PDA

View Full Version : Sve o kremama za lice

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Shtefitza
05.01.2006., 17:11
koristim samo sebamed sapun i običnu niveu i zasad mi je to ok... vjerojatno će mi nivea biti premasna za stalno korištenje,...

Drago mi je sto si za sada nasla nesto sto ti ne iritira kozu... Nakon par dana iziritirana koza ce ocvrsnuti, pa nece reagirati bas na sve sto je reagirala u tim prvim danima.

U tim jako osjetljivim fazama dobro je prestat koristiti parfeme. Znam da je daleko od zapesca do lica, ali zapravo i jako lako naneses te teske iritanse na svoje osjetljivo lice...

Dobra ideja da ides nekome da te profesionalno pogleda.

Mozda je samo doslo do alergicne reakcije, koja ce se povuci, tesko je odgoneti na sto si reagirala... za sada barem znas da se ne trebas vracati toj kremi. Moze je uvijek iskoristiti za namazat cipele! :) Ili koznu tasku. :cool:

Kya
05.01.2006., 17:35
hvala vam svima na savjetima!
zasad mi je ok ta nivea, a za kasnije sam si već kupila garnier total comfort (ako me total fresh nije iritirao, valjda neće ni ovo). ali još ću malo pričekat da mi se koža do kraja oporavi.

Karolina55
06.01.2006., 14:32
Probaj s redovitim pilingom za osjetljivu i suhu kožu i preparatima koji su također za takvu kožu.
Često koža postane suha i osjetljiva jer ju previše iritiramo sa agresivnim i preaktivnim preparatim, ili krivima!

Uzmi samo najosnovnije i nemoj kupovati proizvod na proizvod, jer rezultat je često suprotan.

Arijela
11.01.2006., 21:45
zasad mi je ok ta nivea, a za kasnije sam si već kupila garnier total comfort (ako me total fresh nije iritirao, valjda neće ni ovo). ali još ću malo pričekat da mi se koža do kraja oporavi.

Nemam prištiće, ali imam alergiju na većinu krema. No savršeno mi paše za moju suhu kožu Erno Laszlo, apsolutno je savršena (može se kupiti prek interneta ili u Londonu) - to su kreme još od Grete Garbo :) , ali nije preskupa, a imaš Muradove kreme u nekim našim ljekarnama i u predstavništvu u Medvedgradskoj. Murad je dermatolog iz Los Angelesa i vrlo je glasovit. Njegova krema za oči s C vitaminom je isto savršena. Dnevnu nisam probala, ali i ta mora biti dobra. Trebat će ti dosta dok nađeš svoju kremu, meni ove od razvikanih marki uvijek izazovu sušenje i alergiju.

talia
11.01.2006., 22:22

Jesi li probala "Nivea Soft" u bijeloj tubi?
Ta nije masna, kao plava.
Ja koristim bijelu za dan i plavu za noc, a za ljeto Dove losion za lice sa SPF15.

Lei
12.01.2006., 07:53
Moja mama ima jako suhu kožu i strašno ju zateže, spasila ju krema Cera di Cupra, imaš je u svako dm-u ali nije ta krema za neke alergije....najbolje da odeš dermatologu

Imam tocno isti problem kao i Kya.. suha koza za poludit, a sto god stavim izbijaju pristici jer je premasno. Cera di Cupra se pokazala kao super i jos nije ni skupa (ima u Metrou i u DM-u). Isto prema preporuci majke koja koristi rosu (za suhu kozu). A ja kupujem biancu (za mjesovitu). Jedino sto mi je malo premasna za svaki dan, pa ju uglavnom koristim preko noci ili kad idem na extremnu hladnocu kao zastitu za lice.

Happyderm mi je isusio kozu :( I ne mirisi mi bas dobro :(

A sve ove malo skuplje (recimo Vichy S1) su mi se pokazale nedjelotvorne... prvih par dana ok, a onda pocnu izbijat bijeli pristici :(

lianne
12.01.2006., 22:50
ma nesto sam se raspisala veceras,ali ovo moram podjeliti s vama jer mi je to otkrice godine...uglavnom imam mjesovitu kozu lica koja cesto zna biti susa i dobijem i poneki pristic,ali nista strasno)uvijek sam voljela kupovati posebne kremice za lice i paziti na 1-2-3 i vec sam sve i svasta isprobala(cijeli dm ;) :cerek: )i bas mi je prije 4-5 dana ponestalo kreme za lice(bila sam na nivea young gel-kremi),a kako navecer prije spavanja imam ritual mazanja kremicom posegla sam za onom obicnom sta je uvijek u kupaoni(ovaj put nije bila nivea nego rosal family)inace nikad nisam probala te obicne univerzalne kreme za sve(tipa nivea,solea)staviti na lice jer mi se to uvijek cinilo premasno i nedovoljno hranjivo,ali silom prilika sam probala-i revolucija- probudila se ujutro-koza ko bebina guza,pristici se povukli,fino rumenkasta ma ne sjecam se kad mi je koza bila tako lijepa :top: i sad vec tih 4-5 dna odgadam kupovinu(a bas sam se natentala da cu kupit lorealov happyderm :p )i uzivam ucinku obicne kremice od 10-ak kn.i cudim se kako je to moguce :confused: da li je zaista istina da manje je vise i da smo zaista postale prezahtjevne,a time i kozu dovodimo u doticaj s hrpom tih razno raznih ekstrakata koji mozda i draze kozu(moram se sad suociti s istinom da sam od svih ovih kremica znala ponekad i dobivat pristice,a da ni ne naglasim da mi niti od jedne nisu prosli kao od ove sad)mozda jednostavno samo filozofiram u ove nocne sate :rospija: i mozda jednostavno ta krema pase mojoj kozi,ali eto htjela sam podijeliti svoj dozivljaj jer mi nije bilo ni na kraju pameti da bi to proslo kod mene :zvrko: i moram reci da sam se malo zamislila nad svim tim "cudotvornim" kremicama:misli: ...
curke nadam se da vas nisam udavila :cheer: :w

sheila
12.01.2006., 23:42
ja sam probala razne kremice za lice, skupe i prosjecne i na kraju sam skuzila da mi najbolje odgovara plava nivea za 10kn. meni to nije nista cudno, jer svaka koza je drukcija...naucila sam da skupoca kreme nije odraz kvalitete...super da si nasla ono sto ti odgovara i jos tako jeftino! isto tako sam naucila da je dobro mijenjat kreme povremeno jer kad se koza navikne na jednu kremu, ucinak vise nije isti kao sto je bio na pocetku. bar je meni tako.
zato volim svakih 6-12 mjeseci promijenit kremicu i koza lica mi je super.
jej! ;)

Shtefitza
13.01.2006., 04:23
:) :cool:

talia
13.01.2006., 06:12
Upravo o tome mozes procitati u knjizi Don't go to the cosmetics counter without me (http://www.cosmeticscop.com/shop/books.asp?CODE=DG6).
Zena je provjerila masu kozmetickih proizvoda i cesto one najskuplje nisu nista bolje od onih najjeftinijih, nego su cak i losije, a nekad imaju potpuno isti sastav... samo placas za ime, marku.
Zivjela Nivea i ja je koristim.:top:

Lali Puna
13.01.2006., 08:42
blago tebi
ja imam mješovitu/masniju kožu i nema šanse da mi te obične kreme odgovaraju
bila mi se mal'ko isušila jedne zime pa sam ju išla popravljati s niveom, onom bijelom, kao blažom, ne mogu se sad sjetiti kako se zove, nakon tri-četiri dana bila mi je k'o bebina guza, a nakon tjedan dana se počela mastiti k'o sam vrag

emili
13.01.2006., 09:42
Upravo o tome mozes procitati u knjizi Don't go to the cosmetics counter without me (http://www.cosmeticscop.com/shop/books.asp?CODE=DG6).
Zena je provjerila masu kozmetickih proizvoda i cesto one najskuplje nisu nista bolje od onih najjeftinijih, nego su cak i losije, a nekad imaju potpuno isti sastav... samo placas za ime, marku.
Zivjela Nivea i ja je koristim.:top:

meni Niveine kreme izazivaju čudne reakcije po licu, izbacuju mi se prištići ko da sam u pubertetu ....

enigma
13.01.2006., 09:49
nakon tri-četiri dana bila mi je k'o bebina guza, a nakon tjedan dana se počela mastiti k'o sam vrag

meni je ovako sa svakom kremom koju sam ikad probala, prvih par dana sve super a onda mi nista ne vrijedi.:(

Shtefitza
14.01.2006., 05:26
meni Niveine kreme izazivaju čudne reakcije po licu, izbacuju mi se prištići ko da sam u pubertetu ....

Nivea odgovara stvarno suhoj kozi.

Vjerojatno si po zimi vise ljudi moze priustiti "saftanje" Niveom. Ali ako je koza bas masnija, a treba joj malo "vlage", Nivea je odlicna kao maska, na par minuta, pa se visak obrise navlazenom papirnatom maramicom. :) :cool:

svadjalica
14.01.2006., 09:50
Bepanthene baby krema rulzzzz!!!

Natch
14.01.2006., 10:00
:frajer:

eennter
14.01.2006., 11:43
moja prva krema je bila nivea,obična plava.nju sam stalno koristila i imala prištiće.otišla do kozmetičarke koja je rekla da brzo neku hidratantnu kremu nabavim.
tako sam ja otišla do dma po "prvu" svoju kremicu.
to je prvo bila neutrogenina linija za problematičnu kožu,zatim rosalova i sad sam na balei od koje mi se stanje najviše popravilo dosad a od svih tih kremica za problematičnu kožu je balea najjeftinija.:rolleyes:
točno to-od svih tih skupocijenih krema ti lice bude još gore.

nivea nikako ne odgovara ljudima sklonim aknama jer nema hidratacije dovoljno da koža može disati kak spada.jednostavno je preteška nekako.
no svejedno,idem kod dermatologa pa ćemo vidjet šta će on preporučiti :top:

ambasadorica
14.01.2006., 12:57
ja rabim niveu soft već x godina (otkad je izašla-btw,tad sam se i počela redovito brinut o tome) i prezadovoljna sam. apsolutno nikakvih zamjerki nemam...

Kya
15.01.2006., 11:55
hvala svima na prijedlozima. za sada mi je dobra total comfort, ne izaziva mi nikakvu reakciju, ne izbijaju mi prištići i dobro mi nahrani kožu tako da me nimalo ne zateže. nadam se da će tako i ostati.

Patagonija
16.01.2006., 08:51
Ako ti nije bed potrošiti malo više novaca (oko 400 kn) preporučila bih ti Kanebo Oil control. Zvuči kao da je za masnu kožu, ali nije, nimalo ne isušuje, a *savršeno* umiruje i hrani :s :s Ja imam normalnu na suhu kožu, ten mi je super, ali ponekad od 'stresa' ili nespavanja/previše pušenja, čega već, mi bude iziritirana i sva me svrbi i zateže, koma, al' kad s ovim namažem k'o da sam oblog stavila :s Probala sam gomilu svakakvih krema i niti jedna ovo nije radila :s

fairlady
17.01.2006., 13:00
preporučam VICHY OLIGO 25 (za suhu kožu)

i ja imam isušenu kožu, kreme su mi uglavnom premasne pa mi se stvaraju prištići ili presuhe pa me koža užasno zateže
za sada mi je ova krema super, a i cijena nije prestrašna, 125,00 kn

Bocca della Verita
18.01.2006., 19:07
meni je nivea super, i plava i soft, bekutan krema isto,
ali volim i da mi krema za lice ima prije svega UV zastitu.

lianne
18.01.2006., 20:01
ma te osnovne stvarcice su standardne,a uv filteri su gotovo jednaki i u skupljim i u jeftinijim kremicama.ali uv zastita ti ne treba zimi.znam curu koja isto obozava becutan.i ten joj je fantastican.i jos ga koristi 2x dnevno.meni se ipak cini da bi meni bio premasan.

darin
18.01.2006., 20:52
bejb, ne znam ja s kim se ti družiš...ja nisam nikoga iz svoje okoline u tvom napisu prepoznala

al dugo nisam vidjela da netko može natrkeljat kao ti, svaka ti čast!

ja ih nazalost znam masu.
izbor suradnika nije slobodan, pa eto :D

moram priznati da sam kad mi se syebao ten pocela kupovati jednu kremu u lashu koja kosta dosta para, i kada mi se jednom potrosila krace vrijeme sam se mazala sa kremom od momka, zuta babylove iz dm.a i odgovara mi puno puno vise nego ova iz lasha. s druge strane, nisam referentna za pisanje o skupim kremicama jer sam probala samo jednu lorealovu, jednu garnierovu i ovu iz lasha, a mislim da se niti jedna od te tri ne ubraja u ''skupocjene''.

jos uvijek mi je dosta tesko skonatat sta mi pase a sta ne, vec to kod mene zavisi od trenutka. kad mi kako pase, tako se mazem s tim. sad, to je mozda totalno nezdravo, ali ja sam totalno neupucena u kozmeticke tajne pa zapravo nemam pojma :cerek:

emili
19.01.2006., 05:38
Nivea odgovara stvarno suhoj kozi.

Vjerojatno si po zimi vise ljudi moze priustiti "saftanje" Niveom. Ali ako je koza bas masnija, a treba joj malo "vlage", Nivea je odlicna kao maska, na par minuta, pa se visak obrise navlazenom papirnatom maramicom. :) :cool:

ma meni se ipak čini da neki sastojak koji sadrže nivea kreme loše djeluju na moju kožu, a isprobala sam ih poprilično što "normalnih", što fluida
prebacila sam se sada na kreme skroz drugog proizvođača ....:)

Bocca della Verita
19.01.2006., 07:49
ali uv zastita ti ne treba zimi..

o kako grijesis...:p

njusa
19.01.2006., 10:07
btw, koliko godina imaju one koje koriste plavu niveu, 20, 25 ili 35?

