PDA

View Full Version : Sve o kremama za lice

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19

TheEmpress
22.10.2010., 12:54
Onda otpadaju. :zubo: Već budem ja našla nekaj, ionak volim isprobavati stvari.

N-chi
24.10.2010., 10:04
Mislim da dr.Scheller nema kreme ispod 90-100 kn :ne zna:
u subotu sam mami kupila jedni noćnu i platila ju prek 100 kn a čini mi se da su im i druge toliko

Hm...iskreno - ova koju sam ja koristila i preporučila nije bila tako skupa. Sjećam se da je držala cijenu tako oko 50-ak kuna.
Ove od 100 kuna Schellerove kreme su one jače i neke nove linije antiage ja mislim..
ali to treba provjeriti na licu mjesta.
Uglavnom, ako je jeftinija - još je jednom preporučam ovoj curi.

Muffet
24.10.2010., 10:18
Onda otpadaju. :zubo: Već budem ja našla nekaj, ionak volim isprobavati stvari.

Ej Empress, a neka Afrodita? Ja sam davno imala ovu (http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/kamilica-novo/hidratantna-krema-za-osjetljivu-kozu-novo.php)i bila mi je ok.

Sarajka_Mazza
24.10.2010., 18:15
TheEmpress

cera di cupra, zelena kolekcija
definitivno! :cerek:

TheEmpress
24.10.2010., 22:30
Okej, hvala na preporukama, nekaj od tog ću probat.

SocialButterfly
27.10.2010., 21:09
Empress ne znam jel kasno, al Afroditine kreme su fakat super za cijenu :) Pogotovo ta Kamilica :)

sky5
27.10.2010., 22:37
netko je pitao o olay kremama.
meni su odlične, sad su i snižene u dmovima do kraja mjeseca 25%.
hidratantne su, nisu masne, lijep miris, super kao podloga za puder...

SocialButterfly
28.10.2010., 09:38
Jel probao tko one njihove s UV zaštitom? Jesu masne?

jasmine
28.10.2010., 17:39
Ima li tko kakvih iskustava sa Olay kremama za lice? :w

olay kozmetika je jako dobra,savršen omjer kvalitete i cijwnw. neki stručnjaci koji ocjenjuju kvalitetu proizvoda su dali prednost olayu nad nekim extra skupim.najbolje linije su im complet i regenerist i svako malo dobivau nagrade za kvalitetu. :)

hrčkica
29.10.2010., 23:16
pohvaljujem Rosal Intui dnevnu kremu za intenzivnu hidrataciju :top: koža mi je inače mješovita, masna T-zona i suhi obrazi, no na ''pregledu'' na L'oreal štandu mi je cura rekal da mi je koža dehidrirana i preporučila da uzmem kremu za hidrataciju i za osjetljivu kožu.
ovo mi je bio prvi izbor jer mi je Rosal uvijek bio odličan :cerek:

Tijana
30.10.2010., 07:52
Netko probao Excipial kreme?

http://www.medical-intertrade.hr/index.php?cat=zastupstva&art=102

vanja.p
30.10.2010., 12:07
Jel probao tko one njihove s UV zaštitom? Jesu masne?

Možda za ljetni period jesu masne i ljeti nisu za kožu ispod 25 (osim ako nije jako suha), ali meni su 23 i super mi pašu za ovo jesensko i zimsko vrijeme, baš se lijepo upiju na obrazima. od mene plus :top:

bla122
30.10.2010., 19:01
koristim kremu young derp krema za uklanja mitesera i tih stvari koje dobijes kad ujdem u pubertet al vec to koristim 4 tjedna svaki dan se mazem kako pise ujutro navecer i onda ip opeda izbija po licu to pa ko ovdje je kriv ta krema il ja ?

magic potion
30.10.2010., 19:41
:rofl::rofl: Pa ne odgovara svakome ista krema. Isprobaj i druge proizvode. A ako je stanje kritično, potraži savjet dermatologa.:)

Kad sam ja bila u tim godinama, meni se od određenog gela za umivanje situacija još i pogoršavala!:s Tako da...svako lice zahtjeva individualan pristup.:)

madeira
01.11.2010., 11:19
Po mom iskustvu, mitaseri se samo mogu istinuti i to je jednini način rješavanja njih.

Muffet
01.11.2010., 11:30
Po mom iskustvu, mitaseri se samo mogu istinuti i to je jednini način rješavanja njih.

Potpis. Sva sredstva koja sam probala bila su mi preagresivna :ne zna:

How to save a life
01.11.2010., 12:02
Ljudi se godinama ne mogu riješit onoga šta dođe u pubertetu, a ti bi nakon 4 tjedna magične rezultate?

Mg.Aloisis
01.11.2010., 15:24
mitiseri se mogu samo istisnuti,ali tada se samo povećavaju pore tj svaki put su sve veći i vidlljiviji. iz mog iskustva najbolje je taj dio nakon gela ili mlijeka još dodatno očistiti nekom micelarnom otopinom, meni je bila sensibio od bioderme odlična,baš je smanjila pore i fino očistila lice

efghi
03.11.2010., 12:44
jel ima tko iskustva s rosalovom (mislim da je nova) hydro fresh kremom? kupila sam danas njihov gel za ciscenje, cini se ok, pa da uzmem i kremicu..

http://www.sanamens.hr/wp-content/uploads/2010/05/26.jpg

Amarilis
04.11.2010., 08:23
Ne znam jeste li već pisali o prouzvodima aromateke?
Ima li tko iskustav s njihovim proizvodima, savjeti?? Hvala!

Muffet
04.11.2010., 09:47
jel ima tko iskustva s rosalovom (mislim da je nova) hydro fresh kremom? kupila sam danas njihov gel za ciscenje, cini se ok, pa da uzmem i kremicu..

http://www.sanamens.hr/wp-content/uploads/2010/05/26.jpg

Zanimljivo izgleda :)
Koji je to točno gel? Javi kakav ti je kad ga budeš duže koristila, baš me zanima :mig: dobro sam skužila, za umivanje je?

re-l
04.11.2010., 12:03
cure pliz pomoc...da li itko zna neku kremu koja je slicna hyseke solaire spf 25 jer nazalost vise ju ne proizvode. Isla sam u ljekarnu,ali zenske ne znaju sta da mi preporuce mislim wtf :ne zna:

rijecanka30
04.11.2010., 13:21
Evo malo citam po forumu i kako sam nova ovdje trazim pomoc. Kupila bih sestri kremu za lice, ima 40 god i mjesovitu kozu sa povremenom pojavom pristica i akni. S druge strane vecina krema joj isusuje podrucje oko nosa. Koju kremu da kupim. Inace imam dosta iskustva sa raznim kremama, probala sam Elisabeth Arden, Estee Lauder, Vichy i meni je sve to ista pasta. Samo su neke skuplje a neke jeftinije. U principu niti jedna nije ucinila nista spektakularno osim da bi mi ostavila koji pristic. Najbolja linija krema koju bih preporucila ja La Therapie, francuska krema koju mozete naruciti on line. Kako i sama imam problematicnu kozu, ovo je jedina krema koja je djelovala kako treba. Isto tako Elemis ima dosta dobre kreme. Ja trenutno koristim La Praire i mogu reci da je jako dobra, ali i jako puno kosta. Kupila sam cijelu liniju od njih i dnevnu kremu takozvanu pametnu kremu i tako je lagana i nemasna.

efghi
04.11.2010., 17:13
Zanimljivo izgleda :)
Koji je to točno gel? Javi kakav ti je kad ga budeš duže koristila, baš me zanima :mig: dobro sam skužila, za umivanje je?

da, gel za umivanje, ovaj na slici na linku kraj kojeg pise univerzalno ciscenje.
cini se ok, al nisam mogla odluciti pa sam kupila i onaj gel piling 3u1 od j&j i sad ne znam koji bi koristila pa stalno kombiniram (znam da tak necu skuzit koji mi je bolji ali..) pise da su oba blaga, ph neutralna, derm.testirana za sve tipove koze i bez sapuna. mislim da rosalov malo vise zateze neposredno poslije dok ne stavim kremu.

papilova
04.11.2010., 19:37
Cure, molim pomoć!

Više ni sama ne znam koji tip kože imam. Površinski dosta suha, zateže me cijelo lice a istovremeno imam i dosta mitesera te proširene pore. Akne nikada nisam imala ali imam dosta potkožnih prištića. Na sve što stavim na lice, koža mi reagira novim potkožnim. Koristila sam dosta krema, od niveinih do avene. Avene mi nije loš, samo nedovoljno hranjiv. Nakon njega lice me još uvijek zateže a strah me stavljati išta masnije radi novih prištića. Lice mi djeluje sivo i umorno a zadnjih dana mi je puna brada nekih čudnih malih prišteva. Bolje sam izgledala sa 18.
Ima li netko nekakav savjet, sličan problem....neku kremicu da je hranjiva a da lice ne reagira na nju?

Zahvaljujem!

Amarilis
05.11.2010., 14:37
Može pomoć??
Ne znam jeste li već pisali o prouzvodima aromateke?
Ima li tko iskustav s njihovim proizvodima, savjeti?? Hvala!

Mg.Aloisis
05.11.2010., 15:29
Cure, molim pomoć!

Više ni sama ne znam koji tip kože imam. Površinski dosta suha, zateže me cijelo lice a istovremeno imam i dosta mitesera te proširene pore. Akne nikada nisam imala ali imam dosta potkožnih prištića. Na sve što stavim na lice, koža mi reagira novim potkožnim. Koristila sam dosta krema, od niveinih do avene. Avene mi nije loš, samo nedovoljno hranjiv. Nakon njega lice me još uvijek zateže a strah me stavljati išta masnije radi novih prištića. Lice mi djeluje sivo i umorno a zadnjih dana mi je puna brada nekih čudnih malih prišteva. Bolje sam izgledala sa 18.
Ima li netko nekakav savjet, sličan problem....neku kremicu da je hranjiva a da lice ne reagira na nju?

Zahvaljujem!

probaj od La roche posay novu kremu hydraphase INTENSE legere, zbilja je lagana, ali se ne upije tako brzo kao avene, ili od uriage fluid thermale (sada ti je u apoteci na zrinjevcu 30%popusta na svu kozmetiku pa ti se tam isplati ak si iz zg),
trebaš čistiti lice s micelarnom otopinom nakon što skineš šminku gelom(mislim da bi ti mlijeko moglo biti premasno) jer poslije gela, a pogotovo mlijeka jako puno šminke još uvijek ostane i to nekom za osjetljivu kožu
razmisli malo jesi li unazad par mjeseci promijenila šminku ili nešto što ti radi prišteve(i skupi puderi znaju biti komedogeni)
i svakako počni raditi pilinge jednom tjedno da si malo stanjiš kožu i ako ništa olakšaš im izbijanje na kožu- probaj u obični jogurt staviti malo žganaca pa si s tim istrljaj ali jako lagano jer su žganci baš oštri, ni ne osjetiš odmah koliko

i ne bi ti bilo loše da piješ omega6 kiseline i možda b kompleks, ili da si najbolje baš uzmeš neki preparat za kožu ako si možeš priuštiti od solgara ili twin laba

i moraš puno vode piti

TheEmpress
05.11.2010., 20:11
Danas sam u DMu naišla na promociju ovih novih Rosal krema, pa sam probala samo na ruci ovu hydro fresh: http://www.atlantic.hr/static/images/misc/proizvodi/zdravlje/Hydro_fin%20dnevna.jpg
Učinila mi se dosta lagana, a opet hidratantna i naravno kupila sam ju. :zubo: Pošto sam Eveline pure control zafitiljila u smeće jer mi je izazivala prištiće, trebala sam kremu ionako, pa reko da probam ovu. :o Još sam dobila na poklon uz kupnju Dalmatica losion za tijelo od masline (koji mi se isto ovak samo kad sam na ruci probala čini okej, nije gust i brzo se upio i nema neki jaki miris, što mi se sviđa).

Sad maloprije sam ju stavila na lice i fakat je dobra, lagana, a hranjiva i hidratantna, ima SFP 10, brzo se upila i nije ostavila nikakav film ili masni sjaj ili bilo kaj na koži. :s Ako nekog zanima, cijena je 43kn za 50ml kreme. Ja jako zadovoljna zasad, vidjet ćemo nakon nekog vremena kak će se lice ponašat.

aria
06.11.2010., 00:05
probaj od La roche posay novu kremu hydraphase INTENSE legere, zbilja je lagana, ali se ne upije tako brzo kao avene, ili od uriage fluid thermale (sada ti je u apoteci na zrinjevcu 30%popusta na svu kozmetiku pa ti se tam isplati ak si iz zg),
trebaš čistiti lice s micelarnom otopinom nakon što skineš šminku gelom(mislim da bi ti mlijeko moglo biti premasno) jer poslije gela, a pogotovo mlijeka jako puno šminke još uvijek ostane i to nekom za osjetljivu kožu
razmisli malo jesi li unazad par mjeseci promijenila šminku ili nešto što ti radi prišteve(i skupi puderi znaju biti komedogeni)
i svakako počni raditi pilinge jednom tjedno da si malo stanjiš kožu i ako ništa olakšaš im izbijanje na kožu- probaj u obični jogurt staviti malo žganaca pa si s tim istrljaj ali jako lagano jer su žganci baš oštri, ni ne osjetiš odmah koliko

i ne bi ti bilo loše da piješ omega6 kiseline i možda b kompleks, ili da si najbolje baš uzmeš neki preparat za kožu ako si možeš priuštiti od solgara ili twin laba

i moraš puno vode piti

Moja koza je slicna :)
mozes li reci koji bi to preparati od twinlaba i solgara bili?
I da li je taj popust na svu kozmetiku u toj ljekarni? Znas li mozda do kad traje?

