PDA

View Full Version : Barcelona

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

nila
08.10.2008., 08:02
Bok svima!

Evo mi smo se noćas vratili iz Španjolske. Uglavnom tko je rekao da neće biti toplo, srećom je pogriješio...Plaže u Calelli su bile pune, u Blanesu isto, u Barceloni, S.Suzana, L.de Mar i tako cijela obala.... Mi smo se svako dan kupali i more je bilo fenomenalno. Malo smo svi izgorili ali ništa strašno. Bili smo sa djecom u Marineland-u i to mjesto mogu svakome preporučiti tko ima djecu!
Imaju razna životinje i show s njima, a najbolji dio su vodene zabave...gomila aquagana raznih, bazena, black holl sa velikim šlaufom!! Tamo smo bili cjeli dan i bilo je stvarno fenomenalno! Barcelona je lijep grad, išli smo i u nedjelju pa je ulica La rambla bila puna raznih izvođaća i to je bilo jako zanimljivo klincima.
Calella je isto lijepo mjesto, mi smo bili u jednom povoljnom Hotelu-apartmanu i jako smo bili zadovoljni sa smještajem. Ovo je ukratko...Pozdrav i hvala svima na pomoći!:)

nasmijanonebo
08.10.2008., 10:58
nasmijanonebo,hvala ti! Mislim da znam kuda cu za Novu godinu! Potvrdila si ono sto sam i mislio! Duljina dana i ne igra toliku ulogu,jer vjerujem da dan traje bar do 18-19 sati,sto je meni sasvim dovoljno! Najvaznije mi je da je temperatura ugodna za razgledavanje! Valjda nema bure kao u Splitu!?(to je odgovora za onoga sto se frustrira na pitanje o vremenu). Ako moze jos jedno pitanje,jesi isla u Barcelonu preko agencije(koje) ili u vlastitom aranzmanu? U kojem si hotelu odsjela-impresije?

nije bilo bure, ako je jedan dan pirako vjetric al velim,cijelo vrijeme mi je bilo jako ugodno..isla u vlastitom aranzmanu i spavala sam u predgrađu barcelone (20 min prigradskom zeljeznicom od barce,al super je reguliran prijevoz tamo)) kod nekih poznanika, tak da nisam placala smjestaj..al isplati se ici u barcu jer je predivan grad, i za novu godinu sve puno zelenila, palmi i uopce nemas osjecaj da je kalendarski zima:cerek:

nukac
08.10.2008., 11:46
U gradu obično ne puše, ali puše na plaži, kod mora... :mig:

alabrale
08.10.2008., 18:42
još 7 dana i napokon idem...

zanima me sto je s vat- om ili pdv ... ima li povrata - komplicirano

kakav je aerodromski soping ... ima li zanimljivosti

sto je s tehnikom.... ako uleti koji jeftini laptop

4rum
08.10.2008., 22:00
dvoumim se između ryanaira ili myaira...

Ryanair:
Going Out (Web Fare)
1 Adult @ 0.00 EUR 0.00 EUR
Taxes/Fees details 20.65 EUR
Coming Back (Web Fare)
Taxes/Fees details 17.80 EUR

Total Cost of Flight 38.45 EUR

Excluding handling fee (if applicable)

myair:

Going Out (MyLow)
1 Adult at 4.99 EUR 4.99 EUR
Taxes and Fees ( details) 24.39 EUR

Coming Back (MyLow)
Taxes and Fees ( details) 6.71 EUR

Total Cost of Flight 41.08 EUR

Administration Fee per person
per flight Eur 5 excluded

**da li se na tu cijenu treba još nešto nadoplatiti? I koliko se kg prtljage tolerira?

djizus1
08.10.2008., 23:14
ako ides iz venecije, ryanair vozi u gironu, pa racunaj jos i taj trosak prijevoza. bolje onda myair, ja sam uzeo clickair jer mi je bio najpovoljniji u tom terminu, 70 eura sa taksama i do 10kg prtljage je besplatno. iznad je 20 eura po torbi

nukac
09.10.2008., 06:29
dvoumim se između ryanaira ili myaira...

Ryanair:
Going Out (Web Fare)
Taxes/Fees details 20.65 EUR
Coming Back (Web Fare)
Taxes/Fees details 17.80 EUR

Total Cost of Flight 38.45 EUR

Excluding handling fee (if applicable)

myair:

Going Out (MyLow)
Taxes and Fees ( details) 24.39 EUR

Coming Back (MyLow)
Taxes and Fees ( details) 6.71 EUR

Total Cost of Flight 41.08 EUR

Administration Fee per person
per flight Eur 5 excluded

**da li se na tu cijenu treba još nešto nadoplatiti? I koliko se kg prtljage tolerira?

Ryanair ti naplati još 30 EUR za prtljagu (15 kg) i checkin na aerodromu. Pretpostavljam da je u pitanju polazak iz Venecije, pa je i tu Myair u prednosti jer leti s Marco Polo aerodroma, a Ryanair s Trevisa.

alabrale
13.10.2008., 07:35
kakav je aerodrom u barceloni za shoping.... kako placamo depozit 150 uera za apartman a to ce mo dobiti kad idemo ca ..

nukac
13.10.2008., 07:56
Ima dosta različitih dućana. Garderoba, kozmetika, vina... Iako su vina jeftinija u supermarketima.

anarita
15.10.2008., 07:18
Ryanair ti naplati još 30 EUR za prtljagu (15 kg) i checkin na aerodromu. Pretpostavljam da je u pitanju polazak iz Venecije, pa je i tu Myair u prednosti jer leti s Marco Polo aerodroma, a Ryanair s Trevisa.

Ryanair ne naplati za ručnu prtljagu (iliti bolje reći za one male kofere šta nosiš u avion :mig:), a checkin možeš napraviti i online, tako da nemaš niti tu dodatnog troška.

nukac
15.10.2008., 08:42
Ryanair ne naplati za ručnu prtljagu (iliti bolje reći za one male kofere šta nosiš u avion :mig:), a checkin možeš napraviti i online, tako da nemaš niti tu dodatnog troška.

Checkin se plaća ako nemaš EU putovnicu. 10 EUR na povratnu kartu. (izgleda da više ne šljaka ona opcija s advance passenger info). I razlika je letit iz Trevisa za Gironu ili s Marca Pola za El Prat. Ovo prvo su mali aerodromičići in the middle of nowhere, do kojih još treba iskeširati po 10-tak eurčeka za bus.

aspirin
15.10.2008., 10:23
kakav je aerodrom u barceloni za shoping.... kako placamo depozit 150 uera za apartman a to ce mo dobiti kad idemo ca ..

jesi li pitao da li imaju opciju ostavljanja otiska kartice umjesto
depozita? Mi smo tako rjesili taj problem...

Cesc
17.10.2008., 10:51

nama uopće nisu uzeli taj depozit. stan nam je bio zakon, 5 minuta pješke od Ramble.

Parah.
18.10.2008., 23:50

meni je odlican. ima vrhunskih ducana.

4rum
23.10.2008., 02:08
Checkin se plaća ako nemaš EU putovnicu. 10 EUR na povratnu kartu. (izgleda da više ne šljaka ona opcija s advance passenger info). I razlika je letit iz Trevisa za Gironu ili s Marca Pola za El Prat. Ovo prvo su mali aerodromičići in the middle of nowhere, do kojih još treba iskeširati po 10-tak eurčeka za bus.

koliko naplaćuju prtljagu u myair-u?

nukac
23.10.2008., 16:33
9 EUR za 18 kg po svakom smjeru, znači, 18 EUR. Mislim da je još 6 EUR za plaćanje karticom.

B1968B
26.10.2008., 20:23
Ryanair, Graz - Girona, rezervacija u maju (za august), 3 osobe, povratno, 375 eur - uključene takse, 2 kufera i 3x priority boarding. Bus Girona - Bcn estacio del nord ( centar ) povratna karta 21 eur, direktna linija bez stajanja. Taxi est.del nord - hotel Condado ( 4km,15min) - 17 i 14 eur pri povratku. Hotel Condado, rezervacija preko "Booking.com" 4 nočenja( 19.-23.8.), soba za 3 osobe: 480 eur. Doručak 12 eur/osoba, nismo koristili, preko puta velika samoposluga, doručak za 8 eura/3osobe u sobi ili kava+kroasan za 1.50 - 2 eur u kafičima. Malo predaleko od centra ( 2km ) ali besplatan mini bar u hodniku ( voda, cola, bezalk.pivo ).

willy
07.11.2008., 14:25
jeli pametno ići 27.12 u barcelonu u gironu (aerodrom) i na blef tražit hotel?ili je bolje bookirat hotel preko neta?malo mi je frka platit hotel preko neta u punoj cijeni...nikad neznaš!radije bi ja njima tamo platio i da dobijem odmah sobu.

jeli moguće se snać u centru barcelone bez prethodno dogovorenog hotela?bude li smještaja za sredit "na slijepo"? letili bi iz venecije u gironu pa busom do centra barcelone

EDIT: našao sam preko vuelinga u BCN aerodrom (12km od barce) ... e sad jedino za hotele i to ako je netko išao "na slijepo" :)

nukac
07.11.2008., 14:46
Mislim da je za NG malo prerizično ići bez rezervacije hotela. A ima dosta stranica na kojima rezerviraš hotel i platiš 10-tak % cijene kao garanciju. Do sada još nikad nisam imao problema s rezervacijom hotela preko interneta, s tim da sam znao i unaprijed platiti cijelokupni iznos. Uvijek me je dočekala sobica ili krevetac (ovisno kaj sam rezervirao). :)

willy
07.11.2008., 15:53
Mislim da je za NG malo prerizično ići bez rezervacije hotela. A ima dosta stranica na kojima rezerviraš hotel i platiš 10-tak % cijene kao garanciju. Do sada još nikad nisam imao problema s rezervacijom hotela preko interneta, s tim da sam znao i unaprijed platiti cijelokupni iznos. Uvijek me je dočekala sobica ili krevetac (ovisno kaj sam rezervirao). :)

Super :) 10% nema problema... preko koje web stranice si bookirao hotel?

nukac
07.11.2008., 16:09
Uf... imaš ih dosta... Ja koristim www.ratestogo.com, www.hrs.com, www.venere.com, www.hostelworld.com.... Svi oni uzimaju samo malu provizijicu da su sigurni u dolazak.

willy
07.11.2008., 19:46
gdje što jeftinije odsjest?a da je u centru?jeli 60 eura po noći najjeftinije?po osobi? znam da su hosteli jeftiniji...nešto tipa apartmana...za dvoje...ako ima tko kakav savjet...:top:

nukac
08.11.2008., 08:47
Ja sam bio platio hotel sa 4 zvjezdice 60 EUR za 2 osobe, iako nije baš bio u strogom centru, nego 10-tak minuta metroom. Jedino što je to bila last-minute ponuda (www.ratestogo.com). Toliko su bile i cijene hostela u centru.:top:

snajper02
08.11.2008., 13:34
gdje što jeftinije odsjest?a da je u centru?jeli 60 eura po noći najjeftinije?po osobi? znam da su hosteli jeftiniji...nešto tipa apartmana...za dvoje...ako ima tko kakav savjet...:top:

Friendlyrentals.com .probaj tu ja sam našao stan pokraj katedrale (Bario gotico) za 100 Eura najam stana dnevno.

djizus1
08.11.2008., 23:57
www.booking.com ti ne skida nista, nego kompletnu cifru platis u hotelu

willy
11.11.2008., 16:40
koliko love uzet za 10 tak dana u barceloni? :) jeli skup taxi?hrana itd...metro... koliko ste potrošili u koliko dana? :top:

aids3
11.11.2008., 18:41
osobno, barca nije nis posebno, bzveze, sve su neke boje pijeska, ko da san dosa u saharu... jedino sta se isplati pogledat su muzeji miro i dali i palaca ispred koje je fontana pa naprave show sa svitlima i muzikom. inace nista posebno...

ja bi radije opet u monaco... - selim se tamo!!!! (not- nazalost)

aids3
11.11.2008., 18:41
koliko love uzet za 10 tak dana u barceloni? :) jeli skup taxi?hrana itd...metro... koliko ste potrošili u koliko dana? :top:

taxi je od jednog do drugog kraja grada oko 10€

x-type
11.11.2008., 18:55
taxi je od jednog do drugog kraja grada oko 10€

od kud do kud točno? ja sam se vozio daleke 1998. od Maremagnuma do Sant Just Desverna (do kraja Diagonala na zapadu pa još jedno 5 km) za 2500 ptas, što je 15tak € (ali onda je Španjolska bila jeftinija od Hrvatske jer nije bilo €). sumnjam da je danas nakon 10 godina jeftinije. (btw, nije bilo riječi o nasamarenim glupim turistima jer je sa mnom bila frendica koja živi tamo)

willy
11.11.2008., 19:03
kažu da je taxi do aerodroma od centra 30 eura... le prat aerodrom

aspirin
12.11.2008., 06:59

mi platili od place katalunje do aerodroma 27eur

smarinovic
12.11.2008., 08:57

bio sam u barci prije par dana..
taxi je 20 eura bez prtljage za udaljenost od aerodroma do ramble (30 sa prtljagom).

willy
12.11.2008., 09:44
kad se preko bookinga pošalje rezervacija to je to?ili se jos sta rijesava i kontaktira s hotelom?

alabrale
12.11.2008., 16:55

4 eura kosta euro bus koji ide svako 12 minuta sa aerodroma

nukac
12.11.2008., 20:17
A još je jeftiniji vlak, koji ide često, i vrlo je brz. U dopelji te u centar, možeš presjedati...:top:

aids3
12.11.2008., 20:44
od kud do kud točno? ja sam se vozio daleke 1998. od Maremagnuma do Sant Just Desverna (do kraja Diagonala na zapadu pa još jedno 5 km) za 2500 ptas, što je 15tak € (ali onda je Španjolska bila jeftinija od Hrvatske jer nije bilo €). sumnjam da je danas nakon 10 godina jeftinije. (btw, nije bilo riječi o nasamarenim glupim turistima jer je sa mnom bila frendica koja živi tamo)

ja sam od miro muzeja do placa cataluna(centar) ima 10ak min voznje a ovisi ti sve... a zasto nebi bilo jeftinije? al ima metro tako da se to vise isplati

x-type
12.11.2008., 21:37
ja sam od miro muzeja do placa cataluna(centar) ima 10ak min voznje a ovisi ti sve... a zasto nebi bilo jeftinije? al ima metro tako da se to vise isplati

khm, prvo si rekao od jednog do drugog kraja grada, zato sam se uspjenio. ovoje već lakše za povjerovati da je 10€ za tu relaciju. očekivao sam da ćeš reći da si se vozio od Foruma do Prata

djizus1
12.11.2008., 23:28
kad se preko bookinga pošalje rezervacija to je to?ili se jos sta rijesava i kontaktira s hotelom?

na mejl dobijes potvrdu koju isprintas i pokazes u hotelu. to je to

Gandalf_Zg
26.11.2008., 12:40
Pitanje za one koji znaju nešto više..
U sklopu krstarenja u 1 mj. ćemo se zaustaviti na kratko u Barceloni (cca 6 sati).
Znam da je to puno prekratko ali htio bih što bolje iskoristiti to ponuđeno vrijeme. Prijedlog kako u to malo vremena vidjeti barem nešto?
Isplati li se otić taksijem u obilazak ili možda javnim prijevozom?

alabrale
04.12.2008., 19:11
uzmite onaj city bus... 20 eura

mihmih
08.12.2008., 13:49

2,50 EUR

sokol68
23.12.2008., 23:11
idem i ja na krstarenje 5.1. pa se možemo dogovorit za izlete::top:

curly
04.01.2009., 12:43
Planiram put u Barcelonu cca 27.7.-06.08.2009. i definitivno smo odlučili rezervirati apartman, no tih stranica za booking na netu ima toliko puno,da više ne mogu objektivno ocjeniti. Htjeli bi neku lokaciju koja je najzgodnija za obilazak pješke ili je metro blizu i ima neki supermarket za kupovinu klope. Osim toga nas je sam dvoje, a nude se obično apartmani za više ljudi. Kako procjeniti je li smještaj ok ili samo dobro izgleda na slikama...imate li osobnih iskustava, pliiiiiiiiz mučim se!!!

