom počnem osjećat trnce u rukama i da mi počnu trnut. Vitak sam 178,72 i krenuo sam i teretanu ali svejedno imam te probleme.

ingrid2
16.05.2012., 23:20
I mene muce trnci (bockanje) u rukama ,onako vise udlanovima i prstimai tu i tamo u tabanima...iskreno neznam od cega bi to bilo ???

top500
01.06.2012., 20:00
u posljednjih desetak dana lijeva ruka mi utrne vise puta tijekom dana neovisno o polozaju. prvo me boljelo lijevo rame, bolovi su prestali ali ruka mi je cesto utrnuta, malo sam zabrinut. da li ko zana o cemu se radi. Hvala...

onlyblack
03.06.2012., 15:28
Od jučer mi trnu šake,danas bez prestanka,sad već osjećam laganu neugodu u podlakticama.
Tlak jutros nizak,nakon slanijeg ručka čudno još i niži 96/65. Nakon litre vode i još malo soli digao se na 106/66 ali trnci i slabost ne prestaju.
Ima li neki Doc online?

exerBOG
10.06.2012., 14:10
pozz. imam jedan problem.. vec nekih tjedan dana...

mali prst, i malo onaj pored njega , na desnoj ruci su mu utrnuli.. vjerujem da je od loseg polozaja za pc-em, posto mi ruka cijelo vrijeme stoji na rubu stola pa nemam cirkulaciju... kako to rijesiti? jer mi stvara nekad probleme..nezgodno je ovako..nemam osjecaj :)

tanveer
10.06.2012., 14:14
baci pogled: http://www.activeforever.com/c-7-carpal-tunnel-syndrome.aspx

u principu, trebaš promijeniti kut ruke naspram tipkovnice. podići laktove naslonom za ruke, nakositi kompj podloškom, omogućiti da se zglob šake nasloni na nešto mekano

...

exerBOG
10.06.2012., 14:25
hehe.. problem je to sto sam ja lijen, pa ne sjedim u stolici kad sam na pc, sto bi trebao, onda je sve oke..nego sam dovuko fotelju pa sam zavaljen,a onda mi je dosta nezgodno za mis, posto mi je stol onda visoko, i zglob ruke mi je non stop na rubu stola..

tanveer
10.06.2012., 14:28
hehe.. problem je to sto sam ja lijen, pa ne sjedim u stolici kad sam na pc, sto bi trebao, onda je sve oke..nego sam dovuko fotelju pa sam zavaljen,a onda mi je dosta nezgodno za mis, posto mi je stol onda visoko, i zglob ruke mi je non stop na rubu stola..

ljenost se liječi amfetaminima i :tuctuc:

(šalim se)

...

exerBOG
10.06.2012., 14:29
oke...al sta pomoci da ovo prodje sto prije? uz to da promjenim polozaj

tanveer
10.06.2012., 14:41
stavi jastuk pod zglobove ruku kad tipkaš. nemoj tipkati neko vrijeme. razgibavaj šake svakih pola sata... :ne zna:

exerBOG
10.06.2012., 14:49
ma nije tipkanje problem. nego mis ..al probat cu nest

tanveer
10.06.2012., 14:53
uzmi si kuhinjsku stolicu pa na nju stavi miša s podloškom, kraj desne strane fotelje... kreativna sam danas.

...

ibme74
29.06.2012., 15:32
Pozdrav, ovako imam jedan problem, prije par dana uhvatila me je neka crijevna viroza al uz to mi se i pojavio nekakav čudan osjećaj u trbuhu koji prelazi u noge i tako stalno tokom cijeloga dana, ne znam kako bih opisao taj osjećaj, kao nekakvo golicanja/škakljanje, prvo sam to prepisivao virozi ali više nisam siguran u to ... dali netko ima slična iskustva ili nešto, što bi moglo biti razlog tome... naime preko noći me ne budi a ujutro mi bude sve ok dok ne ustanem, (dali je moguće da je i psihički pošto mislim stalno o tome?) također mi pomogne vožnja biciklom, pređem 5-6 km i sve bude ok kada stignem kući i tako traje neko vrijeme i oept se vrati -.- ' ... čitao sam nešto i o Sindromu Nemirna Noga, nezz jeli moguće da je to, a također sma negdje i pročitao da može biti zbog nedostatka magnezija....