Mg.Aloisis
06.11.2010., 11:19
Moja koza je slicna :)
mozes li reci koji bi to preparati od twinlaba i solgara bili?
I da li je taj popust na svu kozmetiku u toj ljekarni? Znas li mozda do kad traje?

solgar ima baš kosa koža nokti, mislim da ih je nutra 60 i bude oko 180kn,ali ne znam sad točno, možda je i malo više, a otprilike je isto i za twin lab s tim da oni imaju čitav niz preparata, jedan je oko 300kn i zove se skin factors gdje ima svega i b vitamina i masnih kiselina, a imaju i zasebno omega 6 pod nazivom ultra GLA300 za koju iskreno ne znam cijenu,a ima i kombinacija omega3 i 6 kiselna koje su isto dobre po 150kn nadalje.
popust je do petka na sve osim mustele i l'erba:( (to sam jedino i htjela kupiti), na ono što imaju na lageru, (mislim da je u pitanju čišćenje pred inventuru)

Splenda
06.11.2010., 19:05
Danas sam u DMu naišla na promociju ovih novih Rosal krema, pa sam probala samo na ruci ovu hydro fresh: http://www.atlantic.hr/static/images/misc/proizvodi/zdravlje/Hydro_fin%20dnevna.jpg
Učinila mi se dosta lagana, a opet hidratantna i naravno kupila sam ju. :zubo: Pošto sam Eveline pure control zafitiljila u smeće jer mi je izazivala prištiće, trebala sam kremu ionako, pa reko da probam ovu. :o Još sam dobila na poklon uz kupnju Dalmatica losion za tijelo od masline (koji mi se isto ovak samo kad sam na ruci probala čini okej, nije gust i brzo se upio i nema neki jaki miris, što mi se sviđa).

Sad maloprije sam ju stavila na lice i fakat je dobra, lagana, a hranjiva i hidratantna, ima SFP 10, brzo se upila i nije ostavila nikakav film ili masni sjaj ili bilo kaj na koži. :s Ako nekog zanima, cijena je 43kn za 50ml kreme. Ja jako zadovoljna zasad, vidjet ćemo nakon nekog vremena kak će se lice ponašat.

jel bi ti se dalo otipkat sastojke?:D

TheEmpress
06.11.2010., 20:44
Hmmm, puno ih je. :rofl: Budem ti sutra kad dođem doma skenirala s kutije, sad sam kod dečka pa ne mogu. :mig:

TheEmpress
07.11.2010., 22:41
Evo popis sastojaka, sry kaj mi je tak dugo trebalo. :)
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg

Splenda
07.11.2010., 23:52
thnx. :)
nisi trebala žurit,nije bilo hitno...budem guglala kad ću imat vremena sastojke,da ne gnjavim stalno na onom topicu....

ellast
08.11.2010., 08:26
Da ne pišem 2x...

Nakon duuuuuuuuge potrage napokon sam pronašla odgovarajuću kremu i serum za lice:cerek:
Imam dermatitis i jako osjetljivu kožu lica, na apsolutno sve reagira. Muka mi je kad se sitim koliko sam novaca bacila na razno razne kreme, serume, maske... Malo sam tražila i došla do francuske kozmetike Yonka. Odlučila sam isprobati i sad koristim ovu kombinaciju

http://i56.tinypic.com/23jihr7.jpg
http://i52.tinypic.com/2q3yphk.jpg

Lice mi se totalno preporodilo, ne znam kad sam bila tako zadovoljna...:s:s:cerek:

eyedetox
08.11.2010., 08:39
ellast izgleda stvarno obećavajuće :top:
a gdje se to kupuje? Pretpostavljam kod nas sigurno ne

ellast
08.11.2010., 08:46
ellast izgleda stvarno obećavajuće :top:
a gdje se to kupuje? Pretpostavljam kod nas sigurno ne

Naručila sam sa ebay-a

blushing flower
08.11.2010., 09:16
joooj, Mg Alois, ja imam iste probleme kao papilova i nemoj LRP Hydraphase Intense legere nikako.:flop: Izaziva mi potkožne a lice ne nahrani ni napoji, i iskreno, to mi je najgora krema valjda u već dugo:flop: Naravno, jako je individualno ali obavezno papilova nabavi tester prije.:mig: Na prvu loptu je superhidratantna, ali ostane mi lice suho od nje a masnjikavo na t zoni i izbiju sitni prištići, ma užas. koristila ju 2 mjeseca skoro i kad sam prestala lice se preporodilo. iako je i dalje šugavo jer valjda meni niti jdna krema ne odgovara:rolleyes:
puno bolja mi je hydreane, pa probaj nju možda, a više nego duplo je jeftinija;) p.s. ak ti je jako osjetljiva koža kao moja, nemoj previše pilingirat,br ne sa grubim česticama ni koristit agresivne kreme za prištiće-dugoročno si zezneš hidrolipidni sloj pa dobiješ još jedan problem uz postojeće i lice tanko kao papir. na kojem opet izbije potkožni i crna gamad:rofl:
pardon, moraa sam se malo izventilirati, lice me jako živcira:D

red d●t
08.11.2010., 11:40
Hej žene

Zanima me koja je razlika između anti-wrinkle i anti age krema, konkretno Afroditinih?
Koristim tjedan dana ovu kremu i OK je http://www.kozmetika-afrodita.com/slike/custom_pages/1e295e647cd89a5ea15e3300dbc0383a.jpg, ali me zabrinjava taj anti-wrinkle natpis koji sam skužila tek nakon što sam došla kući iz salona. Preporučila mi ju je kozmetičarka, a nemam još ni 25!
:confused:

efghi
08.11.2010., 13:32
ja mislim da ta nije za tebe (mada kazu da se ne treba obazirati na dob,ali ipak..mislim da je u tim godinama najbolja neka hidratantna verzija, eventualno sa spf-om)
mislim da su anti-age kad jos nemas bore, za njihovo sprecavanja cca 30ak god., a anti-wrinkle obicno za starije zene koje vec imaju izrazene bore.

neka me netko ispravi ako sam ih slucajno zamijenila koja je koja (ne koristim ni -age ni -wrinkle

TheEmpress
08.11.2010., 14:37
Pa gle, mislim da ti u svakom slučaju ne može naškoditi. Ako ti je krema dobra, slobodno ju iskoristi do kraja, kad si ju već tolko platila.

Mg.Aloisis
08.11.2010., 16:52
joooj, Mg Alois, ja imam iste probleme kao papilova i nemoj LRP Hydraphase Intense legere nikako.:flop: Izaziva mi potkožne a lice ne nahrani ni napoji, i iskreno, to mi je najgora krema valjda u već dugo:flop: Naravno, jako je individualno ali obavezno papilova nabavi tester prije.:mig: Na prvu loptu je superhidratantna, ali ostane mi lice suho od nje a masnjikavo na t zoni i izbiju sitni prištići, ma užas. koristila ju 2 mjeseca skoro i kad sam prestala lice se preporodilo. iako je i dalje šugavo jer valjda meni niti jdna krema ne odgovara:rolleyes:
puno bolja mi je hydreane, pa probaj nju možda, a više nego duplo je jeftinija;) p.s. ak ti je jako osjetljiva koža kao moja, nemoj previše pilingirat,br ne sa grubim česticama ni koristit agresivne kreme za prištiće-dugoročno si zezneš hidrolipidni sloj pa dobiješ još jedan problem uz postojeće i lice tanko kao papir. na kojem opet izbije potkožni i crna gamad:rofl:
pardon, moraa sam se malo izventilirati, lice me jako živcira:D

a vidiš, baš čudno, ljudi su obično oduševljeni s tom kremicom,a na hydraene sam i zaboravila, da i to mi je super kremica i isplati se probati za tu cijenu.
Ali ne slažem se da se treba bojati pilinga, postoje ljudi koji zaista imaju tanku kožu ko papir, ali to im je tako uvijek, ne možeš si to napraviti osim ako dugoročno radiš na tome iz tjedna u tjedan. pogotovo kada se radi o masnoj koži jer koliko sam shvatila njoj lice regira prištevima, a ne crvenilom i to potkožnim prištevima koji su obično karakteristični za masnu i deblju kožu, ali ko bi to sada znao ovako preko neta procijeniti.

ja sam na uriage creme thermale i ništa što sam do sada probala ne da se s time usporediti:s:s, a cijena je :facepalm: ali mi vrijedi svaku lipu. ne znači da je svima tako i ja možda nisam ogledni primjer jer zbilja mogu staviti skoro sve na lice i dobiti malu ili nikakvu reakciju,ali dugo sam bila na hidrat. nivei i poslije šarala po avenu, eucerinu i lrp i bila manje ili više zadovoljna(tim redom), ali od ovoga se ne mičem. drugi ne vide razliku, ali ja kužim koliko mi je mekana koža na dodir čak i na bradi gdje imam neki dermatitis kronični i suhu,ali zapravo masnu i tvrdu kožu, i tu su mi lrp i uriage dali najbolje rezultate jer sada taj dio kože izgleda skroz zdravo.

Muffet
08.11.2010., 19:40
Cure, jel probao tko ovu Roc kremicu da ju malo recenzira?
Nikad nisam probala ništa njihovo a primamljivo mi izgleda, a na FD-u su cijene i više nego prihvatljive.
http://img835.imageshack.us/img835/7328/0026559m.jpg (http://img835.imageshack.us/i/0026559m.jpg/)

Splenda
08.11.2010., 20:52
Evo popis sastojaka, sry kaj mi je tak dugo trebalo. :)
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg

ok su sastojci.i taj spf je odmah drugi po redu. nisam našla ništa alarmantno. jedino kaj ima dosta alkohola. pa je možda prikladnija za nekog s masnijom/mješovitijom kožom. ja trebam nekaj s više ulja i takvih pizdarija,koža mi postane suha prek zime ako mi krema nije dovoljno hidratantna...

samotna šetačica
08.11.2010., 21:03
Cure, jel probao tko ovu Roc kremicu da ju malo recenzira?
Nikad nisam probala ništa njihovo a primamljivo mi izgleda, a na FD-u su cijene i više nego prihvatljive.

Probala sam verziju za mješovitu kožu i bila sam prezadovoljna. :cerek:

Fino mi je hidratizirala kožu, lijepo se upijala, nije mastila lice unatoč SPF (s čime sam imala par iskustava), a za vrijeme dok sam ju koristila nisam imala baš nikakvih problema s tenom, ni točkice (što može, ali ne mora biti do nje, naravno :) )... Sigurna sam da ću ju kupiti ponovo. :)

Jedino mi se isprva malo trusila s lica, ali sam tome doskočila tako što bi ju prvo malo "ugrijala" među prstima (ne znam kako bi to ljepše objasnila), pa onda namazala na lice - to je iz nekog razloga pomagalo. :) :ne zna:

Od mene ima toplu preporuku. :)

TheEmpress
08.11.2010., 21:18
Splenda, ja imam mješovitu kožu, pa mi odgovara. :) Ispod kreme stavljam balea serum, jer mi je dehidrirana koža. Malo je masnija krema, ali nisam primjetila da mi dodatno masti kožu, baš je okej, dobro se upije. Probaj Garnier Total fresh za suhu kožu, ja sam zadnji put zabunom kupila tu umjesto one verzije za mješovitu kožu, pa sam dala sestri koja ima suhu kožu i oduševila se s kremom.

Muffet
08.11.2010., 21:41
Probala sam verziju za mješovitu kožu i bila sam prezadovoljna. :cerek:

Fino mi je hidratizirala kožu, lijepo se upijala, nije mastila lice unatoč SPF (s čime sam imala par iskustava), a za vrijeme dok sam ju koristila nisam imala baš nikakvih problema s tenom, ni točkice (što može, ali ne mora biti do nje, naravno :) )... Sigurna sam da ću ju kupiti ponovo. :)

Jedino mi se isprva malo trusila s lica, ali sam tome doskočila tako što bi ju prvo malo "ugrijala" među prstima (ne znam kako bi to ljepše objasnila), pa onda namazala na lice - to je iz nekog razloga pomagalo. :) :ne zna:

Od mene ima toplu preporuku. :)

Tnx, fino zvuči svakako :)

Kakvu kožu imaš, mješovitu bez ikakvih posebnih problema/stanja? Ja se dvoumim između te i one za suhu jer sam strašno dehidrirana (inače mješovita).
I koja je uopće cijena ovdje? S FD-a bi bila oko 65kn, ali da ne naručujem i čekam ako ovdje nije puno skuplja :ne zna:

samotna šetačica
08.11.2010., 21:54
Mješovitu, ne pretjerano problematičnu (pokoja crvena točkica u PMSu i kad sam pod stresom), povremeno dehidriranu. :)
Inače, imala sam i njihovu gel-kremu - onu sa zelenim poklopcem - za normalnu kožu (koja je isto na sniženju na FD) i za ljeto mi je također bila super, no za zimu bi mi bila preslaba. :)

Ako ti je koža mješovita i dehidrirana, krema za suhu kožu neće ti riješiti problem, mogla bi ti dapače samo začepiti pore i izazvati probleme. :)
Radije investiraj u neki izrazito hidratantni serum (recimo Clarins, Biotherm, Gatineau se znaju naći povoljnije na Jagodi...znam da ga, od ljekarničkih marki, imaju Avene i Nuxe, ali je cijena potonjeg baš visoka, koliko se sjećam), a ova će ti kremica biti odlična nadopuna tome. :)

Cijena je ove RoC, prošle godine, bila oko 125kn, a možda je od tada i malo poskupjela sijedeći opći trend, tako da se isplati naručiti, svakako. :)

Splenda
08.11.2010., 22:06
Splenda, ja imam mješovitu kožu, pa mi odgovara. :) Ispod kreme stavljam balea serum, jer mi je dehidrirana koža. Malo je masnija krema, ali nisam primjetila da mi dodatno masti kožu, baš je okej, dobro se upije. Probaj Garnier Total fresh za suhu kožu, ja sam zadnji put zabunom kupila tu umjesto one verzije za mješovitu kožu, pa sam dala sestri koja ima suhu kožu i oduševila se s kremom.

jednom davno sam imala neku njihovu kremu i izbilo mi je crvenilo po obrazima i potkožni prištevi.
to mi se jedino s garnierom dogodilo, nemam inače tako osjetljivu kožu.
od tad od garniera ništa ne kupujem. tko se meni jednom zamjeri, najebo je. :D

Muffet
08.11.2010., 22:06
Mješovitu, ne pretjerano problematičnu (pokoja crvena točkica u PMSu i kad sam pod stresom), povremeno dehidriranu. :)
Inače, imala sam i njihovu gel-kremu - onu sa zelenim poklopcem - za normalnu kožu (koja je isto na sniženju na FD) i za ljeto mi je također bila super, no za zimu bi mi bila preslaba. :)

Ako ti je koža mješovita i dehidrirana, krema za suhu kožu neće ti riješiti problem, mogla bi ti dapače samo začepiti pore i izazvati probleme. :)
Radije investiraj u neki izrazito hidratantni serum (recimo Clarins, Biotherm, Gatineau se znaju naći povoljnije na Jagodi...znam da ga, od ljekarničkih marki, imaju Avene i Nuxe, ali je cijena potonjeg baš visoka, koliko se sjećam), a ova će ti kremica biti odlična nadopuna tome. :)

Cijena je ove RoC, prošle godine, bila oko 125kn, a možda je od tada i malo poskupjela sijedeći opći trend, tako da se isplati naručiti, svakako. :)

Hvala ti :s
Svakako kupujem onda ovu verziju za mješovitu kožu, a potraga za serumom se očito nastavlja :D

Knjiški moljac
09.11.2010., 09:03
Imam neobičnu kožu - masnu na T-zoni,na obrazima kako kad, ali je uvijek osjetljiva i čini mi se dehidrirana (zateže i pecka). Budući da se nikako ne mogu riješiti prištića i mrlja na t-zoni, a dosad mi niti jedna krema nije odgovarala, baš niti jedna, odlučila sam se pozabaviti traženjem dobre kombinacije. Zasad imam Rosal Clear Face tonik, kupit ću mlijeko za čišćenje šminke iz iste linije i upravo sam dobila Garnier Pure Active.

