PDA

View Full Version : Pokloni za djecu od 7 do 10 godina

Kvejki
14.12.2003., 09:58
E ovak...ja se bash ne kuzim u djecu...a moram kupiti dar za rodjendan jednoj maloj. Tko prati, radi se o Ivani iz doma na Vrhovcu.
Anyway,ona je htjela mobitel i ja sam na to racunala, al sam onda popricala s casnama i one su rekle da mozda bolje ne.
A ja sam sad...hmm...malo zbunjena jer ne znam sto da joj kupim. Htjela bih da bude neki vrijedan dar, ali da mu se ona isto tako i veseli (dakle, mislim da su blesave ideje koje sipaju neki u mojoj okolini tipa zlatni lancic ili vrijedni komplet knjiga ipak malo blesave jer je to dijete i ona se tome nece veselit, bez obzira na objektivnu vrijednost takvog dara).
Ima netko sugestiju?
Netko s djecom te dobi tko se kuzi u njih :D?
Hvala

Amalthea
14.12.2003., 10:30
Možda walkman (ili CD player), ako voli muziku, pa još neke kazete (ili CD-e) k tome?

mimi2003
14.12.2003., 10:38
Sigurno ima neku želju, a takva ih djeca imaju sigurno, možda bi bilo dobro da je pitaš ili želiš da bude iznaneđenje???

Cd pyejer je super ideja...možda si želi neku igračku pa ona je ipak samo dijete, ja bih je pitala da sam na tvom mjestu...

možda memori, dnevnik, monopoli, možda neku lijepu majicu, nemam baš ideja....

Kvejki
14.12.2003., 10:40
Cuj, ja pitam, jedini odgovor je mobitel. A nemrem protiv onog sto je casna rekla...

Kvejki
14.12.2003., 10:41
Jel postoji nesto osim mobitela sto svaki moderni desetogodisnjak mora imati :D?

Septembar
14.12.2003., 13:28
Little Earthquake kaže:
Cuj, ja pitam, jedini odgovor je mobitel. A nemrem protiv onog sto je casna rekla... ali one su rekle MOZDA bolje ne
ja mislim da bi joj kupila mob
ako ne to
onda cd player, stereo liniju, mini tv, zesci bicikl ili rollons (koturaljke), karaoke mashinu (moja 10-godisnjakinja trenutno ludi za tim)...

Kvejki
14.12.2003., 13:31
Al mislim da su one htjele reci da bi to bilo neprikladno buduci da niti jedno dijete u domu nema mobitel...

A ne znam..mozda je walkman dobra ideja makar cu i za to morati pitati...jer opet..tako nesto je tesko dijeliti i moglo bi samo uzrokovati probleme...

dugokosa
14.12.2003., 17:27
Mislim da odjeća pali kod djevojčica te dobi.Još ako je neki detalj u skladu s odjećom...:top:

Kvejki
14.12.2003., 17:29
A kak da ja kupim desetogodisnjem djetetu odjecu...joj, ja sam nesposobna.
Ima netko ovdje desetgodisnju kcer da ide sa mnom u shopping :D?

Septembar
14.12.2003., 18:35
Little Earthquake kaže:
Al mislim da su one htjele reci da bi to bilo neprikladno buduci da niti jedno dijete u domu nema mobitel...
onda ok

evo posaljem ti ja svoju (skoro) 10godisnju princezu da ide u sghoping s tobom, opeljesice te dok trepnes :D

mimi2003
14.12.2003., 18:53
Little Earthquake kaže:
Cuj, ja pitam, jedini odgovor je mobitel. A nemrem protiv onog sto je casna rekla...

Sorry ak se nismo razumjele, mislila sam da pitaš malu Ivanu, ali ako ona kaže mobić, a sestre zbog druge djece kažu ne, onda je možda najboja ideja, odjeća, odvedeš je u neki dječji dućan već ovisno o tome koliko misliš potrošiti i neka si sama izabere neku majicu ili trapke, nešto što joj se sviđa.....

Kvejki
14.12.2003., 18:57
Ma ne, to sam i mislilla...Ivana hoce mobic, al sam ja isla jos pitat casnu i ona je onda rekla da ne...a Ivana nis drugo bas ne precizira tak da sam zbunjena...

A htjela bih da bude bar malo iznenadjena, nekak mi je nezgodno vodit cu da si sama odabere dar..to je ipak dijete, oduzme se dio radosti poklona...

Septembar
14.12.2003., 19:56
Little Earthquake kaže:
A htjela bih da bude bar malo iznenadjena, nekak mi je nezgodno vodit cu da si sama odabere dar..to je ipak dijete, oduzme se dio radosti poklona... vjerujem da bu bila i iznenadjena da joj ponudis odvesti
ne znam kako to hoda po tim domovima, al ne vjerujem da je ikad mogla otic i izabrat sto god hoce
mozda to bude i najveci dio poklona

magic
14.12.2003., 20:04
Samo morash paziti da se ne zaletish s tim dopushtenjem da sama odabere poklon...djeca bash nemaju realnu sliku o novcu, znash.