E da i jel bi mogla zgurati Barcelonu i Madrid u jedno putovanje??? Čula sam da ima neki brzi vlak!!

Što se tiče putovanja i to nije ništ bolje, jer kad živite u Os morate i tako razlomiti put na nekoliko etapa. Ima clickair iz Dubrovnika, al treba doći do tamo a da nije Croatia airlines, jer te cijena dođe na isto. Inače su povratni letovi velikim aviokompanijama tipa Lufthansa, AUstrian airlines od Zagreba sa presjedanjem svi cca 300€

Tajeto
04.01.2009., 15:10
Problem smještaja imamo i mi! Ide nas 2, od 6. do 15. svibnja. Skužili smo da su stanovi najpovoljniji ali problem je što se toliko toga nudi da je teško odabrati...Curly, šteta što ne idemo u istom terminu- mogli bi rentati zajedno!
Dakle, ako netko ima konkretnu preporuku..please!
E da, Curly - imaš let Zagreb-Dubrovnik za 200-tinjak kuna (odnosno za nas 2 povrtane karte malo više od 800 kn). A iz Dubrovnik za Barcu idemo Clickom.

curly
06.01.2009., 11:20
Ajd probat ću izvidit taj let peko Dubrovnika!! Pretpostavljam da idete croatiom??
Da kad bi rentali zajedno ispalo bi isplativije. Nevermind, lijep provod i javite iskustva:D!!

alabrale
06.01.2009., 12:54
ja sam bija smjestaen ovdje

http://www.desigbarcelona.com/en/apartments/barcelona/raval/apartment_rambla-raval-modern/#pos_booking

super lokacija, 2 min hoda od laramble.....

nukac
06.01.2009., 13:37
Ajd probat ću izvidit taj let peko Dubrovnika!! Pretpostavljam da idete croatiom??
Da kad bi rentali zajedno ispalo bi isplativije. Nevermind, lijep provod i javite iskustva:D!!

Iz Dubrovnika vozi Clickair. A ne Croatia

Tajeto
06.01.2009., 15:23

Pogledaj na CA internetu imaš letove.
Da, ZG-DU sa Croatiom, a DU-BCN Clickom.
Sad još treba pronaći smještaj i dočekati svibanj :kava: i naravno :moli: Boga da se malecka ne razboli pa da moramo otkazivati sve ove divne unaprijed kupljene avio karte :bonk:

Tajeto
06.01.2009., 15:26
ja sam bija smjestaen ovdje

http://www.desigbarcelona.com/en/apartments/barcelona/raval/apartment_rambla-raval-modern/#pos_booking

super lokacija, 2 min hoda od laramble.....

Super izgleda!
To je kvart RAVAL? MAlo sam čitala prethodna iskustva pa mi je taj kvar malo upitan...ne znam, kaj ti veliš?

Tajeto
06.01.2009., 15:30
I još jedno pitanje:koliko ranije treba rezervirati stan? Mjesec, dva, tri...?

alabrale
06.01.2009., 22:05
ma to su price.... u tih 7 dana nitko nas nije pogledao krivo... ima jedna ulica široka kroz taj kvart koja vodi na trg.... u njoj ima 5 hotela i 5 banaka i 5 trgovina..... dobro je osvjetljena i stalno ima ljudi....

ja da biram opet bi uzeo isti apartman.....

djizus1
07.01.2009., 23:37
koliko minuta vozi ona žičara (cablecar, teleferic kako već) do vrha Montjuica? povratna karta dođe 8 eura, navodno postoje i neke pokretne stepenice do gore, jel se one plaćaju?

crna pantera
08.01.2009., 14:25
Caio,
Mi smo bili smjesteni blizu Ramble, kod Plaze Catalunya, to je najbolje lokacija u gradu jer to je metro na 100m, kao i bus, a sama Rambla je nekoliko minuta pješice.
Ja sam se isto gubila u moru apartmana na netu ali sam čitajući po forumima skužila da bi rambla bio dobar dio grada pa sam se ograničila na taj dio grada.
Na ovoj stranici sam ga nasla: http://www.feelbarcelona.com/en/
Bili smo zadovoljni cijenom, lokacijom i samim apartamanom. I da, supermarket nam je bio odmah preko puta.
Barcelona i Madrid u jedno putovanje, to sam i ja mislila, ali taj vlak je dosta skup, a samo Barcelona zahtjeva nekoliko dana vremena ako zelis sve vidjeti, mi smo 5 dana bili u ful gasu da sve stignemo vidjeti, a kazu da je Madrid jos zahtjevniji...:top:

Planiram put u Barcelonu cca 27.7.-06.08.2009. i definitivno smo odlučili rezervirati apartman, no tih stranica za booking na netu ima toliko puno,da više ne mogu objektivno ocjeniti. Htjeli bi neku lokaciju koja je najzgodnija za obilazak pješke ili je metro blizu i ima neki supermarket za kupovinu klope. Osim toga nas je sam dvoje, a nude se obično apartmani za više ljudi. Kako procjeniti je li smještaj ok ili samo dobro izgleda na slikama...imate li osobnih iskustava, pliiiiiiiiz mučim se!!!

E da i jel bi mogla zgurati Barcelonu i Madrid u jedno putovanje??? Čula sam da ima neki brzi vlak!!

Što se tiče putovanja i to nije ništ bolje, jer kad živite u Os morate i tako razlomiti put na nekoliko etapa. Ima clickair iz Dubrovnika, al treba doći do tamo a da nije Croatia airlines, jer te cijena dođe na isto. Inače su povratni letovi velikim aviokompanijama tipa Lufthansa, AUstrian airlines od Zagreba sa presjedanjem svi cca 300€

crna pantera
08.01.2009., 14:28
koliko minuta vozi ona žičara (cablecar, teleferic kako već) do vrha Montjuica? povratna karta dođe 8 eura, navodno postoje i neke pokretne stepenice do gore, jel se one plaćaju?

Ciao, ne znam koliko vozi žičara gore, ali mi smo išlu pješke...nema pokretnih stepenica, nego obične stepenice, to je normalno brdo i nije problem doći do gore..em uštediš žičaru em sve lijepo polako vidiš pješke...ali Montjuic definitivno vrijedi vidjeti, oduševljena sam njime...velik i prelijep!!!:rofl:

x-type
08.01.2009., 16:58

žičara vozi 10tak minuta. ja kad sam bio zadnji put je povratna bila 12€, jednosmjerna je bila oko 8€ tako da provjeri još jednom. prema meni to je definitivno neisplativo jer je skupo, a pogled uopće nije tak atraktivan kak izgleda da bi mogao bit.

pokretne stepenice su na drugoj strani Mont Juica. na njih dođeš tako da od Placa Espanye ideš onom širokom ulicom uz velesajam (mislim da se zove Maria Cristina, nisam siguran) prema onim famoznim fontanama i odmah iza njih počinju nizovi pokretnih stepenica kojima dođeš točno do olimpijskog kompleksa (koji usput odmah obiđeš jer je lijep :) ). od olimpijskog kompleksa do mjesta kamo vozi žičara imaš lijepu šetnjicu od kojih kilometar - kilometar i pol. definitivno isplativije nego skupocjeni euri za žičaru.stepenicu su potpuno besplatne.
postoji i treći način za doći gore - uspinjača. njome se nisam vozio, samo znam da se do nje dođe tako da se izađe iz metroa na stanici Paral-lel i onda se hoda prema brdu u čijem podnožju je uspinjača. ima 2 stajališta - na ulici Miramar (ulica koja spaja žičaru s olimpijskim kompleksom) i podnožje dvorca. cijena je povoljna. možda čak radi i na kartu gradskog prijevoza.
Caio,
Mi smo bili smjesteni blizu Ramble, kod Plaze Catalunya, to je najbolje lokacija u gradu jer to je metro na 100m, kao i bus, a sama Rambla je nekoliko minuta pješice.
vrlo je vjerojatno da si bila u famoznom i tobože opasnom Ravalu jer se upravo taj kvart nalazi neposredno uz Ramblu

*eva*
08.01.2009., 23:18
)
vrlo je vjerojatno da si bila u famoznom i tobože opasnom Ravalu jer se upravo taj kvart nalazi neposredno uz Ramblu

ne znam zasto u vise postova navodis da su ljudi imali toboze neugodna iskustva, da je kvart toboze opasan.:ne zna:

ja sam odsjela u tom kvartu i imala sam ne toboze vec zaista neugodno iskustvo. kad sam to napisala napali ste me i maltene rekli da izmisljam.
mislim da je normalno i fer da se napise kakvo se iskustvo gdje imalo. osim toga vise puta smo bile upozorene od ljudi koji zive u barceloni izmedu ostalog od jedne cure koja radi u baru u el ravalu da se nocu ne muvamo same po kvartu. da jos nije bilo toga rekla bih da nam se to moglo dogoditi u bilo kojem gradu na svitu u bilo kojoj cetvrti. i je. ali kad te na toliko mjesta upozore to valjda nesto znaci?!
napomenula bih da nas tri nismo nikakve principese i da dobro razlikujemo zezanciju i upucavanje od krajne neugodne situacije. ja sam dosta proputovala, odsjedala na svakakvim mjestima i nisam strasljiva. ne kazem ce vam se sigurno nesto jako lose dogoditi ako krocite u taj kvart. ima dosta hostela, vidjela sam dosta mladih. samo mogu reci da smo na vise mjesta u par dana upozorene na taj kvart i da smo se na kraju opekle te ga nikako nebi preporucila curama koje idu same ili bar ne ako ih nema vise u ekipi.

ako nista drugo kvart je uzasno smrdljiv i prljav. e to je vec cinjenica. iako su svaku noc okolo cistaci cijeli dan se osjeca smrad urina, sav je pokakan i pun smeca.

x-type
09.01.2009., 17:34
ne znam zasto u vise postova navodis da su ljudi imali toboze neugodna iskustva, da je kvart toboze opasan.:ne zna:
.

nigdje ne kažem da nitko nije imao neugodna iskustva. ali tvrdim da je Dubrava puno opasniji kvart od Ravala. Raval je najopasniji kvart u bcn, ali to nema veze s onim što obično podrazumijevamo pod opasnim kvartovima tipa ulični obračuni, učestale krađe, bande... meni je neugodnije bilo u L'Hospitaletu nego u Ravalu. Raval slovi za opasan kvart samo zato što tamo uglavnom žive imigranti (legalni, ilegalni su na drugim mejstima i ti će te prije opljačkat nego legalni) od kojih prednjače Filipinci i Rumunji.

alabrale
10.01.2009., 10:26
ma meni je raval zakon jer oni ducani rade do 23 kad je sve ce zatvoreno.... doduse svaki dan ciste sa onim malim kamioncicima za pranje.... a mozda i bolje da upoznamo takve kvartove jer to nas ceka kad udemo u EU

Veeg
10.01.2009., 21:29
bila sam prije 3god u barceloni - i moram reći da sam zaljubljena u taj grad, i čim budem imala mogućnosti, idem ponovo!! upoznala sam predivne ljude, bila u odličnom hostelu na super lokaciji.. oduševljena sam!!!!
tko god ima mogućnosti, neka svakako ode!!:top:

i moj savjet - planirajte put 5-6mj unaprijed ako imate mogućnosti, jer će vas put ispasti jako jeftino (ja osobno sam išla vlakom do venecije, pa avionom do barcelone)

3-2-1
13.01.2009., 22:24
Kako se zove ovaj birc u Barceloni?
http://manuchao.net/tvlina/index.php?t=3#73

Ovo je za iskusne Barcelonere.

djizus1
14.01.2009., 01:33
evo ja se vratio iz Barce. clickair iz venecije ugodan, hotel se zvao Medium Abalon smjesten 30 sekundi od San Pau Hospitala i 10 min setnje od Sagrade Familie (po Av. Gaudi) tj. jednu stanicu metroa. hotel je imao samo 1 zvjezdicu, ali bio je vrlo ugodan, čist, wc+tuš, mirna lokacija i za 50 eura double room, čini mi se dobar odabir.

na internetu sam kupio barcelona card (i dobio 10% popusta) i preuzeo je na aerodromu, za 4 dana košta 30 eura što nije malo, al imas besplatan javni prijevoz i popuste na muzeje, i ostale znamenitosti. uglavnom isplatilo se, jer metroom ili busom vozis se kad zelis i vise toga vidis. npr. dobijes besplatnu voznju brodicem po luci (las golondrinas, inace košta 12 eura) što je lijepo za vidit. iako to ne bi preporucio osjetljivima na morsku bolest. voznja traje sat i pol (postoji i ona od 30 min) i iako nije bilo pretjerano valovito, brod se strahovito valjao. prva polovica puta je bilo u redu, al poslije sam samo cekao kad cu se izrigat (dok je cura to vec bila napravila u wc-u :bljak: :))

preporucio bi frescco, gdje za 10 eura mozes jesti kolko te volja (pašta, njoki, pizza, piletina, rižoti, juhe, i razne salate). već je rečeno šta vidjeti, park guell je odličan, mi smo bili u muzeju čokolade i parfema, picassov muzej je :top: i za obići ga kompletno i detaljno trebas 2 sata. i da, fontane nisu u funkciji do 13. veljace zbog radova, mi i još 50 ljudi to je shvatilo nakon pol sata čekanja. iza fontana su pokretne stepenice koje vode do olimpijskog stadiona i dalje do montjuica, do kojeg ima 15-ak minuta setnje. nou camp isto treba posjetiti i još puno puno puno toga. aaa lijepa je barcelona.. :cheer:

djizus1
14.01.2009., 13:06
preporucio bih i supermarket na dnu šoping centra El Corte Ingles (placa Catalunya) gdje je recimo 1.5 litra vode koštala 24 centa, i šoping ulicu koja se spušta odmah do tog centra paralelno s Ramblom - Portal del Angels

Coyote 007
23.01.2009., 23:01

provjeri malo Budimpeštu jer je ona jedna od glavnih polazišta za Wizz Air, a do tamo neki povoljni bus, vlak...

love2travel
24.01.2009., 13:08

Pogledao sam ti za te datume Ryanair, imaju letove iz Venecije (Treviso) za Gironu (pored Barcelone). Povratni let je 67 eura + naravno prtljaga, kartice i sl.

