PDA

View Full Version : Sve o kremama za lice

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19

Muffet
04.01.2011., 18:34
jesam imala sa par knjižica sa testerima pa sam probala. raazlika je meni bar poprilična, hydraenne riche je hidratantna krema, dobra, solidna vlažna krema, odlična za proljeće, ranu jesen i ljeto. Ovo je baš kako sam napisala zimska, gusta i jaka krema. Ima puno lipida u sebi koji zaista jako dobro omekšaju kožu i hrane je. Ima i nekakvih ulja, nekog oraščića neznam kojeg. meni jedino ne miriše dobro, kao po nekom sapunu ali miris mi nije primaran ako mi čini dobro koži.ja sam ovih dana dosta bila vani na hladnoći a koža mi je rekla bih čak puno bolja nego prije!!!

Meni je Nutritic (s 5% biolipida) prošle zime bio otkriće, doslovno me spasio. Ali ove- katastrofa. Prvih par dana sve ok, i onda odjednom hrpa prištića :eek: Poslije je i Tina napisala da je krema komedogena. Šteta, baš sam ga voljela :(

Hydreane Riche mi je odličan, bez nekih negativnih reakcija a opet dovoljno jak da spriječi dehidraciju :)

Hoya
04.01.2011., 18:34
Ma ja evo dva dana već, kako smo valjda farbali kuču pa ili od te prašine ili šta li ...koža na licu mi se doslovno peruta i ljušti :(

Avene mi je odlična kozmetika, baš mi paše , Cleanance sam koristila ljeti al sad probala onu Cold cream za ovo pa nije pomoglo...ugl. mi je zamastila lice slabo se upijala a problem ne riješava..ne znam kaj ču.
za prvu silu sam uzela od Alverde neku u tubici za osjetljivu kožu jer i inace mi je osjetljiva, fino se upija ne izaziva mi crvenilo i mogu reci od prvog mazanja da mi je čak malo i bolje. , ali svejedno ima li ko kakvu preporuku? dakle da mi nahrani kožu a da se upije fino?

eyedetox
04.01.2011., 19:01
Ma ja evo dva dana već, kako smo valjda farbali kuču pa ili od te prašine ili šta li ...koža na licu mi se doslovno peruta i ljušti :(

Avene mi je odlična kozmetika, baš mi paše , Cleanance sam koristila ljeti al sad probala onu Cold cream za ovo pa nije pomoglo...ugl. mi je zamastila lice slabo se upijala a problem ne riješava..ne znam kaj ču.
za prvu silu sam uzela od Alverde neku u tubici za osjetljivu kožu jer i inace mi je osjetljiva, fino se upija ne izaziva mi crvenilo i mogu reci od prvog mazanja da mi je čak malo i bolje. , ali svejedno ima li ko kakvu preporuku? dakle da mi nahrani kožu a da se upije fino?

Vichy nutrilogie 2, to je ono što tražiš:top: ili Avene rich, postoji sad i ultra rich

kikibela
04.01.2011., 20:13
evo čitajući vas sjetila se svojih testra i naša taj od lrp nutritic za jako suhu kožu,moja je mješovita i mažem ju od jučer,znači 2-3 puta sam ju stavila i mogu samo reći da je odlična,uopće nije masna,brzo se upije i nisam se s njom naknadno zamastila a koža fino mekana i osjeti se na dodoir da je onak puna,nahranjena. sad ću si još nabaviti onu za suhu kožu da ih usporedim pa si sigurno nabavljam jednu jer me sve više te njihove kreme pozitivno iznenađuju. :s:s:s

I mene fascinira ta mekoća kože, moja koža je tanka i nježna ali baš si dobro opisala mekana i nekako puna, nahranjena.fakat dobra kremica.Još jednom se pokazuje kako firme koje ne škrtare sa testerima povećaju promet.bez testera ni u ludilu mi ne bi palo napamet da kupim tu kremu.

Hoya
05.01.2011., 01:14
Vichy nutrilogie 2, to je ono što tražiš:top: ili Avene rich, postoji sad i ultra rich

A-ha! :top: hvala ti puno, idem prvo uzicati tester ove Avene rich i ultra rich mislim da bi mi to odgovaralo prvo, a i ovaj Vichy valja probati
hvala ti puno :top:

5th avenue
09.01.2011., 00:12
Je li koja od vas koristi ove CERAMIDE od Elizabeth Arden, meni su fantastični, a na Cheapu nisu ni toliko skupi za pakiranje od 90 kom
http://i234.photobucket.com/albums/ee170/modri147/hlace-3.jpg

I zanima me je li još koja od vas probala te kremice od puža, zmije itd (uuuu, sama pomisao, ali ako djeluje..... :lol:)

v1rg1n1a
09.01.2011., 01:40
mislim da cu svoj kozmeticki dan D zavrsiti pitanjem za preporuku kreme u sljedecem slucaju:
koristim nocu Sonu, kremu iz sire porodice retonoida koja isusuje lice, pa mi preko dana treba nesto za oporavak, s tim da mi je koza mjesovita i hirovita, sazrela (:cerek:) i trenutno malo oguljena :D a aktualna krema, LRP Effaclar H mi se ne cini dovoljno hidratantna, iako je bas za tu svrhu napravljena (tretmanima isusenu kozu) :(
dvojim izmedju spomenutih LRP Hydraphase Riche i Avene (imala sam prije legere, cini mi se da bi mi bio prelagan sad), a razmisljam i o Cera di Cupra u tubici, iako sam malo proucavala sastojke i nisam odusevljena (parfem, alkohol..)

5th avenue
09.01.2011., 17:45
Mene je Cera di Cupra spasila prošle godine. Bila sam dosta u klimatiziranom, pa vjetar, pa svašta, uglavnom lice mi se baš bilo jako osušilo i perutalo! Inače nemama baš nekih problema sa kožom. Pored ceramida, koristila sam i nju tako da mogu reći da mi je regenerirala lice. I sad po zimi je znam staviti navečer prije spavanja, ujutro mi baš bude super lice!

mardar
09.01.2011., 21:31
Mene je Cera di Cupra spasila prošle godine. Bila sam dosta u klimatiziranom, pa vjetar, pa svašta, uglavnom lice mi se baš bilo jako osušilo i perutalo! Inače nemama baš nekih problema sa kožom. Pored ceramida, koristila sam i nju tako da mogu reći da mi je regenerirala lice. I sad po zimi je znam staviti navečer prije spavanja, ujutro mi baš bude super lice!

Koju si ti liniju imala,i kakve su cijene nje

5th avenue
10.01.2011., 01:35
Ja ti uzmem u tubi, i to ona roza tuba, effetto antieta, rosa - per pelli secche. Imaš i bijelu, bianca - per pelli normali. Mada je i ta bijela dosta masna, ja si ipak uzmem ovu rozu, stavim je prije spavanja.
U Limoniju bude najjeftinija - zna biti po 19 kuna! Mislim da je redovna cijena oko 24 kune, a u DM-ui drugdje oko 35 kuna.
Za te novce se zaista isplati, a ima i učinka!

5th avenue
10.01.2011., 01:39
Sada čitam sastav, ali na mojoj piše C era d api 1,4% i glicerin 4%, to je dosta dobra kombinacija i prirodna. Njihova linija postoji jako jako dugo.
Bijela tuba tj. bianca je za normalnu i masnu kožu, mada bi ja i nju svrstala u kategoriju za malo manje suhu kožu.

LeaRegina
10.01.2011., 12:08
Ja sam pisala jer je moja mama uzela njihovu liniju essence of snake...ful je zadovoljna..linija je namijenjena njenim godinama..bore i to..kaže mi da je baš opuštajuća..ulovila sam jučer reklamu na Novoj tv...uglavnom , zagrijala sam se za onu kolekciju od zlata jer mi se nekako čini da bi to bilo najprimjerenije mojim godinama..ja sam baš pitala curke prije koji dan da mi preporuče neku kremu za ovu zvjersku zimu...možda da razmislim o toj s biserima onda ipak?..biseri?..zlato?..hmmmmmm :)

Draga Cinestarka!

Ja sam si naručiloataman poslije Božića preko tv prodaje kremu od puža, tj cijelu kolekciju essence of snail. I stiglo mi je za isti tjedan. Dobila sam kremu, serum za lice i mlijeko za tijelo, ajme divote!!!

Koža mi je glatka, podatna, mekana, prekrasne je teksture, ne mogu vjerovati da je nešto naručeno preko tv prodaje zaista dobro i kvalitetno. Uglavnom, tetki sam naručila kolekciju od zmije isto, stiglo je i nosim joj u Bosnu idući tjedan, misli da će odvaliti kada vidi koliko čuda sam joj pripremila:)

Eto, samo sam htjela podijeliti svoje iskustvo s tobom, obzirom da sam i ja probala tu novu kolekciju, pa da možeš majci reći da je u sigurnim rukama:)

Oš ti sebi naručivati zlato?

cinestarka
10.01.2011., 12:15
Dear LeaRegina,

hajde, baš mi je drago da si zadovoljna...moja mama ima i ona je isto kako ti kažeš "odvalila" pa sam ja razmišljam uzet zlato kad sjedne plata :)....razmišljala sam bisere ili zlato ali onda sam malo proučavala i jaaako mi se sviđa taj antioksidans moment u zlatu..to je taman za mene...
Kad ih upišeš na You Tube ima zanimljivih video klipova u kojima je sve objašnjeno tako da sam i na temelju toga donijela odluku...

LeaRegina
10.01.2011., 13:02
Dear LeaRegina,

hajde, baš mi je drago da si zadovoljna...moja mama ima i ona je isto kako ti kažeš "odvalila" pa sam ja razmišljam uzet zlato kad sjedne plata :)....razmišljala sam bisere ili zlato ali onda sam malo proučavala i jaaako mi se sviđa taj antioksidans moment u zlatu..to je taman za mene...
Kad ih upišeš na You Tube ima zanimljivih video klipova u kojima je sve objašnjeno tako da sam i na temelju toga donijela odluku...

Istina, znam da si prije bila pričala o tom zlatu, ja sam danas zvala da ih pitam jel postoji mogućnost da šalju testere i oni rekli da šalju pa bi mi trebalo stići do kraja tjedna. Zamolila sam da mi pošalju od zlata za sestru, tako da možeš i tako, pa da probaš. Imaš podatke na njihovom webu. Ma mrak mi je to, bit ćeš prezadovoljna jer sam je baš iznenadila kvalitetom, a cijena je više nego prihvatljiva:D

Ayala
10.01.2011., 21:06
Hello, zamolila bi vas za savjet oko kreme, jer se uopce ne snalazim, a ne bi htjela uzeti nesto bez preporuke.

Imam (po vlastitoj procjeni) mješovitu dehidriranu kožu s jako izraženim mimičkim borama po čelu, imam 27 godina, trenutno koristim Lierac Deridium za suhu kožu, krema mi je ok, ali bi htjela nešto jače po pitanju tih bora.
Nemam pojma za što da se odlučim s obzirom na godine, ne znam dal je pametno uzimati kreme za zrelu kožu ili da uzmem ''lakšu'' kremu + neki serum.

Ako neka od vas ima neku ideju bila bih zahvalna

5th avenue
11.01.2011., 18:17
Probaj si uzeti VITAMIN E, ali ulje. Imaš bočicu od Natura Weltha, taj sam i ja koristila prije par godina. Uglavnom, namaže se lice navečer, ali u principu može se par kapljica uzeti ioralno ili kako mi je apotekarka rekla, može se par kapi stvaiti npr. u juhu. Malo mi je to oralno bilo bljak pa sam se samo mazala s njim i stavrno mi je koža bila super, skoro pak isti učinak kao i ceramidi od EA. Ali, obzirom da sam onda bila i mlađa, i nisam baš bila disciplinirana :ne zna:
Vitamin E se još zove i vitamin mladosti :cerek:. Evo ovo sam našla na forumu

pisalo se dosta na forumu o vitaminu E. dakle, potvrđeno blagodat za kožu. samo ovisi u kojoj je koncentraciji. računa se po takozvanim međunarodnim jedinicama. mislim da je najbolje kada je u ulju nekakva srednja koncentracija. uglavnom, stručnjaci tvrde da regenerira kožu, hrani je i daje joj više nego bilo koji drugi vitamin. već godinama ga stavljaju kao obavezan sastojak u kreme protiv bora, ali od nedavno je postao sve popularniji za korištenje "sam". iako, moraš s obzirom na stanje kože i godine odrediti koja ti koncentracija treba.

Elvenpath
11.01.2011., 20:31
Tražim savjet za neku kremu za lice. (preporučite mi neku marku) Ne kužim se baš u kreme. U kasnim dvadesetima sam, imam osjetljivo lice, nešto masnije na T-zoni (šire pore). Kada koristim kreme za masnu kožu počne mi se guliti nos, kad koristim za suhu, pore na predjelu nosa su mi proširene i vide se rupice (tamo gdje su nekad bili miteseri). Dok od krema za mješovitu kožu dobijem često crvenkaste prištiće. :ne zna:
Hvala

Leonharda
12.01.2011., 09:19
Zna li netko dobru kremu sa hijaluronskom ili serum?

Anarniel
12.01.2011., 12:52
Zna li netko dobru kremu sa hijaluronskom ili serum?

Odličan ti je L'occitaneov Serum Fabuleux iz karite linije. Sadrži hijaluronsku, karite maslac i stvarno je super, plus šta stvarno predivno miriši. :cerek:

http://www.asilia.de/mg_img.php?w=580&h=1600&u=/upload/Serum-Fabuleux_loccitane.jpg&c=0

Hathor
12.01.2011., 13:26
Koliko košta taj serum?

mardar
12.01.2011., 13:34
Koliko košta taj serum?

http://hr.loccitane.com/iznimni-serum-za-lice,51,2,6500,85555.htm
257,50kuna,probala sam ga i super je

Hathor
12.01.2011., 14:04
Hvala :)

Kad sam već na ovoj temi, da pohvalim njihovu badem i jabuka kremicu, odlična mi je :)

eyedetox
13.01.2011., 12:56
Ne, uopće ne radim za zoestetics :kava:

molanie
13.01.2011., 13:53
uf, sto je za cas izbrisan post.. xD

eyedetox
18.01.2011., 11:05
Jel može netko preporučiti neku gel kremu za normalnu kožu?

jasmine
18.01.2011., 12:22

evo ovu ja koristim i fantastična je,nije ona prava gelasta al mislim da bi ti bila dobra.

estee lauder hydrationist,maximum moistur creme :s:s:s

memorysun
18.01.2011., 12:25

meni je ova super iako piše da je za suhu kožu, a moja je mješovita
baš je vlažna i jako se dobro upije
http://img441.imageshack.us/img441/1240/cerahydradantecream.jpg (http://img441.imageshack.us/i/cerahydradantecream.jpg/)
i skroz je jeftina

papilova
20.01.2011., 22:58
Je li može preroruka za neku hidratantu nekomedogenu kremu za mješovito, osjetljivo i dehidrirano lice koje inače reagira na sve i svašta?
I cijena ako može.............

Estee Lauder
20.01.2011., 23:10
Je li može preroruka za neku hidratantu nekomedogenu kremu za mješovito, osjetljivo i dehidrirano lice koje inače reagira na sve i svašta?

Evo ova ti je krema super, mislim da je cijena oko 120-130 kuna, ali nisam potpuno sigurna, jer ja kupujem druge.
http://www.la-rocheposay.net/toleriane_riche.htm

papilova
20.01.2011., 23:14
Evo ova ti je krema super, mislim da je cijena oko 120-130 kuna, ali nisam potpuno sigurna, jer ja kupujem druge.
http://www.la-rocheposay.net/toleriane_riche.htm

Misliš da mi ne bi bila premasna s obzirom na to da je riche?