Evo ja, 38, plava nivea uvijek kad me zateze lice i milijun puta na dan po rukama. Ostatak dana koristim samo bebece kreme. Znala sam i ja trositi na skupe kreme, sad mi je to besmisleno jer niti jedna mi nije pasala kao djecje. I nemam niti jedne jedine bore. Jos.

crtica
19.01.2006., 10:10
njusa to što u 38. nemaš niti jedne bore nije zahvaljujući Nivei, već tvojim genima :)
Ako je to istina, ti si doista sretna žena, mislim niti jedne bore u 38. :s

cutecat
19.01.2006., 10:18
evo ja imam 36, jednom sam kupila Vichy kremu, i to zato jer mi je tada lice bilo jako suho.
Nista revolucionarno nisam primjetila. Tako da i dalje koristim Baleu, Garnier, Oreal...sve mi pase, nemam potrebe potrositi vise (kod kozmeticarke bila 1 x u zivotu). Glupo mi je dati 500 kuna za jednu kremu za lice, toliko ja potrosim na overall kozmetiku u 3 mjeseca. Ali, ako netko zeli i misli da La Prairie rjesava sve probleme s kozom- go ahead. :D

magic
19.01.2006., 21:12
njusa to što u 38. nemaš niti jedne bore nije zahvaljujući Nivei, već tvojim genima :)
Ako je to istina, ti si doista sretna žena, mislim niti jedne bore u 38. :s

ni ja nemam nijednu boru, kad skinem naochale i pogledam se :zubo:

chiquita
20.01.2006., 08:24
ma nesto sam se raspisala veceras,ali ovo moram podjeliti s vama jer mi je to otkrice godine...uglavnom imam mjesovitu kozu lica koja cesto zna biti susa i dobijem i poneki pristic,ali nista strasno)uvijek sam voljela kupovati posebne kremice za lice i paziti na 1-2-3 i vec sam sve i svasta isprobala(cijeli dm ;) :cerek: )i bas mi je prije 4-5 dana ponestalo kreme za lice(bila sam na nivea young gel-kremi),a kako navecer prije spavanja imam ritual mazanja kremicom posegla sam za onom obicnom sta je uvijek u kupaoni(ovaj put nije bila nivea nego rosal family)inace nikad nisam probala te obicne univerzalne kreme za sve(tipa nivea,solea)staviti na lice jer mi se to uvijek cinilo premasno i nedovoljno hranjivo,ali silom prilika sam probala-i revolucija- probudila se ujutro-koza ko bebina guza,pristici se povukli,fino rumenkasta ma ne sjecam se kad mi je koza bila tako lijepa :top: i sad vec tih 4-5 dna odgadam kupovinu(a bas sam se natentala da cu kupit lorealov happyderm :p )i uzivam ucinku obicne kremice od 10-ak kn.i cudim se kako je to moguce :confused: da li je zaista istina da manje je vise i da smo zaista postale prezahtjevne,a time i kozu dovodimo u doticaj s hrpom tih razno raznih ekstrakata koji mozda i draze kozu(moram se sad suociti s istinom da sam od svih ovih kremica znala ponekad i dobivat pristice,a da ni ne naglasim da mi niti od jedne nisu prosli kao od ove sad)mozda jednostavno samo filozofiram u ove nocne sate :rospija: i mozda jednostavno ta krema pase mojoj kozi,ali eto htjela sam podijeliti svoj dozivljaj jer mi nije bilo ni na kraju pameti da bi to proslo kod mene :zvrko: i moram reci da sam se malo zamislila nad svim tim "cudotvornim" kremicama:misli: ...
curke nadam se da vas nisam udavila :cheer: :wajme kako sam sretna zbog tebe.

MojAvon
20.01.2006., 14:22
Koristi li tko Bademovu kremu (onu koju proizvode pojedine ljekarne)?
Meni je s jednim nanošenjem sredila ispucalu kožu lica.

Krema je jako jeftina, mislim da je 50 kn ili manje.

kokakoka
20.01.2006., 14:32
Koristi li tko Bademovu kremu (onu koju proizvode pojedine ljekarne)?
Meni je s jednim nanošenjem sredila ispucalu kožu lica.
stvarno čudno, jer ti si već dokazao da imaš deblu kožu!

Krema je jako jeftina, mislim da je 50 kn ili manje.:lol: "jeftina" :lol:

indiee
22.01.2006., 10:25
ja sam probala brdo toga protiv pristica,fakat brdooooo. onda sam si uzela ovu dove-ovu obicnu kremu koju stavljam nakon kaj lice ocistim baleinim tonikom i fakat se poboljsalo,sve se povlaci....

kikibela
25.01.2006., 09:03
Recimo da sam u nekom malo boljem financijskom stanju i htjela bi kupiti neku anti-age zaista dobru kremu ne štedeći baš previše. Koža- suha i dozlaboga zahtjevna. Čitala sam dosta hvlospjeva o Future perfect od Estee Lauder (okoloočnoj i običnoj kremici)pa me zanima da li je netko to isprobao. Čitam također da jako hvalite Clinique Repairwear kremu-zanima me što mislite koja je bolja!

joujou
25.01.2006., 09:04
a koja je skuplja?

kikibela
25.01.2006., 09:05
a koja je skuplja?
mislim da su tu negdje po cijeni ali nije skuplja uvijek i bolja

bigblue2010
25.01.2006., 11:41
Estee Lauder je, bar vani, i do 20% skuplja od cliniquea. Inače, Clinique je u sastavu Estee Lauder.
Meni osobno Clinique preparativa nikad nije pasala. Estee Lauder mi je jako dobra kozmetika. Future Perfect nisam probala, ali dugo sam koristila Resilience Lift i bila sam jako zadovoljna.
REci, a gdje si gledala Estee Lauder i kakva je cijena?

Shtefitza
26.01.2006., 04:40
Clinique i Estee Lauder su dvije marke u vlasnistvu kuce Estee Lauder. Svaka se "obraca" razlicitoj publici na trzistu. Imaju "paralelne" proizvode, slicne kvalitete, ali drugacije "filzofije". Razlika je u marketingu, a ne u kvaliteti.

Dakle, kupi onu koja ti se vise svidja. Razlika nije znacajna.

violent_femmes9
26.01.2006., 07:12
Clinique i Estee Lauder su dvije marke u vlasnistvu kuce Estee Lauder. Svaka se "obraca" razlicitoj publici na trzistu. Imaju "paralelne" proizvode, slicne kvalitete, ali drugacije "filzofije". Razlika je u marketingu, a ne u kvaliteti.

a u cemu je tocno razlika, za koga je jedna a za koga druga marka, opisi te razlicite filozofije...

kikibela
27.01.2006., 08:47
a u cemu je tocno razlika, za koga je jedna a za koga druga marka, opisi te razlicite filozofije...
kupila juče u Mulleru Future perfect Estee Lauder 400 kn kaže mačka da su je tek dobili jer do sad su bile samo za suhu i normalno-masnu kožu te kreme. Stavila sam je juče i danas ujutro i kaj da kažem krema ko krema , fina je lijepo se upija u kožu a li naravno da nije napravila čudesa.... Budemo vidjeli. Inače, vidim da mačke tu na forumu dosta hvale Clinique repairwear kreme, njihova okoloočna bila je 350 kuna dakle zanemariva razlika. Budemo vidjeli dali to čudo vrijedi tolike novce.Što se tiče tih filozofija pristupa Clinique-Estee Lauder voljela bi i ja da nam to netko objasni, znatiželja....

Shtefitza
02.02.2006., 01:05

Estee Lauder je gospodja koja je (mislim jos uvijek ziva) prije nekih sezeset godina odlucila prodavati kozmetiku u skupim robnim kucama. Mislim da je originalno iz Kanade. Uglavnom, strpljivo je isla od jedne do druge kozmetikce kuce i nudila velikim "glavama" da bi na jednoms tandu prodavala proizvode za bogate gradske gospodje. Nisu jjo vjerovali, dok je konacno netko rekao: ok, tu u kutu... pa sto bude...

Njena kozmetika se danas prodaje pod posterima prekrasnih njegovanih lica, u kutijicama sa zlatnim poklopcima (luksuz) i u svim bolje stojecim americkim robnim kucama.

Imaju i dosta sirok raspon mirisa. U Anglo stilu: cvjetni, ne prenapadni, poneki stariji "evropski" miris, a njihov klasik White Linen danasnje amerikance podsjeca na ormare njihovih baka (ili mama ako su malo stariji).

Dekorativna kozmetika uglavnom pase zenama svjetlije puti, s ponekim proizvodom namijenjenim i zenama tamnije puti. Ipak... koncepcije s kojima docekuju svaku novu sezonu prvenstveno se obracaju plavookim zenema dosta konzervativnih navika, sa roskastim usnicama i smedjkastim kapcima.

( u usporedbi s njima Lancome ima hrabrije koncepcije, ljubicaste oci, jace trepavice, intenzivnije mirise)

Clinique je linija koju je osnovala gospodja Lauder, prije kojih 25 godina. Danas tom linijom upravlja njena unuka Aerin. A mislim da je druga unuka preuzela samu Estee Lauder liniju. EL kuca osim ove dvije linije ima jos i bezbroj manjih marki: Origins, Jane, MAC, Stila...

Clinique je koncepcija namijenjena mladjoj, osjetljivoj, pa u novije vrrijeme i problematicnoj kozi. Imenom asociraju da su im proizvodi klinicki ispitani, time se okrecu publici koja nije sigurna u svoju seksualnost ili uvjerenost da je kozemtika "opravdana" ili "dozvoljena", pa su im boje dosta pastelne, prozracne, odlicno pasu zenama "prozirno svijetle" puti i onim zenama koje ne zele izgledati nasminkano.

Njihovi parfemi su skoro "nepostojeci": Chemistry, Happy, Simplicity, nenapadni, aseksualni.

Njihova preparativna kolekcija je izuzetna po tome sto se svaki proizvod ponasa kao nositelj jedne aktivne supstance. U stvari, ako covjek zeli, moze kupiti proizvod po proizvod i tocno kreirati onaj ucinak koji zeli. Nazalost, na taj nacin mora kupiti velik broj proizvoda, sto je u krajnjoj liniji dosta skup sport.

Shtefitza
09.02.2006., 05:26
Lali Puna je otvorila temu o Max FActorovoj masterpiece maskari.

Pa me podsjetila na jos jedan aspekt "roditeljskih" kozmetickih kuca.

Max Factor i Cover Girl su dvije marke u vlasnistvu P&G-a. Obicno se u "sestrinskim" markama u vlasnistvu iste kuce moze vidjeti isti proizvod obucen u razliciti dizajn. Namijenjen razlicitoj publici. Max factor targetira odraslu zenu, u diskretnim kutijicama, bojama prihvatljivim za svakodnevni izlazak i za posao.

CoverGirl targetira mladu adolscentnu zenu, kozmetika je dizajnirana da bude zabavna pod skolskim odmorima, razgovore u skolskom WC-u. Medjutim, cesto imaju gotovo jednake proizvode.

L'Oreal, Lancome, Maybelline su u vlasnistvu L'Oreala. Imaju paralelne proizvode, jedan za odraslu zenu, jedan za odraslu zenu boljih platnih mogucnosti, a treci za mladju zenu skromnijeg dzepa. Cesto u novoj sezoni izadju s potpuno jednakim proizvodom, vrlo slicnim imenom, i naravno razlicitom kutijicom.

Synergie i Garnier su njihova varijanta posvecena zenama svjesnim "ekologije".

(Kao sto je u kuci Lauder Origins "ekoloski svjestan", naravno ne za ozbiljno, nego za image)

Lali Puna
09.02.2006., 08:01
Cesto u novoj sezoni izadju s potpuno jednakim proizvodom, vrlo slicnim imenom, i naravno razlicitom kutijicom.

taman sam ja mislila otvoriti temu o istim proizvodima različitih kuća koje su sve dio jedne matice.
glede ovoga što sam citirala - primijetila sam da obično NE IZAĐU s istim proizvodom iste sezone nego inovacija prvo osvane u skupljem izdanju pa se jednu ili dvije sezone može kupiti samo u toj varijanti, a kasnije ju redizajniraju i za jeftiniji brand.

recimo, prvo je Lancome izašao s Juicy Rouge, a sezonu dvije kasnije je ista vrsta jako sjajnog, ali od sjajila dugotrajnijeg ruža izašla kao L'Oreal Glam Shine ruž

Kupila sam ovih dana Garnier Total Fresh losion za lice i skužila da je mirisom, teksrurom i ostalim performansama to ista stvar kao Lancomeov Vinefit Gel. Samo što se Total Fresh može kupiti od ove sezone, a Vinefita ima već nekoliko.

Shtefitza
10.02.2006., 07:34
Zapravo je "color juice" Lorealov pandan Lancomovom "juciy tubes"-u.

Ovdje u Americi mozes vidjeti cetiri glavne sezone: ljeto, proljece, jesen i zima. Medjutim kako proljece ovdje u Kaliforniji pocinje sada u veljaci, a ponegdje tek u travnju-svibnju, onda se sezone redovito "prepolove". Tako da se u prvom dijelu sezone proizvod pojavi u jednoj marki, a u drugoj marki ili slijedecu polovinu sezone ili u slijedecoj sezoni. Nitko ne zeli izgubiti svoj dio kolaca. Ako je stvar nepatentirana, onda ce se pojaviti i u konkurentskim kucama.

Shtefitza
13.02.2006., 09:11
Maybelline je prvi imao dream mousse, onda L'orealova varijanta, kako se ono zove, evo sad i Lancome izlazi (nakon sto je isprobano u jeftinijim varijantama sa: )
http://www.lancome-usa.com/_us/_en/makeup/animations/magiquematte/index.aspx?categorycode=AXEMakeup2&&

Stvarno nema pravila. Nekad skuplja marka prodre sa novim izumom, a nekada, kad se boje da je novica riskantna, proguraju je u jeftinijoj marki, ili na manjem trzistu.

Dadli
17.02.2006., 21:30
Iz vašeg iskustva...Po mogućnosti da služi kao dobra podloga za make up i da je ok za masnu kožu..;)

icegirl78
18.02.2006., 15:07
Koristim od vichya oligo 25 i zadovoljna sam, dobre su mi i avene kreme,
njima najviše vjerujem.
Skokni do prve ljekarne, preporučit će ti najbolju kremu ovisno o tvojim godinama i vrsti kože

Martinka
18.02.2006., 18:26
Meni je super krema nivea visage za mješovitu kožu jer se odmah upije, a prilično je jeftina i najbolja mi je preko ljeta. Zimi koristim revitalizirajući balzam s voćnim kiselinama iz oriflamea i te dvije su mi najbolje kreme za dan.

