PDA

View Full Version : Sve o farbama za kosu, bojanju, pramenovima....

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

profesionalac
22.05.2009., 13:36
Ja sad imam najtamniju nijansu smedje, skoro mi je crna, ali svejedno mi baca na crveno/ljubicasti, pogotovno pri vrhovima, korijen kose je jos i ok. Vec sam bila na dekoloriranju, ali mi je namazala samo dio kose(vrhove) i to je bilo katastrofa-500 boja na glavi, korijen narancast, a ostalo crvenkasto-smedje-nedefinirano. grozno je bilo. za dva dana sam se pofarbala u skroz tamno smedje opet. u biti, otkad sam bila na tom dekoloriranju vrhovi mi strasno daju na crveno, a u zadnje vrijeme i na ljubicasto sto mi se ne svidja. prije je bilo sasvim u redu i bila sam zadovoljna. ma ja bih bila spremna drasticno skratit kosu samo da mi izvuku taj crni pigment i da imam jednu lijepu svijetlo smedju/tamno plavu/medenu bojicu, nesto ala jennifer aniston ajmo reci.

Kladim se da je to dekoloriranje radjeno blajhom, a ne dekolorantom... No bila je greska opet staviti smedju boju, jer si opet zasitila kosu umjetnim pigmentom i opet ce to biti muka izvuci van... Dekolorator se nanosi samo na obojani dio kose, a po potrebi se ponovi tretman na onom dijelu kose na kojem nije otisla sva boja. Ne kuzim kak si ostala sarena... Valjda ti nakon dekoloriranja frizerka nije sredila boju kose kak spada...
Ponoviti dekoloriranje, a da dodjes do rachel trebaju ti pramenovi (max 3% hidrogen) i tonirani ostatak kose... Mnogo kemije, nisam siguran kak ti kosa to bude podnijela...

profesionalac
22.05.2009., 13:39
Profi...ajd mi reci....imam dva centa svog (tamnosmedjeg izrasta), na glavi inaće par nijansi plave, gornji sloj uglavnom skroz plav. Moram čekat svoju frizerku još barem 2 tjedan, nema mi je u hrv.

Ima li išta šta bi mogla napravit samo da malo ublažim taj prijelaz, tj. da mi se izrast manje vidi...preljev...bilo koje čudo...:ne zna:

Ne diraj... Cekaj frizerku... Kaj god da stavis, izrast ce biti narandjast... Znam, nisi zadovoljna odgovorom, ali tako je najsigurnije... I da ne bude tako uocljiv izrast, napravi cik-cak razdjeljak, kombiniraj marame... Ili nosi ponosno svoj izrast. Nije tragedija... :top:

Hannuma
22.05.2009., 13:42
Ne diraj... Cekaj frizerku... Kaj god da stavis, izrast ce biti narandjast... Znam, nisi zadovoljna odgovorom, ali tako je najsigurnije... I da ne bude tako uocljiv izrast, napravi cik-cak razdjeljak, kombiniraj marame... Ili nosi ponosno svoj izrast. Nije tragedija... :top:
E jesi neki.... uopće nisi cool!!! :D

Zezam se, znam i sama da mi nema pomoći. Tnx anyway!:mig:

Aksiominka
22.05.2009., 13:59
Kladim se da je to dekoloriranje radjeno blajhom, a ne dekolorantom... No bila je greska opet staviti smedju boju, jer si opet zasitila kosu umjetnim pigmentom i opet ce to biti muka izvuci van... Dekolorator se nanosi samo na obojani dio kose, a po potrebi se ponovi tretman na onom dijelu kose na kojem nije otisla sva boja. Ne kuzim kak si ostala sarena... Valjda ti nakon dekoloriranja frizerka nije sredila boju kose kak spada...
Ponoviti dekoloriranje, a da dodjes do rachel trebaju ti pramenovi (max 3% hidrogen) i tonirani ostatak kose... Mnogo kemije, nisam siguran kak ti kosa to bude podnijela...

da, i mislila sam da nije to tako lako postici. a imas li kakav savjet sto da radim sa ovom bojom koju sad imam da mi ne bude vise toliko crvena/narancasta? svaki put kod frizera, (promijenila nakon nesretnog dekoloriranja( mislim da nije spominjala blajh nego neko sredstvo je koristila koje ona zove "lavanda"???')) napominjem da ne zelim biti ni narancasta ni crvena ni ne daj boze ljubicasta. bude mi boja ok prvih tjedan dana, ali cim operem kosu 2 puta eto ti crvenog/ljubicastog. ima li tome ikad kraja? korijen kose mi je uvijek ok, ali ovi vrhovi sta su tretirani svim i svacim su problem. hvala ti najljepsa na savjetu, budem te poslusala

profesionalac
22.05.2009., 14:06
I ja sam bila u takvoj situaciji jer imam crveni pigment i baš svako farbanje je završilo sa bakrenim odsjajem. Nakon farbanja u srednje smeđu(u početku je to šok jer izgleda tamno, ali boja se nakon mjesec dana ispere), bila sam super zadovoljna jer sam ubila taj pigment.

Zaboravio sam napomenuti... Kad se jednom napravi skidanje umjetnog pigmenta (a da se dobro napravilo se kontrolira tako da se ispere 1 pramen tretiran dekolorantom te se namaze s 3% peroksidom. ako pocne tamniti, to znaci da sav umjetni pigment nije otisao van, te treba produziti djelovanje depigmentatora ili ponoviti postupak) u boju kosa se stavlja na kosu treba ubaciti plave (dinamo plave), zelene i sive korektur tonove. Tako se neutralizira crveno-narandjasti odsjaj. I pramenovi na dekoloriranoj kosi se rade po zavrsetku procesa dekoloracije (blajh, po mogucnosti uljni + 3% peroksid), a zatim se na ostatak kose koja je izvan folije nanosi boja za osnovni ton.

profesionalac
22.05.2009., 14:14
Zaboravio sam napomenuti... Kad se jednom napravi skidanje umjetnog pigmenta (a da se dobro napravilo se kontrolira tako da se ispere 1 pramen tretiran dekolorantom te se namaze s 3% peroksidom. ako pocne tamniti, to znaci da sav umjetni pigment nije otisao van, te treba produziti djelovanje depigmentatora ili ponoviti postupak) u boju kosa se stavlja na kosu treba ubaciti plave (dinamo plave), zelene i sive korektur tonove. Tako se neutralizira crveno-narandjasti odsjaj. I pramenovi na dekoloriranoj kosi se rade po zavrsetku procesa dekoloracije (blajh, po mogucnosti uljni + 3% peroksid), a zatim se na ostatak kose koja je izvan folije nanosi boja za osnovni ton.

Ne znam koje dubine tona si sada... 5 ili 6? A da probas si sama napraviti preljev: uzmes 6.1 i smiksas s 3% peroksidom u omjeru 1:2 (npr. 1/4 tube boje + 30 mL 3% peroksida). Bilo bi dobro kad bi mogla nabaviti korektur ton u sivoj boji, te umijesati cca 3-4 cm sivog korektora. Kad ti izbije to sarenilo na glavi na mokru kosu nanesi tu smjesu i to prvo na vrhove, drzis 10-15 min, zatim rastegni na cijelu kosu te drzi jos 5 min... Ubit ce crvenilo... Ako si svjetlija, uzmi ton 7.1, te smanji kolicinu korektura na 2-3 cm...

profesionalac
22.05.2009., 14:29
ja vidim da sam malo fulala jer sam napisala post na "Smeđa kosa" XD pa cu ovdje sam prepisat ( jer naravno sam brzala i nisam gledala ostale teme) XD znaci moj problem =):

Curke, imam jedan problem =) i ja odlucila se u svoju prirodnu boju ( čitaj smeđu) iz svoje umjetne (čitaj plavu ) XD makar sam mislila da nikad neću iz plave više =) al puklo me =) i sad kupila sam si boju ( farbat cu se sutra il neki dan poslje) Lorel Casting Creme Gloss Tamno smeđa
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51PDOa1iWpL._SL500_AA240_.jpg
i sad me buni XD pise na njoj kao preporucuju za tamnosmeđju i crnu kosu, i nigdje nema kako izgleda poslje farbanja plave, vec samo doticnih navedenih....

tak da ak ima ko iskustva XD da skupim hrabrosti to stavit na glavu =)
jel mogu ja s tim plavu farbat ? Znam da mao smješno zvučim =) Ispričavam se ...
i hvala unaprijed =)

Si probala? Kak je ispalo?

U pravilu, ako se kosa farba u nijansu koja je 3-4 nijanse tamnija od polazne, potrebno je napraviti predpigmentaciju (ubacuje se crveni ton u kosu)... Inace postoji opasnost da ispadne neprirodan ton... Opasnost od cudnih boja je narocito naglasena ako imas posvijetljenu kosu, a ti rece da si plavusa... Ne bih ti preporucio da to stavis na glavu... Vrijeme maskara je proslo...
Zato ti i na kutiji nisu ni stavili plavu boju, jer taj proizvod tome ne sluzi. U pravilu, ove stvari iz kutija funkcioniraju OK ako ides 1-2 tona svjetlije ili tamnije od svoje prirodne boje kose. Ako si vec farbana, pa ides mijenjati ton, vece su sanse da rezultat ne bude zadovoljavajuci...
A ako si bila dovoljno hrabra za eksperiment, daj molim te javi kak je ispalo. Bas me zanima.

Minimouse
22.05.2009., 16:37
bookk molim pomoc .. :) ovako ja imam prirodnu tamnosmedu kosu , u kojoj najvjerojatnije ima crvenog pigmenta (imala sam u srednjoj plave pramenove i dosta su vukli na zuto) i htjela bi svjetlo smedu kosu, tipa kakvu ima beyonce

profesionalac djl mi please reci kak da ja to dobim, dal je to moguce sa nekom vec gotovom farbom, il da tipa smiksam keune sa jacim hidrogenom ????

koju nijansu da kupim da to ispadne svjetlosmede???

gracias

profesionalac
22.05.2009., 18:13
bookk molim pomoc .. :) ovako ja imam prirodnu tamnosmedu kosu , u kojoj najvjerojatnije ima crvenog pigmenta (imala sam u srednjoj plave pramenove i dosta su vukli na zuto) i htjela bi svjetlo smedu kosu, tipa kakvu ima beyonce

profesionalac djl mi please reci kak da ja to dobim, dal je to moguce sa nekom vec gotovom farbom, il da tipa smiksam keune sa jacim hidrogenom ????

koju nijansu da kupim da to ispadne svjetlosmede???

gracias

Odi u DM i uzmi Keune katalog boja. Probaj se instalirati na prirodno svjetlo. Zatim usporedi prirodni ton svoje kose s prirodnim tonovima u katalogu. Tak ces znati tocno koji ti je prirodni ton. Recimo da je 5.0. Zatim pronadji boju koju zelis postici. Recimo da je to 8.35 (nisam siguran, ne znam njihove oznake napamet). Od svog prirodnog nivoa oduzni zeljeni nivo: 5-8=-3
ako je razlika -2, uzmi isti ton boje (8.35) i 9% hidrogen
ako je razlika -3, trebas uzeti 1 ton svjetliju boju od one koja ti se svidja (9.35) i 9% hidrogen
ako je razlika -4, treba ti posvjetljivač (npr. 1519) i 9% hidrogen
ako je -5 i više odi dobrom frizeru, jer kosu prvo treba posvijetliti, a zatim tonirati
Da se spasis od toplih tonova, probaj koristiti tzv. mat nijanse (zavrsavaju na .9; 7.9 i 8.9). Mislim da ne postoji 9.9, u tom slucaju uzmi 9.1 ili 9.2....
Ako ti je kosa nefarbana, prvo nanesi boju na nekih 3 cm od korijena, ostavi da djeluje 15 min, zatim namazi korijen i drzi slijedecih 25 minuta. Korijen se farba kasnije jer je uz skalp visa temperatura (37 C), pa boja brze prima...

Željka1979
25.05.2009., 07:44
Pomozite! Prošli tjedan sam bila kod frizera i pofarbala me u platinasto plavu. prije toga sam imala plave pramenove i 2 cm izrast. Prirodna boja kose mi je neka tamno plava, ali imam dosta crvenog pigmenta, pa mi je sad izrast neki bakreno narančast, a ostatak kose platinasto plav. Frizerka me tješi da je prvi puta najgore i da će drugi puta biti puno bolja boja. Smijem li ja sama staviti na izrast npr. Keune 1517? Koji hidrogen da pomiješam s bojom? Hoće li onda izrast vući na bijelo ili ću biti još više narančasta?

mary8ann
25.05.2009., 08:06
Draga mary8ann, imas dvije opcije. Prva je skinuti crveni pigment sa skidacem boje (pricao sam o tome na forumu, pogledaj malo) ili prefarbati kosu sa smedjom bojom. Ako krenes na prefarbavanje,nakon prvog puta ce probijati crveni pigment, no nakon 2-3 bojanja vise ne. Na sto treba paziti: uzmi 1 nijansu svijetliju boju od one koju zelis postici; 3% hidrogen ce lijepo deponirati boju, preporucam da njega koristis (ako ga ne nadjes u ducanu, kupi 6% i pomijesaj ga s regeneratorom u omjeru 1:1- na 60 mL boje ide 30 mL 6% hidrogena i 30 ml regeneratora). Boju nanesi samo na 10 prvih 10 cm kose (od korjena) te ostavi da djeluje 20 min, zatim rastegni na 2/3 duzine, ostavi 10 minuta te na kraju provuci na cijelu duzinu i ostavi 10 minuta. Kontroliraj kakva je boja. Ako nije ujednaceno, ostavi jos 5 minuta, pa opet kontrolitaj.
Nikako ne namazati cijelu duzinu kose odjednom, jer vrhovi koji su porozniji ce upiti vise boje i ispast ce tamniji (crni). Kad se ponovno farbas za mjesec dana, slijedi istu shemu nanosenja boje... Nakon toga (3 put) namazi izrast, drzi 20 minuta i provuci kroz duzinu te ostavi djelovati 10 min.

Vidim da je taj skidač sigurniji od blajha, ali me interesuje da li će mi on uništiti kosu više nego farba? I da li ima smisla skidati crvenu farbu pa korigirati moju smeđu, ili da radije samo stavim smeđu farbu? Ja bih željela da što prije uspijem doći do svoje prirodne nijanse pa da mogu prestati farbati. I da li za tu primjenu skidača frizer treba biti posebno obučen ili to mogu odnijeti mojoj frizerki pa da ona uradi (ako ranije nije primjenjivala skidač)? hvala

Minimouse
25.05.2009., 10:52
Hvala puno na odgovoru profesionalac :) nadam se da ce mi uspjet dobit neku svjetliju, bez frizera.

Hannuma
25.05.2009., 12:06
Pomozite! Prošli tjedan sam bila kod frizera i pofarbala me u platinasto plavu. prije toga sam imala plave pramenove i 2 cm izrast. Prirodna boja kose mi je neka tamno plava, ali imam dosta crvenog pigmenta, pa mi je sad izrast neki bakreno narančast, a ostatak kose platinasto plav. Frizerka me tješi da je prvi puta najgore i da će drugi puta biti puno bolja boja. Smijem li ja sama staviti na izrast npr. Keune 1517? Koji hidrogen da pomiješam s bojom? Hoće li onda izrast vući na bijelo ili ću biti još više narančasta?

Prvo: otidji do frizerke i prebij je ko vola u kupusu! :tuctuc:
Drugo: imaš od Kuene grafitnu boju Kuene 0/11. Prije je bilo u DM-u, valjda je ima još uvijek :ne zna:
Nju zamutiš sa 3% hidrogena, jedno cm boje. Namažeš po tom narančastom dijelu i pustiš da stoji 20-ak minuta. Pazi da ti ne hvata bijele djelove, da ne bi previše posivili. Znači samo na to narančasto. Rezultat, ovisi, koliko si svjetla na izrastu, al svakako nečeš više imati taj narančasti ton.

Koliko ja imam iskustva sa bojom 1517 meni je uvijek imala taj neki bakrenasti štih...ne bi mi ga ubila...

Pričekaj profesionalca, on će ti sigurno dat najbolji savjet.

Željka1979
25.05.2009., 14:01
Hvala ti puno Hannuma. Misliš da će bit dosta taj 3% hidrogen?

Hannuma
25.05.2009., 14:37
Hvala ti puno Hannuma. Misliš da će bit dosta taj 3% hidrogen?

To ti je kao mix ton. Njega se ne muti sa više, ja sam ga čak znala još i razblažit, znači stavila bi kvarat (frtalj) tube, malo hidrogena 3 % i balzama za kosu....

Nadam se da će ti pomoć...al profesionalac će sigurno imati stručniji savjet od mene,pa pričekaj njega online!:mig:

SweetHeart
25.05.2009., 15:38
Treba mi pomoć. :)

Imala sam razne boje na glavi, htjela sam bit plava pa sam imala neku tamno plavu boju na kosi (koja se primila samo na izrastu, gdje mi je bila nefarbana kosa):rofl:, a sad bih natrag na tamnu boju. Ofarbala sam se s ovom bojom:
Natural&Easy 570 (http://www.henkel.se/ses/content_images/570_akta_Kastanj_Mellanbrun__72060_72dpi_425H_425W .jpg)
I kosa mi je dosta tamnija, al ima neki narančast odsjaj, pojma nemam. :ne zna:
Uglavnom, htjela bih bit puno tamnija. :cerek:
Zanima me je li ovo dovoljno tamna boja da mi prekrije sve, tj. da imam samo jednu boju, a ne da se prelijeva u sto drugih...
Palette Deluxe 800 (http://www.e-commerce.pl/zdjecia/Koloryzacja-wlosow/Palette-Deluxe-800-Ciemny-braz-29618-big.jpg)
Boje djeluju dosta slično, ali mi se čini da je ova 800 tamnija... napominjem da ne želim bit crna. :)

profesionalac
25.05.2009., 16:32
Vidim da je taj skidač sigurniji od blajha, ali me interesuje da li će mi on uništiti kosu više nego farba? I da li ima smisla skidati crvenu farbu pa korigirati moju smeđu, ili da radije samo stavim smeđu farbu? Ja bih željela da što prije uspijem doći do svoje prirodne nijanse pa da mogu prestati farbati. I da li za tu primjenu skidača frizer treba biti posebno obučen ili to mogu odnijeti mojoj frizerki pa da ona uradi (ako ranije nije primjenjivala skidač)? hvala

Mislim da ne trebas skidati crveni pigment. Samo stavi smedju boju kao sto sam ti opisao. A ak te farba frizerka, ona bi trebala u boju dodati zelenog i sivog korektur tona, da neutralizira crveni. I koristiti 3% peroksid, to je dovoljno da se deponira pigment... Nakon 2 farbanja, on bi trebao biti dobro prekriven...
Inace, opisao sam u detalje kako se primjenjuje skidac boje, no kad sam postao odgovor, stranica se zablokirala i sve je nestalo... Zasto forum trokira? :ne zna: To nije prvi put da me se to dogodilo?!

I jos jedna prakticna napomena: ako ti tijekom pustanja tvoje prirodne boje krene izbiju crvenkasti vrhovi napravi preljev s nekom pepeljastom nijansom. Npr. uzmi 6.1 i pomijesaj s 3 % hidrogenom u omjeru 1:2 (ftralj tube boje i 60 mL peroksida) te to nanesi na mokru kosu. I to tako da prvo namazes vrhove, drzis cca 10 min, a nakon toga razvuces na cijelu kosu i drzis jos 5-10 minuta. Boja nece biti dovoljno "jaka" da skine tvoj prirodni pigment, samo ce deponirati sivi ton i to bi trebalo srediti vrhove. Ako si prirodno jako tamna, uzmi 5.1... Sretno s pustanjem prirodne boje...

profesionalac
25.05.2009., 17:11
To ti je kao mix ton. Njega se ne muti sa više, ja sam ga čak znala još i razblažit, znači stavila bi kvarat (frtalj) tube, malo hidrogena 3 % i balzama za kosu....

Nadam se da će ti pomoć...al profesionalac će sigurno imati stručniji savjet od mene,pa pričekaj njega online!:mig:

Pa ja bih Željki savjetovao da ode do frizerke koja ju je tak sredila i da je pita sto je zapravo imala na pameti... Ako su se dogovorile da ce biti jednolicno platinasta, a ova joj to nije napravila, nije trebala izaci iz salona takva...

Predpostavljam da joj zena nije htjela staviti na glavu nesto s visokim postotkom hidrogena, jer se bojala kako ce reagirati pramenovi... A buduci da je Zeljka prirodno plava, mislila je da ce upaliti s niskom koncentracijom hidrogena. A nije upalilo.
Valja napomenuti da nije bas jednostavno iz kose s plavim pramenovima doci do jednolicno platinasto-plave boje. Pramenovi se obicno blajhaju i ta kosa je jako osjetljiva. S druge strane, da dobijes lijepi ton na neobojenoj kosi, treba ti barem 9-12% hidrogen i boje iz grupe 1000...
Ovo sa sivim korekturom je malo tricky, moze ispasti svasta...

Nek je frizerka popravi i to gratis... Ja bih to probao srediti s uljnim blajhom u kombinaciji s 3% peroksidom. S time da se na izrast nanosi formula na suhu kosu, a nakon 5-10 minuta se ostatak kose posprica s mjesavinom instant regeneratora i vode te se tada nanese smjesa i ostavi djelovati uz stalnu kontrolu (svakih 5 min) kakao se proces odvija. Na kraju, kad se sve opere, prema potrebi se korigira ton preljevom na bazi 3% hidrogena i boje iz skupine 10.1 ili 10.21... Naravno, sve ovisi o tome u kakvom stanju je kosa sada. Ako je zdrava, ovo bi trebalo funkcionirati, no ako nije, problem je veci, jer se ne smije koristiti blajh...

Miisshek
25.05.2009., 21:57
Kako iz ove boje:mig:
http://s.bebo.com/app-image/7926143891/5411656627/PROFILE/i.quizzaz.com/img/q/u/08/07/12/Jessica-Alba-Blonde-Hair.jpg

u ovu
http://www.kaliteliresimler.com/data/media/1550/Beyonce_2.jpg

Ova boja mi je predivna no stvar je u tome da mi je kosa vec dosta ispucana,slamasta i nebih je htjela jos vise ostetit jel zna netko neku boju koja bi ispala tako ili slicno?:]:confused:
A da ne vuce na narancasto nego da bas bude ko Beyoncina :]:rofl:
:kava:

Hannuma
26.05.2009., 09:23
Ja bih to probao srediti s uljnim blajhom u kombinaciji s 3% peroksidom. S time da se na izrast nanosi formula na suhu kosu, a nakon 5-10 minuta se ostatak kose posprica s mjesavinom instant regeneratora i vode te se tada nanese smjesa i ostavi djelovati uz stalnu kontrolu (svakih 5 min) kakao se proces odvija.

Šta je to biljni blajh? Meni moja friza radi bijele pramiće (a ja sam tamno smeđa) sa nekim Gentle Mash-om. Ide sa manjim postotkom hidrogena, ona meni radi s 3%, drži se duže, al hvata bašna bijelo. Jel to to?

dianna
26.05.2009., 09:27
Vidim da se ovdje više kužite u boje i kosu...pa da pitam : kako najbezbolnije iz crne otići u smedju, bilo kakvu, svjetlu - tamnu, nebitno samo da je smedja???? Blajhanje mi ne dolazi u obzir jer mi je kosa ionako kao slama... pliz savjeti :moli:

Merlina
26.05.2009., 10:22
Htjela bih plavu kosu sa laganim crvenkastim odsjajem. Kako bih to mogla postići? Ima li netko savjet? :)

~Evelyn
26.05.2009., 10:30
a koja ti je prirodna boja kose? :)

mary8ann
26.05.2009., 11:38
Mislim da ne trebas skidati crveni pigment. Samo stavi smedju boju kao sto sam ti opisao. A ak te farba frizerka, ona bi trebala u boju dodati zelenog i sivog korektur tona, da neutralizira crveni. I koristiti 3% peroksid, to je dovoljno da se deponira pigment... Nakon 2 farbanja, on bi trebao biti dobro prekriven...
Inace, opisao sam u detalje kako se primjenjuje skidac boje, no kad sam postao odgovor, stranica se zablokirala i sve je nestalo... Zasto forum trokira? :ne zna: To nije prvi put da me se to dogodilo?!

I jos jedna prakticna napomena: ako ti tijekom pustanja tvoje prirodne boje krene izbiju crvenkasti vrhovi napravi preljev s nekom pepeljastom nijansom. Npr. uzmi 6.1 i pomijesaj s 3 % hidrogenom u omjeru 1:2 (ftralj tube boje i 60 mL peroksida) te to nanesi na mokru kosu. I to tako da prvo namazes vrhove, drzis cca 10 min, a nakon toga razvuces na cijelu kosu i drzis jos 5-10 minuta. Boja nece biti dovoljno "jaka" da skine tvoj prirodni pigment, samo ce deponirati sivi ton i to bi trebalo srediti vrhove. Ako si prirodno jako tamna, uzmi 5.1... Sretno s pustanjem prirodne boje...

Mnogo ti hvala, tako ću i uraditi :s , a ako budem išla kod frizerke uvjerit ću se da koristi 3% hidrogen. Nadam se samo da će bojica dobro ispasti.
A što se tiče foruma par puta mi se isto dešavalo... možda najbolje ako pišeš neki duži post da ga copyraš prije nego pošalješ za slučaj "trokiranja"

coolinesay
26.05.2009., 18:57
evo trebam frendici staviti crvene pramenove na smeđu kosu. onak kaže ne previše... već sam si u glavi zamislila kak ću napraviti ali me zanima koji savjet, trik ako mi može pomoći...
i jel poželjno da prvo stavim kapu pa onda izvlačim pošto neće previše pramenova ili samo farbu na pramen i staviti foliju??

mary8ann
26.05.2009., 20:19
evo trebam frendici staviti crvene pramenove na smeđu kosu. onak kaže ne previše... već sam si u glavi zamislila kak ću napraviti ali me zanima koji savjet, trik ako mi može pomoći...
i jel poželjno da prvo stavim kapu pa onda izvlačim pošto neće previše pramenova ili samo farbu na pramen i staviti foliju??

Iz ličnog iskustva znam da je za pramenove najbolje otići kod frizera. Ali ako se ipak odlučite to same izvesti vodi računa da budu tanji, jer koliko god oni izgledali tanki kad ih izvlačiš, kad se kosa opere i osuši to se u pravilu nekako raširi, i bude mnooooooogo deblji pramen (bar je meni teko bilo :lol: ) nego što je na prvi pogled izgledao

~Evelyn
26.05.2009., 20:20
profesionalac vidi šta učinih :zubo:

:rofl: ofarbala sam se ovom bojom i primilo mi se za izrast luđački (boja slična crimson petal) al ostatak nula bodova. sad sam još šarenija. :lol:
nu slika.
http://img33.imageshack.us/img33/795/photo9xci.th.jpg (http://img33.imageshack.us/my.php?image=photo9xci.jpg)
iako... ne kuži se na slici koliko je to zapravo na suncu drečavo. :cerek:
sljedeći put isprobavam ovu annyer.