Od Zagreba do Venecije povratna karta vlakom je 30 eura (euronight – noćna vožnja). S obzirom da ionako moraš putovati do Zagreba ili Dubrovnika, dodatni trošak ti je eventualno samo put do Venecije. Ako ideš do Dubrovnika, i bus i avion iz Zagreba će te doći preko 400 kuna za povratnu kartu, tako da zapravo uštediš 200-ak kuna.

Click Air na te datume dođe 150 eura. Dakle, ušteda je oko 80 eura. Dodatno ćeš morati platiti kartu za bus od Girone do Barcelone, što dođe 20-ak eura za povratnu kartu. Sve skupa, uštedite minimalno 100-ak eura za vas dvoje, što nije malo :)

Eto, malo potraži, sama ćeš najbolje znati što ti se najviše isplati ;)

Ukratko:

Osijek – Zagreb jednako za obje kombinacije

1. kombinacija:
Zagreb – Venecija – 30 eura povratna
Venecija – Treviso – 10 eura povratna
Treviso – Girona – 67 eura povratna
Girona – Barcelona – 20 eura povratna

2.kombinacija
Zagreb – Dubrovnik – oko 55 eura povratna (u najboljem slučaju)
Dubrovnik – Barcelona – 150 eura povratna
Zračna luka – grad – par eura

nukac
24.01.2009., 18:36
Iz Venecije ima i CLickair, koji je bolji od Ryanaira, zato jer ide S MArca pola na El Prat, a to je nekih par eura od mjesta do aerodroma, cijene Clickaira su usporedive s cijenama Ryanaira.

love2travel
24.01.2009., 20:50
Iz Venecije ima i CLickair, koji je bolji od Ryanaira, zato jer ide S MArca pola na El Prat, a to je nekih par eura od mjesta do aerodroma, cijene Clickaira su usporedive s cijenama Ryanaira.

Stvar je u tome da clickair u te dane košta 130 eura, pa kad smanjiš onih 20 eura za prijevoz do Girone, opet je jeftiniji 40 eura. Tak da..

Al eto, još jedna opcija, oni će najbolje vidjeti kaj im se najviše isplati...

suncana75
25.01.2009., 10:21
Stvar je u tome da clickair u te dane košta 130 eura, pa kad smanjiš onih 20 eura za prijevoz do Girone, opet je jeftiniji 40 eura. Tak da..

Al eto, još jedna opcija, oni će najbolje vidjeti kaj im se najviše isplati...

Probaj pogledati i na www.myair.com isto imaju dobre cijene za Barcelonu iz Venezie. Cesto sam letjela s njima. Kad imaju akcije zna ispasti cijena negdje izmedju clickaira i ryanaira.

love2travel
25.01.2009., 10:34
Probaj pogledati i na www.myair.com isto imaju dobre cijene za Barcelonu iz Venezie. Cesto sam letjela s njima. Kad imaju akcije zna ispasti cijena negdje izmedju clickaira i ryanaira.

Istina, 27.7-5.8. je 85 eura, al ide baš do Barcelone, pa ispadne čak nešto jeftinije od Ryana ;) valjda se mogu prilagoditi za dan-dva, s obzirom da je pisalo da bi se vraćali 6.8. :)

nukac
25.01.2009., 11:42
A probaj pogledat i iz Graza, mislim da Ryanair u ljetnim mjesecima isto leti za GIronu od tamo. Ipak je Graz bliži od Venecije (što se tiće kontinentalnog dijela HR).

curly
25.01.2009., 14:48
Pogledao sam ti za te datume Ryanair, imaju letove iz Venecije (Treviso) za Gironu (pored Barcelone). Povratni let je 67 eura + naravno prtljaga, kartice i sl.

Od Zagreba do Venecije povratna karta vlakom je 30 eura (euronight – noćna vožnja). S obzirom da ionako moraš putovati do Zagreba ili Dubrovnika, dodatni trošak ti je eventualno samo put do Venecije. Ako ideš do Dubrovnika, i bus i avion iz Zagreba će te doći preko 400 kuna za povratnu kartu, tako da zapravo uštediš 200-ak kuna.

Click Air na te datume dođe 150 eura. Dakle, ušteda je oko 80 eura. Dodatno ćeš morati platiti kartu za bus od Girone do Barcelone, što dođe 20-ak eura za povratnu kartu. Sve skupa, uštedite minimalno 100-ak eura za vas dvoje, što nije malo :)

Eto, malo potraži, sama ćeš najbolje znati što ti se najviše isplati ;)

Ukratko:

Osijek – Zagreb jednako za obje kombinacije

1. kombinacija:
Zagreb – Venecija – 30 eura povratna
Venecija – Treviso – 10 eura povratna
Treviso – Girona – 67 eura povratna
Girona – Barcelona – 20 eura povratna

2.kombinacija
Zagreb – Dubrovnik – oko 55 eura povratna (u najboljem slučaju)
Dubrovnik – Barcelona – 150 eura povratna
Zračna luka – grad – par eura

Jao puno vam hvala :s(pogotovo love2travel) na iscrpnim informacijama. Vidim da smo svi istomišljenici po pitanju zaljubljenosti u putovanja. Mislim da ću se definitivno odlučiti za Zagreb-Dubrovnik-Barcelona verziju, a čim rezerviram apartman postat ću link da vidite!!

Pusa svima!!:top:

Mademoiselle X
25.01.2009., 17:52

ja sam bila u hostelu u ravalu, recimo da je bio ok, jedino što je el raval jako prljav i zapišan, to da, ali nisam nikad imala nikakvih problema.... čak ni u 1, 2 ujutro

:anamar:
26.01.2009., 16:07
jel možda išao netko autom do Barcelone? ili npr. do Genove pa na trajekt?

x-type
26.01.2009., 17:01
jel možda išao netko autom do Barcelone? ili npr. do Genove pa na trajekt?

da, zašto?

:anamar:
26.01.2009., 17:28
išla bih negdje u 9.mjesecu s dečkom a on bi išao s autom, pa ne znam jel se isplati, kak je najbolje ići i slično... koliko vremenski otprilike treba?

alabrale
26.01.2009., 19:13
ako bi samo isli u barcelonu onda se ne isplati.... cestarine i gorivo bi bilo previse.... no ako bi napravili neku rutu od 14 dana pa malo italija, malo azurna malo španjolska onda svakako...

takoder doli su auta bagatela...rent oko 20 eura dan...

sour007
27.01.2009., 09:33
3 dana smo u Barceloni,onda idemo u Andoru 2 dana, i još nam ostaje dva dana ,neznamo di čemo!Ima li neko preporuku di iči,a da opet nije daleko ,cca.do 200-250 km ob Barcelone! Možda Valencia,Zaragoza,Taragona?Je li ko bija u navedenim gradovima?A Toulouse? :ne zna:

curly
17.02.2009., 13:59
:s Da!! Ni ja ni tetka u Generalturistu nismo mogli doći k sebi kad joj je jučer komp izbacio podatak da je Croatia airlines uvela direktan let za Barcu nakon 10 godina. Nisam sigurna dal je to samo za srpanj jer je totalna novost al evo ako možda nekome posluži. U biti sam se jučer slučajno zaletila posljednji put prije nego rezerviram karte clickairom. Btw. jednu povratnu kartu sam platila 1708 HRK, naravno da ima i pristupačnijih letova za vas koji ste bliži Italiji al eto za mene iz Osijeka je to najjeftinija opcija!!

MGoran
17.02.2009., 14:53
išla bih negdje u 9.mjesecu s dečkom a on bi išao s autom, pa ne znam jel se isplati, kak je najbolje ići i slično... koliko vremenski otprilike treba?

Prošle godine išli smo u ljetu autom do Valencije. Prvi dan do Nice, spavanje, pa dalje za Valencije, ukupno oko 2000 km u jednom smjeru. Financijski gledano, isplativnost je upitna, kada zbrojiš benzin (bio oko 1.5 EUR u IT i FR, 1.2 EUR u Španjolskoj) i sve cestarine. Plaćaš vinjetu za SLO, kroz cijelu Italija u dva navrata, a posebna su priča autoputi u Francuskoj, pogotovo oko Monte Carla, te u Španjolskoj - svako malo plaćaš nešto, po par EURa, ali se nabere. Uz to, moraš računati i na spavanje na putu, jednu noć, jer nije izvedivo do Barcelone doći u jednom danu, ima cca 1600 km. Tako da moraš računati da ti ukupno trebaju za taj put 4 dana.
Vremenski, trebalo nam je do Monte Carla/Nice otprilike 9 sati, ali smo zato drugi dan uletili u gužvu kroz Francusku (subota, sredina kolovoza, smjena turista), tako da nam je za nekih 600 km trebao skoro cijeli dan, na obilaznici Barcelone smo bili tek predvečer, a krenuli dosta rano ujutro.
Povratak je bio puno brži, bez ikakvih zastoja i gnjavaža, od Barcelone do Genove i Genova - ZG.
Sve ovisi koliko puta staješ, silaziš li sa autoputa da obiđeš koji grad, kavice i slično, ili samo da što prije dođeš.
Ne bi imao ništa protiv ponoviti ovaj put, ali mislim da bi možda birao neku drugu rutu, preko Švicarske, središnjeg dijela Francuske, pa u Španjolsku ući preko sjevera, Bilbao, Zaragoza :) Ali onda bi i put u jednom smjeru trajao min tri dana

eXecutioner
18.02.2009., 19:51
pozdrav, idem u Barcelonu 21.7. i ostajem sve do 28.7. pa me zanima da li mozete preporuciti nekijeftin, a zadovoljavajuci hostel? frend koji se zeni tamo mi je nasao ovo:

-------------------------------------------------------------------------
Hotel (www.h-travessera.com)
1 dvokrevetna – 94€ / noć
1 trokrevetna – 119€ /noć
1 studio (2x dvokrevetna spojeno) – 139€/noć

Apartmani (www.apartamentsdescans.com)
1 apartman (4 osobe) – 145€/noć (36,25€ po osobi/noć)
1 apartman (6 osoba) – 195€/noć (32,5€ po osobi/noć)

Minimalna rezervacija hotela i apartmana je 3 dana.

-------------------------------------------------------------------------

pa ako ima jeftinije samo recite, jer ako ostajem 7 dana onda mi je 280eura samo za spavanje tamo puuuuno...

hvala vam na pomoci

alabrale
19.02.2009., 09:14
mislim da se isplati uzet apartman .... http://www.desigbarcelona.com

malatajna
23.02.2009., 23:33
Ovako, informirala sam se u vezi svega sto se tice Barcelone,
ali me zanima jos par sitnica u vezi nocnog zivota (jer sam se cesto razocarala u odredenim "napuhanim" gradovima).
Dakle, do kada rade klubovi? Koje su najbolje cetvrti za izaci van? (modernija mjesta) Oko koliko sati se izlazi van? I.... kako bi opcenito opisali nightlife Barce? Gracias! :):)

ajoooj
26.02.2009., 21:08
Bog!!
putujem u barcelonu i zanima me kakav je kvart u kojem je ulica Rambla Catalunya? da li je lokacija ok ?? hvala

pozdrav

capee1
26.02.2009., 21:31
Bog!!
putujem u barcelonu i zanima me kakav je kvart u kojem je ulica Rambla Catalunya? da li je lokacija ok ?? hvala

pozdrav

Rambla ti je glavna ulica u barceloni, dakle strogi centar :)

crna pantera
27.02.2009., 13:49
Bog!!

pozdrav

Lokacija ti je odlična, ali uzmi u obzir i jako bučna. Mi prvu noć nismo oka sklopili, a sljedeći dan je bila pravac ljekarna i čepići za uši....:p
otad smo spavali kao bebe....imaju noćni život....pogotovo u centru, ali pazi se Ramble navečer, često crnci prodaju alkohol na cesti i napadaju turiste, novac,novčanik, torbica, to držite uza se....,,mi nismo imali problema...ali smo se svega naslušali.

Barcelona je mrak:s:s

Chelo
07.03.2009., 21:00
ej ekipa...jel mi moze netko reci kolko je nadoplata na interrail kartu od monaca do barcelone?

etnaMa
11.03.2009., 16:04
Jeli zna iko ima li šta noćnog života u lloret de maru početkom 4.og miseca?
Jeli smještaj isplativije tražit tamo ili u Barci pošto je bliži lloret od barce kad se ide sa girone(ryanair) ako se nevaran? Fala.

tisma_osijek
11.03.2009., 21:29
pozdrav svima. mene zanima za koliko je najmanj novaca moguce pronaci smjestaj u barceloni?

tisma_osijek
11.03.2009., 23:17
moze li mi netko objasniti sta je to INTERRNAIL i kako napraviti to? i zanima me:tek sam napunio 18godina i nemam jos kreditnu karticu,ali iskoristio bih maminu,sada me zanima hocu li imati problema ako u hotel dodjem sa rezerviranom sobom na tudje ime,i sto to me zanima za avionsku kartu od venecije do barcelone? hvala unaprijed

squaw
16.03.2009., 21:30
zna li tko, tko je putovao sa ryanairom iz venecije za gironu, dali se velicina prtljage, koja se moze nositi u avion, provjerava na aerodrmu u gironi?
u veneciji znam da ne pregledavaju velicine, ali za gironu neznam...
:confused::confused::confused:

comi1
16.03.2009., 22:36
zna li tko, tko je putovao sa ryanairom iz venecije za gironu, dali se velicina prtljage, koja se moze nositi u avion, provjerava na aerodrmu u gironi?

taj dan kad sam ja isao nisu nista gledali...osim sto su me zacepali za 5 ojro check-in :mad:

Natch
17.03.2009., 19:35

ja sam isla iz seville i davili su nas s tim. meni ranac nije stao u onaj njihov okvir pa sam morala platiti nekih 18 eura :rolleyes:

sour007
24.03.2009., 11:17
za iznajmiti rent a car,jeli dovoljno imati HR vozačku?
Zna li neko nešto o povratu poreza,navodno,iznad potrošenih 90 eura (u dučanima)imaš pravo na povrat PDVa od 16 %!di,kako?
,

nukac
24.03.2009., 11:43
Ja sam imao samo HR vozačku, i sve prošlo OK.

sanjo77
24.03.2009., 15:49
za iznajmiti rent a car,jeli dovoljno imati HR vozačku?
Zna li neko nešto o povratu poreza,navodno,iznad potrošenih 90 eura (u dučanima)imaš pravo na povrat PDVa od 16 %!di,kako?
,

AVIS-u je bila dovoljna naša ali me je HERTZ tražio međunarodnu

sour007
25.03.2009., 12:25
Recite mi,kako od aerodroma El prato,najjednostavnije doči do http://www.apartmentsramblas.com/barcelona-self-catering-economic.html
?Na kojoj stanici da izadjen ako iden vlakon(čini mi se jeftiniji od busa) ?

x-type
25.03.2009., 17:37
Recite mi,kako od aerodroma El prato,najjednostavnije doči do http://www.apartmentsramblas.com/barcelona-self-catering-economic.html
?Na kojoj stanici da izadjen ako iden vlakon(čini mi se jeftiniji od busa) ?

ideš vlakom na kolodvor Sants. tamo ideš na metro, crvena linija (1) smjer Fondo do stanice Glories ili El Clot i tamo si otprilke negdje (još malo šetnje treba)

atina13
31.03.2009., 19:49
pozdrav svima;)

idem avionom iz barcelone za dubrovnik i ispalo mi je da ću imati jedno noćenje na aerodromu..znate li možda neki guesthouse il b&b na aerodromu el Prat?

jasminsolo
19.04.2009., 10:15
možete mi molim vas reći koliko traje let od zagreba do barcelone.hvala

globetrotter
19.04.2009., 10:23
croatia airlines leti 2h (+/- 5 min).

mbatlja4
13.05.2009., 19:03
jel ko bio? naime mi vec odusatajali nekoliko puta jer bi nas put do tamo izasao vise nego ostanak. al eto, voljela bih cut vas. kako stoje stvari za novu god., ima li hotela...cijene...

ej krava de mi molim te reci di mogu naci busquetsa i gudjohnsena u pes-u09 za pc...nema ih u sasvavu

moonlightshadow
20.05.2009., 19:06
ljudi ljepi pozdrav svima. Slabo se piše na ovoj temi. Ako mi netko moze malo pomoći. Zanima me vaše mišljenje o ovome...