Katrin
18.02.2006., 18:31
nivea s hidraminom, nekih 40-ak kn. matira i dobra je podloga :)

Lali Puna
19.02.2006., 15:39
najbolja - biotherm biopur, ali je skupa, oko 250 kuna
jeftinija, a samo malo manje dobra - Avene Hydrance Legere

diona
19.02.2006., 21:00
koji su znakovi na koži koji upućuju da joj treba hidratantna krema?
jer moja je inače masna t-zona lice normalno, a sad mi se počela sušit i perutat koža na čelu i nosu, mi treba onda hidratantna krema?

sunce
20.02.2006., 07:54
diona imam sličnu kožu kao i ti
koristim od L'Oreala Happyderm za suhu i mješovitu kožu
košta oko 50 kn
jako sam zadovoljna s njom, lice mi izgleda svježe i meko cijeli dan (doduše ne stavljam puder na lice pa ne znam kakva je ova krema kao podloga). krema se odmah upije i lice nije sjajno.
meni Nivea i Garnier nikako ne odgovaraju..

ambasadorica
20.02.2006., 08:01
koji su znakovi na koži koji upućuju da joj treba hidratantna krema?
jer moja je inače masna t-zona lice normalno, a sad mi se počela sušit i perutat koža na čelu i nosu, mi treba onda hidratantna krema?

hidratantna krema UVIJEK treba,a ne samo kad se koža počne sušit,samo je pitanje kakva. ja već x godina koristim samo niveu soft i meni je super.
inače,to sa perutanjem-meni se na nosu peruta,ja ju par puta dnevno namažem melemom (samo taj glupi nos:mad: ),i pomoglo je.

Tinchi
20.02.2006., 09:31
Nivea soft je lagana i ugodna :s Nemrem bez nje.

Ali ima perioda kada mi ne pomaže protiv perutanja. Imam T-masnu i dehidriranu kožu ko diona.

sunce kaže:

košta oko 50 kn
jako sam zadovoljna s njom, lice mi izgleda svježe i meko cijeli dan (doduše ne stavljam puder na lice pa ne znam kakva je ova krema kao podloga). krema se odmah upije i lice nije sjajno.
meni Nivea i Garnier nikako ne odgovaraju..

Ako mi Happyderm ne bude valjao tebe ću špotat :D :D

Iako, u posljednjih mjesec dana primjećujem naznake osjetljivosti - lice se crveni nakon umivanja i pecka nakon nanošenja nekih preparata koje sam ranije normalno podnosila :tuzni:

Lapulapu
20.02.2006., 09:44
diona imam sličnu kožu kao i ti
košta oko 50 kn

ne koristim spomenutu kremu, al zaista bi mi bilo čudno da je namijenjena istovremeno suhoj i mješovitoj koži.

Obično se kreme proizvode u kombinaciji za suhu i osjetljivu ili pak normalnu i mješovitu ili mješovitu i masnu i slično.

Kombinacija za suhu i mješovitu uistinu mi je novost :confused:

tilla
20.02.2006., 10:07
u kategoriji 100kn definitvno roc krema.

sad piše SPF 15 na njoj, a ne mogu se točno sjetit imena.:zubo:

matinee
20.02.2006., 20:29
i ja koristim happyderm i fakat je dobra kremica

sunce
21.02.2006., 06:12
L'Oreal vec duze vrijeme ima kreme za suhu i mjesovitu kozu, prije hapyderma su imali hydrafresh koj mi je bil jos bolji ali su ju proizvodili svega par godina i prestali
imam suhu kozu na obrazima, a T zona mi je nekad normalna nekad malo masna - fakat ne znam kak bi se taj cuspajz na mom licu mogao drugacije nazvat nego suha i mjesovita koza :)

Lapulapu
21.02.2006., 07:13
Stvarno me zaintrigiralo, pa sam proguglala i našla:

Happyderm je dostupan kao fluid i kao gel-krema, za normalnu i mješovitu te za suhu i osjetljivu kožu.

iz čega bi se dalo zaključiti da postoje dvije verzije - jedna za normalnu i mješovitu te druga za suhu i osjetljivu kožu.

Ne spominje se verzija 'suha i mješovita'. Uoće ne sumnjam da ti takovu imaš, ali nema tipa L'Orealove Happyderm kreme koja je namijenjena takvoj :)

Rhea
21.02.2006., 08:01
[QUOTE=sunce]prije hapyderma su imali hydrafresh koj mi je bil jos bolji ali su ju proizvodili svega par godina i prestali

Neznam za hrvatsku ,ali tu u DEU se ta krema jos uvijek prodaje.

didach
21.02.2006., 08:59
Nivea soft je lagana i ugodna :s Nemrem bez nje.
Ali ima perioda kada mi ne pomaže protiv perutanja. Imam T-masnu i dehidriranu kožu ko diona.
Iako, u posljednjih mjesec dana primjećujem naznake osjetljivosti - lice se crveni nakon umivanja i pecka nakon nanošenja nekih preparata koje sam ranije normalno podnosila :tuzni:

To znači da ti je koža zapravo osjetljiva. Isto ko i meni. Zbog svih raznoraznih jakih gelova, tonika... koža se isušuje i onda se jadna jako masti jer se trudi nadoknaditi izgubljenu vlažnost. Od tuda istodobno perutanje i masnoća.
Ja sam trenutno u pokusnoj fazi Dr. Hauschke. Kupila sam test set za masnu kožu za 87kn. Koristim tek par dana, ali vidi se napredak:top: Hoću reći da trenutno uopće ne koristim nikakvu kremu! Po noći samo tonik, a preko dana normalizirajuće ulje. To ulje ne masti kožu nego je hrani i istodobno daje poruku koži da je pretjerano masna i da "se smiri". Dan-dva sam bila sjajna ko pasje jaje:D , a sad je fino mekana i glatka:cerek:

frogy
21.02.2006., 10:40
Stvarno me zaintrigiralo, pa sam proguglala i našla:

iz čega bi se dalo zaključiti da postoje dvije verzije - jedna za normalnu i mješovitu te druga za suhu i osjetljivu kožu.

Ne spominje se verzija 'suha i mješovita'. Uoće ne sumnjam da ti takovu imaš, ali nema tipa L'Orealove Happyderm kreme koja je namijenjena takvoj :)

Netko je tu nešto pobrkao. I postoje gore spomenute dvije verzije, ne postoji verzija za suhu i mješovitu kožu.

Lali Puna
21.02.2006., 12:12
prvi put čujem za kremu za suhu i mještovitu kožu. pa suha koža treba skroz različitu kremu od mješovite!

novakorkyra
21.02.2006., 12:39
U kategoriji do 200 Kn Vichyjev Thermal (i ova Myokine je fantastična za 30+). Prije sam koristila HR, ali Vichy je sasvim dovoljno dobar - razlika u kvaliteti je premala za toliku razliku u cijeni.

Tinchi
21.02.2006., 17:55
To znači da ti je koža zapravo osjetljiva. Isto ko i meni. Zbog svih raznoraznih jakih gelova, tonika... koža se isušuje i onda se jadna jako masti jer se trudi nadoknaditi izgubljenu vlažnost. Od tuda istodobno perutanje i masnoća.
Ja sam trenutno u pokusnoj fazi Dr. Hauschke. Kupila sam test set za masnu kožu za 87kn. Koristim tek par dana, ali vidi se napredak:top: Hoću reći da trenutno uopće ne koristim nikakvu kremu! Po noći samo tonik, a preko dana normalizirajuće ulje. To ulje ne masti kožu nego je hrani i istodobno daje poruku koži da je pretjerano masna i da "se smiri". Dan-dva sam bila sjajna ko pasje jaje:D , a sad je fino mekana i glatka:cerek:Ma ja uopće ne koristim raznorazne pizdarije! Nivea soft već 7 godina, a za umivanje (i skidanje šminke) neki gel i to je sve!
Ne eksperimentiram previše. Ne znam što se dogodilo a trenutno nemam ni novaca ni živaca da se bacam u potragu za nekim adekvatnim preparatom :(

Karmela
21.02.2006., 18:42
prvi put čujem za kremu za suhu i mještovitu kožu. pa suha koža treba skroz različitu kremu od mješovite!

Mnoge firme danas rade dvije ili vise linija za mjesovitu kozu. Obicno je to za varijacije od mjesovite do suhe/osjetljive koze (to je ona koja umjesto "normalnih" ima suhe obraze), i mjesovite do masne ( obicno mladelacka, problematicna koza). Znam da Clinique ima takve kategorije a i Biotherm cini mi se ima nekoliko slicnih produkata.

Tinchi
22.02.2006., 22:14
inače,to sa perutanjem-meni se na nosu peruta,ja ju par puta dnevno namažem melemom (samo taj glupi nos:mad: ),i pomoglo je.Sad tek ovo vidim.
Meni i običan Balein vazelin pomaže, ali to u ekstremnim slučajevima isušivanja lica i usana (vjetar i hladnoća)
Navečer se namastim i ujutro super :cerek:

Ali teško da to mogu prakticirat često zbog masnije kože :tuzni:

chiara
28.02.2006., 13:14
meni je super vichy liftActive. lijepo navlaži kožu i onda preko toga njihov aera teint puder i lice je za 5!

ambasadorica
28.02.2006., 15:40
Sad tek ovo vidim.
Meni i običan Balein vazelin pomaže, ali to u ekstremnim slučajevima isušivanja lica i usana (vjetar i hladnoća)
Navečer se namastim i ujutro super :cerek:

Ali teško da to mogu prakticirat često zbog masnije kože :tuzni:

vazelin je možda malo premastan (za moj ukus). kad sam ono napisala sam tek počela sa "terapijom" melemom. nakon tjedan dana (il kolkoveć) mogu reć-presretna sam:lux: . perutanje je skoro potpuno prestalo,a vjerujem da će s vremenom i potpuno prestat. već 100godina mi koža na nosu nije bila ovak glatka:cerek:

Shtefitza
28.02.2006., 20:58
Bas odlicno sto ti vazelin radi. :) :cool:
Ne bih ga uzela kao carobno rjesenje. Sad, kad ti se koza prestala perutat, radje bih vazelin koristila jednom u dva tri dana. Nego da previse "zamastis" kozu i dobijes drugih problema.

Nannica
03.03.2006., 07:16
Što koristite za lice? Ja imam mješovitu kožu (suhi obrazi, masna T-zona) i nikako ne mogu pronaći nešto što bi mi odgovaralo neko duže vrijeme, da mi ne začepi pore i sl. Ugl, očaj me natjerao u ogroman trošak, pa sam pljunula cca 800 kn za Chanelov Hydramax serum i kremu i koristim to otprilike 2 tjedna al moram priznat da nema neke velike promjene, osim što mi se koža ne sjaji. Mislila sam sljedeće probat Collistar...

flakey
03.03.2006., 12:18
ja imam isti tip koze kao i ti i sve zivo sam isprobala i na kraju me odusevila neka avonova krema sa zelenim cajem... osvjezavajuca, vlazi a ne masti... i nije skupa :top:

Anson
03.03.2006., 12:39
clinique in control ili superdefense, meni savrseno odgovaraju :top:

Billi
03.03.2006., 12:50
a zasto ne probas 2 dvije kreme, jednu za masnu zonu npr vichy normaderm i drugi za obraze

debelakrava
03.03.2006., 13:50
kupila givenchy youth i super je. nikakve alergije, koža blistava...predivno

hana
03.03.2006., 21:40
malo offtopic mozda pa se ispricavam ali kakva vam je koza nakon nanosenja keme? kad prodjete prstima po licu jel glatka i suha ili se jos osjeti onako ko sloj kremice?

milenija
04.03.2006., 14:48
Ote mi Billy odgovor!Ja sam se jedno vreme jako mučila dok nisam sve žive kreme isprobala i ničim nisam bila zadovoljna!Sad za T-zonu koristim Vichy Normaderm, a za ostatak lica Oligo 25. Nikad srećnija!!!

Nannica
05.03.2006., 09:26
thanx, cure:top: isprobat ću neke stvari pa javim kak je prošlo;) a za ovu spiku da koristim dvije kreme, hm, nije loša fora. iako mi je kozmetičarka rekla već da koristim dva losiona jedan za suhe, drugi za masne dijelove, pa ću probat neko vrijeme i to. uglavnom, fakat mi je dosta tih muka s licem tak da ću poduzet sve moguće

alemka
05.03.2006., 13:57
za dan uzmi nešto na bazi zelenog čaja....čajevca...ili kafora.....neće iziritirati suhi dio a na masnijem dijelu će napraviti ravnotežu sebuma....a za noć ipak na taj suhi dio nanesi neku hranjiviju kremu....

SaraTroroga
25.03.2006., 20:47
A evo i Maybelline varijanta volume shocking :zubo:

http://www.maybelline.co.uk/whats_new/l190l459.htm

AFRODITA69
02.05.2006., 17:52
jeste zenske primjetile da evropske kreme(za lice,ruke,kaj vec)i puderi-imaju bas ono fine mirise.docim usa produkti ne.kao,tu su svi alergicni na miris pa ga vade.ali zbilja-recimo obicna nivea -usa proizvod ima miris ali ni blizu kao ona evropska ili od bilo gdje drugdje.recimo,bas mi je ostalo u sjecanju kak je puder od colistara fino mirisal,docim americki neki cak smrde.
sjecam se od stare kozmetike iz zg-a nekad,kak je sve mirisalo...a danas nema ni malo mirisa.bas nis.

jaja
02.05.2006., 20:50
možda je bit u ne miješanju mirisa iz kreme i parfema
imaš jako kvalitetnih krema u kolekciji s parfemima

emergence
02.05.2006., 21:06
ameri su ludi. kolko čujem sad sve parfeme preraduju i micu im sastojke koji navodno izazivaju alergijske reakcije....guerlain nemre mirisati isto ako mu maknes koji sastojak

AFRODITA69
02.05.2006., 21:08
možda je bit u ne miješanju mirisa iz kreme i parfema
imaš jako kvalitetnih krema u kolekciji s parfemima

ne,ne govorim o tome...znam mirisne kreme,ali govorim o obicnim kremama kao nivea recimo...kao i o obicnim puderima,rumenilima-evropski ,manje vise svi imaju neki ugodan miris,dok americki nemaju mirisa.
mirisljave kreme su i tako mirisljave..ali americka nivea nije tak mirisljava ko evropska,zato svoje nivee kupujem na mexickom odjelu-to su uvozne i mirisu ko nase!

plavusa
04.07.2006., 08:40
ovak, cim dodju toplije /paklenske temperature naravno
da se mora zamijeniti i zimska krema za lice
e sad, vec dosta dugo sam u potrazi za kremicom koja ce mi
odogovarati po ljeti... i nikak da je nadjem :flop:

situacija je sljedeca: lice uglavnom cisto, suho i osjetljivo
no nevoli premasne/teske kreme koje ga opterete i onda se
t-zona zasjaji
znaci, treba mi lagana kremica koja ce fino hidratizirat brzo se upit al ne i zamastit - maska na licu je zadnje sta mi treba tokom ljeta
btw ja dnevnu kremu nanosim bar 2 puta dnevno
spremna sam potrositi ne vise od 100kn

molim za prijedloge i iskustva
:kiss:

Ziki
04.07.2006., 09:10
Ja se poprskam Vichyjevom termalnom vodom, pričekam da se osuši, i na to nanesem Vichy Thermal Fix Mat - i:cerek:
To je lagana, lagana emulzija koja se odmah upije, lice je mat, a nježno poput breskvice. Oduševljena sam s time po ljeti.:kiss:

Tournez
04.07.2006., 09:23
I ja sam imala slican problem, sa tim da ja na licu imam jos podrucja s dermatitisom.Nikad naci neku odgovarajucu kremicu.