@mary8ann
ja uopće ne vidim di na toj farbi piše 0.33. možeš se sjetit točnog naziva? jel intensive orange? ajd odi na http://www.annyer.com/ pa odeš na download- slike - complete cc. tamo ima ta intensive orange. :mig:

morala sam ja probat tu farbu... ah :zubo: :lol:

kako da ujednačim izrast i ostatak? izrast je daklen skroz narančasti a ostatak je neka tamna bakrena.
oćem narančasto! :rofl:

kaj nije profesionalac divan? šta bi mi bez njega. :cerek:

mary8ann
26.05.2009., 20:45

kako da ujednačim izrast i ostatak? izrast je daklen skroz narančasti a ostatak je neka tamna bakrena.

ma profesionalac je zakon :top: meni je dao par savjeta kako da što bezbolnije dođem na svoju prirodnu boju kose, pa jedva čekam sledeći mjesec da sve isprobam :cerek:

dianna
27.05.2009., 07:30
Vidim da se ovdje više kužite u boje i kosu...pa da pitam : kako najbezbolnije iz crne otići u smedju, bilo kakvu, svjetlu - tamnu, nebitno samo da je smedja???? Blajhanje mi ne dolazi u obzir jer mi je kosa ionako kao slama... pliz savjeti :moli:

netko???:moli: :moli:

profesionalac
27.05.2009., 08:39

Prekrasno... Bas si slatka! Steta kaj nije karneval... :mig: Imas dvije opcije:
1. skidac boje na tamnije dijelove kose (ne diraj narancasti izrast) i nakon toga farbanje cijele glave.... Vidi ranije po forumu, pisao sam o tom slkidacu.
2. blajh kupka na mokru kosu: kupi blajh prasak, uzmi dozirnu zlicicu za Vanish te umijesaj 1 punu zlicicu blajh praska, 1 punu zlicicu 6 ili 9% hidrogena i 1 punu zlicicu sampona. Povecaj voulmen mjesavine ako ti je kosa jako duga. Mislim da bi ti 6% hidroksid trebao izvuci sve (kad se pomijessa sa samponomto je u biti 3%, pa nije tako agresivan)... Namazi na tamne vrhove te kontroliraj boju svakih 5 minuta... mora posvijetliti na isti ton kao i izrast. Nakon toga isperes blajh, osusis kosu i prefarbas se s istim tonom s time da mijesas boju i 3% hidrogen u omjeru 1:2 (duplo vise hidrogena) i drzis maksimalno 20 min. Nakon toga bi trebalo "zatvoriti vlasi" kiselim regeneratorim. Ako ga nemas, pomijesaj obicni regenerator i jabucni ocat, npr 2 zlice regeneratora, 1 zlica jabucnog octa (ili limunovog soka). Blajhanje (visoki pH) otvori kutikulu kose i ona postane porozna. Kiseli regenerator je zatvori i tako "zakljuca pigment u vlasi. A kosa se lakse ceslja i sjajnija je. Sretno :top:

profesionalac
27.05.2009., 08:55
netko???:moli: :moli:

Skidac boje... Pisalo se o tome na forumu... Pogledaj ranije postove.

Sretno!

profesionalac
27.05.2009., 09:06
Šta je to biljni blajh? Meni moja friza radi bijele pramiće (a ja sam tamno smeđa) sa nekim Gentle Mash-om. Ide sa manjim postotkom hidrogena, ona meni radi s 3%, drži se duže, al hvata bašna bijelo. Jel to to?

Nije biljni nego uljni... Blajh ne izgleda kao prasak, nego je kao ulje. Kad se pomijesa s peroksidom daje gel koji ne kapa s kose i ne isušuje toliko kosu... Praškasti blajh pokupi prirodne masnoce iz vlasi i zato ona izgleda ko zica. Uljni ne... A kako je gel proziran, lijepo se moze pratiti razvoj boje.
I puno je blazi za tjeme.
Ima ih od različitih proizvođača... Ovo kaj stavlja tebi tvoja friza je od Revlona, no moram priznati da ne znam da li je na bazi ulja ili ne...
A to da je blajh+hidrogen niskog postotka najucikovitiji za extra blond nijanse tupim vec neko vrijeme, ali nikako da skinem s trona svetu 1517... Drago mi je da tvoje iskustvo to potvrdjuje... Extra plavo, a kosa nije ostecena :top:

Hannuma
27.05.2009., 09:20
Nije biljni nego uljni... Blajh ne izgleda kao prasak, nego je kao ulje. Kad se pomijesa s peroksidom daje gel koji ne kapa s kose i ne isušuje toliko kosu... Praškasti blajh pokupi prirodne masnoce iz vlasi i zato ona izgleda ko zica. Uljni ne... A kako je gel proziran, lijepo se moze pratiti razvoj boje.
I puno je blazi za tjeme.
Ima ih od različitih proizvođača... Ovo kaj stavlja tebi tvoja friza je od Revlona, no moram priznati da ne znam da li je na bazi ulja ili ne...
A to da je blajh+hidrogen niskog postotka najucikovitiji za extra blond nijanse tupim vec neko vrijeme, ali nikako da skinem s trona svetu 1517... Drago mi je da tvoje iskustvo to potvrdjuje... Extra plavo, a kosa nije ostecena :top:

Pardon..uljni! :mig: Thanks na pojašnjenju. Samo još jedno pitanje: jel taj uljni blajh isto može izvuć jako tamnu kosu na bijelo?

Šta se tiče ovoga, blajh + mali postotak hidrogena (3%) + duže držanje.... JEDINA stvar koja je meni izvukla BAŠ bijelo bez ikakvih preljeva, a kosa mi je ČETVERODUPLO manje sagorena nego od obične Kuene boje koja me doslovno oboja u narančasto umjesto u plavo. Meni je definitvno najbolja stvar ikad probana :s, a ja se blajham i bojam u plavo već čitavo jedno desetljeće.

~Evelyn
27.05.2009., 09:32
Prekrasno... Bas si slatka! Steta kaj nije karneval... :mig: Imas dvije opcije:
1. skidac boje na tamnije dijelove kose (ne diraj narancasti izrast) i nakon toga farbanje cijele glave.... Vidi ranije po forumu, pisao sam o tom slkidacu.
2. blajh kupka na mokru kosu: kupi blajh prasak, uzmi dozirnu zlicicu za Vanish te umijesaj 1 punu zlicicu blajh praska, 1 punu zlicicu 6 ili 9% hidrogena i 1 punu zlicicu sampona. Povecaj voulmen mjesavine ako ti je kosa jako duga. Mislim da bi ti 6% hidroksid trebao izvuci sve (kad se pomijessa sa samponomto je u biti 3%, pa nije tako agresivan)... Namazi na tamne vrhove te kontroliraj boju svakih 5 minuta... mora posvijetliti na isti ton kao i izrast. Nakon toga isperes blajh, osusis kosu i prefarbas se s istim tonom s time da mijesas boju i 3% hidrogen u omjeru 1:2 (duplo vise hidrogena) i drzis maksimalno 20 min. Nakon toga bi trebalo "zatvoriti vlasi" kiselim regeneratorim. Ako ga nemas, pomijesaj obicni regenerator i jabucni ocat, npr 2 zlice regeneratora, 1 zlica jabucnog octa (ili limunovog soka). Blajhanje (visoki pH) otvori kutikulu kose i ona postane porozna. Kiseli regenerator je zatvori i tako "zakljuca pigment u vlasi. A kosa se lakse ceslja i sjajnija je. Sretno :top:

kod mene je uvijek karneval. nisu mene uzalud zvali maškare. :mirko:
i šta od tog dvoje manje oštećuje kosu?
prvo zvuči puno jednostavnije. to ću. :rofl:

profesionalac
27.05.2009., 09:37
Pardon..uljni! :mig: Thanks na pojašnjenju. Samo još jedno pitanje: jel taj uljni blajh isto može izvuć jako tamnu kosu na bijelo?

Šta se tiče ovoga, blajh + mali postotak hidrogena (3%) + duže držanje.... JEDINA stvar koja je meni izvukla BAŠ bijelo bez ikakvih preljeva, a kosa mi je ČETVERODUPLO manje sagorena nego od obične Kuene boje koja me doslovno oboja u narančasto umjesto u plavo. Meni je definitvno najbolja stvar ikad probana :s, a ja se blajham i bojam u plavo već čitavo jedno desetljeće.

Meni je davao dobre rezultate... Za jako tamnu kosu sam stavljao 4.5% hidrogen. Ali samo na prirodnoj kosi. Ako je kosa prethodno bila obojena, ostane svijetlo-blond. Ne ide do bijeloga... Ali ako si pronasla metodu (i frizera) koja dobro funkcionira, zasto mijenjati dobitnu kombinaciju?

profesionalac
27.05.2009., 09:52
kod mene je uvijek karneval. nisu mene uzalud zvali maškare. :mirko:
i šta od tog dvoje manje oštećuje kosu?
prvo zvuči puno jednostavnije. to ću. :rofl:

ovo prvo manje ostecuje kosu... No to ne mozes napraviti sama... Treba ti jos jedan par ruku... I nije skroz jednostavno.
Osnovne upute: skidac boje se sastoji od 2 tekucine: formula A i formula B koje treba medjusobno pomijesati. One se nanose na suhu kosu kistom, ti nanesi samo na onaj dio koji je taman, izrast koji je ok nijanse ne diraj. Nanosi se na prvo pramenove na zatiljku i ide prema celu. Ostavi se djelovati 30 minuta i nakon toga se kosa podijeli u parmenove, uzme se cesalj koji se okrene naopako (zubi prema gore) i hrptom ceslja se trlja pramen, od glave prema vrhovima... (ko spahtlom, naravno, ne previse agresivno). Pocnes na zatiljku. Vidjet ces da se boja skida... Ako se ne skida,ostavi jos 5 min (mislim da je maksimalno vrijeme djelovanja 50 minuta). Kad tako "sastruzes" cijelu glavu, isperi jedan pramen i namazi ga 3% hidroksidom. Ako vidis da je boja pocela tamniti, znaci ostalo je jos umjetnog pigmenta unutra i treba produziti vrijeme djelovanja preparata ili ponoviti postupak. Zatim dobro isperi kosu. Cca 5 minuta... Nakon toga osusi kosu i nanesi svoju boju s 3% peroksidom, omjer 1:2 te drzi max 20 min. Nakon toga regenerator s limunom...
ZA svaki slucaj dobro prouci upute u kutiji... Mozda sam nesto zaboravio napomenuti.
Sretno!

Hannuma
27.05.2009., 09:52
Meni je davao dobre rezultate... Za jako tamnu kosu sam stavljao 4.5% hidrogen. Ali samo na prirodnoj kosi. Ako je kosa prethodno bila obojena, ostane svijetlo-blond. Ne ide do bijeloga... Ali ako si pronasla metodu (i frizera) koja dobro funkcionira, zasto mijenjati dobitnu kombinaciju?

Ma gledam svoju bidnu kosu poštedit koliko god mogu, pa bi probala ako je manje štetno od ovog šta ja koristim....:ne zna:

~Evelyn
27.05.2009., 10:06
ovo prvo manje ostecuje kosu... No to ne mozes napraviti sama... Treba ti jos jedan par ruku... I nije skroz jednostavno.
Osnovne upute: skidac boje se sastoji od 2 tekucine: formula A i formula B koje treba medjusobno pomijesati. One se nanose na suhu kosu kistom, ti nanesi samo na onaj dio koji je taman, izrast koji je ok nijanse ne diraj. Nanosi se na prvo pramenove na zatiljku i ide prema celu. Ostavi se djelovati 30 minuta i nakon toga se kosa podijeli u parmenove, uzme se cesalj koji se okrene naopako (zubi prema gore) i hrptom ceslja se trlja pramen, od glave prema vrhovima... (ko spahtlom, naravno, ne previse agresivno). Pocnes na zatiljku. Vidjet ces da se boja skida... Ako se ne skida,ostavi jos 5 min (mislim da je maksimalno vrijeme djelovanja 50 minuta). Kad tako "sastruzes" cijelu glavu, isperi jedan pramen i namazi ga 3% hidroksidom. Ako vidis da je boja pocela tamniti, znaci ostalo je jos umjetnog pigmenta unutra i treba produziti vrijeme djelovanja preparata ili ponoviti postupak. Zatim dobro isperi kosu. Cca 5 minuta... Nakon toga osusi kosu i nanesi svoju boju s 3% peroksidom, omjer 1:2 te drzi max 20 min. Nakon toga regenerator s limunom...
ZA svaki slucaj dobro prouci upute u kutiji... Mozda sam nesto zaboravio napomenuti.
Sretno!

ma nisam to ni mislila radit sama. naći ću ja već nekog frizera koji to radi. :)
jel ti možda radiš u nekom frizeraju? ja sam jedna od onih isfrustriranih koja je u potrazi za savršenim frizerom. nisam išla kod frizera više od godinu dana. traume. :o

Kad tako "sastruzes" cijelu glavu, isperi jedan pramen i namazi ga 3% hidroksidom. Ako vidis da je boja pocela tamniti, znaci ostalo je jos umjetnog pigmenta unutra i treba produziti vrijeme djelovanja preparata ili ponoviti postupak.

i onda moram platit dva skidanja farbe? :ne zna:

profesionalac
27.05.2009., 10:38
jel ti možda radiš u nekom frizeraju?

vise ne... dojadilo mi...

A kako ce ti to naplatiti, ovisi o doticnom frizeraju... Neki saloni imaju tzv. paket koji se zove promjena boje i on dodje cca 600 kn... Znam, ocajno skupo, ali ukljucuje skidac, boju, regeneratore i to kvalitetnih firmi... Drugi naplacuju posebno skidanje boje, te posebno farbanje... Raspitaj se... Mozda nadjes kakvu kvartovsku frizerku koja je voljna pozabaviti se tvojim problemom, ako joj ti doneses preparate...

U svakom slucaju, sretno.

ovchica
27.05.2009., 10:54
Htjela bih plavu kosu sa laganim crvenkastim odsjajem. Kako bih to mogla postići? Ima li netko savjet? :)
Ovo kaj sam napisala vrijedi ak si već plava:
Ja bi na tvom mjestu kupila neki svijetlo (bakrenasto) crveni preljev bez amonijaka i hidrogena i doslovno par kapljica pomiješala s regeneratorom i to tako nanijela na kosu. Ja sam tak radila na sebi pastelno plavu (modru) i pastelno rozu na skroz zblajhanoj kosi prije 100 godina i super je ispadalo. samo treba bit oprezan da ne dodaš previše preljeva - orijentiraš se po boji smjese.

ZA svaki slucaj dobro prouci upute u kutiji... Mozda sam nesto zaboravio napomenuti.Sretno!

Nisi rekel da nevjerojatno smrdi, al zbilja stravično :p

profesionalac
27.05.2009., 11:38
Ovo kaj sam napisala vrijedi ak si već plava:
Ja bi na tvom mjestu kupila neki svijetlo (bakrenasto) crveni preljev bez amonijaka i hidrogena i doslovno par kapljica pomiješala s regeneratorom i to tako nanijela na kosu. Ja sam tak radila na sebi pastelno plavu (modru) i pastelno rozu na skroz zblajhanoj kosi prije 100 godina i super je ispadalo. samo treba bit oprezan da ne dodaš previše preljeva - orijentiraš se po boji smjese.

Nisi rekel da nevjerojatno smrdi, al zbilja stravično :p

Je, tocno... Smrdi ko kuga.
Ali preljev bez amonijaka i hidrogena nece posvijetliti vrhove koji su tamniji od korjena... Dakle, od toga nista.

mainecoon
27.05.2009., 12:13
bok ljudi....pokusala sam se obojati doma-kupila boju palette skandinavsko plavu i ispala onako pravo pilece zuta (to je bilo taman za uskrs tako da sam bila u tonu s blagdanom):lol: naravno,na prvi radni dan sam otisla frizerki da me popravi jer mi vise nije padalo na pamet da sama eksperimentiram.ispala sam nekakva tamno-zlatno-plava i nakon onog zutila to mi je bilo sasvim ok....ali vise bas i nije....zeljela bi imati svjetlo plavu boju bez zlatnih,zutih i slicnih odsjaja,onako nekakvu hladnu ili pepeljastu ili kako se to vec kaze boju.probala sam na jednom pramenu palette A10-mislim da se zove izrazito svijetlo pepeljasta plava i nista se nije desilo...htjela sam isprobati i palette XXL platin blond,unutra ima nekakva vrecica sa posvjetljivacem i pise da posvjetljuje 4-6 nijansi(na kutiji je skroz bijela)ali me strah da opet ne ispadnem pile....pliz dajte mi neki koristan savjet-koju boju da uzmem(prirodna boja mi je nakakva svijetlo smeđa-vise se ni ne sjecam tocno) tnx unaprijed

profesionalac
27.05.2009., 14:20
bok ljudi....pokusala sam se obojati doma-kupila boju palette skandinavsko plavu i ispala onako pravo pilece zuta (to je bilo taman za uskrs tako da sam bila u tonu s blagdanom):lol: naravno,na prvi radni dan sam otisla frizerki da me popravi jer mi vise nije padalo na pamet da sama eksperimentiram.ispala sam nekakva tamno-zlatno-plava i nakon onog zutila to mi je bilo sasvim ok....ali vise bas i nije....zeljela bi imati svjetlo plavu boju bez zlatnih,zutih i slicnih odsjaja,onako nekakvu hladnu ili pepeljastu ili kako se to vec kaze boju.probala sam na jednom pramenu palette A10-mislim da se zove izrazito svijetlo pepeljasta plava i nista se nije desilo...htjela sam isprobati i palette XXL platin blond,unutra ima nekakva vrecica sa posvjetljivacem i pise da posvjetljuje 4-6 nijansi(na kutiji je skroz bijela)ali me strah da opet ne ispadnem pile....pliz dajte mi neki koristan savjet-koju boju da uzmem(prirodna boja mi je nakakva svijetlo smeđa-vise se ni ne sjecam tocno) tnx unaprijed

XXL platinum blond posvjetljuje PRIRODNU BOJU KOSE za 4-6 nijansi, ali ne i vec obojanu... Boja ne moze posvijetliti vec obojanu kosu. To si i sama vidjela s A10. Ne preporucam ti stavljati na glavu XXL, jer mozes ispasti u rasponu od Pipi-duga-carapa narandjaste do pile zute... A da napravis guste pramenove?

mainecoon
27.05.2009., 14:29
XXL platinum blond posvjetljuje PRIRODNU BOJU KOSE za 4-6 nijansi, ali ne i vec obojanu... Boja ne moze posvijetliti vec obojanu kosu. To si i sama vidjela s A10. Ne preporucam ti stavljati na glavu XXL, jer mozes ispasti u rasponu od Pipi-duga-carapa narandjaste do pile zute... A da napravis guste pramenove?

mislis pramenove s blajhom?neznam bas....pa s cim onda da ju posvijetlim....koma....zasto ne mogu imati onu lijepu hladnu svjetlu plavu....a sta je onom keune 1517 koju svi hvale?

Hannuma
27.05.2009., 14:33
mislis pramenove s blajhom?neznam bas....pa s cim onda da ju posvijetlim....koma....zasto ne mogu imati onu lijepu hladnu svjetlu plavu....a sta je onom keune 1517 koju svi hvale?

Dušo draga, postoji čitava nauka na ovu temu, a čak i vrhunski profesionalci se teško nose sa nedaćama koje se nadju na putu do tog svetog cilja! :rofl:

mainecoon
27.05.2009., 14:45
Dušo draga, postoji čitava nauka na ovu temu, a čak i vrhunski profesionalci se teško nose sa nedaćama koje se nadju na putu do tog svetog cilja! :rofl:

no,pa zato i pitam,ne....tu sam jer trebam savjet....duso draga:D

Hannuma
27.05.2009., 15:02
no,pa zato i pitam,ne....tu sam jer trebam savjet....duso draga:D

Hehe....:mig:

profesionalac
27.05.2009., 15:44

Opet ponavljam, boja ne moze posvijetliti umjetni pigment koji si unijela u vlas tijekom predhodnih farbanja. Iz zlatno-plave do hladno svijetlo plave boje se dolazi jedino i iskljucivo blajhanjem. Da se prije nisi farbala, mozda bi boja iz skupine 1000 (1517 ili 1519) mogla napraviti nesto, no bojim se da rezultat ne bi bio hladno/pepeljasto plava, vec topliji (citaj zuti) ton. Sad kad je u vlasi umjetni pigment, pomaze samo, jedino i iskuljucivo blajh, a nakon toga toniranje u pepeljasto. Mozda bi upalilo s 3% hidrogenom, s 4.5% ide sigurno. I to je manje agresivno nego da prefarbavas kosu s svetom keune 1517 u kombinaciji s 12% hidrogenom, sto forumasice cesto rade. A rezultat koji postignu je daleko od zeljenog.

Malice
27.05.2009., 18:22
Molim za jedan brz savjet

Kupila sam si Loreal Casting i pise da ide na smocenu kosu.. nisam nikad bojala mokru kosu, izuzev preljeva.. pa ono, cisto da mi potvrdite :D ili ne :D

mainecoon
27.05.2009., 19:21
Opet ponavljam, boja ne moze posvijetliti umjetni pigment koji si unijela u vlas tijekom predhodnih farbanja. Iz zlatno-plave do hladno svijetlo plave boje se dolazi jedino i iskljucivo blajhanjem. Da se prije nisi farbala, mozda bi boja iz skupine 1000 (1517 ili 1519) mogla napraviti nesto, no bojim se da rezultat ne bi bio hladno/pepeljasto plava, vec topliji (citaj zuti) ton. Sad kad je u vlasi umjetni pigment, pomaze samo, jedino i iskuljucivo blajh, a nakon toga toniranje u pepeljasto. Mozda bi upalilo s 3% hidrogenom, s 4.5% ide sigurno. I to je manje agresivno nego da prefarbavas kosu s svetom keune 1517 u kombinaciji s 12% hidrogenom, sto forumasice cesto rade. A rezultat koji postignu je daleko od zeljenog.

ok,hvala puno-btw,ja sam totalni laik sto se tice farbanja,pocela sam prije godinu dana i nikako da dobijem boju kakvu zelim,tako da,ako sam provalila kakvu glupost slobodno se valjajte od smijeha na moj racun....:rofl::rofl: a sto ako bi se htjela vratiti u smeđu,kakve su mi onda opcije? neznam,koliko god mi je draga plava boja draza mi je moja kosa koja je jos uvijek super zdrava,a bojim se da bi ju hidrogen isusio....ili se i tu varam?:ne zna:

ovchica
27.05.2009., 19:58
Je, tocno... Smrdi ko kuga.
Ali preljev bez amonijaka i hidrogena nece posvijetliti vrhove koji su tamniji od korjena... Dakle, od toga nista.

Aaaa... a ja sam mislila da je Merlina farbana u svijetlo plavo pa samo hoće dodati neki crvenkasti štih na farbanu kosu. :rolleyes:

Merlina
27.05.2009., 22:40
Dobro si mislila, jesam plava sam, pa sam htjela onu plavo rozu koja je prije nekog vremena bila in. Ne znam točno kako to da objasnim, i sama sam mislila u plavu boju dodati par kapi crvene, pa ću vidjeti što će biti od toga :)

žalfija
27.05.2009., 23:23
Ajajaj Merlina, ne crvene! Biti ćeš žuta ili bakrena! Tj.strawberry blonde. Želiš onu ružino drvo boju? Za to moraš stavljati ljubičastu po mom mišljenju. Ima Alfaparf već izmješanu takvu 9.21 svijetlo iris pepeljasto blond. Uglavnom ja ne bi stavljala crvenu, a niti ljubičastu sama na plavu da ne dođeš Barbie roza.:D Možda se javi Profesionalac pa da vidimo šta kaže.:ceka:

The White Rabbit
28.05.2009., 08:18
Ajajaj Merlina, ne crvene! Biti ćeš žuta ili bakrena! Tj.strawberry blonde. Želiš onu ružino drvo boju?

Meni ovo zvuči na jako lijepu boju. Ima li negdje neka slikica?:)

profesionalac
28.05.2009., 08:32
Dobro si mislila, jesam plava sam, pa sam htjela onu plavo rozu koja je prije nekog vremena bila in. Ne znam točno kako to da objasnim, i sama sam mislila u plavu boju dodati par kapi crvene, pa ću vidjeti što će biti od toga :)

Moja greska... Zamjenio sam Merlinu za Evelyn... Scusi...
Mislim da je za Merlinu najbolje rjesenje da ode do nekog ducana koji je dobro opskrbljen bojama (npr. u Zgb ima jedan blizu Kvatrica, drugi u Ilici oko Republike Austrije i treci na Kustosiji, blizu Name), pregleda kataloge i uzme boju koja je najslicnija onoj koju zeli... boja + 3% hidrogen u omjeru 1:2 i kontrola procesa bojanja svakih 5 min...
Kemijat samostalno s nijanserima i crvenim pigmentima je prilicno riskantno... Da ne bi ispala ko umak od maloneze i kechapa kaj ga u McDonaldsu stavljaju u hamburgere....

profesionalac
28.05.2009., 09:41
ok,hvala puno-btw,ja sam totalni laik sto se tice farbanja,pocela sam prije godinu dana i nikako da dobijem boju kakvu zelim,tako da,ako sam provalila kakvu glupost slobodno se valjajte od smijeha na moj racun....:rofl::rofl: a sto ako bi se htjela vratiti u smeđu,kakve su mi onda opcije? neznam,koliko god mi je draga plava boja draza mi je moja kosa koja je jos uvijek super zdrava,a bojim se da bi ju hidrogen isusio....ili se i tu varam?:ne zna:

nitko se ne smije, zelimo te poduciti da izbjegnes greske... sto vise greaska napravis, biti ce teze doci do boje koju zelis, a kosa ce biti ostecenija. gledaj, blajhanje je jedan od agresivnijih postupaka koji se primjenjuje na kosi jer se prirodni pigment melanin (koji se inace pojavljuje u obliku granula-melanosoma) razgradjuje (ili "otapa") oksidativnim procesom... no ako se napravi kak spada, razgradi se samo melanin, a vlas ostaje neostrecena... za usporedbu, izlaganje mokre kose UV zracenju (sunce) je puno stetnije od blajhanja, jer su UV zrake prilicno snazne i osim melanima razgradjuju i keratin (protein koji je osnova vlasi)... toliko o sigurnom posvjetljivanju kose na suncu s limunom... uostalom, onaj XXL o kojem si pricala je u osnovi blajh... mala vrecica s praskom?! :mig:
najagresivniji postupak u salonu je izrada trajne... pri tome se kosa djelomicno razgradjuje (kemijski se kida do 30% bisulfidnih veza koje povezuju keratinske fibrile u vlasi i tako joj daju mehanicku cvrstocu), time se osigurava da se vlas prilagodi vikleru i nakon toga se struktura fiksira ponovnim usposravljanjem S-S veza...

ti imas dvije opcije:

Prva: jednokratno poblajhati kosu koristeci hidrogen niskog postotka da skines nezeljeni zlatni ton te tonirati kosu u zeljenu hladno-plavu nijansu. Ako nemas iskustva u tome, a sama kazes na si novak u cijeloj prici, odi u dobar salon koji koristi kvalitetne kemikalije (keune, loreal professional, revlon, kadus, wella) i neka ti to oni naprave. Uostalom, to ti je trabala napraviti tvoja frizerka kad si otisla na "popravak", a ne pofarbati te u zlatno-plavu... Nakon toga ti slijedi samo odrzavanje izrasta... Dakle, duzina kose se vise ne tretira blajhom i nema opasnosti da ce se pretvoriti u slamu. Za izrast treba pronaci optimalni postupak. Mozda je moguce dobiti lijepu boju na frisko izrasloj, prirodnoj kosi bez blajha, mozda ce tu sveta Keune 1517 ili 1519 odraditi posao... to ti ne mogu reci ovako bez da vidim kakve si boje prirodno i bez da se napravi pramen test... Nakon toga slijedi odgovarajuca njega (regeneratori koji sadrze proteine i kolesterol) i tvoja kosa ce biti prekrasna... Kad se pronadje optimalan postupak, to mozes raditi i sama kod kuce. Opet, sumnjam da se rjesenje tvog problema nalazi u nekoj od kutija u DMu, te boje su zamisljene tako da mogu promijeniti prirodni ton kose najvise za 2 tona u tamnije ili svjetlije... Za sve ostalo ne funkcioniraju dobro i trebaju ti profesionalni proizvodi.

