PDA

View Full Version : Harmonika

Stana
01.02.2006., 19:05
Imam godina koliko imam (vidi u ??) i planiram naučiti svirati harmoniku te me zanima koje je dobra za početak i jel to jako teško za naučiti...
i _ ebu me note pa jel se može i bez njih i sl.....

napizdjena
02.02.2006., 08:43
pa može se bez nota, al je puno jednostavnije znati napisati i pročitati muzku

lovranac6
12.11.2007., 09:10
Treab mi netko ko se kuzi u harmonike.....
inache
MARKA HOHNER
zelim je prodati pa..

d._m.
12.11.2007., 10:42
pa....?

_garo_
12.11.2007., 13:26
prodaj ako mozes

lovranac6
13.11.2007., 16:11
da jbte kome da prodam i kako da znam vrijednost
od slonove kosti je,1935 godiste

Ruda
14.11.2007., 07:09
od slonove kosti je,1935 godiste
Uuuuu jebote, jesi siguran da je slonova kost???
Da to nije od mamuta?

lovranac6
14.11.2007., 07:23
Uuuuu jebote, jesi siguran da je slonova kost???
Da to nije od mamuta?

haha
kako smo humoristicni....

Ruda
14.11.2007., 07:29
haha
kako smo humoristicni....
:D
sorry
pitaj "ILINIĆA" u Zvonimirovoj, tel. 01/4646800, ali...
...nitko ti ne može reči koliko vrijedi dok ne isproba

edit: ops, tek sada vidim da nisi iz Zg-a

lovranac6
15.11.2007., 09:12
loool
budem.......:D :D :D :lol:

Toco1980
03.04.2008., 17:31
Jel zna možda netko kak se kreću cijene novih harmonika (Hohner, Weltmeister, Dalapa, Pigini, Guerrini isl.)?

I jel se može negdje s neta skinut kakve note ili instrukcije za sviranje?

Toco1980
09.04.2008., 04:28
Zar baš nitko....? :(

:rolleyes:

morbidangel
11.04.2008., 22:24
Jel zna možda netko kak se kreću cijene novih harmonika (Hohner, Weltmeister, Dalapa, Pigini, Guerrini isl.)?

I jel se može negdje s neta skinut kakve note ili instrukcije za sviranje?

Pigini harmonike su ti dosta skupe, ovisi kakvu želiš, najjeftinije od cca 2000€ do kvalitetnijih čija cijena ide i više od 10000€.
U ovoj grupi su tu najjeftinije Dalapa i Weltmeister (i najlošije). Hohner ima širok rang harmonika od povoljnih do vrlo skupih...

Može:D Ali bi ti bolje bilo da ideš na satove... jedan tjedno ili jedan svaka dva tjedna... ako ti se ne žuri i ne želiš postati profesionalni harmonikaš dosta je...

Toco1980
12.04.2008., 18:21
U ovoj grupi su tu najjeftinije Dalapa i Weltmeister (i najlošije). Hohner ima širok rang harmonika od povoljnih do vrlo skupih......

Mislil sam možda nešto jeftino... Koliko bi koštalo recimo nekaj ovakvoga....
http://www.hohner.eu/index.php?531 i jel se to uopće isplati kupovat?

Može:D Ali bi ti bolje bilo da ideš na satove... jedan tjedno ili jedan svaka dva tjedna... ako ti se ne žuri i ne želiš postati profesionalni harmonikaš dosta je...To bi bilo dobro.... A za derneke, svadbe, i karmine, al' ionak tam ne mogu ja tak loše svirati kak ljudi mogu bit pijani...

morbidangel
12.04.2008., 22:34
Mislil sam možda nešto jeftino... Koliko bi koštalo recimo nekaj ovakvoga....
http://www.hohner.eu/index.php?531 i jel se to uopće isplati kupovat?

To bi bilo dobro.... A za derneke, svadbe, i karmine, al' ionak tam ne mogu ja tak loše svirati kak ljudi mogu bit pijani...

1200-1400$ Po cjenicima na netu. Goooooogle! Ali to ti je harmonika za curice:D

klavocin
14.04.2008., 17:14
Dallape ti je definitivno najbolja.sadasnja cena od modela Supermaestro IV° Klavirska je, po cenovniku, Euro 6.580.-
Zbog sadasnja ekonomska kriza na celu svetu priznamo vrlo specijalna pospusta za sve harvatski ljudi koji su uvjek bili nasi nalbolji musterije i to u iznosu od 25%, tako modela Supermaestro IV° Klavirska ( koja je sada teska malo manje od 12 Kg) ce vama kosta Euro 4.950.- komplet za kajseve, zastitnik za meh i deluxe kofera za tockove.-
Za transporta treba da racunate Euro 150.-
Rok isporuke je od 20-30 dana priblizno posle prijema vasa cela isplata na nas ziro racun br.30145537 kod nasa Banka CARIPARMA - Filijala Stradella - Iban br. IT 95 H 06230 56300 000030145537.-
Amleto Dallapč

Dallapč <dallapeaccordions@libero.it>

zvijer404
22.09.2008., 16:33
jel zna neko di bi mogo kupit ručnu harmoniku? znači ne onu ogromnu neg onu manju koja se drži u rukama.

Tuli_Kupferberg
23.09.2008., 09:48
jel zna neko di bi mogo kupit ručnu harmoniku? znači ne onu ogromnu neg onu manju koja se drži u rukama.

Malu dijatoničku? http://www.youtube.com/watch?v=rm4_ejEZ18k Hehehehe :lol:

hohner96
03.11.2008., 07:18
Koju harmoniku da uzmem: hohner verdi II(96b, 3.glasna) ili luciju(96b, 4.glasna),koja je bolja? hitno mi je pa bi vas zamolio ko zna da mi kaže. hvala

klavocin
06.11.2008., 18:20
Koju harmoniku da uzmem: hohner verdi II(96b, 3.glasna) ili luciju(96b, 4.glasna),koja je bolja? hitno mi je pa bi vas zamolio ko zna da mi kaže. hvala

Pa četveroglasnu naravno

mario 35
07.11.2008., 17:11
ako nađeš hohner cocncerto 3 kupuj! ima sve što ti je potrebno,lagana,malena i izvrsno zvuči!

Toco1980
09.11.2008., 17:56
Pa četveroglasnu naravnonaravno! :top:

hohner96
14.11.2008., 19:46
Jel mi može netko reć koliko odprilike ima kila hohner lucija 96 basova, paulo soprani 96 i 120, te weltmaister (capry) 96 basova

Toco1980
21.11.2008., 20:57
Jel mi može netko reć koliko odprilike ima kila hohner lucija 96 basova, paulo soprani 96 i 120, te weltmaister (capry) 96 basovaKoliko mi je poznato, ove od 96 basova su oko 8-10kg, a ove sa 120 basova 9-13kg... sve ovisi o materijalu, broju glasova i registara, izvedbi...