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php

Znači ova lokacija mi se čini super. Cijena mi je nekako dosta povoljna za tu lokaciju. Mi tražimo sobu za dvoje za našim kupatilom. I cijene su paprene obično i ovo mi se čini jako povoljno. Što kažete na lokaciju i cijenu?

djizus1
21.05.2009., 01:27
link ti ne radi. kako se zove hostel, kolko para?

moonlightshadow
21.05.2009., 18:04
http://www.hostelworld.com/availability.php/Residencia-Pere-Felip-Monlau/Barcelona/20254

Evo ga hostel...185 kn po noći po osobi u sobi za dvoje i privatnim kupatilom..

nukac
21.05.2009., 18:56
Opet ja...Pogledaj na www.ratestogo.com. Tam nađeš za 40-50-tak EUR sobu u hotelu s 4 zvjezdice...

moonlightshadow
21.05.2009., 20:17
pogledao sam sada...ali napeto mi čekati do 20 dana prije puta bez smještaja, možda ovaj rezerviram..depozit mi je 38 eura i ako nešto baš dobro uleti uzmem to i ovo neka mi propadne. A što kažeš na ovaj smještaj? Lokacija? Cijena? nekako mi se čini prepovoljno. Znaš što me brine vidite u reviews za taj hostel kako je netko napisao da je udaljeno daleko od metroa...

moonlightshadow
21.05.2009., 20:18
pardon daleko od centra...nije mi jasno..pa to je sami centar

nukac
21.05.2009., 20:33
Ah... to je valjda pisao neki razmaženi američki turist koji ne može napraviti ni dva koraka bez auta, mislim, to je kakvih 100-tinjak metara od Ramble.

Btw toga rates to go, ja uvijek čekam 20-tak dana prije puta i do sad me nisu razočarali, uvijek sam naša nešto povoljno.

x-type
21.05.2009., 21:17
moonlight, to ti je centar toliko strog da strožiji jedva da može biti. sad idem kenjat: nalazi sena rubu Ravala tak da ćeš bit silovan, opljačkan i pretučen. i pratit će te u stopu tamo :D
(naravno, sarkastično se osvrćem na tobožnju opasnost Ravala)

mc_marina
21.05.2009., 22:10
http://www.trav.com/wri-4746/Montjuic
Mi ćemo biti smješteni u ovom guest houseu, baci oko, možda ti se svidi :)

J.Poljak fan club
22.05.2009., 07:15
Ja preporučam Arthostal. http://www.arthostal.com/

Marl
24.05.2009., 09:46
Za kojih mjesec dana idem u Barcelonu na par dana, pa me zanima kak se cijene kreću(tipa Lacoste i sličnih dućana). Jel počinju neki popusti tad ako netko zna?
Preporučite neki dućan ako znate.

Hvala

krlezana
24.05.2009., 13:37
Za kojih mjesec dana idem u Barcelonu na par dana, pa me zanima kak se cijene kreću(tipa Lacoste i sličnih dućana). Jel počinju neki popusti tad ako netko zna?
Preporučite neki dućan ako znate.

Hvala

Sada nema popusta i sve je dosta skupi...cijelo ljeto....tek negdje u 11 mj..počinju rasprodaje....robna kuća-yollys u samom centru...

Prolaznica
25.05.2009., 15:19
Tako je, popusta nema, bila u Barci pred tjedan dana.
Jedino što ti se eventualno isplati je tax free shopping (iznad 90 eur).

natalija
31.05.2009., 17:07
Pregledala sam temu ali nisam našla ono što me zanima-molim vas ako netko zna preporuke za dobre i cjenovno prihvatljive restorane u Barceloni,prvenstveno s katalonskom kuhinjom ali može i s jelima iz ostalih španjolskih pokrajna?

dove_dv
01.06.2009., 06:53
Pregledala sam temu ali nisam našla ono što me zanima-molim vas ako netko zna preporuke za dobre i cjenovno prihvatljive restorane u Barceloni,prvenstveno s katalonskom kuhinjom ali može i s jelima iz ostalih španjolskih pokrajna?

Pa opet ti, pa sta i u Barcelonu ides? :D
Pogledaj ovdje za neke restorane:
http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/restaurants/restaurant-barcelona.html

natalija
01.06.2009., 19:37
Pa opet ti, pa sta i u Barcelonu ides? :D
Pogledaj ovdje za neke restorane:
http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/restaurants/restaurant-barcelona.html

Opet ja :),idem i u Barcelonu,šta ćeš-izgleda (za sada) da mi je dobro pao grah ovih dana :D
Hvala ti za link! I imaš pm.

moonlightshadow
02.06.2009., 19:30
Nukac jednom si u nekom svom postu napisao koje stranice za rezervaciju hotela koristiš najčešće osim rastegogo...gledam sve postove koje si napisao, ali zaista je more toga tamo pa eto ako možeš još jednom to ponoviti...hvala ti puno..

nukac
02.06.2009., 22:24
Nukac jednom si u nekom svom postu napisao koje stranice za rezervaciju hotela koristiš najčešće osim rastegogo...gledam sve postove koje si napisao, ali zaista je more toga tamo pa eto ako možeš još jednom to ponoviti...hvala ti puno..

www.venere.com, www.edreams.com, www.hosterworld.com

ChickenLittle
03.06.2009., 16:21
Hej!!

Društvance i ja idemo za dva mjeseca u Barcelonu :) pa me zanima ima li tko kakva iskustva s ovim hostelima - La Ciutat i Kabul? Ili neki drugi za preporučiti, a da sobe nisu prevelike (idealno bi bilo za 6 osoba), da je blizu centru...? Što se tiče apartmana koji smo isprva htjeli, sve nam je manje-više rezervirano i ostale su samo skupe varijante tako da ta opcija otpada :(...

dove_dv
04.06.2009., 06:39
Hej!!

Društvance i ja idemo za dva mjeseca u Barcelonu :) pa me zanima ima li tko kakva iskustva s ovim hostelima - La Ciutat i Kabul? Ili neki drugi za preporučiti, a da sobe nisu prevelike (idealno bi bilo za 6 osoba), da je blizu centru...? Što se tiče apartmana koji smo isprva htjeli, sve nam je manje-više rezervirano i ostale su samo skupe varijante tako da ta opcija otpada :(...

http://rentals.loquo.com/spanish/barcelona

Baci ovdje oko za apartmane, ne vjerujem da je bas sve rezervirano dva mjeseca unaprijed, bilo bi to previse cak i za barcelonu :)

g_mikulenas
04.06.2009., 10:38
Barcelona je najbolji grad na svijetu. Cura i ja smo bili prošlo ljeto i odmah smo se zaljubili u grad. Smješteni smo bili u hostelu po imenu Barcelona Center House Hostel. Cijena je malo veća, al je zato pozicija najbolja. Recimo nešto kao Gajeva 1. :)) 100m od Plaza Catalunye i Las Ramblas.

pohane tikvice
07.06.2009., 23:08
evo i ja i fendice planiramo ljetos u barcelonu pa imamo problema oko smještaja. htjele smo rezervirati jedan apartman preko neta pa je to sve ispalo sumnjivo - nisu nam htjeli reći svoju adresu, tražili su plaćanje nekim posebnim karticama pa smo odustale od toga.

frendice bi sada htjele rezervirati hotel preko neke naše agencije (zbog sigurnosti) ali se meni to čini kao nepovoljnija varijanta, što zbog udjela koji bi platili agenciji, što zbog toga što bi u apartmanu za razliku od hotela imali frižider i kuhinju i tako bi ipak uštedjeli na hrani i piću, što po meni nije mala stvar.

e sad, kakva su vaša iskustva s rezervacijama preko neta? tu na forumu sam naišla na jedan link (http://www.feelbarcelona.com/en/) za apartmane i čini mi se ok, ali nikad ne znaš...a nemam iskustva s tim pa bi mi svaki savjet bio dobrodošao...hvala

dove_dv
08.06.2009., 08:31
Ima li netko neki provjereni smjestaj za prespavati u Gironi?
Zahvaljujem.

rai_5
08.06.2009., 22:17
ja i kum bi htjeli ovo ljeto posjetiti barcelonu, negdje pred kraj 8.mjeseca. Zanima nas smjestaj opcenito u lloret de maru, neki jeftini hostel, jer nam nije bas do spavanja, vec da imamo negdje ostaviti stvari i prileci dva-tri sata.:D
Citao sam neke stranice i nisam bas pronasao puno o lloretu, ali ako nesta ima, ispricavam se. Hvala unaprijed.

ChickenLittle
12.06.2009., 10:48
ja i kum bi htjeli ovo ljeto posjetiti barcelonu, negdje pred kraj 8.mjeseca. Zanima nas smjestaj opcenito u lloret de maru, neki jeftini hostel, jer nam nije bas do spavanja, vec da imamo negdje ostaviti stvari i prileci dva-tri sata.:D
Citao sam neke stranice i nisam bas pronasao puno o lloretu, ali ako nesta ima, ispricavam se. Hvala unaprijed.

Probaj na hostelworld.com upišeš ime grada i datume kad ćeš biti tamo i izbaci ti hostele, koje možeš pregledavati po cijeni, average rating, pojedinačnim komentarima i tako.. sretno :D

Bolac
08.07.2009., 17:38
Pozdrav! Kako najbrže i najjeftinije doć od aerodroma Girona do Barcelona i dal se karte mogu kupit onlajn ili samo tamo? I kako često busevi ti voze?

I da, jel se u Španjolskoj isto moraju popunjavat one karte za imigraciju kao u Engleskoj ili ne treba nikaj? Hvala :)

x-type
08.07.2009., 17:54
Pozdrav! Kako najbrže i najjeftinije doć od aerodroma Girona do Barcelona i dal se karte mogu kupit onlajn ili samo tamo? I kako često busevi ti voze?

I da, jel se u Španjolskoj isto moraju popunjavat one karte za imigraciju kao u Engleskoj ili ne treba nikaj? Hvala :)

odgovori se kriju ovdje:
http://www.barcelona-girona-airport.com/

imigracijski karton se ne popunjava

feroza
10.07.2009., 09:30
vidim da su postovi stari 2-3 g,. pa me zanima jel ima netko novih informacija o jeftinim letovima za barcu???

nukac
10.07.2009., 12:16
Croatiaairlines, ima akcijske cijene za 130 EUR za povratni let. Direkt iz ZG

majja
14.07.2009., 09:12
ja sam našla preko e toursa 2 povratne iz zg za barcelonu za 2900 kn,kaj mislite?se isplati?

x-type
14.07.2009., 16:04
ja sam našla preko e toursa 2 povratne iz zg za barcelonu za 2900 kn,kaj mislite?se isplati?

da. jednostavno se ne isplati jebat s vlakovima do Graza, Trevisa ili Budimpešte za parsto kuna manje. i još doletiš na Prat.

majja
17.07.2009., 19:07
da. jednostavno se ne isplati jebat s vlakovima do Graza, Trevisa ili Budimpešte za parsto kuna manje. i još doletiš na Prat.

tnx,danas rezervirala

majja
17.07.2009., 19:29
tnx,danas rezervirala

molim za pomoć! pošto putujem u 10 mj zanima me dal moram unaprijed rezervirati ulaznice za camp nou i aquarium il mogu na licu mjesta?!na kojoj stranici je najlakše to napraviti?!hvala...

Roby_Petric
18.07.2009., 21:20
molim za pomoć! pošto putujem u 10 mj zanima me dal moram unaprijed rezervirati ulaznice za camp nou i aquarium il mogu na licu mjesta?!na kojoj stranici je najlakše to napraviti?!hvala...

Za Nou Camp - ako je u pitanju utakmica - pokusaj ovdje (http://www.fcbarcelona.cat/web/english/entrades/preus_entrades/futbol/entrades.html#a_entrCompra), makar ne vjerujem da im je rasprodana svaka utakmica do posljednjeg mjesta, pa kupis na ulazu.

Ako je u pitanju razgledavanje mimo utakmice, kao i za Aquarium - kupuje se na licu mjesta

majja
20.07.2009., 06:58
Za Nou Camp - ako je u pitanju utakmica - pokusaj ovdje (http://www.fcbarcelona.cat/web/english/entrades/preus_entrades/futbol/entrades.html#a_entrCompra), makar ne vjerujem da im je rasprodana svaka utakmica do posljednjeg mjesta, pa kupis na ulazu.

Ako je u pitanju razgledavanje mimo utakmice, kao i za Aquarium - kupuje se na licu mjesta

e,super!još me samo zanima,pošto mi let za zagreb iz barcelone ide u 06.10.h ujutro,kak bi mi bilo najbolje osigurati prijevoz da sam na vrijeme na aerodromu
?!dal se može npr dan prije naručiti taxi ili oni aerobusevi voze skroz?!...to me malo frka da ne skiksamo...