Prije par dana sam si kupila Avene Emulziju za normalnu do mjesanu osjetljivu kozu-upije se brzo i mat je a opet imas osjecaja da malo i hrani lice, ono nije gelasta vec kao rjedja kremica. Uglavnom sasvim sam zadovoljna-dermatitis mi nenadrazuje a ostatak super matira. Obicno mi ostale emulzije i laganije kreme isusivale dermatitis. Kostala je oko 60-70 kuna, 50 ml. Kupicu je opet :zubo:

Prije nje sam imala biothermov zeleni aquastop i bio je super za ostatak lica, ali za dermatitis :nono:. no ona je preko 100 kuna.

Tournez
04.07.2006., 09:25
i zaboravih reci da je i moje lice u sustini suho ali da mu je isto vecina krema sa suhu kozu po ljeti premasna.

Rhea
04.07.2006., 10:40
Ja sam zadnje kupila LiftActiv Pro spf 15 od Vichy-ja i totalno se razocarala.Krema je em masna,em ako udje u oko (sto se meni redovno dogadja:zubo: )strava i uzas.Samo sta mi oci ne ispadnu od peckanja i suzenja.I tako,odem ja u DM i kupim Oil of Olaz hidratantnu dnevnu kremu za osjetljivu kozu i mislim si,ako i ne bude valjala nije skupa pa me bas briga.Krema je fenomenalmna,odlicno vlazi,ne masti,nema nikakvih mirisnih dodataka...Ma super,cini mi se da bi ti mogla odgovarat:)

diona
04.07.2006., 11:16
ja imam kroz cijelu godinu ovo:
http://img88.imageshack.us/img88/3996/304708ge.jpg (http://imageshack.us)
vecina rekla da im ne valja a meni bas ok

plavusa
04.07.2006., 13:31
i meni garnierova , ali total comfort, pase jako preko zime jer
je dosta hranjiva (i jos fino mirisi :) ) i odogovara mi u hladnijem
periodu....
ali eto nikako da nadjem neku koja ce biti dovoljno hidratantna ali nemasna

pogledat cu malo ovu oil of olaz :)
vichy me kao takav dosta razocarao - iako bas kremu za lice nisam
nikad kupila...

teichy
04.07.2006., 13:38
meni isto odgovara garnier - plavi
probaj nešto od njih što bi moglo odgovarati za ovakvo vrijeme, neznam koje linije sve imaju

MilaMalaPlava
04.07.2006., 16:33
Moja mama koristi Lancasterovu Revulcanic, a ja Niveinu Aqua (ili kako se već zove, u plavoj teglici, s magnezijem, krastavcem i ginsengom) - čini mi se da su podjednake teksture, lagane (gel krema) i hidratizirajuće :top:

teichy
04.07.2006., 21:07
Niveinu Aqua (ili kako se već zove, u plavoj teglici, s magnezijem, krastavcem i ginsengom) - čini mi se da su podjednake teksture, lagane (gel krema) i hidratizirajuće :top:

baš sam danas razmišljala o toj kremi da bih je mogla kupit i budem

Tijana
04.07.2006., 21:42
Sebamed Hydra Visio gel, imaš ga u DM-u, stoji među sapunima :confused: i košta ti nekih 50 kn. Kupila ga prvi put prošlo ljeto po preporuci dermatologa i zadovoljna sam jako. :top:

naranđica
04.07.2006., 23:24
i ja tražim.

prošlo ljeto sam imala od loreala happyderm i bila mi je ok, baš lagana, mislim da ću ju uzeti opet (kupujem za osjetljivu kožu makar je moja zapravo mješovita)

Morčić
10.08.2006., 15:23
Da li netko zna šta je bolje koristiti kremu ili emulziju ??? Hvala

matinee
10.08.2006., 15:41
nemam pojma što je bolje, ali imam Avonovu Anew emulziju i jako sam zadovoljna. nije masna i super se razmazuje

tough_cookie
10.08.2006., 21:54
mislim da je emulzija po sastavu manje masna pa se preporucuje za mjesovitu i masnu kozu, a krema je bolja za suhu kozu.

tak sam bar ja citala. a valjda ovisi i o konkretnom proizvodu, odn. liniji.

Shtefitza
12.08.2006., 04:27
Tough cookie ima pravo. :) :cool:

Neli
12.08.2006., 05:24
Emulzija, pitaj nas s litrom masti na licu, osim krema ili gelova za lice na bazi Aloe Vere.

Rock Star
13.08.2006., 15:31
Koja je uopće razlika između emulzije i kreme?

Krijes Sedam
11.11.2006., 14:11
zna li netko koje su najkvalitetnije kreme za muško lice za masnu kožu? :cool:

Elektra
11.11.2006., 18:32
Ukoliko se ne varam izašla je nekakva nova Nivea Q10 ili tako nešto, ali za muškarce. Probaj se raspitati u dm-u ili u ljekarnama čak ako imaju nešto. :)

Martinka
11.11.2006., 18:53
zna li netko koje su najkvalitetnije kreme za muško lice za masnu kožu? :cool:

Moj frend je koristio vichy normaderm za masnu kožu i još neke kreme iz ljekarne, najbolje da tamo odeš pa će ti već nešto preporučiti.
Meni su malo glupe te podjele na muške i ženske kreme, mislim da kremu treba birati prema tipu kože a ne prema boji kutijice.

mouse
13.11.2006., 12:19
Sve od nivee!

luca
13.11.2006., 12:28
L'oreal ima kolekciju za muskarce i Nivea isto (to ima u parfumerijama i vjerojatno u DM)
Clinique isto ima liniju za muskarce (to nema u DM, ali ima u parfumerijama).
Moj dragi koristi Vichy (i sampone i kreme, Vichy se prodaje u ljekarnama).

mouse
15.11.2006., 13:42
Nivea aqua beauty!!!

Lela
15.11.2006., 19:59
imam dosta isušenu kožu sklonu prištićima. koristila sam svakakve kreme i nisu mi baš odgovarale. zadnjih tjedan dana koristim avene hydrance optimale riche i bila mi je super, koža mi nije bila suha, nisu mi se stvarali prištići. ali danas sam se probudila puna crvenih točkica na licu (prebolila sam vodene kozice :D ), a to je vjerojatno od kreme. sad više ne znam koju kremu da koristim :confused: trenutno mi je lice užasno suho, stavila sam garnier total fresh fluid, ali me svejedno užasno zateže, čak mi se malo i guli koža:(
da li biste mi mogli preporučiti neku dobru kremu koja dovoljno nahrani kožu i ne stvara prištiće?
:w

Nemoj sada mijenjati kreme. To će ti još više iritirati kožu. Neko vrijeme lice peri kamilicom da ti se smiri. Zatim posjeti dermatologa. Probaj preći na prirodne kreme ili lice njeguj jednostavnim baznim uljem kao npr. jojoba uljem ali preporučam onim od primavere life jer sam jedino za to ulje sigurna da je kvalitetno.

Karmela
15.11.2006., 20:23
Jesi li probala "Nivea Soft" u bijeloj tubi?
Ta nije masna, kao plava.

Ja sam tu koristila za ruke, ali nije bila dobra jer su me ruke svrbile od nje. Ne bih to preporucila za lice.

sivanad82
17.11.2006., 12:32
Kya,
Zao mi je sto na vrijeme nisam procitala onu preporuku za HAPPYDERM, jer bi te na vrijeme upozorila da je ni u kom slucaju ne kupujes!!!!
Mene je namamio dobar izgled i lijep miris kreme, pa sam je kupila i u rekordnom roku sam se osula kao da imam varicele, u najmanju ruku!
Znam jos 5-6 prijateljica koje su dozivjele isto..... Zato je nebi nikome preporucila!
Poslije nje sam furala Eucerin jedno godinu dana ali s sam je (po preporuci) zamijenila duplo jefinijom a troduplo boljom AFRODITOM!!! Koristim hidratantnu od kamilice i zelenog caja i mogu ti rec da je to nesto najbolje sto sam u zivotu probala, a isprobala sam sve i svasta jer imam jako jako osjetljivu kozu, preblijedi ten i do skora pomalo problematicnu.
uzmi tester negdje pa je probaj, tako divno umiri kozu i lagana je .

Poz!

Kya
22.11.2006., 15:52
moj post je bio prije skoro godinu dana, ali hvala na savjettima :kiss:
našla sam si svršene kreme- po danu koristim avene skin recovery cream a po noći cold cream isto avene. i lice mi je 10 milijuna puta bolje nego prije!

Rock Star
23.11.2006., 07:39
Ja sam tu koristila za ruke, ali nije bila dobra jer su me ruke svrbile od nje. Ne bih to preporucila za lice.

Meni je plava Nivea super kao noćna krema. Optimalno vlaži i čini mi se da dosta djeluje u prevenciji bora, valjda zato kaj je masnija.

Ponosna
24.11.2006., 14:20
Prvo, zaboravi garnier i sve gluposti iz dm-a. Čisto sumnjam da su ti se prištevi pojavili od avena, možda je u pitanju pms, miješanje dosta proizvoda, stres, čokolada, razmisli.... Avene ima blage proizvode, preporučljivo ih je koristiti noću jer su izrazito hidratacijske, pa danju malo sjaje. Danju preporučujem termal fix od vichya ili univerzalnu kremicu za lice i područje oko očiju od nuxa.

Kya
25.11.2006., 15:58
Prvo, zaboravi garnier i sve gluposti iz dm-a. Čisto sumnjam da su ti se prištevi pojavili od avena, možda je u pitanju pms, miješanje dosta proizvoda, stres, čokolada, razmisli.... Avene ima blage proizvode, preporučljivo ih je koristiti noću jer su izrazito hidratacijske, pa danju malo sjaje. Danju preporučujem termal fix od vichya ili univerzalnu kremicu za lice i područje oko očiju od nuxa.

hvala, al sam već našla rješenje. samo da napomenem da cure sa jako osjetljivom kožom ne bi trebale koristiti vichy thermal fix-mene je užasno iziritirao i začepljuje pore

Ponosna
26.11.2006., 18:01
I mene je dok sam imala hrpu prišteva, sad mi odgovara. Uglavnom, nekako se vichy srozao, jel se to samo meni čini? Kao da su im kreme komedogene, a ne suprotno.

mouse
27.11.2006., 13:48
hvala, al sam već našla rješenje. samo da napomenem da cure sa jako osjetljivom kožom ne bi trebale koristiti vichy thermal fix-mene je užasno iziritirao i začepljuje pore
Meni je termal fix napravio sranje od lica i ne mogu nikako sad to riješiti. Sve neki tvrdi prištići, kao masni. Zna li tko štagod za pomoć?

Ponosna
28.11.2006., 11:45
Ovako, već dugo mučim muku sa nalaženjem savršene kreme za mješoviti tip kože, T-zona masnija, al' dehidrirana.:o Pod savršenom kremom podrazumijevam;da hidratizira kožu, ali da se brzo upije, da ostavi zaštitni film na koži i da niti nimalo ne zateže i da se nakon sat-dva NE sjajim, naravno, da je nekomedogena te da vraća sjaj koži. :E Stoga, ako ste je našli podijelite s nama i ne samo za taj tip kože nego za SVE TIPOVE KOŽE! :confused:

Zlatokosa
28.11.2006., 16:23
meni su u ljekarni savjetovali (tada je bila avene promocija) Hydrance optimale legere sa uv zaštitom (bila sam prije ljeta). Naravno, rekli su mi da imam mješovitu kožu. Sad koristim istu kremu ali bez UV zaštite, ta se može koristiti i za dan i za noć. (Puder mi je sa UV zaštitom). Zadovoljna sam tom kremom, s tim da napominjem da mi je do ove kreme koža lica zimi bila jako osjetljiva i perutala se.
Traži tester ako ga imaju.
ovdje provjeri avene (http://coner.hr/ljekarne/index.php?str=kozmetika2&brand=avene)

Ponosna
28.11.2006., 16:41
Avene legere imam, koža mi se zamasti nakon par sati od nje.

Andjelcic
28.11.2006., 16:44
meni je hydrance legere savrsena.
ne kuzim kaj ti zapravo hoces.

Zlatokosa
28.11.2006., 16:49
pročitaj si o ovoj: Avene uravnotežujuća hidratantna krema - isto kaže da je za mješovitu ili normalnu kožu
a možda ti trebaš kremu za mješovitu ili masnu kožu?:misli:

Patagonija
28.11.2006., 17:26
Meni je odlična bila Kanebova Oil Control (a ja imam suhu kožu, tako da nek te ne zbuni naziv.)

blaaah
28.11.2006., 19:16
estee lauder daywear plus, sve to sto si nabrojala + spf 15

Ponosna
28.11.2006., 22:27
Di to mogu kupit i koliko dođe?

Soleiol
29.11.2006., 08:37
Ja ti mogu preporučiti od Shiseida-skincare daily moisturizer light s spf 10:top:

blaaah
29.11.2006., 09:11
ja je uvijek kupujem u duty free kad negdje letim - oko 30e

Samantha
29.11.2006., 10:27
estee lauder daywear plus, sve to sto si nabrojala + spf 15

koristila sam je.odlicna kremica

Ponosna
29.11.2006., 14:49
Dobila sam danas testere od nuxa i decleora pa ću i njih probati. Joj, nisam imala pojma da je tako teško naći kreme za problematičnu kožu, zapravo mješovitu. A možda i imam malo prevelike zahtjeve. Meni recimo, avene legere odlično odgovara noću jer je dovoljno masna i fino mi nahrani lice, ali danju se sjajim od nje što mi je strašno. 30e? Onda je kod nas sigurno skuplja. Nije mi problem dati ni 500 kn za kremu, ali u zadnje vrijeme mi se čini da sam postala kolekcionar, a nikak naći dobru.

Andjelcic
29.11.2006., 15:04
meni hydrance legere uopce nije masna, bas naprotiv. i brzo mi se upije.
ali to nije krema za masnu kozu.

Ribica3
29.11.2006., 15:12
Moja koza je slicna, imam problema sa dehidracijom odredenih dijelova face i sad koristim Gatineau nocnu i za oko ociju i Lierac "Aqua -D+.

Vidim promjene i zadovoljna sam jako.

Uz to koristim i masku Gatineau i mlijeko i tonik Lierac i sve skupa je za 5 :top:

Ponosna
29.11.2006., 18:37
Ma nije avene legere masna, brzo se upije i stvori ugodan film na faci no za sat-dva se sjajim od nje. Jednostavno, imam problematičnu kožu i tražim kremu koja će koži vratit stari sjaj. Možda sam zahtjevna, ali legere je odlična za osobe sa zahvalnom kožom.
Di mogu kupit gatineau i lierac, tj. dobiti tester za početak?

Zlatokosa
29.11.2006., 21:06
Ponosna, mislim da ćeš pogriješiti ako kreneš lice njegovati testerima. Na jedan će ti koža možda reagirati, a nećeš znati na koji, jer tester potrošiš za tri dana, a reakcija može zakasniti. (Primjedba je, jer sam primjetila da si počela skupljati testere, nemoj samo isprobavati sve odjednom)
Inače, kad sam ja imala problema sa tenom, izvukao me je Collistar, cijela kozmetika je kvalietna. Međutim, draži mi je Avene jer je dvostruko jeftiniji,a kvalitetan je i za sada nemam iritacija. Zato sam ti ga i predložila.
Dakle, odluči se za jedan proizvod u koji imaš povjerenja, pa postepeno traži nešto bolje. Recimo, meni je jako dugo vremena trebalo da shvatim da me Avonove kreme iritiraju, zato što su problemi počinjali postepeno, a ne naglo.

bistra
29.11.2006., 21:10
Joj, nisam imala pojma da je tako teško naći kreme za problematičnu kožu, zapravo mješovitu.

Nije mi problem dati ni 500 kn za kremu, ali u zadnje vrijeme mi se čini da sam postala kolekcionar, a nikak naći dobru.

ne znam sta ti tocno mislis kad kažes da ti je koža problematična? akne, miteseri, prištići izvan okvira normalnog ( to znači tu i tamo koji, lice malo poludi pred menzis i sl.)? jer ako ti je koža mjesovita, to ne znači da je problematična.
i moja je mješovita, a i pomalo dehidrirana i teta u apoteci mi je preporučila gatineau strategie jeunesse (valjda sam kolko-tolko dobro napisala) i stvar je pregenijalna!!
to je dnevna krema, taman idealno i vlažna i masna, brzo se upija ( šta znači da mi ne ostavlja lice masnjikavim satima posli...) super je kao podloga za puder. jednostavno, oduševljena sam!
košta oko 400 kn, al stvaaaarnoooo se isplati svake lipe!
ako te bas jako muči t-zona, možda bi ti mogla odgovarati i alga marine( tako nekako, isto gatineau). imala sam je ovo ljeto i bila mi je super, al za ove hladnije dane i se čini mozda malo prelagana.
pitaj testere u apoteci, dat će ti ih bez problema, pa jasno je i njima da nećeš na blef kupovat kremu od 400 - 500kn i riskirat da skuplja prašinu na polici a ti dobiješ živčani slom... :)

bistra
29.11.2006., 21:21
joj, ponosna,sad vidjela tvoj post na onoj drugoj temi o kremicama i skužila da imas 21 godinu... e, možda ti je onda malo prerano za ove kremice koje sam ti preporučila, ova strategie jeunesse ti je ujedno i krema protiv prvih borica, a ne vjerujem da ih ti imas niti da ti je taj tip njege potreban. tako da moj savjet ipak uzmeš s rezervom...sori!
ti se svakako posavjetuj sa farmaceutkinjom u apoteci, ona će te ipak najbolje savjetovat.

Ribica3
29.11.2006., 22:49
Gatineau i Lierac ti ja kupujem uvijek u apoteci u Centru Kaptol, ona na drugom katu pa valjda tam ima testera.
Inace Gatineau (valjda njihovo predstavnistvo ili sta vec) ti je tam kod Britanca, ona zgrada di je neki tzv. robni magazin, di se prodaje tekstil na metre i znam da je tam moja stara isla kupovat kreme i utrpali su joj brdo testera ;)

Ribica3
29.11.2006., 22:52
Ova dnevna krema Lierac koju sam ti navela nije vezana uz godine, izvrsna je. Pitaj zenu u apoteci pa bu ti sve objasnila.
U biti, ni ova druga krema nije anti age.

sany
01.12.2006., 08:32
Vjerojatno je tema vec bila ali nemam bas vremena pretrazivati, pa mi predlozite neku kremu za lice sa zastitnim faktorom.

Imam suhu kozu...rekla bih mjesovitu...koristim Nutrilogie, ali ona nema zastitu a sad mi treba....cak bih neku i jeftiniju, ali da su slicne strukture, ako sam se dobro izrazila.

Grim
01.12.2006., 10:16
Avene - Hydrance Optimale ima SPF 15. Meni je super, imam suhu kožu.

Ponosna
01.12.2006., 18:42
Držim se ja trenutno avena noću, stvarno nije loš, a ne iritira kožu. Ujutro ne stavljam nikaj dok ne nađem nešto kvalitetno da se ne bi sjajila cijeli dan.
Bistra, e pa sad kaj se borica tiče... Otkad sam prije 2 mjeseca dobila invaziju prištića i pokupovala sve kreme na tržištu pa ih natrpala na facu, moja prije 2,5mj. savršena koža je pretrpila šok. Obrazi i dalje savršeni, al čelo koma. Prištića više nema, al su se od dehidracije pojavile tri vodoravne bore i neke borice tipa mreže, vidljive samo iz neposredne blizine, al čim zategnem prstima kožu, ne vide se. Nisam više pametna!!kaj je to?Bore?Nedostatak elastičnosti?Što koristiti da vratim normalan sjaj, maknem taj masni sjaj?Dal kupit kremice za elastičnost?

Zlatokosa
01.12.2006., 23:56
rekla si i sama: dehidracije
možda da posjetiš kozmetičarku da ti ustabili kožu, a da onda polako tražiš kremicu koja ti odgovara?
Inače, probaj češće termalnom vodom sprejati lice

foxylady
02.12.2006., 00:43
ima li netko iskustva sa lancomovim i elizabeth arden kremama???? (osim 8 h cream) trazim kremu koja hidratizira, ne masti i daje kozi prirodan sjaj...? tnx

duchessa
02.12.2006., 05:57
Ja ti mogu preporučiti od Shiseida-skincare daily moisturizer light s spf 10:top:

I ja preporučam Shiseido - linija Pureness
Matifying Moisturizer Oil free
Moisturizing Gel Creme (koristim zimi; no ak želiš bolji mat efekt onda Matifying Moisturizer Oil free)
I od te linije izvanredna stvar - listići za uklanjanje masnoće:top:
Idu preko šminke i otklanjaju masni sjaj:s

Ponosna
02.12.2006., 10:38
Koliko je ta krema?

duchessa
02.12.2006., 10:48
Gel krema je 280 kn (40ml), Oil free losion oko 225 (Shiseido)

duchessa
02.12.2006., 11:39
Zaboravih -listići za otklanjanje masnog sjaja kože 148kn - 100 komada

gica
03.12.2006., 16:20
...mene zanima jel itko koristio kremice i ostale stvarčice iz linije chanel precisione?...već sam to pitala na nekom dugom topicu,al mi niko nije odgovoria...mislim da oni isto imaju neke fluide šta se stave tokom dana preko pudera,a upijaju sjaj...

Ponosna
03.12.2006., 17:05
Napokon nađoh savršenu kremu-NUXURIANCE.Kremica služi za učvršćivanje i sjaj kože uslijed hormonskih promjena,briše pjege,ne masti mi kožu i najvažnije-ne sjajim se,a i ima SPF 8.Nisam imala pojma da postoji tako dobra krema.

Ponosna
03.12.2006., 17:12
Ova nije jeftinija,ali je zacijelo najbolja.Do prije par dana sam tražila savršenu kremu i to je definitivno Nuxe-linija Nuxuriance,SPF 8,služi za lagano učvršćivanje kože(ukoliko se malo opusti nakon silnih preparata ili uslijed hormonalnog poremećaja),koža je zaista blistava,nema masan sjaj i uklanja moguće tamne pjege od sunca itd,a odlično hidratizira.Btw.koristila sam avenovu kolekciju,vichijevu također i s pouzdanjem mogu reći da ovoj nisu ni do koljena.

Andjelcic
03.12.2006., 17:15
Ova nije jeftinija,ali je zacijelo najbolja.Do prije par dana sam tražila savršenu kremu i to je definitivno Nuxe-linija Nuxuriance,SPF 8,služi za lagano učvršćivanje kože(ukoliko se malo opusti nakon silnih preparata ili uslijed hormonalnog poremećaja),koža je zaista blistava,nema masan sjaj i uklanja moguće tamne pjege od sunca itd,a odlično hidratizira.Btw.koristila sam avenovu kolekciju,vichijevu također i s pouzdanjem mogu reći da ovoj nisu ni do koljena.
koja je razlika?

Shtefitza
03.12.2006., 20:07
Vjerojatno je tema vec bila ali nemam bas vremena pretrazivati, pa mi predlozite neku kremu za lice sa zastitnim faktorom.

:rofl:

Pisale smo o toj temi vec milijun puta, ali sad bas nemam vremena. :zubo:

Kupi bilo koju kremu za lice koja odgovara tvom tipu koze, a da u sebi ima zastitu od UVA i UVB zraka.

foxylady
03.12.2006., 23:15
ajde bas mi je drago!!!! nadam se sa cu i ja uskoro nac kremu svog zivota ...

Ponosna
05.12.2006., 15:07
Nažalost,danas sam tu kremu ustupila mami.Krema je stvarno dobra,ali žena u ljekarni se nije udostojila reći da je donji prag njenog korištenja 30 god. i da se taj navedeni hormonalni poremećaj tiče menopauze,a ne kao u mom slučaju policist. jajnika. Danas sam joj otišla očitati bukvicu s obzirom da krema dođe 320kn.Mrzim needucirane i glupe ljekarnice.I sad sam opet na početku.

Ponosna
05.12.2006., 15:18
I da,danas sam saznala jako korisnu stvar.Uglavnom,ja sam uvijek imala normalnu kožu,no nakon pojave prišteva mi se zamastila i onda sam napravila pogrešku života-isušila ju.No,problem krema za regulaciju sebuma je slijedeći-isuše kožu,no sjaj(nimalo prirodan i lijep)i dalje ostaje.Stoga(kaže moja nova farmaceutkinja koja se poprilično kuži u to)kožu treba njegovati,ne prema njenom trenutnom stanju(npr.masnoći nakon terapije rješavanja akni)nego prema tome kakva je bila oduvijek,odnosno prije pojave akni ili drugog poremećaja.

Ponosna
05.12.2006., 15:20
Dođe 320kn.

Noemi
05.12.2006., 15:25
A hauschka kaze da kozu treba njegovati po stanju u kakvom trenutno jest, jer se stanje koze moze mijenjati.

Ali ima filozofiju da se masna koza tretira uljem, a ne dodatno isusuje, jer uzimas vlagu pa koza i dalje proizvodi masnocu pokusavajuci nadoknaditi sto joj nedostaje.

ZAto se masna koza sklona pristicima tretira uljem koje je signal kozi da se prestane mastiti.

Nema mi logike tretirati kozu po tipu kakav je bio, ja sam par godina natra imala mijesanu kozu, sad mi je presuha i preparati za mijesanu mi ne bi odgovarali:misli:
Svatko prica svoje:zvrko: i svatko je uvjerljiv. Pa ti vidi.

Sugarplum Fairy
05.12.2006., 16:34
Zna možda netko koliko koštaju: nuxe creme etincelante, aroma vaillance (za suhu kožu) i onaj balzam/sjajilo?

Ponosna
05.12.2006., 21:32
Obične hidratantne kreme ti se kreću od 220 do 250,a protiv bora i s posebnim efektima oko 350. Balzam sa spf 15 115kn,balzam na bazi meda, tipa melema 180kn.Ovaj u obliku sjajila je odličan,ja ga koristim dulje vrijeme.Ma cijela nuxe linija je odlična,maske su mrak!

Ponosna
05.12.2006., 21:47
Ali ima filozofiju da se masna koza tretira uljem, a ne dodatno isusuje, jer uzimas vlagu pa koza i dalje proizvodi masnocu pokusavajuci nadoknaditi sto joj nedostaje.

Nekako to tvoje ima smisla.Ja što sam više isušivala kožu,a morala sam u svrhu "ubijanja" prišteva,to mi je koža postajala sve masnija.I od najkvalitetnije kreme za regulaciju sebuma bi se za par sati sjajila.Sada sam malo smanjila upotrebu silnih krema.Koristim samo avenov losion za skidanje šminke(za netolerantnu kožu),posprejam se uriagovom termalnom vodom i koža mi mnogo bolje izgleda.Par puta tjedno stavim nuxovu hranjivu masku i to je to.

hana
05.12.2006., 22:10
a koje ulje za lice onda koristit se preporuca?

Sugarplum Fairy
05.12.2006., 22:59
a koje ulje za lice onda koristit se preporuca?

Ne znam za nuxe, ali decleor ima ulje za masnu (i mješovitu) kožu -
ylang-ylang. Odlično je.

Ponosna
06.12.2006., 10:02
Ta ulja su sva poprilično skupa(osobno imam decleorovo)i mogu reći da nisu ništa puno bolja od prirodnog bademovog.Btw. koje je usput dobro i za podočnjake zbog vitamina E.Samo ne treba pretjerivati s njihovom uporabom.Dovoljno je stavljati svaku večer 5 dana dok koža ne shvati poruku i onda povremeno(2x tjedno npr.)po potrebi.

diona
06.12.2006., 10:22
je koristio netko one garnierove total comfort?

hana
06.12.2006., 21:43
ylang-ylang. Odlično je.

danas sam dobila tester kremice od decleora ali mislim si da je bolje da si ne krecem navuc na decleor s obzirom koliko kosta

razmisljala sam o kombinaciji hollyplant hidratantne kreme i bademova ulja...
ali sad tu citam kazete ne ulje svaki dan...hm

Ponosna
07.12.2006., 21:00
Ja sam i mislila na hollyplant,imam njihovu liniju(koja je ful povoljna)i jako sam zadovoljna.Fakat zvuči kao čudo,ali meni su se od tog ulja strije skroz povukle.Stavim ga na facu 1x tjedno i nemam niti podočnjaka,koža mi je glatka....5+,a jeftinije od decleora kojih 6 puta.Al za svaki dan nije,bar ne za facu,za noge da!

hana
07.12.2006., 23:43
a s cim prat lice ako uzmem holyplant kremicu?