Kvejki
14.12.2003., 20:06
e pa i to je faktor zbog kojeg mi ta ideja bas i nije....

jest da mi je curica jako draga i da mi nije zal nikakvih para...imam i ja svoje kapacitete a nisu bas neki...

a ne znam...jooooj...mrzim kupovati poklone ljudima kojima ne znam kaj da kupim....

magic
14.12.2003., 20:13
Kupi joj neku simpa sitnicu, a otvori shtednu knjizhicu s deponiranim novcem za mobitel, koji cesh joj - u dogovoru s chasnom, kupiti chim i neka druga djeca dobiju :)

Ona ce to itekako razumijeti :)

Kvejki
14.12.2003., 20:16
magic kaže:
Kupi joj neku simpa sitnicu, a otvori shtednu knjizhicu s deponiranim novcem za mobitel, koji cesh joj - u dogovoru s chasnom, kupiti chim i neka druga djeca dobiju :)

e vidish, to je ok ideja :)
samo ne znam kak bude ikoje dijete dobilo mobitel ak niko ne bude prvi :D

ma budem jos malo probala casnu uvjeravati...pa to su dobra djeca..budu si posudjivali mobitel :)

ja budem joj obecala jedan bon od 50kn mjesecno a ona si ga nek trosi kak god hoce...

magic
14.12.2003., 20:20
Mozhda da se pokushash dogovoriti s josh nekim, pa da to uchinite za Bozhic :)

Kvejki
14.12.2003., 20:47
njoj je rodjendan 27.12 tak da mi je to skroz spojeno, za Bozic sam joj vec kupila ogromni paket kinder jaja koje obozava i andjelcica koji svira flautu, kao sto je pozeljela :)

T@nja
14.12.2003., 21:00
Ako si toliko zeli mobitel, ja bih joj ga kupila. Uostalom, casne nisu rekle da je zabranjeno.

MaSanYa
14.12.2003., 21:43
Možda časne žele reći da mobitel, za djete te dobi nije primjeren poklon.
Možda bi mobitel u toj situaciji izazvao više "štete" u njihovoj maloj zajednici, nego koristi.
Promisli dobro prije nego li kupiš mobitel.

Kvejki
14.12.2003., 22:08
Pa necu ga kupit..otud i ovaj topic...ne znam sto da kupim :D

Bridge
14.12.2003., 23:16
Slazem se s time kako joj ipak ne treba kupiti mobitel.u tom domu su i druga djeca kojo mozda netko nema tko kupiti isto.Djeca su divna ali ako pratite Unicefovu akciju : Stop nasilju u školama primjetit cete kako ta ista djeca znaju biti i jako jako okrutna prema svojim vršnjacima.Što ako joj netko, samo zato što ono nema mobitel namjerno ga potrga!?! Onda nece imati niti mobitel niti poklon.Za taj isti mobitel treba svaki mjesec-dva kupiti bon. Tko ce joj moci priustiti svaki puta bon za nadoplatiti?
Mozda i nije tako losa ideja majica ili hlace.Mozda cipele koje bi joj se svidjele, nekakvo sjajilo sa šljokicama.Sad ce ionako sve biti blještavo i djevojcice padaju na to.Ja sam svojoj 8- godišnjoj nečaci poklonila za rodjendan novu školsku torbu i godišnju pretplatu na časopis OK.
Ima ideja....
Sretno!:)

shef Sale
15.12.2003., 09:40
magic kaže:

Lijepa ideja :)
Jedino provjeri s casnama kako stoje "pravne i legalne" stvari oko toga.
U jednom posjetu u rujnu ove godine, kad smo pricali o necemu s casnama, sjecam se da je bilo razgovora oko knjizica i slicnih stvari i da smo culi neke nebuloze oko toga da nase banke ne dopustaju otvaranje takvih knjizica na necije ime, ne znam tocno detalje, ali nesto totalno :confused: i sputajuce. :(

S obzirom na sve okolnosti, i meni se nekako cini da je odlazak u ducan s Ivanom i kupnja odjece/obuce uzivo nekak najbolja ideja :)
(i neutralnija, u odnosu na ostale klince...)

mimi2003
15.12.2003., 10:24
Little Earthquake kaže:

A htjela bih da bude bar malo iznenadjena, nekak mi je nezgodno vodit cu da si sama odabere dar..to je ipak dijete, oduzme se dio radosti poklona...

evo moje ideje, ti joj kupi neki mali znak pažnje neku igricu, i nešto da je iznenadiš...
... a onda drugi dio odvedi je negdje da si ona sama izabere
nešto, vjerujem da će biti radosna i i vesela

FFE
15.12.2003., 11:51
Little Earthquake kaže:
E ovak...ja se bash ne kuzim u djecu...a moram kupiti dar za rodjendan jednoj maloj. Tko prati, radi se o Ivani iz doma na Vrhovcu.
Anyway,ona je htjela mobitel i ja sam na to racunala, al sam onda popricala s casnama i one su rekle da mozda bolje ne.
A ja sam sad...hmm...malo zbunjena jer ne znam sto da joj kupim. Htjela bih da bude neki vrijedan dar, ali da mu se ona isto tako i veseli (dakle, mislim da su blesave ideje koje sipaju neki u mojoj okolini tipa zlatni lancic ili vrijedni komplet knjiga ipak malo blesave jer je to dijete i ona se tome nece veselit, bez obzira na objektivnu vrijednost takvog dara).
Ima netko sugestiju?
Netko s djecom te dobi tko se kuzi u njih :D?
Hvala

Kupi joj dobre knjige za citati, npr. prekrasne hrv. bajke Ivane Brlic-Mazuranic, ili nesto slicno.

lela77
15.12.2003., 12:40
Kupi joj rucni sat-nedavno sam to kupila djevojcici od 7 godina i bila je odusevljena...
Svidja mi se i FFE-in prijedlog-bajke su super...:)

kemik
18.01.2006., 09:04
Dakle, idem na proslavu 8. rodjendana jednog klinca. Nazalost, o njemu ne znam puno (zato sto smo i njegov tata i ja kreteni :D ), osim da voli crtati, slikati, opcenito likovno se izrazavati.

