PDA

View Full Version : Gubitak kose u muškaraca - preparati, savjeti, pomoć

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

priljepak
27.06.2004., 01:02
Zdravo ljudi.

Imam 22 godine i zadnjih mjeseci sam počeo primjećivati znakove polaganog početka gubljenja kose. Zalisci se produbljuju, skalp postaje prozirniji... Ne iznenađuje me, očekivao sam tako nešto jer mi i tata i oba djeda imaju to isto, karakteristično visoko čelo-tjeme :)

E sad, zanimaju me dvije stvari:
- iako sam uvijek znao da se ne mogu nadati da će mene sudbina muških predaka zaobići, nadao sam se da će do trenutka kad mi tako nešto zatreba već biti pronađen neki koliko toliko uspješan lijek. Postoji li nešto takvo? Nešto što zaustavlja ili bar odgađa ili bar usporava gubitak kose?
- gdje mogu naći stručne savjete? Kod dermatologa? Nekog privatnog? Što mi sve treba? Gdje se takav može naći i koliku financijsku potporu tome posjetu trebam predvidjeti?

Puno vam hvala unaprijed.

Laganini
27.06.2004., 01:56
Lijek protiv ćelavosti ne postoji. Stvar koja je do sada najučinkovitije kod većine ljudi usporavala gubitak kose zove se Propecia, radi se o američkom lijeku čija mjesečna upotreba košta 50-ak ili više eura - nisam siguran ima li ga za kupiti u Hr, ali svakako se može naručiti preko neta.
Nemoj nasjedat na kojekakve reklame za proizvode koji vitaminima i sličnim čudima jačaju kosu i vlasište - ćelavost nema veze sa lošom prehranom, nedostastkomn vitamina ili sa sličnim stvarima nego sa konverzijom testosterona u DHT, ali to je već jedna druga, malo duža priča.

masterblaster
27.06.2004., 01:58
mozda da razmislis o presadivanju kose..ovisi koliko ti to stvarno smeta....

priljepak
27.06.2004., 02:16
Zasad mi uopće ne smeta jer je zasad potpuno neprimjetno (osim meni). Koliko mi smeta ćelava budućnost? Pa, smeta mi. Tj. ako postoji ikakav prihvatljiv način da se borim protiv toga, spreman sam. Prihvatljiv znači da nema šanse da ću piti neke tablete koje će biti zapravo neka hormonalna terapija. Presađivanje kose je definitivno neprihvatljivo. Idealno bi bilo neko sredstvo koje se primjenjuje lokalno. Ništa više od toga nisam spreman koristiti. Pa makar i po cijenu ćelavosti.

Laganini, inače nisam tip osobe koja vjeruje takvim glupostima, pa neću ni sad "popušiti" neke nadrilijekove. U mene nije slučaj u bolesti, liječenju, stresu, lošoj ishrani ili bilo čemu drugome, nego u genima. To mi je jasno.

Samo me zanima mogu li ikako spriječiti/odgoditi/usporiti proces.

Koliko je Propecia uspješna i na kojem principu radi?

allegra
27.06.2004., 09:45
postoji minoxidil optopina za lokalnu primjenu, kod nas u ljekarnama rade 5%-tnu otopinu, a vani imaš tvornički 2%-tni pripravak uz koji dobiješ i aplikatore.
U otprilike 70% muškaraca ima efekta, međutim samo dok mažeš vlasište ...čim prekineš - opet isto, ali nema veze. Najbolji rezultati se postižu baš kod početne ćelavosti.

Bilo bi dobro da odeš dermatologu prije nego to počneš upotrebljavati ... da ti pogleda vlasište i da vidi imaš li kakve kontraindikacije.
Minoxidil je inače lijek protiv visokog tlaka, a tijekom njegove primjene se uočilo da ima malo nezgodnu nuspojavu - ljudi koji su ga uzimali su prekomjerno odlakavili ... onda je prizvođač skužio da se nuspojava može fino iskoristiti, pa je napravljen lokalni pripravak koji ne snižava tlak (u uobičajenoj dozi), a lokalnom primjenom možeš sam kontrolirati gdje će ti dlake rasti.
Vlasište mažeš dva puta dnevno i pri tome moraš biti prilično discipliniran ... ako prekineš - opet kosa ispada. Može se nabaviti u ljekarnama bez recepta (i kod nas i vani), ali svejedno odi prije kod dermatologa baš zbog mogućih kontraindikacija (ako si u Zagrebu odi na Šalatu ili u Vinogradsku).

allegra
27.06.2004., 09:46
upiši u google "minoxidil" ako hoćeš više informacija

Laganini
27.06.2004., 15:08
priljepak kaže:

Koliko je Propecia uspješna i na kojem principu radi?

http://www.propecia.com/finasteride/propecia/consumer/home.jsp

Vještac
27.06.2004., 19:25
Postoje i još neki tradicionalni poluvještičji recepti, ali nemam pojima kolika im je efikasnost, ako bude interesa mogu ih postati.

Za navedenu PROPECIU je zanimljivo pročitati:

9 of 10 men on PROPECIA had visible results (either regrowth of hair, 48%, or no further hair loss, 42%) vs 25% on placebo (sugar pill), according to an assessment of photographs by an independent panel of dermatologists.

2 of 3 men on PROPECIA regrew hair, as measured by hair count. All the men in the study who were not taking PROPECIA lost hair.
A majority of men on PROPECIA were rated as improved by doctors—77% vs 15% with placebo.

A majority of men on PROPECIA reported their bald spot getting smaller, their hair loss slowing down, and the appearence of their hair improving.

What’s more, in the first year of the study, 86% of men on PROPECIA maintained hair or increased the number of visible hairs vs 42% on placebo.

Ovi navedeni podaci o postotku uspješnosti djelovanja placebo teretmana otvaraju mogućnost da i druga cijenom pristupačnija sredstva mogu pomoći u nekim slučajevima.

V.

Mladenac
27.06.2004., 22:15
pa pogleda zidane-a.
Ženske kažu da je zgodan.

priljepak
28.06.2004., 02:42
Aha, je, samo sto zaraduje milijunske iznose europske valute godisnje. Nekako nisam bas u tom cjenovnom rangu. Ili se zaljubljuju cisto zbog njegovog personality-ja? :rolleyes:

Propecia izgleda obecavajuce. Devedeset postotna uspjesnost, slabe nuspojave, lako uklonjive jednostavnim prestankom koristenja. Cini se dobro i jos je prilicno opsezno testirano. Jos moram saznati kako se moze nabaviti kod nas. Na recept?

Je li problem doci do dermatologa za pregled? Citao sam ovaj drugi neki tu topic, bas se spominje dermatolog i cekanje od mjesec dana i to u slucaju sumnje na rak. Ima privatnih? Koliko cca oni naplacuju?

suncica
30.06.2004., 09:50
Potvrdjujem za minoxidil 5% (mislim da je gore krivo napisano - 2% ima kod nas, a 5% vani).

Jako je dobar.

mbo
28.09.2004., 20:22
da krenemo iz pocetka. Osjecas li osjetljivost (nesto kao bol) na dodir, pritisak na tjeme? Radis se o odumiranju potkoznog tkiva.
Moze se usporiti smanjenjem nivoa testosterona u krvi. Kontraindikacije su mozda nepozeljne, ali sigurno pomaze uzimanje Omega3 masnih kiselina u ampulama. Tjesi se da od toga boluju samo muskarcine.:top:

mon
29.09.2004., 09:40
Ako si za alternativnu medicinu? Ako jesi probaj si nabaviti kombucha gljivu i napraviti caj od nje. Trebas to piti a ne stavljati na glavu i slicno. Na internetu ima jako puno informacija o tome. Na hrvatskom:
http://www.kombu.de/croa-1.htm
Pozdrav.

Superhrabar Dabar
06.10.2004., 11:17
mbo kaže:
da krenemo iz pocetka. Osjecas li osjetljivost (nesto kao bol) na dodir, pritisak na tjeme? Radis se o odumiranju potkoznog tkiva.
Moze se usporiti smanjenjem nivoa testosterona u krvi. Kontraindikacije su mozda nepozeljne, ali sigurno pomaze uzimanje Omega3 masnih kiselina u ampulama. Tjesi se da od toga boluju samo muskarcine.:top:

A koje su to kontradikcije?....ne želim da mi se išta smanji...:rolleyes: :D

Uglavnom, u zadnje vrijeme sam primjetio istu stvar...ono prorijedila mi se kosa( a prije sam imao tako bujnu...ko Banderas! :( ) i to me totalno bedira. :(

Želim svoju kosu! Ako netko od vas naruči dotičnu Propeciu...nek mi javi kako i gdje...

Pozdrav!

mbo
07.10.2004., 12:35
Snizavanje testosterona u krvi smanjuje libido oliti potenciju, ustvari rjedje nasrcemo na suprotni spol. Smanjuje takodjer nivo masnoca sto je OK. Muska celavost je kazu nasljedna i cesca je kod sjedilackih zanimanja, vjerojatno fizicke aktivnosti "trose" testosteron.

malina44
14.10.2004., 21:47
Moj dečko koristi šampon DUCRAY ANAPHASE,dođe oko 70 kn u apoteci i super mu je, kosa mu poslije izgleda puno čvršća..još koristi PILFUD -to je minoxidil 2% al rezultati se vide tek nakon 4 mjeseca..:afro:

matsa
16.10.2004., 23:40
malina44 kaže:
Moj dečko koristi šampon DUCRAY ANAPHASE,dođe oko 70 kn u apoteci i super mu je, kosa mu poslije izgleda puno čvršća..još koristi PILFUD -to je minoxidil 2% al rezultati se vide tek nakon 4 mjeseca..:afro:

Bit će da mu je to prije od pilfuda, nego od šampona...

Minoxidil i propecia (s time da mislim da propeciu smiju koristiti samo muškarci) jedine su stvari trenutno priznate od strane ozbiljne medicine kao djelotvorni tretmani za ispadanje kose.

Ljudi, zaboravite šampone, orahova ulja, maslinova ulja u kombinaciji s jajima i limunom i te pizdarije - ništa to ne valja, ako imate ozbiljnih problema s kosom. Ja znam, jer sam ja guska potrošila para prije nego sam potražila stručnu pomoć.

devhq
27.12.2005., 12:02
Molio bi ako je itko koristio neki od doticnih preparata da kaze svoje misljenje o njima. Da li je to bacanje novaca u vjetar ili se pak cuda ipak desavaju :)

bart_85
14.04.2006., 22:24
Koji su razlozi zašto ludi ćelave? Jeli to nasljedno? Ima li veze upotreba gela? Oprostite ako je tema blesava ali molio bi odgovre. Hvala

Jaasper
14.04.2006., 23:05
Ovako nekako... slobodni testosteron se posredstvom enzima 5 alfa reduktaza (koji je u kozi) pretvara u dihidrotestosteron DHT, koji je puno "jaci" Talozi se na tjemenu tj. ima neka fora sa lojnim zlijezdama. Uglavnom, jako ih stimulira pa se dogadja da se kosa jako masti. Taj loj iz lojnih zlijezda nema svoje kanale da dodje na povrsinu, vec ide kanalom gdje je i vlas. Uglavnom taj loj se izlijeva u korjen kose gdje ga DHT lagano unistava (korjen) na nacin da do korjena vise ne dolaze hranjive tvari. Kosa je sve slabija i dolazi do unistenja korjena tj. tu ti kosa vise ne raste.

O ovome sam se relativno davno informirao pa je moguce da sam s vremenom nesto izostavio, pojednostavio ili sl., ali uglavnom tako nekako to funkcionira.

El Pájaro
15.04.2006., 09:18
Tako nekako... I da, celavost jeste nasljedna, bar u 98% slucajeva se radi o MPB (male pattern baldness). I najvise se prenosi sa majcine strane. Prije se smatralo da su celavci veci muskarci jer kao imaju vise testosterona (ili DHT-a) u sebi, sto nije nimalo tocno, bitno je samo koliko tih hormonalnih receptora, odnosno enzima 5-AR imas u tjemenu. Zbog toga neki bodybuilderi nece nikada biti celavi bez obzira koliko AAS-a budu uzimali. ;)

bart_85
15.04.2006., 19:44
jebate, pa fakat ste pametni :top: a gel? pjena recimo...može li to naštetiti?

Jaasper
16.04.2006., 11:11

Ne, mislim da to ne utječe na ispadanje kose. Ipak moras znati da je sve to kemija i mozda nije skroz zdravo, ali ne vjerujem da ima veze s čelavosti

El Pájaro
16.04.2006., 15:01

To ne steti ako nisi predodređen za celavost. No ako jesi, to ti definitivno ubrzava taj proces. ;)

vokaj5
16.04.2006., 16:03

steti ali malo

ako se kosa opere nakon upotrebe gela ili laka za kosu ili pjene

ako se ne pere onda steti malo vise

x-type
16.04.2006., 17:13
da li se čelavost može spriječiti? ja imam predispoziciju s tatine strane, ali on je ćelav po tjemenu, a meni više ispada sa čela (tako je otprilike imao djed s mamine strane, ali on nije bio ćelav, samo je imao visoko čelo). zabrinjava me što mi u zadnjih par tjedana ispada jako puno kose, na zadnjem pranju mi je ispao doslovno busen kao da ga je nteko iščupao

Cijanid
16.04.2006., 18:32
Pa za ćevaost postoji jedan lijek koji mnogi koriste, a nedavno je došao u Hr, a to su Vichyeve ampule protiv ćelavljenja koje se umasiraju u kosu (ili u ono što vam je ostalo od nje :E ). Taj lijek ima jako dobru reputaciju i mnogi ljudi tvrde da im je pomogao. Treba se što ranije početi ga koristiti da učinak bude što bolji jer najbolje djeluje na kosu koja se stanjuje, a za kosu koje već nema su manje šanse da izraste, no ako nije prošlo previše vremena od ispadanja također može potaknuti ponovno rast. Uz to se može koristiti i Vichyev šampon protiv ispadanja kose. Ne mogu naravno sa 100%-tnom sigurnošću tvrditi da će pomoći, no trenutno je to koliko znam najbolji lijek.

Smiješno mi je kada ljudi kažu "ili oćelaviš ili ne oćelaviš" jer to nije baš istina. Većina muškaraca je u svojoj pedesetoj godini života proćelavo, a ipak manji postotak oćelavi u potpunosti da im ostane samo prsten.
Ako se radi o pravoj genetskoj ćelavosti prvi znaci ćelavljenja su vidljivi u većini slučajeva već između 20-e i 30-e godine života najčešće, zapravo mnogi već u ranim dvadesetima znaju biti proćelavi što je vidljivo kod dosta mladih. U većini slučajeva (no ne u svim) se tada oćelavi do kraja- počne sa zaliscima koji se porudbljuju, pojavi se na vrhu glave malo više odozada isto mjesto na kojem se kosa počne gubiti. Na kraju ostane samo most između prednjeg i stražnjeg dijela koji sa vremenom nestane. No ima i onih kojima kosa opada naravno odmah po cijelom tjemenu ili na drugačije rijeđe načine. Ima ljudi koji ćelave cijeli život, a opet ne oćelave do kraja, a ima onih koji izgube svu kosu u mjesec dana, no to je na sreću rijetko.

Jače ispadanje kose može biti uzrokovano i godišnjim dobima, znači na jesen i proljeće što je sasvim normalno i ne znači da se ćelavi.
Kod genetske ćelavosti vlasi se stanjuju jer se korijen smanjuje, sve sporije rastu i na kraju jednostavno nestanu i takav način ćelavljenja je najčešći.
Većina ljudi ne oćelavi do kraja jer obično i mnogi prije posijede, a sijeda kosa ne opada kažu. Sijeda kosa se može lagano razrijediti sa godinama, ali nikada ne može imati tipičan tok ćelavljenja kao kod genetske ćelavosti i u pravilu sijedi ljudi ne ćelave, te vam mogu garantirati da niti Oliver Dragojević, niti Bill Clinton neće oćelaviti.

Ako vas zanima da li imate predispozicije da ćelavite, tada uzmite češalj, napravite si na tjemenu negdje ravnu stazu i razmanknite kosu da joj vidite dno. Ako vam je kosa jako heterogena, tada postoji mogućnost da su to prvi znaci ćelavljenja, a ako je kosa homogena, tada je može se reći nasljedno ćelavljenje isključeno. Što znači heterogeno vlasište? To znači da vam sve ili većina vlasi nisu jednake duljine i debljine, već da su različite od kojih mnoge jako tanke,a druge normalne debljine + još neki prazni dijelovi na tjemenu bez kose.
Meni je primjerice kosa jako debela, žilava i homogena na prednjem dijelu glave, a na stražnjem dijelu je dosta tanja nego sprijeda i heterogenija, no ta razlika se ne vidi golim okom, niti se stanje mijenja zadnjih par godina, stoga ne moraju postojati neka određena pravila.

Što god bilo preporučam Vichyeve ampule protiv ispadanja + šampon protiv ispadanja. To mogu koristiti i oni koji naravno ne ćelave jer ako ništa drugo, kosi sigurno neće štetiti.

El Pájaro
16.04.2006., 20:07
da li se čelavost može spriječiti? ja imam predispoziciju s tatine strane, ali on je ćelav po tjemenu, a meni više ispada sa čela (tako je otprilike imao djed s mamine strane, ali on nije bio ćelav, samo je imao visoko čelo). zabrinjava me što mi u zadnjih par tjedana ispada jako puno kose, na zadnjem pranju mi je ispao doslovno busen kao da ga je nteko iščupao

Nikakve Vichyeve ampule, takvih preparata ima milijun, nedokazanih, a i sam sam ih probao, na meni nisu radile, a koristio sam ih i dulje i intenzivnije nego oni to preporucuju.

Lijek za celavost... Takozvani Big 3!!! A to ti je, Propecia tablete (finasterid 1 mg), Minoxidil 5% losion i Nizoral sampon (Ketaconazol 2%). Imas dosta velike sanse da sacuvas to kose sto imas i malo manje sanse da obnovis malo onoga sto ti je ispalo. Sto prije pocnes koristit to bolje. Propecia, finasterid je inhibitor 5-alfa reduktaze i na taj nacin sprecava pretvorbu testosterona u DHT. Uzima se jedna tableta dnevno. Minoxidil 5% (Rogaine/Regaine ili neki generic) nanosi se na tjeme, na celavi dio ili potencijalni celavi dio, 1 ml 2 puta dnevno, najbolje bi bilo sa razmakom od 12 sati. To bi ti trebalo pomoci da obnovis ono kose sto je ispalo. I Nizoral 2% sampon se koristi 2 ili 3 puta tjedno da bi ocistio tjeme jer tog osusenog minoxidila ostaje na tjemenu, a ketaconazol je i blagi anti-androgen. I tako citav zivot, odnosno dok namjeravas imat kosu, jer nakon prestanka uzimanja Propecie, monoxidila, rezultati se brzo vracaju, za 6 do 12 mjeseci si na mjestu gdje si poceo.

Inace, nemoj to niti pocet koristit ako ne mislis koristit bar godinu dana. Dosta je skupo, al' jebi ga, kol'ko para tol'ko kuzike. ;) Moze se proci i jeftinije, kupujuci generic Propeciu, generic Minoxidil ili pak Proscar. Sve se to moze narucit preko interneta.

E da, umjesto finasterida se moze koristit i dutasterid. On je potentniji od finasterida jer blokira oba tipa, tip-I i tip-II 5-alfa reduktaze, dok fin blokira samo tip-II.

Propecia i Rogaine (Minoxidil) su jedina 2 dokazana lijeka protiv celavosti i odobrena od FDA. Dutasterid jos nije odobren u tu svrhu od FDA, ali ga koriste, usudim se reci, milijuni ljudi diljem svijeta. Eto, malo para, malo srece i kosa je na glavi. ;)

Atari_ST
16.04.2006., 20:29
Kad smo već kod teme ćelavosti, ima li netko kakvu informaciju iz prve ruke o presađivanju kose? Kakva su iskustva, koje su moguće komplikacije i koliko su ljudi zadovolni rezultatima?

Cijanid
16.04.2006., 20:55
Nikakve Vichyeve ampule, takvih preparata ima milijun, nedokazanih, a i sam sam ih probao, na meni nisu radile, a koristio sam ih i dulje i intenzivnije nego oni to preporucuju.

Pa naravno ako ti se tikva cakli ko izglancana kugla da ti ne pomažu Vichyeve ampule. :D
Ja sam malo surfao internetom prije negdje pola godine upravo zato da se uvjerim u istinitost djelovanja i bio sam na desetke stranih foruma i bilo je dosta puno ljudi koji su tvrdili da su im te ampule pomogle, a opet nisu baš tako prestrašno skupe- mislim 200 kuna, a koriste se 2 put godišnje, znači godišnje 400 kuna.
Neka čovjek bar proba, a ako mu neće djelovati neka kupi finasterid.

U najgorem slučaju uvijek može otići dr. Plečku :D hehe

batler
16.04.2006., 21:03
Ostavite se finasterida momci.Sad nakon što je prošlo nekoliko godina od njegove pojave na tržištu,uočeno je da je kod nezanemarivog postotka ljudi uzrokovao trajnu suspresiju HPTA osovine .
Suzbijanjem enzima 5-alfa-reduktaze zaustavlja se jedna stepenica konverzije testosterona u dihidotestosteron,najpotentniji adrogen,koji je odgovoran za one najbitnije stvari koje muškarca čine muškarcem;)
Zato,ostavite se tog smeća.Ak vas tak smeta čelavost,zašparajte rađe za transplataciju kose;)

El Pájaro
16.04.2006., 21:10
Pa naravno ako ti se tikva cakli ko izglancana kugla da ti ne pomažu Vichyeve ampule. :D
Ja sam malo surfao internetom prije negdje pola godine upravo zato da se uvjerim u istinitost djelovanja i bio sam na desetke stranih foruma i bilo je dosta puno ljudi koji su tvrdili da su im te ampule pomogle, a opet nisu baš tako prestrašno skupe- mislim 200 kuna, a koriste se 2 put godišnje, znači godišnje 400 kuna.
Neka čovjek bar proba, a ako mu neće djelovati neka kupi finasterid.

U najgorem slučaju uvijek može otići dr. Plečku :D hehe

Meni je glava jos uvijek puna kose, na srecu pa sam na vrijeme poceo sa tretmanima. Da, kostaju oko 200 kn, malo vise, oko 220 kn. Al' tu se nalazi samo 12 ampula. Oni preporucuju jednu ampulu svaki dan ili svaka 3 dana tokom 2 mjeseca i tako 2 puta godisnje. Znaci, ako ces koristit svaki dan, treba ti 5 kutija za 2 mjeseca, znaci 10 kutija godisnje sto izlazi oko 2200 kn godisnje. Svejedno je opet jeftinije od onog tretmana sto sam ja spomenuo, mene to izađe oko 800 kn mjesecno. :eek: No ne mislim ja tako citav zivot, nakon određenog vremena cu se prebacit na generic fin i generic minox i proci cu mnogo jeftinije.
Mislim, neka proba, al' po meni je opet bolje krenuti na fin odma, ako se radi o MPB. Jer razmisli malo, ima li ikakve logike koristiti nesto 2 mjeseca, pa onda opet za 6 mjeseci tako?! Ti ces blokirat DHT ta 2 mjeseca i eventualno zaustavit ispadanje tokom koristenja, ali kad prestanes, DHT opet radi svoj posao. To bi mozda imalo efekta ali da se koristi svaki dan i stalno, a ne samo 4 mjeseca kako oni preporucuju.
Na stranici http://www.hairlosstalk.com na kojoj ima i dobro posjeceni forum, ljudi ne zele ni cuti za taj Vichy tretman, njih zanima uglavnom ono dokazano. ;)

El Pájaro
16.04.2006., 21:18
Ostavite se finasterida momci.Sad nakon što je prošlo nekoliko godina od njegove pojave na tržištu,uočeno je da je kod nezanemarivog postotka ljudi uzrokovao trajnu suspresiju HPTA osovine .
Suzbijanjem enzima 5-alfa-reduktaze zaustavlja se jedna stepenica konverzije testosterona u dihidotestosteron,najpotentniji adrogen,koji je odgovoran za one najbitnije stvari koje muškarca čine muškarcem;)
Zato,ostavite se tog smeća.Ak vas tak smeta čelavost,zašparajte rađe za transplataciju kose;)

Cuo sam i ja nesto o tome, zapravo citao, al' sve je to jos "rekla-kazala", nema niti jedne studije koja to potvrđuje. Dosta sam istrazivao po takvim temama finasterid-bodybuilding i dosta toga procitao. Uglavnom zasada nista ne povezuje finasterid sa npr. losijim anabolickim napretkom. Negdje cak i spominju da bi mozda i mogao imati pozitivan ucinak. Jer kao testosteron je glavni hormon za sintezu bjelancevina, a ne DHT, i DHT se nalazi u prostati i kozi uglavnom, dok testosteron u samom misicu. A finasterid sprecava pretvorbu testosterona u DHT sto automatski znaci da ostaje vise testosterona. Nemoj me uzimat za rijec, al' takvih je tema bilo. No to je sve jos bez ikakvih referenci, i dalje su to samo nagađanja. ;)

Cijanid
16.04.2006., 21:21

Pa kaj ak neće biti muškarci, bar će imati kosu! :afro: A kada prestanu biti muškarci, onda će ih drugi muškarci :Sex:

Meni transplantacija kose ne izgleda uopće primamljivo, zapravo mislim da ako trebam oćelaviti da ću radije to izabrati ako ne postoji manje bolan način nego ići pod nož, te da mi sade rižu u glavu.
Premda kažu da ta transplantirana kosa nikada ne ispada.

Ma kažem ja....Vichy ampule se mogu uzeti bez straha, neće nikoga pretvoriti u pičku, a i ništa se ne pije, već samo nanosi na tjeme. U najgorem slučaju neće pomoći, a u najboljem slučaju sačuvati ćete nešto kose.
U kakvim si ljudi sve otrovima peru kosu počevši od raznog smeća a'la Head'n Shoulders, pa na dalje koja se zasnivaju na agresivnim djelovanjima, tada se ne trebaju bojati Vichy ampula jer su znanstvenici 10 godina radili na tim ampulama, a i Vichy je danas vjerojatno najpriznatiji proizvod.

U jedno sam siguran, a to je da kada sam imao hrpu peruti godinama od koje su mi se stvarale krvave kraste na glavi i kada niti jedan šampon nije koristio, probao sam Vichyev protiv peruti i već nakon 3 pranja je potpuno nestala perut. Jedina mana je bila da mi se nakon kojih 20 pranja od tog šampona počela jače i brže mastiti kosa, no kada vam nestane perut lako promijenite šampon, no tada je najbolje uzeti običan Vichyev šampon. Zaboravite na Head'n Shoulders jer od te usrane kemikalije sam dobio još veće rane na glavi jer to sranje djeluje kao domestos- sa peruti vam skine sa glave i sve ostalo. Vichy je siguran i ima šampone za sve moguće svrhe od kojih sam se barem za jednu uvjerio da djeluje- uklanja perut.