Htjela bih još uzeti neku kremu. Dosta sam čitala i dvoumim se između Cera di Cupre iz zelene linije (pritom ne znam bih li uzela gel kremu ili multiaktivnu za sve tipove kože, pretpostavljam da mi ni ne bi savjetovale ovu protiv bora iz iste linije) ili Rosalovu Clear Face aktivnu kremu za lice (nebitno što ću imati tonik i mlijeko iz iste linije, bitno mi je koja je bolja gledano pojedinačno). Hvala i molim hitan odgovor budući da su sutra u u Kozmu kreme 40% off, pa da odlučim do tada.

runolistSA
09.11.2010., 09:47
meni je rosal clear face krema kojoj se stalno vracam nakon eksperimenata. na forumu je jako hvaljena i na osnovu tih preporuka sam je i isprobala. smiruje bubuljice i hidrira kozu, brzo se upija i ne ostavlja mastan sloj. probaj :)

Beata Kahlo
09.11.2010., 10:11
Ja trenutno koristim Rosalovu hydro fresh i ok mi je. Ne pogoršava stanje, hidratizira a ne masti (imam prilično čudno lice - na nekim djelovima strašno suho da se ljušti, na nekim masno, pa malo potkožnog crvenila, neki prišt iskoči povremeno...svega tu ima) i jako je dobra kao podloga za puder. I čak mi je bolja od nekih skupljih.
Inače, najbolja krema i serum koji sam koristila bilo je od ADi beauty, točnije ovo: http://www.adi-beauty.com/3013.htm

Sigurna
13.11.2010., 17:55
Cure, jel probala koja kreme za lice Die totes meer iz Mullera? Mislim, ne znam da li se tak zove marka, ali na cijeloj liniji proizvoda piše to i onda za koju je vrstu kože, ne vidim drugih naziva. Sva ambalaža je plavo-bijela i cijene krema oko 40kn. Ja bi kupila, pa me zanimaju iskustva.

hrčkica
14.11.2010., 08:59
kupila Afrodita kamilicu na akciji u Kozmu (srijeda) i prezadovoljna sam :cerek: hvala na preporukama i pohvalama ove kreme, curke :cerek:

Stickers
15.11.2010., 18:02
jel netko probao oil of olay kreme sa zaštitnim faktorom za ljeto? kakve su vam?
Jel ima možda ovakva u kozmu, dm-u ili mulleru? krema (http://www.olay.com/skin-care-products/total-effects/frangrance-free-spf-moisturizer?pid=075609002786)
i koliko dođe?

eyedetox
15.11.2010., 19:44
jel netko probao oil of olay kreme sa zaštitnim faktorom za ljeto? kakve su vam?
Jel ima možda ovakva u kozmu, dm-u ili mulleru? krema (http://www.olay.com/skin-care-products/total-effects/frangrance-free-spf-moisturizer?pid=075609002786)
i koliko dođe?

Meni to nije faktor za ljeto već za mračnu zimu :ne zna:

Stickers
16.11.2010., 14:24
Meni to nije faktor za ljeto već za mračnu zimu :ne zna:

da za nekoga tko je često vani na suncu, a ne kad se ide do posla i natrag :ne zna:

Sarajka_Mazza
16.11.2010., 15:35
Zar nije dovoljno SPF 15? :confused:

yvanna
16.11.2010., 16:17
jel mi može ko preporučiti koju kremu za lice da uzmem od nuxe-a: creme fraiche za normalnu kožu ili creme fraiche light? koja je bolja za zimu. inače, koža mi je tipična mješovita: čelo sjajno, brada crvenkasta, obrazi dehidrirani sa pokojom aknom u par mjeseci.

do sada sam koristila rocovu sa zelenim čepom, al mi je ona super preko proljeća i ljeta.

Sigurna
16.11.2010., 19:03
Danas našla u Sparu komplet Ziaja od čokolade: gel za tuširanje, body butter i krema za lice(?). Nisam ni znala da ima i krema za lice, barem se kod nas ne nudi na policama. Dakle, cijena kompleta 59kn, a sa kuponom za popust od 25%, i manje od 50kn. Mislim da ću kupiti. Gledam na njihovoj stranici, ta krema je za suhu kožu, a ja obižavam njihov body butter, pa ćemo vidjeti....

blushing flower
16.11.2010., 19:46
Mg Alois, hvaljena je obična LRP Hydraphase, o intense nisam čula puno recenzija općenito:mig:
ma ne kažem da se treba bojati pilinga, samo osobno, koliko god imala nekad frke na faci, imam i jako tanku kožu i osjetljivu i niti jedan mi nije dosad baš valjao, skužila sam da je bolje pustit nekad facu da se smiri nego je ribati.
meni par dana baš odgovara Cu Zn Uriage-va, mislim da ću je kupiti! Fino mi smiri rusvaj a nije agresivna. iako, treba mi još krema za dan..mogla bi probati tu thermale:top: koliko para?

eyedetox
16.11.2010., 19:50
Zar nije dovoljno SPF 15? :confused:

Pa rekla sam da meni nije dovoljan faktor a također idem samo od doma na posao i nisam puno po vani. Osjetljiva koža na sunčeve zrake čak i zimi ne izlazim bar bez spf 30

DNS_U2_fan
16.11.2010., 21:02
Ja isto koristim SPF 30 svaki dan. :)

eyedetox
16.11.2010., 22:11
Ja isto koristim SPF 30 svaki dan. :)

:five:

bit ćemo dugo lijepe i mlade :rofl:
ovak, da malo razjasnim, uv zrake djeluju i u prolazu, čak kroz prozor i kad je zima i kad je oblačno(tad su najopasnije), pošto moja koža jako reagira na sunčeve zrake (kapilari, pjege, mrlje) dermatolog mi je rekao da ne izlazim bez visokog faktora niti jedan dan:rofl::azdaja:

Karen_13
17.11.2010., 06:22
:five:

čak kroz prozor

Moj profesor fizike je uvijek govorio da ne djeluju kroz staklo :ne zna:

eyedetox
17.11.2010., 07:53

Pa ne razumijem se u fiziku, ali mislila sam na otvoreni prozor :rofl:

pinkday
17.11.2010., 09:27
ima li smisla nanositi kremu na kremu?

skužila sam da mi paše i vidljivo poboljšava stanje lica obična hidratantna krema, a kako sam napunila 40 smatram da mi treba i anti wrinkle krema za lice
e sad, ima li smisla (da li djeluje i jedna i druga krema) stavljati prvo hidratantnu (lrp hyreane) pa nakon par minuta preko nje drugu koja je više za bore (imam vichy cxp)
doduše nisam primijetila nikakve negativne posljedice toga, to sam napravila samo 3-4 dana zaredom

ili
bi bilo bolje npr. ujutro samo hidratantna, a za večernju njegu ovu vichy-evu?

pinkday
17.11.2010., 09:28
ima li smisla nanositi kremu preko kreme?

skužila sam da mi paše i vidljivo poboljšava stanje lica obična hidratantna krema, a kako sam napunila 40 smatram da mi treba i anti wrinkle krema za lice
e sad, ima li smisla (da li djeluje i jedna i druga krema) stavljati prvo hidratantnu (lrp hyreane) pa nakon par minuta preko nje drugu koja je više za bore (imam vichy cxp)
doduše nisam primijetila nikakve negativne posljedice toga, to sam napravila samo 3-4 dana zaredom

ili
bi bilo bolje npr. ujutro samo hidratantna, a za večernju njegu ovu vichy-evu?

joj sorry na duplom postu, ne znam kak se to dogodilo

runolistSA
17.11.2010., 09:46
meni nema jer ne podnosim puno stvari na kozi. i sama radim ovako kako si napisala na kraju, hidratantna sa faktorom po danu, neka tretmanska navecer.

TheEmpress
17.11.2010., 12:27
Pa možeš probat umjesto hidratantne kreme koristit hidratantni serum, pa preko njega kremu protiv bora. Ili ovak kak si napisala, prek dana jednu, navečer ovu protiv bora.

Mg.Aloisis
17.11.2010., 13:43
Mg Alois, hvaljena je obična LRP Hydraphase, o intense nisam čula puno recenzija općenito:mig:
ma ne kažem da se treba bojati pilinga, samo osobno, koliko god imala nekad frke na faci, imam i jako tanku kožu i osjetljivu i niti jedan mi nije dosad baš valjao, skužila sam da je bolje pustit nekad facu da se smiri nego je ribati.
meni par dana baš odgovara Cu Zn Uriage-va, mislim da ću je kupiti! Fino mi smiri rusvaj a nije agresivna. iako, treba mi još krema za dan..mogla bi probati tu thermale:top: koliko para?

prestaje se proizvoditi:( probaj aqua precise,baš krema, mislim da je oko 150:ne zna:

yvanna
17.11.2010., 14:27

a ja učila iz kemije da djeluju neke zrake. dakle, ne možeš pocrnit, al se može pocrveniti. ne znam koje su to zrake :ne zna: nisam bila jako pažljiva :rofl:

efghi
17.11.2010., 14:30
a ja učila iz kemije da djeluju neke zrake. dakle, ne možeš pocrnit, al se može pocrveniti. ne znam koje su to zrake :ne zna: nisam bila jako pažljiva :rofl:

tocno, ja kako sam stalno u autu, uvijek mi prek stakla po ljeti lijeva ruka pocrveni :p

Karen_13
17.11.2010., 17:45
tocno, ja kako sam stalno u autu, uvijek mi prek stakla po ljeti lijeva ruka pocrveni :p

Pocrveni od topline, ali ne od UV zračenja. To bi vjerovatno bilo onda IR zračenje (ovo nemojte uzeti kao činjenicu, samo mislim da je logično).

top-secret-koka
17.11.2010., 21:51
uva zrake itekako prolaze kroz staklo, ulaze u dublji sloj koze i prisutne su tokom cijele godine i kad je oblacno.

molanie
18.11.2010., 14:27
Bok cure!

Da li bi mi neka dobra dusa usporedila od LRP Hydraphase i Hydreane? Mislim probala sam Hydraphase legere, i skroz je nice kremica, ali me cisto zanima jeli velika razlika izmedu te dvije (posto cijena je :) ). Inace koristim Avene legere i sada bi neku hranjiviju.. Ima tko neki drugi prijedlog mozda?

I kozmeticarka mi je jucer rekla da probam Nuxe za prve bore, koliko sam istrazivala po netu, ljudi nisu nesto odusevljeni, pa me zanima vase misljenje? Da ne dajem lovu bzvz?

Koza mi je inace rekla bih normalna, iako dehidrirana sada po ovom vremenu. I 26 mi je. :)

Pljiz help..

Tnx..

Sponza ri
18.11.2010., 18:18
ja imam hydreane legere i rich. hydraphase riche.
legere mi je zimi definitvno preslaba. riche je bolja, dobro nahrani lice. zadovoljna sam i s hydraphase al zbog duple razlike u cijeni, ponovno bih kupila hydreane rich :top:

*Ava*
18.11.2010., 19:28
Ja imam otprilike mjesec dana LRP Hydreane riche s obzirom da mi je koža zbog vremena dehidrirana. Prva 2 tjedna bila sam super zadovoljna, ali onda mi je nekako postala "preteška" za lice pa je sad koristim svakih nekoliko dana u kombinaciji s hidratantnom.

Estee Lauder
18.11.2010., 19:50
Ja isto imam hydriane rich i meni je odlična. Baš je hranjivija i gušća nego legere, a ista im je cijena. Volim i povremeno staviti hydraphase rich i dobro ju je imati sa strane.

sparina123
18.11.2010., 21:58
bok, cure
jel neka od vas probala Dr.Scheller kreme, ima ih muller baš sam gledala njihov katalog, nisu nešto skupe, ko zna jel to valja :confused:

Leonharda
19.11.2010., 08:33
bok, cure
jel neka od vas probala Dr.Scheller kreme, ima ih muller baš sam gledala njihov katalog, nisu nešto skupe, ko zna jel to valja :confused:

Moja mama ih koristi i jako je zadovoljna, ima neku od ribizla noćnu hranjivu, ja imam balzam za tijelo od makadamije i njihove kreme za ruke su mi savršene :s

sparina123
19.11.2010., 21:26
hvala ti, baš ću probat, sad koristim onu neku od matične mliječi ,stanica čega već, zaboravila sam kaj je rekla u apoteci, rougj-stemine

coma black!
20.11.2010., 11:04
pozdrav :)...

zanima me zašto su povukli iz prodaje eucerinovu hydro protect kremu:ne zna:
jedina koja mi je bila baš savršena.... i jel postoji neko mjesto u zagrebu gdje bi je mogla nabaviti? pliiiiz :tuzni:

efghi
21.11.2010., 17:07
iskustva s niveinom aqua sensation za normalnu-mjesovitu kozu?
dobila sam tester za suhu i probala i koza mi je savrseno mekana jedino se brzo zasjajim (imam mjesovitu) pa ako netko zna razliku? bojim se kupit tu za mjesovitu da ne bude tako glatka kao ova za suhu :ne zna:
(a sad je u dm-u ona akcija 25% na nivea visage)

astra gtc
25.11.2010., 21:22
Može mi netko preporučiti neke kreme i nešto za čišćenje lica.
T zona masna ali ne pretjerano,lice suho.Po obrazima imam malo flekica od prištića,ali ništa strašno.Koža mi se peruta oko prištića,vjerojatno zbog suhoće.

Anazagreb
26.11.2010., 11:11
Bok cure!
Konačno sam dobila kremu (tj kolekciju) od nekih novih zoe estetic što sam naručila neki dan (nakon što mi nitko ovdje nije rekao da je probao :confused:), krema je na bazi bisera, sinoć sam se prvi puta namazala i jutros mi je koža bila taaako ugodna, nježna i glatka i mmmm! :) u kolekciji ima krema, serum i mlijeko za tijelo, nisam do sada koristila serume ali mi se čini super stvar... i nije skupo, tj 500 kn za sve 3 stvari... a inače sam samo kremu plaćala preko 300 kn... e i dobila sam testere za neke 4 kreme, svaka ima različite sastojke... morat ću malo proučiti šta je šta :)

Maariina
26.11.2010., 11:28
Bok cure!
Konačno sam dobila kremu (tj kolekciju) od nekih novih zoe estetic što sam naručila neki dan (nakon što mi nitko ovdje nije rekao da je probao :confused:), krema je na bazi bisera, sinoć sam se prvi puta namazala i jutros mi je koža bila taaako ugodna, nježna i glatka i mmmm! :) u kolekciji ima krema, serum i mlijeko za tijelo, nisam do sada koristila serume ali mi se čini super stvar... i nije skupo, tj 500 kn za sve 3 stvari... a inače sam samo kremu plaćala preko 300 kn... e i dobila sam testere za neke 4 kreme, svaka ima različite sastojke... morat ću malo proučiti šta je šta :)

Bisera? Kjul!:mig:
Jesi probala ostale stvari? Ja sam opsjednuta inače u higijeni tijela sa mlijekom za tijelo...jesi njega probala? Ako im je krema tako dobra, to je onda nešto vrlo vrlo zanimljivo:top:

Anazagreb
26.11.2010., 11:33
Bisera? Kjul!:mig:
Jesi probala ostale stvari? Ja sam opsjednuta inače u higijeni tijela sa mlijekom za tijelo...jesi njega probala? Ako im je krema tako dobra, to je onda nešto vrlo vrlo zanimljivo:top:

Ajme sta si brza :lol: nisam još probala mlijeko za tijelo (da, i meni je draže od losiona i sl.) jer je moje jutarnje tuširanje bilo jaaaako brzinsko (malo sam zaspala :rofl: ) - probam ga večeras pa ti javim :)

eyedetox
26.11.2010., 11:46
Bok cure!

Kakva je to kozmetika? Nisam nikad čula:ne zna:

Anazagreb
26.11.2010., 12:27
Kakva je to kozmetika? Nisam nikad čula:ne zna:

http://zoeestetics.shoppingcentar.com.hr/
nemam pojma dal su novi, pretpostavljam da jesu jer sam ih nedavno otkrila... vidjela sam da imaju kremu od puža, a ja sam prije par godina koristila od puža (celltone) za akne... i pomogla mi je. pa sam sad odlučila vidjeti šta imaju :) tko ne riskira ne profitira ;) i mislim da se nisam zeznula, pogotovo što meni koža po zimi postane nevjerojatno suha, čini mi se da ova od bisera dovoljno hrani... a vidjet cemo za koji dan :) :)

Anazagreb
26.11.2010., 12:28
ah, evo i njihova stranica... http://zoeestetics.com/en/index_en.html

eyedetox
26.11.2010., 12:30

Puževi, biseri..:rofl:
jesi s te stranice naručila? za koliko ti je stiglo?

Natalie girl
26.11.2010., 12:38
Bila sam baš na njihovoj web stranici i vidjela sam taj novi uređaj Skin IQ. Jeli nekog ikada tako nešto slično probao? Djeluje mi to super, je ja ljeti koristim 1 kremu, a zima drugu. Mozda bi to moglo pomoci da se bolje odabiru kremu za raznim vremeske uvjete. Sto kazete?

Anazagreb
26.11.2010., 12:39
Puževi, biseri..:rofl:
jesi s te stranice naručila? za koliko ti je stiglo?

nekih tjedan dana.. da, s te shoppingcentar stranice... a gledam te sastojke na kutiji, ima spf 15, za mladenačku kožu, hidratizira....

Natalie girl
26.11.2010., 12:41
jos sam cula od jedne cure koja je kupila taj uredaj na sajmu ljepote i zdravlja u splitu da joj je super.

Anazagreb
26.11.2010., 12:44
jos sam cula od jedne cure koja je kupila taj uredaj na sajmu ljepote i zdravlja u splitu da joj je super.

nisam skužila, čemu to služi? to doma imaš ili dođeš tamo ili kako?

Maariina
26.11.2010., 12:47

Otišla sam na njihovu stranicu, vidim da imaju kremu, serum i mlijeko za tijelo od puža, po kolekcijama!

To je mrak jer sam koristila baš gel od puža prije godinu dana i mrak mi je bio:mig:

Baš ću nazvati taj broj telefona da pitam o čemu se radi:D

Anazagreb
26.11.2010., 13:23
Otišla sam na njihovu stranicu, vidim da imaju kremu, serum i mlijeko za tijelo od puža, po kolekcijama!

To je mrak jer sam koristila baš gel od puža prije godinu dana i mrak mi je bio:mig:

Baš ću nazvati taj broj telefona da pitam o čemu se radi:D

Hajd, pa javi šta kažu :s

Wallflower
26.11.2010., 15:32
Je li tko probao ovu (http://ecx.images-amazon.com/images/I/41GPA%2BLJ%2BNL.jpg) kremu? :kokice:
Pomaže li išta? :misli:

louiana
28.11.2010., 08:24
e jel ko probao kremu Elicinu? kakva je ona? to je isto na bazi puževe sluzi...

Estee Lauder
28.11.2010., 09:48
e jel ko probao kremu Elicinu? kakva je ona? to je isto na bazi puževe sluzi...

Ja sam imala, odmah nakon 3 dana mi je izazvala prhutanje lica, što je i normalno jer u sebi ima i voćnih kiselina, ali je nisam dugo koristila da bi mogla donijeti neki konkretan zaključak. Ali za lice je onako ugodna, fino se upije.:)

cinestarka
28.11.2010., 13:04
Draga Ana..googlala sam malo o kremama Zoe estetic da vidim o čemu se radi i našla kolekciju Zoe Eternity s ekstraktima od zmije a kako je zmija zaštitni znak ljekarništva i farmacije, tome jedino vjerujem!...a i bilo je prošli tjedan na Exkluzivu Tabloid da je zmija u preparatima za njegu kože in! :)
Pa da vas malo uputim curke; krema s ekstraktima zmije bazirana je na sintetskom zmijskom otrovu (kaže dr. Korkut malo zmijskog otrova je više nego poželjno za kožu)..a vidjela sam da Demi Moore, ona crvenokosa iz kućanica i Gwyneth Palthrow to koriste (a sve imaju mlađe frajere :))..Fora je da taj zmijski otrov ima isti učinak kao botox, tj. opušta mišiće i smanjuje nastanak novih bora i ublažava postojeće..Čini mi se kao odlična stvar za moju mamu koja je upravo sad u toj fazi (50) i čeka scoju kolekciju!...jeeeij...slična stvar kao botox ali nema uboda iglom..
Gotovo svaka farmaceutska firma danas ima u svojoj kolekciji preparativne kozmetike neki proizvod na bazi zmijskog otrova..uglavnom, mama je neki dan naručila kolekciju od zmije preko njihovog weba pa me baš zanima da li će biti zadovoljna kad počne koristiti..

Drž'te fige..:)

TheEmpress
28.11.2010., 14:04
Je li tko probao ovu (http://ecx.images-amazon.com/images/I/41GPA%2BLJ%2BNL.jpg) kremu? :kokice:
Pomaže li išta? :misli:
Od svih proizvoda za problematičnu kožu, najviše su mi pomogli Garnier Pure proizvodi, tako da ih definitivno preporučam. :)

Kya
28.11.2010., 14:11
inače koristim balea aqua serum i kremu, ali kako je sad zahladilo nije mi to dovoljno, treba mi malo jača krema jer me malo zateže lice.
imam mješovitu kožu, tu i tamo koji prištić u pms-u, nešto mitesera na nosu i bradi.
prije je bila jako osjetljiva, reagirala na sve ljuštenjem i crvenilom, tako da sam još uvijek pomalo oprezna - najgore je reagirala na l'oreal i garnier tako da ne bih neku njihovu kremu.
mislila sam možda rosal, afrodita, tako nešto? glavno da nije krcato alkoholom i parfemima (da parfem bude pri kraju popisa sastojaka) i da nije premasna.

louiana
28.11.2010., 14:43
Ja sam imala, odmah nakon 3 dana mi je izazvala prhutanje lica, što je i normalno jer u sebi ima i voćnih kiselina, ali je nisam dugo koristila da bi mogla donijeti neki konkretan zaključak. Ali za lice je onako ugodna, fino se upije.:)

ok! hvala na odgovoru..a kolka je cijena otprilike ak se sjećaŠ?

Andjelcic
28.11.2010., 16:45
moja dobitna zimska kombinacija, koliko god isprobavala uvijek zakljucim da je najbolja :top:
etincelante za noc
http://di1.shopping.com/images1/pi/17/71/fa/70371487-260x260-0-0_Nuxe+Nuxe+Creme+Etincelante+Radiance+Resurfacing +C.jpg
i creme fraiche za dan
http://ecx.images-amazon.com/images/I/21ioibSW7iL._SL500_AA300_.jpg

legica21
28.11.2010., 17:42
Jel mi može netko preporučiti neku noćnu kremu... Imam masnu t-zonu i suhe obraze...

Kao dnevnu koristim Afroditinu hidratantnu kremu Oliva

http://www.cosmetic.com.hr/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Kozmetika_Afrodi_4cbe1227b7f21_200x200.jpg

Estee Lauder
28.11.2010., 22:48
ok! hvala na odgovoru..a kolka je cijena otprilike ak se sjećaŠ?

Po ljekarnama u Zagrebu je oko 300 kuna, ali ja sam naručila sa ebay-a malo pakiranje 30 ml i bila je oko 100 kuna.:)

Anazagreb
29.11.2010., 11:17
Draga Ana..googlala sam malo o kremama Zoe estetic da vidim o čemu se radi i našla kolekciju Zoe Eternity s ekstraktima od zmije a kako je zmija zaštitni znak ljekarništva i farmacije, tome jedino vjerujem!...a i bilo je prošli tjedan na Exkluzivu Tabloid da je zmija u preparatima za njegu kože in! :)
Pa da vas malo uputim curke; krema s ekstraktima zmije bazirana je na sintetskom zmijskom otrovu (kaže dr. Korkut malo zmijskog otrova je više nego poželjno za kožu)..a vidjela sam da Demi Moore, ona crvenokosa iz kućanica i Gwyneth Palthrow to koriste (a sve imaju mlađe frajere :))..Fora je da taj zmijski otrov ima isti učinak kao botox, tj. opušta mišiće i smanjuje nastanak novih bora i ublažava postojeće..Čini mi se kao odlična stvar za moju mamu koja je upravo sad u toj fazi (50) i čeka scoju kolekciju!...jeeeij...slična stvar kao botox ali nema uboda iglom..
Gotovo svaka farmaceutska firma danas ima u svojoj kolekciji preparativne kozmetike neki proizvod na bazi zmijskog otrova..uglavnom, mama je neki dan naručila kolekciju od zmije preko njihovog weba pa me baš zanima da li će biti zadovoljna kad počne koristiti..

Svaka ti cast... zapravo me jedino to i zanima, cemu sluzi koji sastojak u kremi, pa si sama mogu odabrati sta trebam... jos samo da mi se lice odluci dal zeli bit suho ili samo cudno.. ;) to mi je najgore sta ne znam koji tip koze imam jer se stalno mijenja, a kad mi kazes da sadrzi taj i taj sastojak onda bar pola muke skraceno ;) a mami sretno i nek bude ko crvena iz kucanica (zenska mrak izgleda!!)

cinestarka
29.11.2010., 11:36
Draga Ana,

najbolje ti je dati si malo truda i prokopati na njihovim stranicama..ja sam bila skeptična prema sastojicima, doduše manje prema zmiji ali više prema pužu..:) jer mi nije bilo potpuno jasno kako i na koji način to sve djeluje a pogotovo kolekcija od bisera..?..ali sam se onda bacila na istraživanje pa sam otkrila da su bisere koristili u davnim vremenima u Kini pa sam se sjetila da Kinezi imaju kožu glatku kao bebina guza..:)
Dakle, biser ima svojstvo hranjenja kože, zapravo, takvog je sastava da ga koža lako upija. MOžda je baš to pravo rješenje za tebe. Sadrži aminokiseline, minerale i kalcij koji sprečavaju isušivanje kože i potiču regeneraciju stanica kože..osim toga, pročitala sam da koristi i pri uklanjanju mrlja s kože (valjda sitne nepravilnosti u pigmentaciji), a kako se radi o bisernom prahu ta mikrozrnca čiste kožu. Vjeruj mi, prednostima nema kraja jer koristi još i kod smirivanja osipa i problematične kože (a nadolazeća hladnoća će ti itekako poremetiti ravnotežu). Iskopala sam na netu da su Kinezi koristili bisere za sprečavanje znakova starenja da bi dobili lijep i njegovan izgled kože..samo baci jedan pogled na Lucy Lu....lol

Maariina
29.11.2010., 12:06
Draga Ana,

najbolje ti je dati si malo truda i prokopati na njihovim stranicama..ja sam bila skeptična prema sastojicima, doduše manje prema zmiji ali više prema pužu..:) jer mi nije bilo potpuno jasno kako i na koji način to sve djeluje a pogotovo kolekcija od bisera..?..ali sam se onda bacila na istraživanje pa sam otkrila da su bisere koristili u davnim vremenima u Kini pa sam se sjetila da Kinezi imaju kožu glatku kao bebina guza..:)
Dakle, biser ima svojstvo hranjenja kože, zapravo, takvog je sastava da ga koža lako upija. MOžda je baš to pravo rješenje za tebe. Sadrži aminokiseline, minerale i kalcij koji sprečavaju isušivanje kože i potiču regeneraciju stanica kože..osim toga, pročitala sam da koristi i pri uklanjanju mrlja s kože (valjda sitne nepravilnosti u pigmentaciji), a kako se radi o bisernom prahu ta mikrozrnca čiste kožu. Vjeruj mi, prednostima nema kraja jer koristi još i kod smirivanja osipa i problematične kože (a nadolazeća hladnoća će ti itekako poremetiti ravnotežu). Iskopala sam na netu da su Kinezi koristili bisere za sprečavanje znakova starenja da bi dobili lijep i njegovan izgled kože..samo baci jedan pogled na Lucy Lu....lol

Daaaa! Lucy Lu, šta bi dala da imam lišce kao ona:mig:

Ja sam isto malo proučavala tu novu kolekciju po webu, i još sam vidjela njihov oglas u Story-u prošli tjedan...Ja bi si ubola definitvno zlato, daj zamisli, od kreme zalice, do mlijeka za tijelo..sva u zlatu, poput Kleopatre...:D

Maariina
29.11.2010., 12:11
Jel mi može netko preporučiti neku noćnu kremu... Imam masnu t-zonu i suhe obraze...