Roby_Petric
20.07.2009., 07:47
e,super!još me samo zanima,pošto mi let za zagreb iz barcelone ide u 06.10.h ujutro,kak bi mi bilo najbolje osigurati prijevoz da sam na vrijeme na aerodromu
?!dal se može npr dan prije naručiti taxi ili oni aerobusevi voze skroz?!...to me malo frka da ne skiksamo...

Kad dodjes u Barcelonu, imas vani ispred terminala brdo buseva svakih nekoliko minuta prema gradu, odnosno prema Placi Catalunyi (cijena oko 2-3 €), pa pogledas raspored...:mig:

Barcelona je i veliki i turisticki grad i vjerujem da voze nocni busevi u oba smjera cijelo vrijeme.

Racunaj da moras ici na bus koji ide oko 04.00 prema El Pratu da bi bez strke sve lijepo obavila...

majja
21.07.2009., 08:16
Kad dodjes u Barcelonu, imas vani ispred terminala brdo buseva svakih nekoliko minuta prema gradu, odnosno prema Placi Catalunyi (cijena oko 2-3 €), pa pogledas raspored...:mig:

Barcelona je i veliki i turisticki grad i vjerujem da voze nocni busevi u oba smjera cijelo vrijeme.

Racunaj da moras ici na bus koji ide oko 04.00 prema El Pratu da bi bez strke sve lijepo obavila...

aaaaaaaaa,super:) a dal netko zna dali u Barceloni ima za kupiti uggsice i gdje?stranica im je u totalnom jadu i uopće nemogu naći prodajna mjesta po Europi ,pa ak neko zna POMAGAJTE!!!!:s

nukac
25.07.2009., 23:36
A s kojeg terminala letiš? Jer su prije kakvih mjesec dana otvorili terminal 1 (na koji leti Croatia, Lufthansa), a onaj stari preimenuvali u Terminal 2. Sav promet vlakom i busevima se obavlja s terminala 2 (vlak do grada je 2.80 EUR i vozi 15 minuta, bolje je od busa). Od terminala 1 do Terminala 2 voze aerodromski busevi.

x-type
26.07.2009., 10:42
A s kojeg terminala letiš? Jer su prije kakvih mjesec dana otvorili terminal 1 (na koji leti Croatia, Lufthansa), a onaj stari preimenuvali u Terminal 2. Sav promet vlakom i busevima se obavlja s terminala 2 (vlak do grada je 2.80 EUR i vozi 15 minuta, bolje je od busa). Od terminala 1 do Terminala 2 voze aerodromski busevi.

čekaj, sve ono staro je terminal 2 sad? to znači da taj terminal ima 3 podterminala A, B i C (jer je aerodrom prije imao terminale A, B i C)?

nukac
26.07.2009., 10:54
Upravo tako... Sve članice Star Aliance (Spanair, Croatia, Adria, Lufthansa, Austrian, Swiss...) lete na prekrasni novi terminal 1, dok ostali voze na taj stari terminal 2 (koji ima podsektore A, B, C). Daklem, ako putujete preko Barcelone, i nastavljate put s drugom kompanijom, treba paziti, jer ako morate promijeniti treminal, računajte da ćete za to trebati oko sat vremena. Nisu baš blizu, jedno 10-tak minuta se vozi od jednog do drugog.
E da, i vesela vijest za pušače, unutar terminala 1 je uređena prekrasna i preogromna pušačka terasa na otvorenom. Može se sjesti, može se čak i leći i uživati u suncu. A i u hladu.

natalija
26.07.2009., 11:18
Upravo tako... Sve članice Star Aliance (Spanair, Croatia, Adria, Lufthansa, Austrian, Swiss...) lete na prekrasni novi terminal 1, dok ostali voze na taj stari terminal 2 (koji ima podsektore A, B, C). Daklem, ako putujete preko Barcelone, i nastavljate put s drugom kompanijom, treba paziti, jer ako morate promijeniti treminal, računajte da ćete za to trebati oko sat vremena. Nisu baš blizu, jedno 10-tak minuta se vozi od jednog do drugog.
E da, i vesela vijest za pušače, unutar terminala 1 je uređena prekrasna i preogromna pušačka terasa na otvorenom. Može se sjesti, može se čak i leći i uživati u suncu. A i u hladu.

Da se nadovežem na priču o terminalu 1.Otvoren je prije otprilike mjesec dana i stvarno je prekrasan.
Što se transporta tiče-s Catalunye vozi aerobus svakih 10ak minuta (Catalunya mu je početna i završna stanica, ide i preko Placa Universitat i Espanye do aerodroma) na terminal 1.Cijena karte je 5€ u jednom pravcu i čini mi se oko 9€ za povratnu kartu.
I mala napomena za one koji misle šopingirati na aerodromu-ako odlazite kroz izlaze "D" računajte da kupnju morate obaviti prije provjere putovnica jer se svi dućani (Zara,Mango,Desigual i sl) nalaze na donjoj etaži (na putu za izlaze A i B a mislim čak i C) na koju nema povratka kad jednom prođete kontrolu putovnica.Na izlazu "D" je samo mali free shop i jedan kafić (zasad to tako funkcionira,ne znam da li je u planu izmjena koja bi bila logična).

nukac
26.07.2009., 11:36
A evo i par ekskluzivnih slikica novog terminala:
Check-in područje (http://img154.imageshack.us/img154/7915/bcn4.jpg)
Šoping područje (http://img154.imageshack.us/img154/200/bcn5.jpg)
Schengenski dio (http://img154.imageshack.us/img154/4079/bcn2.jpg)
Shematski prikaz (http://img248.imageshack.us/img248/1963/bcn3.jpg)
Pogled izvana (http://img401.imageshack.us/img401/2545/bcn1.jpg)

E da, što se tiće prijevoza do grada, sjednete na bus koji vozi do starog treminala, i vlakom za 2.80 EUR dođete go centra za niti pola sata.

x-type
26.07.2009., 13:35
I mala napomena za one koji misle šopingirati na aerodromu-ako odlazite kroz izlaze "D" računajte da kupnju morate obaviti prije provjere putovnica jer se svi dućani (Zara,Mango,Desigual i sl) nalaze na donjoj etaži (na putu za izlaze A i B a mislim čak i C) na koju nema povratka kad jednom prođete kontrolu putovnica.Na izlazu "D" je samo mali free shop i jedan kafić (zasad to tako funkcionira,ne znam da li je u planu izmjena koja bi bila logična).

:brukica: a ja uvijek uporno trubim kak BCN ima lošu shopping zonu :zubo: valjda sam uvijek naletio na taj izlaz D

kosooki
26.07.2009., 15:03
A evo i par ekskluzivnih slikica novog terminala:
Check-in područje (http://img154.imageshack.us/img154/7915/bcn4.jpg)
Šoping područje (http://img154.imageshack.us/img154/200/bcn5.jpg)
Schengenski dio (http://img154.imageshack.us/img154/4079/bcn2.jpg)
Shematski prikaz (http://img248.imageshack.us/img248/1963/bcn3.jpg)
Pogled izvana (http://img401.imageshack.us/img401/2545/bcn1.jpg)

E da, što se tiće prijevoza do grada, sjednete na bus koji vozi do starog treminala, i vlakom za 2.80 EUR dođete go centra za niti pola sata.

na stranicama aerodroma pise ovo za prijevoz vlakom (Renfe Line 2 suburban train)
The airport station falls within the integrated fare system (zone 1) of the Barcelona Metropolitan Area: T-Día, 5.80 euro and T-10, 7.70 euro.

Ja sam razumio da ovo znaci da mogu kupiti T-10 kartu koje vrijede inace za metro po barceloni i s tom kartom doci od aerodroma do Barcelona Sants metro stanice i onda zelenom linijom do Paral-lei metro stanice gdje mi je i hotel.
Ili sam u krivu :rolleyes:

nukac
26.07.2009., 19:30
Taj T-Dia ti je dnevna karta, T-10 je za 10 putovanja.

kosooki
26.07.2009., 19:43
Taj T-Dia ti je dnevna karta, T-10 je za 10 putovanja.

to sam i ja razumio :D

ono sto sam htio pitati da li se moze s obicnom kartom za metro voziti s aerodroma do metro stanice Barcelona Sants vlakom s obzirom da na stranicama aerodroma pise da aerodrom spada u 1 zonu metroa i da zato tu vrijedi i T-10.

ili je cijena 2,80 eura te kada se dodje do metro tu se kupuje opet nova karta ovaj put za metro.

Sto se tice ovih T-10 karata, koliko vremenski one vrijede, sat-dva? Pretpostavljam da dozvoljavaju presjedanje?

nukac
26.07.2009., 20:00
E to ne znam, ali vjerojatno se može.

x-type
26.07.2009., 20:03
vožnja sa T-10 vrijedi 1:15. kartu guraš u automat prilikom svakog presjeda, bez obzira je li ti istekla ili nije. svaki put kad presjedaš valjanost se produljuje za 15 minuta.znači s jednim presjedom vrijedo 1:30.
T-10 za vlak do aerodroma ne vrijedi jer sumnjam da je aerodrom u 1. zoni (jedino ako se nešto mijenjalo) jer kad sam zadnji put bio pojedinačnu kartu u gradskom prijevozu sam platio 1,20€, a za vlak do aerodroma preko 2€

imam doma jednu T-10 sa 5 preostalih vožnji, jeftino prodajem :D

alabrale
26.07.2009., 20:29
evo i ja i fendice planiramo ljetos u barcelonu pa imamo problema oko smještaja. htjele smo rezervirati jedan apartman preko neta pa je to sve ispalo sumnjivo - nisu nam htjeli reći svoju adresu, tražili su plaćanje nekim posebnim karticama pa smo odustale od toga.

frendice bi sada htjele rezervirati hotel preko neke naše agencije (zbog sigurnosti) ali se meni to čini kao nepovoljnija varijanta, što zbog udjela koji bi platili agenciji, što zbog toga što bi u apartmanu za razliku od hotela imali frižider i kuhinju i tako bi ipak uštedjeli na hrani i piću, što po meni nije mala stvar.

e sad, kakva su vaša iskustva s rezervacijama preko neta? tu na forumu sam naišla na jedan link (http://www.feelbarcelona.com/en/) za apartmane i čini mi se ok, ali nikad ne znaš...a nemam iskustva s tim pa bi mi svaki savjet bio dobrodošao...hvala

jasam bija u ovom apartmanu.... samo pohvale.... ako bih isao opet rezervirabi ga ..

http://www.desigbarcelona.com/en/apartments/barcelona/raval/accommodation_rambla-raval-modern/#pos_booking

majja
31.07.2009., 10:08
jasam bija u ovom apartmanu.... samo pohvale.... ako bih isao opet rezervirabi ga ..

http://www.desigbarcelona.com/en/apartments/barcelona/raval/accommodation_rambla-raval-modern/#pos_booking

ja sam ti preko e toursa našla smještaj,hotel 4 *,5 noćenja sa doručkom za dvije osobe,50 m od camp nou-a,cijena 345 eura za oboje!

curly
03.08.2009., 14:14
Evo mi se upravo vratili s godišnjeg u BCN. Hvala svima na pomoći oko puta i evo ako nekome mogu pomoći savjetima javite se.

Mi smo imali sreću upasti na let croatie airlines. U biti ste sve već super objasnili oko terminala pa nema potrebe ponavljati.
Po Barci se nevjerojatno lagano za snalaziti, plasnki građeni kvartovi, google earth i lokalci su učinili svoje. U avionu smo dobili sve informacije koje su nam trebale oko hrane, obilazaka i transporta od domaćih koji su se sami ponudili- stoga uvijek pitajte.

Smješteni smo bili u samom centru, što se definitivno isplati jer većinu toga možete obići pješke. Evo linkića: http://www.apartime.com/barcelona-apartments/plaza-catalunya-terrace.html Tu agenciju drži neki britanac i imaju zgodnih stanova, međutim ima toliko apartmana na netu da nije problem naći dobru lokaciju po još povoljnijim cijenama. Bitno je samo na vrijeme rezervirati jer su iznosi znatno niži.

Stranica koja je meni bila jako korisna: http://www.barcelonayellow.com
Zaista se mogu naći sve informacije. Jedino što sam čitajući dobila dojam da je svuda tolika gužva da bi bilo najbolje unaprijed preko neta rezervirati karte. Vidim da se prethodno netko raspitivao o tome.
Ulaznice za sve atrakcije možete nabaviti u uredu turističkih informacija koje su na (bolje rečeno ispod) Placa Catalunye i nema potrebe plaćati putem neta unaprijed. Oni vam mogu prodati karte za javni prijevoz, rezervirati večeru u restoranu ili naći smještaj...
U svakom slučaju savjetujem da nabavite articket ukoliko vas interesiraju galerije i muzeji. Ona košta 20€ i imate upad u 7 muzeja, što se svakako isplati jer bi ulaznice na samo 2 mjesta platili 20€. Osim toga velika pogodnost je da ukoliko nabavite vaucher u turističkoj ili articket ili arqueoticket (za povijesne muzeje) ne morate čekati u redovima na ulazu nego ulazite direktno. http://www.barcelonayellow.com/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,198/Itemid,26/
Na Tutankhamonovoj izložbi u pomorskom muzeju nije bilo žive duše iako na netu spominju kilometarske gužve.
Za neinformirane (u to ubrajam i sebe) ona famozna fontanica radi samo čet, pet, sub i ned od 21:30 do 23:30, a ne svaki dan.
Imate dosta besplatnih manifestacija kao npr. music in the parks (jazz je srijedom, a klasika četvrtkom i petkom), open air cinema itd.

Klope ima na svakom uglu, samo je pitanje cijene. Samoposluge imaju zaista dobru ponudu ali su otvorene tek od 10h (manje trgovinice po kvartovima rade i ranije). Trgovine odječe imaju pre smiješno radno vrijeme Sisley 10:15, Benetton 10:30 dakle imate se vremena za naspavati. Preporučam definitivno Zaru na terminalu 1. Imate sve lijepo poslagano, nije gužva, ima brojeva za razliku od centra.
U restoranima su fora tapas-i (npr. lanci resorana Ola Tapas, Taller Tapas, Origen, Organic...) samo uzmite u obzir da negdje plaćate + 7%PDV + 10-15% ako sjedite na terasi. Nije loše uzeti dnevni menu (oko10€) ali i tu nije uvijek sigurno što ćete dobiti. Iskreno do zadnjeg dana nisam uspjela skontati koji im je princip ostavljanja bakše i nismo bili pretjerano oduševljeni (ne)gostoljubivosti konobara. Valjd smo naletili na krive...