Cijanid
16.04.2006., 21:29
Meni je glava jos uvijek puna kose, na srecu pa sam na vrijeme poceo sa tretmanima. Da, kostaju oko 200 kn, malo vise, oko 220 kn. Al' tu se nalazi samo 12 ampula. Oni preporucuju jednu ampulu svaki dan ili svaka 3 dana tokom 2 mjeseca i tako 2 puta godisnje. Znaci, ako ces koristit svaki dan, treba ti 5 kutija za 2 mjeseca, znaci 10 kutija godisnje sto izlazi oko 2200 kn godisnje. Svejedno je opet jeftinije od onog tretmana sto sam ja spomenuo, mene to izađe oko 800 kn mjesecno. :eek: No ne mislim ja tako citav zivot, nakon određenog vremena cu se prebacit na generic fin i generic minox i proci cu mnogo jeftinije.
Mislim, neka proba, al' po meni je opet bolje krenuti na fin odma, ako se radi o MPB. Jer razmisli malo, ima li ikakve logike koristiti nesto 2 mjeseca, pa onda opet za 6 mjeseci tako?! Ti ces blokirat DHT ta 2 mjeseca i eventualno zaustavit ispadanje tokom koristenja, ali kad prestanes, DHT opet radi svoj posao. To bi mozda imalo efekta ali da se koristi svaki dan i stalno, a ne samo 4 mjeseca kako oni preporucuju.
Na stranici http://www.hairlosstalk.com na kojoj ima i dobro posjeceni forum, ljudi ne zele ni cuti za taj Vichy tretman, njih zanima uglavnom ono dokazano. ;)

Mislim da si malo krivo shvatio. Jedna kutija Vichya je prvi tretman koji se mora u određenom roku potrošiti. Za pola godine se kupuje druga kutija i to je drugi tretman i to je sve skupa 400 kuna.
A što se zna da "jest" i "nije" potvrđeno? Pa po onome što ljudi pričaju, a ja sam čuo i od ljudi iz RL i pročitao sa raznih foruma da mnogima taj Vichy djeluje i pomaže. Čak je mislim na Velesajmu bilo održano predavanje o tim ampulama i načinu kako djeluju protiv ispadanja kose. Sve će vrijeme pokazati i vidjeti ćemo što će ljudi reći.

El Pájaro
16.04.2006., 21:47
Mislim da si malo krivo shvatio. Jedna kutija Vichya je prvi tretman koji se mora u određenom roku potrošiti. Za pola godine se kupuje druga kutija i to je drugi tretman i to je sve skupa 400 kuna.
A što se zna da "jest" i "nije" potvrđeno? Pa po onome što ljudi pričaju, a ja sam čuo i od ljudi iz RL i pročitao sa raznih foruma da mnogima taj Vichy djeluje i pomaže. Čak je mislim na Velesajmu bilo održano predavanje o tim ampulama i načinu kako djeluju protiv ispadanja kose. Sve će vrijeme pokazati i vidjeti ćemo što će ljudi reći.

Ja bi prije rekao da si ti krivo shvatio. Na kutiji lijepo pise, preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjedno u razdoblju od najmanje 2 mjeseca. Sve i da ih koristis 3 puta tjedno, trajat ce ti manje od mjesec dana. A kamoli i da ih koristis svaki dan. Mislim, takovo istrazivanje je Vichy proveu na 240 muskaraca i zena u razdoblju od 3 mjeseca. 3 mjeseca je pekratak rok kad pricamo o MPB (male pattern baldness).
To "potvrđeno", mislim dokazano, znaci da je odobreno od strane FDA. A kao sto prije rekoh, to su samo Propecia i Rogaine (Minoxidil).
Ja bi volio da te ampule doista rade, al' eto, ja sam ih koristio 2 mjeseca, potrosio sam 5 kutija jer sam ih koristio svaki dan, nisam vidio niti najmanju promjenu, a kose je i dalje bilo dosta na jastuku i u kadi nakon tusiranja. A vec 2 mjeseca nakon koristenja Propecie i Minoxa, ispadanje kose se svelo na manje od 10 dlaka dnevno, a kosa je malo ocvrsnula cak i na zaliscima gdje sam primjetio da se polako pocela povlacit. ;)

hana
16.04.2006., 22:10
@ El Pajero
ti tvoji preparati te dodju oko 800 kn na mjesec rajt?

@ ostali
te vichy ampule kako se tocno zovu ili link neki? i koji sampon ide u paru s tim?

Cijanid
16.04.2006., 22:27
Ja bi prije rekao da si ti krivo shvatio. Na kutiji lijepo pise, preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjedno u razdoblju od najmanje 2 mjeseca. Sve i da ih koristis 3 puta tjedno, trajat ce ti manje od mjesec dana. A kamoli i da ih koristis svaki dan. Mislim, takovo istrazivanje je Vichy proveu na 240 muskaraca i zena u razdoblju od 3 mjeseca. 3 mjeseca je pekratak rok kad pricamo o MPB (male pattern baldness).
To "potvrđeno", mislim dokazano, znaci da je odobreno od strane FDA. A kao sto prije rekoh, to su samo Propecia i Rogaine (Minoxidil).
Ja bi volio da te ampule doista rade, al' eto, ja sam ih koristio 2 mjeseca, potrosio sam 5 kutija jer sam ih koristio svaki dan, nisam vidio niti najmanju promjenu, a kose je i dalje bilo dosta na jastuku i u kadi nakon tusiranja. A vec 2 mjeseca nakon koristenja Propecie i Minoxa, ispadanje kose se svelo na manje od 10 dlaka dnevno, a kosa je malo ocvrsnula cak i na zaliscima gdje sam primjetio da se polako pocela povlacit. ;)

A jesi tvrdoglav, ne ide ti matematika. Piše točno ovako: "za optimalnu učinkovitost preporučujemo njegu s 1 ampulom dnevno ili najmanje 3 ampule tjedno u periodu od 2 mjeseca".
Znači ti jednu kutiju sa 12 ampula trebaš potrošiti najkasnije u 2 mjeseca. Nakon pola godine kupuješ drugu kutiju i sve ispočetka. Tako teško za shvatiti?

A sada ću ti reći nešto što očito ne shvaćaš, a to je da se ispadanje kose ne broji po broju ispalih vlasi sa glave na jastuku ili u kadi jer sve vlasi koje ti ispadnu ponovno narastu. Meni se znao sa cijelog tjemena sakupiti pramen ispalih vlasi u samo jednom istresanju kose i svejedno nisam zbog toga oćelavio. Pogotovo na jesen i proljeće se to događa. Kosa ispada tako da postaje sve tanja i tanja, a vlasište sve heterogenije, a to se najbolje vidi da gledaš vlasište pri od dna gdje počinje rasti. Vichy djeluje tako da nakon tek par tjedana ili koji mjesec ti vidiš promjene tako da ti vlasi postaju deblje.

Uvijek ti za vrijeme tuširanja ispadne par stotina vlasi, a i svaki put kada prođeš rukom kroz kosu možeš ih imati 10 na ruci i opet to ne znači da ćelaviš. Ako po otpalim dlakama mjeriš potencijalnu ćelavost, onda se tek zabrini kada ti u ruci ostane cijeli pramen. Jedno je sezonsko ispadanje kose, a sasvim druga stvar je ćelavljenje, a mnogi to dvoje brkaju i misle da ak im ostane par dlaka u ruci da je ćelave, no kosa mora ispadati jer se tako obnavlja i raste nova.

Cijanid
16.04.2006., 22:31
@ El Pajero

@ ostali
te vichy ampule kako se tocno zovu ili link neki? i koji sampon ide u paru s tim?

To su Vichy ampule protiv ispadanja kose....nekak ih još zovu Aminexil mislim, ali to ne moraš reći prodavačici. Imaš za muške i za ženske. Uz njih ide Vichy šampon protiv ispadanja kose. Sve to dobiješ u apoteci.

El Pájaro
16.04.2006., 22:32
@ El Pajero

@ ostali

Rajt! Za sada, al' skresat cu te troskove za koji mjesec, korist cu samo generic proizvode, koji su navodno isti kao i pravi. ;) Posto vidim da si zensko, samo da napomenem, Propeciu ne smiju koristiti zene!!! One mogu recimo minoxidil 2% ili neke druge tretmane, tipa Vichy Dercos Aminexil SP94.

Vichy Dercos Aminexil SP94 - postoji tretman za muskarce i za zene. Tu imas nekakvih informacija http://www.aminexilpitanje.com.hr/ ili tu http://vichy.parsek.tv/aminexil/hr/flash/index.html ;)

hana
16.04.2006., 22:41
ma meni ne treba, samo se informiravam :zubo:

El Pájaro
16.04.2006., 22:43
A jesi tvrdoglav, ne ide ti matematika. Piše točno ovako: "za optimalnu učinkovitost preporučujemo njegu s 1 ampulom dnevno ili najmanje 3 ampule tjedno u periodu od 2 mjeseca".
Znači ti jednu kutiju sa 12 ampula trebaš potrošiti najkasnije u 2 mjeseca. Nakon pola godine kupuješ drugu kutiju i sve ispočetka. Tako teško za shvatiti?

A sada ću ti reći nešto što očito ne shvaćaš, a to je da se ispadanje kose ne broji po broju ispalih vlasi sa glave na jastuku ili u kadi jer sve vlasi koje ti ispadnu ponovno narastu. Meni se znao sa cijelog tjemena sakupiti pramen ispalih vlasi u samo jednom istresanju kose i svejedno nisam zbog toga oćelavio. Pogotovo na jesen i proljeće se to događa. Kosa ispada tako da postaje sve tanja i tanja, a vlasište sve heterogenije, a to se najbolje vidi da gledaš vlasište pri od dna gdje počinje rasti. Vichy djeluje tako da nakon tek par tjedana ili koji mjesec ti vidiš promjene tako da ti vlasi postaju deblje.

Uvijek ti za vrijeme tuširanja ispadne par stotina vlasi, a i svaki put kada prođeš rukom kroz kosu možeš ih imati 10 na ruci i opet to ne znači da ćelaviš. Ako po otpalim dlakama mjeriš potencijalnu ćelavost, onda se tek zabrini kada ti u ruci ostane cijeli pramen. Jedno je sezonsko ispadanje kose, a sasvim druga stvar je ćelavljenje, a mnogi to dvoje brkaju i misle da ak im ostane par dlaka u ruci da je ćelave, no kosa mora ispadati jer se tako obnavlja i raste nova.

Ne moras meni o ispadanju dlaka i celavosti, vec godinama o tome citam, ucim, pratim... Bio sam i kod dermatologa i dijagnosticirana mi je MPB. Meni je kosa pocela ispadat sa 19 godina, to su bili busjeni kose u kadi i na jastuku i ne, nije bilo sezonski, vec je tako bilo stalno, svaki dan, tokom citave godine. Sve dok nisam poceo koristit fin i monox. I svelo se na manje od 10 dnevno. I uz znacajnu obnovu onog sto je ispalo.

A sto se tice matematike, ne znam, ocito ti imas neku svoju racunicu. Podebljat cu ti kljucne rijeci onoga sto pise na kutiji. "Preporucuje se ampule koristiti svakodnevno ili barem tri puta tjednou razdoblju od najmanje 2 mjeseca." Barem tri puta tjedno, najmanje 2 mjeseca. Koji dio ti tu ne razumijes?! :confused:

El Pájaro
16.04.2006., 23:01
Pogleday na http://www.vichy.com i tamo pise tocno ovim rijecima: "Jedna doza dnevno ili minimalno 3 doze tjedno tijekom 6 tjedana." Mislim, zbog cega si ti zakljucio da se to 6 tjedana odnosi na to da se mora to potrosit u roku 6 tjedana (ili 2 mjeseca kako smo prije spominjali)?! :confused:

batler
17.04.2006., 01:02
Rajt! Za sada, al' skresat cu te troskove za koji mjesec, korist cu samo generic proizvode, koji su navodno isti kao i pravi. ;) Posto vidim da si zensko, samo da napomenem, Propeciu ne smiju koristiti zene!!! One mogu recimo minoxidil 2% ili neke druge tretmane, tipa Vichy Dercos Aminexil SP94.

Vichy Dercos Aminexil SP94 - postoji tretman za muskarce i za zene. Tu imas nekakvih informacija http://www.aminexilpitanje.com.hr/ ili tu http://vichy.parsek.tv/aminexil/hr/flash/index.html ;)

A muškima je super da koriste propeciu???Ti očigledno ne kužiš kakvog efekta ima suspresija konverzije testosterona u DHT kod muškarca.:rolleyes:

Cijanid
17.04.2006., 08:38
Pogleday na http://www.vichy.com i tamo pise tocno ovim rijecima: "Jedna doza dnevno ili minimalno 3 doze tjedno tijekom 6 tjedana." Mislim, zbog cega si ti zakljucio da se to 6 tjedana odnosi na to da se mora to potrosit u roku 6 tjedana (ili 2 mjeseca kako smo prije spominjali)?! :confused:

A što je tebi jedna doza? Jedna kutija? Ajd molim te! Znam jer sam pročitao sa kutije....šta misliš!? A znam da se tako koristi jer sam pročitao i na internetu i jer je žena u apoteci tako rekla. Ne izmišljaj!

El Pájaro
17.04.2006., 10:39
A muškima je super da koriste propeciu???Ti očigledno ne kužiš kakvog efekta ima suspresija konverzije testosterona u DHT kod muškarca.:rolleyes:

Molim te da ne budes infantilan. Napisao sam da zene ne smiju koristiti Propeciu zato jer tako pise svugdje, ma gdje god procitas nesto o Propecii pisat ce ti i to. A vidim ti ocito kuzis kakav je efekt supresije konverzije testa u DHT. Molim te daj mi jednu znanstvenu studiju o tome. Nemoj previse citat forum.teretana.net i vjerovat svim postovima rekla-kazala, jer ipak o tome jos nikakve znanstvene reference. ;)

El Pájaro
17.04.2006., 10:48
A što je tebi jedna doza? Jedna kutija? Ajd molim te! Znam jer sam pročitao sa kutije....šta misliš!? A znam da se tako koristi jer sam pročitao i na internetu i jer je žena u apoteci tako rekla. Ne izmišljaj!

Jedna doza je jedna ampula, a ti bi ocito bio na tome jedan tjedan on jedan tjedan off. Meni je zena u apoteci rekla malo drugacije, ja sam to kupovao za sebe, a ti kao sto kazes ne patis od MPB, pa ne znam koji vrag te je tjerao da to kupujes (ili istrazujes). Lako sto preporucujes taj proizvod koji i nije bog zna sto, nego ga preporucujes u mizernim dozama.

Bilo kako bilo, ne razglaba mi se vise o tome, neka ga koristi ko oce i koliko oce. Ja sam se uvjerio da je banana i to je jedino sto me zanima. Daj Boze da to radi tako dobro kao sto gospoda iz Vichya tvrdi. ;)

hana
17.04.2006., 12:08
koliko kosta to vichy cudo?

El Pájaro
17.04.2006., 12:09
koliko kosta to vichy cudo?

Jedna kutija, 12 ampula, oko 220 kn. ;)

Atari_ST
17.04.2006., 12:17
Na moju žalost, gubim kosu, ćelo mi je sve veće, a i iza se prorjeđuje (osim sa strane i iza), pa bi mi glava za nekoliko godina mogla postati pravi aerodrom za muhe. Pijem vitamine za kosu, a pokušao sam i s raznim losionima, ali ne pomaže, barem ne puno. Jasno mi je, stvar je nasljedna, moja dva starija brata ćelave slično kao i ja, s tim da su oni po tom pitanju prošli još gore (ranije od mene su izgubili kosu).

Uglavnom, presađivanje kose izgleda kao jedina mogućnost koja bi mogla dati rezultate. Zato bi me interesirala iskustva iz prve ruke:
- gdje se može obaviti, kojom metodom (spominju se dvije), koliko košta, kako su ljudi zadovoljni, koliko traje oporavak, jesu li domaći saloni o.k., koji su rizici?

Cijanid
17.04.2006., 12:43
Jedna doza je jedna ampula, a ti bi ocito bio na tome jedan tjedan on jedan tjedan off. Meni je zena u apoteci rekla malo drugacije, ja sam to kupovao za sebe, a ti kao sto kazes ne patis od MPB, pa ne znam koji vrag te je tjerao da to kupujes (ili istrazujes). Lako sto preporucujes taj proizvod koji i nije bog zna sto, nego ga preporucujes u mizernim dozama.

Bilo kako bilo, ne razglaba mi se vise o tome, neka ga koristi ko oce i koliko oce. Ja sam se uvjerio da je banana i to je jedino sto me zanima. Daj Boze da to radi tako dobro kao sto gospoda iz Vichya tvrdi. ;)

Mizerna doza? Pa nije to kao voda da se polijeva po glavi bez učinka. To je mali koncentrat u tekućini koji pomaže kosi da raste.
Ako imaš neku drugačiju bolest (a po kratici MPB ne znam o čemu se radi) možda onda niti ne djeluje. Na dobrom postotku ljudi je djelovalo, a na nekima naravno i nije.
Ja znam evo iz prve ruke jedna žena koja radi na poslu sa mojom starom kojoj je kosa jako opadala i bila prorijeđena je odjednom dobila bujnu kosu. Kaad su je pitali kako to, rekla je da je koristila Vichyeve ampule.
Da, koristim Vichyeve ampule, pa i znam kako se koriste.
A sada nekome pomognu manje, nekome više, nekome uopće ne pomognu, ali vrijedi probati.

Cijanid
17.04.2006., 12:49
Mislim da bi ti najbolje na to odgovorio Elton John koji si je presadio kosu. Ja sam čuo navodno (možda nije istina) da je to dosta bolno, no kako kažem- ne mora biti.

Koliko sam upućen u to, uzmu ti kosu sa onog dijela "prstena" koji ti nikada ne otpadne....znaš na kaj mislim, ne? Ono što ide od uha do uha iznad vrata kod ćelavih. E da, ta kosa ima nešto u sebi da je imuna na te razne hormone, testosterone i što već i tu kosu ti presađuju naprijed i ta kosa kažu nikada zato više ne otpadne.

Ali sa druge strane zar smatraš da je toliko bitno presaditi kosu?
Znam da je gubitak kose frustrirajući, može baciti u depresiju i tako to, no ako si već stariji, ako imaš curu, obitelj, posao ili što već, onda ti je valjda jasno da kosa nije toliko bitna.
A ako te to muči zbog cure onda ti mogu reći samo ovo: jebeš curu koja te neće htjeti zato jer si ćelav!

El Pájaro
17.04.2006., 14:16
Mizerna doza? Pa nije to kao voda da se polijeva po glavi bez učinka. To je mali koncentrat u tekućini koji pomaže kosi da raste.
Ako imaš neku drugačiju bolest (a po kratici MPB ne znam o čemu se radi) možda onda niti ne djeluje. Na dobrom postotku ljudi je djelovalo, a na nekima naravno i nije.
Ja znam evo iz prve ruke jedna žena koja radi na poslu sa mojom starom kojoj je kosa jako opadala i bila prorijeđena je odjednom dobila bujnu kosu. Kaad su je pitali kako to, rekla je da je koristila Vichyeve ampule.
Da, koristim Vichyeve ampule, pa i znam kako se koriste.
A sada nekome pomognu manje, nekome više, nekome uopće ne pomognu, ali vrijedi probati.

Da zavrsimo vise tu prepirku. MPB = male pattern baldness, muska nasljedna celavost. I ona se javlja u 98% slucajeva celavosti. Za te Vichyeve ampule mislim da bi mogle pomoci nekome ko ne pati od MPB vec od nekog drugog oblika celavosti, prorjeđivanja kose, slabijeg rasta... ili sta vec, al' sumnjam da bi itko tko pati od MPB imao ikakve koristi od toga, pogotovo jos ako se radi o nekom vecem stupnju celavosti. Mozda i bi, al' kada bi ih eventualno koristio svaki dan i tako stalno. Jer mislim da 24 ampule godisnje ne bi imalo ama bas nikakvog efekta na zaustavljanje celavosti kod negoga kome DHT doslovno ubija tjeme. Ja sam ih koristio dva puta. Prvi put sam potrosio 2 kutije u 2 mjeseca i nista, onda nakon pola godine sam u 2 mjeseca potrosio 5 kutija, koristio sam ih svaki dan i nikakav efekt nisam postigao, osim sto mi se malo džep stanjio. :) Mozda bi ga imao nakon nekog vremena da sam tako nastavio dalje, al' to se na uputama ne spominje.
A Propecia je namjenjena bas za MPB, dok minox mogu koristiti i muskarci i zene. Uostalom mozes o istima procitat na njihovim stranicama (http://www.propecia.com i http://www.rogaine.com/) koje su potkrijepljene znanstvenim studijama, a ne samo nekim njihovim navodnim istrazivanjima. ;)

batler
17.04.2006., 14:47
Molim te da ne budes infantilan. Napisao sam da zene ne smiju koristiti Propeciu zato jer tako pise svugdje, ma gdje god procitas nesto o Propecii pisat ce ti i to. A vidim ti ocito kuzis kakav je efekt supresije konverzije testa u DHT. Molim te daj mi jednu znanstvenu studiju o tome. Nemoj previse citat forum.teretana.net i vjerovat svim postovima rekla-kazala, jer ipak o tome jos nikakve znanstvene reference. ;)

Neznam,meni je ipak važnija moja potencija,mišićna masa i snaga, od dlaka na glavi i nebi se igrao tak nečim;)

El Pájaro
17.04.2006., 14:56
Neznam,meni je ipak važnija moja potencija,mišićna masa i snaga, od dlaka na glavi i nebi se igrao tak nečim;)

Pa ja sam na Propecii skoro pa 4 godine. I ne, nisam se pretvorio u zensko. I bavim se bodybuildingom i nisam primjetio da mi to odmaze u dobivanju misicne mase ili sl. Doduse natural sam, pa ne znam bi li odmagalo prilikom koristenja AAS-a. Opet sve je to individualno, neki imaju dosta nuspojava od finasterida, ja na srecu ih nemam. ;)

Jaasper
17.04.2006., 21:51
[QUOTE
Koliko sam upućen u to, uzmu ti kosu sa onog dijela "prstena" koji ti nikada ne otpadne....znaš na kaj mislim, ne? Ono što ide od uha do uha iznad vrata kod ćelavih. E da, ta kosa ima nešto u sebi da je imuna na te razne hormone, testosterone i što već i tu kosu ti presađuju naprijed i ta kosa kažu nikada zato više ne otpadne.
[/QUOTE]

Ovo pisem skroz po sjecanju, a neda mi se sada googlati, koga zanima nek si pogleda... dakle ako me sjecanje ne vara na tom "prstenu" nema lojnih žlijezda pa tu i ne dolazi do ćelavosti. Samim time je jako upitno hoce li presadjena kosa s tog dijela ostati zauvijek ili ce tokom vremena i ona ispasti.

La Dur
18.04.2006., 08:03
Kad sam imao desetak godina zezao sam oca na račun ćelavosti. Tada mi on reče:
- A zar misliš da ti nećeš oćelaviti?
- Dok ja dođem u te godine, već će pronaći lijek protiv ćelavosti.
- E to sam i ja mislio kad sam bio u tvojim godinama ali od tada prošlo 30-tak godina a lijek još uvijek nema.

Od tog našeg razgovora je prošlo skoro 20 godina (ukupno 50 godina), a lijeka i dalje još uvijek nema (tu mislim na one što genetski ćelave).
Često pomislim kako Andre Agasi i Brus Vilis sa svim onim milijunima dolara ne bi bili ćelavi da postoji efikasan lijek protiv ćelavosti.

Ima ljudi koji ćelave cijeli život, a opet ne oćelave do kraja, a ima onih koji izgube svu kosu u mjesec dana, no to je na sreću rijetko.

Baš tako. Ja sam počeo ćelaviti još u 17-toj godini. Imao sam predivnu dugu kosu koju sam morao ošišati na kratko jer su mi svi govorili da mi kosa opada zbog toga "jer je predugačka i teška". Kosa mi je počela opadati takvim intezitetom da su me zezali da ću potpuno oćelaviti do 20-te godine. Ali tada negdje je usporilo ćelavljenje i narednih desetak godina tek se pomalo šire zalisci iz godine u godinu, a dosta mojih drugova koji su do prije 3-4 godine bili potpuno kosati, sad su uveliko ćelaviji od mene.

La Dur
18.04.2006., 08:16
Mislim da bi ti najbolje na to odgovorio Elton John koji si je presadio kosu. Ja sam čuo navodno (možda nije istina) da je to dosta bolno, no kako kažem- ne mora biti.

Mislim da je na RTL-u bilo prošle godine emisija o tim estetskim operacijama i prikazivali su i jedno presađivanje kose. Čovjeku su sa potiljka skidali trake kose (kosa zajedno sa kožom i potkožnim dijelom) i to prebacivali na prednje ćelave dijelove glave. Te trake sa kosom su bile širine oko 1.5 cm i dužine oko 5 cm. Sve je to rađeno pod lokalnom anestezijom. Čovjek je cijelo vrijeme bio budan, sjedio na stolici poput one u frizerskim salonima, i gotovo da je mogao čitati novine. Dakle, ne bi se reklo da je bolno.
Da li netko zna koliko je potrebno da se nakon te operacije vratiš u normalu? Koliko treba da ti na potiljku opet izraste kosa? I koliko dugo će ta nova kosa opstati?

Jer opasno se razmišljam da to uradim.

El Pájaro
18.04.2006., 08:22
Često pomislim kako Andre Agasi i Brus Vilis sa svim onim milijunima dolara ne bi bili ćelavi da postoji efikasan lijek protiv ćelavosti.

Andre Agassi ne smije koristiti finasterid, kao i npr. Fredrick Ljungberg, jer su profesionalni sportasi, a finasterid se nalazi na WADA-inoj zabranjenoj listi sredstava. No oni su i ocelavili prije nego je to doslo na trziste. Andre Agassi i Bruce Willis i Vin Diesel i puno njih... Njima uopce i ne treba nista, sasvim dobro izgledaju i celavi. ;)

Cijanid
18.04.2006., 08:24
Baš tako. Ja sam počeo ćelaviti još u 17-toj godini. Imao sam predivnu dugu kosu koju sam morao ošišati na kratko jer su mi svi govorili da mi kosa opada zbog toga "jer je predugačka i teška". Kosa mi je počela opadati takvim intezitetom da su me zezali da ću potpuno oćelaviti do 20-te godine. Ali tada negdje je usporilo ćelavljenje i narednih desetak godina tek se pomalo šire zalisci iz godine u godinu, a dosta mojih drugova koji su do prije 3-4 godine bili potpuno kosati, sad su uveliko ćelaviji od mene.

Da, to se mora priznati je fakat velika nepravda u životu. Većini ljudi iza 50-e godine života kosa se već počinje razrijeđivati i od starosti, no biti ćelav već sa 20 godina je mislim zbilja nepravda i može stvoriti velike psihičke probleme onome tko ćelavi, no to već zavisi o karakteru i pogledu na život.
Katkad nisam vjerovao, no znao sam vidjeti veću grupu mladih ljudi od 25 godina i svi su redom već bili dobro proćelavi. To je zbilja nepravda. Znam također jednog tipa koji ima negdje sada mislim 23 godine, no već sa 20 je bio potpuno ćelav, no ima plavo-žutu kosu, a takve su najslabije i najradije opadaju. Ovo gdje već sa 17 godina počinješ gubiti polako kosu je najraniji slučaj takvog nečega. Jednom mom frendu se kosa sa kojih 22 godine počela stanjivati po cijelom tjemenu i kako ga dugo vremena ne vidim, strah me svaki put vidjeti ga ponovo da ga ne nađem potpuno ćelavog.
Jedna moja kolegica koja je došla tu studirati iz Makedonije rekla je da je prvi put u životu vidjela mlade ćelave i proćelave ljude jer kaže da u Makedoniji nema ćelavih mladih ljudi, već samo starijih tu i tamo.
Ja na sreću imam svu kosu na glavi...negdje je malo tanja, negdje rijeđa, negdje jebeno debela i žilava, negdje sam je sam sjebao zbog natezanja korijena, no uglavnom imam jaču kosu od svog starog koji je ćelavio negdje od srednjih godina i sada sa 68 godina još nije potpuno ćelav, oba dede su mi bili ćelavi već u mladim danima, no stara i njen pradjed su imali jaku kosu do kraja života, pa sam očito na tu stranu, no da li će mi do kraja života ostati baš sva kosa, to već sumnjam, no početi ćelaviti sa 50 godina je jedno, a ćelaviti sa 20 godina je nepravda. :flop:

bart_85
18.04.2006., 08:48
a ima istine u tome da se ćelavi brže ako je kosa duža?