Imate li vi, iskusni roditelji i poklonopoklanjatelji kakvih ideja sto bih mogla malom kupiti, a da ga razveseli?
Kaj opce vole klinci od 8 godina u danasnje doba?

PS: molim gore narecenog tatu da ne komentira, i da se pravi iskreno iznenadjen kad vidi poklon koji sam kupila!

Hvala...

lappino
18.01.2006., 09:11
Ja bih mu kupio oooogroman set Lego kockica. (Jer je to ono sto sam ja zelio za 8. rodjendan.)
A da se nadovezem, sto pokloniti djetetu (bebi, mali muskic) od godinu dana?

kemik
18.01.2006., 09:12
zapravo, kad malo bolje razmislim, mozda bi gore nareceni tata ipak mogao komentirati, odnosno rec ima li malac oooogroman set lego-kockica? :D

magic
18.01.2006., 09:30
osnovni pribor za malog kemichara :top:

violent_femmes9
18.01.2006., 09:42
kad smo kao ekipa s posla isli kolegici na krstitke, ideja je bila da djetetu kupimo neku didakticku igracku. na spomen rijeci "didaktika", sef je mrtav-hladan ispalio "a da mu kupimo slikovnicu iz kvantne kemije"? :D kemik, this was 4u

cutecat
18.01.2006., 09:43
kemik, za 8-godisnjaka imas od Crayole brdo setova za male kreativce (razne tehnike), mislim da to mozes kupiti u Turbolimacu.

Jucer sam bila jednom 1- god. deckicu na rodjendanu. Jako voli autice, pa sam mu uzela od Chicca neke simpa male autice (vatrogasci, policija, mjesalica, vucno vozilo, bager), pakovani su po 3 u setu. Imaju od Smobya isto jako simpa igrackice, recimo vlakic sa malim lutkicama, ili razne satore za igru.

cornuto
18.01.2006., 09:44
Ja sam cijelo djetinjstvo mojih klinaca ispratio sa :

1. Lego - tehnik
2. Video kasete Disney crtića- Alladin, P.Pan, Ljepotica I zvijer itd
3. Igrice za GAME boy ili Nintendo, Play station

Osamgodišnjak je prilično univerzalan uzrast za poklone

kemik
18.01.2006., 09:44
Ok, jebes mi sve, ako u Zagrebu postoje slikovnice o kvantnoj kemiji, kupit cu ju. Daj molim te priupitaj sefa ak zna gdje se moze kupiti!!!

violent_femmes9
18.01.2006., 09:47
Ok, jebes mi sve, ako u Zagrebu postoje slikovnice o kvantnoj kemiji, kupit cu ju. Daj molim te priupitaj sefa ak zna gdje se moze kupiti!!!

:rofl: naravno da ne postoje, zar mislis da je on ikad u zivotu samostalno prohodao zagrebom trazeci nesto za kupiti i gnjaveci se slicnim tehnikalijama? pa ima robove za takve stvari, on uglavnom sjedi na mjestu i razmislja

kemik
18.01.2006., 09:53
naravno da ne postoje

steta :tuzni:

Tija
18.01.2006., 09:54
jel ovo neka interna špreha o kemiji ili se može pisati i o poklonima? :rolleyes: :zubo:

kemik
18.01.2006., 09:57
ne, ovo je zapravo interna spreha o vajolentinom sefu, a za sve je kriva magic koja je pocela.

smijes pisat o poklonima, dapace, pliz, pliz...

ova ideja od cutecat sa Crayole setovima mi se cini super, ima jos tko kakvu?

magic
18.01.2006., 09:59
zashto bih ja bila kriva :confused:

ja sam to dobila za 7. rodjendan. komplet za malog kemichara...ili biologa :misli: quisquid :zubo: bila sam presretna :cerek:

odonda potjeche moj hobi spravljanja napitaka...raznoraznih :E :D

Tija
18.01.2006., 10:00
aha, a jel se vajolent kara s šefom da dignemo temu na višu razinu? :trk:

nemam pojma za poklon, odi u turbo limač, ima velik izbor raznih kreativnih pizdarija, ne možeš se odlučiti koju da uzmeš pa na kraju zanemariš dijete i kupiš nešto što se tebi sviđa i slažeš cijelu noć. Opet ja o sebi :D :trk:

kemik
18.01.2006., 10:02

Gospode boze, sad necu moc cijelu noc spavati, jer ce mi ova slika bit urezana u pamcenje...

ne, vajolent se sasvim sigurno ne kara sa sefom, stovise vrlo je upitno kako se on uopce uspio prokreirati...