Imota20
04.08.2012., 21:18
Ovako vec duze vrijeme imam trnce obamrlost neznam kako se pravilno izraziti u licu neovisno kojem dijelu nekad lijevo nekad desna strana nekad samo jedan dio obraza nekad cijeli i uz to na jeziku to je nekakav uzasan isjećaj nije da mi je utrnuto jer imam osjet kada se diram po licu ili ugrizem ali to traje po cijele dane i uz to sto dr kaze da nemaju te dvije stvari nikakve veze lđeačke bolove u vratu malo odostraga malo u pednjem vratu kai da te netko stalno steže kaze da to ne može biti od kičme inače imam spondilitis ali kaze da nezna sta je ima li tko kakav pametan savjet evo vec cca mjesec dana svaki dan:confused:

Corduroy
05.08.2012., 00:16
A da zvadiš krv?

Imota20
05.08.2012., 12:00
A da zvadiš krv?

a na sta? dosta je naravno vađeno i ok

anuck
05.08.2012., 13:28
Vec sedam-osam dana su mi utrnjena oba palca na nogama,ali ne cijeli palac,vec samo spoljasnji dio. Jedan malo vise,drugi malo manje. Sve sto sam radila,a ima veze s tim,je pedikir,posto imam zadebljanja bas tu spolja. I koristila sam turpiju,i onako dosta dugo turpijala. Inace,i glava me boli vec desetak dana,slijepocnice,ali ne tako jako. I imam problema sa vratnom kraljeznicom. Nju sam snimala prije 7-8 godina i dijagnoza je neko suzenje. Sta mislite,sa cim ima veze ovo trnjenje?

maja327
09.08.2012., 15:22
pozdrav :) . ja imam slican problem. prije par dana sam vadila krv,i broj leukocita mi je bio povisen na 25. pa kad sam ponovila pretrage rekli su mi da mi trnu misici na jednoj strani tjela,mada ja to nikako nisam primjetila. ili nisam obracala paznju,sta vec. sad kad su mi rekli pocela sam osjecat ,ali to je slabo tako da mislilm da je vise do psihe. i na osnov toga su mi rekli da mozda imam MS,i da dodjem za tjedan dana na CT da provjere.ubili me u pojam.sad dali to mora bit MS,moze li biti nesto drugo od cega isto "trnu" misici? hvala unaprjed :)

n6star
16.08.2012., 13:45
Imam 21 godinu i sad je već 3 dan od kad su mi na lijevoj ruci utrnuti mali prvi i prstenjak.I to mi je utrnuto po cijeli dan.
Kada radim veliki pritisak na ruku onda je "bol" povećava
U čemu je problem?
Većinu dana sam za PC-om. Ruka mi je na ravnoj podlozi i trudim se svako malo je razgibavati.

Hvala

AnnoyngOrange
12.02.2013., 23:08
Pozdrav!

Imam malo čudan, i smješan problem...
Danas kroz svo zezanje, cura me ugrizla za ruku negdje blizu vene, na njen ugriz cijela mi je ruka utrnila, drzala je tako neke 3-4 sekunde, kad je pustila bilo je bolje, no evo i sada nakon 4 sata od ugriza jos ne osjecam dobar dio šake. Ne osjećam otprilike dio koji ide od kažiprsta na šaci, te trnci prate sve do završetka te kosti. Imam osjećaj kao da je zagrliza živac neki u ruci, ne znam...

Zna li tko što bi moglo biti?

Hvala :)

SuperCow
25.02.2013., 07:56
Osoba od 28 godina zadnjih mjesec dana osjeća utrnulost bedra. Ne bavi se nikakvim sportom, posao nije fizički jako naporan osim što dosta hoda.
Ne osjeća bolove u toj nozi, kad se uštipne za to bedro s vanjske strane, ne osjeća ništa (dakle ni bol, ali ni to štipanje, nikakav osjećaj).
To nije 24h dnevno ali većinu vremena, i pogotovo navečer pred spavanje.
Prije par godina je imao ozljedu koljena na toj nozi. Nije pregledavao leđa pa ne znam što je s njima, ali bolna su i ukočena u gornjem dijelu i puna onih kvržica (miogeloze?).
Masaža Deep reliefom pomogne na kratko, onda počne osjećati peckanje al to je valjda ok jer barem nešto osjeća, za promjenu. Ne primjećuje slabost noge u odnosu na drugu.
Ako itko zna na što ovo upućuje, znam da može biti 100 stvari od bezazlenih do ozbiljnijih, ali ne želi se natjerati kod doktora nikako, pretpostavljam od straha. :moli:

femmelatin
25.02.2013., 14:02
Tja, to što ne ode na pregled ne znači da će bolest - ako je ima - prestati postojati (to sam ja mislila, pa sam zakasnila s terapijom tri godine).

Utrnuće ekstremiteta i slabost u istome može upućivati na MS.