Andjelcic
08.12.2006., 09:28
ylang-ylang. Odlično je.
kako se koristi? koji efekt daje? je li komedogeno?

Sugarplum Fairy
08.12.2006., 11:33
kako se koristi? koji efekt daje? je li komedogeno?

Nije komedogeno. Malo ulja se umasira u kožu prije kreme. Ja sam ga stavljala samo na t-zonu jer mi se samo tu koža masti. Pomaže kod normalizacije izlučivanja sebuma i pročišćuje kožu.

Andjelcic
08.12.2006., 12:06
Nije komedogeno. Malo ulja se umasira u kožu prije kreme. Ja sam ga stavljala samo na t-zonu jer mi se samo tu koža masti. Pomaže kod normalizacije izlučivanja sebuma i pročišćuje kožu.
jel isusuje? koliko kosta?

foxylady
08.12.2006., 12:08
kako je komplicirano naci odgovarajucu kremu. trenutno koristim avene skin recovery cream... ok mi je jer ne iritira moju osjetljivu kozu... al odredjene dijelove mi ne hidratizira dovoljno. ne zelim bombardirat kozu silnim preparatima da ne postignem kontra efekt. inace mi nije bas problematicna...
ovo je jedino sto koristim uz 8 h cream. odlucila sam otici kod dermatologa u ponedjeljak.
@ponosna - ne mogu vjerovat da ti je dala kremu koja nije za tvoju dob!!!! boze!!!!

Sugarplum Fairy
08.12.2006., 13:00
jel isusuje? koliko kosta?

Ne isušuje niti malo - zato mi je tako dobro. Drži t-zonu pod kontrolom, ali ne isušuje. Skupo je, oko 330 kn, ali nemoj kupovati! Nažicaj negdje tester jer traje cijelu vječnost. Ja sam ga imala nekoliko mjeseci.

Andjelcic
08.12.2006., 13:03
hvala! :)

Ponosna
08.12.2006., 17:45
a s cim prat lice ako uzmem holyplant kremicu?
Uzmi nekakav losion za osjetljivu kožu.avene,lerbolario...

Natch
08.12.2006., 17:46
danas sam dobila tester kremice od decleora ali mislim si da je bolje da si ne krecem navuc na decleor s obzirom koliko kosta

razmisljala sam o kombinaciji hollyplant hidratantne kreme i bademova ulja...
ali sad tu citam kazete ne ulje svaki dan...hm
ne kompliciraj. uzmi si od belupa oni rozu kremu za mlade.

Ponosna
08.12.2006., 17:48
meni su derma i ljekarnica savjetovale da kap ylanga ukapam u kremu i skupa umasiram,tako mi je imalo najbolji efekt i mogla sam stavljati na cijelu površinu lica.tako radim sa svim uljima.Ovih dana ću prijeći na galenicovu kremu i ulje.

hana
08.12.2006., 18:40
@ Natch
belupo roza krema za mlade? koja je to? gledam belupo site a nema nikakvih kremica? za ca je ta krema opce?

Natch
08.12.2006., 18:43
@ Natch
belupo roza krema za mlade? koja je to? gledam belupo site a nema nikakvih kremica? za ca je ta krema opce?
joj ne mogu se sad sjetiti kako se zove. znas one imaju za muske i za zenske, roze i plave, lani su ih lansirali...boze kako se zovu...

hana
08.12.2006., 18:50
ajmee znas na sta mislis, ocajna je ta linija :flop:
djelili su testere pa sam probala par stvari, em smrdi em je lose

Natch
08.12.2006., 18:54
ajmee znas na sta mislis, ocajna je ta linija :flop:
djelili su testere pa sam probala par stvari, em smrdi em je lose
a nis onda si uzmi holiplant.
meni su njihove kreme premasne.

Ponosna
09.12.2006., 13:55
Hana,pa kakvu ti kožu uopće imaš?Inače,kako sam i rekla i kaj i natch kaže,holiplant je relativno masan i nije za svakodnevnu uporabu kaj se lica tiče.Više su za kožu tijela.

hana
09.12.2006., 14:40
@ Ponosna
ok necu holyplant :) izgleda da cu ostat na ovome cemu jesam... holyplant mi zapeo za oko zbog tih ulja i cjelokupne price oko toga da se mascenje koze regulira uljem
(moja koza - masno/mjesovito problematicna sklona pristicima i aknama, dehidirirana i jako svijetla tako da se svaka tockica vidi)

Natch
09.12.2006., 14:47
@ Ponosna
ok necu holyplant :) izgleda da cu ostat na ovome cemu jesam... holyplant mi zapeo za oko zbog tih ulja i cjelokupne price oko toga da se mascenje koze regulira uljem
(moja koza - masno/mjesovito problematicna sklona pristicima i aknama, dehidirirana i jako svijetla tako da se svaka tockica vidi)
slusaj, napravi onda ovako.
odi lijecniku opce prakse i reci mu da ti napise recept za najobicniju lanolinsku kremu.
i reci da imas problem s aknama, odnosno vidjet ce ti i sam kozu. unutra se stavi jos par sastojaka koji krasno ociste kozu za tjedan dana.
sve skupa kosta nekih 20-tak kuna, u svakoj ljekarni :mig:

Ponosna
09.12.2006., 21:44
Hana,pa kupi holiplant bademovo ulje i stavljaj 2-3x tjedno,usput skidaj šminku s njim.Koža će ti se prestat pretjerano mastit tijekom dana kad shvati poruku,a ovo kaj imaš(ako ti odgovara)ostavi za ostatak tjedna. S obzirom da imaš masnu kožu i prišteve ne bi ju smjela isušivat pa ti je najbolje nekaj za vrlo netolerantnu kožu.Sranje je isušit masnu kožu,kasnije se dehidracije teško riješit.A prišteve bi trebala tretirat pojedinačno nekih mj. dana ako ih imaš malo ili počet nekaj pit ako je problem iznutra-npr.tablete za ten od Physcienca.

may@
11.12.2006., 11:20
Ja sam i mislila na hollyplant,imam njihovu liniju(koja je ful povoljna)i jako sam zadovoljna.Fakat zvuči kao čudo,ali meni su se od tog ulja strije skroz povukle.Stavim ga na facu 1x tjedno i nemam niti podočnjaka,koža mi je glatka....5+,a jeftinije od decleora kojih 6 puta.

mislis na bademovo hollyplantovo ulje?

Ponosna
11.12.2006., 11:51
Da,na bademovo.Dođe 30-ak kuna,prirodno je i fakat dobro.

ana 100
11.12.2006., 17:58
probaj Teen Derm, Isis Pharma.

foxylady
11.12.2006., 22:19
ponosna sta su ti se stvarno smanjili podocnjaci od tog ulja??? ti skidas sminku s njim...? samo jednom tjedno ga nanosis...? sorry sto te gnjavim :) imas slicnu kozu mojoj i uz to si sve zivo isprobala ;) dakle, meni koza nije masna... samo celo malo... neki dijelovi cela znaju biti dehidrirani... da li mi preporucas to ulje...? :kiss:

paty
12.12.2006., 00:20
Ja sam muku mučila dok nisam pronašla odgovarajuću kozmetiku za lice,ne koristim sve od iste marke već kombiniram. Moj je savijet da pokušaš sa maskom za dubinsku hidrataciju kože,ali i sa vichy thermal fix serum-to je ful nova stvar ali fantastična! nije ni mastan ni suh,ne mogu ti bas opisat,ja sam ga kupila u italiji 19eura 30ml.

foxylady
12.12.2006., 11:38
Ja sam muku mučila dok nisam pronašla odgovarajuću kozmetiku za lice,ne koristim sve od iste marke već kombiniram. Moj je savijet da pokušaš sa maskom za dubinsku hidrataciju kože,ali i sa vichy thermal fix serum-to je ful nova stvar ali fantastična! nije ni mastan ni suh,ne mogu ti bas opisat,ja sam ga kupila u italiji 19eura 30ml.

koju masku mi preporucas??? kakva koza ti je poslije tog seruma...? opisi malo... :w

paty
12.12.2006., 13:12
Od maski za dubinsku hidrataciju cujem da je dobra od Amway,ja sam imala godinama njihovu za dubinsko čiščenje lica i stvarno je super! Ona je bila oko 180kn,i sad sam nedavno promjenila i kupila od Clinque. Ja sam savjet za Amway dobila od dermatologice koja mi je rekla da je njihova kozmetika stvarno jako dobra(ne, ne prodaje ni ona ni ja Amway). A sta se seruma tiče, koža je nakon toga glatka i kao malo vlažna,ali ponavljam nije masna,pa meni ful paše jer ja imam mješovitu kožu i koristim normaderm od Vichy

foxylady
12.12.2006., 15:05
imam pastu od amwaya... koristimo je godinama. najjaca pasta ikad. tnx na savjetu :kiss:
jel se sjaji koza onak lijepo, prirodno. meni je to dosata bitno... ;) za serum pitam...

paty
12.12.2006., 16:07
ma ne sjaji se,nego izgleda ful prirodno i da,moram napomenut da se taj serum fantastično razmazuje i treba ga samo mala kapljica
inače nadam se da ce ti odgovarat jer je stvarno svaka koža drugačija

Ponosna
14.12.2006., 15:11
ponosna sta su ti se stvarno smanjili podocnjaci od tog ulja??? ti skidas sminku s njim...? samo jednom tjedno ga nanosis...? sorry sto te gnjavim :) imas slicnu kozu mojoj i uz to si sve zivo isprobala ;) dakle, meni koza nije masna... samo celo malo... neki dijelovi cela znaju biti dehidrirani... da li mi preporucas to ulje...? :kiss:
Foxy, niti slučajno nemoj koristiti vichy,uh,moj termal fix skuplja prašinu.Njihovi svi proizvodi imaju alkohola i meni izazivaju alergijske reakcije u obliku crvenih točkica.A njihov normaderm je zlo:E Uh,te skupe kreme su skupo stajale moj nekad odličan ten.Al' ne sve! Sa holyplantom komotno možeš skidati šminku svaki dan,ali samo 1-2 tjedno ga nemoj isprati vodom ili si bolje kupi njihovo mlijeko za skidanje šminke, njega ne moraš ispirati. Pomaže podočnjacima, ali nemreš očekivati da je čudotvorno za to ako loše spavaš, loše se hraniš ili si pod stresom.Nanesem ga samo navečer 1x tjedno jer je za jutro premasno.Za uklanjanje šminke probaj ili njihov losion ili avenov za netolerantnu kožu, za 5+.Avenov je mrvicu skuplji.Moja koža je ful normalna,osim čela koje je sad ok! Kupila sam tester od Dr.Hauscke,30kn,pokazao se dobrim,još čekam!Odlična mi se pokazala i Nuxova krema,ali kratko mi traje i preskupaaa je,oko 300kn pa prelazim na ful prirodno.:cerek:

foxylady
15.12.2006., 13:41
Foxy, niti slučajno nemoj koristiti vichy,uh,moj termal fix skuplja prašinu.Njihovi svi proizvodi imaju alkohola i meni izazivaju alergijske reakcije u obliku crvenih točkica.A njihov normaderm je zlo:E Uh,te skupe kreme su skupo stajale moj nekad odličan ten.Al' ne sve! Sa holyplantom komotno možeš skidati šminku svaki dan,ali samo 1-2 tjedno ga nemoj isprati vodom ili si bolje kupi njihovo mlijeko za skidanje šminke, njega ne moraš ispirati. Pomaže podočnjacima, ali nemreš očekivati da je čudotvorno za to ako loše spavaš, loše se hraniš ili si pod stresom.Nanesem ga samo navečer 1x tjedno jer je za jutro premasno.Za uklanjanje šminke probaj ili njihov losion ili avenov za netolerantnu kožu, za 5+.Avenov je mrvicu skuplji.Moja koža je ful normalna,osim čela koje je sad ok! Kupila sam tester od Dr.Hauscke,30kn,pokazao se dobrim,još čekam!Odlična mi se pokazala i Nuxova krema,ali kratko mi traje i preskupaaa je,oko 300kn pa prelazim na ful prirodno.:cerek:

moja pomajka bas ima termal fix 1. njoj je super... cak nisam dosla u napast da ju isprobam :zubo: ... ja sad koristim od gatineau-a serenite za crvenilo. 350 kn a nikakve koristi. crvenilo mi je opt tu... :confused: jedva cekam da odem kod dermatologa, mozda stvarno imam neku alergijsku reakciju :confused:

Ponosna
15.12.2006., 15:46
moja pomajka bas ima termal fix 1. njoj je super... cak nisam dosla u napast da ju isprobam :zubo: ... ja sad koristim od gatineau-a serenite za crvenilo. 350 kn a nikakve koristi. crvenilo mi je opt tu... :confused: jedva cekam da odem kod dermatologa, mozda stvarno imam neku alergijsku reakciju :confused:
Vichy je kozmetika za zrelu kožu, čak niti normaderm nije za mladenačke akne.
Ja sam koristila vichy, avene koji je prosječan, lerbolario, nuxe koji je ok, ali isto za malo više godina i galenic koji je ok, ali skup.
Sada sam prešla na relativno prirodnu kremu, sram me i reći koju jer je strašnoooo jeftina, al meni su se točkice povukle. Niti je mirišljava, nema parfema kaj je dobro, niti je u prvi mah ugodna na koži, al meni je koža ujutro preporođena. Bojala sam se i kupiti je zbog cijene, al fala bogu da jesam. Alverde na bazi shea maslaca, aloe vere i grožđa mislim, fluid. I ne miriši uopće. Nema alkohola niti konzervansa, 30 ml., 17 kn. Skeptična si, ha?! I ja sam bila nakon kreme od 300kn.

foxylady
15.12.2006., 15:53
Vichy je kozmetika za zrelu kožu, čak niti normaderm nije za mladenačke akne.
Ja sam koristila vichy, avene koji je prosječan, lerbolario, nuxe koji je ok, ali isto za malo više godina i galenic koji je ok, ali skup.
Sada sam prešla na relativno prirodnu kremu, sram me i reći koju jer je strašnoooo jeftina, al meni su se točkice povukle. Niti je mirišljava, nema parfema kaj je dobro, niti je u prvi mah ugodna na koži, al meni je koža ujutro preporođena. Bojala sam se i kupiti je zbog cijene, al fala bogu da jesam. Alverde na bazi shea maslaca, aloe vere i grožđa mislim, fluid. I ne miriši uopće. Nema alkohola niti konzervansa, 30 ml., 17 kn. Skeptična si, ha?! I ja sam bila nakon kreme od 300kn.

ne!!! zasto to mislis??? ne mora biti da ak je nest skupo da je i dobro! sad kad sam probala taj gatineau uvjerila sam se u to. a kozmeticarka mi napricala da radi cuda. striktno sam odlucila nema vise experimentiranja oko krema i kremica dok ne odem kod drematologa. al to cu tek iza n.g zato sto se striktno zelim pridrzavati terapije.