Estee Lauder
20.01.2011., 23:32
Misliš da mi ne bi bila premasna s obzirom na to da je riche?

Linije krema hydriane, hydraphase i toleriane su namjenjene prvenstveno hidrataciji. Ova toleriane je linija za onu najosjetljiviju kožu, koja reagira na svašta. Imaš legere i rich, a to su ti ustvari jačine hidratacije. Rich je znači još hidratantnija od legere.
Probala sam sve ove njihove kreme i stvarno su dobre, one masne kreme su iz druge linije. Najbolje ti je pitati testere, pa sama odlučiš koja ti paše.

TheProvense
21.01.2011., 05:44

i ja spadam u ovu skupinu najnetolerantnije kože koja reagira na sve :(
i kada mi se akne/prištići pojave to je samo zbog korištenja "krive" kozmetike..
preporučam avenovu hidratantnu kremu optimale legere, ne rich..od legere mi ništa ne izlazi :s :s
cijena kako gdje..uglavnom oko 150kn

jadzi
21.01.2011., 07:45
Dobro jutro, moje dame. imam pitanjce...
Koža mi je mješovita, povremeno koji prištić, po zimi se malo isuši od kombinacije hladnog zraka i centralnog, ali nikakvih većih problema. Trenutno koristim Biodeminu sebium hydra i prezadovoljna sam. Ali pošto ona ostavlja pomalo masni film, tražim neku lakšu za prije šminkanja tj kao podlogu puderu jer ova krema u kombinaciji sa mojim puderom(burjois healthy mix)=shiny shiny.
Dakle, idealno bi bilo nešto možda malo matirajuće. I (!) vrlo bitna stavka-ne preskupo pošto mi moja ljubav prema kozmetici već poprilično iscrpljuje financije. Razmatrala sam bebe matirajuću i afroditinu kamilicu ali u obzir dolaze i neke sasvim druge :)

papilova
21.01.2011., 10:33
Dobro jutro, moje dame. imam pitanjce...
Koža mi je mješovita, povremeno koji prištić, po zimi se malo isuši od kombinacije hladnog zraka i centralnog, ali nikakvih većih problema. Trenutno koristim Biodeminu sebium hydra i prezadovoljna sam. Ali pošto ona ostavlja pomalo masni film, tražim neku lakšu za prije šminkanja tj kao podlogu puderu jer ova krema u kombinaciji sa mojim puderom(burjois healthy mix)=shiny shiny.
Dakle, idealno bi bilo nešto možda malo matirajuće. I (!) vrlo bitna stavka-ne preskupo pošto mi moja ljubav prema kozmetici već poprilično iscrpljuje financije. Razmatrala sam bebe matirajuću i afroditinu kamilicu ali u obzir dolaze i neke sasvim druge :)

Afroditina kamilica je stvarno dobra kremica ako nemaš večih problema tj. ako ti koža ne reagira na ove neke dm kremice. Moja je preosjetljiva, reagira na sve pa čak i na healthy mix puder. Zato sam uzela avene puder za osjetljivu i prezadovoljna sam. Što se tiče bebe kozmetike, to nisam probala al za afroditu ti mogu reći da je jakomugodna na koži, brzo se upije, dobro hidratizira ali nisam baš sigurna koliko matira. Dakle, ako ti koža nije preosjetljiva to ti je baš ugodna kremica cjenovno prihvatljiva.

papilova
21.01.2011., 10:35
Linije krema hydriane, hydraphase i toleriane su namjenjene prvenstveno hidrataciji. Ova toleriane je linija za onu najosjetljiviju kožu, koja reagira na svašta. Imaš legere i rich, a to su ti ustvari jačine hidratacije. Rich je znači još hidratantnija od legere.
Probala sam sve ove njihove kreme i stvarno su dobre, one masne kreme su iz druge linije. Najbolje ti je pitati testere, pa sama odlučiš koja ti paše.

Ok, hvala, potrudit ću se naći testere iako je to u Splitu nemoguće (već mjesecima tražim tester za avene). Bitno mi je samo da je potpuno nekomedogeno i da dobro hidrira.

papilova
21.01.2011., 10:40
i ja spadam u ovu skupinu najnetolerantnije kože koja reagira na sve :(
i kada mi se akne/prištići pojave to je samo zbog korištenja "krive" kozmetike..
preporučam avenovu hidratantnu kremu optimale legere, ne rich..od legere mi ništa ne izlazi :s :s
cijena kako gdje..uglavnom oko 150kn

već dugo vremena planiram kupiti ovu kremu ali pošto sam se opekla već 100 puta sa krivim kremicama pokušavam ovog puta naći tester. Ali ga nitko ne da. Uglavnom, jedna cura na avene temi mi je rekla da su joj izbili prištići od te kreme pa sam postala malo skeptična. Ali ipak mislim da ću probati jer koristim avene puder i savršen mi je a i njihova emulzija (cleanance) mi je odgovarala osim što mi je falilo hidratacije. Znači sad sam u dilemi između ove avene i la roche toleraine.

Splenda
21.01.2011., 18:56
od avene-a vam ne bi trebali ispasti prištići jer su kreme ne komedogene. gledala sam i koja su ulja stavljena, također ne komedogena.

meni se sa avene hydrance rich i broj mitesera smanjio. imala sam ih malo po nosu, sad skoro pa ništa.

možda vam ispadaju prištići od pudera ili noćne kreme ili nećeg drugog.

eyedetox
22.01.2011., 19:24
Jel netko koristio ovu kremu i ako zna cijenu kod nas?
http://hr.strawberrynet.com/m/skincare/lierac/hydra-chrono-anti-aging-hydration-comfort-cream---for-dry-skin---/48222/

Vedranna
23.01.2011., 15:45
meni je ova super iako piše da je za suhu kožu, a moja je mješovita
baš je vlažna i jako se dobro upije
http://img441.imageshack.us/img441/1240/cerahydradantecream.jpg (http://img441.imageshack.us/i/cerahydradantecream.jpg/)
i skroz je jeftina

Ovu sam htjela kupiti jer sam imala od dm-a bon sa 50% sniženja. Normalno, rasprodano.:rolleyes:

Kakva je afroditina?

http://online.konzum.hr/images/products/065/06596230.gif

Pikova dama
26.01.2011., 21:18
Je li tko probao Olay total effects kreme?

Nekako mi se čine privlačnima, jer dnevna krema ima i SPF15, dok okoloočna navodno smanjuje i podočnjake i male bore.

Mopsly
26.01.2011., 21:44
Ja ih koristim već mjesec dana i odlične su!
Imam onaj noći serum i dnevnu sa zaštitnim faktorom :top:

Pikova dama
26.01.2011., 21:54
Ja ih koristim već mjesec dana i odlične su!
Imam onaj noći serum i dnevnu sa zaštitnim faktorom :top:

Znači dobre su ti.
A ništa, kupit ću ih i isprobati, a sad sam ionako pri kraju sa svojom Avene rich SPF 20. :)

jasmine
26.01.2011., 23:01
Jel netko koristio ovu kremu i ako zna cijenu kod nas?
http://hr.strawberrynet.com/m/skincare/lierac/hydra-chrono-anti-aging-hydration-comfort-cream---for-dry-skin---/48222/

450kn kod nas,nemoj ni luda tu kupovati. imaš ju na feelu. :)
inače je to super kremica i sve njihove kreme imaju jako finu teksturu,posebno su meke i podatne. :s

lavatinka
27.01.2011., 00:32
450kn kod nas,nemoj ni luda tu kupovati. imaš ju na feelu. :)
inače je to super kremica i sve njihove kreme imaju jako finu teksturu,posebno su meke i podatne. :s

potpis na sve!!
@eye: probala sam
Lierac Aqua D plus Multivitamine gel krema-fenomenalna, iznenađujuće super!! al navodno izlazi iz prodaje...ova tvoja Hydra Chrono je po teksturi najsličnija tome...obje su "nemreš fulat"
Lierac Deridium krema protiv bora za suhu kožu- ovo je već jača tekstura...
Lierac Dioptilisse ultra - učvršćujući gel-serum za područje oko očiju-ok, al ću drugi put radije probat baš kremu oko očiju, a ako ovog imam možda doma još malo na dnu bočice dobiš kad dođem..
p.s.imala sam i njihovo mlijeko za sunčanje spf30, lagano fino predobro, jedino tak miriši da te sve mušice na plaži obožavaju:D

eyedetox
27.01.2011., 07:32
Thanks Jasmine i lavatinka...mislim da će biti slijedeći moj izbor. Probala sam tester i ostala "paf":cerek:

memorysun
27.01.2011., 08:54
Cera di cupra zelena za suhu ima u kozmu po 44kn

seceruuu
29.01.2011., 15:37
jeli tko probao ovu kremu? i?http://dyn-images.hsni.com/is/image/HomeShoppingNetwork/260954?$pd300$

Bubsi
30.01.2011., 11:00
Zna li mozda netko sta o ovoj kremici? http://www.skinsuncare.com/boutique_us/images_produits/P_URIAGE-HYDRACRISTAL-CRE.jpg

Koristim njihovu termalnu vodu i super mi je :cerek:

seceruuu
30.01.2011., 15:53
naime.. dva dana surfam po internetu da nađem kremu koja bi odgovarala mojoj koži (masna, ekstremno dehidrirana, prošitene pore, komedoni, milije, pigmentacijske fleke..užas) te pošto uporno pokušavam s nama dostupnim kremama i nikakvog pomaka nema krenula sam proučavati japansku kozmetiku( jel koliko sam uspjela pročitati po raznoraznim blogovima i oni imaju većinom masnu, debelu kože, ispravite me ako griješim) i tako uz silne blogove naišla sam na par krema koje su me jako zainteresirale i hvala bogu da postoji ebay da možemo naručiti, prvo što sam otkrila je:
SK II essence: http://womenlovebeauty.com/product-review/anti-aging-moisturizer/6840
Hada Labo Super Hyaluronic Acid Moisturizing Lotion: http://www.mywomenstuff.com/2010/01/14/hada-labo-super-hyaluronic-acid-moisturizing-lotion-just-pat-it-on/
i krema http://womenlovebeauty.com/beauty-blog/7051 - pogledajte smo testiranje koliko je koža hidratantnija nakon nanošenja kreme
i ova:http://jtloveitorhateit.wordpress.com/2010/08/06/dr-ci-labo-aqua-collagen-gel-super-moisturizer-review/

eto, samo sam htjela podjeliti s vama jel moža i još netko ima problem kao ja pa si nađe riješenje u ovoj kozmetici, ja ću onaj SK II naručiti preko ebay-a za 30ml20$
a i ovih drugih ima na ebay-u
e sad bi molil nekog tko zna pošto dok naručim kremu i dok dođe već ču morati koristiti nešto za zaštitu od sunca(pjegurine) dali bi smjela ovu Habo s acid koristit ako ne preko dana dali navečer?
ah se raspisah

mardar
31.01.2011., 12:30
Molim vas za savjet,koja je od ovih dvi kreme bolja za mjesovitu dehidriranu kozu,osjetljivu

Aquamemory™ Moisture Replenish Emulsion
http://www.gatineau.com.au/Uploads/Images/aquamemoryemulsion-lr.jpg
Ova je ja mislim cak s hijaluronskom kiselinom

Ili ova od Payot
http://imgla22.strawberrynet.com/images/products/03988381801.jpg
Mislim da je netko govorio da se od ove Payot dosta zasjajio.

jasmine
01.02.2011., 11:53
draga sad sam se sjetila ove kreme od payota. nisam ju koristila al imala sam tester,u tubici pa sam ga mogla dosta testirati i meni se nije svidjela,jako brzo bi se zamastila po t-zoni od nje.
rekla sam ti jučer,ako si u mogućnosti ovu aquamemori uzmi bez straha.

mardar
01.02.2011., 17:06
draga sad sam se sjetila ove kreme od payota. nisam ju koristila al imala sam tester,u tubici pa sam ga mogla dosta testirati i meni se nije svidjela,jako brzo bi se zamastila po t-zoni od nje.
rekla sam ti jučer,ako si u mogućnosti ovu aquamemori uzmi bez straha.

ok,hvala draga.Kupljena je Payot az osjetljivu kozu,i mislimda cu kupit aquamemori za ljeto:lol:

Tierra
02.02.2011., 09:16
hej curke.... imam problemček pa molim za savjet...prvo da kažem da se nimalo ne kužim u kreme i ne znam procijenit kakvu kožu imam i kaj da stavljam na sebe.

ovako, tretirala sam kožu kao masnu jer imam dosta prištića kojih se nemrem riješit a i brzo mi se koža zamasti... neki dan sam kupila novo rumenilo i dobila osip po obrazima..tj male sitne prištiće. jučer prije spavanja namazala sam obraze sa babylove kremom koja je za iritacije i crvenila kod bebica i jaaaaako je masna pa sam se bojala da ću dobit nove prištiće... i sad se probudim i vidim da osipa skoro više nema ali ni ostalih prištića... koža mi je odlična... e sad je problem, da nastavim mazat onda lice s tim(fakat je masna krema) ili da mi netko preporuči neku kremu s istim učinkom:))

Leonharda
02.02.2011., 10:54
hej curke.... imam problemček pa molim za savjet...prvo da kažem da se nimalo ne kužim u kreme i ne znam procijenit kakvu kožu imam i kaj da stavljam na sebe.

ovako, tretirala sam kožu kao masnu jer imam dosta prištića kojih se nemrem riješit a i brzo mi se koža zamasti... neki dan sam kupila novo rumenilo i dobila osip po obrazima..tj male sitne prištiće. jučer prije spavanja namazala sam obraze sa babylove kremom koja je za iritacije i crvenila kod bebica i jaaaaako je masna pa sam se bojala da ću dobit nove prištiće... i sad se probudim i vidim da osipa skoro više nema ali ni ostalih prištića... koža mi je odlična... e sad je problem, da nastavim mazat onda lice s tim(fakat je masna krema) ili da mi netko preporuči neku kremu s istim učinkom:))

Jesi probala Avene Cleanance?

afrodita13
02.02.2011., 18:50
ej cure
pitanjce jedno.prije sam imala problematicnu kozu najvise zbog svog diranja rukama.sada imam neke flekice po licu to jest mrlje od silnog tog cackanja.to nisu oziljci od akni vec od mog kopanja lica i mozda flekice od pokojeg malog pristica.dvoumim se izmedju noviderm boreade emulzije ili ove kreme sa 12 posto AHA.mislite li da bi mi ta krema od 12 posto bila preagresivna za moju kozu s obzirom da imam nekih flekica samo? moze li mi pomoci ova emulzija?htjela bih to kupiti ovaj tjedan pa da bar jednu tubu potrosim dok ne dodje ljeto
dakle moj tip koze je osjetljiv ali nemam problematicnu kozu vise.hocu se "samo" tih flekica rijesiti
boreade 12 posto ili emulzija?

nata013
05.02.2011., 21:37
imam braon fleke po licu,dali neko zna neku dobru kremu

Mrs.M85
07.02.2011., 10:32
Što bi mi preporučili za osjetljivu dehidriranu mješovitu kožu- eucerin hydro balance ili eucerin ph5 kremu. Trenutno koristim avene hydrance legere ali mi fali još hidratacije budući da mi se koža peruta kad stavim puder. Bitno mi je samo da nije komedogeno i da dobro hidratizira.
Hvala.

mardar
07.02.2011., 10:35
Što bi mi preporučili za osjetljivu dehidriranu mješovitu kožu- eucerin hydro balance ili eucerin ph5 kremu. Trenutno koristim avene hydrance legere ali mi fali još hidratacije budući da mi se koža peruta kad stavim puder. Bitno mi je samo da nije komedogeno i da dobro hidratizira.
Hvala.