Druga: vratiti se u tvoj smedji ton... tu bi trebalo vidjeti koja je tvoja prirodna boja i iskombinirati nesto sto je najslicnije tome... Malo je vjerojatno da ces to postici stavljajuci neku boju iz kutije... Dakle, opet profesionalna usluga....

Postoji i trece rjesenje, a to su pramenovi... Ovisno o gustoci debljini mogu dati razlicite efekte na tvojoj kosi... Ako ne volis pruge na glavi i ne zelis biti zebra, pramenovi bi trebali biti srednje debljine (cca 2-3 mm) i srednje gustoce (razmak izmedju parmenova 1.5-2 cm). Bilo bi dobro staviti pramenove u dvije nijanse, jedne radjenje blajhom, a druge u nekoj pepeljastoj nijansi koja je za 2 tona svjetlija od tvoje prirodne boje... Osvjezit ce ti boju, a lakse ces ih odrzavati jer se izrast nece vidjeti (svaka 2-3 mjeseca). I pri tome naglasavam, da se kod ponovne izrade parmenova tretira samo izrast (mnogi frizeri rade gresku i farbaju cijelu kosu...), dakle, ako se pravilno napravi nema govora o unistavanju kose... Na zalost, pramenove ne mozes raditi sama, za to ti treba pomoc...

Ono sto stoji je da odrzavanje plave boje je dosta skupo. Tretman izrasta svaka 3-4 tjedna ako zelis biti uredna (sama si rekla da ti je izrast smedji, dakle postoji veliki kontrast izmedju prirodne boje i farbe), kvalitetne boje (zaboravi one za 30ak kn), regeneratori, samponi (obicni te oni protiv zutila), kvalitetne cetke (plava ili izbjeljena kosa se teze ceslja, zato ti trebaju fine cetke od veprove dlake, ne od plastike), kvalitetan fen...

Stavi sve na vagu i odluci... Ja obicno musterijama poput tebe savjetujem pramenove i tako dobijem zadovoljavajuci rezultat.... Ja osobno bi ti sada napravio pramenove u kombinaciji svijetlog tona i tona koji je za nijansu tamniji od tvog prirodnog... tako bi se postojeca boja uklopila u tvoj podlogu, a nakon 2-3 mijeseca bih nastavio s svijetlim pramenovima te nekom pepeljastom bojom tipa 8.17 koja je za 2-3 tona svjetlija od tvoje podloge...

Sretno...

profesionalac
28.05.2009., 09:45
Molim za jedan brz savjet

Kupila sam si Loreal Casting i pise da ide na smocenu kosu.. nisam nikad bojala mokru kosu, izuzev preljeva.. pa ono, cisto da mi potvrdite :D ili ne :D

Ako proizvodjac kaze da ide na mokru kosu, onda ide na moku kosu... Dakle, DA! Slijedi upute ako ne zelis ispasti kao Muppet... I ako si vec farbana, prvo namazi izrast, a nakon 15-20 min (vidi sto tocno proizvodjac kaze) rastegni na ostatak... U protivnom ces imati tamnije vrhove....

Hannuma
28.05.2009., 09:59
Nakon toga slijedi odgovarajuca njega (regeneratori koji sadrze proteine i kolesterol) i tvoja kosa ce biti prekrasna...

Ajde mi pls, reci, kako prepoznat proteine i kolesterol u regeneratorima? Par proizvodjača koje znaš da ih imaju? :moli:

kvalitetne cetke (plava ili izbjeljena kosa se teze ceslja, zato ti trebaju fine cetke od veprove dlake, ne od plastike), kvalitetan fen...

Eeee:s....pogodi me u problem...cili život mi se ricala i teško češljala a kamoli sad....di se može kupit takva četka?

Dorée
28.05.2009., 10:11
evo da i ovde pitam :o
imam smeđu kosu trenutno mala baca na crveno ,zadnji put sam je bojala priej mjesec ipo dana u neku crveno -smeđu ali se ti ispralo već

uglavnom htjela bih dobit svijetlo-smeđu :)
pa koju boju da uzmem a da ne dobijem narančastu

mainecoon
28.05.2009., 10:24
e pa hvala ti puno profesionalac,mislim da ce mi sada biti puno lakse odluciti sto napraviti...inace su frizeri koje sam ispitivala o toj temi jako skrti na informacijama,mos mislit,kao da odaju neznam kakve tajne...a sto se tice cijena,ako treba dat cu pola place samo da konacno izgledam kak spada...:mig:

profesionalac
28.05.2009., 11:07
Ajde mi pls, reci, kako prepoznat proteine i kolesterol u regeneratorima? Par proizvodjača koje znaš da ih imaju? :moli:

Eeee:s....pogodi me u problem...cili život mi se ricala i teško češljala a kamoli sad....di se može kupit takva četka?

Pa, citas sastojke. Ono sitnih slova na kutiji... Proteini su keratin, proteini pšenice i soje (wheat, soy, keratin )... Dobro je ako ima kolesterola i ceramida(cholesterol, ceramide).... Proizvodjaci koji ih imaju: TIGI DUMB BLONDE (sampon i regenerator (reconstructor), ziher imaju proteine, za kolesterol nisam siguran), Loreal professional haircare for highlighted hair (sadrzi nutriceramide), Loreal professional shine blonde, Keune Color Briliance linija, Wella System Professional Care Repair Line, Wella System Professional Care Color Save line (sadrzi pcelinji vosak).... Kako sto vidis, sve profesionalni proizvodi... Mislim da ti je u HR najjednostavnije nabaviti TIGI....

A cetki ima posvuda... Parfumerije, ducani frizerskom opremom... Samo pazis da je na cetki certifikat da je od veprove dlake... Nisu lose ni one silikonske (gumene)... Cesljevi ne smiju biti ostrih zubaca i trebas imati jedan koji je dugackih i rijetkih zubi... No ti ako si kovrcava, mozda bi ti najbolje bilo da je procesljas cesljem sirokih zubaca nakon nanosenja regeneratora te da nakon toga ponosno nosis svoje frcke...
Ako izvlacis kosu cetkom, treba ti cetka oblozena teflonom u kombinaciji s veprovom dlakom... Postoji puno proizvodjaca, no cetke su prilicno skupe (cca 80-120 kn)...

Hannuma
28.05.2009., 12:10
Pa, citas sastojke. Ono sitnih slova na kutiji... Proteini su keratin, proteini pšenice i soje (wheat, soy, keratin )... Dobro je ako ima kolesterola i ceramida(cholesterol, ceramide).... Proizvodjaci koji ih imaju: TIGI DUMB BLONDE (sampon i regenerator (reconstructor), ziher imaju proteine, za kolesterol nisam siguran), Loreal professional haircare for highlighted hair (sadrzi nutriceramide), Loreal professional shine blonde, Keune Color Briliance linija, Wella System Professional Care Repair Line, Wella System Professional Care Color Save line (sadrzi pcelinji vosak).... Kako sto vidis, sve profesionalni proizvodi... Mislim da ti je u HR najjednostavnije nabaviti TIGI....

A cetki ima posvuda... Parfumerije, ducani frizerskom opremom... Samo pazis da je na cetki certifikat da je od veprove dlake... Nisu lose ni one silikonske (gumene)... Cesljevi ne smiju biti ostrih zubaca i trebas imati jedan koji je dugackih i rijetkih zubi... No ti ako si kovrcava, mozda bi ti najbolje bilo da je procesljas cesljem sirokih zubaca nakon nanosenja regeneratora te da nakon toga ponosno nosis svoje frcke...
Ako izvlacis kosu cetkom, treba ti cetka oblozena teflonom u kombinaciji s veprovom dlakom... Postoji puno proizvodjaca, no cetke su prilicno skupe (cca 80-120 kn)...

Tnx profi! :top:

Nosila bi ja posnosno svoje frćkice al nikako nać nešto što bi ih lijepo učvrstilo i oblikovalo, a ne zamastilo i ne isušilo... jer mi se bez ičega ne drže, s obzirom da mi je kosa duga, gusta i teška. Nafrćka se poslije pranja jako, al ako ne stavim ništa opusti se s vremenom ili prvim spavanjem.A ako sam stavila nešto na nju, nakon spavanja moram odma ujutro prat kosu , jer je cijela sljepljena al ama baš od svih tih voskova, kremica, pjena i bilo čega...:rolleyes:

Nikako na zelenu granu!:D

profesionalac
28.05.2009., 15:50
Tnx profi! :top:

Nosila bi ja posnosno svoje frćkice al nikako nać nešto što bi ih lijepo učvrstilo i oblikovalo, a ne zamastilo i ne isušilo... jer mi se bez ičega ne drže, s obzirom da mi je kosa duga, gusta i teška. Nafrćka se poslije pranja jako, al ako ne stavim ništa opusti se s vremenom ili prvim spavanjem.A ako sam stavila nešto na nju, nakon spavanja moram odma ujutro prat kosu , jer je cijela sljepljena al ama baš od svih tih voskova, kremica, pjena i bilo čega...:rolleyes:

Nikako na zelenu granu!:D

Curl activator u spray-u? Ujutro malo naspricas, izguzvas kosu prstima i trebalo bi hodati... :ne zna:

žalfija
28.05.2009., 17:24
Meni ovo zvuči na jako lijepu boju. Ima li negdje neka slikica?:)
http://img5.imageshack.us/img5/9360/pr921.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=pr921.jpg)

Malice
28.05.2009., 20:47
Ako proizvodjac kaze da ide na mokru kosu, onda ide na moku kosu... Dakle, DA! Slijedi upute ako ne zelis ispasti kao Muppet... I ako si vec farbana, prvo namazi izrast, a nakon 15-20 min (vidi sto tocno proizvodjac kaze) rastegni na ostatak... U protivnom ces imati tamnije vrhove....

bojala sam se iz plave, zapravo gotovo bijele kose, 1517
sto izgleda ovako
http://img41.imageshack.us/img41/393/25514888.jpg/ u ovu boju http://img39.imageshack.us/img39/6618/casting700.jpg
i prezadovoljna sam.. boja je preepreprekrasna.. boja naravno nije ista kao na slici ali mi se jako svidja.. odlucila sam se prefarbat u prirodnu da napokon imam zdravu i dugu kosu.. i da ju vise ne bojam.. samo mislim da cu morat jos malo tamniju za jedno 2 nijanse :top:

Hannuma
29.05.2009., 13:01
Curl activator u spray-u? Ujutro malo naspricas, izguzvas kosu prstima i trebalo bi hodati... :ne zna:

Kuene?

profesionalac
29.05.2009., 13:04
Kuene?

Ima ih od raznih proizvodjaca... Bitna je forma-u sprayu

Hannuma
29.05.2009., 13:06
Ima ih od raznih proizvodjaca... Bitna je forma-u sprayu

Ajde budem probala i to čudo!:)

U jednom tipkanju si bio napisao da se plava kosa izmedju ostalog mora sušit dobrim fenom...šta si pod tim točno mislio? Gdje nabavit dobar fen i kako ga prepoznat tj. razlikovat od ne-dobrog fena?

Ivana_ZD
29.05.2009., 14:08

Ja sam još davno platila okruglu četku 130 kn, rekla ženska od prave dlake (ne znam čije :confused:) i stvarno mi je super, pošto mi je tanka s njom i feniram i četkam kosu :D

P.s. Baš ti je super post :s
P.s. 2. Da ne oftopičarim previše - jeli možeš skoknut na temu šamponi i regeneratori i malo napisati koje šampone preporučaš od dm - ovskih i/ili od skupljih? :moli:

SweetHeart
29.05.2009., 14:45
Khm, khm...
Može savjet koju boju trebam upotrijbit da maknem narančasti sjaj iz kose? Srednje smeđa je, ja bih tamniju, al opet mi je probio taj sjaj pa koju boju da onda uzmem?

:ne zna:

profesionalac
29.05.2009., 14:47
Ajde budem probala i to čudo!:)

U jednom tipkanju si bio napisao da se plava kosa izmedju ostalog mora sušit dobrim fenom...šta si pod tim točno mislio? Gdje nabavit dobar fen i kako ga prepoznat tj. razlikovat od ne-dobrog fena?

Dobar fen... Tesko je definirati... Bitno je da mu se moze regulirati temperatura zraka i brzina puhanja... bilo bi zgodno da ima hladan zrak (fiksiranje lokni, zagladjivanje kose) Za frckave, da ima difuzor zraka... Optimalna temperatura je cca 50 C i brzina puhanja ne smije biti preintentivna. Mozes ih naci od Rowente, Philipsa, Remingtona... U ducanima frizerskom opremom ima pravih profi, nisu bitno skuplji... Oko iona se ne mogu odluciti, po meni beskorisno... Vidi malo topixe o fenovima, vidjet ces sto forumasice preporucuju na tu temu... Odgovorno tvrdim da ona mala zujala koja mozes strpati u zep i koja kure na 1000 celzijusevaca nisu dobri za bilo koji tip kose, a kamoli za plavu....

profesionalac
29.05.2009., 14:56
Ja sam još davno platila okruglu četku 130 kn, rekla ženska od prave dlake (ne znam čije :confused:) i stvarno mi je super, pošto mi je tanka s njom i feniram i četkam kosu :D

P.s. Baš ti je super post :s
P.s. 2. Da ne oftopičarim previše - jeli možeš skoknut na temu šamponi i regeneratori i malo napisati koje šampone preporučaš od dm - ovskih i/ili od skupljih? :moli:

Gle, pomagam drage volje, no kak trenutno nisam u HR, pa ne mogu provjeriti kaj ima u DMu :ne zna: Dakle, ne znam kaj preporuciti.

Hannuma
29.05.2009., 15:08
Gle, pomagam drage volje, no kak trenutno nisam u HR, pa ne mogu provjeriti kaj ima u DMu :ne zna: Dakle, ne znam kaj preporuciti.

Pa otprilike isto šta i u svakom supermarketu, s par dodataka
Znači:
Loreal (obični, ne profi)
Schwarkopft (Gliss Kur, Shauma....)
Pantene
Subrina
Herbal Essences
Dove
Nivea
Balea
Palmolive

........

profesionalac
29.05.2009., 15:09
Khm, khm...
Može savjet koju boju trebam upotrijbit da maknem narančasti sjaj iz kose? Srednje smeđa je, ja bih tamniju, al opet mi je probio taj sjaj pa koju boju da onda uzmem?

:ne zna:

Profesionalnu, 5.1 ili 5.71 (od Welle) uz dodatak sivog korektur tona (cca 5cm za pocetak) te 3% peroksid... Keune ima boje iz mat linije (5.19 bogate plavo-zelenim pigmentom, ubija naradjasti odsjaj) te 3% peroksid... Zaboravi kutijice iz DMa. Uz njih si ziher na crveno....

profesionalac
29.05.2009., 15:30
Znači:
Pantene
Subrina
Herbal Essences
Dove
Nivea
Balea
Palmolive

........

A nije tak jednostavno... U IT postoje marke koje na HR trzistu ne postoje... Prije puta sam se detaljno informiral o detergentima i slicnim stvarima koje su nuzne za prezivljavanje... Mozes li zamisliti upitnika nad mojom glavom kad sam otkril da te marke (Persil, Pervol i tako to) u IT ne postoje... No budem bacil oko, pa ak mi kaj zapne, javim...

Merlina
29.05.2009., 21:21
http://img5.imageshack.us/img5/9360/pr921.th.jpg (http://img5.imageshack.us/my.php?image=pr921.jpg)

E da to je to na što sam mislila. Hvala :cheer:

shla
30.05.2009., 12:11
zdravo!
mene zanima sljedece:

1. imam tamnosmedju kosu koju nikada nisam bojila niti stavljala pramenove, a sad bih htjela malo ju promijeniti tako sto bi stavila pramenove boje meda (dakle, svjetlije) ili neki preljev boje meda. pitanja:

a) ostecuju li preljevi i pramenovi kosu? :confused:znace li da cu se do smrti morati bojati? :confused:

b) je li se preljevi mogu koristiti doma bez ikakvog predznanja?:confused: ako mogu, koju marku preporučujute (i nijansu, ako tko zna za boju meda)?:confused:

c) koliko je trajan i za kosu razoran učinak color-šampona? :confused:

2. imam (malo kracu) poludugu (taman do kljucne kosti iliti do dna vrata), prirodno ravnu kosu i zanima me jel na nju mogu staviti minival ili nesto slično što bi joj dalo malo punine?:confused: naime, ne trazim kovrce nego laganu valovitost pa me zanima jel mi duzina prekratka?:confused: (ne bih htjela izgledati kao ovčica ;))

zahvaljujem!! :s:s

lee lee
30.05.2009., 18:34
profesionalac (a slobodno može odgovorit i svatko drugi tko ima neki prijedlog:D),vidim da se ti poprilično kužiš u boje pa da tebe pitam jer više ne znam šta da radim. godinama sam se farbala u boju patlidžana i nikad nisam imala nikakvih problema. zimus sam poželjela bit smeđa i 2 put (sa istom nijansom smeđe-dark brown,od različitih proizvođača) za redom mi se dogodila alergijska reakcija :horor:. drugi put sam čak završila kod doktorice na injekcijama i ona mi je rekla da se prestanem farbat. i eto,nisam već mjesecima,al sad mi je već lagano dosta. šarena sam,imam izrast od par cm i to izgleda grozno. htjela bih opet probat sa smeđom,jer mi se ne da opet bit ljubičasta,al me trta opet neugodne alergijske reakcije. čak sam razmišljala o kani,al sam skontala da mi se to zapravo ne da. imaš ti možda kakav prijedlog?
:s

ovchica
30.05.2009., 18:52
profesionalac (a slobodno može odgovorit i svatko drugi tko ima neki prijedlog:D),vidim da se ti poprilično kužiš u boje pa da tebe pitam jer više ne znam šta da radim. godinama sam se farbala u boju patlidžana i nikad nisam imala nikakvih problema. zimus sam poželjela bit smeđa i 2 put (sa istom nijansom smeđe-dark brown,od različitih proizvođača) za redom mi se dogodila alergijska reakcija :horor:. drugi put sam čak završila kod doktorice na injekcijama i ona mi je rekla da se prestanem farbat. i eto,nisam već mjesecima,al sad mi je već lagano dosta. šarena sam,imam izrast od par cm i to izgleda grozno. htjela bih opet probat sa smeđom,jer mi se ne da opet bit ljubičasta,al me trta opet neugodne alergijske reakcije. čak sam razmišljala o kani,al sam skontala da mi se to zapravo ne da. imaš ti možda kakav prijedlog?

Ja se na tvom mjestu ne bih igrala s farbama više. Ne treba ti da opet visiš po doktorima radi farbe a nisu ni ove kane iz dm-a baš 100% ziher (bar ne ova u boji "kesten") - dodali su joj neke kemikalije ziher. Rekla si da ti se s kanom ne da zafrkavati ali možda bi bilo dobro razmotriti smeđu kanu iz Lusha (mada su i oni nabili cijene da se šokiraš). Crna kana iz Lusha je isto ok. Alergije su fakat ružna stvar i mogu biti jako jako neugodne, a kaj će ti takva muka? :)

ovchica
30.05.2009., 19:01
[QUOTE=shla;20843473]zdravo!
mene zanima sljedece:

1.

Da vidimo...

a) pramenovi oštećuju kosu a preljevi puno manje. Najbitnije je da se pramenovi i farbanje ne rade stalno po jednom te istom dijelu kose jer onda dolazi do jačih oštećenja. Preljev vrlo malo šteti kosi a može joj pomoći i da ljepše izgleda ali s snjim ne može bitnije utjecati na boju.

b) mogu se koristiti doma ali na prirodno tamnu kosu ne možeš dobiti boju meda samo preljevima.

c) ovisi kako kome i ovisi o boji koja se upotrijebi. Crni preljevi tipa casting recimo su obično trajni.

2. Mnogi su htjeli postići tu valovitost s minivalom ali su u tome uspjeli samo neki. Mislim da bi se takvi lagani valovi jako brzo opet opustili. Inače, većini koje sam ja vidjela je minival pretvorio kosu u skurenu slamu.

Eto, nadam se da sam ti malo pomogla. Pričekaj još i profesionalca, sigurna sam da ćeš od njega dobiti potpunije odgovore. :)

lee lee
30.05.2009., 19:50
hvala ovchice.
definitivno mi se ne da zezat s alergijom,al kontam da mora postojat neko rješenje. mislim,izgledam ko putujući cirkus...moja prirodna je neka zlatno svijetlo smeđa pa mi je takav i izras,a ostatak kose taman,a izbija ova crvena iz ljubičaste,ma katastrofa kad vam kažem! :D
šišanje ne dolazi u obzir tak da se nadam da će profesionalac pronać neko rješenje

sandy232
31.05.2009., 10:51
pozdrav svima :)
dok cekam sutra da ujutro nazovem frizera i pokusam spasit situaciju, htjela bi vas pitat za savjet...
situacija je zbilja katastrofalna :( prije 2 dana sam se isla blajhati sama doma (tj frendica me). ne pitajte radije kaj mi je bilo, jer ni sama ne znam, no sad sto je tu je... to čak i nije toliko loše ispalo kako je moglo- sve je relativno podjednako obojano, presarano sa starijim pramenovima.... no to je zbilja žuto!! prežuto i neprirodno... :( pogotovo na vrhu glave..
e sad, to se mora nekako spasiti do srijede jer putujem..
postoji li ikakva mogućnost da se sada vratim na smeđe? jer čula sam da bi se bojom samo izazvala kemijska reakcija i da bi vjerojatno pozelenilo??!! :S
no netko je isto napisao da ako se uzme smeđa za baš plavu blajhanu kosu da onda ne bi postalo zeleno...
ako to zbilja nije moguće napraviti već sutra, 3 dana nakon blajhanja, onda bi samo da mi nekako popravi ovu žutu boju, tako da bar mogu slj mjesec dana hodati svijetom a da ne izgledam ko pile :rolleyes: dali da trazim preljev? spominjalo se negdje na blajhanoj kosi preljevom postigne nijansa koja se hoće...

bilo kakvi savjeti dobro došli, da znam uopće što tražiti od frizera :ne zna::ne zna:
hvala :mig:

ovchica
31.05.2009., 11:16
hvala ovchice.
definitivno mi se ne da zezat s alergijom,al kontam da mora postojat neko rješenje. mislim,izgledam ko putujući cirkus...moja prirodna je neka zlatno svijetlo smeđa pa mi je takav i izras,a ostatak kose taman,a izbija ova crvena iz ljubičaste,ma katastrofa kad vam kažem! :D
šišanje ne dolazi u obzir tak da se nadam da će profesionalac pronać neko rješenje

A da probaš sa skidačem boje? To nije blajh, po sastavu je sasvim različit od farbe. Ak si u Zg, imaš ga kupiti u frizerskim dućanima. Kad završiš s njim vrhovi ti ne bi trebali biti tamniji od izrasta.

ovchica
31.05.2009., 11:20
dok cekam sutra da ujutro nazovem frizera i pokusam spasit situaciju, htjela bi vas pitat za savjet...
situacija je zbilja katastrofalna :( prije 2 dana sam se isla blajhati sama doma (tj frendica me). ne pitajte radije kaj mi je bilo, jer ni sama ne znam, no sad sto je tu je... to čak i nije toliko loše ispalo kako je moglo- sve je relativno podjednako obojano, presarano sa starijim pramenovima.... no to je zbilja žuto!! prežuto i neprirodno... :( pogotovo na vrhu glave..
postoji li ikakva mogućnost da se sada vratim na smeđe? jer čula sam da bi se bojom samo izazvala kemijska reakcija i da bi vjerojatno pozelenilo??!! :S
no netko je isto napisao da ako se uzme smeđa za baš plavu blajhanu kosu da onda ne bi postalo zeleno...
ako to zbilja nije moguće napraviti već sutra, 3 dana nakon blajhanja, onda bi samo da mi nekako popravi ovu žutu boju, tako da bar mogu slj mjesec dana hodati svijetom a da ne izgledam ko pile :rolleyes: dali da trazim preljev? spominjalo se negdje na blajhanoj kosi preljevom postigne nijansa koja se hoće...

bilo kakvi savjeti dobro došli, da znam uopće što tražiti od frizera :ne zna::ne zna:

Posle blajhanja ti uvijek bude žuto. Odi u dućan i kupi najsvjetlije pepeljasto plavu boju. Umiješaj boju, hidrogen (6%) i šampon (ili regenerator) u omjeru 2:1:1. Nahići to na glavu i gledaj kaj se dešava. Meni je obično bilo dosta da preljev držim jedno 5 min, ali ti prati kaj se dešava da ne bi otišlo u pretamno. Možeš si i srebrni ehotom kupiti i njega metati između pranja.

lee lee
31.05.2009., 12:14
ovchice, i to mi je bilo palo na pamet,al je stvar u tome da se meni zapravo uopće ne sviđa moja prirodna boja.
ma nemam pojma više,stvarno nisam pametna :ne zna:

jesenja
31.05.2009., 14:18
Posle blajhanja ti uvijek bude žuto. Odi u dućan i kupi najsvjetlije pepeljasto plavu boju. Umiješaj boju, hidrogen (6%) i šampon (ili regenerator) u omjeru 2:1:1. Nahići to na glavu i gledaj kaj se dešava. Meni je obično bilo dosta da preljev držim jedno 5 min, ali ti prati kaj se dešava da ne bi otišlo u pretamno. Možeš si i srebrni ehotom kupiti i njega metati između pranja.

mene ovo zanima...zašto se farba miješa sa šamponom ili regeneratorom...

malasmeda07
31.05.2009., 16:02
molim vas pomoć, šišala sam se sada nekoliko puta u keune akademiji, no svaki me put u ruke dohvatila druga frizerka, prvi put super zadovoljna sdrugi put užas, prije sam se šišala u maxu u samoboru, al ne mogu im više ostavljat 200 kn za pranje i šišanje kratke kose...koma! zadnja dva puta na kosu su mi stavljali pramenove sa tri posto hidrogena (?), imam kosu do uha, sa dubokim šiškama, pa me zanima može li mi netko na području samobora ili zagreba zapadni dio grada, prečko i sl. preporučiti dobrog frizera, koji bi me savjetovao? ne znam da li da napravim ponovno pramenove ili da kosu vratim na prirodno smeđu nijansu, a i trebalo bi je dosta stanjiti, pogotovo šiške...molim vas pomoć, očajna sam...

respighipines
31.05.2009., 22:44

uzmi pepeljastu nijansu ak ideš frizerki reci da ne želiš bit pilić....

lee lee
01.06.2009., 11:01
profi,where are u? :D

profesionalac
01.06.2009., 11:15
Evo me... Bio vikend, lunjalo se po Toscani....
Ne kanu... Na nju su alegrije jos i cesce.
A da probas pramenove? Guste smedje pramenove na foliju? Jedne tamnije (npr dubina tona 3 ili 4, mogu vuci na zlòatno (.3) ili bakreno (.43) ), a druge svjetlije (5 ili 6) smedje? Na taj nacin boja ne dolazi u kontakt s vlasistem te nema opasnosti od alergije. Naglasi frizerki da si imala alergijsku reakciju na boju i da mora biti oprezna dok farba pramenove. Kad ides na parmenove, ne peri kosu 2-3 dana, pozeljno ja da vlasiste bude sto masnije (loj na skalpu je prirodna zastita), a postoje i ampule koje se utrljaju na vlasiste prije tretmana kako bi sprijecile izravan kontakt boje i koze. Mislim da ti je to jedino rjesenje.... Sretno!

profesionalac
01.06.2009., 11:21
mene ovo zanima...zašto se farba miješa sa šamponom ili regeneratorom...