Layla Alexis
24.06.2009., 12:56
Ovak, treba mi pomoc oko harmonike. Nigdje nisam uspjela nac poredak tipki na harmonici.:( Pa ako netko ima napisano ili nesto slicno neka mi javi. Treba mi i za lijevu i za desnu ruku. Hvala unaprijed!! :)

lollipop
24.06.2009., 13:57
ako imaš harmoniku koja je kao klavir - desna ruka je kao i na klaviru, to ti je lako naći bilo gdje, a tu imaš slikicu kako idu tonovi: http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_keyboard

Za lijevu ruku opet ovisi kakvu harmoniku imaš, odnosno s koliko baseva.
Ovdje imaš općenito o harmonikama, a nije bed ako ne znaš engleski jer trebaš samo vidjeti sliku uz naslov 'Left-hand manual systems' koja prikazuje kako su basevi posloženi na harmonici od 120 baseva. http://en.wikipedia.org/wiki/Accordion#Notes

Dalje googlaj sama, stvarno nije bilo teško za pronaći.
Probaj u google utipkati accordion (bass) arrangement ili slično. Sretno!

(btw - ja nisam harmonikaš, pa vjerujem da će ti još ljudi koji znaju instrument pomoći u snalaženju)

Toco1980
29.06.2009., 22:29
Većina harmonika ti ima raspored basova slijedeći:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/67/120-button_Stradella_bass_system_chart.png

Razlika je samo u broju basova, ali generalno vrijedi isti raspored ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Stradella_bass_system

Sad je samo pitanje kakvu ti harmoniku imaš....

I, btw, ak smijem pitat, jesi možda samouka? ;)

CottonEyeJoe
03.11.2010., 08:29
Evo ove godine duge zimske dane sam odlučio skratiti sviranjem harmonike.

Kako sam kao klinac svirao synth doma, imam neke osnovne teorije, znači prepoznavanje nota, sviranje po notama, prepoznavanje simbola povisilice itd..

Imam nekih osnovni glazbeni sluh, dakle kroz 10-15 min mogu provaliti neku pjesmu, barem površno pa to doraditi...Da sam se kao mali nastavio baviti sviranjem, sad bih već imao sve znanje u glavi.

Ali dobro, želim sebi i drugima za gušt svirati, jer smatram da je harmonika najbolji društveni instrument, možda meni jači i od gitare.

Za vikend ću uzeti harmoniku, točnije posuditi, sječam se da je neka manja, početnička, mislim da nema puno baseva, ali meni za prvi par mjeseci će biti sasvim ok dok ne savladam osnovne basove, u biti sviranje sa dvije ruke paralelno.

Skinuo sam albino fakin 1-4 knjige, i još jednu za učenje, a ta druga se doima stvano super, je objašnjava točno po notama kako svirati, recimo vježbaš samo 3 note par pjesama, pa dodaš bas, pa na četiri note itd...

Ima tko kakvih savjeta?

Da li da se orjentiram odmah na svoj sluh i napamet sviranje pjesama, ili da sviram po notama i tako učim?

I molim neki osnovni položaj ruke kod sviranja klavijature, jer imam osjećaj da kad ju primim da ću sve tipke fulati, jer nije isto svirati harmoniku jednom rukom, i synth sa dvije ruke...

Veky
18.11.2010., 14:08
He,he...
Hajde molim te na pm pošalji kakve linkiće na te knjige.

Ja sam ljetos par tjedana isprobavao jednu staru scandalijevu harmoniku. Koliko sam pohvatao lijevu ruku i pogodio prstomet zaključio sam da mi ne može nadomjestiti ono što mogu klavijature. Istu tu harmoniku sam čuo što može na popravku kod gospodina Peraka, koji ju je razvalio držeći je na stolici i svirajući je onako da je pokaže kako radi.

Na žalost nisam se prepoznao kao materijal za harmonikaša (osim što je kao što kažeš dobra za fešte i ne moraš brinuti imaš li struje, hoće li ti netko zaliti instrument od desetak tisuća kn koji će zauvijek zašutjeti, koji sviraš u nekom ćošku i ne možeš pomaknuti i sl.) No ako imaš volje daj na pm. linkove na te knjige. Znanja i informacija niakd dovoljno.

CottonEyeJoe
01.12.2010., 07:54
evo pogledaj si ovdje:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=58016

tu imaš hrpu nota, ali i knjige, jedna je ALBINO FAKIN, druga UČIMO SVIRATI HARMONIKU.

Evo nisam već rastezao 2 dana, sad mi se plače.

klavijaturu mi nije problem svirati,desna ruka ide kako treba, može i po sluhu malo, može po notama, sve što nije jako brzo uspijem naučiti.

jedino me malo basovi muče na ljevo ruci, jer ono, treba basove svirati jednim tempom i mjenjati tipke, a klavijaturu drugim tempom i tipke, pa se onda ruke ne usklade i sve isto krenem raditi:)

ali sad radim da kupim nešto do 100eura, nekakvu veću harmoniku, tipa StELLA 80 basova, i krenem s time, a ne ovim mini mališem od 16 basova

Doctor_X
10.12.2010., 23:05
Pozdrav

Imam harmoniku dugmetaru Royal Standard Romance.Harmonika ima 120 basova,četveroglasna,5 redova na dugmadi.Zbilja sam malo upucen u harmonike pa me iskerno zanima koliko bi vrijedila ta harmonika.Neznam tocno koja je godina,po remenju se vidi da nije istroseno,a remenje nije nikad mjenjano.Svi tonovi rade.Mjeh je dobar,znaci kad ga opustim jako slabo se razvlaci,sto znaci da ne propusta zrak okolo,a to je dobro,bar mislim da je.Nikad nije udarena,ono harmonika je cakum-pakum.

Eh sad mene zanima koja je vrijednost te harmonike.

Evo vam neka slika,bas i nije neka ali dok se dokopam fotica posaljem vam pravu sliku.Slikano je s web kamerom,trenutno nisam imao drugo rjesenje :ne zna:

http://img375.imageshack.us/i/picture001zw.jpg/

LP

Doctor_X
12.12.2010., 16:25
Sta bas nitko nema ovdje ko svira harmoniku,ccc...

CottonEyeJoe
20.01.2011., 06:32
Poštovani, posjedujem harmoniku weltmeister stellu 60 basova troglasnu, kao početniku mi je trenutno dosta dobra.
Klavijature imaju dosta čisti zvuk, no imam par problema sa njom i pitanja pa bih htio vaše mišljenje.

1.)
Recimo, imam na klav. 5 registara, na basu 3 registra.
Ako na basu odaberem najjači registar po zvuku, i na klavijaturi isto najjači, meni se stalno čini kao da je bas glasniji nego klavijature.
Onda si moram nekad smanjivati bas na drugi registar u pjesmama u kojima zvuk sa klavirske strane treba biti naglašen.

2.)
Također se javlja "puckanje" basova, nisu skroz čisti na najjačem registru.
Najviše pucaju basovi od sniženih strana E,A,G basa.

3.)
Onda recimo, bas G kad razvlačim mjeh svira normalno, a kad uvlačim čuje se sasvim drugačije, kao da nedostaju frekvencije.

4.) Ne znam da li sam lud, no bas F mi se čini kao da je tonalitetno nižiji nego bas C.
Ok, na klavirskoj strani je C,D,E,F,G,A....

F je višiji nego C.
Da li bi ista stvar trebala biti i na BAS strani bez obzira na to što je raspored F prije tipke C?

Zato sam jučer rastvorio BAS stranu na harmonici da malo vidim što ima unutra:)

Sjećam se da se pričalo da zvuk nastaje titranjem nekih jezičaka.
Evo stanje jezičaka na mojoj harmonici, sve to izgleda dosta jadno.