ACidGum
18.01.2006., 10:09
E, sad... slikovnice o kvantnoj kemiji does not exist, nazalost...
Ali ima ovdje dosta zanimljivih slikovnica...
http://www.slovo-ito.hr/biblioteke.html
i poprilicno su jeftine.. ako se odlucis kupiti, posalji im mail s naruzdbom i svojom adresom, posalju ih postom zajedno s racunom... a ako si u zg-u, imaju i dostavu...

krix
18.01.2006., 10:10
Kad sam ja imao 7-8 godina dobio sam maketu nekog borbenog lovca za složiti. Puno dijelova, puno posla, ali tu su tate za pomoći. Nikada prije, ni poslije nisam složio ni jednu maketu, ali te se još uvijek sjećam. Ako dečko voli crtati, sigurno već ima boja i svega.

@lappino: kad su moji klinci imali godinu dana dobar poklon je bio jumbo paket pelena ili koja kuna da mama kupi šta je klincu potrebno :zubo:

Nećeš fulati sa kockama. Vole ih i curice i dječaci. Barem je tako kod mojih klinaca

violent_femmes9
18.01.2006., 10:55

:horor: srce mi je stalo. ma, s njim se niko ne kara, ne brini. :D

magicin prijedlog je dosta dobar, samo ne znam kako takvi setovi danas izgledaju. ali ako to kupis, postoji sansa da ces biti proglasena fah-idiotom. ali sta fali, sta te briga

verica
18.01.2006., 11:04
Dečki od osam godina vole Power Rangerse, Ninja Kornjače, Jugio ili koja su već čudovišta popularna taj dan. Ali ja im uvijek kupim knjige ili neke poučne :rolleyes: igrice za kompjuter. Npr. sad je prilično IN Gospodar prstenova, pa ti Hobit nije loša ideja za poklon osmogodišnjaku. I super su mi ideja ove makete aviona ili brodova, ili npr. u Algoritmu imaju nekakve drvene slagalice od kojih se lijepe isto raznorazne makete, pa životinje, dinosauri itd.

Juraj2
18.01.2006., 15:56
Nogometnu ili kosarkasku loptu. U tim godinama mu je bolje da naganja loptu po livadi nego se grbi nad knjigom :E

allegra
18.01.2006., 17:34
koliko sam iz prvog posta shvatila, malac voli crtati, znači da je budući umjetnik :D

u Gundulićevoj imaš trgovinu (nekadašnja Mladost) sa svakakvim likovnim priborom: boje, kistovi, pastele, krede, blokovi, mape, grafiti, glina, ... ma čudo jedno ... to je oprema za profesionalce, ali klinci se osjećaju jako važno kad tako nešto dobiju ;)

ako ti je to malo previše profi, u Preradovićevoj (od Hebrangove prema Svačićevcu) imaš hobi centar, tj. nešto slično ali primjerenije amaterima (pa su i cijene prihvatljivije).

polly
18.01.2006., 19:32
iz iskustva jako dobro prolaze autići na daljinsko
a nekima su fora i kompleti alata (da sam tesar,.. jeeeee)
legići također
ako voli čitat možeš mu kupit narnijske kronike, to bum ja nečakinji
a ako želiš priuštit veselje cijeloj obitelji imaš dječjih bubnjeva, truba,... :zubo:

klinci naokolo ali dosta jasno kažu što žele pa bi ipak bilo dobro da se tata uključi

Clea
18.01.2006., 20:36
ja mislim da je za legice vec prestar, ili ih vec ima, il ih je prerastao.

ja bih mu uzela nek zahtjevniju igracku, moze i nesto poucno.

dobre su i razne drustvene igre

polly
18.01.2006., 20:50
ima legića koje će dijete od 8 godina teško bez pomoći složit

imaju i viking seriju :D

dodouprolazu
19.01.2006., 11:19
a ako želiš priuštit veselje cijeloj obitelji imaš dječjih bubnjeva, truba,...

:zubo: Legice imate i za 15-godisnjake valjd ane misle svi samo na onu duplo liniju :zubo:

Prijedlog od magic je dobar

sunshine
19.01.2006., 12:32
trebala bi se ipak malo raspitati sto dijete voli ili bar pogledaj sto najvise crta

ja imam decke od 8 i 10 godina i obozavaju legice, zmajeve, dinosaure
mladji obozava crtati a u njegovim crtezima su uglavnom zmajevi, vitezovi, dinosauri
stariji obozava avione i zeli si maketu

ako je kao i moji, a vidim i okolo djecu tog uzrasta da su ludi za dinosaurima i zmajevima ima brdo knjiga o toj tematici

imas prekrasne knjige u kojima se mogu naci "uzorci" koze zmajeva ili mumijinih zavoja i jos puno tajanstvenih slova, dzepica sa porukama i sl
zovu se ZMAJOLOGIJA i druga EGIPTOLOGIJA, moji su ludi za njima kao i svi klinci koje znam (kupila sam ih u knjizari u Branimir centru)

od mega bloksa ima za kupiti zmajevih jaja u kojima su zmajevi za sastavljanje
lego ima super sisteme sto god ti padne na pamet: avione, zeljeznice, vatrogasce, dvorce...
ako voli yu-gi-oh u frankopanskoj u prolazu kod danske? ambasade imas land of magic u kojem ima karata i sveg ostalog zanimljivog djeci

ima milion mogucnosti samo trebas barem priblizno znati sto dijete voli

kemik
19.01.2006., 12:36
e, pa ne znam. znam da voli crtati, zato sam mu i mislila kupiti neki od ovih kitova za male kreativce od Crayole, koje je netko na prethodnoj strani preporucio...