Zato jer:
1. boje u kutijici iz DMa uvijek sadrze 6% hidrogen, a tebi treba 3%, pa ga razrijedis dodatkom iste kolicine regeneratora ili sampona.
2. omjer boje i hidrogena treba biti 1:2 (30 ml boje i 60 mL hidrogena), jer je nakon blajhanja kosa porozna i prigment brzo prodire u vlas, pa bi dao puno tamniji ton od zeljenog. Kod bojanja normalne kose, omjer farbe i hidrogena treba biti 1:1 (kao sto je u kutiji).
3. Formula se nanosi na vlaznu kosu, pa prisustvo sampona ili regeneratora olaksava da se to jednoliko nanese

Ako koristis profesionalne boje, onda ti treba 3% hidrogen i farba i ne trebas dodavati regenerator ili sampon. Mijesas ih u omjeru 1:2 (1 dio boje, 2 dijela 3% peroksida).

profesionalac
01.06.2009., 11:27

ne se farbati u smedje... ti si izbjelila kosu jer si htjela biti plava, zar ne? Napravila si prvi korak, maknula tamni pigment. Sad jos samo treba korigirati ton. Kupi Keune 10.21 ili ako si jaaaako zuta 10.7 i 3% hidrogen. Pomijesaj u odjeru 1:2 (30 ml boje i 60 ml peroksida ili koliko ti vec treba s obzirom na duzinu kose), navlazi kosu i nanesi to na glavu. Frendica mora obavezno biti prisutna da ti pomogne to sto brze namazati. I pusti da djeluje, kontroliraj boju svakih 5 minuta, ostavi djelovati max 20 minuta. Ako si koristila 10.7 koja ima puno ljubicastog pigmenta budi puno opreznija. I na kraju ces imati lijepu plavu boju kose. Ili zatrazi frizerku da ti napravi to toniranje na isti nacin.

AnAngel
01.06.2009., 11:29
ja imam crnu kosu i htjela bi biti svjetlija ne ful..
htjela bi neku smeđu ali ne ful svjetlu..
da li ona farba garnier ili cija vec koja kao moze tamniju kosu ucitini svjetlijom fkt djeluje?
ili sto da ucinim?!
blajh mi ne dolazi u obzir..
a da smo pustim kosu nema sanse jer se jezim svaki put kad vidim izrast!
help :(

merica13
01.06.2009., 11:48
Bojala sam se jucer onom lorealovom bojom od 10minuta i naravno sto se desilo - dio koji je obojan prije, je poprimio boju, dok je dio skoro pa neobojan :((((
Kako ionako nisam zadovoljna bojom, htjela bih ju vratit na staro, pa je li mogu jednostavno kupit novu boju (koja je par nijansi svjetlija od ove sadasnje) i nadat se da ce sve biti super???
:confused:

lee lee
01.06.2009., 12:20
profi puno ti hvala,sunce si! :cerek:
pramenove ne bi nikako,uvijek sam se grozila toga,al ove ampule zvuće super. kontam to bi trebalo bit po ovim frizerskim šopovima pa potražim,a i jućer sam saznala za farmavita boje ( http://www.trend-line.hr/boje.php ) pa ću probat to u kombinaciji s ampulama.
još jednom,puno hvala :s

AnAngel,ja sam jednom probala tu farbu koja može tamniju kosu učinit svjetlijom i psovala si poslje toga kako naivno nasjedam na reklame. uglavnom,išla sam s ljubičastom,tak da mi je izrast ispao boja ciklame,a ostatak kose ostao skoro pa crn.

profesionalac
01.06.2009., 12:26
Znači:
Pantene
Subrina
Herbal Essences
Dove
Nivea
Balea
Palmolive

........

Hanuma, bacio sam oko i koliko sam vidi Pantene, Dove, Nivea i Garnier uglavnom u svoje maske stavljaju surfaktante koji uklanjaju staticki elektricitet, no koliko ja vidim, ne doprinose aktivnom regeneriranju strukture vlasi. Jedina linija u kojoj sam nasao proteine psenice i soje te keratin i neke lipide je Gliss Kur (zuta, narancasta i crvena linija.... a Schwartzkopf se u Italiji zove Testa Nera, trebalo mi je skoro 5 minuta da se dosjetim kak je to zapravo jedna te ista stvar... Kaj ces, bivsa plavusa...)

profesionalac
01.06.2009., 12:44
profi puno ti hvala,sunce si! :cerek:
pramenove ne bi nikako,uvijek sam se grozila toga,al ove ampule zvuće super. kontam to bi trebalo bit po ovim frizerskim šopovima pa potražim,a i jućer sam saznala za farmavita boje ( http://www.trend-line.hr/boje.php ) pa ću probat to u kombinaciji s ampulama.
još jednom,puno hvala :s

AnAngel,ja sam jednom probala tu farbu koja može tamniju kosu učinit svjetlijom i psovala si poslje toga kako naivno nasjedam na reklame. uglavnom,išla sam s ljubičastom,tak da mi je izrast ispao boja ciklame,a ostatak kose ostao skoro pa crn.

Nismo se skuzili... Ja ti nikako ne preporucam ponovno farbanje... Na tvoje vlasiste boja vise ne smije doci. Bez obzira na proizvodjaca... Uostalom i farmavita ima kemikalije u sebi... Nigdje ne pise da je formulacija hipoalergena (vidi link: http://www.farmavita.it/pdf/Scheda_Tecn_Life.pdf ). Ti si alergicna na te proizvode... Jedino kak mozes ujednaciti boju kose su pramenovi, pri cemu treba posebno paziti da boja ne dodje u kontakt s vlasistem. A ampule su samo dodatno osiguranje kod izrade pramenova. Taj sloj ulja kaj se nanese na vlasiste nije nepropusna barijera, boja ce doci u kontakt s vlasistem i buknut ce alergija...
Ako bas zelis eksperimentirati, probaj na maloj povrsini vlasista (cca 2x2 cm), ali ja ti to ne bih savjetovao...

profesionalac
01.06.2009., 12:46
A glede boja koje posvjetljuju tamnu boju kose, jel itko pazljivo procitao uputu? U uputi jasno i glasno stoji da ce ta boja posvijetliti PRIRODNI tamni pigment, no da nije prikladna za posvjetljivanje kose koja je vec ranije bila farmana umjetnim bojama.... Dakle, ako se farbas po prvi put u zivotu i imas tamno smedju kosu, ta boja ce ti dati intenzivniji ton (crveni, ljubicasti i tako to) u odnosu na obicne boje. No ako je kosa vec obojana, NISTA OD TOGA... U tom slucaju rijec je o NEADEKVATNOJ PRIMJENI PROIZVODA!!!! I onda nije greska u prizvodu, nego u onome koji ga je neadekvatno primijenio... :mad:

Uvjek me rasrdi ta povrsnost! Kao i zelje tipa, ja bi iz tamno ofarbane kose u svijetliju nijansu, ali se ne bi blajhala, ni koristila skidace boje... To spada u onu kategoriju: ja bi se je... al da mi ne udje... Ispricavam se na rjecniku, al stvarno me nerviraju takvi prohtjevi...

lee lee
01.06.2009., 15:21
ah da profi,izgleda da se stvarno nismo skontali. il sam ja pročitala ono što sam željela :D
uglavnom,ko što rekoh-ne bi pramenove,ne bi pramenove nikako. kontam da ću se ipak odlučit na opciju farmavita boje i ove ampule za zaštitu pa šta bude. ko ne riskira ne profitira,a možda i 3. sreća pomogne :rofl:
a što se tiče kategorije ja bi se jeb…al da mi ne uđe-pa žene smo,moramo zakomplicirati stvari,a pogotovo ako se radi o nećem tako važnom kao što je kosa :D
i da,sunce si što imaš živaca balčat se s nama i našim prohtijevima. javim kak je prošao moj experiment :top:

AnAngel
01.06.2009., 21:39
Uvjek me rasrdi ta povrsnost! Kao i zelje tipa, ja bi iz tamno ofarbane kose u svijetliju nijansu, ali se ne bi blajhala, ni koristila skidace boje... To spada u onu kategoriju: ja bi se je... al da mi ne udje... Ispricavam se na rjecniku, al stvarno me nerviraju takvi prohtjevi...

nije to povrsnost, nego znam da svi pricaju da od blajha kosa poslije bude slama.. kaj naravno necu..
samo sam ocekivala neki "normalan" odgovor na moje pitanje, a ne prosuđivanje mojih misli..
nisu svi profi, pa zato traze pomoc..:)

patkicaSlatkica
01.06.2009., 21:50
Ja sam plava oduvijek,pokusaala sam svasta,i kad sam se zadnji put ofarbala sama definitivno sam odlucila da vise nikad necu,s plavom kosom se ne treba igrati,frizerka i sve 5!:):):):):):top: e da,i mene inace frizerka blajha makar sam ja prirodno tamno plava pa mi kosa nije ko slama!:cerek:

Hannuma
02.06.2009., 13:54
Hanuma, bacio sam oko i koliko sam vidi Pantene, Dove, Nivea i Garnier uglavnom u svoje maske stavljaju surfaktante koji uklanjaju staticki elektricitet, no koliko ja vidim, ne doprinose aktivnom regeneriranju strukture vlasi. Jedina linija u kojoj sam nasao proteine psenice i soje te keratin i neke lipide je Gliss Kur (zuta, narancasta i crvena linija.... a Schwartzkopf se u Italiji zove Testa Nera, trebalo mi je skoro 5 minuta da se dosjetim kak je to zapravo jedna te ista stvar... Kaj ces, bivsa plavusa...)

:lol: nije nama plavušama lako!!!

Ma nemoš virovat, a svi se pozivaju na nevidjeno obnavljanje kose!! :azdaja:

Čekaj, jesu to onda iste linije ko ove kod nas onda? Žuta-oil nutritive nešto, narančasta- repaire 19, crvena-color nešto....

Jel to to? :misli:

profesionalac
03.06.2009., 09:25
:lol:

Jel to to? :misli:

Bum provjeril...

mary8ann
03.06.2009., 11:37
Za profesionalca

Pošto mi je kosa dosta isušena i vrhovi mi pucaju bez obzira što ih redovno siječem mislila sam se vratiti na prirodnu boju kose. Međutim kad to učinim onda je definitivno bye bye mojoj crvenoj... E sad dugo san se pitala zbog čega mi je kosa toliko isušena, i onda mi je prošlo kroz glavu, već tri godine koliko dugo bojim kosu, frizerka ju boji cijelom dužinom!? Kad sam ju pitala da li to može smetati ona kaže ne. E sad mene interesuje ako budem bojila samo izrast šta misliš da li moja kosa ima šanse da se oporavi, odnosno da ovo što izraste da bude zdravo a da redovno šišam ovu uništenu?

profesionalac
03.06.2009., 12:31
Za profesionalca

Pošto mi je kosa dosta isušena i vrhovi mi pucaju bez obzira što ih redovno siječem mislila sam se vratiti na prirodnu boju kose. Međutim kad to učinim onda je definitivno bye bye mojoj crvenoj... E sad dugo san se pitala zbog čega mi je kosa toliko isušena, i onda mi je prošlo kroz glavu, već tri godine koliko dugo bojim kosu, frizerka ju boji cijelom dužinom!? Kad sam ju pitala da li to može smetati ona kaže ne. E sad mene interesuje ako budem bojila samo izrast šta misliš da li moja kosa ima šanse da se oporavi, odnosno da ovo što izraste da bude zdravo a da redovno šišam ovu uništenu?

E, to bi mogao biti uzrok tvojih problema... Tocno je da se kod crvenih tonova boja prije provlaci na cijelu duzinu, jer inace imas intenzivno crveni izrast i blijede vrhove, no farbati odmah cijelu duzinu je pogresno. Pravilni nacin nanosenja boje za crvene nijanse je slijedeci: prvo se boja nanosi na izrast te ostavi djelovati 15 minuta, zatim se vrhovi naspricaju s instant regeneratorom (keratini i ti stosevi) te se tek tada namazu s farbom i drze slijedecih 25-30 min. S time da se za izrast boja zamijesa s 6 ili 9% hidrogenom (zavisi o podlozi), a za duzinu se mijesa friska farba s 3% peroksidom. Tvoja friza je uhvatila precac koji bas i nije najsretnije rjesenje, kao sto i sama vidis.

Dakle, ako nastavis farbati kosu kao sto sam opisao i ako redovito sisas ostecene vrhove, nakon nekog vremena bi se situacija trebala normalizirati. S time da trebas biti jako njezna s mokrom kosom, izbjegavati vruci fen i jako puhanje zraka (namjesti fen na mlacno i nek puse lagano), zaboravi pegle na neko vrijeme, probaj serume za vrhove i garantirano ces spasiti stvar. Ako je kosa jaako suha, probaj koristiti kombinaciju sampon + regenerator koji se ispire + regenerator koji se ostavi na kosi (mislom da je to Glis kur crvena linija). I promjeni frizu ili joj postavi ultimatum-farbas me tocno tak kak sam ti opisal ili ce me tako farbati netko drugi.

Sretno!

Bani
03.06.2009., 13:14
molim te ak mi mozes dati misljenje. Dakle farbam se svakih mjesec i pol u smede (7N :)) jer imam sijedih. E sad ja bih pramenove i nekak sam si zamislila da bi se i ja dalje farbala ali da bi onda svakih tri do 4 mjeseca nabacila svijetle pramenove (neka plava nijansa ne zuto ne sivo) pa me zanima da li to moze tak hodati? hvala

profesionalac
03.06.2009., 13:40
molim te ak mi mozes dati misljenje. Dakle farbam se svakih mjesec i pol u smede (7N :)) jer imam sijedih. E sad ja bih pramenove i nekak sam si zamislila da bi se i ja dalje farbala ali da bi onda svakih tri do 4 mjeseca nabacila svijetle pramenove (neka plava nijansa ne zuto ne sivo) pa me zanima da li to moze tak hodati? hvala

Pa, zelja ti je skroz ostvariva, samo ja to ne bih tako radio kak si ti opisala. Cemu bojati kosu, pa onda izvlaciti pramenove? Ako hoces podlogu boje 7N (a to ti je srednje plava :) ) i gore pramenove, to se radi tako da ti frizer na foliju napravi pramenove, a ostatak kose, koji je izvan folije ofarba u 7N. Pramenovi se obicno rade na gornjoj polovici glave, a ne na cijeloj glavi s tim da blajh i 3% peroksid bi trebali biti koristeni za prvi put, da se makne 7N, a u buducnosti bi se mogla koristiti boja (npr. 10.1, sto ovisi o prirodnoj boji tvoje kose). Bitno je da su pramenovi barem za 2-3 tona svjetliji od podloge jer se inace ne vide. I to tak funkcionira cca 2 mjeseca. Nakon toga se ponavljaju pramenovi i to rako da se hvataju oni bivsi i izbjeljuje/farba se samo izrast, a ostatku kose izvan folija se takodjer farba samo izrast... tak se to u pravilu radi u boljim salonima... Kosa prekrasna, bez ostecivanja. :top:

Bani
03.06.2009., 13:45
hvala profi :). ma ja bi farbala samo izrast s tom 7 a nekad su mi mijesali 7 i 8N. Stvar je u tome da sam ja (dok nisam imala sijedih) godinama imala pramenove i usprkos upornoj njezi i skupim proizvodima kosa mi se isusivala dosta i nije meni lijepo izgledalo (ja sam malo pacijent sto se kose tice :D). Onda bi isla u smede pa se jedno vrijeme malo farbala pa onda opet pramenovi. sad se moram farbat stalno pa se bojim pramenova svakih cca dva mjeseca sto se tice maltretiranja kose ali bome i novcanika :). A imam toliko crvenog pigmenta da glava boli :rolleyes:. jel moze ovako pitanje il na pm a gdje ti radis? fala

mary8ann
03.06.2009., 14:07
E, to bi mogao biti uzrok tvojih problema... Tocno je da se kod crvenih tonova boja prije provlaci na cijelu duzinu, jer inace imas intenzivno crveni izrast i blijede vrhove, no farbati odmah cijelu duzinu je pogresno. Pravilni nacin nanosenja boje za crvene nijanse je slijedeci: prvo se boja nanosi na izrast te ostavi djelovati 15 minuta, zatim se vrhovi naspricaju s instant regeneratorom (keratini i ti stosevi) te se tek tada namazu s farbom i drze slijedecih 25-30 min. S time da se za izrast boja zamijesa s 6 ili 9% hidrogenom (zavisi o podlozi), a za duzinu se mijesa friska farba s 3% peroksidom. Tvoja friza je uhvatila precac koji bas i nije najsretnije rjesenje, kao sto i sama vidis.

Dakle, ako nastavis farbati kosu kao sto sam opisao i ako redovito sisas ostecene vrhove, nakon nekog vremena bi se situacija trebala normalizirati. S time da trebas biti jako njezna s mokrom kosom, izbjegavati vruci fen i jako puhanje zraka (namjesti fen na mlacno i nek puse lagano), zaboravi pegle na neko vrijeme, probaj serume za vrhove i garantirano ces spasiti stvar. Ako je kosa jaako suha, probaj koristiti kombinaciju sampon + regenerator koji se ispire + regenerator koji se ostavi na kosi (mislom da je to Glis kur crvena linija). I promjeni frizu ili joj postavi ultimatum-farbas me tocno tak kak sam ti opisal ili ce me tako farbati netko drugi.

Sretno!

Ma znam ja da je ona mene podobro zeznula, ali problem je što živim u manjem mjestu pa je ona jedna od boljih frizerki (misli si kave su onda ostale :eek: ). A možeš li mi reći šta je taj instant regenerator, to je nešto drugačije od običnih regeneratora? Kontam da bih mogla sebi nešto takvo nabaviti pa se ofarbati kući ( frizerki više ništa ne vjerujem oko farbanja)... Počela sam u zadnje vrijeme koristiti od Shaume oil of makadamia šampon, masku i nekakav sofort pflege fluid (ne ispire se- pretpostavljam da je to taj leave in regenerator). I moram priznati da mi kosa mnogo ljepše izgleda, mnogo je mekanija i jaaaaaako sjajna. Pegle sam se odavno ostavila, a neki dan sam uzela velike viklere pa poluprosušenu kosu na njih uvijem i kratko ostavim, tako da dosta dobro izgleda, kao da je isfenirana.

profesionalac
03.06.2009., 16:13
Ma znam ja da je ona mene podobro zeznula, ali problem je što živim u manjem mjestu pa je ona jedna od boljih frizerki (misli si kave su onda ostale :eek: ). A možeš li mi reći šta je taj instant regenerator, to je nešto drugačije od običnih regeneratora? Kontam da bih mogla sebi nešto takvo nabaviti pa se ofarbati kući ( frizerki više ništa ne vjerujem oko farbanja)... Počela sam u zadnje vrijeme koristiti od Shaume oil of makadamia šampon, masku i nekakav sofort pflege fluid (ne ispire se- pretpostavljam da je to taj leave in regenerator). I moram priznati da mi kosa mnogo ljepše izgleda, mnogo je mekanija i jaaaaaako sjajna. Pegle sam se odavno ostavila, a neki dan sam uzela velike viklere pa poluprosušenu kosu na njih uvijem i kratko ostavim, tako da dosta dobro izgleda, kao da je isfenirana.

Gle, mozes to raditi i sama ili uz pomoc frendice, mame, muza (zaprijetis mu kronicnim glavoboljama i da vidis kak bu suradjival :top: ). Regenerator o kojem ja pricam obicno dolazi u ampulama i ne ispire se iz kose. No ak ga nemas, nije greda. Metni obicni regenerator ili taj sofort pflege u vodu (npr 1zlicu u 1 dcl vode), razmuti i s tim naspricaj vrhove. Dakle, treba ti samo spricalica...

profesionalac
03.06.2009., 16:22
hvala profi :). ma ja bi farbala samo izrast s tom 7 a nekad su mi mijesali 7 i 8N. Stvar je u tome da sam ja (dok nisam imala sijedih) godinama imala pramenove i usprkos upornoj njezi i skupim proizvodima kosa mi se isusivala dosta i nije meni lijepo izgledalo (ja sam malo pacijent sto se kose tice :D). Onda bi isla u smede pa se jedno vrijeme malo farbala pa onda opet pramenovi. sad se moram farbat stalno pa se bojim pramenova svakih cca dva mjeseca sto se tice maltretiranja kose ali bome i novcanika :). A imam toliko crvenog pigmenta da glava boli :rolleyes:. jel moze ovako pitanje il na pm a gdje ti radis? fala

Ako imas jako crveni pigment, onda bi blajh trebao funkcionirat. I s bojom i s pramenovima se tretira samo frisko izrasla kosa, dakle, nema ni maltretiranja kose. S novcanikom je druga stvar. Ako u salonu rade s kvalitetnim bojama, farbanje i pramenovi bi te mogli kostati 200 do 250 kn... Svaka dva mjeseca... Po 2 sata u salonu...
Ja se vise ne bavim aktivno frizerstvom... Sada mi je to samo hobi.

Bani
03.06.2009., 18:58
super hvala. ova cijena koju si naveo je bagatela za farbanje i pramenove :s ili je to na kratku kosu, ali i onda ... ili ja hodam po preskupim frizerajima :misli:

Minimouse
04.06.2009., 01:34
Ovak ja imam ofarbanu skroz tamnosmedu kosu,skoro pa crnu sad bi htijela u neku svjetliju, profesionalac mos mi molim te rec sta je manje stetnije za moju kosicu blajh il skidac farbe??????? joooooooj ja bi ti se dala u ruke odmah, skepticna sam prema vecini frizera :(

mary8ann
04.06.2009., 07:17
Gle, mozes to raditi i sama ili uz pomoc frendice, mame, muza (zaprijetis mu kronicnim glavoboljama i da vidis kak bu suradjival :top: ). Regenerator o kojem ja pricam obicno dolazi u ampulama i ne ispire se iz kose. No ak ga nemas, nije greda. Metni obicni regenerator ili taj sofort pflege u vodu (npr 1zlicu u 1 dcl vode), razmuti i s tim naspricaj vrhove. Dakle, treba ti samo spricalica...