Slika 1 - Gornja strana jezičaka.
http://img814.imageshack.us/i/img0038as.jpg/

slika 2 - opet gornja strana jezičaka
http://img197.imageshack.us/i/img0039aav.jpg/

slika 3 - sredina jezičaka - kao da je najlošija.
http://img713.imageshack.us/i/img0040aj.jpg/

E sad, vidim da pored ovih mekanih jezičaka ima i ovi metalni.
Kako to sve funkcionira i da li bi trebao promjeniti te spužvaste jezičke jer izgledaju kao da ih je netko nedavno ljepio??

grizly_hr
04.02.2011., 17:14
Poštovani, imam dosta iskustva s harmonikom pošto je i sam sviram. Prema Vašem objašnjenju Vaša harmonika treba remont ili štimanje. Nemojte sami ić nešto radit je ćete napraviti više štete nego koristi. Radije se obratite vašem lokalnom štimeru. Ako trebate ja vam mogu pedložiti odličnog štimera.

grizly_hr
04.02.2011., 17:17
Eto, ako trrebate instrukcije na harmonici slobodno mi se javite. Radim instrukcije uživo u svom domu ili preko interneta živom vezom. Pa ako ima neko zainteresiran neka mi se javi.

grizly_hr
18.02.2011., 22:45
Ja sviram harmonike al ovo je teško. I link ti ne radi tako da....

Veky
18.03.2011., 11:06
Očigledno trebaš servis i štimanje harmonike.

Svaki ton se sastoji od dvostrukog jezičca. Jedan svira kod uvlačenja, a drugi kod ispuhivanja. zato ti ton svira samo u jednom smijeru rastezanja. Slično je sa tim da ti neki tonovi "zvoncaju". Koliko sam ja s majstorom ogledao jednu harmoniku psotoje i neke gumice, brtvice i još neke sitnice koje se mijenjaju kod servisiranja.

Ako ti Bjelovar nije predaleko javi se na PP da ti dadem ime prezime i adresu odličnog majstora. Čovjek je usput i vrhunski harmonikaš s akademijom i mnoge je glazbenike podučavao harmonici.

are997
19.05.2011., 18:58
Ovak...
Imam jenu harmoniku od 48 baseva i 3-4 knjizice sa notama...
ovo oko klavijature sam skuzio normalne note.
Zanimaju me basevi, kako se sviraju, kako da procitam koji je bas iz notnog zapisa, znaci sve sto mi treba da naucim svirat baseve :D

Zahvalan :D

NjoBe
31.05.2011., 20:58
Sviram harmoniku odavno i sad znate sta se na harmonici svira..... e zna li ko kakvu str. il` bilo sta s ovim modernijim "kompozicijama"..

Ja kad sam vidio sta sve radi na harmonici-nevjerovatno...

ev` npr. elektric. harmonika

http://www.youtube.com/watch?v=2ocbY9FnXew

Pacman.
22.06.2011., 12:13
Trazim note od dalmatinskih pjesam za usnu harmoniku,
ako uopce postoje.

mirror gitara
23.06.2011., 09:57
Se bilo tko imati slike?

Esseker1
13.07.2011., 18:52
malo da ovo ide up...goodine lete!Vec jako dugo vremena imam zelju naucit svirat harmoniku i planiram,hocu krenit.znam da je tesko i ko sve na pocetku,al eto da vas pitam.Ak tko zna,gdje ima u Osijeku i koje su dobre....dalje cemo nastavit.I ovaj gore autor jel ikad poceo svirat i jel se ista dogodilo?pozz

bushido
21.09.2011., 12:13
proslo je vremena od zadnjeg pisanja u ovom topicu,ali neka... ide ovo up...

Pitanje za znalce; na sto sve tocno treba obratiti pozornost prilikom kupovanje doticne, koje "marke" se preporucuje,a koje ne... Nadalje,kako se krece cijena instrukcija za sviranje iste? Takodjer kao i kod clana ispred, taj instrument oduvijek "u meni", a nikako ga "savladati"...

pozdrav

silvanca
25.11.2011., 22:59
Postovani,

ja sam nova na forumu. Dobila sam harmoniku HOHNER IV Amica 96. Imam želju naučit svirat ali čim brže. Ja nemam vremena toliko sjedit za knjigama(Albin Fakin) i studirati. Ne mogu. Imam jako dobar sluh i več sam krenula ali zanima me gdje mogu dobit napisane pjesme bez nota. Ak neko poznaje učitelja u Ljubljani bilo bi super. To bi si za početak nabavila. Pomozite miiii,hvala

Doctor_X
27.11.2011., 16:01
pozz...

To da ces za neku kratko vrijeme (1. god) naucit svirat kao Pavković,Ljubenović ili Navračić zaboravi.U tih godinu dana najvise mozes naucit neke narodne pjesme tipa Kad procvatu jabuke,Ko te ima taj te nema,Garavusa,Kraj jezera,Sijem zito itd.

Ja kada sam krenuo privatno na sate harmonike prvo sam dobio tehnicke vjezbe da mogu lako upravljat svakim prstom,pa je krenula lagana pjesma kraj jezera tek toliko da mi se razradi motorika upravljanja rukama(svaka ruka svoje radi)pa onda je islo jos tehnickih vjezbi pa su tu onda i ljestvice.I tako sve teze i teze pjesme .pa nakon nekih godinu dana pocela su se i kola svirat itd itd...eh da a jos trileri uzlazni,silazni, drugi i treci prst,treci i cetvrti pa sam sad poceo nesto malo peti i cetvrti...

I ako hoces neki ajmo rec solidan napredak bilo bi pozeljno minimalno sat vremena provest vjezbajuci...ne forsirat...ako neide neka vjezba ostavit sve, 15 minuta pauze i onda ponovo itd itd...

najblizi profesor tebi za kojeg ja znam je Davor Horvat iz Zagreba je...

http://www.youtube.com/watch?v=WRITBJhXN2Q&feature=related

@Bushido-a najbolje ti je nekog popeljat sa sobom.Ja kad sam kupovao harmoniku provjerio sam da li svi tonovi rade na klavijaturi i na basu.da li mjeh pusta gdje kakvo je remenje,da li su tipke istrosene itd...za pocetak svaka harmonika je dobra.najbitniji je onaj koji ju svira ;) ali ipak izbjegavao bi goldencup i royalstandard...

dabi
05.01.2012., 12:38
Imam jednu zamolbu!!! Samouk sam u sviranju harmonike ,isključivo sviram za svoje gušte,imam jaku želju da naučim svirati Bećarac,pa molim sve forumaše koji znaju svirat Bećarac da mi pomognu.... Ne kužim se u note,malo mi je to preklompicirano pa kada bi mi mogli prevest npr. C,His,D itd.... Na taj način bi mogao da naučim... Bio bi zahvalan svima koji imaju toliko strpljenja da mi pomognu... Moj mail:dado.pavlovic64@gmail.com

Računalac111
28.01.2012., 19:33
Prije svega pozdrav svima! :)

Prijatelj me zamolio da pitam gdje se može procjeniti starost harmonike i njezina vrijednost, kaže da je stara oko 100godina.

Na njoj ne piše ništa osim Ljubljana.