Ja sam hvalila od Payot kremicu,ali ako ti je to skupo mozes i mjesavinu prirodnog ulja,ili cak decleor,i on je super.Javi se na pm ako te zanima,jer ja imam istu takvu kozu.

Splenda
07.02.2011., 16:05
Zna li mozda netko sta o ovoj kremici? http://www.skinsuncare.com/boutique_us/images_produits/P_URIAGE-HYDRACRISTAL-CRE.jpg

Koristim njihovu termalnu vodu i super mi je :cerek:

i mene zanima ovo.

al mislim da uriage ne drži u hrv ljekarnama cijeli asortiman.

eyedetox
07.02.2011., 18:18
i mene zanima ovo.

al mislim da uriage ne drži u hrv ljekarnama cijeli asortiman.

Uriage Hydracristal krema je mrak i ima je kod nas odnosno više je neće biti jer ju zamjenjuje linija Aqua precius:(

Splenda
07.02.2011., 20:03
Uriage Hydracristal krema je mrak i ima je kod nas odnosno više je neće biti jer ju zamjenjuje linija Aqua precius:(

onda ju nebudem kupila, tako da se ne naviknem i da ne žalim kad ju ukinu.:rolleyes:

eyedetox
07.02.2011., 20:06
onda ju nebudem kupila, tako da se ne naviknem i da ne žalim kad ju ukinu.:rolleyes:

Jesi ju vidjela negdje?:eek:

Splenda
07.02.2011., 20:15
Jesi ju vidjela negdje?:eek:

nisam.

Sarajka_Mazza
08.02.2011., 17:59
Vidjela sam u Kozmu nekakvu Carrot kremu, ima dnevna i nocna, da li je neko probao? :)

Helou Kiti
10.02.2011., 00:06
Imam i ja pitanjce, je li netko probao novu Niveinu kremu za lice pure & natural? Na njihovoj stranici piše - bez parabena, silikona i bojila. Zvuči dobro :) ima verzija za normalnu i mješovitu kožu, suhu kožu i zrelu kožu. :)

sahara
10.02.2011., 07:26
Bok cure! :w

Čitajući malo ovu temu odlučila sam se kupit Od ZOE kozmetike Esence of Snail. Poslala sam narudžbu pa da vidimo.... :mig:
Inače imam mješovitu kožu, do prije 5 godina normalnu, svaršenu bez prištića i flekica.:cerek:.. A onda.... počinje moja trauma :tuzni:. Dobila akne, čelo čisto, al obrazi i brada ajme majko.... kosristila sve i svašta...
Ocjenu +5 dobiva La Roche Posay... efeclar H... odlični proizvodi!
Krema za lice za prve znakove starenja SHISEIDO linija Skincare Day Moisture Protection SPF 15 PA+ 75 ml za nekih 250 kn na Jagodi....( u limonija oko 450 kn) ODLIČNA :top:! hidratizira, brzo se upije i ostavlja lagano baršunasti trag.... al meni se koža zasitila nakon dvi godine i sad tražim neš novo... trenutno imam Clinique YouthSurge za masnu kožu.... dobra, al falila vrstu kože, pa se odma upije i kao da je nisam stavila...

Nadam se da će ovi puži od ZOE učinit svoje, nekako mi se čini da bi moglo bit dobro, pošto krema treba radit sve što meni triba....

Idem uskoro na uklanjane flekica ( kojih imam more sinje... kao da su me pčele izbole, UŽAS :eek: ) , pa bi ta ZOe i tu trebala pomoć....

Tisovka
13.02.2011., 13:12
Hyal-Urea krema protiv bora za dnevnu njegu, 50ml - zna li netko koliko ova krema može trajati, isplati li se za nju dati 200kn i da li se u ljekarnama može dobiti tester? :)

eyedetox
14.02.2011., 23:35
Hyal-Urea krema protiv bora za dnevnu njegu, 50ml - zna li netko koliko ova krema može trajati, isplati li se za nju dati 200kn i da li se u ljekarnama može dobiti tester? :)

Meni eto traje već 2 mjeseca i još je ima za bar jedan mjesec, ja sam uzela dnevnu, ugodna krema ali više sam očekivala:kava:

bubley
16.02.2011., 18:19
ja isto imam problema s mašćenjem t-zone (pogotovo ako stavim puder još), trenutno koristima od oriflame-a dnevnu kremu za matt efekt i zasad sam dosta zadovoljna s njom.
i dobila sam na poklon od sephore (mislim da ima u mulleru kupiti) base zero brillance/anti-shine primer, savršeno matira i daje osjećaj mekoće i koža je savršeno glatka i mat ma nešto prekrasno :cerek: nadam se da će tako i ostati! :D

Maria Jose
20.02.2011., 14:51
Imam i ja pitanjce, je li netko probao novu Niveinu kremu za lice pure & natural? Na njihovoj stranici piše - bez parabena, silikona i bojila. Zvuči dobro ima verzija za normalnu i mješovitu kožu, suhu kožu i zrelu kožu.
Da,to ti je marketinški trik...napisali su čega nema.A znaš šta su ubacili umjesto toga?! Methylisothiazolinone,Benzyl Alcohol...
Baš sam se nasmijala kad sam vidjela što piše na tim novim Niveama,kao 95% sastojaka prirodnog porijekla. A onih 5% može bit najgori otrov?! Skužile su korporacije da se sve više ljudi fura na prirodnu kozmetiku,pa su i oni htjeli dio kolača... :klopa:
Ja sam prije kupovala samo kreme na kojima je pisalo "bez parabena",ali sam tek poslije skužila sa ima puuuno gorih stvari od njih (npr.BHT,BHA...itd).

Helou Kiti
20.02.2011., 17:50
Da,to ti je marketinški trik...napisali su čega nema.A znaš šta su ubacili umjesto toga?! Methylisothiazolinone,Benzyl Alcohol...
Baš sam se nasmijala kad sam vidjela što piše na tim novim Niveama,kao 95% sastojaka prirodnog porijekla. A onih 5% može bit najgori otrov?! Skužile su korporacije da se sve više ljudi fura na prirodnu kozmetiku,pa su i oni htjeli dio kolača... :klopa:
Ja sam prije kupovala samo kreme na kojima je pisalo "bez parabena",ali sam tek poslije skužila sa ima puuuno gorih stvari od njih (npr.BHT,BHA...itd).

Ajmeee :eek: dobro da je nisam kupila, ma od tih sastojaka znam jedino za paraben, a s ovim ostalim baš nisam upoznata, tako da i računaju na to vjerojatno.. ako netko ima kremu od Vichy essentielles, što kažete na njezin sastav? Isto kao bez parabena.. dobra mi je zasad :mig:

Maria Jose
21.02.2011., 14:34
Helou Kiti,nisam te htjela splašit što se tiče Nivee,to ti je samo moje osobno mišljenje.Moja koža ti je je jakooo osjetljiva (pogotovo Vichy zaobilazim u širokom luku jer sam od svih njihovih krema dobila neku alergiju,a tebi je eto dobra...).
Ma otkad su neki ozloglasili te parabene,proizvođači ih izbacuju i stavlju kojekakve druge konzervanse koji nisu ništa zdraviji,nit bolji od parabena...
Al ako se Nivea može reklamirat kao "pure & natural",onda mogu skoro svi...:rofl:

nata2907
21.02.2011., 15:32
Pozdrav cure! Molila bi ako ima koja kakva iskustva s Rosalovim kremama? Kupila sam dnevnu i noćnu kremicu Face Fit, za prve borice,ono 30+ pa me zanima kak se vama čine, jel pomažu u tim prvim borama?? Unaprijed zahvaljujem :)

Splenda
25.02.2011., 19:26
vichy aqualia termal rich
gelaste strukture, brzo se upije, ima jak miris, slatkasti.

isprobala sam tu kremu na nozi, jer imam neku averziju prema vichyu, neće to na moje lice, a koža potkoljenice je tanka i osjetljiva kao i koža lica, pa recenzija stoji.

od sastojaka, sadrži trietanolamin.to mi se ne sviđa ni najmanje.:flop:

eyedetox
27.02.2011., 14:24

isprobala sam tu kremu na nozi, jer imam neku averziju prema vichyu, neće to na moje lice, a koža potkoljenice je tanka i osjetljiva kao i koža lica, pa recenzija stoji.

Ja nigdje ne načazim objašnjenje da je taj sastojak loš, možeš li malo objasniti šta ne valja? Meni je ta krema inaće odlična

Splenda
27.02.2011., 15:31
Ja nigdje ne načazim objašnjenje da je taj sastojak loš, možeš li malo objasniti šta ne valja? Meni je ta krema inaće odlična

triethanolamine

Used in cosmetics as a pH balancer. Like all amines, it has the potential for creating nitrosamines. There is controversy as to whether this poses a real problem for skin, given the low concentrations used in cosmetics and the theory that nitrosamines cannot penetrate skin.

a evo i kaj je rekla tina za jednu drugu kremu koju sam htjela kupiti, a imala je taj isti sastojak

http://www.forum.hr/showpost.php?p=30124130&postcount=1919

ja se nebi kockala s time. :D

regana
28.02.2011., 07:54

Joj ne znam, meni je prevodenasta, ne upije se brzo, baš kao da se umivam zamućenom vodicom. Isprobala sve i svašta, od avena, vichya,sada sam na nivei moisturaizing, promjenili su prije 2 mj sastav i više mi ne odgovara tako, ali masnija je, brzo se upije i imaš osjećaj da ti je lice nahranjeno. Probala johnsons kremu, meni je taman, super mi je, samo ju je teško naći. Uglavnom, volim masnije kreme, kompaktnije, ne te vodenaste, nemam osjećaj da mi išta rade na koži.

eyedetox
28.02.2011., 08:04
triethanolamine

Used in cosmetics as a pH balancer. Like all amines, it has the potential for creating nitrosamines. There is controversy as to whether this poses a real problem for skin, given the low concentrations used in cosmetics and the theory that nitrosamines cannot penetrate skin.

a evo i kaj je rekla tina za jednu drugu kremu koju sam htjela kupiti, a imala je taj isti sastojak

http://www.forum.hr/showpost.php?p=30124130&postcount=1919

ja se nebi kockala s time. :D

Šteta prava :( meni je ta krema odlična, samo sam testere trošila pa nisam kupila cijelu ali sad neću...nalazi li se taj sastojak u drugim njihovim proizvodima te linije, tipa serum ili balzam?

Splenda
28.02.2011., 13:22
Joj ne znam, meni je prevodenasta, ne upije se brzo, baš kao da se umivam zamućenom vodicom. Isprobala sve i svašta, od avena, vichya,sada sam na nivei moisturaizing, promjenili su prije 2 mj sastav i više mi ne odgovara tako, ali masnija je, brzo se upije i imaš osjećaj da ti je lice nahranjeno. Probala johnsons kremu, meni je taman, super mi je, samo ju je teško naći. Uglavnom, volim masnije kreme, kompaktnije, ne te vodenaste, nemam osjećaj da mi išta rade na koži.

možda sam onda ipak trebala na licu isprobat :zubo:
Šteta prava :( meni je ta krema odlična, samo sam testere trošila pa nisam kupila cijelu ali sad neću...nalazi li se taj sastojak u drugim njihovim proizvodima te linije, tipa serum ili balzam?

ne znam.isto sam imala tester samo te kreme. doći u ljekarnu i otvoreno ih pitaj ako to imaš namjeru kupit. nemoj ništa pretpostaviti.

micamaca00
01.03.2011., 11:05
ima li netko tko moze prokomentirati ovu kremu.... Annemarie Borlind Naturesome emulzija....i da li je netko nešto koristio iz njene linije.....
Aqua (Water), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Distarch Phosphate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Sorbitol, Sodium Stearoyl Lactylate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Phenoxyethanol, Crithmum Maritmum Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterol, Helichrysum Italicum Extract, Panthenol, Benzyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Ceramide 3, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Aroma (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ceramide 6, Linalool, Limonene, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol, Benzyl Salicylate, Mica, Lecithin, Citronellol, CI 77491 (Iron Oxides).

anita001
01.03.2011., 17:14
Gđo Morgan, ta krema od puža, tj.gel Celltone, ne bi vjerovala, ali fakat super miriše. Brzo se upije, ja sam je znala nanositi po 3 puta dnevno, ne samo na lice, nego i na ruke...A za testere ti ne znam, možda da odeš na njihovu stranicu pa pogledaš...

e a jel ima netko akkav kontakt na koji mogu naručit tu Celltone kremu? Jer čula sam da je stvarno super i da djeluje, a više nigdje na tv-u ne viđam reklame pa da bih broj mogla zapisat...:)

anita001
01.03.2011., 17:22
E ovako.... imam jedan problem. Čula sam da ona krema od puža koji regenerira svoju kućicu, tj. celltone gel koji su znali prikazivat na tv-u da je uistinu jako dobar. I htjela bih ga naručiti, ali nigdje nemogu nabavit broj na koji mogu nazvat...ako ima tko kakvu informaciju o tome, bila bi zahvalna da mi javi.. :)

NoStress
01.03.2011., 18:23
E ovako.... imam jedan problem. Čula sam da ona krema od puža koji regenerira svoju kućicu, tj. celltone gel koji su znali prikazivat na tv-u da je uistinu jako dobar. I htjela bih ga naručiti, ali nigdje nemogu nabavit broj na koji mogu nazvat...ako ima tko kakvu informaciju o tome, bila bi zahvalna da mi javi.. :)

Ja ti iman broj ali za puza od Cristiana Laya,mislim da dodje na isto pa ako oces njega posalji pp.

Sarajka_Mazza
02.03.2011., 13:22
Iskustva sa Niveom aqua sensation za suhu kozu, ali nocna?

Koliko je bogatija od dnevne (nju sam imala i dobra mi je bila).
Zanima me da li je nocna hranjivija (valjda bi trebalo) ?
Ko je imao obje pa da ih uporedi? :)

*Honey*
11.03.2011., 13:08
Hi curke ! Trebam vashu pomoc.. Naime, imam 22 godine i imam 2 poprilicno duboke bore na celu.. Bas me to smeta.. :(
Ne znam koju kremu da kupim protiv bora :S
Koja je najbolja ? Koja ce mi pomoci ? Jer dosad nisam koristila nista protiv bora, a ne smijem da kupim sama na svoju ruku jer cini mi se da su sve za starije.. A ja sam izgleda prerano dobila i to na celu !

Inace koristim nivea proizvode.. Ali nije frka ni poceti neku drugu liniju jer zelim da se rijesim ovoga :( Bilo bi pozeljno da nije previse skupa i da mi je dostupna, dm, apotekarne i sl.

Eto, hvala vam unaprijed :)
Jubim vas :***

Sarajka_Mazza
11.03.2011., 15:32
Pa odakle ti te bore?
Od grimasa, mrstenja? :) Ako je, onda prestani sa tim :D
Najvaznija ti je dobra hidratantna krema, i za vani sa SPF-om (min 15).

eyedetox
11.03.2011., 21:09
Pa odakle ti te bore?
Od grimasa, mrstenja? :) Ako je, onda prestani sa tim :D
Najvaznija ti je dobra hidratantna krema, i za vani sa SPF-om (min 15).