:s Joj hvala puno. Izgleda sam mužiću našla novo zaposlenje :D

profesionalac
04.06.2009., 09:08
Ovak ja imam ofarbanu skroz tamnosmedu kosu,skoro pa crnu sad bi htijela u neku svjetliju, profesionalac mos mi molim te rec sta je manje stetnije za moju kosicu blajh il skidac farbe??????? joooooooj ja bi ti se dala u ruke odmah, skepticna sam prema vecini frizera :(

Skidac boje je manje agresivan. A kaj i kak dalje ovisi o tome kak bu boja izgledala nakon skidanja i koliko svijetli ton zelis.... a glede davanja u ruke, gle nije problem ako ti se da skoknuti do Toscane... :mig:

profesionalac
04.06.2009., 09:13
super hvala. ova cijena koju si naveo je bagatela za farbanje i pramenove :s ili je to na kratku kosu, ali i onda ... ili ja hodam po preskupim frizerajima :misli:

poluduga kosa, pramenovi na vrhu glave + farbanje ostatka... salon koji radi s Loreal professional preparatima. Ak se jos sisas, to je cca 100-150 kn vise, ovisi koliko je kompleksna frizura... ukupno 350-400 kn. Ne cini mi se kao bagatela, nego kao realna cijena za kvalitetnu uslugu... Za sve kaj je skuplje od toga tesko da bih nasao opravdanje... :ne zna:

mary8ann
04.06.2009., 11:11
ako mi je trenutno ovakva boja kose http://www.subrina.si/p/slika_popup.php?lang=sl&sajt=subrina&id=84&sl=331&vel=b# da li mogu dobiti ovakvu boju http://www.subrina.si/p/slika_popup.php?lang=sl&sajt=subrina&id=84&sl=340&vel=b# uz narandžasti korektor sa s ovom 45/9 nijansom, izrast mi je tamno smeđ

mary8ann
04.06.2009., 11:14
ooooooops nešto sam zabrljala sa ubacivanjem slikica :rofl:
Evo na starinski način:

ovakva mi je sad boja
http://www.subrina.si/sl/Nianse_saten/Nianse_subrina/73_indijansko_rdeca_331/

a ja bih htjela ovakvu
http://www.subrina.si/sl/Nianse_saten/Nianse_subrina/459_pomaranca_340/

profesionalac
04.06.2009., 12:37
Evo na starinski način:

ovakva mi je sad boja

a ja bih htjela ovakvu

Ovo su Subrina boje za kucnu upotrebu i za njih ne postoji korektor ton. A ubaciti korektor ton drugog proizvodjaca moze biti prilicno riskantno, nikad ne znas da li su kompatibilni...
I ti bi malo posvijetlila kosu, cini mi se za cca 1-2 tona. Sumnjam da se Subrina 340 moci posvijetliti vec obojanu kosu. Dakle, vrlo vjerojatno ce ti ispasti svjetliji izrast i tamniji vrhovi...

mary8ann
04.06.2009., 12:44
Ne znam uopšte koju bi farbu uzela. prije sam koristila annyer i boja je bila odlična, ali su prestali proizvoditi moju nijansu :( Ja sam u međuvremenu probala keune (ispirala se strašno), wella (kosa mi ju je slabo skroz primala), i na kraju pallete, one mi odlično ostaju na kosi i ne ispiraju se ali svi kažu da mnogo isušuju kosu i da su preagresivne, sad sam htjela probati sa subrinom ali više ne znam :ne zna:

ovchica
04.06.2009., 13:40
Evo na starinski način:

ovakva mi je sad boja

a ja bih htjela ovakvu

Znaš kaj bi ja napravila? Ja bi smućkala bleach bath (ne znam jel ima to ime na hrvatskom - možda blajh kupka?) koja se sastoji od blajha, šampona i hidrogena ( ja bi stavila blajh + 6% hidrogen + šampon u omjeru 1:1:1), držala kratko vrijeme (jedno 10 minuta, vidjećeš i sama po boji) pa onda oprala, regenerator pa onda ova narančasta farba sa 6% hidrogenom. Što se "blajh kupke" tiče nisam nikad nešto specijalno pazila na omjere nego sve onako otprilike i uvijek mi je dobro ispadalo. :ne zna:

mary8ann
04.06.2009., 13:54
joj to ti je dobra ideja skroz, al je kod mene poprilično oštećena kosa od farbanja pa ne znam jel mi to pametno :ne zna: a baš bih voljela neku narandžastu. Razmisliću pa ću vidjet šta mi je najpametnije

profesionalac
04.06.2009., 14:06
joj to ti je dobra ideja skroz, al je kod mene poprilično oštećena kosa od farbanja pa ne znam jel mi to pametno :ne zna: a baš bih voljela neku narandžastu. Razmisliću pa ću vidjet šta mi je najpametnije

Tretiranje blajh kupkama ne bi bila dobra ideja za tvoju kosu, s obzirom na to kak te je friza farbala... A ak ti Palette dobro funkcioniraju, drz se njih. Nemoj se previse obazirati kaj drugi kazu. A ako hoces doci do narandjastog, mozda bi to mogla napraviti nakon mora. Jer sunce i sol ce ti ovak i onak posvijetliti boju. I onda tresni svjetliju nijansu i narandjasta si.

mary8ann
04.06.2009., 14:19
Ma da, pretpostavila sam... Ništa, opet ću s pallete, svedno sad imam lijepu nijansu, pa cu svoju kosicu polako oporavljati. a sto ti kažeš narandžastu na ljeto :cerek: Hvala na savjetima, farbaću onako kako si objasnio pa javim kako je ispalo

ovchica
04.06.2009., 22:05
@ profesionalac

Imam i ja pitanje :)
Imam frendicu azijatkinju i ima onak skroz crnu crnu prirodnu kosu i jako debelu vlas. Prije par godina je kod frizer htjela ić u crveno pa ju je oblajhala prvo pa onda ofarbala. kosa joj je posle bila koma i katastrofa pa se nakon nekog vremena ofarbala u crno i pustila svoju da izraste. Nedavno je stavila neku žarko crvenu boju iz dm-a i nije joj primilo gotovo ništa - vidi se samo crveni odsjaj. Ja sam joj prije farbanja preporučila farbu + 9% ali se ona ipak pofarbala ovak. Zanima me kaj da sad napravi jer nije zadovoljna a ni ja ne znam kaj bi joj rekla. Mislim, i ja prirodno imam crno-smeđu kosu ali njena vlas je puno puno deblja od moje.

profesionalac
05.06.2009., 09:35
@ profesionalac

Imam i ja pitanje :)
Imam frendicu azijatkinju i ima onak skroz crnu crnu prirodnu kosu i jako debelu vlas. Prije par godina je kod frizer htjela ić u crveno pa ju je oblajhala prvo pa onda ofarbala. kosa joj je posle bila koma i katastrofa pa se nakon nekog vremena ofarbala u crno i pustila svoju da izraste. Nedavno je stavila neku žarko crvenu boju iz dm-a i nije joj primilo gotovo ništa - vidi se samo crveni odsjaj. Ja sam joj prije farbanja preporučila farbu + 9% ali se ona ipak pofarbala ovak. Zanima me kaj da sad napravi jer nije zadovoljna a ni ja ne znam kaj bi joj rekla. Mislim, i ja prirodno imam crno-smeđu kosu ali njena vlas je puno puno deblja od moje.

Azijska kosa je potpuno drugacija od evropske, i to ne samo po debljini, nego i po organizaciji melaninskih granula... Proizvodi koje ima za kupiti u DMu su za EU trziste i na njoj su neucinkoviti. Bojim se da na njenoj kosi nije tako lako dobiti zarko-crvenu nijansu. Zarko crvene boje su dubine tona 7 (7.66 je najintenzivnije crvena boja), a njezina kosa je dubine tona 1. Dakle, prvo bi je trebalo spustiti za cak 7 tonova, a to ni najjaci blajh ne moze... Osim uzastopnom primjenom koja ce unistiti kosu.
Najsvjetlije crveni ton kaj ona moze dobiti je 4.6 ili 5.6 (pogledaj kak to zgleda u ton karti od Keune, imas ih u DMu) i to jedino tako da nanese boju 7.6 u kombinaciji s 9% hidrogenom (dakle, dobro si joj rekla).... Intenzivnije od toga ne ide... I tu nema pomoci. Takva je kosa. :ne zna:

BeautifullyChaotic
05.06.2009., 13:23
Gdje se mogu kupiti dekolorizatori, po kojoj cijeni, kako ih upotrijebiti? Do sad sam na farbanje išla kod nekoliko različitih frizerki, i zaprepastilo me to da me nijedna nije znala ofarbati.. trenutno na glavi imam tri različite nijanse zahvaljujući njihovoj stručnosti, i želim ih se riješiti... trebala bi se ofarbati jer imam sijede, ali nikako u crno, što mi se trenutno čini kao jedina opcija da ujednačim sve što su mi stavile na glavu.

ovchica
05.06.2009., 18:01
Azijska kosa je potpuno drugacija od evropske, i to ne samo po debljini, nego i po organizaciji melaninskih granula... Proizvodi koje ima za kupiti u DMu su za EU trziste i na njoj su neucinkoviti. Bojim se da na njenoj kosi nije tako lako dobiti zarko-crvenu nijansu. Zarko crvene boje su dubine tona 7 (7.66 je najintenzivnije crvena boja), a njezina kosa je dubine tona 1. Dakle, prvo bi je trebalo spustiti za cak 7 tonova, a to ni najjaci blajh ne moze... Osim uzastopnom primjenom koja ce unistiti kosu.
Najsvjetlije crveni ton kaj ona moze dobiti je 4.6 ili 5.6 (pogledaj kak to zgleda u ton karti od Keune, imas ih u DMu) i to jedino tako da nanese boju 7.6 u kombinaciji s 9% hidrogenom (dakle, dobro si joj rekla).... Intenzivnije od toga ne ide... I tu nema pomoci. Takva je kosa. :ne zna:

Hvala :w

nancha
05.06.2009., 18:28
Pozdrav svima! :w

Vidim da ovdje ima pametnih ljudi a meni treba savjet.. :mig:
Ovako - prije mjesec i pol mi je frizerka stavila neki preljev na moju prirodno svjetlije smeđu kosu tako da sam ispala plava... u biti bila sam jedno vrijeme žuta dok se nije malo ispralo.. prije toga sam imala svjetlije pramenove.
Sad mi je kosa plava ali vuče malo na smeđe.. uglavnom, svjetla je..

e sad, budući da mi je izrast povelik, kupila sam garnier color naturals 113, izrazito svjetlo plava bež, te se mislila s tim pofarbat. Ali, kasnije sam skužila da
boja na fotki s kutije je totalno različita od onog pofarbanog uvojka u onoj knjizi u dm-u..Naime, taj uvojak je nekakav tamno sivi.. I sad nemam pojma šta da radim..:ne zna:

Ima netko kakav prijedlog?:rolleyes:

ivanica16
06.06.2009., 01:45
pozz ekipa :)
niam sigurna jel bila tema ali uglavnom..smeđa sam, pola kose je izrast, a pola farba iz 12 mjeseca :D ista je nijansa pa se niti ne kuzi...ja bih htjela polako se vracati u plavo...i to pramenovima, posvijetljenjem i tako to..blajhala se jesam i ostetio mi je kosu, a sad je taman zdrava i pooravila se tako da se ne bih blajhala...ako obicnom farbom nanesem pramenove pola kose ce biti plavo, a pola ne plavo..ili ce sigurno biti drugacije nijanse. :S :S ono sto zelim je doci do plave kose, ne mora to biti odjednom, najvaznije mi je da se kosa ne osteti..bar ne jako i trajno :) molim za savjet :top:

smicko
06.06.2009., 15:32
Pomoć profesionalac!
Blajhala sam se prema tvojim uputama. E sad. Nisam stavila cijelu smjesu blajha nego pola + 6 % hidrogen + 2 ml šampona - imam kratku kosu i malo izrasta. Točnije, imala sam. Nakon blajhanja sam bila žuta. Onda sam smiješala Keune 1517 + 1001(malo) + hidrogen 12 %. Ovo da stavim 1001 mi je savjetovala neka teta koja ima super bijelu kosu jer to kao ubije ljubičastost iz 1517. To sam držala na glavi 40 minuta. I sad sam žuta oko izrasta, bijela na vrhovima i imam lagani ljubičasti odsjaj na vrhovima jer sam nakon svega još oprala kosu Keune šamponom protiv žutila.
Di je pošlo po zlu? I šta da radim. Ponizno molim za pomoć i sve vas curke.

bubuljica_na_nosu
07.06.2009., 10:18
Hej,

trazim misljenje i eventualno savjet.

Ovako: moja trenutno boja kose je ova:

http://img26.imageshack.us/img26/4336/13676347.jpg

--> boja na vrhovima je posljedica farbanja u jako svijetlu plavu (vidi nize dolje), te stavljanja tamnije boje kasnije koja se polako ispirala. Gornji dio je posljedica farbanja u tamnije u razlicitim nijansama - uglavnom neka boja kave i prirodne plave (govorim prema nijanseru, boje Matrix) i sve u tom dijapazonu.

( Jako svijetlo plava boja moje proslosti :) ---> http://img189.imageshack.us/img189/6706/ja2wmi.jpg )

E sada... ja tezim ovoj boji ---> (ispricavam se, nisam uspjela nigdje drugdje naci nego u Glori IN :D)

http://www.gloria.com.hr/gloriain/

Sto vi mislite - je li realno teziti takvoj boji i koji su nacini njena postizanja?
(samo u dodatku da kazem da imam malo crvenog pigmenta zbog cega mi svako farbanje koje nije pepeljasto ili nema vecinu pepeljastog vuce na narancasto ili crveno - barem tako kaze moja frizerka)

Eto, ako imate bilo kakav savjet ili misljenje, bit cu jako zahvalna :)

nancha
07.06.2009., 11:48
samo da poništim pitanja na prošloj stranici :mig:

naime, na kraju sam se pofarbala s tom bojom i super zadovoljna sam - nisam jako ni žuta ni siva, baš mi je taman... :cerek:

a smicko..ne znam kak da ti pomognem, ali suosjećam s tobom ako ti išta znači...

Disease
07.06.2009., 13:39
http://gossipteen.com/wp-content/uploads/2009/06/sexy-kristen-stewart-photo-shoot-3.jpg
Da li itko zna s kojom bi loreal mogla dobiti takvu boju(svaka mi boja baca na crenkasto)
sada mi je narancasto-smeda...Hvala

catwomen
07.06.2009., 14:35
Pomoć profesionalac!
Blajhala sam se prema tvojim uputama. E sad. Nisam stavila cijelu smjesu blajha nego pola + 6 % hidrogen + 2 ml šampona - imam kratku kosu i malo izrasta. Točnije, imala sam. Nakon blajhanja sam bila žuta. Onda sam smiješala Keune 1517 + 1001(malo) + hidrogen 12 %. Ovo da stavim 1001 mi je savjetovala neka teta koja ima super bijelu kosu jer to kao ubije ljubičastost iz 1517. To sam držala na glavi 40 minuta. I sad sam žuta oko izrasta, bijela na vrhovima i imam lagani ljubičasti odsjaj na vrhovima jer sam nakon svega još oprala kosu Keune šamponom protiv žutila.

moj savjet ti je da odes frizerki i da ti uspije spasit koliko moze jer sam cula da su keune farbe postale grozne..najbolje ti je pustit kosu da se malo oporavi jer mislim da sad i ako stavis koju farbu ona ti nece ne znam kako pomoc ..mozes samo kosu skoz unistit...ja kad sam ispala zuta jednostavno sam se pofarbala u smede i sad sam svakim farbanjem sve tamnija i tamnija a jbg...a privremeno mozzes nosit i marame...al ajde danas je sve u modi

catwomen
07.06.2009., 14:39
[QUOTE=profesionalac;20875725]Zato jer:
1. boje u kutijici iz DMa uvijek sadrze 6% hidrogen, a tebi treba 3%, pa ga razrijedis dodatkom iste kolicine regeneratora ili sampona.
2. omjer boje i hidrogena treba biti 1:2 (30 ml boje i 60 mL hidrogena), jer je nakon blajhanja kosa porozna i prigment brzo prodire u vlas, pa bi dao puno tamniji ton od zeljenog. Kod bojanja normalne kose, omjer farbe i hidrogena treba biti 1:1 (kao sto je u kutiji).
3. Formula se nanosi na vlaznu kosu, pa prisustvo sampona ili regeneratora olaksava da se to jednoliko nanese

Ako koristis profesionalne boje, onda ti treba 3% hidrogen i farba i ne trebas dodavati regenerator ili sampon. Mijesas ih u omjeru 1:2 (1 dio boje, 2 dijela 3% peroksida).[/QUOTE

ako sam dobro skuzila znaci u farbu kad promuckam sve sto dobijem moram dodat i regeneratora ili sampona ...dal mora bit neki odredeni ili koji veckoristim

azis031
07.06.2009., 21:34
pozdrav svima!

zanima me da li se sa preljevom moze posvijetliti kosa?

konkretno-da li iz tamno smeđe mogu prijeci u svijetlo smeđu????

:moli::moli::moli:

catwomen
07.06.2009., 21:40
pozdrav svima!

zanima me da li se sa preljevom moze posvijetliti kosa?

konkretno-da li iz tamno smeđe mogu prijeci u svijetlo smeđu????

:moli::moli::moli:

mislim da ne mozes

azis031
08.06.2009., 07:15
thnx,catwomen.

profesionalac
08.06.2009., 08:27
Pomoć profesionalac!

U kojem omjeru si mijesala blajh i hidrogen? Trebalo bi biti 1:1. Koji blajh si koristila (ime proizvodjaca)? Kaj sampon radi u blajhu? To nije blajh kupka za skidanje boje, dakle sampon ne treba biti unutra. Koliko si dugo drzala blajh? Mozda si ga isprala prije vremena? I nadam se da si ga nanesla samo na izrast... Nisi navela prirodni ton kose...
Nakon blajhanja kosa je normalno zuta, ali ako je blajhanje napravljeno kak spada, boja bi trebala biti vrlo svijetlo zuta (ko anfora prije neki dan).

E, sad dolazimo do dijela s kojim se ja nikako ne slazem i koji u potpunosti odudara od mojih uputa. Sto puta sam rekao da se superposvjetljujuce nijanse (Keune 1000) ne stavljaju na blajhanu kosu. A ti si sve to zacinila s 12% hidrogena... Samo se nadam da nisi previse skurila kosu... I da je tjeme ostalo zivo. A trebala si staviti 10.1 ili 10.21 i 3% hidroksid... Dakle, nisi slijedila moje upute.
Da rezimiram:
1. Gdi je poslo po zlu: blajh lose kvalitete, krivi omjer mijesanja sa hidrogenom, prekratko vrijeme drzanja na kosi... Potpuno pogresan postupak toniranja blajhane kose....
2. Kaj sad: ljubicasta boja iz vrhova se bude isprala nakon 1-2 pranja, to nije problem. Mozes probati jos jednom neutralizirati zuti izrast tako da naneses Keune ljubicasti sampon s pemzlom samo na zuti dio kose, to ostavis stajati 10ak minuta i zatim isperes. Ali pazi: SAMO NA ZUTI DIO! Ako to ne upali, vrlo vjerojatno si isprala blajh prije vremena, pa je ostalo previse pigmenta. U tom slucaju treba ponoviti izbjeljivanje, ali ovaj put s niskim postptkom hidrogena... Kad se radi blajh s 3 ili 6% hidrogenom, vrijeme djelovanja treba biti puno duze, 40-45 minuta... Ovisi o prirodnoj boji kose.

profesionalac
08.06.2009., 08:29

ako sam dobro skuzila znaci u farbu kad promuckam sve sto dobijem moram dodat i regeneratora ili sampona ...dal mora bit neki odredeni ili koji veckoristim[/QUOTE]

Bilo koji regenerator koji inace koristis...

bubuljica_na_nosu
08.06.2009., 08:59
Nitko za pomoć :ne zna: ?
Profesionalac :D?

profesionalac
08.06.2009., 09:02
pozz ekipa :)
niam sigurna jel bila tema ali uglavnom..smeđa sam, pola kose je izrast, a pola farba iz 12 mjeseca :D ista je nijansa pa se niti ne kuzi...ja bih htjela polako se vracati u plavo...i to pramenovima, posvijetljenjem i tako to..blajhala se jesam i ostetio mi je kosu, a sad je taman zdrava i pooravila se tako da se ne bih blajhala...ako obicnom farbom nanesem pramenove pola kose ce biti plavo, a pola ne plavo..ili ce sigurno biti drugacije nijanse. :S :S ono sto zelim je doci do plave kose, ne mora to biti odjednom, najvaznije mi je da se kosa ne osteti..bar ne jako i trajno :) molim za savjet :top:

A jesi zahtjevna :mig:

Prvi prijedlog bi bio raditi pramenove s Keune 10.7 s 9% hidrogenom. To je najsvijetlija boja u ton karti, a u sebi ima jako puno ljubicaste, pa ce valjda neutralizirati zuto-narandjasti ostatni ton. Kad vec neces blajh. I kad se rade pramenovi, boju na frisko izrasi dio kose bi trebalo nanositi takvu kakva je, a vrhove pospricati s mjesavinom vode i regeneratora te tek tada namazati.... Rezultat bi trebao biti boje zita... Barem na izrastu. Kak budu uhvatili vrhovi, to je vec pitanje... (Molim te da uocis kondicional, sto ce reci da nagadjam...)

Drugi prijedlog bi bio raditi pramenove s 3% blajhom, s time da se vrhovi zastite na isti nacin kao sto sam opisao ranije. Pramenovi ce biti svjetliji, ma tko zna kak budu reagirali vrhovi :ne zna: Ak nadrapaju, malo ih cakni...

Treci prijedlog bi bio pricekati jos sest mjeseci, izsisati ofarbane vrhove i onda staviti plave pramenove... :top:

Koji ti se prijedlog najvise svidja?

profesionalac
08.06.2009., 09:15
Nitko za pomoć :ne zna: ?
Profesionalac :D?

Pa, koliko ja vidim, jedina razlika u boji kose izmedju tebe i ove tete na naslovnici je u tome kaj teta ima na podlozi koja je vrlo slicna tvojoj trenutnoj boji kose napravljene tanke pramenove....

To ce reci da bi ti trebala razgovarati sa svojim frizom da ti za sada na kosu pukne pramenove (a kak ti je boja dosta svijetla, 3% blajh, na uljnoj bazi ak je moguce, bi trebao napraviti posao). I ako mene pitas, pramenovi bi trebali biti stavljeni samo na vrhu glave... tak da unutarnji slojevi budu tamniji i daju kontrast....

A kasnije, za odrzavati tu boju treba raditi pramenove samo na izrast, a ostatak kose bojati u neku svijetlo pepeljastu plavu (recimo 8.1 ili 8.18)... Trebalo bi funkcionirati....

bubuljica_na_nosu
08.06.2009., 09:22
Pa, koliko ja vidim, jedina razlika u boji kose izmedju tebe i ove tete na naslovnici je u tome kaj teta ima na podlozi koja je vrlo slicna tvojoj trenutnoj boji kose napravljene tanke pramenove....

To ce reci da bi ti trebala razgovarati sa svojim frizom da ti za sada na kosu pukne pramenove (a kak ti je boja dosta svijetla, 3% blajh, na uljnoj bazi ak je moguce, bi trebao napraviti posao). I ako mene pitas, pramenovi bi trebali biti stavljeni samo na vrhu glave... tak da unutarnji slojevi budu tamniji i daju kontrast....

A kasnije, za odrzavati tu boju treba raditi pramenove samo na izrast, a ostatak kose bojati u neku svijetlo pepeljastu plavu (recimo 8.1 ili 8.18)... Trebalo bi funkcionirati....

A sto s izrastom - svaki mjesec imam jako tamni izrast? Da li bi trebalo na njega nanositi samo pramenove ili prvo ofarbati kosu u pepeljasto plavu pa onda staviti pramenove?
Mali dodatak: Kada bi me frizerka farbala u plavo, uvijek je koristila dosta dosta pepeljaste, ali to bi obavezno ispalo svijetlo plavo i ne bi uopce vuklo na pepljasto.

Hvala puno na savjetima :cerek:

smicko
08.06.2009., 10:20
Ovako. Na suho sam se blajhala. Mislim da sam blajh zamiješala u omjeru 1:1. Gele Blanc - Ilirija. Pola kutije sam zamiješala. Hidrogen 6%. Držala oko 50 minuta. Samo na izrast. pa u tom postu prema kojem sam se blajhala je pisalo da stavim 30 ml šampona. Isprala. Ispala žuta vrlo. Boju sam zamiješala u omjeru 1:2. Držala na cijeloj kosi jedno 50 minuta. Nije me peklo.
E sad, stavila sam 12 % jer se uvijek farbam s njim - kod frizerke. Ništa me nije peklo. Nemam krasta. Izuzetno dobro podnosim blajhanje/farbanje. Nije mi otpala kosa. Imam kratku kosu koju često šišam.
Moram nešto priznat. Nisam bila osušila kosu. Zato je bila tako žuta i zato sam se prestravila. Kad se osušila skužila sam da nije horor. Dobro, je žuća, pri korijenu. Ali su vrhovi okej. Bijelo-žuti:rolleyes: Proviruje svijetlo žuta kroz bijelo. I naravno, ljubičasta od Kene šampona.
Hvala profesionalac. Hvala svima.

kalei
08.06.2009., 10:41
Pozdrav!

Molim pomoć!

Imam tri-četiri cm izrasta prirodne tamno smeđe kose, a nakon toga do vrhova ide svijetlija kosa i tu ima svega, svakakvih farbi (od onih iz kutija što sam se sama farbala do frizerskih).
Ja bih sad htjela pustiti prirodne kosu, ali to pokušavam već god. dana ali izjednačavanjem izrasta i ostatka kose farbanjem nikako da se to dogodi.

Najbolje bi bilo ne farbat uopće ali onda ću izgledat preneuredno.

1) Je li moguće ofarbat kosu tamnijom nijanskom farbe koja je non permanent, da li bi se to uopće uhvatilo? Pa da se to ispire, i tako sve dok ne izraste...
2) je li moguće da mi frizerka oboja kosu ali do izrasta, da ne farba izrast??

Hvala!

SweetHeart
08.06.2009., 10:59
Gdje da kupim tu Keune boju 5.19? U svim dućanima su mi rekli da to koriste samo frizerski saloni pa ne znam gdje da idem. :zubo:
Neki poseban salon, dućan s frizerskim priborom? Gdje? :ne zna:

profesionalac
08.06.2009., 11:19
A sto s izrastom - svaki mjesec imam jako tamni izrast? Da li bi trebalo na njega nanositi samo pramenove ili prvo ofarbati kosu u pepeljasto plavu pa onda staviti pramenove?
Mali dodatak: Kada bi me frizerka farbala u plavo, uvijek je koristila dosta dosta pepeljaste, ali to bi obavezno ispalo svijetlo plavo i ne bi uopce vuklo na pepljasto.

Hvala puno na savjetima :cerek:

Ako vec sada imas izrast, onda je procedura slijedeca: prvo ti friza napravi pramenove kao sto sam rekao, a zatim sve sto je ostalo izvan folija prefarba koristeci istu smjesu kao i inace (nazovimo to formula X)... Naravno, prvo maze izrast, a nakon toga kratko na cijelu duzinu. Nazovimo to procedura 1.
E sad, kako to odrzavati? Ako ti kosa jako brzo raste, tad nakon mjesec dana se farba samo izrast (formula x) i boja se NE PROVLACI na duzinu jer bi zeznula pramenove. A slijedeci mjesec se ponavljaju pramenovi na novoizrasloj kosi i farbanje korijena s formulom X. Ako ti kosa ne raste brzo, onda samo ponavljas istu stvar kao kod procedure 1 svaka 2 mjeseca.