Bili smo na dva izleta: Girona-Figueras i Vinarija Torres-Monserrat-Stiges. Svaki dođe 69€, za 2. dobijete popust. Znam da je to strašno puno, al kad mo iskalkulirali koliko bi nam to bilo da sami organiziramo ipak smo se odlučili za opciju Bus Turistic. Imate nekoliko linija Bus Turistic Barcelona koji obilazi glavne atrakcije u gradu i zgodan je ukoliko imate malo vremena za razgledanje ili želite ići u Park Guell i Tibidabo. A Bus Turistic Catalunya vozi na izlete izvan Barce. Svi kreću s Placa Catalunya, a karte možete nabaviti na busu, u hotelima, u turističkoj agenciji i veoma korisnim malim trafikicama turističkih informacija na La Rambli.

Što se tiče sigurnosti nismo imali problema s nikakvim krađama, ali pripazite se na La Rambli. Sve žene nose torbice uz tijelo. Mi smo se informirali kod nađeg najmodavca i on nam je savjetovao da vrijedne stvari ostavimo u apartmanu a nosimo sa sobom svaki dan onoliko novaca koliko smatramo da će nam trebati (klasika). Apartmani su navodno sigurni i nema puno provala jer to nisu turistička apartmanska naselja nego se iznajmljuju stanovi u zgradama u kojima žive lokalci.

Bilo je prethodno rasprava oko El Ravala i da li je to sigurni dio grada. Činjenica je da je znatno ljepše živjeti u Eixampleu. To se vidi po populaciji koja živi u kvartu, no mislim da se ne trebate brinuti oko toga.

Najbolje je što nakon razgledanja možete zapaliti na plažu po osvježenje (s Catalunye i Ramble vozi autobusna linije 59 direktno uzduž plaže pa je praktičnija od podzemne) Ležaljke koga zanima su 5€ po danu.

E da, nismo pokupili nikakve gripice, stoga nema razloga za paniku. To je strašna masa ljudi pa se nemate mogučnosti "čuvati". Treba jedino što ćešće prati ruke i izbjegavati da vam netko kiše u facu jer se prenosi kapljično i to je to.

majja
04.08.2009., 19:02
mene zanima,ako netko zna kakvo je vrijeme u Barci početkom listopada?!

J.Poljak fan club
06.08.2009., 12:08
mene zanima,ako netko zna kakvo je vrijeme u Barci početkom listopada?!

:rofl::rofl::rofl::s

chillout23
06.08.2009., 12:39
Croatia Airlines ima neke promo (valjda :ne zna:) cijene...ako ima zainteresiranih, u prvom mjesecu iduće godine (2010.)....povratne karte ZG-BAR 992kn po osobi (sve ukljućeno)
Pogledati ovdje (http://www.croatiaairlines.com/Default.aspx?alias=www.croatiaairlines.com/hr&affiliateid=AC00001)

curly
07.08.2009., 07:44
:rofl::rofl::rofl::s

Nisam bila u to doba pa ne volim suditi. Klima je mediteranska, al ni Pirineji nisu daleko-dakle slično kao kod nas na moru u to doba!! U biti ti je uvijek proljeće i jesen najljepše vrijeme za obilazak gradova. Po ljeti zna upeći ali u Barci je super što uvijek ima vjetra i nije toliko sparno.

Možda ti ovo malo pomogne:mig::
http://ezinearticles.com/?Barcelona-Climate-Is-A-Tourist-Heaven&id=309542
http://www.webarcelona.net/weather/weather.htm
http://www.climateandweather.com/Cities/Spain/Barcelona/Climate

Tu možeš pratiti trenutnu prognozu http://www.barcelonayellow.com/index.php?option=com_eweather&Itemid=0

moonlightshadow
07.08.2009., 11:57
Evo ga i mi smo se vratili iz Barcelone i bilo je zaista lijepo. Većinom sve što ste pisali je točno i puno mi je pomoglo. Mi smo odsjeli u toliko na ovom forumu spominjano ozloglašenom Ravalu. Ali na samom početku. Dosta blizu La ramble. čak je i policijska postaja 50 m od nas. Evo link pa pogledajte.

http://www.hostelworld.com/availability.php/Residencia-Pere-Felip-Monlau/Barcelona/20254

Smještaj nam je točno kao na slikama bio. Studentska soba. Bili smo ja i djevojka sami. Imali svoj WC i super. Imali smo u sklopu sobe svoju kuhinju, ali na žalost štednjak nam nije bio upaljen. Ali smo imali dva frižidera. Tako da je cuga i hrana bila na sigurnom fino hladna. Što se tiče tog Ravala, ja sam zaista vidio svašta po lošim četvrtima, ali ova je zaista grozna. Mi smo bili jako blizu Rambli i na pčetko Ravala pa nije bilo strašno držali smo se tog dijela i imali smo puno marketa i pekara, internet cafe sve blizu. Jednu večer smo otišli baš prema Ravalu ( ne znam ni sam zašto) i nije lijepo iskustvo. Istina na velikim ulicama je ok. A onda kad smo htjeli vratiti smo skrenuli u manju da se vratimo prema Rambli i upali u odvratnu mračnu nesigurnu ulicu. Smrzli smo se. Odvratno, ali sve u svemu nitko nas nije ni dirao ni gledao, ali nikako nije ugodno. Tako da ako idete u Raval gledajte da ste blizu Ramble. A ako možete najbolje ga izbjegnite jer je sigurno ugodnije ujutro se probuditi i otići po kruh u nekoj lijepo četvrti sa kataloncima, a ne prljavim indijcima, muslimanima i kinezima. Inače nisam rasist, ali ovi ljudi su zaista sumnjivi.

Ta rambla je zaista ništa posebno puno ljudi, puno ružnih crnih nigerijskih kurvi koje čak nisu ni našminkane i sređene nego eto tako u trapericama šetaju i navače te za ruke. Puno indijaca koji ti prodaju hladno pivo za euro i to je dobra fora. Samo treba paziti da ti ne uzmu i torbu uz taj euro. :) I svi ti prodaju hašiš stalno te vuku na sve strane pa ne možeš puno ni hodati. Montjuic je prekrasan fontane ludilo. Obišli smo dosta toga i karte za ulaz su brutalne, a barcelona pass nije ni blizu ko paris pass pa kad je kupiš ne fobiješ bespla ulaz u najbolje stvari. I onda si osuđen na ovo. Casa batllo - 17 eur. Sagrada familia - 11 EUR, Camp nou - 17 EUR, ZOO - 15 EUR...U sagradu nikako nemojte ulaziti. Nemate što vidjeti unutra. Izvana je prekrasna. To smo platili potpuno bezveze jer unutra nema baš ništa. Može se ići liftom gore, ali je red bio tako da oni znakići u redu koji pokazuju kolko se čeka su bili na sat i pol - do 2 pa nismo čekali. Išli smo i u Figueras u Muzej Dalija i bilo je stvarno dobro. Ulaz - 11 EUR, karta za vlak za jednu osobu povratna mislim 16 EUR.
Najviše smo trošili na izlaske i na ulaze. Na hrani smo nekako štedili. Jeli smo uvijek kolko smo mogli u sobi, bli par puta u KFC-u, jednom u all you can eat u lactuci smo bili i nisam fasciniran, ali se najdeš. Kebab sam otkri zadnji par dana. Nekako sam se bojaa da ne pokupim neko sranje, ali bio je dobar, puno bolji nego kod nas. Ulazi u klubove su nekad besplanekad naplaćuju ovisi kako vas zapadne. Mi smo išli u klubove pokraj one velike ribe - Opium, Shoko i Catwalk. Pokraj nas u Opiumu je plesao ronaldinho. Vrijeme je priprema, ne znam što je radio u Bareloni, tako da ne očekujete veliku sezonu od njega :) Cijene cuge..mi smo se dobro zagrijali u sobi uvijek i onda samo dodavali vani. Rad bull votka - 10 EUR. Ali nijeto kao kod nas da ti stavi malo votke 0,03 i odvojjeno naplati red bul (tako rade u Osijeku). Za deset eura u veliku čašu nasipa do pola. Moja procjena skoro decilitar. Možda mrva manje. I sipa od oka kolko hoće. Nekad više nekad manje. Tako da u biti tih deset eura i nije strrašno. Ista stvar i sa jackom. sa svim žestama. Pivo vani nismo baš pili tako da ne znam kolko je. Izlasci su stvarno dobri i jako smo se dobro zabavljali. Navodno je dobar i Roxiblue oko placa catalunya ali nismo išli.

Plaža je ok. jako puno žena se kupa u toplessu, svi su oskudno obučeni, nitko ne nosi grudnjak. :) Metro kao i svagdje jednostavan, jeftin i praktičan. (10 vožnji - 7.70 EUR karte kupujete na automatu, nema puno djelatnika metroa okolo) Malo možda prljaviji i vrući nego dalje, ali ko da je to bitno. Sve u svemu jako puno policije svuda, a puno krađi droge i kurvi. Isto tako puno smeća i smetlara što je nevjerojatno. Eixample i tamo oko passeig gracia jako lijepo, svakako tamo šetati po danu. Taj mi se dio jako svidio. Fontane ići gledati predvečer dok je još dan pa tamo dočekati mrak. Jako je dobro. Eto sigurno sam nešto zaboravio, ako vas bilo što zanima samo se javite. Neda mi se ponovno čitati što sam napisao sigurno ima puno gramatičkih grešaka, ali smisao ćete shvatit. Sve u svemu jako sam zadovoljan doživljenim u Barci. Isplati se otići. Pozdrav.

Bolac
07.08.2009., 13:54
Samo jedno pitanjce u vezi Barcelona busa sa Girona aerodroma do Barcelone...karte se ne mogu niti rezervirat niti kupit unaprijed ili ja to ne vidim? I jel se može onda desit da nema više mjesta u busu pa podudlaš:flop:?

majja
07.08.2009., 17:18
hvala curly!

hydrema
08.08.2009., 09:32
Bok svima!
Je li tko kupovao karte preko expedie? Izbacuje mi za Barcelonu cijenu od 170 dolara za Croatijin let, a kad nastavljam proces bukinga kaže da je pronašao bolju ponudu i nudi za 87 dolara taj isti let. Pomoć!

curly
08.08.2009., 13:44
Zašto ne probaš preko https://www.aviokarte.hr/
ili direktno u croatia airlines. Kako god samo se kloni generalturista (520 kn pristojbe za rezervaciju 2 karte-za popiz...)

Cartman
08.08.2009., 16:54
Bok svima!
Je li tko kupovao karte preko expedie? Izbacuje mi za Barcelonu cijenu od 170 dolara za Croatijin let, a kad nastavljam proces bukinga kaže da je pronašao bolju ponudu i nudi za 87 dolara taj isti let. Pomoć!

Ovdje masa ljudi ni nezna za expediu, ali vani jako puno ljudi putuje sa expediom
expedia ti je među vodečim web siteovima online putničko - turističke industrije, tak da je sigurna.
Na mail dobiješ potvrdu o plačanju, slično kao i kad kupuješ karte preko germanwingsa ,ryanaira itd...

chillout23
08.08.2009., 20:06
Bok svima!

Sigurne transakcije i sve 5 :top:

bolek
10.08.2009., 12:40
pozdrav svima!

idem u barcelonu za 2 tjedna, već danima čitam sve šta pišete i puuuuno ste mi pomogli...

imam par pitanja, ispričavam se ak već negdje piše pa nisam skužila!

1. kakve su cijene cd-a u barceloni? jel imate za preporučit kakav dobar dućan?

2. možda je glupo, al evo: kakva je situacija s wc-ima? jel ima javnih po gradu? to mi je uvijek najveći problem, šta mogu kad imam najmanji mjehur na svijetu... :D

3. jel ima tko kakvog iskustva s 4fun hostelom na carrer ample? kolko vidim to je izvan "zloglasnog" ravala? to smo rezervirale pa se nadam da nije prestrašno...

pohane tikvice
10.08.2009., 22:25
Samo jedno pitanjce u vezi Barcelona busa sa Girona aerodroma do Barcelone...karte se ne mogu niti rezervirat niti kupit unaprijed ili ja to ne vidim? I jel se može onda desit da nema više mjesta u busu pa podudlaš:flop:?

bus ti ide svakih 15 min tako da ako profulaš jedan odmah ide drugi :mig:

moonlightshadow
13.08.2009., 08:00
pozdrav svima!

idem u barcelonu za 2 tjedna, već danima čitam sve šta pišete i puuuuno ste mi pomogli...

imam par pitanja, ispričavam se ak već negdje piše pa nisam skužila!

1. kakve su cijene cd-a u barceloni? jel imate za preporučit kakav dobar dućan?

2. možda je glupo, al evo: kakva je situacija s wc-ima? jel ima javnih po gradu? to mi je uvijek najveći problem, šta mogu kad imam najmanji mjehur na svijetu... :D

3. jel ima tko kakvog iskustva s 4fun hostelom na carrer ample? kolko vidim to je izvan "zloglasnog" ravala? to smo rezervirale pa se nadam da nije prestrašno...

Ma ne brini nije vaš hostel u ravalu i zabavite se..vjerujte hoćete...izlasci zapamtite pokraj velike ribe opium, shoko i catwalk. Tamo je dobro. Provjereno.

violet girl
14.08.2009., 23:46
ej ljudi moze mala pomoc, malo sma gledala ove aprtamne privatne u barceloni i upislal sam 10 dana i izasla me cijena od 450 eura-jel to po osobi ili za 2 ljudi, akos eodnosi na privatni apartman? hvala unaprijed!

Roby_Petric
15.08.2009., 00:22
ej ljudi moze mala pomoc, malo sma gledala ove aprtamne privatne u barceloni i upislal sam 10 dana i izasla me cijena od 450 eura-jel to po osobi ili za 2 ljudi, akos eodnosi na privatni apartman? hvala unaprijed!

Cijene kod apartmana su ti u pravilu za zakup prostora, a ne po osobi - dakle 2,3,6 ljudi...

Najbolje da pitaš izravno putem e-maila, i slobodno pitaj kaj god ti padne na pamet. (Ja osobno putem e-maila sve pitam, pa lijepo ispisano nosim sa sobom da ne bi bilo "krivo smo se razumjeli", imam neka neugodna iskustva od prije, pa sad tako radim)

Woody 2002
16.08.2009., 02:51
Ej,putujem u Španjolsku za mjesec dana (jeeeee! :cheer: ) pa me zanima punoo toga! prvo-trebala bih rezervirati smještaj,ali ne znam preko koje stranice. uži izbor su mi hostelworld.com,booking.com ili hostelbookers.com. jesam li dobro odabrala?
drugo-ne znam kako da raspodijelim vrijeme,tj.koliko da dugo budem u barceloni,a koliko u madridu? čemu je bolje posvetiti više vremena? idemo na 10 dana,s time da na prvi i zadnji dan baš ne računam jer dolazimo predvečer pa... imate li još nekih savjeta za udjeliti? :)
puno hvala! :Pivo:

x-type
17.08.2009., 11:42
Cijene kod apartmana su ti u pravilu za zakup prostora, a ne po osobi - dakle 2,3,6 ljudi...