Nadam se da sam pogodio podforum, pošto nisam našao baš temu o instrumentima.

http://imageshack.us/photo/my-images/714/dsc00215xs.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/705/dsc00218pd.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/252/dsc00220sj.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/832/40960084.jpg/

Doctor_X
06.02.2012., 23:47
to je slovenska dijatonicna harmonika.Vise manje sve tako izgledaju(staromodno) probaj ju otvorit,mozda ima metalna kartica u njoj pa pisu podatci....

Računalac111
08.02.2012., 20:20
to je slovenska dijatonicna harmonika.Vise manje sve tako izgledaju(staromodno) probaj ju otvorit,mozda ima metalna kartica u njoj pa pisu podatci....

Nema te kartice...otvorio je...

Andraste
26.03.2012., 22:02
Ovak...
Imam jenu harmoniku od 48 baseva i 3-4 knjizice sa notama...
ovo oko klavijature sam skuzio normalne note.
Zanimaju me basevi, kako se sviraju, kako da procitam koji je bas iz notnog zapisa, znaci sve sto mi treba da naucim svirat baseve :D

Zahvalan :D

Čitam tvoj post i, iako je prošlo vremena od njegove objave, ako ti još treba, tebi ili nekom drugom: dakle ovako: basevi ti idu po principu kvinti. Ako sviraš recimo nešto u C-duru, nađeš tipku C u basima (drugi red tipaka, udubljena je), i sad... iznad nje je dominanta, tj. G, a ispod subdominanta, tj. F (C je tonika). To su tri osnovne funkcije tonaliteta, tj. tri osnovna akorda s kojima možeš svirati dosta pjesama. To je, ajmo reći, osnova harmonije. E sad, ove druge basovske tipke idu ovako: od trećeg reda pa do kraja su akordi, i to: treći red je dur akord (ako gledaš, recimo, od tipke C u drugom redu, odmah iznad nje u koso je C-dur), četvrti red je mol akord (od C je to c-mol), peti red je septakord, tj. mali durski, zvuči kao dominantni septakord, a zadnji, šesti red je, isto septakord, nisam ga baš koristila, sad da ne vadim harmoniku, al mislim da je ili smanjeni septakord ili ima malu septimu u akordu, ne znam točno...
E da, još jedna stvar: ako se služiš najbližim akordima, tipa te tri funkcije ako imaš u pjesmi: tonička, subdominantna i dominantna, koristi uvijek treći i četvrti prst, može nekad i drugi i treći. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla.

Andraste
26.03.2012., 22:09
proslo je vremena od zadnjeg pisanja u ovom topicu,ali neka... ide ovo up...

Pitanje za znalce; na sto sve tocno treba obratiti pozornost prilikom kupovanje doticne, koje "marke" se preporucuje,a koje ne... Nadalje,kako se krece cijena instrukcija za sviranje iste? Takodjer kao i kod clana ispred, taj instrument oduvijek "u meni", a nikako ga "savladati"...

pozdrav

Pitaj na www.harmonikaski-centar.hr

A za instrukcije, od svojih kolega znam da su od 100 kuna pa nadalje. Ja recimo, još uvijek dajem instrukcije za te pare, al solfeggio, harmoniju i ostalo, bla, da ne zamaram, al mislim da je malo, kad pogledaš da, npr., hoćeš igrati sat vremena tenis, kad ono: pljuni 300 kuna pa imaj instruktora. Tako da, muzičari, ako netko ovo čita, cijenimo svoje znanje! Ja namjeravam dići cijenu. Al eto, tebi, za informaciju, da znaš. I odi na gore ovu stranicu što sam ti dala, korisna je.
Nadam se da sam pomogla. I javi kako napreduješ. ;)

Andraste
26.03.2012., 22:18
Postovani,

ja sam nova na forumu. Dobila sam harmoniku HOHNER IV Amica 96. Imam želju naučit svirat ali čim brže. Ja nemam vremena toliko sjedit za knjigama(Albin Fakin) i studirati. Ne mogu. Imam jako dobar sluh i več sam krenula ali zanima me gdje mogu dobit napisane pjesme bez nota. Ak neko poznaje učitelja u Ljubljani bilo bi super. To bi si za početak nabavila. Pomozite miiii,hvala

Da, da, tako se inače cijeni muzika. Znači svi mi muzičari koji "gulimo klupu" do akademije 14 godina (6 godina osnovna, 4 godine srednja i 4 akademija - slušanje predavanja, plus diploma, znači ne 14, nego čak i 15 godina), a ti bi "na brzaka". A ako smijem pitati, čim se ti baviš i koliko ti je trebalo da to postigneš? Doduše, nije ovo pitanje, samo retorički...
Zapravo, draga, možeš ti naučiti i u kratkom vremenu, pogotovo ako imaš dobar sluh, i ako skužiš princip, al ne budeš daleko dogurala od "pjesmuljaka". A već si i dobila odgovor na to. Sorry, nisam htjela biti gruba, ali boli me ovo kako se postavljaš. To ti je isto kao i s gitarom: da, može je svatko naučiti svirati, ali postoje više načina sviranja gitara, više vrsta gitara, i jedno je znati "drndati" akorde i pratiti popularne pjesme, a drugo je imati tehniku i lijeve i desne ruke, znati i klasiku i pop i rock i latino i meksikanske i bla, truć, da ne zamaram.
Uglavnom, ja ti želim sreću, naravno. Al spusti se malo na zemlju. A ako otkriješ brz način, javi, da znam. Dosad još nitko nije...

Andraste
26.03.2012., 22:21
Imam jednu zamolbu!!! Samouk sam u sviranju harmonike ,isključivo sviram za svoje gušte,imam jaku želju da naučim svirati Bećarac,pa molim sve forumaše koji znaju svirat Bećarac da mi pomognu.... Ne kužim se u note,malo mi je to preklompicirano pa kada bi mi mogli prevest npr. C,His,D itd.... Na taj način bi mogao da naučim... Bio bi zahvalan svima koji imaju toliko strpljenja da mi pomognu... Moj mail:dado.pavlovic64@gmail.com

Nadam se da si ga dosad već naučio. :) Ako nisi, javi gdje si zapeo.

RANSIL
30.03.2012., 13:48
Alo ekipa, pomognite,
molio bih sve da se uključe malo u raspravu i savjete.
Imam 45 godina (vi koji mislite da sam star), jako brzo će vam to proći, odnosno brzo će te doći u te godine. Prije 6 mjeseci počeo sam učiti svirati harmoniku. Kako već radim na basevima, učitelj me stalno upozorava da ih trebam svirati legato (povezano). Naime, ja očito pustim prst prije nego sam pritisnuo sljedeće dugme. Kao da visoko držim prst iznad dugmeta.....itd.itd. Trudim se da se koncentriram na to pa se ne mogu koncentzrirat i na desnu ruku....itd,itd.
Molio bih vas neke savjete u vezi tehnike izvođenja sviranja baseva, bilo što što bi mi moglo koristiti u ispravnom izvođenu.
Pono pozdrava i hvala svima!

Andraste
31.03.2012., 13:07
Probaj ovo: drži jednu tipku basa cijelo vrijeme, a drugu stisni dok još sviraš ovu prvu, dakle, u tom trenutku ih sviraš istovremeno. Tako radi jedno vrijeme, pa onda probaj odvajati. Dobit ćeš legato sviranje, to što profesor traži od tebe.

izrael
11.07.2012., 12:40
Pozdrav muzičari.