Taroth
18.04.2006., 13:30
....

ti ili radis za Vichy ili ti je zao priznati da dajes previse para za njihove proizvode.

Minoxidil je genericki naziv (citaj: temeljna molekula) za vise razlicitih proizvoda i samim time je jednako ucinkovit od svih proizvodjaca.
Prvi put se u nasim krajevima pojavio krajem 80-tih, od Bosnalijeka pod nazivom Pilfud.

On djeluje u slucajevima alopecie areate, sto je najcesca vrsta celavljenja kod muskaraca (prvo po tjemenu, tzv. M oblik, pa tjeme itd).
Primarno, minoxidil se koristio za osobe sa niskim tlakom (oralno), ali je uocena pojacana dlakavost po cijelom tijelu nakon nekog vremena, te se krenulo sa nanošenjem na kožu kasnije.
Primarno, minoxidil djeluje tako da opusta kapilare, te dolazi do pojacane prokrvljenosti povrsine koze.

Ako je to novi proizvod od Vicyja, onda su dosta zakasnili na vec postojece trziste.

Inace, ja sam radio za firmu gdje smo klasificirali sve proizvode prema vise kriterija (atc6-8, genericki nazivi, proizvodjaci, farmakoloski oblik i sl.) i redovno za vicyjeve proizvode (za koje su nas eksplicitno zamolili da ih stavimo u bazu) nismo mogli utvrditi sastav.

e sad, ja sam cuo/dobio nesto od Kuth kozmetike koja djeluje nekako slicno (koristi se ekstrakt majcine dusice za prosirenje krvnih zila i bolju prokrvljenost, pa me zanima da li netko ima iskustva sa time.

El Pájaro
18.04.2006., 14:44
Vichy Aminexil SP94 nije slican minoxidilu. Vichy reklamira nesto drugo. Aminexil kao DHT inhibitor (u tjemenu), a SP94 kao nesto sto omogucava kosi normalan rast.

Minoxidil bi trebao biti jednako ucinkovit od svih proizvođaca, al' stvar je u tome da Bosnalijek proizvodi Pilfud losion koji sadrzi 2% minoxa, dok Rogaine, Regaine... (i mnogi drugi) imaju losione od 5% pa i jace. Obicno spominju kao 5% za muskarce, a 2% za zene. Ja na Pilfudu i nisam imao neke rezultate, dok Rogaine stvarno radi odlicno. Vjerovatno bi bilo isto da postoji Pilfud 5%. ;)

Minoxidil gubi svoj ucinak s duzim koristenjem, tako da nekima vec nakon 5 godina koristenja on vise ne djeluje.

Ali zato minoxidil i finasterid djeluju sinergicki i pokazali su odlican uspjeh u smanjivanju i ublazavanju androgene alopecie. ;)

Cijanid
18.04.2006., 18:46
ti ili radis za Vichy ili ti je zao priznati da dajes previse para za njihove proizvode.

Aj ne benavi! :)

Cijanid
18.04.2006., 18:52
a ima istine u tome da se ćelavi brže ako je kosa duža?

Ma nema u tome istine.
Poanta je u tome da je duga kosa sklona više vanjskim mehaničkim utjecajima nego kratka. Ako primjerice puše vjetar, ako si metalac pa mašeš mutavo glavom, ako te netko povlači za tu kosu, ako si radiš neke dredlokse i pletenice kojom natežeš tu kosu onda se zbog svega toga pomicanja korijen vlasi oštećuje i može se izazvati oslabljenje ili ispadanje kose na pojedinim mjestima, no sama duga kosa zbog duljine ne ubrzava ćelavost.
Kraća kosa je uglavnom fiksna i zato su šanse nekakvih oštećenja svedene na minimum. Isto žene koje jako stežu kosu u rep dobe kroz neko vrijeme zaliske.

Maska
18.04.2006., 20:02
Mislim da je na RTL-u bilo prošle godine emisija o tim estetskim operacijama i prikazivali su i jedno presađivanje kose. Čovjeku su sa potiljka skidali trake kose (kosa zajedno sa kožom i potkožnim dijelom) i to prebacivali na prednje ćelave dijelove glave. Te trake sa kosom su bile širine oko 1.5 cm i dužine oko 5 cm. Sve je to rađeno pod lokalnom anestezijom. Čovjek je cijelo vrijeme bio budan, sjedio na stolici poput one u frizerskim salonima, i gotovo da je mogao čitati novine. Dakle, ne bi se reklo da je bolno.
Da li netko zna koliko je potrebno da se nakon te operacije vratiš u normalu? Koliko treba da ti na potiljku opet izraste kosa? I koliko dugo će ta nova kosa opstati?

Jer opasno se razmišljam da to uradim.

Taj sav na potiljku se odmah zasiva.Tako da je malo neugodan osjecaj par dana.
Traka sa izrezanim korijenima kose se usitnjava,ovisno po potrebi na 1500-2000 komadica,od kojih svaki sadrzi 2-4 dlake,i tako se usadjuju.
Presadjena kosa pocinje nakon ca.4 mjeseca ponovo rasti.I trajna je.
Cijena presadjivanja je oko 5€ po "sadnici".

La Dur
18.04.2006., 22:51
Traka sa izrezanim korijenima kose se usitnjava,ovisno po potrebi na 1500-2000 komadica,od kojih svaki sadrzi 2-4 dlake,i tako se usadjuju.

A da li se mora usitnjavati? Zar se ne može čitava traka odjednom presaditi tako da se skine ona ćelava koža a našije ova traka sa kosom?

Ako se naplaćuje 5eur po sadnici, onda cijela operacija košta preko 10 tisuća eura? :eek:

mafijozo_jozo
19.04.2006., 12:25
Što ima na Hrvatskom tržištu od finasterida i minoxidila? Ja mislim da u apotekama ima samo minoxidil 2% no nisam već neko vrijeme pratio tu problematiku s ćelavljenjem jer minoxidil od 2% nije davo nikake rezultate.

El Pájaro
19.04.2006., 13:25
Što ima na Hrvatskom tržištu od finasterida i minoxidila? Ja mislim da u apotekama ima samo minoxidil 2% no nisam već neko vrijeme pratio tu problematiku s ćelavljenjem jer minoxidil od 2% nije davo nikake rezultate.

U hr apotekama mozes kupiti Propeciu. Ja sam je do sada placao 508 kn, 28 tableta. :eek: Sad nisam siguran da li se moze nabaviti Proscar. To su tablete koje sluze za ublazavanje simptoma raka prostate, samo jedna tableta sadrzi 5mg fina za razliku od Propecie koja sadrzi 1 mg. Mnogi koriste Proscar na nacin da jednu tabletu podijele u 5 djelova i tako imas 5 puta vise, a cijena Proscara je dosta manja od Propecie. ;)

A minox moze jedino Pilfud 2% koliko sam ja upucen. Pitao sam u nekoliko apoteka za 5%, al' nisu ga uspjeli nabavit. 5% sam 2 puta uspjesno narucio preko interneta. Mislim ubuduce narucivat i minox i Propeciu preko neta, moze se proci puno jeftinije. ;)

tzar
19.04.2006., 14:00
el pajaro opet ti na topicu o ćelavosti,jebe to tebe ha,a kaj je sa sprehom kod upucavanja komadima,pa nije izgled najbitniji hahahaha :zubo:

mafijozo_jozo
19.04.2006., 14:02
U hr apotekama mozes kupiti Propeciu. Ja sam je do sada placao 508 kn, 28 tableta. :eek: Sad nisam siguran da li se moze nabaviti Proscar. To su tablete koje sluze za ublazavanje simptoma raka prostate, samo jedna tableta sadrzi 5mg fina za razliku od Propecie koja sadrzi 1 mg. Mnogi koriste Proscar na nacin da jednu tabletu podijele u 5 djelova i tako imas 5 puta vise, a cijena Proscara je dosta manja od Propecie. ;)

A minox moze jedino Pilfud 2% koliko sam ja upucen. Pitao sam u nekoliko apoteka za 5%, al' nisu ga uspjeli nabavit. 5% sam 2 puta uspjesno narucio preko interneta. Mislim ubuduce narucivat i minox i Propeciu preko neta, moze se proci puno jeftinije. ;)

Pošto je taj Proscar namijenjen za rak prostate vjerojatno ima još nekih dodatnih sastojaka i naravno dodatnih nuspojava.
Btw, web stranica koja mi djeluje prilično od povjerenja za takve stvari je www.askmen.com, pa se tamo posurfa na health ili na njihovom pretraživaču i isto se dođe do preporuke za minoxidil i finasterid

El Pájaro
19.04.2006., 14:12
el pajaro opet ti na topicu o ćelavosti,jebe to tebe ha,a kaj je sa sprehom kod upucavanja komadima,pa nije izgled najbitniji hahahaha :zubo:

Ma ne jebe me, nego sto ne bi pomogao nekome. Ako neko zeli probat smanjit, usporit celavost, rado cu mu pomoci. ;)

El Pájaro
19.04.2006., 14:19
Pošto je taj Proscar namijenjen za rak prostate vjerojatno ima još nekih dodatnih sastojaka i naravno dodatnih nuspojava.
Btw, web stranica koja mi djeluje prilično od povjerenja za takve stvari je www.askmen.com, pa se tamo posurfa na health ili na njihovom pretraživaču i isto se dođe do preporuke za minoxidil i finasterid

Koliko sam ja citao od ljudi koji koriste Proscar, nuspojave su iste kao i na Propecii. Lijek nije isti (bar mislim), ali je ista djelatna tvar. Po stranim forumima vidim da ga dosta ljudi koristi, al' nisam nikad procitao da Proscar ima neke drugacije nuspojave od Propecie. Ako zelis saznat o tretmanima za zaustavljanje celavosti, posjeti http://www.hairlosstalk.com , tamo imas svega i svacega, od dokazanih do eventualno korisnih tretmana. Ima i odlican forum gdje se razglaba o Propecii, Proscaru, Dutasteridu, Minoxidilu, Nizoralu, vitaminima, nuspojavama... svemu i svacemu. Dosta se toga o celavosti moze tamo naucit. ;)

Maska
19.04.2006., 16:20
A da li se mora usitnjavati? Zar se ne može čitava traka odjednom presaditi tako da se skine ona ćelava koža a našije ova traka sa kosom?

Ako se naplaćuje 5eur po sadnici, onda cijela operacija košta preko 10 tisuća eura? :eek:

Pa sta ces sa trakom od par cm duzine i 1 cm sirine?
Opet nisi rijesio problem.
Sadnice se usade u vec unaprijed pripremljene otvore na dijelu gdje nema kose.
Da je skupo,jest,skupo je.

La Dur
20.04.2006., 00:16
Možda nisam bio najjasniji. Nisam mislio na jednu traku već na više tih traka sa kosom. Pitao sam se zar nije praktičnije (i za pacijente jeftinije) da se umjesto tih na stotine i stotine sadnica koje se usađuju jedna po jedna, stavi nekoliko trakica jedna do druge na ćelava mjesta na glavi.

Atari_ST
23.04.2006., 00:38
Možda nisam bio najjasniji. Nisam mislio na jednu traku već na više tih traka sa kosom. Pitao sam se zar nije praktičnije (i za pacijente jeftinije) da se umjesto tih na stotine i stotine sadnica koje se usađuju jedna po jedna, stavi nekoliko trakica jedna do druge na ćelava mjesta na glavi.

Pročitao sam da postoje različite metode presađivanja kose. Navodno je najbolja ona koju koristi Moser-Medical-Group, nama najbliže u Beču, ali dio tima koji radi na tome govori Hrvatski.
http://www.moser-medical.com/hr/
Kod nas to rade u poliklinici Pantovčak
http://www.poliklinikapantovcak.hr/
i na još nekim mjestima.

Ima li tko kakve informacije o tome koliko se to kvalitetno radi kod nas i kakve su cijene?

Atari_ST
30.04.2006., 12:24
Zna li netko nešto o tome? Koliko je trajna presađena kosa, koliko traje oporavak od zahvata, koliko dobro to rade kod nas i na kraju, koliko su ljudi zadovoljni rezultatima?

kemik
30.04.2006., 12:28
spojeno s temom "celavost"

lucadva
09.06.2006., 14:23
I mene interesira ovo pitanje.Zar nitko nije koristio ovee preparate.Meni ispada kosa ,pomozzzziiiitttteeee!!!!

stolna_lampa
11.06.2006., 22:16
lucadva - I mene interesira ovo pitanje.Zar nitko nije koristio ovee preparate.Meni ispada kosa ,pomozzzziiiitttteeee!!!!

e ovako, ti bi trebo moc sacuvat to kose sto imas! el pajero ti je objasnio koji preparati(ili lijekovi postoje) i stvarno djeluju!! njih naravno nipošto ne uzimaj na svoju ruku već se obrati spec. dermatologu koji ce znat zapocet pravu terapiju ovisno o tipu i uzroku opada! ako je riječ o muškom gubitku kose dat će ti da koristiš finsterid(propecia, il da si sam lomiš tabl. proscara tako da dobiješ okoprilike 1mg finster., što ti je kudikamo jeftinije)! lokalno mos dobiti minoxidil 2-5% koji daje dobre rezultate! postoji još niz preparata(revivogen, uskoro bi trebao izici i dutasterid koji je jos bolji od finsterida..)
dakle, definitivno uz malo truda i samodiscipline mos sačuvati to kose sto imas i zaustaviti njeno opadanje! vjerovatno mos i dio onoga sto si izgubio tako da nemas straha za frizuru!
al, ponavljam, bez dermatologa ne uzimaj ništa od ovoga jer moš samo stvari zajebat, :cool:

Cijanid
15.06.2006., 18:34
A kaj velite na masiranje kose komovom rakijom, natopljenim lukom u rakiji itd? Moj stari si tih par dlaka na glavi masira čistom komovicom (sa nekim korijenom trave unutra) već mjesecima svaki dan jedanput, no pošto je prestar i pošto mu je kosa godinama polako otpadala nema nekog prevelikog učinka, no čak je možda malo i bolje, ali nipošto ne bih rekao da je gore nego prije. Kaže da kada mu se kosa sa kojih 20 do 25 godina jako razrijedila i nakon što si je masirao sa komovicom i lukom da mu je izrasla gusta kosa i izgledalo je kao da ima šljem na glavi :D Pa zato eto znam iz prve ruke da čak može i pomoći.
Znam da se ljudi boje stavljati alkohol na glavu, navodno isušuje itd, no nisam još čuo da je nekome od rakije kosa počela opadati, već jedino suprotno od toga. A sada koliko kome pomaže, tko bi ga znao jer to su očito neki prastari recepti sa sela koje ljudi zbog smrada i mirisa ne žele upotrebljavati, a i zato jer misle da bi moglo pospješiti ispadanje. No možda je upravo suprotno od toga. :)

Maska
15.06.2006., 18:58
Ja sam cuo za recept po kome se sipurci potope u rakiju na par dana,i onda se tako dobivena tecnost utrljava u kozu.Sve se to zamota alufolijom da bolje djeluje,ali i da manje smrdi:zubo:

Cijanid
15.06.2006., 19:07
Ja sam cuo za recept po kome se sipurci potope u rakiju na par dana,i onda se tako dobivena tecnost utrljava u kozu.Sve se to zamota alufolijom da bolje djeluje,ali i da manje smrdi:zubo:

Ma kakvo zamotavanje! Najbolje s tim na glavi ući u tramvaj (i to po ljeti kada je na suncu 70 stupnjeva) :zubo:

Tamica
15.06.2006., 19:10
Da se mene pita svi bi muskarci bili celavi, takvi su najprivlacniji.

Cijanid
15.06.2006., 19:13
Da se mene pita svi bi muskarci bili celavi, takvi su najprivlacniji.

Ma muškarce najviše muči proćelavost jer većina nas je proćelavih, a ako oćelave do kraja, onda se moraju pomiriti sa sudbinom. I mora da ti je stari ćelav kada tako gledaš na to jer kažu da ženke traže u muškarcima svoje očeve :D

Tamica
15.06.2006., 19:15
Ma muškarce najviše muči proćelavost jer većina nas je proćelavih, a ako oćelave do kraja, onda se moraju pomiriti sa sudbinom. I mora da ti je stari ćelav kada tako gledaš na to jer kažu da ženke traže u muškarcima svoje očeve :D

Ma i procelavi i celavi su super :)

A tata mi nije celav, a ni procelav.

Cijanid
15.06.2006., 19:17
Ma i procelavi i celavi su super :)

A tata mi nije celav, a ni procelav.

Onda je vrijeme da ti konačno prizna tko je tvoj pravi otac. Možda Locke iz "izgubljenih" :D ma šala mala!
Ali ja još imam kosu i to puno nje, kakve su mi onda šanse kod tebe? :cool:

Tamica
15.06.2006., 19:32
Onda je vrijeme da ti konačno prizna tko je tvoj pravi otac. Možda Locke iz "izgubljenih" :D ma šala mala!
Ali ja još imam kosu i to puno nje, kakve su mi onda šanse kod tebe? :cool:

:lol:

El Pájaro
15.06.2006., 21:07
Znam da se ljudi boje stavljati alkohol na glavu, navodno isušuje itd, no nisam još čuo da je nekome od rakije kosa počela opadati, već jedino suprotno od toga.

Sastav ovog minoxidila 5% kojeg ja koristim, tj. sastav te te tekucine je 30% alkohol. A onaj Pilfudov Minoxidil 2% sadrzi 96% etanola. Tako da ne vidim zasto bi alkohol bio problem. A istina je to da isusuje, na tjemenu ostaje dosta toga osusenog, kao peruti, tako da se uz to i neizbjezno mora koristiti neki sampon protiv peruti bar 2 puta tjedno. ;)

stolna_lampa
16.06.2006., 22:03
pročito sam oglas:novo!!čudo!!! meksički proizvod, 100% rješava problem ćelavosti, samo 55%!
ja im poslo 55% a oni meni sombrero, hehehe:D

za cijanida:
pa kako ti je stari oćelavio ako mu je ta rakija pomogla dok je bio mlad? što je ti nisi probo??

ma ne postoji problem ćelavosti kod muškaraca već je problem kad se to javi u ranijim godinama... iskreno, šta me briga oću li imat kosu sa 45g, pa sve žene znaju da su ćelavci najbolji ljubavnici, al jebiga kad sa 20i kojom proćelaviš eto problema! al to može izrodit i nešto povoljno! kako sam počeo gubit kosu(sa 19-20) prepo sam se da me cure neće ćelavog htjet pa sam zadnjih par godina samo upado i kupio cure(naravo da je bilo i odjeba) jer sam se boajo kad oćelavim da to neću više moć! i eto, par godina kasnije, kosa se dobro prorjedila a prolaznost kod cura veća nego ikad... sigurno ne radi kose(znači da one gledaju i druge stvari)! a neusporedivo bolje sam izgledo sa bujnom kosom, pa kontam šta bi tek bilo kad bi je uspio vratit, i eto sad pokušavam to napravit!!

el pajero, aj mi pošalji e mail, pokušavo sam ti poslat private poruku al nešto neće.. dosta pratim stvari vezane za liječenje opada, al vidim da si bolje upućen i od mene pa bi te upito neke stvari vezane za kosu, tnx,
:top: ekipa pozdrav

stolna_lampa
16.06.2006., 22:06
hehe, vic sam zajebo pa ga evo opet
pročito sam oglas:novo!!čudo!!! meksički proizvod, 100% rješava problem ćelavosti, samo 55$!
ja im poslo 55$ a oni meni sombrero, hehehe

Cijanid
17.06.2006., 09:04
za cijanida:
pa kako ti je stari oćelavio ako mu je ta rakija pomogla dok je bio mlad? što je ti nisi probo??

Ma malo sam probao, ali on je kao mlad koristio smjesu katkad komovice sa natopljenim lukom, a katkad čistu komovicu i sa time si je masirao i smrdio kao sam vrag. I tada mu je kaže počela od toga kosa jako rasti i narasla mu je gusta kosa i nije mu tada ispadala. Ali naravno 20-30 godina poslije kada mu je kosa počela polako opadati nije to više koristio i sada mu pretjerano niti ne koristi više ta rakija. Nije potpuno ćelav, već na svakom cm ima jednu dlaku na glavi i sada to čuva masiranjem premda mislim da mu više to ne može otpasti niti da ne masira :zubo: Ma moj stari je ćelavio negdje 40 godina tako da valjda nije niti skužio. Nema onaj klasični genetski rani tip ćelavljenja, ali nakon cijelog života uzrujavanja i hrpe groznih boleština koje je prošao- ode i kosa. Ja nemam kosu na njega, već na staru, tj. njenog dedu (mog pradjeda) koji je imao kosu do kraja života što je za mene velika sreća jer su mi i jedan i drugi deda bili skoro potpuno ćelavi već u 20-tima, a i stari se baš nemre pohvaliti premda je sa njim puno bolja situacija jer nije kao mlad niti u srednjim godinama bio ćelav. Moj je problem da sam si ja sam sjebao korijen kose na jednom mjestu i tu mi se stanjila, razrijedila i povukla kojih pola cm, premda nije jako vidljivo. Zašto sam si tu sjebao kosu? Uopće me ne pitajte- bolesna fiksacija je to bila :zubo:

Nego je li istina da sijeda kosa ne otpada? Tako barem kažu! :cool:

stolna_lampa
17.06.2006., 15:31
to za sjedu kosu ti ne bi znao, al i sam znaš koliko ima proćelavih ljudi a da im je ostatak kose sijed, tako da nisam siguran da postoji veza između opadanja i sijede kose!

to sa tvojim starim djeluje interesantno(ako je točno da je kosu obnovio rakijom), iako ja ne smijem alkohol na tjeme jer mi seboreja tad podivlja pa više štete nego koristi..al svakako bi probo i to!
inače, ranije sam imo frizuru ala del piero, a sad nešto između igora tudora i tonia cetinskog pa se trudim vratiti onaj talijanski izgled... je li to nekom pošlo za rukom?
e, još me zanima jel vam se kosa imalo prorjedila i sa strane uz ono klasično prorjeđivanje (meni jest poprilično) pa me to malo zbunjuje:cool: !

El Pájaro
17.06.2006., 16:11
e, još me zanima jel vam se kosa imalo prorjedila i sa strane uz ono klasično prorjeđivanje (meni jest poprilično) pa me to malo zbunjuje:cool: !

Ja mislim da se je i meni prorijedila malo sa strane, al' ni blizu koliko na vrhu i sprijeda na zaliscima i hairline se malo povukla. Imam samo male zaliske, skoro da se i ne primjete, ali mi je zato kosa rijeđa mnogo puta nego prije, to se pogotovo moze viditi dok je mokra. Trebao bi biti kao i moj dide (sa mamine strane), pa kad ocelavim vjerovatno cu biti po Norwood-ovoj skali neki tip kao Nw6, jer se je bas taj dio ravnomjerno prorjedio. Ali ako fin i minox jednog dana prestanu djelovat i tjeme mi postane sve vidljivije, pocet cu brijat glavu i kosa zdravo. ;)

stolna_lampa
17.06.2006., 19:02
el pajaro
koliko dugo pijes finsterid? koliko si čekao sa terapijom nakon što ti je kosa počela opadat, kza koliko je finsterid počeo djelovat i jesi li uspio vratiti išta od izgubljene kose?
jel znaš može li se kod nas il negdje u blizini naći revivogen, jesi njega probao koristiti?
hvala za e mail, javit ću ti se jer me neke stvari zanimaju na koje mi nitko nije dao konkretan odgovor a ti mi djeluješ bolje informirano od pojedenih liječnika koje sam posjetio..
hehe, ma probo sam ja kratko nosit i nulu, čak su mi svi govorili da mi dobro stoji, al mislim da sam tu malo zajebo situaciju jer sam nasjeo na reklamu za neki proizvod koji mi je definitivno samo bio pogoršo situaciju a da nisam to kužio jer je kosa bila kratka pa nisam shvati da tih par mjeseci puno jače ispada..
al na greškama se uči:cool:

El Pájaro
17.06.2006., 19:37
el pajaro
koliko dugo pijes finsterid? koliko si čekao sa terapijom nakon što ti je kosa počela opadat, kza koliko je finsterid počeo djelovat i jesi li uspio vratiti išta od izgubljene kose?
jel znaš može li se kod nas il negdje u blizini naći revivogen, jesi njega probao koristiti?

Finasterid (Propeciu) pijem duze od 3 godine. Otkad sam primjetio da mi kosa pocinje opadati ozbiljnije pa dok sam poceo koristit fin proslo je otprilike 4 godine. E sad, to je otkad sam ja primjetio da gubim dosta kose, a mozda sam je gubio i dosta prije. I do tada se je ona vec dosta prorijedila. Kad sam poceo koristit fin, otprilike nakon 3 mjeseca sam primjetio da se smanjilo opadanje, dosta manje dlaka je bilo ujutro na jastuku, u kadi nakon tusiranja... Bas se primjetila razlika. Osim onih povremenih sheddinga, manje je opada nego prije, mada mi je to toliko vise dosadilo pratit tako da se vec dugo vremena i ne zamaram time.
Tesko mi je reci sad jesam li uspio vratit ista izgubljene kose koristenjem samo finasterida, al' koristenjem finasterida i minoxidila jesam. Mada smatram da tu presudnu ulogu igra minox. Njega sam dosta kasnije ukljucio u svoj tretman, i nakon 2, 3 mjeseca sam primjetio rast kose na zaliscima (minox 5% apliciram samo na zaliske i na hairline).
Za revivogen stvarno ne znam, nikad ga nisam pokusavao nabaviti, a cisto sumnjam da se moze nabaviti u hr ljekarnama, posto se tu ne moze nabaviti niti minox 5%. Al' se vjerovatno moze naruciti na internetu. Ja minox 5% narucujem, samo nisam siguran da na tom sajtu ima i revivogen. ;)

stolna_lampa
17.06.2006., 20:48
ja sam minox 5% nabavljao u ljekarni (oni bi ga napravili al bi tražili lječnikov recept, bez njega ne može jer se valjda tetira kao lijek), cijena oko 70kn 50ml što je znatno jeftinije od od rogaina, ljekarna Kuharić, Grahorova 15!
hebi ga, znam da je minox dobar al meni je radi alkohola pojačo seboreju pa je kosa još jače ispadala...
sad tražim nešto prirodno, pa sam vidio neki dan preparat Fabao 101 na netu, jel znaš išta o njemu?
a posebno mi se čini zanimljiv revivogen jer navodno inhibira oba oblika alpha reduktaze i u sebi sadrži minox i neke hranjive pizdarije, pa me zanima jel ga netko koristio..
jel možda znaš postoji li minoxidil u nekoj drugoj otopini osim alkoholne?

Cijanid
18.06.2006., 08:29
to za sjedu kosu ti ne bi znao, al i sam znaš koliko ima proćelavih ljudi a da im je ostatak kose sijed, tako da nisam siguran da postoji veza između opadanja i sijede kose!

Ma znam, ali prilično sam uvjeren da se radi o tome da ti ljudi prije oćelave nego posijede jer oni koji rano posijede (a ima ih), do svoje 30-te, 35-te godine jednostavno nemaju taj klasični tip ćelavljenja kao oni koji ne posijede. Evo par primjera sjedih ljudi: Milošević, Tuđman, Bill Clinton, Oliver Dragojević itd. Vidjeti ćeš da nitko od njih ne ćelavi dalje iako su možda neki i proćelavi. Skužio sam da i ljudi koji počnu ranije sijediti imaju jaču kosu od onih koji ne kane rano posijediti. I sijeda kosa zasigurno može opadati i od starosti, ali nipošto ni približno u količinama pravog genetskog ćelavljenja, već može doći jedino do razrijeđenja jer sam čuo da sijeda kosa ima nešto da se ti hormoni ili što već za nju ne mogu vezati da joj uništavaju korijen. I stari mi je jako proćelav, no i prosjed i svejedno iako mu je kosa zadnjih 10 godina drastičnije opadala, ovo što je posijedilo mu je prestalo opadati iako je već imao tako tanku i rijetku kosu da je već odavno i to trebao izgubiti. Razlog zašto je tome tako mi je zbilja nepoznat.