SuperCow
26.02.2013., 19:30
Tja, to što ne ode na pregled ne znači da će bolest - ako je ima - prestati postojati (to sam ja mislila, pa sam zakasnila s terapijom tri godine).
Znam, zato me i živcira :rolleyes: uglavnom je to kao, ajd pričekat ću tri dana pa ak ne prođe odem kod doktora, onda nekim čudom prođe (vjerojatno psiha igra ulogu) ili se nešto drugo dogodi pa ne ode...

Utrnuće ekstremiteta i slabost u istome može upućivati na MS.
:(
Ne znam, masiramo i stavljamo obloge i sad kaže da više ne trne uopće ali po noći osjeća grčeve.
Hvala, šaljem ga kod doktora, nema druge

nogalo1122
16.03.2013., 21:57
Čitam o ovome sad šta si rekla ali ja nemam nikakve bolove i noću spavam jako dobro po 10 do 12 sati...i tako....
ej htio sam te piat jesi nasa rjesenje i uzrok zbog cega ti se to dešavalo jer je mojoj sestri isto to se desava trni joj cijela strana tijela misli da ce je strefit srce. ali vjerojatno to misli od straha. molin te ako si nasao rijesenje mozes rec . tebi je ovo bilo ima 3g pa se nadan da si nasao ljek.

flipijana
30.03.2013., 14:59
Pozdrav,
Evo ako mi netko može pomoći.Bolujem od reumatskog artritisa i u zadnje vrijeme pretpostavljam da je vrat zahvaćen (totalno me zakočilo), sve boli, također i kosti put glave.Idem na fizikalne. Prije par tjedana počela sam osjećati bridenje usni, a nakon toga i nešto po jeziku kao da je opečen, pa žari pa bocka. E onda sam se prepala da nije MS i isčitala simptome.Prepala sam se totalno tako da više neznam jel umišljam.Pored ove dijagnoze nedaj Bože.Noćas me uhvatili trnci u rukama (išla sam spavat sa strahom od trnaca).
Jeli kome bilo ovako od vratne kralježnice?

E da mali dodatak.Većinu vremena provodim pred računalom ako šta i to znači.

Godiva
01.04.2013., 21:11
Pozdrav,
Evo ako mi netko može pomoći.Bolujem od reumatskog artritisa i u zadnje vrijeme pretpostavljam da je vrat zahvaćen (totalno me zakočilo), sve boli, također i kosti put glave.Idem na fizikalne. Prije par tjedana počela sam osjećati bridenje usni, a nakon toga i nešto po jeziku kao da je opečen, pa žari pa bocka. E onda sam se prepala da nije MS i isčitala simptome.Prepala sam se totalno tako da više neznam jel umišljam.Pored ove dijagnoze nedaj Bože.Noćas me uhvatili trnci u rukama (išla sam spavat sa strahom od trnaca).
Jeli kome bilo ovako od vratne kralježnice?

E da mali dodatak.Većinu vremena provodim pred računalom ako šta i to znači.

Morat ćeš se smiriti i otići dobrom neurologu, nema ti druge.

femmelatin
02.04.2013., 15:05
Trnci su jedno, a parestezija (stalna utrnutost) drugo. Da bi nešto ulazilo u simptom MS-a treba trajati NEPREKIDNO barem 24 sata. Znači ne trnci u rukama, nego kompletno utrnut dio ruke (recimo šaka) do te mjere da bez gledanja ne znaš koji predmet imaš u ruci. To je parestezija,i da - takav simpotm može upućivati na MS. obični trnci mogu biti od 100 drugih stvari, pa i na psihičkoj bazi.

Godiva
03.04.2013., 15:39
Trnci su jedno, a parestezija (stalna utrnutost) drugo. Da bi nešto ulazilo u simptom MS-a treba trajati NEPREKIDNO barem 24 sata. Znači ne trnci u rukama, nego kompletno utrnut dio ruke (recimo šaka) do te mjere da bez gledanja ne znaš koji predmet imaš u ruci. To je parestezija,i da - takav simpotm može upućivati na MS. obični trnci mogu biti od 100 drugih stvari, pa i na psihičkoj bazi.

Nije li parestezija osjećaj žarenja, mravinjanja, bockanja i sl.? :confused:

Phantomas
20.10.2013., 23:59
Pozdrav ljudi. Evo 2 godine mi trnu obje ruke (od saka do ramena) dok igram igre. Isto tako mi utrne lice, a ponekad i noge. Mislin da neman problema s cirkulacijom, ne vjezban redovito i iman malih problema s ledima (zasad nista strasno). Zanimaju me nekakva strucna misljenja i slicna iskustva. Dali da posjetim doktora, cesce vjezban ? Volin igrat igre i zato bi se volio toga rijesit u sta kracem roku jer ovako nemogu igrat nista, a i sta je bitnije, ne zelin da mi se nesto zakomplicira. Hvala.