Najbolje da pitaš izravno putem e-maila, i slobodno pitaj kaj god ti padne na pamet. (Ja osobno putem e-maila sve pitam, pa lijepo ispisano nosim sa sobom da ne bi bilo "krivo smo se razumjeli", imam neka neugodna iskustva od prije, pa sad tako radim)

i onda ako bi ispalo da ste se krivo razumjeli, misliš da bi ti dali apartman po tim "krivim" uvjetima? ako ne bi, kako bi tjerala pravdu? nije to baš tak lako. cijene apartmana (osobito vani) variraju ovisno o broju osoba i najčešće budu izražene po osobi.

nukac
17.08.2009., 13:28
www.ratestogo.com (uvijek nađem hotel s 4* za nekih 60-tak EUR)

dark
17.08.2009., 14:08
Bok :)

Zanima me dali i po kolikoj cijeni postoji mogucnost odlaska busom u barcelonu,ali ne u smislu klasicnog aranzmana...nego onako,pojedinacno

x-type
17.08.2009., 15:08
nema. prije je vozio Croatiatrans Zlatar jedno 3 puta tjedno, ali nema više toga.

NoWa
17.08.2009., 16:33
Bok svima!

kupila karte za toliko novca, Croatia Airlines otkazala let:mad:
i to nama sedmero! za novu godinu:mad:
expedia me mailom obavijestila da je CA otkazao taj let, gadovi iz CA-a se nisu niti javili.

nukac
17.08.2009., 16:47
Ah, kretenčeki, naravno... Ako baš želiš u Barcelonu, pogledaj na www.vueling.com iz Venecije. To ti je najbliže kaj imaš...

x-type
17.08.2009., 17:11
expedia me mailom obavijestila da je CA otkazao taj let, gadovi iz CA-a se nisu niti javili.

nije mi namjera kenjati, ali zar CA ne leti za BCN samo sezonski, tj. ljeti?:confused:

Woody 2002
17.08.2009., 17:13
Znate li možda da li je bolje ići od Barcelone do Madrida vlakom ili avionom?čini mi se da je avionom puno isplativije...iako cijene variraju od dana do dana...

NoWa
17.08.2009., 17:13
nije mi namjera kenjati, ali zar CA ne leti za BCN samo sezonski, tj. ljeti?:confused:

i sezonski za novu godinu:D

mislim, prodavali su uredno karte. i odjednom - ipak NE.

nukac
17.08.2009., 17:30
Bolje ti je avionom, niska cijena, a taj dio Španjolske je najdosadniji dio. Ako ideš jeftinim ćirom, voziš se 2 dana, a ako ideš superbrzim vlakom platiš...Za AVU koji vozi oko 4 sata je karta 110 EUR u jednom smjeru, za ćiru koji vozi 10-tak sati je 42 EUR. Za To nađeš avijon, imaš Vueling, Iberiju, Spanair, Air Europe, vjerojatno još par...

x-type
17.08.2009., 17:31
Znate li možda da li je bolje ići od Barcelone do Madrida vlakom ili avionom?čini mi se da je avionom puno isplativije...iako cijene variraju od dana do dana...
ak imaš para, ako se hoćeš hvaliti da si se vozio u najboljem vlaku na svijetu i ako si hedonist, onda vlak (naravno, AVE). ako ti je bitno dotaljigati se nekako do Madrida u razuumnom vremenu, onda avion. btw, vlak je papreno skup. ali brži od aviona :)

i sezonski za novu godinu:D

mislim, prodavali su uredno karte. i odjednom - ipak NE.
ahaaa to za ovu nadolazeću novu godinu. a jebiga, predomislili su se :D

Woody 2002
17.08.2009., 17:34
I koja je po tebi najbolja aviokompanija od tih? Nije mi na skyscanneru baš jasno što pokazuju različite cijene za isti let,tj.ista kompanija i isto vrijeme.jesu li to različiti letovi ili jedan let sa updatanom cijenom?

x-type
17.08.2009., 17:43
I koja je po tebi najbolja aviokompanija od tih? Nije mi na skyscanneru baš jasno što pokazuju različite cijene za isti let,tj.ista kompanija i isto vrijeme.jesu li to različiti letovi ili jedan let sa updatanom cijenom?

pa daj otvaraj stranice svih kompanija pa uspoređuj cijene. koji datum te zanima? u svakom slučaju te to bu izašlo oko 70€ ili nešto više za povratni let.

moonlightshadow
17.08.2009., 22:08
imaš let iz osijeka 2 puta tjedno za frankfurt rayanairom, pa hvataš let za barcelonu od tamo..tako smo mi, nazad nismo mogli dobro isplanirati pa smo išli direktno barca budimpešta wizzairom..

Cesc
18.08.2009., 12:12
Ma ne brini nije vaš hostel u ravalu i zabavite se..vjerujte hoćete...izlasci zapamtite pokraj velike ribe opium, shoko i catwalk. Tamo je dobro. Provjereno.

pa šta fali ravalu. mi smo imali stan baš na rambla del raval i sve je bilo odlično. uz to ako voliš kebabe, tamo je ko da si u malom pakistanu:D izbor kebabara nepregledan. do ramble ima 5 minuta hoda...ne vidim u čemu je problem s tim ravalom:ne zna:

hydrema
19.08.2009., 18:35

Sad si me bacila u bad! Frendica i ja kupile karte za siječanj. Jesu ti bar vratili lovu? I koliko unaprijed su ti rekli da je let otkazan?

hydrema
19.08.2009., 18:56
Ne mogu vjerovati! Pa to su ti stvarno otkazali za ovu novu godinu. Evo sad tražim i nema mog leta, a od expedie nisam dobila nikakvu obavijest! FAKAT KRETENI!

Cesc
20.08.2009., 08:12
pa ne znam što kupujete prek expedije. tamo odeš, pogledaš opcije i letove. vidiš koja je kompanija i kupiš kartu za taj let direktno preko kompanije ,a ne preko expedije...

nukac
20.08.2009., 08:31
Pa zato jer su preko Expedije slučajno karte bile i duplo jeftinije nego preko CA.

Cesc
20.08.2009., 09:29
Pa zato jer su preko Expedije slučajno karte bile i duplo jeftinije nego preko CA.

to nisam primjetio. nije mi jasno na koji način moze karta bit duplo jeftinija preko expedije nego preko kompanije ako se radi za isti let:confused:

nukac
20.08.2009., 10:34
Eto, može... Čak i Lufthansa za letove do Municha i Frankfurta naplaćuje niže cijene, a leti Croatia.... Recimo, na Lufthansinim stranicama kupiš kartu za 100 EUR, na Croatijinim za 170 EUR.

carniolan
20.08.2009., 11:21
Za Iberiu mozete gledati za jeftinije cijene po Spanjolskoj i vani te zemlje ako pogledas na site: http://www.iberia.com/ofertas-vuelos/
Unutar spanjolske leti i Easyjet i najvise Ryanair (osobno letim s njima za 5 € ( € SQC /MAD)

Daniiijela
23.08.2009., 19:39
Mene zanima kakvo je vrijeme u Barceloni krajem 9-og mjeseca? Kakvu odjeću da ponesem? :D

nukac
23.08.2009., 19:56
Prošle godine je bilo toplo, preko dana ugodnih 25-28°C, navećer malo hladnije, uz more je trebalo nešto gore... Uglavnom, najbolje ti je ponijet i duge rukave za svaki slučaj, iako vjerojatno ti neće trebati.

Cahit
23.08.2009., 19:57
Za Iberiu mozete gledati za jeftinije cijene po Spanjolskoj i vani te zemlje ako pogledas na site: http://www.iberia.com/ofertas-vuelos/
Unutar spanjolske leti i Easyjet i najvise Ryanair (osobno letim s njima za 5 € ( € SQC /MAD)

I Click-air i Vueling imaju povoljne leteove unutar Spanjolske

Woody 2002
24.08.2009., 11:32
mislim da je bolje ići preko iberie nego vuelinga,naplaćuju 20 eura po prtljagi,a iberia ne pa ispadne jeftinije. :top:

nukac
24.08.2009., 11:39
Uvijek je najbolje ići s onim za kojeg nađeš najjeftiniju kartu. Nekad ispadne jeftiniji Vueling, nekad Iberija, nekad Easyjet...

Woody 2002
24.08.2009., 11:45
Tako smo se mi razveselile kad smo vidjele da karta bcn-mad preko ryanaira dođe 7 eura,pa kad zbrojiš poreze,prtljagu,kartu girona-barcelona,ispadne 60-ak eura.a za razliku od 10 eura,radije idem iberiom s el prata. :)

Daniiijela
24.08.2009., 21:26
Hvala Nukac :)
Mi smo trebali ići na exkurziju krajem 9-og mjeseca, međutim, sve se zakompliciralo. Uglavnom radi svinjske gripe, kažu da je tamo ima previše, pa pošto je nas puno kao da ne bi trebali ići i to. Šta vi mislite? :D

seka.iz.osijeka
24.08.2009., 21:32
mi idemo u petak :lux:, nama svinjska gripa niš ne može :zubo:

iwee
24.08.2009., 21:39
Bila prošle godine, vidjela doživjela... maturalac:cerek::cerek::cerek::cerek::s:s

Kakva svinjska gripa ovo se ne propušta:D

5ivy
24.08.2009., 21:56
ma kakva vražja svinjska gripa!?!?! vratili smo se prije dva tj. dečko i ja iz barce i zamisli - živi smo i zdravi bez naznaka H1N1! užasno me živcira ta čitava fama koja se stvara u medijima jer čovjek dobije dojam koda je pl španjolske pomrlo od gripe i koda niko ne hoda po cestom, a realnost je naravno potpuno suprotna. barca je puna ko košnica i svi normalno funkcioniraju! pa i od normalne gripe se umire ali od toga nitko ne radi famu...

već su me za dva putovanja u zadnjih par mj. nagovarali da odustanem i nisam požalila kaj sam otišla...to za maturalac vas profači huškaju da nejdete jer je njima muka kad moraju po španjolskoj hrpu maturanata ganjat i pazit (i nas su svojevremeno odgovarali).

u najgorem slučaju ako primjetite simptome otići ćete na vrijeme kod doktora (uz napomenu da putna osiguranja NE vrijede u slučaju svinjske gripe)

ja bi sutra mirne duše u barcu ponovno otišla!

edit: ispričavam se zbog podužeg odgovora, ali već mi ide na živce kaj me svi čudno gledaju čim kažem da negdje putujem!

Daniiijela
24.08.2009., 22:00
Ma znam, i meni je stvarno glupo što se toliko prašine diže oko te gripe. Gripa kao i svaka druga. :rolleyes:
Međutim, oni su nama toliko toga napričali i na kraju su rekli, moraju roditelji potpisat' nekakvo odobrenje, šta nam se god dogodi da nisu oni krivi. :lol:
Pola ih je već odustalo. :rolleyes:

nukac
24.08.2009., 22:08
Ja sam bio u 7. mjesecu, Barcelona i Tarragona, taman tjedan dana nakon onih famoznih šibenskih busova. Još uvijek ne rokćem, iako sam se malo zdebljao ko kakav pajcek. Možda tak počne svinjska gripa?

5ivy
24.08.2009., 22:10
Ja sam bio u 7. mjesecu, Barcelona i Tarragona, taman tjedan dana nakon onih famoznih šibenskih busova. Još uvijek ne rokćem, iako sam se malo zdebljao ko kakav pajcek. Možda tak počne svinjska gripa?

:eek: uf, i ja sam se malo zdebljala! možda je to to! : pozdravljasesaživotom :

nukac
24.08.2009., 22:12
Ajojmenejoj... Pa kaj bumo sad? Tamiflu?

5ivy
24.08.2009., 22:16
ma neee...ja se odoh igrat u blato ko prava mala svinjica! dođeš i ti?

nukac
24.08.2009., 22:30
Može... Samo ja bi u neko ljekovito... :)) Ili Blato na Korčuli :rofl:

Daniiijela
24.08.2009., 22:50
Još jedno pitanje :D
Kakav je shopping? :cerek:

nukac
24.08.2009., 22:55
Nije ko u Londonu, ali da se izdržat... :)

ljubo77
27.08.2009., 22:22
Pozdrav evo samo da vam javim da mozete iz zadra rezervirati sa presjedanjem u pisi kartu za 20 eura povratna,znaci cijena obuhvaca zadar pisa, i pisa barca,rayan air

Bluegirl
27.08.2009., 23:42
Uf Barcelona :cerek:. Muz je tamo radio 3 mjeseca pa sam bila s njim...oduševljeni gradom!

Hrana! Tapasi (Tapac24 (http://www.comerc24.com/tapac24/english/index.html) - ima i skupljeg brata - Comerc24 - nisu Tapasi Carles Abellan), i jedan od mojih omiljenih restorana - Cafe de la Princessa (Flassaders 24) koji ima i concept store- skupo ali isplati se ici u vrijeme dnevnog menija! Taxidermista na Rambli, Bubo (http://www.bubo.ws/) za kolače :Slin:. Jednom bi zeljela ici i u El Bulli kod Ferran Adrie! Ima toga jos puno...nismo sve stigli ni isporbati...znam da sam jela u BCN najskuplju picu ikad...nemogu se sjetiti restorana (sa tartufima!).

Museu Picasso, Miro, Park Guell. Gaudi oduševljava! Stanovali smo pored Sagrade Familije i to u predbozicno doba, pa sam uzivala slusajuci svaki dan drugu zvonjavu za svaki sat!

Ah...i shopping...da imam novaca stalno bi kupovala u Santi Eulaliji (http://www.santaeulalia.com/) na Passeig de Gracia ( i u drugim ducanima na Pasežu :D). Svidjali su se mi mali concept shopovi u Barri Gothicu. Dobar je i outlet izvan Barcelone, voze posebni busevi!

Vratila bi se :cerek:.

Školjka
29.08.2009., 15:22
I Click-air i Vueling imaju povoljne leteove unutar Spanjolske
Vueling je preuzeo Clickair.

Što se tiče svinjske gripe, i mene užasno nervira to napuhavanje u medijima. Ja sam bila početkom 8. mjeseca u Barceloni i Madridu 10 dana i bilo mi je predivno, a neposredno poslije toga sam bila u Maleziji i evo, još sam živa i zdrava :D.

majja
01.09.2009., 09:05
Bluegirl daj mi pliz reci kak se zove taj outlet izvan Barcelone?!di se najbolje isplati kupit parfeme,u samoj Barceloni ili u freeshopu na aerodromu?!:ne zna:

nukac
01.09.2009., 15:54
Ja sam bio u ovom: La Roca Outlet.
RENFE runs regular services to Granollers Centre Station from Barcelona Sants Station. A special bus service runs from Granollers Station to La Roca Village from Monday to Friday. Alternatively, taxis can be hired for the five minute journey.

http://www.larocavillage.com/es_ES/

camundongo
02.09.2009., 13:29
Meni je Valencia puno bolja od Barcelone, tj. Barcelona je lijep grad, ali ljudi su nepristojni, puno puta ih pitam nesto na spanjolskom, a oni se prave glupi pa odgovore na katalonskom, onda ja njima odgovorim na brazilskom portugalskom. :lol:

S druge strane u Valenciji su svi prijazni, govore spanjolski (valencijski samo stare bakice), i ne vole bas Kataloniju. :)
No, Barcelona mi ima bolju arhitekturu, Valencija je malo premoderna. :)

cvor
02.09.2009., 13:54
Zagreb-Barcelona

Zanima me kako najjednostavnije odletjeti tamo i vratiti se nazad uz boravak 7-8 dana... krajem ožujka mjeseca. Mogu odgovori i na privatnu poruku.