Ili mozda neki lijepi model nekog jedrenjaka, pa da slaze i kasnije sam i oboja.

Tata od klinca je ocito potpuno nezainteresiran da mi kaze kaj mali voli, ne mogu vjerovati da bas nije primijetio ovaj topik :mig:

meddo
20.01.2006., 08:15
tata kreten je u potpunosti suglasan sa crayolinim setom. Al samo ak je onak, opako ogroman i da ima svu dodatnu opremu.
Autića i sličnih pizdarija ima cijelu flotu, a od lego kocaka smo već i garažu za pravi auto napravili.

E da, i dijete slavi 7 rodžendan kemik, sunce te ne grijalo.

kemik
20.01.2006., 08:16
a neki jebeno lijepi model jedrenjaka? tako da mu kreativnost izvucemo i u trecu dimenziju?

meddo
20.01.2006., 08:32
Mali je, nažalost na tatu društvenjak, tak da bu jedrenjak slagala mama, kao i ostale makete u posjedu obitelji.
I ono sa ogromnošću seta je bila zahebancija, bitnija je raznovrsnost seta, nego brojnost. Nikad ne znam koju vrstu bojica će koristiti koji dan. Zato tomu dajem prednost.

kemik
20.01.2006., 08:37
E da, i dijete slavi 7 rodžendan kemik, sunce te ne grijalo.

Eto, kao jedan maleni dokaz kolko se dobro ja i klinac poznajemo, jel...

:o

meddo
20.01.2006., 08:41
Eto, kao jedan maleni dokaz kolko se dobro ja i klinac poznajemo, jel...

:o

Ma neću....ma hoću....ma neću....ma hoću. Jesi ti ono meni bila u svatovima? Ak jesi, bem te u empirijske formule i teorijsku kemiju:zubo:

kemik
20.01.2006., 08:45
dragi moj, jedino cega se ja sjecam iz tvojih svatova je da su bili u istu vecer kad je Mavrovic mlatio L. Lewisa i da sam ja sjedila u zadnjem zakutku.

meddo
20.01.2006., 08:50
Pa taj podatak ti je sasvim dovoljan, ne? Barem za izračunati godinice. I daj da se ne prepucavamo, jako mi je drago što si se tako angažirala za poklon.

mina6
20.01.2006., 10:57
Dakle, idem na proslavu 8. rodjendana jednog klinca. Nazalost, o njemu ne znam puno (zato sto smo i njegov tata i ja kreteni :D ), osim da voli crtati, slikati, opcenito likovno se izrazavati.

Imate li vi, iskusni roditelji i poklonopoklanjatelji kakvih ideja sto bih mogla malom kupiti, a da ga razveseli?
Kaj opce vole klinci od 8 godina u danasnje doba?

PS: molim gore narecenog tatu da ne komentira, i da se pravi iskreno iznenadjen kad vidi poklon koji sam kupila!

Hvala...
klinci uvijek vole slatkiše pa nikad nećeš pogriješiti kad to izkombiniraš sa npr. nekakvom bojankom, pastelama ili vodenim bojama, možeš uzeti i one knjige kao npr. mađioničarski trikovi moj bratić se time oduševio(ima 9.god.)

Clea
20.01.2006., 18:20
ima legića koje će dijete od 8 godina teško bez pomoći složit

imaju i viking seriju :D
:zvrko:

kako bi se reklo, ocito me pregazilo vrijeme:zubo:

polly
20.01.2006., 18:53
:zvrko:

kako bi se reklo, ocito me pregazilo vrijeme:zubo:

prije da nisi još dorasla do tog uzrasta
a imaš i legiće sa motorićem, tak da buš spremna kad ti vrijeme dođe

kemik
20.01.2006., 18:55
tek tolko da znate, kupila sam svasta lijepoga, ali ne zelim sad napisat da tata ne bi unaprijed procitao sto sam kupila...

hvala svima na pomoci, na uvidu u mozak jednog sedmogodisnjaka...

Nipple Twister
20.01.2006., 19:22
Danas su klinci puno "odrasliji" nego pred desetak godina kad sam ja bio u tim godinama (serem, bilo je to pred oko 25 :zubo: ) pa ih je po meni malo glupo podcijeniti s bojicama i slatkišima. Uglavnom znam da ih većinu dosta pali da rade nešto ozbiljnije. Ja kćerki (prvi razred, 6 i pol godina) uglavom kupim recimo iz turbo limača one folije na koje se crta pa onda možeš zakeljit na prozor, pa onda oni kitovi sa drvenim perlicama i kopčicama za slagat ogrlice (da se sližit dosta dobro pa čak i moja stara i ženina prijateljica za ozbiljno nose po jednu :) ) . Pa onda recimo kalupe, boje i gips pa složiš neku životinju koja kasnije može ostat za ukras u sobi- jako su ponosni kad imaju tako nešto što su sami napravili praktički iz malo prašine i vode.
Za dečka to samo malo prilagodiš muškom mozgu pa recimo ideš sa (jednostavnijim) maketama i slično.
Blaženo vrijeme do 5-6 godina :zubo: , malom sam kupio plastični mač u koji ide baterija pa kad u nešto lupiš ispusti metalni zvuk ko kad se dva mača sudare :top: Ne ispušta ga iz ruke ni kad spava :D :top:

Clea
22.01.2006., 18:18
prije da nisi još dorasla do tog uzrasta
a imaš i legiće sa motorićem, tak da buš spremna kad ti vrijeme dođe

nadam se da budem

anya
18.05.2006., 09:51
Što kupiti za poklon muškom djetetu koji ide u treći razred osnovne škole?
Znam da voli igrati igrice na kompjuteru ali nemam pojma gdje to kupiti i koliko to košta. Odjeću ne bi kupovala jer mi je jako teško veličinu pogoditi.
Bilo koji savjet bio bi mi dobrodošao.
Zahvaljujem!