Potpis:top: čula sam pohvale i za Vichyevu Myokine baš za mimičke bore

*Honey*
12.03.2011., 07:22
Hihi.. Valjda od mrstenja.. I to imam izrazene samo na desnoj strani. Frendica mi rece: Previshe se mrstis prema desno hih..
Ne znam :S Al' bas im nije mjesto na mom licu :D
A da kupim neku ? Smijem iako mi je 22? Da kupim one za prve znakove starenja ?
Hvala vam :)

dgirl
12.03.2011., 08:31
ova krema http://en.nuxe.com/les-soins/creme-nirvanesque-fiche-12.html je isto za prve mimičke bore, košta oko 250 kn u ljekarnama

Lancome Genifique možeš koristit neovisno o godinama jer stimulira proizvodnju proteina mlade kože. Cijena je paprena, ne znam točno koliko je koja krema jer kad mi je teta u martimexu rekla cijenu seruma (900 i nešto kuna) poslije toga više nisam ništ čula :D

vichy i nuxe imaš u ljekarnama, pa odi traži testere :mig:

Lekica
12.03.2011., 08:45
Možel' pomoć pri odabiru kremice?
Koža mi je masna-dehidrirana,problematična,aknasta ( mada niš' strašno),osjetljiva,29 mi je godina.
Čitam vas već dugo,dugo i usvojila sam mnogo vaših savjeta i preporuka.Jučer naručila Misshu 23,uskoro naručujem JASON e-ulje i AVALON vitamin c serum,pa me zanima šta biste mi još preporučile za hidrataciju,koju kremicu?
Puno vam hvala već unaprijed :)

Estee Lauder
12.03.2011., 11:54
Možel' pomoć pri odabiru kremice?
Koža mi je masna-dehidrirana,problematična,aknasta ( mada niš' strašno),osjetljiva,29 mi je godina.
Čitam vas već dugo,dugo i usvojila sam mnogo vaših savjeta i preporuka.Jučer naručila Misshu 23,uskoro naručujem JASON e-ulje i AVALON vitamin c serum,pa me zanima šta biste mi još preporučile za hidrataciju,koju kremicu?
Puno vam hvala već unaprijed :)

Avene i La roche posay imaju odlične hidratantne kreme. Nabavi njihov katalog i gledaj samo kreme iz hidratantnih linija, traži testere i to ti je najbolje.:)

*Honey*
12.03.2011., 14:11
ova krema http://en.nuxe.com/les-soins/creme-nirvanesque-fiche-12.html je isto za prve mimičke bore, košta oko 250 kn u ljekarnama

Lancome Genifique možeš koristit neovisno o godinama jer stimulira proizvodnju proteina mlade kože. Cijena je paprena, ne znam točno koliko je koja krema jer kad mi je teta u martimexu rekla cijenu seruma (900 i nešto kuna) poslije toga više nisam ništ čula :D

vichy i nuxe imaš u ljekarnama, pa odi traži testere :mig:

hvala puno ! bas cu provjeriti, skupiti i kupiti ! Hvala :*

Skura
12.03.2011., 20:07
Cijena Genifique serum nije 900 kn nego oko 600 ;)
I definitivno je jedan od najboljih seruma koje sam koristila :cerek:

Skura
12.03.2011., 20:10
hvala puno ! bas cu provjeriti, skupiti i kupiti ! Hvala :*

Samo da napomnem, ako su bore od mrštenja moraš POD HITNO mijenjati naviku skupljanja obrva - inače ti ni serumi od 5000 kuna neće pomoći ;)

Vjerovatno će se s promjenom navike i bore malo popeglati... U suprotnom ne moraš očekivati nikakav učinak što god kupila ;)

dgirl
13.03.2011., 17:23
Cijena Genifique serum nije 900 kn nego oko 600 ;)
I definitivno je jedan od najboljih seruma koje sam koristila :cerek:

onda sam nešto krivo čula, ali sam sigurna da je za nešto iz te linije rekla oko 900 kn :ne zna:

i ako ti se da, jel možeš malo više reći o tome zašto je tako super, borice su se smanjile?? mene najviše živciraju ove dvije oko usta, uf :(

NeoNoir
13.03.2011., 17:38
Hi curke ! Trebam vashu pomoc.. Naime, imam 22 godine i imam 2 poprilicno duboke bore na celu.. Bas me to smeta.. :(
Ne znam koju kremu da kupim protiv bora :S
Koja je najbolja ? Koja ce mi pomoci ? Jer dosad nisam koristila nista protiv bora, a ne smijem da kupim sama na svoju ruku jer cini mi se da su sve za starije.. A ja sam izgleda prerano dobila i to na celu !

Inace koristim nivea proizvode.. Ali nije frka ni poceti neku drugu liniju jer zelim da se rijesim ovoga :( Bilo bi pozeljno da nije previse skupa i da mi je dostupna, dm, apotekarne i sl.

Eto, hvala vam unaprijed :)
Jubim vas :***

možda ti je koža dehidrirana ili suha. ja sam isto mrgud (tvojih sam godina), dosta se mrštim tako da imam dvije brazde nasred čela koje su više-manje stalno tu, al ako slučajno odem spavat a da se ne namažem kremom ili sad po zimi dok me radijatori siluju, onda baš vidljivo iskoče. dok ih dobro natrackam s kremicom, povuku se, još uvijek budu, al su puuno manje vidljive. da probaš za početak s tim. imaš super Baleine serume Aqua i s Ureom, a dosta su jeftini pa da ne moraš bacat puno novca ako to možda pomogne :)

toby5
13.03.2011., 17:57
Šta mislite o kremi biotherm aqua soft ili tako nešto, uglavnom zelenkaste boje je, oko 300 kn? Treba mi neka dobra hidratna krema, da popravi sva sranja koja sam joj napravila boreći se sa prištevima. Hvala!

eyedetox
14.03.2011., 12:42
Šta mislite o kremi biotherm aqua soft ili tako nešto, uglavnom zelenkaste boje je, oko 300 kn? Treba mi neka dobra hidratna krema, da popravi sva sranja koja sam joj napravila boreći se sa prištevima. Hvala!

Vjeruj, ima boljih za manje para:kava:

Maria Jose
14.03.2011., 14:41
Biotherm Aquasource zelena gel-krema je meni bila preslaba (mješovita koža sklona dehidraciji).Upije se u trenu i nema apsolutno nikakav hidratacijski učinak(a izazvala mi je i alergijsku reakciju-veliko crvenilo i svrab na desnom obrazu).Ja ti ju ne bi preporučila...Tijekom zadnje 2 god. kupila sam i isprobala puno krema i mogu reći da viša cijena kreme ne znači da je dobra,odnosno da će odgovarati mojoj koži.
Ako ti treba samo hidratacija dobre su ti linije Vichy Aqualia Thermal,Avene Hydrance Optimale ili Adrience Oligosource...sve su negdje 120-130 kn ako se ne varam...(za jaču hidrataciju stavi ispod kreme hidratantni serum koji ne mora biti iz iste linije proizvoda)

Daisy.L
15.03.2011., 09:49
Drage dame, duze vrijeme iscitavam forume i isprobavam proizvode koji bi prijali mojoj kozi, nedefinisanoj. Mjesovita, T zona masna, osjetljiva, sklona aknama i miteserima, na nekim dijelovima blago dehidrirana.
Iscitala sam 20ak stranica ove teme ali nisam pronasla nista o Vichy oligo 25 kremi za mjesovitu kozu, koju sam mislila kupiti za ovo proljece koje se blizi. Vidjela sam samo da mnoge nisu zadovoljne Vichy kremama, pa bih molila ako neka ima iskustvo sa ovom mazalicom da dadne svoje misljenje. Hvala

samotna šetačica
15.03.2011., 10:27
@ Daisy - Oligo 25 linija se više ne proizvodi, zamijenila ju je (mislim :misli: ) Antiox linija, te ćeš ju eventualno pronaći negdje na zalihama u ljekarnama. :) No, iskreno, i da se proizvodi, ne bih ju nešto osobito preporučila. Imala sam kremu koju spominješ, za mješovitu kožu, i nije mi se pokazala ništa boljom - u pogledu hidratacije ili svježijeg izgleda lica - no kreme DM-ovskog ranga, primjerice L'Oreal ili Garnier. Ne mogu reći da sam bila nešto zadovoljna, a sigurno ju ne bih kupila ponovo.
Nažalost, ne mogu ti puno pomoći oko izbora kreme - jer moja koža, iako je mješovita, nije osobito sklona aknama - no sigurna sam da će ti cure ovdje koje imaju sličan ten znati nešto preporučiti. :)

tallly
15.03.2011., 10:35
Ja sam imala kremu iz linije Antiox i bila mi je grozna, posebno kao podloga ispod pudera:flop:
a za nočnu je ni nisam koristila, jer ima zašt. faktor.

regana
15.03.2011., 11:14
Drage dame, duze vrijeme iscitavam forume i isprobavam proizvode koji bi prijali mojoj kozi, nedefinisanoj. Mjesovita, T zona masna, osjetljiva, sklona aknama i miteserima, na nekim dijelovima blago dehidrirana.
Iscitala sam 20ak stranica ove teme ali nisam pronasla nista o Vichy oligo 25 kremi za mjesovitu kozu, koju sam mislila kupiti za ovo proljece koje se blizi. Vidjela sam samo da mnoge nisu zadovoljne Vichy kremama, pa bih molila ako neka ima iskustvo sa ovom mazalicom da dadne svoje misljenje. Hvala

Ja nisam imala problema sa aknama ali sam svojevremeno koristila tu oligo 25 i kad se prestala koristiti, u ljekarni su mi preporučili aqua sensation. Nisam oduševljena jer ne volim te prelagane kreme, ali hidratizira kožu, lagana je, ja ju koristim u ljeto jer su mi ostale preteške.

Daisy.L
15.03.2011., 11:22
Hvala puno na brzim odgovorima.
Nedavno sam prosla pored izloga jedne od apoteka u mom gradu i vidjela sam tu oligo 25 zelenu za mjesovitu kozu, tako da nisam znala da su je prestali proizvoditi, moguce je da imaju neke zalihe.
Pronaci cu onda neku drugu odgovarajucu za proljece i ljeto, DMovsku, od apotekarskih sam probala Avene ali mi se lice malo pobunilo i osulo a i mnogo je opteretilo moj studentski budzet pa sam se skroz razocarala. Ove iz DMa barem nisu toliko skupe pa mogu i vise vrsta isprobati :)

5th avenue
15.03.2011., 20:33
Hvala puno na brzim odgovorima.
Nedavno sam prosla pored izloga jedne od apoteka u mom gradu i vidjela sam tu oligo 25 zelenu za mjesovitu kozu, tako da nisam znala da su je prestali proizvoditi, moguce je da imaju neke zalihe.
Pronaci cu onda neku drugu odgovarajucu za proljece i ljeto, DMovsku, od apotekarskih sam probala Avene ali mi se lice malo pobunilo i osulo a i mnogo je opteretilo moj studentski budzet pa sam se skroz razocarala. Ove iz DMa barem nisu toliko skupe pa mogu i vise vrsta isprobati :)

Probaj si pogledati i za neku kremicu iz Afroditine linije, ja sam si uzela jednu i mogu reći da sam oduševljena! :cerek: Puno bolja od Chanela i Avene rich. A imaš i dobru liniju i ne tako skupu Alverde, fluid od Aloe vere ili kremu od Jojobe, odlične su ! Isto tako i nešto iz Laverine linije, ali one su malo skuplje

Daisy.L
16.03.2011., 09:29
Jučer sam kupila mnogo hvaljenu afroditinu sa kamilicom za osjetljivu kozu :cerek: i za sada mi je odlicna, upije se i lice mi se ne masti kao npr kada sam koristila niveu visage dnevnu zelenu koja je namijenjena masnoj kozi, ali je opet preteska i masnjikava. Hvala na savjetima :cerek:

mishonja
16.03.2011., 11:49
bok cure :)
jel imate prijedlog za hranjivu, hidratantnu kremicu koja dobro drzi puder, ne preskupu, za mjesovitu ( ne masnu, prije suhu kozu) ..

tadam
16.03.2011., 12:07
Jučer sam kupila mnogo hvaljenu afroditinu sa kamilicom za osjetljivu kozu :cerek: i za sada mi je odlicna, upije se i lice mi se ne masti kao npr kada sam koristila niveu visage dnevnu zelenu koja je namijenjena masnoj kozi, ali je opet preteska i masnjikava. Hvala na savjetima :cerek:

i ja sam ju kupila na preporuku forumašica i odlična mi je! zapravo jedina koja mi u potpunosti odgovara :cerek:

efghi
16.03.2011., 19:20
gledala sam onu dm knjizicu od 50 bodova, dvoumim se da li da si uzmem dnevnu kremu i mlijeko za ciscenje nivea visage ili loreal triple active (za mjesovitu kozu). ako se netko kuzi u sastav bilo bi mi super da usporedi koja ima manje nekih komed.sastojaka i opcenito ako je netko koristio obje da mi usporedi malo? i zanima me jel niveino mlijeko pece za oci? (imala sam jednom derma geneze pa me dosta peckalo dok sam skidala sminku s ociju)

Pupika_01
16.03.2011., 21:20
Bok curke,

tražim neku kremicu protiv bora za mamu, tj. za ženu stariju od 40 godina. Imate neku za preporučiti?
Ona je lijena ići po te kremice, pa bi ju ja sama htjela iznenaditi s nekom doborm kremom.
Što se sve uopće gleda kod izbora prave tj. najbolje kreme za/ protiv bora?

eyedetox
16.03.2011., 21:52
Bok curke,

tražim neku kremicu protiv bora za mamu, tj. za ženu stariju od 40 godina. Imate neku za preporučiti?
Ona je lijena ići po te kremice, pa bi ju ja sama htjela iznenaditi s nekom doborm kremom.
Što se sve uopće gleda kod izbora prave tj. najbolje kreme za/ protiv bora?

Što se gleda kod anti age kreme? Po meni:
1. Visoki SPF
2. Retinol
3. C vitamin i ostali antioxidanti
4. Dobra hidratacija

Sve ovo je teško naći u jednoj pa bi bilo dobro uzet i dnevnu i noćnu

jadzi
18.03.2011., 09:18
Da li tko od vas koristi garnier totaal fresh kremicu, zelenu, s ekstraktom grožđa? Ja sam ju davno prije koristila i lijepo me hidratizirala, nije bila teška, ali ne mogu se nikako sjetiti da li mi je bila komadogena, da li je kome radila nered na licu?

tinika22
18.03.2011., 22:25
ima tko iskustva sa Chanel-ovim kremama za lice ja dobila testere neka hidratna nova kremica i zadovoljna sam,a vidim nitko ne spominje njihove kreme pa da pitam.....

5th avenue
18.03.2011., 23:42
gledala sam onu dm knjizicu od 50 bodova, dvoumim se da li da si uzmem dnevnu kremu i mlijeko za ciscenje nivea visage ili loreal triple active (za mjesovitu kozu). ako se netko kuzi u sastav bilo bi mi super da usporedi koja ima manje nekih komed.sastojaka i opcenito ako je netko koristio obje da mi usporedi malo? i zanima me jel niveino mlijeko pece za oci? (imala sam jednom derma geneze pa me dosta peckalo dok sam skidala sminku s ociju)

Nivea peče ko sam vrag za oči, a L oreal triple ne, puno je ugodnija od Nivee i ne pecka

5th avenue
18.03.2011., 23:45
Da li tko od vas koristi garnier totaal fresh kremicu, zelenu, s ekstraktom grožđa? Ja sam ju davno prije koristila i lijepo me hidratizirala, nije bila teška, ali ne mogu se nikako sjetiti da li mi je bila komadogena, da li je kome radila nered na licu?

