PDA

View Full Version : Obrezivanje - zbirni topic

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

sisinjo
10.04.2009., 19:32
e ovako...

ja sam se obrezao prije 3 godine i mogu reći da se nije ništa promijenilo što se tiče osjeta i spolnog užitka..bar kod mene

bashy
11.04.2009., 09:27
Osim tih par milimetara koji se odsjeku, na penisu ima jos mnog mnogo koze koja ucestvuje u penetraciji......pa ne govorimo o kastriranju ljudi moji....

Čega par milimetara?! mene kad su sunetili ostalo toliko kože da se mogao napraviti kožni kaput :rofl: (iz jednog filma btw)
Iskreno ne vidim problema, svakom svoje, samo mi je zanimljivije kako neki muškarci bolje znaju od ovih koji su tek kasnije odstranili kožicu ili žena, odsad mi obrezani od djetinstva i neobrezani nebi više smjeli davati komentare jer je očito da nismo objektivni :p, nek presude žene, i ovi štu su uklonili kožicu nakon 20+, i eventualno oni muškarci koji igraju za drugi tim (i probali su oboje) :D

klinsider
11.04.2009., 09:33
Obrezani zu zakon :rofl: . Mi krscani koji pak nemamo taj obicaj sakacenja penisa poput pripadnika zidovske ili muslimanske vjere, ocito puno propustamo.

Ma molim vas, stvarno ima tu infatilnih izjava i prodavanja magle.

maple leaf rag
11.04.2009., 13:47
Ja sam cuo svaku zensku koja je probala obrezanog da joj je puuuno bolji nego neobrezani u svakom smislu:ne zna:

kuroishijin
11.04.2009., 14:22
Ja sam cuo svaku zensku koja je probala obrezanog da joj je puuuno bolji nego neobrezani u svakom smislu:ne zna:

to spada pod urbane legende ja bih rekao :D

maple leaf rag
11.04.2009., 17:43
to spada pod urbane legende ja bih rekao :D
I ja bi volo da je to samo urbana legenda ali...:D

Or7
12.04.2009., 14:23
Daj mi jedan dobar i valjan razlog zasto bih to uradila?

Ljudi vade krajnike preventive radi. U zadnje vrijeme se vodi i polemika oko toga kako bi i slijepo crijevo trebalo otfikariti odmah po rodjenju da nam ne bi smetalo...ne kontam sta je drugacije sa tom kozicom??? Mislim da je ipak u pitanju negiranje zbog religijskih ubjedjenja....ali i u starom zavjetu sam nasla jedan pasos u kojem se nalaze muskarcima da se obrezuju, ako mi ne bude mrsko sutra cu ga citirati.

ako je tebi glavni argument ljepota penisa nakon obrezivanja onda je i vise nego dovoljan razlog otkaceni izgled tvoje obrezane pipice :D
mislim, jel vidis, tebi je to lijepo, meni je lijepa tvoja ak je obrezana. jel to posteno za prvu ruku?
ajmo dalje. NIKAD se krajnici ne vade preventivno nego samo ako postoje ucestale upale grla i sinusa (uzima se vise od 5x godisnje). i noga se reze ako je gangrena u pitanju i slicne stvari ali NIKAD se ne rezu ZDRAVI i NORMALNO RAZVIJENI ORgANI ili dijelovi tijela osim u primitivnim drustvima iz primitivnih razloga. religija je pak druga krajnost civilizacije i makar nisam vjernik, ne zelim raspravljati na toj razini iz postovanja ljudi koji vjeruju...(vjerujem i ja al mi ne treba posrednik za boga kao kod "pravih" vjernika)
dakle-i psima se zabranjuje kupiranje usiju i repa a ti tu zagovaras REZANJE tj sakacenje ljudi radi toga da tebi budu ljepsi? ponavljam, ajmo tebe izrezati i osakatiti da ti nama budes ljepsa pa se nisi slozila s tim... zasto?

medicinski indicirane situacije podrzavam. nikako ali nikako ne sakatiti djecu bez potrebe!!!

Hatsepsut
12.04.2009., 16:14
ako je tebi glavni argument ljepota penisa nakon obrezivanja onda je i vise nego dovoljan razlog otkaceni izgled tvoje obrezane pipice :D
mislim, jel vidis, tebi je to lijepo, meni je lijepa tvoja ak je obrezana. jel to posteno za prvu ruku?
ajmo dalje. NIKAD se krajnici ne vade preventivno nego samo ako postoje ucestale upale grla i sinusa (uzima se vise od 5x godisnje). i noga se reze ako je gangrena u pitanju i slicne stvari ali NIKAD se ne rezu ZDRAVI i NORMALNO RAZVIJENI ORgANI ili dijelovi tijela osim u primitivnim drustvima iz primitivnih razloga. religija je pak druga krajnost civilizacije i makar nisam vjernik, ne zelim raspravljati na toj razini iz postovanja ljudi koji vjeruju...(vjerujem i ja al mi ne treba posrednik za boga kao kod "pravih" vjernika)
dakle-i psima se zabranjuje kupiranje usiju i repa a ti tu zagovaras REZANJE tj sakacenje ljudi radi toga da tebi budu ljepsi? ponavljam, ajmo tebe izrezati i osakatiti da ti nama budes ljepsa pa se nisi slozila s tim... zasto?

medicinski indicirane situacije podrzavam. nikako ali nikako ne sakatiti djecu bez potrebe!!!

Nije to "sakacenje" u doslovnom smislu rijeci. O sakacenju mogu pricati male djevojcice kojima rezu klitorise, ok?
Neki se upravo PREVENTIVNO obrezuju da bi smanjili mogucnost infekcija i sl. Gledaj, dugo sam bila u vezi s obrezanim i pricali smo dosta o tome. Stoga, ako ne poznajes temu dovoljno, radije nemoj ovako kategoricki nastupati. :kava:

Or7
12.04.2009., 20:47
Nije to "sakacenje" u doslovnom smislu rijeci. O sakacenju mogu pricati male djevojcice kojima rezu klitorise, ok?
Neki se upravo PREVENTIVNO obrezuju da bi smanjili mogucnost infekcija i sl. Gledaj, dugo sam bila u vezi s obrezanim i pricali smo dosta o tome. Stoga, ako ne poznajes temu dovoljno, radije nemoj ovako kategoricki nastupati. :kava:

nema preventive u kirurgiji. ljecnicki je cilj sto manje invanzivnim metodama izbjeci, prevenirati ili izljeciti. tom logikom bi mogli male i velike stidne usne na djevojkama rezat jer se i tu nakupi dosta sranja jel tako? inace, u 19st ti je u americi pocela kampanja masovnog obrezivanja u svrhu smanjivanja mastrubacije... opet lazni moral, crkva i slicne stvari...
to kaj ti je tip prodaval sprehe :lol::cerek:
PREVENCIJA!! kakva jebena prevencija? ljudi perite se i zivite u skladu s prirodom a ne u skladu sa zatucanim razmisljanjima doktora iz 19og stoljeca.
muslici i zidovi su pak druga prica...dobro da nisam medju njima :rolleyes::mig:

GoGs
12.04.2009., 21:23
nema preventive u kirurgiji. ljecnicki je cilj sto manje invanzivnim metodama izbjeci, prevenirati ili izljeciti. tom logikom bi mogli male i velike stidne usne na djevojkama rezat jer se i tu nakupi dosta sranja jel tako? inace, u 19st ti je u americi pocela kampanja masovnog obrezivanja u svrhu smanjivanja mastrubacije... opet lazni moral, crkva i slicne stvari...
PREVENCIJA!! kakva jebena prevencija? ljudi perite se i zivite u skladu s prirodom a ne u skladu sa zatucanim razmisljanjima doktora iz 19og stoljeca.
muslici i zidovi su pak druga prica...dobro da nisam medju njima :rolleyes::mig:o sunce ti, jel si ikada možda čuo što je fimoza? Jel ti možeš zamisliti da ti se kurac digne, a koža puca zbog stanjenja? Jel tebi jasno da to toliko boli da možeš u nesvjest past? :rolleyes:

4fun
13.04.2009., 11:57
o sunce ti, jel si ikada možda čuo što je fimoza? Jel ti možeš zamisliti da ti se kurac digne, a koža puca zbog stanjenja? Jel tebi jasno da to toliko boli da možeš u nesvjest past? :rolleyes:

ako i kada do toga dode, onda se rijesi... ne vidim cemu 'preventivno' TO sredjivati? :ne zna:

xeen
13.04.2009., 12:57
Ne kužim ja to stajalište bolje spriječiti nego liječiti zbog nekakvih firmoza za koji prosječni neobrezani muškarac nikad čuo, zbog higijene (bože dragi naučite se prati, nije to toliko teško) i sličnih stvari.
Onda nadalje, argument žena da bolje izgleda i gadi im se neobrezani - odrastite. Sa obrezanim masturbacija odjednom postaje nekakva znanost sa lubrikantima, posebnim tehnikama, glupostima. Fora da se kao nešto dulje traje u sexu ne vjerujem, ako netko ima iskustva, postoje fore kako dulje trajati, nakaziti dio tijela nije vrijedno toga.

Daj već jednom shvatite da ta kožica postoji s nekakvim vražjim razlogom. Održava glavić vlažnim, štiti ga od odjeće, skriva malo "izlaz", viđao sam i neke druge stvari samo se sad ne mogu sjetiti. Smatram da je kriminalno to raditi dječici koja ne mogu odlučiti hoće li ili neće takav invazivni zahvat na njihovom tijelu. Kad bude imao 15+ godina, onda nek se odluči hoće li izvoditi takvo što ili ne.

Ako postoji neki medicinski razlog ili problem gdje obrezivanje pomaže, naravno, onda se mora napraviti što se mora napraviti.

Ne znam ni sam zašto sam ovo sad sve napisao, vidim da se već vode rasprave na preko 21 stranica (setting od 40 postova po stranici) i samo će se utopiti u more anti-obrezivanja protiv pro-obrezivanja.

Ljudi moji, samo vi svoje kurce režite, napravite usput i trepanaciju, možda i dođete pameti onda. I da, još ću jednom reći, ostavite se djece molim vas, hvala! Umjesto rezanja, podučite ih kako viditi ispravnu higijenu tijela.

Or7
13.04.2009., 15:15
ako i kada do toga dode, onda se rijesi... ne vidim cemu 'preventivno' TO sredjivati? :ne zna:

upravo tako. nekima ovdje treba kurbla ocito :cerek:

edi_bosanceros
13.04.2009., 15:20
samo jedna opaska na ovo sve
do sada se ni jedna nije zalila na moj obrezani
koja ne vjeruje
neka proba
:lol::lol::lol::lol:

Aaron McLoughlin
14.04.2009., 19:00
ponavljam kako kome drago, ali meni je jako drago da mi penis nije 25% invalid!

Od kad je obrezani 25% invalid?
Blaženo neznanje ... ja sam sa obrezanim na početku imao problema sa preuranjenim... tijeli se navikne , neš ti problema.

Hatsepsut
15.04.2009., 08:34

Sunce drago, vidim da tebi treba dodatno pojasniti neke stvari. Ne kazem ja da oni koji nisu obrezani ne mogu normalno zivjeti i da ce umrijeti strasnom smrcu od invazije mikroba, gljivica, infekcija i sl. Zisku? :rolleyes:

Vlastita ginekologinja mi je potvrdila da obrezani jednostavno imaju znatno manju mogucnost da pokupe nekaj od tih blagodati nakon sto sam ja osobno bila "kontaminirana" :lol: da nisam ni znala, a on je ostao cist.
(obzirom da smo dugo bili zajedno, a ja na pilulama, nismo koristili kondom)

Don Zhuan
30.04.2009., 03:54
Obrezati ili ne obrezati, pitanje je sad.... :rolleyes:

Šalu na stranu, stvarno imam dilemu što učinit... Za razliku od ostalih članova foruma kojima je obrezivanje bilo neophodno, kod mene je to prije svega pitanje odluke jer je problem ipak nešto drugačije prirode. Naime, niti imam problem s fimozom niti s prekratkim frenulumom, drugim rječima prepucij (iliti kožicu :D ) bez ikakvih problema mogu prevuć preko glavića penisa. Problem je u tome da (čini mi se) imam predugu kožicu.... E sad na prvi dojam će se nekome možda i učinit kako se sprdam s ljudima koji stvarno imaju problema, ali odmah ću reći kako mi to nije namjera pa ću pokušati detaljnije objasniti zbog čega proizlazi moja zabrinutost.... Dakle, kao što sam već spomenuo radi se o tome da imam predug prepucij... Zašto to mislim; zato što ga čak i u erekciji opet mogu navuć preko glavića penisa (ne znam da li je i kod drugih tako) tako da slobodno mogu reći kako ga imam i viška...:ne zna: E sad problem nastaje u trenutku navlačenja kondoma koje je pomalo otežano (ali dobro da se preživit) i pogotovo prilikom odnosa, tj. pokreta naprijed-nazad gdje se pri izvlačenju kondom zajedno s tim tzv. viškom počne navlačit preko glavića.... Problem i nije neki, ali se zbog toga ne mogu opustit jer stalno imam feeling kako će mi kondom spasti :(

Pitanje je dakle, što mi je činiti; podvrći se obrezivanju (ideja mi baš i nije simpatična) ili ne. Da li možda postoji nešto poput djelomičnog obrezivanja kojim bi se rješio samo toga viška, a ne cijele kožice?

Unaprijed hvala svima na savjetima...

kuroishijin
30.04.2009., 09:34
...
Pitanje je dakle, što mi je činiti; podvrći se obrezivanju (ideja mi baš i nije simpatična) ili ne. Da li možda postoji nešto poput djelomičnog obrezivanja kojim bi se rješio samo toga viška, a ne cijele kožice?

Unaprijed hvala svima na savjetima...

Po opisu bih rekao da ima kamara momaka sa sličnom kožicom tj. nije ništa neobično.

Jesi siguran da stavljaš kondom na pravilan način?

http://ask.metafilter.com/17530/How-do-uncircumcised-guys-deal-with-condoms

Don Zhuan
30.04.2009., 12:29
Misliš kako problem nije u "višku", nego u nepravilnom stavljanju kondoma... Ne znam, mislim da sam dosad sve radio kako treba jer mi se još nije dogodilo da je zbog nepravilnog stavljanja pukao i sl.

kuroishijin
30.04.2009., 12:32
Misliš kako problem nije u "višku", nego u nepravilnom stavljanju kondoma... Ne znam, mislim da sam dosad sve radio kako treba jer mi se još nije dogodilo da je zbog nepravilnog stavljanja pukao i sl.

Pogledaj link što sam stavio, neobrezani dečki moraju na poseban način navući kondom.

Don Zhuan
30.04.2009., 15:03
Ma kad to sad i pogledam čini mi se da bespotrebno paničarim, ali opet valjda nam je svima lakše kad se javi još netko sa sličnim "problemom", pogotovo u pogledu ovakvih stvari...

Hanuma1
06.05.2009., 14:24
Imam jedno pitanje za OBREZANE dečke ovdje.

Da li ste ikada požalili da su vas roditelji dali obrezati iz kulturnih/vjerskih razloga? Da li ste im zamjerili da su posegali u vaše tijelo bez vaše dozvole?

Sad sam u jednoj nedoumici i molila bih vaše iskrene odgovore.

Omar111
06.05.2009., 14:33
Nisam nikada, iako osobno smatram da takve stvari se ne bi trebalo da radi, ne zameram svojima šta sam obrezan, kod mene je to iz verskih razloga, ali sam ipak mišljenja da je ta kožica ipak na tom mestu sa nekim razlogom i ne bi ju se trebalo da miče. Da bi to ipak detetu trebalo da se ostavi na izbor kada odraste. Ali sa druge strane sam opet i protivnik krštenja i svih drugih oblika inicijacije deteta u neku veru jer je to opet kontra detetove volje, nije dovoljno staro da se odluči samo, pobornik sam da kada osoba odraste da si sama odabere veru koju želi. a opet je tu jedna sitnica koju ljudi ne kontaju, svaka sveta knjiga osuđuje nagrđivanje tela, tetovaže, namerno obredno rezanje, bušenje ušiju itd, pa opet svi danas buše uši imaju tetovaže itd. čak i kod muslimana se to smatra nagrđivanjem tela i brane se te neke kao oznake, a sa druge strane vrše se obrezivanja.

A iz kojeg razloga to pitaš? Ja osobno nisam nikada to zamerio, ipak sam musliman ali danas imam jedan stav o tome koji je dosta kontra ne samo mojoj veri nego svim verama. Nisam pobornik da se na deci rade takve stvari(čak i bušenje ušiju) pre neke njihove određene dobi kada oni sami mogu da se izjasne da li to žele ili ne. Ako planiraš dete da si obrezuješ, svakako vodi računa o tome ko će to obrezivanje da izvrši jer postoji više tih oblika, može da bude polu obrez, potpuni, a i znalo se da se desi da radi to osoba koja nije kvalifikovana za to pa se dese neke nezgode pa dete kasnije ima problema.

Hanuma1
06.05.2009., 14:44
Trenutno sam u sukobu sa svojim mužem koji je musliman (ali inače bih rekla da nije došlo do tog sukoba istih nazora kao ti), i on želi da se morebitni sin ako ga ikad dobijemo obreže.
Ja u načelu nisam protiv obrezivanja, ali isto me kopka, tko nama daje pravo mijenjati tijelo drugog bića, a da nije iz zdravstvenih razloga...

Što se tiče samog posega, i muž kaže da to ne bi napravio hodža nego bi se to napravilo u higijenskim uvijetima u ambulanti i naravno, usposobljen doktor.

Da li bi ti obrezao svog sina sad kad znaš ovo što znaš i misliš ovo što misliš.

Omar111
06.05.2009., 14:51
Ne ne bi, kao šta ga ne bi krstio primerice u katoličku veru jer osoba sa kojom sam u vezi je katolik. Koliko ti je muž u veri? Da li štuje obrede, ide u đamiju, redovno vrši namaze ili je samo vernik praktičar, imenom i prezimenom musliman? Da li on barem malo živi tu veru? Ja sam primerice baš vernik, moje muslimansko ime i prezime me ne čini muslimanom, pa čak ni 5 obaveznih namaza dnevno nego baš to šta moj život je život u veri, iako imam dosta nekih kontra nazora ''učenju'', odnosno tumačenju učenja islama, koliko znaš o islamu?

Osobno sam pbornik kada se radi o detetu koje dođe iz mešanog braka, ne ga u niti jednu veru, niti da ima oznake iti jedne vere, nego da mu tokom odrastanja svaki roditelj približi svoju veru i da dete onda jednog dana samo odluči koju će od te dve ili pak u neku 50-tu, ali obično deca iz mešanih brakova budu ateisti. u 80% slučajeva budu ateisti.

Gord
06.05.2009., 14:52
Mene su obrezali kao klinca od 4-5 god... al ne iz vjerskih nego medicinskih razloga... pimpek se čudno ponašao pri mokrenju...

Ma ajd šta bih žalio... higijenu je lakše održavat... a za sex ne znam kaj da ti velim... meni je dobro :) a za drugačije nit ne znam

Engelchen00012
06.05.2009., 15:02
Meni je ta ideja monstruozna!:flop: Ali ja sam samo zena!:)

Hanuma1
06.05.2009., 15:05
Ne ne bi, kao šta ga ne bi krstio primerice u katoličku veru jer osoba sa kojom sam u vezi je katolik. Koliko ti je muž u veri? Da li štuje obrede, ide u đamiju, redovno vrši namaze ili je samo vernik praktičar, imenom i prezimenom musliman?

Ne ide u Đamiju, ne moli 5x dnevno, on je musliman imenom, zato jer dolazi iz te kulture, slavi(mo) samo Barjame, i to bez ikakve vjerske konotacije, npr. nema klanjanja, bilokakve molitve, ne kažu za bajram niti cijelu čestitku Bajram Šerif Mubarek Olsun, nego samo Bajram Bajrić (?), ja im čestitam ovako "Sretan Bajram", oni meni Božič ili Uskrs nikad čestitali nisu (muž mi čestita, naravno). Uglavnom, ukratko, ja sam tolerantnija do njegove vjere/kulture, nego on do moje (kršćanske) jer smo se skoro svaki put preprirali da li idemo za Božić/Uskrs kod mojih, makar se u zadnje vrijeme malo skulirao...

Mene osobno ne bi ništa smetalo, da se morebitni sin obreže, da je on stvarno vjeran, i da mu je ta vjera sastavni dio života. Ali nije. On bi to iz ponosa.

Omar111
06.05.2009., 15:38
Ne ide u Đamiju, ne moli 5x dnevno, on je musliman imenom, zato jer dolazi iz te kulture, slavi(mo) samo Barjame, i to bez ikakve vjerske konotacije, npr. nema klanjanja, bilokakve molitve, ne kažu za bajram niti cijelu čestitku Bajram Šerif Mubarek Olsun, nego samo Bajram Bajrić (?), ja im čestitam ovako "Sretan Bajram", oni meni Božič ili Uskrs nikad čestitali nisu (muž mi čestita, naravno). Uglavnom, ukratko, ja sam tolerantnija do njegove vjere/kulture, nego on do moje (kršćanske) jer smo se skoro svaki put preprirali da li idemo za Božić/Uskrs kod mojih, makar se u zadnje vrijeme malo skulirao...

Mene osobno ne bi ništa smetalo, da se morebitni sin obreže, da je on stvarno vjeran, i da mu je ta vjera sastavni dio života. Ali nije. On bi to iz ponosa.

Bio sam napisao celi post koji je nekuda nestao, aaaaaaaa.

Onda on nije musliman. Koliko imaš znanja iz islama? Možeš da ga pokopaš da bude odustao od obrezivanja. Ovako danas mnogi muslimani misle obrezat ću sina i to je to on je musliman. To je krivo i Al'lah to pamti. Kao šta ni krštenje te ne čini katolikom. On se smatra muslimanom?

Musliman će više da bude neko drugo dete koje neobrezano nego vaše dete, iz krivih razloga želi da obreže dete. A to je ponos i delomično sebičnost, potpuno krivi razlozi. Da bi bio muslimanom, ne moraš da budeš obrezan (to je čak kontra učenja K'urana, ali to ako se spomene dobro da te se ne kamenuje) ne moraš ni da izgovaraš Sehadet niti da se klanjaš sedmicno
dzumu-namaz, ili godisnje bajram-namaz. Biti musliman je živeti sartove i biti musliman u svojim ibadetima. Primerice muslimani u Pakistanu, Iranu nisu muslimani, ja ih zovem šejtanovi muslimani. Oni žive šejtanov K'uran, krivo interpretiran kako paše šačici radikala.

Al'lah će pre da nagradi oca koji svoje dete nije obrezao, nije ga vodio u đamiju, nije mu sin izgovarao sehadet i nije se klanjao, ali je svojim životom bio musliman, nego oca koji je dao arapsko ime sinu, obrezao ga, vodio u đamiju, izgovaroa sa njim sehadet i vršio namaze, a čiji sin nikada nije ispunio niti jednim svojim delom niti jedan sart. Biti muslimanom je živeti svaki dan sartove.

Ako hočeš mogu da ti dam link na jedan portal, gde možeš mnogo mnogo toga da nađeš o muslimanima i islamu, ako ti nešta ne bude jasno slobodno mi se na pp obratiš, tvoj muž se smatra muslimanom u biti više kao nekoj narodnoj pripadnosti, a ne veri i to je skroz krivo.. To je isto kada je moj jaran bio obrezan sa svojih godinu dana i 2 puta u životu bio u đamiji, jede svinjetinu i kaže ja sam musliman, oprosti brate ali nisi. Ne zna samo značenje reči musliman, to je isto kada ljudi idu da krste dete, jer je to danas in i krste ga iz skroz krivih razloga. I nakraju dobiješ mamlaza od 17 godina koji dođe i kaže ja sam katolik, a pojma nema šta su sakramenti i ne pridržava se skoro ničega šta ga njegova vera uči, ne zna niti jedan deo Biblije. Ne znam jel kontate šta oću da vam kažem. Obrezati dete iz ponosa je skroz krivi razlog za obrezivanje deteta i sramotan.