Kao dnevnu koristim Afroditinu hidratantnu kremu Oliva

http://www.cosmetic.com.hr/components/com_virtuemart/shop_image/product/resized/Kozmetika_Afrodi_4cbe1227b7f21_200x200.jpg

Jesi pogledala malo ovu novu kolekciju ZoeEstetics? Odi na njihovu stranicu, novi su skroz, šta znaš, možda ti od njih nešto bude odgovaralo jer imaju baš za sve tipove kože, a imaš setove, pa ti se isplati pogledati, definitivno ćeš proći jeftinije ako kupiš 3 stvari u setu, a imaš sve u njemu...

Ja si naručujem kremu od zlata, tj, kolekciju od zlata, a koža mi je kao tvoja. T-zona masna, obrazčici suhi:mig:

Želim probati nešto novo, a i cijena im je ok, pa ćemo vidjeti!

eyedetox
29.11.2010., 13:13

Zmije? :trk: :horor:

A koji ekstrakti zmije su unutra? Ja koristim samo ekstrakte udava:rofl:
I baš me zanima koliko tu ima zmije, bisera, zlata, puževa...za tu cijenu :kava:

frogy
29.11.2010., 13:35
Jesi pogledala malo ovu novu kolekciju ZoeEstetics? Odi na njihovu stranicu, novi su skroz, šta znaš, možda ti od njih nešto bude odgovaralo jer imaju baš za sve tipove kože, a imaš setove, pa ti se isplati pogledati, definitivno ćeš proći jeftinije ako kupiš 3 stvari u setu, a imaš sve u njemu...

Ja si naručujem kremu od zlata, tj, kolekciju od zlata, a koža mi je kao tvoja. T-zona masna, obrazčici suhi:mig:

Želim probati nešto novo, a i cijena im je ok, pa ćemo vidjeti!

Jel ti radiš za njih? Mislim, svih 12 postova ti je vezano za taj ZoeEstetics....

Maariina
29.11.2010., 13:53
Jel ti radiš za njih? Mislim, svih 12 postova ti je vezano za taj ZoeEstetics....

Haha, ma ne radim, nego mi se fakat čine zanimljivi, dobila sam na svoj mail njihove linkove i malo sam čituckala o njima i fakat imaju zanimljivu ponudu.

Inače sam do sad koristila ili Decleor(pretežak za moju kožu) ili Avene(isušavalo mi lice stravično), a trenutno sam na Nikel kozmetici, koju možeš kupiti i u Dm-u sada jer se prije samo mogla kupiti u dvije ljekarne u Zg-u (Priroda liječi ljekarne),i fakat mi pomaže jer mi je lice izmučeno od prestanka pijenja pilula. I taj Nikel mi je otkriće, još je naša kozmetika, i kako tvrde, na prirodnoj bazi.

A ovo ću definitivno probati, tj.naručiti čim mi sjedne plaćica:top:

Anazagreb
29.11.2010., 13:57
hehe ja sam tako lijena da mi je draze doci ovdje i vas pitati ;) salim se, samo trazim nekoga tko ima malo vise pojma o tome, jer me izludi po zimi kad mi se cijelo lice sasusi... a za kreme od 350 kn ili vise nemam para, ipak je kriza ;) ..skuzila sam na faceu njihovu stranicu sa ekstraktima svega i svacega... pa da vidim tko ista zna o tome... i hvala puno na informacijama :)

Anazagreb
29.11.2010., 14:14
Haha, ma ne radim, nego mi se fakat čine zanimljivi, dobila sam na svoj mail njihove linkove i malo sam čituckala o njima i fakat imaju zanimljivu ponudu.

Inače sam do sad koristila ili Decleor(pretežak za moju kožu) ili Avene(isušavalo mi lice stravično), a trenutno sam na Nikel kozmetici, koju možeš kupiti i u Dm-u sada jer se prije samo mogla kupiti u dvije ljekarne u Zg-u (Priroda liječi ljekarne),i fakat mi pomaže jer mi je lice izmučeno od prestanka pijenja pilula. I taj Nikel mi je otkriće, još je naša kozmetika, i kako tvrde, na prirodnoj bazi.

A ovo ću definitivno probati, tj.naručiti čim mi sjedne plaćica:top:

Jesi probala Matis, i jos jedan koji uvijek stoji u parfumerijama blizu, a ja zaboravila ime :s ? Matis je meni bio super kad mi je lice bilo kao u pubertetu :lol: samo sam trebala redovito na ciscenje lica kod kozmeticarke (iako sam nasla puno cura da pise o kremama od puza za pristice i to sve...) sad mi se sve ocistilo, bilo je i vrijeme, ali ne znam da li si procitala, meni je stigla moja kolekcija od bisera :cerek: i ne, nisu perle bisera unutra ;) ali mi je koza fina glatka (sto je cudo jer pohrapavi cim padnu temperature i prvi snjeg...) u svakom slucaju ja sam zadovoljna :) jos cekam da odem na skijanje pa imam pravo testiranje ;) iako mi je kozmeticarka rekla da ako stavim serum ispod kreme trebalo bi biti sve ok...

legica21
29.11.2010., 14:33
Marina, ti radis u Zoe... mislim, vidim na njihovoj str. da u Hr radi Marina Zunic :mig:

Muffet
29.11.2010., 15:27
Marina, ti radis u Zoe... mislim, vidim na njihovoj str. da u Hr radi Marina Zunic :mig:

:rofl:
Baš je bila diskretna :D

Maariina
29.11.2010., 19:16

Eej, mislim da ima malo više žena u Zg-u i Hrvatskoj koje se zovu onako kakc je naziv mog nicka:)

Tako da ću te morati razočarati i reći da ja nisam ta gdična ili gđa:mig:

Maariina
29.11.2010., 19:18
Jesi probala Matis, i jos jedan koji uvijek stoji u parfumerijama blizu, a ja zaboravila ime :s ? Matis je meni bio super kad mi je lice bilo kao u pubertetu :lol: samo sam trebala redovito na ciscenje lica kod kozmeticarke (iako sam nasla puno cura da pise o kremama od puza za pristice i to sve...) sad mi se sve ocistilo, bilo je i vrijeme, ali ne znam da li si procitala, meni je stigla moja kolekcija od bisera :cerek: i ne, nisu perle bisera unutra ;) ali mi je koza fina glatka (sto je cudo jer pohrapavi cim padnu temperature i prvi snjeg...) u svakom slucaju ja sam zadovoljna :) jos cekam da odem na skijanje pa imam pravo testiranje ;) iako mi je kozmeticarka rekla da ako stavim serum ispod kreme trebalo bi biti sve ok...

Matis sm probala, i mrak su mi, ali osobno malo mucho dinero su mi pa sam nakon nekog vremena odustala....

I am Morgan
29.11.2010., 19:48
ja sam se strašno razočarala u vichy.loreal mi je inače kaj se tiče kozmetike koma, avene mi je bio ok ali ne volim onaj filing da mi krema ko da ostavi neki tanki film na koži, i onda kad metnem puder mi se pokoža mi je isto tako malo masna, malo suha, pa tu i tamo neki potkožni prišt:rolleyes:
ne znam više kaj da radim.
ovo od puža koliko mi zvuči bljak toliko si brijem da bi mi moglo biti ok za kožu, samo se nadam da ne smrdi.
e marina daj mi pliz info-jer si mogu naručit neki tester od njih da malo vidim kakvo je jer ne bi baš lovu davala za nekaj što ne znam jel valja

tallly
29.11.2010., 20:01
Meni je Vichy za suhu kožu majka :s:s koristim Nutrilogie 1 ali sam jučer kad sam išla van stavila Nutrilogie 2 (bilo je hladno i vjetrovito) i to mi je jedina krema da mi stvarno pomaže. I ispod pudera je super (koristim Clarins Everlasting Found.).

Kupila sam od Afrodite hranljivu Olivu i od Holyplanta hranljivu badem i jojoba ulje ali ni jedna ni druga mi nisu kao Vichy:ne zna: jednostavno nije to to:ne zna: tak da za zimu ostajem kod Nutrilogie - navečer 1, kad idem van 2:top:. A ima još jedna varianta Nutrilogie Baume - tu nisam probala, ali je još hranljivija od dvojke.

bambinaaaa
29.11.2010., 21:07
E da vas pitam,kakvo mišljenje imate za afroditinu kremu za lice od kamilice i zelenog čaja? Planiram uzeti,bitno mi je da je hidratantna i nježna(lagana) :)

Kya
29.11.2010., 21:31
inače koristim balea aqua serum i kremu, ali kako je sad zahladilo nije mi to dovoljno, treba mi malo jača krema jer me malo zateže lice.
imam mješovitu kožu, tu i tamo koji prištić u pms-u, nešto mitesera na nosu i bradi.
prije je bila jako osjetljiva, reagirala na sve ljuštenjem i crvenilom, tako da sam još uvijek pomalo oprezna - najgore je reagirala na l'oreal i garnier tako da ne bih neku njihovu kremu.
mislila sam možda rosal, afrodita, tako nešto? glavno da nije krcato alkoholom i parfemima (da parfem bude pri kraju popisa sastojaka) i da nije premasna.

nitko? :tuzni:

TheEmpress
29.11.2010., 21:36
Probaj Rosal Hydro fresh, masnija je i malo jača ali ne masti kožu, brzo se upije.

jasmine
29.11.2010., 23:13
neće tu rosal pomoći,ja kupila mužu obadvije i dnevnu i noćnu i to za zimu nije dovoljno hidratantno a on još nema neku zahtjevnu kožu.

sport89
29.11.2010., 23:14
Pozdrav svima, imam problem (za mene nikad rjesivi) - naime evo vec skoro pet godina sam zavistan od jedne (nocne kreme - neka Fontis - Fontelina univerzalna krema) - znaci mazem je pred spavanje ali ona je tako "cvrsta" da ne moze da je upije lice vec moram da se umivam kako bih je skinuo. Lice mi je nakon nje svjeze i moram reci da sam pomocu te kreme izlijeci akne (to je i razlog sto sam poceo da je koristim), ali cim ne mazem dva dana zaredom meni je lice suvo i pocne da crveni i da se peruta. Kao sto rekoh to traje vec duuuugih pet godina i zanima me jel imao ko slicna iskustva, da mi neko preporuci kako da rijesim ovaj problem a da ne moram da mazem vise ovu "prokletu" kremu navece ukoliko mislim da imam normalno lice kao i sav narod...
unaprijed hvala :)

TheEmpress
29.11.2010., 23:28
Ja imam dehidriranu mješovitu kožu koja čak ima suhih djelova sad zimi i dobra mi je ta krema. :ne zna: Taman malo masnija sad za zimu, a opet je hidratantna i brzo se upija, ne masti mi dodatno kožu. :ne zna:

seceruuu
29.11.2010., 23:33
sigurno je toliko jaka da ti je isušila kožu,nisam neki extra stručnjak ali probaj ujutro kad se umiješ staviti neki serum za dehidraciju,recimo svi hvale od Balee ,i dođe nekih 30.ak kuna u dm

TheEmpress
29.11.2010., 23:36
25kn, ovak izgleda: http://www.sminkerica.com/wp-content/uploads/2010/05/balea_serum_teaser1.jpg

sport89
29.11.2010., 23:38
jel koza upija taj balea serum - nije mi potrebno umivanje da bih ga skinuo nakon nekog vremena?

seceruuu
29.11.2010., 23:42
mislim da će ti koža usisat serum,jel ti je sigurno toliko isušena od te kreme,to je problem krema protiv akni,jedno pomognu a drugo pogoršaju,ma kakvo umivanje,probaj ništa ti neće naškodit,samo pomoć

sport89
29.11.2010., 23:45
mislim da će ti koža usisat serum,jel ti je sigurno toliko isušena od te kreme,to je problem krema protiv akni,jedno pomognu a drugo pogoršaju,ma kakvo umivanje,probaj ništa ti neće naškodit,samo pomoć

upravo tako, nista me ne kosta da je probam... vidjecu sjutra da je odmah uzmem i pocnem koristiti.

seceruuu
29.11.2010., 23:47
eto nadam se da će ti pomoc,sretno,pa javi dal se popravlja stanje

TheEmpress
29.11.2010., 23:49
Taj serum se ultra brzo upija. :mig: Imaš i Balea Aqua kremu za suhu kožu, pa možeš probat i to dvije u kombinaciji ako ti je koža jako suha.

sport89
29.11.2010., 23:58
Taj serum se ultra brzo upija. :mig: Imaš i Balea Aqua kremu za suhu kožu, pa možeš probat i to dvije u kombinaciji ako ti je koža jako suha.

vidjecu da u apoteci uzmem i jedno i drugo pa da probam (prvi put cujem za taj preparat) al vidim po internetu bas pozitivne komentare...