Meni lice nije osjetljivo apsolutno, ali ta Garnier i neka krema od Nivee, možda čak i visage, napravile su mi nereda na licu, baš su me isušile i imala sam crvene flekice. Možda mi te voćne kiseline ne odgovaraju..... :ne zna:

5th avenue
18.03.2011., 23:46

Koju si kamilicu uzela, onu extra ili neku drugu?

jadzi
19.03.2011., 06:34
Bit će da je meni zato i odgovarala, moje lice obožava voćne kiseline, baš lijepo reagira na njih. Ja se samo brinem da nije komadogena. Nju pamtim kao kremicu koja mi one suhe flekice, lišajeve rješila nakon jednog mazanja:s Sve te dmovse su mi nekako teške i masnjikave, al ova je zbilja lagana na licu.
Nema veze, zasad ju ipak neću opet uzimati, jer toliko je kremica za isprobati... :cerek:

efghi
19.03.2011., 07:43
Nivea peče ko sam vrag za oči, a L oreal triple ne, puno je ugodnija od Nivee i ne pecka

hvala. uzet cu onda loreal te neke stvari..tak i tak mi svaki mj.propadnu svi bonovi iz te knjizice..

madeira
19.03.2011., 14:25
Naručila Philosophy Hope in a Jar, pa ćemo vidjeti!

lida
19.03.2011., 15:05
Naručila Philosophy Hope in a Jar, pa ćemo vidjeti!

Ma od kuda, ebay? Ja sam ih gledala ali nitko ne šipa u HR.:ne zna:

madeira
19.03.2011., 15:10
jagoda

lida
19.03.2011., 15:27
Jel ovu http://hr.strawberrynet.com/skincare/philosophy/hope-in-a-jar-moisturizer-spf-25/112544/#DETAIL
svakako javi kad je isprobaš!

dgirl
19.03.2011., 21:42
ima tko iskustva sa Chanel-ovim kremama za lice ja dobila testere neka hidratna nova kremica i zadovoljna sam,a vidim nitko ne spominje njihove kreme pa da pitam.....

ja sam po preporuci prijateljice htjela kupiti chanel beaute initiale jer se ona stvarno kuži, uvijek ima dobru preporuku, no srećom prvo sam ju imala prilike isprobati-prvo je bilo sve ok, nakon toga me lice počelo peckati, izbilo mi je crvenilo i neki sitni prištići, nisu baš pravi prištići, nego nekakve točkice. inače čula sam da su kreme iz njihove hydramax linije odlične, ja sam koristila masku i ništa specijalno, ok je, ali za te novce ništa posebno.

*Honey*
19.03.2011., 22:53
možda ti je koža dehidrirana ili suha. ja sam isto mrgud (tvojih sam godina), dosta se mrštim tako da imam dvije brazde nasred čela koje su više-manje stalno tu, al ako slučajno odem spavat a da se ne namažem kremom ili sad po zimi dok me radijatori siluju, onda baš vidljivo iskoče. dok ih dobro natrackam s kremicom, povuku se, još uvijek budu, al su puuno manje vidljive. da probaš za početak s tim. imaš super Baleine serume Aqua i s Ureom, a dosta su jeftini pa da ne moraš bacat puno novca ako to možda pomogne :)

Pa moja je koza bila super dok nisam pocela copkati, nervoza ispiti.. Imam mitesere ali to smatram normalnim, mora ih imati svatko :) koristim kremu za normalnu do kombinovanu kozu, mada kad osjetim da je suha, uzmem za suhu hih :D i da spavam tik do radijatora :S.
pa koji je bolji ureja ili aqua?

hvala<3

mishonja
20.03.2011., 15:04
Avene i La roche posay imaju odlične hidratantne kreme. Nabavi njihov katalog i gledaj samo kreme iz hidratantnih linija, traži testere i to ti je najbolje.:)

molim te koja je cijena otprilike tih kremica, i kakve su kao podloge za puder? imam mjesovitu kozu (neznatno mascenje po t zoni..) i okruzena sam cijelu zimu radijatorima pa mi znaju (valjda oni? ) isusit nos, i tu t zonu pa se ljusti.. hvala puno :)

5th avenue
22.03.2011., 16:06
evo vam cure jedan link, ja sam si naručila jednu kremu, javim kakva je kad stigne :cerek:

http://www.soluna-kozmetika.com/#

mala_zg23
26.03.2011., 11:42
cue trebam pomoć ne znam više što da radim čim stavim tekući puder taj čas mi se oko nosa počn ljuštiti a ni ostatak lica nije bolji. stavljala sam hydraphase od lrp i neko vrijme je bilo ok ali sad više ništa ne pomaže jel ima netko kakav savjet neku kremu bilo što? užasno izgleda. inače mi je koža mješovita.

TheEmpress
26.03.2011., 21:58
Hidratantni serum prije kreme? :ne zna: Dobila sam od dermatologice Sona kremu za akne, super je za akne, ali užasno isušuje kožu. Spasio me ovaj serum, nakon par dana koža je zakon, a bila je tanka, crvena, perutala se, užas uglavnom.

eyedetox
26.03.2011., 22:35
Jel netko probao ovu kremu? Čini mi se baš nekako lagana

http://www.perfumezilla.com/images_product/elizabeth-arden-green-tea-replenishing-moisture-gel-cream2527.jpg

mala_zg23
26.03.2011., 23:14
Hidratantni serum prije kreme? :ne zna: Dobila sam od dermatologice Sona kremu za akne, super je za akne, ali užasno isušuje kožu. Spasio me ovaj serum, nakon par dana koža je zakon, a bila je tanka, crvena, perutala se, užas uglavnom.

a koji serum? jer ne znam više što staviti. čim dođe koža u dodir sa puderom taj čas se počne perutati a područje oko nosa je najgore:ne zna:

Estee Lauder
27.03.2011., 00:01
molim te koja je cijena otprilike tih kremica, i kakve su kao podloge za puder? imam mjesovitu kozu (neznatno mascenje po t zoni..) i okruzena sam cijelu zimu radijatorima pa mi znaju (valjda oni? ) isusit nos, i tu t zonu pa se ljusti.. hvala puno :)

Oko 120 kuna avene, a Lrp hydrance je 75 kuna, a ostale isto oko 120 kuna. Odlične su za ispod pudera.

TheEmpress
27.03.2011., 11:07
a koji serum? jer ne znam više što staviti. čim dođe koža u dodir sa puderom taj čas se počne perutati a područje oko nosa je najgore:ne zna:
Pričam o serumu, a nisam napisala o kojem. :bonk: Sry, malo sam popila sinoć. :zubo: Meni je odličan Balea Urea serum, puno bolji od njihovog Aqua seruma.

pajana
27.03.2011., 11:32

ja sam imala jednu kao extra bogatu hidratantnu i nije mi bila ništa posebno...
za sad mi je još uvijek najbolja od shiseida multi energized, stvarno je odlična krema

aaatina
27.03.2011., 11:39
Jel netko probao ovu kremu? Čini mi se baš nekako lagana

Koristila ju je moja mama,bila je zadovoljna,ali miris ju je smetao,ona je jako osjetljiva na mirise,njoj sve čudno miriše:rolleyes:

macka
28.03.2011., 11:03
je itko isprobao ovu kremicu (http://fr.clarins.com/webapp/wcs/stores/servlet/beauty-products_first-signs-of-aging-(30s)_multi-active-day-early-wrinkle-correction-cream-gel-(combination-skin)_C010407009_10051_10204_-1_73176_41522_10315)?

http://fr.clarins.com/wcsstore/clarins2/images/catalog/T6/011/01100100.jpg

naime, u Irisu sam dobila tester, ali za verziju za suhu kozu... i isprobala sam ga, i cak mi je dobra (nije lice burno reagiralo, dapace, vidi se da ga je lijepo nahranilo), ali ipak nije za moju kozu... ja imam povrsinski sloj sklon isusivanju, a ispod je klasicna mjesovita, tako da mi je licu ova kremica ipak previse, ne moze sve upiti, ostane masnjikav sloj na vrhu... pa odlucih malo istraziti i vidim da ima ova gel-krema koja je za mjesovitu kozu...? :ne zna:

vjerojatno cu otic pitati imaju li tester i za ovu kremicu, ali rekoh da pitam i ovdje za iskustva :)

madeira
30.03.2011., 20:51
Pred 10 dana sam naručila Philosophy Hope in a Jar.

Evo dojmova - bila sam danas na čišćenju lica i potpuno je ubila crvenilo na licu, kao da ništa nije bilo, a bila sam jako crvena. Svi se žale na smrad, ali meni ne smrdi, prije bih rekla da i nema miris. Hidratantna je tako-tako, na kutiji piše da bi mogla smanjiti utjece vanjskih faktora na kožu, piše isto tako da je za sve tipove kože, na mojoj dehidriranoj masnoj i osjetljivoj se čini ok. Sve u svemu, na prvu i nije neko otkriće, jedino što je za smirivanje crvenila pun pogodak!

BTW, u ormariću imam novu niveu pure and natural, pa ću i nju isprobati, imala sam tester i činio se jako dobar.

LaaLaaa
01.04.2011., 21:52
jel zna netko gdje se u zgu mogu kupiti proizvodi "Lacura"???? thx

BD-zg
01.04.2011., 22:07
Znam da malo mjenjam temu ali da li je tko probao kolagenske maske kod kozmetičara? Moja upotrebljava Afroditine pa bi htjela povratnu info :ne zna:

AmarieZgb
02.04.2011., 08:40
je itko isprobao ovu kremicu (http://fr.clarins.com/webapp/wcs/stores/servlet/beauty-products_first-signs-of-aging-(30s)_multi-active-day-early-wrinkle-correction-cream-gel-(combination-skin)_C010407009_10051_10204_-1_73176_41522_10315)?

http://fr.clarins.com/wcsstore/clarins2/images/catalog/T6/011/01100100.jpg

naime, u Irisu sam dobila tester, ali za verziju za suhu kozu... i isprobala sam ga, i cak mi je dobra (nije lice burno reagiralo, dapace, vidi se da ga je lijepo nahranilo), ali ipak nije za moju kozu... ja imam povrsinski sloj sklon isusivanju, a ispod je klasicna mjesovita, tako da mi je licu ova kremica ipak previse, ne moze sve upiti, ostane masnjikav sloj na vrhu... pa odlucih malo istraziti i vidim da ima ova gel-krema koja je za mjesovitu kozu...? :ne zna:

vjerojatno cu otic pitati imaju li tester i za ovu kremicu, ali rekoh da pitam i ovdje za iskustva :)

ovo je odlicna krema, ja ju imam u gel-kremi za mjesovitu kozu.....inace, ima vrlo dobre dobre/odlicne recenzije na mnogim stranim forumima i portalima...

ALI, ako imas osjetljivu kozu moze ti izbaciti laganu alergiju... meni izbaci na 10-15 minuta lagano peckanje po licu (vrat i dekolte nista), i to ne pri svakom nanosu, ali onda se lice smiri i zaista je tada odlicna mi ta krema (i ispod tekuceg pudera), no zbog ovog peckanja ne vjerujem da cu kupiti ponovo jer mi se to ne prolazi svaki put kad nanosim kremu (dakle svaki dan).... da li zaista djeluje proziv bora, mogu se samo osloniti na recenzije koje procitah :) .. ako ne uspijes nabaviti tester u parfumeriji, javi mi se pa cu ti ja odvojiti malo za probu.... ali, ja sad ionako ceprkam po temi BB kremica pa mozda u potpunosti sada promijenim dnevnu rutinu (bar na neko vrijeme) :)

inace, po meni su Clarins i Estee Lauder sami vrh preparativne kozmetike, ako iskljucimo medicinsku kozmetiku o kojoj ne znam puno i ako iskljucimo prirodnu kozmetiku.....

AmarieZgb
02.04.2011., 08:50

koristila neke... nista posebno... misljenja sam da ni priblizno ne vrijede novaca koje das za njih.... njihova dekorativa ilitiga sminka je vec sasvim druga prica :D

AmarieZgb
02.04.2011., 09:02
Hihi.. Valjda od mrstenja.. I to imam izrazene samo na desnoj strani. Frendica mi rece: Previshe se mrstis prema desno hih..
Ne znam :S Al' bas im nije mjesto na mom licu :D
A da kupim neku ? Smijem iako mi je 22? Da kupim one za prve znakove starenja ?
Hvala vam :)

joj, te imam i ja.... one okomite, izmedju i povise obrva, mrstilice..... isto dvije, ali desna je izrazenija... imam ih vec podosta godina (sad imam 30), ali srecom drugih bora nema.... samo jedna horizontalna pri vrhu cela, jedva vidljiva (drugi ju ni ne vide pa mi kazu da izmisljam :D) i u nastajanju :mad:..a na yogi mi se smiju kako necu da usmjerim glavu i pogled u nekim asanama prema gore da mi se ne bora celo :D....sad kad razmislim, mislim da je ta bora nastala visegodisnjim svakodnevnim nanosenjem maskara, pa ono pogledaj gore pa se podigne celo (malo, ali se podigne..ista kontrakcija misica svaki dan i tako godinama) :misli:

vezano za tvoj problem....vec godinama se trackam kvalitetnom kozmetikom, kvalitetnom sminkom, pazim da se ne mrstim.... ali, nazalost, nista nije rijesilo te dvije bore pa sam se vec pomirila s tim da su tu, iako me izludjuje kad ih vidim, a uocljivije su kad sam umorna, neispavana i sl.....

s obzirom da imas 22 godine samo, moja preporuka jest da procitas jos malo tekstova o anti-age kremama i kremama opcenito, jer je to vrlo mlada (citaj premladas) dob za pocet koristiti anti-age linije..... za sada smatram da je najbitnije da dobro hidratiziras kozu, koristis visoku zastitu protiv stetnog djelovanja sunca, ne ides na solarij, itd....

AmarieZgb
02.04.2011., 09:05
Imam i ja pitanjce, je li netko probao novu Niveinu kremu za lice pure & natural? Na njihovoj stranici piše - bez parabena, silikona i bojila. Zvuči dobro :) ima verzija za normalnu i mješovitu kožu, suhu kožu i zrelu kožu. :)

nisam koristila kremu, ali mlijeko za ciscenje lica iz te linije me je ugodno iznenadilo.... vrlo vrlo dobro pa sam izbacila s popisa kupovine svoja skuplja mlijeka za ciscenje....

macka
02.04.2011., 12:10
ovo je odlicna krema, ja ju imam u gel-kremi za mjesovitu kozu.....inace, ima vrlo dobre dobre/odlicne recenzije na mnogim stranim forumima i portalima...

ALI, ako imas osjetljivu kozu moze ti izbaciti laganu alergiju... meni izbaci na 10-15 minuta lagano peckanje po licu (vrat i dekolte nista), i to ne pri svakom nanosu, ali onda se lice smiri i zaista je tada odlicna mi ta krema (i ispod tekuceg pudera), no zbog ovog peckanja ne vjerujem da cu kupiti ponovo jer mi se to ne prolazi svaki put kad nanosim kremu (dakle svaki dan).... da li zaista djeluje proziv bora, mogu se samo osloniti na recenzije koje procitah :) .. ako ne uspijes nabaviti tester u parfumeriji, javi mi se pa cu ti ja odvojiti malo za probu.... ali, ja sad ionako ceprkam po temi BB kremica pa mozda u potpunosti sada promijenim dnevnu rutinu (bar na neko vrijeme) :)

inace, po meni su Clarins i Estee Lauder sami vrh preparativne kozmetike, ako iskljucimo medicinsku kozmetiku o kojoj ne znam puno i ako iskljucimo prirodnu kozmetiku.....

joj divna si! :kiss:

nisam uspjela nabavit taj tester, vec od verzije 'za sve tipove koze' i sad nakon par dana isto nisam bas prezadovoljna, bas mislim da bi mi ova gel-krema odgovarala, jer mi se od ove univerzalne isto masti T zona... a iskreno, ni ne shvacam kako mogu napravit kremu koja pase bas svim tipovima koze :misli: pa se nekako ni ne cudim da mi nije skroz ok

e, ali od ovih dvaju verzija nisam imala nikakvu reakciju pa pretpostavljam da ni od te ne bih trebala :ne zna:
tako da cu ti bit ultra zahvalna za probu, samo javi sto trebam napraviti :cerek:

inace sam dosad koristila Nuxeovu Etincelante emulziju, i to dobrih 3-4 godine, ne znam ni sama vise, i bila mi je super, ali sad kao da se lice zasitilo i da mi nije dovoljna, fali mi vlage... a bice da i ta 30.-a koju sam prevalila ima isto utjecaja :rolleyes: :D

regana
02.04.2011., 13:12

Koristim ja.. Meni je oke, ovu za suhu do osjetljivu kožu. Oke je, jako se brzo upije, čak meni i prebrzo. Koža je mekana i oke mi je podloga za za šminku. Do sada sam koristila onu Niveu moisturaizing, ali promijenili su sastav tako da mi uopće više ne odgovara.