Razlivena Tinta
08.06.2009., 11:24
@ Profesionalac - Bi li mi mogao odgovoriti na pitanje na topicu "Maske i pakunzi za kosu"? :moli:
Vidim, kužiš se u to :D

profesionalac
08.06.2009., 11:29
Ovako. Na suho sam se blajhala. Mislim da sam blajh zamiješala u omjeru 1:1. Gele Blanc - Ilirija. Pola kutije sam zamiješala. Hidrogen 6%. Držala oko 50 minuta. Samo na izrast. pa u tom postu prema kojem sam se blajhala je pisalo da stavim 30 ml šampona. Isprala. Ispala žuta vrlo. Boju sam zamiješala u omjeru 1:2. Držala na cijeloj kosi jedno 50 minuta. Nije me peklo.
E sad, stavila sam 12 % jer se uvijek farbam s njim - kod frizerke. Ništa me nije peklo. Nemam krasta. Izuzetno dobro podnosim blajhanje/farbanje. Nije mi otpala kosa. Imam kratku kosu koju često šišam.
Moram nešto priznat. Nisam bila osušila kosu. Zato je bila tako žuta i zato sam se prestravila. Kad se osušila skužila sam da nije horor. Dobro, je žuća, pri korijenu. Ali su vrhovi okej. Bijelo-žuti:rolleyes: Proviruje svijetlo žuta kroz bijelo. I naravno, ljubičasta od Kene šampona.
Hvala profesionalac. Hvala svima.

A kuzim... Ti si htjela razrijediti peroksid na 3%, ali na kraju nisi dodala potpunu kolicinu regeneratora... Zbunila si me s tih 2 ml... :D

Mozda da probas drugi blajh... Ne mogu pronaci sastav Gele Blanc - Ilirija na netu... Jeli bijeli ili plavo/ljubicasti prasak? Onaj plavi obicno skida jace...
I ako nije tak tragicno, tretman zutog izrasta s keune ljucibastim samponom bi trebao dati dobre rezultate... Ali samo izrast... :top:

I drugi put probaj napraviti toniranje s 10.1 i 3% hidrogenom... I sama vidis da ovaj teror s 12 % hidrogenom nije dao zeljene rezultate....Mozda bude bolje s blazim hidrogenom koji ce samo deponirati boju. A ako 10.1 ne pokrije zumanjak, onda bi keune 10.7 mogao biti ucinkovitiji... On je pun ljucibastog pigmenta... :ne zna:

profesionalac
08.06.2009., 11:32
Gdje da kupim tu Keune boju 5.19? U svim dućanima su mi rekli da to koriste samo frizerski saloni pa ne znam gdje da idem. :zubo:
Neki poseban salon, dućan s frizerskim priborom? Gdje? :ne zna:

Friposaan u Ilici, Zgb... Mozda oni imaju... Keune ducan na Preradovicevom trgu? :ne zna:

SweetHeart
08.06.2009., 11:36
Friposaan u Ilici, Zgb... Mozda oni imaju... Keune ducan na Preradovicevom trgu? :ne zna:
Hvala, budem pogledala! :cheer:

profesionalac
08.06.2009., 11:41
Pozdrav!

Molim pomoć!

Imam tri-četiri cm izrasta prirodne tamno smeđe kose, a nakon toga do vrhova ide svijetlija kosa i tu ima svega, svakakvih farbi (od onih iz kutija što sam se sama farbala do frizerskih).
Ja bih sad htjela pustiti prirodne kosu, ali to pokušavam već god. dana ali izjednačavanjem izrasta i ostatka kose farbanjem nikako da se to dogodi.

Najbolje bi bilo ne farbat uopće ali onda ću izgledat preneuredno.

1) Je li moguće ofarbat kosu tamnijom nijanskom farbe koja je non permanent, da li bi se to uopće uhvatilo? Pa da se to ispire, i tako sve dok ne izraste...
2) je li moguće da mi frizerka oboja kosu ali do izrasta, da ne farba izrast??

Hvala!

Moguce je smuckati boju koja je identicna tvojoj prirodnoj te prefarbati svijetlije dijelove... No to ce drzati samo 2 mjeseca i onda ce opet posvijetliti...
Ja obicno takve kao ti rjesavam na slijedeci nacin: napravim pramenove u 2 boje: jedni su za 1 ton tamniji od tvoje prirodne kose, a drugi za 1 ton svjetliji... Tamni pramenovi potamne svijetlu duzinu, a svijetlo osvijeze izrast... I nakon toga se vise ne trebas farbati jer nema vise cvrstog horizontalnog prijelaza kod novoizrasle kose i sve izgleda puno prirodnije... A ako su vrhovi jaako svijetli, onda napravim pramenove kao sto sam opisao, a na ostatak kose tresnem tvoj prirodni ton.
Konkretno: recimo da si prirodno srednje smedja (ton 5.0). Tada ja stavim tamnije (4.0) i svjetlije (6.1 ili 6.18) pramenove, a na ostatak koji je ostao van folija tresnem 5.1 uz dodatak sivog korektora, tak da sam siguran da mi ne izbije topli ton. I sve to s 3% hidroksidom. U pocetku sve izgleda malo pretamno, no nakon nekoliko pranja sve sjedne na svoje mjesto...

kalei
08.06.2009., 11:53
Moguce je smuckati boju koja je identicna tvojoj prirodnoj te prefarbati svijetlije dijelove... No to ce drzati samo 2 mjeseca i onda ce opet posvijetliti...
Ja obicno takve kao ti rjesavam na slijedeci nacin: napravim pramenove u 2 boje: jedni su za 1 ton tamniji od tvoje prirodne kose, a drugi za 1 ton svjetliji... Tamni pramenovi potamne svijetlu duzinu, a svijetlo osvijeze izrast... I nakon toga se vise ne trebas farbati jer nema vise cvrstog horizontalnog prijelaza kod novoizrasle kose i sve izgleda puno prirodnije... A ako su vrhovi jaako svijetli, onda napravim pramenove kao sto sam opisao, a na ostatak kose tresnem tvoj prirodni ton.
Konkretno: recimo da si prirodno srednje smedja (ton 5.0). Tada ja stavim tamnije (4.0) i svjetlije (6.1 ili 6.18) pramenove, a na ostatak koji je ostao van folija tresnem 5.1 uz dodatak sivog korektora, tak da sam siguran da mi ne izbije topli ton. I sve to s 3% hidroksidom. U pocetku sve izgleda malo pretamno, no nakon nekoliko pranja sve sjedne na svoje mjesto...

fakat si profesionalac.
gdje radiš pa da to tako riješim? :D

Dorée
08.06.2009., 12:02
profesionalac
šta kažeš na Keune Tinta Color 6.1 Dark Ash blonde:mig: ili možda ,8.1 light ash blonde ,za dobiti neku svijetlosmeđu (imam srednje smeđu kosu malo na crveno baca)
i da li da uzmem 3ili 6% hidrogen:)

Hannuma
08.06.2009., 12:15
Profi, help!

Znaš kako sam ti bila hvalila svoju frizu, kako ona meni dobije ludnica bijele pramiće, blablablabla....:kava:
E pa iz meni sasvim neobjašnjivih razloga, sad mi nije dobila bijele pramiće nego apsolutno kričavo žute....a isti postupak ko i uvijek!:ne zna:

E sad....radila mi je pramiće samo na skalpu i sve skupa mi izgleda katastrofa. Nije mi ostavila odmak od tjemena, na mjestu gdje mi se dijeli kosa, pa tu izgleda ko da sam pobojna u tu žutu, a ostatak kose mi je sivksto plav, sa čokoladnim i bjelčim pramićima. To sve skupa izgleda ajme majko sad.

Danas idem da popravi, al neznam uopće šta da joj kažem da mi radi. Jel moguće tu gore na skalpu sad ubacit smeđe pramenove??? Ajme stvarno nemam pojma kako je uspjelo ovaj put izvuć na žuto...

Ima'l pomoći?:D

smicko
08.06.2009., 13:44
Bijeli prah. Dakle, slabiji.
Kad sam kupovala u DM-u nije bilo 3%-nog, pa sam uzela taj 6%, a kod kuće sam imala 12%.
Nisam vidjela da ima Keune broj 10.1 ili 10.7, ja sam vidjela samo ovu koju sam i kupila - 1001 i 1517, možda i 1000.
Pribavit ću 3%, obećajem :)
A sad zanimljivosti. Kako sam se blajhala?
Smiješala ja sve to fino, uzela četkicu i dala sve skupa momku u ruke :lol:
Ukratko sam mu objasnila kako se to otprilike radi. Naglasila da ne dira vrhove. Malo lijevo, malo desno. Sve crno pokrij i zapalila cigaretu dok me blajho. Super je on to, moram mu priznati :top:

Aha. Boja koju želim je bijela. Može i sivo bijela. Samo da je bijela i ledena.
Te koje si mi naveo su za dobivanje bijele boje?

Hvala profi. Dobar si drug.

profesionalac
08.06.2009., 13:49
fakat si profesionalac.
gdje radiš pa da to tako riješim? :D

vise ne radim u frizeraju... dojadilo mi :ne zna:

profesionalac
08.06.2009., 13:56
profesionalac
šta kažeš na Keune Tinta Color 6.1 Dark Ash blonde:mig: ili možda ,8.1 light ash blonde ,za dobiti neku svijetlosmeđu (imam srednje smeđu kosu malo na crveno baca)
i da li da uzmem 3ili 6% hidrogen:)

7.19 i 6% peroksid... Mislim da se zove mat srednje pepeljasto plava. Buduci da ti imas taj crvenkasti ton na prirodnoj kosi, ovo bi ga moglo usutkati....

http://www.keune.hr/MAT%20NIJANSE-279.html

Dorée
08.06.2009., 14:06
7.19 i 6% peroksid... Mislim da se zove mat srednje pepeljasto plava. Buduci da ti imas taj crvenkasti ton na prirodnoj kosi, ovo bi ga moglo usutkati....

Hvala ti :)idem danas do dm-a pa ću odma vidit jel je ima :mig:

profesionalac
08.06.2009., 14:06
Bijeli prah. Dakle, slabiji.
Kad sam kupovala u DM-u nije bilo 3%-nog, pa sam uzela taj 6%, a kod kuće sam imala 12%.
Nisam vidjela da ima Keune broj 10.1 ili 10.7, ja sam vidjela samo ovu koju sam i kupila - 1001 i 1517, možda i 1000.
Pribavit ću 3%, obećajem :)
A sad zanimljivosti. Kako sam se blajhala?
Smiješala ja sve to fino, uzela četkicu i dala sve skupa momku u ruke :lol:
Ukratko sam mu objasnila kako se to otprilike radi. Naglasila da ne dira vrhove. Malo lijevo, malo desno. Sve crno pokrij i zapalila cigaretu dok me blajho. Super je on to, moram mu priznati :top:

Aha. Boja koju želim je bijela. Može i sivo bijela. Samo da je bijela i ledena.
Te koje si mi naveo su za dobivanje bijele boje?

Hvala profi. Dobar si drug.

Ako si iz ZGB ili okolice, imas dobrih blajhova u ducanu frizerskom opremom u Ilici, kod Republike Austrije, te kod Kvatrica, ulica kaj ide prema Petrovoj... Dobar blajh je pola posla... Ja osobno nemam nobro misljenje o Iliriji... Za mene su bili i ostali firma koja proizvodi paste za cipele. I to ne narocito dobre...

A glede bijele boje, dobar blajh i 10.1 bi je trebali dati... No ako si prirodno jako tamna (recimo nivo 4 i vise), moram te upozoriti da vodis bitku koja je unaprijed izgubljena. Blajh maksimalno skida do 7 tonova, a to ce reci 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. A pogledaj u ton karti kak izgleda ton 10. Nije bijeli...

A glede nanosenja boje, imam samo jedno pitanje, nije te strah eksplozije kad pusis uz sve te opasne kemikalije :rofl: :rofl: :lol: :lol:

profesionalac
08.06.2009., 14:09
Profi, help!

Znaš kako sam ti bila hvalila svoju frizu, kako ona meni dobije ludnica bijele pramiće, blablablabla....:kava:
E pa iz meni sasvim neobjašnjivih razloga, sad mi nije dobila bijele pramiće nego apsolutno kričavo žute....a isti postupak ko i uvijek!:ne zna:

E sad....radila mi je pramiće samo na skalpu i sve skupa mi izgleda katastrofa. Nije mi ostavila odmak od tjemena, na mjestu gdje mi se dijeli kosa, pa tu izgleda ko da sam pobojna u tu žutu, a ostatak kose mi je sivksto plav, sa čokoladnim i bjelčim pramićima. To sve skupa izgleda ajme majko sad.

Danas idem da popravi, al neznam uopće šta da joj kažem da mi radi. Jel moguće tu gore na skalpu sad ubacit smeđe pramenove??? Ajme stvarno nemam pojma kako je uspjelo ovaj put izvuć na žuto...

A tko ce ga znat kaj je poslo po krivom? Moram razmislit kaj bi se dalo tu napraviti.... Mislim, pa javim...

Hannuma
08.06.2009., 14:17
Tnx Profi, zlata vrijediš. :mig:

smicko
08.06.2009., 14:41
Nisam jako tamna. Dapače. Prirodna mi je boja mišje siva. I bila sam plava ko dijete.
Nisam iz Zg, ali tu živim. Tako da ću do Kvatrića skočit. Moram nešto posebno pitat ili samo kažem da mi daju prašak za blajhanje?
Ne mogu ti meni kemikalije naškodit :D
Eventualno, pištolji i puške...
Znači bit ću bijeluša idući put kad se ofarbam. Krasno. i hvala još jedared.

profesionalac
08.06.2009., 15:50
Nisam jako tamna. Dapače. Prirodna mi je boja mišje siva. I bila sam plava ko dijete.
Nisam iz Zg, ali tu živim. Tako da ću do Kvatrića skočit. Moram nešto posebno pitat ili samo kažem da mi daju prašak za blajhanje?
Ne mogu ti meni kemikalije naškodit :D
Eventualno, pištolji i puške...
Znači bit ću bijeluša idući put kad se ofarbam. Krasno. i hvala još jedared.

Pitaj za blajh s maksimalnim ucinkom izbjeljivanja... Mora biti s plavim ili ljubicastim zrncima. Ako imaju kakav blajh u kremi, jos bolje... Pitaj koji je najkvalitetniji... I prenesi sve informacije kaj ti kazu na ovaj topic... Inace bus drugi put ispala zelena :mig:

smicko
08.06.2009., 16:04
Deal :)
Samo to ne bu prije 15. 6. Da ne strijepite bezveze.

profesionalac
08.06.2009., 16:33
Profi, help!

OK, uhvatio sam mali predah... Tvoja friza je ovaj put nekaj zaje... Krivi omjer blajha i peroksida (mijesala od oka?) Ili joj je blajh prasak bio star, pun vlage, pa je bio djelomicno mrtav i zato nije napravio posao... Ideja za prvu pomoc bi bila ponoviti pramenove u T zoni (frontalno uz celo, 2 folije) i tamo gdje ti se kosa dijeli, po 2 folije sa svake strane. Dakle, ne cijelu glavu, samo 5-6 folija. Trebala bi upecati iste pramove, i tretirati samo zuti dio, a na ostatak kose (izmedju pramova) nabaciti neku tamnu boju koja je slicna tvojoj prirodnoj... to bi trebalo malo ublaziti kontrast i zamaskirati stvar... Slijedeci put nek pazi... Ziher je vidla da pramovi nisu otisli do bijelog... Ili nije ni gledala... Jer kad je dohvate forumasi :azdaja:

bubuljica_na_nosu
08.06.2009., 20:38
Ako vec sada imas izrast, onda je procedura slijedeca: prvo ti friza napravi pramenove kao sto sam rekao, a zatim sve sto je ostalo izvan folija prefarba koristeci istu smjesu kao i inace (nazovimo to formula X)... Naravno, prvo maze izrast, a nakon toga kratko na cijelu duzinu. Nazovimo to procedura 1.
E sad, kako to odrzavati? Ako ti kosa jako brzo raste, tad nakon mjesec dana se farba samo izrast (formula x) i boja se NE PROVLACI na duzinu jer bi zeznula pramenove. A slijedeci mjesec se ponavljaju pramenovi na novoizrasloj kosi i farbanje korijena s formulom X. Ako ti kosa ne raste brzo, onda samo ponavljas istu stvar kao kod procedure 1 svaka 2 mjeseca.

Ok, hvala puno na savjetima :s
:cerek:
:)
;)

Dorée
08.06.2009., 21:59

evo gledala u dm-a ,nema te boje ,nema ni onih koje sam ja navela ima samo 6 ash blonde da probam tu :mig:

SweetHeart
08.06.2009., 22:26
evo gledala u dm-a ,nema te boje ,nema ni onih koje sam ja navela ima samo 6 ash blonde da probam tu :mig:
U dm-u i ''normalnim'' dućanima nemaš tih boja jer se rade samo za frizerske salone pa trebaš otići u jedan takav, pitala sam profesionalca par postova iznad. :mig:

Nema dm sve. :zubo:

kalei
09.06.2009., 10:40

vise ne radim u frizeraju... dojadilo mi :ne zna:

okej, kaj da kažem frizerki, da mi stavi pramenove za nijansu svjetlije od prirodne kose i za nijansu tamnije od prirodne kose?

Hannuma
09.06.2009., 10:42
OK, uhvatio sam mali predah... Tvoja friza je ovaj put nekaj zaje... Krivi omjer blajha i peroksida (mijesala od oka?) Ili joj je blajh prasak bio star, pun vlage, pa je bio djelomicno mrtav i zato nije napravio posao... Ideja za prvu pomoc bi bila ponoviti pramenove u T zoni (frontalno uz celo, 2 folije) i tamo gdje ti se kosa dijeli, po 2 folije sa svake strane. Dakle, ne cijelu glavu, samo 5-6 folija. Trebala bi upecati iste pramove, i tretirati samo zuti dio, a na ostatak kose (izmedju pramova) nabaciti neku tamnu boju koja je slicna tvojoj prirodnoj... to bi trebalo malo ublaziti kontrast i zamaskirati stvar... Slijedeci put nek pazi... Ziher je vidla da pramovi nisu otisli do bijelog... Ili nije ni gledala... Jer kad je dohvate forumasi :azdaja:

Puno, puno ti hvala! :top:

Ma ona se malo opustila izgleda meni....ima da se skoncentrira sljedeći put!!! :o

profesionalac
09.06.2009., 16:37
okej, kaj da kažem frizerki, da mi stavi pramenove za nijansu svjetlije od prirodne kose i za nijansu tamnije od prirodne kose?

Da... I nek koristi pepeljaste ili mat tonove, pogledajte zajedno nijanser boja koje koristi, budete nekaj zbrali... I peroksid 3%... Svi drzimo fige za najbolje rezultate... Javi kak je ispalo.

Alanna_st
10.06.2009., 09:07
Profesionalac može savjet?
Imam plavu bojanu kosu a pošto ne mislim ići do kraja ljeta na pepeljaste pramenove..koju boju da uzmem ili da promješam možda dvije pa da mi ostane tamno plava boja ali bez žute nijanse?? Koristila sam keunne(pepeljasta) i 9% peroksid, opet mi je ispao korijen žut.. :(

profesionalac
10.06.2009., 10:19
Profesionalac može savjet?
Imam plavu bojanu kosu a pošto ne mislim ići do kraja ljeta na pepeljaste pramenove..koju boju da uzmem ili da promješam možda dvije pa da mi ostane tamno plava boja ali bez žute nijanse?? Koristila sam keunne(pepeljasta) i 9% peroksid, opet mi je ispao korijen žut.. :(

A koja pepeljasta? 8.1, 9.1 ili 10.1? 1001 ili 1517? Sve su pepeljaste :ne zna: Kakva ti je prirodna boja izrasta? Kaj podrazumijevas pod tamno plava? U Keune tonkarti to je 6.0 i vecina forumasica bi se zaklela da je to smedja...
Ako ti se da, svrati do DMa i u katalogu odredi tocno tvoju prirodnu boju kose i ono kaj bi htjela postici. Temeljem toga ti mogu dati precizniji savjet. Ovak :ne zna:

Alanna_st
10.06.2009., 11:50
A koja pepeljasta? 8.1, 9.1 ili 10.1? 1001 ili 1517? Sve su pepeljaste :ne zna: Kakva ti je prirodna boja izrasta? Kaj podrazumijevas pod tamno plava? U Keune tonkarti to je 6.0 i vecina forumasica bi se zaklela da je to smedja...
Ako ti se da, svrati do DMa i u katalogu odredi tocno tvoju prirodnu boju kose i ono kaj bi htjela postici. Temeljem toga ti mogu dati precizniji savjet. Ovak :ne zna:
Mislim da je 9.1 bila u pitanju, biserno pepeljasta plava. Uglavnom ne želim toplije nijanse već hladne i neutralne a moja prirodna boja je tamno siva ili mišja..sorry šta nisam napisala. Neko vrijeme bi htjela se sama probati bojati bez da stavljam pepeljaste pramenove, u međuvremenu bih išla na preljev, al to mi bezveze jer se brzo ispire a ja često perem kosu. Tako da ako možeš dati savjet koju boju da uzmem a da ne ispadne žuta, pogotovo sad ljeti kad još više požuti od izlaganja suncu...

Alanna_st
10.06.2009., 11:50
http://www.zagreb-capital.com/news_img/deneuve_2.jpg

Evo ova boja mi je dobra..

profesionalac
11.06.2009., 14:40
http://www.zagreb-capital.com/news_img/deneuve_2.jpg

Evo ova boja mi je dobra..

Kaj se dogadja s forumom? Gotovo je nemoguce ulogirati se :ne zna:

Da odgovorim Alanni... Kazes da volis hladne i svjetle nijanse... To se u pravilu radi tako da se kosa izblajha 1-2 tona svjetlije od zeljenog tona i zatim se tonira bojom (10.21,9.2, 9.1, 8.2, 8.1 ili 8.19) i 3% hidrogenom u omjeru 1:2. Pogledaj u Keune katalogu za uputu, oni to zovu begie nijansiranje (ili tako nekako). Blajhanjem ubijes zutilo (a najcesce je dovoljan blajh i 3% peroksid) i onda sve ove navedene boje mogu doci do punog izrazaja. Ako ih stavis na kosu koja je tamnija od nivoa 8 bez predhodnog blajhanja, ono kaj nastane oksidacijom prirodnog pigmenta daje tople tonove i na zalost nista od hladnog efekta...
Ti za svoju boju kazes da je pepeljasto plava, zanci to bi negdje bilo 6.1 ili 7.1, a boju koju si navela da ti se svidja ja procjenjujem da je 9.2 ili 10.21... Tesko je to ovako sa slike...
Kako to dobiti u jednom koraku?
To sto si ti probala s 9.1 i 9% hidrogenom je bila dobra ideja, vrlo vjerojatno je dubina tona ispala OK, samo kaj je rezultat topli (zuti), a to je posljedica ostatnog pigmenta. U mat nijansama ne postoji 9.19, a bojim se da bi s 8.19 ispala pretamna... 1519 je cini se teze nabaviti nego kilogram plutonija...
A da probas pomijesati 9.2 i 1002 s 9% hidrogenom? 1002 je posvjetljujuca nijansa koja bi trebala jace oksidirati prirodni pigment i tako dati mjesta 9.2 da se razvije. Preporucio bih ti da pomijesas boje u omjeru 1:1 (pol tube jedne, pola tube druge). E sad treba dozirati hidrogen. 9.2 se mijesa s hidrogenom u omjeru 1:1, a to ce reci 30 mL (uzmi si graduirani dozator za detergente ili Vanish). 1002 se mijesa u omjeru 1:2, to ce reci da nju treba staviti 60 mL hidrogena.
Ukupna receptura:
1/2 tube (30 mL) 9.2 + 1/2 tube (30 mL) 1002 + 90 mL hidrogena (30 + 60)

Tu smjesu treba namazati na izrast i eventualno na zuti dio kose, u debelom sloju, no NE ODMAH NA CIJELU DUZINU (svecano obecaj da nebus odmah namazala cijelu kosu :azdaja:). Ostavi stajati cca 35-40 minuta (prati kakve je boje izrast) i tek tada rastegni na cijelu duzinu te ostavi stajati slijedecih desetak minuta kontrolikajuci u spiglu kaj se dogadja. Operi, lupi regenerator i trebalo bi ispasti OK. Uoci kondicional...

Ako hoces malo hladniji efekt, pomijesaj 9.1 i 1001.

I za kraj, samo cu komentirati kako mislim da nije pametno na kosu koja je farbana s 9% hidrogenom raditi pramenove, jer ti tvoja friza ziher lupi 9% hidrogen u blajh kak bi bila ziher da ce joj izvuci na bijelo. Ta kombinacija je dosta agresivna za vlas... Manje je agresivno blajhati izrast i zatim tonirati u mat nijanse. Samo zbroji postotke hidrogena (9+9 ili 3+3) :ne zna:

Dorée
11.06.2009., 17:47
profesionalac pošto nisam našla one keune boje ,uzela sam ovu od loreala ash blonde bili to moglo bit ok :)(za dobit neku svijetlosmeđu)
http://www.healthchemist.co.nz/loreal-excellence/loreal-excellence-ash-blonde-81-p936901.html

lučika
11.06.2009., 23:41
evo ovako; mene muci jedan problem. prije par godina sam se pocela farbat i to u crveno. onda sam se prije pola godine odlucila rijesit crvene i postat brineta. crvenkasti odsjaj je naravno ostao. nakon toga sam davala jos neke pramenove jer sam tila posvjetlit kosu. ugl na kraju sam ostala sarena. :D
i da stvar bude gora, kosa mi je u meduvremenu postala uzasno isusena i lomljiva (ponasala sam se iznimno mazohisticki prema njoj).

sad bi je nekako tila ujednacit pa sam mislila ic na dekoloraciju jer sam cula da je to manje stetno od blajhanja. istina?
i nakon toga il' se farbat u plavo il' davat pramenove.
eh da, jel' svejedno di idem na dekoloraciju?mislim, razvikaniji salon vs mjesna frizerka?