Ponosna
15.12.2006., 16:27
Tako i meni za vichy, koji je koma. Strašno iziritira kožu. Sada sam uvjerena da cijena ne diktira kvalitetu. Jeftinije kreme su većinom lakših sastojaka pa ih koža bolje podnosi. Pa i ja sam bila kod derme, rekla mi je kaj sam već znala i uz to izreklamirala vichy. Nisu ni one svemoguće. Već me jezik boli od ponavljanja, ali foxy jesi sigurna da uzrok tvojih problema nije organske prirode? Ili si kožu preopteretila prejakim proizvodima? Ja jesam i otkada kožu ne tretiram skupim proizvodima preporodila se. Skupe linije su većinom za zrelu kožu, na tu skupinu kupaca su proizvođači i ciljali, kužiš? Isplativije im je.

foxylady
15.12.2006., 16:45
Tako i meni za vichy, koji je koma. Strašno iziritira kožu. Sada sam uvjerena da cijena ne diktira kvalitetu. Jeftinije kreme su većinom lakših sastojaka pa ih koža bolje podnosi. Pa i ja sam bila kod derme, rekla mi je kaj sam već znala i uz to izreklamirala vichy. Nisu ni one svemoguće. Već me jezik boli od ponavljanja, ali foxy jesi sigurna da uzrok tvojih problema nije organske prirode? Ili si kožu preopteretila prejakim proizvodima? Ja jesam i otkada kožu ne tretiram skupim proizvodima preporodila se. Skupe linije su većinom za zrelu kožu, na tu skupinu kupaca su proizvođači i ciljali, kužiš? Isplativije im je.

pa moguce... ne znam sta da ti kazem. ajd navedi sta sve trenutno koristis od krema i ulja za lice. ja koristim minimalan broj proizvoda za kozu. evo za skidanje sminke niveine maramice, gatinea kremu protiv crvenila i elizabeth arden 8 hours cream. prije toga sam koristila termalnu vodu avene i avene skin recovery. to vise ne koristim... meni se lice smirilo, sto se tice akni. ostale su na pojedinim mjestima one crvene tockice. da li se tebi to povuklo?? i najveci problem mi je crvenilo. kak mislis organske prirode??? pa neme cijeli zivot to crvenilo... to mi se nedavno pojavilo...

-ana-
15.12.2006., 23:21
meni je holyplant mlijeko za skidanje sminke zakon!!!!! koristim ga i u jutro i navecer. navecer skinem sminku s njim, a u jutro se sa njim jednostavno umijem (isto kao sto se to radi s gelom).... ZAAAKON!!!! a bogme je i njihovo bademovo ulje odlicno!!!! stvarno toplo preporucam svakome! i ja sam imala problema s pristicima i potrosila novce i novce.... a rezultati nikakvi.... s ovom kozmetikom mi se stanje totalno popravilo! sad dobijem tu i tam "neko sranje" i to je to..... vec sam i pisala na ovom forumu da bi sve kreme/losione koji su namjenjeni problematicnoj kozi zabranila zakonom! meni su radili uzasnu stetu.... holyplant je stvarno blag i ucinkovit! .....jedino mi je zal, kaj mi njihova krema ne odgovara :o

diona
16.12.2006., 20:20
je zna netko koja je krema dobra kao podloga za tekući puder?

Ponosna
17.12.2006., 19:34
pa moguce... ne znam sta da ti kazem. ajd navedi sta sve trenutno koristis od krema i ulja za lice. ja koristim minimalan broj proizvoda za kozu. evo za skidanje sminke niveine maramice, gatinea kremu protiv crvenila i elizabeth arden 8 hours cream. prije toga sam koristila termalnu vodu avene i avene skin recovery. to vise ne koristim... meni se lice smirilo, sto se tice akni. ostale su na pojedinim mjestima one crvene tockice. da li se tebi to povuklo?? i najveci problem mi je crvenilo. kak mislis organske prirode??? pa neme cijeli zivot to crvenilo... to mi se nedavno pojavilo...
Šminku skidam avenovim losionom za netolerantnu kožu,nakon toga stavim uriage termalnu vodu.Navečer ne stavljam kreme,osim ako me ne zateže.Držim se Hausckinih metoda!Kada me zateže stavim ili avene legere ili alverde na bazi aloe vere,ali rijetko.Nemam više nikaj na faci osim pred mengu na bradi i čelu par točkica.Otkad puštam kožu na miru stanje je puno bolje.Jedino kaj primjećujem da mi se zna zamastiti i to gadno sjajno pa bi htjela naći neku kvalitetniju NEKOMEDOGENU kremu,koja samo vlaži.
Mislim na poremećaj u organizmu,hormonski,stres,čirevi na želucu,depra itd.Čudno je kad se prištevi pojave u 20 god.

Merlina
17.12.2006., 21:02
Krema koja nema u sebi alkohola ni konzervansa morala bi biti isključivo u frižideru, a rok trajanja bi joj bio najduže 3 mjeseca. Ono što kupujete u DM- u pod prirodno sigurno ima neke konzervanse u sebi inače ne bi bilo na polici. Međutim, nije ni važno. Bitno je da vam krema odgovara.:)

Ponosna
18.12.2006., 18:28
Merlina, hvala na informaciji, baš me zanimalo kako ustanoviti kaj je prirodno od proizvoda koji se prodaju pod prirodnima. Kaj misliš o dr.hauscki? Imaš li kakvu ideju za kremu namijenjenu normalnoj koži s masnom t-zonom,odnedavno.?

Ponosna
18.12.2006., 18:29
U frižideru? Primjetila sam da u bio&bio također stoji na polici.Kaj niti to nije prirodno?

Audhild
18.12.2006., 18:52
e ja bih trebala jedan savjet,sad kak je došlo hladno vrijeme koža lica mi se je počela užasno sušit i gulit pogotovo na nosu i obrazima, stavljam kremu od aloe vere svaki dan i mažem ju navecer melomom ali ništa ne pomaže.. jel mi može neko preporučit neku kremu,masku ili što već da bi mi moglo pomoć ali samo da nije skupo

Merlina
18.12.2006., 22:12
100% prirodnu kremu možete izraditi same takve kreme ne prodaju se na tržištu zato što imaju kratak rok trajanja i morale bi se čuvati u frižideru. Ona koju sam ja koristila bila je prilično masna i od nje se lice toliko sjajilo da nikakav puder niti šminka ne dolazi u obzir ako ju koristite. Mislim da večini ljudi takvo što nije ni nužno, po meni to je samo za ljude koji su izuzetno alergični, imaju neku kožnu bolest ili su ljubitelji 100% prirodnog. Stoga, sve što je na policama u DM-u, Irisu i drugdje ima barem malo konzervansa. Bitno je koliko i kakvih. Tj. da li vam lice negativno reagira na neku kremu ili ne. Dr. Hauscka isto tako ima nekih konzervansa (iako u puno manje) nego klasična krema u parfumeriji, stoga bih ju preporučila. Iako, poznajem žene koje cijeli život koriste najobičniju niveu ili bekutan i imaju izvrsnu kožu. Isto tako sam probala hrpu skupih krema koje mi nisu odgovarale, od njih mi je lice bilo isušeno. Trenutno, koristim prirodna bazna ulja, i COSMERBA kreme kojih nema u Hrvatskoj u prodaji, a imaju prirodnu bazu (jojoba vosak) i eterična ulja, te nešto malo konzervansa. Meni su idealne.:)

Merlina
18.12.2006., 22:17
e ja bih trebala jedan savjet,sad kak je došlo hladno vrijeme koža lica mi se je počela užasno sušit i gulit pogotovo na nosu i obrazima, stavljam kremu od aloe vere svaki dan i mažem ju navecer melomom ali ništa ne pomaže.. jel mi može neko preporučit neku kremu,masku ili što već da bi mi moglo pomoć ali samo da nije skupo
Probaj kvalitetno bazno ulje jojobe (ima u bio i bio) za večernju njegu. Izuzetno je jednostavno, hranjivo i iznenaditi ćeš se brzim rezultatom. Nakon skidanja šminke i umivanja umasiraj 10-tak kapi ulja u lice, vrat i područje oko očiju i to je sve. Svakako izbjegavaj upotrebu tonika za lice jer su uglavnom puni alkohola, a on isušuje lice.

Merlina
18.12.2006., 22:17
Probaj kvalitetno bazno ulje jojobe (ima u bio i bio) za večernju njegu. Izuzetno je jednostavno, hranjivo i iznenaditi ćeš se brzim rezultatom. Nakon skidanja šminke i umivanja umasiraj 10-tak kapi ulja u lice, vrat i područje oko očiju i to je sve. Svakako izbjegavaj upotrebu tonika za lice jer su uglavnom puni alkohola, a on isušuje lice.

Ponosna
18.12.2006., 22:35
A kaj misliš o uravnotežujućem hausckinom ulju? Si probala?

Merlina
18.12.2006., 22:55
Nekaj sam z..... ali šta ću? :confused: :confused: :confused:
Nisam probala to ulje od hauscke nego isključivo bazna, bademovo, jojobu, avokado, plod divlje ruže itd. Svejedno mislim da je sigurno dobro jer sam proučavala njihove proizvode. Koji je sastav tog ulja?;)

Sanska koza
19.12.2006., 09:08
Je li tko zna nešto dobro za skidanje šminke:cheer:

Ponosna
19.12.2006., 09:17
Nekaj sam z..... ali šta ću? :confused: :confused: :confused:
Nisam probala to ulje od hauscke nego isključivo bazna, bademovo, jojobu, avokado, plod divlje ruže itd. Svejedno mislim da je sigurno dobro jer sam proučavala njihove proizvode. Koji je sastav tog ulja?;)

Nemam pojma,mislim badem,hamelis i još dvije stvari.Ja sam kupila testeriće,na njima ne piše.Ženska mi je rekla da je odlično kod masne kože,upotrebom od 7 dana se koža prestaje prekomjerno mastiti. Kupila sam i dunjinu kremu,malo smrdi kad se osuši,ali koža mi je lijepa nakon par sati.Samo se nadam da neću imati popratne pojave nakon prelaska na tu kozmetiku ko dosta cura.
Sanska kozo probaj sa bademovim uljem holiplant.

Ponosna
19.12.2006., 09:22
Zabuna, to je tonik.Evo ga, premda ne kužim previše.
Anthyllis vulneraria extract, Rice oil, Swet almond oil, Peanut oil, Carrot oil, Wheat germ oil, Jojoba oil.

foxylady
19.12.2006., 18:08
curke ja vec par dana nisam nikakvu kremu stavila na lice... skinem sminku sa bademovim holiplant uljem (hvala ponosna na preporuci) na podrucja koja su mi isusena (malo oko nosa, i na gornjem djelu cela) nanesem elizabeth arden 8 h cream, s njom njegujem i usne. umivam se iskljucivo u hladnoj vodi. pijem¸oko 2,5 l vode dnevno . jedem puno voca (narance pogotovo) i popijem mozde limunadu. ne pijem vise colu :)) da mi se jos rijesit slatkisa :) i tenutno sam u potrazi za hidratantnom maskom koju cu koristit 2x tjedno. i to je to. trenutno nemam niti jednu aknu... i uoce ne zelim opterecivati lice nikakvim kremama. sad, malo se dvoumim da li da uzmem avene hidratantnu masku ili elizabeth arden koja je takodjer namjenjena normalnoj/ suhoj i osjetljivoj mladenackoj kozi.

Ponosna
19.12.2006., 20:31
Uzmi revitalizirajuću hausckinu masku.
Btw. ja danas došla iz grada,skinula rumenilo,a ono faca ispod crvena ko paradajz i čak pomalo zateže.Zna li itko kakvu dobru kremu za ve uvjete da ne masti pretjerano? prirodnu,koliko toliko.

Merlina
19.12.2006., 23:09
Zabuna, to je tonik.Evo ga, premda ne kužim previše.
Anthyllis vulneraria extract, Rice oil, Swet almond oil, Peanut oil, Carrot oil, Wheat germ oil, Jojoba oil.
Super sastav, kupi ga, sigurno je dobro.:top:

foxylady
19.12.2006., 23:12
Uzmi revitalizirajuću hausckinu masku.
Btw. ja danas došla iz grada,skinula rumenilo,a ono faca ispod crvena ko paradajz i čak pomalo zateže.Zna li itko kakvu dobru kremu za ve uvjete da ne masti pretjerano? prirodnu,koliko toliko.

a malo me strah ekpirementirat s raznim proizvodacima, ne znam da li ce mi odgovarat. pa bi zato ili e.a. ili avene. gatineau ima neki stik za ovakve vremenske uvjete. iz linije serenite ili sereniti :confused: tak nest... neda mi se kopat po netu a kod dragog sam pa ne mogu pogledat u katalog. uglavnom, nanosi se ispod svakodnevne kreme i daje kozi blistav sjaj, stiti ju i sprijecava pojavu crvenila. pozz

Merlina
19.12.2006., 23:20
Je li tko zna nešto dobro za skidanje šminke:cheer:
Baby face pločica od Lusha za skidanje šminke. Sastav: kakao i shea maslac, te još neke sitnice. Izvrsno je skida svu šminku uključujući i maskaru. Pločicom se natrlja lice a mokrim blazninicama skine šminka, zatim se samo umije.:)

foxylady
19.12.2006., 23:28
Baby face pločica od Lusha za skidanje šminke. Sastav: kakao i shea maslac, te još neke sitnice. Izvrsno je skida svu šminku uključujući i maskaru. Pločicom se natrlja lice a mokrim blazninicama skine šminka, zatim se samo umije.:)

a briga vas vi imate lush, ovdje nitko ni ne zna sta je lush :mad:

Ponosna
20.12.2006., 08:24
Nekaj za kožu za ove zimske uvjete?

foxylady
20.12.2006., 09:02

ne kuzim sta ti nije jasno. da taj stik iz te linije je za ove vremenske uvjete. stiti od vjetra osjetljivo lice i sprjecava pojavu crvenila. pise da se uglavnom koristi zimi, dakle kad je lice osjetljivije. ali se moze koristiti i u toplijim danima, ovisno po potrebi. nadam se da ti je sad jasno...