Sparkle_cedar
02.04.2011., 16:59
I meni je Nivea pure & natural dnevna, za suhu kozu dobra. Stvarno se prebrzo upije pa sam se par dana osjecala ko da mi fali vlage ili masnoce al izgleda da ipak dovoljno hidratizira jer mi je lice ok cijeli dan.

Helou Kiti
02.04.2011., 18:45
I meni je Nivea pure & natural dnevna, za suhu kozu dobra. Stvarno se prebrzo upije pa sam se par dana osjecala ko da mi fali vlage ili masnoce al izgleda da ipak dovoljno hidratizira jer mi je lice ok cijeli dan.

a što kažete na sastav ove kreme? Na jednoj drugoj temi je netko napisao da je bez parabena i ostalog što reklamiraju, kao 95% prirodno, ali da je ostalih 5% sastojaka užas... zna netko nešto više o tome? :)

merlinka
02.04.2011., 21:22
Drage moje! Trebala bih preporuku za neku laganu proljetnu kremu ili emulziju koja neće dodatno mastiti kožu na vrućinama. Zimi koristim Nuxe Reve de Miel (prije sam koristila Avene za netolerantnu), no za ljeto mi je preteška. Koža mi je normalna, osjetljiva i crvenkasta na području oko obraza. Puno vam hvala:cerek:

poison_ivy_5
03.04.2011., 14:08
i meni bi tribala preporuka za neku laganiju kremicu za toplije dane :mig:
nešto recimo u dm/kozmo rangu... mislila sam uzeti roc hydra+bio active možda pa nzn je li ona spada u teže kreme ili je ok.

lida
03.04.2011., 15:16
Ja ti imam u prodaji ovu super laganu hidratantnu kremu http://cgi.ebay.com/SKINFOOD-Lettuce-Cucumber-Water-Jelly-Cream-Stock-/110440524484?pt=US_Skin_Care&hash=item19b6c4aac4
detalji na pp.

madeira
04.04.2011., 14:24
Imam i ja novu Niveu i mislim da parira kremama iz višeg cjenovnog ranga

Trnoviti maslačak
06.04.2011., 10:24
koja kremica je ok za mješovitu kožu?

TheEmpress
06.04.2011., 14:20
Ako tražiš nešto iz DM, Kozmo, Muller ranga, probaj Garnier Total fresh, odlična krema. Lagana, brzo se upija, ne ostavlja masni sloj na koži, hidratantna, super sad za tople dane. Meni je i dalje najdraža od svih koje sam probala. :cerek:

Ovak izgleda, piše gore za normalnu do mješovitu kožu, čini mi se. Inaš istu takvu s nečim rozim, ta je za suhu kožu, ta je masnija dosta. Da ne uzmeš slučajno ko i ja krivu. :zubo:

http://beautycosmetic.biz/images/total%20normal.jpg

poison_ivy_5
06.04.2011., 17:02
ja koristim tu kremu već dugo i skroz sam zadovoljna i super mi je podloga za make up :cerek:

doll_face
06.04.2011., 20:31
sto mislite koliko je ovo pouzdano?
http://www.timelessha.com/categories/Anti%252dWrinkle-Serums/

nizkk
08.04.2011., 11:21
ovako. imam baš čudnu kožu lica! inače mi je suha,ali čim stavim kreme-oprištavim. a i inače imam prištiće. koriatim neku kremu,koja mi je do sada bila super,ali sam primjetila da mi je počela biti "preslaba". naime,koža mi se ljušti od suhoće,i pecka ili svrbi,a i počela sam dobivati neke sitne bore baš od istoimene suhoće lica. imate neki savjet koju kremu da koristi,da nije premasna,a da hrani kožu? ...dakle za tamo nekih 20-25godina starosti,ne radi se o zreloj dobi :) i da,nešto pametno za oko očiju,da smiri te površinske bore.

Trnoviti maslačak
08.04.2011., 13:10
Ako tražiš nešto iz DM, Kozmo, Muller ranga, probaj Garnier Total fresh, odlična krema. Lagana, brzo se upija, ne ostavlja masni sloj na koži, hidratantna, super sad za tople dane. Meni je i dalje najdraža od svih koje sam probala. :cerek:

Ovak izgleda, piše gore za normalnu do mješovitu kožu, čini mi se. Inaš istu takvu s nečim rozim, ta je za suhu kožu, ta je masnija dosta. Da ne uzmeš slučajno ko i ja krivu. :zubo:

http://beautycosmetic.biz/images/total%20normal.jpg

Jer dobijem tu i tamo prištiće, nije mi lice presuho, da je osjetljivo to je..
mislim da je ta dobra,jer ako uzmem za suhu a suha samo po zimi onda ili budem masna ili budem se osipala s prištićima.
koja je cijena? da znam u par dućana pogledati.
mislila sam u mulleru kupiti,

Trnoviti maslačak
08.04.2011., 13:11
A kakva je ta nova Nivea? Meni frizerka rekla da njoj garnier za zrelu kožu super.

TheEmpress
10.04.2011., 12:54
Osim ove, od Garniera mi je super Nutritionist krema. Ta je kao malo bogatija od ove Total Fresh.

http://www.allcures.com/images/Product_Main/3151594.jpg

Cijene, ne sjećam se više, ali zaobiđi DM. :o U DMu su već skoro po 50 kn, mislim da oko 47 ili tak nešto. U Mulleru su sigurno jeftinije barem koju kunu.

Trnoviti maslačak
10.04.2011., 18:43
Osim ove, od Garniera mi je super Nutritionist krema. Ta je kao malo bogatija od ove Total Fresh.

Cijene, ne sjećam se više, ali zaobiđi DM. :o U DMu su već skoro po 50 kn, mislim da oko 47 ili tak nešto. U Mulleru su sigurno jeftinije barem koju kunu.

Hvala.Pronašla budem neku garnier kremicu,mislim da bi trebala biti ok :)
Osim garnier koja je ok a da nije preskupa

TheEmpress
10.04.2011., 20:10
Rosal hydrofresh sam probala, ali nije mi dovoljno hidratantna, jedino uz serum mi je bila okej. I premasna mi je sad za ovo vrijeme. Moja mama je oduševljena Eveline kremama. :ne zna:

Sunnyday13
10.04.2011., 20:34
zanima me jel probao netko ovu kremu?
http://ts4.mm.bing.net/images/thumbnail.aspx?q=810552721943&amp;id=2c5aa917e847cf9fc 76151c331f93a4a

kakvi su dojmovi?

bubley
10.04.2011., 20:41
zanima me jel probao netko ovu kremu?
http://ts4.mm.bing.net/images/thumbnail.aspx?q=810552721943&amp;id=2c5aa917e847cf9fc 76151c331f93a4a

kakvi su dojmovi?
ja sam probala tu olay kremu. zabunom sam kupila za normalnu kožu a htjela sam za osjetljivu :o. jako brzo mi se zamastila ispod pudera što mi je dalo težak i gadljiv osjećaj na licu, tako da mi nije pasala pa sam je poklonila teti koja ima suhu kožu.

Daisy.L
11.04.2011., 22:09
Kamilica od afrodite mi je pri kraju i odlicna mi je za ovo prevrtljivo proljece, sada razmisljam da za ljetne dane uzmem avene uravnotezujucu emulziju jer imam kombiniranu kozu i moglo bi se reci problematicnu. Nisam sigurna da li je ta emulzija dovoljno hidratantna ili cu morati imati neku jacu kremu za noc pored ove emulzije? Koliko sam upucena emulzije nisu toliko guste strukture kao kreme.

Trnoviti maslačak
13.04.2011., 11:48

36 kn u Plodinama

TheEmpress
13.04.2011., 15:51
Jebote, u DMu je 47. :rolleyes: Nisam pogledala kolko je u Konzmu danas. Ja sam uzela Olay Complete care fluid sa SPFom 15.

Trnoviti maslačak
13.04.2011., 16:09
mislila sam uzeti ju u Plodinama
samo se bojim kaj ako mi ne bude dobro..
imam nivea soft namazala ujutro i okje lice .ne buni se
ali njega treba neka to svakak

D.O.A
17.04.2011., 01:18
Najbolje dve stvari od vichy-ja
http://www.aptekagalen.pl/images/aera_matuj%C4%85cy_1.jpg
http://www.skintasticbeauty.co.uk/images/products/large/3146008_l.jpg

Inace koristim ovo
http://www.makeupandbeautyblog.com/wp-content/uploads/2009/04/clean-and-clear-soft.jpg

i ovo
http://www.gadaboutmedia.com/wp-content/uploads/2010/03/Clean-and-Clear-Finishes-Michelle.jpg

i prezadovoljna sam :zubo:

kikibela
18.04.2011., 21:25
dobila sam desetak samplića od ove kreme nove od Vichya
http://www.beaute-test.com/prod/img50881.jpg
to je nova linija derme source.krema je fantastična.tako zagladi kožu da je to super.na beautee test ima predobre ocjene.
ja sam tek sad skužila da ima i verzija za suhu kožu (kakva je moja),znači da ja cijelo vrijeme zapravo koristim onu za normalnu i mješovitu kožu i eto čak ni to mi ne smeta.kupujem u svakom slučaju, moram ipak još negdje užicati sampliće od ove za suhu kožu da usporedim ali krema je preprepredobra.

katija
19.04.2011., 22:39
Može mi netko preporučit dobru kremu protiv prvih bora? Imam suhu kožu i 25 god.

kikibela
20.04.2011., 09:14
Proguglaj malo Nuxe creme nirvanesque enriche to je baš za suhu kožu od 25 godine nadalje za prve borice.Možda da probaš dobiti tester vjerujem da nije nemoguće.meni je općenito Nuxe prekrasna marka i jako sam zadovoljna sa svim što sam imala od njih a cijena je relativno podnošljiva.

martincius
20.04.2011., 12:27
Može mi netko preporučit dobru kremu protiv prvih bora? Imam suhu kožu i 25 god.

Ja bih ti preporucila Vichy Myokine, ima i za suhu i za normalnu/mjesovitu koliko znam.
Meni je bila super.

DNS_U2_fan
20.04.2011., 18:09

Olay Total Effects. :top:

katija
20.04.2011., 20:58
Hvala vam cure! Probat ću s jednom od ovih pa vam javim dojmove

duba444
21.04.2011., 00:35
imam dosta masnu kožu.... akne još uvijek u 36 :-( .... jedina krema koja mi je zaista pomagala...je bila od rosala : clear face...za problematičnu kožu.... promjenili su ambalažu.....ali nažalost i sastav same kreme :-(.... nema je više nigdje za kupiti.... a nova nije za usporediti..... godinama sam živjela sa tom kremom.... i jedina mi je ona vrijedila.... :-(

ima li što na tržištu slično ?? salicilna kiselina...triklosan...alantoin... ???

TheLudaMaca
21.04.2011., 15:22

Vichy Myokine:top:
Isprobano, predobra kremica!

MelodyNine
21.04.2011., 16:14
Ok, malo sam se pogubila, jer sam ove godine odlučila uzeti i dnevnu protiv bora i sa spf. I nemam pojma šta da radim, dosad mi je bilo važno samo da ima spf po ljeti.

Dakle, treba mi krema za normalnu do miješanu kožu, sa spf (idealno 25, no eto pristajem i na niži) i da je protiv bora.

U obzir dolaze ljekarne i parfumerije, dakle, ne naručujem s neta i ne bih very high end :moli:

TheEmpress
21.04.2011., 17:00
Ja sam uzela Olay Complete fluid sa SPFom 15, odličan mi je. Ne bi škodilo da je SPF malo veći, ali svejedno je super, meni barem. A ja sam inače alergična na sunce. S tim da ja pijem i beta karoten trenutno, koji mi isto pomaže.

martincius
21.04.2011., 17:42
Za protiv bora i SFP 18 - Vichy Liftactiv Retinol HA, mene odusevila :cerek:

Pikova dama
21.04.2011., 19:42
Za protiv bora i SFP 18 - Vichy Liftactiv Retinol HA, mene odusevila :cerek:

Ajde je malo opiši ako ti nije teško. Imam neke njene testere, ali je još nisam isprobala.

MelodyNine
21.04.2011., 19:50
I mene zanima Vichyjeva, za kakvu je kožu (osim zrelu), da li masti?

Ja sam uzela Olay Complete fluid sa SPFom 15, odličan mi je. Ne bi škodilo da je SPF malo veći, ali svejedno je super, meni barem. A ja sam inače alergična na sunce. S tim da ja pijem i beta karoten trenutno, koji mi isto pomaže.

Dugo gledam taj fluid, probala sam nekoliko Olay stvarčica i super su mi. Htjela sam vidjeti ima li nešto sa malo višim faktorom, ako ne, vjerovatno ga uzmem. Piše da može čak i oko očiju u sensitive varijanti, ali meni je ok i standardni.

Pikova dama
21.04.2011., 19:57
I mene zanima Vichyjeva, za kakvu je kožu (osim zrelu), da li masti?

Dugo gledam taj fluid, probala sam nekoliko Olay stvarčica i super su mi. Htjela sam vidjeti ima li nešto sa malo višim faktorom, ako ne, vjerovatno ga uzmem. Piše da može čak i oko očiju u sensitive varijanti, ali meni je ok i standardni.

Ja imam serum od Olay i baš je dobar. Ima ga u Mulleru, a DM i Kozmo ga ne drže. Ali zato im je okoloočna bezveze.:p

martincius
21.04.2011., 19:58
onako je bogata tekstura, nije cista hidratacija nego nahrani kozu, meni bolje nego bilo koja krema do sada. imam masnu t zonu i lagano dehidrirane obraze.