Volio bih početi malo sa sviranjem harmonike (onako samo za svoj gušt)..

Zanima me koja je najbolja harminika za početnike i mogu li s neta negdje skinuti nekakvu video školu za totalne početnike da ne plačam nekome..

Hvala ljudi za bilo kakvu pomoć (može i na PM)

Andraste
15.07.2012., 14:54
Hej.
Ne znam jel ti već netko odgovorio, al ako nije, evo. :) Ukucaj si u google "Albin Fakin". To je autor škola za harmoniku. Imaš te njegove škole (početnice za učenje, po brojevima, od 1 pa na dalje) za downloadati s neta, pa si skini i vježbaj.

izrael
16.07.2012., 19:51
Hej.
Ne znam jel ti već netko odgovorio, al ako nije, evo. :) Ukucaj si u google "Albin Fakin". To je autor škola za harmoniku. Imaš te njegove škole (početnice za učenje, po brojevima, od 1 pa na dalje) za downloadati s neta, pa si skini i vježbaj.

da, vidio sam te knjige..

malo mi je teško po tome s obzirom da ne kužim note...:(

mislio sam da ima možda neka video škola...
nešto slično ovome što si ti rekao ali da je i video prikaz, ili usporeno sviranje

Andraste
17.07.2012., 23:15
Pa da, al koliko mi je poznato (doduše, ne znam, nisam proučavala knjige niti imam neki pojam kako izgledaju) da su napisane tako da je baš za početnike i samouke. Čuj, ako želiš nešto učiti sam, onda si moraš i uzeti vremena i krenuti od početka. Polako lijepo čitaš svaki redak, radiš početne vježbe, a što si stariji, početke ćeš lakše svladati (mislim, brže shvatiš neke stvari, to mislim, inače nije baš prednost biti stariji prvenstveno jer, kad si dijete, fleksibilniji si, "mekši", bla bla, da sad ne ulazim u tu filozofiju, ali naravno, uz volju se sve može). Onda lijepo radiš sve te vježbe, malo po malo, i krenut će ti. Al moraš imati i strpljenja, ali isto tako važno i najvažnije, osim volje, je dosljednost i upornost i volja da se SVAKODNEVNO i vrijedno radi. Jer bez toga nema rezultata. A što se nota tiče, gle, mogu ti samo pomoći. Nisu nužne, ali mogu biti korisne. Kažem, nisu nužne, ima u povijesti mnogo muzičara koji nemaju neko znanje nota niti glazbenu naobrazbu, a super sviraju. Ali su talentirani i uporni. I dosljedni, rade svakodnevno, bla bla. No, sad ja tu to tako pričam, a ispada da si pljujem struku jer ja sam muzičar, tj. završila sam Muzičku akademiju (da, eto, žensko sam, nisam muško ;) , inače Andraste je keltska božica rata ;) ). Ali iako se može biti muzičar i bez muzičkog obrazovanja, ipak je velika razlika između muzičara amatera i muzičara profesionalca. Neda mi se sad u tu filozofiju, al vjeruj mi, je. Samo što je to u našoj struci tako da se svi osjećaju za sve prozvani, pozvani, pitani, bla bla. Al dobro.... Opet tema za sebe, možda u nekom drugom topicu...
A što se tiče ovoga što bi ti, neka video škola, video prikaz, usporeno sviranje... Čuj, toga imaš brdo takvih klipića na internetu. Ukucaj u youtube nešto tipa: learn to play accordion, ili how to play accordion, ili accordion lessons itd., tako slično, svašta će ti ispasti, i onda se igraj: pregledavaj, istražuj, pogledaj brdo toga, isprobavaj, sviraj, prati... Naučit ćeš. Al to ti je posao. Gle, u cijeloj priči što sam ti pričala, najvažnije je da imaš dovoljno jaku volju i disciplinu. I strpljenje. To je jako bitno. Jer primjećujem da su u današnje vrijeme ljudi jako nestrpljivi: svi bi sve preko noći. A šta smo mi onda koji smo, kako se kaže "žuljali klupu" onda budale. E vidiš, ne ide to tako. Al to je neka općedanašnja filozofija znanja. Što je potpuno krivo postavljeno, al eto. Dakle, eto, moj ti je savjet, naoružaj se čeličnom voljom, upornošću, dosljednošću i disciplinom, i rezultat neće izostati. I nemoj se obeshrabriti ako ti nešto i ne ide, dešava se to i krvav je to put da nešto postigneš. Ali se može. :) Eto, javi kad nešto naučiš pa ćemo zasvirati zajedno. ;) Sretno i nadam se da sam pomogla.

drazenh
24.07.2012., 17:41
E ovako!
kao prvo svima pozz! :)
Imam 16 god. i imam kod kuce jednu novu harmoniku...
Dali je kasno da pocnem uciti...ali neznam kako to nauciti...
Kada neznam nikoga iz slavonskog kraja ko uci harmoniku..
Dali da pocnem sam uciti...
I koja bi pjesma bila dobra za pocetak
Hvala Unaprijed :)

Andraste
06.08.2012., 22:11
E ovako!
kao prvo svima pozz! :)
Imam 16 god. i imam kod kuce jednu novu harmoniku...
Dali je kasno da pocnem uciti...ali neznam kako to nauciti...
Kada neznam nikoga iz slavonskog kraja ko uci harmoniku..
Dali da pocnem sam uciti...
I koja bi pjesma bila dobra za pocetak
Hvala Unaprijed :)

Bok Dražene.

Ne znam jel ti već tko odgovorio, ako i je, nije na odmet. :) Prvo, zavidim ti na novoj harmonici ;), mora da je dobra i da ćeš s užitkom vježbati na njoj.

Čuj, ovo što pitaš: "Da li je kasno....", ma kakvi kasno, u životu za ništa nije kasno, to zapamti.

A što se tiče tvog učenja harmonike, probaj si skinuti s neta tu knjigu koju sam već jednom tu spomenula, od Albina Fakina pa probaj s tim (ukucaj si u google: Albin Fakin download), ili gledaj linkove, imaš ih brdo na youtube-u, pa probaj i tako. Gore sam već pisala što i kako ukucati u google za youtube. Al ti si mlad, sigurno si čim si progledao sjeo za kompjuter, za razliku od nas starijih (ja imam 37 i u srednjoj školi sam prvi put vidjela kompjuter i naučila kako se pali, a kupila ga tek na faksu :) , moje generacije ne znaju u djetinjstvu za kompjuter, mobitel, čak i telefon smo kasno dobili... za razliku od vas mladih ;) ) Eto...

A za sve u životu ti je bitno da imaš volju, tako i sa harmonikom. I da si uporan i redovit kod vježbanja.

Koja je pjesma dobra za početak...? Hmmmm.... To je teško pitanje, ima ih brdo, al opet, što ti znači pjesma, osim ako nemaš tako dobar sluh da je "skineš", a obzirom da si početnik... ne znam. Doduše, imaš na netu brdo pjesama, s notama i akordima, pa malo istražuj, probaj svirati, traži sam melodiju u desnoj ruci, i nađi si pjesmu koja tebi odgovara. Svatko voli različite stvari, teško je tu dati savjet.... Ali, ... sviraj, upoznaj se s instrumentom, isprobavaj svašta, igraj se, puno slušaj, istražuj... Što se pjesama tiče, što god da uzmeš, za početak učenja, počni s pjesmama u kojima je par akorada, jednostavna i sporija melodija, a poslije ćeš već dodavati...