Hvala

Bluegirl
02.09.2009., 19:21
Bluegirl daj mi pliz reci kak se zove taj outlet izvan Barcelone?!di se najbolje isplati kupit parfeme,u samoj Barceloni ili u freeshopu na aerodromu?!:ne zna:

Evo Nukac ti je odgovorio La Roca Village...a za parfeme...hmpf nisam gledala na aerodromu tam u outletu nemas bas neki izbor parfema! Ali robice itd jako puno! Kupila sam si D&G suncane naocale za 100 eura, Versace jaknu snizenu sa 2000 eura :O na 400, tati sam kupila Burberry polo majce za 40 eura. Najlakse ti je s busom otic, al pazi da dobro procitas raspored kad idu. Ili opcija druga da ides vlakom pa onda zavrsis busom. Malo je zeznuto putovati do tamo, ali nama se isplatilo.

x-type
02.09.2009., 19:38
Zagreb-Barcelona

Zanima me kako najjednostavnije odletjeti tamo i vratiti se nazad uz boravak 7-8 dana... krajem ožujka mjeseca. Mogu odgovori i na privatnu poruku.

Hvala

najjednostavnije Austrianom od Zagreba preko Beča. najjeftinije Ryanom iz Trevisa (let možeš naći za 60tak €) ili s nešto manje zajebancije iz Budimpešte Wizz za oko 1000 kn.
opcija s Austrianom stoji nešto manje od 200€. Wizz prema meni odmah otpada, Treviso treba dobro izračunati isplati li se.

cvor
03.09.2009., 11:46
Pretpostavljam da ovo s Austrianom nije neka low-cost companija kao Ryanair... jer s njima sam letio za Helsinki... pred par godina iz Beča...

Hvala, x-type... i nadam se da ne voziš taj lijepi auto, nažalost velikog hipohondra (bar u mog bratića :lol:)...

Coflekica
03.09.2009., 13:36
Zagreb-Barcelona

Hvala

Evo i ja planiram put u Barcelonu i na kraju mi se i Croatia airlines cini skros ok. Nasla sam kartu za 1300 kn i vozi direktno pa nema nikakvih dodatnih troskova. Preko Ryanaira ima Graz-Girona za 70-80eura, ali treba doci i do Graza pa onda od Girone do Barcelone i ode ti vise od pola dana, a ustedis mozda 50-ak eura. Ovisi sto ti se vise isplati! :mig:

anger1
08.09.2009., 17:01
ja i prijatelj krecemo 20.09. na proputovanje spanjolska portugal...prva destinacija barcelona...interrail..pa ako ima ko da udruzimo snage..pozdrav

vedren1@gmail.com

mavrovich
11.09.2009., 13:02
kakva su iskustva s noćnim vlakom iz zg do venecije... on bi trebo oko 7 biti tamo... pretpostavljam da nešto kasni? koliko puno? koliko sam uspio vidit gotovo svi avioni s MP lete u 10 ili tu negdje... jel se stigne?

kosooki
11.09.2009., 16:35
kakva su iskustva s noćnim vlakom iz zg do venecije... on bi trebo oko 7 biti tamo... pretpostavljam da nešto kasni? koliko puno? koliko sam uspio vidit gotovo svi avioni s MP lete u 10 ili tu negdje... jel se stigne?

isao 2 puta s njime..tocan u minutu..

yonosoytonto
11.09.2009., 20:52

ja išao samo jednom i bilo mi dosta za cijeli život :-) . Na žalost jako neugodno iskustvo i putovanje. Vlak je više-manje došao na vrijeme (možda kasnio nekakvih 15-ak minuta), ali je problem bio što sam putovao početkom prvog mjeseca na temperaturi od oko minus 18, a u cijelom vlaku nije bilo grijanja. Cijelu noć sam se tresao i nisam niti oka sklopio, a kondukteri su samo slijegali ramenima na konstantne upite i žalbe putnika. Nadam se i vjerujem da je to bio samo izolirani slučaj, ali eto meni bilo dosta da se više ne odlučujem za tu opciju.

majja
13.09.2009., 17:15
molim za pomoć:da li je netko bio u parc d' atraccions del tibidabo?zanima me dal znate da li za ulaznicu od 25 eura imam sve unutra plaćeno (vožnje i te gluposti)ili moram još i to sve posebno platiti?!ako je netko bio,molim iskustva...:ne zna:

yonosoytonto
13.09.2009., 19:12
molim za pomoć:da li je netko bio u parc d' atraccions del tibidabo?zanima me dal znate da li za ulaznicu od 25 eura imam sve unutra plaćeno (vožnje i te gluposti)ili moram još i to sve posebno platiti?!ako je netko bio,molim iskustva...:ne zna:

nisam bio u navedenom parku, ali sam bio u sličnom koji je bliži Tarragoni (port aventura) i princip je vjerujem isti, a to znači da ulaznica vrijedi za sve osim klope.

p.s.-evo pogledao sam i na njihovoj stranici i kaže ovako ''La modalidad de entrada elegida incluye todas las atracciones y espectáculos del parque. Asimismo, el acceso y restricciones de las atracciones dependerán de la altura del visitante''- dakle kao što rekoh, vrijedi za sve iako neke atrakcije su ograničene visinom posjetitelja.

majja
14.09.2009., 07:26
nisam bio u navedenom parku, ali sam bio u sličnom koji je bliži Tarragoni (port aventura) i princip je vjerujem isti, a to znači da ulaznica vrijedi za sve osim klope.

p.s.-evo pogledao sam i na njihovoj stranici i kaže ovako ''La modalidad de entrada elegida incluye todas las atracciones y espectáculos del parque. Asimismo, el acceso y restricciones de las atracciones dependerán de la altura del visitante''- dakle kao što rekoh, vrijedi za sve iako neke atrakcije su ograničene visinom posjetitelja.

puno ti hvala na trudu!:top:

rascalking
14.09.2009., 16:55
@mavrovic

zna kasnit, nama prije mjesec dana kasnio 2 sata u startu, sjebo jednog od nas koji je imao let u 10 za barcelonu...tak da bolje uzet let koji nije bas jutarnji ak ides s vlakom

Caribou
14.09.2009., 23:34
pozdrav svima

prvi put putujem u barcelonu i prvi put se vozim avionom :)

zelje : odlazak 29.12. i povratak 3.1.2010.

od zagreba, ljubljanje, trsta, graza ili budimpeste za barcelonu

pomagajte, mucim se vec par sati i nikako da nadjem nesto jeftinije letove

moze prijedlozi. netko tko je isao nedavno ....

hvala

nukac
15.09.2009., 06:40
Imaš VUeling iz Venecije, ali sumnjam da će za te datume biti jeftino (nešto sam gledao 220 EUR je). Ima i Wizzair iz Budimpešte, ali na druge datume, tamo je oko 120 EUR.
Za NG treba kupovat karte već oko 1.maja ako hoćeš proći jeftino...

carniolan
15.09.2009., 07:32
pozdrav svima prvi put putujem u barcelonu i prvi put se vozim avionom :)zelje : odlazak 29.12. i povratak 3.1.2010. od zagreba, ljubljanje, trsta, graza ili budimpeste za barcelonu pomagajte, mucim se vec par sati i nikako da nadjem nesto jeftinije letove moze prijedlozi. netko tko je isao nedavno ....hvala

Malo fleksibilnosti i jos ima karata za ca 100 € _ gledaj Venecija - Lyon prespavati Lyon Barcelona - isto tako u povratku - U bistvu mozes usput pôsjetiti i prestolnicu Galije drugi grad Francuske - Hoteli od 32 € za noc u lancu F1

majja
15.09.2009., 14:56
koji mi je najbolji i najisplativiji način prijevoza po Barceloni?!

x-type
15.09.2009., 16:41
koji mi je najbolji i najisplativiji način prijevoza po Barceloni?!

T10 karta za 10 vožnji gradskim prijevozom. vrijedi za metro, gradsku željeznicu, tramvaj, autobus i neke uspinjače.

majja
15.09.2009., 17:27
T10 karta za 10 vožnji gradskim prijevozom. vrijedi za metro, gradsku željeznicu, tramvaj, autobus i neke uspinjače.

gdi se kupi i dal to vrijedi samo 1 dan?!kolika je cca cijena?

x-type
15.09.2009., 18:11
gdi se kupi i dal to vrijedi samo 1 dan?!kolika je cca cijena?

na većim stanicama metroa ili ako su vozači busa dobre volje, onda i kod njih (na manje frekventnim linijama).
vrijedi neograničeno za 10 vožnji.
mislim da je ljetos cijena bila 7,70€

kul_termosica
16.09.2009., 01:11
ja rezervirala ryanairom za kraj 11. mj :cerek: sad jos biram smjestaj pa me zanima je li bolje ful blizu plaze de catalunye ili je pravi centar kod katedrale i sl.? nasla sam dosta prihvatljive hostele za jednu i drugu varijantu pa ipak pitam vas iskusnije ;) i ovo za vlak zagreb-venezia.... kolika je cijena?

poputpsa
16.09.2009., 07:20
pod katedralom misliš na la seu u barri gotic gdje ima svašta za vidjeti ili na sagrada familia oko koje su stambene zgrade? ako hoćeš centar onda definitivno placa de catalunya. od tamo kreće sav život u barci. od tam ideš na najpoznatiju ulicu ramblu i tu je križanje mislim 3 metro linije. nemreš pogriješit s catalunyom

Caribou
21.09.2009., 12:40
trazio avio karte, na kraju vueling najskuplji, 500 i nesto eura za dvoje povratne karte (28.-2.1.)... :(

nasao na aviokarte stranici swiss air let budimpesta-barca i nazad 2500 kn sve. bar tako pise na stranici, 2 povratne karte plus takse. sad kad kliknem kupi vec vidim da ce biti 5000 kn :) nadam se da grjesim

fcbarcelona123
21.09.2009., 13:18
VIVA BARCA:)...........DANI ALVES the best

Caribou
21.09.2009., 14:50
uspio :)

swis air, budimpesta-barcelona

325 eura preko e toursa, 2 povratne karte :)

28.12. @barca :)))

Caribou
22.09.2009., 13:22
Pozdrav svima,

moze netko preporuciti hotel u barci? imam na raspolaganju cca 500 eura za 5 noci za dvoje... ne mora bas biti u centru ali da je povezan s gradom metroom, da je uredan, cist itd...

hvala

nukac
22.09.2009., 13:34
www.ratestogo.com, tamo se da naći finih hotela za malo para.

plivačica
22.09.2009., 22:31
Pozdrav svima,

moze netko preporuciti hotel u barci? imam na raspolaganju cca 500 eura za 5 noci za dvoje... ne mora bas biti u centru ali da je povezan s gradom metroom, da je uredan, cist itd...

hvala
Danas se vratila iz Barcelone.spavala u hostel "Europa" Boqueria 19 ,tik do la Ramble,150 metara od plaza de Catalunja.
soba s duplim krevetom i jednim odvojenim,kupaona s wc-om , tv,klima 33 eura po osobi ,e da i besplatan internet...
za preporučiti!

kul_termosica
27.09.2009., 19:57
pod katedralom misliš na la seu u barri gotic gdje ima svašta za vidjeti ili na sagrada familia oko koje su stambene zgrade? ako hoćeš centar onda definitivno placa de catalunya. od tamo kreće sav život u barci. od tam ideš na najpoznatiju ulicu ramblu i tu je križanje mislim 3 metro linije. nemreš pogriješit s catalunyom

hvala puno! mislila sam na onu u barri gothic.... nisam se pomakla od kad sam pitala, a danas-sutra cu rezervirat kod catalunye....

travelaround
27.09.2009., 20:26
hvala puno! mislila sam na onu u barri gothic.... nisam se pomakla od kad sam pitala, a danas-sutra cu rezervirat kod catalunye....

Nije ti ni to lose jer to ti je sve blizu. Ja sam trenutno u Sant Jordiju, to je kod plaza Catalunye. Ako volis party hostel onda ti to slobodno moze biti prvi izbor je ekipa fenomenalna

Ivan1111
28.09.2009., 20:55
Da se pohvalim i ja sam se jućer vratio iz BCN.Uzeli smo hotel preko neta Auto Hogar koji se nalazi na ulici EL paralel 50m od stanice linije 3 i 2.Koliko sam zamijetio na forumu nitko nije pisao da treba otići na brdoTibidabo tj. to je mjesto sa kojeg se najbolje vidi Barca.Na njemu se nalazi i zabavni park,ali je samo radilo par spravica.Naravno bilo smo žićarom i na drugom brdu Montjuic-prekrasan pogled na luku.Uz to posijetilo se još:stadion Barce,Aquarium,Botanic park,Olympic muzej,Guelli park itd.

Na kraju završni dojam:prekrasan grad u kojem smo se u svakom trenutko osijećali sigurno i nadasve ugodno.

Dragonfly
02.10.2009., 10:27
Evo i mene pa da se malo pohvalim, opet idem do najdražeg mi grada! :)
S obzirom da mi tamo živi sestrična, boravak je free, a karte smo uboli za 1480 kn. Povratne sa svim pristojbama.
Letimo 19.11.2009. i planiramo izlet u Valenciju i Tarragonu. :) :lux:

nukac
02.10.2009., 12:03
Tarragona je super. Bio tamo tjedan dana. A vina iz okolice... :)

Dragonfly
02.10.2009., 12:22
Tarragona je super. Bio tamo tjedan dana. A vina iz okolice... :)

Viš' viš' imat ću to na umu. Mi ionako putujemo kamperom iz Barce tak da možemo polako po putu degustirat :D ;)

nukac
02.10.2009., 16:47
Uh, ja sam bio u vinskim podrumima u oko mjesta Priorat. Izvrsna vina, približno 14% alkohola. To je prema Valenciji. A Tarragona mi je kjut, onak mini Barcelona s rimskim iskopinama...

ultras-harlem
03.11.2009., 15:21
pozdrav!

moze li netko pomoci pri odabiru najjeftinijih letova za barcelonu za 5.mjesec,znaci neke jeftine aviokompanije sa aerodroma tipa dubrovnik,split...

vidim spominje se clickair kao najpovoljniji za letove iz dubrovnika ali mislim da nemogu jos rezervirati letove prema barceloni za sljedecu godinu:ne zna:

ako moze mala pomoc kada pocinju rezervacije i koje su najjeftinije...