Naši životi i naša dela nas čine vernikom, mnogi ateisti će pre da budu nagrađeni od strane boga, Al'aha kako ga god zvali nego oni koji sebe nazivaju vernicima jer oni čak ne znajući svojim delima žive veru, žive učenje, ateist primerice da novac prosjaku na cesti, a vernik izađe iz crkve, đamije i prođe pored njega ko pored zida.

Tvoj muž ima skroz krive razloge da obreže dete. Ako želiš dam ti taj link, pa ga pobiješ u trenu nakon samo par minuta proučavanja islama.

haralampije
06.05.2009., 15:53
Mislim da su mnoge vjerske odredbe proizašle iz potrebe da ljudi vode više računa o svojoj higijeni i zdravlju te da su one bile uvjetovane podnebljem u kojem je neka vjera nastala ili se prakticirala. Očito je lakše ljudima reći da je tako odredio Muhamed/Isus/ili tko već nego im objašnjavati zašto ne smiju činiti to i to, zašto ovako, a ne onako.

Islam je, kao i judeizam, nastao u podneblju koje ima vruću klimu, na geografskom području gdje se voda ne može naći baš na svakom koraku, a pretpostavljam da higijenske navike ljudi nisu bile na nekom nivou čak i ako su bili u prilici svaki dan održavati osobnu higijenu.

I ajde sad ti utuci narodu u glavu da je poželjno svaki dan prati intimne dijelove tijela, da je potrebno povući kožicu i oprati ono ispod jer se tamo svašta zavuče i od toga nastaju pizdarije (bakterije) koje ti svakojake jade mogu izazvati, pogotovo narodu koji se potuca po pustinji. Kako mame prisiliti da to isto rade svojim sinčićima dok su bebe i poduče ih da si to kasnije sami drže u redu. Vjerojatno je moral bio takav da to nije bilo poželjno dirati, pa je bilo slučajeva da ispod tih kožica nastane svašta, sraštanja zbog ne povlačenja što bi dovelo do otežanog i bolnog mokrenja i još koječega. Mamice su tad trčale sa svojim jadnim sinčićima nekom zaduženom za rješavanje raznih problema u zajednici, i šta sad napraviti s malcem kojem je kožica uzrokovala takve probleme nego odrezati taj višak kože. Tako su valjda i skužili da je bolje taj problem riješiti odmah u startu, a ako je tako zapovijedio Muhamed ili Jahve, onda se tu nema što premišljati nego napraviti tako, amen.

Da je sad baš nužno toga se držati u današnjem modernom svijetu, barem tamo gdje svatko u mogućnosti održavati osobnu higijenu, nije. Mislim da bi se Muhamed i Jahve složili s tim.

Ipak, znam dosta slučajevi da su dečkići, obično oko četvrte godine, završili na operaciji kožice i ostali bez nje iz medicinskih razloga, a razlog je uglavnom bio taj što su mame bile neinformirane što s tim treba raditi, a očevi su se držali po strani jer što se oni imaju petljati u kupanje i pranje svog potomka, to je valjda ženski posao:misli:.
Imala sam prilike vidjeti žene i mamice koje prave gadljive face na spomen navlačenja kožice svojoj bebici i da bi i tome trebalo posvetiti svakodnevnu pažnju, što me ostavilo u čudu jer ne znam što bi mi to na mom djetetu moglo biti tako gadno da se to ustručavam napraviti za njegovo dobro.

Navodno je danas u Americi preventivno obrezivanje muške djece dosta učestala pojava, iz higijenskih razloga, ne samo kod muslimana i židova.

S kožicom ili bez, to sigurno neće biti ono zbog čega će malac biti više vjernik. To je samo običaj.

Za kraj jedna prigodna pjesmica Lačnih Franca o obrezanima i neobrezima (http://www.youtube.com/watch?v=Vl85TZaOLtQ) i koga bi žene radije imale pod plahtom.

haralampije
06.05.2009., 16:12
pa primerice ne konzumiranje svinjetine je čista glupost. onaj ko zna kako je došlo do toga sve mu bude i smešno, ali obrezivanje je u biti kontra učenja kurana. je točno to je nastalo radi higijene,ali ako ideš da proučavaš kuran vidiš tu nelogičnost i kršenje učenja. Ja koji sam musliman i živim tu veru, svoje dete ne bi obrezao. Jer je to skroz ne bitna stavka. iz istog tog razloga se i židovi obrezuju, ostalo im to.

Za nekonzumiranje svinjetine mislim da je to krenulo iz istog razloga iz kojih ni u Dalmaciji nije svinja često na jelovniku. Ne znam kome paše po vrućini se namlatiti masne svinjetine.

Ne bih ni ja svoje obrezala, pa bila što mu drago.
Ne bih ni kćeri uha dala bušiti da nije sama navalila i sad mi je muka od njenih rupičanja, uši ko švicarski sir.

Meni su uši probušili na silu - selo moje malo, žensko dijete, mora imati zlata u ušima. Tjedan dana sam hodala s jednom naušnicom jer sam zbrisala, a onda su me na prevaru uhvatili i dovršili posao. Koja trauma. Zato danas ne nosim naušnice, a rupe se zarasle.

Kožica baš i ne može narasti ponovno.

Hanuma1
07.05.2009., 08:35
Omar, puno hvala na odgovoru!

Nisam se baš dobro izrazila... Moj muž i ne smatra da je "musliman-vjernik" i ne predstavlja se tako. On je musliman po nekom nasljedstvu, isto tako sam ja katolkinja po tome, što su moji katolici. Ali ja u srcu nisam katolik, samo poštujem svoju kulturu isto kao što poštujem njegovu, i relativno obratno (jer da on osjeća isto kao ja, ne bi ni došlo do trzavica). On je čak predložio npr. za božič, da okitimo drvce, i za uskrs da farbamo jaja.
Nisam još razgovarala s njim o tome, hvala bogu trudna nisam, tako da taj razgovor može pričekati neka malo lakša vremena, kad ne bude preopterećen sa tim kako će nas prehraniti...

Tvoje objašnjenje mi je dalo misliti, jer se trudim ponešto više znati o Islamu, možda znam čak i više od mojeg muža i njegovih roditelja, čitala sam Kuran više nego šta sam pročitala Biblije, samo iz razloga da razumijem neke njihove svjetonazore, koji na kraju ne proizlaze iz vjere, nego od onoga što su naslijedili od svojih roditelja, a nema veze s vjerom, nego s babskim pričama.

Muž je hvala bogu, dovoljno pametan da zna razlikovati među vjerom i babskim pričama. Ali to oko obrezivanja mu je zapelo. Naprimjer, kad je moja svekrva rekla da se našoj kćerki probuše uši kad je imala samo 3 mjeseca, je poludio, i rekao da neće bušit uši dok ona sama ne bude htjela (kao jedna forumašica koja se javila poslije tebe). Ali zašto je tako osjetljiv na to obrezivanje, ne usudim se reći da mu je važnije imati sina, jer našu djevojčicu naprosto obožava! Ali tako na kraju izgleda.

U svakom slučaju, slijedeći put kad dođe do te teme, isprinat ću si šta si ti napisao, pa ću pokušat nekako da on sam razumije zašto bi dao sina obrezat. Zbog babskih priča, zbog sebe, ili zbog sina?

COD2
08.05.2009., 19:29
Bio sam napisao celi post koji je nekuda nestao, aaaaaaaa.

Onda on nije musliman. Koliko imaš znanja iz islama? Možeš da ga pokopaš da bude odustao od obrezivanja. Ovako danas mnogi muslimani misle obrezat ću sina i to je to on je musliman. To je krivo i Al'lah to pamti. Kao šta ni krštenje te ne čini katolikom. On se smatra muslimanom?

Musliman će više da bude neko drugo dete koje neobrezano nego vaše dete, iz krivih razloga želi da obreže dete. A to je ponos i delomično sebičnost, potpuno krivi razlozi. Da bi bio muslimanom, ne moraš da budeš obrezan (to je čak kontra učenja K'urana, ali to ako se spomene dobro da te se ne kamenuje) ne moraš ni da izgovaraš Sehadet niti da se klanjaš sedmicno
dzumu-namaz, ili godisnje bajram-namaz. Biti musliman je živeti sartove i biti musliman u svojim ibadetima. Primerice muslimani u Pakistanu, Iranu nisu muslimani, ja ih zovem šejtanovi muslimani. Oni žive šejtanov K'uran, krivo interpretiran kako paše šačici radikala.

Al'lah će pre da nagradi oca koji svoje dete nije obrezao, nije ga vodio u đamiju, nije mu sin izgovarao sehadet i nije se klanjao, ali je svojim životom bio musliman, nego oca koji je dao arapsko ime sinu, obrezao ga, vodio u đamiju, izgovaroa sa njim sehadet i vršio namaze, a čiji sin nikada nije ispunio niti jednim svojim delom niti jedan sart. Biti muslimanom je živeti svaki dan sartove.

Ako hočeš mogu da ti dam link na jedan portal, gde možeš mnogo mnogo toga da nađeš o muslimanima i islamu, ako ti nešta ne bude jasno slobodno mi se na pp obratiš, tvoj muž se smatra muslimanom u biti više kao nekoj narodnoj pripadnosti, a ne veri i to je skroz krivo.. To je isto kada je moj jaran bio obrezan sa svojih godinu dana i 2 puta u životu bio u đamiji, jede svinjetinu i kaže ja sam musliman, oprosti brate ali nisi. Ne zna samo značenje reči musliman, to je isto kada ljudi idu da krste dete, jer je to danas in i krste ga iz skroz krivih razloga. I nakraju dobiješ mamlaza od 17 godina koji dođe i kaže ja sam katolik, a pojma nema šta su sakramenti i ne pridržava se skoro ničega šta ga njegova vera uči, ne zna niti jedan deo Biblije. Ne znam jel kontate šta oću da vam kažem. Obrezati dete iz ponosa je skroz krivi razlog za obrezivanje deteta i sramotan.

Naši životi i naša dela nas čine vernikom, mnogi ateisti će pre da budu nagrađeni od strane boga, Al'aha kako ga god zvali nego oni koji sebe nazivaju vernicima jer oni čak ne znajući svojim delima žive veru, žive učenje, ateist primerice da novac prosjaku na cesti, a vernik izađe iz crkve, đamije i prođe pored njega ko pored zida.

Tvoj muž ima skroz krive razloge da obreže dete. Ako želiš dam ti taj link, pa ga pobiješ u trenu nakon samo par minuta proučavanja islama.

Ti nisi musliman niti u tradiciji odnosno naslijeđu nego običan trol i provokator. Moderatura ti je dozvolila da se lažno predstavljaš a imaš cilj da širiš totalne neistine i dezinformacije.

COD2
08.05.2009., 19:47
Omar, puno hvala na odgovoru!

Nisam se baš dobro izrazila... Moj muž i ne smatra da je "musliman-vjernik" i ne predstavlja se tako. On je musliman po nekom nasljedstvu, isto tako sam ja katolkinja po tome, što su moji katolici. Ali ja u srcu nisam katolik, samo poštujem svoju kulturu isto kao što poštujem njegovu, i relativno obratno (jer da on osjeća isto kao ja, ne bi ni došlo do trzavica). On je čak predložio npr. za božič, da okitimo drvce, i za uskrs da farbamo jaja.
Nisam još razgovarala s njim o tome, hvala bogu trudna nisam, tako da taj razgovor može pričekati neka malo lakša vremena, kad ne bude preopterećen sa tim kako će nas prehraniti...

Tvoje objašnjenje mi je dalo misliti, jer se trudim ponešto više znati o Islamu, možda znam čak i više od mojeg muža i njegovih roditelja, čitala sam Kuran više nego šta sam pročitala Biblije, samo iz razloga da razumijem neke njihove svjetonazore, koji na kraju ne proizlaze iz vjere, nego od onoga što su naslijedili od svojih roditelja, a nema veze s vjerom, nego s babskim pričama.

Muž je hvala bogu, dovoljno pametan da zna razlikovati među vjerom i babskim pričama. Ali to oko obrezivanja mu je zapelo. Naprimjer, kad je moja svekrva rekla da se našoj kćerki probuše uši kad je imala samo 3 mjeseca, je poludio, i rekao da neće bušit uši dok ona sama ne bude htjela (kao jedna forumašica koja se javila poslije tebe). Ali zašto je tako osjetljiv na to obrezivanje, ne usudim se reći da mu je važnije imati sina, jer našu djevojčicu naprosto obožava! Ali tako na kraju izgleda.

U svakom slučaju, slijedeći put kad dođe do te teme, isprinat ću si šta si ti napisao, pa ću pokušat nekako da on sam razumije zašto bi dao sina obrezat. Zbog babskih priča, zbog sebe, ili zbog sina?

Svakako je da se vi sa vašim mužem trebate dogovoriti oko vašeg djeteta, ali dozvolite da vam dam nekoliko argumenata pro obrezivanja:

1. Dokazano je da obrezani muškarci i teže dobijaju spolne bolesti i da ih rijeđe šire.

2. Humani papiloma virus koji izaziva rak grlića materice u stvari najčešće prenose muškarci i to neobrezani muškarci pošto se on izuzetno lako može ugnijezditi upravo u području ispod prepucja.

3. Isti slučaj je i sa HIV virusom, o tome ima postoji čitava studija koju su upravo proveli naučnici u najugroženijim dijelovima Afrike

4. Iz svega gore navedenog može se zaključiti da je u osnovi obrezivanja higijena i zdravlje.

5. Osim toga većina žena upravo na ovoj temi koje su imale sex i sa obrezanim i sa neobrezanim muškarcima su se izjasnile za obrezane (zar to nije slučaj i sa vama obzirom da vam je muž obrezan?)

6. Vjerski razlozi su opet na strani obrezivanja jer je i sam Isus bio obrezan jer je rođen kao Židov i oko toga valjda nema dileme. Dakle ako je neko vjernik i slijedi svog mesiju trebao bi činiti isto što i njegov mesija zar ne? Ako ne bi tako bilo onda bi vjernik u stvari sumnjao u svog mesiju.

7. Ukoliko neko smatra da je taj komad kožice toliko značajan sa biololškog stanovišta onda se isto tako može postaviti pitanje i slijepog crijeva koje se nalazi zajedno sa ostalim organima ali ničemu ne služi a mnogi su upravo umrli od upale tog bespotrebnog organa kao što je i jako mnogo žena platilo glavom to što su im muškarci prenijeli HPV i to uglavnom neobrezani i promiskuitetni muškarci.

Yodais
09.05.2009., 01:27
1. Dokazano je da obrezani muškarci i teže dobijaju spolne bolesti i da ih rijeđe šire..
Ne vjerujem ti. Dokazi za to.....?

2. Humani papiloma virus koji izaziva rak grlića materice u stvari najčešće prenose muškarci i to neobrezani muškarci pošto se on izuzetno lako može ugnijezditi upravo u području ispod prepucja..
Opet izmišljaš. Dokazi za to.....?

3. Isti slučaj je i sa HIV virusom, o tome ima postoji čitava studija koju su upravo proveli naučnici u najugroženijim dijelovima Afrike.
Dakle, želiš reći da su judaizam i islam predvidjeli pojavu AIDSa pa su iz preventivnih razloga počeli sakatiti dječake? :lol:

4. Iz svega gore navedenog može se zaključiti da je u osnovi obrezivanja higijena i zdravlje..
Naravno da je u pitanju higijena. Ako se ne misliš prati redovno, sigurnije je da si obrezan.
Ako pak održavaš normalnu higijenu, sa zdravstvenog stanovišta je svejedno da li si obrezan ili ne.

5. Osim toga većina žena upravo na ovoj temi koje su imale sex i sa obrezanim i sa neobrezanim muškarcima su se izjasnile za obrezane (zar to nije slučaj i sa vama obzirom da vam je muž obrezan?).
Samo se ti tješi :cerek:

6. Vjerski razlozi su opet na strani obrezivanja jer je i sam Isus bio obrezan jer je rođen kao Židov i oko toga valjda nema dileme. Dakle ako je neko vjernik i slijedi svog mesiju trebao bi činiti isto što i njegov mesija zar ne? Ako ne bi tako bilo onda bi vjernik u stvari sumnjao u svog mesiju..
Gluplji razlog već dugo nisam čuo. Isus se i nije uopće jebav'o. Pa budući da je on moj Mesija, ne bih trebao niti ja? :misli: Ali čekaj, ako svi kršćani ne budu jebavali, tko će nam onda proširivati vrstu? Vi obrezani? :cerek: A to biste htjeli? :rofl:

PinkFrodo
09.05.2009., 02:30
ja isto prvo vrijeme dok sam karo je bilo krvi i popuca ti ta kozica i to sve, i onako naprave se male ranice al to prode nakon nekog vremena, nakon nekih mjesec, dva svakodnevne seve ti se kozica prosiri....

prosiri se ta kozica bez beda, jes da je prvih neko vrijeme malo neugodno i da boli, a i krv... ispuca ti kurac al prode.....krv

xeen
09.05.2009., 08:16
Svakako je da se vi sa vašim mužem trebate dogovoriti oko vašeg djeteta, ali dozvolite da vam dam nekoliko argumenata pro obrezivanja:

1. Dokazano je da obrezani muškarci i teže dobijaju spolne bolesti i da ih rijeđe šire.

2. Humani papiloma virus koji izaziva rak grlića materice u stvari najčešće prenose muškarci i to neobrezani muškarci pošto se on izuzetno lako može ugnijezditi upravo u području ispod prepucja.

3. Isti slučaj je i sa HIV virusom, o tome ima postoji čitava studija koju su upravo proveli naučnici u najugroženijim dijelovima Afrike

4. Iz svega gore navedenog može se zaključiti da je u osnovi obrezivanja higijena i zdravlje.

5. Osim toga većina žena upravo na ovoj temi koje su imale sex i sa obrezanim i sa neobrezanim muškarcima su se izjasnile za obrezane (zar to nije slučaj i sa vama obzirom da vam je muž obrezan?)

6. Vjerski razlozi su opet na strani obrezivanja jer je i sam Isus bio obrezan jer je rođen kao Židov i oko toga valjda nema dileme. Dakle ako je neko vjernik i slijedi svog mesiju trebao bi činiti isto što i njegov mesija zar ne? Ako ne bi tako bilo onda bi vjernik u stvari sumnjao u svog mesiju.

7. Ukoliko neko smatra da je taj komad kožice toliko značajan sa biololškog stanovišta onda se isto tako može postaviti pitanje i slijepog crijeva koje se nalazi zajedno sa ostalim organima ali ničemu ne služi a mnogi su upravo umrli od upale tog bespotrebnog organa kao što je i jako mnogo žena platilo glavom to što su im muškarci prenijeli HPV i to uglavnom neobrezani i promiskuitetni muškarci.

Koja kolekcija nagadjanja i bedastoca. Kao sto ti je i Yodais rekao, pokazi nekakve dokaze pa cemo ti mozda povjerovati u 2% toga sto si rekao. :kava:

COD2
10.05.2009., 19:30
Koja kolekcija nagadjanja i bedastoca. Kao sto ti je i Yodais rekao, pokazi nekakve dokaze pa cemo ti mozda povjerovati u 2% toga sto si rekao. :kava:

HIV
http://www.mef.hr/studmef/culi-smo/culi-smo-da/zbog-aidsa-obrezivanje-zahvatiti-afriku-2.html

http://hrvati.com/modules/news/article.php?storyid=813

http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=43&article=4149

HPV
http://www.port.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=5980&Itemid=63

Dakle obrezani muškarci su manje "opasni" po žene. :kava:

4fun
10.05.2009., 19:35
HIV
http://www.mef.hr/studmef/culi-smo/culi-smo-da/zbog-aidsa-obrezivanje-zahvatiti-afriku-2.html

HPV

i onda covjek izmislise kondome.

kuroishijin
10.05.2009., 19:36
HIV

HPV

Ahaaaaaa samo ti vjeruj u te gluposti :lol:
zato spolnih bolesti uopće nema u zemljama-regijama gdje se muškarci većinom obrezuju tipa Bliski istok ili USA :rofl:

COD2
10.05.2009., 19:46
i onda covjek izmislise kondome.

Šta, sad ni medicinska istraživanja nisu relevantna? :zubo:

Tražili su dokaze, ja sam ponudio šta su tražili. Ugledni naučni časopisi su objavili rezultate istraživanja. Sasvim je druga stvar je to što se vama obrezivanje ne sviđa upravo zbog nekih predrasuda o kojima sad ne bih.

Što se tiče redovitosti upotrebe kondoma, o tome sigurno najbolje znaju ginekolozi koji svakodnevno vrše abortuse pa i udatih žena. ;)

Ahaaaaaa samo ti vjeruj u te gluposti :lol:
zato spolnih bolesti uopće nema u zemljama-regijama gdje se muškarci većinom obrezuju tipa Bliski istok ili USA :rofl:

Niko nije rekao da je obrezivanje "lijek" za te bolesti. Ali istraživanje je reklo svoje.

4fun
10.05.2009., 19:48
Šta, sad ni medicinska istraživanja nisu relevantna? :zubo:

Tražili su dokaze, ja sam ponudio šta su tražili. Ugledni naučni časopisi su objavili rezultate istraživanja. Sasvim je druga stvar je to što se vama obrezivanje ne sviđa upravo zbog nekih predrasuda o kojima sad ne bih.

.

to je sve nebitno AKO koristis kondome. ako ih ne koristis, uistinu je nesto veca sansa da ce STDe prenijeti ili pokupiti ovaj neobrezani.

a sad, karanje sa kondomom je odgovorno ponasanje ljudi koji se jebu sa novim partnerima... a poslije je ionako najsigurnije testirati se.

tako da to istrazivanje vrijedi kurca ako se koristi mozak.

Ego
10.05.2009., 19:49
HIV

HPV

Ako se muškarac ponaša neodgovorno, opasan je u svakom slučaju. Ako se ponaša odgovorno i koristi zaštitu, nije opasan bez obzira koliko kožice imao.

COD2
10.05.2009., 19:50
to je sve nebitno AKO koristis kondome. ako ih ne koristis, uistinu je nesto veca sansa da ce STDe prenijeti ili pokupiti ovaj neobrezani.

a sad, karanje sa kondomom je odgovorno ponasanje ljudi koji se jebu sa novim partnerima... a poslije je ionako najsigurnije testirati se.

tako da to istrazivanje vrijedi kurca ako se koristi mozak.

Da, a ti ga svaki put navučeš i imaš u džepu. Pričaj mi malo o tome. :p

COD2
10.05.2009., 19:53
Ako se muškarac ponaša neodgovorno, opasan je u svakom slučaju. Ako se ponaša odgovorno i koristi zaštitu, nije opasan bez obzira koliko kožice imao.

Ne znam o čemu govoriš? O nekom virtualnom sigurnom sexu pri kojem niko nema alkohola u krvi itd. Ma daaaaj. Sve perfectione ... hajd ne nasmijavaj me.

Naročito su odgovorna djeca do 20 godina...., ma ja u nekim štrebeskim knjigama. :rofl:

4fun
10.05.2009., 19:57
Da, a ti ga svaki put navučeš i imaš u džepu. Pričaj mi malo o tome. :p

jebiga, u vezi sam, ne varam, ona pije pilule.

sve i da varam, koristio bi ta sranja, ako nista, da ne prenesem njoj neki kurac zbog mojeg sranja.

COD2
10.05.2009., 20:00
jebiga, u vezi sam, ne varam, ona pije pilule.

sve i da varam, koristio bi ta sranja, ako nista, da ne prenesem njoj neki kurac zbog mojeg sranja.

Da, ali to si samo ti i to ti ovaj sada, a gdje su ostali i gdje je 60-70% čovječanstva. Jel misliš da svi imaju pitku i toplu vodu za održavanje higijene?

Ma da, ne postoji svijet izvan mog svijeta, i sve su ruže okolo i ništa ne smrdi, nema gladi i siromaštva i svi su čuli za kondom. Sve je idealno.

COD2
13.05.2009., 20:39
Ne vjerujem ti. Dokazi za to.....?

Opet izmišljaš. Dokazi za to.....?

Ne izmišljam..pogledaj članak na koji sam postavio link gore.