Ja ti imam jednu super pjesmaricu, ogromna je, mogu ti je poslati na mail, pa ako ju hoćeš, pošalji mi svoj mail na privatnu poruku, pa ti pošaljem. Ona ti može poslužiti za ideje. Unutra su tekstovi i akordi. Doduše, nisu svi akordi baš ono, oriđiđi, al inače je pjesmarica super, jako je velika, ima preko 700 stranica, a u njoj su ti hrvatske, bosanske, srpske i ine pjesme, dakle, s našeg govornog područja Balkana. A velim, imaš toga i brdo na netu. I ako ti harme ne odgovaraju, uvijek možeš provjeriti na netu s nekom drugom verzijom i eto, učiš, isprobavaš, slušaš svoj vlastiti instinkt kod harmonija...

Eto, nadam se da sam ti pomogla i javi kako ti ide. :) Rado bi čula povratnu informaciju.

Bok i sretno.

Andraste
06.08.2012., 22:49
Evo ove godine duge zimske dane sam odlučio skratiti sviranjem harmonike.

Kako sam kao klinac svirao synth doma, imam neke osnovne teorije, znači prepoznavanje nota, sviranje po notama, prepoznavanje simbola povisilice itd..

Imam nekih osnovni glazbeni sluh, dakle kroz 10-15 min mogu provaliti neku pjesmu, barem površno pa to doraditi...Da sam se kao mali nastavio baviti sviranjem, sad bih već imao sve znanje u glavi.

Ali dobro, želim sebi i drugima za gušt svirati, jer smatram da je harmonika najbolji društveni instrument, možda meni jači i od gitare.

Za vikend ću uzeti harmoniku, točnije posuditi, sječam se da je neka manja, početnička, mislim da nema puno baseva, ali meni za prvi par mjeseci će biti sasvim ok dok ne savladam osnovne basove, u biti sviranje sa dvije ruke paralelno.

Skinuo sam albino fakin 1-4 knjige, i još jednu za učenje, a ta druga se doima stvano super, je objašnjava točno po notama kako svirati, recimo vježbaš samo 3 note par pjesama, pa dodaš bas, pa na četiri note itd...

Ima tko kakvih savjeta?

Da li da se orjentiram odmah na svoj sluh i napamet sviranje pjesama, ili da sviram po notama i tako učim?

I molim neki osnovni položaj ruke kod sviranja klavijature, jer imam osjećaj da kad ju primim da ću sve tipke fulati, jer nije isto svirati harmoniku jednom rukom, i synth sa dvije ruke...

Hej, zanima me kako ti ide, kako napreduješ? :) I kako vježbaš i učiš? Koji si "recept" skužio da ti dobro ide, da tako napreduješ? Čisto me zanima kako ljudi uče, ja inače predajem u muzičkoj, al ne harmoniku, već solfeggio.
I da, nije isto svirati harmoniku i synth, al može se, ja sviram više instrumenata, al sve se može postići vježbom.

Andraste
06.08.2012., 23:10

Jel ti tko odgovorio na ovo pitanje? I jesi naučio svirati Bećarac? Dalo bi ti se pomoći i objasniti, al bi to bio malo duži tekst pa me zanima kako napreduješ u tome? Inače me zanima na koji način ljudi uče, pa te zato pitam... Meni je muzika struka, pa eto... Kako bi rekli, prof. def. :)

PussyLicker
06.08.2012., 23:18
kakav majstor :s

http://www.youtube.com/watch?v=ynErQ7O7_SY

Andraste
09.08.2012., 23:42
kakav majstor :s

http://www.youtube.com/watch?v=ynErQ7O7_SY

Je, slažem se. A ajd malo za promjenu, da li je netko čuo kako zvuči neka klasika na harmonici? I evo, klipić prati današnje apetite, nadam se. Pošto je danas ljudima samo ono - što virtuoznije, to bolje, iako to nije nužno i muzikalno jer tehnika nije glavna značajka dobrog muzičara, već način na koji muzicira, bilo da svira brzu ili sporu skladbu. Meni je, recimo, ovo savršeno. I dolazi do izraza mogućnost harmonike. Zvuči kao orkestar... savršeno!

http://youtu.be/NiRNzIUkDuk

rsmoljan
29.08.2012., 18:44
Pozz muzičari!!!

Evo ovako, Harmoniku želim naučiti svirati otkad znam za sebe, onako za svoj gušt i društvo ništa profesionalno, ali do sada nikako da uhvatim vremena. Evo sad ga imam, pa imam par pitanja za Vas.
Naime nisam totalno neuk što se tiče glazbe, znam note čitat, nešto sam svirao i klavijaturu ali skroz malo... Dakle da ne duljim.... trebao bih si kupiti neku harmoniku za početnike te bih molio preporuku. Također bih molio savjet dal da to probam sam učiti kroz nekakvu literaturu ili da odem na nekakve sate kod profesionalca. Molio bih odmah ako netko zna preporuku na području zagreba!

Hvala unaprijed

Andraste
30.08.2012., 19:33
Pozdrav i tebi.
E ovako: za ovo prvo, kupnja, savjeti, literatura i još puno toga što će ti još pasti na pamet, a nije ovaj čas, ali bude, kako to inače biva ;) ti preporučam specijalizirani forum: http://www.muzikaharmonike.com/
A za ovo drugo, ja sam čula za Davora Horvata, pa si utipkaj to ime u Google i odi na njegovu stranicu pa vidi šta i kako...
Dakle, eto, da ne duljimo, mislim da ti je to najbolje. Sretno i javi se kako ide i jel informacija bila od koristi. ;)

Andraste
30.08.2012., 19:36
I evo još ovo: http://www.harmonikaski-centar.hr/Harmonikaski_centar/POCETNA.html

Mirko18
03.10.2012., 06:19
ako nađeš hohner cocncerto 3 kupuj! ima sve što ti je potrebno,lagana,malena i izvrsno zvuči!
ja imam hohner concerto 3 i proda bi je:top::top::top:

pacman1312
26.11.2012., 15:41
ovako imam vec jako jako jako dugo zelju svirati harmoniku...imam 17 god skoro 18 ..i volio bi naucit svirati tu predivnu stvarcicu...prije nisam bio u mogucnosti niti uciti niti kupiti harmoniku... a moj problem nastaje kod kupnje jer se ne razumijem u valjanost i kvalitetu same harmonike pa onda i zvuka...sad me zanima ako bi mi ko mogo predlozit neku harmoniku vrstu marku...kupio bi polovnu ali na npr. njuškalu ih ima 1000 ne znam koju bi.. znaci za mene ko pocetnika koja bi bila najbolja ? kolko basova i sve to.. ali opet da nije bas samo za pocetnika da se mogu na njoj nauciti pa kasnije i svirati na njoj znaci da me posluzi .. a kasnije tek kad budem bolji svirac da prelazim na nesta bolje. unaprijed hvala :)