Ponosna
20.12.2006., 17:18
Ma jasno mi je,frendica ga je kupila i kaže da je bezveze pa sam zaobišla odgovor.

ashley
20.12.2006., 18:06
A moram vam se i ja javit. Procitala sam sve sto ste pisale o kremama.... Meni je lice postalo katastrofa negdje u 20-toj. Bila kod dermatologa, probala sve i svasta. Dugo mi je trebalo da nadem sta mi odgovara. Vec oko 3 godine (sad mi je 24) koristim sve Vichy(Normaderm), od kreme, tonika, mlijeka za skidanje sminke, pudera... Htjela bi da mi date prijedloge koje kreme su dobre za moj tip koze, masne t zone i koza sklona pristicima jer bi htjela promijenit kremu!!!:eek: :eek: :eek: Pliz pomozite!

Ponosna
20.12.2006., 18:37
A moram vam se i ja javit. Procitala sam sve sto ste pisale o kremama.... Meni je lice postalo katastrofa negdje u 20-toj. Bila kod dermatologa, probala sve i svasta. Dugo mi je trebalo da nadem sta mi odgovara. Vec oko 3 godine (sad mi je 24) koristim sve Vichy(Normaderm), od kreme, tonika, mlijeka za skidanje sminke, pudera... Htjela bi da mi date prijedloge koje kreme su dobre za moj tip koze, masne t zone i koza sklona pristicima jer bi htjela promijenit kremu!!!:eek: :eek: :eek: Pliz pomozite!

Meni su se prištevi pojavili u 8 mj.(btw.imam 22g), sada imam čisto lice. Prvo sam počela koristiti liniju normaderm i to je bila najveća pogreška u mom životu. Nekad normalna koža mi se isušila, pa počela nenormalno mastiti. Probala sam sve moguće dermo linije. Dobila alergiju. Onda sam prestala koristiti sve preparate osim losiona za netolerantnu kožu avene,klindamicina za pojedine prištiće i physenca(pilule za ten). Pravu kremicu već dulje tražim. Mogu reći da mi je hausckino normalizirajuće ulje pomoglo u par dana, njegova dnevna krema mi nije dobra jer ne štiti dovoljno od hladnoće pa sam kupila lerbolario sa nevenom i alojom verom što je pun pogodak za moju kožu.Koja je gotovo identična tvojoj.

ashley
20.12.2006., 18:45
Meni su se prištevi pojavili u 8 mj.(btw.imam 22g), sada imam čisto lice. Prvo sam počela koristiti liniju normaderm i to je bila najveća pogreška u mom životu. Nekad normalna koža mi se isušila, pa počela nenormalno mastiti. Probala sam sve moguće dermo linije. Dobila alergiju. Onda sam prestala koristiti sve preparate osim losiona za netolerantnu kožu avene,klindamicina za pojedine prištiće i physenca(pilule za ten). Pravu kremicu već dulje tražim. Mogu reći da mi je hausckino normalizirajuće ulje pomoglo u par dana, njegova dnevna krema mi nije dobra jer ne štiti dovoljno od hladnoće pa sam kupila lerbolario sa nevenom i alojom verom što je pun pogodak za moju kožu.Koja je gotovo identična tvojoj.

Kako koristis to ulje, gdje ga ima za kupit i naravno cijena!
I hvala na savjetu!:top:

Ponosna
20.12.2006., 19:17
U bio&bio.Ja sam ga dobila na poklon,ali mislim oko 120kn. Staviš ga na masne i problematične dijelove,on(laički)šalje poruku koži da se prestane mastiti.Trebao bi ukloniti i mitesere.To još išćekujem!

Merlina
20.12.2006., 21:24
U bio&bio.Ja sam ga dobila na poklon,ali mislim oko 120kn. Staviš ga na masne i problematične dijelove,on(laički)šalje poruku koži da se prestane mastiti.Trebao bi ukloniti i mitesere.To još išćekujem!
Mislim da je očekivati takav učinak od ulja malo previše bez obzira na reklamu. Ulje prvenstveno njeguje kožu, a mitesere se može ukloniti samo mehaničkim čišćenjem, nakon parenja na kozmetičkom tretmanu. Ipak, ako ti uspije javi ...:)

Euterpa
21.12.2006., 11:50
to ulje ima godovo identični sastav kao i dnevna krema...pogledaj u njihovom katalogu

foxylady
21.12.2006., 12:21
to ulje ima godovo identični sastav kao i dnevna krema...pogledaj u njihovom katalogu

da i???? ako se to odnosi na ponosnu, mislim da je objasnila zasto joj ne odgovara krema. u principu nije da joj ne odgovara, iritira i slicno. nego joj treba krema koja ju stiti od hladnoce i zimskih uvjeta.

Ponosna
21.12.2006., 13:53
Hvala foxy.
Pregledala sam katalog davnih dana,odgovara mi jedino ulje,zaista mi obnovi i osvježi kožu,čak se niti ne masti.Ulje ne koristim nikada ujutro,krema mi je trebala za jutro jer ulje(bez obzira na sličan sastav)ne mogu nanijeti ujutro i cakliti se pol dana.Al krema nema nikakve zaštitne funkcije,doslovce sam dobila opekline nakon 5 h vani.

Ponosna
21.12.2006., 13:55
Mislim da je očekivati takav učinak od ulja malo previše bez obzira na reklamu. Ulje prvenstveno njeguje kožu, a mitesere se može ukloniti samo mehaničkim čišćenjem, nakon parenja na kozmetičkom tretmanu. Ipak, ako ti uspije javi ...:)
Rado bih otišla u salon, al kaj vrijedi kad se miteseri vrate, napast jedna:E
A i ne znam baš neki super salon.
Zaboravih pitat-čula sam da ulje ružmarina zatvara pore i vraća mladost licu.Kaj misliš o tome?

macka
21.12.2006., 14:05
nego joj treba krema koja ju stiti od hladnoce i zimskih uvjeta.
najobicnija nivea :D
ali najozbiljnije... bila isto u potrazi za malo 'jacom' kremom za ovo doba godine, a u vise navrata sam naletila na postove i savjete ekipe koja se pocela trackati samo niveom i da im je bila super... pa ja rekla da idem probat, ako nista drugo, jeftina je, a uvijek ju mogu koristiti za druge dijelove tijela ako mi ne pase za lice...
i ludilo brale! istina, stavljam ju samo po noci, ali mi se lice nekako dodatno procistilo, nije masno, ne zateze, jos sam uvijek u shoku kako mi je dobra :cerek:

Ponosna
21.12.2006., 14:12
Da,ali meni je bila potrebna krema za dan.Našla sam je,u jednom danu mi je uklonila crvenilo,ljuskice,sve.... Noću nikaj ne koristim. Meni koža nije suha da bi ju mazala niveom.

macka
21.12.2006., 14:15
Da,ali meni je bila potrebna krema za dan.Našla sam je,u jednom danu mi je uklonila crvenilo,ljuskice,sve.... Noću nikaj ne koristim. Meni koža nije suha da bi ju mazala niveom.
u tome i je poanta - nije ni meni! ja imam mjesovitu kozu, masnu u t-zoni... ali se zna dehidrirati povrsinski sloj, a posebno sad po ovoj zimi vanka i suhom zagrijanom zraku unutra... zato vjerojatno i jesam u shoku kako mi dobro odgovara :zubo:

paty
21.12.2006., 15:09
Ja također imam mješovitu kožu koja po ovom vremenu postaje dosta suha, pa sam danas pokušala kupit prirodnu kremu od aromatice.
Nadam se da neće bit previše masna i teška.
Htjela sam probat nešto prirodno,možda mi se koža ugodno iznenadi

Merlina
21.12.2006., 22:08
Rado bih otišla u salon, al kaj vrijedi kad se miteseri vrate, napast jedna:E
A i ne znam baš neki super salon.
Zaboravih pitat-čula sam da ulje ružmarina zatvara pore i vraća mladost licu.Kaj misliš o tome?
Ružmarina ima više vrsta a za njegu kože koristi se ružmarin kemotip verbenon koji regenerira kožu. O zatvaranju pora nisam čula ništa. Inače, Palmarosa je izvrsno ulje za sve tipove kože: njeguje zrelu, a sprečava upale i infekcije mladenačke kože. Svakako i kombinacija ta dva ulja bi ti odgovarala. Salon ti mogu preporučiti ali ako to nisi nikada radila upozoravam te da malo boli i da će ti lice biti (ovisi o koži) barem malo crveno.:)

tough_cookie
21.12.2006., 22:26

ja sam ga probala i imam o njemu jako dobro misljenje. lice mi je po njemu bilo krasno.

sad bih probala primaverina bazna ulja, razmisljam i o jojobinom cistom, jer mi se jako svidja takva jednostavna njega.

tough_cookie
21.12.2006., 22:28

weleda krema od divlje ruze za jako osjetljivu i reaktivnu kozu. :cerek:

tough_cookie
21.12.2006., 22:31

koju dnevnu kremu od hauschke si koristila?

Ponosna
22.12.2006., 09:31
koju dnevnu kremu od hauschke si koristila?
Dnevnu hidratantnu u kombinaciji s dunjom.Nisu loše,ali ni do koljena ovoj.3 dana je prošlo,a meni koža izgleda bolje nego ikad u životu.Bez suhoće,glatka,bez crvenila,bez prišteva,ožiljci gotovo nevidljivi,roskasta,savršena....U kombinaciji sa vodom s ružmarinom predobro.Hauscku ću svakako u proljeće kada prođu ovi uvjeti.A možda i ne jer me ova kolekcija jednostavno oduševila premda nije potpuno prirodna.
I da, lerbolarijevi šamponi se ne pijene! Dobar znak!:top:

Merlina
22.12.2006., 09:31
Ružmarin verbenon je dobar za kožu, kao što sam napisala regenerira ju, ali ne steže pore. Ali sad sam se dosjetila da bazno ulje lješnjaka steže, tj. dobro je za tretman masne kože sklone aknama, te potiče cirkulaciju u koži.:cool:

tough_cookie
22.12.2006., 09:38
Dnevnu hidratantnu u kombinaciji s dunjom.Nisu loše,ali ni do koljena ovoj.3 dana je prošlo,a meni koža izgleda bolje nego ikad u životu.Bez suhoće,glatka,bez crvenila,bez prišteva,ožiljci gotovo nevidljivi,roskasta,savršena....U kombinaciji sa vodom s ružmarinom predobro.Hauscku ću svakako u proljeće kada prođu ovi uvjeti.A možda i ne jer me ova kolekcija jednostavno oduševila premda nije potpuno prirodna.
I da, lerbolarijevi šamponi se ne pijene! Dobar znak!:top:

oprosti, mozda nisam dobro pratila, a koju zapravo kremu sad koristis?

Ponosna
22.12.2006., 12:04
Koristim lerbolario(aloa i neven)i sad tonik tj. mirisnu vodu od ružmarina.Jako je dobra(krema),smiri kožu,regenerira je,ublaži ožiljke,crvenilo od hladnoće,ujednači ten i koža se ne sjaji od nje.Ako imaš normalnu kožu s T-zonom-problematičnijom.Tonik je za mješovitu kožu,meni odlično paše u kombinaciji s ovom kremom. Dugo sam tražila kremu i jako sam sretna što sam je našla i što ne košta malo bogatstvo.

PERLA_
27.12.2006., 21:39
Koristim lerbolario(aloa i neven)i sad tonik tj. mirisnu vodu od ružmarina.Jako je dobra(krema),smiri kožu,regenerira je,ublaži ožiljke,crvenilo od hladnoće,ujednači ten i koža se ne sjaji od nje.Ako imaš normalnu kožu s T-zonom-problematičnijom.Tonik je za mješovitu kožu,meni odlično paše u kombinaciji s ovom kremom. Dugo sam tražila kremu i jako sam sretna što sam je našla i što ne košta malo bogatstvo.
Di ima za kupiti..?:kiss:

plasibou
27.12.2006., 21:52
kaj nije da su te noćne kreme bzvz tj da se koža najviše oporavlja dok spavamo a te kreme ih sprječavaju

Lilit
27.12.2006., 22:25
desi li vam se kad da vam je koza lica onako ko flekava, ko blijeda ali na crvene fleke, neznam kako opisat, ali primjetila sam da mi se to desilo dva puta kad sam bila u velikim shopping centrima po cijeli dan, valjda se isusi a u tim shopinzima je uvijek vruce i onda bas koza bude grozna, nisu to bas fleke ko vodene kozice ali koda se svaka flekica se jos vise vise, oziljak od pristica, pora, bora i sve... poslje kad sam dosla doma i umila se lice je bilo puno bolje... zna neko o cemu se radi i kako to sprijecit? vise hidratantne kreme? puder?

PERLA_
27.12.2006., 23:17
desi li vam se kad da vam je koza lica onako ko flekava, ko blijeda ali na crvene fleke, neznam kako opisat, ali primjetila sam da mi se to desilo dva puta kad sam bila u velikim shopping centrima po cijeli dan, valjda se isusi a u tim shopinzima je uvijek vruce i onda bas koza bude grozna, nisu to bas fleke ko vodene kozice ali koda se svaka flekica se jos vise vise, oziljak od pristica, pora, bora i sve... poslje kad sam dosla doma i umila se lice je bilo puno bolje... zna neko o cemu se radi i kako to sprijecit? vise hidratantne kreme? puder?
To je umor i stres..i totalno je prolazno:zubo:

Ponosna
28.12.2006., 19:09
Di ima za kupiti..?:kiss:
U ljekarnama,ali ne svim. Ja sam si kupila i njihovu mirisnu vodu od ružmarina.Zaista regenerira kožu,meni se ožiljci više ne vide.Kupila sam i šampone,ne pjene se,kaj je dobar znak.I toaletnu vodu od bijelog čaja,divno miriše,a dođe samo 36kn.Kozmetika je fantastična,a nije skupa.Nije potpuno prirodna,ali za mene koja ne spravljam sama je odlična.

PERLA_
28.12.2006., 19:25
Hvala..:)