Cijanid
18.06.2006., 08:41
A što se tiče stavljanja komove rakije na glavu, bolje da se prije toga ti ili netko tko to kani probati posavjetuje sa nekom stručnijom osobom jer ne želim biti odgovoran za suprotne učinke. Čista rakija je ipak prilično agresivno sredstvo i svatko ima drugačije tjeme i mogu biti drugačije reakcije (pretpostavimo to). U najboljem slučaju možeš sam probati na jednom mjestu na glavi si jedanput dnevno, tjedan dana samo u komadu, si male količine umasirati sa vatom to u kosu, pa pričekaš mjesec dana ili više da vidiš da li imalo djeluje. Koža jako upija alkohol i ipak valja biti oprezan.
Mome starome jest djelovalo kao mladom i luk je uz to katkada koristio i rekao je da su mu iz jednog korijena i po dvije i tri vlasi počele rasti- da je kosa jednostavno podivljala i rasla kao luda nakon korištenja toga što ne mora značiti da će svima tako djelovati.
Zato ipak- oprez!

stolna_lampa
18.06.2006., 12:22
stvarno to sa sijedim dlakama ne znam, moguće je... probaj postavit pitanje nekom dermatologu(imaš stranice na internetu tipa zdravlje, cybermed.. gdje liječnici odgovaraju), baš me zanima šta će reć!

zanimljive su slike olivera on na prvim albumima ondje izgleda kao da ima slabašnu kosu, a nekih 30godina poslije čovjek nije oćelavio.. te mi stvari baš nisu jasne. do 50ete g oko 85%muškaraca doživi prorjeđenje pa se zato ćelavost uglavnom tretira kao stanje, a po mom sudu je u pitanju bolest ako osoba u u kratkom roku i mlađoj dobi oćelavi!
čito sam u nekoj knjizi "narodnih lijekova" to za komovicu i luk.. a ne znam, moguće je, možda stvarno pomaže kod nekih ljudi kao kod tvog oca! farmaceutska i kozmetička inadustrija su ogroman lobij, u americi se zarada od preparata za kosu broji u milijaradama dolara godišnje, tako da je moguće da se "narodne likarije" i iz tog razloga namjerno podcjenjuju..al mislim da je ipak najbolje slušati savjete doktora i primjenjivatii prave lijekove ta kao pomoćno sredstvo u terapiji koristiti nešto iz stare narodne medicinske kuhinje:cool:

El Pájaro
18.06.2006., 16:56
hebi ga, znam da je minox dobar al meni je radi alkohola pojačo seboreju pa je kosa još jače ispadala...
sad tražim nešto prirodno, pa sam vidio neki dan preparat Fabao 101 na netu, jel znaš išta o njemu?
a posebno mi se čini zanimljiv revivogen jer navodno inhibira oba oblika alpha reduktaze i u sebi sadrži minox i neke hranjive pizdarije, pa me zanima jel ga netko koristio..
jel možda znaš postoji li minoxidil u nekoj drugoj otopini osim alkoholne?

Svaki minox koji sam ja do sada koristio je sadrzavao alkohol (Rogaine, Pilfud, Kirkland...), i nemam pojma da li postoji neki koji nije u alkoholnoj otopini. Jednom sam bio procitao, al' nisam isao za time, da minoxidil Dr. Lee ima neku formulu koja je dobra za tjeme, ne izaziva dermatitis i sl. Ima vise vrsta tih Dr. Lee minoxidila, pa pogledaj malo, mozda nađes neki koji bi ti mogao odgovarati.
Za taj preparat Fabao 101 nisam cuo, inace nisam nikada isao za tim prirodnim preparatima, osim vitamina, MSM...
Revivogen je navodno i DHT inhibitor i sluzi kao Growth stimulant jer sadrzi Azelaic Acid, Vitamin B6, Cink, Saw Palmetto i masne kiseline GLA i ALA. No citajuci review-ove ljudi koji su to koristili, nija bas nesto efikasan, vise je efikasniji u ocuvanju kose nego u obnavljanju.
Mozes ga probati, al' ne bi ti preporucio da njega koristis prvenstveno kao DHT inhibitor. Morao bi uzimati ili Finasterid ili Dutasterid. A Revivogen bi bio samo dodatak tom tretmanu. Osim minoxidila, za poticanje rasta kose mozes koristiti i Tricomin, Crinagen, Folligen... No to su sve samo "pomocna" sredstva, i uglavnom se koriste u kombinaciji sa Finasteridom ili Dutasteridom i minoxidilom. I dalje je najjaci tretman tzv. Big 3: Propecia, Minoxidil i sampon Nizoral. Moze i Dutasterid jer on ima jace efekte na obnavljanje izgubljene kose nego Propecia, cak i vise od 50%. Al' svi obicno krenu sa finasteridom, pa ako nakon godinu dana nema efekta, prebacuju se na dutasterid. Jedna losa stvar sto se finasterida tice je ta da nema dokaza da djeluje na zaliscima i na hairline. Tako da mnogi apliciraju neki drugi, tekuci DHT inhibitor na zaliske i na hairline. To moze biti Revivogen, Crinagen, Spiro, Nano...
Puno toga ima na trzistu, treba samo odabrati ono sto najbolje djeluje, a treba imati i dosta srece. ;)

stolna_lampa
18.06.2006., 19:51
Jedna losa stvar sto se finasterida tice je ta da nema dokaza da djeluje na zaliscima [/QUOTE]

znači li to da finsterid ne zaustavlja ispadanje na zalsiscima? mislim da sam čito da zaustavlja produbljivanje zalizaka al da oni sporije reagiraju na obnavljanje..

kako stoje stvari s dutaseridom i zaliscima? dal se on može naći josim kao avodart pa se mora dijeliti (nešto kao proscar) il kako to već s njim ide jer ne znam nikoga da ga je koristio?
po fotografijama sa revivogenove stranice reko bi da on u svakom slučaju poprilično dobro djeluje.. koji je po tvom mišljenju i informacijama najbolji od inhibitora koje si naveo,i koji je isto tako najbolji stimulator rasta nove kose?
negdje sam isto pročito da bi se uskoro mogla naći nova generacija lijekova(lokalnih) koji bi trebali biti bolji od sada dostupnih pa znaš li nešto i o tome?
isto tako sam vidio od saw palmetta neke kapsule koje isto inhibiraju 5 alfa reduktazu pa znaš li išta i o tom proizvodu, može li služiti kao pomoćno sredstvo?
tnx:cool:

El Pájaro
18.06.2006., 21:34
Sa dutasteridom ti je ista stvar kao i sa finasteridom. Imaju odlicne rezultate ali nema dokaza da djeluju u podrucju sljepoocnica i hairline-a (hairline je ona granica kose i cela, nemam pojma koja rijec se upotrebljava za to na hrvatskom, i obicno se ona polako povlaci prema nazad). Avodart su tablete od 0.5 mg dutasterida i ta se doza i koristi u svrhu sprecavanja celavosti. Avodart je dosta skup, ali postoji i generic dutasterid, Dutas, Duprost, Dutagen..., koji su mnogo jeftiniji od Avodarta, a doza je ista, 0.5 mg dutasterida. Trebali bi djelovati isto kao i Avodart.
Za Revivogen sam spomenio samo to sto sam uspio o njemu procitati, mada i nisam naisao na puno njegovih korisnika, a ja osobno nemam nikakvih iskustava sa istim.
Dokazani tretmani protiv celavosti su Finasterid, Dutasterid i Minoxidil. Prva 2 su DHT inhibitori, a Minox je growth stimulant. Odobreni su od FDA, osim Dutasterida koji ce vjerovatno uskoro biti odobren.
Ostali pomocni tretmani su Revivogen, Crinagen, Nano (sva 3 su DHT inhibitori i growth stimulanti), Spiro (DHT inhibitor), Folligen, Tricomin (growth stimulanti), Nizoral sampon (mild growth stimulant).
Ja namjeravam u svoj tretman ukljuciti Spiro, samo na zaliscima i na hairline-u, a nastaviti koristiti fin, minox i Nizoral sampon. A za growth stimulante sad ne znam, vjerovatno bi trebali biti dobri Revivogen i Tricomin, a moze se probati i sa ostalima, tko zna koji od njih bi dao najbolje rezultate.
Saw Palmetto inhibira 5-AR, ali mislim da se to ne moze uspoređivati sa finasteridom i dutasteridom. Kao dodatno sredstvo se naravno moze koristiti. Ali opet, bez finasterida i dutasterida, i ovi drugi tretmani daju dosta manje ili nikakve rezultate. Tako da znas sto ti je prvo ciniti.
Sto se samog dutasterida tice, razlicitih se podataka tu moze procitati. Doza od 0.5 mg smanjuje razinu DHT-a u krvi za vise od 90%, međutim u tjemenu za nekih 60%, a to je ono najbitnije. Doza od 2.5 mg smanjuje kolicinu DHT-a u krvi blizu 100%, a u tjemenu do 80%. Pricao sam sa jednim likom koji je poceo uzimati dozu od 2.5 mg, jedan Avodart i cetiri Dutasa dnevno. Ispadanje kose mu se gotovo totalno zaustavilo, cak ne bi izgubio niti jednu dlaku dok se tusira. Na tom tretmanu je oko 4 mjeseca, pa tek poslije trebamo viditi kakvi ce rezultati biti, koliko kose ce obnoviti i kakve nuspojave bi mogao imati.
Za one nove tretmane koji bi trebali izaci na trziste nisam nista cuo, al' vidit cemo kad izađu, ja se nadam da ce imati dobre rezultate. ;)

mateos
21.06.2006., 21:06
ljudi moji, da nisam probao ne bi vjerovao! svi ti preparati mogu malo poboljsati stanje, ali koliko su stvarno ucinkoviti, dosta je individualna stvar. a i nisu neko trajno rjesenje. ono sto toplo preporucam je FUE transplantacija kose, ja bio, vise sam nego zadovoljan. rade to i tu u zg... :top:

pa koga vise zanima - [URL="http://www.poliklinikapantovcak.hr/"]

Abraksas
02.07.2006., 17:35
Ma kakvo presađivanje! Evo recepta koji je uspješan, bar u mom slučaju: uzmite 2 kutije Vichyjevih kapsula, trljajte u vlasište 3X tjedno, istovremeno perući kosu Vichyjevim šamponom, kojeg nastavite koristiti i nakon tretmana kapsulama. Nakon toga kapsule više NISU potrebne! Jednostavno nastavite prati kosu Vichy šamponom, 3X tjedno (ne zaboravite kod svakog pranja ostaviti da stoji oko 10minuta prije ispiranja), ali i nabavite tablete s b-kompleksom za kosu i nokte. Kako šampon sprečava stvrdnjavanje kolagenske ovojnice i tako onemogućuje permanentno ispadanje kose, vitamini poboljšavaju rast kose. Konkretno: nakon 6 mjeseci javlja se kosa koja je ranije ispala! Isprva su to jedva primjetne paperjaste vlasi, vidljive tek na jakom svjetlu i izbliza, dok nakon nekog vremena odebljaju i postaju normalnom kosom. To, naravno, vrijedi samo ako vam korijenje nije totalno "otišlo", odn. korijen nije zatrt. Prije nekoliko dana sam otkrio da se neka kosa oporavila nakon polugodišnjeg sna, a oko 1cm ispod ruba vlasišta naziru se nove bijele vlasi koje sam izgubio unatrag dvije godine! Jedino vam treba strpljenja, naravno!

mateos
02.07.2006., 18:10
nemoj me krivo shvatiti, Abraksas, ali ovo zvuci ko da si neki Vichyjev zastupnik!

i ne tvrdim da sve to ne moze poluciti neke rezultate, ali sam gotovo siguran da kod mnogih (a i ja sam jedan od tih) ne moze. uostalom, mnogi danas nemaju niti vremena niti zivaca (ili strpljenja, ko sto kazes) posvetit se tim beskonacnim ispiranjima, premazivanjima i gutanjima pilula da bi im se (mozda!) nakon dugog vremena nesto sitno vidjelo. i to samo ako korijenje nije totalno otislo! a kak da to neko zna za sigurno?!

ova FUE metoda transplantacije je ziher. naravno, treba se neko krace vrijeme pridrzavati postoperacijskih uputa, ali onda je to to. i znam dosta ljudi koji su na to otisli i misle isto ko i ja. a i znam dosta koji su se samponirali i sl. potrosili puno love i od toga apsolutno nis nije ispalo

El Pájaro
03.07.2006., 19:24
Transplatacija je oke za one koji su vec dosta ocelavili, pa im tu ne moze pomoci nista drugo osim toga. Al' sta da radi netko ko ima glavu punu kose, ali je primjetio da se lagano prorjeđuje?! Ako se to moze sacuvat, sto da ne?! Nikakvom transplatacijom ja ne bi imao gustu kosu kao sto je sad imam, i zato mi nije mrsko trosit pare na finasterid. A jednog dana, ako to prestane djelovati, ne znaci da se i ja necu odluciti za FUE. ;)

chickeneye
05.07.2006., 10:45
mislim da za musku celavost nema lijeka, a zenska je novost mod.vremena zbog stresa ili wtf.... meni je masu poispadala..al nakon sisanja sam pocela bit vit. H iliti BIOTIN OD 300%rda.... i kad sad prodjem prstima kros kosu, ne ostane mi nista.....
tako da....
inace b vit su za kosu ali se gube znojenjem masovno, tako da nema velike predoziranosti...
a neki ga organizmi sami izlucuju i zato nastane deficit....

El Pájaro
05.07.2006., 11:17
mislim da za musku celavost nema lijeka, a zenska je novost mod.vremena zbog stresa ili wtf....

To ti mislis, al' za mnoge postoji lijek, ako ih je dopala ta sreca pa dobro reagiraju na njega. Dosta vise zena, dosta vise nego sto se smatralo, pati od muske celavosti (androgene alopecije), sto je ipak, slozit ces se, dosta estetski neprihvatljivije nego kod muskaraca. ;)

Rock Star
05.07.2006., 19:10
Vichy je totalni shit! Ja sam imala problema s ispadanjem kose, prala sam si kosu Vichy šamponom, stavljala ampule, no rezultat je nikakav. To je prevara velika. Samo vlasi izgledaju tvrđe i deblje kad se tim premažu pa imaš dojam da imaš više kose, ali uopće nije tak. I, koliko vidim, tretman se mora providiti konstantno - jedan propust i propada ono malo uspjeha. Sve mi se je riješilo kad sam prestala to trošiti. Ne preporučam.

mateos
07.07.2006., 15:11
Transplatacija je oke za one koji su vec dosta ocelavili, pa im tu ne moze pomoci nista drugo osim toga. Al' sta da radi netko ko ima glavu punu kose, ali je primjetio da se lagano prorjeđuje?! Ako se to moze sacuvat, sto da ne?! Nikakvom transplatacijom ja ne bi imao gustu kosu kao sto je sad imam, i zato mi nije mrsko trosit pare na finasterid. A jednog dana, ako to prestane djelovati, ne znaci da se i ja necu odluciti za FUE. ;)

ok, tu se stvarno slazem s tobom. kad je rijec o cuvanju i zastiti onog sto raste onda mogu djelovat i te stvari (ovisi od osobe do osobe koliko), ali kad se radi o tome da je dosta kose ispalo, pa bi trebala izrasti iz već ćelave glave i odumrlog korijenja, onda to vec ne ide. a pogotovo ne volim kad me se tvrdoglavo uvjerava da ide

bioigor
10.07.2006., 23:20
Čao Mateos

Pišem iz Slovenije. Dali mi možeš objasniti kako su vadili folikule iz tijela i kakva je bila cijena neznam po folikuli ili neznam na koji način.

Lep pozdrav iz Slovenije :)

Igor

mateos
12.07.2006., 17:14
pozdrav Igore

sto se cijene tice, kad sam ja bio (ne znam je li jos uvijek tako) bila je 2.5 eura po folikulu. oni su po tom pitanju stvarno ok jer je bilo gdje vani izmedju 4 i 6 eura. ali fora ti je u tome sto ne mozes sam znati koliko ti folikula tocno treba. vjerojatno jos nisi bio na pregledu, jer bi ti sve to rekli, ali ti je najbolje otici jer drukcije bas i ne mozes dosta toga saznati. doktor koji to radi je odlican tip i cini mi se skroz korektan. ja sam stvarno zadovoljan i sa pristupom i svime.

a ovo s transplantacijom s tijela ti je ista prica kao i s glave. izvade ti folikule s prsa, ruku itd (odakle je najzgodnije) i pomocu tog njihovog implantera stave na glavu. koliko sam skuzio dok je objasnjavao, nakon nekog vremena te dlake rastu kao kosa, ali ne znam ti puno o tome jer to nisu meni radili. pogledaj si i na stranici www.poliklinikapantovcak.hr

odi na pregled do njih i sve ce ti reci, sve je to prilicno jednostavno

ako imas jos kakvih pitanja, samo pitaj ;)

pozdrav

bioigor
13.07.2006., 12:17
Hvala Mateos več sam se naručio na pregled.

nothingman
15.07.2006., 16:41
ljudi moji, da nisam probao ne bi vjerovao! svi ti preparati mogu malo poboljsati stanje, ali koliko su stvarno ucinkoviti, dosta je individualna stvar. a i nisu neko trajno rjesenje. ono sto toplo preporucam je FUE transplantacija kose, ja bio, vise sam nego zadovoljan. rade to i tu u zg... :top:

pa koga vise zanima - [URL="http://www.poliklinikapantovcak.hr/"]

e čitao sam nešto o tome, obećavajuće zvuči!!
Jel možeš reći koliko si folikula presadio
i koliko si duboko zavukao u džep za to?

Mathan
17.07.2006., 08:11
Ja sam imao ful gustu kosu, pa kad sam napunio 20 počeo mi se na vlasištu stvarati sloj prhuti i masnoće, a kosa se postupno rijedila. Sad mi je ful rijetka na potiljku i tjemenu (još malo pa ću izgledati kao Zidane). Različite ampule su pomagale (među ostalim i Vichyjeve), kosa bi prestala opadati, a čak bi se počela opet obnavljati. No, s vremenom dopizde ti tretmani, pa sam prestao. Ja sam odustao jer mi je odnosilo cijelo bogatstvo, a kad prestaneš, nakon par mjeseci sve je opet po starom. Sad se jednostavno ošišam ful kratko, i to izgleda super, unatoč tome što mi je malo rjeđa.
Jednostavno mi se ne da s tim gnjaviti - osim toga, ćelavost nije nedostatak kao što je nekoć bio kad su ljudi lijepili različite tupee i perike na tikvu. Nađeš neki kompromis i uklopiš nedostatak kose u izgled - i to je to!
Pozdrav svima!

mateos
20.07.2006., 13:18
e čitao sam nešto o tome, obećavajuće zvuči!!
Jel možeš reći koliko si folikula presadio
i koliko si duboko zavukao u džep za to?

Ne znam jesi li skuzio, poslao sam ti privatnu poruku

Taroth
22.07.2006., 09:16
jel itko cuo za Kuth kozmetiku? jel vrijedi to šta? to su one ampulice koje prodaju one tete koje idu po frizerajima

nothingman
31.07.2006., 22:11
Ne znam jesi li skuzio, poslao sam ti privatnu poruku

e hvala ti na odgovoru, nadam se da
neću totalno oćelavit dok skupim lovu!!

wob
01.08.2006., 21:45
Evo citam vas malo sta pisete a iskreno kako sam primjetio da mi se kosa razrijeduje na tjemenu u zadnjih god dana, malo sam poceo forume citat i pratit na tu temu.

Moja zapazanja su sljedeca:
Primjetio sam da jako velik postotak mladih od 20 do 25 god je procelavo ili celavo pa se sisa na celu, ono da bi ispali ko face ( citaj mafija ). Kazete da
gelovi i razne pijene ne utjecu na ispadanje i procelavost? Pa dobro, kako onda objasnit cinjenicu da je tolikipostotak mladih vec u ranim 20 osudeno na celavljenje i gubitak kose, to se ja pitam..:eek:

Kaze netko ovdje da se gen od kose dobiva sa majcine strane ? Pa kako onda netko kome je otac celav gotovo vec od 25 do 30 god pocme gubit kosu i bit celav ( isti tata :D ) a od majke se kao dobiva gen, ni to mi nije jasno??

Sta danas uzrokuje tu celavost, to sam bog zna. Sve vise i vise ljudi je celavo i to mladih ljudi. Nasljednost ?? Ma da..

Meni stari u 55 svu kosu ima, dida moj takoder. Sa mamine strane svi djedovi kosu imaju, nitko u familije nema nedostatak kose. A eto, meni se pocela prorijedivat i do 30 god sigurno cu na tjemenu ocelavit. E sad, neki pametni dermatolog ce rec, a sta ti znas sinko ko je tebi bija celav pri 300 god od tvoje obitelji i mozda si bas na njega kosu povuka, ma da..
:rofl:

kosa mi se jako masni i peruta. nema sta nisam probao. Od eucerita, skafana, orangazola, dercosa.. ma sve mi problem rijesi na mjesec dana i sve se vrati. Jedino eto, od vishya dercos zeleni mi super pomogne, ali sta kad mi masti kosu za poludit.

imago2007
02.08.2006., 11:15
Tko je tu ćelav, tko, tko? :)))

imago2007
02.08.2006., 11:15
Tko je tu ćelav, tko, tko? :)))

El Pájaro
02.08.2006., 13:47
Evo citam vas malo sta pisete a iskreno kako sam primjetio da mi se kosa razrijeduje na tjemenu u zadnjih god dana, malo sam poceo forume citat i pratit na tu temu.

Moja zapazanja su sljedeca:
Primjetio sam da jako velik postotak mladih od 20 do 25 god je procelavo ili celavo pa se sisa na celu, ono da bi ispali ko face ( citaj mafija ). Kazete da
gelovi i razne pijene ne utjecu na ispadanje i procelavost? Pa dobro, kako onda objasnit cinjenicu da je tolikipostotak mladih vec u ranim 20 osudeno na celavljenje i gubitak kose, to se ja pitam..:eek:

Kaze netko ovdje da se gen od kose dobiva sa majcine strane ? Pa kako onda netko kome je otac celav gotovo vec od 25 do 30 god pocme gubit kosu i bit celav ( isti tata :D ) a od majke se kao dobiva gen, ni to mi nije jasno??

Sta danas uzrokuje tu celavost, to sam bog zna. Sve vise i vise ljudi je celavo i to mladih ljudi. Nasljednost ?? Ma da..

Meni stari u 55 svu kosu ima, dida moj takoder. Sa mamine strane svi djedovi kosu imaju, nitko u familije nema nedostatak kose. A eto, meni se pocela prorijedivat i do 30 god sigurno cu na tjemenu ocelavit. E sad, neki pametni dermatolog ce rec, a sta ti znas sinko ko je tebi bija celav pri 300 god od tvoje obitelji i mozda si bas na njega kosu povuka, ma da..
:rofl:

kosa mi se jako masni i peruta. nema sta nisam probao. Od eucerita, skafana, orangazola, dercosa.. ma sve mi problem rijesi na mjesec dana i sve se vrati. Jedino eto, od vishya dercos zeleni mi super pomogne, ali sta kad mi masti kosu za poludit.

Gelovi i pjene ne utjecu na celavost direktno, tj. netko tko ne pati od AA sigurno nece poceti patiti od iste uporabom gelova i raznoraznih sranja, ali oni koji vec imaju predispozicije za celavost, gelovi i slicne stvari samo to mogu ubrzati. Moj brat ima gustu kosu kao da mu je 15 godina (a vec je u 30-im), a svaki dan stavi tonu gela na svoju kosu, pa kako ti onda objasnjavas to da on nije celav?!

Nitko nije rekao da se gen od kose dobiva 100% sa majcine strane, al' u najvise slucajeva se celavost prenosi sa majcine strane. Znaci NE uvijek, al' u vise slucajeva nego sa oceve strane, tako su bar istrazivanja pokazala. Tako da ako ti je otac celav, mozes biti i ti, zasto ne?!

Ti bi trebao prvo saznati zbog cega gubis kosu. I tebi dijagnoza moze biti AA, bez obzira na to sto ti svi u obitelji imaju kosu, a od koga si to naslijedio, i zasto je imas, to nitko ne moze znati, a nije niti bitno. Nikad se ne zna od koga si naslijedio celavost (ako si je naslijedio), tu se samo moze pricati o vjerajatnosti, tj. ako su ti oba dida celava, imas velike sanse i ti da budes celav, ako ti nitko u obitelji nije celav, sanse da ces ti biti celav su vrlo male, al ne znaci da ne mozes ocelavit. To ti je ono, ako je vjerojatnost 0, ne znaci da je događaj nemoguc. ;)

wob
02.08.2006., 14:11
Nitko nije rekao da se gen od kose dobiva 100% sa majcine strane, al' u najvise slucajeva se celavost prenosi sa majcine strane. Znaci NE uvijek, al' u vise slucajeva nego sa oceve strane, tako su bar istrazivanja pokazala. Tako da ako ti je otac celav, mozes biti i ti, zasto ne?!

Kosa ?? Mi smo uhvatili ovdje nas par entuziasta raspravljat o kosi i o celavosti a da je znanstvenicima bar 50 % znat uzrok, razlog onda bi i oni nasli ljek za taj uzrok! Ali point je u tome da su to sve nagadanja, kao sta ja nagadan da dinamo ce popust 5 golova od arsenala, sta je jako moguce, ali i ne mora bit :cerek:

Meni za sada je kosa ok. Malo na tjemenu se prorijedila ali to se tek primjeti kad se osisam na pola centimetra ili kad je kosa mokra ! Cim je pustim malo duzu to se sve ljepo pokrije. Ali..
Svjestan sam ja toga da ce to sa godinama napravit rupicu :cerek: na tjemenu, e sad.. Bolje lijecit pa sprijecit nego obrnuto. Jel tako.

Mislio sam malo utrljat ove vishijeve ampulice nakon pranja. Samo me strah koji sampon da kupim :confused: Mislio sam od rougha , shuma lavante kupit , on je na biljnoj bazi i cisti tjeme, vec sam ga koristio i pokazao mi se skroz dobar.

I ne znam, neke vitamine da uzimam, koje ? Uzimao sam 2 mjeseca od fitovala neke kapsulice pa i nije neki ucinak bio. cuo sam da dosta ekipa uzima neke tablete cinka :confused:

El Pájaro
02.08.2006., 15:18
Kosa ?? Mi smo uhvatili ovdje nas par entuziasta raspravljat o kosi i o celavosti a da je znanstvenicima bar 50 % znat uzrok, razlog onda bi i oni nasli ljek za taj uzrok! Ali point je u tome da su to sve nagadanja, kao sta ja nagadan da dinamo ce popust 5 golova od arsenala, sta je jako moguce, ali i ne mora bit :cerek:

Gle, uzrok celavosti se vec zna, bez obzira sto nema (jos) lijeka za to, al' je jedini problem to pitanje genetike, tj. ti geni koji ti vec i prije rođenja zacrtaju da ces biti celav. Celavost (musku, AA) uzrokuje hormon DHT (dihidrotestosteron) i ta cinjenica koliko su folikule dlaka osjetljive na taj hormon, odnosno koliko enzima 5-alfa reduktaze se ima u tjemenu. Jedino je pitanje genetike to, sto netko ima puno tog enzima u tjemenu i folikule dlake su dosta osjetljive na DHT, a netko to nema. To je ta nasljedna osobina koja nije u cijelosti razjasnjena.