lupus_est
27.11.2012., 23:41
ovako imam vec jako jako jako dugo zelju svirati harmoniku...imam 17 god skoro 18 ..i volio bi naucit svirati tu predivnu stvarcicu...prije nisam bio u mogucnosti niti uciti niti kupiti harmoniku... a moj problem nastaje kod kupnje jer se ne razumijem u valjanost i kvalitetu same harmonike pa onda i zvuka...sad me zanima ako bi mi ko mogo predlozit neku harmoniku vrstu marku...kupio bi polovnu ali na npr. njuškalu ih ima 1000 ne znam koju bi.. znaci za mene ko pocetnika koja bi bila najbolja ? kolko basova i sve to.. ali opet da nije bas samo za pocetnika da se mogu na njoj nauciti pa kasnije i svirati na njoj znaci da me posluzi .. a kasnije tek kad budem bolji svirac da prelazim na nesta bolje. unaprijed hvala :)
Nabavi ovo (http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=IBHeEmKQ_uI&feature=fvwp) hahaha :D

zeko1
20.12.2012., 23:24
Kupi si neku welteister, royal standard ili delicia ko ja...
gledaj da ima preko 72basa mada i ove s manje su ok al opet.
Gledaj samo da mijeh ne pusta da tipke, bas i registri rade i da su remeni dobri
i to je to za pocetak netrebas nista vise gledat i zvuk naravno...
Moj frend je kupio royal i ima mekse(lakse) tipke i vise bassa
nego ja a delicij al moja je glasnija itd itd nebitno samo gledaj da je cijela
i da ti neuvale pokvarenu i nemoj preko 1500kn trosit.

E da i jedno pitanje od mene, jeli znate di mogu naci trilere/ukrase
Polustepeni, cjelostepeni, osnovni, tercni,, itd itd??

Dejan86g
31.01.2013., 17:44
Pozdrav,

Nevolje velike,
Izvadim harmoniku iz kofera i kad ono kod bas tonova F i B kada izvlačim mjeh zvuči ko da vlak trubi, užas živi, a kad vračam mjeh sve dobro.
Imam sutra gažu, da li mogu što kod kuće sam uradit ili mi nema samo pomoći.

Pozdrav

alana81
08.02.2013., 11:19
Pozdrav svima :)

Da li je kome poznata ova harmonika, porijeklo, proizvodjac, ista?
Pise samo Planinarka, harmonija.

Nisam nista uspjela pronaci o njoj.

http://img571.imageshack.us/img571/4381/dsc00231985x1320.jpg

x-type
08.02.2013., 18:12
Pozdrav,

Nevolje velike,
Izvadim harmoniku iz kofera i kad ono kod bas tonova F i B kada izvlačim mjeh zvuči ko da vlak trubi, užas živi, a kad vračam mjeh sve dobro.
Imam sutra gažu, da li mogu što kod kuće sam uradit ili mi nema samo pomoći.

Pozdrav

meni je takav zvuk imao fis na klavijaturi. neštu je uletjelo u pisak bilo.

donjavežica
22.02.2013., 18:26
bok svima...

dragi glazbenici i ljudi koji znaju svirati ovaj instrument molim pomoć.
Stvari stoje ovako, kupujem harmoniku našao sam jednu sasvim dobru za mene od 80 barova a marka je Weltmaister.
E sad će se neki javiti kako je ta lošija, gora od Hohnera, drugih proizvođača ili šta već.

To me ne zanima meni kao apsolutnom početniku za početak sviranja i učenje mislim da će biti sasvim dovoljna.

Nego mene muče neke druge stvari, htio bi krenuti negdje na instrukcije, neki tečaj ili što već postoji u Rijeci.

Koliko se zapravo kreću cijene sata instrukcija za početnike?
Znate li gdje se može javiti, koga pitati za sviranje?

koliko je potrebno godina naučiti svirati harmoniku, evo odmah da skrenem pažnju na to da ja ne želim biti profesionalac tako da nebi bilo ono sviraj 10 sati dnevno već želim naučiti neke pjesmice za sebe i djevojku izvesti negdje pa možda s društvom zasvirati malo i tako.

Uglavnom svirat ću najviše za sebe, a vježbat ću zaključan u izoliranoj garaži tako da me nitko ne čuje i ne vidi prvih godinu dana dok ne savladam neko gradivo...:)

šala na stranu, roditelji mi nikada nisu htjeli kupiti harmoniku, jesu dječju kad sam imao 7 godina. Uvijek sam mislio kako je to nedostižno pa treba škola pa ovo pa ono, zato sam propustio godine i godine i nisam se toga nikada uhvatio. zato roditelji kad djete nešto želi ne morate ga odmah poslušati ali ako vam to govori 20 godina onda to stvarno i želi.

Inače cijeli život patim za sviranjem harmonike i vjerujem da ću uspjeti u tome.

Hvala svima na pomoći.

HarleQuinn
03.03.2013., 13:23
lijepi pozdrav. evo ovako. inače sam samouka "harmonikašica". išla sam 6 godina u glazbenu školu ali sam svirala klavir, tako da note znam čitati. e sad tu postoji jedan problem. klavijature mi idu savršeno na harmonici no problem su basovi. u slijedećim slikama dole prva slika je moja harmonika (znam, loša, mala ovo ono), a slici ispod sam uslikala samo basove i crvenim crtama označila basove na kojiima se snalazim, znači znam ih koristiti i svirati s njima. e sad bih vas molila za pomoć (ako netko ima volje i strpljenja) da mi objasnite laički ili stručno po notama, šta znače basovi izvan mog crvenog kvadrata. unaprijed zahvaljujem.

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img195/5416/p3030101kopiraj.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/837/p3030102kopiraj.jpg

Esseker1
28.03.2013., 12:42
Koliko se moze traziti za Hohnericu 80 basova?stanje je dobro,sam treba malo prasinu srediti.

Računalac111
06.04.2013., 22:08
Pukla su mi 2 glasa na harmonici iz naslova,

pa me zanima gdje ih kupiti?

Pozdrav

deisler
20.04.2013., 19:51
Koja je najbolja skola ili ucitelj u Zagrebu za uciti harmoniku dugmetaru? Hvala.

afrata
25.04.2013., 16:06
Zna li netko gdje se mogu nabaviti (kupiti, skinuti...) note pjesama 'Bella ciao' i 'U Stambolu na Bosporu' za harmoniku s klavijaturom?

Također, i note ruskih (može i partizanskih), irskih, talijanskih, francuskih itd. pjesama?

Npr.
http://www.youtube.com/watch?v=f9TYRQ6S-Sc
http://www.youtube.com/watch?v=NeZf7CTM4-c

mozakipo
20.08.2013., 16:02
pozdrav,

Našao sam kući harmoniku, za koju mislim da je

HARMONIKA WELTMEISTER STELLA III 96 B :hmmm:

evo je ode na slici

http://postimg.org/image/sloe3kg37/

molim Vas za pomoć jer se slabo razumijem u haromonike, zanima me da li je to ta marka, koliko vrijedi, negdje sam pročitao da vrijedo oko 250 eura ?

fala na pomoći.

Tomica90
29.09.2013., 13:48
Ovako poceo sam svirat harmoniku i htio bi si kupit neku dobru za ucenje,da je 120b do 3000kn
koju mi harmoniku preporucate ? hvala

prikaante
29.09.2013., 16:12
nemaš toga u Hrvatskoj, u Sloveniji ili Italiji kupiš deset puta bolju za isto toliko manje para, jedan moj rođak tamo kupio za 1000e, sada mu neki tip nudi duplo ovdje u HR

Tomica90
30.09.2013., 09:53
Ne isplati mi se ici u italiju ili sloveniju..kad naucim dobro svirat onda ce mi se isplatit..trazim neku dobru harmoniku za ucenje da nije pre skupa a da je dobra za vjezbanje..