Zla patka
18.05.2006., 16:18
legice :cerek:

creative
18.05.2006., 19:59
Znam da voli igrati igrice na kompjuteru ali nemam pojma gdje to kupiti i koliko to košta. Odjeću ne bi kupovala jer mi je jako teško veličinu pogoditi.
Zahvaljujem!

igrice za komp u algoritmu. cijene ne znam, pogledaj tu:
http://www.algoritam.hr/?m=6

Zeljan
18.05.2006., 21:52
Pitaj za neke RPG-ove jer su oni danas dosta popularni i trazeni ali nemoj one za online igranje.

anya
19.05.2006., 06:59
Odabrala sam jednu igricu sa algoritma. Odlična web stranica.
Hvala svima :)

Monica.
19.05.2006., 10:14
Da ne otvaram novi topic,a što kupiti curici od sedam godina,za koju nemam pojma šta ju zanima ? :confused:

creative
19.05.2006., 10:24
Odabrala sam jednu igricu sa algoritma. Odlična web stranica.
Hvala svima :)

:)

verica
19.05.2006., 11:18
Ako curica ima kompjuter onda je i za nju igrica dobar izbor. Meni su npr. jako dobre one Sunčice u koječemu, a i djeci se sviđaju. Možeš joj uvijek kupiti i knjigu. Ja sam baš prošli tjedan išla na rođendan kod jedne curke od sedam godina i kupila sam joj u Turbo Limaču jedan onaj kreativni set za ručne radove - ima za raditi goblenčiće, male stvarčice od vune, vezenje itd. Iste takve setove imaš sa perlicama za raditi ogrlice, pa za raznorazna bojanja - keramike, stakla itd. I još sam joj kupila neke sitničice u Funky Fish dućanu, tamo ima svakojakih kerefeka za curice.

Monica.
20.05.2006., 10:27
Mislim da ću se odlučiti za neki od tih setova sa perlicama.To bi joj moglo biti fora.:)

Vincent V
02.06.2006., 11:54
Zahvaljujem!

ninja kornjače,nemreš fulat....

ledena19
18.09.2007., 11:49
Molim cijenjene forumaš/forumašice da mi pomognu sa idejom - što kupiti dječaku od osam godina za poklon? Naime, imam žensku djecu i uvijek mi je totalno bed kupovati nešto muškoj djeci. Jednostavno nisam u toku sa stvarima koje njih zanimaju i koje su trenutno među njima "nužne".

Dakle, osam godina, dječak, Zagreb....Što mu pokloniti, a da nije baš pretjerano...

putnica
18.09.2007., 12:17
spojila sam s postojecom temom ;)

dakle pisi:

skolski pribor: dobra pernica, ruksak za skolu
kompjutorske igrice: fifa, nba, robin hood (red velicine 100-120 kn) - algoritam
sport: dres reprezentacije, dinamov suvenir - ima zgodnih majica cca 70 kn u vlaskoj preko puta ulaza u importanne galeriju, knjige o sportu, nogometnih lopti nikad dosta ;)
mp3 ili mali radio sa slusalicama, tog ima fakat jeftinog-od 10 kn nadalje...:zubo:

ledena19
18.09.2007., 12:48
Puno hvala. I za spajanje sa postojećom temom, i za ideje.
Temu sam tražila jer mi se činilo da ju vidjeh negdje ranije, ali velika su bespuća foruma, nikako napiknuti....

proVINCI'jalka
18.09.2007., 15:42
Molim cijenjene forumaš/forumašice da mi pomognu sa idejom - što kupiti dječaku od osam godina za poklon? Naime, imam žensku djecu i uvijek mi je totalno bed kupovati nešto muškoj djeci. Jednostavno nisam u toku sa stvarima koje njih zanimaju i koje su trenutno među njima "nužne".

Dakle, osam godina, dječak, Zagreb....Što mu pokloniti, a da nije baš pretjerano...

u profil megastore knjižari u bogovićevoj ima prekrasnih knjiga i igračaka na odjelu za dječju književnost. a nađe se zgodnih sitnica i u njihovoj papirnici. :cerek:

babe2
27.09.2007., 18:38
definitivno knjigu

moja profesionalna deformacija

bbc
28.09.2007., 07:21
Ako smijem, preporucam dvije prekrasne knjige za djecu. I odrasli ce uzivati.
Autor: Janosch - 'Posta za Tigra' i 'Oh, kako je lijepa Panama'
Njemacka nagrada za djecju knjigu. Meni je malo draza 'Posta za Tigra'

"Dobrocudna njeznost i toplina, namigujuci vic i svjetska mudrost za Male, glavna su obiljezja Janoscheve slikovnice Oh, kako je lijepa Panama"
Suddeutsche zeitung