Dakle, želiš reći da su judaizam i islam predvidjeli pojavu AIDSa pa su iz preventivnih razloga počeli sakatiti dječake? :lol:

Spolno prenosive kao i spolne bolesti su bile poznate i u doba Rimljana a i mnogo ranije. Vidi pod legionarska bolest.

Naravno da je u pitanju higijena. Ako se ne misliš prati redovno, sigurnije je da si obrezan.
Ako pak održavaš normalnu higijenu, sa zdravstvenog stanovišta je svejedno da li si obrezan ili ne.

Predpostavljam da si u svom savršenom svijetu uvijek bio u prilici svaki put oprati govance kad te recimo pokaki neka ptičica.

Samo se ti tješi :cerek:

Otkud ti to da se tješim?

Gluplji razlog već dugo nisam čuo. Isus se i nije uopće jebav'o.

Možeš li pružiti neki naučni dokaz za ovu tvrdnju? Inače ja nisam spominjao Isusa u kontekstu "jebavanja" nego u kontekstu religijske tradicije i obreda i običaja naroda iz kojeg potiče.

Pa budući da je on moj Mesija, ne bih trebao niti ja? :misli: Ali čekaj, ako svi kršćani ne budu jebavali, tko će nam onda proširivati vrstu? Vi obrezani? :cerek: A to biste htjeli? :rofl:

Nisam znao da su kršćani vrsta, ja sam mislio da su ljudi vrsta a da su kršćani uži pojam od ljudske vrste. :misli:

4fun
13.05.2009., 23:16
Spolno prenosive kao i spolne bolesti su bile poznate i u doba Rimljana a i mnogo ranije. Vidi pod legionarska bolest.

e sad, ako ti zbilja mislis da su oni vec tada znali da sa obrezanim imas nesto manju sansu popusit bolest, onda zbilja nemamo o cemu raspravljati :lol::lol::lol::lol::lol:

Ego
14.05.2009., 02:19
Ne znam o čemu govoriš? O nekom virtualnom sigurnom sexu pri kojem niko nema alkohola u krvi itd. Ma daaaaj. Sve perfectione ... hajd ne nasmijavaj me.

Naročito su odgovorna djeca do 20 godina...., ma ja u nekim štrebeskim knjigama. :rofl:

Neka jesu. Ona koja nisu, često poberu spolne bolesti, bii obrezani ili neobrezani.

Hatsepsut
14.05.2009., 07:42
Vlastita ginekologinja mi je potvrdila da obrezani jednostavno imaju znatno manju mogucnost da pokupe nekaj od tih blagodati nakon sto sam ja osobno bila "kontaminirana" :lol: da nisam ni znala, a on je ostao cist.
(obzirom da smo dugo bili zajedno, a ja na pilulama, nismo koristili kondom)

Nekome jos uvijek nije dovoljno po ovom pitanju? :ne zna:
Dakle, ako imaju manju mogucnost da nesto pokupe, manja je mogucnost da i sire. Cista logika.
Nije ovo borba obrezanih protiv neobrezanih, ali cinjenica je da obrezani imaju odredjene prednosti pred neobrezanim. That's all. :kava:

kuroishijin
14.05.2009., 08:29
Bla bla truć truć...

"The authors said that in the Eastern Cape, where most men are circumcised, the HIV prevalence rate is not meaningfully lower than in KwaZulu-Natal, where most are not."

Izvor:
http://www.aegis.org/news/sapa/2007/SA070503.html

Hatsepsut
14.05.2009., 08:38
Bla bla truć truć...

"The authors said that in the Eastern Cape, where most men are circumcised, the HIV prevalence rate is not meaningfully lower than in KwaZulu-Natal, where most are not."

Izvor:
http://www.aegis.org/news/sapa/2007/SA070503.html

http://reporter.com.hr/zdravlje_i_ljepota/obrezivanje_mu_karaca_drasti_no_smanjuje_zarazu_hi v-om.html

"Rezultati dva posljednja ispitivanja na 8000 muškaraca u Africi pokazali su da obrezivanje može smanjiti rizik od zaraze HIV-om za čak 50 posto."

Ma vidi ovo?! Tko bi rekao... :kava:

kuroishijin
14.05.2009., 09:01
http://reporter.com.hr/zdravlje_i_ljepota/obrezivanje_mu_karaca_drasti_no_smanjuje_zarazu_hi v-om.html

"Rezultati dva posljednja ispitivanja na 8000 muškaraca u Africi pokazali su da obrezivanje može smanjiti rizik od zaraze HIV-om za čak 50 posto."

Ma vidi ovo?! Tko bi rekao... :kava:

Ah bla bla truć truć,
obrezivanje nije vakcina niti trajna zaštita protiv spolnih bolesti, tko u to vjeruje je prilično naivan...

http://www.circumcisionandhiv.com/2008/07/garenne-revisit.html

http://www.cirp.org/library/disease/HIV/myers2008/

Hatsepsut
14.05.2009., 09:11
Ah bla bla truć truć,
obrezivanje nije vakcina niti trajna zaštita protiv spolnih bolesti, tko u to vjeruje je prilično naivan...

http://www.circumcisionandhiv.com/2008/07/garenne-revisit.html

http://www.cirp.org/library/disease/HIV/myers2008/

Ajmo ovako onda: mozemo tu nabacivati linkove do unedogled. Znanstvena istrazivanja variraju, traju godinama i polucuju svakakve rezultate do onog trena konacnog otkrivenja.
Ja govorim iz osobnog iskustva koje sam imala s obrezanim (imas li ti?) i onoga sto mi je on govorio iz svojeg osobnog iskustva (imas li ti obrezan kurac?). :ne zna:

4fun
14.05.2009., 09:22
ajde da zakljucimo ovu raspravicu - za normalno prosjecno ljudsko ljudsko bice koje ima zrno soli u glavi, obrezivanje je nepotrebno, cak i nepozeljno. :p

Hatsepsut
14.05.2009., 09:31
ajde da zakljucimo ovu raspravicu - za normalno prosjecno ljudsko ljudsko bice koje ima zrno soli u glavi, obrezivanje je nepotrebno, cak i nepozeljno. :p

Svako normalno, prosjecno ljudsko bice koje ima zrno soli u glavi ce vlastiti zakljucak donijeti na temelju iskustava, istrazivanja i informiracija pro et contra, a ne na temelju predrasuda koje ima.
Dakle, nisu "neslani" svi koji misle drugacije. :p

kuroishijin
14.05.2009., 09:33
...
Ja govorim iz osobnog iskustva koje sam imala s obrezanim (imas li ti?) i onoga sto mi je on govorio iz svojeg osobnog iskustva (imas li ti obrezan kurac?). :ne zna:

Mislim da osobno iskustvo nije toliko bitno, no dobro, ja nemam obrezani kuki (mada po nekoj fori liči više na obrezani :rofl:) ali imam neka iskustva he he :brukica:

PS. čitaj gay sam i da, bio sam u vezi sa nekoliko obrezanih i neobrezanih momaka pa imam ajmo reći neko kao osobno iskustvo - mada mi taj podatak o obrezanosti apsolutno nije bio bitan.

Hatsepsut
14.05.2009., 09:38
Mislim da osobno iskustvo nije toliko bitno, no dobro, ja nemam obrezani kuki (mada po nekoj fori liči više na obrezani :rofl:) ali imam neka iskustva he he :brukica:

PS. čitaj gay sam i da, bio sam u vezi sa nekoliko obrezanih i neobrezanih momaka pa imam ajmo reći neko kao osobno iskustvo - mada mi taj podatak o obrezanosti apsolutno nije bio bitan.

Pa onda, jeste li pricali o tome? Vjerujem da jeste jer obrezana kita i nije cesta pojava ovdje, koliko mi se cini. Kako su tvoji partneri zivjeli s tim teskim bremenom obrezane i "osakacene" kite? :mig:
Jesi li ti uocio neku razliku kad si primao, pusio itd...? Kakva su onda tvoja iskustva?

4fun
14.05.2009., 09:41
Svako normalno, prosjecno ljudsko bice koje ima zrno soli u glavi ce vlastiti zakljucak donijeti na temelju iskustava, istrazivanja i informiracija pro et contra, a ne na temelju predrasuda koje ima.
Dakle, nisu "neslani" svi koji misle drugacije. :p

ja aludiram na cinjenicu da djeci rezu kite bez ikakvog pitanja.

to nema veze sa nikakvom logikom i cinjenicama.

Hatsepsut
14.05.2009., 09:48
ja aludiram na cinjenicu da djeci rezu kite bez ikakvog pitanja.

to nema veze sa nikakvom logikom i cinjenicama.

Jasno, da. Mi mozemo osudjivati obicaje kultura koje su drugacije od nase, ali mozda ni neki nasi obicaji nisu shvatljivi njima.
Also, s druge strane, vec sam povukla paralelu izmedju rezanja klitorisa malim djevojcicama i obrezivanja. Prvo definitivno spada u sakacenje (mislim da nije potrebno u detalje objasnjavati zasto, jasna ti je valjda zenska anatomija), a drugo ni na koji nacin ne utjece na seksualnu performansu, dapace pokazalo se da cak ima i pozitivne efekte s medicinskog stajalista gledano.
Stoga, na temelju svega sto sam cula, dozivjela i vidjela - ja bih svoga sina obrezala bez problema. (shields on! :rofl:)

4fun
14.05.2009., 09:54
Jasno, da. Mi mozemo osudjivati obicaje kultura koje su drugacije od nase, ali mozda ni neki nasi obicaji nisu shvatljivi njima.
Also, s druge strane, vec sam povukla paralelu izmedju rezanja klitorisa malim djevojcicama i obrezivanja. Prvo definitivno spada u sakacenje (mislim da nije potrebno u detalje objasnjavati zasto, jasna ti je valjda zenska anatomija), a drugo ni na koji nacin ne utjece na seksualnu performansu, dapace pokazalo se da cak ima i pozitivne efekte s medicinskog stajalista gledano.
Stoga, na temelju svega sto sam cula, dozivjela i vidjela - ja bih svoga sina obrezala bez problema. (shields on! :rofl:)

gle, necu se ponavljati u krug pa da odvalim to zadnji puta -

sa medicinskog stajalista - sa koristenjem kondoma, ta mala razlika postaje nepostojeca.

sa higijenskog stajalista - zivimo u 21.stoljecu - buy a soap god damn it.

sa vjerskog stajalista - ja sam ateist i ne kuzim te barbarizme.

kuroishijin
14.05.2009., 09:58
Pa onda, jeste li pricali o tome? Vjerujem da jeste jer obrezana kita i nije cesta pojava ovdje, koliko mi se cini. Kako su tvoji partneri zivjeli s tim teskim bremenom obrezane i "osakacene" kite? :mig:
Jesi li ti uocio neku razliku kad si primao, pusio itd...? Kakva su onda tvoja iskustva?

Moji obrezani partneri su uglavnom dolazili iz okruženja gdje je obrezanost uobičajena. Jedan je dečko bio musliman i bio je neobrezan (zbog nekih zdravstvenih komplikacija nije smio na tu operaciju kao mali i njemu je bila tlaka što je bio neobrezan u većinski obrezanom okruženju).

Osobno mislim da je obrezivanje nepotrebno osim ako nije provedeno zbog vjerskih razloga/tradicije (Muslimani, Židovi) ili konkretnih medicinskih razloga tipa fimoze...

A osjećaji priliokm seksa, pa to je jako individualno, kožica definitivno ima ulogu posebno prilikom penetracije-olakšava ju jakoooooo i kita se ponaša poput prirodne bušilice he he he a i vjerojatno kod orgazma-pojačavanja istog. Ali pazi, postoji nekoliko načina obrezivanja, kod nekih momaka je kožica doslovno maknuta a kod drugih je ostavljeno malo tako da ni svaki obrezani kuki nije isti pa je teško generalizirati :D.

Hatsepsut
14.05.2009., 10:09
Moji obrezani partneri su uglavnom dolazili iz okruženja gdje je obrezanost uobičajena. Jedan je dečko bio musliman i bio je neobrezan (zbog nekih zdravstvenih komplikacija nije smio na tu operaciju kao mali i njemu je bila tlaka što je bio neobrezan u većinski obrezanom okruženju).

Osobno mislim da je obrezivanje nepotrebno osim ako nije provedeno zbog vjerskih razloga/tradicije (Muslimani, Židovi) ili konkretnih medicinskih razloga tipa fimoze...

A osjećaji priliokm seksa, pa to je jako individualno, kožica definitivno ima ulogu posebno prilikom penetracije-olakšava ju jakoooooo i kita se ponaša poput prirodne bušilice he he he a i vjerojatno kod orgazma-pojačavanja istog. Ali pazi, postoji nekoliko načina obrezivanja, kod nekih momaka je kožica doslovno maknuta a kod drugih je ostavljeno malo tako da ni svaki obrezani kuki nije isti pa je teško generalizirati :D.

A vizualno? Jebiga, meni je obrezani 100x ljepsi da ga jebes! (doslovno :D)
(iako ponavljam, volim ja i "standardne":))

Hatsepsut
14.05.2009., 10:11
gle, necu se ponavljati u krug pa da odvalim to zadnji puta -

sa medicinskog stajalista - sa koristenjem kondoma, ta mala razlika postaje nepostojeca.

sa higijenskog stajalista - zivimo u 21.stoljecu - buy a soap god damn it.

sa vjerskog stajalista - ja sam ateist i ne kuzim te barbarizme.

Ouki douk. :mig:

4fun
14.05.2009., 10:11

i pretpostavih da je u tome stvar. nastranu svi ostali razlozi, cak moguc smanjen uzitak, ali bitno da on tebi bolje zgleda :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Hatsepsut
14.05.2009., 10:13
i pretpostavih da je u tome stvar. nastranu svi ostali razlozi, cak moguc smanjen uzitak, ali bitno da on tebi bolje zgleda :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Sad bih se ja trebala ponavljati po 1000-ti put? Jesi citao sve ili samo mojih par zadnjih?
Decko, i tvoj je sigurno i dobar i lijep i veeeeelik, naj se sekirati. :mig::D

SAS
14.05.2009., 10:14
hehe velika je zastita od HIV-a kad je muskarac obrezan, evo jedno pitanje bi li Vi cure/zene uspostavile spolni odnos bez kondoma s obrezanim muskarcem, ako veli da ima HIV ??? :lol:
neeeeebiiiii i tu je kraj price...

ta kozica na kurcu sigurno nije bezveze kak netko mlati od praznovjenog majmunov, ko ni ušna školjka nije bezveze mada bi i dalje cuo ako nemas ušnu školjku i ili u ovom slucaju jebo bez te kozice :rofl:

mislim da nije priroda bezrazloga stvorila tu kozicu koje sve Vas muci bi li trebalo obrezati ili ne :rofl:

4fun
14.05.2009., 10:16
Sad bih se ja trebala ponavljati po 1000-ti put? Jesi citao sve ili samo mojih par zadnjih?
Decko, i tvoj je sigurno i dobar i lijep i veeeeelik, naj se sekirati. :mig::D

ja prituzbe nikakve dobio nisam, hvala na brizi :lol:

Hatsepsut
14.05.2009., 10:17
hehe velika je zastita od HIV-a kad je muskarac obrezan, evo jedno pitanje bi li Vi cure/zene uspostavile spolni odnos bez kondoma s obrezanim muskarcem, ako veli da ima HIV ??? :lol:
neeeeebiiiii i tu je kraj price...

Ocito nisi kliknuo na onaj link (koji je isto tamo s razlogom :mig:) i procitao sve.
Ne, naravno da ne bih.

kuroishijin
14.05.2009., 10:21

He he ma znam da su curama estetika i umjetnički dojam bitni ali jebiga ja sam muško, bitnije mi je kakav je motor ispod karoserije i koliko ima konja :).

Hatsepsut
14.05.2009., 10:30
He he ma znam da su curama estetika i umjetnički dojam bitni ali jebiga ja sam muško, bitnije mi je kakav je motor ispod karoserije i koliko ima konja :).

Pa eto! Je li obrezani motor kasljucao i jesu li mu konjici bili izdrzljivi? :rofl:
(u usporedbi s neobrezanim, mislim...)

SAS
14.05.2009., 10:36
Ocito nisi kliknuo na onaj link (koji je isto tamo s razlogom :mig:) i procitao sve.
Ne, naravno da ne bih.

procito sam ja to samo sta i dalje nije obrezani kurac garancija jednaka ko sto je kondom, zato i svi masovno preporucuju imati stalnog partnera pa mos birati oces kondom ili goli kurac, a ne sarati sve oko sebe kolko mos ocima dosegnuti

Hatsepsut
14.05.2009., 10:42
procito sam ja to samo sta i dalje nije obrezani kurac garancija jednaka ko sto je kondom, zato i svi masovno preporucuju imati stalnog partnera pa mos birati oces kondom ili goli kurac, a ne sarati sve oko sebe kolko mos ocima dosegnuti

A tko je igdje rekao da je obrezani kurac garancija za ista? :ne zna:
Stalni partner ti takodjer nije garancija da neces dobiti gljivicnu infekciju i baciti partneru tu gljivicnu lopticu. Ali obrezani (stalni) partner ima manje sanse da je ulovi i prenese dalje u slucaju prekida, prevare, bla-bla...

SAS
14.05.2009., 10:52
A tko je igdje rekao da je obrezani kurac garancija za ista? :ne zna:
Stalni partner ti takodjer nije garancija da neces dobiti gljivicnu infekciju i baciti partneru tu gljivicnu lopticu. Ali obrezani (stalni) partner ima manje sanse da je ulovi i prenese dalje u slucaju prekida, prevare, bla-bla...

je fora je ajmo reci ako u tom slucaju obrezani "zasticen sod svega" sto znaci da je muskarac zasticen, a za zenu i dalje neznaci nista ak nebu pokupila preko splonog odnosa npr. od HIV-a uvijek postoji alternativa drugim putem pokupiti to sranje ili neku drugu bolest recimo preko usne za vrijeme ljubljenja imas malo popucale usne ili malo napuknutu, a da niti neznas, pa mos birati preko cega oces pokupiti dolje preko genitalije il oćeš gore preko usne i nakoncu ti dojde na isto jer je uslo u tvoj citav organizam :rofl:

kuroishijin
14.05.2009., 10:54
Pa eto! Je li obrezani motor kasljucao i jesu li mu konjici bili izdrzljivi? :rofl:
(u usporedbi s neobrezanim, mislim...)

Joj obrezivanje ne igra uopće veliku ulogu u tome, tako da ne mogu reći da su obrezani bili bolji ili lošiji, sve je to jako individualno i ja ne mogu dijeliti ljude po tome :D.

Hatsepsut
14.05.2009., 11:08
je fora je ajmo reci ako u tom slucaju obrezani "zasticen sod svega" sto znaci da je muskarac zasticen, a za zenu i dalje neznaci nista ak nebu pokupila preko splonog odnosa npr. od HIV-a uvijek postoji alternativa drugim putem pokupiti to sranje ili neku drugu bolest recimo preko usne za vrijeme ljubljenja imas malo popucale usne ili malo napuknutu, a da niti neznas, pa mos birati preko cega oces pokupiti dolje preko genitalije il oćeš gore preko usne i nakoncu ti dojde na isto jer je uslo u tvoj citav organizam :rofl:

Joj, jel' ti citas kaj se pise? :rolleyes: Nitko nije rekao da je muskarac apsolutno ZASTICEN ako je obrezan i nitko ne osporava da se bolestine mogu prenijeti i drugacijim putem osim samim spolnim odnosom.
Ali, obzirom da se ovdje raspravlja o obrezanim vs. neobrezanim i sansama za dobivanjem bolesti samim spolnim odnosom u oba slucaja, tu i dalje ostajem pri svojem misljenju kojeg necu opet ponavljati. Citaj pazljivije. S razumijevanjem. :kava:

Hatsepsut
14.05.2009., 11:09
Joj obrezivanje ne igra uopće veliku ulogu u tome, tako da ne mogu reći da su obrezani bili bolji ili lošiji, sve je to jako individualno i ja ne mogu dijeliti ljude po tome :D.

Super. Cemu onda tolika fama oko obrezivanja? :mig:

kuroishijin
14.05.2009., 11:17
Super. Cemu onda tolika fama oko obrezivanja? :mig:

Pa i ja se pitam, rekao sam već u kojim slučajevima smatram obrezivanje potrebnim/primjerenim :ne zna:

SAS
14.05.2009., 11:24
@Hatsepsut

ma ok je samo sam htio mnogima koji citaju ovu temu otvoriti oci da nebudu naivni svemu sta pise po netu i preko drustva koji jos nisu izasli iz kamenog doba kako je jedno bolje i sigurnije od druge opcije

i isto tako neznaci da ce muskarac biti odmah izdrzljiviji cim bude se obrezao, jer preko obrezivanjem stekne s vremenom povecanu psihu u smislu neprestanog ignoriranje oko osjetljivosti zbog stalnog podrazivanja u gacama, sto se onda manifestira da ce biti tada s vremenom izdrzljiviji, sto opet neznaci da onaj ko nije obrezan nemoze biti jednako izdrzljiviji pa cak i bolji jer je doslovno sve u psihi, a ne kurcem kojim se barata

COD2
14.05.2009., 20:03
ja prituzbe nikakve dobio nisam, hvala na brizi :lol:

Pazi samo da ne naletiš na neku koja je probala i ovaj drugi. Hebai ga ona može uočit razliku. :mig:

4fun
14.05.2009., 20:19
Pazi samo da ne naletiš na neku koja je probala i ovaj drugi. Hebai ga ona može uočit razliku. :mig:

jel ti to insinuiras da su obrezani bolji :D

r_i_j_e_k_a
15.05.2009., 19:21
Ludi,trebam vas nesto pitat,po prvi put pricam o ovome,glupo mi je cak i preko interneta :brukica:Cura mi je nedavno rekla da imam cudan kurac,nazalost i ja sam poceo sve vise o tome razmisljat.
Imam 16 god,duzina mi je 20cm.Problem je u kozici,kad mi je nadignut ja uopce kozicu ne mogu navuc,cijeli glavic mi je pokriven a to izgleda retardirano,sada me zanima dali na ovom forumu ima neki jadnik kao i ja pa da mi da neki savjet kako mogu rastegnut kozicu(ne,drkanjem ne mogu),razmisljam i o obrezivanju kada budem bio stariji ali me toga strah,glavic mi je jako osjetljiv,ako ga samo taknem pece za popizdit(mogu navuc kozicu dok je spusten),dajte mi neki savjet jer cu popizdit.:(

shinobi_
15.05.2009., 19:29
Ne mogu ti dat savjet zato što je moj kurac savršen, ali zašto obrezivat, zar nije bolje otići na povećanje penisa, ipak je malo omalen, pa ga povećaš na dužinu da ti se kožica sama navuče.

COD2
15.05.2009., 19:42
jel ti to insinuiras da su obrezani bolji :D

Misliš aludiram? Insinuacije su ipak nešto drugo.

Ne aludiram, samo ne bih ti preporučio da pokrećeš tu temu sa ženama koje su probale obje vrste da se ne razočaraš. :zubo:

4fun
16.05.2009., 08:10
Ne aludiram, samo ne bih ti preporučio da pokrećeš tu temu sa ženama koje su probale obje vrste da se ne razočaraš. :zubo:

a jebiga ja uvijek mislio da je do osobe sa kojom se jebes, ne do kozice na kurcu... :D

i, naravno da bi ja pokrenuo temu sa zenama koje su probale... to i je svrha foruma. :D

i sta, posaljemo nekog velikog jebaca sa kozicom i nekog sonju bez da to otestiraju i onda je zakljucak da SVI sa kozicom jebu bolje? :D

Young Lust
16.05.2009., 08:29
a jebiga ja uvijek mislio da je do osobe sa kojom se jebes, ne do kozice na kurcu... :D

i, naravno da bi ja pokrenuo temu sa zenama koje su probale... to i je svrha foruma. :D

i sta, posaljemo nekog velikog jebaca sa kozicom i nekog sonju bez da to otestiraju i onda je zakljucak da SVI sa kozicom jebu bolje? :D

Osobno..bez kožice meni zaista jest bolje.E sada ono kaj si prije rekao da Rimljani nisu znali da to rjesava neke probleme nije istina..bili su oni ohoho razvijeniji od onoga sto mi danas sa ovog stajilšta gledamo.ali to nije tema.obrezivanje u svrhu vjerskih obreda=sranje i jos jednom sranje.to je za mene obicno sranje.obrezivanje zbog nekih komplikacija ili tako nesto je u biti i pozeljno.glupo je govoriti ko je bolji u seksu ili kaj ja znam.ali eto..to je moje misljenje.