Phantomas
21.10.2013., 05:23
Mozda izgleda smisno, ali nebi ti bilo da ti je tako.

Alex S
21.10.2013., 06:44
To ti je od vratne kralješnice. U kojem položaju ti je glava? Tj koliko ti je visoko dignut monitor. Previše ti to igraš. I da smiješno je.

leeloo27
21.10.2013., 07:39
Ajd nećemo se smijati nikome na ovom podforumu ko napiše svoj problem. Ako mislite da netko trola onda prijavite to, nemojte se dolaziti rugati.

leeloo27
21.10.2013., 07:43
Phantomas kakvih problema sa kičmom imaš?

Kao što su ti rekli gore, najvjerojatnije ti je do kralježnice. Koliko u komadu znaš sjediti i igrati? Ne bi ti bilo loše da se barem svakih sat-dva vremena digneš, uzmeš stanku, prošećeš se i malo istegneš.

Phantomas
21.10.2013., 17:38
Znaju mi se ukocit lopatice povremeno, s vratom bas i neman problema, barem nikakvih kriticnih. To s lopaticama je pocelo davno, mozda neke 3-4 godine prije ovog problema. Radim pauze i ne igram bas previse u komadu, ali isto tako nisan bas ni aktivan. U zadnje mi je vrijeme taj problem jako intezivan i ucestal pa tako nakon pola sata pa i manje igranja dote pocinje sve trnit.

Alex S
21.10.2013., 18:21
Znaju mi se ukocit lopatice povremeno, s vratom bas i neman problema, barem nikakvih kriticnih. To s lopaticama je pocelo davno, mozda neke 3-4 godine prije ovog problema. Radim pauze i ne igram bas previse u komadu, ali isto tako nisan bas ni aktivan. U zadnje mi je vrijeme taj problem jako intezivan i ucestal pa tako nakon pola sata pa i manje igranja dote pocinje sve trnit.

Previše sjediš za kompom. Od toga ti je to. terapija; manje igraj više se gibaj, neće ti to inače samo tako proći. Radiš si štetu vratnoj i lumbalnoj kralješnici i to od mladosti.

Phantomas
21.10.2013., 19:18
To bi bilo tako nekako, slazem se. Nista, morat cu pocet redovno vjezbat.

Tijana
30.12.2013., 07:57
Nakon pola sata rolanja, klizanja ili nošenja malo užih cipela počinju utrnu mi zadnja dva prsta na lijevom stopalu. Kad se izujem ili pomaknem nogu u roli/klizaljki/cipeli ili promrdam prstima prestane pa se ponovo javi. :confused:

Jučer sam bila na klizanju i od tada me nekako bole ta dva prsta, prestaju biti utrnuta čim sam skinula klizaljeke i promrdala prstima, ali imam jutros imam osjećaj da sam ih nekako natukla ili što već jer mi je čudan osjećaj kad stanem na nogu.

Prije nekih godinu dana bila sam na onom pregledu sa bockanjem po nogama i dr rekao da je nešto u toj lijevoj nozi (ne sjećam se više i ne mogu naći nalaz) mrvicu oštećeno.

Pa eto, pls, ako netko može pomoći savjetom. :)

Godiva
31.12.2013., 09:42
Tijana, nemoj više nositi uske cipele/klizaljke. Nosi najudobniju obuću koju imaš nekih mjesec-dva, pa vidi hoće li ti ta dva prsta i dalje trnuti. Uske cipele ti zaustavljaju cirkulaciju i to izaziva osjećaj utrnuća. Kad skineš cipele protok krvi u prste se vraća i zato utrnulost popušta. Osjećaj da si ih natukla je vjerojatno realan jer preuske cipele im upravo to čine.

Jesi li kada imala nekakvu jaču ozljedu ta dva prsta?

Tijana
01.01.2014., 16:34
Godiva, kad nosim šire cipele ili tenisice sve je ok. Nisam nikada imala ozljedu na tom stopalu.

Izgleda da je onda stvarno problem u tome što imam bigfoot stopalo kojem smeta najobičnija klizaljka ili rola :rolleyes:

mery267
05.04.2014., 15:24
Molim vas ako mi netko može odgovorit, je li se ikom događalo da ga navecer probudi nekakvo strujanje kroz citavu ruku, ne bih to nazvala kao trnce jer mi bas djeluje kao strujanje, jako me strah , to mi se dogodilo 2 puta u zadnjih tjedan dana, traje oko minute i nakon sto malo promigan rukom prestane.
Ruke su mi inace jako hladne,i tijekom spavanja su mi u razlicitim polozajima ,ali pricala sam sa tatom o tome i on govori da se njemu to dogadjalo dok je imao epilepsiju, izlijecen je bioenergijom pa sad ne znam sta da radim