Neki uzimaju cink, jer cink inhibira taj enzim, 5-alfa reduktazu, ali kome je zaista cilj blokirati taj enzim, trebao bi uzimati finasterid ili dutasterid, a cink moze biti samo dodatak tom tretmanu. ;)

wob
02.08.2006., 17:04
ok.

Samo da sam ja siuran da je to slucaj kod mene, mislim taj AA. Onda bi sigurnoi ja poceo uzimat to sta ti uzimas. To je meni crnjak na svoju rukupocetpit, a toliko tih nus pojava ima ....

Ma te vishyeve ampulice su zanimljive, imaju ucinka kod nekih pa ih ti hvale a eto kod nekih nemaju kao kod tebe pa oh ti pljuvaju..

Jel znas mozda kakve su b- complex tablete, za sta su one?

El Pájaro
02.08.2006., 17:17
ok.

Samo da sam ja siuran da je to slucaj kod mene, mislim taj AA. Onda bi sigurnoi ja poceo uzimat to sta ti uzimas. To je meni crnjak na svoju rukupocetpit, a toliko tih nus pojava ima ....

Ma te vishyeve ampulice su zanimljive, imaju ucinka kod nekih pa ih ti hvale a eto kod nekih nemaju kao kod tebe pa oh ti pljuvaju..

Jel znas mozda kakve su b- complex tablete, za sta su one?

Od B vitamina, za kosu je vazan Biotin (B7 ili H), a jos je dobar i Inositol, PABA, L-Cysteine, Fosfor, Kalcij i Vitamin C. Ne znam na koji nacin, al' uglavnom su to cesto sastojci raznoraznih vitamina za kosu.
Mozes probat sa Vichy-evim ampulama, mozda na tebi budu djelovale.
A ne bi ti bilo lose da posjetis nekog kvalitetnog dermatologa, i da saznas pravi uzrok opadanja kose. Mozda je to skroz neka deseta stvar, kao nedostatak nekih vitamina ili minerala, nadaj se samo da nije ono najgore, androgena alopecija. ;)

wob
02.08.2006., 18:08
Pa sta cu ja sad i da je AA. Ne mogu glavom kroz zid. Te tableturine i ti preparati od miljon kuna sta ih ljudi uzimaju mogu samo odgodit to celavljanje na vrlo mal ikratak perijod a mogu ti sjebat nesto drugo svojom nus pojavom!

Ma uzest cu te vishijeve ampulice ali se mislin sta od vitamina za kosu da uzmem. Imas ti neke da si citao okolo da su dobre ?

El Pájaro
02.08.2006., 18:59
Pa sta cu ja sad i da je AA. Ne mogu glavom kroz zid. Te tableturine i ti preparati od miljon kuna sta ih ljudi uzimaju mogu samo odgodit to celavljanje na vrlo mal ikratak perijod a mogu ti sjebat nesto drugo svojom nus pojavom!

Ma uzest cu te vishijeve ampulice ali se mislin sta od vitamina za kosu da uzmem. Imas ti neke da si citao okolo da su dobre ?

Predrasude, predrasude... I da jeste AA, sta ima veze, neces se ubit radi toga, kao da je neki problem ocelavit. Ali ako vec zelis to zaustaviti, onda pobijedi taj strah od nuspojava. Eto da te malo utjesim, ja nikakvih nuspojava nisam imao, a te "tableturine" koristim mnogo vremena. A i da ti se dogodi neka nezeljena nuspojava, sa tabletama uvijek mozes prestati. :)

Ako vec oces neke vitamine, dobar ti je bilo koji multivitamin, al' da je kvalitetan, da nije neki iz ducana po 5 kuna. Ja recimo pijem Twinlab Dualtabs, al' ne radi kose, nego cisto radi sebe. Vitamini za kosu su dobri od Twinlaba, Hair Factors, samo je Twinlab bezobrazno skup, pa ne znam koliko ti se isplati. Imas neke vitamine za kosu i od Natural Wealtha, ali o njima bas i ne znam puno.
Dobra stvar za kosu ti je i MSM (Metil-sulfonil-metan), ja ga nikad nisam uzimao kao dodatak, ali mnogi vele da je dobra stvar. ;)

imago2007
02.08.2006., 21:13
Znam da ćete sad misliti da vas zafrkavam, ali meni su ćelavi frajeri super :) Nije da mi je to neki fetiš, ali definitivno poberu sve moje simpatije u puno kraćem roku od drugih. Mislim da je to zato što se puno više ističu crte lica nego kod ljudi koji imaju puno kose. I ne, ne zezam se, niti se sprdam. I zato...ne bih se zamarala da sam na vašem mjestu. Ali isto tako znam da ja tu mogu pisat što hoću da mi nećete povjerovat, jel tako? :)

La Dur
04.08.2006., 23:23
A kaj velite na masiranje kose komovom rakijom, natopljenim lukom u rakiji itd? .....

A sada koliko kome pomaže, tko bi ga znao jer to su očito neki prastari recepti sa sela koje ljudi zbog smrada i mirisa ne žele upotrebljavati,
Ovo me podsjeti na istinitu priču od prije nekih 10-tak godina. Čovjek zaposlen u jednoj inozemnoj kompaniji je duže vrijeme trpio podjebavanja i smicalice od dvojice svojih kolega sa posla. Njih dvojica su uporno zasmijavali sve zaposlene šalama na račun svog kolege. Pošto su sva trojica bili dobrim dijelom ćelavi, ovaj što je trpio podjebavanja smislio je savršen plan za osvetu. Naručio je da mu se napravi nekoliko vlasulja, s tim što je na prvoj kosa bila dužine tek oko 5 mm, na drugoj oko 1 cm, na trećoj 1,5 cm .... i tako je svaka naredna imala za par milimetara dužu kosu.
Zatim se na poslu pojavio potpuno zavijenog gornjeg dijela glave. Kolegama koji su ga iznenađeno posmatrali on mi je objašnjavao da koristi "jedan stari seoski lijek za ponovni rast kose koji je 100% uspješan ali da neće da otkrije tajnu jer je sastav lijeka malo nezgodan". Narednih 10-tak dana je bilo gotovo nemoguće trpiti još veća podjebavanja ove dvojice kolega dok se šetao sa zavijenom glavom. A onda se pojavio na poslu sa onom prvom vlasuljom gdje je kosa bila dužine pola cm. Kolege se stvarno bile zaprepaštene jer nitko nije očekivao da bi lijek mogao djelovati. Nitko nije primjetio da je u pitanju vlasulja. Zatim je ovaj nastavio da nosi zavoje, pa bi se nakon slijedećih 10 dana pojavio sa onom drugom vlasuljom gdje je kosa bila dužine 1 cm. I tako redom ....
Kad je već dogurao do one vlasulje gdje je kosa bila dužine 3 cm, ova dvojica su mu pokajnički prišli i zamolili ga da i njima otkrije tajnu tog starog seoskog recepta za rast kose.
- Nije meni problem da vam dam recept već je problem da li ćete vi moći da ga se pridržavate. Jer 90% recepta čini konjska balega. Ostalih 10% su trave. Sve se to pomiješa i mora nositi u kurama po 10 dana na glavi. Za to vrijeme se ne smiju skidati zavoji čak i dok spavate.
Kolege se ipak nisu usuđivale na takvo liječenja ali kad se naredni dan ovaj pojavio sa vlasuljom na kojoj je kosa bila oko 5 cm dužine, to je presudilo.
Naredni dan su obojica došli zamotanih glava a oko njih se širio nepodnošljivi smrad konjske balege. Svi su ih zaobilazili naširoko ali oni su uporno 10 punih dana i noći nosili svoje gaze sa konjskom balegom.
Kad su 11-ti dan skinuli gaze i vidili da im kosa nije počela rasti, čekali su ovog svog kolegu da vide u čemu je problem. Ali kad su vidili svog kolegu koji je na posao došao ovog puta bez vlasulje, odnosno ćelav kao i oni, shvatili su da su bili debelo nasamareni i nikad više nisu ni jednu, jedinu šalu napravili na njegov račun.

Taroth
05.08.2006., 13:16
al vi meni ovdje malo previse reklamirate vichy, kao ti tezu da je celavost nasljedna...

tak sam ja u pubertetu imao bubuljice (fuj) i doktori mi govorili da to tak mora biti, da su to hormoni...
onda kada sam nasao stari narodni lijek koji to rjesava, onda su se cudili...
al me nisu ipak pitali u cemu je stvar jer bi time priznali da ne znaju bas sve

lasat
07.08.2006., 22:22
Zanima me dali postoji nekav šampon ili tablete za brzi rast kose,i kako se zove i koliko odprilike koštaju?

nothingman
08.08.2006., 22:17
Kolika je šansa da vallus dlačice kojih imam mali milijun po zaliscima ponovno pretvorim u terminalnu dlaku!!
Počeo sam koristiti pilfud, al imam blagi osjećaj da me taj bosanski nadrljek neće obradovati, prelazim na minox 5%!!
MRZIM ZALISKE!!

Lajavica
08.08.2006., 23:28
Ne koliko ja znam, iako ti je za kosu ali i za cjelokupno zdravlje organizma uvijek dobra zdrava prehrana bogata vitaminima. ;)

El Pájaro
09.08.2006., 12:29
Kolika je šansa da vallus dlačice kojih imam mali milijun po zaliscima ponovno pretvorim u terminalnu dlaku!!
Počeo sam koristiti pilfud, al imam blagi osjećaj da me taj bosanski nadrljek neće obradovati, prelazim na minox 5%!!
MRZIM ZALISKE!!

Minox ti radi svugdje, samo moras biti strpljiv. Ja na zaliscima nisam imao dlaka, pa su narasle od minoxa, ne kao kad sam imao 15, al' taman da ih fino pokriju. Minox 5% bolje radi bar u pocetku, brze djeluje, ali ja sam se nacitao studija koje govore da i minox 2% djeluje kao i 5% ali na duze staze, ne znam sad tocno o kojem je periodu bila rijec. Uglavnom od minoxa 5% bi vec u prvih mjesec, dva trebao primjetiti promjene, a najbolji rezultati dolaze nakon godinu dana, mada je sve to individualno. ;)

Piggy
10.08.2006., 21:56
Postoje ti ampule od Vichya- Amnexil i šampon za kosu. U 80% slučajeva se pokazao učinkovitim ili pokušaj s ampulama od Rougja, mislim da se zovu Caduta Sebo. Ima ih kupiti u ljekarnama. Nadam se da će ti nešto od ovoga pomoći.

marijan27
11.08.2006., 16:56
Jako zanimljiva tema:top: , i ja več nekoliko godina imam problema s ispadanjem kose.
Može li mi netko od vas reči gdje je najbolje kupiti Finasterid, Dutasterid i Minoxidil, Aovodart i sl. Ima li nešto od toga kod nas ili se mora naručivati preko interneta?
Unaprijed hvala na odgovoru.

El Pájaro
11.08.2006., 18:50
Može li mi netko od vas reči gdje je najbolje kupiti Finasterid, Dutasterid i Minoxidil, Aovodart i sl. Ima li nešto od toga kod nas ili se mora naručivati preko interneta?

Finasterid (Propeciu) i Minox 2% (Pilfud) mozes kupiti u ljekarnama u Hrvatskoj, za dutasterid cisto sumnjam. Mozda neka ljekarna moze naruciti i minox 5%, ali ja do sada to nisam uspio naci u nekoj nasoj apoteci. A sve stvari mozes naruciti preko neta, dođe cak i jeftinije, a recept ti ne treba kad tako narucujes. ;)

Neli
12.08.2006., 03:07
Ćelavost najčešće ima veze s genetikom, nekom bolešću koja je rezultirala alopecojijom.... itd.
Da postoji preparat ( učinkovit) protiv ćelavoti, mislite li da bi svjetske zvijezde
presađivale kosu, nosile tupee, perike isl.
Moje osobno mišljenje je da je kupovanje preparata protiv ćelavosti čisto bacanje novaca.
Tu ne mislilim na proizvode za jačanje,, ubrzanje rasta i sl. ali, kad jednom stanica folikule umre, mislim da tu, osim presađivanja, pomoći nema ( ili gore navedeni rekviziti)
Uostalom, kad Severina može nositi extenzije, probajte i vi!

El Pájaro
12.08.2006., 13:03
Ćelavost najčešće ima veze s genetikom, nekom bolešću koja je rezultirala alopecojijom.... itd.
Da postoji preparat ( učinkovit) protiv ćelavoti, mislite li da bi svjetske zvijezde
presađivale kosu, nosile tupee, perike isl.
Moje osobno mišljenje je da je kupovanje preparata protiv ćelavosti čisto bacanje novaca.
Tu ne mislilim na proizvode za jačanje,, ubrzanje rasta i sl. ali, kad jednom stanica folikule umre, mislim da tu, osim presađivanja, pomoći nema ( ili gore navedeni rekviziti)
Uostalom, kad Severina može nositi extenzije, probajte i vi!

Hajd za pocetak nemoj samo misliti vec se prvo malo informiraj o necemu prije nego pocnes to blatiti. Nitko i nije rekao da postoji carobni lijek koji ce od totalno celavog starca napraviti djecaka sa bujnom kosom. Ovi svi gore navedeni preparati djeluju u vecini slucajeva, al' uglavnom za sprecavanje ili usporavanje celavljenja. Tako da netko ko je tek poceo celaviti i na vrijeme to primjetio (da se kosa malo prorijedila), ima velike sanse da to kose i zadrzi (premda bi bez ikakvog tretmana za par godina bio celav), eventualno da je malo i obnovi. Jedina je eto mana svega toga sto se moraju koristiti stalno, jer kad se prestane, sve pocinje opet tamo gdje je bilo zaustavljeno. ;)

Neli
13.08.2006., 07:18
Hajd za pocetak nemoj samo misliti vec se prvo malo informiraj o necemu prije nego pocnes to blatiti. Nitko i nije rekao da postoji carobni lijek koji ce od totalno celavog starca napraviti djecaka sa bujnom kosom. Ovi svi gore navedeni preparati djeluju u vecini slucajeva, al' uglavnom za sprecavanje ili usporavanje celavljenja. Tako da netko ko je tek poceo celaviti i na vrijeme to primjetio (da se kosa malo prorijedila), ima velike sanse da to kose i zadrzi (premda bi bez ikakvog tretmana za par godina bio celav), eventualno da je malo i obnovi. Jedina je eto mana svega toga sto se moraju koristiti stalno, jer kad se prestane, sve pocinje opet tamo gdje je bilo zaustavljeno. ;)

Daj, molim te , pročitaj , DETALJNO, moj post o ćelavosti.
Identičan je tvom, samo pisam drugim rječnikom.
Ćelavost- kad je stanica-folikula mrtva je jedna stvar
Preparati za jačanje korijena, ubrzanje rasta kose-druga stvar
Ili si reagirao na nečiji drugi post???

El Pájaro
13.08.2006., 13:11
Daj, molim te , pročitaj , DETALJNO, moj post o ćelavosti.
Identičan je tvom, samo pisam drugim rječnikom.
Ćelavost- kad je stanica-folikula mrtva je jedna stvar
Preparati za jačanje korijena, ubrzanje rasta kose-druga stvar
Ili si reagirao na nečiji drugi post???

Ćelavost - kad si ćelav :zubo: , kad nema dlaka na glavi. To da je folikula dlake mrtva bi znacilo da dlaka tu vise ne moze narasti. Ali ipak nekome i naraste, ako ta povrsina nije celava dugo godina. Znaci, ako je netko celav, ne znaci da su mu folikule totalno mrtve, bar ne moraju biti JOS, a jednog dana hoce ako se nista ne poduzme.
Preparati - ti vjerovatno mislis na one Vichyeve ampule koje se tako i reklamiraju, kao da jacaju korijen kose, a finasterid i dutasterid, koji su za sada glavni lijekovi za sprecavanje celavljenja, nemaju veze sa tim i naravno sa ubrzanjem rasta. Oni samo blokiraju jedan enzim, sprecavajuci tako nastanak jednog mnogo potentnog hormona (potentnijeg i od testosterona :eek: ) koji pritisce folikule dlake i tako je stanjuje i stanjuje sve dok ne ispadne ili postane estetski neprihvatljiva. Znaci fin i dut direktno nemaju ama bas nikakve veze sa korijenom dlake i brzinom rasta. A ni ovi drugi preparati uglavnom. :)

Rock Star
13.08.2006., 14:32
Fitoval šampon za zdravu kosu, pivski kvasac za rast kose - u dužinu, za veću gustoću Merz dražeje ili vitamini za kosu od Natural Wealtha ili generalno bilo kaj s velikom koncentracijom B vitamina.

Neli
14.08.2006., 03:39
Ćelavost - kad si ćelav :zubo: , kad nema dlaka na glavi. To da je folikula dlake mrtva bi znacilo da dlaka tu vise ne moze narasti. Ali ipak nekome i naraste, ako ta povrsina nije celava dugo godina. Znaci, ako je netko celav, ne znaci da su mu folikule totalno mrtve, bar ne moraju biti JOS, a jednog dana hoce ako se nista ne poduzme.
Preparati - ti vjerovatno mislis na one Vichyeve ampule koje se tako i reklamiraju, kao da jacaju korijen kose, a finasterid i dutasterid, koji su za sada glavni lijekovi za sprecavanje celavljenja, nemaju veze sa tim i naravno sa ubrzanjem rasta. Oni samo blokiraju jedan enzim, sprecavajuci tako nastanak jednog mnogo potentnog hormona (potentnijeg i od testosterona :eek: ) koji pritisce folikule dlake i tako je stanjuje i stanjuje sve dok ne ispadne ili postane estetski neprihvatljiva. Znaci fin i dut direktno nemaju ama bas nikakve veze sa korijenom dlake i brzinom rasta. A ni ovi drugi preparati uglavnom. :)

-preporučam www.medicina.hr ( i tu je navedeno da kod određenog postotka nama rješenja, ćelav i gotovo:clint:
-od preparata upće nisam mislila na Vichijeve, jer sam pobornica prirodnijih varijanti,posebno u kozmetici i liječenju
- ne znam zašto te toliko pogađa tema "ćelavost", tko ima problema, treba ih rješavati, a ako nema rješenja- za ćelavost , konkretno, treba se pomiriti, najprije sa samim sobom)
- moja mišljenja nisu išla u pravcu "ne poduzimaj ništa", nego dobro provjeri o čemu se radi, a ne bacati novce ni za šta-potpuno dobronamjeran savjet:cool:

El Pájaro
14.08.2006., 14:15
Ma ne pogađa mene celavost uopce, al' me pogađaju povremeni upadi neinformiranih ljudi sa izjavama tipa "mislim da lijek za celavost ne postoji jer da postoji... mnogi poznati i bogati ljudi sad ne bi bili celavi... bla, bla...".
Naravno da kod određenog postotka nema rjesenja, al' zar 85% nije dovoljno. Ja sam uvjeren da bi danas ja bio dobro celav da nista nisam poduzeo prije skoro 4 godine, a sad mi je kosa vidljivo bolja nego kad sam tek pocinjao sa tretmanima.
I btw, na medicina.hr o toj temi imaju podatke stare bar 5 godina. Niti rijeci o dutasteridu, niti o lokalnoj uporabi spironolaktona, revivogena... Spominje se uglavnom fin i minox 2%, a bez saznanja o njihovom djelovanju nakon 5 i vise godina. ;)

wob
15.08.2006., 14:50
Si cuo za tabletice sa mineralima od twin laba ?? ja sam uzeo neke VITAL HAIR od LIFE TIMEA ??

El Pájaro
15.08.2006., 18:35
Si cuo za tabletice sa mineralima od twin laba ?? ja sam uzeo neke VITAL HAIR od LIFE TIMEA ??

Od Twinlaba sam cuo jedino za Hair Factors koji sadrze: Biotin, Vitamin C, Kalcij, PABA, Inozitol i L-cistein. To bi trebala biti dobra stvar sto se vitamina tice, a po Twinlabovim preporukama trebalo bi se uzimat 3-6 tableta dnevno. Twinlab je previse skup za mene tako da se ja zadovoljavam i obicnim multivitaminom. :)
Vital Hair od Life Timea bi trebali biti dobri, sto se sastava tice, a djeluju li i ima li ikakve koristi, to ne bih znao, nemam nikakvih iskustava.
Ali svejedno, nikakvi vitamini i minerali ti nece pomoci ako se radi o androgenoj alopeciji.

Neli
15.08.2006., 22:21
Ma ne pogađa mene celavost uopce, al' me pogađaju povremeni upadi neinformiranih ljudi sa izjavama tipa "mislim da lijek za celavost ne postoji jer da postoji... mnogi poznati i bogati ljudi sad ne bi bili celavi... bla, bla...".
Naravno da kod određenog postotka nema rjesenja, al' zar 85% nije dovoljno. Ja sam uvjeren da bi danas ja bio dobro celav da nista nisam poduzeo prije skoro 4 godine, a sad mi je kosa vidljivo bolja nego kad sam tek pocinjao sa tretmanima.
I btw, na medicina.hr o toj temi imaju podatke stare bar 5 godina. Niti rijeci o dutasteridu, niti o lokalnoj uporabi spironolaktona, revivogena... Spominje se uglavnom fin i minox 2%, a bez saznanja o njihovom djelovanju nakon 5 i vise godina. ;)
Sorry, ali da te to tako ne pogađa, ne bi ti ni reakcija bila takva.
Što se poznatih tiče, i dalje stojim kod SVOG OSOBNOG MIŠLJENJA, a to je da ih nije samo 15 % ćelavih, već sam sigurna da su poduzimali SVE što postoji, i da ih u svijetu (poznatih) ima više od 15% ćelavih.
POANTA mog posta nije bila-NEMA RJEŠENJA I POMOĆI, već da se treba jako dobro informirati i ne padati na reklame i sl. i bacati lovu, već se DOBRO INFORMIRATI!!!:mudri:

Kod žena, naveća lova ode na beskorisne proizvode koji su tipični za žene, na one stvari gdje su žene najosjetljivije-bore, celulit, pomlađivanje...
Možda sam nejasno napisala text, ali nije mi bila namjera obeshrabriti nikoga.:)

Pa , svi koji me poznaju s drugih pdf. npr. psihologije, znaju da sam pristalica one- uvijek ima rješenja, samo treba od nečega krenuti!!!:bicedobro:

Ja sam od onih tipova osoba, GDJE POSTOJI I MINIMALNA ŠANSA/NADA, TREBA POKUŠATI.:top:

Evo, i kod tebe se moja životna teza potvrdila.
Šalji iskustva dalje!!!

Očit nesporazum, nadam se da je sad O.K.
Uostalom, u današnje doba svaki dan dolazi do napretka na nekom polju, vjerujem da će i kod problema ćelavosti do boljih i konkretnijih rješenja, Usput, gubljenje kose ne muči samo muškarce, i velik broj žena iz raznih razloga gube kosu.

wob
15.08.2006., 22:34
Prijatelju moj, dali bi tebi bio problem da nam slikas tu svoju kosicu i nekako stavis sliku da vidimo taj pomak na bolje o cemu ti pricas, onako neka slika odozgora slikano, gdje se ne vidi lice, samo tjeme. :top:
Pa da ljudi prosude dali bi trebali uzimat to sta ti pijes ?

El Pájaro
17.08.2006., 11:37
Meni nije cilj sad uvjeravat vas dali to djeluje ili ne, ja sam pokusao pomoci, a ocito stoji ona da ne mozes pomoci nekome 'ko to ne zeli. Naveo sam sve do sada najbolje i najdjelotvornije tretmane za sprecavanje i usporavanje androgene alopecije, a sad me bas boli briga 'ko ce to od vas koristiti a 'ko nece. Tu postoje i znanstvene studije koje dosta toga potvrđuju, a ako ste vi ljeni to citati i proucavati, to je vas problem. Neki ce nastavit zivit u sumnji ili strahu i nadat se da ce to samo od sebe stati. Onda mozete stedit pare za transplataciju ako vec ne zelite biti celavi. Govorim to jer znam da celavost nekome predstavlja veliki problem, a nekome je svejedno. A velikoj vecini je problem.
@wob na netu imas toliko toga o Propecii da bi ti trebala vjecnost da sve to procitas. Imas milion foruma na kojima ima i slika ljudi kojima su ti tretmani pomogli, a i onih kojima nista nije pomoglo. Ja da i stavim svoju sliku ne bi ti puno znacilo, kosa kao u prosjecnog muskarca, ne bi ni primjetio da imam problema sa AA. Ja nisam prvo ocelavio pa poceo sa tretmanima, vec sam poceo sa tim cim sam primjetio da bi mogao biti jednog dana celav. Tako da do sada nitko i ne bi primjetio da patim od AA. ;)

Taroth
17.08.2006., 15:06
mnoge bolesti se mogu izlijeciti prirodnim lijekovima... zasto ne pokusati nesto tako?

ja sam radio u firmi koja je vodila evidenciju o farmakoloskim proizvodima... nakon nekog vremena smo ubacili otc... a nakon toga su trazili i kozmetiku tipa Vichy... catch je bio u tome sto je u 80% slucajeva bilo nemoguce utvrditi osnovnu supstancu za njihove proizvode...
ne kazem da su ovi proizvodi za kosu losi, ali one koje sam imao priliku analizirati sa farmaceutima, kemicarima sa pmf-a i lijecnicima, nisu imale nikakvu tvar za koju smo mogli reci da je korisna ili sl.

purgerica
24.08.2006., 15:29
Što je generic propecia?

my3531494e
24.08.2006., 16:25
bok..moze mi netko tko koristi vishy ampule odgovoriti:sta nakon 6 tj.?vise se nesmije koristiti?niti jednu-dvije na tjedan da odrzavas rezultat ak ga postignes?dali ti pomaze?

El Pájaro
24.08.2006., 17:24
Što je generic propecia?

Ista stvar kao i Propecia (bar bi trebala biti). Propeciu proizvodi Merck, a generic Propeciu drugi proizvođaci, a lijekovi se zovu npr. Finpecia, Finax... ili za generic Proscar imena su npr. Fincar, Finast... I generic Propecia je dosta jeftinija od prave Propecie. Trebala bi djelovati isto, samo ako ne bi slucajno kupili neki fake proizvod. ;)

purgerica
24.08.2006., 19:10
Hvala na odgovoru. Jesi li ti možda koristio nešto od toga. Skužila sam da jesi ovu "origigi", a te generičke? Baš je to nekak glupo da izgubite kosu, mislim, meni su privlačni proćelavi muškarci, ali znam da neke od vas to poprilično pogodi i to je ono što me živcira

El Pájaro
25.08.2006., 12:30
Ja sam za sada koristio samo pravu Propeciu, kad me dobro ide s njom, onda mi se i ne mijenja, sto ne znaci da se jednog dana u nedostatku financijskih sredstava necu prebacit na generic proizvode.
Mislim da to ljude najvise pogađa jer misle da ce tako biti manje atraktivni suprotnom (ili istom :) ) spolu. A tako i bude uglavnom sto se tice klinki, dok one starije bas puno i ne mare za to. Mislim da je to glavni razlog sto ta celavost mnoge pogađa. ;)

purgerica
25.08.2006., 12:57
Ma ja sam klinka hehe (25), i oduvijek su mi jednako privlačni bili dečki, s kosom, bez, čak sam bila luda za nekim s 18 koji je već onako skoro do kraja izgubio kosu. Al dobro , ja nisam svi. Šarm nije u kosi. Eto skrenuh s teme.

zoser
28.08.2006., 15:04
Ovako nekako... slobodni testosteron se posredstvom enzima 5 alfa reduktaza (koji je u kozi) pretvara u dihidrotestosteron DHT, koji je puno "jaci" Talozi se na tjemenu tj. ima neka fora sa lojnim zlijezdama. Uglavnom, jako ih stimulira pa se dogadja da se kosa jako masti. Taj loj iz lojnih zlijezda nema svoje kanale da dodje na povrsinu, vec ide kanalom gdje je i vlas. Uglavnom taj loj se izlijeva u korjen kose gdje ga DHT lagano unistava (korjen) na nacin da do korjena vise ne dolaze hranjive tvari. Kosa je sve slabija i dolazi do unistenja korjena tj. tu ti kosa vise ne raste.

O ovome sam se relativno davno informirao pa je moguce da sam s vremenom nesto izostavio, pojednostavio ili sl., ali uglavnom tako nekako to funkcionira.

Što ovdje piše sve je točno s malom digresijom, loj što se izlijeva na vlasište i u korjen dlake ne uništava sami korijen, već jednostavno zatvori poru iz koje kosa raste, tako da korjen umre od začepljenja, iako prije toga kosa značajno oslabi!

Lijek je riješiti problem, preparati koji uništavaju mast, pojačavaju prokrvljenost i općenito hrane kosu i korijen će pomoći, ali da ne bi bilo zabluda temo gdje kosa više ne raste nema pomoći osim presađivanje...

Od preparata potražite "Kuth"...ima ih još koji se baš orijentiraju nasmanjivanje masnoće!

Taroth
30.08.2006., 09:58
da li Kuth ima dozvolu za prodaju unutar hrv? na koji nacin je registriran uopce?

zoser
31.08.2006., 13:53
da li Kuth ima dozvolu za prodaju unutar hrv? na koji nacin je registriran uopce?

Ja sam se s Kuthom upoznao na velesajmu prije 2 godine, ali sam vidio njihove tretmane u boljim frizerskim salonima...pošto već ne koristm Kuth godinu dana, ne bi ti sa sigurnošću znao reći, ali meni je pomogao!

Ako nađeš negdi u Zg gdje ima, postaj gdje, ja ću se raspitat!

Pozdrav!

wob
01.09.2006., 14:15
KUTH ???

Drugim rijecima najveca balkansa zavjera!
Procesljajte malo druge forume pogotovo MEDICINSKI FORUM, gdje ljudi su apsorvirali temu KUTH kozmetike ! A te gospode sta pregledavaju kosu pitajte malo kompleksine pitanje pa pricekajte odgovor, zasto ?!?!
Jer je gospoda neki mesar po struci ili autolakiler koji je prosao obuku od 20 dana firme KUTH i navukli joj kabanicu bijelo, ko fol dermatolog !!

wob
02.09.2006., 14:58
Evo da dam svoje videnje za vishyeve ampulice.
Nakon sta mi je kosa uzasno pocela ispadat tamo negdje u 7 mjesec odlucio sam se na ove ampulice u kombinaciji sa samponom SHUMA LAVANTE, kojeg sam vec koristio i znam da mi je bio dobar.
Prvo shampon, iskljucivo je biljni od sastojaka lavanda itd, koji cisti kozu od masnoca i prhuti, provjereno radi !
Nakon toga kosu ne susim susilom nego prodem sa peskirom zatim utrljam jednu vishyevu ampulicu!
Tretman koristim vec 3 tjedna, perem kosu svako 2-3 dana i evo nekon 3 tjedna mogu da kazem da sam se ugodno iznenadio.
Dlaka gotovo da i nema u kadi a tu i tamo koju nadem na peskiru kad osusim kosu!
Kosa, vidno na prvi balun djeluje gusce i dlaka deblja ( opticka varka )
Planiram jos bar mjesec ipo dana ovo koristit pa cemo vidjet.
Moram da kazem da sam primjetio mnogo novih dlaka da mi je pocelo rast na prednjem dijelu glave , a sad koliko ce se to odrzat , to cemo vidjet jos..
Uz ovu terapiju koristim jos i vitamnine od long lifea !

Eto, meni je uklonilo crvenilo, prhut a i dlake vise ne lete po stanu gdje god prodem :-)

ariod
03.09.2006., 11:20
Gdje se ima za kupiti taj Shuma Lavante? Meni je dermatolog dijagnosticirao seboreju tako da imam problema s prhuti - za sada jedino kombinacija Oronazol/Kelual mi održava tjeme "čistim". Kad bi god probao drugi šampon, u roku od par dana se stvori toliko prhuti da je to nevjerojatno.

La Havre
03.09.2006., 18:23
da li se izbrijavanjem glave jača korijen kose?

wob
04.09.2006., 09:37
Pazi taj sampon je meni preporucila moja frendica koja je farmaceut i radi u apoteci.
Nije da radi cuda na glavi ali mozes probat. Ja ga koristim vec god ipol dana sa malim pauzama!
Prije njega sam koristio stvarno svasta, od skafana do orangazola..

Taj schuma lavane je biljni sampon koji dijeluje kao pilling na glavi, znaci drzim ga po 5 min u 2 puta, temeljito ocisti glavu od sve prljavstine, masnoce, prhuti itd.. Nakon sta posusim kosu sa peskirom utrljam 1 vishyevu ampulicu.
Meni je smanjilo opadanje duplo, a prhuti nema ni za cut. Jedina mana ovoga tretmana je ta sta se kosa odmah nakon 1 dan uzasno masti !
A sad , sta se tice toga , koliko ce to dijelovat i dali ce upotpunosti zaustavt opadanje kose to je pitanje.
Jer kad sam posjetio privatnog dermatologa u splitu pa kad sam vidio da covjek ima jos 3 dlake na hrpi na glavi sve mi je bilo jasno !

A sta se tice sisanja kose na kratko. Sve ti je isto, ima ti dugu kosu do koljena ili fura cela đir, ako ces izgubit kosu izgubit ces je !!
Meni frend je kao taj cela đir, ono lanac zlatni do poda, bmw star 15 god i cajka dere na sve strane, kuzis o cemu ti pricam?
E pa on, kad je poceja sa tim brijanjem glave na milimetar imao je 23 god, a kosa mu je bila crna gusta kovrcava!
Sad mu je 30 god i ovo ljeto malo se uljenio i nije se obrijao mjesec dana, nisam se mogao nacudit koliko je zapravo ocelavio. Nesto slicno ko oliver mlakar ! :-)

my3531494e
05.09.2006., 09:30
..moje misljenje je da te vishy ampulice nisu rjesenje za nase probleme..imam SD,ali sad je pod takvom kontrolom,da uopce nitko nebi primjtio da ga imam..imao sam po glavi i one malene pristice,koji se uvijek vrate iako ih 100 put stisnes,a i sire se brzo..u njemackoj mi je dermatolog dao Ichtoseptal Lösung N3-to je losion-2do3 puta na dan se stavlja na glavu i lagano masira..za 3 dana mi je vlasiste bilo cisto,bez pristica,bez crvenila,prestalo me i svrbjeti kad bi se oznojio,npr. kod bavljenja sportom..mislim da pomaze i protiv jakog i brzog mascenja kose,bori se protiv masti..a i korijen kose znatno ojaca,cirkulacija krvi se pojaca..i sad kad mi je vlasiste ok,kosa dosta cvrsta,tu i tamo ako bi ispala koja vlas to je u granicama normale,odlucio sam koristiti vishy ampule u nadi da ce mi kosa malo narasti,biti gusca,zasto ne?citao sam kako to svi koriste,da pomaze..evo sto je bilo:kosa mi je pocela abnormalno ispadati tak da sam nakon 7 dana prestao sa koristenjem..jako sam se razocarao,to uopce ne pomaze!a i kosa je drugi dan jako masna,a znamo da masna kosa brze ispada,zbog masti koja gusi i ubija korijen kose..a vishy ampulu treba stavljati na cisto nemasno vlasiste,sto znaci da svaki dan moras prati kosu sto opet nije zdravo jer sto cesce peres kosu-ona je jace i brze i vise MASNA..a najzalosnije je to da kad prestanes koristiti,iako ti je mozda pomoglo,sve ti se opet lijepo vrati i opet si na pocetku..zbog toga ne preporucujem vishy ampule..opet koristim losion,kojeg sam naveo na pocetku,i kosa mi je opet prestala opadati..za 3 tj. imam termin kod dermatologa tu u njemackoj pa cu vam napisati sto mi je preporucio,koje lijekove i metode lijecenja..do onda--lijep pozdrav iz njemacke

wob
05.09.2006., 11:58
..moje misljenje je da te vishy ampulice nisu rjesenje za nase probleme..imam SD,ali sad je pod takvom kontrolom,da uopce nitko nebi primjtio da ga imam..imao sam po glavi i one malene pristice,koji se uvijek vrate iako ih 100 put stisnes,a i sire se brzo..u njemackoj mi je dermatolog dao Ichtoseptal Lösung N3-to je losion-2do3 puta na dan se stavlja na glavu i lagano masira..za 3 dana mi je vlasiste bilo cisto,bez pristica,bez crvenila,prestalo me i svrbjeti kad bi se oznojio,npr. kod bavljenja sportom..mislim da pomaze i protiv jakog i brzog mascenja kose,bori se protiv masti..a i korijen kose znatno ojaca,cirkulacija krvi se pojaca..i sad kad mi je vlasiste ok,kosa dosta cvrsta,tu i tamo ako bi ispala koja vlas to je u granicama normale,odlucio sam koristiti vishy ampule u nadi da ce mi kosa malo narasti,biti gusca,zasto ne?citao sam kako to svi koriste,da pomaze..evo sto je bilo:kosa mi je pocela abnormalno ispadati tak da sam nakon 7 dana prestao sa koristenjem..jako sam se razocarao,to uopce ne pomaze!a i kosa je drugi dan jako masna,a znamo da masna kosa brze ispada,zbog masti koja gusi i ubija korijen kose..a vishy ampulu treba stavljati na cisto nemasno vlasiste,sto znaci da svaki dan moras prati kosu sto opet nije zdravo jer sto cesce peres kosu-ona je jace i brze i vise MASNA..a najzalosnije je to da kad prestanes koristiti,iako ti je mozda pomoglo,sve ti se opet lijepo vrati i opet si na pocetku..zbog toga ne preporucujem vishy ampule..opet koristim losion,kojeg sam naveo na pocetku,i kosa mi je opet prestala opadati..za 3 tj. imam termin kod dermatologa tu u njemackoj pa cu vam napisati sto mi je preporucio,koje lijekove i metode lijecenja..do onda--lijep pozdrav iz njemacke

EL PAJARO sta ti kazes na ovoga gore ?

Ma stari moj nije da ti nisi u pravu , to sve stoji sta si ti napisa ali..
Zaboravljas na jedno!
Svaki covjek za sebe je jedinka posebno, nemamo svi jednak tip bolesti, ni jednaku kozu, zbog toga i jesu milijon razlicitih vrsta preparata za jednu bolest!
Ti imas SD, imam je moze bit i ja, imaju je i miljon drugih ali nece svakome pomoc isti preparat. Onome sta mu pomogne vishy ce pisat o njemu, el pajeru je pomoglo nesto sasvim drugo, tebi isto tako..
Vec duze vrime analiziram po forumima druga iskustva vezana za kozne bolesti glave. I svaki put kad pomislim da znam nesto, ispadne suprotno..

Ja nikome ne preporucujem nista nego samo kazem sta je meni pomoglo i to mi trenutacno pomaze. Ali cisto sumnjam na neki duzi vremenski period, mozda se varam ali..
Znam samo da od kad sam poceo sa ovom terapijom koju sam napisao da mi nema prhuti, svraba, crvenila, krastica..

stolna_lampa
05.09.2006., 18:27
za my3531494e!!!!!!

možeš mi reć pravi naziv tog preparata za seboreju? napiso si da se i ispadanje kose zaustavilo, pa me zanima jel prije njega ispadanje bilo malo il strašno pojačano?
može li se nać kod nas za kupit, koja mu je cijena i trebaš li ga koristiti i dalje 2-3 puta dnevno?
hvala, pozdrav

my3531494e
07.09.2006., 08:36
..pa to je pravi naziv-Ichthoseptal Lösung N3-neznam dali toga ima u hrvatskoj,probaj pitati mozda ga mogu naruciti iz njemacke..cijena mu je oko 25eura sto nije puno,drzi i do 2 mj..prije prvog koristenja ispadanje kose mi je bilo srednje..uvijek bi kosa ostala u ruci prilikom samponiranja..ali nakon 3 dana sve je nestalo,svi oni brojni maleni pristici,krastice,vlasiste me prestalo svrbjeti a kosa je znatno ocvrstjela,prestala padati..mozda zvuci nemoguce i naivno,ali vjeruj nemam razloga da sad tu lazem ili slicno,pisem kako je bilo..cak sam probao jace trljati,prilikom pranja kose,nego obicno i opet nista nije ostalo u ruci..dobro,mozda nekad 2-4 vlasi ali to je normalno,toliko gubi i zdrava kosa..tim losionom mozes mazati i lice ak ti se slucajno prosirilo sa glave na lice..one melene crvene tockice-pristice..kad postignes zeljeni rezultat nemoras koristit svaki dan..ja koristim svaki 2 ili 3 dan tek toliko da to odrzavam..nekad i po tjedan dana ne koristim,a stanje se uopce onda ne pogorsava naglo..zaboravio sam ti reci da moras dermatologu,nema sanse da to dobijes bez recepta..i ja cu za 2tj. dermatologu,nemislim sad tu stati,zelim vidjeti dali se moze jos nesto napraviti...budem javio sta bude pa nek si procitaju svi koji imaju slican problem,ili ak nekoga zanima..pozdrav domovini iz njemacke:top:

wob
08.09.2006., 10:56
..pozdrav domovini iz njemacke:top:

Ko da je 91 g :rofl:

Prvi put cujem za to, ne samo ja nego i dermatolozi i farmaceuti ode u hrvatskoj.
Ali, cim se to uzima na recept to ima svojih nus pojava koje mogu udrit na ko zna sta...

Ma cim se na veliko krenilo sa folekularnim presadivanjem kose u svitu, to sve govori ...
Sad sam se sjetio i Ben Afleca , kako je u zadnjih god ipo dana izgubio 70 % kose pa je pola bogatstva ulozio u presadivanje kose ! :flop:

my3531494e
08.09.2006., 15:14
...nisam ja kriv sta su dermatolozi u hrvatskoj 50 godina u zaostatku..
za nuspojave cisto sumnjam,jer taj losion se brzo susi,ne ostavlja masni trag i nakon 10sek. glava ti izgleda kao da nisi uopce nista koristio...

stolna_lampa
08.09.2006., 18:54
aj lijepo je čut da ti se od tog preparata stanje popravilo! do te kemikalije ću probat doć, al me zanima još nešto..
dal ti je seboreja činila vlasište "mrtvim" tako da imaš osjećaj da je bez krvi a kosu po njemu ko da od svih tih sranja s vlasištem ko da ne osjećaš kao svoju te se ona naravno čupa i ispada? dakle ako je takvo stanje bilo, jel ti losion vratio onaj osjećaj da je ta kosa ipak živi dio tebe, da osjećaš kako krv kroz nju prolazi i da je možeš dirat češljat pa čak vući a da pri tome nemaš osjećaj da ćeš isčupat sve što ti se na glavi nalazi?

jal imaš ikakav link il uputstva o preparatu na engl. jezikom pa da pogledam jer mi na tražilici izbacuje nekakve njem. stranice a ja i njemački nebo i zemlja?

my3531494e
11.09.2006., 11:42
..neznam kak da ti odgovorim na ono pitanje..imas seboreju?ja sam je imao,i u hrvatskoj je nisam potpuno izlijecio,drzao sam je pod kontrolom ali pristici i kraste su ostale..one su se jednim djelom prosirile na lice..dermatologu sam isao prvenstveno zbog lica,ali sam mu rekao da mi pogleda i kozu na vlasistu..dao mi je taj losion i dalje sve znas..to nije preparat za kosu,da raste ili da bude cvrsca,to je preparat za kozu vlasista..a kad ti koza malo ozdravi,cirkulacija ja bolja,samim time je kosa nesto cvrsca i zdravija..to je preparat protiv kozne upale,to sam ja imao i rekao mi je da na mjestima upale,kad koza ozdravi,da ce mi narasti kosa..i raste,vidi se,sasvim mala kosa..ali i ona nekad sasvim malo zna ispasti pa zato idem opet dermat. da to nekak sacuvam..:cool: mislim da nema na engleskom pa ti ja napisem nesto iz uputstva:lijek protiv upale koze (ako je koza inficirana teskom formom kao akne((pustulosa,conglobata,necroticans)),ili uvjetovana zarazom bakterija(impetigo) itd...mazez 2-3 puta na dan,sasvim tanko,redovito,ak zaboravis jednom-onda nesmijes stavljati duplo da nadoknadis vec normalno dalje nastavljas..slobodno ga koristis tak dugo dok ne izlijecis,naravno samo ako ti pomaze..a nuspojave:ja sam napisao da nisam imao nista,i nisam,ali one su moguce...a to je preosjetljivost koze i moguca alergija..i pazi da ne dode u kontakt s ocima i ustima...

Lord Angel
18.10.2006., 13:19
Moze li mi netko reci gdje u Zagrebu mogu nabaviti Vichy proizvode(te ampule,sampone i dr...)?

eddie1975
18.10.2006., 17:04
Moze li mi netko reci gdje u Zagrebu mogu nabaviti Vichy proizvode(te ampule,sampone i dr...)?

U svakoj ljekarni koliko je meni poznato!!

eddie1975
18.10.2006., 17:08
Zanima me koliko je Minoxidil 5% učinkovit. Ja sam kupio zalihu za 3 mjeseca (znam da ću morati to koristiti dulje pošto mi kosa otpada već 10-tak godina). Kupio sam i Propeciju al to ću uključiti u tretman kasnije.
Dal netko ima saznanja dal od minoxa može izrasti kosa s obzirom da još imam na tjemenu nešto( ali su slabe lasi).
Propeciju bi uključio za par mjeseci (radi tehničkih razloga:)

Dal je nekome izrasla kosa samo od minoxa bez upotrebe Propecije (radi se naravno o muškoj ćelavosti)

fray
21.10.2006., 23:36
mene zanima sljedece.HELP
kosa mi se dosta prorijedila, imao sam dugu kosu, koristio onaj blesavi headandsholders i kosa mi se prorijedila dosta. otac kao i ja ima jaku debelu kosu i u 55 nije ni poceo celaviti, s majcine strane isto nitko (kolko zna majka) nije bio celav, otac joj je imao visoko celo al to je otprilike sve.
moja doktorica me uvjerava da mi je to sam sezonsko, al pada mi full dugo jos od ljeta (nije bas sezona bila) kad sam prestao koristiti head and sholders.
Sad sam se osisao na kratko i vidi mi se kak kak je prorjedena s prednje strane u obliku krugicha i otraga tjeme...dal ja celavim il kaj!?
karakter mi je narusen u svakom pogledu zbog toga, jer nisam bio nikak spreman na ovo, nemam celavca i nisam nikad imao u obitelji...(bar ne koliko znam)

fray
21.10.2006., 23:38
nastavak na gornji post...
ako je ispadanje sezonsko kad bi trebala tocnije ponovno izbijat!?

Taroth
22.10.2006., 09:53
apsolutno sam laik sto se tice nekih stvari (kemiiiiiiiik!!!!), ali sam citao nesto kako su sami samponi dosta razlog za unistavanje kose jer su agresivni... kako bi bilo bolje koristiti sapun, obicni... samo sto sapun ima smanjeno djelovanje kod nase tvrde vode...

eddie1975
22.10.2006., 10:03
mene zanima sljedece.HELP
kosa mi se dosta prorijedila, imao sam dugu kosu, koristio onaj blesavi headandsholders i kosa mi se prorijedila dosta. otac kao i ja ima jaku debelu kosu i u 55 nije ni poceo celaviti, s majcine strane isto nitko (kolko zna majka) nije bio celav, otac joj je imao visoko celo al to je otprilike sve.
moja doktorica me uvjerava da mi je to sam sezonsko, al pada mi full dugo jos od ljeta (nije bas sezona bila) kad sam prestao koristiti head and sholders.
Sad sam se osisao na kratko i vidi mi se kak kak je prorjedena s prednje strane u obliku krugicha i otraga tjeme...dal ja celavim il kaj!?
karakter mi je narusen u svakom pogledu zbog toga, jer nisam bio nikak spreman na ovo, nemam celavca i nisam nikad imao u obitelji...(bar ne koliko znam)

Pada ti od Head & shouldersa (ako nema nasljedne ćelavosti) !! to je totalno SMEĆE!!!!!
Uzmi T-Gel ili ako imaš seboreu (ako te pecka tjeme ili imaš crvenilo) uzmi Oronazol. Imaš ga u ljekarnama oko 90 kn.

fray
22.10.2006., 11:08
da al prestao sam ga koristiti u polovici 7mog mjeseca pa mi ispadanje nije prestalo odmah...mislim da mije tek prije mjesec dana smanjilo malo al ja sam to protumacio da je smanjeno jer ima manje kose za ispast...
dermatologica (dr.basta na shalati) mi preporucila vichy ampule i shampon...sampon koristim a ampule sam sam jedan paket (cekam placu)
dermatologica mi je rekla da mije kosa u fazi ispadanja koje nastupa svakih par godina-bla bla...nije me to bas zadovoljilo...
imao sam jaku perut kad sam prestao koristiti headandsholders koju sam ljecio s oranozolom i jos nekom masti (inace za rane-isto preporuka dermatologa)

a kad bi trebala kosa pocet ponovno rasti!?

Crveni Grm
31.10.2006., 02:58
Prvo; -------Celavost je sada u modi.
Drugo;------Sijecam se kao dijete da su kod nas znali reci da nikada niko nije vidio celavoga magarca. (hocu reci kenjca.)

Breskva
31.10.2006., 09:10
Hej čula sam za ćelavost da je dobro piti PABA kapsule od Twinlaba, osim što je zdrav za kosu i protiv preuranjenog sjedenja zdrav je i za kožu, pa probajte.

drogba11
16.12.2006., 10:34
Dermatolog prepisao Bo Hair tablete. Ništa na netu nisam pronašao o tome. Je li to tko koristio i kakva su iskustva?

Usput, vidim da su ljudi naručivali preko neta, zanima jedno mjesto gdje se može nabaviti i minox i finasterid i šampon s ketakonazolom, tako da imam jednu narudžbu?

kuba
26.01.2007., 23:37
Ja mislim da ne postoji neko univerzalno rjesenje koje bi svima trebalo pomoci oko celavosti. Svako ima neki svoj tip celavosti i svakome odgovara odredjeni sampon da ublazi opadanje kose. Isto tako ne vjerujem da postoje preparati koji mogu vratiti rast kose na izgubljenim mjestima ili potpuno ocuvati kosu od daljnjeg opadanja. Jednostavno starimo i starenjem nam pocinju organi postepeno slabiti, niko nije savrsen, onaj ko ima odlicnu gustu kosu sa svojih 40ak godina ima neke druge elemente u sebi pogorsane. Jednostavno takva je priroda, zasto nema lijeka protiv starenja, npr. da ides sve mladji i mladji?
Mnogo se prica da kosu ne valja premalo prati a opet s druge strane ne smije se niti previse prati. Ja mislim da precesto pranje kose moze samo pomoci a nikako odmoci naravno ako je u pitanju neki normalan sampon, isto kao i zubi, nemozes ih pokvarit sa sto cescim pranjem! Evo npr. moj rodjak svaki dan stavlja gel na kosu, namjesta je gore dole ali i opere je barem jedanput dnevno, kosa mu je stvarno jako gusta a zaliske uopce ni nema, ide mu ravno od uha do sredine cela.
Ovo sta se tice Vichy-a je nista drugo nego jedna velika komercijala masovno izreklamirana, doduse ima nekakve ucinke ali ne tolike koliko se reklamira. Najbolje prvo otici kod dermatologa da nadje uzrok celavosti, onda dalje razmislite sta cete poduzeti.

Sad ce neko sigurno napisat sta ti se...?
Ja nista ne tvrdim, jer se nista nemoze dokazati, sve je misterija koju pokasavuju saznati u institutima, al mislim da je to tako kako sam napisao.

smeđi
04.02.2007., 17:23
Evo par mojih iskustava. Ustanovljena mi je AA prije nekih 10 godina. Poceo sam koristiti Biotin (ili tako nekako). Nakon uobicajenog ispadanja tj. nesto intenzivnijeg rasta kose tokom godine, neke posebne promjene nisam primjetio.
Zelim naglasiti da sam ih disciplinirano pio, sigurno nekih godinu dana, i naravno da mi je trebalo vremena da shvatim da nesto vecem rastu kose, nije uzrok bio Biotin nego prirodan ciklus obnavljanja kose. Nakon toga sam odustao, i napravio pauzu do vidljivijeg opadanje kose. Dosao je period kada su u Njemackoj odobrili uvoz tada revolucionarnog lijeka protiv opadanje kose, Propecije, sto sam sa zanimanjem pratio. U tom nekom vremenu, primjetio sam da proces opadanja kose (celavljenja) i dalje traje i pocinje ostavljati oku(meni) vidljivije tragove. Vec je proslo sigurno 2 godine od uvodjenja propecije na D trziste, pa sam se malo raspistoljio po netu da vidim koja su sredstva stvarno ucinkovita. Zakljucak se uglavnom podudararao sa silnim medicinskim forumima na njemackoj televiziji, i da velika vecina proizvoda na trzistu su neucinkovita te djeluju na psiholoskoj bazi(marketing). Ispala su 2 sredstva od 3 vrijedna spomena(to je bilo negdje prije 4 mozda 5 godina), i to ovim redoslijedom: Propecija i Minoxidil. Gotovo svi proizvodi danas, postojali su i tada i ukljuceni su bili u anketu. Jednog nije bilo, koji mislim da je vrijedan pozornosti je Dunasterid. (Ima li netko iskustva sa tim lijekom?)
U svakom slucaju, krenuo sam sa ponovnom upotrebom sredstava i prvi je bio Minoxidil, jer sam htio sto manje trovati se kemijom. Koristio sam ga 1-2 mjeseca, neredovito i u principu krivo i to zato sto koristeci Minoxidil, masiranjem 2*dnevno mastio sam si kosu jos brze, sto je zahtjevalo, radi frizure, pranje kose svaki, ili max svaki drugi dan, sto se meni nije dalo.
Posto mi je dermatolog rekao da najucinkovitje sredstvo protiv opadanja kose je kombinacija Propecije i Minoxidila(5%), poceo sam ih, nakon krace pauze i korititi. Koristim Proscar (oko 3 godine, cijena znatno niza) a Minoxidil, kao i prije, jednom do dvaput tjednom(uglavnom nis). Proscar sam do nedavno komadao u otprilike 5jednakih komada, a u posljednjh 2 tjedna u 4 komada.
Razlog je sto sam u posljednjih par mjeseci primjetio, nakon usporenog pada kose do tada, ubrzani pad i povecano mascenje. Zakljucak: nakon ipak nesto usporenijeg pada uz Proscar( bez posebno vidljivog vracanja opale kose), kosa mi se prorijedila( jos uvijek neprimjetno za okolinu) a zalisci( zbog frizure)
i tjeme, jedva tj. blago primjetno okolini.

I sto sad?! Koristim najucinkovitiji lijek protiv celavosti vec 3godine, a meni u posljednjih
4-5 mjeseci ubrzano opada kosa, i postaje sve slabija i tanja pa mi se smisao uzimanja Proscara gubi i potvrdjuje sumnju da i dalje ne postoji lijek za zaustavljanje celavosti nego eventualno usporavanje.
Dolazim do posljednje metode, kazu translantacija. Ok, vjerujem, ono sto se primi, super! Trenutno najbolja metoda FUE. Ali da li je i to ukupno gledano dobro rjesenje?! Mozda na pocetku da( za zaliske i/ili tjeme), ali kada otpadne sva DHT kosa (cijeli gornji dio i tjeme) , ostatak glave nema dovoljno kose da transplantacijom prekrije sve te dijelove[( a da izgleda oku gledljivo tj. unutar granica estetike). O ostalim dlakama sa tijela i prebacivanju na celenku ne zelim ni cut. O svojevremenom nedostatku kose za transplantaciju nitko ne govori, a da ne pricam da skoro svaki postupak morate ponoviti 2 puta, zbog gustoce, ispada da ce te, teoretski, i kad bi imali dovoljno kose za transplantaciju, lezati na stolu 10-15 puta dok se ne rijesite sve kose neotporne na dihidrotestosteron (DHT). Koliko kosta uopce jedna FUE transplantacija?! Uz pretpostavku 10000kn, kroz 3-7 godina trebalo bi dati do 150000kn!!! Pa tko to moze dati?!
I to sve zato da bi mozda u 40 ili 50 godini imali nesto rijetke kose. Pitam se da li to sve ima smisla?! Ili se drzat one da nakon 40 ionako vecina porugobi.
Stvarno bi volio cuti da li postoji za AA trajno rjesenje? I to:
1. uzimanjem llijekova( najnovije generacije, meni jos nepoznate)?
2. ili transplantacije( bez nekakvih otoka... zbog nedostatka kose za 5-10 godina).
3. cijenu jedne FUE transplantacije u HRV.

Pozdrav. :)

PS. oprostite na duzini teksta, ali mislim da je bitno iznesti sva iskustva, cinjenice i mogucnosti.

El Pájaro
04.02.2007., 20:44
Dunasterid. (Ima li netko iskustva sa tim lijekom?)

Osobno nemam iskustva sa dutasteridom, ali po svemu sudeci i po iskustvima drugih, bolji je od finasterida. Cinjenica koja govori u prilog tome je da je dut inhibitor oba tipa (tip I i tip II) 5-alfa reduktaze, dok fin inhibira samo tip-II 5-AR. Ne sijecam se sad tocno, a i nemam vremena da sad kopam po tome, 1 mg finasterida smanjuje kolicinu DHT-a u krvi za oko 75%, dok 0.5 mg dutasterida smanjuje DHT preko 90%.

a Minoxidil, kao i prije, jednom do dvaput tjednom(uglavnom nis).

Jednom do dvaput tjedno koristiti minoxidil nema smisla. Upitno je cak i koliko je efikasan kod kosistenja jednom dnevno. Optimalno je 2 puta dnevno sa razmakom od 8-12 sati. U vecini slucajeva propylene glycol koji se nalazi u toj otopini izaziva probleme sa tjemenom. Postoji i varijanta minoxa bez propylene glycol-a, moze se naruciti na http://www.minoxidil.com i malo je skuplji od obicnog minoxa. Mozda bi mogao probati sa tim pa vidit kako ces odreagirat.

[B]Stvarno bi volio cuti da li postoji za AA trajno rjesenje? I to:
1. uzimanjem llijekova( najnovije generacije, meni jos nepoznate)?

Uzimanjem lijekova mislim da ne postoji trajno rjesenje. Do sada imamo studiju o djelovanju Propecie nakon 5 godina. Kod osoba koje dobro odgovore na nju, najbolji rezultati se postizu nakon 2 godine koristenja, a onda sve polako pocinje ici nizbrdo. I po nekim procjenama status quo bi trebao biti za nekih 8-10 godina. To je naravno studija koja pokazuje samo koristenje Propecie, bez drugih dodataka. Sa minoxom i ostalim topical proizvodima stvar je puno bolja.

Posto izgleda da mozda nisi najbolje odreagirao na Proscar, mozda bi se mogao prebacit na dutasterid, 0.5 mg dnevno (po meni optimalno) ili 3-4 puta tjedno buduci da dutasterid ima dosta dug polu-zivot, oko 5 tjedana. I obavezno dodati minoxidil ili tricomin ili retin-a...
Nazalost jos nemamo studiju o duzem koristenju dutasterida, a najvjerovatnije je nikad ni necemo imati. Dut nije odobren u tu svrhu, a gotovo sigurno i nece biti. Odustalo se je od istrazivanja u nekoj fazi, a zasto, to nitko ne zna. Ili rezultati nisu bili zadovoljavajuci, ili su nuspojave bile velike, ili ono sto najvise ljudi smatra, odustali su jer ne bi mogli voditi bitku sa generic proizvodima, ili nesto skroz deseto. ;)

mirna_u
09.02.2007., 20:28
Ima li netko iskustva s preparatom za poticanje rasta kose koji se zove Crescina?

Rock Star
10.02.2007., 22:35
Čula sam za to, ali, koliko znam, nema kod nas... Vidjeh reklamu u novinama, no u ljekarnama ne znaju ništa o tome.

Labinčica
13.02.2007., 20:59
Da ja sam to koristila i super je ima za kupit u italiji skupo je ali isplati se

Noob_do_jaja!
15.02.2007., 19:41
ja celavim vec jedno par godina...ono, nije bilo nista strasno do nedavno (u granicama "normale" - covjek bi rekao da cu izgleda kao bruce willis negdje oko 30. godine) . pred jedno 2-3 tjedna mi je kosa pocela nenormalno opako ispadat!
prodem rukom preko glave, a u ruci mi ostane 10-ak dlaka :eek: i tako skoro svaki put. and I`m only 21! :mad:

pretpostavljam da mi je sudjeno da budem celav (stari ima full jaku kosu, ali mi je djed s mamine strane bio celav - tako da vjerojatno u tom grmu lezi zec), ali mi je malo cudno da to ide tako naglo i progresivno.

ima li tko slicnih iskustava? planiram otic dermatologu, ali sad cekam na rezultate briseva iz nosa i usta - doktorica zeli otklonit mogucnost da je rijec o nekom zaristu. krvna slika mi je savrsena - jeee, to znaci da cu bit zdrav celavac! :zubo:

e, da, koristio sam onaj sampon protiv peruti - mislim da se zove Oronazol. mogu rec da je napravio super posao! jedino sta je moguce da je osim peruti unistio i kosu - ima li tko kakvih negativnih iskustava s tim samponom?

anyway, hvala svima koji su imali strpljenja procitati ovaj post :top:

korkyra222
26.02.2007., 07:11
Čula sam za to, ali, koliko znam, nema kod nas... Vidjeh reklamu u novinama, no u ljekarnama ne znaju ništa o tome.

ima ti za naruciti u ljekarni na dolcu u Zagrebu, kosta oko 120 eura.

eddie1975
04.03.2007., 21:42
ja celavim vec jedno par godina...ono, nije bilo nista strasno do nedavno (u granicama "normale" - covjek bi rekao da cu izgleda kao bruce willis negdje oko 30. godine) . pred jedno 2-3 tjedna mi je kosa pocela nenormalno opako ispadat!
prodem rukom preko glave, a u ruci mi ostane 10-ak dlaka :eek: i tako skoro svaki put. and I`m only 21! :mad:

pretpostavljam da mi je sudjeno da budem celav (stari ima full jaku kosu, ali mi je djed s mamine strane bio celav - tako da vjerojatno u tom grmu lezi zec), ali mi je malo cudno da to ide tako naglo i progresivno.

ima li tko slicnih iskustava? planiram otic dermatologu, ali sad cekam na rezultate briseva iz nosa i usta - doktorica zeli otklonit mogucnost da je rijec o nekom zaristu. krvna slika mi je savrsena - jeee, to znaci da cu bit zdrav celavac! :zubo:

e, da, koristio sam onaj sampon protiv peruti - mislim da se zove Oronazol. mogu rec da je napravio super posao! jedino sta je moguce da je osim peruti unistio i kosu - ima li tko kakvih negativnih iskustava s tim samponom?

anyway, hvala svima koji su imali strpljenja procitati ovaj post :top:

Ja sam počeo gubit kosu isto sa 20 godina, nisam ostao ful ćelav. Kosa se prorjedila to je istina, al sto se moze. Nemoj se čuditi ako ostane 10tak dlaka, to je normalno ako ćelaviš...ja to znam:(
Ja imam 32 ostalo mi je na glavi kose, rekli bi kulturni ljudi (proćelav), i koristim sada finasteride + minoxidil 5% (Rogaine). Stvari su krenule na bolje. Kosa je ojačala, potamnjela, počela je rasti i obnavljati se na mjestima gdje je nije bilo.....
Znam da to nije trajno rješenje....ali smislit ću nešto dotada....
Ja ne bi koristio finasteride još u tvojim godinama.....dok ne vidim koliko brzo ćelavim. Ako je to izuzetno brzo....onda bu počeo....ako je to onako - onako ipak bi malo pričekao jer finasteridi (propecia, finpecia) imaju svoje nuspojave...Evo nakon 4 i pol mjeseca kosa mi se počela obnavljati......jedino što se uzimanje kemije mora paziti da nemaš problema sa jetrom i uzimanjem minoxidila da nemaš niski tlak (minox je prvotno bio lijek za visoki tlak)

eddie1975
04.03.2007., 21:48
[QUOTE, da, koristio sam onaj sampon protiv peruti - mislim da se zove Oronazol. mogu rec da je napravio super posao! jedino sta je moguce da je osim peruti unistio i kosu - ima li tko kakvih negativnih iskustava s tim samponom?

anyway, hvala svima koji su imali strpljenja procitati ovaj post :top:[/QUOTE]

Kaj se tice sampona ja ga koristim, al moras ga rotirati sa nekim drugim samponom. Ne mozes ga stalno koristiti....koristi ga mjesec-dva pa prekini na mjesec dana....pa opet. Jer ti porut postane rezidentna na šampon.

Najbolje da koristis neki neutralni lagani mozda dječji šampon.....Nemoj koristiti nikakve Head and sho.....ili Pantene ili sl. to se smrt za slabu kosu koja ima predispoziciju da ispada:(

common sense
07.03.2007., 12:02
rijesenje celavosti , upotrebljavajte minoxidil 2x dnevno * provillus tablete 2xdnevno u vecini slucajeva ce zaustaviti celavost i rast ce kosa, fue metoda kosta 2,50 eur po lasi .provillus se u hrvatskoj nemoze naci treba ga nabaviti iz vana iz amerike ili engleske.ja koristim provillus i minoxidil i kosa raste ja nisam celav samo mi je kosa tanke niti i nije gusta kao nekad .ova kombinacija radi.provillus je 35usd 60tableta . upotrebljavajte sampon od hmelja recet subrina vro jeftin bolji od bilokojeg drugog kupljen u dm.sampon kosta 16kn

keine ursache
07.03.2007., 23:09
Molio bih samo da mi netko kaže da li šampon Fitoval i losion Fitoval išta pomažu i da li mogu kakvu štetu nanijeti kosi?

Hvala

kuba
08.03.2007., 14:03
[QUOTE=eddie1975;7619902]Ja sam počeo gubit kosu isto sa 20 godina, nisam ostao ful ćelav. Kosa se prorjedila to je istina, al sto se moze. Nemoj se čuditi ako ostane 10tak dlaka, to je normalno ako ćelaviš...ja to znam:(
Ja imam 32 ostalo mi je na glavi kose, rekli bi kulturni ljudi (proćelav), i koristim sada finasteride + minoxidil 5% (Rogaine). Stvari su krenule na bolje. Kosa je ojačala, potamnjela, počela je rasti i obnavljati se na mjestima gdje je nije bilo.....

hmm, sto je to stvarno istina da to cudo moze tako ojacati kosu i da se kosa moze obnoviti na mjestima gdje si je izgubio? Ako je to istina onda bi mogao i ja poceti to koristiti. Sada koristim vichy vec pola godine, svaki drugi dan u prosjeku operem kosu i utrljam pola ampule vichy-a u nju, mislim da to smece nista ne pomaze kosa mi i dalje ispada jako puno (zacepit cu kadu od dlaka) al unatoc tome i dalje mi kosa izgleda kao da se nista nije prorijedila, osim sto se zalisci postepeno povecavaju iz godine u godinu. Neznam, bas bi volio naci neko rjesenje. Dlakavost po cijelom tijelu mi je slaba, dobro to mi ne smeta, al sto mi mora jos i kosa bit sve slabija i slabija. Za godinu dvije bi mogao izgledati ko starac od 55 godina a sad imam tek 23. Nek kazu drugi sto hoce, al meni je to veliki kompleks. Pozdrav.

Lampard#8
09.03.2007., 09:04
Imam 18 godina, a uvijek sam ima gustu kosu da boli glava. Ali u zadnjih godinu dana sve se promijenilo. Kosa mi je postala užasno rijetka i neznam kako da to popravim. Molim vas za savjet za neki ljek ili šampon.
Čuo sam za onu Crescinu, samo me zanima gdje se to može nabaviti

izrod
09.03.2007., 20:09
Imam 18 godina, a uvijek sam ima gustu kosu da boli glava. Ali u zadnjih godinu dana sve se promijenilo. Kosa mi je postala užasno rijetka i neznam kako da to popravim. Molim vas za savjet za neki ljek ili šampon.
Čuo sam za onu Crescinu, samo me zanima gdje se to može nabaviti

tako je i meni, poslje 18-e ,sad mi je 21, sve se promjenilo, sad mi je kosa rijetka i slaba i užasno mi se glava masti. nisam još ništa poduzimo, moram pročitat prethodne postove pa ću vidit što ću.

eddie1975
10.03.2007., 21:42
[QUOTE=eddie1975;7619902]Ja sam počeo gubit kosu isto sa 20 godina, nisam ostao ful ćelav. Kosa se prorjedila to je istina, al sto se moze. Nemoj se čuditi ako ostane 10tak dlaka, to je normalno ako ćelaviš...ja to znam:(

hmm, sto je to stvarno istina da to cudo moze tako ojacati kosu i da se kosa moze obnoviti na mjestima gdje si je izgubio? Ako je to istina onda bi mogao i ja poceti to koristiti. Sada koristim vichy vec pola godine, svaki drugi dan u prosjeku operem kosu i utrljam pola ampule vichy-a u nju, mislim da to smece nista ne pomaze kosa mi i dalje ispada jako puno (zacepit cu kadu od dlaka) al unatoc tome i dalje mi kosa izgleda kao da se nista nije prorijedila, osim sto se zalisci postepeno povecavaju iz godine u godinu. Neznam, bas bi volio naci neko rjesenje. Dlakavost po cijelom tijelu mi je slaba, dobro to mi ne smeta, al sto mi mora jos i kosa bit sve slabija i slabija. Za godinu dvije bi mogao izgledati ko starac od 55 godina a sad imam tek 23. Nek kazu drugi sto hoce, al meni je to veliki kompleks. Pozdrav.

Ostavi se Vichy-ja to ne valja nista. Ja sam koristio i samo mi je bolje otpadala kosa. Sto se tice finasterida (procecije) to je odobreni lijek.

kuba
11.03.2007., 17:32
[QUOTE=eddie1975;7666009]

Ostavi se Vichy-ja to ne valja nista. Ja sam koristio i samo mi je bolje otpadala kosa. Sto se tice finasterida (procecije) to je odobreni lijek.

Hvala na odgovoru!
Jos nekoliko pitanja: koliko kosta propecia finasterid + minox + odgovarajuci sampon, navodno da kosta oko 800kn mjesecno, tako nesto sam cuo. Na kojoj internet stranici se moze naruciti? Kad bi poceo primjenjivati taj lijek, jel se moram u zivotu odreci nekih stvari ili i dalje mogu jesti i raditi kao i prije? Pitam zato jer se bojim da ne pocnem nesto raditi sto nebi smio za vrijeme tretmana i da mi se zdravlje naglo pogorsa! Kakve su nuspojave propecie? Jel se isplati to uzimati za 800kn mjesecno? Dali u kombinaciji s nekim prehrambenim proizvodom moze proizvesti negativan ucinak na neke druge funkcije u tijelu ili tako nesto. Zanimaju me opcenito negativne strane i posljedice takvog lijeka ako ih ima! Pozdrav.

kidloco1
14.03.2007., 13:28
Naravno da Vichy nista ne pomaze ukoliko ti je tikva poput piste za komarce...preduvjet je da imas kose samo da ti je dlaka malo stanjena!!!!
Inace fin i dut su super stvar a ako je netko skepti neka posegne za biljnim DHT blokerima.

kuba
20.03.2007., 13:45
Meni nije cilj sad uvjeravat vas dali to djeluje ili ne, ja sam pokusao pomoci, a ocito stoji ona da ne mozes pomoci nekome 'ko to ne zeli. Naveo sam sve do sada najbolje i najdjelotvornije tretmane za sprecavanje i usporavanje androgene alopecije, a sad me bas boli briga 'ko ce to od vas koristiti a 'ko nece. Tu postoje i znanstvene studije koje dosta toga potvrđuju, a ako ste vi ljeni to citati i proucavati, to je vas problem. Neki ce nastavit zivit u sumnji ili strahu i nadat se da ce to samo od sebe stati. Onda mozete stedit pare za transplataciju ako vec ne zelite biti celavi. Govorim to jer znam da celavost nekome predstavlja veliki problem, a nekome je svejedno. A velikoj vecini je problem.
@wob na netu imas toliko toga o Propecii da bi ti trebala vjecnost da sve to procitas. Imas milion foruma na kojima ima i slika ljudi kojima su ti tretmani pomogli, a i onih kojima nista nije pomoglo. Ja da i stavim svoju sliku ne bi ti puno znacilo, kosa kao u prosjecnog muskarca, ne bi ni primjetio da imam problema sa AA. Ja nisam prvo ocelavio pa poceo sa tretmanima, vec sam poceo sa tim cim sam primjetio da bi mogao biti jednog dana celav. Tako da do sada nitko i ne bi primjetio da patim od AA. ;)

A gdje mogu naruciti propeciu finasterid, minoxidil 2% ili 5%(koji ti predlazes?) i sampon nizoral?

El Pájaro
20.03.2007., 15:51
A gdje mogu naruciti propeciu finasterid, minoxidil 2% ili 5%(koji ti predlazes?) i sampon nizoral?

Propeciu ili Proscar (preporucujem!) ovdje http://www.MedicaPharma.com. Ja to nikada nisam narucivao preko neta, ali koliko sam uspio saznat, ta stranica je oke. Tu mozes naruciti i Nizoral 2%, ali ja sam tek nedavno saznao da je to zapravo ista stvar (valjda) kao i sampon Oronazol kojeg mozes kupiti u apotekama.

A minoxidil 5% (Kirkland) ovdje http://www.Onlyhairloss.com. ;)

Borovar
20.03.2007., 21:56
El Pajaro, cijenim trud koji ulažeš da bi ljudima objasnio, ipak neki ne shvaćaju.Ista situacija je bila samnom do 20-te mlad,lud,zgodan ,neuhvatljiv a onda! počela se prorjeđivati kosa,kvragu ma kud baš meni. Što, kako, zašto , da skratim,nakon dvije godine počeo sam koristiti finasterid i minoxidil, opadanje se zaustavilo i to je to, samo nakon par godina više baš i nemam volje koristit minox tako da ga nanosim jednom tjedno a što se tiče troškova zanemarivi su, sistem je slijedeći nabavim proscar po150KN koji ima 28 tableta po 5mg finasterida koje oštrim nožem podijelim na 4_5 dijelova svaki dan po jedan kom i eto 150KN 4 mjeseca,naglašavam onima koji će ovako raditi da nema smisla uzimati više od 1-1.25mg finast.dnevno. Za minox kupujem pilfud 2% 140kn 60ml doza održavanja bi bila 1ml dnevno sto je opet dovoljno za dva mjeseca. Nevezano za ovu temu imam pitanje za El Pajara. Par godina se hranim po načelima zone(odoka) i nema teoretske šanse da ikad odustanem štoviše čak je u jednoj mojoj debati oko učinka inzulina na masnoće u krvi i jedan Novozelandski doktor ostao kratkih rukava iliti ga zbunjen. Nego malo me muči nabava omege, koristio sam enervit PH grade ali mi je malo dosadilo davati 300-400kn mjesečno.Vidio sam da si pisao kako je naručivanje preko neta jeftinije i stvarno su one cijene povoljne ali me interesira kako to ide sa plaćanjem i koji su sistemi moželi se platiti nekako ako nemaš karticu ili koju karticu otvorit, isto tako me int..plaća li se carina i jeli to na kraju sa transportom i svim dojde što bi naši rekli da platiš i k..bu i likara

El Pájaro
21.03.2007., 00:28
Nevezano za ovu temu imam pitanje za El Pajara. Par godina se hranim po načelima zone(odoka) i nema teoretske šanse da ikad odustanem štoviše čak je u jednoj mojoj debati oko učinka inzulina na masnoće u krvi i jedan Novozelandski doktor ostao kratkih rukava iliti ga zbunjen. Nego malo me muči nabava omege, koristio sam enervit PH grade ali mi je malo dosadilo davati 300-400kn mjesečno.Vidio sam da si pisao kako je naručivanje preko neta jeftinije i stvarno su one cijene povoljne ali me interesira kako to ide sa plaćanjem i koji su sistemi moželi se platiti nekako ako nemaš karticu ili koju karticu otvorit, isto tako me int..plaća li se carina i jeli to na kraju sa transportom i svim dojde što bi naši rekli da platiš i k..bu i likara

Odgovorio sam ti na pm, da ne bi sad ovde isli previse u off. ;)

kuba
21.03.2007., 15:08
Propeciu ili Proscar (preporucujem!) ovdje http://www.MedicaPharma.com. Ja to nikada nisam narucivao preko neta, ali koliko sam uspio saznat, ta stranica je oke. Tu mozes naruciti i Nizoral 2%, ali ja sam tek nedavno saznao da je to zapravo ista stvar (valjda) kao i sampon Oronazol kojeg mozes kupiti u apotekama.

A minoxidil 5% (Kirkland) ovdje http://www.Onlyhairloss.com. ;)

A reci mi jel ga ima za kupit u svim apotekama. Ne znam kako se zovu te apoteke, kod mene je ona za zelenim krizem. Ako ima tamo, pitam se zasto mi je onda zena u apoteci rekla da je vichy odlicna stvar??

Mizar
21.03.2007., 19:09
Hi decki,oko godinu dana koristim Caduta Sebo i mogu vam reci da sam pre zadovoljan.Imam 45 godina i sada sasvim pristojnu gustocu kose,sve je krenulo po zlu prosle godine s opadanjem a manifestiralo se naj vise prilikom pranja kada su se dlanovi crnili od vlasi.Cijena pakovanja od 40 ml je 150 kuna pa i nije nesto preskupo tako da vrijedi pokusati,mnogo srece !

El Pájaro
21.03.2007., 19:44
A reci mi jel ga ima za kupit u svim apotekama. Ne znam kako se zovu te apoteke, kod mene je ona za zelenim krizem. Ako ima tamo, pitam se zasto mi je onda zena u apoteci rekla da je vichy odlicna stvar??

A valjda ima u svakoj vecoj apoteci (sa zelenim krizem :) ). Ako imaju Vichy vjerovatno imaju i Oronazol. Uđes, pitas i to je to, ne moras spominjat opadanje kose, jer taj sampon nije namijenjen za to, kao taj carobni Vichy. :)

kuba
22.03.2007., 09:09
A valjda ima u svakoj vecoj apoteci (sa zelenim krizem :) ). Ako imaju Vichy vjerovatno imaju i Oronazol. Uđes, pitas i to je to, ne moras spominjat opadanje kose, jer taj sampon nije namijenjen za to, kao taj carobni Vichy. :)

A propecia finasterid i minoxidil, ako ih ne mislim narucivat preko neta gdje ih mogu kupiti?

El Pájaro
22.03.2007., 11:25
A propecia finasterid i minoxidil, ako ih ne mislim narucivat preko neta gdje ih mogu kupiti?

Propeciu i Proscar mozes isto u apotekama, ali ti za to treba recept. Bar bi tako trebalo biti, iako meni negdje uopce nisu pitali za recept.
Također u apotekama mozes kupit i Pilfud minoxidil 2%. Minoxidil 5% nisam nigdje nasao, ali sam cuo da ga ima kupit u gradskim ljekarnama (u Zagrebu), njihov proizvod, pravi domaci. :)

oko_zeleno
22.03.2007., 11:58
Inače, kopriva je jako dobra za kosu i vlasište.
Dobar recept za jačanje korjena kose je skuhati jaki čaj od mješavine korjena koprive i lista koprive i u tome namakati glavu nekih 10tak minuta, nakon što je kosa friško oprana, i glavno ne ispirati neko kosu samo osušiti.
Koristiti samo skroz blage dječje šampone.

A od vitaminskih tableta, definitivno Pantovigar tablete, nakon njih kosa raste ko luda, isprobala sam na sebi, i zaustavljaju ispadanje. Ali se moraju naručiti izvana (neke apoteke tako uvoze lijekove po naruđbi)

keine ursache
22.03.2007., 12:50
Ima li neko iskustva sa Fitoval samponom?

oko_zeleno
22.03.2007., 13:07
Ima li neko iskustva sa Fitoval samponom?

Šampon je ok, ali po meni ništa posebno!

keine ursache
22.03.2007., 20:54
Šampon je ok, ali po meni ništa posebno!

A onaj losion koji se nanosi na glavu jednom dnevno?

oko_zeleno
23.03.2007., 07:02
A onaj losion koji se nanosi na glavu jednom dnevno?

Kako sam par postova prije navela, ispiri kosu u jakom čaju od korijena i lista koprive i uspjeh je zagarantiran.
Svi ti preparati sadrže samo mali dio ekstrakta koprive, a i opet je kemija, dok je čaj 100% prirodan!

Blowne
26.03.2007., 08:35
Zanima me dali stvarno pomaze, kad se primijete rezultati. Vise cu poludjeti s kosom, ne prestaje ispadati godinama. Svasta sam probala, cula sam za minoxidil, ali i za njegove nuspojave pa me zanima vise o njemu i dali stvarno pomaze.

Taroth
26.03.2007., 10:29
ak mislis gnojiti kosu 2 puta dnevno, bude bilo rezultata

Blowne
26.03.2007., 11:05
ak mislis gnojiti kosu 2 puta dnevno, bude bilo rezultata

Dobro, daj molim te reci nesto vise, imas li iskustva s tim? Zanima me misljenje ljudi koji su ga isprobali.

Blowne
26.03.2007., 11:35

Joj sto mi je dosta ovakvih sveznalica i savjeta o ispadanju kose i kako ne treba brinuti jer je to samo period. Cudan neki period koji traje 10 godina, moj slucaj.
Kako mozes reci da svaka vlas koja je ispala ce opet narasti?! Vecu glupost nisam cula. Hoce onom kome je korijen zdrav, a cini mi se da su ovdje ljudi koji imaju veci problem od sezonskog ispadanja kose.
Trebala bi ti polsati fotku kad sam imala 17 godina i sad kad imam 26, pa ces vidjeti kako mi je svaka ispala vlas ponovno narasla. Volumen kose mi se prepolovio. Strasno nesto, a da ne kazem da je 5 minuta nakon pranja vec skoro sva suha bez susenja fenom, a prilicno je duga.:eek:
Nikakav vichy ti nece pomoci kod alopecie. Bila sam naivna pa probala i vichy i jos skuplje Kerastese ampule-kostaju 100 eura i ni jedne mi nisu pomogle.
Doduse ove od Kerastese su spriejcile ispadanje za tjedan dana, ali cim sam ih prestala koristiti kosa je opet pocela ispadati kao i prije, samo bacen novac, a smijes ih samo koristiti 2 puta godisnje.
Nitko od lijecnika ne zna sto mi je, hormone stitnjace sam dovela u balans,a i spolni si isto dosli na bolje. Bit ce da sam jedna od rijetkih koja boluje od zenske celavosti jer mi je i tata celav.:flop:

kuba
31.03.2007., 13:08
Propeciu i Proscar mozes isto u apotekama, ali ti za to treba recept. Bar bi tako trebalo biti, iako meni negdje uopce nisu pitali za recept.
Također u apotekama mozes kupit i Pilfud minoxidil 2%. Minoxidil 5% nisam nigdje nasao, ali sam cuo da ga ima kupit u gradskim ljekarnama (u Zagrebu), njihov proizvod, pravi domaci. :)

a sta kazes na crni sampon od dr. tempta, to mi je frizerka rekla da je odlican, kaze da je dosta ljudi zadovoljno s tim samponom.