TheEmpress
29.11.2010., 23:58
Nema tog u apoteci, u DMu samo. Ovak ti krema izgleda: http://www.pasaz.v10.pl/img/thumbs/THUMB_07b6d62a977461d405bf241da4fce12a.jpg

seceruuu
30.11.2010., 00:00
to nema u apoteci nego samo u dm-drogerie markt,jer je to njihova marka proizvoda

sport89
30.11.2010., 00:02
to nema u apoteci nego samo u dm-drogerie markt,jer je to njihova marka proizvoda

uh onda moram da se raspitam gdje ima kod nas jer sam ja iz Podgorice (CG) :)

seceruuu
30.11.2010., 00:06
http://www.dm-drogeriemarkt.hr/lokacije/4

sport89
30.11.2010., 00:15
http://www.dm-drogeriemarkt.hr/lokacije/4

malo mi je daleko da putujem do Dubrovnika :) valjda nadjem negdje po Podgorici....

seceruuu
30.11.2010., 00:17
mislim da nema

sport89
30.11.2010., 00:17
pa jel jedino oni to prodaju, ima li neko drugi pravo na prodaju tog proizvoda?

seceruuu
30.11.2010., 00:18
nema,samo oni to mogu prodavati,kao što konzumove K proizvode samo Konzum itd.

seceruuu
30.11.2010., 00:21
ako ti nije frka s novcima možeš i u apoteci Vichy oko 200 kn http://www.vichyconsult.com.hr/products-ATSF0001/aqualia-thermal/serum-24-satni-hidratantni-koncentrat.aspx

Maisha
30.11.2010., 00:23
što ste sve zapele za dm? neka uzme običnu niveu soft ako mu je koža jaaako suha.

seceruuu
30.11.2010., 00:25
pa liječi lice od akni,mislim da bi mu nivea samo pogoršala i začepila pore

Maisha
30.11.2010., 00:26
pa liječi lice od akni,mislim da bi mu nivea samo pogoršala i začepila poreneće mazati 2cm kreme na lice :D

TheEmpress
30.11.2010., 00:28
Ma bilo koja hidratantna krema zapravo, ja sam se samo nadovezala s Baleom kad je već bila spomenuta. :zubo:

seceruuu
30.11.2010., 00:29
ma ti mene zekiš :D,pa naravno da neće mazati 2cm, mislim da je to premasna krema...ma nek proba..

seceruuu
30.11.2010., 00:29
Ma bilo koja hidratantna krema zapravo, ja sam se samo nadovezala s Baleom kad je već bila spomenuta. :zubo:

baš tako,al ne baš nivea ili?

TheEmpress
30.11.2010., 00:30
Meni općenito Nivea proizvodi ne valjaju, tak da možda nisam mjerodavna po tom pitanju. Al općenito suha koža treba neku masniju kremu.

Maisha
30.11.2010., 00:34
nivea soft (bijelo pakiranje) definitivno nije teška kao obična nivea (klasično plavo pakiranje)

sport89
30.11.2010., 01:08
Ne bih neku masnu kremu jer evo izludjeh od ove vec 5 godina, ovaj balea proizvod mi se dopao jer ga lice odmah upije i vidim pozitivne komentare...

sport89
30.11.2010., 01:16
pa liječi lice od akni,mislim da bi mu nivea samo pogoršala i začepila pore

sto se akni tice to sam zalijecio - znaci nemam vise taj problem zahvaljuci ovoj nocnoj kremi, samo mi se javlja perutanje i crvenilo cim je ne namazem bar dan-dva...

Marina2501
30.11.2010., 08:02
možeš probati bilo koju Avene-ovu ili La Roche Posay-ovu koje možeš kupiti isključivo u apotekama. Meni su njihove hidratantne jako dobre. Ali mislim da prvo moraš utvrditi da li imaš suhu kožu ili dehidriranu kožu.

Deniii
30.11.2010., 09:40
helo curke , imam jedno pitanjce......

imam masnjikavu kožu inače koristim baleinu aqua kremicu i ono ok mi je , lijepo hidratizira....

jučer sam u dm slučajno dobila tester afrodita ove http://www.kozmetika-afrodita.com/hr/njega-kod-kuce/nega-obraza/badem/multiaktivna-hidratantna-krema-.php
e sad nakon dva mazanja čini mi se super, šta je najbolje sinoć ju stavila i nisam se probudila masna jutros.....pa me zanima dal ima netko iskustva s dužim korištenjem ove kreme kakva je?????

Sigurna
30.11.2010., 10:39
A dječja krema? :ne zna:

Maariina
30.11.2010., 11:28
E da vas pitam,kakvo mišljenje imate za afroditinu kremu za lice od kamilice i zelenog čaja? Planiram uzeti,bitno mi je da je hidratantna i nježna(lagana) :)

Ej, mislim da je Afrodita ima odlične kreme za lice, jedno vrijeme sam ih koristila i imam same pohvale za njih, osobito za njihove preparate koji se koriste za tretmane za tijelo....

I nisu skupi uopće, mislim da ti je ta krema supač, jedno vrijeme mi je kozmetičarka tretirala lice afroditom za vrijeme i nakon tretmana čišćenja lica i bila sam prezadovoljna tako da same pohvale:mig:

sport89
30.11.2010., 12:28
A dječja krema? :ne zna:

probao sam jednu djecju i nije bilo efekta...

Anazagreb
30.11.2010., 13:52
Ej, mislim da je Afrodita ima odlične kreme za lice, jedno vrijeme sam ih koristila i imam same pohvale za njih, osobito za njihove preparate koji se koriste za tretmane za tijelo....

I nisu skupi uopće, mislim da ti je ta krema supač, jedno vrijeme mi je kozmetičarka tretirala lice afroditom za vrijeme i nakon tretmana čišćenja lica i bila sam prezadovoljna tako da same pohvale:mig:

Meni je super kak je svima afrodita super, a meni je grozna... isto kao nivea soft, uzasno mi se sasusi lice... ali da je njezna i lagana - to je definitivno (meni ocito prenjezna ;))

Kya
30.11.2010., 15:23
Probaj Rosal Hydro fresh, masnija je i malo jača ali ne masti kožu, brzo se upije.

super, probat ću ju, baš mi to i treba, da je masnija, ali da se upije i da se ne sjajim.

neće tu rosal pomoći,ja kupila mužu obadvije i dnevnu i noćnu i to za zimu nije dovoljno hidratantno a on još nema neku zahtjevnu kožu.

mislim da to ovisi od osobe od osobe, meni treba nešto što je samo malo jače od baleine aque da koristim poslije seruma. probat ću, nije skupa, a empress ima kožu kao što je moja, pa joj odgovara:

Ja imam dehidriranu mješovitu kožu koja čak ima suhih djelova sad zimi i dobra mi je ta krema. :ne zna: Taman malo masnija sad za zimu, a opet je hidratantna i brzo se upija, ne masti mi dodatno kožu. :ne zna:

jasmine
01.12.2010., 07:17
što ste sve zapele za dm? neka uzme običnu niveu soft ako mu je koža jaaako suha.

pa baš,takvih krema ima na svakom ćošku. :D

Kya slažem se da je od osobe do osobe al mislila sam onak generalno da kremica nije dovolja hidratantna da bi se s njom mazalo duže vremena pa da izlječi dehidriranost ili da sprijeći da dođe do nje.

jasmine
01.12.2010., 07:21
sto se akni tice to sam zalijecio - znaci nemam vise taj problem zahvaljuci ovoj nocnoj kremi, samo mi se javlja perutanje i crvenilo cim je ne namazem bar dan-dva...

odi u ljkarnu i uzmi si trixera kremicu od avena,sad za zimu i s tvojim problemima trebala bi ti odgovarati a i cijena nije prevelika,nekih 10 eura. ako imaju tester uzmi prvo njega al mislim da s tom kremom nećeš pogriješiti a i proizvodi od la roche poseya su odlični,samo nemoj vichy kreme,osim aqualia seruma ili balsama. :)

TheEmpress
01.12.2010., 11:16
Kya slažem se da je od osobe do osobe al mislila sam onak generalno da kremica nije dovolja hidratantna da bi se s njom mazalo duže vremena pa da izlječi dehidriranost ili da sprijeći da dođe do nje.
To istina, za lječenje dehidriranosti mislim da nijedna krema sama ne može pomoći, najbolje u kombinaciji s nekim serumom. Ja navečer stavljam Balea serum na lice, pa kremu, ujutro samo kremu i lice mi je super sad. Dok mi je bila jako dehidrirana koža koristila sam serum i ujutro i navečer.

bambinaaaa
01.12.2010., 20:28

Hvala :) Sutra je kupujem :cerek:

Maariina
02.12.2010., 08:40
Hvala :) Sutra je kupujem :cerek:

You just do that:D

Wallflower
02.12.2010., 09:27
Od svih proizvoda za problematičnu kožu, najviše su mi pomogli Garnier Pure proizvodi, tako da ih definitivno preporučam. :)

Nabavila sam je i ne odgovara mi, previše mi isušuje lice i koža mi se nekako počela i perutati. :facepalm:

TheEmpress
02.12.2010., 09:30
Šteta. Ja sam imala duže vrijeme onu plavu Pure kremu s glinom i cinkom, matirajuću, super je bila. Sad za zimu mi je super kombinacija balea seruma i rosal hydro fresh kreme, malo je masnija ta krema pa je dobra za ovo hladno vrijeme. Meni barem, nemam posebno dehidriranu kožu više, pa... :ne zna:

sport89
02.12.2010., 11:33
odi u ljkarnu i uzmi si trixera kremicu od avena,sad za zimu i s tvojim problemima trebala bi ti odgovarati a i cijena nije prevelika,nekih 10 eura. ako imaju tester uzmi prvo njega al mislim da s tom kremom nećeš pogriješiti a i proizvodi od la roche poseya su odlični,samo nemoj vichy kreme,osim aqualia seruma ili balsama. :)

uzeo sam da probam eucerin 5% urea (evo 2 dana) i za sada nema nekog pomaka, prija mi krema al opet mi se lice peruta... ta trixera krema je bas za suvo lice?

bejo
02.12.2010., 18:17
Trixera je za osjetljivu kožu, ja sam je koristila kad su mi obrazi bili izrazito suhi i crveni. Malo je masnija kremica, ali super mi je pomogla, već za 10ak dana mi se jako smirilo i povuklo crvenilo.
edit: i prestalo mi je perutanje na obrazima :mig:

sport89
02.12.2010., 23:24
Trixera je za osjetljivu kožu, ja sam je koristila kad su mi obrazi bili izrazito suhi i crveni. Malo je masnija kremica, ali super mi je pomogla, već za 10ak dana mi se jako smirilo i povuklo crvenilo.
edit: i prestalo mi je perutanje na obrazima :mig:

Ali i posle 10 moras da nastavis da mazes redovno ili?

bejo
03.12.2010., 09:03
Ali i posle 10 moras da nastavis da mazes redovno ili?
Da, koristila sam je još neko vrijeme i doista mi se crvenilo skroz povuklo. Onda kad mi se lice potpuno sredilo sam uzela drugu kremicu koja je manje masna, ali mislim da ću si sad za zimu ponovi uzeti trixeru.

šminkerica
05.12.2010., 16:31
Cure, kakve su kreme Cera di Cupra? vidila sam da su u dm knjižici na 50% popusta pa me zanima jesu li dobre. inače imam relativno normalnu kožu, zimi je malo suhlja oko nosa, al ave u svemu ništa strašno.

aaatina
05.12.2010., 17:25
Cure, kakve su kreme Cera di Cupra? vidila sam da su u dm knjižici na 50% popusta pa me zanima jesu li dobre. inače imam relativno normalnu kožu, zimi je malo suhlja oko nosa, al ave u svemu ništa strašno.

Ja imam suhu/mješovitu kožu,meni su te kreme bile ok,zelenu sam imala,onako je gelasta,ali sam je potrošila za 3 tjedna:eek:,pa je više nisam kupovala,kao da mi je trebalo dosta kreme za lice i vrat,inače se to samo meni dogodilo,svima drugima je trajala normalno

šminkerica
05.12.2010., 20:34
Ja imam suhu/mješovitu kožu,meni su te kreme bile ok,zelenu sam imala,onako je gelasta,ali sam je potrošila za 3 tjedna:eek:,pa je više nisam kupovala,kao da mi je trebalo dosta kreme za lice i vrat,inače se to samo meni dogodilo,svima drugima je trajala normalno

hvala ti! :mig: da, baš ta gelasta je u knjižici i obična hidratantna. mislim da ću kupiti tu gelastu, mogla bi mi biti dobra za ispod tekućeg pudera jer ne volim masne koje moran 3sata čekat da upiju

mardar
05.12.2010., 22:03
moja dobitna zimska kombinacija, koliko god isprobavala uvijek zakljucim da je najbolja :top:
etincelante za noc
http://di1.shopping.com/images1/pi/17/71/fa/70371487-260x260-0-0_Nuxe+Nuxe+Creme+Etincelante+Radiance+Resurfacing +C.jpg
i creme fraiche za dan

I moja :cerek:

Maariina
06.12.2010., 08:27
hvala ti! :mig: da, baš ta gelasta je u knjižici i obična hidratantna. mislim da ću kupiti tu gelastu, mogla bi mi biti dobra za ispod tekućeg pudera jer ne volim masne koje moran 3sata čekat da upiju

E, ja svako malo u dm-u zastanem pokraj njihovog dijela, sa cremama cera di cupra i pitam se kakvi su. I nekako imam osjećaj da imaju dobru kozmetiku jer sam već čitala o njima, ali ću to ostaviti za par mjeseci kada sjedne neka veća lova, jer ako ću već kupovati neku kozmetiku, volim imati više stvari od jedne kuće, a ne samo kremu za lice i to je to.

Meni se čine okej, a i cijene im nisu nešto wow pa si to svatko može priuštiti...