Alanna_st
12.06.2009., 08:48
Kaj se dogadja s forumom? Gotovo je nemoguce ulogirati se :ne zna:

Da odgovorim Alanni... Kazes da volis hladne i svjetle nijanse... To se u pravilu radi tako da se kosa izblajha 1-2 tona svjetlije od zeljenog tona i zatim se tonira bojom (10.21,9.2, 9.1, 8.2, 8.1 ili 8.19) i 3% hidrogenom u omjeru 1:2. Pogledaj u Keune katalogu za uputu, oni to zovu begie nijansiranje (ili tako nekako). Blajhanjem ubijes zutilo (a najcesce je dovoljan blajh i 3% peroksid) i onda sve ove navedene boje mogu doci do punog izrazaja. Ako ih stavis na kosu koja je tamnija od nivoa 8 bez predhodnog blajhanja, ono kaj nastane oksidacijom prirodnog pigmenta daje tople tonove i na zalost nista od hladnog efekta...
Ti za svoju boju kazes da je pepeljasto plava, zanci to bi negdje bilo 6.1 ili 7.1, a boju koju si navela da ti se svidja ja procjenjujem da je 9.2 ili 10.21... Tesko je to ovako sa slike...
Kako to dobiti u jednom koraku?
To sto si ti probala s 9.1 i 9% hidrogenom je bila dobra ideja, vrlo vjerojatno je dubina tona ispala OK, samo kaj je rezultat topli (zuti), a to je posljedica ostatnog pigmenta. U mat nijansama ne postoji 9.19, a bojim se da bi s 8.19 ispala pretamna... 1519 je cini se teze nabaviti nego kilogram plutonija...
A da probas pomijesati 9.2 i 1002 s 9% hidrogenom? 1002 je posvjetljujuca nijansa koja bi trebala jace oksidirati prirodni pigment i tako dati mjesta 9.2 da se razvije. Preporucio bih ti da pomijesas boje u omjeru 1:1 (pol tube jedne, pola tube druge). E sad treba dozirati hidrogen. 9.2 se mijesa s hidrogenom u omjeru 1:1, a to ce reci 30 mL (uzmi si graduirani dozator za detergente ili Vanish). 1002 se mijesa u omjeru 1:2, to ce reci da nju treba staviti 60 mL hidrogena.
Ukupna receptura:

Tu smjesu treba namazati na izrast i eventualno na zuti dio kose, u debelom sloju, no NE ODMAH NA CIJELU DUZINU (svecano obecaj da nebus odmah namazala cijelu kosu :azdaja:). Ostavi stajati cca 35-40 minuta (prati kakve je boje izrast) i tek tada rastegni na cijelu duzinu te ostavi stajati slijedecih desetak minuta kontrolikajuci u spiglu kaj se dogadja. Operi, lupi regenerator i trebalo bi ispasti OK. Uoci kondicional...

Ako hoces malo hladniji efekt, pomijesaj 9.1 i 1001.

I za kraj, samo cu komentirati kako mislim da nije pametno na kosu koja je farbana s 9% hidrogenom raditi pramenove, jer ti tvoja friza ziher lupi 9% hidrogen u blajh kak bi bila ziher da ce joj izvuci na bijelo. Ta kombinacija je dosta agresivna za vlas... Manje je agresivno blajhati izrast i zatim tonirati u mat nijanse. Samo zbroji postotke hidrogena (9+9 ili 3+3) :ne zna:

Svečano obećajem da neću na cijelu kosu:mig:
I, da čini mi se da baš radi 9%-og hidrogena neću na pramenove, a i da mi se kosa malo oporavi od tih silnih kemija..
Zašto je taj 1519 tako teško nabaviti??
Znači blajham izrast; Koliko minuta da ga držim? Onda ovo;
Hvala ti, baš probam,valjda će ispasti ok:kiss:

profesionalac
12.06.2009., 10:02
Svečano obećajem da neću na cijelu kosu:mig:
I, da čini mi se da baš radi 9%-og hidrogena neću na pramenove, a i da mi se kosa malo oporavi od tih silnih kemija..
Zašto je taj 1519 tako teško nabaviti??
Znači blajham izrast; Koliko minuta da ga držim? Onda ovo;
Hvala ti, baš probam,valjda će ispasti ok:kiss:

NE!
Prva opcija:
blajh + 3% peroksid na izrast, drzati do svijetlo zute boje, oprati, na cijelu kosu (vlaznu) namazati 9.2 i 3% peroksid u omjeru 1:2, drzati do 20 minuta. Oprati.

Druga opcija:
1/2 tube (30 mL) 9.2 + 1/2 tube (30 mL) 1002 + 90 mL hidrogena (30 + 60) na izrast, drzati 40 min, provuci na duzinu i ostaviti jos desetak minuta. Isprati

Ti si pomijesala prvu i drugu opciju. Tako ne moze. Odaberi jednu. Ja mislim da bi prva trebala funkcionirati bolje. No pazi, treba ti stvarno kvalitetan blajh, bilo bi najbolje da nabavis od Keune... (http://www.keune.hr/Cream%20Bleach-141.html ) Doduse, ne znam gdi u ST ima ducana friz. opremom... Da se informiras preko hrvatske web stranice od Keune? I mozes ih priupitati zasto se neke nijanse ne mogu naci u slobodnoj prodaji. Meni su rekli da je nuzna strucna primjena, jer mogu dati cudne rezultate... A nes ti filozofije. Ak 6.66 nafarbas na prirodno plavu kosu, ispast ce klaun... A ona je u prodaji :ne zna:
Ili zasto je nemoguce kupiti njihove semicolor nijanse, koje su odlicne za ton na ton bojanje.

profesionalac
12.06.2009., 10:33
profesionalac pošto nisam našla one keune boje ,uzela sam ovu od loreala ash blonde bili to moglo bit ok :)(za dobit neku svijetlosmeđu)
http://www.healthchemist.co.nz/loreal-excellence/loreal-excellence-ash-blonde-81-p936901.html

Vjerojatno hoce... Mozda moze biti malo topliji ton, no mislim da bi trebalo ispasti ok.

danny0310
12.06.2009., 19:53
NE!
Prva opcija:
blajh + 3% peroksid na izrast, drzati do svijetlo zute boje, oprati, na cijelu kosu (vlaznu) namazati 9.2 i 3% peroksid u omjeru 1:2, drzati do 20 minuta. Oprati.

Druga opcija:
1/2 tube (30 mL) 9.2 + 1/2 tube (30 mL) 1002 + 90 mL hidrogena (30 + 60) na izrast, drzati 40 min, provuci na duzinu i ostaviti jos desetak minuta. Isprati

Ti si pomijesala prvu i drugu opciju. Tako ne moze. Odaberi jednu. Ja mislim da bi prva trebala funkcionirati bolje. No pazi, treba ti stvarno kvalitetan blajh, bilo bi najbolje da nabavis od Keune... (http://www.keune.hr/Cream%20Bleach-141.html ) Doduse, ne znam gdi u ST ima ducana friz. opremom... Da se informiras preko hrvatske web stranice od Keune? I mozes ih priupitati zasto se neke nijanse ne mogu naci u slobodnoj prodaji. Meni su rekli da je nuzna strucna primjena, jer mogu dati cudne rezultate... A nes ti filozofije. Ak 6.66 nafarbas na prirodno plavu kosu, ispast ce klaun... A ona je u prodaji :ne zna:
Ili zasto je nemoguce kupiti njihove semicolor nijanse, koje su odlicne za ton na ton bojanje.

ima kad iz ul domovinskog rata skrenes desno prema stadionu i odma ulicica lijevo iza raiff banke(krivina na desno)

Tom Duxes
13.06.2009., 10:24
Ojla!

Kupih Keune Tinta Color u dm-a (44 kune), i sad me zanima da se opituram jeli moram dodat Keune Tinta Developer (jeli to sadrži hidrogen?) i koliko to košta?

Hvala. :D

Alanna_st
15.06.2009., 09:11
NE!
Prva opcija:

Druga opcija:

:bonk:
Ja ću ipak pokušati s ovom drugom verzijom, ako ne nađem ovaj blajh..mislim da se otvorija jedan dućan blizu di živim. Mogu staviti blajh baš taj gore navedeni i na dio koji mi je od prošlog bojanja baca na žutu boju al da držim 10-ak min?
Pošaljem mail s upitom, ako uopće odgovore...ma, baš znam tu 6.66 :D
Ne može se kupiti i tako si prisiljen ići u frizerski salon:ne zna:

profesionalac
16.06.2009., 08:36
Ojla!

Kupih Keune Tinta Color u dm-a (44 kune), i sad me zanima da se opituram jeli moram dodat Keune Tinta Developer (jeli to sadrži hidrogen?) i koliko to košta?

Hvala. :D

Da. Boja se mijesa s peroksidom, koji se u Keune liniji naziva Keune tinta developer, u omjeru 1:1. Kosta cca 20 kn. A sad reci koju si boju kupila i koje ti je boje prirodna kosa, pa da ti znamo reci koji postotak hidrogena moras kupiti (3, 6, 9 ili 12)...
I iz tvog pitanja proizlazi da bas ne znas mnogo o bojanju kose. Mislis li da je dobra ideja da to radis sama? :ne zna:

profesionalac
16.06.2009., 08:38
:bonk:
Ja ću ipak pokušati s ovom drugom verzijom, ako ne nađem ovaj blajh..mislim da se otvorija jedan dućan blizu di živim. Mogu staviti blajh baš taj gore navedeni i na dio koji mi je od prošlog bojanja baca na žutu boju al da držim 10-ak min?
Pošaljem mail s upitom, ako uopće odgovore...ma, baš znam tu 6.66 :D
Ne može se kupiti i tako si prisiljen ići u frizerski salon:ne zna:

Moze blajh na zuti dio kose, ali ne vise od 10-15 minuta, kao sto si napisala... Vidim da se sad kuzimo. :top:
Sretno s farbanjem. Javi rezultat.

mimimimi
16.06.2009., 08:41
imam jedno pitanje.. zna li netko od vas gdje bi se moglo kupiti lorealove platinum proizvode? (mislim na blajh) znam da su predviđeni za salone, ali pitam ima li negdje možda za kupiti van te mreže opskrbe salona?

unaprijed hvala na odgovoru!

Ki-Ki
16.06.2009., 17:30
Zna li itko išta o farbanju obrva? Da li se to farba kod frizerke ili u kozmetičkim salonima? Da li se koristi ista boja kao i za kosu i koliko često se mora ponavljat postupak? Da li može poći po zlu pa da dobijem sasvim neku dugu boju?

Alanna_st
17.06.2009., 08:10
Moze blajh na zuti dio kose, ali ne vise od 10-15 minuta, kao sto si napisala... Vidim da se sad kuzimo. :top:
Sretno s farbanjem. Javi rezultat.
Super:cerek:, javim za par dana kako je ispalo, ako ne nađem blajh pomiješati ću one dvije boje..:)

matrioška
17.06.2009., 08:28
Imam prirodno tamnu kosu, gotovo crnu...ustvari ne, hm to je nekad bilo...sad je vise manje gotovo sijeda :-( . No ok, dakle.. godinama koristim keune tamno smedju s developerom 3 %, cca jednom mjesecno farbam izrast i to mi bude sasvim ok. Sada bih zeljela probati promijeniti boju kose. Bila sam u nekoj trgovini s perikama i zakljucila da bi mi obzirom na put i boju očiju dobro stajala smedja, crvenkasto smedja.
Pitanje profesionalcu i ostalim znalcima: Da li je dovoljno da uzmem npr. keune mahagonij smedju boju i jači developer od 9 % ili 12 %..i kad sve to smuckam i natrackam po kosi...hocu li dobiti to sto zelim?
fala in advans :)))

p.s. nemam mogucnost ici u salon

profesionalac
17.06.2009., 10:42
Imam prirodno tamnu kosu, gotovo crnu...ustvari ne, hm to je nekad bilo...sad je vise manje gotovo sijeda :-( . No ok, dakle.. godinama koristim keune tamno smedju s developerom 3 %, cca jednom mjesecno farbam izrast i to mi bude sasvim ok. Sada bih zeljela probati promijeniti boju kose. Bila sam u nekoj trgovini s perikama i zakljucila da bi mi obzirom na put i boju očiju dobro stajala smedja, crvenkasto smedja.
Pitanje profesionalcu i ostalim znalcima: Da li je dovoljno da uzmem npr. keune mahagonij smedju boju i jači developer od 9 % ili 12 %..i kad sve to smuckam i natrackam po kosi...hocu li dobiti to sto zelim?
fala in advans :)))

p.s. nemam mogucnost ici u salon

Jel mozes pogledati koji broj je bila ta tamno smedja? 5.0 ili 4.0? I zatim pogledaj tocan broj boje koja ti se svidja. Ako je u istoj dubini tona (recimo, farbala si se s 5.0 i sad hoces ici na 5.6) to ce ici cak i s istom kolicinom peroksida. No ako hoces nijansu koja je svjetlija (6.66 recimo), to ti nece primiti na duzini koja je bila farbana u tamno smedje, bez obzira na % hidrogena.
Kaj sad? Iskoristi ljeto... Sunce i more ce posvijetliti tvoju boju i onda ces lakse staviti tu crvenu koja ti se svidja. No, daj mi posalji tocne brojeve nijanse (koju si koristila i koju zelis dobiti), tak cu ti moci dati vrlo preciznu uputu kaj trebas napraviti.

matrioška
17.06.2009., 11:42
hm nisam bas sigurna jesam li skuzila kako se odgovara na post :ne zna:...nadam se da je ovako ok...dakle...koristila sam keune br 4, a ova nova boja koju sam gledala je 5.5. Cini mi se da sam shvatila sto si rekao...to nije isti "razred" boja ..dakle nista ne bih postigla s tom kombinacijom koju sam zamislila ? Glede iskoristavnja sunca ...mislim da to ne bi bilo bas...zgodno..bojim se da bi svi bili sokirani ( a i ja najvise ) kad bi izaslo na vidjelo pravo stanje moje boje kose ( sijeda jel ) :)))))
sto bi mi ti savjetovao? jel to ide na nacin da sada kupujem najsvjetlije sto ima iz razreda br 4...pa onda 5...i tak do 5.5.?

Jel mozes pogledati koji broj je bila ta tamno smedja? 5.0 ili 4.0? I zatim pogledaj tocan broj boje koja ti se svidja. Ako je u istoj dubini tona (recimo, farbala si se s 5.0 i sad hoces ici na 5.6) to ce ici cak i s istom kolicinom peroksida. No ako hoces nijansu koja je svjetlija (6.66 recimo), to ti nece primiti na duzini koja je bila farbana u tamno smedje, bez obzira na % hidrogena.
Kaj sad? Iskoristi ljeto... Sunce i more ce posvijetliti tvoju boju i onda ces lakse staviti tu crvenu koja ti se svidja. No, daj mi posalji tocne brojeve nijanse (koju si koristila i koju zelis dobiti), tak cu ti moci dati vrlo preciznu uputu kaj trebas napraviti.

profesionalac
17.06.2009., 12:18
hm nisam bas sigurna jesam li skuzila kako se odgovara na post :ne zna:...nadam se da je ovako ok...dakle...koristila sam keune br 4, a ova nova boja koju sam gledala je 5.5. Cini mi se da sam shvatila sto si rekao...to nije isti "razred" boja ..dakle nista ne bih postigla s tom kombinacijom koju sam zamislila ? Glede iskoristavnja sunca ...mislim da to ne bi bilo bas...zgodno..bojim se da bi svi bili sokirani ( a i ja najvise ) kad bi izaslo na vidjelo pravo stanje moje boje kose ( sijeda jel ) :)))))
sto bi mi ti savjetovao? jel to ide na nacin da sada kupujem najsvjetlije sto ima iz razreda br 4...pa onda 5...i tak do 5.5.?

Ok, ti bi isla samo jedan ton svjetlije... To nije tako velika razlika i za 2-3 farbanja bi ti se sve trebalo ujednaciti. A sad ja imam novo pitanje. Koliki ti je postotak sijedih vlasi? Naime, nije isto ako bojas kosu koja je prirodne boje ili kosu koja ima vise od 50% sijedih. Kak sijede vlasi nemaju prirodnog pigmenta, kad ih ofarbas u crvene tonove one vriste, poprime neprirodnu boju.

Evo receptura:

Kosa s manje od 50% sijedih vlasi:

pomijesaj 5.5 s 6% hidrogenom u omjeru 1:1 i namazi prvo na izrast, a nakon 15 minuta protegni na cijelu duzinu i drzi slijedecih 25-30 minuta. Crvene se moraju ranije provuci kroz duzinu, tako da daju ujednacenu, zarku boju. Inace vrhovi ostanu isprani.

Kosa s vise od 50% sijedih

Treba pomijesati boju 5.0 i 5.5 u omjeru 1:1 (pol tube svake) i 60 mL 6% hidrogena. Tehnika i vrijeme nanosenja je identicno kao ranije opisano. Ako su ti sijede jako otporne (tesko primaju boju), umjesto 5.0 moze se koristiti 5.3. E sad, buduci da moras mijesati prirodni ton i crvenu nijansu, intenzitet crvene ispadne malo blazi, ali sijede ne vriste. Ako hoces isti intenzitet crvene, tada moras kupiti crveni korektur ton (mislim da je 0.66) i staviti nekih 8 cm tog crvenog korektura (istisnes u zdjelicu 8 cm dugu liniju boje) + pol tube 5.0 ili 5.3+pol tube 5.5 i 60 ml hidrogena.

Nakon 2-3 uzastopna farbanja, kad se ujednaci ton, mozes smanjiti % hidrogena sa 6 na 3%.

matrioška
17.06.2009., 12:53
ha! mislim da sam shvatila kak ide ( mislim lol ) dakle...nocas cu to prespavati, a sutra krecem u avanturu! Svakako cu javiti rezultat....kakav god bio :) makar se nadam da bas necu ispasti ispasti šatirana ili drečava kao cindy lauper ;-)
za sada ti fala puno, jako si ljubazan :) ciao !

Ki-Ki
17.06.2009., 15:48
Zna li itko išta o farbanju obrva? Da li se to farba kod frizerke ili u kozmetičkim salonima? Da li se koristi ista boja kao i za kosu i koliko često se mora ponavljat postupak? Da li može poći po zlu pa da dobijem sasvim neku dugu boju?

Nitko mi ne odgovara ništa za obrve... :( Profesionalac, znaš li ti išta o tome? (Ma sigurna sam da znaš, ipak si ti 'profi'... :mig:)

profesionalac
17.06.2009., 17:17
Nitko mi ne odgovara ništa za obrve... :( Profesionalac, znaš li ti išta o tome? (Ma sigurna sam da znaš, ipak si ti 'profi'... :mig:)

Zao mi je Ki-Ki, ali stvarno pojma nemam... A zakaj bi farbala obrve?

Ki-Ki
17.06.2009., 18:09
Zao mi je Ki-Ki, ali stvarno pojma nemam... A zakaj bi farbala obrve?

Pa zato ako se ofarbam u najtamniju smeđu obrve će mi biti svjetle. Kosa mi je svjetlo smeđa, a obrve su mi iste boje kao i kosa.

Ki-Ki
17.06.2009., 18:17
Pa zato ako se ofarbam u najtamniju smeđu obrve će mi biti svjetle. Kosa mi je svjetlo smeđa, a obrve su mi iste boje kao i kosa.

Ovdje možeš vidjeti kakva mi je kosa. :)

http://img199.imageshack.us/img199/7438/zaforumaice.jpg
http://img154.imageshack.us/gal.php?g=dsc00030x.jpg

ovchica
17.06.2009., 18:26
Ja sam uvijek obrve farbala s bojom za kosu. Kad se ofarbam, ostavim malo farbe, razrijedim s par kapi regeneratora (jer je za obrve dosta 3% hidrogen) i namažem. Oko obrva stavim malo vazelina da mi se koža ne zafarba. Nakon 10 minuta obrišem s vlažnim maramicama. Vjerojatno će ti i kožu malo zafarbat ali ode ti to sve pod tušem. Najvažnije je paziti da ti boja ne upadne u oči.
Razlika između posebnih farbi za trepavice i obrve i ovih za kosu je to što su blaže (ali i višestruko skuplje) no ja ne vidim razliku kad farbam obrve (trepavice ne farbam).

Ki-Ki
17.06.2009., 19:05
Ja sam uvijek obrve farbala s bojom za kosu. Kad se ofarbam, ostavim malo farbe, razrijedim s par kapi regeneratora (jer je za obrve dosta 3% hidrogen) i namažem. Oko obrva stavim malo vazelina da mi se koža ne zafarba. Nakon 10 minuta obrišem s vlažnim maramicama. Vjerojatno će ti i kožu malo zafarbat ali ode ti to sve pod tušem. Najvažnije je paziti da ti boja ne upadne u oči.
Razlika između posebnih farbi za trepavice i obrve i ovih za kosu je to što su blaže (ali i višestruko skuplje) no ja ne vidim razliku kad farbam obrve (trepavice ne farbam).

A dobro, to si ja neću sama jer me strah. Ali se raspitujem ipak kako to izgleda prije nego mi to napravi friterka ili kozmetičarka.

hmore85
18.06.2009., 00:00
hello. da li (sorry ako je glupo pitanje) postoji neko sredstvo za bojanje kose a da nije ovo s hidroksidima i ostalim čudima?

nešto nevjerojatno idealno bi bilo šampon koji mi oboja kosu al nekako mi se čini da meljem gluposti, jesam upravu? :confused:

profesionalac
18.06.2009., 08:31

To se rjesava maleupom. Olovke za obrve ili tak nesto, ne znam tocno. Nanositi farbu na obrve nije preporucljivo (iritacije, mogucnost da udje u oko...).

profesionalac
18.06.2009., 08:43
Ovdje možeš vidjeti kakva mi je kosa. :)

http://img199.imageshack.us/img199/7438/zaforumaice.jpg
http://img154.imageshack.us/gal.php?g=dsc00030x.jpg

Vau, koji komad! :top:

matrioška
19.06.2009., 07:51
hej profi..:-)..eo izvjestaj :
dakle....zabavljala se ja farbanjem sve po uputi....... iiiii skoro je sve ostalo isto..osim sto mi je sada korijen crvenkasti :-) a na suncu mi sva kosa ima crvenkasti odsjaj, al je u biti ostala crna. Mislim da je cak sve dobro ispalo, jer mi se cini da se ne bih snasla sa sobom crvenokosom. U svakom slucaju thx na savjetu :) ciao!

profesionalac
19.06.2009., 08:56
hej profi..:-)..eo izvjestaj :
dakle....zabavljala se ja farbanjem sve po uputi....... iiiii skoro je sve ostalo isto..osim sto mi je sada korijen crvenkasti :-) a na suncu mi sva kosa ima crvenkasti odsjaj, al je u biti ostala crna. Mislim da je cak sve dobro ispalo, jer mi se cini da se ne bih snasla sa sobom crvenokosom. U svakom slucaju thx na savjetu :) ciao!

Pa, boja koju si ti predlozila je dosta tamna (kao sto ti kazes u biti crna)... Kroz 2-3 farbanja bi se sve trebalo ujednaciti... Ali ako to hoces odmah, treba prvo skinuti stari smedji pigment (pogledaj malo o skidacima boje), te zatim prefarbati...
Jedino kaj sad ne kuzim je kaj na kraju odustajes od crvene ili nastavljas s postepenim prijelazom?

Disease
19.06.2009., 10:15
Moja je kosa dosta komplicirana za bojenje...Gusta je ali i tanka...I jos upija boju prebrzo I jos mi je i duga kosa...Jedva izadem na kraj s njom...
A meni su najbolje schwarzkopfove boje ispadnu mi najslicnije kao na slici i najduze traju...
Od garniera me je peklo i ostetilo...Loreal se brzo isprao(mozda zato jer sam na jednu boju odmah stavljala drugu)...

Ki-Ki
20.06.2009., 18:42
Vau, koji komad! :top:

I šta ti kažeš, ali ISKRENO? Da li bi mi stajala najtamnija smeđa, iliti prva do crne?

wiwi
20.06.2009., 18:46
ne znam jeste spominjali prije il ne..iskreno ne da mi se sad prevrtat po stranicama.. imam samo jedno(2) kratko pitanje.. jel neko zna koji saloni u zagrebu koriste lorealove boje i preljeve za kosu? i kako se krecu cijene bojanja?
hvala :)

milla karolina
20.06.2009., 18:56
Moja je kosa dosta komplicirana za bojenje...Gusta je ali i tanka...I jos upija boju prebrzo I jos mi je i duga kosa...Jedva izadem na kraj s njom...
A meni su najbolje schwarzkopfove boje ispadnu mi najslicnije kao na slici i najduze traju...
Od garniera me je peklo i ostetilo...Loreal se brzo isprao(mozda zato jer sam na jednu boju odmah stavljala drugu)...

I meni, godinama se farbam kod frizerke...zbog lijenosti da se sama farbam al u zadnje vrijeme mi je nešt mučkala s bojama..lagala..pa je izgubila mene ko mušteriju ..pa sam jednostavno kupila sch..em dobro boju izabrala BRAVO JA..boja dugo dura..e sad jedno pitanje one nihove maske u kutijama..kakve su to make..odlične...htjela bih kupiti tome slično ali koje su to...ajde upomoć

milla karolina
20.06.2009., 19:00
Ok, ti bi isla samo jedan ton svjetlije... To nije tako velika razlika i za 2-3 farbanja bi ti se sve trebalo ujednaciti. A sad ja imam novo pitanje. Koliki ti je postotak sijedih vlasi? Naime, nije isto ako bojas kosu koja je prirodne boje ili kosu koja ima vise od 50% sijedih. Kak sijede vlasi nemaju prirodnog pigmenta, kad ih ofarbas u crvene tonove one vriste, poprime neprirodnu boju.

Evo receptura:

Kosa s manje od 50% sijedih vlasi:

pomijesaj 5.5 s 6% hidrogenom u omjeru 1:1 i namazi prvo na izrast, a nakon 15 minuta protegni na cijelu duzinu i drzi slijedecih 25-30 minuta. Crvene se moraju ranije provuci kroz duzinu, tako da daju ujednacenu, zarku boju. Inace vrhovi ostanu isprani.

Kosa s vise od 50% sijedih

Treba pomijesati boju 5.0 i 5.5 u omjeru 1:1 (pol tube svake) i 60 mL 6% hidrogena. Tehnika i vrijeme nanosenja je identicno kao ranije opisano. Ako su ti sijede jako otporne (tesko primaju boju), umjesto 5.0 moze se koristiti 5.3. E sad, buduci da moras mijesati prirodni ton i crvenu nijansu, intenzitet crvene ispadne malo blazi, ali sijede ne vriste. Ako hoces isti intenzitet crvene, tada moras kupiti crveni korektur ton (mislim da je 0.66) i staviti nekih 8 cm tog crvenog korektura (istisnes u zdjelicu 8 cm dugu liniju boje) + pol tube 5.0 ili 5.3+pol tube 5.5 i 60 ml hidrogena.

Nakon 2-3 uzastopna farbanja, kad se ujednaci ton, mozes smanjiti % hidrogena sa 6 na 3%.

Jedni pitanje..ja sam prirodna crnka, bijele puti..jako bijele puti..godine idu, sijedih sve više ..kako bi polako trebala svijetlije svijetlije kosu...jel bih mogla na moje bijelo lice onak neku lijepu nijansu plave kose..ajme mrzim ju ..al moram....skoro biti plavuša onak nordijski tip ..kako to postići polako..vidim da si pametn glava...