El Pájaro
31.03.2007., 13:48
a sta kazes na crni sampon od dr. tempta, to mi je frizerka rekla da je odlican, kaze da je dosta ljudi zadovoljno s tim samponom.

Nikad cuo. A probaj pa vidi, ja sam zadovoljan svojim tretmanima. Iako je tu sampon namanje bitna stavka, nikad nikome neki sampon nije pomogao da sacuva kosu, ako se radi o muskoj celavosti... ;)

Taroth
31.03.2007., 16:38
Joj sto mi je dosta ovakvih sveznalica i savjeta o ispadanju kose i kako ne treba brinuti jer je to samo period. Cudan neki period koji traje 10 godina, moj slucaj.
Kako mozes reci da svaka vlas koja je ispala ce opet narasti?! Vecu glupost nisam cula. Hoce onom kome je korijen zdrav, a cini mi se da su ovdje ljudi koji imaju veci problem od sezonskog ispadanja kose.
Trebala bi ti polsati fotku kad sam imala 17 godina i sad kad imam 26, pa ces vidjeti kako mi je svaka ispala vlas ponovno narasla. Volumen kose mi se prepolovio. Strasno nesto, a da ne kazem da je 5 minuta nakon pranja vec skoro sva suha bez susenja fenom, a prilicno je duga.:eek:
Nikakav vichy ti nece pomoci kod alopecie. Bila sam naivna pa probala i vichy i jos skuplje Kerastese ampule-kostaju 100 eura i ni jedne mi nisu pomogle.
Doduse ove od Kerastese su spriejcile ispadanje za tjedan dana, ali cim sam ih prestala koristiti kosa je opet pocela ispadati kao i prije, samo bacen novac, a smijes ih samo koristiti 2 puta godisnje.
Nitko od lijecnika ne zna sto mi je, hormone stitnjace sam dovela u balans,a i spolni si isto dosli na bolje. Bit ce da sam jedna od rijetkih koja boluje od zenske celavosti jer mi je i tata celav.:flop:

probao davnih dana i tada je djelovalo...
no, kakva ti je situacija sa stitnjacom? da li si imala kad problema sa tenom?

kuba
05.04.2007., 16:19
Nikad cuo. A probaj pa vidi, ja sam zadovoljan svojim tretmanima. Iako je tu sampon namanje bitna stavka, nikad nikome neki sampon nije pomogao da sacuva kosu, ako se radi o muskoj celavosti... ;)

Evo oprosti sto te gnjavim, ali jako sam znatizeljan u vezi ovoga. Reci mi sto bi bilo kad bi koristio samo jedno od to dvoje ili samo propeciu ili samo minoxidil? Ako se odlucim koristiti propeciu i minoxidil, jel odma od pocetka tretmana moram koristiti oba dvoje ili prvo neko vrijeme samo jedan preparat pa nakon nekog odredjenog vremena poceti i sa drugim?

El Pájaro
05.04.2007., 20:00
Evo oprosti sto te gnjavim, ali jako sam znatizeljan u vezi ovoga. Reci mi sto bi bilo kad bi koristio samo jedno od to dvoje ili samo propeciu ili samo minoxidil? Ako se odlucim koristiti propeciu i minoxidil, jel odma od pocetka tretmana moram koristiti oba dvoje ili prvo neko vrijeme samo jedan preparat pa nakon nekog odredjenog vremena poceti i sa drugim?

Evo probat cu to nekako laicki objasnit.

Kako folikula dlake nekoga tko pati od androgene alopecije postaje starija, ona ujedno postaje i slabija... Dlaka koja raste postaje sve tanja i raste krace sve dok ne postane tako mala i tanka da je vise i ne mozes viditi.

Minoxidil "resetira sat" za folikulu i vraca je nazad u mlađe stanje... recimo da folikulu staru 40 godina ucini kao da je stara 30 godina. Sve dok koristis minoxidil, pocetni razmak od 10 godina ce se nastaviti, tako da u godini kada je folikula zapravo 41, bit ce kao da je 31. Vrijeme nastavlja prolaziti normalnim tempom... ali folikula je kao 1997 iako je sada 2007. Folikula nastavlja i dalje stvarati dlaku kao i prije. Ali minoxidil ne moze zaustaviti vrijeme, moze ga jedino vratiti unazad za, receimo, 10 godina. I tako folikula ponovo pocinje stariti i nakon 10 godina ce ponovo biti 40 i opet slaba... samo si "kupio" 10 godina sa minoxidilom.

Ali finasterid ili dutasterid (ili neki drugi DHT inhibitor) ima drugaciju moc. Oni zapravo "uspore vrijeme". Tako da npr. ako koristis finasterid, iako je zapravo proslo 10 godina, folikula ce biti stara samo 5 godina ili manje. Finasterid je usporio vrijeme. Sto je snazniji DHT inhibitor (vise DHT-a je blokirano), vrijeme prolazi sporije i tako je duzi zivot za folikulu.

Koristeci minoxidil ti ces i dalje gubiti kosu istim tempom, samo ces vratiti vrijeme unazad, imat ces malo vise kose nego sto bi je sad zapravo imao. Kad to vrijeme prođe, nije da postanes "imun" na minoxidil, nego samo si iskoristio vrijeme koje si dobio sa minoxidilom jer on ne moze "zaustaviti" ili "usporiti" vrijeme.

Finasterid i dutasterid ce zapravo produziti zivot folikule tako sto ce usporit proces starenja, a ne samo vratiti vrijeme unazad. Tako da je najbolje rjesenje, sto je i logicno, koristenje minoxidila i DHT inhibitora istovremeno. Minoxidil ce uciniti kosu mlađom, a DHT inhibitor ce "usporiti vrijeme"...

Treba također napomenuti da se ucinak i DHT inhibitora i minoxidila prekida ukoliko se prestane sa tretmanima. Mozes samo "resetirati vrijeme" sa minoxidilom i onda ga prestati koristiti. Iluzija prestaje onda kad je i tretman zavrsio. Isto vrijedi i za finasterid ili dutasterid. Ako je DHT inhibitor ucinio da 10 godina prođe kao 4 godine, kad ga prestanes koristiti folikula ce se vratiti unazad kao da je proslo 10 godina i smjesta postati slaba i stara ponovo.

Ovo je samo metafora da vam pomogne da vidite karakteristicne efekte ovih tretmana. Kad je "10 godina" koristeno u primjeru, to nije vrijeme koje cete zapravo dobiti minoxidilom. To je samo radi poredbe, i vrijeme koje dobijes sa minoxidilom je zapravo dosta krace ako se koristi bez kombinacije sa drugim tretmanima.

Eto, nadam se da je malo pomoglo... ;)

kuba
05.04.2007., 22:29
Evo probat cu to nekako laicki objasnit.

Kako folikula dlake nekoga tko pati od androgene alopecije postaje starija, ona ujedno postaje i slabija... Dlaka koja raste postaje sve tanja i raste krace sve dok ne postane tako mala i tanka da je vise i ne mozes viditi.

Minoxidil "resetira sat" za folikulu i vraca je nazad u mlađe stanje... recimo da folikulu staru 40 godina ucini kao da je stara 30 godina. Sve dok koristis minoxidil, pocetni razmak od 10 godina ce se nastaviti, tako da u godini kada je folikula zapravo 41, bit ce kao da je 31. Vrijeme nastavlja prolaziti normalnim tempom... ali folikula je kao 1997 iako je sada 2007. Folikula nastavlja i dalje stvarati dlaku kao i prije. Ali minoxidil ne moze zaustaviti vrijeme, moze ga jedino vratiti unazad za, receimo, 10 godina. I tako folikula ponovo pocinje stariti i nakon 10 godina ce ponovo biti 40 i opet slaba... samo si "kupio" 10 godina sa minoxidilom.

Ali finasterid ili dutasterid (ili neki drugi DHT inhibitor) ima drugaciju moc. Oni zapravo "uspore vrijeme". Tako da npr. ako koristis finasterid, iako je zapravo proslo 10 godina, folikula ce biti stara samo 5 godina ili manje. Finasterid je usporio vrijeme. Sto je snazniji DHT inhibitor (vise DHT-a je blokirano), vrijeme prolazi sporije i tako je duzi zivot za folikulu.

Koristeci minoxidil ti ces i dalje gubiti kosu istim tempom, samo ces vratiti vrijeme unazad, imat ces malo vise kose nego sto bi je sad zapravo imao. Kad to vrijeme prođe, nije da postanes "imun" na minoxidil, nego samo si iskoristio vrijeme koje si dobio sa minoxidilom jer on ne moze "zaustaviti" ili "usporiti" vrijeme.

Finasterid i dutasterid ce zapravo produziti zivot folikule tako sto ce usporit proces starenja, a ne samo vratiti vrijeme unazad. Tako da je najbolje rjesenje, sto je i logicno, koristenje minoxidila i DHT inhibitora istovremeno. Minoxidil ce uciniti kosu mlađom, a DHT inhibitor ce "usporiti vrijeme"...

Treba također napomenuti da se ucinak i DHT inhibitora i minoxidila prekida ukoliko se prestane sa tretmanima. Mozes samo "resetirati vrijeme" sa minoxidilom i onda ga prestati koristiti. Iluzija prestaje onda kad je i tretman zavrsio. Isto vrijedi i za finasterid ili dutasterid. Ako je DHT inhibitor ucinio da 10 godina prođe kao 4 godine, kad ga prestanes koristiti folikula ce se vratiti unazad kao da je proslo 10 godina i smjesta postati slaba i stara ponovo.

Ovo je samo metafora da vam pomogne da vidite karakteristicne efekte ovih tretmana. Kad je "10 godina" koristeno u primjeru, to nije vrijeme koje cete zapravo dobiti minoxidilom. To je samo radi poredbe, i vrijeme koje dobijes sa minoxidilom je zapravo dosta krace ako se koristi bez kombinacije sa drugim tretmanima.

Eto, nadam se da je malo pomoglo... ;)

joj bilo bi fenomenalno kad bi dobio kosu onakvu kakva je bila 1997. Hvala ti prijatelju na detaljnom objasnjenju. Shvatio sam, samo ovo oko minoxidila mi jos malo nije jasno. Kako on odjednom vrati vrijeme unazad ako ga treba isto kao i finasterid duze vrijeme koristiti? Ako sam dobro shvatio on postepeno pomladjuje folikule kroz recimo npr. 10 godina, a kad to vrijeme prodje one opet pocnu postepeno stariti samo to sporije ako istovremeno koristimo neki od DHT blokera. Sad mi ti reci jel sam dobro shvatio?? :confused:

El Pájaro
06.04.2007., 09:47
joj bilo bi fenomenalno kad bi dobio kosu onakvu kakva je bila 1997. Hvala ti prijatelju na detaljnom objasnjenju. Shvatio sam, samo ovo oko minoxidila mi jos malo nije jasno. Kako on odjednom vrati vrijeme unazad ako ga treba isto kao i finasterid duze vrijeme koristiti? Ako sam dobro shvatio on postepeno pomladjuje folikule kroz recimo npr. 10 godina, a kad to vrijeme prodje one opet pocnu postepeno stariti samo to sporije ako istovremeno koristimo neki od DHT blokera. Sad mi ti reci jel sam dobro shvatio?? :confused:

Minoxidil ne vrati vrijeme unazad odjednom (vec prvi dan). Recimo da je to vrijeme oko 3 mjeseca (nekima i do 12 mjeseci) za minoxidil 5% i tad zapocinje ponovo isti proces kao i prije. Treba ga koristiti stalno i dugo jer po prestanku, sve prestaje i brzo se vraca kao da ga i nismo koristili. Zato sam i rekao da se ne moze samo "resetirati sat" i onda prestati koristiti, iluzija prestaje istog trena. Evo na ovom grafu mozes vidjeti kao to izgleda kod koristenja minoxidila 96 tjedana i prestanku koristenja u 96. tjednu: http://www.geocities.com/bryan50001/quitting-minox.htm.

Kod DHT inhibitora proces "usporavanja vremena" pocinje odmah, ali ja sam u primjeru koristio to samo u smislu ocuvanja folikule i usporavanja starenja. Dosta korisnika osjeti i povecanje broja dlaka, a najbolji efekt je otprilike nakon godinu dana koristenja. Na ovom grafu mozes vidjeti kako to izgleda koristenjem Propecie, također i sto se desava kad se prestane koristiti, u roku od godinu dana se vracas na staro: http://www.propecia.com/finasteride/propecia/hcp/prod_data_highlights/hair_count_wait.jsp. ;)

Lignjun
06.04.2007., 22:51
Znači, ukratko:

Propecia + Vichy ampule + šampon protiv peruti najbolja kombinacija za pokušat sačuvat preostalu kosu.

El Pájaro
07.04.2007., 00:22
Znači, ukratko:

Propecia + Vichy ampule + šampon protiv peruti najbolja kombinacija za pokušat sačuvat preostalu kosu.

Ne Vichy ampule nego minoxidil. I bilo bi dobro kad bi taj sampon sadrzavao ketakonazol. ;)

voki1984
08.04.2007., 17:39
Imam 23g i sa nekih 18.g imao sam jako dugu kosu, ma to je bia neki metal đir i tako imao sam dugu kosu nekih 3g, naime ostale su posljedice toga, vjerojatno sam spizdija korjen i dobija sam zaliske...inače svi mi u obitelji imaju jaku kosu pa tako i ja, otac ima 48g i nije ćelav. Ukratko imam gustu kosu i ne ćelavim al eto ostali mi zalisci,pa bi ja sad to prova rješit...može li to područje utjecajem nekih preparata ponovno izrast i koje stvari preporučujete kao preventivu da se zalisci ne povećaju......molim savjet.Hvala

Lapulapu
09.04.2007., 16:22
Naravno da sam mislila kako ću ja biti jedina, valjda, kojoj će Pilfud (minoxidil) zauvijek rješiti problem :rolleyes:

Evo, svježe iskustvo - dva mjeseca nakon prestanka korištenja, sve se vratilo na staro. Mada ja nisam primjetila toliko poboljšanje, najviše potpun prestanak opadanja. Vrlo malo obnovljene kose. Niš, kupila novu bočicu pa strpljen-spašen ;)

Nego, svi spominju neke nuspojave. Ja osim užasnog skidanja farbe i mašćenja kose za sad nisam ništa primjetila :confused:

Koje su to nuspojave?

Rock Star
09.04.2007., 19:53
Minoxidil ne vrati vrijeme unazad odjednom (vec prvi dan). Recimo da je to vrijeme oko 3 mjeseca (nekima i do 12 mjeseci) za minoxidil 5% i tad zapocinje ponovo isti proces kao i prije. Treba ga koristiti stalno i dugo jer po prestanku, sve prestaje i brzo se vraca kao da ga i nismo koristili. Zato sam i rekao da se ne moze samo "resetirati sat" i onda prestati koristiti, iluzija prestaje istog trena. Evo na ovom grafu mozes vidjeti kao to izgleda kod koristenja minoxidila 96 tjedana i prestanku koristenja u 96. tjednu: http://www.geocities.com/bryan50001/quitting-minox.htm.

Kod DHT inhibitora proces "usporavanja vremena" pocinje odmah, ali ja sam u primjeru koristio to samo u smislu ocuvanja folikule i usporavanja starenja. Dosta korisnika osjeti i povecanje broja dlaka, a najbolji efekt je otprilike nakon godinu dana koristenja. Na ovom grafu mozes vidjeti kako to izgleda koristenjem Propecie, također i sto se desava kad se prestane koristiti, u roku od godinu dana se vracas na staro: http://www.propecia.com/finasteride/propecia/hcp/prod_data_highlights/hair_count_wait.jsp. ;)

Ti želiš reći da minoxidil odradi svoje i onda više nema pomoći ili kaj?

El Pájaro
09.04.2007., 21:53
Ti želiš reći da minoxidil odradi svoje i onda više nema pomoći ili kaj?

Ja sam pisao samo i jedino o muskoj nasljednoj celavosti, androgenoj alopeciji, MPB... kako god hocete. ;)

Nigdje nisam spomenio da minox odradi svoje i onda vise nema pomoci. Samo sam opisao metaforama kako to izgleda kod nekoga ko pati od androgene alopecije. ;)

voki1984
09.04.2007., 23:24
daj ljudi ponova vas pitam pomažite molim vassss

Imam 23g i sa nekih 18.g imao sam jako dugu kosu, ma to je bia neki metal đir i tako imao sam dugu kosu nekih 3g, naime ostale su posljedice toga, vjerojatno sam spizdija korjen i dobija sam zaliske...inače svi mi u obitelji imaju jaku kosu pa tako i ja, otac ima 48g i nije ćelav. Ukratko imam gustu kosu i ne ćelavim al eto ostali mi zalisci,pa bi ja sad to prova rješit...može li to područje utjecajem nekih preparata ponovno izrast i koje stvari preporučujete kao preventivu da se zalisci ne povećaju......molim savjet.Hvala

Taroth
10.04.2007., 08:34
mislim da ti usporedba nije najbolja..

naime, minoxidil je vasodilatator, odnosno on rasteze kapilare, pa folikula dobije vise krvi i moze bolje rasti..
ali to je kratkorocno, pa cim prestanes, proces se nastavlja...

finasterid samo blokira dht, tako da se time proces starenja zaustavlja, ali i ne vraca..
sto se tice finasterida, moze ga se dobiti u lijekovima za prostatu i idu na recept doktora opce prakse

Lapulapu
10.04.2007., 10:33
Ajd malko o nuspojavama, hvala :)

El Pájaro
10.04.2007., 11:55
naime, minoxidil je vasodilatator, odnosno on rasteze kapilare, pa folikula dobije vise krvi i moze bolje rasti..
ali to je kratkorocno, pa cim prestanes, proces se nastavlja...

Proces celavljenja se nastavlja i ako ga koristis stalno, opet ponavljam najvazniju stvar, kod nekoga tko pati od muske nasljedne celavosti. Pogledaj malo studije djelovanja minoxidila kod androgene alopecije, vidit ces kad se postizu najbolji tezultati i kako efekat polako opada s vremenom, jer DHT i ostali androgeni i dalje nastavljaju "ubijat" folikulu. Imas i na onom grafu kojeg sam prije postao. ;)

finasterid samo blokira dht, tako da se time proces starenja zaustavlja, ali i ne vraca..
sto se tice finasterida, moze ga se dobiti u lijekovima za prostatu i idu na recept doktora opce prakse

Eh kad bi to bilo tako jednostavno... Finasterid blokira enzim 5-alfa reduktazu tip II pomocu kojega se testosteron konvertira u DHT, a dutasterid blokira i tip I i tip II. Finasteridnom (1 mg) se smanji ukupna kolicina DHT-a u krvi za oko 70%, a dutasteridom (0.5 mg) za preko 90%, ali se toliko ne smanji postotak DHT-a u tjemenu. Osim DHT-a, koji je najjaci androgen i koji ima najveci utjecaj na celavost, tu jos ulogu igraju i testosteron i tko zna koliko jos drugih androgena. Tako da iako dutasterid blokira DHT gotovo pa 100%, celavljenje se nastavlja, ali znatno sporije nego sto bi bilo bez toga. Također, i na onom drugom grafu imas rezultate klinickih studija kod koristenja Propecie tijekom 5 godina, gdje mozes viditi kako nakon godinu dvije sve polako pocinje ici nizbrdo, ali mnogo sporije.

Proscar je lijek za benignu hiperplaziju prostate i sadrzi 5 mg finasterida, pa je tabletu potrebno podijeliti u 4-5 djelova, jer za usporavanje celavosti nije potrebna veca doza od 1 mg dnevno, rezultati su su gotovo jednaki. ;)

El Pájaro
10.04.2007., 12:14
Ajd malko o nuspojavama, hvala :)

Dosta nuspojava moze uzrokovati minoxidil, ali se javljaju vrlo rijetko pogotovo ako se koristi u preporucenim dozama. Naravno da su vece sanse kod koristenja minoxidila 5%, ali ako se drzite doze od 2 ml dnevno, ne bi trebalo biti straha.

- nizak tlak, bol u prsima, ubrzano lupanje srca, slabost ili vrtoglavica

- iznenadno, neocekivano debljanje

- otecene ruke ili noge

- iritacija i crvenilo tjemena

- rast dlaka na licu ili nekim drugim djelovima tijela...

Blowne
11.04.2007., 10:01
probao davnih dana i tada je djelovalo...
no, kakva ti je situacija sa stitnjacom? da li si imala kad problema sa tenom?

Rekoh vec da sam hormone stitnjace dovela u balans, a kosa i dalje ispada kao luda, znaci nije stitnjaca, e pa sto je onda, samo da nije zenska celavost, jer ovo sto imam na glavi vuce na to.:flop:
Nisam imala nekih vecih problema s tenom, pubertetski pristevi koji su nestali s pubertetom, masnu kozu imam, ali je cista.

voki1984
11.04.2007., 12:04
meni su baš sexy cure koje se ošišaju na ćelu, ono baš su mi nekako moderne, provaj se ošišati na ćelu možda ti dobro stoji

Maranatha
11.04.2007., 19:41
Moje iskustvo: kosa mi je oslabila prije nekih 15 godina, malo pomalo. Točan uzrok se nije mogao utvrditi, ali budući da je išlo nekako istovremeno sa groznim prištićima po licu (iako je pubertet davno prošao) zaključak je da su se poremetili hormoni (zanimljivo, nalazi su dobri, ali ipak se zna da su hormoni!).
Dermatolog mi je preporučio mazanje nekakvim uljima koje nisam stavljala redovno, jer ih je trebalo mazati svaki dan a prati kosu jednom tjedno - zamisli na što ličiš.
Kasnije sam koristila: Pilfud, Regaine, Caduto Sebo (ovo mi se čini da je bilo najučinkovitije), pila vitamine itd. sve kroz neko vrijeme, a kosa je bila na periode - nekad je stagnirala, bila bolja i lošija. Najgore je zadnjih godinu dana, tj. u zadnje vrijeme ozbiljno razmišljam o transplataciji - i to ona FUE metoda - nešto sam čitala ali bih voljela kad bi se opet javio Mateos ili tako nekako koji je to napravio da malo detaljnije kaže o tome.

I definitivno, za ženu je to strašna stvar.

Taroth
11.04.2007., 21:54
Rekoh vec da sam hormone stitnjace dovela u balans, a kosa i dalje ispada kao luda, znaci nije stitnjaca, e pa sto je onda, samo da nije zenska celavost, jer ovo sto imam na glavi vuce na to.:flop:
Nisam imala nekih vecih problema s tenom, pubertetski pristevi koji su nestali s pubertetom, masnu kozu imam, ali je cista.

imas neke laboratorije gdje ti rade analizu kose, ono da nemas trovanje nekim metalom ili sl...
vidio sam u "Doktor u kuci" ili sl. casopisima nekada reklamu za tako sta..

isto tako, da li si mozda razmisljala da odes na onu terapiju gdje stavis noge u kadu, pa oni ispustaju struju, pa ti organizam sam izbacuje stetne tvari...

ne kazem da sam probao tako sta, nego kuzim da ti je frka, pa pricam cega se sjetim :o

Taroth
11.04.2007., 21:56
isto tako, da li ima ikog strucnog tko bi rekao da li moze biti da je mozda uzrokovano onim sindromom kada imas nepravilne musko/zenske hormone??

eh, sad nabadam

kuba
12.04.2007., 11:45
Dosta nuspojava moze uzrokovati minoxidil, ali se javljaju vrlo rijetko pogotovo ako se koristi u preporucenim dozama. Naravno da su vece sanse kod koristenja minoxidila 5%, ali ako se drzite doze od 2 ml dnevno, ne bi trebalo biti straha.

- otecene ruke ili noge

koliko vidim proscar i propecia jednako kostaju, a proscar ima dvije tablete vise i svaka je od 5 mg za razliku od propecije koja ima tablete od 1 mg. Znaci onda se vise isplati uzeti proscar. Te cijene sam vidio na nekoj int. stranici, ne znam koliko je to staro! Koliko danas uopce to kosta u kunama?

El Pájaro
12.04.2007., 12:32
koliko vidim proscar i propecia jednako kostaju, a proscar ima dvije tablete vise i svaka je od 5 mg za razliku od propecije koja ima tablete od 1 mg. Znaci onda se vise isplati uzeti proscar. Te cijene sam vidio na nekoj int. stranici, ne znam koliko je to staro! Koliko danas uopce to kosta u kunama?

Proscar je kod nas jeftiniji od Propecie, duplo jeftiniji (a traje 4-5 puta duze). Jedno pakovanje od 28 tableta kosta oko 245 kn, bar je tako prije bilo (http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/dodaci/1999/0554B.htm), a evo sto je Borovar rekao nedavno:

nabavim proscar po150KN koji ima 28 tableta po 5mg finasterida

kuba
12.04.2007., 12:54
Proscar je kod nas jeftiniji od Propecie, duplo jeftiniji (a traje 4-5 puta duze). Jedno pakovanje od 28 tableta kosta oko 245 kn, bar je tako prije bilo (http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/dodaci/1999/0554B.htm), a evo sto je Borovar rekao nedavno:

a nerazumijem zasto je proscar tako puno jeftiniji od propecie, ako imaju isto djelovanje? Jeftiniji je za duplo a jos i traje 4-5 puta duze. Ako se ne varam ti koristis propeciu, zasto ne koristis proscar?

El Pájaro
12.04.2007., 14:22
a nerazumijem zasto je proscar tako puno jeftiniji od propecie, ako imaju isto djelovanje? Jeftiniji je za duplo a jos i traje 4-5 puta duze. Ako se ne varam ti koristis propeciu, zasto ne koristis proscar?

Proscar nije lijek namjenjen za zaustavljanje i usporavanje celavosti. To je lijek za benignu hiperplaziju prostate i on je nastao prije Propecie. Ali onda su ljudi koji su koristili Proscar osjetili da im je i kosa pocela bolje rasti, sto je Merck iskoristio i napravio novi lijek za celavost, Propeciu, koja je u startu bila skuplja. U klinickim studijama se ispostavilo da je u tu svrhu optimalna doza 1 mg finasterida. I tako su ljudi poceli koristiti i Proscar umjesto Propecie jer je dosta jeftinija varijanta. Mozes ti koristiti i Proscar tablete bez dijeljenja u 4-5 dijelova, moguce je da ces imat malo bolje rezultate, ali i vece sanse za nuspojave, tako da se ne isplati.
Ja koristim Proscar zadnjih par mjeseci, prebacio sam se sa Propecie, ali sam ja ga nabavio drugim putem pa zato nisam siguran kolika je cijena u HR ljekarnama. ;)

El Pájaro
12.04.2007., 14:39
Sad sam se sjetio da i Pliva proizvodi lijek za BHP pod nazivom Mostrafin koji kao i Proscar sadrzi 5 mg finasterida. Cijena pakovanja od 28 tableta je oko 95 kn, pa eto, tko voli nek izvoli, jos jeftinije... :)

Rock Star
12.04.2007., 19:57

- otecene ruke ili noge

E, otkud ti ove informacije?