MelodyNine
21.04.2011., 20:28
Hvala, još samo da se odlučim :ziba:

Inače, razmišljala sam i o Avene Hydrance Optimale spf 25 (http://skincarerx.com/Avene-Hydrance-Optimale-SPF-25-Hydrating-Cream.html), jer sam imala Avene Hydrance Optimale Light i bila mi je super.
Samo što je ova sa spf za normalnu do suhu, dehidriranu kožu i nije protiv bora.

papilova
23.04.2011., 08:44
Kakva su vam iskustva sa clarins hydra quench kremom za normalnu do suhu kožu? naime dobila sam tu kremu na poklon od tete kojoj nije odgovarala a budući da imam mješovitu preosjetljivu kožu strah me iti probati jer na sve reagiram potkožnim prištičima, iako bi mi trebalo nešto dosta hidratantno bar za noć jer sam jako dehidrirana. Inače koristim avene hydrance legere i dosta sam zadovoljna kako mi je lice podnosi ali mi nekako fali još hidratacije.

micamaca00
28.04.2011., 17:39
evo vam cure jedan link, ja sam si naručila jednu kremu, javim kakva je kad stigne :cerek:

http://www.soluna-kozmetika.com/#
jesi isprobala., kakva ti je ?:)

puppy9
29.04.2011., 09:16
pozz cure...evo da ja nesto pitam...
imam malo masniju kozu,i po celu su mi se poceli stvarati sitni pristici,koji se ne mogu istisnuti.(skoro se ni ne vide)..nemam ih jako puno ali osjecam da mi se koza masti,..a ponekad mi je celo suho (vecinom ujutro)..(nedavno sam koristila rosal tonik,i mislim da mi je malo isusio kozu,pa ga sad vise ne koristim)...sad me zanima koja bi mi krema odgovarala...citala sam da su LRP kreme dosta dobre,ali neznam dali bi mi pasale,,..i jos nesto..ispricavam se ako pisem na krivoj temi..no na bradi imam par potkoznih pristica,koji mi malo smetaju a zeljela bi ih se rijesiti..malo su crveni,vjerojatno jer sam ih istiskivala..no sad su se dosta povukli,ali su ostali crveni "flekovi".dal neko zna s cim bi ih mogla mazat i ublazit "oziljke"..hvala unaprijed :)

Daisy.L
29.04.2011., 09:27
Za oziljke preporucuju ulje vitamina e, ja planiram kupiti za oziljke od akni koje imam po obrazima. Nisu ogromni oziljci ali se lijepo vide kada nemam podlogu, pa se nadam nekom napretku.

puppy9
29.04.2011., 09:29
Za oziljke preporucuju ulje vitamina e, ja planiram kupiti za oziljke od akni koje imam po obrazima. Nisu ogromni oziljci ali se lijepo vide kada nemam podlogu, pa se nadam nekom napretku.

ok,budem probala...samo sto ja nemam akne..prvo mi se na bradi napravil malo veci potkozni prist...onda sam ga istisnula..i bilo je bolje..no sad mi je crvenilo..vec duze vrijeme...i jos par sitnih pristeva koje necu dirat..zasad :D

tammy_19
02.05.2011., 10:14
Je li probao tko od vas ovo http://www.cosmetic.com.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1428&category_id=98&option=com_virtuemart&Itemid=151?

Imam masnu T zonu, i neke oziljke od pristica, pa sam htjela uzeti ovu kremu...

crna_mala
07.05.2011., 10:34
Ja koristim proizvode od zoe evolution, i moram priznat da sam prvi put prezadovoljna... pogotovo jer su mi ožiljci od akni gotovo nestali, a koristim kremu tek tjedan i pol.. a koža je stvarno glatka i lijepa.

Aldijana star
13.05.2011., 07:42
cure,treba mi dobra hidratantna krema sto preporucate????

jadzi
13.05.2011., 08:53
Kakvu kožu imaš? Koji cjenovni rang? Dnevna ili noćna?

Pupika_01
13.05.2011., 09:05
dobila sam desetak samplića od ove kreme nove od Vichya
http://www.beaute-test.com/prod/img50881.jpg
to je nova linija derme source.krema je fantastična.tako zagladi kožu da je to super.na beautee test ima predobre ocjene.
ja sam tek sad skužila da ima i verzija za suhu kožu (kakva je moja),znači da ja cijelo vrijeme zapravo koristim onu za normalnu i mješovitu kožu i eto čak ni to mi ne smeta.kupujem u svakom slučaju, moram ipak još negdje užicati sampliće od ove za suhu kožu da usporedim ali krema je preprepredobra.

Ja sam oduševljena ovom kremom! Kupila sam ju čim je izašla. Isto sam se prvo navukla na testere, a onda sam si kupila i normalno pakiranje. Krema ima dugotrajan učinak lifitnga pa djeluje na bore i učvrščuje kožu, a koža mi je nekako punija, baršunasta i glatka... a već mi je par ljudi reklo i da sjajim otkako ju koristim:cerek:

runolistSA
13.05.2011., 09:16
pupika, molim te da napises koja joj je cijena, bar okvirna. hvala :)

Pupika_01
13.05.2011., 09:38
Imaš i dnevnu i noćnu kremicu, ova dnevna za normalnu do mješovitu ili suhu kožu je oko 220 kuna, a noćna je mrvicu, par kuna, skuplja. Ja još nisam noćnu kupila, to budem :-)

aaatina
13.05.2011., 10:18
cure,treba mi dobra hidratantna krema sto preporucate????

Evo ja ću ti dati par preporuka za noćne kreme,iz DM su meni bile dobre Cera di Cupra.ona roza,po meni je to najbolja krema koju sam do sad imala,dobre su mi i njihove kreme http://www.jgl.hr/proizvodi.php?kateg=6
Iz ljekarni najbolja mi je bila Avene Trixera.

nety
14.05.2011., 19:41
Ja trebam nocnu kremu Dnevnu kremu imam Clarins multiactiv joure za suhu kozu i dobra mi je ali nemam nocnu Koza mi je izuuuzetnoo suha Ljuska mi se celo i podrucje oko brade Jednostavo mi se stvari kao krasta i to me sve zateze i ljusti mi se Donekle to uspijevam rijesiti s ovom svojom dnevnom kremom ali ipak trebam nesto da je dubinski nahrani i revitalizira A i godine su tu 35+:D

Aldijana star
14.05.2011., 21:04
Kakvu kožu imaš? Koji cjenovni rang? Dnevna ili noćna?

dosta mi je dehidrirana al se neljuska.fali joj zivosti.Estee Lauder Hydratist mi se cini ok neznam...

tomo_zg
15.05.2011., 08:08
dosta mi je dehidrirana al se neljuska.fali joj zivosti.Estee Lauder Hydratist mi se cini ok neznam...

Ne znam šta koristis od kozmetike, ali probaj sa što blazim tonicima tretirati kozu niti ju puno maltretirati raznim čistačima. Nikakva hidratantna krema ne moze vratiti vlažnost, ako kožu isušuješ ostalim preparatima.

irasomething
15.05.2011., 08:55
Ne znam šta koristis od kozmetike, ali probaj sa što blazim tonicima tretirati kozu niti ju puno maltretirati raznim čistačima. Nikakva hidratantna krema ne moze vratiti vlažnost, ako kožu isušuješ ostalim preparatima.

molim te možeš li meni pomoći?
imam MJEŠOVITU izrazito DEHIDRIRANU kožu koja je CRVENA i LJUSKA SE

koristim:
vichy serum
l occitane ultra ublažujući serum

avene hydrance
avene antiroughy
roc za crvenilo

micelarne lonsione .....i jako sam umorna od svega

tomo_zg
15.05.2011., 09:09
molim te možeš li meni pomoći?
imam MJEŠOVITU izrazito DEHIDRIRANU kožu koja je CRVENA i LJUSKA SE

koristim:
vichy serum
l occitane ultra ublažujući serum

avene hydrance
avene antiroughy
roc za crvenilo

micelarne lonsione .....i jako sam umorna od svega

Sto se vise koža tretira raznim peparatima, više se isušuje.

Odluči se za lagan tonik, npr neki hidrolat i kremu koja zaista vlaži, jer većina krema sadrži sastojke koji samo daju lažni osjećaj vlažnosti.

Ovo sto si ti nabrojala je vjerojatno previše za tvoju kožu. Mozda da probaš nešto od Dr.Hauschke, na bazi ruže i neki hidrolat.

tomo_zg
15.05.2011., 09:17
pozz cure...evo da ja nesto pitam...
imam malo masniju kozu,i po celu su mi se poceli stvarati sitni pristici,koji se ne mogu istisnuti.(skoro se ni ne vide)..nemam ih jako puno ali osjecam da mi se koza masti,..a ponekad mi je celo suho (vecinom ujutro)..(nedavno sam koristila rosal tonik,i mislim da mi je malo isusio kozu,pa ga sad vise ne koristim)...sad me zanima koja bi mi krema odgovarala...citala sam da su LRP kreme dosta dobre,ali neznam dali bi mi pasale,,..i jos nesto..ispricavam se ako pisem na krivoj temi..no na bradi imam par potkoznih pristica,koji mi malo smetaju a zeljela bi ih se rijesiti..malo su crveni,vjerojatno jer sam ih istiskivala..no sad su se dosta povukli,ali su ostali crveni "flekovi".dal neko zna s cim bi ih mogla mazat i ublazit "oziljke"..hvala unaprijed :)

Probaj staviti malo hidrogena za ispiranje rana, smanjuje crvenilo.

Sto se tiče oziljaka, probaj nešto sa salicilnom kiselinom ili nekom mješavinom ulja za ožiljke.

Yumi
15.05.2011., 21:16
Eh..budući da su davno ukinuli tj. promijenili rosalovu clear face kremu i zalihe te kreme sam još malo pa potrošila, tražim novu..
dakle: lagana,hidratantna kremica, ne mora ništa pretežito matirat ali da ne bude masna..koža mi je kombinacija suhe i masnjikave po nosu i čelu..
inače imam problema s aknama, ali s obzirom na ostatak terapije tražim samo plain kremicu koja sukladno tome i ne košta puno, daklem DM kreme..:)
Prijedlozi?

mademoiselle...
18.05.2011., 13:08
Eh..budući da su davno ukinuli tj. promijenili rosalovu clear face kremu i zalihe te kreme sam još malo pa potrošila, tražim novu..
dakle: lagana,hidratantna kremica, ne mora ništa pretežito matirat ali da ne bude masna..koža mi je kombinacija suhe i masnjikave po nosu i čelu..
inače imam problema s aknama, ali s obzirom na ostatak terapije tražim samo plain kremicu koja sukladno tome i ne košta puno, daklem DM kreme..:)
Prijedlozi?

Evo ja sam nedavno probala Loreal triple active i oduševljena sam.
Imam suhu kožu i koristila sam Niveu visage (onu rozu, najobičniju) ali mi je postala premasna.

Loreal mi je odlična, jako brzo se upije, nije mi premasna ni teška :s
Od dm-ovskog ranga ta mi je mrak.

ajetam
24.05.2011., 09:03
dali mi moze netko potrvditi tko koristi bioderma pore refiner da su mu se pore smanjile ili je to samo trenutno kad se nanese krema

jadzi
24.05.2011., 10:45
smanjile su se :top:

Teeja
27.05.2011., 00:10
Prolazim kroz ovu temu i stvarno se razne kreme preporučuju.

Razmišljam da li da odem do dermatologa po savjet jer ludim lagano. Imam klasičnu t-zonu i bradu punu akni... obrazi su sasvim u redu. Koristim neku noćnu garnier kremu, ali mi se čini da je dosta masna, a općenito i koristim te proizvode kod skidanja šminke (mlijeko, gel)...

Trebala bi mi neka krema koja hidratizira a da nije masna i teška za kožu. I isto tako da je povoljnija cijena jer mi se ne da priko 100kn za nešto što možda i neće dobro stat.

Dermatolog ili vi? :mig:

eyedetox
27.05.2011., 07:19

Razmišljam da li da odem do dermatologa po savjet jer ludim lagano. Imam klasičnu t-zonu i bradu punu akni... obrazi su sasvim u redu. Koristim neku noćnu garnier kremu, ali mi se čini da je dosta masna, a općenito i koristim te proizvode kod skidanja šminke (mlijeko, gel)...

Trebala bi mi neka krema koja hidratizira a da nije masna i teška za kožu. I isto tako da je povoljnija cijena jer mi se ne da priko 100kn za nešto što možda i neće dobro stat.

I dermatolog ti može preporučiti nešto što ti ne mora odgovarat pa ćeš uzaslud dati preko 100 kn :(
zato postoje testeri, akne na bradi mogu biti posljedica hormona i jajnika, stoga radije posjeti ginekologa i/ili endokrinologa

Teeja
27.05.2011., 14:55
Jesam prije godinu dana i nije mi ništa bilo alarmantno. Doduše jajnici su pinkicu sjebaniji nego zdravi, ali ako je to jedan od uzroka.. don't know what to do.

Gdje te testere mogu nabaviti, jer očito mi nema druge.

lida
27.05.2011., 20:43
Ako su ti jajnici pinkicu sjebani nijedna krema ti neće pomoći, jedino pilule!!! Vjeruj mi jer sam i ja jedna od sjebanih.........

eyedetox
27.05.2011., 22:13
I ja sam sjebana:( Teeja, preporučam ti Eucerin aquaporin licht, ima testera pa potrži u ljekarnama. Vrlo lagana a hidratantna krema i ne začepljuje pore

tratinčica**
27.05.2011., 22:35
dali mi moze netko potrvditi tko koristi bioderma pore refiner da su mu se pore smanjile ili je to samo trenutno kad se nanese krema

meni se smanje trenutno... možda bih trebala nešto jače :ne zna:

Teeja
28.05.2011., 14:17
E fala na preporuci, baš ću pitat šta imaju od testera i nastojat taj nabaviti... puna mi kapa ovakvog tena.

novabbb
29.05.2011., 12:49
meni se smanje trenutno... možda bih trebala nešto jače :ne zna:

Jel stavljate to na cijelo lice ili samo na dio sa povecanim porama?Da li je dobro stavljati ispod kreme sa spf sad ljeti obzirom da sadrzi salicilnu?

Tourniquet_
29.05.2011., 13:35

i meni su se akne poboljšale zbog pilula... ja sam koristila običnu hidratantnu, Avene hydrance legere i bila mi je odlična i lagana al mislim da je malo skuplja.

tratinčica**
29.05.2011., 20:18
Jel stavljate to na cijelo lice ili samo na dio sa povecanim porama?Da li je dobro stavljati ispod kreme sa spf sad ljeti obzirom da sadrzi salicilnu?

samo na dio gdje imam proširene pore, ostali dio lica mi je jako, jako suh i za njega koristim avene cold i zadovoljna sam, dovoljno je masna... ali za pore..jel zna netko nešto jače matirajuće?

mujer19
31.05.2011., 13:24
na ovom forumu su cure nahvalile eveline kremu za problematicnu kozu jer sadrzi cink (za smanjenje flekica od pristica) i salicilnu kiselinu..

ja imam problema s onim bijelim komedonima a posto ona ima salicilnu kiselinu cula sam da su takve kreme dobre za lice sklone tome....sad me zanima dali tu kremu mogu koristit i sad u ovo ljetno vrijeme dok lice izlazem suncu, npr na moru i sl, il je preagresivna zbog salicilne?

ako ju je isto koristio i razumije se u to molim heeelp...

eyedetox
31.05.2011., 13:25
na ovom forumu su cure nahvalile eveline kremu za problematicnu kozu jer sadrzi cink (za smanjenje flekica od pristica) i salicilnu kiselinu..

ja imam problema s onim bijelim komedonima a posto ona ima salicilnu kiselinu cula sam da su takve kreme dobre za lice sklone tome....sad me zanima dali tu kremu mogu koristit i sad u ovo ljetno vrijeme dok lice izlazem suncu, npr na moru i sl, il je preagresivna zbog salicilne?

ako ju je isto koristio i razumije se u to molim heeelp...

Možeš, ali kao noćnu. Preko dana visoki spf

Yumi
31.05.2011., 19:50

ne znam za pore jer ju nisam niš previše ni koristila, al ta krema je meni tako čudne teksture..ko neki serum/gel.. ne mogu je uopće koristit kao dnevnu a nakon nekog vremena mi se krene ljuštit s kože:confused:

Yumi
31.05.2011., 19:52
Evo ja sam nedavno probala Loreal triple active i oduševljena sam.
Imam suhu kožu i koristila sam Niveu visage (onu rozu, najobičniju) ali mi je postala premasna.