4fun
16.05.2009., 22:47
Osobno..bez kožice meni zaista jest bolje.E sada ono kaj si prije rekao da Rimljani nisu znali da to rjesava neke probleme nije istina..bili su oni ohoho razvijeniji od onoga sto mi danas sa ovog stajilšta gledamo.ali to nije tema.obrezivanje u svrhu vjerskih obreda=sranje i jos jednom sranje.to je za mene obicno sranje.obrezivanje zbog nekih komplikacija ili tako nesto je u biti i pozeljno.glupo je govoriti ko je bolji u seksu ili kaj ja znam.ali eto..to je moje misljenje.

oke, koji je tvoj uzorak? jel barem 10 obrezanih i 10 neobrezanih? :D

COD2
17.05.2009., 16:55
oke, koji je tvoj uzorak? jel barem 10 obrezanih i 10 neobrezanih? :D

Eto prvog razočarenja. Ti stvarno nikom ništa ne vjeruješ. :D

Ako je Young Lust rekla da joj bolje ti je možeš ubjeđivat sto godina u suprotno njoj će i dalje biti bolje onako kako je rekla a ne onako kako ti misliš da joj treba biti bolje. Nema se tu šta objašnjavat. Nisam ni ja rekao da se svima sviđa obrezan nego sam rekao da se većini sviđa obrezan ali ne zato to ja tako mislim nego zato što su se tako izjasnile. :ne zna:

4fun
17.05.2009., 19:28
Eto prvog razočarenja. Ti stvarno nikom ništa ne vjeruješ. :D

Ako je Young Lust rekla da joj bolje ti je možeš ubjeđivat sto godina u suprotno njoj će i dalje biti bolje onako kako je rekla a ne onako kako ti misliš da joj treba biti bolje. Nema se tu šta objašnjavat. Nisam ni ja rekao da se svima sviđa obrezan nego sam rekao da se većini sviđa obrezan ali ne zato to ja tako mislim nego zato što su se tako izjasnile. :ne zna:

hello, ako ja probam jedan ledov i jedan recimo jedan vindijin sladoled.... jel mogu tvrditi da su svi vindijini bolji? :D

COD2
17.05.2009., 19:44
hello, ako ja probam jedan ledov i jedan recimo jedan vindijin sladoled.... jel mogu tvrditi da su svi vindijini bolji? :D

Možeš tvrditi šta hoćeš ali je ovdje je pitanje kako se većina izjasnila. A na ovoj temi većina se izjasnila upravo suprotno od onoga što ti očekuješ i čemu se nadaš.

Žalim slučaj. :D

4fun
17.05.2009., 19:46
Možeš tvrditi šta hoćeš ali je ovdje je pitanje kako se većina izjasnila. A na ovoj temi većina se izjasnila upravo suprotno od onoga što ti očekuješ i čemu se nadaš.

Žalim slučaj. :D

nisam pratio kako se tko izjasnio niti mi to ista znaci u zivotu. :D ni jedna se nije zalila do sad i sve su htjele repete. :p

COD2
17.05.2009., 19:50
nisam pratio kako se tko izjasnio niti mi to ista znaci u zivotu. :D ni jedna se nije zalila do sad i sve su htjele repete. :p

Žene se obično ne žale ali to ne znači da je sve uvijek OK. :zubo:

4fun
17.05.2009., 19:58
Žene se obično ne žale ali to ne znači da je sve uvijek OK. :zubo:

to su te naucila osobna iskustva u zivotu? :lol:

COD2
17.05.2009., 20:09
to su te naucila osobna iskustva u zivotu? :lol:

Ti vjeruješ da si svaki put uradio sve kako treba? :zubo: I da si naprosto savršen. :lol:

Kao što rekoh one se ne žale. :mig:

Robber
18.05.2009., 09:55
Ne znam ja kaj je tebi dijagnosticirano, al meni je pisalo Phimosis relativa; Phrenulum breve. Jedini lijek je bila operacija.

Meni odradjena pre par godina.
E sad, nekada se radilo tako sto ti "sprze" nekom elektrodom i uzda otpadne u toku od nedelju dana, ali mene su bacili u totalnu anesteziju i samo "produzili". Sad me ne boli kad samo pravucem koliko da predje glavic, ali ako nastavim da zatezem, pocne da boli. Znaci, to nije obrezivanje neko samo skracivanje one kozice sa donje strane glavica, a ostaje ti "kragna" sto neko rece.

Da li i kod vas tako rade ne znam, ali ja bih vise voleo da mi je odradjeno kao nekada....

nizkk
18.05.2009., 10:05
kod zidova to je tradicija, ili kako se to vec kaze, dio kulture, ali posto ode kod nas nema bas zidova, ja neznam koliko je uopce muskaraca, obrazano...naime ja sam samo jednog takvog susrela...ako se mogu tako izraziti. mene zanima sljedece... sto misle o tome jaci pripadnici spola, te kako obrezane primjerke prihvaca njezniji pripadnici spola?

iskreno molim

meni je to super!!!ja bi sve muške obrezala!puno mi lijepše izgleda,a i nema nikad apsolutno nikakav miris,a i čini mi se čišći,jer ga može dobro i detaljno oprati.

COD2
18.05.2009., 20:35
:Meni odradjena pre par godina.
E sad, nekada se radilo tako sto ti "sprze" nekom elektrodom i uzda otpadne u toku od nedelju dana, ali mene su bacili u totalnu anesteziju i samo "produzili". Sad me ne boli kad samo pravucem koliko da predje glavic, ali ako nastavim da zatezem, pocne da boli. Znaci, to nije obrezivanje neko samo skracivanje one kozice sa donje strane glavica, a ostaje ti "kragna" sto neko rece.

Da li i kod vas tako rade ne znam, ali ja bih vise voleo da mi je odradjeno kao nekada....

:zubo:
To je već umjetnički stil koji preferira neki hirurg. A tebi pošto je ostalo još materijala (mašala :D) a samo ti smeta možeš komotno u vlastitoj režiji opet tražiti da ti se i taj suvišni dio skrati. Ozbiljno. Šta ćemu kragna? Nije na sjevernom polu nego u gaćama. To ti je isto da oblačiš rolku na plaži. :D

maple leaf rag
18.05.2009., 22:59
Dali je problem obrezati se u tridesetim,ne zbog zdrastvenih vec cisto iz znatizelje,bili u tim godinama to ostavilo ikakve posljedice,misim na rez od obrezivanja ili tako nesto?

Ego
18.05.2009., 23:48
meni je to super!!!ja bi sve muške obrezala!puno mi lijepše izgleda,a i nema nikad apsolutno nikakav miris,a i čini mi se čišći,jer ga može dobro i detaljno oprati.

Ne želim znati gdje si nalazila dečke kojima je bio problem dobro i detaljno oprati ispod kožice :D

Robber
18.05.2009., 23:49
:

:zubo:
To je već umjetnički stil koji preferira neki hirurg. A tebi pošto je ostalo još materijala (mašala :D) a samo ti smeta možeš komotno u vlastitoj režiji opet tražiti da ti se i taj suvišni dio skrati. Ozbiljno. Šta ćemu kragna? Nije na sjevernom polu nego u gaćama. To ti je isto da oblačiš rolku na plaži. :D

Ne ide mi se opet u bolnicu zbog toga....
Sto se tice kragne: ne mogu da zamislim osecaj da mi grebe o gace, jdnostavno ne ide.... Mada da sam klinac, trazio bih da me obrezu, kao sto moj brat od 11 godina trazi :D

4fun
19.05.2009., 00:00

pa ako se pere jednom tjedno, vidim poantu :lol:

Ken
19.05.2009., 00:16
Argument "cisce je" moze potezati osoba koja valjda vodu nabavlja iz potoka. I to na magarcu je donosi u svoje selo.

mat4
19.05.2009., 00:40
evo dakle ja sam obavio fimozu jos u ranom djetinstvu al me sad zeza to sto mi je dio kozice ostao zaljepljen za glavic, znaci od sredine prema dole kad mi je dignut, te nemogu pisat dok je dignut....inace nemam nekih problema s tim al opet....kako rijesiti probljem?!

COD2
19.05.2009., 20:38
Argument "cisce je" moze potezati osoba koja valjda vodu nabavlja iz potoka. I to na magarcu je donosi u svoje selo.

Možda si u pravu, ali postavio bih ti jedno pitanje.

Da li ti uvijek hebeš u programiranim uvjetima? :rolleyes:

COD2
19.05.2009., 20:41
Dali je problem obrezati se u tridesetim,ne zbog zdrastvenih vec cisto iz znatizelje,bili u tim godinama to ostavilo ikakve posljedice,misim na rez od obrezivanja ili tako nesto?

Nije problem što bi to obavio u tridesetim, četrdesetim ili bilo kojim ako si u stanju da podneseš takav hirurški zahvat, nego je ipak problem ako bi to uradio iz čiste znatiželje. :zubo:

Ako to nije iz vjerskih ili zdravstvenih razloga, da budem iskren, ipak bi se o tome trebao malo podrobnije posavjetovati jer kasnije nema nazad ako ne budeš zadovoljan rezultatom. :ne zna:

Ego
19.05.2009., 20:46
Možda si u pravu, ali postavio bih ti jedno pitanje.

Da li ti uvijek hebeš u programiranim uvjetima? :rolleyes:

Postavio bi ja tebi protupitanje... jel se ti pereš samo kad se planiraš ševiti?

COD2
20.05.2009., 19:32
Postavio bi ja tebi protupitanje... jel se ti pereš samo kad se planiraš ševiti?

Ne, iz prostog razloga jer ševa i planiranje kod mene ne idu skupa. :zubo:

Dosta je što sam prisiljen da planiram posao i druge obaveze, taman posla da i od ševe pravim još jedno polje na planeru u koje trebam upisati štrih. :ne zna:

Ego
20.05.2009., 20:39
Ne, iz prostog razloga jer ševa i planiranje kod mene ne idu skupa. :zubo:

Dosta je što sam prisiljen da planiram posao i druge obaveze, taman posla da i od ševe pravim još jedno polje na planeru u koje trebam upisati štrih. :ne zna:

E, pa onda bi trebao biti čist kad god te ševa "zatekne", bez obzira bio obrezan ili ne...

COD2
20.05.2009., 20:49
E, pa onda bi trebao biti čist kad god te ševa "zatekne", bez obzira bio obrezan ili ne...

Šta znači "biti čist"? Kaži mi da ti kažem. :zubo:

Definiši "čist".

Hatsepsut
21.05.2009., 08:28

Ispada da te pratim po forumu i maltretiram, ali nisam stalkerica, ne brini. :D

Nego, cinjenica je da sam nakon sto sam probala obrezanog, ostala malo zatecena kad sam ponovno vidjela i probala neobrezanog. Jednostavno, pozeljela sam da je obrezan. :p
Sto naravno ne znaci da mi neobrezani nije bio dobar. No kada bih usporedjivala konkretno pusenje i dodir obrezanog i neobrezanog, moram glasati za obrezanog, definitivno. I tu, na ovom konkretnom primjeru mi ne trebaju jos 3542 uzorka. :mig:

4fun
21.05.2009., 12:29
Ispada da te pratim po forumu i maltretiram, ali nisam stalkerica, ne brini. :D

Nego, cinjenica je da sam nakon sto sam probala obrezanog, ostala malo zatecena kad sam ponovno vidjela i probala neobrezanog. Jednostavno, pozeljela sam da je obrezan. :p
Sto naravno ne znaci da mi neobrezani nije bio dobar. No kada bih usporedjivala konkretno pusenje i dodir obrezanog i neobrezanog, moram glasati za obrezanog, definitivno. I tu, na ovom konkretnom primjeru mi ne trebaju jos 3542 uzorka. :mig:

cekaj, kako sad... a ljubav? :lol::lol::lol::lol::lol:

Hatsepsut
21.05.2009., 12:32
cekaj, kako sad... a ljubav? :lol::lol::lol::lol::lol:

Kako si dosadno predvidiv!! :mad::D Znala sam da ces reci nesto na onu temu.
Jesam lijepo rekla da "ne znaci da mi neobrezani nije bio dobar"? Jesam.
Kaj sad? :rofl: Kakve veze ovo ima s onim? :confused:

Imas neki komentar ili nemas? :hekla:

4fun
21.05.2009., 12:37
Kako si dosadno predvidiv!! :mad::D Znala sam da ces reci nesto na onu temu.
Jesam lijepo rekla da "ne znaci da mi neobrezani nije bio dobar"? Jesam.
Kaj sad? :rofl: Kakve veze ovo ima s onim? :confused:

Imas neki komentar ili nemas? :hekla:

pa ako glasas za obrezanog, onda si ga vishe voljela, po tvojoj teoriji sa druge teme? :misli:

:kokice:

ili je bas samo do toga da ti je onom bilo ljepse pusiti... a opet, kada pruzas oralac, mislim da je ipak njegov gust primaran, tvoj sekundaran u cijeloj radnji... :D

a kad smo vec kod toga, dosta je teorija da ti sa obrezanima malo slabije osjecaju taj isti oralac u kojem ti kao 'vishe' uzivas...

zapetljano, a? :misli: :D

Hatsepsut
21.05.2009., 13:07
pa ako glasas za obrezanog, onda si ga vishe voljela, po tvojoj teoriji sa druge teme? :misli:
ili je bas samo do toga da ti je onom bilo ljepse pusiti...

Da, bit ce da je samo do ovog drugog. :mig:

a kad smo vec kod toga, dosta je teorija da ti sa obrezanima malo slabije osjecaju taj isti oralac u kojem ti kao 'vishe' uzivas...

zapetljano, a? :misli: :D

Ain't life a bitch. :lol:
Ali nisam cula od nijednog da imaju "slabiji" osjet, a nisu svi obrezani odmah po rodjenju. (i ne, nema ih sto, rijec je o troje ljudi. i ne, nisam bila sa svom trojicom :rofl:)

antarius.omc
05.06.2009., 21:18
ne pratim previse ovaj topic, ali ja sam obrezan, u 17. godini sam se obrezao, svojim izborom, probao sam seks prije obrezivanja i seks poslije obrezivanja, poslije obrezivanja je definitivno bolji, po mom osobnom iskustvu, i cura s kojom sam bio prije i poslije mi je rekla da joj je seks nakon mog obrezivanja puno bolji, ugodniji joj je, da se tako izrazim...

Draguljce
05.06.2009., 21:48
Evo ovako: imam 27 godina, jucer obrezan, razlozi mozda u cijeloj prici nebitni!! Samo da iskljucim fimozu kao jedan od faktora da cijeli post ne bi bio medicinski prihvacen (ne prihvacen)..uglavnom, procitao sam svakojake postove i misljenja, price i naricanja, posebno bolno i tesko mi padaju osobe koje bez iskustva komentiraju kako je sama "operacija" ako ju smijem tako nazvat, teška, bolna i neizrecivo mukotrpna procedura, kojoj se nitko ne bi trebao prepustiti osim ako nije medicinski potrebna i neophodna???!!!..e sad, misljenja sam kako svatko od nas ima prag tolerancije boli razlicit, ali mi nitko ne moze usporedit operaciju cirkumizacije sa necim poput bolova bubreznih kamenaca ili poroda (tako bar neki opisuju)!!! Vise bi to opisao kao vadjenje krvi iz prsta, ogrebana koljena ili popravak zuba..sramota me uopce pricat da sam bio na operaciji a neki ovdje govore o suicenju i poremecenosti osoba koje rade isto..ukratko: operacija traje pisljivih pola sata, ubod lokalne anestezije osim ako niste pick...a skoro da se niti ne osjeti, otkunjate pola sata na stolu dok doktor ne odhekla suvisan dio dolcevite, za drugih pola sata ste vec doma osim ako ne zivite u Krapini, nakon popustanje lokalne anestezije osjeca se nezamjetno peckanje, jacina boli (uspio sam otkunjat jos sat vremena) :)...drugi dan ako vas je volja mozete otici na nogac ali vam ne preporucujem zbog savova...mokrenje normalno, previjanje normalno uz malo peckanja (nista strasno)..svi maco muskarci koji se ovdje tako prezentiraju i nazivaju, kojima je njihovo ruzno pace (mravojed) toliko privlacan, higijenski nakon sat vremena tusiranja opet "mirisljav" i koji bi sve da li samo kako bi obranili sebe i svog Rodriga, a ni na kraju svijeta niti ne pomisljaju od straha dalje od bonickih vrata, savjetujem da se i dalje borite u svojim nastojanjima kako je sve sto je Bogom dano ispravno a ja vam zelim samo jedno, SRETNO!!! Bio sam na vasoj strani prije dva dana, uz svakodnevno odrzavanje higijene i brige o sebi, mogu samo reci, uzalud vam trud sviraci...
Svi vi koji se pribojavate i trpite strah od operacije zbog svih ovih nerazumnih postova, samo hrabro naprijed!!!... iz svog vlastitog iskustva: OBREZANI : NE OBREZANI 1 : 0

Bat Kol
06.06.2009., 16:22
cut

kaj ti je doktor rekao? koliko moras nositi savove i koliko ne smijes sevit?

batman1
06.06.2009., 17:26
Ajde da ja napišem svoje iskustvo sa obrezivanjem.Ovo ću kopirati sa jednog drugog foruma gdje samovo objavio,pročitajte,pa komentirajte...

Obrezao sam spolovilo prije godinu dana,prilikom odnosa znaju mi nateći rubovi gdje mi je kožica sašivena za penis,ostali su mi ožiljci od šivanja-obrezivanja.ponekad osjetim laganu bol kod odnosa po tom rubu,također neovisno koliko odnos traje sa strane i sa vrha penisa prema korijenu pojave mi se neke ojedine-crveni otoci isl.znaju boljet na dodir sa rukom,znam to namazat sa d-pantenol masti,2-3 puta na dan,tako mažem dva dana za redom,pa prođe,onda opet ponavljanje nakon odnosa-nekad bude jače,a nekad slabije iritirana koža,urolozi govore sve je super,jedan privatni doktor mi rekao da su me obrezali na stari način i da ne smije bit ožiljaka,da bih trebao nanovo sve proč,ali laserski,očajan sam,molim za pomoć,da li je netko imao sličnih problema... Prvo ide pregled kod urologa,onda on povlači kožicu penisa od vrha glaviča prema dnu i natrag,te vidi da li je obrezivanje potrebno ako se kožica ne može navuči.Ja nisam nikad imao problema već sad u tridesetim god.Kožica mi je kod sexa skroz naticala tako da je rub kožice oko glavića bio skoro širi od glavića,boljelo je i nisam imao normalan odnos.Operirali su me uz lokalnu anesteziju,odnosno gledaš kako ti zabadaju na dno penisa u korjen sa lijeve i desne strane,te na sredinu inekciju da umrtve penis da mogu operirati.Meni nije anestezija niti počela djelovati,a oni su počeli rezati skalpelom,a dio sa običnim malim škarama,Ono što prikzuju kao nekakav aparat-instrument za obrezivanje na internet stranicama-nisam ni vidio.Sve čuješ,vidiš dok ti rade,odjednom osjetiš krv toplu po nogama,ali ne vidiš ništa jer si pokriven plahtom za operaciju,a kroz rupu u plahti samo stoji penis.Hvataš se za rubove kreveta i moliš boga da što prije završe i da ostaneš živ.Počinješ stenjati od bolova,oni ti daju oko glaviča još koju lokalnu inekciju,kažu da neka malo potrpim,onda ti malo glavnu žilu sasjeku,pa frka da zaustave krvarenje,a ti gledaš i slušaš,kažu onda da više nemaju inekcija,da potrpim i da je brzo gotovo.Čuješ one škare kako ti režu kožicu..Tada ti zašiju konac koji kasnije sam otpada i ne vadi se,pa dok iglom stišće,opet gadno boli.Tada se nekako digneš sa visokog kreveta u operacijskoj sali,staneš na pod,potegneš hlače,obučeš se,a onda se sagneš da obuješ cipele koje si skinuo kad si legao na krevet i nitko ti ništa ne pomaže.Operacija je trajala duže nego što je trebala zbog komplikacija-kažu da je bilo puno kože za skinuti,krvarenje...Odeš kuči i strogo miruješ nekoliko dana-oko dva dana.Ne dižeš se osim za ići na VC.Tada su problemi.Nakon operacije penis su zamotali u mrežicu,pa u gazu.Ostavili su otvor za mokrenje.Rekli su da obavezno nakon svakog mokrenja treba skinut gazu,oprat spolovilo u aci di borici-voda sa otopinom alkohola ili kamilici nakon nekoliko dana.Kada ga trebaš premotati,gaza sezalijepi za mrežicu,a mrežica za penis za šavove,onda ne možeš to skinuti pa ti sve konce napinje po šavovima.To zna toliko boljeti da sam skoro onesvjestio se od bola.Da bi to nekako izbjegao,morao sam sa drugom gazom moćiti po toj gazi koja je bila zamotana,da otpusti sa penisa.Znala je cijela gaza visjeti samo na jednoj niti koja se držala za konce-šavove ihtjela otpasti-to je vuklo šavove i pakleno boljelo.Penis je znao biti crn i ljubičast po cijeloj dužini od podljeva krvi i inekcija prilikom operacija.Penis obavezno prati nakon svake nužde u aci di borici ili kamilici,zatim staviti vazelinsku gazu,odnosno mrežicu,pa zatim jednu gazu,preko tog svega i zavezati,samo pustiti otvor na glaviću za mokriti.Kupanje tek negdje za oko 8-10 dana na lagano gazicom po njemu moćiti da se glavić pripremi za nove nadražaje jer još ima i šavova po njemu.Kupanje -tuširanje pod tušem ne dolazi u obzir po spolovilu.Samo sa običnom vodom bez sapuna,prvih nekoliko kupanja.Zatim može malo sapuna od kamilice,izrazito blagi.Konci otpadaju sami,nakon negdje 5 dana do 15 dana,ne vade se.Ako vam penis bude u erekciji a imate još konce,dolazi do strašnog napinjanja konaca-šavova gdje je penis zašiven ispod glaviča.Bolovi su toliko veliki da mislite da će ti konci popucati...grizete jastuk od muke.Najbolje je popiti prvih nekoliko dana nkakvu tabletu protiv bolova.Kada šavovi otpadaju-odnosno konci,tada dolaze krastice.To bi bio znak da penis zacjeljuje,ali gaza mora biti još zamotana oko njega,opet se ponekad teško skida,još ima sukrvice,pa se zalijepi za krastu i ostatak konaca,onda to močite,otkinete krastu,nikako da zaraste nova krasta..Onda nakon jedno10 -15 dana maknete sve zavoje i pustite ga da bude onako u gaćicama bez gaze i privikavate se na nešto novo.Sex niti ne pomišljajte mjesec,a i dva dana sigurno...Možda dobijete kakvu traumu,mislite da će to sve popucati nakon svega što ste prošli,ali neće,zaraste to dobro,samo treba čekati,u protivnom bi mogli na šivanje ako imate odnos,a to nije zaraslo kako treba.vizualno penis izgleda puno ljepši u erekciji,oralno je puno ljepše i jednima i drugima,a također i kod penetracije,čišće-higijenskije,manji rizik zaspolne bolesti i ostale,duže traje sex jer nemate više toliki osječaj,pošto nemate kožice,malo je problem kodsamozadovoljavanja I općenito u sexu jer nema više puno kože.stoga je penis stalno napet,pa je malo ostalo kože što se može povlačit gore-dole,prvih nekoliko puta u početku zna biti bolno dok se ne naučiš na to.Kod operacije povuču kožu iznad glaviča i odrežu sve što je preko glaviča,pa tako odrežu i do dna glavića,a ono što je ostalo ispod glavića sašije se za penis jedno 2 cm ispod glavića.Preporuka je da penis bude što više vlažan kod odnosa zbog trljanja tako da ne dođe do upale kože-iritacije,možete upotrijebiti bebi ulje ili neku laganu kremu,a dobra je i slina jer se lako rasteže po spolovilu.Eto to je moje iskustvo koje sam prošao od operacije do danas.Sada imam taj problem da su mi ostali ožiljci gdje su bili konci stisnuti ispodglavića,te sad na tom mjestu meso penisa i koža koja je tamo zarasla-njeni rubovi otiću pa me to boli.Najčešće se to događa iza odnosa.Ponekad odnos imam normalno po nekoliko puta,a nekad mi odmah natekne u nekoliko minuta kod odnosa.Također mi i krajevi penisa u korjenu znaju zatezati,pojave se ojedine,otoci,nekad samo malo bude crveno,nekad jako,nekad budu kao plikovi,mjehuri-ne razumijem.Ponekad se ne smijem ni prstom taknuti kako boli.Uzeo sam kremu plimikol i sa njom se namažem po cijelom spolovilu 2 puta na dan,nekad dva dana za redom,nekad tri,nekad jedan dan,ovisi koliko je iritirano.Onda prođe,mogu opet imat odnos dok se opet ne desi....ali skoro svaki put.U bolnici na kontroli urolog kaže da je sve u redu,sad idem na kožno na pregled..jedan doktor kaže da ne smije biti ožiljaka i da idem ponovit obrezivanje sa laserom jer da i ožiljci smetaju kao i ojedine i otoci na dnu-korjenu penisa.Da su mi obrezali na stari način...Čujem da postoji i problem u tome da kožu mogu previše odrezat pa da je problem kod šivanja,da je saše jedva natrag i da bude penis jako napet i da budu velike metnje i bolovi,računajte i na taj rizik.Ja sam pitao rologa malo o tim stvarima da mi objasni prije operacije,a on mi kaže nisam ti ja muslić ,pitaj njih kako im je...To ti je stručno objašnjenje u jednoj ustanovi...nevjerovatno.Morao sam čitati po internetu o tome,da bih nešto doznao.Zato sam ovoliko pisao da bar netko ako se odluči zna što mu dobro donosi,ali i koji su mu rizici,te kako teće oporavak.Usput molim vas pomozite i vi meni oko tih upala kožice nakon odnosa koje se javljaju,hvala,pozdrav

Draguljce
06.06.2009., 19:04
kaj ti je doktor rekao? koliko moras nositi savove i koliko ne smijes sevit?