Maariina
06.12.2010., 08:31
ja sam se strašno razočarala u vichy.loreal mi je inače kaj se tiče kozmetike koma, avene mi je bio ok ali ne volim onaj filing da mi krema ko da ostavi neki tanki film na koži, i onda kad metnem puder mi se pokoža mi je isto tako malo masna, malo suha, pa tu i tamo neki potkožni prišt:rolleyes:
ne znam više kaj da radim.
ovo od puža koliko mi zvuči bljak toliko si brijem da bi mi moglo biti ok za kožu, samo se nadam da ne smrdi.
e marina daj mi pliz info-jer si mogu naručit neki tester od njih da malo vidim kakvo je jer ne bi baš lovu davala za nekaj što ne znam jel valja

Gđo Morgan, ta krema od puža, tj.gel Celltone, ne bi vjerovala, ali fakat super miriše. Brzo se upije, ja sam je znala nanositi po 3 puta dnevno, ne samo na lice, nego i na ruke...A za testere ti ne znam, možda da odeš na njihovu stranicu pa pogledaš...

cinestarka
06.12.2010., 10:20
Da li netko zna postoji li nešto od Neutrogene za lice, a ne samo mlijeko za tijelo...danke sehr na odgovoru

ljubaznagospodja
06.12.2010., 10:43
Da li netko zna postoji li nešto od Neutrogene za lice, a ne samo mlijeko za tijelo...danke sehr na odgovoru

Da, ali ne znam ima li kod nas... Pogledaj u Mülleru, prije je bilo krema za osjetljivu kožu, dnevna i noćna

cinestarka
06.12.2010., 10:52
A nešto slično Neutrogeni ako ne nađem u Mulleru?..znači, nešto što ni najjači vjetar neće moći isušiti :)

aaatina
06.12.2010., 16:08
A nešto slično Neutrogeni ako ne nađem u Mulleru?..znači, nešto što ni najjači vjetar neće moći isušiti :)

Ja znam da Neutrogena ima svoju klasičnu kremu u obiteljskom pakiranju,moj muž je koristi i ok mu je,mislim da je ima svugdje za kupiti. Neke posebne za određena stanja kože ja nisam kod nas našla,jedino na Ebayu i ako Muller nema šta novo u ponudi

Skura
06.12.2010., 18:18

Ako se dobro sjećam Oriflame je imao neku takvu kremu... Wind barrier ili Weather barrier, tako nešto...

cinestarka
07.12.2010., 11:35
Danke..potražit ću u Milleru..a sad još jedno pitanjce..kad krene ova luda zima..treba mi neka dobra krema za ruke ali da nije suviše skupa..i masna :)
da se brzo upije i ublaži "šmirglpapir look na koži" :)

Skura
07.12.2010., 11:37
Probaj od dr. Schellera kremu od nevena, meni je fantastična :)

Iako mi je najbolja krema za ruke od L'Occitanea :)

Kya
07.12.2010., 12:04
Danke..potražit ću u Milleru..a sad još jedno pitanjce..kad krene ova luda zima..treba mi neka dobra krema za ruke ali da nije suviše skupa..i masna :)
da se brzo upije i ublaži "šmirglpapir look na koži" :)

meni su odlične, a jeftine baleine kreme za ruke - kamilica i urea. meni je draža ova od kamilice, ali i urea je dobra :top: dosta ih cura hvali po forumu. super nahrane ruke, a brzo se upiju.

cinestarka
07.12.2010., 12:15
L'occitane je super truper ali krema košta 150 kn..doduše, dobila sam na poklon jednom njihovo labelo (nemalih 60kn) i mogu reći da mi je obično plavo labello bilo puno bolje..

TheEmpress
07.12.2010., 13:53
Olival krema za ruke od nevena, svjetloplava. :s Malo masnija, ali dovoljna je jako mala količina i brzo se upije. I nema jaki miris po nevenu.

edti: šta nisu locitanne kreme za ruke oko 50kn? :misli:

jasmine
07.12.2010., 14:02
jesu al one od 30ml

TheEmpress
07.12.2010., 14:09
Aha. Pa mislim da je to sasvim okej cijena za 30ml, doduše, ja ne trošim puno kreme za ruke, pa bi mi to taman za jednu zimu bilo.

LeaRegina
07.12.2010., 14:28
L'occitane je super truper ali krema košta 150 kn..doduše, dobila sam na poklon jednom njihovo labelo (nemalih 60kn) i mogu reći da mi je obično plavo labello bilo puno bolje..

60 kn za labello:ne zna: NEMOJ ME KLAT..

cinestarka
08.12.2010., 14:22
Oooooo da...60 kn za labelo..kažem vam, nije mi to s cijenama baš najjasnije..mislim, znam da su super i sve ali nekak za nas koji otprilike tražimo neke srednje vrijednosti, mislim cjenovne, to je skupo..a obično plavo labelo koje mi je stvarno odlično- 15kn :)

mardar
10.12.2010., 09:51
Moram reci da mi je ova krema pomogla da se rjesim dehidracije u ovo vrijeme,savrseno mi vlazi moju mjesovitu kozu

eyedetox
10.12.2010., 09:55
Gel od puža je izvrsna stvar navodno....općenito sve vezano za puža i njegove supstance, frendica mi je to bila naručila prije preko tv prodaje, i jako joj je pomoglo da se riješi prištića i akni:eek:

Meni se povrača na samu pomisao na puža:rigo:

DNS_U2_fan
10.12.2010., 10:11

I meni, a još da ga na lice stavljam... :eek: :horor: :lol:

Andjelcic
10.12.2010., 10:12
Moram reci da mi je ova krema pomogla da se rjesim dehidracije u ovo vrijeme,savrseno mi vlazi moju mjesovitu kozu

jelda? bas je zakon ta krema :cerek: meni je i miris jako fin, iako ga neki ne vole. :o

i meni, inace nisam pregadljiva, ali ovo s pužem graniči s fobijom.

mardar
10.12.2010., 10:25
jelda? bas je zakon ta krema :cerek: meni je i miris jako fin, iako ga neki ne vole. :o

Miris mi je savrsen,i u fraiche i u enticelante.Meni od Nuxe sve predivno mirisi,a ja sam ti osobe kojoj skoro svi parfemi smrde:lol: jer su mi se zgadili u trudnoci.
Ja nikako ne podnosim miris Garnier mlijeka za skidanje sminke od Ruze,pa nisam tila kupit ni taj tonik,vec sam uzela Nivein za osjetljivu kozu,i savrseno mirisi :cerek:
I Andjelcic,hvala tebi sta si mi otkrila ove dvi savrsene kreme:cerek:

Andjelcic
10.12.2010., 10:28
Miris mi je savrsen,i u fraiche i u enticelante.Meni od Nuxe sve predivno mirisi,a ja sam ti osobe kojoj skoro svi parfemi smrde:lol: jer su mi se zgadili u trudnoci.
Ja nikako ne podnosim miris Garnier mlijeka za skidanje sminke od Ruze,pa nisam tila kupit ni taj tonik,vec sam uzela Nivein za osjetljivu kozu,i savrseno mirisi :cerek:
I Andjelcic,hvala tebi sta si mi otkrila ove dvi savrsene kreme:cerek:
i meni obje prekrasno mirise, dok mi recimo nirvanesque ima malo preumjetan miris, ne pase mi. sto i nije neka steta, jer mi ni sama krema nije nesto. :)
nema na cemu :kiss:

snjeguljica2901
12.12.2010., 20:02
danas su mi na vichy standu pregledali lice i ugl cura mi je preporucila za dan vichy aqualia light kremu za moju mjesovitu kozu.uvijek sam koristila avene i nuxe,nikad nisam obracala paznju na vichy,a probala sam kremicu doduse samo na ruci,ali mi se cini ok.jel ima tko iskustava s njom? :)

LeaRegina
13.12.2010., 13:22

Da, puno ljudi ne voli pužiće, ne znam zašto....Ovo je gel od sline, ne od pužeka:mig:

Andjelcic
13.12.2010., 13:26
Da, puno ljudi ne voli pužiće, ne znam zašto....Ovo je gel od sline, ne od pužeka:mig:
baš utješno :zubo:

eyedetox
13.12.2010., 13:47

Daj šuti..ionak mi je danas zlo :visi:

papilova
13.12.2010., 16:37
Danas sam slućajno u jednoj ljekarni naletila na testiranje kože i cura mi je rekla da imam jako dehidriranu kožu, mješovitu koja naginje ka masnoj, ponegdje i osjetljivu sa podosta začepljenim porama :mad: (koja kombinacija al bar kaže da je kvalitetna)....
Uglavnom preporučila mi je da stavljam masku (i to uriage hyseac) i to sam čudo kupila. Što se kreme tiče preporučila mi je neku od 400 kn od lieraca što sam glatko odbila te hidratantnu emulziju uriage hyseac. Dala mi je i tester za roc hydra plus light kremicu. Probala sam je i ne čini mi se loša. Do sada sam koristila avene cleanance emulziju i nije mi činila ništa za hidrataciju. Lice bi me poslije dosta zatezalo. Pročitala sam po forumima da svi uglavnom hvale avene hydrance legere.
E sad pitanje za cure koje imaju sličnu kožu mojoj, dakle mješovitu, dehidriranu, osjetljivu a imaju i problema za potkožnim prištičima a koje su koristile ove proizvode da me prosvijetle i pomognu mi odabrati jer sam se skroz pogubila i ne znam šta da kupim.

DNS_U2_fan
13.12.2010., 17:44
baš utješno :zubo:

:rofl:

Tierra
14.12.2010., 15:14
Jel može netko javit u kojoj ljekarni(Zagreb) i kad rade ta testiranja jer bih ja stvarno htjela znat kakva je moja koža i možda napokon kupiti kreme i sva ostala sranja koja su stvarno predviđena za moju kožu??
ajde pliiiiz

vivian.22
15.12.2010., 09:23
moja je koza inece isto masna, ali dehidrirana, steze me...a kad si puder stavim , mi se ljusti... cak sam si ulje nocurka kupila i stavljala, samo se upilo i opet ista prica.. jucer sam si kupila od cera di cupra, zelenu kremu, hidratantnu za sve tipove koze, kao za mlade... krema je super, al opet isto, mozda za nijansu blje...znam da ne mogu ocekivat cudo u jednom danu, najradije bih si niveu stavila da me nije strah da cu pristice dobit (kojima sam rewlativno sklona, nemam ih puno, al znaju izbiti)!! sta da radim da si nahraniom kozu??:eek:

Kya
15.12.2010., 10:41
balea aqua serum :s košta oko 25kn, a meni je spas protiv ljuštenja :s možeš ga staviti samoga ili prije kreme

mardar
15.12.2010., 12:18
Gledala sam danas na tv o toj zoe kozmetici,i puzu.
Ne znam,ja bih probala,a nije ni skupo kad vidis sta se sve dobije za 400kuna.
Nek se javi netko ako je probao

vivian.22
15.12.2010., 13:32
balea aqua serum :s košta oko 25kn, a meni je spas protiv ljuštenja :s možeš ga staviti samoga ili prije kreme

al cula sam da je komedogen :(

..:sunscreen:..
15.12.2010., 14:19

A jel ju masti??
Meni pod hitno treba vrlo dobra hidratacija, ali da me ne zamasti jako, moja t-zona to nebi podnjela.... ali suhi obrazi žude za vlagom :D

Kya
15.12.2010., 14:20
al cula sam da je komedogen :(

meni nije nimalo :ne zna: a i nisam čula da je nekome uzrokovao probleme tu na forumu, cure s masnom dehidriranom kožom ga koriste. moja je mješovita i otkad ga koristim, koža mi je mrak :top:

TheEmpress
15.12.2010., 14:42
Ni meni ne izaziva nikakve prištiće.

Tierra
16.12.2010., 10:09
uf.. već sam se ukakila...
nedavno sam ga počela koristit, popravilo mi se općenito stanje lica(imam masnu, dehidriranu, vrlo sklonu prištićima kožu lica).
al od novih prištića ništa. tak da ne bi rekla da je komedogen.. nemoj me plašit

Anazagreb
16.12.2010., 11:25
Gledala sam danas na tv o toj zoe kozmetici,i puzu.
Nek se javi netko ako je probao

Ja sam od njih naručila iz webshopa zoeinfinity prije nekoliko tjedana, ta nije od puza nego sa ekstraktom bisera... i prezadovoljna sam!! krema je preodlicna i ovo je valjda prva zima u zadnjih nekoliko godina da mi se lice ne osusi.... serum je onako mekan, super se upija... i mlijeko za tijelo, bas fino hidratizira :)
skuzila sam da je jako puno ljudi reklo za kreme od puzeva, i danas sam i ja vidjela reklamu na tv-u za ovu koju si napisala, frendica ju je narucila (a ja ju mislila iznenadit za bozic!!)... ona ima malih problema s aknama po licu i strijama na tijelu, tak da si s ovom cijelom kolekcijom moze rijesiti sve.... a gledala sam malo po netu za sve te njihove sastojke, i jos je jedna cura tu pisala prije o nekim sastojcima jer smo razgovarale o tome, meni se cini dovoljno realno sve skupa i mislim da se isplati za ovu cijenu... i pise da je dermatoloski testirano, certifikati i to sve... :)

cinestarka
16.12.2010., 12:09
Ja sam pisala jer je moja mama uzela njihovu liniju essence of snake...ful je zadovoljna..linija je namijenjena njenim godinama..bore i to..kaže mi da je baš opuštajuća..ulovila sam jučer reklamu na Novoj tv...uglavnom , zagrijala sam se za onu kolekciju od zlata jer mi se nekako čini da bi to bilo najprimjerenije mojim godinama..ja sam baš pitala curke prije koji dan da mi preporuče neku kremu za ovu zvjersku zimu...možda da razmislim o toj s biserima onda ipak?..biseri?..zlato?..hmmmmmm :)

efghi
16.12.2010., 21:53
cure, jel koristi koja ili je cula kakve su ''bebe'' kreme? (mislim da ih prozvodi johnsons) zanima me jesu li masne tj. jel se brzo upijaju i da li ima ona klasicna podjela za suhu i za norm/mj.kozu?
privukla me ambalaza...:) a ne znam nista o tim kremama?