JURE313
03.10.2013., 17:12
Da li je tko kupovao harmoniku u Srbiji i koji je naćin prenošenja u Hrvatsku.Hvala

Mario1234
20.10.2013., 10:29
Pozdrav svima! Ima li netko mozda iz zadra da zna harmonikasa Josu ili Josipa? Ima negdje oko 55 godina. Hvala!

GadenziBuki
25.12.2013., 21:40
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/1176155_386981608114269_1877680824_n.jpg?oh=53721e 175a0d1876b23d1f5ce8cc0a2e&oe=52BD21F0&__gda__=1388211138_e0fa8f4014c46d282cb67b0a0a57845 b

ovako. zanima me znate li mozda nekog tko posjeduje ovakvu guerrini and figli harmoniku (casterfidaldo) naravno Italy. Crvena. četveroglasna, 7 registara u desnoj i 2 u lijevoj ruci, nista mjenjano sve original. stara 45-50 godina. i znate li mozda koliko je njena vrijednost, posto na internetu nisam nasao niti jedan ovaki model.

Royalstandard80
01.01.2014., 18:34
Evo ovako ja sam iso u glazbenu skolu nekih 3 mjeseca ali je onda otiso profesor i nisu mogli naci drugog tako da nisam mogao uciti svirat,a imam zelju i stoga bi sada zelio pokusat po sluhu svirat,pokusao sam ali ne mogu nista odsvirat kako da naucim molim vas da pomognete :504:

Unaprijed hvala

Audiii
06.01.2014., 00:27
Ovako da se predstavim, novi sam na forumu imam 17 god i velika mi je zelja nauciti svirati harmoniku.S 10 godina sam poceo svirat ali vise kao pratnja u skoli , zatim sam krenuo u srednju skolu i morao sam ici u ucenicki dom i to me sprijecilo od daljnjeg ucenja harmonike.Sada sam se opet zagrijao za "svirku" ,ali imam harmoniku weltmeister caprice koja bas nema lijep zvuk htio bih si kupit dallape organtone i trebaju mi misljenja.Harmoniku kupujem sebi ali i svom tati koji isto svira tako da nebi mislili pocetnik a kupuje dallapu :).

http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallape-oglas-10196231

Ovo je harmonika koja me zanima.

Hvala unaprijed.

čoče
12.01.2014., 13:07
Pozdrav ljudi,novi sam na ovom forumu,dakle ono što me oduvijek fasciniralo je harmonika,njezina melodija koje ti dušu otvara,ono što me zanima,imam 30 godina i imam pitanje, dali je kasno početi učiti svirati harmoniku u tim godinama?

mihchohner
27.02.2014., 05:30
Lep pozdrav!

Prihajam iz Slovenije! Če koga zanimajo note Slavka Avsenika me lahko kontaktira na mail:

miha.nofear@gmail.com

Giuseqqe
25.04.2014., 12:31
Ovako poceo sam svirat harmoniku i htio bi si kupit neku dobru za ucenje,da je 120b do 3000kn
koju mi harmoniku preporucate ? hvala

Za pocetnike , su ti dobre harmonike cak sa 60 basova, ali neki standard je 80 ili cak 96 je idealno za sviranje :) no to nema neke velike veze , ako imas volje. Po meni je bolje uzeti manju harmoniku sa manje baseva a kvalitetniju, ali kako zelis, uglavnom da je ispravna , zdrav mjeh, i plitke tipke. Melodije su idealne :)

Sent from my PAP5300DUO using Tapatalk

suskoo
10.05.2014., 21:18
Pozdrav, ovako imam 16 godina i imam jaku želju da sviram harmoniku. A nisam baš pri novcima kako ni moji roditelji, a htio bi kupit i svirat harmoniku. Pričao sam sa dosta ljudi i kažu da mi je prekasno za nešto ići svirat, molim vas za vaše razmišljanje i pomoć oko harmonike( koju kupit,kakvu kupit itd. a da nije preskupa ) Hvala :)

nikolaa1
14.05.2014., 21:14
Pozdrav, zanima me kliko vrijedi harmonika hohner verdi lllb 120 basova, u jako dobrom stanju je

Giuseqqe
16.05.2014., 21:15
Pozdrav, ovako imam 16 godina i imam jaku želju da sviram harmoniku. A nisam baš pri novcima kako ni moji roditelji, a htio bi kupit i svirat harmoniku. Pričao sam sa dosta ljudi i kažu da mi je prekasno za nešto ići svirat, molim vas za vaše razmišljanje i pomoć oko harmonike( koju kupit,kakvu kupit itd. a da nije preskupa ) Hvala :)

Po mojem mišljenju nikad nije kasno; i ja sam baš u tvojim godinama krenuo svirati. Ipak u glazbene škole se upisuje cca 2-3 razred osnovne u jednom slučaju ili cak i prije. No ne vjerujem da češ ići u glazbenu školu pa i ako želiš svirati pravilno i znati note ima večernjih škola, privatnih satova harmonike i sl.Vjerojatno češ biti samouk.No bilo bi dobro da imaš nekog tko svira da ti pokaže osnove i malo te uvede,pokaže tehniku, kako spojiti lijevu i desnu ruku. Ima i dobrih knjiga za učit, no nije to to.

Bitno kod kupnje harmonike je da je ispravna. Ne treba biti nešto velika i skupa, kasnije kad se zna svirati lako se prebaci na bolje. Bitno je da ima zdrav mjeh, što pliće tipke (lakše je svirat) te da je zdrava iznutra (da nije oksidirala i slično). Za početak 80 basna je ok.

Pgneovo
26.06.2014., 16:09
našao sam na tavanu nekakvu starinsku harmoniku pa bi me zanimalo koliko vrijedi :) http://p2.la-img.com/700/24973/9150266_1_l.jpg

frankie7
10.07.2014., 22:26
pozdrav svima!
tražim savjet i molim pomoć. sin je završio drugi razred glazbene škole i prerastao harmoniku (weltmeister, 60 basova). rekli su nam da mu treba veća, po mogućnosti 90 ili 96 basova, najbolje hohnerova i da bi ga ta trebala izdržati do kraja osnovne glazbene. i počela sam gledati po oglasima što se nudi polovno, da nije preskupo, a opet ima neku kvalitetu i naišla na zid. što odabrati? :ne zna: hohnerovih ima više koliko vidim. što gledati? lucia, morino, amica,... :504: totalni sam laik na tom području, molim, pomozite mi. isto tako, pokušavam ovu našu od 60 basova prodati, prošli mjesec je bila na servisu, sve je iznutra sad uštimano i naštimano (valjd se tak kaže :)), taj servis sam platila 670kn, imam i račun. jel puno za nju tražiti 2000kn? s obzirom da je stara 30-ak godina, mužu tata kupio u njemačkoj kad je bio mali, a nije ni korištena dok sin nije krenuo u glazbenu. doslovno je 27 godina čamila u kutiji. i za ovu veću, jel moguće naći nešto za 3000kn?
hvala unaprijed na odgovorima!