Da budem iskren nisam se previse raspitivao niti o savovima niti o eventulanom vremenu koje treba proci da bi opet bio u igri! Po nekim saznanjima nakon desetak dana bi trebali otpast savovi a nakon toga polagano krecem, prvo sa drkicom a kad ocijenim da je rizik od eventualnih komplikacija sveden na minimum, stvar preustam u ruke moje cure, pa neka joj je sa srecom!!! :)

Mladi gospodin
06.06.2009., 19:21
Ja nisam obrezan i mogu da sevim 3-4 sata bez odmora. Nikakvi bolovi, nikakve upale, sve super. A sad kad sam procitao ono gore poduze stivo, niti ne pomisljam na obrezivanje, ovako je super. Zasto kvariti nesto sto je priroda sama najbolje napravila.

batman1
06.06.2009., 20:40
da nisam morao ne bih išao....

4fun
07.06.2009., 11:26
Da budem iskren nisam se previse raspitivao niti o savovima niti o eventulanom vremenu koje treba proci da bi opet bio u igri! Po nekim saznanjima nakon desetak dana bi trebali otpast savovi a nakon toga polagano krecem, prvo sa drkicom a kad ocijenim da je rizik od eventualnih komplikacija sveden na minimum, stvar preustam u ruke moje cure, pa neka joj je sa srecom!!! :)

zasto si se obrezao, to mene zanima?

Hatsepsut
07.06.2009., 11:31
Evo ovako: imam 27 godina, jucer obrezan, razlozi mozda u cijeloj prici nebitni!! Samo da iskljucim fimozu kao jedan od faktora da cijeli post ne bi bio medicinski prihvacen (ne prihvacen)..uglavnom, procitao sam svakojake postove i misljenja, price i naricanja, posebno bolno i tesko mi padaju osobe koje bez iskustva komentiraju kako je sama "operacija" ako ju smijem tako nazvat, teška, bolna i neizrecivo mukotrpna procedura, kojoj se nitko ne bi trebao prepustiti osim ako nije medicinski potrebna i neophodna???!!!..e sad, misljenja sam kako svatko od nas ima prag tolerancije boli razlicit, ali mi nitko ne moze usporedit operaciju cirkumizacije sa necim poput bolova bubreznih kamenaca ili poroda (tako bar neki opisuju)!!! Vise bi to opisao kao vadjenje krvi iz prsta, ogrebana koljena ili popravak zuba..sramota me uopce pricat da sam bio na operaciji a neki ovdje govore o suicenju i poremecenosti osoba koje rade isto..ukratko: operacija traje pisljivih pola sata, ubod lokalne anestezije osim ako niste pick...a skoro da se niti ne osjeti, otkunjate pola sata na stolu dok doktor ne odhekla suvisan dio dolcevite, za drugih pola sata ste vec doma osim ako ne zivite u Krapini, nakon popustanje lokalne anestezije osjeca se nezamjetno peckanje, jacina boli (uspio sam otkunjat jos sat vremena) :)...drugi dan ako vas je volja mozete otici na nogac ali vam ne preporucujem zbog savova...mokrenje normalno, previjanje normalno uz malo peckanja (nista strasno)..svi maco muskarci koji se ovdje tako prezentiraju i nazivaju, kojima je njihovo ruzno pace (mravojed) toliko privlacan, higijenski nakon sat vremena tusiranja opet "mirisljav" i koji bi sve da li samo kako bi obranili sebe i svog Rodriga, a ni na kraju svijeta niti ne pomisljaju od straha dalje od bonickih vrata, savjetujem da se i dalje borite u svojim nastojanjima kako je sve sto je Bogom dano ispravno a ja vam zelim samo jedno, SRETNO!!! Bio sam na vasoj strani prije dva dana, uz svakodnevno odrzavanje higijene i brige o sebi, mogu samo reci, uzalud vam trud sviraci...
Svi vi koji se pribojavate i trpite strah od operacije zbog svih ovih nerazumnih postova, samo hrabro naprijed!!!... iz svog vlastitog iskustva: OBREZANI : NE OBREZANI 1 : 0

I think I'm in loveeee.... :cerek::cerek:

batman1
07.06.2009., 14:44
imao sam zdravstvenih problema,odjednom mi kožica oticala da je nisam mogao prevuč natrag preko glavića,a ne dole,mazao raznim kremama,malo bilo bolje,pa opet isto,tad su mi rekli da ću obrezivanjem sve riješit,a kad nakon toga problemi druge vraste...nikako na zelenu granu...

antarius.omc
07.06.2009., 16:20
moram reagirati malo na ove navode o postoperativnim tegobama prilikom obrezivanja.. nisu toliko intenzivne, ipak, barem nisu bile u mom slucaju, sve je proslo u redu i operacija i poslije nje, savovi su sami otpali nakon jedno tjedan dana i nije bilo nikakvih bolova, s tim da nisam imao erekciju u navedeno vrijeme, jednostavno sam okupirao um drugim, totalno aseksualnim stvarima, a i tadasnja cura mi je bila strasna podrska, nije bilo nikakve infekcije niti oticanja a kao sto sam naveo, seks nakon obrezivanja mi je bio neopisivo iskustvo, koje, eto :cerek: sad mogu prakticirati stalno, tako da obrezani:neobrezani 2:0, definitivno, i svakome tko se dvoumi oko toga, od sveg srca preporucujem obrezivanje, necete pozaliti :top:

MalaStudentica
07.06.2009., 17:16
Nažalost obrezivanje kod nas nije još postalo toliko popularno kao u Americi gdje je uglavnom pravilo da se dječaci obrežu.. Ja osobno mislim da je estetski i higijenski bolje kad je obrezan nego neobrezan a čak neke studije pokazuju da muškarci više uživaju u sexu jer je glavić osjetljivi "otkriven" što omogućava veći užitak pri samom spolnom činu.. Ali svatko po svom

Pali_andjeo
07.06.2009., 17:17
nebi se ja obrezivao :lol:...meni ne smeta ovakav kakav je :p

Clockwork
07.06.2009., 17:23
Nažalost obrezivanje kod nas nije još postalo toliko popularno kao u Americi gdje je uglavnom pravilo da se dječaci obrežu.. Ja osobno mislim da je estetski i higijenski bolje kad je obrezan nego neobrezan a čak neke studije pokazuju da muškarci više uživaju u sexu jer je glavić osjetljivi "otkriven" što omogućava veći užitak pri samom spolnom činu.. Ali svatko po svom
Sto nije bas obratno da je osjetljiviji kad nije obrezan jer obrezanom glavic stalno "struze" po gacama, bilo gdje i izgubi osjetljivost koju bi imao onaj pokriveni :misli:
A sto se tice higijene, skroz mi je glupo o tome, ono u 21. stoljecu da se ne mozes oprati jednom dnevno (ili bar jednom tjedno) :s

MalaStudentica
07.06.2009., 17:29
Sto nije bas obratno da je osjetljiviji kad nije obrezan jer obrezanom glavic stalno "struze" po gacama, bilo gdje i izgubi osjetljivost koju bi imao onaj pokriveni :misli:
A sto se tice higijene, skroz mi je glupo o tome, ono u 21. stoljecu da se ne mozes oprati jednom dnevno (ili bar jednom tjedno) :s

Održavanje čistoće je jednostavnije, malo pročitaj o tome:top:

Clockwork
07.06.2009., 17:33

Jednostavnije ili ne, ako se svaki dan otusiras (pa i da je to svaki treci dan) ne vidim razloga za mesarenje po pisonji. :ne zna:

4fun
07.06.2009., 17:39

covjek se zapita jel si se ti ikada sevila, nhf....

neobrezanima se ne otkrije glavic tijekom sexa, a? :D

Ego
07.06.2009., 17:48

Istina :top:
Do sad se nisam to usudio priznati, ali čitajući sva ova iskustva, nema mi druge nego napisati istinu. Imam neobrezan penis i to mi stvara jako velike neugodnosti u životu. Održavanje higijene mi je prava noćna mora. Svaki put kada se perem, naime, moram s jednom rukom uhvatiti penis negdje pri sredini, povuči kožicu, zatim držeći kožicu tako nategnutu, uhvatiti sapun drugom rukom, nasapunati, isprati, i onda tek mogu pustiti drugu ruku. Zamislite kolika je vještina i koordinacije potrebna za tu radnju. Skoro sam si par puta otkinuo penis jer sam zaboravio s kojom rukom treba posegnuti za sapunom.

Svake većeri sam plakao u krevetu jer me roditelji nisu obrezali dok sam bio beba pa ne mogu kao normalna djeca održavati higijenu bez da koristim obije ruke. Oh jadan li sam :(

MalaStudentica
07.06.2009., 17:50
covjek se zapita jel si se ti ikada sevila, nhf....

neobrezanima se ne otkrije glavic tijekom sexa, a? :D

:lol::lol::lol::rofl::rofl::rofl: My bed za glavic onda hahaha:lol:

Ramzes13
07.06.2009., 18:02
Do sad se nisam to usudio priznati, ali čitajući sva ova iskustva, nema mi druge nego napisati istinu. Imam neobrezan penis i to mi stvara jako velike neugodnosti u životu. Održavanje higijene mi je prava noćna mora. Svaki put kada se perem, naime, moram s jednom rukom uhvatiti penis negdje pri sredini, povuči kožicu, zatim držeći kožicu tako nategnutu, uhvatiti sapun drugom rukom, nasapunati, isprati, i onda tek mogu pustiti drugu ruku. Zamislite kolika je vještina i koordinacije potrebna za tu radnju. Skoro sam si par puta otkinuo penis jer sam zaboravio s kojom rukom treba posegnuti za sapunom.

Svake većeri sam plakao u krevetu jer me roditelji nisu obrezali dok sam bio beba pa ne mogu kao normalna djeca održavati higijenu bez da koristim obije ruke. Oh jadan li sam :(

Ja sam obrezan...al svaki cm koćice vrijedi...:top:

a volim te kralju jer si ironičan, tako treba:cerek: :rofl:...

Jebiga da su ti starci obrezali kitu sad nebi toliko patio:rofl:....jadničak mali

The_Forbiden
07.06.2009., 18:42
Pa, kod muslimana se djeca veoma mala obrezuju, ja sam obrezan neznam tacno kad, ali u prvom mjesecu zivota, tako da tada nisam ni znao za sebe , a tako ni za bol :D , a sto se tice ljepote, pa ljepsi je obrezani posto neobrezani izgleda kao mac u koricama :D, mozes ga stavit u kozicu i nema ga, i mozes ga izvadit, bas kao pistolj :D

MalaStudentica
07.06.2009., 18:49
Pa, kod muslimana se djeca veoma mala obrezuju, ja sam obrezan neznam tacno kad, ali u prvom mjesecu zivota, tako da tada nisam ni znao za sebe , a tako ni za bol :D , a sto se tice ljepote, pa ljepsi je obrezani posto neobrezani izgleda kao mac u koricama :D, mozes ga stavit u kozicu i nema ga, i mozes ga izvadit, bas kao pistolj :D

:lol::rofl: Da mač u koricama haha :lol:

4fun
07.06.2009., 18:51
bitno je kakav je mac kad ga zapiknes u protivnika, ako sam ja dobro upucen :D

Ego
07.06.2009., 19:23

Misliš da bi Ban Jelačić danas imao spomenik na Trgu da je kao retard mlatarao isukanom sabljom dok je ne koristi?

4fun
07.06.2009., 19:29
Misliš da bi Ban Jelačić danas imao spomenik na Trgu da je kao retard mlatarao isukanom sabljom dok je ne koristi?

lol

joj

evo, ne mogu nego pomisliti - game set match :D

:lol::lol::lol::lol::lol:

hotmess38
08.06.2009., 10:11
sve u svemu...nisam obrezan i imam problema...dosta mi je sužena kožica i do prije par mjeseci nisam mogo navući kožicu ni preko pola glavića...nakon malo vježbe sam uspio, no nije to još to...užasno me zna boljeti kada natežem kožicu i ne želi svaki puta preći preko, pogotovo kada je nadignut...čini mi se ko da je koža predebela...isto tako dok svršavam kada natežem kožicu preko užasno me zna boljeti...ne znam kaj da radim više...na obrezivanje jednostavno ne želim..znam da ste sve to već raspravili, no jel mi može neko ponovno objasniti kak bi to mogo vježbom izlječiti...hvala

Herp
08.06.2009., 20:37
Koji topik, boktemazo :rofl:

OT: Ni salamama ne ogulim kožicu kad ih jedem. :kava:

sisinjo
08.06.2009., 20:59
ja sam obrezan.
osim što mi je lakši za održavanje pišo mi izgleda ljepše i veće.
to vam je totalno novi svijet.
dobio sam puno više samopouzdanja.kad hodam ulicom dignem glavu visoko i ponosan sam na sebe jer znam da sam obrezan.
šef mi je povećao plaću i kolege me više cijene.i žene me puno više primjećuju nego prije.ljudi mi se ustaju u tramvaju.čak me i moj pas više voli.
sve zato što sam obrezan

klecoviks
08.06.2009., 21:37

Takooo jeeee !!!

Ajmo po defaultu obrezivati i dječake i djevojčice !

P.S. Ja bi roditelje koji daju obrezivati djecu obrezao oko vrata ...

klecoviks
08.06.2009., 21:43

Ma je*eš to ...

Meni je komplicirano prati nožne prste, te prostor među njima, pa razmišljam da si ih oDrežem ...

;-)

lookica
09.06.2009., 19:30
Mene strah tog.Jel mogu napravit operaciju pod totalnom anestezijom?Nezelim osjetit bol ni gledat kako ga rezu.I kaj bude ak npr. nakon obrezivanja idem spavat i dobim erekciju,ocu li mi puknut savovi il neka druga sranja i kolko je potrebno dana da se covjek navikne da mu glavic struze po gacama?:confused::confused:

Dano
09.06.2009., 21:55
jbg 3 tjedna bez drkanja i bez cure! i moras puno kebaba jest lol.salim se lookica
mislim da je oko 3-5 stranice objasnjeno gdje se treba ic za obrezivanje.

damir71
10.06.2009., 00:53
Lijep pozdrav svim dobronamjernim savjetnicima! Naime, nedavno sam imao neugodno iskustvo za vrijeme seksa. Kožica na penisu jedva da mi se može do kraja osloboditi tako da glavić u potpunosti izađe vani, i ponekad zna biti bolno kada je do kraja povučem. Prije nisam imao naročitih problema, ali posljednji put prilikom penetracije malo me zabolilo kad sam je do kraja povukao, a i dijelom me bolilo i zbog toga što je moja sadašnja partnerica dosta uska, tako da glavić teže prodire, a samim tim i kožica prelazi preko donjeg ruba glavića pa ga iritira. Pretpostavljam da se radi o relativnoj fimozi, pa me zanima ima li netko sličnih iskustava s ovim problemom. Uskoro ću posjetiti urologa, a čitao sam ponešto o cirkumciziji (obrezivanju) i malo me strah svega toga - ne znam hoće li to utjecati na erekciju?; kako izgleda masturbacija nakon obrezivanja?; koliko vremena treba proći da se nakon operativnog zahvata uspostavi "normalna" funkcija penisa? Hvala...

moj kolega ja sam to sve prosao prije mjesec dana i jos uvjek mogu ti reci da mi nije bas najnaj.
kod mene je napravljeno 100% obrezivanje:sto znaci sve viska.
sve je sto se tice operacije ok al poslije ti je muka da se naviknes;
malo ti je sve cudno ali naviknes se.
uglavnom ja to preporucam.
sex?!
hm
uglavnom istina je da traje puno dulje a nekada i predugo;hahahahaha
to je sto sse tice mene
stari samo naprijed
napisi sta je bilo

4fun
10.06.2009., 10:16
uglavnom istina je da traje puno dulje a nekada i predugo;hahahahaha
to je sto sse tice mene
stari samo naprijed
napisi sta je bilo

a sad nam objasni kako je moguce da traje puno dulje, a da je osjecaj isti. :D hocus pokus? :D

xlega
26.06.2009., 01:21
Imam relativnu fimozu. Dok nije u erekciji kožica ide ali malo teže, kad je dignut onda ne može preko.Bio sam kod urologa, reko je da moram na cirkumizaciju (imao bi muslimanskog :D) Ima li ovdje netko stručan da veli ako postoji naćin da se koža proširi nekakvim kremama ili rastezanjem??? Pomozite pliz, šok mi je ako ga moram sakatit, kao da će mi dio duše odrezat. Djevojke drage, dali vam smeta ako se zabavljate sa obrezanim ili vam je to OK.?? :)
Ja sam imao sličan problem.Kada sam pretjerao u seksu dogodilo bi se da mi kožica naotekne a penis mi je bio kao prezerli krastavac.Tada kožica gotovo uopće nije isla preko glavića.Prijedlog urologa bio je da ''ne pretjerujem'' u seksanju ili da izvrsimo cirkumciziju.Nakon informiranja odlucio sam ga obrezati i danas mi je drago zbog toga.Brinuo sam kakav će mi biti osjećaj pogotovo kada je u spustenom stanju i u gacama.Prije kada bi ga isukao u gaćama bi osjecao veliki podrazaj na glavić i nelagodan osjećaj.Iznenadilo me koliko je nakon obrezivanja sve normalno.Normalan osjećaj, nista me ne iritira na glaviću, ljepse izgleda bez kozice, curama se vise svidja obrezan a i duze mi treba dok svrsim.Tako da su svi zadovoljni :top:
I zato ne brini, preporucam cirkumciziju, nije nesto bolno iako par dana nije bas ugodno, vec nakon mjesec-dva sve dodje u normalu tako da mozes biti bez brige.Cak i kada si ''sam svoj majstor'' nema brige, sve funkcionira i bolje nego prije:top:

Stypssa
26.06.2009., 01:45
neee...ipak se držim obrezanog. tamo ne moram razmišljati o tome.

A inače sjediš i kontempliraš nad time? :rolleyes:

4fun
26.06.2009., 01:49
ovi silni komentari da obrezani obicno mogu duze mi nekako nagovijestava da je tocna ona teorija da im je osjet ipak malo sjeban.

tako da... ne bih se mijenjao, fala. :D ionako dobar dio zena dobije napadaj na sex duzi od pola sata :D a i dosta ih moze brzo svrsiti. ja cu se drzati tih. :D

Besramni
26.06.2009., 17:57
frend mi je imao problem kozice u djetinjstvu i caknuli su mu je. Veli da je sve ok, pricali smo s deckima o osjecajima pri fuku i nikakvu razliku nismo nasli. Kaze samo da vise vremena u tusu provodi, sapuna ga dobro:rofl:

leptirica 2
26.06.2009., 18:25
Gle sad sam skužila da su u filmovima svi obrezani:eek:
Otkrila sam Ameriku!!!:cheer:
Al ipak nije moj stil:kava:

G0RAN
27.06.2009., 02:09
Daj neka neko kaze posto je taj zahvat???:confused:
Negdje sam procitao da samo 2% muskaraca ima fimozu a evo pola foruma se zali...:o
Nije ni u mene cista fimoza kada je mlohav ide bez problema...E kad je raspolozen onda je jeeeedva prevucem uz mnogo bolova, i glavonja mjenja boje ko semafor...:mad:

EDIT: Bas sam se mislio posvetit raztezanju kad naleti na ovo:

...fimoza je urodjena sklonost ka suzenosti prstena kozice koja pokriva glavic, ako se ne rastegne gore pomenutim vezbama do neke 7 godine zivota potrebno je hirurskim putem da se odstrani taj prsten koji je suzen. nikako ne treba da se pocinje sa rastezanjem u kasnijim godinama. naime svako rastezanje dovodi do mikro povreda a svaka mikro povreda dobija po mikro oziljak. zbirom takvih mikro oziljaka se dobija jedan jos cvrsci prsten. znachi, u kasnijim godinama zivota kada je telo jedino u stanju da pravi nove celije posle povrede te nove celije ce biti kolagenog tipa1, u fiziologiji rane se stvaraju kolagen tipa 1, 2 i 3 kao jedine nove celije...
:(:(:(

hgh_fdlt
12.07.2009., 18:51
moram reagirati malo na ove navode o postoperativnim tegobama prilikom obrezivanja.. nisu toliko intenzivne, ipak, barem nisu bile u mom slucaju, sve je proslo u redu i operacija i poslije nje, savovi su sami otpali nakon jedno tjedan dana i nije bilo nikakvih bolova, s tim da nisam imao erekciju u navedeno vrijeme, jednostavno sam okupirao um drugim, totalno aseksualnim stvarima, a i tadasnja cura mi je bila strasna podrska, nije bilo nikakve infekcije niti oticanja a kao sto sam naveo, seks nakon obrezivanja mi je bio neopisivo iskustvo, koje, eto :cerek: sad mogu prakticirati stalno, tako da obrezani:neobrezani 2:0, definitivno, i svakome tko se dvoumi oko toga, od sveg srca preporucujem obrezivanje, necete pozaliti :top:

obavio sam obrezivanje u 3mj. ove godine zbog relativne fimoze, šavovi otpadali jedan po jedan 3 tjedna (imao bolne erekcije :D), krajem 3. mjeseca sam morao sa curom "isprobat" kak to sve funkcionira i malo prokrvario, od tada sve 5, paket kondoma ode u 2 sata (naravno sa velikim pauzama :D), higijena vrhunska, ja prezadovoljan, a i cura se ne žali :D:D

obrezani:neobrezani 3:0

Amurski Tigar
13.07.2009., 21:21
Nisam obrezan ali planiram to biti iz prvo estetskih, onda prakticnih i na kraju radi medicinskih beneficija. Dakle nemam ni religijski niti medicinski razlog za to.
Imam mislim dosta dobru predstavu kako je biti obrezan jer sam prepucij drzao uvijek povucen unazad na duze rokove, mjesecima. tako da znam kakav je glavic kod obrezanih.
Prvi put o ovome govorim na ovom jeziku, a imao sam podosta rasprava o ovom pitanju sa ljudima koji su ponekad takvog mentalnog sklopa da smatraju obrezivanje cak mozda gorim od smrti. Obicno se radi o amerikancima koji pripadaju organiziranoj skupini ljudi koja se protivi obrezivanju beba.
Ti ljudi cak smatraju da je prepucij najosjetljivije mjesto u tijelu muskarca i da je primarna erogena zona. Neki kazu da je glavic potpuno bezvrijedan i da bi radije odstranili glavic nego kozicu!!

Oni bez naucnog osnova smatraju meissnerove korpuskule, koji detektuju kratki vrlo lagani dodir, kao glavne nerve "dizajnirane" za seksualni uzitak, sto je nemoguce dokazati ili osporiti. Taylor je pregledavanjem nekih leseva ustanovio da jedan dio prepucija, njegov sami vrh ima vise tih meissnera nego unutarnja strana prepucija.
Slazem se s njim tu. Anti-circ aktivisti su tu tvrdnju Taylora jos extremno prosirili.
Ali problem je u hipotezi da meissnerove korpuskule jesu jednako seksualni uzitak. Iako se mogu smatrati "sofisticiranijim" samo to ne znaci da su bitni za sex. Seks je primitivan, on ukljucuje najprimitivnije dijelove mozga i nervnog sistema, zar je tesko zamisliti da onda kod njega bitnu ulogu igraju "primitivniji nervi" kao sto su slobodni nervni zavrsetci koji se u ogromnom broju nalaze u glavicu, a koji detektuju pritisak, temperaturu i bol, iako naravno ti aktivisti odmah kazu " da oni detektuju samo bol" sto nije istina. Dalje meissnerove korpuskule su prisutne u kozi na po skoro cijelom tijelu!! Nije bilo studije o njihovim brojevima ali bih rekao da ih ima najvise na dnu stopala i dlanovima i iz licnog iskustva ne bih rekao da su seksualno bitni, oni proizvode osjecaj "skakiljanja", a ne bih bas rekao da je skakiljanje toliko bitno u seksualnom odnosu.
U glavicu su u vecem broju prisutne i "genitalne" korpuskule(ili "genital end bulbs"). Koji su misteriozni, jer nema bas puno materijala o njima. Ti nervi su u glavicu, klitorisu i malo u dijelovima tijela penisa. Ti nervi detektuju srednji pritisak. Za mene je pritisak na glavic glavni izvor uzbudjenja tako da mi se cini jako mogucim da ovi nervi igraju veliku ulogu. A ako cemo logicno prisutni su u genitalijama, dok su ovi meissnerovi svuda, tako da ako se nalaze samo u genitalijama to bi moglo sugerirati neku "specijaliziranost", ali ovo je samo moja hipoteza.
Takodjer u glavicu su rjedje prisutne Pacinijeve i Rufinijeve korpuskule, prvi detektuju duboki pritisak na dodir i visokofrekventne vibracije, a drugi su osjetljivi na rastezanje koze. Oni jesu rjedji u glavicu ali mozda njihov veliki broj nije ni potreban, Pacinijevi jesu inace rjedji u kozi od meissnerovih korpuskula.
Takodjer meissner nervi su brzo adaptilni, sto znaci kratki dodir na kozu, i traje osjecaj lakog dodira kratko, jer se odmah prilagode. Sto isto ne govori u prilog da su seksualno bitni. Dok su npr. ostali u glansu obicno sporo adaptilni, to znaci da osjecaj traje dulje nakon njihovog stimuliranja.
Tako da ako se uzmu za ozbiljno njihove tvrdnje o tome da su ti nervi tako bitni covjek bi trebalo da ejakulira ili "izdrka" par sekundi nakon sto stimulira dlanove lakim dodirom. :rofl:

Cuo sam od njih tvrdnju da prepucij ima 20.000 meissnerovih nervnih zavrsetaka. A vjerovali ili ne "dokaz" za to je gruba pretpostavka osobe pod imenom Ken McGrath, koji je na NOCIRC (ime jedne anti obrezivacke organizacije) skupu kada je upitan o tome koliko u prepuciju ima nervnih zavrsetaka, jednostavno pretpostavio da je gustoca nerava kao u vrha prstiju i preracunao taj broj na prosjecnu povrsinu prepucija, sto se nikako ne moze nazvati dokazom.

Takve osobe cesto tvrde da je odstranjivanje klitorisa jednako odstranjivanju prepucija, i tvrde da klitoris ima "samo" 8.000(nema dokaza za taj broj) nerava i to meissnerovih zavrsetaka koji su u prepuciju. Tako psiholoski propagandno djeluje i sugerira da je prepucij 2.5 puta osjetljiviji od kozice. Ali kad upitate te osobe odakle im to da su u klitorisu ti meissnerovi nervi za laki dodir kao u kozici, daju vam link na stranicu gdje stoji neko izlaganje aktiviste (nije istrazivanje naucno) da su u klitorisu "encapsulated" nervi iako tih ima 5 vrsta a nigdje u tom textu ne stoji da su bas ti prisutni. Takodjer na istom njihovom siteu je studija naucnika Tallo-a koji nije nasao nikakve meissnerove korpuskule u klitorisu!!:lol::rofl: Smijesno je razgovarati sa osobom koja se poziva na izvore koji tvrde suprotno od onoga sto on tvrdi!!:flop: I opet kad prizna da je u krivu kasnije opet tvrdi isto!!:flop: To je vise slucaj za psihopatologiju. A jos je smijesnije na takvoj pogresnoj hipotezi izjednacavati klitoris sa prepucijem!!

Bio je nedavno neki studij Sorrellsa koji je financiran od NOCIRC organizacije(!!) o velikom broju tih meissnerovih nerava ( pola teksta dosad sam potrosio negirajuci njihovu seksualnu bitnost), ali eto i to istrazivanje ima problema. Vecina ucesnika su bili prijatelji tih koji su studiju sprovodili, dakle vjerojatno anti-circumcision aktivisti, koji naravno unaprijed imaju svoje misljenje o tome, sto je logicno da utjece na rezultat. Analizirano na odgovarajuci nacin, i to istrazivanje ne prikazuje statiskicki bitnu razliku o osjetljivosti na blagi laki dodir.
Ukupno, sve na stranu sex je puno kompliciraniji od pukog broja nerava u genitalijama.

Ono sto hocu priznati prepuciju je to sto olaksava stimulaciju glavica, ovo se odnosi na oralni sex ili masturbaciju. Mislim da vi imate termin "natezanje kozice" za to, dakle s obzirom da unutarnje strane prepucija "klize jedna na drugu" kao lubrikant, vrlo je lako povlaciti kozicu gore dolje. Ipak, moze se stimulirati glavic i na razne druge nacine, cak i bez lubrikanta za obrezane.

Dalje, problem "manje osjetljivosti" glavica. Glupost. Ja iz licnog iskustva znam da je glupost. ti aktivisti tvrde da glavic nakon izlaganja "vani" razvije deblji sloj preko, da dolazi do keratinizacije. Jedino istrazivanjne o ovome radili su Szabo i Short 2000. analizom glavica obrezanih i neobrezanih muskaraca i ustanovili su da je nivo keratina kod oboje isti!!!

Zasto kazu onda mnogi, glavic mi je hiperosjetljiv, neugodno itd. U vlaznom okruzenju ispod prepucija, ja bih iz licnog iskustva rekao da je glavic osjetljiviji na bol, zato i ta nelagoda pri "externizaciji" glansa, kao da to vlazno okruzenje "iritira" glans. Tako da glavic postane suh, a da ne napominjem da je ta vlaga uglavnom smegma cini "miris" bas i ne volim. Glavic je i dalje isto osjetljiv na pritisak, vibracije, temperaturu, to je moja licna observacija na sebi, a i u skladu je sa pomenutim istrazivanjem Szaboa i Shorta.

Govorio sam o sexualnim implikacijama operacija, postoje i medicinske beneficije o kojima sad ne bih, i to je dobro dokumentovano. STD, HIV, UTI itd.
Prakticno, jednostavno je jednostavnije:) odrzavati higijenu obrezanima.
Kozmeticki, bolje izgleda, mada je to moje licno stajaliste ali vjerujem i brojnih drugih.

Jednostavno ne vjerujem da prepucij ima za modernog covjeka ikakvu svrhu, mozda je imao nekada da zastiti glavic od povrede a i ta veca koncentracija nerava osjetljivih na laki dodir na vrhu prepucija bi mogla olaksati brze i lakse "pronalazenje mete" ako me shvatate:D sto u divljem okruzenju sa grabljivcima okolo moze biti prednost. Takodjer ti nervi su mislim ispunjavali svrhu "senzora za rano upozorenje o opasnosti za glavic".

Ja licno nemam nekih kulturoloskih utjecaja, jer sam po ocu iz Srpsko-crnogorskog krscanskog miljea, a po majci iz Bosanskog muslimanskog. Tako da se vjerojatno ponistavaju medjusobno sto me ostavlja samo na naucnoj analizi ove operacije kao necemu sto utjece na mene. Dobro, mozda malo utjece stara Egipatska civilizacija koju volim, koja je mozda i izmislila obrezivanje. Ako cemo govoriti o sekularnoj nauci Zidovi postoje kao organizirana religija mozda 2400 godina, a sami pocetci sezu mozda do oko prije 3000 godina. Islam puno kasnije. S druge strane postoje dokazi o ovoj operaciji od jos 6 dinastije, prije cak oko 4200 godina u Egiptu!! Tamo nije bila univerzalna praksa, mislim da su to obavljali tek u kasnijoj dobi, obavezno za svecenike. Nesto i u siroj populaciji. Slavni Ramzes je mislim bio obrezan.:D Od Egipta se prosirilo na ostale, tako da i nije bas "semitsko" jer Egipcani nisu bili semiti. Takodjer postoje dokazi o toj operaciji kod starih Maja. I tamo u australiji aborigina.

Neki ljudi su uzasno iracionalni, i samo trpaju ovdje emocije, pitam se zasto, da nije ljubomora. Da, ja osjecam malu ljubomoru na obrezane, jedan od razloga sto i zelim to, jednostavnije mi je obaviti to nego sprijeciti svakoga da bude obrezan, sto je cini mi se mozda kod nekih ljudi motivacija za takvu iracionalnost.

Dakle je li obrezivanje dobro? Da, mislim da jeste. :top:

kuroishijin
13.07.2009., 21:33
...
Ne znam šta da ti kažem, svakave gluposti si naveo.To je tvoje tijelo uradi što želiš ali nemoj soliti pamet, nije potrebno otkrivati toplu vodu :kava:.

Amurski Tigar
13.07.2009., 21:44
Ne znam šta da ti kažem, svakave gluposti si naveo.
Koje? Moje opservacije iz mog licnog ugla su nedokazane hipoteze, uredu. Ali zelis li refutirati neka naucna istrazivanja, ili iznijeti nova? Rado cu diskutirati.

To je tvoje tijelo uradi što želiš ali nemoj soliti pamet, nije potrebno otkrivati toplu vodu :kava:.

Ja prosto izlazem svoje misljenje. Sto je i svrha foruma. :D

kuroishijin
13.07.2009., 21:52
Koje? Moje opservacije iz mog licnog ugla su nedokazane hipoteze, uredu. Ali zelis li refutirati neka naucna istrazivanja, ili iznijeti nova? Rado cu diskutirati.

:D
Pa znam da me nikakvo obrezivanje neće spasiti bolesti ni da će mi higijena biti ok ak živim neuredno u svakom obliku.

A što se estetike i trendova tiče, obrezani su malkice out danas, utjecaj globalne not made in USA pornografije.

Ja prosto izlazem svoje misljenje. Sto je i svrha foruma. :D

Naravno, živjela demokracija :mig:.

Endimion17
13.07.2009., 21:58
Ne buju mojeg malog rezali, a ne. :)

Ali ovi kojima je gušt, samo naprijed.

Hatsepsut
14.07.2009., 07:52
Ne buju mojeg malog rezali, a ne. :)

Ah, pa nemoj tako. :rofl:

Touran 01
03.08.2009., 09:01
Bok ljudi, evo ovako "rez rez" - obrezivanje sam obavio prije 3 dan, evo danas sam već na poslu, i u POTPUNOSTI se slažem sa kolegom Draguljice, uopče nije bolno kako neki o tome pričaju, dečki samo naprijed !!!

Još samo jedno pitanje za kolegu Draguljice- daj mi reci dali si ga morao mazati nekom kremom, meni je doktor rekao samo pranje kamilicom i to je to, e I još jedno najbitnije nakon koliko vremena si bio u igri !???!

kosooki22
04.08.2009., 17:06
Jel mozete reci jel se ostaje u bolnici nakon obrezivanja(dan-dva?), evo ja bi trebao uskoro ici na obrezivanje, ali doktor je reko da odmah se ide kuci, malo mi je cudno da se ide odmah kuci, pa eto koji su to vec napravili neka kazu , hvala

kosooki22
07.08.2009., 12:40
evo ovako bude se dan u bolnici, znaci danas dodete sutra odete, sada mene zanima tko ima iskustva, kada ce prestati glavic prestati biti osjetljiv, najme meni je jako osjetljiv na dodire same odjece

Tyriell
07.08.2009., 12:49
evo ovako bude se dan u bolnici, znaci danas dodete sutra odete, sada mene zanima tko ima iskustva, kada ce prestati glavic prestati biti osjetljiv, najme meni je jako osjetljiv na dodire same odjece

Ma obrezivanje rules....

Meni je to napravljeno kad sam imal 8 godina, ali se sjećam svega, mili isuse kako je to boljelo.... Mislim ne boli sama operacija i to, ali recimo mokrenje postane procedura koju ćete svi imati u lijepom sjećanju :D
Glavić postane otporan na trljanje već nakon par dana i stim nema problema. Bolovi sva sreća ne traju dugo i nakon par dana potpuno se sve vrati u normalu.

Bonusi:

!. Pitajte djevojke koje su probale razliku između sexa sa normalnim i obrezanim (mislim na filingu kite, jebat ga ako je lik bio nesposoban)

2. Ono najbitnije - HIGIJENA: Ekšli si možeš dozvolit da se napornog dana samo svališ u krevet, bez tuširanja, jer si preumoran, a da drugo jutro ne smrdi cijela soba po ribljem ulju

3. Sad ja baš ovo nisam testirao (bio sam premlad), ali frendovi su mi rekli da je orgazam puno jači nakon obrezivanja....

kosooki22
08.08.2009., 11:42
ako koga sto zanima neka pita, sto se tice same operacije jer sam po netu samo vecinom bezvezne komentare citao, pa eto iz prve ruke hehehe

SEILON
16.11.2009., 01:07
Pozz! Da li nekome tko je imao "biserne papule" prije obrezivanje su se one smanjile nakon obrezivanja?Može i na pp

succorosso
18.11.2009., 18:08
!. Pitajte djevojke koje su probale razliku između sexa sa normalnim i obrezanim (mislim na filingu kite, jebat ga ako je lik bio nesposoban)
Cisto sumnjam da je bitna razlika obrezan ili ne. Bitne stvari su svidja li im se lik, tehnika, cistoca, atmosfera...
Par cm vise ili manje, obrezan ili neobrezan, malo vise ili manje dlakav, to su sitnice koje nisu jako vazne, tak da iskreno sumnjam da ce obrezanost biti curi bitni detalj.

2. Ono najbitnije - HIGIJENA: Ekšli si možeš dozvolit da se napornog dana samo svališ u krevet, bez tuširanja, jer si preumoran, a da drugo jutro ne smrdi cijela soba po ribljem ulju
Ne kuzim zasto bi ista smrdilo. Dovoljno je da se operes svakih par dana i nece nista smrditi. Penis se sam cisti, bajke o smegmi i smradu su glupost, inace bi valjda ljudi izumrli jos u kamenom dobu jer bi im genitalije istrunule.

3. Sad ja baš ovo nisam testirao (bio sam premlad), ali frendovi su mi rekli da je orgazam puno jači nakon obrezivanja....
Neki kazu da im je nakon operacije bila dugo vremena (tjedni / mjeseci) muka kad god bi dosao glavic u kontakt s icime, te da bi nakon toga postao neosjetljiv pri seksu. Ocito je dojam same operacije nesto sto ovisi i o pacijentu, odnosno njegovom dozivljaju bola i osjetljivosti, o tome koliko je cega odrezano (ima raznih tehnika obrezivanja), o paznji kirurga, o mogucoj infekciji pri operaciji...

toorkish
18.11.2009., 18:09
Sve žene vole kabriolete. :kava:

-mclaren-
19.11.2009., 00:26
sta se tice kako je zenama vjerojatno im je ista stvar kakav je kurac ( vazno da je kurac i da se dize ).
sta se tice higijene cuja sam price kako je obrezani bolji.
sve u svemu ako se neko pere redovite onda tu ne vidim problema.
razlika u seksu prije i poslije zahvata neznam jel sam bija mali.
zahvat traje nesta malo i procita sam kod nekog da se mora cekat dan pa da ides doma.
ne mora se cekat nego odma posli ides doma i triba koji dan pripazit s njim da se ne dodiriva s previse stvari ( bilo bi najbolje po mogucnosti prilezat koji dan ).
ja sam cini mi se bija uspavan tjekom zahvata , ali da ohrabrim ljude koji to misle napravit, prije su to radili ljudima bez icega pa mozete samo zamislit kakva je njima bol bila.
sry na dugom postu:kava:

don_salieri
19.11.2009., 00:30
Jooj....pod vjeronaukom neki dan neko je pito sta se radi sa kozicom koja je obrezana a meni izletilo: "pa u krvavice bi ja to stavio, a i cuo sam da ima svakavih stvari u pastetama i salamama...." skoro sam dobio jedan .... xD :D

frajercina
19.11.2009., 16:29
Ja sam obrezan u ranim danima, još nisam niti kužio koliko rupa imaju cure :)
Obrezan sam jer je bila kožica preuska na vrhu i nije se dala potegnuti dolje.

Od prvih dana, kada sam vidio koliko rupa imaju cure :), pa u razgovorima sa vrlo bliskim frendovima došao sam do zaključka da je "tehnička" stimulacija po penisu manja nego u onih koji su neobrezani.

U početku u sexu sam svršavao jako brzo jer mi je bilo full novo. Kako život prolazi postajao sam sve zahtjevniji, možda ipak radoznaliji, u svojim maštarijama i apetitima i vrijeme svršavanja se prilično produžilo.

Vrlo često mi se događao da dugo ne svršim, ali cijelo vrijeme uživam, guštam, igram se sa partnericom. Naravno to je moguće uz otvoren razgovor o sexu prije i poslije, a mislim da je to najvažnije sa partnericom.

Bilo je situacija kada su partnerice znale protumačiti te pauze kao sexualnu nemoć, ali ni te veze nisu baš dugo trajale :)

Moj je zaključak da mi kao obrezanom treba zaista duže da svršim, ali to je svakako povezano sa onim u glavi. Masturbiranjem to riješim u par minuta, dok u sexu sa partnericom to traje i sat dva.

U prosjeku prilikom sexa sam znao sa partnericom raditi 1 ili 2 pauze da uopće ne ejakuliram, ali svršim, čime sam vrlo zadovoljan. Vježbao sam kontrakcije nekih mišića između nogu i to može fakat čuda. Naravno desi se da ejakuliram a ne svršim :) Već nakon 1 kratke pauze sexualni naboj je višestruk, i tako dalje. Taj tempo nas jako napaljuje i imamo vremena se premjestit na neko atraktivnije mjesto i sam taj čin je napaljujuć. Ja to zovem "sexanje sa predumišljajem" i predobro je :)

Doduše, žene kada vide ili u prići spomenem da sam obrezan reagiraju prilično intenzivno, pa me to u početku zabavljalo, ali sada mi je već vulgarno o tome pričati kao neki srednjoškolac, pa uglavnom radim više na upoznavanju potencijalne partnerice.

Sada imam djevojku koju volim, imamo slične apetite i sama obrezanost je potpuno out of topic. Ritam mi odgovara, prihvaćamo sa zadovoljstvom ideje jedno drugoga i mislim da je to najvažnije.

Ako nekoga napaljuje to da bude obrezan samo naprijed, ali oprez, nema nazad :)

R1982
19.11.2009., 18:14
Frendovi su ti doživjeli tzv. placebo efekt.

nema neke veće razlike. :kava:

ne mora se cekat nego odma posli ides doma i triba koji dan pripazit s njim da se ne dodiriva s previse stvari ( bilo bi najbolje po mogucnosti prilezat koji dan ).
Ako se zahvat obavi u prijepodnevnim satima, do kraja dana (pod uvjetom da nema komplikacija) si kod kuće. Zahvat se obavlja pod lokalnom anestezijom i tjedan dana ne smiješ previše čačkat po operiranom području, nakon toga ideš na kontrolu i lagano počinješ s tuširanjima i osobnom higijenom. Konci se apsorbiraju u slijedećim tjednima.

Nakon otprilike tjedan do dva (možda i tri) će ti glavić otupjeti. Još ćeš neko vrijeme osjetiti odjeću, ali to će ti s vremenom biti sve manje nelagodno.

florecita
20.11.2009., 19:17
ajde molim vas,sto vas briga jel neciji qurac obrezan il ne ???:d drugo ja nezznam kako NEobrezani mogu,iskreno meni je vishe prljavije kod upravo tih,ono ti dok pishkis pa (osobe,koji ima dosta) nit to obrise,i onda ono se uvuce bljak!!!!!! a onak kad je obrezan nekako je BAR MENI predobar ::) MOJE LICHNO MISHLJENJE!!!!!!!!

R1982
21.11.2009., 13:23
ajde molim vas,sto vas briga jel neciji qurac obrezan il ne ???:d drugo ja nezznam kako NEobrezani mogu,iskreno meni je vishe prljavije kod upravo tih,ono ti dok pishkis pa (osobe,koji ima dosta) nit to obrise,i onda ono se uvuce bljak!!!!!! a onak kad je obrezan nekako je BAR MENI predobar ::) MOJE LICHNO MISHLJENJE!!!!!!!!
Tvoje "lichno" mišljenje nema nikakve veze s temom.

Ako nemaš nešto konstruktivno za napisati, gnoji negdje dalje :kava:

neil dylan
10.01.2010., 13:17
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1590:problemi-koji-mue-neobrezane-mukarce&catid=38:zdravlje&Itemid=141[/URL]
evo dobar link di možete nać neke odgovore o obrezivanju

ivica29
22.01.2010., 17:27
Trebao bih ici na obrezivanje penisa. Zanima me ima li netko ovdje tko je to uradio u starijoj dobi, te koja je razlika prilikom seksualnog odnosa

Ero Dero
22.01.2010., 19:50
Ne znam osobno, ali znam da je malo zeznutije u starijoj dobi samo radi dizanja jer dolje imas konce a on ce ti se dizati htio ti ili ne htio.

sto se tice ostaloga, mislim da su tu samo plusevi: dobijes na centrimetrazi, manje se usmrdi, izgleda kao u pornicima, mozes seviti i muslimanke :lol:, ne moze ti pojesti dlake s noga,...

Legion90
22.01.2010., 19:53
ja obavio u 19oj , a sad mi je 19. osjet se smanji poprilicno, mozes puuuuno dulje prvi put , drugi put prakticki nemos svrsit ... XD pusenje vise nije to sto je bilo prije , curi ti prije prokrvari vilica nego ti izlucis nesto sperme . sve u svemu , NEMOJ to ici radit osim ako bas moras radi zdravstvenih problema kao sto sam ja imao , fimozu preko glave ( ne vidjeh si glavica do prije 4 mjeseca :D )

Ero Dero
22.01.2010., 19:55
legion, pa jesi li dobio ista na velicini?

Mexican
22.01.2010., 20:37
ja obavio u 19oj , a sad mi je 19. osjet se smanji poprilicno, mozes puuuuno dulje prvi put , drugi put prakticki nemos svrsit ... XD pusenje vise nije to sto je bilo prije , curi ti prije prokrvari vilica nego ti izlucis nesto sperme . sve u svemu , NEMOJ to ici radit osim ako bas moras radi zdravstvenih problema kao sto sam ja imao , fimozu preko glave ( ne vidjeh si glavica do prije 4 mjeseca :D )

to se ti utrtao, kad se priviknes svrsavati se moze po potrebi i broj ponavljanja je unutar normalnih granica, pusenje super... zato se djeca obrezuju dok su mala, kad malo razmislis neobrezani ponekad mogu s tim imati problema i idu na obrezivanje a oni vec obrezani..hmmm...zna se bez brige...

Da vam kazem iskreno...da nisam do sad obrezan tesko da bi to sad uradio...da mi musko oko alata petlja.... ali drago mi je sto jesam i to s 2-3godine pa se ne sjecam

CvikCvak
14.02.2010., 14:51
Evo da i ja ostavim post, imam 23 god. Znači imao sam problema sa fimozom, nisam mogao prevuči kožicu preko glavića, jedino dok je bio spušten i uz tešku muku, otišao sam kod svoje doktorice opće prakse, zatražio uputnicu, išao sam na KBC Rebro na urologiju na pregled, javiš se na šalter, gospođa te uputi gdje trebaš čekati, nakon jedno sat, sat i pol sestra me pozvala legao sam na onaj krevet, svukao se do koljena i doktor mi je bez pardona navukao kožicu skroz dolje hehe, što je bilo malo i nelagodno jel, rekao je da je izrazito pljavo unutra i da je jedino riješenje cirkumcizija, tj. obrezivanje, za higijenu i radi same penetracije kod spolnog odnosa što sam naravno i sam zaključio da je gotovo nemoguće, ukratko objasni postupak kako će biti, dali pristajete, pristajem hehe i naručiš se na šalteru za termin, te zahvate obavljaju samo četvrtkom. Dođeš kad si naručen u 12:00 sati četvrtak, opet na taj šalter, pa te upute na kirurgiju, tamo se javiš, bilo nas je par taj dan, ali ovi drugi zbog nekih drugih stvari, kvržice šta ti ja znam, ali malte ne ista sudbina, tak da smo se i u tim čudnim okolnostima i upoznali, šalili i tak hehe, javili se sestri, došao je tehničar po nas, odveo nas u operacijsku salu, ispod zemlje u podrumu negdje, osoblje je dosta ležerno, ali nadasve stručno svake pohvale i tak zezali smo se i sve, išli smo redosljedom ja sam bio drugi na redu, naravno kad je došao moj red oblio me znoj hehe, fino legneš na stol, skineš se dole, reflektori upereni u sridu, imaš opciju čak da i gledaš na zaslonu što ti rade, naravno nije mi padalo na pamet :) , došao je kirurg, lijepo se predstavio, ukratko objasnio što će raditi, bila su ih dvojca taj glavni i ovaj drugi, najgore je bilo slušati zvuk instrumenata kako udaraju, kod pripreme, kao da vilice ili žlice bacaš :) , onda prevuku ispred tebe platno na trbuhu da ne gledaš. E onda je došao red na sami postupak, očiste ga, što i boli jel ti rastegne kožicu i gura unutra natopljenu vatu i čisti, pa na anesteziju, ne jedan ubod nego bar 7-8 i to nije šala :) , u korijen penisa u krug kao kod sata hehe, a i ono što najviše boli u sam vrh, jedno 2-3 uboda boli da vam ne mogu opisati, ali dobro. Kad je počelo djelovati počeli su s radom, ne osjetiš nista bolno ali osjetiš da rade nešto, nelagodno u 3 pm hehe, na momente osjetiš bol, čak se osjetilo kruženje skalpela ili nečega ali to je tek bio mačiji kašalj :) , čak kao sa škarama da su rezali ili tak neš, naravno to nije ugodno osjećati čak i pod anestezijom tako da sam bio izrazito napet. Znači odstrane višak kožice a ono što ostane zašiju, ali doktor je sam rekao da je to veoma delikatno, radi same funkcionalnosti kasnije, a i radi estetike, same ubode iglom i nisam osjetio na gornjoj strani, a kad vuku konac osjetiš vibracije, tek kada su došli do osjetljivig dijela, ispod glavića onda je boljelo, ubodi i iglom, dosta bolno jer to je pre osjetljivo područje da bi anestezija potpuno djelovala, zahvat je trajao 40-45 min, pitao sam doktora usred jel ima kakvih komplikacija ili nečeg, veli ne sve ide najboljim redom što me i smirilo, psihički samo, bol se osjeila :) , fino kad sve završe, osjetiš ne olakšanje nego, ne znam hehe. Tehničar ga je zamotao na kraju u gazu i zaljepio čvrsto, doktor je preporučio apaurin, protiv jutarnje erekcije da šavovi ne popucaju, te nešto protiv bolova, a konci ispadnu sami nakon 3-4 tjedna, objasnio da moram mirovati, može doći do krvarenja laganog, ako bi bilo nekoh komplikacija rekao da se odmah javim na pregled i fino sam ustao na svoje noge, utrnuo sam skroz bio, može se hodati ali lagano, nije ugodan osjećaj u gaćama, mada nema neke prevelike boli više nelagoda :) , dali su mi papire, vratili su me nazad iz operacijske sale, obukao sam se i kući. Sutradan na pregled, bila je neka druga doktorica, odmotali su ga, veli sve je u redu, pohvalila je doktora da je to izvrsno obavio hehe, sestra ga je očistila zamotala i možeš doma :) . Još bi trebao na preglede ići, a u slučaju nužde odmah. Od samog prvotnog pregleda pa do kraja mogu samo reći riječi hvale za osoblje na urologiji KBC-a, doktor je bio veoma stručan u samom zahvatu, sve sa lakoćom ti objasni kasnije. A kad sam došao doma morao sam se snalaziti kod mokrenja i tako, pijem Apaurin prije spavanja da se ne bi probudio sa popucanim šavovima hehe, da spriječi jutarnju erekciju, ne u potpunosti ali pomogne, svaki dan stavim novu sterilnu gazu i čekam da zacijeli :) . Tako htio sam svoje iskustvo iznjeti možda nekome i pomogne, da znate što vas čeka, a za sve koji se mislite rugati i nemate takvih problema, molim vas bez glupih postova dalje. Jel nije nimalo ugodno, a i iz raznih razloga se može završiti dolje u podrumu KBC-a, na sličnom manjem zahvatu. Vrše i velike operacije dolje ali ovo je zahvatić spram tim, sve i svašta se odstranjuje malim i bolnim zahvatićima :) , pozdrav.

Mexican
14.02.2010., 15:26
Meni doslo slabo dok sam prethodni post citao...ponajvise zbog uboda injekcije sto mi je poznato, sreca sto sam ja to obavio kad sam mali bio...eto preporuka roditeljima male muske djece...nema losih posljedica i + je za higijenu i sprjecavanje buducih posljedica a maloj djeci to ide malo jednostavnije nego prethodnom slucaju koji je vec odrastao muskarac

Angst
14.02.2010., 20:45
jel ovo ta fimoza?
http://www.fimoza.info/img/fim2.jpg

Dalmacija11
14.02.2010., 20:54
I ja sam jedan od obrezanih. I sretan sam sto su me starci obrezali kad sam bio mali. Netko je napisao da je glavic grublji(to je istina),ali da moze dulje jebat,sumnjam. Kad sam pocinjeo sexualni zivot. Svrsavao sam za minutu. Sad sam se donekle naucio kontrolirati.

Cura mi je rekla da joj se vise svida obrezani zato sto joj je lakse pušiti,a i kod sexa joj je bolji osjecaj(tako kaze,ne zelim ulaziti u raspravu zasto).

Nemam onih zajebancija sa skupljanjem neke izlucevine oko glavica(bio je nedavno topic o tome),nemam ni sam pojma kaj je to.
Mislim da je bolje obrezanima. Higijenu je lakse odrzavat,ljepsi je,i prakticniji curama.

Potpuno tocno.:mig:

xeen
14.02.2010., 20:55
jel ovo ta fimoza?
http://www.fimoza.info/img/fim2.jpg

Ne, ovo je:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Phimosis_Penis.jpg

Pripremi se za bljuvanje. :)

Dino M. Mujkić
14.02.2010., 21:11
Mene su obrezali kad sam imao 8 godina, sjećam se da su me sestre ganjale po bolnici jer sam u zadnji trenutak odlučio bježati. Operaciju nisam osjetio, stavili su neko platno ispred mene tako da nisam mogao ni gledati. Na kraju kad sve zbroji nije ispalo ni tako loše, uložiti komadić kožice za profit 1000 njemačkih maraka od sunetluka, čak mislim da mi je to dosada najunosnija investicija. Bez rizika nema profita. :zubo:

Endimion17
14.02.2010., 21:31
Ne, ovo je:

Good Lord, izgleda kao loš staklopuhački proizvod. :s:s:s

Ima na Religiji ista tema, doduše s religijskog aspekta se prešlo na medicinski, jer je odmah bilo jasno da nema svrhe same po sebi. No onda se pokazalo da nema ni medicinske.
Prepucij ("kožica") ima svrhu, a uz normalno održavanje higijene, koje ne uključuje sapunanje svakih pola sata, kako to fanatični vjernici misle, ne dolazi do nikakvih problema.

Fimoza se rješava ako se dogodi, a rijetko se događa. Kao što sam rekao i na Religiji, i noga može krenuti u gangrenu, pa to ne znači da ju trebamo odrezati.

Obrezivanje djece bez medicinskog razloga je zločin jer se radi o tjelesnom sakaćenju osobe koja za to nije dala dopuštenje. Kao takav čin, morao bi biti prepoznat, ali jebiga, ljudi uopće ne misle o kakvoj se gluposti radi, i onda kad ih pitaš, ostanu paf, da bi zatim počeli izmišljati kojekakve "medicinske" razloge. A nema ih. Radi se samo o sakaćenju djeteta.

Mexican
14.02.2010., 21:32
Mene su obrezali kad sam imao 8 godina, sjećam se da su me sestre ganjale po bolnici jer sam u zadnji trenutak odlučio bježati. Operaciju nisam osjetio, stavili su neko platno ispred mene tako da nisam mogao ni gledati. Na kraju kad sve zbroji nije ispalo ni tako loše, uložiti komadić kožice za profit 1000 njemačkih maraka od sunetluka, čak mislim da mi je to dosada najunosnija investicija. Bez rizika nema profita. :zubo:

ja sam na tome profitirao i na jos jednom ''projektu'' ali to je za dio o religiji ne bih o tome ovdje

gospodar_samoce
15.02.2010., 04:55
poz svima

zanima me jel ima neke razlike ako to obavim kod prvatnika (kojem platim oko 1200-1500 kn operaciju) ili kad to obavim u državnoj bolnici ovako za džabe ?

hoče li to privatnik ljepse napravit ili šta ??

vi koji ste kod svojih doktora dobili uputnice , pa u bolnici , kako to estetski izgleda ?

petrakronberger
15.02.2010., 10:29
poz svima

zanima me jel ima neke razlike ako to obavim kod prvatnika (kojem platim oko 1200-1500 kn operaciju) ili kad to obavim u državnoj bolnici ovako za džabe ?

hoče li to privatnik ljepse napravit ili šta ??

vi koji ste kod svojih doktora dobili uputnice , pa u bolnici , kako to estetski izgleda ?

Nema razlike u samom zahvatu osim što ćeš kod privatnika brže doci na red i obavit to u ugodnijoj atmosferi, a i manje ljudi će gledat tvog malog....

Angst
15.02.2010., 13:32
Ne, ovo je:

:eek:
znači ono gore je normalno? :D

Ms_Manners
15.02.2010., 14:55

Hm, moram reći da sam probala i obrezano i neobrezano. U samom osjećaju nije mi bila neka razlika, ali su ovi obrezani bili manje osjetljivi, od stalnog trljanja siročića po svemu otupio im malo, pa su mogli duže... I predugo, jer iako su bili napaljeni i sve, na kraju nisu bili ni blizu, a meni već dosadilo, i to da njima seks nabrzaka znači nešto sasvim drugo, nije nimalo nabrzaka, nisam ja imala živaca za to svaki put. Nije mi to sad neka diskvalifikacijska mana, ali nije baš ni da skačem od sreće kad naletim na obrezanoga.

xeen
16.02.2010., 12:10
:eek:
znači ono gore je normalno? :D

Ja se nadam da je. :)

mambo-man
21.02.2010., 20:47
čitao sam negdje da se zahvat obavlja u lokalnoj anesteziji, ali ga je moguće obaviti i tako da te uz lokalnu lagano uspavaju ili bar ošamute pa nisi svjestan previše, dakle daju ti nekakvu injekciju za smirenje... dali je neko to obavio možda na taj način??

R1982
21.02.2010., 22:01
čitao sam negdje da se zahvat obavlja u lokalnoj anesteziji, ali ga je moguće obaviti i tako da te uz lokalnu lagano uspavaju ili bar ošamute pa nisi svjestan previše, dakle daju ti nekakvu injekciju za smirenje... dali je neko to obavio možda na taj način??
Nema potrebe za općom anestezijom niti nikakvim uspavljivanjem. Najnezgodniji dio je ovaj koji momci koji su to prošli kažu - kad ti spiče inekciju direktno u malog - nakratko izgledaš doslovce ovako :eek: kad lokalna počne djelovat, sve što osjetiš je da nešto dolje rade, al ne osjećaš što. Kao da ti neka potpuno neiskusna prtlja po šlicu i nikako da dođe do njega :lol: mene je počelo lagano boljeti tek pred sam kraj zahvata kad je anestezija počela popuštati, kad su elektrokauterom palili rez da se zatvori, a to osjetiš kao peckanje.

Ako doktor zna svoj posao, nije nešto pretjerano bolno iskustvo.

E da...ne znam kako ostale, mene su natrackali jodom prije operacije, pa i to ima jedan ne bolan, nego neobičan osjećaj. Blago, jedva osjetno peckanje.

mambo-man
22.02.2010., 09:21
ma nisam ni mislio na opcu anesteziju, neg onu lokalnu potenciranu kad te malo "nakljukaju" pa si umiren, jbg ne mislis previse o tome sta ti rade dolje :eek:

f@ust
22.02.2010., 09:23
sta ce ti to da ti rizu kitu???? :SSS nikad mi to nije bilo jasno??? aj mi objasni ZASTO, sta ti neodgovara sada... da je bog tia da se to rize napravia bi te bez toga!!!!

edi_bosanceros
22.02.2010., 09:26

ma nisam ni mislio na opcu anesteziju, neg onu lokalnu potenciranu kad te malo "nakljukaju" pa si umiren, jbg ne mislis previse o tome sta ti rade dolje :eek:

moze se radit u lokalnoj anesteziji
ako te tjesi...bol nije posebno velika i bez anestezije
u nekim zemljama za ovaj zahvat ne koriste nikakvu anesteziju
radi se na "zivo"

Endimion17
22.02.2010., 11:48
moze se radit u lokalnoj anesteziji
ako te tjesi...bol nije posebno velika i bez anestezije
u nekim zemljama za ovaj zahvat ne koriste nikakvu anesteziju
radi se na "zivo"

govoriš neistinu. to zna svatko tko se dolje ikada ozlijedio.

edi_bosanceros
22.02.2010., 11:50
govoriš neistinu. to zna svatko tko se dolje ikada ozlijedio.

nisam siguran da znam kako izgleda kad se dole ozlijedis
ali znam kakva je bol kod obrezivanja
:rolleyes:

Zvonimir.HR
18.03.2010., 13:03
osim ako nije neophodno, no prezivi se a kasnije bude interesantno

ivanst
06.05.2010., 20:48
zanima me kako ste se borili sa jutarnjim erekcijama dok su konci bili jos na svom mistu:o,jer ja ludin popijen svaku vecer apaurin al svejedno me ubija bol kad se konci napnu i sve me strah da to ne popuca i onda ponovno sivanje,inace obrezivanje sam odradija ima 6 dana(fimoza)

Kain
07.05.2010., 07:42
zanima me kako ste se borili sa jutarnjim erekcijama dok su konci bili jos na svom mistu

Nikako. Ni s jutranjim ni s noćnim. :D Više strpljenja, manje straha, prođe to... :)

izgubljen
11.05.2010., 02:09
Može neko preporučit nekog privatnika u zagrebu?I kolike su cijene pregleda i zahvata?

Elektron
11.05.2010., 19:47
zanima me kako ste se borili sa jutarnjim erekcijama dok su konci bili jos na svom mistu:o,jer ja ludin popijen svaku vecer apaurin al svejedno me ubija bol kad se konci napnu i sve me strah da to ne popuca i onda ponovno sivanje,inace obrezivanje sam odradija ima 6 dana(fimoza)

Mene je boljelo prvih nekoliko dana, a poslije su se valjda končići malo olabavili pod pritiskom erekcije tako da poslije više ne boli. ;)

Probaj se što više opustiti. Ako ni to ne pomaže, ne znam, isprintaj si slike ružnih žena pa gledaj. :zubo:

Moje Ime je ...
12.05.2010., 07:37
Može neko preporučit nekog privatnika u zagrebu?I kolike su cijene pregleda i zahvata?

to i mene zanima.. :kava:

ivanst
17.05.2010., 15:27
nakon koliko ste bili opet u "igri" bilo po pitanju "desanke" ili jos bolje odnosa,jer meni vec lagano se nervoza pocela javljat?

night dream
17.05.2010., 20:01
to i mene zanima.. :kava:

ne srljajte privatnicima.socijalci imaj u puno vise prakse.

edi_bosanceros
18.05.2010., 07:43
nakon koliko ste bili opet u "igri" bilo po pitanju "desanke" ili jos bolje odnosa,jer meni vec lagano se nervoza pocela javljat?
ja sam poceo sa desankom poslije jedno 11 godina
jer sam obrezan kao beba
:lol::lol:
ne srljajte privatnicima.socijalci imaj u puno vise prakse.

ovo jednostavno nije istina
obrezivanje kod privatnika koji se time bavi vise godina je ugodniji dozivljaj od odlaska u bolnicu na ovaj zahvat
mnogo su pristupacniji
i manja je trauma
bitno je samo da se ovaj zahvat uradi kod provjerenih "majstora zanata"

tha_man
31.05.2010., 23:30
pozz
imam 26 god i obavio sam obrezivanje prije 11 dana.e sad, kao novoobrezanom javlja mi se problem masturbacije... jednostavno neznam kako bi to izveo!!! moze neki savjet? tnx

dJ_rush1
31.05.2010., 23:46
Heh, to bi ti mogao biti problem. Obrezan sam od rodenja, i do nedavno sam drkao na suho, na nacin da mi ruka dolazi do glavica, koji milimetar preko. No nedavno sam otkrio lubrikant pa ruka klizi fino cijelom duzinom. To ti je moje iskustvo :/

tha_man
01.06.2010., 11:24
hm, da, nakon sto sam 14 god usavrsavao tehniku, sad sam opet neuk... ma ne, jucer sam probavao, al mi bas i ne ide... samo sam se raskrvario... ima koja tehnika za nas rookye koja 100% pali? da mi nebude dosadno dok mi se cura vrati s puta...

dJ_rush1
01.06.2010., 19:00
A da ti nije prerano vec nakon 11 dana?

tha_man
02.06.2010., 00:42
hm... rekao doktor tjedan dana bez sexa(ak sam ga dobro shvatio...)

ivanst
02.06.2010., 15:03
i meni se pari malo brzo,ja san obrezan prije misec dana i tek na zadnjoj kontroli mi je doktor reka da mogu sta ocu,a za masturbaciju san ceka 3 tjedna.

so.creator.est
07.06.2010., 14:07
Gle... kao prvo, čak da se stvarno radi o potpuno nekorisnom komadu kože, nitko nema pravo rezati dijelove zdravog tijela s djece. Kužiš, netko ti odreže dio tijela, trajno ti oduzme pravo da raspolažeš sa vlastitim tijelom. Pokušaj zamisliti kako bi se osjećala da su ti po rođenju odrezali vaginalne usne jer im bez njih ljepše izgleda.

Druga stvar, kao što sam već naglasio hrpu puta, kožica je komad kože izrazito bogat živcima. naročito živcima zaduženim za prijenos osjeta topline i pritiska. Druga stvar, kožica štiti glavić, koji se u nedostatku zaštite obloži čvrstim zaštitnim slojem kože, čime mu se smanjuje osjetljivost. Treće, nedostatak kožice mijenja samu mehaniku podražaja prilikom penetracije.
Uglavnom, ne možeš reči da stvar ne služi ničemu.

obrezivanje muške djece je sakaćenje. umanjuje im se sexualni užitak i mogućnost masturbacije im je otežana i bolnija.
s higijenom to nema nikakve veze. primitivci koji se pravdaju religijom.
koža kod neobrezanog donosi daleko više sexualnog užitka nego kod obrezanog jer je vrh glavića prepun nervnih završetaka. isto kako se opereš ispod pazuha tako opereš i spolovilo: digneš ruku ili povučeš kožicu. sitnica a tako puno koristi. osim toga kožica štiti penis od vanjske infekcije kojoj su obrezani više izloženi.

edi_bosanceros
08.06.2010., 07:26
obrezivanje muške djece je sakaćenje. umanjuje im se sexualni užitak i mogućnost masturbacije im je otežana i bolnija.
koža kod neobrezanog donosi daleko više sexualnog užitka nego kod obrezanog jer je vrh glavića prepun nervnih završetaka. isto kako se opereš ispod pazuha tako opereš i spolovilo: digneš ruku ili povučeš kožicu. sitnica a tako puno koristi. osim toga kožica štiti penis od vanjske infekcije kojoj su obrezani više izloženi.
u tvom upisu iznjeto je bezbroj neistina
predrasuda
i poluistina
evo pa citaj

Fimoza je suženje ušća prepucija zbog čega se prepucij ne može prevući preko glavića penisa.

Što je prepucij?
Koža na glaviću penisa je obilata i kod penisa koji nije u erekciji većim dijelom pokriva glavić (glans) penisa i naziva se prepucij (preputium).

Nazivlje
Latinski naziv: Phimosis
Engleski naziv: Phimosis
Ostali nazivi: stenoza prepucija (Stenosis preputii)

Normalno suženje prepucija nakon rođenja
Većina dječaka rađa se s tzv. fiziološkom fimozom, tj. ne može im se prevući prepucij preko glavića penisa, ali to je normalno. U dojenačkoj dobi i u tijeku prve dvije godine fiziološko slijepljenje prepucija s glavićem je zaštita od oštećenja glavića amonijakom iz mokraće. Zbog toga se ne smije raditi namjerno prevlačenje prepucija preko glavića zbog mogućnosti oštećenja tkiva i daljnjih oštećenja zbog djelovanja mokraće.
Prepucij može biti uzak sve do puberteta i to se često ne smatra fimozom. Starenjem se prepucij olabavljuje te se kod 98-99% osamnaestogodišnjaka nađe normalno prevlačenje prepucija preko glavića. Liječenje se stoga može odgoditi do iza puberteta.

Učestalost fimoze
Prava fimoza javlja se kod 2% muškaraca.

Vrste fimoze
Fimoza može biti prirođena ili stečena. Prirođena se većinom spontano riješi.
Stečena fimoza je suženje prepucija koje je posljedica kronične upale. Upala koja se naziva Balanitis xerotica obliterans dovodi do suženja prepucija koje se prepoznaje kao bijeli prsten suženog tvrdog tkiva na vrhu prepucija.

Simptomi
- otežano mokrenje u tankom mlazu
- opasnost od zastoja mokraće u mjehuru jer se mokraćni mjehur ne uspije potpuno isprazniti
- česta infekcija prepucija i glavića
- ponekad bolan spolni odnos

naravno....nadam se da si unutar ovog teksta sagledao greske koje sadrzi tvoj upis

black13angel
15.06.2010., 02:49

Evo ti iz prve ruke (krscanske:rofl:) da stvarno neznas o cemu pricas...

Sto se tice HIGIJENE...
Definitivno puno cistije je kada si obrezan jer sve necistoce ti ostaju na donjem rublju dok u protivnom ti ostaje blokirano izmadu glavica i kozice.
Sjecam se prije obrezivanja kako mi se nakupljala bijela tvar neugodna mirisa oko kraja glavica iako sam se na dnevnoj bazi prao.
Pa i sam razlog mog obrezivanja su ucestale infekcije kozice oko glavica a koje nisam dobio niti jednom od obrezivanja.