SweetHeart
21.06.2009., 10:39
Da javim kak je moje ispalo! :cerek:

Nakon što smo frendica i ja tražile Keune dućan po cijeloj Preradovićevoj ulici i natrag, otkrile da je Cvjetni trg zapravo Preradovićev, prošle ga ukrug, zadnji dućan koji smo vidjel je Keune. S tim da mu se i ulica drugačije zove, e da sam to znala, lakše bih ga našla. :rofl:
Teta je baš bila neka draga, imali su boju 5.19, još sam i loptu za plažu dobila! :D

Enivej, jučer sam se ofarbala i moram reć da je narančastog odsjaja ostalo minimalno, a boja je prekrasna, tamna. :s

Hvala. :)

profesionalac
22.06.2009., 09:43
I šta ti kažeš, ali ISKRENO? Da li bi mi stajala najtamnija smeđa, iliti prva do crne?

A, gle, nisam ti ja prava osoba za to pitanje... Naime, ja ti sve koje mi padnu u ruke pretvaram u plavuse :D
Dakle, bez obzira na to, je bih ti predlozio da ostanes na istom tonu na kojem si sada... Mozda, da se osvjezi malo izgled, predlozio bih ti 2-3 pramena boje cimeta ili bakra...
Jako tamno smedja :flop:

profesionalac
22.06.2009., 10:03
Jedni pitanje..ja sam prirodna crnka, bijele puti..jako bijele puti..godine idu, sijedih sve više ..kako bi polako trebala svijetlije svijetlije kosu...jel bih mogla na moje bijelo lice onak neku lijepu nijansu plave kose..ajme mrzim ju ..al moram....skoro biti plavuša onak nordijski tip ..kako to postići polako..vidim da si pametn glava...

A gle, sve ovisi o % sijedih, duzini kose i o boji koju imas sada...
Ako si sada ofarbana u crno, slijedeci put bi trebala uzeti nijansu koja je za jedan ton svijetlija... Zatim se farbati tako 2-3 mjeseca, pa opet uzeti jedan ton svjetlije... I tako se kroz nekih godinu dana spustis za 4 tona... Tako neces imati intenzivan prijelaz i lakse ces se nauciti na svjetliju boju... No, ako ti je kosa jako duga, vrhovi ce ostati tamniji (boja ne moze posvjetliti vec obojanu kosu) i to nece izgledati lijepo... U tom slucaju je bolje skinuti postojecu boju skidacem i onda izravno nanesti svijetlli ton...

Za tvoj svijetli ten, ja bih ti preporucio pepeljaste nijanse, ne previse svijetle... Recimo 8.1...

Ako hoces precizan odgovor, trebam znati:
1. % sijedih (okvirno-330, 50 ili 70 %)
2. koja boja ti je sada na glavi
3. duzina kose

homealone
22.06.2009., 13:01
http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/celebs/carmenelectra/carmen_electra_1.jpg

mene zanima kako do ovakve boje kose?
jesu ovo nekakvi crveno plavi pramenovi ili kako?
sad sam u nekoj ovako slicnoj boji

http://images.askmen.com/galleries/actress/lindsay-lohan/pictures/lindsay-lohan-picture-1.jpg

uz to da jednog dana mogu dosch do ovakve boje

http://www.judiciaryreport.com/images/lindsay-lohan-4-16-08.jpg
zato shta znam da volim cheste izlete u plavo, skoro pa bilo! Al to napravim svakih par godina!

Posto me trenutno samo zanima ta kombinacija kao kod carmen i lilo mozhe mi neko strucan to objasnit, e da i mislim stavljat ekstenzije i kako da pobogu onda nadem pravu nijasnu??:confused:
E i uz to sve kosa mi je trenutno do ramena! Prije bila platinasto plava skrooz bila do struka pa sam se osishala i opiturala u smede kestenjasto i osisala!
Jel moguce da tako nesto uspije???? Plizzz help help... :D

e da i ochigledno je da neznam smanjit slike....pliz nek ih smanji moderator/ica..
ne se ljutit ...

profesionalac
22.06.2009., 16:12
Dakle,

pocetno stanje je neka boja tipa 4.0. Carmen ima neku boju koja je izmedju 8.3 i 7.34... A ova zadnja je tipicna poblajhusa....

Ako hoces iz 4.0 u ovu bakrenu boju, za to je potrebno najprije skinuti tamno smedji pigment, zatim prema potrebi posvijetliti bazu i zatim staviti bakrenu. Ja bih preporucio da se stavi mjesavima 8.3 i 7.34, a da se uz lice, u debljini od 2-3 cm napravi nekoliko pramenova srednje debljine samo s 8.3 (koja je svijetlija). Tako se dobije ucinak "dimenzije".... Ako se radi na dekoloriranoj podlozi, 3% peroksid je dovoljan. Kao sto vidis, postupak je prilicno zahtjevan, a s obzirom da cinjenicu da je u podlozi kosa koja je prethodno bila plava, nisam siguran da bi to pametna ideja... Moze rezultirati ozbiljnim ostecenjem kose.

Druga opcija je da se na trenutnu smedju podlogu naprave gusti pramenovi blajhom (max 6% peroksid), koji ce ih skinuti do neke zuto-narandjaste boje, pa da se zatim sve prelije s preljevom na bazi 8.3/7.34... A to opet ukljucuje blajhanje kose koja je vec prije bila blajhana. Moze joj unistiti strukturu... A i konacni efekt ce biti nesto na pola puta izmedju tamne i riđe boje... Dakle, od toga nista.

Od riđe do poblajhuse vodi samo blajh, i to bi trebao biti prilicno jak, da ubije narandjasto-crveni pigment... A to je katastrofa za strukturu vlasi... Da se koliko-toliko izbjegne ostecenje vlasi, trebala bi se zadrzati u riđoj fazi barem godinu i pol dana, uz redovito sisanje vrhova... A zatim krenuti s pramenovima i svijetlijom podlogom tipa 8.2...

Znam da je izazovno stalno mijenjati boju kose, ali uz takve radikalne promjene boje cesto idu i radikalni zahvati koji mogu unistiti kosu... Moj ti je savjet da vise ne radis takve drasticne promjene, ako ti je stalo do zdravlja kose. Pronadji svoju boju i drzi se nje uz varijacije 1-2 tona na tamnije i svjetlije. To je najbolje za zdravlje kose.

Ekstenzije su drugi problem... Ja ih osobno ne volim... Gadi mi se ideja da na glavi nosis tuđe lasi, koje najvjerojatnije pripadaju nekom fakiru iz Indije koji prije obrednog sisanja vrlo vjerojatno nikad nije vidio vodu. Vrlo vjerojatno su ga osisali tek nakon kaj je jadan riknul... Osim toga, ne svidja mi se kad se pod prstima osjete spojevi... No, ak je to tebi OK, nemam nis protiv. No moras voditi racuna o jednoj stvari. Ekstenzije se "lijepe" na tvoje vlasi i tako dodatno opterecuju korjen kose. Nije rijetkost da znaju izazvati "cupanje" kose. Pogledak malo po forumu, vidjet ces da cure cesto prijavljuju hrpu pocupanih vlasi na spojevima... Dakle, nitko me ne moze uvjeriti da su ekstenzije zdrava stvar za vlasiste. Narociti ako imas relativno tanke vlasi (uz koje ide i reativno plitki korijen, koji se puno lakse iscupa).
Prije nego narucis ekstenzije, moras dobro promisliti koju boju kose zelis, probati postici tu nijansu te zatim naruciti adekvatne ekstenzije... Jer, ekstenzije se bojaju sasvim drugacijim kemijskim postupkom, i naknadno prefarbavanje bojama za kosu moze dati jako cudne rezultate.

Una1980
22.06.2009., 16:37
pokušavam na netu naći paletu keune farbi (da prebacim ovdje),ali mi nikako ne uspjeva:ne zna:
ili sam samo plavuša:misli::D

wewa
22.06.2009., 17:23
evo i mene..ja sam prirodna plavuša, dosta svijetla ali sam odlučila se poofarbati sa kuene 2000 pa sam bila jako svijetla, zatim sam bila tamno kestenjasta i na kraju crna. problem je bio u tome da mi je kosa jako brzo rasla pa mi je izrast izgledao užasno i zbog toga sam dala 500 kn u frizerski salon i tamo sam bila 5 sati.2 puta frizerka me blajhala i još farbala i ispala sam naranđasto plava. sad planiram staviti si casting creme gloss- pearl blonde koji se ispire nakon 28 pranja.jer možda netko koristio taj casting???

profesionalac
22.06.2009., 17:31
pokušavam na netu naći paletu keune farbi (da prebacim ovdje),ali mi nikako ne uspjeva:ne zna:
ili sam samo plavuša:misli::D

:rofl: onda smo dvije plavuse... Cini mi se da Keune te stvari ne daje za badava... To se posebno placa... A postoje knjizice za superblond nijanse ili za mat nijanse, koje pokazuju rezultat bojenja na svim prirodnim tonovima...
Od welle ima na netu...
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/rich_naturals___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/pure_naturals/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/deep_browns___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/special_blonde___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/vibrant_reds___shade_overview/nuances.jsp?

Ja u kompu imam i PDF, no ne mogu ga uploudati jer ima cca 2 MB, a nemam pojma gdi sam ga nasel...

A na ovom linku se moze naci tzv. konzultacijski software:
http://www.wellausa.com/consumer/products/color/koleston_perfect/color_consultation.jsp?

milla karolina
22.06.2009., 18:27
A gle, sve ovisi o % sijedih, duzini kose i o boji koju imas sada...
Ako si sada ofarbana u crno, slijedeci put bi trebala uzeti nijansu koja je za jedan ton svijetlija... Zatim se farbati tako 2-3 mjeseca, pa opet uzeti jedan ton svjetlije... I tako se kroz nekih godinu dana spustis za 4 tona... Tako neces imati intenzivan prijelaz i lakse ces se nauciti na svjetliju boju... No, ako ti je kosa jako duga, vrhovi ce ostati tamniji (boja ne moze posvjetliti vec obojanu kosu) i to nece izgledati lijepo... U tom slucaju je bolje skinuti postojecu boju skidacem i onda izravno nanesti svijetlli ton...

Za tvoj svijetli ten, ja bih ti preporucio pepeljaste nijanse, ne previse svijetle... Recimo 8.1...

3. duzina kose

evo je ak sam dobro napravila sliku [img=http://img38.imageshack.us/img38/9827/fotografija0116.th.jpg] (http://img38.imageshack.us/i/fotografija0116.jpg/)

milla karolina
22.06.2009., 18:32
http://http://img38.imageshack.us/img38/9827/fotografija01

milla karolina
22.06.2009., 18:41
ht/img381

http://i42.tinypic.com/2i0btqh.jpg

milla karolina
22.06.2009., 18:41
izvinite, pokušavam sliku slati i izviite na veličini pojma još nemam izvinite još jedanput..

Una1980
22.06.2009., 18:42
:rofl: onda smo dvije plavuse... Cini mi se da Keune te stvari ne daje za badava... To se posebno placa... A postoje knjizice za superblond nijanse ili za mat nijanse, koje pokazuju rezultat bojenja na svim prirodnim tonovima...
Od welle ima na netu...
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/rich_naturals___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/pure_naturals/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/deep_browns___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/special_blonde___shade_overview/nuances.jsp?
http://www.wellaprofessionals.co.uk/hairdresser/products/color/koleston_perfect/shade_worlds/vibrant_reds___shade_overview/nuances.jsp?

Ja u kompu imam i PDF, no ne mogu ga uploudati jer ima cca 2 MB, a nemam pojma gdi sam ga nasel...

A na ovom linku se moze naci tzv. konzultacijski software:
http://www.wellausa.com/consumer/products/color/koleston_perfect/color_consultation.jsp?

tenks:mig:
probala sam wellu 12.81:s:s nimalo žutila, baš je jako na sivo povuklo,a nakon 2 pranja boja je bila san snova:s Ja sam stvarno prirodno jako tamna,tako da bi svakome preporučila tu farbu:top:

edit: boja 7.37 mi je:s:s

milla karolina
22.06.2009., 18:48
[QUOTE=profesionalac;2116265

3. duzina kose[/QUOTE]

1. ni 30 % sijeda mi je gore na glavi
2. zamisli još tamnija od ove, friško sam sada farbana, puno tamnija 4 i 5.
4.dužina na slici...

Zla majkee
22.06.2009., 23:24
imam pitanje,ne znam dal je netko bio u slicnoj situaciji, 2much mi je teksta...

ugl, prirodna boja mi je crna, farbam se u crveno..s tim da je meni frizerka inace uvijek mijesala par boja pa je ispadala jebena crvena, uzasno prirodna.
e sad...s njom nisam zadovoljna (frizerkom) iz nekih drugih razloga, a imam izrast vec nekih 5cm...i sad to fuj izgleda, ko te tete nejdem, a iskreno za frizera bas i nemam vremena, pa sam se mislila doma ofarbat. bitno je za napomenut da neam pojma kak se to radi, nikad nisam ni probavala, a i nemam pojma koju boju da uzmem i tak to jer znam da nikad nije ko na slici :)

od kud da krenem?? :D
tnx

profesionalac
23.06.2009., 08:15
1. ni 30 % sijeda mi je gore na glavi
2. zamisli još tamnija od ove, friško sam sada farbana, puno tamnija 4 i 5.
4.dužina na slici...

Prekrasna kosa.... :s

S obzirom na niski % sijedih, mozes ici polagano prema svjetlijim nijansama... Nemas razloga za zurbu. Uostalom, sve dok ti % sijedih ne prijeđe 70 %, imat ces ozbiljnih problema da dobijes jednolicnu, svijetlu boju. Jer, sijede ce primiti brzo i lijepo (osim ako nisu jako otporne), a kosa koja je jos prirodno tamna ce dati narandjaste tonove...
Osim ako ne zelis naglu promjenu, mozes svakih godinu dana uzeti boju koja je za 1 ton svjetlija od postojece... Najbolji period za prelazak u svjetlije je nakon mora, kad je kosa od sunca malo svjetlija... Tako nece biti potrebe za drasticnim mjerama, kao sto je blajh.

profesionalac
23.06.2009., 08:37
imam pitanje,ne znam dal je netko bio u slicnoj situaciji, 2much mi je teksta...

ugl, prirodna boja mi je crna, farbam se u crveno..s tim da je meni frizerka inace uvijek mijesala par boja pa je ispadala jebena crvena, uzasno prirodna.
e sad...s njom nisam zadovoljna (frizerkom) iz nekih drugih razloga, a imam izrast vec nekih 5cm...i sad to fuj izgleda, ko te tete nejdem, a iskreno za frizera bas i nemam vremena, pa sam se mislila doma ofarbat. bitno je za napomenut da neam pojma kak se to radi, nikad nisam ni probavala, a i nemam pojma koju boju da uzmem i tak to jer znam da nikad nije ko na slici :)

od kud da krenem?? :D
tnx

Kreni od DMa...
Potrazi ton kartu od Keunea i koristeci se njome odredi ton crvene boje i ton tvoje prirodne kose. Kad nam budes znala to reci (oni brojevi ispod nijansi), mozemo ti sugerirati kak da sama smuckas tu boju...
Vodi racuna o tome da sa slike koju stavis na forum se ne moze precizno odrediti boja, jer na rezultat utjece svjetlo, kvaliteta fotica, osobni dozivljaj boje itd...

L@l!na D gUsT
23.06.2009., 15:40
dali mi netko može reč koja je ovo boja?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ashley_Simpson_2008.jpg

otprilike...ima li kakva sična za kupit u dm-a ili kozm-a nemojte mi saf one profesionalne(kenue i slično)..može garnier,lorel,palette..
hvala ;)

profesionalac
23.06.2009., 17:28
dali mi netko može reč koja je ovo boja?

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ashley_Simpson_2008.jpg

otprilike...ima li kakva sična za kupit u dm-a ili kozm-a nemojte mi saf one profesionalne(kenue i slično)..može garnier,lorel,palette..
hvala ;)

I ti uistinu vjerujes da je Ashley Simpson otisla u neku drogeriju, kupila boju u kutiji, ofarbala se u kupaonici i dobila tu boju?

Ki-Ki
23.06.2009., 19:08
A, gle, nisam ti ja prava osoba za to pitanje... Naime, ja ti sve koje mi padnu u ruke pretvaram u plavuse :D
Dakle, bez obzira na to, je bih ti predlozio da ostanes na istom tonu na kojem si sada... Mozda, da se osvjezi malo izgled, predlozio bih ti 2-3 pramena boje cimeta ili bakra...
Jako tamno smedja :flop:

E da! Osoba koja voli plavuše ne može mi dati odgovor na ovo pitanje. :)

L@l!na D gUsT
23.06.2009., 21:46
I ti uistinu vjerujes da je Ashley Simpson otisla u neku drogeriju, kupila boju u kutiji, ofarbala se u kupaonici i dobila tu boju?
niti mislim,niti sam to rekla..samo sam pitala dali netko zna koja je ovo boja otprilike da pokušam kupit sličnu.ne da mi se davat 200kn frizeru za boju koju ću vjerojatno prifarbat za mjesec dana..

profesionalac
24.06.2009., 08:47
niti mislim,niti sam to rekla..samo sam pitala dali netko zna koja je ovo boja otprilike da pokušam kupit sličnu.ne da mi se davat 200kn frizeru za boju koju ću vjerojatno prifarbat za mjesec dana..

OK. Ajd reci kakve si boje sada? I kakva ti je prirodna boja?
Po mojoj procjeni, ovakav ton bi mogla dati Keune 7.43 uz dodatak narandjastog korektora... I pripazi, prefarbati ovako intenzivnu boju nije bas lako... Vristat ce ispod svega, osim crne...

lillianna
24.06.2009., 09:30
Pozdrav svima, moze li mala pomoc? Farbala sam se sa Garnier 111, i kosa mi je ispala dosta zuta (posle dva farbanja, a prirodna kosa mi je tamno smedja bez sedih)...Cula sam za Keune 1517,
ali nemam hrabrosti da je koristim zato sto je veoma agresivna a ja imam osetljivo teme :( Da li je neko koristio mozda Keune 9.2, 10.7 ili neku drugu Keune farbu? Help :)

Ovakva mi je sad, skoro orange :D http://i2.tinypic.com/8abstch.jpg

profesionalac
24.06.2009., 11:20
Pozdrav svima, moze li mala pomoc? Farbala sam se sa Garnier 111, i kosa mi je ispala dosta zuta (posle dva farbanja, a prirodna kosa mi je tamno smedja bez sedih)...Cula sam za Keune 1517,
ali nemam hrabrosti da je koristim zato sto je veoma agresivna a ja imam osetljivo teme :( Da li je neko koristio mozda Keune 9.2, 10.7 ili neku drugu Keune farbu? Help :)

Ovakva mi je sad, skoro orange :D http://i2.tinypic.com/8abstch.jpg

Gle, Keune 1517 nije nista agresivnija od Garniera 111 koji si ti koristila... no, buduci da si tamno smedja prirodno, niti Keune 1517 ti nece dati plavu boju jer joj je tvoja podloga pretamna... Procitaj 5 stranica foruma unatrag, bilo je dosta diskusije na tu temu.
Keune 9.2 ili 10.7 ti nece dati nista bolji rezultat, bit ces narandjasta.

slutim dolazak
24.06.2009., 12:25
ZAnima me..ima li tko kakve spoznaje o brandu FUDGE , njega za kosu...zanima me jer bi htjela uvrstiti ih u svoj asortiman...pliz........

lillianna
24.06.2009., 13:00
@profesionalac
Gledala sam unazad ali nisam nasla rjesenje za moj problem..Koliko razumijem nije preporucljivo izvlaciti pramenove ( milsila da na ovu boju stavim pramencice sa Keune farbom ili pramencice blajhom)..Nisam rekla da mi je vlas tanka i da mi zato i kosa izgleda rijetka, tako da ne smijem da je unistim :) U cilju mi je da dobijem lijepu plavu kosu koja lici na prirodnu ako je moguce, npr ovakvu http://www.keune.com/Highlands-225.html

@una1980
Evo ovdje mozes pogledati neke od Keune farbi -> http://www.cazzahair.com.br/magazine/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=164

profesionalac
24.06.2009., 14:46
@profesionalac
Gledala sam unazad ali nisam nasla rjesenje za moj problem..Koliko razumijem nije preporucljivo izvlaciti pramenove ( milsila da na ovu boju stavim pramencice sa Keune farbom ili pramencice blajhom)..Nisam rekla da mi je vlas tanka i da mi zato i kosa izgleda rijetka, tako da ne smijem da je unistim :) U cilju mi je da dobijem lijepu plavu kosu koja lici na prirodnu ako je moguce, npr ovakvu http://www.keune.com/Highlands-225.html

@una1980
Evo ovdje mozes pogledati neke od Keune farbi -> http://www.cazzahair.com.br/magazine/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=164

Bravo! Brineta je nasla Keune katalog, kad dvije plavuse nisu uspjele... Doduse, to je katalog od prije par godina, nema mat nijansi, ultraposvjetljujucih iz skupine 1500, no moze posluziti.

Gledaj, boju koju ti hoces mozes dobiti jedino tako da na predhodno izbjeljenu podlogu (poblajhana kosa) stavis kombinaciju 10+9.53 pomijesanu s 3% peroksidom u omjeru 1:2.

Znaci, ti bi svoju kosu prvo trebala oblajhati do vrlo svijetlo zute i tek tada tonirati s tim bojama. Buduci da si se vec farbala, to blajhanje bi trebalo izvesti jako oprezno... Keune krem blajh i 3% peroksid na izrast i kad dodje do svijetlo zute boje (moze potrajati i do 40 minuta), navlaziti duzinu mjesavinom vode i instant regeneratora, te protegnuti blajh na cijelu duzinu. Drzati maksimalno 10 minuta... Mozda ce nakon toga trebati potkratiti vrhove... Imas li frizu koja radi s Keune ili to planiras izvesti sama?

lillianna
24.06.2009., 15:58
Znaci ne mogu nikako izbeci blajhanje? Mislila sam uzeti vise razlicitih farbi ili reci frizerki da mi stavi pramenove u vise boja i po koji blajhani pramen?! Sta ti mislis?

profesionalac
24.06.2009., 16:40
Znaci ne mogu nikako izbeci blajhanje? Mislila sam uzeti vise razlicitih farbi ili reci frizerki da mi stavi pramenove u vise boja i po koji blajhani pramen?! Sta ti mislis?

Na taj nacin ces spasiti stvar, no neces dobiti boju kao sto je na slici... Ja bih ti preporucio da s obzirom na prirodnu podlogu koju imas radis pramenove u 2-3 boje (jedni naravno s blajhom), ali ukupni rezultat ce biti drugaciji.

Da dobijes ono sa slike, nema drugog nacina...

lillianna
24.06.2009., 17:36
Da to cu uraditi 100% :) Mozes li mi jos preporuciti neke farbe za ostale boje pramenova?

profesionalac
24.06.2009., 18:17
Da to cu uraditi 100% :) Mozes li mi jos preporuciti neke farbe za ostale boje pramenova?

Auu... Ima milion kombinacija.

Dakle:
1. blajhani pramenovi (nek ti friza ne radi s blajhom koji ima vise od 6% peroksdida, ja bih preporucio 3 ili 4.5 %)
2. Neki ton koji je izmedju tvoje prirodne kose i blajhanih pramenova. Npr. 7.35 (svijetla cokolada) ili 7.43 sto baca na bakreno ili 8.52 (jako lijepi ton).
3. Tamni ton, koj ce dodati tonove tvoje kose: Npr. 5.35 (tamna cokolada), 4.03 (tamna kava) 5.3...

U principu, druga boja mora biti za 2 tona tamnija od blajha (dakle 7 ili 8), a treca boja za 2 tona od druge (5 ili cak 4). Najtamniji pramenovi neka budu i najtanji, a blajhani i oni druge boje srednje debljine. Tak ce se najmanje kuziti izrast Ili druga i treca boja moze biti iste dubine tona (npr 8), ali razlicitog odsjaja. Recimo 7.3 (ljesnjak) i 7.43 (bakar) + blajhani pramenovi... no, tu se izrast jace kuzi...

Una1980
24.06.2009., 19:35
@una1980

Bravo! Brineta je nasla Keune katalog, kad dvije plavuse nisu uspjele... Doduse, to je katalog od prije par godina, nema mat nijansi, ultraposvjetljujucih iz skupine 1500, no moze posluziti.

@lillianna tenks:mig::top:

@profi - da, nas dvije plavuše ništa nismo uspjeli naći:rofl:

lillianna
24.06.2009., 20:57
Ok, kuzim, mada sam ja razmisljala da sve boje budu plave, ali onda tu je opet problem moje prirodne kose na koju cu morati stalno izvlaciti pramenove...Morat cu otici do dm-a da pogledam nijanse...Nadam se da ce da slici Jojo -> http://media.photobucket.com/image/hair%20highlights/dc_lover4_life/jojoshair.jpg

Javljam se sa rezulatatima, puno si pomogao stvarno, hvala ti ;)

@una1980 nema na cemu :)

Imate odlicnih slika pramenova na http://www.beautifulhairstyles.com/highlights/

lillianna
25.06.2009., 08:50
Moram jos nesto dodati...Sjetila sam se ove stranice sa svim Keune nijansama http://www.extendedlengths.com/keticohaco.html

@profesionalac nisam brineta vec zlatokosa :D

Razlivena Tinta
25.06.2009., 16:47
Moderatori, smanjite slike :flop:

L@l!na D gUsT
25.06.2009., 19:40
Po mojoj procjeni, ovakav ton bi mogla dati Keune 7.43 uz dodatak narandjastog korektora... I pripazi, prefarbati ovako intenzivnu boju nije bas lako... Vristat ce ispod svega, osim crne...zlatno smeđa sa narančastim odsjajem..upravo sam kupila pallete 10minutes br.488,sviđa mi se slika na kuitiji(mada to nikada nije isto kao zapravo),bila je slična onoj,malo manje narančasta.
hvala ti

jesenja
25.06.2009., 19:44
Po mojoj procjeni, ovakav ton bi mogla dati Keune 7.43 uz dodatak narandjastog korektora... I pripazi, prefarbati ovako intenzivnu boju nije bas lako... Vristat ce ispod svega, osim crne...

I meni Ashley ima predivnu boju kose...tako se planiram pofarbati u 10 mj :cerek:...na ljeto volim biti svijetlija, zimi tamnije, ali onako sve nekako na narančasto...
Inače koristim 9.43...sada malo švrljam po Lorealu..(Ash Blonde 8A )
i sad pitanje ofkors profesionalcu, da li meni treba narančasti korektor...i čemu on točno služi...inače imam prirodno crvenog pigmenta u kosi :misli: