PDA

View Full Version : Trudne tinejdzerice i njihove obitelji

Cordelia
16.12.2005., 02:04
U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila. Za razliku od moje rodice koja se uskoro udaje, ovu drugu curu momak je ostavio, i da je nije primila starija sestra ostala bi na cesti. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?

Shtefitza
16.12.2005., 04:39
Bila bih na sto muka.

oona
16.12.2005., 08:52
Muk. Sok. Tuga. Izdaja. Bijes.
Poraz. I to moj. Zivotni.

A onda otreznjenje. I prihvacanje djeteta sa djetetom. Jer je moje. Bio drugi roditelj tu ili ne.
Jer ne zelim svoje izgubiti.

Moja je prijateljica tako napravila.
Djeca su bila premlada za brak, oboje maloljetnici, kcerka joj sada nastavlja studij, a maleni bebac razveseljava njihove dane.
I kaze ona da je ponovno bogata, da joj je to trece dijete oplemenilo zivot....

Elysium
16.12.2005., 09:01
"Znam da sam se ženio negdje na pragu tridesete, ali kćeri, nisi se morala tako brižljivo truditi da me što prije uspneš na tron Djedovskog Kraljevstva"

enigma
16.12.2005., 09:27
Prihvatila i pomogla, jos uvijek bi bila moja kci.
I ne bih osjecala sok, tugu, izdaju, poraz, bijes i sta ti ja znam sta jos, tu se zivot ne zavrsava. Sve zavisi o tome kako se roditelji postave prema novonastaloj situaciji, da li su spremni pomoc, ako da a nova mama je spremna nastavit skolovanje, sve moze bit u redu. :top:

Smart_bitch
16.12.2005., 09:44
Htjela bih učiniti isto što i moja majka kad sam ja došla s takvom viješću.

Jest da sam tad prvi put u životu zorno vidjela što znači kad nekom roleta padne na oči, ali nije izustila ništa ni za ni protiv.

Čak sam ju ja pitala jel bi ona htjela da rodim, a ona je odgovorila: ja hoću ono što hoćeš ti.

Drugi je par rukava što roditi nisam htjela. No taj njezin odgovor je bio jedino što mi je trebalo.

I ako se ikad desi takva situacija, nadam se da ću dati isti odgovor. I to od srca.

oona
16.12.2005., 10:15
enigma kaže:
........I ne bih osjecala sok, tugu, izdaju, poraz, bijes i sta ti ja znam sta jos, tu se zivot ne zavrsava. .........

Ovo je sve, naravno, hipotetski?
Imas li djecu? A emocije?

enigma
16.12.2005., 10:21
oona kaže:
Ovo je sve, naravno, hipotetski?
Imas li djecu? A emocije?

Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. :rolleyes: I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...

oona
16.12.2005., 10:29
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. :rolleyes: I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,...

Ja sam zena od krvi i mesa.
Emocije su sastavni dio mojega dana i zivota.
One mi ispunjavaju sve budno vrijeme i krecu od ravnodusnosti, veselja, tuge, ponekad i ocaja sto stvari ne idu zeljenim smjerom, ali ljubav uvijek sve to zacini svojom bojom...

I naravno, najcesce ih nosim u sebi i sama se borim s njima, narocito ukoliko su tamnijih boja.
A ovo bi bila bas takva boja.
No kako rekoh, ljubav sve oboji svojom bojom na kraju. I to je onda i vidljivo.

To je bila poanta mojeg topica.

enigma
16.12.2005., 10:33
oona kaže:
I naravno, najcesce ih nosim u sebi i sama se borim s njima, narocito ukoliko su tamnijih boja.

Ako je tako onda nema problema. Problem je u ljudima koji to ne znaju.;)

kiOne
16.12.2005., 10:37
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. :rolleyes: I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,... slažem se...roditelji svojim reakcijama stvarno mogu uništiti postojeću vezu...i nije kraj svijeta, treba biti oštar (npr. tražiti dosljednost od nove mame) ,ali i pružiti svu pomoć.

kiOne
16.12.2005., 10:38
enigma kaže:
Imam i dijete i emocije i pamet u glavi za razliku od nekih. :rolleyes: I da, vidila sam kako takve situacije znaju razoriti zivote ako se roditelji ne znaju kako postaviti ili ne zele pomoci zbog svojih emocija kao sto su bijes, izdaja, poraz,... slažem se...roditelji stvarno svojim reakcijama stvarno mogu uništiti postojeću vezu...i nije kraj svijeta, treba biti oštar (npr. tražiti dosljednost od nove mame) ,ali i pružiti svu pomoć.

roberta carlos
16.12.2005., 10:54
smatram da trudnoća i nije najgora stvar koja se može dogoditi jednoj teenagerici. ima i puno gorih stvari. smatram da roditelji trebaju pružiti razumijevanje i podršku jer, na kraju, mali bebač uvijek unese radost u život obitelji.

enigma
16.12.2005., 11:10
roberta carlos kaže:
smatram da trudnoća i nije najgora stvar koja se može dogoditi jednoj teenagerici. ima i puno gorih stvari.

Slazem se.

roberta carlos kaže:
smatram da roditelji trebaju pružiti razumijevanje i podršku jer, na kraju, mali bebač uvijek unese radost u život obitelji.

Nazalost nije uvijek tako. Neki roditelji jedva docekaju da se rijese svoje djece a kamoli htjet pocet odgajat bebu.

penelop@
16.12.2005., 11:48
enigma kaže:

Nazalost nije uvijek tako. Neki roditelji jedva docekaju da se rijese svoje djece a kamoli htjet pocet odgajat bebu.

Zasto nazalost?

Ljudi koji su odgojili vlastitu djecu i usli u neke poznije godine nisu vise "fit" za roditelje. Oni mogu biti krasni djedovi i bake, pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi.
Dijete je odgovornost roditelja, makar i maloljetnih, a ne baka i djedova.
Njihova pomoc je njihova dobra volja i ne bi im se smjelo to nametati.

Imam primjer iz vlastite uze obitelji gdje je mlada prposna mamica svoju obavezu uvalila starcima. Sad ti ljudi u penziji, umjesto da se posvete jedno drugom, svojim hobijima, prijateljima pa i unucicu u normalnoj mjeri moraju biti glavni i odgovorni za klinca. A nemaju vise ni zivaca ni snage za to.

meda
16.12.2005., 12:00
penelop@ kaže:

Imam primjer iz vlastite uze obitelji gdje je mlada prposna mamica svoju obavezu uvalila starcima. Sad ti ljudi u penziji, umjesto da se posvete jedno drugom, svojim hobijima, prijateljima pa i unucicu u normalnoj mjeri moraju biti glavni i odgovorni za klinca. A nemaju vise ni zivaca ni snage za to.

imam i ja takav prijmer u obitelji. samo mamica nije ni malad ni prposna:rolleyes:

al ja to smatram i greskom mojih staraca. da ju oni (na finjaka) odjebu, ne bi se ona tako komotno ponasala. tako da svaki puta kad mi mama kuka da joj je tesko pitam ju jel moras to radit? ne. onda to radis jer zelis. prema tome, nemoj mi kukat. il suti, il nemoj radit. trece nema
:D ;)

enigma
16.12.2005., 12:03
Nazalost jer poznajem ljude koji jedva cekaju da se rijese svoje djece i ne pada im na pamet pomoci vlastitom djetetu u nevolji. Pri tom i mislim na pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi, ali cak ni to. Jer im je vaznije imat natrag svoju slobodu.

mwm
16.12.2005., 12:06
penelop@ kaže:
Zasto nazalost?

Ljudi koji su odgojili vlastitu djecu i usli u neke poznije godine nisu vise "fit" za roditelje. Oni mogu biti krasni djedovi i bake, pomoc za tu i tamo pricuvati, provest neke praznike ili vikend sa unucadi.

Imam takvu situaciju u susjedstvu. Roditelji bebe su srednjoškolci, žive svak kod svojih roditelja, a bebić je sa mamom i njenim roditeljima. Tatica svaki dan dolazi.
I ne čini mi se da im sve to pada teško, baš naprotiv.

Modesti
16.12.2005., 12:09
Naravno da mi ne bi bilo drago.Ali Bože moj dijete nije nikakvo zlo , a o nekoj sramoti mi je idiotski i razmišljati , a kamoli govoriti.
Pomogla bi svom dijetetu da odluči (usrdno se nadam da bi rodila jer ne vjerujem da je ab rješenje za tako mlade djevojke, ali ne bih nametala svoju volju) i ako bi odlučila donjeti dijete na svijet naravno da bih pomogla ako ne i odgajala to dijete.Nekako mislim da cura od 17 nije to u stanju jer je i sama dijete, a osim toga ne bih željela da odustane od svojih planova.
Nikako ne bih željela da mi se kći uda jer mislim da je kao prvo premlada ( a vjerojatno ni otac ne bi bio stariji), a drugo mislim da je udaja zbog djece teži kretenizam koji će završiti zlo i naopako.
Idiote koji svoju kćer izbace iz kuće zato jer je trudna treba vezati za stup srama.Uopće ne mogu shvatiti takve roditelje i prema njima imam nultu toleranciju i razumjevanje.

roberta carlos
16.12.2005., 12:12
penelop@ kaže:

vidiš, u ovom se u potpunosti slažemo da je dijete odgovornost svojih roditelja, ali nažalost nerijetko se događa da i odrasli i punoljetni roditelji to ne shvaćaju pa upregnu cijele obitelji da budu u službi njihovog života i njihove djece.
isto tako poznajem vrlo odgovornih cura koje su postale rano majke ili na faksu ili čak još u školi i u potpunosti su preuzele brigu za svoju djecu.
tako da smatram da to više ovisi o situaciji i osjećaju odgovornosti budućih roditelja, nego što ima veze s godinama.

pakleni_patuljak
16.12.2005., 12:13
Cordelia kaže:
Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?

smatro bi da sam negdje gadno zayebo...

oona
16.12.2005., 12:37
pakleni_patuljak kaže:
smatro bi da sam negdje gadno zayebo...

Iju...i ti pokazujes emocije?
Nadrapao si....:D

penelop@
16.12.2005., 12:41
roberta carlos kaže:

tako da smatram da to više ovisi o situaciji i osjećaju odgovornosti budućih roditelja, nego što ima veze s godinama.

Tocno tako :)

Slazem se i s Paklenim. Mislim da bi to bio moj tezi propust u odgoju i informiranju vlastitog djeteta.

Ne zivim u iluziji da ce se se poseksati prve bracne noci nakon sto diplomira i magistrira (nisam ni ja:D ) i nadam se da cu ostvariti normalan odnos s njom u kojem pricanje o seksu nije bauk, da seks nije nesto prljavo ali da ima nuspojave;) koje se mogu izbjeci.

penelop@
16.12.2005., 12:43
mwm kaže:

Drugacije je to gledati sa strane a drugacije je to prozivljavati. Necu sad pricati o konkretnoj situaciji i koliko je zbog sebicnosti i nezrelosti jedne strane ispastala druga.
Pre tesko mi je to:(

margarita
16.12.2005., 13:29
Cordelia kaže:
U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila. Za razliku od moje rodice koja se uskoro udaje, ovu drugu curu momak je ostavio, i da je nije primila starija sestra ostala bi na cesti. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?

htjela bih svojoj kcheri (da mi dodje sa takvom vijesti) objasniti da se NE MORA udati (chak ne bih voljela da se tako mlada uda - bez obzira da li che zadrzhati dijete ili ne), pustila bih joj da odabere shto che, ali bih savjetovala abortus

ako bi se ipak odluchila roditi pomogla bih joj koliko mogu

ne bih smatrala to svojom pogreshkom, jer ruku na srce, svi mi znamo da tinejdzeri danas postaju sexualno aktivni jako rano i da se nezheljene trudnoche dogadjaju - pa shto? - nije kraj svijeta

havala bogu pa zhivim u doba kad postoji izbor i moja bi kcher mogla birati shto che

Cordelia
16.12.2005., 19:08
Modesti kaže:
Naravno da mi ne bi bilo drago.Ali Bože moj dijete nije nikakvo zlo , a o nekoj sramoti mi je idiotski i razmišljati , a kamoli govoriti.
Pomogla bi svom dijetetu da odluči (usrdno se nadam da bi rodila jer ne vjerujem da je ab rješenje za tako mlade djevojke, ali ne bih nametala svoju volju) i ako bi odlučila donjeti dijete na svijet naravno da bih pomogla ako ne i odgajala to dijete.Nekako mislim da cura od 17 nije to u stanju jer je i sama dijete, a osim toga ne bih željela da odustane od svojih planova.
Nikako ne bih željela da mi se kći uda jer mislim da je kao prvo premlada ( a vjerojatno ni otac ne bi bio stariji), a drugo mislim da je udaja zbog djece teži kretenizam koji će završiti zlo i naopako.
Idiote koji svoju kćer izbace iz kuće zato jer je trudna treba vezati za stup srama.Uopće ne mogu shvatiti takve roditelje i prema njima imam nultu toleranciju i razumjevanje.

S ovim se apsolutno slažem od riječi do riječi. Ali moja rodica i njen budući sami su donjeli odluku o ženidbi. Nije se morala udati da nije htjela i u mojoj familji se na dijete ne gleda kao na sramotu. Ipak svi smo mišljenja da se sve to za oboje dogodilo prerano (ona nije još ni školu završila, srećom on ima 21 i radi na stalnom poslu). Oni su već najmili stan i počeli živjeti zajedno. Za roditelje koji izbace svoje dijete zbog trudnoće imam samo prezir.

Cordelia
16.12.2005., 19:12
margarita kaže:
htjela bih svojoj kcheri (da mi dodje sa takvom vijesti) objasniti da se NE MORA udati (chak ne bih voljela da se tako mlada uda - bez obzira da li che zadrzhati dijete ili ne), pustila bih joj da odabere shto che, ali bih savjetovala abortus

ako bi se ipak odluchila roditi pomogla bih joj koliko mogu

ne bih smatrala to svojom pogreshkom, jer ruku na srce, svi mi znamo da tinejdzeri danas postaju sexualno aktivni jako rano i da se nezheljene trudnoche dogadjaju - pa shto? - nije kraj svijeta

havala bogu pa zhivim u doba kad postoji izbor i moja bi kcher mogla birati shto che

Mogu dodati isto što sam već napisala Modesti. Nije se trebala udati. Razgovaralo se o svim mogućnostima. Odluku su donjeli ona i njen momak
bez pritisaka.

Cordelia
16.12.2005., 19:17
penelop@ kaže:
Tocno tako :)

Slazem se i s Paklenim. Mislim da bi to bio moj tezi propust u odgoju i informiranju vlastitog djeteta.

Ne zivim u iluziji da ce se se poseksati prve bracne noci nakon sto diplomira i magistrira (nisam ni ja:D ) i nadam se da cu ostvariti normalan odnos s njom u kojem pricanje o seksu nije bauk, da seks nije nesto prljavo ali da ima nuspojave;) koje se mogu izbjeci.

Na žalost ponekad ni to ne pomaže. I s njom i s njenim sestrama razgovarala sam o sexu sasvim otvoreno, naravno s velikim naglaskom na kontracepciju. S obzirom da sam im rodica sa mnom su razgovarale potpuno otvoreno. Za njene starije sestre znala sam točno kad su spavale s momcima. Razgovarale smo i prije i poslije toga o njihovim osjećajima i iskustvu. I s njom sam vodila iste razgovore, ali ona je opet napravila po svome.

meda
16.12.2005., 19:26
Cordelia kaže:
U. Što bi vi napravili da saznate da je vaša teen kćerka trudna?

prvo bih se zapitala zasto joj se to dogodilo. nemar ili peh?

onda bih joj zahvalila na povjerenju sto mi se povjerila, a ne otisla na pobacaj bez icijeg znanja.

ako bi zeljela zadrzati dijete, podrzala bih ju u tome. isto tako, ako ne bi zeljela zadrzati dijete, podrzala bih ju u odluci na pobacaj.
u oba slucaja bi ragovarale o posljedicama i rizicima koje nosi i jedna i druga odluka.

u svakom slucaju bih se trudila da joj olaksam situaciju, a ne otezam, jer trudnoca u tako mladim godinama moze biti velika trauma. ne treba se jos boriti s mojim emocijama, ima svojih dovoljno.

da se radi o nemaru osjecala bih se i sama pomalo odgovorna.

Attack
20.12.2005., 20:04
svi bi vi pustili 17-o godišnju kčer da odluči, a nitko recimo nije napomenio da je ona baš u tom trenutku najzbunjenija, nema pojma ni šta ni kako ni di ni zašto, ali vi onako velikog srca prepustite svu odluku njoj i onda se ona u većini slučajeva kasnije u životu vrlo kaje zbog toga što je odlučila

Una67
20.12.2005., 21:48
Trudnoca nije najgora stvar koja se moze desiti djevojci tih godina.

Inicijalni osjecaj bi, vjerujem, bio nevjerica jer znam koliko je ambiciozna, jer je premlada, jer ...... ALI sto god da se desi, sto god da naprave, oni su jos uvijek moja djeca i jednostavno ih obozavam i u svakom trenutku, kad god je potrebno, tu sam da ih podrzim i pomognem bezuslovno.

La Dur
29.12.2005., 00:45
U obitelji ćemo dobiti prinovu. To ne bi bilo ništa loše da buduća majka nema ni 17 god. (uskoro ih puni). Svojoj ću maloj rodici pružiti svu moguću potporu skupa s njenim roditeljima, ali znam slučaj u kome su roditelji njenu vršnjakinju jednostavno izbacili iz kuće kad je zatrudnila.

Kad sam bio 8. razred osnovne škole, drugarica iz razreda (14 godina) je zatrudnila sa mladićem nekoliko godina starijim od nje. Otac te moje drugarice nije želio da mala abortira, a nije želio ni da bilo tko vidi da mu je kćer trudna, te joj je zabranio da odlazi u školu, da izlazi, da se šeta ... Čim se porodila, preko noći su nestali. Odnosno, negdje su se odselili i nitko od nas ih više nije vidio.

OkatoZlo
29.12.2005., 09:28
Imam takvu situaciju u susjedstvu. Roditelji bebe su srednjoškolci, žive svak kod svojih roditelja, a bebić je sa mamom i njenim roditeljima. Tatica svaki dan dolazi.
To je ista situacija moje frendice. Samo sto su oni sad na faxu a rodila je sa (skoro) 18. Njena mama je prvo bila oke pa ju je ostavila na cjedilu kak bi se reklo i sad je sastrane. Sve je sama izvukla, maturirala i upisala fax sa bebom. Tatica se natjece za stipendiju na faxu. Ako se zeli, moze se. :)

teichy
29.12.2005., 20:58
evo prije par dana frendica mi govori kako jedna druga frendica taj dan ide pobacit, da su je starci natjerali (19 godina), a ona i decko da su isli ciljano radit bebu, tip ima 29 god, znaci covjek koji je vec u godinama da stvori familiju. meni nije jasno kako su nju mogli starci natjerat da ide pobacit :confused:
pa ja bi digla kucu u zrak :mad:

magic blue
29.12.2005., 21:26
ako ona ima 19 znaci punoljetna je, ako on ima 29 nek se preseli kod njega i rodi u miru :amen:

OkatoZlo
30.12.2005., 11:43
Pa ne mogu je natjerat ako je punoljetna. I valjda je imala na umu roditelje i njihovu reakciju ako je ciljano isla radit bebu.
Btw... ta situacija mi je poznata.. mozda ih i znam. :)

teichy
30.12.2005., 12:55
ma meni tu nes ne stima

studentica21
02.01.2006., 12:21
Pa ne mogu je natjerat ako je punoljetna. I valjda je imala na umu roditelje i njihovu reakciju ako je ciljano isla radit bebu.
Btw... ta situacija mi je poznata.. mozda ih i znam. :)

i meni je poznata situacija zato sto sam upoznala curu koju je mama natjerala da pobaci,samo sto je ona bila maloljetna.kao punoljetnu osobu ne moze je nitko natjerati na pobacaj a kao maloljetna osoba moze zatraziti zaistitu u centru za socijalnu skrb.

a sto bi napravila kad bi mi kcer tinejdzerica zatrudnila?

isto ono sto je napravila moja baka kada je mama dosla i rekla da je trudna i isto ono sto je napravila moja mama kada sam joj dosla i rekla da sam trudna (samo sto obje nismo bile tinejdzerice:) ) - pruzila punu podrsku u svemu jer znam koliko je meni znacila podrska i koliko mi je opcenito bilo tesko zbog svega.strah te svega i ono sto zaista trebas jest da imas utociste u svojoj obitelji.zasto otezavati situaciju ispadima bijesa kada se nista ne moze promijeniti- sto je tu je.

splicanka
04.01.2006., 06:38
Ako se vec desila jedna glupost, onda se ne mora desiti i druga. Mislim da je najgora stvar sta roditelji mogu uciniti izbaciti dijete iz kuce u momentu kad ih najvise treba. Znam jednog momka iz srednje kojem je cura ostala trudna. Njeni roditelji su se spremali izbaciti je na ulicu. Mater od momka je sjela u auto, dosla do male, skupila nju i njene stvari i odvela je doma. Svekar i svekrva su odgajali klinca dok su njih dvoje bili u skoli. I dan danas su zajedno, cak su im njegovi pomogli kupiti kucu. Svi su mislili da ce od male roditelji htjeti barem viditi unuka, ali kad su i to odbili mala je prekinula sav kontakt s svojim roditeljima. Zalosno.

chen28225323
12.06.2009., 18:07
Muk. Sok. Tuga. Izdaja. Bijes.
Poraz. I to moj. Zivotni.

A onda otreznjenje. I prihvacanje djeteta sa djetetom. Jer je moje. Bio drugi roditelj tu ili ne.
Jer ne zelim svoje izgubiti.

Moja je prijateljica tako napravila.
Djeca su bila premlada za brak, oboje maloljetnici, kcerka joj sada nastavlja studij, a maleni bebac razveseljava njihove dane.
I kaze ona da je ponovno bogata, da joj je to trece dijete oplemenilo zivot....

Ja sam zena od krvi i mesa.
Emocije su sastavni dio mojega dana i zivota.
One mi ispunjavaju sve budno vrijeme i krecu od ravnodusnosti, veselja, tuge, ponekad i ocaja sto stvari ne idu zeljenim smjerom, ali ljubav uvijek sve to zacini svojom bojom...

A ovo bi bila bas takva boja.
No kako rekoh, ljubav sve oboji svojom bojom na kraju. I to je onda i vidljivo.

To je bila poanta mojeg topica.

slažem se!

Bibitia
13.06.2009., 05:31

Roditelj koji izbaci svoje dijete na ulicu zbog unučeta je - smeće !
Ne bih bila luda od sreće da se mome djetetu to dogodi, ali bi imala moju punu podršku jer sam ju zato i imala. Da podignem novu osobu i da joj na tom putu odrastanja pomognem, a ne odmognem.

electric_barbarella
13.06.2009., 09:44

velika krivica je tu samih roditelja i okoline o needuciranju i manjku obavijestenosti djece o seksualnom zivotu i posljedicama koje nosi
tako da roditelj izbaci trudnu teenejdjerku iz kuce je malo kontradiktorno i sam sebi kako se kaze pljuje u usta
nema sanse da bi izbacila ikoga svojega iz kuce taman da ubiju nekoga, pa moji su
i teen trudnoca stvarno nije smak svijeta ukoliko je financijska i emocionalna podrska prisutna

MeDiOkRiTeT
13.06.2009., 10:21
Kakva je to ljubav ako vrijedi samo pod određenim uvjetima? :ne zna:
Naravno da bih bila razočarana kad bi mi se kći od 17 pojavila s takvom viješću. Osjećala bih i svoj neuspjeh u odgoju, edukaciji mog djeteta. Vrlo vjerojatno bih bila ljuta na nju ali NIKAD; NIKAD, NIKAD je ne bi izbacila, odrekla se i sl. gluposti.
Na kraju cijele priče, shvatiš ipak da je dijete, novi život, blagoslov i da obogati tvoj svijet. I kad ti se prvi tren nasmiješi, sasvim sigurno zaboraviš na sve peripetije koje su se događale mjesecima prije. I, ukoliko je to dijete začeto na normalan način (dakle, isključujem silovanje i sl. traume) ne bih "dala djetetu da sama odluči što će". U životu se treba znati nositi s posljedicama onog što radimo, a ne pokazat nezrelom djetetu da "nije bed" jednostavno pobaciti svoje dijete.

|~emmalicious~|
15.06.2009., 00:59
mome braticu je cura zatrudnila kad su bili 3.srednje, tj. prije godinu dana, bili su zajedno nekih 10 mjeseci.. normalno da je to sok za obitelj, al hvala bogu da su njegovi normalni ljudi pa su sjeli i popricali sta ce i kako ce dalje.. i on i cura su se slozili da bi htjeli zadrzati dijete, ujo i njegova zena su rekli da mogu zivjeti kod njih jel imaju dosta veliku kucu i opcenito bolje financijski stoje nego curina obitelj.. njezina obitelj im je isto pruzila potporu, svi su bili super iako naravno da to nije bila laka situacija.. i taman kad je nekako sve sjelo na svoje mjesto cura je imala spontani pobacaj :(
svima nam je to tesko palo, svi smo se nekako naviknuli na to da cemo dobiti novog clana obitelji, vec smo poceli smisljati imena i sve.. =(
kad bi se tako nesto dogodilo mojoj kceri mislim da bi burno reagirala, jel to nije lako podnijeti nijednom roditelju.. ali znam da mi ni u jednom trenutku ne bi palo na pamet izbaciti ju ili slicno, jel ako je to tvoje dijete onda moras biti uz njega i kad mu je tesko i pokusati pomoci na bilo koji nacin. sve u zivotu se moze rijesiti, najbitnije je imati potporu bliznjih i onda je sve lakse. =)

slafko
15.06.2009., 08:08
Četiri godine stari threadovi FTW.