"Sva stvorenja sto ih je izmislio Janosch, imaju u sebi nesto osobito simpaticno; u svojim slabostima i snazi puni su zivota i stvarnosti. I iz toga se moze objasniti uspjeh ovog autora.
Sudfunk, Sttutgart

Mali medo i mali tigar su veliki prijatelji. Nicega se ne boje, jer su zajedno osobito jaki.
Jaki kao medvjed i jaki kao tigar.

radion-plavi
28.09.2007., 07:46
Kema, ako ne 'trošiš' tatu-kretena, pitaj ga da ti da broj od mame i kod dotične gospodje se raspitaj ( provjereno radi, mame su ipak te koje su upućenije, provjereno iz vlastitog iskustva ) šta klinjo ima ili nema od navedenih

1. Nijna kornjače
1. Bionicle
1.Dragonse

knjige, pernice i pizdarije :nono: (isto provjereno iz vlastitog iskustva)
Kompjuterske igrice :nono: radi mira u kući tate-kretena, jerbo klinci znaju zalipit za ekran previše i eto belaja

sve_naopako
28.09.2007., 14:02
mobitel ;)

putnica
28.09.2007., 14:30
mobitel ;)

ovo sam ja htjela napisat, ali se nisam usudila :rofl:

mislim...ok je prijedlog, ali to treba u dogovoru s roditeljima. pitanje je dopustaju li starci mobitel, treba li klincu uopce i slicno :)

SUZY69
28.09.2007., 14:50
Kupi u Turbo limacu one "cigle" iz kojih pomocu alata izigravas malog arheologa pa kopas dok ne sakupis dinuosaura i onda ga sastavis. Imas i varijantu sa kopanjem nekog blaga i zivotinja pa kad sve iskopas imas igricu sa kockom. Mozes kupiti i "slinavce" ili one vanzemaljce koji rastu u vodi ali njih ne drzi Turbo limac. U Skolskoj knjizi na Trgu imas zgodnu knjigu u kojoj imas kostur od papira koji treba sastaviti i neke igre kroz koje bolje upoznajes ljudsko tijelo. Mozes kupiti i mikroskop.

extreme
23.06.2010., 18:36
moram dići ovu temu- jer mi stvarno treba pomoć!

uskoro je mojoj nećakinji 7. rođendan i već neko vrijeme razbijam glavu što da joj kupim.
role je odavno već dobila od mene, one gluposti tipa wings, bratz , barbie i ostalu bagru, već ima na gomile, odjeće joj ne treba :ne zna:
pa sam eto, htjela joj uzeti neku dobru knjigu, (sad kreće u školu), ili neku kvalitetnu , dobru društvenu igru.. ili :ne zna:

dakle, ako imate kakav konkretan prijedlog? nisam u điru sa knjigama i igrama za tu dob (i puzzli ima na vagone), pa ne znam od kojeg naslova da krenem.

molim pomoć! :)

Aruena
23.06.2010., 19:09
Djeciji mikroskop

extreme
23.06.2010., 19:14
Djeciji mikroskop

jel to što je dječji- znači da je nešto bzvz, ili se s njim stvarno može nešto raditi?
i gdje bih to mogla naći?

čak i dobra ideja- mala je luda za dalekozorima, pa bi joj se i ovo moglo svidjet :top:

Ani4
23.06.2010., 19:30
Moji obozavaju Trivial Pursuit. Neki dan na rodendanu je bila glavni hit. I sve igre toga tipa, ima ih dosta u Tl i O2P.

extreme
23.06.2010., 19:38
Moji obozavaju Trivial Pursuit. Neki dan na rodendanu je bila glavni hit. I sve igre toga tipa, ima ih dosta u Tl i O2P.

gledala sam danas tu igru, al nisam ziher za koju je dob??

Ani4
23.06.2010., 19:43
Imaju unutra kartice za odrasle i za djecu, tako da se mogu svi igrati. Moj mali je poceo israti sa negdje 7,5 god. Moze dosta toga nauciti igrajuci je.

extreme
23.06.2010., 19:44
Imaju unutra kartice za odrasle i za djecu, tako da se mogu svi igrati. Moj mali je poceo israti sa negdje 7,5 god. Moze dosta toga nauciti igrajuci je.

super, hvala!!:top:

Aruena
23.06.2010., 20:04
jel to što je dječji- znači da je nešto bzvz, ili se s njim stvarno može nešto raditi?
i gdje bih to mogla naći?

čak i dobra ideja- mala je luda za dalekozorima, pa bi joj se i ovo moglo svidjet :top:

Nije uopce bezvezan,moji klinci su ludi za njim.

Promatraju lisce,cvjetove,kukce,kamencice,svasta nesto...

Nas je marke Pertini,ima i skalpel,spatulu,pipetu,lampicu,zumere...Moze povecavati do 1200x.

A mozes kupiti i komplet Super Spijun,od iste marke Pertini.
Fora je,imaju nekakav komplet za prisluskivanje koji omogucava slusanje razgovora na vecoj udaljenosti-slusalice za usi,diktafon,rucni mikroskop,pa i spijunski sat...:rofl:

Vidi po boljim djecijim trgovinama.:)

extreme
23.06.2010., 20:25
Nije uopce bezvezan,moji klinci su ludi za njim.

Promatraju lisce,cvjetove,kukce,kamencice,svasta nesto...

Nas je marke Pertini,ima i skalpel,spatulu,pipetu,lampicu,zumere...Moze povecavati do 1200x.