Sto se tice SEX-A...
Osobno mi je puno bolji osjecaj bez kozice...opet ti govorim iz prve ruke jer sam isprobao oboje:top:
Hm, eto mogao bi usporediti to sa seksom sa kondomom i bez kondoma...

Zene obozavaju provjeriti kako to izgleda kada je obrezano:cerek:

Sto se tice MASTURBACIJE....
Nije mi jasno zasto bi bila otezana i bolnija? Osjecaj je jednak kao i prije...

Jedini MINUS...
Glavic je izlozen donjem rublju pa je potrebno nakon operacije i savova odredeno vrijeme navikavanja neugodnog osjecaja trljanja glavica.
Samim tim se ponekad koza glavica pomalo osusi pa ja osobno premazem mlijekom za tijelo ili bilo kojom kremom.

dJ_rush1
15.06.2010., 09:50
Evo ti iz prve ruke (krscanske:rofl:) da stvarno neznas o cemu pricas...

Sto se tice HIGIJENE...
Definitivno puno cistije je kada si obrezan jer sve necistoce ti ostaju na donjem rublju dok u protivnom ti ostaje blokirano izmadu glavica i kozice.
Sjecam se prije obrezivanja kako mi se nakupljala bijela tvar neugodna mirisa oko kraja glavica iako sam se na dnevnoj bazi prao.
Pa i sam razlog mog obrezivanja su ucestale infekcije kozice oko glavica a koje nisam dobio niti jednom od obrezivanja.

Sto se tice SEX-A...
Osobno mi je puno bolji osjecaj bez kozice...opet ti govorim iz prve ruke jer sam isprobao oboje:top:
Hm, eto mogao bi usporediti to sa seksom sa kondomom i bez kondoma...

Zene obozavaju provjeriti kako to izgleda kada je obrezano:cerek:

Sto se tice MASTURBACIJE....
Nije mi jasno zasto bi bila otezana i bolnija? Osjecaj je jednak kao i prije...

Jedini MINUS...
Glavic je izlozen donjem rublju pa je potrebno nakon operacije i savova odredeno vrijeme navikavanja neugodnog osjecaja trljanja glavica.
Samim tim se ponekad koza glavica pomalo osusi pa ja osobno premazem mlijekom za tijelo ili bilo kojom kremom.
To je to!:)
Samo da se nadovezem na tvoj zadnji minus, obrezan sam od rodenja, i glavic mi je stalno suh, kao i najobicniji komad koze negdje na tijelu, nemam potrebu za mazanjem. Nije valjda da je tebi konstantno vlazan? Ili si se jednostavno krivo izrazio, mislio si da se previse osusi ili?

Neocortex
15.06.2010., 13:13
Ne bih vam mogla reći zašto, ali meni bi obrezani muškarac bio užasno odbojan.:flop: To mi je baš katastrofa.

seronjaa
15.06.2010., 15:16
I ja sam jedan od obrezanih. I sretan sam sto su me starci obrezali kad sam bio mali. Netko je napisao da je glavic grublji(to je istina),ali da moze dulje jebat,sumnjam. Kad sam pocinjeo sexualni zivot. Svrsavao sam za minutu. Sad sam se donekle naucio kontrolirati.

Cura mi je rekla da joj se vise svida obrezani zato sto joj je lakse pušiti,a i kod sexa joj je bolji osjecaj(tako kaze,ne zelim ulaziti u raspravu zasto).

Nemam onih zajebancija sa skupljanjem neke izlucevine oko glavica(bio je nedavno topic o tome),nemam ni sam pojma kaj je to.
Mislim da je bolje obrezanima. Higijenu je lakse odrzavat,ljepsi je,i prakticniji curama.

meni baš i nije ljepš ..sad kad sam vidila slike na guglu.. :ne zna:
a higijenu lakše održavat..pa mislim nije to auto, pa da ga pereš po sat vremena..ono, pranje kod neobrezanih traje 2 sekunde duže nego kod obrezanih.. :ne zna:

a nema mi smisla to obrezivanje ako nije zbog nekih zdravstvenih sranja..ono..mislim, rođen si sa kožicom, zašto bi ju rezo?!
isto tako mogu muškima odsjeć bradavice, kad takitak ne daju mlijeko :ne zna: ili štajaznam..mali nožni prst :ne zna:

evo wikipedia:
U Americi se tijekom 1880-ih godina pod utjecajem dr. Johna Harveya Kellogga, utemeljitelja poznate američke tvornice žitnih pahuljica pojavila antimasturbacijska kampanja i njegova teorija da će obrezani dječaci manje masturbirati, a za djevojčice koje masturbiraju preporučivao je spaljivanje klitorisa kiselinom . Tako su se dječaci odmah po rođenju počeli obrezivati i u Sjedinjenim državama ta je operacija postala rutinska. Tijekom postupka obrezivanja, gurne se duguljast instrument u prepucij da ga se otkine s glavića penisa, zatim se odreže jedna trećina do jedne polovine kože na penisu, a tradicionalno se obavlja bez anestezije kako je i preporučivao dr. Kellogg.

Kasnije se obrezivanje pokušalo opravdati medicinskim razlozima, tvrdnjama da se tako sprečava rak penisa ili rak grlića maternice, međutim, usporedna istraživanja s ostalim zemljama nisu pokazala nekakav utjecaj obrezivanja na sprečavanje oboljevanja od tih bolesti, već se pokazao veći broj osakaćenih penisa obrezivanjem, nego onih koje je uništio rak penisa. Zatim su se pojavile tvrdnje da neobrezani muškarci lakše dobivaju spolno prenosive bolesti, kao i AIDS, no ponovno usporedna istraživanja s Europljanima (koji su uglavnom neobrezani), nisu pokazala ništa veća odstupanja nego kod Amerikanaca, a i mit o velikom broju neobrezanih muškaraca koji će imati kožicu koja se neće dati povući (fimoza), istraživanjima je srušen, jer samo jedan posto neobrezanih muškaraca ima taj problem. Međutim liječnici u Americi odlično zarađuju tim zahvatom, a i skloni su medicinskim predrasudama (također imaju neopravdano veći broj carskih rezova i histerektomija u odnosu na Europske liječnike).

Prepucij ima puno živčanih svršetaka koji su osjetljivi na pritisak, održava glavić penisa vlažnim, a dodatna koža pruža dodatni užitak pri odnosu i masturbiranju. Tijekom djetinjstva je unutarnja strana prepucija fizički povezana s kožom na glaviću penisa i to štiti otvor penisa od iritacija i infekcija, a s vremenom se stanice koje povezuju te dvije površine počnu same odvajati. Dječaci često povlače prepucij prema vrhu penisa, a kasnije ga, kad poodrastu počnu povlačiti prema korijenu, a najvažnije je održavati redovitu higijenu i kad dječak može povući prepucij, to treba činiti pod tušem i oprati ogoljeni dio penisa.

kellog..to je tip koji je napravio žitne pahuljice kellog's! jebote, i on napravio kampanju za obrezivanje :bljak:

sunshine-girl
15.06.2010., 15:50
ahahaha jebote, došla nova moda obrezanih kuraca. :s šta sad, više ni kurac ne valja ako nije osakaćen?:rolleyes:

a argumenti o higijeni...mislim ono...dosad ste imali zapuštene, smrdljive kurce?:kava:

GoGs
15.06.2010., 16:27
ahahaha jebote, došla nova moda obrezanih kuraca. :s šta sad, više ni kurac ne valja ako nije osakaćen?:rolleyes:

a argumenti o higijeni...mislim ono...dosad ste imali zapuštene, smrdljive kurce?:kava:ne, ali ostavi obrezani kurac neopran jednako kao obrezani, baš me zanima koji će se prije usmrdit? Pogotovo kad na neobrezanom nategneš kožicu.

Doduše, obrezivanje po meni ne bi trebalo biti mjerilo higijene, ali da je istina da je lakše sa obrezanim, istina je.

Obrezivanje je nešto što bi se trebalo raditi samo u slučaju komplikacija kao što je fimoza. ostalo ne odobravam. Mislim, sakaćenje kurca bez razloga ili vjerskih razloga je čisti debilizam po meni. Ne vrijeđam vjeru, da se neki ne bi našli uvrijeđeni, no to meni jednostavno nema smisla...

buzzfuzz
15.06.2010., 17:16

ovo su stvarno epski postovi. ti si bez sumnje vrlo malouman. i svi oni koji misle da je to sakacenje il nesto...nemate pojma....il si debil il zavidis obrezanima il nemas cure il ti je krac ruzan uzasno il neznam al nesto je sigurno...il su te odbili da te obrezu..

HA.HA.

dJ_rush1
15.06.2010., 18:59
Bas me zanima kakve ste to slike vas dvije gore gledale kad vam nije ljepsi

Žao mi je, ništa od eksplicitnih fotki.

Violently happy

Gervasius74
15.06.2010., 20:18
ovo su stvarno epski postovi. ti si bez sumnje vrlo malouman. i svi oni koji misle da je to sakacenje il nesto...nemate pojma....il si debil il zavidis obrezanima il nemas cure il ti je krac ruzan uzasno il neznam al nesto je sigurno...il su te odbili da te obrezu..

Tek si sad spoznao da si ustvari osakacen, pa te to malo pogodilo, a ?

Ajde, ajde, nisi JAKO osakacen ... :bicedobro:

buzzfuzz
18.06.2010., 16:44
haj dobro , svima se svidja....a tebi nije uspjelo pa ti sad izgleda kao mali slon sa surlom?...ma jooooooooj mali , bice bolje hajd

zebro
19.06.2010., 10:11
Pošto dosta ljudi ima problema s fimozom, a nije baš tema o kojoj vole javno pričati evo moga iskustva. Možda nekome pomogne da donese odluku što se tiče operacije, odnosno obrezivanja.

Prije nekog sam vremena primijetio da ne mogu potpuno povući kožicu čak ni kada je spolni ud spušten. Nisam ništa govorio nikome, probao sam još više pojačati higijenu, iako smatram da nije bila sporna, ali problem je i dalje ostao. Mokrio sam 'u 16 smjerova', čak na glaviću dobio nekakvu upalu manju u obliku nekakvog crvenila koje je na dodir bilo dosta bolno itd...

Uglavnom, nakon dosta vremena odlučio sam otići na pregled. Doktor nije ni trepnuo, fimoza i jedino rješenje operacija. Malo me to šokiralo pa sam opet neko vrijeme odgađao s odlukom. Pa nakon nekoliko mjeseci odlučio otići i kod privatnika. Ovaj put 300 kuna za jednu minutu pregleda, s mojim pitanjima, ali dijagnoza je i dalje bila jednaka - fimoza i operacija.

Pa sam opet, kao i većina vjerujem, odgađao s odlukom dok nisam shvatio da nema smisla i nedavno se odlučio otići.

Zahvat traje nekih pola sata, lokalna anestezija, i nisam osjetio doista ništa. Ali ništa. Na početku jedino iglu koju dobiješ ali to u jednoj sekundi prestane boljeti. Neki su pričali o više od pet uboda ali koliko znam dobio sam dvije. S tim da drugu i ne osjetiš jer si pod anestezijom od prve. Ništa ne vidiš, ništa ne čuješ (što se samog 'posla' tiče), zaista rutinska operacija.

Cijelo vrijeme pričao sa sestrama, doktorom, o svemu i svačemu. Čak sam se smijao nekoliko puta koliko izjavama, toliko i situaciji. Lagano ležiš, pričaš, a ljudi te obrezuju... :D

Uglavnom, nakon zahvata ležao još deset minuta i otišao doma. Prijatelj me dopratio, malo me pridržao za svaki slučaj i autom dovezao doma.

Bol mi je bila prisutna u prvih sat-dva neposredno nakon operacije, ali ništa neizdrživo. Više neugodna, mene je osobno glavić bolio. Nakon što sam popio Voltaren rapid i to je gotovo potpuno prestalo. Popio još jednu prije spavanja za svaki slučaj i drugi dan također ujutro i navečer preventivno ali onda prestao jer vidio da nema potrebe.

Bio na pregledu za 48 sati, sve u redu i to je to. Malo je neugodan osjećaj kod erekcije prisutan ali također ništa neizdrživo. Treba se pomokriti i onda opet sve u redu.

Postoji bol na dodir 'donje' strane glavića gdje imam i manji podljev ali po liječniku to je sve normalno.

Kažem, rutina. Po meni za 3-4 dana bez problema možete obavljati sve poslove kao i inače. Čak i prije, ali ne treba žuriti i divljati.

Eto, to je moje iskustvo. Osobe koja je zaista odgađala dugo i predugo. Ali ako morate - morate. Idite i obavite to i riješite problem.

Inače, ne bih zahvat radio da nisam morao. I to iz čistog razloga jer sam takva osoba. Nisam dirao krajnike/mandule, ne bih ni ovo. Neka bude kako je Bog dao, kako sam se rodio. Ali kada je već došlo do potrebe, naravno da ću napraviti. Sve je to na koncu isto. Samo u 'spuštenom' stanju izgleda drugačije. Zato ne znam čemu sve te rasprave ili komentari kao na primjer s ove stranice od forumašice da su joj takvi muškarci odbojni. Smiješno. Draga, kada su u erekciji, razlike nema. Isto kao ni u funkciji ili bilo čemu drugom. A da ne kažem da ni ljubavnika, ni muškarca ni čovjeka ne čini par centimetara kožice više ili manje.

Eto, lijepi pozdrav.

P.S. Jedino mi nitko ništa nije rekao o tim kremama, kamilicama koje neki spominju itd. Jedan poznanik se također mora svakodnevno kupati (baš kupati, ne tuširati) da konci brže otpadnu valjda ali meni nitko to nije rekao. Uglavnom, moram prematati sterilnom gazom i to je to. Sad, ako tko od 'starih' ima neki dobar savjet bit ću zahvalan.

theVill
19.06.2010., 13:02
"Zato ne znam čemu sve te rasprave ili komentari kao na primjer s ove stranice od forumašice da su joj takvi muškarci odbojni. Smiješno. Draga, kada su u erekciji, razlike nema. Isto kao ni u funkciji ili bilo čemu drugom. A da ne kažem da ni ljubavnika, ni muškarca ni čovjeka ne čini par centimetara kožice više ili manje."

:top: bravo,

nevjerujem da je ijedna od njih bila s obrezanim, ljudi su puni predrasuda a pravo je svakog punoljetnog čovjeka da sa svojim tijelom radi šta želi,iz estetskih, higijenskih ili medicinskih razloga......tako da...ljudi pirsaju bradavice a bogme i tu kožicu o kojoj pričate ,što nitko ne naziva "sakaćenjem" (??!)

a ovaj primitivac koji to naziva primitivnim,bi trebao znati da je sakaćenje nešto čime se čovjek unakazi,dio tijela mu je time disfunkcionalan,oštećen zauvijek,nanešena mu je fizička bol i trajna psihička posljedica...(jeste čitali ispovijedi somalske manekenke?!)

dan danas afrikanci obrezuju žene(djevojčice),obrazovani ljudi koji su rođeni na zapadu,..te žene nikad neće znati šta je to seksualni užitak,njezini organi (maternica i jajnici, jer ništa drugo joj nije ostalo)služe isključivo za reprodukciju... e to se ljudi,zove sakaćenje

R1982
19.06.2010., 13:25
P.S. Jedino mi nitko ništa nije rekao o tim kremama, kamilicama koje neki spominju itd. Jedan poznanik se također mora svakodnevno kupati (baš kupati, ne tuširati) da konci brže otpadnu valjda ali meni nitko to nije rekao. Uglavnom, moram prematati sterilnom gazom i to je to. Sad, ako tko od 'starih' ima neki dobar savjet bit ću zahvalan.
Ako su te zašili koncem od ovčjih crijeva (a vrlo vjerojatno da jesu), ne moraš forsirati tuširanje svaki dan da oni ispadnu. Kako ti rezovi budu zarastali, tako će se i konci apsorbirati u kožu i s vremenom ispasti sami od sebe.

Osobno sam mijenjao gazu svaki dan dok nisu svi šavovi ispali, nakon toga je kao pjesma :D

zebro
19.06.2010., 15:12
Da pitam ako je tko imao sličnih problema...

Bojim se da su mi na jednom dijelu pukli ili barem popustili konci. Odnosno, mogu (malo) povući kožu na tom dijelu prema dolje dok na drugoj strani ne mogu. Baš je 'strogo' zašiveno što se i vidi dok s druge strane to nije slučaj...

Osobno najveći mi je strah da mi ne puknu konci, valjda to nije tako lako i jednostavno...

sabaton41
20.06.2010., 17:10
Pozdrav ljudi,imam fimozu i sutra bi trebao ići na pregled ko urologa,najvjerojatnije ću morat na obrezivanje,pa bih vas molio da me malo ohrabrite,lokalna anestezija ali koliko uboda i kamo idu???? jedni napišu 5-7 uboda i da čak jedan ide u glavić,drugi vele 2 uboda i da ide samo u tjeme penisa...zanima me dali se išta osjeti tjekom operacije i prilikom šivanje (toga me najviše strah) dali boli glavić kada više nema prepucija jer sada me boli na dodir za popizdit,koliko dugo traje oporavak, nakon koliko dana bi mogao hodati,kada padaju konci, i nakon kolikovremena se može opet stupit u sexualni odnos???

Hvala unaprijed!!!!!!!!

debeli_fratar
20.06.2010., 17:49
Za ubode injekcijom ne brini. Nije toliko strasno kao sto zvuci. OPcenito tesko da ce te ista boljeti posto ces vjeorjatno bit jako uzbudjen, preplasen, a dok adrenalin djeluje nemas frke. Opcenito zahvat nije ustavri neki problem vec sam taj dojam koji on ostavlja posto se operacija vrsi na tako "delikatnom" podrucju. Unutar mjesec dana bi trebao vec biti kao nov, mozda i ranije. Najveci problem poslje zahvata je dok se ne naviknes na kontakt glave s tkaninom.
Kakvu frizuru bus narucio, trifrtaljku il do kraja?

sabaton41
20.06.2010., 18:45
Sorry nekužim se baš u obrezivanje u čemu je razlika,ja idem najvjerojatnije na onaj standni oblik,pa sad ako se razumiješ u to možeš li mi objasniti u čemu je razlika i koje je bolje????

izgubljen
20.06.2010., 19:39
ako se smije na forumu davat takve informacije može neko reć kod koga je bio ili barem,a to me još više zanima,koliko love za sve skupa,znači pregledi i sam zahvat

još jedno pitanje,može li se fimoza riješit tako da se ne obreže do kraja,ili to ovisi o stupnju? ja imam relativnu,u opuštenom stanju mogu do kraja(ne pokušavam jer sam čuo priču da se može "zaglavit":flop:) a u erekciji niti do pola

YouAndMe
20.06.2010., 20:13
ako se smije na forumu davat takve informacije može neko reć kod koga je bio ili barem,a to me još više zanima,koliko love za sve skupa,znači pregledi i sam zahvat

još jedno pitanje,može li se fimoza riješit tako da se ne obreže do kraja,ili to ovisi o stupnju? ja imam relativnu,u opuštenom stanju mogu do kraja(ne pokušavam jer sam čuo priču da se može "zaglavit":flop:) a u erekciji niti do pola

Samo vuci svaki dan što dalje i dalje, najbolje dok se tuširaš, i za par tjedana ce moci do kraja. Imas na internetu dosta o tome pa procitaj. To kod tebe nije fimoza, ne brini :mig:

ivanst
20.06.2010., 20:50
Pozdrav ljudi,imam fimozu i sutra bi trebao ići na pregled ko urologa,najvjerojatnije ću morat na obrezivanje,pa bih vas molio da me malo ohrabrite,lokalna anestezija ali koliko uboda i kamo idu???? jedni napišu 5-7 uboda i da čak jedan ide u glavić,drugi vele 2 uboda i da ide samo u tjeme penisa...zanima me dali se išta osjeti tjekom operacije i prilikom šivanje (toga me najviše strah) dali boli glavić kada više nema prepucija jer sada me boli na dodir za popizdit,koliko dugo traje oporavak, nakon koliko dana bi mogao hodati,kada padaju konci, i nakon kolikovremena se može opet stupit u sexualni odnos???

Hvala unaprijed!!!!!!!!

moj ti je savjet da ne citas puno sta i kako je kome bilo,zato sta ti je to sve individualno i od doktora do doktora.ja sam isto ima 2 miseca odradija to i sve san cita pa me je nervoza bila spucala samo takva prije operacije i na kraju skoro nista sta san procita mi nije radilo.tako da ti je moj savjet:ne plasi se bez potrebe i glavu gori nije to nista strasno!!

izgubljen
20.06.2010., 21:02
Samo vuci svaki dan što dalje i dalje, najbolje dok se tuširaš, i za par tjedana ce moci do kraja. Imas na internetu dosta o tome pa procitaj. To kod tebe nije fimoza, ne brini :mig:

hvala na odgovoru ali znam što imam,stvar je u tome što imam 22 god. i doktor mi je prije cca 15:D godina rekao točno to što i ti,onda sam bio još premlad da bi me bilo briga,a par godina kasnije sam čuo za to kad navučeš do kraja da se može desit da ostane tako i onda se glavić puni krvlju i naraste i mora hitna doć po tebe.Svejedno,vjeruj mi,meni bi se dosad sigurno:D proširilo da je moglo,prema tome moja 2 pitanja iz 2 posta poviše još stoje.Molim vas ako neko može dat kakvu informaciju.

debeli_fratar
20.06.2010., 21:30
Sorry nekužim se baš u obrezivanje u čemu je razlika,ja idem najvjerojatnije na onaj standni oblik,pa sad ako se razumiješ u to možeš li mi objasniti u čemu je razlika i koje je bolje????

To je bila sala :D
Kak god bilo bus prezivio

abcdproblem
20.06.2010., 23:36
Idem sljedeći tjedan na operaciju frenuluma, dakle ne obrezivanje nego uklanjanje onog spoja vrha glavića i kožice. Također šivanje tako da je sličan postupak.

Zanima me dali ja mogu hodati nakon toga, ono kakav je utjecaj operacije?
Imam od bolnice 5min pješke...

demigodess
21.06.2010., 13:04
Zanima me dali ja mogu hodati nakon toga, ono kakav je utjecaj operacije?
Imam od bolnice 5min pješke...

Nemas beda. Odma hodas ko nov. Nece niko ni kuzit da si bio na operaciji :)
treba 2, 3 tjedna da ispadnu konci i to je to. Kad zarastes imas alat bolji nego ikad :) vjeruj

abcdproblem
21.06.2010., 17:57
Hvala na odgovoru.

Imam još jedno pitanje, naime što sa jutarnjom erekcijom? Kako ju sprijećiti?

demigodess
23.06.2010., 13:52
A gle.. ja sam prvih par dana imao valjda srece pa mi se nije niti pojavila, vjerojatno bas zbog toga jer si svijestan da ne smije. Onda kad se pojavila bilo je jako neugodno, ali u principu ti brzo prođe jer boli.
Fakat nemas beda. Sve ce ti bit ok. Ne bus drko niti jebavo par tjedana, ali u principu je to jednostavan i brz oporavak. Pozz

jedankreten
16.07.2010., 20:26
Ljudi, molim pomoć, katolik sam i obrezan sam zbog medicinskih razloga i nitko oko mene to nezna, imam 16 godina, još se nisam upustio u sex i to najviše upravo zbog toga, što vi mislite o obrezanima i što vi mislite kako bi trebao postupiti :confused:

zumbuel
16.07.2010., 20:30
Samo pažljivo, katolici trebaju bit oprezni s tim stvarima!

BASUSSI
16.07.2010., 20:35
zar se tu vidi ili?

scarletlemur
16.07.2010., 20:36
gle, ak se nisu zaigrali pri cirkumciziji...pa ti odcaparili i pol mrcinice....onda se nemaš kaj brinut;)
kolko je meni poznato....žemske se pale na obrezane :top:

chocolatecookie
16.07.2010., 23:11
kako bi trebao postupiti :confused:
Svakako koristi kontracepciju, potrudi se zapamtiti gdje je klitoris, misli na curu i da njoj bude dobro. :D