Loreal mi je odlična, jako brzo se upije, nije mi premasna ni teška :s
Od dm-ovskog ranga ta mi je mrak.

e sad službeno mogu reć da sam našla svoju kremicu! čudo od kreme, nema neki miris a hidratiziraa bez da masti! :cerek:
hvala puno na preporuci :D

micek<3
03.06.2011., 00:49
ne znam gdje bi postala ali imam problem !naime kupila sam od afrodite kamilica kremu za lice i nakon par dana koristenja mi se osulo lice ! skoro pa svuda po licu mi je izaslo masu malih sitnih ali crvenih bolnih prisitca . prvo sam pomislila da je od hrane ili necega drugog ali evo i drugi dan ne prolazi kremu sam odmah proslijedila majci mozda ce njoj biti dobra .nisam uz tu kremu nista drugo koristila za lice osim maramica za skidanje sminke i to par puta kada mi se nije dalo skidati sminku sa garnier mlijekom od kojeg sigurno nije nastao problem jer ga koristim godinama . cim mi se lice osulo a to je bilo prije dva dana prestala sam koristit i tu kremu i maramice ali to se ne povlaci ! ne znam sto da radim ni s cime da to uklonim. dakle ili je problem u kremi ili u tim maramicama e sada me zanima kako cu rjesit problem.spricam se termalnom vodom i mazem lice nevenom od enciana ali ne prolazi(inace me na pocetku pecka taj neven ) . inace koristim nuxe eticelente ali se bojim nju staviti da nebi bilo jos i gore.zaboravih da imam i avene cicalfate kremu da probam mozda s njom ? imate li kakvih savjeta ? :mama:

evo uslikala sam da vidite kako to izgleda.tko je gadljiv neka zaobide!
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img01591201106030128.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/717/img01592201106030128.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/708/img01593201106030128.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/696/img01590201106030127.jpg/

lida
03.06.2011., 07:25
Oh micek! Ja bi to rješavala sa cicalfate kremom, neven od encijana zaobiđi jer ima podosta drugih sastojaka uz taj neven.
Cicalfate je dermokozmetika i vjerujem da će ti ona najprije to sanirati. Sretno!

eyedetox
03.06.2011., 08:05
micek>3 zaista grozno :(
moram priznat da mi se tako nešto nije dogodilo bez obzira na razno razna isprobavanja ali se inače bojim Afroditinih krema jer sam vidjela neke komedone sastojke iako meni ovo više liči kao neka alergija.
Ja bih na tvom mjestu dermatologu :(

seceruuu
03.06.2011., 08:33
može preporuka za masnu dehidriranu kožu za 32-godišnjakinju, sve kreme za masnu mi isušuju odnosno jako mi se nos guli od tih krema. Znači treba mi neka da mi hrani lice a da nije komedogena?Kakva je ona od Vichy-a što izlazi iz paštete :-)

Mopsly
03.06.2011., 09:55
Micek - mislim da ti nažalost ništa trenutno neće pomoći osim neke kreme za alergiju na bazi kortikostereoida i eventualno neki oralni antibiotik :ne zna:

runolistSA
03.06.2011., 10:32
imala sam nekad davno alergijsku reakciju na nivea kremu ali se meni javilo odmah, a ne nakon par dana. isto ovako izasuto lice, a sva koza je na dodir djelovala nabubreno kao da je blago natekla. odmah sam otisla ljekaru i dobila antihistaminike da pijem. ne sjecam se da li sam jos i necim mazala.
kad sam vidjela ove tvoje slike sjetila sam se kako sam se prepala kad mi se nakon nekoliko sati od mazanja kremom sve to pojavilo.

znaci, savjet je da odes ljekaru jer ko zna sta bi moglo biti.

micek<3
04.06.2011., 12:17
mazem sa cicelfate i polako se povlaci i bolje mi je ,hvala bogu! bas mi je zao ako je to od te kreme jer sam se tako obradovala da sam nasla kremu za 50 kn koja odgovara mojoj kozi!howyesno :rofl:

Muffet
04.06.2011., 14:49
ne znam gdje bi postala ali imam problem !naime kupila sam od afrodite kamilica kremu za lice i nakon par dana koristenja mi se osulo lice ! skoro pa svuda po licu mi je izaslo masu malih sitnih ali crvenih bolnih prisitca . prvo sam pomislila da je od hrane ili necega drugog ali evo i drugi dan ne prolazi kremu sam odmah proslijedila majci mozda ce njoj biti dobra .nisam uz tu kremu nista drugo koristila za lice osim maramica za skidanje sminke i to par puta kada mi se nije dalo skidati sminku sa garnier mlijekom od kojeg sigurno nije nastao problem jer ga koristim godinama . cim mi se lice osulo a to je bilo prije dva dana prestala sam koristit i tu kremu i maramice ali to se ne povlaci ! ne znam sto da radim ni s cime da to uklonim. dakle ili je problem u kremi ili u tim maramicama e sada me zanima kako cu rjesit problem.spricam se termalnom vodom i mazem lice nevenom od enciana ali ne prolazi(inace me na pocetku pecka taj neven ) . inace koristim nuxe eticelente ali se bojim nju staviti da nebi bilo jos i gore.zaboravih da imam i avene cicalfate kremu da probam mozda s njom ? imate li kakvih savjeta ? :mama:

E, nešto slično se i meni dogodilo prvih par dana korištenja :eek: Doduše, kod mene ih je bilo manje i javilo se nakon što sam kremicu koristila već tjedan-dva.
Iako sam odmah posumnjala na nju, nastavila sam ju koristiti i povuklo se :ne zna:
I dalje ju koristim i koža mi je super :ne zna: Ne kužim u čemu bi mogla biti stvar :confused:

Skura
06.06.2011., 06:25
Moguće da ste reagirali na eterična ulja... Zna se dogoditi :)

(ne znam sastav kremice i ovo je samo pretpostavka :o)

slatkish
06.06.2011., 07:43
imam jednu pohvalu - za uriage aqua precis kremicu za normalnu/mješovitu kožu. Fina, lagana, lako razmaziva, brzo se upije i lice mi se ne zamasti od nje, super podloga za puder. Odlična krema:top:
osim cijene: 199 kn/40ml

CellLevel
06.06.2011., 09:16

Meni ona samo trenutno deluje. Momentalno suzi i "stegne" pore.. i to je to..
I manje mi se zamasti t-zona ispod sminke.

veronika_87
06.06.2011., 20:41
Cure,koristi li koja la roche posay effaclar k kremicu pa da mi može reći da li djeluje na komedone i na njihovo sprječavanje?Sklona sam komedonima pa bi mi trebalo nešto što sprječava njihov nastanak :)

novabbb
07.06.2011., 13:23
Meni ona samo trenutno deluje. Momentalno suzi i "stegne" pore.. i to je to..
I manje mi se zamasti t-zona ispod sminke.

Jel stavis neku hidratantnu ispod ? Ili mozda sa spf preko? Ja trenutno imam losion sa spf (Loccitene) koji treba ići preko hidratante, pa sad ispada da bi trebala najprije hidratantnu pa ovaj "pore" pa onda spf pa tekući, šta mi se čini previše ??!

CellLevel
07.06.2011., 15:15
Stavim na cistu kozu prvo Biodermu (T-zona), cekam da odradi posao minut-dva, onda stavim kremu sa spf, malo sacekam (Heliocare gel spf 50), pa onda puder...:visi:

Ako taj losion mora preko hidratantnog sredstva, onda tako postupaj.. Stavi hidratant. ( u nesto tanjem sloju na mestima gde ces staviti potom pore refiner), onda stavi spf, pa tekuci..

Lugia
07.06.2011., 15:19
je li l'orealova linija ideal skin genesis isključivo za žene u tridesetima , mogu li je koristiti i mlađe osobe ? odnosno koliko je to uopće bitno ?:rolleyes:

CellLevel
07.06.2011., 15:29
Smatram ( na osnovu dosta procitanog stiva:D) da su godine samo relativni pokazatelj i merilo bioloske starosti koze. Njeno realno stanje npr. kod dve osobe istih godina moze se itekako razlikovati.. To zavisi od mnogo faktora: genetike, kolicine prethodnog izlaganja Suncu te posledicnog slabljenja kolagenih vlakana itd., pusenja, nacina ishrane, izlozenosti stresu, pa cak i mesta zivljenja..
Stoga, po mom misljenju, ne treba se strogo voditi oznakama na ambalazi- nego proceniti stanje i potrebe koze.:mig:
Konkretno, tu liniju ne bih bas preporucila 16-ogodisnjakinjama, ali ako si u 20-im, onda ok..:)

aaatina
07.06.2011., 16:59
Ja također pratim stanje svoje kože i tako biram kreme,u ranim dvadesetim već imam par borica oko očiju,bitna je dobra hidratacija kože i dobar spf

novabbb
07.06.2011., 21:38
Ja također pratim stanje svoje kože i tako biram kreme,u ranim dvadesetim već imam par borica oko očiju,bitna je dobra hidratacija kože i dobar spf

Joj, ja sa dvadeset nisam imala pojma o njezi o koze. Bas me zanima da mi je sadasnja "pamet" koliko bi ljepsa bila.:)

irasomething
07.06.2011., 22:40
vidim da su ti savjetovali avene optimale hy..meni od nje izbijaju prištići,ruzina mi se po licu i stvara mi film..

Lauren
09.06.2011., 10:09
Curke, jel probala koja ovu kremicu?

http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=119295

Midget Apple
14.07.2011., 08:30
Pozdrav! Kupila san jučer L'orealovu kremu Triple active day. Tek san sinoć skužila da san uzela za suhu i osjetljivu kožu, umisto za normalnu i mješovitu. Pošto mi se t-zona masti, a ovo ostalo je normalno, mogu li se ja mazat s ovon za suhu, bez da se dodatno zamastin ili šta već? Hvala! :)

Tourniquet_
14.07.2011., 13:40
Trenutno nemam nikakvu hidratantnu kremu nego koristim samo jojobino ulje navečer i ujutro. Al treba mi krema. Imam problematičnu i osjetljivu kožu (trenutno nemam akni, par prištića samo) al koža mi je jako osjetljiva i vjerujem da će mi na moru pogoršati.
Trebam preporuku za neku hidratantnu kremu pošto moram nekaj kupit, a kod derm. idem tek na jesen. Prije bi rekla za sebe da imam masnu t-zonu, a normalno ostalo, obraze. Sad mi je cijela koža lica prilično suha, al opet tzona mi se sjaji :confused: Imam i neke suhe ekceme po licu pa bi htjela neku laganu, a ipak hidratantnu kremu.
Evo kaj sam ja uspjela saznat da su okej od kremica: Eucerin aquaporin light, Avene hydrance legere (tu sam već imala i bila mi je okej al mislim da je skupa), L'Oreal Triple Active..
koja bi od tih bila najbolja i možda preporučite neku drugu..
hvala puno :top:

lida
14.07.2011., 17:13
Trenutno nemam nikakvu hidratantnu kremu nego koristim samo jojobino ulje navečer i ujutro. Al treba mi krema. Imam problematičnu i osjetljivu kožu (trenutno nemam akni, par prištića samo) al koža mi je jako osjetljiva i vjerujem da će mi na moru pogoršati.
Trebam preporuku za neku hidratantnu kremu pošto moram nekaj kupit, a kod derm. idem tek na jesen. Prije bi rekla za sebe da imam masnu t-zonu, a normalno ostalo, obraze. Sad mi je cijela koža lica prilično suha, al opet tzona mi se sjaji :confused: Imam i neke suhe ekceme po licu pa bi htjela neku laganu, a ipak hidratantnu kremu.
Evo kaj sam ja uspjela saznat da su okej od kremica: Eucerin aquaporin light, Avene hydrance legere (tu sam već imala i bila mi je okej al mislim da je skupa), L'Oreal Triple Active..
koja bi od tih bila najbolja i možda preporučite neku drugu..
hvala puno :top:

Ove koje si nabrojala imaju dosta komedogenih sastojaka i mogle bi ti napraviti nered na licu ako si sklona prištićima. Ja bi na tvom mjestu kupila za ujutro neku sa spf recimo eucerin mat fluid ili avene emulziju, a za navečer ti je super pošto imaš osjetljivu kožu dječja HIPP intenziv-creme, sa bademovim uljem, jako je hidratantna i malo je masnija ali predobro nahrani kožu i najvažnije je nije komedogena. Eto pa probaj, nije neka lova..........

Mycka_
15.07.2011., 09:38
Ja sam od neki dan potrošač Afroditine kreme od kamilice, ovdje sam čitala o njoj i odlučila ju probati. Inače koristim Vichy Aqualia thermal, i micelarnu Vichy za skidanje šminke. Moram reći nakon par dana da mi je krema odlična:)
Nisam se nadala, ali eto, vidjet ću dok ju potrošim, moje oduševljenje je ajme.
Preporučujem:)

OvnicaSr
15.07.2011., 10:50
ZOEINFINITY essence of pearl, odlicna je kolekcija, krema za lice, serum i mlijeko za tijelo. narucila sam na preko bestseller TV kad sam vidjela odavno reklamu - ima SPF 15 i izvrsno hidratizira kozu

Muffet
15.07.2011., 11:03
Jebala vas ZOE kozmetika, nakon ovako loših reklama na par topica ne bi probala te kreme ni da mi ih besplatno daju :kava:

lida
15.07.2011., 13:36
Jebala vas ZOE kozmetika, nakon ovako loših reklama na par topica ne bi probala te kreme ni da mi ih besplatno daju :kava:

P O T P I S !!!!!

nety
17.07.2011., 13:16
Jeli koristi tko od vas Decleor Uzela sam njihovu nutridivine nutriboost kremu za lice i dobra je jedino imam zamjerku što mi malo masno lice od nje ostane a inace imam izuzetno suhu kozu Miris je preidvan i nakon sto se tokom dana krema upije koza je meka Medutim godine su tu:cerek: 30 i kusur...ok malo vise od kusur:D i trebam kremicu za bore isto bi njihovu Dosad sma koristila multiactiv early wrinkle od Clarinsa i bila sam zadovoljna ali imam osjecaj da mi se koza zasitila i ponovo mi se iznad nosa po celu pocela ljuskati pa sam promijenila

Helou Kiti
17.07.2011., 17:21
Ja sam od neki dan potrošač Afroditine kreme od kamilice, ovdje sam čitala o njoj i odlučila ju probati. Inače koristim Vichy Aqualia thermal, i micelarnu Vichy za skidanje šminke. Moram reći nakon par dana da mi je krema odlična:)
Nisam se nadala, ali eto, vidjet ću dok ju potrošim, moje oduševljenje je ajme.
Preporučujem:)

Slažem se, ta mi je krema otkriće, a baš sam bila skeptična prema afroditi, ne znam zašto:confused: uglavnom, ugodna i lagana hidratantna kremica u pravom smislu riječi :)

Tourniquet_
18.07.2011., 10:00
Ove koje si nabrojala imaju dosta komedogenih sastojaka i mogle bi ti napraviti nered na licu ako si sklona prištićima. Ja bi na tvom mjestu kupila za ujutro neku sa spf recimo eucerin mat fluid ili avene emulziju, a za navečer ti je super pošto imaš osjetljivu kožu dječja HIPP intenziv-creme, sa bademovim uljem, jako je hidratantna i malo je masnija ali predobro nahrani kožu i najvažnije je nije komedogena. Eto pa probaj, nije neka lova..........

hvala na odgovoru..avene ću si sigurno nabaviti, a za ovu Hipp nisam sigurna zato kaj neznam kak bi mi bila masnija krema.. :)