Pacificgirl
16.12.2010., 23:22
cure, jel koristi koja ili je cula kakve su ''bebe'' kreme? (mislim da ih prozvodi johnsons) zanima me jesu li masne tj. jel se brzo upijaju i da li ima ona klasicna podjela za suhu i za norm/mj.kozu?
privukla me ambalaza...:) a ne znam nista o tim kremama?

Ja koristim njihovu mattierende, to je matirajuća krema za mješovitu kožu, meni je savršena, najbolja u toj kategoriji. A čula sam da hvale i onu za suhu i osjetljivu kožu. A da, to je Johnsons za zapadno tržište, neki proizvodi imaju čak i istu ambalažu kao što je Johnsons nekad imao (npr pjena za umivanje lica).Obožavam tu marku :top:

Anazagreb
20.12.2010., 14:13
Ja sam pisala jer je moja mama uzela njihovu liniju essence of snake...ful je zadovoljna..linija je namijenjena njenim godinama..bore i to..kaže mi da je baš opuštajuća..ulovila sam jučer reklamu na Novoj tv...uglavnom , zagrijala sam se za onu kolekciju od zlata jer mi se nekako čini da bi to bilo najprimjerenije mojim godinama..ja sam baš pitala curke prije koji dan da mi preporuče neku kremu za ovu zvjersku zimu...možda da razmislim o toj s biserima onda ipak?..biseri?..zlato?..hmmmmmm :)

a cuj... ja sam prezadovoljna biserima... nisam pretjerano gledala za zlato, iako mi se čini dobro, antioksidans, sve ono šta je opisano... koliko sam skužila, biseri i zlato su anti-age (moje, ocito i tvoje godine), puz je za problematicnu kozu, zmija je protiv bora,a kavijar je za zrelu kozu... daj ako uzmes zlato mooolim te javi kakvo ti je, ja bi to slijedeće probala... samo sta mi se cini da ce krema koju imam dugo trajati jer je ni ne treba previse nanijeti, skroz se lako razmazuje... osim sta mi frendice stalno malo isprobavaju i njuskaju ;)

mala_zg23
24.12.2010., 09:16
trebala bi neku kremu za lice koja bi bila super za mješovitu kožu koja se dosta peruta posebno nakon tuširanja i sve to uzrokuje onda da kad stavim puder sve se počne guliti i dizati i na području obraza imam kao jako suhe djelove koji se osjete pod prstima da li ima netko neki prijedlog koja bi bila dobra krema? imam 26 god.

Andjelcic
24.12.2010., 09:54
trebala bi neku kremu za lice koja bi bila super za mješovitu kožu koja se dosta peruta posebno nakon tuširanja i sve to uzrokuje onda da kad stavim puder sve se počne guliti i dizati i na području obraza imam kao jako suhe djelove koji se osjete pod prstima da li ima netko neki prijedlog koja bi bila dobra krema? imam 26 god.

nuxe creme fraiche :mig:

mala_zg23
24.12.2010., 13:13
a koliko košta? i jel dobra kao podloga za puder?

Andjelcic
24.12.2010., 14:50
a koliko košta? i jel dobra kao podloga za puder?

kosta 240 kn, ali je ima 60 ml (za usporedbu, aveneove kreme uglavnom imaju 40 ml). super je za mjesovitu i dehidriranu kozu po zimi, odlicna je podloga za puder. stvarno predobra krema :top:

mala_zg23
24.12.2010., 15:33
morat ću skupiti novce i probati a kakva je krema za prve bore i ona za sužavanje pora?

Andjelcic
24.12.2010., 16:55
morat ću skupiti novce i probati a kakva je krema za prve bore i ona za sužavanje pora?
mislis na nirvanesque i etincelante? nirvanesque mi je bezveze, totalno obicna krema. etincelante je isto jako jako dobra.
meni su creme fraiche i etincelante (obje za normalnu kozu) predobre kreme. moji HG :cerek:

mala_zg23
25.12.2010., 15:35
a jel znaš da li su cijene vani iste kao i kod nas?

tallly
26.12.2010., 07:17
kosta 240 kn, ali je ima 60 ml (za usporedbu, aveneove kreme uglavnom imaju 40 ml). super je za mjesovitu i dehidriranu kozu po zimi, odlicna je podloga za puder. stvarno predobra krema :top:

A koju verziju upotrebljavaš? Postoje tri, a ja sam si naručila onu za suhu/vrlo suhu kožu pa me več strah da če mi biti premasna ...

Evo, ove tri:
Crème Fraîche® de Beauté Suractivée - normalna koža
Crème Fraîche® Concentrée de Béauté - ova je najmasnija (suha/vrlo suha koža)
Crème Fraîche® de Beauté Formule - ova je najlaganija, za miješanu kožu (ova je u tubi)

mardar
26.12.2010., 10:05
A koju verziju upotrebljavaš? Postoje tri, a ja sam si naručila onu za suhu/vrlo suhu kožu pa me več strah da če mi biti premasna ...

Evo, ove tri:
Crème Fraîche® de Beauté Suractivée - normalna koža
Crème Fraîche® Concentrée de Béauté - ova je najmasnija (suha/vrlo suha koža)
Crème Fraîche® de Beauté Formule - ova je najlaganija, za miješanu kožu (ova je u tubi)

Evo ja cu odg. I ja i ona koristimo za normalnu kozu,jer je ona za suhu malo masna,a imamo obe mjesovitu kozu:mig:

tallly
26.12.2010., 11:33
E, hvala ti:) da malo sam guglala glede ove kreme šta je za suhu/vrlo suhu, kažu neke cure da je dosta masna, tak da mi je več žao kaj sam je naručila. Poslala sam mail, ako mi mogu ovu za normalnu poslat pa ču vidjet kaj bu iz toga.
Imala sam dosta suhu kožu, ali sam je sada uz Vichy Nutrilogie 2 i Balein SOS serum dosta popravila.

mala_zg23
26.12.2010., 14:37
od kuda si naručila?

tallly
26.12.2010., 15:22
Na feelunique.com. Nemaju poštarine :D

Andjelcic
26.12.2010., 16:41
Na feelunique.com. Nemaju poštarine :Dkolika je cijena? Meni se ucinilo da nuxe kod njih nije nista jeftiniji nego kod nas.

tallly
26.12.2010., 16:51
Nije jeftiniji, krema 32,5 €. Ali živim daleko od neke poštene ljekarne, na selu:D tu okolo kod nas Vichy još dobim ili Eucerin ali Nuxe več teže. Inače sam iz Slovenije pa sam najprije mislila naručit preko slovenske ljekarne, ali bi me zapravo par eura skuplje došlo, jer bi platila 3 € poštarine i još 1 € pošti provizije. A zakaj bi jim dala kad dobijem iz Engleske besplatno:D

mardar
27.12.2010., 14:02
[QUOTE=mardar;30564507]Gledala sam danas na tv o toj zoe kozmetici,i puzu.
Nek se javi netko ako je probao[

ja sam se odlučila probati i prezadovoljna sam.. lice mi je mekano i flekice mi blijede...a da ne kazem kolko mi se leđa oporavila.. cak sam mami za bozic narucila zlato jer cijena je stvarno ok a dobis i serum i mlijeko i kremu i bas je fancy bio poklon;)

jesi ti sebi puza uzela

Splenda
01.01.2011., 13:33
dobila sam tester nivea aqua sensation za suhu kožu.

nije masna, upije se. po pitanju hidratacije čini mi se ok.
jedino kaj ima umjetni slatkasti miris. pa kome ne smeta....

beppina
02.01.2011., 12:09
Preključer sam kupila olay complete care fluid za lice.
I sve ok, cijena, veliko pakiranje, kad sam stavila na lice fluid je stvarno izvrstan, ne masti kožu, lagano hidratizira, ugodno miriše, UV zaštita :blabla:
I nakon jučerašnjeg korištenja danas se probudim s crvenkastim osipom po vratu i licu, te natečenim kapkom :mama:

Tražim preporuku za neku laganu dnevnu kremu s UV zaštitom za masnu kožu :tuzni:

lavatinka
02.01.2011., 12:48
ja imam jako tanku kožu, onaj tip koji izgleda fino al se sve živo na njoj vidi-kad si umoran i dehidriran odmah se vidi i osjetljivo reagira i ne podnosi bilo kaj, nisam imala akni al zato svaka malo masnija krema je ok tu i tam prek noći jer inače mi napravi prištiće il mitesere,ak neki prištić malo zagrebeš odmah krv i ko da je ne znam ni ja kakav krater, vide se pjegice ak pretjeraš sa suncem il ak je krema preumjetna i prejaka onda se crveni itd...
avene mi ne valja uopće, vichy mi je bezveze niš ekstra, od nuxe-a mi je ok onaj serum ne znam kak se zove točno Nuxe Fraiche total eclat, tak nekak, daje mi sjaj koži i fina je a nije mastan nego lagan kao fluid i ok je za make up podlogu..inače bi po godinama trebala koristit njihovu nirvanes...kak se već zove al to mi je bezveze, pravo iznenađenje mi je bio noćni fluid od Roc-a, nije preskupo a stvarno imam super filing ujutro i ko da stvarno nahrani kožu prek noći; a za dnevnu sam koristila od Lieraca onaj AD+multivitamin kremu-gel, predobra stvar mi je bila i sad su je prestali proizvodit prije par mjeseci, kaže teta u apoteci da će sigurno bit pod drugim imenom možda malo promijenjeno al još ne zna kak će se zvat.. sad bi rado nešto malo jače, vrijeme mi je na žalost godinice itd pa bi rado ovu npr s pužem ili biserima ili koja bi već bila mi ok, kakav je miris od tog puža??nadam se da nije nikakav jer ne volim baš te parfemirane a još mi zvoni ovo kaj ste napisale da je to od sline puža...uff...

kikibela
02.01.2011., 14:20
Za suhu i tanku kožu sad za po zimi moje novo otkriće LRP Nutritic. prekrasna jaka gusta krema poslije koje je lice mekano i zaštićeno da je divota.ispod stavim još vichy mineralni balzam i mogu cijeli dan biti vani na minusu bez da mi lice trpi posljedice.ima u dve verzije za suhu i vrlo suhu kožu.ja imam drugu. ima odlične kritike na netu i na mua!

http://www.laroche-posay.us/img/product/190x340/188C.jpg

Mystic Rose
02.01.2011., 14:46
@ kikibela, jesi možda koristila hydreane riche pa da ju usporediš s nutritic ?

kikibela
02.01.2011., 14:51
jesam imala sa par knjižica sa testerima pa sam probala. raazlika je meni bar poprilična, hydraenne riche je hidratantna krema, dobra, solidna vlažna krema, odlična za proljeće, ranu jesen i ljeto. Ovo je baš kako sam napisala zimska, gusta i jaka krema. Ima puno lipida u sebi koji zaista jako dobro omekšaju kožu i hrane je. Ima i nekakvih ulja, nekog oraščića neznam kojeg. meni jedino ne miriše dobro, kao po nekom sapunu ali miris mi nije primaran ako mi čini dobro koži.ja sam ovih dana dosta bila vani na hladnoći a koža mi je rekla bih čak puno bolja nego prije!!!

Mystic Rose
02.01.2011., 15:00
thanx, mislila sam probati onu od 2,5% , ova od 5% mi se čini možda prejaka :mig:

kikibela
02.01.2011., 20:33
Nije problem užicati testere ja ih skoro uvijek dobijem pa pokušaj probati.

mala_zg23
03.01.2011., 16:41
kupila sam lrp hydraphase riche pa me zanima da li se moze korisiti kao podloga ispod pudera? nisam nigdje nasla da pise

Estee Lauder
03.01.2011., 17:47
kupila sam lrp hydraphase riche pa me zanima da li se moze korisiti kao podloga ispod pudera? nisam nigdje nasla da pise

Slobodno, samo ako ti iznad nje lijepo legne puder i bude postojan i da se ne otopi brže nego iznad neke druge podloge. :)

molanie
03.01.2011., 17:53
Ja sam danas zabunom dobila Hydreane Legere umjesto Rich u ljekarni, i nece mi zamijeniti. :/ Ako netko hoce kupit ili zamjenu za Rich, nek se javi! :) (Nekoristena je)

molanie
03.01.2011., 18:42
i dali bi mi neka dobra dusica objasnila razliku izmedu Diacneal-a i Effaclar K?
Jer nisu imali Diacneal u ljekarni, pa mi zena preporucila ovaj od LRP i dala tester. Ali ja mislim da to nije bas ista stvar? Ja inace Diacneal koristim jer mi nekako osvjezi lice, nemam akne isl., ponekad koji pristic se nade, ali nista strasno. Vise mi nekako ujednaci lice kad se ujutro probudim, pa ne znam kako tocno taj Effaclar djeluje? :)

Estee Lauder
04.01.2011., 17:32
i dali bi mi neka dobra dusica objasnila razliku izmedu Diacneal-a i Effaclar K?
Jer nisu imali Diacneal u ljekarni, pa mi zena preporucila ovaj od LRP i dala tester. Ali ja mislim da to nije bas ista stvar? Ja inace Diacneal koristim jer mi nekako osvjezi lice, nemam akne isl., ponekad koji pristic se nade, ali nista strasno. Vise mi nekako ujednaci lice kad se ujutro probudim, pa ne znam kako tocno taj Effaclar djeluje? :)

Ja mislim da oba imaju isti cilj, izazivaju ljuštenje kože, čišćenje kože i potiču obnavljanje nove kože. Diacneal je na bazi retinaldehida i aha, a effaclar K na bazi salicilne, bha. Meni osobno bha nikad nije pasao u preparatima, jako mi isušuje kožu.

jasmine
04.01.2011., 18:26
evo čitajući vas sjetila se svojih testra i naša taj od lrp nutritic za jako suhu kožu,moja je mješovita i mažem ju od jučer,znači 2-3 puta sam ju stavila i mogu samo reći da je odlična,uopće nije masna,brzo se upije i nisam se s njom naknadno zamastila a koža fino mekana i osjeti se na dodoir da je onak puna,nahranjena. sad ću si još nabaviti onu za suhu kožu da ih usporedim pa si sigurno nabavljam jednu jer me sve više te njihove kreme pozitivno iznenađuju. :s:s:s