A mozes kupiti i komplet Super Spijun,od iste marke Pertini.
Fora je,imaju nekakav komplet za prisluskivanje koji omogucava slusanje razgovora na vecoj udaljenosti-slusalice za usi,diktafon,rucni mikroskop,pa i spijunski sat...:rofl:

Vidi po boljim djecijim trgovinama.:)

ajd još i cca cijenu nabaci...:D

Aruena
23.06.2010., 20:29
ajd još i cca cijenu nabaci...:D

Mislim da je mikroskop bio oko 40 eura.

Ovo drugo jos nismo nabavili...

Aruena
23.06.2010., 20:33
Sad mi muz veli da se moze naci i za 20-ak eura sasvim solidan mikroskop za djecu,istina nije Pertini,ali tko sisa marke.

extreme
23.06.2010., 20:36
Mislim da je mikroskop bio oko 40 eura.

Ovo drugo jos nismo nabavili...

dobro ajd, toliko bih mogla preživit..
čim stignem, idem u potragu! (od kojeg dućana da krenem?)
hvala na pomoći:mig:

loome
25.06.2010., 18:02
Budući da je to dijete koje je krenulo ili već ide u školu, najbolje je kupiti nešto sukladno tome. Dakako, ako dijete samo nije izrazilo želju što bi htjelo. A vidim u uvodnom postu da je poznato već što je djetetov hobi.

Veliki sam protivnik plišanih igračaka već podupirem neke logične i ine igračke koje potičnu razvjnu inteligenciju i što bolju motoriku.

sklad
24.06.2011., 21:35
Podižem temu, rođendanski poklon curici od 8 godina.

Prošla je godina dana od zadnjeg posta pa možda tko ima neku svježu ideju...

glora's bastard
24.06.2011., 23:48
Podižem temu, rođendanski poklon curici od 8 godina.

Prošla je godina dana od zadnjeg posta pa možda tko ima neku svježu ideju...

a jel' problem konzultirati se s roditeljima i curicom? :ne zna:

ancika
26.06.2011., 11:16
ja sam necakinji u toj dobi kupovala u turbo limacha dinosaure koji se sastavljaju. ja sam uzela od kartona pa ga je morala lijepiti i spajati djelove i na kraju bojati. to smo zajedno radili jedno 5-6 sati. i dan danas prica kako joj je to bio najdrazi poklon i koliko smo se izmucile:) na istu foru imaju i kosti pa ih moras otkopati i sloziti. cijena izmedju 100- 200 kn

sensation1
08.11.2012., 07:34
Nisam nigdje mogla naci ovu temu, iako pretpostavljam da postoji negdje. Stoga, molim pomoc. Sto pokloniti curici za 10.rockas koja voli nogomet, tenis, nije bas fan zenskih poklona, do cca 300kn. Znam da obozava i PS igrice pa i to dolazi u obzir. Koja igrica je sad hit medju klincima i kolika je cijena otprilike?
Hvala

Lord Byron
08.11.2012., 10:16
Zašto poklon desetogodišnjakinji mora biti iznenađenje?

Ako već ne znaš što bi, lijepo ju pitaš.

SummerNight
08.11.2012., 11:17
ajme ja imam 35 pa mi poklon mora biti iznenadjenje:rofl:

ps igre su ti dosta preko 300 ako kupujes kod nas. pitaj starce sto bi bilo ok, sto bi ju veselilo :ne zna:

Lord Byron
08.11.2012., 12:05
ajme ja imam 35 pa mi poklon mora biti iznenadjenje:rofl:
To je OK (štoviše, to je "set noževa") kad ne postoji, kao u ovom slučaju, velika vjerojatnost da iznenađenje bude - neugodno.

Kupovati djetetu "nešto za hobi" može samo netko tko fakat zna dosta i o djetetu i o hobiju; pogreška znači posve neupotrebljiv poklon. Po pitanju igrica, još gora stvar: novije igrice su vrlo skupe i vrlo raznolike - doduše, uvijek bude i onih malo starijih po nižim cijenama.

Ne vidim neki veliki problem da se dijete doslovno odvede u trgovinu da si odabere igricu, poslije ga se još odvede na neku vrlonezdravu :zubo: hranu, i to je to :).

aniano
08.11.2012., 12:33
a neki pokon bon? pa da si sama izabere sto joj se svidja, recimo u nekom multimedija shop djiru necemu slicnom...

b'elana
08.11.2012., 16:15
Zašto poklon desetogodišnjakinji mora biti iznenađenje?

Ako već ne znaš što bi, lijepo ju pitaš.

Ne mora poklon biti iznenađenje ali bi trebao biti odraz pažnje a ne novčanika.
Problem je ako dijete ne poznaš, ali i tad biraš na način da pokušavaš pogoditi i razveseliti.
Ako ne znaš što bi, daj novac i kvit posla....

(Ja bih za 300 kuna našla zgodnu sportsku torbu...)

sensation1
09.11.2012., 08:24
Ma, komplicirano je, ali necu novce, htjela bi da bude nesto sto joj se svidja. Dobila sam neke smjernice pa mi je lakse. Pitala sam ovdje jer znam da vi znate sto je aktualno za tu dob

kornja
20.03.2014., 07:38
Molim pomoc trebam kupiti poklon za 10. rođendan a nemam ideje.. Mislila sam dnevnik ili set za izradu nakita ili tajice i tuniku?